دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

هوش مصنوعی از عروسک بازی تا کمک در تولیدات تا زیان های آن بر انسان قسمت چهاردهم

هوش مصنوعی از عروسک های بازی تا کمک به انسان در تولیدات تا زیان های آن بر جسم و روح انسان- قسمت چهاردهم

روبات ها ممکن است به زودی بتواند زاد و ولد کنند!
همه اینها ممکن است بر لبه ی داستان علم، به نظر برسد ولی نکته ی حساسی وجود دارد:

روبات ها به طور واضح نقشی را در آینده ی ما بازی خواهند کرد؛ چه در عرصه ی تکامل حمایت های بهداشتی یا انجام کارهایی که برای انسان ها بسیار دشواراست

این، ممکن است دیدگاه ما را نسبت به تکامل، تغییر دهد. طبیعت پر است از موارد زیاد زیستی که با محیط اطراف خود هماهنگ می شود. تکنولوژی فقط ممکن است این فرایند را تندتر کند. از ته اقیانوس ها تا بالای آسمان ها، انتخاب طبیعی، سیاره ی ما را با آرایشی متنوع و وسیع از شکل های حیات، پر کرده است و تقریبا هشت میلیون گونه به شکل های مختلف با محیط اطراف خود سازگار میشوند.

صد سال پس از آنکه کارل چاپکاصطلاح روبات را به کار برد، توانایی های بسیاری از گونه های زنده، هنوز فراتر از مهندسی انسانی است. مهندسی ساخته شده به دست انسان، به شکل متقاعد کننده ای روش هایی را برای تولید روبات ها به کار میگیرد تا روبات ها هوشی در سطح انسان نشان دهند، در شرایط چالش زا به طور یک پارچه حرکت و عمل کنند و بتوانند به شکل قدرتمندی خود را بازسازی و تولید کنند.
همانطور که Large Hadron Collider (LHC) برای ما وسیله ای را فراهم میکند تا پیچیدگی های فیزیک ذرات را مطالعه کنیم شاید سیستم زاد وولد روبات ها یک وسیله ی جدید برای مطالعه ی سوالات پایه ای درباره ی خود زندگی، فراهم کند.

ولی آیا روبات ها واقعا می توانند زاد و ولد کنند؟
زاد و ولد، بی تردید ستون زندگی است که در همه ی ارگانیسم های زنده وجود دارد. گروهی از دانشمندان از انگلستان و هلند یک تکنولوژی اتوماتیک تولید کرده اند که میتواند به روبات های فیزیکی امکان چندین بارداری را بدهد تا کد ژنتیکی مصنوعی خود را در طول زمان، به گونه ای تکامل دهند و بهتر با محیط خود سازگار شوند.

این در حقیقت، تکامل مصنوعی است. روبات های کودک با ترکیب دی ان ای دیجیتال، از والدین روباتی در یک کامپیوتر، متولد میشوند. طرح جدید در ابتدا به یک پرینتر سه بعدی فرستاده میشود و بدنه روبات را بازسازی میکند؛ سپس یک بازوی روباتیک با مغزی متصل میشود که با کنترل نرم افزاری به ارث رسیده از والدین، لود می شود و این، همراه با اجزای دیگر مانند گیرنده ها، چرخ دنده ها و مفاصلی است که به وسیله ی فرایندهای تکاملی، انتخاب میشود.

زاد و ولد دیجیتال هر روبات جدید، همچنین با شبیه سازی کامپیوتری ایجاد میشود. این میتواند تکامل باستانی را توانمند کند: نسل های جدید میتواند از اتحاد و یکپارچه کردن موفقترین خصوصیات از یک مادر حقیقی و پدر فیزیکی ایجاد شود و این، سودمندی تکامل شبیه سازی شده ی سریع را- که میتواند غیر واقعی باشد- با ارزیابی دقیق تر روبات ها در یک محیط فیزیکی واقعی، مرتبط میکند.

(طراحی روبات قدرتمند و سازگار با شرایط مختلف و جالب اینکه این انتخاب مصنوعی، میتواند بهترین انتخاب از میان میلیون ها انتخاب ممکن، باشد. این در حالی است که انتخاب طبیعی، کد ژنتیکی خاصی را- که سازگارتر با شرایط محیطی است- بر می گزیند. این گزینش طبیعی، ممکن است به دلیل شرایط محیطی نامناسب، تا هزاران یا حتی میلیون ها سال، اصلا امکان جلوه گری پیدا نکند بلکه فقط در ساختار ژنها باقی بماند مانند ژن ابزار هوشمندی برتر که تا میلیون ها سال امکان تظاهر و جلوه گری پیدا نکرد. این در حالی است که محصول انتخاب دیجیتال، بسیار سریع تر ساخته میشود.)

وقتی این تکنولوژی بدون وجود انسان در حلقه، بتواند کار کند همچنین اجازه ی همکاری با انسان تولید کننده را میدهد دقیقا مانند انسان هایی که از آغاز ایجاد کشاورزی، محصولاتی را تولید کرده اند. تولید کننده روباتی میتواند بر انتخاب روبات هایی با خصوصیات ویژه، تاثیر بگذارد.

میتوان یک زمین کشاورزی تولید کننده را تصور کرد که روبات هایی را تولید میکند و این روبات ها با شرایط خاص و نیازهای مصرف کننده، سازگار شده است. آنها ممکن است برای شرایطی مانند طول عمر باطری یا رد پای کربن، تولید شوند؛ همانطور که ما گیاهان را برای مقاومت در برابر خشکسالی یا مزه، تولید می کنیم.

چنین مزارع مصنوعی باید تحت کنترل های دقیق و ملاحظات قانونی باشد زیرا تولید محصولاتی- که از نظر ژنتیکی تغییر داده شده اند- میتواند سبب میشود مثلا یک تسهیلات عمومی در تماس با لوله ی آزمایش ما خاموش شود یا دسترسی مواد خام را محدود کند. به علاوه مهم است این احتمال در نظر گرفته شود که تکامل، منجر به تولید روبات هایی با رفتارهای خطرناک یا زیانبار شود و لازم است اقدامات پیشگیری لازم در برابر آنها انجام شود.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [25.06.21 10:01]
عقیده ی تکامل دیجیتال در نرم افزار، شبیه تکامل بیولوژیک- به گونه ای که به طور موفقیت آمیز راه حل هایی را در طول زمان ایجاد کند- چیز جدیدی نیست. در سال 1960 مهندسان در آلمان کامپیوتری را طراحی کردند تا بهترین طرح را برای صفحه ی چند پاره در برابر جریان متلاطم هوا ایجاد کنند. از آن وقت، الگوریتم های تکاملی- که در درون یک کامپیوتر عمل میکند- استفاده شده است تا همه چیز را از تبلت ها تا تیغه های توربین با این ایده ی ساده بیافریند که فرایند تکاملی چگونه باید محاسبه کند تا قدرت لازم را برای توربین یک ماشین ایجاد کند.

در سال 2006 ناسا ماهواره ای را با آنتن ارتباطی- که بر اساس تکامل مصنوعی است- به هوا فرستاد.

ما اکنون در آستانه ی یک جهش بزرگ هستیم. دانشمندان همیشه در نظر داشته اند که تکامل دیجیتال، به عنوان یک وسیله ی بهینه سازی سودمند بوده است. مولد بودن آن در تولید طرح های نامعمول و پایه ای- که به وسیله ی انسان قابل درک نیست- قابل توجه تر بوده است. مولد بودن تکامل بیولوژیک به طور آشکار در جهان طبیعت، نمایان است. در جنگل های کوبا انگورها برگ هایی شبیه دیش ماهواره تولید کرده اند تا پیام های ارسال شده صوتی به وسیله ی خفاش های مکان یاب را تقویت نماید و خفاش ها را جذب کند و به گرده افشانی گیاهان انگور کمک کند.

در اقیانوس یخ زده ی جنوبی، ماهیان پروتئین های ضد یخ را تولید می کنند تا در آب های منجمد، زنده بمانند. ولی همچنین نمونه های زیادی از مولد بودن در تکامل دیجیتال، مشاهده شده است. برای یافتن رفتارهای یک روبات شش پا- که به آن قدرت میدهد حتی وقتی خراب میشود حرکت کند- تکامل دیجیتال روش های بسیاری از حرکت را کشف کرده است که امکان حرکت حتی بر برخی اجزای پا را میدهد. این کشف، روشی است برای اینکه حتی اگر همه ی پاهای روبات کنده شده باشد، با تکان دادن کمر، حرکت کند.

در مثال دیگر تکامل دیجیتال، یک مدار الکترونیک را روی یک ریزتراشه طراحی کرد که اجزای مدار قطع می شود و تاثیرهای جفتی الکترومغناطیس را- که خاص جریان ها در سیلیکون در ریزتراشه ی حقیقی است- استخراج می کند.

تکامل دیجیتال اکنون کاربردهای خود را- حتی در عرصه هایی که شاید ما تصور کنیم منحصر به انسان است مانند موزیک و هنر- پیدا میکند. (حتی برنده شدن در مسابقه ی هنر در ایالت وایومنیگ آمریکا! در این مسابقه قضاوت ها اگاه نبود که تصویر، به وسیله ی آلگوریتم ایجاد شده است. وقتی این تصاویر، ممکن است به نظر برسد که به وسیله ی هوش مصنوعی ایجاد نشده است،مشخص است تکامل دیجیتال یک زیر مجموعه از آن عرصه ی بسیار وسیع باشد.

عقیده ی کنترل بر تکامل برای طراحی روبات ها معمولا خیلی جذاب و گیرا است؛ به خصوص در مواردی که انسان ها دانش اندکی در مورد محیطی دارند که روبات باید در آن، کار کند؛ برای نمونه یافتن معادن زیر آب، پاک کردن بازمانده های زباله هسته ای در راکتورهای هسته ای، و یا استفاده از نانوروبات ها برای انتقال داروها به بدن انسان.(توصیه میشود به مقاله ی کاربرد روباتهای ريز(نانوروباتها) در درمان بیماری ها و ساخت اندام های فرسوده و پیر در کانال تلگرام دکتر سید سلمان فاطمی مراجعه شود.)

برخلاف تکامل طبیعی که به سادگی با اهداف بقا وتولید مثل، القا میشود تکامل مصنوعی میتواند بر اساس اهداف خاصی ایجاد شود. وقتی این فرایند تکاملی، در زنجیره قرار بگیرد و با تکنولوژی ای که در بالا توضیح داده شد با یک سیستم کامپیوتری- که پرینترهای سه بعدی را آموزش میدهد تا مدل های توسعه یافته ی روبات ها را برای این محیط های ویژه بیافریند- ما در ابتدای قالب تئوریک برای جمعیت روباتی ای خواهیم بود که خودساز است و میتواند خودش را زاد و ولد کند و بدون دریافت اطلاعات از طرف انسان، تکامل پیدا کند.

