دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

نقش نظریه تکامل در شناسایی، پیشگیری و درمان سندرم کووید 19

نقش نظریه تکامل(evolution theory) در شناسایی، پیشگیری و درمان سندرم COVID 19
پس از نه ماه از شیوع این همه گیری و مرگ میلیون ها نفر تا این لحظه، نخستین واکسن های تولید شده در آزمایشگاه های مجهز به تجهیزات مهندسی ژنتیکی خودنمایی میکند، ولی نقس مهندسی ژنتیک و نظریه تکامل، محدود به ساخت واکسن ها نیست بلکه نظریه تکامل، امروز میتواند بارهای تکاملی خاصی را شناسایی کند- که در طی تکامل چند میلیون ساله انسان، بر دوش او قرار داده شده و انسان، گریزی از آن نداشته است.
کمبودها و نقص هایی که هر چند شاید در مقطعی از زندگی پیشینیان انسان به آنها کمک میکرده است ولی در شرایط جدید زندگی با تغییرات فراوان محیط زیست نه تنها سودمند نیست بلکه فرد را مستعد به مشکلاتی در دفاع از برخی عوامل بیماری زا میکند.
آنچه در جهان مادی ما، سرنوشت ساز است قدرت و توانایی زیاد نیست بلکه سازگاری با شرایط اطراف یک موجود زنده است. و در این بستر شاید مثلا قدرت زیاد سیستم ایمنی، در برخی مواجهه ها نه تنها سودمند نباشد بلکه با واکنش شدید خود، میزبان را در معرض عوارض و حتی مرگ قرار دهد.(به طوری که امروز ثابت شده است علت مرگ بسیاری از بیماران دچار سندرم کووید 19 نه تهاجم ویروس بلکه واکنش شدید سیستم ایمنی است و به همین دلیل در درمان بسیاری از این بیماران بدحال، از داروهایی استفاده میشود که قدرت سیستم ایمنی را کاهش میدهد.)
از ابتدای همه گیری کرونا دانشمندان میپرسند چرا ویروس کرونای جدید، به صورت کاملا متفاوتی بر انسان ها تاثیر گذار است؟
برخی توانسته اند پس از بیماری زنده بمانند و برخی میمیرند و برخی دیگر اصلا مبتلا نمیشوند. بیشتر عواملی- که این اختلاف در تاثیر را تفسیر میکند- برای ما واضح شده است. عوامل محیطی تاثیر گذار مانند سیگار کشدن یا ابتلا به بیماری های مزمن مانند فشار خون و دیابت و برخی تفاوت های نژادی و یا آلودگی هوا است.
ولی اخیرا بر اساس جدیدترین پژوهش ها مشخص شده است زنجیره ژنتیکی ارتباطی با خطر ابتلا دارد و تک زنجیره ای وجود دارد که ریشه های تکاملی عمیقی دارد و فقط در گونه بشری ما نیست بلکه همچنین در نئاندرتال ها هم بوده است و به صورت قابل ملاحظه در ابتلا به ویروس کرونای جدید تاثیر گذار است؛ زنجیره معینی از اسید نوکلئیک که از 50 هزار پایه تشکیل شده است و در کروموزوم شماره 3 وجود دارد.
دانشمندان اخیرا فهمیده اند کسانی که این زنجیره را در اسید نوکلئیک خود دارد 60% احتمال بیشتری دارد با ویروس کرونای جدید، مبتلا شوند. اکنون دانشمندان میدانند انسان امروز، این قطعه ژنتیکی را از طریق نئاندرتال به دست آورده است.
طبیعتا در شجره تکاملی، نئاندرتال از پیشینیان انسان معاصر نیست.
ما این زنجیره ژنتیکی مهم را آنگونه که تو رنگ چشم را از جد خود دریافت میکنی به دست نیاورده ایم. ولی نئاندرتال، نزدیکان تکاملی ما بوده اند یعنی آنها درکنار انسان دنیسوان با ما تکامل یافتند ولی در شاخه تکاملی کاملا متفاوتی بوده اند. این شاخه های سه گانه (انسان- نئاندرتال- دنیسوان) در مناطق مختلفی زندگی می کردند: انسان جدید در آفریقا، نئاندرتال در غرب اوراسیا و دنیسوان در شرق.
وقتی بین آنها اتصال و پیوند رخ داد مثلا وقتی انسان به بیرون از آفریقا مهاجرت کرد برخی از آنها با هم ازدواج کردند. این ازدواج کافی نبود تا دو گونه یکی شود ولی تاثیری ژنتیکی در نسل های بعدی به جای گذاشت. نئاندرتال برخی ژنهای انسان را دارا بود و دنیسوان برخی ژنها را از نئاندرتال داشت و ژنوم انسان جدید برخی ژنهای هر دو را دارد. انتقال زنجیره های ژنیتکی به مجموعه های زنده از طریق مهاجرت و بعدا ازدواج با عنوان رخنه و نفوذ ژنتیکی خوانده میشود. و این فرایند، سبب وجود زنجیره ژنتیکی مخصوص به نئاندرتال در اسیدنوکلئیک بشری طی ده ها هزار سال بوده است. این همچنین سبب حضور برخی از ما به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان هاست!
مجموعه های متفاوت بشری نسبت متفاوتی از مواد ژنتیکی نئاندرتال را دارند. آفریقایی ها کمترین میزان را دارند زیرا آنها به صورت مستقیم با نئاندرتال مخلوط نشدند ولی مواد ژنتیکی نئاندرتال را از طریق انسان هایی- که بعد از مهاجرت، دوباره به آفریقا برگشتند- به دست آورده اند. مجموعه های بشری دیگر نسبت مواد ژنتیکی نئاندرتال در آنها بین 2- 6% است با علم به اینکه شرق آسیا بالاترین درصد را دارند. هر مجموعه بشری درصد مواد ژنتیکی متفاوتی از نئاندرتال دارد و مواد ژنتیکی شایع و نادر وجود دارد.

این یعنی عامل خطر ابتلا به ویروس به وسیله همه مواد ژنتیکی نئاندرتال ایجاد نمیشود. اما زنجیره خطر که باعث زیاد شدن خطر ابتلا به ویروس کرونای جدید میشود در آفریقایی ها و شرق آسیا بسیار نادر است و 9% آمریکایی های دارای ریشه های مخلوط و 16% اروپایی ها و 50% جنوب آسیا این زنجیره را دارند در حالی که می بینیم این زنجیره ژنتیکی مهم به صورت شایع در بنگلادشی ها هست؛ به طوری که 63% از ملت بنگلادش حداقل یک نسخه از آن را دارند.
توزیع زنجیره ژنتیکی بین انسان ها ممکن است برخی ملاحظات را تفسیر کند. برای نمونه تفسیر میکند چرا در آمریکا احتمال مرگ افراد دارای ریشه های بنگلادشی با ویروس، دو برابر احتمال مرگ دیگر مردم است. طبیعتا توزیع این زنجیره ژنتیکی، آماری غیر قابل تفسیر را هم باقی میگذارد مثلا بر اساس پژوهش ها می بینیم این زنجیره ژنتیکی در اروپایی ها بیشتر از آفریقایی هاست ولی جدیدا دیده ایم آمریکایی های با ریشه آفریقایی پنج برابر بیشتر از اروپایی ها مبتلا میشوند.
مشخص است نیروی قدرتمند دیگری در این میان نقش دارد. عموما مواد ژنتیکی نئاندرتال- که آن را به طور شایع در ساکنان جنوب آسیا می بینیم- آن را در ساکنان شرق آسیا هم شاهدیم و مواد ژنتیکی نادر در ساکنان جنوب آسیا را به همین ترتیب در ساکنان شرق آسیا هم اندک می بینیم ولی این زنجیره ژنتیکی مشخصا در جنوب آسیا شایع و در شرق آسیا نادر است.
این الگوی شگفت در توزیع را میتوان اینطور تفسیرکرد که انتخاب طبیعی این زنجیره ژنتیکی را در جنوب آسیا برتری داده ولی در شرق آسیا برتری نداده است. تا امروز چند فرضیه وجود دارد که شاید این زنجیره ژنتیکی را در جنوب آسیا برتری داده است زیرا به دستگاه ایمنی در رویارویی با برخی بیماری های قدیمی کمک میکند ولی در رویارویی ویروس کرونای جدید، احتمال مرگ فرد را در زمان ابتلا به این ویروس افزایش میدهد و نیز باعث عوارض شدید احتمالی میشود.(تقویت سیستم ایمنی، هرچند در نگاه اول جذاب و مفید به نظر میرسد ولی گاهی باعث افزایش واکنش زیانبار سیستم ایمنی در برابر عامل بیماری زا میشود.
واکنش شدید سیستم ایمنی، امروز به عنوان یک عامل مهم در افزایش عوارض و مرگ و میر کرونا مطرح است.)
و ممکن است ساکنان شرق آسیا در گذشته به صورت مکرر در معرض ویروس کرونا بوده باشند و این زنجیره ژنتیکی، امروز در میان آنها شایع نباشد. باید پژوهش های بیشتری در مورد آنچه این زنجیره ژنتیکی به طور مشخص ایجاد میکند انجام شود تا بفهمیم چرا این زنجیره را در برخی مناطق جهان به طور شایع می بینیم و بفهمیم ویروس کرونای جدید چگونه فرد را با آن سندرم ها مبتلا می کند و می توانیم بر آن پیروز شویم.
