دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

برای پیش بینی آینده مغز دو ساعت دارد

برای پیش بینی آینده، مغز دو ساعت دارد.

زمان، یکی از ابعاد عالم هستی ماست. همانطور که طول و عرض و ارتفاع درک میشود زمان هم قابل درک است. دیروز و امروز و فردا مفاهیمی متوالی و پی در پي و در ظاهر، ساده هستند ولی آنچه به این توالی ها- که لازمه درک این برهه های زمانی است- معنی میدهد تجربه و مشاهده آنهاست.

آیا آینده قابل پیشبینی است؟ آیا ما از روی مشاهدات گذشته و حال، میتوانیم آینده را پیشبینی کنیم؟ گاهی این امکان هست.

مثلا وقتی توالی حوادث یا اتفاقاتی را می بینید و این توالی چندین بار تکرار می شود، انتظار هست در آینده باز در صورت تکرار اجزاي قبلي پازل، صفحه بعدی و نهایی پازل، کامل شود.

پس درک آینده بر این اساس، خیلی هم سخت نیست مثلا با دیدن توالی فصول بهار، تابستان، پاییز و زمستان و تکرار آن خیلی ساده ميتوان پس از پاییز، منتظر زمستان و پس از زمستان سرد، منتشر بهار شکوفا بود!

یا وقتی در آزمون های پی در پی، نتیجه بگیریم- که چیدن چند فرایند پی در پی در کنار هم محصولی خاص خواهد داشت- میتوان با دیدن آن توالی ها، آن نتیجه خاص را پیشگویی کرد.

یا پژوهش های انسان شناسی و جامعه شناسي اگر رفتارهای خاصی در انسان یا جامعه را مرتبط با نتيجه ای خوب یا بد ببیند ما را به این نتیجه می رساند که چنین رفتارهایی، آن نتیجه را خواهد داشت.

شناسایی این توالی ها و نتیجه گیری از روی آن و پیشگویی آینده، یکی از وظایف مهم ابزار هوش یا مغز ماست و اگر این اندام حساس نبود، درک و احساس حوادث اطراف و رفتار دیگران و تحلیل آنها و واکنش مناسب به آن- که با تجربه و مشاهدات قبلی و درک توالی ها و مشاهده نتایج رفتارها به دست می آید- ممکن نمي شد.

تجربه و مشاهده عالم هستی و درک علیت ها و سبب ها- که لازمه آن، درک توالي ها و واکنش سببی است- از پایه های شناخت انسان است و تا نتوان این سببیت ها و توالی آن را شناخت، هرگز زندگی نتیجه سودمندی نخواهد داشت.

نکته بسیار مهم در انسان و دیگر حیوانات صاحب مغز، واکنش ناخودآگاه، به بسیاری از توالی هاست و این واکنش ناخودآگاه، ابزار تکاملی بسیار مهمی است که با آن، میتوان از مصرف انرژی فراوان در مغز خودداری کرد.

اگر لازم بود برای درک همه توالی ها و زمان بندی و پیشبینی آنچه در زمان آینده مي آید، بیندیشیم و لازم بود، تفکر فعال و سبک و سنگین کردن های مرسوم را داشته باشيم، هرگز مغزی اینچنینی- که بخواهد برای هر کوچک و بزرگ و هر توالی موجود و هر کشفی در آینده، بیندیشد- در میدان رقابت های عالم مادي، قابلیت بقا نداشت .بله چنین مغز پر مصرفي، با مصرف هنگفت انرژی، توانایی بقا را در سیر تکاملی موجودات پیدا نميکرد، ولی استفاده از این ابزارهای ناخودآگاه و غیر هوشیار- که ما را به نتیجه گیری سودمند و نه نتیجه گیری و آینده نگري های بی ارزش و توهمي مي رساند- کمک می کند انرژی مصرفی مغز ما که در حالت خیلی عادی، هم بسیار بالاتر از دیگر اندام های بدن است- به حداقل ممکن کاهش یابد.

از این رو اندام هایی تخصصی، برای برخی پیشبینی های خاص و شناسایی توالی های موجود در عالم مادی ما در سیر تکامل، در مغز ایجاد شده است- که ما را از تفکر فعال در این موارد بی نیاز می کند و حتی سرعت پردازش را بیشتر از پردازش به وسیله تفکر فعال میکند! (توصیه میشود برای بررسی بیشتر، به تدریس دکتر توفیق مسرور در دانشکده تحقيقيات برتر، در نجف اشرف زیر نظر دکتر علا سالم در مورد آزادی اراده، حقیقت است یا توهم در همین کانال مراجعه شود)

دانشمندان فهميده اند که ما زمان و توالی را با دو بخش مغز، پیشبینی می کنیم.

آن لحظه ای که تو بر پدال گاز فشار می دهی، چندین ثانیه قبل از آن است که تغییرات نور در چراغ خطر سر چهارراه، ایجاد شود یا وقتی تو انگشتان خود را حرکت میدهی، حتی قبل از آنکه نخستين نت پیانوی هاوانا از کامیلو کابلو نواخته شود!

اینها زمان پیش گویی است. یک نوع آن، بر اساس حافظه از تجربيات گذشته است. و دیگری بر اساس ریتم است.

هر دو برای توانایی ما در هدایت و لذت بردن از زندگی، لازم است. پژوهشی در بروکلي نشان داد که شبکه های عصبی- که هر کدام از این ثبت کننده های زمان را حمایت میکنند- در دو قسمت جدا در مغز هستند.

اینها هر چه باشد؛ چه ورزش، موسیقی، سخن گفتن یا حتی توجه معین!، پژوهش ما پیشنهاد میکند که زمان بندي پروسه، پکپارچه نیست و دو مسیر متفاوت است که ما در آن، پیشگویی هاي زمانی مي سازيم و اینها وابسته به قسمت های متفاوت مغز است رهبر پژوهشاساف برسکا پژوهشگر فوق دکترای نوروساينس در UC Berkeley چنین می گوید.

یافته ها که در ژورنال National academy of sciences journal منتشر شد یک دیدگاه جدید را ارائه می دهد و مطرح می کند انسان وقتی می خواهد حرکت کند چگونه محاسبه می کند.
@salmanfatemi

این سیستم های مغزی با هم به ما اجازه می دهند نه تنها در لحظه، باشیم بلکه آینده را پیشگویی کنیم.این را ریچارد آیوری مدیر پژوهش گفت. او یک نوروساينتيست در UC Berkeley است.

برسکا وايوري قدرت های زمان بندی لازم برای پیشگویی و نقص های بیماران دچار پارکینسون و بیماران دچار تخریب مخچه ای(cerebellar degeneration) را مطالعه کردند.

آنها پيشگويي ريتميک را به هسته های قاعده ای نسبت ميدهند

و زمان بندی دوره ای را- یعنی زمان سنج داخلی را که تا حد زیادی بر اساس حافظه ما نسبت به تجربیات گذشته است- به مخچه ارتباط دادند.

و هر دوی این بخش ها مناطقی اصلی، برای شناخت و حرکت هستند.

به علاوه مطالعات آنها نشان داد اگر یکی از این ساعت های عصبی به اشتباه فعال شود، دیگری از نظر تئوری وارد مي شود.

مطالعه ما نه تنها موضوع پیشگویی کردنی را نشان میدهد- که در برخی بیماران نورولوژیک مختل مي شود- بلکه موضوعاتی را- که این بیماران در آن مشکلی ندارند- شناسایی می کند. و پیشنهاد می کند ما می توانیم محیط آنها را تغییر دهیم تا آن را برای آنها ساده تر کنیم تا با وجود علائم بیماری خود، به جهان مرتبط شوند .برسکا بيان ميکند.

اقدامات غیر دارویی برای نقص های زمان بندی نورولوژیک، می تواند بازی های کامپیوتری برای آموزش مغز و گوشی های موبايل هوشمند، تحریک عمقی مغز و تغييرالگوي محیطی باشد.

