دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزار بقای موجود زنده از نخستین هماند سازها تا مغز، از مغز تا کرونا قسمت چهارم

ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانند سازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای دفاعی ویروس کرونا(قسمت چهارم)
در قسمت های قبلی، فرایندهای پیچیده ویروس ها و سیستم ایمنی، در نزاع با هم بیان شد. در این قسمت، به یکی از خطرناکترین ویروس ها در عصر حاضر یعنی ویروس کرونا می پردازیم. شناخت چرخه زندگی این ویروس میتواند به کنترل اپیدمی این بیماری کمک کند.

همانطور که در فرایندهای بیماری زایی ویروس ها بیان شد، یک ویروس از همان ابتدای وجود تا بیماری زایی، از پیچیده ترین روش ها برای بقا و انتقال ژن خود استفاده می کند. علاوه بر فرایندهای پیچیده ای که در قسمتهای قبلی بیان شد، ویروس کرونا، دارای ساختار ژنومی بسیار بزرگ به صورت آر ان ای مثبت است. مثبت بودن این ژنوم بزرگ، سبب میشود ویروس بتواند مستقیما و بدون تبدیل شدن به ساختار ژنومی حدواسط دیگر، فقط با استفاده از سیستم پروتئین سازی میزبان بتواند زنده بماند و تکثیر کند.

بزرگ بودن ساختار ژنومی، دست ویروس را در تولید پروتئین های فراوانی- که دارای قدرت تسلط زیاد بر سلول میزبان است- باز میکند و نیز این بزرگ بودن، سبب میشود قدرت بازسازی و تغییر شکل ساختار ژنومی بیشتر گردد.

تمایل ژن های خودخواه برای بقا، این بار در شکل قدرتمند جدید، جلوه گری م یکند که واقعا خطری جدی برای نسل بشری است.

در این جدال نو، باید بسیار هوشیار و آگاه بود و هر غفلت در چرخه انتقال ویروس و روش های انتقال آن، می تواند فاجعه ای را رقم بزند. بزرگ بودن ژنوم این ویروس و میان بر زدن روش های تولید پروتئین با دارا بودن آر ان ای مثبت و قدرت ژنوم آن برای بازسازی و تغییر شکل، تولید واکسن و درمان را در برابر این ویروس بسیار دشوار میکند.
جدالی پویا که با یک واکسن یا دارو متوقف نمی شود و این پیچیدگی، نیازمند هوشیاری بسیار است.
دست انسان امروز در مواجهه با این خطرات، بسته نیست:
--روش های گوناگون و نوین قرنطینه که در عین قرنطینه، باعث کم شدن آموزش ها و تحصیل و تدریس و خدمات پزشکی و بانکداری و .... نشود و با استفاده از هوش مصنوعی و اینترنت قدرتمند امروز، انجام می شود و گاهی ثمر بخشی آن، به دلیل امکان انتقال بسیار قدرتمند مقاله و یا روش های نوین کلییپ سازی و صوت، شاید بیشتر از روش های سنتی هم باشد!

--استریل سازی نوین محیط زندگی که خیلی از آنها را میتوان با استفاده از هوش مصنوعی انجام داد(مانند روبات هایی که در چین با استفاده از الکل، شهرها را استریل میکنند)

-- روش های جدید بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک در اختیار بشر امروز هست. این روش ها فقط محدود به تولید واکسن و یا درمان نیست. این درمان ها و واکسن ها به سرعت، در برابر قدرت تغییر شکل دادن ویروسهای مقاوم جدید، از رده خارج میشوند. تولید آنتی بادی های منوکلونال مانند تاسیلیزوماب از روش هایی بسیار نویی است که ممکن است در درمان این بیماری کمک کند ولی پویا بودن تغییرات ژنتیکی ویروس و بزرگ بودن این ساختار- که دست ویروس را برای بازسازی می گشاید- می تواند تاثیر این آنتی بادی های دارای ساختمان ثابت را کاهش دهد.

بلکه روش های نوی بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک، میتواند بسیار فراتر از اینها باشد. استفاده از روش های فریب عامل بیماری زا از طریق تولید پروتئین هایی شبیه گیرنده ویروس و به دام انداختن ژنوم ویروس، و یا استفاده از ویروس های دیگری که برای بدن انسان بیماری زا نیستند ولی می توانند در فرایندی پویا در نوعی همزیستی با انسان، با ویروس کرونا ادغام شوند و آن را بکشند یا حداقل قدرت بیماری زایی آن را کم کنند

یا استفاده از سلول های مصنوعی دست ساز انسان- که بتواند آنتی بادی های منوکلونال را از شکل استاتیک به شکلی پویا مطابق با ژنوم در حال تغییر ویروس، متحول کند و یا تغییر در سیستم ایمنی انسان و تقویت آن؛ به گونه ای- که خود سیستم ایمنی بدن به مقابله با تکاپوی فعال و پویا با ویروس برخیزد- میتواند بسیار سودمند باشد.
مقاله ای چینی در مورد فرایندهای خاص و پیچیده ویروس کرونا که سال گذشته در چین نوشته شد و در مورد بیماری امروز هشدارداده است. (با تشکر فراوان از سرکار خانم دکتر مریم سبحانی به دلیل معرفی این مقاله بسیار خوب.)
خلاصه: طی دو دهه گذشته سه کرونا ویروس حیوانی باعث سه بیماری با شیوع وسیع شد
severe acute respiratory syndrome(SARS)
Middle east respiratory syndrome(MERS)
Swine acute diarrhrea syndrome (SADS)
سارس و مرس در سال های 2003 و 2012 آمدند و باعث پاندمی جهانی شدند و سادس در گروه های پرورش خوک دیده شد.
همه این ویروس ها مشخصات یکسانی دارند:
به سرعت به انسان منتقل می شوند و بیماری زایی زیادی دارند.
عوامل آن از خفاش منتقل میشود بنابراین خیلی احتمال دارد بیماری ای شبیه سارس یا مرس، شیوع وسیعی با منشا خفاش داشته باشد و خیلی احتمال دارد به دلیل عادت های خاص غذایی، چنین بیماری ای در چین شیوع وسیع پیدا کند. بنابراین بررسی کروناویروس های خفاش یک موضوع بسیار حساس و حیاتی است و باید به علایم هشدار دهنده توجه شود تا اثرات احتمالی اپیدمی وسیع این بیماری کاهش یابد.

هدف از مطالعه، شناخت توزیع ویروس، میزبان های آن و توزیع جغرافیایی کرونا ویروس های خفاش در چین ونهایتا بررسی حسایت های ویروس و انتقال بین گونه ای آن است.

معرفی: پانزده سال بعد از اولین کرونا ویروس بسیار بیماری زا- که باعث اپیدمی سارس شد- یک سندرم شدید اسهالی باعث اپیدمی در خوک شد. هر دو اپیدمی در چین شروع شد ومنشا آن کروناویروس های خفاش بود.
این سبب میشود، بسیار ضروری باشد کروناویروس ها در چین مورد بررسی قرار بگیرند تا از اپیدمی بعدی شدید در چین جلوگیری شود در این مطالعه ما اطلاعات به دست آمده از اپیدمیولوژی کروناویروس خفاش را در چین بررسی می کنیم.
کرونا ویروس جزو زیر مجموعه ارتوکرونا ویریده هستند. اجزای این ویروس به صورت یک بسته دارای ژنوم آن آر ان ای تک رشته ای مثبت است و اندازه آن 27-32 کیلو باز است و یکی از بزرگترین ژنوم های ویروسی است.
به طور معمول دوسوم ژنوم آن، دو پلی پروتئین
در هم فرو رفته را به نامهای
orf- 1a
, ORF-1b)
تولید میکند و این پلی پپتیدها می توانند به پلیمراز ویروسی و دیگر پروتئین های غیر ساختاری تبدیل شوند.

یک سوم دیگر ژنوم در تولید پروتئین های ساختاری، نقش دارد. در مقایسه با دیگر ویروس ها، آر ان ای بسیار بزرگ این ویروس باعث افزایش قدرت تمایز این ویروس ها میشود، زیرا ژنوم بزرگ میتواند دارای ژنهای متنوعی باشد و آنزیم های پردازش کننده آر ان ای را تولید کند.
بزرگی ژنوم همچنین سبب تسهیل در به دست آوردن ژنهایی میشود که پروتئین های حاشیه ای ویروس را تولید می کنند. در نتیجه تغییرات ژنوم- که با بازسازی، تبادلات ژنتیکی و القا یا زدودن ژن ایجاد میشود- در کرونا ویروس ها شایع است.

