دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

استخوان های کشف شده، ممکن است، نشان دهد نئاندرتال ها سخن می گفتند

استخوان های کشف شده، ممکن است، نشان دهد نئاندرتال ها سخن می گفتند.

در مورد قدرت های زیاد نئاندرتال ها و مغز بزرگتر آنها سخن بسیار گفته شده است. با توجه به مغز بزرگتر، این انتظار هم هست که قابلیت های خاصی در تکلم داشته باشند.

ابراز کلمات خاص و توانایی در ادای حروف و صداها، قابلیت مهمی است ولی مهمتر از آن قدرت درک طرف مقابل است، حتی اگر صدایی از طرف مقابل در نیاید و این توانایی، بخش مهمی را از کلام(language) تشکیل می دهد. بدون این توانایی هرچقدر هم صداهای قشنگ از دهان خارج شود، کمکی به ساختار اجتماعی و تبادلات افراد ندارد.

کشف استخوان دو اینچی 60 هزار ساله در غاری در فلسطین- که در مجله نیچر انگلستان منتشر شد- نشان داد، پیشینیان وحشی انسان جدید، نئاندرتال، شاید قابلیت فیزیکی برای صحبت کردن داشتهاند.

نئاندرتال تا انسان ها ی امروزی (عکس)

نتیجه- که توسط گروهی از دانشمندان باستانشناس اسراییل، فرانسه و آمریکا منتشر شد- واکنش زیادی را از طرف دیگر دانشمندان داشته است و چالش های زیادی را در مورد منشأ و تکامل قدرت تکلم انسان ایجاد کرده است. اما باروخ ارنسبرگ و همکاران او، فسیلی را به شکل U در غاری در فلسطین پیدا کردند که مشابه استخوان هیویید در انسان جدید است. این چه چیزی را نشان میدهد؟ این، نشان میدهد دستگاه تکلم طی شصت هزار سال اخیر تغییر کمی کرده است.

ظرفیت تکلم

این پژوهشگران در مقاله ای در مجله نیچر میگویند، ما نتیجه گرفتیم پایه ظرفیت های کلامی انسان جدید در دوره پالئولیتیک میانی معروف به دوره سنگی از دو میلیون سال تا نه هزار سال قبل، تکامل یافته است. توانایی برای صحبت، فرمان دادن، ارتباط برقرار کردن و صدا درآوردن در پاسخ به احساسات، یکی از پیچیده ترین امکانات برجسته انسان است. برای سالها تصور میشد تکلم، مشخصه ای است که انسان جدید را از پیشینیان او جدا میکند.(باید توجه داشت تکلم، مشخصه انسان جدید است ولی نه تکلم به معنی صدا در آوردن!

صدا در آوردن و تقلید صداها کار طوطی و مرغ مینا هم هست. آنچه انسان را از حیوان در تکلم متمایز میکند، قدرت درک انسان است.

قدرت درک سخن طرف مقابل و بالاتر از آن قدرت درک احساسات و عواطفی که اطرافیان در ذهن خود دارد(هوش عاطفی) از مهمترین قدرت هایی است که خاص انسان جدید است و حتی در پیشینیان انسان نیست.)

مزیت ژن‌های انسان نئاندرتا‌ل برای انسان اروپایی | دانش و محیط زیست | DW | 02.04.2014

در سالهای اخیر، باستان شناسان و متخصصان آناتومی و متخصصان زبان و دیگران، در اروپا نتیجه گیری کرده اند اجزای فیزیکی ای- که برای زبان کلامی پیچیده، لازم است، ساختمان کلامی، زبان، و عضلات مرتبط باید طی 300000 تا 400000 سال اخیر، ایجاد شده باشد.

پژوهشگران نتایج خود را بر اساس بازسازی وسیع استخوان های سر و جمجمه فسیل های پیش انسان ها و انسان های نخستین به دست آوردند و آنها بافت نرمی را- که ممکن است استخوان ها را در بر بگیرد- با محاسبات کامپیوتری بازسازی کردند.

دکتر ادموند اس. کرلین پروفسور آناتومی در دانشگاه پزشکی یال میگوید: آنچه باروخ کرد، در ارتباط با تئوری کامل تکامل یک استخوان کوچک است. منتقدان زمانی را در بیان شک و تردید خود در مورد این مطالعه جدید، هدر ندادند.

دکترجفری تی. لیتمنپروفسور آناتومی در دانشگاه پزشکی سینایی در نیویورک میگوید: این نخستین و اولین فسیل از این نوع است که ما در فسیل های پیش انسان ها پیدا کرده ایم. همه آنچه ما می دانیم آنکه همه استخوان های هیوئید، ممکن است مشابه هم باشند.

از نظر فیلیپ لیبرمنپروفسور علوم زبانی و شناختی در دانشگاه برون، همه پستانداران دارای استخوان هیوئید هستند که مانند استخوان باقی مانده انسان است با اینحال مشخص است که بیشتر پستانداران مشابه انسان سخن نمیگویند.اگر ما استدلال این باستان شناسان را بپذیریم ما تایید میکنیم که خوکها مانند انسان سخن میگویند و ممکن است شواهدی در مورد ممنوعیت خوردن خوک برای ما فراهم کند! در زمان قدیمی تر و شادتر گذشته ممکن است در اسراییل خوکها سخن می گفتند.لیبرمن میگوید.(بیان عباراتی این چنینی، از بی توجهی به حقیقت تفاوت بین انسان و حیوان در دانشمندان معاصر پرده بر میدارد. در قسمت های بالاتر بیان شد، آنچه کلام انسان را از حیوان متمایز میکند قدرت بیان و ابراز عبارتها نیست بلکه عمق قدرت درک است.

حتی تفاوتهای انسان و حیوان به این هم خلاصه نمیشود آنچه حقیقتا انسان را از حیوان متمایز میکند، قدرت انسان بر شناختی فراتر از شناخت های مادی و رها کردن تمایلات جسمانی و دست کشیدن از ژنهای خودخواهی است که عالم حیوانی را اسیر زمین کرده است. توصیه میشود به فصل پنجم کتاب توهم بی خدایی نوشته سید احمد الحسن مراجعه شود.)

پژوهشگران اعتقاد دارند، نئاندرتال و دیگر پیشینیان انسان میتوانستند صدا تولید کنند و با این صدا با هم مرتبط شوند. حیوانات. دیگر هم میتوانند چنین کنند. موضوع اینجاست که چگونه آنها میتوانند بخش وسیعی از صداهای تولید

ی انسان را تولید کنند و میتوانند تکلم پیچیده انسان را ایجاد نمایند. کرلین میگوید: نخستین مسیر تکاملی انسان در فسیل ها در 300000 سال قبل رخ داد .. مدارک بسیار آشکار است: شکل جمجمه و طول آرواره پایین .. و قبل از همه مسیر تکلمی، مشابه میمون های نخستی یا کودک بود.

یکی از جنبه های جالب مسیر تکلمی انسان، آن است که در طول زمان تغییر میکند. در زمان تولد، مسیر کلامی در کودک مشابه این مسیر، در گربه یا سگ است یعنی میتواند صداهای محدودی را ایجاد کند و میتواند همزمان تنفس و بلع کند. در یک سالگی، حنجره پایین می آید و مشابه صداهایی میشود که بچه کم سن در می آورد.

ولی انسان بالغ هزینه زیادی را برای تولید صدا میپردازد، چون همزمان نمیتواند بلع و تنفس کنند. انسان ممکن است خیلی راحت غذا را آسپیره کند و بمیرد.(دشواری تکلم پیچیده، کاملا در دستگاه تکلمی انسان آشکار است.) ساختارها و مدل های کامپیوتری سر و گردن و ساختارهای دهان، مدارک قانع کننده ای از تکامل برجسته در ساختار صوتی ارائه میدهد.

لیتمن میگوید. باروخ و همکاران او چیزی پیدا نکردند آنها فقط اعلامیه هایی دادند. در علوم، تو نباید فقط چیزی را بگویی بلکه باید آن را مشاهده کنی. قرن نوزدهم و علوم زمان گذشته است.

در یک مکالمه تلفنی از اتاق خودش در دانشگاه یال، کرلین با باروخ کمتر محترمانه سخن میگوید: این یک پسر خرفت است و اعتراف می کند او چیزی کمتر، از چاپلوسی و تملقی- که باروخ زودتر از کتاب او در سال 1987 نوشته است و تکامل دستگاه تکلی انسان را توضیح میدهد- شگفت زده شده است. در یک مقاله در مجله American scientist، باروخ فرضیه های کرلین را ناکامل و نتیجه او را ناجور میداند و توصیف میکند این کتاب اختلالات آناتومی دارد. کرلین میگوید: اشتباهاتی در کتاب آناتومی من پیدا کرده است .. خدای من! من 35 سال استاد آناتومی در اینجا بوده ام.

خشونتی که این دانشمندان در این زمینه با آن بر هم می تازند، در مقایسه با کسانی که در میانه پژوهش در زمینه تکامل راه های صوتی هستند، سابقه نداشته است. یکی از علل، آن است که نزاع و اختلاف در زمینه تکلم انسان، بخشی از چالش بزرگتری است که آیا نئاندرتال ها واقعا از پیشینیان انسان مدرن هستند یا نه. در پس این اختلاف، یک چالش بزرگتر وجود دارد که کجا و چگونه پستانداران پیش از تاریخ شبیه میمون، انتقال خود را به سوی انسان جدید انجام دادند.

