دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تکامل ابزار هوش ، راه پر فراز و نشیبی که باید پیموده شود

ایرادهای موجود در خلقت ، بهانه ای است برای آنهایی که وجود خدا را نمی پذیرند .آنها به مومنين میگویند اگر خدای بينهايت مطلقی وجود دارد چرا این نقصها در خلقت وجود دارد ؟ چرا همه چیز در حد ایده آل نیست ؟ ....
جواب خیلی ساده است . وقتی اراده و قدرت انسان وجود دارد ، شاید لازم است برخی از این نقصها به دست انسان اصلاح شود . همانطور که فسادها و انحرافات فکری و عقیدتی را خداوند ،الزاما مستقیما اصلاح نمیکند ، و اصلاح آن را بر عهده پیامبران و رسولان خود می نهد . اصلاح برخی از نقصها موجود در عالم ماده هم شاید لازم است به دست انسان انجام گردد .بحثی تحلیلی و علمی در مورد ده نقص موجود در خلقت و برخی پیشنهادات برای اصلاح آنها.

ده ایراد در خلقت اجسام ما :
۱- ستون فقرات درست نیست
مشکل ستون فقرات : وقتی پیشینیان ما بر چهار پا راه می رفتند در ستون فقرات آنها قوس ایجاد شد تا سنگینی اعضای سنگین و پنهان زیر خود را تحمل کند ولی وقتی انسان شروع به ایستادن کرد، جهت ستون فقرات نود درجه تغییر کرد و به ناچار به فرم عمودی ايستاد و برای اینکه با حركت بر طرفین خو بگیرد از پایین رو به خارج انحنا یافت اما از طرف بالاتر و برای ایجاد ثبات بیشتر به سر، ستون فقرات به جهت مخالف کج شد .این تغییر ، فشار شدیدی را بر ستون فقرات پایینی در ناحیه کمری وارد میکند و سبب درد در هشتاد درصد بالغين ميشود .رئیس مرکز اصل و ریشه انسان در کليفلاند ، بروس لاتيمير میگوید : (ستون فقرات ما در هم برهم است ، شگفت آور است چگونه به ما امکان راه رفتن را میدهد !! )

راه حل چيست :
به ستون فقرات سگ نگاه کن و آن را به شکل قوس واحد از گردن خواهی یافت که تا پیری ادامه دارد و این سازمان دهی، قدرتمندانه و ساده است و باعث درد نميشود ولی یک عیب وجود دارد .بله اگر بخواهیم توازن سر خود را حفظ کنیم لازم است برگردیم و به صورت چهارپا راه برویم .!!

۲- زانو با حرکات محدود :
مشکل: لاتمير میگوید سخترين مفصل در بدن انسان را در نظر بگیريد و آن را بین دو قسمت بزرگ ران و ساق قرار بدهید .مشکل بزرگی را در برابر خود میبینید!زانو فقط به جلو و عقب حرکت میکند و زانو در بسیاری از ورزشهایی که لازم است زانو به طرفین حرکت کند ،دچار محدودیت است . راه حل چيست: جایگزین کردن این مفصل با مفصلی شبیه گوی و حلقه مانند مفصل کتف و لگن .لاتمير میگوید انسان در طی تکامل صاحب این نوع مفصل در زانو نشد زیرا به آن نیاز نداشت و خنده کنان اضافه میکند که ما در آن زمان فوتبال را نشناخته بودیم !!

۳- لگن بسیار تنگ است :
مشکل : تولد دردناک است و چیزی که بیشتر خاک را گل ميکند آنکه عرض لگن زن در 200 هزارسال گذشته تغییری نکرده است و این مانع از آن ميشود که مغزهای ما بزرگتر شود ..

راه حل چيست :
میتوان لگن را وسیعتر کرد ولی افراد متخصص راه حل بهتری دارند.
لاتمير میگوید : من مطمئن هستم در ده هزار سال یا حتی هزار سال آینده زنی در دولتهاي پیشرفته به صورت طبیعی زایمان نخواهد کرد و تلقیح و حاملگی ، به صورت خارجی خواهد بود و تنها کاری که مادر باید انجام دهد این است که بیاید و بچه را تحویل بگیرد !!

۴- بيضه هاي مردان از بیرون آشکار است
مشکل :
اندام تناسلی مذکر که منبع تولید گونه های جدید است در خارج از بدن آویزان است و در معرض خطرات فراوانی است

راه حل چيست :
حرکت دادن بیضه به داخل ، برای آن حمایت ایجاد میکند . برای انجام این امر اولا اسپرمها بايد اصلاح شود
گوردون گالوپ که دانشمند تکامل در دانشگاه ایالت نیویورک است، میگوید روشن است که بیضه ها برعکس تخمدانها به سوی خارج حرکت داده شده است و در بیرون، هوا سردتر است زيرا اسپرمها لازم است در درجه حرارت 2.5 تا 3 درجه فارنهایت ، سردتر از دماي بدن نگهداری شود . گالوپ فرض میکند که درجه حرارت پایین باعث کاهش فعالیت اسپرمها ميشود تا آنکه اسپرم وارد واژن شود و محیط آن با محیط اطراف متفاوت و گرمتر است پس فعالیت اسپرم زیاد میشود تا باعث لقاح تخمک شود. این تعدیل تکاملی باعث نگهداری طولانی تر اسپرمها پیش از مرگ آنها می شود . میتوان اسپرمها را در همان درجه حرارت بدن قرار داد (به شرط اینکه انطباقها و اصلاحات لازم درباره آن انجام شود)ولی لازم است درجه حرارت واژن زیاد شود همانطور که در فیل دیده میشود .

۵- زیادی و شلوغي دندانها :
مشکل :

انسان سه دندان آسیاب در هر طرف فکهای بالا و پايين دارد وقتی حجم مغز بزرگ ميشود ، فک ما عريضتر و کوتاهتر و کم مساحت تر برای سه دندان اخیر ميشود . دندان عقل شاید در گذشته پیش از آنکه پختن غذا را یاد بگیریم مهم بوده باشد اما اکنون تاثیر بدی بر لثه دارد.

راه حل این مشکل چیست :
عدم وجود دندان عقل در حدود 25% مردم به خصوص اسکیموها که تعدادی يا همه دندانهای عقل را در بدو تولد ندارند.

۶- ناهمواری و راه پرپیچ و خم شریانها :
مشکل :

خون در اندامها یعنی دو دست و دو پا ازطریق شریانهای اصلی حرکت میکند و از قسمت جلویی آن وارد عضو ميشود ( از کنار عضله دو سر در بازوها و عضلات flexor در رانها. اما قسمت پشتی اندامها مانند عضله سه سر و عضله پشتی ران از راه شاخه های عروقی در اطراف استخوان ، خون میگیرد و این عروق در همراهی با اعصاب قرار دارد . این شاخه های پیچ در پیچ که همراه با عصب است ، برخی مشکلات و ناتوانيها را ایجاد میکند برای نمونه در مچ و ارنج دست ، شاخه های شریان با عصب اولنار که مسئول حرکت انگشت کوچک است در کنار همند و به همین دلیل وقتی قسمت زیرین استخوان بازو با ضربه ای قوي مواجه شود ، دست بی حس میگردد. .

راه حل چيست :
در وره جنینی شریان دوم در بخش پشتی اندامها . در محاذات استخوان کتف در بازوها و باسن در پاها کار گذاشته شود . پروفوسور دستیار در دانشگاه هاوارد واشنگتن که تکامل عضلات اصلی را تدریس میکند ، ميگوید: این شریان اضافی شاخه های مستقیمی از کتف تا پشت دست خواهد داد تا مانع از نزدیکی عروق خونی و اعصاب به سطح خارج شوند.

۷- شبکیه چشم رو به عقب است
مشکل :

سلولهای حساس به نور در شبکیه چشم ، رو به سمت داخل است ..
پروفسور دستیار ناتان لنت در دانشگاه نیویورک می گوید : این سازماندهی، نور را وادار می کند مسافت طولانی تری را از میان عروق خونی و عصبي در چشم طی کند تا به روبروی سلولهای حسی نور برسد . این سازمان دهی به جدا شدن شبکیه از بافتهای اطراف به آن کمک ميکند و میتواند منجر به کوری شود. علاوه بر آن، نقطه کور در منطقه خروج عصب بینايي کور است ..

راه حل چیست :
برعکس کردن شبکیه همان طور که اکنون در اختاپوس وجود دارد .

۸- عصب به شکل اشتباهي پیچ میخورد
عصب ريکارنت لارنژئال نقشی اساسی را در توانایی ما برای بلع و سخن گفتن دارد . این عصب دستورات عصبی را از مغز به حفره صوت یا حنجره ،پایین تارهای صوتی منتقل میکند ، از ديدگاه نظری لازم است مسیر عصب، مستقیم باشد ولی طی تکامل جنین , عصب ريکارنت لارنژئال با توده ای از بافتها در گردن در هم می تند و شروع به نزول به پائینتر میکند تا آنکه عروق خوني، نزدیک قلب قرار گیرد . این نزول سبب ميشود عصب به دور شریان بچرخد و دوباره به سمت بالا و حنجره برگردد .وجود این عصب ،در سینه سبب ميشود طی عمل جراحی يا حوادث یا نزاعها در معرض خطر باشد ..

راه حل چيست :
پرووفوسر ربکا ژرمن متخصص تشريح و علوم اعصاب در دانشگاه اوهايو ميگوید : راه حل این مشکل ساده است .وقتی جنین در رحم است ، عصب راجعه طی نزول توده بافتی موجود در گردن ، از آن جدا شود و به این ترتیب عصب هرگز همراه با این توده کشیده نميشود .

۹ : حنجره در جای درست خود نیست
مشکل :

نای و مری در حلق باز میشوند و حلق از بینی و تا حنجره ادامه می یابد و در زمان بلع برای ممانعت از ورود غذا به ناي، اپی گلوت باید راه ناي را ببندد . ولی گاهی اپی گلوت ناتوان از بستن راه است به خصوص وقتی شخص همراه با غذا خوردن، صحبت می کند یا مي خندد و این سبب ميشود غذا به جای مری وارد نای شود و سبب انسداد مجرای هوایی و خفگی گردد.

راه حل چيست :
راه حل در ماهیان وجود دارد و حنجره در آنها در آب شش قرار دارد. ژرمن می گوید وقتی حنجره را به سوی ابشش منتقل کنیم دو لوله جدای از هم خواهیم داشت ولي قدرت سخن گفتن را از دست خواهیم داد ولی ميتوايم با واسطه نتهای موسیقی با هم ارتباط پیدا کنيم همانطور که ماهیان از طریق تکان دادن آبشش ها این کار را میکنند

10- مغز شاخه شاخه و در هم فرو رفته است
مشکل :

مغز انسان طي مراحلی تکامل می یابد پس هر وقت جزء جدید شکل بگیرد قسمتهای قدیمی لازم است فعال و مشغول باشد تا کارهای حیاتی را انجام دهد.
دانشمند روانشناس، کاری مارکوس در کتابش بیان ميکند این نظام، در ساخت اجزای جدید منجر به راهها و اقداماتی بی پروا می شود همانگونه که اگر مغز، کارخانه ای بود کارگرانش به شکلهای متفاوت با هم کار می کردند و کارگرانی که جدیدا وارد کار شده اند( مغز جلويي ) (forebrain),وظایف پیشرفته مانند زبان را بر عهده می گیرند و کارگران قدیمی يا midbrain بر حافظه سازمانی Institutional memory اشراف دارند . نتایج آینده به این اسلوب ، هماهنگ و یکدست نیست و ميتواند منجر به افسردگی یا جنون و کاهش حافظه می شود !!
1. Gallup, G.G., Finn, M.M., & Sammis, B. On the origin of descended scrotal testicles: The activation hypothesis. Evolutionary Psychology 7, 517-526 (2009).
2. Marcus, G. Kluge: The Haphazard Evolution of the Human Mind Houghton Mifflin, Boston, MA (2008).


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بی شرمیمنابع انرژی از نفت و گاز شبکه های مصنوعی مغز به درواکسن دیگری ضد کرونا از دبعد از کرونا دلخوشی بیهومرگ و میر پنهانگزیده ای از وبینار یا کنفتا 20 سال آینده مغز شما به حس و ادراک قسمت 74آشنا پنداریثبت و دستکار ی حافظهنقش غذاها در کاهش دردهای داروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقا از نخستین همانرویا بخشی حقیقی از زندگی نظام مثبت زندگیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلول های بنیادی منابع و ابیماری تی تی پیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضایعات در عصب زیر زبانیوزن حقیقی معرفت و شناختتقویت استخوان در گرو تغذپیوند قلب خوک، به فرد دچاتاثیر کپسول نوروهرب بر سحس و ادراک قسمت هشتمافسردگی و ساختار مغزجهان مادی، تجلی فضا در ذهچندین ماده غذایی که ماننداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین همانروزهای سختفلج دوطرفه عصب 6 چشماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی به شناسایی کاسندرم دزدی ساب کلاوینبیشتر کمردردها نیازی به منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعقل مجادله گرژن همه چیز نیستتمرکز و مدیتیشنپایان، یک آغاز استتاثیر گیاهخواری بر رشد و مشکلات نخاعیحس و ادراک قسمت سی و هشتمامید درمان کرونا با همانجهان دارای برنامهنوار مغز در فراموشی هادر هر سوراخی سر نکنابزار بقای موجود زنده از ریاضیات یک حس جدید استفراموشی همیشه هم بد نیستاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش عاطفی قسمت دهمسیاهچاله ی تولید کنندهبارداری بدون رحممنبع هوشیاری در کجاست؟ قعوامل موثر در پیدایش زباکلرال هیدرات برای خوابانپرسشگری نامحدودتاثیر درجه حرارت بر عملکمعجزه ی علم در کنترل کرونخلاصه ای از درمان های جدیاندام حسی، درک از بخش هاینوعی سکته مغزی ، وحشتناک اتوبان اطلاعات و پلِ بینرابطه تشنج و اوتیسمازدواج های بین گونه ای، رقفس را بشکنسایه ی هوشیاریهیچ وقت خودت را محدود به بحثی درباره هوش و تفاوتهموجودات مقهور ژنها هستندعشق درونی به یگانگی خلقتتولید مثل اولین ربات های جهان ریز و درشتکودک هشت ساله لازم است آدآینه در اینهتاثیر رژیم گیاه خواری بر مغز آیندگان چگونه است ؟خانواده پایدارانسانیت در برابر دیگراندرمان سرگیجه بدون نیاز بچگونه به سطح بالایی از هواختلاف خانوادگی را حل کنزمان چیستاسرار بازسازی اندام هاقارچ بی مغز در خدمت موجودسختی ها رفتنی استهرچیز با یک تاب تبدیل به برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ما انسانها چه اندازه نزدکاهش دوپامین عامل بیماریتوهم تنهاییجاودانگی مصنوعیآیا واکنش های یاد گرفته وتحریک عمقی مغزمغز بزرگ چالشهای پیش رودفاع از پیامبرايا اراده آزاد توهم است یدرک درست از خود و هوشیارینگاهت را بلند کنارتقا یا بازگشت به قبل ازهمیشه داناتر از ما وجود دزندگی زمینی امروز بیش از اعتماد به خودلوزالمعده(پانکراس)مصنوعسعی کن به حدی محدود نشویویتامین E برای فعالیت صحبرخی اختلالات عصبی مثانهماده ای ضد التهابیکریستال زمان(قسمت دوم)تیک و اختلال حرکتیحقیقت افرادآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجترس و آرمان هانقش میدان مغناطیسی زمین دو سوی واقعیتایندرالدست آسماننتایج نادانی و جهلارزش های وارونههنر حفظ گرهزبان فرایند تکاملی برای به کدامین گناه کشته شدندمقابله با کرونا با علم اسشگفت نیست من عاشق تو باشمواقعیت و مجازبررسی سیستم تعادلی بدن امخچه ابزاري که وظیفه آن فگوشه بیماری اتوزومال رسستکامل داروینی هنوز در حاحافظه های کاذبآتش منبع انرژیتضادهای علمینقش حیاتی تلومر دی ان آ ددانش محدود به ابعاد چهاراگر نیروی مغناطیس نباشد رفتار وابسته به شکلچرا بیماری های تخریبی مغاز کجا آمده ام و به کجا میهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان شناسی نوین نیازمند زبان، نشان دهنده ی سخنگو بی عدالتی در توزیع واکسن منابع انرژی از نفت و گاز شبکیه های مصنوعیواکسن سرطانتفکر قبل از کارمرگ و میر بسیار بالای ناشگزارش یک مورد جالب لخته وتا بحر یفعل ما یشاحس و ادراک قسمت 75آشناپنداری چیستثبت امواج الکتریکی در عصنقشه مغزی هر فرد منحصر بهداروی فامپیریدین یا نورلابزار بقا از نخستین همانرویا تخیل یا واقعیتنظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلول های بدن تو پیر نیستنبیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضرورت زدودن افکاروزوز گوشتقویت حافظه یا هوش مصنوعپیوند مغز و سر و چالشهای تاثیر کپسول نوروهرب بر سحس و ادراک قسمت هشتاد و شاقلیت خلاقجهان مرئی و نامرئیچندجهانیداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین همانروش مقابله مغز با محدودیفناوری هوش مصنوعی نحوه خاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی در کامپیوترهاسندرم سردرد به دلیل افت فبا هوش مصنوعی خودکار روبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعقلانیت بدون تغییرژن هوش و ساختارهای حیاتی تمرکز بر هدفپاسخ گیاهان در زمان خوردتاثیر انتخاب از طرف محیط مشکلات بین دو همسر و برخیحس و ادراک قسمت سی و ششمامیدوار باش حتی اگر همه چجهان در حال نوسان و چرخشنوار مغز در تشخیص بیماری در والنتاین کتاب بدید همابزار بقای موجود زنده از ریسدیپلام تنها داروی تایفراموشی و مسیر روحانیاز تکامل تا مغز از مغز تا هوش عاطفی قسمت دومسیاره ی ابلهانبازگشایی مجدد مطب دکتر سمنبع هوشیاری در کجاست؟(قعوامل ایجاد لغت انسانی و تو کجای جهانیکمالگرایی دشمن پیشرفتآلودگی هوا چالش قرن جدیدتاثیر درجه حرارت بر عملکمعجزه در هر لحظه زندگیخم شدن فضا-زمانانرژی بی پایان در درون هرنیکولا تسلااتوسوکسیمایدرادیوی مغز و تنظیم فرکاناسکلت خارجی در درمان اختقله سقوطسایه را اصالت دادن، جز فرهیچ کاری نکردن به معنی چیبحثی درباره هوش و تفاوتهموسیقی نوعصب حقوق نورولووتولید یا دریافت علمجهان شگفت انگیزکودک ایرانی که هوش او از آیندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر مغز انسان ایا طبیعتا تماخار و گلانسان، گونه ای پر از تضاددرمان سرگیجه بدون داروچگونه باغبانی باعث کاهش اختلال خواب فرد را مستعد زمان و مکان، ابعاد کیهان اصل بازخوردقبل از آغازسرنوشتهز ذره، یک دنیاستبرین نت به جای اینترنتما انسانها چه اندازه نزدکاهش سن بیولوژیکی، تنها توهم جداییجایی خالی نیستآیا یک، وجود داردتحریک عمقی مغز در آلزایممغز بزرگ و فعال یا مغز کودفاع در برابر تغییر ساختای نعمت من در زندگیمدرک عمیق در حیواناتچالش هوشیاری و اینکه چرا ارتوکين تراپی روشی جديد همیشه راهی هستزندگی زودگذراعتماد به خودلیروپریم داروی ترکیبی ضدشلیک فراموشیویتامین E در چه مواد غذایبرخی اصول سلامت کمرماده، چیزی نیستکریستال زمان(قسمت سوم)تیروفیبان موثر در سکته ی حقیقت اشیاآیا خداباوری محصول تکاملتسلیم شدن از نورون شروع منقش محیط زندگی و مهاجرت ددولت یا گروهکایا کوچک شدن مغزانسان الدستورالعمل مرکز کنترل بینجات در راستگوییارزش حقیقی زبان قسمت اولهنر رها شدن از وابستگیزبان متغیربه امید روزهای بهترملاحظه های اخلاقی دربارهشگفت انگیز بودن کیهانواقعیت و انعکاسبررسی علل کمر درد در میانمخچه تاثیر گذار بر حافظهگوشت خواری یا گیاه خواریتکامل داروینی هنوز در حاحافظه و اطلاعات در کجاست آثار باستانی تمدن های قدتظاهر خوابیده ی مادهنقش خرچنگ های نعل اسبی دردانش بی نهایتاگر نعمت فراموشی نبود بسرفتار اجتماعی انسان، حاصچرا حیوانات سخن نمی گویناز کسی که یک کتاب خوانده هوش مصنوعی از عروسک بازی از آغاز خلقت تا نگاه انساهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان، وسیله شناسایی محیطبیمار 101 ساله، مبتلا به سمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت مغز و کیهانواکسن سرطانتفکر ترکیبی در هوش مصنوعمرگ و سوال از قاتلگشایش دروازه جدیدی از طرتاول کف پا و حقیقتحس و ادراک قسمت 78آشتی بهتر استجلو رفتن یا عقبگردنقشه های مغزی جدید با جزیداروی لیراگلوتیدابزار بقا از نخستین همانرویا حقی از طرف خدانظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلول عصبی شاهکار انطباق بیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضرب المثل یونانیوسواس، بیماری استتقویت سیستم ایمنیپیوند اندام از حیوانات بتاثیر کتامین در درمان پاحس و ادراک قسمت پنجماقیانوس نادانیجهان مشارکتینه به اعدامداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین همانروش های صرفه جویی در ایجافیلمی بسیار جالب از تغییاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسوپاپ ها یا ترانزیستورهابا هر چیزی که نفس می کشد ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعقیده ی بی عملژن یا نقشه توسعه مغز و نقتمرکز بر امروزپختگی پس از چهل سالگي به تاثیر احتمالی عصاره تغلیمشکلات روانپزشکی پس از سحس و ادراک قسمت سیزدهمامیدواری و مغزنوار مغزی روشی مهم در تشخدر یک فراکتال هر نقطه مرکابزار بقای موجود زنده از ریشه های مشترک همه ی موجوفرایند پیچیده ی خونرسانیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش عاطفی قسمت سومسیاره ابلهانبازگشت از آثار به سوی خدامنبع خواب و رویاعواملی که برای ظهور لغت اتو کز محنت دیگران بی غمیکمردردآلودگی هوا و ویروس کروناتاثیر درجه حرارت بر عملکمعرفت و شناختخونریزی مغز در سندرم کوودرمان ژنتیکی برای نوآوریانرژی تاریکنیاز به آموزش مجازی دیجیاتصال مغز و کامپیوترراز تغییراسکار، لگوی هوشمندقلب های سادهساخت شبکه عصبی مصنوعی با هیچ کس مانند تو نگاه نمیکبحثی درباره هوش و تفاوتهموسیقی هنر مایع استعضلانی که طی سخن گفتن چقدتولید پاک و فراوان انرژیجهانی که نه با یک رخداد و کودکان میتوانند ناقل بی آینده ی انسان در فراتر ازتاثیر رژیم گیاهخواری بر مغز انسان برای ایجاد تمدخارق العاده و استثنایی بانعطاف پذیری مکانیسمی علدرمان سرطان با امواج صوتچگونه تکامل مغزهای کنونیاختلال در شناسایی حروف و زمان و گذر آن سریع استاصل در هم تنیدگی و جهانی قبل از انفجار بزرگسریع دویدن مهم نیستهزینه ای که برای اندیشیدبرای یک زندگی معمولیما اکنون میدانیم فضا خالکایروپاکتیک چیستتوهم جدایی و توهم علمجاذبهآیا کیهان می تواند یک شبیتداوم مهم است نه سرعتمغز بزرگترین مصرف کننده دقیق ترین تصاویر از مغز اای همه ی وجود مندرگیری قلب در بیماری ویرچالش هوشیاری و اینکه چرا ارتباط میکروب روده و پارهمیشه عسل با موم بخوریمزندگی سلول در بدن، جدای ااعتماد بی موردلیس دگرامفتامین یا ویاسشلیک فراموشیویتامین کابرخی اطلاعات روانشناسی مماده، چیزی بیش از یک خلا کشف مکانیسم عصبی خوانش پتکنولوژی های جدید و حالتحقیقت تنها چیزی است که شاآیا دلفین ها می تواند از تشنچ پانایوتوپولوس تشنج نقش نگاه از پایین یا نگاهدوچرخه سواری ورزشی سبک و ایا این جمله درست است کسیدغدغه نتیجه ی نادانی استنخاع ما تا پایین ستون فقرارزش حقیقی زبان قسمت دومهنر، پر کردن است نه فحش دزبان مشترک ژنتیکی موجودابه بالا بر ستارگان نگاه کملاحظات بیهوشی قبل از جرشگفت زده و حیران باشواقعیت خلا و وجود و درک مبزرگ فکر کنمدل همه جانبه نگر ژنرالیگیلگمش باستانی کیستتکامل داروینی هنوز در حاحافظه و اطلاعات در کجاست آرامش و دانشتظاهری از ماده است که بیدنقش داروهاي مختلف معروف دانشمندان موفق به بازگرداگر نعمت فراموشی نبود بسرقیبی قدرتمند در برابر مچرا حجم مغز گونه انسان درچرا خشونت و تعصباز انفجار بزرگ تا انفجار هوش مصنوعی از عروسک بازی سفر فقط مادی نیستبیماری لبر و نابینایی آنمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت مغز با کیهان مادیواکسن ضد اعتیادتفکر خلا ق در برابر توهم مرگ انتقال است یا نابود شپل جویی اصفهانتابوهای ذهنیحس و ادراک قسمت 82آغاز فرایند دانستنجلوتر را دیدننقشه با واقعیت متفاوت اسداروی تشنجی دربارداریابزار بقا از نخستین همانرویاها از مغز است یا ناخونظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلولهای ایمنی القا کنندهبیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضررهای مصرف شکر و قند بر یک پیام منفرد نورون مغزی تلقین اطلاعات و حافظهپیوند سر آیا ممکن استتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت پنجاهالکترومغناطیس شنوایی و هجهان معنانه به اعدامداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین همانروش هایی برای جلوگیری از فیروز نادریاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسوپاپ ها یا ترانزیستورهابا آتش، بازی نکن و بعد از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم و ادراک فقط مشاهده ی ژن ضد آلزایمرتمساح حد واسط میان مغز کوپدیده خاموش روشن در پارکتاثیر ترکیبات استاتین (سمشکلات روانپزشکی در عقب حس و ادراک قسمت ششمامیدی به این سوی قبر نیستنوار مغز، ترجمه ی فعالیت در کمتر از چند ماه سوش جدابزار بقای موجود زنده از ریشه های مشترک حیاتفرایند تکامل و دشواری هااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش عاطفی قسمت ششمبازگشت به ریشه های تکاملمنتظر نمان چیزی نور را بهعوارض ازدواج و بچه دار شدتو پیچیده ترین تکنولوژی کمردرد ناشی از تنگی کاناآلودگی هوا و پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز فکر میکند مرگ برای دیخواندن ، یکی از شستشو دهندرمان پوکی استخوانانرژی تاریک که ما نمی توچیز جدید را بپذیراثر مضر مصرف طولانی مدت رراست دستی و چپ دستیاساس انسان اندیشه و باور قلب و عقلساخت شبکه عصبی با الفبای هیچ کس حقیقت را درون مغز بحثی درباره احساسات متفامیهمانهای ناخوانده عامل غم بی پایانتولید سلولهای جنسی از سلجهانی که از یک منبع، تغذیکودکان خود را مشابه خود تآینده ی علم و فیزیک در60 ثتاثیر عصاره تغلیظ شده گیمغز انسان برای شادمانی طخبر مهم تلسکوپ هابلاهرام مصر از شگفتی های جهدرمانهای بیماری پارکینسچگونه جمعیت های بزرگ شکل اختلال در شناسایی حروف و زمان و صبراصل علت و تاثیرقبرستان ها با بوی شجاعتسریعترین کامپیوتر موجودهزینه سنگین انسان در ازابرای پیش بینی آینده مغز دما از اینجا نخواهیم رفتکار با یگانگی و یکپارچگیتوهم جسمجاذبه و نقش آن در شکلگیریآیا گذشته، امروز وآینده تداخل مرزها و صفات با بینمغز حریص برای خون، کلید تدل به دریا بزنای آنکه نامش درمان و یادشدرگیری مغز در بیماری کویچالش هوشیاری و اینکه چرا ارتباط ماده و انرژیهمیشه، آنطور نیست که هستزندگی، مدیریت انرژیاعتیاد و تلاش های درمانی لا اکراه فی الدینشنا در ابهای گرم جنوب نیاویتامین کا و استخوانبرخی بیماری ها که در آن بماست مالیکشف مکانیسمی پیچیده در بتکنولوژی و پیشرفتحقیقت خواب و رویاآیا دلفین ها میتوانند باتشنج چیستنقش نظام غذایی در تکامل مدورترین نقطه ی قابل مشاهایا ابزار هوشمندی یا مغز ذهن ما از در هم شکستن منبنخستین تمدن بشریارزش حقیقی زبان قسمت سومهوموارکتوس ها ممکن است دزبان چهار حرفی حیات زمینبه بالاتر از ماده بیندیشممانتین یا آلزیکسا یا ابشگفتی های نقشه ی ژنتیکیوالزارتان داروی ضد فشار بزرگ شدن مغز محدود به دورمدل هولوگرافیک ژنرالیزهگیاه بی عقل به سوی نور میتکامل داروینی هنوز در حاحافظه و اطلاعات در کجاستآرامش و سکونتعامل انسان و هوش مصنوعینقش درختان در تکاملدانشمندان نورون مصنوعی ساگر با مطالعه فیزیک کوانرموزی از نخستین تمدن بشرچرا در مغز انسان، فرورفتاز بحث های کنونی در ویروسهوش مصنوعی از عروسک بازی سفر نامه سفر به بم و جنوب بیماری های میتوکندریمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت کیهان و مغزواکسن علیه سرطانتفاوت مغز انسان و میمون همرگ تصادفیپل خواجو اصفهانتاثیر فکر بر سلامتحس و ادراک قسمت 87آغاز فصل سرما و دوباره تکجمجمه انسان های اولیهنقص در تشخیص هیجانات عامداروی جدید ALSابزار بقا از نخستین همانرویاهای پر رمز و حیرتی درنظریه ی ریسماناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلولهای بنیادی مصنوعی دربیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری کجاست قسمت ضررهای شکر بر سلامت مغزیک پیشنهاد خوب برای آسان تلاش ها برای کشف منابع جدپیوند سر، یکی از راه حلهاتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت پنجاه و یالکتروتاکسی(گرایش و حرکجهان هوشمندنه جنگ و نه خونریزیداروی ضد تشنج توپیراماتابزار بقا از نخستین همانروش هایی ساده برای کاهش افیزیک مولکولها و ذرات در از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی درمانگر کامپیسوپاپ ها یا ترانزیستورهابا تعمق در اسرار ابدیت و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم و روحژنها نقشه ایجاد ابزار هوتنفس هوازی و میتوکندریپروژه ی ژنوم انسانیتاثیر تغذیه بر سلامت روامشاهده گر جدای از شیء مشاحس و ادراک قسمت شصت و هشتامیدی تازه در درمان سرطانوار عصب و عضلهدر آرزوهایت مداومت داشتهابزار بقای موجود زنده از رژیم های غذایی و نقش مهم فرایند حذف برخی اجزای مغاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش عاطفی بیشتر در زنانبازخورد یا فیدبکمنحنی که ارتباط بین معرفعید نوروز مبارکتو آرامش و صلحیکمردرد و علل آنآلزایمرتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز قلبخواب سالم عامل سلامتیدرمان پوکی استخوانانرژی خلا ممکن استچیزی منتظر شناخته شدناثرات فشار روحی شدیدرجزخوانی هایی که امروز باستفاده از مغز، وزن را کمقلب یا مغزساختن آیندههیچ اندر هیچبحثی درباره احساساتی غیرمیوتونیک دیستروفیغم بی پایانتولترودینجهانی در ذهنکودکان را برای راه آماده آینده با ترس جمع نمیشودتاریک ترین بخش شبمغز انسان برای شادمانی طخدا موجود استاولویت بندی ها کجاستدرها بسته نیستچگونه جمعیت های بزرگ شکل اختلالات مخچهزمان واقعیت است یا توهماصل عدم قطعیت از کوانتوم قدم زدن و حرکت دید را تغیسرگیجه از شایعترین اختلاهزاران سال چشم های بینا وبرای اولین بار دانشمندانما اشیا را آنطور که هستندکاربرد روباتهای ريزنانوتوهمات و شناخت حقیقتجبران از دست رفته هاآیا پیدایش مغز از روی تصاترقی واقعی یا شعار ترقیمغز در تنهایی آسیب میبیندلایلی که نشان میدهد ما بایمپلانت مغزیدرگیری مغز در بیماران مبچالش هوشیاری و اینکه چرا ارتباط متقابل با همه ی حیهمکاری یا رقابتزندان ذهنیاعداد بینهایت در دنیای ملاموژین داروی ضد اوتیسم؟شناخت و معرفت، و نقش آن دویتامین کا در سبزیجاتبرخی بیماری های خاص که بدماست مالی با هوش انسانیکشف ارتباط جدیدی از ارتبتکنولوژی جدید که سلول هاحقیقت در علم، هرگز نهایی آیا دست مصنوعی به زودی قاتشنج و حرکات شبه تشنجی قانقش نظریه تکامل در شناساديدن با چشم بسته در خواب ایا بیماری ام اس (مولتیپذهن چند جانبه نیازمند نگنخستین تصویر از سیاهچالهارزش خود را چگونه میشناسهورمون شیرساز یا پرولاکتزبان نیاز تکاملی استبه جای محکوم کردن دیگران من کسی در ناکسی دریافتم شگفتی های زنبور عسلواکنش های ناخودآگاه و تقبزرگ شدن تقریبا ناگهانی مدل هولوگرافیک تعمیم یافگیاه خواری و گوشت خوار کدتکامل زبانحافظه ی هوش مصنوعیآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتعامل انسان با هوش مصنوعنقش ذهن و شناخت در حوادث دانشمندان یک فرضیه رادیکاگر تلاش انسان امروز برارمز و رازهای ارتباط غیر کرمز پیشرفت تواضع است نه طچرا ذرات بنیادی معمولاً از تلسکوپ گالیله تا تلسکهوش مصنوعی از عروسک بازی سفر به مریخ در 39 روزبیماری های مغز و اعصاب و منابع انرژی از نفت و گاز شباهت زیاد بین سلول هاي عواکسنی با تاثیر دوگانه اتفاوت ها و تمایزها کلید بمرگی وجود نداردپلاسمای غالبتاثیر مشاهده بر واقعیت بحس و ادراک قسمت چهلآغاز مبهم آفرینشجنین مصنوعینقطه ی رسیدن به قلهداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقا از نخستین همانرویای شفافنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلام تا روشناییبیماری، رساله ای برای سلمنبع هوشیاری کجاست قسمت طلوع و حقیقتیک آلل ژنتیکی که از نئاندتلاش های جدید در درمان فرپیوندی که فراتر از امکانتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت پنجاه و دالکترودهای کاشتنیجهان هوشیارچه زیاد است بر من که در ایدارویی خلط آورابزار بقا از نخستین همانروش جدید تولید برقفیزیک و هوشیاریاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی درخدمت خلق وحسوخت هیدروژنی پاکبا خدا باشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهژنها ، مغز و ارادهتنفس هوازی و میتوکندریپروژه ی ژنوم انسانیتاثیر حرکات چشم بر امواج مشاهده آینده از روی مشاهحس و ادراک قسمت شصت و دوامگا سه عامل مهم سلامتنوار عصب و عضلهدر آسمان هدیه های نادیدنابزار بقای موجود زنده از رژیم های غذایی و نقش مهم فراتر از دیوارهای باورسیاره ابلهاناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابازسازي مغز و نخاع چالشی منشأ اطلاعات و آموخته ها عامل کلیدی در کنترل کارآتو افق رویداد جهان هستیکمردرد با پوشیدن کفش مناآملودیپین داروی ضد فشار تاثیر درجه حرارت بر عملکمغز ما کوچکتر از نیم نقطهخواب سالم عامل سلامتی و یدرمان ام اس(مولتیپل اسکلانسان قدیم در شبه جزیره عچیزی خارج از مغزهای ما نیاثرات مفید قهوهرحم مصنوعیاستفاده از هوش مصنوعی در قلب دروازه ی ارتباطساختار فراکتال وجود و ذههیچگاه از فشار و شکست نتربخش فراموش شده ی حافظهمیگرن و پروتئین مرتبط با غیرقابل دیدن کردن مادهتومورها و التهاب مغزی عاجهان، تصادفی نیستکوری گذرای ناشی از موبایآیا فراموشی حتمی استتاریکی من و تو و گرد و غبامغز انسان رو به کوچک تر شخدا نور آسمان ها و زمین ااولین قدم شناخت نقص های خدرهای اسرارآمیز و پوشیدهچگونه حافظه را قویتر کنیاختلالات حرکتی در انسانهم نوع خواری در میان پیشیزمان پلانکاصل، روان و نفس استقدرت مردمسرگردانیهستي مادي ای که ما کوچکتربرای تمدن سازی، باید در بما به جهان های متفاوت خودکاربرد روباتهای ريز، در توکل بر خداجدا کردن ناخالصی هاآیا آگاهی پس از مرگ از بیتروس جریان انرژیمغز را از روی امواج بشناسدنیای شگفت انگیز کوانتومایمپلانت مغزی و کنترل دو درگیری مغزی در سندرم کووچالش دیدگاه های سنتی در بارتباط چاقی و کاهش قدرت بهمانند سازی در انسانزونیسومایدبقای حقیقی در دور ماندن الایو دوم دکتر سید سلمان فشناخت حقیقت یا آرزوهای گویتامین بی 12 در درمان دردبرخی توجهات در ببمار پارماشین دانشکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتکنولوژی جدید که سلول هاحقیقت راستین انسان علم بآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتشنج عدم توازن بین نورون نقش هورمون های تیروئید ددی متیل فومارات(زادیوا)(ایا بدون زبان میتوانیم تذهن هوشیار در پس ماده ی منخستین روبات های زنده ی جاز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش فوق العاده، هر فرد اسزبان و کلمه حتی برای کسانبه خوبی های دیگران فکرکنمن پر از تلخیمشانس یا نتیجه ی تلاشواکنش به حس جدیدبزرگترین خطایی که مردم ممدل های ریز مغز مینی برینگیرنده باید سازگار با پیتکامل زبانحافظه انسان و حافظه ی هوشآزمون تجربی، راهی برای رتعداد کلی ذهن ها در جهان نقش روی و منیزیم در سلامتدانشمندان ژنی از مغز انساگر خواهان پیروزی هستیاپی ژنتیکرمز بقای جهش ژنتیکیچراروياها را به یاد نمی آاز تلسکوپ گالیله تا تلسکهوش مصنوعی از عروسک بازی سفر تجهیزات ناسا به مریخ بیماری وسواسمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت زیاد بین سلول هاي عوابستگی یعنی قلادهتفاوت ها را به رسمیت بشنامراحل ارتقای پله پله کیهپمبرولیزوماب در بیماری چتاثیر نگاه ناظر هوشیار بحس و ادراک قسمت چهل و هفتإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَجنگ و تصور از جنگنقطه ای بود و دگر هیچ نبوداروی جدید میاستنی گراویابزار بقا از نخستین همانروان سالمنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلاح و راهزنیبیندیشمنبع هوشیاری کجاست قسمت طلای سیاهیک جهش ممکن است ذهن انسانتلاش هایی در بیماران قطع پیوستگی همه ی اجزای جهانتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت پنجاه و سالگو نداشتیمجهان های بسیار دیگرنه عدم مطلق بلکه عدم با قداستانها و مفاهیمی اشتباابزار بقا از نخستین همانروش صحبت کردن در حال تکامفیزیکدانان ماشینی برای تاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی ساخته هوش طبیسودمندی موجودات ابزی بر با طبیعت بازی نکنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم به ما کمک میکند تا موژنهای مشترک بین انسان و وتنفس بدون اکسیژنپروانه ی آسمانیتاثیر دوپامین و سروتونینمشاهدات آمیخته با اشتباهحس و ادراک قسمت شصت و ششامروز دانش ژنتیک هیچ ابهنوار عصب و عضله تعیین محلدر آستانه ی موج پنجم کوویابزارهای پیشرفته ارتباط رژیم ضد التهابیفرد موفقسیر آفرینش از روح تا مغز از تکامل تا مغز، از مغز تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابحتی علمی درباره تمایل بمنشاء کوانتومی هوشیاری اعادت همیشه خوب نیستتو انسانی و انسان، شایستکنفرانس تشنج هتل کوثر اصآموزش نوین زبانتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز مانند تلفن استخواب عامل دسته بندی و حفطدرمان تومورهای مغزی با اانسان میوه ی تکاملچیزی شبیه نور تو نیستاثرات مفید روزه داریرحم مصنوعیاستفاده از انرژی خلاقلب روباتیکساختار شبکه های مغزی ثابهیپرپاراتیروئیدیسمبخش های تنظیمی ژنوممیگرن سردردی ژنتیکی که بغرور و علمتومورهای نخاعیجهش های ژنتیکی مفید در ساآیا ممکن است موش کور بی متاریکی و نورمغز انسان رو به کوچکتر شدخدا بخشنده است پس تو هم باولین مورد PML به دنبال تکدروغ نگو به خصوص به خودتنگاه مادی غیر علمی استاختلالات صحبت کردن در انهمه چیز موج استزمان به چه دلیل ایجاد میشاصلاح خطا با رفتن بر مسیرقدرت و شناخت حقیقتسربازان ما محققا غلبه می هستی ما پس از شروعی چگال برای خودآگاه بودن تو بایما با کمک مغز خود مختاريمکاش شرف اجباری بود یا حتیتوپیراماتجدایی خطای حسی استآیا امکان بازسازی اندامهتری فلوپرازینمغز زنان جوانتر از مغز مردنیایی پر از سیاهچاله ایمپلانت مغزی کمک میکند درگیری مغزی در سندرم کووچاالش ها در تعیین منبع هوارتباط هوش ساختار مغز و ژهمجوشی هسته ای، انرژِی بزونا به وسیله ویروس ابله بلندی در ذهن ما درک بلندیلبخند بزن شاید صبح فردا زشناخت درون، شناخت بیرون؛ویتامین بی هفدهبرخی توصیه ها برای واکسیمبانی ذهنی سیاه و سفیدکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتکینگیحقیقت غیر فیزیکیآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتشویق خواندن به کودکاننقش هورمون زنانه استروژندین اجباریایا تکامل هدفمند استذهن تو همیشه به چیزی اعتقنرمش های مفید برای درد زااز مخالفت بشنوهوش مصنوعی می تواند بر احزبان و بیان نتیجه ساختمابه خودت مغرور نشومنابع انرژي پاک سرچشمه حشانس یا تلاشواکسن های شرکت فایزر آمربزرگترین درد از درون است مدیون خود ناموجودگالکانزوماب، دارویی جدیتکامل زبان انسان از پیشیحباب های کیهانی تو در توآزمون ذهنی گربه ی شرودینتعذیه ی ذهننقش روزه داری در سالم و جدانشمندان پاسخ کوانتومی تغییر الگوی رشد مغزی با زنقش رژیم غذایی بر رشد و ادانشمندان اولین سلول مصنابتدا سخت ترین استرمز جهانچراروياها را به یاد نمی آاز تکنیکی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سفر دشوار اکتشافبیماری کروتز فیلد جاکوبمنابع بی نهایت انرژی در دشجاعت و ترسواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتفاوت های بین زن و مرد فقمرز مرگ و زندگی کجاستپنج اکتشاف شگفت آور در موتاثیر نگاه و مشاهده ناظر حس و ادراک قسمت چهل و هشتافت فشار خون ناگهانی در وجنگ داده هانقطه بی بازگشتداروی جدید آلزایمرابزار بقا از نخستین همانروبات ها قول میدهندنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلسله مباحث هوش مصنوعیبیهوش کردن در جراحی و بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت طوفان فقر و گرسنگی و بی سیک رژیم غذایی جدید، می توتلاشی برای درمان قطع نخاپیام های ناشناخته بر مغز تاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت پنجاه و شالگو و عادت را بشکن و در اجهان هایی در جهان دیگرنهایت معرفت و شناخت درک عدخالت در ساختار ژنهاابزار بقای موجود زنده از روشهای نو در درمان دیسک بفاکسیبتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش احساسیسی و سه پل اصفهانبالاترین هدف از دولتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم بدون توقفژنهای هوش ، کدامندتنها مانع در زندگی موارد پرواز از نیویورک تا لوس آتاثیر دپاکین بر بیماری ممطالبه ی حق خودحس و ادراک سی و هفتمانفجار و توقف تکاملی نشانوبت کودکاندر درمان بیماری مولتیپل ابزارهای بقا از نخستین هرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وفرد یا اندیشهسیستم تعادلی بدناز تکامل تا مغز، از مغز تهوشمندی کیهانبحث درباره پیدایش و منشا مهمان ناخواندهعادت کن خوب حرف بزنیتو با همه چیز در پیوندیکنگره بین المللی سردرد دآمارهای ارائه شده در سطح تاثیر درجه حرارت بر عملکمغز مادران و کودکان در زمخودآگاهی و هوشیاريدرمان تشنجانسان ها می توانند میدان نکاتی در مورد تشنجاثرات مضر ماری جوانارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهراستفاده از سلول های بنیاقلب را نشکنسادیسم یا لذت از آزار دادهاوکينگ پیش از مرگش رسالبخش بزرگی حس و ادراک ما امیگرن شدید قابل درمان اسغربال در زندگیتومورهای ستون فقراتجهش های ژنتیکی غیر تصادفآیا ما کالا هستیمتاریکی خواهد ترسیدمغز ایندگان چگونه استخدای رنگین کماناولین مورد پیوند سر در اندریای خدانگاه محدود و تک جانبه، مشاختلالات عضلانی ژنتیکهمه چیز و هیچ چیززمان شگفت انگیزاصول انجام برخی نرمش ها دقدرت کنترل خودسردرد میگرنو هر کس تقوای خدا پیشه کنبرای رشد، باید از مسیر خطما بخشی از این جهان مرتبطکتاب گران و پرهزینه شد ولتوانایی مغز و دیگر اجزای جریان انرژی در سیستم های آیا انسان با مغز بزرگش اختری فلوپرازینمغزهای کوچک بی احساسدنیا، هیچ استایمپلانت نخاعی میتواند ددرگیری اعصاب به علت میتوناتوانی از درمان برخی ویارتباط پیوسته ی جهانهمراه سختی، اسانی هستزیباترین چیز در پیر شدنبلوغ چیستلحظات خوش با کودکانشناسایی تاریخچه ی تکاملیویتامین دی گنجینه ای بزربرخی درمان های Spinal Muscular Atمباحث مهم حس و ادراککشتن عقیده ممکن نیستتکامل فردی یا اجتماعیحقیقت غیر قابل شناختآیا راهی برای رفع کم آبی تشخیص ژنتیکی آتروفی های نقش ویتامین K در ترمیم اسدین، اجباری نیستایجاد احساساتذهن خود را مشغول هماهنگینرمش های مفید در سرگیجهاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی و کشف زبان هایزبان و بیان، در سایه پیشربه دنبال رستگاری باشمنابع انرژی از نفت و گاز شاهکار قرنواکسن کووید 19 چیزهایی که بسیاری از مجرمان، خودشانمدیریت اینترنت بر جنگگام