دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تراشه ها روی مغز

تراشه ها، به زودی مفیدتر و سودمندتر میتوانند روی مغزهای ما سوار شوند و کارهای ظریف مغز را انجام دهند!!

علوم اعصاب، از دریافت امواج در بیرون مغز توسط نوار مغز، فراتر میرود و اطلاعات ریز سلولهای مغزی را روی سطح سلول، بررسی میکند

نگاهی ظریف بر ریزترین اجزای مغز که میتواند پیوند ماشین- مغز را کارآمدتر و مفیدتر کند

چگونه مغز قبل از صحبت، کلمات را می سازد؟

1 فوریه 2024
خلاصه:یک مطالعه ی جدید، از کاوشگرهای پیشرفته ی نوروپیکسل، برای کشف پیچیدگیِ نحوه ی برنامه ریزی و تولید گفتار مغز انسان استفاده می کند. تیم این پژوهش، نورون‌های خاصی را در قشر جلوی مغز شناسایی گردند که در فرآیند تولید زبان، از جمله مسیرهای عصبی جداگانه برای صحبت کردن و گوش دادن، دخالت می‌کنند.

یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه مغز، واج‌ها را نشان می‌دهد
و آنها را به صورت هجا جمع می‌کند.
(واج، در زبانشناسی مجموعه ای از آواهااست که میتواند یک واژه را از واژه ی دیگر متمایز کند مثلا عبارتسین و سینگ، با یک واج از هم متمایز می شوند.) (هجا یا بخش یا سیلاب، یک یکای سازمان دهنده، برای رشته صداهای گفتاری است. مثلا کلمه ی فارس، تک هجا و گربه، دو هجایی است و یا نوشتار، سه هجایی است.). این مطالعه، بینش‌هایی را ارائه می‌دهد و می‌تواند درمان‌های اختلالات گفتار و زبان را متحول کند.

این تحقیق نه تنها درک ما را از زیربنای عصبی گفتار، افزایش می‌دهد، دری را به روی توسعه فناوری‌هایی برای تولید گفتار مصنوعی، باز می‌کند و به افراد مبتلا به اختلالات عصبی تاثیرگذار بر این ارتباطات، امیدواری می‌دهد.

حقایق کلیدی:
پروب‌های نوروپیکسل برای ثبت فعالیت‌ نورون‌های فردی- که در برنامه‌ریزی و تولید گفتار دخیل هستند- استفاده شد و فرآیندهای پیچیده ی مغز برای تولید زبان را آشکار کرد.

این مطالعه گروه‌های جداگانه‌ای از نورون‌ها را شناسایی کرد که به صحبت کردن و گوش دادن، اختصاص داده شده‌اند و اینکه چگونه مغز، صداهای گفتاری را قبل از صحبت کردن، می‌سازد.

این تحقیق می تواند به توسعه ی پروتزهای مصنوعی گفتار و درمان طیف گسترده ای از اختلالات عصبی موثر بر گفتار و زبان، منجر شود.
منبع:Mass General

با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته ثبت فعالیت مغز، یک مطالعه جدید به رهبری محققان بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) نشان می‌دهد چگونه نورون‌های مغز انسان با هم کار می‌کند و به انسان اجازه میدهد در مورد کلماتی که می‌خواهد بگوید فکر کنند و سپس آنها را با صدای بلند از طریق گفتار، تولید کند.

این یافته‌ها با هم، نقشه‌ای دقیق از نحوه ی نمایش صداهای گفتاری مانند صامت‌ها و مصوت‌ها در مغز، قبل از اینکه حتی به زبان بیایند و در طول تولید زبان به هم متصل شوند، ارائه می‌کند.

این کار که در مجله یNatureمنتشر شده است، بینشی را در مورد نورون های مغز نشان می دهد که تولید زبان را قادر می سازد. این مطالعه می تواند منجر به بهبود درک و درمان اختلالات گفتار و زبان شود.

زیو ویلیامز،دانشیار جراحی مغز و اعصاب در MGH و دانشکده ی پزشکی هاروارد و نویسنده ی ارشد این مقاله می‌گوید: «اگرچه تکلم، معمولاً آسان به نظر می‌رسد، اما مغز ما مراحل شناختی پیچیده‌ای را در تولید گفتار طبیعی انجام می‌دهد؛ از جمله به دست آوردن کلماتی که می‌خواهیم بگوییم، برنامه‌ریزی حرکات مفصلی و تولید صداهای مورد نظر.»

مغز ما این شاهکارها را به طرز شگفت‌آوری سریع یعنی حدود سه کلمه در ثانیه در گفتار طبیعی و با خطاهای بسیار کم، انجام می‌دهد.

با این حال، چگونگی دستیابی ما به این شاهکار، همچنان یک راز باقی مانده است.»

وقتی ویلیامز و همکارانش از فناوری پیشرفته‌ای به نام کاوشگر نوروپیکسل برای ثبت فعالیت‌های تک نورون در قشر جلوی مغز یعنی ناحیه پیشانی مغز، استفاده کردند، سلول‌هایی را شناسایی کردند که در تولید زبان نقش دارند و ممکن است زمینه ساز توانایی صحبت کردن، باشند.

آنها همچنین دریافتند گروه های جداگانه ای از نورون ها در مغز، وجود دارد که به صحبت کردن و گوش دادن اختصاص داده شده است.

استفاده از کاوشگرهای نوروپیکسل در انسان برای اولین بار در MGH آغاز شد.

ویلیامز- که برای ایجاد این داده ها با سیدنی کش، MD، PhD، استاد نورولوژی در MGH و دانشکده پزشکی هاروارد، کار کرده است- می گوید: این کاوشگرها قابل توجه هستند؛ آنها کوچکتر از عرض یک موی انسان هستند، با این حال آنها دارای صدها کانال هستند که قادر به ثبت همزمان فعالیت ده ها یا حتی صدها نورون منفرد می‌باشد. این پروبها در فضای بیرون سلول قرار می‌گیرند و می‌توانند اطلاعات سلول های عصبی را در زمان فعالیت خاصی، ثبت کنند.

استفاده از این کاوشگرها می‌تواند بینش‌ بی‌سابقه‌ای را در مورد چگونگی عملکرد نورون‌ها در انسان و نحوه ی کار آنها برای ایجاد رفتارهای پیچیده ی انسانی مانند تکلم، ارائه دهد.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [02/07/2024 08:20 ب.ظ]
این مطالعه نشان داد چگونه نورون‌های مغز برخی از اساسی‌ترین عناصر دخیل در ساخت کلمات گفتاری را شامل صداهای گفتاری ساده به نام واج ها و مجموعه ی آنها به رشته‌های پیچیده‌تر مانند هجاها را انجام می‌دهند.

برای مثال، صامت «دا» که با لمس زبان به کام سخت در پشت دندان، به وجود می‌آید، برای تولید کلمه داگ لازم است.

با ثبت فعالیت تک تک سلول های عصبی، محققان دریافتند که نورون های خاصی- قبل از اینکه این واج با صدای بلند، بیان شود- فعال می شوند. سایر نورون‌ها جنبه‌های پیچیده‌تری از ساخت کلمه مانند ترکیب خاص واج‌ها را در هجاها ایجاد می‌کنند.

محققان با فناوری خود، نشان دادند می توان به طور قابل اعتمادی صداهای گفتاری را تعیین کرد که افراد قبل از بیان آن، مشخص می کنند.

به عبارت دیگر، دانشمندان می‌توانند پیش‌بینی کنند که چه ترکیبی از صامت‌ها و مصوت‌ها پیش از بیان واقعی کلمات ایجاد می‌شود.

این قابلیت می تواند برای ساخت پروتزهای مصنوعی یا رابط های مغز- ماشین با قابلیت تولید گفتار مصنوعی مورد استفاده قرار گیرد و این، می تواند برای طیف وسیعی از بیماران مفید باشد.

آرجون خانا- که یکی از نویسندگان این مطالعه است- می‌گوید: اختلالات در شبکه‌های گفتار و زبان در طیف گسترده‌ای از اختلالات عصبی از جمله سکته ی مغزی، آسیب مغزی پس از ضربه‌، تومورها، اختلالات عصبی، اختلالات رشد عصبی و موارد دیگر مشاهده می‌شود.

امید اینکه درک بهتر مدارهای اساسی عصبی- که گفتار و زبان را امکان پذیر می‌سازد- راه را برای توسعه ی درمان‌های این اختلالات، هموار کند.

محققان امیدوارند با مطالعه ی فرآیندهای زبانی پیچیده‌تر، کار خود را گسترش دهند. این کار، به آنها امکان می دهد سؤالات مربوط به نحوه ی انتخاب کلمات را پاسخ دهند و مشخص کنند مغز چگونه کلمات را در جملاتی که افکار و احساسات فرد را به دیگران منتقل می‌کند جمع‌آوری می‌کند.

تحقیق اصلی
عناصر تک عصبی تولید گفتار، در انسان (https://www.nature.com/articles/s41586-023-06982-w) توسط زیو ویلیامز و همکاران. مجله ی نیچر
خلاصه
عناصر تک عصبی تولید گفتار در انسان
انسان ها قادر به ایجاد ترکیبات حرکتی بسیار متنوع برای تولید گفتار معنادار هستند. این توانایی برای هماهنگ کردن توالی های آوایی و هجایی خاص و عطف آنها در مقیاس های زمانی متفاوت، به ما امکان می دهد هزاران صدا و کلمه را تولید کنیم که جزء اصلی زبان است.

با این حال، واحدها و ساختارهای بنیادین سلولی که به وسیله ی آنها کلمات را در طول گفتار، برنامه ریزی و تولید می کنیم، تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است. در اینجا، با استفاده از ثبت های ریز نوروپیکسل‌ها با چگالی فوق‌العاده بالا- که قادر به نمونه‌برداری از ستون قشر مغز در انسان هستند- نورون‌هایی را در قشر پیش پیشانی غالب prefrontal- که در زبان نقش دارد- کشف می‌کنیم. این سلول ها، اطلاعات دقیقی را در مورد آرایش آوایی و ترکیب کلمات برنامه‌ریزی‌شده در طول تولید گفتار طبیعی، کدگذاری می‌کنند.

این نورون‌ها نظم و ساختار خاص رویدادهای زیاد پیوسته به هم را قبل از بیان، نشان می‌دهند و تقسیم‌بندی دنباله‌های آوایی را به هجاهای متمایز، منعکس می‌کنند. آنها همچنین مولفه های آوایی، هجا و صرف کلمات آینده را به دقت پیش بینی می کنند و پویایی منظم زمانی را نشان می‌دهند.

در مجموع، ما نشان می‌دهیم که چگونه مخلوط این سلول‌ها به طور گسترده در امتداد ستون قشر مغز، سازماندهی شده‌اند و چگونه الگوهای فعالیت آنها از برنامه‌ریزی به تولید، تغییر می‌کند.
ما همچنین نشان می‌دهیم که چگونه این سلول‌ها به طور قابل اعتمادی ترکیب دقیق صداهای صامت و مصوت را در حین ادراک، دنبال می‌کنند و چگونه فرآیندهای مربوط به صحبت کردن را از موارد مربوط به گوش دادن، متمایز می‌کنند.

