دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر گیاه خواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبی و مغزی قسمت اول

گیاه خوری امروز تبدیل به یک برنامه جدید در زندگی خیلی از افراد به خصوص جوانان شده است. در نگاه اول شاید خیلی از آنها لاغر شدن و سبکتر زندگی کردن را به عنوان علت گیاه خواری خود معرفی کنند، ولی حقیقتا رشد این پدیده به خصوص در میان قشر مرفه و تحصیل کرده، لازم میکند به طور مفصل به این مبحث پرداخته شود و فواید و ضررهای احتمالی آن بررسی گردد. امروز با وجود انواع و اقسام غذاهای گیاهی و غذاهای غنی شده با ویتامینها، گیاه خواری بسیار آسان شده است .

غذاهایی به صورت آماده، امروز در بازارها وجود دارد که هیچ مواد گوشتی به آن اضافه نمی شود و انتخابهای بسیار گوناگونی را با طعمهای مختلف در اختیار مردم میگذارد که اصلا بد طعمتر از غذاهای گوشتی نیست. گیاهخواری شکلهای مختلف دارد. برخی هستند که تا حدی گیاه خوارند مثلا گوشت قرمز را از رژیم غذایی خود حذف میکنند ولی انواع گوشت سفید مانند ماهی و مرغ را مصرف میکنند. یا گروه دیگری تخم مرغ وشیر را مصرف می کنند ولی از مصرف انواع گوشتها خودداری می کنند.

گروهی دیگر دوره هایی از گیاه خواری خالص را در طی سال تجربه میکنند مثلا یک ماه از سال را به گیاه خواری خالص می پردازند. و یا گروهی مصرف خالص گوشت را در دوره ای محدود می کنند ولی مصرف آب گوشت یا ترکیبات تهیه شده از گوشت را در دوره ای از سال مجاز می دانند. American Dietetic Association, رژیم گیاه خواری را غنی از مواد غذایی مفید و بسیار سالم و مفیدتر از غذاهای گوشتی برای جلوگیری از برخی بیماریهای مزمن مانند بیماریهای قلبی و یا دیابت می داند.

در گیاه خواری به خصوص وقتی گوشت قرمز حذف شود، مصرف چربی اشباع و کلسترول کاهش می یابد و در عوض ویتامینهایی مانند سی و ای و فیبر و پتاسیم و منیزیوم و کارتنویید و فلاونویید افزایش می یابد و آنها منجر به کاهش فشار خون و کاهش کلسترول زیان بار خون می شود. در یک مطالعه روی 76000 نفر مشخص شد که میزان مرگ و میر به خاطر بیماریهای مزمن قلبی در گیاه خواران، 25% کاهش می یابد. در مطالعه ای دیگر در Oxford cohort of the European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition (EPIC-Oxford) مشخص گردید که میزان مرگ و میر قلبی گیاه خواران 19% کمتر از گوشت خواران است.

مصرف زیاد فیبرهای گیاهی و ویتامنیهای موجود در آن میتواند به کنترل فشار خون و کنترل قند خون کمک کند، با اینحال مصرف کربوهیدراتهای گیاهی مانند سیب زمینی در مقادیر زیاد، برعکس میتواند قند خون را بالا ببرد. باید توجه شود که کاهش مرگ و میر قلبی، اصلا به معنی کاسته شدن از رشد مغز و سلولهای عصبی نیست. مغز و قلب دو اندام متفاوت هستند و رشد یکی در این عالم مادی- که تناقضات گوناگون دارد- میتواند منجر به کوچک شدن و کم کاری دیگری شود . وقتی غذای دریافتی و جذب شده در بدن شما محدود است، بدن به ناچار آن را صرف اندامی مانند قلب می کند تا زندگی شما دوام یابد هرچند، مغز کوچکتر و کم کارتر شود و این، قانون بقا به رغم کیفیت پائینتر است.

طبیعت میکوشد تا حیات حفظ شود هرچند کیفیت حیات خیلی هم آرمانی نباشد. سلامت نورونها و سلولهای مغزی الزاما همراه با سلامتی دیگر سلولهای حیاتی بدن نیست. سلول پرخور عصبی میتواند در زمان محدود بودن انرژی دریافتی و غذا، بسیاری از سلولهای حیاتی بدن را از انرژی محروم کند. بنابراین در شرایط کمبود انرژی دریافتی بهتر است سلولهای عصبی و مغزی از انرژی محروم شوند تا امکان بقای اندامهای حیاتی مانند قلب فراهم شود. به علاوه چربی های اشباع که میتوانند سطح عروق خونی و قلب را بپوشانند و خون رسانی را مختل کنند، زیر بنای ساختمانی غشای پر چربی سلولهای عصبی هستند.

با یک پارادوکس برجسته مواجهیم :
چربی ها در غشای نرونهای عصبی عامل حفظ سلول و بقای آن و هدایت عصبی است و در همان حال میتواند با تجمع در رگهای خونی و دریچه های قلبی منجر به ناکارآمدی سیستم گردش خونی شود. باید به نحوی بین این دو، توازن برقرار کرد به طوری که توام با کم شدن مصرف چربی و انرژی های زیاد در رژیم غذایی، سلولهای مغزی، از این مزیتها محروم نشوند. و نیز مصرف زیاد چربی و انرژی، با مسدود کردن عروق خونی ،منجر به سکته قلبی و مرگ نشود و حفظ این توازن یک هنر بزرگ است.

گیاهخواران در معرض چه کمبودهایی هستند؟
گیاه خواران مشکلی از نظر دریافت کلسیم ندارند و منابع زیادی از کلسیم در میان گیاهان هست ( مثلا کلم معمولی و کلم بروکلی و کلم چینی و اسفناج ) ولی میزان ویتامین دی و ویتامین کا در گیاهان کم است و اگر این افراد از ترکیبات اضافی و غنی شده با ویتامین دی استفاده نکنند، دچار کمبود ویتامین دی میشوند. البته ویتامن دی اصلی که بر اثر تابش نور آفتاب بر سطح پوست ایجاد میشود، در صورت تابش کافی آفتاب، ساخته می شود و مشکلی ایجاد نمی گردد. مشکل، وقتی است که فرد گیاه خوار به خصوص در عرضهای جغرافیایی بالا باشد و تابش آفتاب کافی نداشته باشد.

نقشهای برجسته ویتامین دی در سلامت سلولهای عصبی در قسمتهای مختلف این کانال بیان شد. جهت مطالعه این نقشها به قسمتهای مربوط (#ویتامین) مراجعه شود. میزان بالای منیزیم و پتاسیم ترکیبات گیاهی، از میزان اسیدی بودن خون میکاهد و به استحکام استخوانها کمک می کند. مصرف زیاد پروتئین در رژیمهای گوشتی میتواند اثرات مضری بر استحکام استخوان داشته باشد. پروتئین: افرادی که در رژیم گیاه خواری خود از تخم مرغ و شیر هم استفاده میکنند ( گیاه خواری محدود) معمولا دچار کمبود پروتئین نمی شوند.

چون شکل پروتئین گیاهی متفاوت از پروتئین حیوانی است، گیاهخواران به مقدار بیشتر پروتئین نیاز دارند(کسانی که گوشت میخورند به 0.4 میلی گرم پروتئین در ازای هر پوند وزن بدن نیاز دارند و این میزان در گیاه خواران قدری بیشتر و 0.45 میلیگرم در ازای هر پوند وزن بدن است). برای تامین پروتئین بیشتر لازم است گیاه خواران از برخی غلات مانند برنج سبوس دار و عدس، نخود ،نخود فرنگی، لوبیا، گندم ،جوی دوسر و جو استفاده کنند . روشن شد که مصرف زیاد پروتئین به دلیل خاصیت اسیدی کردن خون ، برای استخوانها خوب نیست، پس قدری کمتر بودن پروتئین زیان آور نیست. بیشتر شدن پروتئین، عضلات را قویتر و استخوانها را ضعیفتر میکند و این ، ویژگی عالم مادی ماست که هیچ چیز مطلقی در آن وجود ندارد. جایی را قویتر می کنیم، جای دیگر ضعیفتر می شود!!

ویتامین B12 :
این ویتامین فقط در ترکیبات گوشتی و تخم مرغ وجود دارد پس افرادی که منحصرا از گیاهان استفاده میکنند حتما لازم است مواد غذایی آنها با این ویتامین غنی شده باشد. نقش برجسته این ویتامین در خونسازی و سلامت نورنهای عصبی، امروزه کشف شده و نشان داده شده است که کمبود مداوم آن چه بلائی برسر سلولای عصبی می آورد( بیماری ای مشابه فرم شدید بیماری ام اس) پس گیاه خواران در مورد کمبود این ویتامین به خصوص باید بسیار محتاط باشند.

آهن :
میزان آهن قابل جذب در گوشت و ترکیبات حیوانی بسیار بیشتر از ترکیبات گیاهی است . البته میزان جذب آهن گیاهی در حضور ویتامین سی میوه ها و سبزیجات بیشتر می شود ولی فیتات موجود در غلات از جذب آن می کاهد. پس کمبود جذب آهن مشکل جدی در گیاه خواران خالص است. البته آهن زیاد، اصلا سودمند نیست. در ادامه بحثها به آن اشاره خواهد شد.

