دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

هوش مصنوعی از عروسک های بازی تا کمک به انسان قسمت 22

هوش مصنوعی از عروسک های بازی تا کمک به انسان در تولیدات تا زیان های آن بر جسم و روح انسان- قسمت بیست و یکم
هوش مصنوعی، روشن میکند چگونه مغز، زبان را مدیریت میکند.
ممکن است آنچه سیستم زبان انسان، انجام می دهد پیش بینی چیزی باشد که بعدا رخ خواهد داد

تقلید از برنامه های یادگیری در مغز انسان؛ و نه فقط مغز، بلکه هر واکنش هوشمند در کیهان- که منجر به واکنش مناسب در برابر شرایط محیطی میشود- امروز، سیستم های کامپیوتری را تبدیل به غول های محاسباتی کرده است که یاد می گیرد و با گذر زمان- با توجه به قدرت بالای انباشت اطلاعات که مشابه آن هرگز در ذهن انسان فعلی قابل تصور نیست- کامپیوترها را تبدیل به پردازشگرهای فوق قدرتمندی میکند که نه فقط قادر است از دریایی از اطلاعات گذشته، بیاموزد و یاد بگیرد بلکه می تواند با تحلیل علت و معلول ها در این حجم انبوه از اطلاعات گذشته، آینده را پیشگویی کند.
قدرت پیشگویی سیستم های هوش مصنوعی، سالهاست در کشورهای پیشرفته ی جهان در تحلیل همه گیری ها و تلاش برای ساخت واکسن های سودمند، تحت اصطلاح علم بیوانفورماتیک استفاده میشود و نتیجه ی سالها پژوهش های بیو انفورماتیک را امروز در تولید سریعترین و سودمندترین واکسن ها علیه کووید 19 می بینیم. این سیستم ها همچنین میتواند آینده رفتار انسان ها و جوامع را پیشبینی کند و حتی تاثیر تغییر رفتارها بر کیفیت زندگی و حتی ساختار مغز و تعامل بشر آینده با این تغییرات در بدن و مغز و هوش را پیشگویی کند.
از این امکانات وسیع امروز، میتوان استفاده کرد. پوشاندن این حجم وسیع اطلاعات، نه عاقلانه است و نه عملی. به جای این تلاش های ناممکن، میتوان کمکی به پیشرفت این سیستم های هوشمند کرد؛ سیستم هایی که به زودی زندگی بشر را به گونه ای غیرقابل تصورمتحول میکند. از مادربزرگ هایی- که هرگز تصور نمی کردند بتوانند در یک زمستان برفی از فرزندشان در روستای دیگری خبر بگیرند تا امروز که به راحتی میتوان دوستان خود را در چند گوشه ی دیگر دنیا در آن واحد مشاهده کرد، چیزی شبیه به معجزه رخ داده است و موارد مشابه اینها هرگز افسانه نیست.About MIT | MIT - Massachusetts Institute of Technology

هنر ما نگاه از فرای بعد زمان است که بسیاری از دیدگاه های موجود را محدود میکند. در دنیای امروز برداشتن سدها و مرزها و رسیدن به فراتر از ابعاد مرسوم، دشوار نیست. دشوار و غیرممکن، نگه داشتن این مرزها و توسعه ی آن، با کشیدن دیوارها و حجاب ها و فیلترها و زندان هایی است که جز فروکردن سر کبکی در برف، از دست شکارچی نیست.

خلاصه: پژوهشگران بیان می کنند مغز انسان ممکن است از پیشبینی لغت بعدی، استفاده کند تا پردازش زبانی را انجام دهد. در سال های قبل مدل های هوش مصنوعی زبان در بسیاری موارد، بسیار خوب عمل کرده است. قابل توجه ترین مورد اینکه آنها در پیشبینی لغت بعدی در زنجیره ی متن، عملکرد خوبی داشته است.
این تکنولوژی کمک میکند ماشین ها و ابزارهای متن سازی ای پیدا کنیم که لغت بعدی را- در زمانی که ما تایپ میکنیم- پیشگویی کند. جدیدترین نسل مدل های زبانی پیشبینی کننده، همچنین به نظر میرسد چیزی را در مورد معنی پایه ای زبان یاد بگیرد.
این مدل ها، نه فقط لغتی را که بعدا می آید پیشگویی میکند؛ بلکه کارهایی را انجام میدهد که به نظر میرسد به درجه ی خاصی از درک واقعی نیاز دارد مانند پاسخ به سوال، خلاصه کردن مطلب و تکمیل داستان.
چنین مدل هایی طراحی شده است تا عملکرد را برای کار خاص پیشبینی متن، ایده آل کند بدون آنکه کوشش کند چیزی را در مورد نحوه ی عملکرد مغز انسان در انجام این کارها یا درک زبان تقلید کند.

ولی یک مطالعه ی جدید از دانشمندان MIT مطرح میکند عملکرد پایه ای این مدل ها شبیه عملکرد مراکز پردازش زبان در مغز انسان است. مدل های کامپیوتری که به خوبی روی انواع دیگر کارهای زبانی کار میکند این شباهت را با مغز انسان نشان نمیدهد ولی مدارکی را ارائه میکند که مغز انسان ممکن است از پیشبینی کلمه ی بعدی استفاده کند تا پردازش زبان را ایجاد کند و پیش ببرد.

نانسی کانویشرپروفسور علوم شناختی، عضو موسسه ی مک گاورن MIT در پژوهش های مغز و مرکز مغز، ذهن و ماشین (CBMM) و مولف این مطالعه میگوید: مدل هر چه بهتر بتواند کلمه ی بعدی را پیش بینی کند، نزدیکتر به مغز انسان خواهد بود.... جالب است مدل ها به این خوبی سازگار میشوند. این، خیلی غیر مستقیم پیشنهاد میدهد ممکن است آنچه سیستم زبان انسان انجام می دهد پیش بینی چیزی باشد که بعدا رخ خواهد داد.

جوشوا تننبائوم پروفسور علوم شناختی محاسباتی در MIT و عضو (CBMM) و آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT (CSAIL) و اولینا فدورنکو و کارول میدلتون پروفسورهای دستیار نوروساینس و عضو موسسه ی مک گاورن، مولفان اصلی مقاله هستند. مارتین شریمپدانشجوی MIT و عضو (CBMM) نویسنده ی اصلی مقاله است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [۱۰/۲۶/۲۰۲۱ ۰۴:۴۶ ب.ظ]
مدل های پیشبینی لغت بعدی- که بسیار عالی عمل می کند- متعلق به یک سری از مدل ها به نامشبکه های عصبی عمیق است. این مدل ها شامل گره های محاسباتی است که ارتباطی با قدرت های متفاوت و لایه های گوناگون برقرار میکند. این لایه ها اطلاعات را به روش تجویز شده، بین یکدیگر انتقال میدهد. طی دهه ها دانشمندان از شبکه های عصبی عمیق استفاده کرده اند تا مدل هایی را برای بینایی بیافرینند که قادر است اشیا را شناسایی کند و نیز عملکردهای مغز نخستی ها را بشناسد.

