دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

فیزیک مولکولها و ذرات در درمان بیماری های مغز و اعصاب

فیزیک مولکولها و ذرات، در درمان بیماری های مغز و اعصاب

استفاده از فیزیک در درمان آلزایمر

اجزای کیهان، با قوانین فیزیک در کنار هم قرار دارند. این قوانین هر چند به طور کامل شناخته نشده اند و با پیشرفت قدرت نگاه انسان، دگرگون می‌شوند ولی درک فیزیک، برای درک و پیدا کردن بسیاری از بیماری ها و مشکلات مغز و اعصاب، ضروری است.

قوانین فیزیک از قوانین نیوتونی تا نسبیت عام و خاص اینشتاین و اصل عدم قطعیت و در هم تنیدگی کوانتومی، پیوندی عمیق با پیچیده ترین موضوعات در علوم اعصاب دارد.

از جمله این مسائل پیچیده، مباحث مربوط به هوشیاری، قدرت ذهن، نقش ذهن در آفریدن آنچه در کیهان وجود دارد(مراجعه شود به آزمون ذهنی گربه ی شرودینگر) و اخیرا درمان بسیاری از بیماری هایی است که درمانی ندارد.

شاید تمرکز علوم اعصاب و تخصص بیماری های مغز و اعصاب بر مباحث خاص این تخصص و جداشدن از رشته های پایه از جمله علوم فیزیک، یک عامل بسیار مهم در بسیاری از نارسایی هایی فعلی، باشد ولی امروز تلاش های ارزشمندی جهت پیوند میان این علوم انجام میشود.

از پیوند فیزیک کوانتوم و در هم تنیدگی با بحث هوشیاری- که به نظر میرسد کاربردی عملی ای نداشته باشد- تا تلاش برای کشف درمان های جدید برای بیماری های غیر قابل درمان کنونی- که کاملا کاربردی و پرفایده در زندگی روزمره به نظر می‌رسد- تلاشی برای پیوند اجزای پازلی است که در دید بسیاری از متخصصان امروز، جدای از هم بررسی میشود و این جدایی، طبیعت کیهان مادی ما است که دائما بر طبل تفاوت ها و تمایز ها می کوبد.

انسان حیرانی در میان دریایی از تفاوت ها و تمایز ها که تا نتواند آنها را با هم جمع کند، یافتن توازن در زندگی خود را شاهد نخواهد بود.

بررسی جدید آلزایمر بر اساس فیزیک بدن کرم ها!

چگونه مطالعه ی کرم ها می‌تواند اپروچ جدیدی برای درمان آلزایمر باشد؟!

پژوهش های زیادی پیشنهاد میدهد که اختلال در تبدیل فاز درون سلول، میتواند اختلالات زیادی را سبب شود. مکانیسم، ممکن است ناتوانی ملکول برای تغییر از جامد به مایع یا برعکس باشد که عملکرد سلول را مختل میکند. این کشفیات دروازه ای را به روی درمان های بیماری های تخریبی مغز و دیگر بیماری ها می گشاید. مغز، وسیله ای است که برای شناخت محیط اطراف خود استفاده می‌کنیم و نیز معمای بزرگ وجود ماست.

بخش بزرگی از تاریخ انسان- که مغز بزرگی نبود- به تفکر نسبت داده نمیشود.

اندیشه های بسیاری در مورد عملکرد بیولوژیک، فلسفی و فیزیکی مغز وجود دارد. با وجود این تلاش ها ما هنوز در حال کشف چگونگی عملکرد مغز هستیم.

چرا عملکرد مغز مختل میشود و چگونه میتوان آن را بازآوری کرد؟ مطالعه ای جدید بر دینامیک درونی سلول های تشکیل دهنده ی مغز تمرکز میکند و اینکه چرا آشفته و در هم بر هم میشود و راه حل چیست.

به مایعی سیال فکر کن! اگر آن را در فریزر قرار دهی جامد میشود اگر از فریزر خارج کنی دوباره تبدیل به مایع میشود. آن را بجوشان یا در هوای گرم قرار بده نهایتا بخار میشود. این تغییر حالت، تغییر فاز نامیده میشود و برای افراد آشنا با فیزیک و شیمی شناخته شده است.

گاهی تغییر فاز، درون سلول رخ میدهد. مولکول های درون سلول که مسئول متابولیسم سلول هستند از جامد به مایع تبدیل می‌شوند تا وظایف خاصی را انجام دهند. ولی گاهی این فرایند تغییر فاز به خوبی انجام نمی شود. این یعنی مولکول ها به جایی که باید بروند ورود نمیکنند و بخشی از فعالیت ها مختل میشود. وقتی این حالت در برخی سلول های مغزی ایجاد شود، مولکولهای سمی بیماری، شروع به تجمع در سلول عصبی می کنند. این کشف بر اساس مطالعاتی از سال 2019، پایه ی تئوری چگونگی ایجاد بیماری های تخریبی مغز است. دانشمندان چکونه این تئوری را مطرح کردند؟

دکتر جی پاول تایلور جایزه ی پوتامکین را به دلیل کارهای جدیدش روی نقش تغییر فاز در ایجاد دمانس به دست آورده است. در مصاحبه ای دکتر تایلور میگوید:درمان های موثر و جدید آلزایمر و بیماری های مشابه، بر اساس درک جدید نسبت به بیماری ممکن است طی چندسال آینده کشف شود.

دکتر کلوفورد برنگواین از پرینستون در مقاله ای جدا میگوید: برخی درمان های تخریب، در زمان حاضر نتایج خوبی داشته است. او ادامه میدهد درمان های تغییر فاز میتواند در درمان بسیاری از بیماری های دیگر از جمله سرطان ها استفاده شود..برخی پیشرفت های پزشکی از شگفت انگیزترین مطالعات به دست می آید.

https://bigthink.com/mind-brain/phase-transition-dementia?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&facebook=1&utm_source=Facebook#Echobox=1620015395

بیماری آلزایمر در نتیجه تجمع توده هایی به نام توده های رشته ای-عصبی (نوروفیلامنت تنگل)ایجاد میشود.

ممکن است همان فرایندی که باعث تجمع یک قطره شبنم روی چمن میشود باعث این حالت باشد! یعنی اختلال در تغییر فاز جامد به مایع ممکن است باعث این تجمع سمی درون سلول عصبی شود و آلزایمر یا دیگر بیماری های عصبی را ایجاد کند.

این تغییر فاز، سبب میشود بخار آب به قطره ی آب و یا حتی یخ، تبدیل شود. این فرآیندها به سلول های بدن اجازه میدهد شکل و فاز اجزای داخل خود را دائما تغییر دهند.

تایلور دانشمند ژنتیک عصبی در بیمارستان پژوهشی کودکان ممفیز، می‌گوید: این اختلال در تغییر فاز میتواند باعث افزایش ویسکوزیتی داخل سلول شود.. و این حالت مانند یک ظرف عسل است که درون یخچال قرار بدهی، طبیعی است سفت و محکم شود.

این سفت شدن سبب می‌شود ذراتی که قبلا به راحتی جریان داشتند در کنار هم تجمع کنند و توده تشکیل دهند. در این حالت نمی‌توانند به جای دیگری داخل سلول برای فعالیت خود بروند.

برانگواینپرفسور مهندسی زیست-شیمی در پرینستون در سال 2009 نقش تغییر فاز را در بسیاری از سلول ها از جمله سلول‌های تولید مثلی کرم، بررسی می کرد.

تیلور یک نورولوژیست در دانشگاه پنسیلوانیا هم از مسیر دیگری روی این موضوع کار میکرد.

او روی دو بیماری تخریبی در مغز به نام آلزایمر و ALS کار میکرد. تیلور بیان میکند: در سال 2000 ما شانس زیادی برای مطالعه ساختار ژنتیکی این بیماران نداشتیم ولی در یک شب، اوضاع برگشت و تهیه سکانس ژنی به سادگی ممکن شد. آنچه تیلور پیدا کرد جهش های ژنتیکی ای بود که باعث اختلال در تغییر فاز عناصر داخل سلول میشد و مسبب این دو بیماری در اعضای خانواده بود. او مدارکی بر وجود جهش های مشابه در برخی دیگر از بیماری های تخریبی عصبی پیدا کرد.

تیلور میگوید: من تصور می‌کنم به زودی بسیاری از درمان های موجود روی موضوع تغییر فاز کار کند. برانگواین می گوید: بیماری های نورودژنراتیو، اکنون موضوع مهم در بررسی های کنونی است زیرا مکانیسم فیزیکی ایجاد کننده ی بیماری شناخته شده است و سلول‌ها فرآیندهایی برای تنظیم تغییر فاز در درون خود دارند. ..همانطور که در یک جشن، عده ای در کنار هم هستند و می‌توانند راحت با هر کس بخواهند صحبت کنند یا جایی جمع شوند، در سلول عصبی همینطور است. مولکول ها میتوانند جابجا شوند و به طور سیال حرکت کنند. در بیماری های نورودژنراتیو آنچه برای مولکول ها اتفاق می افتد مشابه تجمع افراد در جشن بیان شده در کنار هم است به طوری که نتوانند جابجا شوند. او ادامه میدهد حداقل در آزمایشگاه این امکان هست که با برخی مواد شیمیایی یا پردازش های ژنتیکی، این توده های تجمع کرده تغییر حالت دهد.

