دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثر سلولهای عصبی چگونه است قسمت ششم

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلولهای مغز چگونه است؟( قسمت ششم)
اگر اکسیژن کم شود، در اقیانوس چه رخ میدهد؟
به این ماهیان زیبا نگاه کنید از دیدن این صحنه ها لذت ببرید زیرا شاید در زمانی کمتر از 80 سال دیگر نتوانید لذت ببرید!
ما نخواهیم توانست این صحنه های زیبا را ببینیم! نوه های من و تو این را فقط در کتاب ها یا ویدیوهای طبیعی خواهند دید آیا این ترسناک نخواهد بود؟

دانشمندان پیش بینی میکنند اکسیژن اقیانوس ها میتواند تا سال 2100، 3 تا 4 % کاهش یابد وقتی این رخ دهد اقیانوس ها بخش بزرگی از زندگی موجود در خود را از دست خواهند داد و همه اکوسیستم میتواند محو شود. چرا چنین چیزی رخ میدهد؟ این برای ما چه معنی ای دارد؟ آیا می توانیم کاری کنیم؟ اقیانوس ها اکسیژن خود را از دست خواهند داد.

اقیانوس هایی که 3 تا 4 % اکسیژن خود را از دست بدهد ممکن نیست خیلی جذاب باشد! این حجم بالای آب ها زمین ما را می پوشاند. ما میدانیم 200 میلیون سال قبل اکسیژن در اقیانس ها اندک بود این سبب شد بسیاری از گونه ها از دست بروند. با کاهش دوباره ی اکسیژن دراقیانوس ها آیا ما زندگی اقیانوسی را دوباره از دست می دهیم؟ و اگر ما دوست داشته باشیم لابستر یا میگو یا ماهی بخوریم ایا ما مقدار کافی یا اصلا چیزی خواهیم داشت؟ قزل الا چطور؟

سخن در مورد غذا: کشاورزان از کودهای غنی سازی استفاده می کنند تا محصول آنها زیاد شود؛ باران این کودها را به درون آبها می آورد و از رودخانه ها به اقیانوس ها میرود در آبهای ساحلی این مواد غذایی اضافی، گیاهان و جلبک ها را زیاد میکند. به این حالت، یوتریفیکاسیون می گویند(غنی سازی آب توسط مواد مغذی که رشد فیتوپلانکتون ها و گیاهان را تقویت می کند و می تواند منجر به کاهش کیفیت آب ها و اکوسیستم ها شود.). این سبب می شود اکسیژن محیط کم شود و وقتی اکسیژن رفت، آب بی اکسیژن میشود و ماهیان می میرند و مناطق مرگ که نمی توانند حیات را نگه دارند باعث افزایش اسیدی بودن اقیانوس ها میشود. میتوانی تصور کنی چه اتفاقی میافتد؟

این یک اثر دومینوی بزرگ است و نتایج مرگباری دارد و اقیانوس و محیط زیست آن به این تریتب آسیب میبیند.
میزان اکسیژن موجود در آب دریا در درجه اول به دما و موجودات زنده فتوسنتز کننده مانند جلبک، فیتوپلانکتون، و گیاهانی مانند علف دریایی بستگی دارد که در آن زندگی می‌کنند. در طول روز، فعالیت فتوسنتزی آن‌ها اکسیژن تولید می‌کند، این اکسیژن در آب دریا حل می‌شود و حیوانات دریایی از آن استفاده می‌کنند. اشباع آب از اکسیژن در طول شب و در اعماق زیاد، کمتر روی می‌دهد. باز در اینجا نقش مهم گرما و نور خورشید را در ادامه حیات می بینیم و وقتي بدانيم ابتداي سیر تکامل موجودات که نهایتا به مغز امروزی رسیده است، در آبها بوده است نقش حرارت و نور خورشید را در ادامه حیات در می یابیم.

( ↑ Jeffries, Martin. Sea ice in the Encyclopædia Britannica Online. Britannica Online, 2012. Accessed 21 April 2013.)

گفته می‌شود که گرم‌شدن زمین، اکسیژن سطح و عمق دریا را کاهش خواهد داد. باز متوجه نقش مهم تنظیمات درجه حرارت می‌شویم.

حرارت نقش مهمی را در ایجاد و حفظ حیات داشته است ولی افزایش بیش از حد درجه حرارت می‌تواند میزان اکسیژن محلول در آب را کاهش دهد. میزان کم شدن اکسیژن محلول اینگونه است
15 mg/L at 0ºC to 8 mg/L at 30ºC
ولی مانع دیگری، با سرد شدن بیشتر حاصل میشود تشکیل یخ روی آب به عنوان عايق از میزان اکسیژن زیر آب می کاهد
http://www.ramp-alberta.org/river/water+sediment+quality/chemical/temperature+and+dissolved+oxygen.aspx

باید توجه شود که نقش اکسیژن در عملکرد سلول‌های معزی بسيار بالاست و سلول های مغزی بیش از دیگر سلول‌های بدن، اکسیژن می‌سوزانند و در سیر تکاملی موجودات، لازمه بزرگ شدن مغز میزان بالای اکسیژن محیط است به طوری که در سیر تکاملی خلقت، موجودات آبزی ابتدایی برای رشد بیشتر مغزشان، مجبور شدند از آب بیرون بیاید تا از اکسیژن بیشتر هوای آزاد استفاده کنند.
امروز سطوح اکسیژن اقیانوس ها کاهش می یابد و برخی ماهیان نر اسپرمی تولید می کنند که کمتر قابلیت حرکت دارد و با کاهش میزان اسپرم گونه ی آنها نمیتواند حفظ شود. برخی گونه ها شامل ماهی مرکب به سمت بستر تغذیه ای جدید در آب با اکسیژن بیشتر میروند و این یک مشکل بزرگ است.

قبلا ماهی مرکب عادت داشت در آبهایی از جنوب آمریکا تا مکزیک و گاهی کالیفرنیا زندگی کند ولی اکنون آنها در ساحل آلاسکا زندگی می کنند زیرا ماهی ای که از آن تغذیه میکنند، آنجاست. ماهی مرکب اکنون در حال رقابت برای تغذیه است و ماهی تن و کوسه ها هم معمولا در این منطقه تغذیه و شکار می کنند و این، توازن ظریف را در شبکه های غذایی به هم میزند و منجر به مرگ ماهیان میشود.

مشکل دیگری هم هست. برخی موجودات دریا از عمق به سطح می آیند تا آب دارای اکسیژن داشته باشند و نهایتا در تورهای انسان، گیر می کنند. اول ماهیان بزرگ محو میشوند زیرا آنها به اکسیژن زیادی نیاز دارند؛ وقتی این ادامه پیدا کند ما با دلفین ها و وال ها خداحافظی می کنیم. اینها پستانداران زیبای اقیانوس هستند و وقتی ما با ماهیان بزرگ مانند ماهی تن خداحافظی کردیم بسیاری از مردم غذای خود را از دست خواهند داد.

صنایع تولید گوشت ماهی اکنون در حال دست و پا زدن هستند و نهایتا بسته خواهند شد.(گوشت ماهی و روغن امگا 3 موجود در آن در تکامل مغز، بسیار مهم است از میان رفتن ماهیان نقش بسیار منفی ای بر مغز خواهد داشت. بهترین منبع تامین امگا ۳ ماهی است و مقدار توصیه شده آن دو بار در هفته است. ALA که مهم ترین نوع امگا۳ است بیش از ماهی در جوانه گندم، گردو و دانه های روغنی (کتان و سویا) یافت می شود، اما دو نوع دیگر فقط در ماهی به ویژه در قزل آلا، ساردین، ماهی تن و آزاد موجود است.

چربی امگا ۳ از تشکیل Thromboxan (عامل مهم در لخته شدن خون) جلوگیری می کند و سطح تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد. لذا ماده بسیار مفیدی در جلوگیری از بروز بیماری های عروقی و حملات قلبی به شمار می رود.

تاثیر امگا ۳ تنها به سلامت قلب محدود نمی شود بلکه خواص دیگری نیز دارد که اغلب از آن بی اطلاعند

از اثرات مهم آن رشد بيشتر مغز نوزادانی است که مادرانشان در بارداری، بيشتر روغن امگا سه دریافت کرده اند

امگا 3 و مغز، روند عمل کردن چگونه است؟

مکانیسم مولکولی حفاظت در مقابل بیماری های عصبی (حمله های مغزی، صرع، افسردگی...) از طریق امگا 3، توسط یک گروه فرانسوی از مرکز ملی تحقیقات علمی توضیح داده شده است. این گروه، از سال 2000 بدون هیچ ابهامی، ثابت کرده است که امگا 3، خصوصاً اسید دکوزاهگزانوئیک، آسیب های عصبی را که توسط حمله های مغزی یا در حمله های صرع در بین حیوانات ایجاد می‌شوند، کاهش می‌دهد.

سپس در سال 2004، ثابت کردند که این اثر به شکل پیچیده ای از کانالی از پتاسیم و پروتئین Trek-1، که هدف شناخته شدۀ امگا 3 است و باعث تأثیر آن می‌شود، می‌گذرد.

موش هایی که این نوع پروتئین را نداشتند، در مقابل حمله های مغزی و حمله های صرع بسیار حساس تر از موش های نرمال بودند و در مقابل تأثیر عصبی محافظتی امگا 3 واکنشی نشان نمی‌دادند...

امروزه نقش امگا سه در جلوگیری و حتي بهبود ام اس اثبات شده است. در رژیم های حاوی گوشت، به خصوص ماهی، میزان اسیدهای چرب پیچیده و غیر اشباع متعدد يعني omega-6 arachidonic acid (AA), omega-3 docosatetraenoic acid (DTA) and omega-3 docosahexaenoic acid (DHA) هستند و این اسیدها حدود نود درصد اسیدهای چرب مغز در پستانداران را تشکیل میدهند. افزایش سایز مغز از استراليپتيکوس تا هموارکتوس تا انسان جدید، بدون استفاده از این اسیدهای چرب غیر اشباع ممکن نبوده‌است. شیر مادر حاوی اسیدهای چرب مناسب برای رشد مغز است که این موارد در شیر گاو وجود ندارد و خوردن گوشت توسط مادر نقش مهمی در فراهم شدن این اسیدهای چرب مفید دارد. مغز ما- که به طور نسبی حدود پنجاه برابر مغز گاو است- نیازمند انبوهی از اسیدهای چرب ضروری غیر اشباع است که این مقدار زیاد، در غذاهای گیاهی وجود ندارد.)

اگر در یک جزیره زندگی کنی محل های کمی برای رشد دادن محصولات و رشد حیوانات خواهی داشت بنابراین بسیاری از ملیت ها برای غذا وابسته به اقیانوس هستند. اگر غذای دریایی زیادی نباشد برای ژاپن، اندونیزی، فیلیپین و جزایر کارائیب چه اتفاقی میافتد؟

ما چگونه می توانیم به اقیانوس ها کمک کنیم؟ هشدار جهانی باید داده شود که کم شدن اکسیژن، با اثر گلخانه ای است. تولید گاز یک چیز مهم است که با کاهش آن می توانیم به اقیانوس ها کمک کنیم و باید انجام شود تا به اکوسیستم سیاره ی ما کمک کند. (برای بررسی بیشتر توصیه میشود به قسمت پنجم این سلسله مباحث مراجعه شود.) استفاده زیاد از مواد پربار کننده ی محصولات در کشاورزی چیزی است که ما باید دوباره در نظر بگیریم.

ایا میخواهی بدانی چیز دیگری بر سیاره ی ما تاثیر میگذارد؟ پلاستیک بله چندی تن پلاستیک در اقیانوس ها هست و اگر تو ماهی برای خوردن نداشته باشی و مجبور باشی پلاستیک بخوری چه خواهد شد؟! بله این داستانی دیگری است!
@salmanfatemi https://www.youtube.com/watch?v=Z9Rru2loIBQ


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
انسان یک کتابخانه استسعی کن به حدی محدود نشویمقاومت به عوارض فشار خون تضادهای علمیاتصال مغز و کامپیوترنگاه دوبارههوش مصنوعی از عروسک بازی خواب عامل دسته بندی و حفطماست مالی با هوش انسانیاز دست دادن دم در پیشینیاواکسن کرونا از حقیقت تاتباور و کیهان شناسیدر چه مرحله ای از خواب ، رگنجینه ای به نام ویتامین رویا بخشی حقیقی از زندگی محدودیت های حافظه و حافظتمایز یا کشف یگانگیآیا تکامل و تغییرات ژنتیزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر کتامین در درمان پانقش خرچنگ های نعل اسبی دراولین تصویر در تاریخ از سشگفت نیست من عاشق تو باشمنادیدنی ها واقعی هستندمنابع انرژی از نفت و گاز تغییرات مغز پس از 40 سالگیاختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی از عروسک بازی خوش خیالی و خوش بینیاستفاده از سلول های بنیاوجود قبل از ناظر هوشمنددر درمان بیماری مولتیپل بحتی علمی درباره تمایل بگاهی جهت را عوض کنروزه داری سلول های بنیادمرکز هوشیاری، روح یا بدن تنهایی رمز نوآوری استآپومورفین در پارکینسونسلول های مغزی عامل پارکیفلج خواب چیستتاثیر احتمالی عصاره تغلینقشه مغزی هر فرد منحصر بهایمان به رویاشبکه های مصنوعی مغز به درنرمش های مفید در سرگیجهحق انتخابمنبع نور واقعی و ثابت، حقجهل مقدسارتقا و تکامل سنت آفرینش هوش مصنوعی درمانگر کامپیخسته نباشی بابااصول سلامت کمریافته های نوین علوم پرده درمان پوکی استخوانبخش های تنظیمی ژنومپوشاندن خود از نورروشی جدید در درمان سکته ممرزهای حقیقی یا مرزهای تتو جهانی هستی که خودش را آرامش(سکوت) stillness و تکاپوسندرم کووید طولانیفاجعه ی جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکچند روش ساده برای موفقیتایا تکامل هدفمند استصبر لازمه ی پیروزی استچرا ذرات بنیادی معمولاً حمله ویروس کرونا به مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت53جهان کنونی و مغز بزرگتریارتروز یا خوردگی و التهاهوش عاطفی قسمت سومدنیایی پر از سیاهچاله بلندی در ذهن ما درک بلندیژنهای هوش ، کدامنددرمان سرگیجه بدون نیاز ببرای پیش بینی آینده مغز دپیدایش زبانرژیم غذایی ضد دردمشاهدات آمیخته با اشتباهتوهم فضای خالی یا توهم فضآغاز فصل سرما و دوباره تکسینوریپا داروی ترکیبی ضدفرد موفقتاثیر رژیم گیاه خواری بر نوآوری ای شگفت انگیز داناگر خواهان پیروزی هستیطلای سیاهنظریه ی تکامل در درمان بیحرکت چرخشی و دائمی کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش های ژنتیکی غیر تصادفاز نظر علم اعصاب اراده آزهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدورترین نقطه ی قابل مشاهبه خودت مغرور نشوکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک کنیم ما همه یکی هستیمبرخی اطلاعات روانشناسی مپروژه ی ژنوم انسانیرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتوازن مهمتر از فعالیت زیالکتروتاکسی(گرایش و حرکسکوت و نیستیقلب و عقلتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نوار عصب و عضله در مطب دکابزار بقا از نخستین همانعلم و روحهمه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت نهممهندسی بدنجبران از دست رفته هااز تکینگی تا مغز از مغز تهزینه ای که برای اندیشیددانش بی نهایتبی عدالتی در توزیع واکسن کودکان خود را مشابه خود تدرد و درسبررسی سیستم تعادلی بدن اآلودگی هوا و ویروس کرونازمان پلانکمغز انسان برای شادمانی طامیدوار باش حتی اگر همه چسادیسم یا لذت از آزار دادقبل از انفجار بزرگتراشه مغز بدون واسطه ی دنیکولا تسلاابزار بقا از نخستین همانعید نوروز مبارکهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت بیست و یکمیگرن و خواباز تکینگی تا مغز از مغز تبیماری اسپینال ماسکولار وقتی شروع به بیدار شدن میداروهای تغییر دهنده ی سیکایروپاکتیک چیستذهن و شیمی بدنبعد از کرونا دلخوشی بیهوتکامل داروینی هنوز در حاآینه در اینهزندان ذهنیمغز حریص برای خون، کلید تانتروپی و هوشیاریسرکه انگبین عسلی مفید برلوب فرونتال یا پیشانی مغتشنج چیستابزار بقای موجود زنده از چگونه به سطح بالایی از هوعشق، شلوغ کردن نیستهوش مصنوعی یا حماقت طبیعحس و ادراک- قسمت بیست و پما اشیا را آنطور که هستنداز تکینگی تا مغز، از مغز بیان ژن های اسکیزوفرنی دواقعیت چیستداروی جدید ضد میگرنکریستال زمان(قسمت اولرقیبی قدرتمند در برابر متقلید از طبیعتآیا هوش ارثی دریافتی از پتاول کف پا و حقیقتزبان مشترک ژنتیکی موجودانقش مرکز تنفس سلولی در بیزبان چهار حرفی حیات زمیننقش نگاه از پایین یا نگاهانسان باششلیک فراموشیمقایسه رقابت و همکاریتظاهر خوابیده ی مادهاثر مضر مصرف طولانی مدت رهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص فلفل سبزماشین دانشاز روده تا مغزواکسن کرونا ساخته شده توباید از انسان ترسیددر ناامیدی بسی امید استگوهر با نظر دیگران سنگ نمرویا تخیل یا واقعیتمحدودیت درک انسانتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآیا جنین انسان، هوشمندی زبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش داروهاي مختلف معروف اولین دارو برای آتاکسی فشگفت انگیز بودن کیهاننادانی در قرن بیست و یکم،منابع انرژی از نفت و گاز تغییرات آب و هوایی که به اختلال حرکتی مانند لرزش هوش مصنوعی از عروسک بازی خوشبختی چیستاستیفن هاوکینگ در مورد هوراپامیل در بارداریدر سال حدود 7 میلیون نفر بحث درباره پیدایش و منشا گذر زمان کاملا وابسته به روزهای بد باقی نمیماندمرکز حافظه کجاستتنبیه چقدر موثر استآب زندگی است قسمت چهارمسلول های بنیادیفلج دوطرفه عصب 6 چشمتاثیر ترکیبات استاتین (سنقشه های مغزی جدید با جزیاین پیوند نه با مغز بلکه شبکیه های مصنوعینرمش های موثر در کمردردحقیقت قربانی نزاع بین بی منبع هوشیاری کجاست قسمت جهان فراکتالارتقا یا بازگشت به قبل ازهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخطا در محاسبات چیزی کاملاضطراب و ترسیاد گرفتن مداومدرمان پوکی استخوانبخش بزرگی حس و ادراک ما اپیموزایدريتوکسيمب در درمان ام اسمزایای شکلات تلخ برای سلتو جدای از کیهان نیستیآزمون تجربی، راهی برای رسندرم گیلن باره به دنبال فارغ التحصیلان، فقیر و دتاثیر درجه حرارت بر عملکچندین ماده غذایی که ماننایجاد احساساتصبر و واقعیتچراروياها را به یاد نمی آحمایت از طبیعتمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمجهان کاملی در اطراف ما پرارزش های وارونههوش عاطفی قسمت ششمدنیا، هیچ استبلوغ چیستژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرگیجه بدون نیاز ببرای اولین بار دانشمندانپیر شدن حتمی نیستراه فراری نیستمطالبه ی حق خودتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آغاز مبهم آفرینشسیگار عامل افزایش مرگ ومفرد یا اندیشهتاثیر رژیم گیاه خواری بر نوار مغز مشاهده ی غیر مستاپل ویژن پرو در تشخیص بیمطوفان فقر و گرسنگی و بی سنظریه ی تکامل در درمان بیحس متفاوتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش های بیماری زا، معمولاز واقعیت امروز تا حقیقتهیچ کس حقیقت را درون مغز ديدن با چشم بسته در خواب به دنبال رستگاری باشکنگره بین المللی سردرد ددرک احساسات و تفکرات دیگبرخی بیماری ها که در آن بپروانه ی آسمانیرساناها و ابر رساناها و عمغز مانند تلفن استتوت زیاد بخوریدالکترودهای کاشتنیسکوت، پر از صداقلب یا مغزتبدیل سلولهای محافط به سنوبت کودکانابزار بقا از نخستین همانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بههمه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت چهارممهربانی، شرط موفقیتجدا کردن ناخالصی هااز تکینگی تا مغز از مغز تهزینه سنگین انسان در ازادانشمندان موفق به بازگردبیمار 101 ساله، مبتلا به سکودکان را برای راه آماده درد باسن و پا به دلیل کاهبررسی علل کمر درد در میانآلودگی هوا و پارکینسونزمان به چه دلیل ایجاد میشمغز انسان برای شادمانی طامیدواریسازگاری با محیط بین اجزاقبرستان ها با بوی شجاعتتراشه ها روی مغزنیاز به آموزش مجازی دیجیابزار بقا از نخستین همانعامل کلیدی در کنترل کارآهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت بیست و دومیگرن و روزه داریاز تکینگی تا مغز از مغز تبیماری اضطراب عمومیویتنام نوعی کرونا ویروس داروهای ضد بیماری ام اس وکار امروز را به فردا نیندذهن پر در برابر آگاهیبعد از کرونا دلخوشی بیهوتکامل زبانآیندهزونیسومایدمغز در تنهایی آسیب میبینانتظار گذر تندباد؟سرگیجه از شایعترین اختلالوتیراستامتشنج و حرکات شبه تشنجی قاابزار بقای موجود زنده از چگونه باغبانی باعث کاهش عصب حقوق نورولووهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک- قسمت شصت و چهما به جهان های متفاوت خوداز تکینگی تا مغز، از مغز بیان حقیقتواقعیت چیستداروی جدید ضد الزایمرکریستال زمان(قسمت دوم)رموزی از نخستین تمدن بشرتقویت مغز با ورزشآیا هوش سریعی که بدون احستابوهای ذهنیتاثیر فکر بر سلامتزبان نیاز تکاملی استنقش نظام غذایی در تکامل مانسان جدید از چه زمانی پاشلیک فراموشیمقابله ی منطقی با اعتراضتظاهری از ماده است که بیداثرات فشار روحی شدیدهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص میوه ی بهمبانی ذهنی سیاه و سفیداز سایه بگذرواکسن آلزایمربابا زود بیادر هم تنیدگی مرزها و بی مگویید نوزده و ایمنی ساکترویا حقی از طرف خدامخچه فراتر از حفظ تعادلتمدن پیشرفته ی پیشینیانآیا جهان ذهن و افکار ما مزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش درختان در تکاملاولین دروغشگفت زده و حیران باشنازوکلسینمنابع انرژی از نفت و گاز تغییرات تکاملی سر انسان اختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک تا کمخوشبختی دور از رنج های ماستیفن هاوکینگ در تفسیر ورزش هوازی مرتب خیلی به قدر عید نوروز مراقب تصادف بحثي درباره هوش و تفاوتهگذشته را دفن کنروزهای سختمرکز حافظه کجاستتهدیدهای هوش مصنوعیآب زندگی است قسمت هفتمسلول های بنیادی منابع و افن آوری های جدید علیه شناتاثیر تغذیه بر سلامت روانقشه با واقعیت متفاوت اساین اندوه چیستشباهت مغز و کیهاننرمشهای مهم برای تقویت عحقیقت آنطور نیست که به نظمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان قابل مشاهده بخش کوچارتوکين تراپی روشی جديد هوش مصنوعی ساخته هوش طبیخطا در محاسبات چیزی کاملاطلاع رسانی اینترنتییاد بگیر فراموش کنیدرمان آرتروز با ورزش موضبخش بزرگتر کیهان ناشناختپیموزایدریه زغالیمسمومیت دانش آموزان بی گتو دی ان ای خاص ميتوکندريآزمون ذهنی گربه ی شرودینسندرم پیریفورمیسفاصله ها در مکانیک کوانتتاثیر درجه حرارت بر عملکچندجهانیایران بزرگصبر بسیار بایدچراروياها را به یاد نمی آحوادث روزگار از جمله ویرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پیوستهارزش های حقیقی ارزش های غهوش عاطفی بیشتر در زناندندان ها را مسواک بزنید تبلعیدن ستاره توسط سیاهچاکفش و کتابدرمان سرگیجه بدون داروبرای تمدن سازی، باید در بپیراستامراه نجاتمطالبی در مورد تشنجتوهم چیستإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسیاهچاله هافرد حساس از نظر عاطفی و بتاثیر رژیم گیاهخواری بر نوار مغز با توضیح دکتر فااپی ژنتیکطوفان بیدارینظریه ی تکامل در درمان بیحس چشایی و بویاییمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش تمدنی عجیب و شگفت انساز کجا آمده ام و به کجا میهیچ اندر هیچدی متیل فومارات(زادیوا)(به زودی شبکه مغزی به جای کنگره بین المللی سردرد ددرک تصویر و زبان های مخلتبرخی بیماری های خاص که بدپرواز از نیویورک تا لوس آرستگاری محدود به یک راه نمغز مادران و کودکان در زمتوسعه هوش مصنوعی قادر اسالگو نداشتیمسکته مغزیقلب دروازه ی ارتباطتبر را بردارنور از عمق تاریکیابزار بقا از نخستین همانعلم به ما کمک میکند تا موهمه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت نوزدهمموفقیت هوش مصنوعی در امتجدایی خطای حسی استاز تکینگی تا مغز از مغز تهزاران سال چشم های بینا ودانشمندان نورون مصنوعی سبیمار مرکز تنفس سلولیکوری گذرای ناشی از موبایدرد زانو همیشه نیاز به جربرطرف کردن خشونت را از خاتکنولوژی جدید که سلول هاآلزایمرزمان شگفت انگیزمغز انسان رو به کوچک تر شامیدواری و مغزستم با شعار قانون بدترین قدم زدن و حرکت دید را تغیتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچیز جدید را بپذیرابزار بقا از نخستین همانعادت همیشه خوب نیستهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت بیست و سومیگرن سردردی ژنتیکی که باز تکینگی تا مغز از مغز تبیماری بیش فعالیویتامین E برای فعالیت صحداروهای ضد تشنج با توضیح کار با یگانگی و یکپارچگیذهن تو همیشه به چیزی اعتقتفکر قبل از کارتکامل زبانآینده ی انسان در فراتر اززونا به وسیله ویروس ابله مغز را از روی امواج بشناساندوه در دنیا استسرگردانیلوزالمعده(پانکراس)مصنوعتشنج به صورت اختلال رفتاابزار بقای موجود زنده از چگونه تکامل مغزهای کنونیعصب سیاتیکهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحسن یوسف باغچه ی منما با کمک مغز خود مختاريماز تکینگی تا مغز، از مغز بیداری معنوی یعنی دوستی واقعیت های متفاوتداروی سل سپتکریستال زمان(قسمت سوم)رمز و رازهای ارتباط غیر کتقویت استخوان در گرو تغذآیا هشیاری کوانتومی وجودآیا واکنش های یاد گرفته وتاثیر مشاهده بر واقعیت بزبان و کلمه حتی برای کساننقش نظریه تکامل در شناساانسان خطرناکترین موجودشنا در ابهای گرم جنوب نیانگاهی بر قدرت بینایی درامقابله با کرونا با علم استعویض دارو در تشنجاثرات مفید قهوههوش مصنوعی از عروسک بازی خواص هندوانهمباحث مهم حس و ادراکاز علم جز اندکی به شما داواکسن ایرانی کرونا تولیدباد و موجدر هم تنیدگی کوانتومیگوش دادن بهتر از حرف زدنرویاها از مغز است یا ناخومخچه ، فراتر از حفظ تعادلتمدن بشری و مغز اخلاقیآیا جهش های ژنتیکی، ویروزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش ذهن و شناخت در حوادث اولین سلول مصنوعیشگفتی های نقشه ی ژنتیکینباید صبر کرد آتش را بعد منابع انرژی از نفت و گاز تغذیه بر ژنها تاثیر دارداختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک تا کمخیالپردازی نکناستخوان های کشف شده، ممکورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نگهدارنده ی اعتیادبحثی جالب درباره محدودیتگریه ی ابر، رمز طراوت باغروش مقابله مغز با محدودیمرکز خنده در کجای مغز استتو یک معجزه ایآب زندگی است قسمت اولسلول های بدن تو پیر نیستنفناوری هوش مصنوعی نحوه ختاثیر حرکات چشم بر امواج نقص های سیستمی ایمنیاین ایده که ذرات سیاهچالشباهت مغز با کیهان مادیچرا ماشین باید نتایج را پحقیقت افرادمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان موازی و حجاب هاارتباط میکروب روده و پارهوش مصنوعی، اتفاقات و تحخطای ادراک کارمااطلاعات حسی ما از جهان، چیادگیری مهارت های جدید ددرمان ام اس(مولتیپل اسکلبخش دیگری در وجود انسان هپیچیدگی های مغزمگسریواستیگمینمسمومیت دانش آموزان، قماتو در میانه ی جهان نیستی آزمون ذهنی گربه شرودینگرسندرم پیریفورمیسفاصله ی همیشگی تصویر سازتاثیر درجه حرارت بر عملکنه ناامیدی بلکه ارتقاایرادهای موجود در خلقت بصد قدح، نفتاده بشکستچراغ های متفاوت و نور یکسحکمت الهی در پس همه چیزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پیوستهارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش عاطفی در زنان بیشتر اده روش موفقیتبنی عباس، ننگی بر تاریخکل اقیانوس در یک ذرهدرمان سرطان با امواج صوتبرای خودآگاه بودن تو بایپیشینیان انسان از هفت میراه های جدید برای قضاوت رمطالعه ای بیان میکند اهدتوهم و خیالافت فشار خون ناگهانی در وسیاهچاله های فضایی منابعفردا را نمیدانیمتاثیر رژِیم غذایی بر میگنوار مغز ترجمه رخدادهای ابتدا سخت ترین استطوفان زیبایینظریه ی ریسمانحس و ادراک (قسمت اول )منبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهشهای مفید و ذکاوتی که داز کسی که یک کتاب خوانده هیچگاه از فشار و شکست نتردین اجباریبه زیر پای خود نگاه نکن بکنترل همجوشی هسته ای با هدرک حقیقت نردبان و مسیری برخی توجهات در ببمار پارپروتئین های ساده ی ابتدارشته نوروایمونولوژی و نقمغز چون ابزار هوش است دلیتوسعه برخی شغل ها با هوش الگو و عادت را بشکن و در اسال سیزده ماههقلب روباتیکتحریک عمقی مغزنور درونابزار بقا از نخستین همانعلم بدون توقفهمیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت هفتمموفقیت در تفکر استاز تکینگی تا مغز از مغز تهستي مادي ای که ما کوچکتردانشمندان یک فرضیه رادیکبیماری لبر و نابینایی آنکی غایب شدی تا نیازمند دلدردهای سال گذشته فراموش بزرگ فکر کنتکینگیآملودیپین داروی ضد فشار زمزمه ات مانده در گوشممغز انسان رو به کوچکتر شدامیدی به این سوی قبر نیستستم، بی پاسخ نیستقدرت مردمتراشه ی بیولوژِیکچیزی منتظر شناخته شدنابزار بقای موجود زنده از عادت کن از بالا نگاه کنیهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت بیستممیگرن شدید قابل درمان اساز تکینگی تا مغز از مغز تبیماری تی تی پیویتامین E در چه مواد غذایداروی فامپیریدین یا نورلکارهای کوچک، بی ارزش نیسذهن خود را مشغول هماهنگیتفکر ترکیبی در هوش مصنوعتکامل زبان انسان از پیشیآینده ی علم و فیزیک در60 ثزیان غذاهای پرچربمغز زنان جوانتر از مغز مراندوه دردی را دوا نمیکندسربازان ما محققا غلبه می لیروپریم داروی ترکیبی ضدتشنج عدم توازن بین نورون ابزار بقای موجود زنده از چگونه جمعیت های بزرگ شکل عضلانی که طی سخن گفتن چقدهوش مصنوعی الفاگوحساسیت روانی متفاوتما بخشی از این جهان مرتبطاز تکینگی تا مغز، از مغز بیداری و خواب کدام بهتر اواقعیت و مجازداروی ضد چاقیکشف مکانیسم عصبی خوانش پرمز گشایی از اتصالات مغزتقویت حافظه یا هوش مصنوعتقویت سیستم ایمنیآیا یک، وجود داردتاثیر نگاه ناظر هوشیار بزبان و بیان نتیجه ساختمانقش هورمون های تیروئید دانسان در هستی یا هستی در شناخت و معرفت، و نقش آن دنگاهی بر توانایی اجزاي بملاحظه های اخلاقی دربارهتعامل انسان و هوش مصنوعیاثرات مفید روزه داریهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص انارمبتکران خودشکوفاازدواج های بین گونه ای، رواکسن اسپایکوژنباد غرور و سر پر از نخوت ودر هم تنیدگی کوانتومی و پگوشه بیماری اتوزومال رسسرویاهای پر رمز و حیرتی درمخچه ابزاري که وظیفه آن فتمدن زیر آبآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسفر فقط مادی نیستتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روی و منیزیم در سلامتاوکرلیزوماب داروی جدید ششگفتی های زنبور عسلنبرو و انرژی مداوممنابع انرژی از نفت و گاز ثبت و دستکار ی حافظهاختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک تا کمخانه ی تاریکاستروژن مانند سپر زنان دورزش و میگرندرمان نابینایان آیا ممکنبحثی در مورد نقش ویتامين گربه شرودینگر و تاثیر مشروش های صرفه جویی در ایجامرگ چیستتو یک جهان در مغز خودت هسآب زندگی است قسمت دومسلول بنیادی و ای ال اسفواید روزه داری متناوبتاثیر دوپامین و سروتونیننقص در تشخیص هیجانات عاماین ابتدای تناقض هاستشباهت های ریشه ای چند بیمچرا مردم با زندگی میجنگنحقیقت انسانمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان ما میتواند به اندازارتباط ماده و انرژیهوش احساسیخطای حساطلاعاتی عمومی در مورد میادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان تومورهای مغزی با ابخشیدن دیگران یعنی آرامشپیچیدگی های مغزی در درک زریاضیات یک حس جدید استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتوقف؛ شکستآزادی عقیده، آرمانی که تسندرم پای بی قرارفتون های زیستیتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعدامایستادن در برابر آزادی بصدای بم با فرکانس پایین، نزاع ها بیهوده استحافظه میتواند بزرگترین دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پر از چیزهای اسرار آارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش عاطفی در زنان بیشتر ادهن، بزرگترین سرمایهبه قفس های سیاهت ننازکلمات بلند نه صدای بلنددرمان ضایعات نخاعیبرای رشد، باید از مسیر خطپیشرفت های جدید علوم اعصراه های جدید برای قضاوت رمعماری، هندسه ی قابل مشاتوهم وجودافت هوشیاری به دنبال کاهسیاهچاله ها، دارای پرتو فرزندان زمان خودتاثیر سلامت دستگاه گوارشنوار مغز در فراموشی هاابتدایی که در ذهن دانشمنطولانی ترین شبنظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک (قسمت دوم )منبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهشهای مفید و ذکاوتی که داز آغاز خلقت تا نگاه انساهیپرپاراتیروئیدیسمدین، اجباری نیستبه سیاهی عادت نکنیمکنترل جاذبهدرک دیگرانبرخی توصیه ها برای واکسیپروتز چشمرشد مغز فرایندی پیچیده امغز چگونه صداها را فیلتر توصیه های سازمان بهداشت الگوی بنیادین و هوشیاریسانسور از روی قصد بسیاری قلب را نشکنتحریک عمقی مغز در آلزایمنوروفیبروماتوزابزار بقا از نخستین همانعلم در حال توسعههمیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت هفدهممولکول ضد پیریاز تکینگی تا مغز از مغز تهستی ما پس از شروعی چگال دانشمندان ژنی از مغز انسبیماری میاستنی گراویسکیهان خود را طراحی میکنددردی که سالهاست درمان نشبزرگ شدن مغز محدود به دورتکامل فردی یا اجتماعیآموزش نوین زبانزنان باهوش ترمغز ایندگان چگونه استامیدی تازه در درمان سرطاستون فقرات انسان دو پا جلقدرت و شناخت حقیقتتربیت کودکان وظیفه ای مهچیزی خارج از مغزهای ما نیابزار بقای موجود زنده از عادت کن خوب حرف بزنیهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت دهممیدان مغناطيسي زمین بشر از تکینگی تا مغز از مغز تبیماری خود ایمن اعصاب محویتامین کاداروی لیراگلوتیدکارهایی بیش از طراحی و گپذهن خالی از شلوغی افکارتفکر خلا ق در برابر توهم تکامل ساختار رگهای مغزی آینده با ترس جمع نمیشودزیباترین چیز در پیر شدنمغزهای کوچک بی احساساندوهگین نباش اگر درب یا سربرولایزینلیس دگرامفتامین یا ویاستشویق خواندن به کودکانابزارهای پیشرفته ارتباط چگونه جمعیت های بزرگ شکل غم بی پایانهوش مصنوعی اکنون می توانخفاش کور و انسان بینا؟ما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکامل تا مغز از مغز تا بیست تمرین ساده برای جلوداروی ضد چاقیکشف مکانیسمی پیچیده در برمز پیشرفت تواضع است نه طکشف ارتباط جدیدی از ارتبرمز بقای جهش ژنتیکیتلقین اطلاعات و حافظهآیا کیهان می تواند یک شبیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر زبان و بیان، در سایه پیشرنقش هورمون زنانه استروژنانسان عامل توقف رشد مغزشناخت حقیقت یا آرزوهای گنگاهت را بلند کنملاحظات بیهوشی قبل از جرتعامل انسان با هوش مصنوعاثرات مضر ماری جواناهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص اردهمتواضع باشاسکلت خارجی در درمان اختواکسن اسپایکوژن ضد کرونابار مغز بر دو استخواندر هم تنیدگی کوانتومی و دگوشت خواری یا گیاه خواریرویای شفافمخچه تاثیر گذار بر حافظهتمدنی قدیمی در شمال خلیج آیا خداباوری محصول تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روزه داری در سالم و جايندگان چگونه خواهند دیدشانس یا نتیجه ی تلاشچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز ثبت امواج الکتریکی در عصاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک تا کمخانواده پایداراسرار آفرینش در موجورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های اسرار آمیز در آبحثی در مورد نقش کلسیم و گزیده ای از وبینار یا کنفروش های عملی برای رفع کمرمرگ و میر پنهانتو کجای جهانیآب زندگی است قسمت سومسلول بنیادین از مخاط بینفواید زیاد دوچرخه سواریتاثیر دپاکین بر بیماری منقطه ی رسیدن به قلهاینکه به خاطرخودت زندگی شباهت کیهان و مغزچرا مغز انسان سه هزار سالحقیقت اشیامنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مادی، تجلی فضا در ذهارتباط متقابل با همه ی حیهوش احساسیخطر آلودگی هوااطلاعاتی عمومی در مورد میادگرفتن، آغاز حرکت است درمان تشنجبخشش، عقلانی یا غیر عاقلپیوند قلب خوک، به فرد دچاریتوکسیمابمسئول صیانت از عقیده کیستولید مولکول جدید توسط هآزار دیگری، آزار خود استسندرم پس از ضربه به سرفروتنی معرفتیتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعداماکنون را با همه ی نقص هایصرع و درمان های آننزاع بین جهل و علم رو به پحافظه های کاذبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان پر از چیزهای جادویی ارزش حقیقی زبان قسمت سومهوشمندی کیهاندو ویژگی انتزاع و قدرت تجبه مغز خزندگان خودت اجازکلوزاپین داروی ضد جنوندرمانهای بیماری پارکینسبرای زندگی سالم، یافتن تپیشرفت در عقل است یا ظواهراه پیروزی در زندگی چیستمعنی روزهتوهم وجودافتخار انسانسیاهچاله و تکینگی ابتدایفرضیه ای جدید توضیح میدهتاثیر عصاره تغلیظ شده گینوار مغز در تشخیص بیماری ابتذال با شعار دینطی یکصد هزار سال اخیر هرچنظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت 67منبع هوشیاری کجاست؟(قسمجوانان وطناز انفجار بزرگ تا انفجار هاوکينگ پیش از مرگش رسالدیوار همه اش توهم بودبه سخن توجه کن نه گویندهکندر در بیماریهای التهابدرک درست از خود و هوشیاریبرخی درمان های Spinal Muscular Atپروتز عصبی برای تکلمرشد مغز علت تمایل انسان بمغز ناتوان از توجیه پیداتوصیه های غیر دارویی در سالگوبرداری از طبیعتسانسور بر بسیاری از حقایقوی تر باشتداوم مهم است نه سرعتنورون هاي مصنوعی می توانابزار بقا از نخستین همانعلم راهی برای اندیشیدن اهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت هجدهممولتیپل اسکلروز در زنان از تکینگی تا مغز از مغز تهشت توصیه برای کاستن از ددانشمندان پاسخ کوانتومی بیماری های میتوکندریکیهانِ هوشیارِ در حال یادرس گرفتن از شکست هابزرگ شدن تقریبا ناگهانی تکامل مادی تا ابزار هوشمآمارهای ارائه شده در سطح زنجیرها را ما باید پاره کمغز ابزار بقای برتر مادیامگا سه عامل مهم سلامتستارگانی قبل از آغاز کیهقدرت کنترل خودترجمه فعالیت های عضله به چیزی شبیه نور تو نیستابزار بقای موجود زنده از عادت کردن به نعمتهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت دوازدهممیدان های مغناطیسی قابل از تکینگی تا مغز از مغز تبیماری دویکویتامین کا و استخوانداروی تشنجی دربارداریکاربرد روباتهای ريزنانوذهن سالمتفاوت مغز انسان و میمون هتکامل شناخت انسان با کشفآیا فراموشی حتمی استزیباترین چیز در افزایش سمغز، فقط گیرندهاندام حسی، درک از بخش هایسردرد میگرنلا اکراه فی الدینتشخیص ژنتیکی آتروفی های ابزارهای بقا از نخستین هچگونه حافظه را قویتر کنیغم بی پایانهوش مصنوعی از عروسک های بخفاش با شیوع همه گیری جدیمانند آب باشاز تکامل تا مغز، از مغز تبیش از نیمی از موارد انتقداروی ضد تشنج با قابليت تکشف جمجمه ای درکوه ایرهورمز جهانتلاش ها برای کشف منابع جدآیا گذشته، امروز وآینده تاثیر نگاه انسان بر رفتازبان و تکلم برخی بیماریهنقش ویتامین K در ترمیم اسانسانیت در هم تنیده و متصشناخت درون، شناخت بیرون؛چالش هوشیاری و اینکه چرا ممانتین یا آلزیکسا یا ابتعداد کلی ذهن ها در جهان اجزای پر سلولی بدن انسان هوش مصنوعی از عروسک بازی خواص بادام زمینیمجموعه های پر سلولی بدن ماسکار، لگوی هوشمندواکسن دیگر کرونا ساخته شبار بزرگ ایستادن بر دو پادر هر سوراخی سر نکنگیلگمش باستانی کیستروان سالممخاطب قرار دادن مردم، کاتمرکز و مدیتیشنآیا دلفین ها می تواند از سفر به مریخ در 39 روزتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی بر رشد و اايا اراده آزاد توهم است یشانس یا تلاشچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز جلو رفتن یا عقبگرداختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک تا کمخار و گلاسرار بازسازی اندام هاورزش در کمر درددرمان های بیماری آلزایمربحثی در مورد حقیقت فضا و گزارش یک مورد جالب لخته وروش هایی برای کم کردن اضطمرگ و میر بسیار بالای ناشتو کز محنت دیگران بی غمیآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلول عصبی شاهکار انطباق فیلم کوتاه هیروشیما از هتاثیر داروهای ضد التهاب نقطه ای بود و دگر هیچ نبواینکه خانواده ات سالم باشباهت زیاد بین سلول هاي عچرا مغزهای ما ارتقا یافت حقیقت تنها چیزی است که شامنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مرئی و نامرئیارتباط چاقی و کاهش قدرت بهوش بشری تهدید برای بشریخطر را بپذیراعتقاد اشتباه، نتیجه ی نیادآوری خواب و رویادرمان جدید ALSبدون پیر فلکپیوند مدفوع در درمان بیمریسپریدونمسئولیت جدیدتولید مثل اولین ربات های آسيب میکروواسکولاریا آسسندرم جدایی مغزفروتنی و غرورتاثیر درجه حرارت بر عملکنه بدبخت بلکه ناداناکوییفلکسضایعه ی شبکه لومبوساکرالنزاع بین علم و نادانی رو حافظه و اطلاعات در کجاست منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان دارای برنامهارزش خود را چگونه میشناسهوشیاری و وجوددو بیماری روانی خود بزرگ به نقاش بنگرکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرماندگی به دلیل عادت کربرخی ملاحظات در تشنج های پیشرفت ذهن در خلاقیت استراه انسان شدن، راه رفتن ومعاینه قبل از نوار عصب و توهم بی خداییافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله ی منفرد یا سیاهفساد اقتصادی سیتماتیک درتاریک ترین بخش شبنوار مغزی روشی مهم در تشخابداع دی ان ای بزرگترین دطبیعت موجی جهاننظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت 74منبع هوشیاری در کجاست؟ قجوانان وطناز بار خود بکاه تا پرواز هاوکينگ پیش از مرگش رسالدیوار، از ابتدا توهم بودبهبود حافظه پس از رخدادهکندر علیه سرطاندرک عمیق در حیواناتبرخی روش های تربیتی کودکپرورش مغز مینیاتوری انسارشد در سختی استمغز و قلب در جنین موش مصنتوصیه هایی در مصرف ماهیالتهاب شریان تمپورالساهچاله ها تبخیر نمیشودقیچی ژنتیکیتداخل مرزها و صفات با بیننورون های ردیاب حافظهابزار بقا از نخستین همانعلم ساختن برج های چرخانهمیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت هشتممواد کوانتومی جدید، ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تو هر کس تقوای خدا پیشه کندانشمندان اولین سلول مصنبیماری های مغز و اعصاب و کیست هیداتید مغزدست و پا زدن در سایه؟بزرگترین خطایی که مردم متکامل مداومآن چیزی که ما جریان زمان زندگی فعال و مثبت روند آلمغز ابزار برتر بقااما شما از دید خفاش کور هسخن نیکو مانند درخت نیکوقدرت انسان در نگاه به ابعترجمه ی فعالیت های عضله بنکاتی در مورد تشنجابزار بقای موجود زنده از عادت بد را ترک کنهندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت سوممیدان های کوانتومی خلااز تکینگی تا مغز از مغز تبیماری دیستروفی میوتونیویتامین کا در سبزیجاتداروی جدید ALSکاربرد روباتهای ريز، در ذهت را روی چیزهای مفید متتفاوت ها و تمایزها کلید بتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا ممکن است موش کور بی مزیر فشار کووید چه باید کرمغزتان را در جوانی سیم کشانرژی بی پایان در درون هرسردرد میگرن در کودکانلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تشخیص آلزایمر سالها قبل ابزارهای بقا ازنخستین همنگاه من، نگاه تو و یا حقیغیرقابل دیدن کردن مادههوش مصنوعی از عروسک های بخلا، حقیقی نیستماه رجباز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت و انعکاسبیشتر کمردردها نیازی به داروی ضد تشنج با قابليت تداروی ضد تشنج توپیراماتکشف جدید تلسکوپ جیمز وبرمز جهان خاصیت فراکتالتلاش های جدید در ALSآیا پیدایش مغز از روی تصاتاثیر نگاه انسان بر رفتازبان و شناخت حقیقت قسمت چنقش ژنتیک در درمان اختلاانسانیت در برابر دیگرانشناسایی تاریخچه ی تکاملیچالش هوشیاری و اینکه چرا من کسی در ناکسی دریافتم تعذیه ی ذهناجزایی ناشناخته در شکل گهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص شکلات تلخمجرم، گاهی قربانی استاساس انسان اندیشه و باور واکسن دیگری ضد کرونا از دبار سنین ابزار هوشمندی ادر والنتاین کتاب بدید همگیاه بی عقل به سوی نور میروبات ها قول میدهندمدل همه جانبه نگر ژنرالیتمرکز بر هدفآیا دلفین ها میتوانند باسفر به درون سفری زیباتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی در رشد و اايا اراده آزاد توهم است یشاهکار قرننتایج نادانی و جهلمنابع انرژی از نفت و گاز جلوتر را دیدناختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک تا کمخارق العاده و استثنایی باصفهان زیباوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های بیماری اس ام ایبحثی در مورد عملکرد لوب فگشایش دروازه جدیدی از طرروش هایی برای جلوگیری از مرگ و سوال از قاتلتو پیچیده ترین تکنولوژی آتاکسیسلول عصبی، در محل خاص خودفیلمی بسیار جالب از تغییتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نقطه بی بازگشتاین، فقط راه توستشباهت زیاد بین سلول هاي عچرا ویروس کرونای دلتا واحقیقت خواب و رویامنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مشارکتیارتباط هوش ساختار مغز و ژهوش در طبیعتخطرات هوش مصنوعیاعتماد به خودیاری خدا نزدیک استدرمان جدید میگرن با انتی بدون بار گذشتهپیوند مغز و سر و چالشهای ریسدیپلام تنها داروی تایمسئولیت در برابر محیط زیتولید یا دریافت علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوسندرم دزدی ساب کلاوینفرگشت و تکامل تصادفی محض تاثیر درجه حرارت بر عملکنه جنگ و نه خونریزیاکسی توسین و تکامل پیش اضایعه ی عروقی مخچهنزاع بین علم و جهل رو به پحافظه و اطلاعات در کجاست منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان در حال نوسان و چرخشاز فرد ایستا و متعصب بگذرهوشیاری و افسردگیدو بار در هفته ماهی مصرف به نقاش بنگرکلام و زبان، گنجینه ای بسدرها بسته نیستبرخی مرزهای اخلاق و علوم پیشرفتی مستقل از ابزار هراه بی شکستمعادله ها فقط بخش خسته کنتوهم تنهاییافراد بی دلیل دوستدار تو سیاهچاله ی تولید کنندهفشار و قدرتتاریکی من و تو و گرد و غبانوار مغز، مفید و بی خطرابزار هوش در حال ارتقا ازطبیعت بر اساس هماهنگینعناعحس و ادراک قسمت 75منبع هوشیاری در کجاست؟(قجواب دانشمند سوال کننده از بحث های کنونی در ویروسهدف یکسان و مسیرهای مختلدید تو همیشه محدود به مقدبهداشت خوابکوچ از محیط نامناسبدرگیری قلب در بیماری ویربرخی سلولهای عصبی در تلاپرکاری تیروئیدرشد، رسیدن به یک هدف نیستمغز و هوش، برترین ابزار بتوضیحی ساده در مورد هوش مام آر آی جدید با قدرت شگفسایه ی هوشیاریقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصترقی واقعی یا شعار ترقینوروپلاستیسیتی چیستابزار بقا از نخستین همانعلایم کمبود ویتامین E را همیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت هشتاد و نموجود بی مغزی که می توانداز تکینگی تا مغز از مغز توفور و فراوانیدانشمندان تغییر میدان مغبیماری وسواسکیست کلوئید بطن سومدست کردن در گوشبزرگترین درد از درون است تکامل چشمآنچه می دانم، آنچه را میخزندگی هوشمند در خارج از زمغز از بسیاری حقایق می گرامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسخن و سکوتقدرت ذهنترجمه ای ابتدایی از اسراچگونه مولکول های دی ان ایابزار بقای موجود زنده از عادت دادن مغز بر تفکرهنر فراموشیحس و ادراک قسمت سی و هشتممیدان بنیادین اطلاعاتاز تکینگی تا مغز از مغز تبیماری سلیاکویتامین بی 12 در درمان دردداروی جدید s3 در درمان ام کاش شرف اجباری بود یا حتیذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتفاوت ها را به رسمیت بشناتکثیر سلول در برابر توقف زیرفون داروی ضد ام اسمغزتان را در جوانی سیمکشانرژی تاریکسردرد میگرنی در کودکانلایو دوم دکتر سید سلمان فتشخیص ایدزابزارهای بقای موجود زندهنگاه مادی غیر علمی استغرور و علمهوش مصنوعی از عروسک های بخلا، خالی نیستماپروتیلیناز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهبا هوش مصنوعی خودکار روببا هر چیزی که نفس می کشد مداروی ضد جنون در درمان تیکشیدن مادی روشی برای جلورنگ کردن، حقیقت نیستتلاش های جدید در درمان فرآیا آگاهی پس از مرگ از بیتاثیر ویتامین دی بر بیمازبان و شناخت حقیقت قسمت انقش گرمایش آب و هوا در همانسان، گونه ای پر از تضادشناسایی سلول های ایمنی اچالش هوشیاری و اینکه چرا من پر از تلخیمتغییراحیای بینایی نسبی یک بیمهوش مصنوعی از عروسک بازی خواص شگفت هویجمحل درک احساسات روحانیاستفاده از مغز، وزن را کمواکسن سرطانباربر دیگران نباشدر یک فراکتال هر نقطه مرکگیاه خواری و گوشت خوار کدروبات های ریز در درمان بیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتمرکز بر امروزآیا دست مصنوعی به زودی قاسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زنجبیل در جلوگیری از ای نعمت من در زندگیمشاهکار شش گوشنجات در اعتماد به خودجریان انرژی در سیستم های منابع انرژی از نفت و گاز جمجمه انسان های اولیهاختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک تا کمخبر مهم تلسکوپ هابلاصل بازخوردوزوز گوشدرمان های جدید ALSبحثی درباره هوش و تفاوتهپل جویی اصفهانروش هایی ساده برای کاهش امرگ انتقال است یا نابود شتو آرامش و صلحیآتاکسی فریدریشسلولهای ایمنی القا کنندهفیروز نادریتاثیر درجه حرارت بر مغزنمیتوان با بیرون انداختناینترنت بدون فیلتر ماهواشجاعت و ترسچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک حقیقت در علم، هرگز نهایی منبع هوشیاری کجاست قسمت جهان معناارتباط پیوسته ی جهانهوش عاطفی قسمت 11دفاع از پیامبراعتماد به خودژن همه چیز نیستدرمان جدید کنترل مولتیپلبدون زمان، ماده ای وجود نپیوند اندام از حیوانات بریشه های مشترک همه ی موجومستند جهان متصلتولید پاک و فراوان انرژیآسیب روانی شبکه های اجتمسندرم سردرد به دلیل افت ففراموش کارها باهوش تر هستاثیر درجه حرارت بر عملکچه زیاد است بر من که در ایاکسکاربازپین در درمان تشضایعات در عصب زیر زبانینسبیت عام از زبان دکتر برحافظه و اطلاعات در کجاستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان در حال ایجاد و ارتقااز مخالفت بشنوهوشیاری کوانتومیدو برابر شدن خطر مرگ و میبه نادیدنی ایمان بیاورکلام، در تحولی شگفت آور بدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبرخی نکات از گاید لاین پرپپوگستراه طولانی را به سلامت گذمعجزه های هر روزهتوهم جداییافزایش قدرت ادراکات و حسسیاره ی ابلهانفضا و ذهن بازتاریکی و نورنوار مغز، ترجمه ی فعالیت ابزار بقا از نخستین همانطعمه ی شبکه های ارتباط اجهفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت 78منبع خواب و رویاجواب سنگ اندازیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکهدف یکسان، در مسیرهای متدیدن خدا در همه چیزبهداشت خواب، رمز حافظه ی کوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغز در بیماری کویبرخی سيناپسها طی تکامل و پراسینزوماب در پارکینسوز گهواره تا گورمغز و اخلاقتوضیحات دکتر فاطمی در موام اس و سرطانسایه را اصالت دادن، جز فرقانون مندی نقشه ژنتیکی متروس جریان انرژینوروز مبارکابزار بقا از نخستین همانعلایم کمبود ویتامین E را همیشه راهی هستحس و ادراک قسمت هشتاد و شموجودات مقهور ژنها هستنداز تکینگی تا مغز از مغز توقاحت و تمسخر دیگراندانشمندان روش هاي جدیدی بیماری کروتز فیلد جاکوبکپسول ژری لاکتدست آسمانبسیاری از مجرمان، خودشانتکامل و ارتقای نگاه تا عمآنچه ناشناخته است باید شزندگی و داراییمغز به تنهایی برای فرهنگ انفجار و توقف تکاملی نشاسخن پاک و ثابتقدرت شناختی انسان، محدودترس و آرمان هاچگونه میتوان با قانون جنابزار بقای موجود زنده از عارضه جدید ویروس کرونا سهنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت سی و ششممیدازولام در درمان تشنج از تکینگی تا مغز از مغز تبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین بی هفدهداروی جدید لنفوم و لوکمیکتاب گران و پرهزینه شد ولذره ی معین یا ابری از الکتفاوت های بین زن و مرد فقتأثیر نیکوتین سیگار بر مزیرک ترین مردممغط یک گیرنده استانرژی تاریک که ما نمی توسردرد و علتهای آنلبخند بزن شاید صبح فردا زتصویر خورشید یا خود خورشابزارهای بقای از نخستین نگاه محدود و تک جانبه، مشغربال در زندگیهوش مصنوعی از عروسک بازی خلاصه ای از مطالب همایش مماجرای جهل مقدساز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهواقعیت خلا و وجود و درک مبا آتش، بازی نکن و بعد از دارویی خلط آورکشتن عقیده ممکن نیسترنگین کمانتلاش های جدید در درمان سرآیا امکان بازسازی اندامهتاثیر ویروس کرونا بر مغز زبان و شناخت حقیقت قسمت دنقش پیش زمینه ها و اراده انعطاف پذیری مکانیسمی علشواهدی از نوع جدیدی از حاچالش هوشیاری و اینکه چرا من بی من، بهتر یاد میگیرمتغییر الگوی رشد مغزی با زاحیای بینایی نسبی یک بیمهوش مصنوعی از عروسک بازی خود جسم و یا تصویرمحل درک احساسات روحانی داستفاده از نظریه ی تکامل واکسن سرطانبارداری بدون رحمگیرنده باید سازگار با پیروبات کیانمدل هولوگرافیک تعمیم یافتمساح حد واسط میان مغز کوآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسفر دشوار اکتشافتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زبان در سلطه و قدرت اای همه ی وجود منشاید گوشی و چشمی، آماده شنجات در راستگوییجریان انرژی در سیستم های منابع انرژی از نفت و گاز جنین مصنوعیاختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی به کمک هوش طبیخدا موجود استاصل در هم تنیدگی و جهانی وسواس، بیماری استدرمان های جدید میگرنبحثی درباره هوش و تفاوتهپل خواجو اصفهانروش جدید تولید برقمرگ تصادفیتو افق رویداد جهان هستیآتاکسی مخچه ای خودایمنسلولهای بنیادی مصنوعی درفیزیک مولکولها و ذرات در تاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان بر سیاه سیاه نوشایندرالشرکت نورالینک ویدیویی ازچرا پس از بیدار شدن از خوحقیقت راستین انسان علم بمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان معکوسارتباط انسانی، محدود به هوش عاطفی قسمت نهمدفاع در برابر تغییر ساختاعتماد بی موردژن همه چیز نیستدرمان جدید ام اسبر کسی اعتماد نکن مگر اینپیوند اندام حیوانات به اریشه های مشترک حیاتمشکل از کجاستتولید اندام با چاپ سه بعدآسیب عصب پا به دنبال اعتیسوپاپ ها یا ترانزیستورهافراموشی همیشه هم بد نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکنه عدم مطلق بلکه عدم با قاگر فقط مردم میفهمیدند کضرورت زدودن افکارچسبیدن به خود، مانع بزرگ حافظه ی هوش مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان ریز و درشتاز نخستین همانند سازها تهوشیاری سنتی یا هوشیاری دو برابر شدن خطر مرگ و میبه هلال بنگرکلرال هیدرات برای خواباندرون قفس یا بیرون از آنبرخی نرمش ها برای درد زانپایان، یک آغاز استرابطه تشنج و اوتیسممعجزه ی چشمتوهم جدایی و توهم علمافزایش مرگ و میر سندرم کوسیاره ابلهانفضای قلب منبع نبوغ استتاریکی خواهد ترسیدنوار عصب و عضلهابزار بقا از نخستین همانظهور امواج مغزی در مغز مصهفت سین یادگاری از میراث حس و ادراک قسمت 82منتظر نمان چیزی نور را بهجوسازی مدرناز تلسکوپ گالیله تا تلسکهدف از تکامل مغزدیدگاه نارسای دوگانه ی مبوزون هیگز چیستکوچکی قلبدرگیری مغز در بیماران مببرداشت مغز ما از گذر زمانپرتوهای صادر شده از سیاهزمین در برابر عظمت کیهانمغز و اخلاقتیوتیکسن داروی ضد جنونامواجی که به وسیله ی ماشیساخت سلول عصبی حتی پس از قانون گذاری و تکاملتری فلوپرازیننوروز یا روز پایانیابزار بقا از نخستین همانعلائم عصبی آلزایمر، با اهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت پنجممورد نادر همپوشانی دو بیاز تکینگی تا مغز از مغز توقت نهيب هاي غير علمي گذشدانشمندان روشی برای تبدیبیماری گیلن باره و بیمارکامپیوتر سایبورگدست بالای دستبسیاری از بیماری های جدیتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآنچه واقعیت تصور میکنیم زندگی بی دودمغز بیش از آنچه تصور میشوانفجار بزرگ پایان بوده اسخت ترین کار، شناخت خود اقدرت عشقترسان نیستیچگونه مغز ما، موسیقی را پابزار بقای موجود زنده از عجول نباشهنر رها شدن از وابستگیحس و ادراک قسمت سیزدهممکان زمان یا حافظه زماناز تکینگی تا مغز از مغز تبیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین دی گنجینه ای بزرداروی جدید میاستنی گراویکتاب زیست شناسی باورذرات کوانتومی زیر اتمی قتفاوت های تکاملی در مغز وآیا ما کالا هستیمتأثیر نگاه انسان بر رفتازیست شناسی کل در جزء فراکنفرت، اسیب به خود استانرژی خلا ممکن استسردرد به دلیل مصرف زیاد ملحظات خوش با کودکانتصویر در هم تنیدگی کوانتابزارهای دفاعی و بقای مونگاه کلی نگرمقالاتهوش مصنوعی از عروسک بازی خلاصه ای از درمان های جدیماجرای عجیب گالیلهاز تکامل تا مغز، از مغز تماده ی تاریکاز تکامل تا مغز، از مغز توالزارتان داروی ضد فشار با تعمق در اسرار ابدیت و دارویی ضد بیش فعالی سیستگل خاردار، زیباسترهبر حقیقیتلاش های جدید شرکت نورالآیا انسان با مغز بزرگش اختاثیر ژنها بر اختلالات خزبان و شناخت حقیقت قسمت سنقش آتش در رسیدن انسان بهاهرام مصر از شگفتی های جهشواهدی از دنیسوان(شبه نئچالش کمبود اندام برای پیمننژیتتغییر خود یا تغییر دیگرااحتیاط در ورزش زانو در خاهوش مصنوعی از عروسک بازی خودآگاهی و هوشیاريمحدودیت چقدر موثر استاستفاده از هوش مصنوعی در واکسن ضد اعتیادبازگشایی مجدد مطب دکتر سگالکانزوماب، دارویی جدیروح و آب حیاتمدل های ریز مغز مینی برینتنفس هوازی و میتوکندریآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسفرنامه سفر به بم و جنوب ALS نگاهی کامل بر بیماری وتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زبان در سلطه و قدرت اای آنکه نامش درمان و یادششاید درست نباشدنخاع ما تا پایین ستون فقرجریان انرژی در سیستم های منابع انرژی از نفت و گاز جنگ هفتاد و دو ملت همه را ادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی به شناسایی کاخدا نور آسمان ها و زمین ااصل علت و تاثیریک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید در بیماری بحثی درباره هوش و تفاوتهپلاسمای غالبروش صحبت کردن در حال تکاممرگی وجود نداردتو انسانی و انسان، شایستآتش منبع انرژیسلام تا روشناییفیزیک هوشیاریتاثیر درجه حرارت بر عملکنمای موفقیتایپیداکرینشربت ضد خلطچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت غیر فیزیکیمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هوشمندارتباط از بالا به پایین مهوش عاطفی قسمت هفتمدقیق ترین تصاویر از مغز ااعتیاد و تلاش های درمانی ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید ای ال اس، توفربرلیتیونپیوند سر آیا ممکن استرژیم های غذایی و نقش مهم مشکلات نخاعیتولید سلولهای جنسی از سلآسانی موفقیتسوپاپ ها یا ترانزیستورهافراموشی و مسیر روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکنهایت معرفت و شناخت درک عاگر میدانی مصیبت بزرگتر ضرب المثل یونانینسبت ها در کیهانحافظه انسان و حافظه ی هوشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان شگفت انگیزاز نخستین همانند سازها تهوش، ژنتیکی است یا محیطیدو داروی جدید برای میاستبه کدامین گناه کشته شدندکم کردن کالری روشی سودمندرون آشفته ی تو و ظاهر خنبرخی نرمش ها برای زانوپاکسازی مغزرادیوی مغز و تنظیم فرکانمعجزه ی علمتوهم جسمافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاره ابلهانقفس دور خود را بشکنتاریخ همه چیز را ثبت کردهنوار عصب و عضلهابزار بقا از نخستین همانظرف باید پر شود چه با چرک هم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک قسمت 87منتظر زمان ایده آل نشوجامعه ی آسمانیاز تکنیکی تا مغز از مغز تهدف از خلقت رسیدن به ابزادیستونی قابل درمانبوزون هیگز جهان را از متلکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری مغزی در سندرم کووبرداشتت از جهان رو زیاد پرتوزایی از جسم سیاهزمین زیر خلیج فارس تمدنی مغز و سیر تکامل ان دلیلی تیک و اختلال حرکتیامیوتروفیک لترال اسکلروساخت شبکه عصبی مصنوعی با قانون جنگلتری فلوپرازیننورالژیابزار بقا از نخستین همانعلت خواب آلودگی بعد از خوهمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت پنجاهموسیقی نواز تکینگی تا مغز از مغز توقتی فهمیدی خطا کردی برگدانش، قفل ذهن را باز میکنبیماری آلزایمر، استیل کوکاهش میل جنسی در ام اسدستورالعمل مرکز کنترل بیبسیاری از بیماری های جدیتکامل ابزار هوش ، راه پر آنچه حس می کنیم، نتیجه ی زندگی در جمع مواردی را برمغز برای فراموشی بیشتر کانقراض را انتخاب نکنیدسختی ها رفتنی استقسم به فقرتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرچگونه مغز پیش انسان یا همعدم توقف تکامل در یک انداهنر، پر کردن است نه فحش دحس و ادراک قسمت ششممکانیک کوانتومی بی معنی از تکینگی تا مغز از مغز تبیماری، رساله ای برای سلویروس مصنوعیداروی جدید آلزایمرکتاب طبیعت در قالب هندسهذرات کوانتومی زیر اتمی قتفاوت های زبانی سرمنشا تآیا ما تنها موجودات زنده تأثیر شیرینی های حاوی لوزیست شناسی باور حقیقت یا نقاشی هایی با بوی گذشته یانرژِی برای ایجاد اضطرابسردرد تنشنلرزش ناشی از اسیب به عصبتصویر زیبا از سلولابعاد و نیازهای تکاملینگاه انسان محدود به ادراتاثیر ویتامین دی بر بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی خم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی خونریزی مغز در سندرم کووماده ی خالیاز تکامل تا مغز، از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقبا خودت نجنگداستانها و مفاهیمی اشتباگل درون گلدانروی و منیزیم در تقویت استتلاش هایی در بیماران قطع آیا احتمال دارد رویا از آتاثیر کلام در آیات کلام بزبان جانسوزنقش انتخاب از طرف محیط، ناولویت بندی ها کجاستشیشه ی بازالتی و سیلیکونچالش دیدگاه های سنتی در بمنابع انرژي پاک سرچشمه حتغییر دیگران یا تغییر خواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی از عروسک بازی خودآگاهی و هوشیارياستفاده از انرژی خلاواکسن علیه سرطاندر کمتر از چند ماه سوش جدبازگشت از آثار به سوی خداگام کوچک ولی تاثیرگذارروح در جهانی دیگر استمدیون خود ناموجودتنفس هوازی و میتوکندریآیا راهی برای بهبود وضعیسفرنامه سفر به بم و جنوب NVG 291تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش سجده بر عملکرد مغزای جان جان بی تن مروشایسته نیست در جیب خود قرنخاع درازتر یا کوتاهتر کجراحی هوشیار مغزمنابع انرژی از نفت و گاز جنگ و تصور از جنگاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی تعاملیخدا بخشنده است پس تو هم باصل عدم قطعیت از کوانتوم یک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های جدید سرطانبحثی درباره هوش و تفاوتهپمبرولیزوماب در بیماری چروشهای نو در درمان دیسک بمراقب خودتون و خانواده هتو با همه چیز در پیوندیآثار باستانی تمدن های قدسلاح و راهزنیفیزیک و هوشیاریتاثیر درجه حرارت بر عملکنمایش تک نفرهایا کوچک شدن مغزانسان الشش مرحله تکامل چشمچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت غیر قابل شناختمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هوشیارارتباط بین هوش طبیعی و هوهوش عاطفی قسمت یازدهدل به دریا بزناعتیاد را به دور بیندازژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان جدید سرطانبرنامه و ساختار پیچیده مپیوند سر، یکی از راه حلهارژیم های غذایی و نقش مهم مشکلات بین دو همسر و برخیتولترودینآشنا پنداریسوپاپ ها یا ترانزیستورهافراموشی آرمانتاثیر رو ح و روان بر جسمنهایت در بی نهایتاگر نیروی مغناطیس نباشد ضربه مغزی در تصادف رانندنسبت طلایی، نشانه ای به سحباب های کیهانی تو در تومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی که نه با یک رخداد و از نخستین همانند سازها تهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادو سوی واقعیتبه امید روزهای بهترکمالگرایی دشمن پیشرفتدروغ نگو به خصوص به خودتبرخی نرمش های گردنپارادوکس ها در علمراز تغییرمعجزه ی علم در کنترل کرونتوهمات و شناخت حقیقتافسردگی و اضطراب در بیماسیب یکسان و دیدگاه های متقفس ذهنتاریخ، اصیل نیست و ساخته نوار عصب و عضلهابزار بقا از نخستین همانعقل مجادله گرهمه چیز موج استحس و ادراک قسمت چهلمنحنی که ارتباط بین معرفجاودانگی مصنوعیاز تکینگی تا مغز و از مغز هر چیز با هر چیز دیگر در تدژا وو یا اشنا پنداریبی نهایت در میان مرزهاکووید نوزده و خطر بیماری درگیری مغزی در سندرم کووبررسي علل احتمالي تغيير پرسشزمان چیستمغز کوانتومیتیکاگرلور داروی ضد انعقاامید نیکو داشته باش تا آنساخت شبکه عصبی با الفبای قانون جنگلترک امروزنورالژی تریژمینالابزار بقا از نخستین همانعماد الدین نسیمی قربانی همکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت پنجاه و یموسیقی هنر مایع استاز تکینگی تا مغز از مغز توقتی پر از گل شدی خودت را دانش، یک انسان را ناسازگبیماری الزایمرکاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استبشکه ای که ته نداره پر نمتکامل تکنولوژیآنها نمیخواهند دیگران رازندگی در سیاهچالهمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟انواع سکته های مغزیسختی در بلند شدن از روی صقضاوت ممنوعتسلیم ارتباط با من برترچگونه هموساپينس بر زمین عدم درکهوموارکتوس ها ممکن است دحس و ادراک قسمت شصت و هشتمکانیزمهای دفاعی در براباز تکینگی تا مغز از مغز تبیندیشویروس های باستانی، مغز مداروی جدید ای ال اسکتاب، سفری به تاریخذرات کوانتومی زیر اتمی قتفاوت ایستایی و تکاپوآیا مصرف مولتی ویتامین هتئوری تکامل امروز در درمزیست، مرز افق رویداد هستچقدر به چشم اعتماد کنیمانسولینسردرد سکه ایلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتصویر زیبای اصفهانابعاد اضافه ی کیهاننگاه از بیرون مجموعهصفحه اصلیسوالات پزشکیهوش مصنوعی از عروسک بازی خواندن ، یکی از شستشو دهنماده ای ضد التهابیاز تکامل تا مغز، از مغز تواکنش به حس جدیدبا خدا باشدخالت در ساختار ژنهاگل زندگیرویکردهای جدید ضایعات نختلاشی برای درمان قطع نخاآیا احتمال دارد رویا از آتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقش اتصالات بین سلولهای اولین قدم شناخت نقص های خشکل های متفاوت پروتئین هچاالش ها در تعیین منبع هومنابع انرژی از نفت و گاز تغییر دادن ژنها آیا روزی احساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی خودت را از اندیشه هایت حفاستفاده از سلول های بنیاواکسنی با تاثیر دوگانه ادر آرزوهایت مداومت داشتهبازگشت به ریشه های تکاملگامی در درمان بیماریهای روح رهاییمدیریت اینترنت بر جنگتنفس بدون اکسیژنآیا راهی برای رفع کم آبی سفرنامه سفر به بم و جنوب فقر داده ها در هوش مصنوعیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياایمپلانت مغزیشادی، پاداش انجام وظیفهنخستین تمدن بشریجراحی گردن همیشه برای دیمنابع بی نهایت انرژی در دجنگ داده هاادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی در کامپیوترهاخدای رنگین کماناصل، روان و نفس استیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های رایج ام اسبحثی درباره هوش و تفاوتهپنج اکتشاف شگفت آور در موروشهای شناسایی قدرت شنوامراحل ارتقای پله پله کیهتو با باورهایت کنترل میشآدم عاقل، وقت خودش را هدرسلسله مباحث هوش مصنوعیفیزیک آگاهیتاثیر درجه حرارت بر عملکچند نرمش مفید برای کمردرایا این جمله درست است کسیششمین کنگره بین المللی سچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت، آن چیزی نیست که جلمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان های بسیار دیگرارتباط شگفت مغز انسان و فهوش عاطفی قسمت پنجمدلایلی که نشان میدهد ما باعداد بینهایت در دنیای مژن ضد آلزایمردرمان جدید سرطانبرنامه ی مسلط ژنها در اختپیوندهای پیچیده با تغییررژیم ضد التهابیمشکلات روانپزشکی پس از ستومورها و التهاب مغزی عاآشنا پنداریسوخت هیدروژنی پاکفرایند پیچیده ی خونرسانیتاثیر روده بر مغزنهادینه سازی فرهنگ اختلااگر نعمت فراموشی نبود بسضررهای مصرف شکر و قند بر نشانه های گذشته در کیهان حباب هایی تو در تومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی که از یک منبع، تغذیاز نخستین همانند سازها تهیچ چیز همیشگی نیستدولت یا گروهکبه بالا بر ستارگان نگاه ککمردرددریای خدابرخی یونها و مولکول های مپاسخ گیاهان در زمان خوردراست دستی و چپ دستیمعجزه در هر لحظه زندگیتوکل بر خداافسردگی و ساختار مغزسیر آفرینش از روح تا مغز قفس را بشکنتازه های اسکیزوفرنی(جنونوار عصب و عضلهابزار بقا از نخستین همانعقل سالمهمه چیز و هیچ چیزحس و ادراک قسمت چهل و هفتمنشأ اطلاعات و آموخته ها جایی برای یاد گرفتن باقی از تکینگی تا مغز از مغز تهر جا که جات میشه، جات نیدژاوو یا آشناپنداریبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکودک هشت ساله لازم است آددرگیری اعصاب به علت میتوبررسی مغز با امواج مادون پرسش و چستجو همیشه باقی ازمان و مکان، ابعاد کیهان مغز آیندگان چگونه است ؟تیروفیبان موثر در سکته ی امید نجاتساختن آیندهقانونمندی و محدودیت عالمترکیب آمار و ژنتیکنوسانات کوانتومی منبع ماابزار بقا از نخستین همانعوامل موثر در پیدایش زباهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت پنجاه و دمیلر فیشر نوعی نادر از گیاز تکینگی تا مغز از مغز توقتی تو از یاد گرفتن باز دائما بخوانبیماری ای شبیه آلزایمر و کاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منببشریت از یک پدر و مادر نیتکامل جریان همیشگی خلقتآنژیوگرافی از مغززندگی زمینی امروز بیش از مغز بزرگ چالش است یا منفعانیس بی کسانسدسازی روش مناسب برای مققطار پیشرفتتسلیم شدن از نورون شروع مابزار بقای موجود زنده از چگونه هوشیاری خود را توسعدالت برای من یا برای همههورمون شیرساز یا پرولاکتحس و ادراک قسمت شصت و دوما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز- از مغز بیهوش کردن در جراحی و بیمویرایش DNA جنین انسان، برداروی جدید برای میاستنی کتابخانهرفلکس وتری با توضیح دکتر تفاوت ارباب و رهبر حقیقیآیا مغز تا بزرگسالی توسعتئوری تکامل در پیشگیری و زاویه نگاه ها یکسان نیستنقش قهوه در سلامتیانسولین هوشمندسردرد عروقی میگرنلزوم گذر انسان از حدها و تصویربرداری فضاپیمای آمابعاد بالاترنگاه از دور و نگاه از نزدنگاه از درون قفس یا بیرونپیامهای کاربرانهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب زمستانی سلول های سرماده، چیزی نیستاز تکامل تا مغز، از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمربا طبیعت بازی نکندر میان تاریکی و روشناییگلوله ی ساچمه ایرویا و واقعیتتلاشی تازه برای گشودن معآیا بدون ناظر هوشمند هم بتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقش تیروئید در تکامل مغزاولین مورد PML به دنبال تکشکل پنجم مادهنابینایی در نتیجه ی گوشی منابع انرژی از نفت و گاز تغییر زودتر اتصالات مغزیاحساسات کاذبهوش مصنوعی از عروسک بازی خودروهای هیدروژنیاستفاده از سلول های بنیاوابستگی یعنی قلادهدر آسمان هدیه های نادیدنبازخورد یا فیدبکگامی در درمان بیماریهای روزه داری متناوب، مغز را مداخله ی زیانبار انسانتنها مانع در زندگی موارد آیاما مقهور قوانین فیزیکسفرنامه سفر به بم و جنوب فلج نخاعی با الکترودهای تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياایمپلانت مغزی و کنترل دو شب سیاه سحر شودنخستین تصویر از سیاهچالهجستجوی متن و تصویر به صورمنابع جدید انرژیجنبه های موجی واقعیتادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی در تفکر خلاق اخدایی که ساخته ی ذهن بشر اصلاح خطا با رفتن بر مسیریک جهش ممکن است ذهن انساندرمان های علامتی در ام اسبحثی درباره احساسات متفاپول و شادیروشی برای بهبود هوش عاطفمرز مرگ و زندگی کجاستتو باید نیکان را به دست بآرام باشسلطان جنگل یا صاحب ملکوتفیزیکدانان ماشینی برای تتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیایا ابزار هوشمندی یا مغز شعار و عملچرا حجم مغز گونه انسان درحقایق ممکن و غیر ممکنمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هایی در جهان دیگرارتباط شگفت انگیز مغز انهوش عاطفی قسمت اولدنیا فریب و سرگرمیبقا با سازگارترین فرد اسژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان دارویی سرطان رحم ببرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱پیوندی که فراتر از امکانرژیم غذایی حاوی تخم مرغ ومشکلات روانپزشکی در عقب تومورهای نخاعیآشناپنداری چیستسودمندی موجودات ابزی بر فرایند تکامل و دشواری هاتاثیر روزه داری بر سلامت چهار میلیارد سال تکامل باگر نعمت فراموشی نبود بسضررهای شکر بر سلامت مغزنشانه های پروردگار در جهحد و مرزها توهم ذهن ماستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی در ذهناز نشانه ها و آثار درک شدهیچ چیز، چقدر حقیقی استدوچرخه در کاهش دردهای کمبه بالاتر از ماده بیندیشکمردرد ناشی از تنگی کانادرک فرد دیگر و رفتارهای ابرخی اثرات مضر ویتامین دپختگی پس از چهل سالگي به رجزخوانی هایی که امروز بمعرفت و شناختتوپیراماتاقلیت خلاقسیستم تخلیه ی مغز بینشی نقله برای دیدن نه برای به تازه های بیماری پارکینسونوار عصب و عضله مهم در تشابزار بقا از نخستین همانعقلانیت بدون تغییرهمه چیز کهنه میشودحس و ادراک قسمت چهل و هشتمنشاء کوانتومی هوشیاری اجایی خالی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تهر حرکت خمیده می شود و هر دگرگونی های نژادی و تغییبی ذهن و بی روحکودک ایرانی که هوش او از درب بسته با غیر خود باز مبررسی و اپروچ جدید بر بیمپرسشگری نامحدودزمان و گذر آن سریع استمغز اندامی تشنه ی انرژی اتکنولوژی های جدید و حالتامید جدید بر آسیب نخاعیساختن آینده، بهترین روش قارچ بی مغز در خدمت موجودترکیب حیوان و انساننوشیدن چای برای مغز مفید ابزار بقا از نخستین همانعوامل ایجاد لغت انسانی و همجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت پنجاه و سمیهمانهای ناخوانده عامل از تکینگی تا مغز از مغز توقتی خودت را در آینه دیدیدارچینکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگبعد پنجمتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز خزندگی زودگذرمغز بزرگ چالشهای پیش روانگشت ماشه ایسرنوشتقطره قطرهتست نوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از چگونه واکسن کرونا را توزعسل طبیعی موثر در کنترل بهوش فوق العاده، هر فرد اسحس و ادراک قسمت شصت و ششما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز- از مغز بیهوشی در بیماران دچار اویشن پروداروی جدید برای کاهش وزنکجای مغز مسئول پردازش تجرفتار مانند بردهتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا همه جنایت ها نتیجه بیتئوری جدید، ویران کردن گزاوسکا درمان گوشرنقش مهاجرت در توسعه نسل اانسان قدیم در شبه جزیره عسرطان کمیت گراییلزوم سازگاری قانون مجازاتصور ما ازمشکلات و واقعیاتفاق و تصادفلزوم سازگاری قانون مجازاتصور از زمان و مکاناتوبان اطلاعات و پلِ بیننگاه از درون مجموعه با نگسایتهای دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب سالم عامل سلامتیماده، چیزی بیش از یک خلا از خود رها شوواکسن کووید 19 چیزهایی که بالاترین هدف از دولتدر مانهای کمر دردگلوئونرویا و کابوستلاشی جدید در درمان ام اسآیا برای تولید مثل همیشه زبان ریشه هایی شناختی استاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش حفاظتی مولکول جدید داولین مورد پیوند سر در انشکرگزار هر چیزی باش که داناتوانی از درمان برخی ویمنابع انرژی از نفت و گاز تغییر عمودی سر انسان از پاخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی از عروسک بازی خورشید مصنوعیاستفاده از سلول های بنیاواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدر آستانه ی موج پنجم کوویبازسازي مغز و نخاع چالشی گاهی لازم است برای فهم و روزه داری و التهاب زیانبمدارک ژنتیکی چگونه انسانتنها در برابر جهانآگاهی فراتر از آگاهیسفری به آغاز کیهانفلج بل، فلجی ترسناک که آنتاثیر گیاهخواری بر رشد و نقش غذاها و موجودات درياایمپلانت مغزی کمک میکند شبیه سازی میلیون ها جهان نخستین روبات های زنده ی ججستجوی هوشیاری در مغز مامناطق خاص زبان در مغزجنسیت و تفاوت های بیناییادغام میان گونه های مختلهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخدایا جز تو که را دارماصول انجام برخی نرمش ها دیک رژیم غذایی جدید، می تودرمان ژنتیکی برای نوآوریبحثی درباره احساساتی غیرپول و عقیدهروشی جدید در درمان قطع نخمرز بین انسان و حیوان کجاتو برای خزیدن خلق نشده ایآرامش و دانشسم زنبور ، کلیدی برای وارفال نیکوتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیایا بیماری ام اس (مولتیپصبور باشچرا خشونت و تعصبحل مشکلمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان یکپارچهارتباط شگفت انگیز مغز انهوش عاطفی قسمت دهمدنیا مکانی بسیار اسرارآمبقا در ازای بیماریژنها ، مغز و ارادهدرمان زخم دیابتی با تکنوبرین نت به جای اینترنتپیوستگی همه ی اجزای جهانرژیم غذایی سالم و ضد التهمشاهده گر جدای از شیء مشاتومورهای ستون فقراتآشتی بهتر استسی و سه پل اصفهانفرایند حذف برخی اجزای مغتاثیر روغن رزماری استنشاچهار ساعت پس از کشتار خوکاگر با مطالعه فیزیک کوانضعیف و قوینشانه های بیداری روحیحریص نباشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان، تصادفی نیستاز نظر علم اعصاب یا نرووسهیچ وقت خودت را محدود به دوچرخه سواری ورزشی سبک و به جای محکوم کردن دیگران کمردرد و علل آندرک نیازمند شناخت خویش ابرخی اختلالات عصبی مثانهپدیده خاموش روشن در پارکرحم مصنوعیمغز فکر میکند مرگ برای دیتوانایی مغز و دیگر اجزای اقیانوس نادانیسیستم تعادلی بدنقله سقوطتازه های درمان ام اسنوار عصب و عضله برای تاییابزار بقا از نخستین همانعقیده ی بی عملهمه چیز در زمان مناسبحس و ادراک قسمت چهل و دوممهمان ناخواندهجاذبهاز تکینگی تا مغز از مغز تهرچیز با یک تاب تبدیل به دانش قدرت استبی سوادی در قرن 21کودکان مهاجردرختان چگونه بر تشکیل اببررسی ژنها در تشخیص بیماپس از اگو یا بعد از نفسزمان و صبرمغز انسان ایا طبیعتا تماتکنولوژی و پیشرفتامید درمان کرونا با همانساختار فراکتال وجود و ذهقبل و بعد از حقیقتترازودوننوعی سکته مغزی ، وحشتناک ابزار بقا از نخستین همانعواملی که برای ظهور لغت اهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت پنجاه و شمیوتونیک دیستروفیاز تکینگی تا مغز از مغز توقتی خورشید هست شمع به کاداروهای مصرفی در ام اسکاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی مبعد از کروناتکامل داروینی هنوز در حاآنزیم تولید انرژی در سلوزندگی سلول در بدن، جدای امغز بزرگ و فعال یا مغز کوانگشت نگاری مغز نشان میدسریع دویدن مهم نیستلمس کوانتومیتست آر ان اس دز میاستنی گابزار بقای موجود زنده از چگونه آن شکری که می خوریمعشق به هفت مرتبه ی شناختیهوش مصنوعی می تواند بر اححس و ادراک سی و هفتمما اکنون میدانیم فضا خالاز تکینگی تا مغز- از مغزتبیوگرافیواقعیت فیزیکی، تابعی از داروی جدید برای ای ال اسکرونا چه بر سر مغز می آوررفتار وابسته به شکلتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا هوش مصنوعی می تواند نتا 20 سال آینده مغز شما به زبان فرایند تکاملی برای نقش میدان مغناطیسی زمین انسان میوه ی تکاملسرعت فکر کردن چگونه استلزوم عدم وابستگی به گوگل تصادف یا قوانین ناشناختهاتوسوکسیمایدنگاه حقیقی نگاه به درون اهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب سالم عامل سلامتی و یماست مالیاز درخواست ها جدا شوواکسن کرونا و گشودن پنجرباهوش ترین و با کیفیت تریدر محل کار ارزش خودت را بگمان میکنی جرمی کوچکی در رویا و خبر از آیندهتمایل زیاد به خوردن بستنآیا بزرگ شدن مغز فقط در دزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش حیاتی تلومر دی ان آ داولین هیبرید بین انسان و شکست حتمیناتوانی در شناسایی چهره منابع انرژی از نفت و گاز تغییرات منطقه بویایی مغزاخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی از عروسک بازی خوش قلبی و مهربانیاستفاده از سلول های بنیاوبینار اساتید نورولوژی ددر برابر حقایق جدیدباغچه ی منگاهی مغز بزرگ چالش استروزه داری و بیمار ی ام اس مروری بر تشنج و درمان هایتنهاییآپومورفین در پارکینسونسقوط درون جاذبه ای خاص، چفلج خوابتاثیر انتخاب از طرف محیط نقش غذاها در کاهش دردهای ایمپلانت نخاعی میتواند دشبیه سازی سیستم های کواننرمش های مفید برای درد زاحفره در مغزمناطق خاصی از مغز در جستججنسیت و تفاوت های بیناییادغام دو حیطه علوم مغز و هوش مصنوعی در خدمت خلق وحخرما منبع بسیار خوب آنتی اصول توسعه ی یک ذهن کاملیکی از علل محدودیت مغز امدرمان کارتی سل و تومور مغبخش فراموش شده ی حافظهپوست ساعتی مستقل از مغز دروشی جدید در درمان نابینمرز جدید جستجو و اکتشاف، تو تغییر و تحولیآرامش و سکونسماگلوتید داروی کاهش دهنفاکسیبتتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانی و علمایا بدون زبان میتوانیم تصبور باشچرا در مغز انسان، فرورفتحلقه های اسرارآمیزمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان یکپارچهارتباط غیرکلامی بین انساهوش عاطفی قسمت دومدنیای شگفت انگیز کوانتومبقای حقیقی در دور ماندن اژنهای مشترک بین انسان و ودرمان ساده ی روماتیسمبرای یک زندگی معمولیپیام های ناشناخته بر مغز رژیم غذایی ضد التهابیمشاهده آینده از روی مشاهتوهم فضای خالیآغاز فرایند دانستنسیلی محکم محیط زیست بر انفراتر از دیوارهای باورتاثیر رژیم گیاه خواری بر نون و القلماگر تلاش انسان امروز براطلوع و حقیقتنظام مثبت زندگیحرکات چشم، ترجمه کننده ی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهش های ژنتیکی مفید در سااز نظر علم اعصاب اراده آزهیچ کاری نکردن به معنی چیدوپامین قابل حل در آببه خوبی های دیگران فکرکنکمردرد با پوشیدن کفش منادرک و احساسبرخی اصول سلامت کمرپروژه ی ژنوم انسانیرحم مصنوعیمغز قلبتوانایی یک فرد، برای تغیالکترومغناطیس شنوایی و هسیستم دفاعی بدن علیه مغز قلب های سادهتبدیل پلاستیک به کربن و سنوار عصب و عضله تعیین محلابزار بقا از نخستین همانعلم و ادراک فقط مشاهده ی همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت چهل و سوممهندسی ژنتیک در حال تلاش جاذبه و نقش آن در شکلگیریاز تکینگی تا مغز از مغز تهز ذره، یک دنیاستدانش محدود به ابعاد چهاربی شرمیکودکان میتوانند ناقل بی درختان اشعار زمینبررسی بیماری التهابی رودآلودگی هوا چالش قرن جدیدزمان واقعیت است یا توهممغز انسان برای ایجاد تمدتکنولوژی جدید که سلول هاامیدهای جدید برای بازیابساختار شبکه های مغزی ثابقبل از آغازترازودوننیوالینابزار بقا از نخستین همانعوارض ازدواج و بچه دار شدهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت بیست و چهمیگرن و پروتئین مرتبط با از تکینگی تا مغز از مغز تبیماری ای شبیه ام اس مولتوقتی ریشه ها عمیقند از چیداروهای ام اسکاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و زندگیبعد از کروناتکامل داروینی هنوز در حاآواز خواندن در قفس، نشانزندگی، مدیریت انرژیمغز بزرگترین مصرف کننده انتقال ماده و انرژیسریعترین کامپیوتر موجودلووفلوکساسینتشنچ پانایوتوپولوس تشنج ابزار بقای موجود زنده از چگونه انتظارات بر ادراک عشق درونی به یگانگی خلقتهوش مصنوعی و کشف زبان هایحس و ادراک- قسمت پنجاه و ما از اینجا نخواهیم رفتاز تکینگی تا مغز، از مغز بیوگرافیواقعیت چند سویهداروی جدید برای دیابتکریستال هارفتار اجتماعی انسان، حاصتقلید از روی طبیعتآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتا بحر یفعل ما یشازبان متغیرنقش محیط زندگی و مهاجرت دانسان ها می توانند میدان سطح آگاهی، رخدادهای زندگ