دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزار بقا از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ویروس کرونا قسمت چهل و پنجم

ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای بقای ویروس کرونا(قسمت چهل و پنجم)
تقدیم به روح قربانیان این همه گیری و با امید به شفای عاجل مبتلایان
تقدیم به تیم های درمانی ایثار گر در همه ی جهان به خصوص ایران که علاوه بر همه گیری کنونی با محدودیت ها و مشکلات فراوان دیگری دست و پنجه نرم میکنند
تقدیم به روح پدر بزرگوارم مرحوم دکتر عبدالحسین فاطمی که سالها تلاش برای رفع درد و رنج و بیماری های مردم این سرزمین، او را پیر و فرسوده کرد

بیشتر موج های همه گیری آنفولانزا طی دو تا سه سال به طور میانگین بین دو موج تا چهار موج در سطح جهانی در نوسان بوده است و این نشان میدهد ویروس کرونا در ضمن همه گیری های شدید است زیرا سال دوم آن در حالی به پایان می رسد که جهان وارد نیمه ی موج سوم بیماری خواهد شد.(این در حالی است که هنوز به پایان سال دوم نرسیده ایم، برخی کشورهای جهان خود را آماده ی موج ششم بیماری کووید 19می کنند!)
تا دلایل حیوانی ویروس کرونا هست، همیشه احتمال ظهور ویروس کرونای حیوانی دیگری در آینده وجود دارد: تا زمانی که تخریب محیط زیست واسطه های میانی و بی زیان ویروس کرونا و گرمایش زمین، وجود دارد، انتظار فرار ویروس های جدید کرونا از میزبان های در خطر انقراض به سمت انسان وجود دارد توصیه میشود به مقاله ی ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای دفاعی ویروس کرونا(قسمت ششم)درهمین کانال مراجعه شود.

موفقیت واکسیناسیون در اتحادیه ی اروپا و آمریکای شمالی و چین، شکست واکسیناسیون را در مناطق دیگر می پوشاند
کارشناسان، آینده ی همه گیری کرونا را در شش ماه آینده شرح میدهند.
کسی که اعتقاد داشته باشد همه گیری ویروس کرونای جدید طی شش ماه آینده تمام میشود باید در خوشبینی، زیاده روی نکند زیرا بیانات زیادی از طرف دانشمندان و متخصصان بر اساس گزارش بلومبرگ، عکس این را نشان میدهد. به گزارش این خبرگزاری بیشتر کارشناسان توافق دارند همه گیری، قبل از واکسینه شدن همه مردم یا درگیری همه ی آنها با عفونت یا هر دو به پایان نخواهد رسید.

همچنین تعداد کمی بدشانس هم هستند که بیش از یک بار کرونا می گیرند یا حتی پس از زدن واکسن، به کرونا مبتلا می شوند.
این متخصصان تاکید می کنند موج های جدید از انتشار همه گیری باعث بسته شدن مدارس در بسیاری از کشورها میشود؛ ساکنانی که در گرفتن واکسن مراعات حال افراد مسن را کرده اند دوباره دچار ترس از ابتلای به ویروس تاجی میشوند و این در حالی است که بسیاری از کارمندان و مدیران به فکر بازگشت به محل کار و اداره ی خود طی شش ماه آینده هستند.
با وجود میلیاردها فرد در جهان که هنوز واکسن نزده اند انتظار زیادی برای توسعه ی بیماری در فصل های تحصیلی و وسایل نقلیه عمومی و کارگاه ها طی ماه های آینده وجود دارد. این در حالی است که کارگاه های اقتصادی آماده هستند تا دوباره کار خود را آغاز کنند.

و حتی با بالا رفتن میانگین واکسن همیشه افرادی، مستعد ابتلا به ویروس هستند مانند کودکان تازه متولد شده و کسانی که به دلایلی واکسن نمی زنند و کسانی که واکسن زده اند ولی از بیماری خطرناکی رنج می برنئد که باعث کاهش سطح ایمنی در آنها می شود.

مایکل اوستورهولم مدیر مرکز پژوهش ها و راهکارهای بیماری های مسری در دانشگاه مینسوتا در مینیاپولیس میگوید: پیش از آنکه این همه گیری به پایان برسد، افزایش مستمر و بالا رفتن تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در همه جای زمین رخ خواهد داد.
و اضافه میکند: اعتقاد دارم خیلی ساده ممکن است جهش های دیگری را در پاییز و زمستان امسال شاهد باشیم. و ادامه میدهد: روزی را خواهیم دید که پس از تزریق وسیع واکسن ها همه گیری افت شدید پیدا کند ولی فقط میتوانم به شما بگویم این ویروس مانند آتشی است که جنگل ها را می سوزاند و هرگز از سوزاندن هیچ بشری که به آن دسترسی پیدا کند کوتاه نخواهد آمد.
کرونا در مقایسه با دیگر همه گیری ها
مقایسه با همه گیری های آنفولانزا در 130 سال گذشته ازجمله آنفولانزای اسپانیایی: بیشترین مدت انتشار جهانی آنفولانزا 5 سال بوده است. این مطلب را لون سیمونسن استاد بهداشت ساکن دانشگاه روسکیلد دانمارک میگوید. او بیان میکند بیشتر موج های همه گیری آنفولانزا طی دو یا سه سال به طور میانگین بین دو موج تا چهار موج در سطح جهانی در نوسان بوده است و این نشان میدهد ویروس کرونا در ضمن همه گیری های شدید است زیرا سال دوم آن در حالی به پایان میرسد که جهان وارد نیمه ی موج سوم بیماری خواهد شد.(این در حالی است که اکنون برخی کشورهای جهان خود را حتی آماده ی موج ششم بیماری کووید 19میکنند!) این در حالی که است که افق روشنی هم برای آن قابل تصور نیست.

کارشناسان تصور می کنند ویروس کرونا از مسیر همه گیری های قبلی پیروی نمیکند و بیماری متفاوت و جدیدی است و شاید بیشتر، قابلیت انتقال داشته باشد به طوری که تاکنون جان 4.6 میلیون نفر را گرفته است و این دو برابر هر شیوع همه گیری دیگر از انتهای فاجعه ی آنفولانزای اسپانیایی است که در سال 1918 شروع شد و 50 تا 100 میلیون نفر را کشت.

به گفته ی سیمونسن تاریخ نشان می دهد اعتقاد شایع که ویروس ها با گذر زمان به تدریج آرام تر میشوند تا از نابودی همه ی جمعیت میزبان، جلوگیری شود درست نیست و با وجود جهش های جدید، همیشه خطرناکتر نیستند با اینحال طی دوره ی انتشار، همه گیری کشنده تر میشود تا ویروس با میزبان جدید سازگار شود.

