دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تعامل انسان با هوش مصنوعی

تعامل انسان با هوش مصنوعی

مرز بین زبان انسانی و ChatGPT، مبهم‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید

چقدر از زبان، واقعاً مال ماست؟

انسان در تولید زبان، سازنده است یا مقلد؟

توسط برندن اچ اوکانر

12 ژوئن 2023

ChatGPT

یک موضوع داغ در دانشگاه است و اعضای هیئت علمی عمیقاً در مورد یکپارچگی علمی نگران هستند، در حالی که مدیران، از ما می‌خواهند که از مزایای این مرز جدید استفاده کنیم.

این یک نمونه ی کلاسیک از چیزی است که همکار من پونیا میشا آن را «چرخه ی مهلکه‌های عذاب‌آور» پیرامون فناوری‌های جدید می‌نامد.

به همین ترتیب، پوشش رسانه ای تعامل انسان و هوش مصنوعی- چه بدبین یا خوش بین- تمایل دارد بر جدید بودن آن، تأکید کند. این فن آوری به صورت غیرقابل انکار، جدید است.

تعامل با ChatGPT ممکن است بی‌سابقه به نظر برسد، مانند زمانی که یک روزنامه‌نگار فناوری، نمی‌تواند چت‌باتی را وادار کند ابراز عشق به او را تمام کند!

با این حال، به نظر من، مرز بین انسان و ماشین، از نظر نحوه ی تعامل ما با یکدیگر، مبهم‌تر از آن چیزی است که اکثر مردم می‌خواهند اعتراف کنند، و این ابهام بخش مهمی از گفتمان در حال چرخش پیرامون ChatGPT را نشان می‌دهد.

وقتی از من می‌خواهند که یک کادر را علامت بزنم تا تأیید کنم ربات نیستم، دیگر فکر نمی‌کنم، البته من ربات نیستم.

از طرف دیگر، وقتی مشتری ایمیل من، کلمه یا عبارتی را برای تکمیل جمله‌ام پیشنهاد می‌کند، یا وقتی تلفن من، کلمه بعدی را که می‌خواهم پیامک بزنم حدس می‌زند، به خودم شک می‌کنم. آیا منظورم این بود که بگویم؟

آیا اگر برنامه، آن را پیشنهاد نمی کرد به ذهنم خطور می کرد؟ آیا من بخشی از ربات شده ام؟ این مدل های زبانی بزرگ بر روی مقادیر انبوهی از زبان طبیعی انسانی، آموزش دیده اند. آیا این باعث می شود روبات ها بخشی از انسان شوند؟

(گاهی هوش مصنوعی و توانایی های آن، با ارائه پیشنهاد های بسیار خوب، ذخیره ی زبانی ما را تقویت میکند. در این شرایط انسان از هوش مصنوعی، مطلب جدیدی می آموزد و این شگفت انگیز نیست. انبار وسیع اطلاعاتی که در دسترس هوش مصنوعی و ربات های سخنگو است و نیز قدرت جستجوی سریع در میان این داده ها این قدرت را به روبات ها می دهد تا بهترین انتخاب ها را داشته باشد.

بله روبات های غیر زنده، چیزی شگفت نمی آفریند ولی در میان داده های موجود، جستجویی عمیق دارند و می‌توانند شایسته ترین عبارت را برگزینند. در بستر تقلید و انتخاب در میان داده های موجود از قبل، شاید بگوییم روبات های سخنگو، قویتر از انسان عمل می‌کنند ولی چه کسی، بستر فراوان اطلاعات را در گذشته و در زمانی که این روبات ها در دسترس نبود، ایجاد کرده است؟ آیا این تولید کننده ی زبان، امروز هم در حال تولید عبارت ها وکلمات جدید نیست؟

نیازهای هر موجود زنده از جمله انسان، سبب می‌شود برای تعامل با دیگر اجزا- که بر او احاطه دارد- عبارت های سازگار با نیازهای تکاملی خود ایجاد کند. و تجربهچه تجربه های زندگی روزمره ی مادی یا تجربه هایی که از طریق فرایندهای غیر مادی مانند رویا و الهام به دست می آید، بخش مهم این فرایند تولید زبان را تشکیل میدهد.

تجربه و حافظه، بستری از پیش نیازهای لازم را برای تولید عبارت ها و زبان جدید، در اختیار انسان قرار میدهد ولی قدرت خلاقیت انسان، می‌تواند این داده ها را پردازش کند و آنطور که خود می‌پسندد سازمان دهد. جستجو در بستر موجود از قبل و داده های موجود، البته کار ساده ای نیست به خصوص وقتی بدانیم آنچه امروز در اختیار سخنگویان هست، فقط عبارت ها و کلمات مادربزرگ ها و والدین و محدود به منزل و یا محیط کار و حتی جامعه و کشور نیست. در این بستر فراوان داده، مهم گزینش بهترین داده و به کار بردن آن است. در اینجا هوش مصنوعی می تواند بسیار کارآمد باشد. قدرت روبات های سخنگو در جستجو میان داده های بی شمار، و قدرت تحلیل فراوان آن، بر اساس برنامه هایی که برنامه نویسان در سیستم قرار داده اند، کمک میکند بهترین عبارت ها برگزیده شود.

آفریننده ی زبان، موجود هوشیار و زنده ای است که بر اساس نیازهای تکاملی خود، عبارت ها را می آفریند و هوش مصنوعی در اینجا به این مفهوم، آفریننده و سازنده ی عبارت در جهت برطرف کردن نیازهای تکاملی خود نیست ولی میتواند گزینش خوبی در میان دریای داده های موجود داشته باشد.

پیشرفت علوم و تکنولوژی در جهان امروز، اکنون به ادغام هوش مصنوعی با موجود زنده و یا موجودِ زنده یِ هوشیارِ مصنوعی می اندیشد؛ هوش مصنوعی با قدرت حیات و تولید مثل!!

و این، ممکن است به زودی جریان را تغییر دهد: موجودی با قدرت همانند سازی و حیات، طبیعتا در جهت بقای بیشتر خود خواهد کوشید و در این مسیر بر رقیبی مانند انسان رحم نخواهد کرد. موجود زنده ی رقیب با انسان، متفاوت از هوش مصنوعی غیر زنده و بدون قدرت زاد و ولد خواهد بود که امروز در اختیار انسان هست. در رقابت ایجاد شده، کوشش، حفظ خود خواهد بود و در اینجا آنچه بیش از همه به یک رقیب، قدرت خواهد داد خلاقیت و قدرت واکاوی و بررسی داده های قبلی است. آیا انسان برای این رویارویی آمادگی خواهد داشت؟

شاید امروز که انسان با حماقت طبیعی خود- که ناشی از رویارویی ابزار هوش غیر جامع، علیه موجود هوشمند در رقابتی توهمی برای بقا در جهان مادی است- کوشش میکند بخشی از نسل بشری را با خطر انقراض ناشی از بمب های هسته ای و یا نقشه های آلوده ی نژاد پرستانه و قوم گرایانه و عقیده های متعصبانه رو به نابودی ببرد، بهترین فرصت برای هوش مصنوعی هوشیار و توانا برای بقای بیشتر فراهم شود....

