دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تولید مثل اولین ربات های زنده جهان

تولید مثل اولین ربات‌های زنده جهان!
روبات های هوشمند کنونی با سرعتی شگفت انگیز معادله ها را تحلیل میکند و در میان میلیون ها انتخاب موجود، بر اساس هوش قدرتمند خود و تحلیل همه ی داده ها- که بسیار قدرتمندتر از هوش انسان است- انتخاب برتر و سودمندتر را بر میگزیند و آن را به پژوهشگران و مهندسان ارائه میدهد تا سازه ی جدیدی با سازگارترین خصوصیات بسازند.
در ترکیب سیستم های هوشمند مصنوعی با سیستم های زنده ی دارای قدرت زاد و ولد، تولید سازه های سازگار با محیط، میتواند به صورت خودبخود و بدون نیاز به مهندسان و کارخانه ها انجام شود. هوش مصنوعی به جای آنکه به دانشمندان و مهندسان طراحی ای را ارائه دهد، به سیستم زنده دارای سلول های بنیادی با قابلیت تبدیل شدن به میلیون ها انتخاب، دستور تبدیل به سازگارترین سازه ی بیولوژیک را میدهد و از اینجا به بعد تولید سازه های بعدی(فرزند) به صورت خودکار و تحت فرمان برنامه ی ژنتیکی والد زنده ی دارای نقشه ژنتیکی، پیش میرود.
نخستین سازه های زنده در جدیدترین ابداع دانشمندان بیوتکنولوژی ساخته شده است؛ بدون آنکه در ساختار ژنتیکی آن، دستکاری ای صورت گرفته باشد. این سازه های جدید بسیار ریز هستند ولی جرقه ای در جهت سازه های زنده ی بزرگتر در آینده خواهند بود که بر اساس فرمان قدرتمند هوش مصنوعی ساخته می شوند و بهترین بازده را در جهت بزرگترین چالش های کنونی بشر از جمله همه گیری های بعدی و یا تغییرات اقلیمی ناشی از تاثیر گلخانه ای گاز دی اکسید کربن و... خواهند داشت.
ساخت موجود زنده ی مصنوعی، فقط محدود به دستکاری های ریز ژنتیکی نیست بلکه پیشرفت تکنولوژی و هوش مصنوعی میرود تا موجود زنده ی مصنوعی ای را در میان میلیون ها موجود زنده ی ممکن، برگزیند که بزرگترین کارآمدی را برای سازندگان آن، داشته باشد؛ غول های زنده ی آینده که نه فقط ممکن است در برطرف کردن بسیاری از چالش ها سودمند باشند، گاهی به دلیل دید محدود سازندگان آن و عدم توازن لازم بین تاثیرمثبت و منفی، میتواند جامعه ی بشری را با چالش های جدید و حتی خطر انقراض مواجه کند.
ریختن برنامه ی هوش مصنوعی روی نقشه ژنتیکی- که طبیعتا خودخواه است- هرچند میتواند در کوتاه مدت برخی چالش ها را برطرف کند در درازمدت، در رقابت جدی با دیگر موجودات زنده ی کیهان از جمله انسان، قرار خواهد گرفت.
پیشرفت علمی امروز، ما را نیازمند مدیریتی قدرتمند بر این پیشرفت ها کرده است؛ مدیریتی عادلانه و جهانی که این پیشرفت ها را کنترل کند و از آن در جهت پیشرفت انسان هوشمند و نه از میان بردن آن استفاده کند.
نتایج قبلی پیشرفت های بشری در زمینه ی تکنولوژی، این خطر را هشدار میدهد؛ انرژی پاک هسته ای که مورد استفاده ی زورمداران جهان قرار گفت و نمونه ی آن، انفجارهای هسته ای در جریان جنگ جهانی بود و هوش های مصوعی کنونی که در جهت پیشبرد جاسوسی های اطلاعاتی در زندگی خصوصی افراد انجام می شود و ... هشداری جدی بر همانندسازی بیولوژیک این سیستم ها است.
دانشمندان آمریکایی- که اولین ربات‌های زنده را ایجاد کرده اند- می‌گویند که نوعی از ربات‌های زنده، موسوم به زنوبات، اکنون می‌توانند تکثیر شوند.
زنوبات‌ها از سلول‌های بنیادی قورباغه پنجه‌دار آفریقایی (Xenopus laevis) که نام خود را از آن گرفته‌اند، تشکیل شده‌اند و دارای عرض کمتر از یک میلی‌متر (۰.۰۴ اینچ) است.
برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ پس از آزمایش‌ها نشان داده شد این حباب‌های ریز می‌توانند حرکت کنند، به صورت گروهی با هم کار کنند و خود درمانی کنند.اکنون دانشمندانی که آن‌ها را در دانشگاه ورمونت، دانشگاه تافتس و مؤسسه مهندسی بیولوژیکی Wyss دانشگاه هاروارد توسعه داده‌اند، گفته اند که شکل کاملاً جدیدی از تولید مثل بیولوژیکی، متفاوت از هر حیوان یا گیاه را کشف کرده‌اند.
مایکل لوین، استاد زیست‌شناسی و مدیر مرکز اکتشاف آلن در دانشگاه تافتس- که یکی از نویسندگان این تحقیق جدید بود- گفت: من از این شرایط شگفت‌زده شدم.
قورباغه‌ها روشی برای تولید مثل دارند که معمولاً از آن استفاده می‌کنند، اما زمانی که شما (سلول‌ها)را از بقیه ی جنین آزاد می‌کنید و به آن‌ها فرصت می‌دهید بفهمند که چگونه در یک محیط جدید باشند، نه تنها راه جدیدی برای حرکت پیدا ‌می کنند، ظاهراً راه جدیدی هم برای تولید مثل پیدا می‌کنند.
سلول‌های بنیادی، سلول‌های غیر تخصصی هستند که توانایی تبدیل شدن به انواع مختلف سلول را دارند. برای ساختن ربات‌های خارجی، محققان سلول‌های بنیادی زنده را از جنین قورباغه تراشیدند و آن‌ها را در انکوباتور گذاشتند. هیچ دستکاری ژنی در کار نیست.
جاش بونگارد، استاد علوم کامپیوتر و رباتیک، گفت: «بیشتر مردم، ربات‌ها را از فلزات و سرامیک‌ها می‌دانند، اما مهم نیست که ربات از چه چیزی ساخته شده است، مهم این است که چه کاری را مشابه انسان انجام می‌دهد.»

ربات های زنده با قابلیت تولید مثل ساخته شدند! - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency
بونگارد گفت که ربات‌ها از «تکثیر جنبشی و فعال» استفاده کردند- فرآیندی که مشخص است در سطح مولکولی اتفاق می‌افتد، اما قبلاً هرگز در مقیاس کل سلول‌ها یا موجودات مشاهده نشده بود- سپس با کمک هوش مصنوعی، محققان میلیارد‌ها شکل بدن را آزمایش کردند تا زنوبات‌ها در این نوع تکرار، مؤثرتر شوند. این ابرکامپیوتر یک شکل C ارائه کرد که شبیه بازی ویدیویی Pac-Man در دهه ی ۱۹۸۰ بود.( در این بازی شما می بایست با حرکات سریع، هوشمندانه و حرفه ای خود از مسیرهای مشخص شده عبور کرده و با جمع اوری آیتم ها و سکه های موجود برای نجات دوستان خود تلاش کنید!)
