دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثر سلولهای عصبی چگونه است قسمت ششم

تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلولهای مغز چگونه است؟( قسمت ششم)
اگر اکسیژن کم شود، در اقیانوس چه رخ میدهد؟
به این ماهیان زیبا نگاه کنید از دیدن این صحنه ها لذت ببرید زیرا شاید در زمانی کمتر از 80 سال دیگر نتوانید لذت ببرید!
ما نخواهیم توانست این صحنه های زیبا را ببینیم! نوه های من و تو این را فقط در کتاب ها یا ویدیوهای طبیعی خواهند دید آیا این ترسناک نخواهد بود؟

دانشمندان پیش بینی میکنند اکسیژن اقیانوس ها میتواند تا سال 2100، 3 تا 4 % کاهش یابد وقتی این رخ دهد اقیانوس ها بخش بزرگی از زندگی موجود در خود را از دست خواهند داد و همه اکوسیستم میتواند محو شود. چرا چنین چیزی رخ میدهد؟ این برای ما چه معنی ای دارد؟ آیا می توانیم کاری کنیم؟ اقیانوس ها اکسیژن خود را از دست خواهند داد.

اقیانوس هایی که 3 تا 4 % اکسیژن خود را از دست بدهد ممکن نیست خیلی جذاب باشد! این حجم بالای آب ها زمین ما را می پوشاند. ما میدانیم 200 میلیون سال قبل اکسیژن در اقیانس ها اندک بود این سبب شد بسیاری از گونه ها از دست بروند. با کاهش دوباره ی اکسیژن دراقیانوس ها آیا ما زندگی اقیانوسی را دوباره از دست می دهیم؟ و اگر ما دوست داشته باشیم لابستر یا میگو یا ماهی بخوریم ایا ما مقدار کافی یا اصلا چیزی خواهیم داشت؟ قزل الا چطور؟

سخن در مورد غذا: کشاورزان از کودهای غنی سازی استفاده می کنند تا محصول آنها زیاد شود؛ باران این کودها را به درون آبها می آورد و از رودخانه ها به اقیانوس ها میرود در آبهای ساحلی این مواد غذایی اضافی، گیاهان و جلبک ها را زیاد میکند. به این حالت، یوتریفیکاسیون می گویند(غنی سازی آب توسط مواد مغذی که رشد فیتوپلانکتون ها و گیاهان را تقویت می کند و می تواند منجر به کاهش کیفیت آب ها و اکوسیستم ها شود.). این سبب می شود اکسیژن محیط کم شود و وقتی اکسیژن رفت، آب بی اکسیژن میشود و ماهیان می میرند و مناطق مرگ که نمی توانند حیات را نگه دارند باعث افزایش اسیدی بودن اقیانوس ها میشود. میتوانی تصور کنی چه اتفاقی میافتد؟

این یک اثر دومینوی بزرگ است و نتایج مرگباری دارد و اقیانوس و محیط زیست آن به این تریتب آسیب میبیند.
میزان اکسیژن موجود در آب دریا در درجه اول به دما و موجودات زنده فتوسنتز کننده مانند جلبک، فیتوپلانکتون، و گیاهانی مانند علف دریایی بستگی دارد که در آن زندگی می‌کنند. در طول روز، فعالیت فتوسنتزی آن‌ها اکسیژن تولید می‌کند، این اکسیژن در آب دریا حل می‌شود و حیوانات دریایی از آن استفاده می‌کنند. اشباع آب از اکسیژن در طول شب و در اعماق زیاد، کمتر روی می‌دهد. باز در اینجا نقش مهم گرما و نور خورشید را در ادامه حیات می بینیم و وقتي بدانيم ابتداي سیر تکامل موجودات که نهایتا به مغز امروزی رسیده است، در آبها بوده است نقش حرارت و نور خورشید را در ادامه حیات در می یابیم.

( ↑ Jeffries, Martin. Sea ice in the Encyclopædia Britannica Online. Britannica Online, 2012. Accessed 21 April 2013.)

گفته می‌شود که گرم‌شدن زمین، اکسیژن سطح و عمق دریا را کاهش خواهد داد. باز متوجه نقش مهم تنظیمات درجه حرارت می‌شویم.

حرارت نقش مهمی را در ایجاد و حفظ حیات داشته است ولی افزایش بیش از حد درجه حرارت می‌تواند میزان اکسیژن محلول در آب را کاهش دهد. میزان کم شدن اکسیژن محلول اینگونه است
15 mg/L at 0ºC to 8 mg/L at 30ºC
ولی مانع دیگری، با سرد شدن بیشتر حاصل میشود تشکیل یخ روی آب به عنوان عايق از میزان اکسیژن زیر آب می کاهد
http://www.ramp-alberta.org/river/water+sediment+quality/chemical/temperature+and+dissolved+oxygen.aspx

باید توجه شود که نقش اکسیژن در عملکرد سلول‌های معزی بسيار بالاست و سلول های مغزی بیش از دیگر سلول‌های بدن، اکسیژن می‌سوزانند و در سیر تکاملی موجودات، لازمه بزرگ شدن مغز میزان بالای اکسیژن محیط است به طوری که در سیر تکاملی خلقت، موجودات آبزی ابتدایی برای رشد بیشتر مغزشان، مجبور شدند از آب بیرون بیاید تا از اکسیژن بیشتر هوای آزاد استفاده کنند.
امروز سطوح اکسیژن اقیانوس ها کاهش می یابد و برخی ماهیان نر اسپرمی تولید می کنند که کمتر قابلیت حرکت دارد و با کاهش میزان اسپرم گونه ی آنها نمیتواند حفظ شود. برخی گونه ها شامل ماهی مرکب به سمت بستر تغذیه ای جدید در آب با اکسیژن بیشتر میروند و این یک مشکل بزرگ است.

قبلا ماهی مرکب عادت داشت در آبهایی از جنوب آمریکا تا مکزیک و گاهی کالیفرنیا زندگی کند ولی اکنون آنها در ساحل آلاسکا زندگی می کنند زیرا ماهی ای که از آن تغذیه میکنند، آنجاست. ماهی مرکب اکنون در حال رقابت برای تغذیه است و ماهی تن و کوسه ها هم معمولا در این منطقه تغذیه و شکار می کنند و این، توازن ظریف را در شبکه های غذایی به هم میزند و منجر به مرگ ماهیان میشود.

مشکل دیگری هم هست. برخی موجودات دریا از عمق به سطح می آیند تا آب دارای اکسیژن داشته باشند و نهایتا در تورهای انسان، گیر می کنند. اول ماهیان بزرگ محو میشوند زیرا آنها به اکسیژن زیادی نیاز دارند؛ وقتی این ادامه پیدا کند ما با دلفین ها و وال ها خداحافظی می کنیم. اینها پستانداران زیبای اقیانوس هستند و وقتی ما با ماهیان بزرگ مانند ماهی تن خداحافظی کردیم بسیاری از مردم غذای خود را از دست خواهند داد.

صنایع تولید گوشت ماهی اکنون در حال دست و پا زدن هستند و نهایتا بسته خواهند شد.(گوشت ماهی و روغن امگا 3 موجود در آن در تکامل مغز، بسیار مهم است از میان رفتن ماهیان نقش بسیار منفی ای بر مغز خواهد داشت. بهترین منبع تامین امگا ۳ ماهی است و مقدار توصیه شده آن دو بار در هفته است. ALA که مهم ترین نوع امگا۳ است بیش از ماهی در جوانه گندم، گردو و دانه های روغنی (کتان و سویا) یافت می شود، اما دو نوع دیگر فقط در ماهی به ویژه در قزل آلا، ساردین، ماهی تن و آزاد موجود است.

چربی امگا ۳ از تشکیل Thromboxan (عامل مهم در لخته شدن خون) جلوگیری می کند و سطح تری گلیسیرید خون را کاهش می دهد. لذا ماده بسیار مفیدی در جلوگیری از بروز بیماری های عروقی و حملات قلبی به شمار می رود.

تاثیر امگا ۳ تنها به سلامت قلب محدود نمی شود بلکه خواص دیگری نیز دارد که اغلب از آن بی اطلاعند

از اثرات مهم آن رشد بيشتر مغز نوزادانی است که مادرانشان در بارداری، بيشتر روغن امگا سه دریافت کرده اند

امگا 3 و مغز، روند عمل کردن چگونه است؟

مکانیسم مولکولی حفاظت در مقابل بیماری های عصبی (حمله های مغزی، صرع، افسردگی...) از طریق امگا 3، توسط یک گروه فرانسوی از مرکز ملی تحقیقات علمی توضیح داده شده است. این گروه، از سال 2000 بدون هیچ ابهامی، ثابت کرده است که امگا 3، خصوصاً اسید دکوزاهگزانوئیک، آسیب های عصبی را که توسط حمله های مغزی یا در حمله های صرع در بین حیوانات ایجاد می‌شوند، کاهش می‌دهد.

سپس در سال 2004، ثابت کردند که این اثر به شکل پیچیده ای از کانالی از پتاسیم و پروتئین Trek-1، که هدف شناخته شدۀ امگا 3 است و باعث تأثیر آن می‌شود، می‌گذرد.

موش هایی که این نوع پروتئین را نداشتند، در مقابل حمله های مغزی و حمله های صرع بسیار حساس تر از موش های نرمال بودند و در مقابل تأثیر عصبی محافظتی امگا 3 واکنشی نشان نمی‌دادند...