و یا شاید رقابت سنگین انسان با هوش مصنوعی، انسان را وادار کند دست از توهمات و حماقت طبیعی و مادی خود بردارد و کوشش کند در همکاری ای وسیع میان همه ی بشریت فارغ از نژاد و رنگ و عقیده، خطر احتمالی هوش مصنوعی را برطرف کند.

باید منتظر نتیجه ماند.)

چت ربات‌های هوش مصنوعی، جدید هستند، اما بحث‌های عمومی در مورد تغییر زبان، جدید نیست. من به عنوان یک انسان شناس زبان شناختی، واکنش های انسانی به ChatGPT را جالب ترین چیز در مورد آن می دانم. نگاه دقیق به چنین واکنش‌هایی باورهایی را در مورد زبانی نشان میدهد که زمینه‌ساز روابط دوسوگرا، ناآرام و همچنان در حال تکامل افراد با مخاطبان هوش مصنوعی است.

ChatGPT

و امثال آن، آینه ای برای زبان انسان است.

وقتی صحبت از زبان به میان می‌آید، انسان‌ها بسیار اصیل هستند و هم بسیار غیراصیل!(اصیل، به معنی تولید کننده ی زبان و غیر اصیل، به معنی تقلید کننده ی زبان کسی دیگری که تولید کننده زبان است)

چت بات‌ها این را منعکس می‌کنند و گرایش‌ها و الگوهایی را آشکار می‌کنند که قبلاً در تعامل با انسان‌های دیگر، وجود دارد.

سازنده یا تقلید کننده؟

اخیراً، نوام چامسکی زبان‌شناس مشهور و همکارانش استدلال کرده‌اند که چت‌بات‌ها « در مرحله ی پیش‌انسانی یا غیرانسانی تکامل شناختی، گیر کرده‌اند » زیرا آنها فقط می‌توانند توصیف و پیش‌بینی کنند، ولی نمیتوانند، روشن توضیح دهند. به جای استفاده از ظرفیت نامحدود برای تولید عبارت های جدید، آنها مقادیر زیادی از ورودی دارند، که به آنها اجازه می دهد پیش بینی کنند کدام کلمات را با درجه ی بالایی از دقت، استفاده کنند.

این در راستای قدرت شناختی تاریخی چامسکی است که زبان انسانی را نمی‌توان صرفاً از طریق تقلید کودکان از سخنوران بزرگسال تولید کرد. قوه ی زبان انسانی باید مولد باشد، زیرا کودکان، ورودی کافی ای را برای پاسخگویی به تمام کلامی- که تولید می کنند و بسیاری از آن را قبلاً نمی توانستند شنیده باشند- دریافت نمی کنند.

این تنها راهی است که می‌توان توضیح داد چرا انسان‌ها - بر خلاف سایر حیوانات با سیستم‌های ارتباطی پیچیده - از دید نظری ظرفیت بی‌نهایتی برای تولید عبارت های جدید دارند.

با این حال، در این استدلال مشکلی وجود دارد. با اینکه انسان‌ها به طور بی‌پایانی قادر به تولید رشته‌های جدید زبان هستند، مردم معمولاً این کار را نمی‌کنند. انسان‌ها دائماً در حال بازیافت تکه‌های زبانی هستند که قبلاً با آن‌ مواجه شده‌اند و گفتارشان را به گونه‌ای شکل می‌دهند- که آگاهانه یا ناآگاهانه- به گفتار دیگران، اعم از حاضر یا غایب، پاسخ می‌دهند.

همانطور که میخائیل باختین- که مشابه چامسکی انسان شناسی زبان شناختی است - می گوید: فکر ما به همراه زبان ما در فرآیند تعامل و رویارویی با افکار دیگران، متولد می شود و شکل می گیرد.

کلمات ما طعم زمینه هایی را می گیرد که ما و دیگران قبلاً با آنها برخورد کرده ایم، بنابراین ما دائماً در حال تقلایم تا آنها را از آن خود، کنیم.

حتی سرقت ادبی، کمتر از آنچه به نظر می رسد ساده است. مفهوم دزدیدن کلمات دیگران تصور می کند ارتباط، همیشه بین افرادی صورت می گیرد که به طور مستقل ایده ها و عبارات اصلی خود را ارائه می دهند. مردم ممکن است دوست داشته باشند درباره ی خود اینگونه فکر کنند، اما واقعیت در همه ی تعاملات، تقریباً غیر از این را نشان می دهد - وقتی من طوطی وار جمله ای از پدرم را برای دخترم می گویم یا وقتی رئیس‌جمهور یا رهبر یک کشور، سخنرانی‌ای را ارائه می‌کند که شخص دیگری ساخته است و نظرات یک گروه ذینفع خارجی را بیان می‌کند یا زمانی که یک درمانگر بر اساس اصولی- که معلمانش برای توجه، به او یاد داده اند- با مشتری خود تعامل می کند، به نوعی دست به تقلید یا سرقت ادبی زده است.

در هر تعامل معین، چارچوب تولید یعنی گفتن یا نوشتن، و دریافت یعنی گوش دادن یا خواندن و فهمیدن، بر حسب آنچه گفته می شود و اینکه چگونه گفته می شود و چه کسی آن را می گوید و چه کسی در هر مورد مسئول است، متفاوت می‌باشد.

آنچه هوش مصنوعی در مورد انسان، فاش می کند

تصور رایج از زبان انسان، ارتباط را اساساً چیزی می داند که بین افرادی اتفاق می افتد که عبارت های جدیدی را از ابتدا اختراع می کنند.

با این حال، این فرض زمانی از بین می‌رود که Woebot، یک برنامه درمانی هوش مصنوعی، برای تعامل با مشتریان انسانی توسط درمانگرهای انسانی، با استفاده از مکالمات جلسات درمانی انسان به انسان، آموزش ببیند؛ همچنین این دیدگاه در هم میشکند وقتی یکی از ترانه سرایان مورد علاقه ی من، کالین ملوی از دسامبریست ها، به ChatGPT می گوید اشعار و آکوردها را به سبک خودش بنویسد. ملوی، آهنگ به دست آمده را «به طور قابل توجهی متوسط» و فاقد شهود، اما به طرز عجیبی در سطح یک آهنگ دسامبر گرایان، یافت.

همانطور که ملوی اشاره می کند، پیشرفت های آکورد، مضامین و قافیه ها در آهنگ های پاپ نوشته شده توسط انسان متمایل است منعکس کننده ی تقلید از سایر آهنگ های پاپ باشد، همانطور که سخنرانی سیاستمداران، آزادانه از نسل های گذشته ی سیاستمداران و فعالان منشا می گیرد، که مملو از عباراتی از کتاب مقدس است.

آهنگ‌های پاپ و سخنرانی‌های سیاسی به‌ طور خاص، تصاویر واضحی از یک پدیده کلی‌تر هستند.