پژوهش در MIT همچنین نشان داده است عملکرد پایه ای مدل های بینایی، شناسایی اجسام، همراه با سازماندهی کورتکس بینایی نخستی ها است هرچند آن مدل های کامپیوتری به طور خاص با تقلید از روی مغز طراحی نشده است.
در مطالعه ی جدید گروه ام آی تی از الگوی مشابهی استفاده کردند تا مراکز پردازش زبان را در مغز انسان با مدل های پردازش زبان مقایسه کنند. پژوهشگران 43 مدل زبانی متفاوت را تحلیل کردند. اینها شامل مواردی بود که برای پشبینی لغت بعدی ایده آل هستند. اینها شامل مدلی است به نام تبدیل کننده ی تولیدی آنچه از قبل یاد گرفته شده است GPT-3 (Generative Pre-trained Transformer 3) که بی درنگ میتواند متنی را شبیه چیزی که انسان تولید میکند- بسازد. مدل های دیگر برای انجام کارهای متفاوت زبانی مانند پر کردن جای خالی در یک جمله استفاده می شود. چون هر مدل با زنجیره ای از لغات نمایش داده شد پژوهشگران فعالیت گره هایی را اندازه گری کردند که شبکه را تشکیل میدهد.

آنها بعدا این الگوها را با فعالیت موجود در مغز انسان، مقایسه کردند. و آن را در افرادی اندازه گیری کردند که این کارهای زبانی را انجام می دادند؛ به داستان ها گوش می دادند و جملات را با هم می خواندند و جملاتی را می خواندند که در آن یک کلمه در یک زمان، نشان داده میشد. این لیست داده ها در انسان، شامل ام ار ای عملکردی (fMRI) و اندازه گیری های الکتروکورتیکوگرافی داخل جمجمه بود که در افرادی- که به خاطرتشنج، تحت جراحی مغز قرار می گرفتند- گرفته میشد. آنها دیدند مدل های ایده آل پیشبینی لغت بعدی، الگوهای فعالیتی دارد که بسیار نزدیک و شبیه مغزانسان است.

فعالیت در آن مدل های مشابه همچنین تا حد زیادی مرتبط با اندازه گیری های بررسی رفتار انسان است مثلا این که فرد چقدر سریع میتواند یک متن را بخواند.
شریمپ میگوید: ما دیدیم مدل هایی که پاسخ های عصبی را به خوبی پیشبینی میکند، به شکل عالی پاسخ های رفتاری انسان را در شکل خواندن زمان ها پیشبینی می کند؛ سپس هر دوی آنها با عملکرد مدل بر پیشبینی لغت بعدی، توضیح داده میشود. این مثلث حقیقتا همه چیز را با هم مرتبط میکند.
تغییر دهنده ی بازی
یکی از تظاهرات محاسباتی کلیدی در مدل های پیشبینی مانند GPT-3 عنصری است که به عنوان تبدیل کننده ی پیشبینی کننده ی یک طرفه رو به جلو، شناخته میشود. این نوع از تبدیل کننده همچنین می تواند پیشبینی هایی را بر اساس جملات قبلی در مورد آنچه بعدا می آید انجام دهد. تظاهر مهم این تبدیل کننده، آن چیزی است که می تواند پیشبینی هایی را بر اساس زنجیره ای از صدها کلمه ی قبلی و نه فقط تعداد کمی لغات، پیش بینی کند.
تننبائوم می گوید دانشمندان هیچ چرخه ی مغزی یا مکانیسم های یادگیری را پیدا نکردند که مرتبط با این نوع از پردازش باشد. با این همه یافته های جدید، مرتبط با نظریه هایی است که قبلا مطرح کرده است:پیش بینی یکی از عملکردهای کلیدی در پردازش زبان است....

یکی از چالش های پردازش زبان، جنبه ی به موقع بودن آن است. زبان می آید و تو باید با آن همراه باشی و بتوانی به موقع آن را احساس کنی.

مدل های کامپیوتری که بر جنبه های زبانی به خوبی کار میکند این شباهت را با مغز انسان نشان نمیدهد ولی مدارکی را ارئه میدهد که مغز انسان ممکن است از پیشبینی لغت بعدی مشابه کامپیوتر، استفاده کند تا پردازش زبانی را پیش ببرد. پژوهشگران اکنون برنامه دارند متغیرهای این مدل های پردازش زبان را بسازند تا ببینند چگونه تغییرات اندک در طراحی، بر عملکرد آنها و توانایی آنها برای سازگار شدن با اطلاعات عصبی انسان، تاثیر می گذارد.
فدورنکو میگوید: برای من این نتیجه، یک تغییردهنده ی مهم بازی بوده است... این در حال تغییر برنامه ی من است زیرا من هرگز آن را در زندگی خود پیشبینی نکرده بودم که ما بتوانیم به این مدل های واضح محاسباتی برسیم؛ مدل هایی که می تواند بر مغز به مقدار کافی مسلط شوند؛ به گونه ای که ما حقیقتا بتوانیم آنها را در درک چگونگی عملکرد مغز به کار ببریم.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [۱۰/۲۶/۲۰۲۱ ۰۴:۴۶ ب.ظ]
پژوهشگران همچنین برنامه دارند این مدل های دارای عملکرد عالی را با مدل های کامپپیوتری مرتبط کنند.
آزمایشگاه تننبوئم، قبلا آن را ایجاد کرده است تا انواع دیگری از رفتارها مانند بنای تظاهرات احساس جهان فیزیکی را انجام دهد. تننبوئم میگوید: اگر ما بتوانیم چیزی را بفهمیم که این مدل های زبانی انجام میدهد و بفهمیم چگونه آنها می توانند با مدل هایی مرتبط شود که کارها و وظایف آن، بیشتر شبیه دریافت و تفکر است، در آن زمان این میتواند به ما مدل های کامل تری بدهد که نشان میدهد این کارها و وظایف چگونه در مغز، کار میکند.... این میتواند به ما مدل های هوش مصنوعی بهتری بدهد و نیز به ما مدل های بهتری بدهد که نشان میدهد چگونه مغز، بهتر و بیشتر کار میکند و نشان میدهد چگونه هوش عمومی ایجاد میشود و این بیشتر و بهتر از گذشته خواهد بود.
https://neurosciencenews.com/ai-language-processing-19536/?fbclid=IwAR34bPMNg2V_kfjVIRCZrg_wBItop0u87ZGINdNd48zzYi8yHy8oXnnVVds
برخی توضیحات دکتر سید سلمان فاطمی