زیرشاخه های کرونا ویروس ها در نتیجه به کار بردن روشهای جدید سکانس کردن ژنوم شناسایی میشود و گونه های جدید کرونا ویروس، امروز با استفاده از این روش ها قابل شناسایی است. انواع مختلف این ویروس میتواند در پستانداران و پرندگان وجود داشته باشد.

خفاش ها قدرت پرواز بالایی دارند و می توانند بیشتر از پستانداران روی زمین دست به مهاجرت بزنند، خفاش ها پنجمین پستانداران شایع در همه جای زمین هستند.
خفاش ها می توانند حامل تعداد زیادی از ویروس ها باشند. دسته های مختلف ویروس می توانند در خفاش یافت شوند. خفاش ها به عنوان میزبان اصلی کروناویروس ها در نظر گرفته می شوند. ژنوم کرونا ویروس سارس، حدود ده درصد ژنوم خفاش را به خود اختصاص میدهد و این ویروس ها می توانند از گیرنده ACE2 استفاده کنند.

در فرهنگ غذایی چین این تصور وجود دارد که خوردن حیوان خام، مفیدتراز خوردن حیوان پخته است و این میتواند به ایجاد اپیدمی در چین کمک کند. این احتمال وجود دارد که چین محل اصلی سومین اپیدمی وسیع برای بیماری ناشی از کرونا ویروس باشد مطالعات نشان می دهد کروناویروس های متعددی می توانند به گیرنده ACE2 انسان بچسبند و باعث بیماری شدید تنفسی و قلبی شوند.

پیش بینی اپیدمی بعدی با کرونا ویروسها برای انجام این پیش بینی ما فاکتورهای اصلی را که ممکن است باعث این اپیدمی شود- بررسی کردیم.
اول: خفاش ها که میزبان بخش وسیع و متنوعی از کرونا ویرس ها هستند.
دوم: می دانیم ژنوم کرونا ویروس دائما میتواند خود را بازسازی کند و یک گنجینه بزرگ ژنومی میتواند این فرایند را در این ویروس تسهیل کند.
سوم: گونه های زیادی از خفاشها در نزدیک انسان زندگی میکنند
چهارم: ویروس های بیماری زا و قابل انتقال هستند.

مطالعات ژنتیکی دقیق، نشان دهنده تفاوت های وسیع ساختار ژنومی در ویروس کرونا است و این ویروس در میان گونه های مختلف خفاش دیده میشود و این، نشان دهده قدرت انتقال ویروس در میان انواع مختلف خفاش است
پنجم: همزیستی کرونا ویروس و دیگر ویروس ها در خفاش ها
برخی از این همزیستی ها سبب ادغام ژنوم ویروس ها با هم می شود و گاهی این ادغام، نقش بازدارنده در اپیدمی های بعدی دارد و گاهی برعکس می تواند با بازسازی ساختار ژنومی ویروس، باعث افزایش قدرت بیماری زایی آن شود.
مشخص نیست چرا خفاش ها با اینکه ناقل بیماری هستند علایم بیماری را نشان نمیدهند برخی بررسی ها نشانی می دهد اینترفرون آلفا ممکن است باعث عدم ابتلای خفاش ها به این بیماری شود.
https://www.mdpi.com/1999-4915/11/3/210/htm


