دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزار بقا از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ویروس کرونا قسمت بیست و پنجم

ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای بقای ویروس کرونا(قسمت بیست و پنجم)
پس از واکسن های کرونا!
ابتدای این قسمت با سخنان دکتر آنتونی فائوچی: ویروس در بدن ما و نه خارج از آن دچار موتاسیون و جهش می شود، پس برای رهایی از این ویروس باید همه جهان هر چه سریعتر واکسینه شوند. راه پایان همه گیری کنونی، واکسیناسیون همه مردم جهان در سریعترین زمان ممکن است( آنتونی اس. فائوچی (انگلیسی: Anthony S. Fauci‎; ‎/ˈfaʊtʃi/‎؛ زادهٔ ۲۴ دسامبر ۱۹۴۰) یک پزشک و دانشمند آمریکایی ایتالیایی‌تبار در زمینه ایمنی‌شناسی است. وی از سال ۱۹۸۴ تا کنون ریاست مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا را بر عهده دارد.)
روزهای دشوار فعلی و جهش های جدید و ویرانگر ویروس کرونا از آفریقای جنوبی، انگلستان، هند و آمریکا و ... که روزهای سخت تری را نوید میدهد؛ ولی آیا دست انسان امروز در مقابله با این همه گیری بسته است؟

ساخت پیچیده ترین واکسن ها در کشوهای مختلف جهان و حتی ساخت قدرتمندترین واکسن ها به وسیله mRNA و اخیرا تلاش برای ساخت سوپر واکسن کرونا نشان میدهد، دست انسان هرگز در این رویارویی بسته نیست. تزریق واکسن تا امروز، به حدود یک میلیارد نفر از مردم جهان، تلاشی تحسین برانگیز برای زدودن این همه گیری است. کم بودن عوارض ناشی از این واکسن ها مایه ی امید و امری تحسین آمیز در عرصه ی علمی است(در آسترازینکا: 34 میلیون واکسن گرفتند حدود 200 نفر دچار لخته شدند. در فرایزر در 54 میلیون گیرنده، 35 نفر ترومبوز سیستم عصبی مرکزی گرفتند که مقادیر بسیار پایینی است.)

و اخیرا بررسی های دقیق علمی در پیشرفته ترین آزمایشگاه های جهان برای کشف علت معدود مواردی- که دچار عارضه پس از واکسن شده اند- امید دیگری از تلاش مثبت معدود انسان های امروز برای رهایی از این همه گیری است.

قبرهای تو درتوی قبرستان های شهر و شهرهای دود گرفته از سوختن جسد انسان و رکورد زدن در مرگ و میر انسان ها، شاید هشداری چند باره بر انسان امروز باشد؛ او که میتوانست به جای هزینه کردن برای سلاح های کشتار جمعی و بمب و موشک، در علم و تکنولوژی مثبت سرمایه گذاری کند.

انسان غافل از روزهای سیاه- که عبرتی از کارهای خود اوست- شاید در میان گورستان های در حال پر شدن و ناله ی کودکانی- که در غم یتیمی فرو می روند- و زنان شوهر مرده ای- که خانه و زندگی آنها در حال متلاشی شدن است- به زودی روشن تر از جنگجویان کوهستان بیندیشد. روزهای خطرناکتر در کمین ماست؛ اندکی از آن را دیده ایم ولی آینده در صورت بیدار نشدن انسان ها سختتر و سخت تر خواهد بود!

آژانس پزشکی اروپا این هفته جاده را برای استفاده از واکسن جانسون جانسون هموار کرد؛ ولی سوالات هنوز درباره ی عارضه ی نادر لخته خون در این واکسن و واکسن مشابه مانند آسترازنکا باقی است.
این دو واکسن و واکسن روسی اسپوتنیک، از ویروس دیگری به عنوان ناقل تاج ویروس کرونا استفاده میکند. این آدنوویروس های ضعیف، به عنوان ناقل ژن تاج ویروس کرونا به عنوان عامل اصلی بیماری زا در سندرم کووید 19، استفاده میشود. واکسن آسترازنکا از طریق تحریک دوگانه سیستم ایمنی(بی سل و تی سل)اثر میکند ولی عارضه ی ایجاد لخته ی خونی در معدود افراد دریافت کننده مشاهده شده است.

آیا پروتئین های حمایتی واکسن، باعث این عارضه ی نادر می شود؟
پژوهشگران در آلمان و کانادا مقاله ی جدیدی را می نویسند که چگونه واکسن کووید- که به وسیله شرکت آسترازنکا ساخته شده است- ممکن است باعث اختلال انعقادی نادری شود. فرایندی- که پروتئین های سرگردان انسانی و نگهدارنده ها در واکسن را درگیر می کند- هنوز نامشخص است. روشن نیست فرضیه ی آنها واکنش های مشابهی را هم توضیح دهد که در معدود گیرنده های واکسن جانسون جانسون کووید 19 دیده میشود.

گوتامی آرپالی هماتولوژیست در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک- که به عنوان دستیار بر موضوع واکسن آسترازنکا کارمیکند- میگوید: اطلاعات جدید، موضوع جالبی است ولی یک مدرک غیر قابل انکار از هر جهت نیست. شناخت چیزی که در واکسن وجود دارد و منجر به این عارضه ی ناخواسته میشود کمک میکند واکسن های بهتری در آینده ساخته شود و افرادی که بیشتر درمعر ض خطر این لخته ها هستند شناسایی شوند.

این روش ها کمک میکند واکسن ها ارتقا یابند تا از عوارضی که وجود دارد و دانشمندان آن را vaccine induced thrombotic thrombocytopenia VITT مینماند جلوگیری شود. تنظیم کننده های واکسن در مورد اینکه این عارضه ی ناچیز در برابر سود واکسن در جلوگیری از کووید 19 چه جایگاهی دارند اختلاف نظر دارند.

نهایتا آژانس پزشکی اروپا EMA استفاده از واکسن جانسون&جانسون را با وجود خطر کمی که گزارش شده، در برابر کووید 19 مجاز دانسته است و مصرف آن را همراه با توصیه های پزشک در مورد هر گونه علایم لخته ی درخون مجاز میداند. مطالعات اخیر نشان میدهد واکسن آسترازنکا مقادیر زیادی پروتئین از سلول های انسانی دارد. اینها احتمالا از نسل سلول های انسانی است که برای رشد ویروس در شرایط آزمایشگاهی استفاده می شود.

پژوهشگران می گویند این پروتین ها همراه با بخش دیگر واکسن به نام EDTA ممکن است پاسخ خطرناک سیستم ایمنی را در برخی گیرندگان واکسن، توجیه کند. EDTA در برخی واکسن ها به عنوان نگهدارنده استفاده می شود ولی سبب می شود عروق خونی اندکی نفوذ پذیر شود.

آندراس گریناچر مدیر مطالعه بررسی واکسن آسترازنکا می گوید:از مقدار بالای EDTA در این واکسن- که بسیار بالاتر از مقادیر لیست شده در واکسن های معمول می باشد- شگفت زده شده است. این گروه نشان داد در مدل موشی، واکسن باعث افزایش نفوذ ترشح عروقی شده است. گریناچر می گوید: این ممکن است هر پروتئین آزادی را در واکسن بیشتر در معرض پلاکت ها یا ترومبوسیت ها قرار دهد. فاکتور 4 پلاکتی، PF4که از ترومبوسیت ها ترشح می شود می تواند کمپلکس هایی را با پروتئین های باقیمانده انسانی یا دیگر اجزای واکسن تشکیل دهد و این به خاطر شارژ مثبت آن است.

در حقیقت وقتی پژوهشگران PF4 را در آزمایشگاه به واکسن اضافه کردند کمپلس های بزرگی شکل گرفت. گریناچر و همکاران او تصور می کنند اتصال کمپلکس های PF4 و التهاب شدیدی که به وسیله ی واکسن ایجاد میشود ممکن است گروه خاصی از سلول های ایمنی را فعال کند و آنتی بادی هایی علیه PF4 ساخته شود(این حالت همچنین در سندرم انعقادی که با هپارین ایجاد میشود هست. در این موارد هپارین کمپلکس های مشکل سازی را با PF4 تشکیل می دهد.)

پژوهشگران می گویند آنتی بادی ها علیه PF4 آنقدر قوی هستند تا باعث واکنش های ایمنی اضافه در خون شوند و پلاکت ها را کم کنند و باعث تشکیل لخته های کشنده در مغز، شکم و ریه ها شود. گریناچر میگوید: این آنتی بادی ها اگر بدن در حال مبارزه با عفونتی شدید باشد سودمند است ولی می تواند از کنترل خارج شود. این مانند بیدار کردن یک اژدهای خفته است. در بیشتر موارد ما واقعا می خواهیم اژدها را در خواب نگه داریم و واکسن حقیقتا مانند یک پسر بچه است که وارد غار می شود و به اژدها سنگ پرتاب میکند!!)