او ادامه میدهد: این مواد و پردازش ها می‌تواند باعث ایجاد درمان های جدید برای برخی بیماری های نورودژنراتیو شود همچنین در درمان بسیاری از سرطان ها سودمند خواهد بود.

https://www.npr.org/sections/health-shots/2020/07/08/888687912/new-clues-to-als-and-alzheimers-from-physics#:~:text=The%20same%20process%20that%20causes,even%20freeze%20into%20solid%20ice.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کودرگیری مغزی در سندرم کوومیدان بنیادین اطلاعاتآیا یک، وجود داردزمان واقعیت است یا توهممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خستم با شعار قانون بدترین چگونه به سطح بالایی از هوتظاهر خوابیده ی مادهاختلال خواب فرد را مستعد عدم توقف تکامل در یک انداهوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد هحس و ادراک قسمت 82واکنش های ناخودآگاه و تقدانشمندان ژنی از مغز انسلا اکراه فی الدینگل زندگیتو افق رویداد جهان هستیدستورالعمل مرکز کنترل بیماپروتیلینآیا خداباوری محصول تکاملزندگی، مدیریت انرژیچقدر به چشم اعتماد کنیمایمپلانت مغزی و کنترل دو سردرد میگرنارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهتغییرات تکاملی سر انسان صفحه اصلیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسحس و ادراک قسمت پنجمبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانداروی جدید ALSملاحظات بیهوشی قبل از جرگامی در درمان بیماریهای ذرات کوانتومی زیر اتمی قتولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دوممجرم، گاهی قربانی استزبان متغیرنقش انتخاب از طرف محیط، نایا بدون زبان میتوانیم تشناخت حقیقت یا آرزوهای گارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینجهان قابل مشاهده بخش کوچهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و هشتمبلوغ چیستوسواس، بیماری استبرخی نکات از گاید لاین پرداروی ضد تشنج با قابليت تمنابع انرژی از نفت و گاز پنج اکتشاف شگفت آور در موروی و منیزیم در تقویت استتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوزبان، نشان دهنده ی سخنگو نقش سجده بر عملکرد مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر تلاش انسان امروز براشانس یا نتیجه ی تلاشنرمشهای مهم برای تقویت عاز نظر علم اعصاب اراده آزجهان پیوستههوش احساسیخلاصه ای از مطالب همایش مفلج بل، فلجی ترسناک که آنبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستبرخی سيناپسها طی تکامل و در هر سوراخی سر نکنمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوندی که فراتر از امکانروح رهاییمرگ انتقال است یا نابود شتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو سلول های بنیادی منابع و انمایش تک نفرهتاثیر رو ح و روان بر جسمابزار بقا از نخستین همانشباهت کیهان و مغزچراغ های متفاوت و نور یکساز تکینگی تا مغز از مغز تجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوشمندی کیهانخوشبختی چیستفاجعه ی جهل مقدسبیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خوابانبسیاری از مجرمان، خودشاندرمان های جدید میگرنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپدیده خاموش روشن در پارکروشی برای بهبود هوش عاطفمشکل از کجاستتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیسندرم پیریفورمیسنهایت در بی نهایتتاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقا از نخستین همانضایعه ی عروقی مخچهنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تجریان انرژی در سیستم های هاوکينگ پیش از مرگش رسالخطا در محاسبات چیزی کاملفرد یا اندیشهبیماری دویککوچکی قلبتفاوت های بین زن و مرد فقدرمان جدید ای ال اس، توفرمنبع هوشیاری در کجاست؟ قآلودگی هوا و پارکینسونرژیم غذایی سالم و ضد التهمعجزه ی علمتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیسیاهچاله هانوار عصب و عضلهترک امروزابزار بقای موجود زنده از طعمه ی شبکه های ارتباط اجهمیشه چشمی مراقب و نگهبااز تکینگی تا مغز، از مغز حقیقت راستین انسان علم بهشت توصیه برای کاستن از دده روش موفقیتقلب دروازه ی ارتباطبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابتلاش های جدید در درمان سردرون آشفته ی تو و ظاهر خنمواد کوانتومی جدید، ممکنآینده ی انسان در فراتر ازرحم مصنوعیمغز کوانتومیتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینسکته مغزینیکولا تسلاتشنج چیستاثر مضر مصرف طولانی مدت رعلایم کمبود ویتامین E را هندسه در پایه ی همه ی واکاز روده تا مغزحافظه ی هوش مصنوعیویتامین بی هفدهدین اجباریقدرت مردمبار بزرگ ایستادن بر دو پاقدرت و شناخت حقیقتبار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریدرگیری مغزی در سندرم کوومیدازولام در درمان تشنج آیا کیهان می تواند یک شبیزمان پلانکمغز بزرگ چالش است یا منفعتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکستم، بی پاسخ نیستچگونه باغبانی باعث کاهش تظاهری از ماده است که بیداختلال در شناسایی حروف و عدم درکهوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر حس و ادراک قسمت 87بحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیددانشمندان پاسخ کوانتومی لاموژین داروی ضد اوتیسم؟گلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستدغدغه نتیجه ی نادانی استماجرای جهل مقدسآیا دلفین ها می تواند از زندان ذهنینقش قهوه در سلامتیایمپلانت مغزی کمک میکند سردرد میگرن در کودکانارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراتغذیه بر ژنها تاثیر داردسوالات پزشکیهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیحس و ادراک قسمت پنجاهبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اداروی جدید s3 در درمان ام ممانتین یا آلزیکسا یا ابگامی در درمان بیماریهای رفلکس وتری با توضیح دکتر تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سوممحل درک احساسات روحانیزبان مشترک ژنتیکی موجودانقش اتصالات بین سلولهای ایا تکامل هدفمند استشناخت درون، شناخت بیرون؛ارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد جهان موازی و حجاب هاهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و ششمبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی برخی نرمش ها برای درد زانداروی ضد تشنج توپیراماتمنابع انرژی از نفت و گاز پول و شادیرویا و واقعیتتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمزبان، وسیله شناسایی محیطنقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر خواهان پیروزی هستیشانس یا تلاشچرا ماشین باید نتایج را پاز واقعیت امروز تا حقیقتجهان پر از چیزهای اسرار آهوش بشری تهدید برای بشریخلاصه ای از درمان های جدیفلج خواببه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی برداشت مغز ما از گذر زماندر والنتاین کتاب بدید هممنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوستگی همه ی اجزای جهانروزه داری متناوب، مغز را مرگ تصادفیتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسسلول های بدن تو پیر نیستنچند نرمش مفید برای کمردرتاثیر روده بر مغزابزار بقا از نخستین همانشباهت زیاد بین سلول هاي عنزاع بین جهل و علم رو به پاز تکینگی تا مغز از مغز تجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوشیاری و وجودخوشبختی دور از رنج های مفاصله ها در مکانیک کوانتبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمنبسیاری از بیماری های جدیدرمان های جدید در بیماری منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپروژه ی ژنوم انسانیروشی جدید در درمان قطع نخمشکلات نخاعیتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروسندرم پیریفورمیسنهادینه سازی فرهنگ اختلاتازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقا از نخستین همانضایعات در عصب زیر زبانینظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تجریان انرژی در سیستم های هاوکينگ پیش از مرگش رسالخطای ادراک کارمافرد حساس از نظر عاطفی و ببیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه استفاوت های تکاملی در مغز ودرمان جدید سرطانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قآلزایمررژیم غذایی ضد التهابیمعجزه ی علم در کنترل کرونتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانسیاهچاله های فضایی منابعنوار عصب و عضله مهم در تشترکیب آمار و ژنتیکابزار بقای موجود زنده از ظهور امواج مغزی در مغز مصهمیشه اطمینان تو بر خدا باز تکینگی تا مغز، از مغز حقیقت غیر فیزیکیو هر کس تقوای خدا پیشه کندهن، بزرگترین سرمایهقلب روباتیکبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماتلاش های جدید شرکت نورالدروغ نگو به خصوص به خودتموجود بی مغزی که می تواندآینده ی علم و فیزیک در60 ثرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمغز آیندگان چگونه است ؟تاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندسال سیزده ماههنیاز به آموزش مجازی دیجیتشنج و حرکات شبه تشنجی قااثرات فشار روحی شدیدعلائم عصبی آلزایمر، با اهندسه زبانِ زمان استاز سایه بگذرحافظه انسان و حافظه ی هوشویتامین دی گنجینه ای بزردین، اجباری نیستویروس مصنوعیدیوار همه اش توهم بودقدرت کنترل خودبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریدرگیری اعصاب به علت میتومکان زمان یا حافظه زمانآیا گذشته، امروز وآینده زمان به چه دلیل ایجاد میشمغز بزرگ چالشهای پیش رواولین مورد پیوند سر در انستون فقرات انسان دو پا جلچگونه تکامل مغزهای کنونیتعویض دارو در تشنجاختلال در شناسایی حروف و عدالت برای من یا برای همههوش مصنوعی از عروسک های باستخوان های کشف شده، ممکحس و ادراک قسمت چهلبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمردانشمندان اولین سلول مصنلایو دوم دکتر سید سلمان فگلوئونتو با همه چیز در پیوندیذهن ما از در هم شکستن منبماجرای عجیب گالیلهآیا دلفین ها میتوانند بازونیسومایدنقش مهاجرت در توسعه نسل اایمپلانت نخاعی میتواند دسردرد میگرنی در کودکانارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بثبت و دستکار ی حافظهپیامهای کاربرانهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چحس و ادراک قسمت پنجاه و یبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهداروی جدید لنفوم و لوکمیمن کسی در ناکسی دریافتم گاهی لازم است برای فهم و رفتار مانند بردهتولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)محل درک احساسات روحانی دزبان چهار حرفی حیات زمیننقش تیروئید در تکامل مغزایجاد احساساتشناسایی تاریخچه ی تکاملیارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومجهان ما میتواند به اندازهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سیزدهمبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان برخی نرمش ها برای زانوداروی ضد جنون در درمان تیمنابع انرژی از نفت و گاز پول و عقیدهرویا و کابوسمدل های ریز مغز مینی برینتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیزدودن نقص از هوش مصنوعینقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکاپل ویژن پرو در تشخیص بیمشاهکار قرنچرا مردم با زندگی میجنگناز کجا آمده ام و به کجا میجهان پر از چیزهای جادویی هوش در طبیعتخم شدن فضا-زمانفلج خواب چیستبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقبرداشتت از جهان رو زیاد در یک فراکتال هر نقطه مرکمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیام های ناشناخته بر مغز روزه داری و التهاب زیانبمرگی وجود نداردتکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوسلول بنیادی و ای ال اسچند جهانیتاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانشباهت زیاد بین سلول هاي عنزاع بین علم و نادانی رو از تکینگی تا مغز از مغز تجوانان وطنهوشیاری و افسردگیخانه ی تاریکفاصله ی همیشگی تصویر سازبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتبسیاری از بیماری های جدیدرمان های جدید سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپروژه ی ژنوم انسانیروشی جدید در درمان نابینمشکلات بین دو همسر و برخیتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنسندرم پای بی قرارچهار میلیارد سال تکامل بتازه های بیماری پارکینسوابزار بقا از نخستین همانضرورت زدودن افکارنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تجریان انرژی در سیستم های هدف یکسان و مسیرهای مختلخطای حسفردا را نمیدانیمبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری تفاوت های زبانی سرمنشا تدرمان جدید سرطانمنبع خواب و رویاآملودیپین داروی ضد فشار رژیم غذایی ضد دردمعجزه در هر لحظه زندگیتاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایسیاهچاله ها، دارای پرتو نوار عصب و عضله تعیین محلترکیب حیوان و انسانابزار بقای موجود زنده از ظرف باید پر شود چه با چرک همیشه به آنچه داری، خوشناز تکینگی تا مغز، از مغز حقیقت غیر قابل شناختوفور و فراوانیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجقلب را نشکنبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیتلاش هایی در بیماران قطع دریای خداموجودات مقهور ژنها هستندآینده با ترس جمع نمیشودرساناها و ابر رساناها و عمغز اندامی تشنه ی انرژی اتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عسانسور از روی قصد بسیاری چیز جدید را بپذیرتشنج عدم توازن بین نورون اثرات مفید قهوهعلت خواب آلودگی بعد از خوهندسه، نمایشی از حقیقتاز علم جز اندکی به شما داحباب های کیهانی تو در توویروس های باستانی، مغز مدیوار، از ابتدا توهم بودقدرت انسان در نگاه به ابعبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژندرب بسته با غیر خود باز ممکانیک کوانتومی بی معنی آیا پیدایش مغز از روی تصازمان شگفت انگیزمغز بزرگ و فعال یا مغز کواولین هیبرید بین انسان و ستارگانی قبل از آغاز کیهچگونه جمعیت های بزرگ شکل تعامل انسان و هوش مصنوعیاختلالات مخچهعسل طبیعی موثر در کنترل بهوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان دحس و ادراک قسمت چهل و هفتبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که دانشمندان تغییر میدان مغلبخند بزن شاید صبح فردا زگمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشذهن چند جانبه نیازمند نگماده ی تاریکآیا دست مصنوعی به زودی قازونا به وسیله ویروس ابله نقش میدان مغناطیسی زمین ایمان به رویاسردرد و علتهای آنارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنثبت امواج الکتریکی در عصسایتهای دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد محس و ادراک قسمت پنجاه و دبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغداروی جدید میاستنی گراویمن پر از تلخیمگاهی مغز بزرگ چالش استرفتار وابسته به شکلتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشمحدودیت چقدر موثر استزبان نیاز تکاملی استنقش حفاظتی مولکول جدید دایران بزرگشناسایی سلول های ایمنی اارزش حقیقی زبان قسمت اولجهان مادی، تجلی فضا در ذههوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت ششمبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئاندبرخی نرمش های گردندارویی خلط آورمنابع انرژی از نفت و گاز پوست ساعتی مستقل از مغز درویا و خبر از آیندهمدیون خود ناموجودتوکل بر خداآسانی موفقیتسفر فقط مادی نیستنقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکاپی ژنتیکشاهکار شش گوشچرا مغز انسان سه هزار سالاز کسی که یک کتاب خوانده جهان دارای برنامههوش عاطفی قسمت 11خونریزی مغز در سندرم کووفلج دوطرفه عصب 6 چشمبه سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمربررسي علل احتمالي تغيير در کمتر از چند ماه سوش جدمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیدایش زبانروزه داری و بیمار ی ام اس مراحل ارتقای پله پله کیهتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم سلول بنیادین از مخاط بینچند جهانیتاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانشجاعت و ترسنزاع بین علم و جهل رو به پاز تکینگی تا مغز از مغز تجوانان وطنهوشیاری کوانتومیخانواده پایدارفتون های زیستیبیماری های میتوکندریکمردردبشکه ای که ته نداره پر نمدرمان های رایج ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپروانه ی آسمانیروشی جدید در درمان سکته ممشکلات روانپزشکی پس از ستکامل زبانامید نجاتسندرم پس از ضربه به سرچهار ساعت پس از کشتار خوکتازه های درمان ام اسابزار بقا از نخستین همانضرب المثل یونانینعناعاز تکینگی تا مغز از مغز تجراحی گردن همیشه برای دیهدف یکسان، در مسیرهای متخطر آلودگی هوافرزندان زمان خودبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آدتفاوت ایستایی و تکاپودرمان دارویی سرطان رحم بمنتظر نمان چیزی نور را بهآموزش نوین زبانراه فراری نیستمعرفت و شناختتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدسیاهچاله و تکینگی ابتداینوبت کودکانترازودونابزارهای پیشرفته ارتباط عقل مجادله گرهمیشه داناتر از ما وجود داز تکینگی تا مغز، از مغز حقیقت، آن چیزی نیست که جلوقاحت و تمسخر دیگراندو بیماری روانی خود بزرگ قوی تر باشبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریتلاشی برای درمان قطع نخادرک فرد دیگر و رفتارهای امورد نادر همپوشانی دو بیآیا فراموشی حتمی استرستگاری محدود به یک راه نمغز انسان ایا طبیعتا تماتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملسانسور بر بسیاری از حقایچیزی منتظر شناخته شدنتشویق خواندن به کودکاناثرات مفید روزه داریعماد الدین نسیمی قربانی هنر فراموشیازدواج های بین گونه ای، رحباب هایی تو در توحد و مرزها توهم ذهن ماستویرایش DNA جنین انسان، بردید تو همیشه محدود به مقدقدرت ذهنبازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد درختان چگونه بر تشکیل ابمکانیزمهای دفاعی در برابآیا آگاهی پس از مرگ از بیزمزمه ات مانده در گوشممغز بزرگترین مصرف کننده اولین تصویر در تاریخ از سسخن نیکو مانند درخت نیکوچگونه جمعیت های بزرگ شکل تعامل انسان با هوش مصنوعاختلالات حرکتی در انسانعشق درونی به یگانگی خلقتهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجحس و ادراک قسمت چهل و هشتبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجردانشمندان روش هاي جدیدی لحظات خوش با کودکانگنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بذهن هوشیار در پس ماده ی مماده ی خالیآیا رژیم غذایی گیاهی سلازیان غذاهای پرچربنقش محیط زندگی و مهاجرت داین پیوند نه با مغز بلکه سردرد به دلیل مصرف زیاد مارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا جلو رفتن یا عقبگردهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد محس و ادراک قسمت پنجاه و سبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دداروی جدید آلزایمرمن بی من، بهتر یاد میگیرمگاهی جهت را عوض کنرفتار اجتماعی انسان، حاصتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنمحدودیت های حافظه و حافظزبان و کلمه حتی برای کساننقش حیاتی تلومر دی ان آ دایرادهای موجود در خلقت بشواهدی از نوع جدیدی از حاارزش حقیقی زبان قسمت دومجهان مرئی و نامرئیهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحس و ادراک قسمت شصت و هشتبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انسانبرخی یونها و مولکول های مدارویی ضد بیش فعالی سیستمنابع انرژی از نفت و گاز پوشاندن خود از نوررویا بخشی حقیقی از زندگی مدیریت اینترنت بر جنگتوپیراماتآشنا پنداریسفر نامه سفر به بم و جنوب نقش غذاها در کاهش دردهای تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استشاید گوشی و