امروزه نقش امگا سه در جلوگیری و حتي بهبود ام اس اثبات شده است. در رژیم های حاوی گوشت، به خصوص ماهی، میزان اسیدهای چرب پیچیده و غیر اشباع متعدد يعني omega-6 arachidonic acid (AA), omega-3 docosatetraenoic acid (DTA) and omega-3 docosahexaenoic acid (DHA) هستند و این اسیدها حدود نود درصد اسیدهای چرب مغز در پستانداران را تشکیل میدهند. افزایش سایز مغز از استراليپتيکوس تا هموارکتوس تا انسان جدید، بدون استفاده از این اسیدهای چرب غیر اشباع ممکن نبوده‌است. شیر مادر حاوی اسیدهای چرب مناسب برای رشد مغز است که این موارد در شیر گاو وجود ندارد و خوردن گوشت توسط مادر نقش مهمی در فراهم شدن این اسیدهای چرب مفید دارد. مغز ما- که به طور نسبی حدود پنجاه برابر مغز گاو است- نیازمند انبوهی از اسیدهای چرب ضروری غیر اشباع است که این مقدار زیاد، در غذاهای گیاهی وجود ندارد.)

اگر در یک جزیره زندگی کنی محل های کمی برای رشد دادن محصولات و رشد حیوانات خواهی داشت بنابراین بسیاری از ملیت ها برای غذا وابسته به اقیانوس هستند. اگر غذای دریایی زیادی نباشد برای ژاپن، اندونیزی، فیلیپین و جزایر کارائیب چه اتفاقی میافتد؟

ما چگونه می توانیم به اقیانوس ها کمک کنیم؟ هشدار جهانی باید داده شود که کم شدن اکسیژن، با اثر گلخانه ای است. تولید گاز یک چیز مهم است که با کاهش آن می توانیم به اقیانوس ها کمک کنیم و باید انجام شود تا به اکوسیستم سیاره ی ما کمک کند. (برای بررسی بیشتر توصیه میشود به قسمت پنجم این سلسله مباحث مراجعه شود.) استفاده زیاد از مواد پربار کننده ی محصولات در کشاورزی چیزی است که ما باید دوباره در نظر بگیریم.

ایا میخواهی بدانی چیز دیگری بر سیاره ی ما تاثیر میگذارد؟ پلاستیک بله چندی تن پلاستیک در اقیانوس ها هست و اگر تو ماهی برای خوردن نداشته باشی و مجبور باشی پلاستیک بخوری چه خواهد شد؟! بله این داستانی دیگری است!
@salmanfatemi https://www.youtube.com/watch?v=Z9Rru2loIBQ