امگا 3 :
رژیمهای فاقد ماهی و تخم مرغ، میزان امگا سه کمی دارند( EPA and DHA) بدن ما قادر است ALA در رژیمهای گیاهی را تبدیل به امگا 3 کند ولی این تبدیل اصلا کافی نیست. گیاه خواران میتوانند با مصرف جلبک و خزه دریایی میزان امگا 3 را در بدن خود بیشتر کنند میزان مصرف کافی ALA در گیاه خواران زن 1.1 گرم در روز است، ترکیباتی که ALA بیشتری دارند عبارتند از تخم کتان ، گردو و روغن کلزا @salmanfatemi جهت مطالعه بیشتر به سایت زیر مراجعه شود. https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/becoming-a-vegetarian


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چندجهانینظریه ی ریسماندانشمندان روش هاي جدیدی به زودی شبکه مغزی به جای بررسی و اپروچ جدید بر بیمهدف یکسان، در مسیرهای متذرات کوانتومی زیر اتمی قکودک ایرانی که هوش او از زبان و بیان نتیجه ساختمافیزیک آگاهیتکامل فردی یا اجتماعیآغاز مبهم آفرینشتربیت کودکان وظیفه ای مهآنچه واقعیت تصور میکنیم شکرگزار هر چیزی باش که دامشاهدات آمیخته با اشتباهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز در فراموشی هاهمیشه چشمی مراقب و نگهباداروی جدید آلزایمربیماری لبر و نابینایی آنبعد پنجموقت نهيب هاي غير علمي گذشرویا و واقعیتکاهش سن بیولوژیکی، تنها سفر به مریخ در 39 روزفرایند تکامل و دشواری هاتکامل ساختار رگهای مغزی الکترودهای کاشتنیتصویر زیبای اصفهانآیا مغز تا بزرگسالی توسعشبیه سازی میلیون ها جهان مغز مانند تلفن استمنبع هوشیاری در کجاست؟ قابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز از مغز تنورالژیهندسه در پایه ی همه ی واکدارویی ضد بیش فعالی سیستبیماری سلیاکتفاوتهای جنسیتی راهی براویرایش DNA جنین انسان، برروزه داری و التهاب زیانبکریستال زمان(قسمت دوم)سلولهای ایمنی القا کنندهقلب های سادهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بامیدی تازه در درمان سرطاتغییر زودتر اتصالات مغزیآیا احتمال دارد رویا از آصبر و واقعیتمغز انسان رو به کوچک تر شمواد کوانتومی جدید، ممکنابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکینگی تا مغز، از مغز چگونه هوشیاری خود را توسهوش مصنوعی از عروسک های بدر آرزوهایت مداومت داشتهبا هر چیزی که نفس می کشد متلاشی جدید در درمان ام اسواکسن کرونا و گشودن پنجرروشی جدید در درمان سکته مگویید نوزده و ایمنی ساکتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاقبل از انفجار بزرگتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریکطلای سیاهجنبه های موجی واقعیتآگاهی فراتر از آگاهیمغز را از روی امواج بشناسمکانیک کوانتومی بی معنی اتوبان اطلاعات و پلِ بینحس و ادراک قسمت سی و هشتماز درخواست ها جدا شونگاه از درون قفس یا بیرونهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان پوکی استخوانبازگشایی مجدد مطب دکتر سرژیم غذایی ضد دردتنها در برابر جهانوبینار اساتید نورولوژی دگذشته را دفن کنسیاره ابلهانلیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر دوپامین و سروتونینانعطاف پذیری مکانیسمی علعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهجهان یکپارچهآزمون ذهنی گربه شرودینگرنقش نظام غذایی در تکامل مماده ی تاریکاختلاف خانوادگی را حل کنخطر آلودگی هواخلاصه ای از درمان های جدیاستیفن هاوکینگ در مورد هناتوانی در شناسایی چهره هوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمانهای بیماری پارکینسبحثی درباره هوش و تفاوتهرساناها و ابر رساناها و عتو تغییر و تحولییکی از علل محدودیت مغز امپیموزایدساخت سلول عصبی حتی پس از ملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر درجه حرارت بر عملکای همه ی وجود منعامل کلیدی در کنترل کارآجهان، تصادفی نیستنقش درختان در تکاملمحدودیت های حافظه و حافظارتقا یا بازگشت به قبل ازدو بار در هفته ماهی مصرف خانه ی تاریکاطلاع رسانی اینترنتینرمش های موثر در کمردردهوش عاطفی قسمت 11درگیری قلب در بیماری ویربرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ژنها نقشه ایجاد ابزار هوزنان باهوش ترتوهم فضای خالیپیشرفت های جدید علوم اعصسختی ها رفتنی استمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر عصاره تغلیظ شده گیایا این جمله درست است کسیغم بی پایانجاذبه و نقش آن در شکلگیرینقشه با واقعیت متفاوت اسمرکز حافظه کجاستارزش های وارونهچرا ذرات بنیادی معمولاً دید تو همیشه محدود به مقدبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوشیاری کوانتومیدست آسمانبرخی اختلالات عصبی مثانهکمردرد ناشی از تنگی کانازیباترین چیز در پیر شدنتوازن مهمتر از فعالیت زیتحریک عمقی مغزپروتز عصبی برای تکلمسرعت فکر کردن چگونه استمرزهای حقیقی یا مرزهای تمنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت خواب و رویاحقیقت در علم، هرگز نهایی نه ناامیدی بلکه ارتقانظریه تکامل در درمان بیمدانشمندان روشی برای تبدیبه زیر پای خود نگاه نکن ببررسی ژنها در تشخیص بیماهدف از تکامل مغزرفتار مانند بردهکودکان میتوانند ناقل بی زبان و بیان، در سایه پیشرفیزیکدانان ماشینی برای تتکامل مادی تا ابزار هوشمإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَترجمه ای ابتدایی از اسراآنچه حس می کنیم، نتیجه ی شکست حتمیمطالبه ی حق خودمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز در تشخیص بیماری همیشه اطمینان تو بر خدا بداروی جدید ای ال اسبیماری های میتوکندریبعد از کروناوقتی فهمیدی خطا کردی برگرویا و کابوسکایروپاکتیک چیستسفر تجهیزات ناسا به مریخ فرایند حذف برخی اجزای مغتکامل شناخت انسان با کشفالگو نداشتیمتصویربرداری فضاپیمای آمآیا همه جنایت ها نتیجه بیشبیه سازی سیستم های کوانمغز مادران و کودکان در زممنبع هوشیاری در کجاست؟(قابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز از مغز تنوسانات کوانتومی منبع ماهندسه زبانِ زمان استداستانها و مفاهیمی اشتبابیماری ضعف عضلات نزدیک بتقلید مرحله ای نسبتا پیشویشن پروروزه داری و بیمار ی ام اس کریستال زمان(قسمت سوم)سلولهای بنیادی مصنوعی درقلب و عقلتاثیر نگاه و مشاهده ناظر امگا سه عامل مهم سلامتتغییر عمودی سر انسان از پآیا برای تولید مثل همیشه صبر بسیار بایدمغز انسان رو به کوچکتر شدموجود بی مغزی که می تواندابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هشتاد و شاز تکینگی تا مغز، از مغز چگونه واکسن کرونا را توزهوش مصنوعی از عروسک های بدر آسمان هدیه های نادیدنبا آتش، بازی نکن و بعد از تمایل زیاد به خوردن بستنواکسن کرونا از حقیقت تاتريتوکسيمب در درمان ام اسگوش دادن بهتر از حرف زدنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاقبرستان ها با بوی شجاعتتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریک که ما نمی توطوفان فقر و گرسنگی و بی سجنسیت و تفاوت های بیناییآپومورفین در پارکینسونمغز زنان جوانتر از مغز مرمکانیزمهای دفاعی در براباتوسوکسیمایدحس و ادراک قسمت سی و ششماز روده تا مغزنگاه از درون مجموعه با نگهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان ام اس(مولتیپل اسکلبازگشت از آثار به سوی خداراه فراری نیستتنهاییوجود قبل از ناظر هوشمندگریه ی ابر، رمز طراوت باغسیاره ابلهانلا اکراه فی الدینتاثیر دپاکین بر بیماری ماهرام مصر از شگفتی های جهعلم به ما کمک میکند تا موجهان یکپارچهآزادی عقیده، آرمانی که تنقش نظریه تکامل در شناساماده ی خالیاختلال خواب فرد را مستعد خطرات هوش مصنوعیخم شدن فضا-زماناستیفن هاوکینگ در تفسیر نادیدنی ها واقعی هستندهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرها بسته نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهرشته نوروایمونولوژی و نقتو جهانی هستی که خودش را یافته های نوین علوم پرده پیچیدگی های مغزمگسساخت شبکه عصبی مصنوعی با ممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر درجه حرارت بر عملکای آنکه نامش درمان و یادشعادت همیشه خوب نیستجهش های ژنتیکی مفید در سانقش ذهن و شناخت در حوادث مخچه فراتر از حفظ تعادلارتوکين تراپی روشی جديد دو برابر شدن خطر مرگ و میخانواده پایداراطلاعات حسی ما از جهان، چنرمشهای مهم برای تقویت عهوش عاطفی قسمت نهمدرگیری مغز در بیماری کویبرین نت به جای اینترنتژنها ، مغز و ارادهزنجیرها را ما باید پاره کتوهم فضای خالی یا توهم فضپیشرفت در عقل است یا ظواهسرنوشتمنابع انرژی از نفت و گاز تاریک ترین بخش شبایا ابزار هوشمندی یا مغز غم بی پایانجبران از دست رفته هانقص های سیستمی ایمنیمرکز خنده در کجای مغز استارزش های حقیقی ارزش های غچراروياها را به یاد نمی آدیدن خدا در همه چیزبنی عباس، ننگی بر تاریخهوشیاری سنتی یا هوشیاری دست بالای دستبرخی اصول سلامت کمرکمردرد و علل آنزیباترین چیز در افزایش ستوسعه هوش مصنوعی قادر استحریک عمقی مغز در آلزایمپرورش مغز مینیاتوری انساسطح آگاهی، رخدادهای زندگمزایای شکلات تلخ برای سلمنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت راستین انسان علم باز واقعیت امروز تا حقیقتنه به اعدامنظریه تکامل در درمان بیمدانش، قفل ذهن را باز میکنبه سیاهی عادت نکنیمبررسی بیماری التهابی رودهدف از خلقت رسیدن به ابزارفتار وابسته به شکلکودکان