دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ثبت و دستکار ی حافظه

چگونه فناوری، می تواند به ما اجازه دهد، خاطرات را ببینیم و دستکاری کنیم؟
اپتوژنتیک و تصویربرداری پیشرفته، به دانشمندان علوم اعصاب کمک کرده است تا چگونگی شکل گیری خاطرات را درک کنند و دستکاری آنها را ممکن کرده است.
توسط جاشوا سارینا نوروساینتیست
25 آگوست 2021
86 میلیارد نورون در مغز انسان، وجود دارد که هر کدام دارای هزاران اتصال هستند و باعث ایجاد صدها تریلیون سیناپس، می شوند. سیناپس ها- نقاط اتصال بین نورون ها- خاطرات را ذخیره می کنند. تعداد بسیار زیاد نورون ها و سیناپس ها در مغز ما، یافتن مکان دقیق یک حافظه ی خاص را به یک چالش علمی بزرگ تبدیل می کند.
پی بردن به چگونگی شکل گیری خاطرات، ممکن است در نهایت به ما کمک کند درباره ی خودمان بیشتر بدانیم و قدرت ذهنی خود را سالم و پیشرفته، نگه داریم.
حافظه به شکل گیری هویت ما کمک می کند و اختلال حافظه، ممکن است نشان دهنده ی یک اختلال مغزی باشد. بیماری آلزایمر با از بین بردن سیناپس ها، حافظه افراد را از بین می برد.
اعتیاد، مراکز یادگیری و حافظه مغز را می زداید و برخی از شرایط سلامت روان، مانند افسردگی، با اختلال حافظه مرتبط است.
علوم اعصاب از جهات بسیاری، ماهیت خاطرات را آشکار کرده است، اما خود، مفهوم خاطرات را نیز تغییر داده است.
پنج سوال زیر نشان می دهد ما چقدر آموخته ایم و چه رازهایی باقی مانده است.
۱- آیا می توانیم خاطرات را در مغز ببینیم؟


دانشمندان علوم اعصاب، طرح کلی خاطرات را در مغز برای چندین دهه مشاهده کرده اند. با این حال، اخیراً آنها توانستند بازنمایی فیزیکی پایدار یک حافظه را ببینند که به آن انگرام حافظه می گویند. یک انگرام، در شبکه‌ای از نورون‌های متصل، ذخیره می‌شود و نورون‌هایی- که انگرام را نگه می‌دارند- می‌توانند بدرخشند تا از طریق میکروسکوپ‌های ویژه، قابل مشاهده باشند.
امروزه، عصب‌شناسان می‌توانند با فعال کردن مصنوعی شبکه‌های زیربنایی و درج اطلاعات جدید، انگرام‌های حافظه را دستکاری کنند. این تکنیک ها همچنین نحوه ی عملکرد انواع مختلف حافظه و محل ثبت هر کدام در مغز را روشن می کند.
خاطره ی زندگی‌نامه‌ای اپیزودیک Episodic autobiographical memory به آنچه اتفاق افتاده و مکان و زمان آن، می‌پردازد و به هیپوکامپ یعنی ساختاری به شکل اسب دریایی، متکی است.
خاطرات عملکردی- که توسط عقده‌های قاعده‌ای پشتیبانی می‌شوند- به ما اجازه می دهد به یاد بیاوریم که چگونه رفتارهای معمولی مانند دوچرخه‌سواری را انجام دهیم. این منطقه در افراد معتاد، دچار اختلال می شود.
توانایی ما برای یادآوری حقایق، مانند نام پایتخت ها، به لطف حافظه ی معنایی است که در قشر مغز، ذخیره می شود.
۲- چه ابزاری به ما اجازه می دهد خاطرات را ببینیم؟
در پایان قرن نوزدهم، میکروسکوپ‌های رومیزی، امکان شناسایی تک تک نورون‌ها را فراهم کرد و به دانشمندان این امکان را داد تا تصاویری با جزئیات خیره‌کننده از مغز، ترسیم کند.
در اواسط قرن بیستم، میکروسکوپ‌های الکترونی قدرتمند، می‌توانستند ساختارهای سیناپسی را به عرض تنها ده‌ها نانومتر (در حدود عرض یک ذره ویروس) نشان دهند.
در آغاز قرن بیست و یکم، دانشمندان علوم اعصاب از میکروسکوپ‌های دو فوتونی برای تماشای شکل‌گیری سیناپس‌ها در زمان واقعی، هنگام یادگیری موش‌ها استفاده کردند.
پیشرفت‌های باورنکردنی در ژنتیک همچنین امکان مبادله ی ژن‌ها را در داخل و خارج از مغز برای پیوند آن با عملکرد حافظه، فراهم کرد. دانشمندان از ویروس‌ها برای وارد کردن یک پروتئین فلورسنت سبز- که در چتر دریایی وجود دارد- به مغز موش استفاده کردند و این، باعث میشود نورون‌ها در حین یادگیری، روشن شوند.
آنها همچنین از پروتئین جلبکی به نام کانال رودوپسین (ChR2) برای فعال سازی مصنوعی نورون ها استفاده کرده اند. این پروتئین به نور آبی حساس است، بنابراین هنگامی که به نورون ها وارد می شود، نورون ها را می توان با لیزر آبی، روشن و خاموش کرد - (تکنیکی به نام اپتوژنتیک).
با استفاده از این فناوری- که تقریباً دو دهه پیش توسط محققان دانشگاه استنفورد ابداع شد- عصب‌شناسان می‌توانند سلول‌های انگرام حافظه را در حیوانات آزمایشگاهی به‌طور مصنوعی فعال کنند.
تکنیک‌های جدید همچنین امکان مطالعه ی نحوه ی انتقال تکانه‌های عصبی اطلاعات بیرونی را به دنیای درونی ما فراهم می‌کنند. برای مشاهده ی این فرآیند در مغز، دانشمندان علوم اعصاب از الکترودهای کوچک برای ضبط تکانه ها استفاده می کنند که فقط چند میلی ثانیه طول می کشد.
ابزارهای تحلیلی مانند الگوریتم‌های رمزگشایی عصبی، می‌توانند نویز را حذف کنند تا الگوهایی را- که نشان‌دهنده ی یک مرکز حافظه در مغز هستند- آشکار کنند. کیت های نرم افزار با منبع باز، به آزمایشگاه های علوم اعصاب بیشتری، اجازه می دهد تا چنین تحقیقاتی را انجام دهند.


۳- این ابزارها در مورد چگونگی ایجاد و ذخیره ی خاطرات به ما چه می گویند؟
چگونگی تبدیل شدن نورون‌ها به بخشی از انگرام حافظه، تا همین اواخر، یک راز بوده است. وقتی عصب‌شناسان نزدیک‌تر نگاه کردند، از دیدن اینکه نورون‌ها برای ذخیره ی خاطرات با یکدیگر رقابت می‌کنند، شگفت‌زده شدند. با وارد کردن ژن‌ها به مغز برای افزایش یا کاهش تحریک‌پذیری نورون، محققان دریافتند هیجان‌زده‌ترین نورون‌ها در ناحیه، به بخشی از انگرام تبدیل می‌شوند. این نورون ها همچنین به طور فعال همسایگان خود را از تبدیل شدن به بخشی از انگرام دیگر برای مدت کوتاهی، باز می دارند.
این رقابت احتمالاً به شکل‌گیری خاطرات، کمک می‌کند و نشان می‌دهد که محل تخصیص خاطرات در مغز، تصادفی نیست.
در آزمایش های دیگر، محققان دریافتند که شبکه های عصبی، خاطرات فراموش شده را حفظ می کنند. موش هایی- که با یک کوکتل از مهارکننده های پروتئین، تزریق می شوند- دچار فراموشی می گردند و احتمالاً اطلاعات را فراموش می کنند زیرا سیناپس های آنها پژمرده می شوند. اما محققان دریافتند که این خاطرات برای همیشه از بین نمی‌روند - نورون‌ها همچنان اطلاعات را نگه می‌دارند، اگرچه بدون سیناپس‌ها نمی‌توان آن‌ها را بازیابی کرد.(حداقل وقتی تحریک اپتوژنتیک به آنها وارد نشود.)
موش های مبتلا به آلزایمر، از دست دادن حافظه ی مشابهی را نشان دادند.
یافته ی دیگر این است که چگونه رویاپردازی، حافظه ی ما را تقویت می کند. دانشمندان علوم اعصاب مدت‌ها فکر می‌کردند که با تکرار تجربیات روزانه، به شکل تکانه‌های عصبی در طول خواب، آن خاطرات به آرامی از هیپوکامپ، به قشر مغز منتقل می‌شوند تا مغز بتواند اطلاعاتی را برای ایجاد قوانینی در مورد جهان، استخراج کند. آنها همچنین می‌دانستند که برخی از قوانین، توسط قشر مغز با سرعت بیشتری سنتز می‌شوند، اما مدل‌های موجود نمی‌توانند توضیح دهند که چگونه این اتفاق می افتاد. با این حال، اخیراً محققان از ابزارهای اپتوژنتیک در مطالعات حیوانی استفاده کرده اند تا نشان دهند که هیپوکامپ همچنین برای ایجاد این خاطرات قشر مغز- که به سرعت شکل می گیرند- کار می کند.
تاکاشی کیتامورا ، استادیار مرکز پزشکی جنوب غربی دانشگاه تگزاس می‌گوید: «هیپوکامپ به ایجاد سریع انگرام‌های حافظه ی نابالغ در قشر مغز کمک می‌کند. هیپوکامپ هنوز هم به قشر مغز آموزش می دهد، اما بدون ابزارهای اپتوژنتیک، ممکن است انگرام های نابالغ را مشاهده نکرده باشیم.
۴- آیا می توان خاطرات را دستکاری کرد؟
خاطرات- آنطور که ممکن است تصور شود- پایدار نیستند. طبیعتاً آنها باید متمایل به تغییر باشند، در غیر این صورت، یادگیری غیرممکن خواهد بود.