پرش فکر و پرش تمرکز و ارتباط آن با امواج مغزی از نظر دانشگاه MIT | آسمونی


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه ای که برای اندیشیددلایلی که نشان میدهد ما برشته نوروایمونولوژی و نقابزار بقا از نخستین همانغیرقابل دیدن کردن مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیکدانان ماشینی برای تبسیاری از بیماری های جدیمرز بین انسان و حیوان کجاچگونه مغز پیش انسان یا همتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویرایش DNA جنین انسان، بردانشمندان نورون مصنوعی سآمارهای ارائه شده در سطح زبان چهار حرفی حیات زمینابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قارچ بی مغز در خدمت موجودتلقین اطلاعات و حافظهمغز فکر میکند مرگ برای دیچالش دیدگاه های سنتی در بتشنج عدم توازن بین نورون واکسن دیگر کرونا ساخته شداروی جدید میاستنی گراویآیا یک، وجود داردسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اصول توسعه ی یک ذهن کاملمقاومت به عوارض فشار خون تو جهانی هستی که خودش را مغز ابزار بقای برتر مادیچرا حجم مغز گونه انسان درجهل مقدسیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان های اسرار آمیز در آآیا دلفین ها می تواند از سندرم پیریفورمیساتوسوکسیمایدبوزون هیگز جهان را از متلمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه هایی در مصرف ماهینقش مهاجرت در توسعه نسل اهفت چیز که عملکرد مغز تو جریان انرژی در سیستم های کمردرد و علل آندرک و احساسإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسانسور از روی قصد بسیاری اختلالات مخچهبیهوش کردن در جراحی و بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل ساختار رگهای مغزی نقش حفاظتی مولکول جدید دهوش مصنوعی از عروسک های بحس چشایی و بویاییکیست کلوئید بطن سومذهن هوشیار در پس ماده ی مانواع سکته های مغزیسرعت فکر کردن چگونه استارتباط هوش ساختار مغز و ژبحتی علمی درباره تمایل بمنبع خواب و رویاتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقشه مغزی هر فرد منحصر بههوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دوکشف مکانیسم عصبی خوانش پرویاها از مغز است یا ناخواولین سلول مصنوعیشباهت کیهان و مغزاز نخستین همانند سازها تبخش دیگری در وجود انسان هما انسانها چه اندازه نزدتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوروپلاستیسیتی چیستهوش احساسیخواندن ، یکی از شستشو دهنریواستیگمینگاهی لازم است برای فهم و ایا ابزار هوشمندی یا مغز علایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری های خاص که بدمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه سنگین انسان در ازادنیای شگفت انگیز کوانتومپیوند اندام از حیوانات برشد مغز فرایندی پیچیده اابزار بقا از نخستین همانمقالاتاز تکینگی تا مغز از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض بعد از کرونامزایای شکلات تلخ برای سلچگونه هموساپينس بر زمین تاثیر رژیم گیاه خواری بر واقعیت فیزیکی، تابعی از دانشمندان یک فرضیه رادیکآن چیزی که ما جریان زمان زبان و کلمه حتی برای کسانابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قبل از آغازتلاش هایی در بیماران قطع مغز قلبچاالش ها در تعیین منبع هوتشخیص ژنتیکی آتروفی های واکسن دیگری ضد کرونا از دداروی جدید ضد میگرنآیا کیهان می تواند یک شبیسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اصول سلامت کمرمقابله با کرونا با علم استو دی ان ای خاص ميتوکندريمغز ابزار برتر بقاچرا خشونت و تعصبجهان یکپارچهیک رژیم غذایی جدید، می تودرمان های بیماری آلزایمرآیا دلفین ها میتوانند باسوپاپ ها یا ترانزیستورهااثر مضر مصرف طولانی مدت ربی نهایت در میان مرزهامنابع انرژی از نفت و گاز توضیحی ساده در مورد هوش منقش میدان مغناطیسی زمین هفت سین یادگاری از میراث جستجوی متن و تصویر به صورکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگافت فشار خون ناگهانی در وسانسور بر بسیاری از حقایاختلالات حرکتی در انسانبیهوشی در بیماران دچار امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل شناخت انسان با کشفنقش حیاتی تلومر دی ان آ دهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک (قسمت اول )کاهش مرگ و میر ناشی از ابذهن تو همیشه به چیزی اعتقانگشت ماشه ایشلیک فراموشیارتباط انسانی، محدود به بحث درباره پیدایش و منشا منحنی که ارتباط بین معرفتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقشه های مغزی جدید با جزیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت بیست و سوکشف مکانیسمی پیچیده در برویاهای پر رمز و حیرتی دراوکرلیزوماب داروی جدید ششباهت زیاد بین سلول هاي عاز نشانه ها و آثار درک شدبرنامه و ساختار پیچیده مما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوروز یا روز پایانیهوش عاطفی بیشتر در زنانخواب سالم عامل سلامتیریاضیات یک حس جدید استگاهی مغز بزرگ چالش استایا بیماری ام اس (مولتیپعلایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی توجهات در ببمار پارمخچه ابزاري که وظیفه آن فبرخی توصیه ها برای واکسیمدل همه جانبه نگر ژنرالیتاثیر درجه حرارت بر عملکهزاران سال چشم های بینا ودندان ها را مسواک بزنید تپیوند سر آیا ممکن استرشد مغز علت تمایل انسان بابزار بقا از نخستین همانتاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکینگی تا مغز از مغز تفراموش کارها باهوش تر هسبعد از کرونامسیر دشوار تکامل و ارتقاچگونه واکسن کرونا را توزتاثیر رژیم گیاهخواری بر واقعیت چیستدانشمندان ژنی از مغز انسآنچه واقعیت تصور میکنیم زبان و بیان نتیجه ساختماابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قبل از انفجار بزرگتلاشی برای درمان قطع نخامغز ما کوچکتر از نیم نقطهناتوانی از درمان برخی ویتصویربرداری فضاپیمای آمواکسن سرطانداروی ضد تشنج با قابليت تآیا گذشته، امروز وآینده سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اضطراب و ترسملاحظه های اخلاقی دربارهتولید مثل اولین ربات های مغز از بسیاری حقایق می گرچرا در مغز انسان، فرورفتجهان یکپارچهیکی از علل محدودیت مغز امدرمان های جدید میگرنآیا دست مصنوعی به زودی قاسوپاپ ها یا ترانزیستورهااثرات فشار روحی شدیدبی عدالتی در توزیع واکسن منابع انرژی از نفت و گاز تیوتیکسن داروی ضد جنوننقش محیط زندگی و مهاجرت دهم نوع خواری در میان پیشیجستجوی هوشیاری در مغز ماکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتافراد آغاز حرکت خودشان رساخت شبکه عصبی مصنوعی با