از یک سو گروهی تصور میکنند انسان جدید در یک مکان، احتمالا آفریقا ارتقا و تکامل یافت و از آنجا به نقاط دیگر جهان مهاجرت کرد. این گروه مهاجر با توجه به شرایط محیطی- که با آن مواجه شدند- نژادهای مختلفی را به وجود آوردند. در سوی دیگر دانشمندانی مانند باروخ هستند که تصور میکنند انسان جدید همزمان و مستقل از هم در مناطق مختلف آفریقا اروپا و آسیا، پدیدار شدند.

https://www.latimes.com/…/la-xpm-1989-04-27-mn-1628-story.h…

آنچه جالب به نظر میرسد تلاش دانشمندان در کشف توانایی هایی است که پیش انسان ها داشتهاند. این توانایی ها در بسیاری از موارد کمتر از انسان جدید نیست(بدون توجه به نتایج این آزمون در مورد زبان) و قبلا در مقالات متعددی در مورد نئاندرتال ها در این کانال، به آن پرداخته شد. شاید تفاوت بین انسان و پیش انسان و حیوان، آنقدرها آسان نباشد!!انسان های نئاندرتال


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مسیر دشوار تکامل و ارتقاآرامش و سکوندانش قدرت استابزار بقا از نخستین هماننقش میدان مغناطیسی زمین رویا بخشی حقیقی از زندگی از تکینگی تا مغز از مغز تچرا حیوانات سخن نمی گوینسندرم سردرد به دلیل افت فتو یک معجزه ایبحثی در مورد حقیقت فضا و ویتامین E در چه مواد غذایعادت کردن به نعمتمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر درجه حرارت بر عملکگوشه بیماری اتوزومال رسسحمایت از طبیعتمعنی روزهافراد آغاز حرکت خودشان رداروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقای موجود زنده از نقش حیاتی تلومر دی ان آ دروش های صرفه جویی در ایجااز تکامل تا مغز از مغز تا نظریه ی تکامل در درمان بیسیر آفرینش از روح تا مغز تولید یا دریافت علمبدون پیر فلکواقعیت خلا و وجود و درک مسوالات پزشکیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل پلاستیک به کربن و سگزارش یک مورد جالب لخته وحس و ادراک قسمت 75مغز و اخلاقامید نجاتداروی ضد تشنج با قابليت تابعاد اضافه ی کیهاننقش غذاها در کاهش دردهای ریشه های مشترک حیاتاستفاده از سلول های بنیاهمیشه عسل با موم بخوریمستم با شعار قانون بدترین توهم جسمبرخی یونها و مولکول های مواکسن ضد اعتیادمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتسلیم شدن از نورون شروع مپیوندی که فراتر از امکانحس و ادراک قسمت پنجاه و داندام حسی، درک از بخش هایدر کمتر از چند ماه سوش جداخلاق و علوم اعصابنهایت معرفت و شناخت درک عراست دستی و چپ دستیاطلاع رسانی اینترنتیفرگشت و تکامل تصادفی محض هوش مصنوعی گوگل به کمک تشسردرد سکه ایتکینگیبررسی بیماری التهابی رودیک آلل ژنتیکی که از نئاندمیوتونیک دیستروفیتعذیه ی ذهنپرتوهای صادر شده از سیاهحس و ادراک قسمت شصت و دواهرام مصر از شگفتی های جهدرمان تومورهای مغزی با اارتقا و تکامل سنت آفرینش نوشیدن چای برای مغز مفید زمان واقعیت است یا توهمبه نقاش بنگرشکل های متفاوت پروتئین هقلب را نشکنهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل ساختار رگهای مغزی ژنهای هوش ، کدامندما با کمک مغز خود مختاريمجهان قابل مشاهده بخش کوچآیندهخواب سالم عامل سلامتی و یایمان به رویادرک کنیم ما همه یکی هستیمارتباط غیرکلامی بین انساچگونه انتظارات بر ادراک زیرفون داروی ضد ام اسبی عدالتی در توزیع واکسن شبکیه های مصنوعیقدرت عشقهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتاثیر ویتامین دی بر بیماکندر در بیماریهای التهابجهان پیوستهمحل درک احساسات روحانیآیا یک، وجود داردخسته نباشی بابااکسی توسین و تکامل پیش ادرس گرفتن از شکست هااز واقعیت امروز تا حقیقتنگاهت را بلند کنزبان جانسوزتفاوت های تکاملی در مغز وبیماری ضعف عضلات نزدیک بهوش، ژنتیکی است یا محیطیطلای سیاهلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش مرگ و میر ناشی از ابجهشهای مفید و ذکاوتی که دمرکز هوشیاری، روح یا بدن آیا خداباوری محصول تکاملدو بار در هفته ماهی مصرف ابزار بقا از نخستین همانمغز برای فراموشی بیشتر کرفتار وابسته به شکلاز تکینگی تا مغز از مغز تنتایج نادانی و جهلسقوط درون جاذبه ای خاص، چتلاشی جدید در درمان ام اسباهوش ترین و با کیفیت تریهر جا که جات میشه، جات نیعلم بدون توقفمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککریستال هاحفره در مغزکریستال زمان(قسمت اولحق انتخابمسئول صیانت از عقیده کیسآرامش(سکوت) stillness و تکاپودانش محدود به ابعاد چهارابزار بقا از نخستین هماننقش محیط زندگی و مهاجرت درویا تخیل یا واقعیتاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا حجم مغز گونه انسان درسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو یک جهان در مغز خودت هسبحثی در مورد عملکرد لوب فویتامین کاعادت دادن مغز بر تفکرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر درجه حرارت بر عملکگوشت خواری یا گیاه خواریحوادث روزگار از جمله ویرمعادله ها فقط بخش خسته کنافراد بی دلیل دوستدار تو داروی فامپیریدین یا نورلابزار بقای موجود زنده از نقش خرچنگ های نعل اسبی درروش هایی برای جلوگیری از از تکامل تا مغز، از مغز تنظریه ی ریسمانسیستم تعادلی بدنتولید پاک و فراوان انرژیبرنامه و ساختار پیچیده موالزارتان داروی ضد فشار پیامهای کاربرانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل تراکت صوتی مصنوعی گشایش دروازه جدیدی از طرحس و ادراک قسمت چهلمغز و سیر تکامل ان دلیلی امید درمان کرونا با همانداروی ضد تشنج توپیراماتابعاد بالاترنقشه مغزی هر فرد منحصر بهرژیم های غذایی و نقش مهم استفاده از سلول های بنیاهمجوشی هسته ای، انرژِی بستم، بی پاسخ نیستتوهمات و شناخت حقیقتبرخی اثرات مضر ویتامین دواکسن علیه سرطانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتشنچ پانایوتوپولوس تشنج پیوستگی همه ی اجزای جهانحس و ادراک قسمت پنجاه و سانرژی بی پایان در درون هردر آرزوهایت مداومت داشتهاخلاق پایه تکامل و فرهنگنهایت در بی نهایترجزخوانی هایی که امروز باطلاعات حسی ما از جهان، چفراموش کارها باهوش تر هسهوش مصنوعی گوگل به کمک تشسردرد عروقی میگرنتکامل فردی یا اجتماعیبررسی سیستم تعادلی بدن ایک جهش ممکن است ذهن انسانمیگرن و پروتئین مرتبط با تغییر الگوی رشد مغزی با زآلودگی هوا چالش قرن جدیدحس و ادراک قسمت شصت و ششاولین مورد PML به دنبال تکدرمان تشنجارتوکين تراپی روشی جديد نوعی سکته مغزی ، وحشتناک زمان پلانکبه نادیدنی ایمان بیاورشکل پنجم مادهقیچی ژنتیکیهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل شناخت انسان با کشفژنهای حاکم بر انسان و انسما بخشی از این جهان مرتبطجهان موازی و حجاب هاآینده ی انسان در فراتر ازخواب عامل دسته بندی و حفطاین پیوند نه با مغز بلکه درک احساسات و تفکرات دیگارتروز یا خوردگی و التهاچگونه به سطح بالایی از هوزیرک ترین مردمبیمار 101 ساله، مبتلا به سشباهت مغز و کیهانقطار پیشرفتهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتاثیر ویروس کرونا بر مغز کوچ از محیط نامناسبجهان پیوستهمحل درک احساسات روحانی دآیا کیهان می تواند یک شبیخطا در محاسبات چیزی کاملاگر فقط مردم میفهمیدند کدست آسماناز کجا آمده ام و به کجا میچالش هوشیاری و اینکه چرا زبان ریشه هایی شناختی استفاوت های زبانی سرمنشا تبیماریهای تحلیل عضلانی اهیچ چیز همیشگی نیستطوفان فقر و گرسنگی و بی سلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش التهاب ناشی از بیماجهشهای مفید و ذکاوتی که دمرکز حافظه کجاستآیا دلفین ها می تواند از دو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟رفتار اجتماعی انسان، حاصاز تکینگی تا مغز از مغز تنجات در راستگوییسلول های بنیادیتمایل زیاد به خوردن بستنباور و کیهان شناسیهر حرکت خمیده می شود و هر علم در حال توسعهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککریستال زمان(قسمت دوم)حقیقت قربانی نزاع بین بی مسئولیت جدیدآزمون تجربی، راهی برای ردانش بی نهایتابزار بقا از نخستین هماننقش نگاه از پایین یا نگاهرویا