وقتی کسی صحبت می‌کند یا می‌نویسد، چقدر از صحبت های او تازه تولید شده است؛ آنطور که چامسکی می‌گوید؟ و چقدر بازیافت مطالب قبلی است آنطور که باختین می‌گوید؟ آیا ما، بخشی از ربات هستیم؟ آیا روبات ها بخشی از انسان هستند؟(بخش بزرگی از مغز مادی انسان، مانند روبات عمل می کند. این بخش، کوشش میکند با تقلید از روی داده ها، حافظه ها و خاطرات موجود، و حتی کپی برداری از روی آثار دیگران، در مصرف انرژی صرفه جویی کند. مغز انسان فقط تولید کننده نیست بلکه بخش بزرگی از آن، به مانند یک ماشین بسیار پیچیده عمل می کند و به تقلید و گزینش از میان داده ها، تجربیات و حافظه ها می‌پردازد.)(نگاه شود مقاله ی واکنش های ناخوآگاه و تقلید، روشی برای کم کردن انرژی مصرفی در مغز در همین کانال)

افرادی مانند چوامسکی که می گویند چت بات ها بر خلاف سخنرانان انسان هستند، درست می گویند.

با این حال، کسانی مانند باختین نیز درست می‌گویند. آنها به این نکته اشاره می کنند که ما هرگز واقعاً کنترل کلمات خود را نداریم؛ حداقل، نه آنقدر که خودمان تصور می کنیم.

از این نظر، ChatGPT ما را مجبور می‌کند که یک سوال قدیمی را دوباره در نظر بگیریم: چقدر از زبان ما واقعاً مال ماست؟

https://singularityhub.com/.../the-boundary-between.../...