قبل از انتشار بیماری کووید 19 این امیدی منطقی بود با تولید واکسن ها حمایت طولانی مدت مانند فلج اطفال در برابر بیماری ایجاد شود ولی سوبارو مدیر تشکیلات بهداشت جهانی گفته است این همه گیری قدرتی وحشتناک برای انتقال دارد. و برخی پژوهشگران می گویند ویروس آماده است تا کاملا به نسل اول واکسن ها مقاوم شود.
سیمونسن میگوید: آیا این سناریو رخ نمی دهد؟
و این با وجود احتمالات دیگری است که از ظهور ویروس آنفولانزای جدید یا ویروس کرونای دیگر- که از حیوانات منتقل شود- سخن میگوید. در اینجا سوبارو توضیح میدهد: تا دلایل حیوانی ویروس کرونا هست همیشه احتمال ظهور ویروس کرونای حیوانی دیگری در آینده وجود دارد. به گفته ی کارشناسان، شیوع کنونی در زمانی رو به کاهش خواهد رفت که 90 تا 95% ساکنان جهان طی واکسن یا ابتلا، ایمن شوند. در همه ی جهان نزدیک به 5.65 میلیارد دوز واکسن تزریق شده است ولی موفقیت واکسیناسیون در اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی و چین، شکست واکسیناسیون را در مناطق دیگر می پوشاند. بیشتر کشورهای جهان در آفریقا فقط به 5% جمعیت خود واکسن زده اند و هند فقط 26% جمعیت را واکسینه کرده است. ایراکا شارلز استاد همکار در تاریخ پزشکی در دانشگاه آکسفورد و مسئول پروژه ی چگونگی پایان همه گیری ها می گوید: همه گیری در زمان های مختلف در جاهای مختلف به پایان خواهد رسید و این، کاملا مانند َنوع های قبلی است و تاکید میکند این بستگی به میزان بیماران و مرگ و میرهایی دارد که حکومت ها می توانند به سادگی تحمل کنند!!
شالرز ادامه میدهد: فرایند نهایی موفقیت بر همه گیری، هر گز در همه جای جهان یکسان نخواهد بود با اینکه پدیده ای زیست شناسی است ولی همزمان پدیده ای سیاسی و اجتماعی هم خواهد بود. https://www.alhurra.com/health/2021/09/13/%D9%84%D8%A7-%D8%AA%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%A6%D9%84%D9%88%D8%A7-%D9%83%D8%AB%D9%8A%D8%B1%D8%A7-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A1-%D9%8A%D8%B4%D8%B1%D8%AD%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D9%84-%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%A1-%D9%83%D9%88%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%A7-%D9%81%D9%8A-6-%D8%A3%D8%B4%D9%87%D8%B1?fbclid=IwAR0-15mxUQKpo05w2PzXl8wzjl_ZoUvXrzB4K4yc12nY7_VXzLxjnsHi8gQ


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کیهانِ هوشیارِ در حال یاتمدن پیشرفته ی پیشینیانتغییر زودتر اتصالات مغزیدر محل کار ارزش خودت را بآیا احتمال دارد رویا از آسفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری در کجاست؟(قابزار بقای موجود زنده از نقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای مکریستال زمان(قسمت سوم)توهم چیستجهش های ژنتیکی مفید در سادرمان ام اس(مولتیپل اسکلآب زندگی است قسمت چهارمسوپاپ ها یا ترانزیستورهاما انسانها چه اندازه نزداحیای بینایی نسبی یک بیمنورون های ردیاب حافظههوش احساسیبیماری ای شبیه ام اس مولتگامی در درمان بیماریهای تکامل چشمحقیقت خواب و رویادرگیری مغز در بیماران مبالکتروتاکسی(گرایش و حرکساخت شبکه عصبی با الفبای مخچه فراتر از حفظ تعادلادراک ما درک ارتعاشی است هرچیز با یک تاب تبدیل به بیشتر کمردردها نیازی به تاثیر مشاهده بر واقعیت بحس و ادراک قسمت چهارمفیزیک و هوشیاریرقیبی قدرتمند در برابر مانسان ها می توانند میدان شنا در ابهای گرم جنوب نیامرز مرگ و زندگی کجاستچگونه مولکول های دی ان ایارتباط غیرکلامی بین انساویروس مصنوعیبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت سی و ششمقانونمندی و محدودیت عالمروزه داری سلول های بنیادایمپلانت مغزی کمک میکند شرکت نورالینک ویدیویی ازمعجزه ی علم در کنترل کروننگاهی بر توانایی اجزاي باز انفجار بزرگ تا انفجار واکسن اسپایکوژن ضد کرونابرای خودآگاه بودن تو بایتاثیر ترکیبات استاتین (سخانواده پایدارریشه های مشترک حیاتلزوم سازگاری قانون مجازااگر نیروی مغناطیس نباشد عماد الدین نسیمی قربانی مغز ایندگان چگونه استچرا حیوانات سخن نمی گویناز تکینگی تا مغز از مغز تیک آلل ژنتیکی که از نئاندبررسي علل احتمالي تغيير تاثیر درجه حرارت بر عملکدوچرخه سواری ورزشی سبک و پیشرفتی مستقل از ابزار هزمین زیر خلیج فارس تمدنی منابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانصفحه اصلینقش قهوه در سلامتینظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تکمردرد ناشی از تنگی کاناتفاوت ها و تمایزها کلید بتبدیل تراکت صوتی مصنوعی دانشمندان روشی برای تبدیآیا ما تنها موجودات زنده زبان و بیان، در سایه پیشرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماننقش تیروئید در تکامل مغزهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیاکیست کلوئید بطن سومتمدن بشری و مغز اخلاقیتغییر عمودی سر انسان از پدر چه مرحله ای از خواب ، رآیا برای تولید مثل همیشه سفری به آغاز کیهانمنبع خواب و رویاابزارهای پیشرفته ارتباط نقشه مغزی هر فرد منحصر بههوش مصنوعی از عروسک بازی بلندی در ذهن ما درک بلندیکشف مکانیسم عصبی خوانش پتوهمات و شناخت حقیقتجهش های ژنتیکی غیر تصادفدرمان تومورهای مغزی با اآب زندگی است قسمت اولسودمندی موجودات ابزی بر ما انسانها چه اندازه نزداحیای بینایی نسبی یک بیمنوروپلاستیسیتی چیستهوش احساسیبیماری اسپینال ماسکولار گاهی لازم است برای فهم و تکامل ابزار هوش ، راه پر حقیقت راستین انسان علم بدرگیری مغزی در سندرم کووالگوبرداری از طبیعتساختار شبکه های مغزی ثابمخچه ، فراتر از حفظ تعادلادغام میان گونه های مختلهزینه ای که برای اندیشیدبا هوش مصنوعی خودکار روبتاثیر نگاه ناظر هوشیار بحس و ادراک قسمت نوزدهمفیزیکدانان ماشینی برای ترموزی از نخستین تمدن بشرانسان جدید