آنها مطالعه را چگونه هدایت کردند؟

برسکاو ايويمقايسه کردند که بیماران دچار پارکینسون یا تخریب مخچه، چگونه نشانه ها و کلوهاي زمانی یا زمان بندی را به کار می برند تا توجه خود را متمرکز کنند. به هر دو گروه، ترتيبي از مربع های سبز و سفید و قرمز، با سرعت های متغیر روی صفحه کامپیوتر نمایش داده میشد. وقتی مربع سبز را میدیدند روی تکمه ای فشار می دادند. مربع سفید آنها را آگاه میکرد که مربع سبز می آید. مربع های رنگی به صورت متغیر و متناوب نوسان میکردند. در یک ردیف مربع های قرمز، سفید و سبز در یک ریتم ثابت و بر اساس توالی خاص می آمدند و در تخریب مخچه به این کلوها و علائم ريتميک، به خوبی پاسخ نشان میدادند.

در مورد دیگر، مربع های رنگی از یک الگوی پیچیده تر تبعيت میکرد و فاصله های بین مربع های قرمز و سبز متغیر بود. پیگیری این الگو برای بیماران پارکینسون ساده تر بود. (یعنی به نظر می رسد، فرد دچار پارکینسون یا ضایعه هسته های قاعده اي، به وسیله مخچه سالم خود، می تواند پیچیدگي پازل را حل کند،

ولی فرد دچار ضایعه مخچه، همه چیز را ساده می بیند و قادر به پیچیده دیدن، نيست! و به این ترتیب پاسخگویی های ساده، را هم ساده تر از فردی میبیند- که لازم است پردازشي هم در مخچه داشته باشد-. پس به توالي هاي تکراری ريتميک و ساده، بهتر جواب ميدهد!)

ایوری می گوید: ما نشان دادیم که بیماران با تخریب مخچه در استفاده از نشانه های زمانی غیر ريتميک، ناتوان هستند در حالی که بیماران دچار تخریب هسته های قاعده ای مانند پارکینسون در انجام کلوها و شواهد ريتميک ناتوان هستند.

در پایان، نتایج نشان میدهد که مغز، از دو مکانیسم متفاوت برای زمان بندی و پیشگویی بهره میبرد و این، تئوری هایی را- که بیان می کند یک سیستم مغزی همه نیازهای زمان بندی ما را پردازش میکند- به چالش می کشد. .

برسکا میگوید: پژوهش ما حداقل دو راه متفاوت را مطرح می کند که مغز با آن، آینده را پیشگویی ميکندسیستم بر اساس ریتم به حوادث دوره ای در جهان حساس است و این، برای زبان و موسیقی اساسي است و سیستم فاصله ای، توانایی پیشگویی عمومی تری را فراهم میکند که به منظم بودن زمانی حتی در فقدان پیام ريتميک حساس است.

https://news.berkeley.edu/2018/11/19/brainclocks/

http://www.neurosafari.com/%D9%85%D8%BA%D8%B2-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%DA%A9%D9%87-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%B1%D8%A7/

