دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

استخوان های کشف شده، ممکن است، نشان دهد نئاندرتال ها سخن می گفتند

استخوان های کشف شده، ممکن است، نشان دهد نئاندرتال ها سخن می گفتند.

در مورد قدرت های زیاد نئاندرتال ها و مغز بزرگتر آنها سخن بسیار گفته شده است. با توجه به مغز بزرگتر، این انتظار هم هست که قابلیت های خاصی در تکلم داشته باشند.

ابراز کلمات خاص و توانایی در ادای حروف و صداها، قابلیت مهمی است ولی مهمتر از آن قدرت درک طرف مقابل است، حتی اگر صدایی از طرف مقابل در نیاید و این توانایی، بخش مهمی را از کلام(language) تشکیل می دهد. بدون این توانایی هرچقدر هم صداهای قشنگ از دهان خارج شود، کمکی به ساختار اجتماعی و تبادلات افراد ندارد.

کشف استخوان دو اینچی 60 هزار ساله در غاری در فلسطین- که در مجله نیچر انگلستان منتشر شد- نشان داد، پیشینیان وحشی انسان جدید، نئاندرتال، شاید قابلیت فیزیکی برای صحبت کردن داشتهاند.

نئاندرتال تا انسان ها ی امروزی (عکس)

نتیجه- که توسط گروهی از دانشمندان باستانشناس اسراییل، فرانسه و آمریکا منتشر شد- واکنش زیادی را از طرف دیگر دانشمندان داشته است و چالش های زیادی را در مورد منشأ و تکامل قدرت تکلم انسان ایجاد کرده است. اما باروخ ارنسبرگ و همکاران او، فسیلی را به شکل U در غاری در فلسطین پیدا کردند که مشابه استخوان هیویید در انسان جدید است. این چه چیزی را نشان میدهد؟ این، نشان میدهد دستگاه تکلم طی شصت هزار سال اخیر تغییر کمی کرده است.

ظرفیت تکلم

این پژوهشگران در مقاله ای در مجله نیچر میگویند، ما نتیجه گرفتیم پایه ظرفیت های کلامی انسان جدید در دوره پالئولیتیک میانی معروف به دوره سنگی از دو میلیون سال تا نه هزار سال قبل، تکامل یافته است. توانایی برای صحبت، فرمان دادن، ارتباط برقرار کردن و صدا درآوردن در پاسخ به احساسات، یکی از پیچیده ترین امکانات برجسته انسان است. برای سالها تصور میشد تکلم، مشخصه ای است که انسان جدید را از پیشینیان او جدا میکند.(باید توجه داشت تکلم، مشخصه انسان جدید است ولی نه تکلم به معنی صدا در آوردن!

صدا در آوردن و تقلید صداها کار طوطی و مرغ مینا هم هست. آنچه انسان را از حیوان در تکلم متمایز میکند، قدرت درک انسان است.

قدرت درک سخن طرف مقابل و بالاتر از آن قدرت درک احساسات و عواطفی که اطرافیان در ذهن خود دارد(هوش عاطفی) از مهمترین قدرت هایی است که خاص انسان جدید است و حتی در پیشینیان انسان نیست.)

مزیت ژن‌های انسان نئاندرتا‌ل برای انسان اروپایی | دانش و محیط زیست | DW | 02.04.2014

در سالهای اخیر، باستان شناسان و متخصصان آناتومی و متخصصان زبان و دیگران، در اروپا نتیجه گیری کرده اند اجزای فیزیکی ای- که برای زبان کلامی پیچیده، لازم است، ساختمان کلامی، زبان، و عضلات مرتبط باید طی 300000 تا 400000 سال اخیر، ایجاد شده باشد.

پژوهشگران نتایج خود را بر اساس بازسازی وسیع استخوان های سر و جمجمه فسیل های پیش انسان ها و انسان های نخستین به دست آوردند و آنها بافت نرمی را- که ممکن است استخوان ها را در بر بگیرد- با محاسبات کامپیوتری بازسازی کردند.

دکتر ادموند اس. کرلین پروفسور آناتومی در دانشگاه پزشکی یال میگوید: آنچه باروخ کرد، در ارتباط با تئوری کامل تکامل یک استخوان کوچک است. منتقدان زمانی را در بیان شک و تردید خود در مورد این مطالعه جدید، هدر ندادند.

دکترجفری تی. لیتمنپروفسور آناتومی در دانشگاه پزشکی سینایی در نیویورک میگوید: این نخستین و اولین فسیل از این نوع است که ما در فسیل های پیش انسان ها پیدا کرده ایم. همه آنچه ما می دانیم آنکه همه استخوان های هیوئید، ممکن است مشابه هم باشند.

از نظر فیلیپ لیبرمنپروفسور علوم زبانی و شناختی در دانشگاه برون، همه پستانداران دارای استخوان هیوئید هستند که مانند استخوان باقی مانده انسان است با اینحال مشخص است که بیشتر پستانداران مشابه انسان سخن نمیگویند.اگر ما استدلال این باستان شناسان را بپذیریم ما تایید میکنیم که خوکها مانند انسان سخن میگویند و ممکن است شواهدی در مورد ممنوعیت خوردن خوک برای ما فراهم کند! در زمان قدیمی تر و شادتر گذشته ممکن است در اسراییل خوکها سخن می گفتند.لیبرمن میگوید.(بیان عباراتی این چنینی، از بی توجهی به حقیقت تفاوت بین انسان و حیوان در دانشمندان معاصر پرده بر میدارد. در قسمت های بالاتر بیان شد، آنچه کلام انسان را از حیوان متمایز میکند قدرت بیان و ابراز عبارتها نیست بلکه عمق قدرت درک است.

حتی تفاوتهای انسان و حیوان به این هم خلاصه نمیشود آنچه حقیقتا انسان را از حیوان متمایز میکند، قدرت انسان بر شناختی فراتر از شناخت های مادی و رها کردن تمایلات جسمانی و دست کشیدن از ژنهای خودخواهی است که عالم حیوانی را اسیر زمین کرده است. توصیه میشود به فصل پنجم کتاب توهم بی خدایی نوشته سید احمد الحسن مراجعه شود.)

پژوهشگران اعتقاد دارند، نئاندرتال و دیگر پیشینیان انسان میتوانستند صدا تولید کنند و با این صدا با هم مرتبط شوند. حیوانات. دیگر هم میتوانند چنین کنند. موضوع اینجاست که چگونه آنها میتوانند بخش وسیعی از صداهای تولید

ی انسان را تولید کنند و میتوانند تکلم پیچیده انسان را ایجاد نمایند. کرلین میگوید: نخستین مسیر تکاملی انسان در فسیل ها در 300000 سال قبل رخ داد .. مدارک بسیار آشکار است: شکل جمجمه و طول آرواره پایین .. و قبل از همه مسیر تکلمی، مشابه میمون های نخستی یا کودک بود.

یکی از جنبه های جالب مسیر تکلمی انسان، آن است که در طول زمان تغییر میکند. در زمان تولد، مسیر کلامی در کودک مشابه این مسیر، در گربه یا سگ است یعنی میتواند صداهای محدودی را ایجاد کند و میتواند همزمان تنفس و بلع کند. در یک سالگی، حنجره پایین می آید و مشابه صداهایی میشود که بچه کم سن در می آورد.

ولی انسان بالغ هزینه زیادی را برای تولید صدا میپردازد، چون همزمان نمیتواند بلع و تنفس کنند. انسان ممکن است خیلی راحت غذا را آسپیره کند و بمیرد.(دشواری تکلم پیچیده، کاملا در دستگاه تکلمی انسان آشکار است.) ساختارها و مدل های کامپیوتری سر و گردن و ساختارهای دهان، مدارک قانع کننده ای از تکامل برجسته در ساختار صوتی ارائه میدهد.

لیتمن میگوید. باروخ و همکاران او چیزی پیدا نکردند آنها فقط اعلامیه هایی دادند. در علوم، تو نباید فقط چیزی را بگویی بلکه باید آن را مشاهده کنی. قرن نوزدهم و علوم زمان گذشته است.

در یک مکالمه تلفنی از اتاق خودش در دانشگاه یال، کرلین با باروخ کمتر محترمانه سخن میگوید: این یک پسر خرفت است و اعتراف می کند او چیزی کمتر، از چاپلوسی و تملقی- که باروخ زودتر از کتاب او در سال 1987 نوشته است و تکامل دستگاه تکلی انسان را توضیح میدهد- شگفت زده شده است. در یک مقاله در مجله American scientist، باروخ فرضیه های کرلین را ناکامل و نتیجه او را ناجور میداند و توصیف میکند این کتاب اختلالات آناتومی دارد. کرلین میگوید: اشتباهاتی در کتاب آناتومی من پیدا کرده است .. خدای من! من 35 سال استاد آناتومی در اینجا بوده ام.

خشونتی که این دانشمندان در این زمینه با آن بر هم می تازند، در مقایسه با کسانی که در میانه پژوهش در زمینه تکامل راه های صوتی هستند، سابقه نداشته است. یکی از علل، آن است که نزاع و اختلاف در زمینه تکلم انسان، بخشی از چالش بزرگتری است که آیا نئاندرتال ها واقعا از پیشینیان انسان مدرن هستند یا نه. در پس این اختلاف، یک چالش بزرگتر وجود دارد که کجا و چگونه پستانداران پیش از تاریخ شبیه میمون، انتقال خود را به سوی انسان جدید انجام دادند.

از یک سو گروهی تصور میکنند انسان جدید در یک مکان، احتمالا آفریقا ارتقا و تکامل یافت و از آنجا به نقاط دیگر جهان مهاجرت کرد. این گروه مهاجر با توجه به شرایط محیطی- که با آن مواجه شدند- نژادهای مختلفی را به وجود آوردند. در سوی دیگر دانشمندانی مانند باروخ هستند که تصور میکنند انسان جدید همزمان و مستقل از هم در مناطق مختلف آفریقا اروپا و آسیا، پدیدار شدند.

https://www.latimes.com/…/la-xpm-1989-04-27-mn-1628-story.h…

آنچه جالب به نظر میرسد تلاش دانشمندان در کشف توانایی هایی است که پیش انسان ها داشتهاند. این توانایی ها در بسیاری از موارد کمتر از انسان جدید نیست(بدون توجه به نتایج این آزمون در مورد زبان) و قبلا در مقالات متعددی در مورد نئاندرتال ها در این کانال، به آن پرداخته شد. شاید تفاوت بین انسان و پیش انسان و حیوان، آنقدرها آسان نباشد!!انسان های نئاندرتال