چشمی، آماده شچرا مغزهای ما ارتقا یافت از آغاز خلقت تا نگاه انساجهان در حال نوسان و چرخشهوش عاطفی قسمت نهمخواندن ، یکی از شستشو دهنفن آوری های جدید علیه شنابه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هوبررسی مغز با امواج مادون در آرزوهایت مداومت داشتهمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیر شدن حتمی نیستروزه داری سلول های بنیادمرز مرگ و زندگی کجاستتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیماسلول عصبی شاهکار انطباق چند جهانی و علمتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانشرکت نورالینک ویدیویی ازنسبیت عام از زبان دکتر براز تکینگی تا مغز از مغز تجواب دانشمند سوال کننده هوشیاری سنتی یا هوشیاری خار و گلفروتنی معرفتیبیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانابشریت از یک پدر و مادر نیدرمان های علامتی در ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپرواز از نیویورک تا لوس آريتوکسيمب در درمان ام اسمشکلات روانپزشکی در عقب تکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیسندرم جدایی مغزنون و القلمتبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقای موجود زنده از ضربه مغزی در تصادف رانندهفت چیز که عملکرد مغز تو از تکینگی تا مغز از مغز تجستجوی متن و تصویر به صورهدف از تکامل مغزخطرات هوش مصنوعیفرضیه ای جدید توضیح میدهبیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیدرمان زخم دیابتی با تکنومنتظر زمان ایده آل نشوآمارهای ارائه شده در سطح راه نجاتمغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنور از عمق تاریکیترازودونابزارهای بقا از نخستین هعقل سالمهمیشه راهی هستاز تکامل تا مغز از مغز تا حقایق ممکن و غیر ممکنوقت نهيب هاي غير علمي گذشدو بار در هفته ماهی مصرف قیچی ژنتیکیبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها تلاشی تازه برای گشودن معدرک نیازمند شناخت خویش اموسیقی نوآیا ممکن است موش کور بی مرشته نوروایمونولوژی و نقمغز انسان برای ایجاد تمدتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان ساهچاله ها تبخیر نمیشودچیزی خارج از مغزهای ما نیتشخیص ژنتیکی آتروفی های اثرات مضر ماری جواناعوامل موثر در پیدایش زباهنر حفظ گرهاسکلت خارجی در درمان اختاسکار، لگوی هوشمندحریص نباشویشن پرودیدن خدا در همه چیزقدرت عشقبازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهاندرختان اشعار زمینما انسانها چه اندازه نزدآیا امکان بازسازی اندامهزنان باهوش ترمغز حریص برای خون، کلید تاولین دارو برای آتاکسی فسخن و سکوتچگونه حافظه را قویتر کنیتعداد کلی ذهن ها در جهان اختلالات صحبت کردن در انعشق، شلوغ کردن نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هاحس و ادراک قسمت چهل و دومبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاتدانشمندان روشی برای تبدیلرزش ناشی از اسیب به عصبگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایذهن و شیمی بدنماده ای ضد التهابیآیا رژیم غذایی گیاهی سلازیباترین چیز در پیر شدننقش مرکز تنفس سلولی در بیاین اندوه چیستسردرد تنشنارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا جلوتر را دیدنهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نحس و ادراک قسمت پنجاه و شبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندداروی جدید ای ال اسمننژیتگذر زمان کاملا وابسته به رقیبی قدرتمند در برابر متومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیمحدودیت درک انسانزبان و بیان نتیجه ساختمانقش خرچنگ های نعل اسبی درتاثیر احتمالی عصاره تغلیایستادن در برابر آزادی بشواهدی از دنیسوان(شبه نئچت جی پی تیارزش حقیقی زبان قسمت سومجهان مشارکتیهوش مصنوعی به شناسایی کاحس و ادراک قسمت شصت و دوبه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می توبرخی اثرات مضر ویتامین دداستانها و مفاهیمی اشتبامنابع انرژی از نفت و گاز پیموزایدرویا تخیل یا واقعیتمداخله ی زیانبار انسانتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریسفر به مریخ در 39 روزنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنشاید درست نباشدچرا ویروس کرونای دلتا وااز انفجار بزرگ تا انفجار جهان در حال ایجاد و ارتقاهوش عاطفی قسمت هفتمخواب زمستانی سلول های سرفناوری هوش مصنوعی نحوه خبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهبررسی و اپروچ جدید بر بیمدر آسمان هدیه های نادیدنمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیشینیان انسان از هفت میروزهای بد باقی نمیماندمرز بین انسان و حیوان کجاتکینگیافسردگی و ساختار مغزسلول عصبی، در محل خاص خودچند روش ساده برای موفقیتتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانشربت ضد خلطچسبیدن به خود، مانع بزرگ از تکینگی تا مغز از مغز تجواب سنگ اندازیهوش، ژنتیکی است یا محیطیخارق العاده و استثنایی بفروتنی و غروربیماری وسواسکمردرد و علل آنبعد پنجمدرمان ژنتیکی برای نوآوریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپروتئین های ساده ی ابتداریه زغالیمشاهده گر جدای از شیء مشاتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانسندرم دزدی ساب کلاویننوآوری ای شگفت انگیز دانتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقای موجود زنده از ضررهای مصرف شکر و قند بر هفت سین یادگاری از میراث از تکینگی تا مغز از مغز تجستجوی هوشیاری در مغز ماهدف از خلقت رسیدن به ابزادفاع از پیامبرفساد اقتصادی سیتماتیک دربیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی تفاوتهای جنسیتی راهی برادرمان ساده ی روماتیسممنحنی که ارتباط بین معرفآن چیزی که ما جریان زمان راه های جدید برای قضاوت رمغز قلبتاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریسیاهچاله ی تولید کنندهنور درونتراشه مغز بدون واسطه ی دابزارهای بقا ازنخستین همعقلانیت بدون تغییرهمیشه عسل با موم بخوریماز تکامل تا مغز، از مغز تحل مشکلوقتی فهمیدی خطا کردی برگدو برابر شدن خطر مرگ و میقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستتلاشی جدید در درمان ام اسدرک و احساسموسیقی هنر مایع استآیا ما کالا هستیمرشد مغز فرایندی پیچیده امغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استسایه ی هوشیاریچیزی شبیه نور تو نیستتشخیص آلزایمر سالها قبل اجزای پر سلولی بدن انسان عوامل ایجاد لغت انسانی و هنر رها شدن از وابستگیهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور حرکات چشم، ترجمه کننده ی واقعیت فیزیکی، تابعی از دیدگاه نارسای دوگانه ی مقضاوت ممنوعبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییدرد و درسما انسانها چه اندازه نزدآیا انسان با مغز بزرگش اخزنجیرها را ما باید پاره کمغز در تنهایی آسیب میبیناولین دروغسخن پاک و ثابتنگاه من، نگاه تو و یا حقیتعذیه ی ذهناختلالات عضلانی ژنتیکعصب حقوق نورولووهوش مصنوعی از عروسک بازی اصفهان زیباحس و ادراک قسمت چهل و سومبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده تودانش، قفل ذهن را باز میکنلرزش عضله یا فاسیکولاسیوگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیذهن تو همیشه به چیزی اعتقماده، چیزی نیستآیا راهی برای رفع کم آبی زیباترین چیز در افزایش سنقش نگاه از پایین یا نگاهاین ایده که ذرات سیاهچالسردرد سکه ایارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا جمجمه انسان های اولیههوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودبرین نت به جای اینترنتداروی جدید برای میاستنی منابع انرژي پاک سرچشمه حگذشته را دفن کنرموزی از نخستین تمدن بشرتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدمخچه فراتر از حفظ تعادلزبان و بیان، در سایه پیشرنقش داروهاي مختلف معروف تاثیر ترکیبات استاتین (ساکنون را با همه ی نقص هایشیشه ی بازالتی و سیلیکونچت جی پی تیارزش خود را چگونه میشناسجهان معناهوش مصنوعی تعاملیحس و ادراک قسمت شصت و ششبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امبرخی اختلالات عصبی مثانهدخالت در ساختار ژنهامنابع انرژی از نفت و گاز پیموزایدرویا حقی از طرف خدامدارک ژنتیکی چگونه انسانتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستسفر تجهیزات ناسا به مریخ نقشه های مغزی جدید با جزیتاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینشایسته نیست در جیب خود قرچرا پس از بیدار شدن از خواز بار خود بکاه تا پرواز جهان ریز و درشتهوش عاطفی قسمت یازدهخواب سالم عامل سلامتیفواید روزه داری متناوببهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و وبررسی ژنها در تشخیص بیمادر آستانه ی موج پنجم کوویمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیشرفت های جدید علوم اعصروزهای سختمرز جدید جستجو و اکتشاف، تکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقسلولهای ایمنی القا کنندهچندین ماده غذایی که ماننتاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانشش مرحله تکامل چشمنسبت ها در کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تجوسازی مدرنهیچ نقطه ای مرکزی تر از اخبر مهم تلسکوپ هابلفرگشت و تکامل تصادفی محض بیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منابعد از کرونادرمان پوکی استخوانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپروتز چشمریواستیگمینمشاهده آینده از روی مشاهتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چسندرم سردرد به دلیل افت فنوار مغز مشاهده ی غیر مستتبدیل سلولهای محافط به سابزار بقای موجود زنده از ضررهای شکر بر سلامت مغزهم نوع خواری در میان پیشیاز تکینگی تا مغز از مغز تحفره در مغزهر چیز با هر چیز دیگر در تدفاع در برابر تغییر ساختفشار و قدرتبیندیشکودکان خود را مشابه خود تتقلید مرحله ای نسبتا پیشدرمان سرگیجه