بسیار خوب خلاصه مطلب چیست؟
تاریخ تکاملی بشریت هر روز به روش های مختلفی بر سلامت ما تاثیرمی گذارد. مثلا برای ما تفسیر میکند چرا همیشه به شکر و چربی علاقه مند هستیم حتی وقتی احساس سیری میکنیم!
چرا حساسیت و برخی بیماری های همه گیری در برخی کشورها شایعتر است
چرا می بینیم بیماری کم خونی در برخی افراد با ریشه های مشترک شایع است. این پژوهش جدید در مورد خطر ابتلا به ویروس کرنای جدید و نحوه پاسخ آن به مواد ژنتیکی ما از نئاندرتال فقط نمونه جدیدی است که نشان میدهد انسان نتیجه تاریخ پیچیده ای از تکامل است و ما هنور نشانه های آن را در خود داریم و میتواند به ما کمک کند راه حل هایی برای مشکلات تدرستی پیدا کنیم.
https://www.facebook.com/282382012686/posts/10157442291617687/@salmanfatemi#سلمان_فاطمی#نورولوژیست#اصفهان#تکامل#مغز#ویروس_کرونا#کرونا


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا ما تنها موجودات زنده فلج خوابجلو رفتن یا عقبگردایمپلانت مغزی کمک میکند منبع هوشیاری کجاست؟(قسمحساسیت روانی متفاوتارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان ام اس(مولتیپل اسکلبه بالاتر از ماده بیندیشهیچ اندر هیچرشد مغز علت تمایل انسان بمغز و سیر تکامل ان دلیلی بعد پنجمسردرد میگرنکاهش دوپامین عامل بیمارینگاه حقیقی نگاه به درون اتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا احتمال دارد رویا از آفراموشی و مسیر روحانیجهان های بسیار دیگرایجاد احساساتمواد کوانتومی جدید، ممکنخورشید مصنوعیاز نشانه ها و آثار درک شددریای خدابیماری های مغز و اعصاب و هزاران سال چشم های بینا وزندگی در جمع مواردی را برمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تقلید مرحله ای نسبتا پیششناسایی سلول های ایمنی اکریستال زمان(قسمت سوم)نباید صبر کرد آتش را بعد تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیاما مقهور قوانین فیزیکقلب دروازه ی ارتباطجهانی که از یک منبع، تغذیابزار هوش در حال ارتقا ازمکانیزمهای دفاعی در براباز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری اعصاب به علت میتوزیست شناسی باور حقیقت یا بیماری، رساله ای برای سلویتامین بی هفدهنقش میدان مغناطیسی زمین تمدن زیر آبشاید درست نباشدتاثیر داروی ضد تشنج سدیم گیلگمش باستانی کیستچرا ویروس کرونای دلتا واآزار دیگری، آزار خود استقدرت کنترل خودجدا کردن ناخالصی هادو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانماده ی خالیاز تکینگی تا مغز از مغز تذهت را روی چیزهای مفید متبا طبیعت بازی نکنزبان شناسی مدرن در سطح سلواکسن کووید 19 چیزهایی که نقش حیاتی تلومر دی ان آ دتو پیچیده ترین تکنولوژی صبر بسیار بایدتاثیر درجه حرارت بر عملکپل جویی اصفهاننسبت طلایی، نشانه ای به سافسردگی و اضطراب در بیمالحظات خوش با کودکانحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استمخچه ابزاري که وظیفه آن فاز تکینگی تا مغز- از مغزترنگ کردن، حقیقت نیستبحثی جالب درباره محدودیتسلول های بنیادیوجود قبل از ناظر هوشمندنقش غذاها در کاهش دردهای تولترودینپیوند مغز و سر و چالشهای عقل مجادله گرتازه های اسکیزوفرنی(جنوهمه چیز در زمان کنونی استامیدواری و مغزمنابع انرژی از نفت و گاز حد و مرزها توهم ذهن ماستابزارهای بقای موجود زندهداروهای تغییر دهنده ی سیمرگ و میر پنهاناز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی روح در جهانی دیگر استبخش دیگری در وجود انسان هسوپاپ ها یا ترانزیستورهایاد گرفتن مداومنه عدم مطلق بلکه عدم با قتوانایی مغز و دیگر اجزای پروژه ی ژنوم انسانیعوامل ایجاد لغت انسانی و ترازودونهنر فراموشیانرژی تاریکمناطق خاصی از مغز در جستجحس و ادراک قسمت نهماجزایی ناشناخته در شکل گداروی ضد تشنج با قابليت تمستند جهان متصلاسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی به کمک هوش طبیروشی جدید در درمان قطع نخبرخی نکات از گاید لاین پرسیاره ابلهانکلمات بلند نه صدای بلندنورون هاي مصنوعی می توانتکامل مداومآموزش نوین زبانغم بی پایانتصویربرداری فضاپیمای آمهوش مصنوعی از عروسک بازی اولویت بندی ها کجاستمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمحس و ادراک قسمت بیست و سواداراوون تنها داروی تاییدر یک فراکتال هر نقطه مرکاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت دومراه های جدید برای قضاوت ربررسي علل احتمالي تغيير ساختار شبکه های مغزی ثابکوچکترین چیز یک معجزه اسچگونه هموساپينس بر زمین تکامل، نتیجه ی برنامه ریچگونه هوشیاری خود را توستکثیر سلول در برابر توقف آیا مغز تا بزرگسالی توسعفلج خواب چیستجلوتر را دیدنایمپلانت نخاعی میتواند دمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخفاش با شیوع همه گیری جدیارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان تومورهای مغزی با ابه جای محکوم کردن دیگران هیچگاه از فشار و شکست نتررشد در سختی استمغز کوانتومیبعد از کروناسردرد میگرن در کودکانکاهش سن بیولوژیکی، تنها نگاه دوبارهتاثیر ژنها بر اختلالات خآیا احتمال دارد رویا از آفرایند پیچیده ی خونرسانیجهان هایی در جهان دیگرایرادهای موجود در خلقت بموجود بی مغزی که می تواندخوش قلبی و مهربانیاز نظر علم اعصاب یا نرووسدرک فرد دیگر و رفتارهای ابیماری وسواسهستي مادي ای که ما کوچکترزندگی در سیاهچالهمغز بزرگ چالش است یا منفعتقلید از روی طبیعتشواهدی از نوع جدیدی از حاکشف مکانیسم عصبی خوانش پنبرو و انرژی مداومتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت چهارمقلب روباتیکجهانی در ذهنابزار بقا از نخستین همانما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز از مغز تدرختان اشعار زمینزیست، مرز افق رویداد هستبیندیشویتامین دی گنجینه ای بزرنقش محیط زندگی و مهاجرت دتمدنی قدیمی در شمال خلیج شب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر مغزگیاه بی عقل به سوی نور میچرا پس از بیدار شدن از خوآسيب میکروواسکولاریا آسقدرت انسان در نگاه به ابعجدایی خطای حسی استدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین همانماده ای ضد التهابیاز تکینگی تا مغز از مغز تذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبالاترین هدف از دولتزبان شناسی نوین نیازمند واکسن کرونا و گشودن پنجرنقش خرچنگ های نعل اسبی درتو آرامش و صلحیصرع و درمان های آنتاثیر درجه حرارت بر عملکپل خواجو اصفهاننشانه های گذشته در کیهان اقلیت خلاقلرزش ناشی از اسیب به عصبحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارمخچه تاثیر گذار بر حافظهاز تکینگی تا مغز، از مغز رنگین کمانبحثی در مورد نقش ویتامين سلول های بنیادی منابع و اوراپامیل در باردارینقشه مغزی هر فرد منحصر بهتومورها و التهاب مغزی عاپیوند اندام از حیوانات بعقلانیت بدون تغییرتازه های بیماری پارکینسوهمه چیز، ثبت می شودامیدی به این سوی قبر نیستمنابع انرژی از نفت و گاز حریص نباشابزارهای بقای از نخستین داروهای ضد بیماری ام اس ومرگ و میر بسیار بالای ناشاز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی روح رهاییبخشیدن دیگران یعنی آرامشسوپاپ ها یا ترانزیستورهایاد بگیر فراموش کنینهایت معرفت و شناخت درک عتوازن مهمتر از فعالیت زیپروژه ی ژنوم انسانیعواملی که برای ظهور لغت اتراشه ی هوش مصنوعی در مغزهنر حفظ گرهانرژی تاریک که ما نمی تومنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت چهارماحیای بینایی نسبی یک بیمداروی ضد تشنج با قابليت تمشکل از کجاستاسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی به شناسایی کاروشی جدید در درمان نابینبرخی نرمش ها برای زانوسیر آفرینش از روح تا مغز کلوزاپین داروی ضد جنوننورون های ردیاب حافظهتکامل چشمآمارهای ارائه شده در سطح غم بی پایانتصور از زمان و مکانهوش مصنوعی از عروسک بازی اولین مورد PML به دنبال تکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت بیستمادب برخورد با دیگراندر کمتر از چند ماه سوش جداعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی قسمت سومراه های جدید برای قضاوت رمعجزه ی چشمبررسی و اپروچ جدید بر بیمسادیسم یا لذت از آزار دادکووید نوزده و خطر بیماری کودک هشت ساله لازم است آدچگونه واکسن کرونا را توزتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا همه جنایت ها نتیجه بیفلج دوطرفه عصب 6 چشمجمجمه انسان های اولیهایمان به رویامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخلا، حقیقی نیستارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان تشنجبه خودت مغرور نشوهیپرپاراتیروئیدیسمز گهواره تا گورمغز آیندگان چگونه است ؟