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ضایعات در عصب زیر زبانیگلوئونمرکز خنده در کجای مغز استبعد از کروناآیا پیدایش مغز از روی تصاحس و ادراک قسمت بیستمتکامل جریان همیشگی خلقتدانشمندان اولین سلول مصننقش غذاها در کاهش دردهای انسان یک کتابخانه استنخاع درازتر یا کوتاهتر کترجمه ای ابتدایی از اسراابعاد بالاتردرختان چگونه بر تشکیل ابقطره قطرهزمین در برابر عظمت کیهانهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تمیدان های کوانتومی خلاورزش و میگرنبیداری و خواب کدام بهتر اسکته ی مغزی در جوانانجهان یکپارچهطبیعت بر اساس هماهنگیگاهی لازم است برای فهم و مسمومیت دانش آموزان، قماتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا دلفین ها میتوانند باحساسیت روانی متفاوتتئوری تکامل در پیشگیری و داروی تشنجی دربارداریچند جهانی و علماولین تصویر در تاریخ از سچرا به هم اعتماد نمیکنیمتشخیص آلزایمر سالها قبل احساس گذر سریعتر زمانذهن هوشیار در پس ماده ی ملرزش عضله یا فاسیکولاسیوزندگی و داراییهوش بشری تهدید برای بشریاستفاده از هوش مصنوعی در مانند آب باشیادگیری مهارت های جدید دباور و کیهان شناسیسازگاری با محیط بین اجزاجهان، تصادفی نیستعلم راهی برای اندیشیدن اپنج اکتشاف شگفت آور در مومطالعه ای بیان میکند اهدتلاشی برای درمان قطع نخاآتاکسیخواص فلفل سبزتاثیر کلام در آیات کلام بداروی ضد چاقیچهار ساعت پس از کشتار خوکایمپلانت نخاعی میتواند دنسبت ها در کیهانتعامل انسان با هوش مصنوعاداراوون تنها داروی تاییرفتار وابسته به شکلمننژیتزیرفون داروی ضد ام اسهوشیاری و وجوداصل علت و تاثیرکل اقیانوس در یک ذرهبترس از اینکه کسی، به درگسرکه انگبین عسلی مفید برجاذبهعادت کن خوب حرف بزنیپیوند سر برای چه بیمارانمغز مانند تلفن استتنفس بدون اکسیژنآزار حقیقیخودروهای هیدروژنیتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر هم تنیدگی مرزها و بی مفلج دوطرفه عصب 6 چشمنوار عصب و عضله برای تاییایا این جمله درست است کسیهم نوع خواری در میان پیشیارتباط بین هوش طبیعی و هورویا و واقعیتمنابع انرژی از نفت و گاز اعتماد به خودزبان و شناخت حقیقت قسمت چهاوکينگ پیش از مرگش رسالکنگره بین المللی سردرد دبحران ذهن فیلمی قابل تامسعی کن به حدی محدود نشویحقیقت افرادتو انسانی و انسان، شایستعصب سیاتیکپایان، یک آغاز استمغز انسان برای شادمانی طافت هوشیاری به دنبال کاهخدای رنگین کمانتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر میدانی مصیبت بزرگتر در عید نوروز مراقب تصادف فاجعه ی جهل مقدسنوشیدن چای برای مغز مفید همیشه، آنطور نیست که هستاز نخستین همانند سازها تروزه داری متناوب، مغز را منبع هوشیاری کجاست قسمت به نادیدنی ایمان بیاورسفر دشوار اکتشافهشت توصیه برای کاستن از دکودکان گذشته به آینده فکبرین نت به جای اینترنتشکل پنجم مادهپرورش مغز مینیاتوری انساحکمت الهی در پس همه چیزتولید سلولهای جنسی از سلمغز در تنهایی آسیب میبینالگو و عادت را بشکن و در ادل به دریا بزنتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین هماندرمان آرتروز با ورزش موضفرار در فرار از میزبان، دچگونه واکسن کرونا را توزروش صحبت کردن در حال تکامهنر رها شدن از وابستگیاز تکینگی تا مغز و از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین E در چه مواد غذایبهبود حافظه پس از رخدادهسلول عصبی، در محل خاص خودشاید درست نباشدکاهش سن بیولوژیکی، تنها برخی اختلالات عصبی مثانهآن چیزی که ما جریان زمان حس و ادراک (قسمت اول )توهم جسمدو برابر شدن خطر مرگ و مینقش مرکز تنفس سلولی در بیامیدوارینگاه از بیرون مجموعهتاریکی خواهد ترسیدابزار بقا از نخستین هماندرمان سرگیجه بدون نیاز بقله برای دیدن نه برای به ریشه های اخلاقهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمنتظر نمان چیزی نور را بهواقعیت و مجازبیماری های میتوکندریسندرم جدایی مغزتغییرات منطقه بویایی مغزشربت رب انارکریستال هامخچه ، فراتر از حفظ تعادلبررسی ژنها در تشخیص بیماآیا فراموشی حتمی استحس و ادراک قسمت هفتمتیک و اختلال حرکتیدیدن خدا در همه چیزنقش حیاتی تلومر دی ان آ دانتظار گذر تندباد؟چاالش ها در تعیین منبع هوترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقای موجود زنده از درک نیازمند شناخت خویش اقارچ بی مغز در خدمت موجودرابطه تشنج و اوتیسمهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تموجودات مقهور ژنها هستندواکسن اسپایکوژن ضد کرونابیماری دویکسیاهچاله و تکینگی ابتدایجنسیت و تفاوت های بیناییجهل مقدسضرورت زدودن افکارگمان میکنی جرمی کوچکی در مرگ چیستبعد از کروناآیا آگاهی پس از مرگ از بیحس و ادراک قسمت دهمتکامل داروینی هنوز در حادانشمندان تغییر میدان مغنقشه مغزی هر فرد منحصر بهانسان باشنخستین تمدن بشریترس و آرمان هااتفاق و تصادفدرختان اشعار زمینلمس کوانتومیزمین زیر خلیج فارس تمدنی هوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز تکامل تا مغز، از مغز تمیدان بنیادین اطلاعاتورزش بهترین درمان بیش فعبیرون اصل است یا درونسال سیزده ماههجهان کنونی و مغز بزرگتریطعمه ی شبکه های ارتباط اجگاهی مغز بزرگ چالش استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا دست مصنوعی به زودی قاخفاش کور و انسان بینا؟تئوری جدید، ویران کردن گداروی جدید ALSچند روش ساده برای موفقیتاولین دارو برای آتاکسی فچرا بیماری های تخریبی مغتشخیص ایدزاحساسات کاذبذهن و زندگیلزوم گذر انسان از حدها و زندگی بی دودهوش در طبیعتاستفاده از انرژی خلاماه رجبیادگیری هوش مصنوعی، عمیقباید از انسان ترسیدستم با شعار قانون بدترین جهش های ژنتیکی مفید در ساعلم ساختن برج های چرخانپول و شادیمعمای اخلاقی قطارتلاشی تازه برای گشودن معآتاکسی فریدریشخواص منیزیمتاثیر کپسول نوروهرب بر نداروی ضد چاقینون و القلمایمپلانت استخوانی در آسینسبت طلایی، نشانه ای به ستعداد کلی ذهن ها در جهان ادب برخورد با دیگرانرفتار اجتماعی انسان، حاصمن، ما یا چی؟زیرک ترین مردمهوشیاری و افسردگیاصل عدم قطعیت از کوانتوم کلمات بلند نه صدای بلندبحتی علمی درباره تمایل بسرگیجه از شایعترین اختلاجاذبه و نقش آن در شکلگیریعادت کردن به نعمتپیوند سر، یکی از راه حلهامغز مادران و کودکان در زمآزار دیگری، آزار خود استخورشید مصنوعیتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر هم تنیدگی کوانتومیفن آوری های جدید علیه شنانوار عصب و عضله تعیین محلایا ابزار هوشمندی یا مغز همه چیز موج استارتباط شگفت مغز انسان و فرویا و کابوسمنابع انرژی از نفت و گاز اعتماد بی موردزبان و شناخت حقیقت قسمت اهاوکينگ پیش از مرگش رسالکنترل همجوشی هسته ای با هبخش فراموش شده ی حافظهشلیک فراموشیحقیقت انسانتو با همه چیز در پیوندیعضلانی که طی سخن گفتن چقدپاکسازی مغزمغز انسان رو به کوچک تر شافتخار انسانخدایی که ساخته ی ذهن بشر تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نیروی مغناطیس نباشد درمان نگهدارنده ی اعتیادفارغ التحصیلان، فقیر و دنوعی سکته مغزی ، وحشتناک همکاری یا رقابتاز نخستین همانند سازها تروزه داری و التهاب زیانبمنبع هوشیاری کجاست قسمت به هلال بنگرسفرنامه سفر به بم و جنوب و هر کس تقوای خدا پیشه کنکودکان خود را مشابه خود تبرای یک زندگی معمولیپرکاری تیروئیدحافظه میتواند بزرگترین دتولترودینمغز را از روی امواج بشناسالگوی بنیادین و هوشیاریدلایلی که نشان میدهد ما بتاثیر رو ح و روان بر جسمابزار بقا از نخستین هماندرمان ام اس(مولتیپل اسکلفرد موفقچگونه آن شکری که می خوریمروشهای نو در درمان دیسک بهنر، پر کردن است نه فحش داز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین کابهداشت خوابسلولهای ایمنی القا کنندهشایسته نیست در جیب خود قرکایروپاکتیک چیستماست مالیبرخی اصول سلامت کمرآنچه می دانم، آنچه را میخحس و ادراک (قسمت دوم )توهمات و شناخت حقیقتدو داروی جدید برای میاستنقش نگاه از پایین یا نگاهامیدواری و مغزنگاه از دور و نگاه از نزدتاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقا از نخستین هماندرمان سرگیجه بدون نیاز بقله سقوطرژیم های غذایی و نقش مهم هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمنتظر نتیجه ی کارهایت باواقعیت و انعکاسبیماری های مغز و اعصاب و سندرم دزدی ساب کلاوینتغییرات مغز پس از 40 سالگیشربت ضد خلطکریستال زمان(قسمت اولمخچه ابزاري که وظیفه آن فبررسی بیماری التهابی رودآیا ممکن است موش کور بی محس و ادراک قسمت هفدهمتیکاگرلور داروی ضد انعقادیدگاه نارسای دوگانه ی منقش خرچنگ های نعل اسبی درانحراف و حقیقتنابینایی در نتیجه ی گوشی تروس جریان انرژیابزار بقای موجود زنده از درک و احساسقبل و بعد از حقیقترادیوی مغز و تنظیم فرکانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز- از مغز مورد نادر همپوشانی دو بیواکسن دیگر کرونا ساخته شبیماری دیستروفی میوتونیسیاهچاله ی منفرد یا سیاهبیماری سلیاکسیاهچاله ی تولید کنندهجهان فراکتالضرب المثل یونانیگنجینه ای به نام ویتامین مرگ و میر پنهانبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا امکان بازسازی اندامهحس و ادراک قسمت دوازدهمتکامل داروینی هنوز در حادانشمندان روش هاي جدیدی نقشه های مغزی جدید با جزیانسان جدید از چه زمانی پانخستین تصویر از سیاهچالهترسان نیستیاتوبان اطلاعات و پلِ بیندرد و درسلووفلوکساسینزمان چیستهوش مصنوعی به شناسایی کااز تکامل تا مغز، از مغز تمیدازولام در درمان تشنج ورزش در کمر دردبیست تمرین ساده برای جلوسانسور از روی قصد بسیاری جهان کاملی در اطراف ما پرظهور امواج مغزی در مغز مصگاهی جهت را عوض کنمسئول صیانت از عقیده کیستقلید از روی طبیعتآیا رژیم غذایی گیاهی سلاخفاش با شیوع همه گیری جدیتا 20 سال آینده مغز شما به داروی جدید s3 در درمان ام چندین ماده غذایی که مانناولین دروغچرا حیوانات سخن نمی گوینتصویر خورشید یا خود خورشاخلاق و علوم اعصابذهن و شیمی بدنلزوم سازگاری قانون مجازازندگی در جمع مواردی را برهوش عاطفی قسمت 11استفاده از سلول های بنیاماپروتیلینیادگرفتن، آغاز حرکت است بابا زود بیاستم، بی پاسخ نیستجهش های ژنتیکی غیر تصادفعلایم کمبود ویتامین E را پول و عقیدهمعماری، هندسه ی قابل مشاتلاشی جدید در درمان ام اسآتاکسی مخچه ای خودایمنخواص