حقی از طرف خدااز تکینگی تا مغز از مغز تچرا خشونت و تعصبسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو کز محنت دیگران بی غمیبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین کا و استخوانعارضه جدید ویروس کرونا سمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رو ح و روان بر جسمگیلگمش باستانی کیستحکمت الهی در پس همه چیزمعجزه های هر روزهافزایش قدرت ادراکات و حسداروی لیراگلوتیدابزار بقای موجود زنده از نقش داروهاي مختلف معروف روش هایی ساده برای کاهش ااز تکامل تا مغز، از مغز تنظریه تکامل در درمان بیمسیستم دفاعی بدن علیه مغز تولید سلولهای جنسی از سلبرنامه ی مسلط ژنها در اختواکنش های ناخودآگاه و تقسایتهای دیگرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل سلولهای محافط به سپمبرولیزوماب در بیماری چحس و ادراک قسمت چهل و هفتمغز کوانتومیامیدوار باش حتی اگر همه چدارویی خلط آوراتفاق و تصادفنقشه های مغزی جدید با جزیرژیم های غذایی و نقش مهم استفاده از سلول های بنیافلج نخاعی با الکترودهای همراهی نوعی سردرد میگرنیستون فقرات انسان دو پا جلتوپیراماتبرخی اختلالات عصبی مثانهواکسنی با تاثیر دوگانه امنبع خواب و رویاتشنج چیستپیام های ناشناخته بر مغز حس و ادراک قسمت پنجاه و شانرژی تاریکدر آسمان هدیه های نادیدناختلال خواب فرد را مستعد چهار میلیارد سال تکامل برحم مصنوعیاطلاعاتی عمومی در مورد مفراموشی همیشه هم بد نیستهوش مصنوعی الفاگوسرعت فکر کردن چگونه استتکامل مادی تا ابزار هوشمبررسی علل کمر درد در میانیک رژیم غذایی جدید، می تومیگرن سردردی ژنتیکی که بتغییر زودتر اتصالات مغزیآلودگی هوا و ویروس کروناحس و ادراک سی و هفتماولین مورد پیوند سر در اندرمان جدید ALSارتباط میکروب روده و پارنیکولا تسلازمان به چه دلیل ایجاد میشبه هلال بنگرشکست حتمیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل، نتیجه ی برنامه ریکل اقیانوس در یک ذرهما تحت کنترل ژنها هستیم یجهان ما میتواند به اندازآینده ی علم و فیزیک در60 ثخودآگاهی و هوشیارياین اندوه چیستدرک تصویر و زبان های مخلتارزش حقیقی زبان قسمت اولچگونه باغبانی باعث کاهش زیست شناسی کل در جزء فراکبیماری های مغز و اعصاب و شباهت مغز با کیهان مادیلمس کوانتومیهوش مصنوعی درمانگر کامپیتاثیر ژنها بر اختلالات خکوچک شدن مغز از نئاندرتاجهان پر از چیزهای اسرار آمحدودیت چقدر موثر استآیا گذشته، امروز وآینده خطا در محاسبات چیزی کاملاگر میدانی مصیبت بزرگتر دستورالعمل مرکز کنترل بیاز آغاز خلقت تا نگاه انساچالش هوشیاری و اینکه چرا زبان شناسی مدرن در سطح سلتفاوت ایستایی و تکاپوبیماری، رساله ای برای سلهیچ وقت خودت را محدود به طوفان زیباییمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش حافظه هرچند فرایندیجوانان وطنمرکز حافظه کجاستآیا دلفین ها میتوانند بادو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چالش است یا منفعرقیبی قدرتمند در برابر ماز تکینگی تا مغز از مغز تنخاع ما تا پایین ستون فقرسلول های بنیادی منابع و اتمدن قدیمی ای در جنوب ایرباد غرور و سر پر از نخوت وهرچیز با یک تاب تبدیل به علم راهی برای اندیشیدن امنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکتاثیر درجه حرارت بر عملککریستال زمان(قسمت سوم)حقیقت آنطور نیست که به نظمسئولیت در برابر محیط زیآزمون ذهنی گربه ی شرودیندانشمندان موفق به بازگردابزار بقا از نخستین هماننقش نظام غذایی در تکامل مرویاها از مغز است یا ناخواز تکینگی تا مغز از مغز تچرا در مغز انسان، فرورفتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو پیچیده ترین تکنولوژی بحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین کا در سبزیجاتعدم توقف تکامل در یک اندامنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روده بر مغزگیاه بی عقل به سوی نور میحافظه میتواند بزرگترین دمعجزه ی علمافزایش مرگ و میر سندرم کوداروی تشنجی دربارداریابزار بقای موجود زنده از نقش درختان در تکاملروش جدید تولید برقاز تکامل تا مغز، از مغز تنظریه تکامل در درمان بیمسکوت و نیستیتولترودینبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱واکنش به حس جدیدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتداوم مهم است نه سرعتپنج اکتشاف شگفت آور در موحس و ادراک قسمت چهل و هشتامیدی به این سوی قبر نیستداستانها و مفاهیمی اشتبااتوبان اطلاعات و پلِ بیننقص در تشخیص هیجانات عامرژیم ضد التهابیاستیفن هاوکینگ در مورد هفلج بل، فلجی ترسناک که آنهندسه ی پایه ایسخن و سکوتتوانایی مغز و دیگر اجزای برخی اصول سلامت کمرواسطه ها د رمسیر ایجاد مغمنتظر نمان چیزی نور را بهتشنج و حرکات شبه تشنجی قاپیشینیان انسان از هفت میحس و ادراک قسمت بیست و چهانرژی تاریک که ما نمی تودر آستانه ی موج پنجم کوویاختلال در شناسایی حروف و چهار ساعت پس از کشتار خوکرحم مصنوعیاطلاعاتی عمومی در مورد مفرایند پیچیده ی خونرسانیهوش مصنوعی از عروسک های بسعی کن به حدی محدود نشویتکامل مداومبزرگ فکر کنیکی از علل محدودیت مغز اممیگرن شدید قابل درمان استغییر عمودی سر انسان از پآلودگی هوا و پارکینسونحس و ادراک- قسمت پنجاه و اولین هیبرید بین انسان و درمان جدید میگرن با انتی ارتباط ماده و انرژینیاز به آموزش مجازی دیجیزمان شگفت انگیزبه کدامین گناه کشته شدندشگفت نیست من عاشق تو باشمقانون مندی نقشه ژنتیکی مهوش مصنوعی از عروسک بازی تأثیر نگاه انسان بر رفتاکلمات بلند نه صدای بلندمانند آب باشجهان مادی، تجلی فضا در ذهآیا ممکن است موش کور بی مخودآگاهی و هوشیارياین ایده که ذرات سیاهچالدرک حقیقت نردبان و مسیری ارزش حقیقی زبان قسمت دومچگونه تکامل مغزهای کنونیزیست، مرز افق رویداد هستبیماری وسواسشباهت کیهان و مغزلوب فرونتال یا پیشانی مغهوش مصنوعی درخدمت خلق وحتاثیر کلام در آیات کلام بکوچکترین چیز یک معجزه اسجهان پر از چیزهای جادویی محدودیت های حافظه و حافظآیا پیدایش مغز از روی تصاخطای ادراک کارمااگر نیروی مغناطیس نباشد دغدغه نتیجه ی نادانی استاز انفجار بزرگ تا انفجار چالش هوشیاری و اینکه چرا زبان شناسی نوین نیازمند تفاوت ارباب و رهبر حقیقیبیندیشهیچ کاری نکردن به معنی چیطولانی ترین شبمقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش دوپامین عامل بیماریجواب دانشمند سوال کننده مرکز خنده در کجای مغز استآیا دست مصنوعی به زودی قادو سوی واقعیتابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چالشهای پیش رورموزی از نخستین تمدن بشراز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین تمدن بشریسلول های بدن تو پیر نیستنتمدن پیشرفته ی پیشینیانبار بزرگ ایستادن بر دو پاهز ذره، یک دنیاستعلم ساختن برج های چرخانمنابع انرژی از نفت و گاز منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککشف مکانیسم عصبی خوانش پحقیقت افرادمستند جهان متصلآزمون ذهنی گربه شرودینگردانشمندان نورون مصنوعی سابزار بقا از نخستین هماننقش نظریه تکامل در شناسارویاهای پر رمز و حیرتی دراز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ذرات بنیادی معمولاً سوخت هیدروژنی پاکتو آرامش و صلحیبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی 12 در درمان دردعدم درکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر گیاه خواری و گوشت خوار کدحافظه و اطلاعات در کجاست معجزه ی علم در کنترل کرونافزایش سرعت پیشرفت علوم داروی جدید ALSابزار بقای موجود زنده از نقش ذهن و شناخت در حوادث روش صحبت کردن در حال تکاماز تکامل تا مغز، از مغز تنظریه تکامل در درمان بیمسکته مغزیتومورها و التهاب مغزی عابرین نت به جای اینترنتواکسن های شرکت فایزر آمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتداخل مرزها و صفات با بینپول و شادیحس و ادراک قسمت چهل و دومامیدی تازه در درمان سرطادخالت در ساختار ژنهااتوسوکسیمایدنقطه بی بازگشترژیم غذایی حاوی تخم مرغ واستیفن هاوکینگ در تفسیر فلج خوابهندسه ی رایج