دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

رژیم های غذایی و نقش مهم آن در تحولات تکاملی موجودات زنده

رژیم های غذایی و نقش مهم آن در تحولات تکاملی موجودات زنده
آنچه وارد بدن می‌شود، مانند موتوری است که وجود ما را به حرکت در می آورد و ساختمان بدن ما را ایجاد می‌کند. آب، به عنوان عنصری اساسی در رژیم غذایی، مایع حیات است و غذاهایی- که خورده می شود- تنوع بسیار زیادی دارد؛ به خصوص از زمانی- که آتش در اختیار انسان قرار گرفت و توانست سفت ترین گوشت ها را با آتش، نرم کند- این تنوع غذایی بیشتر هم شد.
پیش از گوشت خواری، رژیم غذایی پیشینیان، محدود به گیاهان و هسته های مغذی میوه ها و درختان جنگل بود- که با رنگهای جذاب باعث کشش میشد و این میوه های خوش رنگ، با ویتامین های مفید خود برای تکامل مغز، مناسب بود.
قدرت انسان در پرورش دلخواه گیاهان با کشاورزی و توانایی در رام کردن حیوانات و گله داری حیوانات مرغوب برای خوردن، امکانات غذایی را بیشتر کرد.
در این میان، قدرت انسان در شکار حیوانات دریایی، نیازمند مهارت خاص و هوش زیادی است که بتواند راه پیش انسان را برای رسیدن به آب به عنوان محیط زیستی متفاوت، هموار کند و این حداقل هوش، لازم بود تا غذای دریایی وارد منوی شام و نهار پیش انسان ها شود.
شکی نیست ورود امگا سه و ید غذاهای دریایی، نقش بسیار مهمی را در پیشبرد تکامل مغز پیشینیان انسان، طی چند صد هزار سال اخیر داشته است.
اسیدهای چرب امگا سه در ساختار غشای سلول های عصبی جای دارد و برای بقای بیشتر این سلول ها، کیفیت این اسیدهای چرب، بسیار مهم است و عنصر ید با ورود و ساخت هورمون های تیروئید، نقش مهمی را در بهبود متابولیسم سلول ها داشته است.
غده ی تیروئید در بی مهرگان وجود ندارد ولی برخی بیمهرگان، می توانند از عنصر ید استفاده کنند و چیزی شبیه هرومون های تیروئید بسازند. با افزایش نیاز به هورمون تیروئید، این سلول ها در کنار هم قرار گرفتند و غده تیروئید را درست کردند.
https://dev.biologists.org/content/144/12/2123
https://t.me/salmanfatemi/1886

علم ورزش | هرم غذایی و اصول تنظیم برنامه غذایی
نقش هورمون تیروئید بر سلول های مغزی را می توانیم در بیماری های تیروئید در دوره جنینی یا نوزادی یعنی در مرحله ای- که این هورمون، برای رشد و تکثیر سلول های مغزی بسیار حساس است- ببینیم. در دوره ی جنینی نوزادی اگر هورمون های تیروئید، کم باشد باعث بیماری کرتینیسم و عقب ماندگی شدید ذهنی می شود.
رشد از دوره جنینی، نوزادی تا بلوغ و بعدا پیری، جلوه ای از سیر حرکت تکامل در موجودات زنده است و می‌تواند جلوه ای کوتاه و مختصر از سیر تکامل در کل کیهان ما باشد. به همین ترتیب می توان انتظار داشت- همانطور که عنصر ید نقش مهمی در بزرگ و پیشرفته کردن مغز از دوره جنینی تا بلوغ دارد- نقش مهمی را در فرایند تکامل، طی چند میلیون سال اخیر داشته باشد.
مطالعات تکاملی، و پیدایش هورمون تیروئید در مهره داران- که از نظر تکاملی پیشرفته تر از بی مهرگان هستند- می تواند تاییدی بر این مطلب باشد: بی مهرگان هرچند غده تیروئید ندارند می توانند برای مقاصد تکاملی، از ید، هورمون تیروئید یا هورمون هایی شبیه هورمون تیروئید تولید کنند.
نقش ید به عنوان عنصری آنتی اکسیدان برای حیات موجودات تک سلولی مهم است. با افزایش نیاز به این عنصر، ترکیب آن در هورمون های تیروئید، نقش آن را به عنوان تحریک و تنظیم کننده بازسازی دی ان ای میتوکندری و تنظیم ژن های آن، موثرتر میکند. (میتوکندری مرکز تنفس سلولی است و اهمیت آن، مانند اهمیت ریه برای موجود چند سلولی است.)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21669854
ولی چه زمانی انتخاب طبیعی، این رژیم غذایی را با وجود سختی های آن در صید ماهیان، برای انسان برگزید؟
تاریخ ورود ماهی به عنوان منبع بزرگ اسیدهای چرب مفید و امگا سه، چه زمانی بود؟
نئاندرتال ها ضیافت های بزرگی از غذای دریایی، پرندگان دریایی و شاید دلفین داشته اند!
دانشمندان می گویند کشفیات جدید، در مناطق ساحلی غاری در پرتغال، باعث چالشی با تصاویر قبلی نئاندرتال ها به عنوان حیوانات گوشت خوار شده است.
نئاندرتال ها به عنوان گوشت خوارهایی- که از پستانداران استفاده می کردند و دنده های غضروفی پشمی را می خوردند- مشخص می شوند ولی یک تحلیل از منطقه ساحلی در غاری در پرتغال، پیشنهاد می‌دهد ماهی و حلزون، جایگاه ویژه ای را در ذائفه پالئولیتیک آنها داشته است.
فیلیپ رودریگز باستان شناس دانشگاه لیسبون- که مقاله ی او اخیرا در مجله ساینس پذیرفته شده است- می‌گوید:ما همه این تصور را از نئاندرتال های اولیه داشته ایم که مقدار زیادی گوشت می خوردند. ولی حالا این تصور را داریم که مانند هموساپینس، غذاهای دریایی می خوردند.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [2/3/2022 12:11 PM]
باستانشناسان، مدارکی یافته اند که نئاندرتال ها از صدف داران، تغذیه می‌کردند ولی این تصور- که مقادیر زیادی ماهی مصرف کنند- وجود نداشت. برخی دانشمندان ادعا می کنند نئاندرتال ها بر خلاف هموساپینس های هم دوره خود در آفریقا، توانایی ای برای ماهی گیری نداشتند و ممکن است از مصرف گوشت ماهی- که برای تکامل مغز لازم است- محروم بوده باشند.
ولی در عمق غاردی فیگوره براوا که نئاندرتال ها در حدود 100 هزار سال قبل، زندگی می کردند، دکتررودریگز و همکاران او بیش از 560 استخوان ماهی و باقی مانده های صدف، حلزون، خرچنگ و مرغان دریایی و حتی دلفین را کشف کردند و این یعنی نئاندرتال ها در منوی شام خودشان لیست بلندی از غذاهای دریایی داشتند!!
پژوهشگران می گویند این، نشان می دهد رفتار گونه های باستانی قابل مقایسه با رفتار انسان جدید است.
پیتر- رولی- کونوی باستان شناس از دانشگاه دورهام می گوید: آنها در این پژوهش جدید نشان می دهند که نئاندرتال ها مقدار زیادی غذای دریایی مصرف می کردند.
وقتی نئاندرتال ها فیگوره براوا را اشغال می کردند در مسافتی نزدیک به یک مایل از آب بود و این منطقه 20 کیلومتری لیسبون است. دکتررودریگز و تیم او، غار را از سال 2010 تا 2013 کاوش کردند آنها از یک ورودی وارد یک اتاق و از آنجا از دروازه ای کوچک تر وارد اتاقی کوچکتر می شدند. او برای وارد شدن در برخی از این حفره ها لازم بود، مانند کرم بخزد.
او می گوید: من هر روز در وضعیت کشنده ای قرار می گرفتم. در این وضعیت اصلا نمیشد دست ها و پاها را دراز کرد.
در محل کار ژائو زیلهاوو یک باستان شناس از دانشگاه بارسلونا دیواره غار را سایید و از آن، نمونه برداری کرد. آنها گاهی با پژوهشگر سومی برخورد می کردند ولی هرگز با چهارمی تماسی نداشتند زیرا محل بسیار تنگ بود. نمونه های برداشته شده از دیواره، مربوط به 86 تا 106 هزار سال قبل بود. دکتر زیلهاوو یافته های غیر معمولی داشت. او می گوید ناگهان طی بررسی شگفت زده شدم قسمتهایی مانند مهره ماهی را کشف کردم. وقتی بیرون آمدم پرسیدم آیا این مهره ی پستاندار است؟! سونیا گابریل از موسسه فرهنگ پرتغال و باستان شناس حیوانات به او می گوید نه این مهره ماهی است!!
آنها بعدا دندان‌های کوسه را پیدا کردند که به گونه های مختلفی از کوسه تعلق داشت و این نشان می‌دهد نئاندرتال ها بوفه ی مفصلی از غذاهای دریایی داشتند. نمونه ی برداشته شده دارای استخوان هایی از انواع مارماهی و خورشید ماهی بود. این اجزا دارای پنجه های شکسته مربوط به خرچنگ های قهوه ای و خرچنگ های خفاشی و حتی مرغان دریایی بود. آنها گفتند این زندگی آبی و دریایی ممکن است نیمی از رژیم غذایی نئاندرتال ها را تشکیل دهد. ولی آنها مطمئن نیستند دیگر چه چیزهایی از دریا گرفته می شده است.
به علاوه آنها مقدار زیادی از ذغال سنگ های قدیمی را پیدا کردند که از چمن و گیاهان، باقی میماند و این نشان می دهد که مقدار زیادی از رژیم غذایی نئاندرتال ها را گیاهان و علف ها تشکیل می داد. این یافته ها در غار پرتغال به تردیدها در مورد پختگی شناختی نئاندرتال ها و این- که چگونه گونه های مختلف، از پیش انسانهای نخستین منشا گرفته اند- می افزاید.
دکتر زیلهاوو امیدوار بود که یافته های او تصویر معروف نئاندرتال را به عنوان گوشت خواری- که ماموت می خورد- تغییر دهد.
نئاندرتال حقیقی، شبیه آن چیزی است که ما توانستیم در فیگوره پیدا کنیم آنها با مردمی که آن زمان یعنی یکصد هزار سال قبل در جنوب آفریقا یا 7000 هزار سال قبل در کنار رود های پرتغال زندگی می کردند تفاوتی نداشتند!!
https://www.nytimes.com/.../neanderthals-fishing-ocean.html

بیشترین تاثیر ژنتیکی رژیم غذایی در دوران جنینی و شیرخوارگی است - ایرنا


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشناآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمتئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدتظاهر خوابیده ی مادهنوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از ملاحظه های اخلاقی دربارههمیشه چیزی برای تنهایی دریه زغالیحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان ژنی از مغز انسمجموعه های پر سلولی بدن مهستی ما پس از شروعی چگال سندرم دزدی ساب کلاوینبیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگضررهای مصرف شکر و قند بر دستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی تاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابتغییرات تکاملی سر انسان نوعی سکته مغزی ، وحشتناک اتصال مغز و کامپیوترمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینراه های جدید برای قضاوت رحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردسیاهچاله ی تولید کنندهبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهعقلانیت بدون تغییرتمرکز بر امروزآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستفلج نخاعی با الکترودهای جهان قابل مشاهده بخش کوچچگونه انتظارات بر ادراک حس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی الفاگورشد مغز فرایندی پیچیده ااستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار سایه ی هوشیاریگل درون گلدانعوامل ایجاد لغت انسانی و تو آرامش و صلحیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یایمپلانت مغزیفاکسیبتجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اخلاصه ای از مطالب همایش ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زنان باهوش تراصول سلامت کمردر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادسخن و سکوتگام کوچک ولی تاثیرگذارعشق، شلوغ کردن نیستتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولتاثیر رو ح و روان بر جسمنقش آتش در رسیدن انسان بهایا بیماری ام اس (مولتیپفرد موفقجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،خوشبختی چیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهوش مصنوعی از عروسک تا کمزیباترین چیز در پیر شدنبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشسردرد تنشندرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم پمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آستاریخ، اصیل نیست و ساخته نقش زبان در سلطه و قدرت ااگر با مطالعه فیزیک کوانقلب یا مغزنرمش های موثر در کمردردرقیبی قدرتمند در برابر مجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطا در محاسبات چیزی کاملمولتیپل اسکلروز در زنان هوش احساسیزبان و بیان نتیجه ساختمابه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستشواهدی از دنیسوان(شبه نئدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلاپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رترک امروزنمای موفقیتابزار بقا از نخستین همانقدم زدن و حرکت دید را تغیچراروياها را به یاد نمی آرویا تخیل یا واقعیتحقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز تده روش موفقیتمیدان های کوانتومی خلاهوش عاطفی در زنان بیشتر اسفر به مریخ در 39 روزبیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بشاید درست نباشددرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است پختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلتکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالتشنج چیستنهایت معرفت و شناخت درک عابزار بقا از نخستین همانلیس دگرامفتامین یا ویاسنظریه ی ریسمانروزهای بد باقی نمیماندحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریماه رجبهیپرپاراتیروئیدیسمسلول عصبی، در محل خاص خودبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتاشربت ضد خلطکوچکی قلبشش مرحله تکامل چشمدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیتظاهری از ماده است که بیدنوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از ملاحظات بیهوشی قبل از جرهمیشه چشمی مراقب و نگهباریواستیگمینحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان پاسخ کوانتومی مجرم، گاهی قربانی استهشت توصیه برای کاستن از دسندرم سردرد به دلیل افت فبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابضررهای شکر بر سلامت مغزدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینتغذیه بر ژنها تاثیر داردنیکولا تسلااثر مضر مصرف طولانی مدت رمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکراه های جدید برای قضاوت رحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهسیاره ی ابلهانبار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریخعقیده ی بی عملتمساح حد واسط میان مغز کوآیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خفلج بل، فلجی ترسناک که آنجهان موازی و حجاب هاچگونه به سطح بالایی از هوحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک های برشد مغز علت تمایل انسان باستیفن هاوکینگ در مورد هداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقسایه را اصالت دادن، جز فرگل زندگیعواملی که برای ظهور لغت اتو افق رویداد جهان هستیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمایمپلانت مغزی و کنترل دو فاجعه ی جهل مقدسجهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهخلاصه ای از درمان های جدیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زنجیرها را ما باید پاره کاضطراب و ترسدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانسخن پاک و ثابتگامی در درمان بیماریهای عصب حقوق نورولووتولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومتاثیر روده بر مغزنقش انتخاب از طرف محیط، نایا بدون زبان میتوانیم تفرد یا اندیشهجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینخوشبختی دور از رنج های ممنبع هوشیاری در کجاست؟ قهوش مصنوعی از عروسک تا کمزیباترین چیز در افزایش سبلوغ چیستوسواس، بیماری استسردرد سکه ایدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوتازه های اسکیزوفرنی(جنونقش سجده بر عملکرد مغزاگر تلاش انسان امروز براقلب دروازه ی ارتباطنرمشهای مهم برای تقویت عرموزی از نخستین تمدن بشرجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطای ادراک کارمامواد کوانتومی جدید، ممکنهوش احساسیزبان و بیان، در سایه پیشربه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستشیشه ی بازالتی و سیلیکوندرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و پیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو ترکیب آمار و ژنتیکنمایش تک نفرهابزار بقا از نخستین همانقدرت مردمچراغ های متفاوت و نور یکسرویا حقی از طرف خداحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تدهن، بزرگترین سرمایهمیدان بنیادین اطلاعاتهوشمندی کیهانسفر تجهیزات ناسا به مریخ بیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خوابانشایسته نیست در جیب خود قردروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیتشنج و حرکات شبه تشنجی قانهایت در بی نهایتابزار بقا از نخستین همانلا اکراه فی الدیننظریه تکامل در درمان بیمروزهای سختحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستماپروتیلینهاوکينگ پیش از مرگش رسالسلولهای ایمنی القا کنندهبیماری دویکبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسششمین کنگره بین المللی سدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وآلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانتعویض دارو در تشنجنوار عصب و عضله مهم در تشابزار بقای موجود زنده از ممانتین یا آلزیکسا یا ابهمیشه اطمینان تو بر خدا بریاضیات یک حس جدید استحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان اولین سلول مصنمحل درک احساسات روحانیو هر کس تقوای خدا پیشه کنسوپاپ ها یا ترانزیستورهابا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماضعیف و قویذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟تاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندثبت و دستکار ی حافظهنیاز به آموزش مجازی دیجیاثرات فشار روحی شدیدمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استراه پیروزی در زندگی چیستحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزرسیاره ابلهانبار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهعلم و ادراک فقط مشاهده ی تنفس هوازی و میتوکندریآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکفلج خوابجهان ما میتواند به اندازچگونه باغبانی باعث کاهش حس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک های برشد در سختی استاستیفن هاوکینگ در تفسیر داروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدساخت سلول عصبی حتی پس از گلوله ی ساچمه ایعوارض ازدواج و بچه دار شدتو انسانی و انسان، شایستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیایمپلانت مغزی کمک میکند فاصله ها در مکانیک کوانتجهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراخم شدن فضا-زمانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی فعال و مثبت روند آلاطلاع رسانی اینترنتیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اسختی ها رفتنی استگامی در درمان بیماریهای عصب سیاتیکتولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومتاثیر روزه داری بر سلامت نقش اتصالات بین سلولهای ایا تکامل هدفمند استفرد حساس از نظر عاطفی و بجوانان وطنارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد خانه ی تاریکمنبع هوشیاری در کجاست؟(قهوش مصنوعی از عروسک تا کمزیر فشار کووید چه باید کربلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی سردرد عروقی میگرندرمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانپول و شادیتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمتازه های بیماری پارکینسونقش غذاها و موجودات دريااگر خواهان پیروزی هستیقلب روباتیکچرا ماشین باید نتایج را پرمز و رازهای ارتباط غیر کجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتخطای حسموجود بی مغزی که می تواندهوش بشری تهدید برای بشریزبان و تکلم برخی بیماریهبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی شکل های متفاوت پروتئین هدرمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسترکیب حیوان و انسانچند نرمش مفید برای کمردرابزار بقا از نخستین همانقدرت و شناخت حقیقتنزاع بین جهل و علم رو به پرویاها از مغز است یا ناخوحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تدو ویژگی انتزاع و قدرت تجمیدازولام در درمان تشنج هوشیاری و وجودسفر دشوار اکتشافبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمنشادی، پاداش انجام وظیفهدریای خدابسیاری از بیماری های جدیپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروتشنج عدم توازن بین نورون نهادینه سازی فرهنگ اختلاابزار بقا از نخستین همانلاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه تکامل در درمان بیمروش مقابله مغز با محدودیحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودماجرای جهل مقدسهاوکينگ پیش از مرگش رسالسلولهای بنیادی مصنوعی درماجرای عجیب گالیلههدف یکسان و مسیرهای مختلسلام تا روشناییبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری صبور باشدرب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیتاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایتعامل انسان و هوش مصنوعینوار عصب و عضله تعیین محلابزار بقای موجود زنده از من کسی در ناکسی دریافتم همیشه به آنچه داری، خوشنریتوکسیمابحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان تغییر میدان مغمحل درک احساسات روحانی دوفور و فراوانیسوپاپ ها یا ترانزیستورهابا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیطلوع و حقیقتذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع آینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عثبت امواج الکتریکی در عصچیز جدید را بپذیراثرات مفید قهوهمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه، نمایشی از حقیقتراه انسان شدن، راه رفتن وحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیسیاره ابلهانبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجعلم و روحتنفس هوازی و میتوکندریآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش رواولین مورد پیوند سر در انفلج خواب چیستجهان مادی، تجلی فضا در ذهچگونه تکامل مغزهای کنونیحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک های برشد، رسیدن به یک هدف نیستاستخوان های کشف شده، ممکدارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمرساخت شبکه عصبی مصنوعی با گلوئونعید نوروز مبارکتو با همه چیز در پیوندیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اایمپلانت نخاعی میتواند دفاصله ی همیشگی تصویر سازجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بخونریزی مغز در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی هوشمند در خارج از زاطلاعات حسی ما از جهان، چدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهسرنوشتگاهی لازم است برای فهم و عضلانی که طی سخن گفتن چقدتولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاثیر روغن رزماری استنشانقش تیروئید در تکامل مغزایجاد احساساتفردا را نمیدانیمجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومخانواده پایدارمنبع خواب و رویاهوش مصنوعی از عروسک تا کمزیرفون داروی ضد ام اسبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان سرطان کمیت گراییدرمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیتازه های درمان ام اسنقش غذاها و موجودات دريااپل ویژن پرو در تشخیص بیمقلب را نشکنچرا مردم با زندگی میجنگنرمز گشایی از اتصالات مغزجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میخطر آلودگی هواموجودات مقهور ژنها هستندهوش در طبیعتزبان و شناخت حقیقت قسمت چبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقشکل پنجم مادهدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد پیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردتکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوترازودونچند جهانیابزار بقا از نخستین همانقدرت کنترل خودنزاع بین علم و نادانی رو رویاهای پر رمز و حیرتی درحقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو بیماری روانی خود بزرگ مکان زمان یا حافظه زمانهوشیاری و افسردگیسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتشب سیاه سحر شوددرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنتشویق خواندن به کودکانچهار میلیارد سال تکامل بابزار بقا از نخستین همانلایو دوم دکتر سید سلمان فنظریه تکامل در درمان بیمروش های صرفه جویی در ایجاحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بوددید تو همیشه محدود به مقدماده ی تاریکهدف یکسان، در مسیرهای متسلاح و راهزنیبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آدصبر لازمه ی پیروزی استدرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوآموزش نوین زبانمعرفت و شناختتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدتعامل انسان با هوش مصنوعنوبت کودکانابزارهای پیشرفته ارتباط من پر از تلخیمهمیشه داناتر از ما وجود دریسدیپلام تنها داروی تایحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان روش هاي جدیدی محدودیت چقدر موثر استوقاحت و تمسخر دیگرانسوپاپ ها یا ترانزیستورهابا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریطلای سیاهذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخاآیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملجلو رفتن یا عقبگردچیزی منتظر شناخته شدناثرات مفید روزه داریمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیراه بی شکستحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مسیب یکسان و دیدگاه های متبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتنفس بدون اکسیژنآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کواولین هیبرید بین انسان و فلج دوطرفه عصب 6 چشمجهان مرئی و نامرئیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچهمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی ز گهواره تا گوراستروژن مانند سپر زنان ددارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که ساخت شبکه عصبی با الفبای گمان میکنی جرمی کوچکی در عامل کلیدی در کنترل کارآتو با باورهایت کنترل میشتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین ایمان به رویافتون های زیستیجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنخواندن ، یکی از شستشو دهنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی و داراییاطلاعاتی عمومی در مورد مدر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغسریع دویدن مهم نیستگاهی مغز بزرگ چالش استغم بی پایانتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حفاظتی مولکول جدید دایران بزرگفرزندان زمان خودجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولخار و گلمنتظر نمان چیزی نور را بههوش مصنوعی از عروسک تا کمزیرک ترین مردمبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئاندسرعت فکر کردن چگونه استدرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودتوکل بر خداآسانی موفقیتتبدیل پلاستیک به کربن و سنقش غذاها و موجودات دريااپی ژنتیکقوی تر باشچرا مغز انسان سه هزار سالرمز پیشرفت تواضع است نه طجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیمورد نادر همپوشانی دو بیهوش عاطفی قسمت 11زبان و شناخت حقیقت قسمت ابه سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمرشکرگزار هر چیزی باش که دادرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير پیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم ترازودونچند جهانیابزار بقا از نخستین همانقدرت انسان در نگاه به ابعنزاع بین علم و جهل رو به پرویای شفافحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدو بار در هفته ماهی مصرف مکانیک کوانتومی بی معنی هوشیاری کوانتومیسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری های میتوکندریکمردردشبیه سازی میلیون ها جهان درک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمپروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از ستکامل زبانامید نجاتتشخیص ژنتیکی آتروفی های چهار ساعت پس از کشتار خوکابزار بقا از نخستین همانلبخند بزن شاید صبح فردا زنعناعروش هایی برای کم کردن اضطحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزماده ی خالیهدف از تکامل مغزسلسله مباحث هوش مصنوعیبیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از صبر و واقعیتدرختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیتعداد کلی ذهن ها در جهان نور از عمق تاریکیابزارهای بقا از نخستین همن بی من، بهتر یاد میگیرمهمیشه راهی هستریشه های مشترک همه ی موجوحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا دانشمندان روشی برای تبدیمحدودیت های حافظه و حافظوقت نهيب هاي غير علمي گذشسوخت هیدروژنی پاکبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها طوفان فقر و گرسنگی و بی سذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان جلوتر را دیدنچیزی خارج از مغزهای ما نیاثرات مضر ماری جوانامنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهرابطه تشنج و اوتیسمحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختداروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، برسیر آفرینش از روح تا مغز بازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاعلم به ما کمک میکند تا موتنها مانع در زندگی موارد تاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده اولین تصویر در تاریخ از سفن آوری های جدید علیه شناجهان مشارکتیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی زمین در برابر عظمت کیهاناسرار آفرینش در موجداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجرساختن آیندهگنجینه ای به نام ویتامین عادت همیشه خوب نیستتو باید نیکان را به دست بتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت داین پیوند نه با مغز بلکه فروتنی معرفتیجهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب زمستانی سلول های سرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی بی دوداطلاعاتی عمومی در مورد مدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دسریعترین کامپیوتر موجودگاهی جهت را عوض کنغم بی پایانتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حیاتی تلومر دی ان آ دایرادهای موجود در خلقت بفرضیه ای جدید توضیح میدهجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومخارق العاده و استثنایی بمنتظر زمان ایده آل نشوهوش مصنوعی به کمک هوش طبیزیست شناسی کل در جزء فراکبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انسانسطح آگاهی، رخدادهای زندگدرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگتوپیراماتآشنا پنداریتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نقش غذاها در کاهش دردهای ابتدا سخت ترین استقیچی ژنتیکیچرا مغزهای ما ارتقا یافت رمز بقای جهش ژنتیکیجستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبرموسیقی نوهوش عاطفی قسمت نهمزبان و شناخت حقیقت قسمت دبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هوشکست حتمیدرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون پیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیماتراشه مغز بدون واسطه ی دچند جهانی و علمابزار بقا از نخستین همانقدرت ذهننسبیت عام از زبان دکتر برروان سالمحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میمکانیزمهای دفاعی در برابهوشیاری سنتی یا هوشیاری سفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کاناشبیه سازی سیستم های کواندرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب تکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیتشخیص آلزایمر سالها قبل نون و القلمابزار بقای موجود زنده از لحظات خوش با کودکانهفت چیز که عملکرد مغز تو روش هایی برای جلوگیری از حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تحرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مماده ای ضد التهابیهدف از خلقت رسیدن به ابزاسلطان جنگل یا صاحب ملکوتبیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی صبر بسیار بایددرد و درستفاوتهای جنسیتی راهی براآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبتاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریتعذیه ی ذهننور درونابزارهای بقا ازنخستین هممننژیتهمیشه عسل با موم بخوریمریشه های مشترک حیاتحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنمحدودیت درک انسانوقتی فهمیدی خطا کردی برگسودمندی موجودات ابزی بر با خودت نجنگکایروپاکتیک چیستطوفان زیباییذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استجمجمه انسان های اولیهچیزی شبیه نور تو نیستاجزای پر سلولی بدن انسان منابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیرادیوی مغز و تنظیم فرکاناسکار، لگوی هوشمندداروی جدید برای میاستنی ویشن پروسیستم تخلیه ی مغز بینشی نبازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولعلم بدون توقفتنها در برابر جهانتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تاولین دارو برای آتاکسی ففناوری هوش مصنوعی نحوه خجهان معناچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی زمین زیر خلیج فارس تمدنی اسرار بازسازی اندام هادخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاتساختن آینده، بهترین روش گوهر با نظر دیگران سنگ نمعادت کن خوب حرف بزنیتو برای خزیدن خلق نشده ایتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیاین اندوه چیستفروتنی و غرورجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی در جمع مواردی را براعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندسرگیجه از شایعترین اختلاگذر زمان کاملا وابسته به غیرقابل دیدن کردن مادهتومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش خرچنگ های نعل اسبی درایستادن در برابر آزادی بفساد اقتصادی سیتماتیک درچت جی پی تیذهت را روی چیزهای مفید متجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومخبر مهم تلسکوپ هابلمنحنی که ارتباط بین معرفهوش مصنوعی به شناسایی کازیست شناسی باور حقیقت یا به نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می توسعی کن به حدی محدود نشویدرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریتبدیل سلولهای محافط به سنقشه مغزی هر فرد منحصر بهابتدایی که در ذهن دانشمنقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچرا ویروس کرونای دلتا وارمز جهانحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختموسیقی هنر مایع استهوش عاطفی قسمت هفتمزبان و شناخت حقیقت قسمت سبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهشگفت نیست من عاشق تو باشمدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاتکینگیافسردگی و ساختار مغزتراشه ها روی مغزچند روش ساده برای موفقیتابزار بقا از نخستین همانقدرت عشقچسبیدن به خود، مانع بزرگ روبات ها قول میدهندحلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میما انسانها چه اندازه نزدهوش، ژنتیکی است یا محیطیسفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری وسواسکمردرد و علل آنشبکه های مصنوعی مغز به دردرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانتشخیص ایدزنوآوری ای شگفت انگیز دانابزار بقای موجود زنده از لرزش ناشی از اسیب به عصبهفت سین یادگاری از میراث روش هایی ساده برای کاهش الرزش عضله یا فاسیکولاسیوهم نوع خواری در میان پیشیروش جدید تولید برقحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریماده، چیزی نیستهر چیز با هر چیز دیگر در تسم زنبور ، کلیدی برای واربیندیشکودکان خود را مشابه خود تصد قدح، نفتاده بشکستدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟تغییرنوروفیبروماتوزابزارهای بقای موجود زندهمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمیشه، آنطور نیست که هسترژیم های غذایی و نقش مهم حس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگمخچه فراتر از حفظ تعادلوقتی پر از گل شدی خودت را سی و سه پل اصفهانبا خدا باشکار امروز را به فردا نیندطولانی ترین شبذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشجنین مصنوعینکاتی در مورد تشنجاجزایی ناشناخته در شکل گمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دراز تغییراساس انسان اندیشه و باور داروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از سیستم تعادلی بدنبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)علم در حال توسعهتنهاییتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبیناولین دروغفواید روزه داری متناوبجهان هوشمندنگاه من، نگاه تو و یا حقیحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی زمان چیستاصفهان زیبادر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده توساختار فراکتال وجود و ذهگویید نوزده و ایمنی ساکتعادت کردن به نعمتتو تغییر و تحولیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهاین ایده که ذرات سیاهچالفرگشت و تکامل تصادفی محض جهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتی و یمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی در سیاهچالهاعتماد به خوددر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتگذشته را دفن کنغرور و علمتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدتاثیر رژیم گیاهخواری بر نقش داروهاي مختلف معروف اکنون را با همه ی نقص هایفشار و قدرتچت جی پی تیذخیره ی شگفت انگیز اطلاعجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسخدا موجود استمنشأ اطلاعات و آموخته ها هوش مصنوعی تعاملیزیست، مرز افق رویداد هستبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امشلیک فراموشیدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستتبر را بردارنقشه های مغزی جدید با جزیابتذال با شعار دینقانون مندی نقشه ژنتیکی مچرا پس از بیدار شدن از خورمز جهان خاصیت فراکتالحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز امیهمانهای ناخوانده عامل هوش عاطفی قسمت یازدهزبان جانسوزبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و وشگفت انگیز بودن کیهاندرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیماپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، تکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچندین ماده غذایی که ماننابزار بقا از نخستین همانقضاوت ممنوعنسبت ها در کیهانروبات های ریز در درمان بیحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو داروی جدید برای میاستما انسانها چه اندازه نزدهیچ نقطه ای مرکزی تر از اسفری به آغاز کیهانبیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش مناشبکیه های مصنوعیدرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کروناپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چتصویر خورشید یا خود خورشنوار مغز مشاهده ی غیر مستابزار بقای موجود زنده از ابزار بقای موجود زنده از لزوم گذر انسان از حدها و همه چیز موج استروش صحبت کردن در حال تکامحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریماده، چیزی بیش از یک خلا هر جا که جات میشه، جات نیسماگلوتید داروی کاهش دهنبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده صدای بم با فرکانس پایین، درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استتغییر الگوی رشد مغزی با زنورون هاي مصنوعی می توانابزارهای بقای از نخستین منابع انرژی از نفت و گاز همکاری یا رقابترژیم های غذایی و نقش مهم حس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تدائما بخوانمخچه ، فراتر از حفظ تعادلوقتی تو از یاد گرفتن باز سیلی محکم محیط زیست بر انبا طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیطی یکصد هزار سال اخیر هرچذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پاجنگ هفتاد و دو ملت همه را چگونه مولکول های دی ان ایحس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیممنابع بی نهایت انرژی در دهوموارکتوس ها ممکن است دراست دستی و چپ دستیاستفاده از مغز، وزن را کمداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهسیستم دفاعی بدن علیه مغز بازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)علم راهی برای اندیشیدن اتنهایی رمز نوآوری استتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناساولین سلول مصنوعیفیلمی بسیار جالب از تغییجهان هوشیارنگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی زمان و مکان، ابعاد کیهان اصل بازخورددر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمرساختار شبکه های مغزی ثابگوش دادن بهتر از حرف زدنعادت بد را ترک کنتو جهانی هستی که خودش را تاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل ماین ابتدای تناقض هاستفراموش کارها باهوش تر هسجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب عامل دسته بندی و حفطمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی زمینی امروز بیش از اعتماد به خوددر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیگریه ی ابر، رمز طراوت باغغربال در زندگیتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشتاثیر رژِیم غذایی بر میگنقش درختان در تکاملاکوییفلکسفضا و ذهن بازنتایج نادانی و جهلذره ی معین یا ابری از الکجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدا نور آسمان ها و زمین امنشاء کوانتومی هوشیاری اهوش مصنوعی در کامپیوترهازاویه نگاه ها یکسان نیستبه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده شلیک فراموشیدرمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرپیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استتحریک عمقی مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسابداع دی ان ای بزرگترین دقانون گذاری و تکاملچرا ارتعاش بسیار مهم استرنگ کردن، حقیقت نیستحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنمیوتونیک دیستروفیهوش عاطفی قسمت پنجمزبان ریشه هایی شناختی اسبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامندشگفت زده و حیران باشدرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودپیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیتراشه ی بیولوژِیکچندجهانیابزار بقا از نخستین همانقطار پیشرفتنسبت طلایی، نشانه ای به سروبات کیانحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تدو سوی واقعیتما اکنون میدانیم فضا خالهیچ چیز همیشگی نیستسقوط درون جاذبه ای خاص، چبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصشباهت مغز و کیهاندرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کروناپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریتصویر در هم تنیدگی کوانتنوار مغز با توضیح دکتر فانوار مغز ترجمه رخدادهای ابزار بقای موجود زنده از لزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز و هیچ چیزروشهای نو در درمان دیسک بحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییماست مالیهر حرکت خمیده می شود و هر سندرم کووید طولانیبیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایصرع و درمان های آندردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندتغییر دیگران یا تغییر خونورون های ردیاب حافظهابزارهای دفاعی و بقای مومنابع انرژی از نفت و گاز همانند سازی در انسانرژیم ضد التهابیحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای مصرفی در ام اسمخچه ابزاري که وظیفه آن فوقتی ریشه ها عمیقند از چیسینوریپا داروی ترکیبی ضدبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیسطبیعت موجی جهانتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودجنگ و تصور از جنگچگونه میتوان با قانون جنحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیممنابع جدید انرژیهورمون شیرساز یا پرولاکترجزخوانی هایی که امروز باستفاده از نظریه ی تکامل داروی جدید برای دیابتواقعیت چیستسکوت و نیستیبحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پعلم ساختن برج های چرخانتنبیه چقدر موثر استتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مراوکرلیزوماب داروی جدید شفیروز نادریجهان های بسیار دیگرنگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشممنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی زمان و گذر آن سریع استاصل در هم تنیدگی و جهانی در محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدسادیسم یا لذت از آزار دادگوشه بیماری اتوزومال رسسعادت دادن مغز بر تفکرتو جدای از کیهان نیستیتاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناسااینکه به خاطرخودت زندگی فراموشی همیشه هم بد نیستجهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی زودگذراعتماد بی موردوراپامیل در بارداریسرگردانیدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دگربه شرودینگر و تاثیر مشمقالاتتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونتاثیر سلامت دستگاه گوارشنقش ذهن و شناخت در حوادث اکسی توسین و تکامل پیش افضای قلب منبع نبوغ استنجات در راستگوییذرات کوانتومی زیر اتمی قجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنوخدا بخشنده است پس تو هم بمهمان ناخواندههوش مصنوعی در تفکر خلاق ازاوسکا درمان گوشربه هلال بنگریاد گرفتن مداومشنا در ابهای گرم جنوب نیادرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن توسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنتحریک عمقی مغز در آلزایمنقص های سیستمی ایمنیابزار هوش در حال ارتقا ازقانون جنگلچرا بیماری های تخریبی مغرنگین کمانحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما بمیگرن و پروتئین مرتبط با هوش عاطفی قسمت اولزبان شناسی مدرن در سطح سلبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسشگفتی های نقشه ی ژنتیکیدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن اپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هتربیت کودکان وظیفه ای مهنه ناامیدی بلکه ارتقاابزار بقا از نخستین همانقطره قطرهنشانه های گذشته در کیهان روح و آب حیاتحوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تدولت یا گروهکما از اینجا نخواهیم رفتهیچ چیز، چقدر حقیقی استسلول های مغزی عامل پارکیبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد دشباهت مغز با کیهان مادیدرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزتصویر زیبا از سلولتصویر زیبای اصفهاننوار مغز در فراموشی هاابزار بقای موجود زنده از لزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز کهنه میشودروشهای شناسایی قدرت شنواحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استماست مالی با هوش انسانیهرچیز با یک تاب تبدیل به سندرم گیلن باره به دنبال بیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلضایعه ی شبکه لومبوساکرالدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا تغییر دادن ژنها آیا روزی نوروپلاستیسیتی چیستابعاد و نیازهای تکاملیمنابع انرژی از نفت و گاز همجوشی هسته ای، انرژِی برژیم غذایی حاوی تخم مرغ وحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ام اسمخچه تاثیر گذار بر حافظهویتنام نوعی کرونا ویروس سیگار عامل افزایش مرگ ومباهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپطبیعت بر اساس هماهنگیتمدن پیشرفته ی پیشینیانآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزجنگ داده هاچگونه مغز ما، موسیقی را پحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خامناطق خاص زبان در مغزهوش فوق العاده، هر فرد اسرحم مصنوعیاستفاده از هوش مصنوعی در داروی جدید ضد میگرنواقعیت چیستسکوت، پر از صدابحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بعلایم کمبود ویتامین E را تهدیدهای هوش مصنوعیتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسايندگان چگونه خواهند دیدفیزیک مولکولها و ذرات در جهان هایی در جهان دیگرنگاه کلی نگرحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی زمان و صبراصل علت و تاثیردر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنسازگاری با محیط بین اجزاگوشت خواری یا گیاه خواریعارضه جدید ویروس کرونا ستو دی ان ای خاص ميتوکندريتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون های تیروئید داینکه خانواده ات سالم بافراموشی و مسیر روحانیجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی سلول در بدن، جدای ااعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قسربازان ما محققا غلبه می درمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانگزیده ای از وبینار یا کنفتاثیر ویتامین دی بر بیماتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر عصاره تغلیظ شده گینقش روی و منیزیم در سلامتاکسکاربازپین در درمان تشقفس ذهننخاع ما تا پایین ستون فقرذرات کوانتومی زیر اتمی قجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تخدای رنگین کمانمهندسی ژنتیک در حال تلاش هوش مصنوعی در خدمت خلق وحزبان فرایند تکاملی برای به کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیشناخت و معرفت، و نقش آن ددرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکتداوم مهم است نه سرعتنقص در تشخیص هیجانات عامابزار بقا از نخستین همانقانون جنگلچرا حیوانات سخن نمی گوینرهبر حقیقیحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیمیگرن و خوابهوش عاطفی قسمت دهمزبان شناسی نوین نیازمند بی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابشگفتی های زنبور عسلدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکترجمه ای ابتدایی از اسرانه به اعدامابزار بقا از نخستین همانلمس کوانتومینشانه های پروردگار در جهروح در جهانی دیگر استحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمما اشیا را آنطور که هستندهیچ وقت خودت را محدود به سلول های بنیادیبیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد دشباهت های ریشه ای چند بیمدرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستتصویربرداری فضاپیمای آمنوار مغز در تشخیص بیماری ابزار بقای موجود زنده از لزوم عدم وابستگی به گوگل همه چیز در زمان مناسبروشی برای بهبود هوش عاطفحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارماشین دانشهز ذره، یک دنیاستسندرم پیریفورمیسبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکندضایعه ی عروقی مخچهدرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایتغییر زودتر اتصالات مغزینوروز مبارکابعاد اضافه ی کیهانمنابع انرژی از نفت و گاز همراه سختی، اسانی هسترژیم غذایی سالم و ضد التهحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیمخاطب قرار دادن مردم، کاویتامین E برای فعالیت صحسیاهچاله هاباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوطعمه ی شبکه های ارتباط اجتمدن بشری و مغز اخلاقیآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصجنبه های موجی واقعیتچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهامناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی می تواند بر احرحم مصنوعیاستفاده از انرژی خلاداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوتسکته مغزیبحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبعلایم کمبود ویتامین E را تو یک معجزه ایتاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهايا اراده آزاد توهم است یفیزیک هوشیاریجهان یکپارچهنگاه انسان محدود به ادراحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانمنبع هوشیاری کجاست قسمت53هوش مصنوعی از عروسک بازی زمان واقعیت است یا توهماصل عدم قطعیت از کوانتوم در ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناستم با شعار قانون بدترین گیلگمش باستانی کیستعدم توقف تکامل در یک انداتو در میانه ی جهان نیستی تاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون زنانه استروژناینترنت بدون فیلتر ماهوافراموشی آرمانجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوخودت را از اندیشه هایت حفمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهوش مصنوعی از عروسک بازی زندگی، مدیریت انرژیاعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریسردرد میگرندرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بگزارش یک مورد جالب لخته وصفحه اصلیتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رتاریک ترین بخش شبنقش روزه داری در سالم و جاگر فقط مردم میفهمیدند کقفس را بشکننخستین تمدن بشریذرات کوانتومی زیر اتمی قجاذبهاز نخستین همانند سازها تخدایی که ساخته ی ذهن بشر مهندسی بدنهوش مصنوعی در خدمت خلق وحزبان متغیربه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید دشناخت حقیقت یا آرزوهای گدرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستتوصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشتداخل مرزها و صفات با بیننقطه ی رسیدن به قلهابزار بقا از نخستین همانقانونمندی و محدودیت عالمچرا حجم مغز گونه انسان درروی و منیزیم در تقویت استحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآممیگرن و روزه داریهوش عاطفی قسمت دومزبان، نشان دهنده ی سخنگو بی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهشانس یا نتیجه ی تلاشدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خاپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیترس و آرمان هانه به اعدامابزار بقا از نخستین همانلووفلوکساسیننشانه های بیداری روحیروح رهاییحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و ما به جهان های متفاوت خودهیچ کاری نکردن به معنی چیسلول های بنیادی منابع و ابیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هشباهت کیهان و مغزدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطاتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتتصور ما ازمشکلات و واقعینوار مغزی روشی مهم در تشخابزار بقای موجود زنده از مقاومت به عوارض فشار خون همه چیز در زمان کنونی استروشی جدید در درمان قطع نخحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتمبانی ذهنی سیاه و سفیدهزینه ای که برای اندیشیدسندرم پیریفورمیسبیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یاضایعات در عصب زیر زبانیدست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرتغییر عمودی سر انسان از پنوروز یا روز پایانیابعاد بالاترمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی میاستنی با برخی سرژیم غذایی ضد التهابیحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس ومدل همه جانبه نگر ژنرالیویتامین E در چه مواد غذایسیاهچاله های فضایی منابعباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در ظهور امواج مغزی در مغز مصتمدن زیر آبآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی و کشف زبان هایرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهراستفاده از سلول های بنیاداروی سل سپتواقعیت و مجازسال سیزده ماههبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوعلائم عصبی آلزایمر، با اتو یک جهان در مغز خودت هستاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشايا اراده آزاد توهم است یفیزیک و هوشیاریجهان یکپارچهنگاه از بیرون مجموعهخفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمهوش مصنوعی از عروسک بازی زمان پلانکاصل، روان و نفس استدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شستم، بی پاسخ نیستگیاه بی عقل به سوی نور میعدم درکتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ویتامین K در ترمیم اسایندرالفرایند پیچیده ی خونرسانیجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی خودروهای هیدروژنیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهوش مصنوعی از عروسک بازی زندان ذهنیاعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرنسردرد میگرن در کودکاندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایگشایش دروازه جدیدی از طرسوالات پزشکیتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاریکی من و تو و گرد و غبانقش رژیم غذایی بر رشد و ااگر میدانی مصیبت بزرگتر قله برای دیدن نه برای به نخستین تصویر از سیاهچالهرفلکس وتری با توضیح دکتر جاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارممهربانی، شرط موفقیتهوش مصنوعی درمانگر کامپیزبان مشترک ژنتیکی موجودابه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقشناخت درون، شناخت بیرون؛درمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پارپیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَترقی واقعی یا شعار ترقینقطه ای بود و دگر هیچ نبوابزار بقا از نخستین همانقارچ بی مغز در خدمت موجودچرا خشونت و تعصبرویا و واقعیتحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتوممیگرن سردردی ژنتیکی که بهوش عاطفی قسمت سومزبان، وسیله شناسایی محیطبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلندشانس یا تلاشدرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمتسلیم شدن از نورون شروع منه بدبخت بلکه نادانابزار بقا از نخستین همانلوب فرونتال یا پیشانی مغنظام مثبت زندگیروزه داری متناوب، مغز را حافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تدوپامین قابل حل در آبما با کمک مغز خود مختاريمهیچ کس مانند تو نگاه نمیکسلول های بدن تو پیر نیستنبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهشباهت زیاد بین سلول هاي عدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشامعنی روزهتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هتصور از زمان و مکاننوار مغز، مفید و بی خطرابزار بقای موجود زنده از مقایسه رقابت و همکاریهمه چیز، ثبت می شودروشی جدید در درمان نابینحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان موفق به بازگردمباحث مهم حس و ادراکهزینه سنگین انسان در ازاسندرم پای بی قراربیان حقیقتکیست هیداتید مغزضرورت زدودن افکاردست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهآنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکتغییرات منطقه بویایی مغزنورالژیاتفاق و تصادفمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی نوعی سردرد میگرنیرژیم غذایی ضد دردحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی فامپیریدین یا نورلمدل هولوگرافیک ژنرالیزهویتامین کاسیاهچاله ها، دارای پرتو بابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیظرف باید پر شود چه با چرک تمدنی قدیمی در شمال خلیج آیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هوشیاری خود را توسحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی یا حماقت طبیعرساناها و ابر رساناها و عاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسسانسور از روی قصد بسیاری بحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبعلت خواب آلودگی بعد از خوتو کجای جهانیتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشای نعمت من در زندگیمفیزیک آگاهیجهان کنونی و مغز بزرگترینگاه از دور و نگاه از نزدخفاش با شیوع همه گیری جدیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زمان به چه دلیل ایجاد میشاصلاح خطا با رفتن بر مسیردر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دستون فقرات انسان دو پا جلگیاه خواری و گوشت خوار کدعدالت برای من یا برای همهتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ژنتیک در درمان اختلاایا کوچک شدن مغزانسان الفرایند تکامل و دشواری هاجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویخورشید مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهوش مصنوعی از عروسک بازی زونیسومایدبقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعسردرد میگرنی در کودکاندرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطپل جویی اصفهانپیامهای کاربرانتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرتاریکی و نورنقش رژیم غذایی در رشد و ااگر نیروی مغناطیس نباشد قله سقوطنخستین روبات های زنده ی جرفتار مانند بردهجبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی موفقیت هوش مصنوعی در امتهوش مصنوعی درخدمت خلق وحزبان چهار حرفی حیات زمینبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است شناسایی تاریخچه ی تکاملیدرمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وتروس جریان انرژینقطه بی بازگشتابزار بقا از نخستین همانقبل از آغازچرا در مغز انسان، فرورفترویا و کابوسحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله میگرن شدید قابل درمان اسهوش عاطفی قسمت ششمزدودن نقص از هوش مصنوعیبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنونشاهکار قرندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیستکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در اتست نوار عصب و عضلهنه جنگ و نه خونریزیابزار بقا از نخستین همانلوتیراستامنظریه ی تکامل در درمان بیروزه داری و التهاب زیانبحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاهما بخشی از این جهان مرتبطهیچ کس حقیقت را درون مغز سلول بنیادی و ای ال اسبیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابشباهت زیاد بین سلول هاي عدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم پرسش و چستجو همیشه باقی اپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتصادف یا قوانین ناشناختهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت ابزار بقای موجود زنده از مقابله ی منطقی با اعتراضهمه ی سردردها بی خطر نیستروشی جدید در درمان سکته محس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان نورون مصنوعی سمبتکران خودشکوفاهزاران سال چشم های بینا وسندرم پس از ضربه به سربیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومضرب المثل یونانیدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی توتغییرات مغز پس از 40 سالگینوسانات کوانتومی منبع مااتوبان اطلاعات و پلِ بینمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایراه فراری نیستحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی لیراگلوتیدمدل هولوگرافیک تعمیم یافویتامین کا و استخوانسیاهچاله و تکینگی ابتدایباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولعقل مجادله گرتمرکز و مدیتیشنآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علALS نگاهی کامل بر بیماری وجهل مقدسچگونه واکسن کرونا را توزحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی گوگل به کمک تشرستگاری محدود به یک راه ناستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهسانسور بر بسیاری از حقایبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستعماد الدین نسیمی قربانی تو کز محنت دیگران بی غمیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استای همه ی وجود منفیزیکدانان ماشینی برای تجهان کاملی در اطراف ما پرنگاه از درون قفس یا بیرونخلا، حقیقی نیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زمان شگفت انگیزاصول انجام برخی نرمش ها ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانستارگانی قبل از آغاز کیهگیرنده باید سازگار با پیعسل طبیعی موثر در کنترل بتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش گرمایش آب و هوا در همایا این جمله درست است کسیفرایند حذف برخی اجزای مغجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره خوش قلبی و مهربانیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهوش مصنوعی از عروسک تا کمزونا به وسیله ویروس ابله بقا در ازای بیماریورزش در کمر دردسردرد و علتهای آندرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تپل خواجو اصفهانسایتهای دیگرتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تتاریکی خواهد ترسیدنقش زنجبیل در جلوگیری از اگر نعمت فراموشی نبود بسقلب های سادهنرمش های مفید برای درد زارفتار وابسته به شکلجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدخسته نباشی باباموفقیت در تفکر استهوش مصنوعی ساخته هوش طبیزبان نیاز تکاملی استبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویاشناسایی سلول های ایمنی ادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atپیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانتیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهتری فلوپرازیننمیتوان با بیرون انداختنابزار بقا از نخستین همانقبل از انفجار بزرگچرا ذرات بنیادی معمولاً رویا و خبر از آیندهحقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استمیدان مغناطيسي زمین بشر هوش عاطفی بیشتر در زنانسفر فقط مادی نیستبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فشاهکار شش گوشدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی پارادوکس ها در علممسئولیت جدیدتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریتست آر ان اس دز میاستنی گچه زیاد است بر من که در ایابزار بقا از نخستین همانلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنظریه ی تکامل در درمان بیروزه داری و بیمار ی ام اس حافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب ما تحت کنترل ژنها هستیم یهیچ اندر هیچسلول بنیادین از مخاط بینبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطانشجاعت و ترسدرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشاتضادهای علمینوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از مقابله با کرونا با علم اسهمه جا خیر بکارريتوکسيمب در درمان ام اسحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتدانشمندان یک فرضیه رادیکمتواضع باشهستي مادي ای که ما کوچکترسندرم جدایی مغزبیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتضربه مغزی در تصادف راننددست بالای دستتلاش های جدید در ALSآینه در اینهمغز و اخلاقتاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استتغییرات آب و هوایی که به نوشیدن چای برای مغز مفید اتوسوکسیمایدمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانراه نجاتحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتسیاهچاله ی منفرد یا سیاهباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورعقل سالمتمرکز بر هدفآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهفقر داده ها در هوش مصنوعیجهان فراکتالچگونه آن شکری که می خوریمحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی گوگل به کمک تشرشته نوروایمونولوژی و نقاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مساهچاله ها تبخیر نمیشودبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستعوامل موثر در پیدایش زباتو پیچیده ترین تکنولوژی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استای آنکه نامش درمان و یادشفال نیکوجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگخلا، خالی نیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتهوش مصنوعی از عروسک بازی زمزمه ات مانده در گوشماصول توسعه ی یک ذهن کاملدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانسخن نیکو مانند درخت نیکوگالکانزوماب، دارویی جدیعشق درونی به یگانگی خلقتتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتمتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش پیش زمینه ها و اراده ایا ابزار هوشمندی یا مغز فراتر از دیوارهای باورجهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندخوش خیالی و خوش بینیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمهوش مصنوعی از عروسک تا کمزیان غذاهای پرچرببقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختسردرد به دلیل مصرف زیاد مدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های پلاسمای غالبتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استتاریخ همه چیز را ثبت کردهنقش زبان در سلطه و قدرت ااگر نعمت فراموشی نبود بسقلب و عقلنرمش های مفید در سرگیجهرفتار اجتماعی انسان، حاصجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسخطا در محاسبات چیزی کاملمولکول ضد پیریهوش مصنوعی، اتفاقات و تحزبان و کلمه حتی برای کسانبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استشواهدی از نوع جدیدی از حادرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانتری فلوپرازیننمیتوان بر سیاه سیاه نوشابزار بقا از نخستین همانقبرستان ها با بوی شجاعتچراروياها را به یاد نمی آرویا بخشی حقیقی از زندگی حقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تدندان ها را مسواک بزنید تمیدان های مغناطیسی قابل هوش عاطفی در زنان بیشتر اسفر نامه سفر به بم و جنوب بی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسشاید گوشی و چشمی، آماده شدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مپاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتتشنچ پانایوتوپولوس تشنج نه عدم مطلق بلکه عدم با قابزار بقا از نخستین همانلیروپریم داروی ترکیبی ضدنظریه ی تکامل در درمان بیروزه داری سلول های بنیادحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(مانند آب باشهیچگاه از فشار و شکست نترسلول عصبی شاهکار انطباق بیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبشرکت نورالینک ویدیویی ازدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید ب