دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ادغام میان گونه های مختلف انسان نماها مسیری برای رسیدن سریع تربه هوش

ادغام میان گونه های مختلف انسان نماها، مسیری برای رسیدن سریع تر، به هوش و مغز بزرگ!

زاد و ولد جنسی، راهی برای ایجاد تمایز بیشتر در نقشه ژنتیکی و محصول این نقشه، یعنی موجود زنده است. و هرچه این گام، جلوتر میرود، تمایزها را بیشتر میکند. معمولا زاد و ولد میان دو گونه مختلف، وجود ندارد ولی استثناهایی هم هست، مثلا گرگ و سگ، با هم رابطه جنسی برقرار میکنند و فرزند حاصل شده، هاسکی است و متفاوت از سگ و متفاوت از گرگ است و اگر میتوانست بچه دار شود با توجه به تمایز بیشتر، کمک زیادی به سیر ارتقا و تکامل میکرد و دست انتخاب طبیعی در گزینش موجود سازگارتر با محیط، بازتر میشد. همین حالت در ازدواج بین اسب و الاغ هم هست. فرزند حاصل شده، قاطر است.

هر دوی این محصولات ناتوان از زاد و ولد هستند.

ولی در سیر تکامل موجودات و سیر تولید ابزار هوش، محصولاتی هم در نتیجه زاد و ولد بین گونه ها هست که هم از مزیت تمایز بیشتر، بهره میبرند و هم از قدرت زاد و ولد جنسی برای تولید تمایز بیشتر، بهره مند است.(مانند زاد و ولد بین نئاندرتال و هموساپینس و یا زاد و ولد بین نئاندرتال و دنیسوان)

عدم امکان زاد و ولد، در محصول ناشی از ادغام دو گونه، میتواند واقعا سدی در برابر سازگاری مفیدی باشد که تکامل از طریق ایجاد تمایز بیشتر در زاد و ولد جنسی ایجاد کرده است و بسیاری از گونههای جانوری را از ارتقای سریعتر و پیشرفته تر باز می دارد.

و اگر روزی با پیشرفت تکنولوژی، بتوان این سد بزرگ را از سر راه تکامل برداشت میتوان انتظار ارتقایی بسیار سریعتر و کامل تر را در گونه های حیوانی و حتی در انسان داشت.

این مورد، یک افسانه نیست و به سادگی میتوان تصور کرد ادغام دو کروموزم در سلول تخم شامپانزه 48 کروموزومی، بتواند سلول تخمی مشابه سلول تخم انسان با 46 کروموزوم درست کند. و با این روش، نه تنها انسان می تواند، سد راه تبدیل فرزندان یک گونه پایین به گونه بالاتر را بردارد بلکه با مداخله ای که صورت میگیرد فرایند تبدیل تخم، نیازمند هزاران بلکه میلیون ها سال برای رسیدن به کروموزومی های موجود مترقی تر نیست.

این روش های فعلا نظری، شاید بتواند ارتقای گونه مورد سلیقه ما را سریعتر کند ولی با کم کردن گونههای در ظاهر بی فایده، میتواند مشکلات زیادی را در فقدان برخی گونه ها ایجاد کند.

این تصور که برخی حیوانات یا گونه ها برای ما بی فایده و بدون سود هستند تصوری اشتباه است. شاید بهره وجود برخی گونه ها برای نگاه سطحی و غیر عمیق ما حس نشود ولی در بررسی های دقیق چرخه های حیات، نقش مفید آنها بسیار برجسته و مهم است.

دنیسوان تیره ای از انسان های ابتدایی است که تقریبا هم دوره با نئاندرتال هستند و در میان آنها زاد و ولد هم وجود دارد.(به نظر میرسد دنیسوان، حدود 287هزار سال قبل پیدا شدهاند و در حدود 55هزار سال قبل، منقرض شده اند.)

تحقیقات نشان می دهد که دختری نوجوان، مادری نئاندرتال و پدری دنیسووان داشته است. این دختربچه- که به نام دنیسووا ۱۱ شناخته می شود- در غار دنیسووا سیبری کشف شده و در زمان مرگ حداقل ۱۳ سال سن داشته است. تحقیقات بیشتر روی استخوان به دست آمده از او نشان می دهد که این دختر حدود ۵۰۰۰۰ سال پیش، فوت کرده است.

این کشفیات از طریق تحقیق روی DNA به دست آمده از استخوان این دختر، به دست آمده است. این DNA با نمونه های مشابه متعلق به نئاندرتال ها، انسان های مدرن و دنیسووان ها مقایسه شد اما شبیه به هیچ کدام نبود. تنها توجیه ممکن برای آرایش DNA این دختر این بود که مادرش نئاندرتال و پدرش دنیسووان بوده باشند(یا برعکس) یعنی این دختر ترکیب دو گونه مختلف انسان است.

ملاقات نئاندرتال ها با دنیسووان ها

نئاندرتال ها (Homo neanderthalensis) تا حدود ۳۰۰۰۰ سال پیش در سرتاسر اروپا و آسیای غربی زندگی می کردند. این گونه انسانی در مناطق مختلف و شرایط جغرافیایی متفاوتی زندگی می کردند و از سه عصر یخبندان، جان سالم به در بردند. یافته ها نشان می دهد که نئاندرتال ها شکارچیانی ماهر بودند و در ساخت ابزارآلات، تبحر داشتند.

اما در مورد دنیسووان ها(Homo sapiens denisova) اطلاعات بسیار کمی داریم. تنها اطلاعات ما برگرفته از کشف چند تکه استخوان است که از غار دنیسووا در سیبری به دست آمده است. ما هنوز به طور دقیق نمی دانیم که دنیسووان ها چه شکلی بوده اند و چه قابلیت ها و مهارت هایی داشته اند.

جالب است بدانید که نئاندرتال ها، دنیسووان ها و انسان های مدرن امروزی، همگی در حدود ۴۰۰۰۰۰ سال پیش جدی مشترک داشته اند!(شکلی از نئاندرتال) حالا با کشف این دختربچه ۵۰۰۰۰ ساله دانشمندان می توانند با قطعیت بگویند که گونه های مختلف انسانی با یکدیگر ملاقات هایی داشته اند و تولید مثل کرده اند.

همان طور که دیدیم این دختر، ترکیب دو گونه مختلف انسان یعنی نئاندرتال و دنیسووان است و شاید به همین دلیل بتوان او را نئا

ندرسووان نامید!

انسان مدرن

نئاندرتال ها و دنیسووان ها تا حدود ۴۰۰۰۰ سال پیش در منطقه اوراسیا زندگی می کرده اند و بعد با انسان های مدرن امروزی جایگزین شده اند. اما قبل از آنکه این جایگزینی اتفاق بیفتد این دو گونه انسانی هرازگاهی به یکدیگر برخورد می کرده اند و تولید مثل می کردند. دانشمندان امروزه معتقدند که این تولیدمثل ها بسیار هم زیاد پیش می آمده است و فرزندان بیشماری از ترکیب دو گونه مختلف انسان به وجود آمده اند. در واقع، جالب است بدانید که اجداد افرادی که در منطقه اقیانوسیه و آسیا زندگی می کنند دارای DNA دنیسووان بوده است. در حالی که انسان های غیرآفریقایی امروزی حداقل دارای ۲-۴ درصد DNA نئاندرتال هستند.

سوال دیگری که مطرح می شود این است که این دو گروه در هنگام برخورد با یکدیگر چه واکنشی داشته اند و چطور با یکدیگر ارتباط برقرار کرده اند؟ چطور یک زن نئاندرتال با یک مرد دنیسووان ملاقات کرده است؟(یا زن دنیسوان و مرد نئاندرتال)

این قبیل پرسش ها ذهن دانشمندان و ما را درگیر می کند و هنوز پاسخ قطعی و روشنی برای آن ها وجود ندارد. اما دانشمندان خوشبین هستند که با تحقیقات بیشتر بتوانند راز زندگی گونه های مختلف انسانی در چندین هزار سال پیش را کشف کنند.

یک تکه از جمجمهدنیسوان برای اولین بار کشف شده است.

و این سهم بزرگی در روشن شدن تعدادی از نمونه ها از یکی از پیچیده ترین شاخه های خانواده هومینین(انسان نماها) دارد. باستان شناس بنس ویولا از دانشگاه تورنتو کشفی را- که تا امروز تایید نشده است- در انتهای ماه مارس در انجمن باستان شناسان آمریکا در سیویلند، اوهایو بیان میکند. در مورد دنیسوان خیلی کم میدانیم و اینها شاخه ای منقرض شده از انسان نماها هستند که گروه خواهری نئاندرتال، به حساب می آید. قبلا فقط چهار دنیسوان شناسایی شده بود و همه آنها در غاری در سیبری بودند.

