دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چراروياها را به یاد نمی آوریم

چراروياها را به یاد نمی آوریم؟
ترجمه اصل مقاله در سایت نورسافاري، همراه با برخی توضیحات اضافی

نوروسافاری | حدود یک سوم از زندگی ما در خواب به سر می رود و رویا دیدن سهم بزرگی از آن را شامل می شود. اما بیشتر رویاهایمان را به خاطر نمی آوریم و حتی زمانی که شانس بیاوریم و هنگام بیدار شدن رویای خود را به خاطر داشته باشیم، مدت زمان درازی طول نمی کشد که خاطره ی آن رویا محو می شود و به سرزمین رویاها باز میگردد.(خواب دارای دو مرحله REM و NonREM است. در مرحله حرکات سریع چشم(REM) رویای شفاف رخ میدهد و اگر فردی در این مرحله از خواب بیدار شود رویا را به یاد می آورد. مرحله دیگر، مرحله حرکات آهسته چشم است و اگر کسي در این مرحله بیدار شود، رویایی را به یاد نمی آورد و این دو مرحله، هر 90 دقیقه تکرار می شود.)

(خواب بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد(تقریبا هشت ساعت از 24 ساعت) و مشاهداتي - که طی این بخش بزرگ از زندگی انسان رخ میدهد- دارای تاثیرات بزرگی بر اوست. به خصوص وقتی بدانیم ما در زمان خواب، در قید زمان و مکانهای مادی نیستیم و چه بسیار رویاهای راستيني که در آینده عینا تکرار ميشود و ما قبلا آن را در عالم رویا دیده ایم و چه بسیار روياهاي شگفت که حقایقی را که نمی دانستیم به ما نشان می دهد.

به یادآوری همه مشاهدات و تحلیل آنها بسیار مهم است و رویا از این قاعده کلی مستثنا نیست. اگر انسان در زندگی خود به مشاهداتي رسید لازم است آنها را تحلیل کند تا قوانين موجود در عالم را بشناسد. بخش بزرگی از مشاهدات انسان در عالم رويا است و فکر نمیکنم عاقلی، لزوم توجه به این مشاهدات را رد کند، به خصوص آنکه برخی از حقایق دیده شده در رويا ما را از قیدهای عالم ماده- که ما را از بسیاری حقایق هستي محروم میسازد- دور میکند.)

در بیداری، فراموش کردن زیاد خاطرات اخیر، اختلالی است که باعث می شود از اتاق دکتر سر در بیاورید، اما این فراموش کردن سریع رویاها طبیعی است، ولی چرا؟

به گزارش نوروسافاری به نقل از لایو ساینس، طبق گفته ی توماس آندریلون، محقق عصب شناس در دانشگاه موناش ملبورن، ما به صورت طبیعی به فراموش کردن سریع رویاهایمان تمایل داریم و کسانی که به ندرت خواب می بینند احتمالا با سرعت بیشتری رویای خود را فراموش می کنند. شاید قبول این حقیقت که واقعا خواب دیده اید اما آن را به یاد نمی آورید سخت باشد.

اما مطالعات نشان داده اند حتی کسانی که چند سال است خواب های خود را به یاد نمی آورند و یا کسانی که فکر میکنند در طول زندگی خود خوابی ندیده اند، در واقع خواب می بینند و اگر در زمان مناسب از خواب بیدار شوند می توانند رویای خود را به یاد بیاورند.
اگرچه دلیل اصلی آن هنوز به طور کامل شناسایی نشده است اما محققین به اطلاعاتی در ارتباط با پردازش خاطره در حین خواب دست یافته اند که می تواند شرح دهنده ی ایده هایی در مورد این فراموشی منحصر به فرد باشد.

شما بیدار هستید، اما آیا هیپوکامپ شما نیز بیدار است؟

زمانی که به خواب می رویم تمامی نواحی مغز ما همزمان به خواب نمی روند. دانشمندان متوجه شده اند یکی از آخرین نواحی که به خواب می رود، ناحیه هیپوکامپ است- که وجود آن برای انتقال اطلاعات از حافظه ی کوتاه مدت به حافظه ی بلند مدت حیاتی می باشد.
آندریلون بیان می کند که اگر هیپوکامپ آخرین قسمتی است که به خواب می رود پس طبیعی است که بعد از سایر نواحی نیز از خواب بیدار شود پس زمانی که از خواب بیدار می شویم خاطره ی رویای ما هنوز در حافظه ی کوتاه مدت وجود دارد ولی از آنجایی که هیپوکامپ کاملا بیدار نشده است، مغز ما نمیتواند رویا را به خاطر بسپارد.
در حالی که این مساله میتواند توضیح دهنده ی فرار بودن رویاها باشد اما به بدین معنی نیست که هیپوکامپ در طول شب غیرفعال است. در واقع هیپوکامپوس در حین خواب کاملا فعال است و بجای پرداختن به خاطرات ورودی جدید، به ذخیره سازی، تثبیت و محافظت از خاطراتی که از قبل وجود داشته اند می پردازد.

بعضی از مطالعات نشان داده اند که در برخی از مراحل خواب، هیپوکامپ اطلاعاتی را به کورتکس ارسال می کند اما چیزی از کورتکس دریافت نمی کند. این ارتباط یک طرفه می تواند اجازه دهد که خاطرات موجود از سمت هیپوکامپ به کورتکس بروند و در حافظه ی طولانی مدت ذخیره شوند اما نکته اینجاست که در این زمان خاطرات جدید توسط هیپوکامپ ثبت نمی شوند.
به هنگام بیدار شدن، مغز حداقل به دو دقیقه زمان احتیاج دارد که قابلیت رمزگذاری حافظه را فعال کند. طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ که در ژورنال Frontiers in Human

Neuroscience به چاپ رسیده است، محققین فرانسوی الگوهای خواب را در ۱۸ شخص که رویای هر شب خود را به خاطر می آوردند و ۱۸ نفر که به ندرت رویای خود را به یاد می آوردند، بررسی کردند. آنها متوجه شدند گروهی که خواب های خود را به خاطر می آورند در طول شب بیشتر از خواب می پرند و هر بار از خواب پریدن آنها به طور میانگین ۲ دقیقه طول می کشد در حالی که برای گروه دیگر این میانگین ۱ دقیقه بود.

سوپ عصب-شیمیایی

توانایی ضعیف ما در رمزگشایی خاطرات جدید در حین خواب با تغییرات در سطح دو نوروترنسمیتر استیل کولین و نورآدرنالین نیز در ارتباط است که برای به ذخیره سازی خاطرات بسیار مهم هستند. زمانی که می خوابیم، سطح استیل کولین و نورآدرنالین به صورت چشمگیری پایین می آید. سپس هنگامی که وارد مرحله ی REM (Rapid Eye Movement) خواب (زمانی که بیشتر رویاهای واضح اتفاق می افتند) میشویم سطح استیل کولین به میزان آن در بیداری می رسد در حالی که میزان نورآدرنالین پایین می ماند.
دانشمندان هنوز برای کامل کردن این پازل کار دارند اما بعضی از آن ها اعتقاد دارند که این شکل خاص از ترکیب نوروترنسمیترها در فراموش کردن رویاها تاثیر دارند. افزایش در سطح استیل کولین کورتکس را در حالت تحریک پذیری مشابه آنچه در بیداری اتفاق می افتد قرار می دهد در حالی میزان پایین نورآدرنالین باعث کاهش توانایی در به یادآوری خاطرات این زمان می شود. نتایج این پژوهش در سال ۲۰۱۷ و در ژورنال Behavioral and Brain Sciences به چاپ رسیده است.

بعضی از رویاها قابلیت تبدیل شدن به خاطره را ندارند

آیا به یاد می آورید همین امروز صبح هنگامی که در حال مسواک زدن دندانهایتان بودید به چه فکر می کردید؟
پروفسور ارنست هارتمن، استاد دانشکده ی پزشکی Tufts، بیان می کند که ذهن ما دائما در حال فعالیت کردن است اما مغز ما بیشتر افکار را که غیر ضروری هستند را دور می اندازد. رویاها ، مخصوصا آنهایی که دارای اطلاعات پیش پا افتاده هستند همانند افکار حین استراحت روزانه، توسط مغز به عنوان اطلاعاتی که یادآوری آنها بی فایده است شناخته می شوند.
رویاهایی که واضح، احساسی و منسجم هستند راحت تر یادآوری می شوند و شاید به این دلیل باشد که بیشتر باعث بیدار شدن مغز می گردند و داستان منسجم آنها راحت تر قابل ذخیره شدن است. اگر شما قصد یادآوری هرچه بهتر رویاهایتان را دارید، با چند روش ساده می توانید این توانایی خود را بهبود ببخشید. رابرت استیکگلد، استادیار دانشگاه هاروارد، پیشنهاد می کند که نوشیدن آب قبل از خواب چون در طول شب باعث از خواب پریدن و بیدار شدن برای استفاده از توالت می شود، در یادآوری رویا کمک کننده خواهد بود. اگر قبل از خوابیدن دائما به خود یادآوری کنید میخواهید رویای خود را به خاطر بسپارید نیز تاثیر گذار است. همچنین تهیه ی دفترچه ای برای یادداشت کردن رویاهایی که دیده اید نیز در راحت تر به یاد آوردن خواب موثر است. روش دیگر این است که هنگامی که در حال بیدار شدن هستید بر روی رویای در حال محو شدن خود تمرکز کنید، برای این کار چشم های خود را بسته نگه دارید و رویای خود را چندین بار در ذهنتان تکرار کنید، هیپوکامپ شما رویاتان را شکار کرده و در حافظه تان ذخیره می کند.

ترجمه: محدثه آگهی وبسایت نوروسافاری

https://www.cell.com/neuron/fulltext/S0896-6273(11)00166-8

https://www.scientificamerican.com/…/why-do-memories-of-vi…/

http://www.neurosafari.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88…/

پژوهشی برای شناخت چند روش به یادآوری رويای شفاف:
شرکت کنندگان در پژوهشی به سه دسته تقسیم شدند تا تاثیر سه روش گوناگون برای ایجاد رویاهای شفاف بررسی شود. روشهایی که انجام شد:

بررسی محیطی که فرد در آن است: در این روش، فرد، محیط اطراف خود را بارها طی یک روز جستجو میکند تا بفهمد آیا او، با این کار رویا می بیند یا نه.

بیدار شدن و ماندن در تخت خواب:

این روش با بیدار شدن پس از پنج ساعت از خواب و بیدار ماندن کوتاه پس از بیدار شدن از خواب، انجام میشود. پس از آن به خواب میروی تا وارد مرحله ای از مراحل خواب به نام مرحله حرکت سریع چشم REM بشوي. فرصت رخ دادن رویاها در این مرحله، بسيار بیشتر از دیگر مراحل هست.

تحریک ایجاد روياي شفاف از راه تحریک حافظه: این روش با بیدار شدن پس از پنج ساعت از خواب انجام میشود و حافظه خود را تحریک میکنی تا آنچه را که تو در حال رویا ديده اي- پیش از آنکه دوباره به خواب بروی- به یاد بیاوری و این کار را با تکرارا این عبارت انجام میدهی: در مرتبه بعد که خواهم خوابيد، رویای خود را به ياد خواهم آورد و خودت را اينگونه تصور کن که با رویاهای شفاف ز

ندگی میکنی.

از میان 47 شرکت کننده در این آزمایش با سه روش مختلف، نسبت موفقیت شرکت کنندگان برای یادآوری رویای شفاف، طی یک هفته، 17% بود و در حقیقت این نسبت در مقایسه با افرادي- که از هیچ روشی استفاده نکردند- خیلی زیاد بود و در میان افرادی که ميتوانستند طی پنج دقيقه از اجرای روش سوم دوباره به خواب بروند 47% توانستند تجربه رویاهای شفاف را داشته باشند.