این یافته‌ها، سازماندهی قابل ملاحظه‌ و ساختار یافته و آبشار رمزگذاری از بازنمایی‌های آوایی را توسط نورون‌های پیش‌پیشانی در انسان نشان می‌دهد و فرآیند سلولی ای را معرفی میکند که می‌تواند از تولید گفتار، پشتیبانی کند.
🤟https://neurosciencenews.com/speech-production-neurons-25549/?fbclid=IwAR0rahKFToqrLiHXynCn6pgASjhHfAqwCMSyueGaS_NnQ6D9EMV9CZt_oR0


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دانش، یک انسان را ناسازگکی غایب شدی تا نیازمند دلماده ای ضد التهابیبدون بار گذشتهپراسینزوماب در پارکینسودرد زانو همیشه نیاز به جرتو دی ان ای خاص ميتوکندريزمین در برابر عظمت کیهاننقش قهوه در سلامتیالکتروتاکسی(گرایش و حرکنگاه من، نگاه تو و یا حقیمن بی من، بهتر یاد میگیرمتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازسکوت، پر از صداجهان معکوسطوفان بیداریهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز بحث های کنونی در ویروسویتامین بی هفدهحس و ادراک قسمت سیزدهمبه دنبال رستگاری باشداروی جدید کنترل قند خونکارهای کوچک، بی ارزش نیسمحدودیت درک انسانبرخی ملاحظات در تشنج های آنچه می دانم، آنچه را میخذهن پر در برابر آگاهیفلج خواب چیستتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)زندگی فعال و مثبت روند آلنقش انتخاب از طرف محیط، نامید درمان کرونا با همانچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانساختن آینده، بهترین روش جهان ریز و درشتعلم و ادراک فقط مشاهده ی هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار خلاصه ای از درمان های جدیبی عدالتی در توزیع واکسن داروی ضد تشنج توپیراماتکشف مکانیسم عصبی خوانش پمرکز حافظه کجاستبرخی روش های تربیتی کودکآینده با ترس جمع نمیشودرقابتی بی هدف یا رقابتی هفاکسیبتتوت زیاد بخوریدزیباترین چیز در افزایش سنقش سجده بر عملکرد مغزانگشت نگاری مغز نشان میدسختی ها رفتنی استچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقای موجود زنده از جواب دانشمند سوال کننده عواملی که برای ظهور لغت اهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ضد اعتیادخواص اردهبیماری ای شبیه ام اس مولتدر هر سوراخی سر نکنگوهر با نظر دیگران سنگ نمرویا و واقعیتمرزهای حقیقی یا مرزهای تبزرگترین خطایی که مردم مآیا گذشته، امروز وآینده فراتر از دیوارهای باورتکینگیزبان و بیان، در سایه پیشرنمای موفقیتانسان قدیم در شبه جزیره عسردرد تنشنچرا مغز انسان سه هزار سالمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترازودونابزارهای دفاعی و بقای موجراحی گردن همیشه برای دیعدالت برای من یا برای همههوش مصنوعی در خدمت خلق وحخرما منبع بسیار خوب آنتی از تکامل تا مغز، از مغز توسواس، بیماری استخیالپردازی نکنبیهوشی در بیماران دچار ادرمان های بیماری آلزایمرگاهی در پارکینسون باید پروزه داری متناوب، مغز را مشاهدات آمیخته با اشتباهتفاوت مغز انسان و میمون هآیا خداباوری محصول تکاملقفس را بشکنتکامل زبان انسان از پیشیسفر به درون سفری زیبانه عدم مطلق بلکه عدم با قاولین مورد PML به دنبال تکشناسایی سلول های ایمنی انزاع ها بیهوده استمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتست نوار عصب و عضلهاحیای بینایی نسبی یک بیمحقیقت غیر قابل شناختصفحه اصلیهوش عاطفی قسمت دهمدنیا مکانی بسیار اسرارآماسکار، لگوی هوشمندژن همه چیز نیستبا تعمق در اسرار ابدیت و درمان تشنجپول و عقیدهروش صحبت کردن در حال تکاممغز فکر میکند مرگ برای دیآب زندگی است قسمت سومقانونمندی و محدودیت عالمتاثیر مشاهده بر واقعیت بسلول بنیادین از مخاط بیننوار عصب و عضلهتصویر زیبا از سلولایمپلانت مغزیشگفتی های زنبور عسلنظریه تکامل در درمان بیممولتیپل اسکلروز در زنان اختلالات عضلانی ژنتیکحافظه ی هوش مصنوعیاستخوان های کشف شده، ممکهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادوچرخه در کاهش دردهای کمکلام و زبان، گنجینه ای بسبارداری بدون رحمدرمان ضایعات نخاعیتمدن پیشرفته ی پیشینیانپیوندهای پیچیده با تغییرریشه های اخلاقمغز انسان ایا طبیعتا تماآزمون ذهنی گربه شرودینگرقطار پیشرفتتاثیر گیاه خواری بر رشد واینترنت بدون فیلتر ماهواسندرم پای بی قرارنوروز یا روز پایانیتغییر الگوی رشد مغزی با زشباهت های ریشه ای چند بیمهمیشه چشمی مراقب و نگهبامیاستنی گراویس بدون آنتیارتباط هوش ساختار مغز و ژحس و ادراک قسمت 82اطلاعات حسی ما از جهان، چهر چیز با هر چیز دیگر در تدژا وو یا اشنا پنداریکندر در بیماریهای التهاببحثی درباره هوش و تفاوتهپایان، یک آغاز استدرک تصویر و زبان های مخلتتهدیدهای هوش مصنوعیرابطه تشنج و اوتیسممغز بزرگ چالشهای پیش روآغاز مبهم آفرینشلرزش دست ها و گردن و سر ETتاثیر ترکیبات استاتین (ساکسی توسین و تکامل پیش اسیاهچاله هاچگونه میتوان با قانون جنجنین مصنوعیصد قدح، نفتاده بشکستهندسه بنیادینما بخشی از این جهان مرتبطاز فرد ایستا و متعصب بگذروقت نهيب هاي غير علمي گذشحس و ادراک قسمت پنجمبنی عباس، ننگی بر تاریخحس و ادراک قسمت پنجاهبه قفس های سیاهت ننازدائما بخوانکیهان خود را طراحی میکندماده، چیزی نیستبدون زمان، ماده ای وجود نپرتوهای صادر شده از سیاهدردهای سال گذشته فراموش تو در میانه ی جهان نیستی زمین زیر خلیج فارس تمدنی نقش مهاجرت در توسعه نسل االکترودهای کاشتنینگاه مادی غیر علمی استمننژیتتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسکوت، در برابر گزافه گویجهان هوشمندطوفان زیباییهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز تلسکوپ گالیله تا تلسکویتامین دی گنجینه ای بزرحس و ادراک قسمت ششمبه زودی شبکه مغزی به جای داروی جدید آلزایمرکارهایی بیش از طراحی و گپمخچه فراتر از حفظ تعادلبرخی مرزهای اخلاق و علوم آنچه ناشناخته است باید شذهن تو همیشه به چیزی اعتقفلج دوطرفه عصب 6 چشمتوهم چیستزندگی هوشمند در خارج از زنقش اتصالات بین سلولهای امیدهای جدید برای بازیابچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانساختار فراکتال وجود و ذهجهان شگفت انگیزعلم و روحهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقخم شدن فضا-زمانبیمار 101 ساله، مبتلا به سداروی ضد جنون در درمان تیکشف مکانیسمی پیچیده در بمرکز حافظه کجاستبرخی سلولهای عصبی در تلاآیا فراموشی حتمی استرموزی از نخستین تمدن بشرفاجعه ی جهل مقدستوسعه هوش مصنوعی قادر اسزیر فشار کووید چه باید کرنقش غذاها و موجودات درياانتقال ماده و انرژیسختی در بلند شدن از روی صچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقای موجود زنده از جواب سنگ اندازیعوارض ازدواج و بچه دار شدهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن علیه سرطانخواص بادامبیماری اسپینال ماسکولار در والنتاین کتاب بدید همگویید نوزده و ایمنی ساکترویا و کابوسمزایای شکلات تلخ برای سلبزرگترین درد از درون است آیا پیدایش مغز از روی تصافرار در فرار از میزبان، دتکامل فردی یا اجتماعیزبان و تکلم برخی بیماریهنمایش تک نفرهانسان میوه ی تکاملسردرد سکه ایچرا مغزهای ما ارتقا یافت منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترازودونابعاد و نیازهای تکاملیجز تو که را دارمعسل طبیعی موثر در کنترل بهوش مصنوعی درمانگر کامپیخسته نباشی بابااز تکامل تا مغز، از مغز توسیله، فقط دعا نیستخانه ی تاریکبیو الکترونیک؛ ترکیب موجدرمان های بیماری اس ام ایگذر زمان کاملا وابسته به روزه داری و التهاب زیانبمطالبه ی حق خودتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا دلفین ها می تواند از قله برای دیدن نه برای به تکامل ساختار رگهای مغزی سفر تجهیزات ناسا به مریخ نهایت معرفت و شناخت درک عاولین مورد پیوند سر در انشهر زیرزمینی در ژاپن برانزاع بین جهل و علم رو به پمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتست کم هزینه ی بزاق برای احتیاط در ورزش زانو در خاحقیقت، آن چیزی نیست که جلسوالات پزشکیهوش عاطفی قسمت دومدنیای شگفت انگیز کوانتوماسارت و پرخوریژن همه چیز نیستبا خودت نجنگدرمان جدید ALSپوست ساعتی مستقل از مغز دروشهای نو در درمان دیسک بمغز قلبآب، زندگی است(قسمت پنجم)قارچ بی مغز در خدمت موجودتاثیر نگاه ناظر هوشیار بسلول عصبی شاهکار انطباق نوار عصب و عضلهتصویر زیبای اصفهانایمپلانت مغزی و کنترل دو شانس یا نتیجه ی تلاشنظریه تکامل در درمان بیممواد کوانتومی جدید، ممکناختراع جدید اینترنت کوانحافظه انسان و حافظه ی هوشاستروژن مانند سپر زنان دهیچ چیز همیشگی نیستدوچرخه سواری ورزشی سبک و کلام، در تحولی شگفت آور ببازگشایی مجدد مطب دکتر سدرمانهای بیماری پارکینستمدن بشری و مغز اخلاقیپیوندی که فراتر از امکانرژیم های غذایی و نقش مهم مغز انسان برای ایجاد تمدآزادی در چیستقطره قطرهتاثیر گیاه خواری بر رشد واینترنت، حقیقت جامعه ی فسندرم پس از ضربه به سرنورالژیتغییر خود یا تغییر دیگراشباهت کیهان و مغزهمیشه اطمینان تو بر خدا بمیدان مغناطيسي زمین بشر ارتباط پیوسته ی جهانحس و ادراک قسمت 87اطلاعاتی عمومی در مورد مهر جا که جات میشه، جات نیدژاوو یا آشناپنداریکندر علیه سرطانبحثی درباره هوش و تفاوتهپاکسازی مغزدرک حقیقت نردبان و مسیری تو یک معجزه ایرادیوی مغز و تنظیم فرکانمغز بزرگ و فعال یا مغز کوإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر تغذیه بر سلامت روااکسکاربازپین در درمان تشسیاهچاله های فضایی منابعجنگ هفتاد و دو ملت همه را صداقتهندسه در پایه ی همه ی واکما تحت کنترل ژنها هستیم یاز مخالفت بشنووقتی فهمیدی خطا کردی برگوقتی ناراحتی چیکار میکنیحس و ادراک قسمت پنجاه و یبه مغز خزندگان خودت اجازدارچینکیهانِ هوشیارِ در حال یاماده، چیزی بیش از یک خلا بر کسی اعتماد نکن مگر اینپرتوزایی از جسم سیاهدردی که سالهاست درمان نشتوقف؛ شکستزمان چیستنقش میدان مغناطیسی زمین الگو نداشتیمنگاه محدود و تک جانبه، مشمن، ما یا چی؟تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسکته مغزیجهان هوشیارطولانی ترین شبهوش مصنوعی الفاگواز تلسکوپ گالیله تا تلسکویروس مصنوعیحس و ادراک قسمت شصت و هشتبه زیر پای خود نگاه نکن بداروی جدید آلزایمر تاییدکاربرد روباتهای ريزنانومخچه ، فراتر از حفظ تعادلبرخی نکات از گاید لاین پرآنچه واقعیت تصور میکنیم ذهن خود را مشغول هماهنگیفن آوری های جدید علیه شناتوهم و خیالزندگی و دارایینقش تیروئید در تکامل مغزامیدوار باش حتی اگر همه چچالش های ایستادن بر دو پامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانساختار شبکه های مغزی ثابجهان شگفت انگیز و بی زمانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیدخونریزی مغز در سندرم کووبیمار مرکز تنفس سلولیدارویی خلط آورکشف ژن جدید، می تواند گستمرکز خنده در کجای مغز استبرخی سيناپسها طی تکامل و آیا ممکن است موش کور بی مرمز و رازهای ارتباط غیر کفارغ التحصیلان، فقیر و دتوسعه برخی شغل ها با هوش زیرفون داروی ضد ام اسنقش غذاها و موجودات درياانتروپی و هوشیاریسدسازی روش مناسب برای مقنتایج نادانی و جهلمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبدیل سلولهای محافط به سابزار بقای موجود زنده از جوسازی مدرنعید نوروز مبارکهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه اخواص بادام زمینیبیماری اضطراب عمومیدر یک فراکتال هر نقطه مرکگوش دادن بهتر از حرف زدنرویا و خبر از آیندهمسمومیت دانش آموزان بی گبسیاری از مجرمان، خودشانآیا آگاهی پس از مرگ از بیفرد موفقتکامل مادی تا ابزار هوشمزبان و شناخت حقیقت قسمت چچند نرمش مفید برای کمردرانسان ها می توانند میدان سردرد عروقی میگرنچرا ویروس کرونای دلتا وامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتراشه مغز بدون واسطه ی دابعاد اضافه ی کیهانجستجوی متن و تصویر به صورعشق به هفت مرتبه ی شناختیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکامل تا مغز، از مغز تیک پیام منفرد نورون مغزی خانواده پایداربیوگرافیدرمان های جدید ALSگذشته را دفن کنروزه داری و بیمار ی ام اس مطالبی در مورد تشنجتفاوت ها را به رسمیت بشناآیا دلفین ها میتوانند باقله سقوطتکامل شناخت انسان با کشفسفر دشوار اکتشافنهایت در بی نهایتاولین هیبرید بین انسان و شواهدی از نوع جدیدی از حانزاع بین علم و نادانی رو منبع خواب و رویاتست آر ان اس دز میاستنی گاحتیاط در تعویض داروهاحقایق ممکن و غیر ممکنپیامهای کاربرانهوش عاطفی قسمت سومدنیایی پر از سیاهچاله اساس انسان اندیشه و باور ژن هوش و ساختارهای حیاتی با خدا باشدرمان جدید مولتیپل میلومتلقین اطلاعات و حافظهپوشاندن خود از نورروشهای شناسایی قدرت شنوامغز ما کوچکتر از نیم نقطهآتاکسیقبل و بعد از حقیقتتاثیر نگاه و مشاهده ناظر سلول عصبی، در محل خاص خودنوار عصب و عضلهتصویربرداری فضاپیمای آمایمپلانت مغزی کمک میکند شانس یا تلاشنظریه تکامل در درمان بیمموجود بی مغزی که می تواندادامه بحث تکامل چشمحباب های کیهانی تو در تواسرار آفرینش در موجهیچ چیز، چقدر حقیقی استدوپامین قابل حل در آبکلرال هیدرات برای خوابانبازگشت از آثار به سوی خدادرماندگی به دلیل عادت کرتمدن زیر آبپیوستگی همه ی اجزای جهانرژیم های غذایی و نقش مهم مغز انسان برای شادمانی طآزادی عقیده، آرمانی که تلمس کوانتومیتاثیر گیاه خواری بر رشد وایندرالسندرم جدایی مغزنورالژی تریژمینالتغییر دیگران یا تغییر خوشباهت زیاد بین سلول هاي عهمیشه به آنچه داری، خوشنمیدان های مغناطیسی قابل ارتباط انسانی، محدود به حس و ادراک قسمت چهلاطلاعاتی عمومی در مورد مهر حرکت خمیده می شود و هر دگرگونی های نژادی و تغییکو کیو تن coQ10بحثی درباره هوش و تفاوتهپارادوکس ها در علمدرک دیگرانتو یک جهان در مغز خودت هسراز تغییرمغز بزرگترین مصرف کننده افت فشار خون ناگهانی در ولزوم گذر انسان از حدها و تاثیر حرکات چشم بر امواج اگر فقط مردم میفهمیدند کسیاهچاله ها، دارای پرتو جنگ و تصور از جنگصدای بم با فرکانس پایین، هندسه زبانِ زمان استمانند کودکان باشیداز نخستین همانند سازها تمانند آب باشاز نخستین همانند سازها توقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک قسمت پنجاه و دبه نقاش بنگرداروهای مصرفی در ام اسکیست هیداتید مغزماست مالیبرلیتیونپرسشدرد، رمز موفقیتتولید مولکول جدید توسط هزمان و مکان، ابعاد کیهان نقش محیط زندگی و مهاجرت دالگو و عادت را بشکن و در انگاه کلی نگرمن، خود تو هستمتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسکته ی مغزی در جوانانجهان های بسیار دیگرطی یکصد هزار سال اخیر هرچهوش مصنوعی اکنون می تواناز تکنیکی تا مغز از مغز تویروس های باستانی، مغز محس و ادراک قسمت شصت و دوبه سیاهی عادت نکنیمداروی جدید ای ال اسکاربرد روباتهای ريز، در مخچه ابزاري که وظیفه آن فبرخی نرمش ها برای درد زانآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ذهن خالی از شلوغی افکارفناوری هوش مصنوعی نحوه ختوهم وجودزندگی بی دودنقش حفاظتی مولکول جدید دامیدواریچالش کمبود اندام برای پیمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانسادیسم یا لذت از آزار دادجهانی که نه با یک رخداد و علم به ما کمک میکند تا موهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمرخونریزی مغزی کشندهبیماری لبر و نابینایی آندارویی ضد بیش فعالی سیستکشف ارتباط جدیدی از ارتبمرگ چیستبرداشت مغز ما از گذر زمانآیا ما کالا هستیمرمز گشایی از اتصالات مغزفاصله ها در مکانیک کوانتتوصیه های سازمان بهداشت زیرک ترین مردمنقش غذاها و موجودات درياانتظار گذر تندباد؟سرنوشتنجات در اعتماد به خودمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبر را بردارابزار بقای موجود زنده از جامعه ی آسمانیعامل کلیدی در کنترل کارآهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توابسته به دوستی این و آن خواص شکلات تلخبیماری بیش فعالیدر کمتر از چند ماه سوش جدگوشه بیماری اتوزومال رسسرویا بخشی حقیقی از زندگی مسمومیت دانش آموزان، قمابسیاری از بیماری های جدیآیا امکان بازسازی اندامهفرد یا اندیشهتکامل مداومزبان و شناخت حقیقت قسمت اچند جهانیانسان یک کتابخانه استسرطان کمیت گراییچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتراشه ها روی مغزابعاد بالاترجستجوی هوشیاری در مغز ماعشق درونی به یگانگی خلقتهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکامل تا مغز، از مغز تیک پیشنهاد خوب برای آسان خاویار گیاهیبیوگرافیدرمان های جدید میگرنگر جان به جز تو خواهد از خروزه داری سلول های بنیادمطالعه ای بیان میکند اهدتفاوت های بین زن و مرد فقآیا دست مصنوعی به زودی قاقلب های سادهتکامل، نتیجه ی برنامه ریسفرنامه سفر به بم و جنوب نهادینه سازی فرهنگ اختلااولین تصویر در تاریخ از سشواهدی از دنیسوان(شبه نئنزاع بین علم و جهل رو به پمنتظر نمان چیزی نور را بهاحساس گذر سریعتر زمانحل مشکلسایتهای دیگرهوش عاطفی قسمت ششمدنیا، هیچ استاستفاده از مغز، وزن را کمژن یا نقشه توسعه مغز و نقبا طبیعت بازی نکندرمان جدید میگرن با انتی تلاش ها برای کشف منابع جدپیموزایدروشی برای بهبود هوش عاطفمغز مانند تلفن استآتاکسی فریدریشقبل از آغازتاثیر نگاه انسان بر رفتاسلولهای ایمنی القا کنندهنوار عصب و عضلهتصور ما ازمشکلات و واقعیایمپلانت نخاعی میتواند دشاهکار قرننعناعموجودات مقهور ژنها هستنداداراوون تنها داروی تاییحباب هایی تو در تواسرار بازسازی اندام هاهیچ وقت خودت را محدود به دورترین نقطه ی قابل مشاهکم کردن کالری روشی سودمنبازگشت به ریشه های تکاملدرها بسته نیستتمدنی قدیمی در شمال خلیج پیام های ناشناخته بر مغز رژیم ضد التهابیمغز انسان برای شادمانی طآزار حقیقیلووفلوکساسینتاثیر گیاه خواری بر رشد وایپیداکرینسندرم دزدی ساب کلاویننوزاد ناشنوای متولد شده،تغییر دادن ژنها آیا روزی شباهت زیاد بین سلول هاي عهمیشه داناتر از ما وجود دمیدان های کوانتومی خلاارتباط از بالا به پایین محس و ادراک قسمت چهل و هفتاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهرچیز با یک تاب تبدیل به دانش قدرت استکوچ از محیط نامناسببحثی درباره هوش و تفاوتهپاسخ گیاهان در زمان خورددرک درست از خود و هوشیاریتو کجای جهانیراست دستی و چپ دستیمغز حریص برای خون، کلید تافت هوشیاری به دنبال کاهچگونه مغز ما، موسیقی را پلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر دوپامین و سروتونیناگر میدانی مصیبت بزرگتر سیاهچاله و تکینگی ابتدایجنگ داده هاصرع و درمان های آنهندسه، نمایشی از حقیقتهنر فراموشیماه رجباز نخستین همانند سازها توقتی تو از یاد گرفتن باز حس و ادراک قسمت پنجاه و سبه نقاش بنگرداروهای ام اسکیست کلوئید بطن سومماست مالی با هوش انسانیبرنامه و ساختار پیچیده مپرسش و چستجو همیشه باقی ادرس گرفتن از شکست هاتولید مثل فقط با یک مادر زمان و گذر آن سریع استنقش مرکز تنفس سلولی در بیالگوی بنیادین و هوشیارینگاه انسان محدود به ادرامنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسال 2025 سال بین المللی علمجهان هایی در جهان دیگرطیف انسفالیت، گیلن باره هوش مصنوعی از عروسک های باز تکینگی تا مغز و از مغز ویرایش DNA جنین انسان، برحس و ادراک قسمت شصت و ششبه سخن توجه کن نه گویندهداروی جدید برای میاستنی کاش شرف اجباری بود یا حتیمخچه تاثیر گذار بر حافظهبرخی نرمش ها برای زانوآنها نمیخواهند دیگران راذهن سالمفواید روزه داری متناوبتوهم وجودزندگی در جمع مواردی را برنقش حیاتی تلومر دی ان آ دامیدواری و مغزچالش دیدگاه های سنتی در بمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانسازگاری با محیط بین اجزاجهانی که از یک منبع، تغذیعلم بدون توقفهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که خواندن ، یکی از شستشو دهنبیماری میاستنی گراویسداستانها و مفاهیمی اشتباکشف جمجمه ای درکوه ایرهومرگ و میر پنهانبرداشتت از جهان رو زیاد آیا ما تنها موجودات زنده رمز پیشرفت تواضع است نه طفاصله ی همیشگی تصویر سازتوصیه های غیر دارویی در سزیست شناسی کل در جزء فراکنقش غذاها در کاهش دردهای انحراف و حقیقتسریع دویدن مهم نیستنجات در راستگوییمنبع هوشیاری کجاست قسمت تحریک عمقی مغزابزار بقای موجود زنده از جاودانگی مصنوعیعادت همیشه خوب نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توابستگی یعنی قلادهخواص شگفت هویجبیماری تی تی پیدر آرزوهایت مداومت داشتهگوشت خواری یا گیاه خواریرویا تخیل یا واقعیتمسیر دشوار تکامل و ارتقابسیاری از بیماری های جدیآیا انسان با مغز بزرگش اخفرد حساس از نظر عاطفی و بتکامل چشمزبان و شناخت حقیقت قسمت دچند جهانیانسان باشسرعت فکر کردن چگونه استچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتراشه ی هوش مصنوعی در مغزاتفاق و تصادفحفره در مغزعشق، شلوغ کردن نیستهوش مصنوعی، کیفیت فریب مخطای ادراک کارمااز تکامل تا مغز، از مغز تیک آلل ژنتیکی که از نئاندخار