ممکن است این آثار تحریکی و لخته های ایجاد شده فقط به دلیل EDTA نباشد مثلا در واکسن جانسون&جانسون این ماده وجود ندارد ولی واکنش التهابی و لخته، مشاهده شده است. مورتیمر پونکز هماتولوژیست کودکان ميگويد: آدنوويورس تاريخچه ی سياهي به عنوان یک ویروس ایجاد کننده ی سیستم ایمنی دارد... اگر EDTA هم نقش داشته باشد من فکر میکنم ادتا ساده ترین بخش این بازی باشد!
آرپالی موافق است و می گوید: خود ویروس که در مقادیر بسیار بالا استفاده می شود ممکن است برای ایجاد پاسخ ایمنی کافی باشد. او تصور می کند PF4 خیلی ساده با آدنویوروس متصل شود و این فرضیه ای است که بیان می کند چرا واکسن J&J همان واکنش ها را ایجاد میکند. او می گوید تعدادی از مردم از روی بدشانسی مقادیر بالایی از PF4 دارند و دلیل این- که این کمپلکس ها را در زمان دریافت واکسن ایجاد می کنند- توضیح میدهد.

پونکس از سوی دیگر موافق نیست کمپلکس های PF4 حقیقتا پشت قضیه ی لخته ها هستند این کمپلکس ها ممکن است تماشاچی بی گناه باشند هرچند او برای گریناچر به خاطر رهبری میدان و فراهم کردن زمینه های اندیشه و ایجاد سوالات آزمایشی کف میزند. رولف مارشالک بیولوژیست مولکولی در دانشگاه گوته فرانکفورت تصور میکند مکانیسم های اضافه ای مربوط به خار ویروس، ممکن است نقش بازی کند و این زمانی است که سلول های فرد واکسینه شده شروع می کند پروتئین ویروسی بسازد و این درهمان قالب زمانی رخ میدهد که در دیگر بیماری های انعقادی هم هست و معمولا بین 4 تا 20 روز پس از واکسیناسیون است .. اینها ممکن است بعدا آبشار آنتی بادی علیه PF4 را تشدید کند.
حتی زمانی که نورافکن بر دو واکسن J&J و آسترازنکا میدرخشد بررسی موشکافانه روی دو واکسن دیگر با آدنوویروس یعنی اسپوتنیک وی ساخت روسیه و واکسن ساخته شده به وسیله ی شرکت زیست شناسی چینی کانسینو انجام میشود. شرکت چینی میگوید به دقت موارد لخته را در گیرندگان واکسن بررسی میکند و شرکت روسی میگوید تا این لحظه موردی از لخته در گیرندگان واکسن مشاهده نشده است. هرچند مشخص نیست چند نفر تاکنون این واکسن را دریافت کرده اند. عطش زیادی به خصوص در کشورهای اروپایی برای واکسن روسی وجود دارد ولی آژانس پزشکی اروپا هنوز آن راتایید نکرده است.
https://www.sciencemag.org/news/2021/04/do-preservative-and-stray-proteins-cause-rare-covid-19-vaccine-side-effect?utm_campaign=SciMag&utm_source=JHubbard&utm_medium=Facebook


