دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

هوش مصنوعی از عروسک تا کمک به انسان تا آثار زیان بار آن، بر انسان

هوش مصنوعی از عروسک های بازی تا کمک به انسان، در تولیدات تا آثار زیان بار آن، بر جسم و روح انسان - قسمت ششم

نتایج به کار بردن شبکه های نسل پنجم 5G، مهمتر از سرعت است!

در زمان بیان شبکه های نسل پنجم5G، اولین چیزی- که به ذهن بسیاری میرسد- بالاترین سرعت اینترنت است که مشابهی ندارد و امر، همه اش مربوط به دستورهای بسیار سریع و آمدن سریعتر صفحات وب است، ولی سرعت، یکی از مشخصات بسیاری است که نسل پنجم فراهم میکند.

بسیاری، شبکه های نسل پنجم 5G را به عنوان تکنولوژی ای توصیف میکنند که جهان را دگرگون میسازد و مشابه اهمیت کشف برق و وسایل نقلیه است و این، به دلیل تاثیر زیاد آن بر اقتصاد جهانی است.

شبکه های نسل پنجم ارتباطی سریعتر و مطمئن تر ایجاد میکند و این به دلیل اعتماد بیشتر بر ارتباطات ابری(شبکه ای) است و ساخت تجهیزات جدید الکترونیکی که میتواند اطلاعات و معلومات را برای تصمیم گیری های فوری و با سرعتی کافی، به کار ببرد.

همچنین میتوان شبکه های نسل پنجم را با تبادل معلومات و اطلاعات بین اتومبیل ها به صورت لحظه ای، در ارتقای ماشین هاو اتومبیل های خودران استفاده کرد تا شلوغی ها کمتر شود و نیز در ارتقای هواپیماهای بدون سرنشین و قطارهای با سرعت مافوق صوت، به کار میرود و نیز در عصر جدید اطلاعات الکترونیکی کمک میکند. به همین ترتیب میتوان تجهیزات با هوش مصنوعی مانند هواپیماهای بدون سرنشین را مخفی کرد و لباس های هوشمند و هر چیز متصل به اینترنت، ساخت و این چیزی است که از طریق ساخت اقتصاد جدید بر مبنای اینترنت هر چیز و روش وسیع تجاری، در شکوفایی اینتزنت بر مبنای اینترنت همه چیزinternet of everything و روش وسیع تجاری سهم خواهد داشت.

طبیعتا هیچ چیزی از اینها بین یک شب و روز رخ نخواهد داد بلکه آماده سازی سازی شبکه جهانی 5G سالها و سالها به طول خواهد انجامید. و بر اساس آن، شهرهای هوشمند و بزرگترین شرکت ها شکل خواهد گرفت و این امر سالها طول خواهد کشید تا به همه شهرهای جهان برسد.

و با اینکه ما میدانیم وقتی شبکه های نسل پنجم فراهم شود همه جهان را تغییر خواهد داد و بسیاری از عرصه ها و ساخته ها به صورت بنیادین، تغییر خواهد کرد و امر از سرعت بسیار زیاد اینترنت خواهد گذشت، تاثیرات بعدی و مهم تر شبکه اینترنت نسل پنجم، فراتر از سرعت آن میباشد:

مکالمه های صوتی قدرتمند تر: بسیاری از پیام رسان های فوری و مجانی وجود دارد مانند واتس آپ و تلگرام و وایبر و هر چند این شبکه ها، مجانی هستند دلایل دیگری هم وجود دارد که سبب میشود بسیاری از کاربران از این پیامرسان ها برای مکالمه صوتی بهره ببرند زیرا مکالمه های صوتی از طریق واتس آپ و وایبر و ... واضح تر از مکالمه صوتی در تلفن است ولی صوت با دقت عالی، هدف سازندگان اینترنت نسلهای 3G یا نسل 4G نبودهاست ولی در نسل پنجم، قضیه متفاوت است و کیفیت صوت بالا هدف مهمی است و میتوانی انتظار داشته باشی همه صداها و برنامه های ویدیویی با کیفیت بالاتر و بدون قطع شدن، پخش شود.

با گذشت زمان، کیفیت صوت از کیفیت HD میگذرد و به کیفیت voice over 5G میرسد و این کیفیت بالای صوت، از خدمات دیگر شبکه های نسل پنجم جدا نمیشود مانند اتصالات ویدیویی و (telepresence)

2- قدرت بیشتر: شبکه های نسل پنجم، نسل اول از شبکه های تلفن همراه است که برای اتصال مودم به مودم به کار میرود.

بنابراین بخش مهمی از شبکه های نسل پنجم، mMTC نامیده میشود و این به معنی اتصال همزمان بین ابزارهای بسیار زیاد، است و نتیجه این اتصالات، آن است که نزدیک به یک میلیون وسیله داریم که تقریبا در هر کیلومتر مربع هست و این چیزی است که عالم اینترنت همه چیز (internet of everything) به آن نیاز دارد.

چرا این امر، مهم تصور میشود؟ فرض کنیم تو در ورزشگاهی در میان پنجاه هزار نفر هستی اکنون با نسل چهارم اینترنت، دشوار است پیامی برای مکالمه یا حتی پیام متنی کوتاهی ارسال کنی ولی اوضاع با نسل پنجم اینترنت متفاوت خواهد بود زیرا هر فرد میتواند اتصالات زیادی از طریق اینترنت ایجاد کند و ویدیوی مستقیم و مکالمه، پخش کند و نیز تکنولوژی های زیادتری پیدا خواهد شد که بتوانی آسان با آن کار کنی و در خود ورزشگاه ممکن است تلویزیون های بزرگی در اتصال با شبکه وجود داشته باشد و هر کس می تواند پخش مستقیمی از طریق موبایل خود داشته باشد و مشاهده کنندگان می توانند مناظر واقعی را ببینند به طوری که تصاویری مستقیم از همه دوربین های موجود در همه جای مجموعه ورزشی، بگیرد به طوری که ورزشگاه از محلی نزدیک تر دیده شود.

دور از ورزشگاه تا شبکه های اینترنت نسل پنجم در مکان های شلوغ مهم است به طوری که پخش مطالب مستقیم ممکن است و نیز در قطارها به ما کمک می کند.

3- ارتقای اتومبیل های خودران:
اتصالات اصلی ای- که شبکه های نسل پنجم از آن پشتیبانی می کند- اتصالاتی به نام URLLC است و به معن

ی، اتصالات سریع تر و مطمئن تر است و اتصالات مطمئن بین شبکه و تجهیزات، فراهم میکند و این انتشار اتومبیل های خودران را در سطح وسیع اقتصادی بهعنوان واقعیتی ملموس، ممکن میکند و به این ماشین ها اجازه دست یافتن به اطلاع رسانی فوری، در مورد سرعت و موقعیت دقیق آن میدهد.

و تکنیک C-V2X به اتومبیل ها امکان ارتباط ناگهانی با اتومبیل های دیگر و دیگر تجهیزات نزدیک میدهد. و به چیزی به نام platooning میرسد که سفر امن و سریع چندین اتومبیل با هم است و باعث بهبود حرکت و کاهش استهلاک سوخت میشود. راز این تکنولوژی در ارتباط بسیار سریع یک اتومبیل با اتومبیل دیگر است و اتومبیل اصلی، سرعت و جهت حرکت را مشخص میکند و بقیه اتوبیل ها همراه با آن هستند. این تکنولوژی فقط در کاهش بار بر مردم موثر نیست بلکه در کاهش میزان آلودگی محیطی و کربن هم نقش دارد.

گونار تورنمالمرییس بخش سوئدی اسکانیا میگوید: platooning باعث بهبود حرکت و کاهش تاثیرات محیطی بر حمل و نقل میشود و این حالت، باعث کاهش 25‰ میزان سوخت است. و اضافه میکند این تکنولوژی هرگز به طور وسیع آماده عرضه در بازارهای جهانی نخواهد بود مگر آنکه همه آنها یک مارک مشخص داشته باشد و این، دور از دسترس نیست.

4- خدمات پخش وسیع به تلفن های همراه: اکنون در عمل امکان پخش قطعه هلی ویدیویی با تکنولوژی 360 درجه در فیسبوک هست ولی کیفیت آن، پایین است زیرا جمع آوری اخبار و پوشش مستقیم اخبار ورزشی اکنون به وسیله تکنولوژی 4G انجام میشود. و شرکت liveU در دوره اخیر با همکاری شرکت ارتباطات میکوشد شبکه های نسل پنجم AT&Tرا جذب کند و نتایج به دست آمده را در تهیه فیلم ها و ... به دست بیاورد.

5- خطرات مهم بر سلامت انسان: هر چند شبکه جهانی نسل پنجم اینترنت، تغییراتی مثبت را در زندگی انسان ایجاد خواهد کرد ولی تاثیر منفی هم دارد و مهمترین آنها روی سلامت انسان است. برای نمونه میتوان به زیانهای ناشی از گسترش آنتن ها برای ایجاد شبکه اینترنت نسل پنجم اشاره کرد.

در نوامبر 2018، 180 پزشک و دانشمند نامه ای به اتحادیه اروپا نوشتند و درخواست کردند سریعا آنتن های 5G به دلیل خطرات احتمالی آن بر سلامت، جمع آوری شود. نگرانی زیادتر به دلیل مواجه با امواج الکترومغناطیسی RF-EMF است و خطرات آن، بسیار بیشتر از خطرات نسل دوم و سوم چهارم و وای فای است. ثابت شده است RF-EMF برای انسان و محیط زیان بار است.

دکتر ال. هاریل استاد روماتولوری در دانشگاه اپریبروی سوئد میگوید: شرکت های ارتباطات میکوشد این طرح و تکنولوژی جدید را- که دارای خطرات بسیاری است و بر سلامت انسان گیاه و حیوان تاثیر میگذارد- مطرح کنند. و روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای برخی از این خطرات و ارتباط تلفن های همراه را با سرطان، حداقل در موش ها بیان میکند، پس لازم است حداقل در این زمینه دقت بیشتری انجام شود.

https://aitnews.com/…/5-%D9%86%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D8%AC-%D…/…


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
التهاب شریان تمپورالبیماری های مغز و اعصاب و نقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکروشهای شناسایی قدرت شنوااولین سلول مصنوعیفیزیکدانان ماشینی برای تبارداری بدون رحمچیزی خارج از مغزهای ما نیتبدیل سلولهای محافط به سزمین زیر خلیج فارس تمدنی اگر تلاش انسان امروز برالبخند بزن شاید صبح فردا زبحثی درباره احساساتی غیرنخاع ما تا پایین ستون فقرجهش های ژنتیکی مفید در ساسفر نامه سفر به بم و جنوب کودک ایرانی که هوش او از ابزارهای بقا از نخستین همیگرن شدید قابل درمان اسبررسی سیستم تعادلی بدن انظام مثبت زندگیحس و ادراک قسمت چهارمسکته مغزیکشف جمجمه ای درکوه ایرهواختلالات صحبت کردن در انمخچه ابزاري که وظیفه آن فتمدن قدیمی ای در جنوب ایرهوش مصنوعی از عروسک تا کخطا در محاسبات چیزی کاملشنا در ابهای گرم جنوب نیگشایش دروازه جدیدی از طرارزش حقیقی زبان قسمت اولمغز فکر میکند مرگ برای دیتکامل مداومهیچگاه از فشار و شکست نترداروهای ضد بیماری ام اس وظهور امواج مغزی در مغز مصآیا ممکن است موش کور بی ماز تکینگی تا مغز از مغز تمغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر کلام در آیات کلام بویتامین دی گنجینه ای بزردرمان های علامتی در ام اسعضلانی که طی سخن گفتن چقدآیا جهش های ژنتیکی، ویرواز تکینگی تا مغز- از مغز نقش هورمون زنانه استروژنتاثیر گیاه خواری بر رشد ووزوز گوشرموزی از نخستین تمدن بشرامیوتروفیک لترال اسکلروبیماری گیلن باره و بیمارنقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکروشی برای بهبود هوش عاطفاوکرلیزوماب داروی جدید شفرگشت و تکامل تصادفی محض بازگشت از آثار به سوی خداچگونه مغز پیش انسان یا همتری فلوپرازینزندگی هوشمند در خارج از زابزار هوش در حال ارتقا ازلرزش ناشی از اسیب به عصببخش دیگری در وجود انسان هنخستین تصویر از سیاهچالهجهش های ژنتیکی غیر تصادفسفرنامه سفر به بم و جنوب کودکان میتوانند ناقل بی ابزارهای بقا ازنخستین هممیدان مغناطيسي زمین بشر بررسی علل کمر درد در میاننظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت پنجمسانسور از روی قصد بسیاری گنجینه ای به نام ویتامین ادامه بحث تکامل چشممدارک ژنتیکی چگونه انسانتمدن بشری و مغز اخلاقیهوش مصنوعی از عروسک تا کمخطرات هوش مصنوعیشناخت و معرفت، و نقش آن دپمبرولیزوماب در بیماری چارزش حقیقی زبان قسمت دوممغز ما کوچکتر از نیم نقطهتکامل چشمهاوکينگ پیش از مرگش رسالداروی فامپیریدین یا نورلعلم به ما کمک میکند تا موآیا ما تنها موجودات زنده از تکینگی تا مغز از مغز تمغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر کپسول نوروهرب بر نواکنش های ناخودآگاه و تقدرمان ژنتیکی برای نوآوریمقالاتآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجاز تکینگی تا مغز- از مغزتنقش ژنتیک در درمان اختلاتاثیر گیاه خواری بر رشد ویک پیشنهاد خوب برای آسان رمز و رازهای ارتباط غیر کامید درمان کرونا با همانبیماری ای شبیه آلزایمر و نقشه مغزی هر فرد منحصر بهتاثیر درجه حرارت بر عملکروشی جدید در درمان قطع نخايندگان چگونه خواهند دیدفراموش کارها باهوش تر هسبازسازي مغز و نخاع چالشی چگونه هموساپينس بر زمین تری فلوپرازینزونا به وسیله ویروس ابله ابزار بقای موجود زنده از لزوم سازگاری قانون مجازابرنامه و ساختار پیچیده منرمش های مفید در سرگیجهجهشهای مفید و ذکاوتی که دسفرنامه سفر به بم و جنوب کودکان خود را مشابه خود تابزارهای بقای از نخستین مکانیزمهای دفاعی در براببزرگ شدن مغز محدود به دورهفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت سومسانسور بر بسیاری از حقایگویید نوزده و ایمنی ساکتاداراوون تنها داروی تاییمروری بر تشنج و درمان هایتمساح حد واسط میان مغز کوهوش مصنوعی از عروسک تا کمدفاع در برابر تغییر ساختشناسایی سلول های ایمنی اپنج اکتشاف شگفت آور در موارزش حقیقی زبان قسمت سوممغز مادران و کودکان در زمتکامل ابزار هوش ، راه پر هاوکينگ پیش از مرگش رسالداروی تشنجی دربارداریعلایم کمبود ویتامین E را آیا مغز تا بزرگسالی توسعاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر کپسول نوروهرب بر تواکسن کرونا از حقیقت تاتدرمان جدید میگرن با انتی تاثیر ویتامین دی بر بیماآیا خداباوری محصول تکاملاز تکینگی تا مغز، از مغز نقش آتش در رسیدن انسان بهتاثیر گیاهخواری بر رشد و یکی از علل محدودیت مغز امرویا و خبر از آیندهامگا سه عامل مهم سلامتبیماری ای شبیه ام اس مولتنقص در تشخیص هیجانات عامتاثیر درجه حرارت بر عملکروشی جدید در درمان سکته مايا اراده آزاد توهم است یفراموشی همیشه هم بد نیستبحتی علمی درباره تمایل بچگونه آن شکری که می خوریمتسلیم شدن از نورون شروع مزیباترین چیز در افزایش سابزار بقای موجود زنده از لزوم سازگاری قانون مجازابرین نت به جای اینترنتنرمشهای مهم برای تقویت عجهشهای مفید و ذکاوتی که دسفرنامه سفر به بم و جنوب کوری گذرای ناشی از موبایابزارهای دفاعی و بقای موما انسانها چه اندازه نزدبزرگ شدن تقریبا ناگهانی هفت سین یادگاری از میراث حساسیت روانی متفاوتساخت شبکه عصبی با الفبایگوشه بیماری اتوزومال رسسادغام میان گونه های مختلمرکز هوشیاری، روح یا بدن تنفس هوازی و میتوکندریهوش مصنوعی در کامپیوترهادقیق ترین تصاویر از مغز اشواهدی از دنیسوان(شبه نئپوست ساعتی مستقل از مغز دارزش خود را چگونه میشناسمغز چون ابزار هوش است دلیتکامل زبانهدف یکسان، در مسیرهای متداروی جدید s3 در درمان ام علایم کمبود ویتامین E را آیا همه جنایت ها نتیجه بیاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر کپسول نوروهرب بر سواکسن کرونا ساخته شده تودرمانهای بیماری پارکینسصفحه اصلیآیا دلفین ها می تواند از ازدواج های بین گونه ای، رنقش انتخاب از طرف محیط، نتاثیر انتخاب از طرف محیط یافته های نوین علوم پرده رویا بخشی حقیقی از زندگی امروز دانش ژنتیک هیچ ابهبیماری بیش فعالینقطه بی بازگشتتاثیر درجه حرارت بر عملکريتوکسيمب در درمان ام اسايا اراده آزاد توهم است یفرایند تکامل و دشواری هابحث درباره پیدایش و منشاچگونه انتظارات بر ادراک تشنج چیستزیرفون داروی ضد ام اسابزار بقای موجود زنده از ممانتین یا آلزیکسا یا اببرای پیش بینی آینده مغز دچرا مغزهای ما ارتقا یافت جاذبه و نقش آن در شکلگیریسفرنامه سفر به بم و جنوب کی غایب شدی تا نیازمند دلاثر مضر مصرف طولانی مدت رما انسانها چه اندازه نزدبسیاری از بیماری های جدیهمیشه اطمینان تو بر خدا بخلاصه ای از مطالب همایش مساخت شبکه عصبی مصنوعی با گوشت خواری یا گیاه خواریادغام دو حیطه علوم مغز و مرکز حافظه کجاستتنفس هوازی و میتوکندریهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدلایلی که نشان میدهد ما بشاهکار قرنپیموزایداز نشانه ها و آثار درک شدمغز چگونه صداها را فیلتر تکامل ساختار رگهای مغزی هدف از تکامل مغزداروی جدید ضد میگرنعلت خواب آلودگی بعد از خوآیا هوش ارثی دریافتی از پاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چالش است یا منفعتاثیر کپسول نوروهرب بر سواکسن دیگر کرونا ساخته شدرک فرد دیگر و رفتارهای اسوالات پزشکیآیا دست مصنوعی به زودی قااستفاده از هوش مصنوعی در نقش اتصالات بین سلولهای تاثیر احتمالی عصاره تغلییادگیری مهارت های جدید درویا تخیل یا واقعیتیادآوری خواب و رویارویاها از مغز است یا ناخوانفجار و توقف تکاملی نشابیماری تی تی پیچند جهانیتاثیر درجه حرارت بر عملکریواستیگمینای آنکه نامش درمان و یادشفرایند حذف برخی اجزای مغبحثی در مورد نقش ویتامينچگونه باغبانی باعث کاهش تشنج و حرکات شبه تشنجی قازبان مشترک ژنتیکی موجوداابزار بقای موجود زنده از منابع انرژي پاک سرچشمه حبرخی نکات از گاید لاین پرچرا پس از بیدار شدن از خوحقیقت قربانی نزاع بین بی سفری به آغاز کیهانکیست کلوئید بطن سوماثرات فشار روحی شدیدما با کمک مغز خود مختاريمبعد از کروناهمیشه عسل با موم بخوریمخونریزی مغز در سندرم کووساختار شبکه های مغزی ثابگیلگمش باستانی کیستارتقا و تکامل سنت آفرینش مرکز خنده در کجای مغز استتو دی ان ای خاص ميتوکندريهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدندان ها را مسواک بزنید تشبیه سازی میلیون ها جهان پیچیدگی های مغزی در درک زاز نظر علم اعصاب یا نرووسمغز ناتوان از توجیه پیداتکامل شناخت انسان با کشفهدف از خلقت رسیدن به ابزاداروی ضد تشنج با قابليت تعوامل موثر در پیدایش زباآیا هوش سریعی که بدون احساز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ چالشهای پیش روتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن دیگری ضد کرونا از ددرک و احساسپیامهای کاربرانآیا رژیم غذایی گیاهی سلااستیفن هاوکینگ در مورد هنقش حفاظتی مولکول جدید دتاثیر ترکیبات استاتین (سژن هوش و ساختارهای حیاتی رویاهای پر رمز و حیرتی درانواع سکته های مغزیبیماری ضعف عضلات نزدیک بچندین ماده غذایی که ماننتاثیر درجه حرارت بر عملکریسدیپلام تنها داروی تایایندرالفرد حساس از نظر عاطفی و ببحثی جالب درباره محدودیتچگونه تکامل مغزهای کنونیتشنج عدم توازن بین نورون زبان چهار حرفی حیات زمینابزار بقای موجود زنده از منبع خواب و رویابرخی اثرات مضر ویتامین دچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت خواب و رویاسلولهای بنیادی مصنوعی درکاهش التهاب ناشی از بیمااثرات مفید قهوهما تحت کنترل ژنها هستیم یتفاوت مغز انسان و میمون ههوموارکتوس ها ممکن است دخواندن ، یکی از شستشو دهنسازگاری با محیط بین اجزاگیاه خواری و گوشت خوار کدارتوکين تراپی روشی جديد مرگ انتقال است یا نابود شتولید سلولهای جنسی از سلهوش مصنوعی درمانگر کامپیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجشبیه سازی سیستم های کوانپیوند مغز و سر و چالشهای از نظر علم اعصاب اراده آزمغز و سیر تکامل ان دلیلی تئوری تکامل امروز در درمهزینه ای که برای اندیشیدداروی ضد تشنج با قابليت تعوامل ایجاد لغت انسانی و آیا هشیاری کوانتومی وجوداز تکینگی تا مغز از مغز تمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسن سرطاندرک احساسات و تفکرات دیگسایتهای دیگرآیا رژیم غذایی گیاهی سلااستیفن هاوکینگ در تفسیر نقش حیاتی تلومر دی ان آ دتاثیر دپاکین بر بیماری مژن یا نقشه توسعه مغز و نقرویای شفافانگشت نگاری مغز نشان میدبیماریهای تحلیل عضلانی اچه زیاد است بر من که در ایتاثیر درجه حرارت بر عملکرژیم های غذایی و نقش مهم ایا کوچک شدن مغزانسان القیچی ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و چگونه جمعیت های بزرگ شکل تغییر الگوی رشد مغزی با ززبان و کلمه حتی برای کسانابزار بقای موجود زنده از منحنی که ارتباط بین معرفبرخی اختلالات عصبی مثانهچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت راستین انسان علم بسلسله مباحث هوش مصنوعیکاهش دوپامین عامل بیماریاثرات مضر ماری جواناماه رجبتفاوت های بین زن و مرد فقهوش مصنوعی می تواند بر احخواب سالم عامل سلامتیسخن پاک و ثابتگالکانزوماب، دارویی جدیارتباط میکروب روده و پارمراحل ارتقای پله پله کیهتومورها و التهاب مغزی عاهوش مصنوعی درخدمت خلق وحدو برابر شدن خطر مرگ و میشباهت زیاد بین سلول هاي عپیوند سر آیا ممکن استاز نظر علم اعصاب اراده آزمغز آیندگان چگونه است ؟تئوری تکامل در پیشگیری و هزینه سنگین انسان در ازاداستانها و مفاهیمی اشتباعواملی که برای ظهور لغت اآیا واکنش های یاد گرفته واز تکینگی تا مغز از مغز تمغز حریص برای خون، کلید تتاثیر گیاه خواری بر رشد وواکسنی با تاثیر دوگانه ادرک تصویر و زبان های مخلتآیا راهی برای رفع کم آبی استخوان های کشف شده، ممکنقش خرچنگ های نعل اسبی درتاثیر داروهای ضد التهاب ژنها نقشه ایجاد ابزار هوروبات های ریز در درمان بیاندوهگین نباش اگر درب یا بیهوش کردن در جراحی و بیمچهار میلیارد سال تکامل بتاثیر رو ح و روان بر جسمرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وایا این جمله درست است کسیقانون مندی نقشه ژنتیکی مبحثی در مورد عملکرد لوب فچگونه جمعیت های بزرگ شکل تغییر زودتر اتصالات مغزیزبان و بیان نتیجه ساختماکمردرد و علل آنابزار بقای موجود زنده از منشأ اطلاعات و آموخته ها برخی بیماری ها که در آن بچرا حجم مغز گونه انسان درحمله ویروس کرونا به مغزسم زنبور ، کلیدی برای وارکایروپاکتیک چیستاجزای پر سلولی بدن انسان ماپروتیلینتفاوتهای جنسیتی راهی براهوش مصنوعی و کشف زبان هایخواب سالم عامل سلامتی و یسریعترین کامپیوتر موجودگامی در درمان بیماریهای ارتباط چاقی و کاهش قدرت بمزایای شکلات تلخ برای سلتوانایی مغز و دیگر اجزای هوش مصنوعی ساخته هوش طبیديدن با چشم بسته در خواب شباهت زیاد بین سلول هاي عپیوند سر، یکی از راه حلهااز آغاز خلقت تا نگاه انسامغز انسان ایا طبیعتا تماتا 20 سال آینده مغز شما به هزاران سال چشم های بینا ودر مانهای کمر دردعوارض ازدواج و بچه دار شدآیا آگاهی پس از مرگ از بیاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز زنان جوانتر از مغز مرتاثیر گیاه خواری بر رشد وواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرک عمیق در حیواناتآیاما مقهور قوانین فیزیکاستروژن مانند سپر زنان دنقش داروهاي مختلف معروف تاثیر داروی ضد تشنج سدیم نقش روزه داری در سالم و جتاثیر درجه حرارت بر عملکژنها ، مغز و ارادهروح رهاییانسان قدیم در شبه جزیره عبیوگرافیچهار ساعت پس از کشتار خوکتاثیر رژیم گیاه خواری بر راه های جدید برای قضاوت رایا ابزار هوشمندی یا مغز قانون جنگلچگونه حافظه را قویتر کنیتغییر عمودی سر انسان از پزبان و بیان، در سایه پیشرکمردرد با پوشیدن کفش مناابزار بقای موجود زنده از مهندسی ژنتیک در حال تلاش برخی بیماری های خاص که بدچرا خشونت و تعصبحوادث روزگار از جمله ویرسودمندی موجودات ابزی بر کاربرد روباتهای ريزنانواجزایی ناشناخته در شکل گمبانی ذهنی سیاه و سفیدتقلید مرحله ای نسبتا پیشهوش مصنوعی گوگل به کمک تشخواب عامل دسته بندی و حفطسرگیجه از شایعترین اختلاگامی در درمان بیماریهای ارتباط هوش ساختار مغز و ژمسیر دشوار تکامل و ارتقاتوازن مهمتر از فعالیت زیهوش احساسیدی متیل فومارات(زادیوا)(شش مرحله تکامل چشمپیشینیان انسان از هفت میاز انفجار بزرگ تا انفجار مغز انسان برای ایجاد تمدتاثیر مشاهده بر واقعیت بهستي مادي ای که ما کوچکتردر محل کار ارزش خودت را بعید نوروز مبارکآیا امکان بازسازی اندامهاز تکینگی تا مغز از مغز تمغزهای کوچک بی احساستاثیر گیاه خواری بر رشد ووبینار اساتید نورولوژی ددرگیری قلب در بیماری ویرآزمون ذهنی گربه شرودینگراصول سلامت کمرنقش رژیم غذایی بر رشد و اتاثیر درجه حرارت بر عملکژنهای مشترک بین انسان و وروزه داری و بیمار ی ام اس انسان جدید از چه زمانی پابیوگرافینوار مغزی روشی مهم در تشختاثیر رژیم گیاه خواری بر راه های جدید برای قضاوت رایا بیماری ام اس (مولتیپقانونمندی و محدودیت عالمبحثی درباره هوش و تفاوتهنگاه محدود و تک جانبه، مشتغییرات منطقه بویایی مغززبان و تکلم برخی بیماریهکنفرانس تشنج هتل کوثر اصابزار بقای موجود زنده از مولتیپل اسکلروز در زنان برخی توجهات در ببمار پارچرا در مغز انسان، فرورفتحافظه و اطلاعات در کجاست سیاهچاله و تکینگی ابتدایکاربرد روباتهای ريز، در احساس گذر سریعتر زمانمجموعه های پر سلولی بدن متلقین اطلاعات و حافظههوش مصنوعی گوگل به کمک تشخودآگاهی و هوشیاريسردرد میگرن در کودکانگاهی لازم است برای فهم و ارتباط انسانی، محدود به مشکلات نخاعیتوسعه هوش مصنوعی قادر اسهوش احساسیدژا وو یا اشنا پنداریششمین کنگره بین المللی سپیشرفتی مستقل از ابزار هاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز انسان برای شادمانی طتاثیر نگاه ناظر هوشیار بهستی ما پس از شروعی چگال در چه مرحله ای از خواب ، رعامل کلیدی در کنترل کارآآیا انسان با مغز بزرگش اخاز تکینگی تا مغز از مغز تمغزتان را در جوانی سیمکشتاثیر گیاه خواری بر رشد ووراپامیل در بارداریدرگیری مغز در بیماری کویإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَاضطراب و ترسنقش رژیم غذایی در رشد و اتاثیر درجه حرارت بر عملکژنهای هوش ، کدامندروش مقابله مغز با محدودیانسان عامل توقف رشد مغزبیان ژن های اسکیزوفرنی دنورون هاي مصنوعی می توانتاثیر رژیم گیاه خواری بر ایا بدون زبان میتوانیم تقارچ بی مغز در خدمت موجودبحثی درباره هوش و تفاوتهنگاه انسان محدود به ادراتغییرات تکاملی سر انسان زبان و شناخت حقیقت قسمت چکنگره بین المللی سردرد دابزار بقای موجود زنده از مواد کوانتومی جدید، ممکنبرخی روش های تربیتی کودکچراروياها را به یاد نمی آحافظه و اطلاعات در کجاست سیاره ابلهانکجای مغز مسئول پردازش تجاخلاق و علوم اعصابمحل درک احساسات روحانیتلاش هایی در بیماران قطع هوش مصنوعی الفاگوخودآگاهی و هوشیاريسردرد و علتهای آنگاهی مغز بزرگ چالش استارتباط شگفت مغز انسان و فمشکلات بین دو همسر و برخیتوسعه برخی شغل ها با هوش هوش عاطفی بیشتر در زناندژاوو یا آشناپنداریصرع و درمان های آنپاسخ گیاهان در زمان خورداز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز انسان برای شادمانی طتاثیر نگاه انسان بر رفتاو هر کس تقوای خدا پیشه کندر هم تنیدگی کوانتومی و پعادت کردن به نعمتآیا احتمال دارد رویا از آاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش قهوه در سلامتیتاثیر گیاه خواری بر رشد وورزش هوازی مرتب خیلی به قدرگیری مغز در بیماران مبافراد آغاز حرکت خودشان راطلاعاتی عمومی در مورد ماطلاعاتی عمومی در مورد منقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر درجه حرارت بر عملککلرال هیدرات برای خوابانروش های صرفه جویی در ایجاانعطاف پذیری مکانیسمی علفلج بل، فلجی ترسناک که آنبیست تمرین ساده برای جلونورون های ردیاب حافظهتاثیر رژیم گیاهخواری بر راه پیروزی در زندگی چیستایا تکامل هدفمند استقبل از انفجار بزرگبحثی درباره هوش و تفاوتهنگاهی بر قدرت بینایی دراثبت امواج الکتریکی در عصزبان و شناخت حقیقت قسمت اکنگره بین المللی سردرد دابزار بقای موجود زنده از موجود بی مغزی که می تواندبرخی سلولهای عصبی در تلاچراروياها را به یاد نمی آحافظه و اطلاعات در کجاستسیاره ابلهانکرونا چه بر سر مغز می آوراخلاق پایه تکامل و فرهنگمحل درک احساسات روحانی دتلاشی برای درمان قطع نخاهوش مصنوعی از عروسک تا کخانواده پایدارسردرد تنشنگذر زمان کاملا وابسته به ارتباط شگفت انگیز مغز انمشکلات روانپزشکی پس از ستوصیه های غیر دارویی در سهوش عاطفی در زنان بیشتر ادانشمندان ژنی از مغز انسضررهای مصرف شکر و قند بر پختگی پس از چهل سالگي به از تکنیکی تا مغز از مغز تمغز انسان رو به کوچک تر شتاثیر نگاه انسان بر رفتاوقت نهيب هاي غير علمي گذشدرمان های بیماری آلزایمرعارضه جدید ویروس کرونا سآیا احتمال دارد رویا از آاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش مهاجرت در توسعه نسل اتاثیر گیاه خواری بر رشد وورزش هوازی ، بهترین تمریدرگیری مغزی در سندرم کووافزایش قدرت ادراکات و حسبلندی در ذهن ما درک بلندینقش زبان در سلطه و قدرت اتاثیر درجه حرارت بر عملکروش هایی ساده برای کاهش ااولین هیبرید بین انسان وفلج خواببیشتر کمردردها نیازی به نوروپلاستیسیتی چیستتاثیر عصاره تغلیظ شده گیراست دستی و چپ دستیایرادهای موجود در خلقت بقدم زدن و حرکت دید را تغیبحثی درباره هوش و تفاوتهنگاهی بر توانایی اجزاي بجمجمه انسان های اولیهزبان و شناخت حقیقت قسمت دکندر در بیماریهای التهابابزار بقای موجود زنده از موجودات مقهور ژنها هستندبرخی سيناپسها طی تکامل و نزاع بین جهل و علم رو به پحس چشایی و بویاییسیر آفرینش از روح تا مغز کشف مکانیسم عصبی خوانش پاختلال در شناسایی حروف و محدودیت های حافظه و حافظتلاشی تازه برای گشودن معهوش مصنوعی از عروسک تا کخارق العاده و استثنایی بسردرد سکه ایگربه شرودینگر و تاثیر مشارتباط شگفت انگیز مغز انمشکلات روانپزشکی در عقب توصیه هایی در مصرف ماهیهوش عاطفی در زنان بیشتر ادانشمندان روش هاي جدیدی ضررهای شکر بر سلامت مغزپرورش مغز مینیاتوری انسااز تکینگی تا مغز از مغز تمغز انسان رو به کوچکتر شدتاثیر ویتامین دی بر بیماوقتی فهمیدی خطا کردی برگدرمان های جدید میگرنعدم توقف تکامل در یک انداآیا برای تولید مثل همیشه از تکینگی تا مغز از مغز تنقش محیط زندگی و مهاجرت دتاثیر گیاه خواری بر رشد وورزش و میگرندرگیری اعصاب به علت میتوافزایش مرگ و میر سندرم کوبه زودی شبکه مغزی به جای نقش سجده بر عملکرد مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکروش صحبت کردن در حال تکاماولین مورد پیوند سر در انفلج خواب چیستبا هوش مصنوعی خودکار روبنوشیدن چای برای مغز مفید تاریخ همه چیز را ثبت کردهرشته نوروایمونولوژی و نقاگر نعمت فراموشی نبود بسقدرت انسان در نگاه به ابعبحثی درباره هوش و تفاوتهناتوانی از درمان برخی ویجنسیت و تفاوت های بیناییزبان و شناخت حقیقت قسمت سکوچک شدن مغز از نئاندرتاابزارهای بقای موجود زندمیهمانهای ناخوانده عامل بررسي علل احتمالي تغيير نزاع بین علم و نادانی رو حس و ادراک (قسمت اول )سیستم تعادلی بدنکشف مکانیسمی پیچیده در باختلالات مخچهمخچه فراتر از حفظ تعادلتلاشی جدید در درمان ام اسهوش مصنوعی از عروسک تا کخدا موجود استسرعت فکر کردن چگونه استگزیده ای از وبینار یا کنفارتباط غیرکلامی بین انسامشاهده آینده از روی مشاهتوضیحی ساده در مورد هوش مهوشیاری کوانتومیدانشمندان روشی برای تبدیطوفان فقر و گرسنگی و بی سآلودگی هوا و ویروس کرونااز تکینگی تا مغز و از مغز مغز ایندگان چگونه استتاثیر ویروس کرونا بر مغز ویتامین E برای فعالیت صحدرمان های جدید در بیماری عسل طبیعی موثر در کنترل بآیا بزرگ شدن مغز فقط در داز تکینگی تا مغز از مغز تنقش نظام غذایی در تکامل متاثیر گیاه خواری بر رشد وورزش بهترین درمان بیش فعذهن چند جانبه نیازمند نگافسردگی و اضطراب در بیمابوزون هیگز چیستنقش غذاها و موجودات درياتاثیر درجه حرارت بر عملکروشهای نو در درمان دیسک باولین تصویر در تاریخ از سفیلمی بسیار جالب از تغییبار سنین ابزار هوشمندی انوعی سکته مغزی ، وحشتناک تبدیل تراکت صوتی مصنوعی رشد مغز علت تمایل انسان باگر نعمت فراموشی نبود بسلوب فرونتال یا پیشانی مغبحثی درباره احساسات متفاناتوانی در شناسایی چهره جنسیت و تفاوت های بیناییزبان، وسیله شناسایی محیطکووید نوزده و خطر بیماریابزارهای پیشرفته ارتباط میگرن سردردی ژنتیکی که ببررسی و اپروچ جدید بر بیمنزاع بین علم و جهل رو به پحس و ادراک (قسمت دوم )سیستم دفاعی بدن علیه مغز کشف ارتباط جدیدی از ارتباختلالات حرکتی در انسانمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتمایل زیاد به خوردن بستنهوش مصنوعی از عروسک تا کخطا در محاسبات چیزی کاملشلیک فراموشیگزارش یک مورد جالب لخته وارتروز یا خوردگی و التهامعنی روزهتکنولوژی جدید که سلول‌ههوش، ژنتیکی است یا محیطیداروهای مصرفی در ام اسطی یکصد هزار سال اخیر هرچآلزایمراز تکینگی تا مغز از مغز تمغز ابزار برتر بقاتاثیر ژنها بر اختلالات خویتامین E در چه مواد غذایدرمان های رایج ام اسعصب حقوق نورولووآیا تکامل و تغییرات ژنتیاز تکینگی تا مغز- از مغز نقش هورمون های تیروئید دتاثیر گیاه خواری بر رشد وورزش در کمر دردرقیبی قدرتمند در برابر مالکتروتاکسی(گرایش و حرک