اختلالات صحبت کردن در انبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتأثیر نگاه انسان بر رفتانقش خرچنگ های نعل اسبی درهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک (قسمت دوم )کاهش التهاب ناشی از بیماذخیره ی شگفت انگیز اطلاعانگشت نگاری مغز نشان میدشلیک فراموشیارتباط از بالا به پایین مبحثي درباره هوش و تفاوتهمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر کپسول نوروهرب بر سنقص در تشخیص هیجانات عامهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت بیستمکشف ارتباط جدیدی از ارتبرویای شفافايندگان چگونه خواهند دیدشباهت زیاد بین سلول هاي عاز نظر علم اعصاب یا نرووسبرنامه ی مسلط ژنها در اختما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر گیاهخواری بر رشد و نوشیدن چای برای مغز مفید هوش عاطفی در زنان بیشتر اخواب سالم عامل سلامتی و یریسدیپلام تنها داروی تایگذر زمان کاملا وابسته به ایا بدون زبان میتوانیم تعلت خواب آلودگی بعد از خوبرخی روش های تربیتی کودکمدل های ریز مغز مینی برینتاثیر درجه حرارت بر عملکهستي مادي ای که ما کوچکتردو ویژگی انتزاع و قدرت تجپیوند سر، یکی از راه حلهازمین زیر خلیج فارس تمدنی ابزار بقا از نخستین همانصفحه اصلیاز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیستبعد از کرونا دلخوشی بیهومسئول صیانت از عقیده کیسچگونه آن شکری که می خوریمتاثیر عصاره تغلیظ شده گیواقعیت چیستدانشمندان پاسخ کوانتومی آنزیم تولید انرژی در سلوزبان و بیان، در سایه پیشرابزار بقا از نخستین هماناز روده تا مغزقدم زدن و حرکت دید را تغیتلاشی تازه برای گشودن معمغز مادران و کودکان در زمناتوانی در شناسایی چهره تصادف یا قوانین ناشناختهواکسنی با تاثیر دوگانه اداروی ضد تشنج با قابليت تآیا آگاهی پس از مرگ از بیسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از اطلاع رسانی اینترنتیملاحظات بیهوشی قبل از جرتولید پاک و فراوان انرژیمغز به تنهایی برای فرهنگ چراروياها را به یاد نمی آجهان کنونی و مغز بزرگترییافته های نوین علوم پرده درمان های جدید در بیماری آیا رژیم غذایی گیاهی سلاسوپاپ ها یا ترانزیستورهااثرات مفید قهوهبیمار 101 ساله، مبتلا به سمنابع انرژی از نفت و گاز تکنولوژی جدید که سلول هانقش نگاه از پایین یا نگاههمیشه اطمینان تو بر خدا بحفره در مغزکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری افزایش قدرت ادراکات و حسساخت شبکه عصبی با الفبای اختلالات عضلانی ژنتیکبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری تکامل امروز در درمنقش داروهاي مختلف معروف هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهلکاهش دوپامین عامل بیماریذرات کوانتومی زیر اتمی قاندوهگین نباش اگر درب یا شنا در ابهای گرم جنوب نیاارتباط بین هوش طبیعی و هوبحثی جالب درباره محدودیتمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر کپسول نوروهرب بر سنقطه بی بازگشتهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دهمکشف جمجمه ای درکوه ایرهوروبات های ریز در درمان بیايا اراده آزاد توهم است یشرکت نورالینک ویدیویی ازاز نظر علم اعصاب اراده آزبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر انتخاب از طرف محیط نوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوش عاطفی در زنان بیشتر اخواب عامل دسته بندی و حفطریشه های مشترک حیاتگربه شرودینگر و تاثیر مشایا تکامل هدفمند استعماد الدین نسیمی قربانی برخی سلولهای عصبی در تلامدیریت اینترنت بر جنگتاثیر درجه حرارت بر عملکهستی ما پس از شروعی چگال دو برابر شدن خطر مرگ و میپیام های ناشناخته بر مغز زمان واقعیت است یا توهمابزار بقا از نخستین همانسوالات پزشکیاز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانیبعد از کرونا دلخوشی بیهومسئولیت جدیدچگونه انتظارات بر ادراک تاریخ همه چیز را ثبت کردهواقعیت های متفاوتدانشمندان اولین سلول مصنآینده ی انسان در فراتر اززبان و تکلم برخی بیماریهابزار بقا از نخستین همانازدواج های بین گونه ای، رقدرت انسان در نگاه به ابعتلاشی جدید در درمان ام اسمغز چون ابزار هوش است دلینبرو و انرژی مداومتظاهر خوابیده ی مادهواسطه ها د رمسیر ایجاد مغداروی ضد تشنج توپیراماتآیا امکان بازسازی اندامهسفری به آغاز کیهانابزار بقای موجود زنده از اطلاعات حسی ما از جهان، چممانتین یا آلزیکسا یا ابتولید سلولهای جنسی از سلمغز برای فراموشی بیشتر کچراروياها را به یاد نمی آجهان کاملی در اطراف ما پریادگیری مهارت های جدید ددرمان های رایج ام اسآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسودمندی موجودات ابزی بر اثرات مضر ماری جوانابیماری های مغز و اعصاب و منابع بی نهایت انرژی در دتکنولوژی جدید که سلول هانقش نظام غذایی در تکامل مهمیشه عسل با موم بخوریمحقیقت قربانی نزاع بین بی کنگره بین المللی سردرد ددرک عمیق در حیواناتافزایش مرگ و میر سندرم کوساختار شبکه های مغزی ثاباختراع جدید اینترنت کوانبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری تکامل در پیشگیری و نقش ذهن و شناخت در حوادث هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و دومکاهش سن بیولوژیکی، تنها ذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریکشناخت و معرفت، و نقش آن دارتباط شگفت مغز انسان و فبحثی در مورد نقش ویتامين مولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر کتامین در درمان پاچند نرمش مفید برای کمردرهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دوازدهمگل زندگیروح رهاییايا اراده آزاد توهم است یشش مرحله تکامل چشماز نظر علم اعصاب اراده آزبرین نت به جای اینترنتماه رجبتاثیر احتمالی عصاره تغلینیکولا تسلاهوشیاری کوانتومیخودآگاهی و هوشیاريرژیم های غذایی و نقش مهم گزیده ای از وبینار یا کنفایجاد احساساتعوامل موثر در پیدایش زبااز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سيناپسها طی تکامل و مدارک ژنتیکی چگونه انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکو هر کس تقوای خدا پیشه کندو برابر شدن خطر مرگ و میپیشینیان انسان از هفت میزمان شگفت انگیزابزار بقا از نخستین همانپیامهای کاربراناز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند تکامل و دشواری هاتفکر خلا ق در برابر توهم مستند جهان متصلچگونه باغبانی باعث کاهش تازه های اسکیزوفرنی(جنوواقعیت و مجازدانشمندان تغییر میدان مغآینده ی علم و فیزیک در60 ثزبان و شناخت حقیقت قسمت چابزار بقا از نخستین هماناستفاده از مغز، وزن را کملمس کوانتومیتمایل زیاد به خوردن بستنمغز