بعد از کروناسردرد و علتهای آنکایروپاکتیک چیستنگاهی بر قدرت بینایی دراتاثیر کلام در آیات کلام بآیا برای تولید مثل همیشه فرایند تکامل و دشواری هاجهان یکپارچهاکسی توسین و تکامل پیش اموجودات مقهور ژنها هستندخوشبختی دور از رنج های ماز نظر علم اعصاب اراده آزدرک نیازمند شناخت خویش ابیماری کروتز فیلد جاکوبهستی ما پس از شروعی چگال زندگی زمینی امروز بیش از مغز بزرگ چالشهای پیش روتقلید از طبیعتشواهدی از دنیسوان(شبه نئکشف مکانیسمی پیچیده در بچت جی پی تیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت هفتمقلب را نشکنجهان، تصادفی نیستخطر آلودگی هواابزار بقا از نخستین همانما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز از مغز تدرد باسن و پا به دلیل کاهزاوسکا درمان گوشربیهوش کردن در جراحی و بیمویروس مصنوعینقش نگاه از پایین یا نگاهتمرکز و مدیتیشنشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه خواری و گوشت خوار کدچرا ارتعاش بسیار مهم استآسیب ها ناشی از آلودگی هوقدرت ذهنجریان انرژی در سیستم های دو سوی واقعیتابزار بقا از نخستین همانماده، چیزی نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تذره ی معین یا ابری از الکباهوش ترین و با کیفیت تریزبان، نشان دهنده ی سخنگو واکسن کرونا از حقیقت تاتنقش داروهاي مختلف معروف تو افق رویداد جهان هستیضرورت زدودن افکارتاثیر درجه حرارت بر عملکپلاسمای غالبنشانه های پروردگار در جهالکترومغناطیس شنوایی و هلرزش عضله یا فاسیکولاسیوحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتمدل همه جانبه نگر ژنرالیاز تکینگی تا مغز، از مغز رهبر حقیقیبحثی در مورد نقش کلسیم و سلول های بدن تو پیر نیستنورزش هوازی مرتب خیلی به قنقشه های مغزی جدید با جزیتومورهای نخاعیپیوند سر آیا ممکن استعقیده ی بی عملتبدیل پلاستیک به کربن و سهمه ی سردردها بی خطر نیستامیدی تازه در درمان سرطامنابع انرژی از نفت و گاز حرکت چرخشی و دائمی کیهانابزارهای دفاعی و بقای موداروی فامپیریدین یا نورلمرگ انتقال است یا نابود شازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری متناوب، مغز را بخشش، عقلانی یا غیر عاقلسوپاپ ها یا ترانزیستورهایادگیری مهارت های جدید دنهایت در بی نهایتتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپروانه ی آسمانیعوارض ازدواج و بچه دار شدتراشه ی بیولوژِیکهنر رها شدن از وابستگیانرژی خلا ممکن استمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت نوزدهماحیای بینایی نسبی یک بیمداروی ضد تشنج توپیراماتمشکلات نخاعیاصل بازخوردهوش مصنوعی در کامپیوترهاروشی جدید در درمان سکته مبرخی نرمش های گردنسیستم تعادلی بدنکلام و زبان، گنجینه ای بسنوروپلاستیسیتی چیستتکامل و ارتقای نگاه تا عمآن چیزی که ما جریان زمان غیرقابل دیدن کردن مادهتصادف یا قوانین ناشناختهاولین مورد پیوند سر در انمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت دهمادراک ما درک ارتعاشی است در آرزوهایت مداومت داشتهبقای حقیقی در دور ماندن اهوش عاطفی قسمت ششمراه پیروزی در زندگی چیستمعجزه ی علمبررسی ژنها در تشخیص بیماسازگاری با محیط بین اجزاستم با شعار قانون بدترین کودک ایرانی که هوش او از چگونه آن شکری که می خوریمتئوری تکامل امروز در درمآیا هوش مصنوعی می تواند نفناوری هوش مصنوعی نحوه خجنبه های موجی واقعیتاین پیوند نه با مغز بلکه منبع هوشیاری کجاست؟(قسمخلا، خالی نیستارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان جدید ALSبه دنبال رستگاری باشهاوکينگ پیش از مرگش رسالزمین در برابر عظمت کیهانمغز انسان ایا طبیعتا تمابعد از کرونا دلخوشی بیهوسردرد تنشنکار با یگانگی و یکپارچگینگاهی بر توانایی اجزاي بتاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا بزرگ شدن مغز فقط در دفرایند حذف برخی اجزای مغجهان یکپارچهاگر فقط مردم میفهمیدند کموسیقی نوخانه ی تاریکاز نظر علم اعصاب اراده آزدرک و احساسبیماری گیلن باره و بیمارو هر کس تقوای خدا پیشه کنمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتقویت استخوان در گرو تغذشیشه ی بازالتی و سیلیکونکشف ارتباط جدیدی از ارتبچت جی پی تیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت اولقیچی ژنتیکیجهش های ژنتیکی مفید در ساخطرات هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین همانما اکنون میدانیم فضا خالاز تکینگی تا مغز از مغز تدردهای سال گذشته فراموش زبان مشترک ژنتیکی موجودابیهوشی در بیماران دچار اویرایش DNA جنین انسان، برنقش نظام غذایی در تکامل متمرکز بر هدفشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکگیرنده باید سازگار با پیچرا بیماری های تخریبی مغآشنا پنداریقدرت عشقجریان انرژی در سیستم های دولت یا گروهکابزار بقا از نخستین همانماده، چیزی بیش از یک خلا از تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قباور و کیهان شناسیزبان، وسیله شناسایی محیطواکسن کرونا ساخته شده تونقش درختان در تکاملتو انسانی و انسان، شایستضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر درجه حرارت بر عملکپمبرولیزوماب در بیماری چنظام مثبت زندگیالکتروتاکسی(گرایش و حرکلزوم سازگاری قانون مجازاحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردمدل هولوگرافیک ژنرالیزهاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی روی و منیزیم در تقویت استبحثی در مورد حقیقت فضا و سلول عصبی شاهکار انطباق ورزش هوازی ، بهترین تمرینقص در تشخیص هیجانات عامتومورهای ستون فقراتپیوند سر، یکی از راه حلهاعلم و ادراک فقط مشاهده ی تبدیل تراکت صوتی مصنوعی همیشه چشمی مراقب و نگهباامگا سه عامل مهم سلامتمنابع انرژی از نفت و گاز حس چشایی و بویاییابعاد و نیازهای تکاملیداروی لیراگلوتیدمرگ تصادفیاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری و بیمار ی ام اس بدون پیر فلکسوخت هیدروژنی پاکیادآوری خواب و رویانهادینه سازی فرهنگ اختلاتوسعه برخی شغل ها با هوش پرواز از نیویورک تا لوس آعید نوروز مبارکتربیت کودکان وظیفه ای مههنر، پر کردن است نه فحش دانسان قدیم در شبه جزیره عمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت هفتماحساس گذر سریعتر زماندارویی خلط آورمشکلات بین دو همسر و برخیاصل در هم تنیدگی و جهانی هوش مصنوعی در خدمت خلق وحريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی یونها و مولکول های مسیستم دفاعی بدن علیه مغز کلرال هیدرات برای خواباننوروز یا روز پایانیتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآنچه ناشناخته است باید شغرور و علمتظاهر خوابیده ی مادهاولین هیبرید بین انسان و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت دوازدهمادغام میان گونه های مختلدر آسمان هدیه های نادیدنبلندی در ذهن ما درک بلندیهوش عاطفی بیشتر در زنانراه انسان شدن، راه رفتن ومعجزه ی علم در کنترل کرونبررسی بیماری التهابی رودستم، بی پاسخ نیستکودکان میتوانند ناقل بی چگونه انتظارات بر ادراک تئوری تکامل در پیشگیری و آیا هوش مصنوعی زندگی بشرفیلمی بسیار جالب از تغییجنسیت و تفاوت های بیناییاین اندوه چیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخلاصه ای از مطالب همایش مارتباط غیرکلامی بین انسادرمان جدید میگرن با انتی به زودی شبکه مغزی به جای هاوکينگ پیش از مرگش رسالزمین زیر خلیج فارس تمدنی مغز انسان برای ایجاد تمدبعد از کرونا دلخوشی بیهوسردرد سکه ایکاربرد روباتهای ريزنانونگاهت را بلند کنتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا تکامل و تغییرات ژنتیفراتر از دیوارهای باورجهان کنونی و مغز بزرگتریاگر میدانی مصیبت بزرگتر موسیقی هنر مایع استخانواده پایداراز واقعیت امروز تا حقیقتدرک کنیم ما همه یکی هستیمبیماری آلزایمر، استیل کووفور و فراوانیمغز بزرگترین مصرف کننده تقویت حافظه یا هوش مصنوعشکل های متفاوت پروتئین هکشف جمجمه ای درکوه ایرهونتایج نادانی و جهلتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت دومقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصجهش های ژنتیکی غیر تصادفدفاع از پیامبرابزار بقا از نخستین همانما از اینجا نخواهیم رفتاز تکینگی تا مغز از مغز تدردی که سالهاست درمان نشزبان چهار حرفی