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
داروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتذرات کوانتومی زیر اتمی قباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورنقطه بی بازگشتتمرکز بر هدففیزیک هوشیاریزبان فرایند تکاملی برای آیا هشیاری کوانتومی وجودشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت53اهرام مصر از شگفتی های جهجهان فراکتالحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیامسئول صیانت از عقیده کیسداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مرهبر حقیقیبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستنه جنگ و نه خونریزیتو پیچیده ترین تکنولوژی فراموشی آرمانزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروشگفتی های زنبور عسلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمای آنکه نامش درمان و یادشجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملمعنی روزهدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانروح در جهانی دیگر استگالکانزوماب، دارویی جدینوار مغز، مفید و بی خطرتولید یا دریافت علمقفس را بشکنآب زندگی است قسمت هفتمسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت های ریشه ای چند بیممهندسی بدنایا ابزار هوشمندی یا مغز جهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز انخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختمغز و قلب در جنین موش مصندرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های روشهای شناسایی قدرت شنواپلاسمای غالبنورالژیتوهم تنهاییقانونمندی و محدودیت عالمآزار دیگری، آزار خود استسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهضایعه ی شبکه لومبوساکرالمیگرن و روزه داریاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استمغز از بسیاری حقایق می گردرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وپیوند سر، یکی از راه حلهاچگونه هوشیاری خود را توستیک و اختلال حرکتیلووفلوکساسینافتخار انسانسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازینطبیعت بر اساس هماهنگیما به جهان های متفاوت خودابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسمغزتان را در جوانی سیمکشدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مرحم مصنوعیپاسخ گیاهان در زمان خوردنگاه از دور و نگاه از نزدتکامل جریان همیشگی خلقتلزوم عدم وابستگی به گوگل الگوبرداری از طبیعتسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج علایم کمبود ویتامین E را ماشین دانشابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نتربیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبنقش ژنتیک در درمان اختلادرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بزمان و صبرآلودگی هوا چالش قرن جدیدناتوانی از درمان برخی ویتئوری تکامل در پیشگیری و منابع انرژی از نفت و گاز انفجار و توقف تکاملی نشاسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمیعارضه جدید ویروس کرونا سمخاطب قرار دادن مردم، کاابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتدانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکتربیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتنقش رژیم غذایی در رشد و ادست بالای دستتلاش های جدید در ALSزندگی سلول در بدن، جدای اآینه در اینهسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نمناطق خاصی از مغز در جستجانرژی خلا ممکن استتغییرات آب و هوایی که به تاثیر ویتامین دی بر بیمااتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شومرگ چیستمرگ و میر پنهانداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردذرات کوانتومی زیر اتمی قبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهنمیتوان با بیرون انداختنتمرکز بر امروزفیزیک و هوشیاریزبان متغیرآیا واکنش های یاد گرفته وشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماولویت بندی ها کجاستجهان قابل مشاهده بخش کوچحس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیامسئولیت جدیدداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار روی و منیزیم در تقویت استگل درون گلدانچه زیاد است بر من که در ایتو آرامش و صلحیفرایند پیچیده ی خونرسانیزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجشانس یا نتیجه ی تلاشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمایمپلانت مغزیجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و خلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمرمعادله ها فقط بخش خسته کندر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادروح رهاییگام کوچک ولی تاثیرگذارنوار مغز، ترجمه ی فعالیت تولید پاک و فراوان انرژیقله برای دیدن نه برای به آب زندگی است قسمت اولسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمشباهت کیهان و مغزمهربانی، شرط موفقیتایا بیماری ام اس (مولتیپجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انساخوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشمغز و اخلاقدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم روشی برای بهبود هوش عاطفپمبرولیزوماب در بیماری چنوسانات کوانتومی منبع ماتوهم جداییقارچ بی مغز در خدمت موجودآسيب میکروواسکولاریا آسسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته ضایعه ی عروقی مخچهمیگرن سردردی ژنتیکی که باگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیبه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستمغز به تنهایی برای فرهنگ درمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلارژیم غذایی سالم و ضد التهپیوندهای پیچیده با تغییرچگونه واکسن کرونا را توزتیکاگرلور داروی ضد انعقالوب فرونتال یا پیشانی مغافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله هاترک امروزطعمه ی شبکه های ارتباط اجما با کمک مغز خود مختاريمابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز تده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بمغط یک گیرنده استدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است رحم مصنوعیپختگی پس از چهل سالگي به نگاه از درون قفس یا بیرونتکامل داروینی هنوز در حامقاومت به عوارض فشار خون التهاب شریان تمپورالسکته مغزیتشنج چیستعلایم کمبود ویتامین E را مبانی ذهنی سیاه و سفیدابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسمبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتانقش گرمایش آب و هوا در همدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشنازمان واقعیت است یا توهمآلودگی هوا و ویروس کروناناتوانی در شناسایی چهره تئوری جدید، ویران کردن گمنابع انرژی از نفت و گاز انقراض را انتخاب نکنیدستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهعدم توقف تکامل در یک اندامدل همه جانبه نگر ژنرالیابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال بیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگنقش زنجبیل در جلوگیری از دستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرزندگی، مدیریت انرژیآیندهسردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تمنبع هوشیاری کجاست قسمت انرژِی برای ایجاد اضطرابتغییرات تکاملی سر انسان صفحه اصلیاتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزمرگ و میر بسیار بالای ناشداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهرفلکس وتری با توضیح دکتر بار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریخنمیتوان بر سیاه سیاه نوشتمساح حد واسط میان مغز کوفیزیک آگاهیزبان مشترک ژنتیکی موجوداآیا یک، وجود داردشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین قدم شناخت نقص های خجهان موازی و حجاب هاحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد همسئولیت در برابر محیط زیداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقرویا و واقعیتگل زندگینه عدم مطلق بلکه عدم با قتو افق رویداد جهان هستیفرایند تکامل و دشواری هازبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملشانس یا تلاشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمایمپلانت مغزی و کنترل دو جهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش خلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسمعجزه های هر روزهدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانروزه داری متناوب، مغز را گامی در درمان بیماریهای نوار عصب و عضلهتولید اندام با چاپ سه بعدقله سقوطآب زندگی است قسمت دومسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزشباهت زیاد بین سلول هاي عموفقیت هوش مصنوعی در امتایا بدون زبان میتوانیم تجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهاخوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلوغ چیستوسواس، بیماری استمغز و اخلاقدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرروشی جدید در درمان قطع نخپنج اکتشاف شگفت آور در مونوشیدن چای برای مغز مفید توهم جدایی و توهم علمقبل از آغازآسیب ها ناشی از آلودگی هوسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنوضایعات در عصب زیر زبانیمیگرن شدید قابل درمان اساگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطای ادراک کارماهوش احساسیبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستمغز بیش از آنچه تصور میشودرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و رژیم غذایی ضد التهابیپیوندی که فراتر از امکانچگونه آن شکری که می خوریمتیروفیبان موثر در سکته ی لوتیراستامافراد بی دلیل دوستدار تو سیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکظهور امواج مغزی در مغز مصما بخشی از این جهان مرتبطابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تدهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانبیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خواباننفرت، اسیب به خود استدروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرپدیده خاموش روشن در پارکنگاه از درون مجموعه با نگتکامل داروینی هنوز در حامقایسه رقابت و همکاریامواجی که به وسیله ی ماشیسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قاعلائم عصبی آلزایمر، با امباحث مهم حس و ادراکابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دویککوچکی قلبنقش پیش زمینه ها و اراده درگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقزمان پلانکآلودگی هوا و پارکینسوننادیدنی ها واقعی هستندتا 20 سال آینده مغز شما به منابع انرژی از نفت و گاز انواع سکته های مغزیستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدعدم درکمدل هولوگرافیک ژنرالیزهابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابنقش زبان در سلطه و قدرت ادغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرزندان ذهنیآینده ی انسان در فراتر ازسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسولینتغذیه بر ژنها تاثیر داردسوالات پزشکیاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرمرگ و سوال از قاتلداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزررفتار مانند بردهبار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهنمای موفقیتتنفس هوازی و میتوکندریفیزیکدانان ماشینی برای تزبان چهار حرفی حیات زمینآیا کیهان می تواند یک شبیشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین مورد PML به دنبال تکجهان ما میتواند به اندازحس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر مستند جهان متصلداروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدرویا و کابوسگلوله ی ساچمه اینهایت معرفت و شناخت درک عتو انسانی و انسان، شایستفرایند حذف برخی اجزای مغزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از شاهکار قرنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمایمپلانت مغزی کمک میکند جهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازخم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیمعجزه ی چشمدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اروزه داری و التهاب زیانبگامی در درمان بیماریهای نوار عصب و عضلهتولید سلولهای جنسی از سلقلب های سادهآب زندگی است قسمت سومسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت شباهت زیاد بین سلول هاي عموفقیت در تفکر استایا تکامل هدفمند استجوانان وطنارزش های وارونهخانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی مغز و سیر تکامل ان دلیلی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانروشی جدید در درمان نابینپول و شادینوعی سکته مغزی ، وحشتناک توهم جسمقبل از انفجار بزرگآسیب روانی شبکه های اجتمسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسوضرورت زدودن افکارمیدان مغناطيسي زمین بشر اگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی مغز برای فراموشی بیشتر کدرمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانرژیم غذایی ضد دردپیوستگی همه ی اجزای جهانچگونه انتظارات بر ادراک تکنولوژی های جدید و حالتلوزالمعده(پانکراس)مصنوعافزایش قدرت ادراکات و حسسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانظرف باید پر شود چه با چرک ما تحت کنترل ژنها هستیم یابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمننقاشی هایی با بوی گذشته یدریای خدابسیاری از بیماری های جدیرساناها و ابر رساناها و عپروژه ی ژنوم انسانینگاه حقیقی نگاه به درون اتکامل داروینی هنوز در حامقابله ی منطقی با اعتراضامیوتروفیک لترال اسکلروسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون علت خواب آلودگی بعد از خومبتکران خودشکوفاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسنقش آتش در رسیدن انسان بهدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وزمان به چه دلیل ایجاد میشآلزایمرنادانی در قرن بیست و یکم،تا بحر یفعل ما یشامنابع انرژی از نفت و گاز انیس بی کسانستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجعدالت برای من یا برای همهمدل هولوگرافیک تعمیم یافابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیمانقش زبان در سلطه و قدرت اذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالALS نگاهی کامل بر بیماری وزونیسومایدآینده ی علم و فیزیک در60 ثسردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسولین هوشمندثبت و دستکار ی حافظهپیامهای کاربراناثرات فشار روحی شدیداثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما دامرگ انتقال است یا نابود شداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیرفتار وابسته به شکلبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجنمایش تک نفرهتنفس هوازی و میتوکندریفال نیکوزبان نیاز تکاملی استآیا گذشته، امروز وآینده شناسایی سلول های ایمنی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین مورد پیوند سر در انجهان مادی، تجلی فضا در ذهحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستخوان های کشف شده، ممکمشکل از کجاستدارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمررویا و خبر از آیندهگلوئوننهایت در بی نهایتتو با همه چیز در پیوندیفراتر از دیوارهای باورسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باشاهکار شش گوشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمایمپلانت نخاعی میتواند دجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد خونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چمعجزه ی علمدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهروزه داری و بیمار ی ام اس گاهی لازم است برای فهم و نوار عصب و عضلهتولترودینقلب و عقلآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشاشجاعت و ترسمولکول ضد پیریایجاد احساساتجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غخانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کمبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان مغز کوانتومیدرمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوروشی جدید در درمان سکته مپول و عقیدهنیکولا تسلاتوهمات و شناخت حقیقتقبرستان ها با بوی شجاعتآسیب عصب پا به دنبال اعتیسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسضرب المثل یونانیمیدان های مغناطیسی قابل اپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میخطر آلودگی هواهوش در طبیعتبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟درمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد راه فراری نیستپیام های ناشناخته بر مغز چگونه به سطح بالایی از هوتکنولوژی و پیشرفتلیروپریم داروی ترکیبی ضدافزایش مرگ و میر سندرم کوسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونعقل مجادله گرمانند آب باشابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتچقدر به چشم اعتماد کنیمدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیرستگاری محدود به یک راه نپروژه ی ژنوم انسانینگاه دوبارهتکامل داروینی هنوز در حامقابله با کرونا با علم اسامید نیکو داشته باش تا آنسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانعماد الدین نسیمی قربانی متواضع باشابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختلبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری نقش انتخاب از طرف محیط، ندرب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تزمان شگفت انگیزآملودیپین داروی ضد فشار نازوکلسینتاول کف پا و حقیقتمنابع انرژی از نفت و گاز انگشت ماشه ایستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعیعسل طبیعی موثر در کنترل بابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندینقش سجده بر عملکرد مغزذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع فقر داده ها در هوش مصنوعیزونا به وسیله ویروس ابله آینده با ترس جمع نمیشودسردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پامنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان قدیم در شبه جزیره عثبت امواج الکتریکی در عصسایتهای دیگراثرات مفید روزه داریهنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رمرگ تصادفیداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مرفتار اجتماعی انسان، حاصبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورچند نرمش مفید برای کمردرتنفس بدون اکسیژنفاکسیبتزبان و کلمه حتی برای کسانآیا پیدایش مغز از روی تصاشواهدی از نوع جدیدی از حامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین هیبرید بین انسان و جهان مرئی و نامرئیحس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان دمشکلات نخاعیدارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که رویا بخشی حقیقی از زندگی گمان میکنی جرمی کوچکی در نهادینه سازی فرهنگ اختلاتو با باورهایت کنترل میشفرد موفقسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاشاید گوشی و چشمی، آماده شمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمایمان به رویاجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد ممعجزه ی علم در کنترل کروندر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغروزه داری سلول های بنیادگاهی مغز بزرگ چالش استنوار عصب و عضله مهم در تشتومورها و التهاب مغزی عاقلب یا مغزآتاکسی فریدریشسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر شرکت نورالینک ویدیویی ازمولتیپل اسکلروز در زنان ایران بزرگجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئاندمغز آیندگان چگونه است ؟درمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنريتوکسيمب در درمان ام اسپوست ساعتی مستقل از مغز دنیاز به آموزش مجازی دیجیتوکل بر خداقدم زدن و حرکت دید را تغیآسانی موفقیتسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سضربه مغزی در تصادف رانندمیدان های کوانتومی خلااپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11به سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمرمغز بزرگ چالش است یا منفعدرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير راه نجاتپیدایش زبانچگونه باغبانی باعث کاهش تکنولوژی جدید که سلول هالیس دگرامفتامین یا ویاسافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونعقل سالمماه رجبابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیبیماری های میتوکندریکمردردنقش قهوه در سلامتیدرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمرشته نوروایمونولوژی و نقپروانه ی آسمانینگاهی بر قدرت بینایی دراتکامل زبانملاحظه های اخلاقی دربارهامید نجاتساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های عوامل موثر در پیدایش زبامجموعه های پر سلولی بدن مابزار بقا از نخستین هماننعناعحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آدنقش اتصالات بین سلولهای درختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوزمزمه ات مانده در گوشمآموزش نوین زباننباید صبر کرد آتش را بعد تابوهای ذهنیمنابع انرژی از نفت و گاز انگشت نگاری مغز نشان میدسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوععشق درونی به یگانگی خلقتابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیمارینقش غذاها و موجودات درياذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخافلج نخاعی با الکترودهای زیان غذاهای پرچربآیا فراموشی حتمی استسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان میوه ی تکاملجلو رفتن یا عقبگردجلوتر را دیدناثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختمرگی وجود نداردداروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بررقیبی قدرتمند در برابر مبازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاچند جهانیتنها مانع در زندگی موارد فاجعه ی جهل مقدسزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیشواهدی از دنیسوان(شبه نئمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین تصویر در تاریخ از سجهان مشارکتیحس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجمشکلات بین دو همسر و برخیداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجررویا تخیل یا واقعیتگنجینه ای به نام ویتامین چهار میلیارد سال تکامل بتو باید نیکان را به دست بفرد یا اندیشهسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشاید درست نباشدمنبع هوشیاری در کجاست؟ قاین پیوند نه با مغز بلکه جهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیخواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد ممعجزه در هر لحظه زندگیدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دروزهای بد باقی نمیماندگاهی جهت را عوض کننوار عصب و عضله تعیین محلتومورهای نخاعیقلب دروازه ی ارتباطآتاکسی مخچه ای خودایمنسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر شربت ضد خلطمواد کوانتومی جدید، ممکنایرادهای موجود در خلقت بجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انسانمغز اندامی تشنه ی انرژی ادرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مریه زغالیپوشاندن خود از نورچیز جدید را بپذیرتوپیراماتقدرت مردمآشنا پنداریسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ضررهای مصرف شکر و قند بر میدان بنیادین اطلاعاتابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت جستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هومغز بزرگ چالشهای پیش رودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون راه های جدید برای قضاوت رپیر شدن حتمی نیستچگونه تکامل مغزهای کنونیتکنولوژی جدید که سلول هالا اکراه فی الدینافسردگی و اضطراب در بیماسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دعقلانیت بدون تغییرماپروتیلینابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانانقش مهاجرت در توسعه نسل ادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیرشد مغز فرایندی پیچیده اپرواز از نیویورک تا لوس آنگاهی بر توانایی اجزاي بتکامل زبانملاحظات بیهوشی قبل از جرامید جدید بر آسیب نخاعیسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل عوامل ایجاد لغت انسانی و مجرم، گاهی قربانی استابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزبیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از نقش تیروئید در تکامل مغزدرختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیزنان باهوش ترآمارهای ارائه شده در سطح نبرو و انرژی مداومتاثیر فکر بر سلامتمنابع انرژی از نفت و گاز انتقال ماده و انرژیسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان عشق، شلوغ کردن نیستابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا مدل های ریز مغز مینی بریندانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها نقش غذاها و موجودات درياذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معفلج بل، فلجی ترسناک که آنزیباترین چیز در پیر شدنآیا ممکن است موش کور بی مسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان ها می توانند میدان جمجمه انسان های اولیهاجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیاسکار، لگوی هوشمندمراحل ارتقای پله پله کیهداروی جدید برای میاستنی ویشن پرورموزی از نخستین تمدن بشربازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولچند جهانیتنها در برابر جهانفاصله ها در مکانیک کوانتزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهشیشه ی بازالتی و سیلیکونمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین دارو برای آتاکسی فجهان معناحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هامشکلات روانپزشکی پس از سدخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاترویا حقی از طرف خداگوهر با نظر دیگران سنگ نمچهار ساعت پس از کشتار خوکتو برای خزیدن خلق نشده ایفرد حساس از نظر عاطفی و بسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشایسته نیست در جیب خود قرمنبع هوشیاری در کجاست؟(قاین اندوه چیستجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیخواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نمعرفت و شناختدر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندروزهای سختگذر زمان کاملا وابسته به نوبت کودکانتومورهای ستون فقراتقلب روباتیکآتش منبع انرژیسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر شش مرحله تکامل چشمموجود بی مغزی که می تواندایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کابه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می تومغز انسان ایا طبیعتا تمادرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دریواستیگمینپیموزایدچیزی منتظر شناخته شدنتوانایی مغز و دیگر اجزای قدرت و شناخت حقیقتآشنا پنداریسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سضررهای شکر بر سلامت مغزمیدازولام در درمان تشنج ابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهمغز بزرگ و فعال یا مغز کودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمراه های جدید برای قضاوت رپیشینیان انسان از هفت میچگونه جمعیت های بزرگ شکل تکینگیلاموژین داروی ضد اوتیسم؟افسردگی و ساختار مغزسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزعقیده ی بی عملماجرای جهل مقدسابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری وسواسکمردرد و علل آننقش میدان مغناطیسی زمین درک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمرشد مغز علت تمایل انسان بپروتئین های ساده ی ابتدانگاهت را بلند کنتکامل زبان انسان از پیشیممانتین یا آلزیکسا یا ابامید درمان کرونا با همانسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزعواملی که برای ظهور لغت امحل درک احساسات روحانیابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزابیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی نقش حفاظتی مولکول جدید ددرد و درستفاوتهای جنسیتی راهی برازنجیرها را ما باید پاره کآن چیزی که ما جریان زمان تاثیر مشاهده بر واقعیت بمنابع انرژی از نفت و گاز انتروپی و هوشیاریسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهنعصب حقوق نورولووابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تمدیون خود ناموجوددانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستنقش غذاها و موجودات درياذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسفلج خوابزیباترین چیز در افزایش سآیا ما کالا هستیمسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان یک کتابخانه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان باشجنین مصنوعیاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور مرز مرگ و زندگی کجاستداروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از رمز و رازهای ارتباط غیر کبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)چند جهانی و علمتنهاییفاصله ی همیشگی تصویر ساززبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخشکل های متفاوت پروتئین همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین دروغجهان هوشمندحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی اصفهان زیبامشکلات روانپزشکی در عقب در میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده تورویاها از مغز است یا ناخوگویید نوزده و ایمنی ساکتنون و القلمتو تغییر و تحولیفردا را نمیدانیمسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی شادی، پاداش انجام وظیفهمنبع خواب و رویااین ایده که ذرات سیاهچالجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بخواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودمغز فکر میکند مرگ برای دیدر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتروش مقابله مغز با محدودیگذشته را دفن کننور از عمق تاریکیتوهم فضای خالیقلب را نشکنآثار باستانی تمدن های قدسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر ششمین کنگره بین المللی سموجودات مقهور ژنها هستنداکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسخدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز اممغز انسان برای ایجاد تمددرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهریاضیات یک حس جدید استپیموزایدچیزی خارج از مغزهای ما نیتوازن مهمتر از فعالیت زیقدرت کنترل خودآشناپنداری چیستسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارضعیف و قویمکان زمان یا حافظه زمانابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و ومغز بزرگترین مصرف کننده درمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیماراه پیروزی در زندگی چیستپیشرفت های جدید علوم اعصچگونه جمعیت های بزرگ شکل تکامل فردی یا اجتماعیلایو دوم دکتر سید سلمان فاقلیت خلاقسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزعلم و ادراک فقط مشاهده ی ماجرای عجیب گالیلهابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منانقش محیط زندگی و مهاجرت ددرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کرونارشد در سختی استپروتز چشمچالش هوشیاری و اینکه چرا تکامل ساختار رگهای مغزی من کسی در ناکسی دریافتم امیدوار باش حتی اگر همه چساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشعوارض ازدواج و بچه دار شدمحل درک احساسات روحانی دابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریهر چیز با هر چیز دیگر در تبیندیشکودکان خود را مشابه خود تنقش حیاتی تلومر دی ان آ ددرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشزندگی فعال و مثبت روند آلآنچه ناشناخته است باید شتاثیر نگاه ناظر هوشیار بمنابع انرژی از نفت و گاز انتظار گذر تندباد؟سختی ها رفتنی استتغییرعصب سیاتیکابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تمدیریت اینترنت بر جنگدانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را با خدا باشکار امروز را به فردا نیندنقش غذاها در کاهش دردهای ذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنفلج خواب چیستزیر فشار کووید چه باید کرآیا ما تنها موجودات زنده سردرد عروقی میگرنسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان جدید از چه زمانی پاجنگ هفتاد و دو ملت همه را حس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کممرز بین انسان و حیوان کجاداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهرمز گشایی از اتصالات مغزبازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)چند روش ساده برای موفقیتتنهایی رمز نوآوری استفتون های زیستیزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آشکل پنجم مادهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین سلول مصنوعیجهان هوشیارحس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخوردمشاهده گر جدای از شیء مشادر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمررویاهای پر رمز و حیرتی درگوش دادن بهتر از حرف زدننوآوری ای شگفت انگیز دانتو جهانی هستی که خودش را فرزندان زمان خودسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکشب سیاه سحر شودمنتظر نمان چیزی نور را بهاین ابتدای تناقض هاستجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژخواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودمغز قلبدر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیروش های صرفه جویی در ایجاگریه ی ابر، رمز طراوت باغنور درونتوهم فضای خالی یا توهم فضقوی تر باشآرامش و دانشسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگصبور باشمورد نادر همپوشانی دو بیاکوییفلکسنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهابه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده مغز انسان برای شادمانی طدرمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرریتوکسیمابپیچیدگی های مغزمگسچیزی شبیه نور تو نیستتوسعه هوش مصنوعی قادر اسقدرت انسان در نگاه به ابعآشتی بهتر استسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزطلوع و حقیقتمکانیک کوانتومی بی معنی ابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامندمغز حریص برای خون، کلید تدرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودراه انسان شدن، راه رفتن وپیشرفت در عقل است یا ظواهچگونه