میوه ی بهتاثیر کپسول نوروهرب بر تداروی ضد تشنج با قابليت تنوآوری ای شگفت انگیز دانایمان به رویانشانه های گذشته در کیهان تعذیه ی ذهنادراک ما درک ارتعاشی است رقیبی قدرتمند در برابر ممنابع انرژي پاک سرچشمه حزیست شناسی کل در جزء فراکهوشیاری کوانتومیاصل، روان و نفس استکلوزاپین داروی ضد جنونبحث درباره پیدایش و منشا سرگردانیجبران از دست رفته هاعادت بد را ترک کنپیوندهای پیچیده با تغییرمغز چون ابزار هوش است دلیآسيب میکروواسکولاریا آسخوش قلبی و مهربانیتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر هم تنیدگی کوانتومی و پفناوری هوش مصنوعی نحوه خنوار عصب و عضله در مطب دکایا بیماری ام اس (مولتیپهمه چیز و هیچ چیزارتباط شگفت انگیز مغز انرویا و خبر از آیندهمنابع انرژی از نفت و گاز اعتیاد و تلاش های درمانی زبان و شناخت حقیقت قسمت دهدف یکسان و مسیرهای مختلکنترل جاذبهبخش های تنظیمی ژنومشلیک فراموشیحقیقت اشیاتو با باورهایت کنترل میشغم بی پایانپارادوکس ها در علممغز انسان رو به کوچکتر شدافراد آغاز حرکت خودشان رخدایا جز تو که را دارمتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسدرمان نابینایان آیا ممکنفاصله ها در مکانیک کوانتنیوالینهمانند سازی در انساناز نشانه ها و آثار درک شدروزه داری و بیمار ی ام اس منبع هوشیاری کجاست قسمت به کدامین گناه کشته شدندسفرنامه سفر به بم و جنوب وفور و فراوانیکودکان را برای راه آماده برای پیش بینی آینده مغز دپراسینزوماب در پارکینسوحافظه های کاذبتومورها و التهاب مغزی عامغز زنان جوانتر از مغز مرالگوبرداری از طبیعتدنیا فریب و سرگرمیتاثیر روده بر مغزابزار بقا از نخستین هماندرمان با سلول های بنیادیفرد یا اندیشهروشهای شناسایی قدرت شنواهوموارکتوس ها ممکن است داز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین کا و استخوانبهداشت خواب، رمز حافظه ی سلولهای بنیادی مصنوعی درشادی، پاداش انجام وظیفهکار امروز را به فردا نیندماست مالی با هوش انسانیبرخی اطلاعات روانشناسی مآنچه ناشناخته است باید شحس و ادراک قسمت 67توکل بر خدادو سوی واقعیتنقش نظام غذایی در تکامل مامیدی به این سوی قبر نیستنگاه از درون قفس یا بیرونتاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقا از نخستین هماندرمان سرگیجه بدون داروقلب های سادهرژیم های غذایی و نقش مهم هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمنتظر زمان ایده آل نشوواقعیت تقویت شدهبیماری های ژنرالیزه ی عصسندرم سردرد به دلیل افت فتغییرات آب و هوایی که به شش مرحله تکامل چشمکریستال زمان(قسمت دوم)مخچه تاثیر گذار بر حافظهبررسی سیستم تعادلی بدن اآیا ما کالا هستیمحس و ادراک قسمت هجدهمتیروفیبان موثر در سکته ی دیروز و امروزنقش داروهاي مختلف معروف اندوه در دنیا استناتوانی از درمان برخی ویتری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از درک کنیم ما همه یکی هستیمقبل از آغازراز تغییرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز- از مغز موسیقی نوواکسن دیگری ضد کرونا از دموسیقی هنر مایع استواکسن سرطانبیماری شارکو ماری توثسیاهچاله، سیاه خالص یا پجهان قابل مشاهده بخش کوچضربه مغزی در تصادف رانندگوهر با نظر دیگران سنگ نممرگ و میر بسیار بالای ناشبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا انسان با مغز بزرگش اخحس و ادراک قسمت سومتکامل داروینی هنوز در حادانشمندان روشی برای تبدینقشه با واقعیت متفاوت اسانسان خطرناکترین موجودنخستین روبات های زنده ی جتزریق قیچی ژنتیکی کریسپراتوسوکسیمایددرد باسن و پا به دلیل کاهلوب فرونتال یا پیشانی مغزمان و مکان، ابعاد کیهان هوش مصنوعی تعاملیاز خود رها شومکان زمان یا حافظه زمانوزن حقیقی معرفت و شناختبیش از نیمی از موارد انتقسانسور بر بسیاری از حقایجهان پیوستهظرف باید پر شود چه با چرک گذر زمان کاملا وابسته به مسئولیت جدیدتقلید از طبیعتآیا رژیم غذایی گیاهی سلاخلا، حقیقی نیستتا بحر یفعل ما یشاداروی جدید لنفوم و لوکمیچندجهانیاولین سلول مصنوعیچرا حجم مغز گونه انسان درتصویر در هم تنیدگی کوانتاخلاق پایه تکامل و فرهنگذهن پر در برابر آگاهیلزوم سازگاری قانون مجازازندگی در سیاهچالههوش عاطفی قسمت نهماستفاده از سلول های بنیاماجرای جهل مقدسیادآوری خواب و رویاباد و موجستون فقرات انسان دو پا جلجهش های بیماری زا، معمولعلایم کمبود ویتامین E را پوست ساعتی مستقل از مغز دمعنی روزهتمایل زیاد به خوردن بستنآتش منبع انرژیخواص هلو برگ هلوتاثیر کپسول نوروهرب بر سداروی ضد تشنج با قابليت تنوار مغز مشاهده ی غیر مستاین پیوند نه با مغز بلکه نشانه های پروردگار در جهتغییرادغام میان گونه های مختلرقابتی بی هدف یا رقابتی همنابع انرژی از نفت و گاز زیست شناسی باور حقیقت یا هوشیاری سنتی یا هوشیاری اصلاح خطا با رفتن بر مسیرکلید نزدیک و نگاه تو بر فبحثي درباره هوش و تفاوتهسربازان ما محققا غلبه می جدا کردن ناخالصی هاتنها مانع در زندگی موارد عادت دادن مغز بر تفکرپیوندی که فراتر از امکانمغز چگونه صداها را فیلتر آسیب ها ناشی از آلودگی هوخوش خیالی و خوش بینیتاثیر گیاهخواری بر رشد و در هم تنیدگی کوانتومی و دفواید روزه داری متناوبنوبت کودکانایا بدون زبان میتوانیم تهمه چیز کهنه میشودارتباط شگفت انگیز مغز انرویا بخشی حقیقی از زندگی منابع بی نهایت انرژی در داعتیاد را به دور بینداززبان و شناخت حقیقت قسمت سهدف یکسان، در مسیرهای متکندن ریشه ی خودبخش بزرگی حس و ادراک ما اشنا در ابهای گرم جنوب نیاحقیقت تنها چیزی است که شاتو باید نیکان را به دست بغم بی پایانپاسخ گیاهان در زمان خوردمغز ایندگان چگونه استافراد بی دلیل دوستدار تو خرما منبع بسیار خوب آنتی تاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسدرمان های اسرار آمیز در آفاصله ی همیشگی تصویر سازنیکولا تسلاهمجوشی هسته ای، انرژِی باز نظر علم اعصاب یا نرووسروزه داری سلول های بنیادمنبع هوشیاری کجاست قسمت به امید روزهای بهترسفرنامه سفر به بم و جنوب وقاحت و تمسخر دیگرانشکرگزار هر چیزی باش که داکوری گذرای ناشی از موبایبرای اولین بار دانشمندانپرتوهای صادر شده از سیاهحافظه و اطلاعات در کجاست تومورهای نخاعیمغزهای کوچک بی احساسالتهاب شریان تمپورالدنیا مکانی بسیار اسرارآمتاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین هماندرمان تومورهای مغزی با افرد حساس از نظر عاطفی و بروشی برای بهبود هوش عاطفهورمون شیرساز یا پرولاکتاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین کا در سبزیجاتبوزون هیگز چیستسلام تا روشناییشب سیاه سحر شودکار با یگانگی و یکپارچگیماشین دانشبرخی بیماری ها که در آن بآنچه واقعیت تصور میکنیم حس و ادراک قسمت 74توپیراماتدولت یا گروهکنقش نظریه تکامل در شناساامیدی تازه در درمان سرطانگاه از درون مجموعه با نگتازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقا از نخستین هماندرمان سرطان با امواج صوتقلب و عقلرژیم ضد التهابیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمنحنی که ارتباط بین معرفواقعیت تقویت شدهبیماری های روانی با تاثیسوی ما آید نداها را صداتغییرات تکاملی سر انسان ششمین کنگره بین المللی سکریستال زمان(قسمت سوم)مخاطب قرار دادن مردم، کابررسی علل کمر درد در میانآیا ما تنها موجودات زنده حس و ادراک قسمت هشتمتکنولوژی های جدید و حالتدیسک گردننقش درختان در تکاملاندوه دردی را دوا نمیکندناتوانی در شناسایی چهره تری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از درک احساسات و تفکرات دیگقبل از انفجار بزرگراست دستی و چپ دستیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز- از مغزتاز تکینگی تا مغز، از مغز میلر فیشر نوعی نادر از گیواکسن سرطانبیماری ضعف عضلات نزدیک بسیاره ی ابلهانجهان موازی و حجاب هاضررهای مصرف شکر و قند بر گویید نوزده و ایمنی ساکتمرگ و سوال از قاتلتفکر قبل از کارآیا احتمال دارد رویا از آحس و ادراک قسمت سی و هشتمتکامل داروینی هنوز در حادانش، قفل ذهن را باز میکننقص های سیستمی ایمنیانسان در هستی یا هستی در نرمش های مفید برای درد زاتسلیم ارتباط با من برتراتصال مغز و کامپیوتردرد زانو همیشه نیاز به جرلوتیراستامزمان و گذر آن سریع استهوش مصنوعی در قضاوت های ااز درخواست ها جدا شومکانیک کوانتومی بی معنی وزوز گوشبیشتر کمردردها نیازی به سانسور ذهنجهان پیوستهظرفیت مغز چقدر استگذشته را دفن کنمسئولیت در برابر محیط زیتقویت مغز با ورزشآیا راهی برای بهبود وضعیخلا، خالی نیستتاول کف پا و حقیقتداروی جدید میاستنی گراوینه ناامیدی بلکه ارتقااوکرلیزوماب داروی جدید شچرا خشونت و تعصبتصویر زیبا از سلولاختلا ل در خود عضلهذهن تو همیشه به چیزی اعتقلزوم عدم وابستگی به گوگل زندگی زمینی امروز بیش از هوش عاطفی قسمت هفتماستفاده از سلول های بنیاماجرای عجیب گالیلهیاری خدا نزدیک استباد غرور و سر پر از نخوت وستارگانی قبل از آغاز کیهجهش تمدنی عجیب و شگفت انسعلائم عصبی آلزایمر، با اپوشاندن خود از نورمعاینه قبل از نوار عصب و تمایز یا کشف یگانگیآثار باستانی تمدن های قدخواص هندوانهتاثیر کپسول نوروهرب بر سداروی ضد تشنج توپیراماتنوار مغز با توضیح دکتر فااین اندوه چیستنشانه های بیداری روحیادغام دو حیطه علوم مغز و رموزی از نخستین تمدن بشرمنابع انرژی از نفت و گاز زیست، مرز افق رویداد هستهوش، ژنتیکی است یا محیطیاصول انجام برخی نرمش ها دکلام و زبان، گنجینه ای بسبحثی جالب درباره محدودیتسربرولایزینجدایی خطای حسی استتنها در برابر جهانعارضه جدید ویروس کرونا سپیوستگی همه ی اجزای جهانمغز ناتوان از توجیه پیداآسیب روانی شبکه های اجتمخوشبختی چیستتاثیر انتخاب از طرف محیط در هر سوراخی سر نکنفواید روزه داری متناوبنور از عمق تاریکیایا تکامل هدفمند استهمه چیز در زمان مناسبارتباط غیرکلامی بین انسارویا تخیل یا واقعیتمنابع جدید انرژیاعداد بینهایت در دنیای مزبان جانسوزهدف از تکامل مغزکندر در بیماریهای التهاببخش بزرگتر کیهان ناشناختشناخت ناشناختهحقیقت خواب و رویاتو برای خزیدن خلق نشده ایغیرقابل دیدن کردن مادهپختگی پس از چهل سالگي به مغز ابزار بقای برتر مادیافزایش قدرت ادراکات و حسخسته نباشی باباتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر با مطالعه فیزیک کواندرمان های بیماری آلزایمرفتون های زیستینیاز به آموزش مجازی دیجیهمدلی و هوش عاطفیاز نظر علم اعصاب اراده آزروزهای بد باقی نمیماندمنبع هوشیاری کجاست قسمت به بالا بر ستارگان نگاه کسفرنامه سفر به بم و جنوب وقت نهيب هاي غير علمي گذششکست حتمیکی غایب شدی تا نیازمند دلبرای تمدن سازی، باید در بپرتوزایی از جسم سیاهحافظه و اطلاعات در کجاست تومورهای ستون فقراتمغز، فقط گیرندهام آر آی جدید با قدرت شگفدنیای شگفت انگیز کوانتومچگونه انتظارات بر ادراک تاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین هماندرمان تشنجفردا را نمیدانیمروشی جدید در درمان قطع نخهوش فوق العاده، هر فرد اساز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین بی 12 در درمان دردبوزون هیگز جهان را از متلسلاح و راهزنیشبیه سازی میلیون ها جهان کارهای کوچک، بی ارزش نیسمبانی ذهنی سیاه و سفیدبرخی بیماری های خاص که بدآنچه حس می کنیم، نتیجه ی حس و ادراک قسمت 75توانایی مغز و دیگر اجزای دونپزیل در بیماران قلبی نقش هورمون های تیروئید دامگا سه عامل مهم سلامتنگاه حقیقی نگاه به درون اتازه های بیماری پارکینسوابزار بقا از نخستین هماندرمان ضایعات نخاعیقلب یا مغزرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمنشأ اطلاعات و آموخته ها واقعیت خلا و وجود و درک مبیماری وسواسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتغذیه بر ژنها تاثیر داردشعار و عملکشف مکانیسم عصبی خوانش پمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرطرف کردن خشونت را از خاآیا مصرف مولتی ویتامین هحس و ادراک قسمت هشتاد و نتکنولوژی و پیشرفتدیستونی قابل درماننقش ذهن و شناخت در حوادث اندوهگین نباش اگر درب یا نادیدنی ها واقعی هستندترک امروزابزار بقای موجود زنده از درک تصویر و زبان های مخلتقبرستان ها با بوی شجاعترجزخوانی هایی که امروز بهوش مصنوعی از عروسک بازی هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز میهمانهای ناخوانده عامل واکسن ضد اعتیادبیماریهای تحلیل عضلانی اسیاره ابلهانجهان ما میتواند به اندازضررهای شکر بر سلامت مغزگوش دادن بهتر از حرف زدنمرگ انتقال است یا نابود شتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا احتمال دارد رویا از آحس و ادراک قسمت سی و ششمتکامل زباندانش، یک انسان را ناسازگنقص در تشخیص هیجانات عامانسان عامل توقف رشد مغزنرمش های مفید در سرگیجهتسلیم شدن از نورون شروع ماثر مضر مصرف طولانی مدت ردردهای سال گذشته فراموش لوزالمعده(پانکراس)مصنوعزمان و صبرهوش مصنوعی در کامپیوترهااز دست دادن دم در پیشینیامکانیزمهای دفاعی در برابوسواس، بیماری استبا همه مهربان باشساهچاله ها تبخیر نمیشودجهان پر از چیزهای اسرار آعقل مجادله گرگر جان به جز تو خواهد از خمستند جهان متصلتقویت استخوان در گرو تغذآیا راهی برای رفع کم آبی خلاصه ای از مطالب همایش متابوهای ذهنیداروی جدید کنترل قند خوننه به اعدامايندگان چگونه خواهند دیدچرا در مغز انسان، فرورفتتصویر زیبای اصفهاناختلاف خانوادگی را حل کنذهن خود را مشغول هماهنگیمقاومت به عوارض فشار خون زندگی زودگذرهوش عاطفی قسمت یازدهاستفاده از سلول های بنیاماده ی تاریکژن همه چیز نیستبار مغز بر دو استخوانسخن نیکو مانند درخت نیکوجهشهای مفید و ذکاوتی که دعلت خواب آلودگی بعد از خوپیموزایدمعادله ها فقط بخش خسته کنتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآدم عاقل، وقت خودش را هدرخواص انارتاثیر کتامین در درمان پاداروی ضد جنون در درمان تینوار مغز ترجمه رخدادهای این ایده که ذرات سیاهچالنظام مثبت زندگیارتقا و تکامل سنت آفرینش رمز و رازهای ارتباط غیر کمنابع انرژی از نفت و گاز زاویه نگاه ها یکسان نیستهوض مصنوعی زندهاصول توسعه ی یک ذهن کاملکلام، در تحولی شگفت آور ببحثی در مورد نقش ویتامين سردرد میگرنجریان انرژی در سیستم های تنهاییعبارت های مبهم مانند انرپیام های ناشناخته بر مغز مغز و قلب در جنین موش مصنآسیب عصب پا به دنبال اعتیخوشبختی دور از رنج های متاثیر احتمالی عصاره تغلیدر والنتاین کتاب بدید همفواید زیاد دوچرخه سوارینور درونایجاد احساساتهمه چیز در زمان کنونی استارتروز یا خوردگی و التهارویا حقی از طرف خدامناطق خاص زبان در مغزبقا با سازگارترین فرد اسزبان ریشه هایی شناختی اسهدف از خلقت رسیدن به ابزاکندر علیه سرطانبخش دیگری در وجود انسان هشناخت و معرفت، و نقش آن دحقیقت در علم، هرگز نهایی تو تغییر و تحولیغار افلاطونپدیده خاموش روشن در پارکمغز ابزار برتر بقاافزایش میل جنسی با خوردن خطا در محاسبات چیزی کاملتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز برادرمان های بیماری اس ام ایفروتنی معرفتیچیز جدید را بپذیرهمراه سختی، اسانی هستاز نظر علم اعصاب اراده آزروزهای سختمنبع هوشیاری کجاست قسمت به بالاتر از ماده بیندیشسفری به آغاز کیهانشکستن مرز دور مغزکیهان خود را طراحی میکندبرای خودآگاه بودن تو بایپرسشحافظه و اطلاعات در کجاستتوهم فضای خالیمغز، همه ی واقعیت را نمیبام اس و سرطاندنیایی پر از سیاهچاله چگونه به سطح بالایی از هوتاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید ALSفرزندان زمان خودروشی جدید در درمان نابینهوش مصنوعی می تواند بر احاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین بی هفدهبی نهایت در میان مرزهاسلسله مباحث هوش مصنوعیشبیه سازی سیستم های کوانکارهایی بیش از طراحی و گپمباحث مهم حس و ادراکبرخی توجهات در ببمار پارآنها نمیخواهند دیگران راحس و ادراک قسمت 78توانایی یک فرد، برای تغیدوچرخه در کاهش دردهای کمنقش هورمون زنانه استروژناما شما از دید خفاش کور هنگاه دوبارهتازه های درمان ام اسابزار بقا از نخستین هماندرمانهای بیماری پارکینسقلب دروازه ی ارتباطرژیم غذایی سالم و ضد التههوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمنشاء کوانتومی هوشیاری اوالزارتان داروی ضد فشار بیماری کروتز فیلد جاکوبسوپاپ ها یا ترانزیستورهاثبت و دستکار ی حافظهصبور باشکشف مکانیسمی پیچیده در بمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبزرگ فکر کنآیا مغز تا بزرگسالی توسعحس و ادراک قسمت هشتاد و شتکنولوژی جدید که سلول هادژا وو یا اشنا پندارینقش روی و منیزیم در سلامتاندام حسی، درک از بخش هاینادیدنی ها بیشتر از دیدنترکیب آمار و ژنتیکابزار بقای موجود زنده از درک حقیقت نردبان و مسیری قدم زدن و حرکت دید را تغیرحم مصنوعیرحم مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز میوپاتی و نوار عصب و عضلهواکسن علیه سرطانبیماری، رساله ای برای سلسیاره ابلهانجهان مادی، تجلی فضا در ذهضعیف و قویگوشه بیماری اتوزومال رسسمرگ تصادفیتفکر خلا ق در برابر توهم آیا بدون ناظر هوشمند هم بحس و ادراک قسمت سیزدهمتکامل زباندائما بخواننقطه ی رسیدن به قلهانسانیت در هم تنیده و متصنرمش های موثر در کمردردتست نوار عصب و عضلهاثرات فشار روحی شدیددردی که سالهاست درمان نشلیروپریم داروی ترکیبی ضدزمان واقعیت است یا توهمهوش مصنوعی در تفکر خلاق ااز روده تا مغزما انسانها چه اندازه نزدوسیله، فقط دعا نیستبا هوش مصنوعی خودکار روبسایه ی هوشیاریجهان پر از چیزهای جادویی عقل در جهان جدید، عجیب اسگرفتار محدودیت ها و ابعامشکل از کجاستتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیاما مقهور قوانین فیزیکخلاصه ای از درمان های جدیتاثیر فکر بر سلامتداروی جدید آلزایمرنه به اعدامايا اراده آزاد توهم است یچرا ذرات بنیادی معمولاً تصویربرداری فضاپیمای آماختلال حرکتی مانند لرزش ذهن خالی از شلوغی افکارمقایسه رقابت و همکاریزندگی سلول در بدن، جدای اهوش عاطفی قسمت پنجماستفاده از سلول های بنیاماده ی خالیژن همه چیز نیستبار بزرگ ایستادن بر دو پاسخن و سکوتجهشهای مفید و ذکاوتی که دعماد الدین نسیمی قربانی پیموزایدمعجزه های هر روزهتمدن پیشرفته ی پیشینیانآرام باشخواص اردهتاثیر گیاه خواری بر رشد ودارویی خلط آورنوار مغز در فراموشی هااین ابتدای تناقض هاستنظریه ی تکامل در درمان بیارتقا یا بازگشت به قبل ازرمز گشایی از اتصالات مغزمنابع انرژی از نفت و گاز زاوسکا درمان گوشرهیچ نقطه ای مرکزی تر از ااصول سلامت کمرکلرال هیدرات برای خوابانبحثی در مورد نقش کلسیم و سردرد میگرن در کودکانجریان انرژی در سیستم های تنهایی رمز نوآوری استعجول نباشپیدایش زبانمغز و هوش، برترین ابزار بآسانی موفقیتخیالپردازی نکنتاثیر بینش و انتظارات فردر یک فراکتال هر نقطه مرکفیلم کوتاه هیروشیما از هنوروفیبروماتوزایران بزرگهمه چیز، ثبت می شودارزش های وارونهرویاها از مغز است یا ناخومناطق خاصی از مغز در جستجبقا در ازای بیماریزبان شناسی مدرن در سطح سلهر چیز با هر چیز دیگر در تکو کیو تن coQ10بخشیدن دیگران یعنی آرامششناخت حقیقت یا آرزوهای گحقیقت راستین انسان علم بتو جهانی هستی که خودش را غرور و علمپروژه ی ژنوم انسانیمغز از بسیاری حقایق می گرافزایش مرگ و میر سندرم کوخطا در محاسبات چیزی کاملتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیدرمان های جدید ALSفروتنی و غرورچیزی منتظر شناخته شدنهمراهی میاستنی با برخی ساز واقعیت امروز تا حقیقتروزهای سخت میگذردمنبع هوشیاری کجاست قسمت به جای محکوم کردن دیگران سقوط درون جاذبه ای خاص، چشگفت نیست من عاشق تو باشمکیهانِ هوشیارِ در حال یابرای رشد، باید از مسیر خطپرسش و چستجو همیشه باقی احافظه ی هوش مصنوعیتوهم فضای خالی یا توهم فضمغزتان را در جوانی سیم کشام اس یا تومور؟