حیات زمینبیوگرافیواقعیت فیزیکی، تابعی از نقش نظریه تکامل در شناساتمساح حد واسط میان مغز کوشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکگالکانزوماب، دارویی جدیچرا حیوانات سخن نمی گوینآشنا پنداریقضاوت ممنوعجریان انرژی در سیستم های دوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین همانماست مالیاز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قباد و موجسفر فقط مادی نیستواکسن ایرانی کرونا تولیدنقش ذهن و شناخت در حوادث تو با همه چیز در پیوندیضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر رو ح و روان بر جسمنظریه ی تکامل در درمان بیالکترودهای کاشتنیلزوم سازگاری قانون مجازاحل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سمدل هولوگرافیک تعمیم یافاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رویا و واقعیتبحثی در مورد عملکرد لوب فسلولهای ایمنی القا کنندهورزش و میگرننقطه بی بازگشتتوهم فضای خالیپیوندی که فراتر از امکانعلم و روحتبدیل سلولهای محافط به سهمیشه اطمینان تو بر خدا بامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک (قسمت اول )ابعاد اضافه ی کیهانداروی تشنجی دربارداریمرگی وجود ندارداساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری سلول های بنیادبرنامه و ساختار پیچیده مسودمندی موجودات ابزی بر یاری خدا نزدیک استچهار میلیارد سال تکامل بتوصیه های سازمان بهداشت پروتئین های ساده ی ابتداعامل کلیدی در کنترل کارآترجمه ای ابتدایی از اسراهوموارکتوس ها ممکن است دانسان میوه ی تکاملمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت هفدهماحساسات کاذبداستانها و مفاهیمی اشتبامشکلات روانپزشکی پس از ساصل علت و تاثیرهوش مصنوعی در خدمت خلق وحریه زغالیبرخی اثرات مضر ویتامین دسکوت و نیستیکمردردنوشیدن چای برای مغز مفید تکامل ابزار هوش ، راه پر آنچه واقعیت تصور میکنیم غربال در زندگیتظاهری از ماده است که بیداولین تصویر در تاریخ از سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت سومادغام دو حیطه علوم مغز و در آستانه ی موج پنجم کوویبلوغ چیستهوش عاطفی در زنان بیشتر اراه بی شکستمعجزه در هر لحظه زندگیبررسی سیستم تعادلی بدن ارابطه تشنج و اوتیسممعرفت و شناختبررسی علل کمر درد در میانستون فقرات انسان دو پا جلکودکان خود را مشابه خود تچگونه به سطح بالایی از هوتئوری جدید، ویران کردن گآیا هوش ارثی دریافتی از پفیزیک مولکولها و ذرات در جنسیت و تفاوت های بیناییاین ایده که ذرات سیاهچالمنبع هوشیاری در کجاست؟ قخلاصه ای از درمان های جدیارتروز یا خوردگی و التهادرمان جدید کنترل مولتیپلبه زیر پای خود نگاه نکن بهدف یکسان و مسیرهای مختلزمان چیستمغز انسان برای شادمانی طتفکر قبل از کارسردرد عروقی میگرنکاربرد روباتهای ريز، در چالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا جنین انسان، هوشمندی فرد موفقجهان کاملی در اطراف ما پراگر نیروی مغناطیس نباشد میهمانهای ناخوانده عامل خار و گلاز کجا آمده ام و به کجا میدرک احساسات و تفکرات دیگزندگی زودگذربیماری الزایمروقت نهيب هاي غير علمي گذشمغز حریص برای خون، کلید تتقویت سیستم ایمنیشکل پنجم مادهکشف جدید تلسکوپ جیمز وبنجات در راستگوییتاثیر گیاهخواری بر رشد و آب زندگی است قسمت سومقانون مندی نقشه ژنتیکی مجهش تمدنی عجیب و شگفت انسدفاع در برابر تغییر ساختابزار بقا از نخستین همانما اشیا را آنطور که هستنداز تکینگی تا مغز از مغز تدرس گرفتن از شکست هازبان نیاز تکاملی استبیوگرافیواقعیت چند سویهنقش هورمون های تیروئید دتنفس هوازی و میتوکندریشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکگام کوچک ولی تاثیرگذارچرا حجم مغز گونه انسان درآغاز فصل سرما و دوباره تکقطار پیشرفتجستجوی متن و تصویر به صوردورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین همانماست مالی با هوش انسانیاز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قباد غرور و سر پر از نخوت وسفر نامه سفر به بم و جنوب واکسن اسپایکوژننقش روی و منیزیم در سلامتتو با باورهایت کنترل میشطلوع و حقیقتتاثیر روده بر مغزنظریه ی تکامل در درمان بیالگو و عادت را بشکن و در الزوم عدم وابستگی به گوگل حلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکمدل های ریز مغز مینی بریناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رویا و کابوسبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای بنیادی مصنوعی درورزش بهترین درمان بیش فعنمیتوان با بیرون انداختنتوهم فضای خالی یا توهم فضپیوستگی همه ی اجزای جهانعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتبر را بردارهمیشه داناتر از ما وجود دانفجار و توقف تکاملی نشامنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک (قسمت دوم )ابعاد بالاترداروی جدید ALSمراحل ارتقای پله پله کیهاستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک بازی روزهای بد باقی نمیماندبرنامه ی مسلط ژنها در اختسی و سه پل اصفهانژن همه چیز نیستچهار ساعت پس از کشتار خوکتوصیه های غیر دارویی در سپروتز چشمعادت همیشه خوب نیستترس و آرمان هاهورمون شیرساز یا پرولاکتانسان ها می توانند میدان منبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت هجدهماخلاق و علوم اعصابدخالت در ساختار ژنهامشکلات روانپزشکی در عقب اصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش مصنوعی درمانگر کامپیریواستیگمینبرخی اختلالات عصبی مثانهسکوت، پر از صداکمردرد ناشی از تنگی کانانوعی سکته مغزی ، وحشتناک تکامل تکنولوژیآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مقالاتتعداد کلی ذهن ها در جهان اولین دارو برای آتاکسی فمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت سی و هشتمارتقا و تکامل سنت آفرینش در درمان بیماری مولتیپل بلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش عاطفی در زنان بیشتر اهوشمندی کیهانرادیوی مغز و تنظیم فرکانمغز فکر میکند مرگ برای دیبزرگ فکر کنستارگانی قبل از آغاز کیهکودکان را برای راه آماده چگونه باغبانی باعث کاهش تا 20 سال آینده مغز شما به آیا هوش سریعی که بدون احسفیزیک و هوشیاریجهل مقدساینکه به خاطرخودت زندگی منبع هوشیاری در کجاست؟(قخم شدن فضا-زمانارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان جدید ای ال اس، توفربه سخن توجه کن نه گویندههدف یکسان، در مسیرهای متزمان و مکان، ابعاد کیهان مغز انسان برای شادمانی طتفکر خلا ق در برابر توهم سرطان کمیت گراییکتاب گران و پرهزینه شد ولچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا جهان ذهن و افکار ما مفرد حساس از نظر عاطفی و بجهان پیوستهاگر نعمت فراموشی نبود بسمیوتونیک دیستروفیخارق العاده و استثنایی باز کسی که یک کتاب خوانده درک تصویر و زبان های مخلتزندگی سلول در بدن، جدای ابیماری ای شبیه آلزایمر و وقتی فهمیدی خطا کردی برگمغز در تنهایی آسیب میبینتلقین اطلاعات و حافظهشکست حتمیکشتن عقیده ممکن نیستنخاع ما تا پایین ستون فقرتاثیر انتخاب از طرف محیط آب، زندگی است(قسمت پنجم)قانون گذاری و تکاملجهشهای مفید و ذکاوتی که ددقیق ترین تصاویر از مغز اابزار بقا از نخستین همانما به جهان های متفاوت خوداز تکینگی تا مغز از مغز تدست کردن در گوشزبان و کلمه حتی برای کسانبیان ژن های اسکیزوفرنی دواقعیت چیستنقش هورمون زنانه استروژنتنفس هوازی و میتوکندریشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای چرا خشونت و تعصبآغاز مبهم آفرینشلمس کوانتومیجستجوی هوشیاری در مغز ماديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین همانماشین دانشاز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار مانند بردهبار بزرگ ایستادن بر دو پاسفر به مریخ در 39 روزواکسن اسپایکوژن ضد کرونانقش روزه داری در سالم و جتو باید نیکان را به دست بپنج اکتشاف شگفت آور در موطلای سیاهتاثیر رژیم گیاه خواری بر نظریه ی تکامل در درمان بیالگوی بنیادین و هوشیاریمقاومت به عوارض فشار خون حمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان ژنی از مغز انسمدیون خود ناموجوداز تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی رویا و خبر از آیندهبحثی درباره هوش و تفاوتهسلام تا روشناییورزش در کمر دردنمیتوان بر سیاه سیاه نوشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیام های ناشناخته بر مغز علم به ما کمک میکند تا موتحریک عمقی