و گلبیان ژن های اسکیزوفرنی ددرمان های جدید در بیماری گرفتار محدودیت ها و ابعاروزهای بد باقی نمیماندمعمای اخلاقی قطارتفاوت های تکاملی در مغز وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاقلب و عقلتکثیر سلول در برابر توقف سفرنامه سفر به بم و جنوب چهار میلیارد سال تکامل باولین دارو برای آتاکسی فشیر و دوغ بادامنسبیت عام از زبان دکتر برمنتظر نتیجه ی کارهایت بااحساسات کاذبحلقه های اسرارآمیزهوش عاطفی بیشتر در زناندندان ها را مسواک بزنید تاستفاده از نظریه ی تکامل ژن ضد آلزایمربالای هر دستی، دستی هستدرمان جدید کنترل مولتیپلتلاش های جدید در ALSپیموزایدروشی جدید در درمان قطع نخمغز مادران و کودکان در زمآتاکسی مخچه ای خودایمنقبل از انفجار بزرگتاثیر نگاه انسان بر رفتاسلولهای بنیادی مصنوعی درنوار عصب و عضله مهم در تشتصور از زمان و مکانایمپلانت استخوانی در آسیشاهکار شش گوشهفت چیز که عملکرد مغز تو مورد نادر همپوشانی دو بیادب برخورد با دیگرانحد و مرزها توهم ذهن ماستاصفهان زیباهیچ کاری نکردن به معنی چیديدن با چشم بسته در خواب کمی زاویه ی دیدت را عوض کبازخورد یا فیدبکدرهای اسرارآمیز و پوشیدهتمرکز و مدیتیشنپیدایش زبانرژیم غذایی حاوی تخم مرغ ومغز انسان رو به کوچک تر شآزار دیگری، آزار خود استلوب فرونتال یا پیشانی مغتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا کوچک شدن مغزانسان السندرم سردرد به دلیل افت فنوسانات کوانتومی منبع ماتغییر زودتر اتصالات مغزیشجاعت و ترسهمیشه راهی هستمیدان بنیادین اطلاعاتارتباط بین هوش طبیعی و هوحس و ادراک قسمت چهل و هشتاعتماد به خوددانش محدود به ابعاد چهارکوچک شدن مغز از نئاندرتابحثی درباره هوش و تفاوتهپختگی پس از چهل سالگي به درک عمیق در حیواناتتو کز محنت دیگران بی غمیرجزخوانی هایی که امروز بمغز در تنهایی آسیب میبینافتخار انسانچگونه مغز پیش انسان یا هملزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر دپاکین بر بیماری ماگر نیروی مغناطیس نباشد سیاهچاله ی منفرد یا سیاهجنبه های موجی واقعیتضایعه ی شبکه لومبوساکرالجنسیت و تفاوت های بیناییضایعه ی عروقی مخچههنر حفظ گرهماهیچه ی صبراز نخستین همانند سازها توقتی خودت را در آینه دیدیحس و ادراک قسمت پنجاه و شبه نادیدنی ایمان بیاورداروهای تغییر دهنده ی سیکپسول ژری لاکتماشین دانشبرنامه ی مسلط ژنها در اختپرسشگری نامحدوددست و پا زدن در سایه؟تولید مثل اولین ربات های زمان و صبرنقش نگاه از پایین یا نگاهالگوبرداری از طبیعتنگاه از بیرون مجموعهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسال سیزده ماههجهان یکپارچهطبیعت موجی جهانهوش مصنوعی از عروسک های باز تکینگی تا مغز از مغز تویشن پروحس و ادراک سی و هفتمبهبود حافظه پس از رخدادهداروی جدید برای کاهش وزنکتاب گران و پرهزینه شد ولمخاطب قرار دادن مردم، کابرخی نرمش های گردنآنژیوگرافی از مغزذهت را روی چیزهای مفید متفواید روزه داری متناوبتوهم بی خداییزندگی در سیاهچالهنقش خرچنگ های نعل اسبی درامیدی به این سوی قبر نیستچاالش ها در تعیین منبع هومنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانستم با شعار قانون بدترین جهانی پر از سیاهچاله یا پعلم در حال توسعههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجرخواندن، دوست روزهای سختبیماری میاستنی گراویسدخالت در ساختار ژنهاکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمرگ و میر بسیار بالای ناشبررسي علل احتمالي تغيير آیا مصرف مولتی ویتامین هرمز امید، بی نیازی از مردفتون های زیستیتوصیه هایی در مصرف ماهیزیست شناسی باور حقیقت یا نقشه مغزی هر فرد منحصر بهاندوه در دنیا استسریعترین کامپیوتر موجودنخاع ما تا پایین ستون فقرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقای موجود زنده از جایی برای یاد گرفتن باقی عادت کن از بالا نگاه کنیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز- از مغز واسطه ها د رمسیر ایجاد مغخواص عجیب لوبیابیماری خود ایمن اعصاب محدر آسمان هدیه های نادیدنگیلگمش باستانی کیسترویا حقی از طرف خدامسئول صیانت از عقیده کیسبشکه ای که ته نداره پر نمآیا احتمال دارد رویا از آفردا را نمیدانیمتکامل و ارتقای نگاه تا عمزبان و شناخت حقیقت قسمت سچند جهانی و علمانسان جدید از چه زمانی پاسطح آگاهی، رخدادهای زندگچرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتراشه ی بیولوژِیکاتوبان اطلاعات و پلِ بینحق انتخابعصب حقوق نورولووهوش مصنوعی، اتفاقات و تحخطای حساز تکامل تا مغز، از مغز تیک جهش ممکن است ذهن انسانخارق العاده و استثنایی ببیان حقیقتدرمان های جدید سرطانگریه ی ابر، رمز طراوت باغروزهای سختمعماری، هندسه ی قابل مشاتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا رژیم غذایی گیاهی سلاقلب یا مغزتأثیر نیکوتین سیگار بر مسفرنامه سفر به بم و جنوب چهار ساعت پس از کشتار خوکتشنچ پانایوتوپولوس تشنج اولین دروغشیشه ی بازالتی و سیلیکونچسبیدن به خود، مانع بزرگ منتظر زمان ایده آل نشواخلاق و علوم اعصابحمله ویروس کرونا به مغزهوش عاطفی در زنان بیشتر اده روش موفقیتاستفاده از هوش مصنوعی در ژنها نقشه ایجاد ابزار هوبالاترین هدف از دولتدرمان جدید ام استلاش های جدید در درمان فرپیچیدگی های مغزمگسروشی جدید در درمان نابینمغز چون ابزار هوش است دلیآتش منبع انرژیقبرستان ها با بوی شجاعتتاثیر هوش مصنوعی بر مغزسلام تا روشنایینوار عصب و عضله برای تاییتصاویر زیبای رعد و برقایمان به رویاشاید گوشی و چشمی، آماده شهفت سین یادگاری از میراث موسیقی نوادراک ما درک ارتعاشی است حریص نباشاصل بازخوردهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدی متیل فومارات(زادیوا)(کمالگرایی دشمن پیشرفتبازسازي مغز و نخاع چالشی درون قفس یا بیرون از آنتمرکز بر هدفپیر شدن حتمی نیسترژیم غذایی سالم و ضد التهمغز انسان رو به کوچکتر شدآسيب میکروواسکولاریا آسلوتیراستامتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا این جمله درست است کسیسوی ما آید نداها را صدانوشیدن چای برای مغز مفید تغییر عمودی سر انسان از پشرکت نورالینک ویدیویی ازهمیشه عسل با موم بخوریممیدازولام در درمان تشنج ارتباط شگفت مغز انسان و فحس و ادراک قسمت چهل و دوماعتماد به خوددانش بی نهایتکوچکی قلببحثی درباره احساسات متفاپدیده خاموش روشن در پارکدرگیری قلب در بیماری ویرتو پیچیده ترین تکنولوژی رحم مصنوعیمغز را از روی امواج بشناسافراد آغاز حرکت خودشان رچگونه هموساپينس بر زمین لزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر داروهای ضد التهاب اگر نعمت فراموشی نبود بسسیاهچاله ی تولید کنندهجنسیت و تفاوت های بیناییضایعات در عصب زیر زبانیهنر دانستنماپروتیلیناز نشانه ها و آثار درک شدوقتی خورشید هست شمع به کاحس و ادراک قسمت بیست و چهبه هلال بنگرداروهای ضد بیماری ام اس وکامپیوتر سایبورگمبانی ذهنی سیاه و سفیدبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱پس از اگو یا بعد از نفسدست کردن در گوشتولید یا دریافت علمزمان واقعیت است یا توهمنقش نظام غذایی در تکامل مالتهاب شریان تمپورالنگاه از دور و نگاه از نزدمنابع انرژی از منابع نهفتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسانسور از روی قصد بسیاری جهان یکپارچهطبیعت بر اساس هماهنگیهوش مصنوعی از عروسک های باز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت فیزیکی، تابعی از حس و ادراک- قسمت پنجاه و بهداشت خوابداروی جدید برای ای ال اسکتاب زیست شناسی باورمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرخی یونها و مولکول های مآنان که در قله اند هرگز خذخیره ی شگفت انگیز اطلاعفواید زیاد دوچرخه سواریتوهم تنهاییزندگی زمینی امروز بیش از نقش داروهاي مختلف معروف امیدی تازه در درمان سرطانابینایی در نتیجه ی گوشی منابع بی نهایت انرژی در دتاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانستم، بی پاسخ نیستجهانی در ذهنعلم راهی برای اندیشیدن اهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتخواب زمستانی سلول های سربیماری های میتوکندریدر موج، راز خلقت نهفته اسکشیدن مادی روشی برای جلومرگ و سوال از قاتلبررسی مغز با امواج مادون آیا مغز تا بزرگسالی توسعرمز بقای جهش ژنتیکیفروتنی معرفتیتوضیحی ساده در مورد هوش مزیست، مرز افق رویداد هستنقشه های مغزی جدید با جزیاندوه دردی را دوا نمیکندسرکه انگبین عسلی مفید برنخاع درازتر یا کوتاهتر کمنبع هوشیاری کجاست قسمت تخریب مغز به دلیل کمبود بابزار بقای موجود زنده از جایی خالی نیستعادت کن خوب حرف بزنیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز- از مغز وبینار اساتید نورولوژی دخود جسم و یا تصویربیماری دویکدر آستانه ی موج پنجم کوویگیاه بی عقل به سوی نور میرویاها از مغز است یا ناخومسئولیت جدیدبشریت از یک پدر و مادر نیآیا احتمال دارد رویا از آفرزندان زمان خودتکامل و ریشه ی مشترک خلقتزبان جانسوزچند روش ساده برای موفقیتانسان خطرناکترین موجودسعی کن به حدی محدود نشویچرا به هم اعتماد نمیکنیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتربیت کودکان وظیفه ای مهاتوسوکسیمایدحقیقت قربانی نزاع بین بی عصب سیاتیکهوش احساسیخطر آلودگی هوااز تکامل تا مغز، از مغز تیک رژیم غذایی جدید، می توبیداری معنوی یعنی دوستی درمان های رایج ام اسگربه شرودینگر و تاثیر مشروزهای سخت میگذردمعنی روزهتفاوت ایستایی و تکاپوآیا راهی برای بهبود وضعیقلب دروازه ی ارتباطتأثیر نگاه انسان بر رفتاسفرنامه سفر به بم و جنوب نون و القلمتشنج چیستاولین سلول مصنوعیشکل های متفاوت پروتئین هنسبت ها در کیهانمنحنی که ارتباط بین معرفاخلاق پایه تکامل و فرهنگحمایت از طبیعتهوش عاطفی در زنان بیشتر ادهن، بزرگترین سرمایهاستفاده از انرژی خلاژنها ، مغز و ارادهباهوش ترین و با کیفیت تریدرمان جدید ای ال اس، توفرتلاش های جدید در درمان سرپیچیدگی های مغزی در درک زروشی جدید در درمان سکته ممغز چگونه صداها را فیلتر آثار باستانی تمدن های قدقدم زدن و حرکت دید را تغیتاثیر ویتامین دی بر بیماسلاح و راهزنینوار عصب و عضله تعیین محلتصادف یا قوانین ناشناختهاین پیوند نه با مغز بلکه شاید درست نباشدهم نوع خواری در میان پیشیموسیقی هنر مایع استادراک، فراتر از آنچه معمحرکات چشم، ترجمه کننده ی اصل در هم تنیدگی و جهانی هیچ کس حقیقت را درون مغز دین اجباریکمردردباغچه ی مندرون و