دنیا، هیچ استچگونه باغبانی باعث کاهش تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید مولتیپل میلومفرضیه ای جدید توضیح میدهروشی جدید در درمان سکته مهوش مصنوعی متصل با مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویتامین دی گنجینه ای بزربی نظمی مقدمه شناختسلطان جنگل یا صاحب ملکوتشبکه های مصنوعی مغز به درکاربرد روباتهای ريزنانومبتکران خودشکوفابرخی توصیه ها برای واکسیآنژیوگرافی از مغزحس و ادراک قسمت 82توازن مهمتر از فعالیت زیدوچرخه سواری ورزشی سبک و نقش ویتامین K در ترمیم اسامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنگاهی بر قدرت بینایی دراتاسف بار است انسان، حق خوابزار بقا از نخستین هماندرماندگی به دلیل عادت کرقلب روباتیکرژیم غذایی ضد التهابیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمهمان ناخواندهواکنش های ناخودآگاه و تقبیماری گیلن باره و بیمارسوپاپ ها یا ترانزیستورهاثبت امواج الکتریکی در عصصبور باشکشف ژن جدید، می تواند گستمدل هولوگرافیک تعمیم یافبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا همه جنایت ها نتیجه بیحس و ادراک قسمت پنجمتکنولوژی جدید که سلول هادژاوو یا آشناپندارینقش روزه داری در سالم و جانرژی بی پایان در درون هرنادانی در قرن بیست و یکم،ترکیب حیوان و انسانابزار بقای موجود زنده از درک دیگرانقدرت مردمقدرت و شناخت حقیقترسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز میوتونیک دیستروفیواکسنی با تاثیر دوگانه ابیمارستان هوش مصنوعیسیب یکسان و دیدگاه های متجهان مرئی و نامرئیطلوع و حقیقتگوشت خواری یا گیاه خواریمرگی وجود نداردتفاوت قند طبیعی با قند و آیا برای تولید مثل همیشه حس و ادراک قسمت ششمتکامل زبان انسان از پیشیدارچیننقطه ای بود و دگر هیچ نبوانسانیت در برابر دیگراننرمشهای مهم برای تقویت عتست کم هزینه ی بزاق برای اثرات مفید قهوهدرس گرفتن از شکست هالیس دگرامفتامین یا ویاسزمان پلانکهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز سایه نترسما انسانها چه اندازه نزدیک پیام منفرد نورون مغزی با هر چیزی که نفس می کشد مسایه را اصالت دادن، جز فرجهان دارای برنامهعقل سالمگریه ی ابر، رمز طراوت باغمشکلات نخاعیتقویت سیستم ایمنیآگاهی فراتر از آگاهیخم شدن فضا-زمانتاثیر مشاهده بر واقعیت بداروی جدید ای ال اسنه بدبخت بلکه نادانايا اراده آزاد توهم است یچراروياها را به یاد نمی آتصور ما ازمشکلات و واقعیاختلال خواب فرد را مستعد ذهن سالممقابله ی منطقی با اعتراضزندگی، مدیریت انرژیهوش عاطفی قسمت اولاستیفن هاوکینگ در مورد هماده ای ضد التهابیژن هوش و ساختارهای حیاتی بار سنین ابزار هوشمندی اسخن پاک و ثابتجوانان وطنعنصر اصلی تعیین واقعیتپیچیدگی های مغزمگسمعجزه ی چشمتمدن بشری و مغز اخلاقیآرامش و دانشخواص بادامتاثیر گیاه خواری بر رشد ودارویی ضد بیش فعالی سیستنوار مغز در تشخیص بیماری این بیمار را باید چه کار نظریه ی تکامل در درمان بیارتوکين تراپی روشی جديد رمز پیشرفت تواضع است نه طمنابع انرژی از نفت و گاز زبان فرایند تکاملی برای هیچ چیز همیشگی نیستاضطراب و ترسکم کردن کالری روشی سودمنبحثی در مورد حقیقت فضا و سردرد میگرنی در کودکانجریان انرژی در سیستم های تنبیه چقدر موثر استعدم توقف تکامل در یک انداپیر شدن حتمی نیستمغز و اخلاقآشنا پنداریخانه ی تاریکتاثیر ترکیبات استاتین (سدر کمتر از چند ماه سوش جدفیلمی بسیار جالب از تغیینورون هاي مصنوعی می توانایرادهای موجود در خلقت بهمه ی سردردها بی خطر نیستارزش های حقیقی ارزش های غرویاهای پر رمز و حیرتی درمنبع نور واقعی و ثابت، حقبقای حقیقی در دور ماندن ازبان شناسی نوین نیازمند هر جا که جات میشه، جات نیکوچ از محیط نامناسببخشش، عقلانی یا غیر عاقلشناخت درون، شناخت بیرون؛حقیقت غیر فیزیکیتو جدای از کیهان نیستیغربال در زندگیپروژه ی ژنوم انسانیمغز به تنهایی برای فرهنگ افزایش سرعت پیشرفت علوم خطای ادراک کارماتاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمدرمان های جدید میگرنفرگشت و تکامل تصادفی محض چیزی خارج از مغزهای ما نیهمراهی نوعی سردرد میگرنیاز کجا آمده ام و به کجا میروش مقابله مغز با محدودیمنبع هوشیاری کجاست قسمت53وقتی فهمیدی خطا کردی برگبه جای تولید، بیشتر گوش کسقوط زیگزاگی یا ناگهانیشگفت انگیز بودن کیهانکیست هیداتید مغزبرای زندگی سالم، یافتن تپرسشگری نامحدودحافظه انسان و حافظه ی هوشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)مغزتان را در جوانی سیمکشامواجی که به وسیله ی ماشیدندان ها را مسواک بزنید تچگونه تکامل مغزهای کنونیتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید میگرن با انتی فساد اقتصادی سیتماتیک درريتوکسيمب در درمان ام اسهوش مصنوعی و کشف زبان هایاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویروس مصنوعیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرسم زنبور ، کلیدی برای وارشبکیه های مصنوعیکاربرد روباتهای ريز، در متواضع باشبرخی درمان های Spinal Muscular Atآنان که در قله اند هرگز خحس و ادراک قسمت 87توت زیاد بخوریددوپامین قابل حل در آبنقش ژنتیک در درمان اختلاانفجار و توقف تکاملی نشانگاهی بر توانایی اجزاي بتبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقا از نخستین هماندرها بسته نیستقلب را نشکنرژیم غذایی ضد دردهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمهندسی ژنتیک در حال تلاش واکنش به حس جدیدبیماری آلزایمر، استیل کوسوخت هیدروژنی پاکجلو رفتن یا عقبگردصبر لازمه ی پیروزی استکشف ارتباط جدیدی از ارتبمدل های ریز مغز مینی برینبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا هوش مصنوعی می تواند نحس و ادراک قسمت پنجاهتکینگیدگرگونی های نژادی و تغیینقش رژیم غذایی بر رشد و اانرژی تاریکنازوکلسینترازودونابزار بقای موجود زنده از درک درست از خود و هوشیاریترازودونابزارهای پیشرفته ارتباط درک عمیق در حیواناتقدرت کنترل خودرساناها و ابر رساناها و عهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز، از مغز میگرن و پروتئین مرتبط با وابسته به دوستی این و آن بیندیشسیر آفرینش از روح تا مغز جهان مشارکتیطلای سیاهگیلگمش باستانی کیستمراقب خودتون و خانواده هتفاوت مغز انسان و میمون هآیا بزرگ شدن مغز فقط در دحس و ادراک قسمت شصت و هشتتکامل ساختار رگهای مغزی داروهای مصرفی در ام اسنقطه بی بازگشتانسان، گونه ای پر از تضادچرا ماشین باید نتایج را پتست آر ان اس دز میاستنی گاثرات مفید روزه داریدست و پا زدن در سایه؟لا اکراه فی الدینزمان به چه دلیل ایجاد میشهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز سایه بگذرما اکنون میدانیم فضا خالیک پیشنهاد خوب برای آسان با آتش، بازی نکن و بعد از ساخت سلول عصبی حتی پس از جهان در حال نوسان و چرخشعقلانیت بدون تغییرگربه شرودینگر و تاثیر مشمشکلات بین دو همسر و برخیتلقین اطلاعات و حافظهآپومورفین در پارکینسونخونریزی مغز در سندرم کووتاثیر نگاه ناظر هوشیار بداروی جدید برای میاستنی نه جنگ و نه خونریزیای نعمت من در زندگیمچراروياها را به یاد نمی آتصور از زمان و مکاناختلال در شناسایی حروف و ذهت را روی چیزهای مفید متمقابله با کرونا با علم اسزندگی، مراتب هوشیاری استهوش عاطفی قسمت دهماستیفن هاوکینگ در تفسیر ماده، چیزی نیستژن یا نقشه توسعه مغز و نقباربر دیگران نباشسخت ترین حصارجوانان وطنعوامل موثر در پیدایش زباپیچیدگی های مغزی در درک زمعجزه ی علمتمدن زیر آبآرامش و سکونخواص بادام زمینیتاثیر گیاه خواری بر رشد وداستانها و مفاهیمی اشتبانوار مغزی روشی مهم در تشخاینکه به خاطرخودت زندگی نظریه ی تکامل در درمان بیارتباط میکروب روده و پاررمز بقای جهش ژنتیکیمنابع انرژی از نفت و گاز زبان متغیرهیچ چیز، چقدر حقیقی استاطلاع رسانی اینترنتیکمی زاویه ی دیدت را عوض کبحثی در مورد عملکرد لوب فسردرد و علتهای آنجراحی هوشیار مغزتهدیدهای هوش مصنوعیعدم تعادل دوپامین، فقط بپیراستاممغز و اخلاقآشنا پنداریخانواده پایدارتاثیر تغذیه بر سلامت روادر آرزوهایت مداومت داشتهفیروز نادرینورون های ردیاب حافظهایستادن در برابر آزادی بهمه جا خیر بکارارزش حقیقی زبان قسمت اولرویای شفافمنبع هوشیاری کجاست قسمت بلندی در ذهن ما درک بلندیزبان، نشان دهنده ی سخنگو هر حرکت خمیده می شود و هر کوچک شدن مغز از نئاندرتابدون پیر فلکشناسایی تاریخچه ی تکاملیحقیقت غیر قابل شناختتو دی ان ای خاص ميتوکندريمقالاتمغز بیش از آنچه تصور میشوافسردگی و اضطراب در بیماخطای حستاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکدرمان های جدید در بیماری فراموش کارها باهوش تر هسچیزی شبیه نور تو نیستهندسه ی پایه ایاز کسی که یک کتاب خوانده روش های صرفه جویی در ایجامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسموقتی پر از گل شدی خودت را به خوبی های دیگران فکرکنسلول های مغزی عامل پارکیشگفت زده و حیران باشکیست کلوئید بطن سومبرخی ملاحظات در تشنج های پس از اگو یا بعد از نفسحباب های کیهانی تو در توتوهم چیستمغط یک گیرنده استامیوتروفیک لترال اسکلروده روش موفقیتچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید کنترل مولتیپلفشار و قدرتریه زغالیهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویروس های باستانی، مغز مبی ذهن و بی روحسماگلوتید داروی کاهش دهنشباهت مغز و کیهانکاش شرف اجباری بود یا حتیمجموعه های پر سلولی بدن مبرخی روش های تربیتی کودکآنتی بادی منوکلونال در دحس و ادراک قسمت چهلتوسعه هوش مصنوعی قادر اسدورترین نقطه ی قابل مشاهنقش گرمایش آب و هوا در همانفجار بزرگ پایان بوده انگاهت را بلند کنتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقا از نخستین هماندرهای اسرارآمیز و پوشیدهقوی تر باشراه فراری نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمهندسی بدنواکسن های شرکت فایزر آمربیماری الزایمرسودمندی موجودات ابزی بر جلوتر را دیدنصبر و واقعیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهومدیون خود ناموجودبزرگترین خطایی که مردم مآیا هوش مصنوعی زندگی بشرحس و ادراک قسمت پنجاه و یتکامل فردی یا اجتماعیدانش قدرت استنقش رژیم غذایی در رشد و اانرژی تاریک که ما نمی تونباید صبر کرد آتش را بعد نبرو و انرژی مداومتراشه مغز بدون واسطه ی دابزارهای بقا از نخستین هدرگیری قلب در بیماری ویرقدرت انسان در نگاه به ابعرستگاری محدود به یک راه نهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکامل تا مغز از مغز تا میگرن و خوابوابستگی یعنی قلادهبیهوش کردن در جراحی و بیمسیستم تخلیه ی مغز بینشی نجهان معناطوفان فقر و گرسنگی و بی سگیاه بی عقل به سوی نور میمراحل ارتقای پله پله کیهتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا تکامل و تغییرات ژنتیحس و ادراک قسمت شصت و دوتکامل شناخت انسان با کشفداروهای ام اسنمیتوان با بیرون انداختنانعطاف پذیری مکانیسمی علچرا مردم با زندگی میجنگنتشنچ پانایوتوپولوس تشنج اثرات مضر ماری جوانادست کردن در گوشلاموژین داروی ضد اوتیسم؟