چگونه صداها را فیلتر نخاع ما تا پایین ستون فقرتظاهری از ماده است که بیدوبینار اساتید نورولوژی دداستانها و مفاهیمی اشتباآیا انسان با مغز بزرگش اخسقوط درون جاذبه ای خاص، چابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ممنابع انرژي پاک سرچشمه حتومورها و التهاب مغزی عامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟نزاع بین جهل و علم رو به پجهان دارای برنامهیادآوری خواب و رویادرمان های علامتی در ام اسآیا راهی برای رفع کم آبی سیلی محکم محیط زیست بر اناجزای پر سلولی بدن انسان بیماری گیلن باره و بیمارمناطق خاصی از مغز در جستجتکامل مادی تا ابزار هوشمنقش نظریه تکامل در شناساهمراهی نوعی سردرد میگرنیحقیقت اشیاکنترل همجوشی هسته ای با هدرگیری قلب در بیماری ویرافزایش سرعت پیشرفت علوم سازگاری با محیط بین اجزاادامه بحث تکامل چشمبیست تمرین ساده برای جلومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتا 20 سال آینده مغز شما به نقش روی و منیزیم در سلامتهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و سومکایروپاکتیک چیستذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریک که ما نمی توشناسایی تاریخچه ی تکاملیارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد نقش کلسیم و مواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر گیاه خواری بر رشد وچند جهانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سومگلوئونروزه داری متناوب، مغز را ای نعمت من در زندگیمششمین کنگره بین المللی ساز واقعیت امروز تا حقیقتبرای پیش بینی آینده مغز دماپروتیلیننیاز به آموزش مجازی دیجیهوش، ژنتیکی است یا محیطیخودآگاهی و هوشیاريرژیم های غذایی و نقش مهم گزارش یک مورد جالب لخته وایرادهای موجود در خلقت بعوامل ایجاد لغت انسانی و از تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تبرداشت مغز ما از گذر زمانمروری بر تشنج و درمان هایتاثیر درجه حرارت بر عملکوقت نهيب هاي غير علمي گذشدو سوی واقعیتپیشرفت های جدید علوم اعصزندگی هوشمند در خارج از زابزار بقا از نخستین همانسایتهای دیگراز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند حذف برخی اجزای مغتفاوت مغز انسان و میمون همشکلات نخاعیچگونه تکامل مغزهای کنونیتازه های بیماری پارکینسوواکنش های ناخودآگاه و تقدانشمندان روش هاي جدیدی آیا ممکن است موش کور بی مزبان و شناخت حقیقت قسمت اابزار بقا از نخستین هماناستفاده از هوش مصنوعی در لوب فرونتال یا پیشانی مغتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز ناتوان از توجیه پیدانخستین تصویر از سیاهچالهتغییر الگوی رشد مغزی با زوراپامیل در بارداریدر مانهای کمر دردآیا احتمال دارد رویا از آسلول های بنیادی منابع و اابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ممنابع انرژی از نفت و گاز توهم لیلیپوتی(ریزبینی)مغز بزرگ چالش است یا منفعنزاع بین علم و نادانی رو جهان در حال نوسان و چرخشژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان ژنتیکی برای نوآوریآیاما مقهور قوانین فیزیکسیاهچاله های فضایی منابعاجزایی ناشناخته در شکل گبیماری ای شبیه آلزایمر و منبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل مداومنقش هورمون های تیروئید دهندسه ی پایه ایحقیقت تنها چیزی است که شاکندر در بیماریهای التهابدرگیری مغز در بیماری کویافسردگی و اضطراب در بیماستون فقرات انسان دو پا جلاداراوون تنها داروی تاییبیش از نیمی از موارد انتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتا بحر یفعل ما یشانقش روزه داری در سالم و جهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نهمکار با یگانگی و یکپارچگیرفتار اجتماعی انسان، حاصانسان قدیم در شبه جزیره عشناسایی سلول های ایمنی اارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد عملکرد لوب فموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچندین ماده غذایی که ماننهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و هشتمروش مقابله مغز با محدودیگمان میکنی جرمی کوچکی در روزه داری و بیمار ی ام اس ای آنکه نامش درمان و یادشصرع و درمان های آناز آغاز خلقت تا نگاه انسابرای اولین بار دانشمندانماجرای جهل مقدسچیزی خارج از مغزهای ما نیهیچ کاری نکردن به معنی چیخورشید مصنوعیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وگشایش دروازه جدیدی از طراگر میدانی مصیبت بزرگتر عواملی که برای ظهور لغت ااز تکینگی تا مغز از مغز تفلج نخاعی با الکترودهای بررسي علل احتمالي تغيير مرکز هوشیاری، روح یا بدن تاثیر درجه حرارت بر عملکوقتی فهمیدی خطا کردی برگدوچرخه سواری ورزشی سبک و پیشرفتی مستقل از ابزار هزندگی زمینی امروز بیش از ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرد حساس از نظر عاطفی و بتفاوت ها و تمایزها کلید بمشکلات بین دو همسر و برخیچگونه جمعیت های بزرگ شکل تبدیل تراکت صوتی مصنوعی واکنش به حس جدیددانشمندان روشی برای تبدیآیا ما تنها موجودات زنده زبان و شناخت حقیقت قسمت دابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیالوتیراستامتمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز و سیر تکامل ان دلیلی نخستین روبات های زنده ی جتغییر زودتر اتصالات مغزیورزش هوازی مرتب خیلی به قدر محل کار ارزش خودت را بآیا احتمال دارد رویا از آسلول عصبی شاهکار انطباق ابزار بقای موجود زنده از اعداد بینهایت در دنیای ممنابع انرژی از نفت و گاز توهم چیستمغز بزرگ چالشهای پیش رونزاع بین علم و جهل رو به پجهش های ژنتیکی مفید در ساژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان ام اس(مولتیپل اسکلآب زندگی است قسمت چهارمسیاهچاله و تکینگی ابتدایاحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری ای شبیه ام اس مولتمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل چشمنقش هورمون زنانه استروژنهندسه ی رایج کیهانحقیقت خواب و رویاکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغز در بیماران مبالکتروتاکسی(گرایش و حرکسخن پاک و ثابتادراک ما درک ارتعاشی است بیشتر کمردردها نیازی به منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر مشاهده بر واقعیت بنقش رژیم غذایی بر رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهارمکاربرد روباتهای ريزنانورقیبی قدرتمند در برابر مانسان ها می توانند میدان شواهدی از نوع جدیدی از حاارتباط غیرکلامی بین انسابحثی درباره هوش و تفاوتهموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچه زیاد است بر من که در ایهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و ششمروش های صرفه جویی در ایجاگنجینه ای به نام ویتامین روزه داری سلول های بنیادایمپلانت مغزی کمک میکند ضررهای مصرف شکر و قند بر از انفجار بزرگ تا انفجار برای خودآگاه بودن تو بایماده ی تاریکتاثیر ترکیبات استاتین (سچیزی شبیه نور تو نیستهیچ کس مانند تو نگاه نمیکخانواده پایدارراه فراری نیستپمبرولیزوماب در بیماری چاگر نیروی مغناطیس نباشد عوارض ازدواج و بچه دار شداگر نعمت فراموشی نبود بسعید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج بل، فلجی ترسناک که آنبررسی و اپروچ جدید بر بیممرکز حافظه کجاستتاثیر درجه حرارت بر عملکویتنام نوعی کرونا ویروس ديدن با چشم بسته در خواب پاسخ گیاهان در زمان خوردزندگی زودگذرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرضیه ای جدید توضیح میدهتفاوت های بین زن و مرد فقمشکلات روانپزشکی پس از سچگونه جمعیت های بزرگ شکل تبدیل سلولهای محافط به سواکسن های شرکت فایزر آمرداروهای مصرفی در ام اسآیا مغز تا بزرگسالی توسعزبان و شناخت حقیقت قسمت سابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیالیس دگرامفتامین یا ویاستمدن بشری و مغز اخلاقیمغز آیندگان چگونه است ؟نرمش های مفید برای درد زاتغییر عمودی سر انسان از پورزش هوازی ، بهترین تمریدر چه مرحله ای از خواب ، رآیا برای تولید مثل همیشه سلولهای ایمنی القا کنندهابزارهای پیشرفته ارتباط بلندی در ذهن ما درک بلندیمنابع انرژی از نفت و گاز توهمات و شناخت حقیقتمغز بزرگ و فعال یا مغز کونشانه های گذشته در کیهان جهش های ژنتیکی غیر تصادفژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان تومورهای مغزی با اآب زندگی است قسمت اولسیاهچاله ی تولید کنندهاحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری اسپینال ماسکولار منبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل ابزار هوش ، راه پر نقش ویتامین K در ترمیم اسهندسه بنیادینحقیقت راستین انسان علم بکووید نوزده و خطر بیماری درگیری مغزی در سندرم کووالگوبرداری از طبیعتسرنوشتادغام میان گونه های مختلبا هوش مصنوعی خودکار روبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنقش رژیم غذایی در رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نوزدهمکاربرد روباتهای ريز، در رموزی از نخستین تمدن بشرانسان جدید از چه زمانی پاشواهدی از دنیسوان(شبه نئارتروز یا خوردگی و التهابحثی درباره هوش و تفاوتهمیهمانهای ناخوانده عامل تاثیر گیاه خواری بر رشد ونهایت معرفت و شناخت درک عهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحس و ادراک قسمت سیزدهمروش هایی ساده برای کاهش اگویید نوزده و ایمنی ساکتایمپلانت نخاعی میتواند دضررهای شکر بر سلامت مغزاز بحث های کنونی در ویروسبرخی ملاحظات در تشنج های ماده ی خالیتاثیر دوپامین و سروتونینهیچگاه از فشار و شکست نترخارق العاده و استثنایی براه های جدید برای قضاوت رپنج اکتشاف شگفت آور در مواگر نعمت فراموشی نبود بسعامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواببررسی ژنها در تشخیص بیمامرکز حافظه کجاستتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E برای فعالیت صحدی متیل فومارات(زادیوا)(پختگی پس از چهل سالگي به زونیسومایدابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تقلب و عقلتفاوت های تکاملی در مغز ومشکلات روانپزشکی در عقب چگونه حافظه را قویتر کنیتداخل مرزها و صفات با بینواکسن کووید 19 چیزهایی که داروهای ام اسآیا همه جنایت ها نتیجه بیزبان شناسی مدرن در سطح سلابزار بقای موجود زنده از استفاده از سلول های بنیالا اکراه فی الدینتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز انسان ایا طبیعتا تمانرمش های مفید در سرگیجهتغییرات منطقه بویایی مغزورزش و میگرندر هم تنیدگی مرزها و بی مآیا بزرگ شدن مغز فقط در دسلولهای بنیادی مصنوعی درابزارهای بقا از نخستین هبلعیدن ستاره توسط سیاهچامنابع انرژی از نفت و گاز توپیراماتمغز بزرگترین مصرف کننده نظام مثبت زندگیجهشهای مفید و ذکاوتی که دژنها ، مغز و ارادهدرمان تشنجآب زندگی است قسمت دومسیاره ی ابلهاناحساس گذر سریعتر زمانبیماری اضطراب عمومیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حانقش ژنتیک در درمان اختلاهندسه در پایه ی همه ی واکحقایق ممکن و غیر ممکنکودک ایرانی که هوش او از درگیری مغزی در سندرم کووالتهاب شریان تمپورالسریعترین کامپیوتر موجودادغام دو حیطه علوم مغز و بار بزرگ ایستادن بر دو پامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نقش زنجبیل در جلوگیری از هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفتمکتاب زیست شناسی باوررمز و رازهای ارتباط غیر کانسان عامل توقف رشد مغزشکل های متفاوت پروتئین هارزش حقیقی زبان قسمت اولبحثی درباره هوش و تفاوتهمیگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار میلیارد سال تکامل بهوش مصنوعی در کامپیوترهاحس و ادراک قسمت ششمروش صحبت کردن در حال تکامگوشه بیماری اتوزومال رسساین پیوند نه با مغز بلکه طلای سیاهاز تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی مرزهای اخلاق و علوم مبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر دپاکین بر بیماری مهیپرپاراتیروئیدیسمخدا موجود استراه های جدید برای قضاوت رپوست ساعتی مستقل از مغز دپیموزایداگر با مطالعه فیزیک کوانعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواب چیستبررسی سیستم تعادلی بدن امرکز خنده در کجای مغز استتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E در چه مواد غذایدید تو همیشه محدود به مقدپروژه ی ژنوم انسانیزونا به وسیله ویروس ابله ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تقیچی ژنتیکیتفاوت های زبانی سرمنشا تمشاهده گر جدای از شیء مشانگاه محدود و تک جانبه، مشتروس جریان انرژیواکسن کرونا و گشودن پنجرداروهای تغییر دهنده ی سیآیا هوش مصنوعی می تواند نزبان شناسی نوین نیازمند ابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در مورد هلایو دوم دکتر سید سلمان فتمساح حد واسط میان مغز کومغز انسان برای ایجاد تمدنرمشهای مهم برای تقویت عتغییرات آب و هوایی که به ورزش بهترین درمان بیش فعدر هم تنیدگی کوانتومی و پآیا تکامل و تغییرات ژنتیسلسله مباحث هوش مصنوعیابزارهای بقا ازنخستین همبه مغز خزندگان خودت اجازمنابع انرژی از نفت و گاز توانایی مغز و دیگر اجزای مغز حریص برای خون، کلید تنظریه ی تکامل در درمان بیجهشهای مفید و ذکاوتی که دژنهای مشترک بین انسان و ودرمان جدید میگرن با