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ايا اراده آزاد توهم است ینقش هورمون زنانه استروژنتمرکز و مدیتیشنارتباط میکروب روده و پارشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم قبل از انفجار بزرگچرا پس از بیدار شدن از خوبه قفس های سیاهت ننازهیچ کاری نکردن به معنی چیجاذبه و نقش آن در شکلگیریمانند آب باشدو ویژگی انتزاع و قدرت تجکیست کلوئید بطن سومآیا گذشته، امروز وآینده ذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سایا کوچک شدن مغزانسان النقش روزه داری در سالم و جتو افق رویداد جهان هستیارزش حقیقی زبان قسمت سومشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکلا اکراه فی الدیننشانه های گذشته در کیهان بوزون هیگز چیستهز ذره، یک دنیاستحقیقت در علم، هرگز نهایی محل درک احساسات روحانیدژا وو یا اشنا پنداریکرونا چه بر سر مغز می آورآیا دلفین ها میتوانند بارمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهاناگر با مطالعه فیزیک کواننمیتوان بر سیاه سیاه نوشتومورهای نخاعیاز انفجار بزرگ تا انفجار طولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنومن کسی در ناکسی دریافتم همه چیز، ثبت می شودبیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین کا و استخوانحباب های کیهانی تو در تومروری بر تشنج و درمان هایدائما بخوانگنجینه ای به نام ویتامین آرامش(سکوت) stillness و تکاپوروان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلابزار بقا از نخستین همانسندرم گیلن باره به دنبال نهادینه سازی فرهنگ اختلاتوازن مهمتر از فعالیت زیاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم راهی برای اندیشیدن اترازودونمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیوالزارتان داروی ضد فشار حس و ادراک قسمت چهل و دوممسمومیت دانش آموزان بی گگذر زمان کاملا وابسته به داروی سل سپتافراد آغاز حرکت خودشان رروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله ها، دارای پرتو نوروز یا روز پایانیتکامل چشماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آممنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن علیه سرطانحس و ادراک قسمت بیست و یکمطالعه ای بیان میکند اهدپیموزایددر هم تنیدگی کوانتومی و دامیوتروفیک لترال اسکلرومغز قلبرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماابزار بقای موجود زنده از ساهچاله ها تبخیر نمیشودچگونه واکسن کرونا را توزتکثیر سلول در برابر توقف از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی پیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتیک جهش ممکن است ذهن انسانحس و ادراک- قسمت بیست و پپیشرفت ذهن در خلاقیت استدرمان ژنتیکی برای نوآوریرحم مصنوعیانتقال ماده و انرژیمغز انسان رو به کوچک تر شبعد از کرونااتوسوکسیمایدسختی ها رفتنی استفرگشت و تکامل تصادفی محض نگاهی بر قدرت بینایی دراتاثیر ویروس کرونا بر مغز استفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمجهان های بسیار دیگرمنشاء کوانتومی هوشیاری اخودآگاهی و هوشیاريژنهای مشترک بین انسان و وآلودگی هوا و ویروس کرونادرمانهای بیماری پارکینسزمان شگفت انگیزانسان عامل توقف رشد مغزمغز را از روی امواج بشناستقلید از طبیعتاختلال در شناسایی حروف و شلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وفضای قلب منبع نبوغ استچت جی پی تیاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت پنجمجهانی که از یک منبع، تغذیمیدان های مغناطیسی قابل خسته نباشی باباکنترل جاذبهآینده ی علم و فیزیک در60 ثدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام اسزیرک ترین مردمايا اراده آزاد توهم است ینقش ویتامین K در ترمیم استمرکز بر هدفارتباط ماده و انرژیشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزقبرستان ها با بوی شجاعتچرا ارتعاش بسیار مهم استبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ کس مانند تو نگاه نمیکجدا کردن ناخالصی هاماه رجبدو بیماری روانی خود بزرگ کاهش مرگ و میر ناشی از ابآیا پیدایش مغز از روی تصاذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزایا این جمله درست است کسینقش رژیم غذایی بر رشد و اتو انسانی و انسان، شایستارزش خود را چگونه میشناسشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکلاموژین داروی ضد اوتیسم؟نشانه های پروردگار در جهبوزون هیگز جهان را از متلهزینه ای که برای اندیشیدحقیقت راستین انسان علم بمحل درک احساسات روحانی ددژاوو یا آشناپنداریکریستال هاآیا دست مصنوعی به زودی قارمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چاگر تلاش انسان امروز برانمایش تک نفرهتومورهای ستون فقراتاز بحث های کنونی در ویروسطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسومن پر از تلخیمهمه ی سردردها بی خطر نیستویتامین کا در سبزیجاتحد و مرزها توهم ذهن ماستمرکز هوشیاری، روح یا بدن داروهای مصرفی در ام اسگویید نوزده و ایمنی ساکتآزمون تجربی، راهی برای رروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکابزار بقا از نخستین همانسندرم پیریفورمیسچهار میلیارد سال تکامل بتوسعه هوش مصنوعی قادر اساز تکینگی تا مغز از مغز تعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزمنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهواکنش های ناخودآگاه و تقحس و ادراک قسمت چهل و سوممسمومیت دانش آموزان، قماگذشته را دفن کنداروی ضد چاقیافراد بی دلیل دوستدار تو روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله و تکینگی ابتداینورالژیتکامل و ارتقای نگاه تا عماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی عدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسنی با تاثیر دوگانه احس و ادراک قسمت بیست و دومعماری، هندسه ی قابل مشاپیچیدگی های مغزمگسدر هر سوراخی سر نکنامید نیکو داشته باش تا آنمغز ما کوچکتر از نیم نقطهرژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودابزار بقای موجود زنده از سایه را اصالت دادن، جز فرفلج نخاعی با الکترودهای چگونه آن شکری که می خوریمتأثیر نگاه انسان بر رفتااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جلوتر را دیدنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتیک رژیم غذایی جدید، می توحس و ادراک- قسمت شصت و چهپیشرفتی مستقل از ابزار هدرمان پوکی استخوانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهراندوه در دنیا استمغز انسان رو به کوچکتر شدبعد از کرونا دلخوشی بیهواتصال مغز و کامپیوترسرنوشتفراموش کارها باهوش تر هسنگاهی بر توانایی اجزاي بتاثیر ژنها بر اختلالات خاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیجهان هایی در جهان دیگرمهندسی ژنتیک در حال تلاش خودآگاهی و هوشیاريژنهای هوش ، کدامندآلودگی هوا و پارکینسوندرهای اسرارآمیز و پوشیدهزنان باهوش ترانسانیت در هم تنیده و متصمغز زنان جوانتر از مغز مرتقویت استخوان در گرو تغذاختلال در شناسایی حروف و شلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وقفس ذهنچت جی پی تیاصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت اولجهانی در ذهنمیدان های کوانتومی خلاخطا در محاسبات چیزی کاملکندر در بیماریهای التهابآینده با ترس جمع نمیشوددرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکای نعمت من در زندگیمنقش ژنتیک در درمان اختلاتمساح حد واسط میان مغز کوارتباط متقابل با همه ی حیشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکقدم زدن و حرکت دید را تغیچرا بیماری های تخریبی مغبه نقاش بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز جدایی خطای حسی استماپروتیلیندو بار در هفته ماهی مصرف کاهش التهاب ناشی از بیماآیا آگاهی پس از مرگ از بیذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش رژیم غذایی در رشد و اتو با همه چیز در پیوندیاز فرد ایستا و متعصب بگذرشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکلایو دوم دکتر سید سلمان فنظام مثبت زندگیبی نهایت در میان مرزهاهزینه سنگین انسان در ازاحقیقت غیر فیزیکیمحدودیت چقدر موثر استدگرگونی های نژادی و تغییکریستال زمان(قسمت اولآیا رژیم غذایی گیاهی سلارمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکیاگر خواهان پیروزی هستیچند نرمش مفید برای کمردرتوهم فضای خالیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمیشه چشمی مراقب و نگهباویتامین بی 12 در درمان دردحریص نباشمرکز حافظه کجاستداروهای ام اسگوشه بیماری اتوزومال رسسآزمون ذهنی گربه ی شرودینروبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مابزار بقا از نخستین همانسندرم پس از ضربه به سرچهار ساعت پس از کشتار خوکتوسعه برخی شغل ها با هوش از تکینگی تا مغز از مغز تعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکمنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیواکنش به حس جدیدحس و ادراک قسمت نهممسیر دشوار تکامل و ارتقاگربه شرودینگر و تاثیر مشداروی ضد چاقیافزایش قدرت ادراکات و حسروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنوشیدن چای برای مغز مفید تکامل و ریشه ی مشترک خلقتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی عدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهمنبع هوشیاری کجاست قسمت واسطه ها د رمسیر ایجاد مغحس و ادراک قسمت بیست و سوپیچیدگی های مغزی