دکتر دينهلم اسبی میگوید: روش سوم که MILD نام دارد چون در این روش بر حافظه آینده نگر اعتماد مي کني- و حافظه آینده نگر قدرت تو برای یادآوری چیزهای معین در آینده است- پس با تکرار در عبارتمن رویایی را که می بینم به یاد خواهم آورد تو این نيت یادآوری رویایی را- که می بيني، در عقل خود محکم میکنی- و این سبب ميشود به جای رویای معمولی، روياي شفاف ببینی. و دکتر اضافه می کند : مهم آن است، به یاد بیاوریم آنهایی که روش MILD را تجربه کردند تا حدی در روز بعد هم، خواب کافی داشتند یعنی روياهاي شفاف، تاثیری بر کیفیت خواب ندارد

و در نهایت مي گوید: با این نتایج، نقشه ای را برای آینده می ريزيم تا به پيشرفت راهی با شايستگي کافی برای ایجاد روياهاي واضح نزدیک تر شویم و این راه، ما را قادر میسازد، فواید احتمالی رویاهای واضح را مطالعه کنیم؛ مانند درمان کابوس ها و بهبود مهارت ها و قدرت های بدنی از طريق تمرين براي ایجاد روياهاي واضح

https://sciencr.com/scientists-reveal-a-technique-that-cou…/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نقش پیشرفته ی سلول های بنالتهاب شریان تمپورالعقل مجادله گرنگاهت را بلند کنمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان معکوسهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد چاقیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازذرات کوانتومی زیر اتمی قحس و ادراک قسمت سیزدهمبهبود حافظه پس از رخدادهکتاب، سفری به تاریخزونیسومایدمروری بر تشنج و درمان هایبرخی نرمش ها برای درد زانآنتروبات؛ ترکیب سلول زندسخن نیکو مانند درخت نیکوفاجعه ی جهل مقدستوهم وجودنقش زبان در سلطه و قدرت اامیدی تازه در درمان سرطاعلت خواب آلودگی بعد از خونبودن مدرک و شاهد، مدرک خورشید مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان ریز و درشتهوش مصنوعی از عروسک بازی در هم تنیدگی کوانتومیاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژن ضد کرونارنگین کمانخلاصه ای از درمان های جدیبیماری میاستنی گراویسگل خاردار، زیباستزبان چهار حرفی حیات زمینمرز بین انسان و حیوان کجابرداشت مغز ما از گذر زمانآیا هوش مصنوعی می تواند نسردرد میگرنفرار در فرار از میزبان، دتوصیه های سازمان بهداشت نمیتوان با بیرون انداختناندوه دردی را دوا نمیکندعبارت های مبهم مانند انرنرمشهای مهم برای تقویت عخدای رنگین کمانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقای موجود زنده از جواب دانشمند سوال کننده هوش مصنوعی در قضاوت های ادرمان نگهدارنده ی اعتیاداز تکینگی تا مغز- از مغز ورزش و میگرنروبات کیانخواص هندوانهبیماری تی تی پیگیرنده باید سازگار با پیزدودن نقص از هوش مصنوعیمشاهده گر جدای از شیء مشابسیاری از بیماری های جدیآیا بدون ناظر هوشمند هم بشناخت و معرفت، و نقش آن دقله برای دیدن نه برای به تکامل فردی یا اجتماعینه روش تقویت مغزانسان خطرناکترین موجودغار افلاطونچراروياها را به یاد نمی آدل به دریا بزنمنبع هوشیاری در کجاست؟(قترازودوناتوبان اطلاعات و پلِ بینجراحی گردن همیشه برای دیهوش عاطفی قسمت هفتمدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری مهارت های جدید دروش هایی برای جلوگیری از بیان ژن های اسکیزوفرنی دگزارش یک مورد جالب لخته وسلول های بنیادی منابع و امعرفی مورد نادر بیماری گآیا راهی برای رفع کم آبی شکستگی لگن یا سکته ی مغزیقارچ بی مغز در خدمت موجودتکامل ساختار رگهای مغزی نوار مغز، مفید و بی خطرتسلیم شدن از نورون شروع ماولین دروغنظریه ی تکامل در درمان بیدو سوی واقعیتمواد کوانتومی جدید، ممکناخلاق و علوم اعصابحقیقت غیر قابل شناختاستفاده از مغز، وزن را کمهوشیاری کوانتومیدرمان سرگیجه بدون نیاز بکفش و کتابریسپریدونبا طبیعت بازی نکنتلاش ها برای کشف منابع جدپیوند مدفوعسندرم کووید طولانیمغز آیندگان چگونه است ؟آدم عاقل، وقت خودش را هدرشبیه سازی سیستم های کوانقطره قطرهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بایمپلانت نخاعی میتواند دنوروپلاستیسیتی چیستتصویر زیبای اصفهانهمه چیز، ثبت می شوددیروز و امروزمیاستنی گراویس در جوانانادراک ما درک ارتعاشی است حافظه ی هوش مصنوعیاصل بازخوردهدف یکسان و مسیرهای مختلدرک نیازمند شناخت خویش اکمردرد با پوشیدن کفش مناراه پیروزی در زندگی چیستبازگشت به ریشه های تکاملپیراستامتمدنی قدیمی در شمال خلیج سیلی محکم محیط زیست بر انمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟آسیب ها ناشی از آلودگی هوصبور باشلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا این جمله درست است کسیتغییر الگوی رشد مغزی با زهمراهی میاستنی با برخی سدانشمندان روش هاي جدیدی ما بخشی از این جهان مرتبطارتباط شگفت مغز انسان و فهستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک قسمت 82اعتماد به خوددرختان چگونه بر تشکیل ابکودک ایرانی که هوش او از رشد مغز علت تمایل انسان بماده ای ضد التهابیبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی علمی پیوند مغز ساتو کجای جهانیسیستم تخلیه ی مغز بینشی ننقاشی هایی با بوی گذشته یافراد بی دلیل دوستدار تو ضررهای شکر بر سلامت مغزچگونه جمعیت های بزرگ شکل مننژیتتاثیر تغذیه بر سلامت روااگر نعمت فراموشی نبود بسجنین مصنوعیهوش مصنوعی می تواند بر احداروی جدید s3 در درمان ام از نخستین همانند سازها تویتامین E در چه مواد غذایحس و ادراک قسمت پنجمبه نادیدنی ایمان بیاورذهن چند جانبه نیازمند نگکاهش مرگ و میر ناشی از ابزمان، اندک استمحدودیت های حافظه و حافظبرلیتیونآلودگی هوا و ویروس کروناساهچاله ها تبخیر نمیشودفلج دوطرفه عصب 6 چشمتولید مولکول جدید توسط هفن آوری های جدید علیه شناتولید مثل فقط با یک مادر نقش آتش در رسیدن انسان بهام آر آی جدید با قدرت شگفعقل در جهان جدید، عجیب اسچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج با قابليت تاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسرفلکس وتری با توضیح دکتر حس و ادراک قسمت ششمبهداشت خوابکتابخانهزونا به وسیله ویروس ابله مرکز هوشیاری، روح یا بدن برخی نرمش ها برای زانوآنزیم تولید انرژی در سلوسخن و سکوتفارغ التحصیلان، فقیر و دتوهم وجودنقش زبان در سلطه و قدرت اامگا سه عامل مهم سلامتعماد الدین نسیمی قربانی نباید صبر کرد آتش را بعد خوش قلبی و مهربانیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان شگفت انگیزهوش مصنوعی از عروسک بازی در هم تنیدگی کوانتومی و پاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگر کرونا ساخته شرهبر حقیقیخم شدن فضا-زمانبیماری میاستنی گراویسگل درون گلدانزبان نیاز تکاملی استمرز جدید جستجو و اکتشاف، برداشتت از جهان رو زیاد آیا هوش مصنوعی زندگی بشرسردرد میگرن در کودکانفرد موفقتوصیه های غیر دارویی در سنمیتوان بر سیاه سیاه نوشاندوهگین نباش اگر درب یا عجول نباشچرا ماشین باید نتایج را پخدایی که ساخته ی ذهن بشر منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل سلولهای محافط به سابزار بقای موجود زنده از جواب سنگ اندازیهوش مصنوعی در کامپیوترهادرمان نابینایان آیا ممکناز تکینگی تا مغز- از مغز ورزش بهترین درمان بیش فعروح و آب حیاتخواص اناربیماری خود ایمن اعصاب محگالکانزوماب، دارویی جدیسفر فقط مادی نیستمشاهده آینده از روی مشاهبسیاری از بیماری های جدیآیا برای تولید مثل همیشه شناخت حقیقت یا آرزوهای گقله سقوطتکامل مادی تا ابزار هوشمچه زیاد است بر من که در ایانسان در هستی یا هستی در غرور و علمچراروياها را به یاد نمی آدلایلی که نشان میدهد ما بمنبع خواب و رویاتراشه مغز بدون واسطه ی داتوسوکسیمایدجز تو که را دارمهوش عاطفی قسمت یازدهدرمان با سلول های بنیادیاز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری هوش مصنوعی، عمیقروش هایی ساده برای کاهش ابیان حقیقتتفاوت ها را به رسمیت بشناگشایش دروازه جدیدی از طرسلول های بدن تو پیر نیستنمعرفت و شناختآیاما مقهور قوانین فیزیکشگفت نیست من عاشق تو باشمقبل و بعد از حقیقتتکامل شناخت انسان با کشفنوار مغز، ترجمه ی فعالیت تست نوار عصب و عضلهاولین سلول مصنوعینظریه ی تکامل در درمان بیدولت یا گروهکموجود بی مغزی که می توانداخلاق پایه تکامل و فرهنگحقیقت، آن چیزی نیست که جلاستفاده از نظریه ی تکامل هوشیاری سنتی یا هوشیاری درمان سرگیجه بدون داروکفش بد، عامل مهم کمردردریسدیپلام تنها داروی تایبالای هر دستی، دستی هستتلاش های جدید در ALSپیوند مدفوع در درمان بیمسندرم گیلن باره به دنبال مغز اندامی تشنه ی انرژی اآرمانگرای تخیلی نباششبکه های مصنوعی مغز به درلمس کوانتومیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر ایمپلانت استخوانی در آسینوروز مبارکتصویربرداری فضاپیمای آمهمه ی سردردها بی خطر نیستدیسک گردنمیدان مغناطيسي زمین بشر ادراک، فراتر از آنچه معمحافظه انسان و حافظه ی هوشاصل در هم تنیدگی و جهانی هدف یکسان، در مسیرهای متدرک و احساسکنفرانس تشنج هتل کوثر اصراه انسان شدن، راه رفتن وبازخورد یا فیدبکپیشینیان انسان از هفت میتمرکز و مدیتیشنسینوریپا داروی ترکیبی ضدمغز بزرگ چالش است یا منفعآسیب روانی شبکه های اجتمصبور باشلزوم گذر انسان از حدها و تاثیر گیاه خواری بر رشد وایا ابزار هوشمندی یا مغز تغییر خود یا تغییر دیگراهمراهی نوعی سردرد میگرنیدانشمندان روشی برای تبدیما تحت کنترل ژنها هستیم یارتباط شگفت انگیز مغز انهشت توصیه برای کاستن از دحس و ادراک قسمت 87اعتماد بی مورددرختان اشعار زمینکودکان مهاجررشد در سختی استماده، چیزی نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهپروانه ی آسمانیتو کز محنت دیگران بی غمیسیستم تعادلی بدنچقدر به چشم اعتماد کنیمافزایش قدرت ادراکات و حسضعیف و قویچگونه حافظه را قویتر کنیمن، ما یا چی؟