دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

هزاران سال چشم های بینا و مغزهای کارا و عبرتی که با این چشمها و مغزها ستانده نشد

هزاران سال چشم های بینا و مغزهای کارا و عبرتی که با این چشمها و مغزها ستانده نشده است!

پیشینیانی که مانند امروز با خوی حیوانی و حیله ها باقی ماندند و دیگران را از میدان خارج کردند

و مردم امروز، که تفاوت زیادی با گذشتگان ندارند!

کی آیندگانی خواهند آمد که دارای تفاوت مهمی نسبت به حیوانات خواهند بود؟

تاریخ و یافته های باستانی وسیله خوبی برای عبرت هاست ولی با وجود چشم باز و پیشرفت‌های علمی، عبرت ها اندک است

نه گونه از انسان در گذشته وجود داشت ولی جز ما، از آنها باقی نمانده است. آیا ما دلیل نابودی آنها بوده ایم؟

در 300 هزار سال قبل، نه گونه انسان بر زمین حضور داشتند ولی اکنون جز ما باقی نمانده ایم. انسان نئاندرتال، شکارچی و کاملا سازگار با محیط سرد اروپا بودند. اما دنیسواندر آسیا و انسان راه قامتهموارکتوسدر اندونزی و همورودیسینسیس در وسط آفریقا ساکن بودند.

علاوه بر آن برخی گونه های کوتاه قامت با مغز کوچک، مانند همونالدیدر جنوب آفریقا و همولوسوننسیسدر فیلیپین و هموفلورسنسیسدر اندونزی اقامت داشتند.

و با توجه به سرعت بالای کشف گونه های متنوع، کاملا مورد انتظار است که به زودی گونه های فراوان دیگری را هم کشف کنیم. از میان رفتن این گونه ها شبیه انقراضی دسته جمعی است و حدود ده هزار سال از انقراض آخرین مورد آنها گذشته است، ولی فاجعه ای طبیعی مانند آتشفشان یا تغییرات آب و هوا یا برخورد سیارکی به زمین در این مدت، رخ نداده است تا عامل انقراض آنها بوده باشد.

ولی زمان بندی انقراض نشان میدهد سبب انقراض، انتشار گونه جدیدهموساپینس در حدود 260 تا سیصد هزار سال قبل در آفریقا بوده است. انتشار انسان معاصر از جنوب آفریقا به دیگر مناطق زمین، باعث ششمین انقراض دسته جمعی شده و بیش از چهل هزار سال طول کشیده است و از زمان پنهان شدن پستانداران دوره یخبندان تا نابودی تمدنهای جنگل‌های پرباران امروز ادامه دارد. ولی آیا انسان های دیگر، از نخستین قربانیان بوده اند؟

تکامل انسان

حقیقت این است که ما گونه ای بسیار مهم هستیم. ماموت و موش های تنبل زمین را شکار کردیم تا آنکه منقرض شدند و بیابان ها و جنگلها را برای کشاورزی در هم کوبیدیم و بیش از نیمی از مساحت کره زمین را اشغال کردیم و علاوه بر آن آب و هوای سیاره را دگرگون ساختیم و تاثیر ما بر دیگر انسان ها و رقابت بر سر منابع و مواد غذایی، حتی بیشتر بوده است.

تاریخ، بسیار، از کسانی مثال میزند که جمعیت های دیگر را برای به دست آوردن زمین، آواره و طرد کردند. نمونه آن خراب کردن روم برای تصاحب شهر کارتاژ، توسعه طلبی آمریکا در غرب و استعمار انگلیسی استرالیا و کشتار و نسل کشی دسته جمعی در بوسنی و رواندا و عراق و دارفور و میانمار است..

می توان گفت تمایل برای نسل کشی جمعی و خشونت، چیزی است که از وجود انسان جدا نمیشود و کاملا مانند به کارگیری زبان یا ابزار است.

دلیلی واضح نداریم برای این اعتقاد که انسان عاقل علاقه کمتری به دارایی و خشونت دارد یا انسانی تر و آرامتر است. افراد خوش بین، اعتقاد دارند شکارچیان اولیه مسالمت آمیز بودند، شاید وحشی بودند ولی دلیر و جوانمرد بودند و می‌گویند فرهنگ و نه سرشت ما، خشونت را آفریده است.

ولی پژوهش های میدانی و بررسی های تاریخی و کشفیات باستان شناسی نشان میدهد جنگ ها در تمدن های نخستین زیاد و خشن و منتشر و ویرانگر بوده است.

سلاح های عصر سنگی جدید مانند چماق و چوب و تیر و کمان و نیزه و تکنیک های جنگ گروهکی مانند غارت و کمین، بسیار ویرانگر بوده است و علت اصلی مرگ در این جمعیت ها خشونت بود.

استخوان ها و آثار باستانی نشان میدهد این خشونت قدیمی بوده است. مرد کنویک از آمریکای شمالی با عمر 9 هزار سال، سر نیزه ای داشت که در حوض خود نصب کرده بود و سایتناتاروک در کنیا عمر آن را ده هزار سال تخمین میزند و این ابزار قتل وحشیانه ای بود که حدود 27 مرد و زن را میکشت.

غیر محتمل است گونه های بشری دیگر آرام تر بوده باشند. همکاری برای خشونت در شامپانزه، اشاره میکند خشونت پیش از تکامل انسان وجود داشته است. استخوان های بزرگ نئاندرتال نشانه هایی از جنگ ها داشته است ولی ترجیح دارد سلاح های پیشرفته به انسان عاقل برتری نظامی داده باشد و اینها شامل ابزار اسلحه مانند نیزه و شمشير و چوب دستي بود. اين فرهنگ و ابزارها به ما كمك كرد بر مجموعه بزرگي از حيوانات و گياهانی پيروز شويم كه براي تغذيه قبايل بزرگ ما كافی بود و به گونه ما برتري اي استراتژيك در آمادگی داد.
سلاح خطرناك تر: لوح هاي غار و دست ساخته ها و ابزارهای موسيقي به چیزی خطرناكتر اشاره ميكند: قدرت پيشرفته بر تفكر و ارتباط.

ولي سلاح خطرناک تر ما توانایی ما بر همکاری و نقشه ریزی و به بازی گرفتن و فریب و حیله است. به دلیل عدم کامل بودن یافته های فسیلی تاکید بر این افکار دشوار است ولی در اروپا که یافته های فسیلی، نسبتا کام

لتر است- یافته ها نشان میدهد بشر ابتدایی در فاصله چند هزار سال بعد از ظهور ما مخفی شدند.

آثار اسید نوکلئیک ابتدایی نئاندرتال در برخی افراد اوراسیا اثبات میکند ما بعد از انقراض آنها جایگزین آنها نیستیم بلکه با آنها برخورد داشتیم و با آنها ازادواج کردیم. در اماکن دیگر اسیدهای نوکلئیک، از دیدارهای دیگری با انسان های ابتدایی به ما خبر میدهد. مجموعه های شرق آسیا مانند ساكنان اقيانوس آرام و استرالیا آثاری از اسیدهای نوکلئیکی دنیسوان دارند. همچنین برخی آسیایی ها دارای اسید نوکلئیک از نوع دیگری هستند. شاید انسان راست قامت، بوده باشند و ژنهای آفریقایی آثار اسید نوکلئیک گونه های قدیمی دیگری را مشخص میکند و این حقیقت را آشکار میکند که با این گونه ها زاد و ولد داشته ایم و بعد از ظهور ما پنهان شدند.

ولی چرا اجداد ما نزدیکان خود را محو کردند و سبب نسل کشی جمعی آنها شدند؟

دلیل، رشد جمعیت است. بشر زیاد می شوند و تعداد آنها رو به فزونی می گذارد و سایر گونه ها همینطور بودند. اعتقاد داریم هر سال تعداد ما 25% افزایش می یابد ولی این، مورد تاکید نیست. وقتی انسان ها شکارچی و همکار شدند حیوانات شکارچی نتوانستند آنها را تهدید کنند. و به دیل عدم کنترل باروری، تعداد انسان ها از تسلط خارج شد و بشر، زیاد شدند و منابع موجود را مصرف کردند. افزایش جمعیت در نتیجه کمبود غذای ناشی از قحطی یا زمستان حتما به نزاع بر سر غذا و زمین منجر خواهد شد.

از این رو جنگ ضرورتی برای استمرار گونه شد. شاید شکست دادن دیگر گونه ها برنامه ریزی شده و از روی قصد، نبوده باشد ولی جنگی برای قحطی بود و در طول چند سال و با زیاد شدن جنگ ها و غارت ها و کمین ها انسان توانست دشمنان خود را شکست دهد و بر زمین های آنها مسلط شود و آنها را کاملا از میان ببرد.

با این همه انقراض نئاندرتال زمانی طولانی در حدود هزاران سال طول کشید و آن، به فقر انسان عاقل ابتدایی در برخورداری از تمدن مانند تعداد زیاد و کشاورزی برمیگردد. و نیز به دلیل همه گیری ها مانند آنفلوانزا و حصبه است که دشمنان نئاندرتال را نابود کرد. شاید در ابتدا انسان ابتدایی(نئاندرتال) در جنگ شکست خورده باشد ولی بعد از آنکه در نبردهای طولانی وارد شد در تعدادی از آنها ضد ما پیروز گشت و این نشانه بهره مندی او از سطحی از هوش است که شاید نزدیک به هوش انسان جدید باشد.

امروز به ستارگان می نگریم و می پرسیم اگر ما در کیهان یگانه نباشیم چه میشود؟ و تصور می کنیم امر چگونه خواهد بود وقتی با گونه های دیگر باهوش ماند خودمان برخورد کنیم ولی آنها متفاوت از ما هستند. متاسفانه می دانیم ما قبلا با دیگر گونه ها مقابله کرده ایم و سبب نابودی آنها بوده ایم و این فرایند را به نابودی انسان های دیگر کشانده ایم.

