دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

از آغاز خلقت تا نگاه انسان و از نگاه انسان تا بی نهایت

از آغاز خلقت تا نگاه انسان و از نگاه انسان تا بی نهایت

سفرنامه سفر به تیلا کنار سلمان شهر، جنگلهای دال خانی، جنت رودبار در رامسر و فیلبند مازندران

ای گرداننده دلها و چشمها! ای دگرگون کننده نیرو و احوال! ای تدبیر کننده شب و روز!

حال ما را به سوی بهترین حال بگردان!

مسافری- که بر دامنه کوهی بلند، بالا می رود- در سیر حرکتش، هر چه بالا برود، با نگاهی بازتر می تواند به زیر بنگرد. اگر سفرش در بهار باشد در پایین کوه، درختان و زمین، سبز است و هر چه بالا می رود، میزان سبزی کم می شود. در فصل بعدی یعنی تابستان ممکن است تا قله کوه، سرسبز باشد.

باز در پاییز، مرگ زمستانی، در مناطق مرتفع سریعتر شروع می شود و کم کم در مناطق گرم تر و پایین تر، برگ سبز درختان به سوی زردی و مرگ می رود.

مرگ زمستانی هم در مناطق مرتفع تر و بالاتر زودتر شروع می شود. در مناطق مرتفع کوهستان شاید درختان بیش از دو ماه، برگ سبز نداشته باشند و حتی ممکن است انتخاب طبیعی، سبب شود برخی درختان مناطق گرمسیری در مناطق سردسیر، اصلا قابلیت حیات پیدا نکنند. و حیات به شکل دیگری به صورت درختان بی گل تکامل نیافته، مانند کاج منحصر شود.

گاهی در مناطق بالاتر، بالاتر از ابرهای باران زا، اصلا درخت و سرسبزی ای وجود ندارد!

آیا در بالای کوهستان در ابتدای بهار و یا بالای کوههای سر به فلک کشيده، و بالای ابرهای باران زا حیاتی نیست؟!!

قطعا در ابتدای بهار، حیات درون درختان بی برگ، جریان دارد ولی شاید چشم ما- که فقط بر برگ و شاخه سبز می نگرد- این حیات را نبیند.

ولی اگر به عمق ریشه و ساقه درخت بنگریم جریان مواد غذایی و آب را درون آن می بینیم. و همین درختان- که امروز آنها را بدون حیات مي بينيم- فردا که هوا گرمتر شود، شاخه و برگ مي دهد و جلوه های حیات در آن نمایان می شود.

در حرکت به سوی بالا، شاید مناطق بالایی آن، در نظر ما بی برگ و حیات بنمایاند ولی بی حيات نيست و زندگی به شکلی دیگر در آن، جریان دارد.

بالاتر از اینها، در همه عناصری- که در زمين و آب می بینیم- جنبش و تکاپویی در اجزای اتم در جریان است که اصلا هیچ شباهتی به سنگ ها و خاک ساکن جلوی چشمان ما ندارد. اگر به سوي عمق ذرات موجودات ساکن و بی حرکت برویم می بینیم که الکترون ها با سرعت بسیار در حال حرکتند. اين حرکت و جنبش وقتی ماده روبروی ما آب باشد و در سرازیری قرار بگيرد، قابل مشاهده است ولی وقتی با جامداتي مانند کوه یا سنگ مواجهيم، آن را نمی توان دید.

کوه، در سطح ریزتر از نگاه ما دارای جنبش و تکاپو است و نيروهايي شگفت انگیز و قدرتمند در درون اجزای خود دارد ولی ما در نگاه درشت بین و غیر لطيفمان آنها را نمی بینیم و به سادگی از کنارش می گذريم! گاهی برای دیدن حیات لازم است، درختان پر برگ شوند و هر شاخه، دهها برگ سبز بدهد و در غیر این صورت حتی اگر درخت و چند شاخه باشد حیات آن را نمی بینیم. گاهی برای دیدن نگاه های خرد، لازم است، کثرت زیاد شود تا حیات درک شود، ولی اگر دید، عمیق تر شود، اصلا نیاز به این کثرت نیست.

نگاه ما در سیر صعود به بالا گاهی محدود مي شود زيرا درکی است که عادت به دامنه های پر آب و سر سبز دارد و محدود است ولی اگر از آن بالا، نگاهی دوباره بر پایین کنیم می بينيم چه سرزمین سبز و خرم و پر آب و زنده ای ساخته شده است؛ نه به آن معنی- که در قسمتهای بالاتر، حیات و جنبش نیست- بلکه به آن معنی است که نگاه ما در ظرفی محدود مي شود و نمی توانیم حیات را در بیرون آن قسمت ببینیم!

این تفاوت در درک حیات موجود، محدود به ارتفاعات مختلف در فصول گوناگون نیست. در گوشه و کنار زمین این تفاوت وجود دارد مثلا اگر کناره دریای خزر را با کویر میانی ایران مقایسه کنیم، در نظر اکثریت مردم، حیات موجود در اطراف دریای خزر بسیار برجسته تر از کویر میانی ایران است. باز در اینجا این محدودیت در ابعاد نگاه ماست که سبب میشود نتوانیم حیات را در جاهایی ببینیم و آن را در جای دیگری برجسته تر می بینیم.

بله اگر در جنگلی کوهستانی بالا برویم، در دامنه های پایین برگهای خوش سیمای درختان را می بینیم ولی اگر قدری بالاتر برویم برگهای خرم درختان در ابری که به صورت مه همه درختان را پوشانده است، گم میشود، شاید کسی اگر نگاهش همیشه و از ابتدا در این مه بوده باشد با پایین آمدن از کوه تصور کند، دامنه ی پایین تر، حیات بیشتر و خرمی سبزتری دارد ولی باید توجه شود که حیات دامنه های پایین، از همان ابری است که درختان دامنه های بالاتر را در بر می گیرد و اگر ابر نبود، سبزی و خرمی ای در دامنه های پایین تصور نمی شد.

در بالاي کوههای پر برف، هم حیات هست حتی حیات آنجا منشأ حیات در قسمتهای پائین تر است ولی نگاه ظاهر بین، ممکن است نتواند حیات را در آنجا ببیند و نهایتا در قله کوه به نقطه ای می رسیم که شايد در مقایسه با دامنه، بسیار کوچک و خرد است و ذره ای بیش به حساب نمی آید

ولی همين نقطه است که به کوه، عظمت می بخشد و معنی کوه با قله آن، شناخته میشود.

و اگر بارش باراني باشد اول، قله کوه باران می گیرد. ولی همین نقطه برف خیز و بلند، بدون وجود دامنه ایی- که با باران سرازیر شده از قله سیراب شود- جلوه اي ندارد.

نقطه تنها، در کنار نقاط متعدد پائین تر است که حروفی مانند نون و باء را میسازد و جمله و کلمه ساخته می شود؛ وگرنه نقطه بی ظرف، معنایی را نمي رساند.

نقطه، وقتی صاحب معنی میشود که ظرف مناسبی برای خود داشته باشد و این ظروف مناسب، بتوانند مشتقات نقطه را درون خود بپرورانند و تا این ظرف نباشد، نقطه، بی معنى است و بیشتر شبیه صفر است!

نگاه ما و میزان لطافت و عمقش، تعیین کننده حیات، در گسترده موجودات است.

میتوان با نگاهی کوتاه و مادی، حیات را از همه موجودات عالم ساقط کرد و فقط خود و هم گونه ها و هم سطح هاي خود را زنده شمرد و میتوان با نگاهی عمیق تر و لطیفتر براي موجودات عالم، حیات و هوش تعريف کرد و این بستگی به خود ما دارد.

تا پایین کوهيم در ابتدای بهار، دامنه های بالاتر کوه، زیبا و سبز نیست و اندکند کسانی که از دیدن شاخه های خشک و بی آب آن دامنه ها لذت می برند ولی اگر محدودیت زمان را از آن دامنه ها برداریم و آن دامنه ها را در فصل تابستان ببینم، آنها هم پر برگ و نشاط است زیرا آنها در فصل تابستان خرم مي شوند.

کسانی هستند که دامنه های بالاتر را نه تنها مرده و بی حاصل نمی پندارند بلکه آنها را منشأ حیات در دامنه های پائین تر می بینند.

توجه و دیدن حیات قله کوه، کار آسانی نیست کسی که دامنه های پائین تر کوه، چشمانش را پر کرده است، درک حیات قله بی حاصل کوه، برایش آسان نيست و حتی گاهی در برخی فصول، ممکن است مقام خود را هم درک نکند.

پس همه این تصورات، محدود به میزان درک و حس ماست شاید اگر یک فرد نابینا وارد هر دوی این مناطق شود، اساسا درک متفاوتی از دو منطقه نداشته باشد و ماییم که با توجه به میزان درک، جهانی را در جلوی خود می آفرینیم.

آفرینش جهان، محدود به درک امروز ما نیست و خیلی احتمال دارد در آینده، نسلهای بعد، چیزهایی را ببینند که امروز برای ما اصلا قابل درک و فهم نیست.

شاید به همین علت باشد که اولیای خدا در زمانهایی- که قابلیتهای لازم برای درکشان نبوده است- اصلا دیده نشده اند. آنها بوده اند و لطفشان شامل حال همه بوده است ولی درکی نبوده است تا آنها را ببیند و سرگرم بازی های کودکانه خودش بوده است.

نگاه های خرد، نمي تواند وجود گرم او را دریابد هرچند بوده است و خواهد بود.

ولی روزي که چشم ها بازتر شود و درک ها بالا رود ، وجود و دست یتیم پرور دوستان خدا حس خواهد شد.

درک گرمای محبت آنها، باز درجات مختلفی دارد، گرمای وجودشان بسیار است و حدی ندارد ولی درک ماست که آنها را محدود می کند و ما آنها را در حد ظرف خود می بینيم.

پس اینکه جهان را محدود به درک های ناقص امروز خود کنیم چیزی جز خود بزرگ بینی و تکبر و گونه پرستی نیست.( توصیه میشود مباحث مربوط به حس و ادراک که در پنج قسمت در این کانال تهیه شد، مطالعه گردد.)

در راه پر فراز و نشیب صعود که در مراحلی از آن، نگاه محدود، مراحل بالاتر را کمتر سبز و با خرمی کمتر می بیند و حتی ممکن است خودش را به خاطر دید محدود، خرمتر و سبزتر و زنده تر از مراحل بالاتر ببیند، خیلی باید محتاط بود.

داستان حیرت پیامبر خدا موسی کلیم الله ع، در همراهی با بنده ای از بندگان خدا و دخالت های بیجای پیامبر خدا در مواجهه با او، برای همه کسانی- که خود را ولی شناس و عالم شناس می دانند- درس های بسیار دارد.

موسی ع با آن همه شوق و عاشقی در راه رسیدن به معلم، شکست می خورد نه به خاطر آنکه شوقش کم می شود یا گناهکار است بلکه به آن علت که درکش محدود است و در بهار رسیدن به فردی که منتظرش بود، جوانه های حیات او را ندید و به برگ های سبز وجود خودش اکتفا کرد و در مه ابرهای تو در توی آن بنده صالح، جز غباری ندید و ندید که اگر سبزی و خرمی درخت موسی ع،، پا گرفته است به خاطر بارش آن ابری است که امروز پایین آمده است و همه جا را گرفته است.

اگر پیامبر خدا موسی ع چنین خطائی می کند، دیگر انسانها- که نه آن اشتیاق و عشق موسی ع به آموختن را دارند و نه به آنها وحی می شود- باید بیشتر حساس باشند که مبادا گرفتار این خطا شوند.

از سوی دیگر باید توجه داشت آنهایی که در ارتقای انسانیت به مراتب بالا رسیده اند، در مراتب بالای خودشان به وسیله خیلی ها درک نمي شوند و افراد بسیاری آنها را خشک و بی حاصل مي پندارند و اگر نگاه پر کرم آنها به رغم ناشناس بودن، نباشد هیچ ارتباطی بین آنها و زیر دستان، بر قرار نمی شود. اگر فیض و کرم این ناشناسان بر زیر دستان نباشد، نه درختی میروید و نه رودخانه ای جاری می شود و همه چیز خواهد خشکید و خود دامنه های بلند هم درک نخواهد شد.

(آیا اشیاء را میبینیم یا آنها را با مشاه

ده، می آفرینیم؟

وقتی از مکانیک کوانتوم سخن میگوییم، از هستی دیگر یا قصه خیالی علمی سخن نمیگوییم؛ بلکه از جسم های خودمان و همه چیز در اطرافمان سخن میگوییم و اجسام ما و هر چه در اطراف ماست، از ذرات کوانتومی تشکیل شده است که قوانین شگفت انگیز فیزیک کوانتوم، در برابر مدارک کلاسیک در مورد آن، حاکم است و قوانین مکانیک کوانتوم، با تجربه ثابت شده است .....

محور مکانیک کوانتوم، حول این مسئله میماند که واقعیت، آن چیزی است که آن را با مشاهده ثبت میکنیم یا اینگونه نقل میکند که واقعیت، انگاه به عنوان واقعیت شناخته میشود که آن را مشاهده کنیم؛ یعنی مشاهده ماست که آن را به عنوان واقعیت، مشخص میکند و آن را از دایره احتمال خارج میسازد.

این مسئله در برابر مدارک انسانی فراوان در این عالم، بسیار غریب مینماید زیرا معنایش این است که ما حتی گذشته را با مشاهده آن، تشخیص میدهیم.

برای این کلام در حدود زندگی امروزی ما معنایی متصور نیست زیرا ما حداقل آنگونه که معتقدیم فقط آنچه را- که حاضر است- میبینیم.

ولی بر مبنای مشاهدات از هستی، ما پرتوهایی از هستی گذشته را مییابیم و آنها شعاع های(فوتون های)جدا شده از انفجار بزرگ با درجه حرارت 2.73 کلوین است و عمر این شعاع ها، تقریبا به 13.7 میلیارد سال قبل، میرسد؛ یعنی اینکه ما فقط گذشته را مشاهده نمیکنیم بلکه در عالمی که در آنیم، ابتدای زمان را هم میبینیم و ما شاهد دورترین نقطه در محور زمانیم.

آزمون ذهنی دوشکاف تاخیری، اخیرا توسط جان ویلر مطرح شده است ....

بررسی بیشتر: فصل ششم کتاب توهم بی خدایی نوشته احمد الحسن.)
www.almahdyoon.co
@salmanfatemi👇👇


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کی غایب شدی تا نیازمند دلرویا و خبر از آیندهامگا سه عامل مهم سلامتارتباط متقابل با همه ی حیبازخورد یا فیدبکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی سازگاری با محیط بین اجزاحس و ادراک قسمت سی و ششمکریستال زمان(قسمت اولروشهای نو در درمان دیسک باولین مورد پیوند سر در اناز نخستین همانند سازها تبخش فراموش شده ی حافظهمیگرن شدید قابل درمان استاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار ساعت پس از کشتار خوکهوش مصنوعی درمانگر کامپیشناسایی تاریخچه ی تکاملیخانواده پایدارگالکانزوماب، دارویی جدیایندرالاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اختلالات عصبی مثانهمباحث مهم حس و ادراکتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از تکامل مغزششمین کنگره بین المللی سدوچرخه سواری ورزشی سبک و پیچیدگی های مغزی در درک زابزار هوش در حال ارتقا ازاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج بل، فلجی ترسناک که آنبزرگترین خطایی که مردم ممرکز خنده در کجای مغز استتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کا در سبزیجاتعوامل ایجاد لغت انسانی و داروهای مصرفی در ام اسپرورش مغز مینیاتوری انساابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز فرضیه ای جدید توضیح میدهتقویت استخوان در گرو تغذمشاهده گر جدای از شیء مشانگاه انسان محدود به ادرازمان شگفت انگیزتصویربرداری فضاپیمای آمواکسن ایرانی کرونا تولیدپیامهای کاربراندر چه مرحله ای از خواب ، رآیا هوش سریعی که بدون احسابزار بقای موجود زنده از اسرار بازسازی اندام هالیس دگرامفتامین یا ویاستو پیچیده ترین تکنولوژی مغز انسان برای ایجاد تمدچرا مغزهای ما ارتقا یافت زبان و شناخت حقیقت قسمت چجهان کاملی در اطراف ما پروزوز گوشدرمان تشنجآیا جهش های ژنتیکی، ویروابزارهای دفاعی و بقای موبه زیر پای خود نگاه نکن بمنابع انرژی از نفت و گاز توضیحی ساده در مورد هوش ممغز حریص برای خون، کلید تنظریه ی تکامل در درمان بیسقوط درون جاذبه ای خاص، چحقیقت اشیاکلرال هیدرات برای خواباندرگیری اعصاب به علت میتوآسیب ها ناشی از آلودگی هواختلال در شناسایی حروف و بیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل شناخت انسان با کشفنقش گرمایش آب و هوا در همهوش مصنوعی می تواند بر احسیلی محکم محیط زیست بر انحس و ادراک قسمت چهارمحس و ادراک قسمت نوزدهمکیهان خود را طراحی میکندرویا بخشی حقیقی از زندگی امروز دانش ژنتیک هیچ ابهارتباط چاقی و کاهش قدرت ببازسازي مغز و نخاع چالشی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی ستون فقرات انسان دو پا جلحس و ادراک قسمت سیزدهمکریستال زمان(قسمت دوم)روشهای شناسایی قدرت شنوااولین هیبرید بین انسان و از نخستین همانند سازها تبخش بزرگتر کیهان ناشناختمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر گیاهخواری بر رشد و نوآوری ای شگفت انگیز دانهوش مصنوعی درخدمت خلق وحشناسایی سلول های ایمنی اخارق العاده و استثنایی بگامی در درمان بیماریهای ایا کوچک شدن مغزانسان الاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری ها که در آن بمجموعه های پر سلولی بدن متاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از خلقت رسیدن به ابزاصرع و درمان های آنديدن با چشم بسته در خواب پیوند مغز و سر و چالشهای ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواببسیاری از بیماری های جدیمرگ چیستتاثیر رژیم گیاهخواری بر ویتامین دی گنجینه ای بزرعواملی که برای ظهور لغت اداروهای ام اسآلودگی هوا و ویروس کروناابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قلب و عقلتلقین اطلاعات و حافظهمشاهده آینده از روی مشاهنگاه از درون مجموعه با نگزندگی هوشمند در خارج از زتصادف یا قوانین ناشناختهواکسن اسپایکوژنسایتهای دیگردر هم تنیدگی کوانتومی و پآیا هشیاری کوانتومی وجودابزار بقای موجود زنده از اصل بازخوردلا اکراه فی الدینتو دی ان ای خاص ميتوکندريمغز انسان برای شادمانی طچرا ویروس کرونای دلتا وازبان و شناخت حقیقت قسمت اجهان در حال نوسان و چرخشیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان جدید میگرن با انتی آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجاتفاق و تصادفبوزون هیگز چیستمنابع انرژی از نفت و گاز تیوتیکسن داروی ضد جنونمغز زنان جوانتر از مغز مرنظریه ی ریسمانسلول های بنیادی منابع و احقیقت تنها چیزی است که شاکمردرددرد باسن و پا به دلیل کاهآشنا پنداریاختلال در شناسایی حروف و بیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری کجاست قسمت تأثیر نگاه انسان بر رفتانقش پیش زمینه ها و اراده هوش مصنوعی و کشف زبان هایسیاهچاله های فضایی منابعسیاهچاله و تکینگی ابتدایحس و ادراک قسمت هفتمکیهانِ هوشیارِ در حال یارویا تخیل یا واقعیتانفجار و توقف تکاملی نشاارتباط هوش ساختار مغز و ژبحتی علمی درباره تمایل بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش سجده بر عملکرد مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی سخن پاک و ثابتحس و ادراک قسمت ششمکریستال زمان(قسمت سوم)روشی برای بهبود هوش عاطفاولین تصویر در تاریخ از ساز نخستین همانند سازها تبخش دیگری در وجود انسان همیدازولام در درمان تشنج تاثیر انتخاب از طرف محیط نوار مغز مشاهده ی غیر مستهوش مصنوعی ساخته هوش طبیشواهدی از نوع جدیدی از حاخدا موجود استگامی در درمان بیماریهای ایا این جمله درست است کسیاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری های خاص که بدمحل درک احساسات روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکهرچیز با یک تاب تبدیل به ضررهای مصرف شکر و قند بر دی متیل فومارات(زادیوا)(پیوند اندام از حیوانات بابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواب چیستبسیاری از بیماری های جدیمرگ و میر پنهانتاثیر عصاره تغلیظ شده گیویروس مصنوعیعوارض ازدواج و بچه دار شدداروهای تغییر دهنده ی سیآلزایمرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قیچی ژنتیکیتلاش هایی در بیماران قطع مطالعه ای بیان میکند اهدنگاه حقیقی نگاه به درون ازندگی زمینی امروز بیش از تظاهر خوابیده ی مادهواکسن اسپایکوژن ضد کرونادر هم تنیدگی کوانتومی و دآیا واکنش های یاد گرفته وابزار بقای موجود زنده از اصول توسعه ی یک ذهن کامللایو دوم دکتر سید سلمان فتولید مثل اولین ربات های مغز انسان برای شادمانی طچرا پس از بیدار شدن از خوزبان و شناخت حقیقت قسمت دجهش های ژنتیکی مفید در سایک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان جدید کنترل مولتیپلآیا خداباوری محصول تکاملاتوسوکسیمایدبوزون هیگز جهان را از متلمنابع انرژی از نفت و گاز تکنولوژی جدید که سلول هامغزهای کوچک بی احساسنظریه تکامل در درمان بیمسلول عصبی شاهکار انطباق حقیقت خواب و رویاکمردرد ناشی از تنگی کانادستورالعمل مرکز کنترل بیآغاز فصل سرما و دوباره تکاختلالات مخچهبیهوش کردن در جراحی و بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت تئوری تکامل امروز در درمنقش آتش در رسیدن انسان بههوش مصنوعی گوگل به کمک تشتئوری تکامل در پیشگیری و نقش انتخاب از طرف محیط، نهوش مصنوعی گوگل به کمک تشسیاهچاله ی تولید کنندهحس و ادراک قسمت هفدهمکیست کلوئید بطن سومرویا حقی از طرف خداانواع سکته های مغزیارتباط انسانی، محدود به بحث درباره پیدایش و منشا منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کتامین در درمان پانقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی سرنوشتحس و ادراک سی و هفتمکشف مکانیسم عصبی خوانش پروشی جدید در درمان قطع نخاولین سلول مصنوعیاز نشانه ها و آثار درک شدبرنامه و ساختار پیچیده ممکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر احتمالی عصاره تغلینوار مغزی روشی مهم در تشخهوش احساسیشواهدی از دنیسوان(شبه نئخطا در محاسبات چیزی کاملگاهی لازم است برای فهم و ایا ابزار هوشمندی یا مغز از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی توجهات در ببمار پارمحل درک احساسات روحانی دتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه ای که برای اندیشیدضررهای شکر بر سلامت مغزدژا وو یا اشنا پنداریپیوند سر آیا ممکن استابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج دوطرفه عصب 6 چشمبعد از کرونامرگ انتقال است یا نابود شتاریخ همه چیز را ثبت کردهویرایش DNA جنین انسان، برعید نوروز مبارکداروهای ضد بیماری ام اس وآمارهای ارائه شده در سطح ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتلاشی برای درمان قطع نخامعنی روزهنگاهی بر قدرت بینایی درازندگی زودگذرتظاهری از ماده است که بیدواکسن دیگر کرونا ساخته شدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا یک، وجود داردابزار بقای موجود زنده از اصول سلامت کمرلبخند بزن شاید صبح فردا زتولید پاک و فراوان انرژیمغز انسان رو به کوچک تر شچرا بیماری های تخریبی مغزبان و شناخت حقیقت قسمت سجهش های ژنتیکی غیر تصادفیک جهش ممکن است ذهن انساندرمانهای بیماری پارکینسآیا دلفین ها می تواند از اثر مضر مصرف طولانی مدت ربی نهایت در میان مرزهامنابع انرژی از نفت و گاز تکنولوژی جدید که سلول هامغزتان را در جوانی سیم کشنظریه تکامل در درمان بیمسلولهای ایمنی القا کنندهحقیقت راستین انسان علم بکمردرد و علل آنذهن ما از در هم شکستن منبإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَاختلالات حرکتی در انسانبیهوشی در بیماران دچار امنبع هوشیاری کجاست قسمت تا 20 سال آینده مغز شما به نقش اتصالات بین سلولهای هوش مصنوعی الفاگوسیاره ی ابلهانحس و ادراک قسمت هجدهمکاهش مرگ و میر ناشی از ابرویاها از مغز است یا ناخوانگشت ماشه ایارتباط از بالا به پایین مبحثي درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی سریعترین کامپیوتر موجودحس و ادراک- قسمت بیست و پکشف مکانیسمی پیچیده در بروشی جدید در درمان سکته ماوکرلیزوماب داروی جدید شاز نظر علم اعصاب یا نرووسبرنامه ی مسلط ژنها در اختمکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر ترکیبات استاتین (سنورون هاي مصنوعی می توانهوش احساسیشکل های متفاوت پروتئین هخطا در محاسبات چیزی کاملگاهی مغز بزرگ چالش استایا بیماری ام اس (مولتیپاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی توصیه ها برای واکسیمحدودیت های حافظه و حافظتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه سنگین انسان در ازاطلای سیاهدژاوو یا آشناپنداریپیوند سر، یکی از راه حلهاابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفناوری هوش مصنوعی نحوه خبعد از کرونامراحل ارتقای پله پله کیهتازه های اسکیزوفرنی(جنوواقعیت فیزیکی، تابعی از عامل کلیدی در کنترل کارآداروی فامپیریدین یا نورلآن چیزی که ما جریان زمان ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قانون مندی نقشه ژنتیکی متلاشی تازه برای گشودن معمعادله ها فقط بخش خسته کننگاهی بر توانایی اجزاي بزونیسومایدتغییر الگوی رشد مغزی با زواکسن دیگری ضد کرونا از ددر آستانه ی موج پنجم کوویآیا کیهان می تواند یک شبیابزار بقای موجود زنده از اضطراب و ترسلرزش ناشی از اسیب به عصبتولید سلولهای جنسی از سلمغز انسان رو به کوچکتر شدچرا حیوانات سخن نمی گوینزبان شناسی مدرن در سطح سلجهشهای مفید و ذکاوتی که دیک رژیم غذایی جدید، می تودرهای اسرارآمیز و پوشیدهآیا دلفین ها میتوانند بااثرات فشار روحی شدیدبی عدالتی در توزیع واکسن منابع انرژی از نفت و گاز تکامل مادی تا ابزار هوشممغزتان را در جوانی سیمکشنظریه تکامل در درمان بیمسلولهای بنیادی مصنوعی درحقایق ممکن و غیر ممکنکمردرد با پوشیدن کفش مناذهن چند جانبه نیازمند نگافت فشار خون ناگهانی در واختلالات صحبت کردن در انبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتا بحر یفعل ما یشانقش تیروئید در تکامل مغزهوش مصنوعی از عروسک های بسیاره ابلهانحس و ادراک قسمت هشتمکاهش التهاب ناشی از بیمارویاهای پر رمز و حیرتی درانگشت نگاری مغز نشان میدارتباط بین هوش طبیعی و هوبحثی جالب درباره محدودیتمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک تا کمسرگیجه از شایعترین اختلاحساسیت روانی متفاوتکشف ارتباط جدیدی از ارتبريتوکسيمب در درمان ام اسايندگان چگونه خواهند دیداز نظر علم اعصاب اراده آزبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ما انسانها چه اندازه نزدتاثیر دوپامین و سروتونیننورون های ردیاب حافظههوش عاطفی بیشتر در زنانشگفتی های زنبور عسلخطر آلودگی هواگذر زمان کاملا وابسته به ایا بدون زبان میتوانیم تاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی روش های تربیتی کودکمخچه فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملکهزاران سال چشم های بینا وطوفان فقر و گرسنگی و بی سدگرگونی های نژادی و تغییپیام های ناشناخته بر مغز ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیلمی بسیار جالب از تغییبعد از کرونا دلخوشی بیهومرز مرگ و زندگی کجاستراه پیروزی در زندگی چیستتازه های بیماری پارکینسوواقعیت چیستعادت کردن به نعمتداروی لیراگلوتیدآنچه واقعیت تصور میکنیم ابزار بقا از نخستین هماناز روده تا مغزقانون جنگلتلاشی جدید در درمان ام اسمعجزه ی علم در کنترل کرونچالش دیدگاه های سنتی در بزونا به وسیله ویروس ابله تغییر زودتر اتصالات مغزیواکسن سرطاندر درمان بیماری مولتیپل آیا گذشته، امروز وآینده ابزار بقای موجود زنده از اطلاع رسانی اینترنتیلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتومورها و التهاب مغزی عامغز ایندگان چگونه استچرا حجم مغز گونه انسان درزبان شناسی نوین نیازمند جهشهای مفید و ذکاوتی که دیکی از علل محدودیت مغز امدرک فرد دیگر و رفتارهای اآیا دست مصنوعی به زودی قااثرات مفید قهوهبیمار 101 ساله، مبتلا به سمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل مداومنقش قهوه در سلامتیهفت چیز که عملکرد مغز تو سلسله مباحث هوش مصنوعیحمله ویروس کرونا به مغزکنفرانس تشنج هتل کوثر اصذهن تو همیشه به چیزی اعتقافراد آغاز حرکت خودشان راختلالات عضلانی ژنتیکبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر مشاهده بر واقعیت بنقش حفاظتی مولکول جدید دهوش مصنوعی از عروسک های بسیاره ابلهانحس و ادراک قسمت پنجمکاهش دوپامین عامل بیماریرویای شفافاندوهگین نباش اگر درب یا ارتباط شگفت مغز انسان و فبحثی در مورد نقش ویتامين منبع خواب و رویاتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقشه مغزی هر فرد منحصر بههوش مصنوعی از عروسک تا کمسربازان ما محققا غلبه می خفاش با شیوع همه گیری جدیکشف جمجمه ای درکوه ایرهوریواستیگمینايا اراده آزاد توهم است یاز نظر علم اعصاب اراده آزبرین نت به جای اینترنتما انسانها چه اندازه نزدتاثیر دپاکین بر بیماری منوروپلاستیسیتی چیستهوش عاطفی در زنان بیشتر اشاهکار قرنخطرات هوش مصنوعیگربه شرودینگر و تاثیر مشایا تکامل هدفمند استاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سلولهای عصبی در تلامخچه ، فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملکهستي مادي ای که ما کوچکترطی یکصد هزار سال اخیر هرچدانش بی نهایتپیشینیان انسان از هفت میابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک مولکولها و ذرات در بعد از کرونا دلخوشی بیهومرز بین انسان و حیوان کجاچگونه هموساپينس بر زمین رابطه تشنج و اوتیسمتبدیل تراکت صوتی مصنوعی واقعیت چیستعارضه جدید ویروس کرونا سداروی تشنجی دربارداریآنزیم تولید انرژی در سلوابزار بقا از نخستین همانازدواج های بین گونه ای، رقانون جنگلتمایل زیاد به خوردن بستنمغز فکر میکند مرگ برای دیچاالش ها در تعیین منبع هوزیباترین چیز در افزایش ستغییر عمودی سر انسان از پواکسنی با تاثیر دوگانه ادر سال حدود 7 میلیون نفر آیا آگاهی پس از مرگ از بیابزار بقای موجود زنده از اطلاعات حسی ما از جهان، چلزوم سازگاری قانون مجازاتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)مغز ابزار بقای برتر مادیچرا خشونت و تعصبزبان، وسیله شناسایی محیطجواب دانشمند سوال کننده یافته های نوین علوم پرده درک و احساسآیا رژیم غذایی گیاهی سلااثرات مضر ماری جوانابیماری های مغز و اعصاب و منابع انرژی از نفت و گاز تکامل چشمنقش مهاجرت در توسعه نسل اهفت سین یادگاری از میراث سلطان جنگل یا صاحب ملکوتحمایت از طبیعتکنگره بین المللی سردرد دذخیره ی شگفت انگیز اطلاعافزایش قدرت ادراکات و حساختراع جدید اینترنت کوانبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیست تمرین ساده برای جلومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنقش حیاتی تلومر دی ان آ دهوش مصنوعی از عروسک بازی سیر آفرینش از روح تا مغز حس و ادراک قسمت بیست و چهکاهش سن بیولوژیکی، تنها روبات های ریز در درمان بیانرژی تاریکارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد نقش کلسیم و منحنی که ارتباط بین معرفتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقشه های مغزی جدید با جزیهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد میگرن در کودکانخلاصه ای از مطالب همایش مگل زندگیریاضیات یک حس جدید استايا اراده آزاد توهم است یاز واقعیت امروز تا حقیقتبرای پیش بینی آینده مغز دما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر داروهای ضد التهاب نوشیدن چای برای مغز مفید هوش عاطفی در زنان بیشتر اشبیه سازی میلیون ها جهان دفاع در برابر تغییر ساختگزیده ای از وبینار یا کنفایجاد احساساتاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سيناپسها طی تکامل و مخچه ابزاري که وظیفه آن فتاثیر درجه حرارت بر عملکهستی ما پس از شروعی چگال ظهور امواج مغزی در مغز مصدانشمندان موفق به بازگردابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک و هوشیاریتفکر خلا ق در برابر توهم مزایای شکلات تلخ برای سلچگونه واکسن کرونا را توزراز تغییرتبدیل سلولهای محافط به سواقعیت های متفاوتعدم توقف تکامل در یک انداداروی جدید s3 در درمان ام آینده ی انسان در فراتر ازابزار بقا از نخستین هماناستفاده از مغز، وزن را کمقانونمندی و محدودیت عالمتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز قلبناتوانی از درمان برخی ویزیر فشار کووید چه باید کرتغییرات منطقه بویایی مغزواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرمان های اسرار آمیز در آآیا امکان بازسازی اندامهابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ملزوم سازگاری قانون مجازاتوهم چیستمغز ابزار برتر بقاچرا در مغز انسان، فرورفتسفر نامه سفر به بم و جنوب جاذبه و نقش آن در شکلگیرییادگیری مهارت های جدید ددرک احساسات و تفکرات دیگآیا رژیم غذایی گیاهی سلااجزای پر سلولی بدن انسان بیماری گیلن باره و بیمارمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل ابزار هوش ، راه پر نقش میدان مغناطیسی زمین هم نوع خواری در میان پیشیسم زنبور ، کلیدی برای وارحوادث روزگار از جمله ویرکنگره بین المللی سردرد دذرات کوانتومی زیر اتمی قافزایش مرگ و میر سندرم کوادامه بحث تکامل چشمبیش از نیمی از موارد انتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نقش خرچنگ های نعل اسبی درهوش مصنوعی از عروسک بازی سیستم تعادلی بدنحس و ادراک قسمت بیست و یککایروپاکتیک چیستروح رهاییانرژی تاریک که ما نمی توارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد عملکرد لوب فمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقص در تشخیص هیجانات عامهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد و علتهای آنخونریزی مغز در سندرم کووگلوئونریسدیپلام تنها داروی تایای نعمت من در زندگیماز آغاز خلقت تا نگاه انسابرای اولین بار دانشمندانما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوشیاری کوانتومیشبیه سازی سیستم های کواندقیق ترین تصاویر از مغز اگزارش یک مورد جالب لخته وایرادهای موجود در خلقت باز تکینگی تا مغز از مغز تبرداشت مغز ما از گذر زمانمدل همه جانبه نگر ژنرالیتاثیر درجه حرارت بر عملکو هر کس تقوای خدا پیشه کنعقل مجادله گردانشمندان نورون مصنوعی سابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیکدانان ماشینی برای تتفاوت مغز انسان و میمون همسیر دشوار تکامل و ارتقاچگونه آن شکری که می خوریمراست دستی و چپ دستیتروس جریان انرژیواقعیت و مجازعسل طبیعی موثر در کنترل بداروی جدید میاستنی گراویآینده ی علم و فیزیک در60 ثابزار بقا از نخستین هماناستفاده از هوش مصنوعی در قارچ بی مغز در خدمت موجودتمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز ما کوچکتر از نیم نقطهناتوانی در شناسایی چهره زیرفون داروی ضد ام استغییرات آب و هوایی که به وبینار اساتید نورولوژی ددرمان های بیماری آلزایمرآیا انسان با مغز بزرگش اخابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ممقاومت به عوارض فشار خون توپیراماتمغز از بسیاری حقایق می گرچراروياها را به یاد نمی آسفر به مریخ در 39 روزجدایی خطای حسی استیادآوری خواب و رویادرک تصویر و زبان های مخلتآیا راهی برای رفع کم آبی اجزایی ناشناخته در شکل گبیماری ای شبیه آلزایمر و منابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش محیط زندگی و مهاجرت دهمیشه اطمینان تو بر خدا بسماگلوتید داروی کاهش دهنحافظه و اطلاعات در کجاست کنترل همجوشی هسته ای با هذرات کوانتومی زیر اتمی قافزایش سرعت پیشرفت علوم اداراوون تنها داروی تاییادراک ما درک ارتعاشی است بیشتر کمردردها نیازی به منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش داروهاي مختلف معروف هوش مصنوعی از عروسک بازی سیستم دفاعی بدن علیه مغز حس و ادراک قسمت بیست و دوکار با یگانگی و یکپارچگیروزه داری متناوب، مغز را انسان قدیم در شبه جزیره عارتباط غیرکلامی بین انسابحثی درباره هوش و تفاوتهمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقطه بی بازگشتهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد تنشنخواندن ، یکی از شستشو دهنگمان میکنی جرمی کوچکی در ریشه های مشترک حیاتای آنکه نامش درمان و یادشاز انفجار بزرگ تا انفجار برای خودآگاه بودن تو بایما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر درجه حرارت بر عملکنیکولا تسلاهوش، ژنتیکی است یا محیطیشبکه های مصنوعی مغز به دردلایلی که نشان میدهد ما بگشایش دروازه جدیدی از طراگر میدانی مصیبت بزرگتر از تکینگی تا مغز از مغز تبررسي علل احتمالي تغيير مدل های ریز مغز مینی برینتاثیر درجه حرارت بر عملکوقت نهيب هاي غير علمي گذشعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهدانشمندان یک فرضیه رادیکپیشرفت های جدید علوم اعصابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض تفاوت ها و تمایزها کلید بمسئول صیانت از عقیده کیسچگونه انتظارات بر ادراک رجزخوانی هایی که امروز بتری فلوپرازینواکنش های ناخودآگاه و تقعصب حقوق نورولووداروی جدید ضد میگرنآیا ممکن است موش کور بی مابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاقبل از آغازتمدن بشری و مغز اخلاقیمغز مادران و کودکان در زمنبرو و انرژی مداومزاوسکا درمان گوشرتغییرات تکاملی سر انسان وراپامیل در بارداریدرمان های جدید میگرنآیا احتمال دارد رویا از آابزار بقای موجود زنده از اعداد بینهایت در دنیای ممقابله با کرونا با علم استوانایی مغز و دیگر اجزای مغز به تنهایی برای فرهنگ چراروياها را به یاد نمی آسفر تجهیزات ناسا به مریخ جریان انرژی در سیستم های ژن هوش و ساختارهای حیاتی درک حقیقت نردبان و مسیری آیاما مقهور قوانین فیزیکاحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری ای شبیه ام اس مولتمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش نگاه از پایین یا نگاههمیشه عسل با موم بخوریمسندرم کووید طولانیحافظه و اطلاعات در کجاست کندر در بیماریهای التهابذرات کوانتومی زیر اتمی قافسردگی و اضطراب در بیماادغام میان گونه های مختلبا هوش مصنوعی خودکار روبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش ذهن و شناخت در حوادث هوش مصنوعی از عروسک بازی سکته مغزیحس و ادراک قسمت بیست و سوکاربرد روباتهای ريزنانوروزه داری و بیمار ی ام اس انسان ها می توانند میدان ارتروز یا خوردگی و التهابحثی درباره هوش و تفاوتهمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر گیاه خواری بر رشد وچند نرمش مفید برای کمردرهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد سکه ایخواب سالم عامل سلامتیگنجینه ای به نام ویتامین رژیم های غذایی و نقش مهم ایمپلانت مغزی کمک میکند از بحث های کنونی در ویروسبرخی ملاحظات در تشنج های ماه رجبتاثیر درجه حرارت بر عملکنیاز به آموزش مجازی دیجیهیچ کاری نکردن به معنی چیشباهت مغز با کیهان مادیدنیای شگفت انگیز کوانتومپمبرولیزوماب در بیماری چاگر نیروی مغناطیس نباشد بررسی و اپروچ جدید بر بیممدیریت اینترنت بر جنگتاثیر درجه حرارت بر عملکوقتی فهمیدی خطا کردی برگعلم به ما کمک میکند تا مودانشمندان ژنی از مغز انسپیشرفتی مستقل از ابزار هابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفراموش کارها باهوش تر هستفاوت های بین زن و مرد فقمسئولیت جدیدچگونه باغبانی باعث کاهش رساناها و ابر رساناها و عتری فلوپرازینواکنش به حس جدیدعضلانی که طی سخن گفتن چقدداروی ضد تشنج با قابليت تآیا ما تنها موجودات زنده ابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاقبل از انفجار بزرگتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز چون ابزار هوش است دلینخاع ما تا پایین ستون فقرزبان مشترک ژنتیکی موجوداثبت امواج الکتریکی در عصورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان های جدید در بیماری آیا احتمال دارد رویا از آابزار بقای موجود زنده از بلندی در ذهن ما درک بلندیملاحظه های اخلاقی دربارهتوازن مهمتر از فعالیت زیمغز برای فراموشی بیشتر کنزاع بین جهل و علم رو به پسفر دشوار اکتشافجریان انرژی در سیستم های ژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرک عمیق در حیواناتآب زندگی است قسمت چهارماحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری اسپینال ماسکولار منابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش نظام غذایی در تکامل مهمراهی نوعی سردرد میگرنیسندرم گیلن باره به دنبال حافظه و اطلاعات در کجاستکوچک شدن مغز از نئاندرتارفتار اجتماعی انسان، حاصالکتروتاکسی(گرایش و حرکادغام دو حیطه علوم مغز و بار بزرگ ایستادن بر دو پامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویتامین دی بر بیمانقش روی و منیزیم در سلامتهوش مصنوعی از عروسک بازی سانسور از روی قصد بسیاری حس و ادراک قسمت بیستمکاربرد روباتهای ريز، در روزه داری سلول های بنیادانسان جدید از چه زمانی پاارزش حقیقی زبان قسمت اولبحثی درباره هوش و تفاوتهمواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر گیاه خواری بر رشد وچند جهانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمسرعت فکر کردن چگونه استخواب سالم عامل سلامتی و یگویید نوزده و ایمنی ساکترژیم های غذایی و نقش مهم ایمپلانت نخاعی میتواند داز تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی مرزهای اخلاق و علوم ماپروتیلینتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی خارج از مغزهای ما نیهیچگاه از فشار و شکست نترشباهت کیهان و مغزدندان ها را مسواک بزنید تپنج اکتشاف شگفت آور در مواگر نعمت فراموشی نبود بسبررسی ژنها در تشخیص بیمامدارک ژنتیکی چگونه انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکویتنام نوعی کرونا ویروس علایم کمبود ویتامین E را دانشمندان پاسخ کوانتومی پاسخ گیاهان در زمان خوردابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیستتفاوت های تکاملی در مغز ومستند جهان متصلچگونه تکامل مغزهای کنونیرشته نوروایمونولوژی و نقتسلیم شدن از نورون شروع مواکسن های شرکت فایزر آمرغیرقابل دیدن کردن مادهداروی ضد تشنج با قابليت تآیا مغز تا بزرگسالی توسعابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاقدم زدن و حرکت دید را تغیتمساح حد واسط میان مغز کومغز چگونه صداها را فیلتر نخستین تصویر از سیاهچالهزبان چهار حرفی حیات زمینجمجمه انسان های اولیهورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان های رایج ام اسآیا برای تولید مثل همیشه ابزارهای پیشرفته ارتباط بلعیدن ستاره توسط سیاهچاملاحظات بیهوشی قبل از جرتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟نزاع بین علم و نادانی رو سفرنامه سفر به بم و جنوب جریان انرژی در سیستم های ژنها نقشه ایجاد ابزار هودرگیری قلب در بیماری ویرآب زندگی است قسمت اولاحساس گذر سریعتر زمانبیماری اضطراب عمومیمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش نظریه تکامل در شناساهندسه ی پایه ایسندرم پیریفورمیسحس چشایی و بویاییکووید نوزده و خطر بیماری رقیبی قدرتمند در برابر مالگوبرداری از طبیعتارتقا و تکامل سنت آفرینش بار سنین ابزار هوشمندی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویروس کرونا بر مغز نقش روزه داری در سالم و جهوش مصنوعی از عروسک بازی سانسور بر بسیاری از حقایحس و ادراک قسمت دهمکتاب زیست شناسی باورروش مقابله مغز با محدودیانسان عامل توقف رشد مغزارزش حقیقی زبان قسمت دومبحثی درباره هوش و تفاوتهموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچندین ماده غذایی که ماننهوش مصنوعی به کمک هوش طبیشلیک فراموشیخواب عامل دسته بندی و حفطگوشه بیماری اتوزومال رسسرژیم غذایی حاوی تخم مرغ واین پیوند نه با مغز بلکه از تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی نکات از گاید لاین پرماجرای جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی شبیه نور تو نیستهیپرپاراتیروئیدیسمشباهت زیاد بین سلول هاي عدو ویژگی انتزاع و قدرت تجپوست ساعتی مستقل از مغز داگر نعمت فراموشی نبود بساز تکینگی تا مغز از مغز تبررسی سیستم تعادلی بدن امروری بر تشنج و درمان هایتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E برای فعالیت صحعلایم کمبود ویتامین E را دانشمندان اولین سلول مصنپختگی پس از چهل سالگي به ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانیتفاوت های زبانی سرمنشا تمشکلات نخاعیچگونه جمعیت های بزرگ شکل رشد مغز فرایندی پیچیده اتشنج چیستواکسن کووید 19 چیزهایی که مقالاتداروی ضد تشنج توپیراماتآیا همه جنایت ها نتیجه بیابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در مورد هقدرت انسان در نگاه به ابعتنفس هوازی و میتوکندریمغز ناتوان از توجیه پیدانخستین روبات های زنده ی جزبان و کلمه حتی برای کسانجنسیت و تفاوت های بیناییورزش و میگرندرمان های علامتی در ام اسآیا بزرگ شدن مغز فقط در دابزارهای بقا از نخستین هبه مغز خزندگان خودت اجازممانتین یا آلزیکسا یا ابتوسعه برخی شغل ها با هوش مغز بزرگ چالش است یا منفعنزاع بین علم و جهل رو به پسفرنامه سفر به بم و جنوب جستجوی متن و تصویر به صورژنها ، مغز و ارادهدرگیری مغز در بیماری کویآب زندگی است قسمت دوماحساسات کاذببیماری بیش فعالیمنابع بی نهایت انرژی در دتکامل زباننقش هورمون های تیروئید دهندسه ی رایج کیهانسوپاپ ها یا ترانزیستورهاحس و ادراک (قسمت اول )کودک ایرانی که هوش او از رموزی از نخستین تمدن بشرالتهاب شریان تمپورالامیوتروفیک لترال اسکلروارتوکين تراپی روشی جديد بارداری بدون رحممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر ژنها بر اختلالات خنقش رژیم غذایی بر رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی ساخت شبکه عصبی مصنوعی با حس و ادراک قسمت دوازدهمکتاب، سفری به تاریخروش های صرفه جویی در ایجاانسانیت در هم تنیده و متصارزش حقیقی زبان قسمت سومبحثی درباره هوش و تفاوتهموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچه زیاد است بر من که در ایهوش مصنوعی در کامپیوترهاشلیک فراموشیخودآگاهی و هوشیاريگوشت خواری یا گیاه خواریراه فراری نیستاینکه به خاطرخودت زندگی از تکنیکی تا مغز از مغز تبرخی نرمش های گردنماده ی تاریکنکاتی در مورد تشنجهاوکينگ پیش از مرگش رسالشباهت زیاد بین سلول هاي عدو برابر شدن خطر مرگ و میپیموزایداگر با مطالعه فیزیک کواناز تکینگی تا مغز از مغز تبررسی علل کمر درد در میانمرکز هوشیاری، روح یا بدن تاثیر رو ح و روان بر جسمویتامین E در چه مواد غذایعلت خواب آلودگی بعد از خودانشمندان تغییر میدان مغپروژه ی ژنوم انسانیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز فرایند تکامل و دشواری هاتفاوتهای جنسیتی راهی برامشکلات بین دو همسر و برخیچگونه جمعیت های بزرگ شکل رشد مغز علت تمایل انسان بتشنج و حرکات شبه تشنجی قاواکسن کرونا و گشودن پنجرتاثیر ویتامین دی بر بیماداستانها و مفاهیمی اشتباآیا هوش مصنوعی می تواند نابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در تفسیر لمس کوانتومیتنفس هوازی و میتوکندریمغز و سیر تکامل ان دلیلی نرمش های مفید برای درد زازبان و بیان نتیجه ساختماجنسیت و تفاوت های بیناییورزش بهترین درمان بیش فعدرمان ژنتیکی برای نوآوریآیا تکامل و تغییرات ژنتیابزارهای بقا ازنخستین همبه بالا بر ستارگان نگاه کمنابع انرژي پاک سرچشمه حتوصیه های سازمان بهداشت مغز بزرگ چالشهای پیش رونشانه های گذشته در کیهان سفرنامه سفر به بم و جنوب جستجوی هوشیاری در مغز ماژنهای مشترک بین انسان و ودرگیری مغز در بیماران مبآب زندگی است قسمت سوماخلاق و علوم اعصاببیماری تی تی پیمناطق خاصی از مغز در جستجتکامل زباننقش هورمون زنانه استروژنهندسه بنیادینسوپاپ ها یا ترانزیستورهاحس و ادراک (قسمت دوم )کودکان میتوانند ناقل بی رمز و رازهای ارتباط غیر کرمز بقای جهش ژنتیکیامید نیکو داشته باش تا آنارتباط میکروب روده و پاربازگشت از آثار به سوی خدامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کلام در آیات کلام بنقش رژیم غذایی در رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی ساخت شبکه عصبی با الفبای حس و ادراک قسمت سومکجای مغز مسئول پردازش تجروش هایی ساده برای کاهش اانعطاف پذیری مکانیسمی علارزش خود را چگونه میشناسبحثی درباره احساسات متفامیهمانهای ناخوانده عامل تاثیر گیاه خواری بر رشد ونهایت معرفت و شناخت درک عهوش مصنوعی در خدمت خلق وحشنا در ابهای گرم جنوب نیاخودآگاهی و هوشیاريگیلگمش باستانی کیستراه های جدید برای قضاوت راینکه خانواده ات سالم بااز تکینگی تا مغز و از مغز برخی یونها و مولکول های مماده ی خالیچگونه مولکول های دی ان ایهاوکينگ پیش از مرگش رسالشرکت نورالینک ویدیویی ازدو برابر شدن خطر مرگ و میپیموزایداگر تلاش انسان امروز برااز تکینگی تا مغز از مغز تبزرگ شدن مغز محدود به دورمرکز حافظه کجاستتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کاعماد الدین نسیمی قربانی دانشمندان روش هاي جدیدی پروژه ی ژنوم انسانیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز فرایند حذف برخی اجزای مغتقلید مرحله ای نسبتا پیشمشکلات روانپزشکی پس از سچگونه حافظه را قویتر کنیزمین زیر خلیج فارس تمدنی تشنج عدم توازن بین نورون واکسن کرونا از حقیقت تاتصفحه اصلیدر مانهای کمر دردآیا هوش مصنوعی زندگی بشرابزار بقای موجود زنده از استخوان های کشف شده، ممکلوب فرونتال یا پیشانی مغتنفس بدون اکسیژنمغز آیندگان چگونه است ؟نرمش های مفید در سرگیجهزبان و بیان، در سایه پیشرجهل مقدسورزش در کمر درددرمان ام اس(مولتیپل اسکلآیا جنین انسان، هوشمندی ابزارهای بقای موجود زندهبه خودت مغرور نشومنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های غیر دارویی در سمغز بزرگ و فعال یا مغز کونظام مثبت زندگیسفرنامه سفر به بم و جنوب حفره در مغزژنهای هوش ، کدامنددرگیری مغزی در سندرم کووآزمون ذهنی گربه شرودینگراخلاق پایه تکامل و فرهنگبیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبان انسان از پیشینقش ویتامین K در ترمیم اسهندسه در پایه ی همه ی واکسوپاپ ها یا ترانزیستورهاحس و ادراک قسمت چهلکودکان خود را مشابه خود تکوری گذرای ناشی از موبایروی و منیزیم در تقویت استامید درمان کرونا با همانارتباط ماده و انرژیبازگشت به ریشه های تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقش زنجبیل در جلوگیری از هوش مصنوعی از عروسک بازی ساختار شبکه های مغزی ثابحس و ادراک قسمت سی و هشتمکرونا چه بر سر مغز می آورروش صحبت کردن در حال تکاماولین مورد PML به دنبال تکاز نخستین همانند سازها تبحثی درباره احساساتی غیرمیگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار میلیارد سال تکامل بهوش مصنوعی در خدمت خلق وحشناخت و معرفت، و نقش آن دخورشید مصنوعیگیاه خواری و گوشت خوار کدراه های جدید برای قضاوت راینترنت بدون فیلتر ماهوااز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اثرات مضر ویتامین دمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مغز پیش انسان یا همهدف یکسان، در مسیرهای متشش مرحله تکامل چشمدو سوی واقعیتپیچیدگی های مغزمگساپی ژنتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج نخاعی با الکترودهای بزرگ شدن تقریبا ناگهانی مرکز حافظه کجاستتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کا و استخوانعوامل موثر در پیدایش زبادانشمندان روشی برای تبدیپرواز از نیویورک تا لوس آابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغزتفرد حساس از نظر عاطفی و بتقلید از روی طبیعتمشکلات روانپزشکی در عقب نگاه محدود و تک جانبه، مشزمان واقعیت است یا توهمتشخیص ژنتیکی آتروفی های واکسن کرونا ساخته شده توسوالات پزشکیدر محل کار ارزش خودت را بآیا هوش ارثی دریافتی از پابزار بقای موجود زنده از استروژن مانند سپر زنان دلوتیراستامتو یک جهان در مغز خودت هسمغز انسان ایا طبیعتا تمانرمشهای مهم برای تقویت عزبان و تکلم برخی بیماریهجهان یکپارچهوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان تومورهای مغزی با اآیا جهان ذهن و افکار ما مابزارهای بقای از نخستین به زودی شبکه مغزی به جای منابع انرژی از نفت و گاز توصیه هایی در مصرف ماهیمغز بزرگترین مصرف کننده نظریه ی تکامل در درمان بیسفری به آغاز کیهانحقیقت قربانی نزاع بین بی ژنهای حاکم بر انسان و انسدرگیری مغزی در سندرم کووآسيب میکروواسکولاریا آساختلال خواب فرد را مستعد بیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل ساختار رگهای مغزی نقش ژنتیک در درمان اختلاهوموارکتوس ها ممکن است دسودمندی موجودات ابزی بر حس و ادراک قسمت نهم