تکامل دیجیتال ممکن است یک فرایند همکاری بین انسان و ماشین باشد و در این فرایند انسان ها توضیحاتی را برای چیزی که مورد نیاز است فراهم می کنند در حالی که تکامل مصنوعی، چگونگی را فراهم میکند. برای نمونه یک انسان ممکن است یک روبات با مصرف انرژی مناسب و کافی را که از مواد قابل بقا ساخته شده است تقاضا دهد تا هدر رفتن زیاد انرژی درون راکتور را تغییر دهد و تکامل، باقی است تا معین کند چگونه این، قابل دستیابی است.

پیشرفت ها در طراحی تکنولوژی ای- که بتواند نمونه سازی سریع وخودبخودی را شامل پلاستیک های نرم و قابل انعطاف تسهیل کند- یک نقش مهم را در افزایش قدرت ما برای همانند سازی تکامل در مقیاس زمانی، بازی میکند.

همه اینها ممکن است بر لبه ی داستان علم به نظر برسد ولی نکته ی حساسی وجود دارد:

روبات ها به طور واضح نقشی را در آینده ی ما بازی خواهند کرد؛ چه در عرصه ی تکامل حمایت های بهداشتی یا انجام کارهایی که برای انسان ها بسیار دشواراست.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [25.06.21 10:01]
ما به سرعت در حال استفاده از منابع مواد خام موجود در سیاره ی خود هستیم و فرایندهای ساخت و تولید کنونی، باعث تولید و بازتاب کربن و مشکلات سخت و خطرناک در مواجهه با زباله ها میشود. شاید آفریدن روش های تکاملی، ما را قادر کند شکل های جدیدی از روبات را طراحی کنیم که با محدویت های ما در درک مهندسی فیزیک و علم مواد، سازگار نیست و موارد جدیدی را بر طراحی های ما تحمیل کند.

از سوی دیگر تا زمانی که ما زندگی فرازمینی را کشف کنیم زیست شناسان، فقط یک سیستم را در اختیار دارند تا تکامل را روی آن بررسی کنند. همانطور که Large Hadron Collider (LHC) برای ما وسیله ای را فراهم میکند تا پیچیدگی های فیزیک ذرات را مطالعه کنیم شاید سیستم زاد وولد روبات ها یک وسیله ی جدید برای مطالعه ی سوالات پایه ای درباره ی خود زندگی، فراهم کند.
مقاله از اما هارت(اما هارت پروفسور دانشکده محاسبات در دانشگاه ادینبرگ ناپیر و عضو پروژه ی تکامل خودکار روبات ها است.) Emma Hart is a professor in the School of Computing at Edinburgh Napier University and a member of the Autonomous Robot Evolution: Cradle to Grave project at the University of York
https://www.theguardian.com/commentisfree/2021/jun/21/robots-reproduce-evolution-nature-technology?CMP=fb_a-technology_b-gdntech&fbclid=IwAR21Jmqt5AQB0jurMumDkaGtg34NBCjf8EeQyf5QO3hVz9NY2sT_WKUZ0vQ


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از تکامل تا مغز از مغز تا نقش روزه داری در سالم و جداروی جدید ای ال اسفساد اقتصادی سیتماتیک درهز ذره، یک دنیاستبالاترین هدف از دولتکیهانِ هوشیارِ در حال یانرمش های مفید در سرگیجهروی و منیزیم در تقویت استمهمان ناخواندهتمدن بشری و مغز اخلاقیزدودن نقص از هوش مصنوعیآینه در اینهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان قدیم در شبه جزیره عشایسته نیست در جیب خود قرجهان قابل مشاهده بخش کوچاثرات مفید قهوههمکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت ششماسکلت خارجی در درمان اختنقطه ی رسیدن به قلهداستانها و مفاهیمی اشتباقانون مندی نقشه ژنتیکی مویتامین E در چه مواد غذایبحتی علمی درباره تمایل بکتاب گران و پرهزینه شد ولروح رهاییمیگرن سردردی ژنتیکی که بتو یک معجزه ایسلول بنیادی و ای ال اسآیا واکنش های یاد گرفته وتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین مورد پیوند سر در انششمین کنگره بین المللی سجهان پیوستهمسمومیت دانش آموزان، قمااختلالات حرکتی در انسانهوموارکتوس ها ممکن است دخواندن ، یکی از شستشو دهناسرار بازسازی اندام هانه به اعدامدر آسمان هدیه های نادیدنقضاوت ممنوعواقعیت و مجازبخش های تنظیمی ژنومکشتن عقیده ممکن نیستما با کمک مغز خود مختاريمتوقف؛ شکستسندرم جدایی مغزآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت نخاعی میتواند دجهشهای مفید و ذکاوتی که دمطالعه ای بیان میکند اهدخانواده پایدارارتباط چاقی و کاهش قدرت بهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودنوار مغز، مفید و بی خطردرمان ام اس(مولتیپل اسکللزوم سازگاری قانون مجازاواکسن دیگر کرونا ساخته شرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرای تمدن سازی، باید در بگیرنده باید سازگار با پیمبانی ذهنی سیاه و سفیدتوهم وجودسیاهچاله ی منفرد یا سیاهتاریکی و نورآب، زندگی است(قسمت پنجم)عقیده ی بی عملایجاد احساساتجریان انرژی در سیستم های مغز چگونه صداها را فیلتر خطرات هوش مصنوعیارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی از عروسک بازی به نقاش بنگرنورالژیدرماندگی به دلیل عادت کرمنابع انرژی از نفت و گاز برخی بیماری ها که در آن بورزش در کمر دردرحم مصنوعیپل خواجو اصفهانمدل هولوگرافیک تعمیم یافتوصیه هایی در مصرف ماهیساهچاله ها تبخیر نمیشودتروس جریان انرژیعواملی که برای ظهور لغت ااپل ویژن پرو در تشخیص بیمحقیقت غیر فیزیکیاز آغاز خلقت تا نگاه انسامغز ابزار بقای برتر مادیدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبهداشت خوابیادگیری هوش مصنوعی، عمیقچگونه هوشیاری خود را توسدرگیری قلب در بیماری ویرمنابع جدید انرژیبرطرف کردن خشونت را از خازمان پلانکپیوند سر آیا ممکن استتکامل و ریشه ی مشترک خلقتافراد بی دلیل دوستدار تو سخن نیکو مانند درخت نیکوتشنچ پانایوتوپولوس تشنج عصب حقوق نورولووابزار بقا از نخستین همانچرا مغزهای ما ارتقا یافت حافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز، فقط گیرندهدیدن خدا در همه چیزفن آوری های جدید علیه شناهوش عاطفی قسمت دومبیماری گیلن باره و بیمارکلمات بلند نه صدای بلندنگاه از دور و نگاه از نزددست کردن در گوشمنبع هوشیاری کجاست قسمت تفکر قبل از کارزونیسومایدپاسخ گیاهان در زمان خوردتأثیر نگاه انسان بر رفتاامواجی که به وسیله ی ماشیسردرد سکه ایتظاهر خوابیده ی مادهابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز از مغز تنقش هورمون زنانه استروژندانشمندان روشی برای تبدیفروتنی و غرورهیچ کاری نکردن به معنی چیبیهوش کردن در جراحی و بیمکنترل جاذبهناتوانی از درمان برخی ویذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقویت حافظه یا هوش مصنوعزبان چهار حرفی حیات زمینآلودگی هوا چالش قرن جدیدتاثیر ویروس کرونا بر مغز انیس بی کسانشیشه ی بازالتی و سیلیکونتغییرات تکاملی سر انسان ابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک قسمت پنجاهحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز تکامل تا مغز، از مغز تنقش رژیم غذایی بر رشد و اداروی جدید برای میاستنی فشار و قدرتهزینه ای که برای اندیشیدباهوش ترین و با کیفیت تریکیست هیداتید مغزنرمش های موثر در کمردردرویا و واقعیتمهندسی ژنتیک در حال تلاش تمدن زیر آبسفر فقط مادی نیستآیندهتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملشادی، پاداش انجام وظیفهجهان موازی و حجاب هامرکز خنده در کجای مغز استاثرات مفید روزه داریهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت شصت و هشتاسکار، لگوی هوشمندنقطه ای بود و دگر هیچ نبودخالت در ساختار ژنهاقانون گذاری و تکاملویتامین کابحث درباره پیدایش و منشا کتاب زیست شناسی باورروزه داری متناوب، مغز را میگرن شدید قابل درمان استو یک جهان در مغز خودت هسسلول عصبی شاهکار انطباق آیا یک، وجود داردتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین هیبرید بین انسان و صبور باشجهان پر از چیزهای اسرار آمسیر دشوار تکامل و ارتقااختلالات صحبت کردن در انهورمون شیرساز یا پرولاکتخواب سالم عامل سلامتیاصل بازخوردنه جنگ و نه خونریزیدر آستانه ی موج پنجم کوویقطار پیشرفتواقعیت و انعکاسروشی برای بهبود هوش عاطفبخش بزرگی حس و ادراک ما اگل خاردار، زیباستما بخشی از این جهان مرتبطتولید مولکول جدید توسط هسندرم دزدی ساب کلاوینآیا خداباوری محصول تکاملضعیف و قویتاثیر درجه حرارت بر عملکایمان به رویاجهشهای مفید و ذکاوتی که دمعماری، هندسه ی قابل مشاخار و گلارتباط هوش ساختار مغز و ژهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودنوار مغز، مفید و بی خطردرمان تومورهای مغزی با الزوم سازگاری قانون مجازاواکسن دیگری ضد کرونا از درژیم غذایی ضد التهابیبرای خودآگاه بودن تو بایگالکانزوماب، دارویی جدیمباحث مهم حس و ادراکتوهم وجودسیاهچاله ی تولید کنندهتاریکی خواهد ترسیدآتاکسی فریدریشعلم و ادراک فقط مشاهده ی ایران بزرگجریان انرژی در سیستم های مغز ناتوان از توجیه پیدادفاع از پیامبراز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی به نادیدنی ایمان بیاورنوسانات کوانتومی منبع مادرها بسته نیستمنابع انرژی از نفت و گاز برخی بیماری های خاص که بدوزن حقیقی معرفت و شناخترسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرپلاسمای غالبمدل های ریز مغز مینی برینتوضیحی ساده در مورد هوش مسایه ی هوشیاریتری فلوپرازینعوارض ازدواج و بچه دار شداپی ژنتیکحقیقت غیر قابل شناختاز انفجار بزرگ تا انفجار مغز ابزار برتر بقادو برابر شدن خطر مرگ و میهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبوزون هیگز چیستیادگرفتن، آغاز حرکت است چگونه واکسن کرونا را توزدرگیری مغز در بیماری کویمناطق خاص زبان در مغزبزرگ فکر کنزمان به چه دلیل ایجاد میشپیوند سر، یکی از راه حلهاتکامل ابزار هوش ، راه پر افزایش قدرت ادراکات و حسسخن و سکوتتشنج چیستعصب سیاتیکابزار بقا از نخستین همانچرا ویروس کرونای دلتا واحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تمغزتان را در جوانی سیم کشدیدگاه نارسای دوگانه ی مفناوری هوش مصنوعی نحوه خهوش عاطفی قسمت سومبیماری آلزایمر، استیل کوکلوزاپین داروی ضد جنوننگاه از درون قفس یا بیروندست آسمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت تفکر ترکیبی در هوش مصنوعزونا به وسیله ویروس ابله پختگی پس از چهل سالگي به تأثیر شیرینی های حاوی لوامیوتروفیک لترال اسکلروسردرد عروقی میگرنتظاهری از ماده است که بیدابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش ویتامین K در ترمیم اسدانش، قفل ذهن را باز میکنفرگشت و تکامل تصادفی محض هیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیهوشی در بیماران دچار اکندر در بیماریهای التهابناتوانی در شناسایی چهره ذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتقویت سیستم ایمنیزبان نیاز تکاملی استآلودگی هوا و ویروس کروناتاثیر ژنها بر اختلالات خانگشت ماشه ایشکل های متفاوت پروتئین هتغذیه بر ژنها تاثیر داردابزارهای پیشرفته ارتباط همه چیز موج استابزارهای بقا از نخستین ههمه چیز و هیچ چیزحس و ادراک قسمت پنجاه و داز تکامل تا مغز، از مغز تنقش رژیم غذایی در رشد و اداروی جدید برای کاهش وزنفضا و ذهن بازهزینه سنگین انسان در ازاباور و کیهان شناسیکیست کلوئید بطن سومرویا و کابوسمهندسی بدنتمدنی قدیمی در شمال خلیج سفر نامه سفر به بم و جنوب آینده ی انسان در فراتر ازتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان شب سیاه سحر شودجهان ما میتواند به اندازمرگ چیستاثرات مضر ماری جواناهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت شصت و دواساس انسان اندیشه و باور نقطه بی بازگشتدر میان تاریکی و روشناییقانون جنگلویتامین کا و استخوانبحثي درباره هوش و تفاوتهکتاب طبیعت در قالب هندسهروزه داری و التهاب زیانبمیدان مغناطيسي زمین بشر تو کجای جهانیسلول عصبی، در محل خاص خودآیا کیهان می تواند یک شبیتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین تصویر در تاریخ از سجهان پر از چیزهای جادویی مسئول صیانت از عقیده کیساختلالات عضلانی ژنتیکهوش فوق العاده، هر فرد اسخواب سالم عامل سلامتی و یاصل در هم تنیدگی و جهانی چه زیاد است بر من که در ایدر درمان بیماری مولتیپل لمس کوانتومیواقعیت تقویت شدهروشی جدید در درمان قطع نخبخش بزرگتر کیهان ناشناختگل درون گلدانما تحت کنترل ژنها هستیم یتولید مثل اولین ربات های سندرم سردرد به دلیل افت فآیا دلفین ها می تواند از طلوع و حقیقتتاثیر رو ح و روان بر جسماین پیوند نه با مغز بلکه جوانان وطنمعنی روزهخارق العاده و استثنایی بارتباط پیوسته ی جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد بی موردنوار مغز، ترجمه ی فعالیت درمان تشنجلزوم عدم وابستگی به گوگل واکسن سرطانرژیم غذایی ضد دردبرای رشد، باید از مسیر خطگام کوچک ولی تاثیرگذارمبتکران خودشکوفاتوهم بی خداییسیاره ی ابلهانتاریخ همه چیز را ثبت کردهآتاکسی مخچه ای خودایمنعلم و روحایرادهای موجود در خلقت بجریان انرژی در سیستم های مغز و قلب در جنین موش مصندفاع در برابر تغییر ساختاز مخالفت بشنوهوش مصنوعی از عروسک بازی به هلال بنگرنوشیدن چای برای مغز مفید درهای اسرارآمیز و پوشیدهمنابع انرژی از نفت و گاز برخی توجهات در ببمار پاروزوز گوشرساناها و ابر رساناها و عپمبرولیزوماب در بیماری چمدیون خود ناموجودتیوتیکسن داروی ضد جنونآسیب عصب پا به دنبال اعتیسایه را اصالت دادن، جز فرتری فلوپرازینعید نوروز مبارکابتدا سخت ترین استحقیقت، آن چیزی نیست که جلاز بار خود بکاه تا پرواز مغز از بسیاری حقایق می گردو داروی جدید برای میاستهوش مصنوعی درمانگر کامپیبوزون هیگز جهان را از متلیادآوری خواب و رویاچگونه آن شکری که می خوریمدرگیری مغز در بیماران مبمناطق خاصی از مغز در جستجبزرگ شدن مغز محدود به دورزمان شگفت انگیزپیوندهای پیچیده با تغییرتکامل تکنولوژیافزایش مرگ و میر سندرم کوسخن پاک و ثابتتشنج و حرکات شبه تشنجی قاعضلانی که طی سخن گفتن چقدابزار بقا از نخستین همانچرا پس از بیدار شدن از خوحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تمغزتان را در جوانی سیمکشدژا وو یا اشنا پنداریفیلمی بسیار جالب از تغییهوش عاطفی قسمت ششمبیماری الزایمرکلید نزدیک و نگاه تو بر فنگاه از درون مجموعه با نگدست بالای دستمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تفکر خلا ق در برابر توهم زیان غذاهای پرچربپدیده خاموش روشن در پارکتئوری تکامل امروز در درمامید نیکو داشته باش تا آنسرطان کمیت گراییتعویض دارو در تشنجابزار بقای موجود زنده از نسبت طلایی، نشانه ای به سحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش ژنتیک در درمان اختلادانش، یک انسان را ناسازگفراموش کارها باهوش تر هسهیچ کس حقیقت را درون مغز بیوگرافیکندر علیه سرطاننادیدنی ها واقعی هستندرفتار مانند بردهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلقین اطلاعات و حافظهزبان و کلمه حتی برای کسانآلودگی هوا و پارکینسونتاثیر کلام در آیات کلام بانگشت نگاری مغز نشان میدشکل پنجم مادهثبت و دستکار ی حافظهابزارهای بقا ازنخستین همهمه چیز کهنه میشودحس و ادراک قسمت پنجاه و ساز تکامل تا مغز، از مغز تنقش زنجبیل در جلوگیری از داروی جدید برای ای ال اسفضای قلب منبع نبوغ استهزاران سال چشم های بینا وباید از انسان ترسیدکپسول ژری لاکترویا و خبر از آیندهمهربانی، شرط موفقیتتمرکز و مدیتیشنسفر به مریخ در 39 روزآینده ی علم و فیزیک در60 ثتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استشبیه سازی میلیون ها جهان جهان مادی، تجلی فضا در ذهمرگ و میر پنهاناجزای پر سلولی بدن انسان همراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت شصت و ششاستفاده از مغز، وزن را کمنمیتوان با بیرون انداختندر مانهای کمر دردقانون جنگلویتامین کا در سبزیجاتبحثی جالب درباره محدودیتکتاب، سفری به تاریخروزه داری و بیمار ی ام اس میدان های مغناطیسی قابل تو کز محنت دیگران بی غمیسلولهای ایمنی القا کنندهآیا گذشته، امروز وآینده تاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دارو برای آتاکسی فجهان دارای برنامهمسئولیت جدیداختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی می تواند بر احخواب عامل دسته بندی و حفطاصل علت و تاثیرنه عدم مطلق بلکه عدم با قدر سال حدود 7 میلیون نفر لووفلوکساسینواقعیت خلا و وجود و درک مروشی جدید در درمان نابینبخش دیگری در وجود انسان هگل زندگیمانند آب باشتولید یا دریافت علمسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا دلفین ها میتوانند باطلای سیاهتاثیر روده بر مغزاین اندوه چیستجوانان وطنمعادله ها فقط بخش خسته کنخبر مهم تلسکوپ هابلارتباط انسانی، محدود به هوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد و تلاش های درمانی نوار عصب و عضلهدرمان جدید ALSمقاومت به عوارض فشار خون واکسن سرطانراه فراری نیستبرای زندگی سالم، یافتن تگامی در درمان بیماریهای متواضع باشتوهم تنهاییسیاره ابلهانتاریخ، اصیل نیست و ساخته آتش منبع انرژیعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهایستادن در برابر آزادی بجراحی گردن همیشه برای دیمغز و اخلاقدقیق ترین تصاویر از مغز اهوش مصنوعی از عروسک بازی به کدامین گناه کشته شدندنوعی سکته مغزی ، وحشتناک درون قفس یا بیرون از آنمنابع انرژی از نفت و گاز برخی توصیه ها برای واکسیوسواس، بیماری استرستگاری محدود به یک راه نپنج اکتشاف شگفت آور در مومدیریت اینترنت بر جنگتیک و اختلال حرکتیآسانی موفقیتساخت سلول عصبی حتی پس از ترک امروزعامل کلیدی در کنترل کارآابتدایی که در ذهن دانشمنحقایق ممکن و غیر ممکناز بحث های کنونی در ویروسمغز به تنهایی برای فرهنگ دو سوی واقعیتهوش مصنوعی درخدمت خلق وحبی نهایت در میان مرزهایاری خدا نزدیک استچگونه انتظارات بر ادراک درگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت بزرگ شدن تقریبا ناگهانی زنان باهوش ترپیوندی که فراتر از امکانتکامل جریان همیشگی خلقتافزایش سرعت پیشرفت علوم سختی ها رفتنی استتشنج عدم توازن بین نورون غم بی پایانابزار بقا از نخستین همانچرا ارتعاش بسیار مهم استحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تمغط یک گیرنده استدژاوو یا آشناپنداریفیروز نادریهوش عاطفی بیشتر در زنانبیماری ای شبیه آلزایمر و کلام و زبان، گنجینه ای بسنگاه حقیقی نگاه به درون ادستورالعمل مرکز کنترل بیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتفاوت مغز انسان و میمون هزیباترین چیز در پیر شدنپروژه ی ژنوم انسانیتئوری تکامل در پیشگیری و امید نجاتسرعت فکر کردن چگونه استتعامل انسان و هوش مصنوعیابزار بقای موجود زنده از نشانه های گذشته در کیهان حس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش گرمایش آب و هوا در همدائما بخوانفراموشی همیشه هم بد نیستهیچ اندر هیچبیوگرافیکوچ از محیط نامناسبنادانی در قرن بیست و یکم،رفتار وابسته به شکلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاش ها برای کشف منابع جدزبان و بیان نتیجه ساختماآلزایمرتاثیر کپسول نوروهرب بر نانتقال ماده و انرژیشکرگزار هر چیزی باش که داثبت امواج الکتریکی در عصابزارهای بقای موجود زندههمه چیز در زمان مناسبحس و ادراک قسمت پنجاه و شاز تکامل تا مغز، از مغز تنقش زبان در سلطه و قدرت اداروی جدید برای دیابتقفس ذهنهستي مادي ای که ما کوچکتربابا زود بیاکامپیوتر سایبورگرویا بخشی حقیقی از زندگی موفقیت هوش مصنوعی در امتتمرکز بر هدفسفر تجهیزات ناسا به مریخ آینده با ترس جمع نمیشودتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باششبیه سازی سیستم های کوانجهان مرئی و نامرئیمرگ و میر بسیار بالای ناشاجزایی ناشناخته در شکل گهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک سی و هفتماستفاده از نظریه ی تکامل نمیتوان بر سیاه سیاه نوشدر محل کار ارزش خودت را بقانونمندی و محدودیت عالمویتامین بی 12 در درمان دردبحثی در مورد نقش ویتامين کتابخانهروزه داری سلول های بنیادمیدان های کوانتومی خلاتو پیچیده ترین تکنولوژی سلولهای بنیادی مصنوعی درآیا پیدایش مغز از روی تصاصبر لازمه ی پیروزی استتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دروغجهان در حال نوسان و چرخشمسئولیت در برابر محیط زیادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی و کشف زبان هایخودآگاهی و هوشیارياصل عدم قطعیت از کوانتوم نهایت معرفت و شناخت درک عدرمان نگهدارنده ی اعتیادلوب فرونتال یا پیشانی مغوالزارتان داروی ضد فشار روشی جدید در درمان سکته مبخشیدن دیگران یعنی آرامشگلوله ی ساچمه ایماه رجبتولید پاک و فراوان انرژیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا دست مصنوعی به زودی قاطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر روزه داری بر سلامت این ایده که ذرات سیاهچالجواب دانشمند سوال کننده معجزه های هر روزهخدا موجود استارتباط از بالا به پایین مهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازنوار عصب و عضلهدرمان جدید میگرن با انتی مقایسه رقابت و همکاریواکسن ضد اعتیادراه نجاتبرخی ملاحظات در تشنج های گامی در درمان بیماریهای مجموعه های پر سلولی بدن متوهم جداییسیاره ابلهانتازه های اسکیزوفرنی(جنوآثار باستانی تمدن های قدعلم به ما کمک میکند تا مواکنون را با همه ی نقص هایجستجوی متن و تصویر به صورمغز و اخلاقدل به دریا بزنهوش مصنوعی از عروسک بازی به امید روزهای بهترنیکولا تسلادروغ نگو به خصوص به خودتمنابع انرژی از نفت و گاز برخی درمان های Spinal Muscular Atیک پیام منفرد نورون مغزی رشته نوروایمونولوژی و نقپول و شادیمداخله ی زیانبار انسانتیکاگرلور داروی ضد انعقاآشنا پنداریساخت شبکه عصبی مصنوعی با ترکیب آمار و ژنتیکعادت همیشه خوب نیستابتذال با شعار دینحل مشکلاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز بیش از آنچه تصور میشودولت یا گروهکهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرژن همه چیز نیستچگونه به سطح بالایی از هودرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت بزرگترین خطایی که مردم مزنجیرها را ما باید پاره کپیوستگی همه ی اجزای جهانتکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و اضطراب در بیماسرنوشتتشویق خواندن به کودکانغم بی پایانابزار بقا از نخستین همانچرا بیماری های تخریبی مغحریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تنفرت، اسیب به خود استدگرگونی های نژادی و تغییفیزیک مولکولها و ذرات در هوش عاطفی در زنان بیشتر ابیماری ای شبیه ام اس مولتکلام، در تحولی شگفت آور بنگاه دوبارهدغدغه نتیجه ی نادانی استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت ها و تمایزها کلید بزیباترین چیز در افزایش سپروژه ی ژنوم انسانیتئوری جدید، ویران کردن گامید جدید بر آسیب نخاعیسطح آگاهی، رخدادهای زندگتعامل انسان با هوش مصنوعابزار بقای موجود زنده از نشانه های پروردگار در جهحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکینگی تا مغز از مغز تنقش پیش زمینه ها و اراده داروهای مصرفی در ام اسفراموشی و مسیر روحانیهیچگاه از فشار و شکست نتربیان ژن های اسکیزوفرنی دکوچک شدن مغز از نئاندرتانازوکلسینرفتار اجتماعی انسان، حاصمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاش های جدید در ALSزبان و بیان، در سایه پیشرآملودیپین داروی ضد فشار تاثیر کپسول نوروهرب بر تانتروپی و هوشیاریشکست حتمیجلو رفتن یا عقبگردشگفت نیست من عاشق تو باشمجلوتر را دیدنابزارهای بقای از نخستین همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت بیست و چهاز تکامل تا مغز، از مغز تنقش زبان در سلطه و قدرت اداروی جدید ضد میگرنقفس را بشکنهستی ما پس از شروعی چگال باد و موجکاهش مرگ و میر ناشی از ابرویا تخیل یا واقعیتموفقیت در تفکر استتمرکز بر امروزسفر دشوار اکتشافآیا فراموشی حتمی استتاثیر گیاهخواری بر رشد و انسان جدید از چه زمانی پاشبکه های مصنوعی مغز به درجهان مشارکتیمرگ و سوال از قاتلاحیای بینایی نسبی یک بیمهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک- قسمت پنجاه و استفاده از هوش مصنوعی در نمای موفقیتدر چه مرحله ای از خواب ، رقارچ بی مغز در خدمت موجودویتامین بی هفدهبحثی در مورد نقش کلسیم و کجای مغز مسئول پردازش تجروزهای بد باقی نمیماندمیدان بنیادین اطلاعاتتو آرامش و صلحیسلام تا روشناییآیا آگاهی پس از مرگ از بیصبر و واقعیتتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین سلول مصنوعیجهان در حال ایجاد و ارتقامستند جهان متصلاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی یا حماقت طبیعخودآگاهی و هوشیارياصل، روان و نفس استنهایت در بی نهایتدرمان نابینایان آیا ممکنلوتیراستامواکنش های ناخودآگاه و تقريتوکسيمب در درمان ام اسبخشش، عقلانی یا غیر عاقلگلوئونماپروتیلینتولید اندام با چاپ سه بعدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاطوفان زیباییتاثیر رژیم گیاه خواری بر این ابتدای تناقض هاستجواب سنگ اندازیمعجزه ی چشمخدا نور آسمان ها و زمین اارتباط بین هوش طبیعی و هوهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای منوار عصب و عضلهدرمان جدید کنترل مولتیپلمقابله ی منطقی با اعتراضواکسن علیه سرطانراه های جدید برای قضاوت ربرخی مرزهای اخلاق و علوم گاهی لازم است برای فهم و مجرم، گاهی قربانی استتوهم جدایی و توهم علمسیب یکسان و دیدگاه های متتازه های بیماری پارکینسوآرامش و دانشعلم بدون توقفاکوییفلکسجستجوی هوشیاری در مغز مااز نخستین همانند سازها تمغز و سیر تکامل ان دلیلی دلایلی که نشان میدهد ما بهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه بالا بر ستارگان نگاه کنیاز به آموزش مجازی دیجیدریای خدامنابع انرژی از نفت و گاز برخی روش های تربیتی کودکیک پیشنهاد خوب برای آسان رشد مغز فرایندی پیچیده اپول و عقیدهمدارک ژنتیکی چگونه انسانتیروفیبان موثر در سکته ی آشنا پنداریساخت شبکه عصبی با الفبای ترکیب حیوان و انسانعادت کن خوب حرف بزنیابداع دی ان ای بزرگترین دحلقه های اسرارآمیزاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز برای فراموشی بیشتر کدوچرخه در کاهش دردهای کمهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبی ذهن و بی روحژن همه چیز نیستچگونه باغبانی باعث کاهش درگیری اعصاب به علت میتومنبع هوشیاری کجاست قسمت بزرگترین درد از درون است زندگی فعال و مثبت روند آلپیام های ناشناخته بر مغز تکامل داروینی هنوز در حاافسردگی و ساختار مغزسریع دویدن مهم نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های غیرقابل دیدن کردن مادهابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تنقاشی هایی با بوی گذشته یدانش قدرت استفیزیک هوشیاریهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیماری اسپینال ماسکولار کلرال هیدرات برای خواباننگاهی بر قدرت بینایی دراذهن ما از در هم شکستن منبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت ها را به رسمیت بشنازیر فشار کووید چه باید کرپروانه ی آسمانیتا 20 سال آینده مغز شما به امید درمان کرونا با همانسعی کن به حدی محدود نشویتعداد کلی ذهن ها در جهان ابزار بقای موجود زنده از نظام مثبت زندگیحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکینگی تا مغز از مغز تنقش آتش در رسیدن انسان بهداروهای ام اسفراموشی آرمانهیپرپاراتیروئیدیسمبیان حقیقتکوچکی قلبنباید صبر کرد آتش را بعد رقیبی قدرتمند در برابر ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاش های جدید در درمان فرزبان و تکلم برخی بیماریهآموزش نوین زبانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانتظار گذر تندباد؟اندوه در دنیا استشگفت انگیز بودن کیهانجمجمه انسان های اولیهابزارهای دفاعی و بقای موهمه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت بیست و یکاز تکامل تا مغز، از مغز تنقش سجده بر عملکرد مغزداروی جدید ضد الزایمرقله سقوطو هر کس تقوای خدا پیشه کنباد غرور و سر پر از نخوت وکاهش التهاب ناشی از بیمارویا حقی از طرف خدامولکول ضد پیریتمساح حد واسط میان مغز کوسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا ممکن است موش کور بی متاثیر انتخاب از طرف محیط انسان خطرناکترین موجودشبکیه های مصنوعیجهان معنامرگ انتقال است یا نابود شاحیای بینایی نسبی یک بیمهندسه ی پایه ایحس و ادراک- قسمت بیست و پاستفاده از انرژی خلانمایش تک نفرهدر ناامیدی بسی امید استقبل از آغازویتامین دی گنجینه ای بزربحثی در مورد حقیقت فضا و کرونا چه بر سر مغز می آورروزهای سختمیدازولام در درمان تشنج تو افق رویداد جهان هستیسلاح و راهزنیآیا امکان بازسازی اندامهصبر بسیار بایدتاثیر درجه حرارت بر عملکاوکرلیزوماب داروی جدید شجهان ریز و درشتمشکل از کجاستادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشخودت را از اندیشه هایت حفاصلاح خطا با رفتن بر مسیرنهادینه سازی فرهنگ اختلادرمان های اسرار آمیز در آلوزالمعده(پانکراس)مصنوعواکنش به حس جدیدریه زغالیبدون پیر فلکگمان میکنی جرمی کوچکی در ماجرای جهل مقدستولید سلولهای جنسی از سلسوخت هیدروژنی پاکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاطولانی ترین شبتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه به خاطرخودت زندگی جوسازی مدرنمعجزه ی علمخدا بخشنده است پس تو هم بارتباط شگفت مغز انسان و فهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسنوار عصب و عضله مهم در تشدرمان جدید ای ال اس، توفرمقابله با کرونا با علم اسواکسنی با تاثیر دوگانه اراه های جدید برای قضاوت رگاهی مغز بزرگ چالش استمحل درک احساسات روحانیتوهم جسمسیر آفرینش از روح تا مغز تازه های درمان ام اسآرامش و سکونعلم در حال توسعهاکسی توسین و تکامل پیش احفره در مغزاز نخستین همانند سازها تمغز کوانتومیدنیا فریب و سرگرمیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه بالاتر از ماده بیندیشچیز جدید را بپذیردرک فرد دیگر و رفتارهای امنابع انرژی از نفت و گاز برخی سلولهای عصبی در تلایک آلل ژنتیکی که از نئاندرشد مغز علت تمایل انسان بپوست ساعتی مستقل از مغز دمروری بر تشنج و درمان هایتکنولوژی های جدید و حالتآشناپنداری چیستساختن آیندهترازودونعادت کردن به نعمتابزار هوش در حال ارتقا ازحمله ویروس کرونا به مغزاز تکنیکی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟دوچرخه سواری ورزشی سبک و هوش احساسیبی سوادی در قرن 21ژن هوش و ساختارهای حیاتی چگونه تکامل مغزهای کنونیدرب بسته با غیر خود باز ممنبع هوشیاری کجاست قسمت بسیاری از مجرمان، خودشانزندگی هوشمند در خارج از زپیدایش زبانتکامل داروینی هنوز در حااقلیت خلاقسریعترین کامپیوتر موجودتشخیص آلزایمر سالها قبل غرور و علمابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تچقدر به چشم اعتماد کنیمدانش محدود به ابعاد چهارفیزیک و هوشیاریهوشمندی کیهانبیماری اضطراب عمومیکم کردن کالری روشی سودمننگاهی بر توانایی اجزاي بذهن چند جانبه نیازمند نگمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت های بین زن و مرد فقزیرفون داروی ضد ام اسپرواز از نیویورک تا لوس آتا بحر یفعل ما یشاامیدوار باش حتی اگر همه چشلیک فراموشیتعذیه ی ذهنابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت نهماز تکینگی تا مغز از مغز تنقش انتخاب از طرف محیط، نداروهای تغییر دهنده ی سیفرایند پیچیده ی خونرسانیهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیداری و خواب کدام بهتر اکوچکترین چیز یک معجزه اسنبرو و انرژی مداومرموزی از نخستین تمدن بشرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاش های جدید در درمان سرزبان و شناخت حقیقت قسمت چآمارهای ارائه شده در سطح تاثیر کپسول نوروهرب بر ستاثیر کتامین در درمان پااندوه دردی را دوا نمیکندشگفت زده و حیران باشجنین مصنوعیابعاد و نیازهای تکاملیهمه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت بیست و دواز تکامل تا مغز، از مغز تنقش غذاها و موجودات درياداروی سل سپتقلب های سادهوفور و فراوانیبار مغز بر دو استخوانکاهش حافظه هرچند فرایندیرویاها از مغز است یا ناخومولتیپل اسکلروز در زنان تنفس هوازی و میتوکندریسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا ما کالا هستیمتاثیر احتمالی عصاره تغلیانسان عامل توقف رشد مغزشباهت مغز و کیهانجهان هوشمندمرگ تصادفیاحساس گذر سریعتر زمانهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک- قسمت شصت و چهاستفاده از سلول های بنیاچند نرمش مفید برای کمردردر هم تنیدگی مرزها و بی مقبل از انفجار بزرگویروس مصنوعیبحثی در مورد عملکرد لوب فکریستال هاروش مقابله مغز با محدودیمکان زمان یا حافظه زمانتو انسانی و انسان، شایستسلسله مباحث هوش مصنوعیآیا انسان با مغز بزرگش اخصد قدح، نفتاده بشکستتاثیر درجه حرارت بر عملکايندگان چگونه خواهند دیدجهان شگفت انگیزمشکلات نخاعیادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی گوگل به کمک تشخودروهای هیدروژنیاصول انجام برخی نرمش ها دچهار میلیارد سال تکامل بدرمان های بیماری آلزایمرلیروپریم داروی ترکیبی ضدواکسن های شرکت فایزر آمرریواستیگمینبدون بار گذشتهگنجینه ای به نام ویتامین ماجرای عجیب گالیلهتولترودینسودمندی موجودات ابزی بر آیا راهی برای رفع کم آبی طی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه خانواده ات سالم باجامعه ی آسمانیمعجزه ی علم در کنترل کرونخدای رنگین کمانارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا در ازای بیمارینوار عصب و عضله تعیین محلدرمان جدید سرطانملاحظه های اخلاقی دربارهوابستگی یعنی قلادهراه پیروزی در زندگی چیستگاهی جهت را عوض کنمحل درک احساسات روحانی دتوهمات و شناخت حقیقتسیستم تخلیه ی مغز بینشی نتبدیل پلاستیک به کربن و سآرامش(سکوت) stillness و تکاپوعلم راهی برای اندیشیدن ااکسکاربازپین در درمان تشحق انتخاباز نخستین همانند سازها تمغز آیندگان چگونه است ؟دنیای شگفت انگیز کوانتومهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه جای محکوم کردن دیگران چیزی منتظر شناخته شدندرک نیازمند شناخت خویش امنابع انرژی از نفت و گاز برخی سيناپسها طی تکامل و یک جهش ممکن است ذهن انسانرشد در سختی استپوشاندن خود از نورمرکز هوشیاری، روح یا بدن تکنولوژی و پیشرفتآشتی بهتر استساختن آینده، بهترین روش ترازودونعادت بد را ترک کنابزار بقا از نخستین همانحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز و از مغز مغز بزرگ چالش است یا منفعدوپامین قابل حل در آبهوش احساسیبی شرمیژن یا نقشه توسعه مغز و نقچگونه جمعیت های بزرگ شکل درختان چگونه بر تشکیل ابمنبع هوشیاری کجاست قسمت بسیاری از بیماری های جدیزندگی و داراییپیر شدن حتمی نیستتکامل داروینی هنوز در حااقیانوس نادانیسرگیجه از شایعترین اختلاتشخیص ایدزغربال در زندگیابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش قهوه در سلامتیدانش بی نهایتفیزیک آگاهیهوشیاری و وجودبیماری بیش فعالیکمالگرایی دشمن پیشرفتنگاهت را بلند کنذهن هوشیار در پس ماده ی ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت های تکاملی در مغز وزیرک ترین مردمپروتئین های ساده ی ابتداتاول کف پا و حقیقتامیدواریشلیک فراموشیتغییرابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت چهارماز تکینگی تا مغز از مغز تنقش اتصالات بین سلولهای داروهای ضد بیماری ام اس وفرایند تکامل و دشواری هاهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیست تمرین ساده برای جلوکووید نوزده و خطر بیماری چت جی پی تیرمز و رازهای ارتباط غیر کمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتلاش های جدید شرکت نورالزبان و شناخت حقیقت قسمت اآن چیزی که ما جریان زمان آنچه ناشناخته است باید شتاثیر گیاه خواری بر رشد واندوهگین نباش اگر درب یا شگفتی های نقشه ی ژنتیکیجنگ هفتاد و دو ملت همه را ابعاد اضافه ی کیهانهمه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت بیست و سواز تکامل تا مغز، از مغز تنقش غذاها و موجودات درياداروی ضد چاقیقلب و عقلوقاحت و تمسخر دیگرانبار بزرگ ایستادن بر دو پاکاهش دوپامین عامل بیماریرویاهای پر رمز و حیرتی درمواد کوانتومی جدید، ممکنتنفس هوازی و میتوکندریسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا ما تنها موجودات زنده تاثیر ترکیبات استاتین (سانسانیت در هم تنیده و متصشباهت مغز با کیهان مادیجهان هوشیارمرگی وجود ندارداحساسات کاذبهندسه بنیادینحساسیت روانی متفاوتاستفاده از سلول های بنیاچند جهانیدر هم تنیدگی کوانتومیقبرستان ها با بوی شجاعتویروس های باستانی، مغز مبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت اولروش های صرفه جویی در ایجامکانیک کوانتومی بی معنی تو با همه چیز در پیوندیسلطان جنگل یا صاحب ملکوتآیا احتمال دارد رویا از آصدای بم با فرکانس پایین، تاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یجهانی که نه با یک رخداد و مشکلات بین دو همسر و برخیادغام میان گونه های مختلهوش مصنوعی الفاگوخورشید مصنوعیاصول توسعه ی یک ذهن کاملچهار ساعت پس از کشتار خوکدرمان های جدید میگرنلیس دگرامفتامین یا ویاسواکسن کووید 19 چیزهایی که ریاضیات یک حس جدید استبدون زمان، ماده ای وجود نگوهر با نظر دیگران سنگ نمماده ی تاریکتومورها و التهاب مغزی عاسی و سه پل اصفهانآیاما مقهور قوانین فیزیکطبیعت موجی جهانتاثیر رژیم گیاهخواری بر اینترنت بدون فیلتر ماهواجاودانگی مصنوعیمعجزه در هر لحظه زندگیخدایی که ساخته ی ذهن بشر ارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی بقای حقیقی در دور ماندن انوبت کودکاندرمان جدید سرطانملاحظات بیهوشی قبل از جربرخی نکات از گاید لاین پرواسطه ها د رمسیر ایجاد مغراه انسان شدن، راه رفتن وگذر زمان کاملا وابسته به محدودیت چقدر موثر استتوکل بر خداسیستم تعادلی بدنتبدیل تراکت صوتی مصنوعی آزمون تجربی، راهی برای رعلم ساختن برج های چرخاناگر فقط مردم میفهمیدند کحقیقت قربانی نزاع بین بی از نخستین همانند سازها تمغز اندامی تشنه ی انرژی ادنیایی پر از سیاهچاله هوش مصنوعی از عروسک تا کمبه خوبی های دیگران فکرکنچیزی خارج از مغزهای ما نیدرک و احساسمنابع انرژی از نفت و گاز برداشت مغز ما از گذر زمانیک رژیم غذایی جدید، می توز گهواره تا گورپیموزایدمرکز حافظه کجاستتکنولوژی جدید که سلول هاآغاز فرایند دانستنساختار فراکتال وجود و ذهتراشه ها روی مغزعادت دادن مغز بر تفکرابزار بقا از نخستین همانحوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چالشهای پیش رودورترین نقطه ی قابل مشاههوش در طبیعتبی عدالتی در توزیع واکسن ژن ضد آلزایمرچگونه جمعیت های بزرگ شکل درختان اشعار زمینمنبع هوشیاری کجاست قسمت بسیاری از بیماری های جدیزندگی بی دودپیشینیان انسان از هفت میتکامل زبانالکترومغناطیس شنوایی و هسرگردانیتصویر خورشید یا خود خورشمقالاتابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش مهاجرت در توسعه نسل ادانشمندان موفق به بازگردفیزیکدانان ماشینی برای تهوشیاری و افسردگیبیماری تی تی پیکمردردچالش هوشیاری و اینکه چرا ذهن و شیمی بدنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت های زبانی سرمنشا تزیست شناسی کل در جزء فراکپروتز چشمتابوهای ذهنیامیدواری و مغزشنا در ابهای گرم جنوب نیاتغییر الگوی رشد مغزی با زابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکینگی تا مغز- از مغز نقش تیروئید در تکامل مغزداروی فامپیریدین یا نورلفرایند حذف برخی اجزای مغهدف یکسان و مسیرهای مختلبیش از نیمی از موارد انتقکودک هشت ساله لازم است آدچت جی پی تیرمز گشایی از اتصالات مغزمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتلاش هایی در بیماران قطع زبان و شناخت حقیقت قسمت دزبان و شناخت حقیقت قسمت سآنچه واقعیت تصور میکنیم تاثیر گیاه خواری بر رشد واندام حسی، درک از بخش هایشگفتی های زنبور عسلجنگ و تصور از جنگابعاد بالاترهمیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت بیستماز تکامل تا مغز، از مغز تنقش غذاها و موجودات درياداروی ضد چاقیقلب یا مغزوقت نهيب هاي غير علمي گذشبار سنین ابزار هوشمندی اکاهش سن بیولوژیکی، تنها رویای شفافموجود بی مغزی که می تواندتنفس بدون اکسیژنسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا مغز تا بزرگسالی توسعتاثیر تغذیه بر سلامت رواانسانیت در برابر دیگرانشباهت کیهان و مغزجهان های بسیار دیگرمراحل ارتقای پله پله کیهاخلاق و علوم اعصابهندسه در پایه ی همه ی واکخفاش با شیوع همه گیری جدیاستفاده از سلول های بنیاچند جهانیدر هم تنیدگی کوانتومی و پقدم زدن و حرکت دید را تغیویرایش DNA جنین انسان، بربحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت دوم)روش هایی برای جلوگیری از مکانیزمهای دفاعی در برابتو با باورهایت کنترل میشسم زنبور ، کلیدی برای وارآیا احتمال دارد رویا از آصرع و درمان های آنتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یجهانی که از یک منبع، تغذیمشکلات روانپزشکی پس از سادغام دو حیطه علوم مغز و هوش مصنوعی از عروسک های بخوش قلبی و مهربانیاصول سلامت کمرنون و القلمدرمان های جدید در بیماری لا اکراه فی الدینواکسن کرونا و گشودن پنجرریتوکسیماببرنامه و ساختار پیچیده مگویید نوزده و ایمنی ساکتماده ی خالیتومورهای نخاعیسیلی محکم محیط زیست بر انآگاهی فراتر از آگاهیطبیعت بر اساس هماهنگیایندرالجایی برای یاد گرفتن باقی معرفت و شناختخدایا جز تو که را دارمارتباط غیرکلامی بین انساهوش مصنوعی از عروسک بازی بلندی در ذهن ما درک بلندینور از عمق تاریکیدرمان دارویی سرطان رحم بممانتین یا آلزیکسا یا اببرخی نرمش ها برای زانووبینار اساتید نورولوژی دراه بی شکستگذشته را دفن کنمحدودیت های حافظه و حافظتوپیراماتسیستم دفاعی بدن علیه مغز تبدیل سلولهای محافط به سآزمون ذهنی گربه ی شرودینعلایم کمبود ویتامین E را اگر میدانی مصیبت بزرگتر حقیقت آنطور نیست که به نظاز نشانه ها و آثار درک شدمغز انسان ایا طبیعتا تمادنیا، هیچ استهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه خودت مغرور نشوچیزی شبیه نور تو نیستدرک کنیم ما همه یکی هستیممنابع انرژی از نفت و گاز بررسي علل احتمالي تغيير یکی از علل محدودیت مغز امزمین در برابر عظمت کیهانپیموزایدمرکز حافظه کجاستتکنولوژی جدید که سلول هاآغاز فصل سرما و دوباره تکساختار شبکه های مغزی ثابتراشه ی هوش مصنوعی در مغزعارضه جدید ویروس کرونا سابزار بقا از نخستین همانحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ و فعال یا مغز کوديدن با چشم بسته در خواب ALS نگاهی کامل بر بیماری وهوش عاطفی قسمت 11بیمار 101 ساله، مبتلا به سژنها نقشه ایجاد ابزار هوچگونه حافظه را قویتر کنیدرد و درسمنبع هوشیاری کجاست قسمت بشکه ای که ته نداره پر نمزندگی در جمع مواردی را برپیشرفت های جدید علوم اعصتکامل زبانالکتروتاکسی(گرایش و حرکسربازان ما محققا غلبه می تصویر در هم تنیدگی کوانتتاثیر ویتامین دی بر بیماابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً حس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تنقش میدان مغناطیسی زمین دانشمندان نورون مصنوعی سفال نیکوهوشیاری کوانتومیبیماری دویککمردرد ناشی از تنگی کاناچالش هوشیاری و اینکه چرا ذهن تو همیشه به چیزی اعتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت ایستایی و تکاپوزیست شناسی باور حقیقت یا پروتز عصبی برای تکلمتاثیر فکر بر سلامتامیدی به این سوی قبر نیستشناخت و معرفت، و نقش آن دتغییر دیگران یا تغییر خوابزار بقای موجود زنده از نظریه ی ریسمانحس و ادراک قسمت هفتماز تکینگی تا مغز- از مغز نقش حفاظتی مولکول جدید دداروی لیراگلوتیدفراتر از دیوارهای باورهدف یکسان، در مسیرهای متبیشتر کمردردها نیازی به کودک ایرانی که هوش او از نتایج نادانی و جهلرمز پیشرفت تواضع است نه طمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتلاشی برای درمان قطع نخازبان جانسوزآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی بی پایان در درون هرشانس یا نتیجه ی تلاشجنگ داده هااتفاق و تصادفهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت دهماز خود رها شونقش غذاها در کاهش دردهای داروی ضد تشنج با قابليت تقلب دروازه ی ارتباطوقتی فهمیدی خطا کردی برگبارداری بدون رحمکایروپاکتیک چیستروان سالمموجودات مقهور ژنها هستندتنها مانع در زندگی موارد سفری به آغاز کیهانآیا همه جنایت ها نتیجه بیتاثیر حرکات چشم بر امواج انسان، گونه ای پر از تضادشباهت زیاد بین سلول هاي عجهان هایی در جهان دیگرمرز مرگ و زندگی کجاستاخلاق پایه تکامل و فرهنگهندسه زبانِ زمان استخلا، حقیقی نیستاستفاده از سلول های بنیاچند جهانی و علمدر هم تنیدگی کوانتومی و دقدرت مردمویشن پروبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت سوم)روش هایی ساده برای کاهش اما انسانها چه اندازه نزدتو باید نیکان را به دست بسماگلوتید داروی کاهش دهنآیا برای تولید مثل همیشه ضایعه ی شبکه لومبوساکرالتاثیر درجه حرارت بر عملکای نعمت من در زندگیمجهانی در ذهنمشکلات روانپزشکی در عقب ارتقا و تکامل سنت آفرینش هوش مصنوعی از عروسک های بخوش خیالی و خوش بینیاضطراب و ترسنوآوری ای شگفت انگیز داندرمان های جدید سرطانلاموژین داروی ضد اوتیسم؟واکسن کرونا از حقیقت تاتریسدیپلام تنها داروی تایبرنامه ی مسلط ژنها در اختگوش دادن بهتر از حرف زدنماده ای ضد التهابیتومورهای ستون فقراتسینوریپا داروی ترکیبی ضدآپومورفین در پارکینسونطعمه ی شبکه های ارتباط اجایا کوچک شدن مغزانسان الجایی خالی نیستمغز فکر میکند مرگ برای دیخسته نباشی باباارتروز یا خوردگی و التهاهوش مصنوعی از عروسک بازی بلوغ چیستنور دروندرمان زخم دیابتی با تکنومن کسی در ناکسی دریافتم برخی نرمش های گردنوجود قبل از ناظر هوشمندرابطه تشنج و اوتیسمگریه ی ابر، رمز طراوت باغمخچه فراتر از حفظ تعادلتوانایی مغز و دیگر اجزای سکوت و نیستیتبر را بردارآزمون ذهنی گربه شرودینگرعلایم کمبود ویتامین E را اگر نیروی مغناطیس نباشد حقیقت افراداز نظر علم اعصاب یا نرووسمغز انسان برای ایجاد تمددندان ها را مسواک بزنید تهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه دنبال رستگاری باشنکاتی در مورد تشنجدرک احساسات و تفکرات دیگمنابع انرژی از نفت و گاز بررسی مغز با امواج مادون یافته های نوین علوم پرده زمین زیر خلیج فارس تمدنی پیچیدگی های مغزمگستکینگیآغاز مبهم آفرینشسادیسم یا لذت از آزار دادتراشه ی بیولوژِیکعدم توقف تکامل در یک انداابزار بقا از نخستین همانحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگترین مصرف کننده دی متیل فومارات(زادیوا)(فقر داده ها در هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت نهمبیمار مرکز تنفس سلولیژنها ، مغز و ارادهنگاه من، نگاه تو و یا حقیدرد باسن و پا به دلیل کاهمنبع هوشیاری کجاست قسمت بشریت از یک پدر و مادر نیزندگی در سیاهچالهپیشرفت در عقل است یا ظواهتکامل زبان انسان از پیشیالکترودهای کاشتنیسردرد میگرنتصویر زیبا از سلولصفحه اصلیابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تنقش محیط زندگی و مهاجرت ددانشمندان یک فرضیه رادیکفاکسیبتهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری دیستروفی میوتونیکمردرد و علل آنچالش هوشیاری و اینکه چرا ذهن خود را مشغول هماهنگیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوت ارباب و رهبر حقیقیزیست، مرز افق رویداد هستپرورش مغز مینیاتوری انساتاثیر مشاهده بر واقعیت بامیدی تازه در درمان سرطاشناخت حقیقت یا آرزوهای گتغییر دادن ژنها آیا روزی ابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت هفدهماز تکینگی تا مغز- از مغزتنقش حیاتی تلومر دی ان آ دداروی تشنجی دربارداریفرد موفقهدف از تکامل مغزبا هوش مصنوعی خودکار روبکودکان میتوانند ناقل بی نجات در راستگوییرمز بقای جهش ژنتیکیمنبع خواب و رویاتلاشی تازه برای گشودن معرمز جهانمنتظر نمان چیزی نور را بهتلاشی جدید در درمان ام اسزبان ریشه هایی شناختی اسآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریکشانس یا تلاشجنبه های موجی واقعیتاتوبان اطلاعات و پلِ بینهمیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت دوازدهماز درخواست ها جدا شونقشه مغزی هر فرد منحصر بهداروی ضد تشنج با قابليت تقلب روباتیکوقتی پر از گل شدی خودت را بازگشایی مجدد مطب دکتر سکار با یگانگی و یکپارچگیروبات ها قول میدهندموسیقی نوتنها در برابر جهانسقوط درون جاذبه ای خاص، چآیا هوش مصنوعی می تواند نتاثیر دوپامین و سروتونینانعطاف پذیری مکانیسمی علشباهت زیاد بین سلول هاي عجهان یکپارچهمرز بین انسان و حیوان کجااختلاف خانوادگی را حل کنهندسه، نمایشی از حقیقتخلا، خالی نیستاستیفن هاوکینگ در مورد هچند روش ساده برای موفقیتدر هر سوراخی سر نکنقدرت و شناخت حقیقتواقعیت فیزیکی، تابعی از بحثی درباره هوش و تفاوتهکشف مکانیسم عصبی خوانش پروش جدید تولید برقما انسانها چه اندازه نزدتو تغییر و تحولیسندرم کووید طولانیآیا بزرگ شدن مغز فقط در دضایعه ی عروقی مخچهتاثیر درجه حرارت بر عملکای همه ی وجود منجهان، تصادفی نیستمشاهده گر جدای از شیء مشاارتقا یا بازگشت به قبل ازهوش مصنوعی از عروسک بازی خوشبختی چیستاطلاع رسانی اینترنتینوار مغز مشاهده ی غیر مستدرمان های رایج ام اسلایو دوم دکتر سید سلمان فواکسن کرونا ساخته شده توریشه های مشترک همه ی موجوبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱گوشه بیماری اتوزومال رسسماده، چیزی نیستتوهم فضای خالیسیگار عامل افزایش مرگ ومتاثیر رژِیم غذایی بر میگآب زندگی است قسمت چهارمظهور امواج مغزی در مغز مصایا این جمله درست است کسیجاذبهمغز قلبخطا در محاسبات چیزی کاملارزش های وارونههوش مصنوعی از عروسک بازی بلعیدن ستاره توسط سیاهچانوروفیبروماتوزدرمان سرگیجه بدون نیاز بمن پر از تلخیمبرخی یونها و مولکول های موراپامیل در بارداریرادیوی مغز و تنظیم فرکانگربه شرودینگر و تاثیر مشمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتوازن مهمتر از فعالیت زیسکوت، پر از صداتحریک عمقی مغزآزادی عقیده، آرمانی که تعلائم عصبی آلزایمر، با ااگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت اشیااز نظر علم اعصاب اراده آزمغز انسان برای شادمانی طده روش موفقیتهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه زودی شبکه مغزی به جای چگونه مولکول های دی ان ایدرک تصویر و زبان های مخلتمنابع انرژی از نفت و گاز بررسی و اپروچ جدید بر بیمیاد گرفتن مداومزمان چیستپیچیدگی های مغزی در درک زتکامل فردی یا اجتماعیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسازگاری با محیط بین اجزاتربیت کودکان وظیفه ای مهعدم درکابزار بقا از نخستین همانحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تمغز حریص برای خون، کلید تدین اجباریفلج نخاعی با الکترودهای هوش عاطفی قسمت هفتمبیماری لبر و نابینایی آنژنهای مشترک بین انسان و ونگاه مادی غیر علمی استدرد زانو همیشه نیاز به جرمنبع هوشیاری کجاست قسمت بعد پنجمزندگی زمینی امروز بیش از پیشرفت ذهن در خلاقیت استتکامل ساختار رگهای مغزی الگو نداشتیمسردرد میگرن در کودکانتصویر زیبای اصفهانسوالات پزشکیابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تنقش مرکز تنفس سلولی در بیدانشمندان ژنی از مغز انسفاجعه ی جهل مقدسهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری سلیاککمردرد با پوشیدن کفش مناچالش هوشیاری و اینکه چرا ذهن سالممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتفاوتهای جنسیتی راهی برازاویه نگاه ها یکسان نیستپرکاری تیروئیدتاثیر نگاه ناظر هوشیار بامگا سه عامل مهم سلامتشناخت درون، شناخت بیرون؛تغییر زودتر اتصالات مغزیابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت هجدهماز تکینگی تا مغز، از مغز نقش خرچنگ های نعل اسبی درداروی جدید ALSفرد یا اندیشههدف از خلقت رسیدن به ابزابا هر چیزی که نفس می کشد مکودکان خود را مشابه خود تنخاع ما تا پایین ستون فقرکودکان را برای راه آماده نخستین تمدن بشریرمز جهان خاصیت فراکتالمنتظر زمان ایده آل نشوتمایل زیاد به خوردن بستنزبان شناسی مدرن در سطح سلآنژیوگرافی از مغزتاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی تاریک که ما نمی توشاهکار قرنجنسیت و تفاوت های بیناییاتوسوکسیمایدهمیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت سوماز روده تا مغزنقشه های مغزی جدید با جزیداروی ضد تشنج توپیراماتقلب را نشکنوقتی تو از یاد گرفتن باز بازگشت از آثار به سوی خداکارهای کوچک، بی ارزش نیسروبات های ریز در درمان بیموسیقی هنر مایع استتنهاییسلول های مغزی عامل پارکیآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر دپاکین بر بیماری ماهرام مصر از شگفتی های جهشجاعت و ترسجهان یکپارچهمرز جدید جستجو و اکتشاف، اختلال خواب فرد را مستعد هنر فراموشیخلاصه ای از مطالب همایش ماستیفن هاوکینگ در تفسیر چندین ماده غذایی که مانندر والنتاین کتاب بدید همقدرت کنترل خودواقعیت چند سویهبحثی درباره هوش و تفاوتهکشف مکانیسمی پیچیده در بروش صحبت کردن در حال تکامما اکنون میدانیم فضا خالتو جهانی هستی که خودش را سندرم گیلن باره به دنبال آیا تکامل و تغییرات ژنتیضایعات در عصب زیر زبانیتاثیر درجه حرارت بر عملکای آنکه نامش درمان و یادشجهش های ژنتیکی مفید در سامشاهده آینده از روی مشاهارتوکين تراپی روشی جديد هوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چنوار مغز ترجمه رخدادهای درمان های علامتی در ام اسلبخند بزن شاید صبح فردا زواکسن آلزایمرریشه های مشترک حیاتبرین نت به جای اینترنتگوشت خواری یا گیاه خواریماده، چیزی بیش از یک خلا توهم فضای خالی یا توهم فضسیاهچاله هاتاثیر سلامت دستگاه گوارشآب زندگی است قسمت هفتمظرف باید پر شود چه با چرک ایا ابزار هوشمندی یا مغز جاذبه و نقش آن در شکلگیریمغز ما کوچکتر از نیم نقطهخطا در محاسبات چیزی کاملارزش های حقیقی ارزش های غهوش مصنوعی از عروسک بازی بنی عباس، ننگی بر تاریخنورون هاي مصنوعی می تواندرمان سرگیجه بدون نیاز بمن بی من، بهتر یاد میگیرمبرخی اثرات مضر ویتامین دورزش هوازی مرتب خیلی به قراز تغییرگزیده ای از وبینار یا کنفمخچه ابزاري که وظیفه آن فتوسعه هوش مصنوعی قادر اسسکته مغزیتحریک عمقی مغز در آلزایمآزار دیگری، آزار خود استعلت خواب آلودگی بعد از خواگر نعمت فراموشی نبود بسحقیقت تنها چیزی است که شااز نظر علم اعصاب اراده آزمغز انسان برای شادمانی طدهن، بزرگترین سرمایههوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه زیر پای خود نگاه نکن بچگونه میتوان با قانون جندرک حقیقت نردبان و مسیری منابع انرژی از نفت و گاز بررسی ژنها در تشخیص بیمایاد بگیر فراموش کنیزمان و مکان، ابعاد کیهان پیوند قلب خوک، به فرد دچاتکامل مادی تا ابزار هوشمافت فشار خون ناگهانی در وستم با شعار قانون بدترین ترجمه ای ابتدایی از اسراعدالت برای من یا برای همهابزار بقا از نخستین هماننرمشهای مهم برای تقویت عحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تمغز در تنهایی آسیب میبیندین، اجباری نیستفلج بل، فلجی ترسناک که آنهوش عاطفی قسمت یازدهبیماری های میتوکندریژنهای هوش ، کدامندنگاه محدود و تک جانبه، مشدردهای سال گذشته فراموش منبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کرونازندگی زودگذرپیشرفتی مستقل از ابزار هتکامل شناخت انسان با کشفالگو و عادت را بشکن و در اسردرد میگرنی در کودکانتصویربرداری فضاپیمای آمپیامهای کاربرانابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز از مغز تنقش نگاه از پایین یا نگاهدانشمندان پاسخ کوانتومی فاصله ها در مکانیک کوانتهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری ضعف عضلات نزدیک بکنفرانس تشنج هتل کوثر اصچالش کمبود اندام برای پیذهت را روی چیزهای مفید متمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقلید مرحله ای نسبتا پیشزاوسکا درمان گوشرپرتوهای صادر شده از سیاهتاثیر نگاه و مشاهده ناظر امروز دانش ژنتیک هیچ ابهشناسایی تاریخچه ی تکاملیتغییر عمودی سر انسان از پابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت هشتماز تکینگی تا مغز، از مغز نقش داروهاي مختلف معروف داروی جدید s3 در درمان ام فرد حساس از نظر عاطفی و بهر چیز با هر چیز دیگر در تبا آتش، بازی نکن و بعد از با تعمق در اسرار ابدیت و کوری گذرای ناشی از موباینخستین تصویر از سیاهچالهرنگ کردن، حقیقت نیستمنحنی که ارتباط بین معرفتمایز یا کشف یگانگیزبان شناسی نوین نیازمند آنان که در قله اند هرگز ختاثیر گیاه خواری بر رشد وانرژی خلا ممکن استشاهکار شش گوشجنسیت و تفاوت های بیناییاتصال مغز و کامپیوترهمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت سی و هشتماز سایه بگذرنقشه با واقعیت متفاوت اسداروی ضد جنون در درمان تیقوی تر باشوقتی ریشه ها عمیقند از چیبازگشت به ریشه های تکاملکاربرد روباتهای ريزنانوروبات کیانمیهمانهای ناخوانده عامل تنهایی رمز نوآوری استسلول های بنیادیآیا هوش ارثی دریافتی از پتاثیر داروهای ضد التهاب اولویت بندی ها کجاستشرکت نورالینک ویدیویی ازجهان کنونی و مغز بزرگتریمرزهای حقیقی یا مرزهای تاختلال در شناسایی حروف و هنر حفظ گرهخلاصه ای از درمان های جدیاستخوان های کشف شده، ممکچندجهانیدر یک فراکتال هر نقطه مرکقدرت انسان در نگاه به ابعواقعیت چیستبحثی درباره احساسات متفاکشف ارتباط جدیدی از ارتبروشهای نو در درمان دیسک بما از اینجا نخواهیم رفتتو جدای از کیهان نیستیسندرم پیریفورمیسآیا جنین انسان، هوشمندی ضرورت زدودن افکارتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزیجهش های ژنتیکی غیر تصادفمشاهدات آمیخته با اشتباهارتباط میکروب روده و پارهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد منوار مغز در فراموشی هادرمان ژنتیکی برای نوآوریلحظات خوش با کودکانواکسن ایرانی کرونا تولیدرژیم های غذایی و نقش مهم برای یک زندگی معمولیگیلگمش باستانی کیستماست مالیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)سیاهچاله های فضایی منابعتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآب زندگی است قسمت اولعقل مجادله گرایا بیماری ام اس (مولتیپجبران از دست رفته هامغز مانند تلفن استخطای ادراک کارماارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک بازی به قفس های سیاهت ننازنورون های ردیاب حافظهدرمان سرگیجه بدون دارومننژیتبرخی اختلالات عصبی مثانهورزش هوازی ، بهترین تمریراست دستی و چپ دستیگزارش یک مورد جالب لخته ومخچه تاثیر گذار بر حافظهتوسعه برخی شغل ها با هوش سال سیزده ماههتداوم مهم است نه سرعتآسيب میکروواسکولاریا آسعماد الدین نسیمی قربانی اگر با مطالعه فیزیک کوانحقیقت خواب و رویااز واقعیت امروز تا حقیقتمغز انسان رو به کوچک تر شدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوش مصنوعی به شناسایی کابه سیاهی عادت نکنیمچگونه مغز ما، موسیقی را پدرک دیگرانمنابع انرژی از نفت و گاز بررسی بیماری التهابی رودزمان و گذر آن سریع استپیوند مغز و سر و چالشهای تکامل مداومافت هوشیاری به دنبال کاهستم، بی پاسخ نیستترس و آرمان هاعسل طبیعی موثر در کنترل بابزار بقا از نخستین همانچرا ماشین باید نتایج را پحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تمغز را از روی امواج بشناسدیوار همه اش توهم بودفلج خوابهوش عاطفی قسمت پنجمبیماری های مغز و اعصاب و ژنهای حاکم بر انسان و انسنگاه کلی نگردردی که سالهاست درمان نشمنبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کرونازندگی سلول در بدن، جدای اپپوگستتکامل، نتیجه ی برنامه ریالگوی بنیادین و هوشیاریسردرد و علتهای آنتصور از زمان و مکانسایتهای دیگرابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز از مغز تنقش نظام غذایی در تکامل مدانشمندان اولین سلول مصنفاصله ی همیشگی تصویر سازهیچ چیز همیشگی نیستبیماریهای تحلیل عضلانی اکنگره بین المللی سردرد دچالش دیدگاه های سنتی در بذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقلید از روی طبیعتزبان فرایند تکاملی برای پرتوزایی از جسم سیاهتاثیر نگاه انسان بر رفتاانفجار و توقف تکاملی نشاشناسایی سلول های ایمنی اتغییرات منطقه بویایی مغزابزار بقای موجود زنده از نعناعحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکینگی تا مغز، از مغز نقش درختان در تکاملداروی جدید لنفوم و لوکمیفردا را نمیدانیمهر جا که جات میشه، جات نیهر حرکت خمیده می شود و هر با خدا باشکی غایب شدی تا نیازمند دلنخستین روبات های زنده ی جرنگین کمانمنشأ اطلاعات و آموخته ها تمدن قدیمی ای در جنوب ایرزبان، نشان دهنده ی سخنگو آنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولینشاید گوشی و چشمی، آماده شجهل مقدساثر مضر مصرف طولانی مدت رهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت سی و ششماز علم جز اندکی به شما دانقص های سیستمی ایمنیدارویی خلط آورقیچی ژنتیکیویتنام نوعی کرونا ویروس بازخورد یا فیدبککاربرد روباتهای ريز، در روح و آب حیاتمیوتونیک دیستروفیتنبیه چقدر موثر استسلول های بنیادی منابع و اآیا هوش سریعی که بدون احستاثیر داروی ضد تشنج سدیم اولین قدم شناخت نقص های خشربت ضد خلطجهان کاملی در اطراف ما پرمزایای شکلات تلخ برای سلاختلال در شناسایی حروف و هنر رها شدن از وابستگیخم شدن فضا-زماناستروژن مانند سپر زنان دنه ناامیدی بلکه ارتقادر کمتر از چند ماه سوش جدقدرت ذهنواقعیت چیستبحثی درباره احساساتی غیرکشف جمجمه ای درکوه ایرهوروشهای شناسایی قدرت شنواما اشیا را آنطور که هستندتو دی ان ای خاص ميتوکندريسندرم پیریفورمیسآیا جهان ذهن و افکار ما مضرب المثل یونانیتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی و کنترل دو جهش های بیماری زا، معمولمطالبه ی حق خودخوشبختی دور از رنج های مارتباط ماده و انرژیهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد منوار مغز در تشخیص بیماری درمان پوکی استخوانلرزش ناشی از اسیب به عصبواکسن اسپایکوژنرژیم های غذایی و نقش مهم برای پیش بینی آینده مغز دگیاه بی عقل به سوی نور میماست مالی با هوش انسانیتوهم چیستسیاهچاله ها، دارای پرتو تاریک ترین بخش شبآب زندگی است قسمت دومعقل سالمایا بدون زبان میتوانیم تجدا کردن ناخالصی هامغز مادران و کودکان در زمخطای حسارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی از عروسک بازی به مغز خزندگان خودت اجازنوروپلاستیسیتی چیستدرمان سرطان با امواج صوتمنابع انرژي پاک سرچشمه حبرخی اصول سلامت کمرورزش و میگرنرجزخوانی هایی که امروز بگشایش دروازه جدیدی از طرمدل همه جانبه نگر ژنرالیتوصیه های سازمان بهداشت سانسور از روی قصد بسیاری تداخل مرزها و صفات با بینآسیب ها ناشی از آلودگی هوعوامل موثر در پیدایش زبااگر تلاش انسان امروز براحقیقت در علم، هرگز نهایی از کجا آمده ام و به کجا میمغز انسان رو به کوچکتر شددو بیماری روانی خود بزرگ هوش مصنوعی تعاملیبه سخن توجه کن نه گویندهچگونه مغز پیش انسان یا همدرک درست از خود و هوشیاریمنابع انرژی از نفت و گاز بررسی سیستم تعادلی بدن ازمان و صبرپیوند اندام از حیوانات بتکامل چشمافتخار انسانستون فقرات انسان دو پا جلتسلیم شدن از نورون شروع معشق درونی به یگانگی خلقتابزار بقا از نخستین همانچرا مردم با زندگی میجنگنحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز زنان جوانتر از مغز مردیوار، از ابتدا توهم بودفلج خواب چیستهوش عاطفی قسمت اولبیماری وسواسکفش و کتابنگاه انسان محدود به ادرادرس گرفتن از شکست هامنبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کرونا دلخوشی بیهوزندگی، مدیریت انرژیپایان، یک آغاز استتکثیر سلول در برابر توقف الگوبرداری از طبیعتسردرد به دلیل مصرف زیاد متصادف یا قوانین ناشناختهابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز از مغز تنقش نظریه تکامل در شناسادانشمندان تغییر میدان مغفتون های زیستیهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیماری، رساله ای برای سلکنگره بین المللی سردرد دچاالش ها در تعیین منبع هوذره ی معین یا ابری از الکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقلید از طبیعتزبان متغیرپرسش و چستجو همیشه باقی اتاثیر نگاه انسان بر رفتاانقراض را انتخاب نکنیدشواهدی از نوع جدیدی از حاتغییرات مغز پس از 40 سالگیابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت هشتاد و شاز تکینگی تا مغز، از مغز نقش ذهن و شناخت در حوادث داروی جدید میاستنی گراویفرزندان زمان خودداروی جدید آلزایمرفرضیه ای جدید توضیح میدههرچیز با یک تاب تبدیل به با طبیعت بازی نکنکیهان خود را طراحی میکندنرمش های مفید برای درد زارهبر حقیقیمنشاء کوانتومی هوشیاری اتمدن پیشرفته ی پیشینیانزبان، وسیله شناسایی محیطآواز خواندن در قفس، نشانتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسولین هوشمندشاید درست نباشدجهان فراکتالاثرات فشار روحی شدیدهمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت سیزدهمازدواج های بین گونه ای، رنقص در تشخیص هیجانات عامدارویی ضد بیش فعالی سیستقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصویتامین E برای فعالیت صحبازسازي مغز و نخاع چالشی کاش شرف اجباری بود یا حتیروح در جهانی دیگر استمیگرن و پروتئین مرتبط با تهدیدهای هوش مصنوعیسلول های بدن تو پیر نیستنآیا هشیاری کوانتومی وجودتاثیر درجه حرارت بر مغزاولین مورد PML به دنبال تکشش مرحله تکامل چشمجهان پیوستهمسمومیت دانش آموزان بی گاختلالات مخچههنر، پر کردن است نه فحش دخونریزی مغز در سندرم کوواسرار آفرینش در موجنه به اعدامدر آرزوهایت مداومت داشتهقدرت عشقواقعیت های متفاوتبخش فراموش شده ی حافظهکشف جدید تلسکوپ جیمز وبما به جهان های متفاوت خودتو در میانه ی جهان نیستی سندرم پس از ضربه به سرآیا جهش های ژنتیکی، ویروضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی کمک میکند جهش تمدنی عجیب و شگفت انسمطالبی در مورد تشنجخانه ی تاریکارتباط متقابل با همه ی حیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ننوار مغزی روشی مهم در تشخدرمان پوکی استخوانلرزش عضله یا فاسیکولاسیوواکسن اسپایکوژن ضد کرونارژیم ضد التهابیبرای اولین بار دانشمندانگیاه خواری و گوشت خوار کدماشین دانشتوهم و خیالسیاهچاله و تکینگی ابتدایتاریکی من و تو و گرد و غباآب زندگی است قسمت سومعقلانیت بدون تغییرایا تکامل هدفمند استجدایی خطای حسی استمغز چون ابزار هوش است دلیخطر آلودگی هواارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی از عروسک بازی به نقاش بنگرنوروز یا روز پایانیدرمانهای بیماری پارکینسمنابع انرژی از نفت و گاز برخی اطلاعات روانشناسی مورزش بهترین درمان بیش فعرحم مصنوعیپل جویی اصفهانمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتوصیه های غیر دارویی در سسانسور بر بسیاری از حقایترقی واقعی یا شعار ترقیآسیب روانی شبکه های اجتمعوامل ایجاد لغت انسانی و اگر خواهان پیروزی هستیحقیقت راستین انسان علم باز کسی که یک کتاب خوانده مغز ایندگان چگونه استدو بار در هفته ماهی مصرف هوش مصنوعی در کامپیوترهابهبود حافظه پس از رخدادهیادگیری مهارت های جدید دچگونه هموساپينس بر زمین درک عمیق در حیواناتمنابع بی نهایت انرژی در دبررسی علل کمر درد در میانزمان واقعیت است یا توهمپیوند اندام حیوانات به اتکامل و ارتقای نگاه تا عمافراد آغاز حرکت خودشان رستارگانی قبل از آغاز کیهتست آر ان اس دز میاستنی گعشق، شلوغ کردن نیستابزار بقا از نخستین همانچرا مغز انسان سه هزار سالحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تمغزهای کوچک بی احساسدید تو همیشه محدود به مقدفلج دوطرفه عصب 6 چشمهوش عاطفی قسمت دهمبیماری کروتز فیلد جاکوبکل اقیانوس در یک ذرهنگاه از بیرون مجموعهدست و پا زدن در سایه؟منبع هوشیاری کجاست قسمت بعد از کرونا دلخوشی بیهوزندان ذهنیپارادوکس ها در علمتأثیر نیکوتین سیگار بر مالتهاب شریان تمپورالسردرد تنشنتضادهای علمیابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز از مغز تنقش هورمون های تیروئید ددانشمندان روش هاي جدیدی فروتنی معرفتیهیچ وقت خودت را محدود به بیندیشکنترل همجوشی هسته ای با هنابینایی در نتیجه ی گوشی ذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتقویت استخوان در گرو تغذزبان مشترک ژنتیکی موجوداپرسشگری نامحدودتاثیر ویتامین دی بر بیماانواع سکته های مغزیشواهدی از دنیسوان(شبه نئتغییرات آب و هوایی که به ابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث حس و ادراک قسمت پنجماز تکینگی تا مغز، از مغز نقش روی و منیزیم در سلامت