بیرون، جدای از هم تمرکز بر امروزپیراستامرژیم غذایی ضد التهابیمغز ایندگان چگونه استآسیب ها ناشی از آلودگی هولوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا ابزار هوشمندی یا مغز سوپاپ ها یا ترانزیستورهانوعی سکته مغزی ، وحشتناک تغییرات منطقه بویایی مغزشربت رب انارهمیشه، آنطور نیست که هستمکان زمان یا حافظه زمانارتباط شگفت انگیز مغز انهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک قسمت چهل و سوماعتماد بی مورددانشمندان موفق به بازگردکوچکترین چیز یک معجزه اسبحثی درباره احساساتی غیرپروژه ی ژنوم انسانیدرگیری مغز در بیماری کویتو آرامش و صلحیرحم مصنوعیمغز زنان جوانتر از مغز مرافراد بی دلیل دوستدار تو چگونه هوشیاری خود را توسمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر داروی ضد تشنج سدیم اگر نعمت فراموشی نبود بسسیاهچاله، سیاه خالص یا پمقایسه رقابت و همکاریتاثیر درجه حرارت بر مغزاگر با مطالعه فیزیک کوانسیاره ی ابلهانجهل مقدسضرورت زدودن افکارهنر رها شدن از وابستگیماجرای جهل مقدساز نظر علم اعصاب یا نرووسوقتی ریشه ها عمیقند از چیحس و ادراک قسمت بیست و یکبه کدامین گناه کشته شدندداروهای ضد تشنج با توضیح کاهش میل جنسی در ام اسمباحث مهم حس و ادراکبرین نت به جای اینترنتآلودگی هوا چالش قرن جدیددست آسمانتولید پاک و فراوان انرژیزمان پلانکنقش نظریه تکامل در شناساام آر آی جدید با قدرت شگفنگاه از درون قفس یا بیرونمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسانسور بر بسیاری از حقایجهان کنونی و مغز بزرگتریطعمه ی شبکه های ارتباط اجهوش مصنوعی از عروسک های باز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چند سویهحس و ادراک- قسمت بیست و پبهداشت خواب، رمز حافظه ی داروی جدید برای دیابتکتاب طبیعت در قالب هندسهمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبرخی اثرات مضر ویتامین دآنتی بادی منوکلونال در دذره ی معین یا ابری از الکفیلم کوتاه هیروشیما از هتوهم جداییزندگی زودگذرنقش درختان در تکاملامگا سه عامل مهم سلامتناتوانی از درمان برخی ویمنابع جدید انرژیتاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانستون فقرات انسان دو پا جلجهان، تصادفی نیستعلم ساختن برج های چرخانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده توخواب سالم عامل سلامتیبیماری های مغز و اعصاب و در میان تاریکی و روشناییکشتن عقیده ممکن نیستمرگ انتقال است یا نابود شبررسی و اپروچ جدید بر بیمآیا همه جنایت ها نتیجه بیرمز جهانفروتنی و غرورتوضیحات دکتر فاطمی در موزاویه نگاه ها یکسان نیستنقشه با واقعیت متفاوت اساندوهگین نباش اگر درب یا سرگیجه از شایعترین اختلانخستین تمدن بشریمنبع هوشیاری کجاست قسمت تداوم مهم است نه سرعتابزار بقای موجود زنده از جاذبهعادت کردن به نعمتهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز- از مغزتوجود قبل از ناظر هوشمندخودآگاهی و هوشیاريبیماری دیستروفی میوتونیدر برابر حقایق جدیدگیاه خواری و گوشت خوار کدرویاهای پر رمز و حیرتی درمسئولیت در برابر محیط زیبعد پنجمآیا بدون ناظر هوشمند هم بفرضیه ای جدید توضیح میدهتکامل ابزار هوش ، راه پر زبان ریشه هایی شناختی اسچندین ماده غذایی که ماننانسان در هستی یا هستی در شلیک فراموشیچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترجمه فعالیت های عضله به اتصال مغز و کامپیوترحقیقت آنطور نیست که به نظعضلانی که طی سخن گفتن چقدهوش احساسیخطر حقیقی، خود انسان استاز خود رها شویکی از علل محدودیت مغز امبیداری و خواب کدام بهتر ادرمان های علامتی در ام اسگزیده ای از وبینار یا کنفروش مقابله مغز با محدودیمعاینه قبل از نوار عصب و تفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا راهی برای رفع کم آبی قلب روباتیکتأثیر شیرینی های حاوی لوسفری به آغاز کیهاننوآوری ای شگفت انگیز دانتشنج و حرکات شبه تشنجی قااوکرلیزوماب داروی جدید ششکل پنجم مادهنسبت طلایی، نشانه ای به سمنشأ اطلاعات و آموخته ها اختلا ل در خود عضلهحوادث روزگار از جمله ویرهوش عاطفی رمز آزادگیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجاستفاده از سلول های بنیاژنهای مشترک بین انسان و وباور و کیهان شناسیدرمان جدید سرطانتلاش های جدید شرکت نورالپیوند قلب خوک، به فرد دچاريتوکسيمب در درمان ام اسمغز ناتوان از توجیه پیداآدم عاقل، وقت خودش را هدرقدرت مردمتاثیر ویروس کرونا بر مغز سلسله مباحث هوش مصنوعینوار عصب و عضله در مطب دکتضادهای علمیاین اندوه چیستشایسته نیست در جیب خود قرهمه چیز موج استمیلر فیشر نوعی نادر از گیادغام میان گونه های مختلحرکت چرخشی و دائمی کیهاناصل علت و تاثیرهیچ اندر هیچدین، اجباری نیستکمردرد ناشی از تنگی کانابترس از اینکه کسی، به درگدرون آشفته ی تو و ظاهر خنتمساح حد واسط میان مغز کورژیم غذایی ضد دردمغز ابزار بقای برتر مادیآسیب روانی شبکه های اجتملیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بیماری ام اس (مولتیپسوپاپ ها یا ترانزیستورهانیوالینتغییرات مغز پس از 40 سالگیشربت ضد خلطهمکاری یا رقابتمکانیک کوانتومی بی معنی ارتباط شگفت انگیز مغز انهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت نهماعتیاد و تلاش های درمانی دانشمندان نورون مصنوعی سکووید نوزده و خطر بیماری بحران ذهن فیلمی قابل تامپروژه ی ژنوم انسانیدرگیری مغز در بیماران مبتو افق رویداد جهان هستیرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمغزهای کوچک بی احساسافزایش قدرت ادراکات و حسچگونه واکسن کرونا را توزچگونه آن شکری که می خوریممقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز براسیاره ابلهانجهان فراکتالضرب المثل یونانیهنر، پر کردن است نه فحش دماجرای عجیب گالیلهاز نظر علم اعصاب اراده آزوقتی شروع به بیدار شدن میحس و ادراک قسمت بیست و دوبه امید روزهای بهترداروی فامپیریدین یا نورلکاهش مرگ و میر ناشی از ابمبتکران خودشکوفابرای یک زندگی معمولیآلودگی هوا و ویروس کرونادست بالای دستتولید اندام با چاپ سه بعدزمان به چه دلیل ایجاد میشنقش هورمون های تیروئید دام اس و سرطاننگاه از درون مجموعه با نگمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانسانسور ذهنجهان کاملی در اطراف ما پرظهور امواج مغزی در مغز مصهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستحس و ادراک- قسمت شصت و چهبوزون هیگز چیستداروی جدید ضد فشار خونکتاب، سفری به تاریخمدل هولوگرافیک تعمیم یافبرخی اختلالات عصبی مثانهآنتروبات؛ ترکیب سلول زندذرات کوانتومی زیر اتمی قفیلمی بسیار جالب از تغییتوهم جدایی و توهم علمزندگی سلول در بدن، جدای انقش ذهن و شناخت در حوادث اما شما از دید خفاش کور هناتوانی در شناسایی چهره مناطق خاص زبان در مغزتاریکی و نورابزار بقا از نخستین همانستارگانی قبل از آغاز کیهجهش های ژنتیکی مفید در ساعلایم کمبود ویتامین E را هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمرخواب سالم عامل سلامتی و یبیماری های ژنرالیزه ی عصدر مانهای کمر دردگل خاردار، زیباستمرگ تصادفیبررسی ژنها در تشخیص بیماآیا هوش مصنوعی می تواند نرمز جهان خاصیت فراکتالفرگشت و تکامل تصادفی محض تیوتیکسن داروی ضد جنونزاوسکا درمان گوشرنقص های سیستمی ایمنیاندام حسی، درک از بخش هایسرگردانینخستین تصویر از سیاهچالهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تداخل مرزها و صفات با بینابزار بقای موجود زنده از جاذبه و نقش آن در شکلگیریعادت بد را ترک کنهوش مصنوعی از عروسک تا کمخبر مهم تلسکوپ هابلاز تکینگی تا مغز، از مغز وراپامیل در بارداریخودآگاهی و هوشیاريبیماری سلیاکدر جراحی کمر عجله نکنیدگیرنده باید سازگار با پیرویای شفافمستند جهان متصلبعد از کروناآیا برای تولید مثل همیشه فساد اقتصادی سیتماتیک درتکامل تکنولوژیزبان شناسی مدرن در سطح سلچندجهانیانسان عامل توقف رشد مغزشلیک فراموشیچرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترجمه ی فعالیت های عضله باثر مضر مصرف طولانی مدت رحقیقت افرادغم بی پایانهوش بشری تهدید برای بشریخطر را بپذیراز درخواست ها جدا شویافته های نوین علوم پرده بیرون اصل است یا دروندرمان ژنتیکی برای نوآوریگزارش یک مورد جالب لخته وروش های صرفه جویی در ایجامعادله ها فقط بخش خسته کنتفاوتهای جنسیتی راهی براآیاما مقهور قوانین فیزیکقلب را نشکنتئوری تکامل امروز در درمسقوط درون جاذبه ای خاص، چنوار مغز مشاهده ی غیر مستتشنج به صورت اختلال رفتاايندگان چگونه خواهند دیدشکرگزار هر چیزی باش که دانشانه های گذشته در کیهان منشاء کوانتومی هوشیاری ااختلاف خانوادگی را حل کنحکمت الهی در پس همه چیزهوشمندی کیهاندو بیماری روانی خود بزرگ استفاده از سلول های بنیاژنهای هوش ، کدامندباید از انسان ترسیددرمان جدید سرطانتلاش هایی در بیماران قطع پیوند مدفوعریه زغالیمغز و قلب در جنین موش مصنآرمانگرای تخیلی نباشقدرت و شناخت حقیقتتاثیر ژنها بر اختلالات خسلطان جنگل یا صاحب ملکوتنوبت کودکانتظاهر خوابیده ی مادهاین ایده که ذرات سیاهچالشادی، پاداش انجام وظیفههمه چیز و هیچ چیزمیهمانهای ناخوانده عامل ادغام دو حیطه علوم مغز و حس متفاوتاصل عدم قطعیت از کوانتوم هیچگاه از فشار و شکست نتردیوار همه اش توهم بودکمردرد و علل آنبحتی علمی درباره تمایل بدروغ نگو به خصوص به خودتتنفس هوازی و میتوکندریراه فراری نیستمغز ابزار برتر بقاآسیب عصب پا به دنبال اعتیلیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بدون زبان میتوانیم تسوپاپ ها یا ترانزیستورهانیکولا تسلاتغییرات آب و هوایی که به شش مرحله تکامل چشمهمانند سازی در انسانمکانیزمهای دفاعی در برابارتباط غیرکلامی بین انساهزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت چهارماعتیاد را به دور بیندازدانشمندان یک فرضیه رادیککودک هشت ساله لازم است آدبخش فراموش شده ی حافظهپروژه ی علمی پیوند مغز سادرگیری مغزی در سندرم کووتو انسانی و انسان، شایسترساناها و ابر رساناها و عمغز، فقط گیرندهافزایش میل جنسی با خوردن افزایش مرگ و میر سندرم کوچگونه انتظارات بر ادراک مقابله با کرونا با علم استاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیسیاره ابلهانجهان قابل مشاهده بخش کوچضربه مغزی در تصادف رانندهوموارکتوس ها ممکن است دماده ی تاریکاز نظر علم اعصاب اراده آزویتنام نوعی کرونا ویروس حس و ادراک قسمت بیست و سوبه بالا بر ستارگان نگاه کداروی لیراگلوتیدکاهش التهاب ناشی از بیمامتواضع باشبرای پیش بینی آینده مغز دآلودگی هوا و پارکینسوندستورالعمل مرکز کنترل بیتولید سلولهای جنسی از سلزمان شگفت انگیزنقش هورمون زنانه استروژنام اس یا تومور؟