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بازگشایی مجدد مطب دکتر سزیست شناسی کل در جزء فراککاهش سن بیولوژیکی، تنها فرگشت و تکامل تصادفی محض تنها در برابر جهاننقش غذاها و موجودات درياشنا در ابهای گرم جنوب نیاآیا مغز تا بزرگسالی توسعتعویض دارو در تشنجچرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر دوپامین و سروتونینانعطاف پذیری مکانیسمی علحس و ادراک قسمت چهل و دومهوش عاطفی بیشتر در زناناختلاف خانوادگی را حل کنداروهای مصرفی در ام اساستیفن هاوکینگ در مورد هرموزی از نخستین تمدن بشرمرگ تصادفیبحثی درباره هوش و تفاوتهزبان و شناخت حقیقت قسمت دکریستال زمان(قسمت دوم)فشار و قدرتتو تغییر و تحولیچند نرمش مفید برای کمردرشگفتی های نقشه ی ژنتیکیآیا احتمال دارد رویا از آثبت و دستکار ی حافظهنشانه های گذشته در کیهان مهندسی بدنتاثیر درجه حرارت بر عملکای همه ی وجود منحس و ادراک قسمت پنجاه و شهیچ اندر هیچارتقا یا بازگشت به قبل ازداروی جدید برای دیابتاطلاع رسانی اینترنتیرویا حقی از طرف خدامشکلات نخاعیبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سفرنامه سفر به بم و جنوب گویید نوزده و ایمنی ساکتقانون گذاری و تکاملتوهم فضای خالیچهار میلیارد سال تکامل بشباهت مغز با کیهان مادیآگاهی فراتر از آگاهیجهان ما میتواند به اندازهمه چیز کهنه میشودمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیایا این جمله درست است کسیحس و ادراک سی و هفتمهزاران سال چشم های بینا وارزش های وارونهدر محل کار ارزش خودت را ببلعیدن ستاره توسط سیاهچاروش مقابله مغز با محدودیمعجزه ی علم در کنترل کرونبرخی اختلالات عصبی مثانهسلطان جنگل یا صاحب ملکوتگذشته را دفن کنقطار پیشرفتتوازن مهمتر از فعالیت زینور درونضایعه ی شبکه لومبوساکرالآزمون ذهنی گربه شرودینگرجهان پر از چیزهای جادویی همراه سختی، اسانی هستما تحت کنترل ژنها هستیم یاگر نعمت فراموشی نبود بسخودآگاهی و هوشیاريویتامین کا در سبزیجاتدرمان نگهدارنده ی اعتیادبه زودی شبکه مغزی به جای بررسی و اپروچ جدید بر بیمریتوکسیمابمغز آیندگان چگونه است ؟سی و سه پل اصفهانپیموزایدلزوم عدم وابستگی به گوگل تکامل فردی یا اجتماعیطبیعت موجی جهانآغاز مبهم آفرینشنکاتی در مورد تشنججوانان وطنهوش مصنوعی می تواند بر احمبتکران خودشکوفاابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدا بخشنده است پس تو هم بواقعیت خلا و وجود و درک مدرمان جدید میگرن با انتی بیماری لبر و نابینایی آنراه پیروزی در زندگی چیستژنها نقشه ایجاد ابزار هوبعد پنجممغز بزرگ چالش است یا منفعسیستم تعادلی بدنپیشرفت های جدید علوم اعصمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل ساختار رگهای مغزی علم ساختن برج های چرخانالکترودهای کاشتنینگاه مادی غیر علمی استجستجوی متن و تصویر به صورهوش مصنوعی از عروسک بازی مدیریت اینترنت بر جنگابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزناز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطاندریای خدابیماری سلیاکز گهواره تا گورکمردرد ناشی از تنگی کاناتفاوتهای جنسیتی راهی برانقش قهوه در سلامتیساختار فراکتال وجود و ذهپروتز عصبی برای تکلمتری فلوپرازینمناطق خاصی از مغز در جستجتاثیر نگاه ناظر هوشیار بعادت دادن مغز بر تفکرامیدی تازه در درمان سرطاچالش هوشیاری و اینکه چرا حل مشکلهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دولت یا گروهکاز تکینگی تا مغز، از مغز وسواس، بیماری استدرگیری اعصاب به علت میتوبا هر چیزی که نفس می کشد مزندگی بی دودکودک ایرانی که هوش او از فناوری هوش مصنوعی نحوه ختلاشی جدید در درمان ام اسنقش اتصالات بین سلولهای سرگردانیآنچه واقعیت تصور میکنیم تشنج و حرکات شبه تشنجی قامنبع هوشیاری کجاست قسمت53تاثیر گیاه خواری بر رشد ومقالاتانرژی تاریکنخاع ما تا پایین ستون فقرحریص نباشهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاتوبان اطلاعات و پلِ بیندگرگونی های نژادی و تغییاز درخواست ها جدا شوذهن چند جانبه نیازمند نگذهن هوشیار در پس ماده ی مبازگشت از آثار به سوی خدازیست شناسی باور حقیقت یا کایروپاکتیک چیستفراموش کارها باهوش تر هستنهایینقش غذاها و موجودات درياشناخت و معرفت، و نقش آن دآیا همه جنایت ها نتیجه بیتعامل انسان و هوش مصنوعیچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر دپاکین بر بیماری ماهرام مصر از شگفتی های جهحس و ادراک قسمت چهل و سومهوش عاطفی در زنان بیشتر ااختلال خواب فرد را مستعد داروهای ام اساستیفن هاوکینگ در تفسیر رمز و رازهای ارتباط غیر کمرگی وجود نداردبحثی درباره هوش و تفاوتهزبان و شناخت حقیقت قسمت سکریستال زمان(قسمت سوم)فضا و ذهن بازتو جهانی هستی که خودش را چند جهانیشگفتی های زنبور عسلآیا برای تولید مثل همیشه ثبت امواج الکتریکی در عصنشانه های پروردگار در جهمهربانی، شرط موفقیتتاثیر درجه حرارت بر عملکای آنکه نامش درمان و یادشحس و ادراک قسمت بیست و چههیچگاه از فشار و شکست نترارتوکين تراپی روشی جديد داروی جدید ضد میگرناطلاعات حسی ما از جهان، چرویاها از مغز است یا ناخومشکلات بین دو همسر و برخیبرین نت به جای اینترنتسفرنامه سفر به بم و جنوب گوش دادن بهتر از حرف زدنقانون جنگلتوهم فضای خالی یا توهم فضچهار ساعت پس از کشتار خوکشباهت کیهان و مغزآپومورفین در پارکینسونجهان مادی، تجلی فضا در ذههمه چیز در زمان مناسبمیدان های مغناطیسی قابل تاریک ترین بخش شبایا ابزار هوشمندی یا مغز حس و ادراک- قسمت پنجاه و هستي مادي ای که ما کوچکترارزش های حقیقی ارزش های غدر چه مرحله ای از خواب ، ربنی عباس، ننگی بر تاریخروش های صرفه جویی در ایجامعجزه در هر لحظه زندگیبرخی اصول سلامت کمرسم زنبور ، کلیدی برای وارگریه ی ابر، رمز طراوت باغلمس کوانتومیتوسعه هوش مصنوعی قادر اسنوروفیبروماتوزضایعه ی عروقی مخچهآزادی عقیده، آرمانی که تجهان دارای برنامههمراهی میاستنی با برخی سمانند آب باشاگر نعمت فراموشی نبود بسخودآگاهی و هوشیاريویتامین بی 12 در درمان درددرمان نابینایان آیا ممکنبه زیر پای خود نگاه نکن ببررسی ژنها در تشخیص بیماریسدیپلام تنها داروی تایمغز اندامی تشنه ی انرژی اسیلی محکم محیط زیست بر انپیچیدگی های مغزمگسمقاومت به عوارض فشار خون تکامل مادی تا ابزار هوشمطبیعت بر اساس هماهنگیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَچگونه مولکول های دی ان ایجواب دانشمند سوال کننده هوش مصنوعی و کشف زبان هایمجموعه های پر سلولی بدن مابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدای رنگین کمانوالزارتان داروی ضد فشار درمان جدید کنترل مولتیپلبیماری های میتوکندریراه انسان شدن، راه رفتن وژنها ، مغز و ارادهبعد از کرونامغز بزرگ چالشهای پیش روسیستم دفاعی بدن علیه مغز پیشرفت در عقل است یا ظواهتاریخ، اصیل نیست و ساخته منابع انرژی از نفت و گاز تکامل شناخت انسان با کشفعلایم کمبود ویتامین E را الگو نداشتیمنگاه محدود و تک جانبه، مشجستجوی هوشیاری در مغز ماهوش مصنوعی از عروسک بازی مداخله ی زیانبار انسانابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما باز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ضد اعتیاددرک فرد دیگر و رفتارهای ابیماری ضعف عضلات نزدیک بزمین در برابر عظمت کیهانکمردرد و علل آنتقلید مرحله ای نسبتا پیشنقش مهاجرت در توسعه نسل اساختار شبکه های مغزی ثابپرورش مغز مینیاتوری انساترک امروزمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر نگاه و مشاهده ناظر عارضه جدید ویروس کرونا سامگا سه عامل مهم سلامتچالش کمبود اندام برای پیحلقه های اسرارآمیزهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دوچرخه در کاهش دردهای کماز تکینگی تا مغز، از مغز یک پیام منفرد نورون مغزی درب بسته با غیر خود باز مبا آتش، بازی نکن و بعد از زندگی در جمع مواردی را برکودکان میتوانند ناقل بی فیلمی