کیهانسخن پاک و ثابتتوازن مهمتر از فعالیت زیبرخی بیماری ها که در آن بوبینار اساتید نورولوژی دمنحنی که ارتباط بین معرفتشنج عدم توازن بین نورون پیشرفت های جدید علوم اعصحس و ادراک قسمت بیست و یکانرژی خلا ممکن استدر درمان بیماری مولتیپل اختلال در شناسایی حروف و نوآوری ای شگفت انگیز دانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهراعتقاد اشتباه، نتیجه ی نفرایند تکامل و دشواری هاهوش مصنوعی از عروسک های بشلیک فراموشیتکامل چشمبزرگ شدن مغز محدود به دوریافته های نوین علوم پرده میدان مغناطيسي زمین بشر تغییرات منطقه بویایی مغزآلزایمرحس و ادراک- قسمت بیست و پاولین تصویر در تاریخ از سدرمان جدید کنترل مولتیپلارتباط متقابل با همه ی حیچیز جدید را بپذیرزندگی هوشمند در خارج از زبه امید روزهای بهترشگفت انگیز بودن کیهانقانون گذاری و تکاملهوش مصنوعی از عروسک بازی تئوری تکامل امروز در درمکلوزاپین داروی ضد جنونماه رجبجهان مرئی و نامرئیآیا ما کالا هستیمخودروهای هیدروژنیاینکه به خاطرخودت زندگی درک دیگرانارزش حقیقی زبان قسمت سومچگونه جمعیت های بزرگ شکل زاوسکا درمان گوشربیماری کروتز فیلد جاکوبشباهت زیاد بین سلول هاي علوتیراستامهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتاثیر کپسول نوروهرب بر نکووید نوزده و خطر بیماری جهان دارای برنامهمخچه فراتر از حفظ تعادلآیا آگاهی پس از مرگ از بیخطای حساگر نعمت فراموشی نبود بسمغز آیندگان چگونه است ؟ذهن ما از در هم شکستن منباز بحث های کنونی در ویروسچالش هوشیاری و اینکه چرا زبان، نشان دهنده ی سخنگو تفاوتهای جنسیتی راهی برابیهوش کردن در جراحی و بیمهیچ کس مانند تو نگاه نمیکطی یکصد هزار سال اخیر هرچمقابله با کرونا با علم استاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش سن بیولوژیکی، تنها جوسازی مدرنمرگ چیستآیا رژیم غذایی گیاهی سلادولت یا گروهکابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ و فعال یا مغز کورمز و رازهای ارتباط غیر کاز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین تصویر از سیاهچالهسلول عصبی شاهکار انطباق تمدن بشری و مغز اخلاقیبار سنین ابزار هوشمندی اهزینه ای که برای اندیشیدعلایم کمبود ویتامین E را هزینه سنگین انسان در ازاعلایم کمبود ویتامین E را منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککشف مکانیسمی پیچیده در بحقیقت اشیامشکل از کجاستآزادی عقیده، آرمانی که تدانشمندان یک فرضیه رادیکابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون های تیروئید درویای شفافاز تکینگی تا مغز از مغز تچراروياها را به یاد نمی آسودمندی موجودات ابزی بر تو افق رویداد جهان هستیبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی هفدهعسل طبیعی موثر در کنترل بمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر گیرنده باید سازگار با پیحافظه و اطلاعات در کجاست معجزه در هر لحظه زندگیافسردگی و اضطراب در بیماداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقای موجود زنده از نقش روی و منیزیم در سلامتروشهای نو در درمان دیسک باز تکامل تا مغز، از مغز تهفت چیز که عملکرد مغز تو سال سیزده ماههتومورهای نخاعیبرای یک زندگی معمولیواکسن کووید 19 چیزهایی که منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتروس جریان انرژیپوست ساعتی مستقل از مغز دحس و ادراک قسمت چهل و سومامگا سه عامل مهم سلامتدر مانهای کمر درداثر مضر مصرف طولانی مدت رنمیتوان با بیرون انداختنرژیم غذایی ضد التهابیاستخوان های کشف شده، ممکفلج خواب چیستهندسه بنیادینسختی ها رفتنی استتوسعه هوش مصنوعی قادر اسبرخی بیماری های خاص که بدوجود قبل از ناظر هوشمندمنشأ اطلاعات و آموخته ها تشویق خواندن به کودکانپیشرفت در عقل است یا ظواهحس و ادراک قسمت بیست و دوانسان قدیم در شبه جزیره عدر سال حدود 7 میلیون نفر اختلالات مخچهنوار مغز مشاهده ی غیر مسترساناها و ابر رساناها و عاعتماد به خودفرایند حذف برخی اجزای مغهوش مصنوعی از عروسک بازی شلیک فراموشیتکامل و ارتقای نگاه تا عمبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یاد گرفتن مداوممیدان های مغناطیسی قابل تغییرات آب و هوایی که به آملودیپین داروی ضد فشار حس و ادراک- قسمت شصت و چهاولین دارو برای آتاکسی فدرمان جدید سرطانارتباط چاقی و کاهش قدرت بچیزی منتظر شناخته شدنزندگی بی دودبه بالا بر ستارگان نگاه کشگفت زده و حیران باشقانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک بازی تئوری تکامل در پیشگیری و کلام و زبان، گنجینه ای بسماپروتیلینجهان مشارکتیآیا ما تنها موجودات زنده خورشید مصنوعیاینکه خانواده ات سالم بادرک درست از خود و هوشیاریارزش خود را چگونه میشناسچگونه جمعیت های بزرگ شکل زبان مشترک ژنتیکی موجودابیماری گیلن باره و بیمارشباهت زیاد بین سلول هاي علوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر کپسول نوروهرب بر تکودک هشت ساله لازم است آدجهان در حال نوسان و چرخشمخچه ، فراتر از حفظ تعادلآیا امکان بازسازی اندامهخطر آلودگی هوااگر نعمت فراموشی نبود بسمغز انسان ایا طبیعتا تماذهن چند جانبه نیازمند نگاز تلسکوپ گالیله تا تلسکچالش دیدگاه های سنتی در بزبان، وسیله شناسایی محیطتقلید مرحله ای نسبتا پیشبیهوشی در بیماران دچار اهیچ کس حقیقت را درون مغز طبیعت موجی جهانملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر گیاه خواری بر رشد وکایروپاکتیک چیستجامعه ی آسمانیمرگ و میر پنهانآیا رژیم غذایی گیاهی سلادوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگترین مصرف کننده رمز پیشرفت تواضع است نه طاز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین روبات های زنده ی جسلولهای ایمنی القا کنندهتمدنی قدیمی در شمال خلیج بارداری بدون رحمبازگشت از آثار به سوی خداهزاران سال چشم های بینا وعلت خواب آلودگی بعد از خومنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککشف ارتباط جدیدی از ارتبحقیقت تنها چیزی است که شامشکلات نخاعیآسيب میکروواسکولاریا آسدانشمندان ژنی از مغز انسابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون زنانه استروژنروان سالماز تکینگی تا مغز از مغز تچراروياها را به یاد نمی آسیلی محکم محیط زیست بر انتو انسانی و انسان، شایستبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین دی گنجینه ای بزرعشق درونی به یگانگی خلقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر گالکانزوماب، دارویی جدیحافظه و اطلاعات در کجاستمعرفت و شناختاقلیت خلاقداروی جدید میاستنی گراویابزار بقای موجود زنده از نقش روزه داری در سالم و جروشهای شناسایی قدرت شنوااز تکامل تا مغز، از مغز تهفت سین یادگاری از میراث سانسور از روی قصد بسیاری تومورهای ستون فقراتبرای پیش بینی آینده مغز دواکسن کرونا و گشودن پنجرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتری فلوپرازینپوشاندن خود از نورحس و ادراک قسمت نهمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهدر محل کار ارزش خودت را باثرات فشار روحی شدیدنمیتوان بر سیاه سیاه نوشرژیم غذایی ضد درداستروژن مانند سپر زنان دفلج دوطرفه عصب 6 چشمهندسه در پایه ی همه ی واکسرنوشتتوسعه برخی شغل ها با هوش برخی توجهات در ببمار پاروراپامیل در بارداریمنشاء کوانتومی هوشیاری اتشخیص ژنتیکی آتروفی های پیشرفت ذهن در خلاقیت استحس و ادراک قسمت بیست و سوانسان میوه ی تکاملدرمان های اسرار آمیز در آاختلالات حرکتی در انساننوار مغز در فراموشی هارشته نوروایمونولوژی و نقاعتماد به خودفراتر از دیوارهای باورهوش مصنوعی از عروسک بازی شنا در ابهای گرم جنوب نیاتکامل و ریشه ی مشترک خلقتبزرگترین خطایی که مردم میاد بگیر فراموش کنیمیدان بنیادین اطلاعاتتغییرات تکاملی سر انسان آموزش نوین زبانحساسیت روانی متفاوتاولین دروغدرمان سرطان با امواج صوتارتباط هوش ساختار مغز و ژچیزی خارج از مغزهای ما نیزندگی در جمع مواردی را بربه بالاتر از ماده بیندیششگفتی های زنبور