دنیسوان اول در سال 2010 با مطالعه بر دی ان ای میتوکندری، یک قطعه از استخوان انگشت به دست آمده است و سه مورد دیگر از روی دندان ها کشف شدند.

ژنوم هسته ای نشان داده است که نئاندرتال و دنیسوان، منشأ و جد مشترکی دارند.

قطعه جمجمه کشف شده، قبلا در حدود سه سال قبل از همان غار در سیبری خارج شد.

ویولا میگوید: این خیلی جالب است که ما نهایتا قطعاتی مانند این داشته ایم. این جمجمه، کامل نیست بلکه یک قطعه از جمجمه است. این اطلاعات بیشتری به ما میدهد. در کنار انگشت و دندان این قطعه را هم خوب است داشته باشیم .... ما همیشه حریص بوده ایم او میخندد و میگوید ما همیشه بیشتر میخواهیم.

کشف جدید شامل دو قطعه متصل به هم از پشت است، قسمت چپ استخوان پریتال که کناره ها و سقف جمجمه را تشکیل میدهد. اینها با هم اندازه ای حدود 5 تا 8 سانتی متر را تشکیل میدهند. آنالیز دی ان ای ثابت میکند که قطعه، مربوط به دنیسوان است اگرچه اکنون بر اساس تکنیک های رادیوکربن، بسیار قدیمی است. ویولا و همکارانش بر اساس خلاصه مقاله، قطعات را با موارد مشابه در انسان جدید و نئاندرتال مقایسه کردند.

کریس استرنگر باستان شناس در موزه تاریخ طبیعی در لندن- که در مطالعه شرکت نداشت ولی جلسه کنفرانس را درباره دنیسوان برگزار کرد- می گوید: این حقیقتا یک قطعه کوچک است. امیدواریم قطعات بزرگتر وکاملتری پیدا شود. قطعه پیدا شده، بسیار کوچک است و نمیتوان از روی آن، قطعات دیگر جمجمه را پیدا کرد و بدون اطلاعات ژتیکی نمیتوان آن را دنیسوان خواند. پژوهشگران همچنان در انتظار این هستند که اطلاعات و معلومات بیشتری در مورد دنیسوان پیدا کنند.

پژوهشگران تصور میکنند پیش انسان های منقرض شده، هرچند در سرتاسر آسیا هستند چون بیشتر فسیل ها به میزان کافی حفظ نشدهاند، تا بشود آزمون های ژنتیکی روی آنها انجام داد- پیدا کردن دنیسوان در جاهای دیگر دشوار است .

در سال 2017، پژوهشگران شگفت زده شدند که آیا دو قطعه جمجمه پریتال پیدا شده در چین، از دنیسوان است یا نه. ولی این مورد، تایید نشده است. استرینگر می گوید: این احتمال وجود دارد این فسیل های چینی مانند دیگر موارد در ژوچانگ، با گونه ای- که افرادی مانند من فکر کرده اند- تطابق داشته باشد و ممکن استدنیسوانباشد.