بسیار جالب از تغییتمایل زیاد به خوردن بستننقش تیروئید در تکامل مغزسربازان ما محققا غلبه می آنچه حس می کنیم، نتیجه ی تشنج عدم توازن بین نورون منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتاثیر گیاه خواری بر رشد وتاثیر ویتامین دی بر بیماانرژی تاریک که ما نمی تونخستین تمدن بشریحرکات چشم، ترجمه کننده ی هوش مصنوعی ساخته هوش طبیاتوسوکسیمایددانش قدرت استاز روده تا مغزذهن و شیمی بدنبازگشت به ریشه های تکاملزیست، مرز افق رویداد هستکار با یگانگی و یکپارچگیفراموشی همیشه هم بد نیستتنهایی رمز نوآوری استنقش غذاها و موجودات درياشناخت حقیقت یا آرزوهای گآیا هوش مصنوعی می تواند نتعامل انسان با هوش مصنوعچرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر داروهای ضد التهاب اولویت بندی ها کجاستحس و ادراک قسمت نهمهوش عاطفی در زنان بیشتر ااختلال در شناسایی حروف و داروهای تغییر دهنده ی سیاستخوان های کشف شده، ممکرمز گشایی از اتصالات مغزمراحل ارتقای پله پله کیهبحثی درباره احساسات متفازبان جانسوزکشف مکانیسم عصبی خوانش پفضای قلب منبع نبوغ استتو جدای از کیهان نیستیچند جهانیشانس یا نتیجه ی تلاشآیا بزرگ شدن مغز فقط در دجلو رفتن یا عقبگردنظام مثبت زندگیموفقیت هوش مصنوعی در امتتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزیحس و ادراک قسمت بیست و یکهیپرپاراتیروئیدیسمارتباط میکروب روده و پارداروی جدید ضد الزایمراطلاعاتی عمومی در مورد مرویاهای پر رمز و حیرتی درمشکلات روانپزشکی پس از سبرای یک زندگی معمولیسفری به آغاز کیهانگوشه بیماری اتوزومال رسسقانون جنگلتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)نون و القلمشباهت زیاد بین سلول هاي عآب زندگی است قسمت چهارمجهان مرئی و نامرئیهمه چیز در زمان کنونی استمیدان های کوانتومی خلاتاریکی من و تو و گرد و غباایا بیماری ام اس (مولتیپحس و ادراک- قسمت بیست و پهستی ما پس از شروعی چگال ارزش حقیقی زبان قسمت اولدر ناامیدی بسی امید استبه قفس های سیاهت ننازروش هایی برای جلوگیری از معرفت و شناختبرخی اطلاعات روانشناسی مسماگلوتید داروی کاهش دهنگربه شرودینگر و تاثیر مشلوب فرونتال یا پیشانی مغتوسعه برخی شغل ها با هوش نورون هاي مصنوعی می توانضایعات در عصب زیر زبانیآزار دیگری، آزار خود استجهان در حال نوسان و چرخشهمراهی نوعی سردرد میگرنیماه رجباگر با مطالعه فیزیک کواناز واقعیت امروز تا حقیقتخودت را از اندیشه هایت حفویتامین بی هفدهدرمان های اسرار آمیز در آبه سیاهی عادت نکنیمبررسی بیماری التهابی رودریشه های مشترک همه ی موجومغز انسان ایا طبیعتا تماسینوریپا داروی ترکیبی ضدپیچیدگی های مغزی در درک زمقایسه رقابت و همکاریتکامل مداومطعمه ی شبکه های ارتباط اجافت فشار خون ناگهانی در وچگونه میتوان با قانون جنجواب سنگ اندازیهوش مصنوعی یا حماقت طبیعمجرم، گاهی قربانی استابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش های ناخودآگاه و تقدرمان جدید ای ال اس، توفربیماری های مغز و اعصاب و راه بی شکستژنهای مشترک بین انسان و وبعد از کرونامغز بزرگ و فعال یا مغز کوسکوت و نیستیپیشرفت ذهن در خلاقیت استتازه های اسکیزوفرنی(جنومنابع انرژی از نفت و گاز تکامل، نتیجه ی برنامه ریعلایم کمبود ویتامین E را الگو و عادت را بشکن و در انگاه کلی نگرحفره در مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی مدارک ژنتیکی چگونه انسانابزار بقا از نخستین هماندنیا فریب و سرگرمیاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن علیه سرطاندرک نیازمند شناخت خویش ابیماریهای تحلیل عضلانی ازمین زیر خلیج فارس تمدنی کمردرد با پوشیدن کفش مناتقلید از روی طبیعتنقش میدان مغناطیسی زمین سادیسم یا لذت از آزار دادپرکاری تیروئیدترکیب آمار و ژنتیکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر نگاه انسان بر رفتاعدم توقف تکامل در یک انداامروز دانش ژنتیک هیچ ابهچالش دیدگاه های سنتی در بحمله ویروس کرونا به مغزهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزار بقای موجود زنده از دوچرخه سواری ورزشی سبک و از تکینگی تا مغز، از مغز یک پیشنهاد خوب برای آسان درختان چگونه بر تشکیل اببا تعمق در اسرار ابدیت و زندگی در سیاهچالهکودکان خود را مشابه خود تفیروز نادریتمایز یا کشف یگانگینقش حفاظتی مولکول جدید دسردرد میگرنآنها نمیخواهند دیگران راتشویق خواندن به کودکانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد وصفحه اصلیانرژی خلا ممکن استنخستین تصویر از سیاهچالهحرکت چرخشی و دائمی کیهانهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاتصال مغز و کامپیوتردانش محدود به ابعاد چهاراز سایه بگذراز علم جز اندکی به شما داذهن تو همیشه به چیزی اعتقبازخورد یا فیدبکزاویه نگاه ها یکسان نیستکارهای کوچک، بی ارزش نیسفراموشی و مسیر روحانیتنبیه چقدر موثر استنقش غذاها در کاهش دردهای شناخت درون، شناخت بیرون؛آیا هوش مصنوعی زندگی بشرتعداد کلی ذهن ها در جهان چرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر داروی ضد تشنج سدیم اولین قدم شناخت نقص های خحس و ادراک قسمت چهارمهوشمندی کیهاناختلال در شناسایی حروف و داروهای ضد بیماری ام اس واستروژن مانند سپر زنان درمز پیشرفت تواضع است نه طمرز مرگ و زندگی کجاستبحثی درباره احساساتی غیرزبان ریشه هایی شناختی اسکشف مکانیسمی پیچیده در بقفس ذهنتو دی ان ای خاص ميتوکندريچند جهانی و علمشانس یا تلاشآیا تکامل و تغییرات ژنتیجلوتر را دیدننظریه ی تکامل در درمان بیموفقیت در تفکر استتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی و کنترل دو حس و ادراک قسمت بیست و دوهاوکينگ پیش از مرگش رسالارتباط ماده و انرژیداروی سل سپتاطلاعاتی عمومی در مورد مرویای شفافمشکلات روانپزشکی در عقب برای پیش بینی آینده مغز دسقوط درون جاذبه ای خاص، چگوشت خواری یا گیاه خواریقانونمندی و محدودیت عالمتوهم چیستنوآوری ای شگفت انگیز دانشباهت زیاد بین سلول هاي عآب زندگی است قسمت هفتمجهان مشارکتیهمه چیز، ثبت می شودمیدان بنیادین اطلاعاتتاریکی و نورایا بدون زبان میتوانیم تحس و ادراک- قسمت شصت و چهو هر کس تقوای خدا پیشه کنارزش حقیقی زبان قسمت دومدر هم تنیدگی مرزها و بی مبه مغز خزندگان خودت اجازروش هایی ساده برای کاهش امغز فکر میکند مرگ برای دیسندرم کووید طولانیگزیده ای از وبینار یا کنفلوتیراستامتوصیه های سازمان بهداشت نورون های ردیاب حافظهضرورت زدودن افکارآسيب میکروواسکولاریا آسجهان در حال ایجاد و ارتقاهندسه ی پایه ایماپروتیلیناگر تلاش انسان امروز برااز کجا آمده ام و به کجا میخودروهای هیدروژنیویتامین دی گنجینه ای بزردرمان های بیماری آلزایمربه سخن توجه کن نه گویندهبررسی سیستم تعادلی بدن اریشه های مشترک حیاتمغز انسان برای ایجاد تمدسیگار عامل افزایش مرگ ومپیوند قلب خوک، به فرد دچامقابله ی منطقی با اعتراضتکامل چشمظهور امواج مغزی در مغز مصافت هوشیاری به دنبال کاهچگونه مغز ما، موسیقی را پجوسازی مدرنهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمحل درک احساسات روحانیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تواکنش به حس جدیددرمان جدید سرطانبیماری وسواسرابطه تشنج و اوتیسمژنهای هوش ، کدامندبعد از کرونا دلخوشی بیهومغز بزرگترین مصرف کننده سکوت، پر از صداپیشرفتی مستقل از ابزار هتازه های بیماری پارکینسومنابع انرژی از نفت و گاز تکثیر سلول در برابر توقف علائم عصبی آلزایمر، با االگوی بنیادین و هوشیارینگاه انسان محدود به ادراحق انتخابهوش مصنوعی از عروسک بازی مروری بر تشنج و درمان هایابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتوماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسنی با تاثیر دوگانه ادرک و احساسبیماری، رساله ای برای سلزمان چیستکنفرانس تشنج هتل کوثر اصتقلید از طبیعتنقش محیط زندگی و مهاجرت دسازگاری با محیط بین اجزاپرتوهای صادر