دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

منابع انرژی از نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی قسمت دوازدهم

منابع انرژی از منابع نهفته ی زیر زمین مانند نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی (مغز)برای تولید انرژی پاک- قسمت دوازدهم

آیا همجوشی هسته ای تغییرات آب و هوایی را متوقف میکند؟
Can Nuclear Fusion Put the Brakes on Climate Change?
By Rivka Galchen
October 4, 2021

ایتون کولی رییس موسسه انرژی اتمی انگلستان می گوید: اکنون باید دوباره کوشش کنیم انرژی را با همجوشی به دست بیاوریم و یاد بگیریم سوخت های فسیلی را در درون زمین باقی بگذاریم تا تمدن ما حفظ شود. این کاری ساده است.
آرتور ادینگتون میگفت: بهتر است پرواز کنیم و در اوج پرواز، متوجه شکست ایده های علمی شویم به جای آنکه بنشینیم و کوششی برای پرواز نداشته باشیم.
سوخت های ارزان و در دسترس که از زیر لایه های زمین به دست می آید، سبب کم شدن تلاش ها برای تولید انرژی های پاک است. صاحبان کارخانه ها و صنایعی- که به کمک سوخت های فسیلی ارزان میچرخند- حاضر به کم کردن سود خود و تلاش برای تولید انرژی های پاک با هزینه های زیاد تولید، نیستند. با این سودمداری و بی توجهی به طبیعت، میتوان به سختی مسیر تولید این انرژی های پاک پی برد برای نمونه دانشمند فیزیک پلاسما موگارد میگوید: M.I.T نتوانست بودجه ی آن را تامین کند و دستگاه همجوشی او نیمه تمام ماند. او می گوید: همان زمانی که این دستگاه و اهرم درخشان و بزرگ آن را ساختیم، بودجه ی تحقیقاتی ما قطع شد. این ماده ی فوق رسانا میتوانست همجوشی را پیش ببرد.
بگذارید بگوییم تو همه زندگی دوران بلوغ خود را در تلاش برای ایجاد سوختی بدون کربن گذرانده ای تا برای یک سال به یک خانواده سوختی مانند آب بدهی و تو لحظاتی را داشته ای که کاملا مطمئن بوده ای موفق می شوی.
بگذارید بگویم تو هرگز احمق نبوده ای. به همین علت بسیاری از فیزیکدان ها در مورد همجوشی هسته ای کار می کنند. برای رسیدن به این هدف آنها می بایست روشی را برای گرم کردن ماده تا درجه حرارت بالاتر از مرکز خورشید ایجاد کنند؛ آنقدر گرم که اتم ها تا حد یک ابر ذرات باردار، به نام پلاسما ذوب شوند. آنها این کار را کرده اند!
آنها می بایست محفظه هایی را ایجاد کنند که بتواند این پلاسما را حمل کند. این کار را هم با ساختن بطری هایی بیرون از میدان های مغناطیسی قوی انجام دادند. وقتی آن بطری های مغاطیسی ترشح کرد آنطور که یکی از دانشمندان توصیف میکند نگه داشتن پلاسما در بطری مغناطیسی مانند بسته بندی ژل در ریسمان است و سریعا از میان می رود. آنها می بایست راه حل مبتکرانه ای پیدا می کردند و آنها با هم این کار را کردند.
طی دهه ها در پژوهش روی همجوشی هسته ای، دانشمندان و مهندسان، دونات های فلزی و مارپیچ های Gehryesque را ساختند. آنها پلاسما را با لیزر فشرده کردند و وسایل اتصال و همجوشی را در پارکینگ ها بنا نمودند. برای سی و شش سال آنها در حال طراحی و ساخت وسیله ی همجوشی آزمایشی بوده اند.
بحران آب و هوایی در حال توسعه، همجوشی هسته ای را بیش از آنکه یک طرح زیرکانه بداند، لازم و ضروری می داند. انرژی خورشیدی هر سال سودمندتر و ضروری تر میشود و این خودش نیازمند کارخانه هایی است که با قدرت گاز، کار می کنند. در مورد انرژی بادی همینطور است.
قدرت هسته ای سنتی معمولا غیرسودمند در نظر گرفته میشود؛ تسلط بر کربن- که به عنوان مسواک آسمان در نظر گرفته میشود- مورد بحث است.(در مورد کپچر کربن و فتوسنتز مصنوعی توصیه می شود به مقاله های منابع انرژی از منابع نهفته ی زیر زمین مانند نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی (مغز)برای تولید انرژی پاک- قسمت های دهم و یازدهم، در همین کانال مراجعه شود.) ولی پس از آنکه تو قدرت انفجاری یک بمب را بر اساس تی ان تی، در تسلط خود بگیری جایی برای ترس از نیروی هسته ای وجود ندارد. همه ی این وسایل برای رسیدن به زدودن کربن توسط گروه هایی مانند پانل بین المللی تغییرات اقلیمیوضع شده است ولی بر اساس آن اهداف حتی وقتی این وسایل با هم همراه شود ناکافی خواهد بود.
همجوشی رویای انرژی پاک، باقی خواهد ماند. همجوشی از نظر تئوریک عوارض خطرناکی ندارد.سیاره ی ما سوخت های اولیه ی کافی برای همجوشی دارد: هیدروژن سنگین و هلیوم- که در آب دریا یافت میشود و برای 30 میلیون سال در آنجا وجود داشته است. همجوشی نیازمند پیشرفت زیادی در باطری ها نیست و موقع نیاز در دسترس خواهد بود و اگرهمه ی جزییات را بدانیم و به کار ببریم هرگز فوکوشیمای دومی، ایجاد نخواهد کرد. جزییات، بسیار پیچیده است و افرادی که کار میکنند تا این جزییات را بیرون بکشند دچار چند تنگنا هیتند: نداشتن ایمان به این کار و نداشتن بنیان و پایه ی درست.

همجوشی هسته ای — به زبان ساده – فرادرس - مجله‌
همجوشی آنطور که اکنون وجود دارد در برنامه های جدید سبز(برای سلامت طبیعت) وجود ندارد. در سال 1979 مرکز تحقیقات انرژی آمریکا مطالعه ای را انجام داد تا پیشبینی کند با چه سرعتی همجوشی هسته ای میتواند به واقعیت تبدیل شود. طبیعتا این وابسته با مقدار پولی است که در این زمینه صرف خوهد شد. صرف حدود نه میلیون دلار امروز که بالاترین تلاش سودمند مطرح شده است در جهت بر پا کردن انرژی همجوشی تا سال 1990 بود. مقیاس تا یک میلیون دلار در سال، کاهش یافت و این سبب شد مطالعه هرگز به همجوشی نرسد!
استیون کولی فیزیک دان انگلیسی این مطلب را بیان میکند.
دنیس وایت مدیر 57 ساله ی مرکز علوم پلاسما و همجوشی در M.I.T میگوید:
واقعیت اینکه من بسیار احساس ناامیدی میکنم. و این احساس را در دانش آموزان خود هم شاهد هستم.
در سال 2013 بنیاد سازمان انرژی در M.I.T بدون آنکه علت آن مشخص باشد، دستگاه آزمایشی همجوشی را تعطیل کرد. عرصه ی همجوشی هسته ای در کل هنوز در حال پیشرفت است ولی کند پیش میرود. ایتر دستگاهی که در جنوب فرانسه برای همجوشی ساخته شد و هدفش رسیدن به انرژی همجوشی تا سال 2035 است، بسیاری از فیزیک دان های پلاسما اطمینان دارند کار خواهد کرد ولی وایت فهمید این دستگاه در زمان عمر او و حتی دانشجویانش به نتیجه نخواهد رسید.
ایتر از نظر علمی، جالب است ولی از نظر اقتصادی جالب به نظر نمی رسد و به تولید عمومی انرژی، سودمند نخواهد رسید او در جوانی مقاله ای در مورد انرژی بی نهایت با اتصال دو اتم به هم نوشت. این حالت در ستارگان رخ میدهد.
او میگوید: من به یاد می آورم مقاله برگشت داده شد و معلم به من گفت شغلی خوب ولی بسیار پیچیده!
بعدا او وارد دانشگاه فیزیک و مهندسی ساسکاچوان شد و در دانشگاه کوئبک به عنوان فیزیکدان پلاسما در آزمایشگاه همجوشی مشغول شد. او میگوید: من در آنجا مشغول کار بر توکاماک شدم و این دستگاهی است که برای همجوشی استفاده میشود. او اکنون در M.I.T آمریکا و در کلاس طراحی مهندسی برای دانشجویان تدریس میکند.

او ادامه میدهد: هدف من این است که دانشجویانم فقط با سوالات علمی مواجه نباشد بلکه با سوالات تکنولوژیک هم مواجه شوند. در سال 2008 از دانشجویان خود خواست، ماشینی را طراحی کنند که هلیوم را بدون هیدروژن، پمپ میکند. در بیشتر طراحی های همجوشی، سوخت اصلی، هیدروژن است و هلیوم به عنوان خاکستر واکنش است.
: هلیوم یکی از سخت ترین موادی است که به صورت دوره ای پمپ می شود زیرا بسیار ساکن است سال بعد اتفاقی افتاد که سبب شد وایت دوباره علاقه مند به ادامه پژوهش های همجوشی هسته ای شود.
او می گوید: همکار منلسلی چیز ی شبیه ذخیره ساز محتوا از یک نوار کاست را ارائه کرد. این یک ماده ی جدید بود؛ روبان هایی از فوق رسانای دارای دمای بالا. فوق رساناها موادی هستند که مقاومت کم یا ناچیزی در برابر جریان الکتریسیته دارند به همین دلیل آنها در دیدگاه نظری آهنرباهای الکتریکی سودمندی هستند.
آهنرباها کلید اصلی در توکاماک می باشند.
فوق رساناهای داغ امکان جدیدی را می گشاید همانطور که داغ کردن های بسیار بالای فلز و ... ، امکانات زیادی را در قرن نوزدهم فراهم کرد. ماده ی فوق رسانا که همکار وایت، ابداع کرد به صورت نظری می تواند آهنربای سودمندتری در مقایسه با آنچه قبلا موجود بود فراهم کند و این، سبب وسایل همجوشی کوچکتر و توانمندتری میشود.

وایت میگوید هر زمان که تو میدان مغناطیسی را دو برابر کنی، حجم پلاسمای مورد نیاز برای تولید همان مقدار انرژی، تا شانزده برابر کاهش می یابد. همجوشی زمانی رخ میدهد که پلاسمای ذخیره شده تا بیش از صد میلیون درجه گرم شود. وایت از همکار خود خواست از این ماده ی جدید استفاده کند تا کارخانه ی نیروی همجوشی هسته ای تا میزان 500 مگاوات بسازد و این برای یک شهر کوچک کافی است. در طراحی آنها توکاماک، شبیه دونات در مرکز بود. آنها دستگاه خود را وولکان نامیدند

همجوشی هسته ای — به زبان ساده – فرادرس - مجله‌
علایق آنها، به ابداع دستگاهی به نامآرک منجر شد. آرک از نمک معمولی استفاده میکند تا حرارت را به دریچه ی الکتریکی منتقل کند. این دستگاه بعدا توسعه و ارتقا پیدا کرد و به دستگاه های SPARC تبدیل شد
محدودیت های خاصی برای این دستگاه ها وجود داشت ولی وایت می گوید: این محدودیت ها از نظر مهندسی است و از نظر علمی، این کار شدنی است. خورشید ما یک ماشین هم جوشی است و دیگر ستارگان هم، اینگونه هستند. آرتور ادینگتون بیان می کرد چهار اتم هیدروژن کمی بیش از یک هلیوم، وزن دارد. اگر چهار هسته ی هیدروژن با هم ترکیب شود و در چند مرحله هلیوم شکل بگیرد، کمی از ماده و جرم از میان می رود و این ماده و جرم از دست رفته، به مقدار زیادی از انرژی تبدیل میشود و این بر اساس فرمول E=mc2 است.( با اجتماع 4 هیدروژن یک هلیم تولید میشود جرم یک هیدروژن 1/008 است جرم یک هلیم هم 4/003 است با اجتماع 4 هیدروژن جرم هیدروژن ها 4/032 میشود که با جرم هلیم 0/029 فرق دارید که این این میزان جرمی است که ناپدید شده و در واقع به انرژی تبدیل شده) بر اساس آن فرمول اگر تو توپ بیسبال را تبدیل به انرژی خالص کنی، میتوانی شهر نیویورک را برای دو هفته انرژی بدهی!