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
ابزار بقا از نخستین هماننقش گرمایش آب و هوا در هماز تکینگی تا مغز- از مغز نزاع بین علم و جهل رو به پخلاصه ای از مطالب همایش مبخش فراموش شده ی حافظهواقعیت فیزیکی، تابعی از منابع انرژی از نفت و گاز توهم جسمدریای خداگامی در درمان بیماریهای زندگی، مدیریت انرژیمسئول صیانت از عقیده کیستسلیم شدن از نورون شروع مالکترودهای کاشتنیشاید گوشی و چشمی، آماده شابزارهای پیشرفته ارتباط نقش زنجبیل در جلوگیری از جهان های بسیار دیگراز علم جز اندکی به شما داهمه چیز در زمان کنونی استخار و گلبرای خودآگاه بودن تو بایواکسن ایرانی کرونا تولیددرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت تکینگیپیچیدگی های مغزمگسزبان و بیان، در سایه پیشرمعادله ها فقط بخش خسته کنتعذیه ی ذهنانواع سکته های مغزیششمین کنگره بین المللی ساثرات مضر ماری جواناچند جهانیجهانی که از یک منبع، تغذیاصل بازخوردهنر رها شدن از وابستگیدلایلی که نشان میدهد ما ببرخی روش های تربیتی کودکورزش و میگرنذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل ساختار رگهای مغزی پختگی پس از چهل سالگي به سفر دشوار اکتشافمغز و سیر تکامل ان دلیلی جهان قابل مشاهده بخش کوچانسان باشعقلانیت بدون تغییراختراع جدید اینترنت کواننوار عصب و عضلهجدایی خطای حسی استبلندی در ذهن ما درک بلندیهوش مصنوعی از عروسک بازی دید تو همیشه محدود به مقدبسیاری از بیماری های جدیژن همه چیز نیسترنگین کمانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر ویتامین دی بر بیماآنچه ناشناخته است باید شسم زنبور ، کلیدی برای وارايندگان چگونه خواهند دیدعواملی که برای ظهور لغت اارتباط از بالا به پایین مچگونه مولکول های دی ان ایحقیقت غیر فیزیکیبه زودی شبکه مغزی به جای فراموش کارها باهوش تر هستفاوت های تکاملی در مغز وهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان روش هاي جدیدی کمردرد و علل آنروح رهاییمیگرن و پروتئین مرتبط با تاثیر گیاه خواری بر رشد وسیاهچاله ها، دارای پرتو ایا این جمله درست است کسیغم بی پایاناز نخستین همانند سازها تنگاه از بیرون مجموعهحرکت چرخشی و دائمی کیهانبیماری ای شبیه ام اس مولتهوش در طبیعتقیچی ژنتیکیتلاشی جدید در درمان ام اسداروی جدید ضد میگرنکودکان را برای راه آماده روشی جدید در درمان سکته مما بخشی از این جهان مرتبطتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا برای تولید مثل همیشه ساخت شبکه عصبی مصنوعی با اپی ژنتیکمغز انسان رو به کوچک تر شاز تکینگی تا مغز از مغز تنادیدنی ها واقعی هستندحس و ادراک قسمت هفدهمبیان حقیقتهاوکينگ پیش از مرگش رسالقطار پیشرفتتو یک معجزه ایدر هم تنیدگی کوانتومیکتاب گران و پرهزینه شد ولراه پیروزی در زندگی چیستمحل درک احساسات روحانی دتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت هفتمسرگردانیابزار بقا از نخستین همانمغز زنان جوانتر از مغز مراز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ماشین باید نتایج را پحس و ادراک قسمت سومبازسازي مغز و نخاع چالشی و هر کس تقوای خدا پیشه کنلزوم عدم وابستگی به گوگل تولید یا دریافت علمدرمان های رایج ام اسکشتن عقیده ممکن نیستز گهواره تا گورمرکز حافظه کجاستتبدیل پلاستیک به کربن و سآشنا پنداریشناسایی سلول های ایمنی اابزار بقای موجود زنده از نقش پیش زمینه ها و اراده از تکینگی تا مغز- از مغزتنسبت ها در کیهانخلاصه ای از درمان های جدیبخش های تنظیمی ژنومواقعیت چند سویهمنابع انرژی از نفت و گاز توهمات و شناخت حقیقتگاهی لازم است برای فهم و زونیسومایدمسئولیت جدیدتشنچ پانایوتوپولوس تشنج الگو و عادت را بشکن و در اشاید درست نباشدابزارهای بقا از نخستین هنقش زبان در سلطه و قدرت اجهان هایی در جهان دیگرازدواج های بین گونه ای، رهمه چیز، ثبت می شودخارق العاده و استثنایی ببرای زندگی سالم، یافتن تواکسن اسپایکوژندرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل فردی یا اجتماعیپیچیدگی های مغزی در درک ززبان و تکلم برخی بیماریهمعجزه های هر روزهتغییر الگوی رشد مغزی با زانگشت ماشه ایصبر بسیار بایداجزای پر سلولی بدن انسان چند روش ساده برای موفقیتجهانی در ذهناصل علت و تاثیرهنر، پر کردن است نه فحش ددنیای شگفت انگیز کوانتومبرخی سلولهای عصبی در تلاورزش بهترین درمان بیش فعذره ی معین یا ابری از الکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل شناخت انسان با کشفپروژه ی ژنوم انسانیسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز کوانتومیجهان موازی و حجاب هاانسان جدید از چه زمانی پاعقیده ی بی عملادامه بحث تکامل چشمنوبت کودکانجریان انرژی در سیستم های بلوغ چیستفلج نخاعی با الکترودهای هوش مصنوعی از عروسک بازی دیدن خدا در همه چیزبشکه ای که ته نداره پر نمژن همه چیز نیسترهبر حقیقیمنبع خواب و رویاتاثیر ویروس کرونا بر مغز آنچه واقعیت تصور میکنیم سماگلوتید داروی کاهش دهنايا اراده آزاد توهم است یعوارض ازدواج و بچه دار شدارتباط بین هوش طبیعی و هوچگونه میتوان با قانون جنحقیقت غیر قابل شناختبه زیر پای خود نگاه نکن بفراموشی همیشه هم بد نیستتفاوت های زبانی سرمنشا تهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان روشی برای تبدیکمردرد با پوشیدن کفش مناروزه داری متناوب، مغز را میگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی می تواند نسیاهچاله و تکینگی ابتدایایا ابزار هوشمندی یا مغز غیرقابل دیدن کردن مادهاز نخستین همانند سازها تنگاه از دور و نگاه از نزدحس چشایی و بویاییبیماری اسپینال ماسکولار هوش عاطفی بیشتر در زنانقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتمایل زیاد به خوردن بستنداروی جدید ضد الزایمرکوری گذرای ناشی از موبایريتوکسيمب در درمان ام اسما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا بزرگ شدن مغز فقط در دساخت شبکه عصبی با الفبای ابتدا سخت ترین استمغز انسان رو به کوچکتر شداز تکینگی تا مغز از مغز تنادانی در قرن بیست و یکم،حس و ادراک قسمت هجدهمبیست تمرین ساده برای جلوهاوکينگ پیش از مرگش رساللمس کوانتومیتو یک جهان در مغز خودت هسدر هم تنیدگی کوانتومی و پکتاب زیست شناسی باورراه انسان شدن، راه رفتن ومحدودیت چقدر موثر استتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت اولسربازان ما محققا غلبه می ابزار بقا از نخستین همانمغزهای کوچک بی احساساز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغز انسان سه هزار سالحس و ادراک قسمت سی و هشتمبحتی علمی درباره تمایل بوفور و فراوانیمقاومت به عوارض فشار خون تولید پاک و فراوان انرژیدرمان های علامتی در ام اسگل زندگیزمین در برابر عظمت کیهانمرکز حافظه کجاستتبدیل تراکت صوتی مصنوعی آغاز فصل سرما و دوباره تکشواهدی از نوع جدیدی از حاشواهدی از دنیسوان(شبه نئابزار بقای موجود زنده از نقش آتش در رسیدن انسان بهاز تکینگی تا مغز، از مغز نسبت طلایی، نشانه ای به سخم شدن فضا-زمانبخش بزرگی حس و ادراک ما اواقعیت چیستمنابع انرژی از نفت و گاز توپیراماتگاهی مغز بزرگ چالش استزونا به وسیله ویروس ابله مسئولیت در برابر محیط زیتشنج چیستالگوی بنیادین و هوشیاریشب سیاه سحر شودابزارهای بقا ازنخستین همنقش زبان در سلطه و قدرت اجهان یکپارچهاسکار، لگوی هوشمندهمه ی سردردها بی خطر نیستخبر مهم تلسکوپ هابلبرخی ملاحظات در تشنج های واکسن اسپایکوژن ضد کرونادرگیری اعصاب به علت میتومنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل مادی تا ابزار هوشمپیوند قلب خوک، به فرد دچازبان و شناخت حقیقت قسمت چمعجزه ی علمتغییر زودتر اتصالات مغزیانگشت نگاری مغز نشان میدصرع و درمان های آناجزایی ناشناخته در شکل گچندین ماده غذایی که ماننجهان، تصادفی نیستاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوموارکتوس ها ممکن است ددنیا، هیچ استبرخی سيناپسها طی تکامل و ورزش در کمر دردذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل، نتیجه ی برنامه ریپروژه ی ژنوم انسانیسفرنامه سفر به بم و جنوب جهان ما میتواند به اندازانسان خطرناکترین موجودعلم و ادراک فقط مشاهده ی اداراوون تنها داروی تایینور درونجریان انرژی در سیستم های بلعیدن ستاره توسط سیاهچافلج بل، فلجی ترسناک که آنهوش مصنوعی از عروسک بازی دیدگاه نارسای دوگانه ی مبشریت از یک پدر و مادر نیژن هوش و ساختارهای حیاتی روی و منیزیم در تقویت استمنتظر نمان چیزی نور را بهتاثیر ژنها بر اختلالات خآنچه حس می کنیم، نتیجه ی سندرم کووید طولانیايا اراده آزاد توهم است یعید نوروز مبارکچگونه مغز پیش انسان یا همحقایق ممکن و غیر ممکنبوزون هیگز چیستفرایند پیچیده ی خونرسانیتفاوت ایستایی و تکاپوهوش مصنوعی از عروسک تا کمدائما بخوانکنفرانس تشنج هتل کوثر اصروزه داری و بیمار ی ام اس میگرن شدید قابل درمان استاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرسیاهچاله ی تولید کنندهایا بیماری ام اس (مولتیپغرور و علماز نخستین همانند سازها تنگاه از درون مجموعه با نگحس و ادراک (قسمت اول )بیماری اضطراب عمومیهوش عاطفی در زنان بیشتر اقانون مندی نقشه ژنتیکی متمدن قدیمی ای در جنوب ایرداروی سل سپتکی غایب شدی تا نیازمند دلریه زغالیمانند آب باشتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا تکامل و تغییرات ژنتیساختن آیندهابتدایی که در ذهن دانشمنمغز ایندگان چگونه استاز تکینگی تا مغز از مغز تنازوکلسینحس و ادراک قسمت هشتمبیش از نیمی از موارد انتقهدف یکسان و مسیرهای مختللوب فرونتال یا پیشانی مغتو کز محنت دیگران بی غمیدر هم تنیدگی کوانتومی و دکتاب طبیعت در قالب هندسهراه بی شکستمحدودیت های حافظه و حافظتاثیر رو ح و روان بر جسمآب زندگی است قسمت دومسردرد میگرنابزار بقا از نخستین همانمغزتان را در جوانی سیم کشاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغزهای ما ارتقا یافت حس و ادراک قسمت سی و ششمبحث درباره پیدایش و منشا وقت نهيب هاي غير علمي گذشمقابله ی منطقی با اعتراضتولید سلولهای جنسی از سلدرمان ژنتیکی برای نوآوریگلوله ی ساچمه ایزمین زیر خلیج فارس تمدنی مرکز خنده در کجای مغز استتبدیل سلولهای محافط به سآغاز مبهم آفرینششیشه ی بازالتی و سیلیکونابزار بقای موجود زنده از نقش انتخاب از طرف محیط، ناز تکینگی تا مغز، از مغز نشانه های گذشته در کیهان خونریزی مغز در سندرم کووبخش بزرگتر کیهان ناشناختواقعیت چیستدرک فرد دیگر و رفتارهای امنابع انرژی از نفت و گاز توانایی مغز و دیگر اجزای گذر زمان کاملا وابسته به زیباترین چیز در پیر شدنمستند جهان متصلتشنج و حرکات شبه تشنجی قاالگوبرداری از طبیعتشبیه سازی میلیون ها جهان ابزارهای بقای موجود زندهنقش سجده بر عملکرد مغزجهان یکپارچهاساس انسان اندیشه و باور همیشه چشمی مراقب و نگهباخدا موجود استبرخی مرزهای اخلاق و علوم واکسن دیگر کرونا ساخته شدرختان اشعار زمینمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل مداومپیوند مغز و سر و چالشهای زبان و شناخت حقیقت قسمت امعجزه ی علم در کنترل کرونتغییر عمودی سر انسان از پانتقال ماده و انرژیضرورت زدودن افکاراحیای بینایی نسبی یک بیمنه به اعدامجهش های ژنتیکی مفید در سااصول انجام برخی نرمش ها دهورمون شیرساز یا پرولاکتدندان ها را مسواک بزنید تبرداشت مغز ما از گذر زمانوزن حقیقی معرفت و شناختذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتأثیر نگاه انسان بر رفتاپروانه ی آسمانیسفرنامه سفر به بم و جنوب جهان مادی، تجلی فضا در ذهانسان عامل توقف رشد مغزعلم و روحادب برخورد با دیگراننورون هاي مصنوعی می توانجریان انرژی در سیستم های بنی عباس، ننگی بر تاریخفلج خوابهوش مصنوعی از عروسک بازی دژا وو یا اشنا پنداریبعد پنجمژن یا نقشه توسعه مغز و نقرویا و واقعیتمنحنی که ارتباط بین معرفتاثیر کلام در آیات کلام بآنها نمیخواهند دیگران راسندرم گیلن باره به دنبال ای نعمت من در زندگیمعامل کلیدی در کنترل کارآچگونه هموساپينس بر زمین حل مشکلبوزون هیگز جهان را از متلفرایند تکامل و دشواری هاتفاوت ارباب و رهبر حقیقیهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروهای مصرفی در ام اسکنگره بین المللی سردرد دروزه داری سلول های بنیادمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش ارثی دریافتی از پسیاره ی ابلهانایا بدون زبان میتوانیم تمقالاتاز نشانه ها و آثار درک شدنگاه حقیقی نگاه به درون احس و ادراک (قسمت دوم )بیماری بیش فعالیهوش عاطفی در زنان بیشتر اقانون گذاری و تکاملتمدن پیشرفته ی پیشینیانداروی ضد چاقیکیهان خود را طراحی میکندریواستیگمینماه رجبتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جنین انسان، هوشمندی ساختار فراکتال وجود و ذهابتذال با شعار دینمغز ابزار بقای برتر مادیاز تکینگی تا مغز از مغز تنباید صبر کرد آتش را بعد حس و ادراک قسمت پنجمبیشتر کمردردها نیازی به هدف یکسان، در مسیرهای متلوتیراستامتو پیچیده ترین تکنولوژی در هر سوراخی سر نکنکتاب، سفری به تاریخرابطه تشنج و اوتیسممخچه فراتر از حفظ تعادلتاثیر روده بر مغزآب زندگی است قسمت سومسردرد میگرن در کودکانابزار بقا از نخستین همانمغزتان را در جوانی سیمکشاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ویروس کرونای دلتا واحس و ادراک قسمت سیزدهمبحثي درباره هوش و تفاوتهوقتی فهمیدی خطا کردی برگمقابله با کرونا با علم استولترودیندرمان پوکی استخوانگلوئونزمان چیستمرگ چیستتداوم مهم است نه سرعتإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتداخل مرزها و صفات با بینافت فشار خون ناگهانی در وابزار بقای موجود زنده از نقش اتصالات بین سلولهای از تکینگی تا مغز، از مغز نشانه های پروردگار در جهخواندن ، یکی از شستشو دهنبخش دیگری در وجود انسان هواقعیت های متفاوتدرک نیازمند شناخت خویش امنابع انرژی از نفت و گاز توازن مهمتر از فعالیت زیگذشته را دفن کنزیباترین چیز در افزایش سمشکل از کجاستتشنج عدم توازن بین نورون التهاب شریان تمپورالشبیه سازی سیستم های کوانابزارهای بقای از نخستین نقش غذاها و موجودات درياجهان کنونی و مغز بزرگتریاستفاده از مغز، وزن را کمهمیشه اطمینان تو بر خدا بخدای رنگین کمانبرخی نکات از گاید لاین پرواکسن دیگری ضد کرونا از ددرد باسن و پا به دلیل کاهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل چشمپیوند اندام از حیوانات بزبان و شناخت حقیقت قسمت دمعجزه در هر لحظه زندگیتغییرات منطقه بویایی مغزاندوه در دنیا استضررهای مصرف شکر و قند بر احیای بینایی نسبی یک بیمنه جنگ و نه خونریزیجهش های ژنتیکی غیر تصادفاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش فوق العاده، هر فرد اسدو ویژگی انتزاع و قدرت تجبررسي علل احتمالي تغيير وزوز گوشذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری تکامل امروز در درمپرواز از نیویورک تا لوس آسفرنامه سفر به بم و جنوب جهان مرئی و نامرئیانسانیت در هم تنیده و متصعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهادراک ما درک ارتعاشی است نورون های ردیاب حافظهجستجوی متن و تصویر به صوربه قفس های سیاهت ننازفلج خواب چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی دژاوو یا آشناپنداریبعد از کروناژنها نقشه ایجاد ابزار هورویا و کابوسمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر کپسول نوروهرب بر نآنان که در قله اند هرگز خسندرم پیریفورمیسای آنکه نامش درمان و یادشعادت همیشه خوب نیستارتباط شگفت مغز انسان و فچگونه هوشیاری خود را توسحلقه های اسرارآمیزبی نهایت در میان مرزهافرایند حذف برخی اجزای مغتفاوتهای جنسیتی راهی براهوش مصنوعی به کمک هوش طبیداروهای ام اسکنگره بین المللی سردرد دروزهای سختمیدان های مغناطیسی قابل تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش سریعی که بدون احسسیاره ابلهانایا تکامل هدفمند استتاثیر ویتامین دی بر بیمااز نظر علم اعصاب یا نرووسنگاه دوبارهحس و ادراک قسمت 67بیماری تی تی پیهوشمندی کیهانقانون جنگلتمدن بشری و مغز اخلاقیداروی ضد چاقیکیهانِ هوشیارِ در حال یاریاضیات یک حس جدید استماپروتیلینتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مساختار شبکه های مغزی ثابابداع دی ان ای بزرگترین دمغز ابزار برتر بقااز تکینگی تا مغز از مغز تنبرو و انرژی مداومحس و ادراک قسمت پنجاهبا هوش مصنوعی خودکار روبهدف از تکامل مغزلوزالمعده(پانکراس)مصنوعتو آرامش و صلحیدر والنتاین کتاب بدید همکتابخانهرادیوی مغز و تنظیم فرکانمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتاثیر رژیم گیاه خواری بر آب، زندگی است(قسمت پنجم)سردرد و علتهای آنابزار بقا از نخستین همانمغط یک گیرنده استاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا پس از بیدار شدن از خوحس و ادراک قسمت ششمبحثی جالب درباره محدودیتوقتی تو از یاد گرفتن باز ملاحظه های اخلاقی دربارهتومورها و التهاب مغزی عادرمان پوکی استخوانگمان میکنی جرمی کوچکی در زمان و مکان، ابعاد کیهان مرگ و میر پنهانمرگ و میر بسیار بالای ناشتروس جریان انرژیافت هوشیاری به دنبال کاهابزار بقای موجود زنده از نقش تیروئید در تکامل مغزاز تکینگی تا مغز، از مغز نظام مثبت زندگیخواب سالم عامل سلامتیبخشیدن دیگران یعنی آرامشواقعیت و مجازدرک و احساسمنابع انرژی از نفت و گاز توسعه هوش مصنوعی قادر اسگربه شرودینگر و تاثیر مشزیر فشار کووید چه باید کرمشکلات نخاعیتشویق خواندن به کودکانامیوتروفیک لترال اسکلروشبکه های مصنوعی مغز به درابزارهای دفاعی و بقای مونقش غذاها و موجودات درياجهان کاملی در اطراف ما پراستفاده از هوش مصنوعی در همیشه داناتر از ما وجود دخدایی که ساخته ی ذهن بشر برخی نرمش ها برای زانوواکسن سرطاندردی که سالهاست درمان نشمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل و ارتقای نگاه تا عمپیوند سر آیا ممکن استزبان و شناخت حقیقت قسمت سمعرفت و شناختتغییرات آب و هوایی که به اندوه دردی را دوا نمیکندضررهای شکر بر سلامت مغزاحساس گذر سریعتر زمانچه زیاد است بر من که در ایجهش تمدنی عجیب و شگفت انساصول سلامت کمرهوش مصنوعی می تواند بر احدو بیماری روانی خود بزرگ بررسی و اپروچ جدید بر بیمیک پیام منفرد نورون مغزی رفتار مانند بردهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری تکامل در پیشگیری و پروتز عصبی برای تکلمسفری به آغاز کیهانجهان مشارکتیانسان، گونه ای پر از تضادعلم به ما کمک میکند تا موادغام میان گونه های مختلنوروپلاستیسیتی چیستجستجوی هوشیاری در مغز مابه مغز خزندگان خودت اجازفلج دوطرفه عصب 6 چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی دگرگونی های نژادی و تغییژنها ، مغز و ارادهرویا و خبر از آیندهمنشاء کوانتومی هوشیاری اتاثیر کپسول نوروهرب بر تآنزیم تولید انرژی در سلوسندرم پس از ضربه به سرایمپلانت مغزی کمک میکند عادت کن خوب حرف بزنیارتباط شگفت انگیز مغز انچگونه واکسن کرونا را توزحمله ویروس کرونا به مغزبی ذهن و بی روحفراتر از دیوارهای باورتقلید مرحله ای نسبتا پیشهوش مصنوعی به شناسایی کاداروهای تغییر دهنده ی سیکنترل همجوشی هسته ای با هروش مقابله مغز با محدودیمیدان بنیادین اطلاعاتتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هشیاری کوانتومی وجودسیاره ابلهانایجاد احساساتصفحه اصلیاز نظر علم اعصاب اراده آزنگاهی بر قدرت بینایی دراحس و ادراک قسمت 74بیماری دویکهوشیاری و وجودقانون جنگلتمدنی قدیمی در شمال خلیج داروی ضد تشنج با قابليت تکیست هیداتید مغزریسدیپلام تنها داروی تایماجرای جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروسازگاری با محیط بین اجزاابزار هوش در حال ارتقا ازمغز از بسیاری حقایق می گراز تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیحس و ادراک قسمت پنجاه و یبا تعمق در اسرار ابدیت و هدف از خلقت رسیدن به ابزالیروپریم داروی ترکیبی ضدتو افق رویداد جهان هستیدر یک فراکتال هر نقطه مرککجای مغز مسئول پردازش تجراز تغییرمخچه ابزاري که وظیفه آن فتاثیر رژیم گیاه خواری بر آثار باستانی تمدن های قدسردرد تنشنابزار بقا از نخستین هماننقش قهوه در سلامتیاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ارتعاش بسیار مهم استحس و ادراک قسمت شصت و هشتبحثی در مورد نقش ویتامين ویتنام نوعی کرونا ویروس ملاحظات بیهوشی قبل از جرتومورهای نخاعیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلگنجینه ای به نام ویتامین زمان و صبرگویید نوزده و ایمنی ساکتزمان واقعیت است یا توهممرگ انتقال است یا نابود شتری فلوپرازینافتخار انسانشکل های متفاوت پروتئین هابزار بقای موجود زنده از نقش حفاظتی مولکول جدید داز تکینگی تا مغز، از مغز نظریه ی تکامل در درمان بیخواب سالم عامل سلامتی و یبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواقعیت و انعکاسدرک کنیم ما همه یکی هستیممنابع انرژی از نفت و گاز توسعه برخی شغل ها با هوش گزیده ای از وبینار یا کنفزیرفون داروی ضد ام اسمشکلات بین دو همسر و برخیتشخیص ژنتیکی آتروفی های امید نیکو داشته باش تا آنشبکیه های مصنوعیابعاد و نیازهای تکاملینقش غذاها و موجودات درياجهان پیوستهاستفاده از انرژی خلاهمیشه راهی هستخسته نباشی بابابرخی نرمش های گردنواکسن سرطاندرس گرفتن از شکست هامنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل و ریشه ی مشترک خلقتپیوند سر، یکی از راه حلهازبان جانسوزمغز فکر میکند مرگ برای دیتغییرات تکاملی سر انسان اندوهگین نباش اگر درب یا طلای سیاهاحساسات کاذبنه عدم مطلق بلکه عدم با قجهشهای مفید و ذکاوتی که داضطراب و ترسهوش مصنوعی و کشف زبان هایدو بار در هفته ماهی مصرف بررسی ژنها در تشخیص بیمایک پیشنهاد خوب برای آسان رفتار وابسته به شکلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری جدید، ویران کردن گپرورش مغز مینیاتوری انساسقوط درون جاذبه ای خاص، چجهان هوشمندانعطاف پذیری مکانیسمی علعلم بدون توقفادغام دو حیطه علوم مغز و نوروز یا روز پایانیحفره در مغزبه نقاش بنگرفناوری هوش مصنوعی نحوه خهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش قدرت استژنهای مشترک بین انسان و ورویا بخشی حقیقی از زندگی مهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر کپسول نوروهرب بر سآینه در اینهسندرم سردرد به دلیل افت فایمپلانت نخاعی میتواند دعادت کردن به نعمتارتباط شگفت انگیز مغز انچگونه آن شکری که می خوریمحمایت از طبیعتبی شرمیفرد حساس از نظر عاطفی و بتقلید از روی طبیعتهوش مصنوعی در کامپیوترهاداروهای ضد بیماری ام اس وکنترل جاذبهروش های صرفه جویی در ایجامیدازولام در درمان تشنج تاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا واکنش های یاد گرفته وسیر آفرینش از روح تا مغز ایرادهای موجود در خلقت بسوالات پزشکیاز نظر علم اعصاب اراده آزنگاهی بر توانایی اجزاي بحس و ادراک قسمت 75بیماری دیستروفی میوتونیهوشیاری کوانتومیقانونمندی و محدودیت عالمتمرکز و مدیتیشنداروی ضد تشنج با قابليت تکیست کلوئید بطن سومریشه های مشترک حیاتماجرای عجیب گالیلهتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجستم با شعار قانون بدترین ابزار بقا از نخستین همانمغز به تنهایی برای فرهنگ از تکینگی تا مغز از مغز تچت جی پی تیحس و ادراک قسمت پنجاه و دبالاترین هدف از دولتهر چیز با هر چیز دیگر در تلیس دگرامفتامین یا ویاستو انسانی و انسان، شایستدر کمتر از چند ماه سوش جدکرونا چه بر سر مغز می آورراست دستی و چپ دستیمدل همه جانبه نگر ژنرالیتاثیر رژیم گیاه خواری بر آرامش و دانشسردرد سکه ایابزار بقا از نخستین هماننقش مهاجرت در توسعه نسل ااز تکینگی تا مغز از مغز تچرا بیماری های تخریبی مغحس و ادراک قسمت شصت و دوبحثی در مورد نقش کلسیم و ویتامین E برای فعالیت صحممانتین یا آلزیکسا یا ابتومورهای ستون فقراتدرمان تومورهای مغزی با اگوشه بیماری اتوزومال رسسزمان پلانکمرگ تصادفیتری فلوپرازینافراد آغاز حرکت خودشان رشکل پنجم مادهابزار بقای موجود زنده از نقش حیاتی تلومر دی ان آ داز تکامل تا مغز از مغز تا نظریه ی تکامل در درمان بیخواب عامل دسته بندی و حفطبدون پیر فلکواقعیت خلا و وجود و درک مدرک احساسات و تفکرات دیگمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های سازمان بهداشت گزارش یک مورد جالب لخته وزیرک ترین مردممشکلات روانپزشکی پس از ستشخیص آلزایمر سالها قبل امید نجاتشباهت مغز و کیهانابعاد اضافه ی کیهاننقش غذاها در کاهش دردهای جهان پیوستهاستفاده از سلول های بنیاهمیشه عسل با موم بخوریمخطا در محاسبات چیزی کاملبرخی یونها و مولکول های مواکسن ضد اعتیاددست آسمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل ابزار هوش ، راه پر پیوندی که فراتر از امکانزبان ریشه هایی شناختی اسمغز قلبثبت و دستکار ی حافظهاندام حسی، درک از بخش هایطوفان فقر و گرسنگی و بی ساخلاق و علوم اعصابنهایت معرفت و شناخت درک عجهشهای مفید و ذکاوتی که داطلاع رسانی اینترنتیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدو برابر شدن خطر مرگ و میبررسی بیماری التهابی رودیک آلل ژنتیکی که از نئاندرفتار اجتماعی انسان، حاصمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتا 20 سال آینده مغز شما به پرتوهای صادر شده از سیاهسلول های بنیادیجهان هوشیاراهرام مصر از شگفتی های جهعلم در حال توسعهارتقا و تکامل سنت آفرینش نوشیدن چای برای مغز مفید حق انتخاببه نقاش بنگرفیلمی بسیار جالب از تغییبعد از کروناهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش محدود به ابعاد چهارژنهای هوش ، کدامندرویا تخیل یا واقعیتمهربانی، شرط موفقیتتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیندهسوپاپ ها یا ترانزیستورهاایمان به رویاعادت دادن مغز بر تفکرارتباط غیرکلامی بین انساچگونه انتظارات بر ادراک حوادث روزگار از جمله ویربی عدالتی در توزیع واکسن فردا را نمیدانیمتقلید از طبیعتهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروی فامپیریدین یا نورلکندر در بیماریهای التهابروش هایی برای جلوگیری از مکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر انتخاب از طرف محیط آیا یک، وجود داردسیستم تعادلی بدناکسی توسین و تکامل پیش اپیامهای کاربراناز واقعیت امروز تا حقیقتنگاهت را بلند کنحس و ادراک قسمت چهلبیماری ضعف عضلات نزدیک بهوش، ژنتیکی است یا محیطیقارچ بی مغز در خدمت موجودتمرکز بر هدفداروی ضد تشنج توپیراماتکاهش مرگ و میر ناشی از ابرژیم های غذایی و نقش مهم ماده ی تاریکتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملستم، بی پاسخ نیستابزار بقا از نخستین همانمغز برای فراموشی بیشتر کاز تکینگی تا مغز از مغز تنتایج نادانی و جهلحس و ادراک قسمت پنجاه و سباهوش ترین و با کیفیت تریهر جا که جات میشه، جات نیلا اکراه فی الدینتو با همه چیز در پیوندیدر آرزوهایت مداومت داشتهکریستال هارجزخوانی هایی که امروز بمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتاثیر رژیم گیاهخواری بر آرامش و سکونسردرد عروقی میگرنابزار بقا از نخستین هماننقش میدان مغناطیسی زمین از تکینگی تا مغز از مغز تچرا حیوانات سخن نمی گوینحس و ادراک قسمت شصت و ششبحثی در مورد حقیقت فضا و ویتامین E در چه مواد غذایمن کسی در ناکسی دریافتم توهم فضای خالیدرمان تشنجتوهم فضای خالی یا توهم فضدرمان جدید ALSگوشت خواری یا گیاه خواریزمان به چه دلیل ایجاد میشمرگی وجود نداردترک امروزافراد بی دلیل دوستدار تو شکست حتمیابزار بقای موجود زنده از نقش خرچنگ های نعل اسبی دراز تکامل تا مغز، از مغز تنظریه ی ریسمانخودآگاهی و هوشیاريبرنامه و ساختار پیچیده موالزارتان داروی ضد فشار درک تصویر و زبان های مخلتمنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های غیر دارویی در سگشایش دروازه جدیدی از طرزیست شناسی کل در جزء فراکمشکلات روانپزشکی در عقب تصویر زیبا از سلولامید درمان کرونا با همانشباهت مغز با کیهان مادیابعاد بالاترنقشه مغزی هر فرد منحصر بهجهان پر از چیزهای اسرار آاستفاده از سلول های بنیاهمجوشی هسته ای، انرژِی بخطا در محاسبات چیزی کاملبرخی اثرات مضر ویتامین دواکسن علیه سرطاندستورالعمل مرکز کنترل بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل جریان همیشگی خلقتپیوستگی همه ی اجزای جهانزبان شناسی مدرن در سطح سلمغز ما کوچکتر از نیم نقطهثبت امواج الکتریکی در عصانرژی بی پایان در درون هرطوفان زیباییاخلاق پایه تکامل و فرهنگنهایت در بی نهایتجوانان وطناطلاعات حسی ما از جهان، چهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدو برابر شدن خطر مرگ و میبررسی سیستم تعادلی بدن ایک جهش ممکن است ذهن انسانرقیبی قدرتمند در برابر ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتا بحر یفعل ما یشاآلودگی هوا چالش قرن جدیدسلول های بنیادی منابع و ااولین مورد PML به دنبال تکعلم راهی برای اندیشیدن اارتوکين تراپی روشی جديد نوعی سکته مغزی ، وحشتناک حقیقت قربانی نزاع بین بی به نادیدنی ایمان بیاورفیزیک مولکولها و ذرات در بعد از کرونا دلخوشی بیهوهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش بی نهایتژنهای حاکم بر انسان و انسرویا حقی از طرف خدامولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر کتامین در درمان پاآینده ی انسان در فراتر ازسوپاپ ها یا ترانزیستورهااین پیوند نه با مغز بلکه عارضه جدید ویروس کرونا سارتروز یا خوردگی و التهاچگونه به سطح بالایی از هوحکمت الهی در پس همه چیزبیمار 101 ساله، مبتلا به سفرضیه ای جدید توضیح میدهتقویت استخوان در گرو تغذهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروی لیراگلوتیدکوچ از محیط نامناسبروش هایی ساده برای کاهش امکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا کیهان می تواند یک شبیسیستم دفاعی بدن علیه مغز اگر فقط مردم میفهمیدند کسایتهای دیگراز کجا آمده ام و به کجا میچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت چهل و هفتبیماریهای تحلیل عضلانی اهیچ چیز همیشگی نیستقبل از آغازتمساح حد واسط میان مغز کودارویی خلط آورکاهش التهاب ناشی از بیمارژیم های غذایی و نقش مهم ماده ی خالیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از ستون فقرات انسان دو پا جلابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟از تکینگی تا مغز از مغز تنجات در راستگوییحس و ادراک قسمت پنجاه و شباور و کیهان شناسیهر حرکت خمیده می شود و هر لاموژین داروی ضد اوتیسم؟تو با باورهایت کنترل میشدر آسمان هدیه های نادیدنکریستال زمان(قسمت اولرحم مصنوعیمدل هولوگرافیک تعمیم یافتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسرعت فکر کردن چگونه استابزار بقا از نخستین هماننقش محیط زندگی و مهاجرت داز تکینگی تا مغز از مغز تچرا حجم مغز گونه انسان درحس و ادراک سی و هفتمبحثی در مورد عملکرد لوب فویتامین کامنابع انرژي پاک سرچشمه حمنابع انرژی از نفت و گاز توهم لیلیپوتی(ریزبینی)درمان جدید میگرن با انتی گیلگمش باستانی کیستزمان شگفت انگیزمراحل ارتقای پله پله کیهترکیب آمار و ژنتیکافزایش قدرت ادراکات و حسشگفت نیست من عاشق تو باشمابزار بقای موجود زنده از نقش داروهاي مختلف معروف از تکامل تا مغز، از مغز تنظریه تکامل در درمان بیمخودآگاهی و هوشیاريبرنامه ی مسلط ژنها در اختواکنش های ناخودآگاه و تقدرک حقیقت نردبان و مسیری منابع بی نهایت انرژی در دتوصیه هایی در مصرف ماهیپمبرولیزوماب در بیماری چزیست، مرز افق رویداد هستمشاهده گر جدای از شیء مشاتصویر زیبای اصفهانامیدوار باش حتی اگر همه چشباهت کیهان و مغزاتفاق و تصادفنقشه های مغزی جدید با جزیجهان پر از چیزهای جادویی استفاده از سلول های بنیاهمراهی نوعی سردرد میگرنیخطای ادراک کارمابرخی اختلالات عصبی مثانهواکسنی با تاثیر دوگانه ادغدغه نتیجه ی نادانی استمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تکامل داروینی هنوز در حاپیام های ناشناخته بر مغز زبان شناسی نوین نیازمند مغز مانند تلفن استجلوتر را دیدنانرژی تاریکطولانی ترین شباختلال خواب فرد را مستعد چهار میلیارد سال تکامل بجواب دانشمند سوال کننده اطلاعاتی عمومی در مورد مهوش مصنوعی الفاگودو سوی واقعیتبررسی علل کمر درد در میانیک رژیم غذایی جدید، می تورموزی از نخستین تمدن بشرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتابوهای ذهنیآلودگی هوا و ویروس کروناسلول های بدن تو پیر نیستناولین مورد پیوند سر در انعلم ساختن برج های چرخانارتباط میکروب روده و پارنیکولا تسلاحقیقت آنطور نیست که به نظبه هلال بنگرفیزیک و هوشیاریبعد از کرونا دلخوشی بیهوهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان موفق به بازگردکل اقیانوس در یک ذرهرویاها از مغز است یا ناخومواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآینده ی علم و فیزیک در60 ثسوپاپ ها یا ترانزیستورهااین اندوه چیستعدم توقف تکامل در یک انداارزش حقیقی زبان قسمت اولچگونه باغبانی باعث کاهش حافظه میتواند بزرگترین دبیماری های مغز و اعصاب و فشار و قدرتتقویت حافظه یا هوش مصنوعهوش مصنوعی درمانگر کامپیداروی تشنجی دربارداریکوچک شدن مغز از نئاندرتاروش جدید تولید برقما انسانها چه اندازه نزدتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا گذشته، امروز وآینده سکوت و نیستیاگر میدانی مصیبت بزرگتر از آغاز خلقت تا نگاه انساچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت چهل و هشتبیماری، رساله ای برای سلهیچ وقت خودت را محدود به قبل از انفجار بزرگتنفس هوازی و میتوکندریداستانها و مفاهیمی اشتباکاهش حافظه هرچند فرایندیرژیم ضد التهابیماده ای ضد التهابیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باسخن و سکوتابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چالش است یا منفعاز تکینگی تا مغز از مغز تنخاع ما تا پایین ستون فقرحس و ادراک قسمت بیست و چهباد غرور و سر پر از نخوت وهرچیز با یک تاب تبدیل به لایو دوم دکتر سید سلمان فتو باید نیکان را به دست بدر آستانه ی موج پنجم کوویکریستال زمان(قسمت دوم)رحم مصنوعیمدل های ریز مغز مینی برینتاریک ترین بخش شبآزمون تجربی، راهی برای رسعی کن به حدی محدود نشویابزار بقا از نخستین هماننقش نگاه از پایین یا نگاهاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا خشونت و تعصبحس و ادراک- قسمت پنجاه و بحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین کا و استخوانبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین کا در سبزیجاتمنابع انرژی از نفت و گاز توهم چیستدرمان جدید کنترل مولتیپلگیاه بی عقل به سوی نور میزندگی هوشمند در خارج از زمرز مرگ و زندگی کجاستترکیب حیوان و انسانافزایش مرگ و میر سندرم کوشگفت انگیز بودن کیهانابزار بقای موجود زنده از نقش درختان در تکاملاز تکامل تا مغز، از مغز تنظریه تکامل در درمان بیمخودروهای هیدروژنیبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱واکنش به حس جدیددرک دیگرانمنابع جدید انرژیتوضیحی ساده در مورد هوش مپنج اکتشاف شگفت آور در موزاوسکا درمان گوشرمشاهده آینده از روی مشاهتصویربرداری فضاپیمای آمامیدی به این سوی قبر نیستشباهت زیاد بین سلول هاي عاتوبان اطلاعات و پلِ بیننقص در تشخیص هیجانات عامجهان دارای برنامهاستیفن هاوکینگ در مورد ههندسه ی پایه ایخطای حسبرخی اصول سلامت کمرواسطه ها د رمسیر ایجاد مغذهن ما از در هم شکستن منبمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتکامل داروینی هنوز در حاپیشینیان انسان از هفت میزبان، نشان دهنده ی سخنگو مغز مادران و کودکان در زمجمجمه انسان های اولیهانرژی تاریک که ما نمی توطی یکصد هزار سال اخیر هرچاختلال در شناسایی حروف و چهار ساعت پس از کشتار خوکجوسازی مدرناطلاعاتی عمومی در مورد مهوش مصنوعی از عروسک های بدولت یا گروهکبزرگ فکر کنیکی از علل محدودیت مغز امرمز و رازهای ارتباط غیر کمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر فکر بر سلامتآلودگی هوا و پارکینسونسلول عصبی شاهکار انطباق اولین هیبرید بین انسان و علایم کمبود ویتامین E را ارتباط ماده و انرژینیاز به آموزش مجازی دیجیحقیقت افرادبه کدامین گناه کشته شدندفیزیکدانان ماشینی برای تتفکر قبل از کارهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان نورون مصنوعی سکلمات بلند نه صدای بلندرویاهای پر رمز و حیرتی درموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ممکن است موش کور بی مسوخت هیدروژنی پاکاین ایده که ذرات سیاهچالعدم درکارزش حقیقی زبان قسمت دومچگونه تکامل مغزهای کنونیحافظه و اطلاعات در کجاست بیماری وسواسفضای قلب منبع نبوغ استتقویت سیستم ایمنیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحداروی جدید ALSکوچکترین چیز یک معجزه اسروش صحبت کردن در حال تکامما انسانها چه اندازه نزدتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا پیدایش مغز از روی تصاسکته مغزیاگر نیروی مغناطیس نباشد از انفجار بزرگ تا انفجار چالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت چهل و دومبیندیشهیچ کاری نکردن به معنی چیقدم زدن و حرکت دید را تغیتنفس هوازی و میتوکندریدخالت در ساختار ژنهاکاهش دوپامین عامل بیماریرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وماده، چیزی بیش از یک خلا تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاسخن پاک و ثابتابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ چالشهای پیش رواز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین تمدن بشریحس و ادراک قسمت بیست و یکبار بزرگ ایستادن بر دو پاهز ذره، یک دنیاستلبخند بزن شاید صبح فردا زتو تغییر و تحولیدر درمان بیماری مولتیپل کریستال زمان(قسمت سوم)رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمدیون خود ناموجودتاریکی من و تو و گرد و غباآزمون ذهنی گربه ی شرودینشلیک فراموشیابزار بقا از نخستین هماننقش نظام غذایی در تکامل ماز تکینگی تا مغز از مغز تچرا در مغز انسان، فرورفتحس و ادراک- قسمت بیست و پبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی 12 در درمان دردمنابع انرژی از نفت و گاز توهم وجوددرمان جدید سرطانگیاه خواری و گوشت خوار کدزندگی بی دودمرز بین انسان و حیوان کجاترازودونافزایش سرعت پیشرفت علوم شگفت زده و حیران باشابزار بقای موجود زنده از نقش ذهن و شناخت در حوادث از تکامل تا مغز، از مغز تنظریه تکامل در درمان بیمخورشید مصنوعیبرین نت به جای اینترنتواکسن های شرکت فایزر آمردرک درست از خود و هوشیاریمناطق خاصی از مغز در جستجتیوتیکسن داروی ضد جنونپول و شادیزبان مشترک ژنتیکی موجودامطالبه ی حق خودتصور از زمان و مکانامیدی تازه در درمان سرطاشباهت زیاد بین سلول هاي عاتوسوکسیمایدنقطه بی بازگشتجهان در حال نوسان و چرخشاستیفن هاوکینگ در تفسیر هندسه ی رایج کیهانخطر آلودگی هوابرخی بیماری ها که در آن بوبینار اساتید نورولوژی دذهن چند جانبه نیازمند نگمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل داروینی هنوز در حاپیشرفت های جدید علوم اعصزبان، وسیله شناسایی محیطمغز چون ابزار هوش است دلیجنبه های موجی واقعیتانرژی خلا ممکن استطبیعت موجی جهاناختلال در شناسایی حروف و نوآوری ای شگفت انگیز دانجامعه ی آسمانیاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش مصنوعی از عروسک های بدوچرخه سواری ورزشی سبک و بزرگ شدن مغز محدود به دوریافته های نوین علوم پرده رمز پیشرفت تواضع است نه طمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر مشاهده بر واقعیت بآلزایمرسلولهای ایمنی القا کنندهاولین تصویر در تاریخ از سعلایم کمبود ویتامین E را ارتباط متقابل با همه ی حیچیز جدید را بپذیرحقیقت اشیابه امید روزهای بهترفاصله ها در مکانیک کوانتتفکر خلا ق در برابر توهم هوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان یک فرضیه رادیککلوزاپین داروی ضد جنونرویای شفافموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما کالا هستیمسودمندی موجودات ابزی بر اینکه به خاطرخودت زندگی عسل طبیعی موثر در کنترل بارزش حقیقی زبان قسمت سومچگونه جمعیت های بزرگ شکل حافظه و اطلاعات در کجاست بیماری کروتز فیلد جاکوبقفس ذهنتلقین اطلاعات و حافظههوش مصنوعی ساخته هوش طبیداروی جدید s3 در درمان ام کووید نوزده و خطر بیماری روشهای نو در درمان دیسک بما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر دوپامین و سروتونینآیا آگاهی پس از مرگ از بیسال سیزده ماههاگر نعمت فراموشی نبود بسمغز آیندگان چگونه است ؟از بحث های کنونی در ویروسچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت چهل و سومبیهوش کردن در جراحی و بیمهیچ کس مانند تو نگاه نمیکقدرت مردمتنفس بدون اکسیژندر مانهای کمر دردکاهش سن بیولوژیکی، تنها رژیم غذایی ضد التهابیماشین دانشتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسختی ها رفتنی استابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگ و فعال یا مغز کواز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین تصویر از سیاهچالهحس و ادراک قسمت بیست و دوبار سنین ابزار هوشمندی اهزینه ای که برای اندیشیدلحظات خوش با کودکانتو جهانی هستی که خودش را در سال حدود 7 میلیون نفر کشف مکانیسم عصبی خوانش پرساناها و ابر رساناها و عمدیریت اینترنت بر جنگتاریکی و نورآزمون ذهنی گربه شرودینگرشلیک فراموشیابزار بقا از نخستین هماننقش نظریه تکامل در شناسااز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ذرات بنیادی معمولاً حس و ادراک- قسمت شصت و چهچراروياها را به یاد نمی آحساسیت روانی متفاوتبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی هفدهمنابع انرژی از نفت و گاز توهم وجوددرمان سرطان با امواج صوتگیرنده باید سازگار با پیزندگی در جمع مواردی را برمرز جدید جستجو و اکتشاف، تراشه ی بیولوژِیکافسردگی و اضطراب در بیماشگفتی های زنبور عسلابزار بقای موجود زنده از نقش روی و منیزیم در سلامتاز تکامل تا مغز، از مغز تهفت چیز که عملکرد مغز تو خوش قلبی و مهربانیبرای یک زندگی معمولیواکسن کووید 19 چیزهایی که درک عمیق در حیواناتمنبع هوشیاری کجاست قسمت تیک و اختلال حرکتیپوست ساعتی مستقل از مغز دزبان چهار حرفی حیات زمینمطالبی در مورد تشنجتصادف یا قوانین ناشناختهامگا سه عامل مهم سلامتشجاعت و ترساثر مضر مصرف طولانی مدت رنمیتوان با بیرون انداختنجهان در حال ایجاد و ارتقااستخوان های کشف شده، ممکهندسه بنیادینخطرات هوش مصنوعیبرخی بیماری های خاص که بدوجود قبل از ناظر هوشمندذهن هوشیار در پس ماده ی ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل داروینی هنوز در حاپیشرفت در عقل است یا ظواهسفر فقط مادی نیستمغز چگونه صداها را فیلتر جنسیت و تفاوت های بیناییانسان قدیم در شبه جزیره عطبیعت بر اساس هماهنگیاختلالات مخچهنوار مغز مشاهده ی غیر مستجاودانگی مصنوعیاعتماد به خودهوش مصنوعی از عروسک بازی دورترین نقطه ی قابل مشاهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یاد گرفتن مداومرمز بقای جهش ژنتیکیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآملودیپین داروی ضد فشار سلولهای بنیادی مصنوعی دراولین دارو برای آتاکسی فعلت خواب آلودگی بعد از خوارتباط چاقی و کاهش قدرت بچیزی منتظر شناخته شدنحقیقت تنها چیزی است که شابه بالا بر ستارگان نگاه کفاصله ی همیشگی تصویر سازتفاوت مغز انسان و میمون ههوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان ژنی از مغز انسکلام و زبان، گنجینه ای بسروان سالمموسیقی نوتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما تنها موجودات زنده سیلی محکم محیط زیست بر اناینکه خانواده ات سالم باعشق درونی به یگانگی خلقتارزش خود را چگونه میشناسچگونه جمعیت های بزرگ شکل حافظه و اطلاعات در کجاستبیماری گیلن باره و بیمارقلب و عقلتلاش ها برای کشف منابع جدداروی جدید میاستنی گراویکودک هشت ساله لازم است آدروشهای شناسایی قدرت شنواما از اینجا نخواهیم رفتتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا امکان بازسازی اندامهسانسور از روی قصد بسیاری اگر نعمت فراموشی نبود بسمغز انسان ایا طبیعتا تمااز تلسکوپ گالیله تا تلسکچالش دیدگاه های سنتی در بحس و ادراک قسمت نهمبیهوشی در بیماران دچار اهیچ کس حقیقت را درون مغز قدرت کنترل خودتنها مانع در زندگی موارد در محل کار ارزش خودت را بکایروپاکتیک چیسترژیم غذایی ضد دردمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسرنوشتابزار بقا از نخستین همانمغز بزرگترین مصرف کننده از تکینگی تا مغز از مغز تنخستین روبات های زنده ی جحس و ادراک قسمت بیست و سوبارداری بدون رحمهزینه سنگین انسان در ازالرزش ناشی از اسیب به عصبتو دی ان ای خاص ميتوکندريدرمان های اسرار آمیز در آکشف مکانیسمی پیچیده در برشته نوروایمونولوژی و نقمداخله ی زیانبار انسانتاریکی خواهد ترسیدآزادی عقیده، آرمانی که تشنا در ابهای گرم جنوب نیاابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون های تیروئید داز تکینگی تا مغز از مغز تچراروياها را به یاد نمی آخفاش با شیوع همه گیری جدیبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین دی گنجینه ای بزرمنابع انرژی از نفت و گاز توهم بی خداییدرمانهای بیماری پارکینسگالکانزوماب، دارویی جدیزندگی در سیاهچالهمزایای شکلات تلخ برای سلتربیت کودکان وظیفه ای مهاقلیت خلاقشانس یا تلاشابزار بقای موجود زنده از نقش روزه داری در سالم و جاز تکامل تا مغز، از مغز تهفت سین یادگاری از میراث خوشبختی دور از رنج های مبرای پیش بینی آینده مغز دواکسن کرونا و گشودن پنجردرگیری قلب در بیماری ویرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تیروفیبان موثر در سکته ی پوشاندن خود از نورزبان نیاز تکاملی استمطالعه ای بیان میکند اهدتظاهر خوابیده ی مادهامروز دانش ژنتیک هیچ ابهشرکت نورالینک ویدیویی ازاثرات فشار روحی شدیدنمیتوان بر سیاه سیاه نوشجهان ریز و درشتاستروژن مانند سپر زنان دهندسه در پایه ی همه ی واکدفاع در برابر تغییر ساختبرخی توجهات در ببمار پاروراپامیل در بارداریذهن تو همیشه به چیزی اعتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زبانپیشرفت ذهن در خلاقیت استسفر نامه سفر به بم و جنوب مغز ناتوان از توجیه پیداجنسیت و تفاوت های بیناییانسان میوه ی تکاملطعمه ی شبکه های ارتباط اجاختلالات حرکتی در انساننوار مغز در فراموشی هاجایی خالی نیستاعتماد به خودهوش مصنوعی از عروسک بازی ديدن با چشم بسته در خواب بزرگترین خطایی که مردم میاد بگیر فراموش کنیرمز جهانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آموزش نوین زبانسلام تا روشناییاولین دروغعماد الدین نسیمی قربانی ارتباط هوش ساختار مغز و ژچیزی خارج از مغزهای ما نیحقیقت خواب و رویابه بالاتر از ماده بیندیشفتون های زیستیتفاوت ها و تمایزها کلید بهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان پاسخ کوانتومی کلرال هیدرات برای خوابانروبات های ریز در درمان بیموسیقی هنر مایع استتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا مغز تا بزرگسالی توسعسینوریپا داروی ترکیبی ضداینترنت بدون فیلتر ماهواعصب حقوق نورولوواز فرد ایستا و متعصب بگذرچگونه حافظه را قویتر کنیحباب های کیهانی تو در توبیماری آلزایمر، استیل کوقلب دروازه ی ارتباطتلاش هایی در بیماران قطع داروی جدید برای میاستنی کودک ایرانی که هوش او از روشی برای بهبود هوش عاطفما اشیا را آنطور که هستندتاثیر داروهای ضد التهاب آیا انسان با مغز بزرگش اخسانسور بر بسیاری از حقایاگر با مطالعه فیزیک کوانمغز انسان برای ایجاد تمداز تلسکوپ گالیله تا تلسکچاالش ها در تعیین منبع هوحس و ادراک قسمت چهارمبیوگرافیهیچ اندر هیچقدرت انسان در نگاه به ابعتنها در برابر جهاندر چه مرحله ای از خواب ، رکار با یگانگی و یکپارچگیراه فراری نیستمباحث مهم حس و ادراکتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی سریع دویدن مهم نیستابزار بقا از نخستین همانمغز حریص برای خون، کلید تاز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید برای درد زاحس و ادراک قسمت بیستمبازگشت از آثار به سوی خداهزاران سال چشم های بینا ولرزش عضله یا فاسیکولاسیوتو در میانه ی جهان نیستی درمان های بیماری آلزایمرکشف ارتباط جدیدی از ارتبرشد مغز فرایندی پیچیده امدارک ژنتیکی چگونه انسانتاریخ همه چیز را ثبت کردهآسيب میکروواسکولاریا آسشناخت و معرفت، و نقش آن دابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون زنانه استروژناز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تنزاع بین جهل و علم رو به پخلا، حقیقی نیستبحثی درباره احساسات متفاویروس مصنوعیمنابع انرژی از نفت و گاز توهم تنهاییدرهای اسرارآمیز و پوشیدهگام کوچک ولی تاثیرگذارزندگی زمینی امروز بیش از مسمومیت دانش آموزان، قماترجمه ای ابتدایی از اسراالکترومغناطیس شنوایی و هشاهکار قرنابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی بر رشد و ااز روده تا مغزهم نوع خواری در میان پیشیخانه ی تاریکبرای اولین بار دانشمندانواکسن کرونا از حقیقت تاتدرگیری مغز در بیماری کویمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکنولوژی جدید که سلول هاپیموزایدزبان و کلمه حتی برای کسانمعماری، هندسه ی قابل مشاتظاهری از ماده است که بیدانفجار و توقف تکاملی نشاشربت ضد خلطاثرات مفید قهوهچند نرمش مفید برای کمردرجهان شگفت انگیزاسرار آفرینش در موجهندسه زبانِ زمان استدقیق ترین تصاویر از مغز ابرخی توصیه ها برای واکسیورزش هوازی مرتب خیلی به قذهن خود را مشغول هماهنگیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زبانپیشرفتی مستقل از ابزار هسفر به مریخ در 39 روزمغز و اخلاقجهل مقدسانسان ها می توانند میدان ظهور امواج مغزی در مغز مصاختلالات صحبت کردن در اننوار مغز در تشخیص بیماری جاذبهاعداد بینهایت در دنیای مهوش مصنوعی از عروسک بازی دی متیل فومارات(زادیوا)(بزرگترین درد از درون است یادگیری مهارت های جدید درمز جهان خاصیت فراکتالمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه انسان بر رفتاآمارهای ارائه شده در سطح سلسله مباحث هوش مصنوعیاولین سلول مصنوعیعوامل موثر در پیدایش زباارتباط پیوسته ی جهانچیزی شبیه نور تو نیستحقیقت در علم، هرگز نهایی به خودت مغرور نشوفروتنی و غرورتفاوت ها را به رسمیت بشناهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان اولین سلول مصنکمردردروبات کیانمیهمانهای ناخوانده عامل تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا همه جنایت ها نتیجه بیسیگار عامل افزایش مرگ ومایندرالعضلانی که طی سخن گفتن چقداز مخالفت بشنونگاه محدود و تک جانبه، مشحد و مرزها توهم ذهن ماستبیماری الزایمرهوش احساسیقلب روباتیکتلاشی برای درمان قطع نخاداروی جدید برای ای ال اسکودکان میتوانند ناقل بی روشی جدید در درمان قطع نخما به جهان های متفاوت خودتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا احتمال دارد رویا از آساهچاله ها تبخیر نمیشوداگر تلاش انسان امروز برامغز انسان برای شادمانی طاز تکنیکی تا مغز از مغز تناتوانی از درمان برخی ویحس و ادراک قسمت نوزدهمبیوگرافیهیچگاه از فشار و شکست نترقدرت ذهنتنبیه چقدر موثر استدر ناامیدی بسی امید استکاربرد روباتهای ريزنانوراه های جدید برای قضاوت رمجموعه های پر سلولی بدن متاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکسریعترین کامپیوتر موجودابزار بقا از نخستین همانمغز در تنهایی آسیب میبیناز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید در سرگیجهحس و ادراک قسمت دهمبازگشت به ریشه های تکاملهستي مادي ای که ما کوچکترلزوم سازگاری قانون مجازاتوقف؛ شکستدرمان های جدید میگرنکشف جمجمه ای درکوه ایرهورشد مغز علت تمایل انسان بمروری بر تشنج و درمان هایتازه های اسکیزوفرنی(جنوآسیب ها ناشی از آلودگی هوشناخت درون، شناخت بیرون؛ابزار بقا از نخستین هماننقش ویتامین K در ترمیم اساز تکینگی تا مغز- از مغز نزاع بین علم و نادانی رو خلا، خالی نیستبحثی درباره احساساتی غیرویرایش DNA جنین انسان، برمنابع انرژی از نفت و گاز توهم جدایی و توهم علمدروغ نگو به خصوص به خودتگامی در درمان بیماریهای زندگی زودگذرمسیر دشوار تکامل و ارتقاترس و آرمان هاالکتروتاکسی(گرایش و حرکشاهکار شش گوشابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی در رشد و ااز سایه بگذرهمه چیز در زمان مناسبخانواده پایداربرای تمدن سازی، باید در بواکسن کرونا ساخته شده تودرگیری مغز در بیماران مبمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکنولوژی جدید که سلول هاپیموزایدزبان و بیان نتیجه ساختمامعنی روزهتعداد کلی ذهن ها در جهان انقراض را انتخاب نکنیدشش مرحله تکامل چشماثرات مفید روزه داریچند جهانیجهانی که نه با یک رخداد و اسرار بازسازی اندام هاهنر حفظ گرهدل به دریا بزنبرخی درمان های Spinal Muscular Atورزش هوازی ، بهترین تمریذهن سالممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زبان انسان از پیشیپاسخ گیاهان در زمان خوردسفر تجهیزات ناسا به مریخ مغز و اخلاقجهان فراکتالانسان یک کتابخانه استعقل مجادله گراختلالات عضلانی ژنتیکنوار مغزی روشی مهم در تشخجاذبه و نقش آن در شکلگیریبقای حقیقی در دور ماندن اهوش مصنوعی از عروسک بازی دین، اجباری نیستبسیاری از بیماری های جدییادآوری خواب و رویارنگ کردن، حقیقت نیستمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر نگاه انسان بر رفتاآن چیزی که ما جریان زمان سلطان جنگل یا صاحب ملکوتاوکرلیزوماب داروی جدید شعوامل ایجاد لغت انسانی و ارتباط انسانی، محدود به نکاتی در مورد تشنجحقیقت راستین انسان علم ببه دنبال رستگاری باشفرگشت و تکامل تصادفی محض تفاوت های بین زن و مرد فقهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان تغییر میدان مغکمردرد ناشی از تنگی کاناروح در جهانی دیگر استمیوتونیک دیستروفیتاثیر گیاه خواری بر رشد وسیاهچاله های فضایی منابعایا کوچک شدن مغزانسان الغم بی پایاناز نخستین همانند سازها تنگاه انسان محدود به ادراحریص نباشبیماری ای شبیه آلزایمر و هوش احساسیقلب را نشکنتلاشی تازه برای گشودن معداروی جدید برای دیابتکودکان خود را مشابه خود تروشی جدید در درمان نابینما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا احتمال دارد رویا از آسایه را اصالت دادن، جز فراگر خواهان پیروزی هستیمغز انسان برای شادمانی طاز تکینگی تا مغز و از مغز ناتوانی در شناسایی چهره حس و ادراک قسمت هفتمبیان ژن های اسکیزوفرنی دهیپرپاراتیروئیدیسمقدرت عشقتهدیدهای هوش مصنوعیدر هم تنیدگی مرزها و بی مکاربرد روباتهای ريز، در راه های جدید برای قضاوت رمحل درک احساسات روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت چهارمسرگیجه از شایعترین اختلاابزار بقا از نخستین همانمغز را از روی امواج بشناساز تکینگی تا مغز از مغز تنرمشهای مهم برای تقویت عحس و ادراک قسمت دوازدهمبازخورد یا فیدبکهستی ما پس از شروعی چگال لزوم سازگاری قانون مجازاتولید مثل اولین ربات های درمان های جدید در بیماری کشف جدید تلسکوپ جیمز وبرشد در سختی استمرکز هوشیاری، روح یا بدن تازه های بیماری پارکینسوآشنا پنداریشناسایی تاریخچه ی تکاملیابزار بقا از نخستین هماننقش ژنتیک در درمان اختلا