دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تفاوت های زبانی سرمنشا تفاوت های بیشتر کلام

تفاوت های زبانی، سرمنشا تفاوت های بیشتر کلام، در گذر زمان
زبان شامل دو بخش درک و بیان است. درک مادی به وسیله ی اندام های حسی به دست می آید و این درک اولیه ی خام در کنار حافظه های موجود در ذهن، پردازش میشود تا جهتدهی شود.
قدرت انتزاع در انسان و برخی حیوانات رده ی بالا میتواند درک ذهن انسان را به فراتر از احساسات اولیه ببرد و او را جویای سلسله علت هایی کند که در پس همه ادراکات اولیه وجود دارد. در این سیر پیشرونده، عمق درک، بیشتر و بیشتر میشود.
از سوی دیگر بخش بیانی زبان، برای ابراز نیازها و تاثیر گذاری بر محیط اطراف و دیگران، تحت تاثیر شرایط محیط و قبل از آن تحت تاثیر نوع درک و عمق آن است.
هرجا تفاوتی باشد به وسیله ی انتخاب طبیعی این تفاوت ها بیشتر می‌شود، زیرا طبیعت می‌کوشد موجود سازگارتر با شرایط موجود را برگزیند. از این رو کاملا طبیعی ست در عرصه ی زبانی هم با توجه به نگاه و درک متفاوت و نیازهای جدید و متفاوت، تفاوت ها بیشتر و بیشتر شود.
با ادامه ی این فرایند ممکن است تفاوت های زبانی به حدی برسد که اساسا فرهنگ ها و ساختارهای بیانی متفاوت را ایجاد کند.
وقتی قضیه پیچیده تر میشود که بدانیم بیان، زاییده ی نگاه و ادراک است و این نگاه هر چه عمیق تر باشد به بیان با واکنش درست تری منجر می‌شود.
نگاه و درک از درون مجموعه که تفاوت ها و دگرگونی های مجموعه، خود نگاه را هم در بر میگیرد با نگاه و درک از بیرون مجموعه که مشمول دگرگونی های درون مجموعه نیست، متفاوت می‌باشد.
درک های متفاوت، منجر به واکنش یا بیان متفاوت می‌شود و این فرایندی دائمی است. زبان ها با توجه به نوع نگاه و درک، و با توجه به نیازها دگرگون می‌شود تا جایی که زبان گروه درون یک مجموعه، ممکن است اصلا به وسیله گروه دیگر در مجموعه ای متفاوت، قابل درک نباشد.
این دگرگونی ها طبیعت زندگی درحال تحول ماست و هر چه بگذرد بیشتر و بیشتر میشود و در این میان آنچه بیش از همه زیان بار است تکیه بر مراحل میانی و توقف در مسیر پیشرفت است.
سفر فضایی، ممکن است زبانی تولید کند که برای ما قابل فهم نباشد!
مطالعه ای جدید بررسی میکند یک سفر طولانی به فضا و سیستم های خورشیدی دیگر چه بر سر زبان انسان خواهد آورد!
پژوهشگران تصور می‌کنند سفرهای طولانی فضایی می تواند باعث تغییر زبان شود. کسانی که در فضا زندگی میکنند ممکن است نتوانند با مردم زمین مرتبط شوند. این سناریو برای مردمی که با کشتی نسل ها(فضاپیمای دارای چند نسل) مسافرت می‌کنند خیلی جدی است. با در نظر گرفتن بحران های حمل و نقل در سال 2020 آیا ایده آل نخواهد بود بر یک کشتی فضایی بسیار بزرگ سوار شویم و این سیاره پر از رنج را پشت سر بگذاریم؟!
با اینکه ما هنوز داوطلب مطمئنی برای این سفر به زمین جدید نداریم و تکنیک های ما شاید دهها بلکه صدها سال عقب باشد ولی مقالات زیادی در مورد این سفرها به نگارش در می آید.
یک مقاله جدید مطلب جالبی را مطرح میکند که اگر تعداد زیادی از مردم از چندین نسل به یک سفر فضایی طولانی بروند زبان آنها تغییر میکند و این چیزی است که مردم روی زمین نمی شناسند. بیایید ببینیم اگر چند نسل با یک فضای پیمای کاملا ذخیره سازی شده برای مدت‌های طولانی در فضا باشند و به سیاره ی پروکسیما بی در سیستم خورشیدی دیگری مثلا پروکسیما سنچوری بروند چه میشود.
باید توجه کرد ما اکنون نمیتوانیم چنین کشتی فضایی ای درست کنیم مگر آنکه با استفاده ه از warp drive یا با استفاده از ضد ماده بتوان چنین کاری را انجام داد(از زمانی که دیوار صوتی شکسته شد، دانشمندان همواره به دنبال راهی برای شکستن سد بعدی و گذر از سرعت نور بوده اند. نظریه نسبیت اینشتین همواره امکان سفر با سرعتی بیش از سرعت نور را غیرممکن می‌داند ولی با توجه به مجهولات زیادی که در علم فیزیک باقی مانده است، قضاوت قطعی در این باره هنوز ممکن نیست.
اگر مجموعه فیلمهای Star Trek را دنبال کرده باشید، حتما به خاطر دارید که در یکی از صحنه های فیلم به مفهومی به نام Hyperdrive اشاره می شود. ایده ای که بر مبنای آن، مسافران فضاپیما زودتر از هر زمان ممکنی به زمین می رسند. در پس این ایده گفته می شود که دیوار زمان از میان برداشته شده است.
در اینصورت دیگر با تغییرات زمانی ناشی از افزایش سرعت روبرو نیستیم. زمان از میان برداشته می شود و شما دیگر تابع قوانین چیزی که از میان برداشته شده است نخواهید بود. اما چگونه؟
در سال ۱۹۹۴ فیزیکدان مکزیکی؛ میگل آلکوبیه (Miguel Alcubierre) توانست بصورت نظری به مدلی برای سیستم رانش Warp Drive دست یابد. بر اساس تئوری الکوبیه سفر با سرعتی بیش از سرعت نور و بدون مصرف سوخت، ممکن می شود. طبق نظریه نسبیت اینشتین چنین چیزی غیرممکن است، ولی طرفداران Warp Drive معتقدند نظریه انیشتین برای فضا-زمان معمولی صادق است، اگر بتوانیم سفر خود را در شکلی به هم ریخته از فضا-زمان انجام دهیم چطور؟

براساس نظریات اینشتین، تمام عالم در دریایی از پیوند فضا و زمان غوطه ور است. درست همان گونه که جانوران درون دریا توسط آب از هر سو احاطه شده اند. طبیعتا حرکت و مشخصات دینامیکی این جانوران به مشخصات آب وابسته است و آنان قادر نیستند از قوانین سیال آب سرپیچی کنند. ولی اگر جانداری بتواند اطراف خود حبابی تشکیل دهد و پیرامون خود را از آب خالی کند چطور؟
این مبنای تئوری الکوبیه و Warp Drive است. الکوبیه بر این باور است که اگر بتوان با استفاده از انرژی منفی، اطراف یک فضاپیما حبابی تشکیل داد، آنگاه فضا-زمان پشت سر حباب منبسط و در جلوی حباب فضا-زمان منقبض میشود و این فضاپیما را به جلو میراند.
البته این تکنولوژی فعلا فقط در حد یک رویاست. مشکلات بسیاری بر سر راه آن قرار دارند. اینکه انرژی منفی چه ماهیتی دارد و اصلا آیا ساختن آن در آن ابعاد شدنی است یا نه هنوز مورد بحث هستند ولی دانشمندان معتقدند اگر در بیگ بنگ جهان با سرعتی بیش از سرعت نور منبسط شده است، پس احتمالا این پدیده از لحاظ تئوری ممکن است.
پژوهشگران ناسا در حال حاضر مشغول مدلسازی این ایده در ابعاد بسیار کوچک آزمایشگاهی هستند و این تکنولوژی هنوز تا تکامل مسیر درازی در پیش دارد. ولی در صورت عملی شدن آن در آینده می توانیم امیدوار باشیم تعطیلات آخر هفته خود را در کهکشانی دیگر سپری کنیم و مطمئن باشیم کلاس فیزیک صبح شنبه خود را روی زمین از دست نخواهیم داد.)
