دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چرا ارتعاش بسیار مهم است

رزونانس(طنین یا پیچش یا بازپژواک) چیست و چرا اینقدر مهم است؟
تصویر: لیندن گلدهیل، بیوشیمی‌دان داروسازی اهل فیلادلفیا، الگوهای سیماتیک(موجی) باورنکردنی را با صدا، آب و نور، خلق می‌کند.
مقاله توسط دکتر اینس اوردانتا / فیزیکدان بنیاد علوم طنین(رزونانس)
تشدید(طنین)، به عنوان فرآیندی شناخته میشود که مسئول شکل های درک، مشاهده یا نتیجه گیری ما از یک اتم، یک گل، سیارات، کهکشان ها است. رزونانس عناصر مختلف سازنده ی واقعیت فیزیکی را می سازد، متحد می کند و امکان تعامل بین آنها را فراهم می آورد. (گسترده بودن مفهوم رزونانس، از پیچش، چرخش، بازتاب، انعکاس، بازپژواک، پر بودن، مملو بودن ... نشان دهنده ی پیچیدگی درک آن است. از یک سو پیچش، و از سوی دیگر پوشش دادن و پر کردن و در بر گرفتن.
در برگرفتن، خودش مفهومی پیچیده و دشوار است؛ در بر گرفتن در دو بعد مانند در بر گرفتن در سه بعد نیست. به همین ترتیب در بر گرفتن و پر کردن در سه بعد، متفاوت از پر کردن در ابعاد بالاتر است. این فرایند وقتی پیچیده تر میشود که مفهوم در بر گرفتن و پر کردن به جهان های دیگر در نظریه ی چند جهانی، گسترش پیدا کند. آیا پوشش و طنین در یک جهان، جهان دیگری را هم در برمی گیرد؟ آیا پر کردن در جهانی، جهان دیگر را هم شامل میشود؟ تاثیر نوسانات در جهان بالاتر بر جهان پایین تر چگونه است؟ و....).
رزونانس، عامل اصلی است که بازخورد را ممکن می‌کند؛ مجرایی که بگذارید بگوییم از طریق آن، تبادل اطلاعات صورت می‌گیرد: اطلاعات بیرونی می‌تواند به درون نفوذ کند، و اطلاعات درونی می‌تواند در بیرون خود را نشان دهد. شرط در دسترس بودن آن مجرا، تصادف در انرژی است؛ یعنی انرژی های داخلی و خارجی با هم سازگار و فرکانس یکسانی داشته باشد.
هر چیز می تواند انرژی اضافی را ذخیره کند، به شرطی که در یک فرکانس تشدید، تحویل داده شود. انرژی جنبشی در فرکانس مناسب، باعث ایجاد نوسانات میشود و سبب می گردد لیوان شیشه ای از طریق ارتعاش، طنین پیدا کنند.


فرکانس مناسب نور فرابنفش می‌تواند باعث تشدید اتم هیدروژن با پرش به سطح انرژی بالاتر شود، در حالی که یک فرکانس رادیویی خاص می‌تواند سبب شود پروتون‌ها با چرخش، رزونانس کنند. منبع تصویر : https://www.abc.net.au/.../articles/2014/06/16/4022877.htm
به طور کلی می توان گفت که همه چیز در اطراف ما در حال ارتعاش یا خود ارتعاش است.(همه چیز موج است. به مقاله ینه فقط نور، بلکه همه چیز، از جمله تو موج هستیدو مقاله ی تو، تغییر و تحول هستی، تغییر و تحول، اکنون است.در کانال تلگرام دکتر سلمان فاطمی مراجعه شود.)
میدان های نور یا الکترومغناطیس، ارتعاشاتی هستند که آزادانه در فضای خالی منتشر می شوند.
میدان الکترومغناطیس معمولاً به صورت یک موج دوبعدی نشان داده می شود، در حالی که در واقع به دنبال یک حرکت مارپیچ به صورت سه بعدی حرکت می کند و یک موج عرضی است زیرا عمود بر جهت انتشار موج می لرزد (فلش های نوسانی سبز و قرمز).


بردارهای نوسانی سبز و قرمز به ترتیب، جزء الکتریکی و مغناطیسی موج هستند. مجموع برداری هر دو بردار، موج الکترومغناطیسی کل را تشکیل می دهد که همان مارپیچ آکوامارین است (برای اطلاعات بیشتر در مورد میدان های الکترومغناطیسی، مقاله RSF را بخوانید. The origin of quantum mechanics I: The electromagnetic field as a wave
منبع تصویر: https://www.pinterest.com/pin/538320961685310157/
چون ارتعاش در فضای خالی رخ نمی دهد، بلکه از طریق ماده ایجاد میشود، پس موج ماهیتا الکترومغناطیسی ندارد، بلکه مکانیکی است و مثلا به عنوان موج صوتی شناخته می شود.(اتم ها خودشان، ارتعاش را منتشر می کنند، آنها موج هستند)و سرعت انتشار آن به ماده ی نمونه، بستگی دارد.
این یک موج طولی خواهد بود، به این معنی که ارتعاش در جهت انتشار موج، رخ می دهد. اخیراً نشان داده شده است که امواج صوتی علاوه بر اتم هایی که آن را حمل می کنند، جرم خاص خود را دارند. ما مقاله RSF را توصیه می کنیم Sound has mass and therefore gravity?
ماده نیز ارتعاش است که به حجم معینی در فضا محدود می شود. همه ی اجسام، حتی اگر ساکن باشند، انواع مختلفی از ارتعاشات داخلی را دارند، اتم های آنها اساساً ارتعاش خالص هستند و حالت‌های داخلی ارتعاش- که به عنوان حالت‌های ارتعاش یا الگوهای عادی نیز شناخته می‌شوند- خاص هر اتم و مولکول است. آنها اثر انگشت سیستم هستند؛ خواه یک ذره کوانتومی باشد، مانند یک اتم، یا یک توپ تنیس، یا یک سیاره یا یک ستاره باشد.
هر جسم، اثر انگشت خود و حالت های ارتعاش خاص خود را دارد.
اینها با هندسه و ترکیب اتمی / مولکولی آنها تعریف می شوند.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/06/2023 01:05 ب.ظ]
برای نمونه، میتوانیم یک مولکول ساده ی آب را- که از یک اکسیژن و دو هیدروژن تشکیل شده است- در نظر بگیریم(حالت‌های طبیعی ارتعاش آن‌ها در ویدیو نشان داده شده است https://youtu.be/MjSUC5VDxbw)
هنگامی که یک ارتعاش خارجی(به یاد داشته باشید که انرژی با یک نوسان یا ارتعاش با فرکانس f همراه است) روی جسم تأثیر می‌گذارد، اگر آن ارتعاش (فرکانس) با هر یک از حالت‌های ارتعاش جسم (که فرکانس‌های خاص خود را نیز دارند) مطابقت داشته باشد، جسم آن انرژی را جذب می‌کند و حالت عادی ارتعاش دامنه آن تقویت می‌شود. (به‌شدت ارتعاش می‌کند، مشابه با دامنه بیشتر امواج دریا)


این اصل، همان چیزی است که مثلا باعث می شود وقتی مقداری ارتعاش صوتی در اطراف یک لیوان کریستال با یکی از حالت های معمول یا مناسب ارتعاش کریستال منطبق است، آن لیوان بشکند، به طوری که اگر حجم (شدت صدا) به اندازه ی کافی زیاد باشد، کریستال، آن انرژی بالاتر را جذب می کند، اتم های آن انرژی جنبشی بیشتری خواهند داشت که توسط آن شرایط تشدید، تقویت می شود، تا زمانی که کریستال شکسته شود.(شکل خود را از دست می دهد و نمی تواند انرژی داخلی زیادی را- که توسط انرژی خارجی تقویت می شود- تحمل کند و میشکند)
به همین ترتیب، جسمی که ساخته شده است تا ارتعاش کند (این کار را در فرکانس‌ها یا حالت‌های ارتعاشی خود انجام می‌دهد)، می‌تواند ارتعاش هر جسم دیگری را در اطراف خود- که دارای حالت ارتعاشی منطبق با حالت خود است- تحریک کند، همانطور که در شکل نشان داده شده است. ویدئو
: https://youtu.be/5H8aRCyEGnU
بنابراین، صدا پیامد رزونانس است.
Cymatics نمونه کاملی از چگونگی مشاهده این رزونانس ها در طبیعت است. Cymatics زیرمجموعه ای از پدیده های ارتعاشی الگویی است. الگوها و هندسه، صدا را قابل مشاهده می کند، بنابراین مطالعه ی صدا و ارتعاشِ قابل مشاهده است.
و هنگامی که ارتعاشات صدا یا ماده و ارتعاشات نور با هم ترکیب شوند، الگوهای سیماتیک باورنکردنی مانند شکل لیندن گلدهیل ایجاد می شود.
رنگ نیز یکی دیگر از پیامدهای رزونانس است.


برای توضیح ماهیت رنگ، ابتدا باید به برخی از مفاهیم مکانیک کوانتومی بپردازیم که می‌توان آن‌ها را در مقاله ی Origin of Quantum Mechanics II: Blackbody Radiation and Electromagnetic Field Quantization خواند که برخی از آنها در شکل خلاصه شده‌اند:
ساده ترین اتم شناخته شده، هیدروژن، عمدتاً از یک پروتون و یک الکترون تشکیل شده است، و هر دو اساساً در یک حجم، محصور هستند و در فرکانس های مختلف ارتعاش نوسان می کنند، که به عنوان حالت های عادی ارتعاش نیز شناخته می شود.
این، بدان معنی است که آنها فقط می توانند در فرکانس های خاصی- که توسط مکانیک کوانتومی تعریف شده است- ارتعاش کنند. ارتعاشات آن، کوانتیزه است. در مثال تصویر بالا، به عنوان یک کاریکاتور، ارتعاشات یا فرکانس های مجاز برای الکترون در اتم هیدروژن نشان داده شده است: آنها اوربیتال ها(دایره های سیاه)در اطراف پروتون هستند، در همین حال، نور سفیدی که نوسانات الکترومغناطیسی را منتشر می کند و شامل تمام فرکانس های طیف مرئی است هنگامی که به اتم هیدروژن می رسد، تنها فرکانس‌هایی از طیف الکترومغناطیس- که با اختلاف انرژی بین اوربیتال‌ها منطبق است- می‌تواند توسط اتم جذب شود.
در این مثال، این تفاوت در فرکانس ها همزمان با فرکانس یا رنگ سبز پرتو است که توسط الکترون گرفته شده، برانگیخته شده و به اوربیتالی با انرژی بالاتر می رود. این برانگیختگی، زمان بسیار کوتاهی به طول می‌انجامد، الکترون تقریباً بلافاصله به حالت معمول خود(نزدیک‌ترین مدار به پروتون)بازمیگردد و انرژی‌ها(یا فرکانس‌ها، یا رنگ‌ها) از اتم ساطع میشود و این زمانی است که الکترون، آن انرژی سبز را- که جذب شده است- آزاد می‌کند.
اینها قابل شناسایی هستند. این به عنوان طیف انتشار اتم هیدروژن شناخته می شود.(پس می بینیم طیف دریافتی جذبی در اتم هیدروژن، همان طیف انعکاسی صادر شده از سطح آن است!)
در این مثال، این تفاوت در فرکانس ها همزمان با فرکانس انرژی یا رنگ سبز پرتو است که توسط الکترون گرفته شده، برانگیخته شده و به اوربیتالی با انرژی بالاتر می رود. این برانگیختگی زمان بسیار کوتاهی به طول می‌انجامد، الکترون تقریباً بلافاصله به حالت معمول خود (نزدیک‌ترین مدار به پروتون)بازمیگردد و انرژی‌ها (یا فرکانس‌ها، یا رنگ‌ها) به وسیله ی اتم ساطع میشود و این، زمانی است که الکترون آن انرژی سبز را- که جذب کرده بود- آزاد می‌کند. اینها قابل تشخیص هستند.
این به عنوان طیف انتشار اتم هیدروژن شناخته می شود.
دو روش برای اندازه‌گیری طیف یا اثرانگشت برهم‌کنش بین نور و اتم وجود دارد:

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/06/2023 01:05 ب.ظ]
از دید فرکانس‌های نوری- که پس از جذب توسط اتم از پرتو اصلی غایب هستند-(بخش بالایی در شکل زیر) طیف حاصل به عنوان طیف جذبی اتم هیدروژن شناخته میشود و روش دیگر با اندازه گیری طیف گسیل اتم برانگیخته، شناخته می شود. هر کدام از این دو طیف، تقریبا برعکس طیف دیگر است، با این تفاوت که طی تحریک اتم، تلفات بسیار کم انرژی به شکل گرما وجود دارد؛ بنابراین انرژی ساطع شده کمتر از انرژی جذب شده است و فرکانس آن، اندکی کمتر است و طیف را اندکی، تقریباً نامحسوس، به سمت قرمز، یعنی به سمت طول موج‌های بلندتر، تغییر می‌دهد.
این طیف برای هر اتم، خاص و اثر انگشت هر اتم است. تکنیک علمی که طیف عناصر را اندازه گیری می کند به عنوان طیف سنجی شناخته می شود و به ما امکان می دهد ترکیب شیمیایی، اتمی و مولکولی هر چیزی را- که ما را احاطه کرده است- تعیین کنیم. مولکول‌ها نیز اثرانگشت خاص خود را دارند(که پیچیده‌تر از اثر انگشت اتم است، زیرا حالت‌های ارتعاشی بسیار بیشتری در آن دخیل هستند)، زیرا می‌توان آن را به ارتعاشات مختلفی- که از اتم‌های متصل به آن می‌آیند- تجزیه کرد.
یکی از زیباترین راه‌ها برای دیدن جدول تناوبی، اندیشیدن در مورد طیف‌های گسیلی عناصر است، همانطور که در شکل نشان داده شده است و می‌توانیم تأیید کنیم که در واقع، هر یک، طیف خاص خود را دارد. طیف‌سنجی، یک فناوری مبتنی بر مکانیک کوانتومی است و نه تنها برای تعیین ترکیب شیمیایی نمونه‌ها استفاده می‌شود، بلکه ابزار اصلی برای شناخت محیط شیمیایی اجرام نجومی مانند خورشید ما و ترکیب اتمی آن در لایه های مختلف آن هم هست.
خطوط سیاه در طیف جذبی خورشید توسط گازهای هلیوم، هیدروژن و اکسیژن در سطح خورشید یا بالای سطح خورشید ایجاد می شود که مقداری از نور ساطع شده را جذب می کند. هر گاز دارای فرکانس بسیار خاصی است که جذب می کند.
اگر گاز تا حدی گرم شود که بدرخشد، طیف حاصل دارای نور در طول موج های مجزا است که اتفاقاً با طول موج های نور از دست رفته در طیف های ستاره ای، مطابقت دارد. بنابراین، با مطالعه ی طیف عناصر مختلف در آزمایشگاهی در اینجا روی زمین، می‌توان ترکیب ستارگان دوردست، کهکشان‌ها و فراتر از آن را مشخص کرد!
اگر از یک منشور برای جداسازی نور خورشید به رنگ های تشکیل دهنده ی آن استفاده شود، این تصویر طیف نور مرئی از خورشید را نشان می دهد. این طیف با استفاده از تلسکوپ خورشیدی McMath-Pierce در رصدخانه ملی خورشیدی در کیت پیک، نزدیک توسان آریزونا ایجاد شد. ستاره شناسان برای ایجاد این نمای بسیار دقیق از طیف خورشید از یک ابزار بزرگ منشور مانند، استفاده می کنند .
در تصویر بالا، طیف با نور قرمز در بالا با طول موج 700 نانومتر (7000 آنگستروم) شروع می شود و در پایین با رنگ های آبی و بنفش با طول موج 400 نانومتر (4000 آنگستروم) به پایان می رسد. خطوط تاریک در سراسر طیف به دلیل جذب نور توسط عناصر مختلف در جو خورشید است.(پرتوهای صادر شده از مرکز خورشید که به وسیله یلایه های بعدی جذب میشود) این طیف جذبی خط تیره، نوعی اثر انگشت خورشید است و اطلاعات زیادی در مورد ترکیب شیمیایی خورشید و حتی دمای مناطق مختلف جو خورشید ارائه می دهد.
آیا با نگاه کردن به آن، چیزی شبیه بارکد مشاهده نمیشود؟
چشم انداز بنیاد علوم طنین
جالب است که طیف گسیلی خورشید(پرتوهای صادر شده از سطح و نه مرکز خورشید) را می توان طیفی از تابش جسم سیاه در نظر گرفت، همانطور که در شکل نشان داده شده است: نمودار از کتاب Comin's Discovering the Universe ( Comin's Discovering the Universe )(جسم سیاه سطح خورشید- که خودش منبع نور نیست- ولی به دلیل جذب پرتوهای مرکز خورشید، دارای انرژی میشود و میتواند طیف پرتویی و تابشی خورشید را- که برعکس طیف جذبی خورشید است- ایجاد کند! به همین ترتیب هر جسم سیاه- که پرتوها را در خود جذب میکند- میتواند بعدا منبع پرتو باشد.
طیفی از نور- که جذب جسم سیاه میشود- بعدا میتواند منبع صدور و پرتوزایی باشد. چیز سیاهی در جهان ما- به آن مفهوم که هیچ پرتویی صادر نمیکند- وجود ندارد بلکه آنچه بیشتر جذب کند، بیشتر هم میتواند پرتوزایی کند. سیاه و سفید شاید آنگونه که تصور میکنیم خیلی ساده درک نشود. (به مقاله ی دو سوی واقعیت (واضح و مبهم) درکانال تلگرام دکتر سلمان فاطمی و نیز برای درک تفاوت احساس و درک از درون مجموعه و بیرون آن که گاهی کاملا متضاد با هم است به مباحث مربوط به آزمون ذهنی گربه ی شرودینگرو نیز مقاله یگفتگوی جالب نسیم هرمیان با دکتر بت مک دگال در همان کانال مراجعه شود)

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/06/2023 01:05 ب.ظ]
نسیم هرمیان اشاره می کند که خورشید و سیاهچاله هر دو رادیاتورهایی(پرتوزاهایی) از اجسام سیاه هستند و این به تنهایی سرنخ هایی از ماهیت پنهان ستارگان می دهد.باید توجه داشت که سیاهچاله، یک جسم سیاه کامل است، درست مانند خورشید. این واقعیت در چارچوب نظریه ی فیزیک یکپارچه، مهم است. -نسیم حرمین
شواهد فزاینده ای- که سیاهچاله ها ستاره ها را تشکیل می دهند- این واقعیت غیر قابل برگشت را توضیح می دهد است که سیاهچاله های مرکز کهکشان ها نقش اصلی را در شکل گیری کهکشان ها ایفا می کند و این رویدادی است که توضیح می دهد چرا ستاره شناسان و اخترفیزیکدانان، سیاه چاله را در مرکز کهکشان ها پیدا کرده اند.
در مقاله قبلی RSF با عنوان سیاهچاله های کلان پرجرم، ستارگان را با سرعت پیشرفت به دنیا می آورند Supermassive Black Holes Give Birth to Stars at Breakthrough Rate
، به این مورد پرداخته بودیم. ستاره شناسان سیاهچاله های کلان پرجرم را مشاهده کرده اند که مناطق ستاره ساز ایجاد می کنند. از سال 2017، تیمی از اخترفیزیکدان ها سیاهچاله‌های کلان پرجرم را رصد کردهند و این احتمال وجود دارد که این موجودات ممکن است ستاره‌هایی را به دنیا بیاورد. این دانشمندان شواهدی از تولد ستارگان جدید از موادی- که از سیاه‌چاله به بیرون پرتاب می‌شوند- پیدا کرده‌اند و این، جریان خروجی نامیده می‌شود. یک جریان گاز می تواند مسئول ایجاد ستاره های جدید با چرخش به دور مرکز سیاهچاله، در چیزی به نام قرص برافزایشی باشد. این احتمال که تشکیل ستاره در قرص برافزایش سیاهچاله رخ می دهد توسط مشاهدات تایید شد.
شوته و تیمش با استفاده از تلسکوپ فضایی هابل برای رصد و انجام طیف‌سنجی در کهکشان کوتوله هن ۲ تا ۱۰-که در فاصله حدود ۳۴ میلیون سال نوری از زمین در صورت فلکی پیکسیس قرار دارد- به این نتیجه رسیدند که خروجی از سیاه‌چاله در مرکز کهکشان، باعث تشکیل ستاره ی کهکشان شد. یافته های آنها در مجله ی Nature منتشر گردید.


استفان آدلر از دانشگاه پرینستون، نیوجرسی، نظریه جدیدی بر اساس برهمکنش بین سیاهچاله ها و انرژی تاریک ارائه کرده است و مکانیسمی را ارائه می دهد که می تواند توضیح دهد چگونه یک سیاهچاله ی مرکزی می تواند تشکیل ستاره را کاتالیز کند. این برهمکنش با انرژی تاریک، باعث می‌شود که سیاه‌چاله‌ها باعث نشت ماده شوند و بادی از ذرات در حال عقب‌نشینی ایجاد کنند.
وقتی این باد با ماده ی ورودی، برخورد می کند، تکانه از بین می رود و محصولات برخورد، مقداری از سیاهچاله فاصله می گیرد. این ماده است که سپس به ستاره تبدیل می شود . وبلاگ فیزیک arXiv .


اگر سیاه‌چاله‌ها به روشی- که آدلر پیشنهاد می‌کند- باد و نسیمی منتشر کنند، ستاره‌شناسان می‌توانند با استفاده از تلسکوپ فضایی جیمز وب، شواهدی از آن را ببینند. چند روز پیش، یک مطالعه ی جدید با داده های مشاهده ای، این نظر را تایید کرد. این مطالعه نشان می دهد که در واقع، رشد سیاهچاله و تشکیل ستاره، به طور همزمان در یک کهکشان اتفاق می افتد و به نظر می رسد بر یکدیگر تأثیر می گذارند. آنها همچنین رابطه ای را محاسبه می کنند که چگونگی پیوند این دو را توصیف می کند و این، در زمینه ی فیزیک یکپارچه بسیار مهم است زیرا نشان می دهد که ارتباط بین ستاره ها و سیاهچاله ها عمیق تر از اینهاست.
رابطه تا کجا می تواند پیش برود؟
مقاله ی آتی هرمیان، با عنوان یکسان سازی ثابت نیروها، میدان ها و ذرات، در پلاسمای خلاء کوانتومیInvariant Unification of Forces, Fields and Particles, in a Quantum Vacuum Plasma ، به این سوال نیز می پردازد!
هرمیان برای بیش از 25 سال ادعا کرده است، ستارگان، سیاهچاله هایی با ارگوسفر ضخیم هستند، به همین دلیل است که طیف یک جسم سیاه (سیاهچاله) و یک ستاره، بسیار شبیه به هم است.

(ستاره با ارگوسفر ضخیم یعنی اینکه طیف گسیلی از مرکز ستاره، در ارگوسفر جذب و از حاشیه ی آن حذف میشود و طیف جذبی، وسیع میشود و آنچه از ستاره منتشر میگردد(طیف پرتوزایی یا ساطع کردن) پرتوهای جذبی است که بار دیگر در بیرون ستاره از سطح ارگوسفر آن به بیرون تابیده می شود.
یعنی طیف جذبی ستاره مانند یک سیاهچاله، همه ی نور پرتوزایی شده از مرکز آن را جذب میکند و آنچه تابیده می شود و در طیف صدور یا ُemission spectrom ثبت میگردد، صدور این پرتوهای جذب شده در سطح ارگوسفر است.)


از تمام موارد فوق، می توان استنباط کرد که مفهوم طنین، بسیار مهم، اساسی و بنیادی است و موسسه ی ما آن را به عنوان یک اصل اساسی مطرح می کند.
رزونانس همه ی مطالعات ما را هدایت می کند: اصل هولوگرافیک تعمیم یافته، مدل مقیاس بندی هولوفرکتوگرافی، علم زیست شناسی کوانتومی، علم آگاهی، و بسیاری موارد دیگر...
با ما همراه باشید!
https://es.resonancescience.org/.../que-es-la-resonancia...
توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست از ایران👇🏿


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اتفاق و تصادفملاحظه های اخلاقی دربارهنمیتوان با بیرون انداختندر سال حدود 7 میلیون نفر استفاده از سلول های بنیارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمرگ و میر پنهانهندسه ی رایج کیهانبرخی نرمش های گردنواکسنی با تاثیر دوگانه اسردرد عروقی میگرنتکامل و ارتقای نگاه تا عمپیام های ناشناخته بر مغز تغییرات آب و هوایی که به انرژی تاریکحس و ادراک- قسمت شصت و چهدرمان جدید میگرن با انتی اختلال خواب فرد را مستعد منابع انرژی از نفت و گاز نوآوری ای شگفت انگیز داناطلاع رسانی اینترنتیزنجیرها را ما باید پاره کمشکل از کجاستهوش مصنوعی از عروسک های بشکل پنجم مادهبررسی ژنها در تشخیص بیمایک رژیم غذایی جدید، می توتئوری تکامل در پیشگیری و جهان مادی، تجلی فضا در ذهآلودگی هوا و ویروس کرونااولین مورد پیوند سر در انخورشید مصنوعیدرک درست از خود و هوشیاریارتوکين تراپی روشی جديد منبع هوشیاری کجاست قسمت چیز جدید را بپذیربه نقاش بنگرزیست شناسی کل در جزء فراکبعد از کرونامعجزه در هر لحظه زندگیهوش مصنوعی از عروسک بازی شباهت مغز و کیهانکل اقیانوس در یک ذرهتاثیر کپسول نوروهرب بر تجهان در حال نوسان و چرخشآینده ی علم و فیزیک در60 ثاین اندوه چیستخطر آلودگی هواارتروز یا خوردگی و التهاذهن ما از در هم شکستن منبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه جمعیت های بزرگ شکل بی عدالتی در توزیع واکسن زبان شناسی مدرن در سطح سلتقلید از روی طبیعتطلای سیاهکوچک شدن مغز از نئاندرتاتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا گذشته، امروز وآینده جامعه ی آسمانیاگر میدانی مصیبت بزرگتر فلج خواب چیستمغز انسان برای ایجاد تمددوچرخه سواری ورزشی سبک و از کجا آمده ام و به کجا میرمز و رازهای ارتباط غیر کمنشأ اطلاعات و آموخته ها چالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری ضعف عضلات نزدیک بهیچ کاری نکردن به معنی چیسلول های بنیادی منابع و اتمدنی قدیمی در شمال خلیج علم به ما کمک میکند تا موکاهش حافظه هرچند فرایندیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باحقیقت اشیاابزار بقا از نخستین همانفرایند حذف برخی اجزای مغمغز بزرگترین مصرف کننده دانشمندان یک فرضیه رادیکاز تکینگی تا مغز از مغز ترویاهای پر رمز و حیرتی درمیدان های مغناطیسی قابل نخستین تصویر از سیاهچالهباهوش ترین و با کیفیت تریهز ذره، یک دنیاستسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو افق رویداد جهان هستیعادت کن خوب حرف بزنیکریستال زمان(قسمت دوم)تاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون تجربی، راهی برای رحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقا از نخستین همانقانون جنگلنقش هورمون های تیروئید دداروی جدید s3 در درمان ام از تکینگی تا مغز از مغز تروش صحبت کردن در حال تکامماپروتیلینچرا ذرات بنیادی معمولاً بحثی در مورد نقش کلسیم و ویتامین کا و استخوانسیستم دفاعی بدن علیه مغز تومورهای نخاعیصفحه اصلیگیلگمش باستانی کیستتروس جریان انرژیافزایش قدرت ادراکات و حسحس و ادراک قسمت چهل و سومابزار بقای موجود زنده از لوزالمعده(پانکراس)مصنوعنقش روی و منیزیم در سلامتدر مانهای کمر درداز تکامل تا مغز، از مغز ترژیم غذایی حاوی تخم مرغ ومخچه ، فراتر از حفظ تعادلنظریه تکامل در درمان بیمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکنش های ناخودآگاه و تقستم، بی پاسخ نیستتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپمبرولیزوماب در بیماری چتشویق خواندن به کودکانامیدوار باش حتی اگر همه چحس و ادراک قسمت بیست و دوحس و ادراک قسمت بیست و سواتوبان اطلاعات و پلِ بینملاحظات بیهوشی قبل از جرنمیتوان بر سیاه سیاه نوشدرمان های اسرار آمیز در آاستفاده از سلول های بنیارساناها و ابر رساناها و عمرگ و میر بسیار بالای ناشهندسه بنیادینبرخی یونها و مولکول های مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتکامل و ریشه ی مشترک خلقتپیشینیان انسان از هفت میتغییرات تکاملی سر انسان انرژی تاریک که ما نمی توحساسیت روانی متفاوتدرمان جدید کنترل مولتیپلاختلال در شناسایی حروف و منابع انرژی از نفت و گاز نوار مغز مشاهده ی غیر مستاطلاعات حسی ما از جهان، چزندگی هوشمند در خارج از زمشکلات نخاعیهوش مصنوعی از عروسک بازی شکست حتمیبررسی بیماری التهابی رودیکی از علل محدودیت مغز امتئوری جدید، ویران کردن گجهان مرئی و نامرئیآلودگی هوا و پارکینسوناولین هیبرید بین انسان و خوش قلبی و مهربانیدرک عمیق در حیواناتارتباط میکروب روده و پارمنبع هوشیاری کجاست قسمت چیزی منتظر شناخته شدنبه نادیدنی ایمان بیاورزیست، مرز افق رویداد هستبعد از کرونامعرفت و شناختهوش مصنوعی از عروسک بازی شباهت مغز با کیهان مادیکلمات بلند نه صدای بلندتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان در حال ایجاد و ارتقاآیا ممکن است موش کور بی ماین ایده که ذرات سیاهچالخطرات هوش مصنوعیارزش حقیقی زبان قسمت اولذهن چند جانبه نیازمند نگمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه جمعیت های بزرگ شکل بیمار 101 ساله، مبتلا به سهوش مصنوعی درمانگر کامپیزبان شناسی نوین نیازمند تقلید از طبیعتطوفان فقر و گرسنگی و بی سکوچکترین چیز یک معجزه استاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا پیدایش مغز از روی تصاجاودانگی مصنوعیاگر نیروی مغناطیس نباشد فلج دوطرفه عصب 6 چشممغز انسان برای شادمانی طدورترین نقطه ی قابل مشاهاز آغاز خلقت تا نگاه انسارمز پیشرفت تواضع است نه طمنشاء کوانتومی هوشیاری اچالش دیدگاه های سنتی در ببیماریهای تحلیل عضلانی اهیچ کس مانند تو نگاه نمیکسلول های بدن تو پیر نیستنتمرکز و مدیتیشنعلم بدون توقفکاهش دوپامین عامل بیماریتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین همانفراتر از دیوارهای باورمغز حریص برای خون، کلید تدانشمندان ژنی از مغز انساز تکینگی تا مغز از مغز ترویای شفافمیدان بنیادین اطلاعاتنخستین روبات های زنده ی جباور و کیهان شناسیهزینه ای که برای اندیشیدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو انسانی و انسان، شایستعادت کردن به نعمتکریستال زمان(قسمت سوم)تاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون ذهنی گربه ی شرودینحافظه و اطلاعات در کجاستابزار بقا از نخستین همانقانون جنگلنقش هورمون زنانه استروژنداروی جدید میاستنی گراویاز تکینگی تا مغز از مغز تروشهای نو در درمان دیسک بماجرای جهل مقدسچراروياها را به یاد نمی آبحثی در مورد حقیقت فضا و ویتامین کا در سبزیجاتسکوت و نیستیتومورهای ستون فقراتسوالات پزشکیگیاه بی عقل به سوی نور میتری فلوپرازینافزایش مرگ و میر سندرم کوحس و ادراک قسمت نهمابزار بقای موجود زنده از لیروپریم داروی ترکیبی ضدنقش روزه داری در سالم و جدر محل کار ارزش خودت را باز تکامل تا مغز، از مغز ترژیم غذایی ضد التهابیمخچه ابزاري که وظیفه آن فهفت چیز که عملکرد مغز تو بدون پیر فلکواکنش به حس جدیدستون فقرات انسان دو پا جلتوسعه برخی شغل ها با هوش پنج اکتشاف شگفت آور در موتشخیص ژنتیکی آتروفی های امیدی به این سوی قبر نیستحس و ادراک قسمت بیستماتوسوکسیمایدممانتین یا آلزیکسا یا ابچند نرمش مفید برای کمردردرمان های بیماری آلزایمراستفاده از سلول های بنیارشته نوروایمونولوژی و نقمرگ انتقال است یا نابود شهندسه در پایه ی همه ی واکبرخی اثرات مضر ویتامین دوبینار اساتید نورولوژی دتکامل ابزار هوش ، راه پر پیشرفت های جدید علوم اعصثبت و دستکار ی حافظهانرژی خلا ممکن استخفاش با شیوع همه گیری جدیدرمان جدید سرطاناختلال در شناسایی حروف و منابع انرژی از نفت و گاز نوار مغز در فراموشی هااطلاعاتی عمومی در مورد مزندگی بی دودمشکلات بین دو همسر و برخیهوش مصنوعی از عروسک بازی شگفت نیست من عاشق تو باشمبررسی سیستم تعادلی بدن ایافته های نوین علوم پرده تا 20 سال آینده مغز شما به جهان مشارکتیآلزایمراولین تصویر در تاریخ از سخوشبختی دور از رنج های مدرگیری قلب در بیماری ویرارتباط ماده و انرژیمنبع هوشیاری کجاست قسمت چیزی خارج از مغزهای ما نیبه هلال بنگرزاوسکا درمان گوشربعد از کرونا دلخوشی بیهومغز فکر میکند مرگ برای دیهوش مصنوعی از عروسک بازی شباهت کیهان و مغزکلوزاپین داروی ضد جنونتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان ریز و درشتاینکه به خاطرخودت زندگی دفاع در برابر تغییر ساختارزش حقیقی زبان قسمت دومذهن هوشیار در پس ماده ی ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه حافظه را قویتر کنیبیماری های مغز و اعصاب و هوش مصنوعی درخدمت خلق وحزبان، نشان دهنده ی سخنگو تقویت استخوان در گرو تغذطوفان زیباییکووید نوزده و خطر بیماری تاثیر انتخاب از طرف محیط آیا آگاهی پس از مرگ از بیجایی خالی نیستاگر نعمت فراموشی نبود بسفناوری هوش مصنوعی نحوه خمغز انسان برای شادمانی طديدن با چشم بسته در خواب از انفجار بزرگ تا انفجار رمز بقای جهش ژنتیکیمهندسی ژنتیک در حال تلاش چاالش ها در تعیین منبع هوبیماری، رساله ای برای سلهیچ کس حقیقت را درون مغز سلول عصبی شاهکار انطباق تمرکز بر هدفعلم در حال توسعهکاهش سن بیولوژیکی، تنها تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاحقیقت خواب و رویاابزار بقا از نخستین همانفرد حساس از نظر عاطفی و بمغز در تنهایی آسیب میبیندانشمندان پاسخ کوانتومی از تکینگی تا مغز از مغز تروان سالممیدازولام در درمان تشنج نرمش های مفید برای درد زاباد و موجهزینه سنگین انسان در ازاسوخت هیدروژنی پاکتو با همه چیز در پیوندیعادت دادن مغز بر تفکرکشف مکانیسم عصبی خوانش پتاثیر رژیم گیاهخواری بر آزمون ذهنی گربه شرودینگرحباب های کیهانی تو در توابزار بقا از نخستین همانقانونمندی و محدودیت عالمنقش ویتامین K در ترمیم اسداروی جدید برای میاستنی از تکینگی تا مغز از مغز تروشهای شناسایی قدرت شنواماجرای عجیب گالیلهچراروياها را به یاد نمی آبحثی در مورد عملکرد لوب فویتامین بی 12 در درمان دردسکوت، پر از صداتوهم فضای خالیپیامهای کاربرانگیاه خواری و گوشت خوار کدتری فلوپرازینافزایش سرعت پیشرفت علوم حس و ادراک قسمت چهارمابزار بقای موجود زنده از لیس دگرامفتامین یا ویاسنقش رژیم غذایی بر رشد و ادر چه مرحله ای از خواب ، راز تکامل تا مغز، از مغز ترژیم غذایی ضد دردمدل همه جانبه نگر ژنرالیهفت سین یادگاری از میراث برنامه و ساختار پیچیده مواکسن های شرکت فایزر آمرسخن و سکوتتوصیه های سازمان بهداشت پول و شادیتشخیص آلزایمر سالها قبل امیدی تازه در درمان سرطاتصویر زیبا از سلولامگا سه عامل مهم سلامتحس و ادراک قسمت دهماثر مضر مصرف طولانی مدت رمن کسی در ناکسی دریافتم چند جهانیدرمان های جدید میگرناستیفن هاوکینگ در مورد هرشد مغز فرایندی پیچیده امرگ تصادفیهندسه زبانِ زمان استسرعت فکر کردن چگونه استبرخی اختلالات عصبی مثانهوجود قبل از ناظر هوشمندتکامل جریان همیشگی خلقتپیشرفت در عقل است یا ظواهثبت امواج الکتریکی در عصانسان قدیم در شبه جزیره عخلا، حقیقی نیستدرمان سرطان با امواج صوتاختلالات مخچهمنابع انرژی از نفت و گاز نوار مغز در تشخیص بیماری اطلاعاتی عمومی در مورد مزندگی در جمع مواردی را برمشکلات روانپزشکی پس از سهوش مصنوعی از عروسک بازی شگفت انگیز بودن کیهانبررسی علل کمر درد در میانیاد گرفتن مداومتا بحر یفعل ما یشاجهان هوشمندآملودیپین داروی ضد فشار اولین دارو برای آتاکسی فخانه ی تاریکدرگیری مغز در بیماری کویارتباط متقابل با همه ی حیمنبع هوشیاری کجاست قسمت چیزی شبیه نور تو نیستبه کدامین گناه کشته شدندزبان مشترک ژنتیکی موجودابعد از کرونا دلخوشی بیهومغز قلبهوش مصنوعی از عروسک تا کمشباهت زیاد بین سلول هاي عکلام و زبان، گنجینه ای بستاثیر کتامین در درمان پاجهان شگفت انگیزاینکه خانواده ات سالم بادقیق ترین تصاویر از مغز اارزش حقیقی زبان قسمت سومذهن تو همیشه به چیزی اعتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنگاه محدود و تک جانبه، مشبیماری وسواسهوش مصنوعی ساخته هوش طبیزبان، وسیله شناسایی محیطتقویت حافظه یا هوش مصنوعطولانی ترین شبکودک هشت ساله لازم است آدتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا امکان بازسازی اندامهجاذبهاگر نعمت فراموشی نبود بسفیلمی بسیار جالب از تغییمغز انسان رو به کوچک تر شدی متیل فومارات(زادیوا)(از بحث های کنونی در ویروسرمز جهانمهربانی، شرط موفقیتناتوانی از درمان برخی ویبیندیشهیچ اندر هیچسلولهای ایمنی القا کنندهتمساح حد واسط میان مغز کوعلم راهی برای اندیشیدن اکایروپاکتیک چیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقا از نخستین همانفردا را نمیدانیممغز را از روی امواج بشناسدانشمندان اولین سلول مصناز تکینگی تا مغز از مغز تروبات های ریز در درمان بیمکانیک کوانتومی بی معنی نرمش های مفید در سرگیجهباد غرور و سر پر از نخوت وهزاران سال چشم های بینا وسودمندی موجودات ابزی بر تو با باورهایت کنترل میشعارضه جدید ویروس کرونا سکشف مکانیسمی پیچیده در بتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآزادی عقیده، آرمانی که تحد و مرزها توهم ذهن ماستابزار بقا از نخستین همانقارچ بی مغز در خدمت موجودنقش ژنتیک در درمان اختلاداروی جدید برای ای ال اساز تکینگی تا مغز از مغز تروشی برای بهبود هوش عاطفماده ی تاریکنزاع بین جهل و علم رو به پبحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین بی هفدهسکته مغزیتوهم فضای خالی یا توهم فضسایتهای دیگرگیرنده باید سازگار با پیترک امروزافسردگی و اضطراب در بیماحس و ادراک قسمت نوزدهمابزار بقای موجود زنده از لا اکراه فی الدیننقش رژیم غذایی در رشد و ادر ناامیدی بسی امید استاز تکامل تا مغز، از مغز تراه فراری نیستمدل هولوگرافیک ژنرالیزههم نوع خواری در میان پیشیبرنامه ی مسلط ژنها در اختواکسن کووید 19 چیزهایی که سخن پاک و ثابتتوصیه های غیر دارویی در سپوست ساعتی مستقل از مغز دتصویر زیبای اصفهانامروز دانش ژنتیک هیچ ابهحس و ادراک قسمت دوازدهماثرات فشار روحی شدیدمنابع انرژي پاک سرچشمه حچند جهانیدرمان های جدید در بیماری استیفن هاوکینگ در تفسیر رشد مغز علت تمایل انسان بمرگی وجود نداردهنر حفظ گرهسعی کن به حدی محدود نشویبرخی اصول سلامت کمروراپامیل در بارداریتکامل داروینی هنوز در حاپیشرفت ذهن در خلاقیت استجلوتر را دیدنانسان میوه ی تکاملخلا، خالی نیستدرمانهای بیماری پارکینساختلالات حرکتی در انسانمنابع انرژی از نفت و گاز نوار مغزی روشی مهم در تشخاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نزندگی در سیاهچالهمشکلات روانپزشکی در عقب هوش مصنوعی از عروسک بازی شگفت زده و حیران باشبزرگ فکر کنیاد بگیر فراموش کنیتابوهای ذهنیجهان هوشیارآموزش نوین زباناولین دروغخانواده پایداردرگیری مغز در بیماران مبارتباط چاقی و کاهش قدرت بمنبع هوشیاری کجاست قسمت نکاتی در مورد تشنجبه امید روزهای بهترزبان چهار حرفی حیات زمینتفکر قبل از کارمغز ما کوچکتر از نیم نقطههوش مصنوعی از عروسک تا کمشباهت زیاد بین سلول هاي عکلرال هیدرات برای خوابانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما کالا هستیمجهانی که نه با یک رخداد و اینترنت بدون فیلتر ماهوادل به دریا بزنارزش خود را چگونه میشناسذهن خود را مشغول هماهنگیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنگاه انسان محدود به ادرابیماری کروتز فیلد جاکوبهوش احساسیسفر فقط مادی نیستتقویت سیستم ایمنیطی یکصد هزار سال اخیر هرچکودک ایرانی که هوش او از تاثیر ترکیبات استاتین (سآیا انسان با مغز بزرگش اخجاذبه و نقش آن در شکلگیریاگر با مطالعه فیزیک کوانفیزیک مولکولها و ذرات در مغز انسان رو به کوچکتر شددین، اجباری نیستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکرمز جهان خاصیت فراکتالمولتیپل اسکلروز در زنان ناتوانی در شناسایی چهره بیهوش کردن در جراحی و بیمهیچگاه از فشار و شکست نترسلولهای بنیادی مصنوعی درتنفس هوازی و میتوکندریعلم ساختن برج های چرخانکار با یگانگی و یکپارچگیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی حقیقت راستین انسان علم بابزار بقا از نخستین همانفرضیه ای جدید توضیح میدهمغز زنان جوانتر از مغز مردانشمندان تغییر میدان مغاز تکینگی تا مغز از مغز تروبات کیانمکانیزمهای دفاعی در برابنرمشهای مهم برای تقویت عبار بزرگ ایستادن بر دو پاهستي مادي ای که ما کوچکترسیلی محکم محیط زیست بر انتو باید نیکان را به دست بعدم توقف تکامل در یک انداکشف ارتباط جدیدی از ارتبتاریک ترین بخش شبآسيب میکروواسکولاریا آسحریص نباشابزار بقا از نخستین همانقبل از آغازنقش گرمایش آب و هوا در همداروی جدید برای دیابتاز تکینگی تا مغز از مغز تروشی جدید در درمان قطع نخماده ی خالینزاع بین علم و نادانی رو بحثی درباره هوش و تفاوتهویتامین دی گنجینه ای بزرسال سیزده ماههتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)گالکانزوماب، دارویی جدیترکیب آمار و ژنتیکاقلیت خلاقحس و ادراک قسمت هفتمابزار بقای موجود زنده از لاموژین داروی ضد اوتیسم؟نقش زنجبیل در جلوگیری از در هم تنیدگی مرزها و بی ماز تکامل تا مغز، از مغز تراه های جدید برای قضاوت رمدل هولوگرافیک تعمیم یافهمه چیز در زمان مناسببرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱واکسن کرونا و گشودن پنجرسختی ها رفتنی استتوصیه هایی در مصرف ماهیپوشاندن خود از نورپیموزایدتصویربرداری فضاپیمای آمانفجار و توقف تکاملی نشاحس و ادراک قسمت سوماثرات مفید قهوهمنابع انرژی از نفت و گاز چند روش ساده برای موفقیتدرمان های رایج ام اساستخوان های کشف شده، ممکرشد در سختی استمراحل ارتقای پله پله کیههنر رها شدن از وابستگیشلیک فراموشیبرخی بیماری ها که در آن بورزش هوازی مرتب خیلی به قتکامل داروینی هنوز در حاپیشرفتی مستقل از ابزار هجمجمه انسان های اولیهانسان ها می توانند میدان خلاصه ای از مطالب همایش مدرهای اسرارآمیز و پوشیدهاختلالات صحبت کردن در انمنابع بی نهایت انرژی در دنوار عصب و عضلهاعتماد به خودزندگی زمینی امروز بیش از مشاهده گر جدای از شیء مشاهوش مصنوعی از عروسک بازی شگفتی های زنبور عسلبزرگ شدن مغز محدود به دوریادگیری مهارت های جدید دتاثیر فکر بر سلامتجهان های بسیار دیگرآمارهای ارائه شده در سطح اولین سلول مصنوعیخار و گلدرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت53چگونه مولکول های دی ان ایبه بالا بر ستارگان نگاه کزبان نیاز تکاملی استتفکر خلا ق در برابر توهم مغز مانند تلفن استهوش مصنوعی از عروسک تا کمشجاعت و ترسکمردردتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما تنها موجودات زنده جهانی که از یک منبع، تغذیایندرالدلایلی که نشان میدهد ما باز فرد ایستا و متعصب بگذرذهن سالممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنگاه از بیرون مجموعهبیماری گیلن باره و بیمارهوش احساسیسفر نامه سفر به بم و جنوب تلقین اطلاعات و حافظهطبیعت موجی جهانکودکان میتوانند ناقل بی تاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آجدایی خطای حسی استاگر تلاش انسان امروز برافیزیک و هوشیاریمغز ایندگان چگونه استدید تو همیشه محدود به مقداز تلسکوپ گالیله تا تلسکرنگ کردن، حقیقت نیستمواد کوانتومی جدید، ممکننادیدنی ها واقعی هستندبیهوشی در بیماران دچار اهیپرپاراتیروئیدیسمسلام تا روشناییتنفس هوازی و میتوکندریعلایم کمبود ویتامین E را کاربرد روباتهای ريزنانوتاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکحقیقت غیر فیزیکیابزار بقا از نخستین همانفشار و قدرتمغزهای کوچک بی احساسدانشمندان روش هاي جدیدی از تکینگی تا مغز از مغز تروح در جهانی دیگر استما انسانها چه اندازه نزدچرا ماشین باید نتایج را پبار سنین ابزار هوشمندی اهستی ما پس از شروعی چگال سینوریپا داروی ترکیبی ضدتو تغییر و تحولیعدم درککشف جمجمه ای درکوه ایرهوتاریکی من و تو و گرد و غباآسیب ها ناشی از آلودگی هوحرکت چرخشی و دائمی کیهانابزار بقا از نخستین همانقبل از انفجار بزرگنقش پیش زمینه ها و اراده داروی جدید ضد میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تروشی جدید در درمان نابینماده ای ضد التهابینزاع بین علم و جهل رو به پبحثی درباره هوش و تفاوتهویروس مصنوعیسانسور از روی قصد بسیاری توهم چیستگام کوچک ولی تاثیرگذارترکیب حیوان و انسانالکترومغناطیس شنوایی و هحس و ادراک قسمت هفدهمابزار بقای موجود زنده از لایو دوم دکتر سید سلمان فنقش زبان در سلطه و قدرت ادر هم تنیدگی کوانتومیاز تکامل تا مغز، از مغز تراه های جدید برای قضاوت رمدل های ریز مغز مینی برینهمه چیز در زمان کنونی استبرین نت به جای اینترنتواکسن کرونا از حقیقت تاتسرنوشتتوضیحی ساده در مورد هوش مپیموزایدتصور از زمان و مکانانقراض را انتخاب نکنیدحس و ادراک قسمت سی و هشتماثرات مفید روزه داریمنابع انرژی از نفت و گاز چندین ماده غذایی که مانندرمان های علامتی در ام اساستروژن مانند سپر زنان دز گهواره تا گورمرز مرگ و زندگی کجاستهنر، پر کردن است نه فحش دشلیک فراموشیبرخی بیماری های خاص که بدورزش هوازی ، بهترین تمریتکامل داروینی هنوز در حاپاسخ گیاهان در زمان خوردجنبه های موجی واقعیتانسان یک کتابخانه استخلاصه ای از درمان های جدیدروغ نگو به خصوص به خودتاختلالات عضلانی ژنتیکمنابع جدید انرژینوبت کودکاناعتماد به خودزندگی زودگذرمشاهده آینده از روی مشاههوش مصنوعی از عروسک بازی شانس یا تلاشبزرگ شدن تقریبا ناگهانی یادآوری خواب و رویاتاثیر مشاهده بر واقعیت بجهان هایی در جهان دیگرآن چیزی که ما جریان زمان اوکرلیزوماب داروی جدید شخارق العاده و استثنایی بدرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمچگونه میتوان با قانون جنبه بالاتر از ماده بیندیشزبان و کلمه حتی برای کسانتفاوت مغز انسان و میمون همغز مادران و کودکان در زمهوش مصنوعی از عروسک تا کمشرکت نورالینک ویدیویی ازکمردرد ناشی از تنگی کاناتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا مغز تا بزرگسالی توسعجهانی در ذهنایا کوچک شدن مغزانسان الدنیای شگفت انگیز کوانتوماز مخالفت بشنوذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنگاه از دور و نگاه از نزدبیماری آلزایمر، استیل کوهوش در طبیعتسفر به مریخ در 39 روزتلاش ها برای کشف منابع جدطبیعت بر اساس هماهنگیکودکان خود را مشابه خود تتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آجریان انرژی در سیستم های اگر خواهان پیروزی هستیفیزیکدانان ماشینی برای تمغز ابزار بقای برتر مادیدیدن خدا در همه چیزاز تکنیکی تا مغز از مغز ترنگین کمانموجود بی مغزی که می تواندنادانی در قرن بیست و یکم،بیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالسلسله مباحث هوش مصنوعیتنفس بدون اکسیژنعلایم کمبود ویتامین E را کاربرد روباتهای ريز، در تاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت چهارمحقیقت غیر قابل شناختابزار بقا از نخستین همانفضای قلب منبع نبوغ استمغزتان را در جوانی سیم کشدانشمندان روشی برای تبدیاز تکینگی تا مغز از مغز تروح رهاییما انسانها چه اندازه نزدچرا مغز انسان سه هزار سالبارداری بدون رحمو هر کس تقوای خدا پیشه کنسیگار عامل افزایش مرگ ومتو جهانی هستی که خودش را عسل طبیعی موثر در کنترل بکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتاریکی و نورآشنا پنداریحس چشایی و بویاییابزار بقا از نخستین همانقدم زدن و حرکت دید را تغینقش آتش در رسیدن انسان بهداروی جدید ضد الزایمراز تکینگی تا مغز از مغز تروشی جدید در درمان سکته مماده، چیزی بیش از یک خلا نسبت ها در کیهانبحثی درباره هوش و تفاوتهویرایش DNA جنین انسان، برسانسور بر بسیاری از حقایتوهم وجودگامی در درمان بیماریهای ترازودونالکتروتاکسی(گرایش و حرکحس و ادراک قسمت هجدهمابزار بقای موجود زنده از لبخند بزن شاید صبح فردا زنقش زبان در سلطه و قدرت ادر هم تنیدگی کوانتومی و پاز روده تا مغزراه پیروزی در زندگی چیستمدیون خود ناموجودهمه چیز، ثبت می شودبرای یک زندگی معمولیواکسن کرونا ساخته شده توسریع دویدن مهم نیستتیوتیکسن داروی ضد جنونتیک و اختلال حرکتیپیچیدگی های مغزمگستصادف یا قوانین ناشناختهانواع سکته های مغزیحس و ادراک قسمت سی و ششماثرات مضر ماری جوانامنابع انرژی از نفت و گاز نه به اعدامدرمان ژنتیکی برای نوآوریاسرار آفرینش در موجزمین در برابر عظمت کیهانمرز بین انسان و حیوان کجاهوموارکتوس ها ممکن است دشنا در ابهای گرم جنوب نیابرخی توجهات در ببمار پارورزش و میگرنتکامل داروینی هنوز در حاپختگی پس از چهل سالگي به جنسیت و تفاوت های بیناییانسان باشخم شدن فضا-زماندریای خدااختراع جدید اینترنت کوانمناطق خاصی از مغز در جستجنور دروناعداد بینهایت در دنیای مزندگی سلول در بدن، جدای امطالبه ی حق خودهوش مصنوعی از عروسک بازی شاهکار قرنبزرگترین خطایی که مردم مژن همه چیز نیستتاثیر نگاه ناظر هوشیار بجهان یکپارچهآنچه ناشناخته است باید شايندگان چگونه خواهند دیدخبر مهم تلسکوپ هابلارتباط هوش ساختار مغز و ژدرگیری اعصاب به علت میتومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه مغز پیش انسان یا همبه خودت مغرور نشوزبان و بیان نتیجه ساختماتفاوت ها و تمایزها کلید بمغز چون ابزار هوش است دلیهوش مصنوعی از عروسک تا کمشربت ضد خلطکمردرد و علل آنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا همه جنایت ها نتیجه بیجهان، تصادفی نیستایا این جمله درست است کسیدنیا، هیچ استاز نخستین همانند سازها تذره ی معین یا ابری از الکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنگاه از درون مجموعه با نگبیماری الزایمرهوش عاطفی بیشتر در زنانسفر تجهیزات ناسا به مریخ تلاش هایی در بیماران قطع طعمه ی شبکه های ارتباط اجکودکان را برای راه آماده تاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه جریان انرژی در سیستم های اپی ژنتیکفاصله ها در مکانیک کوانتمغز ابزار برتر بقادیدگاه نارسای دوگانه ی ماز تکینگی تا مغز و از مغز رهبر حقیقیموجودات مقهور ژنها هستندنازوکلسینبیوگرافیهاوکينگ پیش از مرگش رسالسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتنها مانع در زندگی موارد علت خواب آلودگی بعد از خوکتاب گران و پرهزینه شد ولتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت هفتمحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقا از نخستین همانقفس ذهنمغزتان را در جوانی سیمکشدائما بخواناز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری متناوب، مغز را ما اکنون میدانیم فضا خالچرا مغزهای ما ارتقا یافت بازگشت از آثار به سوی خداوفور و فراوانیسیاهچاله های فضایی منابعتو دی ان ای خاص ميتوکندريعشق درونی به یگانگی خلقتکشتن عقیده ممکن نیستتاریکی خواهد ترسیدآشنا پنداریحس و ادراک (قسمت اول )ابزار بقا از نخستین همانقدرت مردمنقش انتخاب از طرف محیط، نداروی سل سپتاز تکینگی تا مغز- از مغز ريتوکسيمب در درمان ام اسماشین دانشنسبت طلایی، نشانه ای به سبحثی درباره هوش و تفاوتهواقعیت فیزیکی، تابعی از ساهچاله ها تبخیر نمیشودتوهم وجودگامی در درمان بیماریهای تراشه ی بیولوژِیکالکترودهای کاشتنیحس و ادراک قسمت هشتمابزارهای پیشرفته ارتباط لحظات خوش با کودکاننقش سجده بر عملکرد مغزدر هم تنیدگی کوانتومی و داز سایه بگذرراه انسان شدن، راه رفتن ومدیریت اینترنت بر جنگهمه ی سردردها بی خطر نیستبرای پیش بینی آینده مغز دواکسن ایرانی کرونا تولیدسریعترین کامپیوتر موجودسرگیجه از شایعترین اختلاتیروفیبان موثر در سکته ی پیچیدگی های مغزی در درک زتظاهر خوابیده ی مادهانگشت ماشه ایحس و ادراک قسمت سیزدهماجزای پر سلولی بدن انسان منابع انرژی از نفت و گاز نه جنگ و نه خونریزیدرمان پوکی استخواناسرار بازسازی اندام هازمین زیر خلیج فارس تمدنی مرز جدید جستجو و اکتشاف، هورمون شیرساز یا پرولاکتشناخت و معرفت، و نقش آن دبرخی توصیه ها برای واکسیورزش بهترین درمان بیش فعتکامل زبانپروژه ی ژنوم انسانیجنسیت و تفاوت های بیناییانسان جدید از چه زمانی پاخونریزی مغز در سندرم کوودرک فرد دیگر و رفتارهای اادامه بحث تکامل چشممنبع هوشیاری کجاست قسمت نورون هاي مصنوعی می توانبقای حقیقی در دور ماندن ازندگی، مدیریت انرژیمطالبی در مورد تشنجهوش مصنوعی از عروسک بازی شاهکار شش گوشژن همه چیز نیستتاثیر نگاه و مشاهده ناظر جهان یکپارچهآنچه واقعیت تصور میکنیم ايا اراده آزاد توهم است یخدا موجود استارتباط پیوسته ی جهاندرختان اشعار زمینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه هموساپينس بر زمین به دنبال رستگاری باشزبان و بیان، در سایه پیشرتفاوت ها را به رسمیت بشنامغز چگونه صداها را فیلتر هوش مصنوعی از عروسک تا کمشش مرحله تکامل چشمکمردرد با پوشیدن کفش مناتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی می تواند نجهش های ژنتیکی مفید در ساایا ابزار هوشمندی یا مغز دندان ها را مسواک بزنید تاز نخستین همانند سازها تذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنگاه حقیقی نگاه به درون ابیماری ای شبیه آلزایمر و هوش عاطفی در زنان بیشتر اسفر دشوار اکتشافتلاشی برای درمان قطع نخاظهور امواج مغزی در مغز مصکوری گذرای ناشی از موبایتاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دجریان انرژی در سیستم های ابتدا سخت ترین استفاصله ی همیشگی تصویر سازمغز از بسیاری حقایق می گردژا وو یا اشنا پنداریاز تکینگی تا مغز از مغز تروی و منیزیم در تقویت استموسیقی نونباید صبر کرد آتش را بعد بیان ژن های اسکیزوفرنی دهدف یکسان و مسیرهای مختلسم زنبور ، کلیدی برای وارتنها در برابر جهانعماد الدین نسیمی قربانی کتاب زیست شناسی باورتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت اولحل مشکلابزار بقا از نخستین همانقلب و عقلمغط یک گیرنده استداروهای مصرفی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری و بیمار ی ام اس ما از اینجا نخواهیم رفتچرا ویروس کرونای دلتا وابازگشت به ریشه های تکاملوقت نهيب هاي غير علمي گذشسیاهچاله ها، دارای پرتو تو در میانه ی جهان نیستی عصب حقوق نورولووگل زندگیتاریخ همه چیز را ثبت کردهآغاز فصل سرما و دوباره تکحس و ادراک (قسمت دوم )ابزار بقای موجود زنده از قدرت کنترل خودنقش اتصالات بین سلولهای داروی ضد چاقیاز تکینگی تا مغز- از مغز ریه زغالیمبانی ذهنی سیاه و سفیدنشانه های گذشته در کیهان بحثی درباره احساسات متفاواقعیت چند سویهسایه را اصالت دادن، جز فرتوهم بی خداییگاهی لازم است برای فهم و تربیت کودکان وظیفه ای مهالگو و عادت را بشکن و در احس و ادراک قسمت پنجمابزارهای بقا از نخستین هلرزش ناشی از اسیب به عصبنقش غذاها و موجودات دريادر هر سوراخی سر نکناز علم جز اندکی به شما داراه بی شکستمداخله ی زیانبار انسانهمیشه چشمی مراقب و نگهبابرای اولین بار دانشمندانواکسن اسپایکوژنبرای تمدن سازی، باید در بواکسن اسپایکوژن ضد کروناسرگردانیتکنولوژی جدید که سلول هاپیوند قلب خوک، به فرد دچاتظاهری از ماده است که بیدانگشت نگاری مغز نشان میدحس و ادراک قسمت ششماجزایی ناشناخته در شکل گمنابع انرژی از نفت و گاز چه زیاد است بر من که در ایدرمان پوکی استخواناصل بازخوردزمان چیستمزایای شکلات تلخ برای سلهوش فوق العاده، هر فرد اسشناخت درون، شناخت بیرون؛برخی درمان های Spinal Muscular Atورزش در کمر دردتکامل زبانپروژه ی ژنوم انسانیجهل مقدسانسان خطرناکترین موجودخواندن ، یکی از شستشو دهندرک نیازمند شناخت خویش ااداراوون تنها داروی تاییمنبع هوشیاری کجاست قسمت نورون های ردیاب حافظهبلندی در ذهن ما درک بلندیزونیسومایدمطالعه ای بیان میکند اهدهوش مصنوعی از عروسک بازی شاید گوشی و چشمی، آماده شژن هوش و ساختارهای حیاتی تاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان کنونی و مغز بزرگتریآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ايا اراده آزاد توهم است یخدای رنگین کمانارتباط انسانی، محدود به درد باسن و پا به دلیل کاهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه هوشیاری خود را توسبه زودی شبکه مغزی به جای زبان و تکلم برخی بیماریهتفاوت های بین زن و مرد فقمغز ناتوان از توجیه پیداهوش مصنوعی از عروسک تا کمششمین کنگره بین المللی سکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرجهش های ژنتیکی غیر تصادفایا بیماری ام اس (مولتیپدو ویژگی انتزاع و قدرت تجاز نخستین همانند سازها تذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنگاه دوبارهبیماری ای شبیه ام اس مولتهوش عاطفی در زنان بیشتر اسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاشی تازه برای گشودن معظرف باید پر شود چه با چرک کی غایب شدی تا نیازمند دلتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیجستجوی متن و تصویر به صورابتدایی که در ذهن دانشمنفتون های زیستیمغز به تنهایی برای فرهنگ دژاوو یا آشناپنداریاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و واقعیتموسیقی هنر مایع استنبرو و انرژی مداومبیان حقیقتهدف یکسان، در مسیرهای متسماگلوتید داروی کاهش دهنتنبیه چقدر موثر استعوامل موثر در پیدایش زباکتاب طبیعت در قالب هندسهتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت دومحلقه های اسرارآمیزابزار بقا از نخستین همانقلب دروازه ی ارتباطنقش قهوه در سلامتیداروهای ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری سلول های بنیادما اشیا را آنطور که هستندچرا پس از بیدار شدن از خوبازخورد یا فیدبکوقتی فهمیدی خطا کردی برگسیاهچاله و تکینگی ابتدایتوقف؛ شکستعضلانی که طی سخن گفتن چقدگلوله ی ساچمه ایتازه های اسکیزوفرنی(جنوآغاز مبهم آفرینشحس و ادراک قسمت 67ابزار بقای موجود زنده از قدرت انسان در نگاه به ابعنقش تیروئید در تکامل مغزداروی ضد چاقیاز تکینگی تا مغز- از مغزتریواستیگمینمباحث مهم حس و ادراکنشانه های پروردگار در جهبحثی درباره احساساتی غیرواقعیت چیستساخت شبکه عصبی مصنوعی با توهم تنهاییگاهی مغز بزرگ چالش استترجمه ای ابتدایی از اسراالگوی بنیادین و هوشیاریحس و ادراک قسمت پنجاهابزارهای بقا ازنخستین هملرزش عضله یا فاسیکولاسیونقش غذاها و موجودات دريادر والنتاین کتاب بدید همازدواج های بین گونه ای، ررابطه تشنج و اوتیسممدارک ژنتیکی چگونه انسانهمیشه اطمینان تو بر خدا ببرای خودآگاه بودن تو بایواکسن دیگر کرونا ساخته شسربازان ما محققا غلبه می تکنولوژی جدید که سلول هاپیوند مغز و سر و چالشهای تعداد کلی ذهن ها در جهان انتقال ماده و انرژیحس و ادراک قسمت شصت و هشتاحیای بینایی نسبی یک بیممنابع انرژی از نفت و گاز نه عدم مطلق بلکه عدم با قدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاصل علت و تاثیرزمان و مکان، ابعاد کیهان مسمومیت دانش آموزان، قماهوش مصنوعی می تواند بر احشناسایی تاریخچه ی تکاملیبرخی روش های تربیتی کودکوزن حقیقی معرفت و شناختتکامل زبان انسان از پیشیپروانه ی آسمانیجهان فراکتالانسان عامل توقف رشد مغزخواب سالم عامل سلامتیدرک و احساسادب برخورد با دیگرانمنبع هوشیاری کجاست قسمت نوروپلاستیسیتی چیستبلوغ چیستزونا به وسیله ویروس ابله بزرگترین درد از درون است معماری، هندسه ی قابل مشاهوش مصنوعی از عروسک بازی شاید درست نباشدژن یا نقشه توسعه مغز و نقتاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان کاملی در اطراف ما پرآنها نمیخواهند دیگران راای نعمت من در زندگیمخدایی که ساخته ی ذهن بشر ارتباط از بالا به پایین مدردهای سال گذشته فراموش منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه واکسن کرونا را توزبه زیر پای خود نگاه نکن بزبان و شناخت حقیقت قسمت چتفاوت های تکاملی در مغز ومغز و اخلاقهوش مصنوعی به کمک هوش طبیصبر بسیار بایدکنگره بین المللی سردرد دتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش ارثی دریافتی از پجهش تمدنی عجیب و شگفت انسایا بدون زبان میتوانیم تدو بیماری روانی خود بزرگ از نخستین همانند سازها تذرات کوانتومی زیر اتمی قمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنگاهی بر قدرت بینایی درابیماری اسپینال ماسکولار هوشمندی کیهانسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاشی جدید در درمان ام اسعقل مجادله گرکیهان خود را طراحی میکندتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی جستجوی هوشیاری در مغز ماابتذال با شعار دینفروتنی و غرورمغز بیش از آنچه تصور میشودگرگونی های نژادی و تغییاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و کابوسمیهمانهای ناخوانده عامل چت جی پی تیبیست تمرین ساده برای جلوهدف از تکامل مغزسندرم کووید طولانیتهدیدهای هوش مصنوعیعوامل ایجاد لغت انسانی و کتاب، سفری به تاریختاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت سومحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقا از نخستین همانقلب روباتیکنقش مهاجرت در توسعه نسل اداروهای تغییر دهنده ی سیاز تکینگی تا مغز از مغز تروزهای سختما به جهان های متفاوت خودچرا ارتعاش بسیار مهم استبازسازي مغز و نخاع چالشی وقتی پر از گل شدی خودت را سیاهچاله ی تولید کنندهتولید مثل اولین ربات های غم بی پایانگلوئونتازه های بیماری پارکینسوإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَحس و ادراک قسمت 74ابزار بقای موجود زنده از قدرت ذهننقش حفاظتی مولکول جدید دداروی ضد تشنج با قابليت تاز تکینگی تا مغز، از مغز ریاضیات یک حس جدید استمجموعه های پر سلولی بدن منظام مثبت زندگیبخش فراموش شده ی حافظهواقعیت چیستساخت شبکه عصبی با الفبای توهم جدایی و توهم علمگذر زمان کاملا وابسته به ترس و آرمان هاالگوبرداری از طبیعتحس و ادراک قسمت پنجاه و یابزارهای بقای موجود زندهلزوم سازگاری قانون مجازانقش غذاها و موجودات دريادر یک فراکتال هر نقطه مرکاسکار، لگوی هوشمندرادیوی مغز و تنظیم فرکانمروری بر تشنج و درمان هایهمیشه داناتر از ما وجود دمرکز هوشیاری، روح یا بدن همیشه راهی هستبرای زندگی سالم، یافتن تواکسن دیگری ضد کرونا از دسردرد میگرنتکینگیپیوند اندام از حیوانات بتعذیه ی ذهناندوه در دنیا استحس و ادراک قسمت شصت و دواحیای بینایی نسبی یک بیممنابع انرژی از نفت و گاز نهایت معرفت و شناخت درک عدرمان تومورهای مغزی با ااصل عدم قطعیت از کوانتوم زمان و صبرمسیر دشوار تکامل و ارتقاهوش مصنوعی و کشف زبان هایشناسایی سلول های ایمنی ابرخی سلولهای عصبی در تلاوزوز گوشتکامل ساختار رگهای مغزی پرواز از نیویورک تا لوس آانسانیت در هم تنیده و متصخواب سالم عامل سلامتی و یدرک کنیم ما همه یکی هستیمادراک ما درک ارتعاشی است منبع هوشیاری کجاست قسمت نوروز یا روز پایانیبلعیدن ستاره توسط سیاهچازیباترین چیز در پیر شدنبسیاری از بیماری های جدیمعنی روزههوش مصنوعی از عروسک بازی شب سیاه سحر شودژنها نقشه ایجاد ابزار هوتاثیر ویتامین دی بر بیماجهان پیوستهآنان که در قله اند هرگز خای آنکه نامش درمان و یادشخسته نباشی باباارتباط بین هوش طبیعی و هودردی که سالهاست درمان نشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه آن شکری که می خوریمبوزون هیگز چیستزبان و شناخت حقیقت قسمت اتفاوت های زبانی سرمنشا تمغز و اخلاقهوش مصنوعی به شناسایی کاصرع و درمان های آنکنگره بین المللی سردرد دتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش سریعی که بدون احسجهشهای مفید و ذکاوتی که دایا تکامل هدفمند استدو بار در هفته ماهی مصرف از نشانه ها و آثار درک شدرفتار مانند بردهمنبع هوشیاری در کجاست؟ قنگاهی بر توانایی اجزاي ببیماری اضطراب عمومیهوشیاری و وجودسفرنامه سفر به بم و جنوب تمایل زیاد به خوردن بستنعقلانیت بدون تغییرکیهانِ هوشیارِ در حال یاتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما محفره در مغزابداع دی ان ای بزرگترین دفرگشت و تکامل تصادفی محض مغز برای فراموشی بیشتر کدانش قدرت استاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و خبر از آیندهمیوتونیک دیستروفیچت جی پی تیبیش از نیمی از موارد انتقهدف از خلقت رسیدن به ابزاسندرم گیلن باره به دنبال تو یک معجزه ایعواملی که برای ظهور لغت اکتابخانهتاثیر درجه حرارت بر عملکآب، زندگی است(قسمت پنجم)حمایت از طبیعتابزار بقا از نخستین همانقلب را نشکننقش میدان مغناطیسی زمین داروهای ضد بیماری ام اس واز تکینگی تا مغز از مغز تروش مقابله مغز با محدودیما با کمک مغز خود مختاريمچرا بیماری های تخریبی مغبحتی علمی درباره تمایل بوقتی تو از یاد گرفتن باز سیاره ی ابلهانتولید یا دریافت علمغم بی پایانگمان میکنی جرمی کوچکی در تبدیل پلاستیک به کربن و سافت فشار خون ناگهانی در وحس و ادراک قسمت 75ابزار بقای موجود زنده از قدرت عشقنقش حیاتی تلومر دی ان آ دداروی ضد تشنج با قابليت تاز تکینگی تا مغز، از مغز ریسدیپلام تنها داروی تایمحل درک احساسات روحانینظریه ی تکامل در درمان بیبخش های تنظیمی ژنومواقعیت های متفاوتساختن آیندهتوهم جسمگذشته را دفن کنتسلیم شدن از نورون شروع مالتهاب شریان تمپورالحس و ادراک قسمت پنجاه و دابزارهای بقای از نخستین لزوم سازگاری قانون مجازانقش غذاها در کاهش دردهای در کمتر از چند ماه سوش جداساس انسان اندیشه و باور راز تغییرراست دستی و چپ دستیمرکز حافظه کجاستهمیشه عسل با موم بخوریمبرخی ملاحظات در تشنج های واکسن سرطانسردرد میگرن در کودکانتکامل فردی یا اجتماعیپیوند سر آیا ممکن استتغییر الگوی رشد مغزی با زاندوه دردی را دوا نمیکندحس و ادراک قسمت شصت و ششاحساس گذر سریعتر زمانمنابع انرژی از نفت و گاز نهایت در بی نهایتدرمان تشنجاصول انجام برخی نرمش ها دزمان واقعیت است یا توهممسئول صیانت از عقیده کیسهوش مصنوعی گوگل به کمک تششواهدی از نوع جدیدی از حابرخی سيناپسها طی تکامل و یک پیام منفرد نورون مغزی تکامل شناخت انسان با کشفپروتز عصبی برای تکلمانسان، گونه ای پر از تضادخواب عامل دسته بندی و حفطدرک احساسات و تفکرات دیگادغام میان گونه های مختلمنبع هوشیاری کجاست قسمت نوشیدن چای برای مغز مفید بنی عباس، ننگی بر تاریخزیباترین چیز در افزایش سبسیاری از بیماری های جدیمعادله ها فقط بخش خسته کنهوش مصنوعی از عروسک بازی شبیه سازی میلیون ها جهان ژنها ، مغز و ارادهتاثیر ویروس کرونا بر مغز جهان پیوستهآنزیم تولید انرژی در سلوایمپلانت مغزی کمک میکند خطا در محاسبات چیزی کاملارتباط شگفت مغز انسان و فدرس گرفتن از شکست هامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه انتظارات بر ادراک بوزون هیگز جهان را از متلزبان و شناخت حقیقت قسمت دتفاوت ایستایی و تکاپومغز و سیر تکامل ان دلیلی هوش مصنوعی در کامپیوترهاضرورت زدودن افکارکنترل همجوشی هسته ای با هتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هشیاری کوانتومی وجودجهشهای مفید و ذکاوتی که دایجاد احساساتدو برابر شدن خطر مرگ و میاز نظر علم اعصاب یا نرووسرفتار وابسته به شکلمنبع هوشیاری در کجاست؟(قنگاهت را بلند کنبیماری بیش فعالیهوشیاری کوانتومیسفرنامه سفر به بم و جنوب تمدن قدیمی ای در جنوب ایرعقیده ی بی عملکیست هیداتید مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروحق انتخابابزار هوش در حال ارتقا ازفراموش کارها باهوش تر هسمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟دانش محدود به ابعاد چهاراز تکینگی تا مغز از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی میگرن و پروتئین مرتبط با نتایج نادانی و جهلبیشتر کمردردها نیازی به هر چیز با هر چیز دیگر در تسندرم پیریفورمیستو یک جهان در مغز خودت هسعوارض ازدواج و بچه دار شدکجای مغز مسئول پردازش تجتاثیر درجه حرارت بر عملکآثار باستانی تمدن های قدحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقا از نخستین همانقیچی ژنتیکینقش محیط زندگی و مهاجرت دداروی فامپیریدین یا نورلاز تکینگی تا مغز از مغز تروش های صرفه جویی در ایجاما بخشی از این جهان مرتبطچرا حیوانات سخن نمی گوینبحث درباره پیدایش و منشا ویتنام نوعی کرونا ویروس سیاره ابلهانتولید پاک و فراوان انرژیغیرقابل دیدن کردن مادهگنجینه ای به نام ویتامین تبدیل تراکت صوتی مصنوعی افت هوشیاری به دنبال کاهحس و ادراک قسمت چهلابزار بقای موجود زنده از قطار پیشرفتنقش خرچنگ های نعل اسبی درداروی ضد تشنج توپیراماتاز تکینگی تا مغز، از مغز ریشه های مشترک حیاتمحل درک احساسات روحانی دنظریه ی تکامل در درمان بیبخش بزرگی حس و ادراک ما اواقعیت و مجازساختار فراکتال وجود و ذهتوهمات و شناخت حقیقتگربه شرودینگر و تاثیر مشتشنچ پانایوتوپولوس تشنج امیوتروفیک لترال اسکلروحس و ادراک قسمت پنجاه و سابزارهای دفاعی و بقای مولزوم عدم وابستگی به گوگل نقشه مغزی هر فرد منحصر بهدر آرزوهایت مداومت داشتهاستفاده از مغز، وزن را کماستفاده از هوش مصنوعی در رجزخوانی هایی که امروز بمرکز حافظه کجاستهمجوشی هسته ای، انرژِی ببرخی مرزهای اخلاق و علوم واکسن سرطانسردرد و علتهای آنتکامل مادی تا ابزار هوشمپیوند سر، یکی از راه حلهاتغییر زودتر اتصالات مغزیاندوهگین نباش اگر درب یا حس و ادراک سی و هفتماحساسات کاذبمنابع انرژی از نفت و گاز نهادینه سازی فرهنگ اختلادرمان جدید ALSاصول توسعه ی یک ذهن کاملزمان پلانکمسئولیت جدیدهوش مصنوعی گوگل به کمک تششواهدی از دنیسوان(شبه نئبرداشت مغز ما از گذر زمانیک پیشنهاد خوب برای آسان تکامل، نتیجه ی برنامه ریجهان قابل مشاهده بخش کوچپرورش مغز مینیاتوری انساانعطاف پذیری مکانیسمی علخودآگاهی و هوشیاريدرک تصویر و زبان های مخلتادغام دو حیطه علوم مغز و منبع هوشیاری کجاست قسمت نوعی سکته مغزی ، وحشتناک به قفس های سیاهت نناززیر فشار کووید چه باید کربشکه ای که ته نداره پر نممعجزه های هر روزههوش مصنوعی از عروسک بازی شبیه سازی سیستم های کوانژنهای مشترک بین انسان و وتاثیر ژنها بر اختلالات خجهان پر از چیزهای اسرار آآینه در اینهایمپلانت نخاعی میتواند دخطا در محاسبات چیزی کاملارتباط شگفت انگیز مغز اندست آسمانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه به سطح بالایی از هوبی نهایت در میان مرزهازبان و شناخت حقیقت قسمت ستفاوت ارباب و رهبر حقیقیمغز کوانتومیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحضررهای مصرف شکر و قند بر کنترل جاذبهتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا واکنش های یاد گرفته وجوانان وطنایرادهای موجود در خلقت بفلج نخاعی با الکترودهای دو برابر شدن خطر مرگ و میاز نظر علم اعصاب اراده آزرفتار اجتماعی انسان، حاصمنبع خواب و رویاچالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری تی تی پیهوش، ژنتیکی است یا محیطیسفری به آغاز کیهانتمدن پیشرفته ی پیشینیانعلم و ادراک فقط مشاهده ی کیست کلوئید بطن سومتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین همانفراموشی همیشه هم بد نیستمغز بزرگ چالش است یا منفعدانش بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا تخیل یا واقعیتمیگرن سردردی ژنتیکی که بنجات در راستگوییبا هوش مصنوعی خودکار روبهر جا که جات میشه، جات نیسندرم پس از ضربه به سرتو کز محنت دیگران بی غمیعید نوروز مبارککرونا چه بر سر مغز می آورتاثیر رو ح و روان بر جسمآرامش و دانشحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقا از نخستین همانقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنقش نگاه از پایین یا نگاهداروی لیراگلوتیداز تکینگی تا مغز از مغز تروش هایی برای جلوگیری از ما تحت کنترل ژنها هستیم یچرا حجم مغز گونه انسان دربحثي درباره هوش و تفاوتهویتامین E برای فعالیت صحسیاره ابلهانتولید سلولهای جنسی از سلغرور و علمگویید نوزده و ایمنی ساکتتبدیل سلولهای محافط به سافتخار انسانحس و ادراک قسمت چهل و هفتابزار بقای موجود زنده از لمس کوانتومینقش داروهاي مختلف معروف دارویی خلط آوراز تکینگی تا مغز، از مغز رژیم های غذایی و نقش مهم محدودیت چقدر موثر استنظریه ی ریسمانبخش بزرگتر کیهان ناشناختواقعیت و انعکاسساختار شبکه های مغزی ثابتوپیراماتگزیده ای از وبینار یا کنفتشنج چیستامید نیکو داشته باش تا آنحس و ادراک قسمت پنجاه و شابعاد و نیازهای تکاملیمقاومت به عوارض فشار خون نقشه های مغزی جدید با جزیدر آسمان هدیه های نادیدندر آستانه ی موج پنجم کوویاستفاده از انرژی خلارحم مصنوعیمرکز خنده در کجای مغز استهمراهی نوعی سردرد میگرنیبرخی نکات از گاید لاین پرواکسن ضد اعتیادسردرد تنشنتکامل مداومپیوندی که فراتر از امکانتغییر عمودی سر انسان از پاندام حسی، درک از بخش هایحس و ادراک- قسمت پنجاه و اخلاق و علوم اعصابمنابع انرژی از نفت و گاز چهار میلیارد سال تکامل باصول سلامت کمرزمان به چه دلیل ایجاد میشمسئولیت در برابر محیط زیهوش مصنوعی الفاگوشیشه ی بازالتی و سیلیکونبررسي علل احتمالي تغيير یک آلل ژنتیکی که از نئاندتأثیر نگاه انسان بر رفتاجهان موازی و حجاب هاپرتوهای صادر شده از سیاهاهرام مصر از شگفتی های جهخودآگاهی و هوشیاريدرک حقیقت نردبان و مسیری ارتقا و تکامل سنت آفرینش منبع هوشیاری کجاست قسمت نیکولا تسلابه مغز خزندگان خودت اجاززیرفون داروی ضد ام اسبشریت از یک پدر و مادر نیمعجزه ی علمهوش مصنوعی از عروسک بازی شبکه های مصنوعی مغز به درژنهای هوش ، کدامندتاثیر کلام در آیات کلام بجهان پر از چیزهای جادویی آیندهایمان به رویاخطای ادراک کارماارتباط شگفت انگیز مغز اندستورالعمل مرکز کنترل بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه باغبانی باعث کاهش بی ذهن و بی روحزبان جانسوزتفاوتهای جنسیتی راهی براهوش مصنوعی در خدمت خلق وحضررهای شکر بر سلامت مغزکندر در بیماریهای التهابتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا یک، وجود داردجواب دانشمند سوال کننده اکسی توسین و تکامل پیش افلج بل، فلجی ترسناک که آنمغز آیندگان چگونه است ؟دو سوی واقعیتاز نظر علم اعصاب اراده آزرقیبی قدرتمند در برابر ممنتظر نمان چیزی نور را بهچالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری دویکهیچ چیز همیشگی نیستسقوط درون جاذبه ای خاص، چتمدن بشری و مغز اخلاقیعلم و روحکاهش مرگ و میر ناشی از ابتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین همانفرایند پیچیده ی خونرسانیمغز بزرگ چالشهای پیش رودانشمندان موفق به بازگرداز تکینگی تا مغز از مغز ترویا حقی از طرف خدامیگرن شدید قابل درمان اسنخاع ما تا پایین ستون فقربا تعمق در اسرار ابدیت و هر حرکت خمیده می شود و هر سندرم سردرد به دلیل افت فتو پیچیده ترین تکنولوژی عامل کلیدی در کنترل کارآکریستال هاتاثیر روده بر مغزآرامش و سکونحافظه میتواند بزرگترین دابزار بقا از نخستین همانقانون مندی نقشه ژنتیکی منقش نظام غذایی در تکامل مداروی تشنجی دربارداریاز تکینگی تا مغز از مغز تروش هایی ساده برای کاهش امانند آب باشچرا خشونت و تعصببحثی جالب درباره محدودیتویتامین E در چه مواد غذایسیر آفرینش از روح تا مغز تولترودینمقالاتگوشه بیماری اتوزومال رسستداوم مهم است نه سرعتافراد آغاز حرکت خودشان رحس و ادراک قسمت چهل و هشتابزار بقای موجود زنده از لوب فرونتال یا پیشانی مغنقش درختان در تکاملداستانها و مفاهیمی اشتبااز تکینگی تا مغز، از مغز رژیم های غذایی و نقش مهم محدودیت های حافظه و حافظنظریه تکامل در درمان بیمبخش دیگری در وجود انسان هواقعیت خلا و وجود و درک مسازگاری با محیط بین اجزاتوانایی مغز و دیگر اجزای گزارش یک مورد جالب لخته وتشنج و حرکات شبه تشنجی قاامید نجاتحس و ادراک قسمت بیست و چهابعاد اضافه ی کیهانمقابله ی منطقی با اعتراضنقص در تشخیص هیجانات عامابعاد بالاترمقابله با کرونا با علم اسنقطه بی بازگشتدر درمان بیماری مولتیپل استفاده از سلول های بنیارحم مصنوعیمرگ چیستهندسه ی پایه ایبرخی نرمش ها برای زانوواکسن علیه سرطانسردرد سکه ایتکامل چشمپیوستگی همه ی اجزای جهانتغییرات منطقه بویایی مغزانرژی بی پایان در درون هرحس و ادراک- قسمت بیست و پاخلاق پایه تکامل و فرهنگمنابع انرژی از نفت و گاز چهار ساعت پس از کشتار خوکاضطراب و ترسزمان شگفت انگیزمستند جهان متصلهوش مصنوعی از عروسک های بشکل های متفاوت پروتئین هبررسی و اپروچ جدید بر بیمیک جهش ممکن است ذهن انسانتئوری تکامل امروز در درمجهان ما میتواند به اندازآلودگی هوا چالش قرن جدیداولین مورد PML به دنبال تکخودروهای هیدروژنیدرک دیگرانارتقا یا بازگشت به قبل ازمنبع هوشیاری کجاست قسمت نیاز به آموزش مجازی دیجیبه نقاش بنگرزیرک ترین مردمبعد پنجممعجزه ی علم در کنترل کرونهوش مصنوعی از عروسک بازی شبکیه های مصنوعیژنهای حاکم بر انسان و انستاثیر کپسول نوروهرب بر نجهان دارای برنامهآینده ی انسان در فراتر ازاین پیوند نه با مغز بلکه خطای حسارتباط غیرکلامی بین انسادغدغه نتیجه ی نادانی استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتچگونه تکامل مغزهای کنونیبی شرمیزبان ریشه هایی شناختی استقلید مرحله ای نسبتا پیشطلوع و حقیقتکوچ از محیط نامناسبتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا کیهان می تواند یک شبیجوسازی مدرناگر فقط مردم میفهمیدند کفلج خوابمغز انسان ایا طبیعتا تمادولت یا گروهکاز واقعیت امروز تا حقیقترموزی از نخستین تمدن بشرمنحنی که ارتباط بین معرفچالش هوشیاری و اینکه چرا بیماری دیستروفی میوتونیهیچ وقت خودت را محدود به سلول های بنیادیتمدن زیر آبعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهکاهش التهاب ناشی از بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از حقیقت افرادابزار بقا از نخستین همانفرایند تکامل و دشواری هامغز بزرگ و فعال یا مغز کودانشمندان نورون مصنوعی ساز تکینگی تا مغز از مغز ترویاها از مغز است یا ناخومیدان مغناطيسي زمین بشر نخستین تمدن بشریبالاترین هدف از دولتهرچیز با یک تاب تبدیل به سوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو آرامش و صلحیعادت همیشه خوب نیستکریستال زمان(قسمت اولتاثیر رژیم گیاه خواری بر آرامش(سکوت) stillness و تکاپوحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقا از نخستین همانقانون گذاری و تکاملنقش نظریه تکامل در شناساداروی جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تروش جدید تولید برقماه رجبچرا در مغز انسان، فرورفتبحثی در مورد نقش ویتامين ویتامین کاسیستم تعادلی بدنتومورها و التهاب مغزی عاتاثیر ویتامین دی بر بیماگوشت خواری یا گیاه خواریتداخل مرزها و صفات با بینافراد بی دلیل دوستدار تو حس و ادراک قسمت چهل و دومابزار بقای موجود زنده از لوتیراستامنقش ذهن و شناخت در حوادث دخالت در ساختار ژنهااز تکامل تا مغز از مغز تا رژیم ضد التهابیمخچه فراتر از حفظ تعادلنظریه تکامل در درمان بیمبخشیدن دیگران یعنی آرامشوالزارتان داروی ضد فشار ستم با شعار قانون بدترین توازن مهمتر از فعالیت زیگشایش دروازه جدیدی از طرتشنج عدم توازن بین نورون امید درمان کرونا با همانحس و ادراک قسمت بیست و یک