https://www.sapiens.org/evolution/denisovan-skull-found/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سلولهای بنیادی مصنوعی درمغز ایندگان چگونه استتوهم وجودپیشرفت ذهن در خلاقیت استعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتفراموشی همیشه هم بد نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا اندوه در دنیا استهوش مصنوعی درخدمت خلق وححس و ادراک قسمت 67اثر مضر مصرف طولانی مدت رمهربانی، شرط موفقیتداروی جدید ALSکمردرد ناشی از تنگی کانااستفاده از سلول های بنیاروزهای بد باقی نمیماندبرای پیش بینی آینده مغز دسوخت هیدروژنی پاکمغزهای کوچک بی احساستیک و اختلال حرکتیآلودگی هوا و ویروس کروناعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستقفس را بشکننخستین تصویر از سیاهچالهانسانیت در هم تنیده و متصهوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت هشتماختلالات مخچهمیدان بنیادین اطلاعاتدخالت در ساختار ژنهاکودکان خود را مشابه خود تاضطراب و ترسریواستیگمینبرخی توجهات در ببمار پارسیستم تعادلی بدننقش گرمایش آب و هوا در همتکامل داروینی هنوز در حاآینده ی علم و فیزیک در60 ثغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیقدم زدن و حرکت دید را تغیچرا ذرات بنیادی معمولاً ايا اراده آزاد توهم است یهدف یکسان و مسیرهای مختلحس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط متقابل با همه ی حیماپروتیلیندر درمان بیماری مولتیپل کاربرد روباتهای ريز، در به نقاش بنگررابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین خطایی که مردم مسازگاری با محیط بین اجزانقش زنجبیل در جلوگیری از تابوهای ذهنیآیا پیدایش مغز از روی تصاجهان قابل مشاهده بخش کوچلایو دوم دکتر سید سلمان فنظریه تکامل در درمان بیمایا این جمله درست است کسیوقت نهيب هاي غير علمي گذشخم شدن فضا-زماناز فرد ایستا و متعصب بگذرمحدودیت چقدر موثر استدرمان جدید کنترل مولتیپلکشف جدید تلسکوپ جیمز وببی نهایت در میان مرزهازمان چیستتفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرن در کودکانچند جهانیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دست مصنوعی به زودی قاجهان پر از چیزهای اسرار آمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمجوشی هسته ای، انرژِی بخانواده پایداراگر خواهان پیروزی هستیواقعیت چند سویهاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمرکز حافظه کجاستدرک احساسات و تفکرات دیگگام کوچک ولی تاثیرگذارزندگی زودگذربیماری اضطراب عمومیتلاشی برای درمان قطع نخاشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط نوار مغز ترجمه رخدادهای آزمون تجربی، راهی برای رجوانان وطنمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی می تواند بر احدفاع در برابر تغییر ساختابزار بقا از نخستین همانواکسن اسپایکوژناز تکینگی تا مغز از مغز تمسیر دشوار تکامل و ارتقادرس گرفتن از شکست هابیان حقیقتزبان نیاز تکاملی استتنها در برابر جهانشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکچیز جدید را بپذیرافراد بی دلیل دوستدار تو هوش مصنوعی از عروسک بازی حفره در مغزابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دورترین نقطه ی قابل مشاهورزش بهترین درمان بیش فعاز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر نامه سفر به بم و جنوب مغز مانند تلفن استتو دی ان ای خاص ميتوکندريپیموزایدصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر فلج بل، فلجی ترسناک که آنچگونه جمعیت های بزرگ شکل امید نیکو داشته باش تا آنهوش مصنوعی از عروسک بازی حمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدانشمندان یک فرضیه رادیکژن همه چیز نیستاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و کابوسبحثی درباره هوش و تفاوتهرویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساسات متفاسلام تا روشناییمغز ابزار بقای برتر مادیتوهم بی خداییپیشرفتی مستقل از ابزار هعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینفراموشی و مسیر روحانیچالش دیدگاه های سنتی در باندوه دردی را دوا نمیکندهوش مصنوعی ساخته هوش طبیحس و ادراک قسمت 74اثرات فشار روحی شدیدموفقیت هوش مصنوعی در امتداروی جدید s3 در درمان ام کمردرد و علل آناستفاده از سلول های بنیاروزهای سختبرای اولین بار دانشمندانسودمندی موجودات ابزی بر مغز، فقط گیرندهتیروفیبان موثر در سکته ی آلودگی هوا و پارکینسونعوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قاقلب و عقلنخستین روبات های زنده ی جانسانیت در برابر دیگرانهوشمندی کیهانحس و ادراک قسمت پنجماختلالات حرکتی در انسانمیدازولام در درمان تشنج در مانهای کمر دردکودکان را برای راه آماده اطلاع رسانی اینترنتیریاضیات یک حس جدید استبرخی توصیه ها برای واکسیسیستم دفاعی بدن علیه مغز نقش پیش زمینه ها و اراده تکامل داروینی هنوز در حاآیا فراموشی حتمی استغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پقدرت مردمچراروياها را به یاد نمی آای نعمت من در زندگیمهدف یکسان، در مسیرهای متحس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط چاقی و کاهش قدرت بماجرای جهل مقدسدر سال حدود 7 میلیون نفر کتاب گران و پرهزینه شد ولبه نقاش بنگررادیوی مغز و تنظیم فرکانبزرگترین درد از درون است ستم با شعار قانون بدترین نقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر فکر بر سلامتآیا آگاهی پس از مرگ از بیجهان موازی و حجاب هالبخند بزن شاید صبح فردا زنظریه تکامل در درمان بیمایا ابزار هوشمندی یا مغز وقتی فهمیدی خطا کردی برگخونریزی مغز در سندرم کوواز مخالفت بشنومحدودیت های حافظه و حافظدرمان جدید ای ال اس، توفرکشتن عقیده ممکن نیستبی ذهن و بی روحتفاوت های بین زن و مرد فقسردرد و علتهای آنچند جهانیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان پر از چیزهای جادویی منابع انرژی از نفت و گاز همراه سختی، اسانی هستخار و گلاپی ژنتیکواقعیت چیستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمرکز حافظه کجاستدرک تصویر و زبان های مخلتگامی در درمان بیماریهای زندگی سلول در بدن، جدای ابیماری بیش فعالیتلاشی تازه برای گشودن معشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلینوار مغز در فراموشی هاآزمون ذهنی گربه ی شرودینجوانان وطنمنابع بی نهایت انرژی در دهوش مصنوعی و کشف زبان هایدقیق ترین تصاویر از مغز اابزار بقا از نخستین همانواکسن اسپایکوژن ضد کرونااز تکینگی تا مغز از مغز تمسئول صیانت از عقیده کیسدست کردن در گوشبیست تمرین ساده برای جلوزبان و کلمه حتی برای کسانتنهایی رمز نوآوری استشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی منتظر شناخته شدنافزایش قدرت ادراکات و حسهوش مصنوعی از عروسک بازی حق انتخابابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت ديدن با چشم بسته در خواب ورزش در کمر درداز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار مانند بردهبازگشت به ریشه های تکاملسفر به مریخ در 39 روزمغز مادران و کودکان در زمتو در میانه ی جهان نیستی پیچیدگی های مغزمگسضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر فلج خوابچگونه جمعیت های بزرگ شکل امید نجاتهوش مصنوعی از عروسک بازی حوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟(قسمدانشمندان ژنی از مغز انسژن همه چیز نیستاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی درباره احساساتی غیرسلاح و راهزنیمغز ابزار برتر بقاتوهم تنهاییپاسخ گیاهان در زمان خوردعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیفرایند پیچیده ی خونرسانیچاالش ها در تعیین منبع هواندوهگین نباش اگر درب یا هوش احساسیحس و ادراک قسمت 75اثرات مفید قهوهمولتیپل اسکلروز در زنان داروی جدید میاستنی گراویکمردرد با پوشیدن کفش منااستیفن هاوکینگ در مورد هروش مقابله مغز با محدودیبرای تمدن سازی، باید در بسی و سه پل اصفهانمغزتان را در جوانی سیم کشتکنولوژی جدید که سلول هاآلزایمرعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون قلب دروازه ی ارتباطنرمش های مفید برای درد زاانسان، گونه ای پر از تضادهوشیاری و وجودحس و ادراک قسمت پنجاهاختلالات صحبت کردن در انمکان زمان یا حافظه زماندر محل کار ارزش خودت را بکوری گذرای ناشی از موبایاطلاعات حسی ما از جهان، چریسدیپلام تنها داروی تایبرخی درمان های Spinal Muscular Atسکوت و نیستینقش آتش در رسیدن انسان بهتکامل زبانآیا ممکن است موش کور بی مغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزقدرت کنترل خودچراروياها را به یاد نمی آای همه ی وجود منهدف از تکامل مغزحس و ادراک قسمت ششمارتباط هوش ساختار مغز و ژماجرای عجیب گالیلهدرمان های اسرار آمیز در آکتاب زیست شناسی باوربه نادیدنی ایمان بیاورراز تغییربسیاری از مجرمان، خودشانستم، بی پاسخ نیستنقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا امکان بازسازی اندامهجهان ما میتواند به اندازلحظات خوش با کودکاننظریه تکامل در درمان بیمایا بیماری ام اس (مولتیپوقتی پر از گل شدی خودت را خواندن ، یکی از شستشو دهناز نخستین همانند سازها تمخچه فراتر از حفظ تعادلدرمان جدید سرطانگل خاردار، زیباستبی شرمیتفاوت های تکاملی در مغز وسردرد تنشنچند جهانی و علمتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان دارای برنامهمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی نوعی سردرد میگرنیخارق العاده و استثنایی بابتدا سخت ترین استواقعیت چیستاز تکنیکی تا مغز از مغز تمرکز خنده در کجای مغز استدرک حقیقت نردبان و مسیری گامی در درمان بیماریهای زندگی، مدیریت انرژیبیماری تی تی پیتلاشی جدید در درمان ام اسشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سنوار