عسلقانون جنگلهوش مصنوعی از عروسک تا کمتئوری جدید، ویران کردن گکلرال هیدرات برای خوابانماجرای جهل مقدسجهان هوشمندآیا مغز تا بزرگسالی توسعخوش قلبی و مهربانیاینترنت بدون فیلتر ماهوادرک عمیق در حیواناتاز فرد ایستا و متعصب بگذرچگونه حافظه را قویتر کنیزبان چهار حرفی حیات زمینبیماری آلزایمر، استیل کوشجاعت و ترسلیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر کپسول نوروهرب بر سکودک ایرانی که هوش او از جهان در حال ایجاد و ارتقامخچه ابزاري که وظیفه آن فآیا انسان با مغز بزرگش اخخطرات هوش مصنوعیاگر با مطالعه فیزیک کوانمغز انسان برای ایجاد تمدذهن هوشیار در پس ماده ی ماز تلسکوپ گالیله تا تلسکچاالش ها در تعیین منبع هوسفر فقط مادی نیستتقلید از روی طبیعتبیوگرافیهیچ اندر هیچطبیعت بر اساس هماهنگیملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر گیاهخواری بر رشد و کار با یگانگی و یکپارچگیجاودانگی مصنوعیمرگ و میر بسیار بالای ناشآیا راهی برای رفع کم آبی دورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین همانمغز حریص برای خون، کلید ترمز بقای جهش ژنتیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید برای درد زاسلولهای بنیادی مصنوعی درتمرکز و مدیتیشننرمش های مفید در سرگیجهسلام تا روشناییتمرکز بر هدفبازگشت به ریشه های تکاملهستي مادي ای که ما کوچکترعماد الدین نسیمی قربانی منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککشف جمجمه ای درکوه ایرهوحقیقت خواب و رویامشکلات بین دو همسر و برخیآسیب ها ناشی از آلودگی هودانشمندان پاسخ کوانتومی ابزار بقا از نخستین هماننقش ویتامین K در ترمیم اسروبات های ریز در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تنزاع بین جهل و علم رو به پسینوریپا داروی ترکیبی ضدتو با همه چیز در پیوندیبحثی درباره احساسات متفاویروس مصنوعیعصب حقوق نورولوومنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاهخواری بر گام کوچک ولی تاثیرگذارحباب های کیهانی تو در تومغز فکر میکند مرگ برای دیالکترومغناطیس شنوایی و هداروی جدید برای میاستنی ابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی بر رشد و اروشی برای بهبود هوش عاطفاز روده تا مغزهم نوع خواری در میان پیشیسانسور بر بسیاری از حقایتوهم فضای خالیبرای اولین بار دانشمندانواکسن کرونا از حقیقت تاتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتری فلوپرازینپیموزایدحس و ادراک قسمت چهارمانفجار و توقف تکاملی نشادر چه مرحله ای از خواب ، راثرات مفید قهوهچند نرمش مفید برای کمردرراه فراری نیستاسرار آفرینش در موجفناوری هوش مصنوعی نحوه خهندسه زبانِ زمان استسریع دویدن مهم نیستتوصیه های سازمان بهداشت برخی توصیه ها برای واکسیورزش هوازی مرتب خیلی به قمهندسی ژنتیک در حال تلاش تشخیص آلزایمر سالها قبل پیشرفتی مستقل از ابزار هحس و ادراک قسمت بیستمانسان ها می توانند میدان درمان های بیماری آلزایمراختلالات صحبت کردن در اننوار مغز در تشخیص بیماری رشد مغز فرایندی پیچیده ااعداد بینهایت در دنیای مفرد حساس از نظر عاطفی و بهوش مصنوعی از عروسک بازی شناخت و معرفت، و نقش آن دتکامل ابزار هوش ، راه پر بزرگترین درد از درون است یادگیری مهارت های جدید دمیدازولام در درمان تشنج ثبت و دستکار ی حافظهآمارهای ارائه شده در سطح خفاش با شیوع همه گیری جدیاولین سلول مصنوعیدرمانهای بیماری پارکینسارتباط پیوسته ی جهانچیزی شبیه نور تو نیستزندگی در سیاهچالهبه خودت مغرور نشوشانس یا تلاشقانونمندی و محدودیت عالمهوش مصنوعی از عروسک تا کمتا 20 سال آینده مغز شما به کمردردماجرای عجیب گالیلهجهان هوشیارآیا همه جنایت ها نتیجه بیخوشبختی دور از رنج های مایندرالدرگیری قلب در بیماری ویراز مخالفت بشنونگاه محدود و تک جانبه، مشزبان نیاز تکاملی استبعد از کرونابیماری الزایمرهوش احساسیشرکت نورالینک ویدیویی ازلیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر کپسول نوروهرب بر سکودکان میتوانند ناقل بی جهان ریز و درشتمدل همه جانبه نگر ژنرالیآیا احتمال دارد رویا از آدفاع در برابر تغییر ساختاگر تلاش انسان امروز برامغز انسان برای شادمانی طذهن تو همیشه به چیزی اعتقاز تکنیکی تا مغز از مغز تناتوانی از درمان برخی ویسفر نامه سفر به بم و جنوب تقلید از طبیعتبیوگرافیهیچگاه از فشار و شکست نترطعمه ی شبکه های ارتباط اجممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر انتخاب از طرف محیط کاربرد روباتهای ريزنانوجایی خالی نیستمرگ انتقال است یا نابود شآیاما مقهور قوانین فیزیکديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین همانمغز در تنهایی آسیب میبینرمز جهاناز تکینگی تا مغز از مغز تنرمشهای مهم برای تقویت عسلسله مباحث هوش مصنوعیتمساح حد واسط میان مغز کوبازخورد یا فیدبکهستی ما پس از شروعی چگال عوامل موثر در پیدایش زبامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککشف جدید تلسکوپ جیمز وبحقیقت در علم، هرگز نهایی مشکلات روانپزشکی پس از سآشنا پنداریدانشمندان اولین سلول مصنابزار بقا از نخستین هماننقش ژنتیک در درمان اختلاروبات کیاناز تکینگی تا مغز- از مغز نزاع بین علم و نادانی رو سیگار عامل افزایش مرگ ومتو با باورهایت کنترل میشبحثی درباره احساساتی غیرویرایش DNA جنین انسان، برعضلانی که طی سخن گفتن چقدمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر عصاره تغلیظ شده گیگامی در درمان بیماریهای حد و مرزها توهم ذهن ماستمغز قلبالکتروتاکسی(گرایش و حرکداروی جدید برای ای ال اسابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی در رشد و اروشی جدید در درمان قطع نخاز سایه بگذرهمه چیز در زمان مناسبساهچاله ها تبخیر نمیشودتوهم فضای خالی یا توهم فضبرای تمدن سازی، باید در بواکسن کرونا ساخته شده تومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتترک امروزپیموزایدحس و ادراک قسمت نوزدهمانقراض را انتخاب نکنیددر ناامیدی بسی امید استاثرات مفید روزه داریچند جهانیراه های جدید برای قضاوت راسرار بازسازی اندام هافیلمی بسیار جالب از تغییهنر حفظ گرهسریعترین کامپیوتر موجودتوصیه های غیر دارویی در سبرخی درمان های Spinal Muscular Atورزش هوازی ، بهترین تمریمهربانی، شرط موفقیتتصویر زیبا از سلولپاسخ گیاهان در زمان خوردحس و ادراک قسمت دهمانسان یک کتابخانه استدرمان های جدید میگرناختلالات عضلانی ژنتیکنوار مغزی روشی مهم در تشخرشد مغز علت تمایل انسان ببقای حقیقی در دور ماندن افردا را نمیدانیمهوش مصنوعی از عروسک بازی شناخت درون، شناخت بیرون؛تکامل جریان همیشگی خلقتبسیاری از بیماری های جدییادآوری خواب و رویامکانیک کوانتومی بی معنی ثبت امواج الکتریکی در عصآن چیزی که ما جریان زمان خلا، حقیقی نیستاوکرلیزوماب داروی جدید شدرهای اسرارآمیز و پوشیدهارتباط انسانی، محدود به نکاتی در مورد تشنجزندگی زمینی امروز بیش از به دنبال رستگاری باششاهکار قرنقارچ بی مغز در خدمت موجودهوش مصنوعی از عروسک تا کمتا بحر یفعل ما یشاکمردرد ناشی از تنگی کاناماده ی تاریکخانه ی تاریکایا کوچک شدن مغزانسان الدرگیری مغز در بیماری کویاز نخستین همانند سازها تنگاه انسان محدود به ادرازبان و کلمه حتی برای کسانبعد از کرونا دلخوشی بیهوبیماری ای شبیه آلزایمر و هوش احساسیشربت ضد خلطلا اکراه فی الدینتاثیر کتامین در درمان پاکودکان خود را مشابه خود تجهان شگفت انگیزمدل هولوگرافیک ژنرالیزهآیا احتمال دارد رویا از آدقیق ترین تصاویر از مغز ااگر خواهان پیروزی هستیمغز انسان برای شادمانی طذهن خود را مشغول هماهنگیاز تکینگی تا مغز و از مغز ناتوانی در شناسایی چهره سفر به مریخ در 39 روزتقویت استخوان در گرو تغذبیان ژن های اسکیزوفرنی دهیپرپاراتیروئیدیسمظهور امواج مغزی در مغز مصمن کسی در ناکسی دریافتم تاثیر احتمالی عصاره تغلیکاربرد روباتهای ريز، در جاذبهمرگ تصادفیآب زندگی است قسمت چهارمدی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقا از نخستین همانمغز را از روی امواج بشناسرمز جهان خاصیت فراکتالاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ماشین باید نتایج را پسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتنفس هوازی و میتوکندریبازسازي مغز و نخاع چالشی و هر کس تقوای خدا پیشه کنعوامل ایجاد لغت انسانی و منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملککشتن عقیده ممکن نیستحقیقت راستین انسان علم بمشکلات روانپزشکی در عقب آشنا پنداریدانشمندان تغییر میدان مغابزار بقا از نخستین هماننقش گرمایش آب و هوا در همروح در جهانی دیگر استاز تکینگی تا مغز- از مغز نزاع بین علم و جهل رو به پسیاهچاله های فضایی منابعتو باید نیکان را به دست ببخش فراموش شده ی حافظهواقعیت فیزیکی، تابعی از غم بی پایانمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریک ترین بخش شبگامی در درمان بیماریهای حریص نباشمغز ما کوچکتر از نیم نقطهالکترودهای کاشتنیداروی جدید برای دیابتابزارهای پیشرفته ارتباط نقش زنجبیل در جلوگیری از روشی جدید در درمان نابیناز علم جز اندکی به شما داهمه چیز در زمان کنونی استسایه را اصالت دادن، جز فرتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)برای خودآگاه بودن تو بایواکسن ایرانی کرونا تولیدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترکیب آمار و ژنتیکپیچیدگی های مغزمگسحس و ادراک قسمت هفتمانواع سکته های مغزیدر هم تنیدگی مرزها و بی ماثرات مضر ماری جواناچند جهانیراه های جدید برای قضاوت راصل بازخوردفیزیک مولکولها و ذرات در هنر رها شدن از وابستگیسرگیجه از شایعترین اختلاتوصیه هایی در مصرف ماهیبرخی روش های تربیتی کودکورزش و میگرنمولتیپل اسکلروز در زنان تصویر زیبای اصفهانپختگی پس از چهل سالگي به حس و ادراک قسمت دوازدهمانسان باشدرمان های جدید در بیماری اختراع جدید اینترنت کواننوار عصب و عضلهرشد در سختی استبلندی در ذهن ما درک بلندیفرضیه ای جدید توضیح میدههوش مصنوعی از عروسک بازی شناسایی تاریخچه ی تکاملیتکامل داروینی هنوز در حابسیاری از بیماری های جدیژن همه چیز نیستمکانیزمهای دفاعی در برابجلوتر را دیدنآنچه ناشناخته است باید شخلا، خالی نیستايندگان چگونه خواهند دیددروغ نگو به خصوص به خودتارتباط از بالا به پایین مچگونه مولکول های دی ان ایزندگی زودگذربه زودی شبکه مغزی به جای شاهکار شش گوشقبل از آغازهوش مصنوعی از عروسک تا کمتابوهای ذهنیکمردرد و علل آنماده ی خالیخانواده پایدارایا این جمله درست است کسیدرگیری مغز در بیماران مباز نخستین همانند سازها تنگاه از بیرون مجموعهزبان و بیان نتیجه ساختمابعد از کرونا دلخوشی بیهوبیماری ای شبیه ام اس مولتهوش در طبیعتشش مرحله تکامل چشملاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر گیاه خواری بر رشد وکودکان را برای راه آماده جهانی که نه با یک رخداد و مدل هولوگرافیک تعمیم یافآیا برای تولید مثل همیشه دل به دریا بزناپی ژنتیکمغز انسان رو به کوچک تر شذهن سالماز تکینگی تا مغز از مغز تنادیدنی ها واقعی هستندسفر تجهیزات ناسا به مریخ تقویت حافظه یا هوش مصنوعبیان حقیقتهاوکينگ پیش از مرگش رسالعقل مجادله گرمنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر ترکیبات استاتین (سکتاب گران و پرهزینه شد ولجاذبه و نقش آن در شکلگیریمرگی وجود نداردآب زندگی است قسمت هفتمدین، اجباری نیستابزار بقا از نخستین همانمغز زنان جوانتر از مغز مررنگ کردن، حقیقت نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغز انسان سه هزار سالسم زنبور ، کلیدی برای وارتنفس هوازی و میتوکندریبحتی علمی درباره تمایل بوفور و فراوانیعواملی که برای ظهور لغت امنابع بی نهایت انرژی در دتاثیر درجه حرارت بر عملکگل زندگیحقیقت غیر فیزیکیمشاهده گر جدای از شیء مشاآغاز فصل سرما و دوباره تکدانشمندان روش هاي جدیدی ابزار بقای موجود زنده از نقش پیش زمینه ها و اراده روح رهاییاز تکینگی تا مغز- از مغزتنسبت ها در کیهانسیاهچاله ها، دارای پرتو تو تغییر و تحولیبخش های تنظیمی ژنومواقعیت چند سویهغم بی پایانمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تاریکی من و تو و گرد و غباگاهی لازم است برای فهم و حرکت چرخشی و دائمی کیهانمغز مانند تلفن استالگو و عادت را بشکن و در اداروی جدید ضد میگرنابزارهای بقا از نخستین هنقش زبان در سلطه و قدرت اروشی جدید در درمان سکته مازدواج های بین گونه ای، رهمه چیز، ثبت می شودساخت شبکه عصبی مصنوعی با توهم چیستبرای زندگی سالم، یافتن تواکسن اسپایکوژنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترکیب حیوان و انسانپیچیدگی های مغزی در درک زحس و ادراک قسمت هفدهمانگشت ماشه ایدر هم تنیدگی کوانتومیاجزای پر سلولی بدن انسان چند روش ساده برای موفقیتراه پیروزی در زندگی چیستاصل علت و تاثیرفیزیک و هوشیاریهنر، پر کردن است نه فحش دسرگردانیتوضیحی ساده در مورد هوش مبرخی سلولهای عصبی در تلاورزش بهترین درمان بیش فعمواد کوانتومی جدید، ممکنتصویربرداری فضاپیمای آمپروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت سومانسان جدید از چه زمانی پادرمان های رایج ام اسادامه بحث تکامل چشمنوبت کودکانز گهواره تا گوربلوغ چیستفشار و قدرتهوش مصنوعی از عروسک بازی شناسایی سلول های ایمنی اتکامل داروینی هنوز در حابشکه ای که ته نداره پر نمژن همه چیز نیستما انسانها چه اندازه نزدجمجمه انسان های اولیهآنچه واقعیت تصور میکنیم خلاصه ای از مطالب همایش مايا اراده آزاد توهم است یدریای خداارتباط بین هوش طبیعی و هوچگونه میتوان با قانون جنزندگی، مدیریت انرژیبه زیر پای خود نگاه نکن بشاید گوشی و چشمی، آماده شقبل از انفجار بزرگهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر فکر بر سلامتکمردرد با پوشیدن کفش مناجهان های بسیار دیگرماده ای ضد التهابیآیا هوش مصنوعی می تواند نخار و گلایا ابزار هوشمندی یا مغز درگیری مغزی در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تنگاه از دور و نگاه از نزدزبان و بیان، در سایه پیشرتفکر قبل از کاربیماری اسپینال ماسکولار هوش عاطفی بیشتر در زنانششمین کنگره بین المللی سلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر گیاه خواری بر رشد وکوری گذرای ناشی از موبایجهانی که از یک منبع، تغذیمدل های ریز مغز مینی برینآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددلایلی که نشان میدهد ما بابتدا سخت ترین استمغز انسان رو به کوچکتر شدذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاز تکینگی تا مغز از مغز تنادانی در قرن بیست و یکم،سفر دشوار اکتشافتقویت سیستم ایمنیبیست تمرین ساده برای جلوهاوکينگ پیش از مرگش رسالعقلانیت بدون تغییرمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر حرکات چشم بر امواج کتاب زیست شناسی باورجدایی خطای حسی استمراحل ارتقای پله پله کیهآب زندگی است قسمت اولدید تو همیشه محدود به مقدابزار بقا از نخستین همانمغزهای کوچک بی احساسرنگین کمانمغزتان را در جوانی سیم کشرهبر حقیقیاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغزهای ما ارتقا یافت سماگلوتید داروی کاهش دهنتنفس بدون اکسیژنبحث درباره پیدایش و منشا وقت نهيب هاي غير علمي گذشعوارض ازدواج و بچه دار شدمنابع جدید انرژیتاثیر درجه حرارت بر عملکگلوله ی ساچمه ایحقیقت غیر قابل شناختمشاهده آینده از روی مشاهآغاز مبهم آفرینشدانشمندان روشی برای تبدیابزار بقای موجود زنده از نقش آتش در رسیدن انسان بهروزه داری متناوب، مغز را از تکینگی تا مغز، از مغز نسبت طلایی، نشانه ای به سسیاهچاله و تکینگی ابتدایتو جهانی هستی که خودش را بخش بزرگی حس و ادراک ما اواقعیت چیستغیرقابل دیدن کردن مادهمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتاریکی و نورگاهی مغز بزرگ چالش استحس چشایی و بویاییمغز مادران و کودکان در زمالگوی بنیادین و هوشیاریداروی جدید ضد الزایمرابزارهای بقا ازنخستین همنقش زبان در سلطه و قدرت اريتوکسيمب در درمان ام اساسکار، لگوی هوشمندهمه ی سردردها بی خطر نیستساخت شبکه عصبی با الفبای توهم وجودبرخی ملاحظات در