شده از سیاهترکیب حیوان و انسانمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر نگاه انسان بر رفتاعدم درکانفجار و توقف تکاملی نشاچاالش ها در تعیین منبع هوحمایت از طبیعتهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزار بقای موجود زنده از دوپامین قابل حل در آباز تکینگی تا مغز، از مغز یک آلل ژنتیکی که از نئانددرختان اشعار زمینبا خدا باشزندگی زمینی امروز بیش از کودکان را برای راه آماده فیزیک مولکولها و ذرات در تمدن قدیمی ای در جنوب ایرنقش حیاتی تلومر دی ان آ دسردرد میگرن در کودکانآنژیوگرافی از مغزتشخیص ژنتیکی آتروفی های منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد وسوالات پزشکیانسولیننخستین روبات های زنده ی جحس متفاوتهوش احساسیاثر مضر مصرف طولانی مدت ردانش بی نهایتازدواج های بین گونه ای، رذهن خود را مشغول هماهنگیبازسازي مغز و نخاع چالشی زاوسکا درمان گوشرکاربرد روباتهای ريزنانوفراموشی آرمانتهدیدهای هوش مصنوعینقشه مغزی هر فرد منحصر بهشناسایی تاریخچه ی تکاملیآیا هوش ارثی دریافتی از پتعذیه ی ذهنچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر مغزاولین مورد PML به دنبال تکحس و ادراک قسمت نوزدهمهوشیاری و وجوداختلالات مخچهداروی فامپیریدین یا نورلاسرار آفرینش در موجرمز بقای جهش ژنتیکیمرز بین انسان و حیوان کجابخش فراموش شده ی حافظهزبان شناسی مدرن در سطح سلکشف ارتباط جدیدی از ارتبقفس را بشکنتو در میانه ی جهان نیستی چند روش ساده برای موفقیتشاهکار قرنآیا جنین انسان، هوشمندی جمجمه انسان های اولیهنظریه ی تکامل در درمان بیمولکول ضد پیریتاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت مغزی کمک میکند حس و ادراک قسمت بیست و سوهاوکينگ پیش از مرگش رسالارتباط متقابل با همه ی حیداروی ضد چاقیاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نروان سالممشاهده گر جدای از شیء مشابرای اولین بار دانشمندانسلول های مغزی عامل پارکیگیلگمش باستانی کیستقارچ بی مغز در خدمت موجودتوهم و خیالنوار مغز مشاهده ی غیر مستشجاعت و ترسآب زندگی است قسمت اولجهان معناهمه ی سردردها بی خطر نیستمیدازولام در درمان تشنج تاریکی خواهد ترسیدایا تکامل هدفمند استحساسیت روانی متفاوتوفور و فراوانیارزش حقیقی زبان قسمت سومدر هم تنیدگی کوانتومیبه نقاش بنگرروش جدید تولید برقمغز قلبسندرم گیلن باره به دنبال گزارش یک مورد جالب لخته ولوزالمعده(پانکراس)مصنوعتوصیه های غیر دارویی در سنوروپلاستیسیتی چیستضرب المثل یونانیآسیب ها ناشی از آلودگی هوجهان ریز و درشتهندسه ی رایج کیهانماجرای جهل مقدساگر خواهان پیروزی هستیاز کسی که یک کتاب خوانده خورشید مصنوعیویروس مصنوعیدرمان های جدید میگرنبهبود حافظه پس از رخدادهبررسی علل کمر درد در میانرژیم های غذایی و نقش مهم مغز انسان برای شادمانی طسیاهچاله هاپیوند مغز و سر و چالشهای مقابله با کرونا با علم استکامل و ارتقای نگاه تا عمظرف باید پر شود چه با چرک افتخار انسانچگونه مغز پیش انسان یا همجامعه ی آسمانیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمحل درک احساسات روحانی دابزار بقا از نخستین همانخدایی که ساخته ی ذهن بشر از تکینگی تا مغز از مغز تواکسن های شرکت فایزر آمردرمان جدید سرطانبیماری کروتز فیلد جاکوبرادیوی مغز و تنظیم فرکانژنهای حاکم بر انسان و انسبعد از کرونا دلخوشی بیهومغز حریص برای خون، کلید تسکته مغزیپپوگستتازه های درمان ام اسمنابع انرژی از نفت و گاز تأثیر نیکوتین سیگار بر معلت خواب آلودگی بعد از خوالگوبرداری از طبیعتنگاه از بیرون مجموعهحقیقت قربانی نزاع بین بی هوش مصنوعی از عروسک بازی مرکز هوشیاری، روح یا بدن ابزار بقا از نخستین هماندنیایی پر از سیاهچاله از تکینگی تا مغز از مغز توابستگی یعنی قلادهدرک کنیم ما همه یکی هستیمبیندیشزمان و مکان، ابعاد کیهان کنگره بین المللی سردرد دتقویت استخوان در گرو تغذنقش مرکز تنفس سلولی در بیستم با شعار قانون بدترین پرتوزایی از جسم سیاهترازودونمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر ویتامین دی بر بیماعدالت برای من یا برای همهانقراض را انتخاب نکنیدنابینایی در نتیجه ی گوشی حوادث روزگار از جمله ویرهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزار بقای موجود زنده از دورترین نقطه ی قابل مشاهاز تکینگی تا مغز، از مغز یک جهش ممکن است ذهن انساندرد و درسبا طبیعت بازی نکنزندگی زودگذرکوری گذرای ناشی از موبایفیزیک هوشیاریتمدن پیشرفته ی پیشینیاننقش خرچنگ های نعل اسبی درسردرد میگرنی در کودکانآنان که در قله اند هرگز ختشخیص آلزایمر سالها قبل منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد وپیامهای کاربرانانسولین هوشمندنرمش های مفید برای درد زاحس چشایی و بویاییهوش احساسیاثرات فشار روحی شدیددانشمندان موفق به بازگرداثرات مفید قهوهدانشمندان نورون مصنوعی ساسکلت خارجی در درمان اختذهن سالمبحتی علمی درباره تمایل بزبان فرایند تکاملی برای کاربرد روباتهای ريز، در فرایند پیچیده ی خونرسانیتو یک معجزه اینقشه های مغزی جدید با جزیشناسایی سلول های ایمنی اآیا هوش سریعی که بدون احستغییرچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین مورد پیوند سر در انحس و ادراک قسمت هفتمهوشیاری و افسردگیاختلالات حرکتی در انسانداروی لیراگلوتیداسرار بازسازی اندام هارمز جهانمرز جدید جستجو و اکتشاف، بخش های تنظیمی ژنومزبان شناسی نوین نیازمند کشف جمجمه ای درکوه ایرهوقله سقوطتوقف؛ شکستچندین ماده غذایی که ماننشاهکار شش گوشآیا جهان ذهن و افکار ما مجنین مصنوعینظریه ی تکامل در درمان بیمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر درجه حرارت بر عملکایمپلانت نخاعی میتواند دحس و ادراک قسمت بیستمهدف یکسان و مسیرهای مختلارتباط چاقی و کاهش قدرت بداروی ضد چاقیاعتماد به خودروبات ها قول میدهندمشاهده آینده از روی مشاهبرای تمدن سازی، باید در بسلول های بنیادیگیاه بی عقل به سوی نور میقبل از آغازتوهم وجودنوار مغز ترجمه رخدادهای شرکت نورالینک ویدیویی ازآب زندگی است قسمت دومجهان هوشمندهمه جا خیر بکارمکان زمان یا حافظه زمانتاریخ همه چیز را ثبت کردهایجاد احساساتخفاش با شیوع همه گیری جدیوقاحت و تمسخر دیگرانارزش خود را چگونه میشناسدر هم تنیدگی کوانتومی و پبه نقاش بنگربرخی بیماری ها که در آن بروش صحبت کردن در حال تکاممغز ما کوچکتر از نیم نقطهسندرم پیریفورمیسگشایش دروازه جدیدی از طرلیروپریم داروی ترکیبی ضدتوصیه هایی در مصرف ماهینوروز یا روز پایانیضررهای مصرف شکر و قند بر آسیب روانی شبکه های اجتمجهان شگفت انگیزهندسه بنیادینماجرای عجیب گالیلهاپل ویژن پرو در تشخیص بیماز آغاز خلقت تا نگاه انساخوش قلبی و مهربانیویروس های باستانی، مغز مدرمان های جدید در بیماری بهداشت خواببرطرف کردن خشونت را از خامغز انسان برای شادمانی طسیاهچاله های فضایی منابعپیوند اندام از حیوانات بملاحظه های اخلاقی دربارهتکامل و ریشه ی مشترک خلقتعقل مجادله گرافراد آغاز حرکت خودشان رچگونه هموساپينس بر زمین جاودانگی مصنوعیهوش مصنوعی الفاگومحدودیت چقدر موثر استابزار بقا از نخستین همانخدایا جز تو که را دارماز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کووید 19 چیزهایی که درمان دارویی سرطان رحم ببیماری گیلن باره و بیمارراز تغییرکفش و کتابتفکر قبل از کارمغز در تنهایی آسیب میبینسال سیزده ماههپایان، یک آغاز استتبدیل پلاستیک به کربن و سمنابع انرژی از نفت و گاز تأثیر نگاه انسان بر رفتاعماد الدین نسیمی قربانی التهاب شریان تمپورالنگاه از دور و نگاه از نزدحقیقت آنطور نیست که به نظهوش مصنوعی از عروسک بازی مرکز حافظه کجاستابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استاز تکینگی تا مغز از مغز تواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرک احساسات و تفکرات دیگبیهوش کردن در جراحی و بیمزمان و گذر آن سریع استکنگره بین المللی سردرد دتقویت حافظه یا هوش مصنوعنقش نگاه از پایین یا نگاهستم، بی پاسخ نیستپرسش و چستجو همیشه باقی اترازودونمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر ویروس کرونا بر مغز عسل طبیعی موثر در کنترل بانواع سکته های مغزیناتوانی از درمان برخی ویحکمت الهی در پس همه چیزهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزار بقای موجود زنده از ديدن با چشم بسته در خواب از تکامل تا مغز از مغز تا یک رژیم غذایی جدید، می تودرد باسن و پا به دلیل کاهبالاترین هدف از دولتزندگی سلول در بدن، جدای اکی غایب شدی تا نیازمند دلفیزیک و هوشیاریتمدن بشری و مغز اخلاقینقش داروهاي مختلف معروف سردرد و علتهای آنآنزیم تولید انرژی در سلوتشخیص ایدزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد وسایتهای دیگرانسان قدیم در شبه جزیره عنرمش های مفید در سرگیجهحس و ادراک (قسمت اول )هوش در طبیعتاثرات مفید روزه داریدانشمندان یک فرضیه رادیکاسکار، لگوی هوشمندذهت را روی چیزهای مفید متبحث درباره پیدایش و منشا زبان متغیرکاش شرف اجباری بود یا حتیفرایند تکامل و دشواری هاتو یک جهان در مغز خودت هسنقشه با واقعیت متفاوت اسشواهدی از نوع جدیدی از حاآیا هشیاری کوانتومی وجودتغییر الگوی رشد مغزی با زچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین هیبرید بین انسان و حس و ادراک قسمت هفدهمهوشیاری کوانتومیاختلالات صحبت کردن در انداروی تشنجی دربارداریاصل بازخوردرمز جهان خاصیت فراکتالمرزهای حقیقی یا مرزهای تبخش بزرگی حس و ادراک ما ازبان، نشان دهنده ی سخنگو کشف جدید تلسکوپ جیمز وبقلب های سادهتولید مولکول جدید توسط هچندجهانیشاید گوشی و چشمی، آماده شآیا جهش های ژنتیکی، ویروجنگ هفتاد و دو ملت همه را نظریه ی ریسمانمواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر درجه حرارت بر عملکایمان به رویاحس و ادراک قسمت دهمهدف یکسان، در مسیرهای متارتباط هوش ساختار مغز و ژداروی ضد تشنج با قابليت تاعتماد به خودروبات های ریز در درمان بیمشاهدات آمیخته با اشتباهبرای خودآگاه بودن تو بایسلول های بنیادی منابع و اگیاه خواری و گوشت خوار کدقبل از انفجار بزرگتوهم وجودنوار مغز در فراموشی هاشربت ضد خلطآب زندگی است قسمت سومجهان هوشیارهمیشه چشمی مراقب و نگهبامکانیک کوانتومی بی معنی ایران بزرگخلا، حقیقی نیستوقت نهيب هاي غير علمي گذشاز فرد ایستا و متعصب بگذردر هم تنیدگی کوانتومی و دبه نادیدنی ایمان بیاوربرخی بیماری های خاص که بدروشهای نو در درمان دیسک بمغز مانند تلفن استسندرم پیریفورمیسپل جویی اصفهانلیس دگرامفتامین یا ویاستوضیحی ساده در مورد هوش منورالژیضررهای شکر بر سلامت مغزآسیب عصب پا به دنبال اعتیجهانی که نه با یک رخداد و هندسه در پایه ی همه ی واکماده ی تاریکاپی ژنتیکاز انفجار بزرگ تا انفجار خوش خیالی و خوش بینیویرایش DNA جنین انسان، بردرمان های جدید سرطانبوزون هیگز چیستبزرگ فکر کنمغز انسان رو به کوچک تر شسیاهچاله ها، دارای پرتو پیوند اندام حیوانات به املاحظات بیهوشی قبل از جرتکامل ابزار هوش ، راه پر عقل سالمافراد بی دلیل دوستدار تو چگونه هوشیاری خود را توسجایی برای یاد گرفتن باقی هوش مصنوعی از عروسک های بمحدودیت های حافظه و حافظابزار بقا از نخستین همانخسته نباشی بابااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا و گشودن پنجردرمان زخم دیابتی با تکنوبیماری آلزایمر، استیل کوراست دستی و چپ دستیکل اقیانوس در یک ذرهتفکر ترکیبی در هوش مصنوعمغز را از روی امواج بشناسسانسور از روی قصد بسیاری پارادوکس ها در علمتبدیل تراکت صوتی مصنوعی منابع انرژی از نفت و گاز تأثیر شیرینی های حاوی لوعوامل موثر در پیدایش زباامواجی که به وسیله ی ماشینگاه از درون قفس یا بیرونحقیقت افرادهوش مصنوعی از عروسک بازی مرکز حافظه کجاستابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تاز تکینگی تا مغز از مغز توبینار اساتید نورولوژی ددرک تصویر و زبان های مخلتبیهوشی در بیماران دچار ازمان و صبرکنترل همجوشی هسته ای با هتقویت سیستم ایمنینقش نظام غذایی در تکامل مستون فقرات انسان دو پا جلپرسشگری نامحدودتراشه ها روی مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر ژنها بر اختلالات خعشق درونی به یگانگی خلقتانیس بی کسانناتوانی در شناسایی چهره حافظه میتواند بزرگترین دهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزارهای پیشرفته ارتباط دی متیل فومارات(زادیوا)(از تکامل تا مغز، از مغز تیکی از علل محدودیت مغز امدردهای سال گذشته فراموش باهوش ترین و با کیفیت تریزندگی، مدیریت انرژیکیهان خود را طراحی میکندفیزیک آگاهیتمدن زیر آبنقش درختان در تکاملسردرد به دلیل مصرف زیاد مآواز خواندن در قفس، نشانتصویر خورشید یا خود خورشمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملنرمش های موثر در کمردردحس و ادراک (قسمت دوم )هوش عاطفی قسمت 11حس و ادراک قسمت 67هوش عاطفی قسمت نهماثرات مضر ماری جوانادانشمندان ژنی از مغز انساساس انسان اندیشه و باور ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبحثي درباره هوش و تفاوتهزبان مشترک ژنتیکی موجوداکتاب گران و پرهزینه شد ولفرایند حذف برخی اجزای مغتو کجای جهانینقص های سیستمی ایمنیشواهدی از دنیسوان(شبه نئآیا واکنش های یاد گرفته وتغییر دیگران یا تغییر خوچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین تصویر در تاریخ از سحس و ادراک قسمت هجدهمهوشیاری سنتی یا هوشیاری اختلالات عضلانی ژنتیکداروی جدید ALSاصل در هم تنیدگی و جهانی رنگ کردن، حقیقت نیستمزایای شکلات تلخ برای سلبخش بزرگتر کیهان ناشناختزبان، وسیله شناسایی محیطکشتن عقیده ممکن نیستقلب و عقلتولید مثل اولین ربات های نه ناامیدی بلکه ارتقاشاید درست نباشدآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اججنگ و تصور از جنگنظریه تکامل در درمان بیمموجود بی مغزی که می تواندتاثیر رو ح و روان بر جسماین پیوند نه با مغز بلکه حس و ادراک قسمت دوازدهمهدف از تکامل مغزارتباط پیوسته ی جهانداروی ضد تشنج با قابليت تاعتماد بی موردروبات کیانمطالبه ی حق خودبرای رشد، باید از مسیر خطسلول های بدن تو پیر نیستنگیرنده باید سازگار با پیقبرستان ها با بوی شجاعتتوهم بی خدایینوار مغز در تشخیص بیماری شش مرحله تکامل چشمآب، زندگی است(قسمت پنجم)جهان های بسیار دیگرهمیشه اطمینان تو بر خدا بمکانیزمهای دفاعی در برابایرادهای موجود در خلقت بخلا، خالی نیستوقتی فهمیدی خطا کردی برگاز مخالفت بشنودر هر سوراخی سر نکنبه هلال بنگربرخی توجهات در ببمار پارروشهای شناسایی قدرت شنوامغز مادران و کودکان در زمسندرم پس از ضربه به سرپل خواجو اصفهانلا اکراه فی الدینتیوتیکسن داروی ضد جنوننوسانات کوانتومی منبع ماضعیف و قویآسانی موفقیتجهانی که از یک منبع، تغذیهندسه زبانِ زمان استماده ی خالیابتدا سخت ترین استاز بار خود بکاه تا پرواز خوشبختی چیستویشن پرودرمان های رایج ام اسبوزون هیگز جهان را از متلرژیم های غذایی و نقش مهم بزرگ شدن مغز محدود به دورمغز انسان رو به کوچکتر شدسیاهچاله و تکینگی ابتدایپیوند سر آیا ممکن استممانتین یا آلزیکسا یا ابتکامل تکنولوژیعقلانیت بدون تغییرافزایش قدرت ادراکات و حسچگونه واکسن کرونا را توزجایی خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک های بمخچه فراتر از حفظ تعادلابزار بقا از نخستین همانخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا از حقیقت تاتدرمان سرگیجه بدون نیاز ببیماری الزایمررجزخوانی هایی که امروز بکلمات بلند نه صدای بلندتفکر خلا ق در برابر توهم مغز زنان جوانتر از مغز مرسانسور بر بسیاری از حقایپاسخ گیاهان در زمان خوردتبدیل سلولهای محافط به سمنابع انرژی از نفت و گاز تئوری تکامل امروز در درمعوامل ایجاد لغت انسانی و امیوتروفیک لترال اسکلرونگاه از درون مجموعه با نگحقیقت اشیاهوش مصنوعی از عروسک بازی مرکز خنده در کجای مغز استابزار بقای موجود زنده از ده روش موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز توجود قبل از ناظر هوشمنددرک حقیقت نردبان و مسیری بیوگرافیزمان واقعیت است یا توهمکنترل جاذبهتلقین اطلاعات و حافظهنقش نظریه تکامل در شناساستارگانی قبل از آغاز کیهآلودگی هوا چالش قرن جدیدتراشه ی هوش مصنوعی در مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر کلام در آیات کلام بعشق، شلوغ کردن نیستانگشت ماشه اینادیدنی ها واقعی هستندحافظه های کاذبهوش مصنوعی از عروسک تا کمابزارهای بقا از نخستین هدین اجباریاز تکامل تا مغز، از مغز تیافته های نوین علوم پرده دردی که سالهاست درمان نشباور و کیهان شناسیزندان ذهنیکیهانِ هوشیارِ در حال یافیزیکدانان ماشینی برای تتمدنی قدیمی در شمال خلیج نقش ذهن و شناخت در حوادث سردرد تنشنآینه در اینهتصویر در هم تنیدگی کوانتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان نرمشهای مهم برای تقویت عحس و ادراک قسمت 74هوش عاطفی قسمت هفتماجزای پر سلولی بدن انسان دانشمندان پاسخ کوانتومی استفاده از مغز، وزن را کمذره ی معین یا ابری از الکبحثی جالب درباره محدودیتزبان چهار حرفی حیات زمینکتاب زیست شناسی باورفراتر از دیوارهای باورتو کز محنت دیگران بی غمینقص در تشخیص هیجانات عامشیشه ی بازالتی و سیلیکونآیا یک، وجود داردتغییر دادن ژنها آیا روزی چراروياها را به یاد نمی آمنبع خواب و رویاتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دارو برای آتاکسی فحس و ادراک قسمت هشتمهوش، ژنتیکی است یا محیطیاختراع جدید اینترنت کوانداروی جدید s3 در درمان ام اصل علت و تاثیررنگین کمانمسمومیت دانش آموزان بی گبخش دیگری در وجود انسان هزدودن نقص از هوش مصنوعیگل خاردار، زیباستقلب یا مغزتولید یا دریافت علمنه به اعدامشایسته نیست در جیب خود قرآیا خداباوری محصول تکاملجنگ داده هانظریه تکامل در درمان بیمموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر روده بر مغزاین اندوه چیستحس و ادراک قسمت سومهدف از خلقت رسیدن به ابزاارتباط انسانی، محدود به داروی ضد تشنج توپیراماتاعتیاد و تلاش های درمانی روح در جهانی دیگر استمطالبی در مورد تشنجبرای زندگی سالم، یافتن تسلول بنیادی و ای ال اسگالکانزوماب، دارویی جدیقدم زدن و حرکت دید را تغیتوهم تنهایینوار مغزی روشی مهم در تشخششمین کنگره بین المللی سآتاکسی فریدریشجهان هایی در جهان دیگرهمیشه به آنچه داری، خوشنما انسانها چه اندازه نزدایستادن در برابر آزادی بخلاصه ای از مطالب همایش موقتی پر از گل شدی خودت را از نخستین همانند سازها تدر والنتاین کتاب بدید همبه کدامین گناه کشته شدندبرخی توصیه ها برای واکسیروشی برای بهبود هوش عاطفمغز چون ابزار هوش است دلیسندرم جدایی مغزپلاسمای غالبلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تیک و اختلال حرکتینوشیدن چای برای مغز مفید آشنا پنداریجهانی در ذهنهندسه، نمایشی از حقیقتماده ای ضد التهابیابتدایی که در ذهن دانشمناز بحث های کنونی در ویروسخوشبختی دور از رنج های مواقعیت فیزیکی، تابعی از درمان های علامتی در ام اسبی نهایت در میان مرزهارژیم ضد التهابیبزرگ شدن تقریبا ناگهانی مغز ایندگان چگونه استسیاهچاله ی منفرد یا سیاهپیوند سر، یکی از راه حلهامن کسی در ناکسی دریافتم تکامل جریان همیشگی خلقتعقیده ی بی عملافزایش مرگ و میر سندرم کوچگونه آن شکری که می خوریمجاذبههوش مصنوعی از عروسک بازی مخچه ، فراتر از حفظ تعادلابزار بقا از نخستین همانخطا در محاسبات چیزی کاملاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن کرونا ساخته شده تودرمان سرگیجه بدون نیاز ببیماری ای شبیه آلزایمر و رحم مصنوعیکلوزاپین داروی ضد جنونتفاوت مغز انسان و میمون همغزهای کوچک بی احساسساهچاله ها تبخیر نمیشودپختگی پس از چهل سالگي به تبر را بردارمنابع انرژی از نفت و گاز تئوری تکامل در پیشگیری و عواملی که برای ظهور لغت اامید نیکو داشته باش تا آننگاه حقیقی نگاه به درون احقیقت تنها چیزی است که شاهوش مصنوعی از عروسک بازی مرگ چیستابزار بقای موجود زنده از دهن، بزرگترین سرمایهاز تکینگی تا مغز از مغز توراپامیل در بارداریدرک دیگرانبیوگرافیزمان پلانککندر در بیماریهای التهابALS نگاهی کامل بر بیماری وتلاش ها برای کشف منابع جدنقش هورمون های تیروئید دسخن نیکو مانند درخت نیکوآلودگی هوا و ویروس کروناتراشه ی بیولوژِیکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر کپسول نوروهرب بر نعصب حقوق نورولووانگشت نگاری مغز نشان میدنادانی در قرن بیست و یکم،حافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی از عروسک تا کمابزارهای بقا ازنخستین همدین، اجباری نیستاز تکامل تا مغز، از مغز تیاد گرفتن مداومدرس گرفتن از شکست هاباید از انسان ترسیدزونیسومایدکیست هیداتید مغزفال نیکوتمرکز و مدیتیشننقش روی و منیزیم در سلامتسردرد سکه ایآیندهتصویر زیبا از سلولمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استچرا ماشین باید نتایج را پانسان باشچرا مردم با زندگی میجنگنحس و ادراک قسمت 75هوش عاطفی قسمت یازدهاجزایی ناشناخته در شکل گدانشمندان اولین سلول مصناستفاده از نظریه ی تکامل ذرات کوانتومی زیر اتمی قبحثی در مورد نقش ویتامين زبان نیاز تکاملی استکتاب طبیعت در قالب هندسهفرد موفقتو پیچیده ترین تکنولوژی نقطه ی رسیدن به قلهشکل های متفاوت پروتئین هآیا کیهان می تواند یک شبیتغییر زودتر اتصالات مغزینزاع بین جهل و علم رو به پمنتظر نمان چیزی نور را بهتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین دروغحس و ادراک قسمت هشتاد و نهیچ نقطه ای مرکزی تر از اادامه بحث تکامل چشمداروی جدید لنفوم و لوکمیاصل عدم قطعیت از کوانتوم رهبر حقیقیمسمومیت دانش آموزان، قمابخشیدن دیگران یعنی آرامشسفر فقط مادی نیستگل درون گلدانقلب دروازه ی ارتباطتولید پاک و فراوان انرژینه به اعدامشادی، پاداش انجام وظیفهآیا دلفین ها می تواند از جنبه های موجی واقعیتنظریه تکامل در درمان بیمموسیقی نوتاثیر روزه داری بر سلامت این ایده که ذرات سیاهچالحس و ادراک قسمت سی و هشتمهر چیز با هر چیز دیگر در تارتباط از بالا به پایین مداروی ضد جنون در درمان تیاعتیاد را به دور بیندازروح رهاییمطالعه ای بیان میکند اهدبرخی ملاحظات در تشنج های سلول عصبی شاهکار انطباق گام کوچک ولی تاثیرگذارقدرت مردمتوهم جدایینوار مغز، ترجمه ی فعالیت صبور باشآتش منبع انرژیجهان یکپارچههمیشه داناتر از ما وجود دما انسانها چه اندازه نزداکنون را با همه ی نقص هایخلاصه ای از درمان های جدیوقتی تو از یاد گرفتن باز از نخستین همانند سازها تدر یک فراکتال هر نقطه مرکبه امید روزهای بهتربرخی درمان های Spinal Muscular Atروشی جدید در درمان قطع نخمغز چگونه صداها را فیلتر سندرم دزدی ساب کلاوینپمبرولیزوماب در بیماری چلایو دوم دکتر سید سلمان فتیکاگرلور داروی ضد انعقانوعی سکته مغزی ، وحشتناک آشنا پنداریجهان، تصادفی نیستهنر فراموشیماده، چیزی نیستابتذال با شعار دیناز تلسکوپ گالیله تا تلسکخانه ی تاریکواقعیت چند سویهدرمان ژنتیکی برای نوآوریبی هیچ می ایی و بی هیچ میررژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبزرگترین خطایی که مردم ممغز ابزار بقای برتر مادیسیاهچاله ی تولید کنندهپیوندهای پیچیده با تغییرمن پر از تلخیمتکامل داروینی هنوز در حاعلم و ادراک فقط مشاهده ی افزایش سرعت پیشرفت علوم چگونه انتظارات بر ادراک جاذبه و نقش آن در شکلگیریهوش مصنوعی از عروسک بازی مخچه ابزاري که وظیفه آن فابزار بقا از نخستین همانخطای ادراک کارمااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن آلزایمردرمان سرگیجه بدون داروبیماری ای شبیه ام اس مولترحم مصنوعیکلید نزدیک و نگاه تو بر فتفاوت ها و تمایزها کلید بمغز، فقط گیرندهسایه ی هوشیاریپدیده خاموش روشن در پارکتحریک عمقی مغزمنابع انرژی از نفت و گاز تئوری جدید، ویران کردن گعوارض ازدواج و بچه دار شدامید نجاتنگاه دوبارهحقیقت خواب و رویاهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دو ویژگی انتزاع و قدرت تجاز تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی مرتب خیلی به قدرک درست از خود و هوشیاریبیان ژن های اسکیزوفرنی دزمان به چه دلیل ایجاد میشکندر علیه سرطانفقر داده ها در هوش مصنوعیتلاش های جدید در ALSنقش هورمون زنانه استروژنسخن و سکوتآلودگی هوا و پارکینسونتربیت کودکان وظیفه ای مهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر کپسول نوروهرب بر تعصب سیاتیکانتقال ماده و انرژینازوکلسینحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی به کمک هوش طبیابزارهای بقای موجود زندهدیوار همه اش توهم بوداز تکامل تا مغز، از مغز تیاد بگیر فراموش کنیدست و پا زدن در سایه؟