نگاه حقیقی نگاه به درون امنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانساهچاله ها تبخیر نمیشودجهان پیوستهظرف باید پر شود چه با چرک هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت چیستحسن یوسف باغچه ی منبوزون هیگز جهان را از متلداروی جدید ضد میگرنکتابخانهمدل های ریز مغز مینی برینبرخی اصول سلامت کمرآنزیم تولید انرژی در سلوذرات کوانتومی زیر اتمی قفیروز نادریتوهم جسمزندگی، مدیریت انرژینقش روی و منیزیم در سلامتامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنادیدنی ها واقعی هستندمناطق خاصی از مغز در جستجتاریکی خواهد ترسیدابزار بقا از نخستین همانسخن نیکو مانند درخت نیکوجهش های ژنتیکی غیر تصادفعلایم کمبود ویتامین E را هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیدخواب عامل دسته بندی و حفطبیماری های روانی با تاثیدر محل کار ارزش خودت را بگل درون گلدانمرگ عاطفه و محبتبررسی بیماری التهابی رودآیا هوش مصنوعی زندگی بشرفراموش کارها باهوش تر هستیک و اختلال حرکتیزبان فرایند تکاملی برای نقص در تشخیص هیجانات عامانرژی بی پایان در درون هرسربازان ما محققا غلبه می نخستین روبات های زنده ی جمنبع هوشیاری کجاست قسمت ترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقای موجود زنده از جبران از دست رفته هاعادت دادن مغز بر تفکرهوش مصنوعی به کمک هوش طبیخدا موجود استاز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش هوازی مرتب خیلی به قخودت را از اندیشه هایت حفبیماری شارکو ماری توثدر درمان بیماری مولتیپل گالکانزوماب، دارویی جدیروان سالممشکل از کجاستبعد از کروناآیا بزرگ شدن مغز فقط در دفشار و قدرتتکامل جریان همیشگی خلقتزبان شناسی نوین نیازمند نه ناامیدی بلکه ارتقاانسانیت در هم تنیده و متصشنا در ابهای گرم جنوب نیاچرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترجمه ای ابتدایی از اسرااثرات فشار روحی شدیدحقیقت انسانغم بی پایانهوش در طبیعتخطرات هوش مصنوعیاز دست دادن دم در پیشینیایاد گرفتن مداومبیست تمرین ساده برای جلودرمان کارتی سل و تومور مغگشایش دروازه جدیدی از طرروش های عملی برای رفع کمرمعجزه های هر روزهتقلید مرحله ای نسبتا پیشآگاهی فراتر از آگاهیقوی تر باشتئوری تکامل در پیشگیری و سقوط زیگزاگی یا ناگهانینوار مغز با توضیح دکتر فاتشنج عدم توازن بین نورون ايا اراده آزاد توهم است یشکست حتمینشانه های پروردگار در جهمهمان ناخواندهاختلال حرکتی مانند لرزش حافظه میتواند بزرگترین دهوشمندسازی زندان هادو بار در هفته ماهی مصرف استفاده از سلول های بنیاژنهای حاکم بر انسان و انسبابا زود بیادرمان دارویی سرطان رحم بتلاش در تولید انرژی به رنپیوند مدفوع در درمان بیمریواستیگمینمغز و هوش، برترین ابزار بآرام باشقدرت کنترل خودتاثیر کلام در آیات کلام بسم زنبور ، کلیدی برای وارنور از عمق تاریکیتظاهری از ماده است که بیداین ابتدای تناقض هاستشب سیاه سحر شودهمه چیز کهنه میشودمیوپاتی و نوار عصب و عضلهارتقا و تکامل سنت آفرینش حس چشایی و بویاییاصل، روان و نفس استهیپرپاراتیروئیدیسمدیوار، از ابتدا توهم بودکمردرد با پوشیدن کفش منابحث درباره پیدایش و منشا پیشینیان انسان از هفت میدریا آرام نخواهد شد کشتی تنفس هوازی و میتوکندریراه نجاتمغز از بسیاری حقایق می گرآسانی موفقیتلا اکراه فی الدینتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا تکامل هدفمند استسوخت هیدروژنی پاکنیاز به آموزش مجازی دیجیتغییرات تکاملی سر انسان ششمین کنگره بین المللی سهمجوشی هسته ای، انرژِی بما انسانها چه اندازه نزدارتروز یا خوردگی و التهاهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک قسمت نوزدهماعداد بینهایت در دنیای مدانشمندان ژنی از مغز انسکودک ایرانی که هوش او از بخش های تنظیمی ژنومپروانه ی آسمانیدرگیری مغزی در سندرم کووتو با همه چیز در پیوندیرستگاری محدود به یک راه نمغز، همه ی واقعیت را نمیبمغزتان را در جوانی سیم کشافزایش سرعت پیشرفت علوم چگونه به سطح بالایی از هوملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمسیب یکسان و دیدگاه های متجهان موازی و حجاب هاضررهای مصرف شکر و قند بر هورمون شیرساز یا پرولاکتماده ی خالیاز واقعیت امروز تا حقیقتویتامین E برای فعالیت صححس و ادراک قسمت بیستمبه بالاتر از ماده بیندیشداروی کنترل چربی خونکاهش حافظه هرچند فرایندیمجموعه های پر سلولی بدن مبرای اولین بار دانشمندانآلزایمردغدغه نتیجه ی نادانی استALS نگاهی کامل بر بیماری وتولترودینزمان طلایی سکته ی مغزی رانقش ویتامین K در ترمیم اسامواجی که به وسیله ی ماشینگاه دوبارهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رو ح و روان بر جسمابزار بقا از نخستین همانسایه ی هوشیاریجهان پیوستهظرفیت مغز چقدر استهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت های متفاوتحساسیت روانی متفاوتبی نهایت در میان مرزهاداروی جدید ضد الزایمرکجای مغز مسئول پردازش تجمدیون خود ناموجودبرخی اطلاعات روانشناسی مآواز خواندن در قفس، نشانذرات کوانتومی زیر اتمی قفیزیک مولکولها و ذرات در توهمات و شناخت حقیقتزندگی، مراتب هوشیاری استنقش روزه داری در سالم و جانفجار و توقف تکاملی نشانادیدنی ها بیشتر از دیدنمنبع نور واقعی و ثابت، حقتاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقا از نخستین همانسخن و سکوتجهش های بیماری زا، معمولعلائم عصبی آلزایمر، با اهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژنخواص فلفل سبزبیماری وسواسدر چه مرحله ای از خواب ، رگل زندگیمرگی وجود نداردبررسی سیستم تعادلی بدن اآیا هوش ارثی دریافتی از پفراموشی همیشه هم بد نیستتیکاگرلور داروی ضد انعقازبان متغیرنقطه ی رسیدن به قلهانرژی تاریکسربرولایزیننرمش های مفید برای درد زامنبع هوشیاری کجاست قسمت53تروس جریان انرژیابزار بقای موجود زنده از جدا کردن ناخالصی هاعارضه جدید ویروس کرونا سهوش مصنوعی به شناسایی کاخدا نور آسمان ها و زمین ااز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش هوازی ، بهترین تمریخودروهای هیدروژنیبیماری ضعف عضلات نزدیک بدر دعواها چه میکنی؟گام کوچک ولی تاثیرگذارروبات ها قول میدهندمشکلات نخاعیبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا تکامل و تغییرات ژنتیفشار روحی، همیشه بد نیست تکامل داروینی هنوز در حازبان، نشان دهنده ی سخنگو نه به اعدامانسانیت در برابر دیگرانشناخت ناشناختهچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترس و آرمان هااثرات مفید قهوهحقیقت اشیاغیرقابل دیدن کردن مادههوش عاطفی قسمت 11دفاع از پیامبراز روده تا مغزیاد بگیر فراموش کنیبیش از نیمی از موارد انتقدرمان پوکی استخوانپل جویی اصفهانروش هایی برای مقابله با امعجزه ی چشمتقلید از روی طبیعتآپومورفین در پارکینسونقیچی ژنتیکیتئوری جدید، ویران کردن گسلول های مغزی عامل پارکینوار مغز ترجمه رخدادهای تشویق خواندن به کودکانايا اراده آزاد توهم است یشکستن مرز دور مغزنشانه های بیداری روحیمهندسی ژنتیک در حال تلاش اختلال خواب فرد را مستعد حافظه های کاذبهوشیاری و وجوددو برابر شدن خطر مرگ و میاستفاده از سلول های بنیاکفش و کتابباد و موجدرمان زخم دیابتی با تکنوتلاشی برای درمان قطع نخاپیوند مغز و سر و چالشهای ریاضیات یک حس جدید استمغز و اخلاقآرامش و دانشقدرت انسان در نگاه به ابعتاثیر کپسول نوروهرب بر نسماگلوتید داروی کاهش دهننور درونتعویض دارو در تشنجشبیه سازی میلیون ها جهان همه چیز در زمان مناسبمیوتونیک دیستروفیارتقا یا بازگشت به قبل ازحس و ادراک (قسمت اول )اصلاح خطا با رفتن بر مسیرهاوکينگ پیش از مرگش رسالدید تو همیشه محدود به مقدکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبحثي درباره هوش و تفاوتهپیشرفت های باور نکردنی ددریای خداتنفس بدون اکسیژنراه های جدید برای قضاوت رمغز به تنهایی برای فرهنگ آشنا پنداریلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر گیاه خواری بر رشد وایجاد احساساتسودمندی موجودات ابزی بر چیز جدید را بپذیرتغذیه بر ژنها تاثیر داردشعار و عملهمدلی و هوش عاطفیما انسانها چه اندازه نزدارزش های وارونههستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک قسمت هفتمبقا با سازگارترین فرد اسدانشمندان پاسخ کوانتومی کودکان مهاجربخش بزرگی حس و ادراک ما اپرواز از نیویورک تا لوس آدرگیری اعصاب به علت میتوتو با باورهایت کنترل میشرشته نوروایمونولوژی و نقتو باید نیکان را به دست برشد مغز فرایندی پیچیده امغزتان را در جوانی سیمکشافسردگی و اضطراب در بیماچگونه باغبانی باعث کاهش ملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکسیر آفرینش از روح تا مغز جهان ما میتواند به اندازضررهای شکر بر سلامت مغزهوش فوق العاده، هر فرد اساز کجا آمده ام و به کجا میویتامین E در چه مواد غذایحس و ادراک قسمت دهمبه جای محکوم کردن دیگران داروی تشنجی دربارداریکاهش دوپامین عامل بیماریمجرم، گاهی قربانی استبرای بقا به جایی فراتر ازآلزایمر در جوانانذهن ما از در هم شکستن منبNVG 291تومورها و التهاب مغزی عازمان، واقعی نیستنقش ژنتیک در درمان اختلاامیوتروفیک لترال اسکلرونگاهی بر قدرت بینایی درامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر روده بر مغزابزار بقا از نخستین همانسایه را اصالت دادن، جز فرجهان پر از چیزهای اسرار آعقل مجادله گرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازخفاش کور و انسان بینا؟بی نظمی مقدمه شناختداروی سل سپتکرونا چه بر سر مغز می آورمدیریت اینترنت بر جنگبرخی بیماری ها که در آن بآینه در اینهرفلکس وتری با توضیح دکتر فیزیک هوشیاریتوکل بر خدازندان ذهنینقش رژیم غذایی بر رشد و اانفجار بزرگ پایان بوده انادانی در قرن بیست و یکم،منبع هوشیاری کجاست قسمت تاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقا از نخستین همانسخن پاک و ثابتجهش تمدنی عجیب و شگفت انسعلت خواب آلودگی بعد از خوهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژن ضد کروناخواص منیزیمبیماری کروتز فیلد جاکوبدر ناامیدی بسی امید استگلوله ی ساچمه ایرنگ کردن، حقیقت نیستمراقب خودتون و خانواده هبررسی علل کمر درد در میانآیا هوش سریعی که بدون احسفراموشی و مسیر روحانیتیروفیبان موثر در سکته ی زبان مشترک ژنتیکی موجودانقطه ای بود و دگر هیچ نبوانرژی تاریک که ما نمی توسردرد میگرننرمش های مفید در سرگیجهمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتری فلوپرازینابزارهای پیشرفته ارتباط جدایی خطای حسی استعبارت های مبهم مانند انرهوش مصنوعی تعاملیخدا بخشنده است پس تو هم باز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش و میگرنخورشید مصنوعیبیماریهای تحلیل عضلانی ادر سال حدود 7 میلیون نفر گامی در درمان بیماریهای روبات های ریز در درمان بیمشکلات بین دو همسر و برخیبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا تراشه ها داخل مغز، میفضا و ذهن بازتکامل داروینی هنوز در حازبان، وسیله شناسایی محیطنه به اعدامانسان، گونه ای پر از تضادشناخت و معرفت، و نقش آن دچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترسناک تر از کوریاثرات مفید روزه داریحقیقت تنها چیزی است که شاغار افلاطونهوش عاطفی قسمت نهمدفاع در برابر تغییر ساختاز سایه نترسیادگیری مهارت های جدید دبیشتر کمردردها نیازی به درمان پوکی استخوانپل خواجو اصفهانروش هایی برای کم کردن اضطمعجزه ی علمتقلید از طبیعتآپومورفین در پارکینسونقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتا 20 سال آینده مغز شما به سلول های بنیادینوار مغز در فراموشی هاتشخیص ژنتیکی آتروفی های ای نعمت من در زندگیمشکستگی لگن یا سکته ی مغزینظام مثبت زندگیمهندسی بدناختلال در شناسایی حروف و حافظه و اطلاعات در کجاست هوشیاری و افسردگیدو برابر شدن خطر مرگ و میاستفاده از سلول های بنیاکل اقیانوس در یک ذرهباد غرور و سر پر از نخوت ودرمان ساده ی روماتیسمتلاشی تازه برای گشودن معپیوند اندام از حیوانات بریتوکسیمابمغز و اخلاقآرامش و سکونقدرت ذهنتاثیر کپسول نوروهرب بر تسندرم میلر فیشرنوروفیبروماتوزتعامل انسان و هوش مصنوعیشبیه سازی سیستم های کوانهمه چیز در زمان کنونی استمیگرن و پروتئین مرتبط با ارتوکين تراپی روشی جديد حس و ادراک (قسمت دوم )اصول انجام برخی نرمش ها دهاوکينگ پیش از مرگش رسالدیدن خدا در همه چیزکنگره بین المللی سردرد دبحثی جالب درباره محدودیتپیشرفت های جدید علوم اعصدرک فرد دیگر و رفتارهای اتنها مانع در زندگی موارد راه های جدید برای قضاوت رمغز بیش از آنچه تصور میشوآشنا پنداریلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر گیاه خواری بر رشد وایران بزرگسی و سه پل اصفهانچیزی منتظر شناخته شدنثبت و دستکار ی حافظهصبور باشهمراه سختی، اسانی هستما اکنون میدانیم فضا خالارزش های حقیقی ارزش های غهستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک قسمت هفدهمبقا در ازای بیماریدانشمندان اولین سلول مصنکودکان میتوانند ناقل بی بخش بزرگتر کیهان ناشناختپروتئین های ساده ی ابتدادرب بسته با غیر خود باز متو برای خزیدن خلق نشده ایرشد مغز علت تمایل انسان بمغط یک گیرنده استافسردگی و ساختار مغزچگونه تکامل مغزهای کنونیممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان مادی، تجلی فضا در ذهضعیف و قویهوش مصنوعی می تواند بر احاز کسی که یک کتاب خوانده ویتامین کاحس و ادراک قسمت دوازدهمبه جای تولید، بیشتر گوش کداروی جدید ALSکاهش سن بیولوژیکی، تنها محل درک احساسات روحانیبرای تمدن سازی، باید در بآملودیپین داروی ضد فشار ذهن چند جانبه نیازمند نگفقر داده ها در هوش مصنوعیتومورهای نخاعیزمان، اندک استنقش گرمایش آب و هوا در همامید نیکو داشته باش تا آننگاهی بر توانایی اجزاي بمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانساخت سلول عصبی حتی پس از جهان پر از چیزهای جادویی عقل در جهان جدید، عجیب اسهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسخفاش با شیوع همه گیری جدیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرداروی ضد چاقیکریستال هامداخله ی زیانبار انسانبرخی بیماری های خاص که بدآیندهرفتار مانند بردهفیزیک و هوشیاریتوپیراماتزونیسومایدنقش رژیم غذایی در رشد و اانقراض را انتخاب نکنیدنازوکلسینمنبع هوشیاری کجاست قسمت تازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقای موجود زنده از جهشهای مفید و ذکاوتی که دعماد الدین نسیمی قربانی هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگر کرونا ساخته شخواص میوه ی بهبیماری گیلن باره و بیماردر هم تنیدگی مرزها و بی مگلوئونرنگین کمانمراحل ارتقای پله پله کیهبرطرف کردن خشونت را از خاآیا هشیاری کوانتومی وجودفراموشی آرمانتکنولوژی های جدید و حالتزبان چهار حرفی حیات زمیننقطه بی بازگشتانرژی خلا ممکن استسردرد میگرن در کودکاننرمش های موثر در کمردردمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتری فلوپرازینابزارهای بقا از نخستین هجریان انرژی در سیستم های عجول نباشهوش مصنوعی در قضاوت های اخدا تاس نمیریزداز تکینگی تا مغز، از مغز ورزش بهترین درمان بیش فعخوش قلبی و مهربانیبیماری، رساله ای برای سلدر عید نوروز مراقب تصادف گامی در درمان بیماریهای روبات کیانمشکلات روانپزشکی پس از ستفکر قبل از کارآیا جنین انسان، هوشمندی فضای قلب منبع نبوغ استتکامل داروینی هنوز در حازدودن نقص از هوش مصنوعینه بدبخت بلکه نادانانعطاف پذیری مکانیسمی علشناخت حقیقت یا آرزوهای گچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری کجاست؟(قسمترسان نیستیاثرات مضر ماری جواناحقیقت خواب و رویاغرور و علمهوش عاطفی قسمت هفتمدقیق ترین تصاویر از مغز ااز سایه بگذریادگیری هوش مصنوعی، عمیقبا همه مهربان باشدرمان آرتروز با ورزش موضپلاسمای غالبروش هایی برای جلوگیری از معجزه ی علم در کنترل کرونتقویت مغز با ورزشآب زندگی است قسمت چهارمقانون مندی نقشه ژنتیکی متا بحر یفعل ما یشاسلول های بنیادی منابع و انوار مغز در تشخیص بیماری تشخیص آلزایمر سالها قبل ای همه ی وجود منشگفت نیست من عاشق تو باشمنظریه ی تکامل در درمان بیمهربانی، شرط موفقیتاختلال در شناسایی حروف و حافظه و اطلاعات در کجاست هوشیاری کوانتومیدو داروی جدید برای میاستاستیفن هاوکینگ در مورد هکلمات بلند نه صدای بلندبار مغز بر دو استخواندرمان سرگیجه بدون نیاز بتلاشی جدید در درمان ام اسپیوند اندام حیوانات به اریسپریدونمغز و سیر تکامل ان دلیلی آرامش عقلقدرت شناختی انسان، محدودتاثیر کپسول نوروهرب بر ساین بیمار را باید چه کار سندرم کووید طولانینورون هاي مصنوعی می توانتعامل انسان با هوش مصنوعشبکه های مصنوعی مغز به درهمه چیز، ثبت می شودمیگرن و خوابارتباط میکروب روده و پارحس و ادراک قسمت 67اصول توسعه ی یک ذهن کاملهدف یکسان و مسیرهای مختلدیدگاه نارسای دوگانه ی مکنگره بین المللی سردرد دبحثی در مورد نقش ویتامين پیشرفت در عقل است یا ظواهدرک نیازمند شناخت خویش اتنها در برابر جهانراه پیروزی در زندگی چیستمغز باستانی، هنوز نقش هاآشناپنداری چیستلازم است هیچ کاری نکنیدتاثیر گیاهخواری بر رشد و ایرادهای موجود در خلقت بسیلی محکم محیط زیست بر انچیزی خارج از مغزهای ما نیثبت امواج الکتریکی در عصصبور باشهمراهی میاستنی با برخی سما از اینجا نخواهیم رفتارزش حقیقی زبان قسمت اولهشت توصیه برای کاستن از دحس و ادراک قسمت هجدهمبقای حقیقی در دور ماندن ادانشمندان تغییر میدان مغکودکان گذشته به آینده فکبخش دیگری در وجود انسان هپروتز چشمدرختان چگونه بر تشکیل اببخشیدن دیگران یعنی آرامشپروتز عصبی برای تکلمدرختان اشعار زمینتو تغییر و تحولیرشد در سختی استنفرت، اسیب به خود استاقلیت خلاقچگونه جمعیت های بزرگ شکل من و وجود توهمیتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنسیستم تعادلی بدنجهان مرئی و نامرئیطلوع و حقیقتهوش مصنوعی متصل با مغزاز آغاز خلقت تا نگاه انساویتامین کا و استخوانحس و ادراک قسمت سومبه خوبی های دیگران فکرکنداروی جدید s3 در درمان ام کایروپاکتیک چیستمحل درک احساسات روحانی دبرای خودآگاه بودن تو بایآموزش نوین زبانذهن هوشیار در پس ماده ی مفلج نخاعی با الکترودهای تومورهای ستون فقراتزمزمه ات مانده در گوشمنقش پیش زمینه ها و اراده امید نجاتنگاهت را بلند کنمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین همانساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهان دارای برنامهعقل سالمهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهخلا، حقیقی نیستبی ذهن و بی روحداروی ضد چاقیکریستال زمان(قسمت اولمدارک ژنتیکی چگونه انسانبرخی توجهات در ببمار پارآینده ی انسان در فراتر ازرفتار وابسته به شکلفیزیک آگاهیتوانایی مغز و دیگر اجزای زونا به وسیله ویروس ابله نقش زنجبیل در جلوگیری از انواع سکته های مغزینبودن مدرک و شاهد، مدرک منبع هوشیاری کجاست قسمت تازه های بیماری پارکینسوابزار بقای موجود زنده از جهشهای مفید و ذکاوتی که دعنصر اصلی تعیین واقعیتهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگری ضد کرونا از دخواص هلو برگ هلوبیماری آلزایمر، استیل کودر هم تنیدگی کوانتومیگمان میکنی جرمی کوچکی در رهبر حقیقیمرز مرگ و زندگی کجاستبزرگ فکر کنآیا واکنش های یاد گرفته وفرایند پیچیده ی خونرسانیتکنولوژی و پیشرفتزبان نیاز تکاملی استنقطه، وجود است یا فاصلهانرژِی برای ایجاد اضطرابسردرد میگرنی در کودکاننرمشهای مهم برای تقویت عمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترک امروزابزارهای بقا ازنخستین همجریان انرژی در سیستم های عدم توقف تکامل در یک انداهوش مصنوعی در کامپیوترهاخدای رنگین کماناز تکامل تا مغز از مغز تا ورزش در کمر دردخوش خیالی و خوش بینیبیمارستان هوش مصنوعیدرمان نگهدارنده ی اعتیادگاهی لازم است برای فهم و روح و آب حیاتمشکلات روانپزشکی در عقب تفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا جهان ذهن و افکار ما مفضای خالی ای وجود نداردتکامل داروینی هنوز در حاسفر فقط مادی نیستنه جنگ و نه خونریزیاهرام مصر از شگفتی های جهشناخت درون، شناخت بیرون؛چراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتزریق قیچی ژنتیکی کریسپراجزای پر سلولی بدن انسان حقیقت در علم، هرگز نهایی غربال در زندگیهوش عاطفی قسمت یازدهدل به دریا بزناز علم جز اندکی به شما دایادگرفتن، آغاز حرکت است با هوش مصنوعی خودکار روبدرمان ام اس(مولتیپل اسکلپمبرولیزوماب در بیماری چروش هایی ساده برای کاهش امعجزه در هر لحظه زندگیتقویت استخوان در گرو تغذآب زندگی است قسمت هفتمقانون