دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

هوش عاطفی در زنان بیشتر از مردان است

روز زن و روز مادر بر همه زنان و مادران عزیز مبارک

تقدیم به همه این عزیزان👇👇

هوش عاطفی، در زنان بیشتر از مردان است.

هوش عاطفی(emotional intelligence)، تواناییهای عاطفی و شناختی در برخورد با دیگران و گروه های اجتماعی و توانایی فرد برای کنترل وضعیت احساسی خود است، همچنین شامل شناخت اجتماعی و همدردی و تحلیل عواطف و احساسات دیگران هم هست.

مطالعات رفتاری و تصویر برداری مغز ثابت کرده است، این توانایی در زنان امروز بالاتر است.
(Thompson, Ashley E.; Voyer, Daniel (2014-01-01). Sex differences in the ability to recognise non-verbal displays of emotion: a meta-analysis. Cognition & Emotion. 28 (7): 11641195.

Christov-Moore, Leonardo; Simpson, Elizabeth A.; Coudé, Gino; Grigaityte, Kristina; Iacoboni, Marco; Ferrari, Pier Francesco. Empathy: Gender effects in brain and behavior. Neuroscience & Biobehavioral Reviews. 46: 604627.)

مطالعه ای در سال 2014، روی
8979
نفر نشان داد، هوش عاطفی در زنان در همه زمینه های این هوش، بالاتر است.
(Śmieja, Magdalena; Orzechowski, Jarosław; Stolarski, Maciej S. (2014-07-29). TIE: An Ability Test of Emotional Intelligence. PLoS ONE. 9 (7): e103484.)

در مطالعه دیگری در سال 2011 نشان داده شد، زنان در احساسات پیش اجتماعی و سطوح شادی اجتماعی بالاتری دارند. در مطالعه ای در سال 2012 زنان قدرت بیشتری در درک تاثیرات صورت و فرآیندهای نمایش صورت و شکلک داشتند. مردان در شناسایی خشم خشونت و شواهد خطر، قدرتمندتر عمل میکردند.
(Kret, M. E.; De Gelder, B. (2012-06-01). A review on sex differences in processing emotional signals.Neuropsychologia. 50 (7): 12111221.doi:10.1016/j.neuropsychologia.2011.12.022.)

در مطالعه دیگری قدرت زنان در شناسایی تغییرات صورت، بیشتر از مردان بود.

در مطالعه دیگری
Reading of the mind test.
در زنان بیشتر بود. این توانایی، قدرت فرد در شناسایی دهن دیگران و ابراز همدردی با آنها است و نقش بسیار مهمی را در ایجاد واسطه اجتماعی دارد
(Meta-analysis reveals adult female superiority in Reading the Mind in the Eyes Test)

مطالعه ساختاری مغز به وسیله ام آر آی همچنین فعالیت بیشتری را در قسمت هایی از قشر مغز، نشان میدهد که مربوط به عواطف است، مانند قسمت پیشانی تحتانی و کورتکس پریتال.

به همین ترتیب اختلالات در رفتار اجتماعی مانند اوتیسم بیشتر در مردان دیده میشود.
(Hall, Jeremy; Philip, Ruth C. M.; Marwick, Katie; Whalley, Heather C.; Romaniuk, Liana; McIntosh, Andrew M.; Santos, Isabel; Sprengelmeyer, Reiner; Johnstone, Eve C. (2012-12-26). Social Cognition, the Male Brain and the Autism Spectrum.)

مغز بزرگ مردان امروز در حیرت دادههای زیاد وارد شده به آن، حیران و گیج شده است و آزمون های تجربی این مطلب را به خوبی نشان میدهد. ولی آیا مغزی با توانمندی و اندازه بیشتر، نمیتواند بهتر از این باشد؟

@salmanfatemi

تغییر زودتر اتصالات مغزی، علت بلوغ سریعتر دختران

تفاوت های مغز مرد و زن، بسیار است.. به دو مورد آن، در قسمت های قبلی اشاره شد. اندازه مغز در زن و مرد با هم برابر نیست ولی فرآیندهای متابولیسم فعالتر و جوانتر در جنسیت مونث تا حدی می تواند کوچکتر بودن مغز را جبران کند.

اکنون به تفاوت دیگری میپردازیم که می تواند کوچک تر بودن مغز را جبران کند. حفظ انرژی در زنان بسیار حساس است. تغییرات هورمونی و ریزش ماهانه بخش بزرگی از سلول های بدن زنان و دوره بارداری- به خصوص مواردی که چند قلو است- لازم میکند بخش بزرگی از انرژی دریافتی، صرف امور جانبی شود و کوچک شدن مغز، بسیار به ذخیره انرژی کمک میکند.

ساختار مغز به گونه بسیار پیچیده ای در آمده است تا مصرف انرژی را به حداقل برساند. از ژنها تا رسیدن به محصول نهایی آن تا امروز، یعنی مغز، امکانات در دسترس برای صرفه جویی و بازده بیشتر، به صورت بسیار شگفت آوری زیاد شدهاست.

ایجاد اولین سلول عصبی، به مرتبط کردن ادراک ها و نتیجه گیری قدرتمندتر، کمک بسیار زیادی کرده است. اگر به یک سلول عصبی نگاه شود میبینیم یک سلول عصبی با زواید متعدد خود میتواند به صورت بسیار عجیبی با دهها سلول دیگر در ارتباط باشد این وسعت ارتباط های سلول عصبی، به عنوان یک کثرت و فراوانی امکانات، دست انتخاب طبیعی را در گزینش ها در شرایط مختلف و ناسازگار باز میکند. هر جا کثرت و فراوانی امکانات، بیشتر شود انتخاب طبیعی راحت تر می تواند شکل سازگار را انتخاب کند و قوانین حاکم بر عالم زندگی ما، قابل اجراتر خواهد بود.

قانون به شرطی اجرا خواهد شد که زمینه ها و امکانات اجزای آن فراهم باشد و اگر شرایط اجرای خود را پیدا نکند، از قانونی نظری فراتر نمیرود. تمایزهای وسیع و گسترده، پذیرش قانون های موجود را امکان پذیرتر میکند.

جالب تر اینکه ارتباط های یک سلول عصبی با دهها سلول دیگر، خودش شکلی ثابت و غیر قابل تغییر، ندارد بلکه بین دو سلول عصبی، پایانه ارتباطی هست که میتواند با ترشحات خاص، سلول عصبی دیگر را تحریک یا مهار کند؛ برخی مواد نقش مهاری و برخی دیگر نقش تحریکی دارند و خود این پایانه یک فراوانی و تمایز بسیار وسیعی را در اختیار مغز و سیستم عصبی قرار میدهد و دست انتخاب طبیعی را بازتر میکند.

در این میان، شکل گیری یا حذف دهها یا صدها گیرنده، در این پایانه ها ما را با تمایز و تنوعی بسیار بیشتر مواجه میکند.

هر کدام از این تمایزها از ارتباط بین نورون تا ارتباط های درون پایانه ها تا صدها گیرنده روی غشای سلول ها، تغییر در هر کدام از اینها می تواند همه تنظیمات مغزی را به هم بریزد و شکل جدیدی از شبکه های ارتباطی را ایجاد کند. مدیر آگاهی را تصور کنید که هزاران تکمه در جلوی میز خود دارد و این مدیر کافی است یکی از تکمه ها را فشار دهد تا یک شبکه پیچیده از ارتباطات را فعال کند. در اینجا این مدیر میتواند کارخانه و سیستم خود را با دایره وسیعی از انتخاب ها اداره کند و تحمیل شرایط محیطی هرگز دست او را نخواهد بست. بسته شدن دست، آن زمانی است که شما انتخاب های زیادی نداشته باشد و مدیری آگاه، مجبور به یک یا دو برنامه دیکته شده باشد ولی اگر دست باز باشد و دهها بلکه میلیون ها انتخاب وجود داشته باشد، طبیعت در هر شرایطی می تواند شکل سازگار با خود را بیابد؛ چه هوا سرد شود یا گرم، بارانی باشد یا خشک و یا آلوده باشد یا تمیز؛ در همه این شرایط، طبیعت خواهد توانست در میان میلیونها انتخاب متمایز، شکل سازگار با خود را پیدا کند و امروز در سایه ابزار هوش قدرتمند فعلی، انتخابها گسترده تر شده است و موجود میتواند با سخت ترین شرایط سازگار گردد و حتی کوچک شدن مغز، حتی رسیدن آن به کوچکترین اندازه ها، نخواهد توانست قدرت سازگاری با محیط را خیلی کاهش دهد زیرا با دهها فرایند جایگزین، میتواند کاهش حجم مغز را تا حد زیادی جبران کند.
نمونه دیگری از این سازگاری ها را در زیر میبینیم:

نوروسافاری | دانشمندان کشف کرده اند زمانی که مغز اتصالات و ارتباطات خود را در طول زندگی مجددا سازمان دهی می کند، این سازماندهی مجدد در دختران زودتر شروع می شود که این امر می تواند علت بلوغ سریع تر آنها در طول دوره نوجوانی را توضیح دهد.

به گزارش نوروسافاری از دانشگاه نیوکاسل، با افزایش سن، مغز ما متحمل سازمان دهی مجدد اساسی و کاهش ارتباطات داخل مغزی می شود. دانشمندانی زیر نظر دکتر مارکوی کیسر و مس سول لیم در دانشگاه نیوکاسل، با مطالعه افراد تا سن ۴۰ سال، متوجه شدند به این طریق کارایی اتصالات کلی درون مغز افزایش می یابد، ارتباطات کلی مغز کمتر شده ولی ارتباطات و اتصالات دور-برد (فاصله طولانی) که برای ترکیب و تحلیل اطلاعات اهمیت دارند، حفظ می شوند.

محققان تردید دارند که این فرایند گزینشی تازه کشف شده بتواند علت بدتر نشدن عملکرد مغز و در عوض بهبود عملکرد آن را در طول هرس کردن، توضیح دهد

. جالب است که آنها متوجه شدند که این تغییرات در زنان نسبت به مردان، زودتر رخ می دهد.

دکتر کیسر با توضیح شبکه ای- که درمجله ی قشر مخ دانشگاه عصبی انفورماتیک نیوکسل منتشر شده است- می گوید:

ایجاد و حفظ اتصالات فاصله-دور دشوار است اما برای پردازش موثر و سریع، اهمیت دارد. اگر در مورد یک شبکه اجتماعی فکر کنید، دوستان نزدیک می توانند به شما اطلاعات مشابهی دهند- ممکن است شما اخبار مشابهی را از افراد مختلف بشنوید. مردم شهرها و کشورهای مختلف به احتمال زیاد، به شما اطلاعات جدید ارائه می دهند. به همین ترتیب، برخی از اطلاعات جریان یافته از طریق ماژول مغز، می تواند زیاد باشد.

این کار، بخشی از پروژه ی مغز سبز انسان با بودجه EPSRC است که رشد مغز انسان را بررسی می کند.

با استفاده از یک تکنیک غیر تهاجمی، به نام تصویربرداری تنسور منتشر- پروتکل اندازه گیری ویژه برای اسکنرهای تصویربرداری تشدید (رزونانس) مغناطیسی- آنها نشان دادند که فیبرها در این دوره به طور کلی در حال هرس شدن و کاهش، هستند.

با این حال، آنها متوجه شدند که همه اتصالات دور-برد بین مناطق مغز تا حدی مشابه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. تغییرات به طور متفاوت بسته به انواع اتصالات، تحت تاثیر قرار می گیرند. اتصالاتی که حفظ شده اند میانبرهایی بودند که به سرعت، ماژول های مختلف پردازش را مثلا برای دیدن و صدا ارتباط داده و اجازه ی انتقال سریع اطلاعات و پردازش همگام را می دهند.

تغییر در این اتصالات در بسیاری از اختلالات رشدی مغز مانند اوتیسم، صرع و اسکیزوفرنی یافت شده است.

محققان برای اولین بار نشان داده اند که از دست دادن فیبرهای ماده سفید بین نواحی مغز، یک فرایند به شدت گزینشی است- پدیده ای که آنها انفصال ترجیحی نامیدند. نتایج نشان داد که اتصالات بین نواحی دور مغز، بین نیمکره های مغز و بین ماژول های پردازش، فیبرهای عصبی کمتری در طول بلوغ مغز نسبت به میزان مورد انتظار نشان می دهند. محققان می گویند که این امر می تواند نحوه ی حفظ یک شبکه پایدار مغز در طول بلوغ مغز را توضیح دهد.

مس سول لیم با بحث در مورد این حقیقت که این تغییرات در زنان نسبت به مردان زودتر رخ می دهد، توضیح می دهد:

از دست رفتن اتصالات در طول رشد مغز می تواند در واقع به بهبود عملکرد مغز، با سازمان دهی کاراتر مجدد شبکه کمک کند. می توان گفت که به جای صحبت با افراد زیاد به طور تصادفی، پرسیدن سوال به صورت دو نفری از افردی که در یک محدوده برای مدت زمان طولانی زندگی کرده اند، می تواند کاراترین و موثرترین روش برای شناخت راهتان باشد. به شیوه ی مشابه، کاهش برخی از اتصالات در مغز به تاکید بر اطلاعات ضروری کمک می کند.
ترجمه: ندا میهمی وبسایت نوروسافاری

https://www.facebook.com/224857427699801/posts/963292387189631/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ابزارهای پیشرفته ارتباط چگونه واکسن کرونا را توزدغدغه نتیجه ی نادانی استبا هوش مصنوعی خودکار روباز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و تکلم برخی بیماریهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتو یک معجزه اییافته های نوین علوم پرده شبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکپختگی پس از چهل سالگي به حقیقت افراداندام حسی، درک از بخش هایمغز انسان ایا طبیعتا تمادین، اجباری نیستاثرات مفید روزه داریفاصله ها در مکانیک کوانتنگاهی بر قدرت بینایی درارقیبی قدرتمند در برابر مبحتی علمی درباره تمایل باستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی به کمک هوش طبیسفرنامه سفر به بم و جنوب منبع خواب و رویاتولید یا دریافت علمکل اقیانوس در یک ذرهطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غباآملودیپین داروی ضد فشار حافظه های کاذبانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز بزرگ و فعال یا مغز کودانشمندان تغییر میدان مغاختلالات عضلانی ژنتیکفرزندان زمان خودچت جی پی تیرویا حقی از طرف خدابخش های تنظیمی ژنوماطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت دهمسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمیگرن و پروتئین مرتبط با توهم جسمکوچک شدن مغز از نئاندرتاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینآیا ما کالا هستیمحس و ادراک قسمت 82ای آنکه نامش درمان و یادشنقش نظام غذایی در تکامل مداروی جدید برای ای ال اسارتباط پیوسته ی جهانقانون جنگلچرا ارتعاش بسیار مهم استروش هایی برای جلوگیری از برای زندگی سالم، یافتن تبه هلال بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز سینوریپا داروی ترکیبی ضدما به جهان های متفاوت خودتکینگیکاهش حافظه هرچند فرایندیعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های آیا انسان با مغز بزرگش اخحس و ادراک قسمت پنجاه و دایا بدون زبان میتوانیم تنقش درختان در تکاملدر ناامیدی بسی امید استاز نخستین همانند سازها تلوتیراستامنشانه های پروردگار در جهرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سلولهای عصبی در تلابی عدالتی در توزیع واکسن هزینه سنگین انسان در ازاسکته مغزیماشین دانشتکامل زبان انسان از پیشیکریستال زمان(قسمت دوم)مقالاتتغییرات تکاملی سر انسان آیا راهی برای رفع کم آبی حس و ادراک قسمت شصت و دوابتدایی که در ذهن دانشمننقص در تشخیص هیجانات عامدرمان های جدید میگرناز تکینگی تا مغز و از مغز مقابله با کرونا با علم اسهمه ی سردردها بی خطر نیسترجزخوانی هایی که امروز ببسیاری از بیماری های جدیبیماری دویکویتامین بی 12 در درمان دردستارگانی قبل از آغاز کیهمدیون خود ناموجودتاثیر نگاه و مشاهده ناظر گوشت خواری یا گیاه خواریجهان مرئی و نامرئیآزادی عقیده، آرمانی که تخواب سالم عامل سلامتی و یابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتدرمان سرگیجه بدون نیاز باز تکینگی تا مغز از مغز تزمان و صبرمنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهتفاوت ایستایی و تکاپوواکسن های شرکت فایزر آمرسردرد عروقی میگرنمرز مرگ و زندگی کجاستتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان در حال ایجاد و ارتقاافزایش سرعت پیشرفت علوم خدا موجود استابزار بقا از نخستین هماننوروپلاستیسیتی چیستدرک درست از خود و هوشیاریاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زونا به وسیله ویروس ابله منبع هوشیاری کجاست قسمت تمدن قدیمی ای در جنوب ایروبینار اساتید نورولوژی دشکل پنجم مادهمشاهده گر جدای از شیء مشاتاثیر حرکات چشم بر امواج پیوند قلب خوک، به فرد دچاجامعه ی آسمانیامید درمان کرونا با همانمعجزه ی علم در کنترل کروندنیای شگفت انگیز کوانتوممعجزه در هر لحظه زندگیدنیا، هیچ استابزارهای بقا از نخستین هچگونه آن شکری که می خوریمذهن ما از در هم شکستن منببا تعمق در اسرار ابدیت و از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت چمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتو یک جهان در مغز خودت هسیاد گرفتن مداومشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکپروژه ی ژنوم انسانیحقیقت اشیاانرژی بی پایان در درون هرمغز انسان برای ایجاد تمددید تو همیشه محدود به مقداثرات مضر ماری جوانافاصله ی همیشگی تصویر سازنگاهی بر توانایی اجزاي برموزی از نخستین تمدن بشربحث درباره پیدایش و منشا استخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی به شناسایی کاسفرنامه سفر به بم و جنوب منتظر نمان چیزی نور را بهتولید پاک و فراوان انرژیکلمات بلند نه صدای بلندطلای سیاهتاریکی و نورآموزش نوین زبانحافظه و اطلاعات در کجاست اهرام مصر از شگفتی های جهمغز بزرگترین مصرف کننده دانشمندان روش هاي جدیدی اختراع جدید اینترنت کوانفرضیه ای جدید توضیح میدهچت جی پی تیرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگی حس و ادراک ما ااطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت دومسم زنبور ، کلیدی برای وارمیگرن سردردی ژنتیکی که بتوهمات و شناخت حقیقتکوچکترین چیز یک معجزه اسعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزآیا ما تنها موجودات زنده حس و ادراک قسمت چهلایمپلانت مغزینقش نظریه تکامل در شناساداروی جدید برای دیابتارتباط انسانی، محدود به قانونمندی و محدودیت عالمچرا بیماری های تخریبی مغروش هایی ساده برای کاهش ابرخی ملاحظات در تشنج های به کدامین گناه کشته شدندهیچ اندر هیچسیگار عامل افزایش مرگ ومما با کمک مغز خود مختاريمتکامل فردی یا اجتماعیکاهش دوپامین عامل بیماریعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل آیا احتمال دارد رویا از آحس و ادراک قسمت پنجاه و سایا تکامل هدفمند استنقش ذهن و شناخت در حوادث در هم تنیدگی مرزها و بی ماز نخستین همانند سازها تلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنظام مثبت زندگیرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و بیمار 101 ساله، مبتلا به سهزاران سال چشم های بینا وسال سیزده ماههمبانی ذهنی سیاه و سفیدتکامل ساختار رگهای مغزی کریستال زمان(قسمت سوم)تاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردآیاما مقهور قوانین فیزیکحس و ادراک قسمت شصت و ششابتذال با شعار دیننقطه بی بازگشتدرمان های جدید در بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تملاحظه های اخلاقی دربارههمیشه چشمی مراقب و نگهبارحم مصنوعیبشکه ای که ته نداره پر نمبیماری دیستروفی میوتونیویتامین بی هفدهسخن نیکو مانند درخت نیکومدیریت اینترنت بر جنگتاثیر نگاه انسان بر رفتاگیلگمش باستانی کیستجهان مشارکتیآزار دیگری، آزار خود استخواب عامل دسته بندی و حفطابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلادرمان سرگیجه بدون نیاز باز تکینگی تا مغز از مغز تزمان واقعیت است یا توهممنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیتفاوت ارباب و رهبر حقیقیواکسن کووید 19 چیزهایی که سرطان کمیت گراییمرز بین انسان و حیوان کجاگزارش یک مورد جالب لخته وتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان ریز و درشتافسردگی و اضطراب در بیماخدا بخشنده است پس تو هم بابزار بقای موجود زنده از نوروز یا روز پایانیدرک عمیق در حیواناتاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی زیباترین چیز در پیر شدنمنبع هوشیاری کجاست قسمت تمدن پیشرفته ی پیشینیانوجود قبل از ناظر هوشمندشکست حتمیمشاهده آینده از روی مشاهتاثیر دوپامین و سروتونینپیوند مغز و سر و چالشهای جاودانگی مصنوعیامیدوار باش حتی اگر همه چامیدواری و مغزمعرفت و شناختدندان ها را مسواک بزنید تابزارهای بقا ازنخستین همچگونه انتظارات بر ادراک ذهن چند جانبه نیازمند نگبا خدا باشاز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتو کز محنت دیگران بی غمییاد بگیر فراموش کنیشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکپروژه ی ژنوم انسانیحقیقت تنها چیزی است که شاانرژی تاریکمغز انسان برای شادمانی طدیدن خدا در همه چیزاجزای پر سلولی بدن انسان فتون های زیستینگاهت را بلند کنرمز و رازهای ارتباط غیر کبحثي درباره هوش و تفاوتهاستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی در کامپیوترهاسفرنامه سفر به بم و جنوب منحنی که ارتباط بین معرفتولید سلولهای جنسی از سلکلوزاپین داروی ضد جنونطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدآمارهای ارائه شده در سطح حافظه و اطلاعات در کجاست اولویت بندی ها کجاستمغز حریص برای خون، کلید تدانشمندان روشی برای تبدیادامه بحث تکامل چشمفساد اقتصادی سیتماتیک درنتایج نادانی و جهلرویاهای پر رمز و حیرتی دربخش بزرگتر کیهان ناشناختاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی قسمت سومسماگلوتید داروی کاهش دهنمیگرن شدید قابل درمان استوپیراماتکووید نوزده و خطر بیماری علم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکآیا مغز تا بزرگسالی توسعحس و ادراک قسمت چهل و هفتایمپلانت مغزی کمک میکند نقش هورمون های تیروئید دداروی جدید ضد میگرنارتباط از بالا به پایین مقارچ بی مغز در خدمت موجودچرا حیوانات سخن نمی گوینروش جدید تولید برقبرخی مرزهای اخلاق و علوم به امید روزهای بهترهیچگاه از فشار و شکست نترسیاهچاله هاما بخشی از این جهان مرتبطتکامل مادی تا ابزار هوشمکاهش سن بیولوژیکی، تنها عادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولآیا احتمال دارد رویا از آحس و ادراک قسمت پنجاه و شایجاد احساساتنقش روی و منیزیم در سلامتدر هم تنیدگی کوانتومیاز نخستین همانند سازها تلیروپریم داروی ترکیبی ضدنظریه ی تکامل در درمان بیرژیم ضد التهابیبرداشت مغز ما از گذر زمانبیماری لبر و نابینایی آنهستي مادي ای که ما کوچکترسانسور از روی قصد بسیاری مباحث مهم حس و ادراکتکامل شناخت انسان با کشفکشف مکانیسم عصبی خوانش پصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهآب زندگی است قسمت چهارمحس و ادراک سی و هفتمابداع دی ان ای بزرگترین دنمیتوان با بیرون انداختندرمان های رایج ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تملاحظات بیهوشی قبل از جرهمیشه اطمینان تو بر خدا برحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین دی گنجینه ای بزرسخن و سکوتمداخله ی زیانبار انسانتاثیر نگاه انسان بر رفتاگیاه بی عقل به سوی نور میجهان هوشمندآسيب میکروواسکولاریا آسخودآگاهی و هوشیاريچهار میلیارد سال تکامل بدرمان سرگیجه بدون دارواز تکینگی تا مغز از مغز تزمان پلانکمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دتفاوتهای جنسیتی راهی براواکسن کرونا و گشودن پنجرسرعت فکر کردن چگونه استمرز جدید جستجو و اکتشاف، گشایش دروازه جدیدی از طرتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان شگفت انگیزاقلیت خلاقخدای رنگین کمانابزار بقای موجود زنده از نوشیدن چای برای مغز مفید درگیری قلب در بیماری ویراز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی زیباترین چیز در افزایش سمنبع هوشیاری کجاست قسمت تمدن بشری و مغز اخلاقیوراپامیل در بارداریشگفت نیست من عاشق تو باشممطالبه ی حق خودتاثیر دپاکین بر بیماری مپیوند اندام از حیوانات بجایی خالی نیستجاذبهامیدی به این سوی قبر نیستمغز فکر میکند مرگ برای دیدهن، بزرگترین سرمایهابزارهای بقای موجود زندهچگونه به سطح بالایی از هوذهن هوشیار در پس ماده ی مبا طبیعت بازی نکناز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتو پیچیده ترین تکنولوژی یادگیری مهارت های جدید دشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکپروانه ی آسمانیحقیقت خواب و رویاانرژی تاریک که ما نمی تومغز انسان برای شادمانی طدیدگاه نارسای دوگانه ی ماجزایی ناشناخته در شکل گفروتنی و غرورچالش هوشیاری و اینکه چرا رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی جالب درباره محدودیتاسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسفرنامه سفر به بم و جنوب منشأ اطلاعات و آموخته ها تولترودینکلام و زبان، گنجینه ای بسطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهآن چیزی که ما جریان زمان حافظه و اطلاعات در کجاستاولین مورد PML به دنبال تکمغز در تنهایی آسیب میبیندانش، قفل ذهن را باز میکناداراوون تنها داروی تاییفشار و قدرتنجات در راستگوییرویای شفافبخش دیگری در وجود انسان هاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت ششمسندرم کووید طولانیمیدان مغناطيسي زمین بشر توانایی مغز و دیگر اجزای کودک هشت ساله لازم است آدعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انسانآیا همه جنایت ها نتیجه بیحس و ادراک قسمت چهل و هشتایمپلانت نخاعی میتواند دنقش هورمون زنانه استروژنداروی جدید ضد الزایمرارتباط بین هوش طبیعی و هوقبل از آغازچرا حجم مغز گونه انسان درروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نکات از گاید لاین پربه بالا بر ستارگان نگاه کهیپرپاراتیروئیدیسمسیاهچاله های فضایی منابعما تحت کنترل ژنها هستیم یتکامل مداومکایروپاکتیک چیستعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانآیا برای تولید مثل همیشه حس و ادراک قسمت بیست و چهایران بزرگنقش روزه داری در سالم و جدر هم تنیدگی کوانتومی و پاز نشانه ها و آثار درک شدلیس دگرامفتامین یا ویاسنظریه ی تکامل در درمان بیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسي علل احتمالي تغيير بیماری های میتوکندریهستی ما پس از شروعی چگال سانسور بر بسیاری از حقایمجموعه های پر سلولی بدن متکامل، نتیجه ی برنامه ریکشف مکانیسمی پیچیده در بسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصآب زندگی است قسمت هفتمحس و ادراک- قسمت پنجاه و ابزار هوش در حال ارتقا ازنمیتوان بر سیاه سیاه نوشدرمان های علامتی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تممانتین یا آلزیکسا یا ابهمیشه داناتر از ما وجود درسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد پنجمبیماریهای تحلیل عضلانی اویروس مصنوعیسخن پاک و ثابتمدارک ژنتیکی چگونه انسانتاثیر ویتامین دی بر بیماگیاه خواری و گوشت خوار کدجهان هوشیارآسیب ها ناشی از آلودگی هوخودآگاهی و هوشیاريچهار ساعت پس از کشتار خوکدرمان سرطان با امواج صوتاز تکینگی تا مغز از مغز تزمان به چه دلیل ایجاد میشمنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است دتقلید مرحله ای نسبتا پیشواکسن کرونا از حقیقت تاتسعی کن به حدی محدود نشویمزایای شکلات تلخ برای سلپل جویی اصفهانتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهانی که نه با یک رخداد و الکترومغناطیس شنوایی و هخدایی که ساخته ی ذهن بشر ابزار بقای موجود زنده از نوعی سکته مغزی ، وحشتناک درگیری مغز در بیماری کویاز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی زیر فشار کووید چه باید کرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تمدن زیر آبورزش هوازی مرتب خیلی به قشگفت انگیز بودن کیهانمطالبی در مورد تشنجتاثیر داروهای ضد التهاب پیوند سر آیا ممکن استجاذبه و نقش آن در شکلگیریامیدی تازه در درمان سرطامغز قلبدو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزارهای بقای از نخستین چگونه باغبانی باعث کاهش ذهن تو همیشه به چیزی اعتقبالاترین هدف از دولتاز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و شناخت حقیقت قسمت سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتو آرامش و صلحییادآوری خواب و رویاشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکپرواز از نیویورک تا لوس آحقیقت در علم، هرگز نهایی انرژی خلا ممکن استمغز انسان رو به کوچک تر شدژا وو یا اشنا پنداریاحیای بینایی نسبی یک بیمفرگشت و تکامل تصادفی محض چالش هوشیاری و اینکه چرا رمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش ویتامين اسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسفری به آغاز کیهانمنشاء کوانتومی هوشیاری اتومورها و التهاب مغزی عاکلرال هیدرات برای خوابانطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنوآنچه ناشناخته است باید شحباب های کیهانی تو در تواولین مورد پیوند سر در انمغز را از روی امواج بشناسدائما بخوانادب برخورد با دیگرانفضای قلب منبع نبوغ استنخاع ما تا پایین ستون فقرروان سالمبخشیدن دیگران یعنی آرامشاعتماد به خودهوش عاطفی بیشتر در زنانسندرم گیلن باره به دنبال میدان های مغناطیسی قابل توازن مهمتر از فعالیت زیکودک ایرانی که هوش او از علم راهی برای اندیشیدن اترازودونآیا هوش مصنوعی می تواند نحس و ادراک قسمت چهل و دومایمان به رویانقش ویتامین K در ترمیم اسداروی سل سپتارتباط شگفت مغز انسان و فقبل از انفجار بزرگچرا خشونت و تعصبروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش ها برای زانوبه بالاتر از ماده بیندیشهاوکينگ پیش از مرگش رسالسیاهچاله ها، دارای پرتو مانند آب باشتکامل چشمکار با یگانگی و یکپارچگیعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آمآیا بزرگ شدن مغز فقط در دحس و ادراک قسمت بیست و یکایرادهای موجود در خلقت بنقش رژیم غذایی بر رشد و ادر هم تنیدگی کوانتومی و داز نظر علم اعصاب یا نرووسلا اکراه فی الدیننظریه ی تکامل در درمان بیرژیم غذایی ضد التهابیبررسی و اپروچ جدید بر بیمبیماری های مغز و اعصاب و و هر کس تقوای خدا پیشه کنساهچاله ها تبخیر نمیشودمحل درک احساسات روحانیتکثیر سلول در برابر توقف کشف ارتباط جدیدی از ارتبپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردآب زندگی است قسمت اولحس و ادراک- قسمت بیست و پابزار بقا از نخستین هماننمایش تک نفرهدرمان ژنتیکی برای نوآوریاز تکینگی تا مغز از مغز تمن کسی در ناکسی دریافتم همیشه راهی هسترساناها و ابر رساناها و عبعد از کرونابیماری، رساله ای برای سلویرایش DNA جنین انسان، برسختی ها رفتنی استمروری بر تشنج و درمان هایتاثیر ویروس کرونا بر مغز گیرنده باید سازگار با پیجهان های بسیار دیگرآشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانخودت را از اندیشه هایت حفنوآوری ای شگفت انگیز داندرمانهای بیماری پارکینساز تکینگی تا مغز از مغز تزمان شگفت انگیزمنابع انرژی از نفت و گاز هورمون شیرساز یا پرولاکتتقلید از روی طبیعتواکسن کرونا ساخته شده توشلیک فراموشیمسمومیت دانش آموزان بی گپل خواجو اصفهانتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهانی که از یک منبع، تغذیالکتروتاکسی(گرایش و حرکخسته نباشی باباابزار بقای موجود زنده از نیکولا تسلادرگیری مغز در بیماران مباز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی زیرفون داروی ضد ام اسمنبع هوشیاری کجاست قسمت تمدنی قدیمی در شمال خلیج ورزش هوازی ، بهترین تمریشگفت زده و حیران باشمطالعه ای بیان میکند اهدتاثیر داروی ضد تشنج سدیم پیوند سر، یکی از راه حلهاجدا کردن ناخالصی هاامگا سه عامل مهم سلامتمغز ما کوچکتر از نیم نقطهدو بیماری روانی خود بزرگ ابزارهای دفاعی و بقای موفلج نخاعی با الکترودهای چگونه تکامل مغزهای کنونیذهن خود را مشغول هماهنگیباهوش ترین و با کیفیت تریازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان جانسوزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتو افق رویداد جهان هستییاری خدا نزدیک استشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکپروتئین های ساده ی ابتداحقیقت راستین انسان علم بانسان قدیم در شبه جزیره عمغز انسان رو به کوچکتر شددژاوو یا آشناپنداریاحیای بینایی نسبی یک بیمفراموش کارها باهوش تر هسچالش هوشیاری و اینکه چرا رمز جهانبحثی در مورد نقش کلسیم و اصل بازخوردهوش مصنوعی درمانگر کامپیسقوط درون جاذبه ای خاص، چمهندسی ژنتیک در حال تلاش تومورهای نخاعیکمردردطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسوآنچه واقعیت تصور میکنیم حد و مرزها توهم ذهن ماستاولین هیبرید بین انسان و مغز زنان جوانتر از مغز مرداروهای مصرفی در ام اسادراک ما درک ارتعاشی است قفس ذهننخستین تمدن بشریروبات های ریز در درمان بیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلاعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی در زنان بیشتر اسندرم پیریفورمیسمیدان های کوانتومی خلاتوسعه هوش مصنوعی قادر اسکودکان میتوانند ناقل بی علم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزآیا هوش مصنوعی زندگی بشرحس و ادراک قسمت چهل و سوماین پیوند نه با مغز بلکه نقش ژنتیک در درمان اختلاداروی ضد چاقیارتباط شگفت انگیز مغز انقبرستان ها با بوی شجاعتچرا در مغز انسان، فرورفتروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی نرمش های گردنبه جای محکوم کردن دیگران هاوکينگ پیش از مرگش رسالسیاهچاله و تکینگی ابتدایماه رجبتکامل و ارتقای نگاه تا عمکاربرد روباتهای ريزنانوعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانآیا تکامل و تغییرات ژنتیحس و ادراک قسمت بیست و دواکسی توسین و تکامل پیش انقش رژیم غذایی در رشد و ادر هر سوراخی سر نکناز نظر علم اعصاب اراده آزلاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه ی ریسمانرژیم غذایی ضد دردبررسی ژنها در تشخیص بیمابیماری وسواسوفور و فراوانیسایه را اصالت دادن، جز فرمحل درک احساسات روحانی دتأثیر نگاه انسان بر رفتاکشف جمجمه ای درکوه ایرهوسایتهای دیگرجلوتر را دیدنآب زندگی است قسمت دومحس و ادراک- قسمت شصت و چهابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردردرمان پوکی استخواناز تکینگی تا مغز از مغز تمن پر از تلخیمهمیشه عسل با موم بخوریمرشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کروناواقعیت فیزیکی، تابعی از سرنوشتمرکز هوشیاری، روح یا بدن تاثیر ژنها بر اختلالات خگالکانزوماب، دارویی جدیجهان هایی در جهان دیگرآشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانخودروهای هیدروژنینوار مغز مشاهده ی غیر مستدرهای اسرارآمیز و پوشیدهاز تکینگی تا مغز از مغز تزنان باهوش ترمنابع انرژی از نفت و گاز هوش فوق العاده، هر فرد استقلید از طبیعتواکسن ایرانی کرونا تولیدشلیک فراموشیمسمومیت دانش آموزان، قماپلاسمای غالبتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهانی در ذهنالکترودهای کاشتنیخطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقای موجود زنده از نیاز به آموزش مجازی دیجیدرگیری مغزی در سندرم کوواز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی زیرک ترین مردممنبع هوشیاری کجاست قسمت تمرکز و مدیتیشنورزش و میگرنشگفتی های نقشه ی ژنتیکیمعماری، هندسه ی قابل مشاتاثیر درجه حرارت بر مغزپیوندی که فراتر از امکانپیوستگی همه ی اجزای جهانجدایی خطای حسی استامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز مانند تلفن استدو بار در هفته ماهی مصرف ابعاد و نیازهای تکاملیفلج بل، فلجی ترسناک که آنچگونه جمعیت های بزرگ شکل ذهن سالمباور و کیهان شناسیاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان ریشه هایی شناختی اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتو انسانی و انسان، شایستژن همه چیز نیستشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکپروتز چشمحقیقت غیر فیزیکیانسان میوه ی تکاملمغز ایندگان چگونه استدگرگونی های نژادی و تغییاحساس گذر سریعتر زمانفراموشی همیشه هم بد نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا رمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد حقیقت فضا و اصل در هم تنیدگی و جهانی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحسلول های مغزی عامل پارکیمهربانی، شرط موفقیتتومورهای ستون فقراتکمردرد ناشی از تنگی کاناطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سآنچه حس می کنیم، نتیجه ی حریص نباشاولین تصویر در تاریخ از سمغزهای کوچک بی احساسداروهای ام اسادغام میان گونه های مختلقفس را بشکننخستین تصویر از سیاهچالهروبات کیانبدون پیر فلکبقای حقیقی در دور ماندن اهوش عاطفی در زنان بیشتر اسندرم پس از ضربه به سرمیدان بنیادین اطلاعاتتوسعه برخی شغل ها با هوش کودکان خود را مشابه خود تعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکآیا هوش ارثی دریافتی از پحس و ادراک قسمت نهماین اندوه چیستنقش گرمایش آب و هوا در همداروی ضد چاقیارتباط شگفت انگیز مغز انقدم زدن و حرکت دید را تغیچرا ذرات بنیادی معمولاً روشی برای بهبود هوش عاطفبرخی یونها و مولکول های مبه خودت مغرور نشوهدف یکسان و مسیرهای مختلسیاهچاله ی منفرد یا سیاهماپروتیلینتکامل و ریشه ی مشترک خلقتکاربرد روباتهای ريز، در عدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهآیا جنین انسان، هوشمندی حس و ادراک قسمت بیست و سواگر فقط مردم میفهمیدند کنقش زنجبیل در جلوگیری از در والنتاین کتاب بدید هماز نظر علم اعصاب اراده آزلایو دوم دکتر سید سلمان فنظریه تکامل در درمان بیمراه فراری نیستبررسی بیماری التهابی رودبیماری کروتز فیلد جاکوبوقت نهيب هاي غير علمي گذشساخت شبکه عصبی مصنوعی با محدودیت چقدر موثر استتئوری تکامل امروز در درمکشف جدید تلسکوپ جیمز وبجمجمه انسان های اولیهآب زندگی است قسمت سومحساسیت روانی متفاوتابزار بقا از نخستین همانچند جهانیدرمان پوکی استخواناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمجوشی هسته ای، انرژِی برشد مغز فرایندی پیچیده ابعد از کرونا دلخوشی بیهوواقعیت چند سویهسریع دویدن مهم نیستمرکز حافظه کجاستتاثیر کلام در آیات کلام بگام کوچک ولی تاثیرگذارجهان یکپارچهآغاز فصل سرما و دوباره تکابزار بقا از نخستین همانخورشید مصنوعینوار مغز ترجمه رخدادهای دروغ نگو به خصوص به خودتاز تکینگی تا مغز از مغز تزنجیرها را ما باید پاره کمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی می تواند بر احتقویت استخوان در گرو تغذواکسن اسپایکوژنشنا در ابهای گرم جنوب نیامسیر دشوار تکامل و ارتقاپمبرولیزوماب در بیماری چتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان، تصادفی نیستالگو نداشتیمخطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقای موجود زنده از چیز جدید را بپذیردرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی زیست شناسی کل در جزء فراکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تمرکز بر هدفورزش بهترین درمان بیش فعشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکپیام های ناشناخته بر مغز جریان انرژی در سیستم های انفجار و توقف تکاملی نشامغز مادران و کودکان در زمدو برابر شدن خطر مرگ و میابعاد اضافه ی کیهانفلج خوابچگونه جمعیت های بزرگ شکل ذهت را روی چیزهای مفید متباد و موجاساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک بازی زبان شناسی مدرن در سطح سلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتو با همه چیز در پیوندیژن همه چیز نیستشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکپروتز عصبی برای تکلمحقیقت غیر قابل شناختانسان ها می توانند میدان مغز ابزار بقای برتر مادیدانش قدرت استاحساسات کاذبفراموشی و مسیر روحانیچالش دیدگاه های سنتی در برنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد عملکرد لوب فاصل علت و تاثیرهوش مصنوعی ساخته هوش طبیسلول های بنیادیموفقیت هوش مصنوعی در امتتوهم فضای خالیکمردرد و علل آنطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی آنها نمیخواهند دیگران راحرکت چرخشی و دائمی کیهاناولین دارو برای آتاکسی فمغز، فقط گیرندهداروهای تغییر دهنده ی سیادغام دو حیطه علوم مغز و قلب و عقلنخستین روبات های زنده ی جروح در جهانی دیگر استبرنامه و ساختار پیچیده مبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشمندی کیهانسندرم دزدی ساب کلاوینمیدازولام در درمان تشنج توصیه های سازمان بهداشت کودکان را برای راه آماده علایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهآیا هوش سریعی که بدون احسحس و ادراک قسمت چهارماین ایده که ذرات سیاهچالنقش پیش زمینه ها و اراده داروی ضد تشنج با قابليت تارتباط غیرکلامی بین انساقدرت مردمچراروياها را به یاد نمی آروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اثرات مضر ویتامین دبه دنبال رستگاری باشهدف یکسان، در مسیرهای متسیاهچاله ی تولید کنندهماجرای جهل مقدستکامل ابزار هوش ، راه پر کتاب گران و پرهزینه شد ولعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهآیا جهان ذهن و افکار ما محس و ادراک قسمت بیستماگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش زبان در سلطه و قدرت ادر یک فراکتال هر نقطه مرکاز واقعیت امروز تا حقیقتلبخند بزن شاید صبح فردا زنظریه تکامل در درمان بیمراه های جدید برای قضاوت ربررسی سیستم تعادلی بدن ابیماری گیلن باره و بیماروقتی فهمیدی خطا کردی برگساخت شبکه عصبی با الفبای محدودیت های حافظه و حافظتئوری تکامل در پیشگیری و کشتن عقیده ممکن نیستجنبه های موجی واقعیتآب، زندگی است(قسمت پنجم)خفاش با شیوع همه گیری جدیابزار بقا از نخستین همانچند جهانیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همراه سختی، اسانی هسترشد مغز علت تمایل انسان ببعد از کرونا دلخوشی بیهوواقعیت چیستسریعترین کامپیوتر موجودمرکز حافظه کجاستتاثیر کپسول نوروهرب بر نگامی در درمان بیماریهای جهان یکپارچهآغاز مبهم آفرینشابزار بقا از نخستین همانخوش قلبی و مهربانینوار مغز در فراموشی هادریای خدااز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی هوشمند در خارج از زمنابع بی نهایت انرژی در دهوش مصنوعی و کشف زبان هایتقویت حافظه یا هوش مصنوعواکسن اسپایکوژن ضد کروناشناخت و معرفت، و نقش آن دمسئول صیانت از عقیده کیسپنج اکتشاف شگفت آور در موجهش های ژنتیکی مفید در ساالگو و عادت را بشکن و در اخطای ادراک کارماابزار بقای موجود زنده از چیزی منتظر شناخته شدندرگیری اعصاب به علت میتوبیهوش کردن در جراحی و بیماز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی زیست شناسی باور حقیقت یا منبع هوشیاری کجاست قسمت تمساح حد واسط میان مغز کوورزش در کمر دردوزن حقیقی معرفت و شناختشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکپیدایش زبانجریان انرژی در سیستم های انقراض را انتخاب نکنیدمغز چون ابزار هوش است دلیدو برابر شدن خطر مرگ و میابعاد بالاترفلج خواب چیستچگونه حافظه را قویتر کنیذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباد غرور و سر پر از نخوت واستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان شناسی نوین نیازمند منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتو با باورهایت کنترل میشژن هوش و ساختارهای حیاتی شربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسمپرورش مغز مینیاتوری انساحقایق ممکن و غیر ممکنانسان یک کتابخانه استمغز ابزار برتر بقادانش محدود به ابعاد چهاراخلاق و علوم اعصابفرایند پیچیده ی خونرسانیچاالش ها در تعیین منبع هورنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش احساسیسلول های بنیادی منابع و امولتیپل اسکلروز در زنان توهم فضای خالی یا توهم فضکمردرد با پوشیدن کفش مناطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سآنان که در قله اند هرگز خحس متفاوتاولین دروغمغزتان را در جوانی سیم کشداروهای ضد بیماری ام اس وارتقا و تکامل سنت آفرینش قلب دروازه ی ارتباطنرمش های مفید برای درد زاروح رهاییبرنامه ی مسلط ژنها در اختبلوغ چیستهوشیاری و وجودسندرم سردرد به دلیل افت فمکان زمان یا حافظه زمانتوصیه های غیر دارویی در سکوری گذرای ناشی از موبایعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسراآیا هشیاری کوانتومی وجودحس و ادراک قسمت نوزدهماینکه به خاطرخودت زندگی نقش آتش در رسیدن انسان بهداروی ضد تشنج با قابليت تارتروز یا خوردگی و التهاقدرت کنترل خودچراروياها را به یاد نمی آروشی جدید در درمان نابینبرخی اختلالات عصبی مثانهبه زودی شبکه مغزی به جای هدف از تکامل مغزسیاره ی ابلهانماجرای عجیب گالیلهتکامل تکنولوژیکتاب زیست شناسی باورعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدآیا جهش های ژنتیکی، ویروحس و ادراک قسمت دهماگر نیروی مغناطیس نباشد نقش زبان در سلطه و قدرت ادر کمتر از چند ماه سوش جداز کجا آمده ام و به کجا میلحظات خوش با کودکاننظریه تکامل در درمان بیمراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانبیماری آلزایمر، استیل کووقتی پر از گل شدی خودت را ساختن آیندهمخچه فراتر از حفظ تعادلتئوری جدید، ویران کردن گگل خاردار، زیباستجنسیت و تفاوت های بیناییآتش منبع انرژیخلا، حقیقی نیستابزار بقا از نخستین همانچند جهانی و علمدرمان تومورهای مغزی با ااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی نوعی سردرد میگرنیرشد در سختی استتفکر قبل از کارواقعیت چیستسرگیجه از شایعترین اختلامرکز خنده در کجای مغز استتاثیر کپسول نوروهرب بر تگامی در درمان بیماریهای جهان کنونی و مغز بزرگتریإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَابزار بقا از نخستین همانخوشبختی دور از رنج های منوار مغز در تشخیص بیماری درک فرد دیگر و رفتارهای ااز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی بی دودمنابع جدید انرژیهوش مصنوعی یا حماقت طبیعتقویت سیستم ایمنیواکسن دیگر کرونا ساخته ششناخت حقیقت یا آرزوهای گمسئولیت جدیدپول و شادیجهش های ژنتیکی غیر تصادفالگوی بنیادین و هوشیاریخطای حسابزار بقای موجود زنده از چیزی خارج از مغزهای ما نیدرختان اشعار زمینبیهوشی در بیماران دچار ااز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی زیست، مرز افق رویداد هستمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تنفس هوازی و میتوکندریتنفس هوازی و میتوکندریوزوز گوششاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکپیر شدن حتمی نیستجریان انرژی در سیستم های انواع سکته های مغزیمغز چگونه صداها را فیلتر دو سوی واقعیتاتفاق و تصادففلج دوطرفه عصب 6 چشمنگاه محدود و تک جانبه، مشذره ی معین یا ابری از الکبار بزرگ ایستادن بر دو پااستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کمزبان، نشان دهنده ی سخنگو منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتو باید نیکان را به دست بژن یا نقشه توسعه مغز و نقشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزپرتوهای صادر شده از سیاهحل مشکلانسان باشمغز از بسیاری حقایق می گردانش بی نهایتاخلاق پایه تکامل و فرهنگفرایند تکامل و دشواری هاناتوانی از درمان برخی ویرهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهاصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش احساسیسلول های بدن تو پیر نیستنمواد کوانتومی جدید، ممکنتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)کنفرانس تشنج هتل کوثر اصظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارآنزیم تولید انرژی در سلوحس چشایی و بویاییاولین سلول مصنوعیمغزتان را در جوانی سیمکشداروی فامپیریدین یا نورلارتقا یا بازگشت به قبل ازقلب روباتیکنرمش های مفید در سرگیجهروزه داری متناوب، مغز را برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱بلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوشیاری و افسردگیسوپاپ ها یا ترانزیستورهامکانیک کوانتومی بی معنی توصیه هایی در مصرف ماهیکی غایب شدی تا نیازمند دلعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هاآیا واکنش های یاد گرفته وحس و ادراک قسمت هفتماینکه خانواده ات سالم بانقش انتخاب از طرف محیط، نداروی ضد تشنج توپیراماتارزش حقیقی زبان قسمت اولقدرت انسان در نگاه به ابعنزاع بین جهل و علم رو به پروشی جدید در درمان سکته مبرخی اصول سلامت کمربه زیر پای خود نگاه نکن بهدف از خلقت رسیدن به ابزاسیاره ابلهانماده ی تاریکتکامل جریان همیشگی خلقتکتاب طبیعت در قالب هندسهعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجحس و ادراک قسمت دوازدهماگر نعمت فراموشی نبود بسنقش سجده بر عملکرد مغزدر آرزوهایت مداومت داشتهاز کسی که یک کتاب خوانده لرزش ناشی از اسیب به عصبهفت چیز که عملکرد مغز تو راه پیروزی در زندگی چیستبزرگ فکر کنبیماری الزایمروقتی تو از یاد گرفتن باز ساختار فراکتال وجود و ذهمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتا 20 سال آینده مغز شما به گل زندگیجنسیت و تفاوت های بیناییآثار باستانی تمدن های قدخلا، خالی نیستابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتدرمان تشنجاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایز گهواره تا گورتفکر خلا ق در برابر توهم واقعیت های متفاوتسرگردانیمرگ چیستتاثیر کپسول نوروهرب بر سگاهی لازم است برای فهم و جهان کاملی در اطراف ما پرافت فشار خون ناگهانی در وابزار بقا از نخستین همانخانه ی تاریکنوار مغزی روشی مهم در تشخدرک نیازمند شناخت خویش ااز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی در جمع مواردی را برمناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتلقین اطلاعات و حافظهواکسن دیگری ضد کرونا از دشناخت درون، شناخت بیرون؛مسئولیت در برابر محیط زیتاثیر گیاه خواری بر رشد وپول و عقیدهجهش تمدنی عجیب و شگفت انسالگوبرداری از طبیعتخطر آلودگی هواابزار بقای موجود زنده از چیزی شبیه نور تو نیستدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیاز تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی زاوسکا درمان گوشرمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتنفس بدون اکسیژنیک پیام منفرد نورون مغزی شاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشینیان انسان از هفت میجستجوی متن و تصویر به صورانگشت ماشه ایمغز ناتوان از توجیه پیدادولت یا گروهکاتوبان اطلاعات و پلِ بینفناوری هوش مصنوعی نحوه خنگاه انسان محدود به ادراذرات کوانتومی زیر اتمی قبار سنین ابزار هوشمندی ااستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمزبان، وسیله شناسایی محیطمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتو تغییر و تحولیژن ضد آلزایمرششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر پرسش و چستجو همیشه باقی احلقه های اسرارآمیزانسان جدید از چه زمانی پامغز به تنهایی برای فرهنگ دانشمندان موفق به بازگرداختلال خواب فرد را مستعد فرایند حذف برخی اجزای مغناتوانی در شناسایی چهره روی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهاصول انجام برخی نرمش ها دهوش در طبیعتسلول عصبی شاهکار انطباق موجود بی مغزی که می تواندتوهم چیستکنگره بین المللی سردرد دظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزآینه در اینهحس و ادراک (قسمت اول )اوکرلیزوماب داروی جدید شمغط یک گیرنده استداروی لیراگلوتیدارتوکين تراپی روشی جديد قلب را نشکننرمشهای مهم برای تقویت عروزه داری و بیمار ی ام اس برین نت به جای اینترنتبنی عباس، ننگی بر تاریخهوشیاری کوانتومیسوپاپ ها یا ترانزیستورهامکانیزمهای دفاعی در برابتوضیحی ساده در مورد هوش مکیهان خود را طراحی میکندعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع مآیا یک، وجود داردحس و ادراک قسمت هفدهماینترنت بدون فیلتر ماهوانقش اتصالات بین سلولهای دارویی خلط آورارزش حقیقی زبان قسمت دومقدرت ذهننزاع بین علم و نادانی رو ريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری ها که در آن ببه سخن توجه کن نه گویندههر چیز با هر چیز دیگر در تسیاره ابلهانماده ی خالیتکامل داروینی هنوز در حاکتاب، سفری به تاریخعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنآیا خداباوری محصول تکاملحس و ادراک قسمت سوماگر نعمت فراموشی نبود بسنقش غذاها و موجودات دريادر آسمان هدیه های نادیدناز آغاز خلقت تا نگاه انسالرزش عضله یا فاسیکولاسیوهفت سین یادگاری از میراث راه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن مغز محدود به دوربیماری ای شبیه آلزایمر و ویتنام نوعی کرونا ویروس ساختار شبکه های مغزی ثابمخچه ابزاري که وظیفه آن فتا بحر یفعل ما یشاگلوله ی ساچمه ایجهل مقدسآرامش و دانشخلاصه ای از مطالب همایش مابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که مانندرمان جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانزمین در برابر عظمت کیهانتفاوت مغز انسان و میمون هواقعیت و مجازسربازان ما محققا غلبه می مرگ و میر پنهانتاثیر کپسول نوروهرب بر سگاهی مغز بزرگ چالش استجهان پیوستهافت هوشیاری به دنبال کاهابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضلهدرک و احساساز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی در سیاهچالهمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی گوگل به کمک تشتلاش ها برای کشف منابع جدواکسن سرطانشناسایی تاریخچه ی تکاملیمستند جهان متصلتاثیر گیاه خواری بر رشد وپوست ساعتی مستقل از مغز دجهشهای مفید و ذکاوتی که دالتهاب شریان تمپورالخطرات هوش مصنوعیابزار بقای موجود زنده از نکاتی در مورد تشنجدردهای سال گذشته فراموش بیوگرافیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان مشترک ژنتیکی موجودامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان چهار حرفی حیات زمینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتنها مانع در زندگی موارد یک پیشنهاد خوب برای آسان شاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشرفت های جدید علوم اعصجستجوی هوشیاری در مغز ماانگشت نگاری مغز نشان میدمغز و اخلاقدوچرخه سواری ورزشی سبک و اتوسوکسیمایدفیلمی بسیار جالب از تغیینگاه از بیرون مجموعهذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحماستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسفر فقط مادی نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتو جهانی هستی که خودش را ژنها نقشه ایجاد ابزار هوصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر پرسشگری نامحدودحمله ویروس کرونا به مغزانسان خطرناکترین موجودمغز بیش از آنچه تصور میشودانشمندان نورون مصنوعی ساختلال در شناسایی حروف و فراتر از دیوارهای باورنادیدنی ها واقعی هستندرویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت 11سلولهای ایمنی القا کنندهموجودات مقهور ژنها هستندتوهم وجودکنگره بین المللی سردرد دعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایمآیندهحس و ادراک (قسمت دوم )ايندگان چگونه خواهند دیدنقش قهوه در سلامتیداروی تشنجی دربارداریارتباط میکروب روده و پارقیچی ژنتیکیچرا ماشین باید نتایج را پروزه داری سلول های بنیادبرای یک زندگی معمولیبه قفس های سیاهت ننازهوش، ژنتیکی است یا محیطیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاما انسانها چه اندازه نزدتیوتیکسن داروی ضد جنونکیهانِ هوشیارِ در حال یاعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج آیا کیهان می تواند یک شبیحس و ادراک قسمت هجدهمایندرالنقش تیروئید در تکامل مغزداستانها و مفاهیمی اشتباارزش حقیقی زبان قسمت سومقدرت عشقنزاع بین علم و جهل رو به پریه زغالیبرخی بیماری های خاص که بدبوزون هیگز چیستهر جا که جات میشه، جات نیسیر آفرینش از روح تا مغز ماده ای ضد التهابیتکامل داروینی هنوز در حاکتابخانهغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زآیا دلفین ها می تواند از حس و ادراک قسمت سی و هشتماگر با مطالعه فیزیک کواننقش غذاها و موجودات دريادر آستانه ی موج پنجم کوویاز انفجار بزرگ تا انفجار لزوم سازگاری قانون مجازاهم نوع خواری در میان پیشیراه بی شکستبزرگ شدن تقریبا ناگهانی بیماری ای شبیه ام اس مولتویتامین E برای فعالیت صحسادیسم یا لذت از آزار دادمخچه تاثیر گذار بر حافظهتاول کف پا و حقیقتگلوئونجهان فراکتالآرامش و سکونخلاصه ای از درمان های جدیابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامدرمان جدید میگرن با انتی از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینزمین زیر خلیج فارس تمدنی تفاوت ها و تمایزها کلید بواقعیت و انعکاسسردرد میگرنمرگ و میر بسیار بالای ناشتاثیر کتامین در درمان پاگذر زمان کاملا وابسته به جهان پیوستهافتخار انسانابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضلهدرک کنیم ما همه یکی هستیماز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی زمینی امروز بیش از منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی الفاگوتلاش هایی در بیماران قطع واکسن سرطانشناسایی سلول های ایمنی امشکل از کجاستتاثیر گیاهخواری بر رشد و پوشاندن خود از نورجهشهای مفید و ذکاوتی که دامواجی که به وسیله ی ماشیمعنی روزهدفاع از پیامبرابزار بقای موجود زنده از چگونه مولکول های دی ان ایدردی که سالهاست درمان نشبیان ژن های اسکیزوفرنی داز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان نیاز تکاملی استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتنها در برابر جهانیک آلل ژنتیکی که از نئاندشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشرفت در عقل است یا ظواهحفره در مغزانتقال ماده و انرژیمغز و اخلاقدورترین نقطه ی قابل مشاهاتصال مغز و کامپیوترفیزیک مولکولها و ذرات در نگاه از دور و نگاه از نزدذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خدااستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسفر نامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتو دی ان ای خاص ميتوکندريژنها ، مغز و ارادهصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر آلودگی هوا چالش قرن جدیدحمایت از طبیعتانسان عامل توقف رشد مغزمغز برای فراموشی بیشتر کدانشمندان یک فرضیه رادیکاختلال در شناسایی حروف و فرد موفقنادانی در قرن بیست و یکم،رویا و کابوسبحثی درباره هوش و تفاوتهاصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت نهمسلولهای بنیادی مصنوعی درموسیقی نوتوهم وجودکنترل همجوشی هسته ای با هعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتآینده ی انسان در فراتر ازحس و ادراک قسمت 67ايا اراده آزاد توهم است ینقش مهاجرت در توسعه نسل اداروی جدید ALSارتباط ماده و انرژیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچرا مغز انسان سه هزار سالروزهای بد باقی نمیماندبرای پیش بینی آینده مغز دبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ چیز همیشگی نیستسوخت هیدروژنی پاکما انسانها چه اندازه نزدتیک و اختلال حرکتیکیست هیداتید مغزعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستآیا گذشته، امروز وآینده حس و ادراک قسمت هشتمایا کوچک شدن مغزانسان النقش حفاظتی مولکول جدید ددخالت در ساختار ژنهاارزش خود را چگونه میشناسقضاوت ممنوعنسبیت عام از زبان دکتر برریواستیگمینبرخی توجهات در ببمار پاربوزون هیگز جهان را از متلهر حرکت خمیده می شود و هر سیستم تعادلی بدنماده، چیزی نیستتکامل داروینی هنوز در حاکجای مغز مسئول پردازش تجغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیآیا دلفین ها میتوانند باحس و ادراک قسمت سی و ششماگر تلاش انسان امروز برانقش غذاها و موجودات دريادر درمان بیماری مولتیپل از بحث های کنونی در ویروسلزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز موج استرابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین خطایی که مردم مبیماری اسپینال ماسکولار ویتامین E در چه مواد غذایسازگاری با محیط بین اجزامدل همه جانبه نگر ژنرالیتابوهای ذهنیگمان میکنی جرمی کوچکی در جهان قابل مشاهده بخش کوچآرامش(سکوت) stillness و تکاپوخم شدن فضا-زمانابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیدرمان جدید کنترل مولتیپلاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکزمان چیستتفاوت ها را به رسمیت بشناواقعیت خلا و وجود و درک مسردرد میگرن در کودکانمرگ انتقال است یا نابود شتاثیر گیاه خواری بر رشد وگذشته را دفن کنجهان پر از چیزهای اسرار آافراد آغاز حرکت خودشان رخانواده پایدارابزار بقا از نخستین هماننوبت کودکاندرک احساسات و تفکرات دیگاز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی زودگذرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تلاشی برای درمان قطع نخاواکسن ضد اعتیادشواهدی از نوع جدیدی از حامشکلات نخاعیتاثیر انتخاب از طرف محیط پیموزایدجوانان وطنامیوتروفیک لترال اسکلرومعادله ها فقط بخش خسته کندفاع در برابر تغییر ساختابزار بقای موجود زنده از چگونه میتوان با قانون جندرس گرفتن از شکست هابیان حقیقتدست کردن در گوشبیست تمرین ساده برای جلواز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و کلمه حتی برای کسانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتنهایی رمز نوآوری استیک جهش ممکن است ذهن انسانشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکپیشرفت ذهن در خلاقیت استحق انتخاباندوه در دنیا استمغز و سیر تکامل ان دلیلی ديدن با چشم بسته در خواب اثر مضر مصرف طولانی مدت رفیزیک و هوشیارینگاه از درون مجموعه با نگرفتار مانند بردهبازگشت به ریشه های تکاملاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسفر به مریخ در 39 روزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتو در میانه ی جهان نیستی ژنهای مشترک بین انسان و وضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر آلودگی هوا و ویروس کروناحوادث روزگار از جمله ویرانسانیت در هم تنیده و متصمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟دانشمندان ژنی از مغز انساختلالات مخچهفرد یا اندیشهنازوکلسینرویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساسات متفااضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت هفتمسلام تا روشناییموسیقی هنر مایع استتوهم بی خداییکنترل جاذبهعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینآینده ی علم و فیزیک در60 ثحس و ادراک قسمت 74ايا اراده آزاد توهم است ینقش میدان مغناطیسی زمین داروی جدید s3 در درمان ام ارتباط متقابل با همه ی حیقانون مندی نقشه ژنتیکی مچرا مغزهای ما ارتقا یافت روزهای سختبرای اولین بار دانشمندانبه نقاش بنگرهیچ وقت خودت را محدود به سودمندی موجودات ابزی بر ما اکنون میدانیم فضا خالتیروفیبان موثر در سکته ی کیست کلوئید بطن سومعوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قاآیا پیدایش مغز از روی تصاحس و ادراک قسمت پنجمایا این جمله درست است کسینقش حیاتی تلومر دی ان آ ددر مانهای کمر درداز فرد ایستا و متعصب بگذرقطار پیشرفتنسبت ها در کیهانریاضیات یک حس جدید استبرخی توصیه ها برای واکسیبی نهایت در میان مرزهاهرچیز با یک تاب تبدیل به سیستم دفاعی بدن علیه مغز ماده، چیزی بیش از یک خلا تکامل داروینی هنوز در حاکرونا چه بر سر مغز می آورغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پآیا دست مصنوعی به زودی قاحس و ادراک قسمت سیزدهماگر خواهان پیروزی هستینقش غذاها در کاهش دردهای در سال حدود 7 میلیون نفر از تلسکوپ گالیله تا تلسکلزوم عدم وابستگی به گوگل همه چیز در زمان مناسبرادیوی مغز و تنظیم فرکانبزرگترین درد از درون است بیماری اضطراب عمومیویتامین کاستم با شعار قانون بدترین مدل هولوگرافیک ژنرالیزهتاثیر فکر بر سلامتگنجینه ای به نام ویتامین جهان موازی و حجاب هاآزمون تجربی، راهی برای رخونریزی مغز در سندرم کووابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایدرمان جدید ای ال اس، توفراز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استتفاوت های بین زن و مرد فقوالزارتان داروی ضد فشار سردرد و علتهای آنمرگ تصادفیتاثیر گیاه خواری بر رشد وگربه شرودینگر و تاثیر مشجهان پر از چیزهای جادویی افراد بی دلیل دوستدار تو خار و گلابزار بقا از نخستین هماننور دروندرک تصویر و زبان های مخلتاز تکینگی تا مغز از مغز تزندگی سلول در بدن، جدای امنبع هوشیاری کجاست قسمت تلاشی تازه برای گشودن معواکسن علیه سرطانشواهدی از دنیسوان(شبه نئمشکلات بین دو همسر و برخیتاثیر احتمالی عصاره تغلیپیموزایدجوانان وطنامید نیکو داشته باش تا آنمعجزه های هر روزهدقیق ترین تصاویر از مغز اابزار بقای موجود زنده از چگونه مغز پیش انسان یا همچگونه هموساپينس بر زمین دست آسمانبیش از نیمی از موارد انتقاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و بیان نتیجه ساختمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتنبیه چقدر موثر استیک رژیم غذایی جدید، می توشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکپیشرفتی مستقل از ابزار هحقیقت قربانی نزاع بین بی اندوه دردی را دوا نمیکندمغز کوانتومیدی متیل فومارات(زادیوا)(اثرات فشار روحی شدیدفیزیکدانان ماشینی برای تنگاه حقیقی نگاه به درون ارفتار وابسته به شکلبازخورد یا فیدبکاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسفر تجهیزات ناسا به مریخ منبع هوشیاری در کجاست؟ قتوقف؛ شکستژنهای هوش ، کدامندضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیآلودگی هوا و پارکینسونحکمت الهی در پس همه چیزانسانیت در برابر دیگرانمغز بزرگ چالش است یا منفعدانشمندان پاسخ کوانتومی اختلالات حرکتی در انسانفرد حساس از نظر عاطفی و بنباید صبر کرد آتش را بعد رویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی درباره احساساتی غیراطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت پنجمسلاح و راهزنیمیهمانهای ناخوانده عامل توهم تنهاییکندر در بیماریهای التهابعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیآیا فراموشی حتمی استحس و ادراک قسمت 75ای نعمت من در زندگیمنقش محیط زندگی و مهاجرت دداروی جدید میاستنی گراویارتباط چاقی و کاهش قدرت بقانون گذاری و تکاملچرا ویروس کرونای دلتا واروش مقابله مغز با محدودیبرای تمدن سازی، باید در ببه نقاش بنگرهیچ کاری نکردن به معنی چیسی و سه پل اصفهانما از اینجا نخواهیم رفتتکنولوژی جدید که سلول هاکاهش مرگ و میر ناشی از ابعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون آیا آگاهی پس از مرگ از بیحس و ادراک قسمت پنجاهایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش خرچنگ های نعل اسبی دردر محل کار ارزش خودت را باز مخالفت بشنولمس کوانتومینسبت طلایی، نشانه ای به سریسدیپلام تنها داروی تایبرخی درمان های Spinal Muscular Atبی ذهن و بی روحهز ذره، یک دنیاستسکوت و نیستیماست مالیتکامل زبانکریستال هاغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزآیا رژیم غذایی گیاهی سلاحس و ادراک قسمت ششماپی ژنتیکنقشه مغزی هر فرد منحصر بهدرمان های اسرار آمیز در آاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمقاومت به عوارض فشار خون همه چیز در زمان کنونی استراز تغییربسیاری از مجرمان، خودشانبیماری بیش فعالیویتامین کا و استخوانستم، بی پاسخ نیستمدل هولوگرافیک تعمیم یافتاثیر مشاهده بر واقعیت بگویید نوزده و ایمنی ساکتجهان ما میتواند به اندازآزمون ذهنی گربه ی شرودینخواندن ، یکی از شستشو دهنابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قدرمان جدید سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه، نمایشی از حقیقتتفاوت های تکاملی در مغز وواکنش های ناخودآگاه و تقسردرد تنشنمرگی وجود نداردتاثیر گیاه خواری بر رشد وگزیده ای از وبینار یا کنفجهان دارای برنامهافزایش قدرت ادراکات و حسخارق العاده و استثنایی بابزار بقا از نخستین هماننورون هاي مصنوعی می تواندرک حقیقت نردبان و مسیری از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بزندگی، مدیریت انرژیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تلاشی جدید در درمان ام اسواکسنی با تاثیر دوگانه اشیشه ی بازالتی و سیلیکونمشکلات روانپزشکی پس از ستاثیر ترکیبات استاتین (سپیچیدگی های مغزمگسجواب دانشمند سوال کننده امید نجاتمعجزه ی چشمدل به دریا بزنابزار بقای موجود زنده از چگونه هوشیاری خود را توسدستورالعمل مرکز کنترل بیبیشتر کمردردها نیازی به از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان و بیان، در سایه پیشرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتهدیدهای هوش مصنوعییکی از علل محدودیت مغز امشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکپاسخ گیاهان در زمان خوردحقیقت آنطور نیست که به نظاندوهگین نباش اگر درب یا مغز آیندگان چگونه است ؟دین اجباریاثرات مفید قهوهفاجعه ی جهل مقدسنگاه دوبارهرفتار اجتماعی انسان، حاصبازسازي مغز و نخاع چالشی استیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی از عروسک تا کمسفر دشوار اکتشافمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتولید مثل اولین ربات های ژنهای حاکم بر انسان و انسضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبآلزایمرحافظه میتواند بزرگترین دانسان، گونه ای پر از تضادمغز بزرگ چالشهای پیش رودانشمندان اولین سلول مصناختلالات صحبت کردن در انفردا را نمیدانیمنبرو و انرژی مداومرویا تخیل یا واقعیتبخش فراموش شده ی حافظهاطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت اولسلسله مباحث هوش مصنوعیمیوتونیک دیستروفیتوهم جدایی و توهم علمکوچ از محیط نامناسبعلم و روحتری فلوپرازینآیا ممکن است موش کور بی محس و ادراک قسمت 78ای همه ی وجود مننقش نگاه از پایین یا نگاهداروی جدید برای میاستنی ارتباط هوش ساختار مغز و ژقانون جنگلچرا پس از بیدار شدن از خوروش های صرفه جویی در ایجابرای خودآگاه بودن تو بایبه نادیدنی ایمان بیاورهیچ کس مانند تو نگاه نمیکسیلی محکم محیط زیست بر انما اشیا را آنطور که هستندتکنولوژی جدید که سلول هاکاهش التهاب ناشی از بیماعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانآیا امکان بازسازی اندامهحس و ادراک قسمت پنجاه و یایا بیماری ام اس (مولتیپنقش داروهاي مختلف معروف در چه مرحله ای از خواب ، راز نخستین همانند سازها تلوب فرونتال یا پیشانی مغنشانه های گذشته در کیهان ریشه های مشترک حیاتبرخی روش های تربیتی کودکبی شرمیهزینه ای که برای اندیشیدسکوت، پر از صداماست مالی با هوش انسانیتکامل زبانکریستال زمان(قسمت اولغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به آیا رژیم غذایی گیاهی سلاحس و ادراک قسمت شصت و هشتابتدا سخت ترین استنقشه های مغزی جدید با جزیدرمان های بیماری آلزایمراز تکنیکی تا مغز از مغز تمقابله ی منطقی با اعتراضهمه چیز، ثبت می شودراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیبیماری تی تی پیویتامین کا در سبزیجاتستون فقرات انسان دو پا جلمدل های ریز مغز مینی برینتاثیر نگاه ناظر هوشیار بگوشه بیماری اتوزومال رسسجهان مادی، تجلی فضا در ذهآزمون ذهنی گربه شرودینگرخواب سالم عامل سلامتیابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عدرمان دارویی سرطان رحم باز تکینگی تا مغز از مغز تزمان و مکان، ابعاد کیهان منابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیتفاوت های زبانی سرمنشا تواکنش به حس جدیدسردرد سکه ایمراحل ارتقای پله پله کیهتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان در حال نوسان و چرخشافزایش مرگ و میر سندرم کوخبر مهم تلسکوپ هابلابزار بقا از نخستین هماننورون های ردیاب حافظهدرک دیگراناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بزونیسومایدمنبع هوشیاری کجاست قسمت تمایل زیاد به خوردن بستنواسطه ها د رمسیر ایجاد مغشکل های متفاوت پروتئین همشکلات روانپزشکی در عقب تاثیر تغذیه بر سلامت رواپیچیدگی های مغزی در درک زجوسازی مدرنامید جدید بر آسیب نخاعیمعجزه ی علمدلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقای موجود زنده از