این سلول های برنامه ریزی شده، یک ربات است، اما به وضوح یک ارگانیسم است که از سلول قورباغه ی اصلاح نشده از نظر ژنتیکی، ساخته شده است. بونگارد گفت آن‌ها دریافتند که زنوبات‌ها که در ابتدا کروی شکل و از حدود ۳۰۰۰ سلول ساخته شده بودند، می‌توانند تکثیر شوند. اما این اتفاق، به ندرت و فقط در شرایط خاص رخ میدهد.
دانشمندان متوجه شدند این اورگانیسم های ساخته شده به شکل کامپیوتر، می توانند در ظرف کوچک خود شنا کنند، سلول های منفرد را شناسایی کنند و هزاران از این سلول ها را در کنار هم بیاورند و زنوبات کودک را در دهانه یی شبیه بازی پاک-مان گرد هم بیاورند و این تجمع، چند روز بعد یک زنوبات جدید می شود و مانند دیگر زنوبات ها است و مانند آنها حرکت می کند. بعدا این زنوبات ها می تواند حرکت کند؛ دیگر سلول ها را بشناسد و بارها کپی هایی از خود بسازد.
کریگمن میگوید: اینها می توانند بچه هایی تولید کنند و بعدا به صورت نرمال می میرند. این واقعا دشوار است سیستمی را به دست بیاوریم که تولید مثل را ادامه دهد. ولی با برنامه ی هوش مصنوعی- که بر خوشه ی ابرکامپیوتر دیپ گریندر پایه ی محاسبه گر پیشرفته ی ورمونت UVM کار میکند- یک آلگوریتم تکاملی می تواند میلیون ها شکل بدنی را در شبیه سازی تست کند- مثلث، مربعي، هرم و ستاره ی دریایی- تا مواردی را پیدا کند که به سلول ها اجازه میدهد در تولید مثل کینتیک و فعال، حرکت سودمندتری داشته باشند.
کریگمن می گوید: ما از ابرکامپیوتر در UVM پرسیدیم چگونگی هماهنگی شکل والدین اولیه را بازسازی و تصویر کند.
هوش مصنوعی، طراحی های عجیبی را بعد از ماه ها کار کردن و ماه ها سرو صدای ماشینی، ارائه کرد و اینها شامل مواردی است که شبیه پاک-مان است. این، خیلی غیر شهودی است. این خیلی ساده به نظر میرسد ولی چیزی نیست که یک مهندس انسانی مطرح میکند. این سیستم از خود مییپرسد: چرا یک دهان کوچک؟ چرا پنج تا نباشد؟ و آن را از طریق هوش مصنوعی تحلیل میکند. ما نتایج را برای دوگ فرستادیم و او این زنوبات های والد دارای شکلپاک-من را ساخت. سپس این والدها فرزندانی تولید کردند و آنها هم توده هایی ساختند . به عبارت دیگر طراحی درست، تعداد نسل را به شدت افزایش داد.
گروه در ابتدا روبات های زنده ای را می سازد که میتواند اورگانیسم و علاوه بر آن سلول های بنیادی را ایجاد کند که در درون یک توپی فشرده شده اند. اینها اورگانیسم والد را درست می کند. این روبات های والد، طراحی هوش مصنوعی است. تولید مثل جنبشی و فعال، در سطح مولکول ها به خوبی شناسایی شده است ولی هرگز قبلا در مقیاس همه ی سلول ها یا اورگانیسم ها مشاهده نشده است.
بونگارد می گوید:ما این فضایی را دیده ایم که در درون اورگانیسم ها یا سیستم های زنده قبلا ناشناس بوده است و این فضای بزرگی است.
چگونه ما به بررسی این فضا می پردازیم؟
ما زنوروبات هایی را پیدا کردیم که راه میروند؛ ما زنوروبات هایی را دیدیم که شنا می کنند و اکنون در این مطالعه ما زنوروبات هایی را پیدا کرده ایم که به صورت حرکتی و جنبشی، زاد و ولد میکند. چه چیزهای دیگری وجود دارد؟
همانطور که دانشمندان در مجله ی Proceedings of the National Academy of Science study می نویسند: زندگی زیر پوست خود رفتارهای شگفت انگیزی دارد که در انتظار کشف است.
پاسخ به خطر:
برخی افراد ممکن است این را هیجان انگیز بدانند. برخی دیگر ممکن است در مورد بیوتکنولوژی خودهمانند ساز با احتیاط برخورد کنند یا حتی شدیدا بترسند. برای گروه دانشمندان، هدف اصلی، درکی عمیق تر است.
بونگارد میگوید: ما در حال کار برای درک این خصوصیت هستیم: تولید مثل. جهان و تکنولوژی ها به سرعت در حال تغییر است. این، برای کل جامعه مهم است.
این ماشین ها در اندازه ی چند میلیمتر، به طور کامل در آزمایشگاه هستند؛ به سادگی خاموش می شوند و به وسیله ی آزمایش های اخلاقی در موسسه ها ایالت های فدرال بررسی میشوند. بونگارد میگوید: اینها چیزی نیست که مرا در شب، بیدار نگه دارد زیرا کاملا کنترل شده و تحت قوانین فدرال است. آنچه خطرناک به نظر میرسد، همه گیری بعدی، تشدید تخریب اکوسیستم ناشی ا زآالوده کننده ها و تشدید خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی است.

قرن نو | این ربات‌ها می‌توانند تولیدمثل کنند و تشکیل خانواده بدهند
این روش جدید، یک سیستم و آزمون ایده آل است که در سیستم های خودهمانندساز مطالعه می شود. ما موارد الزام آور اخلاقی ای داریم تا شرایط را درک کنیمو ما تحت آن شرایط می توانیم هوش مصنوعی را کنترل کنیم، جهت دهیم و آن را تشدید نماییم.
بونگارد به همه گیری کووید و جستجو برای واکسن اشاره می کند. او می گوید: سرعتی که ما می توانیم برا ی چالش ها ا زجمله همه گیری بعدی، راه حل ارائه دهیم اهمیت عمیقی دارد. اگر ما بتونیم تکنولوژی ها را توسعه دهیم و از زنوبات ها یاد بگیریم، می توانیم به سرعت به هوش مصنوعی بگوییم: ما به یک وسیله ی بیولوژیک نیاز داریم که X و Y را انجام دهد و Z را سرکوب کند. این بسیار سودمند خواهد بود. امروز این کار به یک دوره ی خیلی طولانی نیاز دارد.
این گروه علمی، هدفش سرعت بخشیدن به این موضوع است که افراد با چه سرعتی می توانند از شناسایی مشکل به ارائه ی راه حل ها برسند. و این، میتواند به کار بردن ماشین ها برای کشیدن میکروپلاستیک از جریان های آبی یا ساختن پزشکی نوین باشد.
بونگارد ادامه میدهد: ما نیاز داریم راه حل های تکنولوژیکی ای بسازیم که با سرعت مشابهی رشد می کند و این در زمان مواجهه ی ما با چالش ها است. گروه، این روش ها را برای پزشکی بازسازی مفید میداند. لوین می گوید: اگر ما می دانستیم چگونه به دسته های سلولی بگوییم آن کاری را کنند که ما می خواهیم، این ایده آل پزشکی بازسازی است و این پزشکی، راه حل پایانی آسیب های ناشی از ضربه و تصادف، نقص های موقع تولد، سرطان ها و پیری را پیش می برد. همه ی این چالش های متفاوت وجود دارد، زیرا ما نمی دانیم چگونه گروه های سلولی را که ساخته می شود پیشبینی و کنترل کنیم. زنوبات ها یک نقشه ی جدید برای یاد دادن این چالش به ماست.
موسسه ی وایس در دانشگاه هاروارد، بر مهندسی الهام گرفته از روی بیولوژی و زیست شناسی تمرکز دارد و از اصول طراحی طبیعت استفاده میکند تا مواد و وسایل الهام گرفته از زیست شناسی را ایجاد کند و پزشکی را متحول نماید و جهانی قابل بقاتر بسازد. پژوهشگران وایس راه حل های خلاقانه ی مهندسی برای مراقبت های سلامت، انرژی، معماری، روباتیک و ساختمان سازی دارند که به محصولات و درمان های تجاری و بازرگانی ترجمه می شود و این از طریق همکاری با سرمایه گذاران بالینی، اتحادیه های حقوقی و تشکیل شرکت های نوپا است. موسسه ی وایس ابتکارهای تکنولوژیک متحول کننده ای را با توجه به پژوهش های پرخطر، میسازد و از مرزهای موسساتی و نظم های مرسوم می گذرد.
https://www.youtube.com/watch?v=nOzdUMfgcF0
https://wyss.harvard.edu/.../team-builds-first-living.../
برخی توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیستhttps://www.youtube.com/watch?v=nOzdUMfgcF0ربات های ارگانیک - ثمن وب


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
راه پیروزی در زندگی چیستپیشرفت های جدید علوم اعصتکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزعلم و ادراک فقط مشاهده ی مشکلات نخاعیابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تفاصله ی همیشگی تصویر سازنهادینه سازی فرهنگ اختلادو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری کروتز فیلد جاکوبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کرونارشد در سختی استپروتز چشمتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشعوارض ازدواج و بچه دار شدمعجزه ی علم در کنترل کرونابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تفردا را نمیدانیمنوار عصب و عضله مهم در تشدژا وو یا اشنا پنداریهر چیز با هر چیز دیگر در تبیندیشمنبع خواب و رویاکودکان خود را مشابه خود تدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشزندگی فعال و مثبت روند آلآنچه ناشناخته است باید شتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟سختی ها رفتنی استتغییرعصب سیاتیکمغز آیندگان چگونه است ؟ابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تقلب را نشکننیاز به آموزش مجازی دیجیدانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را با خدا باشموجودات مقهور ژنها هستندکار امروز را به فردا نیندذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنزیر فشار کووید چه باید کرآیا ما تنها موجودات زنده سردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشجنین مصنوعیمغز بزرگ چالش است یا منفعاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور قدرت کنترل خودچگونه باغبانی باعث کاهش داروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از رمز و رازهای ارتباط غیر کبازخورد یا فیدبکمکان زمان یا حافظه زمانکریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخشکل های متفاوت پروتئین هاولین دروغجهان هوشمندنقش قهوه در سلامتیحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی اصفهان زیبالایو دوم دکتر سید سلمان فنگاهی بر قدرت بینایی درادر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده تورویاها از مغز است یا ناخوماجرای عجیب گالیلهگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی شادی، پاداش انجام وظیفهاین ایده که ذرات سیاهچالجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بنقش اتصالات بین سلولهای خواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودمن کسی در ناکسی دریافتم نباید صبر کرد آتش را بعد در درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتروش مقابله مغز با محدودیمحل درک احساسات روحانی دگذشته را دفن کنتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر ششمین کنگره بین المللی ساکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسنقش غذاها و موجودات درياخدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیبه نقاش بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز یکی از علل محدودیت مغز امدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهریاضیات یک حس جدید استپیموزایدتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارضعیف و قویمرگ تصادفیابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز فلج خواب چیستچند نرمش مفید برای کمردردقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهبهداشت خوابمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنهای مشترک بین انسان و ودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیمادرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودراه انسان شدن، راه رفتن وپیشرفت در عقل است یا ظواهتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکعلم و روحمشکلات بین دو همسر و برخیابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تفتون های زیستیچهار میلیارد سال تکامل بدو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستبیماری گیلن باره و بیمارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کرونارشد، رسیدن به یک هدف نیستپروتز عصبی برای تکلمتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتعید نوروز مبارکمعجزه در هر لحظه زندگیابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تفرزندان زمان خودنوار عصب و عضله تعیین محلدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیبیهوش کردن در جراحی و بیممنتظر نمان چیزی نور را بهکودکان را برای راه آماده درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتزندگی هوشمند در خارج از زآنچه واقعیت تصور میکنیم تاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زعضلانی که طی سخن گفتن چقدمغز اندامی تشنه ی انرژی اابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تقوی تر باشچیز جدید را بپذیردائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز با طبیعت بازی نکنمورد نادر همپوشانی دو بیکار با یگانگی و یکپارچگیذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیزیرفون داروی ضد ام اسآیا مصرف مولتی ویتامین هسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پاجنگ هفتاد و دو ملت همه را مغز بزرگ چالشهای پیش روحس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کمقدرت انسان در نگاه به ابعچگونه تکامل مغزهای کنونیداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهرمز گشایی از اتصالات مغزبازسازي مغز و نخاع چالشی مکانیک کوانتومی بی معنی کریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آشکل پنجم مادهاولین سلول مصنوعیجهان هوشیارنقش مهاجرت در توسعه نسل احس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخوردلبخند بزن شاید صبح فردا زنگاهی بر توانایی اجزاي بدر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمررویاهای پر رمز و حیرتی درماده ی تاریکگوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را سفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکشب سیاه سحر شوداین ابتدای تناقض هاستجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژنقش تیروئید در تکامل مغزخواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خودمن پر از تلخیمنبرو و انرژی مداومدر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیروش های صرفه جویی در ایجامحدودیت چقدر موثر استگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگصبور باشمدل های ریز مغز مینی بریناکوییفلکسنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرنقش غذاها و موجودات درياخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهابه نادیدنی ایمان بیاورمنابع انرژی از نفت و گاز یافته های نوین علوم پرده درمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرریتوکسیمابپیچیدگی های مغزمگستوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزطلوع و حقیقتمرگی وجود نداردابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسفلج دوطرفه عصب 6 چشمچند جهانیدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمبوزون هیگز چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنهای هوش ، کدامندمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن اراه بی شکستپیشرفت ذهن در خلاقیت استتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمشکلات روانپزشکی پس از سابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان حوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تفروتنی معرفتیچهار ساعت پس از کشتار خوکدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیماری آلزایمر، استیل کومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوز گهواره تا گورپرورش مغز مینیاتوری انساتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولعامل کلیدی در کنترل کارآمعرفت و شناختابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تفرضیه ای جدید توضیح میدهنوبت کودکاندگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر بیهوشی در بیماران دچار امنتظر زمان ایده آل نشوکوری گذرای ناشی از موبایدردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتزندگی و داراییآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خوغم بی پایانمغز انسان ایا طبیعتا تماابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تقیچی ژنتیکیچیزی منتظر شناخته شدنداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیبالاترین هدف از دولتموسیقی نوکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرزیرک ترین مردمآیا مغز تا بزرگسالی توسعسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودجنگ و تصور از جنگمغز بزرگ و فعال یا مغز کوحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل قدرت ذهنچگونه جمعیت های بزرگ شکل داروی جدید برای دیابتواقعیت چیسترمز پیشرفت تواضع است نه طبحتی علمی درباره تمایل بمکانیزمهای دفاعی در برابکشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آشکرگزار هر چیزی باش که دااوکرلیزوماب داروی جدید شجهان های بسیار دیگرنقش میدان مغناطیسی زمین حس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی لحظات خوش با کودکاننگاهت را بلند کندر محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدرویای شفافماده ی خالیگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهیشبیه سازی میلیون ها جهان اینکه به خاطرخودت زندگی جهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهاننقش حفاظتی مولکول جدید دخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد بی موردمن بی من، بهتر یاد میگیرموراپامیل در بارداریدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دروش هایی برای کم کردن اضطمحدودیت های حافظه و حافظگربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشصبر لازمه ی پیروزی استمدیون خود ناموجوداکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنونقش غذاها و موجودات درياخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق ابه هلال بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز یاد گرفتن مداومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مریسدیپلام تنها داروی تایپیچیدگی های مغزی در درک زتوسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمطلای سیاهمراحل ارتقای پله پله کیهابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکفن آوری های جدید علیه شناچند جهانیدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولبوزون هیگز جهان را از متلبی نهایت در میان مرزهامنبع هوشیاری کجاست قسمت کفش و کتابدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانرابطه تشنج و اوتیسمپیشرفتی مستقل از ابزار هتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسراعلم به ما کمک میکند تا مومشکلات روانپزشکی در عقب ابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تفروتنی و غرورنون و القلمدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به بیماری الزایمرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنگره بین المللی سردرد ددرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوزمین در برابر عظمت کیهانپرکاری تیروئیدتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستساختن آیندهتصویر زیبای اصفهانعادت همیشه خوب نیستمغز فکر میکند مرگ برای دیابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تفساد اقتصادی سیتماتیک درنور از عمق تاریکیدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به بیوگرافیمنحنی که ارتباط بین معرفکی غایب شدی تا نیازمند دلدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذزندگی بی دودآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا سریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی غم بی پایانمغز انسان برای ایجاد تمدابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچیزی خارج از مغزهای ما نیداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس باهوش ترین و با کیفیت تریموسیقی هنر مایع استکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانزیست شناسی کل در جزء فراکآیا همه جنایت ها نتیجه بیسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزجنگ داده هامغز بزرگترین مصرف کننده حس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در قدرت عشقچگونه جمعیت های بزرگ شکل داروی جدید ضد میگرنواقعیت چیسترمز بقای جهش ژنتیکیبحث درباره پیدایش و منشا ما انسانها چه اندازه نزدکشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه شکست حتمیايندگان چگونه خواهند دیدجهان هایی در جهان دیگرنقش محیط زندگی و مهاجرت دحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیرلرزش ناشی از اسیب به عصبچالش هوشیاری و اینکه چرا در چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنروان سالمماده ای ضد التهابیگوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبیه سازی سیستم های کواناینکه خانواده ات سالم باجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به نقش حیاتی تلومر دی ان آ دخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد و تلاش های درمانی مننژیتورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانروش هایی برای جلوگیری از محدودیت درک انسانگزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیصبر و واقعیتمدیریت اینترنت بر جنگاکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تنقش غذاها در کاهش دردهای خدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه کدامین گناه کشته شدندمنابع انرژی از نفت و گاز یاد بگیر فراموش کنیدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بریشه های مشترک همه ی موجوپیوند قلب خوک، به فرد دچاتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتطوفان فقر و گرسنگی و بی سمرز مرگ و زندگی کجاستابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکفناوری هوش مصنوعی نحوه خچند جهانی و علمدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمهوش عاطفی قسمت دومبی هیچ می ایی و بی هیچ میرمنبع هوشیاری کجاست قسمت کل اقیانوس در یک ذرهدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خارادیوی مغز و تنظیم فرکانپپوگستتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هاعلم بدون توقفمشاهده گر جدای از شیء مشاابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض نوآوری ای شگفت انگیز داندوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری ای شبیه آلزایمر و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنترل همجوشی هسته ای با هدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارزمین زیر خلیج فارس تمدنی پرتوهای صادر شده از سیاهتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطاساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمعادت کن خوب حرف بزنیمغز قلبابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تفشار و قدرتنور دروندانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستبیوگرافیمنشأ اطلاعات و آموخته ها کیهان خود را طراحی میکنددرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعزندگی در جمع مواردی را برآنژیوگرافی از مغزتاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزیغیرقابل دیدن کردن مادهمغز انسان برای شادمانی طابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تقانون مندی نقشه ژنتیکی مچیزی شبیه نور تو نیستداروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحذهت را روی چیزهای مفید متباور و کیهان شناسیمیهمانهای ناخوانده عامل کاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیزیست شناسی باور حقیقت یا آیا هوش مصنوعی می تواند نسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصجنبه های موجی واقعیتمغز حریص برای خون، کلید تحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلاقضاوت ممنوعچگونه حافظه را قویتر کنیداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوترمز جهانبحثي درباره هوش و تفاوتهما انسانها چه اندازه نزدکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دشگفت نیست من عاشق تو باشمايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنقش مرکز تنفس سلولی در بیحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم لرزش عضله یا فاسیکولاسیوچالش هوشیاری و اینکه چرا در ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناروبات ها قول میدهندماده، چیزی نیستگیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی سفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبکه های مصنوعی مغز به دراینترنت بدون فیلتر ماهواجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین منقش خرچنگ های نعل اسبی درخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازمنابع انرژي پاک سرچشمه حورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بروش هایی ساده برای کاهش امخچه فراتر از حفظ تعادلگزارش یک مورد جالب لخته وتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبصبر بسیار بایدمداخله ی زیانبار انساناگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریجاذبهاز نخستین همانند سازها تنقشه مغزی هر فرد منحصر بهخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه امید روزهای بهترمنابع انرژی از نفت و گاز یادگیری مهارت های جدید ددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدریشه های مشترک حیاتپیوند مغز و سر و چالشهای توصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بینطوفان زیباییمرز بین انسان و حیوان کجاابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تفواید روزه داری متناوبچند روش ساده برای موفقیتدنیا مکانی بسیار اسرارآمچندین ماده غذایی که مانندنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومبی ذهن و بی روحمنبع هوشیاری کجاست قسمت کلمات بلند نه صدای بلنددرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنراز تغییرپایان، یک آغاز استتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع معلم در حال توسعهمشاهده آینده از روی مشاهابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تفراموش کارها باهوش تر هسنوار مغز مشاهده ی غیر مستدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماری ای شبیه ام اس مولتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکنترل جاذبهدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعزمان چیستپرتوزایی از جسم سیاهتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعیعادت کردن به نعمتمغز ما کوچکتر از نیم نقطهابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تفضا و ذهن بازنوروفیبروماتوزدانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنشاء کوانتومی هوشیاری اکیهانِ هوشیارِ در حال یادست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیزندگی در سیاهچالهآنان که در قله اند هرگز ختاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرتغییر عمودی سر انسان از پغرور و علممغز انسان برای شادمانی طابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تقانون گذاری و تکاملنکاتی در مورد تشنجداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباید از انسان ترسیدمیوتونیک دیستروفیکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبزیست، مرز افق رویداد هستآیا هوش مصنوعی زندگی بشرشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانجنسیت و تفاوت های بیناییمغز در تنهایی آسیب میبینحس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیاقطار پیشرفتنگاه من، نگاه تو و یا حقیداروی سل سپتواقعیت و مجازرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی جالب درباره محدودیتما اکنون میدانیم فضا خالکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسزبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیشگفت انگیز بودن کیهانايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنقش نگاه از پایین یا نگاهخفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استلزوم گذر انسان از حدها و چالش هوشیاری و اینکه چرا در هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شروبات های ریز در درمان بیماده، چیزی بیش از یک خلا گیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکشبکیه های مصنوعیایندرالجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هونقش داروهاي مختلف معروف خودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای ممنابع انرژی از نفت و گاز ورزش و میگرندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایروش جدید تولید برقمخچه ، فراتر از حفظ تعادلگشایش دروازه جدیدی از طرتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غباصد قدح، نفتاده بشکستمدارک ژنتیکی چگونه انساناگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تنقشه های مغزی جدید با جزیخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیبه بالا بر ستارگان نگاه کمنابع بی نهایت انرژی در دیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پاررژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام از حیوانات بتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقیطولانی ترین شبمرز جدید جستجو و اکتشاف، ابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز فیلمی بسیار جالب از تغییفیروز نادریچندجهانیدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمبی سوادی در قرن 21منبع هوشیاری کجاست قسمت کلوزاپین داروی ضد جنوندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورراست دستی و چپ دستیپاکسازی مغزتکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در اسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهعلم راهی برای اندیشیدن امشاهدات آمیخته با اشتباهابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیستنوار مغز با توضیح دکتر فادورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز بیماری اسپینال ماسکولار منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکندر در بیماریهای التهابدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم زمان و مکان، ابعاد کیهان پرسش و چستجو همیشه باقی اتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکانعادت بد را ترک کنمغز مانند تلفن استابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز فضای قلب منبع نبوغ استنورون هاي مصنوعی می تواندانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازابیان حقیقتمهمان ناخواندهکیست هیداتید مغزدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهزندگی زمینی امروز بیش از آنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکتغییرات منطقه بویایی مغزغربال در زندگیمغز انسان رو به کوچک تر شاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تقانون جنگلچگونه مولکول های دی ان ایداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کاذره ی معین یا ابری از الکبابا زود بیامیگرن و پروتئین مرتبط با کاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج زاویه نگاه ها یکسان نیستآیا هوش ارثی دریافتی از پشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادجنسیت و تفاوت های بیناییمغز را از روی امواج بشناسحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیاقطره قطرهنگاه مادی غیر علمی استداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسرنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد نقش ویتامين ما از اینجا نخواهیم رفتکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی شگفت زده و حیران باشای نعمت من در زندگیمجهان کنونی و مغز بزرگترینقش نظام غذایی در تکامل مخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیرلزوم سازگاری قانون مجازاچالش هوشیاری و اینکه چرا در هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دروبات کیانماست مالیگیاه خواری و گوشت خوار کدتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز و کیهانایا کوچک شدن مغزانسان الجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فنقش درختان در تکاملخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسمنابع انرژی از نفت و گاز ورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطروش صحبت کردن در حال تکاممخچه ابزاري که وظیفه آن فپل جویی اصفهانتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورصدای بم با فرکانس پایین، مروری بر تشنج و درمان هایاگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی ججبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تنقشه با واقعیت متفاوت اسخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحبه بالاتر از ماده بیندیشمنابع جدید انرژییادگرفتن، آغاز حرکت است درمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیرژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام حیوانات به اتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژیطی یکصد هزار سال اخیر هرچمرزهای حقیقی یا مرزهای تابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تحقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک مولکولها و ذرات در نه ناامیدی بلکه ارتقادنیا، هیچ استهوش عاطفی بیشتر در زنانبی شرمیمنبع هوشیاری کجاست قسمت کلید نزدیک و نگاه تو بر فدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی رجزخوانی هایی که امروز بپارادوکس ها در علمتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گعلم ساختن برج های چرخانمطالبه ی حق خودابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی و مسیر روحانینوار مغز ترجمه رخدادهای ديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچبیماری اضطراب عمومیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکندر علیه سرطاندرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هزمان و گذر آن سریع استپرسشگری نامحدودتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهعادت دادن مغز بر تفکرمغز مادران و کودکان در زمابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز قفس ذهننورون های ردیاب حافظهدانشمندان نورون مصنوعی سهزاران سال چشم های بینا وبیداری و خواب کدام بهتر امهندسی ژنتیک در حال تلاش کیست کلوئید بطن سومدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدزندگی زودگذرآواز خواندن در قفس، نشانسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی توتغییرات مغز پس از 40 سالگیمقالاتمغز انسان رو به کوچکتر شداتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تقانون جنگلچگونه میتوان با قانون جنداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوانذرات کوانتومی زیر اتمی قباد و موجمیگرن و خوابکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنزاوسکا درمان گوشرآیا هوش سریعی که بدون احسشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علجهل مقدسمغز زنان جوانتر از مغز مرحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیالمس کوانتومینگاه محدود و تک جانبه، مشداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهرنگین کمانبحثی در مورد نقش کلسیم و ما اشیا را آنطور که هستندکشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مشگفتی های نقشه ی ژنتیکیای همه ی وجود منجهان کاملی در اطراف ما پرنقش نظریه تکامل در شناساخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها دلزوم سازگاری قانون مجازاچالش کمبود اندام برای پیدر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانروح و آب حیاتماست مالی با هوش انسانیگیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز با کیهان مادیایا این جمله درست است کسیجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز اننقش ذهن و شناخت در حوادث خوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقا در ازای بیماریمنابع انرژی از نفت و گاز ورزش در کمر درددرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تروشهای نو در درمان دیسک بمخچه تاثیر گذار بر حافظهپل خواجو اصفهانتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدصرع و درمان های آنمرکز هوشیاری، روح یا بدن اگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدنقص های سیستمی ایمنیخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبه جای محکوم کردن دیگران مناطق خاص زبان در مغزیادآوری خواب و رویادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atرژیم ضد التهابیپیوند سر آیا ممکن استتیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازینطبیعت موجی جهانمزایای شکلات تلخ برای سلابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً چراروياها را به یاد نمی آحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک هوشیارینه به اعدامدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابی عدالتی در توزیع واکسن منبع هوشیاری کجاست قسمت53کلام و زبان، گنجینه ای بسدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مرحم مصنوعیپاسخ گیاهان در زمان خوردتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج علایم کمبود ویتامین E را مطالبی در مورد تشنجابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی آرماننوار مغز در فراموشی هادی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نتربیماری بیش فعالیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکوچ از محیط نامناسبدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بزمان و صبرآلودگی هوا چالش قرن جدیدتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشاسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمیعارضه جدید ویروس کرونا سمغز چون ابزار هوش است دلیابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتقفس را بشکننوروپلاستیسیتی چیستدانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکتربیست تمرین ساده برای جلومهندسی بدنکپسول ژری لاکتدست بالای دستتلاش های جدید در ALSزندگی سلول در بدن، جدای اآینه در اینهسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استتغییرات آب و هوایی که به تاثیر ویتامین دی بر بیمامغز ایندگان چگونه استاتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوقانونمندی و محدودیت عالمچگونه مغز ما، موسیقی را پداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتذرات کوانتومی زیر اتمی قباد غرور و سر پر از نخوت ومیگرن و روزه داریکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفزبان فرایند تکاملی برای آیا هشیاری کوانتومی وجودشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهجهان فراکتالمغزهای کوچک بی احساسحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیالووفلوکساسیننگاه کلی نگرداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مرهبر حقیقیبحثی در مورد حقیقت فضا و ما به جهان های متفاوت خودگل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی زبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروشگفتی های زنبور عسلای آنکه نامش درمان و یادشجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلنقش هورمون های تیروئید دخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کامللزوم عدم وابستگی به گوگل چالش دیدگاه های سنتی در بدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانروح در جهانی دیگر استماشین دانشگالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتمسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت های ریشه ای چند بیمایا ابزار هوشمندی یا مغز جهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز اننقش روی و منیزیم در سلامتخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقای حقیقی در دور ماندن امنابع انرژی از نفت و گاز وزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های روشهای شناسایی قدرت شنوامخاطب قرار دادن مردم، کاپلاسمای غالبتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهضایعه ی شبکه لومبوساکرالمرکز حافظه کجاستاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسنقص در تشخیص هیجانات عامخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبه خوبی های دیگران فکرکنمناطق خاصی از مغز در جستجیاری خدا نزدیک استدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وپیوند سر، یکی از راه حلهاتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازینطبیعت بر اساس هماهنگیمسمومیت دانش آموزان بی گابزار بقا از نخستین همانمسمومیت دانش آموزان، قماابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک و هوشیارینه به اعدامده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیمار 101 ساله، مبتلا به سمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمکلام، در تحولی شگفت آور بدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است رحم مصنوعیپختگی پس از چهل سالگي به تکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالسکته مغزیتشنج چیستعلایم کمبود ویتامین E را مطالعه ای بیان میکند اهدابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانینوار مغز در تشخیص بیماری دین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسمبیماری تی تی پیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشنازمان واقعیت است یا توهمآلودگی هوا و ویروس کروناتئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهعدم توقف تکامل در یک اندامغز چگونه صداها را فیلتر ابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز قله برای دیدن نه برای به نوروز مبارکدانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال بیش از نیمی از موارد انتقمهربانی، شرط موفقیتکامپیوتر سایبورگدستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرزندگی، مدیریت انرژیآیندهسردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابتغییرات تکاملی سر انسان صفحه اصلیمغز ابزار بقای برتر مادیاتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوقارچ بی مغز در خدمت موجودچگونه مغز پیش انسان یا همداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردذرات کوانتومی زیر اتمی قبار مغز بر دو استخوانمیگرن سردردی ژنتیکی که بکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروززبان متغیرآیا واکنش های یاد گرفته وشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستجهان قابل مشاهده بخش کوچمغز، فقط گیرندهحس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیالوب فرونتال یا پیشانی مغنگاه انسان محدود به ادراداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار روی و منیزیم در تقویت استما با کمک مغز خود مختاريمگل درون گلدانتو آرامش و صلحیزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجشانس یا نتیجه ی تلاشایمپلانت مغزیجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و نقش هورمون زنانه استروژنخلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمرمقاومت به عوارض فشار خون چاالش ها در تعیین منبع هودر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادروح رهاییمبانی ذهنی سیاه و سفیدگام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمشباهت کیهان و مغزایا بیماری ام اس (مولتیپجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسانقش روزه داری در سالم و جخوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلندی در ذهن ما درک بلندیمنابع انرژی از نفت و گاز وزوز گوشدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم روشی برای بهبود هوش عاطفمدل همه جانبه نگر ژنرالیپمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته ضایعه ی عروقی مخچهمرکز حافظه کجاستاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزنقطه ی رسیدن به قلهخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیبه خودت مغرور نشومنبع هوشیاری کجاست قسمت ژن همه چیز نیستدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلارژیم غذایی سالم و ضد التهپیوندهای پیچیده با تغییرتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله هاترک امروزطعمه ی شبکه های ارتباط اجظهور امواج مغزی در مغز مصمسیر دشوار تکامل و ارتقاابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک آگاهینه بدبخت بلکه ناداندهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانبیمار مرکز تنفس سلولیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکلرال هیدرات برای خواباندروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرپدیده خاموش روشن در پارکتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قاعلائم عصبی آلزایمر، با امعماری، هندسه ی قابل مشاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند تکامل و دشواری هانوار مغزی روشی مهم در تشخدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکوچکی قلبدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقزمان پلانکآلودگی هوا و پارکینسونتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدعدم درکمغز ناتوان از توجیه پیداابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز قله سقوطنوروز یا روز پایانیدانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دبیشتر کمردردها نیازی به موفقیت هوش مصنوعی در امتکاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرزندان ذهنیآینده ی انسان در فراتر ازسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینتغذیه بر ژنها تاثیر داردسوالات پزشکیمغز ابزار برتر بقااثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزقبل از آغازچگونه هموساپينس بر زمین داروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهرفلکس وتری با توضیح دکتر بار بزرگ ایستادن بر دو پامیگرن شدید قابل درمان اسکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوزبان مشترک ژنتیکی موجوداآیا یک، وجود داردشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خجهان موازی و حجاب هامغزتان را در جوانی سیم کشحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد هلوتیراستامنگاه از بیرون مجموعهداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقرویا و واقعیتما بخشی از این جهان مرتبطگل زندگیتو افق رویداد جهان هستیزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملشانس یا تلاشایمپلانت مغزی و کنترل دو جهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش نقش ویتامین K در ترمیم اسخلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسمقایسه رقابت و همکارینابینایی در نتیجه ی گوشی در والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانروزه داری متناوب، مغز را مباحث مهم حس و ادراکگامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزشباهت زیاد بین سلول هاي عایا بدون زبان میتوانیم تجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهانقش رژیم غذایی بر رشد و اخوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلوغ چیستمنابع انرژی از نفت و گاز وسواس، بیماری استدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرروشی جدید در درمان قطع نخمدل هولوگرافیک ژنرالیزهپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنوضایعات در عصب زیر زبانیمرکز خنده در کجای مغز استاگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزنقطه ای بود و دگر هیچ نبوخطای ادراک کارماهوش احساسیبه دنبال رستگاری باشمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و رژیم غذایی ضد التهابیپیوندی که فراتر از امکانتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو سیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکترکیب حیوان و انسانظرف باید پر شود چه با چرک مسئول صیانت از عقیده کیسابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیکدانان ماشینی برای تنه جنگ و نه خونریزیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودبیماری لبر و نابینایی آنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکم کردن کالری روشی سودمندریای خدابسیاری از بیماری های جدیرساناها و ابر رساناها و عپروژه ی ژنوم انسانیتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون علت خواب آلودگی بعد از خومعنی روزهابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند حذف برخی اجزای مغنوار مغز، مفید و بی خطردیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وزمان به چه دلیل ایجاد میشآلزایمرتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجعدالت برای من یا برای همهمغز و قلب در جنین موش مصنابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز قلب های سادهنورالژیدانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنبا هوش مصنوعی خودکار روبموفقیت در تفکر استکاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالزونیسومایدآینده ی علم و فیزیک در60 ثسردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندثبت و دستکار ی حافظهپیامهای کاربرانمغز از بسیاری حقایق می گراثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرقبل از انفجار بزرگچگونه هوشیاری خود را توسداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزررفتار مانند بردهبار سنین ابزار هوشمندی امیدان مغناطيسي زمین بشر کتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریزبان چهار حرفی حیات زمینآیا کیهان می تواند یک شبیشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکجهان ما میتواند به اندازمغزتان را در جوانی سیمکشحس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر لوزالمعده(پانکراس)مصنوعنگاه از دور و نگاه از نزدداروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدرویا و کابوسما تحت کنترل ژنها هستیم یگلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از شاهکار قرنایمپلانت مغزی کمک میکند جهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازنقش ژنتیک در درمان اختلاخم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیمقابله ی منطقی با اعتراضناتوانی از درمان برخی ویدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اروزه داری و التهاب زیانبمبتکران خودشکوفاگامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت شباهت زیاد بین سلول هاي عایا تکامل هدفمند استجوانان وطنارزش های وارونهنقش رژیم غذایی در رشد و اخانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلعیدن ستاره توسط سیاهچامنابع انرژی از نفت و گاز یک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانروشی جدید در درمان نابینمدل هولوگرافیک تعمیم یافپول و شادیتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسوضرورت زدودن افکارمرگ چیستاگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتALS نگاهی کامل بر بیماری ونقطه بی بازگشتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریبه زودی شبکه مغزی به جای منبع هوشیاری کجاست قسمت ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانرژیم غذایی ضد دردپیوستگی همه ی اجزای جهانتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسسیاهچاله ها، دارای پرتو سیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونعقل مجادله گرمسئولیت جدیدابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تفال نیکوچه زیاد است بر من که در ایدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیبیماری میاستنی گراویسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکمالگرایی دشمن پیشرفتدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیرستگاری محدود به یک راه نپروژه ی ژنوم انسانیتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانعماد الدین نسیمی قربانی معادله ها فقط بخش خسته کنابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تفراتر از دیوارهای باورنوار مغز، ترجمه ی فعالیت دیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختلبیماری سلیاکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکووید نوزده و خطر بیماری درب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تزمان شگفت انگیزآملودیپین داروی ضد فشار تاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعیعسل طبیعی موثر در کنترل بمغز و اخلاقابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز قلب و عقلنوسانات کوانتومی منبع مادانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیبا هر چیزی که نفس می کشد ممولکول ضد پیریکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع زونا به وسیله ویروس ابله آینده با ترس جمع نمیشودسردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عثبت امواج الکتریکی در عصسایتهای دیگرمغز به تنهایی برای فرهنگ اثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داقبرستان ها با بوی شجاعتچگونه واکسن کرونا را توزداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیرفتار وابسته به شکلبارداری بدون رحممیدان های مغناطیسی قابل کجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریزبان نیاز تکاملی استآیا گذشته، امروز وآینده شناسایی سلول های ایمنی ااولین مورد پیوند سر در انجهان مادی، تجلی فضا در ذهمغط یک گیرنده استحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستخوان های کشف شده، ممکلیروپریم داروی ترکیبی ضدنگاه از درون قفس یا بیروندارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمررویا و خبر از آیندهمانند آب باشگلوئونتو با همه چیز در پیوندیسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باشاهکار شش گوشایمپلانت نخاعی میتواند دجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد نقش گرمایش آب و هوا در همخونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چمقابله با کرونا با علم اسناتوانی در شناسایی چهره در کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهروزه داری و بیمار ی ام اس متواضع باشگاهی لازم است برای فهم و تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشاشجاعت و ترسایجاد احساساتجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غنقش زنجبیل در جلوگیری از خانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کمبنی عباس، ننگی بر تاریخمنابع انرژی از نفت و گاز یک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوروشی جدید در درمان سکته مپول و عقیدهتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسضرب المثل یونانیمرگ و میر پنهاناپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میفقر داده ها در هوش مصنوعینمیتوان با بیرون انداختنخطر آلودگی هواهوش در طبیعتبه زیر پای خود نگاه نکن بمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد راه فراری نیستپیام های ناشناخته بر مغز تکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونعقل سالممسئولیت در برابر محیط زیابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تفاکسیبتنه عدم مطلق بلکه عدم با قدو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیبیماری های میتوکندریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکمردرددرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمرشته نوروایمونولوژی و نقپروانه ی آسمانیتکامل زبانامید نجاتساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های عوامل موثر در پیدایش زبامعجزه های هر روزهابزار بقا از نخستین هماننعناعحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تفرد موفقنوار عصب و عضلهدید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متبیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکودک هشت ساله لازم است آددرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوزمزمه ات مانده در گوشمآموزش نوین زبانتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوععشق درونی به یگانگی خلقتمغز و اخلاقابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز قلب یا مغزنوشیدن چای برای مغز مفید دانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانبا آتش، بازی نکن و بعد از مولتیپل اسکلروز در زنان کاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخازیان غذاهای پرچربآیا فراموشی حتمی استسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملجلو رفتن یا عقبگردمغز بیش از آنچه تصور میشواثرات مفید روزه داریهنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رقدم زدن و حرکت دید را تغیچگونه آن شکری که می خوریمداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مرفتار اجتماعی انسان، حاصبازگشایی مجدد مطب دکتر سمیدان های کوانتومی خلاکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنزبان و کلمه حتی برای کسانآیا پیدایش مغز از روی تصاشواهدی از نوع جدیدی از حااولین هیبرید بین انسان و جهان مرئی و نامرئینفرت، اسیب به خود استحس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان دلیس دگرامفتامین یا ویاسنگاه از درون مجموعه با نگدارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که رویا بخشی حقیقی از زندگی ماه رجبگمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاشاید گوشی و چشمی، آماده شایمان به رویاجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارنقش پیش زمینه ها و اراده خواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مملاحظه های اخلاقی دربارهنادیدنی ها واقعی هستنددر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغروزه داری سلول های بنیادمجموعه های پر سلولی بدن مگاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر شرکت نورالینک ویدیویی ازایران بزرگجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولنقش زبان در سلطه و قدرت اخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه قفس های سیاهت ننازمنابع انرژی از نفت و گاز یک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنريتوکسيمب در درمان ام اسپوست ساعتی مستقل از مغز دتوکل بر خداآسانی موفقیتسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سضربه مغزی در تصادف رانندمرگ و میر بسیار بالای ناشاپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده فلج نخاعی با الکترودهای نمیتوان بر سیاه سیاه نوشخطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11به سیاهی عادت نکنیممنبع هوشیاری کجاست قسمت ژن ضد آلزایمردرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير راه نجاتپیدایش زبانتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیماسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دعقلانیت بدون تغییرمستند جهان متصلابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تفاجعه ی جهل مقدسنهایت معرفت و شناخت درک عدو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری های مغز و اعصاب و منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکمردرد ناشی از تنگی کانادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیرشد مغز فرایندی پیچیده اپرواز از نیویورک تا لوس آتکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل عوامل ایجاد لغت انسانی و معجزه ی چشمابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تفرد یا اندیشهنوار عصب و عضلهدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزبیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری در کجاست؟ قکودک ایرانی که هوش او از درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیزنان باهوش ترآمارهای ارائه شده در سطح تاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان عشق، شلوغ کردن نیستمغز و سیر تکامل ان دلیلی ابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا قلب دروازه ی ارتباطنوعی سکته مغزی ، وحشتناک دانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبا تعمق در اسرار ابدیت و مواد کوانتومی جدید، ممکنکاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معزیباترین چیز در پیر شدنآیا ممکن است موش کور بی مسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان جلوتر را دیدنمغز برای فراموشی بیشتر کاثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختقدرت مردمچگونه انتظارات بر ادراک داروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بررقیبی قدرتمند در برابر مبازگشت از آثار به سوی خدامیدان بنیادین اطلاعاتکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد زبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیشواهدی از دنیسوان(شبه نئاولین تصویر در تاریخ از سجهان مشارکتینقاشی هایی با بوی گذشته یحس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجلا اکراه فی الدیننگاه حقیقی نگاه به درون اداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجررویا تخیل یا واقعیتماپروتیلینگنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشاید درست نباشداین پیوند نه با مغز بلکه جهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژینقش آتش در رسیدن انسان بهخواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مملاحظات بیهوشی قبل از جرنادانی در قرن بیست و یکم،در آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دروزهای بد باقی نمیماندمجرم، گاهی قربانی استگاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر شربت ضد خلطایرادهای موجود در خلقت بجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومنقش زبان در سلطه و قدرت اخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه مغز خزندگان خودت اجازمنابع انرژی از نفت و گاز یک جهش ممکن است ذهن انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مریه زغالیپوشاندن خود از نورتوپیراماتآشنا پنداریسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ضررهای مصرف شکر و قند بر مرگ و سوال از قاتلابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت جستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسافلج بل، فلجی ترسناک که آننمای موفقیتدفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمبه سخن توجه کن نه گویندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون راه های جدید برای قضاوت رپیر شدن حتمی نیستپیشینیان انسان از هفت میتکینگیافسردگی و ساختار مغزسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزعقیده ی بی عملمشکل از کجاستابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تفاصله ها در مکانیک کوانتنهایت در بی نهایتدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری وسواسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتکمردرد و علل آندرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمرشد مغز علت تمایل انسان بپروتئین های ساده ی ابتداتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزعواملی که برای ظهور لغت امعجزه ی علمابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تفرد حساس از نظر عاطفی و بنوار عصب و عضلهدیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزابیماری، رساله ای برای سلمنبع هوشیاری در کجاست؟(قکودکان میتوانند ناقل بی درد و درستفاوتهای جنسیتی راهی برازنجیرها را ما باید پاره کآن چیزی که ما جریان زمان تاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهنعصب حقوق نورولوومغز کوانتومیابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تقلب روباتیکنیکولا تسلادانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگبا خودت نجنگموجود بی مغزی که می تواندکایروپاکتیک چیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسزیباترین چیز در افزایش سآیا ما کالا هستیمسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استجمجمه انسان های اولیهمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟اجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیاسکار، لگوی هوشمندقدرت و شناخت حقیقتچگونه به سطح بالایی از هوداروی جدید برای میاستنی ویشن پرورموزی از نخستین تمدن بشربازگشت به ریشه های تکاملمیدازولام در درمان تشنج کریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهشیشه ی بازالتی و سیلیکوناولین دارو برای آتاکسی فجهان معناچقدر به چشم اعتماد کنیمحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هالاموژین داروی ضد اوتیسم؟نگاه دوبارهدخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاترویا حقی از طرف خداماجرای جهل مقدسگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشایسته نیست در جیب خود قراین اندوه چیستجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حینقش انتخاب از طرف محیط، نخواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نممانتین یا آلزیکسا یا ابنازوکلسیندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندروزهای سختمحل درک احساسات روحانیگذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر شش مرحله تکامل چشمایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومنقش سجده بر عملکرد مغزخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کابه نقاش بنگرمنابع انرژی از نفت و گاز یک رژیم غذایی جدید، می تودرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دریواستیگمینپیموزایدتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سضررهای شکر بر سلامت مغزمرگ انتقال است یا نابود شابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار فلج خوابنمایش تک نفرهدفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمبهبود حافظه پس از رخدادهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ژنها ، مغز و ارادهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمراه های جدید برای قضاوت ر