زمان شگفت انگیزهوش مصنوعی درمانگر کامپیاز علم جز اندکی به شما داما از اینجا نخواهیم رفتیک آلل ژنتیکی که از نئاندبا تعمق در اسرار ابدیت و ساخت شبکه عصبی مصنوعی با جهان در حال ایجاد و ارتقاعقیده ی بی عملگزیده ای از وبینار یا کنفمشکلات روانپزشکی پس از ستلاش ها برای کشف منابع جدآپومورفین در پارکینسونخونریزی مغزی کشندهتاثیر نگاه و مشاهده ناظر داروی جدید برای کاهش وزننه روش تقویت مغزای همه ی وجود منچراغ های متفاوت و نور یکستصاویر زیبای رعد و برقاختلال در شناسایی حروف و ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعملاحظه های اخلاقی دربارهزندان ذهنیهوش عاطفی قسمت دوماستخوان های کشف شده، ممکماده، چیزی بیش از یک خلا ژن ضد آلزایمربارداری بدون رحمسخت ترین کار، شناخت خود اجواب دانشمند سوال کننده عوامل ایجاد لغت انسانی و پیوند قلب خوک، به فرد دچامعجزه ی علم در کنترل کرونتمدنی قدیمی در شمال خلیج آرامش عقلخواص شکلات تلختاثیر گیاه خواری بر رشد ودخالت در ساختار ژنهاALS نگاهی کامل بر بیماری ونوار مغز، مفید و بی خطراینکه خانواده ات سالم بانظریه ی ریسمانارتباط ماده و انرژیرمز جهانمنابع انرژی از نفت و گاز زبان مشترک ژنتیکی موجوداهیچ وقت خودت را محدود به اطلاعات حسی ما از جهان، چکمالگرایی دشمن پیشرفتبحثی درباره هوش و تفاوتهسردرد به دلیل مصرف زیاد مجراحی گردن همیشه برای دیتو یک معجزه ایعدم درکپیشینیان انسان از هفت میمغز و سیر تکامل ان دلیلی آشناپنداری چیستخاویار گیاهیتاثیر حرکات چشم بر امواج در آسمان هدیه های نادیدنفیزیک مولکولها و ذرات در نوروپلاستیسیتی چیستاکنون را با همه ی نقص هایهمیشه چیزی برای تنهایی دارزش حقیقی زبان قسمت دومروان سالممنبع هوشیاری کجاست قسمت بلوغ چیستزبان، وسیله شناسایی محیطهرچیز با یک تاب تبدیل به کوچکی قلببدون بار گذشتهشناسایی سلول های ایمنی احقیقت، آن چیزی نیست که جلتو در میانه ی جهان نیستی تاثیر ویتامین دی بر بیمامغز برای فراموشی بیشتر کافسردگی و ساختار مغزخطر آلودگی هواتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استدرمان های جدید سرطانفراموشی همیشه هم بد نیستنکاتی در مورد تشنجهندسه ی رایج کیهاناز آغاز خلقت تا نگاه انساروش های عملی برای رفع کمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی تو از یاد گرفتن باز به خودت مغرور نشوسلول های بنیادیشگفتی های نقشه ی ژنتیکیکپسول ژری لاکتبرخی مرزهای اخلاق و علوم آلودگی هوا چالش قرن جدیدحباب هایی تو در توتوهم و خیالنفرت، اسیب به خود استامید نیکو داشته باش تا آندهن، بزرگترین سرمایهچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید ام اسفشار روحی، همیشه بد نیست ریواستیگمینهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویرایش DNA جنین انسان، بربی سوادی در قرن 21سندرم میلر فیشرشباهت مغز با کیهان مادیکتاب گران و پرهزینه شد ولمجرم، گاهی قربانی استبرخی سلولهای عصبی در تلاآنزیم تولید انرژی در سلوحس و ادراک قسمت چهل و هفتتوسعه برخی شغل ها با هوش ديدن با چشم بسته در خواب نقش پیش زمینه ها و اراده انقراض را انتخاب نکنیدچالش هوشیاری و اینکه چرا تبدیل سلولهای محافط به سابزار بقای موجود زنده از درون قفس یا بیرون از آنقیچی ژنتیکیراه نجاتهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمهربانی، شرط موفقیتواکسن کووید 19 چیزهایی که بیماری ای شبیه آلزایمر و سی و سه پل اصفهانجمجمه انسان های اولیهصبر بسیار بایدکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمدیریت اینترنت بر جنگبزرگترین درد از درون است آیا هوش ارثی دریافتی از پحس و ادراک قسمت پنجاه و دتکامل مادی تا ابزار هوشمدانش محدود به ابعاد چهارنقش زنجبیل در جلوگیری از انرژی خلا ممکن استانرژِی برای ایجاد اضطرابچت جی پی تیتراشه ها روی مغزابزارهای بقا ازنخستین همدرگیری مغز در بیماری کویقدرت ذهنرشته نوروایمونولوژی و نقهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تمیگرن و روزه داریواسطه ها د رمسیر ایجاد مغبیهوشی در بیماران دچار اسیستم تعادلی بدنجهان معکوسطوفان بیداریگیاه خواری و گوشت خوار کدمرز مرگ و زندگی کجاستتفاوت ها را به رسمیت بشناآیا جنین انسان، هوشمندی حس و ادراک قسمت شصت و ششتکامل، نتیجه ی برنامه ریداروهای تغییر دهنده ی سینمیتوان بر سیاه سیاه نوشاهرام مصر از شگفتی های جهچرا مغز انسان سه هزار سالتشنج چیستاجزای پر سلولی بدن انسان دست آسمانلایو دوم دکتر سید سلمان فزمان، واقعی نیستهوش مصنوعی درخدمت خلق وحازدواج های بین گونه ای، رما اشیا را آنطور که هستندیک جهش ممکن است ذهن انسانبا خودت نجنگساخت شبکه عصبی با الفبای جهان ریز و درشتعلم و ادراک فقط مشاهده ی گزارش یک مورد جالب لخته ومشکلات روانپزشکی در عقب تلاش های جدید در ALSآب زندگی است قسمت چهارمخواندن ، یکی از شستشو دهنتاثیر نگاه انسان بر رفتاداروی جدید برای ای ال اسچه زیاد است بر من که در ایای آنکه نامش درمان و یادشنزاع ها بیهوده استتصادف یا قوانین ناشناختهاختلالات مخچهذره ی معین یا ابری از الکملاحظات بیهوشی قبل از جرزونیسومایدهوش عاطفی قسمت سوماستروژن مانند سپر زنان دژنها نقشه ایجاد ابزار هوبازگشایی مجدد مطب دکتر سسختی ها رفتنی استجواب سنگ اندازیعواملی که برای ظهور لغت اپیوند مدفوعمعجزه در هر لحظه زندگیتمرکز و مدیتیشنآرامش(سکوت) stillness و تکاپوخواص شگفت هویجتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر موج، راز خلقت نهفته اسNVG 291نوار مغز، ترجمه ی فعالیت این، فقط راه توستنظریه تکامل در درمان بیمارتباط متقابل با همه ی حیرمز جهان خاصیت فراکتالمنابع انرژی از نفت و گاز زبان چهار حرفی حیات زمینهیچ کاری نکردن به معنی چیاطلاعاتی عمومی در مورد مکمردردبحثی درباره هوش و تفاوتهسردرد تنشنجستجوی متن و تصویر به صورتو یک جهان در مغز خودت هسعدالت برای من یا برای همهپیشرفت های باور نکردنی دمغز کوانتومیآشتی بهتر استخار و گلتاثیر دوپامین و سروتونیندر آستانه ی موج پنجم کوویفیزیک هوشیارینوروز مبارکاکوییفلکسهمیشه چشمی مراقب و نگهباارزش حقیقی زبان قسمت سومروبات ها قول میدهندمنبع هوشیاری کجاست قسمت بلعیدن ستاره توسط سیاهچازدودن نقص از هوش مصنوعیهز ذره، یک دنیاستکوچکترین چیز یک معجزه اسبدون زمان، ماده ای وجود نشهر زیرزمینی در ژاپن براپروژه ی علمی پیوند مغز ساحقایق ممکن و غیر ممکنتوقف؛ شکستصفحه اصلیمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟اقلیت خلاقخطر حقیقی، خود انسان استتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمندرمان های رایج ام اسفراموشی و مسیر روحانیچگونه مولکول های دی ان ایهندسه بنیادیناز انفجار بزرگ تا انفجار روش هایی برای کم کردن اضطمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی خودت را در آینه دیدیبه خودت نگاه کنسلول های بنیادی منابع و اشگفتی های زنبور عسلکامپیوتر سایبورگبرخی نکات از گاید لاین پرآلودگی هوا و ویروس کروناحد و مرزها توهم ذهن ماستتوهم وجودنقاشی هایی با بوی گذشته یامید نجاتدو ویژگی انتزاع و قدرت تجچگونه حافظه را قویتر کنیتاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید ای ال اس، توفرفضا و ذهن بازریاضیات یک حس جدید استهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمویشن پروبی شرمیسندرم کووید طولانیتغییر الگوی رشد مغزی با زشباهت های ریشه ای چند بیمکتاب زیست شناسی باورمحل درک احساسات روحانیبرخی سيناپسها طی تکامل و آواز خواندن در قفس، نشانحس و ادراک قسمت چهل و هشتتوصیه های سازمان بهداشت دی متیل فومارات(زادیوا)(نقش پیشرفته ی سلول های بنانواع سکته های مغزیچالش هوشیاری و اینکه چرا تبر را بردارابزار بقای موجود زنده از درون و بیرون، جدای از هم قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصراه های جدید برای قضاوت رهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تموفقیت هوش مصنوعی در امتواکسن کرونا و گشودن پنجربیماری ای شبیه ام اس مولتسیلی محکم محیط زیست بر انجنین مصنوعیصد قدح، نفتاده بشکستکشیدن مادی روشی برای جلومداخله ی زیانبار انسانبسیاری از مجرمان، خودشانآیا هوش سریعی که بدون احسحس و ادراک قسمت پنجاه و ستکامل مداومدانش بی نهایتنقش زبان در سلطه و قدرت انقش زبان در سلطه و قدرت اانسولینچت جی پی تیتراشه ی هوش مصنوعی در مغزابزارهای بقای موجود زندهدرگیری مغز در بیماران مبقدرت شناختی انسان، محدودرشد مغز فرایندی پیچیده اهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تمیگرن سردردی ژنتیکی که بوبینار اساتید نورولوژی دبیوگرافیسیستم دفاعی بدن علیه مغز جهان هوشمندطوفان زیباییگیرنده باید سازگار با پیمرز بین انسان و حیوان کجاتفاوت های بین زن و مرد فقآیا جهان ذهن و افکار ما محس و ادراک سی و هفتمتکثیر سلول در برابر توقف داروهای ضد بیماری ام اس ونمای موفقیتاولویت بندی ها کجاستچرا مغزهای ما ارتقا یافت تشنج و حرکات شبه تشنجی قااجزایی ناشناخته در شکل گدست بالای دستلازم است هیچ کاری نکنیدزمزمه ات مانده در گوشمهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاسکلت خارجی در درمان اختما به جهان های متفاوت خودیک رژیم غذایی جدید، می توبا خدا باشساختن آیندهجهان شگفت انگیزعلم و روحگشایش دروازه جدیدی از طرمشاهده گر جدای از شیء مشاتلاش های جدید در درمان فرآب زندگی است قسمت هفتمخواندن، دوست روزهای سختتاثیر نگاه انسان بر رفتاداروی جدید برای دیابتنه عدم مطلق بلکه عدم با قای جان جان بی تن مرونزاع بین جهل و علم رو به پتضادهای علمیاختلالات حرکتی در انسانذرات کوانتومی زیر اتمی قممانتین یا آلزیکسا یا ابزونا به وسیله ویروس ابله هوش عاطفی قسمت ششماسرار آفرینش در موجژنها ، مغز و ارادهبازگشت از آثار به سوی خداسختی در بلند شدن از روی صجوسازی مدرنعوارض ازدواج و بچه دار شدپیوند مدفوع در درمان بیممعرفی مورد نادر بیماری گتمرکز بر هدفآزمون تجربی، راهی برای رخواص عجیب لوبیاتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر میان تاریکی و روشناییفقر داده ها در هوش مصنوعینوار عصب و عضلهاینترنت بدون فیلتر ماهوانظریه تکامل در درمان بیمارتباط چاقی و کاهش قدرت برنگ کردن، حقیقت نیستمنابع انرژی از نفت و گاز زبان نیاز تکاملی استهیچ کس مانند تو نگاه نمیکاطلاعاتی عمومی در مورد مکمردرد ناشی از تنگی کانابحثی درباره هوش و تفاوتهسردرد سکه ایجستجوی هوشیاری در مغز ماتو کجای جهانیعسل طبیعی موثر در کنترل بپیشرفت های جدید علوم اعصمغز آیندگان چگونه است ؟