تقریباً یک دهه پیش، محققان MIT موش‌ها را به‌طور ژنتیکی، تغییر دادند، به طوری که وقتی نورون‌های آنها در حین یادگیری فعال بودند، این فعالیت، ژن ChR2 را فعال کرد که به پروتئین فلورسنت سبز متصل بود. دانشمندان علوم اعصاب با دیدن اینکه کدام نورون ها فلورسان دارند، می توانند تشخیص دهند که کدام یک در یادگیری نقش دارند. و آنها می توانند با تابش نور بر روی ژن های ChR2 مرتبط با آن نورون ها، خاطرات خاصی را دوباره فعال کنند.
با این توانایی، محققان MIT یک حافظه ی کاذب را در مغز موش قرار دادند. ابتدا موش‌ها را در یک جعبه مثلثی قرار دادند- که ژن‌ها و نورون‌های خاص ChR2 را فعال می‌کرد. سپس موش‌ها را در جعبه‌ای مربعی قرار دادند و در حالی که نوری به نورون‌های ChR2 مرتبط با محیط اول می‌تابیدند، به پاهایشان شوک وارد کردند.
در نهایت، موش‌ها حافظه ی جعبه مثلث را با شوک‌ها مرتبط کردند، حتی در حالی که فقط زمانی که در جعبه ی مربع بودند، شوکه شدند.
استیو رامیرز ، یکی از نویسندگان این مطالعه- که اکنون استادیار علوم اعصاب در دانشگاه بوستون است- می‌گوید: «حیوانات از محیطی می‌ترسیدند که از نظر فنی هرگز اتفاق بدی در آن، رخ نداده بود.
استفاده از چنین تکنیک هایی شامل کابل های فیبر نوری و لیزر، برای آزمایش بر روی مغز انسان امکان پذیر نیست، اما نتایج روی مغز موش ها نشان می دهد که چقدر به راحتی می توان خاطرات را دستکاری کرد.
۵- آیا می توانیم خاطرات را خارج از مغز ببینیم؟
خاطرات انسان را می توان با استفاده از اسکنرهای مغزی به صورت بصری بازسازی کرد. در تحقیقات انجام شده توسط بریس کول- که اکنون استادیار علوم اعصاب شناختی در دانشگاه اورگان است- به افراد، تصاویر داده شد تا مشاهده کنند و مغز آنها با دستگاه ام آر آی، اسکن شد تا مناطق فعال، اندازه گیری شود.
سپس الگوریتمی آموزش داده شد تا حدس بزند که فرد در حال مشاهده چه چیزی است و تصویری را بر اساس این فعالیت، بازسازی کند.
این الگوریتم همچنین تصاویر شرکت‌کنندگانی را بازسازی کرد- که از آنها خواسته شد- یکی از تصاویری را که مشاهده کرده‌اند در ذهن خود نگه دارند.

در این تصاویر بازسازی شده، جای زیادی برای بهبود وجود دارد، اما این کار، نشان داد که الگوریتم های تصویربرداری عصبی و بازسازی، واقعاً می توانند محتوای خاطرات انسانی را برای دیدن دیگران، نشان دهند.
فناوری به دانشمندان علوم اعصاب اجازه داده تا به مغز نگاه کنند و آثار درخشان و ریز حافظه را ببینند. با این حال، کشف این- که تجربیات و دانش می توانند کاشته یا بیرونی شوند- به حافظه نیز معنای متفاوتی بخشیده است. این، چه معنی است برای احساس و درک ما از اینکه ما چه هستیم؟ https://www.technologyreview.com/2021/08/25/1031417/memory-brain-questions?utm_source=Facebook&utm_campaign=site_visitor.unpaid.engagement&utm_medium=tr_social&fbclid=IwAR0buhMkqOlMxPwq5jm-uCWZfd2DUEPsPqqRtZXlgX0HcUEHuQxHo8WyLiA


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
هوشیاری و وجودبحثی در مورد عملکرد لوب فسکوت، پر از صداتوهم فضای خالیملاحظات بیهوشی قبل از جرپیامهای کاربرانکیهانِ هوشیارِ در حال یاتری فلوپرازینافزایش سرعت پیشرفت علوم مرگ و میر بسیار بالای ناشحس و ادراک قسمت چهارممغز برای فراموشی بیشتر کابزار بقای موجود زنده از در چه مرحله ای از خواب ، راز تکامل تا مغز، از مغز ترژیم غذایی ضد دردچت جی پی تیهدف از خلقت رسیدن به ابزابرنامه و ساختار پیچیده مسخن و سکوتتوصیه های سازمان بهداشت منابع انرژی از نفت و گاز کتابخانهتشخیص آلزایمر سالها قبل امیدی تازه در درمان سرطامشکلات نخاعیحس و ادراک قسمت بیستمنقش میدان مغناطیسی زمین اتوسوکسیمایددرمان های بیماری آلزایمراستفاده از سلول های بنیارشته نوروایمونولوژی و نقچرا بیماری های تخریبی مغوقتی تو از یاد گرفتن باز برخی اثرات مضر ویتامین دتکامل ابزار هوش ، راه پر منبع هوشیاری کجاست قسمت گمان میکنی جرمی کوچکی در ثبت و دستکار ی حافظهانرژی خلا ممکن استمعرفت و شناختخفاش با شیوع همه گیری جدیدرمان جدید سرطاننقش حیاتی تلومر دی ان آ داختلال در شناسایی حروف و اطلاعاتی عمومی در مورد مزندگی بی دودنظریه ی تکامل در درمان بیشگفت نیست من عاشق تو باشمواقعیت های متفاوتبررسی سیستم تعادلی بدن اتا 20 سال آینده مغز شما به منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگذشته را دفن کنجهان مشارکتیاولین تصویر در تاریخ از سخوشبختی دور از رنج های مدرگیری قلب در بیماری ویرنقش غذاها در کاهش دردهای ارتباط ماده و انرژیبه هلال بنگرزاوسکا درمان گوشرهمیشه راهی هستبعد از کرونا دلخوشی بیهوفلج دوطرفه عصب 6 چشمشباهت کیهان و مغزواکسن دیگری ضد کرونا از دتاثیر کپسول نوروهرب بر سمنشاء کوانتومی هوشیاری اپیوند اندام از حیوانات بجهان ریز و درشتاینکه به خاطرخودت زندگی دفاع در برابر تغییر ساختارزش حقیقی زبان قسمت دومذهن هوشیار در پس ماده ی منهایت معرفت و شناخت درک عبیماری های مغز و اعصاب و زبان، نشان دهنده ی سخنگو هوش مصنوعی و کشف زبان هایتقویت استخوان در گرو تغذفراتر از دیوارهای باورطوفان زیباییوزوز گوشتاثیر انتخاب از طرف محیط آیا آگاهی پس از مرگ از بیمیدان بنیادین اطلاعاتپرواز از نیویورک تا لوس آجایی خالی نیستاگر نعمت فراموشی نبود بسديدن با چشم بسته در خواب از انفجار بزرگ تا انفجار رمز بقای جهش ژنتیکینوروز یا روز پایانیبیماری، رساله ای برای سلسلول عصبی شاهکار انطباق هوش مصنوعی از عروسک بازی تمرکز بر هدفقانون جنگلعلم در حال توسعهژنها نقشه ایجاد ابزار هوتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاماجرای جهل مقدسآنان که در قله اند هرگز خحقیقت خواب و رویاابزار بقا از نخستین هماندانشمندان پاسخ کوانتومی از تکینگی تا مغز از مغز تروان سالمچگونه آن شکری که می خوریمباد و موجسوخت هیدروژنی پاکهوش مصنوعی به شناسایی کاتو با همه چیز در پیوندیلیروپریم داروی ترکیبی ضدعادت دادن مغز بر تفکرکنگره بین المللی سردرد دتاثیر رژیم گیاهخواری بر آزمون ذهنی گربه شرودینگرمخچه ابزاري که وظیفه آن فحباب های کیهانی تو در توابزار بقا از نخستین همانداروی جدید برای میاستنی از تکینگی تا مغز از مغز تروشهای شناسایی قدرت شنوانگاهی بر توانایی اجزاي بروشی برای بهبود هوش عاطفنگاهت را بلند کنهوشیاری کوانتومیبحثی درباره هوش و تفاوتهسکته مغزیتوهم فضای خالی یا توهم فضممانتین یا آلزیکسا یا ابسایتهای دیگرکیست هیداتید مغزترک امروزافسردگی و اضطراب در بیمامرگ انتقال است یا نابود شحس و ادراک قسمت نوزدهممغز بزرگ چقدر مفید هست ؟ابزار بقای موجود زنده از در ناامیدی بسی امید استاز تکامل تا مغز، از مغز تراه فراری نیستنتایج نادانی و جهلهر چیز با هر چیز دیگر در تبرنامه ی مسلط ژنها در اختسخن پاک و ثابتتوصیه های غیر دارویی در سمنابع انرژی از نفت و گاز کجای مغز مسئول پردازش تجتصویر زیبا از سلولامگا سه عامل مهم سلامتمشکلات بین دو همسر و برخیحس و ادراک قسمت دهمنقش محیط زندگی و مهاجرت داثر مضر مصرف طولانی مدت ردرمان های جدید میگرناستیفن هاوکینگ در مورد هرشد مغز فرایندی پیچیده اچرا حیوانات سخن نمی گوینسرعت فکر کردن چگونه استویتنام نوعی کرونا ویروس برخی اختلالات عصبی مثانهتکامل جریان همیشگی خلقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت گنجینه ای به نام ویتامین ثبت امواج الکتریکی در عصانسان قدیم در شبه جزیره عمغز فکر میکند مرگ برای دیخلا، حقیقی نیستدرمان سرطان با امواج صوتنقش خرچنگ های نعل اسبی دراختلالات مخچهاطلاعاتی عمومی در مورد مزندگی در جمع مواردی را برنظریه ی تکامل در درمان بیشگفت انگیز بودن کیهانواقعیت و مجازبررسی علل کمر درد در میانتا بحر یفعل ما یشامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگربه شرودینگر و تاثیر مشجهان هوشمنداولین دارو برای آتاکسی فخانه ی تاریکدرگیری مغز در بیماری کوینقشه مغزی هر فرد منحصر بهارتباط متقابل با همه ی حیبه کدامین گناه کشته شدندزبان مشترک ژنتیکی موجوداهمیشه عسل با موم بخوریمبعد از کرونا دلخوشی بیهوفناوری هوش مصنوعی نحوه خشباهت زیاد بین سلول هاي عواکسن سرطانتاثیر کتامین در درمان پامهندسی ژنتیک در حال تلاش پیوند سر آیا ممکن استجهان شگفت انگیزاینکه خانواده ات سالم بادقیق ترین تصاویر از مغز اارزش حقیقی زبان قسمت سومذهن تو همیشه به چیزی اعتقنهایت در بی نهایتبیماری وسواسزبان، وسیله شناسایی محیطهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتقویت حافظه یا هوش مصنوعفرد حساس از نظر عاطفی و بطولانی ترین شبیک پیام منفرد نورون مغزی تاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا امکان بازسازی اندامهمیدازولام در درمان تشنج پروتز عصبی برای تکلمجاذبهاگر نعمت فراموشی نبود بسدی متیل فومارات(زادیوا)(از بحث های کنونی در ویروسرمز جهاننوشیدن چای برای مغز مفید بیندیشسلولهای ایمنی القا کنندههوش مصنوعی از عروسک بازی تمساح حد واسط میان مغز کوقانونمندی و محدودیت عالمعلم راهی برای اندیشیدن اژنها ، مغز و ارادهتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاماجرای عجیب گالیلهآنزیم تولید انرژی در سلوحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقا از نخستین هماندانشمندان اولین سلول مصناز تکینگی تا مغز از مغز تروبات های ریز در درمان بیچگونه انتظارات بر ادراک باد غرور و سر پر از نخوت وسودمندی موجودات ابزی بر هوش مصنوعی در کامپیوترهاتو با باورهایت کنترل میشلیس دگرامفتامین یا ویاسعارضه جدید ویروس کرونا سکنترل همجوشی هسته ای با هتاثیر عصاره تغلیظ شده گیآزادی عقیده، آرمانی که تمدل همه جانبه نگر ژنرالیحد و مرزها توهم ذهن ماستابزار بقا از نخستین همانداروی جدید برای ای ال اساز تکینگی تا مغز از مغز تروشی جدید در درمان قطع نخچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش، ژنتیکی است یا محیطیبحثی درباره هوش و تفاوتهسال سیزده ماههتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)من کسی در ناکسی دریافتم کیست کلوئید بطن سومترکیب آمار و ژنتیکاقلیت خلاقمرگ تصادفیحس و ادراک قسمت هفتممغز بزرگ چالش است یا منفعابزار بقای موجود زنده از در هم تنیدگی مرزها و بی ماز تکامل تا مغز، از مغز تراه های جدید برای قضاوت رنجات در راستگوییهر جا که جات میشه، جات نیبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سختی ها رفتنی استتوصیه هایی در مصرف ماهیمنابع انرژی از نفت و گاز کرونا چه بر سر مغز می آورتصویر زیبای اصفهانامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمشکلات روانپزشکی پس از سحس و ادراک قسمت دوازدهمنقش نگاه از پایین یا نگاهاثرات فشار روحی شدیددرمان های جدید در بیماری استیفن هاوکینگ در تفسیر رشد مغز علت تمایل انسان بچرا حجم مغز گونه انسان درسعی کن به حدی محدود نشویویتامین E برای فعالیت صحبرخی اصول سلامت کمرتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست قسمت گویید نوزده و ایمنی ساکتجلوتر را دیدنانسان میوه ی تکاملمغز قلبخلا، خالی نیستدرمانهای بیماری پارکینسنقش داروهاي مختلف معروف اختلالات حرکتی در انساناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نزندگی در سیاهچالهنظریه ی ریسمانشگفت زده و حیران باشواقعیت و انعکاسبزرگ فکر کنتابوهای ذهنیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگزیده ای از وبینار یا کنفجهان هوشیاراولین دروغخانواده پایداردرگیری مغز در بیماران مبنقشه های مغزی جدید با جزیارتباط چاقی و کاهش قدرت ببه امید روزهای بهترزبان چهار حرفی حیات زمینهمجوشی هسته ای، انرژِی بتفکر قبل از کارفیلمی بسیار جالب از تغییشباهت زیاد بین سلول هاي عواکسن سرطانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما کالا هستیممهربانی، شرط موفقیتپیوند سر، یکی از راه حلهاجهانی که نه با یک رخداد و اینترنت بدون فیلتر ماهوادل به دریا بزنارزش خود را چگونه میشناسذهن خود را مشغول هماهنگینهادینه سازی فرهنگ اختلابیماری کروتز فیلد جاکوبسفر فقط مادی نیستهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتقویت سیستم ایمنیفردا را نمیدانیمطی یکصد هزار سال اخیر هرچیک پیشنهاد خوب برای آسان تاثیر ترکیبات استاتین (سآیا انسان با مغز بزرگش اخمکانیک کوانتومی بی معنی پرورش مغز مینیاتوری انساجاذبه و نقش آن در شکلگیریاگر با مطالعه فیزیک کواندین، اجباری نیستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکرمز جهان خاصیت فراکتالنوعی سکته مغزی ، وحشتناک بیهوش کردن در جراحی و بیمسلولهای بنیادی مصنوعی درهوش مصنوعی از عروسک بازی تنفس هوازی و میتوکندریقارچ بی مغز در خدمت موجودعلم ساختن برج های چرخانژنهای مشترک بین انسان و وتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی ماده ی تاریکآینه در اینهحقیقت راستین انسان علم بابزار بقا از نخستین هماندانشمندان تغییر میدان مغاز تکینگی تا مغز از مغز تروبات کیانچگونه به سطح بالایی از هوبار بزرگ ایستادن بر دو پاسیلی محکم محیط زیست بر انهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتو باید نیکان را به دست بلا اکراه فی الدینعدم توقف تکامل در یک انداکنترل جاذبهتاریک ترین بخش شبآسيب میکروواسکولاریا آسمدل هولوگرافیک ژنرالیزهحریص نباشابزار بقا از نخستین همانداروی جدید برای دیابتاز تکینگی تا مغز از مغز تداروی جدید ضد میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تروشی جدید در درمان نابینچالش هوشیاری و اینکه چرا هیچ چیز همیشگی نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسانسور از روی قصد بسیاری توهم چیستمنابع انرژي پاک سرچشمه حکاهش مرگ و میر ناشی از ابترکیب حیوان و انسانالکترومغناطیس شنوایی و همرگی وجود نداردحس و ادراک قسمت هفدهممغز بزرگ چالشهای پیش روابزار بقای موجود زنده از در هم تنیدگی کوانتومیاز تکامل تا مغز، از مغز تراه های جدید برای قضاوت رنخاع ما تا پایین ستون فقرهر حرکت خمیده می شود و هر برین نت به جای اینترنتسرنوشتتوضیحی ساده در مورد هوش ممنابع انرژی از نفت و گاز کریستال هاتصویربرداری فضاپیمای آمانفجار و توقف تکاملی نشامشکلات روانپزشکی در عقب حس و ادراک قسمت سومنقش نظام غذایی در تکامل ماثرات مفید قهوهدرمان های رایج ام اساستخوان های کشف شده، ممکرشد در سختی استچرا خشونت و تعصبشلیک فراموشیویتامین E در چه مواد غذایبرخی بیماری ها که در آن بتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست قسمت گوشه بیماری اتوزومال رسسجمجمه انسان های اولیهانسان ها می توانند میدان مغز ما کوچکتر از نیم نقطهخلاصه ای از مطالب همایش مدرهای اسرارآمیز و پوشیدهنقش درختان در تکاملاختلالات صحبت کردن در اناعتماد به خودزندگی زمینی امروز بیش از نظریه تکامل در درمان بیمشگفتی های زنبور عسلواقعیت خلا و وجود و درک مبزرگ شدن مغز محدود به دورتاثیر فکر بر سلامتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمگزارش یک مورد جالب لخته وجهان های بسیار دیگراولین سلول مصنوعیخار و گلدرگیری مغزی در سندرم کوونقص در تشخیص هیجانات عامبه بالا بر ستارگان نگاه کزبان نیاز تکاملی استهمراهی نوعی سردرد میگرنیتفکر خلا ق در برابر توهم فیزیک مولکولها و ذرات در شجاعت و ترسواکسن ضد اعتیادتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا ما تنها موجودات زنده مولتیپل اسکلروز در زنان پیوندی که فراتر از امکانجهانی که از یک منبع، تغذیایندرالدلایلی که نشان میدهد ما باز فرد ایستا و متعصب بگذرذهن سالمچهار میلیارد سال تکامل ببیماری گیلن باره و بیمارسفر نامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی الفاگوتلقین اطلاعات و حافظهفرضیه ای جدید توضیح میدهطبیعت موجی جهانیک آلل ژنتیکی که از نئاندتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آمکانیزمهای دفاعی در برابپرتوهای صادر شده از سیاهجدایی خطای حسی استاگر تلاش انسان امروز برادید تو همیشه محدود به مقداز تلسکوپ گالیله تا تلسکرنگ کردن، حقیقت نیستنیکولا تسلابیهوشی در بیماران دچار اسلام تا روشناییهوش مصنوعی از عروسک بازی تنفس هوازی و میتوکندریقبل از آغازعلایم کمبود ویتامین E را ژنهای هوش ، کدامندتاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکماده ی خالیآیندهحقیقت غیر فیزیکیابزار بقا از نخستین هماندانشمندان روش هاي جدیدی از تکینگی تا مغز از مغز تروح در جهانی دیگر استچگونه باغبانی باعث کاهش بار سنین ابزار هوشمندی اسینوریپا داروی ترکیبی ضدهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتو تغییر و تحولیلاموژین داروی ضد اوتیسم؟عدم درککندر در بیماریهای التهابتاریکی من و تو و گرد و غباآسیب ها ناشی از آلودگی هومدل هولوگرافیک تعمیم یافحرکت چرخشی و دائمی کیهانمغز آیندگان چگونه است ؟ابزار بقا از نخستین همانداروی جدید ضد الزایمراز تکینگی تا مغز از مغز تروشی جدید در درمان سکته مچالش هوشیاری و اینکه چرا هیچ وقت خودت را محدود به بحثی درباره هوش و تفاوتهسانسور بر بسیاری از حقایتوهم وجودمنابع انرژی از نفت و گاز کاهش التهاب ناشی از بیماترازودونالکتروتاکسی(گرایش و حرکمراحل ارتقای پله پله کیهحس و ادراک قسمت هجدهممغز بزرگ و فعال یا مغز کوابزار بقای موجود زنده از در هم تنیدگی کوانتومی و پاز روده تا مغزراه پیروزی در زندگی چیستنخستین تمدن بشریهرچیز با یک تاب تبدیل به برای یک زندگی معمولیسریع دویدن مهم نیستتیوتیکسن داروی ضد جنونمنابع بی نهایت انرژی در دکریستال زمان(قسمت اولتصور از زمان و مکانانقراض را انتخاب نکنیدمشاهده گر جدای از شیء مشاحس و ادراک قسمت سی و هشتمنقش نظریه تکامل در شناسااثرات مفید روزه داریدرمان های علامتی در ام اساستروژن مانند سپر زنان دز گهواره تا گورچرا در مغز انسان، فرورفتشلیک فراموشیویتامین کابرخی بیماری های خاص که بدتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست قسمت53گوشت خواری یا گیاه خواریجنبه های موجی واقعیتانسان یک کتابخانه استمغز مانند تلفن استخلاصه ای از درمان های جدیدروغ نگو به خصوص به خودتنقش ذهن و شناخت در حوادث اختلالات عضلانی ژنتیکاعتماد به خودزندگی زودگذرنظریه تکامل در درمان بیمشانس یا تلاشوالزارتان داروی ضد فشار بزرگ شدن تقریبا ناگهانی تاثیر مشاهده بر واقعیت بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمگشایش دروازه جدیدی از طرجهان هایی در جهان دیگراوکرلیزوماب داروی جدید شخارق العاده و استثنایی بدرگیری مغزی در سندرم کوونقطه بی بازگشتبه بالاتر از ماده بیندیشزبان و کلمه حتی برای کسانهندسه ی پایه ایتفاوت مغز انسان و میمون هفیزیک و هوشیاریشرکت نورالینک ویدیویی ازواکسن علیه سرطانتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا مغز تا بزرگسالی توسعمواد کوانتومی جدید، ممکنپیوستگی همه ی اجزای جهانجهانی در ذهنایا کوچک شدن مغزانسان الدنیای شگفت انگیز کوانتوماز مخالفت بشنوذخیره ی شگفت انگیز اطلاعچهار ساعت پس از کشتار خوکبیماری آلزایمر، استیل کوسفر به مریخ در 39 روزهوش مصنوعی از عروسک های بتلاش ها برای کشف منابع جدفشار و قدرتطبیعت بر اساس هماهنگییک جهش ممکن است ذهن انسانتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آما انسانها چه اندازه نزدآلودگی هوا چالش قرن جدیدجریان انرژی در سیستم های اگر خواهان پیروزی هستیدیدن خدا در همه چیزاز تکنیکی تا مغز از مغز ترنگین کماننیاز به آموزش مجازی دیجیبیوگرافیسلسله مباحث هوش مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی تنفس بدون اکسیژنقبل از انفجار بزرگعلایم کمبود ویتامین E را ژنهای حاکم بر انسان و انستاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت چهارمماده ای ضد التهابیآینده ی انسان در فراتر ازحقیقت غیر قابل شناختابزار بقا از نخستین هماندانشمندان روشی برای تبدیاز تکینگی تا مغز از مغز تروح رهاییچگونه تکامل مغزهای کنونیبارداری بدون رحمسیگار عامل افزایش مرگ ومتو جهانی هستی که خودش را لایو دوم دکتر سید سلمان فعسل طبیعی موثر در کنترل بکوچ از محیط نامناسبتاریکی و نورآشنا پنداریمدل های ریز مغز مینی برینحس چشایی و بویاییمغز انسان ایا طبیعتا تماابزار بقا از نخستین همانمغز انسان برای ایجاد تمدابزار بقا از نخستین همانداروی سل سپتاز تکینگی تا مغز- از مغز ريتوکسيمب در درمان ام اسچالش هوشیاری و اینکه چرا هیچ کاری نکردن به معنی چیبحثی درباره هوش و تفاوتهساهچاله ها تبخیر نمیشودتوهم وجودمنابع انرژی از نفت و گاز کاهش حافظه هرچند فرایندیتراشه ی بیولوژِیکالکترودهای کاشتنیمرز مرگ و زندگی کجاستحس و ادراک قسمت هشتممغز بزرگترین مصرف کننده ابزارهای پیشرفته ارتباط در هم تنیدگی کوانتومی و داز سایه بگذرراه انسان شدن، راه رفتن ونخستین تصویر از سیاهچالههز ذره، یک دنیاستبرای پیش بینی آینده مغز دسریعترین کامپیوتر موجودتیک و اختلال حرکتیمنابع جدید انرژیکریستال زمان(قسمت دوم)تصادف یا قوانین ناشناختهانواع سکته های مغزیمشاهده آینده از روی مشاهحس و ادراک قسمت سی و ششمنقش هورمون های تیروئید داثرات مضر ماری جوانادرمان ژنتیکی برای نوآوریاسرار آفرینش در موجزمین در برابر عظمت کیهانچرا ذرات بنیادی معمولاً شنا در ابهای گرم جنوب نیاویتامین کا و استخوانبرخی توجهات در ببمار پارتکامل داروینی هنوز در حامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمگیلگمش باستانی کیستجنسیت و تفاوت های بیناییانسان باشمغز مادران و کودکان در زمخم شدن فضا-زماندریای خدانقش روی و منیزیم در سلامتاختراع جدید اینترنت کواناعداد بینهایت در دنیای مزندگی سلول در بدن، جدای انظریه تکامل در درمان بیمشاهکار قرنواکنش های ناخودآگاه و تقبزرگترین خطایی که مردم متاثیر نگاه ناظر هوشیار بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپمبرولیزوماب در بیماری چجهان یکپارچهايندگان چگونه خواهند دیدخبر مهم تلسکوپ هابلارتباط هوش ساختار مغز و ژدرگیری اعصاب به علت میتونمیتوان با بیرون انداختنبه خودت مغرور نشوزبان و بیان نتیجه ساختماهندسه ی رایج کیهانتفاوت ها و تمایزها کلید بفیزیکدانان ماشینی برای تشربت ضد خلطواکسنی با تاثیر دوگانه اتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا همه جنایت ها نتیجه بیموجود بی مغزی که می تواندپیام های ناشناخته بر مغز جهان، تصادفی نیستایا این جمله درست است کسیدنیا، هیچ استاز نخستین همانند سازها تذره ی معین یا ابری از الکنوآوری ای شگفت انگیز دانبیماری الزایمرسفر تجهیزات ناسا به مریخ هوش مصنوعی از عروسک های بتلاش هایی در بیماران قطع فضای قلب منبع نبوغ استطعمه ی شبکه های ارتباط اجیک رژیم غذایی جدید، می توتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه ما انسانها چه اندازه نزدآلودگی هوا و ویروس کروناجریان انرژی در سیستم های اپی ژنتیکدیدگاه نارسای دوگانه ی ماز تکینگی تا مغز و از مغز رهبر حقیقیچیز جدید را بپذیربیوگرافیسلطان جنگل یا صاحب ملکوتهوش مصنوعی از عروسک بازی تنها مانع در زندگی موارد قدم زدن و حرکت دید را تغیعلت خواب آلودگی بعد از خوکل اقیانوس در یک ذرهتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت هفتمماده، چیزی بیش از یک خلا آینده ی علم و فیزیک در60 ثحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقا از نخستین هماندائما بخواناز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری متناوب، مغز را چگونه جمعیت های بزرگ شکل بازگشت از آثار به سوی خداسیاهچاله های فضایی منابعتو دی ان ای خاص ميتوکندريلبخند بزن شاید صبح فردا زعشق درونی به یگانگی خلقتکوچک شدن مغز از نئاندرتاتاریکی خواهد ترسیدآشنا پنداریمدیون خود ناموجودحس و ادراک (قسمت اول )مغز انسان برای شادمانی طابزار بقای موجود زنده از داروی ضد چاقیاز تکینگی تا مغز- از مغز ریه زغالیچالش دیدگاه های سنتی در بهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبحثی درباره احساسات متفاسایه را اصالت دادن، جز فرتوهم بی خداییمنابع انرژی از نفت و گاز کاهش دوپامین عامل بیماریتربیت کودکان وظیفه ای مهالگو و عادت را بشکن و در امرز بین انسان و حیوان کجاحس و ادراک قسمت پنجممغز حریص برای خون، کلید تابزارهای بقا از نخستین هدر هر سوراخی سر نکناز علم جز اندکی به شما داراه بی شکستنخستین روبات های زنده ی جهزینه ای که برای اندیشیدبرای اولین بار دانشمندانسرگیجه از شایعترین اختلاتیروفیبان موثر در سکته ی مناطق خاصی از مغز در جستجکریستال زمان(قسمت سوم)تظاهر خوابیده ی مادهانگشت ماشه ایمطالبه ی حق خودحس و ادراک قسمت سیزدهمنقش هورمون زنانه استروژناجزای پر سلولی بدن انسان درمان پوکی استخواناسرار بازسازی اندام هازمین زیر خلیج فارس تمدنی چراروياها را به یاد نمی آشناخت و معرفت، و نقش آن دویتامین کا در سبزیجاتبرخی توصیه ها برای واکسیتکامل زبانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگیاه بی عقل به سوی نور میجنسیت و تفاوت های بیناییانسان جدید از چه زمانی پامغز چون ابزار هوش است دلیخونریزی مغز در سندرم کوودرک فرد دیگر و رفتارهای انقش روزه داری در سالم و جادامه بحث تکامل چشمبقای حقیقی در دور ماندن ازندگی، مدیریت انرژیهفت چیز که عملکرد مغز تو شاهکار شش گوشواکنش به حس جدیدتاثیر نگاه و مشاهده ناظر منبع هوشیاری کجاست؟(قسمپنج اکتشاف شگفت آور در موجهان یکپارچهايا اراده آزاد توهم است یخدا موجود استارتباط پیوسته ی جهاندرختان اشعار زمیننمیتوان بر سیاه سیاه نوشبه دنبال رستگاری باشزبان و بیان، در سایه پیشرهندسه بنیادینتفاوت ها را به رسمیت بشنافاصله ها در مکانیک کوانتشش مرحله تکامل چشمواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی می تواند نموجودات مقهور ژنها هستندپیشینیان انسان از هفت میجهش های ژنتیکی مفید در ساایا ابزار هوشمندی یا مغز دندان ها را مسواک بزنید تاز نخستین همانند سازها تذرات کوانتومی زیر اتمی قنوار مغز مشاهده ی غیر مستبیماری ای شبیه آلزایمر و سفر دشوار اکتشافهوش مصنوعی از عروسک بازی تلاشی برای درمان قطع نخاقفس ذهنظهور امواج مغزی در مغز مصیکی از علل محدودیت مغز امتاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دما اکنون میدانیم فضا خالآلودگی هوا و پارکینسونجریان انرژی در سیستم های ابتدا سخت ترین استدژا وو یا اشنا پنداریاز تکینگی تا مغز از مغز تروی و منیزیم در تقویت استچیزی منتظر شناخته شدنبیان ژن های اسکیزوفرنی دسم زنبور ، کلیدی برای وارهوش مصنوعی از عروسک بازی تنها در برابر جهانقدرت مردمعماد الدین نسیمی قربانی کلمات بلند نه صدای بلندتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت اولماشین دانشآیا ممکن است موش کور بی محل مشکلابزار بقا از نخستین همانداروهای مصرفی در ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری و بیمار ی ام اس چگونه جمعیت های بزرگ شکل هوش مصنوعی درمانگر کامپیبازگشت به ریشه های تکاملسیاهچاله ها، دارای پرتو تو در میانه ی جهان نیستی لحظات خوش با کودکانعصب حقوق نورولووکوچکترین چیز یک معجزه استاریخ همه چیز را ثبت کردهآغاز فصل سرما و دوباره تکمدیریت اینترنت بر جنگحس و ادراک (قسمت دوم )حس و ادراک قسمت 67مغز انسان برای شادمانی طابزار بقای موجود زنده از داروی ضد چاقیاز تکینگی تا مغز- از مغزتریواستیگمینچاالش ها در تعیین منبع هوهیچ کس حقیقت را درون مغز بحثی درباره احساساتی غیرساخت شبکه عصبی مصنوعی با توهم تنهاییمنابع انرژی از نفت و گاز کاهش سن بیولوژیکی، تنها ترجمه ای ابتدایی از اسراالگوی بنیادین و هوشیاریمرز جدید جستجو و اکتشاف، حس و ادراک قسمت پنجاهمغز در تنهایی آسیب میبینابزارهای بقا ازنخستین همدر والنتاین کتاب بدید همازدواج های بین گونه ای، ررابطه تشنج و اوتیسمنرمش های مفید برای درد زاهزینه سنگین انسان در ازابرای تمدن سازی، باید در بسرگردانیتکنولوژی جدید که سلول هامنبع هوشیاری کجاست قسمت کشف مکانیسم عصبی خوانش پتظاهری از ماده است که بیدانگشت نگاری مغز نشان میدمطالبی در مورد تشنجحس و ادراک قسمت ششمنقش ویتامین K در ترمیم اساجزایی ناشناخته در شکل گدرمان پوکی استخواناصل بازخوردزمان چیستچراروياها را به یاد نمی آشناخت درون، شناخت بیرون؛ویتامین بی 12 در درمان دردبرخی درمان های Spinal Muscular Atتکامل زبانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگیاه خواری و گوشت خوار کدجهل مقدسانسان خطرناکترین موجودمغز چگونه صداها را فیلتر خواندن ، یکی از شستشو دهندرک نیازمند شناخت خویش انقش رژیم غذایی بر رشد و ااداراوون تنها داروی تاییبلندی در ذهن ما درک بلندیزونیسومایدهفت سین یادگاری از میراث شاید گوشی و چشمی، آماده شواکسن های شرکت فایزر آمرتاثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپول و شادیجهان کنونی و مغز بزرگتریايا اراده آزاد توهم است یخدای رنگین کمانارتباط انسانی، محدود به درد باسن و پا به دلیل کاهچند نرمش مفید برای کمردربه زودی شبکه مغزی به جای زبان و تکلم برخی بیماریههندسه در پایه ی همه ی واکتفاوت های بین زن و مرد فقفاصله ی همیشگی تصویر سازششمین کنگره بین المللی سوبینار اساتید نورولوژی دتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرموسیقی نوپیشرفت های جدید علوم اعصجهش های ژنتیکی غیر تصادفایا بیماری ام اس (مولتیپدو ویژگی انتزاع و قدرت تجاز نخستین همانند سازها تذرات کوانتومی زیر اتمی قنوار مغز در فراموشی هابیماری ای شبیه ام اس مولتسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک بازی تلاشی تازه برای گشودن معقلب و عقلظرف باید پر شود چه با چرک یافته های نوین علوم پرده تاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیما از اینجا نخواهیم رفتآلزایمرجستجوی متن و تصویر به صورابتدایی که در ذهن دانشمندژاوو یا آشناپنداریاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و واقعیتچیزی خارج از مغزهای ما نیبیان حقیقتسماگلوتید داروی کاهش دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی تنبیه چقدر موثر استقدرت کنترل خودعوامل موثر در پیدایش زباکلوزاپین داروی ضد جنونتاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت دوممبانی ذهنی سیاه و سفیدحلقه های اسرارآمیزابزار بقا از نخستین همانداروهای ام اساز تکینگی تا مغز از مغز تروزه داری سلول های بنیادچگونه حافظه را قویتر کنیهوش مصنوعی درخدمت خلق وحبازخورد یا فیدبکسیاهچاله و تکینگی ابتدایتوقف؛ شکستلرزش ناشی از اسیب به عصبعضلانی که طی سخن گفتن چقدکووید نوزده و خطر بیماری تازه های اسکیزوفرنی(جنوآغاز مبهم آفرینشمداخله ی زیانبار انسانمدارک ژنتیکی چگونه انسانحس و ادراک قسمت 74مغز انسان رو به کوچک تر شابزار بقای موجود زنده از داروی ضد تشنج با قابليت تاز تکینگی تا مغز، از مغز ریاضیات یک حس جدید استناتوانی از درمان برخی ویهیچ اندر هیچبخش فراموش شده ی حافظهساخت شبکه عصبی با الفبای توهم جدایی و توهم علممنابع انرژی از نفت و گاز کایروپاکتیک چیستترس و آرمان هاالگوبرداری از طبیعتمزایای شکلات تلخ برای سلحس و ادراک قسمت پنجاه و یمغز را از روی امواج بشناسابزارهای بقای موجود زندهدر یک فراکتال هر نقطه مرکاسکار، لگوی هوشمندرادیوی مغز و تنظیم فرکاننرمش های مفید در سرگیجههزاران سال چشم های بینا وبرای خودآگاه بودن تو بایسربازان ما محققا غلبه می تکنولوژی جدید که سلول هامنبع هوشیاری کجاست قسمت کشف مکانیسمی پیچیده در بتعداد کلی ذهن ها در جهان انتقال ماده و انرژیمطالعه ای بیان میکند اهدحس و ادراک قسمت شصت و هشتنقش ژنتیک در درمان اختلااحیای بینایی نسبی یک بیمدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاصل علت و تاثیرزمان و مکان، ابعاد کیهان نزاع بین جهل و علم رو به پشناسایی تاریخچه ی تکاملیویتامین بی هفدهبرخی روش های تربیتی کودکتکامل زبان انسان از پیشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگیرنده باید سازگار با پیجهان فراکتالانسان عامل توقف رشد مغزمغز ناتوان از توجیه پیداخواب سالم عامل سلامتیدرک و احساسنقش رژیم غذایی در رشد و اادب برخورد با دیگرانبلوغ چیستزونا به وسیله ویروس ابله هم نوع خواری در میان پیشیبزرگترین درد از درون است شاید درست نباشدواکسن کووید 19 چیزهایی که تاثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپوست ساعتی مستقل از مغز دجهان کاملی در اطراف ما پرای نعمت من در زندگیمخدایی که ساخته ی ذهن بشر ارتباط از بالا به پایین مدردهای سال گذشته فراموش چند جهانیبه زیر پای خود نگاه نکن بزبان و شناخت حقیقت قسمت چهندسه زبانِ زمان استتفاوت های تکاملی در مغز وفتون های زیستیصبر بسیار بایدوجود قبل از ناظر هوشمندتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش ارثی دریافتی از پموسیقی هنر مایع استپیشرفت در عقل است یا ظواهجهش تمدنی عجیب و شگفت انسایا بدون زبان میتوانیم تدو بیماری روانی خود بزرگ از نخستین همانند سازها تذرات کوانتومی زیر اتمی قنوار مغز در تشخیص بیماری بیماری اسپینال ماسکولار سفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک بازی تلاشی جدید در درمان ام اسقلب دروازه ی ارتباطعقل مجادله گریاد گرفتن مداومتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی ما اشیا را آنطور که هستندآملودیپین داروی ضد فشار جستجوی هوشیاری در مغز ماابتذال با شعار دیندگرگونی های نژادی و تغییاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و کابوسچیزی شبیه نور تو نیستبیست تمرین ساده برای جلوسندرم کووید طولانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمتهدیدهای هوش مصنوعیقدرت انسان در نگاه به ابععوامل ایجاد لغت انسانی و کلام و زبان، گنجینه ای بستاثیر درجه حرارت بر عملکآب زندگی است قسمت سوممباحث مهم حس و ادراکحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقا از نخستین همانداروهای تغییر دهنده ی سیاز تکینگی تا مغز از مغز تروزهای سختنگاه محدود و تک جانبه، مشهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبازسازي مغز و نخاع چالشی سیاهچاله ی تولید کنندهتولید مثل اولین ربات های لرزش عضله یا فاسیکولاسیوغم بی پایانکودک هشت ساله لازم است آدتازه های بیماری پارکینسوإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتبدیل پلاستیک به کربن و سافت فشار خون ناگهانی در ومروری بر تشنج و درمان هایحس و ادراک قسمت 75مغز انسان رو به کوچکتر شدابزار بقای موجود زنده از داروی ضد تشنج با قابليت تاز تکینگی تا مغز، از مغز ریسدیپلام تنها داروی تایناتوانی در شناسایی چهره هیچگاه از فشار و شکست نتربخش های تنظیمی ژنومساختن آیندهتوهم جسممنابع انرژی از نفت و گاز کار با یگانگی و یکپارچگیتسلیم شدن از نورون شروع مالتهاب شریان تمپورالمسمومیت دانش آموزان، قماحس و ادراک قسمت پنجاه و دمغز زنان جوانتر از مغز مرابزارهای بقای از نخستین در کمتر از چند ماه سوش جداساس انسان اندیشه و باور راز تغییرنرمشهای مهم برای تقویت عهستي مادي ای که ما کوچکتربرای زندگی سالم، یافتن تسردرد میگرنتکینگیمنبع هوشیاری کجاست قسمت کشف ارتباط جدیدی از ارتبتعذیه ی ذهناندوه در دنیا استمعماری، هندسه ی قابل مشاحس و ادراک قسمت شصت و دونقش گرمایش آب و هوا در هماحیای بینایی نسبی یک بیمدرمان تومورهای مغزی با ااصل عدم قطعیت از کوانتوم زمان و صبرنزاع بین علم و نادانی رو شناسایی سلول های ایمنی اویتامین دی گنجینه ای بزربرخی سلولهای عصبی در تلاتکامل ساختار رگهای مغزی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگالکانزوماب، دارویی جدیانسانیت در هم تنیده و متصمغز و اخلاقخواب سالم عامل سلامتی و یدرک کنیم ما همه یکی هستیمنقش زنجبیل در جلوگیری از ادراک ما درک ارتعاشی است بلعیدن ستاره توسط سیاهچازیباترین چیز در پیر شدنهمه چیز در زمان مناسببسیاری از بیماری های جدیشب سیاه سحر شودواکسن کرونا و گشودن پنجرتاثیر ویتامین دی بر بیمامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپوشاندن خود از نورجهان پیوستهای آنکه نامش درمان و یادشخسته نباشی باباارتباط بین هوش طبیعی و هودردی که سالهاست درمان نشچند جهانیبوزون هیگز چیستزبان و شناخت حقیقت قسمت اهنر حفظ گرهتفاوت های زبانی سرمنشا تفروتنی و غرورصرع و درمان های آنوراپامیل در بارداریتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هوش سریعی که بدون احسمیهمانهای ناخوانده عامل پیشرفت ذهن در خلاقیت استجهشهای مفید و ذکاوتی که دایا تکامل هدفمند استدو بار در هفته ماهی مصرف از نشانه ها و آثار درک شدرفتار مانند بردهنوار مغزی روشی مهم در تشخبیماری اضطراب عمومیسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک بازی تمایل زیاد به خوردن بستنقلب روباتیکعقلانیت بدون تغییریاد بگیر فراموش کنیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مما به جهان های متفاوت خودآموزش نوین زبانحفره در مغزابداع دی ان ای بزرگترین ددانش قدرت استاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا و خبر از آیندهنکاتی در مورد تشنجبیش از نیمی از موارد انتقسندرم گیلن باره به دنبال هوش مصنوعی از عروسک تا کمتو یک معجزه ایقدرت ذهنعواملی که برای ظهور لغت اکلرال هیدرات برای خوابانتاثیر درجه حرارت بر عملکآب، زندگی است(قسمت پنجم)مجموعه های پر سلولی بدن محمایت از طبیعتابزار بقا از نخستین همانداروهای ضد بیماری ام اس واز تکینگی تا مغز از مغز تروش مقابله مغز با محدودینگاه انسان محدود به ادراهوش احساسیبحتی علمی درباره تمایل بسیاره ی ابلهانتولید یا دریافت علملزوم سازگاری قانون مجازاغم بی پایانکودک ایرانی که هوش او از تبدیل تراکت صوتی مصنوعی افت هوشیاری به دنبال کاهمرکز هوشیاری، روح یا بدن حس و ادراک قسمت چهلمغز ایندگان چگونه استابزار بقای موجود زنده از داروی ضد تشنج توپیراماتاز تکینگی تا مغز، از مغز ریشه های مشترک حیاتنادیدنی ها واقعی هستندهیپرپاراتیروئیدیسمبخش بزرگی حس و ادراک ما اساختار فراکتال وجود و ذهتوهمات و شناخت حقیقتمنابع انرژی از نفت و گاز کاربرد روباتهای ريزنانوتشنچ پانایوتوپولوس تشنج امیوتروفیک لترال اسکلرومسیر دشوار تکامل و ارتقاحس و ادراک قسمت پنجاه و سمغزهای کوچک بی احساسابزارهای دفاعی و بقای مودر آرزوهایت مداومت داشتهاستفاده از مغز، وزن را کمراست دستی و چپ دستیچرا ماشین باید نتایج را پهستی ما پس از شروعی چگال برخی ملاحظات در تشنج های سردرد میگرن در کودکانتکامل فردی یا اجتماعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت کشف جمجمه ای درکوه ایرهوتغییر الگوی رشد مغزی با زاندوه دردی را دوا نمیکندمعنی روزهحس و ادراک قسمت شصت و ششنقش پیش زمینه ها و اراده احساس گذر سریعتر زماندرمان تشنجاصول انجام برخی نرمش ها دزمان واقعیت است یا توهمنزاع بین علم و جهل رو به پشواهدی از نوع جدیدی از حاویروس مصنوعیبرخی سيناپسها طی تکامل و تکامل شناخت انسان با کشفمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگام کوچک ولی تاثیرگذارانسان، گونه ای پر از تضادمغز و اخلاقخواب عامل دسته بندی و حفطدرک احساسات و تفکرات دیگنقش زبان در سلطه و قدرت اادغام میان گونه های مختلبنی عباس، ننگی بر تاریخزیباترین چیز در افزایش سهمه چیز در زمان کنونی استبسیاری از بیماری های جدیشبیه سازی میلیون ها جهان واکسن کرونا از حقیقت تاتتاثیر ویروس کرونا بر مغز منبع هوشیاری در کجاست؟ قپیموزایدجهان پیوستهایمپلانت مغزی کمک میکند خطا در محاسبات چیزی کاملارتباط شگفت مغز انسان و فدرس گرفتن از شکست هاچند روش ساده برای موفقیتبوزون هیگز جهان را از متلزبان و شناخت حقیقت قسمت دهنر رها شدن از وابستگیتفاوت ایستایی و تکاپوفرگشت و تکامل تصادفی محض ضرورت زدودن افکارورزش هوازی مرتب خیلی به قتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا هشیاری کوانتومی وجودمیوتونیک دیستروفیپیشرفتی مستقل از ابزار هجهشهای مفید و ذکاوتی که دایجاد احساساتدو برابر شدن خطر مرگ و میاز نظر علم اعصاب یا نرووسرفتار وابسته به شکلنوار عصب و عضلهبیماری بیش فعالیسفرنامه سفر به بم و جنوب هوش مصنوعی از عروسک بازی تمدن قدیمی ای در جنوب ایرقلب را نشکنعقیده ی بی عملیادگیری مهارت های جدید دتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروما با کمک مغز خود مختاريمآمارهای ارائه شده در سطح حق انتخابابزار هوش در حال ارتقا ازدانش محدود به ابعاد چهاراز تکینگی تا مغز از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی چگونه مولکول های دی ان ایبیشتر کمردردها نیازی به سندرم پیریفورمیسهوش مصنوعی از عروسک تا کمتو یک جهان در مغز خودت هسقدرت عشقعوارض ازدواج و بچه دار شدکمردردتاثیر درجه حرارت بر عملکآثار باستانی تمدن های قدمحل درک احساسات روحانیحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقا از نخستین همانداروی فامپیریدین یا نورلاز تکینگی تا مغز از مغز تروش های صرفه جویی در ایجانگاه از بیرون مجموعههوش احساسیبحث درباره پیدایش و منشا سیاره ابلهانتولید پاک و فراوان انرژیلزوم سازگاری قانون مجازاغیرقابل دیدن کردن مادهکودکان میتوانند ناقل بی کودکان خود را مشابه خود تتبدیل سلولهای محافط به سافتخار انسانمرکز حافظه کجاستحس و ادراک قسمت چهل و هفتمغز ابزار بقای برتر مادیابزار بقای موجود زنده از دارویی خلط آوراز تکینگی تا مغز، از مغز رژیم های غذایی و نقش مهم نادانی در قرن بیست و یکم،هاوکينگ پیش از مرگش رسالبخش بزرگتر کیهان ناشناختساختار شبکه های مغزی ثابتوپیراماتمنابع انرژی از نفت و گاز کاربرد روباتهای ريز، در تشنج چیستامید نیکو داشته باش تا آنمسئول صیانت از عقیده کیسحس و ادراک قسمت پنجاه و شمغزتان را در جوانی سیم کشابعاد و نیازهای تکاملیدر آسمان هدیه های نادیدناستفاده از هوش مصنوعی در رجزخوانی هایی که امروز بچرا مغز انسان سه هزار سالو هر کس تقوای خدا پیشه کنبرخی مرزهای اخلاق و علوم سردرد و علتهای آنتکامل مادی تا ابزار هوشممنبع هوشیاری کجاست قسمت کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتغییر زودتر اتصالات مغزیاندوهگین نباش اگر درب یا معادله ها فقط بخش خسته کنحس و ادراک سی و هفتمنقش آتش در رسیدن انسان بهاحساسات کاذبدرمان جدید ALSاصول توسعه ی یک ذهن کاملزمان پلانکنسبت ها در کیهانشواهدی از دنیسوان(شبه نئویرایش DNA جنین انسان، بربرداشت مغز ما از گذر زمانتکامل، نتیجه ی برنامه ریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگامی در درمان بیماریهای جهان قابل مشاهده بخش کوچانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز و سیر تکامل ان دلیلی خودآگاهی و هوشیاريدرک تصویر و زبان های مخلتنقش زبان در سلطه و قدرت اادغام دو حیطه علوم مغز و به قفس های سیاهت نناززیر فشار کووید چه باید کرهمه چیز، ثبت می شودبشکه ای که ته نداره پر نمشبیه سازی سیستم های کوانواکسن کرونا ساخته شده توتاثیر ژنها بر اختلالات خمنبع هوشیاری در کجاست؟(قپیموزایدجهان پر از چیزهای اسرار آایمپلانت نخاعی میتواند دخطا در محاسبات چیزی کاملارتباط شگفت انگیز مغز اندست آسمانچندین ماده غذایی که ماننبی نهایت در میان مرزهازبان و شناخت حقیقت قسمت سهنر، پر کردن است نه فحش دتفاوت ارباب و رهبر حقیقیفراموش کارها باهوش تر هسضررهای مصرف شکر و قند بر ورزش هوازی ، بهترین تمریتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا واکنش های یاد گرفته ومیگرن و پروتئین مرتبط با پاسخ گیاهان در زمان خوردجوانان وطنایرادهای موجود در خلقت بدو برابر شدن خطر مرگ و میاز نظر علم اعصاب اراده آزرفتار اجتماعی انسان، حاصنوبت کودکانبیماری تی تی پیسفری به آغاز کیهانهوش مصنوعی از عروسک بازی تمدن پیشرفته ی پیشینیانقیچی ژنتیکیعلم و ادراک فقط مشاهده ی یادآوری خواب و رویاتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجما بخشی از این جهان مرتبطآن چیزی که ما جریان زمان حقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین هماندانش بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز ترویا تخیل یا واقعیتچگونه میتوان با قانون جنبا هوش مصنوعی خودکار روبسندرم پس از ضربه به سرهوش مصنوعی از عروسک تا کمتو کز محنت دیگران بی غمیقطار پیشرفتعید نوروز مبارککمردرد ناشی از تنگی کاناتاثیر رو ح و روان بر جسمآرامش و دانشمحل درک احساسات روحانی دحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقا از نخستین همانداروی لیراگلوتیداز تکینگی تا مغز از مغز تروش هایی برای جلوگیری از نگاه از دور و نگاه از نزدهوش در طبیعتبحثي درباره هوش و تفاوتهسیاره ابلهانتولید سلولهای جنسی از سللزوم عدم وابستگی به گوگل غرور و علممقاومت به عوارض فشار خون مقالاتکودکان را برای راه آماده تداوم مهم است نه سرعتافراد آغاز حرکت خودشان رمرکز حافظه کجاستحس و ادراک قسمت چهل و هشتمغز ابزار برتر بقاابزار بقای موجود زنده از داستانها و مفاهیمی اشتبااز تکینگی تا مغز، از مغز رژیم های غذایی و نقش مهم نازوکلسینهاوکينگ پیش از مرگش رسالبخش دیگری در وجود انسان هسازگاری با محیط بین اجزاتوانایی مغز و دیگر اجزای منابع انرژی از نفت و گاز کتاب گران و پرهزینه شد ولتشنج و حرکات شبه تشنجی قاامید نجاتمسئولیت جدیدحس و ادراک قسمت بیست و چهمغزتان را در جوانی سیمکشابعاد اضافه ی کیهاندر آستانه ی موج پنجم کوویاستفاده از انرژی خلارحم مصنوعیچرا مغزهای ما ارتقا یافت وفور و فراوانیبرخی نکات از گاید لاین پرسردرد تنشنتکامل مداوممنبع هوشیاری کجاست قسمت کشتن عقیده ممکن نیستتغییر عمودی سر انسان از پاندام حسی، درک از بخش هایمعجزه های هر روزهحس و ادراک- قسمت پنجاه و نقش انتخاب از طرف محیط، ناخلاق و علوم اعصاباصول سلامت کمرزمان به چه دلیل ایجاد میشنسبت طلایی، نشانه ای به سشیشه ی بازالتی و سیلیکونواقعیت فیزیکی، تابعی از بررسي علل احتمالي تغيير تأثیر نگاه انسان بر رفتامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگامی در درمان بیماریهای جهان موازی و حجاب هااهرام مصر از شگفتی های جهمغز کوانتومیخودآگاهی و هوشیاريدرک حقیقت نردبان و مسیری نقش سجده بر عملکرد مغزارتقا و تکامل سنت آفرینش به مغز خزندگان خودت اجاززیرفون داروی ضد ام اسهمه ی سردردها بی خطر نیستبشریت از یک پدر و مادر نیفلج نخاعی با الکترودهای شبکه های مصنوعی مغز به درواکسن ایرانی کرونا تولیدتاثیر کلام در آیات کلام بمنبع خواب و رویاپیچیدگی های مغزمگسجهان پر از چیزهای جادویی ایمان به رویاخطای ادراک کارماارتباط شگفت انگیز مغز اندستورالعمل مرکز کنترل بینه به اعدامبی ذهن و بی روحزبان جانسوزهوموارکتوس ها ممکن است دتفاوتهای جنسیتی راهی برافراموشی همیشه هم بد نیستضررهای شکر بر سلامت مغزورزش و میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا یک، وجود داردمیگرن سردردی ژنتیکی که بپختگی پس از چهل سالگي به جواب دانشمند سوال کننده اکسی توسین و تکامل پیش ادو سوی واقعیتاز نظر علم اعصاب اراده آزرقیبی قدرتمند در برابر منور درونبیماری دویکسقوط درون جاذبه ای خاص، چهوش مصنوعی از عروسک بازی تمدن بشری و مغز اخلاقیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصعلم و روحژن همه چیز نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملما تحت کنترل ژنها هستیم یآنچه ناشناخته است باید شحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین هماندانشمندان موفق به بازگرداز تکینگی تا مغز از مغز ترویا حقی از طرف خداچگونه مغز پیش انسان یا همبا تعمق در اسرار ابدیت و سندرم سردرد به دلیل افت فهوش مصنوعی از عروسک تا کمتو پیچیده ترین تکنولوژی لمس کوانتومیعامل کلیدی در کنترل کارآکمردرد و علل آنتاثیر روده بر مغزآرامش و سکونمحدودیت چقدر موثر استحافظه میتواند بزرگترین دابزار بقا از نخستین همانداروی تشنجی دربارداریاز تکینگی تا مغز از مغز تروش هایی ساده برای کاهش انگاه از درون مجموعه با نگهوش عاطفی بیشتر در زنانبحثی جالب درباره محدودیتسیر آفرینش از روح تا مغز تولترودینتومورها و التهاب مغزی عامقابله ی منطقی با اعتراضتاثیر ویتامین دی بر بیماکوری گذرای ناشی از موبایتداخل مرزها و صفات با بینافراد بی دلیل دوستدار تو مرکز خنده در کجای مغز استحس و ادراک قسمت چهل و دوممغز از بسیاری حقایق می گرابزار بقای موجود زنده از دخالت در ساختار ژنهااز تکامل تا مغز از مغز تا رژیم ضد التهابینباید صبر کرد آتش را بعد هدف یکسان و مسیرهای مختلبخشیدن دیگران یعنی آرامشستم با شعار قانون بدترین توازن مهمتر از فعالیت زیمنابع انرژی از نفت و گاز کتاب زیست شناسی باورتشنج عدم توازن بین نورون امید درمان کرونا با همانمسئولیت در برابر محیط زیحس و ادراک قسمت بیست و یکمغط یک گیرنده استابعاد بالاتردر درمان بیماری مولتیپل استفاده از سلول های بنیارحم مصنوعیچرا ویروس کرونای دلتا واوقت نهيب هاي غير علمي گذشبرخی نرمش ها برای زانوسردرد سکه ایتکامل چشممنبع هوشیاری کجاست قسمت گل زندگیتغییرات منطقه بویایی مغزانرژی بی پایان در درون هرمعجزه ی علمحس و ادراک- قسمت بیست و پنقش اتصالات بین سلولهای اخلاق پایه تکامل و فرهنگاضطراب و ترسزمان شگفت انگیزنشانه های گذشته در کیهان شکل های متفاوت پروتئین هواقعیت چند سویهبررسی و اپروچ جدید بر بیمتئوری تکامل امروز در درممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی لازم است برای فهم و جهان ما میتواند به اندازاولین مورد PML به دنبال تکخودروهای هیدروژنیدرک دیگراننقش غذاها و موجودات درياارتقا یا بازگشت به قبل ازبه نقاش بنگرزیرک ترین مردمهمیشه چشمی مراقب و نگهبابعد پنجمفلج بل، فلجی ترسناک که آنشبکیه های مصنوعیواکسن اسپایکوژنتاثیر کپسول نوروهرب بر نمنتظر نمان چیزی نور را بهپیچیدگی های مغزی در درک زجهان دارای برنامهاین پیوند نه با مغز بلکه خطای حسارتباط غیرکلامی بین انسادغدغه نتیجه ی نادانی استنه جنگ و نه خونریزیبی شرمیزبان ریشه هایی شناختی اسهورمون شیرساز یا پرولاکتتقلید مرحله ای نسبتا پیشفرایند پیچیده ی خونرسانیطلوع و حقیقتورزش بهترین درمان بیش فعتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا کیهان می تواند یک شبیمیگرن شدید قابل درمان اسپروژه ی ژنوم انسانیجوسازی مدرناگر فقط مردم میفهمیدند کدولت یا گروهکاز واقعیت امروز تا حقیقترموزی از نخستین تمدن بشرنورون هاي مصنوعی می توانبیماری دیستروفی میوتونیسلول های بنیادیهوش مصنوعی از عروسک بازی تمدن زیر آبقانون مندی نقشه ژنتیکی معلم اپی ژنتیک دریچه ای بهژن همه چیز نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از مانند آب باشآنچه واقعیت تصور میکنیم حقیقت افرادابزار بقا از نخستین هماندانشمندان نورون مصنوعی ساز تکینگی تا مغز از مغز ترویاها از مغز است یا ناخوچگونه هموساپينس بر زمین بالاترین هدف از دولتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتو آرامش و صلحیلوب فرونتال یا پیشانی مغعادت همیشه خوب نیستکمردرد با پوشیدن کفش مناتاثیر رژیم گیاه خواری بر آرامش(سکوت) stillness و تکاپومحدودیت های حافظه و حافظحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقا از نخستین همانداروی جدید ALSاز تکینگی تا مغز از مغز تروش جدید تولید برقنگاه حقیقی نگاه به درون اهوش عاطفی در زنان بیشتر ابحثی در مورد نقش ویتامين سیستم تعادلی بدنسیستم دفاعی بدن علیه مغز تومورهای نخاعیمقابله با کرونا با علم اسصفحه اصلیکی غایب شدی تا نیازمند دلتروس جریان انرژیافزایش قدرت ادراکات و حسمرگ چیستحس و ادراک قسمت چهل و سوممغز به تنهایی برای فرهنگ ابزار بقای موجود زنده از در مانهای کمر درداز تکامل تا مغز، از مغز ترژیم غذایی حاوی تخم مرغ ونبرو و انرژی مداومهدف یکسان، در مسیرهای متبخشش، عقلانی یا غیر عاقلستم، بی پاسخ نیستتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمنابع انرژی از نفت و گاز کتاب طبیعت در قالب هندسهتشویق خواندن به کودکانامیدوار باش حتی اگر همه چمستند جهان متصلحس و ادراک قسمت بیست و دونقش قهوه در سلامتیاتفاق و تصادفدر سال حدود 7 میلیون نفر استفاده از سلول های بنیارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرچرا پس از بیدار شدن از خووقتی فهمیدی خطا کردی برگبرخی نرمش های گردنسردرد عروقی میگرنتکامل و ارتقای نگاه تا عممنبع هوشیاری کجاست قسمت گلوله ی ساچمه ایتغییرات آب و هوایی که به انرژی تاریکمعجزه ی علم در کنترل کرونحس و ادراک- قسمت شصت و چهدرمان جدید میگرن با انتی نقش تیروئید در تکامل مغزاختلال خواب فرد را مستعد اطلاع رسانی اینترنتیزنجیرها را ما باید پاره کنشانه های پروردگار در جهشکل پنجم مادهواقعیت چیستبررسی ژنها در تشخیص بیماتئوری تکامل در پیشگیری و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی مغز بزرگ چالش استجهان مادی، تجلی فضا در ذهاولین مورد پیوند سر در انخورشید مصنوعیدرک درست از خود و هوشیارینقش غذاها و موجودات درياارتوکين تراپی روشی جديد به نقاش بنگرزیست شناسی کل در جزء فراکهمیشه اطمینان تو بر خدا ببعد از کرونافلج خوابشباهت مغز و کیهانواکسن اسپایکوژن ضد کروناتاثیر کپسول نوروهرب بر تمنحنی که ارتباط بین معرفپیوند قلب خوک، به فرد دچاجهان در حال نوسان و چرخشاین اندوه چیستخطر آلودگی هواارتروز یا خوردگی و التهاذهن ما از در هم شکستن منبچه زیاد است بر من که در ایبی عدالتی در توزیع واکسن زبان شناسی مدرن در سطح سلهوش فوق العاده، هر فرد استقلید از روی طبیعتفرایند تکامل و دشواری هاطلای سیاهورزش در کمر دردتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا گذشته، امروز وآینده میدان مغناطيسي زمین بشر پروژه ی ژنوم انسانیجامعه ی آسمانیاگر میدانی مصیبت بزرگتر دوچرخه سواری ورزشی سبک و از کجا آمده ام و به کجا میرمز و رازهای ارتباط غیر کنورون های ردیاب حافظهبیماری ضعف عضلات نزدیک بسلول های بنیادی منابع و اهوش مصنوعی از عروسک بازی تمدنی قدیمی در شمال خلیج قانون گذاری و تکاملعلم به ما کمک میکند تا موژن هوش و ساختارهای حیاتی تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باماه رجبآنچه حس می کنیم، نتیجه ی حقیقت اشیاابزار بقا از نخستین هماندانشمندان یک فرضیه رادیکاز تکینگی تا مغز از مغز ترویاهای پر رمز و حیرتی درچگونه هوشیاری خود را توسباهوش ترین و با کیفیت تریسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتو افق رویداد جهان هستیلوتیراستامعادت کن خوب حرف بزنیکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون تجربی، راهی برای رمخچه فراتر از حفظ تعادلحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقا از نخستین همانداروی جدید s3 در درمان ام از تکینگی تا مغز از مغز تروش صحبت کردن در حال تکامنگاه دوبارههوش عاطفی در زنان بیشتر ابحثی در مورد نقش کلسیم و هوشمندی کیهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سکوت و نیستیتومورهای ستون فقراتملاحظه های اخلاقی دربارهسوالات پزشکیکیهان خود را طراحی میکندتری فلوپرازینافزایش مرگ و میر سندرم کومرگ و میر پنهانحس و ادراک قسمت نهممغز بیش از آنچه تصور میشوابزار بقای موجود زنده از در محل کار ارزش خودت را باز تکامل تا مغز، از مغز ترژیم غذایی ضد التهابیچت جی پی تیهدف از تکامل مغزبدون پیر فلکستون فقرات انسان دو پا جلتوسعه برخی شغل ها با هوش منابع انرژی از نفت و گاز کتاب، سفری به تاریختشخیص ژنتیکی آتروفی های امیدی به این سوی قبر نیستمشکل از کجاستحس و ادراک قسمت بیست و سونقش مهاجرت در توسعه نسل ااتوبان اطلاعات و پلِ بیندرمان های اسرار آمیز در آاستفاده از سلول های بنیارساناها و ابر رساناها و عچرا ارتعاش بسیار مهم استوقتی پر از گل شدی خودت را برخی یونها و مولکول های متکامل و ریشه ی مشترک خلقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت گلوئونتغییرات تکاملی سر انسان انرژی تاریک که ما نمی تومعجزه در هر لحظه زندگیحساسیت روانی متفاوتدرمان جدید کنترل مولتیپلنقش حفاظتی مولکول جدید داختلال در شناسایی حروف و اطلاعات حسی ما از جهان، چزندگی هوشمند در خارج از زنظام مثبت زندگیشکست حتمیواقعیت چیستبررسی بیماری التهابی رودتئوری جدید، ویران کردن گمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگذر زمان کاملا وابسته به جهان مرئی و نامرئیاولین هیبرید بین انسان و خوش قلبی و مهربانیدرک عمیق در حیواناتنقش غذاها و موجودات درياارتباط میکروب روده و پاربه نادیدنی ایمان بیاورزیست، مرز افق رویداد هستهمیشه داناتر از ما وجود دبعد از کرونافلج خواب چیستشباهت مغز با کیهان مادیواکسن دیگر کرونا ساخته شتاثیر کپسول نوروهرب بر سمنشأ اطلاعات و آموخته ها پیوند مغز و سر و چالشهای جهان در حال ایجاد و ارتقااین ایده که ذرات سیاهچالخطرات هوش مصنوعیارزش حقیقی زبان قسمت اولذهن چند جانبه نیازمند نگنه عدم مطلق بلکه عدم با قبیمار 101 ساله، مبتلا به سزبان شناسی نوین نیازمند هوش مصنوعی می تواند بر احتقلید از طبیعتفرایند حذف برخی اجزای مغطوفان فقر و گرسنگی و بی سوزن حقیقی معرفت و شناختتاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا پیدایش مغز از روی تصامیدان های مغناطیسی قابل پروانه ی آسمانیجاودانگی مصنوعیاگر نیروی مغناطیس نباشد دورترین نقطه ی قابل مشاهاز آغاز خلقت تا نگاه انسارمز پیشرفت تواضع است نه طنوروپلاستیسیتی چیستبیماریهای تحلیل عضلانی اسلول های بدن تو پیر نیستنهوش مصنوعی از عروسک بازی تمرکز و مدیتیشنقانون جنگلعلم بدون توقفژن یا نقشه توسعه مغز و نقتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاماپروتیلینآنها نمیخواهند دیگران راحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین هماندانشمندان ژنی از مغز انساز تکینگی تا مغز از مغز ترویای شفافچگونه واکسن کرونا را توزباور و کیهان شناسیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتو انسانی و انسان، شایستلوزالمعده(پانکراس)مصنوععادت کردن به نعمتکنگره بین المللی سردرد دتاثیر رژیم گیاه خواری بر آزمون ذهنی گربه ی شرودینمخچه ، فراتر از حفظ تعادلحافظه و اطلاعات در کجاستابزار بقا از نخستین همانداروی جدید میاستنی گراویاز تکینگی تا مغز از مغز تروشهای نو در درمان دیسک بنگاهی بر قدرت بینایی درا