دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

گذر زمان کاملا وابسته به محیط و نگاه ماست

بسم الله الرحمن الرحيم
والحمد لله رب العالمين
السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Ali Alansari
نوشت :
السلام عليكم مولاي ورحمة الله وبركاته

از خدای عز و جل می خواهم که ای مولایم! به زودی گشایش تو را برساند و قلب مادرت، فاطمه زهرا ع را شاد کند. او نزدیک و اجابت کننده است.

در بسیاری موارد وقتی با ملحدین درباره دلایل اثبات وجود خدا گفتگو می کنیم، به سوی اموری می روند- که مختص به برخی معجزات است و در قرآن ذکر شده و از جمله این معجزات، سالهای طولانی ای است که انبیا به خصوص نوح ع زیسته اند و دیدم این سوال را برادرمان عیسی از جمهوری صرب، در انجمن های انصار امام مهدی ع به شما عرضه کرده بود، و می خواهم آن را برای شما نقل کنم و از شما می خواهم با جواب دادن، آن بر ما تفضل کنید چون در بحث با ملحدین برای ما مفید است

و مولایم از شما عذر می خواهم که وقت تان را گرفتم و از خدا می خواهم که ما را از کسانی قرار دهد که به ولایت محمد و آل محمد صلوات ربی علیهم اجمعین، چنگ می زنند و از شهیدان زیر پرچم شما گرداند!

سوال : السلام عليكم ورحمة الله وبركاته ای مولای من!

از شما می خواهم که به این مسئله- که در فهم آن دچار مشکل شده ام- پاسخ دهید.

در جریان فرایند فرگشت و تکامل، هوموساپینس از موجوداتی کمتر از خود فرگشت یافته است و نسل به نسل فرگشت یافته تر و تکامل یافته تر شد تا آنکه مغزش به حجم و قدرت مطلوب رسید.

چگونه سن طولانی ای- که انبیای قبلی مانند نوح ع زندگی کردند- قابل تفسیر است تا آنجا که خدای سبحان در قرآن کریم بیان می کند که نوح ع، قومش را 950 سال دعوت کرد آیا این سالها از سالهای این دنیا است؟

و نیز روایاتی از اهل بیت ع هست که نوح ع بین 2000 تا 2500 سال عمر کرد ... به همین ترتیب در کتاب مقدس ثبت است که انسانهای اولیه عمری بیش از عمر بشر امروز داشتند .... آیا ای مولای من !این مطلب درست است؟ و آیا خدای سبحان، عمر برگزیدگان خود را مانند نوح ع، زیاد می کند؟ و اگر این گونه است آیا اجداد نزدیک به آدم ع، عمر طولانی تری داشتند؟ یا این مطلب از متشابهات است؟ چگونه این مطلب با نظریه فرگشت تناسب دارد؟ از شما می خواهم که توضیح دهید.

خدای سبحان و متعال در گشایش شما تسریع کند ان شاء الله. مشتاق دیدار شما هستم

عیسی- جمهوری صرب

جواب سید احمد الحسن یمانی ع:
وعليكم السلام ورحمة الله وبركاته

از خدا می خواهم، شما را موفق گرداند و خطایتان را ببخشاید و خدا به تو و عیسی بهترین پاداش نیکوکاران را بدهد. چون ما ضرورت وجود اله و خدا را با دلایل علمی ثابت کرده ایم و الحاد و بی خدایی علمی را به روش علمی مورد مناقشه قرار دادیم، هر ملحدی- که بر اساس استدلال علمی، نسبت به وجود خدا، الحاد و کفر ورزد- لازم است به صورت علمی و درست و دقیق، بر مناقشه و بحث علمی و استدلال علمی من جواب بیاورد یا آن- که اقرار کند، آنچه اثبات کردیم، حق است- و اگر جز این باشد، معاندی جدال کننده خواهد بود- که به دنبال شناخت حقیقت- آنگونه که هست- نمی باشد و جز شخصی بیهوده جو نیست.

همان گونه که امروز ژنها به تفصیل شناسایی شده اند، عمر انسان در گذشته، به دقت و به صورت علمی شناخته شده است و شکی در آن نیست و دانشمندان، علت ژنتیکی آن را می شناسند و می دانند چرا و کی سلولها رو به پیری می روند و جسم انسان متلاشی می شود و آنها جستجوهایی را در تلاش برای جهش ژنتیکی برای طولانی کردن عمر انسان انجام داده اند و ممکن است، روزی به این هدف برسند.

به همین ترتیب آنها کاملا همانگونه- که تو طول خط کشی را که در دست توست می دانی- به صورت قطعی می دانند که انسان در زمان نوح ع و پیش از آن، هزار سال و یا حتی عددی نزدیک به هزار سال عمر نکرده است.

اما مسئله عمر نوح ع و دیگر مسائلی که با واقعیت علمی مخالف است، اشکالی بر آنچه اثبات کردیم یعنی وجود خدا، وارد نمی کند زیرا ما به صورت بسیار مختصر و صحیح، می توانیم بگوییم، خدا معجزاتی را ایجاد کرده است، هرچند برخی از آنها با واقعیت علمی در تضاد باشد، زیرا آنها حالاتی فردی است و هدف از این معجزات، ایجاد انسانیت همراه با آدمیت، بر مبنای ایمان به خدایی است- که هستی را آفرید.

طبیعتا، این استدلال، همراه با این واقعیت است -که برخی از این امور اصلا معجزه نیستند- بلکه اموری هستند که فهم آنها برای کسی- که زبان متکلم را نمی شناسد- دشوار است و زبان قرآن را فقط کسی درک میکند که با عوالم علوی و بلند مرتبه ای- که قرآن از آن فرود آمده است- آشنا باشد.

و برای توضیح مسئله به صورت علمی، به اختصار می گویم آنچه مشاهده گر داخلی اندازه میگیرد با اندازه گیریهای مشاهده گر خارج مجموعه، متفاوت است و علت، آن است- که مشاهده گر داخلی جزیی از مجموعه است- و به این ترتیب گسترش و یا چروکیدگی و در هم رفتن مجموعه، شامل خود او هم می شود و به این ترتیب وسایل اندازه گیری او هم مشمول گسترش و یا

چروکیدگی مجموعه می شود.

این سبب می شود که این مشاهده گر، از شناسایی یا اندازه گیری هر گونه تغییر- که همه مجموعه را در بر می گیرد- ناتوان شود

و اگر او، حیات نفسانی داشته باشد، همانگونه که در مورد ما، این حیات نفسانی وجود دارد، این تغییرات مانع نمی شود، به صورت نفسانی احساس کند- که تغییراتی در مجموعه رخ داده است یا تندی و یا کندی در مجموعه ایجاد شده است.

همانگونه که بسیاری از مردم امروز احساس می کنند- که زمان تند شده است با آنکه وقتی آن را اندازه می گیرند و مقایسه می کنند، تغییری را نمی یابند.

و برای توضیح این کلام، مثالی می آورم: فرض می کنیم که انسانی در اتاقی زندگی می کند و وسیله اندازه گیری طول مثلا خط کش را در اختیار دارد و از او می خواهیم طول میزی کوچک را در اتاق اندازه بگیرد و سپس طول آن را با طول و ارتفاع(قبلی)میز مقایسه کند. سپس فرض می کنیم- که اتاق و هر چه در آن است دچار گسترش منظم شود و همه را به یک نسبت درگیر کند. اکنون اگر از او بخواهیم- که طول میز را اندازه گیری کند- می بیند که طول، تغییر نکرده است و اگر از او بخواهیم که طول آن را با طول و ارتفاع (قبلی)میز، مقایسه کند هیچ تغییری را ملاحظه نمی کند و علت، آن است که میز گسترش و افزایش طول پیدا کرده است و نیز خط کش اندازه گیری به همان نسبت بلند شدن میز، افزایش طول یافته است.

وقتی این مطلب روشن شد میتوان فهمید هر مشاهده گر- که بتواند از خارج مجموعه و منظومه هستی ای که در آن زندگی می کنیم، به مشاهده بپردازد- اندازه گیری هایش از اندازه گیری های ما که در داخل منظومه هستی زندگی می کنیم، متفاوت می شود.