مغزهمیشه راهی هستانقراض را انتخاب نکنیدمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت 67اتفاق و تصادفداروی جدید s3 در درمان ام مرز مرگ و زندگی کجاستاستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک بازی روزهای سختبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سیلی محکم محیط زیست بر انژن همه چیز نیستنوآوری ای شگفت انگیز دانتوصیه هایی در مصرف ماهیپروتز عصبی برای تکلمعادت کن خوب حرف بزنیتسلیم شدن از نورون شروع مهوش فوق العاده، هر فرد اسانسان یک کتابخانه استمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت هشتماخلاق پایه تکامل و فرهنگدر مانهای کمر دردمشاهده گر جدای از شیء مشااصول انجام برخی نرمش ها دهوش مصنوعی درخدمت خلق وحریاضیات یک حس جدید استبرخی اصول سلامت کمرسکته مغزیکمردرد و علل آننیکولا تسلاتکامل جریان همیشگی خلقتآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر ویتامین دی بر بیماتعذیه ی ذهناولین دروغمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت سی و ششمارتقا یا بازگشت به قبل ازدر سال حدود 7 میلیون نفر بنی عباس، ننگی بر تاریخبه قفس های سیاهت ننازهوشیاری و وجودراز تغییرمغز قلببزرگ شدن مغز محدود به دورسخن و سکوتکوری گذرای ناشی از موبایچگونه تکامل مغزهای کنونیتا بحر یفعل ما یشاآیا هشیاری کوانتومی وجودفیزیکدانان ماشینی برای تجهان فراکتالاینکه خانواده ات سالم بامنبع خواب و رویاخونریزی مغز در سندرم کووارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان جدید سرطانبوزون هیگز چیستهدف از تکامل مغززمان و صبرمغز انسان رو به کوچک تر شتفاوت مغز انسان و میمون هسرعت فکر کردن چگونه استکتاب زیست شناسی باورچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر کتامین در درمان پاآیا جهش های ژنتیکی، ویروفردا را نمیدانیمجهان پیوستهاگر نعمت فراموشی نبود بسمیگرن و پروتئین مرتبط با خبر مهم تلسکوپ هابلاز آغاز خلقت تا نگاه انسادرک حقیقت نردبان و مسیری زندگی، مدیریت انرژیبیماری ای شبیه ام اس مولتوقتی پر از گل شدی خودت را مغز را از روی امواج بشناستلاش ها برای کشف منابع جدشگفت نیست من عاشق تو باشمگل خاردار، زیباستنخستین تمدن بشریتاثیر احتمالی عصاره تغلیآتش منبع انرژیقانون جنگلجهشهای مفید و ذکاوتی که ددل به دریا بزنابزار بقا از نخستین همانما با کمک مغز خود مختاريماز تکینگی تا مغز از مغز تدست آسمانزبان و بیان نتیجه ساختمابیان حقیقتواقعیت چیستنقش ویتامین K در ترمیم استنفس بدون اکسیژنشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای چرا در مغز انسان، فرورفتإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَلوب فرونتال یا پیشانی مغحفره در مغزدی متیل فومارات(زادیوا)(مبانی ذهنی سیاه و سفیداز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار وابسته به شکلبار سنین ابزار هوشمندی اسفر تجهیزات ناسا به مریخ واکسن دیگر کرونا ساخته شنقش رژیم غذایی بر رشد و اتو تغییر و تحولیپول و شادیطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر نظریه ی ریسمانالگوبرداری از طبیعتمقابله ی منطقی با اعتراضحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان پاسخ کوانتومی مدیریت اینترنت بر جنگاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی درباره هوش و تفاوتهسلسله مباحث هوش مصنوعیوزن حقیقی معرفت و شناختنمایش تک نفرهتوهم چیستپیدایش زبانعلم بدون توقفتحریک عمقی مغز در آلزایمهمیشه عسل با موم بخوریمانواع سکته های مغزیمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت 74اتوبان اطلاعات و پلِ بینداروی جدید میاستنی گراویمرز بین انسان و حیوان کجااستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک بازی روش مقابله مغز با محدودیبرین نت به جای اینترنتسینوریپا داروی ترکیبی ضدژن هوش و ساختارهای حیاتی نوار مغز مشاهده ی غیر مستتوضیحی ساده در مورد هوش مپرورش مغز مینیاتوری انساعادت کردن به نعمتتشنچ پانایوتوپولوس تشنج هوش مصنوعی می تواند بر احانسان باشمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت پنجماختلال خواب فرد را مستعد در محل کار ارزش خودت را بمشاهده آینده از روی مشاهاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش مصنوعی ساخته هوش طبیریسدیپلام تنها داروی تایبرخی بیماری ها که در آن بسال سیزده ماههکمردرد با پوشیدن کفش منانیاز به آموزش مجازی دیجیتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز خصفحه اصلیتغییر الگوی رشد مغزی با زاولین سلول مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت سیزدهمارتوکين تراپی روشی جديد درمان های اسرار آمیز در آبه مغز خزندگان خودت اجازهوشیاری و افسردگیراست دستی و چپ دستیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی سخن پاک و ثابتکی غایب شدی تا نیازمند دلچگونه جمعیت های بزرگ شکل تابوهای ذهنیآیا واکنش های یاد گرفته وفاجعه ی جهل مقدسجهان قابل مشاهده بخش کوچاینترنت بدون فیلتر ماهوامنتظر نمان چیزی نور را بهخواندن ، یکی از شستشو دهنارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان دارویی سرطان رحم ببوزون هیگز جهان را از متلهدف از خلقت رسیدن به ابزازمان واقعیت است یا توهممغز انسان رو به کوچکتر شدتفاوت ها و تمایزها کلید بسعی کن به حدی محدود نشویکتاب طبیعت در قالب هندسهچالش هوشیاری و اینکه چرا تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجفرزندان زمان خودجهان پر از چیزهای اسرار آاگر با مطالعه فیزیک کوانمیگرن سردردی ژنتیکی که بخدا موجود استاز انفجار بزرگ تا انفجار درک دیگرانزونیسومایدبیماری اسپینال ماسکولار وقتی تو از یاد گرفتن باز مغز زنان جوانتر از مغز مرتلاش هایی در بیماران قطع شگفت انگیز بودن کیهانگل زندگینخستین تصویر از سیاهچالهتاثیر ترکیبات استاتین (سآثار باستانی تمدن های قدقانون جنگلجوانان وطندلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقا از نخستین همانما بخشی از این جهان مرتبطاز تکینگی تا مغز از مغز تدستورالعمل مرکز کنترل بیزبان و بیان، در سایه پیشربیست تمرین ساده برای جلوواقعیت های متفاوتنقش ژنتیک در درمان اختلاتنها مانع در زندگی موارد شباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی لازم است برای فهم و چرا ذرات بنیادی معمولاً افت فشار خون ناگهانی در ولوتیراستامحق انتخابدین اجباریمباحث مهم حس و ادراکاز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار اجتماعی انسان، حاصبارداری بدون رحمسفر دشوار اکتشافواکسن دیگری ضد کرونا از دنقش رژیم غذایی در رشد و اتو جهانی هستی که خودش را پول و عقیدهطوفان زیباییتاثیر رژیم گیاه خواری بر نظریه تکامل در درمان بیمالتهاب شریان تمپورالمقابله با کرونا با علم اسحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از دانشمندان اولین سلول مصنمداخله ی زیانبار انساناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا تخیل یا واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلطان جنگل یا صاحب ملکوتوزوز گوشچند نرمش مفید برای کمردرتوهم وجودپیر شدن حتمی نیستعلم در حال توسعهتداوم مهم است نه سرعتهمجوشی هسته ای، انرژِی بانگشت ماشه ایمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت 75اتوسوکسیمایدداروی جدید برای میاستنی مرز جدید جستجو و اکتشاف، استفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی روش های صرفه جویی در ایجابرای یک زندگی معمولیسیگار عامل افزایش مرگ ومژن یا نقشه توسعه مغز و نقنوار مغز ترجمه رخدادهای تیوتیکسن داروی ضد جنونپرتوهای صادر شده از سیاهعادت دادن مغز بر تفکرتشنج چیستهوش مصنوعی و کشف زبان هایانسان جدید از چه زمانی پامنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت پنجاهاختلال در شناسایی حروف و در چه مرحله ای از خواب ، رمطالبه ی حق خوداصول سلامت کمرهوش احساسیریشه های مشترک حیاتبرخی بیماری های خاص که بدسانسور از روی قصد بسیاری کنفرانس تشنج هتل کوثر اصچیز جدید را بپذیرتکامل داروینی هنوز در حاآنزیم تولید انرژی در سلوسوالات پزشکیتغییر زودتر اتصالات مغزیاوکرلیزوماب داروی جدید شمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت ششمارتباط میکروب روده و پاردرمان های بیماری آلزایمردرمان های جدید میگرنبه نقاش بنگرهوشیاری کوانتومیرجزخوانی هایی که امروز بمغز مانند تلفن استبزرگترین خطایی که مردم مسختی ها رفتنی استکیهان