دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

هوش مصنوعی از عروسک تا کمک به انسان تا آثار زیان بار آن، بر انسان

هوش مصنوعی از عروسک های بازی تا کمک به انسان، در تولیدات تا آثار زیان بار آن، بر جسم و روح انسان - قسمت ششم

نتایج به کار بردن شبکه های نسل پنجم 5G، مهمتر از سرعت است!

در زمان بیان شبکه های نسل پنجم5G، اولین چیزی- که به ذهن بسیاری میرسد- بالاترین سرعت اینترنت است که مشابهی ندارد و امر، همه اش مربوط به دستورهای بسیار سریع و آمدن سریعتر صفحات وب است، ولی سرعت، یکی از مشخصات بسیاری است که نسل پنجم فراهم میکند.

بسیاری، شبکه های نسل پنجم 5G را به عنوان تکنولوژی ای توصیف میکنند که جهان را دگرگون میسازد و مشابه اهمیت کشف برق و وسایل نقلیه است و این، به دلیل تاثیر زیاد آن بر اقتصاد جهانی است.

شبکه های نسل پنجم ارتباطی سریعتر و مطمئن تر ایجاد میکند و این به دلیل اعتماد بیشتر بر ارتباطات ابری(شبکه ای) است و ساخت تجهیزات جدید الکترونیکی که میتواند اطلاعات و معلومات را برای تصمیم گیری های فوری و با سرعتی کافی، به کار ببرد.

همچنین میتوان شبکه های نسل پنجم را با تبادل معلومات و اطلاعات بین اتومبیل ها به صورت لحظه ای، در ارتقای ماشین هاو اتومبیل های خودران استفاده کرد تا شلوغی ها کمتر شود و نیز در ارتقای هواپیماهای بدون سرنشین و قطارهای با سرعت مافوق صوت، به کار میرود و نیز در عصر جدید اطلاعات الکترونیکی کمک میکند. به همین ترتیب میتوان تجهیزات با هوش مصنوعی مانند هواپیماهای بدون سرنشین را مخفی کرد و لباس های هوشمند و هر چیز متصل به اینترنت، ساخت و این چیزی است که از طریق ساخت اقتصاد جدید بر مبنای اینترنت هر چیز و روش وسیع تجاری، در شکوفایی اینتزنت بر مبنای اینترنت همه چیزinternet of everything و روش وسیع تجاری سهم خواهد داشت.

طبیعتا هیچ چیزی از اینها بین یک شب و روز رخ نخواهد داد بلکه آماده سازی سازی شبکه جهانی 5G سالها و سالها به طول خواهد انجامید. و بر اساس آن، شهرهای هوشمند و بزرگترین شرکت ها شکل خواهد گرفت و این امر سالها طول خواهد کشید تا به همه شهرهای جهان برسد.

و با اینکه ما میدانیم وقتی شبکه های نسل پنجم فراهم شود همه جهان را تغییر خواهد داد و بسیاری از عرصه ها و ساخته ها به صورت بنیادین، تغییر خواهد کرد و امر از سرعت بسیار زیاد اینترنت خواهد گذشت، تاثیرات بعدی و مهم تر شبکه اینترنت نسل پنجم، فراتر از سرعت آن میباشد:

مکالمه های صوتی قدرتمند تر: بسیاری از پیام رسان های فوری و مجانی وجود دارد مانند واتس آپ و تلگرام و وایبر و هر چند این شبکه ها، مجانی هستند دلایل دیگری هم وجود دارد که سبب میشود بسیاری از کاربران از این پیامرسان ها برای مکالمه صوتی بهره ببرند زیرا مکالمه های صوتی از طریق واتس آپ و وایبر و ... واضح تر از مکالمه صوتی در تلفن است ولی صوت با دقت عالی، هدف سازندگان اینترنت نسلهای 3G یا نسل 4G نبودهاست ولی در نسل پنجم، قضیه متفاوت است و کیفیت صوت بالا هدف مهمی است و میتوانی انتظار داشته باشی همه صداها و برنامه های ویدیویی با کیفیت بالاتر و بدون قطع شدن، پخش شود.

با گذشت زمان، کیفیت صوت از کیفیت HD میگذرد و به کیفیت voice over 5G میرسد و این کیفیت بالای صوت، از خدمات دیگر شبکه های نسل پنجم جدا نمیشود مانند اتصالات ویدیویی و (telepresence)

2- قدرت بیشتر: شبکه های نسل پنجم، نسل اول از شبکه های تلفن همراه است که برای اتصال مودم به مودم به کار میرود.

بنابراین بخش مهمی از شبکه های نسل پنجم، mMTC نامیده میشود و این به معنی اتصال همزمان بین ابزارهای بسیار زیاد، است و نتیجه این اتصالات، آن است که نزدیک به یک میلیون وسیله داریم که تقریبا در هر کیلومتر مربع هست و این چیزی است که عالم اینترنت همه چیز (internet of everything) به آن نیاز دارد.

چرا این امر، مهم تصور میشود؟ فرض کنیم تو در ورزشگاهی در میان پنجاه هزار نفر هستی اکنون با نسل چهارم اینترنت، دشوار است پیامی برای مکالمه یا حتی پیام متنی کوتاهی ارسال کنی ولی اوضاع با نسل پنجم اینترنت متفاوت خواهد بود زیرا هر فرد میتواند اتصالات زیادی از طریق اینترنت ایجاد کند و ویدیوی مستقیم و مکالمه، پخش کند و نیز تکنولوژی های زیادتری پیدا خواهد شد که بتوانی آسان با آن کار کنی و در خود ورزشگاه ممکن است تلویزیون های بزرگی در اتصال با شبکه وجود داشته باشد و هر کس می تواند پخش مستقیمی از طریق موبایل خود داشته باشد و مشاهده کنندگان می توانند مناظر واقعی را ببینند به طوری که تصاویری مستقیم از همه دوربین های موجود در همه جای مجموعه ورزشی، بگیرد به طوری که ورزشگاه از محلی نزدیک تر دیده شود.

دور از ورزشگاه تا شبکه های اینترنت نسل پنجم در مکان های شلوغ مهم است به طوری که پخش مطالب مستقیم ممکن است و نیز در قطارها به ما کمک می کند.

3- ارتقای اتومبیل های خودران:
اتصالات اصلی ای- که شبکه های نسل پنجم از آن پشتیبانی می کند- اتصالاتی به نام URLLC است و به معن

ی، اتصالات سریع تر و مطمئن تر است و اتصالات مطمئن بین شبکه و تجهیزات، فراهم میکند و این انتشار اتومبیل های خودران را در سطح وسیع اقتصادی بهعنوان واقعیتی ملموس، ممکن میکند و به این ماشین ها اجازه دست یافتن به اطلاع رسانی فوری، در مورد سرعت و موقعیت دقیق آن میدهد.

و تکنیک C-V2X به اتومبیل ها امکان ارتباط ناگهانی با اتومبیل های دیگر و دیگر تجهیزات نزدیک میدهد. و به چیزی به نام platooning میرسد که سفر امن و سریع چندین اتومبیل با هم است و باعث بهبود حرکت و کاهش استهلاک سوخت میشود. راز این تکنولوژی در ارتباط بسیار سریع یک اتومبیل با اتومبیل دیگر است و اتومبیل اصلی، سرعت و جهت حرکت را مشخص میکند و بقیه اتوبیل ها همراه با آن هستند. این تکنولوژی فقط در کاهش بار بر مردم موثر نیست بلکه در کاهش میزان آلودگی محیطی و کربن هم نقش دارد.

گونار تورنمالمرییس بخش سوئدی اسکانیا میگوید: platooning باعث بهبود حرکت و کاهش تاثیرات محیطی بر حمل و نقل میشود و این حالت، باعث کاهش 25‰ میزان سوخت است. و اضافه میکند این تکنولوژی هرگز به طور وسیع آماده عرضه در بازارهای جهانی نخواهد بود مگر آنکه همه آنها یک مارک مشخص داشته باشد و این، دور از دسترس نیست.

4- خدمات پخش وسیع به تلفن های همراه: اکنون در عمل امکان پخش قطعه هلی ویدیویی با تکنولوژی 360 درجه در فیسبوک هست ولی کیفیت آن، پایین است زیرا جمع آوری اخبار و پوشش مستقیم اخبار ورزشی اکنون به وسیله تکنولوژی 4G انجام میشود. و شرکت liveU در دوره اخیر با همکاری شرکت ارتباطات میکوشد شبکه های نسل پنجم AT&Tرا جذب کند و نتایج به دست آمده را در تهیه فیلم ها و ... به دست بیاورد.

5- خطرات مهم بر سلامت انسان: هر چند شبکه جهانی نسل پنجم اینترنت، تغییراتی مثبت را در زندگی انسان ایجاد خواهد کرد ولی تاثیر منفی هم دارد و مهمترین آنها روی سلامت انسان است. برای نمونه میتوان به زیانهای ناشی از گسترش آنتن ها برای ایجاد شبکه اینترنت نسل پنجم اشاره کرد.

در نوامبر 2018، 180 پزشک و دانشمند نامه ای به اتحادیه اروپا نوشتند و درخواست کردند سریعا آنتن های 5G به دلیل خطرات احتمالی آن بر سلامت، جمع آوری شود. نگرانی زیادتر به دلیل مواجه با امواج الکترومغناطیسی RF-EMF است و خطرات آن، بسیار بیشتر از خطرات نسل دوم و سوم چهارم و وای فای است. ثابت شده است RF-EMF برای انسان و محیط زیان بار است.

دکتر ال. هاریل استاد روماتولوری در دانشگاه اپریبروی سوئد میگوید: شرکت های ارتباطات میکوشد این طرح و تکنولوژی جدید را- که دارای خطرات بسیاری است و بر سلامت انسان گیاه و حیوان تاثیر میگذارد- مطرح کنند. و روزنامه نیویورک تایمز در مقاله ای برخی از این خطرات و ارتباط تلفن های همراه را با سرطان، حداقل در موش ها بیان میکند، پس لازم است حداقل در این زمینه دقت بیشتری انجام شود.

https://aitnews.com/…/5-%D9%86%D8%AA%D8%A7%D8%A6%D8%AC-%D…/…


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اصول سلامت کمرتا 20 سال آینده مغز شما به دوچرخه سواری ورزشی سبک و محل درک احساسات روحانیگزارش یک مورد جالب لخته وسقوط درون جاذبه ای خاص، چابزار بقای موجود زنده از چرا حجم مغز گونه انسان دربیماری بیش فعالیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در کامپیوترهاداروهای ام اسمزایای شکلات تلخ برای سلپرورش مغز مینیاتوری انساسیر آفرینش از روح تا مغز ابزارهای دفاعی و بقای موهم نوع خواری در میان پیشیبازگشت از آثار به سوی خداتاثیر دوپامین و سروتونینهدف یکسان، در مسیرهای متدر کمتر از چند ماه سوش جدمغز آیندگان چگونه است ؟آیا امکان بازسازی اندامهسردرد و علتهای آناختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی بحثی درباره احساساتی غیرتاثیر درجه حرارت بر عملکواکنش های ناخودآگاه و تقدرک فرد دیگر و رفتارهای امغز بزرگ و فعال یا مغز کوآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشبکه های مصنوعی مغز به درارتباط شگفت انگیز مغز انبرخی توصیه ها برای واکسیتبدیل سلولهای محافط به سفرایند حذف برخی اجزای مغورزش بهترین درمان بیش فعرقیبی قدرتمند در برابر منقش گرمایش آب و هوا در همامید درمان کرونا با همانعلت خواب آلودگی بعد از خواز انفجار بزرگ تا انفجار بعد از کرونا دلخوشی بیهوجنسیت و تفاوت های بیناییلزوم سازگاری قانون مجازاژنهای هوش ، کدامندروش هایی ساده برای کاهش انقش غذاها و موجودات دريااولین سلول مصنوعیسوالات پزشکیاز تکینگی تا مغز از مغز تتمدن قدیمی ای در جنوب ایرحافظه و اطلاعات در کجاست منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکیست کلوئید بطن سومرجزخوانی هایی که امروز بنورون هاي مصنوعی می توانایرادهای موجود در خلقت باز تکینگی تا مغز- از مغز توصیه های غیر دارویی در سخودآگاهی و هوشیاريموجود بی مغزی که می تواندکشف جمجمه ای درکوه ایرهوزبان و تکلم برخی بیماریهچگونه حافظه را قویتر کنیابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین هماناضطراب و ترستاثیر مشاهده بر واقعیت بديدن با چشم بسته در خواب محل درک احساسات روحانی دگشایش دروازه جدیدی از طرسلول های بنیادی منابع و اابزار بقای موجود زنده از چرا خشونت و تعصببیماری تی تی پیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروهای ضد بیماری ام اس ومسیر دشوار تکامل و ارتقاآلودگی هوا و ویروس کروناسیستم تعادلی بدناثر مضر مصرف طولانی مدت رهمیشه اطمینان تو بر خدا ببازگشت به ریشه های تکاملتاثیر دپاکین بر بیماری مهدف از تکامل مغزدر آستانه ی موج پنجم کوویمغز انسان ایا طبیعتا تماآیا انسان با مغز بزرگش اخسردرد تنشناختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی بخش بزرگتر کیهان ناشناختتاثیر درجه حرارت بر عملکواکسن های شرکت فایزر آمردرک و احساسمغز حریص برای خون، کلید تآیا راهی برای رفع کم آبی شباهت مغز با کیهان مادیارتباط غیرکلامی بین انسابرخی روش های تربیتی کودکتری فلوپرازینفرد حساس از نظر عاطفی و بورزش در کمر دردرموزی از نخستین تمدن بشرنقش آتش در رسیدن انسان بهامگا سه عامل مهم سلامتعوامل موثر در پیدایش زبااز بحث های کنونی در ویروسبعد از کرونا دلخوشی بیهوجنسیت و تفاوت های بیناییلزوم سازگاری قانون مجازاژنهای حاکم بر انسان و انسروش صحبت کردن در حال تکامنقش غذاها و موجودات دريااوکرلیزوماب داروی جدید شپیامهای کاربراناز تکینگی تا مغز از مغز تتمدن بشری و مغز اخلاقیحافظه و اطلاعات در کجاستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکاهش مرگ و میر ناشی از ابرشته نوروایمونولوژی و نقنورون های ردیاب حافظهاگر نعمت فراموشی نبود بساز تکینگی تا مغز- از مغزتتوصیه هایی در مصرف ماهیخورشید مصنوعیموجودات مقهور ژنها هستندگمان میکنی جرمی کوچکی در زبان و شناخت حقیقت قسمت چنگاه محدود و تک جانبه، مشنگاه انسان محدود به ادراابزار بقا از نخستین هماناطلاعات حسی ما از جهان، چتاثیر نگاه ناظر هوشیار بدی متیل فومارات(زادیوا)(محدودیت های حافظه و حافظپمبرولیزوماب در بیماری چسلول عصبی شاهکار انطباق ابزار بقای موجود زنده از چرا در مغز انسان، فرورفتبیماری دویکتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در خدمت خلق وحداروی فامپیریدین یا نورلمشکلات نخاعیآلزایمرسیستم دفاعی بدن علیه مغز اثرات فشار روحی شدیدهمیشه عسل با موم بخوریمبازسازي مغز و نخاع چالشی تاثیر داروهای ضد التهاب هدف از خلقت رسیدن به ابزادر درمان بیماری مولتیپل مغز انسان برای ایجاد تمدآیا احتمال دارد رویا از آسردرد سکه ایادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی بخش دیگری در وجود انسان هتاثیر درجه حرارت بر عملکواکسن کووید 19 چیزهایی که درک احساسات و تفکرات دیگمغز زنان جوانتر از مغز مرآیاما مقهور قوانین فیزیکشباهت زیاد بین سلول هاي عارتروز یا خوردگی و التهابرخی سلولهای عصبی در تلاتری فلوپرازینفرضیه ای جدید توضیح میدهوزوز گوشرمز و رازهای ارتباط غیر کنقش انتخاب از طرف محیط، نامروز دانش ژنتیک هیچ ابهعوامل ایجاد لغت انسانی و از تلسکوپ گالیله تا تلسکتفکر خلا ق در برابر توهم جهان کاملی در اطراف ما پرمقاومت به عوارض فشار خون کلرال هیدرات برای خوابانروشهای نو در درمان دیسک بنقش غذاها و موجودات درياايندگان چگونه خواهند دیدسایتهای دیگراز تکینگی تا مغز از مغز تتمساح حد واسط میان مغز کوحس چشایی و بویاییمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکاهش التهاب ناشی از بیمارشد مغز علت تمایل انسان بنوروپلاستیسیتی چیستاگر نعمت فراموشی نبود بساز تکینگی تا مغز، از مغز توضیحی ساده در مورد هوش مخانواده پایدارمیهمانهای ناخوانده عامل گنجینه ای به نام ویتامین زبان و شناخت حقیقت قسمت انگاه از درون مجموعه با نگابزار بقا از نخستین هماناطلاعاتی عمومی در مورد متاثیر نگاه و مشاهده ناظر دژا وو یا اشنا پنداریمخچه فراتر از حفظ تعادلپنج اکتشاف شگفت آور در موسلولهای ایمنی القا کنندهابزار بقای موجود زنده از چراروياها را به یاد نمی آبیماری ضعف عضلات نزدیک بتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی درمانگر کامپیداروی لیراگلوتیدمشکلات بین دو همسر و برخیآمارهای ارائه شده در سطح سکته مغزیاثرات مفید قهوههمراهی نوعی سردرد میگرنیبحتی علمی درباره تمایل بتاثیر داروی ضد تشنج سدیم هزینه ای که برای اندیشیددرمان های اسرار آمیز در آمغز انسان برای شادمانی طآیا احتمال دارد رویا از آسرعت فکر کردن چگونه استاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی برنامه و ساختار پیچیده متاثیر درجه حرارت بر عملکفلج بل، فلجی ترسناک که آنواکسن کرونا و گشودن پنجردرک تصویر و زبان های مخلتمغزهای کوچک بی احساسآزمون ذهنی گربه شرودینگرشباهت زیاد بین سلول هاي عارزش حقیقی زبان قسمت اولبرخی سيناپسها طی تکامل و تسلیم شدن از نورون شروع مقیچی ژنتیکییک پیشنهاد خوب برای آسان رویا و خبر از آیندهنقش اتصالات بین سلولهای انفجار و توقف تکاملی نشاعواملی که برای ظهور لغت ااز تلسکوپ گالیله تا تلسکتفاوت مغز انسان و میمون هجهش های ژنتیکی مفید در سامقابله با کرونا با علم اسکمردرد و علل آنروشهای شناسایی قدرت شنوانقشه مغزی هر فرد منحصر بهايا اراده آزاد توهم است یاز تکینگی تا مغز از مغز تتنفس هوازی و میتوکندریحس و ادراک (قسمت اول )منبع هوشیاری کجاست؟(قسمکاهش دوپامین عامل بیماریزمین زیر خلیج فارس تمدنی نوشیدن چای برای مغز مفید اگر تلاش انسان امروز برااز تکینگی تا مغز، از مغز تکنولوژی جدید که سلول‌هخارق العاده و استثنایی بمیگرن سردردی ژنتیکی که بگویید نوزده و ایمنی ساکتزبان و شناخت حقیقت قسمت دنگاهی بر قدرت بینایی دراابزار بقا از نخستین هماناطلاعاتی عمومی در مورد متاثیر نگاه انسان بر رفتادژاوو یا آشناپنداریمخچه ، فراتر از حفظ تعادلپوست ساعتی مستقل از مغز دسلولهای بنیادی مصنوعی درابزار بقای موجود زنده از چراروياها را به یاد نمی آبیماریهای تحلیل عضلانی اتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی درخدمت خلق وحداروی تشنجی دربارداریمشکلات روانپزشکی پس از سآن چیزی که ما جریان زمان سانسور از روی قصد بسیاری اثرات مضر ماری جواناهوموارکتوس ها ممکن است دبحث درباره پیدایش و منشاتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه سنگین انسان در ازادرمان های بیماری آلزایمرمغز انسان برای شادمانی طآیا برای تولید مثل همیشه شلیک فراموشیادغام میان گونه های مختلبرنامه ی مسلط ژنها در اختتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج خوابواکسن کرونا از حقیقت تاتدرک حقیقت نردبان و مسیری مغزتان را در جوانی سیم کشآسيب میکروواسکولاریا آسشرکت نورالینک ویدیویی ازارزش حقیقی زبان قسمت دومبرداشت مغز ما از گذر زمانتشنج چیستقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصیک آلل ژنتیکی که از نئاندرویا بخشی حقیقی از زندگی نقش حفاظتی مولکول جدید دانواع سکته های مغزیعوارض ازدواج و بچه دار شداز تکنیکی تا مغز از مغز تتفاوت ها و تمایزها کلید بجهش های ژنتیکی غیر تصادفملاحظات بیهوشی قبل از جرکمردرد با پوشیدن کفش مناروشی برای بهبود هوش عاطفنقشه های مغزی جدید با جزیايا اراده آزاد توهم است یاز تکینگی تا مغز از مغز تتنفس هوازی و میتوکندریحس و ادراک (قسمت دوم )منبع هوشیاری کجاست؟(قسمکاهش سن بیولوژیکی، تنها زندگی هوشمند در خارج از زنوعی سکته مغزی ، وحشتناک ابزار هوش در حال ارتقا ازاز تکینگی تا مغز، از مغز تکنولوژی جدید که سلول‌هخدا موجود استمیگرن شدید قابل درمان اسگوشه بیماری اتوزومال رسسزبان و شناخت حقیقت قسمت سگوشت خواری یا گیاه خواریزبان شناسی مدرن در سطح سلنگاهی بر توانایی اجزاي بابزار بقا از نخستین همانبلندی در ذهن ما درک بلندیتاثیر نگاه انسان بر رفتادگرگونی های نژادی و تغییمخچه ابزاري که وظیفه آن فپیموزایدسلسله مباحث هوش مصنوعیابزار بقای موجود زنده از نزاع بین جهل و علم رو به پبیهوش کردن در جراحی و بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی ساخته هوش طبیداروی جدید s3 در درمان ام مشکلات روانپزشکی در عقب آیا ممکن است موش کور بی مسانسور بر بسیاری از حقایاجزای پر سلولی بدن انسان هوش مصنوعی می تواند بر احبحثي درباره هوش و تفاوتهتاثیر درجه حرارت بر عملکهزاران سال چشم های بینا ودرمان های جدید میگرنمغز انسان رو به کوچک تر شآیا بزرگ شدن مغز فقط در دشلیک فراموشیادغام دو حیطه علوم مغز و برین نت به جای اینترنتتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج خواب چیستواکسن کرونا ساخته شده تودرک عمیق در حیواناتمغزتان را در جوانی سیمکشآسیب ها ناشی از آلودگی هوشش مرحله تکامل چشمارزش حقیقی زبان قسمت سومبررسي علل احتمالي تغيير تشنج و حرکات شبه تشنجی قاقانون مندی نقشه ژنتیکی میک جهش ممکن است ذهن انسانرویا تخیل یا واقعیتنقش حیاتی تلومر دی ان آ دانگشت نگاری مغز نشان میدعید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوت های بین زن و مرد فقجهشهای مفید و ذکاوتی که دممانتین یا آلزیکسا یا ابکنفرانس تشنج هتل کوثر اصروشی جدید در درمان قطع نخنقص در تشخیص هیجانات عامای آنکه نامش درمان و یادشاز تکینگی تا مغز از مغز تتو دی ان ای خاص ميتوکندريحس و ادراک قسمت چهارممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکایروپاکتیک چیستزونا به وسیله ویروس ابله نیاز به آموزش مجازی دیجیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز تکامل مادی تا ابزار هوشمخطا در محاسبات چیزی کاملمیدان مغناطيسي زمین بشر میدازولام در درمان تشنج گیلگمش باستانی کیستزبان شناسی نوین نیازمند ناتوانی از درمان برخی ویابزار بقا از نخستین همانبه خودت مغرور نشوتاثیر ویتامین دی بر بیمادانشمندان موفق به بازگردمدارک ژنتیکی چگونه انسانپیچیدگی های مغزی در درک زسم زنبور ، کلیدی برای وارابزار بقای موجود زنده از نزاع بین علم و نادانی رو بیهوشی در بیماران دچار اتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش احساسیداروی جدید میاستنی گراویمشاهده آینده از روی مشاهآیا ما تنها موجودات زنده ساخت شبکه عصبی با الفبایاجزایی ناشناخته در شکل گهوش مصنوعی و کشف زبان هایبحثی در مورد نقش ویتامينتاثیر درجه حرارت بر عملکهستي مادي ای که ما کوچکتردرمان های جدید در بیماری مغز انسان رو به کوچکتر شدآیا تکامل و تغییرات ژنتیشنا در ابهای گرم جنوب نیارتقا و تکامل سنت آفرینش برای پیش بینی آینده مغز دتاثیر رو ح و روان بر جسمفلج دوطرفه عصب 6 چشمواکسن دیگر کرونا ساخته شدرگیری قلب در بیماری ویرنقش قهوه در سلامتیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَششمین کنگره بین المللی سارزش خود را چگونه میشناسبررسی و اپروچ جدید بر بیمتشنج عدم توازن بین نورون قانون جنگلیک رژیم غذایی جدید، می تورویاها از مغز است یا ناخونقش خرچنگ های نعل اسبی دراندوهگین نباش اگر درب یا عامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز و از مغز تفاوت های تکاملی در مغز وجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنابع انرژي پاک سرچشمه حکنگره بین المللی سردرد دروشی جدید در درمان سکته منقطه بی بازگشتایمپلانت نخاعی میتواند داز تکینگی تا مغز از مغز تتولید پاک و فراوان انرژیحس و ادراک قسمت پنجممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکاربرد روباتهای ريزنانوزیباترین چیز در افزایش سچیزی خارج از مغزهای ما نیابزار بقا از نخستین هماناز روده تا مغزتکامل مداومخطا در محاسبات چیزی کاملمکانیزمهای دفاعی در برابگیاه خواری و گوشت خوار کدزبان، وسیله شناسایی محیطناتوانی در شناسایی چهره ابزار بقا از نخستین همانبه زودی شبکه مغزی به جای تاثیر ویروس کرونا بر مغز دانشمندان نورون مصنوعی سمروری بر تشنج و درمان هایپیوند مغز و سر و چالشهای سندرم کووید طولانیابزار بقای موجود زنده از نزاع بین علم و جهل رو به پبیوگرافیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش احساسیداروی جدید ضد میگرنمطالعه ای بیان میکند اهدآیا مغز تا بزرگسالی توسعساخت شبکه عصبی مصنوعی با احیای بینایی نسبی یک بیمهوش مصنوعی گوگل به کمک تشبحثی جالب درباره محدودیتتاثیر درجه حرارت بر عملکهستی ما پس از شروعی چگال درمان های رایج ام اسمغز ایندگان چگونه استآیا جنین انسان، هوشمندی شناخت و معرفت، و نقش آن دارتوکين تراپی روشی جديد برای اولین بار دانشمندانتاثیر رژیم گیاه خواری بر فناوری هوش مصنوعی نحوه خواکسن دیگری ضد کرونا از ددرگیری مغز در بیماری کوینقش مهاجرت در توسعه نسل اافت فشار خون ناگهانی در وصرع و درمان های آناز نخستین همانند سازها تبررسی سیستم تعادلی بدن اتصویربرداری فضاپیمای آمقانونمندی و محدودیت عالمیکی از علل محدودیت مغز امرویاهای پر رمز و حیرتی درنقش داروهاي مختلف معروف انسان قدیم در شبه جزیره ععادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوت های زبانی سرمنشا تجواب دانشمند سوال کننده منابع انرژی از نفت و گاز کنگره بین المللی سردرد دريتوکسيمب در درمان ام اسچند نرمش مفید برای کمردراینکه به خاطرخودت زندگی از تکینگی تا مغز از مغز تتولید سلولهای جنسی از سلحس و ادراک قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکاربرد روباتهای ريز، در زیر فشار کووید چه باید کرچگونه مغز پیش انسان یا همابزار بقا از نخستین همانازدواج های بین گونه ای، رتکامل چشمخطرات هوش مصنوعیدفاع در برابر تغییر ساختما انسانها چه اندازه نزدگالکانزوماب، دارویی جدیسفر نامه سفر به بم و جنوب نخاع ما تا پایین ستون فقرابزار بقا از نخستین همانبوزون هیگز چیستتاثیر ژنها بر اختلالات خدانشمندان یک فرضیه رادیکمرکز هوشیاری، روح یا بدن پیوند سر آیا ممکن استسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از نشانه های گذشته در کیهان بیوگرافیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش عاطفی بیشتر در زنانداروی ضد تشنج با قابليت تمعنی روزهآیا همه جنایت ها نتیجه بیساختار شبکه های مغزی ثاباحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشبحثی در مورد نقش کلسیم و تاثیر درجه حرارت بر عملکو هر کس تقوای خدا پیشه کندرمان های علامتی در ام اسمغز ابزار بقای برتر مادیآیا جهان ذهن و افکار ما مشناسایی تاریخچه ی تکاملیارتباط میکروب روده و پاربرخی ملاحظات در تشنج های تاثیر رژیم گیاه خواری بر فیلمی بسیار جالب از تغییواکسن سرطاندرگیری مغز در بیماران مبنقش میدان مغناطیسی زمین افراد آغاز حرکت خودشان رضررهای مصرف شکر و قند بر از نخستین همانند سازها تبررسی علل کمر درد در میانتغییر الگوی رشد مغزی با زقارچ بی مغز در خدمت موجودیافته های نوین علوم پرده رویای شفافنقش ذهن و شناخت در حوادث انسان ها می توانند میدان عارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تتفاوتهای جنسیتی راهی براجاذبه و نقش آن در شکلگیریمنابع انرژی از نفت و گاز کندر در بیماریهای التهابریواستیگمینچند جهانیاینکه خانواده ات سالم بااز تکینگی تا مغز از مغز تتومورها و التهاب مغزی عاحساسیت روانی متفاوتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قکجای مغز مسئول پردازش تجزیرفون داروی ضد ام اسچگونه هموساپينس بر زمین ابزار بقا از نخستین هماناستفاده از مغز، وزن را کمتکامل ابزار هوش ، راه پر دقیق ترین تصاویر از مغز اما انسانها چه اندازه نزدگامی در درمان بیماریهای سفر به مریخ در 39 روزنخستین تصویر از سیاهچالهابزار بقا از نخستین همانبی عدالتی در توزیع واکسن تاثیر کلام در آیات کلام بهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان ژنی از مغز انسمرکز حافظه کجاستپیوند سر، یکی از راه حلهاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از نظام مثبت زندگیبیان ژن های اسکیزوفرنی دتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش عاطفی در زنان بیشتر اداروی ضد تشنج با قابليت تمغز فکر میکند مرگ برای دیآیا هوش مصنوعی زندگی بشرسازگاری با محیط بین اجزااخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی الفاگوبحثی در مورد عملکرد لوب فتاثیر درجه حرارت بر عملکوقت نهيب هاي غير علمي گذشدرمان ژنتیکی برای نوآوریمغز ابزار برتر بقاآیا جهش های ژنتیکی، ویروشناسایی سلول های ایمنی اارتباط چاقی و کاهش قدرت ببرخی مرزهای اخلاق و علومتاثیر رژیم گیاه خواری بر فیزیک مولکولها و ذرات در واکسنی با تاثیر دوگانه ادرگیری مغزی در سندرم کوونقش محیط زندگی و مهاجرت دافزایش قدرت ادراکات و حسضررهای شکر بر سلامت مغزاز نخستین همانند سازها تبزرگ شدن مغز محدود به دورتغییر زودتر اتصالات مغزیقبل از انفجار بزرگیادگیری مهارت های جدید دروبات های ریز در درمان بینقش روزه داری در سالم و جانسان جدید از چه زمانی پاعدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز از مغز تتقلید مرحله ای نسبتا پیشحقیقت قربانی نزاع بین بی منابع انرژی از نفت و گاز کوچک شدن مغز از نئاندرتاریسدیپلام تنها داروی تایچندین ماده غذایی که ماننایندرالاز تکینگی تا مغز از مغز تتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)خلاصه ای از مطالب همایش ممنبع هوشیاری در کجاست؟(قکرونا چه بر سر مغز می آورزاوسکا درمان گوشرچگونه واکسن کرونا را توزابزار بقا از نخستین هماناستفاده از هوش مصنوعی در تکامل زباندلایلی که نشان میدهد ما بما با کمک مغز خود مختاريمگامی در درمان بیماریهای سفر تجهیزات ناسا به مریخ نرمش های مفید در سرگیجهبیمار 101 ساله، مبتلا به ستاثیر کپسول نوروهرب بر نهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان پاسخ کوانتومی مرکز حافظه کجاستپیام های ناشناخته بر مغز سوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از نظریه ی تکامل در درمان بیبیست تمرین ساده برای جلوتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش عاطفی در زنان بیشتر اداستانها و مفاهیمی اشتبامغز ما کوچکتر از نیم نقطهآیا هوش ارثی دریافتی از پسخن پاک و ثابتاخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی از عروسک تا کبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر درجه حرارت بر عملکوقتی فهمیدی خطا کردی برگدرمان ام اس(مولتیپل اسکلمغز از بسیاری حقایق می گرآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجشواهدی از نوع جدیدی از حاارتباط هوش ساختار مغز و ژبرخی نکات از گاید لاین پرتاثیر رژیم گیاهخواری بر فیزیکدانان ماشینی برای تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرگیری مغزی در سندرم کوونقش نگاه از پایین یا نگاهافزایش مرگ و میر سندرم کوطوفان فقر و گرسنگی و بی ساز نخستین همانند سازها تبزرگ شدن تقریبا ناگهانی تغییر عمودی سر انسان از پقدم زدن و حرکت دید را تغییادآوری خواب و رویاروح رهایینقش رژیم غذایی بر رشد و اانسان عامل توقف رشد مغزعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تتلقین اطلاعات و حافظهحقیقت تنها چیزی است که شامناطق خاصی از مغز در جستجکووید نوزده و خطر بیماریرژیم های غذایی و نقش مهم چه زیاد است بر من که در ایایا کوچک شدن مغزانسان الاز تکینگی تا مغز از مغز تتوهم چیستخونریزی مغز در سندرم کوومنبع خواب و رویاکریستال زمان(قسمت اولزبان مشترک ژنتیکی موجوداچگونه آن شکری که می خوریمابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاتکامل ساختار رگهای مغزی تکامل شناخت انسان با کشفدنیای شگفت انگیز کوانتومما تحت کنترل ژنها هستیم یگاهی لازم است برای فهم و سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین هماننرمشهای مهم برای تقویت عبیماری های مغز و اعصاب و تاثیر کپسول نوروهرب بر تهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان اولین سلول مصنمرکز خنده در کجای مغز استپیشینیان انسان از هفت میسودمندی موجودات ابزی بر ابزارهای بقای موجود زندنظریه تکامل در درمان بیمبیش از نیمی از موارد انتقتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوشیاری کوانتومیدر مانهای کمر دردمغز مادران و کودکان در زمآیا هوش سریعی که بدون احسسرنوشتاختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک تا کبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر درجه حرارت بر عملکویتنام نوعی کرونا ویروس درمان تومورهای مغزی با امغز به تنهایی برای فرهنگ آیا خداباوری محصول تکاملشواهدی از دنیسوان(شبه نئارتباط انسانی، محدود به برخی اثرات مضر ویتامین دتاثیر عصاره تغلیظ شده گیفرگشت و تکامل تصادفی محض وبینار اساتید نورولوژی ددرگیری اعصاب به علت میتونقش نظام غذایی در تکامل مافسردگی و اضطراب در بیماطی یکصد هزار سال اخیر هرچاز نشانه ها و آثار درک شدبزرگترین خطایی که مردم متغییرات منطقه بویایی مغزقدرت انسان در نگاه به ابعژن هوش و ساختارهای حیاتی روزه داری متناوب، مغز را نقش رژیم غذایی در رشد و اانعطاف پذیری مکانیسمی علعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تتلاش هایی در بیماران قطع حقیقت خواب و رویامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمکودک ایرانی که هوش او از رژیم غذایی حاوی تخم مرغ ونهایت معرفت و شناخت درک عایا این جمله درست است کسیاز تکینگی تا مغز از مغز تتوانایی مغز و دیگر اجزای خواندن ، یکی از شستشو دهنمنحنی که ارتباط بین معرفکریستال زمان(قسمت دوم)زبان چهار حرفی حیات زمینچگونه انتظارات بر ادراک ابزار بقا از نخستین هماناستیفن هاوکینگ در مورد هدندان ها را مسواک بزنید تماه رجبگاهی مغز بزرگ چالش استسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانچرا مغزهای ما ارتقا یافت بیماری گیلن باره و بیمارتاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک بازی دانشمندان تغییر میدان مغمرگ انتقال است یا نابود شپیشرفت های جدید علوم اعصسیلی محکم محیط زیست بر انابزارهای پیشرفته ارتباط نظریه تکامل در درمان بیمبیشتر کمردردها نیازی به تاثیر گیاهخواری بر رشد و هوش، ژنتیکی است یا محیطیدر محل کار ارزش خودت را بمغز چون ابزار هوش است دلیآیا هشیاری کوانتومی وجودسریعترین کامپیوتر موجوداختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک تا کبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E برای فعالیت صحدرمان تشنجمغز برای فراموشی بیشتر کآیا دلفین ها می تواند از شگفتی های زنبور عسلارتباط از بالا به پایین مبرخی اختلالات عصبی مثانهتاریخ همه چیز را ثبت کردهفراموش کارها باهوش تر هسوراپامیل در بارداریدستورالعمل مرکز کنترل بینقش نظریه تکامل در شناساالکتروتاکسی(گرایش و حرکظهور امواج مغزی در مغز مصاز نظر علم اعصاب یا نرووسبسیاری از بیماری های جدیتغییرات آب و هوایی که به لوب فرونتال یا پیشانی مغژن یا نقشه توسعه مغز و نقروزه داری و بیمار ی ام اس نقش زنجبیل در جلوگیری از اولین هیبرید بین انسان وعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز از مغز تتلاشی برای درمان قطع نخاحقیقت راستین انسان علم بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکودکان میتوانند ناقل بی راه های جدید برای قضاوت رچهار میلیارد سال تکامل بایا ابزار هوشمندی یا مغز از تکینگی تا مغز از مغز تتوازن مهمتر از فعالیت زیخواب سالم عامل سلامتیمنشأ اطلاعات و آموخته ها کریستال زمان(قسمت سوم)زبان و کلمه حتی برای کسانچگونه باغبانی باعث کاهش ابزار بقا از نخستین هماناستیفن هاوکینگ در تفسیر تأثیر نگاه انسان بر رفتادو ویژگی انتزاع و قدرت تجماپروتیلینگذر زمان کاملا وابسته به سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانچرا پس از بیدار شدن از خوبیماری ای شبیه آلزایمر و تاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان روش هاي جدیدی مراحل ارتقای پله پله کیهپیشرفتی مستقل از ابزار هسیاهچاله و تکینگی ابتدایابزارهای بقا از نخستین هنظریه تکامل در درمان بیمبا هوش مصنوعی خودکار روبتاثیر انتخاب از طرف محیط هیچگاه از فشار و شکست نتردر چه مرحله ای از خواب ، رمغز چگونه صداها را فیلتر آیا واکنش های یاد گرفته وسرگیجه از شایعترین اختلااختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک تا کبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E در چه مواد غذایدرمان جدید میگرن با انتی مغز بزرگ چقدر مفید هست ؟آیا دلفین ها میتوانند باشاهکار قرنارتباط بین هوش طبیعی و هوبرخی بیماری ها که در آن بتازه های اسکیزوفرنی(جنوفراموشی همیشه هم بد نیستورزش هوازی مرتب خیلی به قذهن ما از در هم شکستن منبنقش هورمون های تیروئید دالتهاب شریان تمپورالعلم به ما کمک میکند تا مواز نظر علم اعصاب اراده آزبسیاری از بیماری های جدیتغییرات تکاملی سر انسان لایو دوم دکتر سید سلمان فژنها نقشه ایجاد ابزار هوروزه داری سلول های بنیادنقش زبان در سلطه و قدرت ااولین مورد PML به دنبال تکمقالاتاز تکینگی تا مغز از مغز تتلاشی تازه برای گشودن معحمله ویروس کرونا به مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکودکان خود را مشابه خود تراه های جدید برای قضاوت رچهار ساعت پس از کشتار خوکایا بیماری ام اس (مولتیپاز تکینگی تا مغز از مغز تتوسعه هوش مصنوعی قادر اسخواب سالم عامل سلامتی و یمهندسی ژنتیک در حال تلاش کشف مکانیسم عصبی خوانش پزبان و بیان نتیجه ساختماچگونه تکامل مغزهای کنونیابزار بقا از نخستین هماناستخوان های کشف شده، ممکتئوری تکامل امروز در درمدو برابر شدن خطر مرگ و میمبانی ذهنی سیاه و سفیدگربه شرودینگر و تاثیر مشسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین همانچرا بیماری های تخریبی مغبیماری ای شبیه ام اس مولتتاثیر کتامین در درمان پاهوش مصنوعی از عروسک تا کمدانشمندان روشی برای تبدیمرز مرگ و زندگی کجاستپاسخ گیاهان در زمان خوردسیاره ابلهانابزارهای بقا ازنخستین همهفت چیز که عملکرد مغز تو بار سنین ابزار هوشمندی اتاثیر احتمالی عصاره تغلیهاوکينگ پیش از مرگش رسالدر هم تنیدگی کوانتومی و پمغز ناتوان از توجیه پیداآیا گذشته، امروز وآینده سربازان ما محققا غلبه می اختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک تا کبحثی درباره هوش و تفاوتهتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین دی گنجینه ای بزردرمان جدید کنترل مولتیپلمغز بزرگ چالش است یا منفعآیا دست مصنوعی به زودی قاشبیه سازی میلیون ها جهان ارتباط شگفت مغز انسان و فبرخی بیماری های خاص که بدتازه های بیماری پارکینسوفرایند پیچیده ی خونرسانیورزش هوازی ، بهترین تمریذهن چند جانبه نیازمند نگنقش هورمون زنانه استروژنامیوتروفیک لترال اسکلروعلایم کمبود ویتامین E را از نظر علم اعصاب اراده آزبعد از کروناثبت امواج الکتریکی در عصلبخند بزن شاید صبح فردا زژنها ، مغز و ارادهروش مقابله مغز با محدودینقش زبان در سلطه و قدرت ااولین مورد پیوند سر در انتاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکینگی تا مغز از مغز تتلاشی جدید در درمان ام اسحوادث روزگار از جمله ویرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکوری گذرای ناشی از موبایراه پیروزی در زندگی چیستنوآوری ای شگفت انگیز دانایا بدون زبان میتوانیم تاز تکینگی تا مغز از مغز تتوسعه برخی شغل ها با هوش خواب عامل دسته بندی و حفطمولتیپل اسکلروز در زنان کشف مکانیسمی پیچیده در بچگونه جمعیت های بزرگ شکل ابزار بقا از نخستین هماناستروژن مانند سپر زنان داسرار بازسازی اندام هاتئوری تکامل در پیشگیری و دو برابر شدن خطر مرگ و میمجموعه های پر سلولی بدن مگزیده ای از وبینار یا کنفسفری به آغاز کیهانابزار بقای موجود زنده از چرا حیوانات سخن نمی گوینبیماری اضطراب عمومیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی به کمک هوش طبیداروهای مصرفی در ام اسمرز بین انسان و حیوان کجاپختگی پس از چهل سالگي به سیاره ابلهانابزارهای بقای از نخستین هفت سین یادگاری از میراث بارداری بدون رحمتاثیر ترکیبات استاتین (سهاوکينگ پیش از مرگش رسالدر هم تنیدگی کوانتومی و دمغز و سیر تکامل ان دلیلی آیا آگاهی پس از مرگ از بیسردرد میگرن در کودکاناختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی بحثی درباره احساسات متفاتاثیر درجه حرارت بر عملکویرایش DNA جنین انسان، بردرمانهای بیماری پارکینسمغز بزرگ چالشهای پیش روآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشبیه سازی سیستم های کوانارتباط شگفت انگیز مغز انبرخی توجهات در ببمار پارتبدیل تراکت صوتی مصنوعی فرایند تکامل و دشواری هاورزش و میگرنرفتار اجتماعی انسان، حاصنقش ژنتیک در درمان اختلاامید نیکو داشته باش تا آنعلایم کمبود ویتامین E را از آغاز خلقت تا نگاه انسابعد از کروناجمجمه انسان های اولیهلرزش ناشی از اسیب به عصبژنهای مشترک بین انسان و وروش های صرفه جویی در ایجانقش سجده بر عملکرد مغزاولین تصویر در تاریخ از سصفحه اصلیاز تکینگی تا مغز از مغز تتمایل زیاد به خوردن بستنحافظه و اطلاعات در کجاست منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکی غایب شدی تا نیازمند دلراست دستی و چپ دستینوار مغزی روشی مهم در تشخایا تکامل هدفمند استاز تکینگی تا مغز- از مغز توصیه های سازمان بهداشت خودآگاهی و هوشیاريمواد کوانتومی جدید، ممکنکشف ارتباط جدیدی از ارتبزبان و بیان، در سایه پیشرچگونه جمعیت های بزرگ شکل ابزار بقا از نخستین همان