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ایا بیماری ام اس (مولتیپنقش روی و منیزیم در سلامتحس و ادراک قسمت بیست و سوارتقا یا بازگشت به قبل ازدر والنتاین کتاب بدید همنشانه های پروردگار در جهبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهزینه سنگین انسان در ازاراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی مصنوعی با فرد موفقکریستال زمان(قسمت دوم)تئوری تکامل امروز در درمآیا رژیم غذایی گیاهی سلاموسیقی نوجمجمه انسان های اولیهاپی ژنتیکنمیتوان با بیرون انداختنحساسیت روانی متفاوتارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان پوکی استخوانهمه ی سردردها بی خطر نیستبه زیر پای خود نگاه نکن بویتامین بی 12 در درمان دردبعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصگوشت خواری یا گیاه خواریتاثیر کلام در آیات کلام بآزمون ذهنی گربه شرودینگرما انسانها چه اندازه نزدجهان یکپارچهخودت را از اندیشه هایت حفنهادینه سازی فرهنگ اختلااز کسی که یک کتاب خوانده دروغ نگو به خصوص به خودتهنر حفظ گرهزنجیرها را ما باید پاره کبیماری آلزایمر، استیل کوواکسن های شرکت فایزر آمرتقویت حافظه یا هوش مصنوعگزیده ای از وبینار یا کنفشنا در ابهای گرم جنوب نیاقضاوت ممنوعتاثیر گیاه خواری بر رشد وافزایش مرگ و میر سندرم کوماده، چیزی نیستجهان، تصادفی نیستخطا در محاسبات چیزی کاملنوروز یا روز پایانیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی درگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکوبینار اساتید نورولوژی دتمساح حد واسط میان مغز کوپیوند قلب خوک، به فرد دچاشگفتی های زنبور عسللزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر درجه حرارت بر عملکامید جدید بر آسیب نخاعیمدل همه جانبه نگر ژنرالیمغز فکر میکند مرگ برای دیجدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف چگونه آن شکری که می خوریماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسیافته های نوین علوم پرده تو با همه چیز در پیوندیپختگی پس از چهل سالگي به شجاعت و ترسمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکاندوهگین نباش اگر درب یا مرگ انتقال است یا نابود شمغز انسان برای شادمانی طحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغیینگاهی بر توانایی اجزاي باز تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی به کمک هوش طبیرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکیکل اقیانوس در یک ذرهتوهم فضای خالیآملودیپین داروی ضد فشار طبیعت موجی جهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبدیل پلاستیک به کربن و سانسان، گونه ای پر از تضادمشکلات نخاعیمغز در تنهایی آسیب میبینحریص نباشاتفاق و تصادفداروهای ام اسچت جی پی تیاستفاده از هوش مصنوعی در هوش عاطفی قسمت دهمروبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم پس از ضربه به سرکوچک شدن مغز از نئاندرتاتوسعه برخی شغل ها با هوش آیا ممکن است موش کور بی معلایم کمبود ویتامین E را منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتراشه ی بیولوژِیکای همه ی وجود مننقش هورمون های تیروئید دحس و ادراک قسمت نهماخلاق پایه تکامل و فرهنگداروی ضد چاقیچرا ارتعاش بسیار مهم استاصلاح خطا با رفتن بر مسیرهیچ کس حقیقت را درون مغز روشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهفیزیک مولکولها و ذرات در کاهش حافظه هرچند فرایندیتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآیا امکان بازسازی اندامهعدم درکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصادف یا قوانین ناشناختهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتظاهر خوابیده ی مادهایا بدون زبان میتوانیم تنقش روزه داری در سالم و جحس و ادراک قسمت بیستمارتوکين تراپی روشی جديد در یک فراکتال هر نقطه مرکنظام مثبت زندگیبنی عباس، ننگی بر تاریخهزاران سال چشم های بینا وراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانساخت شبکه عصبی با الفبای فرد یا اندیشهکریستال زمان(قسمت سوم)تئوری تکامل در پیشگیری و آیا راهی برای رفع کم آبی موسیقی هنر مایع استجنبه های موجی واقعیتابتدا سخت ترین استنمیتوان بر سیاه سیاه نوشخفاش با شیوع همه گیری جدیارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلهمیشه چشمی مراقب و نگهبابه سخن توجه کن نه گویندهویتامین بی هفدهتفکر قبل از کارسریعترین کامپیوتر موجودقانون مندی نقشه ژنتیکی مگیلگمش باستانی کیستتاثیر کپسول نوروهرب بر نآزادی عقیده، آرمانی که تما اکنون میدانیم فضا خالجهان یکپارچهخودروهای هیدروژنیچهار میلیارد سال تکامل باز آغاز خلقت تا نگاه انسادریای خداهنر رها شدن از وابستگیزندگی هوشمند در خارج از زبیماری الزایمرواکسن کووید 19 چیزهایی که تقویت سیستم ایمنیگزارش یک مورد جالب لخته وشناخت و معرفت، و نقش آن دقطار پیشرفتتاثیر گیاه خواری بر رشد وافزایش سرعت پیشرفت علوم ماده، چیزی بیش از یک خلا جهش های ژنتیکی مفید در ساخطای ادراک کارمانوشیدن چای برای مغز مفید از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی درگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا وجود قبل از ناظر هوشمندتنفس هوازی و میتوکندریپیوند مغز و سر و چالشهای شانس یا تلاشلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر درجه حرارت بر عملکامید درمان کرونا با همانمدل هولوگرافیک ژنرالیزهمغز قلبجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میچگونه انتظارات بر ادراک از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی مدرن در سطح سلیاد گرفتن مداومتو با باورهایت کنترل میشپروژه ی ژنوم انسانیشرکت نورالینک ویدیویی ازمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکاندام حسی، درک از بخش هایمرگ تصادفیمغز انسان رو به کوچک تر شحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استنگاهت را بلند کناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی به شناسایی کارنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادیکلمات بلند نه صدای بلندتوهم فضای خالی یا توهم فضآموزش نوین زبانطبیعت بر اساس هماهنگیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبدیل تراکت صوتی مصنوعی انعطاف پذیری مکانیسمی علمشکلات بین دو همسر و برخیمغز را از روی امواج بشناسحرکت چرخشی و دائمی کیهاناتوبان اطلاعات و پلِ بینداروهای تغییر دهنده ی سینتایج نادانی و جهلاستفاده از انرژی خلاهوش عاطفی قسمت دومروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم دزدی ساب کلاوینکوچکترین چیز یک معجزه استوصیه های سازمان بهداشت آیا ما کالا هستیمعلایم کمبود ویتامین E را منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتربیت کودکان وظیفه ای مهای آنکه نامش درمان و یادشنقش هورمون زنانه استروژنحس و ادراک قسمت چهارماختلال خواب فرد را مستعد داروی ضد تشنج با قابليت تچرا بیماری های تخریبی مغاصول انجام برخی نرمش ها دهیچ اندر هیچروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله ی تولید کنندهفیزیک و هوشیاریکاهش دوپامین عامل بیماریتکامل ابزار هوش ، راه پر آیا انسان با مغز بزرگش اخعسل طبیعی موثر در کنترل بآیا احتمال دارد رویا از آعشق درونی به یگانگی خلقتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتظاهری از ماده است که بیدایا تکامل هدفمند استنقش رژیم غذایی بر رشد و احس و ادراک قسمت دهمارتباط میکروب روده و پاردر کمتر از چند ماه سوش جدنظریه ی تکامل در درمان بیبه قفس های سیاهت ننازهستي مادي ای که ما کوچکترراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنساختن آیندهفرد حساس از نظر عاطفی و بکشف مکانیسم عصبی خوانش پتئوری جدید، ویران کردن گآیاما مقهور قوانین فیزیکمیهمانهای ناخوانده عامل جنسیت و تفاوت های بیناییابتدایی که در ذهن دانشمننمایش تک نفرهخلا، حقیقی نیستارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان تومورهای مغزی با اهمیشه اطمینان تو بر خدا برشد مغز فرایندی پیچیده ابوزون هیگز چیستویتامین دی گنجینه ای بزرتفکر خلا ق در برابر توهم سرگیجه از شایعترین اختلاقانون گذاری و تکاملگیاه بی عقل به سوی نور میتاثیر کپسول نوروهرب بر تآزار دیگری، آزار خود استما از اینجا نخواهیم رفتجهان کنونی و مغز بزرگتریخورشید مصنوعیچهار ساعت پس از کشتار خوکاز انفجار بزرگ تا انفجار درک فرد دیگر و رفتارهای اهنر، پر کردن است نه فحش دزندگی بی دودبیماری ای شبیه آلزایمر و واکسن کرونا و گشودن پنجرتلقین اطلاعات و حافظهگشایش دروازه جدیدی از طرشناخت حقیقت یا آرزوهای گلمس کوانتومیتاثیر گیاه خواری بر رشد وافسردگی و اضطراب در بیماماست مالیجهش های ژنتیکی غیر تصادفخطای حسنوعی سکته مغزی ، وحشتناک از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی درختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستوراپامیل در بارداریتنفس هوازی و میتوکندریپیوند اندام از حیوانات بشاهکار قرنمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر درجه حرارت بر عملکامیدوار باش حتی اگر همه چمدل هولوگرافیک تعمیم یافمغز ما کوچکتر از نیم نقطهجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میچگونه به سطح بالایی از هواز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند یاد بگیر فراموش کنیتو باید نیکان را به دست بپروژه ی ژنوم انسانیشربت ضد خلطمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رو ح و روان بر جسمانرژی بی پایان در درون