دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

آیا رژیم غذایی گیاهی سلامت مغز را به خطر می اندازد

آیا رژیم غذایی گیاهی سلامت مغز را به خطر می اندازد؟

نوروسافاری |محققان گزارش می دهند رعایت یک رژیم غذایی وگان یا گیاهی می تواند برای سلامتی مغز شما بد باشد، به خصوص اگر اخیرا در رژیم غذایی خود جذب کولین کم، داشته باشید.(طی سلسله مقالاتی در کانال تلگرام دکتر سید سلمان فاطمی مفصلا در مورد نقش مهم گوشت خواری در سیر تکاملی مغز، بحث شد ولی نکته ای که نباید از آن غافل شدنقش رژیم گیاهخواری در سلامت قلبی عروقی است که باعث بهبود خون رسانی به مغز و سلامت سلول‌های مغزی می‌شود. از آنجا که مواد غذایی مهم در گوشت خواری مانند ویتامین دی و ویتامین بی 12، برای چند ماه در بدن فرد مصرف کننده، باقی می‌ماند می‌توان با استفاده از رژیم گیاهخواری موقت مثلا یک ماهه و یا چهل روزه، هم از مزایای گیاهخواری استفاده کرد و هم دچار کمبود این مواد نشد. گوشت منبع مهم کولین است که در کم خوردن گوشت کمبود کولین میتواند مشکل ساز شود هرچند برخی منابع گیاهی مانند سویا هم دارای این ماده هست. این ماده ذخیره چندانی در بدن ندارد یعنی عدم مصرف طولانی مدت آن میتواند باعث کمبود این ماده شود با اینحال، در مطالعه ای نشان داده شد اگر فرد تا یک هفته هیچ منبع غذایی دارای کولین نداشته باشد با سطح کولین در خون او به زیر 50% نمی رسد.
https://ods.od.nih.gov/factsheets/Choline-HealthProfessional/#en3

توصیه میشود به این سلسله مباحث، در کانال تلگرام دکتر سید سلمان فاطمی مراجعه شود.
@salmanfatemi

کولین چیست؟

كولین و تركیبات مشتق از آن، در بسیاری از عملكردهای بیولوژیك نقش دارند. كولین در سنتز فسفولیپیدهای خاصی از متیل فسفاتیدیل كولین و اسفنگوملین، مورد استفاده قرار می‌گیرد. لازم به ذكر است كه فسفولیپیدهای فوق از اجزای اصلی غشاء سلولی هستند.

95 درصد فسفو كولین بافت‌ها صرف ساخت فسفاتیدیل‌كولین می‌شود، البته فسفاتیدیل كولین از طریق كولین رژیمی و از طریق سایر مسیرهای بیولوژیك نیز تولید می‌شود.
فسفاتیدیل کولین(phosphatidyl choline) به عنوانفسفولیپیدغالب (بیش از ۵۰٪) در غشای بیشتر سلولهای پستانداران است. فسفاتیدیل کولین مهم‌ترین فسفولیپیدغشاء سلولیجانوران و گیاهان بوده و پیش سازاستیل کولینمی‌باشد.

لسیتینموجود درزرده تخم مرغمنبع غنی از فسفاتیدیل کولین می‌باشد. لسیتین در عدس، ذرت، شیر، زرده تخم مرغ، تخم آفتابگردان، جوانه گندم، بادام زمینی، آرد جو دوسر، جگر گوساله و... وجود دارد ولی از همه بیشتر در لوبیای سویا یافت می‌شود.(غذاهای حیوانی تنها منبع کولین نیست.)

اسفنگومیلین در غشاء‌سلول‌ها یافت شده و در میلینیه شدن سلول‌های عصبی نقش دارد.

كولین در انتقال سیگنال های سلولی نیز موثر است، به نحوی كه به همراه سایر تركیبات پیش‌ساز مولكولهای پیام بر داخل سلولی، دی آسیل گلیسرول‌ها و سرامید است. از دیگر مشتقات كولین كه انتقال پیام سلولی را عهده‌دار هستند، می‌توان به فاكتور فعال كننده پلاكت‌ها و اسفنگوفسفوكولین اشاره كرد.

كولین پیش‌ساز استیل كولین یكی از مهمترین نوروترانسمیترهایی است كه توسط نورون های كولینرژیك، سنتز می‌شود و دركنترل ماهیچه‌ها، حافظه و بسیاری از عملكردهای عصبی موثر است.

متخصصان تغذیه ای در ژورنال آنلاین BMJ تغذیه، پیشگیری و سلامت، هشدار می‌دهند انگیزه گرایش به رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان، برای سلامت کره زمین قابل ستایش است، اما خطر کم شدن میزان مصرف مواد مغذی جهت سلامت مغز را زیاد می کند.

دکتر اما دربیشر، از Nutritional Insight، مشاور متخصص در زمینه تغذیه و علوم زیست پزشکی می گوید:

اوضاع وقتی وخیم تر میشود که بدانیم دولت انگلیس نتوانسته است سطح رژیم غذایی ماده مغذی کولین را- که غالبا در غذاهای حیوانی یافت می شود در رژیم غذایی گیاهی اندازه گیری یا توصیه کند.

کولین یک ماده مغذی ضروری غذایی است، اما مقدار تولید شده توسط کبد برای تأمین نیازهای بدن انسان کافی نیست.

کولین برای سلامتی مغز به ویژه در دوران تکوین جنینی بسیار مهم است. دکتر دربیشر می نویسد، این ماده، همچنین عملکرد کبد را تحت تأثیر قرار می دهد و کمبودهای آن به بی نظمی در متابولیسم چربی خون و همچنین آسیب های سلولی ناشیاز رادیکال آزاد اضافی منجر می شود.

منابع اصلی رژیم غذایی کولین در گوشت گاو، تخم مرغ، لبنیات، ماهی و مرغ مشاهده می شود که در سطح بسیار پایینی در آجیل، لوبیا و سبزیجات از دسته چلیپاییان مانند کلم بروکلی یافت می شود.

مقدار مورد نیاز کولین

در سال ۱۹۹۸، با شناخت اهمیت کولین، انستیتوی پزشکی ایالات متحده حداقل مصرف روزانه آن را توصیه کرد. این دامنه ها از ۴۲۵ میلی گرم در روز برای خانم ها تا ۵۵۰ میلی گرم در روز برای آقایان و ۵۵۰ میلی گرم در روز برای زنان باردار و شیرده، به دلیل نقش اساسی این ماده مغذی در رشد جنین است.

در سال ۲۰۱۶، سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا میزان مورد نیاز روزانه مش

ابهی را منتشر کرد. با این حال، بررسی های ملی رژیم های غذایی در آمریکای شمالی، استرالیا و اروپا نشان می دهد که مصرف متوسط مرسوم کولین، از این سطح توصیه شده پایین تر است.

دکتر دربیشر می گوید:

نگرانی زمانی بیشتر میشود که روند فعلی به سمت رژیم های غذایی مبتنی بر گیاهان و کاهش مصرف گوشت پیش میرود.

او نخستین گزارش (EAT-Lancet) را برای تهیه یک برنامه غذایی سالم مبتنی بر ارتقاء پایدار محیط زیست، مورد تحسین قرار می دهد اما پیشنهاد میکند که مصرف محدود شیر کامل، تخم مرغ و پروتئین حیوانی می تواند بر مصرف کولین تأثیر بگذارد.

و او درک نمی کند که چرا کولین در راهنمای رژیم های غذایی بریتانیا یا داده های نظارت بر جمعیت ملی وجود ندارد.

وی می نویسد:

با توجه به نقش های مهم فیزیولوژیکی کولین و مجوز برخی مراجع بهداشتی، جای سوال دارد که چرا کولین برای مدت طولانی در انگلستان نادیده گرفته شده است.وی می افزاید:

کولین در حال حاضر در پایگاه داده های فرمول مواد غذایی در انگلستان، نظرسنجی های مهم رژیم غذایی و دستورالعمل های رژیم غذایی در نظر گرفته نشده است.

او پیشنهاد می‌کند ممکن است وقت آن باشد که کمیته مستقل مشاوره علمی تغذیه دولت بریتانیا این امر را اصلاح کند، به ویژه با توجه به شواهد در مورد اهمیت کولین در سلامتی انسان و نگرانی های روزافزون در مورد دوام تولید مواد غذایی کره زمین.

وی می نویسد:

در مورد اهمیت رژیم غذایی سرشار از کولین و چگونگی دستیابی به این هدف برای آموزش متخصصان مراقبت های بهداشتی و مصرف کنندگان، باید اقدامات بیشتری انجام شود.

وی در پایان گفت:

اگر کولین در سطوح مورد نیاز از منابع غذایی به خودی خود بدست نیاید، استراتژی های مکمل بخصوص در رابطه با مراحل کلیدی چرخه زندگی مانند بارداری، هنگامی که دریافت کولین برای رشد کودک بسیار مهم است، لازم خواهد بود.

همانطور که بیان شد رژیم گیاهخواری طولانی مدت، میتواند باعث کمبود کولین و ویتامین B12 و ویتامین دی شود.

در گیاهخواری کوتاه مدت، به دلیل ذخایر چند ماهه ویتامین B12 و ویتامین دی، کمبود این دو ماده رخ نمی‌دهد ولی چون کولین ذخیره ای در بدن ندارد قابل انتظار است حتی در گیاهخواری های کوتاه مدت، کمبود کولین رخ دهد.

البته این نتیجه گیری قابل بحث است.

بیشتر ذخیره غشای سلولهای بدن، فسفاتیدیل کولین است و ما میدانیم طی یکی روز تعداد زیادی از این سلول‌ها با سلول‌های نو جایگزین می‌شود یعنی فسفاتیدیل کولین آزاد شده از سلولهای فرسوده باز دیگر در دیگر سلول‌های بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و قابل انتظار است اگر نیاز مغز به این کولین ها زیاد باشد، بخش قابل ملاحظه ای از این کولین های آزاد شده، به مغز برود و در ساختن غشاهای نورونی و پوشش میلین روی غشاهای عصبی، به کار برود؛ به خصوص در افراد چاق تعداد زیاد سلول های چربی اضافی، می‌تواند در صورت لزوم پس از کاهش وزن، در ساختمان مغزی استفاده شود.

کاهش تعداد سلول های بدن و نورون ها با افزایش سن، می تواند به قرارگیری انتخابی کولین های ناشی از تجزیه سلول در مغز کمک کند. یعنی رژیم گیاهخواری، حتی در دوره های بیش از یک هفته- که میتواند باعث کاهش کولین دریافتی شود- با بازآرایی مجدد و انتخابی کولین سلول های بدن و جایگزینی انتخابی این کولین در مغز، قادر است این کمبود را جبران کند.

از این رو توصیه به استفاده از رژیم های گیاهی برای کوتاه مدت، لزوما باعث کاهش مواد غذایی ضروری برای مغز نیست؛ به خصوص این رژیم ها اگر کاملا آگاهانه و با توصیه های متخصصین تغذیه انجام شود برای بهبود خون رسانی به مغز سودمند است.

از سوی دیگر حتی رژیم غذایی خاصی- که باعث کمبود برخی مواد غذایی به مغز شود- لزوما به معنی زیان بار بودن برای انسان ها نیست. گاهی لازم است فعالیت ها و تعداد سلول های عصبی در مغز کاهش یابد تا توازن عملکرد در مغز ایجاد شود. مثلا در تشنج ها لازم است عملکرد الکتریکی سلول‌های خاصی از مغز کاهش یابد و حتی برخی سلول های عصبی، با عمل جراحی خارج شود و حتی بالاتر از این، گاهی در سیر تکاملی انسان در پیش انسان هایی مانند نئاندرتال های باهوش و توانمند لازم بوده است حجم مغز کاهش یابد.

و جالب اینجاست که تمدن بشریت با مغزهای بزرگ نئاندرتال حاصل نشد بلکه مغزهای کوچکتر هموساپینس آفریقایی و مهاجر از جنوب عربستان به دیگر نقاط جهان، توانستند تمدن ساز شوند!

آنچه برای ما به عنوان انسان، مهم است همین تمدن سازی است وگرنه موجود باهوشی که نتواند با اطرافیان خود مرتبط شود و هوش عاطفی پایینی داشته باشد، قدر و ارزشی انسانی ندارد.

وجود مغز و اندازه آن، عاملی مستقل و جدا در تمدن سازی انسان نیست بلکه این مغز برای آنکه تمدن ساز شود، به عوامل دیگری نیازمند است. و توازن میان این عوامل از جمله اندازه مغز، لازم است تا تمدن سازی رخ دهد.

ایجاد این توازن مهمتر از هر کدام از این عوامل

به تنهایی است. دستگاه پیچیده وجود انسان ساختاری دوگانه است و جسم و روح را در بر می‌گیرد و توازن میان این دو، برای تمدن سازی لازم است. بنابراین تاکید زیاد در پژوهش های کنونی، بر توسعه ابزار های مادی از جمله مغز کنونی انسان و غافل شدن از نیازهای بعد دیگر فرامادی، دارای کمبودهای فراوانی است.

@salmanfatemi

https://www.neurosafari.com/%d9%88%da%af%d8%a7%d9%86-%d9%88-%d8%b1%da%98%db%8c%d9%85-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c%db%8c-%da%af%db%8c%d8%a7%d9%87%db%8c-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d9%85%d8%ba%d8%b2-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d9%87/

تاثیر رژیم گیاهخواری بر رشد و تکثیر سلول‌های عصبی(قسمت ششم)👆👆


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رشته نوروایمونولوژی و نققدرت انسان در نگاه به ابعبه سخن توجه کن نه گویندهآرامش و سکونتفکر قبل از کارسریعترین کامپیوتر موجودماده ی تاریکنهایت در بی نهایتتاثیر کپسول نوروهرب بر نجهان یکپارچههندسه، نمایشی از حقیقتخودروهای هیدروژنیواقعیت خلا و وجود و درک ماز آغاز خلقت تا نگاه انساگاهی مغز بزرگ چالش استدریای خدازندگی هوشمند در خارج از زلرزش ناشی از اسیب به عصببیماری الزایمرافتخار انسانتقویت سیستم ایمنیشناخت و معرفت، و نقش آن دمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوروپلاستیسیتی چیستهوش مصنوعی از عروسک های بجهش های ژنتیکی مفید در ساخطای ادراک کارماواکسن ضد اعتیاداز تکینگی تا مغز از مغز تپیموزایددرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا منابع انرژی از نفت و گاز امواجی که به وسیله ی ماشیمغز فکر میکند مرگ برای دیتنفس هوازی و میتوکندریشانس یا تلاشمرگ چیستتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هوشیاری خود را توسهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و مییک آلل ژنتیکی که از نئانداز تکینگی تا مغز از مغز تپیشرفت در عقل است یا ظواهذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی مدرن در سطح سلمناطق خاصی از مغز در جستجانگشت نگاری مغز نشان میدمغز انسان برای شادمانی طتو با باورهایت کنترل میششرکت نورالینک ویدیویی ازمسئولیت در برابر محیط زیتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه دوبارههوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استژنها ، مغز و ارادهاز تکامل تا مغز، از مغز تآلودگی هوا چالش قرن جدیدرنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمانسان خطرناکترین موجودمغز در تنهایی آسیب میبینتوهم فضای خالی یا توهم فضطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نبرو و انرژی مداومهوش عاطفی قسمت یازدهحرکت چرخشی و دائمی کیهاناتوبان اطلاعات و پلِ بینداروهای تغییر دهنده ی سیکنترل همجوشی هسته ای با هفلج دوطرفه عصب 6 چشماستفاده از انرژی خلاآینده ی انسان در فراتر ازروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم دزدی ساب کلاوینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمايندگان چگونه خواهند دیدنقش هورمون های تیروئید دتوصیه های سازمان بهداشت علایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهچرا ویروس کرونای دلتا واهیچ وقت خودت را محدود به حس و ادراک قسمت چهارماختلال خواب فرد را مستعد داروی ضد تشنج با قابليت تکیست هیداتید مغزفرایند تکامل و دشواری هااصول انجام برخی نرمش ها دآیا کیهان می تواند یک شبیروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله ی تولید کنندهمواد کوانتومی جدید، ممکنایندرالنقش روی و منیزیم در سلامتتکامل ابزار هوش ، راه پر عسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهنسبت طلایی، نشانه ای به سهرچیز با یک تاب تبدیل به حس و ادراک قسمت بیستمارتوکين تراپی روشی جديد در یک فراکتال هر نقطه مرککجای مغز مسئول پردازش تجقلب روباتیکبنی عباس، ننگی بر تاریخآیا دلفین ها می تواند از راه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانساخت شبکه عصبی با الفبای مکانیک کوانتومی بی معنی اگر نعمت فراموشی نبود بسنمیتوان با بیرون انداختنتئوری تکامل در پیشگیری و جنبه های موجی واقعیتهمه چیز در زمان کنونی استویتامین کاخفاش با شیوع همه گیری جدیارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلگمان میکنی جرمی کوچکی در گنجینه ای به نام ویتامین رشد مغز فرایندی پیچیده اقدرت ذهنبوزون هیگز چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتفکر خلا ق در برابر توهم سرگیجه از شایعترین اختلاماده ی خالینهادینه سازی فرهنگ اختلاتاثیر کپسول نوروهرب بر تجهان کنونی و مغز بزرگتریهنر فراموشیخورشید مصنوعیوالزارتان داروی ضد فشار از انفجار بزرگ تا انفجار گذر زمان کاملا وابسته به درک فرد دیگر و رفتارهای ازندگی بی دودلرزش عضله یا فاسیکولاسیوبیماری ای شبیه آلزایمر و افراد آغاز حرکت خودشان رتلقین اطلاعات و حافظهشناخت حقیقت یا آرزوهای گمخچه ابزاري که وظیفه آن فتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوروز یا روز پایانیهوش مصنوعی از عروسک های بجهش های ژنتیکی غیر تصادفابزار بقا از نخستین همانخطای حسواکسن علیه سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تپیموزایددرختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستمنابع انرژی از نفت و گاز امیوتروفیک لترال اسکلرومغز قلبتنفس هوازی و میتوکندریشاهکار قرنمرگ و میر پنهانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه واکسن کرونا را توزهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و مییک جهش ممکن است ذهن انساناز تکینگی تا مغز از مغز تپیشرفت ذهن در خلاقیت استذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند منبع هوشیاری کجاست قسمت انتقال ماده و انرژیمغز انسان رو به کوچک تر شتو باید نیکان را به دست بشربت ضد خلطمستند جهان متصلتاثیر رو ح و روان بر جسمنگاهی بر قدرت بینایی دراهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارژنهای مشترک بین انسان و واز تکامل تا مغز، از مغز تآلودگی هوا و ویروس کرونارنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانسان عامل توقف رشد مغزمغز را از روی امواج بشناستوهم لیلیپوتی(ریزبینی)طعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سچت جی پی تیهوش عاطفی قسمت پنجمحس متفاوتاتوسوکسیمایدداروهای ضد بیماری ام اس وکنترل جاذبهفناوری هوش مصنوعی نحوه خاستفاده از سلول های بنیاآینده ی علم و فیزیک در60 ثروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سندرم سردرد به دلیل افت فمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمايا اراده آزاد توهم است ینقش هورمون زنانه استروژنتوصیه های غیر دارویی در سعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسراچرا پس از بیدار شدن از خوهیچ کاری نکردن به معنی چیحس و ادراک قسمت نوزدهماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج با قابليت تکیست کلوئید بطن سومفرایند حذف برخی اجزای مغاصول توسعه ی یک ذهن کاملآیا گذشته، امروز وآینده روشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرسیاره ی ابلهانموجود بی مغزی که می تواندایا کوچک شدن مغزانسان النقش روزه داری در سالم و جتکامل تکنولوژیعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدنشانه های گذشته در کیهان هز ذره، یک دنیاستحس و ادراک قسمت دهمارتباط میکروب روده و پاردر کمتر از چند ماه سوش جدکرونا چه بر سر مغز می آورقلب را نشکنبه قفس های سیاهت ننازآیا دلفین ها میتوانند باراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنساختن آیندهمکانیزمهای دفاعی در براباگر با مطالعه فیزیک کواننمیتوان بر سیاه سیاه نوشتئوری جدید، ویران کردن گجنسیت و تفاوت های بیناییهمه چیز، ثبت می شودویتامین کا و استخوانخلا، حقیقی نیستارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان تومورهای مغزی با ادرمان تشنجگویید نوزده و ایمنی ساکترشد مغز علت تمایل انسان بقدرت عشقبوزون هیگز جهان را از متلآزمون تجربی، راهی برای رتفاوت مغز انسان و میمون هسرگردانیماده ای ضد التهابیچهار میلیارد سال تکامل بتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان کاملی در اطراف ما پرهنر حفظ گرهخوش قلبی و مهربانیواکنش های ناخودآگاه و تقاز بحث های کنونی در ویروسگذشته را دفن کندرک نیازمند شناخت خویش ازندگی در جمع مواردی را برلزوم سازگاری قانون مجازاافراد بی دلیل دوستدار تو تلاش ها برای کشف منابع جدشناخت درون، شناخت بیرون؛مخچه تاثیر گذار بر حافظهتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورالژیهوش مصنوعی از عروسک بازی جهش تمدنی عجیب و شگفت انسابزار بقا از نخستین همانخطر آلودگی هواواکسنی با تاثیر دوگانه ااز تکینگی تا مغز از مغز تپیچیدگی های مغزمگسدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرمنابع انرژی از نفت و گاز امید نیکو داشته باش تا آنمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتنفس بدون اکسیژنشاهکار شش گوشمرگ و میر بسیار بالای ناشتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه آن شکری که می خوریمهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو سوی واقعیتیک رژیم غذایی جدید، می تواز تکینگی تا مغز از مغز تپیشرفتی مستقل از ابزار هذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو منبع هوشیاری کجاست قسمت اندوه در دنیا استمغز انسان رو به کوچکتر شدتو تغییر و تحولیشش مرحله تکامل چشممشکل از کجاستتاثیر روده بر مغزنگاهی بر توانایی اجزاي بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتژنهای هوش ، کدامنداز تکامل تا مغز، از مغز تآلودگی هوا و پارکینسونرهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانسانیت در هم تنیده و متصمغز زنان جوانتر از مغز مرتوهم چیستظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارچت جی پی تیهوش عاطفی قسمت اولحس چشایی و بویاییاتصال مغز و کامپیوترداروی فامپیریدین یا نورلکندر در بیماریهای التهابفیلمی بسیار جالب از تغییاستفاده از سلول های بنیاآینده با ترس جمع نمیشودروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمايا اراده آزاد توهم است یسایتهای دیگرنقش ویتامین K در ترمیم استوصیه هایی در مصرف ماهیعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هاچرا ارتعاش بسیار مهم استهیچ کس مانند تو نگاه نمیکحس و ادراک قسمت هفتماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج توپیراماتکاهش مرگ و میر ناشی از ابفراتر از دیوارهای باوراصول سلامت کمرآیا پیدایش مغز از روی تصاروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهانموجودات مقهور ژنها هستندایا این جمله درست است کسینقش رژیم غذایی بر رشد و اتکامل جریان همیشگی خلقتعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان نشانه های پروردگار در جههزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت دوازدهمارتباط ماده و انرژیدر آرزوهایت مداومت داشتهکریستال هاقیچی ژنتیکیبه مغز خزندگان خودت اجازآیا دست مصنوعی به زودی قاراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار فراکتال وجود و ذهما انسانها چه اندازه نزداگر تلاش انسان امروز برانمایش تک نفرهتا 20 سال آینده مغز شما به جنسیت و تفاوت های بیناییهمه ی سردردها بی خطر نیستویتامین کا در سبزیجاتخلا، خالی نیستارزش خود را چگونه میشناسدرمان جدید ALSگوشه بیماری اتوزومال رسسرشد در سختی استقضاوت ممنوعبی نهایت در میان مرزهاآزمون ذهنی گربه ی شرودینتفاوت ها و تمایزها کلید بسربازان ما محققا غلبه می ماده، چیزی نیستچهار ساعت پس از کشتار خوکتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان پیوستههنر رها شدن از وابستگیخوشبختی دور از رنج های مواکنش به حس جدیداز تلسکوپ گالیله تا تلسکگربه شرودینگر و تاثیر مشدرک و احساسزندگی در سیاهچالهلزوم سازگاری قانون مجازاافزایش قدرت ادراکات و حستلاش هایی در بیماران قطع شناسایی تاریخچه ی تکاملیمدل همه جانبه نگر ژنرالیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوشیدن چای برای مغز مفید هوش مصنوعی از عروسک بازی جهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین همانخطرات هوش مصنوعیواسطه ها د رمسیر ایجاد مغاز تکینگی تا مغز از مغز تپیچیدگی های مغزی در درک زدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجودامنابع انرژی از نفت و گاز امید نجاتمغز مانند تلفن استتنها مانع در زندگی موارد شاید گوشی و چشمی، آماده شمرگ انتقال است یا نابود شتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه انتظارات بر ادراک هوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماندولت یا گروهکیکی از علل محدودیت مغز اماز تکینگی تا مغز از مغز تپاسخ گیاهان در زمان خوردذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطمنبع هوشیاری کجاست قسمت اندوه دردی را دوا نمیکندمغز ایندگان چگونه استتو جهانی هستی که خودش را ششمین کنگره بین المللی سمشکلات نخاعیتاثیر رژیم گیاه خواری بر نگاهت را بلند کنهوش مصنوعی به شناسایی کاحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردژنهای حاکم بر انسان و انساز تکامل تا مغز، از مغز تآلزایمرروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانسانیت در برابر دیگرانمغزهای کوچک بی احساستوهم وجودظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزنتایج نادانی و جهلهوش عاطفی قسمت دهمحس و ادراک (قسمت اول )اثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی لیراگلوتیدکوچ از محیط نامناسبفیزیک مولکولها و ذرات در استفاده از سلول های بنیاآیا فراموشی حتمی استروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمای نعمت من در زندگیمنقش ژنتیک در درمان اختلاتوضیحی ساده در مورد هوش معوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع مچرا بیماری های تخریبی مغهیچ کس حقیقت را درون مغز حس و ادراک قسمت هفدهماختلالات مخچهدارویی خلط آورکاهش التهاب ناشی از بیمافرد موفقاضطراب و ترسآیا آگاهی پس از مرگ از بیريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهانموسیقی نوایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش رژیم غذایی در رشد و اتکامل داروینی هنوز در حاعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهننظام مثبت زندگیهزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت سومارتباط متقابل با همه ی حیدر آسمان هدیه های نادیدنکریستال زمان(قسمت اولقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصبه نقاش بنگرآیا رژیم غذایی گیاهی سلاراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ساختار شبکه های مغزی ثابما انسانها چه اندازه نزداگر خواهان پیروزی هستیچند نرمش مفید برای کمردرتا بحر یفعل ما یشاجهل مقدسهمیشه چشمی مراقب و نگهباویتامین بی 12 در درمان دردخلاصه ای از مطالب همایش ماز فرد ایستا و متعصب بگذرخلاصه ای از درمان های جدیاز مخالفت بشنودرمان جدید میگرن با انتی گوشت خواری یا گیاه خواریز گهواره تا گورقطار پیشرفتبی هیچ می ایی و بی هیچ میرآزمون ذهنی گربه شرودینگرتفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرنماده، چیزی بیش از یک خلا نوآوری ای شگفت انگیز دانتاثیر کتامین در درمان پاجهان پیوستههنر، پر کردن است نه فحش دخانه ی تاریکواکسن های شرکت فایزر آمراز تلسکوپ گالیله تا تلسکگزیده ای از وبینار یا کنفدرک کنیم ما همه یکی هستیمبیماری ای شبیه ام اس مولتزندگی زمینی امروز بیش از لزوم عدم وابستگی به گوگل افزایش مرگ و میر سندرم کوتلاشی برای درمان قطع نخاشناسایی سلول های ایمنی امدل هولوگرافیک ژنرالیزهتاثیر گیاهخواری بر رشد و نوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوش مصنوعی از عروسک بازی جهشهای مفید و ذکاوتی که دابزار بقا از نخستین هماندفاع از پیامبروبینار اساتید نورولوژی داز تکینگی تا مغز از مغز تپیوند قلب خوک، به فرد دچادردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینمنابع انرژی از نفت و گاز امید جدید بر آسیب نخاعیمغز مادران و کودکان در زمتنها در برابر جهانشاید درست نباشدمرگ تصادفیتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه به سطح بالایی از هوهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماندوچرخه سواری ورزشی سبک و یافته های نوین علوم پرده از تکینگی تا مغز از مغز تپختگی پس از چهل سالگي به ذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت اندوهگین نباش اگر درب یا مغز ابزار بقای برتر مادیتو دی ان ای خاص ميتوکندريصبر بسیار بایدمشکلات بین دو همسر و برخیتاثیر رژیم گیاه خواری بر چالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی در کامپیوترهاحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سکل اقیانوس در یک ذرهاز تکامل تا مغز، از مغز تآملودیپین داروی ضد فشار رویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانسان، گونه ای پر از تضادمغز، فقط گیرندهتوهم وجودعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایمنجات در راستگوییهوش عاطفی قسمت دومحس و ادراک (قسمت دوم )اثرات فشار روحی شدیدداروی تشنجی دربارداریکوچک شدن مغز از نئاندرتافیزیک و هوشیاریاستفاده از سلول های بنیاآیا ممکن است موش کور بی مروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمای همه ی وجود مننقش گرمایش آب و هوا در همتیوتیکسن داروی ضد جنونعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج چرا حیوانات سخن نمی گوینهیچ اندر هیچحس و ادراک قسمت هجدهماختلالات حرکتی در انسانداستانها و مفاهیمی اشتباکاهش حافظه هرچند فرایندیفرد یا اندیشهاطلاع رسانی اینترنتیآیا امکان بازسازی اندامهریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارسیر آفرینش از روح تا مغز موسیقی هنر مایع استایا بیماری ام اس (مولتیپنقش زنجبیل در جلوگیری از تکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زنظریه ی تکامل در درمان بیهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط چاقی و کاهش قدرت بدر آستانه ی موج پنجم کوویکریستال زمان(قسمت دوم)قانون مندی نقشه ژنتیکی مبه نقاش بنگرآیا رژیم غذایی گیاهی سلاراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم مسادیسم یا لذت از آزار دادما اکنون میدانیم فضا خالاپی ژنتیکچند جهانیتاول کف پا و حقیقتجهان فراکتالهمیشه اطمینان تو بر خدا بویتامین بی هفدهویتامین دی گنجینه ای بزرخم شدن فضا-زماناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید کنترل مولتیپلگیلگمش باستانی کیستزمین در برابر عظمت کیهانلمس کوانتومیبی ذهن و بی روحآزادی عقیده، آرمانی که تتفاوت های بین زن و مرد فقسردرد میگرن در کودکانماست مالینوار مغز مشاهده ی غیر مستجهان پر از چیزهای اسرار آهوموارکتوس ها ممکن است دخانواده پایدارواکسن کووید 19 چیزهایی که از تکنیکی تا مغز از مغز تگزارش یک مورد جالب لخته ودرک احساسات و تفکرات دیگبیماری اسپینال ماسکولار زندگی زودگذرمقاومت به عوارض فشار خون افزایش سرعت پیشرفت علوم تلاشی تازه برای گشودن معشواهدی از نوع جدیدی از حامدل هولوگرافیک تعمیم یافتاثیر انتخاب از طرف محیط نیکولا تسلاهوش مصنوعی از عروسک بازی جوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندفاع در برابر تغییر ساختوجود قبل از ناظر هوشمنداز تکینگی تا مغز از مغز تپیوند مغز و سر و چالشهای درس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استمنابع انرژی از نفت و گاز امید درمان کرونا با همانمغز چون ابزار هوش است دلیتنهایی رمز نوآوری استشب سیاه سحر شودمرگی وجود نداردتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه باغبانی باعث کاهش هوش مصنوعی از عروسک بازی حفره در مغزابزار بقا از نخستین هماندورترین نقطه ی قابل مشاهیاد گرفتن مداوماز تکینگی تا مغز از مغز تپروژه ی ژنوم انسانیذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست قسمت اندام حسی، درک از بخش هایمغز ابزار برتر بقاتو در میانه ی جهان نیستی صرع و درمان های آنمشکلات روانپزشکی پس از ستاثیر رژیم گیاه خواری بر چالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی در خدمت خلق وححمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیککلمات بلند نه صدای بلنداز تکامل تا مغز، از مغز تآموزش نوین زبانرویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانعطاف پذیری مکانیسمی علمغزتان را در جوانی سیم کشتوهم بی خداییعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتنخاع ما تا پایین ستون فقرهوش عاطفی قسمت سومحس و ادراک قسمت 67اثرات مفید قهوهداروی جدید ALSکوچکترین چیز یک معجزه اسفیزیکدانان ماشینی برای تاستیفن هاوکینگ در مورد هآیا ما کالا هستیمروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانسوخت هیدروژنی پاکمنبع هوشیاری در کجاست؟ قای آنکه نامش درمان و یادشنقش پیش زمینه ها و اراده تیک و اختلال حرکتیعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستچرا حجم مغز گونه انسان درهیچگاه از فشار و شکست نترحس و ادراک قسمت هشتماختلالات صحبت کردن در اندخالت در ساختار ژنهاکاهش دوپامین عامل بیماریفرد حساس از نظر عاطفی و باطلاعات حسی ما از جهان، چآیا انسان با مغز بزرگش اخریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیسیستم تعادلی بدنمیهمانهای ناخوانده عامل ایا بدون زبان میتوانیم تنقش زبان در سلطه و قدرت اتکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزینظریه ی تکامل در درمان بیهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط هوش ساختار مغز و ژدر درمان بیماری مولتیپل کریستال زمان(قسمت سوم)قانون گذاری و تکاملبه نادیدنی ایمان بیاورآیا راهی برای رفع کم آبی رابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است سازگاری با محیط بین اجزاما از اینجا نخواهیم رفتابتدا سخت ترین استچند جهانیتابوهای ذهنیجهان قابل مشاهده بخش کوچهمیشه داناتر از ما وجود دویروس مصنوعیخونریزی مغز در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تدرمان جدید ای ال اس، توفرگیاه بی عقل به سوی نور میزمین زیر خلیج فارس تمدنی لوب فرونتال یا پیشانی مغبی شرمیآزار دیگری، آزار خود استتفاوت های تکاملی در مغز وسردرد و علتهای آنماست مالی با هوش انسانینوار مغز ترجمه رخدادهای جهان پر از چیزهای جادویی هورمون شیرساز یا پرولاکتخار و گلواکسن کرونا و گشودن پنجراز تکینگی تا مغز و از مغز گشایش دروازه جدیدی از طردرک تصویر و زبان های مخلتبیماری اضطراب عمومیزندگی سلول در بدن، جدای امقابله ی منطقی با اعتراضافسردگی و اضطراب در بیماتلاشی جدید در درمان ام اسشواهدی از دنیسوان(شبه نئمدل های ریز مغز مینی برینتاثیر احتمالی عصاره تغلینیاز به آموزش مجازی دیجیهوش مصنوعی از عروسک بازی جوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندقیق ترین تصاویر از مغز اوراپامیل در بارداریاز تکینگی تا مغز از مغز تپیوند اندام از حیوانات بدست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کسانمنابع انرژی از نفت و گاز امیدوار باش حتی اگر همه چمغز چگونه صداها را فیلتر تنبیه چقدر موثر استشبیه سازی میلیون ها جهان مراحل ارتقای پله پله کیهتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه تکامل مغزهای کنونیهوش مصنوعی از عروسک بازی حق انتخابابزار بقا از نخستین همانديدن با چشم بسته در خواب یاد بگیر فراموش کنیاز تکینگی تا مغز از مغز تپروژه ی ژنوم انسانیرفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزمنبع هوشیاری کجاست قسمت انرژی بی پایان در درون هرمغز از بسیاری حقایق می گرتوقف؛ شکستضرورت زدودن افکارمشکلات روانپزشکی در عقب تاثیر رژیم گیاهخواری بر چالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی در خدمت خلق وححوادث روزگار از جمله ویرابزارهای پیشرفته ارتباط دانشمندان ژنی از مغز انسکلوزاپین داروی ضد جنوناز تکامل تا مغز، از مغز تآمارهای ارائه شده در سطح رویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشناییمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاهرام مصر از شگفتی های جهمغزتان را در جوانی سیمکشتوهم تنهاییعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بیننخستین تمدن بشریهوش عاطفی قسمت ششمحس و ادراک قسمت 74اثرات مفید روزه داریداروی جدید s3 در درمان ام کووید نوزده و خطر بیماری فاجعه ی جهل مقدساستیفن هاوکینگ در تفسیر آیا ما تنها موجودات زنده روزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بسودمندی موجودات ابزی بر منبع هوشیاری در کجاست؟(قایمپلانت مغزینقش آتش در رسیدن انسان بهتیروفیبان موثر در سکته ی عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قاچرا خشونت و تعصبهیپرپاراتیروئیدیسمحس و ادراک قسمت پنجماختلالات عضلانی ژنتیکدر مانهای کمر دردکاهش سن بیولوژیکی، تنها فردا را نمیدانیماطلاعاتی عمومی در مورد مآیا احتمال دارد رویا از آریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم دفاعی بدن علیه مغز میوتونیک دیستروفیایا تکامل هدفمند استنقش زبان در سلطه و قدرت اتکامل داروینی هنوز در حاغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پنظریه ی تکامل در درمان بیهستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط پیوسته ی جهاندر سال حدود 7 میلیون نفر کشف مکانیسم عصبی خوانش پقانون جنگلبه هلال بنگرآیاما مقهور قوانین فیزیکرادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانستم با شعار قانون بدترین ما اشیا را آنطور که هستندابتدایی که در ذهن دانشمنچند جهانی و علمتاثیر فکر بر سلامتجهان موازی و حجاب هاهمیشه راهی هستهمیشه عسل با موم بخوریمویرایش DNA جنین انسان، برخواندن ، یکی از شستشو دهناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید سرطانگیاه خواری و گوشت خوار کدزمان چیستلوتیراستامبی عدالتی در توزیع واکسن آسيب میکروواسکولاریا آستفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد تنشنماشین دانشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در فراموشی هاجهان دارای برنامههوش فوق العاده، هر فرد اسخارق العاده و استثنایی بواکسن کرونا از حقیقت تاتاز تکینگی تا مغز از مغز تپل جویی اصفهاندرک حقیقت نردبان و مسیری بیماری بیش فعالیزندگی، مدیریت انرژیمقابله با کرونا با علم اساقلیت خلاقتمایل زیاد به خوردن بستنشیشه ی بازالتی و سیلیکونمدیون خود ناموجودتاثیر ترکیبات استاتین (سچیز جدید را بپذیرهوش مصنوعی از عروسک بازی جواب دانشمند سوال کننده ابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزنورزش هوازی مرتب خیلی به قاز تکینگی تا مغز از مغز تپیوند سر آیا ممکن استدست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختمامنابع انرژی از نفت و گاز امیدواری و مغزمغز ناتوان از توجیه پیداتهدیدهای هوش مصنوعیشبیه سازی سیستم های کوانمرز مرگ و زندگی کجاستتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل هوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقای موجود زنده از دی متیل فومارات(زادیوا)(یادگیری مهارت های جدید داز تکینگی تا مغز- از مغز پروانه ی آسمانیرفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ منبع هوشیاری کجاست قسمت انرژی تاریکمغز به تنهایی برای فرهنگ تولید مثل اولین ربات های ضررهای مصرف شکر و قند بر مشاهده گر جدای از شیء مشاتاثیر عصاره تغلیظ شده گیچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی درمانگر کامپیحکمت الهی در پس همه چیزابزارهای بقا از نخستین هدانشمندان پاسخ کوانتومی کلام و زبان، گنجینه ای بساز تکامل تا مغز، از مغز تآن چیزی که ما جریان زمان رویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولویت بندی ها کجاستمغط یک گیرنده استتوهم جداییعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژینخستین تصویر از سیاهچالههوش عاطفی بیشتر در زنانحس و ادراک قسمت 75اثرات مضر ماری جواناداروی جدید میاستنی گراویکودک هشت ساله لازم است آدفاصله ها در مکانیک کوانتاستخوان های کشف شده، ممکآیا مغز تا بزرگسالی توسعروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایسی و سه پل اصفهانمنبع خواب و رویاایمپلانت مغزی کمک میکند نقش انتخاب از طرف محیط، نتکنولوژی جدید که سلول هاعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون چرا در مغز انسان، فرورفتهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت پنجاهاختراع جدید اینترنت کواندر محل کار ارزش خودت را بکایروپاکتیک چیستفرزندان زمان خوداطلاعاتی عمومی در مورد مآیا احتمال دارد رویا از آریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکسکوت و نیستیمیگرن و پروتئین مرتبط با ایجاد احساساتنقش سجده بر عملکرد مغزتکامل زبانغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزنظریه ی ریسمانو هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک قسمت ششمارتباط انسانی، محدود به درمان های اسرار آمیز در آکشف مکانیسمی پیچیده در بقانون جنگلبه کدامین گناه کشته شدندآب زندگی است قسمت چهارمراز تغییربسیاری از بیماری های جدیستم، بی پاسخ نیستما به جهان های متفاوت خودابتذال با شعار دینچند روش ساده برای موفقیتتاثیر مشاهده بر واقعیت بجهان ما میتواند به اندازجهان مادی، تجلی فضا در ذههمجوشی هسته ای، انرژِی بویشن پرواز نخستین همانند سازها تدرمان دارویی سرطان رحم بگیرنده باید سازگار با پیزمان و مکان، ابعاد کیهان لوزالمعده(پانکراس)مصنوعبیمار 101 ساله، مبتلا به سآسیب ها ناشی از آلودگی هوتفاوت ایستایی و تکاپوسردرد سکه ایمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در تشخیص بیماری جهان در حال نوسان و چرخشهوش مصنوعی می تواند بر احخبر مهم تلسکوپ هابلواکسن کرونا ساخته شده تواز تکینگی تا مغز از مغز تپل خواجو اصفهاندرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایدملاحظه های اخلاقی دربارهالکترومغناطیس شنوایی و همعنی روزهتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشکل های متفاوت پروتئین همدیریت اینترنت بر جنگتاثیر تغذیه بر سلامت رواچیزی منتظر شناخته شدنهوش مصنوعی از عروسک بازی جوسازی مدرنابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما بورزش هوازی ، بهترین تمریاز تکینگی تا مغز از مغز تپیوند سر، یکی از راه حلهادستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشرمنابع انرژی از نفت و گاز امیدی به این سوی قبر نیستمغز و اخلاقتو یک معجزه ایشبکه های مصنوعی مغز به درمرز بین انسان و حیوان کجاتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه جمعیت های بزرگ شکل هوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقای موجود زنده از دین اجبارییادآوری خواب و رویااز تکینگی تا مغز- از مغز پرواز از نیویورک تا لوس آرفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافمنبع هوشیاری کجاست قسمت انرژی تاریک که ما نمی تومغز بیش از آنچه تصور میشوتولید یا دریافت علمضررهای شکر بر سلامت مغزمشاهده آینده از روی مشاهتاریک ترین بخش شبچالش دیدگاه های سنتی در بهوش مصنوعی درخدمت خلق وححافظه میتواند بزرگترین دابزارهای بقا ازنخستین همدانشمندان اولین سلول مصنکلرال هیدرات برای خواباناز روده تا مغزآنچه ناشناخته است باید شرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین مورد PML به دنبال تکنفرت، اسیب به خود استتوهم جدایی و توهم علمعلم و روحتری فلوپرازیننخستین روبات های زنده ی جهوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت 78اجزای پر سلولی بدن انسان داروی جدید برای میاستنی کودک ایرانی که هوش او از فاصله ی همیشگی تصویر سازاستروژن مانند سپر زنان دآیا همه جنایت ها نتیجه بیروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تسیلی محکم محیط زیست بر انمنتظر نمان چیزی نور را بهایمپلانت نخاعی میتواند دنقش اتصالات بین سلولهای تکنولوژی جدید که سلول هاعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانچرا ذرات بنیادی معمولاً هاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت پنجاه و یادامه بحث تکامل چشمدر چه مرحله ای از خواب ، رکار با یگانگی و یکپارچگیفرضیه ای جدید توضیح میدهاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نآیا برای تولید مثل همیشه ریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت، پر از صدامیگرن سردردی ژنتیکی که بایران بزرگنقش غذاها و موجودات درياتکامل زبانغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به نظریه تکامل در درمان بیموفور و فراوانیحس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط از بالا به پایین مدرمان های بیماری آلزایمرکشف ارتباط جدیدی از ارتبقانونمندی و محدودیت عالمبه امید روزهای بهترآب زندگی است قسمت هفتمراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلما با کمک مغز خود مختاريمابداع دی ان ای بزرگترین دچندین ماده غذایی که ماننتاثیر نگاه ناظر هوشیار بجهان مرئی و نامرئیهمراه سختی، اسانی هستواقعیت فیزیکی، تابعی از از نشانه ها و آثار درک شددرمان سرگیجه بدون نیاز بگالکانزوماب، دارویی جدیزمان و صبرلیروپریم داروی ترکیبی ضدبیماری لبر و نابینایی آنآشنا پنداریتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسردرد عروقی میگرنمباحث مهم حس و ادراکتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخجهان در حال ایجاد و ارتقاخدا موجود استواکسن ایرانی کرونا تولیداز تکینگی تا مغز از مغز تپلاسمای غالبدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله ملاحظات بیهوشی قبل از جرالکتروتاکسی(گرایش و حرکمعادله ها فقط بخش خسته کنتمدن پیشرفته ی پیشینیانشکل پنجم مادهمداخله ی زیانبار انسانتاثیر حرکات چشم بر امواج چیزی خارج از مغزهای ما نیهوش مصنوعی از عروسک بازی جامعه ی آسمانیابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتومورزش و میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تپیوندی که فراتر از امکاندغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهمنابع انرژی از نفت و گاز امیدی تازه در درمان سرطامغز و اخلاقتو یک جهان در مغز خودت هسشبکیه های مصنوعیمرز جدید جستجو و اکتشاف، تاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه حافظه را قویتر کنیهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت افرادابزار بقای موجود زنده از دین، اجباری نیستیاری خدا نزدیک استاز تکینگی تا مغز- از مغزتپروتئین های ساده ی ابتدارقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست قسمت انرژی خلا ممکن استمغز برای فراموشی بیشتر کتولید پاک و فراوان انرژیطلوع و حقیقتمطالبه ی حق خودتاریکی من و تو و گرد و غباچاالش ها در تعیین منبع هوهوش مصنوعی ساخته هوش طبیحافظه های کاذبابزارهای بقای موجود زندهدانشمندان تغییر میدان مغکمردرداز سایه بگذرآنچه واقعیت تصور میکنیم رویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین مورد پیوند سر در اننقش قهوه در سلامتیتوهم جسمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازیننرمش های مفید برای درد زاهوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت 82اجزایی ناشناخته در شکل گداروی جدید برای ای ال اسکودکان میتوانند ناقل بی فتون های زیستیاسرار آفرینش در موجآیا هوش مصنوعی می تواند نروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های سینوریپا داروی ترکیبی ضدمنحنی که ارتباط بین معرفایمان به رویانقش تیروئید در تکامل مغزتکینگیعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های چراروياها را به یاد نمی آهدف یکسان و مسیرهای مختلحس و ادراک قسمت پنجاه و داداراوون تنها داروی تاییدر ناامیدی بسی امید استکاربرد روباتهای ريزنانوفساد اقتصادی سیتماتیک دراعتماد به خودآیا بزرگ شدن مغز فقط در درژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزیمیگرن شدید قابل درمان اسایرادهای موجود در خلقت بنقش غذاها و موجودات درياتکامل زبان انسان از پیشیمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان نظریه تکامل در درمان بیموقت نهيب هاي غير علمي گذشحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان های جدید میگرنکشف جمجمه ای درکوه ایرهوقارچ بی مغز در خدمت موجودبه بالا بر ستارگان نگاه کآب زندگی است قسمت اولرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمستارگانی قبل از آغاز کیهما بخشی از این جهان مرتبطابزار هوش در حال ارتقا ازچندجهانیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر تاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان مشارکتیهمراهی نوعی سردرد میگرنیخواب سالم عامل سلامتیواقعیت چند سویهاز نظر علم اعصاب یا نرووسدرمان سرگیجه بدون نیاز بگام کوچک ولی تاثیرگذارزمان واقعیت است یا توهملیس دگرامفتامین یا ویاسبیماری های میتوکندریآشنا پنداریتفاوتهای جنسیتی راهی براسرطان کمیت گراییمجموعه های پر سلولی بدن متاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهجهان ریز و درشتخدا بخشنده است پس تو هم بواکسن اسپایکوژناز تکینگی تا مغز از مغز تپمبرولیزوماب در بیماری چدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدنممانتین یا آلزیکسا یا ابالکترودهای کاشتنیمعجزه های هر روزهتمدن بشری و مغز اخلاقیشکست حتمیمدارک ژنتیکی چگونه انسانتاثیر دوپامین و سروتونینچیزی شبیه نور تو نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی جاودانگی مصنوعیابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استورزش بهترین درمان بیش فعاز تکینگی تا مغز از مغز تپیوستگی همه ی اجزای جهانذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چمنابع انرژی از نفت و گاز امگا سه عامل مهم سلامتمغز و سیر تکامل ان دلیلی تو کز محنت دیگران بی غمیشباهت مغز و کیهانمزایای شکلات تلخ برای سلتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه محدود و تک جانبه، مشهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت اشیاابزار بقای موجود زنده از دید تو همیشه محدود به مقدژن همه چیز نیستاز تکینگی تا مغز، از مغز پروتز چشمرموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست قسمت انسان قدیم در شبه جزیره عمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تولید سلولهای جنسی از سلطلای سیاهمطالبی در مورد تشنجتاریکی و نورناتوانی از درمان برخی ویهوش احساسیحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقای از نخستین دانشمندان روش هاي جدیدی کمردرد ناشی از تنگی کانااز علم جز اندکی به شما داآنچه حس می کنیم، نتیجه ی رویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین هیبرید بین انسان و نقش مهاجرت در توسعه نسل اتوهمات و شناخت حقیقتعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزنرمش های مفید در سرگیجههوشمندی کیهانحس و ادراک قسمت چهلاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید برای دیابتکودکان خود را مشابه خود تفروتنی و غروراسرار بازسازی اندام هاآیا هوش مصنوعی زندگی بشرروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم سیگار عامل افزایش مرگ وممنشأ اطلاعات و آموخته ها این پیوند نه با مغز بلکه نقش حفاظتی مولکول جدید دتکامل فردی یا اجتماعیعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل چراروياها را به یاد نمی آهدف یکسان، در مسیرهای متحس و ادراک قسمت پنجاه و سادب برخورد با دیگراندر هم تنیدگی مرزها و بی مکاربرد روباتهای ريز، در فشار و قدرتاعتماد به خودآیا تکامل و تغییرات ژنتیرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانسال سیزده ماههمیدان مغناطيسي زمین بشر ایستادن در برابر آزادی بنقش غذاها و موجودات درياتکامل ساختار رگهای مغزی تاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردنظریه تکامل در درمان بیموقتی فهمیدی خطا کردی برگحس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان های جدید در بیماری کشف جدید تلسکوپ جیمز وبقبل از آغازبه بالاتر از ماده بیندیشآب زندگی است قسمت دومرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیسخن نیکو مانند درخت نیکوما تحت کنترل ژنها هستیم یابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامنه به اعدامتاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان هوشمندهندسه ی پایه ایخواب سالم عامل سلامتی و یواقعیت چیستاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرگیجه بدون داروگامی در درمان بیماریهای زمان پلانکلا اکراه فی الدینبیماری های مغز و اعصاب و آغاز فصل سرما و دوباره تکتقلید مرحله ای نسبتا پیشسرعت فکر کردن چگونه استمحل درک احساسات روحانیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلههوش مصنوعی و کشف زبان هایجهان شگفت انگیزخدای رنگین کمانواکسن اسپایکوژن ضد کرونااز تکینگی تا مغز از مغز تپنج اکتشاف شگفت آور در مودرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش سمن کسی در ناکسی دریافتم الگو نداشتیممعجزه ی چشمتمدن زیر آبشگفت نیست من عاشق تو باشممروری بر تشنج و درمان هایتاثیر دپاکین بر بیماری منکاتی در مورد تشنجهوش مصنوعی از عروسک بازی جایی خالی نیستابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تورزش در کمر درداز تکینگی تا مغز از مغز تپیام های ناشناخته بر مغز ذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت امنابع انرژی از نفت و گاز امروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز کوانتومیتو پیچیده ترین تکنولوژی شباهت مغز با کیهان مادیمسمومیت دانش آموزان بی گتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه انسان محدود به ادراهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از دیدن خدا در همه چیزژن همه چیز نیستاز تکینگی تا مغز، از مغز پروتز عصبی برای تکلمرمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست قسمت انسان میوه ی تکاملمغز بزرگ چالش است یا منفعتولترودینطوفان فقر و گرسنگی و بی سمطالعه ای بیان میکند اهدتاریکی خواهد ترسیدناتوانی در شناسایی چهره هوش احساسیحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای دفاعی و بقای مودانشمندان روشی برای تبدیکمردرد و علل آنازدواج های بین گونه ای، رآنها نمیخواهند دیگران رارویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین تصویر در تاریخ از سنقش میدان مغناطیسی زمین توپیراماتعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکنرمش های موثر در کمردردهوشیاری و وجودحس و ادراک قسمت چهل و هفتاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید ضد میگرنکودکان را برای راه آماده فرگشت و تکامل تصادفی محض اصل بازخوردآیا هوش ارثی دریافتی از پروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله هامنشاء کوانتومی هوشیاری ااین اندوه چیستنقش حیاتی تلومر دی ان آ دتکامل مادی تا ابزار هوشمعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولنزاع بین جهل و علم رو به پهدف از تکامل مغزحس و ادراک قسمت پنجاه و شادراک ما درک ارتعاشی است در هم تنیدگی کوانتومیکتاب گران و پرهزینه شد ولفضای قلب منبع نبوغ استاعداد بینهایت در دنیای مآیا جنین انسان، هوشمندی رژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير سانسور از روی قصد بسیاری میدان های مغناطیسی قابل اکسی توسین و تکامل پیش انقش غذاها در کاهش دردهای تکامل شناخت انسان با کشفصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظههفت چیز که عملکرد مغز تو وقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک سی و هفتمارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های رایج ام اسکشتن عقیده ممکن نیستقبل از انفجار بزرگبه جای محکوم کردن دیگران آب زندگی است قسمت سومبعد پنجمسخن و سکوتمانند آب باشابزار بقا از نخستین همانماه رجبابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیتاثیر ویتامین دی بر بیماجهان هوشیارهندسه ی رایج کیهانخواب عامل دسته بندی و حفطواقعیت چیستاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرطان با امواج صوتزمان به چه دلیل ایجاد میشلاموژین داروی ضد اوتیسم؟بیماری وسواسآغاز مبهم آفرینشتقلید از روی طبیعتسعی کن به حدی محدود نشویمحل درک احساسات روحانی دتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوبت کودکانهوش مصنوعی یا حماقت طبیعجهانی که نه با یک رخداد و خدایی که ساخته ی ذهن بشر واکسن دیگر کرونا ساخته شاز تکینگی تا مغز از مغز تپول و شادیدرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرمن پر از تلخیمالگو و عادت را بشکن و در امعجزه ی علمتمدنی قدیمی در شمال خلیج شگفت انگیز بودن کیهانمرکز هوشیاری، روح یا بدن تاثیر داروهای ضد التهاب چگونه مولکول های دی ان ایهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبهابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهوزن حقیقی معرفت و شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تپیدایش زبانذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دمنابع انرژی از نفت و گاز انفجار و توقف تکاملی نشامغز آیندگان چگونه است ؟تو آرامش و صلحیشباهت کیهان و مغزمسمومیت دانش آموزان، قماتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه از بیرون مجموعههوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از دیدگاه نارسای دوگانه ی مژن هوش و ساختارهای حیاتی از تکینگی تا مغز، از مغز پرورش مغز مینیاتوری انسارمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب منبع هوشیاری کجاست قسمت انسان ها می توانند میدان مغز بزرگ چالشهای پیش روتومورها و التهاب مغزی عاطوفان زیباییمعماری، هندسه ی قابل مشاتاریخ همه چیز را ثبت کردهنادیدنی ها واقعی هستندهوش در طبیعتحافظه و اطلاعات در کجاستابعاد و نیازهای تکاملیدانش، قفل ذهن را باز میکنکمردرد با پوشیدن کفش منافلج نخاعی با الکترودهای اسکار، لگوی هوشمندآنان که در قله اند هرگز خرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین دارو برای آتاکسی فنقش محیط زندگی و مهاجرت دتوانایی مغز و دیگر اجزای علم در حال توسعهترکیب حیوان و انساننرمشهای مهم برای تقویت عهوشیاری و افسردگیحس و ادراک قسمت چهل و هشتاحساس گذر سریعتر زمانداروی جدید ضد الزایمرکوری گذرای ناشی از موبایفراموش کارها باهوش تر هساصل در هم تنیدگی و جهانی آیا هوش سریعی که بدون احسروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله های فضایی منابعمهندسی ژنتیک در حال تلاش این ایده که ذرات سیاهچالنقش خرچنگ های نعل اسبی درتکامل مداومعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهاننزاع بین علم و نادانی رو هدف از خلقت رسیدن به ابزاحس و ادراک قسمت بیست و چهادغام میان گونه های مختلدر هم تنیدگی کوانتومی و پکتاب زیست شناسی باورقفس ذهنبقای حقیقی در دور ماندن اآیا جهان ذهن و افکار ما مرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمسانسور بر بسیاری از حقایمیدان های کوانتومی خلااگر فقط مردم میفهمیدند کنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتکامل، نتیجه ی برنامه ریسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصهفت سین یادگاری از میراث وقتی تو از یاد گرفتن باز حس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های علامتی در ام اسگل خاردار، زیباستقبرستان ها با بوی شجاعتبه خودت مغرور نشوآب، زندگی است(قسمت پنجم)بعد از کروناسخن پاک و ثابتسختی ها رفتنی استماپروتیلینابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایتاثیر ویروس کرونا بر مغز جهان های بسیار دیگرهندسه بنیادینخودآگاهی و هوشیاريواقعیت های متفاوتاز واقعیت امروز تا حقیقتدرمانهای بیماری پارکینسزمان شگفت انگیزلایو دوم دکتر سید سلمان فبیماری کروتز فیلد جاکوبإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتقلید از طبیعتشلیک فراموشیمحدودیت چقدر موثر استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونور درونهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهانی که از یک منبع، تغذیخسته نباشی باباواکسن دیگری ضد کرونا از داز تکینگی تا مغز از مغز تپول و عقیدهدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام اسمنابع انرژي پاک سرچشمه حالگوی بنیادین و هوشیاریمعجزه ی علم در کنترل کرونتمرکز و مدیتیشنشگفت زده و حیران باشمرکز حافظه کجاستتاثیر داروی ضد تشنج سدیم چگونه میتوان با قانون جنهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجوزوز گوشاز تکینگی تا مغز از مغز تپیر شدن حتمی نیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سمنابع انرژی از نفت و گاز انقراض را انتخاب نکنیدمغز انسان ایا طبیعتا تماتو افق رویداد جهان هستیشباهت زیاد بین سلول هاي عمسیر دشوار تکامل و ارتقاتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه از دور و نگاه از نزدهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از دژا وو یا اشنا پنداریژن یا نقشه توسعه مغز و نقاز تکینگی تا مغز، از مغز پرتوهای صادر شده از سیاهرمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان یک کتابخانه استمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتومورهای نخاعیطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنونادانی در قرن بیست و یکم،هوش عاطفی قسمت 11حباب های کیهانی تو در توابعاد اضافه ی کیهاندائما بخوانکنفرانس تشنج هتل کوثر اصفلج بل، فلجی ترسناک که آناساس انسان اندیشه و باور آنزیم تولید انرژی در سلوروان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم گیلن باره به دنبال منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاولین دروغنقش نگاه از پایین یا نگاهتوازن مهمتر از فعالیت زیعلم راهی برای اندیشیدن اترازودونچرا ماشین باید نتایج را پهوشیاری کوانتومیحس و ادراک قسمت چهل و دوماحساسات کاذبداروی سل سپتکی غایب شدی تا نیازمند دلفراموشی همیشه هم بد نیستاصل علت و تاثیرآیا هشیاری کوانتومی وجودروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنسیاهچاله ها، دارای پرتو مهربانی، شرط موفقیتاینکه به خاطرخودت زندگی نقش داروهاي مختلف معروف تکامل چشمعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آمنزاع بین علم و جهل رو به پهر چیز با هر چیز دیگر در تحس و ادراک قسمت بیست و یکادغام دو حیطه علوم مغز و در هم تنیدگی کوانتومی و دکتاب طبیعت در قالب هندسهقفس را بشکنبلندی در ذهن ما درک بلندیآیا جهش های ژنتیکی، ویرورژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماساهچاله ها تبخیر نمیشودمیدان بنیادین اطلاعاتاگر میدانی مصیبت بزرگتر نقشه های مغزی جدید با جزیتکثیر سلول در برابر توقف پیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردهم نوع خواری در میان پیشیویتنام نوعی کرونا ویروس حس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط غیرکلامی بین انسادرمان ژنتیکی برای نوآوریگل زندگیرحم مصنوعیقدم زدن و حرکت دید را تغیبه دنبال رستگاری باشآتش منبع انرژیبعد از کرونابعد از کرونا دلخوشی بیهوسرنوشتماجرای جهل مقدسابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قتاثیر ژنها بر اختلالات خجهان هایی در جهان دیگرهندسه در پایه ی همه ی واکخودآگاهی و هوشیاريواقعیت و مجازاز کجا آمده ام و به کجا میگامی در درمان بیماریهای درهای اسرارآمیز و پوشیدهزنان باهوش ترلبخند بزن شاید صبح فردا زبیماری گیلن باره و بیمارافت فشار خون ناگهانی در وتقویت استخوان در گرو تغذشلیک فراموشیمحدودیت های حافظه و حافظتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورون هاي مصنوعی می توانهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهانی در ذهنخطا در محاسبات چیزی کاملواکسن سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تپوست ساعتی مستقل از مغز ددرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیرک ترین مردممنابع انرژی از نفت و گاز الگوبرداری از طبیعتمعجزه در هر لحظه زندگیتمرکز بر هدفشگفتی های نقشه ی ژنتیکیمرکز حافظه کجاستتاثیر درجه حرارت بر مغزچگونه مغز پیش انسان یا همهوش مصنوعی از عروسک بازی جدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ یک پیام منفرد نورون مغزی از تکینگی تا مغز از مغز تپیشینیان انسان از هفت میذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزمنابع بی نهایت انرژی در دانواع سکته های مغزیمغز انسان برای ایجاد تمدتو انسانی و انسان، شایستشباهت زیاد بین سلول هاي عمسئول صیانت از عقیده کیستاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه از درون مجموعه با نگهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپنداریژن ضد آلزایمراز تکینگی تا مغز، از مغز پرسش و چستجو همیشه باقی ارمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چمنبع هوشیاری کجاست قسمت انسان باشمغز بزرگترین مصرف کننده تومورهای ستون فقراتطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسونازوکلسینهوش عاطفی قسمت نهمحد و مرزها توهم ذهن ماستابعاد بالاترداروهای مصرفی در ام اسکنگره بین المللی سردرد دفلج خواباستفاده از مغز، وزن را کمآینه در اینهروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکسندرم پیریفورمیسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماولین سلول مصنوعینقش نظام غذایی در تکامل متوسعه هوش مصنوعی قادر اسعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچرا مغز انسان سه هزار سالهوش، ژنتیکی است یا محیطیحس و ادراک قسمت چهل و سوماخلاق و علوم اعصابداروی ضد چاقیکیهان خود را طراحی میکندفراموشی و مسیر روحانیاصل عدم قطعیت از کوانتوم آیا واکنش های یاد گرفته وروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله و تکینگی ابتدایموفقیت هوش مصنوعی در امتاینکه خانواده ات سالم بانقش درختان در تکاملتکامل و ارتقای نگاه تا عمعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکاننسبیت عام از زبان دکتر برهر جا که جات میشه، جات نیحس و ادراک قسمت بیست و دوارتقا و تکامل سنت آفرینش در هر سوراخی سر نکنکتاب، سفری به تاریخقلب و عقلبلوغ چیستآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجرژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودسایه را اصالت دادن، جز فرمیدازولام در درمان تشنج اگر نیروی مغناطیس نباشد نقص در تشخیص هیجانات عامتأثیر نگاه انسان بر رفتاجلوتر را دیدنهمه چیز موج استویتامین E برای فعالیت صححس و ادراک- قسمت شصت و چهارتروز یا خوردگی و التهادرمان پوکی استخوانگلوله ی ساچمه ایرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرقدرت مردمبه زودی شبکه مغزی به جای آثار باستانی تمدن های قدبعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستماجرای عجیب گالیلهنهایت معرفت و شناخت درک عتاثیر کلام در آیات کلام بجهان یکپارچههندسه زبانِ زمان استخودت را از اندیشه هایت حفواقعیت و انعکاساز کسی که یک کتاب خوانده گاهی لازم است برای فهم و دروغ نگو به خصوص به خودتزنجیرها را ما باید پاره کلحظات خوش با کودکانبیماری آلزایمر، استیل کوافت هوشیاری به دنبال کاهتقویت حافظه یا هوش مصنوعشنا در ابهای گرم جنوب نیامخچه فراتر از حفظ تعادلتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورون های ردیاب حافظههوش مصنوعی الفاگوجهان، تصادفی نیستخطا در محاسبات چیزی کاملواکسن سرطاناز تکینگی تا مغز از مغز تپوشاندن خود از نوردرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکمنابع انرژی از نفت و گاز التهاب شریان تمپورالمعرفت و شناختتمساح حد واسط میان مغز کوشگفتی های زنبور عسلمرکز خنده در کجای مغز استتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هموساپينس بر زمین هوش مصنوعی از عروسک بازی جدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف یک پیشنهاد خوب برای آسان از تکینگی تا مغز از مغز تپیشرفت های جدید علوم اعصذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسمنابع جدید انرژیانگشت ماشه ایمغز انسان برای شادمانی طتو با همه چیز در پیوندیشجاعت و ترسمسئولیت جدیدتاثیر درجه حرارت بر عملکنگاه حقیقی نگاه به درون اهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغییژنها نقشه ایجاد ابزار هواز تکامل تا مغز از مغز تا پرسشگری نامحدودرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکیمنبع هوشیاری کجاست قسمت53انسان جدید از چه زمانی پامغز حریص برای خون، کلید تتوهم فضای خالیطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سنباید صبر کرد آتش را بعد هوش عاطفی قسمت هفتمحریص نباشاتفاق و تصادفداروهای ام اسکنگره بین المللی سردرد دفلج خواب چیستاستفاده از هوش مصنوعی در آیندهروبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم پس از ضربه به سرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماوکرلیزوماب داروی جدید شنقش نظریه تکامل در شناساتوسعه برخی شغل ها با هوش علایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکچرا مغزهای ما ارتقا یافت هیچ چیز همیشگی نیستحس و ادراک قسمت نهماخلاق پایه تکامل و فرهنگداروی ضد چاقیکیهانِ هوشیارِ در حال یافرایند پیچیده ی خونرسانیاصلاح خطا با رفتن بر مسیرآیا یک، وجود داردروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهمولتیپل اسکلروز در زنان اینترنت بدون فیلتر ماهوانقش ذهن و شناخت در حوادث تکامل و ریشه ی مشترک خلقتعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهنسبت ها در کیهانهر حرکت خمیده می شود و هر حس و ادراک قسمت بیست و سوارتقا یا بازگشت به قبل ازدر والنتاین کتاب بدید همکتابخانهقلب دروازه ی ارتباطبلعیدن ستاره توسط سیاهچاآیا خداباوری محصول تکاملراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی مصنوعی با مکان زمان یا حافظه زماناگر نعمت فراموشی نبود بسنقطه بی بازگشتتئوری تکامل امروز در درمجمجمه انسان های اولیههمه چیز در زمان مناسبویتامین E در چه مواد غذایحساسیت روانی متفاوتارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان پوکی استخوانگلوئونرساناها و ابر رساناها و عقدرت کنترل خودبه زیر پای خود نگاه نکن بآرامش و دانش