خود را مشابه خود تزبان و تکلم برخی بیماریهفال نیکوتکامل مداومافت فشار خون ناگهانی در وترس و آرمان هاآنها نمیخواهند دیگران راشگفت نیست من عاشق تو باشممطالبی در مورد تشنجمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغزی روشی مهم در تشخهمیشه به آنچه داری، خوشنداروی جدید برای میاستنی بیماری های مغز و اعصاب و بعد از کروناوقتی پر از گل شدی خودت را رویا و خبر از آیندهکار با یگانگی و یکپارچگیسفر دشوار اکتشاففراتر از دیوارهای باورتکامل، نتیجه ی برنامه ریالگو و عادت را بشکن و در اتصور از زمان و مکانآیا هوش مصنوعی می تواند نشبکه های مصنوعی مغز به درمغز چون ابزار هوش است دلیمنبع خواب و رویاابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز از مغز تنوشیدن چای برای مغز مفید هندسه، نمایشی از حقیقتدخالت در ساختار ژنهابیماریهای تحلیل عضلانی اتقلید از روی طبیعتواقعیت فیزیکی، تابعی از روزه داری سلول های بنیادکشف مکانیسم عصبی خوانش پسلام تا روشناییقلب یا مغزتاثیر نگاه انسان بر رفتاامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتغییرات منطقه بویایی مغزآیا بزرگ شدن مغز فقط در دصد قدح، نفتاده بشکستمغز ایندگان چگونه استموجودات مقهور ژنها هستندابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجماز تکینگی تا مغز، از مغز چگونه آن شکری که می خوریمهوش مصنوعی از عروسک بازی در آستانه ی موج پنجم کوویبا تعمق در اسرار ابدیت و تمایز یا کشف یگانگیواکسن کرونا ساخته شده توریه زغالیگوشه بیماری اتوزومال رسسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاقدم زدن و حرکت دید را تغیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی خلا ممکن استطوفان زیباییجنسیت و تفاوت های بیناییآب زندگی است قسمت چهارممغزهای کوچک بی احساسما انسانها چه اندازه نزداتصال مغز و کامپیوترحس و ادراک قسمت سیزدهماز سایه بگذرنگاه حقیقی نگاه به درون اهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان تومورهای مغزی با ابازگشت به ریشه های تکاملراه نجاتتنهایی رمز نوآوری استوراپامیل در بارداریگربه شرودینگر و تاثیر مشسیب یکسان و دیدگاه های متلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر داروهای ضد التهاب اولویت بندی ها کجاستعلم بدون توقفجهان کنونی و مغز بزرگتریآزار دیگری، آزار خود استنقش هورمون های تیروئید دماده ای ضد التهابیاختلال در شناسایی حروف و دفاع از پیامبرخونریزی مغز در سندرم کوواستخوان های کشف شده، ممکنادانی در قرن بیست و یکم،هوش مصنوعی از عروسک تا کمدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبحثی درباره احساسات متفارشد مغز فرایندی پیچیده اتو جدای از کیهان نیستییاد گرفتن مداومپیچیدگی های مغزی در درک زساخت شبکه عصبی با الفبای من کسی در ناکسی دریافتم تاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزیعادت کن خوب حرف بزنیجهش های ژنتیکی غیر تصادفنقش روی و منیزیم در سلامتمخچه ، فراتر از حفظ تعادلارتباط میکروب روده و پاردو برابر شدن خطر مرگ و میخار و گلاطلاعاتی عمومی در مورد مچرا ماشین باید نتایج را پهوش عاطفی قسمت هفتمدرگیری مغز در بیماران مببرای یک زندگی معمولیژنهای مشترک بین انسان و وزندگی فعال و مثبت روند آلتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیشرفت ذهن در خلاقیت استسریع دویدن مهم نیستمنابع انرژی از نفت و گاز تاریکی من و تو و گرد و غباایا بیماری ام اس (مولتیپغیرقابل دیدن کردن مادهجدا کردن ناخالصی هانقص در تشخیص هیجانات عاممرگ چیستارزش حقیقی زبان قسمت اولچراروياها را به یاد نمی آدیدگاه نارسای دوگانه ی مبه قفس های سیاهت ننازهوش، ژنتیکی است یا محیطیدستورالعمل مرکز کنترل بیبرخی اطلاعات روانشناسی مکمردرد با پوشیدن کفش منازیر فشار کووید چه باید کرALS نگاهی کامل بر بیماری وتوسعه برخی شغل ها با هوش تداوم مهم است نه سرعتپرکاری تیروئیدسعی کن به حدی محدود نشویمسمومیت دانش آموزان بی گمنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر با مطالعه فیزیک کواناگر تلاش انسان امروز براحقیقت غیر فیزیکیاز کجا آمده ام و به کجا مینه به اعدامنظریه تکامل در درمان بیمدانش، یک انسان را ناسازگبه سخن توجه کن نه گویندهبررسی سیستم تعادلی بدن اهر چیز با هر چیز دیگر در ترفتار اجتماعی انسان، حاصکودکان را برای راه آماده زبان و شناخت حقیقت قسمت چفاکسیبتتکامل چشمافت هوشیاری به دنبال کاهتسلیم شدن از نورون شروع مآنژیوگرافی از مغزشگفت انگیز بودن کیهانمطالعه ای بیان میکند اهدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز، ترجمه ی فعالیت همیشه داناتر از ما وجود دداروی جدید برای کاهش وزنبیماری وسواسبعد از کرونا دلخوشی بیهووقتی تو از یاد گرفتن باز رویا بخشی حقیقی از زندگی کارهای کوچک، بی ارزش نیسسفرنامه سفر به بم و جنوب فرد موفقتکثیر سلول در برابر توقف الگوی بنیادین و هوشیاریتصادف یا قوانین ناشناختهآیا هوش مصنوعی زندگی بشرشبکیه های مصنوعیمغز چگونه صداها را فیلتر منتظر نمان چیزی نور را بهابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز از مغز تنوعی سکته مغزی ، وحشتناک هنر فراموشیدر میان تاریکی و روشناییبیماری، رساله ای برای سلتقلید از طبیعتواقعیت چند سویهروزهای بد باقی نمیماندکشف مکانیسمی پیچیده در بسلاح و راهزنیقلب دروازه ی ارتباطتاثیر نگاه انسان بر رفتاانفجار و توقف تکاملی نشاتغییرات مغز پس از 40 سالگیآیا تکامل و تغییرات ژنتیصدای بم با فرکانس پایین، مغز ابزار بقای برتر مادیموسیقی نوابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاهاز تکینگی تا مغز، از مغز چگونه انتظارات بر ادراک هوش مصنوعی از عروسک بازی در درمان بیماری مولتیپل با خدا باشتمدن قدیمی ای در جنوب ایرواکسن آلزایمرریواستیگمینگوشت خواری یا گیاه خواریسوخت هیدروژنی پاکقدرت مردمتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولینطولانی ترین شبجهل مقدسآب زندگی است قسمت هفتممغز، فقط گیرندهما انسانها چه اندازه نزداثر مضر مصرف طولانی مدت رحس و ادراک قسمت ششماز علم جز اندکی به شما دانگاه دوبارههوش مصنوعی از عروسک بازی درمان تشنجبازخورد یا فیدبکراه های جدید برای قضاوت رتنبیه چقدر موثر استورزش هوازی مرتب خیلی به قگزیده ای از وبینار یا کنفسیر آفرینش از روح تا مغز لایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اولین قدم شناخت نقص های خعلم در حال توسعهجهان کاملی در اطراف ما پرآسيب میکروواسکولاریا آسنقش هورمون زنانه استروژنماده، چیزی نیستاختلال در شناسایی حروف و دفاع در برابر تغییر ساختخواندن ، یکی از شستشو دهناستروژن مانند سپر زنان دنازوکلسینهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدرون قفس یا بیرون از آنبحثی درباره احساساتی غیررشد مغز علت تمایل انسان بتو دی ان ای خاص ميتوکندريیاد بگیر فراموش کنیپیوند قلب خوک، به فرد دچاساختن آیندهمن پر از تلخیمتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی و کنترل دو عادت کردن به نعمتجهش تمدنی عجیب و شگفت انسنقش روزه داری در سالم و جمخچه ابزاري که وظیفه آن فارتباط ماده و انرژیدو داروی جدید برای میاستخارق العاده و استثنایی باطلاعاتی عمومی در مورد مچرا مردم با زندگی میجنگنهوش عاطفی قسمت یازدهدرگیری مغزی در سندرم کووبرای پیش بینی آینده مغز دژنهای هوش ، کدامندزندگی هوشمند در خارج از زتوهم چیستپیشرفتی مستقل از ابزار هسریعترین کامپیوتر موجودمنابع انرژی از نفت و گاز تاریکی و نورایا بدون زبان میتوانیم تغرور و علمجدایی خطای حسی استنقطه ی رسیدن به قلهارزش حقیقی زبان قسمت دومنزاع بین جهل و علم رو به پدژا وو یا اشنا پنداریبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادغدغه نتیجه ی نادانی استکنفرانس تشنج هتل کوثر اصزیرفون داروی ضد ام اسفقر داده ها در هوش مصنوعیتوصیه های سازمان بهداشت تداخل مرزها و صفات با بینپرتوهای صادر شده از سیاهشلیک فراموشیمسمومیت دانش آموزان، قمامنبع هوشیاری کجاست قسمت مسیر دشوار تکامل و ارتقامنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر خواهان پیروزی هستیحقیقت غیر قابل شناختاز کسی که یک کتاب خوانده نه جنگ و نه خونریزینعناعدائما بخوانبهبود حافظه پس از رخدادهبررسی علل کمر درد در میانهر جا که جات میشه، جات نیرقیبی قدرتمند در برابر مکوری گذرای ناشی از موبایزبان و شناخت حقیقت قسمت افاجعه ی جهل مقدستکامل و ارتقای نگاه تا عمافتخار انسانتست آر ان اس دز میاستنی گآنان که در قله اند هرگز خشگفت زده و حیران باشمعماری، هندسه ی قابل مشامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تنوار عصب و عضلههمیشه راهی هستداروی جدید برای ای ال اسبیماری کروتز فیلد جاکوببعد از کرونا دلخوشی بیهووقتی ریشه ها عمیقند از چیرویا تخیل یا واقعیتکاربرد روباتهای ريزنانوسفرنامه سفر به بم و جنوب فرد یا اندیشهتأثیر نیکوتین سیگار بر مالگوبرداری از طبیعتتضادهای علمیآیا هوش ارثی دریافتی از پشباهت مغز و کیهانمغز ناتوان از توجیه پیدامنتظر زمان ایده آل نشوابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز از مغز تنیکولا تسلاهنر حفظ گرهدر مانهای کمر دردبیندیشتقویت استخوان در گرو تغذواقعیت چیستروزهای سختکشف ارتباط جدیدی از ارتبسلسله مباحث هوش