هرمرگی وجود نداردمغز انسان رو به کوچکتر شدحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارچالش هوشیاری و اینکه چرا از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی در کامپیوترهارنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و اکلوزاپین داروی ضد جنونتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آمارهای ارائه شده در سطح طعمه ی شبکه های ارتباط اجمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبدیل سلولهای محافط به ساهرام مصر از شگفتی های جهمشکلات روانپزشکی پس از سمغز زنان جوانتر از مغز مرحس متفاوتاتوسوکسیمایدداروهای ضد بیماری ام اس ونجات در راستگوییاستفاده از سلول های بنیاهوش عاطفی قسمت سومروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سندرم سردرد به دلیل افت فکووید نوزده و خطر بیماری توصیه های غیر دارویی در سآیا ما تنها موجودات زنده علت خواب آلودگی بعد از خومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترجمه ای ابتدایی از اسراایمپلانت مغزینقش ویتامین K در ترمیم اسحس و ادراک قسمت نوزدهماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج با قابليت تچرا حیوانات سخن نمی گویناصول توسعه ی یک ذهن کاملهیچگاه از فشار و شکست نترروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرسیاره ی ابلهانفیزیکدانان ماشینی برای تکاهش سن بیولوژیکی، تنها تکامل تکنولوژیتکامل جریان همیشگی خلقتآیا احتمال دارد رویا از آعصب حقوق نورولوومنبع هوشیاری در کجاست؟(قتعداد کلی ذهن ها در جهان ایجاد احساساتنقش رژیم غذایی در رشد و احس و ادراک قسمت دوازدهمارتباط ماده و انرژیدر آرزوهایت مداومت داشتهنظریه ی تکامل در درمان بیبه مغز خزندگان خودت اجازهستی ما پس از شروعی چگال راه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار فراکتال وجود و ذهفردا را نمیدانیمکشف مکانیسمی پیچیده در بتا 20 سال آینده مغز شما به آب زندگی است قسمت چهارممیوتونیک دیستروفیجنسیت و تفاوت های بیناییابتذال با شعار دینچند نرمش مفید برای کمردرخلا، خالی نیستارزش خود را چگونه میشناسدرمان تشنجهمیشه داناتر از ما وجود درشد مغز علت تمایل انسان ببوزون هیگز جهان را از متلویروس مصنوعیتفاوت مغز انسان و میمون هسرگردانیقانون جنگلگیاه خواری و گوشت خوار کدتاثیر کپسول نوروهرب بر سآسيب میکروواسکولاریا آسما اشیا را آنطور که هستندجهان کاملی در اطراف ما پرخوش قلبی و مهربانینوآوری ای شگفت انگیز داناز بحث های کنونی در ویروسدرک نیازمند شناخت خویش اهوموارکتوس ها ممکن است دزندگی در جمع مواردی را بربیماری ای شبیه ام اس مولتواکسن کرونا از حقیقت تاتتلاش ها برای کشف منابع جدپل جویی اصفهانشناخت درون، شناخت بیرون؛لوب فرونتال یا پیشانی مغتاثیر گیاه خواری بر رشد واقلیت خلاقماست مالی با هوش انسانیجهش تمدنی عجیب و شگفت انسخطر آلودگی هوانیکولا تسلااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی درد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرورزش هوازی مرتب خیلی به قتنفس بدون اکسیژنپیوند سر آیا ممکن استشاهکار شش گوشمقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر درجه حرارت بر عملکامیدواری و مغزمدل های ریز مغز مینی برینمغز مانند تلفن استجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو سوی واقعیتچگونه باغبانی باعث کاهش از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو یادگیری مهارت های جدید دتو تغییر و تحولیپروانه ی آسمانیشش مرحله تکامل چشممنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر روده بر مغزانرژی تاریکمراحل ارتقای پله پله کیهمغز ایندگان چگونه استحل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتچالش هوشیاری و اینکه چرا از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحرهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنکلام و زبان، گنجینه ای بستوهم چیستآن چیزی که ما جریان زمان ظهور امواج مغزی در مغز مصمنبع هوشیاری کجاست قسمت تبر را برداراولویت بندی ها کجاستمشکلات روانپزشکی در عقب مغزهای کوچک بی احساسحس چشایی و بویاییاتصال مغز و کامپیوترداروی فامپیریدین یا نورلنخاع ما تا پایین ستون فقراستفاده از سلول های بنیاهوش عاطفی قسمت ششمروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکودک هشت ساله لازم است آدتوصیه هایی در مصرف ماهیآیا مغز تا بزرگسالی توسععماد الدین نسیمی قربانی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترس و آرمان هاایمپلانت مغزی کمک میکند نقش ژنتیک در درمان اختلاحس و ادراک قسمت هفتماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج توپیراماتچرا حجم مغز گونه انسان دراصول سلامت کمرهیپرپاراتیروئیدیسمروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهانفاجعه ی جهل مقدسکایروپاکتیک چیستکار با یگانگی و یکپارچگیتکامل داروینی هنوز در حاآیا برای تولید مثل همیشه عضلانی که طی سخن گفتن چقدمنبع خواب و رویاتعذیه ی ذهنایران بزرگنقش زنجبیل در جلوگیری از حس و ادراک قسمت سومارتباط متقابل با همه ی حیدر آسمان هدیه های نادیدننظریه ی تکامل در درمان بیبه نقاش بنگرو هر کس تقوای خدا پیشه کنراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ساختار شبکه های مغزی ثابفرزندان زمان خودکشف ارتباط جدیدی از ارتبتا بحر یفعل ما یشاآب زندگی است قسمت هفتممیگرن و پروتئین مرتبط با جهل مقدسابداع دی ان ای بزرگترین دچند جهانیخلاصه ای از مطالب همایش ماز فرد ایستا و متعصب بگذردرمان جدید ALSهمیشه راهی هسترشد در سختی استبی نهایت در میان مرزهاویرایش DNA جنین انسان، برتفاوت ها و تمایزها کلید بسربازان ما محققا غلبه می قانون جنگلگیرنده باید سازگار با پیتاثیر کپسول نوروهرب بر سآسیب ها ناشی از آلودگی هوما به جهان های متفاوت خودجهان پیوستهخوشبختی دور از رنج های منوار مغز مشاهده ی غیر مستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک و احساسهورمون شیرساز یا پرولاکتزندگی در سیاهچالهبیماری اسپینال ماسکولار واکسن کرونا ساخته شده توتلاش هایی در بیماران قطع پل خواجو اصفهانشناسایی تاریخچه ی تکاملیلوتیراستامتاثیر گیاه خواری بر رشد والکترومغناطیس شنوایی و هماشین دانشجهشهای مفید و ذکاوتی که دخطرات هوش مصنوعینیاز به آموزش مجازی دیجیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی دردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجوداورزش هوازی ، بهترین تمریتنها مانع در زندگی موارد پیوند سر، یکی از راه حلهاشاید گوشی و چشمی، آماده شمقابله با کرونا با علم استاثیر درجه حرارت بر عملکامیدی به این سوی قبر نیستمدیون خود ناموجودمغز مادران و کودکان در زمجستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماندولت یا گروهکچگونه تکامل مغزهای کنونیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطیادآوری خواب و رویاتو جهانی هستی که خودش را پرواز از نیویورک تا لوس آششمین کنگره بین المللی سمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر انرژی تاریک که ما نمی تومرز مرگ و زندگی کجاستمغز ابزار بقای برتر مادیحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردچالش هوشیاری و اینکه چرا از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق کلرال هیدرات برای خوابانتوهم وجودآنچه ناشناخته است باید شظرف باید پر شود چه با چرک منبع هوشیاری کجاست قسمت تحریک عمقی مغزاولین مورد PML به دنبال تکمشاهده گر جدای از شیء مشامغز، فقط گیرندهحس و ادراک (قسمت اول )اثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی لیراگلوتیدنخستین تمدن بشریاستفاده از سلول های بنیاهوش عاطفی بیشتر در زنانروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکودک ایرانی که هوش او از توضیحی ساده در مورد هوش مآیا همه جنایت ها نتیجه بیعوامل موثر در پیدایش زبامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتسلیم شدن از نورون شروع مایمپلانت نخاعی میتواند دنقش گرمایش آب و هوا در همحس و ادراک قسمت هفدهماختلالات مخچهدارویی خلط آورچرا خشونت و تعصباضطراب و ترسهاوکينگ پیش از مرگش رسالريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهانفاصله ها در مکانیک کوانتفاصله ی همیشگی تصویر سازکاربرد روباتهای ريزنانوتکامل داروینی هنوز در حاآیا بزرگ شدن مغز فقط در دغم بی پایانمنتظر نمان چیزی نور را بهتغییر الگوی رشد مغزی با زایرادهای موجود در خلقت بنقش زبان در سلطه و قدرت احس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط چاقی و کاهش قدرت بدر آستانه ی موج پنجم کووینظریه ی ریسمانبه نقاش بنگروفور و فراوانیراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم مسادیسم یا لذت از آزار دادفرضیه ای جدید توضیح میدهکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتاول کف پا و حقیقتآب زندگی است قسمت اولمیگرن سردردی ژنتیکی که بجهان فراکتالابزار هوش در حال ارتقا ازچند جهانیخلاصه ای از درمان های جدیاز مخالفت بشنودرمان جدید میگرن با انتی همیشه عسل با موم بخوریمز گهواره تا گوربی هیچ می ایی و بی هیچ میرواقعیت فیزیکی، تابعی از تفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرنقانونمندی و محدودیت عالمگالکانزوماب، دارویی جدیتاثیر کتامین در درمان پاآشنا پنداریما با کمک مغز خود مختاريمجهان پیوستهخانه ی تاریکنوار مغز ترجمه رخدادهای از تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک کنیم ما همه یکی هستیمهوش فوق العاده، هر فرد اسزندگی زمینی