گذاری و تکاملتاول کف پا و حقیقتسلول های بدن تو پیر نیستننوار مغزی روشی مهم در تشختشخیص ایدزای آنکه نامش درمان و یادششگفت انگیز بودن کیهاننظریه ی تکامل در درمان بیموفقیت هوش مصنوعی در امتاختلالات مخچهحافظه و اطلاعات در کجاستهوشیاری سنتی یا هوشیاری دو سوی واقعیتکلوزاپین داروی ضد جنونبار بزرگ ایستادن بر دو پادرمان سرگیجه بدون نیاز بتمایل زیاد به خوردن بستنپیوند سر آیا ممکن استریسدیپلام تنها داروی تایمغز کوانتومیآرامش(سکوت) stillness و تکاپوقدرت عشقتاثیر کپسول نوروهرب بر ساینکه به خاطرخودت زندگی سندرم گیلن باره به دنبال نورون های ردیاب حافظهتعداد کلی ذهن ها در جهان شبکیه های مصنوعیهمه ی سردردها بی خطر نیستمیگرن و روزه داریارتباط ماده و انرژیحس و ادراک قسمت 74اصول سلامت کمرهدف یکسان، در مسیرهای متدیروز و امروزکنترل همجوشی هسته ای با هبحثی در مورد نقش کلسیم و پیشرفت ذهن در خلاقیت استدرک و احساستنهاییراه انسان شدن، راه رفتن ومغز برای فراموشی بیشتر کآشتی بهتر استلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر انتخاب از طرف محیط ایستادن در برابر آزادی بسینوریپا داروی ترکیبی ضدچیزی شبیه نور تو نیستجلو رفتن یا عقبگردصبر لازمه ی پیروزی استهمراهی نوعی سردرد میگرنیما اشیا را آنطور که هستندارزش حقیقی زبان قسمت دومو هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک قسمت هشتمبلندی در ذهن ما درک بلندیدانشمندان روش هاي جدیدی کودکان خود را مشابه خود تبخشش، عقلانی یا غیر عاقلپرورش مغز مینیاتوری انسادرد و درستو جهانی هستی که خودش را رشد، رسیدن به یک هدف نیستنقاشی هایی با بوی گذشته یاقیانوس نادانیچگونه جمعیت های بزرگ شکل من کسی در ناکسی دریافتم تاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان مشارکتیطلای سیاههوش مصنوعی و کشف زبان هایاز انفجار بزرگ تا انفجار ویتامین کا در سبزیجاتحس و ادراک قسمت سی و هشتمبه خودت مغرور نشوداروی جدید لنفوم و لوکمیکار امروز را به فردا نیندمحدودیت چقدر موثر استبرای رشد، باید از مسیر خطآمارهای ارائه شده در سطح ذهن و زندگیفلج بل، فلجی ترسناک که آنتوهم فضای خالیزنان باهوش ترنقش پیشرفته ی سلول های بنامید یا ناامیدی؟چالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانساخت شبکه عصبی با الفبای جهان در حال نوسان و چرخشعقلانیت بدون تغییرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهخلا، خالی نیستبی سوادی در قرن 21داروی ضد تشنج با قابليت تکریستال زمان(قسمت دوم)مروری بر تشنج و درمان هایبرخی توصیه ها برای واکسیآینده ی حمل و نقل هوایی درفتار اجتماعی انسان، حاصفیزیکدانان ماشینی برای تتوانایی یک فرد، برای تغیزیان غذاهای پرچربنقش زبان در سلطه و قدرت اانیس بی کسانسخت ترین حصارنباید صبر کرد آتش را بعد منبع هوشیاری کجاست قسمت تازه های درمان ام اسابزار بقای موجود زنده از جوانان وطنعوامل موثر در پیدایش زباهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانخواص هندوانهبیماری الزایمردر هم تنیدگی کوانتومی و پگنجینه ای به نام ویتامین روی و منیزیم در تقویت استمرز بین انسان و حیوان کجابزرگ شدن مغز محدود به دورآیا یک، وجود داردفرایند تکامل و دشواری هاتکنولوژی جدید که سلول هازبان و کلمه حتی برای کساننمیتوان با بیرون انداختنانسولینسردرد و علتهای آنچرا ماشین باید نتایج را پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترکیب آمار و ژنتیکابزارهای بقای موجود زندهجریان انرژی در سیستم های عدم تعادل دوپامین، فقط بهوش مصنوعی در تفکر خلاق اخدایی که ساخته ی ذهن بشر از تکامل تا مغز، از مغز توزن حقیقی معرفت و شناختخوشبختی چیستبیندیشدرمان نابینایان آیا ممکنگاهی مغز بزرگ چالش استروح در جهانی دیگر استمشاهده گر جدای از شیء مشاتفکر خلا ق در برابر توهم آیا جهش های ژنتیکی، ویروقفس دور خود را بشکنتکامل زبانسفر نامه سفر به بم و جنوب نه روش تقویت مغزاولویت بندی ها کجاستشناسایی تاریخچه ی تکاملیچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتسلیم ارتباط با من برتراجزایی ناشناخته در شکل گحقیقت راستین انسان علم بمقالاتهوش عاطفی قسمت پنجمدلایلی که نشان میدهد ما بازدواج های بین گونه ای، ریادآوری خواب و رویابا هر چیزی که نفس می کشد مدرمان با سلول های بنیادیپنج اکتشاف شگفت آور در موروش استفاده از بالش طبیمعرفی مورد نادر بیماری گتقویت حافظه یا هوش مصنوعآب زندگی است قسمت اولقانون جنگلتابوهای ذهنیسلول بنیادی و ای ال اسنوار مغز، مفید و بی خطرتصویر خورشید یا خود خورشای جان جان بی تن مروشگفت زده و حیران باشنظریه ی تکامل در درمان بیموفقیت در تفکر استاختلالات حرکتی در انسانحافظه ی ما انسان ها چرا مهوش، ژنتیکی است یا محیطیدولت یا گروهککلید نزدیک و نگاه تو بر فبار سنین ابزار هوشمندی ادرمان سرگیجه بدون داروتمایز یا کشف یگانگیپیوند سر برای چه بیمارانریشه های مشترک همه ی موجومغز آیندگان چگونه است ؟آزمون تجربی، راهی برای رقسم به فقرتاثیر کتامین در درمان پااینکه خانواده ات سالم باسندرم پیریفورمیسنوروپلاستیسیتی چیستتعذیه ی ذهنشباهت مغز و کیهانهمه جا خیر بکارمیگرن سردردی ژنتیکی که بارتباط متقابل با همه ی حیحس و ادراک قسمت 75اضطراب و ترسهدف از تکامل مغزدیسک گردنکنترل جاذبهبحثی در مورد حقیقت فضا و پیشرفتی مستقل از ابزار هدرک کنیم ما همه یکی هستیمتنهایی رمز نوآوری استراه بی شکستمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟آغاز فرایند دانستنلحظات خوش با کودکانتاثیر احتمالی عصاره تغلیاکنون را با همه ی نقص هایسیناپس، شگفتی خلقتنکاتی در مورد تشنججلوتر را دیدنصبر و واقعیتهندسه ی پایه ایما به جهان های متفاوت خودارزش حقیقی زبان قسمت سوموفور و فراوانیحس و ادراک قسمت هشتاد و نبلوغ چیستدانشمندان روشی برای تبدیکودکان را برای راه آماده کوری گذرای ناشی از موبایبدون پیر فلکپرکاری تیروئیددرد باسن و پا به دلیل کاهتو جدای از کیهان نیستیز گهواره تا گورچقدر به چشم اعتماد کنیمالکترومغناطیس شنوایی و هچگونه حافظه را قویتر کنیمن پر از تلخیمتاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین دسکوت و نیستیجهان معناطوفان فقر و گرسنگی و بی سهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاز بار خود بکاه تا پرواز ویتامین بی 12 در درمان دردحس و ادراک قسمت سی و ششمبه خودت نگاه کنداروی جدید میاستنی گراویکار با یگانگی و یکپارچگیمحدودیت های حافظه و حافظبرای زندگی سالم، یافتن تآن چیزی که ما جریان زمان ذهن و شیمی بدنفلج خوابتوهم فضای خالی یا توهم فضزنجیرها را ما باید پاره کنقش آتش در رسیدن انسان بهامید جدید بر آسیب نخاعیچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانساختن آیندهجهان در حال ایجاد و ارتقاعقیده ی بی عملهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مخلاصه ای از مطالب همایش مبی شرمیداروی ضد تشنج با قابليت تکریستال زمان(قسمت سوم)مرکز هوشیاری، روح یا بدن برخی درمان های Spinal Muscular Atآینده ی علم و فیزیک در60 ثرقیبی قدرتمند در برابر مفال نیکوتوازن مهمتر از فعالیت زیزیباترین چیز در پیر شدننقش زبان در سلطه و قدرت اانگشت ماشه ایسخت ترین کار، شناخت خود انبرو و انرژی مداوممنبع هوشیاری کجاست قسمت تاسف بار است انسان، حق خوابزار بقای موجود زنده از جوانان وطنعوامل ایجاد لغت انسانی و هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانخواص اناربیماری ای شبیه آلزایمر و در هم تنیدگی کوانتومی و دگندم بکاری، جو درو نمیکنرویکردهای جدید ضایعات نخمرز جدید جستجو و اکتشاف، بزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا کیهان می تواند یک شبیفرایند حذف برخی اجزای مغتکنولوژی جدید که سلول هازبان و بیان نتیجه ساختمانمیتوان بر سیاه سیاه نوشانسولین هوشمندسردرد به دلیل مصرف زیاد مچرا مردم با زندگی میجنگنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترکیب حیوان و انسانابزارهای بقای از نخستین جراحی هوشیار مغزعدم درکهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخدایا جز تو که را دارماز تکامل تا مغز، از مغز توزوز گوشخوشبختی دور از رنج های مبیهوش کردن در جراحی و بیمدرمان های اسرار آمیز در آگاهی جهت را عوض کنروح رهاییمشاهده آینده از روی مشاهتفاوت قند طبیعی با قند و آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجقفس ذهنتکامل زبانسفر به مریخ در 39 روزچه زیاد است بر من که در ایاولین قدم شناخت نقص های خشناسایی زبان حیوانات با چراغ های متفاوت و نور یکسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتسلیم شدن از نورون شروع ماحیای بینایی نسبی یک بیمحقیقت غیر فیزیکیتاثیر ویتامین دی بر بیماهوش عاطفی قسمت اولدنیا فریب و سرگرمیاسکلت خارجی در درمان اختیاری خدا نزدیک استبا آتش، بازی نکن و بعد از درمان تومورهای مغزی با اپول و شادیروش جدید تولید برقمعرفت و شناختتقویت سیستم ایمنیآب زندگی است قسمت دومقانون جنگلتاثیر فکر بر سلامتسلول بنیادی در درمان ایدنوار مغز، ترجمه ی فعالیت تصویر در هم تنیدگی کوانتایمونوگلوبولین وریدی IVIgشگفتی های نقشه ی ژنتیکینظریه ی ریسمانمولکول ضد پیریاختلالات صحبت کردن در انحافظه ی ما انسان ها چرا ماستیفن هاوکینگ در تفسیر هوض مصنوعی زندهدونپزیل در بیماران قلبی کلید، در ناشناخته هاستباربر دیگران نباشدرمان سرطان با امواج صوتتمدن قدیمی ای در جنوب ایرپیوند سر، یکی از راه حلهاریشه های مشترک حیاتمغز اندامی تشنه ی انرژی اآزمون ذهنی گربه ی شرودینقضاوت ممنوعتاثیر گیاه خواری بر رشد واین، فقط راه توستسندرم پیریفورمیسنوروز مبارکتغییرشباهت مغز با کیهان مادیهمیشه چیزی برای تنهایی دمیگرن شدید قابل درمان اسارتباط چاقی و کاهش قدرت بحس و ادراک قسمت 78اطلاع رسانی اینترنتیهدف از خلقت رسیدن به ابزادیستونی قابل درمانکندن ریشه ی خودبحثی در مورد عملکرد لوب فپپوگستدرک احساسات و تفکرات دیگتنبیه چقدر موثر استراه طولانی را به سلامت گذمغز بزرگ چالش است یا منفعآغاز فصل سرما و دوباره تکلرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر بینش و انتظارات فراکوییفلکسسیگار عامل افزایش مرگ ومچگونه مولکول های دی ان ایجمجمه انسان های اولیهصبر بسیار بایدهندسه ی رایج کیهانما با کمک مغز خود مختاريمارزش خود را چگونه میشناسوقاحت و تمسخر دیگرانحس و ادراک قسمت هشتاد و شبلعیدن ستاره توسط سیاهچادانش، قفل ذهن را باز میکن