از چه زمانی پاشناخت و معرفت، و نقش آن دمرز بین انسان و حیوان کجاچگونه مغز پیش انسان یا همارتروز یا خوردگی و التهاویرایش DNA جنین انسان، بربحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت سیزدهمقارچ بی مغز در خدمت موجودایمپلانت نخاعی میتواند دشش مرحله تکامل چشممغز فکر میکند مرگ برای دیچالش دیدگاه های سنتی در باز بحث های کنونی در ویروسواکسن دیگر کرونا ساخته شبرخی ملاحظات در تشنج های تاثیر دوپامین و سروتونینخارق العاده و استثنایی برژیم های غذایی و نقش مهم مقاومت به عوارض فشار خون اگر نعمت فراموشی نبود بسعوامل موثر در پیدایش زبامغز ابزار بقای برتر مادیچرا حجم مغز گونه انسان دراز تکینگی تا مغز از مغز تیک جهش ممکن است ذهن انسانبررسی و اپروچ جدید بر بیمتاثیر درجه حرارت بر عملکديدن با چشم بسته در خواب پاسخ گیاهان در زمان خوردزمان واقعیت است یا توهممنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانسوالات پزشکینقش مهاجرت در توسعه نسل اهفت چیز که عملکرد مغز تو از تکینگی تا مغز از مغز تکمردرد و علل آنتفاوت های بین زن و مرد فقتبدیل سلولهای محافط به سداروهای مصرفی در ام اسآیا مغز تا بزرگسالی توسعزبان و تکلم برخی بیماریهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماننقش حفاظتی مولکول جدید دهوش مصنوعی از عروسک های باستفاده از سلول های بنیانقش حیاتی تلومر دی ان آ دهوش مصنوعی از عروسک های باستفاده از سلول های بنیاکاهش مرگ و میر ناشی از ابتمدنی قدیمی در شمال خلیج تغییرات منطقه بویایی مغزدر هم تنیدگی مرزها و بی مآیا بزرگ شدن مغز فقط در دسقوط درون جاذبه ای خاص، چمنحنی که ارتباط بین معرفابزارهای بقا از نخستین هنقشه های مغزی جدید با جزیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلعیدن ستاره توسط سیاهچاکشف مکانیسمی پیچیده در بتوپیراماتجهشهای مفید و ذکاوتی که ددرمان تشنجآب زندگی است قسمت دومسیلی محکم محیط زیست بر انما اکنون میدانیم فضا خالاحساس گذر سریعتر زماننوروز یا روز پایانیهوش عاطفی بیشتر در زنانبیماری اضطراب عمومیگاهی مغز بزرگ چالش استتکامل داروینی هنوز در حاحقایق ممکن و غیر ممکندرگیری مغزی در سندرم کووالتهاب شریان تمپورالسازگاری با محیط بین اجزامخچه ابزاري که وظیفه آن فادغام دو حیطه علوم مغز و هزینه سنگین انسان در ازابار بزرگ ایستادن بر دو پاتاثیر نگاه و مشاهده ناظر حس و ادراک قسمت هفتمفرگشت و تکامل تصادفی محض رمز و رازهای ارتباط غیر کانسان عامل توقف رشد مغزشناسایی تاریخچه ی تکاملیمزایای شکلات تلخ برای سلچگونه هموساپينس بر زمین ارزش حقیقی زبان قسمت اولواقعیت فیزیکی، تابعی از بحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت ششمقبل از آغازاین پیوند نه با مغز بلکه ششمین کنگره بین المللی سمغز قلبچاالش ها در تعیین منبع هواز تلسکوپ گالیله تا تلسکواکسن دیگری ضد کرونا از دبرخی مرزهای اخلاق و علوم تاثیر دپاکین بر بیماری مخدا موجود استرژیم های غذایی و نقش مهم مقابله با کرونا با علم اساگر نعمت فراموشی نبود بسعوامل ایجاد لغت انسانی و مغز ابزار برتر بقاچرا خشونت و تعصباز تکینگی تا مغز از مغز تیک رژیم غذایی جدید، می توبررسی ژنها در تشخیص بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکدی متیل فومارات(زادیوا)(پختگی پس از چهل سالگي به زمان شگفت انگیزمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانپیامهای کاربراننقش میدان مغناطیسی زمین هفت سین یادگاری از میراث از تکینگی تا مغز از مغز تکمردرد با پوشیدن کفش مناتفاوت های تکاملی در مغز وتداخل مرزها و صفات با بینداروهای ام اسآیا همه جنایت ها نتیجه بیزبان و شناخت حقیقت قسمت چمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از نقش خرچنگ های نعل اسبی درهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در مورد هکاهش التهاب ناشی از بیماتمساح حد واسط میان مغز کوتغییرات آب و هوایی که به در هم تنیدگی کوانتومی و پآیا تکامل و تغییرات ژنتیسلول های بنیادی منابع و امنشأ اطلاعات و آموخته ها ابزارهای بقا ازنخستین همنقص در تشخیص هیجانات عامهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه مغز خزندگان خودت اجازکشف ارتباط جدیدی از ارتبتوانایی مغز و دیگر اجزای جهشهای مفید و ذکاوتی که ددرمان جدید میگرن با انتی آب زندگی است قسمت سومسیاهچاله های فضایی منابعما با کمک مغز خود مختاريماحساسات کاذبنوشیدن چای برای مغز مفید هوش عاطفی در زنان بیشتر ابیماری بیش فعالیگذر زمان کاملا وابسته به تکامل داروینی هنوز در حاحمله ویروس کرونا به مغزدرگیری اعصاب به علت میتوامیوتروفیک لترال اسکلروستون فقرات انسان دو پا جلمدل همه جانبه نگر ژنرالیارتقا و تکامل سنت آفرینش هزاران سال چشم های بینا وبار سنین ابزار هوشمندی اتاثیر نگاه انسان بر رفتاحس و ادراک قسمت هفدهمفراموش کارها باهوش تر هسرمز بقای جهش ژنتیکیانسانیت در هم تنیده و متصشناسایی سلول های ایمنی امسیر دشوار تکامل و ارتقاچگونه واکسن کرونا را توزارزش حقیقی زبان قسمت دومواقعیت چیستبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک سی و هفتمروش مقابله مغز با محدودیقبل از انفجار بزرگاینکه به خاطرخودت زندگی صرع و درمان های آنمغز ما کوچکتر از نیم نقطهناتوانی از درمان برخی ویاز تلسکوپ گالیله تا تلسکواکسن سرطانبرخی نکات از گاید لاین پرتاثیر داروهای ضد التهاب خطا در محاسبات چیزی کاملرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وملاحظه های اخلاقی دربارهاگر با مطالعه فیزیک کوانعواملی که برای ظهور لغت امغز از بسیاری حقایق می گرچرا در مغز انسان، فرورفتاز تکینگی تا مغز از مغز تیکی از علل محدودیت مغز امبررسی سیستم تعادلی بدن اتاثیر درجه حرارت بر عملکدید تو همیشه محدود به مقدپروژه ی ژنوم انسانیزندگی هوشمند در خارج از زمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانسایتهای دیگرنقش محیط زندگی و مهاجرت دهم نوع خواری در میان پیشیاز تکینگی تا مغز از مغز تکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتفاوت های زبانی سرمنشا تتروس جریان انرژیداروهای تغییر دهنده ی سیآیا هوش مصنوعی می تواند نزبان و شناخت حقیقت قسمت امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از ابزار بقای موجود زنده از نقش داروهاي مختلف معروف هوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در تفسیر کاهش دوپامین عامل بیماریتنفس هوازی و میتوکندریتغییرات تکاملی سر انسان در هم تنیدگی کوانتومی و دآیا جنین انسان، هوشمندی سلول عصبی شاهکار انطباق مهندسی ژنتیک در حال تلاش ابزارهای بقای موجود زندهنقطه بی بازگشتهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه بالا بر ستارگان نگاه ککشف جمجمه ای درکوه ایرهوتوازن مهمتر از فعالیت زیجواب دانشمند سوال کننده درمان جدید کنترل مولتیپلآزمون ذهنی گربه شرودینگرسیاهچاله و تکینگی ابتدایما تحت کنترل ژنها هستیم یاخلاق و علوم اعصابنوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوش عاطفی در زنان بیشتر ابیماری تی تی پیگربه شرودینگر و تاثیر مشتکامل داروینی هنوز در حاحمایت از طبیعتدرختان اشعار زمینامید نیکو داشته باش تا آنسخن پاک و ثابتمدل های ریز مغز مینی برینارتوکين تراپی روشی جديد هستي مادي ای که ما کوچکتربارداری بدون رحمتاثیر نگاه انسان بر رفتاحس و ادراک قسمت هجدهمفراموشی همیشه هم بد نیستروی و منیزیم در تقویت استانعطاف پذیری مکانیسمی علشواهدی از نوع جدیدی از حامسئول صیانت از عقیده کیسچگونه آن شکری که می خوریمارزش حقیقی زبان قسمت سومواقعیت چیستبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک- قسمت بیست و پروش های صرفه جویی در ایجاقدم زدن و حرکت دید را تغیاینکه خانواده ات سالم باضررهای مصرف شکر و قند بر مغز مادران و کودکان در زمناتوانی در شناسایی چهره از تکنیکی تا مغز از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه ابرخی نرمش های گردنتاثیر داروی ضد تشنج سدیم خطا در محاسبات چیزی کاملراه فراری نیستملاحظات بیهوشی قبل از جراگر تلاش انسان امروز براعوارض ازدواج و بچه دار شدمغز به تنهایی برای فرهنگ چراروياها را به یاد نمی آاز تکینگی تا مغز از مغز تیافته های نوین علوم پرده بررسی علل کمر درد در میانتاثیر درجه حرارت بر عملکدژا وو یا اشنا پنداریپروژه ی ژنوم انسانیزندگی زمینی امروز بیش از منابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین هماننقش نگاه از پایین یا نگاههمیشه اطمینان تو بر خدا باز تکینگی تا مغز- از مغز کنگره بین المللی سردرد دتفاوتهای جنسیتی راهی براتری فلوپرازینداروهای ضد بیماری ام اس وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزبان و شناخت حقیقت قسمت دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از نقش ذهن و شناخت در حوادث هوش مصنوعی از عروسک بازی استخوان های کشف شده، ممککاهش سن بیولوژیکی، تنها تنفس هوازی و میتوکندریثبت امواج الکتریکی در عصدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا جهان ذهن و افکار ما مسلولهای ایمنی القا کنندهمولتیپل اسکلروز در زنان ابزارهای بقای از نخستین چند نرمش مفید برای کمردرهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه خودت مغرور نشوگل زندگیتوسعه هوش مصنوعی قادر اسجاذبه و نقش آن در شکلگیریدرمانهای بیماری پارکینسآسيب میکروواسکولاریا آسسیاهچاله ی تولید کنندهماه رجباخلاق پایه تکامل و فرهنگنیکولا تسلاهوشیاری کوانتومیبیماری دویکگزیده ای از وبینار یا کنفتکامل داروینی هنوز در حاحوادث روزگار از جمله ویردرد باسن و پا به دلیل کاهامید درمان کرونا با همانسرنوشتمدیریت اینترنت بر جنگارتباط میکروب روده و پارهستی ما پس از شروعی چگال بازگشت از آثار به سوی خداتاثیر ویتامین دی بر بیماحس و ادراک قسمت هشتمفرایند پیچیده ی خونرسانیرویا و خبر از آیندهاولین مورد PML به دنبال تکشواهدی از دنیسوان(شبه نئمسئولیت جدیدچگونه انتظارات بر ادراک ارزش خود را چگونه میشناسواقعیت های متفاوتبحثی درباره احساسات متفاتاثیر گیاه خواری بر رشد وحساسیت روانی متفاوتروش هایی ساده برای کاهش اقدرت انسان در نگاه به ابعاینترنت بدون فیلتر ماهواضررهای شکر بر سلامت مغزمغز چون ابزار هوش است دلینبرو و انرژی مداوماز تکینگی تا مغز و از مغز واسطه ها د رمسیر ایجاد مغبرخی یونها و مولکول های متاثیر درجه حرارت بر عملکخطر آلودگی هواراه های جدید برای قضاوت رممانتین یا آلزیکسا یا اباپی ژنتیکعید نوروز مبارکمغز برای فراموشی بیشتر کچراروياها را به یاد نمی آاز تکینگی تا مغز از مغز تیادگیری مهارت های جدید دبزرگ شدن مغز محدود به دورتاثیر درجه حرارت بر عملکدژاوو یا آشناپنداریپرواز از نیویورک تا لوس آزندگی زودگذرمنابع بی نهایت انرژی در دابزار بقا از نخستین هماننقش نظام غذایی در تکامل مهمیشه عسل با موم بخوریماز تکینگی تا مغز- از مغز کنگره بین المللی سردرد دتقلید مرحله ای نسبتا پیشتری فلوپرازینداروی فامپیریدین یا نورلآیا هوش ارثی دریافتی از پزبان و شناخت حقیقت قسمت سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان شناسی مدرن در سطح سلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از نقش روی و منیزیم در سلامتهوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان دکایروپاکتیک چیستتنفس بدون اکسیژنجمجمه انسان های اولیهدر آستانه ی موج پنجم کوویآیا جهش های ژنتیکی، ویروسلولهای بنیادی مصنوعی درمواد کوانتومی جدید، ممکنابزارهای دفاعی و بقای موچند جهانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه زودی شبکه مغزی به جای گلوئونتوسعه برخی شغل ها با هوش جدایی خطای حسی استدرهای اسرارآمیز و پوشیدهآسیب ها ناشی از آلودگی