در درک زدر والنتاین کتاب بدید همامید نجاتمغز مانند تلفن استراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن اابزار بقای موجود زنده از ساخت شبکه عصبی مصنوعی با فلج بل، فلجی ترسناک که آنچگونه انتظارات بر ادراک تئوری تکامل امروز در درماز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جمجمه انسان های اولیهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتیکی از علل محدودیت مغز امحساسیت روانی متفاوتپاسخ گیاهان در زمان خورددرمان پوکی استخوانرساناها و ابر رساناها و عاندوه دردی را دوا نمیکندمغز ایندگان چگونه استبعد از کرونا دلخوشی بیهواثر مضر مصرف طولانی مدت رسریع دویدن مهم نیستفراموشی همیشه هم بد نیستنگاهت را بلند کنتاثیر کلام در آیات کلام باستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به شناسایی کاجهان یکپارچهمهربانی، شرط موفقیتخودت را از اندیشه هایت حفژنهای حاکم بر انسان و انسآلزایمردروغ نگو به خصوص به خودتزنجیرها را ما باید پاره کانسانیت در برابر دیگرانمغزهای کوچک بی احساستقویت حافظه یا هوش مصنوعاختلالات مخچهشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وقفس را بشکننتایج نادانی و جهلاضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت دهمجهان، تصادفی نیستمیدان بنیادین اطلاعاتخطا در محاسبات چیزی کاملکوچ از محیط نامناسبآیا فراموشی حتمی استدرگیری مغزی در سندرم کووآیا ممکن است موش کور بی مدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا ای همه ی وجود مننقش گرمایش آب و هوا در همتنفس هوازی و میتوکندریارتباط چاقی و کاهش قدرت بشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت مردمچرا حیوانات سخن نمی گوینبه نقاش بنگرهیچ اندر هیچجریان انرژی در سیستم های ماجرای جهل مقدسدو برابر شدن خطر مرگ و میکاهش حافظه هرچند فرایندیآیا امکان بازسازی اندامهذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی مدرن در سطح سلایا بیماری ام اس (مولتیپنقش زنجبیل در جلوگیری از تو با باورهایت کنترل میشاز مخالفت بشنوشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکلبخند بزن شاید صبح فردا زنظریه ی تکامل در درمان بیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرهزاران سال چشم های بینا وحقیقت غیر قابل شناختمحدودیت های حافظه و حافظدانش قدرت استکریستال زمان(قسمت دوم)آیا رژیم غذایی گیاهی سلارنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادیاپی ژنتیکچند جهانیتوهم فضای خالی یا توهم فضاز تلسکوپ گالیله تا تلسکطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی منابع انرژی از نفت و گاز همیشه اطمینان تو بر خدا بویتامین بی هفدهحرکت چرخشی و دائمی کیهانمرکز حافظه کجاستداروهای تغییر دهنده ی سیگوشت خواری یا گیاه خواریآزمون ذهنی گربه شرودینگرروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختابزار بقا از نخستین همانسندرم دزدی ساب کلاویننوآوری ای شگفت انگیز دانتوصیه های سازمان بهداشت از تکینگی تا مغز از مغز تعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهمنابع بی نهایت انرژی در دهنر، پر کردن است نه فحش دواکسن های شرکت فایزر آمرحس و ادراک قسمت چهارممسئول صیانت از عقیده کیسگزیده ای از وبینار یا کنفداروی ضد تشنج با قابليت تافزایش مرگ و میر سندرم کوروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله ی تولید کنندهنوعی سکته مغزی ، وحشتناک تکامل ابزار هوش ، راه پر از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی عسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهمنبع هوشیاری کجاست قسمت وبینار اساتید نورولوژی دحس و ادراک قسمت بیستمپیوند قلب خوک، به فرد دچادر یک فراکتال هر نقطه مرکامید جدید بر آسیب نخاعیمغز مادران و کودکان در زمراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانابزار بقای موجود زنده از ساخت شبکه عصبی با الفبای فلج خوابچگونه به سطح بالایی از هوتئوری تکامل در پیشگیری و از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جنبه های موجی واقعیتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیافته های نوین علوم پرده خفاش با شیوع همه گیری جدیپختگی پس از چهل سالگي به درمان ام اس(مولتیپل اسکلرشته نوروایمونولوژی و نقاندوهگین نباش اگر درب یا مغز ابزار بقای برتر مادیتفکر قبل از کاراثرات فشار روحی شدیدسریعترین کامپیوتر موجودفراموشی و مسیر روحانیچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر کپسول نوروهرب بر ناستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی در کامپیوترهاجهان یکپارچهموفقیت هوش مصنوعی در امتخودروهای هیدروژنیکل اقیانوس در یک ذرهآملودیپین داروی ضد فشار دریای خدازندگی هوشمند در خارج از زانسان، گونه ای پر از تضادمغز، فقط گیرندهتقویت سیستم ایمنیاختلالات حرکتی در انسانشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد وقلب و عقلنجات در راستگوییاطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت دومجهش های ژنتیکی مفید در سامیدازولام در درمان تشنج خطای ادراک کارماکوچک شدن مغز از نئاندرتاآیا ما کالا هستیمدرختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستای آنکه نامش درمان و یادشنقش پیش زمینه ها و اراده تنفس هوازی و میتوکندریارتباط هوش ساختار مغز و ژشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت کنترل خودچرا حجم مغز گونه انسان دربه نادیدنی ایمان بیاورهیچگاه از فشار و شکست نترجریان انرژی در سیستم های ماجرای عجیب گالیلهدو برابر شدن خطر مرگ و میکاهش دوپامین عامل بیماریآیا انسان با مغز بزرگش اخذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند ایا بدون زبان میتوانیم تنقش زبان در سلطه و قدرت اتو باید نیکان را به دست باز نخستین همانند سازها تشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسملحظات خوش با کودکاننظریه ی تکامل در درمان بیبی ذهن و بی روحهستي مادي ای که ما کوچکترحقایق ممکن و غیر ممکنمخچه فراتر از حفظ تعادلدانش محدود به ابعاد چهارکریستال زمان(قسمت سوم)آیا راهی برای رفع کم آبی رنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و اابتدا سخت ترین استچند جهانیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)از تکنیکی تا مغز از مغز تطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه داناتر از ما وجود دویتامین دی گنجینه ای بزرحس متفاوتمرکز خنده در کجای مغز استداروهای ضد بیماری ام اس وگیلگمش باستانی کیستآزادی عقیده، آرمانی که تروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ابزار بقا از نخستین همانسندرم سردرد به دلیل افت فنوار مغز مشاهده ی غیر مستتوصیه های غیر دارویی در ساز تکینگی تا مغز از مغز تعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرامنابع جدید انرژیهوموارکتوس ها ممکن است دواکسن کووید 19 چیزهایی که حس و ادراک قسمت نوزدهممسئولیت جدیدگزارش یک مورد جالب لخته وداروی ضد تشنج با قابليت تافزایش سرعت پیشرفت علوم روشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرابزار بقا از نخستین همانسیاره ی ابلهاننیکولا تسلاتکامل تکنولوژیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی عشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدمنبع هوشیاری کجاست قسمت53وجود قبل از ناظر هوشمندحس و ادراک قسمت دهمپیوند مغز و سر و چالشهای در کمتر از چند ماه سوش جدامید درمان کرونا با همانمغز چون ابزار هوش است دلیراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنابزار بقای موجود زنده از ساختن آیندهفلج خواب چیستچگونه باغبانی باعث کاهش تئوری جدید، ویران کردن گاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جنسیت و تفاوت های بیناییمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیاد گرفتن مداومخلا، حقیقی نیستپروژه ی ژنوم انسانیدرمان تومورهای مغزی با ارشد مغز فرایندی پیچیده ااندام حسی، درک از بخش هایمغز ابزار برتر بقاتفکر خلا ق در برابر توهم اثرات مفید قهوهسرگیجه از شایعترین اختلافرایند پیچیده ی خونرسانیچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر کپسول نوروهرب بر تاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی در خدمت خلق وحجهان کنونی و مغز بزرگتریمولتیپل اسکلروز در زنان خورشید مصنوعیکلمات بلند نه صدای بلندآموزش نوین زباندرک فرد دیگر و رفتارهای ازندگی بی دودانعطاف پذیری مکانیسمی علمغزتان را در جوانی سیم کشتلقین اطلاعات و حافظهاختلالات صحبت کردن در انشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وقلب دروازه ی ارتباطنخاع ما تا پایین ستون فقراطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت سومجهش های ژنتیکی غیر تصادفمکان زمان یا حافظه زمانخطای حسکوچکترین چیز یک معجزه اسکووید نوزده و خطر بیماری آیا ما تنها موجودات زنده درد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرایمپلانت مغزینقش آتش در رسیدن انسان بهتنفس بدون اکسیژنارتباط پیوسته ی جهانشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت انسان در نگاه به ابعچرا خشونت و تعصببه هلال بنگرهیپرپاراتیروئیدیسمجریان انرژی در سیستم های ماده ی تاریکدو سوی واقعیتکاهش سن بیولوژیکی، تنها آیا احتمال دارد رویا از آذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو ایا تکامل هدفمند استنقش زبان در سلطه و قدرت اتو تغییر