چنین سفری می تواند با خطرات بسیاری مواجه باشد از جمله ویروس ها و شهاب سنگ ها و اختلالات کامپیوتری
مطالعه بعدی توسط پروفسور اندرو مک کنزیاز دانشگاه کانزاس و جفری پونسکهاز دانشگاه ایلینویس جنوبی نشان میدهد ممکن است زبان مسافران فضایی تغییر کند. مطالعه این حقیقت را برجسته میکند که وقتی جوامع از هم جدا می افتند شرایط برای تغییر زبان مهیا می‌شود. با گذر زمان کسانی که مهاجرت کرده اند زبان اولیه ی ملت خود را نمی شناسند. در این مطالعه پژوهشگران تاثیرات سفرهای طولانی روی زمین مانند تغییر زبان کاشفان جزیره پلینسیان را در طولانی مدت بررسی کردند تا ببینند این زبان ها حتی برای یک فرد با گذر زمان چگونه تغییر میکند.
پروفسور مک کنزی سناریوی احتمالی را در این مصاحبه بیان میکند: اگر تو در این مسیر برای ده نسل باقی بمانی مفاهیم جدید، و موضوعات جدید پیش می آید و مردم کوشش می‌کنند به روشی سازگار با شرایط با هم ارتباط بر قرار کنند و یک دایره المعارف خاص این کشتی، شکل می‌گیرد و مردم زمین چیزی در مورد این عبارت ها نمی فهمند مگر آنکه با نشانه ای به آنها گفته شود.
هرچه با کشتی دورتر شوی کمتر با زبان مادری در ارتباط خواهی بود و نسل‌های بعدی در کشتی اصلا از زبان مادری دور بوده اند و در تماس نبوده اند و صحبتی بین افراد قدیمی و جدید باقی نمی‌ماند زیرا آنها در نسلهای بعد متولد شده اند.
در زمین هم همینطور است. با دور شدن فاصله ها زبان تغییر میکند و دو گروه روی زمین با فاصله ی زیاد نسبت به هم در فرهنگ های مختلف ممکن است اصلا زبان همدیگر را متوجه نشوند.
برای جلوگیری از این فاصله در زبان نسلها می‌توان از گروهی متخصص زبان شناسی استفاده کرد. با نگاهی عمیق تر دانشمندان تصور می‌کنند هر کشتی از گروهی از انسان هایی که از فضا آمده اند دچار مشکلات زبانی خواهند بود و باید به آنها تعلیم خاصی در مورد تغییرات زبانی داده شود تا بتوانند در محیط جدید رابطه برقرار کنند. https://bigthink.com/surprising-science/space-travel-could-create-language-unintelligible-to-people-on-earth?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR2CtU9LzyQISQwIz3adQHFfnUHYKu3CqgJe10cuCzLoIijJnxAD1KqDujE#Echobox=1618028743


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اولین تصویر در تاریخ از سمغط یک گیرنده استدردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتادراک ما درک ارتعاشی است زبان چهار حرفی حیات زمینقدرت کنترل خودنرمش های مفید برای درد زاتنها در برابر جهاناعداد بینهایت در دنیای مهوشمندی کیهانشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکماجرای عجیب گالیلهکودکان را برای راه آماده جستجوی هوشیاری در مغز ماآیا هوش ارثی دریافتی از پدوچرخه سواری ورزشی سبک و این اندوه چیستنقش انتخاب از طرف محیط، نذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداارتباط شگفت انگیز مغز انسفر فقط مادی نیستلحظات خوش با کودکانچراروياها را به یاد نمی آتو دی ان ای خاص ميتوکندريبه جای محکوم کردن دیگران هدف یکسان، در مسیرهای متصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر مخچه فراتر از حفظ تعادلکتاب گران و پرهزینه شد ولحمله ویروس کرونا به مغزآیا جنین انسان، هوشمندی دانشمندان نورون مصنوعی ساکسی توسین و تکامل پیش انقش سجده بر عملکرد مغزرویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهاز نظر علم اعصاب اراده آزسلولهای ایمنی القا کنندهمنابع انرژی از نفت و گاز نظریه تکامل در درمان بیمتوهم وجودبیماری های مغز و اعصاب و وقتی فهمیدی خطا کردی برگعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایممرکز خنده در کجای مغز استکشتن عقیده ممکن نیستحس و ادراک (قسمت دوم )آب زندگی است قسمت سومداروی تشنجی دربارداریابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز داز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع جدید انرژیهمراه سختی، اسانی هستتیوتیکسن داروی ضد جنونواقعیت چیستعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج مسئولیت جدیدگامی در درمان بیماریهای حس و ادراک قسمت هجدهمآغاز فصل سرما و دوباره تکداستانها و مفاهیمی اشتباابزار بقا از نخستین هماننوار مغز در تشخیص بیماری ریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پاراز تکینگی تا مغز از مغز تسیر آفرینش از روح تا مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت53هوش مصنوعی و کشف زبان هایتکامل داروینی هنوز در حاواکسن اسپایکوژن ضد کروناغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زپنج اکتشاف شگفت آور در موحس و ادراک قسمت سی و هشتمالگو نداشتیمدر آستانه ی موج پنجم کوویابزار بقای موجود زنده از فلج خواب چیستچیزی خارج از مغزهای ما نیراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم ماز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی سادیسم یا لذت از آزار دادمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاول کف پا و حقیقتورزش در کمر دردجهان فراکتالپیام های ناشناخته بر مغز خلاصه ای از درمان های جدیامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز ناتوان از توجیه پیدادرمان جدید میگرن با انتی ابزارهای دفاعی و بقای موز گهواره تا گورفرایند پیچیده ی خونرسانیچگونه حافظه را قویتر کنیتفاوت ها را به رسمیت بشناازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد میگرنمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر کتامین در درمان پاژن همه چیز نیستجهان پیوستهپروتز عصبی برای تکلمخانه ی تاریکانسان میوه ی تکاملمغز به تنهایی برای فرهنگ درک کنیم ما همه یکی هستیماحیای بینایی نسبی یک بیمزندگی زمینی امروز بیش از قلب دروازه ی ارتباطچاالش ها در تعیین منبع هوتلاشی برای درمان قطع نخااصل بازخوردهوش مصنوعی ساخته هوش طبیشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و مکان زمان یا حافظه زمانکمردرد و علل آنجهشهای مفید و ذکاوتی که دآنها نمیخواهند دیگران رادفاع از پیامبراولین دارو برای آتاکسی فنفرت، اسیب به خود استدرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوادغام میان گونه های مختلزبان نیاز تکاملی استقدرت انسان در نگاه به ابعنرمش های مفید در سرگیجهتنهایی رمز نوآوری استبقای حقیقی در دور ماندن اهوشیاری و وجودشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکماده ی تاریککوری گذرای ناشی از موبایحفره در مغزآیا هوش سریعی که بدون احسدورترین نقطه ی قابل مشاهاین ایده که ذرات سیاهچالنقش اتصالات بین سلولهای ذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملارتباط شگفت انگیز مغز انسفر نامه سفر به بم و جنوب لرزش ناشی از اسیب به عصبچراروياها را به یاد نمی آتو در میانه ی جهان نیستی به خودت مغرور نشوهدف از تکامل مغزصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر مخچه ، فراتر از حفظ تعادلکتاب زیست شناسی باورحمایت از طبیعتآیا جهان ذهن و افکار ما مدانشمندان یک فرضیه رادیکاگر فقط مردم میفهمیدند کنقش غذاها و موجودات دريارویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفااز نظر علم اعصاب اراده آزسلولهای بنیادی مصنوعی درمنابع انرژی از نفت و گاز نظریه تکامل در درمان بیمتوهم بی خداییبیماری وسواسوقتی پر از گل شدی خودت را عقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتمرگ چیستگل خاردار، زیباستحس و ادراک قسمت 67آب، زندگی است(قسمت پنجم)داروی جدید ALSابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمنداناز تکینگی تا مغز از مغز تسوخت هیدروژنی پاکمناطق خاصی از مغز در جستجهمراهی نوعی سردرد میگرنیتیک و اختلال حرکتیواقعیت چیستعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستمسئولیت در برابر محیط زیگامی در درمان بیماریهای حس و ادراک قسمت هشتمآغاز مبهم آفرینشدخالت در ساختار ژنهاابزار بقا از نخستین هماننوار مغزی روشی مهم در تشخریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیاز تکینگی تا مغز از مغز تسیستم تعادلی بدنمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمهوش مصنوعی یا حماقت طبیعتکامل داروینی هنوز در حاواکسن دیگر کرونا ساخته شغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیپول و شادیحس و ادراک قسمت سی و ششمالگو و عادت را بشکن و در امعنی روزهدر درمان بیماری مولتیپل ابزار بقای موجود زنده از فلج دوطرفه عصب 6 چشمچیزی شبیه نور تو نیسترابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است از تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی سازگاری با محیط بین اجزامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتابوهای ذهنیوزن حقیقی معرفت و شناختجهان قابل مشاهده بخش کوچپیدایش زبانخم شدن فضا-زمانانفجار و توقف تکاملی نشامغز و اخلاقدرمان