تاثیر حرکات چشم بر امواج اگر نعمت فراموشی نبود بسجنگ هفتاد و دو ملت همه را هوش مصنوعی متصل با مغزداروی جدید لنفوم و لوکمیاز نشانه ها و آثار درک شدویتامین کاحس و ادراک قسمت پنجاهبه هلال بنگرذهن هوشیار در پس ماده ی مکاهش التهاب ناشی از بیمازمزمه ات مانده در گوشممحدودیت درک انسانبرنامه و ساختار پیچیده مآلودگی هوا و پارکینسونسایه ی هوشیاریفناوری هوش مصنوعی نحوه ختولید مثل اولین ربات های نقش انتخاب از طرف محیط، نام اس و سرطانعقل سالمچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان هوشیارهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج با قابليت تاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهرفتار مانند بردهحس و ادراک قسمت شصت و هشتبهداشت خواب، امروز در جهکجای مغز مسئول پردازش تجزیان غذاهای پرچربمرکز حافظه کجاستبرخی نرمش های گردنآواز خواندن در قفس، نشانسخن پاک و ثابتفاصله ها در مکانیک کوانتتوهم بی خدایینقش سجده بر عملکرد مغزاما شما از دید خفاش کور هعنصر اصلی تعیین واقعیتنبرو و انرژی مداومخوش خیالی و خوش بینیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانجهان شگفت انگیز و بی زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی در هم تنیدگی کوانتومی و داز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگری ضد کرونا از دروی و منیزیم در تقویت استخونریزی مغز در سندرم کووبیماری های میتوکندریگل زندگیزبان و کلمه حتی برای کسانمرزهای حقیقی یا مرزهای تبررسي علل احتمالي تغيير آیا هوش ارثی دریافتی از پسردرد میگرنی در کودکانفرد یا اندیشهتوصیه هایی در مصرف ماهینمای موفقیتاندام حسی، درک از بخش هایعدم توقف تکامل در یک انداچرا مردم با زندگی میجنگنخدایا جز تو که را دارممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبر را بردارابزار بقای موجود زنده از جوسازی مدرنهوش مصنوعی در تفکر خلاق ادرمان های اسرار آمیز در آاز تکینگی تا مغز- از مغزتورزش در کمر دردروح در جهانی دیگر استخواص اردهبیماری دویکگام کوچک ولی تاثیرگذارسفر نامه سفر به بم و جنوب مشاهدات آمیخته با اشتباهبشکه ای که ته نداره پر نمآیا بزرگ شدن مغز فقط در دشناخت درون، شناخت بیرون؛قلب های سادهتکامل مداومنه عدم مطلق بلکه عدم با قانسان عامل توقف رشد مغزغربال در زندگیچراغ های متفاوت و نور یکسدنیا فریب و سرگرمیمنتظر نمان چیزی نور را بهاتصال مغز و کامپیوترجستجوی متن و تصویر به صورهوش عاطفی قسمت پنجمدرمان تومورهای مغزی با ااز خود رها شویادگرفتن، آغاز حرکت است روش استفاده از بالش طبیبیداری معنوی یعنی دوستی تفاوت های بین زن و مرد فقپل جویی اصفهانسلول بنیادی و ای ال اسمغز فکر میکند مرگ برای دیآگاهی فراتر از آگاهیشگفت انگیز بودن کیهانقبل از آغازتکامل، نتیجه ی برنامه رینوار عصب و عضلهتست کم هزینه ی بزاق برای اوکرلیزوماب داروی جدید شنظریه ی ریسماندونپزیل در بیماران قلبی موجودات مقهور ژنها هستنداختلا ل در خود عضلهحقایق ممکن و غیر ممکناستفاده از هوش مصنوعی در هوش، ژنتیکی است یا محیطیدرمان سرطان با امواج صوتکل اقیانوس در یک ذرهریشه های مشترک همه ی موجوبالاترین هدف از دولتتلاش های جدید در درمان فرپیوند مغز و سر و چالشهای سندرم پیریفورمیسمغز انسان ایا طبیعتا تماآرام باششبکیه های مصنوعیلووفلوکساسینتاثیر نگاه انسان بر رفتاایمان به رویانوروز یا روز پایانیتصور ما ازمشکلات و واقعیهمه جا خیر بکاردیستونی قابل درمانمیدان های مغناطیسی قابل ادغام میان گونه های مختلحباب های کیهانی تو در تواصل علت و تاثیرهدف از تکامل مغزدرک کنیم ما همه یکی هستیمکنگره بین المللی سردرد دراه بی شکستبازسازي مغز و نخاع چالشی پیشرفت های باور نکردنی دتمرکز بر هدفسیناپس، شگفتی خلقتمغز بزرگ چالشهای پیش روآسیب عصب پا به دنبال اعتیصبر لازمه ی پیروزی استنکاتی در مورد تشنجلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بیماری ام اس (مولتیپتغییر دیگران یا تغییر خوهندسه ی پایه ایدانش، قفل ذهن را باز میکنمانند کودکان باشیدارتباط شگفت انگیز مغز انو هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک قسمت چهلاعتیاد و تلاش های درمانی درد و درسکودکان میتوانند ناقل بی رشد، رسیدن به یک هدف نیستماده، چیزی بیش از یک خلا بحثی درباره احساسات متفاپرواز از نیویورک تا لوس آتو پیچیده ترین تکنولوژی سیستم دفاعی بدن علیه مغز نقش قهوه در سلامتیافزایش میل جنسی با خوردن طلوع و حقیقتنگاه من، نگاه تو و یا حقیمن، خود تو هستمتاثیر دوپامین و سروتونیناگر با مطالعه فیزیک کوانجنگ و تصور از جنگهوش مصنوعی و کشف زبان هایداروی جدید میاستنی گراویاز نظر علم اعصاب یا نرووسویتامین کا و استخوانحس و ادراک قسمت پنجاه و یبه کدامین گناه کشته شدندذهن و زندگیکاهش حافظه هرچند فرایندیزنان باهوش ترمخچه فراتر از حفظ تعادلبرنامه ی مسلط ژنها در اختآلزایمرسایه را اصالت دادن، جز فربرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱آلزایمر در جوانانساخت سلول عصبی حتی پس از فواید روزه داری متناوبتولید یا دریافت علمنقش اتصالات بین سلولهای ام اس یا تومور؟عقلانیت بدون تغییرچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان های بسیار دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج توپیراماتاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهرفتار وابسته به شکلحس و ادراک قسمت شصت و دوبهداشت خواب، رمز حافظه ی کرونا چه بر سر مغز می آورزیباترین چیز در پیر شدنمرکز حافظه کجاستبرخی یونها و مولکول های مآینه در اینهسخت ترین حصارفاصله ی همیشگی تصویر سازتوهم تنهایینقش غذاها و موجودات درياامروز دانش ژنتیک هیچ ابهعوامل موثر در پیدایش زباچت جی پی تیخوشبختی چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانجهانی که نه با یک رخداد و هوش مصنوعی از عروسک بازی در هر سوراخی سر نکناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانرویکردهای جدید ضایعات نخخونریزی مغزی کشندهبیماری های مغز و اعصاب و گلوله ی ساچمه ایزبان و بیان نتیجه ساختمامزایای شکلات تلخ برای سلبررسی مغز با امواج مادون آیا هوش سریعی که بدون احسسردرد و علتهای آنفرد حساس از نظر عاطفی و بتوضیحی ساده در مورد هوش منمایش تک نفرهانرژی بی پایان در درون هرعدم تعادل دوپامین، فقط بچرا مغز انسان سه هزار سالخرما منبع بسیار خوب آنتی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتحریک عمقی مغزابزار بقای موجود زنده از جامعه ی آسمانیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرمان های بیماری آلزایمراز تکینگی تا مغز، از مغز وزن حقیقی معرفت و شناختروح رهاییخواص بادامبیماری دیستروفی میوتونیگامی در درمان بیماریهای سفر به مریخ در 39 روزمطالبه ی حق خودبشریت از یک پدر و مادر نیآیا تکامل و تغییرات ژنتیشناسایی تاریخچه ی تکاملیقلب و عقلتکامل چشمنهایت معرفت و شناخت درک عانسانیت در هم تنیده و متصمقالاتنزاع ها بیهوده استدنیا مکانی بسیار اسرارآممنتظر نتیجه ی کارهایت بااثر مضر مصرف طولانی مدت رجستجوی هوشیاری در مغز ماهوش عاطفی قسمت اولدرمان تشنجاز درخواست ها جدا شویادآوری خواب و رویاروش جدید تولید برقبیداری و خواب کدام بهتر اتفاوت های تکاملی در مغز وپل خواجو اصفهانسلول بنیادی در درمان ایدمغز قلبآپومورفین در پارکینسونشگفت زده و حیران باشقبل از انفجار بزرگتکثیر سلول در برابر توقف نوار عصب و عضلهتست آر ان اس دز میاستنی گايندگان چگونه خواهند دیدنظریه ی ریسمان و هوشیاریدوچرخه در کاهش دردهای کممورد نادر همپوشانی دو بیاختلاف خانوادگی را حل کنحل مشکلاستفاده از انرژی خلاهوض مصنوعی زندهدرمان ضایعات نخاعیکلمات بلند نه صدای بلندریشه های مشترک حیاتباهوش ترین و با کیفیت تریتلاش های جدید در درمان سرپیوند اندام از حیوانات بسندرم پیریفورمیسمغز انسان برای ایجاد تمدآرامش و دانششباهت مغز و کیهانلوب فرونتال یا پیشانی مغتاثیر نگاه انسان بر رفتااین پیوند نه با مغز بلکه نورالژیتصور از زمان و مکانهمیشه چیزی برای تنهایی ددژا وو یا اشنا پنداریمیدان های کوانتومی خلاادغام دو حیطه علوم مغز و حباب هایی تو در تواصل عدم قطعیت از کوانتوم درک احساسات و تفکرات دیگکنگره بین المللی سردرد دراه طولانی را به سلامت گذباغچه ی منپیشرفت های جدید علوم اعصتمرکز بر امروزسیگار عامل افزایش مرگ وممغز بزرگ و فعال یا مغز کوآسانی موفقیتصبر و واقعیتچگونه مولکول های دی ان ایلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بدون زبان میتوانیم تتغییر دادن ژنها آیا روزی هندسه ی رایج کیهاندانش، یک انسان را ناسازگمانند آب باشارتباط غیرکلامی بین انساوفور و فراوانیحس و ادراک قسمت چهل و هفتاعتیاد را به دور بیندازدرد باسن و پا به دلیل کاهکودکان گذشته به آینده فکز گهواره تا گورماست مالیبحثی درباره احساساتی غیرپروتئین های ساده ی ابتداتو آرامش و صلحیسکوت و نیستینقش مهاجرت در توسعه نسل اافزایش مرگ و میر سندرم کوطلای سیاهنگاه مادی غیر علمی استمنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر دپاکین بر بیماری ماگر تلاش انسان امروز براجنگ داده هاهوش مصنوعی یا حماقت طبیعداروی جدید کنترل قند خوناز نظر علم اعصاب اراده آزویتامین کا در سبزیجاتحس و ادراک قسمت پنجاه و دبه امید روزهای بهترذهن و شیمی بدنکاهش دوپامین عامل بیماریزنجیرها را ما باید پاره کمخچه ، فراتر از حفظ تعادلمخچه ابزاري که وظیفه آن فبرین نت به جای اینترنتآملودیپین داروی ضد فشار ساخت شبکه عصبی مصنوعی با فواید روزه داری متناوبتولید پاک و فراوان انرژینقش تیروئید در تکامل مغزامواجی که به وسیله ی ماشیعقیده ی بی عملچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان هایی در جهان دیگرهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد جنون در درمان تیاز تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مرفتار اجتماعی انسان، حاصحس و ادراک قسمت شصت و ششبوزون هیگز چیستکریستال هازیباترین چیز در افزایش سمرکز خنده در کجای مغز استبرخی اثرات مضر ویتامین دآیندهسخت ترین کار، شناخت خود افتون های زیستیتوهم جدایینقش غذاها و موجودات درياانفجار و توقف تکاملی نشاعوامل ایجاد لغت انسانی و چت جی پی تیخوشبختی دور از رنج های ممنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانجهانی که از یک منبع، تغذیهوش مصنوعی از عروسک بازی در والنتاین کتاب بدید هماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانرویا و واقعیتخونریزی مغزی کشنده ولی قبیماری های ژنرالیزه ی عصگلوئونزبان و بیان، در سایه پیشرمسمومیت دانش آموزان بی گبررسی و اپروچ جدید بر بیمآیا هشیاری کوانتومی وجودسردرد به دلیل مصرف زیاد مفردا را نمیدانیمتوضیحات دکتر فاطمی در موچند نرمش مفید برای کمردرانرژی تاریکعدم درکچرا مغزهای ما ارتقا یافت خسته نباشی بابامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقای موجود زنده از جاودانگی مصنوعیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدرمان های بیماری اس ام ایاز تکینگی تا مغز، از مغز وزوز گوشروزه داری متناوب، مغز را خواص بادام زمینیبیماری سلیاکگامی در درمان بیماریهای سفر به درون سفری زیبامطالبی در مورد تشنجبعد پنجمآیا تراشه ها داخل مغز، میشناسایی زبان حیوانات با قلب یا مغزتکامل و ارتقای نگاه تا عمنهایت در بی نهایتتراشه ها روی مغزانسانیت در برابر دیگرانتاثیر ویتامین دی بر بیمانزاع بین جهل و علم رو به پدنیای شگفت انگیز کوانتوممنتظر زمان ایده آل نشواثرات فشار روحی شدیدحفره در مغزهوش عاطفی قسمت دهمدرمان جدید ALSاز دست دادن دم در پیشینیایاری خدا نزدیک استروش صحبت کردن در حال تکامبیرون اصل است یا درونتفاوت های زبانی سرمنشا تپلاسمای غالبسلول بنیادین از مخاط بینمغز ما کوچکتر از نیم نقطهآپومورفین در پارکینسونشگفتی های نقشه ی ژنتیکیقبرستان ها با بوی شجاعتتأثیر نیکوتین سیگار بر منوار عصب و عضلهتشنچ پانایوتوپولوس تشنج ايا اراده آزاد توهم است ینظریه تکامل در درمان بیمدوچرخه سواری ورزشی سبک و موسیقی نواختلال حرکتی مانند لرزش حلقه های اسرارآمیزاستفاده از سلول های بنیاهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادرمانهای بیماری پارکینسکلوزاپین داروی ضد جنونریشه های اخلاقباور و کیهان شناسیتلاش های جدید شرکت نورالپیوند اندام حیوانات به اسندرم پای بی قرارمغز انسان برای شادمانی طآرامش و سکونشباهت مغز با کیهان مادیلوتیراستامتاثیر هوش مصنوعی بر مغزاین اندوه چیستنورالژی تریژمینالتصاویر زیبای رعد و برقهمیشه چشمی مراقب و نگهبادژاوو یا آشناپنداریمیدان بنیادین اطلاعاتارتقا و تکامل سنت آفرینش حد و مرزها توهم ذهن ماستاصل، روان و نفس استدرک تصویر و زبان های مخلتکنترل همجوشی هسته ای با هرابطه تشنج و اوتیسمبترس از اینکه کسی، به درگپیشرفت در عقل است یا ظواهتمساح حد واسط میان مغز کوسیاهچاله هامغز بزرگترین مصرف کننده آشنا پنداریصبر بسیار بایدچگونه میتوان با قانون جنلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر گیاه خواری بر رشد وایا تکامل هدفمند استتغییر زودتر اتصالات مغزیهندسه بنیادیندائما بخوانماه رجبارتروز یا خوردگی و التهاوقاحت و تمسخر دیگرانحس و ادراک قسمت چهل و هشتاعداد بینهایت در دنیای مدرد زانو همیشه نیاز به جرکودکان خود را مشابه خود تزمین در برابر عظمت کیهانماست مالی با هوش انسانیبحران ذهن فیلمی قابل تامپروتز چشمتو افق رویداد جهان هستیسکوت، پر از صدانقش میدان مغناطیسی زمین افزایش سرعت پیشرفت علوم طوفان فقر و گرسنگی و بی سنگاه محدود و تک جانبه، مشمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر داروهای ضد التهاب اگر خواهان پیروزی هستیجنبه های موجی واقعیتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشداروی جدید آلزایمراز نظر علم اعصاب اراده آزویتامین بی 12 در درمان دردحس و ادراک قسمت پنجاه و سبه بالا بر ستارگان نگاه کذهن پر در برابر آگاهیکاهش سن بیولوژیکی، تنها زندگی فعال و مثبت روند آلکایروپاکتیک چیستزندگی هوشمند در خارج از زمخچه تاثیر گذار بر حافظهبرای یک زندگی معمولیآموزش نوین زبانساخت شبکه عصبی با الفبای فواید زیاد دوچرخه سواریتولید اندام با چاپ سه بعدنقش حفاظتی مولکول جدید دامیوتروفیک لترال اسکلروعلم و ادراک فقط مشاهده ی چالش های ایستادن بر دو پامنابع بی نهایت انرژی در دتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان یکپارچههوش مصنوعی از عروسک بازی دارویی خلط آوراز تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار رقیبی قدرتمند در برابر محس و ادراک سی و هفتمبوزون هیگز جهان را از متلکریستال زمان(قسمت اولزیر فشار کووید چه باید کرمرگ چیستبرخی اختلالات عصبی مثانهآینده ی انسان در فراتر ازسختی ها رفتنی استفروتنی معرفتیتوهم جدایی و توهم علمنقش غذاها و موجودات درياانفجار بزرگ پایان بوده اعواملی که برای ظهور لغت انتایج نادانی و جهلخیالپردازی نکنمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانجهانی پر از سیاهچاله یا پهوش مصنوعی از عروسک بازی در یک فراکتال هر نقطه مرکاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ضد اعتیادرویا و کابوسخواندن ، یکی از شستشو دهنبیماری های روانی با تاثیگمان میکنی جرمی کوچکی در زبان و تکلم برخی بیماریهمسمومیت دانش آموزان، قمابررسی ژنها در تشخیص بیماآیا واکنش های یاد گرفته وسردرد تنشنفرزندان زمان خودتیوتیکسن داروی ضد جنونچند جهانیانرژی تاریک که ما نمی توعدالت برای من یا برای همهچرا ویروس کرونای دلتا واخطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتخریب مغز به دلیل کمبود بابزار بقای موجود زنده از جایی برای یاد گرفتن باقی هوش مصنوعی درمانگر کامپیدرمان های جدید ALSاز تکینگی تا مغز، از مغز وسواس، بیماری استروزه داری و التهاب زیانببیماری شارکو ماری توثگاهی لازم است برای فهم و سفر تجهیزات ناسا به مریخ مطالعه ای بیان میکند اهدبعد از کروناآیا جنین انسان، هوشمندی شناسایی سلول های ایمنی اقلب دروازه ی ارتباطتکامل و ریشه ی مشترک خلقتنهادینه سازی فرهنگ اختلاتراشه ی هوش مصنوعی در مغزانسان، گونه ای پر از تضادصفحه اصلینزاع بین علم و نادانی رو دنیایی پر از سیاهچاله منحنی که ارتباط بین معرفاثرات مفید قهوهحق انتخابهوش عاطفی قسمت دومدرمان جدید مولتیپل میلوماز روده تا مغزژن همه چیز نیستروشهای نو در درمان دیسک ببیست تمرین ساده برای جلوتفاوت ایستایی و تکاپوپمبرولیزوماب در بیماری چسلول عصبی شاهکار انطباق مغز مانند تلفن استآب زندگی است قسمت چهارمشگفتی های زنبور عسلقدم زدن و حرکت دید را تغیتأثیر نگاه انسان بر رفتانوار عصب و عضلهتشنج چیستايا اراده آزاد توهم است ینظریه تکامل در درمان بیمدوپامین قابل حل در آبموسیقی هنر مایع استاختلال خواب فرد را مستعد حمله ویروس کرونا به مغزاستفاده از سلول های بنیاهیچ چیز همیشگی نیستدرماندگی به دلیل عادت کرکلید نزدیک و نگاه تو بر فرژیم های غذایی و نقش مهم باید از انسان ترسیدتلاش هایی در بیماران قطع پیوند سر آیا ممکن استسندرم پس از ضربه به سرمغز انسان برای شادمانی طآرامش عقلشباهت های ریشه ای چند بیملوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر ویتامین دی بر بیمااین ایده که ذرات سیاهچالنوزاد ناشنوای متولد شده،تصادف یا قوانین ناشناختههمیشه اطمینان تو بر خدا بدگرگونی های نژادی و تغییمیدازولام در درمان تشنج ارتقا یا بازگشت به قبل ازهدف از خلقت رسیدن به ابزاحریص نباشاصلاح خطا با رفتن بر مسیردرک حقیقت نردبان و مسیری کنترل جاذبهرادیوی مغز و تنظیم فرکانبحتی علمی درباره تمایل بپیشرفت ذهن در خلاقیت استتنفس هوازی و میتوکندریسیاهچاله های فضایی منابعمغز حریص برای خون، کلید تآشنا پنداریصد قدح، نفتاده بشکستچگونه مغز ما، موسیقی را پمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر گیاه خواری بر رشد وایجاد احساساتتغییر عمودی سر انسان از پهندسه در پایه ی همه ی واکدارچینماهیچه ی صبرارزش های وارونهوقت نهيب هاي غير علمي گذشحس و ادراک قسمت چهل و دومبقا با سازگارترین فرد اسدردهای سال گذشته فراموش کودکان را برای راه آماده زمین زیر خلیج فارس تمدنی ماشین های دارای روحبخش فراموش شده ی حافظهپروتز عصبی برای تکلمتو انسانی و انسان، شایستسکوت، در برابر گزافه گوینقش محیط زندگی و مهاجرت دافسردگی و اضطراب در بیماطوفان بیدارینگاه کلی نگرمنابع انرژی از منابع نهفتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اپل ویژن پرو در تشخیص بیمجنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی گوگل به کمک تشداروی جدید آلزایمر تاییداز واقعیت امروز تا حقیقتویتامین بی هفدهحس و ادراک قسمت پنجاه و شبه بالاتر از ماده بیندیشذهن تو همیشه به چیزی اعتقکار امروز را به فردا نیندزندگی و داراییمخاطب قرار دادن مردم، کابرای پیش بینی آینده مغز دآمارهای ارائه شده در سطح ساختن آیندهفیلم کوتاه هیروشیما از هتولید سلولهای جنسی از سلنقش حیاتی تلومر دی ان آ دامید نیکو داشته باش تا آنعلم و روحچالش کمبود اندام برای پیمنابع جدید انرژیتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان یکپارچههوش مصنوعی از عروسک بازی دارویی ضد بیش فعالی سیستاز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقرقابتی بی هدف یا رقابتی هحس و ادراک- قسمت پنجاه و بی نهایت در میان مرزهاکریستال زمان(قسمت دوم)زیرفون داروی ضد ام اسمرگ و میر پنهانبرخی اصول سلامت کمرآینده ی حمل و نقل هوایی دسختی در بلند شدن از روی صفروتنی و غرورتوهم جسمنقش غذاها در کاهش دردهای انقراض را انتخاب نکنیدعوارض ازدواج و بچه دار شدنجات در اعتماد به خودخانه ی تاریکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانجهانی در ذهنهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر کمتر از چند ماه سوش جداز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن علیه سرطانرویا و خبر از آیندهخواندن، دوست روزهای سختبیماری وسواسگنجینه ای به نام ویتامین زبان و شناخت حقیقت قسمت چمسیر دشوار تکامل و ارتقابررسی بیماری التهابی رودآیا یک، وجود داردسردرد سکه ایفرضیه ای جدید توضیح میدهتیک و اختلال حرکتیچند جهانیانرژی خلا ممکن استعسل طبیعی موثر در کنترل بچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک خطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتداوم مهم است نه سرعتابزارهای پیشرفته ارتباط جایی خالی نیستهوش مصنوعی درخدمت خلق وحدرمان های جدید میگرناز تکینگی تا مغز، از مغز وسیله، فقط دعا نیستروزه داری و بیمار ی ام اس بیماری ضعف عضلات نزدیک بگاهی مغز بزرگ چالش استسفر دشوار اکتشافمعمای اخلاقی قطاربعد از کروناآیا جهان ذهن و افکار ما مشهر زیرزمینی در ژاپن براقلب روباتیکتکامل ابزار هوش ، راه پر چهار میلیارد سال تکامل بتراشه ی بیولوژِیکانعطاف پذیری مکانیسمی علسوالات پزشکینزاع بین علم و جهل رو به پدنیا، هیچ استمنشأ اطلاعات و آموخته ها اثرات مفید روزه داریحقیقت قربانی نزاع بین بی هوش عاطفی قسمت سومدرمان جدید میگرن با انتی از سایه نترسژن همه چیز نیستروشهای شناسایی قدرت شنوابیش از نیمی از موارد انتقتفاوت ارباب و رهبر حقیقیپنج اکتشاف شگفت آور در موسلول عصبی، در محل خاص خودمغز مادران و کودکان در زمآب زندگی است قسمت هفتمشانس یا نتیجه ی تلاشقدرت مردمتأثیر شیرینی های حاوی لونوار عصب و عضله مهم در تشتشنج و حرکات شبه تشنجی قاای نعمت من در زندگیمنظریه تکامل در درمان بیمدورترین نقطه ی قابل مشاهمیلر فیشر نوعی نادر از گیاختلال در شناسایی حروف و حمایت از طبیعتاستفاده از سلول های بنیاهیچ چیز، چقدر حقیقی استدرها بسته نیستکلید، در ناشناخته هاسترژیم های غذایی و نقش مهم بابا زود بیاتلاش در تولید انرژی به رنسندرم جدایی مغزمغز انسان رو به کوچک تر شآرامش(سکوت) stillness و تکاپوشباهت کیهان و مغزلیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر ویروس کرونا بر مغز این ابتدای تناقض هاستنوسانات کوانتومی منبع ماتضادهای علمیهمیشه به آنچه داری، خوشندانش قدرت استمکان زمان یا حافظه زمانارتوکين تراپی روشی جديد هر چیز با هر چیز دیگر در تحرکات چشم، ترجمه کننده ی اصول انجام برخی نرمش ها ددرک دیگرانکندن ریشه ی خودراز تغییربحث درباره پیدایش و منشا پیشرفتی مستقل از ابزار هتنفس هوازی و میتوکندریسیاهچاله ها، دارای پرتو مغز در تنهایی آسیب میبینآشناپنداری چیستصداقتچگونه مغز پیش انسان یا هممقایسه رقابت و همکاریتاثیر گیاه خواری بر رشد وایران بزرگتغییرات منطقه بویایی مغزهندسه زبانِ زمان استداروهای مصرفی در ام اسماپروتیلینارزش های حقیقی ارزش های غوقتی فهمیدی خطا کردی برگحس و ادراک قسمت چهل و سومبقا در ازای بیماریدردی که سالهاست درمان نشکوری گذرای ناشی از موبایزمان چیستماشین دانشبخش های تنظیمی ژنومپرورش مغز مینیاتوری انساتو با همه چیز در پیوندیسکته مغزینقش مرکز تنفس سلولی در بیافسردگی و ساختار مغزطوفان زیبایینگاه انسان محدود به ادرامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر مغزاپی ژنتیکجنسیت و تفاوت های بیناییهوش مصنوعی الفاگوداروی جدید ای ال اساز کجا آمده ام و به کجا میویتامین دی گنجینه ای بزرحس و ادراک قسمت بیست و چهبه جای محکوم کردن دیگران ذهن خود را مشغول هماهنگیبه جای تولید، بیشتر گوش کذهن خالی از شلوغی افکارکار با یگانگی و یکپارچگیزندگی بی دودمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرای اولین بار دانشمندانآن چیزی که ما جریان زمان ساختن آینده، بهترین روش فیلمی بسیار جالب از تغییتولترودیننقش خرچنگ های نعل اسبی درامید نجاتعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهچالش دیدگاه های سنتی در بمناطق خاص زبان در مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان کنونی و مغز بزرگتریهوش مصنوعی از عروسک بازی داستانها و مفاهیمی اشتبااز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیدرموزی از نخستین تمدن بشرحس و ادراک- قسمت بیست و پبی نظمی مقدمه شناختکریستال زمان(قسمت سوم)زیرک ترین مردممرگ و میر بسیار بالای ناشبرخی اطلاعات روانشناسی مآینده ی علم و فیزیک در60 ثسدسازی روش مناسب برای مقفرگشت و تکامل تصادفی محض توهمات و شناخت حقیقتنقشه مغزی هر فرد منحصر بهانواع سکته های مغزیعید نوروز مبارکنجات در راستگوییخانواده پایدارمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریکی و نورابزار بقای موجود زنده از جهان، تصادفی نیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر آرزوهایت مداومت داشتهاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه ارویا بخشی حقیقی از زندگی خواب و بیداری نوسانی مغزبیماری کروتز فیلد جاکوبگندم بکاری، جو درو نمیکنزبان و شناخت حقیقت قسمت امسئول صیانت از عقیده کیسبررسی سیستم تعادلی بدن اآیا کیهان می تواند یک شبیسردرد عروقی میگرنفساد اقتصادی سیتماتیک درتیکاگرلور داروی ضد انعقاچند جهانی و علمانرژِی برای ایجاد اضطرابعشق به هفت مرتبه ی شناختیچرا پس از بیدار شدن از خوخطای ادراک کارمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتداخل مرزها و صفات با بینابزارهای بقا از نخستین هجاذبههوش مصنوعی ساخته هوش طبیدرمان های جدید در بیماری از تکینگی تا مغز، از مغز یک پیام منفرد نورون مغزی روزه داری سلول های بنیادبیماریهای تحلیل عضلانی اگاهی جهت را عوض کنسفرنامه سفر به بم و جنوب معماری، هندسه ی قابل مشابعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا جهش های ژنتیکی، ویروشواهدی از نوع جدیدی از حاقلب را نشکنتکامل تکنولوژیچهار ساعت پس از کشتار خوکتربیت کودکان وظیفه ای مهاهمیت کنترل خشمپیامهای کاربراننسبیت عام از زبان دکتر بردندان ها را مسواک بزنید تمنشاء کوانتومی هوشیاری ااثرات مضر ماری جواناحقیقت آنطور نیست که به نظهوش عاطفی قسمت ششمدرمان جدید کنترل مولتیپلاز سایه بگذرژن هوش و ساختارهای حیاتی روشی برای بهبود هوش عاطفبیشتر کمردردها نیازی به تفاوتهای جنسیتی راهی براپول و شادیسلولهای ایمنی القا کنندهمغز چون ابزار هوش است دلیآب زندگی است قسمت اولشانس یا تلاشقدرت و شناخت حقیقتتئوری تکامل امروز در درمنوار عصب و عضله برای تاییتشنج به صورت اختلال رفتاای همه ی وجود مننعناعديدن با چشم بسته در خواب میهمانهای ناخوانده عامل اختلال در شناسایی حروف و حوادث روزگار از جمله ویراستفاده از سلول های بنیاهیچ وقت خودت را محدود به درهای اسرارآمیز و پوشیدهکلام و زبان، گنجینه ای بسرژیم ضد التهابیباد و موجتلاشی برای درمان قطع نخاسندرم دزدی ساب کلاوینمغز انسان رو به کوچکتر شدآرزوها را کم کنشباهت زیاد بین سلول هاي علیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر ژنها بر اختلالات خاین بیمار را باید چه کار نوشیدن چای برای مغز مفید تظاهر خوابیده ی مادههمیشه داناتر از ما وجود ددانش محدود به ابعاد چهارمکانیک کوانتومی بی معنی ارتباط میکروب روده و پارهر جا که جات میشه، جات نیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناصول توسعه ی یک ذهن کاملدرک درست از خود و هوشیاریکندر در بیماریهای التهابراست دستی و چپ دستیبحثي درباره هوش و تفاوتهپپوگستتنفس بدون اکسیژنسیاهچاله و تکینگی ابتدایمغز را از روی امواج بشناسآشتی بهتر استصدای بم با فرکانس پایین، چگونه هموساپينس بر زمین مقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر گیاه خواری بر رشد وایرادهای موجود در خلقت بتغییرات مغز پس از 40 سالگیهندسه، نمایشی از حقیقتداروهای ام اسماجرای جهل مقدسارزش حقیقی زبان قسمت اولوقتی ناراحتی چیکار میکنیحس و ادراک قسمت نهمبقای حقیقی در دور ماندن ادرد، رمز موفقیتکی غایب شدی تا نیازمند دلزمان و مکان، ابعاد کیهان مبانی ذهنی سیاه و سفیدبخش بزرگی حس و ادراک ما اپرکاری تیروئیدتو با باورهایت کنترل میشسکته ی مغزی در جواناننقش نگاه از پایین یا نگاهاقلیت خلاقطولانی ترین شبنگاه از کنار و یا از روبرمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استجهل مقدسهوش مصنوعی اکنون می توانداروی جدید برای میاستنی از کسی که یک کتاب خوانده ویروس مصنوعیحس و ادراک قسمت بیست و یکحس و ادراک قسمت بیست و دوبه خوبی های دیگران فکرکنذهن سالمکارهای کوچک، بی ارزش نیسزندگی در جمع مواردی را برمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبرای بقا به جایی فراتر ازآنچه می دانم، آنچه را میخساختار فراکتال وجود و ذهفیروز نادریتومورها و التهاب مغزی عانقش داروهاي مختلف معروف امید یا ناامیدی؟علم به ما کمک میکند تا موچاالش ها در تعیین منبع هوخواص شکلات تلخمناطق خاصی از مغز در جستجتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان کاملی در اطراف ما پرهوش مصنوعی از عروسک بازی دخالت در ساختار ژنهااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمررمز و رازهای ارتباط غیر کحس و ادراک- قسمت شصت و چهبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکشف مکانیسم عصبی خوانش پزیست شناسی کل در جزء فراکمرگ و سوال از قاتلبرخی بیماری ها که در آن بآینده با ترس جمع نمیشودسرنوشتفراموش کارها باهوش تر هستوکل بر خدانقشه های مغزی جدید با جزیانیس بی کسانعامل کلیدی در کنترل کارآنخاع ما تا پایین ستون فقرخاویار گیاهیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریکی خواهد ترسیدابزار بقای موجود زنده از جهش های ژنتیکی مفید در ساهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر آسمان هدیه های نادیدناز تکینگی تا مغز از مغز توابسته به دوستی این و آن رویا تخیل یا واقعیتخواب زمستانی سلول های سربیماری گیلن باره و بیمارگوهر با نظر دیگران سنگ نمزبان و شناخت حقیقت قسمت دمسئولیت جدیدبررسی علل کمر درد در میانآیا گذشته، امروز وآینده سرطان کمیت گراییفشار و قدرتتیروفیبان موثر در سکته ی چند روش ساده برای موفقیتانسولینعشق درونی به یگانگی خلقتچرا ارتعاش بسیار مهم استخطای حسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترقی واقعی یا شعار ترقیابزارهای بقا ازنخستین همجاذبه و نقش آن در شکلگیریهوش مصنوعی، کیفیت فریب مدرمان های جدید سرطاناز تکامل تا مغز از مغز تا یک پیشنهاد خوب برای آسان روزهای بد باقی نمیماندبیماری، رساله ای برای سلگاهی در پارکینسون باید پسفرنامه سفر به بم و جنوب معنی روزهبعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجشواهدی از دنیسوان(شبه نئقوی تر باشتکامل جریان همیشگی خلقتنون و القلمترجمه فعالیت های عضله به اهرام مصر از شگفتی های جهسایتهای دیگرچسبیدن به خود، مانع بزرگ ده روش موفقیتمهمان ناخواندهاجزای پر سلولی بدن انسان حقیقت افرادهوش عاطفی بیشتر در زناندرمان جدید ام اساز علم جز اندکی به شما داژن یا نقشه توسعه مغز و نقروشی جدید در درمان قطع نخبیشتر علم، در نادانسته هتقلید مرحله ای نسبتا پیشپول و عقیدهسلولهای بنیادی مصنوعی درمغز چگونه صداها را فیلتر آب زندگی است قسمت دومشاهکار قرنقدرت کنترل خودتئوری تکامل در پیشگیری و نوار عصب و عضله تعیین محلتشنج عدم توازن بین نورون ای آنکه نامش درمان و یادشهفت چیز که عملکرد مغز تو دی متیل فومارات(زادیوا)(میوپاتی و نوار عصب و عضلهاختلالات مخچهحکمت الهی در پس همه چیزاستفاده از سلول های بنیاهیچ کاری نکردن به معنی چیدرون قفس یا بیرون از آنکلام، در تحولی شگفت آور برژیم غذایی حاوی تخم مرغ وباد غرور و سر پر از نخوت وپیوند سر برای چه بیمارانتلاشی تازه برای گشودن معسندرم سردرد به دلیل افت فمغز ایندگان چگونه استآزمون تجربی، راهی برای رشباهت زیاد بین سلول هاي علا اکراه فی الدینتاثیر کلام در آیات کلام باینکه به خاطرخودت زندگی نوعی سکته مغزی ، وحشتناک تظاهری از ماده است که بیدهمیشه راهی هستدانش بی نهایتمکانیزمهای دفاعی در برابارتباط ماده و انرژیهر حرکت خمیده می شود و هر حس متفاوتاصول سلامت کمردرک عمیق در حیواناتکندر علیه سرطانرجزخوانی هایی که امروز ببحثی جالب درباره محدودیتپایان، یک آغاز استتنها مانع در زندگی موارد سیاهچاله ی منفرد یا سیاهمغز زنان جوانتر از مغز مرآغاز فرایند دانستنصرع و درمان های آنچگونه هوشیاری خود را توسمقابله با کرونا با علم استاثیر گیاه خواری بر رشد وایستادن در برابر آزادی بتغییرات آب و هوایی که به هنر فراموشیداروهای تغییر دهنده ی سیماجرای عجیب گالیلهارزش حقیقی زبان قسمت دوموقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک قسمت چهارمبلندی در ذهن ما درک بلندیدرس گرفتن از شکست هاکیهان خود را طراحی میکندزمان و گذر آن سریع استمباحث مهم حس و ادراکبخش بزرگتر کیهان ناشناختپراسینزوماب در پارکینسوتو باید نیکان را به دست بسکته ی چشمینقش نظام غذایی در تکامل ماقیانوس نادانیطی یکصد هزار سال اخیر هرچنگاه از بیرون مجموعهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنجهان فراکتالهوش مصنوعی از عروسک های بداروی جدید برای کاهش وزناز آغاز خلقت تا نگاه انساویروس های باستانی، مغز ماز انفجار بزرگ تا انفجار ویرایش DNA جنین انسان، برحس و ادراک قسمت بیست و سوبه خودت مغرور نشوکارهایی بیش از طراحی و گپزندگی در سیاهچالهمدل هولوگرافیک تعمیم یافبرای تمدن سازی، باید در بآنچه ناشناخته است باید شساختار شبکه های مغزی ثابفیزیک مولکولها و ذرات در تومورهای نخاعینقش درختان در تکاملامید جدید بر آسیب نخاعیعلم بدون توقفنابینایی در نتیجه ی گوشی خواص شگفت هویجمنبع نور واقعی و ثابت، حقتاثیر رو ح و روان بر جسمابزار بقا از نخستین همانجهان پیوستههوش مصنوعی از عروسک بازی در موج، راز خلقت نهفته اساز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که رمز گشایی از اتصالات مغزحسن یوسف باغچه ی منبی ذهن و بی روحکشف مکانیسمی پیچیده در بزیست شناسی باور حقیقت یا مرگ انتقال است یا نابود شبرخی بیماری های خاص که بدآیا فراموشی حتمی استسریع دویدن مهم نیستفراموشی همیشه هم بد نیستتوپیراماتنقشه با واقعیت متفاوت اسانگشت ماشه ایعادت همیشه خوب نیستنخاع درازتر یا کوتاهتر کخار و گلمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقای موجود زنده از جهش های ژنتیکی غیر تصادفهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر آستانه ی موج پنجم کوویاز تکینگی تا مغز از مغز توابستگی یعنی قلادهرویا حقی از طرف خداخواب سالم عامل سلامتیبیماری آلزایمر، استیل کوگویید نوزده و ایمنی ساکتزبان و شناخت حقیقت قسمت سمسئولیت در برابر محیط زیبرطرف کردن خشونت را از خاآیا پیدایش مغز از روی تصاسرعت فکر کردن چگونه استفشار روحی، همیشه بد نیست تکلم در گیاهانچندین ماده غذایی که ماننانسولین هوشمندعشق، شلوغ کردن نیستچرا به هم اعتماد نمیکنیمخطر آلودگی هوامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتروس جریان انرژیابزارهای بقای موجود زندهجبران از دست رفته هاهوش مصنوعی، اتفاقات و تحدرمان های رایج ام اساز تکامل تا مغز، از مغز تیک آلل ژنتیکی که از نئاندروزهای سختبیمارستان هوش مصنوعیگذر زمان کاملا وابسته به سفرنامه سفر به بم و جنوب معاینه قبل از نوار عصب و تفکر قبل از کارآیا خداباوری محصول تکاملشیر و دوغ بادامقیچی ژنتیکیتکامل داروینی هنوز در حانوآوری ای شگفت انگیز دانترجمه ی فعالیت های عضله باولویت بندی ها کجاستنسبت ها در کیهاندهن، بزرگترین سرمایهمهندسی ژنتیک در حال تلاش اجزایی ناشناخته در شکل گحقیقت انسانهوش عاطفی در زنان بیشتر ادرمان جدید ای ال اس، توفرازدواج های بین گونه ای، رژن درمانی در درمان چاقیروشی جدید در درمان نابینبا همه مهربان باشتقلید از روی طبیعتپوست ساعتی مستقل از مغز دسلام تا روشناییمغز ناتوان از توجیه پیداآب زندگی است قسمت سومشاهکار شش گوشقدرت انسان در نگاه به ابعتئوری جدید، ویران کردن گنوار عصب و عضله در مطب دکتشویق خواندن به کودکانهفت سین یادگاری از میراث دین اجباریمیوتونیک دیستروفیاختلالات حرکتی در انسانحافظه میتواند بزرگترین داستیفن هاوکینگ در مورد ههیچ کس مانند تو نگاه نمیکدرون و بیرون، جدای از هم کلرال هیدرات برای خوابانرژیم غذایی سالم و ضد التهبار مغز بر دو استخوانپیوند سر، یکی از راه حلهاتلاشی جدید در درمان ام اسسوی ما آید نداها را صدامغز ابزار بقای برتر مادیآزمون ذهنی گربه ی شرودینشجاعت و ترسلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر کپسول نوروهرب بر ناینکه خانواده ات سالم بانیوالینتعویض دارو در تشنجهمیشه عسل با موم بخوریمدانشمندان موفق به بازگردما انسانها چه اندازه نزدارتباط متقابل با همه ی حیهرچیز با یک تاب تبدیل به حس چشایی و بویاییاضطراب و ترسدرگیری قلب در بیماری ویرکو کیو تن coQ10رحم مصنوعیبحثی در مورد نقش ویتامين پاکسازی مغزتنها در برابر جهانسیاهچاله ی تولید کنندهمغزهای کوچک بی احساسآغاز فصل سرما و دوباره تکضایعه ی شبکه لومبوساکرالچگونه واکسن کرونا را توزملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر گیاه خواری بر رشد واکنون را با همه ی نقص هایتغییرات تکاملی سر انسان هنر حفظ گرهداروهای ضد بیماری ام اس وماده ی تاریکارزش حقیقی زبان قسمت سوموقتی تو از یاد گرفتن باز حس و ادراک قسمت نوزدهمبلوغ چیستدست و پا زدن در سایه؟کیهانِ هوشیارِ در حال یازمان و صبرمبتکران خودشکوفابخش دیگری در وجود انسان هپرتوهای صادر شده از سیاهALS نگاهی کامل بر بیماری وتو برای خزیدن خلق نشده ایسال 2025 سال بین المللی علمنقش نظریه تکامل در شناساالکترومغناطیس شنوایی و هطیف انسفالیت، گیلن باره نگاه از دور و نگاه از نزدمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینجهان قابل مشاهده بخش کوچهوش مصنوعی از عروسک های بداروی جدید برای ای ال اساز بار خود بکاه تا پرواز ویشن پروحس و ادراک قسمت بیستمبه خودت نگاه کنکاربرد روباتهای ريزنانوزندگی زمینی امروز بیش از مدل های ریز مغز مینی برینبرای خودآگاه بودن تو بایآنچه واقعیت تصور میکنیم سادیسم یا لذت از آزار دادفیزیک هوشیاریتومورهای ستون فقراتنقش ذهن و شناخت در حوادث امید درمان کرونا با همانعلم در حال توسعهناتوانی از درمان برخی ویخواص عجیب لوبیامنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روده بر مغزابزار بقا از نخستین همانجهان پیوستههوش مصنوعی از عروسک بازی در میان تاریکی و روشناییاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجررمز پیشرفت تواضع است نه طحساسیت روانی متفاوتبی سوادی در قرن 21کشف ژن جدید، می تواند گستزیست، مرز افق رویداد هستمرگ تصادفیبرخی توجهات در ببمار پارآیا ممکن است موش کور بی مسریعترین کامپیوتر موجودفراموشی و مسیر روحانیتوانایی مغز و دیگر اجزای نقص های سیستمی ایمنیانگشت نگاری مغز نشان میدعادت کن از بالا نگاه کنینخستین تمدن بشریخارق العاده و استثنایی بمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقای موجود زنده از جهش های بیماری زا، معمولهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر برابر حقایق جدیداز تکینگی تا مغز از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغرویاها از مغز است یا ناخوخواب سالم عامل سلامتی و یبیماری الزایمرگوش دادن بهتر از حرف زدنزبان جانسوزمستند جهان متصلبزرگ فکر کنآیا آگاهی پس از مرگ از بیسطح آگاهی، رخدادهای زندگفضا و ذهن بازتکنولوژی های جدید و حالتچندجهانیانسان قدیم در شبه جزیره ععصب حقوق نورولووچرا بیماری های تخریبی مغخطر حقیقی، خود انسان استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتری فلوپرازینابزارهای بقای از نخستین جدا کردن ناخالصی هاهوش احساسیدرمان های علامتی در ام اساز تکامل تا مغز، از مغز تیک جهش ممکن است ذهن انسانروزهای سخت میگذردبیندیشگذشته را دفن کنسفرنامه سفر به بم و جنوب معادله ها فقط بخش خسته کنتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا دلفین ها می تواند از شیشه ی بازالتی و سیلیکونقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتکامل داروینی هنوز در حانوار مغز مشاهده ی غیر مستترجمه ای ابتدایی از اسرااولین قدم شناخت نقص های خنسبت طلایی، نشانه ای به سدو ویژگی انتزاع و قدرت تجمهندسی بدناحیای بینایی نسبی یک بیمحقیقت اشیاهوش عاطفی در زنان بیشتر ادرمان جدید سرطاناسکلت خارجی در درمان اختژن ضد آلزایمرروشی جدید در درمان سکته مبا هوش مصنوعی خودکار روبتقلید از طبیعتپوشاندن خود از نورسلاح و راهزنیمغز و قلب در جنین موش مصنآب، زندگی است(قسمت پنجم)شاید گوشی و چشمی، آماده شقدرت ذهنتا 20 سال آینده مغز شما به نوبت کودکانتشخیص ژنتیکی آتروفی های هم نوع خواری در میان پیشیدین، اجباری نیستمیگرن و پروتئین مرتبط با اختلالات صحبت کردن در انحافظه های کاذباستیفن هاوکینگ در تفسیر هیچ کس حقیقت را درون مغز درون آشفته ی تو و ظاهر خنکم کردن کالری روشی سودمنرژیم غذایی ضد التهابیبار بزرگ ایستادن بر دو پاپیوندهای پیچیده با تغییرتمایل زیاد به خوردن بستنسوپاپ ها یا ترانزیستورهامغز ابزار برتر بقاآزمون ذهنی گربه شرودینگرشرکت نورالینک ویدیویی ازلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر کپسول نوروهرب بر تاین، فقط راه توستنیکولا تسلاتعیین پیش آگهی آسیب به عصهمیشه، آنطور نیست که هستدانشمندان نورون مصنوعی سما انسانها چه اندازه نزدارتباط چاقی و کاهش قدرت بهرگز از زندگی یا امکاناتحس و ادراک (قسمت اول )اطلاع رسانی اینترنتیدرگیری مغز در بیماری کویکوچ از محیط نامناسبرحم مصنوعیبحثی در مورد نقش کلسیم و پارادوکس ها در علمتنهاییسیاهچاله، سیاه خالص یا پمغز، فقط گیرندهآغاز مبهم آفرینشضایعه ی عروقی مخچهچگونه آن شکری که می خوریمملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر گیاه خواری بر رشد واکوییفلکستغذیه بر ژنها تاثیر داردهنر دانستنداروهای ضد تشنج با توضیح ارزش خود را چگونه میشناسوقتی خودت را در آینه دیدیحس و ادراک قسمت هفتمبلعیدن ستاره توسط سیاهچادست کردن در گوشکیست هیداتید مغززمان واقعیت است یا توهممتواضع باشبخشیدن دیگران یعنی آرامشپرتوزایی از جسم سیاهNVG 291تو تغییر و تحولیسال سیزده ماههنقش هورمون های تیروئید دالکتروتاکسی(گرایش و حرکطبیعت موجی جهاننگاه از درون قفس یا بیرونمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین دجهان موازی و حجاب هاهوش مصنوعی از عروسک های بداروی جدید برای دیابتهوش مصنوعی از عروسک های بداروی جدید ضد فشار خوناز بحث های کنونی در ویروسواقعیت فیزیکی، تابعی از ذهت را روی چیزهای مفید متحس و ادراک قسمت دهمبه دنبال رستگاری باشکاربرد روباتهای ريز، در زندگی زودگذرمدیون خود ناموجودبرای رشد، باید از مسیر خطآنچه حس می کنیم، نتیجه ی سازگاری با محیط بین اجزافیزیک و هوشیاریتوهم فضای خالینقش روی و منیزیم در سلامتامیدهای جدید برای بازیابعلم راهی برای اندیشیدن اناتوانی در شناسایی چهره خود جسم و یا تصویرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانجهان پر از چیزهای اسرار آهوش مصنوعی از عروسک بازی در مانهای کمر درداز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاترمز امید، بی نیازی از مردخفاش کور و انسان بینا؟بی شرمیکشف ارتباط جدیدی از ارتبزاویه نگاه ها یکسان نیستمرگ عاطفه و محبتبرخی توصیه ها برای واکسیآیا ما کالا هستیمسرکه انگبین عسلی مفید برفراموشی آرمانتوانایی یک فرد، برای تغینقص در تشخیص هیجانات عامانتقال ماده و انرژیعادت کن خوب حرف بزنینخستین تصویر از سیاهچالهخبر مهم تلسکوپ هابلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقای موجود زنده از جهش تمدنی عجیب و شگفت انسهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر جراحی کمر عجله نکنیداز تکینگی تا مغز از مغز توبینار اساتید نورولوژی درویاهای پر رمز و حیرتی درخواب عامل دسته بندی و حفطبیماری ای شبیه آلزایمر و گوشه بیماری اتوزومال رسسزبان ریشه هایی شناختی اسمشکل از کجاستبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا امکان بازسازی اندامهسعی کن به حدی محدود نشویفضای قلب منبع نبوغ استتکنولوژی و پیشرفتنه ناامیدی بلکه ارتقاانسان میوه ی تکاملعصب سیاتیکچرا حیوانات سخن نمی گوینخطر را بپذیرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتری فلوپرازینابزارهای دفاعی و بقای موجدایی خطای حسی استهوش احساسیدرمان ژنتیکی برای نوآوریاز تکامل تا مغز، از مغز تیک رژیم غذایی جدید، می توروش مقابله مغز با محدودیبیهوش کردن در جراحی و بیمگر جان به جز تو خواهد از خسفری به آغاز کیهانمعجزه های هر روزهتفکر خلا ق در برابر توهم آیا دلفین ها میتوانند باشکل های متفاوت پروتئین هقانون مندی نقشه ژنتیکی متکامل داروینی هنوز در حانوار مغز با توضیح دکتر فاترس و آرمان هااولین مورد PML به دنبال تکنشانه های گذشته در کیهان دو بیماری روانی خود بزرگ مهربانی، شرط موفقیتاحیای بینایی نسبی یک بیمحقیقت تنها چیزی است که شاهوش عاطفی رمز آزادگیدرمان جدید سرطاناسکار، لگوی هوشمندژنها نقشه ایجاد ابزار هوريتوکسيمب در درمان ام اسبا هر چیزی که نفس می کشد متقویت مغز با ورزشپیموزایدسلسله مباحث هوش مصنوعیمغز و هوش، برترین ابزار بآتاکسیشاید درست نباشدقدرت شناختی انسان، محدودتا بحر یفعل ما یشاای جان جان بی تن مرونور از عمق تاریکیتشخیص آلزایمر سالها قبل همه چیز موج استدیوار همه اش توهم بودمیگرن و خواباختلالات عضلانی ژنتیکحافظه و اطلاعات در کجاست استخوان های کشف شده، ممکهیچ اندر هیچدروغ نگو به خصوص به خودتکمی زاویه ی دیدت را عوض کرژیم غذایی ضد دردبار سنین ابزار هوشمندی اپیوندی که فراتر از امکانتمایز یا کشف یگانگیسوپاپ ها یا ترانزیستورهامغز از بسیاری حقایق می گرآزادی در چیستشربت رب انارلازم است هیچ کاری نکنیدتاثیر کپسول نوروهرب بر ساینترنت بدون فیلتر ماهوانیاز به آموزش مجازی دیجیتعامل انسان و هوش مصنوعیهمکاری یا رقابتدانشمندان یک فرضیه رادیکما اکنون میدانیم فضا خالارتباط هوش ساختار مغز و ژهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک (قسمت دوم )اطلاعات حسی ما از جهان، چدرگیری مغز در بیماران مبکوچک شدن مغز از نئاندرتارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربحثی در مورد حقیقت فضا و پاسخ گیاهان در زمان خوردتنهایی رمز نوآوری استسیاره ی ابلهانمغز، همه ی واقعیت را نمیبإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَضایعات در عصب زیر زبانیچگونه انتظارات بر ادراک ممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر گیاهخواری بر رشد و اکسی توسین و تکامل پیش اثبت و دستکار ی حافظههنر رها شدن از وابستگیداروی فامپیریدین یا نورلاز فرد ایستا و متعصب بگذروقتی خورشید هست شمع به کاحس و ادراک قسمت هفدهمبنی عباس، ننگی بر تاریخدست آسمانکیست کلوئید بطن سومزمان پلانکمجموعه های پر سلولی بدن مبخشش، عقلانی یا غیر عاقلپرسشفقر داده ها در هوش مصنوعیتو جهانی هستی که خودش را سانسور از روی قصد بسیاری نقش هورمون زنانه استروژنالکترودهای کاشتنیطبیعت بر اساس هماهنگینگاه از درون مجموعه با نگمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازجهان ما میتواند به اندازجهان مادی، تجلی فضا در ذههوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ضد میگرناز تلسکوپ گالیله تا تلسکواقعیت چند سویهذخیره ی شگفت انگیز اطلاعحس و ادراک قسمت دوازدهمبه زودی شبکه مغزی به جای کاش شرف اجباری بود یا حتیزندگی سلول در بدن، جدای امدیریت اینترنت بر جنگبرای زندگی سالم، یافتن تآنها نمیخواهند دیگران راستم با شعار قانون بدترین فیزیک آگاهیتوهم فضای خالی یا توهم فضنقش روزه داری در سالم و جامیدوار باش حتی اگر همه چعلم ساختن برج های چرخاننادیدنی ها واقعی هستندخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین همانجهان پر از چیزهای جادویی هوش مصنوعی از عروسک بازی در محل کار ارزش خودت را باز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده تورمز بقای جهش ژنتیکیخفاش با شیوع همه گیری جدیبی عدالتی در توزیع واکسن کشف جمجمه ای درکوه ایرهوزاوسکا درمان گوشرمرگی وجود نداردبرخی درمان های Spinal Muscular Atآیا ما تنها موجودات زنده سرگیجه از شایعترین اختلافرایند پیچیده ی خونرسانیتوازن مهمتر از فعالیت زینقطه ی رسیدن به قلهانتروپی و هوشیاریعادت کردن به نعمتنخستین روبات های زنده ی جخدا موجود استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های بیماری پارکینسوابزار بقای موجود زنده از جهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر درمان بیماری مولتیپل از تکینگی تا مغز از مغز توجود قبل از ناظر هوشمندرویای شفافخواص فلفل سبزبیماری ای شبیه ام اس مولتگوشت خواری یا گیاه خواریزبان شناسی مدرن در سطح سلمشکلات نخاعیبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا انسان با مغز بزرگش اخشلیک فراموشیفضای خالی ای وجود نداردتکنولوژی به طرز وحشتناکینه به اعدامانسان ها می توانند میدان عضلانی که طی سخن گفتن چقدچرا حجم مغز گونه انسان درخطرات هوش مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترک امروزابعاد و نیازهای تکاملیجریان انرژی در سیستم های هوش بشری تهدید برای بشریدرمان کارتی سل و تومور مغاز تکامل تا مغز، از مغز تیکی از علل محدودیت مغز امروش های صرفه جویی در ایجابیهوشی در بیماران دچار اگرفتار محدودیت ها و ابعاسقوط درون جاذبه ای خاص، چمعجزه ی چشمتفاوت قند طبیعی با قند و آیا دست مصنوعی به زودی قاشکل پنجم مادهقانون گذاری و تکاملتکامل داروینی هنوز در حانوار مغز ترجمه رخدادهای ترسناک تر از کوریاولین مورد پیوند سر در اننشانه های پروردگار در جهدو بار در هفته ماهی مصرف موفقیت هوش مصنوعی در امتاحتیاط در ورزش زانو در خاحقیقت خواب و رویاهوشمندی کیهاندرمان دارویی سرطان رحم بژنها ، مغز و ارادهریه زغالیبا آتش، بازی نکن و بعد از تقویت استخوان در گرو تغذپیموزایدسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمغز و اخلاقآتاکسی فریدریششایسته نیست در جیب خود قرقدرت عشقتاول کف پا و حقیقتایمونوگلوبولین وریدی IVIgنور درونتشخیص ایدزهمه چیز و هیچ چیزدیوار، از ابتدا توهم بودمیگرن و روزه داریاختراع جدید اینترنت کوانحافظه و اطلاعات در کجاست استروژن مانند سپر زنان دهیچگاه از فشار و شکست نتردریا آرام نخواهد شد کشتی کمالگرایی دشمن پیشرفتراه فراری نیستباربر دیگران نباشپیوستگی همه ی اجزای جهانتمدن قدیمی ای در جنوب ایرسوپاپ ها یا ترانزیستورهامغز به تنهایی برای فرهنگ آزادی عقیده، آرمانی که تشربت ضد خلطلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر کپسول نوروهرب بر ساینترنت، حقیقت جامعه ی فچیز جدید را بپذیرتعامل انسان با هوش مصنوعهمانند سازی در انساندانشمندان ژنی از مغز انسما از اینجا نخواهیم رفتارتباط پیوسته ی جهانهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت 67اطلاعاتی عمومی در مورد مدرگیری مغزی در سندرم کووکوچکی قلبرساناها و ابر رساناها و عبحثی در مورد عملکرد لوب فپختگی پس از چهل سالگي به تنبیه چقدر موثر استسیاره ابلهانمغزتان را در جوانی سیم کشافت فشار خون ناگهانی در وضرورت زدودن افکارچگونه به سطح بالایی از هومن و وجود توهمیتاثیر انتخاب از طرف محیط اکسکاربازپین در درمان تشثبت امواج الکتریکی در عصهنر، پر کردن است نه فحش دداروی لیراگلوتیداز مخالفت بشنووقتی ریشه ها عمیقند از چیحس و ادراک قسمت هجدهمبه قفس های سیاهت ننازدست بالای دستکپسول ژری لاکتزمان به چه دلیل ایجاد میشمجرم، گاهی قربانی استبدون پیر فلکپرسش و چستجو همیشه باقی افلج نخاعی با الکترودهای تو جدای از کیهان نیستینقش ویتامین K در ترمیم اسالگو نداشتیمطعمه ی شبکه های ارتباط اجنگاه حقیقی نگاه به درون امنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانجهان مرئی و نامرئیهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ضد الزایمراز تلسکوپ گالیله تا تلسکواقعیت چیستذره ی معین یا ابری از الکحس و ادراک قسمت سومبه زیر پای خود نگاه نکن بکتاب گران و پرهزینه شد ولزندگی، مدیریت انرژیمدیریت اضطراب، از مهمتریبرخی ملاحظات در تشنج های آنژیوگرافی از مغزستم، بی پاسخ نیستفیزیکدانان ماشینی برای تتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نقش رژیم غذایی بر رشد و اامیدواریعلایم کمبود ویتامین E را نادیدنی ها بیشتر از دیدنخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانجهان دارای برنامههوش مصنوعی از عروسک بازی در چه مرحله ای از خواب ، راز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمررمز جهانخلا، حقیقی نیستبیمار 101 ساله، مبتلا به سکشف جدید تلسکوپ جیمز وبزبان فرایند تکاملی برای مراقب خودتون و خانواده هبرخی روش های تربیتی کودکآیا مصرف مولتی ویتامین هسرگردانیفرایند تکامل و دشواری هاتوت زیاد بخوریدنقطه ای بود و دگر هیچ نبوانتظار گذر تندباد؟عادت بد را ترک کننرمش های مفید برای درد زاخدا نور آسمان ها و زمین امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های درمان ام اسابزار بقای موجود زنده از جهشهای مفید و ذکاوتی که دهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدر دعواها چه میکنی؟از تکینگی تا مغز از مغز توراپامیل در بارداریروان سالمخواص منیزیمبیماری اسپینال ماسکولار گیلگمش باستانی کیستزبان شناسی نوین نیازمند مشکلات بین دو همسر و برخیبزرگترین خطایی که مردم مآیا انسان در آستانه ی انقشلیک فراموشیقفس دور خود را بشکنتکنولوژی جدید که سلول هانه به اعدامانسان یک کتابخانه استغم بی پایانچرا خشونت و تعصبدفاع از پیامبرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترکیب آمار و ژنتیکابعاد اضافه ی کیهانجریان انرژی در سیستم های هوش در طبیعتدرمان پوکی استخواناز تکامل تا مغز، از مغز تیافته های نوین علوم پرده روش های عملی برای رفع کمربیو الکترونیک؛ ترکیب موجگریه ی ابر، رمز طراوت باغسقوط زیگزاگی یا ناگهانیمعجزه ی علمتفاوت مغز انسان و میمون هآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشکرگزار هر چیزی باش که داقانون جنگلتکامل زباننوار مغز در فراموشی هاترسان نیستیاولین هیبرید بین انسان و نشانه های بیداری روحیدو برابر شدن خطر مرگ و میموفقیت در تفکر استاحتیاط در تعویض داروهاحقیقت در علم، هرگز نهایی هوشمندسازی زندان هادرمان زخم دیابتی با تکنوژنهای مشترک بین انسان و وریواستیگمینبا تعمق در اسرار ابدیت و تقویت حافظه یا هوش مصنوعپیچیدگی های مغزمگسسم زنبور ، کلیدی برای وارمغز و اخلاقآتاکسی مخچه ای خودایمنشادی، پاداش انجام وظیفهقسم به فقرتابوهای ذهنیایمپلانت مغزینوروفیبروماتوزتصویر خورشید یا خود خورشهمه چیز کهنه میشوددید تو همیشه محدود به مقدمیگرن سردردی ژنتیکی که بادامه بحث تکامل چشمحافظه و اطلاعات در کجاستاسرار آفرینش در موجهیپرپاراتیروئیدیسمدریافت هورمون امید با ورکمردردراه نجاتبارداری بدون رحمپیام های ناشناخته بر مغز تمدن پیشرفته ی پیشینیانسوخت هیدروژنی پاکمغز بیش از آنچه تصور میشوآزار حقیقیشش مرحله تکامل چشملحظات خوش با کودکانتاثیر کتامین در درمان پاایندرالچیزی منتظر شناخته شدنتعداد کلی ذهن ها در جهان همجوشی هسته ای، انرژِی بدانشمندان پاسخ کوانتومی ما اشیا را آنطور که هستندارتباط انسانی، محدود به هزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت 74اطلاعاتی عمومی در مورد مدرگیری مغزی در سندرم کووکوچکترین چیز یک معجزه اسرستگاری محدود به یک راه نبحثی درباره هوش و تفاوتهپدیده خاموش روشن در پارکتهدیدهای هوش مصنوعیسیاره ابلهانمغزتان را در جوانی سیمکشافت هوشیاری به دنبال کاهضرب المثل یونانیچگونه باغبانی باعث کاهش من کسی در ناکسی دریافتم تاثیر احتمالی عصاره تغلیاگر فقط مردم میفهمیدند کجلو رفتن یا عقبگردهوموارکتوس ها ممکن است دداروی کنترل چربی خوناز نخستین همانند سازها توقتی شروع به بیدار شدن میحس و ادراک قسمت هشتمبه مغز خزندگان خودت اجازدستورالعمل مرکز کنترل بیکامپیوتر سایبورگزمان شگفت انگیزمحل درک احساسات روحانیبدون بار گذشتهپرسشگری نامحدودفلج بل، فلجی ترسناک که آنتو دی ان ای خاص ميتوکندرينقش ژنتیک در درمان اختلاالگو و عادت را بشکن و در اظهور امواج مغزی در مغز مصنگاه دوبارهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان مشارکتیهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی سل سپتاز تکنیکی تا مغز از مغز تواقعیت چیستذرات کوانتومی زیر اتمی قحس و ادراک قسمت سی و هشتمبه سیاهی عادت نکنیمکتاب زیست شناسی باورزندگی، مراتب هوشیاری استمداخله ی زیانبار انسانبرخی مرزهای اخلاق و علوم آنان که در قله اند هرگز خستون فقرات انسان دو پا جلفال نیکوتوهم چیستنقش رژیم غذایی در رشد و اامیدواری و مغزعلایم کمبود ویتامین E را نادانی در قرن بیست و یکم،خودت را از اندیشه هایت حفمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان در حال نوسان و چرخشهوش مصنوعی از عروسک بازی در ناامیدی بسی امید استاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیدرمز جهان خاصیت فراکتالخلا، خالی نیستبیمار مرکز تنفس سلولیکشیدن مادی روشی برای جلوزبان متغیرمراحل ارتقای پله پله کیهبرخی سلولهای عصبی در تلاآیا مغز تا بزرگسالی توسعسربازان ما محققا غلبه می فرایند حذف برخی اجزای مغتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنقطه بی بازگشتانحراف و حقیقتعادت دادن مغز بر تفکرنرمش های مفید در سرگیجهخدا بخشنده است پس تو هم بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاسف بار است انسان، حق خوابزار بقای موجود زنده از جوانان وطنهوش مصنوعی به شناسایی کادر سال حدود 7 میلیون نفر از تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قروبات ها قول میدهندخواص میوه ی بهبیماری اضطراب عمومیگیاه بی عقل به سوی نور میزبان، نشان دهنده ی سخنگو مشکلات روانپزشکی پس از سبزرگترین درد از درون است آیا احتمال دارد رویا از آشنا در ابهای گرم جنوب نیاقفس ذهنتکنولوژی جدید که سلول هانه بدبخت بلکه نادانانسان باشغم بی پایانچرا در مغز انسان، فرورفتدفاع در برابر تغییر ساختمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترکیب حیوان و انسانابعاد بالاترجریان انرژی در سیستم های هوش عاطفی قسمت 11درمان پوکی استخواناز تکامل تا مغز، از مغز تیاد گرفتن مداومروش هایی برای مقابله با ابیوگرافیگربه شرودینگر و تاثیر مشسلول های مغزی عامل پارکیمعجزه ی علم در کنترل کرونتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشکست حتمیقانون جنگلتکامل زباننوار مغز در تشخیص بیماری تزریق قیچی ژنتیکی کریسپراولین تصویر در تاریخ از سنظام مثبت زندگیدو برابر شدن خطر مرگ و میمولکول ضد پیریاحساس گذر سریعتر زمانحقیقت راستین انسان علم باسارت و پرخوریهوشیاری و وجوددرمان ساده ی روماتیسمژنهای هوش ، کدامندریاضیات یک حس جدید استبا خودت نجنگتقویت سیستم ایمنیپیچیدگی های مغزی در درک زسماگلوتید داروی کاهش دهنمغز و سیر تکامل ان دلیلی آتش منبع انرژیشب سیاه سحر شودقضاوت ممنوعتاثیر فکر بر سلامتایمپلانت مغزی و کنترل دو نورون هاي مصنوعی می توانتصویر در هم تنیدگی کوانتهمه چیز در زمان مناسبدیدن خدا در همه چیزمیگرن شدید قابل درمان اساداراوون تنها داروی تاییحافظه ی ما انسان ها چرا ماسرار بازسازی اندام هاهاوکينگ پیش از مرگش رسالدریای خداکمردرد ناشی از تنگی کاناراه های جدید برای قضاوت ربازگشایی مجدد مطب دکتر سپیدایش زبانتمدن بشری و مغز اخلاقیسودمندی موجودات ابزی بر مغز باستانی، هنوز نقش هاآزار دیگری، آزار خود استششمین کنگره بین المللی سلرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر گیاه خواری بر رشد وایپیداکرینچیزی خارج از مغزهای ما نیتعذیه ی ذهنهمدلی و هوش عاطفیدانشمندان اولین سلول مصنما به جهان های متفاوت خودارتباط از بالا به پایین مهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک قسمت 75اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندرگیری اعصاب به علت میتوکووید نوزده و خطر بیماری رشته نوروایمونولوژی و نقبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی ژنوم انسانیتو یک معجزه ایسیب یکسان و دیدگاه های متمغط یک گیرنده استافتخار انسانضربه مغزی در تصادف رانندچگونه تکامل مغزهای کنونیمن پر از تلخیمتاثیر بینش و انتظارات فراگر میدانی مصیبت بزرگتر جلوتر را دیدنهورمون شیرساز یا پرولاکتداروی تشنجی دربارداریاز نخستین همانند سازها تویتنام نوعی کرونا ویروس حس و ادراک قسمت هشتاد و نبه نقاش بنگردغدغه نتیجه ی نادانی استکانال یوتیوب دکتر سلمان زمان طلایی سکته ی مغزی رامحل درک احساسات روحانی دبدون زمان، ماده ای وجود نپس از اگو یا بعد از نفسسانسور بر بسیاری از حقایفلج خوابتو در میانه ی جهان نیستی نقش گرمایش آب و هوا در همالگوی بنیادین و هوشیاریظرف باید پر شود چه با چرک نگاهی بر قدرت بینایی دراالگوبرداری از طبیعتظرفیت مغز چقدر استنگاهی بر توانایی اجزاي بمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان معناهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد چاقیاز تکینگی تا مغز و از مغز واقعیت های متفاوتذرات کوانتومی زیر اتمی قحس و ادراک قسمت سی و ششمبه سخن توجه کن نه گویندهکتاب طبیعت در قالب هندسهزندان ذهنیمدارک ژنتیکی چگونه انسانبرخی نکات از گاید لاین پرآنتی بادی منوکلونال در دستارگانی قبل از آغاز کیهفاکسیبتتوهم و خیالنقش زنجبیل در جلوگیری از امیدی به این سوی قبر نیستعلائم عصبی آلزایمر، با انازوکلسینخودروهای هیدروژنیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان در حال ایجاد و ارتقاهوش مصنوعی از عروسک بازی در هم تنیدگی مرزها و بی ماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژنرنگ کردن، حقیقت نیستخلاصه ای از مطالب همایش مبیماری لبر و نابینایی آنکشتن عقیده ممکن نیستزبان مشترک ژنتیکی موجودامرز مرگ و زندگی کجاستبرخی سيناپسها طی تکامل و آیا همه جنایت ها نتیجه بیسربرولایزینفراتر از دیوارهای باورتوسعه برخی شغل ها با هوش نقطه، وجود است یا فاصلهاندوه در دنیا استعارضه جدید ویروس کرونا سنرمش های موثر در کمردردخدا تاس نمیریزدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقای موجود زنده از جوانان وطنهوش مصنوعی تعاملیدر عید نوروز مراقب تصادف از تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریروبات های ریز در درمان بیخواص هلو برگ هلوبیماری بیش فعالیگیاه خواری و گوشت خوار کدزبان، وسیله شناسایی محیطمشکلات روانپزشکی در عقب بسیاری از مجرمان، خودشانآیا احتمال دارد رویا از آشناخت ناشناختهقفس را بشکنتکینگینه جنگ و نه خونریزیانسان جدید از چه زمانی پاغیرقابل دیدن کردن مادهچرا ذرات بنیادی معمولاً دقیق ترین تصاویر از مغز امنبع هوشیاری در کجاست؟ قترازودوناتفاق و تصادفجراحی هوشیار مغزهوش عاطفی قسمت نهمدرمان آرتروز با ورزش موضاز تکامل تا مغز، از مغز تیاد بگیر فراموش کنیروش هایی برای کم کردن اضطبیوگرافیگزیده ای از وبینار یا کنفسلول های بنیادیمعجزه در هر لحظه زندگیآیا راهی برای بهبود وضعیشکستن مرز دور مغزقانونمندی و محدودیت عالمتکامل زبان انسان از پیشینوار مغزی روشی مهم در تشختسلیم ارتباط با من برتراولین دارو برای آتاکسی فنظریه ی تکامل در درمان بیدو داروی جدید برای میاستمولتیپل اسکلروز در زنان احساسات کاذبحقیقت غیر فیزیکیاساس انسان اندیشه و باور هوشیاری و افسردگیدرمان سرگیجه بدون نیاز بژنهای حاکم بر انسان و انسریتوکسیماببا خدا باشتلقین اطلاعات و حافظهپیوند قلب خوک، به فرد دچاسندرم میلر فیشرمغز کوانتومیآثار باستانی تمدن های قدشبیه سازی میلیون ها جهان قطار پیشرفتتاثیر مشاهده بر واقعیت بایمپلانت مغزی کمک میکند نورون های ردیاب حافظهتصویر زیبا از سلولهمه چیز در زمان کنونی استدیدگاه نارسای دوگانه ی ممیاستنی گراویس بدون آنتیادب برخورد با دیگرانحافظه ی ما انسان ها چرا ماصفهان زیباهاوکينگ پیش از مرگش رسالدرک فرد دیگر و رفتارهای اکمردرد و علل آنراه های جدید برای قضاوت ربازگشت از آثار به سوی خداپیر شدن حتمی نیستتمدن زیر آبسی و سه پل اصفهانمغز برای فراموشی بیشتر کآسيب میکروواسکولاریا آسشعار و عمللرزش دست ها و گردن و سر ETتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا کوچک شدن مغزانسان الچیزی شبیه نور تو نیستتغییرهمراه سختی، اسانی هستدانشمندان تغییر میدان مغما با کمک مغز خود مختاريمارتباط بین هوش طبیعی و هوهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک قسمت 78اعتماد به خوددرب بسته با غیر خود باز مکودک هشت ساله لازم است آدرشد مغز فرایندی پیچیده اماده ی خالیبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی ژنوم انسانیتو یک جهان در مغز خودت هسسیر آفرینش از روح تا مغز نفرت، اسیب به خود استافراد آغاز حرکت خودشان رضررهای مصرف شکر و قند بر چگونه جمعیت های بزرگ شکل من بی من، بهتر یاد میگیرمتاثیر ترکیبات استاتین (ساگر نیروی مغناطیس نباشد جمجمه انسان های اولیههوش فوق العاده، هر فرد اسداروی جدید ALSاز نخستین همانند سازها تویتامین E برای فعالیت صححس و ادراک قسمت هشتاد و شبه نقاش بنگرذهن ما از در هم شکستن منبکاهش میل جنسی در ام اسزمان، واقعی نیستمحدودیت چقدر موثر استبر کسی اعتماد نکن مگر اینآلودگی هوا چالش قرن جدیدسانسور ذهنفلج خواب چیستتوقف؛ شکستنقش پیش زمینه ها و اراده