خود را طراحی میکندچگونه جمعیت های بزرگ شکل تاثیر فکر بر سلامتآیا یک، وجود داردفاصله ها در مکانیک کوانتجهان موازی و حجاب هاایندرالمنحنی که ارتباط بین معرفخواب سالم عامل سلامتیارزش خود را چگونه میشناسدرمان سرگیجه بدون نیاز ببی نهایت در میان مرزهاهر چیز با هر چیز دیگر در تزمان پلانکمغز ایندگان چگونه استتفاوت ها را به رسمیت بشناشلیک فراموشیکتاب، سفری به تاریخچالش دیدگاه های سنتی در بتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا خداباوری محصول تکاملفرضیه ای جدید توضیح میدهجهان پر از چیزهای جادویی اگر تلاش انسان امروز برامیگرن شدید قابل درمان اسخدای رنگین کماناز بحث های کنونی در ویروسدرک درست از خود و هوشیاریزونا به وسیله ویروس ابله بیماری اضطراب عمومیویتنام نوعی کرونا ویروس مغزهای کوچک بی احساستلاشی برای درمان قطع نخاشگفت زده و حیران باشگلوله ی ساچمه اینخستین روبات های زنده ی جتاثیر تغذیه بر سلامت رواآرامش و دانشقانونمندی و محدودیت عالمجواب دانشمند سوال کننده دنیای شگفت انگیز کوانتومابزار بقا از نخستین همانما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکینگی تا مغز از مغز تدغدغه نتیجه ی نادانی استزبان و تکلم برخی بیماریهبیش از نیمی از موارد انتقواقعیت و مجازنقش گرمایش آب و هوا در همتنها در برابر جهانشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی مغز بزرگ چالش استچراروياها را به یاد نمی آافت هوشیاری به دنبال کاهلوزالمعده(پانکراس)مصنوعحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین هماندین، اجباری نیستمجموعه های پر سلولی بدن ماز تکینگی تا مغز از مغز ترقیبی قدرتمند در برابر مبازگشت از آثار به سوی خداسفرنامه سفر به بم و جنوب واکسن سرطاننقش زنجبیل در جلوگیری از تو دی ان ای خاص ميتوکندريپوست ساعتی مستقل از مغز دطولانی ترین شبتاثیر رژیم گیاهخواری بر نظریه تکامل در درمان بیمامواجی که به وسیله ی ماشیملاحظه های اخلاقی دربارهحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان تغییر میدان مغمدارک ژنتیکی چگونه انساناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا حقی از طرف خدابحثی درباره هوش و تفاوتهسم زنبور ، کلیدی برای واریک پیام منفرد نورون مغزی چند جهانیتوهم وجودپیشینیان انسان از هفت میعلم راهی برای اندیشیدن اتداخل مرزها و صفات با بینهمراه سختی، اسانی هستانگشت نگاری مغز نشان میدمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت 78اتصال مغز و کامپیوترداروی جدید برای ای ال اسمزایای شکلات تلخ برای سلاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمروش هایی برای جلوگیری از برای پیش بینی آینده مغز دسیاهچاله هاژن ضد آلزایمرنوار مغز در فراموشی هاتیک و اختلال حرکتیپرسش و چستجو همیشه باقی اعارضه جدید ویروس کرونا ستشنج و حرکات شبه تشنجی قاهوش مصنوعی یا حماقت طبیعانسان خطرناکترین موجودمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت پنجاه و یاختلال در شناسایی حروف و در ناامیدی بسی امید استمطالبی در مورد تشنجاضطراب و ترسهوش احساسیرژیم های غذایی و نقش مهم برخی توجهات در ببمار پارسانسور بر بسیاری از حقایکنگره بین المللی سردرد دچیزی منتظر شناخته شدنتکامل داروینی هنوز در حاآینه در اینهپیامهای کاربرانتغییر عمودی سر انسان از پايندگان چگونه خواهند دیدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط ماده و انرژیدرمان های جدید در بیماری به نقاش بنگرهوش، ژنتیکی است یا محیطیرحم مصنوعیمغز مادران و کودکان در زمبزرگترین درد از درون است سرنوشتکیهانِ هوشیارِ در حال یاچگونه حافظه را قویتر کنیتاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا کیهان می تواند یک شبیفاصله ی همیشگی تصویر سازجهان ما میتواند به اندازایا کوچک شدن مغزانسان المنشأ اطلاعات و آموخته ها خواب سالم عامل سلامتی و یاز فرد ایستا و متعصب بگذردرمان سرگیجه بدون نیاز ببی ذهن و بی روحهر جا که جات میشه، جات نیزمان به چه دلیل ایجاد میشمغز ابزار بقای برتر مادیتفاوت های بین زن و مرد فقشلیک فراموشیکتابخانهچاالش ها در تعیین منبع هوتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها می تواند از فساد اقتصادی سیتماتیک درجهان دارای برنامهاگر خواهان پیروزی هستیمیدان مغناطيسي زمین بشر خدایی که ساخته ی ذهن بشر از تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک عمیق در حیواناتزیباترین چیز در پیر شدنبیماری بیش فعالیویتامین E برای فعالیت صحمغز، فقط گیرندهتلاشی تازه برای گشودن معشگفتی های نقشه ی ژنتیکیگلوئوننرمش های مفید برای درد زاتاثیر حرکات چشم بر امواج آرامش و سکونقارچ بی مغز در خدمت موجودجوسازی مدرندنیا، هیچ استابزار بقا از نخستین همانمانند آب باشاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن ما از در هم شکستن منبزبان و شناخت حقیقت قسمت چواقعیت و انعکاسنقش پیش زمینه ها و اراده تنهایی رمز نوآوری استشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکگذر زمان کاملا وابسته به چراروياها را به یاد نمی آافتخار انسانلیروپریم داروی ترکیبی ضدحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین هماندید تو همیشه محدود به مقدمحل درک احساسات روحانیاز تکینگی تا مغز از مغز ترموزی از نخستین تمدن بشربازگشت به ریشه های تکاملسفرنامه سفر به بم و جنوب واکسن سرطاننقش زبان در سلطه و قدرت اتو در میانه ی جهان نیستی پوشاندن خود از نورطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر عصاره تغلیظ شده گینظریه تکامل در درمان بیمامیوتروفیک لترال اسکلروملاحظات بیهوشی قبل از جرحافظه میتواند بزرگترین دابزار بقای موجود زنده از دانشمندان روش هاي جدیدی مروری بر تشنج و درمان هایاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره احساسات متفاسماگلوتید داروی کاهش دهنیک پیشنهاد خوب برای آسان چند جهانیتوهم بی خداییپیشرفت های جدید علوم اعصعلم ساختن برج های چرخانتروس جریان انرژیهمراهی نوعی سردرد میگرنیانتقال ماده و انرژیمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت 82اثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی جدید برای دیابتمسمومیت دانش آموزان بی گاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمروش هایی ساده برای کاهش ابرای اولین بار دانشمندانسیاهچاله های فضایی منابعژنها نقشه ایجاد ابزار هونوار مغز در تشخیص بیماری تیروفیبان موثر در سکته ی پرسشگری نامحدودعدم توقف تکامل در یک انداتشنج عدم توازن بین نورون هوش مصنوعی گوگل به کمک تشانسان عامل توقف رشد مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت پنجاه و داختلالات مخچهدر هم تنیدگی مرزها و بی ممطالعه ای بیان میکند اهداطلاع رسانی اینترنتیهوش در طبیعترژیم های غذایی و نقش مهم برخی توصیه ها برای واکسیساهچاله ها تبخیر نمیشودکنگره بین المللی سردرد دچیزی خارج از مغزهای ما نیتکامل داروینی هنوز در حاآیندهسایتهای دیگرتغییرات منطقه بویایی مغزايا اراده آزاد توهم است یمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط متقابل با همه ی حیحس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط چاقی و کاهش قدرت بدرمان های رایج ام اسبه نادیدنی ایمان بیاورهیچ چیز همیشگی نیسترحم مصنوعیمغز چون ابزار هوش است دلیبسیاری از مجرمان، خودشانسریع دویدن مهم نیستکیست هیداتید مغزنگاه محدود و تک جانبه، مشتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا گذشته، امروز وآینده فتون های زیستیجهان مادی، تجلی فضا در ذهایا این جمله درست است کسیمنشاء کوانتومی هوشیاری اخواب عامل دسته بندی و حفطاز مخالفت بشنودرمان سرگیجه بدون داروبی شرمیهر حرکت خمیده می شود و هر زمان شگفت انگیزمغز ابزار برتر بقاتفاوت های تکاملی در مغز وشنا در ابهای گرم جنوب نیاکجای مغز مسئول پردازش تجناتوانی از درمان برخی ویتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها میتوانند بافشار و قدرتجهان در حال نوسان و چرخشاپی ژنتیکمیدان های مغناطیسی قابل خسته نباشی بابااز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرگیری قلب در بیماری ویرزیباترین چیز در افزایش سبیماری تی تی پیویتامین E در چه مواد غذایمغزتان را در جوانی سیم کشتلاشی جدید در درمان ام اسشگفتی های زنبور عسلگمان میکنی جرمی کوچکی در نرمش های مفید در سرگیجهتاثیر دوپامین و سروتونینآرامش(سکوت) stillness و تکاپوقبل از آغازجامعه ی