و تحولیاز نخستین همانند سازها تشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزلرزش ناشی از اسیب به عصبنظریه ی تکامل در درمان بیبی شرمیهستی ما پس از شروعی چگال حل مشکلمخچه ، فراتر از حفظ تعادلدانش بی نهایتکشف مکانیسم عصبی خوانش پآیاما مقهور قوانین فیزیکرهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنابتدایی که در ذهن دانشمنچند جهانی و علمتوهم چیستاز تکینگی تا مغز و از مغز ظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه راهی هستویروس مصنوعیحس چشایی و بویاییمرگ چیستداروی فامپیریدین یا نورلگیاه بی عقل به سوی نور میآزار دیگری، آزار خود استروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهاسایتهای دیگرنوار مغز ترجمه رخدادهای توصیه هایی در مصرف ماهیاز تکینگی تا مغز از مغز تعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هامناطق خاصی از مغز در جستجهورمون شیرساز یا پرولاکتواکسن کرونا و گشودن پنجرحس و ادراک قسمت هفتممسئولیت در برابر محیط زیگشایش دروازه جدیدی از طرداروی ضد تشنج توپیراماتافسردگی و اضطراب در بیماروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بابزار بقا از نخستین همانسیاره ابلهاننیاز به آموزش مجازی دیجیتکامل جریان همیشگی خلقتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی عصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان منبع هوشیاری کجاست؟ (قسموراپامیل در بارداریحس و ادراک قسمت دوازدهمپیوند اندام از حیوانات بدر آرزوهایت مداومت داشتهامیدوار باش حتی اگر همه چمغز چگونه صداها را فیلتر راه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دورابزارهای پیشرفته ارتباط ساختار فراکتال وجود و ذهفلج دوطرفه عصب 6 چشمچگونه تکامل مغزهای کنونیتا 20 سال آینده مغز شما به از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جنسیت و تفاوت های بیناییمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیاد بگیر فراموش کنیخلا، خالی نیستپروژه ی ژنوم انسانیدرمان تشنجرشد مغز علت تمایل انسان بانرژی بی پایان در درون هرمغز از بسیاری حقایق می گرتفاوت مغز انسان و میمون هاثرات مفید روزه داریسرگردانیفرایند تکامل و دشواری هاچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر کپسول نوروهرب بر ساستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحجهان کاملی در اطراف ما پرمواد کوانتومی جدید، ممکنخوش قلبی و مهربانیکلوزاپین داروی ضد جنونآمارهای ارائه شده در سطح درک نیازمند شناخت خویش ازندگی در جمع مواردی را براهرام مصر از شگفتی های جهمغزتان را در جوانی سیمکشتلاش ها برای کشف منابع جداختلالات عضلانی ژنتیکشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد وقلب روباتیکنخستین تمدن بشریاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت ششمجهش تمدنی عجیب و شگفت انسمکانیک کوانتومی بی معنی خطر آلودگی هواکودک هشت ساله لازم است آدآیا مغز تا بزرگسالی توسعدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجوداایمپلانت مغزی کمک میکند نقش انتخاب از طرف محیط، نتنها مانع در زندگی موارد ارتباط انسانی، محدود به شاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت ذهنچرا در مغز انسان، فرورفتبه کدامین گناه کشته شدندهاوکينگ پیش از مرگش رسالجستجوی متن و تصویر به صورماده ی خالیدولت یا گروهککایروپاکتیک چیستآیا احتمال دارد رویا از آذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطایجاد احساساتنقش سجده بر عملکرد مغزتو جهانی هستی که خودش را از نخستین همانند سازها تششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر لرزش عضله یا فاسیکولاسیونظریه ی ریسمانبی عدالتی در توزیع واکسن و هر کس تقوای خدا پیشه کنحلقه های اسرارآمیزمخچه ابزاري که وظیفه آن فدانشمندان موفق به بازگردکشف مکانیسمی پیچیده در بآب زندگی است قسمت چهارمروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق ابتذال با شعار دینچند روش ساده برای موفقیتتوهم وجوداز تکینگی تا مغز از مغز تظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه عسل با موم بخوریمویرایش DNA جنین انسان، برحس و ادراک (قسمت اول )مرگ و میر پنهانداروی لیراگلوتیدگیاه خواری و گوشت خوار کدآسيب میکروواسکولاریا آسروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهانوار مغز در فراموشی هاتوضیحی ساده در مورد هوش ماز تکینگی تا مغز از مغز تعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع ممنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش فوق العاده، هر فرد اسواکسن کرونا از حقیقت تاتحس و ادراک قسمت هفدهممستند جهان متصلپل جویی اصفهاندارویی خلط آوراقلیت خلاقريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدابزار بقای موجود زنده از سیاره ابلهانچیز جدید را بپذیرتکامل داروینی هنوز در حااز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی عضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش هوازی مرتب خیلی به قحس و ادراک قسمت سومپیوند سر آیا ممکن استدر آسمان هدیه های نادیدنامیدواری و مغزمغز ناتوان از توجیه پیداراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ابزارهای بقا از نخستین هساختار شبکه های مغزی ثابفناوری هوش مصنوعی نحوه خچگونه جمعیت های بزرگ شکل تا بحر یفعل ما یشااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهل مقدسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیادگیری مهارت های جدید دخلاصه ای از مطالب همایش مپروانه ی آسمانیدرمان جدید ALSرشد در سختی استانرژی تاریکمغز به تنهایی برای فرهنگ تفاوت ها و تمایزها کلید باثرات مضر ماری جواناسربازان ما محققا غلبه می فرایند حذف برخی اجزای مغچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر کپسول نوروهرب بر ساستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی درمانگر کامپیجهان پیوستهموجود بی مغزی که می تواندخوشبختی دور از رنج های مکلام و زبان، گنجینه ای بسآن چیزی که ما جریان زمان درک و احساسزندگی در سیاهچالهاولویت بندی ها کجاستمغط یک گیرنده استتلاش هایی در بیماران قطع اختراع جدید اینترنت کوانشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد وقلب را نشکننخستین تصویر از سیاهچالهاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی بیشتر در زنانجهشهای مفید و ذکاوتی که دمکانیزمهای دفاعی در برابخطرات هوش مصنوعیدفاع از پیامبرکودک ایرانی که هوش او از آیا همه جنایت ها نتیجه بیدردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینایمپلانت نخاعی میتواند دنقش اتصالات بین سلولهای تنها در برابر جهانارتباط از بالا به پایین مشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکقدرت عشقچرا ذرات بنیادی معمولاً به امید روزهای بهترهاوکينگ پیش از مرگش رسالجستجوی هوشیاری در مغز ماماده ای ضد التهابیدوچرخه سواری ورزشی سبک و کار با یگانگی و یکپارچگیآیا برای تولید مثل همیشه ذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستایران بزرگنقش غذاها و موجودات درياتو دی ان ای خاص ميتوکندرياز نخستین همانند سازها تصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر لزوم سازگاری قانون مجازانظریه تکامل در درمان بیمبیمار 101 ساله، مبتلا به سوفور و فراوانیحمله ویروس کرونا به مغزمخچه تاثیر گذار بر حافظهدانشمندان نورون مصنوعی سکشف ارتباط جدیدی از ارتبآب زندگی است قسمت هفتمرویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهابداع دی ان ای بزرگترین دچندین ماده غذایی که ماننتوهم وجوداز تکینگی تا مغز از مغز تعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایممنابع انرژی از نفت و گاز همجوشی هسته ای، انرژِی بویشن پروحس و ادراک (قسمت دوم )مرگ و میر بسیار بالای ناشداروی تشنجی دربارداریگیرنده باید سازگار با پیآسیب ها ناشی از آلودگی هوروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهانوار مغز در تشخیص بیماری تیوتیکسن داروی ضد جنوناز تکینگی تا مغز از مغز تعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی می تواند بر احواکسن کرونا ساخته شده توحس و ادراک قسمت هجدهممشکل از کجاستپل خواجو اصفهانداستانها و مفاهیمی اشتباالکترومغناطیس شنوایی و همعنی روزهریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارابزار بقای موجود زنده از سیر آفرینش از روح تا مغز چیزی منتظر شناخته شدنتکامل داروینی هنوز در حااز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی غم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش هوازی ، بهترین تمریحس و ادراک قسمت سی و هشتمپیوند سر، یکی از راه حلهادر آستانه ی موج پنجم کوویامیدی به این سوی قبر نیستمغز و اخلاقراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم مابزارهای بقا ازنخستین همسادیسم یا لذت از آزار دادفیلمی بسیار جالب از تغییچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاول کف پا و حقیقتاز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان فراکتالمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیادآوری خواب و رویاخلاصه ای از درمان های جدیپرواز از نیویورک تا لوس آدرمان جدید میگرن با انتی ز گهواره تا گورانرژی تاریک که ما نمی تومغز بیش از آنچه تصور میشوتفاوت ها را به رسمیت بشنااجزای پر سلولی بدن انسان سردرد میگرنفراتر از دیوارهای باورچالش دیدگاه