دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

بیماری های میتوکندری

اختلال در منابع انرژی و تنفس سلول، چه میکند؟
میوپاتی میتوکندریایی چیست؟


بیماری‌های میتوکندری ناشی از نقص در میتوکندری است- که کارخانه‌های انرژی هستند و تقریباً در تمام سلول‌های بدن یافت می‌شود. بیماری‌های میتوکندریایی- که باعث مشکلات عضلانی برجسته می‌شوند- میوپاتی میتوکندریایی نامیده می‌شوند (میو به معنای ماهیچه و پاتوس به معنای بیماری است)، در حالی که بیماری‌های میتوکندری- که باعث مشکلات عضلانی و عصبی برجسته می‌شوند- آنسفالومیوپاتی میتوکندری نامیده می‌شوند (انسفالو به مغز اشاره دارد).
یک سلول انسانی معمولی برای برآوردن نیازهای انرژی خود به صدها میتوکندری متکی است. علائم بیماری میتوکندری متفاوت است، زیرا یک فرد می تواند ترکیبی منحصر به فرد از میتوکندری سالم و معیوب، با توزیع منحصر به فرد در بدن داشته باشد. در بیشتر موارد، بیماری میتوکندری، یک اختلال چند سیستمی است که بیش از یک نوع سلول، بافت یا اندام را تحت تاثیر قرار می دهد.
چون سلول‌های عضلانی و عصبی نیاز به انرژی بالایی دارند، مشکلات عضلانی و عصبی از ویژگی‌های مشترک بیماری میتوکندری هستند.
سایر عوارض مکرر عبارتند از: اختلال در بینایی، آریتمی قلبی (ضربان غیر طبیعی قلب)، دیابت و توقف رشد.
معمولاً یک فرد مبتلا به بیماری میتوکندری، دارای دو یا چند مورد از این موارد است و برخی از آنها به قدری منظم با هم رخ می دهند که در دسته سندرم ها گروه بندی می شود.
میوپاتی:
علائم اصلی میوپاتی میتوکندری عبارتند از:
خستگی عضلانی
ضعف
عدم تحمل ورزش
شدت هر یک از این علائم از فردی به فرد دیگر حتی در یک خانواده بسیار متفاوت است.
در برخی افراد، ضعف در ماهیچه هایی که حرکات چشم و پلک را کنترل می کنند، بارزتر است. عواقب رایج عبارتند از فلج تدریجی حرکات چشم به نام افتالموپلژی خارجی پیشرونده (PEO) و افتادگی پلک های فوقانی که پتوز نامیده می شود. اغلب، افراد به طور خودکار PEO را با حرکت دادن سر خود برای نگاه کردن به جهات مختلف جبران می کنند و ممکن است متوجه هیچ مشکل بینایی نشوند.
پتوز می تواند بینایی را مختل کند و باعث بی حالی شود، اما می توان آن را با جراحی اصلاح کرد.
میوپاتی میتوکندریال همچنین می تواند باعث ضعف و تحلیل عضلات دیگر صورت و گردن شود و می تواند منجر به مشکل در بلع و به ندرت تکلم شود.
افراد مبتلا به میوپاتی میتوکندریال، ممکن است ضعف عضلانی در بازوها و پاهای خود را تجربه کنند.
عدم تحمل ورزش- که خستگی ناشی از فعالیت نیز نامیده می شود- به احساس خستگی غیرعادی ناشی از فعالیت بدنی اشاره دارد. درجه عدم تحمل ورزش در بین افراد، بسیار متفاوت است. برخی افراد ممکن است فقط با فعالیت های ورزشی مانند دویدن، مشکل داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در فعالیت های روزمره مانند راه رفتن به سمت صندوق پست یا بلند کردن جعبه ی شیر دچار مشکل شوند.
گاهی، بیماری میتوکندریال با گرفتگی عضلات همراه است. در موارد نادری می‌تواند منجر به تحلیل عضلات و درد بعد از ورزش شود. این تجزیه، باعث نشت پروتئینی به نام میوگلوبین از ماهیچه ها به داخل ادرار (میوگلوبینوری) می شود. گرفتگی یا میوگلوبینوری معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که فرد مبتلا به عدم تحمل ورزش، «بیش از حد آن را انجام دهد» و می‌تواند در طول فعالیت بیش از حد یا چندین ساعت پس از آن رخ دهد.
در حالی که باید از فعالیت بیش از حد اجتناب شود، به نظر می رسد ورزش متوسط، ​​به افراد مبتلا به میوپاتی میتوکندری کمک می کند تا قدرت خود را حفظ کنند.
آنسفالومیوپاتی:
انسفالومیوپاتی میتوکندریال معمولاً شامل برخی از علائم میوپاتی به اضافه یک یا چند علامت عصبی است. این علائم در بین افراد از نظر نوع و شدت بسیار متفاوت است.
انسفالومیوپاتی میتوکندریال علاوه بر تأثیر بر عضلات چشم، می تواند خود چشم و بخش هایی از مغز را- که در بینایی نقش دارند- تحت تأثیر قرار دهد. به عنوان مثال، از دست دادن بینایی، به دلیل آتروفی بینایی (کوچک شدن عصب بینایی) یا رتینوپاتی (دژنراسیون برخی از سلول های پشت چشم)، یکی از علائم رایج انسفالومیوپاتی میتوکندری است.
کم شنوایی حسی عصبی SNHL یکی از علائم شایع بیماری های میتوکندری است. علت آن، آسیب به گوش داخلی(حلزون گوش) یا عصب شنوایی است که گوش داخلی را به مغز متصل می کند. کم شنوایی حسی عصبی، دائمی است اما می توان آن را از طریق اشکال جایگزین ارتباط، سمعک یا کاشت حلزون کنترل کرد. سمعک صداها را قبل از رسیدن به گوش داخلی تقویت می کند. کاشت حلزون قسمت های آسیب دیده گوش داخلی را دور می زند و عصب شنوایی را تحریک می کند.
بیماری‌های میتوکندری می‌توانند باعث آتاکسیعدم تعادل شوند که به اختلال در تعادل و هماهنگی اشاره دارد. افراد مبتلا به آتاکسی، مستعد افتادن هستند و ممکن است نیاز به استفاده از وسایل کمکی مانند نرده، واکر یا ویلچر داشته باشند.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [5/10/2023 8:46 AM]
فیزیوتراپی و کاردرمانی ممکن است کمک کند.
سایر علائم رایج آنسفالومیوپاتی میتوکندری شامل سردردهای میگرنی و تشنج است. داروهای موثر بسیاری برای درمان و کمک به پیشگیری از میگرن و تشنج وجود دارد.
مسائل خاص در بیماری میتوکندری
مراقبت های تنفسی- بیماری های میتوکندریال می توانند بر عضلات یا قسمت هایی از مغز- که از تنفس پشتیبانی می کنند- تأثیر بگذارند. فردی با مشکلات تنفسی خفیف ممکن است نیاز به حمایت های تنفسی گاه به گاه مانند هوای تحت فشار داشته باشد. فردی که مشکلات شدیدتری دارد ممکن است نیاز به حمایت دائمی از یک دستگاه تنفس مصنوعی داشته باشد. افراد باید مراقب علائم و مشکلات تنفسی (مانند تنگی نفس یا سردردهای صبحگاهی) باشند و به طور منظم توسط متخصص تنفس معاینه شوند.
مراقبت از قلب: برخی از بیماری های میتوکندری می توانند باعث کاردیومیوپاتی (ضعف عضله قلب) یا آریتمی (ضربان قلب نامنظم) شوند. اگرچه آریتمی قلبی خطرناک است، اما با ضربان‌ساز، قابل درمان است. افراد مبتلا به اختلالات میتوکندری ممکن است نیاز به معاینات منظم توسط متخصص قلب داشته باشند.
سایر مشکلات سلامتی بالقوه - افراد مبتلا به بیماری میتوکندری ممکن است مشکلات گوارشی، دیابت و/یا مشکلات کلیوی را تجربه کنند. برخی از این مشکلات اثرات مستقیم نقص میتوکندری در سیستم گوارش، لوزالمعده (در دیابت) یا کلیه ها و برخی دیگر اثرات غیرمستقیم نقص میتوکندری در سایر بافت ها هستند. به عنوان مثال، میوگلوبینوری بر توانایی کلیه ها برای فیلتر کردن مواد زائد از خون تاکید می کند و می تواند باعث آسیب کلیه شود.
مسائل مورد توجه ویژه در کودکان:
بینایی - اگرچه فلج تدریجی حرکات چشم (PEO) و پتوز معمولاً فقط باعث اختلال خفیف بینایی در بزرگسالان می شود، اما به طور بالقوه در کودکان مبتلا به میوپاتی میتوکندری مضرتر هستند. چون رشد مغز به تجربیات دوران کودکی حساس است، PEO یا پتوز در دوران کودکی می تواند باعث آسیب دائمی به سیستم بینایی مغز شود. برای کودکان دارای علائم PEO یا پتوز مهم است که بینایی خود را توسط متخصص بررسی کنند.
تأخیر در رشد - به دلیل ضعف عضلانی، ناهنجاری های مغزی یا ترکیبی از هر دو، کودکان مبتلا به بیماری های میتوکندری ممکن است در رشد مهارت های خاصی دچار مشکل شوند. برای مثال، ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا به نقاط عطف حرکتی مانند نشستن، خزیدن و راه رفتن برسند. همانطور که بزرگتر می شوند، ممکن است نتوانند به راحتی مانند سایر کودکان هم سن و سال خود رفت و آمد کنند و ممکن است مشکلات گفتاری و/یا اختلالات یادگیری داشته باشند. کودکانی که تحت تأثیر این مشکلات قرار می گیرند ممکن است از مداخلات اولیه و خدماتی مانند درمان فیزیکی و گفتار درمانی و احتمالاً یک برنامه آموزشی فردی در مدرسه بهره مند شوند.
چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به میوپاتی میتوکندری هستند؟
بیماری های میتوکندری در اثر جهش های ژنتیکی ایجاد می شوند. ژن‌ها دستورالعمل‌های ساخت پروتئین‌ها را ارائه می‌کنند و ژن‌های درگیر در بیماری میتوکندری معمولاً پروتئین‌هایی را می‌سازند که در داخل میتوکندری کار می‌کنند. در داخل هر میتوکندری، این پروتئین‌ها بخشی از خط مونتاژی را تشکیل می‌دهد که از مولکول‌های سوخت (قند و چربی) مشتق شده و از غذا همراه با اکسیژن برای تولید مولکول انرژی آدنوزین تری فسفات یا ATP استفاده می‌کند.
پروتئین ها در ابتدای خط مونتاژ، قند و چربی را وارد میتوکندری می کنند و سپس آنها را برای تامین انرژی تجزیه می کنند و از این انرژی برای ساخت ATP استفاده می‌کنند. این بخش بسیار کارآمد از فرآیند تولید ATP، به اکسیژن نیاز دارد و زنجیره ی تنفسی نامیده می شود.
یک سلول پر از میتوکندری معیوب، از ATP محروم می‌شود و می‌تواند مقداری از مولکول‌های سوخت استفاده نشده و اشکال مخرب اکسیژن به نام رادیکال‌های آزاد یا گونه‌های اکسیژن فعال را در خود جمع کند. اینها ترکیبات آنتی اکسیدانی (موجود در بسیاری از غذاها و مکمل های غذایی)، به نظر می رسد دفاعی کلی در برابر پیری و بیماری ارائه می دهند.
در چنین مواردی، مولکول‌های سوخت اضافی برای ساخت ATP از روش‌های ناکارآمد استفاده می‌کنند که می‌تواند محصولات جانبی بالقوه مضری مانند اسید لاکتیک تولید کند. (این همچنین زمانی اتفاق می‌افتد که یک سلول، اکسیژن کافی نداشته باشد. این حالت می‌تواند در طول ورزش شدید برای سلول‌های ماهیچه‌ای اتفاق بیفتد.)
تجمع اسید لاکتیک در خون - که اسیدوز لاکتیک نامیده می‌شود - با خستگی عضلانی مرتبط است و ممکن است به بافت عضلانی و عصبی آسیب برساند.
سلول های عضلانی و عصبی از ATP مشتق شده از میتوکندری، به عنوان منبع اصلی انرژی خود استفاده می کنند. اثرات ترکیبی کمبود انرژی و تجمع سم در این سلول ها می تواند منجر به بسیاری از علائم عضلانی و عصبی شود.
وراثت:


وراثت بیماری‌های میتوکندری پیچیده است و اغلب ردیابی میوپاتی میتوکندری از طریق یک شجره نامه، دشوار است. در واقع، بسیاری از موارد بیماری میتوکندری، پراکنده هستند، به این معنی که بدون هیچ سابقه ی خانوادگی، رخ می دهند.
برای درک چگونگی ارث بیماری های میتوکندری، مهم است که بدانید دو نوع ژن ضروری برای میتوکندری وجود دارد. نوع اول در داخل هسته ی سلول قرار دارد. این هسته محفظه ای در سلول های ما حاوی بیشتر مواد ژنتیکی یا DNA است. نوع دوم منحصراً در DNA موجود در میتوکندری قرار دارد.
جهش در DNA هسته ای (nDNA) یا DNA میتوکندریایی (mtDNA) می تواند باعث بیماری میتوکندری شود.
خطر انتقال بیماری میتوکندری به کودک به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله اینکه آیا این بیماری به دلیل جهش در nDNA یا mtDNA ایجاد می شود.
برخی از سندرم های مرتبط با بیماری میتوکندری عبارتند از:
شروع سندرم بارثBarth : ویژگی های دوران نوزادی: علائم معمولی شامل کاردیومیوپاتی، ضعف عمومی عضلانی و تعداد کم گلبول های سفید خون است که منجر به افزایش خطر عفونت می شود. این سندرم زمانی در دوران نوزادی به طور یکنواخت کشنده در نظر گرفته می شد، اما برخی افراد اکنون بسیار طولانی تر زندگی می کنند.
افتالموپلژی خارجی پیشرونده مزمن (cPEO)
شروع: معمولاً در نوجوانی یا اوایل بزرگسالی
ویژگی ها: PEO اغلب علامت بیماری میتوکندری است. در برخی افراد، این یک بیماری مزمن و به آرامی پیشرونده است که با بی ثباتی حرکت چشم ها و ضعف عمومی و عدم تحمل ورزش همراه است.
شروع سندرم Kearns-Sayre (KSS)
: قبل از 20 سالگی
ویژگی ها: PEO (معمولاً به عنوان علامت اولیه) و رتینوپاتی رنگدانه، یک رنگدانه نمک و فلفل در شبکیه چشم که می تواند بینایی را تحت تاثیر قرار دهد.
سایر علائم رایج شامل کاردیومیوپاتی، بلوک هدایت (نوعی آریتمی قلبی) آتاکسی، کوتاهی قد، نوروپاتی و ناشنوایی است.
سندرم لی leigh (MILS یا سندرم لی ارثی مادر)
شروع: در دوران نوزادی یا اوایل کودکی
ویژگی ها: ناهنجاری های مغزی که می تواند منجر به تون ماهیچه های غیر طبیعی، آتاکسی، تشنج، اختلال در بینایی و شنوایی، تاخیر در رشد و مشکلات تنفسی شود. نوزادان مبتلا به این بیماری پیش آگهی بدی دارند.
سندرم های کاهش DNA میتوکندریایی (MDDS)
شروع: در دوران نوزادی
ویژگی ها: شکل میوپاتیک MDDS، با ضعف مشخص می شود که در نهایت بر عضلات تنفسی تأثیر می گذارد. برخی از اشکال MDDS، مانند سندرم آلپر، با ناهنجاری های مغزی و بیماری کبدی پیشرونده مشخص می شوند. داروی ضد تشنج سدیم والپروات باید در کودکان مبتلا به سندرم آلپر alpers با احتیاط مصرف شود زیرا می تواند خطر نارسایی کبدی را افزایش دهد.
انسفالومیوپاتی میتوکندری، اسیدوز لاکتیک و اپیزودهای شبه سکته مغزی (MELAS)
شروع: از کودکی تا اوایل بزرگسالی
ویژگی‌ها: علائم MELAS انسفالومیوپاتی همراه با تشنج و/یا زوال عقل، اسیدوز لاکتیک و دوره‌های مکرر شبیه سکته ی مغزی است. این دوره‌ها سکته‌های معمولی نیستند، که وقفه‌هایی در جریان خون مغز هستند که باعث علائم عصبی ناگهانی می‌شوند. با این حال، این اپیزودها می توانند در کوتاه مدت علائمی شبیه به سکته ی مغزی ایجاد کنند (مانند از دست دادن موقت بینایی، مشکل در صحبت کردن، یا مشکل در درک گفتار) و منجر به آسیب مغزی پیشرونده شوند. علت اپیزودهای سکته مانند نامشخص است.
انسفالومیوپاتی عصبی میتوکندریایی گوارشی (MNGIE)
شروع: معمولاً قبل از 20 سالگی
ویژگی ها: این اختلال با PEO، پتوز، ضعف اندام و مشکلات گوارشی (هضم) از جمله استفراغ، اسهال مزمن و درد شکمی مشخص می شود. یکی دیگر از علائم رایج، نوروپاتی محیطی است (یک اختلال در عملکرد اعصاب که می تواند منجر به اختلال حسی و ضعف عضلانی شود).
صرع میوکلونوس با الیاف قرمز پاره شده (MERRF)
شروع: اواخر کودکی تا نوجوانی
ویژگی ها: بارزترین علائم MERRF عبارتند از میوکلونوس (تکان های عضلانی)، تشنج، آتاکسی و ضعف عضلانی. این بیماری همچنین می تواند باعث کاهش شنوایی و کوتاهی قد شود.
نوروپاتی، آتاکسی و رتینیت پیگمانتوزا (NARP)
شروع: از نوزادی تا بزرگسالی
ویژگی ها: NARP توسط یک جهش mtDNA ایجاد می شود که به MILS نیز مرتبط است و این دو سندرم می توانند در یک خانواده رخ دهند. NARP علاوه بر علائم اصلی که برای آنها نامگذاری شده است، می تواند شامل تاخیر رشد، تشنج و زوال عقل باشد. (رتینیت پیگمانتوزا به تخریب شبکیه ی چشم و در نتیجه از دست دادن بینایی اشاره دارد.)
سندرم پیرسون:
ویژگی های دوران نوزادی: این سندرم شامل کم خونی شدید و اختلال در عملکرد پانکراس است. کودکان مبتلا به این بیماری معمولاً به سندرم کرنز-سایر مبتلا می شوند.
میوپاتی میتوکندریایی چگونه تشخیص داده و درمان می شود؟
تشخیص میوپاتی میتوکندریایی
تشخیص میوپاتی میتوکندری به طور کلی شامل موارد زیر است:
ارزیابی سابقه پزشکی و خانوادگی.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [5/10/2023 8:46 AM]
معاینات فیزیکی و عصبی. معاینه فیزیکی معمولاً شامل تست‌های قدرت و استقامت است، مانند تست ورزش (که می‌تواند شامل فعالیت‌هایی مانند مشت کردن مکرر باشد). معاینه عصبی می تواند شامل تست های رفلکس، بینایی، گفتار و مهارت های اساسی شناختی (تفکر) باشد.
آزمایشات آزمایشگاهی برای بررسی دیابت، مشکلات کبدی و کلیوی و افزایش اسید لاکتیک در خون و ادرار. برخی موارد ممکن است نیاز به اندازه گیری اسید لاکتیک در مایع مغزی نخاعی (CSF) داشته باشد که فضاهای داخل مغز و نخاع را پر می کند. اندازه‌گیری را می‌توان با جمع‌آوری مایع مغزی نخاعی از طریق شیر نخاعی انجام داد، یا با طیف‌سنجی MR - تکنیکی- که از سیگنال MRI برای تشخیص تغییرات در سطح اسید لاکتیک و سایر مواد شیمیایی در مغز استفاده می‌کند- تخمین زد.
الکتروکاردیوگرام (EKG) برای بررسی قلب برای علائم آریتمی و کاردیومیوپاتی.
تصویربرداری تشخیصی، مانند توموگرافی کامپیوتری (CT) یا تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) برای بررسی مغز برای ناهنجاری‌های رشدی یا علائم آسیب. تشنج با نوار مغز مشخص میشود.
نهایتا بیوپسی عضلانی، که شامل برداشتن و بررسی نمونه ی کوچکی از بافت عضلانی است. هنگامی که با رنگی که میتوکندری را به رنگ قرمز رنگ می‌کند، پرداخت می‌شود، ماهیچه‌هایی که تحت تأثیر بیماری میتوکندری قرار می‌گیرند، اغلب فیبرهای قرمز ناهموار را نشان می‌دهند.
سایر لکه ها می توانند عدم وجود آنزیم های ضروری میتوکندری را در عضله تشخیص دهند. همچنین می توان پروتئین های میتوکندری را از ماهیچه، استخراج کرد و فعالیت آنها را اندازه گیری کرد. از تکنیک های غیرتهاجمی مانند طیف سنجی MR می توان برای بررسی عضله بدون نمونه برداری از بافت استفاده کرد.
آزمایش ژنتیکی می تواند تعیین کند آیا فردی دارای جهش ژنتیکی است که باعث بیماری میتوکندری می شود یا خیر. در این آزمایشات از مواد ژنتیکی استخراج شده از خون یا نمونه برداری از عضله استفاده می شود. اگرچه یک نتیجه ی آزمایش مثبت، می تواند تشخیص اختلال میتوکندری را تأیید کند، اما تفسیر نتیجه ی آزمایش منفی می تواند دشوارتر باشد. این می تواند به این معنی باشد که یک فرد، دارای یک جهش ژنتیکی است که آزمایش قادر به تشخیص آن نیست.
درمان میوپاتی میتوکندریایی:
اگرچه درمان خاصی برای هیچ یک از میوپاتی های میتوکندری وجود ندارد، فیزیوتراپی ممکن است دامنه حرکت عضلات را افزایش داده و مهارت را بهبود بخشد.
به‌جای تمرکز بر عوارض خاص بیماری میتوکندری، برخی از درمان‌های تحت بررسی به رفع یا دور زدن میتوکندری معیوب می‌پردازند. این درمان‌ها مکمل‌های تغذیه‌ای هستند که بر پایه سه ماده طبیعی دخیل در تولید ATP در سلول‌های ما هستند - کراتین، کارنیتین و کوآنزیم Q10 (همچنین به عنوان CoQ10 یا ubiquinone نیز شناخته می‌شود).
دانشمندان در حال بررسی مزایای احتمالی برنامه های ورزشی و مکمل های غذایی، عمدتاً نسخه های طبیعی و مصنوعی CoQ10 هستند. در حالی که CoQ10 برای کمبود اولیه CoQ10 مفید است، مشخص نیست که آیا سایر مکمل‌های غذایی برای درمان بیماری‌های میتوکندری مفید هستند یا خیر.
دانشمندان بسیاری از جهش های ژنتیکی را که باعث بیماری های میتوکندری می شوند، شناسایی کرده اند. آنها از این دانش برای ایجاد مدل های حیوانی بیماری میتوکندری استفاده کرده اند که می تواند برای بررسی درمان های بالقوه مورد استفاده قرار گیرد. دانشمندان همچنین آزمایش‌های ژنتیکی طراحی کرده‌اند که امکان تشخیص دقیق نقص‌های میتوکندری را فراهم می‌کند و اطلاعات ارزشمندی را برای تنظیم خانواده فراهم می‌کند. دانستن جهش‌های ژنتیکی که باعث بیماری میتوکندری می‌شوند، امکان ایجاد درمان‌هایی را فراهم می‌کند که به طور خاص هدف قرار می‌گیرند.
دانشمندان امیدوارند از طریق درک بهتر زیست شناسی میتوکندری، رویکردهای منحصر به فردی برای درمان بیماری های میتوکندری ایجاد کنند. از آنجا که افراد مبتلا به بیماری میتوکندری اغلب ترکیبی از میتوکندری های سالم و جهش یافته در سلول های خود دارند، درمان موثر می تواند شامل کنترل میتوکندری سالم باشد. میتوکندری های جهش یافته را میتوان تحریک کرد تا با میتوکندری سالم ترکیب شود. رویکرد دیگر ممکن است تحریک تولد میتوکندری‌های جدید باشد و میتدکندری سالم را تشویق به تکثیر و پیشی گرفتن از جهش‌یافته‌ها کند.
https://www.ninds.nih.gov/health-information/disorders/mitochondrial-myopathies?fbclid=IwAR1MFQ9IeicCMAIVw5R4_4QECSn71cM-ISoEDBkkYoPlUH0vAuaBBl7u6g0#:~:text=Mitochondrial%20diseases%20that%20cause%20prominent,encephalo%20refers%20to%20the%20brain


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنوندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورراست دستی و چپ دستیپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیسفراموشی همیشه هم بد نیستتکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در اسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهنه جنگ و نه خونریزیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم راهی برای اندیشیدن اابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز بیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم زمان و مکان، ابعاد کیهان پرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهفضای قلب منبع نبوغ استتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکاننوار مغز، مفید و بی خطرمهمان ناخواندهعادت بد را ترک کنابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازابیان حقیقتکیست هیداتید مغزدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهزندگی زمینی امروز بیش از آنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنقانون جنگلتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکتغییرات منطقه بویایی مغزنورالژیمیگرن و پروتئین مرتبط با غربال در زندگیاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کاذره ی معین یا ابری از الکبابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج زاویه نگاه ها یکسان نیستآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرقطره قطرهشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هوشیاری خود را توسما از اینجا نخواهیم رفتحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسرنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشلزوم سازگاری قانون مجازاشگفت زده و حیران باشای نعمت من در زندگیمجهان کنونی و مغز بزرگترینگاه از دور و نگاه از نزدماست مالیخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیردر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دروبات کیانگیاه خواری و گوشت خوار کدتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ژنتیک در درمان اختلامنابع انرژی از نفت و گاز شباهت مغز و کیهانایا کوچک شدن مغزانسان الجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویمخچه ابزاري که وظیفه آن فخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطروش صحبت کردن در حال تکامپل جویی اصفهانتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورنقش رژیم غذایی در رشد و امنابع جدید انرژیصدای بم با فرکانس پایین، اگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی ججبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است درمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیرژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام حیوانات به امرگ چیستفیروز نادریتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژینقطه بی بازگشتمنبع هوشیاری کجاست قسمت طی یکصد هزار سال اخیر هرچابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمهوش عاطفی بیشتر در زنانبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی رجزخوانی هایی که امروز بپارادوکس ها در علممسئولیت جدیدفراموشی و مسیر روحانیتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گچه زیاد است بر من که در ایمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلم ساختن برج های چرخانابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطاندرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هزمان و گذر آن سریع استپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنقفس ذهنتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت مهندسی ژنتیک در حال تلاش عادت دادن مغز بر تفکرابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان نورون مصنوعی سهزاران سال چشم های بینا وبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدزندگی زودگذرآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاققانون جنگلسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی توتغییرات مغز پس از 40 سالگینوسانات کوانتومی منبع مامیگرن و خوابمقالاتاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوانذرات کوانتومی زیر اتمی قباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنزاوسکا درمان گوشرآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ لمس کوانتومیشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علجهل مقدسچگونه واکسن کرونا را توزما اشیا را آنطور که هستندحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهرنگین کمانبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استلزوم سازگاری قانون مجازاشگفتی های نقشه ی ژنتیکیای همه ی وجود منجهان کاملی در اطراف ما پرنگاه از درون قفس یا بیرونماست مالی با هوش انسانیخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانروح و آب حیاتگیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش گرمایش آب و هوا در هممنابع انرژی از نفت و گاز شباهت مغز با کیهان مادیایا این جمله درست است کسیجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره مخچه تاثیر گذار بر حافظهخوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقا در ازای بیماریورزش در کمر درددرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تروشهای نو در درمان دیسک بپل خواجو اصفهانتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدنقش زنجبیل در جلوگیری از مناطق خاص زبان در مغزصرع و درمان های آناگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atرژیم ضد التهابیپیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانفیزیک مولکولها و ذرات در تیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازیننمیتوان با بیرون انداختنمنبع هوشیاری کجاست قسمت طبیعت موجی جهانابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً حقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مرحم مصنوعیپاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیفراموشی آرمانتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج نه عدم مطلق بلکه عدم با قمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلایم کمبود ویتامین E را ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نتربیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بزمان و صبرآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهقفس را بشکنتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشاسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمینوار عصب و عضلهمهندسی بدنعارضه جدید ویروس کرونا سابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتدانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکتربیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتدست بالای دستتلاش های جدید در ALSزندگی سلول در بدن، جدای اآینه در اینهمغز و اخلاققانونمندی و محدودیت عالمسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استتغییرات آب و هوایی که به نوشیدن چای برای مغز مفید میگرن و روزه داریتاثیر ویتامین دی بر بیمااتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتذرات کوانتومی زیر اتمی قباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفزبان فرایند تکاملی برای آیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشولووفلوکساسینشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهجهان فراکتالچگونه آن شکری که می خوریمما به جهان های متفاوت خودحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مرهبر حقیقیبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی زبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استلزوم عدم وابستگی به گوگل شگفتی های زنبور عسلای آنکه نامش درمان و یادشجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگماشین دانشخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانروح در جهانی دیگر استگالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتمسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش پیش زمینه ها و اراده منابع انرژی از نفت و گاز شباهت های ریشه ای چند بیمایا ابزار هوشمندی یا مغز جهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندمخاطب قرار دادن مردم، کاخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های روشهای شناسایی قدرت شنواپلاسمای غالبتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهنقش زبان در سلطه و قدرت امناطق خاصی از مغز در جستجضایعه ی شبکه لومبوساکرالاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشفیزیک هوشیاریتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازیننمیتوان بر سیاه سیاه نوشمنبع هوشیاری کجاست قسمت53طبیعت بر اساس هماهنگیابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است رحم مصنوعیپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلفرایند پیچیده ی خونرسانیتکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالسکته مغزیتشنج چیستنهایت معرفت و شناخت درک عمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلایم کمبود ویتامین E را ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسمبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشنازمان واقعیت است یا توهمآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمقله برای دیدن نه برای به تئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهنوار عصب و عضلهمهربانی، شرط موفقیتعدم توقف تکامل در یک انداابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال بیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگدستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرزندگی، مدیریت انرژیآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی قارچ بی مغز در خدمت موجودسردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابتغییرات تکاملی سر انسان نوعی سکته مغزی ، وحشتناک میگرن سردردی ژنتیکی که بصفحه اصلیاتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردذرات کوانتومی زیر اتمی قبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروززبان متغیرآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کلوب فرونتال یا پیشانی مغشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستجهان قابل مشاهده بخش کوچچگونه انتظارات بر ادراک ما با کمک مغز خود مختاريمحس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار روی و منیزیم در تقویت استگل درون گلدانتو آرامش و صلحیزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یمقاومت به عوارض فشار خون شانس یا نتیجه ی تلاشایمپلانت مغزیجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون امبانی ذهنی سیاه و سفیدخلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمردر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادروح رهاییگام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمنقش آتش در رسیدن انسان بهمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت کیهان و مغزایا بیماری ام اس (مولتیپجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،مدل همه جانبه نگر ژنرالیخوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم روشی برای بهبود هوش عاطفپمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته نقش زبان در سلطه و قدرت امنبع هوشیاری کجاست قسمت ضایعه ی عروقی مخچهاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیبه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلارژیم غذایی سالم و ضد التهپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلفیزیک و هوشیاریتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله هاترک امروزنمای موفقیتمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمطعمه ی شبکه های ارتباط اجابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت راستین انسان علم بحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تدهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانبیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خواباندروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستفرایند تکامل و دشواری هاتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قانهایت در بی نهایتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلائم عصبی آلزایمر، با اابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دویککوچکی قلبدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقزمان پلانکآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمقله سقوطتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدنوار عصب و عضلهموفقیت هوش مصنوعی در امتعدم درکابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرزندان ذهنیآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیقبل از آغازسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینتغذیه بر ژنها تاثیر داردنیکولا تسلامیگرن شدید قابل درمان اسسوالات پزشکیاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهرفلکس وتری با توضیح دکتر بار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوزبان مشترک ژنتیکی موجوداآیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟لوتیراستامشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خجهان موازی و حجاب هاچگونه به سطح بالایی از هوما بخشی از این جهان مرتبطحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد هداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقرویا و واقعیتگل زندگیتو افق رویداد جهان هستیزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیممقایسه رقابت و همکاریشانس یا تلاشایمپلانت مغزی و کنترل دو جهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهمباحث مهم حس و ادراکخلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانروزه داری متناوب، مغز را گامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزنقش انتخاب از طرف محیط، نمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت زیاد بین سلول هاي عایا بدون زبان میتوانیم تجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینمدل هولوگرافیک ژنرالیزهخوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلوغ چیستوسواس، بیماری استدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرروشی جدید در درمان قطع نخپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنونقش سجده بر عملکرد مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضایعات در عصب زیر زبانیاگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطای ادراک کارماهوش احساسیبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و رژیم غذایی ضد التهابیپیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شفیزیک آگاهیتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو سیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکنمایش تک نفرهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتظهور امواج مغزی در مغز مصابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمندریای خدابسیاری از بیماری های جدیرساناها و ابر رساناها و عپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیفرایند حذف برخی اجزای مغتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون نهادینه سازی فرهنگ اختلامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلت خواب آلودگی بعد از خوابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وزمان به چه دلیل ایجاد میشآلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونقلب های سادهتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجنوار عصب و عضله مهم در تشموفقیت در تفکر استعدالت برای من یا برای همهابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالزونیسومایدآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟قبل از انفجار بزرگسردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندثبت و دستکار ی حافظهنیاز به آموزش مجازی دیجیمیدان مغناطيسي زمین بشر پیامهای کاربراناثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزررفتار مانند بردهبار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریزبان چهار حرفی حیات زمینآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعلوزالمعده(پانکراس)مصنوعشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکجهان ما میتواند به اندازچگونه باغبانی باعث کاهش ما تحت کنترل ژنها هستیم یحس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر داروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدرویا و کابوسگلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیمقابله ی منطقی با اعتراضشاهکار قرنایمپلانت مغزی کمک میکند جهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی درامبتکران خودشکوفاخم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اروزه داری و التهاب زیانبگامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت نقش اتصالات بین سلولهای منابع انرژی از نفت و گاز شباهت زیاد بین سلول هاي عایا تکامل هدفمند استجوانان وطنارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد مدل هولوگرافیک تعمیم یافخانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانروشی جدید در درمان نابینپول و شادیALS نگاهی کامل بر بیماری وتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسونقش غذاها و موجودات دريامنبع هوشیاری کجاست قسمت ضرورت زدودن افکاراگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانرژیم غذایی ضد دردپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیفیزیکدانان ماشینی برای تتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانچند نرمش مفید برای کمردرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتظرف باید پر شود چه با چرک منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعقل مجادله گرابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیرستگاری محدود به یک راه نپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیفراتر از دیوارهای باورتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانچهار میلیارد سال تکامل بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعماد الدین نسیمی قربانی ابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختلبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری درب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تزمان شگفت انگیزآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیقلب و عقلتاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعینوار عصب و عضله تعیین محلمولکول ضد پیریعسل طبیعی موثر در کنترل بابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع زونا به وسیله ویروس ابله آینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اقبرستان ها با بوی شجاعتسردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عثبت امواج الکتریکی در عصچیز جدید را بپذیرمیدان های مغناطیسی قابل سایتهای دیگراثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیرفتار وابسته به شکلبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریزبان نیاز تکاملی استآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش رولیروپریم داروی ترکیبی ضدشناسایی سلول های ایمنی ااولین مورد پیوند سر در انجهان مادی، تجلی فضا در ذهچگونه تکامل مغزهای کنونیمانند آب باشحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستخوان های کشف شده، ممکدارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمررویا و خبر از آیندهگلوئونتو با همه چیز در پیوندیسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل امقابله با کرونا با علم اسشاهکار شش گوشایمپلانت نخاعی میتواند دجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بمتواضع باشخونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهروزه داری و بیمار ی ام اس گاهی لازم است برای فهم و تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشانقش تیروئید در تکامل مغزمنابع انرژی از نفت و گاز شجاعت و ترسایجاد احساساتجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومخانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کمبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوروشی جدید در درمان سکته مپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینفقر داده ها در هوش مصنوعیتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسنقش غذاها و موجودات دريامنبع هوشیاری کجاست قسمت ضرب المثل یونانیاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میخطر آلودگی هواهوش در طبیعتبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد راه فراری نیستپیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردفال نیکوتکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونچند جهانیچند جهانیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعقل سالمابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیبیماری های میتوکندریکمردرددرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمرشته نوروایمونولوژی و نقپروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از سفرد موفقتکامل زبانامید نجاتساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های چهار ساعت پس از کشتار خوکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعوامل موثر در پیدایش زباابزار بقا از نخستین هماننعناعحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آددرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوزمزمه ات مانده در گوشمآموزش نوین زبانمعرفت و شناختقلب یا مغزتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوعنوبت کودکانمولتیپل اسکلروز در زنان عشق درونی به یگانگی خلقتابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخازیان غذاهای پرچربآیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماقدم زدن و حرکت دید را تغیسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملجلو رفتن یا عقبگردچیزی منتظر شناخته شدنمیدان های کوانتومی خلااثرات مفید روزه داریهنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مرفتار اجتماعی انسان، حاصبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنزبان و کلمه حتی برای کسانآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کولیس دگرامفتامین یا ویاسشواهدی از نوع جدیدی از حااولین هیبرید بین انسان و جهان مرئی و نامرئیچگونه جمعیت های بزرگ شکل ماه رجبحس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان ددارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که رویا بخشی حقیقی از زندگی گمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین ملاحظه های اخلاقی دربارهشاید گوشی و چشمی، آماده شایمان به رویاجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنمجموعه های پر سلولی بدن مخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغروزه داری سلول های بنیادگاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حفاظتی مولکول جدید دمنابع انرژی از نفت و گاز شرکت نورالینک ویدیویی ازایران بزرگجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنريتوکسيمب در درمان ام اسپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودفلج نخاعی با الکترودهای توکل بر خداآسانی موفقیتسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سنقش غذاها و موجودات دريامنبع هوشیاری کجاست قسمت ضربه مغزی در تصادف راننداپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11به سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمردرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير راه نجاتپیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهفاکسیبتتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دچند جهانی و علممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعقلانیت بدون تغییرابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیرشد مغز فرایندی پیچیده اپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب فرد یا اندیشهتکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل نون و القلممنبع هوشیاری در کجاست؟ قعوامل ایجاد لغت انسانی و ابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزبیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیزنان باهوش ترآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیقلب دروازه ی ارتباطتاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان نور از عمق تاریکیمواد کوانتومی جدید، ممکنعشق، شلوغ کردن نیستابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا دانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معزیباترین چیز در پیر شدنآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدقدرت مردمسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان جلوتر را دیدنچیزی خارج از مغزهای ما نیمیدان بنیادین اطلاعاتاثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختداروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بررقیبی قدرتمند در برابر مبازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد زبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده لا اکراه فی الدینشواهدی از دنیسوان(شبه نئاولین تصویر در تاریخ از سجهان مشارکتیچگونه جمعیت های بزرگ شکل ماپروتیلینحس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجررویا تخیل یا واقعیتگنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دملاحظات بیهوشی قبل از جرشاید درست نباشداین پیوند نه با مغز بلکه جهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا مجرم، گاهی قربانی استخواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دروزهای بد باقی نمیماندگاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حیاتی تلومر دی ان آ دمنابع انرژی از نفت و گاز شربت ضد خلطایرادهای موجود در خلقت بجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مریه زغالیپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگفلج بل، فلجی ترسناک که آنتوپیراماتآشنا پنداریسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نقش غذاها در کاهش دردهای منبع هوشیاری کجاست قسمت ضررهای مصرف شکر و قند بر ابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت جستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون راه های جدید برای قضاوت رپیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستفاجعه ی جهل مقدستکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیماافسردگی و ساختار مغزسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزچند روش ساده برای موفقیتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعقیده ی بی عملابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری وسواسکمردرد و علل آندرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمرشد مغز علت تمایل انسان بپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشافرد حساس از نظر عاطفی و بتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزنوآوری ای شگفت انگیز دانمنبع هوشیاری در کجاست؟(قعواملی که برای ظهور لغت اابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزابیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی درد و درستفاوتهای جنسیتی راهی برازنجیرها را ما باید پاره کآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبقلب روباتیکتاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهننور درونموجود بی مغزی که می تواندعصب حقوق نورولووابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسزیباترین چیز در افزایش سآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طقدرت و شناخت حقیقتسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استجمجمه انسان های اولیهچیزی شبیه نور تو نیستمیدازولام در درمان تشنج اجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیاسکار، لگوی هوشمندداروی جدید برای میاستنی ویشن پرورموزی از نخستین تمدن بشربازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تلاموژین داروی ضد اوتیسم؟شیشه ی بازالتی و سیلیکوناولین دارو برای آتاکسی فجهان معناچگونه حافظه را قویتر کنیماجرای جهل مقدسحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هادخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاترویا حقی از طرف خداگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیممانتین یا آلزیکسا یا ابشایسته نیست در جیب خود قراین اندوه چیستجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا محل درک احساسات روحانیخواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندروزهای سختگذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش خرچنگ های نعل اسبی درمنابع انرژی از نفت و گاز شش مرحله تکامل چشمایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کابه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می تودرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دریواستیگمینپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانفلج خوابتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سنقشه مغزی هر فرد منحصر بهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضررهای شکر بر سلامت مغزابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمراه های جدید برای قضاوت رپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجافاصله ها در مکانیک کوانتتکینگیفاصله ی همیشگی تصویر سازتکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچندین ماده غذایی که ماننمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم و ادراک فقط مشاهده ی ابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کرونارشد در سختی استپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهفردا را نمیدانیمتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشنوار مغز مشاهده ی غیر مستمنبع خواب و رویاعوارض ازدواج و بچه دار شدابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریهر چیز با هر چیز دیگر در تبیندیشکودکان خود را مشابه خود تدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشزندگی فعال و مثبت روند آلآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهقلب را نشکنتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟سختی ها رفتنی استتغییرنوروفیبروماتوزموجودات مقهور ژنها هستندعصب سیاتیکابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را با خدا باشکار امروز را به فردا نیندذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنزیر فشار کووید چه باید کرآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طقدرت کنترل خودسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشجنین مصنوعینکاتی در مورد تشنجمکان زمان یا حافظه زماناجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور داروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از رمز و رازهای ارتباط غیر کبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینلایو دوم دکتر سید سلمان فشکل های متفاوت پروتئین هاولین دروغجهان هوشمندنگاه من، نگاه تو و یا حقیماجرای عجیب گالیلهحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی اصفهان زیبادر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده تورویاها از مغز است یا ناخوگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهمن کسی در ناکسی دریافتم شادی، پاداش انجام وظیفهاین ایده که ذرات سیاهچالجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا محل درک احساسات روحانی دخواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتروش مقابله مغز با محدودیگذشته را دفن کنتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر نقش داروهاي مختلف معروف منابع انرژی از نفت و گاز ششمین کنگره بین المللی ساکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسخدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهریاضیات یک حس جدید استپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانفلج خواب چیستتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارنقشه های مغزی جدید با جزیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضعیف و قویابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و ودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیماراه پیروزی در زندگی چیستپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، پیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تفتون های زیستیتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکچندجهانیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم و روحابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تدو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کرونارشد، رسیدن به یک هدف نیستپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهفرزندان زمان خودتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتنوار مغز با توضیح دکتر فامنتظر نمان چیزی نور را بهعید نوروز مبارکابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتزندگی هوشمند در خارج از زآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استقوی تر باشتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زنورون هاي مصنوعی می توانمورد نادر همپوشانی دو بیعضلانی که طی سخن گفتن چقدابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تدائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز با طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیزیرفون داروی ضد ام اسآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شقدرت انسان در نگاه به ابعسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پاجنگ هفتاد و دو ملت همه را چگونه مولکول های دی ان ایمکانیک کوانتومی بی معنی حس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کمداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهرمز گشایی از اتصالات مغزبازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسلبخند بزن شاید صبح فردا زشکل پنجم مادهاولین سلول مصنوعیجهان هوشیارنگاه مادی غیر علمی استماده ی تاریکحس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخورددر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمررویاهای پر رمز و حیرتی درگوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را سفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل ممن پر از تلخیمشب سیاه سحر شوداین ابتدای تناقض هاستجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا محدودیت چقدر موثر استخواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیروش های صرفه جویی در ایجاگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگنقش درختان در تکاملمنابع انرژی از نفت و گاز صبور باشاکوییفلکسنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهابه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده درمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرریتوکسیمابپیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایفلج دوطرفه عصب 6 چشمتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسمنبع هوشیاری کجاست قسمت طلوع و حقیقتابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامنددرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودراه انسان شدن، راه رفتن وراه بی شکستپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلفروتنی معرفتیتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهنه ناامیدی بلکه ارتقامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان حوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوز گهواره تا گورپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودفرضیه ای جدید توضیح میدهتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولنوار مغز ترجمه رخدادهای منتظر زمان ایده آل نشوعامل کلیدی در کنترل کارآابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر بیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایدردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتزندگی و داراییآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمقیچی ژنتیکیتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خونورون های ردیاب حافظهموسیقی نوغم بی پایانابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرزیرک ترین مردمآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدقدرت ذهنسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودجنگ و تصور از جنگچگونه میتوان با قانون جنمکانیزمهای دفاعی در برابحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل داروی جدید برای دیابتواقعیت چیسترمز پیشرفت تواضع است نه طبحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرلحظات خوش با کودکانشکرگزار هر چیزی باش که دااوکرلیزوماب داروی جدید شجهان های بسیار دیگرنگاه محدود و تک جانبه، مشماده ی خالیحس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی در محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدرویای شفافگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناسامن بی من، بهتر یاد میگیرمشبیه سازی میلیون ها جهان اینکه به خاطرخودت زندگی جهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیمحدودیت های حافظه و حافظخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد بی موردوراپامیل در بارداریدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دروش هایی برای کم کردن اضطگربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشنقش ذهن و شناخت در حوادث منابع انرژی از نفت و گاز صبر لازمه ی پیروزی استاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنوخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق ابه هلال بنگریاد گرفتن مداومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مریسدیپلام تنها داروی تایپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن فن آوری های جدید علیه شناتوسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمنقص های سیستمی ایمنیمنبع هوشیاری کجاست قسمت طلای سیاهابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن ارابطه تشنج و اوتیسمپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گفروتنی و غرورتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسرانه به اعداممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم به ما کمک میکند تا موابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به بیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد ددرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوزمین در برابر عظمت کیهانپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجفساد اقتصادی سیتماتیک درتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستساختن آیندهتصویر زیبای اصفهاننوار مغز در فراموشی هامنحنی که ارتباط بین معرفعادت همیشه خوب نیستابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به بیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذزندگی بی دودآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا سریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی نوروپلاستیسیتی چیستموسیقی هنر مایع استغم بی پایانابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس باهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانزیست شناسی کل در جزء فراکآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استقدرت عشقسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزجنگ داده هاچگونه مغز ما، موسیقی را پما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در داروی جدید ضد میگرنواقعیت چیسترمز بقای جهش ژنتیکیبحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسلرزش ناشی از اسیب به عصبشکست حتمیايندگان چگونه خواهند دیدجهان هایی در جهان دیگرنگاه کلی نگرماده ای ضد التهابیحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیردر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنروان سالمگوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون های تیروئید دمننژیتشبیه سازی سیستم های کواناینکه خانواده ات سالم باجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بمحدودیت درک انسانخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانروش هایی برای جلوگیری از گزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گینقش روی و منیزیم در سلامتمنابع انرژی از نفت و گاز صبر و واقعیتاکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بریشه های مشترک همه ی موجوپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستفناوری هوش مصنوعی نحوه ختوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتنقص در تشخیص هیجانات عاممنبع هوشیاری کجاست قسمت طوفان فقر و گرسنگی و بی سابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میاندرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خارادیوی مغز و تنظیم فرکانپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قمافرگشت و تکامل تصادفی محض تکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هانه به اعداممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم بدون توقفابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارزمین زیر خلیج فارس تمدنی پرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدفشار و قدرتتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطاساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمنوار مغز در تشخیص بیماری منشأ اطلاعات و آموخته ها عادت کن خوب حرف بزنیابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکنددرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعزندگی در جمع مواردی را برآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر قانون مندی نقشه ژنتیکی متاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزینوروز مبارکمیهمانهای ناخوانده عامل غیرقابل دیدن کردن مادهابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحذهت را روی چیزهای مفید متباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیزیست شناسی باور حقیقت یا آیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیقضاوت ممنوعسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصجنبه های موجی واقعیتچگونه مغز پیش انسان یا همما انسانها چه اندازه نزدحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلاداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوترمز جهانبحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهلرزش عضله یا فاسیکولاسیوشگفت نیست من عاشق تو باشمايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه انسان محدود به ادراماده، چیزی نیستحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم در ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناروبات ها قول میدهندگیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی سفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون زنانه استروژنمنابع انرژي پاک سرچشمه حشبکه های مصنوعی مغز به دراینترنت بدون فیلتر ماهواجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هومخچه فراتر از حفظ تعادلخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بروش هایی ساده برای کاهش اگزارش یک مورد جالب لخته وتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبنقش روزه داری در سالم و جمنابع انرژی از نفت و گاز صبر بسیار بایداگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریجاذبهاز نخستین همانند سازها تخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید ددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدریشه های مشترک حیاتپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستفواید روزه داری متناوبتوصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بیننقطه ی رسیدن به قلهمنبع هوشیاری کجاست قسمت طوفان زیباییابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دومبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهکلمات بلند نه صدای بلنددرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنراز تغییرپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقافراموش کارها باهوش تر هستکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع منه بدبخت بلکه نادانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم در حال توسعهابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعزمان چیستپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشافضا و ذهن بازتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعینوار مغزی روشی مهم در تشخمنشاء کوانتومی هوشیاری اعادت کردن به نعمتابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدبیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یادست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیزندگی در سیاهچالهآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداقانون گذاری و تکاملتاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرتغییر عمودی سر انسان از پنوروز یا روز پایانیمیوتونیک دیستروفیغرور و علمابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبزیست، مرز افق رویداد هستآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاقطار پیشرفتشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هموساپينس بر زمین ما اکنون میدانیم فضا خالحس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیاداروی سل سپتواقعیت و مجازرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسزبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشلزوم گذر انسان از حدها و شگفت انگیز بودن کیهانايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه از بیرون مجموعهماده، چیزی بیش از یک خلا خفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شروبات های ریز در درمان بیگیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ویتامین K در ترمیم اسمنابع انرژی از نفت و گاز شبکیه های مصنوعیایندرالجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی مخچه ، فراتر از حفظ تعادلخودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایروش جدید تولید برقگشایش دروازه جدیدی از طرتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غبانقش رژیم غذایی بر رشد و امنابع بی نهایت انرژی در دصد قدح، نفتاده بشکستاگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پاررژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استفیلمی بسیار جالب از تغییتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقینقطه ای بود و دگر هیچ نبومنبع هوشیاری کجاست قسمت طولانی ترین شبابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومبی ذهن و بی روح