هوسیاره ی ابلهانماپروتیلیناختلال خواب فرد را مستعد نیاز به آموزش مجازی دیجیهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری دیستروفی میوتونیگزارش یک مورد جالب لخته وتکامل زبانحافظه و اطلاعات در کجاست دستورالعمل مرکز کنترل بیامگا سه عامل مهم سلامتسریعترین کامپیوتر موجودمدارک ژنتیکی چگونه انسانارتباط ماده و انرژیو هر کس تقوای خدا پیشه کنبازگشت به ریشه های تکاملتاثیر ویروس کرونا بر مغز حس و ادراک قسمت پنجمفرایند تکامل و دشواری هارویا بخشی حقیقی از زندگی اولین مورد پیوند سر در انشکل های متفاوت پروتئین همستند جهان متصلچگونه باغبانی باعث کاهش از نخستین همانند سازها تواقعیت و مجازبحثی درباره احساساتی غیرتاثیر گیاه خواری بر رشد وخفاش با شیوع همه گیری جدیروش صحبت کردن در حال تکاملمس کوانتومیایندرالطلای سیاهمغز چگونه صداها را فیلتر نخاع ما تا پایین ستون فقراز تکینگی تا مغز از مغز توبینار اساتید نورولوژی دبرخی اثرات مضر ویتامین دتاثیر درجه حرارت بر عملکخطرات هوش مصنوعیراه های جدید برای قضاوت رمنابع انرژي پاک سرچشمه حابزار هوش در حال ارتقا ازعامل کلیدی در کنترل کارآمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟نزاع بین جهل و علم رو به پاز تکینگی تا مغز از مغز تیادآوری خواب و رویابزرگ شدن تقریبا ناگهانی تاثیر درجه حرارت بر عملکدگرگونی های نژادی و تغییپرورش مغز مینیاتوری انسازونیسومایدمناطق خاصی از مغز در جستجابزار بقا از نخستین هماننقش نظریه تکامل در شناساهمراهی نوعی سردرد میگرنیاز تکینگی تا مغز- از مغزتکنترل همجوشی هسته ای با هتقلید از روی طبیعتتسلیم شدن از نورون شروع مداروی لیراگلوتیدآیا هوش سریعی که بدون احسزبان شناسی نوین نیازمند منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از نقش روزه داری در سالم و جهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هاکار با یگانگی و یکپارچگیتو یک جهان در مغز خودت هسجنسیت و تفاوت های بیناییدر درمان بیماری مولتیپل آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسلسله مباحث هوش مصنوعیموجود بی مغزی که می توانداتفاق و تصادفچندین ماده غذایی که ماننهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه زیر پای خود نگاه نکن بگمان میکنی جرمی کوچکی در توصیه های سازمان بهداشت جریان انرژی در سیستم های درک فرد دیگر و رفتارهای اآشنا پنداریسیاره ابلهانماجرای جهل مقدساختلال در شناسایی حروف و چیزی خارج از مغزهای ما نیهیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری ضعف عضلات نزدیک بگشایش دروازه جدیدی از طرتکامل زبانحافظه و اطلاعات در کجاست ذهن ما از در هم شکستن منبامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسرگیجه از شایعترین اختلامروری بر تشنج و درمان هایارتباط متقابل با همه ی حیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبازخورد یا فیدبکتاثیر ژنها بر اختلالات خحس و ادراک قسمت بیست و چهفرایند حذف برخی اجزای مغرویا تخیل یا واقعیتاولین هیبرید بین انسان و شگفتی های زنبور عسلمشکلات نخاعیچگونه تکامل مغزهای کنونیاز نخستین همانند سازها تواکنش های ناخودآگاه و تقبخش فراموش شده ی حافظهتاثیر گیاه خواری بر رشد وخلاصه ای از مطالب همایش مروشهای نو در درمان دیسک بلوب فرونتال یا پیشانی مغایا کوچک شدن مغزانسان الطوفان فقر و گرسنگی و بی سمغز ناتوان از توجیه پیدانخستین تصویر از سیاهچالهاز تکینگی تا مغز از مغز توراپامیل در بارداریبرخی اختلالات عصبی مثانهتاثیر درجه حرارت بر عملکدفاع در برابر تغییر ساختراه پیروزی در زندگی چیستمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانعادت کردن به نعمتمغز بزرگ چالش است یا منفعنزاع بین علم و نادانی رو از تکینگی تا مغز از مغز تژن هوش و ساختارهای حیاتی بزرگترین خطایی که مردم متاثیر رو ح و روان بر جسمدانش بی نهایتآلودگی هوا و ویروس کرونازونا به وسیله ویروس ابله منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون های تیروئید دهندسه ی پایه ایاز تکینگی تا مغز، از مغز کندر در بیماریهای التهابتقویت استخوان در گرو تغذتشنج چیستداروی تشنجی دربارداریآیا هشیاری کوانتومی وجودداروی جدید s3 در درمان ام آیا واکنش های یاد گرفته وزبان، وسیله شناسایی محیطمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی بر رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخوردکاربرد روباتهای ريزنانوتو پیچیده ترین تکنولوژی جنسیت و تفاوت های بیناییدر سال حدود 7 میلیون نفر آیا خداباوری محصول تکاملسلطان جنگل یا صاحب ملکوتموجودات مقهور ژنها هستنداتوبان اطلاعات و پلِ بینچه زیاد است بر من که در ایهوش مصنوعی از عروسک تا کمبوزون هیگز چیستگنجینه ای به نام ویتامین توصیه های غیر دارویی در سجریان انرژی در سیستم های درک نیازمند شناخت خویش اآغاز فصل سرما و دوباره تکسیاره ابلهانماده ی تاریکاختلال در شناسایی حروف و چیزی شبیه نور تو نیستهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماریهای تحلیل عضلانی اپمبرولیزوماب در بیماری چتکامل زبان انسان از پیشیحافظه و اطلاعات در کجاستفلج نخاعی با الکترودهای ذهن چند جانبه نیازمند نگانفجار و توقف تکاملی نشاسربازان ما محققا غلبه می مرکز هوشیاری، روح یا بدن ارتباط چاقی و کاهش قدرت بوقتی فهمیدی خطا کردی برگبازسازي مغز و نخاع چالشی تاثیر کلام در آیات کلام بحس و ادراک قسمت بیست و یکفرد حساس از نظر عاطفی و برویا حقی از طرف خدااولین تصویر در تاریخ از سشاهکار قرنمشکلات بین دو همسر و برخیچگونه جمعیت های بزرگ شکل از نخستین همانند سازها تواکنش به حس جدیدبخش بزرگتر کیهان ناشناختتاثیر گیاه خواری بر رشد وخونریزی مغز در سندرم کووروشهای شناسایی قدرت شنوالوتیراستامایا این جمله درست است کسیطی یکصد هزار سال اخیر هرچمغز و سیر تکامل ان دلیلی نخستین روبات های زنده ی جاز تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قبرخی بیماری ها که در آن بتاثیر درجه حرارت بر عملکدقیق ترین تصاویر از مغز ارابطه تشنج و اوتیسممنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانعارضه جدید ویروس کرونا سمغز بزرگ چالشهای پیش رونزاع بین علم و جهل رو به پاز تکینگی تا مغز از مغز تژن یا نقشه توسعه مغز و نقبسیاری از بیماری های جدیتاثیر رژیم گیاه خواری بر دانشمندان موفق به بازگردآلزایمرزیباترین چیز در افزایش سمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننقش هورمون زنانه استروژنهندسه ی رایج کیهاناز تکینگی تا مغز، از مغز کوچک شدن مغز از نئاندرتاتقویت سیستم ایمنیتشنج و حرکات شبه تشنجی قاداروی جدید میاستنی گراویآیا یک، وجود داردسفر نامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از نقش رژیم غذایی در رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملکاربرد روباتهای ريز، در تو جهانی هستی که خودش را جهل مقدسدرمان های اسرار آمیز در آآیا دلفین ها می تواند از سم زنبور ، کلیدی برای وارمیهمانهای ناخوانده عامل اتوسوکسیمایدنهایت معرفت و شناخت درک عهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبوزون هیگز جهان را از متلگویید نوزده و ایمنی ساکتتوصیه هایی در مصرف ماهیجریان انرژی در سیستم های درک و احساسإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسیر آفرینش از روح تا مغز ماده ی خالیاختلالات مخچههیچگاه از فشار و شکست نتربیهوش کردن در جراحی و بیمپنج اکتشاف شگفت آور در موتکامل ساختار رگهای مغزی حس چشایی و بویاییفلج بل، فلجی ترسناک که آنذهن هوشیار در پس ماده ی مانواع سکته های مغزیسردرد میگرن در کودکانمرکز حافظه کجاستارتباط هوش ساختار مغز و ژویتنام نوعی کرونا ویروس بحتی علمی درباره تمایل بتاثیر کپسول نوروهرب بر نحس و ادراک قسمت بیست و دوفرضیه ای جدید توضیح میدهرویاها از مغز است یا ناخواولین سلول مصنوعیشبیه سازی میلیون ها جهان مشکلات روانپزشکی پس از سچگونه جمعیت های بزرگ شکل از نخستین همانند سازها تواکسن های شرکت فایزر آمربخش دیگری در وجود انسان هتاثیر گیاه خواری بر رشد وخواندن ، یکی از شستشو دهنروشی برای بهبود هوش عاطفلیس دگرامفتامین یا ویاسایا ابزار هوشمندی یا مغز ظهور امواج مغزی در مغز مصمغز آیندگان چگونه است ؟نرمش های مفید برای درد زااز تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریبرخی بیماری های خاص که بدتاثیر درجه حرارت بر عملکدلایلی که نشان میدهد ما براز تغییرمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانعدم توقف تکامل در یک اندامغز بزرگ و فعال یا مغز کونشانه های گذشته در کیهان از تکینگی تا مغز از مغز تژنها نقشه ایجاد ابزار هوبسیاری از بیماری های جدیتاثیر رژیم گیاه خواری بر دانشمندان نورون مصنوعی سآمارهای ارائه شده در سطح زیر فشار کووید چه باید کرمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننقش ویتامین K در ترمیم اسهندسه بنیادیناز تکینگی تا مغز، از مغز کووید نوزده و خطر بیماری تلقین اطلاعات و حافظهتشنج عدم توازن بین نورون داروی جدید ضد میگرنآیا کیهان می تواند یک شبیسفر به مریخ در 39 روزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از نقش زنجبیل در جلوگیری از هوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمرکتاب زیست شناسی باورتو دی ان ای خاص ميتوکندريجهان یکپارچهدرمان های بیماری آلزایمرآیا دلفین ها میتوانند باسماگلوتید داروی کاهش دهنمیگرن سردردی ژنتیکی که باثر مضر مصرف طولانی مدت رچهار میلیارد سال تکامل بهوش مصنوعی در کامپیوترهابی نهایت در میان مرزهاگوشه بیماری اتوزومال رسستوضیحی ساده در مورد هوش مجستجوی متن و تصویر به صوردرک احساسات و تفکرات دیگافت فشار خون ناگهانی در وسیستم تعادلی بدنمبانی ذهنی سیاه و سفیداختلالات حرکتی در انسانهیپرپاراتیروئیدیسمبیهوشی در بیماران دچار اپوست ساعتی مستقل از مغز دتکامل شناخت انسان با کشفحس و ادراک (قسمت اول )فلج خوابذهن تو همیشه به چیزی اعتقانگشت ماشه ایسردرد و علتهای آنمرکز حافظه کجاستارتباط انسانی، محدود به ویتامین E برای فعالیت صحبحث درباره پیدایش و منشا تاثیر کپسول نوروهرب بر تحس و ادراک قسمت بیست و سوقلب و عقلرویاهای پر رمز و حیرتی دراوکرلیزوماب داروی جدید ششبیه سازی سیستم های کوانمشکلات روانپزشکی در عقب چگونه حافظه را قویتر کنیاز نشانه ها و آثار درک شدواکسن کووید 19 چیزهایی که برنامه و ساختار پیچیده متاثیر گیاه خواری بر رشد وخواب سالم عامل سلامتیروشی جدید در درمان قطع نخلا اکراه فی الدینایا بیماری ام اس (مولتیپعقل مجادله گرمغز انسان ایا طبیعتا تمانرمش های مفید در سرگیجهاز تکینگی تا مغز از مغز تورزش و میگرنبرخی توجهات در ببمار پارتاثیر درجه حرارت بر عملکدنیای شگفت انگیز کوانتومپیوند اندام از حیوانات براست دستی و چپ دستیمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانعسل طبیعی موثر در کنترل بمغز بزرگترین مصرف کننده نظام مثبت زندگیاز تکینگی تا مغز از مغز تژنها ، مغز و ارادهبعد از کروناتاثیر رژیم گیاه خواری بر دانشمندان یک فرضیه رادیکآن چیزی که ما جریان زمان زیرفون داروی ضد ام اسمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننقش ژنتیک در درمان اختلاهندسه در پایه ی همه ی واکاز تکینگی تا مغز، از مغز کودک ایرانی که هوش او از تلاش هایی در بیماران قطع تشخیص ژنتیکی آتروفی های داروی ضد تشنج با قابليت تآیا گذشته، امروز وآینده سفر تجهیزات ناسا به مریخ منبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از نقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسکتاب، سفری به تاریختولید مثل اولین ربات های جهان یکپارچهدرمان های جدید میگرنآیا دست مصنوعی به زودی قاسندرم کووید طولانیمیگرن شدید قابل درمان اساثرات فشار روحی شدیدچهار ساعت پس از کشتار خوکهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبی عدالتی در توزیع واکسن گوشت خواری یا گیاه خواریتیوتیکسن داروی ضد جنونجستجوی هوشیاری در مغز مادرک تصویر و زبان های مخلتافراد آغاز حرکت خودشان رسیستم دفاعی بدن علیه مغز مباحث مهم حس و ادراکاختلالات صحبت کردن در انهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیوگرافیپیموزایدتأثیر نگاه انسان بر رفتاحس و ادراک (قسمت دوم )فلج خواب چیستذخیره ی شگفت انگیز اطلاعانگشت نگاری مغز نشان میدسردرد تنشنمرکز خنده در کجای مغز استارتباط از بالا به پایین مویتامین E در چه مواد غذایبحثي درباره هوش و تفاوتهتاثیر کپسول نوروهرب بر سحس و ادراک قسمت بیستمقیچی ژنتیکیرویای شفافايندگان چگونه خواهند دیدشبکه های مصنوعی مغز به درمشاهده گر جدای از شیء مشانگاه محدود و تک جانبه، مشاز نظر علم اعصاب یا نرووسواکسن کرونا و گشودن پنجربرنامه ی مسلط ژنها در اختتاثیر گیاهخواری بر رشد و خواب سالم عامل سلامتی و یروشی جدید در درمان سکته ملایو دوم دکتر سید سلمان فایا بدون زبان میتوانیم تعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمغز انسان برای ایجاد تمدنرمشهای مهم برای تقویت عورزش بهترین درمان بیش فعبرخی توصیه ها برای واکسیتاثیر درجه حرارت بر عملکدندان ها را مسواک بزنید تپیوند سر آیا ممکن استرجزخوانی هایی که امروز بمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانعصب حقوق نورولوومغز حریص برای خون، کلید تنظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تژنهای مشترک بین انسان و وبعد از کروناتاثیر رژیم گیاهخواری بر دانشمندان ژنی از مغز انسآنچه واقعیت تصور میکنیم زاوسکا درمان گوشرمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننقش گرمایش آب و هوا در همهوموارکتوس ها ممکن است داز تکینگی تا مغز، از مغز کودکان میتوانند ناقل بی تلاشی برای درمان قطع نخاتصویربرداری فضاپیمای آمتصادف یا قوانین ناشناختهداروی ضد تشنج با قابليت تآیا آگاهی پس از مرگ از بیسفر دشوار اکتشافمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از نقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیکجای مغز مسئول پردازش تجتولید پاک و فراوان انرژیجهان کنونی و مغز بزرگتریدرمان های جدید در بیماری آیا رژیم غذایی گیاهی سلاسندرم گیلن باره به دنبال میدان مغناطيسي زمین بشر اثرات مفید قهوهنوآوری ای شگفت انگیز دانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبیمار 101 ساله، مبتلا به سگیلگمش باستانی کیستتکنولوژی جدید که سلول هاحفره در مغزدرک حقیقت نردبان و مسیری افزایش قدرت ادراکات و حسسکته مغزیمجموعه های پر سلولی بدن ماختلالات عضلانی ژنتیکهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیوگرافیپیموزایدتئوری تکامل امروز در درمحس و ادراک قسمت چهلفلج دوطرفه عصب 6 چشمذرات کوانتومی زیر اتمی قاندوهگین نباش اگر درب یا سردرد سکه ایمرگ چیستارتباط بین هوش طبیعی و هوویتامین کابحثی جالب درباره محدودیتتاثیر کپسول نوروهرب بر سحس و ادراک قسمت دهمقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصروبات های ریز در درمان بیايا اراده آزاد توهم است یشباهت مغز با کیهان مادیمشاهده آینده از روی مشاهنگاه انسان محدود به ادرااز نظر علم اعصاب اراده آزواکسن کرونا از حقیقت تاتبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱تاثیر انتخاب از طرف محیط خواب عامل دسته بندی و حفطريتوکسيمب در درمان ام اسلبخند بزن شاید صبح فردا زایا تکامل هدفمند استعلم به ما کمک میکند تا مومغز انسان برای شادمانی طچرا مغزهای ما ارتقا یافت ورزش در کمر دردبرخی روش های تربیتی کودکتاثیر درجه حرارت بر عملکدو ویژگی انتزاع و قدرت تجپیوند سر، یکی از راه حلهارساناها و ابر رساناها و عمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانعضلانی که طی سخن گفتن چقدمغز زنان جوانتر از مغز مرنظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تژنهای هوش ، کدامندبعد از کرونا دلخوشی بیهوتاثیر عصاره تغلیظ شده گیدانشمندان پاسخ کوانتومی آنزیم تولید انرژی در سلوزبان مشترک ژنتیکی موجودامنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننقش پیش زمینه ها و اراده هوش مصنوعی می تواند بر احاز روده تا مغزکودکان خود را مشابه خود تتلاشی تازه برای گشودن معتظاهر خوابیده ی مادهداروی ضد تشنج توپیراماتآیا امکان بازسازی اندامهسفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از نقش سجده بر عملکرد مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چکرونا چه بر سر مغز می آورتولید سلولهای جنسی از سلجهان کاملی در اطراف ما پردرمان های رایج ام اسآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسندرم پیریفورمیسمیدازولام در درمان تشنج اثرات مضر ماری جوانانوار مغز مشاهده ی غیر مستهوش مصنوعی درمانگر کامپیبیماری های مغز و اعصاب و گیاه خواری و گوشت خوار کدتکنولوژی جدید که سلول هاحقیقت قربانی نزاع بین بی درک عمیق در حیواناتافزایش مرگ و میر سندرم کوسانسور از روی قصد بسیاری محل درک احساسات روحانیاختراع جدید اینترنت کوانهدف یکسان، در مسیرهای متبیان ژن های اسکیزوفرنی دپیچیدگی های مغزمگستئوری تکامل در پیشگیری و حس و ادراک قسمت چهل و دومفناوری هوش مصنوعی نحوه خذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریکسرعت فکر کردن چگونه استمرگ و میر پنهانارتباط شگفت مغز انسان و فویتامین کا و استخوانبحثی در مورد نقش ویتامين تاثیر کتامین در درمان پاحس و ادراک قسمت دوازدهمقانون مندی نقشه ژنتیکی مروح رهاییايا اراده آزاد توهم است یشباهت کیهان و مغزمطالعه ای بیان میکند اهدنگاه از درون مجموعه با نگاز نظر علم اعصاب اراده آزواکسن کرونا ساخته شده توبرین نت به جای اینترنتتاثیر احتمالی عصاره تغلیخودآگاهی و هوشیاريریواستیگمینلرزش ناشی از اسیب به عصبایجاد احساساتعلایم کمبود ویتامین E را مغز انسان برای شادمانی طچرا ویروس کرونای دلتا وااز تکینگی تا مغز از مغز توزن حقیقی معرفت و شناختبرخی سلولهای عصبی در تلاتاثیر درجه حرارت بر عملکدو برابر شدن خطر مرگ و میپیام های ناشناخته بر مغز رشته نوروایمونولوژی و نقمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانغیرقابل دیدن کردن مادهمغزهای کوچک بی احساسنظریه ی ریسماناز تکینگی تا مغز از مغز تژنهای حاکم بر انسان و انسبعد از کرونا دلخوشی بیهوتاریخ همه چیز را ثبت کردهدانشمندان اولین سلول مصنآینده ی انسان در فراتر اززبان چهار حرفی حیات زمینمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننقش آتش در رسیدن انسان بههوش مصنوعی و کشف زبان هایازدواج های بین گونه ای، رکوری گذرای ناشی از موبایتلاشی جدید در درمان ام اسکی غایب شدی تا نیازمند دلتمایل زیاد به خوردن بستنتظاهری از ماده است که بیدداستانها و مفاهیمی اشتباآیا انسان با مغز بزرگش اخسفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از نقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مکریستال زمان(قسمت اولتومورها و التهاب مغزی عاجهان دارای برنامهدرمان های علامتی در ام اسآیا راهی برای رفع کم آبی سوپاپ ها یا ترانزیستورهامکانیک کوانتومی بی معنی اجزای پر سلولی بدن انسان نوار مغزی روشی مهم در تشخهوش مصنوعی درخدمت خلق وحبیماری گیلن باره و بیمارگالکانزوماب، دارویی جدیتکامل مادی تا ابزار هوشمحقیقت اشیادرگیری قلب در بیماری ویرافزایش سرعت پیشرفت علوم سانسور بر بسیاری از حقایمحل درک احساسات روحانی دادامه بحث تکامل چشمهدف از تکامل مغزبیست تمرین ساده برای جلوپیچیدگی های مغزی در درک زتا 20 سال آینده مغز شما به حس و ادراک قسمت چهل و سومفیلمی بسیار جالب از تغییذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریک که ما نمی توشلیک فراموشیمرگ انتقال است یا نابود شارتباط شگفت انگیز مغز انویتامین کا در سبزیجاتبحثی در مورد نقش کلسیم و تاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت سومقانون جنگلروزه داری متناوب، مغز را ای نعمت من در زندگیمشباهت زیاد بین سلول هاي عمعنی روزهنگاه حقیقی نگاه به درون ااز واقعیت امروز تا حقیقتواکسن ایرانی کرونا تولیدبرای پیش بینی آینده مغز دخودآگاهی و هوشیاريریاضیات یک حس جدید استلرزش عضله یا فاسیکولاسیوایرادهای موجود در خلقت بعلایم کمبود ویتامین E را مغز انسان رو به کوچک تر شچرا پس از بیدار شدن از خواز تکینگی تا مغز از مغز توزوز گوشبرخی سيناپسها طی تکامل و تاثیر درجه حرارت بر عملکدو برابر شدن خطر مرگ و میپیشینیان انسان از هفت میرشد مغز فرایندی پیچیده امنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانمقالاتمغزتان را در جوانی سیم کشنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تکلرال هیدرات برای خوابانتفکر خلا ق در برابر توهم تازه های اسکیزوفرنی(جنودانشمندان تغییر میدان مغآینده ی علم و فیزیک در60 ثزبان و کلمه حتی برای کسانمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمابزار بقا از نخستین هماننقش انتخاب از طرف محیط، نهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از مغز، وزن را کمکیهان خود را طراحی میکندتمدن قدیمی ای در جنوب ایرتغییر الگوی رشد مغزی با زدر مانهای کمر دردآیا احتمال دارد رویا از آسفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری در کجاست؟ قابزار بقای موجود زنده از نقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مکریستال زمان(قسمت دوم)توهم لیلیپوتی(ریزبینی)جهان در حال نوسان و چرخشدرمان ژنتیکی برای نوآوریآیاما مقهور قوانین فیزیکسوپاپ ها یا ترانزیستورهامکانیزمهای دفاعی در براباجزایی ناشناخته در شکل گنورون هاي مصنوعی می توانهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبیماری ای شبیه آلزایمر و گامی در درمان بیماریهای تکامل مداومحقیقت تنها چیزی است که شادرگیری مغز در بیماری کویافسردگی و اضطراب در بیماساخت شبکه عصبی مصنوعی با محدودیت های حافظه و حافظاداراوون تنها داروی تاییهدف از خلقت رسیدن به ابزابیش از نیمی از موارد انتقپیوند مغز و سر و چالشهای تا بحر یفعل ما یشاحس و ادراک قسمت نهمفیزیک مولکولها و ذرات در رفتار اجتماعی انسان، حاصانسان قدیم در شبه جزیره عشلیک فراموشیمراحل ارتقای پله پله کیهنکاتی در مورد تشنجارتباط شگفت انگیز مغز انویتامین دی گنجینه ای بزربحثی در مورد عملکرد لوب فتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت سی و هشتمقانون جنگلروزه داری و بیمار ی ام اس ای آنکه نامش درمان و یادششباهت زیاد بین سلول هاي عمعادله ها فقط بخش خسته کننگاهی بر قدرت بینایی درااز آغاز خلقت تا نگاه انساواکسن اسپایکوژنبرای اولین بار دانشمندانخورشید مصنوعیریسدیپلام تنها داروی تایلزوم سازگاری قانون مجازااگر میدانی مصیبت بزرگتر علت خواب آلودگی بعد از خومغز انسان رو به کوچکتر شدچرا بیماری های تخریبی مغاز تکینگی تا مغز از مغز تیک پیشنهاد خوب برای آسان برداشت مغز ما از گذر زمانتاثیر درجه حرارت بر عملکدو سوی واقعیتپیشرفت های جدید علوم اعصرشد مغز علت تمایل انسان بمنابع انرژی از نفت و گاز ابزار بقا از نخستین همانتاثیر ویتامین دی بر بیمامغزتان را در جوانی سیمکشنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تکمردردتفاوت مغز انسان و میمون هتازه های بیماری پارکینسودانشمندان روش هاي جدیدی آیا ممکن است موش کور بی مزبان و بیان نتیجه ساختمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماننقش اتصالات بین سلولهای هوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از هوش مصنوعی در