آسمانیدندان ها را مسواک بزنید تابزار بقا از نخستین همانماه رجباز تکینگی تا مغز از مغز تذهن چند جانبه نیازمند نگزبان و شناخت حقیقت قسمت اواقعیت خلا و وجود و درک منقش آتش در رسیدن انسان بهتنبیه چقدر موثر استشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکگذشته را دفن کننزاع بین جهل و علم رو به پافراد آغاز حرکت خودشان رلیس دگرامفتامین یا ویاسحقیقت افرادابزار بقا از نخستین هماندیدن خدا در همه چیزمحل درک احساسات روحانی داز تکینگی تا مغز از مغز ترمز و رازهای ارتباط غیر کبازخورد یا فیدبکسفرنامه سفر به بم و جنوب واکسن ضد اعتیادنقش زبان در سلطه و قدرت اتوقف؛ شکستپیموزایدطبیعت موجی جهانتاریک ترین بخش شبهفت چیز که عملکرد مغز تو امید نیکو داشته باش تا آنممانتین یا آلزیکسا یا ابحافظه های کاذبابزار بقای موجود زنده از دانشمندان روشی برای تبدیمرکز هوشیاری، روح یا بدن از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره احساساتی غیرسندرم کووید طولانییک آلل ژنتیکی که از نئاندچند روش ساده برای موفقیتتوهم تنهاییپیشرفت در عقل است یا ظواهعلایم کمبود ویتامین E را تری فلوپرازینهندسه ی پایه ایاندوه در دنیا استمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت چهلاثرات فشار روحی شدیدداروی جدید ضد میگرنمسمومیت دانش آموزان، قمااستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمروش جدید تولید برقبرای تمدن سازی، باید در بسیاهچاله ها، دارای پرتو ژنها ، مغز و ارادهنوار مغزی روشی مهم در تشختکنولوژی جدید که سلول هاآلودگی هوا چالش قرن جدیدعدم درکتشویق خواندن به کودکانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشانسانیت در هم تنیده و متصمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت پنجاه و ساختلالات حرکتی در انساندر هم تنیدگی کوانتومیمعماری، هندسه ی قابل مشااطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت نهمرژیم ضد التهابیبرخی درمان های Spinal Muscular Atسایه را اصالت دادن، جز فرکنترل همجوشی هسته ای با هچیزی شبیه نور تو نیستتکامل زبانآینده ی انسان در فراتر ازتغییرات آب و هوایی که به ايا اراده آزاد توهم است یمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک سی و هفتمارتباط هوش ساختار مغز و ژدرمان های علامتی در ام اسبه هلال بنگرهیچ وقت خودت را محدود به رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمغز چگونه صداها را فیلتر بسیاری از بیماری های جدیسریعترین کامپیوتر موجودکیست کلوئید بطن سومنگاه انسان محدود به ادراتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا پیدایش مغز از روی تصافروتنی و غرورجهان مرئی و نامرئیایا ابزار هوشمندی یا مغز مهندسی ژنتیک در حال تلاش خودآگاهی و هوشیارياز نخستین همانند سازها تدرمان سرطان با امواج صوتبی عدالتی در توزیع واکسن هرچیز با یک تاب تبدیل به زنان باهوش ترمغز از بسیاری حقایق می گرتفاوت های زبانی سرمنشا تشناخت و معرفت، و نقش آن دکرونا چه بر سر مغز می آورناتوانی در شناسایی چهره تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دست مصنوعی به زودی قافضای قلب منبع نبوغ استجهان در حال ایجاد و ارتقاابتدا سخت ترین استمیدان های کوانتومی خلاخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکنیکی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماری کویزیر فشار کووید چه باید کربیماری دویکویتامین کامغزتان را در جوانی سیمکشتمایل زیاد به خوردن بستنشانس یا تلاشگنجینه ای به نام ویتامین نرمشهای مهم برای تقویت عتاثیر دپاکین بر بیماری مآزمون تجربی، راهی برای رقبل از انفجار بزرگجاودانگی مصنوعیدهن، بزرگترین سرمایهابزار بقا از نخستین همانماپروتیلیناز تکینگی تا مغز از مغز تذهن هوشیار در پس ماده ی مبیشتر کمردردها نیازی به زبان و شناخت حقیقت قسمت دوالزارتان داروی ضد فشار نقش انتخاب از طرف محیط، نتهدیدهای هوش مصنوعیشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکگربه شرودینگر و تاثیر مشنزاع بین علم و نادانی رو افراد بی دلیل دوستدار تو لا اکراه فی الدینحقیقت اشیاابزار بقا از نخستین هماندیدگاه نارسای دوگانه ی ممحدودیت چقدر موثر استاز تکینگی تا مغز از مغز ترمز پیشرفت تواضع است نه طبازسازي مغز و نخاع چالشی سفرنامه سفر به بم و جنوب واکسن علیه سرطاننقش سجده بر عملکرد مغزتولید مثل اولین ربات های پیموزایدطبیعت بر اساس هماهنگیتاریکی من و تو و گرد و غباهفت سین یادگاری از میراث امید نجاتمن کسی در ناکسی دریافتم حافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از دانش، قفل ذهن را باز میکنمرکز حافظه کجاستاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویای شفافبخش فراموش شده ی حافظهسندرم گیلن باره به دنبال یک جهش ممکن است ذهن انسانچندین ماده غذایی که ماننتوهم جدایی و توهم علمپیشرفت ذهن در خلاقیت استعلایم کمبود ویتامین E را تری فلوپرازینهندسه ی رایج کیهاناندوه دردی را دوا نمیکندمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت چهل و هفتاثرات مفید قهوهداروی جدید ضد الزایمرمسیر دشوار تکامل و ارتقااستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی از عروسک تا کمروش صحبت کردن در حال تکامبرای خودآگاه بودن تو بایسیاهچاله و تکینگی ابتدایژنهای مشترک بین انسان و ونوار عصب و عضلهتکنولوژی جدید که سلول هاآلودگی هوا و ویروس کروناعسل طبیعی موثر در کنترل بتشخیص ژنتیکی آتروفی های هوش مصنوعی الفاگوانسانیت در برابر دیگرانمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت پنجاه و شاختلالات صحبت کردن در اندر هم تنیدگی کوانتومی و پمعنی روزهاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت هفتمرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرخی روش های تربیتی کودکساخت شبکه عصبی مصنوعی با کنترل جاذبهنکاتی در مورد تشنجتکامل زبانآینده ی علم و فیزیک در60 ثتغییرات تکاملی سر انسان ای نعمت من در زندگیمای همه ی وجود منمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط پیوسته ی جهاندرمان ژنتیکی برای نوآوریبه کدامین گناه کشته شدندهیچ کاری نکردن به معنی چیرساناها و ابر رساناها و عمغز ناتوان از توجیه پیدابسیاری از بیماری های جدیسرگیجه از شایعترین اختلاکاهش مرگ و میر ناشی از ابنگاه از بیرون مجموعهتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا آگاهی پس از مرگ از بیفرگشت و تکامل تصادفی محض جهان مشارکتیایا بیماری ام اس (مولتیپمهربانی، شرط موفقیتخودآگاهی و هوشیارياز نخستین همانند سازها تدرمانهای بیماری پارکینسبیمار 101 ساله، مبتلا به سهز ذره، یک دنیاستزنجیرها را ما باید پاره کمغز به تنهایی برای فرهنگ تفاوت ایستایی و تکاپوشناخت حقیقت یا آرزوهای گکریستال هانادیدنی ها واقعی هستندتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاقفس ذهنجهان ریز و درشتابتدایی که در ذهن دانشمنمیدان بنیادین اطلاعاتخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکینگی تا مغز و از مغز درگیری مغز در بیماران مبزیرفون داروی ضد ام اسبیماری دیستروفی میوتونیویتامین کا و استخوانمغط یک گیرنده استتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشاهکار قرنگویید نوزده و ایمنی ساکتچرا ماشین باید نتایج را پآزمون ذهنی گربه ی شرودینقبرستان ها با بوی شجاعتجایی خالی نیستدو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار بقا از نخستین همانماجرای جهل مقدساز تکینگی تا مغز از مغز تذهن تو همیشه به چیزی اعتقبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و شناخت حقیقت قسمت سواکنش های ناخودآگاه و تقنقش اتصالات بین سلولهای تو یک معجزه ایشربت ضد خلطتاثیر درجه حرارت بر عملکگزیده ای از وبینار یا کنفنزاع بین علم و جهل رو به پافزایش قدرت ادراکات و حسلاموژین داروی ضد اوتیسم؟حقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین هماندژا وو یا اشنا پنداریمحدودیت های حافظه و حافظاز تکینگی تا مغز از مغز ترمز بقای جهش ژنتیکیبحتی علمی درباره تمایل بسفری به آغاز کیهانواکسنی با تاثیر دوگانه انقش غذاها و موجودات درياتولید یا دریافت علمپیچیدگی های مغزمگسطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاریکی و نورهم نوع خواری در میان پیشیامید جدید بر آسیب نخاعیمنابع انرژي پاک سرچشمه ححافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای پیشرفته ارتباط دائما بخوانمرکز حافظه کجاستاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی روان سالمبخش های تنظیمی ژنومسندرم پیریفورمیسیک رژیم غذایی جدید، می تونه به اعدامتوهم جسمپیشرفتی مستقل از ابزار هعلت خواب آلودگی بعد از خوترک امروزهندسه بنیادیناندوهگین نباش اگر درب یا منابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت چهل و هشتاثرات مفید روزه داریداروی سل سپتمسئول صیانت از عقیده کیساستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی از عروسک تا کمروشهای نو در درمان دیسک ببرای زندگی سالم، یافتن تسیاهچاله ی تولید کنندهژنهای هوش ، کدامندنوار عصب و عضلهتکینگیآلودگی هوا و پارکینسونعشق درونی به یگانگی خلقتتشخیص آلزایمر سالها قبل هوش مصنوعی از عروسک های بانسان، گونه ای پر از تضادمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت بیست و چهاختلالات عضلانی ژنتیکدر هم تنیدگی کوانتومی و دمعادله ها فقط بخش خسته کناطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت پنجمرژیم غذایی ضد التهابیبرخی سلولهای عصبی در تلاساخت شبکه عصبی با الفبای کندر در بیماریهای التهابچگونه مولکول های دی ان ایتکامل زبان انسان از پیشیآیا فراموشی حتمی استتغذیه بر ژنها تاثیر داردای آنکه نامش درمان و یادشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط انسانی، محدود به درمان پوکی استخوانبه امید روزهای بهترهیچ کس مانند تو نگاه نمیکرشته نوروایمونولوژی و نقمغز و اخلاقبشکه ای که ته نداره پر نمسرگردانیکاهش التهاب ناشی از بیمانگاه از دور و نگاه از نزدتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا امکان بازسازی اندامهفراموش کارها باهوش تر هسجهان هوشمندایا بدون زبان میتوانیم تموفقیت هوش مصنوعی در امتخودت را از اندیشه هایت حفاز نخستین همانند سازها تدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبیماری لبر و نابینایی آنهزینه ای که برای اندیشیدزندگی هوشمند در خارج از زمغز بیش از آنچه تصور میشوتفاوت ارباب و رهبر حقیقیشناخت درون، شناخت بیرون؛کریستال زمان(قسمت اولنادانی در قرن بیست و یکم،تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاقفس را بشکنجهان شگفت انگیزابتذال با شعار دینمیدازولام در درمان تشنج خطای ادراک کارمااز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووزیرک ترین مردمبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین کا در سبزیجاتنقش قهوه در سلامتیتمدن پیشرفته ی پیشینیانشاهکار شش گوشگوشه بیماری اتوزومال رسسچرا مغز انسان سه هزار سالآزمون ذهنی گربه شرودینگرقدم زدن و حرکت دید را تغیجاذبهدو بیماری روانی خود بزرگ ابزار بقا از نخستین همانماجرای عجیب گالیلهاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن خود را مشغول هماهنگیبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان جانسوزواکنش به حس جدیدنقش تیروئید در تکامل مغزتو یک جهان در مغز خودت هسشش مرحله تکامل چشمتاثیر درجه حرارت بر عملکگزارش یک مورد جالب لخته ونسبیت عام از زبان دکتر برافزایش مرگ و میر سندرم کولایو دوم دکتر سید سلمان فحقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپنداریمخچه فراتر از حفظ تعادلاز تکینگی تا مغز- از مغز رمز جهانبحث درباره پیدایش و منشا سقوط درون جاذبه ای خاص، چواسطه ها د رمسیر ایجاد مغنقش غذاها و موجودات درياتولید پاک و فراوان انرژیپیچیدگی های مغزی در درک زظهور امواج مغزی در مغز مصتاریکی خواهد ترسیدهمه چیز موج استامید درمان کرونا با همانمنابع انرژی از نفت و گاز حافظه و اطلاعات در کجاستابزارهای بقا از نخستین هداروهای مصرفی در ام اسمرکز خنده در کجای مغز استاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی روبات های ریز در درمان بیبخش بزرگی حس و ادراک ما اسندرم پس از ضربه به سریکی از علل محدودیت مغز امنه جنگ و نه خونریزیتوهمات و شناخت حقیقتپاسخ گیاهان در زمان خوردعماد الدین نسیمی قربانی ترکیب آمار و ژنتیکهندسه در پایه ی همه ی واکاندام حسی، درک از بخش هایمنابع بی نهایت انرژی در دحس و ادراک قسمت چهل و دوماثرات مضر ماری جواناداروی ضد چاقیمسئولیت جدیداستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی ملاحظات در تشنج های سیاره ی ابلهانژنهای حاکم بر انسان و انسنوبت کودکانتکامل فردی یا اجتماعیآلزایمرعصب حقوق نورولووتصویر زیبا از سلولهوش مصنوعی از عروسک های بانعطاف پذیری مکانیسمی علمنبع هوشیاری کجاست قسمت حس و ادراک قسمت بیست و یکاختراع جدید اینترنت کواندر هر سوراخی سر نکنمعجزه های هر روزهاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی قسمت اولرژیم غذایی ضد دردبرخی سيناپسها طی تکامل و ساختن آیندهکوچ از محیط نامناسبچگونه میتوان با قانون جنتکامل ساختار رگهای مغزی آیا ممکن است موش کور بی مفلج نخاعی با الکترودهای ثبت و دستکار ی حافظهثبت امواج الکتریکی در عصایمپلانت مغزیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتباط از بالا به پایین مدرمان پوکی استخوانبه بالا بر ستارگان نگاه کهیچ کس حقیقت را درون مغز رشد مغز فرایندی پیچیده امغز و اخلاقبشریت از یک پدر و مادر نیسربازان ما محققا غلبه می کاهش حافظه هرچند فرایندینگاه از درون مجموعه با نگتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا انسان با مغز بزرگش اخفراموشی همیشه هم بد نیستجهان هوشیارایا تکامل هدفمند استمولتیپل اسکلروز در زنان خودروهای هیدروژنیاز نخستین همانند سازها تدروغ نگو به خصوص به خودتبیماری های میتوکندریهزینه سنگین انسان در ازازندگی بی دودمغز برای فراموشی بیشتر کتفاوتهای جنسیتی راهی براشناسایی تاریخچه ی تکاملیکریستال زمان(قسمت دوم)نازوکلسینتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا راهی برای رفع کم آبی قلب و عقلجهانی که نه با یک رخداد و ابداع دی ان ای بزرگترین دمکانیک کوانتومی بی معنی خطای حساز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووزیست شناسی کل در جزء فراکبیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین بی 12 در درمان دردنقش مهاجرت در توسعه نسل اتمدن بشری و مغز اخلاقیشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر داروهای ضد التهاب گوشت خواری یا گیاه خواریچرا مغزهای ما ارتقا یافت آزادی عقیده، آرمانی که تقدرت مردمجاذبه و نقش آن در شکلگیریدو بار در هفته ماهی مصرف ابزار بقا از نخستین همانماده ی تاریکاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن سالمبا خدا باشزبان ریشه هایی شناختی اسواکسن های شرکت فایزر آمرنقش حفاظتی مولکول جدید دتو کز محنت دیگران بی غمیششمین کنگره بین المللی ستاثیر درجه حرارت بر عملکگشایش دروازه جدیدی از طرنسبت ها در کیهانافزایش سرعت پیشرفت علوم لبخند بزن شاید صبح فردا زحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغییمخچه ، فراتر از حفظ تعادلاز تکینگی تا مغز- از مغز رمز جهان خاصیت فراکتالبحثي درباره هوش و تفاوتهسلول های مغزی عامل پارکیوبینار اساتید نورولوژی دنقش غذاها و موجودات درياتولید سلولهای جنسی از سلپیوند قلب خوک، به فرد دچاظرف باید پر شود چه با چرک تاریخ همه چیز را ثبت کردههمه چیز در زمان مناسبامیدوار باش حتی اگر همه چمنابع انرژی از نفت و گاز حباب های کیهانی تو در توابزارهای بقا ازنخستین همداروهای ام اسمرگ چیستاز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی روبات کیانبخش بزرگتر کیهان ناشناختسندرم سردرد به دلیل افت فیافته های نوین علوم پرده چه زیاد است بر من که در ایتوپیراماتپختگی پس از چهل سالگي به عوامل موثر در پیدایش زباترکیب حیوان و انسانهندسه زبانِ زمان استانرژی بی پایان در درون هرمنابع جدید انرژیحس و ادراک قسمت چهل و سوماجزای پر سلولی بدن انسان داروی ضد چاقیمسئولیت در برابر محیط زیاستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی مرزهای اخلاق و علوم سیاره ابلهانکل اقیانوس در یک ذرهنور درونتکامل مادی تا ابزار هوشمآملودیپین داروی ضد فشار عضلانی که طی سخن گفتن چقدتصویر زیبای اصفهانهوش مصنوعی از عروسک بازی اهرام مصر از شگفتی های جهمنبع هوشیاری کجاست قسمت53حس و ادراک قسمت بیست و دوادامه بحث تکامل چشمدر والنتاین کتاب بدید هماعتماد به خودهوش عاطفی قسمت دهمراه فراری نیستبرداشت مغز ما از گذر زمانساختار فراکتال وجود و ذهکوچک شدن مغز از نئاندرتاچگونه مغز پیش انسان یا همتکامل شناخت انسان با کشفآیا ما کالا هستیمفلج بل، فلجی ترسناک که آن