پس اگر رفتار هستی مادی به مثابه یک کل به صورتی تغییر کند که زمان به عنوان بعد چهارم هستی، دچار گسترش یا چروکیدگی و جمع شدن شود یا به زبان ساده، کند یا تند شود، در مجموعه به عنوان کل، ما هرگز نمی توانیم این تغییرات را اندازه گیری کنیم و آن را بشناسیم ولی مشاهده گری که از خارج منظومه هستی ای- که در آن زندگی می کنیم- می تواند مشاهده کند، اندازه گیری این تغییرات برایش ممکن است و هر وقت سخن بگوید، به ما اعدادی را خواهد داد- که از آنچه ما اندازه گیری کردیم- متفاوت است.

و این به اختصار برای تو تفسیر می کند- که هرگاه از مشاهده کننده ای، خارج مجموعه(زندگی ما)(برای نمونه از خدای سبحان و متعال یا فرشتگان) بخواهی تا عمر نوح ع را مشخص کند یا خودش در این باره سخن بگوید، عددی را به تو خواهد داد- که از آن عددی که تو، در داخل منظومه هستی، اندازه گیری می کنی- متفاوت است.

و هرگاه از او بخواهی عمر انسان امروز را با عمر انسان در پیش از 15 هزار سال قبل مقایسه کند، به تو ارقامی متفاوت را خواهد داد و این در حالی است که تو اختلاف ملموسی را که بتوان در محدوده مادی ای- که در آن زندگی می کنی- اندازه گیری کرد، نمی یابی.

لینک ویدیو ها در اینستاگرام
https://www.instagram.com/p/B0xOa1SJirk/?igshid=1gdhux8em48tf