شاید آن فرایند یعنی همجوشی هیدروژن به هیدروژن و تولید هلیوم باعث تولید مقدار فوق العاده ای از انرژی شود و این دلیل روشنی خیره کننده ی و طولانی خورشید و دیگر ستارگان است. ادینگتون میگفت: بهتر است پرواز کنیم و در اوج پرواز، متوجه شکست ایده های علمی شویم به جای آنکه بنشینیم و کوششی برای پرواز نداشته باشیم.
وقتی تولید انرژی هسته ای مطرح میشود در کنار همجوشی، شکست هسته ای هم هست. در شکست هسته ای که از اورانیوم یا پلوتونیم ایجاد میشود مواد زاید زیادی تولید میشود که برای صدها یا هزاران سال، پرتوهای رادیواکتیو می سازد. در حالی که اندک ماده ی زاید ناشی از همجوشی فقط برای چند دهه باقی میماند.
هرچند ادعاهایی درمورد همجوشی به سبک های مختلف در سالهای گذشته مطرح شده است تکرار آن آزمون ها ممکن نشده است. زاچ هارت ویگ که اکنون پروفسور علوم و مهندسی هسته ای در M.I.T و بخش ARC/SPARC است میگوید: بزرگترین مشکل در همجوشی، این ادراک و احساس است که که همجوشی یک جوک است
میکاییل مائول پروفسور فیزیک کابردی در دانشگاه کلومبیا میگوید: تلاش ها برای همجوشی از طریق گرم کردن هیدروژن تا دمای بالاتر از خورشید از سال 1983 آغاز شده و تا 1997 نتایج جالبی داشته است. او میگوید: امروز یک زمان حیرت زا است. و ما از کسانی خواهیم بود که این چالش را حل میکند
ولی در دهه ی نود، دوباره قیمت نفت کاش یافت و مطالعات همجوشی رو به کاهش گذاشت. ایتون کولی رییس موسسه انرژی اتمی انگلستان می گوید: اکنون باید دوباره کوشش کنیم انرژی را با همجوشی به دست بیاوریم و یاد بگیریم سوخت های فسیلی را دردرون زمین باقی بگذاریم تا تمدن ما حفظ شود. این کاری ساده است.
باب مومگارد فیزیکدان پلاسما از اوماها در مورد تلگراف بین دو طرف اقیانوس اطلس در سال 1858 و پایه ریزی جننتک در سال 1976 سخن گفت. او مهندسی را در دانشگاه نبراسکا با گرایش به فیزیک مطالعه کرد.
در سال 2008 مومگارد در آزمایشگاه طراحی سخت افزارهای کامپیوتری کار میکرد. او میگوید: من با خود فکر کردم بسیار خوب! زمان درایوهای سخت گذشته و این درایوها در حال مردن است. من باید کار دیگری کنم. او برنامه هایی را در فیزیک اجرا کرد. او در استانفورد پذیرفته شد و در آنجا توانست به سوالات کیهان شناسی و ماده ی تاریک بپردازد، همچنین در M.I.T.’s P.S.F.C مشغول شد و در آنجا می توانست در مورد همجوشی هسته ای تحقیق کند.
او میگوید: گاهی من در مورد روشی- که بتواند شرایط نامناسب اقلیمی را برگرداند- فکر میکنم.
او دانشجویی روی یک پروژه ی ناتمام بود. M.I.T نتوانست بودجه ی آن را تامین کند و دستگاه همجوشی او نیمه تمام ماند. او می گوید: همان زمانی که این دستگاه و اهرم درخشان و بزرگ آن را ساختیم، بودجه ی تحقیقاتی ما قطع شد. این ماده ی فوق رسانا میتوانست همجوشی را پیش ببرد.

در سال 2015 موسسه ی انجمن مهندسان الکترونیک و الکتریسیته برای مهندسی همجوشی در اوستین تگزاس بر پا شد. بسیاری از اعضای کلیدی انجمن فیزیک دان های پلاسمایی در آنجا بودند و در آنجا دو نوع گفتگوی ارزشمند انجام شد.
اول به وسیله ی فیزیکدان استرالیایی گونتر جانشیتز بود که نه فقط صدایش بلکه قیافه ی او، شبیه آرنولد شوارتزینگر بود. او دستگاه همجوشی خوددمورا معرفی کرد که دو برابرایتر بود و 5 گیگابایت انرژی تولید میکرد. طرح او میتوانست در بیست سال ساخته شود. دمو، به نظر میرسید رسیدن به انرژی ناشی از همجوشی را برای ما به یک واقعیت تبدیل کند.

تفاوت بین شکافت و هم‌جوشی هسته‌ای چیست؟ (+ دانلود فیلم آموزش رایگان) – فرادرس - مجله‌
دوم: دنیس وایت ارائه ی خود را روی آرک گذاشت. او بیان کرد این پروژه میتواند انرژی ناشی از همجوشی را تا سال 2025 تولید کند و تا سال 2030 انرژی همجوشی را به کابل های برقی متصل کند. دمو در حدود سی میلیون دلار و آرک در حدود یک میلیون دلار هزینه داشت.
میدان مغناطیسی قدرتمندی که به وسیله ی H.T.S ایجاد میشد باید به اندازه ی خیلی کوچک و قابل استفاده تبدیل میشد. این برنامه ها میتوانست عوارضی هم داشته باشد.
آیا H.T.S حقیقتا میتواند یک اهرم درخشان برای پیشبرد همجوشی هسته ای باشد؟
وایت و همکاران او شروع به نوشتن مقاله ای برای بیان چگونگی ساخت SPARC و ARC و تبدیل آن به واقعیت کردند. طراحی بعدی وایت، ماشینی بود که میتوانست تا صد میلیون گیگ انرژی تولید کند؛ این حتی از چیزی- که گروه در اوستین مطرح کرده بودند- بیشتربود. وایت در اینجا همجوشی و ادغام هسته ای مقدس خود را میدید.
گروه M.I.T تحقیقات خود را بر ARC/SPARC ادامه داد
پس از دو سال تحقیقات و کارهای آزمایشگاهی و صحبت های رویایی،, SPARC پروژه ای در ارتباط با M.I.T شد( تحقیقات C.F.S در M.I.T)
برخی بنیانگذاران C.F.S کمپانی های انرژی در اروپا و برخی جمعیت های انسان دوستانه ی خیریه هستند. تا سال 2021 این شرکت، بیش از پنجاه متخصص را از SpaceX و Tesla جذب خود کرده است. مرکز همجوشی و علوم پلاسما در قسمت خارجی M.I.T قرار دارد که در فاصله ی چند دقیقه پیاده روی تا شرکت های مدرنا و فایزر است. در ماه مارس، وایت و مومگارد با من ملاقات کردند. من از آنها در مورد کارهایی که در حال انجام است پرسش کردم.
این پژوهش ها بر میدان های مغناطیسی کار میکند. تسلط بر میدان های مغناطیسی پیشرفت بزرگ تکنولوژی امروز را سبب شده است. این همه ی تکنولوژی امروز از درک ما نسبت به کنترل میدان های مغناطیسی به دست آمده است و میدان های مغناطیسی از معادله ی ماکسول و فارادی آمده است و ما این تمدن شگفت انگیز را درست کرده ایم.
آریستوتل می گوید: مغناطیس، روح درون سنگ است و از مغناطیس امروز در مکان یابی کشتی ها، هواپیماها و قطار و تصویر برداری درون بدن انسان استفاده میشود. در سال 1951 فیزیکدان لیمان اشپیتز پیشنهاد داد که میدان مغناطیسی میتواند مانند یک بطری عمل کند که درون آن پلاسمایی هست که فشار و دما را درون ستاره بازسازی میکند. آهنرباها از آن زمان بخش مرکزی مطالعات همجوشی بوده اند.
مومگارد و وایت فضاهای آزمایشگاه خود را توصیف میکنند.
بخش اول مانند یک میز مخصوص در اتاق کتابخانه است. دیوار دور اتاق، بورد کنترل اولین وسیله ی همجوشی در M.I.T است. میز مخصوص تصویری از پلاسمای عمومی میگیرد: خورشید، روشن کردن نورهای شمالی، همجوشی مغناطیسی و نوشته ی علامت نئونیبازکن.

همجوشی هسته‌ای؛ انرژی نامحدود و پاک - زومیت
روی میز یک لوله ی شیشه ای توخالی با سیم پیچ مسی دراطراف آن است. سیم جوری تعبیه شده است تا جریان از آن بگذرد و لوله ی شیشه ای، روی یک صفحه ی فلزی آویزان است. تو شاید توضیحی را از کلاس یبیرستان به یاد بیاوری: جریان الکتریکی از درون یک سیم پیچ، ایجاد میدان مغناطیسی میکند. مومگارد گفت: میتوانی آن را روشن کنی. با زدن تکمه، سر و صدایی شروع میشود. مومگارد گفت: این صدای کشنده ای است که هوا را از لوله بیرون میکشد. او دریچه را چرخاند و مقدار بسیار کمی از هیدروژن را به درون لوله فرستاد و یک نور درخشنده ی صورتی و غلیظ در درون لوله پیدا شد. میدان مغاطیسی که پلاسمای صورتی دارد در فضای خلا بین شیشه و نور، قابل مشاهده بود. مومگارد گفت: این رنگ صورتی پلاسمای فوق داغ است.| این حدود 1000 درجه ی سانتیگراد است ولی شیشه را لمس کن. آن سرد بود. او گفت: اکنون سیم مسی را لمس کن آن گرم بود ولی داغ نبود. گرمای سیم مسی به دلیل مقامت نسبی آن در برابر جریان الکتریسیته است زیرا مس، نیمه رسانا است. و بخشی از انرژی به گرما تبدیل میشود. فوق رساناها گرمایی تولید نمی کنند
این عجیب بود که پلاسمای صورتی با این درجه حرارت و روشنایی، خطرناک نیست.
آیا اگر کمی از آن، بیرون بریزد نتایج وحشتناکی نخواهد داشت؟ مومگارد کمی دریچه را باز کرد تا کمی هوا وارد شود پلاسما از بین رفت. وایت میگوید مردم در مورد همجوشی مانند شکستن مواد رادیواکتیو فکر می کنند ولی همجوشی بر خلاف شکست هسته ای، فرایندی ظریف است؛ مانند یک شمع در هوای آزاد است و هر چیز حتی تنفس یک فرد، آن را خاموش می کند. بیشتر چیزی که مومگارد و وایت در P.S.F.C نشان دادند بخش استاندارد علم همجوشی است.