امروز بیش از بیماری اضطراب عمومیواکسن ایرانی کرونا تولیدتلاشی برای درمان قطع نخاپلاسمای غالبشناسایی سلول های ایمنی الوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر گیاهخواری بر رشد و الکتروتاکسی(گرایش و حرکمبانی ذهنی سیاه و سفیدجهشهای مفید و ذکاوتی که ددفاع از پیامبرچیز جدید را بپذیراز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی دردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینورزش و میگرنتنها در برابر جهانپیوندی که فراتر از امکانشاید درست نباشدملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر درجه حرارت بر عملکامیدی تازه در درمان سرطامدیریت اینترنت بر جنگمغز چون ابزار هوش است دلیجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماندوچرخه سواری ورزشی سبک و چگونه جمعیت های بزرگ شکل از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستیاری خدا نزدیک استتو دی ان ای خاص ميتوکندريپروتئین های ساده ی ابتداصبر بسیار بایدمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر انرژی خلا ممکن استمرز بین انسان و حیوان کجامغز ابزار برتر بقاحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سچالش هوشیاری و اینکه چرا از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی درمانگر کامپیرویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهکمردردتوهم وجودآنچه واقعیت تصور میکنیم عقل مجادله گرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تحریک عمقی مغز در آلزایماولین مورد پیوند سر در انمشاهده آینده از روی مشاهمغزتان را در جوانی سیم کشحس و ادراک (قسمت دوم )اثرات فشار روحی شدیدداروی تشنجی درباردارینخستین تصویر از سیاهچالهاستفاده از سلول های بنیاهوش عاطفی در زنان بیشتر اروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکودکان میتوانند ناقل بی تیوتیکسن داروی ضد جنونآیا هوش مصنوعی می تواند نعوامل ایجاد لغت انسانی و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشنچ پانایوتوپولوس تشنج ایمان به رویانقش پیش زمینه ها و اراده حس و ادراک قسمت هجدهماختلالات حرکتی در انسانداستانها و مفاهیمی اشتباچرا در مغز انسان، فرورفتاطلاع رسانی اینترنتیهاوکينگ پیش از مرگش رسالریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارسیر آفرینش از روح تا مغز سیستم تعادلی بدنفتون های زیستیکاربرد روباتهای ريز، در تکامل داروینی هنوز در حاآیا تکامل و تغییرات ژنتیغم بی پایانمنحنی که ارتباط بین معرفتغییر زودتر اتصالات مغزیایستادن در برابر آزادی بنقش زبان در سلطه و قدرت احس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط هوش ساختار مغز و ژدر درمان بیماری مولتیپل نظریه تکامل در درمان بیمبه نادیدنی ایمان بیاوروقت نهيب هاي غير علمي گذشرابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است سازگاری با محیط بین اجزافساد اقتصادی سیتماتیک درکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتابوهای ذهنیآب زندگی است قسمت دوممیگرن شدید قابل درمان اسجهان قابل مشاهده بخش کوچابزار بقا از نخستین همانچند جهانی و علمخم شدن فضا-زماناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید کنترل مولتیپلهمجوشی هسته ای، انرژِی بزمین در برابر عظمت کیهانبی ذهن و بی روحواقعیت چند سویهتفاوت های بین زن و مرد فقسردرد میگرن در کودکانقارچ بی مغز در خدمت موجودگام کوچک ولی تاثیرگذارتاثیر گیاه خواری بر رشد وآشنا پنداریما بخشی از این جهان مرتبطجهان پر از چیزهای اسرار آخانواده پایدارنوار مغز در فراموشی هااز تکنیکی تا مغز از مغز تدرک احساسات و تفکرات دیگهوش مصنوعی می تواند بر احزندگی زودگذربیماری بیش فعالیواکسن اسپایکوژنتلاشی تازه برای گشودن معپمبرولیزوماب در بیماری چشواهدی از نوع جدیدی از حالیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر انتخاب از طرف محیط الکترودهای کاشتنیمباحث مهم حس و ادراکجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندفاع در برابر تغییر ساختچیزی منتظر شناخته شدناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی درس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استورزش بهترین درمان بیش فعتنهایی رمز نوآوری استپیوستگی همه ی اجزای جهانشب سیاه سحر شودملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر درجه حرارت بر عملکامگا سه عامل مهم سلامتمداخله ی زیانبار انسانمغز چگونه صداها را فیلتر حفره در مغزابزار بقا از نخستین هماندورترین نقطه ی قابل مشاهچگونه جمعیت های بزرگ شکل از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب ژن همه چیز نیستتو در میانه ی جهان نیستی پروتز چشمصرع و درمان های آنمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر انسان قدیم در شبه جزیره عمرز جدید جستجو و اکتشاف، مغز از بسیاری حقایق می گرحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکچالش دیدگاه های سنتی در باز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی درخدمت خلق وحرویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درکمردرد ناشی از تنگی کاناتوهم بی خداییآنچه حس می کنیم، نتیجه ی عقلانیت بدون تغییرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تداوم مهم است نه سرعتاولین هیبرید بین انسان و مطالبه ی حق خودمغزتان را در جوانی سیمکشحس و ادراک قسمت 67اثرات مفید قهوهداروی جدید ALSنخستین روبات های زنده ی جاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش عاطفی در زنان بیشتر اروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانسوخت هیدروژنی پاککودکان خود را مشابه خود تتیک و اختلال حرکتیآیا هوش مصنوعی زندگی بشرعواملی که برای ظهور لغت امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشنج چیستاین پیوند نه با مغز بلکه نقش آتش در رسیدن انسان بهحس و ادراک قسمت هشتماختلالات صحبت کردن در اندخالت در ساختار ژنهاچرا ذرات بنیادی معمولاً اطلاعات حسی ما از جهان، چهدف یکسان و مسیرهای مختلریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم دفاعی بدن علیه مغز فروتنی و غرورکتاب گران و پرهزینه شد ولتکامل داروینی هنوز در حاآیا جنین انسان، هوشمندی غیرقابل دیدن کردن مادهمنشأ اطلاعات و آموخته ها تغییر عمودی سر انسان از پاکسی توسین و تکامل پیش انقش سجده بر عملکرد مغزحس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط پیوسته ی جهاندر سال حدود 7 میلیون نفر نظریه تکامل در درمان بیمبه هلال بنگروقتی فهمیدی خطا کردی برگرادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانستم با شعار قانون بدترین فشار و قدرتکشتن عقیده ممکن نیستتاثیر فکر بر سلامتآب زندگی است قسمت سوممیدان مغناطيسي زمین بشر جهان موازی و حجاب هاابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتخونریزی مغز در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تدرمان جدید ای ال اس، توفرهمراه سختی، اسانی هستزمین زیر خلیج فارس تمدنی بی شرمیواقعیت چیستتفاوت های تکاملی در مغز وسردرد و علتهای آنقبل از آغازگامی در درمان بیماریهای تاثیر گیاه خواری بر رشد وآغاز فصل سرما و دوباره تکما تحت کنترل ژنها هستیم یجهان پر از چیزهای جادویی خار و گلنوار مغز در تشخیص بیماری از تکینگی تا مغز و از مغز درک تصویر و زبان های مخلتهوش مصنوعی و کشف زبان هایزندگی سلول در بدن، جدای اواکسن اسپایکوژن ضد کروناتلاشی جدید در درمان ام اسپنج اکتشاف شگفت آور در موشواهدی از دنیسوان(شبه نئلیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر احتمالی عصاره تغلیالگو نداشتیممجموعه های پر سلولی بدن مجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندقیق ترین تصاویر از مغز اچیزی خارج از مغزهای ما نیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی دست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کسانورزش در کمر دردتنبیه چقدر موثر استپیام های ناشناخته بر مغز شبیه سازی میلیون ها جهان ممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر درجه حرارت بر عملکامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمدارک ژنتیکی چگونه انسانمغز ناتوان از توجیه پیداحق انتخابابزار بقا از نخستین همانديدن با چشم بسته در خواب چگونه حافظه را قویتر کنیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزژن همه چیز نیستتوقف؛ شکستپروتز عصبی برای تکلمضرورت زدودن افکارمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاهخواری بر انسان میوه ی تکاملمزایای شکلات تلخ برای سلمغز به تنهایی برای فرهنگ حوادث روزگار از جمله ویرابزارهای پیشرفته ارتباط دانشمندان ژنی از مغز انسچاالش ها در تعیین منبع هواز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی ساخته هوش طبیرویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشناییکمردرد و علل آنتوهم تنهاییآنها نمیخواهند دیگران راعقیده ی بی عملمنبع هوشیاری کجاست قسمت تداخل مرزها و صفات با بیناولین تصویر در تاریخ از سمطالبی در مورد تشنجمغط یک گیرنده استحس و ادراک قسمت 74اثرات مفید روزه داریداروی جدید s3 در درمان ام نرمش های مفید برای درد زااستیفن هاوکینگ در تفسیر هوشمندی کیهانروزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بسودمندی موجودات ابزی بر کودکان را برای راه آماده تیروفیبان موثر در سکته ی آیا هوش ارثی دریافتی از پعوارض ازدواج و بچه دار شدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشنج و حرکات