جدید کنترل مولتیپلابعاد و نیازهای تکاملیزمین در برابر عظمت کیهانفرایند تکامل و دشواری هانگاه محدود و تک جانبه، مشتفاوت های بین زن و مرد فقاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد میگرن در کودکانمواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر گیاه خواری بر رشد وژن هوش و ساختارهای حیاتی جهان پر از چیزهای اسرار آپرورش مغز مینیاتوری انساخانواده پایدارانسان ها می توانند میدان مغز بیش از آنچه تصور میشودرک احساسات و تفکرات دیگاحساس گذر سریعتر زمانزندگی زودگذرقلب روباتیکناتوانی از درمان برخی ویتلاشی تازه برای گشودن معاصل در هم تنیدگی و جهانی هوش احساسیشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط مکانیک کوانتومی بی معنی کمردرد با پوشیدن کفش مناجوانان وطنآنان که در قله اند هرگز خدفاع در برابر تغییر ساختاولین دروغنقش قهوه در سلامتیدست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقادغام دو حیطه علوم مغز و زبان و کلمه حتی برای کسانقدرت ذهننرمش های موثر در کمردردتنبیه چقدر موثر استبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری و افسردگیشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکماده ی خالیکی غایب شدی تا نیازمند دلحق انتخابآیا هشیاری کوانتومی وجودديدن با چشم بسته در خواب اینکه به خاطرخودت زندگی نقش تیروئید در تکامل مغزرفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکارتباط غیرکلامی بین انساسفر به مریخ در 39 روزلرزش عضله یا فاسیکولاسیونزاع بین جهل و علم رو به پتوقف؛ شکستبه دنبال رستگاری باشهدف از خلقت رسیدن به ابزاضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر مخچه ابزاري که وظیفه آن فکتاب طبیعت در قالب هندسهحوادث روزگار از جمله ویرآیا جهش های ژنتیکی، ویرودانشمندان ژنی از مغز انساگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش غذاها و موجودات دريارویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیراز واقعیت امروز تا حقیقتسلام تا روشناییمنابع انرژی از نفت و گاز هفت چیز که عملکرد مغز تو توهم تنهاییبیماری کروتز فیلد جاکوبوقتی تو از یاد گرفتن باز عقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینمرگ و میر پنهانگل زندگیحس و ادراک قسمت 74آتش منبع انرژیداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقا از نخستین همانچندجهانیروزهای سختبرای تمدن سازی، باید در باز تکینگی تا مغز از مغز تسودمندی موجودات ابزی بر منبع هوشیاری کجاست قسمت هندسه ی پایه ایتیروفیبان موثر در سکته ی واقعیت های متفاوتعوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قامستند جهان متصلگاهی لازم است برای فهم و حس و ادراک قسمت پنجمإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدر مانهای کمر دردابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضلهریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atاز تکینگی تا مغز از مغز تسیستم دفاعی بدن علیه مغز منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل داروینی هنوز در حاواکسن دیگری ضد کرونا از دغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پپول و عقیدهحس و ادراک قسمت سیزدهمالگوی بنیادین و هوشیاریمعادله ها فقط بخش خسته کندر سال حدود 7 میلیون نفر ابزار بقای موجود زنده از فناوری هوش مصنوعی نحوه خنکاتی در مورد تشنجرادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشاناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی ستم با شعار قانون بدترین منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر فکر بر سلامتوزوز گوشجهان موازی و حجاب هاپیر شدن حتمی نیستخونریزی مغز در سندرم کووانقراض را انتخاب نکنیدمغز و اخلاقدرمان جدید ای ال اس، توفرابعاد اضافه ی کیهانزمین زیر خلیج فارس تمدنی فرایند حذف برخی اجزای مغنگاه انسان محدود به ادراتفاوت های تکاملی در مغز واساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد و علتهای آنموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وژن یا نقشه توسعه مغز و نقجهان پر از چیزهای جادویی پرتوهای صادر شده از سیاهخار و گلانسان یک کتابخانه استمغز برای فراموشی بیشتر کدرک تصویر و زبان های مخلتاحساسات کاذبزندگی سلول در بدن، جدای اقلب را نشکنناتوانی در شناسایی چهره تلاشی جدید در درمان ام اساصل علت و تاثیرهوش احساسیشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلیمکانیزمهای دفاعی در برابکنفرانس تشنج هتل کوثر اصجوانان وطنآنزیم تولید انرژی در سلودقیق ترین تصاویر از مغز ادل به دریا بزناولین سلول مصنوعینقش مهاجرت در توسعه نسل ادست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به ارتقا و تکامل سنت آفرینش زبان و بیان نتیجه ساختماقدرت عشقنرمشهای مهم برای تقویت عتهدیدهای هوش مصنوعیبلوغ چیستهوشیاری کوانتومیشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکماده ای ضد التهابیکیهان خود را طراحی میکندحقیقت قربانی نزاع بین بی آیا واکنش های یاد گرفته ودی متیل فومارات(زادیوا)(اینکه خانواده ات سالم بانقش حفاظتی مولکول جدید درفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی ارتروز یا خوردگی و التهاسفر تجهیزات ناسا به مریخ لزوم سازگاری قانون مجازانزاع بین علم و نادانی رو تولید مثل اولین ربات های به زودی شبکه مغزی به جای هر چیز با هر چیز دیگر در تضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیمخچه تاثیر گذار بر حافظهکتاب، سفری به تاریخحکمت الهی در پس همه چیزآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجدانشمندان پاسخ کوانتومی اگر نیروی مغناطیس نباشد نقش غذاها و موجودات دريارویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهاز کجا آمده ام و به کجا میسلاح و راهزنیمنابع انرژی از نفت و گاز هفت سین یادگاری از میراث توهم جداییبیماری گیلن باره و بیمارویتنام نوعی کرونا ویروس علم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیمرگ و میر بسیار بالای ناشگلوله ی ساچمه ایحس و ادراک قسمت 75آثار باستانی تمدن های قدداروی جدید میاستنی گراویابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایاز تکینگی تا مغز از مغز تسی و سه پل اصفهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هندسه ی رایج کیهانتکنولوژی جدید که سلول هاواقعیت و مجازعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون مشکل از کجاستگاهی مغز بزرگ چالش استحس و ادراک قسمت پنجاهافت فشار خون ناگهانی در ودر محل کار ارزش خودت را بابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضلهریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکاز تکینگی تا مغز از مغز تسکوت و نیستیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زبانواکسن سرطانغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزپوست ساعتی مستقل از مغز دحس و ادراک قسمت ششمالگوبرداری از طبیعتمعجزه های هر روزهدرمان های اسرار آمیز در آابزار بقای موجود زنده از فیلمی بسیار جالب از تغییچگونه مولکول های دی ان ایراز تغییربسیاری از بیماری های جدیاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی ستم، بی پاسخ نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر مشاهده بر واقعیت بیک پیام منفرد نورون مغزی جهان ما میتواند به اندازپیشینیان انسان از هفت میخواندن ، یکی از شستشو دهنانواع سکته های مغزیمغز و سیر تکامل ان دلیلی درمان جدید سرطانابعاد بالاترزمان چیستفراتر از دیوارهای باورنگاه از بیرون مجموعهتفاوت های زبانی سرمنشا تاستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد تنشنموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر گیاه خواری بر رشد وژن ضد آلزایمرجهان دارای برنامهپرسش و چستجو همیشه باقی اخارق العاده و استثنایی بانسان باشمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟درک حقیقت نردبان و مسیری اخلاق و علوم اعصابزندگی، مدیریت انرژیقیچی ژنتیکینادیدنی ها واقعی هستندتمایل زیاد به خوردن بستناصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش در طبیعتشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سما انسانها چه اندازه نزدکنگره بین المللی سردرد دجواب دانشمند سوال کننده آینه در اینهآیندهدلایلی که نشان میدهد ما باوکرلیزوماب داروی جدید شنقش میدان مغناطیسی زمین دستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبارتقا یا بازگشت به قبل اززبان و بیان، در سایه پیشرقضاوت ممنوعچرا ماشین باید نتایج را پتو یک معجزه ایبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش، ژنتیکی است یا محیطیشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکماده، چیزی نیستکیهانِ هوشیارِ در حال یاحقیقت آنطور نیست که به نظآیا یک، وجود دارددین اجباریاینترنت بدون فیلتر ماهوانقش حیاتی تلومر دی ان آ درفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بارزش حقیقی زبان قسمت اولسفر دشوار اکتشافلزوم سازگاری قانون مجازانزاع بین علم و جهل رو به پتولید یا دریافت علمبه زیر پای خود نگاه نکن بهر جا که جات میشه، جات نیضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبمدل همه جانبه نگر ژنرالیکتابخانهحافظه میتواند بزرگترین دآیا خداباوری محصول تکاملدانشمندان اولین سلول مصناگر نعمت فراموشی نبود بسنقش غذاها در کاهش دردهای رویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنوماز کسی که یک کتاب خوانده سلسله مباحث هوش مصنوعیمنابع انرژی از نفت و گاز هم نوع خواری در میان پیشیتوهم جدایی و توهم علمبیماری آلزایمر، استیل کوویتامین E برای فعالیت صحعلم و روحتری فلوپرازینمرگ انتقال است یا نابود شگلوئونحس و ادراک قسمت 78آرامش و دانشداروی جدید برای میاستنی ابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تاز تکینگی تا مغز از مغز تسیلی محکم محیط زیست بر انمنبع هوشیاری کجاست قسمت هندسه بنیادینتکنولوژی جدید که سلول هاواقعیت و انعکاسعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانمشکلات نخاعیگذر زمان کاملا وابسته به حس و ادراک قسمت پنجاه و یافت هوشیاری به دنبال کاهدر چه مرحله ای از خواب ، رابزار بقا از نخستین هماننوبت کودکانریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشسکوت، پر از صدامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زبانواکسن سرطانغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به پوشاندن خود از نورحس و ادراک قسمت شصت و هشتالتهاب شریان تمپورالمعجزه ی چشمدرمان های بیماری آلزایمرابزار بقای موجود زنده از فیزیک مولکولها و ذرات در چگونه میتوان با قانون جنراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیاز تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی ستون فقرات انسان دو پا جلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه ناظر هوشیار بیک پیشنهاد خوب برای آسان جهان مادی، تجلی فضا در ذهپیشرفت های جدید علوم اعصخواب سالم عامل سلامتیانگشت ماشه ایمغز کوانتومیدرمان دارویی سرطان رحم باتفاق و تصادفزمان و مکان، ابعاد کیهان فرد موفقنگاه از دور و نگاه از نزدتفاوت ایستایی و تکاپواستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد سکه ایموسیقی نوتاثیر گیاه خواری بر رشد وژنها نقشه ایجاد ابزار هوجهان در حال نوسان و چرخشپرسشگری نامحدودخبر مهم تلسکوپ هابلانسان جدید از چه زمانی پامغز بزرگ چالش است یا منفعدرک دیگرانبیماری تی تی پیاخلاق پایه تکامل و فرهنگزونیسومایدقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنادانی در قرن بیست و یکم،تمدن قدیمی ای در جنوب ایراصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش عاطفی قسمت 11شکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت رواما انسانها چه اندازه نزدکنگره بین المللی سردرد دجوسازی مدرنجامعه ی آسمانیآینده ی انسان در فراتر ازدنیای شگفت انگیز کوانتومايندگان چگونه خواهند دیدنقش محیط زندگی و مهاجرت ددغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و ارتوکين تراپی روشی جديد زبان و تکلم برخی بیماریهقطار پیشرفتچرا مغز انسان سه هزار سالتو یک جهان در مغز خودت هسبنی عباس، ننگی بر تاریخهیچ چیز همیشگی نیستشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکماده، چیزی بیش از یک خلا کیست هیداتید مغزحقیقت افرادآیا کیهان می تواند یک شبیدین، اجباری نیستایندرالنقش خرچنگ های نعل اسبی دررقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا ارزش حقیقی زبان قسمت دومسفرنامه سفر به بم و جنوب لزوم عدم وابستگی به گوگل نسبیت عام از زبان دکتر برتولید پاک و فراوان انرژیبه سخن توجه کن نه گویندههر حرکت خمیده می شود و هر طلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبامدل هولوگرافیک ژنرالیزهکجای مغز مسئول پردازش تجحافظه های کاذبآیا دلفین ها می تواند از دانشمندان تغییر میدان مغاگر نعمت فراموشی نبود بسنقشه مغزی هر فرد منحصر بهرویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما ااز آغاز خلقت تا نگاه انساسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمنابع انرژی از نفت و گاز همه چیز موج استتوهم جسمبیماری الزایمرویتامین E در چه مواد غذایعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینمرگ تصادفیگمان میکنی جرمی کوچکی در حس و ادراک قسمت 82آرامش و سکونداروی جدید برای ای ال اسابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های از تکینگی تا مغز از مغز تسینوریپا داروی ترکیبی ضدمنبع هوشیاری کجاست قسمت هندسه در پایه ی همه ی واکتکینگیواقعیت خلا و وجود و درک معادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های مشکلات بین دو همسر و برخیحس و ادراک قسمت پنجاه و دافتخار انساندر ناامیدی بسی امید استابزار بقا از نخستین هماننور درونرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشسکته مغزیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل زبان انسان از پیشیواکسن ضد اعتیادمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان پیموزایدحس و ادراک قسمت شصت و دوامواجی که به وسیله ی ماشیمعجزه ی علمدرمان های جدید میگرنابزار بقای موجود زنده از فیزیک و هوشیاریچگونه مغز پیش انسان یا همرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نماز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ستارگانی قبل از آغاز کیهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر نگاه و مشاهده ناظر یک آلل ژنتیکی که از نئاندجهان مرئی و نامرئیپیشرفت در عقل است یا ظواهخواب سالم عامل سلامتی و یانگشت نگاری مغز نشان میدمغز آیندگان چگونه است ؟درمان سرگیجه بدون نیاز باتوبان اطلاعات و پلِ بینزمان و صبرفرد یا اندیشهنگاه از درون مجموعه با نگتفاوت ارباب و رهبر حقیقیاستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد عروقی میگرنموسیقی هنر مایع استژنها ، مغز و ارادهجهان در حال ایجاد و ارتقاآلودگی هوا چالش قرن جدیدخدا موجود استانسان خطرناکترین موجودمغز بزرگ چالشهای پیش رودرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکاختلال خواب فرد را مستعد زونا به وسیله ویروس ابله قانون مندی نقشه ژنتیکی منازوکلسینتمدن پیشرفته ی پیشینیاناصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت نهمشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج ما اکنون میدانیم فضا خالکنترل همجوشی هسته ای با هکنترل جاذبهجاودانگی مصنوعیآینده ی علم و فیزیک در60 ثدنیا، هیچ استايا اراده آزاد توهم است ینقش نگاه از پایین یا نگاهذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشارتباط میکروب روده و پارزبان و شناخت حقیقت قسمت چلمس کوانتومیچرا مغزهای ما ارتقا یافت تو کز محنت دیگران بی غمیبه قفس های سیاهت ننازهیچ وقت خودت را محدود به شباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکماست مالیکیست کلوئید بطن سومحقیقت اشیاآیا گذشته، امروز وآینده دید تو همیشه محدود به مقدایا کوچک شدن مغزانسان النقش داروهاي مختلف معروف رموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهارزش حقیقی زبان قسمت سومسفرنامه سفر به بم و جنوب مقاومت به عوارض فشار خون نسبت ها در کیهانتولید سلولهای جنسی از سلبوزون هیگز چیستهرچیز با یک تاب تبدیل به طلای سیاهتاریکی و نورمدل هولوگرافیک تعمیم یافکرونا چه بر سر مغز می آورحافظه و اطلاعات در کجاست آیا دلفین ها میتوانند بادانشمندان روش هاي جدیدی اگر با مطالعه فیزیک کواننقشه های مغزی جدید با جزیرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختاز انفجار بزرگ تا انفجار سم زنبور ، کلیدی برای وارمنابع انرژی از نفت و گاز همه چیز در زمان مناسبتوهمات و شناخت حقیقتبیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین کاعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزمرگی وجود نداردگنجینه ای به نام ویتامین حس و ادراک قسمت چهلآرامش(سکوت) stillness و تکاپوداروی جدید برای دیابتابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم از تکینگی تا مغز از مغز تسیگار عامل افزایش مرگ وممنبع هوشیاری کجاست قسمت هندسه زبانِ زمان استتکامل فردی یا اجتماعیوالزارتان داروی ضد فشار عادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل مشکلات روانپزشکی پس از سحس و ادراک قسمت پنجاه و سافراد آغاز حرکت خودشان ردر هم تنیدگی مرزها و بی مابزار بقا از نخستین هماننورون هاي مصنوعی می توانرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زماناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی الفاگوسال سیزده ماههمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل ساختار رگهای مغزی واکسن علیه سرطانتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردپیموزایدحس و ادراک قسمت شصت و ششامیوتروفیک لترال اسکلرومعجزه ی علم در کنترل کروندرمان های جدید در بیماری ابزار بقای موجود زنده از فیزیکدانان ماشینی برای تچگونه هموساپينس بر زمین رحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سخن نیکو مانند درخت نیکومنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر نگاه انسان بر رفتایک جهش ممکن است ذهن انسانجهان مشارکتیپیشرفت ذهن در خلاقیت استخواب عامل دسته بندی و حفطانتقال ماده و انرژیمغز انسان ایا طبیعتا تمادرمان سرگیجه بدون نیاز باتوسوکسیمایدزمان واقعیت است یا توهمفرد حساس از نظر عاطفی و بنگاه حقیقی نگاه به درون اتفاوتهای جنسیتی راهی برااستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسرطان کمیت گراییمیهمانهای ناخوانده عامل ژنهای مشترک بین انسان و وجهان ریز و درشتآلودگی هوا و ویروس کروناخدا بخشنده است پس تو هم بانسان عامل توقف رشد مغزمغز بزرگ و فعال یا مغز کودرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیاختلال در شناسایی حروف و زیباترین چیز در پیر شدنقانون گذاری و تکاملنباید صبر کرد آتش را بعد تمدن بشری و مغز اخلاقیاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت هفتمشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونینما از اینجا نخواهیم رفتکندر در بیماریهای التهابجایی خالی نیستآینده با ترس جمع نمیشوددندان ها را مسواک بزنید تايا اراده آزاد توهم است ینقش نظام غذایی در تکامل مذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنارتباط ماده و انرژیزبان و شناخت حقیقت قسمت الوب فرونتال یا پیشانی مغچرا ویروس کرونای دلتا واتو پیچیده ترین تکنولوژی به مغز خزندگان خودت اجازهیچ کاری نکردن به معنی چیشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکماست مالی با هوش انسانیکاهش مرگ و میر ناشی از ابحقیقت تنها چیزی است که شاآیا پیدایش مغز از روی تصادیدن خدا در همه چیزایا این جمله درست است کسینقش درختان در تکاملرمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتارزش خود را چگونه میشناسسفرنامه سفر به بم و جنوب مقابله ی منطقی با اعتراضنسبت طلایی، نشانه ای به ستولترودینبوزون هیگز جهان را از متلهز ذره، یک دنیاستطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدمدل های ریز مغز مینی برینکریستال هاحافظه و اطلاعات در کجاست آیا دست مصنوعی به زودی قادانشمندان روشی برای تبدیاگر تلاش انسان امروز برانقص در تشخیص هیجانات عامرویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هاز بحث های کنونی در ویروسسماگلوتید داروی کاهش دهنمنابع انرژی از نفت و گاز همه چیز در زمان کنونی استتوپیراماتبیماری ای شبیه ام اس مولتویتامین کا و استخوانعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکمراحل ارتقای پله پله کیهگویید نوزده و ایمنی ساکتحس و ادراک قسمت چهل و هفتآزمون تجربی، راهی برای رداروی جدید ضد میگرنابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پراز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله هامنبع هوشیاری کجاست قسمت هندسه، نمایشی از حقیقتتکامل مادی تا ابزار هوشمواکنش های ناخودآگاه و تقعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولمشکلات روانپزشکی در عقب گذشته را دفن کنحس و ادراک قسمت پنجاه و شافراد بی دلیل دوستدار تو در هم تنیدگی کوانتومیابزار بقا از نخستین هماننورون های ردیاب حافظهرژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بسانسور از روی قصد بسیاری منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل شناخت انسان با کشفواکسنی با تاثیر دوگانه اصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهپیچیدگی های مغزمگسحس و ادراک سی و هفتمامید نیکو داشته باش تا آنمعجزه در هر لحظه زندگیدرمان های رایج ام اسابزار بقای موجود زنده از فاجعه ی جهل مقدسچگونه هوشیاری خود را توسرحم مصنوعیبعد پنجماز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سخن و سکوتمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر نگاه انسان بر رفتایک رژیم غذایی جدید، می توجهان هوشمندپیشرفتی مستقل از ابزار هخودآگاهی و هوشیارياندوه در دنیا استمغز انسان برای ایجاد تمددرمان سرگیجه بدون دارواتصال مغز و کامپیوترزمان پلانکفردا را نمیدانیمنگاه دوبارهتقلید مرحله ای نسبتا پیشاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیوتونیک دیستروفیژنهای هوش ، کدامندجهان شگفت انگیزآلودگی هوا و پارکینسونخدای رنگین کمانانسانیت در هم تنیده و متصمغز بزرگترین مصرف کننده درگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک باختلال در شناسایی حروف و زیباترین چیز در افزایش سقانون جنگلنبرو و انرژی مداومتمدن زیر آباصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت پنجمشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری مما اشیا را آنطور که هستندکوچ از محیط نامناسبجاذبهآیا فراموشی حتمی استدهن، بزرگترین سرمایهای نعمت من در زندگیمنقش نظریه تکامل در شناساذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتارتباط متقابل با همه ی حیزبان و شناخت حقیقت قسمت دلوتیراستامچرا پس از بیدار شدن از خوتو آرامش و صلحیبه نقاش بنگرهیچ کس مانند تو نگاه نمیکشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکماشین دانشکاهش التهاب ناشی از بیماحقیقت خواب و رویاآیا آگاهی پس از مرگ از بیدیدگاه نارسای دوگانه ی مایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش ذهن و شناخت در حوادث رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين از فرد ایستا و متعصب بگذرسفرنامه سفر به بم و جنوب مقابله با کرونا با علم اسنشانه های گذشته در کیهان تومورها و التهاب مغزی عابی نهایت در میان مرزهاهزینه ای که برای اندیشیدطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهمدیون خود ناموجودکریستال زمان(قسمت اولحافظه و اطلاعات در کجاستآیا رژیم غذایی گیاهی سلادانش، قفل ذهن را باز میکناگر خواهان پیروزی هستینقطه بی بازگشترویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشاز تلسکوپ گالیله تا تلسکسندرم کووید طولانیمنابع انرژی از نفت و گاز همه چیز، ثبت می شودتوانایی مغز و دیگر اجزای بیماری اسپینال ماسکولار ویتامین کا در سبزیجاتعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انسانمرز مرگ و زندگی کجاستگوشه بیماری اتوزومال رسسحس و ادراک قسمت چهل و هشتآزمون ذهنی گربه ی شرودینداروی جدید ضد الزایمرنهایت در بی نهایتروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانواز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله های فضایی منابعمنبع هوشیاری کجاست قسمت هنر فراموشیتکامل مداومواکنش به حس جدیدعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانمشاهده گر جدای از شیء مشاگربه شرودینگر و تاثیر مشحس و ادراک قسمت بیست و چهافزایش قدرت ادراکات و حسدر هم تنیدگی کوانتومی و پابزار بقا از نخستین هماننوروپلاستیسیتی چیسترژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیماز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بسانسور بر بسیاری از حقایمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکامل، نتیجه ی برنامه ریواسطه ها د رمسیر ایجاد مغسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصپیچیدگی های مغزی در درک زحس و ادراک- قسمت پنجاه و امید نجاتمعرفت و شناختدرمان های علامتی در ام اسابزار بقای موجود زنده از فاصله ها در مکانیک کوانتچگونه واکسن کرونا را توزرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد از کرونااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سخن پاک و ثابتمنبع خواب و رویاتاثیر ویتامین دی بر بیمایکی از علل محدودیت مغز امجهان هوشیارپاسخ گیاهان در زمان خورداندوه دردی را دوا نمیکندمغز انسان برای شادمانی طدرمان سرطان با امواج صوتاثر مضر مصرف طولانی مدت رزمان به چه دلیل ایجاد میشفرزندان زمان خودنگاهی بر قدرت بینایی دراتقلید از روی طبیعتاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیگرن و پروتئین مرتبط با ژنهای حاکم بر انسان و انسجهانی که نه با یک رخداد و آلزایمرخدایی که ساخته ی ذهن بشر انسانیت در برابر دیگرانمغز حریص برای خون، کلید تدرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ااختلالات مخچهزیر فشار کووید چه باید کرقانون جنگلچت جی پی تیتمدنی قدیمی در شمال خلیج اضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت اولشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب ما به جهان های متفاوت خودتاثیر داروی ضد تشنج سدیم ما با کمک مغز خود مختاريمکوچک شدن مغز از نئاندرتاجاذبه و نقش آن در شکلگیریآیا ممکن است موش کور بی مدو ویژگی انتزاع و قدرت تجای همه ی وجود مننقش هورمون های تیروئید دذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریارتباط چاقی و کاهش قدرت بزبان و شناخت حقیقت قسمت سلوزالمعده(پانکراس)مصنوعچرا ارتعاش بسیار مهم استتو افق رویداد جهان هستیبه نقاش بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز شباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکمبانی ذهنی سیاه و سفیدکاهش حافظه هرچند فرایندیحقیقت در علم، هرگز نهایی آیا امکان بازسازی اندامهدژا وو یا اشنا پنداریایا بیماری ام اس (مولتیپنقش روی و منیزیم در سلامترمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و از مخالفت بشنوسفری به آغاز کیهانملاحظه های اخلاقی دربارهنشانه های پروردگار در جهتومورهای نخاعیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرهزینه سنگین انسان در ازاطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنومدیریت اینترنت بر جنگکریستال زمان(قسمت دوم)حباب های کیهانی تو در توآیا رژیم غذایی گیاهی سلادائما بخواناپی ژنتیکنمیتوان با بیرون انداختنروان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلاز تلسکوپ گالیله تا تلسکسندرم گیلن باره به دنبال منابع انرژی از نفت و گاز همه ی سردردها بی خطر نیستتوازن مهمتر از فعالیت زیبیماری اضطراب عمومیویتامین بی 12 در درمان دردعلم راهی برای اندیشیدن اترازودونمرز بین انسان و حیوان کجاگوشت خواری یا گیاه خواریحس و ادراک قسمت چهل و دومآزمون ذهنی گربه شرودینگرداروی سل سپتنهادینه سازی فرهنگ اختلاروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردناز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ها، دارای پرتو منبع هوشیاری کجاست قسمت هنر حفظ گرهتکامل چشمواکسن های شرکت فایزر آمرعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آممشاهده آینده از روی مشاهگزیده ای از وبینار یا کنفحس و ادراک قسمت بیست و یکافزایش مرگ و میر سندرم کودر هم تنیدگی کوانتومی و دابزار بقا از نخستین هماننوروز یا روز پایانیرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیمااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ساهچاله ها تبخیر نمیشودمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتکثیر سلول در برابر توقف وبینار اساتید نورولوژی دپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردپیوند قلب خوک، به فرد دچاحس و ادراک- قسمت بیست و پامید جدید بر آسیب نخاعیمغز فکر میکند مرگ برای دیدرمان ژنتیکی برای نوآوریابزار بقای موجود زنده از فاصله ی همیشگی تصویر سازچگونه آن شکری که می خوریمرساناها و ابر رساناها و عبعد از کرونااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سختی ها رفتنی استمنتظر نمان چیزی نور را بهتاثیر ویروس کرونا بر مغز یافته های نوین علوم پرده جهان های بسیار دیگرپختگی پس از چهل سالگي به اندوهگین نباش اگر درب یا مغز انسان برای شادمانی طدرمانهای بیماری پارکینساثرات فشار روحی شدیدزمان شگفت انگیزفرضیه ای جدید توضیح میدهنگاهی بر توانایی اجزاي بتقلید از طبیعتاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیگرن سردردی ژنتیکی که بکل اقیانوس در یک ذرهجهانی که از یک منبع، تغذیآملودیپین داروی ضد فشار خسته نباشی باباانسان، گونه ای پر از تضادمغز در تنهایی آسیب میبیندرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلاختلالات حرکتی در انسانزیرفون داروی ضد ام اسقانونمندی و محدودیت عالمچت جی پی تیتمرکز و مدیتیشناطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت دهمشگفت زده و حیران باشهوش عاطفی قسمت دومشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزما بخشی از این جهان مرتبطکوچکترین چیز یک معجزه اسجدا کردن ناخالصی هاآیا ما کالا هستیمدو بیماری روانی خود بزرگ ای آنکه نامش درمان و یادشنقش هورمون زنانه استروژنذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیارتباط هوش ساختار مغز و ژزبان جانسوزلیروپریم داروی ترکیبی ضدچرا بیماری های تخریبی مغتو انسانی و انسان، شایستبه نادیدنی ایمان بیاورهیچ اندر هیچشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکمباحث مهم حس و ادراککاهش دوپامین عامل بیماریحقیقت راستین انسان علم بآیا انسان با مغز بزرگش اخدژاوو یا آشناپنداریایا بدون زبان میتوانیم تنقش روزه داری در سالم و جرمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و از نخستین همانند سازها تسقوط درون جاذبه ای خاص، چملاحظات بیهوشی قبل از جرنظام مثبت زندگیتومورهای ستون فقراتبی ذهن و بی روحهزاران سال چشم های بینا وطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسومداخله ی زیانبار انسانکریستال زمان(قسمت سوم)حد و مرزها توهم ذهن ماستآیا راهی برای رفع کم آبی داروهای مصرفی در ام اسابتدا سخت ترین استنمیتوان بر سیاه سیاه نوشروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکاز تکنیکی تا مغز از مغز تسندرم پیریفورمیسمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه چشمی مراقب و نگهباتوسعه هوش مصنوعی قادر اسبیماری بیش فعالیویتامین بی هفدهعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزمرز جدید جستجو و اکتشاف، گیلگمش باستانی کیستحس و ادراک قسمت چهل و سومآزادی عقیده، آرمانی که تداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین همانچهار میلیارد سال تکامل بروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های ماز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله و تکینگی ابتدایمنبع هوشیاری کجاست قسمت هنر رها شدن از وابستگیتکامل و ارتقای نگاه تا عمواکسن کووید 19 چیزهایی که عدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانمطالبه ی حق خودگزارش یک مورد جالب لخته وحس و ادراک قسمت بیست و دوافزایش سرعت پیشرفت علوم در هر سوراخی سر نکنابزار بقا از نخستین هماننوشیدن چای برای مغز مفید رژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی روداز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سایه را اصالت دادن، جز فرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتأثیر نگاه انسان بر رفتاوجود قبل از ناظر هوشمندسایتهای دیگرجلوتر را دیدنپیوند مغز و سر و چالشهای حس و ادراک- قسمت شصت و چهامید درمان کرونا با همانمغز قلبدرمان پوکی استخوانابزار بقای موجود زنده از فتون های زیستیچگونه انتظارات بر ادراک رشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کرونا دلخوشی بیهواز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سرنوشتمنحنی که ارتباط بین معرفتاثیر ژنها بر اختلالات خیاد گرفتن مداومجهان هایی در جهان دیگرپروژه ی ژنوم انسانیخودآگاهی و هوشیارياندام حسی، درک از بخش هایمغز انسان رو به کوچک تر شدرهای اسرارآمیز و پوشیدهاثرات مفید قهوهزنان باهوش ترفساد اقتصادی سیتماتیک درنگاهت را بلند کنتقویت استخوان در گرو تغذاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی به شناسایی کاشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیگرن شدید قابل درمان اسکلمات بلند نه صدای بلندجهانی در ذهنآموزش نوین زبانخطا در محاسبات چیزی کاملانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز را از روی امواج بشناسدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشاختلالات صحبت کردن در انزیرک ترین مردمقارچ بی مغز در خدمت موجودنتایج نادانی و جهلتمرکز بر هدفاطلاعات حسی ما از جهان، چتمساح حد واسط میان مغز کواطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت سومشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکما تحت کنترل ژنها هستیم یکووید نوزده و خطر بیماری جدایی خطای حسی استآیا ما تنها موجودات زنده دو بار در هفته ماهی مصرف ایمپلانت مغزینقش ویتامین K در ترمیم اسذهن سالمباد و موجارتباط پیوسته ی جهانزبان ریشه هایی شناختی اسلیس دگرامفتامین یا ویاسچرا حیوانات سخن نمی گوینتو با همه چیز در پیوندیبه هلال بنگرهیچگاه از فشار و شکست نترشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکمجموعه های پر سلولی بدن مکاهش سن بیولوژیکی، تنها حقیقت غیر فیزیکیآیا احتمال دارد رویا از آدگرگونی های نژادی و تغییایا تکامل هدفمند استنقش رژیم غذایی بر رشد و ارمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فاز نخستین همانند سازها تسلول های مغزی عامل پارکیممانتین یا آلزیکسا یا ابنظریه ی تکامل در درمان بیتوهم فضای خالیبی شرمیهستي مادي ای که ما کوچکترطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سمدارک ژنتیکی چگونه انسانکشف مکانیسم عصبی خوانش پحریص نباشآیاما مقهور قوانین فیزیکداروهای ام اسابتدایی که در ذهن دانشمننمایش تک نفرهروبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده ماز تکینگی تا مغز و از مغز سندرم پس از ضربه به سرمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه اطمینان تو بر خدا بتوسعه برخی شغل ها با هوش ویتامین دی گنجینه ای بزرعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکمزایای شکلات تلخ برای سلگیاه بی عقل به سوی نور میحس و ادراک قسمت نهمآزار دیگری، آزار خود استداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین همانچهار ساعت پس از کشتار خوکروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین داز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ی منفرد یا سیاهمنبع هوشیاری کجاست قسمت هنر، پر کردن است نه فحش دتکامل و ریشه ی مشترک خلقتواکسن کرونا و گشودن پنجرعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهمطالبی در مورد تشنجگشایش دروازه جدیدی از طرحس و ادراک قسمت بیست و سوافسردگی و اضطراب در بیمادر والنتاین کتاب بدید همابزار بقا از نخستین هماننوعی سکته مغزی ، وحشتناک راه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن ااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ساخت شبکه عصبی مصنوعی با منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری تکامل امروز در درموراپامیل در بارداریجمجمه انسان های اولیهپیوند اندام از حیوانات بحساسیت روانی متفاوتامیدوار باش حتی اگر همه چمغز ما کوچکتر از نیم نقطهدرمان پوکی استخوانابزارهای پیشرفته ارتباط فروتنی و غرورچگونه به سطح بالایی از هوبعد از کرونا دلخوشی بیهواز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سریع دویدن مهم نیستمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر کلام در آیات کلام بیاد بگیر فراموش کنیجهان یکپارچهپروژه ی ژنوم انسانیخودت را از اندیشه هایت حفانرژی بی پایان در درون هرمغز انسان رو به کوچکتر شددروغ نگو به خصوص به خودتاثرات مفید روزه داریزنجیرها را ما باید پاره کفشار و قدرتچالش هوشیاری و اینکه چرا تقویت حافظه یا هوش مصنوعاستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی در کامپیوترهاشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیدان مغناطيسي زمین بشر کلوزاپین داروی ضد جنونجهان، تصادفی نیستآمارهای ارائه شده در سطح خطا در محاسبات چیزی کاملاهرام مصر از شگفتی های جهمغز زنان جوانتر از مغز مردرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیماختلالات عضلانی ژنتیکزیست شناسی کل در جزء فراکقبل از آغازنجات در راستگویینخاع ما تا پایین ستون فقرتنفس هوازی و میتوکندریاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت ششمشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکمانند آب باشکودک هشت ساله لازم است آدجریان انرژی در سیستم های آیا مغز تا بزرگسالی توسعدو برابر شدن خطر مرگ و میایمپلانت مغزی کمک میکند نقش ژنتیک در درمان اختلاذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وارتباط انسانی، محدود به زبان شناسی مدرن در سطح سللا اکراه فی الدینچرا حجم مغز گونه انسان درتو با باورهایت کنترل میشبه کدامین گناه کشته شدندهیپرپاراتیروئیدیسمشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکمحل درک احساسات روحانیکایروپاکتیک چیستحقیقت غیر قابل شناختآیا احتمال دارد رویا از آدانش قدرت استایجاد احساساتنقش رژیم غذایی در رشد و ارنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهاز نخستین همانند سازها تسلول های بنیادیمن کسی در ناکسی دریافتم نظریه ی تکامل در درمان بیتوهم فضای خالی یا توهم فضبی عدالتی در توزیع واکسن هستی ما پس از شروعی چگال طبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی مروری بر تشنج و درمان هایکشف مکانیسمی پیچیده در بحرکت چرخشی و دائمی کیهانآب زندگی است قسمت چهارمداروهای تغییر دهنده ی سیابتذال با شعار دینچند نرمش مفید برای کمردرروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم دزدی ساب کلاوینمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه داناتر از ما وجود دتوصیه های سازمان بهداشت ویروس مصنوعیعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهمسمومیت دانش آموزان بی گگیاه خواری و گوشت خوار کدحس و ادراک قسمت چهارمآسيب میکروواسکولاریا آسداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین هماننوآوری ای شگفت انگیز دانروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ی تولید کنندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوموارکتوس ها ممکن است دتکامل ابزار هوش ، راه پر واکسن کرونا از حقیقت تاتعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهمطالعه ای بیان میکند اهدپل جویی اصفهانحس و ادراک قسمت بیستماقلیت خلاقدر یک فراکتال هر نقطه مرکابزار بقای موجود زنده از نیکولا تسلاراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میاناز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی ساخت شبکه عصبی با الفبای منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری تکامل در پیشگیری و ورزش هوازی مرتب خیلی به قجنبه های موجی واقعیتپیوند سر آیا ممکن استخفاش با شیوع همه گیری جدیامیدواری و مغزمغز مانند تلفن استدرمان ام اس(مولتیپل اسکلابزارهای بقا از نخستین هفرگشت و تکامل تصادفی محض چگونه باغبانی باعث کاهش تفکر قبل از کاراز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سریعترین کامپیوتر موجودمنشاء کوانتومی هوشیاری اتاثیر کپسول نوروهرب بر نیادگیری مهارت های جدید دجهان یکپارچهپروانه ی آسمانیخودروهای هیدروژنیانرژی تاریکمغز ایندگان چگونه استدریای خدااثرات مضر ماری جوانازندگی هوشمند در خارج از زفضای قلب منبع نبوغ استچالش هوشیاری و اینکه چرا تقویت سیستم ایمنیاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی در خدمت خلق وحشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیدان های مغناطیسی قابل کلام و زبان، گنجینه ای بسجهش های ژنتیکی مفید در ساآن چیزی که ما جریان زمان خطای ادراک کارمااولویت بندی ها کجاستمغزهای کوچک بی احساسدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ااختراع جدید اینترنت کوانزیست شناسی باور حقیقت یا قبل از انفجار بزرگقبرستان ها با بوی شجاعتنخستین تمدن بشریتنفس هوازی و میتوکندریاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی بیشتر در زنانشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکماه رجبکودک ایرانی که هوش او از جریان انرژی در سیستم های آیا همه جنایت ها نتیجه بیدو برابر شدن خطر مرگ و میایمپلانت نخاعی میتواند دنقش گرمایش آب و هوا در همذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پاارتباط از بالا به پایین مزبان شناسی نوین نیازمند لاموژین داروی ضد اوتیسم؟چرا خشونت و تعصبتو باید نیکان را به دست ببه امید روزهای بهترهاوکينگ پیش از مرگش رسالشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسممحل درک احساسات روحانی دکار با یگانگی و یکپارچگیحقایق ممکن و غیر ممکنآیا برای تولید مثل همیشه دانش محدود به ابعاد چهارایران بزرگنقش زنجبیل در جلوگیری از رنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهاز نخستین همانند سازها تسلول های بنیادی منابع و امن پر از تلخیمنظریه ی تکامل در درمان بیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)بیمار 101 ساله، مبتلا به سو هر کس تقوای خدا پیشه کنطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سمرکز هوشیاری، روح یا بدن کشف ارتباط جدیدی از ارتبحس متفاوتآب زندگی است قسمت هفتمداروهای ضد بیماری ام اس وابداع دی ان ای بزرگترین دچند جهانیروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱از تکینگی تا مغز از مغز تسندرم سردرد به دلیل افت فمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه راهی هستتوصیه های غیر دارویی در سویرایش DNA جنین انسان، برعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرامسمومیت دانش آموزان، قماگیرنده باید سازگار با پیحس و ادراک قسمت نوزدهمآسیب ها ناشی از آلودگی هوداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین هماننوار مغز مشاهده ی غیر مستروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمراز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ی ابلهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هورمون شیرساز یا پرولاکتتکامل تکنولوژیواکسن کرونا ساخته شده توعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدمعماری، هندسه ی قابل مشاپل خواجو اصفهانحس و ادراک قسمت دهمالکترومغناطیس شنوایی و هدر کمتر از چند ماه سوش جدابزار بقای موجود زنده از فلج نخاعی با الکترودهای نیاز به آموزش مجازی دیجیراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کناز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی ساختن آیندهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری جدید، ویران کردن گورزش هوازی ، بهترین تمریجنسیت و تفاوت های بیناییپیوند سر، یکی از راه حلهاخلا، حقیقی نیستامیدی به این سوی قبر نیستمغز مادران و کودکان در زمدرمان تومورهای مغزی با اابزارهای بقا ازنخستین همرشد مغز فرایندی پیچیده افراموش کارها باهوش تر هسچگونه تکامل مغزهای کنونیتفکر خلا ق در برابر توهم از روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی سرگیجه از شایعترین اختلامهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر کپسول نوروهرب بر تیادآوری خواب و رویاجهان کنونی و مغز بزرگتریپرواز از نیویورک تا لوس آخورشید مصنوعیانرژی تاریک که ما نمی تومغز ابزار بقای برتر مادیدرک فرد دیگر و رفتارهای ااجزای پر سلولی بدن انسان زندگی بی دودقفس ذهنچالش هوشیاری و اینکه چرا تلقین اطلاعات و حافظهاستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیدان های کوانتومی خلاکلرال هیدرات برای خوابانجهش های ژنتیکی غیر تصادفآنچه ناشناخته است باید شخطای حساولین مورد PML به دنبال تکمغز، فقط گیرندهدرختان اشعار زمینبیوگرافیادامه بحث تکامل چشمزیست، مرز افق رویداد هستزاوسکا درمان گوشرقدم زدن و حرکت دید را تغینخستین تصویر از سیاهچالهتنفس بدون اکسیژناعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر اشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکماپروتیلینکودکان میتوانند ناقل بی جریان انرژی در سیستم های آیا هوش مصنوعی می تواند ندو سوی واقعیتایمان به رویانقش پیش زمینه ها و اراده ذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی اارتباط بین هوش طبیعی و هوزبان، نشان دهنده ی سخنگو لایو دوم دکتر سید سلمان فچرا در مغز انسان، فرورفتتو تغییر و تحولیبه بالا بر ستارگان نگاه کهاوکينگ پیش از مرگش رسالشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزمحدودیت چقدر موثر استکاربرد روباتهای ريزنانوحل مشکلآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددانش بی نهایتایرادهای موجود در خلقت بنقش زبان در سلطه و قدرت ارهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهاز نشانه ها و آثار درک شدسلول های بدن تو پیر نیستنمنابع انرژي پاک سرچشمه حنظریه ی ریسمانتوهم چیستبیماری لبر و نابینایی آنوفور و فراوانیظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارمرکز حافظه کجاستکشف جمجمه ای درکوه ایرهوحس چشایی و بویاییآب زندگی است قسمت اولداروی فامپیریدین یا نورلابزار هوش در حال ارتقا ازچند جهانیروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتاز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع انرژی از نفت و گاز همیشه عسل با موم بخوریمتوصیه هایی در مصرف ماهیواقعیت فیزیکی، تابعی از عماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هامسیر دشوار تکامل و ارتقاگالکانزوماب، دارویی جدیحس و ادراک قسمت هفتمآشنا پنداریداروی ضد تشنج توپیراماتابزار بقا از نخستین هماننوار مغز ترجمه رخدادهای روشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن باز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش فوق العاده، هر فرد استکامل جریان همیشگی خلقتواکسن ایرانی کرونا تولیدعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان پلاسمای غالبحس و ادراک قسمت دوازدهمالکتروتاکسی(گرایش و حرکدر آرزوهایت مداومت داشتهابزار بقای موجود زنده از فلج بل، فلجی ترسناک که آنچیز جدید را بپذیرراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دوراز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی ساختار فراکتال وجود و ذهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتا 20 سال آینده مغز شما به ورزش و میگرنجنسیت و تفاوت های بیناییپیوندی که فراتر از امکانخلا، خالی نیستامیدی تازه در درمان سرطامغز چون ابزار هوش است دلیدرمان تشنجابزارهای بقای موجود زندهرشد مغز علت تمایل انسان بفراموشی همیشه هم بد نیستچگونه جمعیت های بزرگ شکل تفاوت مغز انسان و میمون هاز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی سرگردانیمهربانی، شرط موفقیتتاثیر کپسول نوروهرب بر سیاری خدا نزدیک استجهان کاملی در اطراف ما پرپروتئین های ساده ی ابتداخوش قلبی و مهربانیانرژی خلا ممکن استمغز ابزار برتر بقادرک نیازمند شناخت خویش ااجزایی ناشناخته در شکل گزندگی در جمع مواردی را برقفس را بشکنچالش هوشیاری و اینکه چرا تلاش ها برای کشف منابع جداسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی درمانگر کامپیشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد ومیدان بنیادین اطلاعاتکمردردجهش تمدنی عجیب و شگفت انسآنچه واقعیت تصور میکنیم خطر آلودگی هوااولین مورد پیوند سر در انمغزتان را در جوانی سیم کشدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیاداراوون تنها داروی تاییبیان ژن های اسکیزوفرنی دادب برخورد با دیگرانزبان مشترک ژنتیکی موجوداقدرت مردمنخستین روبات های زنده ی جتنها مانع در زندگی موارد اعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر اشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکماجرای جهل مقدسکودکان خود را مشابه خود تجستجوی متن و تصویر به صورآیا هوش مصنوعی زندگی بشردولت یا گروهکاین پیوند نه با مغز بلکه نقش آتش در رسیدن انسان بهذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمارتباط شگفت مغز انسان و فزبان، وسیله شناسایی محیطلبخند بزن شاید صبح فردا زچرا ذرات بنیادی معمولاً تو جهانی هستی که خودش را به بالاتر از ماده بیندیشهدف یکسان و مسیرهای مختلششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر محدودیت های حافظه و حافظکاربرد روباتهای ريز، در حلقه های اسرارآمیزآیا تکامل و تغییرات ژنتیدانشمندان موفق به بازگردایستادن در برابر آزادی بنقش زبان در سلطه و قدرت اروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهاز نظر علم اعصاب یا نرووسسلول عصبی شاهکار انطباق منابع انرژی از نفت و گاز نظریه تکامل در درمان بیمتوهم وجودبیماری های میتوکندریوقت نهيب هاي غير علمي گذشظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزمرکز حافظه کجاستکشف جدید تلسکوپ جیمز وبحس و ادراک (قسمت اول )آب زندگی است قسمت دومداروی لیراگلوتیدابزار بقا از نخستین همانچند جهانی و علمروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیاز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع بی نهایت انرژی در دهمجوشی هسته ای، انرژِی بتوضیحی ساده در مورد هوش مواقعیت چند سویهعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع ممسئول صیانت از عقیده کیسگام کوچک ولی تاثیرگذارحس و ادراک قسمت هفدهمآشنا پنداریدارویی خلط آورابزار بقا از نخستین هماننوار مغز در فراموشی هاريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بداز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی می تواند بر احتکامل داروینی هنوز در حاواکسن اسپایکوژنعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنپمبرولیزوماب در بیماری چحس و ادراک قسمت سومالکترودهای کاشتنیدر آسمان هدیه های نادیدنابزار بقای موجود زنده از فلج خوابچیزی منتظر شناخته شدنراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی از تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی ساختار شبکه های مغزی ثابمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتا بحر یفعل ما یشاورزش بهترین درمان بیش فعجهل مقدسپیوستگی همه ی اجزای جهانخلاصه ای از مطالب همایش مامگا سه عامل مهم سلامتمغز چگونه صداها را فیلتر درمان جدید ALSابزارهای بقای از نخستین رشد در سختی استفراموشی و مسیر روحانیچگونه جمعیت های بزرگ شکل تفاوت ها و تمایزها کلید باز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی سربازان ما محققا غلبه می موفقیت هوش مصنوعی در امتتاثیر کپسول نوروهرب بر سژن همه چیز نیستجهان پیوستهپروتز چشمخوشبختی دور از رنج های مانسان قدیم در شبه جزیره عمغز از بسیاری حقایق می گردرک و احساساحیای بینایی نسبی یک بیمزندگی در سیاهچالهقلب و عقلچالش دیدگاه های سنتی در بتلاش هایی در بیماران قطع اسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی درخدمت خلق وحشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد ومیدازولام در درمان تشنج کمردرد ناشی از تنگی کاناجهشهای مفید و ذکاوتی که دآنچه حس می کنیم، نتیجه ی خطرات هوش مصنوعیاولین هیبرید بین انسان و مغزتان را در جوانی سیمکشدردهای سال گذشته فراموش