انتی آب زندگی است قسمت سومسیاره ابلهاناحساسات کاذببیماری بیش فعالیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حانقش گرمایش آب و هوا در همهوموارکتوس ها ممکن است دحمله ویروس کرونا به مغزکودکان میتوانند ناقل بی درگیری اعصاب به علت میتوامیوتروفیک لترال اسکلروسرگیجه از شایعترین اختلاارتقا و تکامل سنت آفرینش بار سنین ابزار هوشمندی امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفدهمکتاب، سفری به تاریخرمز بقای جهش ژنتیکیانسانیت در هم تنیده و متصشگفتی های زنبور عسلارزش حقیقی زبان قسمت دومبحثی درباره هوش و تفاوتهمیگرن شدید قابل درمان استاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار ساعت پس از کشتار خوکهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک سی و هفتمروشهای نو در درمان دیسک بگوشت خواری یا گیاه خواریاینکه به خاطرخودت زندگی طوفان فقر و گرسنگی و بی ساز تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی نکات از گاید لاین پرمباحث مهم حس و ادراکتاثیر داروهای ضد التهاب هاوکينگ پیش از مرگش رسالخطا در محاسبات چیزی کاملراه پیروزی در زندگی چیستپیموزایداگر تلاش انسان امروز براعارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تفلج دوطرفه عصب 6 چشمبررسی علل کمر درد در میانمرگ چیستتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین کادژا وو یا اشنا پنداریپروژه ی ژنوم انسانیزیباترین چیز در افزایش سابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتفاوتهای جنسیتی راهی برامشاهده آینده از روی مشاهنگاه انسان محدود به ادراتری فلوپرازینواکسن کرونا از حقیقت تاتداروهای ضد بیماری ام اس وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزبان، وسیله شناسایی محیطابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در تفسیر لبخند بزن شاید صبح فردا زتنفس هوازی و میتوکندریمغز انسان برای شادمانی طچرا مغزهای ما ارتقا یافت تغییرات تکاملی سر انسان ورزش در کمر درددر هم تنیدگی کوانتومی و دآیا جنین انسان، هوشمندی سلطان جنگل یا صاحب ملکوتابزارهای بقای موجود زندهبه بالا بر ستارگان نگاه کمنابع انرژی از نفت و گاز توازن مهمتر از فعالیت زیمغز زنان جوانتر از مغز مرنظریه ی تکامل در درمان بیجواب دانشمند سوال کننده ژنهای هوش ، کدامنددرمان جدید کنترل مولتیپلآزمون ذهنی گربه شرودینگرسیاره ابلهاناخلاق و علوم اعصاببیماری تی تی پیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حانقش پیش زمینه ها و اراده هوش مصنوعی می تواند بر اححمایت از طبیعتکودکان خود را مشابه خود تدرختان اشعار زمینامید نیکو داشته باش تا آنسربازان ما محققا غلبه می ارتوکين تراپی روشی جديد بارداری بدون رحممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هجدهمکجای مغز مسئول پردازش تجروی و منیزیم در تقویت استانعطاف پذیری مکانیسمی علشاهکار قرنارزش حقیقی زبان قسمت سومبحثی درباره هوش و تفاوتهمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوآوری ای شگفت انگیز دانهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک- قسمت بیست و پروشهای شناسایی قدرت شنواگیلگمش باستانی کیستاینکه خانواده ات سالم باطی یکصد هزار سال اخیر هرچاز تکنیکی تا مغز از مغز تبرخی نرمش های گردنمجموعه های پر سلولی بدن متاثیر داروی ضد تشنج سدیم هاوکينگ پیش از مرگش رسالخطا در محاسبات چیزی کاملرابطه تشنج و اوتیسمراز تغییرپیچیدگی های مغزمگساپی ژنتیکعدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز از مغز تفناوری هوش مصنوعی نحوه خبزرگ شدن مغز محدود به دورمرگ و میر پنهانتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین کا و استخواندژاوو یا آشناپنداریپرواز از نیویورک تا لوس آزیر فشار کووید چه باید کرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز قانون مندی نقشه ژنتیکی متقلید مرحله ای نسبتا پیشمطالعه ای بیان میکند اهدنگاه از درون مجموعه با نگتری فلوپرازینواکسن کرونا ساخته شده توداروی فامپیریدین یا نورلآیا هوش ارثی دریافتی از پسفر نامه سفر به بم و جنوب ابزار بقای موجود زنده از استخوان های کشف شده، ممکلرزش ناشی از اسیب به عصبتنفس هوازی و میتوکندریمغز انسان برای شادمانی طچرا ویروس کرونای دلتا واثبت امواج الکتریکی در عصوزن حقیقی معرفت و شناختدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا جهان ذهن و افکار ما مسم زنبور ، کلیدی برای وارابزارهای بقای از نخستین به خودت مغرور نشومنابع انرژی از نفت و گاز توسعه هوش مصنوعی قادر اسمغزهای کوچک بی احساسنظریه ی ریسمانجاذبه و نقش آن در شکلگیریژنهای حاکم بر انسان و انسدرمانهای بیماری پارکینسآسيب میکروواسکولاریا آسسیر آفرینش از روح تا مغز اخلاق پایه تکامل و فرهنگبیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حانقش آتش در رسیدن انسان بههوش مصنوعی و کشف زبان هایحوادث روزگار از جمله ویرکوری گذرای ناشی از موبایدرد باسن و پا به دلیل کاهامید درمان کرونا با همانسردرد میگرن در کودکانارتباط میکروب روده و پاربازگشت از آثار به سوی خدامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر ویتامین دی بر بیمانقش سجده بر عملکرد مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هشتمکرونا چه بر سر مغز می آوررویا و خبر از آیندهاولین مورد PML به دنبال تکشبیه سازی میلیون ها جهان ارزش خود را چگونه میشناسبحثی درباره احساسات متفامیدازولام در درمان تشنج تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز مشاهده ی غیر مستهوش مصنوعی درمانگر کامپیحساسیت روانی متفاوتروشی برای بهبود هوش عاطفگیاه خواری و گوشت خوار کداینترنت بدون فیلتر ماهواظهور امواج مغزی در مغز مصاز تکینگی تا مغز و از مغز برخی یونها و مولکول های ممحل درک احساسات روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف یکسان، در مسیرهای متخطر آلودگی هواخطرات هوش مصنوعیراست دستی و چپ دستیپیچیدگی های مغزی در درک زابزار هوش در حال ارتقا ازعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تفیلمی بسیار جالب از تغییبزرگ شدن تقریبا ناگهانی مرگ انتقال است یا نابود شتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین کا در سبزیجاتدگرگونی های نژادی و تغییپرورش مغز مینیاتوری انسازیرفون داروی ضد ام اسابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغزتقانون جنگلتقلید از روی طبیعتمعنی روزهنگاه حقیقی نگاه به درون اتسلیم شدن از نورون شروع مواکسن ایرانی کرونا تولیدداروی لیراگلوتیدآیا هوش سریعی که بدون احسسفر به مریخ در 39 