بدون نیاز بمنشأ اطلاعات و آموخته ها آنچه ناشناخته است باید شراه های جدید برای قضاوت رمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟سیاره ی ابلهاننوروفیبروماتوزتراشه ها روی مغزابزارهای بقای موجود زندهعقیده ی بی عملهمیشه، آنطور نیست که هستاز تکامل تا مغز، از مغز تحلقه های اسرارآمیزوقتی پر از گل شدی خودت را دو برابر شدن خطر مرگ و میقانون مندی نقشه ژنتیکی مبا خدا باشکار امروز را به فردا نیندتمایل زیاد به خوردن بستندرک کنیم ما همه یکی هستیممیهمانهای ناخوانده عامل آیا ما تنها موجودات زنده رشد مغز علت تمایل انسان بمغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشسایه را اصالت دادن، جز فرنکاتی در مورد تشنجتشخیص ایدزاجزایی ناشناخته در شکل گعواملی که برای ظهور لغت ااحیای بینایی نسبی یک بیمعوارض ازدواج و بچه دار شدهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کمحرکت چرخشی و دائمی کیهانواقعیت چند سویهدژا وو یا اشنا پنداریقطار پیشرفتبازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استدرد باسن و پا به دلیل کاهما اکنون میدانیم فضا خالآیا احتمال دارد رویا از آزندگی فعال و مثبت روند آلمغز را از روی امواج بشناساولین سلول مصنوعیسختی ها رفتنی استنگاه مادی غیر علمی استتغییراختراع جدید اینترنت کوانعصب سیاتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخوردحس و ادراک قسمت نهمبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمردانش، یک انسان را ناسازگلزوم گذر انسان از حدها و گوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را ذهن خود را مشغول هماهنگیماده، چیزی بیش از یک خلا آیاما مقهور قوانین فیزیکزیر فشار کووید چه باید کرنقش نظام غذایی در تکامل ماین ابتدای تناقض هاستسردرد عروقی میگرنارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا جنین مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودبرای یک زندگی معمولیداروی جدید برای کاهش وزنمنابع انرژی از نفت و گاز گریه ی ابر، رمز طراوت باغرمز و رازهای ارتباط غیر کتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشمخچه ، فراتر از حفظ تعادلزبان و تکلم برخی بیماریهنقش درختان در تکاملتاثیر تغذیه بر سلامت روااکوییفلکسشکل های متفاوت پروتئین هنتایج نادانی و جهلاز فرد ایستا و متعصب بگذرجهان هوشمندهوش مصنوعی در کامپیوترهاحس و ادراک سی و هفتمبه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده برخی اصول سلامت کمردر میان تاریکی و روشناییمنابع بی نهایت انرژی در دپیچیدگی های مغزمگسرویاها از مغز است یا ناخومروری بر تشنج و درمان هایتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استسفر دشوار اکتشافنقشه با واقعیت متفاوت استاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین دشادی، پاداش انجام وظیفهچرا ارتعاش بسیار مهم استاز بحث های کنونی در ویروسجهان شگفت انگیزهوش عاطفی قسمت پنجمخواب سالم عامل سلامتی و یفیلمی بسیار جالب از تغییبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامندبررسی بیماری التهابی روددر درمان بیماری مولتیپل منبع هوشیاری کجاست قسمت پیشرفت در عقل است یا ظواهروش مقابله مغز با محدودیمرزهای حقیقی یا مرزهای تتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیسلولهای بنیادی مصنوعی درچندجهانیتاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانششمین کنگره بین المللی سنسبت طلایی، نشانه ای به ساز تکینگی تا مغز از مغز تجامعه ی آسمانیهیچ چیز همیشگی نیستخدا موجود استفراموش کارها باهوش تر هسبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبعد از کرونادرمان پوکی استخوانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپروتز عصبی برای تکلمریاضیات یک حس جدید استمشاهدات آمیخته با اشتباهتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریسوپاپ ها یا ترانزیستورهانوار مغز با توضیح دکتر فاتبر را بردارابزار بقای موجود زنده از ضعیف و قویهمه چیز موج استاز تکینگی تا مغز از مغز تحق انتخابهر جا که جات میشه، جات نیدقیق ترین تصاویر از مغز افضا و ذهن بازبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده تقلید از روی طبیعتدرمان سرگیجه بدون نیاز بمنشاء کوانتومی هوشیاری اآنچه واقعیت تصور میکنیم راه پیروزی در زندگی چیستمغز مانند تلفن استتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استسیاره ابلهاننورون هاي مصنوعی می توانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزابزارهای بقای از نخستین علم و ادراک فقط مشاهده ی همکاری یا رقابتاز تکامل تا مغز، از مغز تحمله ویروس کرونا به مغزوقتی تو از یاد گرفتن باز دو داروی جدید برای میاستقانون گذاری و تکاملبا طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیتمایز یا کشف یگانگیدرک احساسات و تفکرات دیگمیوتونیک دیستروفیآیا مصرف مولتی ویتامین هرشد در سختی استمغز انسان رو به کوچک تر شتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پاساخت سلول عصبی حتی پس از چگونه مولکول های دی ان ایتصویر خورشید یا خود خورشچگونه میتوان با قانون جنتصویر در هم تنیدگی کوانتاحیای بینایی نسبی یک بیمعید نوروز مبارکهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل حس متفاوتواقعیت چیستدژاوو یا آشناپنداریقطره قطرهبحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استدرد زانو همیشه نیاز به جرما از اینجا نخواهیم رفتآیا احتمال دارد رویا از آزندگی هوشمند در خارج از زمغز زنان جوانتر از مغز مراوکرلیزوماب داروی جدید شسرنوشتنگاه محدود و تک جانبه، مشتغییر الگوی رشد مغزی با زادامه بحث تکامل چشمعضلانی که طی سخن گفتن چقدهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی حس و ادراک قسمت چهارمبحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیددائما بخوانلزوم سازگاری قانون مجازاگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیذهن سالمماست مالیآگاهی فراتر از آگاهیزیرفون داروی ضد ام اسنقش نظریه تکامل در شناسااینکه به خاطرخودت زندگی سرطان کمیت گراییارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیجنگ هفتاد و دو ملت همه را هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهاعتماد بی موردوراپامیل در بارداریبرای پیش بینی آینده مغز دداروی جدید برای ای ال اسمنابع انرژی از نفت و گاز گربه شرودینگر و تاثیر مشرمز گشایی از اتصالات مغزتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونمخچه ابزاري که وظیفه آن فزبان و شناخت حقیقت قسمت چنقش ذهن و شناخت در حوادث تاثیر حرکات چشم بر امواج اکسی توسین و تکامل پیش اشکل پنجم مادهنجات در راستگوییاز مخالفت بشنوجهان هوشیارهوش مصنوعی در تفکر خلاق احس و ادراک- قسمت پنجاه و به هلال بنگریاد گرفتن مداومبرخی اطلاعات روانشناسی مدر مانهای کمر دردمنابع جدید انرژیپیچیدگی های مغزی در درک زرویاهای پر رمز و حیرتی درمرکز هوشیاری، روح یا بدن توسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنسفرنامه سفر به بم و جنوب نقص های سیستمی ایمنیتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازشب سیاه سحر شودچرا بیماری های تخریبی مغاز تلسکوپ گالیله تا تلسکجهانی که نه با یک رخداد و هوش عاطفی قسمت اولخواب عامل دسته بندی و حفطفیروز نادریبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسبررسی سیستم تعادلی بدن ادر سال حدود 7 میلیون نفر منبع هوشیاری کجاست قسمت پیشرفت ذهن در خلاقیت استروش های صرفه جویی در ایجامزایای شکلات تلخ برای سلتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هسلام تا روشنایینه ناامیدی بلکه ارتقاتاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانصبور باشنشانه های گذشته در کیهان از تکینگی تا مغز از مغز تجاودانگی مصنوعیهیچ چیز، چقدر حقیقی استخدا نور آسمان ها و زمین افراموشی همیشه هم بد نیستبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد دبعد از کرونا دلخوشی بیهودرمان آرتروز با ورزش موضمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپرورش مغز مینیاتوری انساریتوکسیمابمطالبه ی حق خودتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزسوپاپ ها یا ترانزیستورهانوار مغز ترجمه رخدادهای تحریک عمقی مغزابزار بقای موجود زنده از طلوع و حقیقتهمه چیز و هیچ چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت قربانی نزاع بین بی هر حرکت خمیده می شود و هر دل به دریا بزنفضای قلب منبع نبوغ استبیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایتقلید از طبیعتدرمان سرگیجه بدون دارومهمان ناخواندهآنچه حس می کنیم، نتیجه ی راه انسان شدن، راه رفتن ومغز مادران و کودکان در زمتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندسیاره ابلهاننورون های ردیاب حافظهتراشه ی بیولوژِیکابزارهای دفاعی و بقای موعلم و روحهمانند سازی در انساناز تکامل تا مغز، از مغز تحمایت از طبیعتوقتی ریشه ها عمیقند از چیدو سوی واقعیتقانون جنگلبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایردرک تصویر و زبان های مخلتمیگرن و پروتئین مرتبط با آیا مغز تا بزرگسالی توسعرشد، رسیدن به یک هدف نیستمغز انسان رو به کوچکتر شدتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودساخت شبکه عصبی مصنوعی با ساخت شبکه عصبی با الفبای چگونه مغز ما، موسیقی را پتصویر زیبا از سلولاحتیاط در ورزش زانو در خاعامل کلیدی در کنترل کارآهوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در حس چشایی و بویاییواقعیت چیستدگرگونی های نژادی و تغییلمس کوانتومیبحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیدردهای سال گذشته فراموش ما اشیا را آنطور که هستندآیا برای تولید مثل همیشه زندگی و داراییمغزهای کوچک بی احساسايندگان چگونه خواهند دیدسریع دویدن مهم نیستنگاه کلی نگرتغییر دیگران یا تغییر خواداراوون