https://www.facebook.com/Ahmed.Alhasan.10313?fref=ts

www.almahdyoon.co

www.almahdyoon.org

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تولید یا دریافت علمواسطه ها د رمسیر ایجاد مغطلای سیاهترجمه ای ابتدایی از اسرامکانیزمهای دفاعی در برابپرورش مغز مینیاتوری انساخونریزی مغز در سندرم کوونیکولا تسلااینکه خانواده ات سالم باهوش عاطفی در زنان بیشتر ااز نظر علم اعصاب اراده آزبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و کلمه حتی برای کسانقفس ذهنعلت خواب آلودگی بعد از خوتوازن مهمتر از فعالیت زییکی از علل محدودیت مغز امتغییرات آب و هوایی که به ماده، چیزی بیش از یک خلا آینده ی علم و فیزیک در60 ثخطای ادراک کارماچگونه جمعیت های بزرگ شکل اگر نعمت فراموشی نبود بسدرک احساسات و تفکرات دیگهر حرکت خمیده می شود و هر از تکینگی تا مغز از مغز تبحثی در مورد حقیقت فضا و سفر تجهیزات ناسا به مریخ قدرت انسان در نگاه به ابعمقالاتتکامل جریان همیشگی خلقتکلام و زبان، گنجینه ای بسجهان کنونی و مغز بزرگتریمدیریت اینترنت بر جنگآیا آگاهی پس از مرگ از بیدین، اجباری نیستناتوانی از درمان برخی ویابزار بقا از نخستین هماندغدغه نتیجه ی نادانی استویتامین کا و استخواناز تکینگی تا مغز از مغز تبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سماگلوتید داروی کاهش دهنمقابله با کرونا با علم استا بحر یفعل ما یشاکودک هشت ساله لازم است آدجوسازی مدرنمزایای شکلات تلخ برای سلآیا رژیم غذایی گیاهی سلادانشمندان روش هاي جدیدی چرا حجم مغز گونه انسان درابزار بقا از نخستین همانرمز بقای جهش ژنتیکیواکنش به حس جدیداز تکینگی تا مغز، از مغز برخی بیماری ها که در آن بسیاره ی ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وکار با یگانگی و یکپارچگیحقیقت اشیامعجزه ی علمآشنا پنداریدارویی خلط آورنظریه ی ریسمانابزار بقای موجود زنده از روزه داری و بیمار ی ام اس استخوان های کشف شده، ممکبزرگ شدن مغز محدود به دورسازگاری با محیط بین اجزامنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر ترکیبات استاتین (سکشف ارتباط جدیدی از ارتبحد و مرزها توهم ذهن ماستنقش آتش در رسیدن انسان بهمغز انسان برای شادمانی طالگوی بنیادین و هوشیاریدرمان های اسرار آمیز در آهندسه زبانِ زمان استاجزایی ناشناخته در شکل گریشه های مشترک حیاتاعداد بینهایت در دنیای متفاوتهای جنسیتی راهی براشلیک فراموشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی لازم است برای فهم و حس و ادراک قسمت هجدهمنقش سجده بر عملکرد مغزمغز را از روی امواج بشناسانرژی بی پایان در درون هرهوش مصنوعی از عروسک بازی اداراوون تنها داروی تاییرجزخوانی هایی که امروز ببوزون هیگز چیستتمساح حد واسط میان مغز کوشب سیاه سحر شودتاریکی من و تو و گرد و غبامنشاء کوانتومی هوشیاری اپیوند مغز و سر و چالشهای حس و ادراک قسمت سی و هشتمنهایت در بی نهایتاولین هیبرید بین انسان و هوش مصنوعی از عروسک تا کمارتباط شگفت مغز انسان و فبیماری بیش فعالیزندگی در جمع مواردی را برفناوری هوش مصنوعی نحوه خفیلمی بسیار جالب از تغییتولید پاک و فراوان انرژیوبینار اساتید نورولوژی دطوفان فقر و گرسنگی و بی ستسلیم شدن از نورون شروع مما انسانها چه اندازه نزدپرتوهای صادر شده از سیاهخواندن ، یکی از شستشو دهننیاز به آموزش مجازی دیجیاینترنت بدون فیلتر ماهوادرمان ام اس(مولتیپل اسکلهوشمندی کیهاناز واقعیت امروز تا حقیقتباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و بیان نتیجه ساختماقلب و عقلعماد الدین نسیمی قربانی توسعه هوش مصنوعی قادر اسیافته های نوین علوم پرده تغییرات تکاملی سر انسان مبانی ذهنی سیاه و سفیدآیا ممکن است موش کور بی مخطر آلودگی هواچگونه جمعیت های بزرگ شکل اگر با مطالعه فیزیک کواندرک تصویر و زبان های مخلتهرچیز با یک تاب تبدیل به از تکینگی تا مغز از مغز تبحثی در مورد عملکرد لوب فسفر دشوار اکتشافقدرت عشقتاثیر ویتامین دی بر بیماتکامل داروینی هنوز در حاکلرال هیدرات برای خوابانجهان کاملی در اطراف ما پرمدارک ژنتیکی چگونه انسانآیا امکان بازسازی اندامهدید تو همیشه محدود به مقدناتوانی در شناسایی چهره ابزار بقا از نخستین همانذهن ما از در هم شکستن منبویتامین کا در سبزیجاتاز تکینگی تا مغز از مغز تبرین نت به جای اینترنتسندرم کووید طولانیملاحظه های اخلاقی دربارهتاثیر فکر بر سلامتکودک ایرانی که هوش او از جامعه ی آسمانیمسیر دشوار تکامل و ارتقاآیا رژیم غذایی گیاهی سلادانشمندان روشی برای تبدیچرا خشونت و تعصبابزار بقا از نخستین همانرمز جهانواکسن های شرکت فایزر آمراز تکامل تا مغز از مغز تا برخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وکاربرد روباتهای ريزنانوحقیقت تنها چیزی است که شامعجزه ی علم در کنترل کرونآشنا پنداریداستانها و مفاهیمی اشتبانظریه تکامل در درمان بیمابزارهای پیشرفته ارتباط روزه داری سلول های بنیاداستروژن مانند سپر زنان دبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ستون فقرات انسان دو پا جلمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر حرکات چشم بر امواج کشف جمجمه ای درکوه ایرهوحرکت چرخشی و دائمی کیهاننقش انتخاب از طرف محیط، نمغز انسان رو به کوچک تر شالگوبرداری از طبیعتدرمان های بیماری آلزایمرهنر حفظ گرهاحیای بینایی نسبی یک بیمرژیم های غذایی و نقش مهم بقای حقیقی در دور ماندن اتقلید مرحله ای نسبتا پیششنا در ابهای گرم جنوب نیامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی مغز بزرگ چالش استحس و ادراک قسمت هشتمنقش غذاها و موجودات دريامغز زنان جوانتر از مغز مرانرژی تاریکهوش مصنوعی از عروسک بازی ادب برخورد با دیگرانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتنفس هوازی و میتوکندریشبیه سازی میلیون ها جهان تاریکی خواهد ترسیدمهندسی ژنتیک در حال تلاش پیوند اندام از حیوانات بحس و ادراک قسمت سی و ششمچهار میلیارد سال تکامل باولین تصویر در تاریخ از سهوش مصنوعی از عروسک تا کمارتباط شگفت انگیز مغز انبیماری تی تی پیزندگی در سیاهچالهفیزیک مولکولها و ذرات در تولید سلولهای جنسی از سلوجود قبل از ناظر هوشمندتشنج چیستما انسانها چه اندازه نزدآلودگی هوا چالش قرن جدیدخواب سالم عامل سلامتیچیزی منتظر شناخته شدنایندرالدرمان تومورهای مغزی با اهوشیاری کوانتومیاز کجا آمده ام و به کجا میباد غرور و سر پر از نخوت وزبان و بیان، در سایه پیشرقلب دروازه ی ارتباطعوامل موثر در پیدایش زباتوسعه برخی شغل ها با هوش یاد بگیر فراموش کنیثبت امواج الکتریکی در عصمباحث مهم حس و ادراکآیا ما کالا هستیمخطرات هوش مصنوعیچگونه حافظه را قویتر کنیاگر تلاش انسان امروز برادرک حقیقت نردبان و مسیری هزینه ای که برای اندیشیداز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب لمس کوانتومیصفحه اصلیتکامل داروینی هنوز در حاکمردردجهان پیوستهمروری بر تشنج و درمان هایآیا انسان با مغز بزرگش اخدیدن خدا در همه چیزنادانی در قرن بیست و یکم،ابزار بقا از نخستین همانذهن چند جانبه نیازمند نگویتامین بی 12 در درمان درداز تکینگی تا مغز از مغز تبرای پیش بینی آینده مغز دسندرم گیلن باره به دنبال ملاحظات بیهوشی قبل از جرتاثیر مشاهده بر واقعیت بکودکان میتوانند ناقل بی جاودانگی مصنوعیمسئول صیانت از عقیده کیسآیا راهی برای رفع کم آبی داروهای مصرفی در ام اسچرا در مغز انسان، فرورفتابزار بقای موجود زنده از رمز جهان خاصیت فراکتالواکسن کووید 19 چیزهایی که از تکامل تا مغز، از مغز تبرخی توجهات در ببمار پارسیاره ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وکاربرد روباتهای ريز، در حقیقت خواب و رویامعجزه در هر لحظه زندگیآغاز فصل سرما و دوباره تکدخالت در ساختار ژنهانظریه تکامل در درمان بیمابزارهای بقا از نخستین هروش مقابله مغز با محدودیاسرار آفرینش در موجبزرگترین خطایی که مردم مسخن پاک و ثابتمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر دوپامین و سروتونینکشف جدید تلسکوپ جیمز وبحس چشایی و بویایینقش اتصالات بین سلولهای مغز انسان رو به کوچکتر شدالتهاب شریان تمپورالدرمان های جدید میگرنهنر رها شدن از وابستگیاحیای بینایی نسبی یک بیمرژیم های غذایی و نقش مهم بلندی در ذهن ما درک بلندیتقلید از روی طبیعتشناخت و معرفت، و نقش آن دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگذر زمان کاملا وابسته به حس و ادراک قسمت پنجمنقش غذاها و موجودات دريامغزهای کوچک بی احساسانرژی تاریک که ما نمی توهوش مصنوعی از عروسک بازی ادراک ما درک ارتعاشی است رساناها و ابر رساناها و عتنفس هوازی و میتوکندریشبیه سازی سیستم های کوانتاریخ همه چیز را ثبت کردهمولتیپل اسکلروز در زنان پیوند سر آیا ممکن استحس و ادراک قسمت سیزدهمچهار ساعت پس از کشتار خوکاولین دروغهوش مصنوعی از عروسک تا کمارتباط شگفت انگیز مغز انبیماری دویکزندگی زمینی امروز بیش از زندگی زودگذرفیزیک و هوشیاریتولترودینوراپامیل در بارداریتشنج و حرکات شبه تشنجی قاما اکنون میدانیم فضا خالآلودگی هوا و ویروس کروناخواب سالم عامل سلامتی و یچیزی خارج از مغزهای ما نیایا کوچک شدن مغزانسان الدرمان تشنجهوش، ژنتیکی است یا محیطیاز آغاز خلقت تا نگاه انسابار بزرگ ایستادن بر دو پازبان و تکلم برخی بیماریهقلب روباتیکعوامل ایجاد لغت انسانی و توصیه های سازمان بهداشت یادگیری مهارت های جدید دجلوتر را دیدنمجموعه های پر سلولی بدن مآیا ما تنها موجودات زنده دفاع در برابر تغییر ساختنگاه محدود و تک جانبه، مشاگر خواهان پیروزی هستیدرک دیگرانهزینه سنگین انسان در ازااز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب لوب فرونتال یا پیشانی مغسوالات پزشکیتکامل داروینی هنوز در حاکمردرد ناشی از تنگی کاناجهان پیوستهمرکز هوشیاری، روح یا بدن آیا احتمال دارد رویا از آدژا وو یا اشنا پندارینبرو و انرژی مداومابزار بقا از نخستین همانذهن هوشیار در پس ماده ی مویتامین بی هفدهاز تکینگی تا مغز از مغز تبرای اولین بار دانشمندانسندرم پیریفورمیسممانتین یا آلزیکسا یا ابتاثیر نگاه ناظر هوشیار بکودکان خود را مشابه خود تجایی خالی نیستمسئولیت جدیدآیاما مقهور قوانین فیزیکداروهای ام اسچرا ذرات بنیادی معمولاً ابزار بقای موجود زنده از رنگ کردن، حقیقت نیستواکسن کرونا و گشودن پنجراز تکامل تا مغز، از مغز تبرخی توصیه ها برای واکسیسیر آفرینش از روح تا مغز منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب گران و پرهزینه شد ولحقیقت در علم، هرگز نهایی مغز فکر میکند مرگ برای دیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدر مانهای کمر دردنظریه تکامل در درمان بیمابزارهای بقا ازنخستین همروش های صرفه جویی در ایجااسرار بازسازی اندام هابزرگترین درد از درون است سختی ها رفتنی استمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر دپاکین بر بیماری مگل زندگیحس و ادراک (قسمت اول )نقش تیروئید در تکامل مغزمغز ایندگان چگونه استامیوتروفیک لترال اسکلرودرمان های جدید در بیماری هوموارکتوس ها ممکن است داحساس گذر سریعتر زمانرژیم ضد التهابیبلعیدن ستاره توسط سیاهچاتقویت استخوان در گرو تغذشناخت درون، شناخت بیرون؛منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگربه شرودینگر و تاثیر مشحس و ادراک قسمت پنجاهنقش غذاها و موجودات دريامغزتان را در جوانی سیم کشانرژی خلا ممکن استهوش مصنوعی از عروسک بازی ادغام میان گونه های مختلبوزون هیگز جهان را از متلرشته نوروایمونولوژی و نقتنفس بدون اکسیژنشبکه های مصنوعی مغز به درتازه های اسکیزوفرنی(جنومواد کوانتومی جدید، ممکنپیوند سر، یکی از راه حلهاحس و ادراک قسمت ششمنوآوری ای شگفت انگیز داناولین سلول مصنوعیهوش مصنوعی به کمک هوش طبیارتباط غیرکلامی بین انسابیماری دیستروفی میوتونیبیماری ضعف عضلات نزدیک بزندگی، مدیریت انرژیفیزیکدانان ماشینی برای تطوفان زیباییتومورها و التهاب مغزی عاورزش هوازی مرتب خیلی به قتشنج عدم توازن بین نورون ما از اینجا نخواهیم رفتآلزایمرخواب عامل دسته بندی و حفطچیزی شبیه نور تو نیستایا این جمله درست است کسیدرمان جدید ALSهیچ وقت خودت را محدود به از انفجار بزرگ تا انفجار بار سنین ابزار هوشمندی ازبان و شناخت حقیقت قسمت چقلب را نشکنعواملی که برای ظهور لغت اتوصیه های غیر دارویی در سیادآوری خواب و رویاجمجمه انسان های اولیهمحل درک احساسات روحانیآیا مغز تا بزرگسالی توسعدقیق ترین تصاویر از مغز انگاه انسان محدود به ادرااپی ژنتیکدرک درست از خود و هوشیاریهزاران سال چشم های بینا واز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب لوتیراستامپیامهای کاربرانتکامل داروینی هنوز در حاکمردرد و علل آنجهان پر از چیزهای اسرار آمرکز حافظه کجاستآیا احتمال دارد رویا از آدژاوو یا آشناپندارینخاع ما تا پایین ستون فقرابزار بقا از نخستین همانذهن تو همیشه به چیزی اعتقویتامین دی گنجینه ای بزراز تکینگی تا مغز از مغز تبرای تمدن سازی، باید در بسندرم پس از ضربه به سرمن کسی در ناکسی دریافتم تاثیر نگاه و مشاهده ناظر کودکان را برای راه آماده جاذبهمسئولیت در برابر محیط زیآب زندگی است قسمت چهارمداروهای تغییر دهنده ی سیچراروياها را به یاد نمی آابزار بقای موجود زنده از روی و منیزیم در تقویت استواکسن کرونا از حقیقت تاتاز روده تا مغزبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم تعادلی بدنمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب زیست شناسی باورحقیقت راستین انسان علم بمغز قلبافت فشار خون ناگهانی در ودر محل کار ارزش خودت را بهفت چیز که عملکرد مغز تو ابزارهای بقای موجود زندهروش هایی ساده برای کاهش ااصل بازخوردبسیاری از بیماری های جدیسرنوشتمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر داروهای ضد التهاب گلوئونحس و ادراک (قسمت دوم )نقش حفاظتی مولکول جدید دمغز ابزار بقای برتر مادیامید نیکو داشته باش تا آندرمان های رایج ام اسهوش فوق العاده، هر فرد اساحساسات کاذبرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبه قفس های سیاهت ننازتقویت سیستم ایمنیشناسایی تاریخچه ی تکاملیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمگزیده ای از وبینار یا کنفحس و ادراک قسمت پنجاه و ینقشه مغزی هر فرد منحصر بهمغزتان را در جوانی سیمکشانسان قدیم در شبه جزیره عهوش مصنوعی از عروسک بازی ادغام دو حیطه علوم مغز و بی نهایت در میان مرزهارشد مغز فرایندی پیچیده اتنها مانع در زندگی موارد شباهت مغز و کیهانتازه های بیماری پارکینسوموجود بی مغزی که می تواندپیوندی که فراتر از امکانحس و ادراک قسمت شصت و هشتنوار مغز مشاهده ی غیر مستاوکرلیزوماب داروی جدید شهوش مصنوعی به شناسایی کاارتروز یا خوردگی و التهابیماریهای تحلیل عضلانی ازونیسومایدفاصله ها در مکانیک کوانتطی یکصد هزار سال اخیر هرچتومورهای ستون فقراتورزش هوازی ، بهترین تمریتشخیص ژنتیکی آتروفی های ما اشیا را آنطور که هستندآملودیپین داروی ضد فشار خودآگاهی و هوشیارينکاتی در مورد تشنجایا ابزار هوشمندی یا مغز درمان جدید میگرن با انتی هیچ کاری نکردن به معنی چیاز بحث های کنونی در ویروسبارداری بدون رحمزبان و شناخت حقیقت قسمت اقیچی ژنتیکیعوارض ازدواج و بچه دار شدتوصیه هایی در مصرف ماهیژن همه چیز نیستجنبه های موجی واقعیتمحل درک احساسات روحانی دآیا همه جنایت ها نتیجه بیدلایلی که نشان میدهد ما بنگاه از بیرون مجموعهابتدایی که در ذهن دانشمندرک عمیق در حیواناتهستي مادي ای که ما کوچکتراز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب لوزالمعده(پانکراس)مصنوعسایتهای دیگرتکامل زبانکمردرد با پوشیدن کفش مناجهان دارای برنامهمرکز حافظه کجاستآیا برای تولید مثل همیشه دگرگونی های نژادی و تغیینخستین تصویر از سیاهچالهابزار بقا از نخستین همانذهن خود را مشغول هماهنگیویروس مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تبرای خودآگاه بودن تو بایسندرم سردرد به دلیل افت فمنابع انرژي پاک سرچشمه حتاثیر نگاه انسان بر رفتاکوری گذرای ناشی از موبایجاذبه و نقش آن در شکلگیریمستند جهان متصلآب زندگی است قسمت اولداروهای ضد بیماری ام اس وچراروياها را به یاد نمی آابزار بقای موجود زنده از رویا و خبر از آیندهواکسن کرونا ساخته شده تواز علم جز اندکی به شما دابرخی روش های تربیتی کودکسیستم دفاعی بدن علیه مغز منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب طبیعت در قالب هندسهحقیقت غیر فیزیکیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهافت هوشیاری به دنبال کاهدر چه مرحله ای از خواب ، رهفت سین یادگاری از میراث ابزارهای بقای از نخستین روش صحبت کردن در حال تکاماصل علت و تاثیربسیاری از بیماری های جدیسریعترین کامپیوتر موجودمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر داروی ضد تشنج سدیم گمان میکنی جرمی کوچکی در حس و ادراک قسمت 67نقش حیاتی تلومر دی ان آ دمغز ابزار برتر بقاامید درمان کرونا با هماندرمان های علامتی در ام اسهوش مصنوعی می تواند بر احاخلاق و علوم اعصابرژیم غذایی ضد التهابیبه مغز خزندگان خودت اجازتلقین اطلاعات و حافظهشناسایی سلول های ایمنی امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمگزارش یک مورد جالب لخته وحس و ادراک قسمت پنجاه و دنقشه های مغزی جدید با جزینقش قهوه در سلامتیانسان ها می توانند میدان هوش مصنوعی از عروسک بازی ارتقا و تکامل سنت آفرینش بی عدالتی در توزیع واکسن رشد مغز علت تمایل انسان بتنبیه چقدر موثر استشباهت مغز با کیهان مادیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی موجودات مقهور ژنها هستندپیوستگی همه ی اجزای جهانحس و ادراک قسمت شصت و دونوار مغز در فراموشی هاايندگان چگونه خواهند دیدهوش مصنوعی در کامپیوترهاارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی در خدمت خلق وحارزش حقیقی زبان قسمت دومبیهوش کردن در جراحی و بیمزونا به وسیله ویروس ابله فرگشت و تکامل تصادفی محض ظهور امواج مغزی در مغز مصتوهم فضای خالیورزش و میگرنتشخیص آلزایمر سالها قبل ما به جهان های متفاوت خودآموزش نوین زبانخودآگاهی و هوشیاريچگونه مولکول های دی ان ایایا بیماری ام اس (مولتیپدرمان جدید کنترل مولتیپلهیچ کس مانند تو نگاه نمیکاز تلسکوپ گالیله تا تلسکبازگشت از آثار به سوی خدازبان و شناخت حقیقت قسمت دقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصعید نوروز مبارکتوضیحی ساده در مورد هوش مژن همه چیز نیستجنسیت و تفاوت های بیناییمحدودیت چقدر موثر استآیا هوش مصنوعی می تواند ندنیای شگفت انگیز کوانتومنگاه از درون مجموعه با نگابزار هوش در حال ارتقا ازدرگیری قلب در بیماری ویرهستی ما پس از شروعی چگال از تکینگی تا مغز از مغز تبحثی درباره هوش و تفاوتهسفری به آغاز کیهانلیس دگرامفتامین یا ویاستکامل زبانکنفرانس تشنج هتل کوثر اصجهان در حال نوسان و چرخشمرکز خنده در کجای مغز استآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددانش قدرت استنخستین روبات های زنده ی جابزار بقا از نخستین همانذهن سالمویرایش DNA جنین انسان، براز تکینگی تا مغز از مغز تبرای زندگی سالم، یافتن تسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر نگاه انسان بر رفتاکی غایب شدی تا نیازمند دلجدایی خطای حسی استمشکلات نخاعیآب زندگی است قسمت دومداروی فامپیریدین یا نورلنزاع بین جهل و علم رو به پابزار بقای موجود زنده از رویا بخشی حقیقی از زندگی واکسن ایرانی کرونا تولیدازدواج های بین گونه ای، ربرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت و نیستیمنابع بی نهایت انرژی در دتاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب، سفری به تاریخحقیقت غیر قابل شناختمغز مادران و کودکان در زمافتخار انساندر هم تنیدگی مرزها و بی مهم نوع خواری در میان پیشیابزارهای دفاعی و بقای موروشهای نو در درمان دیسک باصل عدم قطعیت از کوانتوم بعد از کروناسرگیجه از شایعترین اختلامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکگنجینه ای به نام ویتامین حس و ادراک قسمت چهلنقش خرچنگ های نعل اسبی درمغز از بسیاری حقایق می گرامیدوار باش حتی اگر همه چدرمان ژنتیکی برای نوآوریهوش مصنوعی و کشف زبان هایاخلاق پایه تکامل و فرهنگرژیم غذایی ضد دردبه نقاش بنگرتلاش ها برای کشف منابع جدشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمگشایش دروازه جدیدی از طرحس و ادراک قسمت پنجاه و سنقص در تشخیص هیجانات عامنقش مهاجرت در توسعه نسل اانسان یک کتابخانه استهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتوکين تراپی روشی جديد بیمار 101 ساله، مبتلا به سزمین در برابر عظمت کیهانتو یک معجزه ایشباهت کیهان و مغزتبدیل سلولهای محافط به سموسیقی هنر مایع استپیام های ناشناخته بر مغز حس و ادراک قسمت شصت و ششنوار مغز در تشخیص بیماری ايا اراده آزاد توهم است یهوش مصنوعی در خدمت خلق وحارزش حقیقی زبان قسمت سومبیهوشی در بیماران دچار ازیباترین چیز در پیر شدنفراموش کارها باهوش تر هسعقل مجادله گرتوهم فضای خالی یا توهم فضورزش بهترین درمان بیش فعتصویربرداری فضاپیمای آمما با کمک مغز خود مختاريمآمارهای ارائه شده در سطح خودروهای هیدروژنیچگونه مغز پیش انسان یا همایا بدون زبان میتوانیم تدرمان جدید سرطانهیچ کس حقیقت را درون مغز از تلسکوپ گالیله تا تلسکبازگشت به ریشه های تکاملزبان و شناخت حقیقت قسمت سقانون مندی نقشه ژنتیکی معامل کلیدی در کنترل کارآتیوتیکسن داروی ضد جنونژن هوش و ساختارهای حیاتی جنسیت و تفاوت های بیناییمحدودیت های حافظه و حافظآیا هوش مصنوعی زندگی بشردندان ها را مسواک بزنید تنگاه حقیقی نگاه به درون اابزار بقا از نخستین هماندرگیری مغز در بیماری کویو هر کس تقوای خدا پیشه کناز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی درباره احساسات متفاسقوط درون جاذبه ای خاص، چلا اکراه فی الدینتکامل زبان انسان از پیشیکنگره بین المللی سردرد دجهان شگفت انگیزمرگ چیستآیا تکامل و تغییرات ژنتیدانش محدود به ابعاد چهارنرمش های مفید برای درد زاابزار بقا از نخستین همانذخیره ی شگفت انگیز اطلاعواقعیت فیزیکی، تابعی از از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی ملاحظات در تشنج های سوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر ویتامین دی بر بیماکیهان خود را طراحی میکندجریان انرژی در سیستم های مشکلات بین دو همسر و برخیآب زندگی است قسمت سومداروی لیراگلوتیدنزاع بین علم و نادانی رو ابزار بقای موجود زنده از رویا تخیل یا واقعیتواکسن اسپایکوژناساس انسان اندیشه و باور برخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزیمنابع جدید انرژیتاثیر گیاه خواری بر رشد وکتابخانهحقایق ممکن و غیر ممکنمغز چون ابزار هوش است دلیافراد آغاز حرکت خودشان ردر هم تنیدگی کوانتومیهمه چیز در زمان کنونی استابعاد اضافه ی کیهانروشهای شناسایی قدرت شنوااصول انجام برخی نرمش ها دبعد از کروناسربازان ما محققا غلبه می منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگویید نوزده و ایمنی ساکتحس و ادراک قسمت چهل و هفتنقش داروهاي مختلف معروف مغز به تنهایی برای فرهنگ امیدی تازه در درمان سرطاهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاختلال خواب فرد را مستعد راه فراری نیستبه نقاش بنگرتلاش هایی در بیماران قطع شواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپمبرولیزوماب در بیماری چحس و ادراک قسمت پنجاه و شنقطه بی بازگشتنقش میدان مغناطیسی زمین انسان جدید از چه زمانی پاهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط میکروب روده و پاربیماری های مغز و اعصاب و زمین زیر خلیج فارس تمدنی تو یک جهان در مغز خودت هسشباهت زیاد بین سلول هاي عتداوم مهم است نه سرعتمیهمانهای ناخوانده عامل پیشینیان انسان از هفت میحس و ادراک سی و هفتمنوار مغزی روشی مهم در تشخايا اراده آزاد توهم است یهوش مصنوعی درمانگر کامپیارزش خود را چگونه میشناسبیوگرافیزیباترین چیز در افزایش سفراموشی همیشه هم بد نیستعقلانیت بدون تغییرتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)ورزش در کمر دردتصادف یا قوانین ناشناختهما بخشی از این جهان مرتبطآن چیزی که ما جریان زمان خورشید مصنوعیچگونه هموساپينس بر زمین ایا تکامل هدفمند استدرمان سرطان با امواج صوتهیچگاه از فشار و شکست نتراز تکنیکی تا مغز از مغز تبازخورد یا فیدبکزبان جانسوزقانون جنگلعادت کردن به نعمتتکنولوژی جدید که سلول هاژن یا نقشه توسعه مغز و نقجهل مقدسمخچه فراتر از حفظ تعادلآیا هوش ارثی دریافتی از پدو ویژگی انتزاع و قدرت تجنگاهی بر قدرت بینایی دراابزار بقا از نخستین هماندرگیری مغز در بیماران مبوفور و فراوانیاز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی درباره احساساتی غیرسلول های بنیادی منابع و الایو دوم دکتر سید سلمان فتکامل ساختار رگهای مغزی کنگره بین المللی سردرد دجهانی که نه با یک رخداد و مرگ و میر پنهانآیا جنین انسان، هوشمندی دانش بی نهایتنرمش های مفید در سرگیجهابزار بقا از نخستین همانذره ی معین یا ابری از الکواقعیت چند سویهاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی مرزهای اخلاق و علوم سوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر ویروس کرونا بر مغز کیهانِ هوشیارِ در حال یاجریان انرژی در سیستم های مشکلات روانپزشکی پس از سآب، زندگی است(قسمت پنجم)داروی تشنجی درباردارینزاع بین علم و جهل رو به پابزار بقای موجود زنده از رویا حقی از طرف خداواکسن اسپایکوژن ضد کرونااستفاده از مغز، وزن را کمبرداشت مغز ما از گذر زمانسانسور از روی قصد بسیاری مناطق خاصی از مغز در جستجتاثیر گیاه خواری بر رشد وکجای مغز مسئول پردازش تجحلقه های اسرارآمیزمغز چگونه صداها را فیلتر افزایش قدرت ادراکات و حسدر هم تنیدگی کوانتومی و پهمه ی سردردها بی خطر نیستاتفاق و تصادفروشی برای بهبود هوش عاطفاصول توسعه ی یک ذهن کاملبعد از کرونا دلخوشی بیهوسردرد میگرن در کودکانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگوشه بیماری اتوزومال رسسحس و ادراک قسمت چهل و هشتنقش ذهن و شناخت در حوادث مغز برای فراموشی بیشتر کامگا سه عامل مهم سلامتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاختلال در شناسایی حروف و راه های جدید برای قضاوت ربه هلال بنگرتلاشی برای درمان قطع نخاشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپنج اکتشاف شگفت آور در موحس و ادراک قسمت بیست و چهچند نرمش مفید برای کمردرنقش محیط زندگی و مهاجرت دانسان خطرناکترین موجودهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط ماده و انرژیبیماری وسواسزمان چیستتو پیچیده ترین تکنولوژی شباهت زیاد بین سلول هاي عتداخل مرزها و صفات با بینمیوتونیک دیستروفیپیشرفت های جدید علوم اعصحس و ادراک- قسمت پنجاه و نوبت کودکانای نعمت من در زندگیمهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاز نخستین همانند سازها تبیوگرافیزیر فشار کووید چه باید کرفرایند پیچیده ی خونرسانیعلم و ادراک فقط مشاهده ی توهم چیستوزن حقیقی معرفت و شناختتظاهر خوابیده ی مادهما تحت کنترل ژنها هستیم یآنچه واقعیت تصور میکنیم خوشبختی دور از رنج های مچگونه هوشیاری خود را توسایجاد احساساتدرمانهای بیماری پارکینسهیپرپاراتیروئیدیسماز تکینگی تا مغز و از مغز بازسازي مغز و نخاع چالشی زبان ریشه هایی شناختی اسقانون جنگلعارضه جدید ویروس کرونا ستکنولوژی جدید که سلول هاژنها نقشه ایجاد ابزار هوجهان فراکتالمخچه ، فراتر از حفظ تعادلآیا هوش سریعی که بدون احسدو برابر شدن خطر مرگ و مینگاهی بر توانایی اجزاي بابزار بقا از نخستین هماندرگیری مغزی در سندرم کوووقت نهيب هاي غير علمي گذشاز تکینگی تا مغز از مغز تبخش فراموش شده ی حافظهسلول های بدن تو پیر نیستنلبخند بزن شاید صبح فردا زتکامل شناخت انسان با کشفکنترل همجوشی هسته ای با هجهانی که از یک منبع، تغذیمرگ و میر بسیار بالای ناشآیا جهان ذهن و افکار ما مدانشمندان موفق به بازگردنرمشهای مهم برای تقویت عابزار بقا از نخستین همانذرات کوانتومی زیر اتمی قواقعیت چیستاز تکینگی تا مغز- از مغز برخی نکات از گاید لاین پرسودمندی موجودات ابزی بر منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر ژنها بر اختلالات خکیست کلوئید بطن سومجریان انرژی در سیستم های مشکلات روانپزشکی در عقب آثار باستانی تمدن های قدداروی جدید s3 در درمان ام نسبت ها در کیهانابزار بقای موجود زنده از رویاها از مغز است یا ناخوواکسن دیگر کرونا ساخته شاستفاده از هوش مصنوعی در بررسي علل احتمالي تغيير سانسور بر بسیاری از حقایمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاه خواری بر رشد وکرونا چه بر سر مغز می آورحمله ویروس کرونا به مغزمغز ناتوان از توجیه پیداافزایش مرگ و میر سندرم کودر هم تنیدگی کوانتومی و دهمیشه اطمینان تو بر خدا باتوبان اطلاعات و پلِ بینروشی جدید در درمان قطع نخاصول سلامت کمربعد از کرونا دلخوشی بیهوسردرد و علتهای آنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگوشت خواری یا گیاه خواریحس و ادراک قسمت چهل و دومنقش روی و منیزیم در سلامتمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟امروز دانش ژنتیک هیچ ابههوش مصنوعی الفاگواختلال در شناسایی حروف و راه های جدید برای قضاوت ربه کدامین گناه کشته شدندتلاشی تازه برای گشودن معشکل پنجم مادهتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپوست ساعتی مستقل از مغز دحس و ادراک قسمت بیست و یکچند جهانینقش نگاه از پایین یا نگاهانسان عامل توقف رشد مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط متقابل با همه ی حیبیماری گیلن باره و بیمارزمان و مکان، ابعاد کیهان تو افق رویداد جهان هستیشرکت نورالینک ویدیویی ازتروس جریان انرژیمیگرن و پروتئین مرتبط با پیشرفت در عقل است یا ظواهحس و ادراک- قسمت بیست و پنور درونای آنکه نامش درمان و یادشحس و ادراک- قسمت شصت و چهنورون هاي مصنوعی می توانایمپلانت مغزی کمک میکند هوش مصنوعی ساخته هوش طبیاز نخستین همانند سازها تبیان ژن های اسکیزوفرنی دزیرفون داروی ضد ام اسفرایند تکامل و دشواری هاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتوهم وجودوزوز گوشتظاهری از ماده است که بیدمانند آب باشآنچه حس می کنیم، نتیجه ی خانواده پایدارچگونه واکسن کرونا را توزایرادهای موجود در خلقت بدرهای اسرارآمیز و پوشیدههاوکينگ پیش از مرگش رسالاز تکینگی تا مغز از مغز تبحتی علمی درباره تمایل بزبان شناسی مدرن در سطح سلقانونمندی و محدودیت عالمعدم توقف تکامل در یک انداتکینگیژنها ، مغز و ارادهجهان ما میتواند به اندازمخچه ابزاري که وظیفه آن فآیا هشیاری کوانتومی وجوددو برابر شدن خطر مرگ و میچالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین هماندرگیری مغزی در سندرم کوووقتی فهمیدی خطا کردی برگاز تکینگی تا مغز از مغز تبخش های تنظیمی ژنومسلول عصبی شاهکار انطباق لرزش ناشی از اسیب به عصبتکامل، نتیجه ی برنامه ریکنترل جاذبهجهانی در ذهنمرگ انتقال است یا نابود شآیا جهش های ژنتیکی، ویرودانشمندان نورون مصنوعی سچرا مغز انسان سه هزار سالابزار بقا از نخستین همانذرات کوانتومی زیر اتمی قواقعیت چیستاز تکینگی تا مغز- از مغز برخی نرمش ها برای زانوسیلی محکم محیط زیست بر انمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر کلام در آیات کلام بکاهش مرگ و میر ناشی از ابجستجوی متن و تصویر به صورمشاهده گر جدای از شیء مشاآرامش(سکوت) stillness و تکاپوداروی جدید میاستنی گراوینسبت طلایی، نشانه ای به سابزار بقای موجود زنده از رویاهای پر رمز و حیرتی درواکسن دیگری ضد کرونا از داستفاده از انرژی خلابررسی و اپروچ جدید بر بیمسایه را اصالت دادن، جز فرمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاه خواری بر رشد وکریستال هاحمایت از طبیعتنقش هورمون های تیروئید دمغز و سیر تکامل ان دلیلی افزایش سرعت پیشرفت علوم در یک فراکتال هر نقطه مرکهمیشه عسل با موم بخوریماتوسوکسیمایدروشی جدید در درمان نابیناضطراب و ترستفکر خلا ق در برابر توهم سردرد تنشنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگیلگمش باستانی کیستحس و ادراک قسمت چهل و سومنقش روزه داری در سالم و جمغز بزرگ چالش است یا منفعانفجار و توقف تکاملی نشاهوش مصنوعی از عروسک های باختلالات مخچهراه پیروزی در زندگی چیستبه امید روزهای بهترتلاشی جدید در درمان ام اسشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر رو ح و روان بر جسممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپوشاندن خود از نورحس و ادراک قسمت بیست و دوچند روش ساده برای موفقیتنقش نظام غذایی در تکامل مانسانیت در هم تنیده و متصهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط چاقی و کاهش قدرت ببیماری آلزایمر، استیل کوزمان واقعیت است یا توهمتو انسانی و انسان، شایستشربت ضد خلطتری فلوپرازینمیگرن سردردی ژنتیکی که بپیشرفتی مستقل از ابزار هحساسیت روانی متفاوتنورون های ردیاب حافظهایمپلانت نخاعی میتواند دهوش احساسیاز نخستین همانند سازها تبیان حقیقتزیرک ترین مردمفرایند حذف برخی اجزای مغعلم به ما کمک میکند تا موتوهم بی خدایییک پیام منفرد نورون مغزی تعداد کلی ذهن ها در جهان ماه رجبآنها نمیخواهند دیگران راخارق العاده و استثنایی بچگونه آن شکری که می خوریماکسی توسین و تکامل پیش ادریای خداهاوکينگ پیش از مرگش رسالاز تکینگی تا مغز از مغز تبحث درباره پیدایش و منشا زبان شناسی نوین نیازمند قارچ بی مغز در خدمت موجودعدم درکتکامل مادی تا ابزار هوشمژنهای مشترک بین انسان و وجهان مادی، تجلی فضا در ذهمدل همه جانبه نگر ژنرالیآیا واکنش های یاد گرفته ودو سوی واقعیتچالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین هماندرگیری اعصاب به علت میتووقتی تو از یاد گرفتن باز از تکینگی تا مغز از مغز تبخش بزرگی حس و ادراک ما اسلولهای ایمنی القا کنندهلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتأثیر نگاه انسان بر رفتاکندر در بیماریهای التهابجهش های ژنتیکی مفید در سامرگ تصادفیآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجدانشمندان یک فرضیه رادیکچرا مغزهای ما ارتقا یافت ابزار بقا از نخستین همانذرات کوانتومی زیر اتمی قواقعیت های متفاوتاز تکینگی تا مغز- از مغزتبرخی نرمش های گردنسیگار عامل افزایش مرگ وممنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر کپسول نوروهرب بر نکاهش التهاب ناشی از بیماجستجوی هوشیاری در مغز مامشاهده آینده از روی مشاهآزمون تجربی، راهی برای رداروی جدید برای ای ال اسنشانه های گذشته در کیهان ابزار بقای موجود زنده از رویای شفافاستفاده از سلول های بنیابررسی ژنها در تشخیص بیماساخت شبکه عصبی مصنوعی با منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاه خواری بر رشد وکریستال زمان(قسمت اولحوادث روزگار از جمله ویرنقش هورمون زنانه استروژنمغز کوانتومیافسردگی و اضطراب در بیمادر کمتر از چند ماه سوش جدهمراهی نوعی سردرد میگرنیاثر مضر مصرف طولانی مدت رروشی جدید در درمان سکته ماطلاع رسانی اینترنتیتفاوت مغز انسان و میمون هسردرد سکه ایمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه بی عقل به سوی نور میحس و ادراک قسمت نهمنقش رژیم غذایی بر رشد و امغز بزرگ چالشهای پیش روانواع سکته های مغزیهوش مصنوعی از عروسک های باختلالات حرکتی در انسانراه انسان شدن، راه رفتن وبه بالا بر ستارگان نگاه کتمایل زیاد به خوردن بستنشگفت زده و حیران باشتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری در کجاست؟ قپیموزایدحس و ادراک قسمت بیست و سوچندین ماده غذایی که مانننقش نظریه تکامل در شناساانعطاف پذیری مکانیسمی علهوش مصنوعی از عروسک بازی ارتباط هوش ساختار مغز و ژبیماری الزایمرزمان پلانکفلج نخاعی با الکترودهای تو با همه چیز در پیوندیشش مرحله تکامل چشمتری فلوپرازینمیگرن شدید قابل درمان اسپاسخ گیاهان در زمان خوردپختگی پس از چهل سالگي به خفاش با شیوع همه گیری جدینوروپلاستیسیتی چیستاین پیوند نه با مغز بلکه هوش احساسیاز نخستین همانند سازها تبیست تمرین ساده برای جلوزیست، مرز افق رویداد هستفراتر از دیوارهای باورعلم راهی برای اندیشیدن اتوهم جدایی و توهم علمیک پیشنهاد خوب برای آسان تغییر الگوی رشد مغزی با زماپروتیلینآنان که در قله اند هرگز خخبر مهم تلسکوپ هابلچگونه انتظارات بر ادراک اگر فقط مردم میفهمیدند کدرک فرد دیگر و رفتارهای اهدف یکسان، در مسیرهای متاز تکینگی تا مغز از مغز تبحثي درباره هوش و تفاوتهزبان، نشان دهنده ی سخنگو قبل از آغازعسل طبیعی موثر در کنترل بتکامل مداومژنهای هوش ، کدامندجهان مرئی و نامرئیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهآیا یک، وجود دارددوچرخه سواری ورزشی سبک و چالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین هماندرختان اشعار زمینویتنام نوعی کرونا ویروس از تکینگی تا مغز از مغز تبخش بزرگتر کیهان ناشناختسلولهای بنیادی مصنوعی درلزوم سازگاری قانون مجازاتئوری تکامل امروز در درمکوچ از محیط نامناسبجهش های ژنتیکی غیر تصادفمراحل ارتقای پله پله کیهآیا خداباوری محصول تکاملدانشمندان ژنی از مغز انسچرا ویروس کرونای دلتا واابزار بقا از نخستین همانرفتار اجتماعی انسان، حاصواقعیت و مجازاز تکینگی تا مغز، از مغز برخی یونها و مولکول های مسیاهچاله های فضایی منابعمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر کپسول نوروهرب بر تکاهش حافظه هرچند فرایندیحفره در مغزمطالبی در مورد تشنجآزمون ذهنی گربه ی شرودینداروی جدید ضد میگرننشانه های پروردگار در جهابزار بقای موجود زنده از روان سالماستفاده از سلول های بنیابررسی بیماری التهابی رودساخت شبکه عصبی با الفبای منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاه خواری بر رشد وکریستال زمان(قسمت دوم)حافظه و اطلاعات در کجاست نقش ویتامین K در ترمیم اسمغز آیندگان چگونه است ؟اقلیت خلاقدر آسمان هدیه های نادیدنهندسه ی پایه ایاثرات فشار روحی شدیدريتوکسيمب در درمان ام اساطلاعات حسی ما از جهان، چتفاوت ها و تمایزها کلید بسردرد عروقی میگرنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه خواری و گوشت خوار کدحس و ادراک قسمت چهارمنقش رژیم غذایی در رشد و امغز بزرگ و فعال یا مغز کوانگشت ماشه ایهوش مصنوعی از عروسک بازی اختلالات صحبت کردن در انراه بی شکستبه خودت مغرور نشوتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشگفتی های زنبور عسلتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری در کجاست؟(قپیموزایدحس و ادراک قسمت بیستمنه جنگ و نه خونریزیاولین مورد PML به دنبال تکهوش مصنوعی از عروسک تا کمارتباط پیوسته ی جهانبیماری ای شبیه آلزایمر و زمان به چه دلیل ایجاد میشفلج بل، فلجی ترسناک که آنتو با باورهایت کنترل میشششمین کنگره بین المللی سترکیب حیوان و انسانمیدان مغناطيسي زمین بشر میدان های مغناطیسی قابل پروژه ی ژنوم انسانیخلاصه ای از مطالب همایش منوروز یا روز پایانیاین اندوه چیستهوش در طبیعتاز نشانه ها و آثار درک شدبیش از نیمی از موارد انتقزاوسکا درمان گوشرفرد حساس از نظر عاطفی و بعلم ساختن برج های چرخانتوهمات و شناخت حقیقتیک آلل ژنتیکی که از نئاندتغییر زودتر اتصالات مغزیماجرای جهل مقدسآنزیم تولید انرژی در سلوخدا موجود استچگونه به سطح بالایی از هواگر میدانی مصیبت بزرگتر درک نیازمند شناخت خویش اهدف از تکامل مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی جالب درباره محدودیتزبان، وسیله شناسایی محیطقبل از انفجار بزرگعصب حقوق نورولووتکامل چشمژنهای حاکم بر انسان و انسجهان هوشیارمدل هولوگرافیک تعمیم یافآیا کیهان می تواند یک شبیدورترین نقطه ی قابل مشاهچالش هوشیاری و اینکه چرا ابزار بقا از نخستین هماندرد باسن و پا به دلیل کاهویتامین E برای فعالیت صحاز تکینگی تا مغز از مغز تبخش دیگری در وجود انسان هسلسله مباحث هوش مصنوعیلزوم سازگاری قانون مجازاتئوری تکامل در پیشگیری و کوچک شدن مغز از نئاندرتاجهشهای مفید و ذکاوتی که دمرز مرگ و زندگی کجاستآیا دلفین ها می تواند از دانشمندان پاسخ کوانتومی چرا پس از بیدار شدن از خوابزار بقا از نخستین همانرقیبی قدرتمند در برابر مواقعیت خلا و وجود و درک ماز تکینگی تا مغز، از مغز برخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ها، دارای پرتو منابع انرژی از نفت و گاز تاثیر کپسول نوروهرب بر سکاهش دوپامین عامل بیماریحقیقت قربانی نزاع بین بی مطالعه ای بیان میکند اهدآزمون ذهنی گربه شرودینگرداروی ضد تشنج با قابليت تنظام مثبت زندگیابزار بقای موجود زنده از روبات های ریز در درمان بیاستفاده از سلول های بنیابررسی سیستم تعادلی بدن اساختن آیندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاهخواری بر رشد و کریستال زمان(قسمت سوم)حافظه و اطلاعات در کجاست نقش ژنتیک در درمان اختلامغز انسان ایا طبیعتا تماالکترومغناطیس شنوایی و هدر آستانه ی موج پنجم کوویهندسه ی رایج کیهاناثرات مفید قهوهریواستیگمیناطلاعاتی عمومی در مورد متفاوت های بین زن و مرد فقسرعت فکر کردن چگونه استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگالکانزوماب، دارویی جدیحس و ادراک قسمت نوزدهمنقش زنجبیل در جلوگیری از مغز بزرگترین مصرف کننده انگشت نگاری مغز نشان میدهوش مصنوعی از عروسک بازی اختلالات عضلانی ژنتیکرابطه تشنج و اوتیسمبه دنبال رستگاری باشتمدن پیشرفته ی پیشینیانشاهکار قرنتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع خواب و رویاپیچیدگی های مغزمگسحس و ادراک قسمت دهمچه زیاد است بر من که در ایاولین مورد پیوند سر در انهوش مصنوعی از عروسک تا کمارتباط انسانی، محدود به بیماری ای شبیه ام اس مولتزمان شگفت انگیزفلج خوابتو جهانی هستی که خودش را واکسن سرطانصرع و درمان های آنترازودونتراشه ی بیولوژِیکمیدازولام در درمان تشنج پروژه ی ژنوم انسانیخلاصه ای از درمان های جدینوشیدن چای برای مغز مفید این ایده که ذرات سیاهچالهوش عاطفی بیشتر در زناناز نظر علم اعصاب یا نرووسبیشتر کمردردها نیازی به زبان مشترک ژنتیکی موجودافرضیه ای جدید توضیح میدهعلایم کمبود ویتامین E را توپیراماتیک جهش ممکن است ذهن انسانتغییر عمودی سر انسان از پماده ی تاریکآیندهخطا در محاسبات چیزی کاملچگونه باغبانی باعث کاهش اگر نیروی مغناطیس نباشد درک و احساسهدف از خلقت رسیدن به ابزااز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی در مورد نقش ویتامين سفر نامه سفر به بم و جنوب قدم زدن و حرکت دید را تغیعضلانی که طی سخن گفتن چقدتکامل و ارتقای نگاه تا عمکل اقیانوس در یک ذرهجهان یکپارچهمدل های ریز مغز مینی برینآیا گذشته، امروز وآینده ديدن با چشم بسته در خواب چالش دیدگاه های سنتی در بابزار بقا از نخستین هماندست آسمانویتامین E در چه مواد غذایاز تکینگی تا مغز از مغز تبرنامه و ساختار پیچیده مسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمقاومت به عوارض فشار خون تئوری جدید، ویران کردن گکوچکترین چیز یک معجزه اسجهشهای مفید و ذکاوتی که دمرز بین انسان و حیوان کجاآیا دلفین ها میتوانند بادانشمندان اولین سلول مصنچرا بیماری های تخریبی مغابزار بقا از نخستین همانرموزی از نخستین تمدن بشروالزارتان داروی ضد فشار از تکینگی تا مغز، از مغز برخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله و تکینگی ابتدایمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر کپسول نوروهرب بر سکاهش سن بیولوژیکی، تنها حقیقت آنطور نیست که به نظمعنی روزهآسيب میکروواسکولاریا آسداروی ضد تشنج با قابليت تنظریه ی تکامل در درمان بیابزار بقای موجود زنده از روح رهاییاستیفن هاوکینگ در مورد هبررسی علل کمر درد در میانساختار فراکتال وجود و ذهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر انتخاب از طرف محیط کشف مکانیسم عصبی خوانش پحافظه و اطلاعات در کجاستنقش گرمایش آب و هوا در هممغز انسان برای ایجاد تمدالکتروتاکسی(گرایش و حرکدر درمان بیماری مولتیپل هندسه بنیادیناثرات مضر ماری جواناریاضیات یک حس جدید استاطلاعاتی عمومی در مورد متفاوت های تکاملی در مغز وسعی کن به حدی محدود نشویمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای حس و ادراک قسمت هفتمنقش زبان در سلطه و قدرت امغز حریص برای خون، کلید تاندوهگین نباش اگر درب یا هوش مصنوعی از عروسک بازی اختراع جدید اینترنت کوانراز تغییربه زودی شبکه مغزی به جای تمدن بشری و مغز اخلاقیشاهکار شش گوشتاثیر رژیم گیاهخواری بر منحنی که ارتباط بین معرفپیچیدگی های مغزی در درک زحس و ادراک قسمت دوازدهمنه عدم مطلق بلکه عدم با قهوش مصنوعی از عروسک تا کمارتباط از بالا به پایین مبیماری اسپینال ماسکولار زندگی هوشمند در خارج از زفلج خواب چیستتو دی ان ای خاص ميتوکندريواکسن سرطانضررهای مصرف شکر و قند بر ضررهای شکر بر سلامت مغزتربیت کودکان وظیفه ای مهمکانیک کوانتومی بی معنی پرواز از نیویورک تا لوس آخم شدن فضا-زماننوعی سکته مغزی ، وحشتناک اینکه به خاطرخودت زندگی هوش عاطفی در زنان بیشتر ااز نظر علم اعصاب اراده آزبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان چهار حرفی حیات زمینفضای قلب منبع نبوغ استعلایم کمبود ویتامین E را توانایی مغز و دیگر اجزای یک رژیم غذایی جدید، می توتغییرات منطقه بویایی مغزماده ی خالیآینده ی انسان در فراتر ازخطا در محاسبات چیزی کاملچگونه تکامل مغزهای کنونیاگر نعمت فراموشی نبود بسدرک کنیم ما همه یکی هستیمهر چیز با هر چیز دیگر در تاز تکینگی تا مغز از مغز تبحثی در مورد نقش کلسیم و سفر به مریخ در 39 روزقدرت کنترل خودغیرقابل دیدن کردن مادهتکامل ابزار هوش ، راه پر کلمات بلند نه صدای بلندجهان یکپارچهمدیون خود ناموجودآیا پیدایش مغز از روی تصادی متیل فومارات(زادیوا)(چاالش ها در تعیین منبع هوابزار بقا از نخستین هماندستورالعمل مرکز کنترل بیویتامین کااز تکینگی تا مغز از مغز تبرنامه ی مسلط ژنها در اختسم زنبور ، کلیدی برای وارمقابله ی منطقی با اعتراضتا 20 سال آینده مغز شما به کووید نوزده و خطر بیماری جواب دانشمند سوال کننده مرز جدید جستجو و اکتشاف، آیا دست مصنوعی به زودی قادانشمندان تغییر میدان مغچرا حیوانات سخن نمی گوینابزار بقا از نخستین همانرمز و رازهای ارتباط غیر کواکنش های ناخودآگاه و تقاز تکینگی تا مغز، از مغز برخی اصول سلامت کمرسیاهچاله ی تولید کنندهمنابع انرژی از نفت و گاز تاثیر کتامین در درمان پاکایروپاکتیک چیستحقیقت افرادمعادله ها فقط بخش خسته کنآسیب ها ناشی از آلودگی هوداروی ضد تشنج توپیراماتنظریه ی تکامل در درمان بیابزار بقای موجود زنده از روزه داری متناوب، مغز را استیفن هاوکینگ در تفسیر بزرگ فکر کنساختار شبکه های مغزی ثابمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر احتمالی عصاره تغلیکشف مکانیسمی پیچیده در بحباب های کیهانی تو در تونقش پیش زمینه ها و اراده مغز انسان برای شادمانی طالگو و عادت را بشکن و در ادر سال حدود 7 میلیون نفر هندسه در پایه ی همه ی واکاجزای پر سلولی بدن انسان ریسدیپلام تنها داروی تایاعتماد به خودتفاوت های زبانی سرمنشا تشلیک فراموشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای حس و ادراک قسمت هفدهمنقش زبان در سلطه و قدرت امغز در تنهایی آسیب میبیناندام حسی، درک از بخش هایهوش مصنوعی از عروسک بازی ادامه بحث تکامل چشمراست دستی و چپ دستیبه زیر پای خود نگاه نکن بتمدنی قدیمی در شمال خلیج شاید درست نباشدتاثیر عصاره تغلیظ شده گیمنشأ اطلاعات و آموخته ها پیوند قلب خوک، به فرد دچاحس و ادراک قسمت سومنهایت معرفت و شناخت درک عهوش مصنوعی از عروسک تا کمارتباط بین هوش طبیعی و هوبیماری اضطراب عمومیزندگی بی دودفلج دوطرفه عصب 6 چشمتولید مثل اولین ربات های واکسنی با تاثیر دوگانه ا