کوچک ولی تاثیرگذارتکامل ساختار رگهای مغزی حباب هایی تو در توآزمون ذهنی گربه شرودینگرآزادی عقیده، آرمانی که تتغییر دیگران یا تغییر خونقش رژیم غذایی در رشد و ادانشمندان تغییر میدان مغابتدایی که در ذهن دانشمنرمز جهان خاصیت فراکتالنزاع بین جهل و علم رو به پاز تکینگی تا مغز و از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی سفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری گیلن باره و بیمارمنابع جدید انرژیشرکت نورالینک ویدیویی ازوبینار اساتید نورولوژی دتفاوت های تکاملی در مغز ومرز بین انسان و حیوان کجاپول و شادیتاثیر نگاه انسان بر رفتاحس و ادراک قسمت چهل و دومافت هوشیاری به دنبال کاهجنبه های موجی واقعیتنمیتوان با بیرون انداختنداروی جدید ای ال اسابزار بقا از نخستین همانروبات های ریز در درمان بیهفت چیز که عملکرد مغز تو از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک تا کمسلطان جنگل یا صاحب ملکوتبیهوشی در بیماران دچار امنبع هوشیاری کجاست قسمت طوفان زیبایییکی از علل محدودیت مغز امتلاشی تازه برای گشودن معپیدایش زبانتاثیر گیاه خواری بر رشد وحس و ادراک قسمت بیست و چهالگوی بنیادین و هوشیاریجهان یکپارچهنهایت در بی نهایتدر مانهای کمر دردابزار بقای موجود زنده از روشهای شناسایی قدرت شنوافاجعه ی جهل مقدساز تکینگی تا مغز از مغز تهوش احساسیسیلی محکم محیط زیست بر انباهوش ترین و با کیفیت تریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم در حال توسعهژنهای حاکم بر انسان و انستنها در برابر جهانپروتئین های ساده ی ابتداتاثیر داروهای ضد التهاب مطالبی در مورد تشنجحس و ادراک- قسمت پنجاه و انقراض را انتخاب نکنیدنور دروندر سال حدود 7 میلیون نفر ابزارهای بقا ازنخستین همرژیم غذایی ضد التهابیفرد حساس از نظر عاطفی و بسیستم دفاعی بدن علیه مغز از تکامل تا مغز، از مغز تهوشیاری و وجودبحثي درباره هوش و تفاوتهمهندسی ژنتیک در حال تلاش عادت کردن به نعمتتو با باورهایت کنترل میشکنگره بین المللی سردرد دآن چیزی که ما جریان زمان تاثیر درجه حرارت بر عملکمغز چون ابزار هوش است دلیخودآگاهی و هوشیاريدرمان جدید ALSانسان یک کتابخانه استچگونه مولکول های دی ان ایاجزای پر سلولی بدن انسان رساناها و ابر رساناها و عاستفاده از سلول های بنیاقوی تر باشسازگاری با محیط بین اجزاهاوکينگ پیش از مرگش رسالبخش بزرگتر کیهان ناشناختمیدان مغناطيسي زمین بشر کی غایب شدی تا نیازمند دلمقالاتتوهم فضای خالیجهش تمدنی عجیب و شگفت انسآیا ما تنها موجودات زنده تاریخ همه چیز را ثبت کردهمغز ابزار بقای برتر مادیخدایی که ساخته ی ذهن بشر اولین هیبرید بین انسان و درک فرد دیگر و رفتارهای انگاه انسان محدود به ادرااختراع جدید اینترنت کوانهمه چیز کهنه میشودزنان باهوش تراصول توسعه ی یک ذهن کاملقدرت انسان در نگاه به ابعسردرد میگرن در کودکانوفور و فراوانیبرای زندگی سالم، یافتن تما تحت کنترل ژنها هستیم یکتاب زیست شناسی باورتوازن مهمتر از فعالیت زیجریان انرژی در سیستم های آیا احتمال دارد رویا از آترک امروزمغز، فقط گیرندهدندان ها را مسواک بزنید تایمان به رویادرختان چگونه بر تشکیل ابناتوانی در شناسایی چهره ارتباط انسانی، محدود به همراهی نوعی سردرد میگرنیزیباترین چیز در افزایش سبلعیدن ستاره توسط سیاهچالرزش ناشی از اسیب به عصبشناسایی سلول های ایمنی اویروس مصنوعیبرخی روش های تربیتی کودکمبتکران خودشکوفاگل خاردار، زیباستتکامل مادی تا ابزار هوشمحقایق ممکن و غیر ممکنآیاما مقهور قوانین فیزیکتشخیص آلزایمر سالها قبل نقش ژنتیک در درمان اختلادیوار همه اش توهم بودایران بزرگذهن سالمنرمش های موثر در کمردرداز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی یا حماقت طبیعزبان و تکلم برخی بیماریهبه زودی شبکه مغزی به جای منابع انرژی از نفت و گاز شاهکار شش گوشواکسن کرونا و گشودن پنجربسیاری از بیماری های جدیمداخله ی زیانبار انسانگامی در درمان بیماریهای تکامل شناخت انسان با کشفحد و مرزها توهم ذهن ماستآزار دیگری، آزار خود استتغییر دادن ژنها آیا روزی نقش زنجبیل در جلوگیری از دانشمندان روش هاي جدیدی ابتذال با شعار دینرنگ کردن، حقیقت نیستنزاع بین علم و نادانی رو از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری آلزایمر، استیل کومناطق خاص زبان در مغزشربت ضد خلطوجود قبل از ناظر هوشمندتفاوت های زبانی سرمنشا تمرز جدید جستجو و اکتشاف، پول و عقیدهتاثیر نگاه انسان بر رفتاحس و ادراک قسمت چهل و سومافتخار انسانجنسیت و تفاوت های بینایینمیتوان بر سیاه سیاه نوشداروی جدید برای میاستنی ابزار بقا از نخستین همانروبات کیانهفت سین یادگاری از میراث از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک تا کمسم زنبور ، کلیدی برای واربیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست قسمت طولانی ترین شبیافته های نوین علوم پرده تلاشی جدید در درمان ام اسپیر شدن حتمی نیستتاثیر گیاه خواری بر رشد ومسمومیت دانش آموزان، قماحس و ادراک قسمت بیست و یکالگوبرداری از طبیعتجهان یکپارچهنهادینه سازی فرهنگ اختلادر محل کار ارزش خودت را بابزار بقای موجود زنده از روشی برای بهبود هوش عاطففاصله ها در مکانیک کوانتاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش در طبیعتسینوریپا داروی ترکیبی ضدباور و کیهان شناسیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلم راهی برای اندیشیدن اکفش و کتابتنهاییپروتز چشمتاثیر داروی ضد تشنج سدیم مطالعه ای بیان میکند اهدحس و ادراک- قسمت بیست و پانواع سکته های مغزینورون هاي مصنوعی می تواندرمان های اسرار آمیز در آابزارهای بقای موجود زندهرژیم غذایی ضد دردفردا را نمیدانیمسکوت و نیستیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوشیاری و افسردگیبحثی جالب درباره محدودیتمهربانی، شرط موفقیتعادت بد را ترک کنتو باید نیکان را به دست بکنترل همجوشی هسته ای با هآنچه ناشناخته است باید شتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز چگونه صداها را فیلتر خودت را از اندیشه هایت حفدرمان جدید میگرن با انتی چگونه میتوان با قانون جناجزایی ناشناخته در شکل گرشته نوروایمونولوژی و نقاستفاده از سلول های بنیاقیچی ژنتیکیستم با شعار قانون بدترین هدف یکسان و مسیرهای مختلبخش دیگری در وجود انسان همیدان های مغناطیسی قابل کیهان خود را طراحی میکندتاثیر ویتامین دی بر بیماتوهم فضای خالی یا توهم فضجهشهای مفید و ذکاوتی که دآیا مغز تا بزرگسالی توسعتازه های اسکیزوفرنی(جنومغز ابزار برتر بقاخسته نباشی بابااولین تصویر در تاریخ از سدرک نیازمند شناخت خویش انگاه از بیرون مجموعهادامه بحث تکامل چشمهمه چیز در زمان مناسبزنجیرها را ما باید پاره کاصول سلامت کمرقدرت ذهنسردرد و علتهای آنوقاحت و تمسخر دیگرانبرخی ملاحظات در تشنج های مانند آب باشکتاب طبیعت در قالب هندسهتوسعه هوش مصنوعی قادر اسجریان انرژی در سیستم های آیا احتمال دارد رویا از آترکیب آمار و ژنتیکمغزتان را در جوانی سیم کشده روش موفقیتاین پیوند نه با مغز بلکه درختان اشعار زمیننادیدنی ها واقعی هستندارتباط از بالا به پایین مهندسه ی پایه ایزیر فشار کووید چه باید کربنی عباس، ننگی بر تاریخلرزش عضله یا فاسیکولاسیوشواهدی از نوع جدیدی از حاویرایش DNA جنین انسان، بربرخی سلولهای عصبی در تلامجموعه های پر سلولی بدن مگل درون گلدانتکامل مداومحل مشکلآب زندگی است قسمت چهارمتصویر خورشید یا خود خورشنقش گرمایش آب و هوا در همدید تو همیشه محدود به مقدایرادهای موجود در خلقت بذهت را روی چیزهای مفید متنرمشهای مهم برای تقویت عاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشزبان و شناخت حقیقت قسمت چبه زیر پای خود نگاه نکن بمنابع انرژی از نفت و گاز شاید گوشی و چشمی، آماده شواکسن کرونا از حقیقت تاتبسیاری از بیماری های جدیمدارک ژنتیکی چگونه انسانگامی در درمان بیماریهای تکامل، نتیجه ی برنامه ریحریص نباشآسيب میکروواسکولاریا آستغییر زودتر اتصالات مغزینقش زبان در سلطه و قدرت ادانشمندان روشی برای تبدیابداع دی ان ای بزرگترین درنگین کماننزاع بین علم و جهل رو به پاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری الزایمرمناطق خاصی از مغز در جستجشش مرحله تکامل چشموراپامیل در بارداریتفاوت ایستایی و تکاپومرزهای حقیقی یا مرزهای تپوست ساعتی مستقل از مغز دتاثیر ویتامین دی بر بیماحس و ادراک قسمت نهمافراد آغاز حرکت خودشان رجنسیت و تفاوت های بینایینمایش تک نفرهداروی جدید برای کاهش وزنابزار بقا از نخستین همانروح در جهانی دیگر استاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک تا کمسماگلوتید داروی کاهش دهنبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست قسمت53طی یکصد هزار سال اخیر هرچیاد گرفتن مداومتمایل زیاد به خوردن بستنپیشینیان انسان از هفت میتاثیر گیاه خواری بر رشد ومسیر دشوار تکامل و ارتقاحس و ادراک قسمت بیست و دوالتهاب شریان تمپورالجهان کنونی و مغز بزرگتریچهار میلیارد سال تکامل بدر چه مرحله ای از خواب ، رابزار بقای موجود زنده از روشی جدید در درمان قطع نخفاصله ی همیشگی تصویر سازاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش عاطفی قسمت 11سیگار عامل افزایش مرگ ومباید از انسان ترسیدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلم ساختن برج های چرخانکل اقیانوس در یک ذرهتنهایی رمز نوآوری استپروتز عصبی برای تکلمتاثیر درجه حرارت بر مغزمعماری، هندسه ی قابل مشاحس و ادراک- قسمت شصت و چهانگشت ماشه اینورون های ردیاب حافظهدرمان های بیماری آلزایمرابزارهای بقای از نخستین راه فراری نیستفرزندان زمان خودسکوت، پر از صدااز تکامل تا مغز، از مغز تهوشیاری کوانتومیبحثی در مورد نقش ویتامين موفقیت هوش مصنوعی در امتعادت دادن مغز بر تفکرتو تغییر و تحولیکنترل جاذبهآنچه واقعیت تصور میکنیم تاثیر درجه حرارت بر عملکمغز ناتوان از توجیه پیداخودروهای هیدروژنیدرمان جدید کنترل مولتیپلچگونه مغز پیش انسان یا هماحیای بینایی نسبی یک بیمرشد مغز فرایندی پیچیده ااستفاده از سلول های بنیاقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصستم، بی پاسخ نیستهدف یکسان، در مسیرهای متبخشیدن دیگران یعنی آرامشمیدان های کوانتومی خلاکیهانِ هوشیارِ در حال یاصفحه اصلیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)جهشهای مفید و ذکاوتی که دآیا همه جنایت ها نتیجه بیتازه های بیماری پارکینسومغز از بسیاری حقایق می گرخطا در محاسبات چیزی کاملاولین دارو برای آتاکسی فدرک و احساسنگاه از دور و نگاه از نزداداراوون تنها داروی تاییهمه چیز در زمان کنونی استزندگی فعال و مثبت روند آلاضطراب و ترسقدرت عشقسردرد تنشنوقت نهيب هاي غير علمي گذشبرخی مرزهای اخلاق و علوم ماه رجبکتاب، سفری به تاریختوسعه برخی شغل ها با هوش جستجوی متن و تصویر به صورآیا برای تولید مثل همیشه ترکیب حیوان و انسانمغزتان را در جوانی سیمکشدهن، بزرگترین سرمایهاین اندوه چیستدرد باسن و پا به دلیل کاهنادانی در قرن بیست و یکم،ارتباط بین هوش طبیعی و هوهندسه ی رایج کیهانزیرفون داروی ضد ام اسبه قفس های سیاهت ننازلزوم سازگاری قانون مجازاشواهدی از دنیسوان(شبه نئویشن پروبرخی سيناپسها طی تکامل و محل درک احساسات روحانیگل زندگیتکامل چشمحلقه های اسرارآمیزآب زندگی است قسمت هفتمتصویر در هم تنیدگی کوانتنقش پیش زمینه ها و اراده دیدن خدا در همه چیزایستادن در برابر آزادی بذخیره ی شگفت انگیز اطلاعچرا ماشین باید نتایج را پاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشزبان و شناخت حقیقت قسمت ابه سخن توجه کن نه گویندهمنابع انرژی از نفت و گاز شاید درست نباشدواکسن کرونا ساخته شده توبشکه ای که ته نداره پر نممروری بر تشنج و درمان هایگاهی لازم است برای فهم و تکثیر سلول در برابر توقف حرکت چرخشی و دائمی کیهانتأثیر نیکوتین سیگار بر محس متفاوتآسیب ها ناشی از آلودگی هوتغییر عمودی سر انسان از پنقش زبان در سلطه و قدرت ادانش، قفل ذهن را باز میکنابزار هوش در حال ارتقا ازرهبر حقیقینسبیت عام از زبان دکتر براز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سفرنامه سفر به بم و جنوب بیماری ای شبیه آلزایمر و منبع هوشیاری کجاست قسمت ششمین کنگره بین المللی سورزش هوازی مرتب خیلی به قتفاوت ارباب و رهبر حقیقیمزایای شکلات تلخ برای سلپوشاندن خود از نورتاثیر ویروس کرونا بر مغز حس و ادراک قسمت چهارمافراد بی دلیل دوستدار تو جهل مقدسچند نرمش مفید برای کمردرداروی جدید برای ای ال اسابزار بقا از نخستین همانروح رهاییاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک تا کمسندرم کووید طولانیبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمطبیعت موجی جهانیاد بگیر فراموش کنیتمدن قدیمی ای در جنوب ایرپیشرفت های جدید علوم اعصتاثیر گیاه خواری بر رشد ومسئول صیانت از عقیده کیسحس و ادراک قسمت بیست و سوامواجی که به وسیله ی ماشیجهان کاملی در اطراف ما پرچهار ساعت پس از کشتار خوکدر ناامیدی بسی امید استابزار بقای موجود زنده از روشی جدید در درمان نابینفتون های زیستیاز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش عاطفی قسمت نهمسیاهچاله هابابا زود بیامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلایم کمبود ویتامین E را کلمات بلند نه صدای بلندتنبیه چقدر موثر استپرورش مغز مینیاتوری انساتاثیر درجه حرارت بر عملکمعنی روزهحساسیت روانی متفاوتانگشت نگاری مغز نشان میدنوروپلاستیسیتی چیستدرمان های جدید میگرنابزارهای دفاعی و بقای موراه های جدید برای قضاوت رفرضیه ای جدید توضیح میدهسکته مغزیاز روده تا مغزهوشیاری سنتی یا هوشیاری بحثی در مورد نقش کلسیم و موفقیت در تفکر استعارضه جدید ویروس کرونا ستو جهانی هستی که خودش را کندر در بیماریهای التهابآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تاثیر درجه حرارت بر عملکمغز و قلب در جنین موش مصنخورشید مصنوعیانسان باشدرمان جدید ای ال اس، توفرچگونه هموساپينس بر زمین احیای بینایی نسبی یک بیمرشد مغز علت تمایل انسان باستیفن هاوکینگ در مورد هقانون مندی نقشه ژنتیکی مستون فقرات انسان دو پا جلهدف از تکامل مغزبخشش، عقلانی یا غیر عاقلمیدان بنیادین اطلاعاتکیست هیداتید مغزسوالات پزشکیتوهم چیستجوانان وطنآیا هوش مصنوعی می تواند نتازه های درمان ام اسمغز به تنهایی برای فرهنگ خطا در محاسبات چیزی کاملاولین دروغدرک کنیم ما همه یکی هستیمنگاه از درون مجموعه با نگادب برخورد با دیگرانهمه چیز، ثبت می شودزندگی هوشمند در خارج از زاطلاع رسانی اینترنتیقضاوت ممنوعسردرد سکه ایوقتی فهمیدی خطا کردی برگبرخی نکات از گاید لاین پرماپروتیلینکتابخانهتوصیه های سازمان بهداشت جستجوی هوشیاری در مغز ماآیا بزرگ شدن مغز فقط در دترازودونمغط یک گیرنده استدو ویژگی انتزاع و قدرت تجاین ایده که ذرات سیاهچالدردهای سال گذشته فراموش نازوکلسینارتباط شگفت مغز انسان و فهندسه بنیادینزیرک ترین مردمبه مغز خزندگان خودت اجازلزوم سازگاری قانون مجازاشیشه ی بازالتی و سیلیکونواقعیت فیزیکی، تابعی از برداشت مغز ما از گذر زمانمحل درک احساسات روحانی دگلوله ی ساچمه ایتکامل و ارتقای نگاه تا عمحمله ویروس کرونا به مغزآب زندگی است قسمت اولتصویر زیبا از سلولنقش آتش در رسیدن انسان بهدیدگاه نارسای دوگانه ی ماکنون را با همه ی نقص هایذره ی معین یا ابری از الکچرا مغز انسان سه هزار سالاز نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی الفاگوزبان و شناخت حقیقت قسمت دبوزون هیگز چیستمنابع انرژی از نفت و گاز شایسته نیست در جیب خود قرواکسن آلزایمربشریت از یک پدر و مادر نیمرکز هوشیاری، روح یا بدن گاهی مغز بزرگ چالش استمرکز حافظه کجاستگذر زمان کاملا وابسته به تأثیر نگاه انسان بر رفتاحس چشایی و بویاییآسیب روانی شبکه های اجتمتغییرات منطقه بویایی مغزنقش سجده بر عملکرد مغزدائما بخوانابزار بقا از نخستین همانروی و منیزیم در تقویت استنسبت ها در کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سفری به آغاز کیهانبیماری ای شبیه ام اس مولتمنبع هوشیاری کجاست قسمت صبر و واقعیتورزش هوازی ، بهترین تمریتفاوتهای جنسیتی راهی برامسمومیت دانش آموزان بی گپیموزایدتاثیر ژنها بر اختلالات خحس و ادراک قسمت نوزدهمافزایش قدرت ادراکات و حسجهان فراکتالچند جهانیداروی جدید برای دیابتابزار بقا از نخستین همانروزه داری متناوب، مغز را فلج نخاعی با الکترودهای از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک تا کمسندرم گیلن باره به دنبال بیان حقیقتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتطبیعت بر اساس هماهنگییادگیری مهارت های جدید دتمدن پیشرفته ی پیشینیانپیشرفت در عقل است یا ظواهتاثیر گیاه خواری بر رشد ومسئولیت جدیدحس و ادراک قسمت بیستمامیوتروفیک لترال اسکلروجهان پیوستهنون و القلمدر هم تنیدگی مرزها و بی مابزار بقای موجود زنده از روشی جدید در درمان سکته مفروتنی معرفتیاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش عاطفی قسمت هفتمسیاهچاله های فضایی منابعباد و موجمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلایم کمبود ویتامین E را کلوزاپین داروی ضد جنونتهدیدهای هوش مصنوعیپرکاری تیروئیدتاثیر درجه حرارت بر عملکمعادله ها فقط بخش خسته کنخفاش با شیوع همه گیری جدیانتقال ماده و انرژینوروز یا روز پایانیدرمان های جدید در بیماری ابعاد و نیازهای تکاملیراه های جدید برای قضاوت رفساد اقتصادی سیتماتیک درسال سیزده ماهههوش، ژنتیکی است یا محیطیبحثی در مورد حقیقت فضا و مولکول ضد پیریعدم توقف تکامل در یک انداتو جدای از کیهان نیستیکوچ از محیط نامناسبآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز و اخلاقخوش قلبی و مهربانیانسان جدید از چه زمانی پادرمان جدید سرطانچگونه هوشیاری خود را توساحساس گذر سریعتر زمانرشد در سختی استاستیفن هاوکینگ در تفسیر قانون گذاری و تکاملستارگانی قبل از آغاز کیههدف از خلقت رسیدن به ابزابدون پیر فلکمیدازولام در درمان تشنج کیست کلوئید بطن سومپیامهای کاربرانتوهم و خیالجوانان وطنآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتبدیل پلاستیک به کربن و سمغز بیش از آنچه تصور میشوخطای ادراک کارمااولین سلول مصنوعیدرک احساسات و تفکرات دیگنگاه حقیقی نگاه به درون اادراک ما درک ارتعاشی است همه ی سردردها بی خطر نیستزندگی و داراییاطلاعات حسی ما از جهان، چقطار پیشرفتسردرد عروقی میگرنوقتی پر از گل شدی خودت را برخی نرمش ها برای زانوماجرای جهل مقدسکجای مغز مسئول پردازش تجتوصیه های غیر دارویی در سحفره در مغزآیا تکامل و تغییرات ژنتیتراشه ی هوش مصنوعی در مغزنفرت، اسیب به خود استدو بیماری روانی خود بزرگ این ابتدای تناقض هاستدردی که سالهاست درمان نشنباید صبر کرد آتش را بعد ارتباط شگفت انگیز مغز انهندسه در پایه ی همه ی واکزیست شناسی کل در جزء فراکبه نقاش بنگرلزوم عدم وابستگی به گوگل شکل های متفاوت پروتئین هواقعیت چند سویهبررسي علل احتمالي تغيير محدودیت چقدر موثر استگلوئونتکامل و ریشه ی مشترک خلقتحمایت از طبیعتآب زندگی است قسمت دومتصویر زیبای اصفهاننقش انتخاب از طرف محیط، ندژا وو یا اشنا پنداریاکوییفلکسذرات کوانتومی زیر اتمی قچرا مغزهای ما ارتقا یافت از نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی از عروسک های بزبان و شناخت حقیقت قسمت سبوزون هیگز جهان را از متلمنابع انرژی از نفت و گاز شادی، پاداش انجام وظیفهواکسن ایرانی کرونا تولیدبعد پنجمبعد از کرونامرکز حافظه کجاستگذشته را دفن کنتئوری تکامل امروز در درمحس و ادراک (قسمت اول )آسیب عصب پا به دنبال اعتیتغییرات آب و هوایی که به نقش غذاها و موجودات درياداروهای مصرفی در ام اسابزار بقا از نخستین همانرویا و واقعیتنسبت طلایی، نشانه ای به ساز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سقوط درون جاذبه ای خاص، چبیماری اسپینال ماسکولار منبع هوشیاری کجاست قسمت صبر بسیار بایدورزش و میگرنتقلید مرحله ای نسبتا پیشپیموزایدتاثیر کلام در آیات کلام بحس و ادراک قسمت هفتمافزایش مرگ و میر سندرم کوجهان قابل مشاهده بخش کوچچند جهانیداروی جدید ضد میگرنابزار بقا از نخستین همانروزه داری و بیمار ی ام اس فلج بل، فلجی ترسناک که آناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک تا کمسندرم پیریفورمیسبیداری و خواب کدام بهتر امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتطعمه ی شبکه های ارتباط اجیادآوری خواب و رویاتمدن بشری و مغز اخلاقیپیشرفت ذهن در خلاقیت استتاثیر گیاه خواری بر رشد ومسئولیت در برابر محیط زیحس و ادراک قسمت دهمامید نیکو داشته باش تا آنجهان پیوستهنوآوری ای شگفت انگیز داندر هم تنیدگی کوانتومیابزار بقای موجود زنده از ريتوکسيمب در درمان ام اسفروتنی و غروراز تکینگی تا مغز، از مغز هوش عاطفی قسمت یازدهسیاهچاله ها، دارای پرتو باد غرور و سر پر از نخوت ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلائم عصبی آلزایمر، با اکلید نزدیک و نگاه تو بر فتو یک معجزه ایپرتوهای صادر شده از سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکمعجزه های هر روزهخلا، حقیقی نیستاندوه در دنیا استنورالژیدرمان های جدید سرطانابعاد اضافه ی کیهانراه پیروزی در زندگی چیستفشار و قدرتسانسور از روی قصد بسیاری هیچ نقطه ای مرکزی تر از ابحثی در مورد عملکرد لوب فمولتیپل اسکلروز در زنان عدم درکتو دی ان ای خاص ميتوکندريکوچک شدن مغز از نئاندرتاآنژیوگرافی از مغزتاثیر رو ح و روان بر جسممغز و اخلاقخوشبختی چیستانسان خطرناکترین موجوددرمان دارویی سرطان رحم بچگونه واکسن کرونا را توزاحساسات کاذبز گهواره تا گوراستخوان های کشف شده، ممکقانون جنگلسخن نیکو مانند درخت نیکوهر چیز با هر چیز دیگر در تبدون زمان، ماده ای وجود نمکان زمان یا حافظه زمانکاهش مرگ و میر ناشی از ابسایتهای دیگرتوهم وجودجواب دانشمند سوال کننده آیا هوش ارثی دریافتی از پتبدیل تراکت صوتی مصنوعی مغز برای فراموشی بیشتر کخطای حساوکرلیزوماب داروی جدید شدرک تصویر و زبان های مخلتنگاه دوبارهادغام میان گونه های مختلهمیشه چشمی مراقب و نگهبازندگی بی دوداطلاعاتی عمومی در مورد ملمس کوانتومیسرطان کمیت گراییوقتی تو از یاد گرفتن باز برخی نرمش های گردنماجرای عجیب گالیلهکرونا چه بر سر مغز می آورتوصیه هایی در مصرف ماهیحق انتخابآیا جنین انسان، هوشمندی تراشه ی بیولوژِیکچقدر به چشم اعتماد کنیمدو بار در هفته ماهی مصرف اینکه به خاطرخودت زندگی درس گرفتن از شکست هانبرو و انرژی مداومارتباط شگفت انگیز مغز انهندسه زبانِ زمان استزیست شناسی باور حقیقت یا به نقاش بنگرمقاومت به عوارض فشار خون شکل پنجم مادهواقعیت چیستبررسی و اپروچ جدید بر بیممحدودیت های حافظه و حافظگمان میکنی جرمی کوچکی در تکامل ابزار هوش ، راه پر حوادث روزگار از جمله ویرآب زندگی است قسمت سومتصویربرداری فضاپیمای آمنقش اتصالات بین سلولهای دژاوو یا آشناپنداریاکسی توسین و تکامل پیش اذرات کوانتومی زیر اتمی قچرا ویروس کرونای دلتا وااز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک های بزبان جانسوزبی نهایت در میان مرزهامنابع انرژی از نفت و گاز شب سیاه سحر شودواکسن اسپایکوژنواکسن اسپایکوژن ضد کرونابعد از کرونامرکز خنده در کجای مغز استگریه ی ابر، رمز طراوت باغتئوری تکامل در پیشگیری و حس و ادراک (قسمت دوم )آسانی موفقیتتغییرات تکاملی سر انسان نقش غذاها و موجودات درياداروهای ام اسابزار بقا از نخستین همانرویا و کابوسنشانه های گذشته در کیهان از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلول های مغزی عامل پارکیبیماری اضطراب عمومیمنبع هوشیاری کجاست قسمت صرع و درمان های آنورزش بهترین درمان بیش فعتقلید از روی طبیعتپیچیدگی های مغزمگستاثیر کپسول نوروهرب بر نحس و ادراک قسمت هفدهمافزایش سرعت پیشرفت علوم جهان موازی و حجاب هاچند جهانی و علمداروی جدید ضد الزایمرابزار بقا از نخستین همانروزه داری سلول های بنیادفلج خواباز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک تا کمسندرم پیریفورمیسبیست تمرین ساده برای جلومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتظهور امواج مغزی در مغز مصیاری خدا نزدیک استتمدن زیر آبپیشرفتی مستقل از ابزار هتاثیر گیاه خواری بر رشد ومستند جهان متصلحس و ادراک قسمت دوازدهمامید نجاتجهان پر از چیزهای اسرار آنوار مغز مشاهده ی غیر مستدر هم تنیدگی کوانتومی و پابزار بقای موجود زنده از ریه زغالیفرگشت و تکامل تصادفی محض از تکینگی تا مغز، از مغز هوش عاطفی قسمت پنجمسیاهچاله و تکینگی ابتدایبار بزرگ ایستادن بر دو پامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعلت خواب آلودگی بعد از خوکلام و زبان، گنجینه ای بستو یک جهان در مغز خودت هسپرتوزایی از جسم سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکمعجزه ی چشمخلا، خالی نیستاندوه دردی را دوا نمیکندنوسانات کوانتومی منبع مادرمان های رایج ام اسابعاد بالاترراه انسان شدن، راه رفتن واز سایه بگذرفضای قلب منبع نبوغ استسانسور بر بسیاری از حقایهیچ چیز همیشگی نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهمواد کوانتومی جدید، ممکنعدالت برای من یا برای همهتو در میانه ی جهان نیستی کوچکترین چیز یک معجزه اسآنان که در قله اند هرگز ختاثیر روده بر مغزمغز و سیر تکامل ان دلیلی خوشبختی دور از رنج های مانسان عامل توقف رشد مغزدرمان زخم دیابتی با تکنوچگونه آن شکری که می خوریماخلاق و علوم اعصابزمین در برابر عظمت کیهاناستروژن مانند سپر زنان دقانون جنگلسخن و سکوتهر جا که جات میشه، جات نیبرنامه و ساختار پیچیده ممکانیک کوانتومی بی معنی کاهش التهاب ناشی از بیماتوهم وجودجوسازی مدرنآیا هوش سریعی که بدون احستبدیل سلولهای محافط به سمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟خطر آلودگی هواايندگان چگونه خواهند دیددرک حقیقت نردبان و مسیری نگاهی بر قدرت بینایی دراادغام دو حیطه علوم مغز و همیشه اطمینان تو بر خدا بزندگی در جمع مواردی را براطلاعاتی عمومی در مورد ملوب فرونتال یا پیشانی مغسرعت فکر کردن چگونه استوقتی ریشه ها عمیقند از چیبرخی یونها و مولکول های مماده ی تاریککریستال هاتوضیحی ساده در مورد هوش محقیقت قربانی نزاع بین بی آیا جهان ذهن و افکار ما متربیت کودکان وظیفه ای مهنقش قهوه در سلامتیدو برابر شدن خطر مرگ و میاینکه خانواده ات سالم بادست و پا زدن در سایه؟چت جی پی تیارتباط غیرکلامی بین انساهندسه، نمایشی از حقیقتزیست، مرز افق رویداد هستبه نادیدنی ایمان بیاورمقایسه رقابت و همکاریشکرگزار هر چیزی باش که داواقعیت چیستبررسی ژنها در تشخیص بیمامخچه فراتر از حفظ تعادلگنجینه ای به نام ویتامین تکامل تکنولوژیحکمت الهی در پس همه چیزآب، زندگی است(قسمت پنجم)تصور از زمان و مکاننقش تیروئید در تکامل مغزدگرگونی های نژادی و تغییاگر فقط مردم میفهمیدند کذرات کوانتومی زیر اتمی قچرا پس از بیدار شدن از خواز نظر علم اعصاب اراده آزهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان ریشه هایی شناختی اسبی هیچ می ایی و بی هیچ میرمنابع انرژی از نفت و گاز شبیه سازی میلیون ها جهان شبیه سازی سیستم های کوانواکسن دیگر کرونا ساخته شبعد از کرونا دلخوشی بیهومرگ چیستگربه شرودینگر و تاثیر مشتئوری جدید، ویران کردن گحس و ادراک قسمت 67آشنا پنداریتغذیه بر ژنها تاثیر داردنقش غذاها و موجودات درياداروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقا از نخستین همانرویا و خبر از آیندهنشانه های پروردگار در جهاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سلول های بنیادیبیماری بیش فعالیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضایعه ی عروقی مخچهورزش در کمر دردتقلید از طبیعتپیچیدگی های مغزی در درک زتاثیر کپسول نوروهرب بر تحس و ادراک قسمت هجدهمافسردگی و اضطراب در بیماجهان ما میتواند به اندازچند روش ساده برای موفقیتداروی سل سپتابزار بقا از نخستین همانروزهای بد باقی نمیماندفلج خواب چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی به کمک هوش طبیسندرم پس از ضربه به سربیش از نیمی از موارد انتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتظرف باید پر شود چه با چرک ژن همه چیز نیستتمدنی قدیمی در شمال خلیج پپوگستتاثیر گیاه خواری بر رشد ومشکل از کجاستحس و ادراک قسمت سومامید جدید بر آسیب نخاعیجهان پر از چیزهای جادویی نوار مغز ترجمه رخدادهای در هم تنیدگی کوانتومی و دابزار بقای موجود زنده از ریواستیگمینفراموش کارها باهوش تر هساز تکینگی تا مغز، از مغز هوش عاطفی قسمت اولسیاهچاله ی منفرد یا سیاهبار سنین ابزار هوشمندی امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعماد الدین نسیمی قربانی کلام، در تحولی شگفت آور بپرسش و چستجو همیشه باقی اتاثیر درجه حرارت بر عملکمعجزه ی علمخلاصه ای از مطالب همایش ماندوهگین نباش اگر درب یا نوشیدن چای برای مغز مفید درمان های علامتی در ام اساتفاق و تصادفراه بی شکستاز علم جز اندکی به شما داقفس ذهنساهچاله ها تبخیر نمیشودهیچ چیز، چقدر حقیقی استبحثی درباره هوش و تفاوتهموجود بی مغزی که می تواندعسل طبیعی موثر در کنترل بتوقف؛ شکستجهان در حال ایجاد و ارتقاکووید نوزده و خطر بیماری آنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر رژیم گیاه خواری بر مغز کوانتومیخانه ی تاریکانسانیت در هم تنیده و متصدرمان سرگیجه بدون نیاز بچگونه انتظارات بر ادراک اخلاق پایه تکامل و فرهنگزمین زیر خلیج فارس تمدنی اسرار آفرینش در موجقانونمندی و محدودیت عالمسخن پاک و ثابتهر حرکت خمیده می شود و هر برنامه ی مسلط ژنها در اختمکانیزمهای دفاعی در برابکاهش حافظه هرچند فرایندیتوهم بی خداییجامعه ی آسمانیآیا هشیاری کوانتومی وجودتبر را بردارمغز بزرگ چالش است یا منفعخطرات هوش مصنوعیايا اراده آزاد توهم است یدرک دیگراننگاهی بر توانایی اجزاي بارتقا و تکامل سنت آفرینش همیشه به آنچه داری، خوشنزندگی در سیاهچالهاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نلوتیراستامسطح آگاهی، رخدادهای زندگویتنام نوعی کرونا ویروس برخی اثرات مضر ویتامین دماده ی خالیکریستال زمان(قسمت اولتیوتیکسن داروی ضد جنونحقیقت آنطور نیست که به نظآیا جهش های ژنتیکی، ویروترجمه ای ابتدایی از اسرانقش مهاجرت در توسعه نسل ادو برابر شدن خطر مرگ و میاینترنت بدون فیلتر ماهوادست کردن در گوشچت جی پی تیارتروز یا خوردگی و التهاهنر فراموشیزاوسکا درمان گوشربه هلال بنگرمقابله ی منطقی با اعتراضشکست حتمیواقعیت های متفاوتبررسی بیماری التهابی رودمخچه ، فراتر از حفظ تعادلگویید نوزده و ایمنی ساکتتکامل جریان همیشگی خلقتحافظه میتواند بزرگترین دآتاکسی فریدریشتصادف یا قوانین ناشناختهنقش حفاظتی مولکول جدید ددانش قدرت استاگر میدانی مصیبت بزرگتر رفتار مانند بردهچرا ارتعاش بسیار مهم استاز واقعیت امروز تا حقیقتهوش مصنوعی از عروسک بازی زبان شناسی مدرن در سطح سلبی ذهن و بی روحمنابع انرژی از نفت و گاز