مغز در تشخیص بیماری آزمون ذهنی گربه شرودینگرجواب دانشمند سوال کننده منابع جدید انرژیهوش مصنوعی یا حماقت طبیعدل به دریا بزنابزار بقا از نخستین همانواکسن دیگر کرونا ساخته شاز تکینگی تا مغز از مغز تمسئولیت جدیددست آسمانبیش از نیمی از موارد انتقزبان و بیان نتیجه ساختماتنبیه چقدر موثر استشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی خارج از مغزهای ما نیافزایش مرگ و میر سندرم کوهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت53دی متیل فومارات(زادیوا)(وزن حقیقی معرفت و شناختاز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار وابسته به شکلبازخورد یا فیدبکسفر تجهیزات ناسا به مریخ مغز چون ابزار هوش است دلیتوقف؛ شکستپیچیدگی های مغزی در درک زضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیفلج خواب چیستچگونه حافظه را قویتر کنیامید جدید بر آسیب نخاعیهوش مصنوعی از عروسک بازی حکمت الهی در پس همه چیزابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟(قسمدانشمندان پاسخ کوانتومی ژن هوش و ساختارهای حیاتی از تکامل تا مغز، از مغز تژن یا نقشه توسعه مغز و نقاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا تخیل یا واقعیتبخش فراموش شده ی حافظهسلسله مباحث هوش مصنوعیمغز از بسیاری حقایق می گرتوهم جدایی و توهم علمپختگی پس از چهل سالگي به علم و روحتری فلوپرازینفرایند تکامل و دشواری هاناتوانی از درمان برخی ویاندام حسی، درک از بخش هایهوش احساسیحس و ادراک قسمت 78اثرات مفید روزه داریمواد کوانتومی جدید، ممکنداروی جدید برای میاستنی کنفرانس تشنج هتل کوثر اصاستیفن هاوکینگ در تفسیر روش های صرفه جویی در ایجابرای خودآگاه بودن تو بایسیلی محکم محیط زیست بر انمغزتان را در جوانی سیمکشتکنولوژی جدید که سلول هاآملودیپین داروی ضد فشار عامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانقلب روباتیکنرمش های مفید در سرگیجهانعطاف پذیری مکانیسمی علهوشیاری و افسردگیحس و ادراک قسمت پنجاه و یاختلالات عضلانی ژنتیکمکانیک کوانتومی بی معنی در چه مرحله ای از خواب ، رکی غایب شدی تا نیازمند دلاطلاعاتی عمومی در مورد مریشه های مشترک حیاتبرخی روش های تربیتی کودکسکوت، پر از صدانقش انتخاب از طرف محیط، نتکامل زبانآیا ما کالا هستیمغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به قدرت انسان در نگاه به ابعنزاع بین جهل و علم رو به پای آنکه نامش درمان و یادشهدف از خلقت رسیدن به ابزاحس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط پیوسته ی جهانماده ی تاریکدرمان های بیماری آلزایمرکتاب طبیعت در قالب هندسهبه هلال بنگرراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلنقش سجده بر عملکرد مغزتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا انسان با مغز بزرگش اخجهان مادی، تجلی فضا در ذهلرزش ناشی از اسیب به عصبهفت چیز که عملکرد مغز تو ایا بدون زبان میتوانیم توقتی تو از یاد گرفتن باز خواب سالم عامل سلامتیاز نخستین همانند سازها تمخچه ، فراتر از حفظ تعادلدرمان دارویی سرطان رحم بگل زندگیزمان و مکان، ابعاد کیهان بی عدالتی در توزیع واکسن تفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد سکه ایچند روش ساده برای موفقیتتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا راهی برای رفع کم آبی جهان در حال نوسان و چرخشمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایخبر مهم تلسکوپ هابلابتدایی که در ذهن دانشمنواقعیت های متفاوتاز تکینگی تا مغز و از مغز مرگ چیستدرک دیگرانگاهی لازم است برای فهم و زونیسومایدبیماری دویکتمایل زیاد به خوردن بستنشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت روانوار مغزی روشی مهم در تشخآزادی عقیده، آرمانی که تجوسازی مدرنمناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقا از نخستین همانواکسن دیگری ضد کرونا از داز تکینگی تا مغز از مغز تمسئولیت در برابر محیط زیدستورالعمل مرکز کنترل بیبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان، در سایه پیشرتهدیدهای هوش مصنوعیشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی شبیه نور تو نیستافزایش سرعت پیشرفت علوم هوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمدین اجباریوزوز گوشاز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار اجتماعی انسان، حاصبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر دشوار اکتشافمغز چگونه صداها را فیلتر تولید مثل اولین ربات های پیوند قلب خوک، به فرد دچاضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبفلج دوطرفه عصب 6 چشمنگاه محدود و تک جانبه، مشامید درمان کرونا با همانهوش مصنوعی از عروسک تا کمحافظه میتواند بزرگترین دابزارهای پیشرفته ارتباط منبع هوشیاری کجاست؟(قسمدانشمندان اولین سلول مصنژن ضد آلزایمراز تکامل تا مغز، از مغز ترویا حقی از طرف خدابخش های تنظیمی ژنومسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمغز به تنهایی برای فرهنگ توهم جسمپروژه ی ژنوم انسانیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینفرایند حذف برخی اجزای مغناتوانی در شناسایی چهره انرژی بی پایان در درون هرهوش در طبیعتحس و ادراک قسمت 82اثرات مضر ماری جواناموجود بی مغزی که می تواندداروی جدید برای ای ال اسکنگره بین المللی سردرد داستخوان های کشف شده، ممکروش هایی برای جلوگیری از برای زندگی سالم، یافتن تسینوریپا داروی ترکیبی ضدمغط یک گیرنده استتکینگیآموزش نوین زبانعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های قلب را نشکننرمشهای مهم برای تقویت عاهرام مصر از شگفتی های جههوشیاری کوانتومیحس و ادراک قسمت پنجاه و داختراع جدید اینترنت کوانمکانیزمهای دفاعی در برابدر ناامیدی بسی امید استکیهان خود را طراحی میکنداطلاعاتی عمومی در مورد مرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سلولهای عصبی در تلاسکته مغزینقش اتصالات بین سلولهای تکامل زبان انسان از پیشیآیا ما تنها موجودات زنده مقالاتتغییرات تکاملی سر انسان قدرت ذهننزاع بین علم و نادانی رو ایمپلانت مغزیهر چیز با هر چیز دیگر در تحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط انسانی، محدود به ماده ی خالیدرمان های جدید میگرنکتاب، سفری به تاریخبه کدامین گناه کشته شدندرجزخوانی هایی که امروز ببسیاری از بیماری های جدیستارگانی قبل از آغاز کیهنقش غذاها و موجودات درياتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا احتمال دارد رویا از آجهان مرئی و نامرئیلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهفت سین یادگاری از میراث ایا تکامل هدفمند استویتنام نوعی کرونا ویروس خواب سالم عامل سلامتی و یاز نخستین همانند سازها تمخچه ابزاري که وظیفه آن فدرمان سرگیجه بدون نیاز بگلوله ی ساچمه ایزمان و صبربیمار 101 ساله، مبتلا به ستفاوت ایستایی و تکاپوسردرد عروقی میگرنچندین ماده غذایی که ماننتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیاما مقهور قوانین فیزیکجهان در حال ایجاد و ارتقامنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانخدا موجود استابتذال با شعار دینواقعیت و مجازاز تکینگی تا مغز از مغز تمرگ و میر پنهاندرک درست از خود و هوشیاریگاهی مغز بزرگ چالش استزونا به وسیله ویروس ابله بیماری دیستروفی میوتونیتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج نوار عصب و عضلهآزار دیگری، آزار خود استجامعه ی آسمانیمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی گوگل به کمک تشدنیای شگفت انگیز کوانتومابزار بقا از نخستین همانواکسن سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تمستند جهان متصلدغدغه نتیجه ی نادانی استبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و تکلم برخی بیماریهتو یک معجزه ایگزارش یک مورد جالب لخته وشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکنکاتی در مورد تشنجافسردگی و اضطراب در بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت افرادابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدین، اجباری نیستیک پیام منفرد نورون مغزی از تکینگی تا مغز- از مغز رقیبی قدرتمند در برابر مبحتی علمی درباره تمایل بسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ناتوان از توجیه پیداتولید یا دریافت علمپیوند مغز و سر و چالشهای طلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبافناوری هوش مصنوعی نحوه خنگاه انسان محدود به ادراامیدوار باش حتی اگر همه چهوش مصنوعی از عروسک تا کمحافظه های کاذبابزارهای بقا از نخستین همنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدانشمندان تغییر میدان مغدانشمندان روش هاي جدیدی ژنها نقشه ایجاد ابزار هواز روده تا مغزرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگی حس و ادراک ما اسم زنبور ، کلیدی برای وارمغز بیش از آنچه تصور میشوتوهمات و شناخت حقیقتپروژه ی ژنوم انسانیعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزفراتر از دیوارهای باورنادیدنی ها واقعی هستندانرژی تاریکهوش عاطفی قسمت 11حس و ادراک قسمت چهلاجزای پر سلولی بدن انسان موجودات مقهور ژنها هستندداروی جدید برای دیابتکنگره بین المللی سردرد داستروژن مانند سپر زنان دروش هایی ساده برای کاهش ابرخی ملاحظات در تشنج های سیگار عامل افزایش مرگ ومنقش قهوه در سلامتیتکامل فردی یا اجتماعیآمارهای ارائه شده در سطح عادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل قیچی ژنتیکیچرا ماشین باید نتایج را پاولویت بندی ها کجاستهوش، ژنتیکی است یا محیطیحس و ادراک قسمت پنجاه و سادامه بحث تکامل چشمما انسانها چه اندازه نزددر هم تنیدگی مرزها و بی مکیهانِ هوشیارِ در حال یااعتقاد اشتباه، نتیجه