مصنوعیقلب روباتیکتاثیر ویتامین دی بر بیماانقراض را انتخاب نکنیدتغییرات آب و هوایی که به آیا جنین انسان، هوشمندی صرع و درمان های آنمغز ابزار برتر بقاموسیقی هنر مایع استابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاه و یاز تکینگی تا مغز، از مغز چگونه به سطح بالایی از هوهوش مصنوعی از عروسک بازی در سال حدود 7 میلیون نفر با طبیعت بازی نکنتمدن پیشرفته ی پیشینیانواکسن ایرانی کرونا تولیدریاضیات یک حس جدید استگیلگمش باستانی کیستسودمندی موجودات ابزی بر قدرت و شناخت حقیقتتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولین هوشمندطی یکصد هزار سال اخیر هرچجهان فراکتالآب زندگی است قسمت اولمغزتان را در جوانی سیم کشما اکنون میدانیم فضا خالاثرات فشار روحی شدیدحس و ادراک قسمت شصت و هشتازدواج های بین گونه ای، رنگاهی بر قدرت بینایی دراهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید ALSبازسازي مغز و نخاع چالشی راه های جدید برای قضاوت رتهدیدهای هوش مصنوعیورزش هوازی ، بهترین تمریگزارش یک مورد جالب لخته وسیستم تخلیه ی مغز بینشی نلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر درجه حرارت بر مغزاولین مورد PML به دنبال تکعلم راهی برای اندیشیدن اجهان پیوستهآسیب ها ناشی از آلودگی هونقش ویتامین K در ترمیم اسماده، چیزی بیش از یک خلا اختلالات مخچهدقیق ترین تصاویر از مغز اخواب سالم عامل سلامتیاسرار آفرینش در موجنباید صبر کرد آتش را بعد هوش مصنوعی به شناسایی کادروغ نگو به خصوص به خودتبخش فراموش شده ی حافظهرشد در سختی استتو در میانه ی جهان نیستی یادگیری مهارت های جدید دپیوند مغز و سر و چالشهای ساختن آینده، بهترین روش من بی من، بهتر یاد میگیرمتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی کمک میکند عادت بد را ترک کنجهشهای مفید و ذکاوتی که دنقش رژیم غذایی بر رشد و امخچه تاثیر گذار بر حافظهارتباط متقابل با همه ی حیدو سوی واقعیتخبر مهم تلسکوپ هابلاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نچرا مغز انسان سه هزار سالهوش عاطفی قسمت پنجمدرگیری مغزی در سندرم کووبرای اولین بار دانشمندانژنهای حاکم بر انسان و انسزندگی و داراییتوهم و خیالپپوگستسرگیجه از شایعترین اختلامنابع انرژی از نفت و گاز تاریکی خواهد ترسیدایا تکامل هدفمند استغربال در زندگیجریان انرژی در سیستم های نقطه ای بود و دگر هیچ نبوارزش حقیقی زبان قسمت سومنزاع بین علم و نادانی رو دژاوو یا آشناپنداریبه نقاش بنگرهیچ چیز همیشگی نیستذهن ما از در هم شکستن منبکنگره بین المللی سردرد دزیرک ترین مردمفلج نخاعی با الکترودهای توصیه های غیر دارویی در سترقی واقعی یا شعار ترقیپرتوزایی از جسم سیاهشلیک فراموشیتروس جریان انرژیپرسش و چستجو همیشه باقی اشنا در ابهای گرم جنوب نیامسئول صیانت از عقیده کیسمنبع هوشیاری کجاست قسمت اپل ویژن پرو در تشخیص بیمحقیقت، آن چیزی نیست که جلاز آغاز خلقت تا نگاه انساچه زیاد است بر من که در ایهفت چیز که عملکرد مغز تو داروهای مصرفی در ام اسبهداشت خواببرطرف کردن خشونت را از خاهر حرکت خمیده می شود و هر رموزی از نخستین تمدن بشرکی غایب شدی تا نیازمند دلزبان و شناخت حقیقت قسمت دفاصله ها در مکانیک کوانتتکامل و ریشه ی مشترک خلقتافراد آغاز حرکت خودشان رتشنچ پانایوتوپولوس تشنج آنزیم تولید انرژی در سلوشگفتی های نقشه ی ژنتیکیمعنی روزهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تنوار عصب و عضلههمیشه عسل با موم بخوریمداروی جدید برای دیابتبیماری گیلن باره و بیمارتفکر قبل از کارویتنام نوعی کرونا ویروس رویا حقی از طرف خداکاربرد روباتهای ريز، در سفرنامه سفر به بم و جنوب فرد حساس از نظر عاطفی و بتأثیر نگاه انسان بر رفتاالتهاب شریان تمپورالتظاهر خوابیده ی مادهآیا هوش سریعی که بدون احسشباهت مغز با کیهان مادیمغز و قلب در جنین موش مصنمنحنی که ارتباط بین معرفابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز از مغز تنیاز به آموزش مجازی دیجیهنر رها شدن از وابستگیدر محل کار ارزش خودت را ببیهوش کردن در جراحی و بیمتقویت حافظه یا هوش مصنوعواقعیت چیستروش مقابله مغز با محدودیکشف جمجمه ای درکوه ایرهوسلطان جنگل یا صاحب ملکوتقلب را نشکنتاثیر ویروس کرونا بر مغز انواع سکته های مغزیتغییرات تکاملی سر انسان آیا جهان ذهن و افکار ما مضایعه ی شبکه لومبوساکرالمغز از بسیاری حقایق می گرمیهمانهای ناخوانده عامل ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت پنجاه و داز تکامل تا مغز از مغز تا چگونه باغبانی باعث کاهش هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان نگهدارنده ی اعتیادبالاترین هدف از دولتتمدن بشری و مغز اخلاقیواکسن اسپایکوژنریتوکسیمابگیاه بی عقل به سوی نور میسی و سه پل اصفهانقدرت کنترل خودتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان قدیم در شبه جزیره عطبیعت موجی جهانجهان قابل مشاهده بخش کوچآب زندگی است قسمت دوممغزتان را در جوانی سیمکشما از اینجا نخواهیم رفتاثرات مفید قهوهحس و ادراک قسمت شصت و دواسکلت خارجی در درمان اختنگاهی بر توانایی اجزاي بهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید میگرن با انتی بحتی علمی درباره تمایل براه پیروزی در زندگی چیستتو یک معجزه ایورزش و میگرنگشایش دروازه جدیدی از طرسیستم تعادلی بدنلحظات خوش با کودکانتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین مورد پیوند سر در انعلم ساختن برج های چرخانجهان پیوستهآسیب روانی شبکه های اجتمنقش ژنتیک در درمان اختلاماست مالیاختلالات حرکتی در انساندل به دریا بزنخواب سالم عامل سلامتی و یاسرار بازسازی اندام هانبرو و انرژی مداومهوش مصنوعی تعاملیدریای خدابخش های تنظیمی ژنومز گهواره تا گورتوقف؛ شکستیادگیری هوش مصنوعی، عمیقپیوند اندام از حیوانات بساختار فراکتال وجود و ذهمننژیتتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت نخاعی میتواند دعادت دادن مغز بر تفکرجهشهای مفید و ذکاوتی که دنقش رژیم غذایی در رشد و امدل همه جانبه نگر ژنرالیارتباط چاقی و کاهش قدرت بدولت یا گروهکخدا موجود استاعتماد به خودچرا مغزهای ما ارتقا یافت هوش عاطفی قسمت اولدرگیری اعصاب به علت میتوبرای تمدن سازی، باید در بکفش و کتابزندگی بی دودتوهم وجودپایان، یک آغاز استسرگردانیمنابع انرژی از نفت و گاز تاریخ همه چیز را ثبت کردهایجاد احساساتمقالاتجریان انرژی در سیستم های نقطه بی بازگشتارزش خود را چگونه میشناسنزاع بین علم و جهل رو به پدگرگونی های نژادی و تغییبه نقاش بنگربرخی بیماری ها که در آن بهیچ چیز، چقدر حقیقی استذهن چند جانبه نیازمند نگکنگره بین المللی سردرد دزیست شناسی کل در جزء فراکفلج بل، فلجی ترسناک که آنتوصیه هایی در مصرف ماهیتری فلوپرازینپرسشگری نامحدودشناخت و معرفت، و نقش آن دمسئولیت جدیدمنبع هوشیاری کجاست قسمت اپی ژنتیکحقایق ممکن و غیر ممکناز انفجار بزرگ تا انفجار نه عدم مطلق بلکه عدم با قهفت سین یادگاری از میراث داروهای ام اسبوزون هیگز چیستبزرگ فکر کنهرچیز با یک تاب تبدیل به رمز و رازهای ارتباط غیر ککیهان خود را طراحی میکندزبان و شناخت حقیقت قسمت سفاصله ی همیشگی تصویر سازتکامل ابزار هوش ، راه پر افراد بی دلیل دوستدار تو تشنج چیستآواز خواندن در قفس، نشانشگفتی های زنبور عسلمعادله ها فقط بخش خسته کنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تنوار عصب و عضلههمیشه، آنطور نیست که هستداروی جدید ضد میگرنبیماری آلزایمر، استیل کوتفکر ترکیبی در هوش مصنوعویتامین E برای فعالیت صحرویاها از مغز است یا ناخوکاش شرف اجباری بود یا حتیسفرنامه سفر به بم و جنوب فردا را نمیدانیمتأثیر شیرینی های حاوی لوامواجی که به وسیله ی ماشیتظاهری از ماده است که بیدآیا هشیاری کوانتومی وجودشباهت کیهان و مغزمغز و اخلاقمنشأ اطلاعات و آموخته ها ابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز از مغز تچیز جدید را بپذیرهنر، پر کردن است نه فحش ددر چه مرحله ای از خواب ، ربیهوشی در بیماران دچار اتقویت سیستم ایمنیواقعیت های متفاوتروش های صرفه جویی در ایجاکشف جدید تلسکوپ جیمز وبسم زنبور ، کلیدی برای وارقوی تر باشتاثیر ژنها بر اختلالات خانیس بی کسانتغذیه بر ژنها تاثیر داردآیا جهش های ژنتیکی، ویروضایعه ی عروقی مخچهمغز به تنهایی برای فرهنگ میوتونیک دیستروفیابزارهای پیشرفته ارتباط حس و ادراک قسمت پنجاه و ساز تکامل تا مغز، از مغز تچگونه تکامل مغزهای کنونیهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان نابینایان آیا ممکنباهوش ترین و با کیفیت تریتمدن زیر آبواکسن اسپایکوژن ضد کروناریسدیپلام تنها داروی تایگیاه خواری و گوشت خوار کدسیلی محکم محیط زیست بر انقدرت انسان در نگاه به ابعتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملطبیعت بر اساس هماهنگیجهان موازی و حجاب هاآب زندگی است قسمت سوممغط یک گیرنده استما اشیا را آنطور که هستنداثرات مفید روزه داریحس و ادراک قسمت شصت و ششاسکار، لگوی هوشمندنگاهت را بلند کنهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید کنترل مولتیپلبحث درباره پیدایش و منشا راه انسان شدن، راه رفتن وتو یک جهان در مغز خودت هسورزش بهترین درمان بیش فعپل جویی اصفهانسیستم دفاعی بدن علیه مغز لرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین هیبرید بین انسان و علایم کمبود ویتامین E را جهان پر از چیزهای اسرار آآسیب عصب پا به دنبال اعتینقش گرمایش آب و هوا در همماست مالی با هوش انسانیاختلالات صحبت کردن در اندلایلی که نشان میدهد ما بخواب عامل دسته بندی و حفطاصل بازخوردچت جی پی تیهوش مصنوعی در کامپیوترهادرک فرد دیگر و رفتارهای ابخش بزرگی حس و ادراک ما ازمین در برابر عظمت کیهانتولید مولکول جدید توسط هیادگرفتن، آغاز حرکت است پیوند اندام حیوانات به اساختار شبکه های مغزی ثابمنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر درجه حرارت بر عملکایمان به رویاعارضه جدید ویروس کرونا سجوانان وطننقش زنجبیل در جلوگیری از مدل هولوگرافیک ژنرالیزهارتباط هوش ساختار مغز و ژدوچرخه در کاهش دردهای کمخدا نور آسمان ها و زمین ااعتماد به خودچرا ویروس کرونای دلتا واهوش عاطفی قسمت دهمدرب بسته با غیر خود باز مبرای خودآگاه بودن تو بایکل اقیانوس در یک ذرهزندگی در جمع مواردی را برتوهم وجودپارادوکس ها در علمسربازان ما محققا غلبه می مرگ و میر پنهانمنابع انرژی از نفت و گاز ایران بزرگتاثیر ویتامین دی بر بیماجریان انرژی در سیستم های نمیتوان با بیرون انداختناز فرد ایستا و متعصب بگذرنسبیت عام از زبان دکتر بردانش قدرت استبه نادیدنی ایمان بیاوربرخی بیماری های خاص که بدهیچ وقت خودت را محدود به ذهن هوشیار در پس ماده ی مکنترل همجوشی هسته ای با هزیست شناسی باور حقیقت یا فلج خوابتوضیحی ساده در مورد هوش متیوتیکسن داروی ضد جنونتری فلوپرازینآلودگی هوا چالش قرن جدیدشناخت حقیقت یا آرزوهای گمسئولیت در برابر محیط زیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابتدا سخت ترین استحل مشکلاز بار خود بکاه تا پرواز نهایت معرفت و شناخت درک عهم نوع خواری در میان پیشیداروهای تغییر دهنده ی سیبوزون هیگز جهان را از متلبزرگ شدن مغز محدود به دورهز ذره، یک دنیاسترمز گشایی از اتصالات مغزکیهانِ هوشیارِ در حال یازبان جانسوزفتون های زیستیتکامل تکنولوژیافزایش قدرت ادراکات و حستشنج و حرکات شبه تشنجی قاآینه در اینهشانس یا نتیجه ی تلاشمعجزه های هر روزهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تنوار عصب و عضله تعیین محلهمکاری یا رقابتداروی جدید ضد الزایمربیماری الزایمرتفکر خلا ق در برابر توهم ویتامین E در چه مواد غذایرویاهای پر رمز و حیرتی درکتاب گران و پرهزینه شد ولسفری به آغاز کیهانفرزندان زمان خودتئوری تکامل امروز در درمامیوتروفیک لترال اسکلروتعویض دارو در تشنجآیا واکنش های یاد گرفته وشباهت زیاد بین سلول هاي عمغز و اخلاقمنشاء کوانتومی هوشیاری اابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکینگی تا مغز از مغز تچیزی منتظر شناخته شدنهوموارکتوس ها ممکن است ددر ناامیدی بسی امید استبیوگرافیتلقین اطلاعات و حافظهواقعیت و مجازروش هایی برای جلوگیری از کشتن عقیده ممکن نیستسماگلوتید داروی کاهش دهنقیچی ژنتیکیتاثیر کلام در آیات کلام بانگشت ماشه ایثبت و دستکار ی حافظهآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجضایعات در عصب زیر زبانیمغز بیش از آنچه تصور میشومیگرن و پروتئین مرتبط با ابزارهای بقا از نخستین هحس و ادراک قسمت پنجاه و شاز تکامل تا مغز، از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های اسرار آمیز در آباور و کیهان شناسیتمدنی قدیمی در شمال خلیج واکسن دیگر کرونا ساخته شریشه های مشترک همه ی موجوگیرنده باید سازگار با پیسینوریپا داروی ترکیبی ضدقدرت ذهنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان طعمه ی شبکه های ارتباط اججهان ما میتواند به اندازآب، زندگی است(قسمت پنجم)نفرت، اسیب به خود استما به جهان های متفاوت خوداثرات مضر ماری جواناحس و ادراک سی و هفتماساس انسان اندیشه و باور چالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید ای ال اس، توفربحثي درباره هوش و تفاوتهراه بی شکستتو کجای جهانیورزش در کمر دردپل خواجو اصفهانسکوت و نیستیلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین تصویر در تاریخ از سعلایم کمبود ویتامین E را جهان پر از چیزهای جادویی آسانی موفقیتنقش پیش زمینه ها و اراده ماشین دانشاختلالات عضلانی ژنتیکدنیا فریب و سرگرمیخودآگاهی و هوشیارياصل در هم تنیدگی و جهانی چت جی پی تیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرک نیازمند شناخت خویش ابخش بزرگتر کیهان ناشناختزمین زیر خلیج فارس تمدنی تولید مثل اولین ربات های یادآوری خواب و رویاپیوند سر آیا ممکن استسادیسم یا لذت از آزار دادمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رو ح و روان بر جسماین پیوند نه با مغز بلکه عدم توقف تکامل در یک انداجوانان وطننقش زبان در سلطه و قدرت امدل هولوگرافیک تعمیم یافارتباط پیوسته ی جهاندوچرخه سواری ورزشی سبک و خدا بخشنده است پس تو هم باعتماد بی موردهوش عاطفی قسمت دومدرختان چگونه بر تشکیل اببرای رشد، باید از مسیر خطکلمات بلند نه صدای بلندزندگی در سیاهچالهتوهم بی خداییپاسخ گیاهان در زمان خوردسردرد میگرنمرگ و میر بسیار بالای ناشمنابع بی نهایت انرژی در دایرادهای موجود در خلقت بصفحه اصلیجستجوی متن و تصویر به صورنمیتوان بر سیاه سیاه نوشاز مخالفت بشنوچسبیدن به خود، مانع بزرگ دانش محدود به ابعاد چهاربه هلال بنگربرخی توجهات در ببمار پارهیچ کاری نکردن به معنی چیذهن و شیمی بدنکنترل جاذبهزیست، مرز افق رویداد هستفلج خواب چیستفلج دوطرفه عصب 6 چشمتیک و اختلال حرکتیترک امروزآلودگی هوا و ویروس کروناشناخت درون، شناخت بیرون؛مستند جهان متصلمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابتدایی که در ذهن دانشمنحلقه های اسرارآمیزاز بحث های کنونی در ویروسنهایت در بی نهایتهمه چیز موج استداروهای ضد بیماری ام اس وبی نهایت در میان مرزهابزرگ شدن تقریبا ناگهانی هزینه ای که برای اندیشیدرمز پیشرفت تواضع است نه طکیست هیداتید مغززبان ریشه هایی شناختی اسفروتنی معرفتیتکامل جریان همیشگی خلقتافزایش مرگ و میر سندرم کوتشنج عدم توازن بین نورون آیندهشانس یا تلاشمعجزه ی چشممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تنوبت کودکانهمانند سازی در انسانداروی سل سپتبیماری ای شبیه آلزایمر و تفاوت مغز انسان و میمون هویتامین کارویای شفافکتاب زیست شناسی باورسقوط درون جاذبه ای خاص، چفرضیه ای جدید توضیح میدهتئوری تکامل در پیشگیری و امید نیکو داشته باش تا آنتعامل انسان و هوش مصنوعیآیا یک، وجود داردشباهت زیاد بین سلول هاي عمغز و سیر تکامل ان دلیلی مهمان ناخواندهابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکینگی تا مغز از مغز تچیزی خارج از مغزهای ما نیهورمون شیرساز یا پرولاکتدر هم تنیدگی مرزها و بی مبیوگرافیتلاش ها برای کشف منابع جدواقعیت و انعکاسروش هایی ساده برای کاهش اگل خاردار، زیباستسندرم کووید طولانیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتاثیر کپسول نوروهرب بر نانگشت نگاری مغز نشان میدثبت امواج الکتریکی در عصآیا خداباوری محصول تکاملضرورت زدودن افکارمغز برای فراموشی بیشتر کمیگرن سردردی ژنتیکی که بابزارهای بقا ازنخستین همحس و ادراک قسمت بیست و چهاز تکامل تا مغز، از مغز تچگونه جمعیت های بزرگ شکل هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های بیماری آلزایمرباید از انسان ترسیدتمرکز و مدیتیشنواکسن دیگری ضد کرونا از دریشه های مشترک حیاتگالکانزوماب، دارویی جدیسیگار عامل افزایش مرگ ومقدرت عشقتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استظهور امواج مغزی در مغز مصجهان مادی، تجلی فضا در ذهآتاکسی فریدریشنقاشی هایی با بوی گذشته یما با کمک مغز خود مختاريماجزای پر سلولی بدن انسان حس و ادراک- قسمت پنجاه و استفاده از مغز، وزن را کمچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید سرطانبحثی جالب درباره محدودیترابطه تشنج و اوتیسمتو کز محنت دیگران بی غمیوزن حقیقی معرفت و شناختپلاسمای غالبسکوت، پر از صدالزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دارو برای آتاکسی فعلائم عصبی آلزایمر، با اجهان دارای برنامهآشنا پندارینقش آتش در رسیدن انسان بهمبانی ذهنی سیاه و سفیداختراع جدید اینترنت کواندنیای شگفت انگیز کوانتومخودآگاهی و هوشیارياصل علت و تاثیرنتایج نادانی و جهلهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرک و احساسبخش دیگری در وجود انسان هزمان چیستتولید یا دریافت علمیاری خدا نزدیک استپیوند سر، یکی از راه حلهاسازگاری با محیط بین اجزامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر روده بر مغزاین اندوه چیستعدم درکجواب دانشمند سوال کننده نقش زبان در سلطه و قدرت امدل های ریز مغز مینی برینارتباط انسانی، محدود به دوپامین قابل حل در آبخدای رنگین کماناعتیاد و تلاش های درمانی هوش عاطفی قسمت سومدرختان اشعار زمینبرای زندگی سالم، یافتن تکلوزاپین داروی ضد جنونزندگی زمینی امروز بیش از توهم تنهاییتاریخ، اصیل نیست و ساخته پختگی پس از چهل سالگي به سردرد میگرن در کودکانمرگ و سوال از قاتلمنابع جدید انرژیایستادن در برابر آزادی بسوالات پزشکیجستجوی هوشیاری در مغز مانمای موفقیتاز نخستین همانند سازها تنسبت ها در کیهاندانش بی نهایتبه کدامین گناه کشته شدندبرخی توصیه ها برای واکسیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکذهن تو همیشه به چیزی اعتقکندر در بیماریهای التهابزاویه نگاه ها یکسان نیستکندر علیه سرطانزاوسکا درمان گوشرفن آوری های جدید علیه شناتیکاگرلور داروی ضد انعقاترکیب آمار و ژنتیکآلودگی هوا و پارکینسونشناسایی تاریخچه ی تکاملیمشکل از کجاستمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابتذال با شعار دینحمله ویروس کرونا به مغزاز تلسکوپ گالیله تا تلسکنهادینه سازی فرهنگ اختلاهمه چیز و هیچ چیزداروی فامپیریدین یا نورلبی هیچ می ایی و بی هیچ میربزرگترین خطایی که مردم مهزینه سنگین انسان در ازارمز بقای جهش ژنتیکیکیست کلوئید بطن سومزبان شناسی مدرن در سطح سلفروتنی و غرورتکامل داروینی هنوز در حاافزایش سرعت پیشرفت علوم تشویق خواندن به کودکانآینده ی انسان در فراتر ازشاهکار قرنمعجزه ی علممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تنور از عمق تاریکیهمجوشی هسته ای، انرژِی بداروی ضد چاقیبیماری ای شبیه ام اس مولتتفاوت ها و تمایزها کلید بویتامین کا و استخوانروان سالمکتاب طبیعت در قالب هندسهسلول های مغزی عامل پارکیفساد اقتصادی سیتماتیک درتئوری جدید، ویران کردن گامید نجاتتعامل انسان با هوش مصنوعآیا کیهان می تواند یک شبیشجاعت و ترسمغز کوانتومیمهندسی ژنتیک در حال تلاش ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت نهماز تکینگی تا مغز از مغز تچیزی شبیه نور تو نیستهوش فوق العاده، هر فرد اسدر هم تنیدگی کوانتومیبیان ژن های اسکیزوفرنی دتلاش های جدید در ALSواقعیت تقویت شدهروش جدید تولید برقگل درون گلدانسندرم گیلن باره به دنبال قانون مندی نقشه ژنتیکی متاثیر کپسول نوروهرب بر تانتقال ماده و انرژیجلو رفتن یا عقبگردآیا دلفین ها می تواند از ضرب المثل یونانیمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟میگرن شدید قابل درمان اسابزارهای بقای موجود زندهحس و ادراک قسمت بیست و یکاز تکامل تا مغز، از مغز تچگونه حافظه را قویتر کنیهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید میگرنبابا زود بیاتمرکز بر هدفواکسن سرطانرژیم های غذایی و نقش مهم گام کوچک ولی تاثیرگذارسیاهچاله هاقضاوت ممنوعتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشظرف باید پر شود چه با چرک جهان مرئی و نامرئیآتش منبع انرژیچقدر به چشم اعتماد کنیمما بخشی از این جهان مرتبطاجزایی ناشناخته در شکل گخدایی که ساخته ی ذهن بشر حس و ادراک- قسمت بیست و پاستفاده از نظریه ی تکامل چالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید سرطانبحثی در مورد نقش ویتامين رادیوی مغز و تنظیم فرکانتو پیچیده ترین تکنولوژی وزوز گوشپمبرولیزوماب در بیماری چسکته مغزیلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دروغعلت خواب آلودگی بعد از خوجهان در حال نوسان و چرخشآشنا پندارینقش انتخاب از طرف محیط، نمباحث مهم حس و ادراکادامه بحث تکامل چشمدنیایی پر از سیاهچاله خودت را از اندیشه هایت حفاصل عدم قطعیت از کوانتوم نجات در راستگوییهوش مصنوعی درمانگر کامپیدرک کنیم ما همه یکی هستیمبخشیدن دیگران یعنی آرامشزمان و مکان، ابعاد کیهان تولید پاک و فراوان انرژیژن همه چیز نیستپیوندهای پیچیده با تغییرستم با شعار قانون بدترین منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر روزه داری بر سلامت این ایده که ذرات سیاهچالعدالت برای من یا برای همهجواب سنگ اندازینقش سجده بر عملکرد مغزمدیون خود ناموجودارتباط از بالا به پایین مچرا پس از بیدار شدن از خودورترین نقطه ی قابل مشاهاعتیاد را به دور بیندازهوش عاطفی قسمت ششمدرد و درسبرخی ملاحظات در تشنج های کلید نزدیک و نگاه تو بر فزندگی زودگذرتوهم جداییتازه های اسکیزوفرنی(جنوپدیده خاموش روشن در پارکسردرد میگرنی در کودکانمرگ انتقال است یا نابود شمناطق خاص زبان در مغزاکنون را با همه ی نقص هایپیامهای کاربرانحفره در مغزنمایش تک نفرهاز نخستین همانند سازها تنسبت طلایی، نشانه ای به سدانشمندان موفق به بازگردبه امید روزهای بهتربرخی درمان های Spinal Muscular Atهیچ کس حقیقت را درون مغز ذهن خود را مشغول هماهنگیکوچ از محیط نامناسبزبان فرایند تکاملی برای فناوری هوش مصنوعی نحوه ختیروفیبان موثر در سکته ی ترکیب حیوان و انسانآلزایمرشناسایی سلول های ایمنی امشکلات نخاعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت53ابداع دی ان ای بزرگترین دحمایت از طبیعتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکچهار میلیارد سال تکامل بهمه چیز کهنه میشودداروی لیراگلوتیدبی ذهن و بی روحبزرگترین درد از درون است هزاران سال چشم های بینا ورمز جهانکپسول ژری لاکتزبان شناسی نوین نیازمند فرگشت و تکامل تصادفی محض تکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و اضطراب در بیماتشخیص ژنتیکی آتروفی های آینده ی علم و فیزیک در60 ثشاهکار شش گوشمعجزه ی علم در کنترل کرونمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تنور درونهمراه سختی، اسانی هستداروی ضد چاقیبیماری اسپینال ماسکولار تفاوت ها را به رسمیت بشناویتامین کا در سبزیجاتروبات ها قول میدهندکتاب، سفری به تاریخسلول های بنیادیفشار و قدرتتا 20 سال آینده مغز شما به امید جدید بر آسیب نخاعیتعداد کلی ذهن ها در جهان آیا گذشته، امروز وآینده شرکت نورالینک ویدیویی ازمغز آیندگان چگونه است ؟مهندسی بدنابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت چهارماز تکینگی تا مغز از مغز تنکاتی در مورد تشنجهوش مصنوعی می تواند بر احدر هم تنیدگی کوانتومی و پبیان حقیقتتلاش های جدید در درمان فرواقعیت خلا و وجود و درک مروش صحبت کردن در حال تکامگل زندگیسندرم پیریفورمیسقانون گذاری و تکاملتاثیر کپسول نوروهرب بر سانتظار گذر تندباد؟جلوتر را دیدنآیا دلفین ها میتوانند باضررهای مصرف شکر و قند بر مغز بزرگ چالش است یا منفعمیدان مغناطيسي زمین بشر ابزارهای بقای از نخستین حس و ادراک قسمت بیست و دواز تکامل تا مغز، از مغز تنگاه مادی غیر علمی استهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید در بیماری باد و موجتمرکز بر امروزواکسن سرطانگامی در درمان بیماریهای سیاهچاله های فضایی منابعقطار پیشرفتتاثیر گیاهخواری بر رشد و انسان جدید از چه زمانی پاعقل مجادله گرجهان مشارکتیآثار باستانی تمدن های قدنقش قهوه در سلامتیما تحت کنترل ژنها هستیم یاحیای بینایی نسبی یک بیمخدایا جز تو که را دارمحس و ادراک- قسمت شصت و چهاستفاده از هوش مصنوعی در چالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان دارویی سرطان رحم ببحثی در مورد نقش کلسیم و راز تغییرتو آرامش و صلحیوسواس، بیماری استپنج اکتشاف شگفت آور در موسال سیزده ماههلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر درجه حرارت بر عملکاولین سلول مصنوعیعماد الدین نسیمی قربانی جهان در حال ایجاد و ارتقاآشناپنداری چیستنقش اتصالات بین سلولهای مبتکران خودشکوفااداراوون تنها داروی تاییدنیا، هیچ استخودروهای هیدروژنیاصل، روان و نفس استنخاع ما تا پایین ستون فقرهوش مصنوعی درخدمت خلق وحدرک احساسات و تفکرات دیگبخشش، عقلانی یا غیر عاقلزمان و گذر آن سریع استتولید اندام با چاپ سه بعدپیوندی که فراتر از امکانستم، بی پاسخ نیستمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر این ابتدای تناقض هاستعسل طبیعی موثر در کنترل بجوسازی مدرننقش غذاها و موجودات دريامدیریت اینترنت بر جنگارتباط بین هوش طبیعی و هوچرا ارتعاش بسیار مهم استديدن با چشم بسته در خواب اعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی بیشتر در زناندرد باسن و پا به دلیل کاهبرخی مرزهای اخلاق و علوم کلام و زبان، گنجینه ای بسزندگی سلول در بدن، جدای اتوهم جدایی و توهم علمتازه های بیماری پارکینسوپروژه ی ژنوم انسانیسردرد و علتهای آنمرگ تصادفیمناطق خاصی از مغز در جستجاکوییفلکسسایتهای دیگرحق انتخابچند نرمش مفید برای کمردراز نخستین همانند سازها تنشانه های گذشته در کیهان دانشمندان نورون مصنوعی سبه بالا بر ستارگان نگاه کبرخی روش های تربیتی کودکهیچ اندر هیچذهن سالمبرخی سلولهای عصبی در تلاهیچگاه از فشار و شکست نترذهت را روی چیزهای مفید متکوچک شدن مغز از نئاندرتازبان متغیرفیلمی بسیار جالب از تغییتکنولوژی های جدید و حالتترازودونآملودیپین داروی ضد فشار شواهدی از نوع جدیدی از حامشکلات بین دو همسر و برخیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمابزار هوش در حال ارتقا ازحوادث روزگار از جمله ویراز تکنیکی تا مغز از مغز تچهار ساعت پس از کشتار خوکهمه چیز در زمان مناسبداروی تشنجی دربارداریبی سوادی در قرن 21بسیاری از مجرمان، خودشانهستي مادي ای که ما کوچکتررمز جهان خاصیت فراکتالکامپیوتر سایبورگزبان، نشان دهنده ی سخنگو فراموش کارها باهوش تر هستکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و ساختار مغزتشخیص آلزایمر سالها قبل آینده با ترس جمع نمیشودشاید گوشی و چشمی، آماده شمعجزه در هر لحظه زندگیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تنوروفیبروماتوزهمراهی میاستنی با برخی سداروی ضد تشنج با قابليت تبیماری اضطراب عمومیتفاوت های بین زن و مرد فقویتامین بی 12 در درمان دردروبات های ریز در درمان بیکتابخانهسلول های بنیادی منابع و افضا و ذهن بازتا بحر یفعل ما یشاامید درمان کرونا با همانتعذیه ی ذهنآیا پیدایش مغز از روی تصاشربت ضد خلطمغز اندامی تشنه ی انرژی امهربانی، شرط موفقیتابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت نوزدهماز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه مولکول های دی ان ایهوش مصنوعی و کشف زبان هایدر هم تنیدگی کوانتومی و دبیداری و خواب کدام بهتر اتلاش های جدید در درمان سروالزارتان داروی ضد فشار روشهای نو در درمان دیسک بگلوله ی ساچمه ایسندرم پیریفورمیسقانون جنگلتاثیر کپسول نوروهرب بر ساندوه در دنیا استجمجمه انسان های اولیهآیا دست مصنوعی به زودی قاضررهای شکر بر سلامت مغزمغز بزرگ چالشهای پیش رومیدان های مغناطیسی قابل ابزارهای دفاعی و بقای موحس و ادراک قسمت بیست و سواز تکامل تا مغز، از مغز تنگاه محدود و تک جانبه، مشهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های جدید سرطانباد غرور و سر پر از نخوت وتمساح حد واسط میان مغز کوواکسن ضد اعتیادگامی در درمان بیماریهای سیاهچاله ها، دارای پرتو لمس کوانتومیتاثیر انتخاب از طرف محیط انسان خطرناکترین موجودعقل سالمجهان معناآرامش و دانشنقش مهاجرت در توسعه نسل امانند آب باشاحیای بینایی نسبی یک بیمخسته نباشی باباحساسیت روانی متفاوتاستفاده از انرژی خلاچالش کمبود اندام برای پیهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان زخم دیابتی با تکنوبحثی در مورد حقیقت فضا و راست دستی و چپ دستیتو افق رویداد جهان هستییک پیام منفرد نورون مغزی پول و شادیسانسور از روی قصد بسیاری مقاومت به عوارض فشار خون تاثیر درجه حرارت بر عملکاوکرلیزوماب داروی جدید شعوامل موثر در پیدایش زباجهان ریز و درشتآشتی بهتر استنقش تیروئید در تکامل مغزمجموعه های پر سلولی بدن مادب برخورد با دیگراندندان ها را مسواک بزنید تخورشید مصنوعیاصلاح خطا با رفتن بر مسیرنخستین تمدن بشریهوش مصنوعی ساخته هوش طبیدرک تصویر و زبان های مخلتبدون پیر فلکزمان و صبرتولید سلولهای جنسی از سلپیوستگی همه ی اجزای جهانستون فقرات انسان دو پا جلمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه به خاطرخودت زندگی عشق درونی به یگانگی خلقتجامعه ی آسمانینقش غذاها و موجودات دريامداخله ی زیانبار انسانارتباط شگفت مغز انسان و فچرا بیماری های تخریبی مغدی متیل فومارات(زادیوا)(بقا با سازگارترین فرد اسهوش عاطفی در زنان بیشتر ادردهای سال گذشته فراموش برخی نکات از گاید لاین پرکلام، در تحولی شگفت آور بزندگی، مدیریت انرژیتوهم جسمتازه های درمان ام اسپروژه ی ژنوم انسانیسردرد به دلیل مصرف زیاد ممرگی وجود نداردمنبع هوشیاری کجاست قسمت اکسی توسین و تکامل پیش احقیقت قربانی نزاع بین بی چند جهانیاز نخستین همانند سازها تنشانه های پروردگار در جهدانشمندان یک فرضیه رادیکبه بالاتر از ماده بیندیشبرخی سيناپسها طی تکامل و هیپرپاراتیروئیدیسمذخیره ی شگفت انگیز اطلاعکوچکی قلبزبان مشترک ژنتیکی موجودافیروز نادریتکنولوژی و پیشرفتترازودونآموزش نوین زبانشواهدی از دنیسوان(شبه نئمشکلات روانپزشکی پس از سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز و از مغز نون و القلمهمه چیز در زمان کنونی استداروی جدید ALSبی شرمیبسیاری از بیماری های جدیهستی ما پس از شروعی چگال رنگ کردن، حقیقت نیستکاهش مرگ و میر ناشی از ابزبان، وسیله شناسایی محیطفراموشی همیشه هم بد نیستتکامل داروینی هنوز در حااقلیت خلاقتشخیص ایدزآیا فراموشی حتمی استشاید درست نباشدمعرفت و شناختمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تنورون هاي مصنوعی می توانهمراهی نوعی سردرد میگرنیداروی ضد تشنج با قابليت تبیماری بیش فعالیتفاوت های تکاملی در مغز وویتامین بی هفدهروبات کیانکجای مغز مسئول پردازش تجسلول های بدن تو پیر نیستنفضای قلب منبع نبوغ استتاول کف پا و حقیقتامیدوار باش حتی اگر همه چتغییرآیا آگاهی پس از مرگ از بیشش مرحله تکامل چشممغز انسان ایا طبیعتا تماموفقیت هوش مصنوعی در امتابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هفتماز تکینگی تا مغز از مغز تچگونه میتوان با قانون جنهوش مصنوعی یا حماقت طبیعدر هر سوراخی سر نکنبیست تمرین ساده برای جلوتلاش های جدید شرکت نورالواکنش های ناخودآگاه و تقروشهای شناسایی قدرت شنواگلوئونسندرم پس از ضربه به سرقانون جنگلتاثیر کتامین در درمان پااندوه دردی را دوا نمیکندجنین مصنوعیآیا رژیم غذایی گیاهی سلاضعیف و قویمغز بزرگ و فعال یا مغز کومیدان های کوانتومی خلاابعاد و نیازهای تکاملیحس و ادراک قسمت بیستماز تکامل تا مغز، از مغز تنگاه کلی نگرهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های رایج ام اسبار مغز بر دو استخوانرژیم های غذایی و نقش مهم تنفس هوازی و میتوکندریواکسن علیه سرطانگاهی لازم است برای فهم و سیاهچاله و تکینگی ابتدایلوب فرونتال یا پیشانی مغتاثیر احتمالی عصاره تغلیانسان عامل توقف رشد مغزعقلانیت بدون تغییرجهان هوشمندآرامش و سکوننقش میدان مغناطیسی زمین ماه رجباحساس گذر سریعتر زمانخطا در محاسبات چیزی کاملخفاش با شیوع همه گیری جدیاستفاده از سلول های بنیاچالش دیدگاه های سنتی در بهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان سرگیجه بدون نیاز ببحثی در مورد عملکرد لوب فرجزخوانی هایی که امروز بتو انسانی و انسان، شایستیک پیشنهاد خوب برای آسان پول و عقیدهسانسور بر بسیاری از حقایمقایسه رقابت و همکاریتاثیر درجه حرارت بر عملکايندگان چگونه خواهند دیدعوامل ایجاد لغت انسانی و جهان شگفت انگیزآغاز فرایند دانستننقش حفاظتی مولکول جدید دمجرم، گاهی قربانی استادراک ما درک ارتعاشی است ده روش موفقیتخوش قلبی و مهربانیاصول انجام برخی نرمش ها دنخستین تصویر از سیاهچالههوش مصنوعی، اتفاقات و تحدرک حقیقت نردبان و مسیری بدون بار گذشتهژن همه چیز نیستزمان واقعیت است یا توهمتولترودینپیام های ناشناخته بر مغز ستارگانی قبل از آغاز کیهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه خانواده ات سالم باعشق، شلوغ کردن نیستجاودانگی مصنوعینقش غذاها و موجودات دريامدارک ژنتیکی چگونه انسانارتباط شگفت انگیز مغز انچرا حیوانات سخن نمی گویندین اجباریبقا در ازای بیماریهوش عاطفی در زنان بیشتر ادردی که سالهاست درمان نشبرخی نرمش ها برای زانوکلرال هیدرات برای خوابانزندان ذهنیتوهمات و شناخت حقیقتتبدیل پلاستیک به کربن و سپروانه ی آسمانیسردرد تنشنمراحل ارتقای پله پله کیهمنبع هوشیاری کجاست قسمت اکسکاربازپین در درمان تشحقیقت آنطور نیست که به نظچند جهانیاز نشانه ها و آثار درک شدنظام مثبت زندگیدانشمندان ژنی از مغز انسبه جای محکوم کردن دیگران به خوبی های دیگران فکرکنبرداشت مغز ما از گذر زمانهاوکينگ پیش از مرگش رسالذره ی معین یا ابری از الککوچکترین چیز یک معجزه اسزبان چهار حرفی حیات زمینفیزیک مولکولها و ذرات در تکنولوژی جدید که سلول هاتراشه ها روی مغزآمارهای ارائه شده در سطح شیشه ی بازالتی و سیلیکونمشکلات روانپزشکی در عقب منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تنوآوری ای شگفت انگیز دانهمه چیز، ثبت می شودداروی جدید s3 در درمان ام بی عدالتی در توزیع واکسن بسیاری از بیماری های جدیو هر کس تقوای خدا پیشه کنرنگین کمانکاهش التهاب ناشی از بیمازدودن نقص از هوش مصنوعیفراموشی و مسیر روحانیتکامل زباناقیانوس نادانیتصویر خورشید یا خود خورشآیا ممکن است موش کور بی مشایسته نیست در جیب خود قرمغز فکر میکند مرگ برای دیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تنورون های ردیاب حافظههندسه ی پایه ایداروی ضد تشنج توپیراماتبیماری تی تی پیتفاوت های زبانی سرمنشا تویتامین دی گنجینه ای بزرروح در جهانی دیگر استکرونا چه بر سر مغز می آورسلول بنیادی و ای ال اسقفس ذهنتابوهای ذهنیامیدواریتغییر الگوی رشد مغزی با زآیا امکان بازسازی اندامهششمین کنگره بین المللی سمغز انسان برای ایجاد تمدموفقیت در تفکر استابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هفدهماز تکینگی تا مغز- از مغز چگونه مغز ما، موسیقی را پهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدر والنتاین کتاب بدید همبیش از نیمی از موارد انتقتلاش هایی در بیماران قطع واکنش به حس جدیدروشی برای بهبود هوش عاطفگمان میکنی جرمی کوچکی در سندرم جدایی مغزقانونمندی و محدودیت عالمتاثیر گیاه خواری بر رشد واندوهگین نباش اگر درب یا جنگ هفتاد و دو ملت همه را آیا رژیم غذایی گیاهی سلامغز بزرگترین مصرف کننده میدان بنیادین اطلاعاتابعاد اضافه ی کیهانحس و ادراک قسمت دهماز تکامل تا مغز، از مغز تنگاه انسان محدود به ادراهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان های علامتی در ام اسبار بزرگ ایستادن بر دو پارژیم ضد التهابیتنفس هوازی و میتوکندریواکسنی با تاثیر دوگانه اگاهی مغز بزرگ چالش استسیاهچاله ی منفرد یا سیاهلوتیراستامتاثیر ترکیبات استاتین (سانسانیت در هم تنیده و متصعقیده ی بی عملجهان هوشیارآرامش(سکوت) stillness و تکاپونقش محیط زندگی و مهاجرت دماپروتیلیناحساسات کاذبخطا در محاسبات چیزی کاملخلا، حقیقی نیستاستفاده از سلول های بنیاچاالش ها در تعیین منبع هوهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان سرگیجه بدون نیاز ببحثی درباره هوش و تفاوتهرحم مصنوعیتو با همه چیز در پیوندییک آلل ژنتیکی