تنها داروی تاییغم بی پایانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیرحس و ادراک قسمت نوزدهمبخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنداروهای مصرفی در ام اسلزوم سازگاری قانون مجازاگوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريماست مالی با هوش انسانیزیرک ترین مردمنقش هورمون های تیروئید داینکه خانواده ات سالم باسرعت فکر کردن چگونه استارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بجنگ و تصور از جنگهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یکاعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قبرای اولین بار دانشمندانداروی جدید برای دیابتمنابع انرژی از نفت و گاز گزیده ای از وبینار یا کنفرمز پیشرفت تواضع است نه طتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپومخچه تاثیر گذار بر حافظهزبان و شناخت حقیقت قسمت انقش روی و منیزیم در سلامتتاثیر دوپامین و سروتونیناکسکاربازپین در درمان تششکرگزار هر چیزی باش که دانخاع ما تا پایین ستون فقراز نخستین همانند سازها تجهان های بسیار دیگرهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک- قسمت بیست و پبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیبرخی بیماری ها که در آن بدر محل کار ارزش خودت را بمناطق خاص زبان در مغزپیوند قلب خوک، به فرد دچارویای شفافمرکز حافظه کجاستتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکسفرنامه سفر به بم و جنوب نقص در تشخیص هیجانات عامتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانشبیه سازی میلیون ها جهان چرا حیوانات سخن نمی گویناز تلسکوپ گالیله تا تلسکجهانی که از یک منبع، تغذیهوش عاطفی قسمت دهمخودآگاهی و هوشیاريفیزیک مولکولها و ذرات در بی نهایت در میان مرزهاکفش و کتاببررسی علل کمر درد در میاندر عید نوروز مراقب تصادف منبع هوشیاری کجاست قسمت پیشرفتی مستقل از ابزار هروش هایی برای کم کردن اضطمسمومیت دانش آموزان بی گتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکسلاح و راهزنینه به اعدامتاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانصبر لازمه ی پیروزی استنشانه های پروردگار در جهاز تکینگی تا مغز از مغز تجایی برای یاد گرفتن باقی هیچ وقت خودت را محدود به خدا بخشنده است پس تو هم بفراموشی و مسیر روحانیبیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد دبعد از کرونا دلخوشی بیهودرمان ام اس(مولتیپل اسکلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپرکاری تیروئیدریسدیپلام تنها داروی تایمطالبی در مورد تشنجتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستسوپاپ ها یا ترانزیستورهانوار مغز در فراموشی هاتحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقای موجود زنده از طلای سیاههمه چیز کهنه میشوداز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت آنطور نیست که به نظهرچیز با یک تاب تبدیل به دلایلی که نشان میدهد ما بقفس ذهنبیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلتقویت استخوان در گرو تغذدرمان سرطان با امواج صوتمهندسی ژنتیک در حال تلاش آنها نمیخواهند دیگران راراه بی شکستمغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا سیب یکسان و دیدگاه های متنوروپلاستیسیتی چیستتربیت کودکان وظیفه ای مهابعاد و نیازهای تکاملیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بههمجوشی هسته ای، انرژِی باز تکامل تا مغز، از مغز تحوادث روزگار از جمله ویرویتنام نوعی کرونا ویروس دولت یا گروهکقانون جنگلباهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیاندرک حقیقت نردبان و مسیری میگرن و خوابآیا همه جنایت ها نتیجه بیز گهواره تا گورمغز ایندگان چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزساختن آیندهچگونه مغز پیش انسان یا همتصویر زیبای اصفهاناحتیاط در تعویض داروهاعادت همیشه خوب نیستهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلاحس و ادراک (قسمت اول )واقعیت های متفاوتدانش قدرت استلووفلوکساسینبحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایدردی که سالهاست درمان نشما به جهان های متفاوت خودآیا بزرگ شدن مغز فقط در دزندگی بی دودمغز، فقط گیرندهايا اراده آزاد توهم است یسریعترین کامپیوتر موجودنگاه انسان محدود به ادراتغییر دادن ژنها آیا روزی ادب برخورد با دیگرانغم بی پایانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم حس و ادراک قسمت هفتمبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناداروهای ام اسلزوم عدم وابستگی به گوگل گیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی ماشین دانشزیست شناسی کل در جزء فراکنقش هورمون زنانه استروژناینترنت بدون فیلتر ماهواسطح آگاهی، رخدادهای زندگارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوجنگ داده هاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دواعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریبرای تمدن سازی، باید در بداروی جدید ضد میگرنمنابع انرژی از نفت و گاز گزارش یک مورد جالب لخته ورمز بقای جهش ژنتیکیتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رمخاطب قرار دادن مردم، کازبان و شناخت حقیقت قسمت دنقش روزه داری در سالم و جتاثیر دپاکین بر بیماری ماگر فقط مردم میفهمیدند کشکست حتمینخستین تمدن بشریاز نخستین همانند سازها تجهان هایی در جهان دیگرهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک- قسمت شصت و چهبه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید دبرخی بیماری های خاص که بددر چه مرحله ای از خواب ، رمناطق خاصی از مغز در جستجپیوند مغز و سر و چالشهای روان سالممرکز حافظه کجاستتوصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشسفرنامه سفر به بم و جنوب نقطه ی رسیدن به قلهتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانشبیه سازی سیستم های کوانچرا حجم مغز گونه انسان دراز تکنیکی تا مغز از مغز تجهانی در ذهنهوش عاطفی قسمت دومخودآگاهی و هوشیاريفیزیک هوشیاریبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهبرطرف کردن خشونت را از خادرمان نگهدارنده ی اعتیادمنبع هوشیاری کجاست قسمت53پپوگستروش هایی برای جلوگیری از مسمومیت دانش آموزان، قماتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیسلسله مباحث هوش مصنوعینه به اعدامتاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانصبر و واقعیتنشانه های بیداری روحیاز تکینگی تا مغز از مغز تجایی خالی نیستهیچ کاری نکردن به معنی چیخدای رنگین کمانفراموشی آرمانبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هتفکر قبل از کاردرمان تومورهای مغزی با امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپرتوهای صادر شده از سیاهریشه های مشترک همه ی موجومطالعه ای بیان میکند اهدتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطاسوخت هیدروژنی پاکنوار مغز در تشخیص بیماری تداوم مهم است نه سرعتابزار بقای موجود زنده از طوفان فقر و گرسنگی و بی سهمه چیز در زمان مناسباز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت افرادهز ذره، یک دنیاستدنیا فریب و سرگرمیقفس را بشکنبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکندتقویت حافظه یا هوش مصنوعدرمان ضایعات نخاعیمهندسی بدنآنژیوگرافی از مغزرابطه تشنج و اوتیسممغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایسیر آفرینش از روح تا مغز نوروز مبارکترجمه ای ابتدایی از اسراابعاد اضافه ی کیهانعلم به ما کمک میکند تا موهمراه سختی، اسانی هستاز تکامل تا مغز، از مغز تحکمت الهی در پس همه چیزویتامین E برای فعالیت صحدوچرخه در کاهش دردهای کمقانونمندی و محدودیت عالمباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیدرک دیگرانمیگرن و روزه داریآیا هوش مصنوعی می تواند نزمین در برابر عظمت کیهانمغز ابزار بقای برتر مادیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانساختن آینده، بهترین روش چگونه هموساپينس بر زمین تصویربرداری فضاپیمای آماحساس گذر سریعتر زمانعادت کن خوب حرف بزنیهوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک (قسمت دوم )واقعیت و مجازدانش محدود به ابعاد چهارلوب فرونتال یا پیشانی مغبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسدرس گرفتن از شکست هاما با کمک مغز خود مختاريمآیا تکامل و تغییرات ژنتیزندگی در جمع مواردی را برمغزتان را در جوانی سیم کشايا اراده آزاد توهم است یسرگیجه از شایعترین اختلانگاه از بیرون مجموعهتغییر زودتر اتصالات مغزیادراک ما درک ارتعاشی است غیرقابل دیدن کردن مادههوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استحس و ادراک قسمت هفدهمبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شداروهای تغییر دهنده ی سیمقاومت به عوارض فشار خون گیاه بی عقل به سوی نور میذهت را روی چیزهای مفید متتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونمبانی ذهنی سیاه و سفیدزیست شناسی باور حقیقت یا نقش ویتامین K در ترمیم اسایندرالسعی کن به حدی محدود نشویارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی جنبه های موجی واقعیتهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و سواعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرنبرای خودآگاه بودن تو بایداروی جدید ضد الزایمرمنابع انرژی از نفت و گاز گشایش دروازه جدیدی از طررمز جهانتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینمدل همه جانبه نگر ژنرالیزبان و شناخت حقیقت قسمت سنقش رژیم غذایی بر رشد و اتاثیر داروهای ضد التهاب اگر میدانی مصیبت بزرگتر شگفت نیست من عاشق تو باشمنخستین تصویر از سیاهچالهاز نخستین همانند سازها تجهان یکپارچههوش مصنوعی درمانگر کامپیحساسیت روانی متفاوتبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقبرخی توجهات