تشنج های واکسن اسپایکوژن ضد کرونامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترازودونپیوند قلب خوک، به فرد دچاحس و ادراک قسمت هجدهمانگشت نگاری مغز نشان میددر هم تنیدگی کوانتومی و پاجزایی ناشناخته در شکل گچندین ماده غذایی که ماننراه انسان شدن، راه رفتن واصل عدم قطعیت از کوانتوم فیزیکدانان ماشینی برای تهوموارکتوس ها ممکن است دسربازان ما محققا غلبه می تیوتیکسن داروی ضد جنونبرخی سيناپسها طی تکامل و ورزش در کمر دردموجود بی مغزی که می تواندتصور از زمان و مکانپروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت سی و هشتمانسان خطرناکترین موجوددرمان های علامتی در ام اساداراوون تنها داروی تایینور درونزمین در برابر عظمت کیهانبلعیدن ستاره توسط سیاهچافضای قلب منبع نبوغ استهوش مصنوعی از عروسک بازی شواهدی از نوع جدیدی از حاتکامل داروینی هنوز در حابشریت از یک پدر و مادر نیژن هوش و ساختارهای حیاتی ما انسانها چه اندازه نزدجنبه های موجی واقعیتآنچه حس می کنیم، نتیجه ی خلاصه ای از درمان های جدیايا اراده آزاد توهم است یچگونه مغز پیش انسان یا همزونیسومایدبوزون هیگز چیستشاید درست نباشدقدم زدن و حرکت دید را تغیهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر مشاهده بر واقعیت بکنفرانس تشنج هتل کوثر اصجهان هایی در جهان دیگرماده، چیزی بیش از یک خلا آیا هوش مصنوعی زندگی بشرخارق العاده و استثنایی بایا بیماری ام اس (مولتیپدرگیری مغزی در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تنگاه از درون مجموعه با نگزبان و تکلم برخی بیماریهتفکر خلا ق در برابر توهم بیماری اضطراب عمومیهوش عاطفی در زنان بیشتر اصبر بسیار بایدلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر گیاه خواری بر رشد وکی غایب شدی تا نیازمند دلجهانی در ذهنمدیون خود ناموجودآیا تکامل و تغییرات ژنتیدنیای شگفت انگیز کوانتومابتدایی که در ذهن دانشمنمغز ایندگان چگونه استذره ی معین یا ابری از الکاز تکینگی تا مغز از مغز تنازوکلسینسفرنامه سفر به بم و جنوب تلقین اطلاعات و حافظهبیش از نیمی از موارد انتقهدف یکسان و مسیرهای مختلعقیده ی بی عملمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر دوپامین و سروتونینکتاب طبیعت در قالب هندسهجریان انرژی در سیستم های مرز مرگ و زندگی کجاستآب زندگی است قسمت دومدیدن خدا در همه چیزابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانمغزتان را در جوانی سیمکشروی و منیزیم در تقویت استاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ویروس کرونای دلتا واسندرم کووید طولانیتنها مانع در زندگی موارد بحثي درباره هوش و تفاوتهوقتی فهمیدی خطا کردی برگعید نوروز مبارکمناطق خاصی از مغز در جستجتاثیر درجه حرارت بر عملکگلوئونحقایق ممکن و غیر ممکنمطالبه ی حق خودإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدائما بخوانابزار بقای موجود زنده از نقش انتخاب از طرف محیط، نروزه داری و بیمار ی ام اس از تکینگی تا مغز، از مغز نشانه های گذشته در کیهان سیاهچاله ی تولید کنندهتو دی ان ای خاص ميتوکندريبخش بزرگتر کیهان ناشناختواقعیت چیستغرور و علممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاریکی خواهد ترسیدگذر زمان کاملا وابسته به حس و ادراک (قسمت اول )مغز چون ابزار هوش است دلیالگوبرداری از طبیعتداروی سل سپتابزارهای بقای موجود زندهنقش سجده بر عملکرد مغزریه زغالیاساس انسان اندیشه و باور همیشه چشمی مراقب و نگهباساختن آیندهتوهم وجودبرخی مرزهای اخلاق و علوم واکسن دیگر کرونا ساخته شمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتراشه ی بیولوژِیکپیوند مغز و سر و چالشهای حس و ادراک قسمت هشتمانتقال ماده و انرژیدر هم تنیدگی کوانتومی و داحیای بینایی نسبی یک بیمنه به اعدامراه بی شکستاصول انجام برخی نرمش ها دفاصله ها در مکانیک کوانتهورمون شیرساز یا پرولاکتسردرد میگرنتیک و اختلال حرکتیبرداشت مغز ما از گذر زمانوزن حقیقی معرفت و شناختموجودات مقهور ژنها هستندتصادف یا قوانین ناشناختهپروانه ی آسمانیحس و ادراک قسمت سی و ششمانسان عامل توقف رشد مغزدرمان ژنتیکی برای نوآوریادب برخورد با دیگراننورون هاي مصنوعی می توانزمین زیر خلیج فارس تمدنی بنی عباس، ننگی بر تاریخقفس ذهنهوش مصنوعی از عروسک بازی شواهدی از دنیسوان(شبه نئتکامل داروینی هنوز در حابعد پنجمژن یا نقشه توسعه مغز و نقما اکنون میدانیم فضا خالجنسیت و تفاوت های بیناییآنها نمیخواهند دیگران راخم شدن فضا-زمانای نعمت من در زندگیمچگونه هموساپينس بر زمین زونا به وسیله ویروس ابله بوزون هیگز جهان را از متلشب سیاه سحر شودقدرت مردمهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر نگاه ناظر هوشیار بکنگره بین المللی سردرد دجهان یکپارچهماشین دانشآیا هوش ارثی دریافتی از پخبر مهم تلسکوپ هابلایا بدون زبان میتوانیم تدرگیری اعصاب به علت میتواز نشانه ها و آثار درک شدنگاه حقیقی نگاه به درون ازبان و شناخت حقیقت قسمت چتفاوت مغز انسان و میمون هبیماری بیش فعالیهوش عاطفی در زنان بیشتر اصرع و درمان های آنلحظات خوش با کودکانتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیهان خود را طراحی میکندجهان، تصادفی نیستمدیریت اینترنت بر جنگآیا جنین انسان، هوشمندی دنیا، هیچ استابتذال با شعار دینمغز ابزار بقای برتر مادیذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تنباید صبر کرد آتش را بعد سفرنامه سفر به بم و جنوب تلاش ها برای کشف منابع جدبیشتر کمردردها نیازی به هدف یکسان، در مسیرهای متعلم و ادراک فقط مشاهده ی منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر دپاکین بر بیماری مکتاب، سفری به تاریخجریان انرژی در سیستم های مرز بین انسان و حیوان کجاآب زندگی است قسمت سومدیدگاه نارسای دوگانه ی مدژا وو یا اشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانمغط یک گیرنده استرویا و واقعیتاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا پس از بیدار شدن از خوسندرم گیلن باره به دنبال تنها در برابر جهانبحثی جالب درباره محدودیتوقتی تو از یاد گرفتن باز عامل کلیدی در کنترل کارآمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر درجه حرارت بر عملکگمان میکنی جرمی کوچکی در حل مشکلمطالبی در مورد تشنجافت فشار خون ناگهانی در وداروهای مصرفی در ام اسابزار بقای موجود زنده از نقش اتصالات بین سلولهای روزه داری سلول های بنیاداز تکینگی تا مغز، از مغز نشانه های پروردگار در جهسیاره ی ابلهانتو در میانه ی جهان نیستی بخش دیگری در وجود انسان هواقعیت های متفاوتمقالاتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاریخ همه چیز را ثبت کردهگذشته را دفن کنحس و ادراک (قسمت دوم )مغز چگونه صداها را فیلتر التهاب شریان تمپورالداروی ضد چاقیابزارهای بقای از نخستین نقش غذاها و موجودات درياریواستیگمیناستفاده از مغز، وزن را کمهمیشه اطمینان تو بر خدا بساختار فراکتال وجود و ذهتوهم بی خداییبرخی نکات از گاید لاین پرواکسن دیگری ضد کرونا از دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتربیت کودکان وظیفه ای مهپیوند اندام از حیوانات بحس و ادراک قسمت پنجماندوه در دنیا استدر هر سوراخی سر نکناحیای بینایی نسبی یک بیمنه جنگ و نه خونریزیرابطه تشنج و اوتیسماصول توسعه ی یک ذهن کاملفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش فوق العاده، هر فرد اسسردرد میگرن در کودکانتیروفیبان موثر در سکته ی بررسي علل احتمالي تغيير وزوز گوشموسیقی نوتظاهر خوابیده ی مادهپرواز از نیویورک تا لوس آحس و ادراک قسمت سیزدهمانسانیت در هم تنیده و متصدرمان پوکی استخوانادراک ما درک ارتعاشی است نورون های ردیاب حافظهزمان چیستبه قفس های سیاهت ننازقلب و عقلهوش مصنوعی از عروسک بازی شیشه ی بازالتی و سیلیکونتکامل زبانبعد از کروناژنها نقشه ایجاد ابزار هوما از اینجا نخواهیم رفتجنسیت و تفاوت های بیناییآنان که در قله اند هرگز خخونریزی مغز در سندرم کووای آنکه نامش درمان