بطری مغناطیسی یک عقیده ی قدیمی است و پلاسما رایجترین شکل ماده است. پلاسما وضعیتی است که 99.9 کیهان در آن است. دانشمندان پلاسما بطری های مغاطیسی را دهه ها مطالعه کرده اند. آنچه در نگاه فیزیکدان پلاسما در مورد همجوشی دشوار به نظر میرسد اینکه چگونه تریتیوم تولید میشود و وارد چرخه می گردد؟
چگونه الگوهای قرارگرفته در لبه، پیشبینی و محاسبه میشود؟
آیا محاسبات کوانتومی، مطالعه ی امواج الکترومغناطیس را در پلاسما ممکن میکند؟
برعکس بیشتر چیزی که درمورد پلاسما برای فرد غیرمتخصص دشوار به نظر میرسد پلاسمای فوق داغ، بطری های مغناطیسی و مارپیچ های چنبره ای است و همه ی اینها از نظر یک فیزیکدان همجوشی مانند نان و کره است!

وایت میگوید: انرژی همجوشی به نظر خیلی کسل کننده است ولی این، منبع قدرتمند حرارت خواهد بود. مومگارا اضافه میکند: ما حرارت را از زمان جیمز وات به الکتریسیته تبدیل می کنیم.
شگفت ترین بخش پژوهش، مغناطیس H.T.S است و این باعث بزرگترین تردید در جامعه ی علمی شده است. من در مورد ماده ای که بر چنین میدان مغناطیسی قدرتمندی فشار وارد میکند دچار شگفتی هستم ... مغناطیس H.T.S در توکوماک های آینده استفاده خواهد شد ولی من تصور میکنم با میدان مغناطیسی ضعیفتری کار کند.
مومگارد می گوید: بیشتر انتقاداتی که وجود دارد در مورد علم این پروژه نیست بلکه در مورد زمان آن است. مغناطیس درون ایتر حدود سی سال طول کشیده است. SPARC هجده مغناطیس H.T.S خواهد داشت که هر کدام از 16 پنکیک درست شده است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [11/23/2021 10:20 AM]
در حال حاضر نزدیک به بیست موسسه ی مطالعاتی بر روی همجوشی وجود دارد (قبلا در مورد توکاماک چینی خورشید مصنوعی چینی مطلبی در همین کانال بیان شد.)
کارمند دیگر C.F.Sجوی دان است. او 35 ساله است و در M.I.T کار میکند. هدف اصلی دان، تولید مغناطیس هاست. او میگوید: وقتی آنها مرا استخدام کردند گفتند مشکل علمی وجود ندارد و فقط چالش های مهندسی در این مسیر باقی مانده است. تو نمیتوانی قوانین فیزیک را تغییر دهی ولی چالش مهندسی قابل حل است.
دان کار خود در SpaceX متفاوت از کار در C.F.S نمیداند. او اعتقاد دارد همه ی پروژه ها در ابتدا با شکست مواجه میشود ولی نباید از شکست ترسید و شکست مقدمه ی پیروزی است
او و تیمش در حدود 3 سال روی مغناطیس کار کرده اند. آهنربای آنها در حدود 20 درجه ی کلوین سرد شده است و هوای درون آن به داخل خلا فرستاده میشود. هدف برقرار کردن جریان درون آن است تا میدان مغناطیسی تا حد 20 تسلا ایجاد کند.(مغناطیس آشپزخانه در حدود 0.001 تسلا و در M.R.I در حدود 1.5 تسلا کار میکند. مغناطیس قطارهای پرسرعت در حدود پنج تسلا است.)چین همجوشی هسته ای خورشید را شبیه سازی می کند - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency
دان در کار خود موفق شد. او می گوید: ما علم را ثابت کردیم تصور میکنم ما باعث ایجاد تفاوت شده ایم. وقتی مردم از من می پرسند چرا همجوشی؟ اینطور تصور میکنم: این راه حلی در مقیاس و اندازه ی مشکل و چالش کنونی است.(یعنی به همان اندازه ی چالش و مشکل، بزرگ و پر اهمیت است.)
ولی هنوز تا رسیدن همجوشی به داخل آشپزخانه ی شما راهی طولانی باقی مانده است.
آیا این دستگاه ها پلاسما را برای دوره ی طولانی نگه میدارد؟ آیا فشار کار خود دستگاه را خراب نمی کند؟
در زمان برادران رایت، ویلبرور ادعا میکرد کمتر از هزار سال دیگر انسان پرواز خواهد کرد ولی دو سال بعد هواپیمای برادران رایت به پرواز درآمد!

https://www.newyorker.com/magazine/2021/10/11/can-nuclear-fusion-put-the-brakes-on-climate-change?fbclid=IwAR0XnTunayt6jYsc5bA7q9md4hWz_ESxlXFf4e8oEnHHesTQ5qXVK6PCSPg


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از کجا آمده ام و به کجا میحس و ادراک قسمت 75قطار پیشرفتنشانه های پروردگار در جهداروی جدید برای میاستنی بیماری ای شبیه آلزایمر و و هر کس تقوای خدا پیشه کنماست مالی با هوش انسانیروش های صرفه جویی در ایجابرنامه و ساختار پیچیده مکشف ارتباط جدیدی از ارتبسیگار عامل افزایش مرگ ومآب زندگی است قسمت دومتوصیه های غیر دارویی در سعارضه جدید ویروس کرونا ستشنچ پانایوتوپولوس تشنج ابزار بقا از نخستین هماننقشه های مغزی جدید با جزیاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت پنجاهلزوم عدم وابستگی به گوگل همه ی سردردها بی خطر نیستدر چه مرحله ای از خواب ، ربیان ژن های اسکیزوفرنی دویرایش DNA جنین انسان، برمدل های ریز مغز مینی برینریشه های مشترک حیاتبرخی اثرات مضر ویتامین دگیرنده باید سازگار با پیسانسور بر بسیاری از حقایآشنا پنداریتکامل تکنولوژیپیامهای کاربرانتغییر الگوی رشد مغزی با زابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت ششممنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیدرمان های بیماری آلزایمرواکسن کرونا ساخته شده تومراحل ارتقای پله پله کیهراست دستی و چپ دستیبررسی سیستم تعادلی بدن اپمبرولیزوماب در بیماری چسختی ها رفتنی استالکترودهای کاشتنیتئوری جدید، ویران کردن گابزار بقای موجود زنده از جهان فراکتالنوروپلاستیسیتی چیستاز تکینگی تا مغز، از مغز خواندن ، یکی از شستشو دهنمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان دارویی سرطان رحم بورزش هوازی ، بهترین تمریمشکلات روانپزشکی در عقب پیوند سر، یکی از راه حلهازمان واقعیت است یا توهمبعد از کرونا دلخوشی بیهوشلیک فراموشیامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمعجزه ی علمتاثیر کپسول نوروهرب بر سابعاد بالاترجهان پیوستهچگونه واکسن کرونا را توزاستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک بازی خدا موجود استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرک دیگرانیادآوری خواب و رویاپرواز از نیویورک تا لوس آزیباترین چیز در پیر شدنتقویت حافظه یا هوش مصنوعشگفت زده و حیران باشانسان میوه ی تکاملمغز آیندگان چگونه است ؟تاثیر گیاهخواری بر رشد و اخلاق و علوم اعصابجهشهای مفید و ذکاوتی که دفیلمی بسیار جالب از تغیینگاهی بر قدرت بینایی درااصول انجام برخی نرمش ها دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدنیا، هیچ استمنبع هوشیاری در کجاست؟ قدستورالعمل مرکز کنترل بیکلرال هیدرات برای خوابانزبان و بیان، در سایه پیشرآنچه واقعیت تصور میکنیم تمساح حد واسط میان مغز کوشباهت زیاد بین سلول هاي عاولین تصویر در تاریخ از سمغز بزرگ چالشهای پیش روارتقا و تکامل سنت آفرینش حفره در مغزفراتر از دیوارهای باورچت جی پی تیدین اجباریبنی عباس، ننگی بر تاریخهوش عاطفی بیشتر در زنانمیهمانهای ناخوانده عامل رفتار اجتماعی انسان، حاصباد و موجکودک ایرانی که هوش او از سفر دشوار اکتشافآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتو با باورهایت کنترل میشطولانی ترین شبتاثیر روده بر مغزاین ایده که ذرات سیاهچالنقش نگاه از پایین یا نگاهارتروز یا خوردگی و التهاحمایت از طبیعتقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچرا ارتعاش بسیار مهم استدانشمندان اولین سلول مصنبه سخن توجه کن نه گویندههاوکينگ پیش از مرگش رسالما اشیا را آنطور که هستندرویا تخیل یا واقعیتبحثی در مورد عملکرد لوب فکار با یگانگی و یکپارچگیسلطان جنگل یا صاحب ملکوتآیا تکامل و تغییرات ژنتیتوهم فضای خالی یا توهم فضعلم راهی برای اندیشیدن اتبر را برداراگر نیروی مغناطیس نباشد نقش داروهاي مختلف معروف اگر نعمت فراموشی نبود بسنقش درختان در تکاملاز کسی که یک کتاب خوانده حس و ادراک قسمت 78لمس کوانتومینظام مثبت زندگیداروی جدید برای ای ال اسبیماری ای شبیه ام اس مولتوفور و فراوانیماشین دانشروش هایی برای جلوگیری از برنامه ی مسلط ژنها در اختکشف جمجمه ای درکوه ایرهوسیاهچاله های فضایی منابعآب زندگی است قسمت سومتوصیه هایی در مصرف ماهیعدم توقف تکامل در یک انداتشنج چیستابزار بقا از نخستین هماننقص در تشخیص هیجانات عاماز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت پنجاه و یمقاومت به عوارض فشار خون همیشه چشمی مراقب و نگهبادر ناامیدی بسی امید استبیان حقیقتواقعیت فیزیکی، تابعی از مدیون خود ناموجودرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اختلالات عصبی مثانهگالکانزوماب، دارویی جدیساهچاله ها تبخیر نمیشودآغاز فصل سرما و دوباره تکتکامل جریان همیشگی خلقتسایتهای دیگرتغییر زودتر اتصالات مغزیابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلااز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت شصت و هشتمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش ددرمان های جدید میگرنواکسن ایرانی کرونا تولیدمرز مرگ و زندگی کجاسترجزخوانی هایی که امروز ببررسی علل کمر درد در میانپنج اکتشاف شگفت آور در موسرنوشتالگو و عادت را بشکن و در اتا 20 سال آینده مغز شما به ابزار بقای موجود زنده از جهان قابل مشاهده بخش کوچنوروز یا روز پایانیاز تکامل تا مغز از مغز تا خواب سالم عامل سلامتیمنبع هوشیاری کجاست قسمت درمان سرگیجه بدون نیاز بورزش و میگرنمشاهده گر جدای از شیء مشاپیوندی که فراتر از امکانزمان پلانکتفکر قبل از کارشلیک فراموشیانفجار و توقف تکاملی نشامعجزه ی علم در کنترل کرونتاثیر کپسول نوروهرب بر ساتفاق و تصادفجهان پر از چیزهای اسرار آچگونه آن شکری که می خوریماستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک بازی خدای رنگین کمانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرک درست از خود و هوشیارییاری خدا نزدیک استپروتئین های ساده ی ابتدازیباترین چیز در افزایش ستقویت سیستم ایمنیشگفتی های نقشه ی ژنتیکیانسان ها می توانند میدان مغز انسان ایا طبیعتا تماتاثیر انتخاب از طرف محیط اخلاق پایه تکامل و فرهنگجوانان وطنفیزیک مولکولها و ذرات در نگاهی بر توانایی اجزاي باصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدندان ها را مسواک بزنید تمنبع هوشیاری در کجاست؟