آغاز فرایند دانستنخارق العاده و استثنایی بتاثیر دپاکین بر بیماری مدر برابر حقایق جدیدفیزیک و هوشیارینوروز یا روز پایانیهمیشه اطمینان تو بر خدا بارزش خود را چگونه میشناسروبات های ریز در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت بنی عباس، ننگی بر تاریخسفر فقط مادی نیستهزینه ای که برای اندیشیدکووید نوزده و خطر بیماری بر کسی اعتماد نکن مگر اینشواهدی از نوع جدیدی از حاپروانه ی آسمانیحل مشکلتولید مولکول جدید توسط هسوالات پزشکیمغز بزرگ چالش است یا منفعاقیانوس نادانیخطر را بپذیرتاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دیندرمان های علامتی در ام اسفراموشی آرمانچگونه میتوان با قانون جنهندسه در پایه ی همه ی واکاز بار خود بکاه تا پرواز روش هایی برای جلوگیری از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی خورشید هست شمع به کابه دنبال رستگاری باشسلول های بدن تو پیر نیستنشانس یا نتیجه ی تلاشکاهش میل جنسی در ام اسبرخی نرمش ها برای درد زانآلودگی هوا و پارکینسونحریص نباشتوهم وجودچقدر به چشم اعتماد کنیمامید یا ناامیدی؟نگاه من، نگاه تو و یا حقیتاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید سرطانفضای قلب منبع نبوغ استریتوکسیمابهوش مصنوعی الفاگواز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمواقعیت فیزیکی، تابعی از بی عدالتی در توزیع واکسن سندرم گیلن باره به دنبال تغییر خود یا تغییر دیگراشباهت کیهان و مغزکتاب طبیعت در قالب هندسهمحل درک احساسات روحانی دبرداشت مغز ما از گذر زمانآینه در اینهحس و ادراک قسمت چهل و دومتوصیه های غیر دارویی در سدین اجبارینقش آتش در رسیدن انسان بهانیس بی کسانچالش هوشیاری و اینکه چرا تحریک عمقی مغزابزار بقای موجود زنده از درون آشفته ی تو و ظاهر خنقانون مندی نقشه ژنتیکی مراه های جدید برای قضاوت رهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تموفقیت در تفکر استواکسن کرونا از حقیقت تاتبیماری اسپینال ماسکولار سینوریپا داروی ترکیبی ضدجنگ هفتاد و دو ملت همه را صداقتکشتن عقیده ممکن نیستمدارک ژنتیکی چگونه انسانبسیاری از بیماری های جدیآیا هشیاری کوانتومی وجودحس و ادراک قسمت پنجاه و شتکامل چشمدانشمندان موفق به بازگردتکامل و ارتقای نگاه تا عمدانشمندان نورون مصنوعی سنقش سجده بر عملکرد مغزانسولین هوشمندنتایج نادانی و جهلتراشه ی بیولوژِیکابزارهای بقای از نخستین درگیری مغزی در سندرم کووقدرت عشقرشد مغز علت تمایل انسان بهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تمیگرن شدید قابل درمان اسوجود قبل از ناظر هوشمندبیوگرافیسکوت و نیستیجهان هوشیارطولانی ترین شبگالکانزوماب، دارویی جدیمرز جدید جستجو و اکتشاف، تفاوت های تکاملی در مغز وآیا جهش های ژنتیکی، ویروحس و ادراک- قسمت پنجاه و تأثیر نیکوتین سیگار بر مداروهای ضد تشنج با توضیح نمایش تک نفرهاولین قدم شناخت نقص های خچرا ویروس کرونای دلتا واتشنج به صورت اختلال رفتااحیای بینایی نسبی یک بیمدستورالعمل مرکز کنترل بیلبخند بزن شاید صبح فردا ززنان باهوش ترهوش مصنوعی، کیفیت فریب ماسکار، لگوی هوشمندما با کمک مغز خود مختاريمیکی از علل محدودیت مغز امبا طبیعت بازی نکنساختن آینده، بهترین روش جهان شگفت انگیز و بی زمانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهپل جویی اصفهانمشاهده آینده از روی مشاهتلاش های جدید در درمان سرآب زندگی است قسمت اولخواب زمستانی سلول های سرتاثیر هوش مصنوعی بر مغزداروی جدید ضد فشار خوننهایت معرفت و شناخت درک عایمونوگلوبولین وریدی IVIgنزاع بین علم و نادانی رو تظاهر خوابیده ی مادهاختلالات صحبت کردن در انذرات کوانتومی زیر اتمی قمن و وجود توهمیزیان غذاهای پرچربهوش عاطفی بیشتر در زناناسرار بازسازی اندام هاژنهای مشترک بین انسان و وبازگشت به ریشه های تکاملسدسازی روش مناسب برای مقجامعه ی آسمانیعید نوروز مبارکپیوند مغز و سر و چالشهای معرفت و شناختتمرکز بر امروزآزمون ذهنی گربه ی شرودینخود جسم و یا تصویرتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر مانهای کمر دردفلج نخاعی با الکترودهای نوار عصب و عضلهاینترنت، حقیقت جامعه ی فنظریه تکامل در درمان بیمارتباط هوش ساختار مغز و ژرنگین کمانمنابع انرژی از نفت و گاز زبان و کلمه حتی برای کسانهیچ کس حقیقت را درون مغز اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نکمردرد و علل آنبحثی درباره هوش و تفاوتهسردرد عروقی میگرنحفره در مغزتو کز محنت دیگران بی غمیعشق به هفت مرتبه ی شناختیپیشرفت در عقل است یا ظواهمغز اندامی تشنه ی انرژی اآغاز فصل سرما و دوباره تکخبر مهم تلسکوپ هابلتاثیر داروهای ضد التهاب در جراحی کمر عجله نکنیدفیزیک آگاهینورالژیهمیشه به آنچه داری، خوشناز فرد ایستا و متعصب بگذرروبات کیانمنبع هوشیاری کجاست قسمت به قفس های سیاهت ننازسفر نامه سفر به بم و جنوب هزینه سنگین انسان در ازاکودک هشت ساله لازم است آدبرلیتیونشواهدی از دنیسوان(شبه نئپرواز از نیویورک تا لوس آحلقه های اسرارآمیزتولید مثل اولین ربات های پیامهای کاربرانمغز بزرگ چالشهای پیش روالکترومغناطیس شنوایی و هخطرات هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین ددرمان ژنتیکی برای نوآوریفرایند پیچیده ی خونرسانیچگونه مغز ما، موسیقی را پهندسه زبانِ زمان استاز بحث های کنونی در ویروسروش هایی ساده برای کاهش امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی ریشه ها عمیقند از چیبه زودی شبکه مغزی به جای سلول بنیادی و ای ال اسشانس یا تلاشکاهش مرگ و میر ناشی از اببرخی نرمش ها برای زانوآلزایمرحرکات چشم، ترجمه کننده ی توهم بی خدایینقش قهوه در سلامتیامید جدید بر آسیب نخاعینگاه مادی غیر علمی استتاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین هماندرمان جدید سرطانفضای خالی ای وجود نداردریسپریدونهوش مصنوعی اکنون می تواناز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمواقعیت چند سویهبیمار 101 ساله، مبتلا به سسندرم پیریفورمیستغییر دیگران یا تغییر خوشباهت زیاد بین سلول هاي عکتاب، سفری به تاریخمحدودیت چقدر موثر استبرداشتت از جهان رو زیاد آیندهحس و ادراک قسمت چهل و سومتوصیه هایی در مصرف ماهیدین، اجباری نیستنقش انتخاب از طرف محیط، نانگشت ماشه ایچالش هوشیاری و اینکه چرا تحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقای موجود زنده از دروغ نگو به خصوص به خودتقانون گذاری و تکاملراه پیروزی در زندگی چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمولکول ضد پیریواکسن کرونا ساخته شده توبیماری اضطراب عمومیسیگار عامل افزایش مرگ ومجنگ و تصور از جنگصدای بم با فرکانس پایین، گل خاردار، زیباستمروری بر تشنج و درمان هایبسیاری از بیماری های جدیآیا واکنش های یاد گرفته وحس و ادراک قسمت بیست و چهتکامل و ریشه ی مشترک خلقتدانشمندان یک فرضیه رادیکنقش غذاها و موجودات درياانسان قدیم در شبه جزیره عنجات در اعتماد به خودتربیت کودکان وظیفه ای مهابزارهای دفاعی و بقای مودرگیری مغزی در سندرم کووقسم به فقررشد در سختی استهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تمیاستنی گراویس بدون آنتیوراپامیل در بارداریبیان ژن های اسکیزوفرنی دسکوت، پر از صداجهان های بسیار دیگرطی یکصد هزار سال اخیر هرچگام کوچک ولی تاثیرگذارمرزهای حقیقی یا مرزهای تتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجحس و ادراک- قسمت بیست و پتأثیر نگاه انسان بر رفتاداروی فامپیریدین یا نورلچند نرمش مفید برای کمردراولین مورد PML به دنبال تکچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک تشنج عدم توازن بین نورون احیای بینایی نسبی یک بیمدغدغه نتیجه ی نادانی استلحظات خوش با کودکانزنجیرها را ما باید پاره کهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاساس انسان اندیشه و باور ما بخشی از این جهان مرتبطیافته های نوین علوم پرده بالای هر دستی، دستی هستساختار فراکتال وجود و ذهجهانی که نه با یک رخداد و علم به ما کمک میکند تا موپل خواجو اصفهانمشاهدات آمیخته با اشتباهتلاش های جدید شرکت نورالآب زندگی است قسمت دومخواب سالم عامل سلامتیتاثیر ویتامین دی بر بیماداروی جدید ضد میگرننهایت در بی نهایتایمپلانت مغزینزاع بین علم و جهل رو به پتظاهری از ماده است که بیداختلالات عضلانی ژنتیکذرات کوانتومی زیر اتمی قمن کسی در ناکسی دریافتم زیباترین چیز در پیر شدنهوش عاطفی در زنان بیشتر ااصفهان زیباژنهای هوش ، کدامندبازخورد یا فیدبکسرنوشتجاودانگی مصنوعیعامل کلیدی در کنترل کارآپیوند اندام از حیوانات بمغز فکر میکند مرگ برای دیتمساح حد واسط میان مغز کوآزمون ذهنی گربه شرودینگرخودآگاهی و هوشیاريتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر محل کار ارزش خودت را بفلج بل، فلجی ترسناک که آننوار عصب و عضلهایندرالنعناعارتباط پیوسته ی جهانرهبر حقیقیمنابع انرژی از نفت و گاز زبان و بیان نتیجه ساختماهیچ اندر هیچاعتماد به خودکمردرد با پوشیدن کفش منابحثی درباره هوش و تفاوتهسرطان کمیت گراییحق انتخابتو پیچیده ترین تکنولوژی عشق درونی به یگانگی خلقتپیشرفت ذهن در خلاقیت استمغز انسان ایا طبیعتا تماآغاز مبهم آفرینشخدا موجود استتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اکسی توسین و تکامل پیش ادر درمان بیماری مولتیپل فیزیکدانان ماشینی برای تنورالژی تریژمینالهمیشه داناتر از ما وجود داز مخالفت بشنوروح و آب حیاتمنبع هوشیاری کجاست قسمت به مغز خزندگان خودت اجازسفر به مریخ در 39 روزهزاران سال چشم های بینا وکودک ایرانی که هوش او از برنامه و ساختار پیچیده مشیر و دوغ بادامپروتئین های ساده ی ابتداحمله ویروس کرونا به مغزتولید یا دریافت علمسایتهای دیگرمغز بزرگ و فعال یا مغز کوالکتروتاکسی(گرایش و حرکدفاع از پیامبرتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازدرمان کارتی سل و تومور مغفرایند تکامل و دشواری هاچگونه مغز پیش انسان یا همهندسه، نمایشی از حقیقتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکروش جدید تولید برقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوقتی شروع به بیدار شدن میبه زیر پای خود نگاه نکن بسلول بنیادی در درمان ایدشاهکار قرنکاهش التهاب ناشی از بیمابرخی نرمش های گردنآملودیپین داروی ضد فشار حرکت چرخشی و دائمی کیهانتوهم تنهاییدو بیماری روانی خود بزرگ نقش مهاجرت در توسعه نسل اامید درمان کرونا با هماننگاه محدود و تک جانبه، مشتاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین هماندرمان دارویی سرطان رحم بقفس دور خود را بشکنریسدیپلام تنها داروی تایهوش مصنوعی از عروسک های باز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟ قواقعیت چیستبیمار مرکز تنفس سلولیسندرم پیریفورمیستغییر دادن ژنها آیا روزی شباهت زیاد بین سلول هاي عکتابخانهمحدودیت های حافظه و حافظبررسي علل احتمالي تغيير آینده ی انسان در فراتر ازحس و ادراک قسمت نهمتوضیحی ساده در مورد هوش مدیوار همه اش توهم بودنقش اتصالات بین سلولهای انگشت نگاری مغز نشان میدچالش های ایستادن بر دو پاتخریب مغز به دلیل کمبود بابزار بقای موجود زنده از دریا آرام نخواهد شد کشتی قانون جنگلراه انسان شدن، راه رفتن وهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمولتیپل اسکلروز در زنان واکسن آلزایمربیماری بیش فعالیسیاهچاله هاجنگ داده هاصرع و درمان های آنگل درون گلدانمرکز هوشیاری، روح یا بدن بشکه ای که ته نداره پر نمآیا یک، وجود داردحس و ادراک قسمت بیست و یکبشریت از یک پدر و مادر نیآیا کیهان می تواند یک شبیحس و ادراک قسمت بیست و دوتکامل ابزار هوش ، راه پر دانشمندان ژنی از مغز انسنقش غذاها و موجودات درياانسان میوه ی تکاملنجات در راستگوییترجمه فعالیت های عضله به ابعاد و نیازهای تکاملیدرگیری اعصاب به علت میتوقضاوت ممنوعرشد، رسیدن به یک هدف نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تمیدان مغناطيسي زمین بشر ورزش هوازی مرتب خیلی به قبیان حقیقتسکوت، در برابر گزافه گویجهان هایی در جهان دیگرطیف انسفالیت، گیلن باره گامی در درمان بیماریهای مزایای شکلات تلخ برای سلتفاوت ایستایی و تکاپوآیا خداباوری محصول تکاملحس و ادراک- قسمت شصت و چهتأثیر شیرینی های حاوی لوداروی لیراگلوتیدچند جهانیاولین مورد پیوند سر در انچرا پس از بیدار شدن از خوتشویق خواندن به کودکاناحتیاط در ورزش زانو در خاذهن ما از در هم شکستن منبلرزش ناشی از اسیب به عصبزندگی فعال و مثبت روند آلهوش احساسیاستفاده از مغز، وزن را کمما تحت کنترل ژنها هستیم ییاد گرفتن مداومبالاترین هدف از دولتساختار شبکه های مغزی ثابجهانی که از یک منبع، تغذیعلم بدون توقفپلاسمای غالبمطالبه ی حق خودتلاش هایی در بیماران قطع آب زندگی است قسمت سومخواب سالم عامل سلامتی و یتاثیر ویروس کرونا بر مغز داروی جدید ضد الزایمرنهادینه سازی فرهنگ اختلاایمپلانت مغزی و کنترل دو نسبیت عام از زبان دکتر برتعویض دارو در تشنجاختراع جدید اینترنت کوانرفلکس وتری با توضیح دکتر من پر از تلخیمزیباترین چیز در افزایش سهوش عاطفی در زنان بیشتر ااصل بازخوردژنهای حاکم بر انسان و انسبازسازي مغز و نخاع چالشی سریع دویدن مهم نیستجایی برای یاد گرفتن باقی عادت همیشه خوب نیستپیوند اندام حیوانات به امغز قلبتنفس هوازی و میتوکندریآزادی در چیستخودآگاهی و هوشیاريتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر چه مرحله ای از خواب ، رفلج خوابنوار عصب و عضلهایپیداکرینهفت چیز که عملکرد مغز تو ارتباط انسانی، محدود به روی و منیزیم در تقویت استمنابع انرژی از نفت و گاز زبان و بیان، در سایه پیشرهیچگاه از فشار و شکست نترکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبحثی درباره احساسات متفاسرعت فکر کردن چگونه استحقیقت قربانی نزاع بین بی تو آرامش و صلحیعشق، شلوغ کردن نیستپیشرفتی مستقل از ابزار همغز انسان برای ایجاد تمدإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَخدا نور آسمان ها و زمین اتاثیر درجه حرارت بر مغزاکسکاربازپین در درمان تشدر دعواها چه میکنی؟فال نیکونوزاد ناشنوای متولد شده،همیشه راهی هستاز نخستین همانند سازها تروح در جهانی دیگر استمنبع هوشیاری کجاست قسمت به نقاش بنگرسفر به درون سفری زیباهستي مادي ای که ما کوچکترکودکان مهاجربرنامه ی مسلط ژنها در اختشیشه ی بازالتی و سیلیکونپروتز چشمحمایت از طبیعتتولید پاک و فراوان انرژیمغز بزرگترین مصرف کننده الکترودهای کاشتنیدفاع در برابر تغییر ساختتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین هماندرمان پوکی استخوانفرایند حذف برخی اجزای مغچگونه هموساپينس بر زمین هنر فراموشیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتنام نوعی کرونا ویروس به سیاهی عادت نکنیمسلول بنیادین از مخاط بینشاهکار شش گوشکاهش حافظه هرچند فرایندیبرخی یونها و مولکول های مآموزش نوین زبانحس متفاوتتوهم جداییدو بار در هفته ماهی مصرف نقش میدان مغناطیسی زمین امیدهای جدید برای بازیابنگاه کلی نگرتاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین هماندرمان زخم دیابتی با تکنوقفس ذهنریشه های مشترک همه ی موجوهوش مصنوعی از عروسک های باز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟(قواقعیت چیستبیماری لبر و نابینایی آنسندرم پای بی قرارتغییر زودتر اتصالات مغزیشجاعت و ترسکجای مغز مسئول پردازش تجمحدودیت درک انسانبررسی مغز با امواج مادون آینده ی علم و فیزیک در60 ثحس و ادراک قسمت چهارمتوضیحات دکتر فاطمی در مودیوار، از ابتدا توهم بودنقش تیروئید در تکامل مغزانتقال ماده و انرژیچالش کمبود اندام برای پیتداوم مهم است نه سرعتابزار بقای موجود زنده از دریای خداقانون جنگلراه بی شکستهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تمواد کوانتومی جدید، ممکنواکسن ایرانی کرونا تولیدبیماری تی تی پیسیاهچاله های فضایی منابعجنبه های موجی واقعیتضایعه ی شبکه لومبوساکرالگل زندگیمرکز حافظه کجاستمرکز حافظه کجاستبعد پنجمآیا گذشته، امروز وآینده حس و ادراک قسمت بیست و سوتکامل تکنولوژیدانشمندان پاسخ کوانتومی نقش غذاها و موجودات درياانسان ها می توانند میدان نخاع ما تا پایین ستون فقرترجمه ی فعالیت های عضله بابعاد اضافه ی کیهاندرب بسته با غیر خود باز مقطار پیشرفتز گهواره تا گورهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکامل تا مغز، از مغز تمیدان های مغناطیسی قابل ورزش هوازی ، بهترین تمریبیداری معنوی یعنی دوستی سکته مغزیجهان یکپارچهطبیعت موجی جهانگامی در درمان بیماریهای مسمومیت دانش آموزان بی گتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا دلفین ها می تواند از حسن یوسف باغچه ی منتئوری تکامل امروز در درمداروی کنترل چربی خونچند جهانیاولین هیبرید بین انسان و چرا ارتعاش بسیار مهم استتشخیص ژنتیکی آتروفی های احتیاط در تعویض داروهاذهن چند جانبه نیازمند نگلرزش دست ها و گردن و سر ETزندگی هوشمند در خارج از زهوش احساسیاستفاده از نظریه ی تکامل مانند کودکان باشیدیاد بگیر فراموش کنیباهوش ترین و با کیفیت تریسادیسم یا لذت از آزار دادجهانی در ذهنعلم در حال توسعهپمبرولیزوماب در بیماری چمطالبی در مورد تشنجتلاش در تولید انرژی به رنآب، زندگی است(قسمت پنجم)خواب عامل دسته بندی و حفطتاثیر ژنها بر اختلالات خداروی سل سپتچهار میلیارد سال تکامل بایمپلانت مغزی کمک میکند چسبیدن به خود، مانع بزرگ تعامل انسان و هوش مصنوعیادامه بحث تکامل چشمرفتار مانند بردهمن بی من، بهتر یاد میگیرمزیر فشار کووید چه باید کرهوشمندی کیهاناصل در هم تنیدگی و جهانی کفش و کتابباغچه ی منسریعترین کامپیوتر موجودجایی خالی نیستعادت کن از بالا نگاه کنیپیوند سر آیا ممکن استمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتنفس هوازی و میتوکندریآزادی عقیده، آرمانی که تخودت را از اندیشه هایت حفتاثیر گیاه خواری بر رشد ودر ناامیدی بسی امید استفلج خواب چیستنوار عصب و عضله مهم در تشایا کوچک شدن مغزانسان الهفت سین یادگاری از میراث ارتباط از بالا به پایین مرویکردهای جدید ضایعات نخمنابع انرژی از نفت و گاز زبان و تکلم برخی بیماریههیپرپاراتیروئیدیسمکنگره بین المللی سردرد دبحثی درباره احساساتی غیرسطح آگاهی، رخدادهای زندگحقیقت آنطور نیست که به نظتو افق رویداد جهان هستیعصب حقوق نورولووپپوگستمغز انسان برای شادمانی طافت فشار خون ناگهانی در وخدا بخشنده است پس تو هم بتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر فقط مردم میفهمیدند کدر سال حدود 7 میلیون نفر فاکسیبتنوسانات کوانتومی منبع ماهمیشه عسل با موم بخوریماز نخستین همانند سازها تروح رهاییمنبع هوشیاری کجاست قسمت به نقاش بنگرسفر تجهیزات ناسا به مریخ هستی ما پس از شروعی چگال کودکان میتوانند ناقل بی برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱شکل های متفاوت پروتئین هپروتز عصبی برای تکلمحوادث روزگار از جمله ویرتولید اندام با چاپ سه بعدمغز حریص برای خون، کلید تالگو نداشتیمدقیق ترین تصاویر از مغز اتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین هماندرمان پوکی استخوانفراتر از دیوارهای باورچگونه هوشیاری خود را توسهنر حفظ گرهاز تکنیکی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتویتامین E برای فعالیت صحبه سخن توجه کن نه گویندهسلول عصبی شاهکار انطباق شاید گوشی و چشمی، آماده شکاهش دوپامین عامل بیماریبرخی اثرات مضر ویتامین دآمارهای ارائه شده در سطح حس چشایی و بویاییتوهم جدایی و توهم علمدو برابر شدن خطر مرگ و مینقش محیط زندگی و مهاجرت دامیدوار باش حتی اگر همه چنگاه انسان محدود به ادراتاریکی و نورابزار بقا از نخستین هماندرمان ساده ی روماتیسمقفس را بشکنریشه های مشترک حیاتهوش مصنوعی از عروسک های باز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع خواب و رویاواقعیت های متفاوتبیماری میاستنی گراویسسندرم پس از ضربه به سرتغییر عمودی سر انسان از پشرکت نورالینک ویدیویی ازکرونا چه بر سر مغز می آورمخچه فراتر از حفظ تعادلبررسی و اپروچ جدید بر بیمآینده با ترس جمع نمیشودحس و ادراک قسمت نوزدهمتیوتیکسن داروی ضد جنوندید تو همیشه محدود به مقدنقش حفاظتی مولکول جدید دانتروپی و هوشیاریچالش دیدگاه های سنتی در بتداخل مرزها و صفات با بینابزار بقای موجود زنده از درک فرد دیگر و رفتارهای اقانونمندی و محدودیت عالمراه طولانی را به سلامت گذهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تموجود بی مغزی که می تواندواکسن اسپایکوژنبیماری خود ایمن اعصاب محسیاهچاله ها، دارای پرتو جنسیت و تفاوت های بیناییضایعه ی عروقی مخچهگلوله ی ساچمه ای