حافظه را قویتر کنیتکامل مادی تا ابزار هوشملبخند بزن شاید صبح فردا زاقیانوس نادانیسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکعلم و روحماده ی تاریکابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تدو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصنقش مرکز تنفس سلولی در بیدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کرونارشد، رسیدن به یک هدف نیستپروتز عصبی برای تکلمچالش هوشیاری و اینکه چرا تکامل شناخت انسان با کشفمن پر از تلخیمامیدواریساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتعید نوروز مبارکمحدودیت چقدر موثر استابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده نقش خرچنگ های نعل اسبی دردرد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتزندگی هوشمند در خارج از زآنچه واقعیت تصور میکنیم تاثیر نگاه و مشاهده ناظر منابع انرژی از نفت و گاز اندوه در دنیا استسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زعضلانی که طی سخن گفتن چقدابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تمداخله ی زیانبار انساندائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز با طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگینقشه مغزی هر فرد منحصر بهذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیفلج دوطرفه عصب 6 چشمزیرفون داروی ضد ام اسآیا مصرف مولتی ویتامین هآیا مغز تا بزرگسالی توسعسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان خطرناکترین موجودجنگ و تصور از جنگحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل مرز جدید جستجو و اکتشاف، داروی جدید برای دیابتواقعیت چیسترمز پیشرفت تواضع است نه طبحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پچندین ماده غذایی که ماننتنبیه چقدر موثر استفروتنی معرفتیزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آشکرگزار هر چیزی باش که دامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاوکرلیزوماب داروی جدید شجهان های بسیار دیگرحس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی مشاهده آینده از روی مشاهدر محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدرویای شفافگوشه بیماری اتوزومال رسسنوار مغز مشاهده ی غیر مستتو جدای از کیهان نیستیفرضیه ای جدید توضیح میدهسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهیشبیه سازی میلیون ها جهان منتظر زمان ایده آل نشواینکه به خاطرخودت زندگی جهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهانخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد بی موردوراپامیل در بارداریمغز ما کوچکتر از نیم نقطهدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دروش هایی برای کم کردن اضطگربه شرودینگر و تاثیر مشنوروفیبروماتوزتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)قیچی ژنتیکیآرامش و سکونسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشصبر لازمه ی پیروزی استموسیقی نواکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنوخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق ابه هلال بنگریاد گرفتن مداوممغز انسان برای شادمانی طدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مریسدیپلام تنها داروی تایپیچیدگی های مغزی در درک زنکاتی در مورد تشنجتوسعه برخی شغل ها با هوش قدرت ذهنآغاز فرایند دانستنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمطلای سیاهمکانیزمهای دفاعی در برابابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسمغز در تنهایی آسیب میبیندرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن اراه بی شکستپیشرفت ذهن در خلاقیت استنگاه من، نگاه تو و یا حقیتکامل مداوملحظات خوش با کودکانالکترومغناطیس شنوایی و هسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهماده ی خالیابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان حوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد دنقش نگاه از پایین یا نگاهدرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوز گهواره تا گورپرورش مغز مینیاتوری انساچالش هوشیاری و اینکه چرا تکامل، نتیجه ی برنامه ریمن بی من، بهتر یاد میگیرمامیدواری و مغزساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولعامل کلیدی در کنترل کارآمحدودیت های حافظه و حافظابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر بیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موباینقش داروهاي مختلف معروف دردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتزندگی و داراییآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تاثیر نگاه انسان بر رفتامنابع انرژی از نفت و گاز اندوه دردی را دوا نمیکندسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خوغم بی پایانابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تمدارک ژنتیکی چگونه انسانداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیسنقشه های مغزی جدید با جزیتمدن قدیمی ای در جنوب ایرفن آوری های جدید علیه شنازیرک ترین مردمزیست شناسی کل در جزء فراکآیا همه جنایت ها نتیجه بیسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان عامل توقف رشد مغزجنگ داده هاحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در مرزهای حقیقی یا مرزهای تداروی جدید ضد میگرنواقعیت چیسترمز بقای جهش ژنتیکیبحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بچندجهانیتهدیدهای هوش مصنوعیفروتنی و غرورزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه شکست حتمیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتايندگان چگونه خواهند دیدجهان هایی در جهان دیگرحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیرمشاهدات آمیخته با اشتباهدر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنروان سالمگوشت خواری یا گیاه خوارینوار مغز با توضیح دکتر فاتو دی ان ای خاص ميتوکندريفساد اقتصادی سیتماتیک درسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبیه سازی سیستم های کوانمنحنی که ارتباط بین معرفاینکه خانواده ات سالم باجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به خودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قمغز مانند تلفن استدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانروش هایی برای جلوگیری از گزیده ای از وبینار یا کنفنورون هاي مصنوعی می توانتوهم چیستقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیصبر و واقعیتموسیقی هنر مایع استاکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیمغز انسان رو به کوچک تر شدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بریشه های مشترک همه ی موجوپیوند قلب خوک، به فرد دچاچگونه مولکول های دی ان ایتوصیه های سازمان بهداشت قدرت عشقآغاز فصل سرما و دوباره تکسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتطوفان فقر و گرسنگی و بی سما انسانها چه اندازه نزدابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابمغز را از روی امواج بشناسدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانرابطه تشنج و اوتیسمپیشرفتی مستقل از ابزار هنگاه مادی غیر علمی استتکامل چشملرزش ناشی از اسیب به عصبالکتروتاکسی(گرایش و حرکسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسراعلم به ما کمک میکند تا موماده ای ضد التهابیابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به بیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد دنقش نظام غذایی در تکامل مدرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوزمین در برابر عظمت کیهانپرکاری تیروئیدچالش هوشیاری و اینکه چرا تکثیر سلول در برابر توقف مننژیتامیدی به این سوی قبر نیستساختن آیندهتصویر زیبای اصفهانعادت همیشه خوب نیستمحدودیت درک انسانابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به بیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلنقش درختان در تکاملدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذزندگی بی دودآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر نگاه انسان بر رفتامنابع انرژی از نفت و گاز اندوهگین نباش اگر درب یا سریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی غم بی پایانابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تمروری بر تشنج و درمان هایداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس باهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپنقشه با واقعیت متفاوت استمدن پیشرفته ی پیشینیانفناوری هوش مصنوعی نحوه ختمدن بشری و مغز اخلاقیفواید روزه داری متناوبزیست شناسی باور حقیقت یا آیا هوش مصنوعی می تواند نسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسانیت در هم تنیده و متصجنبه های موجی واقعیتحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلامزایای شکلات تلخ برای سلداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوترمز جهانبحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبنه ناامیدی بلکه ارتقاتو یک معجزه ایفرگشت و تکامل تصادفی محض زبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دشگفت نیست من عاشق تو باشممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم مطالبه ی حق خوددر ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناروبات ها قول میدهندگیلگمش باستانی کیستنوار مغز ترجمه رخدادهای تو در میانه ی جهان نیستی فشار و قدرتسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبکه های مصنوعی مغز به درمنشأ اطلاعات و آموخته ها اینترنت بدون فیلتر ماهواجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین مخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریمغز مادران و کودکان در زمدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بروش هایی ساده برای کاهش اگزارش یک مورد جالب لخته ونورون های ردیاب حافظهتوهم و خیالقانون مندی نقشه ژنتیکی مآزمون تجربی، راهی برای رسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبصبر بسیار بایدمیهمانهای ناخوانده عامل اگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریجاذبهاز نخستین همانند سازها تخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید دمغز انسان رو به کوچکتر شددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدریشه های مشترک حیاتپیوند مغز و سر و چالشهای چگونه میتوان با قانون جنتوصیه های غیر دارویی در سقضاوت ممنوعآغاز مبهم آفرینشسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بینطوفان زیباییما انسانها چه اندازه نزدابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دومبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهمغز زنان جوانتر از مغز مردرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خارادیوی مغز و تنظیم فرکانپپوگستنگاه محدود و تک جانبه، مشتکامل و ارتقای نگاه تا عملرزش عضله یا فاسیکولاسیوالکترودهای کاشتنیسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هاعلم بدون توقفماده، چیزی نیستابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هنقش نظریه تکامل در شناسادرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارزمین زیر خلیج فارس تمدنی پرتوهای صادر شده از سیاهچالش کمبود اندام برای پیتأثیر نیکوتین سیگار بر ممنابع انرژي پاک سرچشمه حامیدی تازه در درمان سرطاساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمعادت کن خوب حرف بزنیمخچه فراتر از حفظ تعادلابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکندنقش ذهن و شناخت در حوادث درس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعزندگی در جمع مواردی را برآنژیوگرافی از مغزتاثیر ویتامین دی بر بیمامنابع انرژی از نفت و گاز اندام حسی، درک از بخش هایسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزیغیرقابل دیدن کردن مادهابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تمرکز هوشیاری، روح یا بدن داروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحذهت را روی چیزهای مفید متباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانونقص های سیستمی ایمنینقص در تشخیص هیجانات عامتمدن زیر آبفیلمی بسیار جالب از تغییزیست، مرز افق رویداد هستآیا هوش مصنوعی زندگی بشرشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسانیت در برابر دیگرانجنسیت و تفاوت های بیناییحس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیامسمومیت دانش آموزان بی گداروی سل سپتواقعیت و مجازرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهونه به اعدامتو یک جهان در مغز خودت هسفراموش کارها باهوش تر هسزبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیشگفت انگیز بودن کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهخفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استمطالبی در مورد تشنجدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شروبات های ریز در درمان بیگیاه بی عقل به سوی نور مینوار مغز در فراموشی هاتوقف؛ شکستفضا و ذهن بازآپومورفین در پارکینسونسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکشبکیه های مصنوعیمنشاء کوانتومی هوشیاری اایندرالجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هوخودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرنمغز چون ابزار هوش است دلیدرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایروش جدید تولید برقگشایش دروازه جدیدی از طرنوروپلاستیسیتی چیستتوهم وجودقانون گذاری و تکاملآزمون ذهنی گربه ی شرودینسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غباصد قدح، نفتاده بشکستمیوتونیک دیستروفیاگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقمغز ایندگان چگونه استدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پاررژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام از حیوانات بچگونه مغز ما، موسیقی را پتوصیه هایی در مصرف ماهیقطار پیشرفتإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقیطولانی ترین شبما اکنون میدانیم فضا خالابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلندمغزهای کوچک بی احساسدرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنراز تغییرپایان، یک آغاز استنگاه کلی نگرتکامل و ریشه ی مشترک خلقتلزوم گذر انسان از حدها و الگو نداشتیمسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع معلم در حال توسعهماده، چیزی بیش از یک خلا ابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهنقش هورمون های تیروئید ددرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعزمان چیستپرتوزایی از جسم سیاهچالش دیدگاه های سنتی در بتأثیر نگاه انسان بر رفتامنابع انرژی از نفت و گاز امگا سه عامل مهم سلامتساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعیعادت کردن به نعمتمخچه ، فراتر از حفظ تعادلابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدبیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یانقش روی و منیزیم در سلامتدست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیزندگی در سیاهچالهآنان که در قله اند هرگز ختاثیر ویروس کرونا بر مغز منابع بی نهایت انرژی در دانرژی بی پایان در درون هرتغییر عمودی سر انسان از پغرور و علمابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تمرکز حافظه کجاستداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در بابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتینقطه ی رسیدن به قلهتمدنی قدیمی در شمال خلیج فیروز نادریزاویه نگاه ها یکسان نیستآیا هوش ارثی دریافتی از پشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان، گونه ای پر از تضادجنسیت و تفاوت های بیناییحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیامسمومیت دانش آموزان، قماداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسرنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبنه به اعدامتو کجای جهانیفراموشی همیشه هم بد نیستزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی شگفت زده و حیران باشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتای نعمت من در زندگیمجهان کنونی و مغز بزرگتریخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیرمطالعه ای بیان میکند اهددر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دروبات کیانگیاه خواری و گوشت خوار کدنوار مغز در تشخیص بیماری تولید مولکول جدید توسط هفضای قلب منبع نبوغ استآپومورفین در پارکینسونسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز و کیهانمهمان ناخواندهایا کوچک شدن مغزانسان الجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعمغز چگونه صداها را فیلتر درمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطروش صحبت کردن در حال تکامپل جویی اصفهاننوروز مبارکتوهم وجودقانون جنگلآزمون ذهنی گربه شرودینگرسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورصدای بم با فرکانس پایین، میگرن و پروتئین مرتبط با اگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی ججبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است مغز ابزار بقای برتر مادیدرمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیرژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام حیوانات به اچگونه مغز پیش انسان یا همتوضیحی ساده در مورد هوش مقطره قطرهافت فشار خون ناگهانی در وسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژیطی یکصد هزار سال اخیر هرچما از اینجا نخواهیم رفتابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنونمغز، فقط گیرندهدرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورراست دستی و چپ دستیپاکسازی مغزنگاه انسان محدود به ادراتکامل ابزار هوش ، راه پر لزوم سازگاری قانون مجازاالگو و عادت را بشکن و در اسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهعلم راهی برای اندیشیدن اماست مالیابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز بیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابنقش هورمون زنانه استروژندرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم زمان و مکان، ابعاد کیهان پرسش و چستجو همیشه باقی اچاالش ها در تعیین منبع هوتأثیر شیرینی های حاوی لومنابع انرژی از نفت و گاز اما شما از دید خفاش کور هساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکانعادت بد را ترک کنمخچه ابزاري که وظیفه آن فابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازابیان حقیقتکیست هیداتید مغزنقش روزه داری در سالم و جدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهزندگی زمینی امروز بیش از آنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر ژنها بر اختلالات خمنابع جدید انرژیانرژی تاریکتغییرات منطقه بویایی مغزغربال در زندگیاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تمرکز حافظه کجاستداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کاذره ی معین یا ابری از الکذرات کوانتومی زیر اتمی قباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولنقطه ای بود و دگر هیچ نبوتمرکز و مدیتیشنفیزیک مولکولها و ذرات در زاوسکا درمان گوشرآیا هوش سریعی که بدون احسشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست قسمت انعطاف پذیری مکانیسمی علجهل مقدسحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیامسیر دشوار تکامل و ارتقاداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهرنگین کمانبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستنه بدبخت بلکه نادانتو کز محنت دیگران بی غمیفراموشی و مسیر روحانیزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مشگفتی های نقشه ی ژنتیکیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمای همه ی وجود منجهان کاملی در اطراف ما پرخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها دمعماری، هندسه ی قابل مشادر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانروح و آب حیاتگیرنده باید سازگار با پینوار مغزی روشی مهم در تشختولید مثل اولین ربات های قفس ذهنآب زندگی است قسمت چهارمسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز با کیهان مادیمهندسی ژنتیک در حال تلاش ایا این جمله درست است کسیجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انخوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقا در ازای بیماریورزش در کمر دردمغز ناتوان از توجیه پیدادرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تروشهای نو در درمان دیسک بپل خواجو اصفهاننوروز یا روز پایانیتوهم بی خداییقانون جنگلآزادی عقیده، آرمانی که تسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدصرع و درمان های آنمیگرن و خواباگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویامغز ابزار برتر بقادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atرژیم ضد التهابیپیوند سر آیا ممکن استچگونه هموساپينس بر زمین تیوتیکسن داروی ضد جنونلمس کوانتومیافت هوشیاری به دنبال کاهسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازینطبیعت موجی جهانما اشیا را آنطور که هستندابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً حقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استهوش عاطفی بیشتر در زنانبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فمغزتان را در جوانی سیم کشدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی رجزخوانی هایی که امروز بپارادوکس ها در علمنگاه از بیرون مجموعهتکامل تکنولوژیلزوم سازگاری قانون مجازاالگوی بنیادین و هوشیاریسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گعلم ساختن برج های چرخانماست مالی با هوش انسانیابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطاننقش ویتامین K در ترمیم اسدرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هزمان و گذر آن سریع استپرسشگری نامحدودنابینایی در نتیجه ی گوشی تئوری تکامل امروز در درممنابع انرژی از نفت و گاز امروز دانش ژنتیک هیچ ابهسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهعادت دادن مغز بر تفکرمخچه تاثیر گذار بر حافظهابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان نورون مصنوعی سهزاران سال چشم های بینا وبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومنقش رژیم غذایی بر رشد و ادست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدزندگی زودگذرآواز خواندن در قفس، نشانسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بمناطق خاص زبان در مغزانرژی تاریک که ما نمی توتغییرات مغز پس از 40 سالگیمقالاتاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تمرکز خنده در کجای مغز استداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوان