دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چرا ارتعاش بسیار مهم است

رزونانس(طنین یا پیچش یا بازپژواک) چیست و چرا اینقدر مهم است؟
تصویر: لیندن گلدهیل، بیوشیمی‌دان داروسازی اهل فیلادلفیا، الگوهای سیماتیک(موجی) باورنکردنی را با صدا، آب و نور، خلق می‌کند.
مقاله توسط دکتر اینس اوردانتا / فیزیکدان بنیاد علوم طنین(رزونانس)
تشدید(طنین)، به عنوان فرآیندی شناخته میشود که مسئول شکل های درک، مشاهده یا نتیجه گیری ما از یک اتم، یک گل، سیارات، کهکشان ها است. رزونانس عناصر مختلف سازنده ی واقعیت فیزیکی را می سازد، متحد می کند و امکان تعامل بین آنها را فراهم می آورد. (گسترده بودن مفهوم رزونانس، از پیچش، چرخش، بازتاب، انعکاس، بازپژواک، پر بودن، مملو بودن ... نشان دهنده ی پیچیدگی درک آن است. از یک سو پیچش، و از سوی دیگر پوشش دادن و پر کردن و در بر گرفتن.
در برگرفتن، خودش مفهومی پیچیده و دشوار است؛ در بر گرفتن در دو بعد مانند در بر گرفتن در سه بعد نیست. به همین ترتیب در بر گرفتن و پر کردن در سه بعد، متفاوت از پر کردن در ابعاد بالاتر است. این فرایند وقتی پیچیده تر میشود که مفهوم در بر گرفتن و پر کردن به جهان های دیگر در نظریه ی چند جهانی، گسترش پیدا کند. آیا پوشش و طنین در یک جهان، جهان دیگری را هم در برمی گیرد؟ آیا پر کردن در جهانی، جهان دیگر را هم شامل میشود؟ تاثیر نوسانات در جهان بالاتر بر جهان پایین تر چگونه است؟ و....).
رزونانس، عامل اصلی است که بازخورد را ممکن می‌کند؛ مجرایی که بگذارید بگوییم از طریق آن، تبادل اطلاعات صورت می‌گیرد: اطلاعات بیرونی می‌تواند به درون نفوذ کند، و اطلاعات درونی می‌تواند در بیرون خود را نشان دهد. شرط در دسترس بودن آن مجرا، تصادف در انرژی است؛ یعنی انرژی های داخلی و خارجی با هم سازگار و فرکانس یکسانی داشته باشد.
هر چیز می تواند انرژی اضافی را ذخیره کند، به شرطی که در یک فرکانس تشدید، تحویل داده شود. انرژی جنبشی در فرکانس مناسب، باعث ایجاد نوسانات میشود و سبب می گردد لیوان شیشه ای از طریق ارتعاش، طنین پیدا کنند.


فرکانس مناسب نور فرابنفش می‌تواند باعث تشدید اتم هیدروژن با پرش به سطح انرژی بالاتر شود، در حالی که یک فرکانس رادیویی خاص می‌تواند سبب شود پروتون‌ها با چرخش، رزونانس کنند. منبع تصویر : https://www.abc.net.au/.../articles/2014/06/16/4022877.htm
به طور کلی می توان گفت که همه چیز در اطراف ما در حال ارتعاش یا خود ارتعاش است.(همه چیز موج است. به مقاله ینه فقط نور، بلکه همه چیز، از جمله تو موج هستیدو مقاله ی تو، تغییر و تحول هستی، تغییر و تحول، اکنون است.در کانال تلگرام دکتر سلمان فاطمی مراجعه شود.)
میدان های نور یا الکترومغناطیس، ارتعاشاتی هستند که آزادانه در فضای خالی منتشر می شوند.
میدان الکترومغناطیس معمولاً به صورت یک موج دوبعدی نشان داده می شود، در حالی که در واقع به دنبال یک حرکت مارپیچ به صورت سه بعدی حرکت می کند و یک موج عرضی است زیرا عمود بر جهت انتشار موج می لرزد (فلش های نوسانی سبز و قرمز).


بردارهای نوسانی سبز و قرمز به ترتیب، جزء الکتریکی و مغناطیسی موج هستند. مجموع برداری هر دو بردار، موج الکترومغناطیسی کل را تشکیل می دهد که همان مارپیچ آکوامارین است (برای اطلاعات بیشتر در مورد میدان های الکترومغناطیسی، مقاله RSF را بخوانید. The origin of quantum mechanics I: The electromagnetic field as a wave
منبع تصویر: https://www.pinterest.com/pin/538320961685310157/
چون ارتعاش در فضای خالی رخ نمی دهد، بلکه از طریق ماده ایجاد میشود، پس موج ماهیتا الکترومغناطیسی ندارد، بلکه مکانیکی است و مثلا به عنوان موج صوتی شناخته می شود.(اتم ها خودشان، ارتعاش را منتشر می کنند، آنها موج هستند)و سرعت انتشار آن به ماده ی نمونه، بستگی دارد.
این یک موج طولی خواهد بود، به این معنی که ارتعاش در جهت انتشار موج، رخ می دهد. اخیراً نشان داده شده است که امواج صوتی علاوه بر اتم هایی که آن را حمل می کنند، جرم خاص خود را دارند. ما مقاله RSF را توصیه می کنیم Sound has mass and therefore gravity?
ماده نیز ارتعاش است که به حجم معینی در فضا محدود می شود. همه ی اجسام، حتی اگر ساکن باشند، انواع مختلفی از ارتعاشات داخلی را دارند، اتم های آنها اساساً ارتعاش خالص هستند و حالت‌های داخلی ارتعاش- که به عنوان حالت‌های ارتعاش یا الگوهای عادی نیز شناخته می‌شوند- خاص هر اتم و مولکول است. آنها اثر انگشت سیستم هستند؛ خواه یک ذره کوانتومی باشد، مانند یک اتم، یا یک توپ تنیس، یا یک سیاره یا یک ستاره باشد.
هر جسم، اثر انگشت خود و حالت های ارتعاش خاص خود را دارد.
اینها با هندسه و ترکیب اتمی / مولکولی آنها تعریف می شوند.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/06/2023 01:05 ب.ظ]
برای نمونه، میتوانیم یک مولکول ساده ی آب را- که از یک اکسیژن و دو هیدروژن تشکیل شده است- در نظر بگیریم(حالت‌های طبیعی ارتعاش آن‌ها در ویدیو نشان داده شده است https://youtu.be/MjSUC5VDxbw)
هنگامی که یک ارتعاش خارجی(به یاد داشته باشید که انرژی با یک نوسان یا ارتعاش با فرکانس f همراه است) روی جسم تأثیر می‌گذارد، اگر آن ارتعاش (فرکانس) با هر یک از حالت‌های ارتعاش جسم (که فرکانس‌های خاص خود را نیز دارند) مطابقت داشته باشد، جسم آن انرژی را جذب می‌کند و حالت عادی ارتعاش دامنه آن تقویت می‌شود. (به‌شدت ارتعاش می‌کند، مشابه با دامنه بیشتر امواج دریا)


این اصل، همان چیزی است که مثلا باعث می شود وقتی مقداری ارتعاش صوتی در اطراف یک لیوان کریستال با یکی از حالت های معمول یا مناسب ارتعاش کریستال منطبق است، آن لیوان بشکند، به طوری که اگر حجم (شدت صدا) به اندازه ی کافی زیاد باشد، کریستال، آن انرژی بالاتر را جذب می کند، اتم های آن انرژی جنبشی بیشتری خواهند داشت که توسط آن شرایط تشدید، تقویت می شود، تا زمانی که کریستال شکسته شود.(شکل خود را از دست می دهد و نمی تواند انرژی داخلی زیادی را- که توسط انرژی خارجی تقویت می شود- تحمل کند و میشکند)
به همین ترتیب، جسمی که ساخته شده است تا ارتعاش کند (این کار را در فرکانس‌ها یا حالت‌های ارتعاشی خود انجام می‌دهد)، می‌تواند ارتعاش هر جسم دیگری را در اطراف خود- که دارای حالت ارتعاشی منطبق با حالت خود است- تحریک کند، همانطور که در شکل نشان داده شده است. ویدئو
: https://youtu.be/5H8aRCyEGnU
بنابراین، صدا پیامد رزونانس است.
Cymatics نمونه کاملی از چگونگی مشاهده این رزونانس ها در طبیعت است. Cymatics زیرمجموعه ای از پدیده های ارتعاشی الگویی است. الگوها و هندسه، صدا را قابل مشاهده می کند، بنابراین مطالعه ی صدا و ارتعاشِ قابل مشاهده است.
و هنگامی که ارتعاشات صدا یا ماده و ارتعاشات نور با هم ترکیب شوند، الگوهای سیماتیک باورنکردنی مانند شکل لیندن گلدهیل ایجاد می شود.
رنگ نیز یکی دیگر از پیامدهای رزونانس است.


برای توضیح ماهیت رنگ، ابتدا باید به برخی از مفاهیم مکانیک کوانتومی بپردازیم که می‌توان آن‌ها را در مقاله ی Origin of Quantum Mechanics II: Blackbody Radiation and Electromagnetic Field Quantization خواند که برخی از آنها در شکل خلاصه شده‌اند:
ساده ترین اتم شناخته شده، هیدروژن، عمدتاً از یک پروتون و یک الکترون تشکیل شده است، و هر دو اساساً در یک حجم، محصور هستند و در فرکانس های مختلف ارتعاش نوسان می کنند، که به عنوان حالت های عادی ارتعاش نیز شناخته می شود.
این، بدان معنی است که آنها فقط می توانند در فرکانس های خاصی- که توسط مکانیک کوانتومی تعریف شده است- ارتعاش کنند. ارتعاشات آن، کوانتیزه است. در مثال تصویر بالا، به عنوان یک کاریکاتور، ارتعاشات یا فرکانس های مجاز برای الکترون در اتم هیدروژن نشان داده شده است: آنها اوربیتال ها(دایره های سیاه)در اطراف پروتون هستند، در همین حال، نور سفیدی که نوسانات الکترومغناطیسی را منتشر می کند و شامل تمام فرکانس های طیف مرئی است هنگامی که به اتم هیدروژن می رسد، تنها فرکانس‌هایی از طیف الکترومغناطیس- که با اختلاف انرژی بین اوربیتال‌ها منطبق است- می‌تواند توسط اتم جذب شود.
در این مثال، این تفاوت در فرکانس ها همزمان با فرکانس یا رنگ سبز پرتو است که توسط الکترون گرفته شده، برانگیخته شده و به اوربیتالی با انرژی بالاتر می رود. این برانگیختگی، زمان بسیار کوتاهی به طول می‌انجامد، الکترون تقریباً بلافاصله به حالت معمول خود(نزدیک‌ترین مدار به پروتون)بازمیگردد و انرژی‌ها(یا فرکانس‌ها، یا رنگ‌ها) از اتم ساطع میشود و این زمانی است که الکترون، آن انرژی سبز را- که جذب شده است- آزاد می‌کند.
اینها قابل شناسایی هستند. این به عنوان طیف انتشار اتم هیدروژن شناخته می شود.(پس می بینیم طیف دریافتی جذبی در اتم هیدروژن، همان طیف انعکاسی صادر شده از سطح آن است!)
در این مثال، این تفاوت در فرکانس ها همزمان با فرکانس انرژی یا رنگ سبز پرتو است که توسط الکترون گرفته شده، برانگیخته شده و به اوربیتالی با انرژی بالاتر می رود. این برانگیختگی زمان بسیار کوتاهی به طول می‌انجامد، الکترون تقریباً بلافاصله به حالت معمول خود (نزدیک‌ترین مدار به پروتون)بازمیگردد و انرژی‌ها (یا فرکانس‌ها، یا رنگ‌ها) به وسیله ی اتم ساطع میشود و این، زمانی است که الکترون آن انرژی سبز را- که جذب کرده بود- آزاد می‌کند. اینها قابل تشخیص هستند.
این به عنوان طیف انتشار اتم هیدروژن شناخته می شود.
دو روش برای اندازه‌گیری طیف یا اثرانگشت برهم‌کنش بین نور و اتم وجود دارد:

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/06/2023 01:05 ب.ظ]
از دید فرکانس‌های نوری- که پس از جذب توسط اتم از پرتو اصلی غایب هستند-(بخش بالایی در شکل زیر) طیف حاصل به عنوان طیف جذبی اتم هیدروژن شناخته میشود و روش دیگر با اندازه گیری طیف گسیل اتم برانگیخته، شناخته می شود. هر کدام از این دو طیف، تقریبا برعکس طیف دیگر است، با این تفاوت که طی تحریک اتم، تلفات بسیار کم انرژی به شکل گرما وجود دارد؛ بنابراین انرژی ساطع شده کمتر از انرژی جذب شده است و فرکانس آن، اندکی کمتر است و طیف را اندکی، تقریباً نامحسوس، به سمت قرمز، یعنی به سمت طول موج‌های بلندتر، تغییر می‌دهد.
این طیف برای هر اتم، خاص و اثر انگشت هر اتم است. تکنیک علمی که طیف عناصر را اندازه گیری می کند به عنوان طیف سنجی شناخته می شود و به ما امکان می دهد ترکیب شیمیایی، اتمی و مولکولی هر چیزی را- که ما را احاطه کرده است- تعیین کنیم. مولکول‌ها نیز اثرانگشت خاص خود را دارند(که پیچیده‌تر از اثر انگشت اتم است، زیرا حالت‌های ارتعاشی بسیار بیشتری در آن دخیل هستند)، زیرا می‌توان آن را به ارتعاشات مختلفی- که از اتم‌های متصل به آن می‌آیند- تجزیه کرد.
یکی از زیباترین راه‌ها برای دیدن جدول تناوبی، اندیشیدن در مورد طیف‌های گسیلی عناصر است، همانطور که در شکل نشان داده شده است و می‌توانیم تأیید کنیم که در واقع، هر یک، طیف خاص خود را دارد. طیف‌سنجی، یک فناوری مبتنی بر مکانیک کوانتومی است و نه تنها برای تعیین ترکیب شیمیایی نمونه‌ها استفاده می‌شود، بلکه ابزار اصلی برای شناخت محیط شیمیایی اجرام نجومی مانند خورشید ما و ترکیب اتمی آن در لایه های مختلف آن هم هست.
خطوط سیاه در طیف جذبی خورشید توسط گازهای هلیوم، هیدروژن و اکسیژن در سطح خورشید یا بالای سطح خورشید ایجاد می شود که مقداری از نور ساطع شده را جذب می کند. هر گاز دارای فرکانس بسیار خاصی است که جذب می کند.
اگر گاز تا حدی گرم شود که بدرخشد، طیف حاصل دارای نور در طول موج های مجزا است که اتفاقاً با طول موج های نور از دست رفته در طیف های ستاره ای، مطابقت دارد. بنابراین، با مطالعه ی طیف عناصر مختلف در آزمایشگاهی در اینجا روی زمین، می‌توان ترکیب ستارگان دوردست، کهکشان‌ها و فراتر از آن را مشخص کرد!
اگر از یک منشور برای جداسازی نور خورشید به رنگ های تشکیل دهنده ی آن استفاده شود، این تصویر طیف نور مرئی از خورشید را نشان می دهد. این طیف با استفاده از تلسکوپ خورشیدی McMath-Pierce در رصدخانه ملی خورشیدی در کیت پیک، نزدیک توسان آریزونا ایجاد شد. ستاره شناسان برای ایجاد این نمای بسیار دقیق از طیف خورشید از یک ابزار بزرگ منشور مانند، استفاده می کنند .
در تصویر بالا، طیف با نور قرمز در بالا با طول موج 700 نانومتر (7000 آنگستروم) شروع می شود و در پایین با رنگ های آبی و بنفش با طول موج 400 نانومتر (4000 آنگستروم) به پایان می رسد. خطوط تاریک در سراسر طیف به دلیل جذب نور توسط عناصر مختلف در جو خورشید است.(پرتوهای صادر شده از مرکز خورشید که به وسیله یلایه های بعدی جذب میشود) این طیف جذبی خط تیره، نوعی اثر انگشت خورشید است و اطلاعات زیادی در مورد ترکیب شیمیایی خورشید و حتی دمای مناطق مختلف جو خورشید ارائه می دهد.
آیا با نگاه کردن به آن، چیزی شبیه بارکد مشاهده نمیشود؟
چشم انداز بنیاد علوم طنین
جالب است که طیف گسیلی خورشید(پرتوهای صادر شده از سطح و نه مرکز خورشید) را می توان طیفی از تابش جسم سیاه در نظر گرفت، همانطور که در شکل نشان داده شده است: نمودار از کتاب Comin's Discovering the Universe ( Comin's Discovering the Universe )(جسم سیاه سطح خورشید- که خودش منبع نور نیست- ولی به دلیل جذب پرتوهای مرکز خورشید، دارای انرژی میشود و میتواند طیف پرتویی و تابشی خورشید را- که برعکس طیف جذبی خورشید است- ایجاد کند! به همین ترتیب هر جسم سیاه- که پرتوها را در خود جذب میکند- میتواند بعدا منبع پرتو باشد.
طیفی از نور- که جذب جسم سیاه میشود- بعدا میتواند منبع صدور و پرتوزایی باشد. چیز سیاهی در جهان ما- به آن مفهوم که هیچ پرتویی صادر نمیکند- وجود ندارد بلکه آنچه بیشتر جذب کند، بیشتر هم میتواند پرتوزایی کند. سیاه و سفید شاید آنگونه که تصور میکنیم خیلی ساده درک نشود. (به مقاله ی دو سوی واقعیت (واضح و مبهم) درکانال تلگرام دکتر سلمان فاطمی و نیز برای درک تفاوت احساس و درک از درون مجموعه و بیرون آن که گاهی کاملا متضاد با هم است به مباحث مربوط به آزمون ذهنی گربه ی شرودینگرو نیز مقاله یگفتگوی جالب نسیم هرمیان با دکتر بت مک دگال در همان کانال مراجعه شود)

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/06/2023 01:05 ب.ظ]
نسیم هرمیان اشاره می کند که خورشید و سیاهچاله هر دو رادیاتورهایی(پرتوزاهایی) از اجسام سیاه هستند و این به تنهایی سرنخ هایی از ماهیت پنهان ستارگان می دهد.باید توجه داشت که سیاهچاله، یک جسم سیاه کامل است، درست مانند خورشید. این واقعیت در چارچوب نظریه ی فیزیک یکپارچه، مهم است. -نسیم حرمین
شواهد فزاینده ای- که سیاهچاله ها ستاره ها را تشکیل می دهند- این واقعیت غیر قابل برگشت را توضیح می دهد است که سیاهچاله های مرکز کهکشان ها نقش اصلی را در شکل گیری کهکشان ها ایفا می کند و این رویدادی است که توضیح می دهد چرا ستاره شناسان و اخترفیزیکدانان، سیاه چاله را در مرکز کهکشان ها پیدا کرده اند.
در مقاله قبلی RSF با عنوان سیاهچاله های کلان پرجرم، ستارگان را با سرعت پیشرفت به دنیا می آورند Supermassive Black Holes Give Birth to Stars at Breakthrough Rate
، به این مورد پرداخته بودیم. ستاره شناسان سیاهچاله های کلان پرجرم را مشاهده کرده اند که مناطق ستاره ساز ایجاد می کنند. از سال 2017، تیمی از اخترفیزیکدان ها سیاهچاله‌های کلان پرجرم را رصد کردهند و این احتمال وجود دارد که این موجودات ممکن است ستاره‌هایی را به دنیا بیاورد. این دانشمندان شواهدی از تولد ستارگان جدید از موادی- که از سیاه‌چاله به بیرون پرتاب می‌شوند- پیدا کرده‌اند و این، جریان خروجی نامیده می‌شود. یک جریان گاز می تواند مسئول ایجاد ستاره های جدید با چرخش به دور مرکز سیاهچاله، در چیزی به نام قرص برافزایشی باشد. این احتمال که تشکیل ستاره در قرص برافزایش سیاهچاله رخ می دهد توسط مشاهدات تایید شد.
شوته و تیمش با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل برای رصد و انجام طیف‌سنجی در کهکشان کوتوله هن ۲ تا ۱۰-که در فاصله حدود ۳۴ میلیون سال نوری از زمین در صورت فلکی پیکسیس قرار دارد- به این نتیجه رسیدند که خروجی از سیاه‌چاله در مرکز کهکشان، باعث تشکیل ستاره ی کهکشان شد. یافته های آنها در مجله ی Nature منتشر گردید.


استفان آدلر از دانشگاه پرینستون، نیوجرسی، نظریه جدیدی بر اساس برهمکنش بین سیاهچاله ها و انرژی تاریک ارائه کرده است و مکانیسمی را ارائه می دهد که می تواند توضیح دهد چگونه یک سیاهچاله ی مرکزی می تواند تشکیل ستاره را کاتالیز کند. این برهمکنش با انرژی تاریک، باعث می‌شود که سیاه‌چاله‌ها باعث نشت ماده شوند و بادی از ذرات در حال عقب‌نشینی ایجاد کنند.
وقتی این باد با ماده ی ورودی، برخورد می کند، تکانه از بین می رود و محصولات برخورد، مقداری از سیاهچاله فاصله می گیرد. این ماده است که سپس به ستاره تبدیل می شود . وبلاگ فیزیک arXiv .


اگر سیاه‌چاله‌ها به روشی- که آدلر پیشنهاد می‌کند- باد و نسیمی منتشر کنند، ستاره‌شناسان می‌توانند با استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب، شواهدی از آن را ببینند. چند روز پیش، یک مطالعه ی جدید با داده های مشاهده ای، این نظر را تایید کرد. این مطالعه نشان می دهد که در واقع، رشد سیاهچاله و تشکیل ستاره، به طور همزمان در یک کهکشان اتفاق می افتد و به نظر می رسد بر یکدیگر تأثیر می گذارند. آنها همچنین رابطه ای را محاسبه می کنند که چگونگی پیوند این دو را توصیف می کند و این، در زمینه ی فیزیک یکپارچه بسیار مهم است زیرا نشان می دهد که ارتباط بین ستاره ها و سیاهچاله ها عمیق تر از اینهاست.
رابطه تا کجا می تواند پیش برود؟
مقاله ی آتی هرمیان، با عنوان یکسان سازی ثابت نیروها، میدان ها و ذرات، در پلاسمای خلاء کوانتومیInvariant Unification of Forces, Fields and Particles, in a Quantum Vacuum Plasma ، به این سوال نیز می پردازد!
هرمیان برای بیش از 25 سال ادعا کرده است، ستارگان، سیاهچاله هایی با ارگوسفر ضخیم هستند، به همین دلیل است که طیف یک جسم سیاه (سیاهچاله) و یک ستاره، بسیار شبیه به هم است.

(ستاره با ارگوسفر ضخیم یعنی اینکه طیف گسیلی از مرکز ستاره، در ارگوسفر جذب و از حاشیه ی آن حذف میشود و طیف جذبی، وسیع میشود و آنچه از ستاره منتشر میگردد(طیف پرتوزایی یا ساطع کردن) پرتوهای جذبی است که بار دیگر در بیرون ستاره از سطح ارگوسفر آن به بیرون تابیده می شود.
یعنی طیف جذبی ستاره مانند یک سیاهچاله، همه ی نور پرتوزایی شده از مرکز آن را جذب میکند و آنچه تابیده می شود و در طیف صدور یا ُemission spectrom ثبت میگردد، صدور این پرتوهای جذب شده در سطح ارگوسفر است.)


از تمام موارد فوق، می توان استنباط کرد که مفهوم طنین، بسیار مهم، اساسی و بنیادی است و موسسه ی ما آن را به عنوان یک اصل اساسی مطرح می کند.
رزونانس همه ی مطالعات ما را هدایت می کند: اصل هولوگرافیک تعمیم یافته، مدل مقیاس بندی هولوفرکتوگرافی، علم زیست شناسی کوانتومی، علم آگاهی، و بسیاری موارد دیگر...
با ما همراه باشید!
https://es.resonancescience.org/.../que-es-la-resonancia...
توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست از ایران👇🏿


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
منابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغزهای ما ارتقا یافت حس و ادراک- قسمت بیست و پهوش عاطفی قسمت اولدر ناامیدی بسی امید استمدل هولوگرافیک تعمیم یافبیماری گیلن باره و بیمارکفش و کتابروش هایی برای جلوگیری از تو پیچیده ترین تکنولوژی پایان، یک آغاز استسماگلوتید داروی کاهش دهنالتهاب شریان تمپورالتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه بی بازگشتضایعات در عصب زیر زبانیجهان در حال نوسان و چرخشابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پمنابع بی نهایت انرژی در داز تکینگی تا مغز از مغز تخودت را از اندیشه هایت حفهیچ چیز، چقدر حقیقی استدرمان های اسرار آمیز در آبیهوش کردن در جراحی و بیمکنگره بین المللی سردرد دریشه های مشترک همه ی موجوتولید پاک و فراوان انرژیپرسش و چستجو همیشه باقی امسئول صیانت از عقیده کیسسینوریپا داروی ترکیبی ضدانواع سکته های مغزیطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر روزه داری بر سلامت فلج خواب چیستچه زیاد است بر من که در ایجواب سنگ اندازیابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکامل تا مغز از مغز تا هر حرکت خمیده می شود و هر درمان جدید ای ال اس، توفربالاترین هدف از دولتکی غایب شدی تا نیازمند دلراه بی شکستتوهم جداییآنزیم تولید انرژی در سلومعنی روزهسکوت و نیستیتازه های اسکیزوفرنی(جنوانسان قدیم در شبه جزیره ععلایم کمبود ویتامین E را فتون های زیستینوار عصب و عضلهحفره در مغزاثرات مفید قهوههمیشه عسل با موم بخوریمدنیا فریب و سرگرمیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاسکلت خارجی در درمان اختویتنام نوعی کرونا ویروس درک نیازمند شناخت خویش ابرخی درمان های Spinal Muscular Atبحتی علمی درباره تمایل بکاربرد روباتهای ريز، در زمین زیر خلیج فارس تمدنی تیکاگرلور داروی ضد انعقاآیا هوش سریعی که بدون احسمغز و قلب در جنین موش مصنسادیسم یا لذت از آزار دادترکیب آمار و ژنتیکاولین مورد پیوند سر در انعدم توقف تکامل در یک اندافرزندان زمان خودنیاز به آموزش مجازی دیجیحمله ویروس کرونا به مغزاختلالات حرکتی در انسانهنر رها شدن از وابستگیدوچرخه سواری ورزشی سبک و منشاء کوانتومی هوشیاری ااسرار بازسازی اندام هاواقعیت چیستدرختان چگونه بر تشکیل اببزرگترین خطایی که مردم مبخش های تنظیمی ژنومکشف جمجمه ای درکوه ایرهوزندگی در سیاهچالهتکامل داروینی هنوز در حاآیا جهان ذهن و افکار ما ممغز از بسیاری حقایق می گرسردرد میگرنتشویق خواندن به کودکانایمپلانت نخاعی میتواند دصفحه اصلیقیچی ژنتیکیچگونه باغبانی باعث کاهش حرکت چرخشی و دائمی کیهانارتباط چاقی و کاهش قدرت بهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش محدود به ابعاد چهارمیگرن و پروتئین مرتبط با اعتماد به خودواکسن اسپایکوژنذهن و شیمی بدنتفاوت ها و تمایزها کلید ببرای تمدن سازی، باید در بگیاه بی عقل به سوی نور میزیست، مرز افق رویداد هستتئوری جدید، ویران کردن گآب زندگی است قسمت دوممغزتان را در جوانی سیمکششناخت حقیقت یا آرزوهای گتعامل انسان با هوش مصنوعایجاد احساساتقدرت ذهننگاهی بر توانایی اجزاي بحس و ادراک قسمت نهمارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی از عروسک بازی داروهای تغییر دهنده ی سیما به جهان های متفاوت خودبه نقاش بنگرورزش و میگرنرمز گشایی از اتصالات مغزتلاش های جدید در ALSگشایش دروازه جدیدی از طرزبان جانسوزتاثیر کپسول نوروهرب بر تآسیب روانی شبکه های اجتمنقش ژنتیک در درمان اختلاشانس یا نتیجه ی تلاشجلو رفتن یا عقبگرداپل ویژن پرو در تشخیص بیملرزش عضله یا فاسیکولاسیواز آغاز خلقت تا نگاه انسانبرو و انرژی مداومحس و ادراک قسمت بیست و یکهوش مصنوعی تعاملیداروی جدید ضد الزایمرماشین دانشبهداشت خوابیادگیری هوش مصنوعی، عمیقرویاهای پر رمز و حیرتی درتمرکز بر هدفپیوند اندام از حیوانات بسفری به آغاز کیهانافراد آغاز حرکت خودشان رتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی در رشد و اشباهت زیاد بین سلول هاي عجهان مرئی و نامرئیابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تچرا ویروس کرونای دلتا واحس و ادراک- قسمت شصت و چههوش عاطفی قسمت دهمدر هم تنیدگی مرزها و بی ممدل های ریز مغز مینی برینبیماری آلزایمر، استیل کوکل اقیانوس در یک ذرهروش هایی ساده برای کاهش اتو آرامش و صلحیپارادوکس ها در علممرگ و میر پنهانسندرم کووید طولانیامواجی که به وسیله ی ماشیتاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان با بیرون انداختنضرورت زدودن افکارجهان در حال ایجاد و ارتقاابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برمنابع جدید انرژیاز تکینگی تا مغز از مغز تخودروهای هیدروژنیهیچ وقت خودت را محدود به درمان های بیماری آلزایمربیهوشی در بیماران دچار اکنترل همجوشی هسته ای با هریشه های مشترک حیاتتولید اندام با چاپ سه بعدپرسشگری نامحدودمسئولیت جدیدسیگار عامل افزایش مرگ ومانیس بی کسانظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر رژیم گیاه خواری بر فلج دوطرفه عصب 6 چشمنه عدم مطلق بلکه عدم با قجوسازی مدرنابزارهای پیشرفته ارتباط هفت سین یادگاری از میراث منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکامل تا مغز، از مغز تهرچیز با یک تاب تبدیل به درمان جدید سرطانباهوش ترین و با کیفیت تریکیهان خود را طراحی میکندرابطه تشنج و اوتیسمتوهم جدایی و توهم علمآواز خواندن در قفس، نشانمعادله ها فقط بخش خسته کنسکوت، پر از صداتازه های بیماری پارکینسوانسان میوه ی تکاملعلائم عصبی آلزایمر، با افروتنی معرفتینوار عصب و عضلهحق انتخاباثرات مفید روزه داریهمیشه، آنطور نیست که هستدنیای شگفت انگیز کوانتوممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاسکار، لگوی هوشمندویتامین E برای فعالیت صحدرک و احساسبرخی روش های تربیتی کودکبحث درباره پیدایش و منشا کاش شرف اجباری بود یا حتیزمان چیستتیروفیبان موثر در سکته ی آیا هشیاری کوانتومی وجودمغز و اخلاقسازگاری با محیط بین اجزاترکیب حیوان و انساناولین هیبرید بین انسان و عدم درکفرضیه ای جدید توضیح میدهچیز جدید را بپذیرحمایت از طبیعتاختلالات صحبت کردن در انهنر، پر کردن است نه فحش ددوپامین قابل حل در آبمهمان ناخواندهاصل بازخوردواقعیت های متفاوتدرختان اشعار زمینبزرگترین درد از درون است بخش بزرگی حس و ادراک ما اکشف جدید تلسکوپ جیمز وبزندگی زمینی امروز بیش از تکامل داروینی هنوز در حاآیا جهش های ژنتیکی، ویرومغز به تنهایی برای فرهنگ سردرد میگرن در کودکانتشخیص ژنتیکی آتروفی های ایمان به رویاسوالات پزشکیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچگونه تکامل مغزهای کنونیحس متفاوتارتباط هوش ساختار مغز و ژهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش بی نهایتمیگرن سردردی ژنتیکی که باعتماد به خودواکسن اسپایکوژن ضد کروناذهن تو همیشه به چیزی اعتقتفاوت ها را به رسمیت بشنابرای خودآگاه بودن تو بایگیاه خواری و گوشت خوار کدزاویه نگاه ها یکسان نیستتا 20 سال آینده مغز شما به آب زندگی است قسمت سوممغط یک گیرنده استشناخت درون، شناخت بیرون؛تعداد کلی ذهن ها در جهان ایران بزرگقدرت عشقنگاهت را بلند کنحس و ادراک قسمت چهارماز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی داروهای ضد بیماری ام اس وما با کمک مغز خود مختاريمبه نادیدنی ایمان بیاورورزش بهترین درمان بیش فعرمز پیشرفت تواضع است نه طتلاش های جدید در درمان فرپل جویی اصفهانزبان ریشه هایی شناختی استاثیر کپسول نوروهرب بر سآسیب عصب پا به دنبال اعتینقش گرمایش آب و هوا در همشانس یا تلاشجلوتر را دیدناپی ژنتیکلزوم سازگاری قانون مجازااز انفجار بزرگ تا انفجار چت جی پی تیحس و ادراک قسمت بیست و دوهوش مصنوعی در کامپیوترهاداروی سل سپتمبانی ذهنی سیاه و سفیدبوزون هیگز چیستیادگرفتن، آغاز حرکت است رویای شفافتمرکز بر امروزپیوند اندام حیوانات به اسقوط درون جاذبه ای خاص، چافراد بی دلیل دوستدار تو تاثیر گیاهخواری بر رشد و نقش زنجبیل در جلوگیری از شباهت زیاد بین سلول هاي عجهان مشارکتینقش زبان در سلطه و قدرت اشجاعت و ترسجهان معناابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تحساسیت روانی متفاوتهوش عاطفی قسمت دومدر هم تنیدگی کوانتومیمدیون خود ناموجودبیماری الزایمرکلمات بلند نه صدای بلندروش جدید تولید برقتو افق رویداد جهان هستیپاسخ گیاهان در زمان خوردمرگ و میر بسیار بالای ناشسندرم گیلن باره به دنبال امیوتروفیک لترال اسکلروتاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان بر سیاه سیاه نوشضرب المثل یونانیجهان ریز و درشتابزار بقای موجود زنده از چسبیدن به خود، مانع بزرگ مناطق خاص زبان در مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تخورشید مصنوعیهیچ کاری نکردن به معنی چیدرمان های جدید میگرنبیوگرافیکنترل جاذبهرژیم های غذایی و نقش مهم تولید سلولهای جنسی از سلآلودگی هوا چالش قرن جدیدمسئولیت در برابر محیط زیسیاهچاله هاانگشت ماشه ایظرف باید پر شود چه با چرک تاثیر رژیم گیاه خواری بر فن آوری های جدید علیه شنانهایت معرفت و شناخت درک عجامعه ی آسمانیابزارهای بقا از نخستین ههم نوع خواری در میان پیشیخدایی که ساخته ی ذهن بشر منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکامل تا مغز، از مغز تهز ذره، یک دنیاستدرمان جدید سرطانباور و کیهان شناسیکیهانِ هوشیارِ در حال یارادیوی مغز و تنظیم فرکانتوهم جسمآینه در اینهمعجزه های هر روزهسکته مغزیتازه های درمان ام اسانسان ها می توانند میدان علت خواب آلودگی بعد از خوفروتنی و غرورنوار عصب و عضله تعیین محلحقیقت قربانی نزاع بین بی اثرات مضر ماری جواناهمکاری یا رقابتدنیایی پر از سیاهچاله منبع هوشیاری کجاست؟(قسماساس انسان اندیشه و باور ویتامین E در چه مواد غذایدرک کنیم ما همه یکی هستیمبرخی سلولهای عصبی در تلابحثي درباره هوش و تفاوتهکتاب گران و پرهزینه شد ولزمان و مکان، ابعاد کیهان تکنولوژی های جدید و حالتآیا واکنش های یاد گرفته ومغز و اخلاقستم با شعار قانون بدترین ترازودوناولین تصویر در تاریخ از سعدالت برای من یا برای همهفساد اقتصادی سیتماتیک درچیزی منتظر شناخته شدنحوادث روزگار از جمله ویراختلالات عضلانی ژنتیکهوموارکتوس ها ممکن است ددورترین نقطه ی قابل مشاهمهندسی ژنتیک در حال تلاش اصل در هم تنیدگی و جهانی واقعیت و مجازدرد و درسبسیاری از مجرمان، خودشانبخش بزرگتر کیهان ناشناختکشتن عقیده ممکن نیستزندگی زودگذرتکامل داروینی هنوز در حاآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمغز بیش از آنچه تصور میشوسردرد میگرنی در کودکانتشخیص آلزایمر سالها قبل این پیوند نه با مغز بلکه پیامهای کاربرانقانون مندی نقشه ژنتیکی مچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس چشایی و بویاییارتباط پیوسته ی جهانهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان موفق به بازگردمیگرن شدید قابل درمان اساعتماد بی موردواکسن دیگر کرونا ساخته شذهن خود را مشغول هماهنگیتفاوت های بین زن و مرد فقبرای رشد، باید از مسیر خطگیرنده باید سازگار با پیزاوسکا درمان گوشرتا بحر یفعل ما یشاآب، زندگی است(قسمت پنجم)نفرت، اسیب به خود استشناسایی تاریخچه ی تکاملیتعذیه ی ذهنایرادهای موجود در خلقت بقضاوت ممنوعچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت نوزدهماز مخالفت بشنوهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی فامپیریدین یا نورلما بخشی از این جهان مرتبطبه هلال بنگرورزش در کمر دردرمز بقای جهش ژنتیکیتلاش های جدید در درمان سرپل خواجو اصفهانزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر کپسول نوروهرب بر سآسانی موفقیتنقش پیش زمینه ها و اراده شاهکار قرنجمجمه انسان های اولیهابتدا سخت ترین استلزوم سازگاری قانون مجازااز بار خود بکاه تا پرواز چت جی پی تیحس و ادراک قسمت بیست و سوهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروی ضد چاقیمباحث مهم حس و ادراکبوزون هیگز جهان را از متلیادآوری خواب و رویاروان سالمتمساح حد واسط میان مغز کوپیوند سر آیا ممکن استسلول های مغزی عامل پارکیافزایش قدرت ادراکات و حستاثیر انتخاب از طرف محیط نقش زبان در سلطه و قدرت اشرکت نورالینک ویدیویی ازجهان هوشمندابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش عاطفی قسمت سومدر هم تنیدگی کوانتومی و پمدیریت اینترنت بر جنگبیماری ای شبیه آلزایمر و کلوزاپین داروی ضد جنونروش صحبت کردن در حال تکامتو انسانی و انسان، شایستپختگی پس از چهل سالگي به مرگ و سوال از قاتلسندرم پیریفورمیسامید نیکو داشته باش تا آنتاثیر درجه حرارت بر عملکنمای موفقیتضررهای مصرف شکر و قند بر جهان شگفت انگیزابزار بقای موجود زنده از نسبت ها در کیهانمناطق خاصی از مغز در جستجاز تکینگی تا مغز از مغز تخوش قلبی و مهربانیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدرمان های جدید در بیماری بیوگرافیکندر در بیماریهای التهابتولترودینآلودگی هوا و ویروس کرونامستند جهان متصلسیاهچاله های فضایی منابعانگشت نگاری مغز نشان میدعقل مجادله گرتاثیر رژیم گیاه خواری بر فناوری هوش مصنوعی نحوه خنهایت در بی نهایتجاودانگی مصنوعیابزارهای بقا ازنخستین همهمه چیز موج استخدایا جز تو که را دارممنبع هوشیاری کجاست قسمت53از تکامل تا مغز، از مغز تهزینه ای که برای اندیشیددرمان دارویی سرطان رحم بباید از انسان ترسیدکیست هیداتید مغزراز تغییرتوهمات و شناخت حقیقتآیندهمعجزه ی چشمسال سیزده ماههتبدیل پلاستیک به کربن و سانسان یک کتابخانه استعماد الدین نسیمی قربانی فرگشت و تکامل تصادفی محض نوبت کودکانحقیقت آنطور نیست که به نظاجزای پر سلولی بدن انسان همانند سازی در انساندنیا، هیچ استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماستفاده از مغز، وزن را کمویتامین کادرک احساسات و تفکرات دیگبرخی سيناپسها طی تکامل و بحثی جالب درباره محدودیتکتاب زیست شناسی باورزمان و گذر آن سریع استتکنولوژی و پیشرفتآیا یک، وجود داردمغز و سیر تکامل ان دلیلی ستم، بی پاسخ نیستترازودوناولین دارو برای آتاکسی فعسل طبیعی موثر در کنترل بفشار و قدرتچیزی خارج از مغزهای ما نیحکمت الهی در پس همه چیزاختراع جدید اینترنت کوانهورمون شیرساز یا پرولاکتديدن با چشم بسته در خواب مهندسی بدناصل علت و تاثیرواقعیت و انعکاسدرد باسن و پا به دلیل کاهبسیاری از بیماری های جدیبخش دیگری در وجود انسان هگل خاردار، زیباستزندگی سلول در بدن، جدای اتکامل داروینی هنوز در حاآیا خداباوری محصول تکاملمغز برای فراموشی بیشتر کسردرد و علتهای آنتشخیص ایدزاین اندوه چیستسایتهای دیگرقانون گذاری و تکاملچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک (قسمت اول )ارتباط انسانی، محدود به هوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان نورون مصنوعی سمیدان مغناطيسي زمین بشر اعتیاد و تلاش های درمانی واکسن دیگری ضد کرونا از دذهن سالمتفاوت های تکاملی در مغز وبرای زندگی سالم، یافتن تگالکانزوماب، دارویی جدیزبان فرایند تکاملی برای تاول کف پا و حقیقتآتاکسی فریدریشنقاشی هایی با بوی گذشته یشناسایی سلول های ایمنی اتغییرایستادن در برابر آزادی بقطار پیشرفتچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت هفتماز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی لیراگلوتیدما تحت کنترل ژنها هستیم یبه کدامین گناه کشته شدندوزن حقیقی معرفت و شناخترمز جهانتلاش های جدید شرکت نورالپلاسمای غالبزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر کتامین در درمان پاآشنا پندارینقش آتش در رسیدن انسان بهشاهکار شش گوشجنین مصنوعیابتدایی که در ذهن دانشمنلزوم عدم وابستگی به گوگل از بحث های کنونی در ویروسنتایج نادانی و جهلحس و ادراک قسمت بیستمهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروی ضد چاقیمبتکران خودشکوفابی نهایت در میان مرزهایاری خدا نزدیک استروبات ها قول میدهندتنفس هوازی و میتوکندریپیوند سر، یکی از راه حلهاسلول های بنیادیافزایش مرگ و میر سندرم کوتاثیر احتمالی عصاره تغلیتاثیر ترکیبات استاتین (سنقش سجده بر عملکرد مغزشربت ضد خلطجهان هوشیارابزار بقا از نخستین همانچرا پس از بیدار شدن از خومنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخلا، حقیقی نیستهوش عاطفی قسمت ششمدر هم تنیدگی کوانتومی و دمداخله ی زیانبار انسانبیماری ای شبیه ام اس مولتکلید نزدیک و نگاه تو بر فروشهای نو در درمان دیسک بتو با همه چیز در پیوندیپدیده خاموش روشن در پارکمرگ انتقال است یا نابود شسندرم پیریفورمیسامید نجاتتاثیر درجه حرارت بر عملکنمایش تک نفرهضررهای شکر بر سلامت مغزجهانی که نه با یک رخداد و ابزار بقای موجود زنده از نسبت طلایی، نشانه ای به سمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تخوش خیالی و خوش بینیهیچ کس حقیقت را درون مغز درمان های جدید سرطانبیان ژن های اسکیزوفرنی دکندر علیه سرطانتومورها و التهاب مغزی عاآلودگی هوا و پارکینسونمشکل از کجاستسیاهچاله ها، دارای پرتو انتقال ماده و انرژیعقل سالمتاثیر رژیم گیاهخواری بر فیلمی بسیار جالب از تغیینهادینه سازی فرهنگ اختلاجایی برای یاد گرفتن باقی ابزارهای بقای موجود زندههمه چیز و هیچ چیزخسته نباشی بابامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماز تکامل تا مغز، از مغز تهزینه سنگین انسان در ازادرمان زخم دیابتی با تکنوبابا زود بیاکیست کلوئید بطن سومراست دستی و چپ دستیتوکل بر خداآینده ی انسان در فراتر ازمعجزه ی علمسانسور از روی قصد بسیاری تبدیل تراکت صوتی مصنوعی انسان باشعوامل موثر در پیدایش زبافراموش کارها باهوش تر هسنور از عمق تاریکیحقیقت افراداجزایی ناشناخته در شکل گهمجوشی هسته ای، انرژِی بدندان ها را مسواک بزنید تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماستفاده از نظریه ی تکامل ویتامین کا و استخواندرک تصویر و زبان های مخلتبرداشت مغز ما از گذر زمانبحثی در مورد نقش ویتامين کتاب طبیعت در قالب هندسهزمان و صبرتکنولوژی جدید که سلول هاآیا کیهان می تواند یک شبیمغز کوانتومیستون فقرات انسان دو پا جلتراشه ها روی مغزاولین دروغعشق درونی به یگانگی خلقتفضا و ذهن بازچیزی شبیه نور تو نیستحافظه میتواند بزرگترین دادامه بحث تکامل چشمهوش فوق العاده، هر فرد اسدی متیل فومارات(زادیوا)(مهربانی، شرط موفقیتاصل عدم قطعیت از کوانتوم واقعیت تقویت شدهدردهای سال گذشته فراموش بسیاری از بیماری های جدیبخشیدن دیگران یعنی آرامشگل درون گلدانزندگی، مدیریت انرژیتکامل زبانآیا دلفین ها می تواند از مغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سردرد به دلیل مصرف زیاد متصویر خورشید یا خود خورشاین ایده که ذرات سیاهچالقانون جنگلچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک (قسمت دوم )ارتباط از بالا به پایین مهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان یک فرضیه رادیکمیدان های مغناطیسی قابل اعتیاد را به دور بیندازواکسن سرطانذهت را روی چیزهای مفید متتفاوت های زبانی سرمنشا تبرخی ملاحظات در تشنج های گام کوچک ولی تاثیرگذارزبان متغیرتابوهای ذهنیآتش منبع انرژیچقدر به چشم اعتماد کنیمشواهدی از نوع جدیدی از حاتغییر الگوی رشد مغزی با زاکنون را با همه ی نقص هایلمس کوانتومیچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت هفدهماز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی تشنجی دربارداریمانند آب باشبه امید روزهای بهتروزوز گوشرمز جهان خاصیت فراکتالتلاش هایی در بیماران قطع پمبرولیزوماب در بیماری چزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر گیاه خواری بر رشد وآشنا پندارینقش انتخاب از طرف محیط، نشاید گوشی و چشمی، آماده شجنگ هفتاد و دو ملت همه را ابتذال با شعار دینمقاومت به عوارض فشار خون از تلسکوپ گالیله تا تلسکنجات در راستگوییحس و ادراک قسمت دهمهوش مصنوعی درمانگر کامپیداروی ضد تشنج با قابليت تمجموعه های پر سلولی بدن مبی هیچ می ایی و بی هیچ میرژن همه چیز نیستروبات های ریز در درمان بیتنفس هوازی و میتوکندریپیوندهای پیچیده با تغییرسلول های بنیادی منابع و اافزایش سرعت پیشرفت علوم افسردگی و اضطراب در بیماتاثیر تغذیه بر سلامت روانقش غذاها و موجودات درياشش مرحله تکامل چشمجهان های بسیار دیگرابزار بقا از نخستین همانچرا ارتعاش بسیار مهم استمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخلا، خالی نیستهوش عاطفی بیشتر در زناندر هر سوراخی سر نکنمدارک ژنتیکی چگونه انسانبیماری اسپینال ماسکولار کلام و زبان، گنجینه ای بسروشهای شناسایی قدرت شنواتو با باورهایت کنترل میشپروژه ی ژنوم انسانیمرگ تصادفیسندرم پس از ضربه به سرامید جدید بر آسیب نخاعیتاثیر درجه حرارت بر عملکچند نرمش مفید برای کمردرضعیف و قویجهانی که از یک منبع، تغذیابزار بقای موجود زنده از نشانه های گذشته در کیهان منبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تخوشبختی چیستهیچ اندر هیچدرمان های رایج ام اسبیان حقیقتکوچ از محیط نامناسبرژیم های غذایی و نقش مهم تومورهای نخاعیآلزایمرمشکلات نخاعیسیاهچاله و تکینگی ابتدایانتظار گذر تندباد؟عقلانیت بدون تغییرتاثیر رژِیم غذایی بر میگفیروز نادریچهار میلیارد سال تکامل بجایی خالی نیستابزارهای بقای از نخستین همه چیز کهنه میشودخطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکامل تا مغز، از مغز تهزاران سال چشم های بینا ودرمان سرگیجه بدون نیاز بباد و موجکپسول ژری لاکترجزخوانی هایی که امروز بتوپیراماتآینده ی علم و فیزیک در60 ثمعجزه ی علم در کنترل کرونسانسور بر بسیاری از حقایتبدیل سلولهای محافط به سانسان جدید از چه زمانی پاعوامل ایجاد لغت انسانی و فراموشی همیشه هم بد نیستنور درونحقیقت اشیااحیای بینایی نسبی یک بیمهمراه سختی، اسانی هستده روش موفقیتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماستفاده از هوش مصنوعی در ویتامین کا در سبزیجاتدرک حقیقت نردبان و مسیری بررسي علل احتمالي تغيير بحثی در مورد نقش کلسیم و کتاب، سفری به تاریخزمان واقعیت است یا توهمتکنولوژی جدید که سلول هاآیا گذشته، امروز وآینده مغز آیندگان چگونه است ؟ستارگانی قبل از آغاز کیهتراشه ی هوش مصنوعی در مغزاولین سلول مصنوعیعشق، شلوغ کردن نیستفضای قلب منبع نبوغ استنکاتی در مورد تشنجحافظه های کاذباداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی می تواند بر احدین اجباریموفقیت هوش مصنوعی در امتاصل، روان و نفس استواقعیت خلا و وجود و درک مدردی که سالهاست درمان نشبشکه ای که ته نداره پر نمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلگل زندگیزندان ذهنیتکامل زبانآیا دلفین ها میتوانند بامغز بزرگ چالش است یا منفعسردرد تنشنتصویر در هم تنیدگی کوانتاین ابتدای تناقض هاستقانون جنگلنگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک قسمت 67ارتباط بین هوش طبیعی و هوهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان ژنی از مغز انسمیدان های کوانتومی خلااعداد بینهایت در دنیای مواکسن سرطانذخیره ی شگفت انگیز اطلاعتفاوت ایستایی و تکاپوبرخی مرزهای اخلاق و علوم گامی در درمان بیماریهای زبان مشترک ژنتیکی موجوداتاثیر فکر بر سلامتآثار باستانی تمدن های قدنقش قهوه در سلامتیشواهدی از دنیسوان(شبه نئتغییر دیگران یا تغییر خواکوییفلکسلوب فرونتال یا پیشانی مغچالش هوشیاری و اینکه چرا حس و ادراک قسمت هجدهماز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ALSماه رجببه بالا بر ستارگان نگاه کوسواس، بیماری استرنگ کردن، حقیقت نیستتلاشی برای درمان قطع نخاپنج اکتشاف شگفت آور در موزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر گیاه خواری بر رشد وآشناپنداری چیستنقش اتصالات بین سلولهای شاید درست نباشدجنگ و تصور از جنگابداع دی ان ای بزرگترین دمقایسه رقابت و همکاریاز تلسکوپ گالیله تا تلسکنخاع ما تا پایین ستون فقرحس و ادراک قسمت دوازدهمهوش مصنوعی درخدمت خلق وحداروی ضد تشنج با قابليت تمجرم، گاهی قربانی استبی ذهن و بی روحروبات کیانتنفس بدون اکسیژنپیوندی که فراتر از امکانسلول های بدن تو پیر نیستنسلول بنیادی و ای ال اسافسردگی و ساختار مغزتاثیر حرکات چشم بر امواج نقش غذاها و موجودات درياششمین کنگره بین المللی سجهان هایی در جهان دیگرابزار بقا از نخستین همانچرا بیماری های تخریبی مغمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخلاصه ای از مطالب همایش مهوش عاطفی در زنان بیشتر ادر والنتاین کتاب بدید هممروری بر تشنج و درمان هایبیماری اضطراب عمومیکلام، در تحولی شگفت آور بروشی برای بهبود هوش عاطفتو باید نیکان را به دست بپروژه ی ژنوم انسانیمرگی وجود نداردسندرم جدایی مغزامید درمان کرونا با همانتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیجهانی در ذهنابزار بقای موجود زنده از نشانه های پروردگار در جهمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تخوشبختی دور از رنج های مهیچگاه از فشار و شکست نتردرمان های علامتی در ام اسبیداری و خواب کدام بهتر اکوچک شدن مغز از نئاندرتارژیم ضد التهابیتومورهای ستون فقراتآملودیپین داروی ضد فشار مشکلات بین دو همسر و برخیسیاهچاله ی منفرد یا سیاهاندوه در دنیا استعقیده ی بی عملتاثیر سلامت دستگاه گوارشفیزیک مولکولها و ذرات در چهار ساعت پس از کشتار خوکجاذبهابزارهای دفاعی و بقای موهمه چیز در زمان مناسبخطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکامل تا مغز، از مغز تهستي مادي ای که ما کوچکتردرمان سرگیجه بدون نیاز بباد غرور و سر پر از نخوت وکامپیوتر سایبورگرحم مصنوعیتوانایی مغز و دیگر اجزای آینده با ترس جمع نمیشودمعجزه در هر لحظه زندگیساهچاله ها تبخیر نمیشودتبر را بردارانسان خطرناکترین موجودعواملی که برای ظهور لغت افراموشی و مسیر روحانینوروفیبروماتوزحقیقت تنها چیزی است که شااحیای بینایی نسبی یک بیمهمراهی میاستنی با برخی سدهن، بزرگترین سرمایهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماستفاده از انرژی خلاویتامین بی 12 در درمان درددرک دیگرانبررسی مغز با امواج مادون بحثی در مورد حقیقت فضا و کتابخانهزمان پلانکتکینگیآیا پیدایش مغز از روی تصامغز اندامی تشنه ی انرژی اسخن نیکو مانند درخت نیکوتراشه ی بیولوژِیکاوکرلیزوماب داروی جدید شعصب حقوق نورولووقفس ذهنچگونه مولکول های دی ان ایحافظه و اطلاعات در کجاست ادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی و کشف زبان هایدین، اجباری نیستموفقیت در تفکر استاصلاح خطا با رفتن بر مسیروالزارتان داروی ضد فشار درس گرفتن از شکست هابشریت از یک پدر و مادر نیبدون پیر فلکگلوله ی ساچمه ایزونیسومایدتکامل زبان انسان از پیشیآیا دست مصنوعی به زودی قامغز بزرگ چالشهای پیش روسردرد سکه ایتصویر زیبا از سلولاینکه به خاطرخودت زندگی قانونمندی و محدودیت عالمنگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک قسمت 74ارتباط شگفت مغز انسان و فهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان پاسخ کوانتومی میدان بنیادین اطلاعاتبقا با سازگارترین فرد اسواکسن ضد اعتیادذره ی معین یا ابری از الکتفاوت ارباب و رهبر حقیقیبرخی نکات از گاید لاین پرگامی در درمان بیماریهای زبان چهار حرفی حیات زمینتاثیر مشاهده بر واقعیت بآرامش و دانشنقش مهاجرت در توسعه نسل اشیشه ی بازالتی و سیلیکونتغییر دادن ژنها آیا روزی اکسی توسین و تکامل پیش الوتیراستامچالش کمبود اندام برای پیحس و ادراک قسمت هشتماز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید s3 در درمان ام ماپروتیلینبه بالاتر از ماده بیندیشیک پیام منفرد نورون مغزی رنگین کمانتلاشی تازه برای گشودن معپول و شادیزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآشتی بهتر استنقش تیروئید در تکامل مغزشایسته نیست در جیب خود قرجنگ داده هاابزار هوش در حال ارتقا ازمقابله ی منطقی با اعتراضاز تکنیکی تا مغز از مغز تنخستین تمدن بشریحس و ادراک قسمت سومهوش مصنوعی ساخته هوش طبیداروی ضد تشنج توپیراماتمحل درک احساسات روحانیبی سوادی در قرن 21روح در جهانی دیگر استتنها مانع در زندگی موارد پیوستگی همه ی اجزای جهانپیام های ناشناخته بر مغز سلول عصبی شاهکار انطباق اقلیت خلاقتاثیر دوپامین و سروتونیننقش غذاها و موجودات درياصبور باشجهان یکپارچهابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخلاصه ای از درمان های جدیهوش عاطفی در زنان بیشتر ادر یک فراکتال هر نقطه مرکمرکز هوشیاری، روح یا بدن بیماری بیش فعالیکلرال هیدرات برای خوابانروشی جدید در درمان قطع نختو تغییر و تحولیپروانه ی آسمانیمراحل ارتقای پله پله کیهسندرم دزدی ساب کلاوینامیدوار باش حتی اگر همه چتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیجهان، تصادفی نیستابزار بقای موجود زنده از نظام مثبت زندگیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز از مغز تخانه ی تاریکهیپرپاراتیروئیدیسمدرمان ژنتیکی برای نوآوریبیست تمرین ساده برای جلوکوچکی قلبرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتوهم فضای خالیآموزش نوین زبانمشکلات روانپزشکی پس از سسیاهچاله ی تولید کنندهاندوه دردی را دوا نمیکندعلم و ادراک فقط مشاهده ی تاثیر عصاره تغلیظ شده گیفیزیک هوشیارینون و القلمجاذبه و نقش آن در شکلگیریابعاد و نیازهای تکاملیهمه چیز در زمان کنونی استخطای ادراک کارمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکامل تا مغز، از مغز تهستی ما پس از شروعی چگال درمان سرگیجه بدون داروبار مغز بر دو استخوانکاهش مرگ و میر ناشی از ابرحم مصنوعیتوازن مهمتر از فعالیت زیآیا فراموشی حتمی استمعرفت و شناختسایه ی هوشیاریتحریک عمقی مغزانسان عامل توقف رشد مغزعوارض ازدواج و بچه دار شدفراموشی آرماننورون هاي مصنوعی می توانحقیقت خواب و رویااحساس گذر سریعتر زمانهمراهی نوعی سردرد میگرنیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماستفاده از سلول های بنیاویتامین بی هفدهدرک درست از خود و هوشیاریبررسی و اپروچ جدید بر بیمبحثی در مورد عملکرد لوب فکجای مغز مسئول پردازش تجزمان به چه دلیل ایجاد میشتکامل فردی یا اجتماعیآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز انسان ایا طبیعتا تماسخن و سکوتتربیت کودکان وظیفه ای مهايندگان چگونه خواهند دیدعصب سیاتیکقفس را بشکنچگونه میتوان با قانون جنحافظه و اطلاعات در کجاست ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی یا حماقت طبیعدیوار همه اش توهم بودمولکول ضد پیریاصول انجام برخی نرمش ها دواکنش های ناخودآگاه و تقدست و پا زدن در سایه؟بعد پنجمبدون بار گذشتهگلوئونزونا به وسیله ویروس ابله تکامل ساختار رگهای مغزی آیا رژیم غذایی گیاهی سلامغز بزرگ و فعال یا مغز کوسردرد عروقی میگرنتصویر زیبای اصفهاناینکه خانواده ات سالم باقارچ بی مغز در خدمت موجودنگاه کلی نگرحس و ادراک قسمت 75ارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان اولین سلول مصنمیدازولام در درمان تشنج بقا در ازای بیماریواکسن علیه سرطانذرات کوانتومی زیر اتمی قتفاوتهای جنسیتی راهی برابرخی نرمش ها برای زانوگاهی لازم است برای فهم و زبان نیاز تکاملی استتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآرامش و سکوننقش میدان مغناطیسی زمین شکل های متفاوت پروتئین هتغییر زودتر اتصالات مغزیاکسکاربازپین در درمان تشلوزالمعده(پانکراس)مصنوعچالش دیدگاه های سنتی در بحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروی جدید لنفوم و لوکمیماجرای جهل مقدسبه جای محکوم کردن دیگران یک پیشنهاد خوب برای آسان رهبر حقیقیتلاشی جدید در درمان ام اسپول و عقیدهسفر فقط مادی نیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وآغاز فرایند دانستننقش حفاظتی مولکول جدید دشادی، پاداش انجام وظیفهجنبه های موجی واقعیتابزار بقا از نخستین همانمقابله با کرونا با علم اساز تکینگی تا مغز و از مغز نخستین تصویر از سیاهچالهحس و ادراک قسمت سی و هشتمهوش مصنوعی، اتفاقات و تحداروی ضد جنون در درمان تیمحل درک احساسات روحانی دبی شرمیژن همه چیز نیستروح رهاییتنها در برابر جهانروزه داری متناوب، مغز را تنهاییپیدایش زبانسلول عصبی، در محل خاص خوداقیانوس نادانیتاثیر دپاکین بر بیماری منقش غذاها در کاهش دردهای صبر لازمه ی پیروزی استجهان یکپارچهابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخم شدن فضا-زمانهوشمندی کیهاندر کمتر از چند ماه سوش جدمرکز حافظه کجاستبیماری تی تی پیکم کردن کالری روشی سودمنروشی جدید در درمان نابینتو جهانی هستی که خودش را پرواز از نیویورک تا لوس آمرز مرگ و زندگی کجاستسندرم سردرد به دلیل افت فامیدواریطلوع و حقیقتتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانی و علمجهش های ژنتیکی مفید در ساابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز- از مغز خانواده پایدارهاوکينگ پیش از مرگش رسالدرمان پوکی استخوانبیش از نیمی از موارد انتقکوچکترین چیز یک معجزه اسرژیم غذایی ضد التهابیتوهم فضای خالی یا توهم فضآمارهای ارائه شده در سطح مشکلات روانپزشکی در عقب سیاره ی ابلهاناندوهگین نباش اگر درب یا علم و روحتاریک ترین بخش شبفیزیک و هوشیارینوآوری ای شگفت انگیز دانجبران از دست رفته هاابعاد اضافه ی کیهانهمه چیز، ثبت می شودخطای حسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکامل تا مغز، از مغز تو هر کس تقوای خدا پیشه کندرمان سرطان با امواج صوتبار بزرگ ایستادن بر دو پاکاهش التهاب ناشی از بیمارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآیا ممکن است موش کور بی ممغز فکر میکند مرگ برای دیسایه را اصالت دادن، جز فرتحریک عمقی مغز در آلزایمانسانیت در هم تنیده و متصعید نوروز مبارکفرایند پیچیده ی خونرسانینورون های ردیاب حافظهحقیقت در علم، هرگز نهایی احساسات کاذبهندسه ی پایه ایدو بیماری روانی خود بزرگ منبع هوشیاری کجاست؟(قسماستفاده از سلول های بنیاویتامین دی گنجینه ای بزردرک عمیق در حیواناتبررسی ژنها در تشخیص بیمابحثی درباره هوش و تفاوتهکرونا چه بر سر مغز می آورزمان شگفت انگیزتکامل مادی تا ابزار هوشمآیا امکان بازسازی اندامهمغز انسان برای ایجاد تمدسخن پاک و ثابتترجمه ای ابتدایی از اسراايا اراده آزاد توهم است یعضلانی که طی سخن گفتن چقدقله سقوطچگونه مغز ما، موسیقی را پحافظه و اطلاعات در کجاستادغام میان گونه های مختلهوش مصنوعی گوگل به کمک تشدیوار، از ابتدا توهم بودمولتیپل اسکلروز در زنان اصول توسعه ی یک ذهن کاملواکنش به حس جدیددست کردن در گوشبعد از کرونابدون زمان، ماده ای وجود نگمان میکنی جرمی کوچکی در زیان غذاهای پرچربتکامل شناخت انسان با کشفآیا رژیم غذایی گیاهی سلامغز بزرگترین مصرف کننده سرطان کمیت گراییتصویربرداری فضاپیمای آماینترنت بدون فیلتر ماهواقبل از آغازنگاه انسان محدود به ادراحس و ادراک قسمت 78ارتباط شگفت انگیز مغز انهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان تغییر میدان مغمکان زمان یا حافظه زمانبقای حقیقی در دور ماندن اواکسنی با تاثیر دوگانه اذرات کوانتومی زیر اتمی قتقلید مرحله ای نسبتا پیشبرخی نرمش های گردنگاهی مغز بزرگ چالش استزبان و کلمه حتی برای کسانتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آرامش(سکوت) stillness و تکاپونقش محیط زندگی و مهاجرت دشکل پنجم مادهتغییر عمودی سر انسان از پاگر فقط مردم میفهمیدند کلیروپریم داروی ترکیبی ضدچاالش ها در تعیین منبع هوحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروی جدید میاستنی گراویماجرای عجیب گالیلهبه خوبی های دیگران فکرکنیک آلل ژنتیکی که از نئاندروی و منیزیم در تقویت استتمایل زیاد به خوردن بستنپوست ساعتی مستقل از مغز دسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش حیاتی تلومر دی ان آ دشب سیاه سحر شودجنسیت و تفاوت های بیناییابزار بقا از نخستین همانملاحظه های اخلاقی دربارهاز تکینگی تا مغز از مغز تنخستین روبات های زنده ی جحس و ادراک قسمت سی و ششمهوش احساسیدارویی خلط آورمحدودیت چقدر موثر استبی عدالتی در توزیع واکسن ژن هوش و ساختارهای حیاتی روزه داری و التهاب زیانبتنهایی رمز نوآوری استپیر شدن حتمی نیستسلولهای ایمنی القا کنندهالکترومغناطیس شنوایی و هتاثیر داروهای ضد التهاب نقشه مغزی هر فرد منحصر بهصبر و واقعیتجهان کنونی و مغز بزرگتریابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخونریزی مغز در سندرم کووهوشیاری و وجوددر آرزوهایت مداومت داشتهمرکز حافظه کجاستبیماری دویککمالگرایی دشمن پیشرفتروشی جدید در درمان سکته متو جدای از کیهان نیستیپروتئین های ساده ی ابتدامرز بین انسان و حیوان کجاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاامیدواری و مغزطلای سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکچند روش ساده برای موفقیتجهش های ژنتیکی غیر تصادفابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز- از مغز خار و گلهاوکينگ پیش از مرگش رسالدرمان پوکی استخوانبیشتر کمردردها نیازی به کووید نوزده و خطر بیماری رژیم غذایی ضد دردتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آن چیزی که ما جریان زمان مشاهده گر جدای از شیء مشاسیاره ابلهاناندام حسی، درک از بخش هایعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتاریکی من و تو و گرد و غبافیزیک آگاهینوار مغز مشاهده ی غیر مستجدا کردن ناخالصی هاابعاد بالاترهمه ی سردردها بی خطر نیستخطر آلودگی هوامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکامل تا مغز، از مغز توفور و فراوانیدرمانهای بیماری پارکینسبار سنین ابزار هوشمندی اکاهش حافظه هرچند فرایندیرساناها و ابر رساناها و عتوسعه برخی شغل ها با هوش آیا ما کالا هستیممغز قلبساخت سلول عصبی حتی پس از تداوم مهم است نه سرعتانسانیت در برابر دیگرانعامل کلیدی در کنترل کارآفرایند تکامل و دشواری هانوروپلاستیسیتی چیستحقیقت راستین انسان علم باخلاق و علوم اعصابهندسه ی رایج کیهاندو بار در هفته ماهی مصرف منبع هوشیاری در کجاست؟ قاستفاده از سلول های بنیاویروس مصنوعیدرگیری قلب در بیماری ویربررسی بیماری التهابی رودبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال هازنان باهوش ترتکامل مداومآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز انسان برای شادمانی طسختی ها رفتنی استترس و آرمان هاايا اراده آزاد توهم است یغم بی پایانقلب های سادهچگونه مغز پیش انسان یا همحافظه ی هوش مصنوعیادغام دو حیطه علوم مغز و هوش مصنوعی گوگل به کمک تشدید تو همیشه محدود به مقدمواد کوانتومی جدید، ممکناصول سلامت کمرواکسن های شرکت فایزر آمردست آسمانبعد از کرونابرنامه و ساختار پیچیده مگنجینه ای به نام ویتامین زیباترین چیز در پیر شدنتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا راهی برای رفع کم آبی مغز حریص برای خون، کلید تسرعت فکر کردن چگونه استتصور از زمان و مکانایندرالقبل از انفجار بزرگنگاه از بیرون مجموعهحس و ادراک قسمت 82ارتباط غیرکلامی بین انساهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان روش هاي جدیدی مکانیک کوانتومی بی معنی بلندی در ذهن ما درک بلندیوابستگی یعنی قلادهذرات کوانتومی زیر اتمی قتقلید از روی طبیعتبرخی یونها و مولکول های مگاهی جهت را عوض کنزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر نگاه انسان بر رفتاآزمون تجربی، راهی برای رنقش مرکز تنفس سلولی در بیشکرگزار هر چیزی باش که داتغییرات منطقه بویایی مغزاگر میدانی مصیبت بزرگتر لیس دگرامفتامین یا ویاسنابینایی در نتیجه ی گوشی حس و ادراک قسمت پنجماز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروی جدید آلزایمرماده ی تاریکبه خودت مغرور نشویک جهش ممکن است ذهن انسانرویا و واقعیتتمایز یا کشف یگانگیپوشاندن خود از نورسفر به مریخ در 39 روزتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش خرچنگ های نعل اسبی درشبیه سازی میلیون ها جهان جنسیت و تفاوت های بیناییابزار بقا از نخستین همانملاحظات بیهوشی قبل از جراز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید برای درد زاحس و ادراک قسمت سیزدهمهوش احساسیدارویی ضد بیش فعالی سیستمحدودیت های حافظه و حافظبیمار 101 ساله، مبتلا به سژن یا نقشه توسعه مغز و نقروزه داری و بیمار ی ام اس تنبیه چقدر موثر استپیشینیان انسان از هفت میسلولهای بنیادی مصنوعی درالکتروتاکسی(گرایش و حرکتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نقشه های مغزی جدید با جزیصبر بسیار بایدجهان کاملی در اطراف ما پرابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخواندن ، یکی از شستشو دهنهوشیاری و افسردگیدر آسمان هدیه های نادیدنمرکز خنده در کجای مغز استبیماری دیستروفی میوتونیکمردردريتوکسيمب در درمان ام استو دی ان ای خاص ميتوکندريپروتز چشممرز جدید جستجو و اکتشاف، سوپاپ ها یا ترانزیستورهاامیدی به این سوی قبر نیستطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر درجه حرارت بر عملکچندین ماده غذایی که ماننجهش تمدنی عجیب و شگفت انسابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز- از مغزتخارق العاده و استثنایی بهدف یکسان و مسیرهای مختلدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبا هوش مصنوعی خودکار روبکودک هشت ساله لازم است آدراه فراری نیستتوهم چیستآنچه ناشناخته است باید شمشاهده آینده از روی مشاهسیاره ابلهانانرژی بی پایان در درون هرعلم به ما کمک میکند تا موتاریکی و نورفیزیکدانان ماشینی برای تنوار مغز ترجمه رخدادهای جدایی خطای حسی استاتفاق و تصادفهمه جا خیر بکارخطرات هوش مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز خود رها شووقاحت و تمسخر دیگراندرها بسته نیستبارداری بدون رحمکاهش دوپامین عامل بیماریرشته نوروایمونولوژی و نقتوصیه های سازمان بهداشت آیا ما تنها موجودات زنده مغز ما کوچکتر از نیم نقطهساخت شبکه عصبی مصنوعی با تداخل مرزها و صفات با بینانسان، گونه ای پر از تضادعادت همیشه خوب نیستفرایند حذف برخی اجزای مغنوروز یا روز پایانیحقیقت غیر فیزیکیاخلاق پایه تکامل و فرهنگهندسه بنیادیندو برابر شدن خطر مرگ و میمنبع هوشیاری در کجاست؟(قاستفاده از سلول های بنیاویروس های باستانی، مغز مدرگیری مغز در بیماری کویبررسی سیستم تعادلی بدن ابحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت اولزنجیرها را ما باید پاره کتکامل چشمآیا احتمال دارد رویا از آمغز انسان برای شادمانی طسرنوشتتسلیم شدن از نورون شروع مای نعمت من در زندگیمغم بی پایانقلب و عقلچگونه هموساپينس بر زمین حافظه انسان و حافظه ی هوشارتقا و تکامل سنت آفرینش هوش مصنوعی الفاگودیدن خدا در همه چیزموجود بی مغزی که می توانداضطراب و ترسواکسن کووید 19 چیزهایی که دست بالای دستبعد از کرونا دلخوشی بیهوبرنامه ی مسلط ژنها در اختگوهر با نظر دیگران سنگ نمزیباترین چیز در افزایش ستکثیر سلول در برابر توقف آیاما مقهور قوانین فیزیکمغز در تنهایی آسیب میبینسطح آگاهی، رخدادهای زندگتصادف یا قوانین ناشناختهایا کوچک شدن مغزانسان القبرستان ها با بوی شجاعتنگاه از دور و نگاه از نزدحس و ادراک قسمت 87ارتروز یا خوردگی و التهاهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان روشی برای تبدیمکانیزمهای دفاعی در براببلوغ چیستواسطه ها د رمسیر ایجاد مغرفتار مانند بردهتقلید از طبیعتبرخی اثرات مضر ویتامین دگذر زمان کاملا وابسته به زبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر نگاه انسان بر رفتاآزمون ذهنی گربه ی شرودیننقش نگاه از پایین یا نگاهشکست حتمیتغییرات مغز پس از 40 سالگیاگر نیروی مغناطیس نباشد لا اکراه فی الدینناتوانی از درمان برخی ویحس و ادراک قسمت پنجاهاز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروی جدید ای ال اسماده ی خالیبه دنبال رستگاری باشیک رژیم غذایی جدید، می تورویا و کابوستمدن قدیمی ای در جنوب ایرپیموزایدسفر تجهیزات ناسا به مریخ آغاز فصل سرما و دوباره تکتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش داروهاي مختلف معروف شبیه سازی سیستم های کوانجهل مقدسابزار بقا از نخستین همانممانتین یا آلزیکسا یا اباز تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های مفید در سرگیجهحس و ادراک قسمت ششمهوش در طبیعتداستانها و مفاهیمی اشتبامخچه فراتر از حفظ تعادلبیمار مرکز تنفس سلولیژن ضد آلزایمربیماری لبر و نابینایی آنژنها نقشه ایجاد ابزار هوروزه داری سلول های بنیادتهدیدهای هوش مصنوعیپیشرفت های جدید علوم اعصسلام تا روشناییالکترودهای کاشتنیتاثیر درجه حرارت بر مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسصد قدح، نفتاده بشکستجهان پیوستهابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً منابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخواب سالم عامل سلامتیهوشیاری کوانتومیدر آستانه ی موج پنجم کوویمرگ چیستبیماری سلیاککمردرد ناشی از تنگی کاناریه زغالیتو در میانه ی جهان نیستی پروتز عصبی برای تکلممرزهای حقیقی یا مرزهای تسوپاپ ها یا ترانزیستورهاامیدی تازه در درمان سرطاطوفان زیباییتاثیر درجه حرارت بر عملکALS نگاهی کامل بر بیماری وچندجهانیجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقای موجود زنده از نظریه ی ریسمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز، از مغز خبر مهم تلسکوپ هابلهدف یکسان، در مسیرهای متدرمان تومورهای مغزی با ابا هر چیزی که نفس می کشد مکودک ایرانی که هوش او از راه نجاتتوهم و خیالآنچه واقعیت تصور میکنیم مشاهدات آمیخته با اشتباهسیب یکسان و دیدگاه های متانرژی تاریکعلم بدون توقفتاریکی خواهد ترسیدفال نیکونوار مغز در فراموشی هاجریان انرژی در سیستم های اتوبان اطلاعات و پلِ بینهمیشه چشمی مراقب و نگهبادفاع از پیامبرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز درخواست ها جدا شووقت نهيب هاي غير علمي گذشدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبازگشایی مجدد مطب دکتر سکاهش سن بیولوژیکی، تنها رشد مغز فرایندی پیچیده اتوصیه های غیر دارویی در سآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز مانند تلفن استساخت شبکه عصبی با الفبای ترقی واقعی یا شعار ترقیانعطاف پذیری مکانیسمی علعادت کن خوب حرف بزنیفراتر از دیوارهای باورنورالژیحقیقت غیر قابل شناختاختلاف خانوادگی را حل کنهندسه در پایه ی همه ی واکدو برابر شدن خطر مرگ و میمنبع خواب و رویااستیفن هاوکینگ در مورد هویرایش DNA جنین انسان، بردرگیری مغز در بیماران مببررسی علل کمر درد در میانبحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت دوم)زندگی فعال و مثبت روند آلتکامل و ارتقای نگاه تا عمآیا احتمال دارد رویا از آمغز انسان رو به کوچک تر شسریع دویدن مهم نیستتست آر ان اس دز میاستنی گای همه ی وجود منغیرقابل دیدن کردن مادهقلب یا مغزچگونه هوشیاری خود را توسحباب های کیهانی تو در توارتقا یا بازگشت به قبل ازهوش مصنوعی از عروسک های بدیدگاه نارسای دوگانه ی مموجودات مقهور ژنها هستنداطلاع رسانی اینترنتیواکسن کرونا و گشودن پنجردستورالعمل مرکز کنترل بیبعد از کرونا دلخوشی بیهوبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱گویید نوزده و ایمنی ساکتزیر فشار کووید چه باید کرتأثیر نیکوتین سیگار بر مآگاهی فراتر از آگاهیمغز را از روی امواج بشناسسعی کن به حدی محدود نشویتضادهای علمیایا این جمله درست است کسیقدم زدن و حرکت دید را تغینگاه از درون قفس یا بیرونحس و ادراک قسمت چهلارزش های وارونههوش مصنوعی از عروسک بازی دانش، قفل ذهن را باز میکنما انسانها چه اندازه نزدبلعیدن ستاره توسط سیاهچاوبینار اساتید نورولوژی درفتار وابسته به شکلتقویت استخوان در گرو تغذبرخی اختلالات عصبی مثانهگذشته را دفن کنزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر ویتامین دی بر بیماآزمون ذهنی گربه شرودینگرنقش نظام غذایی در تکامل مشگفت نیست من عاشق تو باشمتغییرات آب و هوایی که به اگر نعمت فراموشی نبود بسلاموژین داروی ضد اوتیسم؟ناتوانی در شناسایی چهره حس و ادراک قسمت پنجاه و یهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروی جدید برای میاستنی ماده ای ضد التهابیبه زودی شبکه مغزی به جای یکی از علل محدودیت مغز امرویا و خبر از آیندهتمدن پیشرفته ی پیشینیانپیموزایدسفر دشوار اکتشافآغاز مبهم آفرینشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش درختان در تکاملشبکه های مصنوعی مغز به درجهان فراکتالابزار بقا از نخستین همانمن کسی در ناکسی دریافتم از تکینگی تا مغز از مغز تنرمش های موثر در کمردردحس و ادراک قسمت شصت و هشتهوش عاطفی قسمت 11دخالت در ساختار ژنهامخچه ، فراتر از حفظ تعادلدر میان تاریکی و روشناییمخچه ابزاري که وظیفه آن فبیماری های میتوکندریژنها ، مغز و ارادهروزهای بد باقی نمیماندتو یک معجزه ایپیشرفت در عقل است یا ظواهسلاح و راهزنیالگو نداشتیمتاثیر درجه حرارت بر عملکنقص های سیستمی ایمنیصدای بم با فرکانس پایین، جهان پیوستهابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخواب سالم عامل سلامتی و یهوشیاری سنتی یا هوشیاری در درمان بیماری مولتیپل بیماری ضعف عضلات نزدیک بکمردرد و علل آنریواستیگمینتوقف؛ شکستپرورش مغز مینیاتوری انسامزایای شکلات تلخ برای سلسوخت هیدروژنی پاکامگا سه عامل مهم سلامتطولانی ترین شبتاثیر درجه حرارت بر عملکفقر داده ها در هوش مصنوعینه ناامیدی بلکه ارتقاجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز، از مغز خدا موجود استهدف از تکامل مغزدرمان تشنجبا آتش، بازی نکن و بعد از کودکان میتوانند ناقل بی راه های جدید برای قضاوت رتوهم وجودآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مطالبه ی حق خودسیر آفرینش از روح تا مغز انرژی تاریک که ما نمی توعلم در حال توسعهتاریخ همه چیز را ثبت کردهفاکسیبتنوار مغز در تشخیص بیماری جریان انرژی در سیستم های اتوسوکسیمایدهمیشه اطمینان تو بر خدا بدفاع در برابر تغییر ساختمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز روده تا مغزوقتی فهمیدی خطا کردی برگدرون قفس یا بیرون از آنبرخی بیماری ها که در آن ببازگشت از آثار به سوی خداکایروپاکتیک چیسترشد مغز علت تمایل انسان بتوصیه هایی در مصرف ماهیآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز مادران و کودکان در زمساختن آیندهتروس جریان انرژیاهرام مصر از شگفتی های جهعادت کردن به نعمتفرد موفقنوسانات کوانتومی منبع ماحقیقت، آن چیزی نیست که جلاختلال خواب فرد را مستعد هندسه زبانِ زمان استدو داروی جدید برای میاستمنتظر نمان چیزی نور را بهاستیفن هاوکینگ در تفسیر ویشن پرودرگیری مغزی در سندرم کووبرطرف کردن خشونت را از خابحثی درباره هوش و تفاوتهکریستال زمان(قسمت سوم)زندگی هوشمند در خارج از زتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآیا برای تولید مثل همیشه مغز انسان رو به کوچکتر شدسریعترین کامپیوتر موجودتشنچ پانایوتوپولوس تشنج ای آنکه نامش درمان و یادشغرور و علمقلب دروازه ی ارتباطچگونه واکسن کرونا را توزحباب هایی تو در توارتوکين تراپی روشی جديد هوش مصنوعی از عروسک های بدژا وو یا اشنا پنداریموسیقی نواطلاعات حسی ما از جهان، چواکسن کرونا از حقیقت تاتدغدغه نتیجه ی نادانی استتفکر قبل از کاربرین نت به جای اینترنتگوش دادن بهتر از حرف زدنزیرفون داروی ضد ام استأثیر نگاه انسان بر رفتاآپومورفین در پارکینسونمغز زنان جوانتر از مغز مرشلیک فراموشیتظاهر خوابیده ی مادهایا ابزار هوشمندی یا مغز قدرت مردمنگاه از درون مجموعه با نگحس و ادراک قسمت چهل و هفتارزش های حقیقی ارزش های غهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش، یک انسان را ناسازگما انسانها چه اندازه نزدبنی عباس، ننگی بر تاریخوجود قبل از ناظر هوشمندرفتار اجتماعی انسان، حاصتقویت حافظه یا هوش مصنوعبرخی اصول سلامت کمرگریه ی ابر، رمز طراوت باغزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر ویروس کرونا بر مغز آزادی عقیده، آرمانی که تنقش نظریه تکامل در شناساشگفت انگیز بودن کیهانتغییرات تکاملی سر انسان اگر نعمت فراموشی نبود بسلایو دوم دکتر سید سلمان فنادیدنی ها واقعی هستندحس و ادراک قسمت پنجاه و دهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروی جدید برای کاهش وزنماده، چیزی نیستبه زیر پای خود نگاه نکن بیافته های نوین علوم پرده رویا بخشی حقیقی از زندگی تمدن بشری و مغز اخلاقیپیچیدگی های مغزمگسسفرنامه سفر به بم و جنوب إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش ذهن و شناخت در حوادث شبکیه های مصنوعیجهان قابل مشاهده بخش کوچابزار بقا از نخستین همانمن پر از تلخیماز تکینگی تا مغز از مغز تنرمشهای مهم برای تقویت عحس و ادراک قسمت شصت و دوهوش عاطفی قسمت نهمهوش عاطفی قسمت هفتمدر مانهای کمر دردمخچه تاثیر گذار بر حافظهبیماری های مغز و اعصاب و ژنهای مشترک بین انسان و وروزهای سختتو یک جهان در مغز خودت هسپیشرفت ذهن در خلاقیت استسلسله مباحث هوش مصنوعیالگو و عادت را بشکن و در اتاثیر درجه حرارت بر عملکنقص در تشخیص هیجانات عامصرع و درمان های آنجهان پر از چیزهای اسرار آابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخواب عامل دسته بندی و حفطهوش، ژنتیکی است یا محیطیدر سال حدود 7 میلیون نفر بیماریهای تحلیل عضلانی اکمردرد با پوشیدن کفش مناریاضیات یک حس جدید استتولید مولکول جدید توسط هپرکاری تیروئیدمسمومیت دانش آموزان بی گسودمندی موجودات ابزی بر امروز دانش ژنتیک هیچ ابهطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج نخاعی با الکترودهای نه به اعدامجوانان وطنابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز، از مغز خدا نور آسمان ها و زمین اهدف از خلقت رسیدن به ابزادرمان جدید ALSبا تعمق در اسرار ابدیت و کودکان خود را مشابه خود تراه های جدید برای قضاوت رتوهم وجودآنها نمیخواهند دیگران رامطالبی در مورد تشنجسیستم تخلیه ی مغز بینشی نانرژی خلا ممکن استعلم راهی برای اندیشیدن افاجعه ی جهل مقدسنوار مغزی روشی مهم در تشخجریان انرژی در سیستم های اتصال مغز و کامپیوترهمیشه به آنچه داری، خوشندقیق ترین تصاویر از مغز امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز سایه بگذروقتی پر از گل شدی خودت را دروغ نگو به خصوص به خودتبرخی بیماری های خاص که بدبازگشت به ریشه های تکاملکار با یگانگی و یکپارچگیرشد در سختی استتوضیحی ساده در مورد هوش مآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز چون ابزار هوش است دلیساختن آینده، بهترین روش تری فلوپرازیناولویت بندی ها کجاستعادت بد را ترک کنفرد یا اندیشهنوشیدن چای برای مغز مفید حقایق ممکن و غیر ممکناختلال در شناسایی حروف و هندسه، نمایشی از حقیقتدو سوی واقعیتمنتظر زمان ایده آل نشواستخوان های کشف شده، ممکواقعیت فیزیکی، تابعی از درگیری مغزی در سندرم کووبزرگ فکر کنبحثی درباره احساسات متفاکشف مکانیسم عصبی خوانش پزندگی و داراییتکامل ابزار هوش ، راه پر آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز ایندگان چگونه استسرگیجه از شایعترین اختلاتشنج چیستایمپلانت مغزیغربال در زندگیقلب روباتیکچگونه آن شکری که می خوریمحد و مرزها توهم ذهن ماستارتباط میکروب روده و پارهوش مصنوعی از عروسک بازی دژاوو یا آشناپنداریموسیقی هنر مایع استاطلاعاتی عمومی در مورد مواکسن کرونا ساخته شده توذهن ما از در هم شکستن منبتفکر ترکیبی در هوش مصنوعبرای یک زندگی معمولیگوشه بیماری اتوزومال رسسزیرک ترین مردمتأثیر شیرینی های حاوی لوآب زندگی است قسمت چهارممغزهای کوچک بی احساسشلیک فراموشیتظاهری از ماده است که بیدایا بیماری ام اس (مولتیپقدرت و شناخت حقیقتنگاه حقیقی نگاه به درون احس و ادراک قسمت چهل و هشتارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک بازی دائما بخوانما اکنون میدانیم فضا خالبه قفس های سیاهت ننازوراپامیل در بارداریرقیبی قدرتمند در برابر متقویت سیستم ایمنیبرخی اطلاعات روانشناسی مگربه شرودینگر و تاثیر مشزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر ژنها بر اختلالات خآزار دیگری، آزار خود استنقش هورمون های تیروئید دشگفت زده و حیران باشتغذیه بر ژنها تاثیر دارداگر با مطالعه فیزیک کوانلبخند بزن شاید صبح فردا زاز واقعیت امروز تا حقیقتنادانی در قرن بیست و یکم،حس و ادراک قسمت پنجاه و سهوش مصنوعی از عروسک تا کمداروی جدید برای ای ال اسماده، چیزی بیش از یک خلا به سیاهی عادت نکنیمیاد گرفتن مداومرویا تخیل یا واقعیتتمدن زیر آبپیچیدگی های مغزی در درک زسفرنامه سفر به بم و جنوب افت فشار خون ناگهانی در وتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روی و منیزیم در سلامتشباهت مغز و کیهانجهان موازی و حجاب هاابزار بقا از نخستین همانمن بی من، بهتر یاد میگیرماز تکینگی تا مغز از مغز تچرا ماشین باید نتایج را پحس و ادراک قسمت شصت و ششحس و ادراک سی و هفتمهوش عاطفی قسمت یازدهدر محل کار ارزش خودت را بمدل همه جانبه نگر ژنرالیبیماری وسواسژنهای هوش ، کدامندروش مقابله مغز با محدودیتو کجای جهانیپیشرفتی مستقل از ابزار هسلطان جنگل یا صاحب ملکوتالگوی بنیادین و هوشیاریتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه ی رسیدن به قلهضایعه ی شبکه لومبوساکرالجهان پر از چیزهای جادویی ابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پمنابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخودآگاهی و هوشیاريهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادرمان نگهدارنده ی اعتیادبیماری، رساله ای برای سلکنفرانس تشنج هتل کوثر اصریتوکسیمابتولید مثل اولین ربات های پرتوهای صادر شده از سیاهمسمومیت دانش آموزان، قماسی و سه پل اصفهانانفجار و توقف تکاملی نشاطبیعت موجی جهانتاثیر رو ح و روان بر جسمفلج بل، فلجی ترسناک که آننه به اعدامجوانان وطنابزار بقای موجود زنده از نظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز، از مغز خدا بخشنده است پس تو هم بهر چیز با هر چیز دیگر در تدرمان جدید میگرن با انتی با خدا باشکودکان را برای راه آماده راه پیروزی در زندگی چیستتوهم بی خداییآنژیوگرافی از مغزمطالعه ای بیان میکند اهدسیستم تعادلی بدنانسولینعلم ساختن برج های چرخانفاصله ها در مکانیک کوانتنوار مغز، ترجمه ی فعالیت جستجوی متن و تصویر به صوراثر مضر مصرف طولانی مدت رهمیشه داناتر از ما وجود ددل به دریا بزنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز علم جز اندکی به شما داوقتی تو از یاد گرفتن باز دریای خدابرخی توجهات در ببمار پاربازخورد یا فیدبککارهای کوچک، بی ارزش نیسز گهواره تا گورتیوتیکسن داروی ضد جنونآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز چگونه صداها را فیلتر ساختار فراکتال وجود و ذهتری فلوپرازیناولین قدم شناخت نقص های خعادت دادن مغز بر تفکرفرد حساس از نظر عاطفی و بنوعی سکته مغزی ، وحشتناک حل مشکلاختلال در شناسایی حروف و هنر فراموشیدولت یا گروهکمنحنی که ارتباط بین معرفاستروژن مانند سپر زنان دواقعیت چند سویهدرگیری اعصاب به علت میتوبزرگ شدن مغز محدود به دوربحثی درباره احساساتی غیرکشف مکانیسمی پیچیده در بزندگی بی دودتکامل تکنولوژیآیا تکامل و تغییرات ژنتیمغز ابزار بقای برتر مادیسرگردانیتشنج و حرکات شبه تشنجی قاایمپلانت مغزی و کنترل دو مقالاتقلب را نشکنچگونه انتظارات بر ادراک حریص نباشارتباط ماده و انرژیهوش مصنوعی از عروسک بازی دگرگونی های نژادی و تغییمیهمانهای ناخوانده عامل اطلاعاتی عمومی در مورد مواکسن آلزایمرذهن چند جانبه نیازمند نگتفکر خلا ق در برابر توهم برای پیش بینی آینده مغز دگوشت خواری یا گیاه خواریزیست شناسی کل در جزء فراکتئوری تکامل امروز در درمآب زندگی است قسمت هفتممغز، فقط گیرندهشنا در ابهای گرم جنوب نیاتعویض دارو در تشنجایا بدون زبان میتوانیم تقدرت کنترل خودنگاه دوبارهحس و ادراک قسمت چهل و دومارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی از عروسک بازی داروهای مصرفی در ام اسما از اینجا نخواهیم رفتبه مغز خزندگان خودت اجازورزش هوازی مرتب خیلی به قرموزی از نخستین تمدن بشرتلقین اطلاعات و حافظهگزیده ای از وبینار یا کنفزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر کلام در آیات کلام بآسيب میکروواسکولاریا آسنقش هورمون زنانه استروژنشگفتی های نقشه ی ژنتیکیثبت و دستکار ی حافظهاگر تلاش انسان امروز برالحظات خوش با کودکاناز کجا آمده ام و به کجا مینازوکلسینحس و ادراک قسمت پنجاه و شهوش مصنوعی به کمک هوش طبیداروی جدید برای دیابتماست مالیبه سخن توجه کن نه گویندهیاد بگیر فراموش کنیرویا حقی از طرف خداتمدنی قدیمی در شمال خلیج پیوند قلب خوک، به فرد دچاسفرنامه سفر به بم و جنوب افت هوشیاری به دنبال کاهتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روزه داری در سالم و جشباهت مغز با کیهان مادیجهان ما میتواند به اندازابزار بقا از نخستین همانمننژیتاز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مردم با زندگی میجنگناز تکینگی تا مغز از مغز تچرا مغز انسان سه هزار سالحس و ادراک- قسمت پنجاه و هوش عاطفی قسمت پنجمدر چه مرحله ای از خواب ، رمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبیماری کروتز فیلد جاکوبژنهای حاکم بر انسان و انسروش های صرفه جویی در ایجاتو کز محنت دیگران بی غمیپپوگستسم زنبور ، کلیدی برای وارالگوبرداری از طبیعتتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه ای بود و دگر هیچ نبوضایعه ی عروقی مخچهجهان دارای برنامهابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو منابع انرژی از نفت و گاز از تکینگی تا مغز از مغز تخودآگاهی و هوشیاريهیچ چیز همیشگی نیستدرمان نابینایان آیا ممکنبیندیشکنگره بین المللی سردرد دریسدیپلام تنها داروی تایتولید یا دریافت علمپرتوزایی از جسم سیاهمسیر دشوار تکامل و ارتقاسیلی محکم محیط زیست بر انانقراض را انتخاب نکنیدطبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر روده بر مغزفلج خوابنه جنگ و نه خونریزیجواب دانشمند سوال کننده ابزار بقای موجود زنده از نعناعمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تکینگی تا مغز، از مغز خدای رنگین کمانهر جا که جات میشه، جات نیدرمان جدید کنترل مولتیپلبا طبیعت بازی نکنکوری گذرای ناشی از موبایراه انسان شدن، راه رفتن وتوهم تنهاییآنان که در قله اند هرگز خمعماری، هندسه ی قابل مشاسیستم دفاعی بدن علیه مغز تاریخ، اصیل نیست و ساخته انسولین هوشمندعلایم کمبود ویتامین E را فاصله ی همیشگی تصویر سازنوار عصب و عضلهجستجوی هوشیاری در مغز مااثرات فشار روحی شدیدهمیشه راهی هستدلایلی که نشان میدهد ما بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتازدواج های بین گونه ای، روقتی ریشه ها عمیقند از چیدرک فرد دیگر و رفتارهای ابرخی توصیه ها برای واکسیبازسازي مغز و نخاع چالشی کاربرد روباتهای ريزنانوزمین در برابر عظمت کیهانتیک و اختلال حرکتیآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز ناتوان از توجیه پیداساختار شبکه های مغزی ثابترک امروزاولین مورد PML به دنبال تکعارضه جدید ویروس کرونا سفردا را نمیدانیمنیکولا تسلاحلقه های اسرارآمیزاختلالات مخچههنر حفظ گرهدوچرخه در کاهش دردهای کممنشأ اطلاعات و آموخته ها اسرار آفرینش در موجواقعیت چیستدرب بسته با غیر خود باز مبزرگ شدن تقریبا ناگهانی بخش فراموش شده ی حافظهکشف ارتباط جدیدی از ارتبزندگی در جمع مواردی را برتکامل جریان همیشگی خلقتآیا جنین انسان، هوشمندی مغز ابزار برتر بقاسربازان ما محققا غلبه می تشنج عدم توازن بین نورون ایمپلانت مغزی کمک میکند تاثیر ویتامین دی بر بیماقوی تر باشچگونه به سطح بالایی از هوحرکات چشم، ترجمه کننده ی ارتباط متقابل با همه ی حیهوش مصنوعی از عروسک بازی دانش قدرت استمیوتونیک دیستروفیاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نواکسن ایرانی کرونا تولیدذهن هوشیار در پس ماده ی متفاوت مغز انسان و میمون هبرای اولین بار دانشمندانگیلگمش باستانی کیستزیست شناسی باور حقیقت یا تئوری تکامل در پیشگیری و آب زندگی است قسمت اولمغزتان را در جوانی سیم کششناخت و معرفت، و نقش آن دتعامل انسان و هوش مصنوعیایا تکامل هدفمند استقدرت انسان در نگاه به ابعنگاهی بر قدرت بینایی دراحس و ادراک قسمت چهل و سومارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی از عروسک بازی داروهای ام اسما اشیا را آنطور که هستندبه نقاش بنگرورزش هوازی ، بهترین تمریرمز و رازهای ارتباط غیر کتلاش ها برای کشف منابع جدگزارش یک مورد جالب لخته وزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر کپسول نوروهرب بر نآسیب ها ناشی از آلودگی هونقش ویتامین K در ترمیم اسشگفتی های زنبور عسلثبت امواج الکتریکی در عصاگر خواهان پیروزی هستیلرزش ناشی از اسیب به عصباز کسی که یک کتاب خوانده نباید صبر کرد آتش را بعد حس و ادراک قسمت بیست و چههوش مصنوعی به شناسایی کاداروی جدید ضد میگرنماست مالی با هوش انسانیبهبود حافظه پس از رخدادهیادگیری مهارت های جدید درویاها از مغز است یا ناخوتمرکز و مدیتیشنپیوند مغز و سر و چالشهای سفرنامه سفر به بم و جنوب افتخار انسانتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی بر رشد و اشباهت کیهان و مغزجهان مادی، تجلی فضا در ذهابزار بقا از نخستین همانمنابع انرژي پاک سرچشمه ح