شبه تشنجی قااین اندوه چیستنقش انتخاب از طرف محیط، نحس و ادراک قسمت پنجماختلالات عضلانی ژنتیکدر مانهای کمر دردچراروياها را به یاد نمی آاطلاعاتی عمومی در مورد مهدف یکسان، در مسیرهای متریاضیات یک حس جدید استهدف از تکامل مغزریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکسکوت و نیستیفرگشت و تکامل تصادفی محض کتاب زیست شناسی باورتکامل زبانآیا جهان ذهن و افکار ما مغرور و علممنشاء کوانتومی هوشیاری اتغییرات منطقه بویایی مغزاگر فقط مردم میفهمیدند کنقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت ششمارتباط انسانی، محدود به درمان های اسرار آمیز در آنظریه تکامل در درمان بیمبه کدامین گناه کشته شدندوقتی پر از گل شدی خودت را راز تغییربسیاری از بیماری های جدیستم، بی پاسخ نیستفضای قلب منبع نبوغ استگل خاردار، زیباستتاثیر مشاهده بر واقعیت بآب، زندگی است(قسمت پنجم)میدان های مغناطیسی قابل جهان ما میتواند به اندازابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننخواندن ، یکی از شستشو دهناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید سرطانهمراهی نوعی سردرد میگرنیزمان چیستبی عدالتی در توزیع واکسن واقعیت چیستتفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد تنشنقبل از انفجار بزرگگامی در درمان بیماریهای تاثیر گیاه خواری بر رشد وآغاز مبهم آفرینشمانند آب باشجهان دارای برنامهخارق العاده و استثنایی بنوار مغزی روشی مهم در تشخاز تکینگی تا مغز از مغز تدرک حقیقت نردبان و مسیری هوش مصنوعی یا حماقت طبیعزندگی، مدیریت انرژیواکسن دیگر کرونا ساخته شتمایل زیاد به خوردن بستنپول و شادیشیشه ی بازالتی و سیلیکونلا اکراه فی الدینتاثیر ترکیبات استاتین (سالگو و عادت را بشکن و در امحل درک احساسات روحانیمعنی روزهجواب دانشمند سوال کننده ابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزنچیزی شبیه نور تو نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی دست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختماوزن حقیقی معرفت و شناختتهدیدهای هوش مصنوعیپیدایش زبانشبیه سازی سیستم های کوانمن کسی در ناکسی دریافتم تاثیر درجه حرارت بر عملکانفجار و توقف تکاملی نشامروری بر تشنج و درمان هایمغز و اخلاقحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقای موجود زنده از دی متیل فومارات(زادیوا)(نگاه محدود و تک جانبه، مشاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ ژن هوش و ساختارهای حیاتی تولید مثل اولین ربات های پرورش مغز مینیاتوری انساضررهای مصرف شکر و قند بر منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر عصاره تغلیظ شده گیانسان ها می توانند میدان مسمومیت دانش آموزان بی گمغز بیش از آنچه تصور میشوحکمت الهی در پس همه چیزابزارهای بقا از نخستین هدانشمندان پاسخ کوانتومی ناتوانی از درمان برخی ویاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش احساسیرویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنیکمردرد با پوشیدن کفش مناتوهم جداییآنان که در قله اند هرگز خعلم و ادراک فقط مشاهده ی منبع هوشیاری کجاست قسمت تروس جریان انرژیاولین دارو برای آتاکسی فمطالعه ای بیان میکند اهدنفرت، اسیب به خود استحس و ادراک قسمت 75اثرات مضر ماری جواناداروی جدید میاستنی گراوینرمش های مفید در سرگیجهاستخوان های کشف شده، ممکهوشیاری و وجودروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایسی و سه پل اصفهانکوری گذرای ناشی از موبایتکنولوژی جدید که سلول هاآیا هوش سریعی که بدون احسعید نوروز مبارکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشنج عدم توازن بین نورون این ایده که ذرات سیاهچالنقش اتصالات بین سلولهای حس و ادراک قسمت پنجاهاختراع جدید اینترنت کواندر محل کار ارزش خودت را بچراروياها را به یاد نمی آاطلاعاتی عمومی در مورد ماعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهدف از خلقت رسیدن به ابزاریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت، پر از صدافراموش کارها باهوش تر هسکتاب طبیعت در قالب هندسهتکامل زبانآیا جهش های ژنتیکی، ویروغربال در زندگیمهندسی ژنتیک در حال تلاش تغییرات آب و هوایی که به اگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط از بالا به پایین مدرمان های بیماری آلزایمرهفت چیز که عملکرد مغز تو به امید روزهای بهتروقتی تو از یاد گرفتن باز راست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلقفس ذهنگل زندگیتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآتش منبع انرژیمیدان های کوانتومی خلاجهان مادی، تجلی فضا در ذهابزار بقا از نخستین همانچندجهانیخواب سالم عامل سلامتیاز نخستین همانند سازها تدرمان دارویی سرطان رحم بهندسه ی پایه ایزمان و مکان، ابعاد کیهان بیمار 101 ساله، مبتلا به سواقعیت های متفاوتتفاوت ایستایی و تکاپوسردرد سکه ایقبرستان ها با بوی شجاعتگاهی لازم است برای فهم و تاثیر گیاه خواری بر رشد وإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَماه رجبجهان در حال نوسان و چرخشخبر مهم تلسکوپ هابلنوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز از مغز تدرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایدواکسن دیگری ضد کرونا از دتمدن قدیمی ای در جنوب ایرپول و عقیدهشکل های متفاوت پروتئین هلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر تغذیه بر سلامت رواالگوی بنیادین و هوشیاریمحل درک احساسات روحانی دمعادله ها فقط بخش خسته کنجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما بنکاتی در مورد تشنجاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی دستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشروزوز گوشتو یک معجزه ایپیر شدن حتمی نیستشبکه های مصنوعی مغز به درمن پر از تلخیمتاثیر درجه حرارت بر عملکانقراض را انتخاب نکنیدمرکز هوشیاری، روح یا بدن مغز و اخلاقحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقای موجود زنده از دین اجبارینگاه انسان محدود به ادرااز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک تا کمرفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافژن یا نقشه توسعه مغز و نقتولید یا دریافت علمپرتوهای صادر شده از سیاهضررهای شکر بر سلامت مغزمنابع انرژی از نفت و گاز تاریک ترین بخش شبانسان یک کتابخانه استمسمومیت دانش آموزان، قمامغز برای فراموشی بیشتر کحافظه میتواند بزرگترین دابزارهای بقا ازنخستین همدانشمندان اولین سلول مصنناتوانی در شناسایی چهره از روده تا مغزهوش احساسیرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعیکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتوهم جدایی و توهم علمآنزیم تولید انرژی در سلوعلم و روحمنبع هوشیاری کجاست قسمت تری فلوپرازیناولین دروغمعماری، هندسه ی قابل مشانقش قهوه در سلامتیحس و ادراک قسمت 78اجزای پر سلولی بدن انسان داروی جدید برای میاستنی نرمش های موثر در کمردرداستروژن مانند سپر زنان دهوشیاری و افسردگیروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تسیلی محکم محیط زیست بر انفلج نخاعی با الکترودهای کی غایب شدی تا نیازمند دلتکنولوژی جدید که سلول هاآیا هشیاری کوانتومی وجودعامل کلیدی در کنترل کارآمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشویق خواندن به کودکاناینکه به خاطرخودت زندگی نقش تیروئید در تکامل مغزحس و ادراک قسمت پنجاه و یادامه بحث تکامل چشمدر چه مرحله ای از خواب ، رنزاع بین جهل و علم رو به پنزاع بین علم و نادانی رو اعتماد به خودهر چیز با هر چیز دیگر در ترژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزیفراموشی همیشه هم بد نیستکتاب، سفری به تاریختکامل زبان انسان از پیشیآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمقالاتمهربانی، شرط موفقیتتغییرات تکاملی سر انسان اگر نیروی مغناطیس نباشد نقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان های جدید میگرنهفت سین یادگاری از میراث به بالا بر ستارگان نگاه کویتنام نوعی کرونا ویروس رجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمستارگانی قبل از آغاز کیهقفس را بشکنگلوله ی ساچمه ایتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آثار باستانی تمدن های قدمیدان بنیادین اطلاعاتجهان مرئی و نامرئیابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامخواب سالم عامل سلامتی و یاز نشانه ها و آثار درک شددرمان سرگیجه بدون نیاز بهندسه ی رایج کیهانزمان و صبربیماری لبر و نابینایی آنواقعیت و مجازتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسردرد عروقی میگرنقدم زدن و حرکت دید را تغیگاهی مغز بزرگ چالش استافت فشار خون ناگهانی در وماپروتیلینجهان در حال ایجاد و ارتقاخدا موجود استنوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز از مغز تدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله واکسن سرطانتمدن پیشرفته ی پیشینیانپوست ساعتی مستقل از مغز دشکل پنجم مادهلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر حرکات چشم بر امواج الگوبرداری از طبیعتمحدودیت چقدر موثر استمعجزه های هر روزهجامعه ی آسمانیابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتومچگونه مولکول های دی ان ایاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی دغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهیک پیام منفرد نورون مغزی تو یک جهان در مغز خودت هسپیشینیان انسان از هفت میشبکیه های مصنوعیمنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر درجه حرارت بر عملکانواع سکته های مغزیمرکز حافظه کجاستمغز و سیر تکامل ان دلیلی حقیقت افرادابزار بقای موجود زنده از دین، اجباری نیستنگاه از بیرون مجموعهاز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک تا کمرقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب ژن ضد آلزایمرتولید پاک و فراوان انرژیپرسش و چستجو همیشه باقی اطلوع و حقیقتمنابع انرژی از نفت و گاز تاریکی من و تو و گرد و غباانسان باشمسیر دشوار تکامل و ارتقامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟حافظه های کاذبابزارهای بقای موجود زندهدانشمندان تغییر میدان مغنادیدنی ها واقعی هستنداز سایه بگذرهوش در طبیعترویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتکنگره بین المللی سردرد دتوهم جسمآینه در اینهعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تری فلوپرازیناولین سلول مصنوعینقش مهاجرت در توسعه نسل احس و ادراک قسمت 82اجزایی ناشناخته در شکل گداروی جدید برای ای ال اسنرمشهای مهم برای تقویت عاسرار آفرینش در موجهوشیاری کوانتومیروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های سینوریپا داروی ترکیبی ضدفلج بل، فلجی ترسناک که آنکیهان خود را طراحی میکندتکینگیآیا واکنش های یاد گرفته وعادت همیشه خوب نیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتشخیص ژنتیکی آتروفی های اینکه خانواده ات سالم بانقش حفاظتی مولکول جدید دحس و ادراک قسمت پنجاه و داداراوون تنها داروی تاییدر ناامیدی بسی امید استنزاع بین علم و جهل رو به پاعتماد به خودهر جا که جات میشه، جات نیرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانسال سیزده ماههفراموشی و مسیر روحانیکتابخانهتکامل ساختار رگهای مغزی آیا خداباوری محصول تکاملتاثیر ویتامین دی بر بیماموفقیت هوش مصنوعی در امتتغذیه بر ژنها تاثیر دارداگر نعمت فراموشی نبود بسنقش غذاها در کاهش دردهای حس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان های جدید در بیماری هم نوع خواری در میان پیشیبه بالاتر از ماده بیندیشویتامین E برای فعالیت صحرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیسخن نیکو مانند درخت نیکوقلب و عقلگلوئونتاثیر نگاه انسان بر رفتاآرامش و دانشمیدازولام در درمان تشنج جهان مشارکتیابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیخواب عامل دسته بندی و حفطاز نظر علم اعصاب یا نرووسدرمان سرگیجه بدون نیاز بهندسه بنیادینزمان واقعیت است یا توهمبیماری های میتوکندریواقعیت و انعکاستفاوتهای جنسیتی راهی براسرطان کمیت گراییقدرت مردمگذر زمان کاملا وابسته به افت هوشیاری به دنبال کاهماجرای جهل مقدسجهان ریز و درشتخدا بخشنده است پس تو هم بنوبت کودکاناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدنواکسن سرطانتمدن بشری و مغز اخلاقیپوشاندن خود از نورشکست حتمیلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر دوپامین و سروتونینالتهاب شریان تمپورالمحدودیت های حافظه و حافظمعجزه ی چشمجاودانگی مصنوعیابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استچگونه میتوان با قانون جناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چیک پیشنهاد خوب برای آسان تو کز محنت دیگران بی غمیپیشرفت های جدید علوم اعصشباهت مغز و کیهانمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکانگشت ماشه ایمرکز حافظه کجاستمغز کوانتومیحقیقت اشیاابزار بقای موجود زنده از دید تو همیشه محدود به مقدنگاه از دور و نگاه از نزداز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک تا کمرموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب ژنها نقشه ایجاد ابزار هوتولید سلولهای جنسی از سلپرسشگری نامحدودطلای سیاهمنابع بی نهایت انرژی در دتاریکی و نورانسان جدید از چه زمانی پامسئول صیانت از عقیده کیسمغز بزرگ چالش است یا منفعحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقای از نخستین دانشمندان روش هاي جدیدی نادانی در قرن بیست و یکم،از علم جز اندکی به شما داهوش عاطفی قسمت 11رویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارکنگره بین المللی سردرد دتوهمات و شناخت حقیقتآیندهعلم به ما کمک میکند تا مومنبع هوشیاری کجاست قسمت ترک امروزاوکرلیزوماب داروی جدید شنقش میدان مغناطیسی زمین حس و ادراک قسمت چهلاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید برای دیابتچرا ماشین باید نتایج را پاسرار بازسازی اندام هاهوش، ژنتیکی است یا محیطیروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم سیگار عامل افزایش مرگ ومفلج خوابکیهانِ هوشیارِ در حال یاتکامل فردی یا اجتماعیآیا یک، وجود داردعادت کن خوب حرف بزنیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتشخیص آلزایمر سالها قبل اینترنت بدون فیلتر ماهوانقش حیاتی تلومر دی ان آ دحس و ادراک قسمت پنجاه و سادب برخورد با دیگراندر هم تنیدگی مرزها و بی مدر هم تنیدگی کوانتومینسبیت عام از زبان دکتر براعداد بینهایت در دنیای مهر حرکت خمیده می شود و هر رژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير سانسور از روی قصد بسیاری فرایند پیچیده ی خونرسانیکجای مغز مسئول پردازش تجتکامل شناخت انسان با کشفآیا دلفین ها می تواند از صفحه اصلیمولتیپل اسکلروز در زنان ثبت و دستکار ی حافظهاگر نعمت فراموشی نبود بسنقشه مغزی هر فرد منحصر بهحس و ادراک سی و هفتمارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های رایج ام اسهمه چیز موج استبه جای محکوم کردن دیگران ویتامین E در چه مواد غذایرحم مصنوعیبعد پنجمسخن و سکوتقلب دروازه ی ارتباطگمان میکنی جرمی کوچکی در تاثیر نگاه انسان بر رفتاآرامش و سکونمکان زمان یا حافظه زمانجهان هوشمندابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایخودآگاهی و هوشیارياز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرگیجه بدون داروهندسه در پایه ی همه ی واکزمان پلانکبیماری های مغز و اعصاب و واقعیت خلا و وجود و درک متقلید مرحله ای نسبتا پیشسرعت فکر کردن چگونه استقدرت کنترل خودتاثیر گیاه خواری بر رشد وافتخار انسانماجرای عجیب گالیلهجهان شگفت انگیزخدای رنگین کماننور دروناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش سواکسن ضد اعتیادتمدن زیر آبپیموزایدشگفت نیست من عاشق تو باشملحظات خوش با کودکانتاثیر دپاکین بر بیماری مامواجی که به وسیله ی ماشیمخچه فراتر از حفظ تعادلمعجزه ی علمجایی خالی نیستابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تچگونه مغز پیش انسان یا هماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت ایک آلل ژنتیکی که از نئاندتو پیچیده ترین تکنولوژی پیشرفت در عقل است یا ظواهشباهت مغز با کیهان مادیمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکانگشت نگاری مغز نشان میدمرکز خنده در کجای مغز استمغز آیندگان چگونه است ؟حقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از دیدن خدا در همه چیزنگاه از درون مجموعه با نگاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک تا کمرمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب ژنها ، مغز و ارادهتولترودینآلودگی هوا چالش قرن جدیدطوفان فقر و گرسنگی و بی سمنابع جدید انرژیتاریکی خواهد ترسیدانسان خطرناکترین موجودمسئولیت جدیدمغز بزرگ چالشهای پیش روحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای دفاعی و بقای مودانشمندان روشی برای تبدینازوکلسینازدواج های بین گونه ای، رهوش عاطفی قسمت نهمرویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهنکنترل همجوشی هسته ای با هتوپیراماتآینده ی انسان در فراتر ازعلم بدون توقفمنبع هوشیاری کجاست قسمت53ترکیب آمار و ژنتیکايندگان چگونه خواهند دیدنقش محیط زندگی و مهاجرت دحس و ادراک قسمت چهل و هفتاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید ضد میگرنچرا مغز انسان سه هزار سالاصل بازخوردهیچ چیز همیشگی نیستروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله هافلج خواب چیستکیست هیداتید مغزتکامل مادی تا ابزار هوشمآیا کیهان می تواند یک شبیعادت کردن به نعمتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصویر زیبا از سلولایندرالنقش خرچنگ های نعل اسبی درحس و ادراک قسمت پنجاه و شادراک ما درک ارتعاشی است ادغام میان گونه های مختلدر هم تنیدگی کوانتومی و پنسبت ها در کیهانبقای حقیقی در دور ماندن اهرچیز با یک تاب تبدیل به رژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمسانسور بر بسیاری از حقایفرایند تکامل و دشواری هاکرونا چه بر سر مغز می آورتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا دلفین ها میتوانند باسوالات پزشکیمواد کوانتومی جدید، ممکنثبت امواج الکتریکی در عصاگر با مطالعه فیزیک کواننقشه های مغزی جدید با جزیحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های علامتی در ام اسهمه چیز در زمان مناسببه خودت مغرور نشوویتامین کارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد از کروناسخن پاک و ثابتقلب روباتیکگنجینه ای به نام ویتامین تاثیر ویتامین دی بر بیماآرامش(سکوت) stillness و تکاپومکانیک کوانتومی بی معنی جهان هوشیارابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرطان با امواج صوتهندسه زبانِ زمان استزمان به چه دلیل ایجاد میشبیماری وسواسوالزارتان داروی ضد فشار تقلید از روی طبیعتسعی کن به حدی محدود نشویقدرت انسان در نگاه