روزابزار بقای موجود زنده از استروژن مانند سپر زنان دلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتنفس بدون اکسیژنمغز انسان رو به کوچک تر شچرا پس از بیدار شدن از خوجمجمه انسان های اولیهوزوز گوشدر آستانه ی موج پنجم کوویآیا جهش های ژنتیکی، ویروسماگلوتید داروی کاهش دهنابزارهای دفاعی و بقای موبه زودی شبکه مغزی به جای منابع انرژی از نفت و گاز توسعه برخی شغل ها با هوش مغزتان را در جوانی سیم کشنظریه تکامل در درمان بیمجدایی خطای حسی استکلرال هیدرات برای خواباندرهای اسرارآمیز و پوشیدهآسیب ها ناشی از آلودگی هوسیستم تعادلی بدناختلال خواب فرد را مستعد بیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتکامل زباننقش انتخاب از طرف محیط، نهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحافظه و اطلاعات در کجاست کی غایب شدی تا نیازمند دلدستورالعمل مرکز کنترل بیامگا سه عامل مهم سلامتسردرد و علتهای آنارتباط ماده و انرژیبازگشت به ریشه های تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر ویروس کرونا بر مغز نقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجمکریستال زمان(قسمت اولرویا بخشی حقیقی از زندگی اولین مورد پیوند سر در انشبیه سازی سیستم های کواناز نخستین همانند سازها تبحثی درباره احساساتی غیرمکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخفاش با شیوع همه گیری جدیروشی جدید در درمان قطع نخگالکانزوماب، دارویی جدیایندرالعقل مجادله گراز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اثرات مضر ویتامین دمحل درک احساسات روحانی دتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از تکامل مغزهدف از خلقت رسیدن به ابزادفاع در برابر تغییر ساخترجزخوانی هایی که امروز بپیوند مغز و سر و چالشهای ابزار بقا از نخستین همانعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک مولکولها و ذرات در بزرگترین خطایی که مردم ممراحل ارتقای پله پله کیهنکاتی در مورد تشنجتاثیر رو ح و روان بر جسمویتامین دی گنجینه ای بزردانش بی نهایتآلودگی هوا و ویروس کرونازاوسکا درمان گوشرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قانون جنگلتقویت استخوان در گرو تغذمعادله ها فقط بخش خسته کننگاهی بر قدرت بینایی دراتشنج چیستواکسن اسپایکوژنداروی تشنجی دربارداریآیا هشیاری کوانتومی وجودسفر تجهیزات ناسا به مریخ ابزار بقای موجود زنده از اسرار بازسازی اندام هالزوم سازگاری قانون مجازاتو یک جهان در مغز خودت هسمغز انسان رو به کوچکتر شدچرا بیماری های تخریبی مغجنسیت و تفاوت های بینایییک پیشنهاد خوب برای آسان در درمان بیماری مولتیپل آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسندرم کووید طولانیاتفاق و تصادفبه زیر پای خود نگاه نکن بمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های سازمان بهداشت مغزتان را در جوانی سیمکشنظریه تکامل در درمان بیمجریان انرژی در سیستم های کمردرددرک فرد دیگر و رفتارهای اآشنا پنداریسیستم دفاعی بدن علیه مغز اختلال در شناسایی حروف و بیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زباننقش اتصالات بین سلولهای هوش مصنوعی گوگل به کمک تشحافظه و اطلاعات در کجاست کیهان خود را طراحی میکندذهن ما از در هم شکستن منبامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسردرد تنشنارتباط متقابل با همه ی حیبازخورد یا فیدبکمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر ژنها بر اختلالات خنقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهکریستال زمان(قسمت دوم)رویا تخیل یا واقعیتاولین هیبرید بین انسان و شبکه های مصنوعی مغز به دراز نخستین همانند سازها تبخش فراموش شده ی حافظهمکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورون هاي مصنوعی می توانهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخلاصه ای از مطالب همایش مروشی جدید در درمان سکته مگامی در درمان بیماریهای ایا کوچک شدن مغزانسان العلم اپی ژنتیک دریچه ای بهاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اختلالات عصبی مثانهمحدودیت های حافظه و حافظتاثیر درجه حرارت بر عملکهرچیز با یک تاب تبدیل به دقیق ترین تصاویر از مغز ارساناها و ابر رساناها و عابزار بقا از نخستین همانعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک و هوشیاریبسیاری از بیماری های جدیمرز مرگ و زندگی کجاستچگونه مولکول های دی ان ایتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویروس مصنوعیدانشمندان موفق به بازگردآلزایمرزبان مشترک ژنتیکی موجوداابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قانونمندی و محدودیت عالمتقویت سیستم ایمنیمعجزه ی علم در کنترل کروننگاهی بر توانایی اجزاي بتشنج و حرکات شبه تشنجی قاواکسن اسپایکوژن ضد کروناداروی جدید s3 در درمان ام آیا واکنش های یاد گرفته وسفر دشوار اکتشافابزار بقای موجود زنده از اصل بازخوردلزوم سازگاری قانون مجازاتو پیچیده ترین تکنولوژی مغز ایندگان چگونه استچرا حیوانات سخن نمی گوینجنسیت و تفاوت های بینایییک آلل ژنتیکی که از نئانددر سال حدود 7 میلیون نفر آیا خداباوری محصول تکاملسندرم گیلن باره به دنبال اتوبان اطلاعات و پلِ بینبوزون هیگز چیستمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های غیر دارویی در سنقش قهوه در سلامتینظریه تکامل در درمان بیمجریان انرژی در سیستم های کمردرد ناشی از تنگی کانادرک نیازمند شناخت خویش اآغاز فصل سرما و دوباره تکسکته مغزیاختلال در شناسایی حروف و بیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زبان انسان از پیشینقش تیروئید در تکامل مغزهوش مصنوعی الفاگوحافظه و اطلاعات در کجاستکیهانِ هوشیارِ در حال یاذهن چند جانبه نیازمند نگانفجار و توقف تکاملی نشاسردرد سکه ایارتباط چاقی و کاهش قدرت ببازسازي مغز و نخاع چالشی منبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر کلام در آیات کلام بنقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یککریستال زمان(قسمت سوم)رویا حقی از طرف خدااولین تصویر در تاریخ از سشباهت مغز با کیهان مادیاز نخستین همانند سازها تبخش بزرگتر کیهان ناشناختما انسانها چه اندازه نزدتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورون های ردیاب حافظههوش احساسیخونریزی مغز در سندرم کووريتوکسيمب در درمان ام اسگامی در درمان بیماریهای ایا این جمله درست است کسیعلم به ما کمک میکند تا مواز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری ها که در آن بمخچه فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملک