دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

فرد حساس از نظر عاطفی و برخی روش های برطرف کردن این نقص

فرد حساس از نظر عاطفی و برخی روش های برطرف کردن این نقص:
قسمت جدید برنامه قهوه من از دکتر زینب الشمری(با پاره ای مطالب اضافه)

امروز در مورد برخی صفات مردمی- که بسیار حساس هستند- سخن می گویم تا بدانی تو یکی از آنها هستی یا نه و این صفت ممکن است از بزرگترین اموری باشد که باید به آن توجه کنی و نیز ممکن است از بزرگترین صفاتی باشد که با آن متمایز می شوی. فیلمی ارزشمند و در نهایت ویدیو، راه حلی آزموده شده وجود دارد که نمیتوان از آن، بی نیاز بود.

حساس به چه معنی است ؟ اگر فردی حساس هستی آیا باید این احساسات را به صورت کور و نامنظم ارائه دهی؟ نویسنده ای به نام الن ارون
Elaine N. Aron کتابی با عنوان فرد بسیار حساس دارد. این کتاب در مورد افرادی است که بیش از متوسط جامعه دچار حساسیت هستد.و آنها 20% جامعه هستند. حساسیت یک مشخصه ژنتیکی است.

این حساسیت می تواند زندگی تو را سخت تر از دیگران کند. تو میتوانی حدود بین خود و دیگران را بفهمی و میزان تحمل خود را بفهمی و ازمیزان حساسیت خود کم کنی.
چند مشخصه که نشان میدهد فردی حساس هستی: اول این که نیاز داری در میان جمع، منفرد و منحصر به فرد باشی بدون آنکه نقش برجسته ای داشته باشی!!
دوم: دراین افراد احساساتی مانند بویایی یا شنوایی، دقت بیشتری نسبت به دیگران دارد و این دقت زیاد، باعث آزار فرد می شود پس وقتی در محلی شلوغ قرار بگیری، به خاطر مثلا سرو صدا احساس ناراحتی میکنی و نیاز به آرامشی طولانی داری تا بتوانی حواس خود را دوباره جمع کنی.
سوم اینکه با کم شدن خواب احساس خستگی شدید میکنی. خواب برای سلامتی بسیار لازم است ولی در فرد حساس، بی خوابی تاثیر بسیار زیاد دارد.

در مورد فردی که حساسیت زیاد در حواس خود دارد روشی که میتوان استفاده کرد استفاده از صداهایی مانند صدای پرندگان یا صدای تکان خوردن درختان در باد است. یا قرار گرفتن مداوم در معرض برخی محرک ها برای حواس در شرایط برنامه ریزی شده، میتواند به افزایش قدرت تحمل و کم کردن حساسیت کمک کند. دربرخی بیماران با حساسیت زیاد میتوان از برخی هورمون ها مانند اکسی توسین استفاده کرد.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23982273
در برخی بیماران مانندADHD میزان حساسیت بیشتر از افراد عادی است و درمان این بیماری، میتواند میزان حساسیت را کمتر کند. در درمان این بیماری از محرک هایی مانند ریتالین استقاده می شود.
https://www.additudemag.com/hypersensitivity-disorder-withadhd
احساسات و ادراکات انسان، تحت تاثیر محرک هاست و به مرور زمان حساسیت آن در برابر محرک ها کمتر می شود (fatiguability ,tolerability)و ازاین قابلیت، میتوان در کاستن از حساسیت ها استفاده کرد وامروزه در مورد دردهای شدید و در مواردی مانند درد ناشی از قطع اندام، از ورزش های خاصی جهت کاهش میزان درد استفاده می شود. این ورزش ها باید تا حدی ایجاد درد کند و چندین بار طی روز انجام شود تا به تدریج باعث کاهش درد شود.
https://www.verywellhealth.com/desensitization-exercises-26…
در برخی موارد، یک سخن زیبا و حکمت آمیز میتواند در کم شدن احساسات موثر باشد مانند سخن سید احمد الحسن، که خیلی تاثیر گذار است: همه ما در این زندگی، شاید هر روز با سخن یا موضعگیری هایی مواجه میشویم که ما را آزار می دهد؛ برخی از آنها مهم و برخی بی ارزش است؛ برخی از طرف کسانی است که دوستشان داریم و برخی از طرف کسانی است که آنها را نمی شناسیم

و ما میتوانیم این امور و کلمات و موضع گیری ها را- که ما را ناراحت میکند- بزرگ کنیم و نیز میتوانیم به اندازه قدرت خود، به آن توجه نکنیم و از آن بگذریم و در مورد آن، فکر نکنیم

و تاثیر پذیری و حساسیت روانی، از فردی تا فرد دیگر متفاوت است و برخی از ما مانند حوضچه آبی هستیم که اگر سنگی در آن بیفتد تاثیر سنگ، توسعه می یابد تا آنکه همه حوضچه را فرا بگیرد و تاکید میکنم اگر اینگونه هستیم لازم است بیشتر بر خودمان کار کنیم تا آن را تهذیب کنیم و از این سختگیری و نگرانی ای- که به خودمان و بدن های ما آسیب میزند- دور کنیم و درمان، ان شاءالله، در پناه جستن به یاد خدا و فکر نکردن به این سخنان و رها کردن آنها ست.
برخی مشخصات فرد حساس:
1- در دوره هایی نیاز داری یگانه زمان و منحصر به فرد باشی.
2- کافیین مانند چای و قهوه تاثیر زیادی برتو دارد اینها برای رفع خستگی، خوب است و مغز را به فعالیت بیشتر دعوت میکند ولی در فرد حساس، اینها تاثیر بیشتری دارد.
3- حس های پنج گانه شما خیلی حساس است
4- کم خوابی به صورت زیادی بر شما تاثیر میگذارد به گونه ای که احساس می کنی پس از بیخوابی یک زامبی متحرک هستی!!
5- آسانترین امور را بر علیه و زیان خودت حساب میکنی.
6- تو انسانی نمونه هستی، اشتباهات را بسیار ناپسند میدانی هرچند موفقیتی را هم به دست بیاوری
7- کریه ترین چیز نزد تو آن چیزی است که به گونه ای پیش برود که برای آن نقشه ریختی.
8- نیازمند آرامش هستی تا زمانی که مشغول کار شوی
9- فیلم های رعب و جنگ و فیلم های حزن آلود بر شما تاثیر گذار است
10- برای تو بسیار سخت است به کسی نه بگویی.
توضیح: درسسلسله مباحث حس و ادراک در کانال ها و سایت های دکتر سید سلمان فاطمی، بیان شد که دریافت های ما از جهان اطراف، و یا جهان های دیگر نخستین گام در واکنش ها و رفتارهای ماست و این احساسات در جهان مادی ما به دلیل سازگاری هایی- که در طی تکامل به دست آمده است- به گونه ای است که بتواند شرایط برتر زندگی را در این جهان مادی برای ما فراهم کند.
شکی نیست که صداها یا امواج الکترومغناطیس موجود در عالم هستی، بسیار بیشتر از صداها و امواجی است که ما درک می کنیم، ولی آیا شنیدن همه صداها و امواج موجود در عالم، برای ما سودمنداست؟ آیا شنیدن صدای حشرات در زمانی که در فاصله زیاد از ما پرواز می کنند یا با شاخک های خود خش خش میکنند و یا شنیدن جیک جیک جوجه های گرسنه پرندگان بر سر درختان، و یا صدای ماهیانی که زیر آبها شنا می کنند، برای ما ارزش حیاتی دارد؟!
عالم مادی ما از طریق انتخاب طبیعی، ساختار بدنی سازگاری را برای ما ساخته است تا بتواند از میان میلیون ها محرک موجود در عالم هستی، مواردی را برگزیند که نقش حیاتی برای ما دارد و بتواند به بقا و زاد و ولد ما در دنیا کمک کند. ولی کاملا مشخص است که محرک های بسیار بیشتری هست و حس کردن آنها نه تنها سودی برای ما ندارد بلکه میتواند با مداخله ای ناگوار در برابر احساسات لازم و ضروری، نقش احساسات حیاتی را کم کند.
(محرک های عالم مادی ما بسیار است و بدن فعلی ما به گونه ای آنها را فیلتر میکند که فقط موارد سودمند برای بقای مادی، به ما برسد و شاید پس از آنکه این جسم مادی از ما گرفته شود، بسیاری از این محرک ها را بتوان به طور دقیق حس کرد و همین احساسات رقیق و زیاد، میتواند بلای جان انسان، پس از مرگ شود . توصیه میشود به مقاله ای تحت عنوان عذاب و آتش در دوزخ چگونه است نوشته دکتر صادق محمدی، مراجعه شود.)

درک زیاد مهم نیست؛ درک سودمند برای بقا مهم است .
این جمله ای کلیدی است و شاید بر این اساس نتیجه بگیریم که مغزبزرگ هم مهم نیست. مغز سازگار و سودمند برای بقا مهم است. به گونه ای که مغز بزرگ در پیشینیان انسان امروز، شاید کارکرد بیشتری از مغز امروز داشته است، ولی باید توجه کرد کارکرد بیشتر مهم نیست، کارکرد سازگارتر با عالم مادی کنونی ما مهم است و شاید به همین دلیل بود که مغز های بزرگ نئاندرتال ها نتوانست با محیط اطراف خود سازگار گردد و آنها به رغم مغز بزرگشان به تاریخ پیوستند.
در برخی بیماری ها ما با قدرت بیشتر برخی قسمت های مغز مواجهیم مثلا در بیماران دچار جنون (psychosis) یا اسکیزوفرنی، گاهی با هوش آی کیوی بیشتر مواجهیم و یا در بیمارانی با افزایش فعالیت های بدنی و مغزی (ADHD)نه تنها سودی به فرد نمی رسد بلکه برای درمان آنها لازم است این فعالیت های اضافی هرس و زدوده شود. و در افراد دچاراحساسات و عواطف زیاد- که ممکن است به وسیله فعالیت بیشتر مغز در قسمت ونترومدیال رخ دهد- لازم است این فعالیت اضافی کاسته شود.
مغز اخلاقی و رفتاری انسان امروز، از دومولفه تفکرو احساسات ساخته شده است.(توصیه میشود به کتابی تحت عنوان خاستگاه وریشه های اخلاق انسانی از دکتر توفیق مسرور مراجعه شود) این دو مانند دو صندلی الاکنگ هستند که باید در توازن کامل با هم قرار گیرند و فعالیت زیاده از حد هر کدام از آنها می تواند ما را در انسان شدن با مشکل مواجه کند. این تضادها در عالم مادی ما بسیار است و شگفت انگیز آنکه قدرتی هست و می تواند فراتر از زمان ومکان و نگاه امروز، این تضادها را در توازن با هم قرار دهد!!
https://www.youtube.com/watch…


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بخش فراموش شده ی حافظههندسه زبانِ زمان استساخت شبکه عصبی با الفبای توهم جدایی و توهم علموجود قبل از ناظر هوشمندترس و آرمان هاپیشرفت در عقل است یا ظواهقطار پیشرفتحس و ادراک قسمت پنجاه و یانسان قدیم در شبه جزیره عمحل درک احساسات روحانی ددر یک فراکتال هر نقطه مرکاختلالات مخچهاسکار، لگوی هوشمندنوار مغز در تشخیص بیماری رادیوی مغز و تنظیم فرکانبرای خودآگاه بودن تو بایهوش مصنوعی از عروسک بازی سربازان ما محققا غلبه می تکنولوژی جدید که سلول هایاد گرفتن مداومتعداد کلی ذهن ها در جهان آملودیپین داروی ضد فشار لزوم عدم وابستگی به گوگل حس و ادراک قسمت شصت و هشتاولین دارو برای آتاکسی فمرکز حافظه کجاستدرمان ام اس(مولتیپل اسکلارتباط متقابل با همه ی حیاصل علت و تاثیرچیزی شبیه نور تو نیستزمان و مکان، ابعاد کیهان شناسایی تاریخچه ی تکاملیبرخی روش های تربیتی کودکهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل زبان انسان از پیشیکلام و زبان، گنجینه ای بسجهان فراکتالمنابع انرژی از نفت و گاز خواب سالم عامل سلامتیاینکه خانواده ات سالم بادرک و احساسمسئول صیانت از عقیده کیسبلوغ چیستنگاه محدود و تک جانبه، مشزونا به وسیله ویروس ابله بزرگترین درد از درون است هوش مصنوعی ساخته هوش طبیشاید درست نباشدتاثیر نگاه انسان بر رفتاکودک هشت ساله لازم است آدجهان کاملی در اطراف ما پرآیا امکان بازسازی اندامهمنبع هوشیاری کجاست قسمت خدایی که ساخته ی ذهن بشر اگر نعمت فراموشی نبود بسارتباط از بالا به پایین ممغز انسان رو به کوچک تر شدردهای سال گذشته فراموش معادله ها فقط بخش خسته کنبه زیر پای خود نگاه نکن بناتوانی از درمان برخی ویزبان و شناخت حقیقت قسمت چتفاوت های تکاملی در مغز وهیچ اندر هیچصبر بسیار بایدتاثیر گیاه خواری بر رشد وکایروپاکتیک چیستجهش تمدنی عجیب و شگفت انسآیا رژیم غذایی گیاهی سلامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدو بیماری روانی خود بزرگ ابزار بقا از نخستین هماناز نخستین همانند سازها تمغز را از روی امواج بشناسذرات کوانتومی زیر اتمی قمغز و سیر تکامل ان دلیلی بیماری اسپینال ماسکولار نرمش های مفید در سرگیجهسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاشی جدید در درمان ام اسهزاران سال چشم های بینا وعقل مجادله گرتاثیر درجه حرارت بر مغزکشف مکانیسمی پیچیده در بجستجوی هوشیاری در مغز ماآزادی عقیده، آرمانی که تمنبع هوشیاری در کجاست؟(قدگرگونی های نژادی و تغییابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش ژنتیک در درمان اختلارویا و کابوسبیست تمرین ساده برای جلونزاع بین جهل و علم رو به پسندرم کووید طولانیتهدیدهای هوش مصنوعیویتامین بی هفدهعوامل ایجاد لغت انسانی و تاثیر درجه حرارت بر عملکگیرنده باید سازگار با پیفراموش کارها باهوش تر هسحمله ویروس کرونا به مغزافسردگی و اضطراب در بیمامیگرن و پروتئین مرتبط با داروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش رژیم غذایی در رشد و اروزهای سختبازسازي مغز و نخاع چالشی هم نوع خواری در میان پیشیسیاهچاله ی تولید کنندهتولید مثل اولین ربات های واکسن کووید 19 چیزهایی که غم بی پایانتازه های بیماری پارکینسوپوست ساعتی مستقل از مغز دقیچی ژنتیکیحس و ادراک قسمت 74امگا سه عامل مهم سلامتما بخشی از این جهان مرتبطداروی ضد تشنج با قابليت تاثر مضر مصرف طولانی مدت راز تکینگی تا مغز، از مغز چند جهانیریاضیات یک حس جدید استبخش های تنظیمی ژنومهنر حفظ گرهساختن آیندهتوهم جسموراپامیل در بارداریتسلیم شدن از نورون شروع مپیشرفت ذهن در خلاقیت استلمس کوانتومیحس و ادراک قسمت پنجاه و دانسان میوه ی تکاملمحدودیت چقدر موثر استدر کمتر از چند ماه سوش جداختلالات حرکتی در انساناساس انسان اندیشه و باور نوار مغزی روشی مهم در تشخراز تغییربرای زندگی سالم، یافتن تهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد میگرنتکینگییاد بگیر فراموش کنیتعذیه ی ذهنآموزش نوین زبانمقاومت به عوارض فشار خون حس و ادراک قسمت شصت و دواولین دروغمرکز حافظه کجاستدرمان تومورهای مغزی با اارتباط چاقی و کاهش قدرت باصل عدم قطعیت از کوانتوم نکاتی در مورد تشنجزمان و صبرشناسایی سلول های ایمنی ابرخی سلولهای عصبی در تلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل ساختار رگهای مغزی کلرال هیدرات برای خوابانآیا ما کالا هستیممنابع انرژی از نفت و گاز خواب سالم عامل سلامتی و یاینترنت بدون فیلتر ماهوادرک کنیم ما همه یکی هستیممسئولیت جدیدبلعیدن ستاره توسط سیاهچانگاه انسان محدود به ادرازیباترین چیز در پیر شدنبسیاری از بیماری های جدیهوش احساسیشب سیاه سحر شودتاثیر ویتامین دی بر بیماکودک ایرانی که هوش او از جهان پیوستهآیا انسان با مغز بزرگش اخمنبع هوشیاری کجاست قسمت خسته نباشی بابااگر با مطالعه فیزیک کوانارتباط بین هوش طبیعی و هومغز انسان رو به کوچکتر شددردی که سالهاست درمان نشمعجزه های هر روزهبوزون هیگز چیستناتوانی در شناسایی چهره زبان و شناخت حقیقت قسمت اتفاوت های زبانی سرمنشا تهیچگاه از فشار و شکست نترصرع و درمان های آنتاثیر گیاه خواری بر رشد وکار با یگانگی و یکپارچگیجهشهای مفید و ذکاوتی که دآیا راهی برای رفع کم آبی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدو بار در هفته ماهی مصرف ابزار بقا از نخستین هماناز نشانه ها و آثار درک شدمغز زنان جوانتر از مغز مررفتار مانند بردهمغز کوانتومیبیماری اضطراب عمومینرمشهای مهم برای تقویت عسفرنامه سفر به بم و جنوب تمایل زیاد به خوردن بستنهستي مادي ای که ما کوچکترعقلانیت بدون تغییرتاثیر درجه حرارت بر عملککشف ارتباط جدیدی از ارتبفلج نخاعی با الکترودهای حفره در مغزآسيب میکروواسکولاریا آسمنبع خواب و رویادانش قدرت استابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش گرمایش آب و هوا در همرویا و خبر از آیندهبیش از نیمی از موارد انتقنزاع بین علم و نادانی رو سندرم گیلن باره به دنبال تو یک معجزه ایویتامین دی گنجینه ای بزرعواملی که برای ظهور لغت اتاثیر درجه حرارت بر عملکگالکانزوماب، دارویی جدیفراموشی همیشه هم بد نیستحمایت از طبیعتاقلیت خلاقمیگرن سردردی ژنتیکی که بداروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش زنجبیل در جلوگیری از روش مقابله مغز با محدودیبحتی علمی درباره تمایل بهمه چیز در زمان مناسبسیاره ی ابلهانتولید یا دریافت علمواکسن کرونا و گشودن پنجرغم بی پایانتبدیل پلاستیک به کربن و سپوشاندن خود از نورقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصحس و ادراک قسمت 75امروز دانش ژنتیک هیچ ابهما تحت کنترل ژنها هستیم یداروی ضد تشنج با قابليت تاثرات فشار روحی شدیداز تکینگی تا مغز، از مغز چند جهانیریسدیپلام تنها داروی تایبخش بزرگی حس و ادراک ما اهنر رها شدن از وابستگیساختار فراکتال وجود و ذهتوهمات و شناخت حقیقتورزش هوازی مرتب خیلی به قتشنچ پانایوتوپولوس تشنج پیشرفتی مستقل از ابزار هلوب فرونتال یا پیشانی مغحس و ادراک قسمت پنجاه و سانسان ها می توانند میدان محدودیت های حافظه و حافظدر آرزوهایت مداومت داشتهاختلالات صحبت کردن در اناستفاده از مغز، وزن را کمنوار عصب و عضلهراست دستی و چپ دستیبرخی ملاحظات در تشنج های هوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد میگرن در کودکانتکامل فردی یا اجتماعییادگیری مهارت های جدید دتغییر الگوی رشد مغزی با زآمارهای ارائه شده در سطح مقابله ی منطقی با اعتراضحس و ادراک قسمت شصت و ششاولین سلول مصنوعیمرکز خنده در کجای مغز استدرمان تشنجاصول انجام برخی نرمش ها دچگونه مولکول های دی ان ایزمان واقعیت است یا توهمشواهدی از نوع جدیدی از حابرخی سيناپسها طی تکامل و هوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل شناخت انسان با کشفکمردردآیا ما تنها موجودات زنده منابع انرژی از نفت و گاز خواب عامل دسته بندی و حفطایندرالدرک احساسات و تفکرات دیگمسئولیت در برابر محیط زیبنی عباس، ننگی بر تاریخنگاه از بیرون مجموعهزیباترین چیز در افزایش سبسیاری از بیماری های جدیهوش احساسیشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر ویروس کرونا بر مغز کودکان میتوانند ناقل بی جهان پیوستهآیا احتمال دارد رویا از آمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطا در محاسبات چیزی کاملاگر تلاش انسان امروز براارتباط شگفت مغز انسان و فمغز ایندگان چگونه استدرس گرفتن از شکست هامعجزه ی علمبوزون هیگز جهان را از متلنادیدنی ها واقعی هستندزبان و شناخت حقیقت قسمت دتفاوت ایستایی و تکاپوهیپرپاراتیروئیدیسمضرورت زدودن افکارتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاربرد روباتهای ريزنانوجهشهای مفید و ذکاوتی که دآیاما مقهور قوانین فیزیکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین هماناز نظر علم اعصاب یا نرووسمغزهای کوچک بی احساسرفتار وابسته به شکلبیماری بیش فعالیچرا ماشین باید نتایج را پسفرنامه سفر به بم و جنوب تمدن قدیمی ای در جنوب ایرهستی ما پس از شروعی چگال عقیده ی بی عملتاثیر درجه حرارت بر عملککشف جمجمه ای درکوه ایرهوفلج بل، فلجی ترسناک که آنحق انتخابآسیب ها ناشی از آلودگی هومنتظر نمان چیزی نور را بهدانش محدود به ابعاد چهارابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش پیش زمینه ها و اراده رویا بخشی حقیقی از زندگی بیشتر کمردردها نیازی به نزاع بین علم و جهل رو به پسندرم پیریفورمیستو یک جهان در مغز خودت هسویروس مصنوعیعوارض ازدواج و بچه دار شدتاثیر درجه حرارت بر عملکگام کوچک ولی تاثیرگذارفرایند پیچیده ی خونرسانیحوادث روزگار از جمله ویرالکترومغناطیس شنوایی و همیگرن شدید قابل درمان اسداروی فامپیریدین یا نورلابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش زبان در سلطه و قدرت اروش های صرفه جویی در ایجابحث درباره پیدایش و منشا همه چیز در زمان کنونی استسیاره ابلهانتولید پاک و فراوان انرژیواکسن کرونا از حقیقت تاتغیرقابل دیدن کردن مادهتبدیل تراکت صوتی مصنوعی پیموزایدقانون مندی نقشه ژنتیکی محس و ادراک قسمت چهلانفجار و توقف تکاملی نشامانند آب باشداروی ضد تشنج توپیراماتاثرات مفید قهوهاز تکینگی تا مغز، از مغز چند روش ساده برای موفقیتریشه های مشترک حیاترژیم های غذایی و نقش مهم بخش بزرگتر کیهان ناشناختهنر، پر کردن است نه فحش دساختار شبکه های مغزی ثابتوپیراماتورزش هوازی ، بهترین تمریتشنج چیستپاسخ گیاهان در زمان خوردلوتیراستامحس و ادراک قسمت پنجاه و شانسان یک کتابخانه استمخچه فراتر از حفظ تعادلدر آسمان هدیه های نادیدناختلالات عضلانی ژنتیکاستفاده از هوش مصنوعی در نوبت کودکانرجزخوانی هایی که امروز ببرخی مرزهای اخلاق و علوم هوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد و علتهای آنتکامل مادی تا ابزار هوشمیادآوری خواب و رویاتغییر زودتر اتصالات مغزیآن چیزی که ما جریان زمان مقابله با کرونا با علم اسحس و ادراک سی و هفتماوکرلیزوماب داروی جدید شمرگ چیستدرمان جدید ALSاصول توسعه ی یک ذهن کاملچگونه میتوان با قانون جنزمان پلانکشواهدی از دنیسوان(شبه نئبرداشت مغز ما از گذر زمانهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل، نتیجه ی برنامه ریکمردرد ناشی از تنگی کاناجهان قابل مشاهده بخش کوچآیا مغز تا بزرگسالی توسعمنابع انرژی از نفت و گاز خودآگاهی و هوشیاريایا کوچک شدن مغزانسان الدرک تصویر و زبان های مخلتمستند جهان متصلبه قفس های سیاهت ننازنگاه از دور و نگاه از نزدزیر فشار کووید چه باید کربشکه ای که ته نداره پر نمهوش در طبیعتشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر ژنها بر اختلالات خکودکان خود را مشابه خود تجهان پر از چیزهای اسرار آآیا احتمال دارد رویا از آمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطا در محاسبات چیزی کاملاگر خواهان پیروزی هستیارتباط شگفت انگیز مغز انمغز ابزار بقای برتر مادیدست آسمانمعجزه ی علم در کنترل کرونبی نهایت در میان مرزهانادانی در قرن بیست و یکم،زبان و شناخت حقیقت قسمت ستفاوت ارباب و رهبر حقیقیهاوکينگ پیش از مرگش رسالضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر گیاه خواری بر رشد وکاربرد روباتهای ريز، در جوانان وطنآب زندگی است قسمت چهارممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین هماناز نظر علم اعصاب اراده آزمغزتان را در جوانی سیم کشرفتار اجتماعی انسان، حاصبیماری تی تی پیچرا مغز انسان سه هزار سالسفری به آغاز کیهانتمدن پیشرفته ی پیشینیانو هر کس تقوای خدا پیشه کنعلم و ادراک فقط مشاهده ی تاثیر درجه حرارت بر عملککشف جدید تلسکوپ جیمز وبفلج خوابحقیقت قربانی نزاع بین بی آشنا پنداریمنحنی که ارتباط بین معرفدانش بی نهایتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش آتش در رسیدن انسان بهرویا تخیل یا واقعیتبا هوش مصنوعی خودکار روبنسبت ها در کیهانسندرم پس از ضربه به سرتو کز محنت دیگران بی غمیویرایش DNA جنین انسان، برعید نوروز مبارکتاثیر رو ح و روان بر جسمگامی در درمان بیماریهای فرایند تکامل و دشواری هاحکمت الهی در پس همه چیزالکتروتاکسی(گرایش و حرکمیدان مغناطيسي زمین بشر داروی لیراگلوتیدابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش زبان در سلطه و قدرت اروش هایی برای جلوگیری از بحثي درباره هوش و تفاوتههمه چیز، ثبت می شودسیاره ابلهانتولید سلولهای جنسی از سلواکسن کرونا ساخته شده توغرور و علمتبدیل سلولهای محافط به سپیموزایدقانون گذاری و تکاملحس و ادراک قسمت چهل و هفتانقراض را انتخاب نکنیدماه رجبدارویی خلط آوراثرات مفید روزه داریاز تکینگی تا مغز، از مغز چندین ماده غذایی که مانناثرات مضر ماری جوانااز تکینگی تا مغز، از مغز نه به اعدامرژیم های غذایی و نقش مهم بخش دیگری در وجود انسان ههوموارکتوس ها ممکن است دسازگاری با محیط بین اجزاتوانایی مغز و دیگر اجزای ورزش و میگرنتشنج و حرکات شبه تشنجی قاپختگی پس از چهل سالگي به لوزالمعده(پانکراس)مصنوعحس و ادراک قسمت بیست و چهانسان باشمخچه ، فراتر از حفظ تعادلدر آستانه ی موج پنجم کوویاختراع جدید اینترنت کواناستفاده از انرژی خلانور درونرحم مصنوعیبرخی نکات از گاید لاین پرهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد تنشنتکامل مداومژن همه چیز نیستتغییر عمودی سر انسان از پآنچه ناشناخته است باید شملاحظه های اخلاقی دربارهحس و ادراک- قسمت پنجاه و ايندگان چگونه خواهند دیدمرگ و میر پنهاناصول سلامت کمرچگونه مغز پیش انسان یا همزمان به چه دلیل ایجاد میششیشه ی بازالتی و سیلیکونبررسي علل احتمالي تغيير هوش مصنوعی از عروسک تا کمتأثیر نگاه انسان بر رفتاکمردرد و علل آنجهان موازی و حجاب هاآیا همه جنایت ها نتیجه بیمنابع انرژی از نفت و گاز خودآگاهی و هوشیاريایا این جمله درست است کسیدرک حقیقت نردبان و مسیری مشکل از کجاستبه مغز خزندگان خودت اجازنگاه از درون مجموعه با نگزیرفون داروی ضد ام اسبشریت از یک پدر و مادر نیهوش عاطفی بیشتر در زنانشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر کلام در آیات کلام بکودکان را برای راه آماده جهان پر از چیزهای جادویی آیا برای تولید مثل همیشه منبع هوشیاری کجاست قسمت خطای ادراک کارمااپی ژنتیکارتباط شگفت انگیز مغز انمغز ابزار برتر بقادستورالعمل مرکز کنترل بیمعجزه در هر لحظه زندگیبی ذهن و بی روحنازوکلسینزبان جانسوزتفاوتهای جنسیتی راهی براهاوکينگ پیش از مرگش رسالضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب گران و پرهزینه شد ولجواب دانشمند سوال کننده آب زندگی است قسمت هفتممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدو سوی واقعیتابزار بقا از نخستین هماناز نظر علم اعصاب اراده آزمغزتان را در جوانی سیمکشرقیبی قدرتمند در برابر مبیماری دویکچرا مغزهای ما ارتقا یافت سقوط درون جاذبه ای خاص، چتمدن بشری و مغز اخلاقیوفور و فراوانیعلم و روحتاثیر درجه حرارت بر عملککشتن عقیده ممکن نیستفلج خواب چیستحقیقت آنطور نیست که به نظآشنا پنداریمنشأ اطلاعات و آموخته ها دانشمندان موفق به بازگردابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش انتخاب از طرف محیط، نرویا حقی از طرف خدابا تعمق در اسرار ابدیت و نسبت طلایی، نشانه ای به سسندرم سردرد به دلیل افت فتو پیچیده ترین تکنولوژی واقعیت فیزیکی، تابعی از عامل کلیدی در کنترل کارآتاثیر روده بر مغزگامی در درمان بیماریهای فرایند حذف برخی اجزای مغحافظه میتواند بزرگترین دالکترودهای کاشتنیمیدان های مغناطیسی قابل داروی تشنجی دربارداریابزارهای پیشرفته ارتباط از تکینگی تا مغز از مغز تنقش سجده بر عملکرد مغزروش هایی ساده برای کاهش ابحثی جالب درباره محدودیتهمه ی سردردها بی خطر نیستسیر آفرینش از روح تا مغز تولترودینواکسن ایرانی کرونا تولیدمقالاتتداوم مهم است نه سرعتپیچیدگی های مغزمگسقانون جنگلحس و ادراک قسمت چهل و هشتانواع سکته های مغزیماپروتیلینداستانها و مفاهیمی اشتباماجرای جهل مقدسدخالت در ساختار ژنهااجزای پر سلولی بدن انسان از تکامل تا مغز از مغز تا نه جنگ و نه خونریزیرژیم ضد التهابیبخشیدن دیگران یعنی آرامشهورمون شیرساز یا پرولاکتستم با شعار قانون بدترین توازن مهمتر از فعالیت زیورزش بهترین درمان بیش فعتشنج عدم توازن بین نورون پروژه ی ژنوم انسانیلیروپریم داروی ترکیبی ضدحس و ادراک قسمت بیست و یکانسان جدید از چه زمانی پامخچه ابزاري که وظیفه آن فدر درمان بیماری مولتیپل ادامه بحث تکامل چشماستفاده از سلول های بنیانورون هاي مصنوعی می توانرحم مصنوعیبرخی نرمش ها برای زانوهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد سکه ایتکامل چشمژن همه چیز نیستتغییرات منطقه بویایی مغزآنچه واقعیت تصور میکنیم ملاحظات بیهوشی قبل از جرحس و ادراک- قسمت بیست و پايا اراده آزاد توهم است یمرگ و میر بسیار بالای ناشاضطراب و ترسچگونه هموساپينس بر زمین زمان شگفت انگیزشکل های متفاوت پروتئین هبررسی و اپروچ جدید بر بیمهوش مصنوعی از عروسک تا کمتئوری تکامل امروز در درمکمردرد با پوشیدن کفش مناجهان ما میتواند به اندازآیا هوش مصنوعی می تواند نمنابع انرژی از نفت و گاز خودروهای هیدروژنیایا ابزار هوشمندی یا مغز درک دیگرانمشکلات نخاعیبه نقاش بنگرنگاه حقیقی نگاه به درون ازیرک ترین مردمبعد پنجمهوش عاطفی در زنان بیشتر اشبکیه های مصنوعیتاثیر کپسول نوروهرب بر نکوری گذرای ناشی از موبایجهان دارای برنامهآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطای حسابتدا سخت ترین استارتباط غیرکلامی بین انسامغز از بسیاری حقایق می گردغدغه نتیجه ی نادانی استمعرفت و شناختبی شرمینباید صبر کرد آتش را بعد زبان ریشه هایی شناختی استقلید مرحله ای نسبتا پیشهدف یکسان و مسیرهای مختلطلوع و حقیقتتاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب زیست شناسی باورجوسازی مدرنآب زندگی است قسمت اولمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدولت یا گروهکابزار بقا از نخستین هماناز واقعیت امروز تا حقیقتمغط یک گیرنده استرموزی از نخستین تمدن بشربیماری دیستروفی میوتونیچرا ویروس کرونای دلتا واسلول های بنیادیتمدن زیر آبوقت نهيب هاي غير علمي گذشعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتاثیر درجه حرارت بر عملکگل زندگیفلج دوطرفه عصب 6 چشمحقیقت افرادآغاز فصل سرما و دوباره تکمنشاء کوانتومی هوشیاری ادانشمندان نورون مصنوعی سابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش اتصالات بین سلولهای رویاها از مغز است یا ناخوبالاترین هدف از دولتنشانه های گذشته در کیهان سوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو آرامش و صلحیواقعیت چند سویهعادت همیشه خوب نیستتاثیر رژیم گیاه خواری بر گاهی لازم است برای فهم و فراتر از دیوارهای باورحافظه و اطلاعات در کجاست الگو و عادت را بشکن و در امیدان بنیادین اطلاعاتداروی جدید ALSابزارهای بقا از نخستین هاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش غذاها و موجودات درياروش جدید تولید برقبحثی در مورد نقش ویتامين همیشه چشمی مراقب و نگهباسیستم تعادلی بدنتومورها و التهاب مغزی عاواکسن اسپایکوژنتاثیر ویتامین دی بر بیماتداخل مرزها و صفات با بینپیچیدگی های مغزی در درک زقانون جنگلحس و ادراک قسمت چهل و دومانگشت ماشه ایماجرای عجیب گالیلهدر مانهای کمر درداجزایی ناشناخته در شکل گاز تکامل تا مغز، از مغز تچه زیاد است بر من که در ایرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبخشش، عقلانی یا غیر عاقلهوش فوق العاده، هر فرد اسستم، بی پاسخ نیستتوسعه هوش مصنوعی قادر اسورزش در کمر دردتشویق خواندن به کودکانپروژه ی ژنوم انسانیلیس دگرامفتامین یا ویاسحس و ادراک قسمت بیست و دوانسان خطرناکترین موجودمدل همه جانبه نگر ژنرالیدر سال حدود 7 میلیون نفر اداراوون تنها داروی تاییاستفاده از سلول های بنیانورون های ردیاب حافظهرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربرخی نرمش های گردنهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد عروقی میگرنتکامل و ارتقای نگاه تا عمژن هوش و ساختارهای حیاتی تغییرات آب و هوایی که به آنچه حس می کنیم، نتیجه ی ممانتین یا آلزیکسا یا ابحس و ادراک- قسمت شصت و چهايا اراده آزاد توهم است یدرمان جدید میگرن با انتی مرگ انتقال است یا نابود شاطلاع رسانی اینترنتیچگونه هوشیاری خود را توسزنجیرها را ما باید پاره کشکل پنجم مادهبررسی ژنها در تشخیص بیماهوش مصنوعی از عروسک تا کمتئوری تکامل در پیشگیری و کنفرانس تشنج هتل کوثر اصجهان مادی، تجلی فضا در ذهآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمنابع انرژی از نفت و گاز خورشید مصنوعیایا بیماری ام اس (مولتیپدرک درست از خود و هوشیاریمشکلات بین دو همسر و برخیبه نقاش بنگرنگاه دوبارهزیست شناسی کل در جزء فراکبعد از کروناهوش عاطفی در زنان بیشتر اشباهت مغز و کیهانتاثیر کپسول نوروهرب بر تکی غایب شدی تا نیازمند دلجهان در حال نوسان و چرخشآیا تکامل و تغییرات ژنتیمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطر آلودگی هواابتدایی که در ذهن دانشمنارتروز یا خوردگی و التهامغز به تنهایی برای فرهنگ ذهن ما از در هم شکستن منبمغز فکر میکند مرگ برای دیبی عدالتی در توزیع واکسن نبرو و انرژی مداومزبان شناسی مدرن در سطح سلتقلید از روی طبیعتهدف یکسان، در مسیرهای متطلای سیاهتاثیر گیاه خواری بر رشد وکتاب طبیعت در قالب هندسهجامعه ی آسمانیآب زندگی است قسمت دوممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین هماناز کجا آمده ام و به کجا مینقش قهوه در سلامتیرمز و رازهای ارتباط غیر کبیماری ضعف عضلات نزدیک بچرا پس از بیدار شدن از خوسلول های بنیادی منابع و اتمدنی قدیمی در شمال خلیج وقتی فهمیدی خطا کردی برگعلم به ما کمک میکند تا موتاثیر درجه حرارت بر عملکگلوله ی ساچمه ایفناوری هوش مصنوعی نحوه خحقیقت اشیاآغاز مبهم آفرینشمهندسی ژنتیک در حال تلاش دانشمندان یک فرضیه رادیکابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش تیروئید در تکامل مغزرویاهای پر رمز و حیرتی درباهوش ترین و با کیفیت ترینشانه های پروردگار در جهسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو افق رویداد جهان هستیواقعیت چیستعادت کن خوب حرف بزنیتاثیر رژیم گیاه خواری بر گاهی مغز بزرگ چالش استفرد حساس از نظر عاطفی و بحافظه و اطلاعات در کجاست الگوی بنیادین و هوشیاریمیدازولام در درمان تشنج داروی جدید s3 در درمان ام ابزارهای بقا ازنخستین هماز تکینگی تا مغز از مغز تنقش غذاها و موجودات درياروش صحبت کردن در حال تکامبحثی در مورد نقش کلسیم و همیشه اطمینان تو بر خدا بسیستم دفاعی بدن علیه مغز تومورهای نخاعیواکسن اسپایکوژن ضد کروناصفحه اصلیتروس جریان انرژیپیوند قلب خوک، به فرد دچاقانونمندی و محدودیت عالمحس و ادراک قسمت چهل و سومانگشت نگاری مغز نشان میدماده ی تاریکدر محل کار ارزش خودت را باحیای بینایی نسبی یک بیماز تکامل تا مغز، از مغز تنه عدم مطلق بلکه عدم با قرژیم غذایی ضد التهابیبدون پیر فلکهوش مصنوعی می تواند بر احستون فقرات انسان دو پا جلتوسعه برخی شغل ها با هوش وزن حقیقی معرفت و شناختتشخیص ژنتیکی آتروفی های پروانه ی آسمانیلا اکراه فی الدینحس و ادراک قسمت بیست و سوانسان عامل توقف رشد مغزمدل هولوگرافیک ژنرالیزهدرمان های اسرار آمیز در آادب برخورد با دیگراناستفاده از سلول های بنیانوروپلاستیسیتی چیسترساناها و ابر رساناها و عبرخی یونها و مولکول های مهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل و ریشه ی مشترک خلقتژن یا نقشه توسعه مغز و نقتغییرات تکاملی سر انسان آنها نمیخواهند دیگران رامن کسی در ناکسی دریافتم حساسیت روانی متفاوتای نعمت من در زندگیمدرمان جدید کنترل مولتیپلمرگ تصادفیاطلاعات حسی ما از جهان، چچگونه واکسن کرونا را توززندگی هوشمند در خارج از زشکست حتمیبررسی بیماری التهابی رودهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتئوری جدید، ویران کردن گکنگره بین المللی سردرد دجهان مرئی و نامرئیآیا هوش ارثی دریافتی از پمنابع انرژی از نفت و گاز خوش قلبی و مهربانیایا بدون زبان میتوانیم تدرک عمیق در حیواناتمشکلات روانپزشکی پس از سبه نادیدنی ایمان بیاورنگاهی بر قدرت بینایی درازیست، مرز افق رویداد هستبعد از کروناهوشمندی کیهانشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر کپسول نوروهرب بر سکیهان خود را طراحی میکندجهان در حال ایجاد و ارتقاآیا جنین انسان، هوشمندی منبع هوشیاری کجاست قسمت خطرات هوش مصنوعیابتذال با شعار دینارزش حقیقی زبان قسمت اولمغز بیش از آنچه تصور میشوذهن چند جانبه نیازمند نگمغز قلببیمار 101 ساله، مبتلا به سچت جی پی تیزبان شناسی نوین نیازمند تقلید از طبیعتهدف از تکامل مغزطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر گیاهخواری بر رشد و کتاب، سفری به تاریخجاودانگی مصنوعیآب زندگی است قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین هماناز آغاز خلقت تا نگاه انسانقش مهاجرت در توسعه نسل ارمز پیشرفت تواضع است نه طبیماریهای تحلیل عضلانی اچرا ارتعاش بسیار مهم استسلول های بدن تو پیر نیستنتمرکز و مدیتیشنوقتی پر از گل شدی خودت را علم بدون توقفتاثیر درجه حرارت بر عملکگلوئونفیلمی بسیار جالب از تغییحقیقت تنها چیزی است که شاإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَمهربانی، شرط موفقیتدانشمندان ژنی از مغز انسابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش حفاظتی مولکول جدید درویای شفافباور و کیهان شناسینظام مثبت زندگیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتو انسانی و انسان، شایستواقعیت چیستعادت کردن به نعمتتاثیر رژیم گیاه خواری بر گذر زمان کاملا وابسته به فردا را نمیدانیمحافظه و اطلاعات در کجاستالگوبرداری از طبیعتمکانیک کوانتومی بی معنی داروی جدید میاستنی گراویابزارهای بقای موجود زندهاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش غذاها و موجودات درياروشهای نو در درمان دیسک ببحثی در مورد حقیقت فضا و همیشه داناتر از ما وجود دسکوت و نیستیتومورهای ستون فقراتواکسن دیگر کرونا ساخته شسوالات پزشکیتری فلوپرازینپیوند مغز و سر و چالشهای قارچ بی مغز در خدمت موجودحس و ادراک قسمت نهمانتقال ماده و انرژیاندوه در دنیا استماده ی خالیدر چه مرحله ای از خواب ، راحیای بینایی نسبی یک بیماز تکامل تا مغز، از مغز تنهایت معرفت و شناخت درک عرژیم غذایی ضد دردبرنامه و ساختار پیچیده مهوش مصنوعی و کشف زبان هایسخن و سکوتتوصیه های سازمان بهداشت وزوز گوشتشخیص آلزایمر سالها قبل پرواز از نیویورک تا لوس آلاموژین داروی ضد اوتیسم؟حس و ادراک قسمت بیستمانسانیت در هم تنیده و متصمدل هولوگرافیک تعمیم یافدرمان های بیماری آلزایمرادراک ما درک ارتعاشی است استفاده از سلول های بنیانوروز یا روز پایانیرشته نوروایمونولوژی و نقبرخی اثرات مضر ویتامین دهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل ابزار هوش ، راه پر ژنها نقشه ایجاد ابزار هوثبت و دستکار ی حافظهآنان که در قله اند هرگز خمنابع انرژي پاک سرچشمه حخفاش با شیوع همه گیری جدیای آنکه نامش درمان و یادشدرمان جدید سرطانمرگی وجود ندارداطلاعاتی عمومی در مورد مچگونه آن شکری که می خوریمزندگی بی دودشگفت نیست من عاشق تو باشمبررسی سیستم تعادلی بدن اهوش مصنوعی به شناسایی کاتا 20 سال آینده مغز شما به کنگره بین المللی سردرد دجهان مشارکتیآیا هوش سریعی که بدون احسمنابع انرژی از نفت و گاز خوشبختی دور از رنج های مایا تکامل هدفمند استدرگیری قلب در بیماری ویرمشکلات روانپزشکی در عقب به هلال بنگرنگاهی بر توانایی اجزاي بزاوسکا درمان گوشربعد از کرونا دلخوشی بیهوهوشیاری و وجودشباهت کیهان و مغزتاثیر کپسول نوروهرب بر سکیهانِ هوشیارِ در حال یاجهان ریز و درشتآیا جهان ذهن و افکار ما ممنبع هوشیاری کجاست قسمت دفاع در برابر تغییر ساختابداع دی ان ای بزرگترین دارزش حقیقی زبان قسمت دوممغز برای فراموشی بیشتر کذهن هوشیار در پس ماده ی ممغز ما کوچکتر از نیم نقطهبیماری های مغز و اعصاب و چت جی پی تیزبان، نشان دهنده ی سخنگو تقویت استخوان در گرو تغذهدف از خلقت رسیدن به ابزاطوفان زیباییتاثیر انتخاب از طرف محیط کتابخانهجایی خالی نیستآب، زندگی است(قسمت پنجم)منبع هوشیاری کجاست؟(قسمديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین هماناز انفجار بزرگ تا انفجار نقش میدان مغناطیسی زمین رمز بقای جهش ژنتیکیبیماری، رساله ای برای سلچرا بیماری های تخریبی مغسلول عصبی شاهکار انطباق تمرکز بر هدفوقتی تو از یاد گرفتن باز علم در حال توسعهتاثیر درجه حرارت بر عملکگمان میکنی جرمی کوچکی در فیزیک مولکولها و ذرات در حقیقت خواب و رویاافت فشار خون ناگهانی در ومولتیپل اسکلروز در زنان دانشمندان پاسخ کوانتومی ابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش حیاتی تلومر دی ان آ دروان سالمباد و موجنظریه ی تکامل در درمان بیسوخت هیدروژنی پاکتو با همه چیز در پیوندیواقعیت های متفاوتعادت دادن مغز بر تفکرتاثیر رژیم گیاهخواری بر گذشته را دفن کنفرضیه ای جدید توضیح میدهحباب های کیهانی تو در توالتهاب شریان تمپورالمکانیزمهای دفاعی در برابداروی جدید برای میاستنی ابزارهای بقای از نخستین از تکینگی تا مغز از مغز تنقش غذاها در کاهش دردهای روشهای شناسایی قدرت شنوابحثی در مورد عملکرد لوب فهمیشه راهی هستسکوت، پر از صداتوهم فضای خالیواکسن دیگری ضد کرونا از دپیامهای کاربرانتری فلوپرازینپیوند اندام از حیوانات بقبل از آغازحس و ادراک قسمت چهارمقبل از انفجار بزرگحس و ادراک قسمت نوزدهماندوه دردی را دوا نمیکندماده ای ضد التهابیدر ناامیدی بسی امید استاحساس گذر سریعتر زماناز تکامل تا مغز، از مغز تنهایت در بی نهایتراه فراری نیستبرنامه ی مسلط ژنها در اختهوش مصنوعی گوگل به کمک تشسخن پاک و ثابتتوصیه های غیر دارویی در سیک پیام منفرد نورون مغزی تصویر زیبا از سلولپروتز عصبی برای تکلملایو دوم دکتر سید سلمان فحس و ادراک قسمت دهمانسان، گونه ای پر از تضادمدل های ریز مغز مینی بریندرمان های جدید میگرنادغام میان گونه های مختلاستیفن هاوکینگ در مورد هنوشیدن چای برای مغز مفید رشد مغز فرایندی پیچیده اسرعت فکر کردن چگونه استبرخی اختلالات عصبی مثانههوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل جریان همیشگی خلقتژنها ، مغز و ارادهثبت امواج الکتریکی در عصآنزیم تولید انرژی در سلومنابع انرژی از نفت و گاز خلا، حقیقی نیستایمپلانت مغزی کمک میکند درمان سرطان با امواج صوتمراحل ارتقای پله پله کیهاطلاعاتی عمومی در مورد مچگونه انتظارات بر ادراک زندگی در جمع مواردی را برشگفت انگیز بودن کیهانبررسی علل کمر درد در میانهوش مصنوعی در کامپیوترهاتا بحر یفعل ما یشاکنترل همجوشی هسته ای با هجهان هوشمندآیا هشیاری کوانتومی وجودمنابع بی نهایت انرژی در دخانه ی تاریکایجاد احساساتدرگیری مغز در بیماری کویمشاهده گر جدای از شیء مشابه کدامین گناه کشته شدندنگاهت را بلند کنزبان مشترک ژنتیکی موجودابعد از کرونا دلخوشی بیهوهوشیاری کوانتومیشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر کتامین در درمان پاکیست هیداتید مغزجهان شگفت انگیزآیا جهش های ژنتیکی، ویرومنبع هوشیاری کجاست قسمت53دقیق ترین تصاویر از مغز اابزار هوش در حال ارتقا ازارزش حقیقی زبان قسمت سوممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟ذهن تو همیشه به چیزی اعتقمغز مانند تلفن استبیماری وسواسنتایج نادانی و جهلزبان، وسیله شناسایی محیطتقویت حافظه یا هوش مصنوعهر چیز با هر چیز دیگر در تطولانی ترین شبتاثیر احتمالی عصاره تغلیکجای مغز مسئول پردازش تججاذبهآثار باستانی تمدن های قدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقا از نخستین هماناز بحث های کنونی در ویروسنقش محیط زندگی و مهاجرت درمز جهانبیندیشچرا حیوانات سخن نمی گوینسلولهای ایمنی القا کنندهتمساح حد واسط میان مغز کوویتنام نوعی کرونا ویروس علم راهی برای اندیشیدن اتاثیر درجه حرارت بر عملکگنجینه ای به نام ویتامین فیزیک و هوشیاریحقیقت در علم، هرگز نهایی افت هوشیاری به دنبال کاهمواد کوانتومی جدید، ممکندانشمندان اولین سلول مصنابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش خرچنگ های نعل اسبی درروبات های ریز در درمان بیباد غرور و سر پر از نخوت ونظریه ی تکامل در درمان بیسودمندی موجودات ابزی بر تو با باورهایت کنترل میشواقعیت و مجازعارضه جدید ویروس کرونا ستاثیر عصاره تغلیظ شده گیگربه شرودینگر و تاثیر مشفشار و قدرتحد و مرزها توهم ذهن ماستامیوتروفیک لترال اسکلروما انسانها چه اندازه نزدداروی جدید برای ای ال اسابزارهای دفاعی و بقای مواز تکینگی تا مغز از مغز تنقشه مغزی هر فرد منحصر بهروشی برای بهبود هوش عاطفبحثی درباره هوش و تفاوتههمیشه عسل با موم بخوریمسکته مغزیتوهم فضای خالی یا توهم فضواکسن سرطانسایتهای دیگرترک امروزپیوند سر آیا ممکن استپیوند سر، یکی از راه حلهاقدم زدن و حرکت دید را تغیحس و ادراک قسمت هفتماندوهگین نباش اگر درب یا ماده، چیزی بیش از یک خلا در هم تنیدگی مرزها و بی ماحساسات کاذباز تکامل تا مغز، از مغز تنهادینه سازی فرهنگ اختلاراه های جدید برای قضاوت ربرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱هوش مصنوعی گوگل به کمک تشسختی ها رفتنی استتوصیه هایی در مصرف ماهییک پیشنهاد خوب برای آسان تصویر زیبای اصفهانپرورش مغز مینیاتوری انسالبخند بزن شاید صبح فردا زحس و ادراک قسمت دوازدهمانعطاف پذیری مکانیسمی علمدیون خود ناموجوددرمان های جدید در بیماری ادغام دو حیطه علوم مغز و استیفن هاوکینگ در تفسیر نوعی سکته مغزی ، وحشتناک رشد مغز علت تمایل انسان بسعی کن به حدی محدود نشویبرخی اصول سلامت کمرهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاژنهای مشترک بین انسان و وجلوتر را دیدنآینه در اینهمنابع انرژی از نفت و گاز خلا، خالی نیستایمپلانت نخاعی میتواند ددرمانهای بیماری پارکینسمرز مرگ و زندگی کجاستاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نچگونه به سطح بالایی از هوزندگی در سیاهچالهشگفت زده و حیران باشبزرگ فکر کنهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتابوهای ذهنیکنترل جاذبهجهان هوشیارآیا واکنش های یاد گرفته ومنابع جدید انرژیخانواده پایدارایرادهای موجود در خلقت بدرگیری مغز در بیماران مبمشاهده آینده از روی مشاهبه امید روزهای بهترچالش هوشیاری و اینکه چرا زبان چهار حرفی حیات زمینتفکر قبل از کارهوش، ژنتیکی است یا محیطیشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیست کلوئید بطن سومجهانی که نه با یک رخداد و آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمدل به دریا بزنابزار بقا از نخستین همانارزش خود را چگونه میشناسمغز بزرگ چالش است یا منفعذهن خود را مشغول هماهنگیمغز مادران و کودکان در زمبیماری کروتز فیلد جاکوبنجات در راستگوییسفر فقط مادی نیستتقویت سیستم ایمنیهر جا که جات میشه، جات نیطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر ترکیبات استاتین (سکرونا چه بر سر مغز می آورجاذبه و نقش آن در شکلگیریآرامش و دانشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدین، اجباری نیستابزار بقا از نخستین هماناز تلسکوپ گالیله تا تلسکنقش نگاه از پایین یا نگاهرمز جهان خاصیت فراکتالبیهوش کردن در جراحی و بیمچرا حجم مغز گونه انسان درسلولهای بنیادی مصنوعی درتنفس هوازی و میتوکندریویتامین E برای فعالیت صحعلم ساختن برج های چرخانتاثیر درجه حرارت بر عملکگویید نوزده و ایمنی ساکتفیزیکدانان ماشینی برای تحقیقت راستین انسان علم بافتخار انسانموجود بی مغزی که می توانددانشمندان تغییر میدان مغابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش داروهاي مختلف معروف روبات کیانبار بزرگ ایستادن بر دو پانظریه ی ریسمانسیلی محکم محیط زیست بر انتو باید نیکان را به دست بواقعیت و انعکاسعدم توقف تکامل در یک انداتاریک ترین بخش شبگزیده ای از وبینار یا کنففضای قلب منبع نبوغ استحریص نباشامید نیکو داشته باش تا آنما انسانها چه اندازه نزدداروی جدید برای دیابتابعاد و نیازهای تکاملیاز تکینگی تا مغز از مغز تنقشه های مغزی جدید با جزیروشی جدید در درمان قطع نخبحثی درباره هوش و تفاوتههمجوشی هسته ای، انرژِی بسال سیزده ماههتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)واکسن سرطانترکیب آمار و ژنتیکترکیب حیوان و انسانپیوندی که فراتر از امکانقدرت مردمحس و ادراک قسمت هفدهماندام حسی، درک از بخش هایماشین دانشدر هم تنیدگی کوانتومیاخلاق و علوم اعصاباز تکامل تا مغز، از مغز تچهار میلیارد سال تکامل براه های جدید برای قضاوت ربرین نت به جای اینترنتهوش مصنوعی الفاگوسرنوشتتوضیحی ساده در مورد هوش میک آلل ژنتیکی که از نئاندتصویربرداری فضاپیمای آمپرتوهای صادر شده از سیاهلحظات خوش با کودکانحس و ادراک قسمت سوماهرام مصر از شگفتی های جهمدیریت اینترنت بر جنگدرمان های رایج ام اسارتقا و تکامل سنت آفرینش استخوان های کشف شده، ممکنیکولا تسلارشد در سختی استشلیک فراموشیبرخی بیماری ها که در آن بهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاژنهای هوش ، کدامندجمجمه انسان های اولیهآیندهمنابع انرژی از نفت و گاز خلاصه ای از مطالب همایش مایمان به رویادرهای اسرارآمیز و پوشیدهمرز بین انسان و حیوان کجااعتماد به خودچگونه باغبانی باعث کاهش زندگی زمینی امروز بیش از شگفتی های زنبور عسلبزرگ شدن مغز محدود به دورهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتاثیر فکر بر سلامتکندر در بیماریهای التهابجهان های بسیار دیگرآیا یک، وجود داردمناطق خاصی از مغز در جستجخار و گلاکسی توسین و تکامل پیش امغز آیندگان چگونه است ؟درگیری مغزی در سندرم کوومطالبه ی حق خودبه بالا بر ستارگان نگاه کچالش هوشیاری و اینکه چرا زبان نیاز تکاملی استتفکر خلا ق در برابر توهم هیچ چیز همیشگی نیستشجاعت و ترستاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش مرگ و میر ناشی از ابجهانی که از یک منبع، تغذیآیا خداباوری محصول تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقا از نخستین هماناز فرد ایستا و متعصب بگذرمغز بزرگ چالشهای پیش روذهن سالممغز چون ابزار هوش است دلیبیماری گیلن باره و بیمارنخاع ما تا پایین ستون فقرسفر نامه سفر به بم و جنوب تلقین اطلاعات و حافظههر حرکت خمیده می شود و هر طبیعت موجی جهانتاثیر حرکات چشم بر امواج کریستال هاجدایی خطای حسی استآرامش و سکونمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدید تو همیشه محدود به مقدابزار بقا از نخستین هماناز تلسکوپ گالیله تا تلسکنقش نظام غذایی در تکامل مرنگ کردن، حقیقت نیستبیهوشی در بیماران دچار اچرا خشونت و تعصبسلام تا روشناییتنفس هوازی و میتوکندریویتامین E در چه مواد غذایعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر درجه حرارت بر عملکگوشه بیماری اتوزومال رسسفاصله ها در مکانیک کوانتحقیقت غیر فیزیکیافراد آغاز حرکت خودشان رموجودات مقهور ژنها هستنددانشمندان روش هاي جدیدی ابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش درختان در تکاملروح در جهانی دیگر استبار سنین ابزار هوشمندی انظریه تکامل در درمان بیمسینوریپا داروی ترکیبی ضدتو تغییر و تحولیواقعیت خلا و وجود و درک معدم درکتاریکی من و تو و گرد و غباگزارش یک مورد جالب لخته وقفس ذهنحرکت چرخشی و دائمی کیهانامید نجاتما اکنون میدانیم فضا خالداروی جدید ضد میگرنابعاد اضافه ی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تنقص در تشخیص هیجانات عامروشی جدید در درمان نابینبحثی درباره هوش و تفاوتههمراهی نوعی سردرد میگرنیسانسور از روی قصد بسیاری توهم چیستواکسن ضد اعتیادترازودونپیوستگی همه ی اجزای جهانقدرت کنترل خودحس و ادراک قسمت هجدهمانرژی بی پایان در درون هرمبانی ذهنی سیاه و سفیددر هم تنیدگی کوانتومی و پاخلاق پایه تکامل و فرهنگاز روده تا مغزچهار ساعت پس از کشتار خوکراه پیروزی در زندگی چیستبرای یک زندگی معمولیهوش مصنوعی از عروسک های بسریع دویدن مهم نیستتیوتیکسن داروی ضد جنونیک جهش ممکن است ذهن انسانتصور از زمان و مکانآلودگی هوا چالش قرن جدیدلرزش ناشی از اسیب به عصبحس و ادراک قسمت سی و هشتماولین مورد PML به دنبال تکمداخله ی زیانبار انساندرمان های علامتی در ام اسارتقا یا بازگشت به قبل ازاستروژن مانند سپر زنان دنیاز به آموزش مجازی دیجیز گهواره تا گورشلیک فراموشیبرخی بیماری های خاص که بدهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاژنهای حاکم بر انسان و انسجنبه های موجی واقعیتآینده ی انسان در فراتر ازمنابع انرژی از نفت و گاز خلاصه ای از درمان های جدیاین پیوند نه با مغز بلکه دروغ نگو به خصوص به خودتمرز جدید جستجو و اکتشاف، اعتماد به خودچگونه تکامل مغزهای کنونیزندگی زودگذرشانس یا تلاشبزرگ شدن تقریبا ناگهانی تاثیر مشاهده بر واقعیت بکوچ از محیط نامناسبجهان هایی در جهان دیگرآیا کیهان می تواند یک شبیمنبع هوشیاری کجاست قسمت خارق العاده و استثنایی باگر فقط مردم میفهمیدند کمغز انسان ایا طبیعتا تمادرگیری مغزی در سندرم کوومطالبی در مورد تشنجبه بالاتر از ماده بیندیشچالش هوشیاری و اینکه چرا زبان و کلمه حتی برای کسانتفاوت مغز انسان و میمون ههیچ وقت خودت را محدود به شرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش التهاب ناشی از بیماجهانی در ذهنآیا دلفین ها می تواند از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدنیای شگفت انگیز کوانتومابزار بقا از نخستین هماناز مخالفت بشنومغز بزرگ و فعال یا مغز کوذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمغز چگونه صداها را فیلتر بیماری آلزایمر، استیل کونخستین تمدن بشریسفر به مریخ در 39 روزتلاش ها برای کشف منابع جدهرچیز با یک تاب تبدیل به طبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر دوپامین و سروتونینکریستال زمان(قسمت اولجریان انرژی در سیستم های آرامش(سکوت) stillness و تکاپومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدیدن خدا در همه چیزابزار بقا از نخستین هماناز تکنیکی تا مغز از مغز تنقش نظریه تکامل در شناسارنگین کمانبیوگرافیچرا در مغز انسان، فرورفتسلسله مباحث هوش مصنوعیتنفس بدون اکسیژنویتامین کاعلایم کمبود ویتامین E را تاثیر درجه حرارت بر عملکگوشت خواری یا گیاه خواریفاصله ی همیشگی تصویر سازحقیقت غیر قابل شناختافراد بی دلیل دوستدار تو موسیقی نودانشمندان روشی برای تبدیابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش ذهن و شناخت در حوادث روح رهاییبارداری بدون رحمنظریه تکامل در درمان بیمسیگار عامل افزایش مرگ ومتو جهانی هستی که خودش را والزارتان داروی ضد فشار عسل طبیعی موثر در کنترل بتاریکی و نورگشایش دروازه جدیدی از طرقلب و عقلحس چشایی و بویاییامید درمان کرونا با همانما از اینجا نخواهیم رفتداروی جدید ضد الزایمرابعاد بالاتراز تکینگی تا مغز از مغز تنقطه بی بازگشتروشی جدید در درمان سکته مبحثی درباره هوش و تفاوتههندسه ی پایه ایسانسور بر بسیاری از حقایتوهم وجودواکسن علیه سرطانتراشه ی بیولوژِیکپیام های ناشناخته بر مغز قدرت انسان در نگاه به ابعحس و ادراک قسمت هشتمانرژی تاریکمباحث مهم حس و ادراکدر هم تنیدگی کوانتومی و داختلال خواب فرد را مستعد از سایه بگذرنوآوری ای شگفت انگیز دانراه انسان شدن، راه رفتن وبرای پیش بینی آینده مغز دهوش مصنوعی از عروسک های بسریعترین کامپیوتر موجودتیک و اختلال حرکتییک رژیم غذایی جدید، می توتصادف یا قوانین ناشناختهآلودگی هوا و ویروس کرونالرزش عضله یا فاسیکولاسیوحس و ادراک قسمت سی و ششماولین مورد پیوند سر در انمدارک ژنتیکی چگونه انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریارتوکين تراپی روشی جديد اسرار آفرینش در موجچیز جدید را بپذیرزمین در برابر عظمت کیهانشنا در ابهای گرم جنوب نیابرخی توجهات در ببمار پارهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاکل اقیانوس در یک ذرهجنسیت و تفاوت های بیناییآینده ی علم و فیزیک در60 ثمنابع انرژی از نفت و گاز خم شدن فضا-زماناین اندوه چیستدریای خدامزایای شکلات تلخ برای سلاعداد بینهایت در دنیای مچگونه جمعیت های بزرگ شکل زندگی سلول در بدن، جدای اشاهکار قرنبزرگترین خطایی که مردم متاثیر نگاه ناظر هوشیار بکوچک شدن مغز از نئاندرتاجهان یکپارچهآیا گذشته، امروز وآینده منبع هوشیاری کجاست قسمت خبر مهم تلسکوپ هابلاگر میدانی مصیبت بزرگتر ارتباط هوش ساختار مغز و ژمغز انسان برای ایجاد تمددرگیری اعصاب به علت میتومطالعه ای بیان میکند اهدبه خودت مغرور نشوچالش هوشیاری و اینکه چرا زبان و بیان نتیجه ساختماتفاوت ها و تمایزها کلید بهیچ کاری نکردن به معنی چیشربت ضد خلطتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش حافظه هرچند فرایندیجهان، تصادفی نیستآیا دلفین ها میتوانند بامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدنیا، هیچ استابزار بقا از نخستین هماناز نخستین همانند سازها تمغز بزرگترین مصرف کننده ذره ی معین یا ابری از الکمغز ناتوان از توجیه پیدابیماری الزایمرنخستین تصویر از سیاهچالهسفر تجهیزات ناسا به مریخ تلاش هایی در بیماران قطع هز ذره، یک دنیاستطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر دپاکین بر بیماری مکریستال زمان(قسمت دوم)جریان انرژی در سیستم های آزمون تجربی، راهی برای رمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدیدگاه نارسای دوگانه ی مابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز و از مغز نقش هورمون های تیروئید درهبر حقیقیبیوگرافیچرا ذرات بنیادی معمولاً سلطان جنگل یا صاحب ملکوتتنها مانع در زندگی موارد ویتامین کا و استخوانعلت خواب آلودگی بعد از خوتاثیر درجه حرارت بر عملکگیلگمش باستانی کیستفتون های زیستیحقایق ممکن و غیر ممکنافزایش قدرت ادراکات و حسموسیقی هنر مایع استدائما بخوانابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش روی و منیزیم در سلامتروزه داری متناوب، مغز را بازگشت از آثار به سوی خدانظریه تکامل در درمان بیمسیاهچاله های فضایی منابعتو دی ان ای خاص ميتوکندريواکنش های ناخودآگاه و تقعشق درونی به یگانگی خلقتتاریکی خواهد ترسیدپمبرولیزوماب در بیماری چقلب دروازه ی ارتباطحس و ادراک (قسمت اول )امیدوار باش حتی اگر همه چما اشیا را آنطور که هستندداروی سل سپتاتفاق و تصادفاز تکینگی تا مغز- از مغز نمیتوان با بیرون انداختنريتوکسيمب در درمان ام اسبحثی درباره هوش و تفاوتههندسه ی رایج کیهانساهچاله ها تبخیر نمیشودتوهم وجودواکسنی با تاثیر دوگانه اواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتربیت کودکان وظیفه ای مهپیشینیان انسان از هفت میقدرت ذهنحس و ادراک قسمت پنجمانرژی تاریک که ما نمی تومجموعه های پر سلولی بدن مدر هر سوراخی سر نکناختلال در شناسایی حروف و از علم جز اندکی به شما دانوار مغز مشاهده ی غیر مستراه بی شکستبرای اولین بار دانشمندانهوش مصنوعی از عروسک بازی سرگیجه از شایعترین اختلاتیروفیبان موثر در سکته ی یکی از علل محدودیت مغز امتظاهر خوابیده ی مادهآلودگی هوا و پارکینسونلزوم سازگاری قانون مجازاحس و ادراک قسمت سیزدهماولین هیبرید بین انسان و مروری بر تشنج و درمان هایدرمان پوکی استخوانارتباط میکروب روده و پاراسرار بازسازی اندام هاچیزی منتظر شناخته شدنزمین زیر خلیج فارس تمدنی شناخت و معرفت، و نقش آن دبرخی توصیه ها برای واکسیهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل زبانکلمات بلند نه صدای بلندجنسیت و تفاوت های بیناییآیا ممکن است موش کور بی ممنابع انرژی از نفت و گاز خونریزی مغز در سندرم کوواین ایده که ذرات سیاهچالدرک فرد دیگر و رفتارهای امسمومیت دانش آموزان، قمابقای حقیقی در دور ماندن اچگونه جمعیت های بزرگ شکل زندگی، مدیریت انرژیهوش مصنوعی درمانگر کامپیشاهکار شش گوشتاثیر نگاه و مشاهده ناظر کوچکترین چیز یک معجزه اسجهان یکپارچهآیا پیدایش مغز از روی تصامنبع هوشیاری کجاست قسمت خدا موجود استاگر نیروی مغناطیس نباشد ارتباط پیوسته ی جهانمغز انسان برای شادمانی طدرختان اشعار زمینمعماری، هندسه ی قابل مشابه دنبال رستگاری باشچالش دیدگاه های سنتی در بزبان و بیان، در سایه پیشرتفاوت ها را به رسمیت بشناهیچ کس مانند تو نگاه نمیکشش مرحله تکامل چشمتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش دوپامین عامل بیماریجهش های ژنتیکی مفید در ساآیا دست مصنوعی به زودی قامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدندان ها را مسواک بزنید تابزار بقا از نخستین هماناز نخستین همانند سازها تمغز حریص برای خون، کلید تذرات کوانتومی زیر اتمی قمغز و اخلاقبیماری ای شبیه آلزایمر و نخستین روبات های زنده ی جسفر دشوار اکتشافتلاشی برای درمان قطع نخاهزینه ای که برای اندیشیدظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر داروهای ضد التهاب کریستال زمان(قسمت سوم)جریان انرژی در سیستم های آزمون ذهنی گربه ی شرودینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدژا وو یا اشنا پنداریابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش هورمون زنانه استروژنروی و منیزیم در تقویت استبیان ژن های اسکیزوفرنی دچراروياها را به یاد نمی آسم زنبور ، کلیدی برای وارتنها در برابر جهانویتامین کا در سبزیجاتعماد الدین نسیمی قربانی تاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه بی عقل به سوی نور میفروتنی و غرورحل مشکلافزایش مرگ و میر سندرم کومیهمانهای ناخوانده عامل داروهای مصرفی در ام اسابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش روزه داری در سالم و جروزه داری و بیمار ی ام اس بازگشت به ریشه های تکاملهفت چیز که عملکرد مغز تو سیاهچاله ها، دارای پرتو تو در میانه ی جهان نیستی واکنش به حس جدیدعصب حقوق نورولووتاریخ همه چیز را ثبت کردهپنج اکتشاف شگفت آور در موقلب روباتیکحس و ادراک (قسمت دوم )امیدی به این سوی قبر نیستما به جهان های متفاوت خودداروی ضد چاقیاتوبان اطلاعات و پلِ بیناز تکینگی تا مغز- از مغز نمیتوان بر سیاه سیاه نوشریه زغالیبحثی درباره احساسات متفاهندسه بنیادینسایه را اصالت دادن، جز فرتوهم بی خداییساخت شبکه عصبی مصنوعی با توهم تنهاییوبینار اساتید نورولوژی دترجمه ای ابتدایی از اسراپیشرفت های جدید علوم اعصقدرت عشقحس و ادراک قسمت پنجاهانرژی خلا ممکن استمحل درک احساسات روحانیدر والنتاین کتاب بدید هماختلال در شناسایی حروف و ازدواج های بین گونه ای، رنوار مغز در فراموشی هارابطه تشنج و اوتیسمبرای تمدن سازی، باید در بهوش مصنوعی از عروسک بازی سرگردانیتکنولوژی جدید که سلول هایافته های نوین علوم پرده تظاهری از ماده است که بیدآلزایمرلزوم سازگاری قانون مجازاحس و ادراک قسمت ششماولین تصویر در تاریخ از سمرکز هوشیاری، روح یا بدن درمان پوکی استخوانارتباط ماده و انرژیاصل بازخوردچیزی خارج از مغزهای ما نیزمان چیستشناخت درون، شناخت بیرون؛برخی درمان های Spinal Muscular Atهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل زبانکلوزاپین داروی ضد جنونجهل مقدسمنابع انرژی از نفت و گاز خواندن ، یکی از شستشو دهناینکه به خاطرخودت زندگی درک نیازمند شناخت خویش امسیر دشوار تکامل و ارتقابلندی در ذهن ما درک بلندیچگونه حافظه را قویتر کنیزونیسومایدهوش مصنوعی درخدمت خلق وحشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر نگاه انسان بر رفتاکووید نوزده و خطر بیماری جهان کنونی و مغز بزرگتریآیا آگاهی پس از مرگ از بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت خدای رنگین کماناگر نعمت فراموشی نبود بسارتباط انسانی، محدود به مغز انسان برای شادمانی طدرد باسن و پا به دلیل کاهمعنی روزهبه زودی شبکه مغزی به جای چاالش ها در تعیین منبع هوزبان و تکلم برخی بیماریهتفاوت های بین زن و مرد فقهیچ کس حقیقت را درون مغز ششمین کنگره بین المللی ستاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش سن بیولوژیکی، تنها جهش های ژنتیکی غیر تصادفآیا رژیم غذایی گیاهی سلامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار بقا از نخستین هماناز نخستین همانند سازها تمغز در تنهایی آسیب میبینذرات کوانتومی زیر اتمی قمغز و اخلاقبیماری ای شبیه ام اس مولتنرمش های مفید برای درد زاسفرنامه سفر به بم و جنوب تلاشی تازه برای گشودن معهزینه سنگین انسان در ازاظرف باید پر شود چه با چرک تاثیر داروی ضد تشنج سدیم کشف مکانیسم عصبی خوانش پجستجوی متن و تصویر به صورآزمون ذهنی گربه شرودینگرمنبع هوشیاری در کجاست؟ قدژاوو یا آشناپنداریابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش ویتامین K در ترمیم اسرویا و واقعیتبیان حقیقتچراروياها را به یاد نمی آسماگلوتید داروی کاهش دهنتنبیه چقدر موثر استویتامین بی 12 در درمان دردعوامل موثر در پیدایش زباتاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه خواری و گوشت خوار کدفرگشت و تکامل تصادفی محض حلقه های اسرارآمیزافزایش سرعت پیشرفت علوم میوتونیک دیستروفیداروهای ام اسابزار بقای موجود زنده از از تکینگی تا مغز از مغز تنقش رژیم غذایی بر رشد و اروزه داری سلول های بنیادبازخورد یا فیدبکهفت سین یادگاری از میراث سیاهچاله و تکینگی ابتدایتوقف؛ شکستواکسن های شرکت فایزر آمرعضلانی که طی سخن گفتن چقدتازه های اسکیزوفرنی(جنوپول و شادیقلب را نشکنحس و ادراک قسمت 67امیدی تازه در درمان سرطاما با کمک مغز خود مختاريمداروی ضد چاقیاتوسوکسیمایداز تکینگی تا مغز- از مغزتچند نرمش مفید برای کمردرریواستیگمینبحثی درباره احساساتی غیرهندسه در پایه ی همه ی واک