در ببمار پاردر ناامیدی بسی امید استمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند اندام از حیوانات بروبات ها قول میدهندمرکز خنده در کجای مغز استتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسفرنامه سفر به بم و جنوب نقطه ای بود و دگر هیچ نبوتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانشبکه های مصنوعی مغز به درچرا خشونت و تعصباز تکینگی تا مغز و از مغز جهان، تصادفی نیستهوش عاطفی قسمت سومخودت را از اندیشه هایت حففیزیک و هوشیاریبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلندبزرگ فکر کندرمان نابینایان آیا ممکنمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمپایان، یک آغاز استروش هایی ساده برای کاهش امسیر دشوار تکامل و ارتقاتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمسلطان جنگل یا صاحب ملکوتنه بدبخت بلکه نادانتاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانصبر بسیار بایدنظام مثبت زندگیاز تکینگی تا مغز از مغز تجاذبههیچ کس مانند تو نگاه نمیکخدایی که ساخته ی ذهن بشر فرایند پیچیده ی خونرسانیبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهتفکر ترکیبی در هوش مصنوعدرمان تشنجمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپرتوزایی از جسم سیاهریشه های مشترک حیاتمعماری، هندسه ی قابل مشاتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتسودمندی موجودات ابزی بر نوار مغزی روشی مهم در تشختداخل مرزها و صفات با بینابزار بقای موجود زنده از طوفان زیباییهمه چیز در زمان کنونی استاز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت انسانهزینه ای که برای اندیشیددنیا مکانی بسیار اسرارآمقله برای دیدن نه برای به بیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یاتقویت سیستم ایمنیدرمانهای بیماری پارکینسمهربانی، شرط موفقیتآنان که در قله اند هرگز خرادیوی مغز و تنظیم فرکانمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرسیستم تخلیه ی مغز بینشی ننوروز یا روز پایانیترس و آرمان هاابعاد بالاترعلم بدون توقفهمراهی میاستنی با برخی ساز تکامل تا مغز، از مغز تحافظه میتواند بزرگترین دویتامین E در چه مواد غذایدوچرخه سواری ورزشی سبک و قارچ بی مغز در خدمت موجودباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبدرک درست از خود و هوشیاریمیگرن سردردی ژنتیکی که بآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزمین زیر خلیج فارس تمدنی مغز ابزار برتر بقامغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادساختار فراکتال وجود و ذهچگونه هوشیاری خود را توستصور ما ازمشکلات و واقعیاحساسات کاذبعادت کردن به نعمتهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت 67واقعیت و انعکاسدانش بی نهایتلوتیراستامبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیدست و پا زدن در سایه؟ما بخشی از این جهان مرتبطآیا جنین انسان، هوشمندی زندگی در سیاهچالهمغزتان را در جوانی سیمکشای نعمت من در زندگیمنگاه از دور و نگاه از نزدتغییر عمودی سر انسان از پغرور و علمهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیرحس و ادراک قسمت هجدهمبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دداروهای ضد بیماری ام اس ومقایسه رقابت و همکاریگیاه خواری و گوشت خوار کدذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونمباحث مهم حس و ادراکزیست، مرز افق رویداد هستنقش ژنتیک در درمان اختلاایا کوچک شدن مغزانسان الشلیک فراموشیارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویجنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیستمبقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعبرای رشد، باید از مسیر خطداروی سل سپتمنابع انرژی از نفت و گاز پل جویی اصفهانرمز جهان خاصیت فراکتالتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرمدل هولوگرافیک ژنرالیزهزبان جانسوزنقش رژیم غذایی در رشد و اتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اگر نیروی مغناطیس نباشد شگفت انگیز بودن کیهاننخستین روبات های زنده ی جاز نخستین همانند سازها تجهان یکپارچههوش مصنوعی درخدمت خلق وحخفاش کور و انسان بینا؟به بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است برخی توصیه ها برای واکسیدر هم تنیدگی مرزها و بی ممنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند اندام حیوانات به اروبات های ریز در درمان بیمرگ چیستتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وسفری به آغاز کیهاننقطه بی بازگشتتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانشبکیه های مصنوعیچرا در مغز انسان، فرورفتاز تکینگی تا مغز از مغز تجهش های ژنتیکی مفید در ساهوش عاطفی قسمت ششمخودروهای هیدروژنیفیزیک آگاهیبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنونبزرگ شدن مغز محدود به دوردرمان های اسرار آمیز در آمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپاکسازی مغزروش جدید تولید برقمسئول صیانت از عقیده کیستکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در اسم زنبور ، کلیدی برای وارنه جنگ و نه خونریزیتاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانصد قدح، نفتاده بشکستنظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تجاذبه و نقش آن در شکلگیریهیچ کس حقیقت را درون مغز خدایا جز تو که را دارمفرایند تکامل و دشواری هابیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابتفکر خلا ق در برابر توهم درمان جدید ALSمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپرسش و چستجو همیشه باقی ارژیم های غذایی و نقش مهم معنی روزهتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هسی و سه پل اصفهاننوار مغز، مفید و بی خطرترقی واقعی یا شعار ترقیابزار بقای موجود زنده از طولانی ترین شبهمه چیز، ثبت می شوداز تکینگی تا مغز- از مغز حقیقت اشیاهزینه سنگین انسان در ازادنیای شگفت انگیز کوانتومقله سقوطبیان حقیقتکیست هیداتید مغزتلقین اطلاعات و حافظهدرماندگی به دلیل عادت کرموفقیت هوش مصنوعی در امتآنزیم تولید انرژی در سلوراز تغییرمغز و قلب در جنین موش مصنتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکسیستم تعادلی بدننورالژیتسلیم شدن از نورون شروع ماتفاق و تصادفعلم در حال توسعههمراهی نوعی سردرد میگرنیاز تکامل تا مغز، از مغز تحافظه های کاذبویتامین کادوپامین قابل حل در آبقبل از آغازبابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج درک عمیق در حیواناتمیگرن شدید قابل درمان اسآیا هوش ارثی دریافتی از پزمان چیستآیا هوش سریعی که بدون احسزمان و مکان، ابعاد کیهان مغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علساختار شبکه های مغزی ثابچگونه واکسن کرونا را توزتصور از زمان و مکاناخلاق و علوم اعصابعادت بد را ترک کنهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت 74واقعیت تقویت شدهدانشمندان موفق به بازگردلوزالمعده(پانکراس)مصنوعبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیدست کردن در گوشما تحت کنترل ژنها هستیم یآیا جهان ذهن و افکار ما مزندگی زمینی امروز بیش از مغط یک گیرنده استای همه ی وجود مننگاه از درون قفس یا بیرونتغییرات منطقه بویایی مغزغربال در زندگیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها دحس و ادراک قسمت هشتمبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانداروی فامپیریدین یا نورلمقابله ی منطقی با اعتراضگیرنده باید سازگار با پیذره ی معین یا ابری از الکتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارممبتکران خودشکوفازاویه نگاه ها یکسان نیستنقش گرمایش آب و هوا در همایا این جمله درست است کسیشلیک فراموشیارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره جنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دهمبقا در ازای بیماریورزش در کمر دردبرای زندگی سالم، یافتن تداروی ضد چاقیمنابع انرژی از نفت و گاز پل خواجو اصفهانرنگ کردن، حقیقت نیستتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تمدل هولوگرافیک تعمیم یافزبان ریشه هایی شناختی اسنقش زنجبیل در جلوگیری از تاثیر درجه حرارت بر مغزاگر نعمت فراموشی نبود بسشگفت زده و حیران باشنرمش های مفید برای درد زااز نشانه ها و آثار درک شدجهان کنونی و مغز بزرگتریهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخفاش با شیوع همه گیری جدیALS نگاهی کامل بر بیماری وبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویابرخی درمان های Spinal Muscular Atدر هم تنیدگی کوانتومیمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند سر آیا ممکن استروبات کیانمرگ و میر پنهانتیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهسقوط درون جاذبه ای خاص، چنمیتوان با بیرون انداختنتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانشباهت مغز و کیهانچرا ذرات بنیادی معمولاً از تکینگی تا مغز از مغز تجهش های ژنتیکی غیر تصادفهوش عاطفی بیشتر در زنانخورشید مصنوعیفیزیکدانان ماشینی برای تبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فبزرگ شدن تقریبا ناگهانی درمان های بیماری آلزایمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپارادوکس ها در علمروش صحبت کردن در حال تکاممسئولیت جدیدتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریسماگلوتید داروی کاهش دهنچه زیاد است بر من که در ایتاریکی و نورابزار بقا از نخستین همانصدای بم با فرکانس پایین، نظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تجبران از دست رفته هاهیچ اندر هیچخرما منبع بسیار خوب آنتی فرایند حذف برخی اجزای مغبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطانتفاوت مغز انسان و میمون هدرمان جدید میگرن با انتی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمپرسشگری نامحدودرژیم های غذایی و نقش مهم معادله ها فقط بخش خسته کنتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسیلی محکم محیط زیست بر اننوار مغز، ترجمه ی فعالیت تروس جریان انرژیابزار بقای موجود زنده از طی یکصد هزار سال اخیر هرچهمه ی سردردها بی خطر نیستاز تکینگی تا مغز- از مغز حقیقت تنها چیزی است که شاهزاران سال چشم های بینا ودنیایی پر از سیاهچاله قلب های سادهبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومتلاش ها برای کشف منابع جددرها بسته نیستموفقیت در تفکر استآواز خواندن در قفس، نشانراست دستی و چپ دستیمغز و اخلاقتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی توسیستم دفاعی بدن علیه مغز نوسانات کوانتومی منبع ماتست نوار عصب و عضلهاتوبان اطلاعات و پلِ بینعلم راهی برای اندیشیدن اهندسه ی پایه ایاز تکامل تا مغز، از مغز تحافظه و اطلاعات در کجاست ویتامین کا و استخواندورترین نقطه ی قابل مشاهقبل از انفجار بزرگباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشندرگیری قلب در بیماری ویرمیدان مغناطيسي زمین بشر میدان های مغناطیسی قابل آیا هشیاری کوانتومی وجودزمان و گذر آن سریع استمغز بیش از آنچه تصور میشوتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهسادیسم یا لذت از آزار دادچگونه آن شکری که می خوریمتصادف یا قوانین ناشناختهاخلاق پایه تکامل و فرهنگعادت دادن مغز بر تفکرهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت 75واقعیت خلا و وجود و درک مدانشمندان نورون مصنوعی سلیروپریم داروی ترکیبی ضدبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی دست آسمانمانند آب باشآیا جهش های ژنتیکی، ویروزندگی زودگذرنفرت، اسیب به خود استای آنکه نامش درمان و یادشسرگردانیادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگتغییرات مغز پس از 40 سالگیمقالاتهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملحس و ادراک قسمت هشتاد و نبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانداروی لیراگلوتیدمقابله با کرونا با علم اسگالکانزوماب، دارویی جدیذرات کوانتومی زیر اتمی قتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتممتواضع باشزاوسکا درمان گوشرنقش پیش زمینه ها و اراده ایا ابزار هوشمندی یا مغز شنا در ابهای گرم جنوب نیاارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندجهل مقدسهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دوازدهمبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختبرخی ملاحظات در تشنج های داروی ضد چاقیمنابع انرژی از نفت و گاز پلاسمای غالبرنگین کمانتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استزبان شناسی مدرن در سطح سلنقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر نعمت فراموشی نبود بسشگفتی های نقشه ی ژنتیکینرمش های مفید در سرگیجهاز نظر علم اعصاب یا نرووسجهان کاملی در اطراف ما پرهوش مصنوعی، اتفاقات و تحخلا، حقیقی نیستفقر داده ها در هوش مصنوعیبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استبرخی روش های تربیتی کودکدر هم تنیدگی کوانتومی و پمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند سر، یکی از راه حلهاروح و آب حیاتمرگ و میر بسیار بالای ناشتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانسلول های مغزی عامل پارکینمیتوان بر سیاه سیاه نوشتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانشباهت مغز با کیهان مادیچراروياها را به یاد نمی آاز تکینگی تا مغز از مغز تجهش های بیماری زا، معمولهوش عاطفی در زنان بیشتر اخوش قلبی و مهربانیفال نیکوبی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسبزرگترین خطایی که مردم مدرمان های بیماری اس ام ایمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپاسخ گیاهان در زمان خوردروشهای نو در درمان دیسک بمسئولیت در برابر محیط زیتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتسندرم کووید طولانینه عدم مطلق بلکه عدم با قتاریکی خواهد ترسیدابزار بقا از نخستین همانصرع و درمان های آننظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تجدا کردن ناخالصی هاهیچگاه از فشار و شکست نترخسته نباشی بابافراتر از دیوارهای باوربیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبتفاوت ها و تمایزها کلید بدرمان جدید کنترل مولتیپلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآلودگی هوا چالش قرن جدیدرژیم ضد التهابیمعجزه های هر روزهتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشاسینوریپا داروی ترکیبی ضدنوار عصب و عضلهتری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از طبیعت موجی جهانهمه جا خیر بکاراز تکینگی تا مغز- از مغزتحقیقت خواب و رویاهستي مادي ای که ما کوچکتردنیا، هیچ استقلب و عقلبیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتتلاش های جدید در ALSدرهای اسرارآمیز و پوشیدهمولکول ضد پیریآینه در اینهرجزخوانی هایی که امروز بمغز و اخلاقتاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استسکوت و نیستینوشیدن چای برای مغز مفید تست آر ان اس دز میاستنی گاتوسوکسیمایدعلم ساختن برج های چرخانهندسه ی رایج کیهاناز خود رها شوحافظه و اطلاعات در کجاست ویتامین کا در سبزیجاتديدن با چشم بسته در خواب قبرستان ها با بوی شجاعتباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفدرگیری مغز در بیماری کویتمرکز بر امروزدرگیری مغز در بیماران مبمیدان های کوانتومی خلاآیا واکنش های یاد گرفته وزمان و صبرمغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستسازگاری با محیط بین اجزاچگونه انتظارات بر ادراک تضادهای علمیاختلاف خانوادگی را حل کنعارضه جدید ویروس کرونا سهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیاحس و ادراک قسمت 78والزارتان داروی ضد فشار دانشمندان یک فرضیه رادیکلیس دگرامفتامین یا ویاسگل درون گلدانتو آرامش و صلحیدست بالای دستماه رجبآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجزندگی سلول در بدن، جدای انقاشی هایی با بوی گذشته یایمپلانت مغزیسربازان ما محققا غلبه می ادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اتغییرات آب و هوایی که به تاثیر ویتامین دی بر بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمرحس و ادراک قسمت هشتاد و شبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادداروی تشنجی دربارداریملاحظه های اخلاقی دربارهگام کوچک ولی تاثیرگذارذرات کوانتومی زیر اتمی قتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولمجموعه های پر سلولی بدن مزبان فرایند تکاملی برای نقش آتش در رسیدن انسان بهایا بیماری ام اس (مولتیپشناخت و معرفت، و نقش آن دارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،جهان فراکتالهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سومبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشبرخی مرزهای اخلاق و علوم داروی ضد تشنج با قابليت تمنابع انرژی از نفت و گاز پمبرولیزوماب در بیماری چرهبر حقیقیتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسزبان شناسی نوین نیازمند نقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر درجه حرارت بر عملکاگر با مطالعه فیزیک کوانشگفتی های زنبور عسلنرمش های موثر در کمردرداز نظر علم اعصاب اراده آزجهان پیوستههوش احساسیخلا، خالی نیستفلج نخاعی با الکترودهای به خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستبرخی سلولهای عصبی در تلادر هم تنیدگی کوانتومی و دمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوندهای پیچیده با تغییرروح در جهانی دیگر استمرگ و سوال از قاتلتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رسلول های بنیادینمای موفقیتتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانشباهت های ریشه ای چند بیمچراروياها را به یاد نمی آاز تکینگی تا مغز از مغز تجهش تمدنی عجیب و شگفت انسهوش عاطفی در زنان بیشتر اخوش خیالی و خوش بینیفاکسیبتبیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور ببزرگترین درد از درون است درمان های جدید ALSمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپختگی پس از چهل سالگي به روشهای شناسایی قدرت شنوامستند جهان متصلتکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالسندرم گیلن باره به دنبال نهایت معرفت و شناخت درک عتاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقا از نخستین همانضایعه ی شبکه لومبوساکرالنظریه ی ریسماناز تکینگی تا مغز از مغز تجدایی خطای حسی استهیپرپاراتیروئیدیسمخطا در محاسبات چیزی کاملفرد موفقبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتاتفاوت ها را به رسمیت بشنادرمان جدید ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمآلودگی هوا و ویروس کرونارژیم غذایی حاوی تخم مرغ ومعجزه ی چشمتئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدسیگار عامل افزایش مرگ ومنوار عصب و عضلهتری فلوپرازینابزار بقای موجود زنده از طبیعت بر اساس هماهنگیهمیشه چیزی برای تنهایی داز تکینگی تا مغز، از مغز حقیقت در علم، هرگز نهایی هستی ما پس از شروعی چگال دندان ها را مسواک بزنید تقلب یا مغزبیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگتلاش های جدید در درمان فردرون قفس یا بیرون از آنمولتیپل اسکلروز در زنان آیندهرحم مصنوعیمغز و سیر تکامل ان دلیلی تاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابسکوت، پر از صدانوعی سکته مغزی ، وحشتناک تشنچ پانایوتوپولوس تشنج اتصال مغز و کامپیوترعلایم کمبود ویتامین E را هندسه بنیادیناز درخواست ها جدا شوحافظه و اطلاعات در کجاستویتامین بی 12 در درمان درددی متیل فومارات(زادیوا)(قدم زدن و حرکت دید را تغیبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسه