دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

آیا رژیم غذایی گیاهی سلامت مغز را به خطر می اندازد

آیا رژیم غذایی گیاهی سلامت مغز را به خطر می اندازد؟

نوروسافاری |محققان گزارش می دهند رعایت یک رژیم غذایی وگان یا گیاهی می تواند برای سلامتی مغز شما بد باشد، به خصوص اگر اخیرا در رژیم غذایی خود جذب کولین کم، داشته باشید.(طی سلسله مقالاتی در کانال تلگرام دکتر سید سلمان فاطمی مفصلا در مورد نقش مهم گوشت خواری در سیر تکاملی مغز، بحث شد ولی نکته ای که نباید از آن غافل شدنقش رژیم گیاهخواری در سلامت قلبی عروقی است که باعث بهبود خون رسانی به مغز و سلامت سلولهای مغزی میشود. از آنجا که مواد غذایی مهم در گوشت خواری مانند ویتامین دی و ویتامین بی 12، برای چند ماه در بدن فرد مصرف کننده، باقی میماند میتوان با استفاده از رژیم گیاهخواری موقت مثلا یک ماهه و یا چهل روزه، هم از مزایای گیاهخواری استفاده کرد و هم دچار کمبود این مواد نشد. گوشت منبع مهم کولین است که در کم خوردن گوشت کمبود کولین میتواند مشکل ساز شود هرچند برخی منابع گیاهی مانند سویا هم دارای این ماده هست. این ماده ذخیره چندانی در بدن ندارد یعنی عدم مصرف طولانی مدت آن میتواند باعث کمبود این ماده شود با اینحال، در مطالعه ای نشان داده شد اگر فرد تا یک هفته هیچ منبع غذایی دارای کولین نداشته باشد با سطح کولین در خون او به زیر 50% نمی رسد.
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Choline-HealthProfessional/#en3

توصیه میشود به این سلسله مباحث، در کانال تلگرام دکتر سید سلمان فاطمی مراجعه شود.
@salmanfatemi

کولین چیست؟

كولین و تركیبات مشتق از آن، در بسیاری از عملكردهای بیولوژیك نقش دارند. كولین در سنتز فسفولیپیدهای خاصی از متیل فسفاتیدیل كولین و اسفنگوملین، مورد استفاده قرار میگیرد. لازم به ذكر است كه فسفولیپیدهای فوق از اجزای اصلی غشاء سلولی هستند.

95 درصد فسفو كولین بافتها صرف ساخت فسفاتیدیلكولین میشود، البته فسفاتیدیل كولین از طریق كولین رژیمی و از طریق سایر مسیرهای بیولوژیك نیز تولید میشود.
فسفاتیدیل کولین(phosphatidyl choline) به عنوانفسفولیپیدغالب (بیش از ۵۰٪) در غشای بیشتر سلولهای پستانداران است. فسفاتیدیل کولین مهمترین فسفولیپیدغشاء سلولیجانوران و گیاهان بوده و پیش سازاستیل کولینمیباشد.

لسیتینموجود درزرده تخم مرغمنبع غنی از فسفاتیدیل کولین میباشد. لسیتین در عدس، ذرت، شیر، زرده تخم مرغ، تخم آفتابگردان، جوانه گندم، بادام زمینی، آرد جو دوسر، جگر گوساله و... وجود دارد ولی از همه بیشتر در لوبیای سویا یافت میشود.(غذاهای حیوانی تنها منبع کولین نیست.)

اسفنگومیلین در غشاءسلولها یافت شده و در میلینیه شدن سلولهای عصبی نقش دارد.

كولین در انتقال سیگنال های سلولی نیز موثر است، به نحوی كه به همراه سایر تركیبات پیشساز مولكولهای پیام بر داخل سلولی، دی آسیل گلیسرولها و سرامید است. از دیگر مشتقات كولین كه انتقال پیام سلولی را عهدهدار هستند، میتوان به فاكتور فعال كننده پلاكتها و اسفنگوفسفوكولین اشاره كرد.

كولین پیشساز استیل كولین یكی از مهمترین نوروترانسمیترهایی است كه توسط نورون های كولینرژیك، سنتز میشود و دركنترل ماهیچهها، حافظه و بسیاری از عملكردهای عصبی موثر است.

متخصصان تغذیه ای در ژورنال آنلاین BMJ تغذیه، پیشگیری و سلامت، هشدار میدهند انگیزه گرایش به رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان، برای سلامت کره زمین قابل ستایش است، اما خطر کم شدن میزان مصرف مواد مغذی جهت سلامت مغز را زیاد می کند.

دکتر اما دربیشر، از Nutritional Insight، مشاور متخصص در زمینه تغذیه و علوم زیست پزشکی می گوید:

اوضاع وقتی وخیم تر میشود که بدانیم دولت انگلیس نتوانسته است سطح رژیم غذایی ماده مغذی کولین را- که غالبا در غذاهای حیوانی یافت می شود در رژیم غذایی گیاهی اندازه گیری یا توصیه کند.

کولین یک ماده مغذی ضروری غذایی است، اما مقدار تولید شده توسط کبد برای تأمین نیازهای بدن انسان کافی نیست.

کولین برای سلامتی مغز به ویژه در دوران تکوین جنینی بسیار مهم است. دکتر دربیشر می نویسد، این ماده، همچنین عملکرد کبد را تحت تأثیر قرار می دهد و کمبودهای آن به بی نظمی در متابولیسم چربی خون و همچنین آسیب های سلولی ناشیاز رادیکال آزاد اضافی منجر می شود.

منابع اصلی رژیم غذایی کولین در گوشت گاو، تخم مرغ، لبنیات، ماهی و مرغ مشاهده می شود که در سطح بسیار پایینی در آجیل، لوبیا و سبزیجات از دسته چلیپاییان مانند کلم بروکلی یافت می شود.

مقدار مورد نیاز کولین

در سال ۱۹۹۸، با شناخت اهمیت کولین، انستیتوی پزشکی ایالات متحده حداقل مصرف روزانه آن را توصیه کرد. این دامنه ها از ۴۲۵ میلی گرم در روز برای خانم ها تا ۵۵۰ میلی گرم در روز برای آقایان و ۵۵۰ میلی گرم در روز برای زنان باردار و شیرده، به دلیل نقش اساسی این ماده مغذی در رشد جنین است.

در سال ۲۰۱۶، سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا میزان مورد نیاز روزانه مش

ابهی را منتشر کرد. با این حال، بررسی های ملی رژیم های غذایی در آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا نشان می دهد که مصرف متوسط مرسوم کولین، از این سطح توصیه شده پایین تر است.

دکتر دربیشر می گوید:

نگرانی زمانی بیشتر میشود که روند فعلی به سمت رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان و کاهش مصرف گوشت پیش میرود.

او نخستین گزارش (EAT-Lancet) را برای تهیه یک برنامه غذایی سالم مبتنی بر ارتقاء پایدار محیط زیست، مورد تحسین قرار می دهد اما پیشنهاد میکند که مصرف محدود شیر کامل، تخم مرغ و پروتئین حیوانی می تواند بر مصرف کولین تأثیر بگذارد.

و او درک نمی کند که چرا کولین در راهنمای رژیم های غذایی بریتانیا یا داده های نظارت بر جمعیت ملی وجود ندارد.

وی می نویسد:

با توجه به نقش های مهم فیزیولوژیکی کولین و مجوز برخی مراجع بهداشتی، جای سوال دارد که چرا کولین برای مدت طولانی در انگلستان نادیده گرفته شده است.وی می افزاید:

کولین در حال حاضر در پایگاه داده های فرمول مواد غذایی در انگلستان، نظرسنجی های مهم رژیم غذایی و دستورالعمل های رژیم غذایی در نظر گرفته نشده است.

او پیشنهاد میکند ممکن است وقت آن باشد که کمیته مستقل مشاوره علمی تغذیه دولت بریتانیا این امر را اصلاح کند، به ویژه با توجه به شواهد در مورد اهمیت کولین در سلامتی انسان و نگرانی های روزافزون در مورد دوام تولید مواد غذایی کره زمین.

وی می نویسد:

در مورد اهمیت رژیم غذایی سرشار از کولین و چگونگی دستیابی به این هدف برای آموزش متخصصان مراقبت های بهداشتی و مصرف کنندگان، باید اقدامات بیشتری انجام شود.

وی در پایان گفت:

اگر کولین در سطوح مورد نیاز از منابع غذایی به خودی خود بدست نیاید، استراتژی های مکمل بخصوص در رابطه با مراحل کلیدی چرخه زندگی مانند بارداری، هنگامی که دریافت کولین برای رشد کودک بسیار مهم است، لازم خواهد بود.

همانطور که بیان شد رژیم گیاهخواری طولانی مدت، میتواند باعث کمبود کولین و ویتامین B12 و ویتامین دی شود.

در گیاهخواری کوتاه مدت، به دلیل ذخایر چند ماهه ویتامین B12 و ویتامین دی، کمبود این دو ماده رخ نمیدهد ولی چون کولین ذخیره ای در بدن ندارد قابل انتظار است حتی در گیاهخواری های کوتاه مدت، کمبود کولین رخ دهد.

البته این نتیجه گیری قابل بحث است.

بیشتر ذخیره غشای سلولهای بدن، فسفاتیدیل کولین است و ما میدانیم طی یکی روز تعداد زیادی از این سلولها با سلولهای نو جایگزین میشود یعنی فسفاتیدیل کولین آزاد شده از سلولهای فرسوده باز دیگر در دیگر سلولهای بدن مورد استفاده قرار میگیرد و قابل انتظار است اگر نیاز مغز به این کولین ها زیاد باشد، بخش قابل ملاحظه ای از این کولین های آزاد شده، به مغز برود و در ساختن غشاهای نورونی و پوشش میلین روی غشاهای عصبی، به کار برود؛ به خصوص در افراد چاق تعداد زیاد سلول های چربی اضافی، میتواند در صورت لزوم پس از کاهش وزن، در ساختمان مغزی استفاده شود.

کاهش تعداد سلول های بدن و نورون ها با افزایش سن، می تواند به قرارگیری انتخابی کولین های ناشی از تجزیه سلول در مغز کمک کند. یعنی رژیم گیاهخواری، حتی در دوره های بیش از یک هفته- که میتواند باعث کاهش کولین دریافتی شود- با بازآرایی مجدد و انتخابی کولین سلول های بدن و جایگزینی انتخابی این کولین در مغز، قادر است این کمبود را جبران کند.

از این رو توصیه به استفاده از رژیم های گیاهی برای کوتاه مدت، لزوما باعث کاهش مواد غذایی ضروری برای مغز نیست؛ به خصوص این رژیم ها اگر کاملا آگاهانه و با توصیه های متخصصین تغذیه انجام شود برای بهبود خون رسانی به مغز سودمند است.

از سوی دیگر حتی رژیم غذایی خاصی- که باعث کمبود برخی مواد غذایی به مغز شود- لزوما به معنی زیان بار بودن برای انسان ها نیست. گاهی لازم است فعالیت ها و تعداد سلول های عصبی در مغز کاهش یابد تا توازن عملکرد در مغز ایجاد شود. مثلا در تشنج ها لازم است عملکرد الکتریکی سلولهای خاصی از مغز کاهش یابد و حتی برخی سلول های عصبی، با عمل جراحی خارج شود و حتی بالاتر از این، گاهی در سیر تکاملی انسان در پیش انسان هایی مانند نئاندرتال های باهوش و توانمند لازم بوده است حجم مغز کاهش یابد.

و جالب اینجاست که تمدن بشریت با مغزهای بزرگ نئاندرتال حاصل نشد بلکه مغزهای کوچکتر هموساپینس آفریقایی و مهاجر از جنوب عربستان به دیگر نقاط جهان، توانستند تمدن ساز شوند!

آنچه برای ما به عنوان انسان، مهم است همین تمدن سازی است وگرنه موجود باهوشی که نتواند با اطرافیان خود مرتبط شود و هوش عاطفی پایینی داشته باشد، قدر و ارزشی انسانی ندارد.

وجود مغز و اندازه آن، عاملی مستقل و جدا در تمدن سازی انسان نیست بلکه این مغز برای آنکه تمدن ساز شود، به عوامل دیگری نیازمند است. و توازن میان این عوامل از جمله اندازه مغز، لازم است تا تمدن سازی رخ دهد.

ایجاد این توازن مهمتر از هر کدام از این عوامل

به تنهایی است. دستگاه پیچیده وجود انسان ساختاری دوگانه است و جسم و روح را در بر میگیرد و توازن میان این دو، برای تمدن سازی لازم است. بنابراین تاکید زیاد در پژوهش های کنونی، بر توسعه ابزار های مادی از جمله مغز کنونی انسان و غافل شدن از نیازهای بعد دیگر فرامادی، دارای کمبودهای فراوانی است.

@salmanfatemi

https://www.neurosafari.com/%d9%88%da%af%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b1%da%98%db%8c%d9%85-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%af%db%8c%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%85%d8%ba%d8%b2-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d9%87/

تاثیر رژیم گیاهخواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبی(قسمت ششم)👆👆


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آزار حقیقیلحظات خوش با کودکانتاثیر کتامین در درمان پاایندرالچیزی منتظر شناخته شدنعشق، شلوغ کردن نیستتعداد کلی ذهن ها در جهان خطر آلودگی هواهمجوشی هسته ای، انرژِی بما اشیا را آنطور که هستندارتباط انسانی، محدود به هزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت 74درمان های رایج ام اساطلاعاتی عمومی در مورد مروزهای سختکوچکترین چیز یک معجزه اسبحثی درباره هوش و تفاوتهپدیده خاموش روشن در پارکسفرنامه سفر به بم و جنوب تهدیدهای هوش مصنوعیمغزتان را در جوانی سیمکششیر و دوغ بادامافت هوشیاری به دنبال کاهچگونه باغبانی باعث کاهش من کسی در ناکسی دریافتم تاثیر احتمالی عصاره تغلیاگر فقط مردم میفهمیدند کجلو رفتن یا عقبگرددهن، بزرگترین سرمایههوموارکتوس ها ممکن است داز نخستین همانند سازها توقتی شروع به بیدار شدن میحس و ادراک قسمت هشتمدرمان جدید ای ال اس، توفربه مغز خزندگان خودت اجازروشی جدید در درمان نابینکامپیوتر سایبورگمحل درک احساسات روحانیبدون بار گذشتهپرسشگری نامحدودسلام تا روشناییفلج بل، فلجی ترسناک که آنتو دی ان ای خاص ميتوکندرينقش ژنتیک در درمان اختلاشاهکار شش گوشالگو و عادت را بشکن و در انگاه دوبارهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان مرئی و نامرئیدین اجباریهوش مصنوعی از عروسک بازی از تلسکوپ گالیله تا تلسکواقعیت چیستحس و ادراک قسمت سومدرون و بیرون، جدای از هم به زیر پای خود نگاه نکن برژیم غذایی سالم و ضد التهکتاب گران و پرهزینه شد ولمدیریت اضطراب، از مهمتریبرخی ملاحظات در تشنج های آنژیوگرافی از مغزسوی ما آید نداها را صدافیزیکدانان ماشینی برای تتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نقش رژیم غذایی بر رشد و اشجاعت و ترسامیدوارینادیدنی ها بیشتر از دیدنمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روغن رزماری استنشاابزار بقا از نخستین همانجهان دارای برنامهدانشمندان موفق به بازگردهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمرخلا، حقیقی نیستدرگیری قلب در بیماری ویربیمار 101 ساله، مبتلا به سرحم مصنوعیکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمراقب خودتون و خانواده هبرخی روش های تربیتی کودکآیا مصرف مولتی ویتامین هسیاهچاله ی تولید کنندهفرایند تکامل و دشواری هاتوت زیاد بخوریدنقطه ای بود و دگر هیچ نبوضایعه ی شبکه لومبوساکرالانتظار گذر تندباد؟نرمش های مفید برای درد زامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های درمان ام اسابزار بقای موجود زنده از جهشهای مفید و ذکاوتی که دداروهای ضد بیماری ام اس وهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز تکینگی تا مغز از مغز توراپامیل در بارداریخواص منیزیمدست و پا زدن در سایه؟بیماری اسپینال ماسکولار زمان و صبرگیلگمش باستانی کیستمشکلات بین دو همسر و برخیبزرگترین خطایی که مردم مآیا انسان در آستانه ی انقسال 2025 سال بین المللی علمقفس دور خود را بشکنتکنولوژی جدید که سلول هانه به اعدامطیف انسفالیت، گیلن باره انسان یک کتابخانه استچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترکیب آمار و ژنتیکابعاد اضافه ی کیهانجریان انرژی در سیستم های داروی جدید برای ای ال اسهوش در طبیعتاز تکامل تا مغز، از مغز تیافته های نوین علوم پرده بیو الکترونیک؛ ترکیب موجزندگی در سیاهچالهگریه ی ابر، رمز طراوت باغمعجزه ی علمساختار شبکه های مغزی ثابتفاوت مغز انسان و میمون هآیا رژیم غذایی گیاهی سلاقانون جنگلتکامل زباننوار مغز در فراموشی هاعلم بدون توقفترسان نیستیخواص شگفت هویجاولین هیبرید بین انسان و نشانه های بیداری روحیموفقیت در تفکر استاحتیاط در تعویض داروهاحقیقت در علم، هرگز نهایی در موج، راز خلقت نهفته اسهوشمندسازی زندان هارمز گشایی از اتصالات مغزژنهای مشترک بین انسان و وبا تعمق در اسرار ابدیت و زیست شناسی باور حقیقت یا تقویت حافظه یا هوش مصنوعپیچیدگی های مغزمگسمغز و اخلاقسریع دویدن مهم نیستآتاکسی مخچه ای خودایمنقسم به فقرتابوهای ذهنیایمپلانت مغزینوروفیبروماتوزعادت همیشه خوب نیستتصویر خورشید یا خود خورشخار و گلهمه چیز کهنه میشودمیگرن سردردی ژنتیکی که بادامه بحث تکامل چشمحافظه و اطلاعات در کجاستدر آستانه ی موج پنجم کوویاسرار آفرینش در موجهیپرپاراتیروئیدیسمرویا حقی از طرف خداکمردردبارداری بدون رحمپیام های ناشناخته بر مغز زبان و شناخت حقیقت قسمت ستمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز بیش از آنچه تصور میشوسرعت فکر کردن چگونه استمغز باستانی، هنوز نقش هاسطح آگاهی، رخدادهای زندگآزار دیگری، آزار خود استلرزش ناشی از اسیب به عصبتاثیر گیاه خواری بر رشد وایپیداکرینچیزی خارج از مغزهای ما نیعصب حقوق نورولووتعذیه ی ذهنخطر حقیقی، خود انسان استهمدلی و هوش عاطفیما به جهان های متفاوت خودارتباط از بالا به پایین مهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک قسمت 75درمان های علامتی در ام اساعتقاد اشتباه، نتیجه ی نروزهای سخت میگذردکووید نوزده و خطر بیماری بحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی ژنوم انسانیسفرنامه سفر به بم و جنوب تو یک معجزه ایمغط یک گیرنده استشیشه ی بازالتی و سیلیکونافتخار انسانچگونه تکامل مغزهای کنونیمن پر از تلخیمتاثیر بینش و انتظارات فراگر میدانی مصیبت بزرگتر جلوتر را دیدندو ویژگی انتزاع و قدرت تجهورمون شیرساز یا پرولاکتاز نخستین همانند سازها تویتنام نوعی کرونا ویروس حس و ادراک قسمت هشتاد و ندرمان جدید سرطانبه نقاش بنگرروشی جدید در درمان سکته مکانال یوتیوب دکتر سلمان محل درک احساسات روحانی دبدون زمان، ماده ای وجود نپس از اگو یا بعد از نفسسلاح و راهزنیفلج خوابتو در میانه ی جهان نیستی نقش گرمایش آب و هوا در همشاید گوشی و چشمی، آماده شالگوی بنیادین و هوشیارینگاهی بر قدرت بینایی درامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان مشارکتیدین، اجباری نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکنیکی تا مغز از مغز تواقعیت چیستحس و ادراک قسمت سی و هشتمدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبه سیاهی عادت نکنیمرژیم غذایی ضد التهابیکتاب زیست شناسی باورمداخله ی زیانبار انسانبرخی مرزهای اخلاق و علوم آنان که در قله اند هرگز خسوپاپ ها یا ترانزیستورهافال نیکوتوهم چیستنقش رژیم غذایی در رشد و اشرکت نورالینک ویدیویی ازامیدواری و مغزنادانی در قرن بیست و یکم،منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان در حال نوسان و چرخشدانشمندان نورون مصنوعی سهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیدخلا، خالی نیستدرگیری مغز در بیماری کویبیمار مرکز تنفس سلولیرحم مصنوعیکشیدن مادی روشی برای جلومراحل ارتقای پله پله کیهبرخی سلولهای عصبی در تلاآیا مغز تا بزرگسالی توسعسیاهچاله، سیاه خالص یا پفرایند حذف برخی اجزای مغتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنقطه بی بازگشتضایعه ی عروقی مخچهانحراف و حقیقتنرمش های مفید در سرگیجهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاسف بار است انسان، حق خوابزار بقای موجود زنده از جوانان وطنداروهای ضد تشنج با توضیح هوش مصنوعی به شناسایی کااز تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قخواص میوه ی بهدست کردن در گوشبیماری اضطراب عمومیزمان واقعیت است یا توهمگیاه بی عقل به سوی نور میمشکلات روانپزشکی پس از سبزرگترین درد از درون است آیا احتمال دارد رویا از آسال سیزده ماههقفس ذهنتکنولوژی جدید که سلول هانه بدبخت بلکه نادانطبیعت موجی جهانانسان باشچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترکیب حیوان و انسانابعاد بالاترجریان انرژی در سیستم های داروی جدید برای دیابتهوش عاطفی قسمت 11از تکامل تا مغز، از مغز تیاد گرفتن مداومبیوگرافیزندگی زمینی امروز بیش از گربه شرودینگر و تاثیر مشمعجزه ی علم در کنترل کرونسادیسم یا لذت از آزار دادتفاوت ها و تمایزها کلید بآیا رژیم غذایی گیاهی سلاقانون جنگلتکامل زباننوار مغز در تشخیص بیماری علم در حال توسعهتزریق قیچی ژنتیکی کریسپرخواص عجیب لوبیااولین تصویر در تاریخ از سنظام مثبت زندگیمولکول ضد پیریاحساس گذر سریعتر زمانحقیقت راستین انسان علم بدر میان تاریکی و روشناییاسارت و پرخوریهوشیاری و وجودرمز پیشرفت تواضع است نه طژنهای هوش ، کدامندبا خودت نجنگزیست، مرز افق رویداد هستتقویت سیستم ایمنیپیچیدگی های مغزی در درک زمغز و سیر تکامل ان دلیلی سریعترین کامپیوتر موجودآتش منبع انرژیقضاوت ممنوعتاثیر فکر بر سلامتایمپلانت مغزی و کنترل دو نورون هاي مصنوعی می توانعادت کن از بالا نگاه کنیتصویر در هم تنیدگی کوانتخارق العاده و استثنایی بهمه چیز در زمان مناسبمیگرن شدید قابل درمان اساداراوون تنها داروی تاییحافظه ی ما انسان ها چرا مدر برابر حقایق جدیداسرار بازسازی اندام هاهاوکينگ پیش از مرگش رسالرویاها از مغز است یا ناخوکمردرد ناشی از تنگی کانابازگشایی مجدد مطب دکتر سپیدایش زبانزبان جانسوزتمدن بشری و مغز اخلاقیتمدن زیر آبمغز برای فراموشی بیشتر کسعی کن به حدی محدود نشویآسيب میکروواسکولاریا آسلرزش دست ها و گردن و سر ETتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا کوچک شدن مغزانسان الچیزی شبیه نور تو نیستعصب سیاتیکتغییرخطر را بپذیرهمراه سختی، اسانی هستما با کمک مغز خود مختاريمارتباط بین هوش طبیعی و هوهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک قسمت 78درمان ژنتیکی برای نوآوریاعتماد به خودروش مقابله مغز با محدودیکودک هشت ساله لازم است آدماده ی خالیبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی ژنوم انسانیسفری به آغاز کیهانتو یک جهان در مغز خودت هسنفرت، اسیب به خود استشکل های متفاوت پروتئین هافراد آغاز حرکت خودشان رچگونه جمعیت های بزرگ شکل من بی من، بهتر یاد میگیرمتاثیر ترکیبات استاتین (ساگر نیروی مغناطیس نباشد جمجمه انسان های اولیهدو بیماری روانی خود بزرگ هوش فوق العاده، هر فرد اساز نخستین همانند سازها تویتامین E برای فعالیت صححس و ادراک قسمت هشتاد و شدرمان جدید سرطانبه نقاش بنگرريتوکسيمب در درمان ام اسکاهش میل جنسی در ام اسمحدودیت چقدر موثر استبر کسی اعتماد نکن مگر اینآلودگی هوا چالش قرن جدیدسلسله مباحث هوش مصنوعیفلج خواب چیستتوقف؛ شکستنقش پیش زمینه ها و اراده شاید درست نباشدالگوبرداری از طبیعتنگاهی بر توانایی اجزاي بمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان معنادیوار همه اش توهم بودهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز و از مغز واقعیت های متفاوتحس و ادراک قسمت سی و ششمدروغ نگو به خصوص به خودتبه سخن توجه کن نه گویندهرژیم غذایی ضد دردکتاب طبیعت در قالب هندسهمدارک ژنتیکی چگونه انسانبرخی نکات از گاید لاین پرآنتی بادی منوکلونال در دسوپاپ ها یا ترانزیستورهافاکسیبتتوهم و خیالنقش زنجبیل در جلوگیری از شربت رب انارامیدی به این سوی قبر نیستنازوکلسینمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان در حال ایجاد و ارتقادانشمندان یک فرضیه رادیکهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژنخلاصه ای از مطالب همایش مدرگیری مغز در بیماران مببیماری لبر و نابینایی آنرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرکشتن عقیده ممکن نیستمرز مرگ و زندگی کجاستبرخی سيناپسها طی تکامل و آیا همه جنایت ها نتیجه بیسیاره ی ابلهانفراتر از دیوارهای باورتوسعه برخی شغل ها با هوش نقطه، وجود است یا فاصلهضایعات در عصب زیر زبانیاندوه در دنیا استنرمش های موثر در کمردردمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل پلاستیک به کربن و سابزار بقای موجود زنده از جوانان وطنداروی فامپیریدین یا نورلهوش مصنوعی تعاملیاز تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریخواص هلو برگ هلودست آسمانبیماری بیش فعالیزمان پلانکگیاه خواری و گوشت خوار کدمشکلات روانپزشکی در عقب بسیاری از مجرمان، خودشانآیا احتمال دارد رویا از آسانسور از روی قصد بسیاری قفس را بشکنتکینگینه جنگ و نه خونریزیطبیعت بر اساس هماهنگیانسان جدید از چه زمانی پاچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری در کجاست؟ قترازودوناتفاق و تصادفجراحی هوشیار مغزداروی جدید ضد فشار خونهوش عاطفی قسمت نهمذهت را روی چیزهای مفید متاز تکامل تا مغز، از مغز تیاد بگیر فراموش کنیبیوگرافیزندگی زودگذرگزیده ای از وبینار یا کنفمعجزه در هر لحظه زندگیسازگاری با محیط بین اجزاآیا راهی برای بهبود وضعیقانونمندی و محدودیت عالمتکامل زبان انسان از پیشینوار مغزی روشی مهم در تشخعلم راهی برای اندیشیدن اتسلیم ارتباط با من برترخود جسم و یا تصویراولین دارو برای آتاکسی فنظریه ی تکامل در درمان بیمولتیپل اسکلروز در زنان احساسات کاذبحقیقت غیر فیزیکیدر مانهای کمر درداساس انسان اندیشه و باور هوشیاری و افسردگیرمز امید، بی نیازی از مردژنهای حاکم بر انسان و انسبا خدا باشزاویه نگاه ها یکسان نیستتلقین اطلاعات و حافظهپیوند قلب خوک، به فرد دچامغز کوانتومیسرکه انگبین عسلی مفید برآثار باستانی تمدن های قدقطار پیشرفتتاثیر مشاهده بر واقعیت بایمپلانت مغزی کمک میکند نورون های ردیاب حافظهعادت کن خوب حرف بزنیتصویر زیبا از سلولخبر مهم تلسکوپ هابلهمه چیز در زمان کنونی استمیاستنی گراویس بدون آنتیادب برخورد با دیگرانحافظه ی ما انسان ها چرا مدر جراحی کمر عجله نکنیداصفهان زیباهاوکينگ پیش از مرگش رسالرویاهای پر رمز و حیرتی درکمردرد و علل آنبازگشت از آثار به سوی خداپیر شدن حتمی نیستزبان ریشه هایی شناختی اسزبان شناسی مدرن در سطح سلتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز بزرگ چقدر مفید هست ؟شلیک فراموشیآسیب ها ناشی از آلودگی هولرزش عضله یا فاسیکولاسیوتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا این جمله درست است کسیعضلانی که طی سخن گفتن چقدتغییر الگوی رشد مغزی با زخطرات هوش مصنوعیهمراهی میاستنی با برخی سما بخشی از این جهان مرتبطارتباط شگفت مغز انسان و فهستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک قسمت 82درمان کارتی سل و تومور مغاعتماد به خودروش های صرفه جویی در ایجاکودک ایرانی که هوش او از ماده ای ضد التهابیبحثی درباره هوش و تفاوتهپروژه ی علمی پیوند مغز ساسقوط درون جاذبه ای خاص، چتو کجای جهانینقاشی هایی با بوی گذشته یشکل پنجم مادهافراد بی دلیل دوستدار تو چگونه جمعیت های بزرگ شکل مننژیتتاثیر تغذیه بر سلامت روااگر نعمت فراموشی نبود بسجنین مصنوعیدو بار در هفته ماهی مصرف هوش مصنوعی می تواند بر احاز نخستین همانند سازها تویتامین E در چه مواد غذایحس و ادراک قسمت پنجمدرمان دارویی سرطان رحم ببه نادیدنی ایمان بیاورریه زغالیکاهش مرگ و میر ناشی از ابمحدودیت های حافظه و حافظبرلیتیونآلودگی هوا و ویروس کروناسلطان جنگل یا صاحب ملکوتفلج دوطرفه عصب 6 چشمتولید مولکول جدید توسط هنقش پیشرفته ی سلول های بنشایسته نیست در جیب خود قرالتهاب شریان تمپورالنگاهت را بلند کنمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان معکوسدیوار، از ابتدا توهم بودهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و مجازحس و ادراک قسمت سیزدهمدریا آرام نخواهد شد کشتی بهبود حافظه پس از رخدادهراه فراری نیستکتاب، سفری به تاریخمروری بر تشنج و درمان هایبرخی نرمش ها برای درد زانآنتروبات؛ ترکیب سلول زندسوپاپ ها یا ترانزیستورهافاجعه ی جهل مقدستوهم وجودنقش زبان در سلطه و قدرت اشربت ضد خلطامیدی تازه در درمان سرطانبودن مدرک و شاهد، مدرک منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاه خواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان ریز و درشتدانشمندان ژنی از مغز انسهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژن ضد کروناخلاصه ای از درمان های جدیدرگیری مغزی در سندرم کووبیماری میاستنی گراویسرساناها و ابر رساناها و عگل خاردار، زیباستمرز بین انسان و حیوان کجابرداشت مغز ما از گذر زمانآیا هوش مصنوعی می تواند نسیاره ابلهانفرار در فرار از میزبان، دتوصیه های سازمان بهداشت نمیتوان با بیرون انداختنضرورت زدودن افکاراندوه دردی را دوا نمیکندنرمشهای مهم برای تقویت عمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ابزار بقای موجود زنده از جواب دانشمند سوال کننده داروی لیراگلوتیدهوش مصنوعی در قضاوت های ااز تکینگی تا مغز- از مغز ورزش و میگرنخواص هندوانهدست بالای دستبیماری تی تی پیزمان به چه دلیل ایجاد میشگیرنده باید سازگار با پیمشاهده گر جدای از شیء مشابسیاری از بیماری های جدیآیا بدون ناظر هوشمند هم بقله برای دیدن نه برای به تکامل فردی یا اجتماعینه روش تقویت مغزطعمه ی شبکه های ارتباط اجانسان خطرناکترین موجودچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری در کجاست؟(قترازودوناتوبان اطلاعات و پلِ بینجراحی گردن همیشه برای دیداروی جدید ضد میگرنهوش عاطفی قسمت هفتمذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری مهارت های جدید دبیان ژن های اسکیزوفرنی دزندگی سلول در بدن، جدای اگزارش یک مورد جالب لخته ومعرفی مورد نادر بیماری گستم با شعار قانون بدترین آیا راهی برای رفع کم آبی قارچ بی مغز در خدمت موجودتکامل ساختار رگهای مغزی نوار مغز، مفید و بی خطرعلم ساختن برج های چرخانتسلیم شدن از نورون شروع مخودآگاهی و هوشیارياولین دروغنظریه ی تکامل در درمان بیمواد کوانتومی جدید، ممکناخلاق و علوم اعصابحقیقت غیر قابل شناختدر محل کار ارزش خودت را باستفاده از مغز، وزن را کمهوشیاری کوانتومیرمز بقای جهش ژنتیکیکفش و کتاببا طبیعت بازی نکنزاوسکا درمان گوشرتلاش ها برای کشف منابع جدپیوند مدفوعمغز آیندگان چگونه است ؟سرگیجه از شایعترین اختلاآدم عاقل، وقت خودش را هدرقطره قطرهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بایمپلانت نخاعی میتواند دنوروپلاستیسیتی چیستعادت کردن به نعمتتصویر زیبای اصفهانخدا موجود استهمه چیز، ثبت می شودمیاستنی گراویس در جوانانادراک ما درک ارتعاشی است حافظه ی هوش مصنوعیدر درمان بیماری مولتیپل اصل بازخوردهدف یکسان و مسیرهای مختلرویای شفافکمردرد با پوشیدن کفش منابازگشت به ریشه های تکاملپیراستامبازخورد یا فیدبکپیشینیان انسان از هفت میزبان شناسی نوین نیازمند تمرکز و مدیتیشنمغز بزرگ چالش است یا منفعشلیک فراموشیآسیب روانی شبکه های اجتملزوم گذر انسان از حدها و تاثیر گیاه خواری بر رشد وایا ابزار هوشمندی یا مغز غم بی پایانتغییر خود یا تغییر دیگرادفاع از پیامبرهمراهی نوعی سردرد میگرنیما تحت کنترل ژنها هستیم یارتباط شگفت انگیز مغز انهشت توصیه برای کاستن از دحس و ادراک قسمت 87درمان پوکی استخواناعتماد بی موردروش های عملی برای رفع کمرکودکان مهاجرماده، چیزی نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهپروانه ی آسمانیسقوط زیگزاگی یا ناگهانیتو کز محنت دیگران بی غمیچقدر به چشم اعتماد کنیمشکرگزار هر چیزی باش که داافزایش قدرت ادراکات و حسچگونه حافظه را قویتر کنیمن، ما یا چی؟تاثیر حرکات چشم بر امواج اگر نعمت فراموشی نبود بسجنگ هفتاد و دو ملت همه را دو برابر شدن خطر مرگ و میهوش مصنوعی متصل با مغزاز نشانه ها و آثار درک شدویتامین کاحس و ادراک قسمت پنجاهدرمان زخم دیابتی با تکنوبه هلال بنگرریواستیگمینکاهش التهاب ناشی از بیمامحدودیت درک انسانبرنامه و ساختار پیچیده مآلودگی هوا و پارکینسونسم زنبور ، کلیدی برای وارفن آوری های جدید علیه شناتولید مثل فقط با یک مادر نقش آتش در رسیدن انسان بهشادی، پاداش انجام وظیفهام آر آی جدید با قدرت شگفچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان هوشمنددید تو همیشه محدود به مقدهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت و انعکاسحس و ادراک قسمت ششمدریافت هورمون امید با وربهداشت خوابراه نجاتکتابخانهمرکز هوشیاری، روح یا بدن برخی نرمش ها برای زانوآنزیم تولید انرژی در سلوسوخت هیدروژنی پاکفارغ التحصیلان، فقیر و دتوهم وجودنقش زبان در سلطه و قدرت اشش مرحله تکامل چشمامگا سه عامل مهم سلامتنباید صبر کرد آتش را بعد منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژیم گیاهخواری بر ابزار بقا از نخستین همانجهان شگفت انگیزدانشمندان پاسخ کوانتومی هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگر کرونا ساخته شخم شدن فضا-زماندرگیری مغزی در سندرم کووبیماری میاستنی گراویسرستگاری محدود به یک راه نگل درون گلدانمرز جدید جستجو و اکتشاف، برداشتت از جهان رو زیاد آیا هوش مصنوعی زندگی بشرسیاره ابلهانفرد موفقتوصیه های غیر دارویی در سنمیتوان بر سیاه سیاه نوشضرب المثل یونانیاندوهگین نباش اگر درب یا چرا ماشین باید نتایج را پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبدیل سلولهای محافط به سابزار بقای موجود زنده از جواب سنگ اندازیداروی کنترل چربی خونهوش مصنوعی در کامپیوترهااز تکینگی تا مغز- از مغز ورزش بهترین درمان بیش فعخواص اناردستورالعمل مرکز کنترل بیبیماری خود ایمن اعصاب محزمان شگفت انگیزگالکانزوماب، دارویی جدیمشاهده آینده از روی مشاهبسیاری از بیماری های جدیآیا برای تولید مثل همیشه قله سقوطتکامل مادی تا ابزار هوشمچه زیاد است بر من که در ایظهور امواج مغزی در مغز مصانسان در هستی یا هستی در چراروياها را به یاد نمی آمنبع خواب و رویاتراشه مغز بدون واسطه ی داتوسوکسیمایدجز تو که را دارمداروی جدید ضد الزایمرهوش عاطفی قسمت یازدهذره ی معین یا ابری از الکاز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری هوش مصنوعی، عمیقبیان حقیقتزندگی، مدیریت انرژیتفاوت ها را به رسمیت بشناگشایش دروازه جدیدی از طرمعرفت و شناختستم، بی پاسخ نیستآیاما مقهور قوانین فیزیکقبل و بعد از حقیقتتکامل شناخت انسان با کشفنوار مغز، ترجمه ی فعالیت علایم کمبود ویتامین E را تست نوار عصب و عضلهخودآگاهی و هوشیارياولین سلول مصنوعینظریه ی تکامل در درمان بیموجود بی مغزی که می توانداخلاق پایه تکامل و فرهنگحقیقت، آن چیزی نیست که جلدر چه مرحله ای از خواب ، راستفاده از نظریه ی تکامل هوشیاری سنتی یا هوشیاری رمز جهانکفش بد، عامل مهم کمردردبالای هر دستی، دستی هستزبان فرایند تکاملی برای تلاش های جدید در ALSپیوند مدفوع در درمان بیممغز اندامی تشنه ی انرژی اسرگردانیآرمانگرای تخیلی نباشلمس کوانتومیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر ایمپلانت استخوانی در آسینوروز مبارکعادت بد را ترک کنتصویربرداری فضاپیمای آمخدا نور آسمان ها و زمین اهمه ی سردردها بی خطر نیستمیدان مغناطيسي زمین بشر ادراک، فراتر از آنچه معمحافظه انسان و حافظه ی هوشدر دعواها چه میکنی؟اصل در هم تنیدگی و جهانی هدف یکسان، در مسیرهای متروان سالمکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبازسازي مغز و نخاع چالشی پیشرفت های باور نکردنی دزبان، نشان دهنده ی سخنگو تمرکز بر هدفمغز بزرگ چالشهای پیش روشنا در ابهای گرم جنوب نیاآسیب عصب پا به دنبال اعتینکاتی در مورد تشنجلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بیماری ام اس (مولتیپغم بی پایانتغییر دیگران یا تغییر خودفاع در برابر تغییر ساختهندسه ی پایه ایمانند کودکان باشیدارتباط شگفت انگیز مغز انو هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک قسمت چهلدرمان پوکی استخواناعتیاد و تلاش های درمانی روش هایی برای مقابله با اکودکان میتوانند ناقل بی ماده، چیزی بیش از یک خلا بحثی درباره احساسات متفاپرواز از نیویورک تا لوس آسلول های مغزی عامل پارکیتو پیچیده ترین تکنولوژی نقش قهوه در سلامتیشکست حتمیافزایش میل جنسی با خوردن نگاه من، نگاه تو و یا حقیمن، خود تو هستمتاثیر دوپامین و سروتونیناگر با مطالعه فیزیک کوانجنگ و تصور از جنگدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش مصنوعی و کشف زبان هایاز نظر علم اعصاب یا نرووسویتامین کا و استخوانحس و ادراک قسمت پنجاه و یدرمان ساده ی روماتیسمبه کدامین گناه کشته شدندریاضیات یک حس جدید استکاهش حافظه هرچند فرایندیمخچه فراتر از حفظ تعادلبرنامه ی مسلط ژنها در اختآلزایمرسماگلوتید داروی کاهش دهنفناوری هوش مصنوعی نحوه ختولید مثل اولین ربات های نقش انتخاب از طرف محیط، نشب سیاه سحر شودام اس و سرطانچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان هوشیاردیدن خدا در همه چیزهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهحس و ادراک قسمت شصت و هشتدریای خدابهداشت خواب، امروز در جهراه های جدید برای قضاوت رکجای مغز مسئول پردازش تجمرکز حافظه کجاستبرخی نرمش های گردنآواز خواندن در قفس، نشانسودمندی موجودات ابزی بر فاصله ها در مکانیک کوانتتوهم بی خدایینقش سجده بر عملکرد مغزششمین کنگره بین المللی ساما شما از دید خفاش کور هنبرو و انرژی مداوممنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر رژِیم غذایی بر میگابزار بقا از نخستین همانجهان شگفت انگیز و بی زماندانشمندان اولین سلول مصنهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگری ضد کرونا از دخونریزی مغز در سندرم کوودرگیری اعصاب به علت میتوبیماری های میتوکندریرشته نوروایمونولوژی و نقگل زندگیمرزهای حقیقی یا مرزهای تبررسي علل احتمالي تغيير آیا هوش ارثی دریافتی از پسیب یکسان و دیدگاه های متفرد یا اندیشهتوصیه هایی در مصرف ماهینمای موفقیتضربه مغزی در تصادف راننداندام حسی، درک از بخش هایچرا مردم با زندگی میجنگنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتبر را بردارابزار بقای موجود زنده از جوسازی مدرنداروی تشنجی دربارداریهوش مصنوعی در تفکر خلاق ااز تکینگی تا مغز- از مغزتورزش در کمر دردخواص اردهدغدغه نتیجه ی نادانی استبیماری دویکزمان طلایی سکته ی مغزی راگام کوچک ولی تاثیرگذارمشاهدات آمیخته با اشتباهسانسور بر بسیاری از حقایبشکه ای که ته نداره پر نمآیا بزرگ شدن مغز فقط در دقلب های سادهتکامل مداومنه عدم مطلق بلکه عدم با قظرف باید پر شود چه با چرک انسان عامل توقف رشد مغزچراغ های متفاوت و نور یکسمنتظر نمان چیزی نور را بهاتصال مغز و کامپیوترجستجوی متن و تصویر به صورداروی سل سپتهوش عاطفی قسمت پنجمذرات کوانتومی زیر اتمی قاز خود رها شویادگرفتن، آغاز حرکت است بیداری معنوی یعنی دوستی زندگی، مراتب هوشیاری استتفاوت های بین زن و مرد فقپل جویی اصفهانمغز فکر میکند مرگ برای دیستون فقرات انسان دو پا جلآگاهی فراتر از آگاهیقبل از آغازتکامل، نتیجه ی برنامه رینوار عصب و عضلهعلایم کمبود ویتامین E را تست کم هزینه ی بزاق برای خودت را از اندیشه هایت حفاوکرلیزوماب داروی جدید شنظریه ی ریسمانموجودات مقهور ژنها هستنداختلا ل در خود عضلهحقایق ممکن و غیر ممکندر ناامیدی بسی امید استاستفاده از هوش مصنوعی در هوش، ژنتیکی است یا محیطیرمز جهان خاصیت فراکتالکل اقیانوس در یک ذرهبالاترین هدف از دولتزبان متغیرتلاش های جدید در درمان فرپیوند مغز و سر و چالشهای مغز انسان ایا طبیعتا تماسربازان ما محققا غلبه می آرام باشلووفلوکساسینتاثیر نگاه انسان بر رفتاایمان به رویانوروز یا روز پایانیعادت دادن مغز بر تفکرتصور ما ازمشکلات و واقعیخدا بخشنده است پس تو هم بهمه جا خیر بکارمیدان های مغناطیسی قابل ادغام میان گونه های مختلحباب های کیهانی تو در تودر سال حدود 7 میلیون نفر اصل علت و تاثیرهدف از تکامل مغزروبات ها قول میدهندکنگره بین المللی سردرد دکنگره بین المللی سردرد دباغچه ی منپیشرفت های جدید علوم اعصزبان، وسیله شناسایی محیطتمرکز بر امروزمغز بزرگ و فعال یا مغز کوشناخت ناشناختهآسانی موفقیتچگونه مولکول های دی ان ایلزوم سازگاری قانون مجازاتاثیر گیاه خواری بر رشد وایا بدون زبان میتوانیم تغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر دادن ژنها آیا روزی دقیق ترین تصاویر از مغز اهندسه ی رایج کیهانمانند آب باشارتباط غیرکلامی بین انساوفور و فراوانیحس و ادراک قسمت چهل و هفتدرمان آرتروز با ورزش موضاعتیاد را به دور بیندازروش هایی برای کم کردن اضطکودکان گذشته به آینده فکماست مالیبحثی درباره احساساتی غیرپروتئین های ساده ی ابتداسلول های بنیادیتو آرامش و صلحینقش مهاجرت در توسعه نسل اشکستن مرز دور مغزافزایش مرگ و میر سندرم کونگاه مادی غیر علمی استمنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر دپاکین بر بیماری ماگر تلاش انسان امروز براجنگ داده هادو داروی جدید برای میاستهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاز نظر علم اعصاب اراده آزویتامین کا در سبزیجاتحس و ادراک قسمت پنجاه و ددرمان سرگیجه بدون نیاز ببه امید روزهای بهترریتوکسیمابکاهش دوپامین عامل بیماریمخچه ، فراتر از حفظ تعادلبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱آلزایمر در جوانانسندرم میلر فیشرفواید روزه داری متناوبتولید یا دریافت علمنقش اتصالات بین سلولهای شبیه سازی میلیون ها جهان ام اس یا تومور؟چالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان های بسیار دیگردیدگاه نارسای دوگانه ی مهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت تقویت شدهحس و ادراک قسمت شصت و دودرک فرد دیگر و رفتارهای ابهداشت خواب، رمز حافظه ی راه های جدید برای قضاوت رکرونا چه بر سر مغز می آورمرکز حافظه کجاستبرخی یونها و مولکول های مآینه در اینهسی و سه پل اصفهانفاصله ی همیشگی تصویر سازتوهم تنهایینقش غذاها و موجودات درياشعار و عملامروز دانش ژنتیک هیچ ابهچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر سلامت دستگاه گوارشابزار بقا از نخستین همانجهانی که نه با یک رخداد و دانشمندان تغییر میدان مغهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانخونریزی مغزی کشندهدرب بسته با غیر خود باز مبیماری های مغز و اعصاب و رشد مغز فرایندی پیچیده اگلوله ی ساچمه ایمزایای شکلات تلخ برای سلبررسی مغز با امواج مادون آیا هوش سریعی که بدون احسسیر آفرینش از روح تا مغز فرد حساس از نظر عاطفی و بتوضیحی ساده در مورد هوش منمایش تک نفرهضررهای مصرف شکر و قند بر انرژی بی پایان در درون هرچرا مغز انسان سه هزار سالمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتحریک عمقی مغزابزار بقای موجود زنده از جامعه ی آسمانیداروی جدید ALSهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز، از مغز وزن حقیقی معرفت و شناختخواص بادامذهن ما از در هم شکستن منببیماری دیستروفی میوتونیزمان، واقعی نیستگامی در درمان بیماریهای مطالبه ی حق خودسانسور ذهنبشریت از یک پدر و مادر نیآیا تکامل و تغییرات ژنتیقلب و عقلتکامل چشمنهایت معرفت و شناخت درک عظرفیت مغز چقدر استانسانیت در هم تنیده و متصنزاع ها بیهوده استمنتظر نتیجه ی کارهایت بااثر مضر مصرف طولانی مدت رجستجوی هوشیاری در مغز ماداروی ضد چاقیهوش عاطفی قسمت اولذرات کوانتومی زیر اتمی قاز درخواست ها جدا شویادآوری خواب و رویابیداری و خواب کدام بهتر ازندان ذهنیتفاوت های تکاملی در مغز وپل خواجو اصفهانمغز قلبستارگانی قبل از آغاز کیهآپومورفین در پارکینسونقبل از انفجار بزرگتکثیر سلول در برابر توقف نوار عصب و عضلهعلائم عصبی آلزایمر، با اتست آر ان اس دز میاستنی گخودروهای هیدروژنیايندگان چگونه خواهند دیدنظریه ی ریسمان و هوشیاریمورد نادر همپوشانی دو بیاختلاف خانوادگی را حل کنحل مشکلدر هم تنیدگی مرزها و بی ماستفاده از انرژی خلاهوض مصنوعی زندهرنگ کردن، حقیقت نیستکلمات بلند نه صدای بلندباهوش ترین و با کیفیت تریزبان مشترک ژنتیکی موجوداتلاش های جدید در درمان سرپیوند اندام از حیوانات بمغز انسان برای ایجاد تمدسربرولایزینآرامش و دانشلوب فرونتال یا پیشانی مغتاثیر نگاه انسان بر رفتااین پیوند نه با مغز بلکه نورالژیعارضه جدید ویروس کرونا ستصور از زمان و مکانخدا تاس نمیریزدهمیشه چیزی برای تنهایی دمیدان های کوانتومی خلاادغام دو حیطه علوم مغز و حباب هایی تو در تودر عید نوروز مراقب تصادف اصل عدم قطعیت از کوانتوم روبات های ریز در درمان بیروبات کیانکنترل همجوشی هسته ای با هبترس از اینکه کسی، به درگپیشرفت در عقل است یا ظواهزدودن نقص از هوش مصنوعیتمساح حد واسط میان مغز کومغز بزرگترین مصرف کننده شناخت و معرفت، و نقش آن دآشنا پنداریچگونه میتوان با قانون جنلزوم عدم وابستگی به گوگل تاثیر گیاه خواری بر رشد وایا تکامل هدفمند استغار افلاطونتغییر زودتر اتصالات مغزیدل به دریا بزنهندسه بنیادینماه رجبارتروز یا خوردگی و التهاوقاحت و تمسخر دیگرانحس و ادراک قسمت چهل و هشتدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاعداد بینهایت در دنیای مروش هایی برای جلوگیری از کودکان خود را مشابه خود تماست مالی با هوش انسانیبحران ذهن فیلمی قابل تامپروتز چشمسلول های بنیادی منابع و اتو افق رویداد جهان هستینقش میدان مغناطیسی زمین شکستگی لگن یا سکته ی مغزیافزایش سرعت پیشرفت علوم نگاه محدود و تک جانبه، مشمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر داروهای ضد التهاب اگر خواهان پیروزی هستیجنبه های موجی واقعیتدو سوی واقعیتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز نظر علم اعصاب اراده آزویتامین بی 12 در درمان دردحس و ادراک قسمت پنجاه و سدرمان سرگیجه بدون نیاز ببه بالا بر ستارگان نگاه کریسپریدونکاهش سن بیولوژیکی، تنها مخچه ابزاري که وظیفه آن فبرین نت به جای اینترنتآملودیپین داروی ضد فشار سندرم کووید طولانیفواید روزه داری متناوبتولید پاک و فراوان انرژینقش تیروئید در تکامل مغزشبیه سازی سیستم های کوانامواجی که به وسیله ی ماشیچالش هوشیاری و اینکه چرا منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان هایی در جهان دیگردیروز و امروزهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک محس و ادراک قسمت شصت و ششدرک نیازمند شناخت خویش ابوزون هیگز چیستراه پیروزی در زندگی چیستکریستال هامرکز خنده در کجای مغز استبرخی اثرات مضر ویتامین دآیندهسیلی محکم محیط زیست بر انفتون های زیستیتوهم جدایینقش غذاها و موجودات درياصبور باشانفجار و توقف تکاملی نشاچت جی پی تیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر عصاره تغلیظ شده گیابزار بقا از نخستین همانجهانی که از یک منبع، تغذیدانشمندان روش هاي جدیدی هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطانخونریزی مغزی کشنده ولی قدرختان چگونه بر تشکیل اببیماری های ژنرالیزه ی عصرشد مغز علت تمایل انسان بگلوئونمسمومیت دانش آموزان بی گبررسی و اپروچ جدید بر بیمآیا هشیاری کوانتومی وجودسیستم تخلیه ی مغز بینشی نفردا را نمیدانیمتوضیحات دکتر فاطمی در موچند نرمش مفید برای کمردرضررهای شکر بر سلامت مغزانرژی تاریکچرا مغزهای ما ارتقا یافت منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتحریک عمقی مغز در آلزایمابزار بقای موجود زنده از جاودانگی مصنوعیداروی جدید s3 در درمان ام هوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز، از مغز وزوز گوشخواص بادام زمینیذهن چند جانبه نیازمند نگبیماری سلیاکزمان، اندک استگامی در درمان بیماریهای مطالبی در مورد تشنجساهچاله ها تبخیر نمیشودبعد پنجمآیا تراشه ها داخل مغز، میقلب یا مغزتکامل و ارتقای نگاه تا عمنهایت در بی نهایتعقل مجادله گرتراشه ها روی مغزانسانیت در برابر دیگراننزاع بین جهل و علم رو به پمنتظر زمان ایده آل نشواثرات فشار روحی شدیدحفره در مغزداروی ضد چاقیهوش عاطفی قسمت دهمذرات کوانتومی زیر اتمی قاز دست دادن دم در پیشینیایاری خدا نزدیک استبیرون اصل است یا درونزونیسومایدتفاوت های زبانی سرمنشا تپلاسمای غالبمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسخن نیکو مانند درخت نیکوآپومورفین در پارکینسونقبرستان ها با بوی شجاعتتأثیر نیکوتین سیگار بر منوار عصب و عضلهعلت خواب آلودگی بعد از خوتشنچ پانایوتوپولوس تشنج خورشید مصنوعیايا اراده آزاد توهم است ینظریه تکامل در درمان بیمموسیقی نواختلال حرکتی مانند لرزش حلقه های اسرارآمیزدر هم تنیدگی کوانتومیاستفاده از سلول های بنیاهیچ نقطه ای مرکزی تر از ارنگین کمانکلوزاپین داروی ضد جنونباور و کیهان شناسیزبان چهار حرفی حیات زمینتلاش های جدید شرکت نورالپیوند اندام حیوانات به امغز انسان برای شادمانی طسردرد میگرنآرامش و سکونلوتیراستامتاثیر هوش مصنوعی بر مغزاین اندوه چیستنورالژی تریژمینالعبارت های مبهم مانند انرتصاویر زیبای رعد و برقخدای رنگین کمانهمیشه چشمی مراقب و نگهبامیدان بنیادین اطلاعاتارتقا و تکامل سنت آفرینش حد و مرزها توهم ذهن ماستدرمان نگهدارنده ی اعتیاداصل، روان و نفس استاصلاح خطا با رفتن بر مسیرروح و آب حیاتکنترل جاذبهبحتی علمی درباره تمایل بپیشرفت ذهن در خلاقیت استسفر فقط مادی نیستتنفس هوازی و میتوکندریمغز حریص برای خون، کلید تشناخت حقیقت یا آرزوهای گآشنا پنداریچگونه مغز ما، موسیقی را پمقاومت به عوارض فشار خون تاثیر گیاه خواری بر رشد وایجاد احساساتغرور و علمتغییر عمودی سر انسان از پدلایلی که نشان میدهد ما بهندسه در پایه ی همه ی واکماهیچه ی صبرارزش های وارونهوقت نهيب هاي غير علمي گذشحس و ادراک قسمت چهل و دومدرمان با سلول های بنیادیبقا با سازگارترین فرد اسروش هایی ساده برای کاهش اکودکان را برای راه آماده ماشین های دارای روحبخش فراموش شده ی حافظهپروتز عصبی برای تکلمسلول های بدن تو پیر نیستنتو انسانی و انسان، شایستنقش محیط زندگی و مهاجرت دشگفت نیست من عاشق تو باشمافسردگی و اضطراب در بیمانگاه کلی نگرمنابع انرژی از منابع نهفتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اپل ویژن پرو در تشخیص بیمجنسیت و تفاوت های بیناییدولت یا گروهکهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز واقعیت امروز تا حقیقتویتامین بی هفدهحس و ادراک قسمت پنجاه و شدرمان سرگیجه بدون داروبه بالاتر از ماده بیندیشریسدیپلام تنها داروی تایکایروپاکتیک چیستمخچه تاثیر گذار بر حافظهبرای یک زندگی معمولیآموزش نوین زبانسندرم گیلن باره به دنبال فواید زیاد دوچرخه سواریتولید اندام با چاپ سه بعدنقش حفاظتی مولکول جدید دشبکه های مصنوعی مغز به درامیوتروفیک لترال اسکلروچالش های ایستادن بر دو پامنابع بی نهایت انرژی در دتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان یکپارچهدیسک گردنهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز توالزارتان داروی ضد فشار حس و ادراک سی و هفتمدرک و احساسبوزون هیگز جهان را از متلراه انسان شدن، راه رفتن وکریستال زمان(قسمت اولمرگ چیستبرخی اختلالات عصبی مثانهآینده ی انسان در فراتر ازسینوریپا داروی ترکیبی ضدفروتنی معرفتیتوهم جدایی و توهم علمنقش غذاها و موجودات درياصبور باشانفجار بزرگ پایان بوده انتایج نادانی و جهلمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریک ترین بخش شبابزار بقا از نخستین همانجهانی پر از سیاهچاله یا پدانشمندان روشی برای تبدیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ضد اعتیادخواندن ، یکی از شستشو دهندرختان اشعار زمینبیماری های روانی با تاثیرشد در سختی استگمان میکنی جرمی کوچکی در مسمومیت دانش آموزان، قمابررسی ژنها در تشخیص بیماآیا واکنش های یاد گرفته وسیستم تعادلی بدنفرزندان زمان خودتیوتیکسن داروی ضد جنونچند جهانیضعیف و قویانرژی تاریک که ما نمی توچرا ویروس کرونای دلتا وامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتخریب مغز به دلیل کمبود بابزار بقای موجود زنده از جایی برای یاد گرفتن باقی داروی جدید لنفوم و لوکمیهوش مصنوعی درمانگر کامپیاز تکینگی تا مغز، از مغز وسواس، بیماری استذهن هوشیار در پس ماده ی مبیماری شارکو ماری توثزمزمه ات مانده در گوشمگاهی لازم است برای فهم و مطالعه ای بیان میکند اهدسایه ی هوشیاریبعد از کروناآیا جنین انسان، هوشمندی قلب دروازه ی ارتباطتکامل و ریشه ی مشترک خلقتنهادینه سازی فرهنگ اختلاعقل در جهان جدید، عجیب استراشه ی هوش مصنوعی در مغزانسان، گونه ای پر از تضادنزاع بین علم و نادانی رو منحنی که ارتباط بین معرفاثرات مفید قهوهحق انتخابداروی ضد تشنج با قابليت تهوش عاطفی قسمت دومرفلکس وتری با توضیح دکتر از روده تا مغزژن همه چیز نیستبیست تمرین ساده برای جلوزونا به وسیله ویروس ابله تفاوت ایستایی و تکاپوپمبرولیزوماب در بیماری چمغز مانند تلفن استسخن و سکوتآب زندگی است قسمت چهارمقدم زدن و حرکت دید را تغیتأثیر نگاه انسان بر رفتانوار عصب و عضلهعماد الدین نسیمی قربانی تشنج چیستخوش قلبی و مهربانیايا اراده آزاد توهم است ینظریه تکامل در درمان بیمموسیقی هنر مایع استاختلال خواب فرد را مستعد حمله ویروس کرونا به مغزدر هم تنیدگی کوانتومی و پاستفاده از سلول های بنیاهیچ چیز همیشگی نیسترهبر حقیقیکلید نزدیک و نگاه تو بر فباید از انسان ترسیدزبان نیاز تکاملی استتلاش هایی در بیماران قطع پیوند سر آیا ممکن استمغز انسان برای شادمانی طسردرد میگرن در کودکانآرامش عقللوزالمعده(پانکراس)مصنوعتاثیر ویتامین دی بر بیمااین ایده که ذرات سیاهچالنوزاد ناشنوای متولد شده،عجول نباشتصادف یا قوانین ناشناختهخدایی که ساخته ی ذهن بشر همیشه اطمینان تو بر خدا بمیدازولام در درمان تشنج ارتقا یا بازگشت به قبل ازهدف از خلقت رسیدن به ابزاحریص نباشدرمان نابینایان آیا ممکنحرکات چشم، ترجمه کننده ی درمان های اسرار آمیز در آاصول انجام برخی نرمش ها دروح در جهانی دیگر استکندن ریشه ی خودبحث درباره پیدایش و منشا پیشرفتی مستقل از ابزار هسفر نامه سفر به بم و جنوب تنفس هوازی و میتوکندریمغز در تنهایی آسیب میبینشناخت درون، شناخت بیرون؛آشناپنداری چیستچگونه مغز پیش انسان یا هممقایسه رقابت و همکاریتاثیر گیاه خواری بر رشد وایران بزرگغربال در زندگیتغییرات منطقه بویایی مغزدنیا فریب و سرگرمیهندسه زبانِ زمان استماپروتیلینارزش های حقیقی ارزش های غوقتی فهمیدی خطا کردی برگحس و ادراک قسمت چهل و سومدرمان تومورهای مغزی با ابقا در ازای بیماریروش استفاده از بالش طبیکوری گذرای ناشی از موبایماشین دانشبخش های تنظیمی ژنومپرورش مغز مینیاتوری انساسلول بنیادی و ای ال استو با همه چیز در پیوندینقش مرکز تنفس سلولی در بیشگفت انگیز بودن کیهانافسردگی و ساختار مغزنگاه انسان محدود به ادرامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر مغزاپی ژنتیکجنسیت و تفاوت های بیناییدونپزیل در بیماران قلبی هوش مصنوعی الفاگواز کجا آمده ام و به کجا میویتامین دی گنجینه ای بزرحس و ادراک قسمت بیست و چهدرمان سرطان با امواج صوتبه جای محکوم کردن دیگران ریشه های مشترک همه ی موجوکار امروز را به فردا نیندمخاطب قرار دادن مردم، کابرای پیش بینی آینده مغز دآمارهای ارائه شده در سطح سندرم پیریفورمیسفیلم کوتاه هیروشیما از هتولید سلولهای جنسی از سلنقش حیاتی تلومر دی ان آ دشبکیه های مصنوعیامید نیکو داشته باش تا آنچالش کمبود اندام برای پیمنابع جدید انرژیتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان یکپارچهدیستونی قابل درمانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقحس و ادراک- قسمت پنجاه و درک کنیم ما همه یکی هستیمبی نهایت در میان مرزهاراه بی شکستکریستال زمان(قسمت دوم)مرگ و میر پنهانبرخی اصول سلامت کمرآینده ی حمل و نقل هوایی دسیناپس، شگفتی خلقتفروتنی و غرورتوهم جسمنقش غذاها در کاهش دردهای صبر لازمه ی پیروزی استانقراض را انتخاب نکنیدنجات در اعتماد به خودمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریکی من و تو و گرد و غباابزار بقا از نخستین همانجهانی در ذهندانش، قفل ذهن را باز میکنهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن علیه سرطانخواندن، دوست روزهای سختدرد و درسبیماری وسواسرشد، رسیدن به یک هدف نیستگنجینه ای به نام ویتامین مسیر دشوار تکامل و ارتقابررسی بیماری التهابی رودآیا یک، وجود داردسیستم دفاعی بدن علیه مغز فرضیه ای جدید توضیح میدهتیک و اختلال حرکتیچند جهانیطلوع و حقیقتانرژی خلا ممکن استچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتداوم مهم است نه سرعتابزارهای پیشرفته ارتباط جایی خالی نیستداروی جدید میاستنی گراویهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز، از مغز وسیله، فقط دعا نیستذهن و زندگیبیماری ضعف عضلات نزدیک بزنان باهوش ترگاهی مغز بزرگ چالش استمعمای اخلاقی قطارسایه را اصالت دادن، جز فربعد از کروناآیا جهان ذهن و افکار ما مقلب روباتیکتکامل ابزار هوش ، راه پر چهار میلیارد سال تکامل بعقل سالمتراشه ی بیولوژِیکانعطاف پذیری مکانیسمی علنزاع بین علم و جهل رو به پمنشأ اطلاعات و آموخته ها اثرات مفید روزه داریحقیقت قربانی نزاع بین بی داروی ضد تشنج با قابليت تهوش عاطفی قسمت سومرفتار مانند بردهاز سایه نترسژن همه چیز نیستبیش از نیمی از موارد انتقزیان غذاهای پرچربتفاوت ارباب و رهبر حقیقیپنج اکتشاف شگفت آور در مومغز مادران و کودکان در زمسخن پاک و ثابتآب زندگی است قسمت هفتمقدرت مردمتأثیر شیرینی های حاوی لونوار عصب و عضله مهم در تشعنصر اصلی تعیین واقعیتتشنج و حرکات شبه تشنجی قاخوش خیالی و خوش بینیای نعمت من در زندگیمنظریه تکامل در درمان بیممیلر فیشر نوعی نادر از گیاختلال در شناسایی حروف و حمایت از طبیعتدر هم تنیدگی کوانتومی و داستفاده از سلول های بنیاهیچ چیز، چقدر حقیقی استروی و منیزیم در تقویت استکلید، در ناشناخته هاستبابا زود بیازبان و کلمه حتی برای کسانتلاش در تولید انرژی به رنمغز انسان رو به کوچک تر شسردرد میگرنی در کودکانآرامش(سکوت) stillness و تکاپولیروپریم داروی ترکیبی ضدتاثیر ویروس کرونا بر مغز این ابتدای تناقض هاستنوسانات کوانتومی منبع ماعدم توقف تکامل در یک انداتضادهای علمیخدایا جز تو که را دارمهمیشه به آنچه داری، خوشنمکان زمان یا حافظه زمانارتوکين تراپی روشی جديد هر چیز با هر چیز دیگر در تارتباط میکروب روده و پارهر جا که جات میشه، جات نیحرکت چرخشی و دائمی کیهاندرمان های بیماری آلزایمراصول توسعه ی یک ذهن کاملروح رهاییکندر در بیماریهای التهاببحثي درباره هوش و تفاوتهپپوگستسفر به مریخ در 39 روزتنفس بدون اکسیژنمغز را از روی امواج بشناسشناسایی تاریخچه ی تکاملیآشتی بهتر استچگونه هموساپينس بر زمین مقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر گیاه خواری بر رشد وایرادهای موجود در خلقت بمقالاتتغییرات مغز پس از 40 سالگیدنیا مکانی بسیار اسرارآمهندسه، نمایشی از حقیقتماجرای جهل مقدسارزش حقیقی زبان قسمت اولوقتی ناراحتی چیکار میکنیحس و ادراک قسمت نهمدرمان تشنجبقای حقیقی در دور ماندن اروش جدید تولید برقکی غایب شدی تا نیازمند دلمبانی ذهنی سیاه و سفیدبخش بزرگی حس و ادراک ما اپرکاری تیروئیدسلول بنیادی در درمان ایدتو با باورهایت کنترل میشنقش نگاه از پایین یا نگاهشگفت زده و حیران باشاقلیت خلاقنگاه از کنار و یا از روبرمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدا سخت ترین استجهل مقدسدوچرخه در کاهش دردهای کمهوش مصنوعی اکنون می تواناز کسی که یک کتاب خوانده ویروس مصنوعیحس و ادراک قسمت بیست و یکدرمان ضایعات نخاعیبه جای تولید، بیشتر گوش کریشه های مشترک حیاتکار با یگانگی و یکپارچگیمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرای اولین بار دانشمندانآن چیزی که ما جریان زمان سندرم پیریفورمیسفیلمی بسیار جالب از تغییتولترودیننقش خرچنگ های نعل اسبی درشباهت مغز و کیهانامید نجاتچالش دیدگاه های سنتی در بمناطق خاص زبان در مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان کنونی و مغز بزرگتریدژا وو یا اشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیدحس و ادراک- قسمت بیست و پدرک احساسات و تفکرات دیگبی نظمی مقدمه شناختراه طولانی را به سلامت گذکریستال زمان(قسمت سوم)مرگ و میر بسیار بالای ناشبرخی اطلاعات روانشناسی مآینده ی علم و فیزیک در60 ثسیگار عامل افزایش مرگ ومفرگشت و تکامل تصادفی محض توهمات و شناخت حقیقتنقشه مغزی هر فرد منحصر بهصبر و واقعیتانواع سکته های مغزینجات در راستگوییمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریکی و نورابزار بقای موجود زنده از جهان، تصادفی نیستدانش، یک انسان را ناسازگهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه اخواب و بیداری نوسانی مغزدرد باسن و پا به دلیل کاهبیماری کروتز فیلد جاکوبز گهواره تا گورگندم بکاری، جو درو نمیکنمسئول صیانت از عقیده کیسبررسی سیستم تعادلی بدن اآیا کیهان می تواند یک شبیسکوت و نیستیفساد اقتصادی سیتماتیک درتیکاگرلور داروی ضد انعقاچند جهانی و علمطلای سیاهانرژِی برای ایجاد اضطرابچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتداخل مرزها و صفات با بینابزارهای بقا از نخستین هجاذبهداروی جدید کنترل قند خونهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاز تکینگی تا مغز، از مغز یک پیام منفرد نورون مغزی ذهن و شیمی بدنبیماریهای تحلیل عضلانی ازنجیرها را ما باید پاره کگاهی جهت را عوض کنمعماری، هندسه ی قابل مشاساخت سلول عصبی حتی پس از بعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا جهش های ژنتیکی، ویروقلب را نشکنتکامل تکنولوژیچهار ساعت پس از کشتار خوکعقلانیت بدون تغییرتربیت کودکان وظیفه ای مهاهمیت کنترل خشمنسبیت عام از زبان دکتر برمنشاء کوانتومی هوشیاری ااثرات مضر ماری جواناحقیقت آنطور نیست که به نظداروی ضد تشنج توپیراماتهوش عاطفی قسمت ششمرفتار وابسته به شکلاز سایه بگذرژن هوش و ساختارهای حیاتی بیشتر کمردردها نیازی به زیباترین چیز در پیر شدنتفاوتهای جنسیتی راهی براپول و شادیمغز چون ابزار هوش است دلیسخت ترین حصارآب زندگی است قسمت اولقدرت و شناخت حقیقتتئوری تکامل امروز در درمنوار عصب و عضله برای تاییعوامل موثر در پیدایش زباتشنج به صورت اختلال رفتاخوشبختی چیستای همه ی وجود مننعناعمیهمانهای ناخوانده عامل اختلال در شناسایی حروف و حوادث روزگار از جمله ویردر هر سوراخی سر نکناستفاده از سلول های بنیاهیچ وقت خودت را محدود به رویکردهای جدید ضایعات نخکلام و زبان، گنجینه ای بسباد و موجزبان و بیان نتیجه ساختماتلاشی برای درمان قطع نخامغز انسان رو به کوچکتر شدسردرد و علتهای آنآرزوها را کم کنلیس دگرامفتامین یا ویاستاثیر ژنها بر اختلالات خاین بیمار را باید چه کار نوشیدن چای برای مغز مفید عدم تعادل دوپامین، فقط بتظاهر خوابیده ی مادهخرما منبع بسیار خوب آنتی همیشه داناتر از ما وجود دمکانیک کوانتومی بی معنی مکانیزمهای دفاعی در برابارتباط ماده و انرژیهر حرکت خمیده می شود و هر حس متفاوتدرمان های بیماری اس ام ایاصول سلامت کمرروزه داری متناوب، مغز را کندر علیه سرطانبحثی جالب درباره محدودیتپایان، یک آغاز استسفر به درون سفری زیباتنها مانع در زندگی موارد مغز زنان جوانتر از مغز مرشناسایی زبان حیوانات با آغاز فرایند دانستنچگونه هوشیاری خود را توسمقابله با کرونا با علم استاثیر گیاه خواری بر رشد وایستادن در برابر آزادی بتاثیر ویتامین دی بر بیماتغییرات آب و هوایی که به دنیای شگفت انگیز کوانتومهنر فراموشیماجرای عجیب گالیلهارزش حقیقی زبان قسمت دوموقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک قسمت چهارمدرمان جدید ALSبلندی در ذهن ما درک بلندیروش صحبت کردن در حال تکامکیهان خود را طراحی میکندمباحث مهم حس و ادراکبخش بزرگتر کیهان ناشناختپراسینزوماب در پارکینسوسلول بنیادین از مخاط بینتو باید نیکان را به دست بنقش نظام غذایی در تکامل مشگفتی های نقشه ی ژنتیکیاقیانوس نادانینگاه از بیرون مجموعهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابتدایی که در ذهن دانشمنجهان فراکتالدوچرخه سواری ورزشی سبک و هوش مصنوعی از عروسک های باز آغاز خلقت تا نگاه انساویروس های باستانی، مغز محس و ادراک قسمت بیست و دودرمانهای بیماری پارکینسبه خوبی های دیگران فکرکنریشه های اخلاقکارهای کوچک، بی ارزش نیسمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبرای بقا به جایی فراتر ازآنچه می دانم، آنچه را میخسندرم پای بی قرارفیروز نادریتومورها و التهاب مغزی عانقش داروهاي مختلف معروف شباهت مغز با کیهان مادیامید یا ناامیدی؟چاالش ها در تعیین منبع هومناطق خاصی از مغز در جستجتاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان کاملی در اطراف ما پردژاوو یا آشناپنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمرحس و ادراک- قسمت شصت و چهدرک تصویر و زبان های مخلتبی هیچ می ایی و بی هیچ میررابطه تشنج و اوتیسمکشف مکانیسم عصبی خوانش پمرگ و سوال از قاتلبرخی بیماری ها که در آن بآینده با ترس جمع نمیشودسیاهچاله هافراموش کارها باهوش تر هستوکل بر خدانقشه های مغزی جدید با جزیصبر بسیار بایدانیس بی کساننخاع ما تا پایین ستون فقرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاریکی خواهد ترسیدابزار بقای موجود زنده از جهش های ژنتیکی مفید در سادائما بخوانهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توابسته به دوستی این و آن خواب زمستانی سلول های سردرد زانو همیشه نیاز به جربیماری گیلن باره و بیمارزمین در برابر عظمت کیهانگوهر با نظر دیگران سنگ نممسئولیت جدیدبررسی علل کمر درد در میانآیا گذشته، امروز وآینده سکوت، پر از صدافشار و قدرتتیروفیبان موثر در سکته ی چند روش ساده برای موفقیتطوفان فقر و گرسنگی و بی سانسولینچرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترقی واقعی یا شعار ترقیابزارهای بقا ازنخستین همجاذبه و نقش آن در شکلگیریداروی جدید آلزایمرهوش مصنوعی، کیفیت فریب ماز تکامل تا مغز از مغز تا یک پیشنهاد خوب برای آسان ذهن پر در برابر آگاهیبیماری، رساله ای برای سلزندگی فعال و مثبت روند آلگاهی در پارکینسون باید پمعنی روزهساخت شبکه عصبی مصنوعی با بعد از کرونا دلخوشی بیهوآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجقوی تر باشتکامل جریان همیشگی خلقتنون و القلمعقیده ی بی عملترجمه فعالیت های عضله به اهرام مصر از شگفتی های جهچسبیدن به خود، مانع بزرگ مهمان ناخواندهاجزای پر سلولی بدن انسان حقیقت افرادداروی ضد جنون در درمان تیهوش عاطفی بیشتر در زنانرفتار اجتماعی انسان، حاصاز علم جز اندکی به شما داژن یا نقشه توسعه مغز و نقبیشتر علم، در نادانسته هزیباترین چیز در افزایش ستقلید مرحله ای نسبتا پیشپول و عقیدهمغز چگونه صداها را فیلتر سخت ترین کار، شناخت خود اآب زندگی است قسمت دومقدرت کنترل خودتئوری تکامل در پیشگیری و نوار عصب و عضله تعیین محلعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنج عدم توازن بین نورون خوشبختی دور از رنج های مای آنکه نامش درمان و یادشهفت چیز که عملکرد مغز تو میوپاتی و نوار عصب و عضلهاختلالات مخچهحکمت الهی در پس همه چیزدر والنتاین کتاب بدید هماستفاده از سلول های بنیاهیچ کاری نکردن به معنی چیرویا و واقعیتکلام، در تحولی شگفت آور بباد غرور و سر پر از نخوت وپیوند سر برای چه بیمارانزبان و بیان، در سایه پیشرتلاشی تازه برای گشودن معمغز ایندگان چگونه استسردرد به دلیل مصرف زیاد مآزمون تجربی، راهی برای رلا اکراه فی الدینتاثیر کلام در آیات کلام باینکه به خاطرخودت زندگی نوعی سکته مغزی ، وحشتناک عدم درکتظاهری از ماده است که بیدخسته نباشی باباهمیشه راهی هستهمیشه عسل با موم بخوریمما انسانها چه اندازه نزدارتباط متقابل با همه ی حیهرچیز با یک تاب تبدیل به حس چشایی و بویاییدرمان های جدید ALSاضطراب و ترسروزه داری و التهاب زیانبکو کیو تن coQ10بحثی در مورد نقش ویتامين پاکسازی مغزسفر تجهیزات ناسا به مریخ تنها در برابر جهانمغزهای کوچک بی احساسشناسایی سلول های ایمنی اآغاز فصل سرما و دوباره تکچگونه واکسن کرونا را توزملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر گیاه خواری بر رشد واکنون را با همه ی نقص هایصفحه اصلیتغییرات تکاملی سر انسان دنیایی پر از سیاهچاله هنر حفظ گرهماده ی تاریکارزش حقیقی زبان قسمت سوموقتی تو از یاد گرفتن باز حس و ادراک قسمت نوزدهمدرمان جدید مولتیپل میلومبلوغ چیستروشهای نو در درمان دیسک بکیهانِ هوشیارِ در حال یامبتکران خودشکوفابخش دیگری در وجود انسان هپرتوهای صادر شده از سیاهسلول عصبی شاهکار انطباق ALS نگاهی کامل بر بیماری وتو برای خزیدن خلق نشده اینقش نظریه تکامل در شناساشگفتی های زنبور عسلالکترومغناطیس شنوایی و هنگاه از دور و نگاه از نزدمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابتذال با شعار دینجهان قابل مشاهده بخش کوچدوپامین قابل حل در آبهوش مصنوعی از عروسک های باز انفجار بزرگ تا انفجار ویرایش DNA جنین انسان، برحس و ادراک قسمت بیست و سودرماندگی به دلیل عادت کربه خودت مغرور نشورژیم های غذایی و نقش مهم کارهایی بیش از طراحی و گپمدل هولوگرافیک تعمیم یافبرای تمدن سازی، باید در بآنچه ناشناخته است باید شسندرم پس از ضربه به سرفیزیک مولکولها و ذرات در تومورهای نخاعینقش درختان در تکاملشباهت های ریشه ای چند بیمامید جدید بر آسیب نخاعینابینایی در نتیجه ی گوشی منبع نور واقعی و ثابت، حقتاثیر رو ح و روان بر جسمابزار بقا از نخستین همانجهان پیوستهدگرگونی های نژادی و تغییهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که حسن یوسف باغچه ی مندرک حقیقت نردبان و مسیری بی ذهن و بی روحرادیوی مغز و تنظیم فرکانکشف مکانیسمی پیچیده در بمرگ انتقال است یا نابود شبرخی بیماری های خاص که بدآیا فراموشی حتمی استسیاهچاله های فضایی منابعفراموشی همیشه هم بد نیستتوپیراماتنقشه با واقعیت متفاوت اسصد قدح، نفتاده بشکستانگشت ماشه اینخاع درازتر یا کوتاهتر کمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تاریخ همه چیز را ثبت کردهابزار بقای موجود زنده از جهش های ژنتیکی غیر تصادفدارچینهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توابستگی یعنی قلادهخواب سالم عامل سلامتیدردهای سال گذشته فراموش بیماری آلزایمر، استیل کوزمین زیر خلیج فارس تمدنی گویید نوزده و ایمنی ساکتمسئولیت در برابر محیط زیبرطرف کردن خشونت را از خاآیا پیدایش مغز از روی تصاسکوت، در برابر گزافه گویفشار روحی، همیشه بد نیست تکلم در گیاهانچندین ماده غذایی که ماننطوفان بیداریانسولین هوشمندچرا به هم اعتماد نمیکنیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتروس جریان انرژیابزارهای بقای موجود زندهجبران از دست رفته هاداروی جدید آلزایمر تاییدهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاز تکامل تا مغز، از مغز تیک آلل ژنتیکی که از نئاندذهن تو همیشه به چیزی اعتقبیمارستان هوش مصنوعیزندگی هوشمند در خارج از زگذر زمان کاملا وابسته به معاینه قبل از نوار عصب و ساخت شبکه عصبی با الفبای تفکر قبل از کارآیا خداباوری محصول تکاملقیچی ژنتیکیتکامل داروینی هنوز در حانوآوری ای شگفت انگیز دانعلم و ادراک فقط مشاهده ی ترجمه ی فعالیت های عضله باولویت بندی ها کجاستنسبت ها در کیهانمهندسی ژنتیک در حال تلاش اجزایی ناشناخته در شکل گحقیقت انساندارویی خلط آورهوش عاطفی در زنان بیشتر ارقیبی قدرتمند در برابر مازدواج های بین گونه ای، رژن درمانی در درمان چاقیبا همه مهربان باشزیر فشار کووید چه باید کرتقلید از روی طبیعتپوست ساعتی مستقل از مغز دمغز ناتوان از توجیه پیداسختی ها رفتنی استآب زندگی است قسمت سومقدرت انسان در نگاه به ابعتئوری جدید، ویران کردن گنوار عصب و عضله در مطب دکعواملی که برای ظهور لغت اتشویق خواندن به کودکانخیالپردازی نکنهفت سین یادگاری از میراث میوتونیک دیستروفیاختلالات حرکتی در انسانحافظه میتواند بزرگترین ددر یک فراکتال هر نقطه مرکاستیفن هاوکینگ در مورد ههیچ کس مانند تو نگاه نمیکرویا و کابوسکلرال هیدرات برای خوابانبار مغز بر دو استخوانپیوند سر، یکی از راه حلهازبان و تکلم برخی بیماریهتلاشی جدید در درمان ام اسمغز ابزار بقای برتر مادیسردرد تنشنآزمون ذهنی گربه ی شرودینلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تاثیر کپسول نوروهرب بر ناینکه خانواده ات سالم بانیوالینعدالت برای من یا برای همهتعویض دارو در تشنجخطا در محاسبات چیزی کاملعسل طبیعی موثر در کنترل بتعیین پیش آگهی آسیب به عصخطا در محاسبات چیزی کاملهمیشه، آنطور نیست که هستما انسانها چه اندازه نزدارتباط چاقی و کاهش قدرت بهرگز از زندگی یا امکاناتحس و ادراک (قسمت اول )درمان های جدید میگرناطلاع رسانی اینترنتیروزه داری و بیمار ی ام اس کوچ از محیط نامناسببحثی در مورد نقش کلسیم و پارادوکس ها در علمسفر دشوار اکتشافتنهاییمغز، فقط گیرندهشهر زیرزمینی در ژاپن براآغاز مبهم آفرینشچگونه آن شکری که می خوریمملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر گیاه خواری بر رشد واکوییفلکسسوالات پزشکیتغذیه بر ژنها تاثیر دارددنیا، هیچ استهنر دانستنارزش خود را چگونه میشناسوقتی خودت را در آینه دیدیحس و ادراک قسمت هفتمدرمان جدید میگرن با انتی بلعیدن ستاره توسط سیاهچاروشهای شناسایی قدرت شنواکیست هیداتید مغزمتواضع باشبخشیدن دیگران یعنی آرامشپرتوزایی از جسم سیاهسلول عصبی، در محل خاص خودNVG 291تو تغییر و تحولینقش هورمون های تیروئید دشانس یا نتیجه ی تلاشالکتروتاکسی(گرایش و حرکنگاه از درون قفس یا بیرونمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابداع دی ان ای بزرگترین دجهان موازی و حجاب هادورترین نقطه ی قابل مشاههوش مصنوعی از عروسک های باز بار خود بکاه تا پرواز ویشن پروحس و ادراک قسمت بیستمدرها بسته نیستبه خودت نگاه کنرژیم های غذایی و نقش مهم کاربرد روباتهای ريزنانومدل های ریز مغز مینی برینبرای خودآگاه بودن تو بایآنچه واقعیت تصور میکنیم سندرم جدایی مغزفیزیک هوشیاریتومورهای ستون فقراتنقش ذهن و شناخت در حوادث شباهت کیهان و مغزامید درمان کرونا با همانناتوانی از درمان برخی ویمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روده بر مغزابزار بقا از نخستین همانجهان پیوستهدانش قدرت استهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجرحساسیت روانی متفاوتدرک دیگرانبی سوادی در قرن 21راز تغییرکشف ژن جدید، می تواند گستمرگ تصادفیبرخی توجهات در ببمار پارآیا ممکن است موش کور بی مسیاهچاله ها، دارای پرتو فراموشی و مسیر روحانیتوانایی مغز و دیگر اجزای نقص های سیستمی ایمنیصداقتانگشت نگاری مغز نشان میدنخستین تمدن بشریمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتاریخ، اصیل نیست و ساخته ابزار بقای موجود زنده از جهش های بیماری زا، معمولداروهای مصرفی در ام اسهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغخواب سالم عامل سلامتی و یدردی که سالهاست درمان نشبیماری الزایمرزمان چیستگوش دادن بهتر از حرف زدنمستند جهان متصلبزرگ فکر کنآیا آگاهی پس از مرگ از بیسکته مغزیفضا و ذهن بازتکنولوژی های جدید و حالتچندجهانیطوفان زیباییانسان قدیم در شبه جزیره عچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتری فلوپرازینابزارهای بقای از نخستین جدا کردن ناخالصی هاداروی جدید ای ال اسهوش احساسیاز تکامل تا مغز، از مغز تیک جهش ممکن است ذهن انسانذهن خود را مشغول هماهنگیبیندیشزندگی و داراییگذشته را دفن کنمعادله ها فقط بخش خسته کنساختن آیندهتفکر ترکیبی در هوش مصنوعآیا دلفین ها می تواند از قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتکامل داروینی هنوز در حانوار مغز مشاهده ی غیر مستعلم و روحترجمه ای ابتدایی از اسرااولین قدم شناخت نقص های خنسبت طلایی، نشانه ای به سمهندسی بدناحیای بینایی نسبی یک بیمحقیقت اشیادارویی ضد بیش فعالی سیستهوش عاطفی در زنان بیشتر ارقابتی بی هدف یا رقابتی هاسکلت خارجی در درمان اختژن ضد آلزایمربا هوش مصنوعی خودکار روبزیرفون داروی ضد ام استقلید از طبیعتپوشاندن خود از نورمغز و قلب در جنین موش مصنسختی در بلند شدن از روی صآب، زندگی است(قسمت پنجم)قدرت ذهنتا 20 سال آینده مغز شما به نوبت کودکانعوارض ازدواج و بچه دار شدتشخیص ژنتیکی آتروفی های خانه ی تاریکهم نوع خواری در میان پیشیمیگرن و پروتئین مرتبط با اختلالات صحبت کردن در انحافظه های کاذبدر کمتر از چند ماه سوش جداستیفن هاوکینگ در تفسیر هیچ کس حقیقت را درون مغز رویا و خبر از آیندهکم کردن کالری روشی سودمنبار بزرگ ایستادن بر دو پاپیوندهای پیچیده با تغییرزبان و شناخت حقیقت قسمت چتمایل زیاد به خوردن بستنمغز ابزار برتر بقاسردرد سکه ایآزمون ذهنی گربه شرودینگرلایو دوم دکتر سید سلمان فتاثیر کپسول نوروهرب بر تاین، فقط راه توستنیکولا تسلااینترنت بدون فیلتر ماهوانیاز به آموزش مجازی دیجیعشق به هفت مرتبه ی شناختیتعامل انسان و هوش مصنوعیخطای ادراک کارماهمکاری یا رقابتما اکنون میدانیم فضا خالارتباط هوش ساختار مغز و ژهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک (قسمت دوم )درمان های جدید در بیماری اطلاعات حسی ما از جهان، چروزه داری سلول های بنیادکوچک شدن مغز از نئاندرتابحثی در مورد حقیقت فضا و پاسخ گیاهان در زمان خوردسفرنامه سفر به بم و جنوب تنهایی رمز نوآوری استمغز، همه ی واقعیت را نمیبشواهدی از نوع جدیدی از حاإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَچگونه انتظارات بر ادراک ممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر گیاهخواری بر رشد و اکسی توسین و تکامل پیش اپیامهای کاربرانثبت و دستکار ی حافظهدندان ها را مسواک بزنید تهنر رها شدن از وابستگیاز فرد ایستا و متعصب بگذروقتی خورشید هست شمع به کاحس و ادراک قسمت هفدهمدرمان جدید کنترل مولتیپلبنی عباس، ننگی بر تاریخروشی برای بهبود هوش عاطفکیست کلوئید بطن سوممجموعه های پر سلولی بدن مبخشش، عقلانی یا غیر عاقلپرسشسلولهای ایمنی القا کنندهفقر داده ها در هوش مصنوعیتو جهانی هستی که خودش را نقش هورمون زنانه استروژنشانس یا تلاشالکترودهای کاشتنینگاه از درون مجموعه با نگمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار هوش در حال ارتقا ازجهان ما میتواند به اندازديدن با چشم بسته در خواب هوش مصنوعی از عروسک های باز بحث های کنونی در ویروسواقعیت فیزیکی، تابعی از حس و ادراک قسمت دهمدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبه دنبال رستگاری باشرژیم ضد التهابیکاربرد روباتهای ريز، در مدیون خود ناموجودبرای رشد، باید از مسیر خطآنچه حس می کنیم، نتیجه ی سندرم دزدی ساب کلاوینفیزیک و هوشیاریتوهم فضای خالینقش روی و منیزیم در سلامتشباهت زیاد بین سلول هاي عامیدهای جدید برای بازیابناتوانی در شناسایی چهره منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روزه داری بر سلامت ابزار بقا از نخستین همانجهان پر از چیزهای اسرار آدانش محدود به ابعاد چهارهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتخفاش کور و انسان بینا؟درک درست از خود و هوشیاریبی شرمیراست دستی و چپ دستیکشف ارتباط جدیدی از ارتبمرگ عاطفه و محبتبرخی توصیه ها برای واکسیآیا ما کالا هستیمسیاهچاله و تکینگی ابتدایفراموشی آرمانتوانایی یک فرد، برای تغینقص در تشخیص هیجانات عامصدای بم با فرکانس پایین، انتقال ماده و انرژینخستین تصویر از سیاهچالهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های اسکیزوفرنی(جنوابزار بقای موجود زنده از جهش تمدنی عجیب و شگفت انسداروهای ام اسهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توبینار اساتید نورولوژی دخواب عامل دسته بندی و حفطدرد، رمز موفقیتبیماری ای شبیه آلزایمر و زمان و مکان، ابعاد کیهان گوشه بیماری اتوزومال رسسمشکل از کجاستبزرگ شدن مغز محدود به دورآیا امکان بازسازی اندامهسکته ی مغزی در جوانانفضای قلب منبع نبوغ استتکنولوژی و پیشرفتنه ناامیدی بلکه ارتقاطولانی ترین شبانسان میوه ی تکاملچرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتری فلوپرازینابزارهای دفاعی و بقای موجدایی خطای حسی استداروی جدید برای میاستنی هوش احساسیاز تکامل تا مغز، از مغز تیک رژیم غذایی جدید، می توذهن خالی از شلوغی افکاربیهوش کردن در جراحی و بیمزندگی بی دودگر جان به جز تو خواهد از خمعجزه های هر روزهساختن آینده، بهترین روش تفکر خلا ق در برابر توهم آیا دلفین ها میتوانند باقانون مندی نقشه ژنتیکی متکامل داروینی هنوز در حانوار مغز با توضیح دکتر فاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهترس و آرمان هااولین مورد PML به دنبال تکنشانه های گذشته در کیهان مهربانی، شرط موفقیتاحیای بینایی نسبی یک بیمحقیقت تنها چیزی است که شاداستانها و مفاهیمی اشتباهوش عاطفی رمز آزادگیرموزی از نخستین تمدن بشراسکار، لگوی هوشمندژنها نقشه ایجاد ابزار هوبا هر چیزی که نفس می کشد مزیرک ترین مردمتقویت مغز با ورزشپیموزایدمغز و هوش، برترین ابزار بسدسازی روش مناسب برای مقآتاکسیقدرت شناختی انسان، محدودتا بحر یفعل ما یشاای جان جان بی تن مرونور از عمق تاریکیعید نوروز مبارکتشخیص آلزایمر سالها قبل خانواده پایدارهمه چیز موج استمیگرن و خواباختلالات عضلانی ژنتیکحافظه و اطلاعات در کجاست در آرزوهایت مداومت داشتهاستخوان های کشف شده، ممکهیچ اندر هیچرویا بخشی حقیقی از زندگی کمی زاویه ی دیدت را عوض کبار سنین ابزار هوشمندی اپیوندی که فراتر از امکانزبان و شناخت حقیقت قسمت اتمایز یا کشف یگانگیمغز از بسیاری حقایق می گرسردرد عروقی میگرنآزادی در چیستلازم است هیچ کاری نکنیدتاثیر کپسول نوروهرب بر سلبخند بزن شاید صبح فردا زتاثیر کپسول نوروهرب بر ساینترنت، حقیقت جامعه ی فچیز جدید را بپذیرعشق درونی به یگانگی خلقتتعامل انسان با هوش مصنوعخطای حسهمانند سازی در انسانما از اینجا نخواهیم رفتارتباط پیوسته ی جهانهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت 67درمان های جدید سرطاناطلاعاتی عمومی در مورد مروزهای بد باقی نمیماندکوچکی قلببحثی در مورد عملکرد لوب فپختگی پس از چهل سالگي به سفرنامه سفر به بم و جنوب تنبیه چقدر موثر استمغزتان را در جوانی سیم کششواهدی از دنیسوان(شبه نئافت فشار خون ناگهانی در وچگونه به سطح بالایی از هومن و وجود توهمیتاثیر انتخاب از طرف محیط اکسکاربازپین در درمان تشسایتهای دیگرثبت امواج الکتریکی در عصده روش موفقیتهنر، پر کردن است نه فحش داز مخالفت بشنووقتی ریشه ها عمیقند از چیحس و ادراک قسمت هجدهمدرمان جدید ام اسبه قفس های سیاهت ننازروشی جدید در درمان قطع نخکپسول ژری لاکتمجرم، گاهی قربانی استبدون پیر فلکپرسش و چستجو همیشه باقی اسلولهای بنیادی مصنوعی درفلج نخاعی با الکترودهای تو جدای از کیهان نیستینقش ویتامین K در ترمیم اسشاهکار قرنالگو نداشتیمنگاه حقیقی نگاه به درون امنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر درجه حرارت بر عملکابزار بقا از نخستین همانجهان مادی، تجلی فضا در ذهدی متیل فومارات(زادیوا)(هوش مصنوعی از عروسک بازی از تلسکوپ گالیله تا تلسکواقعیت چند سویهحس و ادراک قسمت دوازدهمدرون قفس یا بیرون از آنبه زودی شبکه مغزی به جای رژیم غذایی حاوی تخم مرغ وکاش شرف اجباری بود یا حتیمدیریت اینترنت بر جنگبرای زندگی سالم، یافتن تآنها نمیخواهند دیگران راسندرم سردرد به دلیل افت ففیزیک آگاهیتوهم فضای خالی یا توهم فضنقش روزه داری در سالم و جشباهت زیاد بین سلول هاي عامیدوار باش حتی اگر همه چنادیدنی ها واقعی هستندمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر روزها، ماه ها یا ساابزار بقا از نخستین همانجهان پر از چیزهای جادویی دانش بی نهایتهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده توخفاش با شیوع همه گیری جدیدرک عمیق در حیواناتبی عدالتی در توزیع واکسن رجزخوانی هایی که امروز بکشف جمجمه ای درکوه ایرهومرگی وجود نداردبرخی درمان های Spinal Muscular Atآیا ما تنها موجودات زنده سیاهچاله ی منفرد یا سیاهفرایند پیچیده ی خونرسانیتوازن مهمتر از فعالیت زینقطه ی رسیدن به قلهصرع و درمان های آنانتروپی و هوشیارینخستین روبات های زنده ی جمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتازه های بیماری پارکینسوابزار بقای موجود زنده از جهشهای مفید و ذکاوتی که دداروهای تغییر دهنده ی سیهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز توجود قبل از ناظر هوشمندخواص فلفل سبزدرس گرفتن از شکست هابیماری ای شبیه ام اس مولتزمان و گذر آن سریع استگوشت خواری یا گیاه خواریمشکلات نخاعیبزرگ شدن تقریبا ناگهانی آیا انسان با مغز بزرگش اخسکته ی چشمیفضای خالی ای وجود نداردتکنولوژی به طرز وحشتناکینه به اعدامطی یکصد هزار سال اخیر هرچانسان ها می توانند میدان چرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمترک امروزابعاد و نیازهای تکاملیجریان انرژی در سیستم های داروی جدید برای کاهش وزنهوش بشری تهدید برای بشریاز تکامل تا مغز، از مغز تیکی از علل محدودیت مغز امذهن سالمبیهوشی در بیماران دچار ازندگی در جمع مواردی را برگرفتار محدودیت ها و ابعامعجزه ی چشمساختار فراکتال وجود و ذهتفاوت قند طبیعی با قند و آیا دست مصنوعی به زودی قاقانون گذاری و تکاملتکامل داروینی هنوز در حانوار مغز ترجمه رخدادهای علم به ما کمک میکند تا موترسناک تر از کوریخواص شکلات تلخاولین مورد پیوند سر در اننشانه های پروردگار در جهموفقیت هوش مصنوعی در امتاحتیاط در ورزش زانو در خاحقیقت خواب و رویادخالت در ساختار ژنهاهوشمندی کیهانرمز و رازهای ارتباط غیر کژنها ، مغز و ارادهبا آتش، بازی نکن و بعد از زیست شناسی کل در جزء فراکتقویت استخوان در گرو تغذپیموزایدمغز و اخلاقسرنوشتآتاکسی فریدریشقدرت عشقتاول کف پا و حقیقتایمونوگلوبولین وریدی IVIgنور درونعامل کلیدی در کنترل کارآتشخیص ایدزخاویار گیاهیهمه چیز و هیچ چیزمیگرن و روزه داریاختراع جدید اینترنت کوانحافظه و اطلاعات در کجاست در آسمان هدیه های نادیدناستروژن مانند سپر زنان دهیچگاه از فشار و شکست نتررویا تخیل یا واقعیتکمالگرایی دشمن پیشرفتباربر دیگران نباشپیوستگی همه ی اجزای جهانزبان و شناخت حقیقت قسمت دتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز به تنهایی برای فرهنگ سرطان کمیت گراییآزادی عقیده، آرمانی که ت