حتی اگر رقیبی در سیاره دیگری برای ما نباشد، خودمان بزرگترین دشمن خودمان خواهیم بود. برای بقای انسان امروز، بیش از خودخواهی های گذشته و عقل مادی- که ناگزیر، نتیجه آن محو گروه بزرگی از گونه ها و انسان هاست- به عقلی فرامادی نیازمند هستیم.
@salmanfatemi
https://www.ibelieveinsci.com/?p=79172


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رابطه تشنج و اوتیسمبررسی و اپروچ جدید بر بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت ستارگانی قبل از آغاز کیهکوچ از محیط نامناسبتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا ما کالا هستیممعنی روزهجنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت مغزی کمک میکند خلاصه ای از درمان های جدیارتباط بین هوش طبیعی و هومغز مانند تلفن استدرمان جدید کنترل مولتیپلبه جای محکوم کردن دیگران چگونه جمعیت های بزرگ شکل هیچ کس مانند تو نگاه نمیکزمان چیستبعد از کرونامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسرطان کمیت گراییکاهش التهاب ناشی از بیماتاثیر کلام در آیات کلام بآیا انسان با مغز بزرگش اخجهان کنونی و مغز بزرگتریایجاد احساساتخار و گلاز نشانه ها و آثار درک شدمغز ایندگان چگونه استدرک احساسات و تفکرات دیگفتون های زیستیبیماری وسواسچالش دیدگاه های سنتی در بهزینه ای که برای اندیشیدزندگی، مدیریت انرژیتقلید از روی طبیعتمهندسی ژنتیک در حال تلاش شکست حتمیکریستال زمان(قسمت اولتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا راهی برای رفع کم آبی جهش های ژنتیکی غیر تصادفابزار هوش در حال ارتقا ازدل به دریا بزناز تکینگی تا مغز از مغز تمغزهای کوچک بی احساسدرس گرفتن از شکست هافشار و قدرتزبان نیاز تکاملی استبیندیشنخستین روبات های زنده ی جویتامین کا در سبزیجاتتمدنی قدیمی در شمال خلیج میدان های کوانتومی خلاشباهت مغز و کیهانگوشه بیماری اتوزومال رسستاثیر درجه حرارت بر عملکآزادی عقیده، آرمانی که تجریان انرژی در سیستم های دورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش گرمایش آب و هوا در همذرات کوانتومی زیر اتمی ققبل از آغازسفر نامه سفر به بم و جنوب چراروياها را به یاد نمی آواکنش به حس جدیدتو افق رویداد جهان هستیماپروتیلینطلای سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکگزارش یک مورد جالب لخته وافزایش سرعت پیشرفت علوم حل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکاز تکینگی تا مغز- از مغزتنقش زنجبیل در جلوگیری از رویا و کابوسبحثی در مورد نقش ویتامين لا اکراه فی الدینسلولهای بنیادی مصنوعی درنظریه تکامل در درمان بیمواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتومورهای نخاعیپیچیدگی های مغزی در درک زمحدودیت چقدر موثر استعلم به ما کمک میکند تا موتبدیل پلاستیک به کربن و سامیدوار باش حتی اگر همه چحس و ادراک (قسمت دوم )ابزارهای بقای موجود زندهداروی جدید ALSاز سایه بگذرچند جهانیهوش مصنوعی از عروسک بازی روزهای بد باقی نمیماندبخشیدن دیگران یعنی آرامشمن کسی در ناکسی دریافتم سی و سه پل اصفهانهمراه سختی، اسانی هستیکی از علل محدودیت مغز امتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپاسخ گیاهان در زمان خوردمرکز حافظه کجاستعادت کن خوب حرف بزنیترجمه ای ابتدایی از اسراانرژی بی پایان در درون هرحس و ادراک قسمت هجدهماجزایی ناشناخته در شکل گدخالت در ساختار ژنهااسرار آفرینش در موجنوار مغز در فراموشی هاهوش مصنوعی از عروسک تا کمریواستیگمینبرخی نرمش ها برای زانومنابع انرژی از نفت و گاز سکته مغزیهوش مصنوعی یا حماقت طبیعژنهای حاکم بر انسان و انستکامل و ارتقای نگاه تا عمآملودیپین داروی ضد فشار مسیر دشوار تکامل و ارتقاتاثیر ویتامین دی بر بیماتظاهری از ماده است که بیداهرام مصر از شگفتی های جهحس و ادراک قسمت سی و هشتماداراوون تنها داروی تاییدر درمان بیماری مولتیپل اعداد بینهایت در دنیای مچیزی منتظر شناخته شدنهوش عاطفی قسمت اولبقای حقیقی در دور ماندن اچیزی خارج از مغزهای ما نیهوش عاطفی قسمت دهمرادیوی مغز و تنظیم فرکانبررسی ژنها در تشخیص بیمامنبع هوشیاری کجاست قسمت سخن و سکوتکوچک شدن مغز از نئاندرتاتئوری تکامل امروز در درمآیا ما تنها موجودات زنده معادله ها فقط بخش خسته کنجنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت نخاعی میتواند دخم شدن فضا-زمانارتباط شگفت مغز انسان و فمغز مادران و کودکان در زمدرمان جدید ای ال اس، توفربه خودت مغرور نشوچگونه حافظه را قویتر کنیهیچ کس حقیقت را درون مغز زمان و مکان، ابعاد کیهان بعد از کرونامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسرعت فکر کردن چگونه استکاهش حافظه هرچند فرایندیتاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا احتمال دارد رویا از آجهان کاملی در اطراف ما پرایرادهای موجود در خلقت بخارق العاده و استثنایی باز نظر علم اعصاب یا نرووسمغز ابزار بقای برتر مادیدرک تصویر و زبان های مخلتفروتنی و غروربیماری کروتز فیلد جاکوبچاالش ها در تعیین منبع هوهزینه سنگین انسان در ازازونیسومایدتقلید از طبیعتمهربانی، شرط موفقیتشگفت نیست من عاشق تو باشمکریستال زمان(قسمت دوم)تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیاما مقهور قوانین فیزیکجهش تمدنی عجیب و شگفت انسابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما باز تکینگی تا مغز از مغز تمغز، فقط گیرندهدست کردن در گوشفضای قلب منبع نبوغ استزبان و کلمه حتی برای کسانبیهوش کردن در جراحی و بیمنرمش های مفید برای درد زاویتامین بی 12 در درمان دردتمرکز و مدیتیشنمیدان بنیادین اطلاعاتشباهت مغز با کیهان مادیگوشت خواری یا گیاه خواریتاثیر درجه حرارت بر عملکآزار دیگری، آزار خود استجستجوی متن و تصویر به صورديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش پیش زمینه ها و اراده رفتار مانند بردهباهوش ترین و با کیفیت تریقبل از انفجار بزرگسفر به مریخ در 39 روزچراروياها را به یاد نمی آواکسن های شرکت فایزر آمرتو انسانی و انسان، شایستماجرای جهل مقدسطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر درجه حرارت بر عملکگشایش دروازه جدیدی از طرافسردگی و اضطراب در بیماحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان ژنی از مغز انساز تکینگی تا مغز، از مغز نقش زبان در سلطه و قدرت ارویا و خبر از آیندهبحثی در مورد نقش کلسیم و لاموژین داروی ضد اوتیسم؟سلام تا روشنایینظریه تکامل در درمان بیموبینار اساتید نورولوژی دتومورهای ستون فقراتپیوند قلب خوک، به فرد دچامحدودیت های حافظه و حافظعلم بدون توقفتبدیل تراکت صوتی مصنوعی امیدواری و مغزحس و ادراک قسمت 67ابزارهای بقای از نخستین داروی جدید s3 در درمان ام از علم جز اندکی به شما داچند جهانیهوش مصنوعی از عروسک بازی روزهای سختبخشش، عقلانی یا غیر عاقلمنابع انرژي پاک سرچشمه حسیلی محکم محیط زیست بر انهمراهی نوعی سردرد میگرنییافته های نوین علوم پرده توسعه برخی شغل ها با هوش پختگی پس از چهل سالگي به مرکز حافظه کجاستعادت کردن به نعمتترس و آرمان هاانرژی تاریکحس و ادراک قسمت هشتماحیای بینایی نسبی یک بیمدر مانهای کمر درداسرار بازسازی اندام هانوار مغز در تشخیص بیماری هوش مصنوعی از عروسک تا کمریاضیات یک حس جدید استبرخی نرمش های گردنمنابع انرژی از نفت و گاز سال سیزده ماهههوش مصنوعی گوگل به کمک تشکل اقیانوس در یک ذرهتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآموزش نوین زبانمسئول صیانت از عقیده کیسصفحه اصلیتعداد کلی ذهن ها در جهان اولویت بندی ها کجاستحس و ادراک قسمت سی و ششمادب برخورد با دیگراندر سال حدود 7 میلیون نفر بلندی در ذهن ما درک بلندیچیزی شبیه نور تو نیستهوش عاطفی قسمت دومراز تغییربررسی بیماری التهابی رودمنبع هوشیاری کجاست قسمت سخن پاک و ثابتکوچکترین چیز یک معجزه استئوری تکامل در پیشگیری و آیا مغز تا بزرگسالی توسعمعجزه های هر روزهجهل مقدسایمان به رویاخونریزی مغز در سندرم کووارتباط شگفت انگیز مغز انمغز چون ابزار هوش است دلیدرمان جدید سرطانبه دنبال رستگاری باشنگاه محدود و تک جانبه، مشهیچ اندر هیچزمان و صبربعد از کرونا دلخوشی بیهومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسعی کن به حدی محدود نشویکاهش دوپامین عامل بیماریتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا احتمال دارد رویا از آجهان پیوستهاکسی توسین و تکامل پیش اخبر مهم تلسکوپ هابلاز نظر علم اعصاب اراده آزمغز ابزار برتر بقادرک حقیقت نردبان و مسیری فرگشت و تکامل تصادفی محض بیماری گیلن باره و بیمارناتوانی از درمان برخی ویهزاران سال چشم های بینا وزونا به وسیله ویروس ابله تقویت استخوان در گرو تغذموفقیت هوش مصنوعی در امتشگفت انگیز بودن کیهانکریستال زمان(قسمت سوم)تاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت چهارمجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتوماز تکینگی تا مغز از مغز تمغزتان را در جوانی سیم کشدست آسمانقفس ذهنزبان و بیان نتیجه ساختمابیهوشی در بیماران دچار انرمش های مفید در سرگیجهویتامین بی هفدهتمرکز بر هدفمیدازولام در درمان تشنج شباهت کیهان و مغزگیلگمش باستانی کیستآسيب میکروواسکولاریا آسجستجوی هوشیاری در مغز مادی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش آتش در رسیدن انسان بهرفتار وابسته به شکلباور و کیهان شناسیقبرستان ها با بوی شجاعتسفر تجهیزات ناسا به مریخ نزاع بین جهل و علم رو به پواکسن کووید 19 چیزهایی که تو با همه چیز در پیوندیماجرای عجیب گالیلهطوفان زیباییتاثیر رو ح و روان بر جسمپل جویی اصفهاناقلیت خلاقحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان پاسخ کوانتومی از تکینگی تا مغز، از مغز نقش زبان در سلطه و قدرت ارویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی در مورد حقیقت فضا و لایو دوم دکتر سید سلمان فسلسله مباحث هوش مصنوعیهفت چیز که عملکرد مغز تو وجود قبل از ناظر هوشمندتوهم فضای خالیپیوند مغز و سر و چالشهای مخچه فراتر از حفظ تعادلعلم در حال توسعهتبدیل سلولهای محافط به سامیدی به این سوی قبر نیستحس و ادراک قسمت 74ابزارهای دفاعی و بقای موداروی جدید میاستنی گراویازدواج های بین گونه ای، رچند روش ساده برای موفقیتهوش مصنوعی از عروسک بازی روش مقابله مغز با محدودیبدون پیر فلکمنابع انرژی از نفت و گاز سینوریپا داروی ترکیبی ضدهندسه ی پایه اییاد گرفتن مداومتوصیه های سازمان بهداشت پروژه ی ژنوم انسانیمرکز خنده در کجای مغز استعادت دادن مغز بر تفکرتسلیم شدن از نورون شروع مانرژی تاریک که ما نمی توحس و ادراک قسمت پنجماحیای بینایی نسبی یک بیمدر محل کار ارزش خودت را باصل بازخوردنوار مغزی روشی مهم در تشخهوش مصنوعی به کمک هوش طبیریسدیپلام تنها داروی تایبرخی یونها و مولکول های ممنابع بی نهایت انرژی در دسانسور از روی قصد بسیاری هوش مصنوعی گوگل به کمک تشکلمات بلند نه صدای بلندتکامل ابزار هوش ، راه پر آمارهای ارائه شده در سطح مسئولیت جدیدسوالات پزشکیتعذیه ی ذهناولین مورد PML به دنبال تکحس و ادراک قسمت سیزدهمادراک ما درک ارتعاشی است درمان های اسرار آمیز در آبلوغ چیستنکاتی در مورد تشنجهوش عاطفی قسمت سومراست دستی و چپ دستیبررسی سیستم تعادلی بدن امنبع هوشیاری کجاست قسمت53سختی ها رفتنی استکووید نوزده و خطر بیماری تئوری جدید، ویران کردن گآیا همه جنایت ها نتیجه بیمعجزه ی چشمجهان فراکتالاین پیوند نه با مغز بلکه خواندن ، یکی از شستشو دهنارتباط شگفت انگیز مغز انمغز چگونه صداها را فیلتر درمان دارویی سرطان رحم بفلج نخاعی با الکترودهای به زودی شبکه مغزی به جای نگاه انسان محدود به ادراهیچگاه از فشار و شکست نترزمان واقعیت است یا توهمبعد از کرونا دلخوشی بیهومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشلیک فراموشیکاهش سن بیولوژیکی، تنها تاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا برای تولید مثل همیشه جهان پیوستهاگر فقط مردم میفهمیدند کخدا موجود استاز نظر علم اعصاب اراده آزمغز از بسیاری حقایق می گردرک دیگرانفراموش کارها باهوش تر هسبیماری آلزایمر، استیل کوناتوانی در شناسایی چهره هستي مادي ای که ما کوچکترزیباترین چیز در پیر شدنتقویت حافظه یا هوش مصنوعمولتیپل اسکلروز در زنان شگفت زده و حیران باشکشف مکانیسم عصبی خوانش پتاثیر گیاهخواری بر رشد و آب زندگی است قسمت هفتمجهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استاز تکینگی تا مغز از مغز تمغزتان را در جوانی سیمکشدستورالعمل مرکز کنترل بیقفس را بشکنزبان و بیان، در سایه پیشربیوگرافینرمشهای مهم برای تقویت عویتامین دی گنجینه ای بزرتمساح حد واسط میان مغز کومکانیک کوانتومی بی معنی شباهت زیاد بین سلول هاي عگیاه بی عقل به سوی نور میآسیب ها ناشی از آلودگی هوحفره در مغزدین اجباریابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش انتخاب از طرف محیط، نرفتار اجتماعی انسان، حاصباد و موجقدم زدن و حرکت دید را تغیسفر دشوار اکتشافنزاع بین علم و نادانی رو واکسن کرونا و گشودن پنجرتو با باورهایت کنترل میشماده ی تاریکطولانی ترین شبتاثیر روده بر مغزپل خواجو اصفهانالکترومغناطیس شنوایی و هحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان اولین سلول مصناز تکینگی تا مغز، از مغز نقش سجده بر عملکرد مغزرویا تخیل یا واقعیتبحثی در مورد عملکرد لوب فلبخند بزن شاید صبح فردا زسلطان جنگل یا صاحب ملکوتهفت سین یادگاری از میراث وراپامیل در بارداریتوهم فضای خالی یا توهم فضپیوند اندام از حیوانات بمخچه ، فراتر از حفظ تعادلعلم راهی برای اندیشیدن اتبر را بردارامیدی تازه در درمان سرطاحس و ادراک قسمت 75ابعاد و نیازهای تکاملیداروی جدید برای میاستنی اسکار، لگوی هوشمندچندین ماده غذایی که ماننهوش مصنوعی از عروسک بازی روش های صرفه جویی در ایجابرنامه و ساختار پیچیده ممنابع انرژی از نفت و گاز سیگار عامل افزایش مرگ ومهندسه ی رایج کیهانیاد بگیر فراموش کنیتوصیه های غیر دارویی در سپروژه ی ژنوم انسانیمرگ چیستعارضه جدید ویروس کرونا ستشنچ پانایوتوپولوس تشنج انرژی خلا ممکن استحس و ادراک قسمت پنجاهاحساس گذر سریعتر زماندر چه مرحله ای از خواب ، راصل علت و تاثیرنوار عصب و عضلههوش مصنوعی به شناسایی کاریشه های مشترک حیاتبرخی اثرات مضر ویتامین دمنابع جدید انرژیسانسور بر بسیاری از حقایهوش مصنوعی الفاگوکلوزاپین داروی ضد جنونتکامل تکنولوژیآن چیزی که ما جریان زمان مسئولیت در برابر محیط زیپیامهای کاربرانتغییر الگوی رشد مغزی با زاولین مورد پیوند سر در انحس و ادراک قسمت ششمادغام میان گونه های مختلدرمان های بیماری آلزایمردرمان های جدید میگرنبلعیدن ستاره توسط سیاهچاچگونه مولکول های دی ان ایهوش عاطفی قسمت ششمرجزخوانی هایی که امروز ببررسی علل کمر درد در میانمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمسرنوشتکودک هشت ساله لازم است آدتا 20 سال آینده مغز شما به آیا هوش مصنوعی می تواند نجهان قابل مشاهده بخش کوچاین اندوه چیستخواب سالم عامل سلامتیارتباط غیرکلامی بین انسامغز ناتوان از توجیه پیدادرمان سرگیجه بدون نیاز بفلج بل، فلجی ترسناک که آنبه زیر پای خود نگاه نکن بنگاه از بیرون مجموعههیپرپاراتیروئیدیسمزمان پلانکتفکر قبل از کارمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشلیک فراموشیکایروپاکتیک چیستتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا بزرگ شدن مغز فقط در دجهان پر از چیزهای اسرار آاگر میدانی مصیبت بزرگتر خدای رنگین کماناز واقعیت امروز تا حقیقتمغز به تنهایی برای فرهنگ درک درست از خود و هوشیاریفراموشی همیشه هم بد نیستبیماری الزایمرنادیدنی ها واقعی هستندهستی ما پس از شروعی چگال زیباترین چیز در افزایش ستقویت سیستم ایمنیمواد کوانتومی جدید، ممکنشگفتی های نقشه ی ژنتیکیکشف مکانیسمی پیچیده در بتاثیر انتخاب از طرف محیط آب زندگی است قسمت اولجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تاز تکینگی تا مغز از مغز تمغط یک گیرنده استدغدغه نتیجه ی نادانی استقلب و عقلزبان و تکلم برخی بیماریهبیوگرافیچرا ماشین باید نتایج را پویروس مصنوعیتنفس هوازی و میتوکندریمکانیزمهای دفاعی در برابشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه خواری و گوشت خوار کدآشنا پنداریحق انتخابدین، اجباری نیستابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش اتصالات بین سلولهای رقیبی قدرتمند در برابر مباد غرور و سر پر از نخوت وقدرت مردمسفرنامه سفر به بم و جنوب نزاع بین علم و جهل رو به پواکسن کرونا از حقیقت تاتتو باید نیکان را به دست بماده ی خالیطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر رژیم گیاه خواری بر پلاسمای غالبالکتروتاکسی(گرایش و حرکحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از دانشمندان تغییر میدان مغاز تکینگی تا مغز، از مغز نقش غذاها و موجودات دريارویا حقی از طرف خدابحثی درباره هوش و تفاوتهلحظات خوش با کودکانسم زنبور ، کلیدی برای وارهم نوع خواری در میان پیشیورزش هوازی مرتب خیلی به قتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیوند سر آیا ممکن استمخچه ابزاري که وظیفه آن فعلم ساختن برج های چرخانتحریک عمقی مغز در آلزایمامگا سه عامل مهم سلامتحس و ادراک قسمت 78ابعاد اضافه ی کیهانداروی جدید برای ای ال اساساس انسان اندیشه و باور نه به اعدامهوش مصنوعی از عروسک بازی روش هایی برای جلوگیری از برنامه ی مسلط ژنها در اختمنابع انرژی از نفت و گاز سیاهچاله های فضایی منابعهندسه بنیادینیادگیری مهارت های جدید دتوصیه هایی در مصرف ماهیپروانه ی آسمانیمرگ و میر پنهانعدم توقف تکامل در یک انداتشنج چیستانسان قدیم در شبه جزیره عحس و ادراک قسمت پنجاه و یاحساسات کاذبدر ناامیدی بسی امید استاصل عدم قطعیت از کوانتوم نوار عصب و عضلههوش مصنوعی در کامپیوترهارژیم های غذایی و نقش مهم برخی اختلالات عصبی مثانهمناطق خاصی از مغز در جستجساهچاله ها تبخیر نمیشودهوش مصنوعی از عروسک های بکلام و زبان، گنجینه ای بستکامل جریان همیشگی خلقتآنچه ناشناخته است باید شمستند جهان متصلسایتهای دیگرتغییر زودتر اتصالات مغزیاولین هیبرید بین انسان و حس و ادراک قسمت شصت و هشتادغام دو حیطه علوم مغز و ارتقا و تکامل سنت آفرینش درمان های جدید در بیماری بنی عباس، ننگی بر تاریخچگونه میتوان با قانون جنهوش عاطفی بیشتر در زنانرحم مصنوعیبزرگ فکر کنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسریع دویدن مهم نیستکودک ایرانی که هوش او از تا بحر یفعل ما یشاآیا هوش مصنوعی زندگی بشرجهان موازی و حجاب هااین ایده که ذرات سیاهچالخواب سالم عامل سلامتی و یارتروز یا خوردگی و التهامغز و اخلاقدرمان سرگیجه بدون نیاز بفلج خواببه سخن توجه کن نه گویندهنگاه از دور و نگاه از نزدهاوکينگ پیش از مرگش رسالزمان به چه دلیل ایجاد میشتفکر خلا ق در برابر توهم منبع هوشیاری کجاست؟(قسمشنا در ابهای گرم جنوب نیاکار با یگانگی و یکپارچگیتاثیر کتامین در درمان پاآیا تکامل و تغییرات ژنتیجهان پر از چیزهای جادویی اگر نیروی مغناطیس نباشد خدایی که ساخته ی ذهن بشر از کجا آمده ام و به کجا میمغز بیش از آنچه تصور میشودرک عمیق در حیواناتفراموشی و مسیر روحانیبیماری ای شبیه آلزایمر و نادانی در قرن بیست و یکم،و هر کس تقوای خدا پیشه کنزیر فشار کووید چه باید کرتلقین اطلاعات و حافظهموجود بی مغزی که می تواندشگفتی های زنبور عسلکشف ارتباط جدیدی از ارتبتاثیر احتمالی عصاره تغلیآب زندگی است قسمت دومجواب دانشمند سوال کننده ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش قهوه در سلامتیذهن ما از در هم شکستن منبقلب دروازه ی ارتباطزبان و شناخت حقیقت قسمت چبیان ژن های اسکیزوفرنی دچرا مغز انسان سه هزار سالویرایش DNA جنین انسان، برتنفس هوازی و میتوکندریما انسانها چه اندازه نزدشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکگیرنده باید سازگار با پیآشنا پنداریحقیقت قربانی نزاع بین بی دید تو همیشه محدود به مقدابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش تیروئید در تکامل مغزرموزی از نخستین تمدن بشربار بزرگ ایستادن بر دو پاقدرت کنترل خودسفرنامه سفر به بم و جنوب نسبیت عام از زبان دکتر برواکسن کرونا ساخته شده توتو تغییر و تحولیماده ای ضد التهابیطبیعت موجی جهانتاثیر رژیم گیاه خواری بر پمبرولیزوماب در بیماری چالکترودهای کاشتنیحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان روش هاي جدیدی از تکینگی تا مغز، از مغز نقش غذاها و موجودات دريارویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره هوش و تفاوتهلرزش ناشی از اسیب به عصبسماگلوتید داروی کاهش دهنهمه چیز موج استورزش هوازی ، بهترین تمریتوهم چیستپیوند سر، یکی از راه حلهامخچه تاثیر گذار بر حافظهعلایم کمبود ویتامین E را تداوم مهم است نه سرعتامروز دانش ژنتیک هیچ ابهحس و ادراک قسمت 82ابعاد بالاترداروی جدید برای دیابتاستفاده از مغز، وزن را کمنه جنگ و نه خونریزیهوش مصنوعی از عروسک بازی روش هایی ساده برای کاهش ابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱منابع انرژی از نفت و گاز سیاهچاله ها، دارای پرتو هندسه در پایه ی همه ی واکیادآوری خواب و رویاتوضیحی ساده در مورد هوش مپرواز از نیویورک تا لوس آمرگ و میر بسیار بالای ناشعدم درکتشنج و حرکات شبه تشنجی قاانسان میوه ی تکاملحس و ادراک قسمت پنجاه و داخلاق و علوم اعصابدر هم تنیدگی مرزها و بی ماصول انجام برخی نرمش ها دنوبت کودکانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اصول سلامت کمرمنبع هوشیاری کجاست قسمت سایه را اصالت دادن، جز فرهوش مصنوعی از عروسک های بکلرال هیدرات برای خوابانتکامل داروینی هنوز در حاآنچه واقعیت تصور میکنیم مشکل از کجاستتغییر عمودی سر انسان از پاولین تصویر در تاریخ از سحس و ادراک قسمت شصت و دوحس و ادراک قسمت شصت و ششارتقا یا بازگشت به قبل ازدرمان های رایج ام اسبه قفس های سیاهت ننازچگونه مغز پیش انسان یا همهوش عاطفی در زنان بیشتر ارحم مصنوعیبزرگ شدن مغز محدود به دورمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسریعترین کامپیوتر موجودکودکان میتوانند ناقل بی تابوهای ذهنیآیا هوش ارثی دریافتی از پجهان ما میتواند به اندازاینکه به خاطرخودت زندگی خواب عامل دسته بندی و حفطارزش حقیقی زبان قسمت اولمغز و اخلاقدرمان سرگیجه بدون داروفلج خواب چیستبوزون هیگز چیستنگاه از درون مجموعه با نگهاوکينگ پیش از مرگش رسالزمان شگفت انگیزتفاوت مغز انسان و میمون همنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشناخت و معرفت، و نقش آن دکاربرد روباتهای ريزنانوتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جنین انسان، هوشمندی جهان دارای برنامهاگر نعمت فراموشی نبود بسخسته نباشی بابااز کسی که یک کتاب خوانده مغز برای فراموشی بیشتر کدرگیری قلب در بیماری ویرفرایند پیچیده ی خونرسانیبیماری ای شبیه ام اس مولتنازوکلسینوفور و فراوانیزیرفون داروی ضد ام استلاش ها برای کشف منابع جدموجودات مقهور ژنها هستندشانس یا تلاشکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتاثیر ترکیبات استاتین (سآب زندگی است قسمت سومجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش مهاجرت در توسعه نسل اذهن چند جانبه نیازمند نگقلب روباتیکزبان و شناخت حقیقت قسمت ابیان حقیقتچرا مغزهای ما ارتقا یافت واقعیت فیزیکی، تابعی از تنفس بدون اکسیژنما انسانها چه اندازه نزدشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکگالکانزوماب، دارویی جدیآغاز فصل سرما و دوباره تکحقیقت آنطور نیست که به نظدیدن خدا در همه چیزابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش حفاظتی مولکول جدید درمز و رازهای ارتباط غیر کبار سنین ابزار هوشمندی اقدرت انسان در نگاه به ابعسفرنامه سفر به بم و جنوب نسبت ها در کیهانواکسن ایرانی کرونا تولیدتو جهانی هستی که خودش را ماده، چیزی نیستطبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر رژیم گیاه خواری بر پنج اکتشاف شگفت آور در موالگو و عادت را بشکن و در احافظه میتواند بزرگترین دابزار بقای موجود زنده از دانشمندان روشی برای تبدیاز تکامل تا مغز از مغز تا نقش غذاها و موجودات دريارویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره هوش و تفاوتهلرزش عضله یا فاسیکولاسیوسندرم کووید طولانیهمه چیز در زمان مناسبورزش و میگرنتوهم وجودپیوندی که فراتر از امکانمدل همه جانبه نگر ژنرالیعلایم کمبود ویتامین E را تداخل مرزها و صفات با بینانفجار و توقف تکاملی نشاحس و ادراک قسمت چهلاتفاق و تصادفداروی جدید ضد میگرناستفاده از هوش مصنوعی در چه زیاد است بر من که در ایهوش مصنوعی از عروسک بازی روش جدید تولید برقبرین نت به جای اینترنتمنابع انرژی از نفت و گاز سیاهچاله و تکینگی ابتدایهندسه زبانِ زمان استیاری خدا نزدیک استتیوتیکسن داروی ضد جنونپروتئین های ساده ی ابتدامرگ انتقال است یا نابود شعسل طبیعی موثر در کنترل بتشنج عدم توازن بین نورون انسان ها می توانند میدان حس و ادراک قسمت پنجاه و ساخلاق پایه تکامل و فرهنگدر هم تنیدگی کوانتومیاصول توسعه ی یک ذهن کاملنور درونهوش مصنوعی در خدمت خلق وحرژیم ضد التهابیبرخی بیماری ها که در آن بمنبع هوشیاری کجاست قسمت ساخت شبکه عصبی مصنوعی با هوش مصنوعی از عروسک بازی کمردردتکامل داروینی هنوز در حاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مشکلات نخاعیتغییرات منطقه بویایی مغزاولین دارو برای آتاکسی فاولین دروغحس و ادراک سی و هفتمارتوکين تراپی روشی جديد درمان های علامتی در ام اسبه مغز خزندگان خودت اجازچگونه هموساپينس بر زمین هوش عاطفی در زنان بیشتر ارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربزرگ شدن تقریبا ناگهانی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسرگیجه از شایعترین اختلاکودکان خود را مشابه خود تتاثیر فکر بر سلامتآیا هوش سریعی که بدون احسجهان مادی، تجلی فضا در ذهاینکه خانواده ات سالم باخودآگاهی و هوشیاريارزش حقیقی زبان قسمت دوممغز و سیر تکامل ان دلیلی درمان سرطان با امواج صوتفلج دوطرفه عصب 6 چشمبوزون هیگز جهان را از متلنگاه حقیقی نگاه به درون اهدف یکسان و مسیرهای مختلزنان باهوش ترتفاوت ها و تمایزها کلید بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشناخت حقیقت یا آرزوهای گکاربرد روباتهای ريز، در تاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهان ذهن و افکار ما مجهان در حال نوسان و چرخشاگر نعمت فراموشی نبود بسخطا در محاسبات چیزی کاملاز آغاز خلقت تا نگاه انسامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟درگیری مغز در بیماری کویفرایند تکامل و دشواری هابیماری اسپینال ماسکولار نباید صبر کرد آتش را بعد وقت نهيب هاي غير علمي گذشزیرک ترین مردمتلاش هایی در بیماران قطع موسیقی نوشاهکار قرنکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتاثیر تغذیه بر سلامت رواآب، زندگی است(قسمت پنجم)جامعه ی آسمانیدهن، بزرگترین سرمایهابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش میدان مغناطیسی زمین ذهن هوشیار در پس ماده ی مقلب را نشکنزبان و شناخت حقیقت قسمت دبیست تمرین ساده برای جلوچرا ویروس کرونای دلتا واواقعیت چند سویهتنها مانع در زندگی موارد ما اکنون میدانیم فضا خالشربت ضد خلطتاثیر درجه حرارت بر عملکگام کوچک ولی تاثیرگذارآغاز مبهم آفرینشحقیقت افراددیدگاه نارسای دوگانه ی مابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش حیاتی تلومر دی ان آ درمز پیشرفت تواضع است نه طبارداری بدون رحمقدرت ذهنسفرنامه سفر به بم و جنوب نسبت طلایی، نشانه ای به سواکسن اسپایکوژنتو دی ان ای خاص ميتوکندريماده، چیزی بیش از یک خلا طعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر رژیم گیاهخواری بر پول و شادیالگوی بنیادین و هوشیاریحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از دانش، قفل ذهن را باز میکناز تکامل تا مغز، از مغز تنقش غذاها در کاهش دردهای رویای شفافبحثی درباره هوش و تفاوتهلزوم سازگاری قانون مجازاسندرم گیلن باره به دنبال همه چیز در زمان کنونی استورزش بهترین درمان بیش فعتوهم وجودپیوستگی همه ی اجزای جهانمدل هولوگرافیک ژنرالیزهعلت خواب آلودگی بعد از خوتروس جریان انرژیانقراض را انتخاب نکنیدحس و ادراک قسمت چهل و هفتاتوبان اطلاعات و پلِ بینداروی جدید ضد الزایمراستفاده از انرژی خلانه عدم مطلق بلکه عدم با قهوش مصنوعی از عروسک بازی روش صحبت کردن در حال تکامبرای یک زندگی معمولیمنابع انرژی از نفت و گاز سیاهچاله ی تولید کنندههنر فراموشیژن همه چیز نیستتیک و اختلال حرکتیپروتز چشممرگ تصادفیعشق درونی به یگانگی خلقتتشویق خواندن به کودکانانسان یک کتابخانه استحس و ادراک قسمت پنجاه و شاختلال خواب فرد را مستعد در هم تنیدگی کوانتومی و پاصول سلامت کمرنورون هاي مصنوعی می توانهوش مصنوعی درمانگر کامپیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرخی بیماری های خاص که بدمنبع هوشیاری کجاست قسمت ساخت شبکه عصبی با الفبای هوش مصنوعی از عروسک بازی کمردرد ناشی از تنگی کاناتکامل داروینی هنوز در حاآنها نمیخواهند دیگران رامشکلات بین دو همسر و برخیتغییرات آب و هوایی که به اولین سلول مصنوعیحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط میکروب روده و پاردرمان ژنتیکی برای نوآوریبه نقاش بنگرچگونه هوشیاری خود را توسهوشمندی کیهانرساناها و ابر رساناها و عبزرگترین خطایی که مردم ممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسرگردانیکودکان را برای راه آماده تاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا هشیاری کوانتومی وجودجهان مرئی و نامرئیاینترنت بدون فیلتر ماهواخودآگاهی و هوشیاريارزش حقیقی زبان قسمت سوممغز کوانتومیدرمانهای بیماری پارکینسفناوری هوش مصنوعی نحوه خبی نهایت در میان مرزهانگاه دوبارههدف یکسان، در مسیرهای متزنجیرها را ما باید پاره کتفاوت ها را به رسمیت بشنامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمشناخت درون، شناخت بیرون؛کتاب گران و پرهزینه شد ولتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش های ژنتیکی، ویروجهان در حال ایجاد و ارتقااگر با مطالعه فیزیک کوانخطا در محاسبات چیزی کاملاز انفجار بزرگ تا انفجار مغز بزرگ چالش است یا منفعدرگیری مغز در بیماران مبفرایند حذف برخی اجزای مغبیماری اضطراب عمومینبرو و انرژی مداوموقتی فهمیدی خطا کردی برگتلاشی برای درمان قطع نخاموسیقی هنر مایع استشاهکار شش گوشکشتن عقیده ممکن نیستتاثیر حرکات چشم بر امواج آتش منبع انرژیجاودانگی مصنوعیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش محیط زندگی و مهاجرت دذهن تو همیشه به چیزی اعتققیچی ژنتیکیزبان و شناخت حقیقت قسمت سبیش از نیمی از موارد انتقچرا پس از بیدار شدن از خوواقعیت چیستتنها در برابر جهانما از اینجا نخواهیم رفتشش مرحله تکامل چشمتاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَحقیقت اشیادژا وو یا اشنا پنداریابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش خرچنگ های نعل اسبی دررمز بقای جهش ژنتیکیبازگشت از آثار به سوی خداقدرت عشقسفری به آغاز کیهاننشانه های گذشته در کیهان واکسن اسپایکوژن ضد کروناتو در میانه ی جهان نیستی ماست مالیظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر عصاره تغلیظ شده گیپول و عقیدهالگوبرداری از طبیعتحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از دائما بخواناز تکامل تا مغز، از مغز تنقشه مغزی هر فرد منحصر بههوش مصنوعی از عروسک بازی روان سالمبحثی درباره هوش و تفاوتهلزوم سازگاری قانون مجازاسندرم پیریفورمیسهمه چیز، ثبت می شودورزش در کمر دردتوهم بی خداییپیام های ناشناخته بر مغز مدل هولوگرافیک تعمیم یافعماد الدین نسیمی قربانی تری فلوپرازینانواع سکته های مغزیحس و ادراک قسمت چهل و هشتاتوسوکسیمایدداروی سل سپتاستفاده از سلول های بنیانهایت معرفت و شناخت درک عهوش مصنوعی از عروسک بازی روشهای نو در درمان دیسک ببرای پیش بینی آینده مغز دمنابع انرژی از نفت و گاز سیاره ی ابلهانهنر حفظ گرهژن همه چیز نیستتیروفیبان موثر در سکته ی پروتز عصبی برای تکلممرگی وجود نداردعصب حقوق نورولووتشخیص ژنتیکی آتروفی های انسان باشحس و ادراک قسمت بیست و چهاختلال در شناسایی حروف و در هم تنیدگی کوانتومی و داضطراب و ترسنورون های ردیاب حافظههوش مصنوعی درخدمت خلق وحرژیم غذایی ضد التهابیبرخی توجهات در ببمار پارمنبع هوشیاری کجاست قسمت ساختن آیندههوش مصنوعی از عروسک بازی کمردرد و علل آنتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز خمشکلات روانپزشکی پس از ستغییرات تکاملی سر انسان اوکرلیزوماب داروی جدید شحس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط ماده و انرژیمعجزه ی علمدرمان پوکی استخوانبه نقاش بنگرچگونه واکسن کرونا را توزهوشیاری و وجودرشته نوروایمونولوژی و نقبزرگترین درد از درون است منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسربازان ما محققا غلبه می کوری گذرای ناشی از موبایتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا واکنش های یاد گرفته وجهان مشارکتیایندرالخودت را از اندیشه هایت حفارزش خود را چگونه میشناسمغز آیندگان چگونه است ؟درهای اسرارآمیز و پوشیدهفیلمی بسیار جالب از تغییبی ذهن و بی روحنگاهی بر قدرت بینایی دراهدف از تکامل مغززندگی هوشمند در خارج از زتفاوت های بین زن و مرد فقمنبع هوشیاری در کجاست؟ قشناسایی تاریخچه ی تکاملیکتاب زیست شناسی باورتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اججهان ریز و درشتاگر تلاش انسان امروز براخطای ادراک کارمااز بحث های کنونی در ویروسمغز بزرگ چالشهای پیش رودرگیری مغزی در سندرم کووفراتر از دیوارهای باوربیماری بیش فعالیچت جی پی تیوقتی پر از گل شدی خودت را تلاشی تازه برای گشودن معمیهمانهای ناخوانده عامل شاید گوشی و چشمی، آماده شگل خاردار، زیباستتاثیر دوپامین و سروتونینآثار باستانی تمدن های قدجایی خالی نیستدو بیماری روانی خود بزرگ ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش نگاه از پایین یا نگاهذهن خود را مشغول هماهنگیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصزبان جانسوزبیشتر کمردردها نیازی به چرا ارتعاش بسیار مهم استواقعیت چیستتنبیه چقدر موثر استما اشیا را آنطور که هستندششمین کنگره بین المللی ستاثیر درجه حرارت بر عملکگامی در درمان بیماریهای افت فشار خون ناگهانی در وحقیقت تنها چیزی است که شادژاوو یا آشناپنداریابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش داروهاي مختلف معروف رمز جهانبازگشت به ریشه های تکاملقطار پیشرفتسقوط درون جاذبه ای خاص، چنشانه های پروردگار در جهواکسن دیگر کرونا ساخته شتوقف؛ شکستماست مالی با هوش انسانیظرف باید پر شود چه با چرک تاریک ترین بخش شبالتهاب شریان تمپورالحافظه و اطلاعات در کجاستابزار بقای موجود زنده از داروهای مصرفی در ام اساز تکامل تا مغز، از مغز تنقشه های مغزی جدید با جزیهوش مصنوعی از عروسک بازی روبات های ریز در درمان بیبحثی درباره احساسات متفالزوم عدم وابستگی به گوگل سندرم پس از ضربه به سرهمه ی سردردها بی خطر نیستوزن حقیقی معرفت و شناختتوهم تنهاییپیدایش زبانمدل های ریز مغز مینی برینعوامل موثر در پیدایش زباتری فلوپرازینانگشت ماشه ایحس و ادراک قسمت چهل و دوماتصال مغز و کامپیوترداروی ضد چاقیاستفاده از سلول های بنیانهایت در بی نهایتهوش مصنوعی از عروسک بازی روشهای شناسایی قدرت شنوابرای اولین بار دانشمندانمنابع انرژی از نفت و گاز سیاره ابلهانهنر رها شدن از وابستگیژن هوش و ساختارهای حیاتی تکنولوژی جدید که سلول هاپرورش مغز مینیاتوری انسامراحل ارتقای پله پله کیهعضلانی که طی سخن گفتن چقدتشخیص آلزایمر سالها قبل انسان جدید از چه زمانی پاحس و ادراک قسمت بیست و یکاختلال در شناسایی حروف و در هر سوراخی سر نکناطلاع رسانی اینترنتینوروپلاستیسیتی چیستهوش مصنوعی ساخته هوش طبیرژیم غذایی ضد دردبرخی توصیه ها برای واکسیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ساختار فراکتال وجود و ذههوش مصنوعی از عروسک بازی کمردرد با پوشیدن کفش مناتکامل زبانآنزیم تولید انرژی در سلومشکلات روانپزشکی در عقب تغذیه بر ژنها تاثیر داردمشاهده گر جدای از شیء مشاثبت و دستکار ی حافظهايندگان چگونه خواهند دیدحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتباط متقابل با همه ی حیمعجزه ی علم در کنترل کروندرمان پوکی استخوانبه نادیدنی ایمان بیاورچگونه آن شکری که می خوریمهوشیاری و افسردگیرشد مغز فرایندی پیچیده ابسیاری از مجرمان، خودشانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد میگرنکی غایب شدی تا نیازمند دلتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا یک، وجود داردجهان هوشمندایا کوچک شدن مغزانسان الخودروهای هیدروژنیاز فرد ایستا و متعصب بگذرمغز انسان ایا طبیعتا تمادروغ نگو به خصوص به خودتفیزیک مولکولها و ذرات در بی شرمینگاهی بر توانایی اجزاي بهدف از خلقت رسیدن به ابزازندگی بی دودتفاوت های تکاملی در مغز ومنبع هوشیاری در کجاست؟(قشناسایی سلول های ایمنی اکتاب طبیعت در قالب هندسهتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا خداباوری محصول تکاملجهان شگفت انگیزاگر خواهان پیروزی هستیخطای حساز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز بزرگ و فعال یا مغز کودرگیری مغزی در سندرم کووفرد موفقزیست شناسی کل در جزء فراکبیماری تی تی پیچت جی پی تیوقتی تو از یاد گرفتن باز تلاشی جدید در درمان ام اسمیوتونیک دیستروفیشاید درست نباشدگل زندگیتاثیر دپاکین بر بیماری مآرامش و دانشجاذبهدو بار در هفته ماهی مصرف ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش نظام غذایی در تکامل مذهن سالمقانون مندی نقشه ژنتیکی مزبان ریشه هایی شناختی اسبا هوش مصنوعی خودکار روبچرا بیماری های تخریبی مغواقعیت های متفاوتتهدیدهای هوش مصنوعیما به جهان های متفاوت خودصبر بسیار بایدتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی لازم است برای فهم و افت هوشیاری به دنبال کاهحقیقت خواب و رویادگرگونی های نژادی و تغییابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش درختان در تکاملرمز جهان خاصیت فراکتالبازخورد یا فیدبکلمس کوانتومیسلول های مغزی عامل پارکینظام مثبت زندگیواکسن دیگری ضد کرونا از دتولید مثل اولین ربات های ماشین دانشعقل مجادله گرتاریکی من و تو و گرد و غباامواجی که به وسیله ی ماشیحباب های کیهانی تو در توابزار بقای موجود زنده از داروهای ام اساز تکامل تا مغز، از مغز تنقص در تشخیص هیجانات عامهوش مصنوعی از عروسک بازی روبات کیانبحثی درباره احساساتی غیرمقاومت به عوارض فشار خون سندرم سردرد به دلیل افت فهمیشه چشمی مراقب و نگهباوزوز گوشتوهم جدایی و توهم علمپیر شدن حتمی نیستمدیون خود ناموجودعوامل ایجاد لغت انسانی و ترک امروزانگشت نگاری مغز نشان میدحس و ادراک قسمت چهل و سوماثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی ضد چاقیاستفاده از سلول های بنیانهادینه سازی فرهنگ اختلاهوش مصنوعی از عروسک بازی روشی برای بهبود هوش عاطفبرای تمدن سازی، باید در بمنابع انرژی از نفت و گاز سیاره ابلهانهنر، پر کردن است نه فحش دژن یا نقشه توسعه مغز و نقتکنولوژی جدید که سلول هاپرتوهای صادر شده از سیاهمرز مرگ و زندگی کجاستغم بی پایانتصویر زیبا از سلولانسان خطرناکترین موجودحس و ادراک قسمت بیست و دواختلالات مخچهدر والنتاین کتاب بدید هماطلاعات حسی ما از جهان، چنوروز یا روز پایانیهوش احساسیراه فراری نیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atمنبع هوشیاری کجاست قسمت ساختار شبکه های مغزی ثابکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتکامل زبانآینه در اینهآیندهمشاهده آینده از روی مشاهثبت امواج الکتریکی در عصايا اراده آزاد توهم است یحساسیت روانی متفاوتارتباط چاقی و کاهش قدرت بمعجزه در هر لحظه زندگیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبه هلال بنگرچگونه انتظارات بر ادراک هوشیاری کوانتومیرشد مغز علت تمایل انسان ببسیاری از بیماری های جدیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد میگرن در کودکانکیهان خود را طراحی میکندتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا کیهان می تواند یک شبیجهان هوشیارایا این جمله درست است کسیخورشید مصنوعیاز مخالفت بشنومغز انسان برای ایجاد تمددریای خدافیزیک و هوشیاریبی عدالتی در توزیع واکسن نگاهت را بلند کنهر چیز با هر چیز دیگر در تزندگی در جمع مواردی را برتفاوت های زبانی سرمنشا تمنبع خواب و رویاشواهدی از نوع جدیدی از حاکتاب، سفری به تاریختاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها می تواند از جهانی که نه با یک رخداد و اپی ژنتیکخطر آلودگی هوااز تلسکوپ گالیله تا تلسکمغز بزرگترین مصرف کننده درگیری اعصاب به علت میتوفرد حساس از نظر عاطفی و بزیست شناسی باور حقیقت یا بیماری دویکنتایج نادانی و جهلویتنام نوعی کرونا ویروس تمایل زیاد به خوردن بستنمیگرن و پروتئین مرتبط با شب سیاه سحر شودگلوله ی ساچمه ایتاثیر داروهای ضد التهاب آرامش و سکونجاذبه و نقش آن در شکلگیریدو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش نظریه تکامل در شناساذهت را روی چیزهای مفید متقانون گذاری و تکاملزبان شناسی مدرن در سطح سلبا تعمق در اسرار ابدیت و چرا حیوانات سخن نمی گوینواقعیت و مجازتو یک معجزه ایما با کمک مغز خود مختاريمصرع و درمان های آنتاثیر درجه حرارت بر عملکگاهی مغز بزرگ چالش استافتخار انسانحقیقت در علم، هرگز نهایی دانش قدرت استابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش ذهن و شناخت در حوادث رنگ کردن، حقیقت نیستبازسازي مغز و نخاع چالشی لوب فرونتال یا پیشانی مغسلول های بنیادینظریه ی تکامل در درمان بیواکسن سرطانتولید یا دریافت علمپوست ساعتی مستقل از مغز دمبانی ذهنی سیاه و سفیدعقلانیت بدون تغییرتاریکی و نورامیوتروفیک لترال اسکلروحد و مرزها توهم ذهن ماستابزار بقای موجود زنده از داروهای تغییر دهنده ی سیاز تکامل تا مغز، از مغز تنقطه بی بازگشتهوش مصنوعی از عروسک بازی روح در جهانی دیگر استبخش فراموش شده ی حافظهمقابله ی منطقی با اعتراضسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهمیشه اطمینان تو بر خدا بیک پیام منفرد نورون مغزی توهم جسمپیشینیان انسان از هفت میمدیریت اینترنت بر جنگعواملی که برای ظهور لغت اترکیب آمار و ژنتیکانتقال ماده و انرژیحس و ادراک قسمت نهماثرات فشار روحی شدیدداروی ضد تشنج با قابليت تاستفاده از سلول های بنیاچهار میلیارد سال تکامل بهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشی جدید در درمان قطع نخبرای خودآگاه بودن تو بایمنابع انرژی از نفت و گاز سیر آفرینش از روح تا مغز هوموارکتوس ها ممکن است دژن ضد آلزایمرتکینگیپرسش و چستجو همیشه باقی امرز بین انسان و حیوان کجاغم بی پایانتصویر زیبای اصفهانانسان عامل توقف رشد مغزحس و ادراک قسمت بیست و سواختلالات حرکتی در انساندر یک فراکتال هر نقطه مرکاطلاعاتی عمومی در مورد منوشیدن چای برای مغز مفید هوش احساسیراه های جدید برای قضاوت ربرخی روش های تربیتی کودکمنبع هوشیاری کجاست قسمت سادیسم یا لذت از آزار دادکنگره بین المللی سردرد دتکامل زبان انسان از پیشیتکامل ساختار رگهای مغزی آینده ی انسان در فراتر ازمطالبه ی حق خودجلو رفتن یا عقبگردايا اراده آزاد توهم است یخفاش با شیوع همه گیری جدیارتباط هوش ساختار مغز و ژمعرفت و شناختدرمان تومورهای مغزی با ابه کدامین گناه کشته شدندچگونه به سطح بالایی از هوهوش، ژنتیکی است یا محیطیرشد در سختی استبسیاری از بیماری های جدیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد و علتهای آنکیهانِ هوشیارِ در حال یاتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا گذشته، امروز وآینده جهان های بسیار دیگرایا ابزار هوشمندی یا مغز خوش قلبی و مهربانیاز نخستین همانند سازها تمغز انسان برای شادمانی طدرک فرد دیگر و رفتارهای افیزیکدانان ماشینی برای تبیمار 101 ساله، مبتلا به سچالش هوشیاری و اینکه چرا هر جا که جات میشه، جات نیزندگی در سیاهچالهتفاوت ایستایی و تکاپومنتظر نمان چیزی نور را بهشواهدی از دنیسوان(شبه نئکتابخانهتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها میتوانند باجهانی که از یک منبع، تغذیابتدا سخت ترین استخطرات هوش مصنوعیاز تکنیکی تا مغز از مغز تمغز حریص برای خون، کلید تدرختان اشعار زمینفردا را نمیدانیمزیست، مرز افق رویداد هستبیماری دیستروفی میوتونینجات در راستگوییویتامین E برای فعالیت صحتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمیگرن سردردی ژنتیکی که بشبیه سازی میلیون ها جهان گلوئونتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آرامش(سکوت) stillness و تکاپوجدا کردن ناخالصی هادو برابر شدن خطر مرگ و میابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش هورمون های تیروئید دذخیره ی شگفت انگیز اطلاعقانون جنگلزبان شناسی نوین نیازمند با خدا باشچرا حجم مغز گونه انسان درواقعیت و انعکاستو یک جهان در مغز خودت هسما بخشی از این جهان مرتبطضرورت زدودن افکارتاثیر درجه حرارت بر عملکگذر زمان کاملا وابسته به افراد آغاز حرکت خودشان رحقیقت راستین انسان علم بدانش محدود به ابعاد چهاراز تکینگی تا مغز از مغز تنقش روی و منیزیم در سلامترنگین کمانبحتی علمی درباره تمایل بلوتیراستامسلول های بنیادی منابع و انظریه ی تکامل در درمان بیواکسن سرطانتولید پاک و فراوان انرژیپوشاندن خود از نورمباحث مهم حس و ادراکعقیده ی بی عملتاریکی خواهد ترسیدامید نیکو داشته باش تا آنحریص نباشابزار بقای موجود زنده از داروهای ضد بیماری ام اس واز تکامل تا مغز، از مغز تنمیتوان با بیرون انداختنهوش مصنوعی از عروسک بازی روح رهاییبخش های تنظیمی ژنوممقابله با کرونا با علم اسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهمیشه داناتر از ما وجود دیک پیشنهاد خوب برای آسان توهمات و شناخت حقیقتپیشرفت های جدید علوم اعصمداخله ی زیانبار انسانعوارض ازدواج و بچه دار شدترکیب حیوان و انساناندوه در دنیا استحس و ادراک قسمت چهارماثرات مفید قهوهداروی ضد تشنج با قابليت تاستیفن هاوکینگ در مورد هچهار ساعت پس از کشتار خوکهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشی جدید در درمان نابینبرای زندگی سالم، یافتن تمنابع انرژی از نفت و گاز سیستم تعادلی بدنهورمون شیرساز یا پرولاکتژنها نقشه ایجاد ابزار هوتکامل فردی یا اجتماعیآلودگی هوا چالش قرن جدیدمرز جدید جستجو و اکتشاف، غیرقابل دیدن کردن مادهتصویربرداری فضاپیمای آمانسانیت در هم تنیده و متصحس و ادراک قسمت بیستماختلالات صحبت کردن در اندر کمتر از چند ماه سوش جداطلاعاتی عمومی در مورد منوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوش در طبیعتراه های جدید برای قضاوت ربرخی سلولهای عصبی در تلامنبع هوشیاری کجاست قسمت سازگاری با محیط بین اجزاکنگره بین المللی سردرد دکنترل همجوشی هسته ای با هتکامل شناخت انسان با کشفآینده ی علم و فیزیک در60 ثمطالبی در مورد تشنججلوتر را دیدنای نعمت من در زندگیمخلا، حقیقی نیستارتباط پیوسته ی جهانمغز فکر میکند مرگ برای دیدرمان تشنجبه امید روزهای بهترچگونه باغبانی باعث کاهش هیچ چیز همیشگی نیستز گهواره تا گوربشکه ای که ته نداره پر نممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد تنشنکیست هیداتید مغزتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا پیدایش مغز از روی تصاجهان هایی در جهان دیگرایا بیماری ام اس (مولتیپخوشبختی دور از رنج های ماز نخستین همانند سازها تمغز انسان برای شادمانی طدرک نیازمند شناخت خویش افاجعه ی جهل مقدسبیماری لبر و نابینایی آنچالش هوشیاری و اینکه چرا هر حرکت خمیده می شود و هر زندگی زمینی امروز بیش از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیمنحنی که ارتباط بین معرفشیشه ی بازالتی و سیلیکونکجای مغز مسئول پردازش تجتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دست مصنوعی به زودی قاجهانی در ذهنابتدایی که در ذهن دانشمندفاع از پیامبراز تکینگی تا مغز و از مغز مغز در تنهایی آسیب میبیندرد باسن و پا به دلیل کاهفرزندان زمان خودزاوسکا درمان گوشربیماری ضعف عضلات نزدیک بنخاع ما تا پایین ستون فقرویتامین E در چه مواد غذایتمدن پیشرفته ی پیشینیانمیگرن شدید قابل درمان اسشبیه سازی سیستم های کوانگمان میکنی جرمی کوچکی در تاثیر درجه حرارت بر مغزآزمون تجربی، راهی برای رجدایی خطای حسی استدو سوی واقعیتابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش هورمون زنانه استروژنذره ی معین یا ابری از الکقانون جنگلزبان، نشان دهنده ی سخنگو با طبیعت بازی نکنچرا خشونت و تعصبواقعیت خلا و وجود و درک متو کز محنت دیگران بی غمیما تحت کنترل ژنها هستیم یضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر درجه حرارت بر عملکگذشته را دفن کنافراد بی دلیل دوستدار تو حقیقت غیر فیزیکیدانش بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز تنقش روزه داری در سالم و جرهبر حقیقیبحث درباره پیدایش و منشا لوزالمعده(پانکراس)مصنوعسلول های بدن تو پیر نیستننظریه ی تکامل در درمان بیواکسن ضد اعتیادتولید سلولهای جنسی از سلپیموزایدمجموعه های پر سلولی بدن معلم و ادراک فقط مشاهده ی تاریخ همه چیز را ثبت کردهامید نجاتحرکت چرخشی و دائمی کیهانابزارهای پیشرفته ارتباط داروی فامپیریدین یا نورلاز تکامل تا مغز، از مغز تنمیتوان بر سیاه سیاه نوشهوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری متناوب، مغز را بخش بزرگی حس و ادراک ما املاحظه های اخلاقی دربارهسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهمیشه راهی هستیک آلل ژنتیکی که از نئاندتوپیراماتپیشرفت در عقل است یا ظواهمدارک ژنتیکی چگونه انسانعید نوروز مبارکترازودوناندوه دردی را دوا نمیکندحس و ادراک قسمت نوزدهماثرات مفید روزه داریداروی ضد تشنج توپیراماتاستیفن هاوکینگ در تفسیر نوآوری ای شگفت انگیز دانهوش مصنوعی از عروسک تا کمروشی جدید در درمان سکته مبرخی ملاحظات در تشنج های منابع انرژی از نفت و گاز سیستم دفاعی بدن علیه مغز هوش فوق العاده، هر فرد اسژنها ، مغز و ارادهتکامل مادی تا ابزار هوشمآلودگی هوا و ویروس کرونامزایای شکلات تلخ برای سلغرور و علمتصور از زمان و مکانانسانیت در برابر دیگرانحس و ادراک قسمت دهماختلالات عضلانی ژنتیکدر آرزوهایت مداومت داشتهاعتقاد اشتباه، نتیجه ی ننیکولا تسلاهوش عاطفی قسمت نهمراه پیروزی در زندگی چیستبرخی سيناپسها طی تکامل و منبع هوشیاری کجاست قسمت ستم با شعار قانون بدترین منبع هوشیاری کجاست قسمت ستم، بی پاسخ نیستکنترل جاذبهتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا فراموشی حتمی استمطالعه ای بیان میکند اهدجمجمه انسان های اولیهای همه ی وجود منخلا، خالی نیستارتباط انسانی، محدود به مغز قلبدرمان جدید ALSبه بالا بر ستارگان نگاه کچگونه تکامل مغزهای کنونیهیچ وقت خودت را محدود به زمین در برابر عظمت کیهانبشریت از یک پدر و مادر نیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد سکه ایکیست کلوئید بطن سومتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا آگاهی پس از مرگ از بیجهان یکپارچهایا بدون زبان میتوانیم تخانه ی تاریکاز نخستین همانند سازها تمغز انسان رو به کوچک تر شدرک و احساسفاصله ها در مکانیک کوانتبیماری های میتوکندریچالش هوشیاری و اینکه چرا هرچیز با یک تاب تبدیل به زندگی زودگذرتفاوتهای جنسیتی راهی برامنشأ اطلاعات و آموخته ها شکل های متفاوت پروتئین هکرونا چه بر سر مغز می آورتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان، تصادفی نیستابتذال با شعار دیندفاع در برابر تغییر ساختاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز را از روی امواج بشناسدردهای سال گذشته فراموش فرضیه ای جدید توضیح میدهزبان مشترک ژنتیکی موجودابیماریهای تحلیل عضلانی انخستین تمدن بشریویتامین کاتمدن بشری و مغز اخلاقیمیدان مغناطيسي زمین بشر شبکه های مصنوعی مغز به درگنجینه ای به نام ویتامین تاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه ی شرودینجریان انرژی در سیستم های دولت یا گروهکابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش ویتامین K در ترمیم اسذرات کوانتومی زیر اتمی ققانونمندی و محدودیت عالمزبان، وسیله شناسایی محیطبالاترین هدف از دولتچرا در مغز انسان، فرورفتوالزارتان داروی ضد فشار تو پیچیده ترین تکنولوژی مانند آب باشضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکگربه شرودینگر و تاثیر مشافزایش قدرت ادراکات و حسحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگرداز تکینگی تا مغز- از مغز نقش رژیم غذایی بر رشد و اروی و منیزیم در تقویت استبحثي درباره هوش و تفاوتهلیروپریم داروی ترکیبی ضدسلول عصبی شاهکار انطباق نظریه ی ریسمانواکسن علیه سرطانتولترودینپیموزایدمحل درک احساسات روحانیعلم و روحتازه های اسکیزوفرنی(جنوامید جدید بر آسیب نخاعیحس چشایی و بویاییابزارهای بقا از نخستین هداروی لیراگلوتیداز تکامل تا مغز، از مغز تنمایش تک نفرههوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری و بیمار ی ام اس بخش بزرگتر کیهان ناشناختملاحظات بیهوشی قبل از جرسوخت هیدروژنی پاکهمیشه عسل با موم بخوریمیک جهش ممکن است ذهن انسانتوانایی مغز و دیگر اجزای پیشرفت ذهن در خلاقیت استمروری بر تشنج و درمان هایعامل کلیدی در کنترل کارآتراشه ی بیولوژِیکاندوهگین نباش اگر درب یا حس و ادراک قسمت هفتماثرات مضر ماری جوانادارویی خلط آوراستخوان های کشف شده، ممکنوار مغز مشاهده ی غیر مستهوش مصنوعی از عروسک تا کمريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی مرزهای اخلاق و علوم منابع انرژی از نفت و گاز سکوت و نیستیهوش مصنوعی می تواند بر احژنهای مشترک بین انسان و وتکامل مداومآلودگی هوا و پارکینسونمسمومیت دانش آموزان بی گغربال در زندگیتصادف یا قوانین ناشناختهانسان، گونه ای پر از تضادحس و ادراک قسمت دوازدهماختراع جدید اینترنت کواندر آسمان هدیه های نادیدناعتماد به خودنیاز به آموزش مجازی دیجیهوش عاطفی قسمت هفتمراه انسان شدن، راه رفتن وبرداشت مغز ما از گذر زمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت ستون فقرات انسان دو پا جلکندر در بیماریهای التهابتکثیر سلول در برابر توقف آیا ممکن است موش کور بی ممعماری، هندسه ی قابل مشاجنبه های موجی واقعیتای آنکه نامش درمان و یادشخلاصه ای از مطالب همایش مارتباط از بالا به پایین ممغز ما کوچکتر از نیم نقطهدرمان جدید میگرن با انتی به بالاتر از ماده بیندیشچگونه جمعیت های بزرگ شکل هیچ کاری نکردن به معنی چیزمین زیر خلیج فارس تمدنی بعد پنجممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسردرد عروقی میگرنکاهش مرگ و میر ناشی از ابتاثیر ژنها بر اختلالات خآیا امکان بازسازی اندامهجهان یکپارچهایا تکامل هدفمند استخانواده پایداراز نخستین همانند سازها تمغز انسان رو به کوچکتر شددرک کنیم ما همه یکی هستیمفاصله ی همیشگی تصویر سازبیماری های مغز و اعصاب و چالش هوشیاری و اینکه چرا هز ذره، یک دنیاستزندگی سلول در بدن، جدای اتقلید مرحله ای نسبتا پیشمنشاء کوانتومی هوشیاری اشکل پنجم مادهکریستال هاتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهش های ژنتیکی مفید در ساابداع دی ان ای بزرگترین ددقیق ترین تصاویر از مغز ااز تکینگی تا مغز از مغز تمغز زنان جوانتر از مغز مردردی که سالهاست درمان نشفساد اقتصادی سیتماتیک درزبان چهار حرفی حیات زمینبیماری، رساله ای برای سلنخستین تصویر از سیاهچالهویتامین کا و استخوانتمدن زیر آبمیدان های مغناطیسی قابل شبکیه های مصنوعیگویید نوزده و ایمنی ساکتتاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه شرودینگرجریان انرژی در سیستم های دوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تنقش ژنتیک در درمان اختلاذرات کوانتومی زیر اتمی ققارچ بی مغز در خدمت موجودسفر فقط مادی نیستچرا ذرات بنیادی معمولاً واکنش های ناخودآگاه و تقتو آرامش و صلحیماه رجبطلوع و حقیقتتاثیر درجه حرارت بر عملکگزیده ای از وبینار یا کنفافزایش مرگ و میر سندرم کوحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی ساز تکینگی تا مغز- از مغز نقش رژیم غذایی در رشد و ارویا و واقعیتبحثی جالب درباره محدودیتلیس دگرامفتامین یا ویاسسلولهای ایمنی القا کنندهنظریه تکامل در درمان بیمواکسنی با تاثیر دوگانه اتومورها و التهاب مغزی عاپیچیدگی های مغزمگسمحل درک احساسات روحانی دعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتازه های بیماری پارکینسوامید درمان کرونا با همانحس و ادراک (قسمت اول )ابزارهای بقا ازنخستین همداروی تشنجی دربارداریاز روده تا مغزچند نرمش مفید برای کمردرهوش مصنوعی از عروسک بازی روزه داری سلول های بنیادبخش دیگری در وجود انسان هممانتین یا آلزیکسا یا ابسودمندی موجودات ابزی بر همجوشی هسته ای، انرژِی بیک رژیم غذایی جدید، می توتوازن مهمتر از فعالیت زیپیشرفتی مستقل از ابزار همرکز هوشیاری، روح یا بدن عادت همیشه خوب نیستتربیت کودکان وظیفه ای مهاندام حسی، درک از بخش هایحس و ادراک قسمت هفدهماجزای پر سلولی بدن انسان داستانها و مفاهیمی اشتبااستروژن مانند سپر زنان دنوار مغز ترجمه رخدادهای هوش مصنوعی از عروسک تا کمریه زغالیبرخی نکات از گاید لاین پرمنابع انرژی از نفت و گاز سکوت، پر از صداهوش مصنوعی و کشف زبان هایژنهای هوش ، کدامندتکامل چشمآلزایمرمسمومیت دانش آموزان، قمامقالاتتظاهر خوابیده ی مادهانعطاف پذیری مکانیسمی علحس و ادراک قسمت سومادامه بحث تکامل چشمدر آستانه ی موج پنجم کوویاعتماد به خودچیز جدید را بپذیرهوش عاطفی قسمت پنجمراه بی شکستبررسي علل احتمالي تغيير