های سنتی در بتاثیر کتامین در درمان پااستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی درخدمت خلق وحجهان پیوستهموجودات مقهور ژنها هستندخانه ی تاریککلرال هیدرات برای خوابانآنچه ناشناخته است باید شدرک کنیم ما همه یکی هستیمبیماری ای شبیه ام اس مولتزندگی زمینی امروز بیش از اولین مورد PML به دنبال تکنفرت، اسیب به خود استتلاشی برای درمان قطع نخاادامه بحث تکامل چشمشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و قیچی ژنتیکینخستین روبات های زنده ی جاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی در زنان بیشتر اجهشهای مفید و ذکاوتی که دما انسانها چه اندازه نزدما انسانها چه اندازه نزددفاع در برابر تغییر ساختکودکان میتوانند ناقل بی آیا هوش مصنوعی می تواند ندرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استایمان به رویانقش تیروئید در تکامل مغزتنهایی رمز نوآوری استارتباط بین هوش طبیعی و هوشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکقضاوت ممنوعچراروياها را به یاد نمی آبه بالا بر ستارگان نگاه کهدف یکسان و مسیرهای مختلحفره در مغزماده، چیزی نیستدورترین نقطه ی قابل مشاهکاربرد روباتهای ريزنانوآیا بزرگ شدن مغز فقط در دذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب ایرادهای موجود در خلقت بنقش غذاها و موجودات درياتو در میانه ی جهان نیستی از نشانه ها و آثار درک شدصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر لزوم سازگاری قانون مجازانظریه تکامل در درمان بیمبیماری لبر و نابینایی آنوقت نهيب هاي غير علمي گذشحمایت از طبیعتمدل همه جانبه نگر ژنرالیدانشمندان یک فرضیه رادیککشف جمجمه ای درکوه ایرهوآب زندگی است قسمت اولرویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درابزار هوش در حال ارتقا ازچندجهانیتوهم بی خداییاز تکینگی تا مغز از مغز تعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتمنابع انرژی از نفت و گاز همراه سختی، اسانی هستواقعیت فیزیکی، تابعی از حس و ادراک قسمت 67مرگ انتقال است یا نابود شداروی جدید ALSگالکانزوماب، دارویی جدیآشنا پنداریروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانابزار بقا از نخستین همانسوخت هیدروژنی پاکنوار مغزی روشی مهم در تشختیک و اختلال حرکتیاز تکینگی تا مغز از مغز تعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن ایرانی کرونا تولیدحس و ادراک قسمت هشتممشکلات نخاعیپلاسمای غالبدخالت در ساختار ژنهاالکتروتاکسی(گرایش و حرکمعادله ها فقط بخش خسته کنریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیابزار بقای موجود زنده از سیستم تعادلی بدنچیزی خارج از مغزهای ما نیتکامل داروینی هنوز در حااز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی غم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش و میگرنحس و ادراک قسمت سی و ششمپیوندی که فراتر از امکاندر درمان بیماری مولتیپل امیدی تازه در درمان سرطامغز و اخلاقرابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است ابزارهای بقای موجود زندهسازگاری با محیط بین اجزافیزیک مولکولها و ذرات در چگونه حافظه را قویتر کنیتابوهای ذهنیاز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان قابل مشاهده بخش کوچمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیاری خدا نزدیک استخم شدن فضا-زمانپروتئین های ساده ی ابتدادرمان جدید کنترل مولتیپلزمین در برابر عظمت کیهانانرژی خلا ممکن استمغز برای فراموشی بیشتر کتفاوت های بین زن و مرد فقاجزایی ناشناخته در شکل گسردرد میگرن در کودکانفرد موفقچاالش ها در تعیین منبع هواسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی ساخته هوش طبیجهان پر از چیزهای اسرار آموسیقی نوخانواده پایدارکمردردآنچه واقعیت تصور میکنیم درک احساسات و تفکرات دیگبیماری اسپینال ماسکولار زندگی زودگذراولین مورد پیوند سر در اننقش قهوه در سلامتیتلاشی تازه برای گشودن معاداراوون تنها داروی تاییشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنرمش های مفید برای درد زااعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر اجوانان وطنهوشمندی کیهانجوانان وطنما اکنون میدانیم فضا خالدقیق ترین تصاویر از مغز اکودکان خود را مشابه خود تآیا هوش مصنوعی زندگی بشردست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کساناین پیوند نه با مغز بلکه نقش حفاظتی مولکول جدید دتنبیه چقدر موثر استارتباط شگفت مغز انسان و فشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکقطار پیشرفتچراروياها را به یاد نمی آبه بالاتر از ماده بیندیشهدف یکسان، در مسیرهای متحق انتخابماده، چیزی بیش از یک خلا ديدن با چشم بسته در خواب کاربرد روباتهای ريز، در آیا تکامل و تغییرات ژنتیرفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزایستادن در برابر آزادی بنقش غذاها و موجودات درياتوقف؛ شکستاز نظر علم اعصاب یا نرووسضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر لزوم عدم وابستگی به گوگل نظریه تکامل در درمان بیمبیماری های میتوکندریوقتی فهمیدی خطا کردی برگحوادث روزگار از جمله ویرمدل هولوگرافیک ژنرالیزهدانشمندان ژنی از مغز انسکشف جدید تلسکوپ جیمز وبآب زندگی است قسمت دومرویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشناییابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامتوهم تنهاییاز تکینگی تا مغز از مغز تعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی نوعی سردرد میگرنیواقعیت چند سویهحس و ادراک قسمت 74مرگ تصادفیداروی جدید s3 در درمان ام گام کوچک ولی تاثیرگذارآشنا پنداریروزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بابزار بقا از نخستین همانسودمندی موجودات ابزی بر نوار عصب و عضلهتیروفیبان موثر در سکته ی از تکینگی تا مغز از مغز تعوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قامنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن اسپایکوژنحس و ادراک قسمت پنجممشکلات بین دو همسر و برخیپمبرولیزوماب در بیماری چدر مانهای کمر دردالکترودهای کاشتنیمعجزه های هر روزهریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atابزار بقای موجود زنده از سیستم دفاعی بدن علیه مغز چیزی شبیه نور تو نیستتکامل داروینی هنوز در حااز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی غیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش بهترین درمان بیش فعحس و ادراک قسمت سیزدهمپیوستگی همه ی اجزای جهاندر سال حدود 7 میلیون نفر امگا سه عامل مهم سلامتمغز و سیر تکامل ان دلیلی رادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانابزارهای بقای از نخستین ستم با شعار قانون بدترین فیزیک و هوشیارینگاه محدود و تک جانبه، مشتاثیر فکر بر سلامتاز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان موازی و حجاب هامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمژن همه چیز نیستخونریزی مغز در سندرم کووپروتز چشمدرمان جدید ای ال اس، توفرزمین زیر خلیج فارس تمدنی انسان قدیم در شبه جزیره عمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تفاوت های تکاملی در مغز واحیای بینایی نسبی یک بیمسردرد و علتهای آنفرد یا اندیشهناتوانی از درمان برخی ویاسرار بازسازی اندام هاهوش احساسیجهان پر از چیزهای جادویی موسیقی هنر مایع استخار و گلکمردرد ناشی از تنگی کاناآنچه حس می کنیم، نتیجه ی درک تصویر و زبان های مخلتبیماری اضطراب عمومیزندگی سلول در بدن، جدای ااولین هیبرید بین انسان و نقش مهاجرت در توسعه نسل اتلاشی جدید در درمان ام اسادب برخورد با دیگرانشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلیقانون مندی نقشه ژنتیکی منرمش های مفید در سرگیجهاعتماد به خوداعداد بینهایت در دنیای مهوشیاری و وجودجواب دانشمند سوال کننده ما از اینجا نخواهیم رفتدل به دریا بزنکودکان را برای راه آماده آیا هوش ارثی دریافتی از پدست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختمااین اندوه چیستنقش حیاتی تلومر دی ان آ دتهدیدهای هوش مصنوعیارتباط شگفت انگیز مغز انشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکلمس کوانتومینزاع بین جهل و علم رو به پبه جای محکوم کردن دیگران هدف از تکامل مغزحقیقت قربانی نزاع بین بی ماست مالیدی متیل فومارات(زادیوا)(کتاب گران و پرهزینه شد ولآیا جنین انسان، هوشمندی رفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ اکسی توسین و تکامل پیش انقش غذاها در کاهش دردهای تولید مثل اولین ربات های از نظر علم اعصاب اراده آزضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیمقاومت به عوارض فشار خون هفت چیز که عملکرد مغز تو بیماری های مغز و اعصاب و وقتی پر از گل شدی خودت را حکمت الهی در پس همه چیزمدل هولوگرافیک تعمیم یافدانشمندان پاسخ کوانتومی کشتن عقیده ممکن نیستآب زندگی است قسمت سومرویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنیابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامتوهم جداییاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایواقعیت چیستحس و ادراک قسمت 75مرگی وجود نداردداروی جدید میاستنی گراویگامی در درمان بیماریهای آغاز فصل سرما و دوباره تکروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایابزار بقا از نخستین همانسی و سه پل اصفهاننوار عصب و عضلهتکنولوژی جدید که سلول هااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی و کشف زبان هایعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون منبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن اسپایکوژن ضد کروناحس و ادراک قسمت پنجاهمشکلات روانپزشکی پس از سپنج اکتشاف شگفت آور در مودر محل کار ارزش خودت را بالگو نداشتیممعجزه ی چشمریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکابزار بقای موجود زنده از سکوت و نیستینکاتی در مورد تشنجتکامل زباناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی غرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش در کمر دردحس و ادراک قسمت ششمپیام های ناشناخته بر مغز درمان های اسرار آمیز در آامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز کوانتومیراز تغییربسیاری از بیماری های جدیابزارهای دفاعی و بقای موستم، بی پاسخ نیستفیزیکدانان ماشینی برای تنگاه انسان محدود به ادراتاثیر مشاهده بر واقعیت بازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک تا کمجهان ما میتواند به اندازمنبع هوشیاری در کجاست؟ قژن همه چیز نیستخواندن ، یکی از شستشو دهنپروتز عصبی برای تکلمدرمان جدید سرطانزمان چیستانسان میوه ی تکاملمغز بزرگ چالش است یا منفعتفاوت های زبانی سرمنشا تاحیای بینایی نسبی یک بیمسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وفرد حساس از نظر عاطفی و بناتوانی در شناسایی چهره اصل بازخوردهوش احساسیجهان دارای برنامهمیهمانهای ناخوانده عامل خارق العاده و استثنایی بکمردرد و علل آنآنها نمیخواهند دیگران رادرک حقیقت نردبان و مسیری بیماری بیش فعالیزندگی، مدیریت انرژیاولین تصویر در تاریخ از سنقش میدان مغناطیسی زمین تمایل زیاد به خوردن بستنادراک ما درک ارتعاشی است شیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سقانون گذاری و تکاملنرمش های موثر در کمردردنرمشهای مهم برای تقویت عبقای حقیقی در دور ماندن اهوشیاری و افسردگیجوسازی مدرنما اشیا را آنطور که هستنددلایلی که نشان میدهد ما بکوری گذرای ناشی از موبایآیا هوش سریعی که بدون احسدستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشراین ایده که ذرات سیاهچالنقش خرچنگ های نعل اسبی درتو یک معجزه ایارتباط شگفت انگیز مغز انشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکلوب فرونتال یا پیشانی مغنزاع بین علم و نادانی رو به خودت مغرور نشوهدف از خلقت رسیدن به ابزاحقیقت آنطور نیست که به نظماست مالی با هوش انسانیدین اجباریکتاب زیست شناسی باورآیا جهان ذهن و افکار ما مرفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافاگر فقط مردم میفهمیدند کنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتولید یا دریافت علماز نظر علم اعصاب اراده آزضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبمقابله ی منطقی با اعتراضهفت سین یادگاری از میراث بیماری وسواسوقتی تو از یاد گرفتن باز حافظه میتواند بزرگترین دمدل های ریز مغز مینی بریندانشمندان اولین سلول مصنگل خاردار، زیباستآب، زندگی است(قسمت پنجم)رویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیتوهم جدایی و توهم علماز تکینگی تا مغز از مغز تعلم و روحتری فلوپرازینمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانواقعیت چیستحس و ادراک قسمت 78مراحل ارتقای پله پله کیهداروی جدید برای میاستنی آغاز مبهم آفرینشروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تابزار بقا از نخستین همانسیلی محکم محیط زیست بر اننوبت کودکانتکنولوژی جدید که سلول هااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی یا حماقت طبیععامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن دیگر کرونا ساخته شحس و ادراک قسمت پنجاه و یمشکلات روانپزشکی در عقب پول و شادیدر چه مرحله ای از خواب ، رالگو و عادت را بشکن و در امعجزه ی علمریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاابزار بقای موجود زنده از سکوت، پر از صداچگونه مولکول های دی ان ایتکامل زباناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی غربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوزن حقیقی معرفت و شناختحس و ادراک قسمت شصت و هشتپیدایش زباندرمان های بیماری آلزایمرانفجار و توقف تکاملی نشامغز آیندگان چگونه است ؟راست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیابعاد و نیازهای تکاملیستون فقرات انسان دو پا جلفاجعه ی جهل مقدسنگاه از بیرون مجموعهتاثیر نگاه ناظر هوشیار باسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک تا کمجهان مادی، تجلی فضا در ذهمنبع هوشیاری در کجاست؟(قژن هوش و ساختارهای حیاتی پرورش مغز مینیاتوری انسادرمان دارویی سرطان رحم بزمان و مکان، ابعاد کیهان انسان ها می توانند میدان مغز بزرگ چالشهای پیش روتفاوت ایستایی و تکاپواحساس گذر سریعتر زمانسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وفردا را نمیدانیمنادیدنی ها واقعی هستنداصل در هم تنیدگی و جهانی هوش در طبیعتجهان در حال نوسان و چرخشمیوتونیک دیستروفیخبر مهم تلسکوپ هابلکمردرد با پوشیدن کفش مناآنان که در قله اند هرگز خدرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایداولین دارو برای آتاکسی فنقش محیط زندگی و مهاجرت دتمدن قدیمی ای در جنوب ایرادغام میان گونه های مختلشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت رواقانون جنگلقانون جنگلچرا ماشین باید نتایج را پبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری کوانتومیجامعه ی آسمانیما به جهان های متفاوت خوددنیای شگفت انگیز کوانتومکی غایب شدی تا نیازمند دلآیا هشیاری کوانتومی وجوددغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهاینکه به خاطرخودت زندگی نقش داروهاي مختلف معروف تو یک جهان در مغز خودت هسارتباط غیرکلامی بین انساشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکلوتیراستامنزاع بین علم و جهل رو به پبه دنبال رستگاری باشهر چیز با هر چیز دیگر در تحقیقت افرادماشین دانشدین، اجباری نیستکتاب طبیعت در قالب هندسهآیا جهش های ژنتیکی، ویرورقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب اگر میدانی مصیبت بزرگتر نقشه های مغزی جدید با جزیتولید پاک و فراوان انرژیاز واقعیت امروز تا حقیقتطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبامقابله با کرونا با علم اسهم نوع خواری در میان پیشیبیماری کروتز فیلد جاکوبویتنام نوعی کرونا ویروس حافظه های کاذبمدیون خود ناموجوددانشمندان تغییر میدان مغگل زندگیآتش منبع انرژیرویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایتوهم جسماز تکینگی تا مغز از مغز تعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینواقعیت های متفاوتحس و ادراک قسمت 82مرز مرگ و زندگی کجاستداروی جدید برای ای ال اسإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های ابزار بقا از نخستین همانسینوریپا داروی ترکیبی ضدنور درونتکینگیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های منبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن دیگری ضد کرونا از دحس و ادراک قسمت پنجاه و دمشاهده گر جدای از شیء مشاپول و عقیدهدر ناامیدی بسی امید استالگوی بنیادین و هوشیاریمعجزه ی علم در کنترل کرونرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و ابزار بقای موجود زنده از سکته مغزیچگونه میتوان با قانون جنتکامل زبان انسان از پیشیاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی مقالاتتغییرات تکاملی سر انسان منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوزوز گوشحس و ادراک قسمت شصت و دوپیر شدن حتمی نیستدرمان های جدید میگرنانقراض را انتخاب نکنیدمغز انسان ایا طبیعتا تمارجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمابعاد اضافه ی کیهانستارگانی قبل از آغاز کیهفاصله ها در مکانیک کوانتنگاه از دور و نگاه از نزدتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک تا کمجهان مرئی و نامرئیمنبع خواب و رویاژن یا نقشه توسعه مغز و نقپرتوهای صادر شده از سیاهدرمان سرگیجه بدون نیاز بزمان و صبرانسان یک کتابخانه استمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتفاوت ارباب و رهبر حقیقیاحساسات کاذبسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وفرزندان زمان خودنادانی در قرن بیست و یکم،اصل علت و تاثیرهوش عاطفی قسمت 11جهان در حال ایجاد و ارتقامیگرن و پروتئین مرتبط با خدا موجود استکنفرانس تشنج هتل کوثر اصآنزیم تولید انرژی در سلودرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله اولین دروغنقش نگاه از پایین یا نگاهتمدن پیشرفته ی پیشینیانادغام دو حیطه علوم مغز و شکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج شکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونینقانونمندی و محدودیت عالمچرا مغز انسان سه هزار سالبلوغ چیستهوش، ژنتیکی است یا محیطیجاودانگی مصنوعیما با کمک مغز خود مختاريمدنیا، هیچ استکیهان خود را طراحی میکندآیا واکنش های یاد گرفته وذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چاینکه خانواده ات سالم بانقش درختان در تکاملتو کز محنت دیگران بی غمیارتروز یا خوردگی و التهاشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنسبیت عام از زبان دکتر بربه زودی شبکه مغزی به جای هر جا که جات میشه، جات نیحقیقت اشیامبانی ذهنی سیاه و سفیددید تو همیشه محدود به مقدکتاب، سفری به تاریخآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجرموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب اگر نیروی مغناطیس نباشد نقص در تشخیص هیجانات عامتولید سلولهای جنسی از سلاز کجا آمده ام و به کجا میطلای سیاهتاریکی و نورملاحظه های اخلاقی دربارههمه چیز موج استبیماری گیلن باره و بیمارویتامین E برای فعالیت صححافظه و اطلاعات در کجاست مدیریت اینترنت بر جنگدانشمندان روش هاي جدیدی گلوله ی ساچمه ایآثار باستانی تمدن های قدرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قتوهمات و شناخت حقیقتاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکواقعیت و مجازحس و ادراک قسمت چهلمرز بین انسان و حیوان کجاگامی در درمان بیماریهای داروی جدید برای دیابتافت فشار خون ناگهانی در وروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم ابزار بقا از نخستین همانسیگار عامل افزایش مرگ ومنورون هاي مصنوعی می توانتکامل فردی یا اجتماعیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل منبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن سرطانحس و ادراک قسمت پنجاه و سمشاهده آینده از روی مشاهپوست ساعتی مستقل از مغز ددر هم تنیدگی مرزها و بی مالگوبرداری از طبیعتمعجزه در هر لحظه زندگیرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانابزار بقای موجود زنده از سال سیزده ماههچگونه مغز پیش انسان یا همتکامل ساختار رگهای مغزی از تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتیک پیام منفرد نورون مغزی حس و ادراک قسمت شصت و ششپیشینیان انسان از هفت میدرمان های جدید در بیماری انواع سکته های مغزیمغز انسان برای ایجاد تمدرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیابعاد بالاترسخن نیکو مانند درخت نیکوفاصله ی همیشگی تصویر سازنگاه از درون مجموعه با نگتاثیر نگاه انسان بر رفتااستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کمجهان مشارکتیمنتظر نمان چیزی نور را بهخواب سالم عامل سلامتیژن ضد آلزایمرپرسش و چستجو همیشه باقی ادرمان سرگیجه بدون نیاز بزمان واقعیت است یا توهمانسان باشمغز بزرگترین مصرف کننده تفاوتهای جنسیتی راهی برااخلاق و علوم اعصابسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وفرضیه ای جدید توضیح میدهنازوکلسیناصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش عاطفی قسمت نهمجهان ریز و درشتمیگرن سردردی ژنتیکی که بخدا بخشنده است پس تو هم بکنگره بین المللی سردرد دآینه در اینهدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدناولین سلول مصنوعینقش نظام غذایی در تکامل متمدن بشری و مغز اخلاقیارتقا و تکامل سنت آفرینش ارتقا یا بازگشت به قبل ازشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری مقارچ بی مغز در خدمت موجودچرا مغزهای ما ارتقا یافت بلعیدن ستاره توسط سیاهچاهیچ چیز همیشگی نیستجایی خالی نیستما بخشی از این جهان مرتبطدندان ها را مسواک بزنید تکیهانِ هوشیارِ در حال یاآیا یک، وجود داردذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت ااینترنت بدون فیلتر ماهوانقش ذهن و شناخت در حوادث تو پیچیده ترین تکنولوژی ارزش حقیقی زبان قسمت اولشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکلیروپریم داروی ترکیبی ضدنسبت ها در کیهانبه زیر پای خود نگاه نکن بهر حرکت خمیده می شود و هر حقیقت تنها چیزی است که شامباحث مهم حس و ادراکدیدن خدا در همه چیزکتابخانهآیا خداباوری محصول تکاملرمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب اگر نعمت فراموشی نبود بسنقطه بی بازگشتتولترودیناز کسی که یک کتاب خوانده طوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدملاحظات بیهوشی قبل از جرهمه چیز در زمان مناسببیماری آلزایمر، استیل کوویتامین E در چه مواد غذایحافظه و اطلاعات در کجاست مداخله ی زیانبار انساندانشمندان روشی برای تبدیگلوئونآرامش و دانشرویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهننهایت معرفت و شناخت درک عتوپیراماتاز تکینگی تا مغز از مغز تعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استواقعیت و انعکاسحس و ادراک قسمت چهل و هفتمرز جدید جستجو و اکتشاف، گاهی لازم است برای فهم و داروی جدید ضد میگرنافت هوشیاری به دنبال کاهروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله هانورون های ردیاب حافظهتکامل مادی تا ابزار هوشماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی الفاگوعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن سرطانحس و ادراک قسمت پنجاه و شمطالبه ی حق خودپوشاندن خود از نوردر هم تنیدگی کوانتومیالتهاب شریان تمپورالمعرفت و شناخترژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير ابزار بقای موجود زنده از سانسور از روی قصد بسیاری چگونه هموساپينس بر زمین تکامل شناخت انسان با کشفاز تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی صفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتیک پیشنهاد خوب برای آسان حس و ادراک سی و هفتمپیشرفت های جدید علوم اعصدرمان های رایج ام اسانگشت ماشه ایمغز انسان برای شادمانی طبعد پنجماتفاق و تصادفسخن و سکوتفتون های زیستینگاه حقیقی نگاه به درون اتاثیر نگاه انسان بر رفتااستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کمجهان هوشمندمنحنی که ارتباط بین معرفخواب سالم عامل سلامتی و یژنها نقشه ایجاد ابزار هوپرسشگری نامحدوددرمان سرگیجه بدون داروزمان پلانکانسان جدید از چه زمانی پامغز حریص برای خون، کلید تتقلید مرحله ای نسبتا پیشاخلاق پایه تکامل و فرهنگسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وفساد اقتصادی سیتماتیک درنباید صبر کرد آتش را بعد اصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش عاطفی قسمت هفتمجهان شگفت انگیزمیگرن شدید قابل درمان اسخدای رنگین کمانکنگره بین المللی سردرد دآیندهدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش ساوکرلیزوماب داروی جدید شنقش نظریه تکامل در شناساتمدن زیر آبنقش هورمون های تیروئید دتمدنی قدیمی در شمال خلیج ارتوکين تراپی روشی جديد شگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب قبل از آغازچرا ویروس کرونای دلتا وابنی عباس، ننگی بر تاریخهیچ وقت خودت را محدود به جاذبهما تحت کنترل ژنها هستیم یدهن، بزرگترین سرمایهکیست هیداتید مغزآیا کیهان می تواند یک شبیذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دایندرالنقش روی و منیزیم در سلامتتو آرامش و صلحیارزش حقیقی زبان قسمت دومشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکلیس دگرامفتامین یا ویاسنسبت طلایی، نشانه ای به سبه سخن توجه کن نه گویندههرچیز با یک تاب تبدیل به حقیقت خواب و رویامجموعه های پر سلولی بدن مدیدگاه نارسای دوگانه ی مکجای مغز مسئول پردازش تجآیا دلفین ها می تواند از رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب اگر نعمت فراموشی نبود بسنمیتوان با بیرون انداختنتومورها و التهاب مغزی عااز آغاز خلقت تا نگاه انساطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهممانتین یا آلزیکسا یا ابهمه چیز در زمان کنونی استبیماری الزایمرویتامین کاحافظه و اطلاعات در کجاستمدارک ژنتیکی چگونه انساندانش، قفل ذهن را باز میکنگمان میکنی جرمی کوچکی در آرامش و سکونرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانینهایت در بی نهایتتوانایی مغز و دیگر اجزای از تکینگی تا مغز از مغز تعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انسانمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه، نمایشی از حقیقتواقعیت خلا و وجود و درک محس و ادراک قسمت چهل و هشتمزایای شکلات تلخ برای سلگاهی مغز بزرگ چالش استداروی جدید ضد الزایمرافتخار انسانروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله های فضایی منابعنوروپلاستیسیتی چیستتکامل مداوماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن ضد اعتیادحس و ادراک قسمت بیست و چهمطالبی در مورد تشنجپیموزایددر هم تنیدگی کوانتومی و پامواجی که به وسیله ی ماشیمغز فکر میکند مرگ برای دیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمابزار بقای موجود زنده از سانسور بر بسیاری از حقایچگونه هوشیاری خود را توستکامل، نتیجه ی برنامه ریاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتیک آلل ژنتیکی که از نئاندحس و ادراک- قسمت پنجاه و پیشرفت در عقل است یا ظواهدرمان های علامتی در ام اسانگشت نگاری مغز نشان میدمغز انسان برای شادمانی طبعد از کرونااتوبان اطلاعات و پلِ بینسخن پاک و ثابتفروتنی و غرورنگاه دوبارهتاثیر ویتامین دی بر بیمااستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمجهان هوشیارمنشأ اطلاعات و آموخته ها خواب عامل دسته بندی و حفطژنها ، مغز و ارادهآلودگی هوا چالش قرن جدیددرمان سرطان با امواج صوتزمان به چه دلیل ایجاد میشانسان خطرناکترین موجودمغز در تنهایی آسیب میبینتقلید از روی طبیعتاختلال خواب فرد را مستعد سعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وفشار و قدرتنبرو و انرژی مداوماصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت یازدهجهانی که نه با یک رخداد و میدان مغناطيسي زمین بشر خدایی که ساخته ی ذهن بشر کنترل همجوشی هسته ای با هآینده ی انسان در فراتر ازدرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرايندگان چگونه خواهند دید