به ابعتاثیر گیاه خواری بر رشد وافراد آغاز حرکت خودشان رماده ی تاریکجهانی که نه با یک رخداد و خدایی که ساخته ی ذهن بشر نورون هاي مصنوعی می تواناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی الفاگودرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرواکسن علیه سرطانتمدنی قدیمی در شمال خلیج پیموزایدشگفت انگیز بودن کیهانلرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر داروهای ضد التهاب امیوتروفیک لترال اسکلرومخچه ، فراتر از حفظ تعادلمعجزه ی علم در کنترل کرونجاذبهابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهچگونه هموساپينس بر زمین از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دیک جهش ممکن است ذهن انسانتو آرامش و صلحیپیشرفت ذهن در خلاقیت استشباهت کیهان و مغزمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکانتقال ماده و انرژیمرگ چیستمغز انسان ایا طبیعتا تماحقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از دیدگاه نارسای دوگانه ی منگاه حقیقی نگاه به درون ااز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک تا کمرمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب ژنهای مشترک بین انسان و وتومورها و التهاب مغزی عاآلودگی هوا و ویروس کروناطوفان زیباییمناطق خاصی از مغز در جستجتاریخ همه چیز را ثبت کردهانسان عامل توقف رشد مغزمسئولیت در برابر محیط زیمغز بزرگ و فعال یا مغز کوحافظه و اطلاعات در کجاستابعاد و نیازهای تکاملیدانش، قفل ذهن را باز میکننباید صبر کرد آتش را بعد اسکار، لگوی هوشمندهوش عاطفی قسمت هفتمرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانیکنترل جاذبهتوانایی مغز و دیگر اجزای آینده ی علم و فیزیک در60 ثعلم در حال توسعهمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمترکیب حیوان و انسانايا اراده آزاد توهم است ینقش نگاه از پایین یا نگاهحس و ادراک قسمت چهل و هشتاحساس گذر سریعتر زمانداروی جدید ضد الزایمرچرا مغزهای ما ارتقا یافت اصل در هم تنیدگی و جهانی هیچ وقت خودت را محدود به روش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله های فضایی منابعفلج دوطرفه عصب 6 چشمکیست کلوئید بطن سومتکامل مداومآیا گذشته، امروز وآینده عادت دادن مغز بر تفکرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصویر زیبای اصفهانایا کوچک شدن مغزانسان النقش داروهاي مختلف معروف حس و ادراک قسمت بیست و چهایا این جمله درست است کسینقش درختان در تکاملحس و ادراک قسمت بیست و یکادغام دو حیطه علوم مغز و در هم تنیدگی کوانتومی و دنسبت طلایی، نشانه ای به سبلندی در ذهن ما درک بلندیهز ذره، یک دنیاسترژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماساهچاله ها تبخیر نمیشودفرایند حذف برخی اجزای مغکریستال هاتکثیر سلول در برابر توقف آیا دست مصنوعی به زودی قاپیامهای کاربرانموجود بی مغزی که می تواندجلو رفتن یا عقبگرداگر تلاش انسان امروز برانقص در تشخیص هیجانات عامحس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط غیرکلامی بین انسادرمان ژنتیکی برای نوآوریهمه چیز در زمان کنونی استبه دنبال رستگاری باشویتامین کا و استخوانرساناها و ابر رساناها و عبعد از کروناسختی ها رفتنی استقلب را نشکنگویید نوزده و ایمنی ساکتتاثیر ویروس کرونا بر مغز آزمون تجربی، راهی برای رمکانیزمهای دفاعی در برابجهان های بسیار دیگرابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عاز واقعیت امروز تا حقیقتدرمانهای بیماری پارکینسهندسه، نمایشی از حقیقتزمان شگفت انگیزبیماری کروتز فیلد جاکوبواکنش های ناخودآگاه و تقتقلید از طبیعتگذشته را دفن کنشلیک فراموشیقدرت ذهنتاثیر گیاه خواری بر رشد وافراد بی دلیل دوستدار تو ماده ی خالیجهانی که از یک منبع، تغذیخسته نباشی بابانورون های ردیاب حافظهاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام اسواکسنی با تاثیر دوگانه اتمرکز و مدیتیشنپیچیدگی های مغزمگسشگفت زده و حیران باشلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر داروی ضد تشنج سدیم امید نیکو داشته باش تا آنمخچه ابزاري که وظیفه آن فمعجزه در هر لحظه زندگیجاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجچگونه هوشیاری خود را توساز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سیک رژیم غذایی جدید، می توتو افق رویداد جهان هستیپیشرفتی مستقل از ابزار هشباهت زیاد بین سلول هاي عمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکاندوه در دنیا استمرگ و میر پنهانمغز انسان برای ایجاد تمدحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از دژا وو یا اشنا پندارینگاه دوبارهاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک تا کمرمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهانژنهای هوش ، کدامندتومورهای نخاعیآلودگی هوا و پارکینسونطولانی ترین شبمنبع هوشیاری کجاست قسمت تازه های اسکیزوفرنی(جنوانسانیت در هم تنیده و متصمستند جهان متصلمغز بزرگترین مصرف کننده حباب های کیهانی تو در توابعاد اضافه ی کیهاندائما بخواننبرو و انرژی مداوماساس انسان اندیشه و باور هوش عاطفی قسمت پنجمروان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم گیلن باره به دنبال کندر در بیماریهای التهابتوازن مهمتر از فعالیت زیآینده با ترس جمع نمیشودعلم راهی برای اندیشیدن امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترازودونايا اراده آزاد توهم است ینقش نظام غذایی در تکامل محس و ادراک قسمت چهل و دوماحساسات کاذبداروی سل سپتچرا ویروس کرونای دلتا وااصل علت و تاثیرهیچ کاری نکردن به معنی چیروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنسیاهچاله ها، دارای پرتو فناوری هوش مصنوعی نحوه خکاهش مرگ و میر ناشی از ابتکامل چشمآیا پیدایش مغز از روی تصاعارضه جدید ویروس کرونا سمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصویربرداری فضاپیمای آمایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش ذهن و شناخت در حوادث حس و ادراک قسمت بیست و دوارتقا و تکامل سنت آفرینش در هر سوراخی سر نکننشانه های گذشته در کیهان بلوغ چیستهزینه ای که برای اندیشیدرژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودسایه را اصالت دادن، جز فرفراتر از دیوارهای باورکریستال زمان(قسمت اولتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسایتهای دیگرموجودات مقهور ژنها هستندجلوتر را دیدناگر خواهان پیروزی هستینقطه بی بازگشتحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتروز یا خوردگی و التهادرمان پوکی استخوانهمه چیز، ثبت می شودبه زودی شبکه مغزی به جای ویتامین کا در سبزیجاترشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کرونا دلخوشی بیهوسرنوشتقیچی ژنتیکیگوشه بیماری اتوزومال رسستاثیر ژنها بر اختلالات خآزمون ذهنی گربه ی شرودینما انسانها چه اندازه نزدجهان هایی در جهان دیگرخودآگاهی و هوشیارينهایت در بی نهایتاز کجا آمده ام و به کجا میدرهای اسرارآمیز و پوشیدههنر فراموشیزنان باهوش تربیماری گیلن باره و بیمارواکنش به حس جدیدتقویت استخوان در گرو تغذگربه شرودینگر و تاثیر مششلیک فراموشیقدرت عشقتاثیر گیاه خواری بر رشد وافزایش قدرت ادراکات و حسماده ای ضد التهابیجهانی در ذهنخطا در محاسبات چیزی کاملنوروپلاستیسیتی چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیرک ترین مردمواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتمرکز بر هدفپیچیدگی های مغزی در درک زشگفتی های نقشه ی ژنتیکیلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر درجه حرارت بر مغزامید نجاتمخچه تاثیر گذار بر حافظهمعرفت و شناختجدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ چگونه واکسن کرونا را توزاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزیکی از علل محدودیت مغز امتو انسانی و انسان، شایستپاسخ گیاهان در زمان خوردشباهت زیاد بین سلول هاي عمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکاندوه دردی را دوا نمیکندمرگ و میر بسیار بالای ناشمغز انسان برای شادمانی طحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپندارینگاهی بر قدرت بینایی درااز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک تا کمرمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چژنهای حاکم بر انسان و انستومورهای ستون فقراتآلزایمرطی یکصد هزار سال اخیر هرچمنبع هوشیاری کجاست قسمت تازه های بیماری پارکینسوانسانیت در برابر دیگرانمشکل از کجاستمغز حریص برای خون، کلید تحد و مرزها توهم ذهن ماستابعاد بالاترداروهای مصرفی در ام اسچت جی پی تیاستفاده از مغز، وزن را کمهوش عاطفی قسمت اولروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکسندرم پیریفورمیسکوچ از محیط نامناسبتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآیا فراموشی حتمی استعلم ساختن برج های چرخانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتراشه ی هوش مصنوعی در مغزای نعمت من در زندگیمنقش نظریه تکامل در شناساحس و ادراک قسمت چهل و سوماخلاق و علوم اعصابداروی ضد چاقیچرا پس از بیدار شدن از خواصل عدم قطعیت از کوانتوم هیچ کس مانند تو نگاه نمیکروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله و تکینگی ابتدایفیلمی بسیار جالب از تغییکاهش التهاب ناشی از بیماتکامل و ارتقای نگاه تا عمآیا آگاهی پس از مرگ از بیعدم توقف تکامل در یک اندامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتصور از زمان و مکان