(قدغدغه نتیجه ی نادانی استکمردردزبان و تکلم برخی بیماریهآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تنفس هوازی و میتوکندریشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دارو برای آتاکسی فمغز بزرگ و فعال یا مغز کوارتقا یا بازگشت به قبل ازحق انتخابفرد موفقچت جی پی تیدین، اجباری نیستبه قفس های سیاهت ننازهوش عاطفی در زنان بیشتر امیوتونیک دیستروفیرقیبی قدرتمند در برابر مباد غرور و سر پر از نخوت وکودکان میتوانند ناقل بی سفرنامه سفر به بم و جنوب آیا هوش ارثی دریافتی از پتو باید نیکان را به دست بطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه به خاطرخودت زندگی نقش نظام غذایی در تکامل مارزش حقیقی زبان قسمت اولحوادث روزگار از جمله ویرقانون مندی نقشه ژنتیکی مچرا بیماری های تخریبی مغدانشمندان تغییر میدان مغبوزون هیگز چیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالما به جهان های متفاوت خودرویا حقی از طرف خدابحثی درباره هوش و تفاوتهکاربرد روباتهای ريزنانوسم زنبور ، کلیدی برای وارآیا جنین انسان، هوشمندی توهم لیلیپوتی(ریزبینی)علم ساختن برج های چرخانتحریک عمقی مغز در آلزایماگر نعمت فراموشی نبود بسنقش ذهن و شناخت در حوادث از آغاز خلقت تا نگاه انساحس و ادراک قسمت 82لوب فرونتال یا پیشانی مغنظریه ی تکامل در درمان بیداروی جدید برای دیابتبیماری اسپینال ماسکولار وقت نهيب هاي غير علمي گذشمبانی ذهنی سیاه و سفیدروش هایی ساده برای کاهش ابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱کشف جدید تلسکوپ جیمز وبسیاهچاله ها، دارای پرتو آب، زندگی است(قسمت پنجم)توضیحی ساده در مورد هوش معدم درکتشنج و حرکات شبه تشنجی قاابزار بقا از نخستین هماننقطه بی بازگشتاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت پنجاه و دمقابله ی منطقی با اعتراضهمیشه اطمینان تو بر خدا بدر هم تنیدگی مرزها و بی مبیست تمرین ساده برای جلوواقعیت چند سویهمدیریت اینترنت بر جنگرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اصول سلامت کمرگام کوچک ولی تاثیرگذارسایه را اصالت دادن، جز فرآغاز مبهم آفرینشتکامل داروینی هنوز در حاتغییر عمودی سر انسان از پابزار بقا از نخستین همانچهار میلیارد سال تکامل باز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت شصت و دومنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است ددرمان های جدید در بیماری واکسن اسپایکوژنمرز بین انسان و حیوان کجارحم مصنوعیبزرگ فکر کنپول و شادیسریع دویدن مهم نیستالگوی بنیادین و هوشیاریتا بحر یفعل ما یشاابزار بقای موجود زنده از جهان موازی و حجاب هانوشیدن چای برای مغز مفید از تکامل تا مغز، از مغز تخواب سالم عامل سلامتی و یمنبع هوشیاری کجاست قسمت درمان سرگیجه بدون نیاز بورزش بهترین درمان بیش فعمشاهده آینده از روی مشاهپیوستگی همه ی اجزای جهانزمان به چه دلیل ایجاد میشتفکر خلا ق در برابر توهم شنا در ابهای گرم جنوب نیاانقراض را انتخاب نکنیدمعجزه در هر لحظه زندگیتاثیر کتامین در درمان پااتوبان اطلاعات و پلِ بینجهان پر از چیزهای جادویی چگونه انتظارات بر ادراک استفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک بازی خدایی که ساخته ی ذهن بشر منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرک عمیق در حیواناتژن همه چیز نیستپروتز چشمزیر فشار کووید چه باید کرتلقین اطلاعات و حافظهشگفتی های زنبور عسلانسان یک کتابخانه استمغز انسان برای ایجاد تمدتاثیر احتمالی عصاره تغلیاختلال خواب فرد را مستعد جواب دانشمند سوال کننده فیزیک و هوشیارینگاهت را بلند کناصول سلامت کمرهوش مصنوعی درمانگر کامپیمنبع خواب و رویاذهن ما از در هم شکستن منبکمردرد ناشی از تنگی کانازبان و شناخت حقیقت قسمت چآنها نمیخواهند دیگران راتنفس هوازی و میتوکندریشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دروغمغز بزرگترین مصرف کننده ارتوکين تراپی روشی جديد حقیقت قربانی نزاع بین بی فرد حساس از نظر عاطفی و بنتایج نادانی و جهلدید تو همیشه محدود به مقدبه مغز خزندگان خودت اجازهوش عاطفی در زنان بیشتر امیگرن و پروتئین مرتبط با رموزی از نخستین تمدن بشربار بزرگ ایستادن بر دو پاکودکان خود را مشابه خود تسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا هوش سریعی که بدون احستو تغییر و تحولیطبیعت موجی جهانتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه خانواده ات سالم بانقش نظریه تکامل در شناساارزش حقیقی زبان قسمت دومحکمت الهی در پس همه چیزقانون گذاری و تکاملچرا حیوانات سخن نمی گویندانشمندان روش هاي جدیدی بوزون هیگز جهان را از متلهدف یکسان و مسیرهای مختلما با کمک مغز خود مختاريمرویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره هوش و تفاوتهکاربرد روباتهای ريز، در سماگلوتید داروی کاهش دهنآیا جهان ذهن و افکار ما متوهم چیستعلایم کمبود ویتامین E را تداوم مهم است نه سرعتعلایم کمبود ویتامین E را تداخل مرزها و صفات با بیناگر با مطالعه فیزیک کواننقش روی و منیزیم در سلامتاز انفجار بزرگ تا انفجار حس و ادراک قسمت چهللوتیراستامنظریه ی تکامل در درمان بیداروی جدید ضد میگرنبیماری اضطراب عمومیوقتی فهمیدی خطا کردی برگمباحث مهم حس و ادراکروش جدید تولید برقبرین نت به جای اینترنتکشتن عقیده ممکن نیستسیاهچاله و تکینگی ابتدایآتش منبع انرژیتیوتیکسن داروی ضد جنونعسل طبیعی موثر در کنترل بتشنج عدم توازن بین نورون ابزار بقا از نخستین هماننمیتوان با بیرون انداختناز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت پنجاه و سمقابله با کرونا با علم اسهمیشه داناتر از ما وجود ددر هم تنیدگی کوانتومیبیش از نیمی از موارد انتقواقعیت چیستمداخله ی زیانبار انسانرژیم ضد التهابیبرخی بیماری ها که در آن بگامی در درمان بیماریهای ساخت شبکه عصبی مصنوعی با إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتکامل داروینی هنوز در حاتغییرات منطقه بویایی مغزابزار بقا از نخستین همانچهار ساعت پس از کشتار خوکاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت شصت و ششمنابع انرژی از نفت و گاز هورمون شیرساز یا پرولاکتدرمان های رایج ام اسواکسن اسپایکوژن ضد کرونامرز جدید جستجو و اکتشاف، رحم مصنوعیبزرگ شدن مغز محدود به دورپول و عقیدهسریعترین کامپیوتر موجودالگوبرداری از طبیعتتابوهای ذهنیابزار بقای موجود زنده از جهان ما میتواند به اندازنوعی سکته مغزی ، وحشتناک از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی خواب عامل دسته بندی و حفطمنبع هوشیاری کجاست قسمت درمان سرگیجه بدون داروورزش در کمر دردمطالبه ی حق خودپیام های ناشناخته بر مغز زمان شگفت انگیزتفاوت مغز انسان و میمون هشناخت و معرفت، و نقش آن دانواع سکته های مغزیمعرفت و شناختتاثیر گیاه خواری بر رشد واتوسوکسیمایدجهان دارای برنامهچگونه به سطح بالایی از هواستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی خسته نباشی بابامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرگیری قلب در بیماری ویرژن همه چیز نیستپروتز عصبی برای تکلمزیرفون داروی ضد ام استلاش ها برای کشف منابع جدشانس یا تلاشانسان باشمغز انسان برای شادمانی طتاثیر ترکیبات استاتین (ساختلال در شناسایی حروف و جوسازی مدرنفیزیکدانان ماشینی برای تچالش هوشیاری و اینکه چرا اضطراب و ترسهوش مصنوعی درخدمت خلق وحمنتظر نمان چیزی نور را بهذهن چند جانبه نیازمند نگکمردرد و علل آنزبان و شناخت حقیقت قسمت اآنان که در قله اند هرگز ختنفس بدون اکسیژنشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین سلول مصنوعیمغز حریص برای خون، کلید تارتباط میکروب روده و پارحقیقت آنطور نیست که به نظفردا را نمیدانیمنجات در راستگوییدیدن خدا در همه چیزبه نقاش بنگرهوشمندی کیهانمیگرن سردردی ژنتیکی که برمز و رازهای ارتباط غیر کبار سنین ابزار هوشمندی اکودکان را برای راه آماده سفرنامه سفر به بم و جنوب آیا هشیاری کوانتومی وجودتو جهانی هستی که خودش را طبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینترنت بدون فیلتر ماهوانقش هورمون های تیروئید دارزش حقیقی زبان قسمت سومحافظه میتواند بزرگترین دقانون جنگلچرا حجم مغز گونه انسان دردانشمندان روشی برای تبدیبی نهایت در میان مرزهاهدف یکسان، در مسیرهای متما بخشی از این جهان مرتبطرویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره هوش و تفاوتهکتاب گران و پرهزینه شد ولسندرم کووید طولانیآیا جهش های ژنتیکی، ویروتوهم وجودعلت خواب آلودگی بعد از خوتروس جریان انرژیاگر تلاش انسان امروز برانقش روزه داری در سالم و جاز بحث های کنونی در ویروسحس و ادراک قسمت چهل و هفتلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنظریه ی تکامل در درمان بیداروی جدید ضد الزایمربیماری بیش فعالیوقتی پر از گل شدی خودت را مجموعه های پر سلولی بدن مروش صحبت کردن در حال تکامبرای یک زندگی معمولیگل خاردار، زیباستسیاهچاله ی تولید کنندهآثار باستانی تمدن های قدتیک و اختلال حرکتیعشق درونی به یگانگی خلقتتشویق خواندن به کودکانابزار بقا از نخستین هماننمیتوان بر سیاه سیاه نوشاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت پنجاه و شملاحظه های اخلاقی دربارههمیشه راهی هستدر هم تنیدگی کوانتومی و پبیشتر کمردردها نیازی به واقعیت چیستمدارک ژنتیکی چگونه انسانرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرخی بیماری های خاص که بدگامی در درمان بیماریهای ساخت شبکه عصبی با الفبای افت فشار خون ناگهانی در وتکامل داروینی هنوز در حاتغییرات آب و هوایی که به ابزار بقا از نخستین هماننوآوری ای شگفت انگیز داناز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک سی و هفتممنابع انرژی از نفت و گاز هوش فوق العاده، هر فرد اسدرمان های علامتی در ام اسواکسن دیگر کرونا ساخته شمزایای شکلات تلخ برای سلرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربزرگ شدن تقریبا ناگهانی سرگیجه از شایعترین اختلاالتهاب شریان تمپورالتاثیر فکر بر سلامتابزار بقای موجود زنده از جهان مادی، تجلی فضا در ذهنیکولا تسلااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی خودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست قسمت درمان سرطان با امواج صوتوزن حقیقی معرفت و شناختمطالبی در مورد تشنجپیدایش زبانزنان باهوش ترتفاوت ها و تمایزها کلید بشناخت حقیقت یا آرزوهای گانگشت ماشه ایمغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر گیاه خواری بر رشد واتصال مغز و کامپیوترجهان در حال نوسان و چرخشچگونه باغبانی باعث کاهش استفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی خطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرگیری مغز در بیماری کویژن هوش و ساختارهای حیاتی پرورش مغز مینیاتوری انسازیرک ترین مردمتلاش هایی در بیماران قطع شاهکار قرنانسان جدید از چه زمانی پامغز انسان برای شادمانی طتاثیر تغذیه بر سلامت روااختلال در شناسایی حروف و جامعه ی آسمانیفاجعه ی جهل مقدسچالش هوشیاری و اینکه چرا دهن، بزرگترین سرمایهاطلاع رسانی اینترنتیهوش مصنوعی ساخته هوش طبیمنحنی که ارتباط بین معرفذهن هوشیار در پس ماده ی مکمردرد با پوشیدن کفش منازبان و شناخت حقیقت قسمت دآنزیم تولید انرژی در سلوتنها مانع در زندگی موارد شربت ضد خلطتاثیر درجه حرارت بر عملکاوکرلیزوماب داروی جدید شمغز در تنهایی آسیب میبینارتباط ماده و انرژیحقیقت افرادفرزندان زمان خودنخاع ما تا پایین ستون فقردیدگاه نارسای دوگانه ی مبه نقاش بنگرهوشیاری و وجودمیگرن شدید قابل درمان اسرمز پیشرفت تواضع است نه طبارداری بدون رحمکوری گذرای ناشی از موبایسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا واکنش های یاد گرفته وتو دی ان ای خاص ميتوکندريطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر رژیم گیاهخواری بر ایندرالنقش هورمون زنانه استروژنارزش خود را چگونه میشناسحافظه و اطلاعات در کجاست قانون جنگلچرا خشونت و تعصبدانش، قفل ذهن را باز میکنبی ذهن و بی روحهدف از تکامل مغزما تحت کنترل ژنها هستیم یرویای شفافبحثی درباره هوش و تفاوتهکتاب زیست شناسی باورسندرم گیلن باره به دنبال آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتوهم وجودآیا خداباوری محصول تکاملتوهم بی خداییعماد الدین نسیمی قربانی تری فلوپرازیناگر خواهان پیروزی هستینقش رژیم غذایی بر رشد و ااز تلسکوپ گالیله تا تلسکحس و ادراک قسمت چهل و هشتلیروپریم داروی ترکیبی ضدنظریه ی ریسمانداروی سل سپتبیماری تی تی پیوقتی تو از یاد گرفتن باز محل درک احساسات روحانیروشهای نو در درمان دیسک ببرای پیش بینی آینده مغز دگل زندگیسیاره ی ابلهانآرامش و دانشتیروفیبان موثر در سکته ی عصب حقوق نورولووتشخیص ژنتیکی آتروفی های ابزار بقا از نخستین هماننمایش تک نفرهاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت بیست و چهملاحظات بیهوشی قبل از جرهمیشه عسل با موم بخوریمدر هم تنیدگی کوانتومی و دبا هوش مصنوعی خودکار روبواقعیت های متفاوتمروری بر تشنج و درمان هایرژیم غذایی ضد التهابیبرخی توجهات در ببمار پارگاهی لازم است برای فهم و ساختن آیندهافت هوشیاری به دنبال کاهتکامل داروینی هنوز در حاتغییرات تکاملی سر انسان ابزار بقا از نخستین هماننوار مغز مشاهده ی غیر مستاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک- قسمت پنجاه و منابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی می تواند بر احدرمان ژنتیکی برای نوآوریواکسن دیگری ضد کرونا از دمسمومیت دانش آموزان بی گرساناها و ابر رساناها و عبزرگترین خطایی که مردم مسرگردانیامواجی که به وسیله ی ماشیتاثیر مشاهده بر واقعیت بابزار بقای موجود زنده از جهان مرئی و نامرئینیاز به آموزش مجازی دیجیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی خودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست قسمت درمانهای بیماری پارکینسوزوز گوشمطالعه ای بیان میکند اهدپیر شدن حتمی نیستزنجیرها را ما باید پاره کتفاوت ها را به رسمیت بشناشناخت درون، شناخت بیرون؛انگشت نگاری مغز نشان میدمغز قلبتاثیر گیاه خواری بر رشد واثر مضر مصرف طولانی مدت رجهان در حال ایجاد و ارتقاچگونه تکامل مغزهای کنونیاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی خطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرگیری مغز در بیماران مبژن یا نقشه توسعه مغز و نقپرتوهای صادر شده از سیاهتلاشی برای درمان قطع نخاشاهکار شش گوشانسان خطرناکترین موجودمغز انسان رو به کوچک تر شتاثیر حرکات چشم بر امواج اختلالات مخچهجاودانگی مصنوعیفاصله ها در مکانیک کوانتچالش هوشیاری و اینکه چرا دو ویژگی انتزاع و قدرت تجاطلاعات حسی ما از جهان، چهوش احساسیمنشأ اطلاعات و آموخته ها ذهن تو همیشه به چیزی اعتقکنفرانس تشنج هتل کوثر اصزبان و شناخت حقیقت قسمت سآینه در اینهتنها در برابر جهانشش مرحله تکامل چشمتاثیر درجه حرارت بر عملکايندگان چگونه خواهند دیدمغز را از روی امواج بشناسارتباط متقابل با همه ی حیحقیقت اشیافرضیه ای جدید توضیح میدهنخستین تمدن بشریدژا وو یا اشنا پنداریبه نادیدنی ایمان بیاورهوشیاری و افسردگیمیدان مغناطيسي زمین بشر رمز بقای جهش ژنتیکیبازگشت از آثار به سوی خداکی غایب شدی تا نیازمند دلسفری به آغاز کیهانآیا یک، وجود داردتو در میانه ی جهان نیستی ظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر عصاره تغلیظ شده گیایا کوچک شدن مغزانسان النقش ویتامین K در ترمیم اساز فرد ایستا و متعصب بگذرحافظه و اطلاعات در کجاست قانونمندی و محدودیت عالمچرا در مغز انسان، فرورفتدائما بخوانبی شرمیهدف از خلقت رسیدن به ابزامانند آب باشروان سالمبحثی درباره هوش و تفاوتهکتاب طبیعت در قالب هندسهسندرم پیریفورمیسآیا دلفین ها می تواند از توهم تنهاییعوامل موثر در پیدایش زباتری فلوپرازیناپی ژنتیکنقش رژیم غذایی در رشد و ااز تلسکوپ گالیله تا تلسکحس و ادراک قسمت چهل و دوملیس دگرامفتامین یا ویاسنظریه تکامل در درمان بیمداروی ضد چاقیبیماری دویکویتنام نوعی کرونا ویروس محل درک احساسات روحانی دروشهای شناسایی قدرت شنوابرای اولین بار دانشمندانگلوله ی ساچمه ایسیاره ابلهانآرامش و سکونتکنولوژی جدید که سلول هاعضلانی که طی سخن گفتن چقدتشخیص آلزایمر سالها قبل ابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردراز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت بیست و یکممانتین یا آلزیکسا یا ابهمجوشی هسته ای، انرژِی بدر هر سوراخی سر نکنبا تعمق در اسرار ابدیت و واقعیت و مجازمرکز هوشیاری، روح یا بدن رژیم غذایی ضد دردبرخی توصیه ها برای واکسیگاهی مغز بزرگ چالش استساختار فراکتال وجود و ذهافتخار انسانتکامل زبانتغذیه بر ژنها تاثیر داردابزار بقا از نخستین هماننوار مغز ترجمه رخدادهای از تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک- قسمت بیست و پمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی و کشف زبان هایدرمان پوکی استخوانواکسن سرطانمسمومیت دانش آموزان، قماپوست ساعتی مستقل از مغز درشته نوروایمونولوژی و نقبزرگترین درد از درون است سربازان ما محققا غلبه می امیوتروفیک لترال اسکلروتاثیر نگاه ناظر هوشیار بابزار بقای موجود زنده از جهان مشارکتیچیز جدید را بپذیراز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی خودت را از اندیشه هایت حفمنبع هوشیاری کجاست قسمت درهای اسرارآمیز و پوشیدهیک پیام منفرد نورون مغزی معماری، هندسه ی قابل مشاپیشینیان انسان از هفت میزندگی هوشمند در خارج از زتفاوت های بین زن و مرد فقشناسایی تاریخچه ی تکاملیانتقال ماده و انرژیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتاثیر گیاه خواری بر رشد واثرات فشار روحی شدیدجهان ریز و درشتچگونه جمعیت های بزرگ شکل استفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمخطای ادراک کارمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرگیری مغزی در سندرم کووژن ضد آلزایمرپرسش و چستجو همیشه باقی اتلاشی تازه برای گشودن معشاید گوشی و چشمی، آماده شانسان عامل توقف رشد مغزمغز انسان رو به کوچکتر شدتاثیر دوپامین و سروتونیناختلالات حرکتی در انسانجایی خالی نیستفاصله ی همیشگی تصویر سازچالش هوشیاری و اینکه چرا دو بیماری روانی خود بزرگ اطلاعاتی عمومی در مورد مهوش احساسیمنشاء کوانتومی هوشیاری اذهن خود را مشغول هماهنگیکنگره بین المللی سردرد دزبان جانسوزآیندهتنبیه چقدر موثر استششمین کنگره بین المللی ستاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یمغز زنان جوانتر از مغز مرارتباط چاقی و کاهش قدرت بحقیقت تنها چیزی است که شافساد اقتصادی سیتماتیک درنخستین تصویر از سیاهچالهدژاوو یا آشناپنداریبه هلال بنگرهوشیاری کوانتومیمیدان های مغناطیسی قابل رمز جهانبازگشت به ریشه های تکاملکیهان خود را طراحی میکندسقوط درون جاذبه ای خاص، چآیا کیهان می تواند یک شبیتوقف؛ شکستظرف باید پر شود چه با چرک تاریک ترین بخش شبایا این جمله درست است کسینقش ژنتیک در درمان اختلااز مخالفت بشنوحافظه و اطلاعات در کجاستقارچ بی مغز در خدمت موجودچرا ذرات بنیادی معمولاً داروهای مصرفی در ام اسبی عدالتی در توزیع واکسن هر چیز با هر چیز دیگر در تماه رجبروبات های ریز در درمان بیبحثی درباره احساسات متفاکتاب، سفری به تاریخسندرم پس از ضربه به سرکتابخانهسندرم سردرد به دلیل افت فآیا دلفین ها میتوانند باتوهم جدایی و توهم علمعوامل ایجاد لغت انسانی و ترک امروزابتدا سخت ترین استنقش زنجبیل در جلوگیری از از تکنیکی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت چهل و سوملا اکراه فی الدیننظریه تکامل در درمان بیمداروی ضد چاقیبیماری دیستروفی میوتونیویتامین E برای فعالیت صحمحدودیت چقدر موثر استروشی برای بهبود هوش عاطفبرای تمدن سازی، باید در بگلوئونسیاره ابلهانآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتکنولوژی جدید که سلول هاغم بی پایانتصویر زیبا از سلولابزار بقا از نخستین همانچند جهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت بیست و دومن کسی در ناکسی دریافتم همراه سختی، اسانی هستدر والنتاین کتاب بدید همبا خدا باشواقعیت و انعکاسمرکز حافظه کجاستراه فراری نیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atگذر زمان کاملا وابسته به ساختار شبکه های مغزی ثابافراد آغاز حرکت خودشان رتکامل زبانثبت و دستکار ی حافظهنوار مغز در فراموشی هااز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک- قسمت شصت و چهمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی یا حماقت طبیعدرمان پوکی استخوانواکسن سرطانمسیر دشوار تکامل و ارتقاپوشاندن خود از نوررشد مغز فرایندی پیچیده ابسیاری از مجرمان، خودشانسردرد میگرنامید نیکو داشته باش تا آنتاثیر نگاه و مشاهده ناظر ابزار بقای موجود زنده از جهان هوشمندچیزی منتظر شناخته شدناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی خودروهای هیدروژنیمنبع هوشیاری کجاست قسمت دروغ نگو به خصوص به خودتیک پیشنهاد خوب برای آسان معنی روزهپیشرفت های جدید علوم اعصزندگی بی دودتفاوت های تکاملی در مغز وشناسایی سلول های ایمنی ااندوه در دنیا استمغز مانند تلفن استتاثیر گیاه خواری بر رشد واثرات مفید قهوهجهان شگفت انگیزچگونه جمعیت های بزرگ شکل استیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی از عروسک تا کمخطای حسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرگیری مغزی در سندرم کووژنها نقشه ایجاد ابزار هوزیست شناسی کل در جزء فراکآلودگی هوا چالش قرن جدیدتلاشی جدید در درمان ام اسشاید درست نباشدانسانیت در هم تنیده و متصمغز ایندگان چگونه استتاثیر دپاکین بر بیماری ماختلالات صحبت کردن در انجاذبهفتون های زیستیچالش دیدگاه های سنتی در بدو بار در هفته ماهی مصرف اطلاعاتی عمومی در مورد مهوش در طبیعتمهندسی ژنتیک در حال تلاش ذهن سالمکنگره بین المللی سردرد دزبان ریشه هایی شناختی اسآینده ی انسان در فراتر ازتهدیدهای هوش مصنوعیصبر بسیار بایدتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یمغزهای کوچک بی احساسارتباط هوش ساختار مغز و ژحقیقت خواب و رویافشار و قدرتنخستین روبات های زنده ی جدگرگونی های نژادی و تغییبه کدامین گناه کشته شدندهوش، ژنتیکی است یا محیطیمیدان های کوانتومی خلارمز جهان خاصیت فراکتالبازخورد یا فیدبککیهانِ هوشیارِ در حال یاسلول های مغزی عامل پارکیآیا گذشته، امروز وآینده تولید مثل اولین ربات های عقل مجادله گرتاریکی من و تو و گرد و غباایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش گرمایش آب و هوا در هماز نخستین همانند سازها تحباب های کیهانی تو در توقبل از آغازچراروياها را به یاد نمی آداروهای ام اسبیمار 101 ساله، مبتلا به سهر جا که جات میشه، جات نیماپروتیلینروبات کیانبحثی درباره احساساتی غیرکجای مغز مسئول پردازش تجسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا دست مصنوعی به زودی قاتوهم جسمعواملی که برای ظهور لغت اترکیب آمار و ژنتیکابتدایی که در ذهن دانشمننقش زبان در سلطه و قدرت ااز تکینگی تا مغز و از مغز حس و ادراک قسمت نهملاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه تکامل در درمان بیمداروی ضد تشنج با قابليت تبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین E در چه مواد غذایمحدودیت های حافظه و حافظروشی جدید در درمان قطع نخبرای خودآگاه بودن تو بایگمان میکنی جرمی کوچکی در سیر آفرینش از روح تا مغز آزمون تجربی، راهی برای رتکینگیغم بی پایانتصویر زیبای اصفهانابزار بقا از نخستین همانچند جهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت بیست و سومنابع انرژي پاک سرچشمه حهمراهی نوعی سردرد میگرنیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبا طبیعت بازی نکنواقعیت خلا و وجود و درک ممرکز حافظه کجاستراه های جدید برای قضاوت ربرخی روش های تربیتی کودکگذشته را دفن کنسادیسم یا لذت از آزار دادافراد بی دلیل دوستدار تو تکامل زبان انسان از پیشیثبت امواج الکتریکی در عصنوار مغز در تشخیص بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تحساسیت روانی متفاوتمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی گوگل به کمک تشدرمان ام اس(مولتیپل اسکلواکسن ضد اعتیادمسئول صیانت از عقیده کیسپیموزایدرشد مغز علت تمایل انسان ببسیاری از بیماری های جدیسردرد میگرن در کودکانامید نجاتتاثیر نگاه انسان بر رفتاابزارهای پیشرفته ارتباط جهان هوشیارچیزی خارج از مغزهای ما نیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی خورشید مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت دریای خدایک آلل ژنتیکی که از نئاندمعادله ها فقط بخش خسته کنپیشرفت در عقل است یا ظواهزندگی در جمع مواردی را برتفاوت های زبانی سرمنشا تشواهدی از نوع جدیدی از حااندوه دردی را دوا نمیکندمغز مادران و کودکان در زمتاثیر گیاه خواری بر رشد واثرات مفید روزه داریجهانی که نه با یک رخداد و چگونه حافظه را قویتر کنیاستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی از عروسک تا کمخطر آلودگی هوامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرگیری اعصاب به علت میتوژنها ، مغز و ارادهزیست شناسی باور حقیقت یا آلودگی هوا و ویروس کروناتمایل زیاد به خوردن بستنشب سیاه سحر شودانسانیت در برابر دیگرانمغز ابزار بقای برتر مادیتاثیر داروهای ضد التهاب اختلالات عضلانی ژنتیکجاذبه و نقش آن در شکلگیریفروتنی و غرورچاالش ها در تعیین منبع هودو برابر شدن خطر مرگ و میاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی قسمت نهممهربانی، شرط موفقیتذهت را روی چیزهای مفید متکنترل همجوشی هسته ای با هزبان شناسی مدرن در سطح سلآینده ی علم و فیزیک در60 ثتو یک معجزه ایصرع و درمان های آنتاثیر درجه حرارت بر عملکای نعمت من در زندگیممغز، فقط گیرندهارتباط پیوسته ی جهانحقیقت در علم، هرگز نهایی فضای قلب منبع نبوغ استنرمش های مفید برای درد زادانش قدرت استبه امید روزهای بهترهیچ چیز همیشگی نیستمیدان بنیادین اطلاعاترنگ کردن، حقیقت نیستبازسازي مغز و نخاع چالشی کیست هیداتید مغزسلول های بنیادیآیا پیدایش مغز از روی تصاتولید یا دریافت علمعقلانیت بدون تغییرتاریکی و نورایا بیماری ام اس (مولتیپنقش پیش زمینه ها و اراده از نخستین همانند سازها تحد و مرزها توهم ذهن ماستقبل از انفجار بزرگچراروياها را به یاد نمی آداروهای تغییر دهنده ی سیبیماری لبر و نابینایی آنهر حرکت خمیده می شود و هر ماجرای جهل مقدسروح در جهانی دیگر استبخش فراموش شده ی حافظهروح رهاییبخش های تنظیمی ژنومکرونا چه بر سر مغز می آورسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتوهمات و شناخت حقیقتعوارض ازدواج و بچه دار شدترکیب حیوان و انسانابتذال با شعار دیننقش زبان در سلطه و قدرت ااز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت چهارملایو دوم دکتر سید سلمان فهفت چیز که عملکرد مغز تو داروی ضد تشنج با قابليت تبیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین کامخچه فراتر از حفظ تعادلروشی جدید در درمان نابینبرای زندگی سالم، یافتن تگنجینه ای به نام ویتامین سیستم تعادلی بدنآزمون ذهنی گربه ی شرودینتکامل فردی یا اجتماعیغیرقابل دیدن کردن مادهتصویربرداری فضاپیمای آمابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت بیستممنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایدر کمتر از چند ماه سوش جدبالاترین هدف از دولتوالزارتان داروی ضد فشار مرکز خنده در کجای مغز استراه های جدید برای قضاوت ربرخی سلولهای عصبی در تلاگربه شرودینگر و تاثیر مشسازگاری با محیط بین اجزاافزایش قدرت ادراکات و حستکامل ساختار رگهای مغزی ابزار بقای موجود زنده از جلو رفتن یا عقبگردنوار مغزی روشی مهم در تشخاز تکینگی تا مغز- از مغز خفاش با شیوع همه گیری جدیمنابع بی نهایت انرژی در دهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدرمان تومورهای مغزی با اواکسن علیه سرطانمسئولیت جدیدپیموزایدرشد در سختی استبسیاری از بیماری های جدیسردرد و علتهای آنامید جدید بر آسیب نخاعیتاثیر نگاه انسان بر رفتاابزارهای بقا از نخستین هجهان های بسیار دیگرچیزی شبیه نور تو نیستاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی خوش قلبی و مهربانیمنبع هوشیاری کجاست قسمت درک فرد دیگر و رفتارهای ایک جهش ممکن است ذهن انسانمعجزه های هر روزهپیشرفت ذهن در خلاقیت استزندگی در سیاهچالهتفاوت ایستایی و تکاپوشواهدی از دنیسوان(شبه نئاندوهگین نباش اگر درب یا مغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر گیاه خواری بر رشد واثرات مضر ماری جواناجهانی که از یک منبع، تغذینگاه محدود و تک جانبه، مشاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی از عروسک تا کمخطرات هوش مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدرختان اشعار زمینژنهای مشترک بین انسان و وزیست، مرز افق رویداد هستآلودگی هوا و پارکینسونتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشبیه سازی میلیون ها جهان انسان، گونه ای پر از تضادمغز ابزار برتر بقاتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اختراع جدید اینترنت کوانجدا کردن ناخالصی هافرگشت و تکامل تصادفی محض ناتوانی از درمان برخی ویدو برابر شدن خطر مرگ و میاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت هفتمموفقیت هوش مصنوعی در امتذخیره ی شگفت انگیز اطلاعکنترل جاذبهزبان شناسی نوین نیازمند آیا فراموشی حتمی استتو یک جهان در مغز خودت هسضرورت زدودن افکارتاثیر درجه حرارت بر عملکای همه ی وجود منمغزتان را در جوانی سیم کشارتباط انسانی، محدود به حقیقت راستین انسان علم بقفس ذهننرمش های مفید در سرگیجهدانش محدود به ابعاد چهاربه بالا بر ستارگان نگاه کهیچ وقت خودت را محدود به میدازولام در درمان تشنج رنگین کمانبحتی علمی درباره تمایل بکیست کلوئید بطن سومسلول های بنیادی منابع و اآیا آگاهی پس از مرگ از بیتولید پاک و فراوان انرژیعقیده ی بی عملتاریکی خواهد ترسیدایا بدون زبان میتوانیم تنقش آتش در رسیدن انسان بهاز نخستین همانند سازها تحریص نباشقبرستان ها با بوی شجاعتنزاع بین جهل و علم رو به پداروهای ضد بیماری ام اس وبیماری های میتوکندریهرچیز با یک تاب تبدیل به ماجرای عجیب گالیلهماده ی تاریکروزه داری متناوب، مغز را بخش بزرگی حس و ادراک ما اکریستال هاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتوپیراماتعید نوروز مبارکترازودونابداع دی ان ای بزرگترین دنقش سجده بر عملکرد مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت نوزدهملبخند بزن شاید صبح فردا زهفت سین یادگاری از میراث داروی ضد تشنج توپیراماتبیماری، رساله ای برای سلویتامین کا و استخوانمخچه ، فراتر از حفظ تعادلروشی جدید در درمان سکته مبرخی ملاحظات در تشنج های گویید نوزده و ایمنی ساکتسیستم دفاعی بدن علیه مغز آزمون ذهنی گربه شرودینگرتکامل مادی تا ابزار هوشمغرور و علمتصور از زمان و مکانابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که مانناز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت دهممنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهاندر آرزوهایت مداومت داشتهواکنش های ناخودآگاه و تقمرگ چیستراه پیروزی در زندگی چیستبرخی سيناپسها طی تکامل و گزیده ای از وبینار یا کنفستم با شعار قانون بدترین افزایش مرگ و میر سندرم کوتکامل شناخت انسان با کشفابزار بقای موجود زنده از جلوتر را دیدننوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز- از مغز خلا، حقیقی نیستمنابع جدید انرژیهوش مصنوعی الفاگودرمان تشنجواکسنی با تاثیر دوگانه امسئولیت در برابر محیط زیپیچیدگی های مغزمگسز گهواره تا گوربشکه ای که ته نداره پر نمسردرد تنشنامید درمان کرونا با همانتاثیر ویتامین دی بر بیماابزارهای بقا ازنخستین همجهان هایی در جهان دیگرنکاتی در مورد تشنجاز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی خوشبختی دور از رنج های ممنبع هوشیاری کجاست قسمت53درک نیازمند شناخت خویش ایک رژیم غذایی جدید، می تومعجزه ی چشمپیشرفتی مستقل از ابزار هزندگی زمینی امروز بیش از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیشیشه ی بازالتی و سیلیکوناندام حسی، درک از بخش هایمغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر گیاه خواری بر رشد واجزای پر سلولی بدن انسان جهانی در ذهنفلج نخاعی با الکترودهای نگاه انسان محدود به ادرااستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی از عروسک تا کمدفاع از پیامبرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدرد باسن و پا به دلیل کاهژنهای هوش ، کدامندزاوسکا درمان گوشرآلزایمرتمدن پیشرفته ی پیشینیانشبیه سازی سیستم های کوانانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر درجه حرارت بر مغزادامه بحث تکامل چشمجدایی خطای حسی استفراموش کارها باهوش تر هسناتوانی در شناسایی چهره دو سوی واقعیتاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت پنجممولتیپل اسکلروز در زنان ذره ی معین یا ابری از الککندر در بیماریهای التهابزبان، نشان دهنده ی سخنگو آیا ممکن است موش کور بی متو کز محنت دیگران بی غمیضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر درجه حرارت بر عملکای آنکه نامش درمان و یادشمغزتان را در جوانی سیمکشارتباط از بالا به پایین محقیقت غیر فیزیکیقفس را بشکننرمشهای مهم برای تقویت عدانش بی نهایتبه بالاتر از ماده بیندیشهیچ کاری نکردن به معنی چیمکانیک کوانتومی بی معنی رهبر حقیقیبحث درباره پیدایش و منشا کاهش مرگ و میر ناشی از ابسلول های بدن تو پیر نیستنآیا امکان بازسازی اندامهتولید سلولهای جنسی از سلعلم و ادراک فقط مشاهده ی تاریخ همه چیز را ثبت کردهایا تکامل هدفمند استنقش انتخاب از طرف محیط، ناز نخستین همانند سازها تحرکت چرخشی و دائمی کیهانقدم زدن و حرکت دید را تغینزاع بین علم و نادانی رو داروی فامپیریدین یا نورلبیماری های مغز و اعصاب و هز ذره، یک دنیاستهزینه ای که برای اندیشیدماده ی خالیروزه داری و بیمار ی ام اس بخش بزرگتر کیهان ناشناختکریستال زمان(قسمت اولسوخت هیدروژنی پاکآیا راهی برای رفع کم آبی توانایی مغز و دیگر اجزای عامل کلیدی در کنترل کارآتراشه ی بیولوژِیکابزار هوش در حال ارتقا ازنقش غذاها و موجودات دريااز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت هفتملحظات خوش با کودکانهم نوع خواری در میان پیشیدارویی خلط آوربیندیشویتامین کا در سبزیجاتمخچه ابزاري که وظیفه آن فريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی مرزهای اخلاق و علوم گوشه بیماری اتوزومال رسسسکوت و نیستیآزادی عقیده، آرمانی که تتکامل مداومغربال در زندگیتصادف یا قوانین ناشناختهابزار بقا از نخستین هماننه به اعداماز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت دوازدهممنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادیندر آسمان هدیه های نادیدنواکنش به حس جدیدمرگ و میر پنهانراه انسان شدن، راه رفتن وبرداشت مغز ما از گذر زمانگزارش یک مورد جالب لخته وستم، بی پاسخ نیستافزایش سرعت پیشرفت علوم تکامل، نتیجه ی برنامه ریابزار بقای موجود زنده از جمجمه انسان های اولیهنوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز- از مغزتخلا، خالی نیستمناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی از عروسک های بدرمان جدید ALSواسطه ها د رمسیر ایجاد مغمستند جهان متصلپیچیدگی های مغزی در درک ززمین در برابر عظمت کیهانبشریت از یک پدر و مادر نیسردرد سکه ایامیدوار باش حتی اگر همه چتاثیر ویروس کرونا بر مغز ابزارهای بقای موجود زندهجهان یکپارچهچگونه مولکول های دی ان ایاز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی خانه ی تاریکمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمدرک و احساسیکی از علل محدودیت مغز امپاسخ گیاهان در زمان خوردزندگی زودگذرتفاوتهای جنسیتی راهی براشکل های متفاوت پروتئین هانرژی بی پایان در درون هرمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر گیاه خواری بر رشد واجزایی ناشناخته در شکل گجهان، تصادفی نیستفلج بل، فلجی ترسناک که آننگاه از بیرون مجموعهاسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی از عروسک تا کمدفاع در برابر تغییر ساختمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدردهای سال گذشته فراموش ژنهای حاکم بر انسان و انسزبان مشترک ژنتیکی موجوداآملودیپین داروی ضد فشار تمدن بشری و مغز اخلاقیشبکه های مصنوعی مغز به دراهرام مصر از شگفتی های جهمغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر درجه حرارت بر عملکاداراوون تنها داروی تاییجریان انرژی در سیستم های فراموشی همیشه هم بد نیستنادیدنی ها واقعی هستنددولت یا گروهکاعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی قسمت اولمواد کوانتومی جدید، ممکنذرات کوانتومی زیر اتمی قکوچ از محیط نامناسبزبان، وسیله شناسایی محیطآیا ما کالا هستیمتو پیچیده ترین تکنولوژی ضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی کمک میکند مغط یک گیرنده استارتباط بین هوش طبیعی و هوحقیقت غیر قابل شناختقلب و عقلچرا ماشین باید نتایج را پدانشمندان موفق به بازگردبه جای محکوم کردن دیگران هیچ کس مانند تو نگاه نمیکمکانیزمهای دفاعی در برابروی و منیزیم در تقویت استبحثي درباره هوش و تفاوتهکاهش التهاب ناشی از بیماسلول عصبی شاهکار انطباق آیا انسان با مغز بزرگش اختولترودینعلم و روحتازه های اسکیزوفرنی(جنوایجاد احساساتنقش اتصالات بین سلولهای از نشانه ها و آثار درک شدحس چشایی و بویاییقدرت مردمنزاع بین علم و جهل رو به پداروی لیراگلوتیدبیماری وسواسبیماری کروتز فیلد جاکوبهزینه سنگین انسان در ازاماده ای ضد التهابیروزه داری سلول های بنیادبخش دیگری در وجود انسان هکریستال زمان(قسمت دوم)سودمندی موجودات ابزی بر آیاما مقهور قوانین فیزیکتوازن مهمتر از فعالیت زیعادت همیشه خوب نیستتربیت کودکان وظیفه ای مهابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريااز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت هفدهملرزش ناشی از اسیب به عصبهمه چیز موج استداستانها و مفاهیمی اشتبابیهوش کردن در جراحی و بیمویتامین بی 12 در درمان دردمخچه تاثیر گذار بر حافظهریه زغالیبرخی نکات از گاید لاین پرگوشت خواری یا گیاه خواریسکوت، پر از صداآزار دیگری، آزار خود استتکامل چشممقالاتتظاهر خوابیده ی مادهابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت سوممنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکدر آستانه ی موج پنجم کوویواکسن های شرکت فایزر آمرمرگ و میر بسیار بالای ناشراه بی شکستبررسي علل احتمالي تغيير گشایش دروازه جدیدی از طرستون فقرات انسان دو پا جلافسردگی و اضطراب در بیماتکثیر سلول در برابر توقف ابزار بقای موجود زنده از جنبه های موجی واقعیتنوبت کودکاناز تکینگی تا مغز، از مغز خلاصه ای از مطالب همایش ممنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک های بدرمان جدید میگرن با انتی وبینار اساتید نورولوژی دمشکل از کجاستپیوند قلب خوک، به فرد دچازمین زیر خلیج فارس تمدنی بعد پنجمسردرد عروقی میگرنامیدواری و مغزتاثیر ژنها بر اختلالات خابزارهای بقای از نخستین جهان یکپارچهچگونه میتوان با قانون جناز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی خانواده پایدارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرک کنیم ما همه یکی هستیمیافته های نوین علوم پرده پختگی پس از چهل سالگي به زندگی سلول در بدن، جدای اتقلید مرحله ای نسبتا پیششکل پنجم مادهانرژی تاریکمغز و اخلاقتاثیر گیاه خواری بر رشد واحیای بینایی نسبی یک بیمجهش های ژنتیکی مفید در سافلج خوابنگاه از دور و نگاه از نزداسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی از عروسک تا کمدقیق ترین تصاویر از مغز امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدردی که سالهاست درمان نشکل اقیانوس در یک ذرهزبان چهار حرفی حیات زمینآموزش نوین زبانتمدن زیر آبشبکیه های مصنوعیاولویت بندی ها کجاستمغز بیش از آنچه تصور میشوتاثیر درجه حرارت بر عملکادب برخورد با دیگرانجریان انرژی در سیستم های فراموشی و مسیر روحانینادانی در قرن بیست و یکم،دوچرخه سواری ورزشی سبک و بقای حقیقی در دور ماندن اهوش عاطفی قسمت دهمموجود بی مغزی که می تواندذرات کوانتومی زیر اتمی قکوچک شدن مغز از نئاندرتاسفر فقط مادی نیستآیا ما تنها موجودات زنده تو آرامش و صلحیطلوع و حقیقتتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت نخاعی میتواند دنقش قهوه در سلامتیارتباط شگفت مغز انسان و فحقایق ممکن و غیر ممکنقلب دروازه ی ارتباطچرا مغز انسان سه هزار سالدانشمندان نورون مصنوعی سبه خودت مغرور نشوهیچ کس حقیقت را درون مغز ما انسانها چه اندازه نزدرویا و واقعیتبحثی جالب درباره محدودیتکاهش حافظه هرچند فرایندیسلولهای ایمنی القا کنندهآیا احتمال دارد رویا از آتومورها و التهاب مغزی عاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتازه های بیماری پارکینسوایرادهای موجود در خلقت بنقش تیروئید در تکامل مغزاز نظر علم اعصاب یا نرووسحس و ادراک (قسمت اول )قدرت کنترل خودنسبیت عام از زبان دکتر برداروی تشنجی درباردارینسبت ها در کیهانداروی جدید ALSبیماری گیلن باره و بیمارهزاران سال چشم های بینا وماده، چیزی نیستروزهای بد باقی نمیماندبخشیدن دیگران یعنی آرامشکریستال زمان(قسمت سوم)سی و سه پل اصفهانآب زندگی است قسمت چهارمتوسعه هوش مصنوعی قادر اسعادت کن خوب حرف بزنیترجمه ای ابتدایی از اسراابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريااز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت هجدهملرزش عضله یا فاسیکولاسیوهمه چیز در زمان مناسبدخالت در ساختار ژنهابیهوشی در بیماران دچار اویتامین بی هفدهمدل همه جانبه نگر ژنرالیریواستیگمینبرخی نرمش ها برای زانوگیلگمش باستانی کیستسکته مغزیآسيب میکروواسکولاریا آستکامل و ارتقای نگاه تا عمتاثیر ویتامین دی بر بیماتظاهری از ماده است که بیدابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت سی و هشتممنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استدر درمان بیماری مولتیپل واکسن کووید 19 چیزهایی که مرگ انتقال است یا نابود شرابطه تشنج و اوتیسمبررسی و اپروچ جدید بر بیمپل جویی اصفهانستارگانی قبل از آغاز کیهاقلیت خلاقتأثیر نگاه انسان بر رفتاابزار بقای موجود زنده از جنسیت و تفاوت های بینایینور دروناز تکینگی تا مغز، از مغز خلاصه ای از درمان های جدیمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید کنترل مولتیپلوجود قبل از ناظر هوشمندمشکلات نخاعیپیوند مغز و سر و چالشهای زمان چیستبعد از کروناسرطان کمیت گراییامیدی به این سوی قبر نیستتاثیر کلام در آیات کلام بابزارهای دفاعی و بقای موجهان کنونی و مغز بزرگتریچگونه مغز پیش انسان یا همازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی خار و گلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرک احساسات و تفکرات دیگیاد گرفتن مداومپروژه ی ژنوم انسانیزندگی، مدیریت انرژیتقلید از روی طبیعتشکست حتمیانرژی تاریک که ما نمی تومغز و اخلاقتاثیر گیاه خواری بر رشد واحیای بینایی نسبی یک بیمجهش های ژنتیکی غیر تصادففلج خواب چیستنگاه از درون مجموعه با نگاصل بازخوردهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدل به دریا بزنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدرس گرفتن از شکست هاکلمات بلند نه صدای بلندزبان نیاز تکاملی استآمارهای ارائه شده در سطح تمدنی قدیمی در شمال خلیج شباهت مغز و کیهاناولین مورد PML به دنبال تکمغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر درجه حرارت بر عملکادراک ما درک ارتعاشی است جریان انرژی در سیستم های فرایند پیچیده ی خونرسانینازوکلسیندورترین نقطه ی قابل مشاهبلندی در ذهن ما درک بلندیهوش عاطفی قسمت دومموجودات مقهور ژنها هستندذرات کوانتومی زیر اتمی قکوچکترین چیز یک معجزه اسسفر نامه سفر به بم و جنوب آیا مغز تا بزرگسالی توسعتو افق رویداد جهان هستیطلای سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکایمان به رویانقش مهاجرت در توسعه نسل اارتباط شگفت انگیز مغز انحل مشکلقلب روباتیکچرا مغزهای ما ارتقا یافت دانشمندان یک فرضیه رادیکبه دنبال رستگاری باشهیچ اندر هیچما انسانها چه اندازه نزدرویا و کابوسبحثی در مورد نقش ویتامين کاهش دوپامین عامل بیماریسلولهای بنیادی مصنوعی درآیا احتمال دارد رویا از آتومورهای نخاعیعلم به ما کمک میکند تا موتبدیل پلاستیک به کربن و ساکسی توسین و تکامل پیش انقش حفاظتی مولکول جدید داز نظر علم اعصاب اراده آزحس و ادراک (قسمت دوم )قدرت انسان در نگاه به ابعقدرت ذهننسبت طلایی، نشانه ای به سداروی جدید s3 در درمان ام بیماری آلزایمر، استیل کوهستي مادي ای که ما کوچکترماده، چیزی بیش از یک خلا روزهای سختبخشش، عقلانی یا غیر عاقلکشف مکانیسم عصبی خوانش پسیلی محکم محیط زیست بر انآب زندگی است قسمت هفتمتوسعه برخی شغل ها با هوش عادت کردن به نعمتترس و آرمان هاابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها در کاهش دردهای از تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت هشتملزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز در زمان کنونی استدر مانهای کمر دردبیوگرافیویتامین دی گنجینه ای بزرمدل هولوگرافیک ژنرالیزهریاضیات یک حس جدید استبرخی نرمش های گردنگیاه بی عقل به سوی نور میسال سیزده ماههآسیب ها ناشی از آلودگی هوتکامل و ریشه ی مشترک خلقتصفحه اصلیتعداد کلی ذهن ها در جهان ابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت سی و ششممنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیدر سال حدود 7 میلیون نفر واکسن کرونا و گشودن پنجرمرگ تصادفیرادیوی مغز و تنظیم فرکانبررسی ژنها در تشخیص بیماپل خواجو اصفهانسخن و سکوتالکترومغناطیس شنوایی و هتئوری تکامل امروز در درمابزار بقای موجود زنده از جنسیت و تفاوت های بینایینورون هاي مصنوعی می تواناز تکینگی تا مغز، از مغز خم شدن فضا-زمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید ای ال اس، توفروراپامیل در بارداریمشکلات بین دو همسر و برخیپیوند اندام از حیوانات بزمان و مکان، ابعاد کیهان بعد از کروناسرعت فکر کردن چگونه استامیدی تازه در درمان سرطاتاثیر کپسول نوروهرب بر نابعاد و نیازهای تکاملیجهان کاملی در اطراف ما پرچگونه هموساپينس بر زمین اسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی خارق العاده و استثنایی بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرک تصویر و زبان های مخلتیاد بگیر فراموش کنیپروژه ی ژنوم انسانیزونیسومایدتقلید از طبیعتشگفت نیست من عاشق تو باشمانرژی خلا ممکن استمغز و سیر تکامل ان دلیلی تاثیر گیاه خواری بر رشد واحساس گذر سریعتر زمانجهش تمدنی عجیب و شگفت انسفلج دوطرفه عصب 6 چشمنگاه حقیقی نگاه به درون ااصل علت و تاثیرهوش مصنوعی به شناسایی کادلایلی که نشان میدهد ما بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدست کردن در گوشکلوزاپین داروی ضد جنونزبان و کلمه حتی برای کسانآن چیزی که ما جریان زمان تمرکز و مدیتیشنشباهت مغز با کیهان مادیاولین مورد پیوند سر در انمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر درجه حرارت بر عملکادغام میان گونه های مختلجستجوی متن و تصویر به صورفرایند تکامل و دشواری هانباید صبر کرد آتش را بعد ديدن با چشم بسته در خواب بلوغ چیستهوش عاطفی قسمت سومموسیقی نورفتار مانند بردهباهوش ترین و با کیفیت تریکووید نوزده و خطر بیماری سفر به مریخ در 39 روزآیا همه جنایت ها نتیجه بیتو انسانی و انسان، شایستطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر درجه حرارت بر عملکاین پیوند نه با مغز بلکه نقش میدان مغناطیسی زمین ارتباط شگفت انگیز مغز انحلقه های اسرارآمیزقلب را نشکنچرا ویروس کرونای دلتا وادانشمندان ژنی از مغز انسبه زودی شبکه مغزی به جای هیچگاه از فشار و شکست نترما اکنون میدانیم فضا خالرویا و خبر از آیندهبحثی در مورد نقش کلسیم و کاهش سن بیولوژیکی، تنها سلام تا روشناییآیا برای تولید مثل همیشه تومورهای ستون فقراتعلم بدون توقفتبدیل تراکت صوتی مصنوعی اگر فقط مردم میفهمیدند کنقش حیاتی تلومر دی ان آ داز نظر علم اعصاب اراده آزحس و ادراک قسمت 67حس و ادراک قسمت 74قدرت عشقنشانه های گذشته در کیهان داروی جدید میاستنی گراویبیماری الزایمرهستی ما پس از شروعی چگال ماست مالیروش مقابله مغز با محدودیبدون پیر فلککشف مکانیسمی پیچیده در بسینوریپا داروی ترکیبی ضدآب زندگی است قسمت اولتوصیه های سازمان بهداشت عادت دادن مغز بر تفکرتسلیم شدن از نورون شروع مابزار بقا از نخستین هماننقشه مغزی هر فرد منحصر بهاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت پنجملزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز، ثبت می شوددر محل کار ارزش خودت را ببیوگرافیویروس مصنوعیمدل هولوگرافیک تعمیم یافریسدیپلام تنها داروی تایبرخی یونها و مولکول های مگیاه خواری و گوشت خوار کدسانسور از روی قصد بسیاری آشنا پنداریتکامل ابزار هوش ، راه پر سوالات پزشکیتعذیه ی ذهنابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عاز تکینگی تا مغز از مغز تحس و ادراک قسمت سیزدهممنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهدرمان های اسرار آمیز در آواکسن کرونا از حقیقت تاتمرگی وجود نداردراز تغییربررسی بیماری التهابی رودپلاسمای غالبسخن پاک و ثابتالکتروتاکسی(گرایش و حرکتئوری تکامل در پیشگیری و ابزار بقای موجود زنده از جهل مقدسنورون های ردیاب حافظهاز تکینگی تا مغز، از مغز خونریزی مغز در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی درمان جدید سرطانورزش هوازی مرتب خیلی به قمشکلات روانپزشکی پس از سپیوند سر آیا ممکن استزمان و صبربعد از کرونا دلخوشی بیهوسعی کن به حدی محدود نشویامگا سه عامل مهم سلامتتاثیر کپسول نوروهرب بر تابعاد اضافه ی کیهانجهان پیوستهچگونه هوشیاری خود را توساساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک بازی خبر مهم تلسکوپ هابلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدرک حقیقت نردبان و مسیری یادگیری مهارت های جدید دپروانه ی آسمانیزونا به وسیله ویروس ابله تقویت استخوان در گرو تغذشگفت انگیز بودن کیهانانسان قدیم در شبه جزیره عمغز کوانتومیتاثیر گیاه خواری بر رشد واحساسات کاذبجهشهای مفید و ذکاوتی که دفناوری هوش مصنوعی نحوه خنگاه دوبارهاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش مصنوعی در کامپیوترهادنیای شگفت انگیز کوانتوممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدست آسمانکلام و زبان، گنجینه ای بسزبان و بیان نتیجه ساختماآنچه ناشناخته است باید شتمرکز بر هدفشباهت کیهان و مغزاولین هیبرید بین انسان و مغز بزرگ چالش است یا منفعادغام دو حیطه علوم مغز و جستجوی هوشیاری در مغز مافرایند حذف برخی اجزای مغنبرو و انرژی مداومدی متیل فومارات(زادیوا)(بلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش عاطفی قسمت ششمموسیقی هنر مایع استرفتار وابسته به شکلباور و کیهان شناسیکودک هشت ساله لازم است آدسفر تجهیزات ناسا به مریخ آیا هوش مصنوعی می تواند نتو با همه چیز در پیوندیطوفان زیباییتاثیر رو ح و روان بر جسماین اندوه چیستنقش محیط زندگی و مهاجرت دارتباط غیرکلامی بین انساحمله ویروس کرونا به مغزقیچی ژنتیکیچرا پس از بیدار شدن از خودانشمندان پاسخ کوانتومی به زیر پای خود نگاه نکن بهیپرپاراتیروئیدیسمما از اینجا نخواهیم رفترویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی در مورد حقیقت فضا و کایروپاکتیک چیستسلسله مباحث هوش مصنوعیآیا بزرگ شدن مغز فقط در دتوهم فضای خالیعلم در حال توسعهتبدیل سلولهای محافط به ساگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش خرچنگ های نعل اسبی دراز واقعیت امروز تا حقیقت