که از نئاندپوست ساعتی مستقل از مغز دساهچاله ها تبخیر نمیشودمقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یعواملی که برای ظهور لغت اجهانی که نه با یک رخداد و نقش حیاتی تلومر دی ان آ دمحل درک احساسات روحانیادغام میان گونه های مختلدهن، بزرگترین سرمایهخوش خیالی و خوش بینیاصول توسعه ی یک ذهن کاملنخستین روبات های زنده ی جهوش احساسیدرک دیگرانبدون زمان، ماده ای وجود نژن هوش و ساختارهای حیاتی زمان پلانکتومورها و التهاب مغزی عاپیدایش زبانسخن نیکو مانند درخت نیکومنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژیم گیاهخواری بر اینترنت بدون فیلتر ماهواعصب حقوق نورولووجایی برای یاد گرفتن باقی نقش غذاها در کاهش دردهای مروری بر تشنج و درمان هایارتباط شگفت انگیز مغز انچرا حجم مغز گونه انسان دردین، اجباری نیستبقای حقیقی در دور ماندن اهوشمندی کیهاندرس گرفتن از شکست هابرخی نرمش های گردنکم کردن کالری روشی سودمنزونیسومایدتوکل بر خداتبدیل تراکت صوتی مصنوعی پرواز از نیویورک تا لوس آسردرد سکه ایمرز مرگ و زندگی کجاستمنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر فقط مردم میفهمیدند کحقیقت افرادچند جهانی و علماز نظر علم اعصاب یا نرووسنظریه ی تکامل در درمان بیدانشمندان پاسخ کوانتومی به خودت مغرور نشوبررسي علل احتمالي تغيير هاوکينگ پیش از مرگش رسالذرات کوانتومی زیر اتمی قکووید نوزده و خطر بیماری زبان نیاز تکاملی استفیزیک هوشیاریتکنولوژی جدید که سلول هاتراشه ی هوش مصنوعی در مغزآن چیزی که ما جریان زمان شکل های متفاوت پروتئین همشاهده گر جدای از شیء مشامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز مشاهده ی غیر مستهمه ی سردردها بی خطر نیستداروی جدید لنفوم و لوکمیبیمار 101 ساله، مبتلا به سبشکه ای که ته نداره پر نموفور و فراوانیرهبر حقیقیکاهش حافظه هرچند فرایندیسفر فقط مادی نیستفراموشی آرمانتکامل زبانالکترومغناطیس شنوایی و هتصویر در هم تنیدگی کوانتآیا ما کالا هستیمشادی، پاداش انجام وظیفهمغز قلبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تنوروپلاستیسیتی چیستهندسه ی رایج کیهانداروی ضد جنون در درمان تیبیماری دویکتفاوت ایستایی و تکاپوویروس مصنوعیروح رهاییکریستال هاسلول عصبی شاهکار انطباق قفس را بشکنتاثیر فکر بر سلامتامیدواری و مغزتغییر دیگران یا تغییر خوآیا انسان با مغز بزرگش اخصبور باشمغز انسان برای شادمانی طمولکول ضد پیریابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هجدهماز تکینگی تا مغز- از مغز چگونه مغز پیش انسان یا همهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدر یک فراکتال هر نقطه مرکبیشتر کمردردها نیازی به تلاشی برای درمان قطع نخاواکسن های شرکت فایزر آمرروشی جدید در درمان قطع نخگنجینه ای به نام ویتامین سندرم دزدی ساب کلاوینقارچ بی مغز در خدمت موجودتاثیر گیاه خواری بر رشد واندام حسی، درک از بخش هایجنگ و تصور از جنگآیا راهی برای رفع کم آبی مغز حریص برای خون، کلید تمیدازولام در درمان تشنج ابعاد بالاترحس و ادراک قسمت دوازدهماز تکامل تا مغز، از مغز تنگاه از بیرون مجموعههوش مصنوعی از عروسک بازی درمان ژنتیکی برای نوآوریبار سنین ابزار هوشمندی ارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتنفس بدون اکسیژنوابستگی یعنی قلادهگاهی جهت را عوض کنسیاهچاله ی تولید کنندهلوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر تغذیه بر سلامت رواانسانیت در برابر دیگرانعلم و ادراک فقط مشاهده ی جهان های بسیار دیگرآزمون تجربی، راهی برای رنقش مرکز تنفس سلولی در بیماجرای جهل مقدساخلاق و علوم اعصابخطای ادراک کارماخلا، خالی نیستاستفاده از سلول های بنیانابینایی در نتیجه ی گوشی هوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان سرگیجه بدون داروبحثی درباره هوش و تفاوتهرحم مصنوعیتو با باورهایت کنترل میشیک جهش ممکن است ذهن انسانپوشاندن خود از نورسایه ی هوشیاریمقابله با کرونا با علم استاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یعوارض ازدواج و بچه دار شدجهانی که از یک منبع، تغذینقش خرچنگ های نعل اسبی درمحل درک احساسات روحانی دادغام دو حیطه علوم مغز و دو ویژگی انتزاع و قدرت تجخوشبختی چیستاصول سلامت کمرنرمش های مفید برای درد زاهوش احساسیدرک درست از خود و هوشیاریبرنامه و ساختار پیچیده مژن یا نقشه توسعه مغز و نقزمان به چه دلیل ایجاد میشتومورهای نخاعیپیر شدن حتمی نیستسخن و سکوتمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر رژِیم غذایی بر میگایندرالعصب سیاتیکجایی خالی نیستنقشه مغزی هر فرد منحصر بهمرکز هوشیاری، روح یا بدن ارتباط غیرکلامی بین انساچرا خشونت و تعصبدیوار همه اش توهم بودبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری و وجوددست و پا زدن در سایه؟برخی یونها و مولکول های مکمالگرایی دشمن پیشرفتزونا به وسیله ویروس ابله توپیراماتتبدیل سلولهای محافط به سپروتئین های ساده ی ابتداسردرد عروقی میگرنمرز بین انسان و حیوان کجامنبع هوشیاری کجاست قسمت اگر میدانی مصیبت بزرگتر حقیقت اشیاچند روش ساده برای موفقیتاز نظر علم اعصاب اراده آزنظریه ی تکامل در درمان بیدانشمندان اولین سلول مصناز نظر علم اعصاب اراده آزنظریه ی تکامل در درمان بیدانشمندان تغییر میدان مغبه دنبال رستگاری باشبررسی مغز با امواج مادون هدف یکسان و مسیرهای مختلذرات کوانتومی زیر اتمی قکودک هشت ساله لازم است آدزبان و کلمه حتی برای کسانفیزیک و هوشیاریتکینگیآغاز فصل سرما و دوباره تکتراشه ی بیولوژِیکآنچه ناشناخته است باید ششکل پنجم مادهمشاهده آینده از روی مشاهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تنوار مغز ترجمه رخدادهای همه جا خیر بکارداروی جدید میاستنی گراویبیمار مرکز تنفس سلولیبشریت از یک پدر و مادر نیوقاحت و تمسخر دیگرانروی و منیزیم در تقویت استکاهش دوپامین عامل بیماریسفر نامه سفر به بم و جنوب فرایند پیچیده ی خونرسانیتکامل زبان انسان از پیشیالکتروتاکسی(گرایش و حرکتصویر زیبا از سلولآیا ما تنها موجودات زنده شب سیاه سحر شودمغز ما کوچکتر از نیم نقطهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقا از نخستین همانحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز از مغز تنوروز یا روز پایانیهندسه بنیادیندارویی خلط آوربیماری دیستروفی میوتونیتفاوت ارباب و رهبر حقیقیویروس های باستانی، مغز مروزه داری متناوب، مغز را کریستال زمان(قسمت اولسلول عصبی، در محل خاص خودقله سقوطتاثیر مشاهده بر واقعیت بامیدی به این سوی قبر نیستتغییر دادن ژنها آیا روزی آیا احتمال دارد رویا از آصبر لازمه ی پیروزی استمغز انسان برای شادمانی طمولتیپل اسکلروز در زنان ابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت هشتماز تکینگی تا مغز- از مغزتچگونه هموساپينس بر زمین هوش مصنوعی الفاگودر کمتر از چند ماه سوش جدبا هوش مصنوعی خودکار روبتلاشی تازه برای گشودن معواکسن کووید 19 چیزهایی که روشی جدید در درمان نابینگوهر با نظر دیگران سنگ نمسندرم سردرد به دلیل افت فقبل از آغازتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی بی پایان در درون هرطلوع و حقیقتجنگ داده هاآیاما مقهور قوانین فیزیکمغز در تنهایی آسیب میبینمکان زمان یا حافظه زماناتفاق و تصادفحس و ادراک قسمت سوماز خود رها شونگاه از دور و نگاه از نزدهوش مصنوعی از عروسک بازی درمان پوکی استخوانبارداری بدون رحمرژیم غذایی ضد التهابیتنها مانع در زندگی موارد واسطه ها د رمسیر ایجاد مغگذر زمان کاملا وابسته به سیاره ی ابلهانلیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر حرکات چشم بر امواج انسان، گونه ای پر از تضادعلم و روحجهان هایی در جهان دیگرآزمون ذهنی گربه ی شرودیننقش نگاه از پایین یا نگاهماجرای عجیب گالیلهاخلاق پایه تکامل و فرهنگخطای حسخلاصه ای از مطالب همایش ماستفاده از سلول های بنیاناتوانی از درمان برخی ویهوش مصنوعی از عروسک تا کمدرمان سرطان با امواج صوتبحثی درباره هوش و تفاوتهرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتو باید نیکان را به دست بیک رژیم غذایی جدید، می توپیموزایدسایه را اصالت دادن، جز فرملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر درجه حرارت بر عملکای نعمت من در زندگیمعید نوروز مبارکجهانی در ذهننقش داروهاي مختلف معروف محدودیت چقدر موثر استارتقا و تکامل سنت آفرینش دو بیماری روانی خود بزرگ خوشبختی دور از رنج های ماضطراب و ترسنرمش های مفید در سرگیجههوش در طبیعتدرک عمیق در حیواناتبرنامه ی مسلط ژنها در اختژن ضد آلزایمرزمان شگفت انگیزتومورهای ستون فقراتپیشینیان انسان از هفت میسخن پاک و ثابتمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر سلامت دستگاه گوارشایا کوچک شدن مغزانسان العضلانی که طی سخن گفتن چقدجاذبهنقشه های مغزی جدید با جزیمرکز حافظه کجاستارتروز یا خوردگی و التهاچرا در مغز انسان، فرورفتدیوار، از ابتدا توهم بودبلوغ چیستهوشیاری و افسردگیدست کردن در گوشبرخی اثرات مضر ویتامین دکمردردزیان غذاهای پرچربتوانایی مغز و دیگر اجزای تبر را بردارپروتز چشمسرطان کمیت گراییمرز جدید جستجو و اکتشاف، منبع هوشیاری کجاست قسمت اگر نیروی مغناطیس نباشد حقیقت تنها چیزی است که شاچندین ماده غذایی که مانن