و یادشدرک فرد دیگر و رفتارهای اارتباط شگفت مغز انسان و فچگونه هوشیاری خود را توسزیباترین چیز در پیر شدنبی نهایت در میان مرزهاشبیه سازی میلیون ها جهان قدرت کنترل خودهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر کنگره بین المللی سردرد دجهان یکپارچهمبانی ذهنی سیاه و سفیدآیا هوش سریعی که بدون احسخدا موجود استایا تکامل هدفمند استدرختان اشعار زمیناز نظر علم اعصاب یا نرووسنگاه دوبارهزبان و شناخت حقیقت قسمت اتفاوت ها و تمایزها کلید ببیماری تی تی پیهوشمندی کیهانضرورت زدودن افکارلرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیهانِ هوشیارِ در حال یاجهش های ژنتیکی مفید در سامداخله ی زیانبار انسانآیا جهان ذهن و افکار ما مدندان ها را مسواک بزنید تابداع دی ان ای بزرگترین دمغز ابزار برتر بقاذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تنبرو و انرژی مداومسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاش هایی در بیماران قطع با هوش مصنوعی خودکار روبهدف از تکامل مغزعلم و روحمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر داروهای ضد التهاب کتابخانهجریان انرژی در سیستم های مرز جدید جستجو و اکتشاف، آب، زندگی است(قسمت پنجم)دژاوو یا آشناپنداریابزار بقا از نخستین هماننقش قهوه در سلامتیرویا و کابوساز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ارتعاش بسیار مهم استسندرم پیریفورمیستنبیه چقدر موثر استبحثی در مورد نقش ویتامين ویتنام نوعی کرونا ویروس عادت همیشه خوب نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر درجه حرارت بر عملکگنجینه ای به نام ویتامین حلقه های اسرارآمیزمطالعه ای بیان میکند اهدافت هوشیاری به دنبال کاهداروهای ام اسابزار بقای موجود زنده از نقش تیروئید در تکامل مغزروزهای سختاز تکینگی تا مغز، از مغز نظام مثبت زندگیسیاره ابلهانتوقف؛ شکستبخشیدن دیگران یعنی آرامشواقعیت و مجازتاثیر ویتامین دی بر بیمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های اسکیزوفرنی(جنوگربه شرودینگر و تاثیر مشحس و ادراک قسمت 67مغز ناتوان از توجیه پیداامیوتروفیک لترال اسکلروداروی ضد چاقیابزارهای دفاعی و بقای مونقش غذاها و موجودات درياریاضیات یک حس جدید استاستفاده از هوش مصنوعی در همیشه داناتر از ما وجود دساختار شبکه های مغزی ثابتوهم تنهاییبرخی نرمش ها برای زانوواکسن سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترجمه ای ابتدایی از اسراپیوند سر آیا ممکن استحس و ادراک قسمت پنجاهاندوه دردی را دوا نمیکنددر والنتاین کتاب بدید هماحساس گذر سریعتر زمانچه زیاد است بر من که در ایرادیوی مغز و تنظیم فرکاناصول سلامت کمرفتون های زیستیهوش مصنوعی می تواند بر احسردرد و علتهای آنتکنولوژی جدید که سلول هابررسی و اپروچ جدید بر بیمیک پیام منفرد نورون مغزی موسیقی هنر مایع استتظاهری از ماده است که بیدپروتز عصبی برای تکلمحس و ادراک قسمت ششمانسان، گونه ای پر از تضاددرمان پوکی استخوانادغام میان گونه های مختلنوروپلاستیسیتی چیستزمان و مکان، ابعاد کیهان به مغز خزندگان خودت اجازقلب دروازه ی ارتباطهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل زبانژنها ، مغز و ارادهما اشیا را آنطور که هستندجهل مقدسآنزیم تولید انرژی در سلوخواندن ، یکی از شستشو دهنایمپلانت مغزی کمک میکند درک نیازمند شناخت خویش اارتباط شگفت انگیز مغز انچگونه واکسن کرونا را توززیباترین چیز در افزایش سبی ذهن و بی روحشبیه سازی سیستم های کوانقدرت انسان در نگاه به ابعهوش مصنوعی به شناسایی کاتاثیر نگاه انسان بر رفتاکنترل همجوشی هسته ای با هجهان کنونی و مغز بزرگتریمباحث مهم حس و ادراکآیا هشیاری کوانتومی وجودخدای رنگین کمانایجاد احساساتدرد باسن و پا به دلیل کاهاز نظر علم اعصاب اراده آزنگاهی بر قدرت بینایی درازبان و شناخت حقیقت قسمت دتفاوت ها را به رسمیت بشنابیماری دویکهوشیاری و وجودضررهای مصرف شکر و قند بر لرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیست هیداتید مغزجهش های ژنتیکی غیر تصادفمدارک ژنتیکی چگونه انسانآیا جهش های ژنتیکی، ویرودو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار هوش در حال ارتقا ازمغز از بسیاری حقایق می گرذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاشی برای درمان قطع نخابا تعمق در اسرار ابدیت و هدف از خلقت رسیدن به ابزاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر داروی ضد تشنج سدیم کجای مغز مسئول پردازش تججستجوی متن و تصویر به صورمزایای شکلات تلخ برای سلآثار باستانی تمدن های قددگرگونی های نژادی و تغییابزار بقا از نخستین هماننقش مهاجرت در توسعه نسل ارویا و خبر از آیندهاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا بیماری های تخریبی مغسندرم پس از ضربه به سرتهدیدهای هوش مصنوعیبحثی در مورد نقش کلسیم و ویتامین E برای فعالیت صحعادت کن خوب حرف بزنیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر درجه حرارت بر عملکگویید نوزده و ایمنی ساکتحمله ویروس کرونا به مغزمعماری، هندسه ی قابل مشاافتخار انسانداروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقای موجود زنده از نقش حفاظتی مولکول جدید دروش مقابله مغز با محدودیاز تکینگی تا مغز، از مغز نظریه ی تکامل در درمان بیسیاره ابلهانتولید مثل اولین ربات های بخشش، عقلانی یا غیر عاقلواقعیت و انعکاسصفحه اصلیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های بیماری پارکینسوگزیده ای از وبینار یا کنفحس و ادراک قسمت 74مغز و اخلاقامید نیکو داشته باش تا آنداروی ضد تشنج با قابليت تابعاد و نیازهای تکاملینقش غذاها و موجودات درياریسدیپلام تنها داروی تایاستفاده از انرژی خلاهمیشه راهی هستسازگاری با محیط بین اجزاتوهم جدایی و توهم علمبرخی نرمش های گردنواکسن سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترس و آرمان هاپیوند سر، یکی از راه حلهاحس و ادراک قسمت پنجاه و یاندوهگین نباش اگر درب یا در یک فراکتال هر نقطه مرکاحساسات کاذبنه عدم مطلق بلکه عدم با قراز تغییراضطراب و ترسفروتنی و غرورهوش مصنوعی و کشف زبان هایسردرد تنشنتکنولوژی جدید که سلول هابررسی ژنها در تشخیص بیمایک پیشنهاد خوب برای آسان میهمانهای ناخوانده عامل تعداد کلی ذهن ها در جهان پرورش مغز مینیاتوری انساحس و ادراک قسمت شصت و هشتانعطاف پذیری مکانیسمی علدرمان ام اس(مولتیپل اسکلادغام دو حیطه علوم مغز و نوروز یا روز پایانیزمان و صبربه نقاش بنگرقلب روباتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل زبان انسان از پیشیژنهای مشترک بین انسان و وما به جهان های متفاوت خودجهان فراکتالآینه در اینهخواب سالم عامل سلامتیایمپلانت نخاعی میتواند ددرک و احساسارتباط شگفت انگیز مغز انچگونه آن شکری که می خوریمزیر فشار کووید چه باید کربی شرمیشبکه های مصنوعی مغز به درقدرت ذهنهوش مصنوعی در کامپیوترهاتاثیر نگاه انسان بر رفتاکنترل جاذبهجهان کاملی در اطراف ما پرمجموعه های پر سلولی بدن مآیا واکنش های یاد گرفته وخدایی که ساخته ی ذهن بشر ایرادهای موجود در خلقت بدردی که سالهاست درمان نشاز نظر علم اعصاب اراده آزنگاهی بر توانایی اجزاي بزبان و شناخت حقیقت قسمت ستفاوت های بین زن و مرد فقبیماری دیستروفی میوتونیهوشیاری کوانتومیضررهای شکر بر سلامت مغزلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیست کلوئید بطن سومجهش تمدنی عجیب و شگفت انسمروری بر تشنج و درمان هایآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجدو بیماری روانی خود بزرگ ابزار بقا از نخستین همانمغز به تنهایی برای فرهنگ رفتار مانند بردهاز تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیسفری به آغاز کیهانتلاشی تازه برای گشودن معبالاترین هدف از دولتهر چیز با هر چیز دیگر در تعلم به ما کمک میکند تا مومنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر مغزکرونا چه بر سر مغز می آورجستجوی هوشیاری در مغز مامسمومیت دانش آموزان، قماآرامش و دانش