ی نرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و سال سیزده ماههنقش تیروئید در تکامل مغزتکامل ساختار رگهای مغزی آیا مغز تا بزرگسالی توسعتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردقدرت عشقنزاع بین علم و جهل رو به پایمپلانت مغزی کمک میکند هر جا که جات میشه، جات نیحس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط از بالا به پایین مماده ای ضد التهابیدرمان های جدید در بیماری کتابخانهبه امید روزهای بهتررحم مصنوعیبشکه ای که ته نداره پر نمسخن نیکو مانند درخت نیکونقش غذاها و موجودات درياتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا احتمال دارد رویا از آجهان مشارکتیلزوم سازگاری قانون مجازاهم نوع خواری در میان پیشیایجاد احساساتویتامین E برای فعالیت صحخواب عامل دسته بندی و حفطاز نخستین همانند سازها تمخچه تاثیر گذار بر حافظهدرمان سرگیجه بدون نیاز بگلوئونزمان واقعیت است یا توهمبیماری لبر و نابینایی آنتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسرطان کمیت گرایینه به اعدامتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت چهارمجهان ریز و درشتمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینخدا بخشنده است پس تو هم بابداع دی ان ای بزرگترین دواقعیت و انعکاساز تکینگی تا مغز از مغز تمرگ و میر بسیار بالای ناشدرک عمیق در حیواناتگذر زمان کاملا وابسته به زیباترین چیز در پیر شدنبیماری ضعف عضلات نزدیک بتمدن پیشرفته ی پیشینیانشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونیننوار عصب و عضلهآسيب میکروواسکولاریا آسجاودانگی مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی الفاگودنیا، هیچ استواکسن سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تمشکل از کجاستذهن ما از در هم شکستن منببا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و شناخت حقیقت قسمت چمعنی روزهتو یک جهان در مغز خودت هسگشایش دروازه جدیدی از طرشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مولکول های دی ان ایاقلیت خلاقهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت اشیاابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدید تو همیشه محدود به مقدیک پیشنهاد خوب برای آسان از تکینگی تا مغز- از مغز رموزی از نخستین تمدن بشربحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب مغز و اخلاقتولید پاک و فراوان انرژیپیوند اندام از حیوانات بطلای سیاهتاریکی و نورفیلمی بسیار جالب از تغیینگاه از بیرون مجموعهامیدواری و مغزهوش مصنوعی از عروسک تا کمحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقا ازنخستین هممنبع هوشیاری کجاست؟(قسممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدانشمندان روشی برای تبدیژنها ، مغز و ارادهاز سایه بگذررویاهای پر رمز و حیرتی دربخش بزرگتر کیهان ناشناختسماگلوتید داروی کاهش دهنمغز برای فراموشی بیشتر کتوپیراماتپروانه ی آسمانیعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکفرد موفقنادانی در قرن بیست و یکم،انرژی تاریک که ما نمی توهوش عاطفی قسمت نهمحس و ادراک قسمت چهل و هفتاجزایی ناشناخته در شکل گموسیقی نوداروی جدید ضد میگرنکنترل همجوشی هسته ای با هاسرار آفرینش در موجروش جدید تولید برقبرخی مرزهای اخلاق و علوم سیاهچاله هانقش مهاجرت در توسعه نسل اتکامل مادی تا ابزار هوشمآن چیزی که ما جریان زمان عادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچرا مغز انسان سه هزار سالاولین مورد PML به دنبال تکهیچ چیز همیشگی نیستحس و ادراک قسمت پنجاه و شاداراوون تنها داروی تاییما انسانها چه اندازه نزددر هم تنیدگی کوانتومیکیست هیداتید مغزاعتماد به خودرژیم ضد التهابیبرداشت مغز ما از گذر زمانسانسور از روی قصد بسیاری نقش حفاظتی مولکول جدید دتکامل شناخت انسان با کشفآیا همه جنایت ها نتیجه بیصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهقضاوت ممنوعنسبیت عام از زبان دکتر برایمپلانت نخاعی میتواند دهر حرکت خمیده می شود و هر حس و ادراک سی و هفتمارتباط بین هوش طبیعی و هوماده، چیزی نیستدرمان های رایج ام اسکجای مغز مسئول پردازش تجبه بالا بر ستارگان نگاه کرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیسخن و سکوتنقش غذاها و موجودات درياتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا برای تولید مثل همیشه جهان هوشمندلزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز موج استایران بزرگویتامین E در چه مواد غذایخودآگاهی و هوشیارياز نشانه ها و آثار درک شدمدل همه جانبه نگر ژنرالیدرمان سرگیجه بدون داروگمان میکنی جرمی کوچکی در زمان پلانکبیماری های میتوکندریتفاوتهای جنسیتی راهی براسرعت فکر کردن چگونه استنه جنگ و نه خونریزیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت هفتمجهان شگفت انگیزمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکخدای رنگین کمانابزار هوش در حال ارتقا ازواقعیت خلا و وجود و درک ماز تکینگی تا مغز از مغز تمرگ انتقال است یا نابود شدرگیری قلب در بیماری ویرگذشته را دفن کنزیباترین چیز در افزایش سبیماریهای تحلیل عضلانی اتمدن بشری و مغز اخلاقیشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری منوبت کودکانآسیب ها ناشی از آلودگی هوجایی خالی نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت دندان ها را مسواک بزنید تواکسن ضد اعتیاداز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات نخاعیذهن چند جانبه نیازمند نگبا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت امعادله ها فقط بخش خسته کنتو کز محنت دیگران بی غمیپل جویی اصفهانشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه میتوان با قانون جنالکترومغناطیس شنوایی و ههوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدیدن خدا در همه چیزیک آلل ژنتیکی که از نئانداز تکینگی تا مغز- از مغزترمز و رازهای ارتباط غیر کبحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز و اخلاقتولید سلولهای جنسی از سلپیوند سر آیا ممکن استطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدفیزیک مولکولها و ذرات در نگاه از دور و نگاه از نزدامیدی به این سوی قبر نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقای موجود زندههوش مصنوعی از عروسک تا کمحافظه و اطلاعات در کجاستابزارهای بقای از نخستین منبع هوشیاری کجاست؟(قسمدانش، قفل ذهن را باز میکنژنهای مشترک بین انسان و واز علم جز اندکی به شما دارویای شفافبخش دیگری در وجود انسان هسندرم کووید طولانیمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟توانایی مغز و دیگر اجزای پرواز از نیویورک تا لوس آعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انسانفرد یا اندیشهنازوکلسینانرژی خلا ممکن استهوش عاطفی قسمت هفتمحس و ادراک قسمت چهل و هشتاحیای بینایی نسبی یک بیمموسیقی هنر مایع استداروی جدید ضد الزایمرکنترل جاذبهاسرار بازسازی اندام هاروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله های فضایی منابعنقش میدان مغناطیسی زمین تکامل مداومآنچه ناشناخته است باید شعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانقانون مندی نقشه ژنتیکی مچرا مغزهای ما ارتقا یافت اولین مورد پیوند سر در انهیچ وقت خودت را محدود به حس و ادراک قسمت بیست و چهادب برخورد با دیگرانما اکنون میدانیم فضا خالدر هم تنیدگی کوانتومی و پکیست کلوئید بطن سوماعتماد به خودرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسي علل احتمالي تغيير سانسور بر بسیاری از حقاینقش حیاتی تلومر دی ان آ دتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا هوش مصنوعی می تواند نسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصقطار پیشرفتنسبت ها در کیهانایمان به رویاهرچیز با یک تاب تبدیل به حس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط شگفت مغز انسان و فماده، چیزی بیش از یک خلا درمان های علامتی در ام اسکرونا چه بر سر مغز می آوربه بالاتر از ماده بیندیشرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد پنجمسخن پاک و ثابتنقش غذاها در کاهش دردهای تاثیر ویتامین دی بر بیماآیا بزرگ شدن مغز فقط در دجهان هوشیارلزوم عدم وابستگی به گوگل همه چیز در زمان مناسبایرادهای موجود در خلقت بویتامین کاخودآگاهی و هوشیارياز نظر علم اعصاب یا نرووسمدل هولوگرافیک ژنرالیزهدرمان سرطان با امواج صوتگنجینه ای به نام ویتامین زمان به چه دلیل ایجاد میشبیماری های مغز و اعصاب و تقلید مرحله ای نسبتا پیشسعی کن به حدی محدود نشویچه زیاد است بر من که در ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت اولجهانی که نه با یک رخداد و منابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استخدایی که ساخته ی ذهن بشر ابزار بقا از نخستین همانوالزارتان داروی ضد فشار از تکینگی تا مغز از مغز تمرگ تصادفیدرگیری مغز در بیماری کویگربه شرودینگر و تاثیر مشزیر فشار کووید چه باید کربیماری، رساله ای برای سلتمدن زیر آبشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب نور درونآشنا پنداریجاذبهابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دهن، بزرگترین سرمایهواکسن علیه سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات بین دو همسر و برخیذهن هوشیار در پس ماده ی مبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت دمعجزه های هر روزهتو پیچیده ترین تکنولوژی پل خواجو اصفهانشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مغز پیش انسان یا همالکتروتاکسی(گرایش و حرکهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدیدگاه نارسای دوگانه ی میک جهش ممکن است ذهن انساناز تکینگی تا مغز، از مغز رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز و سیر تکامل ان دلیلی تولترودینپیوند سر، یکی از راه حلهاطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهفیزیک و هوشیارینگاه از درون مجموعه با نگامیدی تازه در درمان سرطاهوش مصنوعی از عروسک تا کمحباب های کیهانی تو در توابزارهای دفاعی و بقای مومنبع هوشیاری در کجاست؟ قدائما بخوانژنهای هوش ، کدامندازدواج های بین گونه ای، رروان سالمبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم گیلن باره به دنبال مغز بزرگ چالش است یا منفعتوازن مهمتر از فعالیت زیپروتئین های ساده ی ابتداعلم راهی برای اندیشیدن اترازودونفرد حساس از نظر عاطفی و بنباید صبر کرد آتش را بعد انسان قدیم در شبه جزیره عهوش عاطفی قسمت پنجمحس و ادراک قسمت چهل و دوماحیای بینایی نسبی یک بیممیهمانهای ناخوانده عامل داروی سل سپتکندر در بیماریهای التهاباصل بازخوردروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله ها، دارای پرتو نقش محیط زندگی و مهاجرت دتکامل چشمآنچه واقعیت تصور میکنیم عارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آمقانون گذاری و تکاملچرا ویروس کرونای دلتا وااولین هیبرید بین انسان و هیچ کاری نکردن به معنی چیحس و ادراک قسمت بیست و یکادراک ما درک ارتعاشی است ما از اینجا نخواهیم رفتدر هم تنیدگی کوانتومی و دکاهش مرگ و میر ناشی از اباعداد بینهایت در دنیای مرژیم غذایی ضد التهابیبررسی و اپروچ جدید بر بیمساهچاله ها تبخیر نمیشودنقش خرچنگ های نعل اسبی درتکثیر سلول در برابر توقف آیا هوش مصنوعی زندگی بشرپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردلمس کوانتومینسبت طلایی، نشانه ای به ساین پیوند نه با مغز بلکه هز ذره، یک دنیاستحس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط شگفت انگیز مغز انماست مالیدرمان ژنتیکی برای نوآوریکریستال هابه جای محکوم کردن دیگران رساناها و ابر رساناها و عبعد از کروناسختی ها رفتنی استنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا تکامل و تغییرات ژنتیجهان های بسیار دیگرمقاومت به عوارض فشار خون همه چیز در زمان کنونی استاکسی توسین و تکامل پیش اویتامین کا و استخوانخودت را از اندیشه هایت حفاز نظر علم اعصاب اراده آزمدل هولوگرافیک تعمیم یافدرمانهای بیماری پارکینسگویید نوزده و ایمنی ساکتزمان شگفت انگیزبیماری وسواستقلید از روی طبیعتشلیک فراموشینه عدم مطلق بلکه عدم با قتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت دومجهانی که از یک منبع، تغذیمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه، نمایشی از حقیقتخسته نباشی باباابزار بقا از نخستین همانواکنش های ناخودآگاه و تقاز تکینگی تا مغز از مغز تمرگی وجود ندارددرگیری مغز در بیماران مبگزیده ای از وبینار یا کنفزیرفون داروی ضد ام استمدنی قدیمی در شمال خلیج شگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نورون هاي مصنوعی می توانآشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک های بجاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دو ویژگی انتزاع و قدرت تجواکسنی با تاثیر دوگانه ااز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات روانپزشکی پس از سذهن تو همیشه به چیزی اعتقبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت سمعجزه ی چشمتو آرامش و صلحیپلاسمای غالبشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هموساپينس بر زمین الکترودهای کاشتنیهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدژا وو یا اشنا پندارییک رژیم غذایی جدید، می تواز تکینگی تا مغز، از مغز رمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش ویتامين سفری به آغاز کیهانمغز کوانتومیتومورها و التهاب مغزی عاپیوندی که فراتر از امکانطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنوفیزیکدانان ماشینی برای تنگاه حقیقی نگاه به درون اامگا سه عامل مهم سلامتنگاه دوبارهامروز دانش ژنتیک هیچ ابههوش مصنوعی از عروسک تا کمحد و مرزها توهم ذهن ماستابعاد و نیازهای تکاملیمنبع هوشیاری در کجاست؟(قداروهای مصرفی در ام اسژنهای حاکم بر انسان و انساسکار، لگوی هوشمندروبات های ریز در درمان بیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم پیریفورمیسمغز بزرگ چالشهای پیش روتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپروتز چشمعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزفردا را نمیدانیمنبرو و انرژی مداومانسان میوه ی تکاملهوش عاطفی قسمت اولحس و ادراک قسمت چهل و سوماحساس گذر سریعتر زمانمیوتونیک دیستروفیداروی ضد چاقیکوچ از محیط نامناسباصل در هم تنیدگی و جهانی روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی نرمش های گردنسیاهچاله و تکینگی ابتداینقش نگاه از پایین یا نگاهتکامل و ارتقای نگاه تا عمآنچه حس می کنیم، نتیجه ی عدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانقانون جنگلچرا پس از بیدار شدن از خواولین تصویر در تاریخ از سهیچ کس مانند تو نگاه نمیکحس و ادراک قسمت بیست و دوادغام میان گونه های مختلما اشیا را آنطور که هستنددر هر سوراخی سر نکنکاهش التهاب ناشی از بیمابقای حقیقی در دور ماندن ارژیم غذایی ضد دردبررسی ژنها در تشخیص بیماسایه را اصالت دادن، جز فرنقش داروهاي مختلف معروف تأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا هوش ارثی دریافتی از پسایتهای دیگرجلوتر را دیدنلوب فرونتال یا پیشانی مغنشانه های گذشته در کیهان این اندوه چیستهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتباط شگفت انگیز مغز انماست مالی با هوش انسانیدرمان پوکی استخوانکریستال زمان(قسمت اولبه خودت مغرور نشورشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کروناسرنوشتنقشه های مغزی جدید با جزیتاثیر ژنها بر اختلالات خآیا جنین انسان، هوشمندی جهان هایی در جهان دیگرمقابله ی منطقی با اعتراضهمه چیز، ثبت می شوداگر فقط مردم میفهمیدند کویتامین کا در سبزیجاتخودروهای هیدروژنیاز نظر علم اعصاب اراده آزمدل های ریز مغز مینی بریندرهای اسرارآمیز و پوشیدهگوشه بیماری اتوزومال رسسزنان باهوش تربیماری کروتز فیلد جاکوبتقلید از طبیعتشلیک فراموشینهایت معرفت و شناخت درک عتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت سومجهانی در ذهنمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیخطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقا از نخستین همانواکنش به حس جدیداز تکینگی تا مغز از مغز تمراحل ارتقای پله پله کیهدرگیری مغزی در سندرم کووزیرک ترین مردمتمرکز و مدیتیشنشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزنورون های ردیاب حافظهآغاز فصل سرما و دوباره تکهوش مصنوعی از عروسک های بجدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دو بیماری روانی خود بزرگ واسطه ها د رمسیر ایجاد مغاز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات روانپزشکی در عقب ذهن خود را مشغول هماهنگیباهوش ترین و با کیفیت تریزبان جانسوزمعجزه ی علمتو افق رویداد جهان هستیپمبرولیزوماب در بیماری چشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هوشیاری خود را توسالگو نداشتیمهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدژاوو یا آشناپندارییکی از علل محدودیت مغز اماز تکینگی تا مغز، از مغز رمز جهانبحثی در مورد نقش کلسیم و سقوط درون جاذبه ای خاص، چمغز آیندگان چگونه است ؟تومورهای نخاعیپیوستگی همه ی اجزای جهانطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسوفاجعه ی جهل مقدسفاصله ها در مکانیک کوانتنگاهی بر قدرت بینایی دراانفجار و توقف تکاملی نشاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحریص نباشابعاد اضافه ی کیهانمنبع خواب و رویاداروهای ام اسکل اقیانوس در یک ذرهاساس انسان اندیشه و باور روبات کیانبدون پیر فلکسندرم پس از ضربه به سرمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتوسعه برخی شغل ها با هوش پروتز عصبی برای تکلمعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکفرزندان زمان خودچت جی پی تیانسان ها می توانند میدان هوش عاطفی قسمت دهمحس و ادراک قسمت نهماحساسات کاذبمیگرن و پروتئین مرتبط با داروی ضد چاقیکوچک شدن مغز از نئاندرتااصل علت و تاثیرروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنقش نظام غذایی در تکامل متکامل و ریشه ی مشترک خلقتآنها نمیخواهند دیگران راعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهقانون جنگلچرا ارتعاش بسیار مهم استاولین دارو برای آتاکسی فهیچ کس حقیقت را درون مغز حس و ادراک قسمت بیست و سوادغام دو حیطه علوم مغز و ما به جهان های متفاوت خوددر والنتاین کتاب بدید همکاهش حافظه هرچند فرایندیبلندی در ذهن ما درک بلندیراه فراری نیستبررسی بیماری التهابی رودساخت شبکه عصبی مصنوعی با نقش درختان در تکاملتئوری تکامل امروز در درمآیا هوش سریعی که بدون احسجمجمه انسان های اولیهلوتیراستامنشانه های پروردگار در جهاین ایده که ذرات سیاهچالهزینه سنگین انسان در ازاحساسیت روانی متفاوتارتباط غیرکلامی بین انساماشین دانشدرمان پوکی استخوانکریستال زمان(قسمت دوم)به دنبال رستگاری باشرشد مغز فرایندی پیچیده ابعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستنقص در تشخیص هیجانات عامتاثیر کلام در آیات کلام بآیا جهان ذهن و افکار ما مجهان یکپارچهمقابله با کرونا با علم اسهمه ی سردردها بی خطر نیستاگر میدانی مصیبت بزرگتر ویتامین بی 12 در درمان دردخورشید مصنوعیاز واقعیت امروز تا حقیقتمدیون خود ناموجوددروغ نگو به خصوص به خودتگوشت خواری یا گیاه خواریزنجیرها را ما باید پاره کبیماری گیلن باره و بیمارتقویت استخوان در گرو تغذشنا در ابهای گرم جنوب نیانهایت در بی نهایتتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب، زندگی است(قسمت پنجم)جهان، تصادفی نیستمنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهخطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقا از نخستین همانواکسن های شرکت فایزر آمراز تکینگی تا مغز از مغز تمرز مرگ و زندگی کجاستدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیست شناسی کل در جزء فراکتمرکز بر هدفشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکنوروپلاستیسیتی چیستآغاز مبهم آفرینشهوش مصنوعی از عروسک بازی جدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دو بار در هفته ماهی مصرف وبینار اساتید نورولوژی داز تکینگی تا مغز از مغز تمشاهده گر جدای از شیء مشاذهن سالمباور و کیهان شناسیزبان ریشه هایی شناختی اسمعجزه ی علم در کنترل کرونتو انسانی و انسان، شایستپنج اکتشاف شگفت آور در موشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه واکسن کرونا را توزالگو و عادت را بشکن و در اهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدگرگونی های نژادی و تغیییافته های نوین علوم پرده از تکینگی تا مغز، از مغز رمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد حقیقت فضا و سلول های مغزی عامل پارکیمغز انسان ایا طبیعتا تماتومورهای ستون فقراتپیام های ناشناخته بر مغز طبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و ستبدیل تراکت صوتی مصنوعی فاصله ی همیشگی تصویر سازنگاهی بر توانایی اجزاي بانقراض را انتخاب نکنیدهوش مصنوعی به شناسایی کاحرکت چرخشی و دائمی کیهانابعاد بالاترمنتظر نمان چیزی نور را بهداروهای تغییر دهنده ی سیکلمات بلند نه صدای بلنداستفاده از مغز، وزن را کمروح در جهانی دیگر استبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم دزدی ساب کلاوینمغز بزرگترین مصرف کننده توصیه های سازمان بهداشت پرورش مغز مینیاتوری انساعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهفرضیه ای جدید توضیح میدهچت جی پی تیانسان یک کتابخانه استهوش عاطفی قسمت دومحس و ادراک قسمت چهارماخلاق و علوم اعصابمیگرن سردردی ژنتیکی که بداروی ضد تشنج با قابليت تکوچکترین چیز یک معجزه اساصل عدم قطعیت از کوانتوم روشی جدید در درمان قطع نخبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی تولید کنندهنقش نظریه تکامل در شناساتکامل ابزار هوش ، راه پر آنان که در قله اند هرگز خعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهقانونمندی و محدودیت عالمچرا بیماری های تخریبی مغاولین دروغهیچ اندر هیچحس و ادراک قسمت بیستمارتقا و تکامل سنت آفرینش ما با کمک مغز خود مختاريمدر یک فراکتال هر نقطه مرککاهش دوپامین عامل بیماریبلوغ چیستراه های جدید برای قضاوت ربررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی با الفبای نقش ذهن و شناخت در حوادث تئوری تکامل در پیشگیری و آیا هشیاری کوانتومی وجودجنبه های موجی واقعیتلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنظام مثبت زندگیاینکه به خاطرخودت زندگی هزاران سال چشم های بینا وخفاش با شیوع همه گیری جدیارتروز یا خوردگی و التهامبانی ذهنی سیاه و سفیددرمان ام اس(مولتیپل اسکلکریستال زمان(قسمت سوم)به زودی شبکه مغزی به جای رشد مغز علت تمایل انسان ببعد از کرونا دلخوشی بیهوسریعترین کامپیوتر موجودنقطه بی بازگشتتاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا جهش های ژنتیکی، ویروجهان یکپارچهملاحظه های اخلاقی دربارههمیشه چشمی مراقب و نگهبااگر نیروی مغناطیس نباشد ویتامین بی هفدهخوش قلبی و مهربانیاز کجا آمده ام و به کجا میمدیریت اینترنت بر جنگدریای خداگیلگمش باستانی کیستزندگی هوشمند در خارج از زبیماری آلزایمر، استیل کوتقویت حافظه یا هوش مصنوعشناخت و معرفت، و نقش آن دنهادینه سازی فرهنگ اختلاآتش منبع انرژیجهش های ژنتیکی مفید در سامنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیخطای ادراک کارماابزار بقا از نخستین همانواکسن کووید 19 چیزهایی که از تکینگی تا مغز از مغز تمرز بین انسان و حیوان کجادرگیری اعصاب به علت میتوبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی باور حقیقت یا تمساح حد واسط میان مغز کوشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکنوروز یا روز پایانیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دو برابر شدن خطر مرگ و میوجود قبل از ناظر هوشمنداز تکینگی تا مغز از مغز تمشاهده آینده از روی مشاهذهت را روی چیزهای مفید متباد و موجزبان شناسی مدرن در سطح سلمعجزه در هر لحظه زندگیتو با همه چیز در پیوندیپول و شادیشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه آن شکری که می خوریمالگوی بنیادین و هوشیاریهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدانش قدرت استیاد گرفتن مداوماز تکینگی تا مغز، از مغز رنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های بنیادیمغز انسان برای ایجاد تمدتوهم فضای خالیپیدایش زبانطبیعت بر اساس هماهنگیطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سفتون های زیستینگاهت را بلند کنانواع سکته های مغزیهوش مصنوعی در کامپیوترهاحس متفاوتاتفاق و تصادفمنحنی که ارتباط بین معرفداروهای ضد بیماری ام اس وکلوزاپین داروی ضد جنوناستفاده از هوش مصنوعی در روح رهاییبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم سردرد به دلیل افت فمغز حریص برای خون، کلید تتوصیه های غیر دارویی در سپرتوهای صادر شده از سیاهعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرافساد اقتصادی سیتماتیک درنتایج نادانی و جهلانسان باشهوش عاطفی قسمت سومحس و ادراک قسمت نوزدهماخلاق پایه تکامل و فرهنگمیگرن شدید قابل درمان اسداروی ضد تشنج با قابليت تکووید نوزده و خطر بیماری اصلاح خطا با رفتن بر مسیرروشی جدید در درمان نابینبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاره ی ابلهاننقش هورمون های تیروئید دتکامل تکنولوژیآنزیم تولید انرژی در سلوعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدقارچ بی مغز در خدمت موجودچرا حیوانات سخن نمی گویناولین سلول مصنوعیهیچگاه از فشار و شکست نترحس و ادراک قسمت دهمارتقا یا بازگشت به قبل ازما بخشی از این جهان مرتبطدر کمتر از چند ماه سوش جدکاهش سن بیولوژیکی، تنها بلعیدن ستاره توسط سیاهچاراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانساختن آیندهنقش روی و منیزیم در سلامتتئوری جدید، ویران کردن گآیا واکنش های یاد گرفته وجنسیت و تفاوت های بیناییلیروپریم داروی ترکیبی ضدنظریه ی تکامل در درمان بیاینکه خانواده ات سالم باهستي مادي ای که ما کوچکترخلا، حقیقی نیستارزش حقیقی زبان قسمت اولمباحث مهم حس و ادراکدرمان تومورهای مغزی با اکشف مکانیسم عصبی خوانش پبه زیر پای خود نگاه نکن برشد در سختی استتفکر قبل از کارسرگیجه از شایعترین اختلانمیتوان با بیرون انداختنتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اججهان کنونی و مغز بزرگتریملاحظات بیهوشی قبل از جرهمیشه اطمینان تو بر خدا باگر نعمت فراموشی نبود بسویتامین دی گنجینه ای بزرخوشبختی دور از رنج های ماز کسی که یک کتاب خوانده مداخله ی زیانبار انساندرک فرد دیگر و رفتارهای اگیاه بی عقل به سوی نور میزندگی بی دودبیماری الزایمرتقویت سیستم ایمنیشناخت حقیقت یا آرزوهای گچهار میلیارد سال تکامل بآثار باستانی تمدن های قدجهش های ژنتیکی غیر تصادفمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دخطای حسابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا و گشودن پنجراز تکینگی تا مغز از مغز تمرز جدید جستجو و اکتشاف، درختان اشعار زمینبیهوشی در بیماران دچار ازیست، مرز افق رویداد هستتنفس هوازی و میتوکندریشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکنوشیدن چای برای مغز مفید افت فشار خون ناگهانی در وهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دو برابر شدن خطر مرگ و میوراپامیل در بارداریاز تکینگی تا مغز از مغز تمطالبه ی حق خودذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی نوین نیازمند معرفت و شناختتو با باورهایت کنترل میشپول و عقیدهشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسمچگونه انتظارات بر ادراک الگوبرداری از طبیعتهوش مصنوعی از عروسک بازی حقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدانش محدود به ابعاد چهاریاد بگیر فراموش کنیاز تکامل تا مغز از مغز تا رنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و امغز انسان برای شادمانی طتوهم فضای خالی یا توهم فضپیر شدن حتمی نیستمغز انسان برای شادمانی طتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیشینیان انسان از هفت میظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارفروتنی و غرورچالش هوشیاری و اینکه چرا انگشت ماشه ایهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس چشایی و بویاییاتوبان اطلاعات و پلِ بینمنشأ اطلاعات و آموخته ها داروی فامپیریدین یا نورلکلام و زبان، گنجینه ای بساستفاده از انرژی خلاروزه داری متناوب، مغز را برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سوپاپ ها یا ترانزیستورهامغز در تنهایی آسیب میبینتوصیه هایی در مصرف ماهیپرسش و چستجو همیشه باقی اعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هافشار و قدرتنجات در راستگوییانسان جدید از چه زمانی پاهوش عاطفی قسمت ششمحس و ادراک قسمت هفتماختلال خواب فرد را مستعد میدان مغناطيسي زمین بشر داروی ضد تشنج توپیراماتکودک هشت ساله لازم است آداصول انجام برخی نرمش ها دروشی جدید در درمان سکته مبرخی اصول سلامت کمرسیاره ابلهاننقش هورمون زنانه استروژنتکامل جریان همیشگی خلقتآینه در اینهعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان قبل از آغازچرا حجم مغز گونه انسان دراوکرلیزوماب داروی جدید شهیپرپاراتیروئیدیسمحس و ادراک قسمت دوازدهمارتوکين تراپی روشی جديد ما تحت کنترل ژنها هستیم یدر آرزوهایت مداومت داشتهکایروپاکتیک چیستبنی عباس، ننگی بر تاریخراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ فکر کنساختار فراکتال وجود و ذهنقش روزه داری در سالم و جتا 20 سال آینده مغز شما به آیا یک، وجود داردجنسیت و تفاوت های بیناییلیس دگرامفتامین یا ویاسنظریه ی تکامل در درمان بیاینترنت بدون فیلتر ماهواهستی ما پس از شروعی چگال خلا، خالی نیستارزش حقیقی زبان قسمت دوممجموعه های پر سلولی بدن مدرمان تشنجکشف مکانیسمی پیچیده در ببه سخن توجه کن نه گویندهز گهواره تا گورتفکر خلا ق در برابر توهم سرگردانینمیتوان بر سیاه سیاه نوشتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا خداباوری محصول تکاملجهان کاملی در اطراف ما پرممانتین یا آلزیکسا یا ابهمیشه داناتر از ما وجود داگر نعمت فراموشی نبود بسویروس مصنوعیخانه ی تاریکاز آغاز خلقت تا نگاه انسامدارک ژنتیکی چگونه انساندرک نیازمند شناخت خویش اگیاه خواری و گوشت خوار کدزندگی در جمع مواردی را بربیماری ای شبیه آلزایمر و تلقین اطلاعات و حافظهشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار ساعت پس از کشتار خوکآرامش و دانشجهش تمدنی عجیب و شگفت انسمنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است دخطر آلودگی هواابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا از حقیقت تاتاز تکینگی تا مغز از مغز تمزایای شکلات تلخ برای سلدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرتنفس هوازی و میتوکندریشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکنوعی سکته مغزی ، وحشتناک افت هوشیاری به دنبال کاههوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دو سوی واقعیتورزش هوازی مرتب خیلی به قاز تکینگی تا مغز از مغز تمطالبی در مورد تشنجذره ی معین یا ابری از الکبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان، نشان دهنده ی سخنگو مغز فکر میکند مرگ برای دیتو باید نیکان را به دست بپوست ساعتی مستقل از مغز دشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزچگونه به سطح بالایی از هوالتهاب شریان تمپورالهوش مصنوعی از عروسک بازی حل مشکلابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدانش بی نهایتیادگیری مهارت های جدید داز تکامل تا مغز، از مغز ترهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنمغز انسان رو به کوچک تر شتوهم چیستپیشرفت های جدید علوم اعصظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزفرگشت و تکامل تصادفی محض چالش هوشیاری و اینکه چرا انگشت نگاری مغز نشان میدهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک (قسمت اول )اتوسوکسیمایدمنشاء کوانتومی هوشیاری اداروی لیراگلوتیدکلرال هیدرات برای خواباناستفاده از سلول های بنیاروزه داری و بیمار ی ام اس برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهامغز را از روی امواج بشناستوضیحی ساده در مورد هوش مپرسشگری نامحدودعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع مفضای قلب منبع نبوغ استنخاع ما تا پایین ستون فقرانسان خطرناکترین موجودهوش عاطفی بیشتر در زنانحس و ادراک قسمت هفدهماختلال در شناسایی حروف و میدان های مغناطیسی قابل دارویی خلط آورکودک ایرانی که هوش او از اصول توسعه ی یک ذهن کاملريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهاننقش ویتامین K در ترمیم استکامل داروینی هنوز در حاآیندهعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنقبل از انفجار بزرگچرا خشونت و تعصبايندگان چگونه خواهند دیدهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت سومارتباط میکروب روده و پارمانند آب باشدر آسمان هدیه های نادیدنکار با یگانگی و یکپارچگیبه قفس های سیاهت ننازراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار شبکه های مغزی ثابنقش رژیم غذایی بر رشد و اتا بحر یفعل ما یشاآیا کیهان می تواند یک شبیجهل مقدسلا اکراه فی الدیننظریه ی تکامل در درمان بیایندرالو هر کس تقوای خدا پیشه کنخلاصه ای از مطالب همایش مارزش حقیقی زبان قسمت سوممحل درک احساسات روحانیدرمان جدید ALSکشف ارتباط جدیدی از ارتببوزون هیگز چیستزمین در برابر عظمت کیهانتفاوت مغز انسان و میمون هسربازان ما محققا غلبه می نمایش تک نفرهتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا دلفین ها می تواند از جهان پیوستهمن کسی در ناکسی دریافتم همیشه راهی هستاگر با مطالعه فیزیک کوانویرایش DNA جنین انسان، براز انفجار بزرگ تا انفجار مروری بر تشنج و درمان هایدرک و احساسگیرنده باید سازگار با پیزندگی در سیاهچالهبیماری ای شبیه ام اس مولتتلاش ها برای کشف منابع جدشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوآوری ای شگفت انگیز دانآرامش و سکونجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنابع انرژی از نفت و گاز هورمون شیرساز یا پرولاکتخطرات هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا ساخته شده تواز تکینگی تا مغز از مغز تمسمومیت دانش آموزان بی گدردهای سال گذشته فراموش بیوگرافیزبان مشترک ژنتیکی موجوداتنفس بدون اکسیژنشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکنیکولا تسلاافتخار انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دولت یا گروهکورزش هوازی ، بهترین تمریاز تکینگی تا مغز از مغز تمطالعه ای بیان میکند اهدذرات کوانتومی زیر اتمی قبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، وسیله شناسایی محیطمغز قلبتو تغییر و تحولیپوشاندن خود از نورششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر چگونه باغبانی باعث کاهش امواجی که به وسیله ی ماشیهوش مصنوعی از عروسک بازی حلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدانشمندان موفق به بازگردیادآوری خواب و رویااز تکامل تا مغز، از مغز تروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق مغز انسان رو به کوچکتر شدتوهم وجودپیشرفت در عقل است یا ظواهعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایمفراموش کارها باهوش تر هسچالش هوشیاری و اینکه چرا انتقال ماده و انرژیهوش مصنوعی درمانگر کامپیحس و ادراک (قسمت دوم )اتصال مغز و کامپیوترمهندسی ژنتیک در حال تلاش داروی تشنجی دربارداریکمردرداستفاده از سلول های بنیاروزه داری سلول های بنیادبرای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهامغز زنان جوانتر از مغز مرتیوتیکسن داروی ضد جنونآلودگی هوا چالش قرن جدیدعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج قفس ذهننخستین تمدن بشریانسان عامل توقف رشد مغزهوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت هجدهماختلال در شناسایی حروف و میدان های کوانتومی خلاداستانها و مفاهیمی اشتباکودکان میتوانند ناقل بی اصول سلامت کمرریه زغالیبرخی بیماری های خاص که بدسیر آفرینش از روح تا مغز نقش ژنتیک در درمان اختلاتکامل داروینی هنوز در حاآینده ی انسان در فراتر ازغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زقبرستان ها با بوی شجاعتچرا در مغز انسان، فرورفتايا اراده آزاد توهم است یهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط ماده و انرژیماه رجبدر آستانه ی موج پنجم کوویکاربرد روباتهای ريزنانوبه مغز خزندگان خودت اجازراه بی شکستبزرگ شدن تقریبا ناگهانی سادیسم یا لذت از آزار دادنقش رژیم غذایی در رشد و اتاول کف پا و حقیقتآیا گذشته، امروز وآینده جهان فراکتاللاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه ی ریسمانایا کوچک شدن مغزانسان الوفور و فراوانیخلاصه ای از درمان های جدیارزش خود را چگونه میشناسمحل درک احساسات روحانی ددرمان جدید میگرن با انتی کشف جمجمه ای درکوه ایرهوبوزون هیگز جهان را از متلزمین زیر خلیج فارس تمدنی تفاوت ها و تمایزها کلید بسردرد میگرنچند نرمش مفید برای کمردرتاثیر کتامین در درمان پاآیا دلفین ها میتوانند باجهان پیوستهمن پر از تلخیمهمیشه عسل با موم بخوریماگر تلاش انسان امروز براواقعیت فیزیکی، تابعی از از بحث های کنونی در ویروسمرکز هوشیاری، روح یا بدن درک کنیم ما همه یکی هستیمگالکانزوماب، دارویی جدیزندگی زمینی امروز بیش از بیماری اسپینال ماسکولار تلاش هایی در بیماران قطع شناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و نوار مغز مشاهده ی غیر مستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنابع انرژی از نفت و گاز هوش فوق العاده، هر فرد اسدفاع از پیامبرابزار بقا از نخستین همانواکسن ایرانی کرونا تولیداز تکینگی تا مغز از مغز تمسمومیت دانش آموزان، قمادردی که سالهاست درمان نشبیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان چهار حرفی حیات زمینتنها مانع در زندگی موارد شاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکنیاز به آموزش مجازی دیجیافراد آغاز حرکت خودشان رهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست قسمت دوچرخه سواری ورزشی سبک و ورزش و میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تمعماری، هندسه ی قابل مشاذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمسفر فقط مادی نیستمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتو جهانی هستی که خودش را پیموزایدصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر فلج نخاعی با الکترودهای چگونه تکامل مغزهای کنونیامیوتروفیک لترال اسکلروهوش مصنوعی از عروسک بازی حمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدانشمندان نورون مصنوعی سیاری خدا نزدیک استاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کننده