دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چراروياها را به یاد نمی آوریم

چراروياها را به یاد نمی آوریم؟
ترجمه اصل مقاله در سایت نورسافاري، همراه با برخی توضیحات اضافی

نوروسافاری | حدود یک سوم از زندگی ما در خواب به سر می رود و رویا دیدن سهم بزرگی از آن را شامل می شود. اما بیشتر رویاهایمان را به خاطر نمی آوریم و حتی زمانی که شانس بیاوریم و هنگام بیدار شدن رویای خود را به خاطر داشته باشیم، مدت زمان درازی طول نمی کشد که خاطره ی آن رویا محو می شود و به سرزمین رویاها باز میگردد.(خواب دارای دو مرحله REM و NonREM است. در مرحله حرکات سریع چشم(REM) رویای شفاف رخ میدهد و اگر فردی در این مرحله از خواب بیدار شود رویا را به یاد می آورد. مرحله دیگر، مرحله حرکات آهسته چشم است و اگر کسي در این مرحله بیدار شود، رویایی را به یاد نمی آورد و این دو مرحله، هر 90 دقیقه تکرار می شود.)

(خواب بخش بزرگی از زندگی ما را تشکیل می دهد(تقریبا هشت ساعت از 24 ساعت) و مشاهداتي - که طی این بخش بزرگ از زندگی انسان رخ میدهد- دارای تاثیرات بزرگی بر اوست. به خصوص وقتی بدانیم ما در زمان خواب، در قید زمان و مکانهای مادی نیستیم و چه بسیار رویاهای راستيني که در آینده عینا تکرار ميشود و ما قبلا آن را در عالم رویا دیده ایم و چه بسیار روياهاي شگفت که حقایقی را که نمی دانستیم به ما نشان می دهد.

به یادآوری همه مشاهدات و تحلیل آنها بسیار مهم است و رویا از این قاعده کلی مستثنا نیست. اگر انسان در زندگی خود به مشاهداتي رسید لازم است آنها را تحلیل کند تا قوانين موجود در عالم را بشناسد. بخش بزرگی از مشاهدات انسان در عالم رويا است و فکر نمیکنم عاقلی، لزوم توجه به این مشاهدات را رد کند، به خصوص آنکه برخی از حقایق دیده شده در رويا ما را از قیدهای عالم ماده- که ما را از بسیاری حقایق هستي محروم میسازد- دور میکند.)

در بیداری، فراموش کردن زیاد خاطرات اخیر، اختلالی است که باعث می شود از اتاق دکتر سر در بیاورید، اما این فراموش کردن سریع رویاها طبیعی است، ولی چرا؟

به گزارش نوروسافاری به نقل از لایو ساینس، طبق گفته ی توماس آندریلون، محقق عصب شناس در دانشگاه موناش ملبورن، ما به صورت طبیعی به فراموش کردن سریع رویاهایمان تمایل داریم و کسانی که به ندرت خواب می بینند احتمالا با سرعت بیشتری رویای خود را فراموش می کنند. شاید قبول این حقیقت که واقعا خواب دیده اید اما آن را به یاد نمی آورید سخت باشد.

اما مطالعات نشان داده اند حتی کسانی که چند سال است خواب های خود را به یاد نمی آورند و یا کسانی که فکر میکنند در طول زندگی خود خوابی ندیده اند، در واقع خواب می بینند و اگر در زمان مناسب از خواب بیدار شوند می توانند رویای خود را به یاد بیاورند.
اگرچه دلیل اصلی آن هنوز به طور کامل شناسایی نشده است اما محققین به اطلاعاتی در ارتباط با پردازش خاطره در حین خواب دست یافته اند که می تواند شرح دهنده ی ایده هایی در مورد این فراموشی منحصر به فرد باشد.

شما بیدار هستید، اما آیا هیپوکامپ شما نیز بیدار است؟

زمانی که به خواب می رویم تمامی نواحی مغز ما همزمان به خواب نمی روند. دانشمندان متوجه شده اند یکی از آخرین نواحی که به خواب می رود، ناحیه هیپوکامپ است- که وجود آن برای انتقال اطلاعات از حافظه ی کوتاه مدت به حافظه ی بلند مدت حیاتی می باشد.
آندریلون بیان می کند که اگر هیپوکامپ آخرین قسمتی است که به خواب می رود پس طبیعی است که بعد از سایر نواحی نیز از خواب بیدار شود پس زمانی که از خواب بیدار می شویم خاطره ی رویای ما هنوز در حافظه ی کوتاه مدت وجود دارد ولی از آنجایی که هیپوکامپ کاملا بیدار نشده است، مغز ما نمیتواند رویا را به خاطر بسپارد.
در حالی که این مساله میتواند توضیح دهنده ی فرار بودن رویاها باشد اما به بدین معنی نیست که هیپوکامپ در طول شب غیرفعال است. در واقع هیپوکامپوس در حین خواب کاملا فعال است و بجای پرداختن به خاطرات ورودی جدید، به ذخیره سازی، تثبیت و محافظت از خاطراتی که از قبل وجود داشته اند می پردازد.

بعضی از مطالعات نشان داده اند که در برخی از مراحل خواب، هیپوکامپ اطلاعاتی را به کورتکس ارسال می کند اما چیزی از کورتکس دریافت نمی کند. این ارتباط یک طرفه می تواند اجازه دهد که خاطرات موجود از سمت هیپوکامپ به کورتکس بروند و در حافظه ی طولانی مدت ذخیره شوند اما نکته اینجاست که در این زمان خاطرات جدید توسط هیپوکامپ ثبت نمی شوند.
به هنگام بیدار شدن، مغز حداقل به دو دقیقه زمان احتیاج دارد که قابلیت رمزگذاری حافظه را فعال کند. طبق مطالعه ای در سال ۲۰۱۷ که در ژورنال Frontiers in Human

Neuroscience به چاپ رسیده است، محققین فرانسوی الگوهای خواب را در ۱۸ شخص که رویای هر شب خود را به خاطر می آوردند و ۱۸ نفر که به ندرت رویای خود را به یاد می آوردند، بررسی کردند. آنها متوجه شدند گروهی که خواب های خود را به خاطر می آورند در طول شب بیشتر از خواب می پرند و هر بار از خواب پریدن آنها به طور میانگین ۲ دقیقه طول می کشد در حالی که برای گروه دیگر این میانگین ۱ دقیقه بود.

سوپ عصب-شیمیایی

توانایی ضعیف ما در رمزگشایی خاطرات جدید در حین خواب با تغییرات در سطح دو نوروترنسمیتر استیل کولین و نورآدرنالین نیز در ارتباط است که برای به ذخیره سازی خاطرات بسیار مهم هستند. زمانی که می خوابیم، سطح استیل کولین و نورآدرنالین به صورت چشمگیری پایین می آید. سپس هنگامی که وارد مرحله ی REM (Rapid Eye Movement) خواب (زمانی که بیشتر رویاهای واضح اتفاق می افتند) میشویم سطح استیل کولین به میزان آن در بیداری می رسد در حالی که میزان نورآدرنالین پایین می ماند.
دانشمندان هنوز برای کامل کردن این پازل کار دارند اما بعضی از آن ها اعتقاد دارند که این شکل خاص از ترکیب نوروترنسمیترها در فراموش کردن رویاها تاثیر دارند. افزایش در سطح استیل کولین کورتکس را در حالت تحریک پذیری مشابه آنچه در بیداری اتفاق می افتد قرار می دهد در حالی میزان پایین نورآدرنالین باعث کاهش توانایی در به یادآوری خاطرات این زمان می شود. نتایج این پژوهش در سال ۲۰۱۷ و در ژورنال Behavioral and Brain Sciences به چاپ رسیده است.

بعضی از رویاها قابلیت تبدیل شدن به خاطره را ندارند

آیا به یاد می آورید همین امروز صبح هنگامی که در حال مسواک زدن دندانهایتان بودید به چه فکر می کردید؟
پروفسور ارنست هارتمن، استاد دانشکده ی پزشکی Tufts، بیان می کند که ذهن ما دائما در حال فعالیت کردن است اما مغز ما بیشتر افکار را که غیر ضروری هستند را دور می اندازد. رویاها ، مخصوصا آنهایی که دارای اطلاعات پیش پا افتاده هستند همانند افکار حین استراحت روزانه، توسط مغز به عنوان اطلاعاتی که یادآوری آنها بی فایده است شناخته می شوند.
رویاهایی که واضح، احساسی و منسجم هستند راحت تر یادآوری می شوند و شاید به این دلیل باشد که بیشتر باعث بیدار شدن مغز می گردند و داستان منسجم آنها راحت تر قابل ذخیره شدن است. اگر شما قصد یادآوری هرچه بهتر رویاهایتان را دارید، با چند روش ساده می توانید این توانایی خود را بهبود ببخشید. رابرت استیکگلد، استادیار دانشگاه هاروارد، پیشنهاد می کند که نوشیدن آب قبل از خواب چون در طول شب باعث از خواب پریدن و بیدار شدن برای استفاده از توالت می شود، در یادآوری رویا کمک کننده خواهد بود. اگر قبل از خوابیدن دائما به خود یادآوری کنید میخواهید رویای خود را به خاطر بسپارید نیز تاثیر گذار است. همچنین تهیه ی دفترچه ای برای یادداشت کردن رویاهایی که دیده اید نیز در راحت تر به یاد آوردن خواب موثر است. روش دیگر این است که هنگامی که در حال بیدار شدن هستید بر روی رویای در حال محو شدن خود تمرکز کنید، برای این کار چشم های خود را بسته نگه دارید و رویای خود را چندین بار در ذهنتان تکرار کنید، هیپوکامپ شما رویاتان را شکار کرده و در حافظه تان ذخیره می کند.

ترجمه: محدثه آگهی وبسایت نوروسافاری

https://www.cell.com/neuron/fulltext/S0896-6273(11)00166-8

https://www.scientificamerican.com/article/why-do-memories-of-vivid-dreams/

http://www.neurosafari.com/%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%85%D8%9F-%D8%B1%D8%A7%D9%87/

پژوهشی برای شناخت چند روش به یادآوری رويای شفاف:
شرکت کنندگان در پژوهشی به سه دسته تقسیم شدند تا تاثیر سه روش گوناگون برای ایجاد رویاهای شفاف بررسی شود. روشهایی که انجام شد:

بررسی محیطی که فرد در آن است: در این روش، فرد، محیط اطراف خود را بارها طی یک روز جستجو میکند تا بفهمد آیا او، با این کار رویا می بیند یا نه.

بیدار شدن و ماندن در تخت خواب:

این روش با بیدار شدن پس از پنج ساعت از خواب و بیدار ماندن کوتاه پس از بیدار شدن از خواب، انجام میشود. پس از آن به خواب میروی تا وارد مرحله ای از مراحل خواب به نام مرحله حرکت سریع چشم REM بشوي. فرصت رخ دادن رویاها در این مرحله، بسيار بیشتر از دیگر مراحل هست.

تحریک ایجاد روياي شفاف از راه تحریک حافظه: این روش با بیدار شدن پس از پنج ساعت از خواب انجام میشود و حافظه خود را تحریک میکنی تا آنچه را که تو در حال رویا ديده اي- پیش از آنکه دوباره به خواب بروی- به یاد بیاوری و این کار را با تکرارا این عبارت انجام میدهی: در مرتبه بعد که خواهم خوابيد، رویای خود را به ياد خواهم آورد و خودت را اينگونه تصور کن که با رویاهای شفاف ز

ندگی میکنی.

از میان 47 شرکت کننده در این آزمایش با سه روش مختلف، نسبت موفقیت شرکت کنندگان برای یادآوری رویای شفاف، طی یک هفته، 17% بود و در حقیقت این نسبت در مقایسه با افرادي- که از هیچ روشی استفاده نکردند- خیلی زیاد بود و در میان افرادی که ميتوانستند طی پنج دقيقه از اجرای روش سوم دوباره به خواب بروند 47% توانستند تجربه رویاهای شفاف را داشته باشند.

دکتر دينهلم اسبی میگوید: روش سوم که MILD نام دارد چون در این روش بر حافظه آینده نگر اعتماد مي کني- و حافظه آینده نگر قدرت تو برای یادآوری چیزهای معین در آینده است- پس با تکرار در عبارتمن رویایی را که می بینم به یاد خواهم آورد تو این نيت یادآوری رویایی را- که می بيني، در عقل خود محکم میکنی- و این سبب ميشود به جای رویای معمولی، روياي شفاف ببینی. و دکتر اضافه می کند : مهم آن است، به یاد بیاوریم آنهایی که روش MILD را تجربه کردند تا حدی در روز بعد هم، خواب کافی داشتند یعنی روياهاي شفاف، تاثیری بر کیفیت خواب ندارد

و در نهایت مي گوید: با این نتایج، نقشه ای را برای آینده می ريزيم تا به پيشرفت راهی با شايستگي کافی برای ایجاد روياهاي واضح نزدیک تر شویم و این راه، ما را قادر میسازد، فواید احتمالی رویاهای واضح را مطالعه کنیم؛ مانند درمان کابوس ها و بهبود مهارت ها و قدرت های بدنی از طريق تمرين براي ایجاد روياهاي واضح

https://sciencr.com/scientists-reveal-a-technique-that-could-help-you-control-your-dreams/

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
طلوع و حقیقتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجوسازی مدرنبیهوشی در بیماران دچار اهیپرپاراتیروئیدیسمنور درونتنفس هوازی و میتوکندریمغز کوانتومیدولت یا گروهککاربرد روباتهای ريزنانورموزی از نخستین تمدن بشرهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکسلول های بنیادیابزار بقا از نخستین همانفلج نخاعی با الکترودهای علم اپی ژنتیک دریچه ای بهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع خواب و رویاحقیقت افرادبار سنین ابزار هوشمندی اهستی ما پس از شروعی چگال چگونه مغز پیش انسان یا همتو تغییر و تحولیدانشمندان نورون مصنوعی سکشف جمجمه ای درکوه ایرهورویاها از مغز است یا ناخوهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاریکی من و تو و گرد و غباآسیب ها ناشی از آلودگی هوسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقا از نخستین همانفراموشی همیشه هم بد نیستعادت همیشه خوب نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن سردردی ژنتیکی که بحافظه و اطلاعات در کجاست بحثی درباره هوش و تفاوتهویروس مصنوعینگاه از درون مجموعه با نگتوهم چیستداروی جدید ALSگام کوچک ولی تاثیرگذارروش جدید تولید برقترکیب حیوان و انسانالکترومغناطیس شنوایی و هسیستم تعادلی بدنابزار بقای موجود زنده از قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکامل تا مغز، از مغز تمغز ابزار برتر بقاما تحت کنترل ژنها هستیم یحس و ادراک قسمت چهل و دومبرین نت به جای اینترنتواکسن کرونا از حقیقت تاتنازوکلسینتوضیحی ساده در مورد هوش مدخالت در ساختار ژنهاپیموزایدرژیم ضد التهابیتصویربرداری فضاپیمای آمانفجار و توقف تکاملی نشاستم با شعار قانون بدترین اثرات مفید قهوهلمس کوانتومیاستخوان های کشف شده، ممکمغزتان را در جوانی سیمکشمحدودیت چقدر موثر استحس و ادراک قسمت بیست و یکبرخی بیماری ها که در آن بورزش هوازی مرتب خیلی به قچرا مغزهای ما ارتقا یافت تکامل داروینی هنوز در حادر درمان بیماری مولتیپل پیشرفتی مستقل از ابزار هرحم مصنوعیجمجمه انسان های اولیهانسان ها می توانند میدان سردرد سکه ایاختلالات صحبت کردن در انمقاومت به عوارض فشار خون اعتماد به خودنقش انتخاب از طرف محیط، نمرکز حافظه کجاستحس و ادراک- قسمت بیست و پبزرگ شدن مغز محدود به دوریادگیری مهارت های جدید دنسبت طلایی، نشانه ای به ستاثیر فکر بر سلامتآمارهای ارائه شده در سطح زمان شگفت انگیزاولین سلول مصنوعیشکل های متفاوت پروتئین همنابع انرژی از نفت و گاز جهان ما میتواند به اندازبه بالا بر ستارگان نگاه کنقش سجده بر عملکرد مغزتفکر خلا ق در برابر توهم مسئولیت جدیدخودروهای هیدروژنیکمردرددرک دیگرانهمه ی سردردها بی خطر نیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما تنها موجودات زنده زیرک ترین مردمایندرالشبکیه های مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان دارای برنامهبیماری گیلن باره و بیمارهوش احساسینه به اعدامتلقین اطلاعات و حافظهمعجزه های هر روزهخطای حسکودکان میتوانند ناقل بی دغدغه نتیجه ی نادانی استهوموارکتوس ها ممکن است دتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آزبان ریشه هایی شناختی اساگر تلاش انسان امروز برااگر خواهان پیروزی هستیطلای سیاهاز تکنیکی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجامعه ی آسمانیبیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالنورون هاي مصنوعی می توانتنفس بدون اکسیژندوچرخه سواری ورزشی سبک و کاربرد روباتهای ريز، در رمز و رازهای ارتباط غیر کهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت چهارمسلول های بنیادی منابع و اابزار بقا از نخستین همانفلج بل، فلجی ترسناک که آنعلم به ما کمک میکند تا مواز تکینگی تا مغز از مغز تمنتظر نمان چیزی نور را بهحقیقت اشیابارداری بدون رحمو هر کس تقوای خدا پیشه کنچگونه هموساپينس بر زمین تو جهانی هستی که خودش را دانشمندان یک فرضیه رادیککشف جدید تلسکوپ جیمز وبرویاهای پر رمز و حیرتی درهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاریکی و نورآشنا پنداریسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقا از نخستین همانفرایند پیچیده ی خونرسانیعادت کن خوب حرف بزنیاز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن شدید قابل درمان اسحافظه و اطلاعات در کجاست بحثی درباره هوش و تفاوتهویرایش DNA جنین انسان، برنگاه حقیقی نگاه به درون اتوهم وجودداروی جدید s3 در درمان ام گامی در درمان بیماریهای روش صحبت کردن در حال تکامترازودونالکتروتاکسی(گرایش و حرکسیستم دفاعی بدن علیه مغز ابزار بقای موجود زنده از قانون مندی نقشه ژنتیکی مصفحه اصلیاز روده تا مغزمغز از بسیاری حقایق می گرمانند آب باشحس و ادراک قسمت چهل و سومبرای یک زندگی معمولیواکسن کرونا ساخته شده تونباید صبر کرد آتش را بعد تیوتیکسن داروی ضد جنوندر مانهای کمر دردپیموزایدرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتصور از زمان و مکانانقراض را انتخاب نکنیدستم، بی پاسخ نیستاثرات مفید روزه داریلوب فرونتال یا پیشانی مغاستروژن مانند سپر زنان دمغط یک گیرنده استمحدودیت های حافظه و حافظحس و ادراک قسمت بیست و دوبرخی بیماری های خاص که بدورزش هوازی ، بهترین تمریچرا ویروس کرونای دلتا واتکامل داروینی هنوز در حادر سال حدود 7 میلیون نفر پاسخ گیاهان در زمان خوردرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرجنبه های موجی واقعیتانسان یک کتابخانه استسردرد عروقی میگرناختلالات عضلانی ژنتیکمقابله ی منطقی با اعتراضاعتماد به خودنقش اتصالات بین سلولهای مرکز خنده در کجای مغز استحس و ادراک- قسمت شصت و چهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یادآوری خواب و رویادرمان جدید میگرن با انتی نشانه های گذشته در کیهان تاثیر مشاهده بر واقعیت بآن چیزی که ما جریان زمان زنجیرها را ما باید پاره کاوکرلیزوماب داروی جدید ششکل پنجم مادهمنابع انرژی از نفت و گاز جهان مادی، تجلی فضا در ذهبه بالاتر از ماده بیندیشنقش غذاها و موجودات درياتفاوت مغز انسان و میمون همسئولیت در برابر محیط زیخورشید مصنوعیکمردرد ناشی از تنگی کانادرک درست از خود و هوشیاریهمیشه چشمی مراقب و نگهباتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا مغز تا بزرگسالی توسعزیست شناسی کل در جزء فراکایا کوچک شدن مغزانسان الشباهت مغز و کیهاناز مخالفت بشنومنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان در حال نوسان و چرخشبیماری آلزایمر، استیل کوهوش در طبیعتنه جنگ و نه خونریزیتلاش ها برای کشف منابع جدمعجزه ی علمخطر آلودگی هواکودکان خود را مشابه خود تذهن ما از در هم شکستن منبهورمون شیرساز یا پرولاکتتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آزبان شناسی مدرن در سطح سلزبان شناسی نوین نیازمند اپی ژنتیکطوفان فقر و گرسنگی و بی ساز تکینگی تا مغز و از مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجاودانگی مصنوعیبیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالنورون های ردیاب حافظهتنها مانع در زندگی موارد دورترین نقطه ی قابل مشاهکتاب گران و پرهزینه شد ولرمز پیشرفت تواضع است نه طهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت هفتمسلول های بدن تو پیر نیستنابزار بقا از نخستین همانفلج خوابعلم بدون توقفاز تکینگی تا مغز از مغز تمنحنی که ارتباط بین معرفحقیقت تنها چیزی است که شابازگشت از آثار به سوی خداوفور و فراوانیچگونه هوشیاری خود را توستو دی ان ای خاص ميتوکندريدانشمندان ژنی از مغز انسکشتن عقیده ممکن نیسترویای شفافهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاریکی خواهد ترسیدآشنا پنداریسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقا از نخستین همانفرایند تکامل و دشواری هاعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز- از مغز میدان مغناطيسي زمین بشر حافظه و اطلاعات در کجاستبحثی درباره هوش و تفاوتهواقعیت فیزیکی، تابعی از نگاه دوبارهتوهم وجودداروی جدید میاستنی گراویگامی در درمان بیماریهای روشهای نو در درمان دیسک بتراشه ی بیولوژِیکالکترودهای کاشتنیسکوت و نیستیابزارهای پیشرفته ارتباط قانون گذاری و تکاملسوالات پزشکیاز سایه بگذرمغز به تنهایی برای فرهنگ ماه رجبحس و ادراک قسمت نهمبرای پیش بینی آینده مغز دواکسن ایرانی کرونا تولیدنبرو و انرژی مداومتیک و اختلال حرکتیدر محل کار ارزش خودت را بپیچیدگی های مغزمگسرژیم غذایی ضد التهابیتصادف یا قوانین ناشناختهانواع سکته های مغزیستون فقرات انسان دو پا جلاثرات مضر ماری جوانالوتیراستاماسرار آفرینش در موجنقش قهوه در سلامتیمخچه فراتر از حفظ تعادلحس و ادراک قسمت بیست و سوبرخی توجهات در ببمار پارورزش و میگرنچرا پس از بیدار شدن از خوتکامل داروینی هنوز در حادرمان های اسرار آمیز در آپختگی پس از چهل سالگي به رساناها و ابر رساناها و عجنسیت و تفاوت های بیناییانسان باشاختراع جدید اینترنت کوانمقابله با کرونا با علم اساعداد بینهایت در دنیای منقش تیروئید در تکامل مغزمرگ چیستحساسیت روانی متفاوتبزرگترین خطایی که مردم مژن همه چیز نیستدرمان جدید کنترل مولتیپلنشانه های پروردگار در جهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآنچه ناشناخته است باید شزندگی هوشمند در خارج از زايندگان چگونه خواهند دیدشکست حتمیارتباط هوش ساختار مغز و ژمنابع انرژی از نفت و گاز جهان مرئی و نامرئیبه خودت مغرور نشونقش غذاها و موجودات درياتفاوت ها و تمایزها کلید بمستند جهان متصلخوش قلبی و مهربانیکمردرد و علل آندرک عمیق در حیواناتهمیشه اطمینان تو بر خدا بتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا همه جنایت ها نتیجه بیزیست، مرز افق رویداد هستایا این جمله درست است کسیشباهت مغز با کیهان مادیاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان در حال ایجاد و ارتقابیماری الزایمرهوش عاطفی بیشتر در زنانچه زیاد است بر من که در ایتلاش هایی در بیماران قطع معجزه ی علم در کنترل کرونخطرات هوش مصنوعیکودکان را برای راه آماده ذهن چند جانبه نیازمند نگهوش فوق العاده، هر فرد استاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه زبان، نشان دهنده ی سخنگو ابتدا سخت ترین استطوفان زیباییاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجایی خالی نیستبیان ژن های اسکیزوفرنی دهدف یکسان و مسیرهای مختلنوروپلاستیسیتی چیستتنها در برابر جهانديدن با چشم بسته در خواب کتاب زیست شناسی باوررمز بقای جهش ژنتیکیهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت اولسلول عصبی شاهکار انطباق ابزار بقا از نخستین همانفلج خواب چیستعلم در حال توسعهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنشأ اطلاعات و آموخته ها حقیقت خواب و رویابازگشت به ریشه های تکاملوقت نهيب هاي غير علمي گذشچگونه واکسن کرونا را توزتو در میانه ی جهان نیستی دانشمندان پاسخ کوانتومی گل زندگیروان سالمهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتاریخ همه چیز را ثبت کردهآغاز فصل سرما و دوباره تکسوخت هیدروژنی پاکابزار بقای موجود زنده از فرایند حذف برخی اجزای مغعادت دادن مغز بر تفکراز تکینگی تا مغز- از مغز میدان های مغناطیسی قابل حباب های کیهانی تو در توبحثی درباره احساسات متفاواقعیت چند سویهنگاهی بر قدرت بینایی دراتوهم بی خداییداروی جدید برای میاستنی گاهی لازم است برای فهم و روشهای شناسایی قدرت شنواتربیت کودکان وظیفه ای مهالگو و عادت را بشکن و در اسکوت، پر از صداابزارهای بقا از نخستین هقانون جنگلپیامهای کاربراناز علم جز اندکی به شما دامغز بیش از آنچه تصور میشوماپروتیلینحس و ادراک قسمت چهارمبرای اولین بار دانشمندانواکسن اسپایکوژنچت جی پی تیتیروفیبان موثر در سکته ی در چه مرحله ای از خواب ، رپیچیدگی های مغزی در درک زرژیم غذایی ضد دردتظاهر خوابیده ی مادهانگشت ماشه ایسخن و سکوتاجزای پر سلولی بدن انسان لوزالمعده(پانکراس)مصنوعاسرار بازسازی اندام هانقش مهاجرت در توسعه نسل امخچه ، فراتر از حفظ تعادلحس و ادراک قسمت بیستمبرخی توصیه ها برای واکسیورزش بهترین درمان بیش فعچرا ارتعاش بسیار مهم استتکامل زباندرمان های بیماری آلزایمرپروژه ی ژنوم انسانیرشته نوروایمونولوژی و نقجنسیت و تفاوت های بیناییانسان جدید از چه زمانی پاادامه بحث تکامل چشمملاحظه های اخلاقی دربارهبقای حقیقی در دور ماندن انقش حفاظتی مولکول جدید دمرگ و میر پنهانخفاش با شیوع همه گیری جدیژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطاننظام مثبت زندگیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آنچه واقعیت تصور میکنیم زندگی بی دودايا اراده آزاد توهم است یشگفت نیست من عاشق تو باشمارتباط پیوسته ی جهانمنابع انرژی از نفت و گاز جهان مشارکتیبه دنبال رستگاری باشنقش غذاها و موجودات درياتفاوت ها را به رسمیت بشنامشکل از کجاستخوشبختی دور از رنج های مکمردرد با پوشیدن کفش منادرگیری قلب در بیماری ویرهمیشه داناتر از ما وجود دتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی می تواند نزاوسکا درمان گوشرایا ابزار هوشمندی یا مغز شباهت کیهان و مغزاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان ریز و درشتبیماری ای شبیه آلزایمر و هوش عاطفی در زنان بیشتر انه عدم مطلق بلکه عدم با قتلاشی برای درمان قطع نخامعجزه در هر لحظه زندگیدفاع در برابر تغییر ساختکوری گذرای ناشی از موبایذهن هوشیار در پس ماده ی مهوش مصنوعی می تواند بر احتاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دزبان، وسیله شناسایی محیطابتدایی که در ذهن دانشمنطولانی ترین شباز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجاذبهبیان حقیقتهدف یکسان، در مسیرهای متنوروز یا روز پایانیتنبیه چقدر موثر استدی متیل فومارات(زادیوا)(کتاب طبیعت در قالب هندسهرمز جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت دومسلولهای ایمنی القا کنندهابزار بقا از نخستین همانفلج دوطرفه عصب 6 چشمعلم راهی برای اندیشیدن ااز تکینگی تا مغز از مغز تمنشاء کوانتومی هوشیاری احقیقت در علم، هرگز نهایی بازخورد یا فیدبکوقتی فهمیدی خطا کردی برگچگونه آن شکری که می خوریمتوقف؛ شکستدانشمندان اولین سلول مصنگلوله ی ساچمه ایروبات های ریز در درمان بیهوش مصنوعی به شناسایی کاتازه های اسکیزوفرنی(جنوآغاز مبهم آفرینشسودمندی موجودات ابزی بر ابزار بقای موجود زنده از فراتر از دیوارهای باورعارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز- از مغزتمیدان بنیادین اطلاعاتحد و مرزها توهم ذهن ماستبحثی درباره احساساتی غیرواقعیت چیستنگاهی بر توانایی اجزاي بتوهم تنهاییداروی جدید برای ای ال اسگاهی مغز بزرگ چالش استروشی برای بهبود هوش عاطفترجمه ای ابتدایی از اسراالگوی بنیادین و هوشیاریسکته مغزیابزارهای بقا ازنخستین همقانون جنگلسایتهای دیگرازدواج های بین گونه ای، رمغز برای فراموشی بیشتر کماجرای جهل مقدسحس و ادراک قسمت نوزدهمبرای تمدن سازی، باید در بواکسن اسپایکوژن ضد کروناچت جی پی تیتکنولوژی جدید که سلول هادر ناامیدی بسی امید استپیوند قلب خوک، به فرد دچاراه فراری نیستتظاهری از ماده است که بیدانگشت نگاری مغز نشان میدسخن پاک و ثابتاجزایی ناشناخته در شکل گلیروپریم داروی ترکیبی ضداصل بازخوردنقش میدان مغناطیسی زمین مخچه ابزاري که وظیفه آن فحس و ادراک قسمت دهمبرخی درمان های Spinal Muscular Atورزش در کمر دردچرا بیماری های تخریبی مغتکامل زباندرمان های جدید میگرنپروژه ی ژنوم انسانیرشد مغز فرایندی پیچیده اجهل مقدسانسان خطرناکترین موجودسرعت فکر کردن چگونه استاداراوون تنها داروی تاییملاحظات بیهوشی قبل از جربلندی در ذهن ما درک بلندینقش حیاتی تلومر دی ان آ دمرگ و میر بسیار بالای ناشخلا، حقیقی نیستژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان سرطان با امواج صوتنظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر نگاه انسان بر رفتاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی زندگی در جمع مواردی را برايا اراده آزاد توهم است یشگفت انگیز بودن کیهانارتباط انسانی، محدود به منابع انرژی از نفت و گاز جهان هوشمندبه زودی شبکه مغزی به جای نقش غذاها در کاهش دردهای تفاوت های بین زن و مرد فقمشکلات نخاعیخانه ی تاریککنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرگیری مغز در بیماری کویهمیشه راهی هستتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزبان مشترک ژنتیکی موجوداایا بیماری ام اس (مولتیپشباهت زیاد بین سلول هاي عاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان شگفت انگیزبیماری ای شبیه ام اس مولتهوش عاطفی در زنان بیشتر انهایت معرفت و شناخت درک عتلاشی تازه برای گشودن معمعرفت و شناختدقیق ترین تصاویر از مغز اکی غایب شدی تا نیازمند دلذهن تو همیشه به چیزی اعتقهوش مصنوعی و کشف زبان هایتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی سفر فقط مادی نیستابتذال با شعار دینطی یکصد هزار سال اخیر هرچاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجاذبه و نقش آن در شکلگیریبیست تمرین ساده برای جلوهدف از تکامل مغزنوشیدن چای برای مغز مفید تهدیدهای هوش مصنوعیدین، اجباری نیستکتاب، سفری به تاریخرمز جهان خاصیت فراکتالهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت سومسلولهای بنیادی مصنوعی درابزار بقا از نخستین همانفناوری هوش مصنوعی نحوه خعلم ساختن برج های چرخاناز تکینگی تا مغز از مغز تمهندسی ژنتیک در حال تلاش حقیقت راستین انسان علم ببازسازي مغز و نخاع چالشی وقتی پر از گل شدی خودت را چگونه انتظارات بر ادراک تولید مثل اولین ربات های دانشمندان تغییر میدان مغگلوئونروبات کیانهوش مصنوعی در کامپیوترهاتازه های بیماری پارکینسوإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسیلی محکم محیط زیست بر انابزار بقای موجود زنده از فرد حساس از نظر عاطفی و بعدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز، از مغز میدازولام در درمان تشنج حریص نباشبخش فراموش شده ی حافظهواقعیت چیستنگاهت را بلند کنتوهم جدایی و توهم علمداروی جدید برای دیابتگذر زمان کاملا وابسته به روشی جدید در درمان قطع نخترس و آرمان هاالگوبرداری از طبیعتسال سیزده ماههابزارهای بقای موجود زندهقانونمندی و محدودیت عالماسکار، لگوی هوشمندمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟ماجرای عجیب گالیلهحس و ادراک قسمت هفتمبرای خودآگاه بودن تو بایواکسن دیگر کرونا ساخته شنتایج نادانی و جهلتکنولوژی جدید که سلول هادر هم تنیدگی مرزها و بی مپیوند مغز و سر و چالشهای راه های جدید برای قضاوت رتعداد کلی ذهن ها در جهان انتقال ماده و انرژیسختی ها رفتنی استاحیای بینایی نسبی یک بیملیس دگرامفتامین یا ویاساصل علت و تاثیرنقش محیط زندگی و مهاجرت دمدل همه جانبه نگر ژنرالیحس و ادراک قسمت دوازدهمبرخی روش های تربیتی کودکوزن حقیقی معرفت و شناختچرا حیوانات سخن نمی گوینتکامل زبان انسان از پیشیدرمان های جدید در بیماری پروانه ی آسمانیرشد مغز علت تمایل انسان بجهان فراکتالانسان عامل توقف رشد مغزسعی کن به حدی محدود نشویادب برخورد با دیگرانممانتین یا آلزیکسا یا اببلوغ چیستنقش خرچنگ های نعل اسبی دربزرگترین درد از درون است مرگ انتقال است یا نابود شخلا، خالی نیستژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمانهای بیماری پارکینسنظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر نگاه انسان بر رفتاآنها نمیخواهند دیگران رازندگی در سیاهچالهای نعمت من در زندگیمشگفت زده و حیران باشارتباط از بالا به پایین ممنابع انرژی از نفت و گاز جهان هوشیاربه زیر پای خود نگاه نکن بنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتفاوت های تکاملی در مغز ومشکلات بین دو همسر و برخیخانواده پایدارکنگره بین المللی سردرد ددرگیری مغز در بیماران مبهمیشه عسل با موم بخوریمتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش ارثی دریافتی از پزبان چهار حرفی حیات زمینایا بدون زبان میتوانیم تشباهت زیاد بین سلول هاي عاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهانی که نه با یک رخداد و بیماری اسپینال ماسکولار هوشمندی کیهاننهایت در بی نهایتتلاشی جدید در درمان ام اسمغز فکر میکند مرگ برای دیدل به دریا بزنکیهان خود را طراحی میکندذهن خود را مشغول هماهنگیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشذهن سالمهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مسفر نامه سفر به بم و جنوب ابداع دی ان ای بزرگترین دطبیعت موجی جهاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجدایی خطای حسی استبیش از نیمی از موارد انتقهدف از خلقت رسیدن به ابزانوعی سکته مغزی ، وحشتناک تو یک معجزه ایدید تو همیشه محدود به مقدکتابخانهرنگ کردن، حقیقت نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلام تا روشناییابزار بقا از نخستین همانفیلمی بسیار جالب از تغییعلایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تمهربانی، شرط موفقیتحقیقت غیر فیزیکیبحتی علمی درباره تمایل بوقتی تو از یاد گرفتن باز چگونه به سطح بالایی از هوتولید یا دریافت علمدانشمندان روش هاي جدیدی گمان میکنی جرمی کوچکی در روح در جهانی دیگر استهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتبدیل پلاستیک به کربن و سافت فشار خون ناگهانی در وسینوریپا داروی ترکیبی ضدابزار بقای موجود زنده از فردا را نمیدانیمعدم درکاز تکینگی تا مغز، از مغز مکانیک کوانتومی بی معنی حرکت چرخشی و دائمی کیهانبخش های تنظیمی ژنومواقعیت های متفاوتچالش هوشیاری و اینکه چرا توهم جسمداروی جدید ضد میگرنگذشته را دفن کنروشی جدید در درمان نابینتسلیم شدن از نورون شروع مالتهاب شریان تمپورالسانسور از روی قصد بسیاری ابزارهای بقای از نخستین قارچ بی مغز در خدمت موجوداساس انسان اندیشه و باور مغز بزرگ چالش است یا منفعماده ی تاریکحس و ادراک قسمت هفدهمبرای زندگی سالم، یافتن تواکسن دیگری ضد کرونا از دنجات در راستگوییتکینگیدر هم تنیدگی کوانتومیپیوند اندام از حیوانات براه های جدید برای قضاوت رتعذیه ی ذهناندوه در دنیا استسرنوشتاحیای بینایی نسبی یک بیملا اکراه فی الدیناصل عدم قطعیت از کوانتوم نقش نگاه از پایین یا نگاهمدل هولوگرافیک ژنرالیزهحس و ادراک قسمت سومبرخی سلولهای عصبی در تلاوزوز گوشچرا حجم مغز گونه انسان درتکامل ساختار رگهای مغزی درمان های رایج ام اسپرواز از نیویورک تا لوس آرشد در سختی استانسانیت در هم تنیده و متصشلیک فراموشیادراک ما درک ارتعاشی است من کسی در ناکسی دریافتم بلعیدن ستاره توسط سیاهچانقش داروهاي مختلف معروف بسیاری از بیماری های جدیمرگ تصادفیخلاصه ای از مطالب همایش مژنها نقشه ایجاد ابزار هودرهای اسرارآمیز و پوشیدهنظریه ی ریسمانتاثیر ویتامین دی بر بیماآنان که در قله اند هرگز خزندگی زمینی امروز بیش از ای آنکه نامش درمان و یادششگفتی های زنبور عسلارتباط بین هوش طبیعی و هومنابع انرژی از نفت و گاز جهان های بسیار دیگربوزون هیگز چیستنقشه های مغزی جدید با جزیتفاوت های زبانی سرمنشا تمشکلات روانپزشکی پس از سخار و گلکنگره بین المللی سردرد ددرگیری مغزی در سندرم کووهمجوشی هسته ای، انرژِی بتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش سریعی که بدون احسزبان نیاز تکاملی استایا تکامل هدفمند استشجاعت و ترساز نشانه ها و آثار درک شدمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهانی که از یک منبع، تغذیبیماری اضطراب عمومیهوشیاری و وجودنهادینه سازی فرهنگ اختلاتمایل زیاد به خوردن بستنمغز قلبدلایلی که نشان میدهد ما بکیهانِ هوشیارِ در حال یاکیست هیداتید مغزذخیره ی شگفت انگیز اطلاعهوش مصنوعی الفاگوتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروسفر به مریخ در 39 روزابزار هوش در حال ارتقا ازطبیعت بر اساس هماهنگیاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجریان انرژی در سیستم های بیشتر کمردردها نیازی به هر چیز با هر چیز دیگر در تنیکولا تسلاتو یک جهان در مغز خودت هسدیدن خدا در همه چیزکجای مغز مسئول پردازش تجرنگین کمانهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآثار باستانی تمدن های قدسلسله مباحث هوش مصنوعیابزار بقا از نخستین همانفیزیک مولکولها و ذرات در علایم کمبود ویتامین E را از تکینگی تا مغز از مغز تمولتیپل اسکلروز در زنان حقیقت غیر قابل شناختبحث درباره پیدایش و منشا ویتنام نوعی کرونا ویروس چگونه باغبانی باعث کاهش تولید پاک و فراوان انرژیدانشمندان روشی برای تبدیگنجینه ای به نام ویتامین روح رهاییهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتبدیل تراکت صوتی مصنوعی افت هوشیاری به دنبال کاهسیگار عامل افزایش مرگ ومابزار بقای موجود زنده از فرضیه ای جدید توضیح میدهعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز، از مغز مغز آیندگان چگونه است ؟مکانیزمهای دفاعی در برابحس چشایی و بویاییبخش بزرگی حس و ادراک ما اواقعیت و مجازچالش هوشیاری و اینکه چرا توهمات و شناخت حقیقتداروی جدید ضد الزایمرگربه شرودینگر و تاثیر مشروشی جدید در درمان سکته متشنچ پانایوتوپولوس تشنج امیوتروفیک لترال اسکلروسانسور بر بسیاری از حقایابزارهای دفاعی و بقای موقبل از آغازاستفاده از مغز، وزن را کممغز بزرگ چالشهای پیش روماده ی خالیحس و ادراک قسمت هجدهمبرخی ملاحظات در تشنج های واکسن سرطاننخاع ما تا پایین ستون فقرتکامل فردی یا اجتماعیدر هم تنیدگی کوانتومی و پپیوند سر آیا ممکن استراه پیروزی در زندگی چیستتغییر الگوی رشد مغزی با زاندوه دردی را دوا نمیکندسریع دویدن مهم نیستاحساس گذر سریعتر زمانلاموژین داروی ضد اوتیسم؟اصول انجام برخی نرمش ها دنقش نظام غذایی در تکامل ممدل هولوگرافیک تعمیم یافحس و ادراک قسمت سی و هشتمبرخی سيناپسها طی تکامل و یک پیام منفرد نورون مغزی چرا خشونت و تعصبتکامل شناخت انسان با کشفدرمان های علامتی در ام اسپروتز عصبی برای تکلمز گهواره تا گورانسان، گونه ای پر از تضادشلیک فراموشیادغام میان گونه های مختلمنابع انرژي پاک سرچشمه حبنی عباس، ننگی بر تاریخنقش درختان در تکاملبسیاری از بیماری های جدیمرگی وجود نداردخلاصه ای از درمان های جدیژنها ، مغز و ارادهدروغ نگو به خصوص به خودتنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر ویروس کرونا بر مغز آنزیم تولید انرژی در سلوزندگی زودگذرایمپلانت مغزی کمک میکند شانس یا تلاشارتباط شگفت مغز انسان و فمنابع انرژی از نفت و گاز جهان هایی در جهان دیگربوزون هیگز جهان را از متلنقص در تشخیص هیجانات عامتفاوت ایستایی و تکاپومشکلات روانپزشکی در عقب خارق العاده و استثنایی بکنترل همجوشی هسته ای با هدرگیری مغزی در سندرم کووهمراهی نوعی سردرد میگرنیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هشیاری کوانتومی وجودزبان و کلمه حتی برای کسانایجاد احساساتشرکت نورالینک ویدیویی ازاز نظر علم اعصاب یا نرووسمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهانی در ذهنبیماری بیش فعالیهوشیاری کوانتومیچهار میلیارد سال تکامل بتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز ما کوچکتر از نیم نقطهدنیای شگفت انگیز کوانتومدنیا، هیچ استکیست کلوئید بطن سومذره ی معین یا ابری از الکهوش مصنوعی از عروسک های بتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسفر تجهیزات ناسا به مریخ ابزار بقا از نخستین همانطعمه ی شبکه های ارتباط اجاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجریان انرژی در سیستم های با هوش مصنوعی خودکار روبهر جا که جات میشه، جات نینیاز به آموزش مجازی دیجیتو کز محنت دیگران بی غمیدیدگاه نارسای دوگانه ی مکرونا چه بر سر مغز می آوررهبر حقیقیهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر رو ح و روان بر جسمآرامش و دانشسلطان جنگل یا صاحب ملکوتابزار بقا از نخستین همانفیزیک و هوشیاریعلت خواب آلودگی بعد از خواز تکینگی تا مغز از مغز تمواد کوانتومی جدید، ممکنحقایق ممکن و غیر ممکنبحثي درباره هوش و تفاوتهویتامین E برای فعالیت صحچگونه تکامل مغزهای کنونیتولید سلولهای جنسی از سلدائما بخوانگویید نوزده و ایمنی ساکتروزه داری متناوب، مغز را تبدیل سلولهای محافط به سافتخار انسانسیاهچاله های فضایی منابعابزار بقای موجود زنده از فشار و قدرتعشق درونی به یگانگی خلقتاز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان ایا طبیعتا تماما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک (قسمت اول )بخش بزرگتر کیهان ناشناختواقعیت و انعکاسچالش هوشیاری و اینکه چرا توپیراماتداروی سل سپتگزیده ای از وبینار یا کنفريتوکسيمب در درمان ام استشنج چیستامید نیکو داشته باش تا آنساهچاله ها تبخیر نمیشودابعاد و نیازهای تکاملیقبل از انفجار بزرگاستفاده از هوش مصنوعی در مغز بزرگ و فعال یا مغز کوماده ای ضد التهابیحس و ادراک قسمت هشتمبرخی مرزهای اخلاق و علوم واکسن سرطاننخستین تمدن بشریتکامل مادی تا ابزار هوشمدر هم تنیدگی کوانتومی و دپیوند سر، یکی از راه حلهاراه انسان شدن، راه رفتن وتغییر زودتر اتصالات مغزیاندوهگین نباش اگر درب یا سریعترین کامپیوتر موجوداحساسات کاذبلایو دوم دکتر سید سلمان فاصول توسعه ی یک ذهن کاملنقش نظریه تکامل در شناسامدل های ریز مغز مینی برینحس و ادراک قسمت سی و ششمبرداشت مغز ما از گذر زمانیک پیشنهاد خوب برای آسان چرا در مغز انسان، فرورفتتکامل، نتیجه ی برنامه ریدرمان ژنتیکی برای نوآوریپرورش مغز مینیاتوری انسازمین در برابر عظمت کیهانانعطاف پذیری مکانیسمی علشنا در ابهای گرم جنوب نیاادغام دو حیطه علوم مغز و منابع انرژی از نفت و گاز به قفس های سیاهت ننازنقش ذهن و شناخت در حوادث بشکه ای که ته نداره پر نممراحل ارتقای پله پله کیهخم شدن فضا-زمانژنهای مشترک بین انسان و ودریای خدانظریه تکامل در درمان بیمتاثیر ژنها بر اختلالات خآینه در اینهزندگی سلول در بدن، جدای اایمپلانت نخاعی میتواند دشاهکار قرنارتباط شگفت انگیز مغز انمنابع بی نهایت انرژی در دجهان یکپارچهبی نهایت در میان مرزهانقطه بی بازگشتتفاوت ارباب و رهبر حقیقیمشاهده گر جدای از شیء مشاخبر مهم تلسکوپ هابلکنترل جاذبهدرگیری اعصاب به علت میتوهندسه ی پایه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا واکنش های یاد گرفته وزبان و بیان نتیجه ساختماایرادهای موجود در خلقت بشربت ضد خلطاز نظر علم اعصاب اراده آزمنبع هوشیاری کجاست قسمت53جهان، تصادفی نیستبیماری تی تی پیهوش، ژنتیکی است یا محیطیچهار ساعت پس از کشتار خوکتمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز مانند تلفن استتمدن بشری و مغز اخلاقیمغز مادران و کودکان در زمدندان ها را مسواک بزنید تکاهش مرگ و میر ناشی از ابذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی از عروسک های بتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملسفر دشوار اکتشافابزار بقا از نخستین همانظهور امواج مغزی در مغز مصاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجریان انرژی در سیستم های با تعمق در اسرار ابدیت و هر حرکت خمیده می شود و هر چیز جدید را بپذیرتو پیچیده ترین تکنولوژی دژا وو یا اشنا پنداریکریستال هاروی و منیزیم در تقویت استهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر روده بر مغزآرامش و سکونسم زنبور ، کلیدی برای وارابزار بقا از نخستین همانفیزیکدانان ماشینی برای تعماد الدین نسیمی قربانی از تکینگی تا مغز از مغز تموجود بی مغزی که می تواندحل مشکلبحثی جالب درباره محدودیتویتامین E در چه مواد غذایچگونه جمعیت های بزرگ شکل تولترودینداروهای مصرفی در ام اسگوشه بیماری اتوزومال رسسروزه داری و بیمار ی ام اس تداوم مهم است نه سرعتافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله ها، دارای پرتو ابزار بقای موجود زنده از فضای قلب منبع نبوغ استعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان برای ایجاد تمدما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک (قسمت دوم )بخش دیگری در وجود انسان هواقعیت خلا و وجود و درک مچالش هوشیاری و اینکه چرا توانایی مغز و دیگر اجزای داروی ضد چاقیگزارش یک مورد جالب لخته وریه زغالیتشنج و حرکات شبه تشنجی قاامید نجاتسایه را اصالت دادن، جز فرابعاد اضافه ی کیهانقدم زدن و حرکت دید را تغیاستفاده از انرژی خلامغز بزرگترین مصرف کننده ماده، چیزی بیش از یک خلا حس و ادراک قسمت پنجمبرخی نکات از گاید لاین پرواکسن ضد اعتیادنخستین تصویر از سیاهچالهتکامل مداومدر هر سوراخی سر نکنپیوندی که فراتر از امکانراه بی شکستتغییر عمودی سر انسان از پاندام حسی، درک از بخش هایسرگیجه از شایعترین اختلااخلاق و علوم اعصابلبخند بزن شاید صبح فردا زاصول سلامت کمرنقش هورمون های تیروئید دمدیون خود ناموجودحس و ادراک قسمت سیزدهمبررسي علل احتمالي تغيير یک آلل ژنتیکی که از نئاندچرا ذرات بنیادی معمولاً تأثیر نگاه انسان بر رفتادرمان پوکی استخوانپرتوهای صادر شده از سیاهزمین زیر خلیج فارس تمدنی اهرام مصر از شگفتی های جهشناخت و معرفت، و نقش آن دارتقا و تکامل سنت آفرینش منابع انرژی از نفت و گاز به مغز خزندگان خودت اجازنقش روی و منیزیم در سلامتبشریت از یک پدر و مادر نیمرز مرگ و زندگی کجاستخونریزی مغز در سندرم کووژنهای هوش ، کدامنددرک فرد دیگر و رفتارهای انظریه تکامل در درمان بیمتاثیر کلام در آیات کلام بآیندهزندگی، مدیریت انرژیایمان به رویاشاهکار شش گوشارتباط شگفت انگیز مغز انمنابع جدید انرژیجهان یکپارچهبی ذهن و بی روحنمیتوان با بیرون انداختنتفاوتهای جنسیتی راهی برامشاهده آینده از روی مشاهخدا موجود استکندر در بیماریهای التهابدرختان اشعار زمینهندسه ی رایج کیهانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا یک، وجود داردزبان و بیان، در سایه پیشراکسی توسین و تکامل پیش اشش مرحله تکامل چشماز نظر علم اعصاب اراده آزمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمجهش های ژنتیکی مفید در سابیماری دویکهیچ چیز همیشگی نیستنوآوری ای شگفت انگیز داننوار مغز مشاهده ی غیر مستتمدن زیر آبمغز چون ابزار هوش است دلیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجکاهش التهاب ناشی از بیماذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانظرف باید پر شود چه با چرک از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجستجوی متن و تصویر به صوربالاترین هدف از دولتهرچیز با یک تاب تبدیل به چیزی منتظر شناخته شدنتو آرامش و صلحیدژاوو یا آشناپنداریکریستال زمان(قسمت اولرویا و واقعیتهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر رژیم گیاه خواری بر آرامش(سکوت) stillness و تکاپوسماگلوتید داروی کاهش دهنابزار بقا از نخستین همانفاصله ها در مکانیک کوانتعوامل موثر در پیدایش زبااز تکینگی تا مغز از مغز تموجودات مقهور ژنها هستندحلقه های اسرارآمیزبحثی در مورد نقش ویتامين ویتامین کاچگونه جمعیت های بزرگ شکل تومورها و التهاب مغزی عاداروهای ام اسگوشت خواری یا گیاه خواریروزه داری سلول های بنیادتداخل مرزها و صفات با بینافراد بی دلیل دوستدار تو سیاهچاله و تکینگی ابتدایابزار بقای موجود زنده از قفس ذهنعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکامل تا مغز از مغز تا مغز انسان برای شادمانی طما اکنون میدانیم فضا خالحس و ادراک قسمت 67بخشیدن دیگران یعنی آرامشوالزارتان داروی ضد فشار چالش دیدگاه های سنتی در بتوازن مهمتر از فعالیت زیداروی ضد چاقیگشایش دروازه جدیدی از طرریواستیگمینتشنج عدم توازن بین نورون امید درمان کرونا با همانساخت شبکه عصبی مصنوعی با ابعاد بالاترقدرت مردماستفاده از سلول های بنیامغز حریص برای خون، کلید تماشین دانشحس و ادراک قسمت پنجاهبرخی نرمش ها برای زانوواکسن علیه سرطاننخستین روبات های زنده ی جتکامل چشمدر والنتاین کتاب بدید همپیوستگی همه ی اجزای جهانرابطه تشنج و اوتیسمتغییرات منطقه بویایی مغزانرژی بی پایان در درون هرسرگردانیاخلاق پایه تکامل و فرهنگلحظات خوش با کودکاناضطراب و ترسنقش هورمون زنانه استروژنمدیریت اینترنت بر جنگحس و ادراک قسمت ششمبررسی و اپروچ جدید بر بیمیک جهش ممکن است ذهن انسانچراروياها را به یاد نمی آتئوری تکامل امروز در درمدرمان پوکی استخوانآلودگی هوا چالش قرن جدیدزمان چیستاولین مورد PML به دنبال تکشناخت درون، شناخت بیرون؛ارتقا یا بازگشت به قبل ازمنابع انرژی از نفت و گاز به نقاش بنگرنقش روزه داری در سالم و جبعد پنجممرز بین انسان و حیوان کجاخواندن ، یکی از شستشو دهنژنهای حاکم بر انسان و انسدرک نیازمند شناخت خویش اهفت چیز که عملکرد مغز تو تاثیر کپسول نوروهرب بر نآینده ی انسان در فراتر اززونیسومایداین پیوند نه با مغز بلکه شاید گوشی و چشمی، آماده شارتباط غیرکلامی بین انسامناطق خاصی از مغز در جستججهان کنونی و مغز بزرگتریبی شرمینمیتوان بر سیاه سیاه نوشتقلید مرحله ای نسبتا پیشمطالبه ی حق خودخدای رنگین کمانکوچ از محیط نامناسبدرد باسن و پا به دلیل کاههندسه بنیادینتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا کیهان می تواند یک شبیزبان و تکلم برخی بیماریهاگر فقط مردم میفهمیدند کششمین کنگره بین المللی ساز واقعیت امروز تا حقیقتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهش های ژنتیکی غیر تصادفبیماری دیستروفی میوتونیهیچ وقت خودت را محدود به بیماری ضعف عضلات نزدیک بهیچ کاری نکردن به معنی چینوار مغز در فراموشی هاتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز چگونه صداها را فیلتر دو بیماری روانی خود بزرگ کاهش حافظه هرچند فرایندیذرات کوانتومی زیر اتمی قهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانعقل مجادله گراز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجستجوی هوشیاری در مغز ماباهوش ترین و با کیفیت تریهز ذره، یک دنیاستچیزی خارج از مغزهای ما نیتو افق رویداد جهان هستیدگرگونی های نژادی و تغییکریستال زمان(قسمت دوم)رویا و کابوسهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون تجربی، راهی برای رسندرم کووید طولانیابزار بقا از نخستین همانفاصله ی همیشگی تصویر سازعوامل ایجاد لغت انسانی و از تکینگی تا مغز از مغز تموسیقی نوحمله ویروس کرونا به مغزبحثی در مورد نقش کلسیم و ویتامین کا و استخوانچگونه حافظه را قویتر کنیتومورهای نخاعیداروهای تغییر دهنده ی سیگیلگمش باستانی کیستروزهای سختتروس جریان انرژیافزایش قدرت ادراکات و حسسیاهچاله ی تولید کنندهابزار بقای موجود زنده از قلب و عقلغم بی پایاناز تکامل تا مغز، از مغز تمغز انسان برای شادمانی طما از اینجا نخواهیم رفتحس و ادراک قسمت 74بخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکنش های ناخودآگاه و تقچاالش ها در تعیین منبع هوتوسعه هوش مصنوعی قادر اسداروی ضد تشنج با قابليت تپمبرولیزوماب در بیماری چریاضیات یک حس جدید استتشویق خواندن به کودکانامیدوار باش حتی اگر همه چساخت شبکه عصبی با الفبای اتفاق و تصادفقدرت کنترل خوداستفاده از سلول های بنیامغز در تنهایی آسیب میبینمبانی ذهنی سیاه و سفیدحس و ادراک قسمت پنجاه و یبرخی نرمش های گردنواکسنی با تاثیر دوگانه انرمش های مفید برای درد زاتکامل و ارتقای نگاه تا عمدر یک فراکتال هر نقطه مرکپیام های ناشناخته بر مغز رادیوی مغز و تنظیم فرکانتغییرات آب و هوایی که به انرژی تاریکسربازان ما محققا غلبه می اختلال خواب فرد را مستعد لرزش ناشی از اسیب به عصباطلاع رسانی اینترنتینقش ویتامین K در ترمیم اسمداخله ی زیانبار انسانحس و ادراک قسمت شصت و هشتبررسی ژنها در تشخیص بیمایک رژیم غذایی جدید، می توچراروياها را به یاد نمی آتئوری تکامل در پیشگیری و درمان ام اس(مولتیپل اسکلآلودگی هوا و ویروس کرونازمان و مکان، ابعاد کیهان اولین مورد پیوند سر در انشناسایی تاریخچه ی تکاملیارتوکين تراپی روشی جديد منابع انرژی از نفت و گاز به نقاش بنگرنقش رژیم غذایی بر رشد و ابعد از کرونامرز جدید جستجو و اکتشاف، خواب سالم عامل سلامتیکل اقیانوس در یک ذرهدرک و احساسهفت سین یادگاری از میراث تاثیر کپسول نوروهرب بر تآینده ی علم و فیزیک در60 ثزونا به وسیله ویروس ابله این اندوه چیستشاید درست نباشدارتروز یا خوردگی و التهامنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان کاملی در اطراف ما پربی عدالتی در توزیع واکسن چند نرمش مفید برای کمردرتقلید از روی طبیعتمطالبی در مورد تشنجخدایی که ساخته ی ذهن بشر کوچک شدن مغز از نئاندرتادردهای سال گذشته فراموش هندسه در پایه ی همه ی واکتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا گذشته، امروز وآینده زبان و شناخت حقیقت قسمت چاگر میدانی مصیبت بزرگتر صبر بسیار بایداز کجا آمده ام و به کجا میمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهش تمدنی عجیب و شگفت انسجهشهای مفید و ذکاوتی که دبیماریهای تحلیل عضلانی اهیچ کس مانند تو نگاه نمیکنوار مغز در تشخیص بیماری تمرکز و مدیتیشنمغز ناتوان از توجیه پیدادو بار در هفته ماهی مصرف کاهش دوپامین عامل بیماریرفتار مانند بردههوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانعقلانیت بدون تغییراز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحفره در مغزباور و کیهان شناسیهزینه ای که برای اندیشیدچیزی شبیه نور تو نیستتو انسانی و انسان، شایستدانش قدرت استکریستال زمان(قسمت سوم)رویا و خبر از آیندههوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون ذهنی گربه ی شرودینسندرم گیلن باره به دنبال ابزار بقا از نخستین همانفتون های زیستیعواملی که برای ظهور لغت ااز تکینگی تا مغز از مغز تموسیقی هنر مایع استحمایت از طبیعتبحثی در مورد حقیقت فضا و ویتامین کا در سبزیجاتنگاه محدود و تک جانبه، مشتومورهای ستون فقراتداروهای ضد بیماری ام اس وگیاه بی عقل به سوی نور میروش مقابله مغز با محدودیتری فلوپرازینافزایش مرگ و میر سندرم کوسیاره ی ابلهانابزار بقای موجود زنده از قلب دروازه ی ارتباطغم بی پایاناز تکامل تا مغز، از مغز تمغز انسان رو به کوچک تر شما اشیا را آنطور که هستندحس و ادراک قسمت 75بدون پیر فلکواکنش به حس جدیدناتوانی از درمان برخی ویتوسعه برخی شغل ها با هوش داروی ضد تشنج با قابليت تپنج اکتشاف شگفت آور در موریسدیپلام تنها داروی تایتشخیص ژنتیکی آتروفی های امیدی به این سوی قبر نیستساختن آیندهاتوبان اطلاعات و پلِ بینقدرت انسان در نگاه به ابعاستفاده از سلول های بنیامغز را از روی امواج بشناسمباحث مهم حس و ادراکحس و ادراک قسمت پنجاه و دبرخی یونها و مولکول های مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغنرمش های مفید در سرگیجهتکامل و ریشه ی مشترک خلقتدر کمتر از چند ماه سوش جدپیشینیان انسان از هفت میراز تغییرتغییرات تکاملی سر انسان انرژی تاریک که ما نمی توسردرد میگرناختلال در شناسایی حروف و لرزش عضله یا فاسیکولاسیواطلاعات حسی ما از جهان، چنقش ژنتیک در درمان اختلامدارک ژنتیکی چگونه انسانحس و ادراک قسمت شصت و دوبررسی بیماری التهابی رودیکی از علل محدودیت مغز امنزاع بین جهل و علم رو به پتئوری جدید، ویران کردن گدرمان تومورهای مغزی با اآلودگی هوا و پارکینسونزمان و صبراولین هیبرید بین انسان و شناسایی سلول های ایمنی اارتباط میکروب روده و پارمنابع انرژی از نفت و گاز به نادیدنی ایمان بیاورنقش رژیم غذایی در رشد و ابعد از کرونامزایای شکلات تلخ برای سلخواب سالم عامل سلامتی و یکلمات بلند نه صدای بلنددرک کنیم ما همه یکی هستیمهم نوع خواری در میان پیشیتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا ممکن است موش کور بی مزیباترین چیز در پیر شدناین ایده که ذرات سیاهچالشب سیاه سحر شودارزش حقیقی زبان قسمت اولمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان پیوستهبیمار 101 ساله، مبتلا به سهوش مصنوعی درمانگر کامپیچند جهانیتقلید از طبیعتمطالعه ای بیان میکند اهدخسته نباشی باباکوچکترین چیز یک معجزه اسدردی که سالهاست درمان نشهندسه زبانِ زمان استتاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا پیدایش مغز از روی تصازبان و شناخت حقیقت قسمت ااگر نیروی مغناطیس نباشد صرع و درمان های آناز آغاز خلقت تا نگاه انسامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهشهای مفید و ذکاوتی که دبیماری، رساله ای برای سلهیچ کس حقیقت را درون مغز نوار مغزی روشی مهم در تشختمرکز بر هدفمغز و اخلاقدو برابر شدن خطر مرگ و میکاهش سن بیولوژیکی، تنها رفتار وابسته به شکلهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانعقیده ی بی عملاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحق انتخابباد و موجهزینه سنگین انسان در ازانکاتی در مورد تشنجتو با همه چیز در پیوندیدانش محدود به ابعاد چهارکشف مکانیسم عصبی خوانش پرویا بخشی حقیقی از زندگی هوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر رژیم گیاهخواری بر آزمون ذهنی گربه شرودینگرسندرم پیریفورمیسابزار بقا از نخستین همانفروتنی و غرورعوارض ازدواج و بچه دار شداز تکینگی تا مغز از مغز تمیهمانهای ناخوانده عامل حوادث روزگار از جمله ویربحثی در مورد عملکرد لوب فویتامین بی 12 در درمان دردنگاه انسان محدود به ادراتوهم فضای خالیداروی فامپیریدین یا نورلگیاه خواری و گوشت خوار کدروش های صرفه جویی در ایجاتری فلوپرازینافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاره ابلهانابزار بقای موجود زنده از قلب روباتیکغیرقابل دیدن کردن مادهاز تکامل تا مغز، از مغز تمغز انسان رو به کوچکتر شدما به جهان های متفاوت خودحس و ادراک قسمت چهلبرنامه و ساختار پیچیده مواکسن های شرکت فایزر آمرناتوانی در شناسایی چهره توصیه های سازمان بهداشت داروی ضد تشنج توپیراماتپول و شادیریشه های مشترک حیاتتشخیص آلزایمر سالها قبل امیدی تازه در درمان سرطاساختار فراکتال وجود و ذهاتوسوکسیمایدقدرت ذهناستفاده از سلول های بنیامغز زنان جوانتر از مغز مرمجموعه های پر سلولی بدن محس و ادراک قسمت پنجاه و سبرخی اثرات مضر ویتامین دوبینار اساتید نورولوژی دنرمشهای مهم برای تقویت عتکامل ابزار هوش ، راه پر در آرزوهایت مداومت داشتهپیشرفت های جدید علوم اعصراست دستی و چپ دستیثبت و دستکار ی حافظهانرژی خلا ممکن استسردرد میگرن در کودکاناختلال در شناسایی حروف و لزوم سازگاری قانون مجازااطلاعاتی عمومی در مورد منقش گرمایش آب و هوا در هممروری بر تشنج و درمان هایحس و ادراک قسمت شصت و ششبررسی سیستم تعادلی بدن ایافته های نوین علوم پرده نزاع بین علم و نادانی رو تا 20 سال آینده مغز شما به درمان تشنجآلزایمرزمان واقعیت است یا توهماولین تصویر در تاریخ از سشواهدی از نوع جدیدی از حاارتباط ماده و انرژیمنابع انرژی از نفت و گاز به هلال بنگرنقش زنجبیل در جلوگیری از بعد از کرونا دلخوشی بیهومسمومیت دانش آموزان، قماخواب عامل دسته بندی و حفطکلوزاپین داروی ضد جنوندرک احساسات و تفکرات دیگهمه چیز در زمان مناسبتاثیر کپسول نوروهرب بر سزیباترین چیز در افزایش ساینکه به خاطرخودت زندگی شبیه سازی میلیون ها جهان ارزش حقیقی زبان قسمت دوممنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان پیوستهبیماری های مغز و اعصاب و هوش مصنوعی درخدمت خلق وحچند جهانیتقویت استخوان در گرو تغذمعماری، هندسه ی قابل مشاخطا در محاسبات چیزی کاملکووید نوزده و خطر بیماری درس گرفتن از شکست هاهنر حفظ گرهتاثیر انتخاب از طرف محیط آیا آگاهی پس از مرگ از بیزبان و شناخت حقیقت قسمت داگر نعمت فراموشی نبود بسضرورت زدودن افکاراز انفجار بزرگ تا انفجار منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجوانان وطنبیندیشهیچ اندر هیچنوار عصب و عضلهتمساح حد واسط میان مغز کومغز و اخلاقدو برابر شدن خطر مرگ و میکایروپاکتیک چیسترفتار اجتماعی انسان، حاصهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسفری به آغاز کیهانابزار بقا از نخستین همانعلم و ادراک فقط مشاهده ی از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟ قحقیقت قربانی نزاع بین بی باد غرور و سر پر از نخوت وهزاران سال چشم های بینا وچگونه مولکول های دی ان ایتو با باورهایت کنترل میشدانش بی نهایتکشف مکانیسمی پیچیده در برویا تخیل یا واقعیتهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآزادی عقیده، آرمانی که تسندرم پس از ضربه به سرابزار بقا از نخستین همانفرگشت و تکامل تصادفی محض عید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تمیوتونیک دیستروفیحکمت الهی در پس همه چیزبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی هفدهنگاه از بیرون مجموعهتوهم فضای خالی یا توهم فضداروی لیراگلوتیدگیرنده باید سازگار با پیروش هایی برای جلوگیری از ترک امروزافسردگی و اضطراب در بیماسیاره ابلهانابزار بقای موجود زنده از قلب را نشکنغرور و علماز تکامل تا مغز، از مغز تمغز ایندگان چگونه استما با کمک مغز خود مختاريمحس و ادراک قسمت چهل و هفتبرنامه ی مسلط ژنها در اختواکسن کووید 19 چیزهایی که نادیدنی ها واقعی هستندتوصیه های غیر دارویی در سدارویی خلط آورپوست ساعتی مستقل از مغز درژیم های غذایی و نقش مهم تصویر زیبا از سلولامگا سه عامل مهم سلامتساختار شبکه های مغزی ثاباثر مضر مصرف طولانی مدت رقدرت عشقاستیفن هاوکینگ در مورد همغزهای کوچک بی احساسمحل درک احساسات روحانیحس و ادراک قسمت پنجاه و شبرخی اختلالات عصبی مثانهوجود قبل از ناظر هوشمندچرا ماشین باید نتایج را پتکامل جریان همیشگی خلقتدر آسمان هدیه های نادیدنپیشرفت در عقل است یا ظواهرجزخوانی هایی که امروز بثبت امواج الکتریکی در عصانسان قدیم در شبه جزیره عسردرد و علتهای آناختلالات مخچهلزوم سازگاری قانون مجازااطلاعاتی عمومی در مورد منقش پیش زمینه ها و اراده مرکز هوشیاری، روح یا بدن حس و ادراک سی و هفتمبررسی علل کمر درد در میانیاد گرفتن مداومنزاع بین علم و جهل رو به پتا بحر یفعل ما یشادرمان جدید ALSآملودیپین داروی ضد فشار زمان پلانکاولین دارو برای آتاکسی فشواهدی از دنیسوان(شبه نئارتباط متقابل با همه ی حیمنابع انرژی از نفت و گاز جهان قابل مشاهده بخش کوچبه کدامین گناه کشته شدندنقش زبان در سلطه و قدرت ابعد از کرونا دلخوشی بیهومسیر دشوار تکامل و ارتقاخودآگاهی و هوشیاريکلام و زبان، گنجینه ای بسدرک تصویر و زبان های مخلتهمه چیز در زمان کنونی استتاثیر کتامین در درمان پازیر فشار کووید چه باید کراینکه خانواده ات سالم باشبیه سازی سیستم های کوانارزش حقیقی زبان قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان پر از چیزهای اسرار آبیماری وسواسهوش مصنوعی ساخته هوش طبیچند روش ساده برای موفقیتتقویت حافظه یا هوش مصنوعمعنی روزهخطا در محاسبات چیزی کاملکودک هشت ساله لازم است آددست آسمانهنر رها شدن از وابستگیتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا امکان بازسازی اندامهزبان و شناخت حقیقت قسمت ساگر نعمت فراموشی نبود بسضررهای مصرف شکر و قند بر از بحث های کنونی در ویروساز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجواب دانشمند سوال کننده بیهوش کردن در جراحی و بیمهیچگاه از فشار و شکست نترنوبت کودکانتنفس هوازی و میتوکندریمغز و سیر تکامل ان دلیلی دو سوی واقعیتکار با یگانگی و یکپارچگیرقیبی قدرتمند در برابر مهوش مصنوعی از عروسک بازی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی سقوط درون جاذبه ای خاص، چابزار بقا از نخستین همانعلم و روحاز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟(قحقیقت آنطور نیست که به نظبار بزرگ ایستادن بر دو پاهستي مادي ای که ما کوچکترچگونه میتوان با قانون جنتو باید نیکان را به دست بدانشمندان موفق به بازگردکشف ارتباط جدیدی از ارتبرویا حقی از طرف خداهوش مصنوعی از عروسک تا کمتاریک ترین بخش شبآسيب میکروواسکولاریا آسسندرم سردرد به دلیل افت فابزار بقا از نخستین همانفراموش کارها باهوش تر هسعامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن و پروتئین مرتبط با حافظه میتواند بزرگترین دبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین دی گنجینه ای بزرنگاه از دور و نگاه از نزدتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)داروی تشنجی دربارداریگالکانزوماب، دارویی جدیروش هایی ساده برای کاهش اترکیب آمار و ژنتیکاقلیت خلاقسیر آفرینش از روح تا مغز ابزار بقای موجود زنده از قیچی ژنتیکیمقالاتاز تکامل تا مغز، از مغز تمغز ابزار بقای برتر مادیما بخشی از این جهان مرتبطحس و ادراک قسمت چهل و هشتبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱واکسن کرونا و گشودن پنجرنادانی در قرن بیست و یکم،توصیه هایی در مصرف ماهیداستانها و مفاهیمی اشتباپوشاندن خود از نوررژیم های غذایی و نقش مهم تصویر زیبای اصفهانامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسازگاری با محیط بین اجزااثرات فشار روحی شدیدقطار پیشرفتاستیفن هاوکینگ در تفسیر مغزتان را در جوانی سیم کشمحل درک احساسات روحانی دحس و ادراک قسمت بیست و چهبرخی اصول سلامت کمروراپامیل در بارداریچرا مغز انسان سه هزار سالتکامل داروینی هنوز در حادر آستانه ی موج پنجم کوویپیشرفت ذهن در خلاقیت استرحم مصنوعیجلوتر را دیدنانسان میوه ی تکاملسردرد تنشناختلالات حرکتی در انسانلزوم عدم وابستگی به گوگل اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ننقش آتش در رسیدن انسان بهمرکز حافظه کجاستحس و ادراک- قسمت پنجاه و بزرگ فکر کنیاد بگیر فراموش کنینسبت ها در کیهانتابوهای ذهنیآموزش نوین زبانزمان به چه دلیل ایجاد میشاولین دروغشیشه ی بازالتی و سیلیکونارتباط چاقی و کاهش قدرت بمنابع انرژی از نفت و گاز جهان موازی و حجاب هابه امید روزهای بهترنقش زبان در سلطه و قدرت اتفکر قبل از کارمسئول صیانت از عقیده کیسخودآگاهی و هوشیاريکلرال هیدرات برای خواباندرک حقیقت نردبان و مسیری همه چیز، ثبت می شودتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما کالا هستیمزیرفون داروی ضد ام اساینترنت بدون فیلتر ماهواشبکه های مصنوعی مغز به درارزش خود را چگونه میشناسمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان پر از چیزهای جادویی بیماری کروتز فیلد جاکوبهوش احساسیچندین ماده غذایی که ماننتقویت سیستم ایمنیمعادله ها فقط بخش خسته کنخطای ادراک کارماکودک ایرانی که هوش او از دستورالعمل مرکز کنترل بیهنر، پر کردن است نه فحش دتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا انسان با مغز بزرگش اخزبان جانسوزاگر با مطالعه فیزیک کوانضررهای شکر بر سلامت مغز