بابا زود بیازونا به وسیله ویروس ابله کیست کلوئید بطن سومفاکسیبتتمرکز بر هدفنقش روزه داری در سالم و جسردرد عروقی میگرنآینده ی انسان در فراتر ازتصویر زیبای اصفهانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاه خواری بر رشد ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر گیاهخواری بر رشد و انسان جدید از چه زمانی پاچرا مغز انسان سه هزار سالحس و ادراک قسمت 78هوش عاطفی قسمت پنجماحیای بینایی نسبی یک بیمدانشمندان تغییر میدان مغاستفاده از هوش مصنوعی در ذرات کوانتومی زیر اتمی قبحثی در مورد نقش کلسیم و زبان و کلمه حتی برای کسانکتاب، سفری به تاریخفرد یا اندیشهتو آرامش و صلحینقطه ای بود و دگر هیچ نبوشکل پنجم مادهآیا گذشته، امروز وآینده تغییر عمودی سر انسان از پنزاع بین علم و نادانی رو منتظر زمان ایده آل نشوتاثیر درجه حرارت بر عملکاولین سلول مصنوعیحس و ادراک قسمت هشتاد و شهیچ چیز همیشگی نیستاداراوون تنها داروی تاییداروی جدید میاستنی گراویاصل، روان و نفس استروی و منیزیم در تقویت استمسیر دشوار تکامل و ارتقابخشش، عقلانی یا غیر عاقلسفر نامه سفر به بم و جنوب گل زندگیقلب روباتیکتولید اندام با چاپ سه بعدنه جنگ و نه خونریزیشب سیاه سحر شودآیا دلفین ها میتوانند باجنسیت و تفاوت های بینایینعناعموسیقی هنر مایع استتاثیر رژیم گیاه خواری بر این ابتدای تناقض هاستحس و ادراک قسمت سی و ششمهر جا که جات میشه، جات نیارتباط بین هوش طبیعی و هودارویی خلط آوراعداد بینهایت در دنیای مروزه داری متناوب، مغز را معماری، هندسه ی قابل مشابرخی مرزهای اخلاق و علوم سلول عصبی، در محل خاص خودگامی در درمان بیماریهای قدرت و شناخت حقیقتتوهم جدایی و توهم علمنوار عصب و عضلهصبر لازمه ی پیروزی استآثار باستانی تمدن های قدجهان یکپارچههمیشه راهی هستما اکنون میدانیم فضا خالاکوییفلکسخم شدن فضا-زمانوقتی ریشه ها عمیقند از چیاز نخستین همانند سازها تدر کمتر از چند ماه سوش جدبه بالا بر ستارگان نگاه کبرخی روش های تربیتی کودکروشی جدید در درمان نابینمغز ناتوان از توجیه پیداسندرم سردرد به دلیل افت فپنج اکتشاف شگفت آور در مولبخند بزن شاید صبح فردا زتیروفیبان موثر در سکته ی طلوع و حقیقتنیکولا تسلاآشناپنداری چیستجهش های ژنتیکی مفید در ساهنر حفظ گرهماده، چیزی بیش از یک خلا ابداع دی ان ای بزرگترین داز تلسکوپ گالیله تا تلسکخانواده پایدارواقعیت چیستدرمان پوکی استخوانبی ذهن و بی روحرژیم غذایی ضد التهابیبزرگترین درد از درون است مغز ابزار برتر بقاسیاره ی ابلهانپیوندی که فراتر از امکانمن بی من، بهتر یاد میگیرمتکامل داروینی هنوز در حاعلم و روحافسردگی و اضطراب در بیماچگونه به سطح بالایی از هوجبران از دست رفته هاهوش مصنوعی از عروسک بازی مخچه تاثیر گذار بر حافظهابزار بقا از نخستین همانخطای حساز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن ایرانی کرونا تولیددرمان سرطان با امواج صوتبیماری اسپینال ماسکولار رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرکلام و زبان، گنجینه ای بستفاوت ها را به رسمیت بشنامغزتان را در جوانی سیم کشسایه را اصالت دادن، جز فرپروژه ی ژنوم انسانیتحریک عمقی مغز در آلزایممنابع انرژی از نفت و گاز تا 20 سال آینده مغز شما به عید نوروز مبارکامید جدید بر آسیب نخاعینگاهی بر قدرت بینایی دراحقیقت در علم، هرگز نهایی هوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دو بیماری روانی خود بزرگ از تکینگی تا مغز از مغز تورزش هوازی ، بهترین تمریدرک عمیق در حیواناتبیان حقیقتزمان شگفت انگیزکوچ از محیط نامناسبفلج نخاعی با الکترودهای تلاش های جدید در درمان فرنقش ویتامین K در ترمیم اسسخن پاک و ثابتآلزایمرترجمه ای ابتدایی از اسرامنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر کپسول نوروهرب بر سعضلانی که طی سخن گفتن چقدانتظار گذر تندباد؟نباید صبر کرد آتش را بعد حافظه و اطلاعات در کجاستهوش مصنوعی به شناسایی کاابزارهای بقای از نخستین دیوار، از ابتدا توهم بوداز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری مهارت های جدید ددست کردن در گوشباد و موجزیان غذاهای پرچربکپسول ژری لاکتفاجعه ی جهل مقدستمرکز بر امروزنقش رژیم غذایی بر رشد و اسرطان کمیت گراییآینده ی علم و فیزیک در60 ثتصویربرداری فضاپیمای آمآینده با ترس جمع نمیشودتصور از زمان و مکانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر انتخاب از طرف محیط انسان خطرناکترین موجودچرا مغزهای ما ارتقا یافت حس و ادراک قسمت 82هوش عاطفی قسمت اولاحیای بینایی نسبی یک بیمدانشمندان روش هاي جدیدی استفاده از انرژی خلاذرات کوانتومی زیر اتمی قبحثی در مورد حقیقت فضا و زبان و بیان نتیجه ساختماکتابخانهفرد حساس از نظر عاطفی و بتو افق رویداد جهان هستینقطه بی بازگشتشکرگزار هر چیزی باش که داآیا پیدایش مغز از روی تصاتغییرات منطقه بویایی مغزنزاع بین علم و جهل رو به پمنحنی که ارتباط بین معرفتاثیر درجه حرارت بر عملکاوکرلیزوماب داروی جدید شحس و ادراک قسمت پنجمهیچ چیز، چقدر حقیقی استادب برخورد با دیگرانداروی جدید آلزایمراصلاح خطا با رفتن بر مسیررویا و واقعیتمسئول صیانت از عقیده کیسبدون پیر فلکسفر به مریخ در 39 روزگلوله ی ساچمه ایقلب را نشکنتولید سلولهای جنسی از سلچه زیاد است بر من که در ایشبیه سازی میلیون ها جهان آیا دست مصنوعی به زودی قاجنسیت و تفاوت های بیناییهفت چیز که عملکرد مغز تو میهمانهای ناخوانده عامل تاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه به خاطرخودت زندگی حس و ادراک قسمت سیزدهمهر حرکت خمیده می شود و هر ارتباط شگفت مغز انسان و فدارویی ضد بیش فعالی سیستبقا با سازگارترین فرد اسروزه داری و التهاب زیانبمعنی روزهبرخی نکات از گاید لاین پرسلولهای ایمنی القا کنندهگامی در درمان بیماریهای قدرت کنترل خودتوهم جسمنوار عصب و عضلهصبر و واقعیتآرامش و دانشجهان کنونی و مغز بزرگتریهمیشه عسل با موم بخوریمما از اینجا نخواهیم رفتاکسی توسین و تکامل پیش اخونریزی مغز در سندرم کووویتنام نوعی کرونا ویروس از نخستین همانند سازها تدر آرزوهایت مداومت داشتهبه بالاتر از ماده بیندیشبرخی سلولهای عصبی در تلاروشی جدید در درمان سکته ممغز و قلب در جنین موش مصنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاپول و شادیلحظات خوش با کودکانتکنولوژی های جدید و حالتطلای سیاهنیاز به آموزش مجازی دیجیآشتی بهتر استجهش های ژنتیکی غیر تصادفهنر رها شدن از وابستگیماست مالیابزار هوش در حال ارتقا ازاز تکنیکی تا مغز از مغز تخار و گلواقعیت چیستدرمان پوکی استخوانبی سوادی در قرن 21رژیم غذایی ضد دردبسیاری از مجرمان، خودشانمغز از بسیاری حقایق می گرسیاره ابلهانپیوستگی همه ی اجزای جهانمننژیتتکامل داروینی هنوز در حاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهافسردگی و ساختار مغزچگونه باغبانی باعث کاهش جدا کردن ناخالصی هاهوش مصنوعی از عروسک بازی مدل همه جانبه نگر ژنرالیابزار بقا از نخستین همانخطر آلودگی هوااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژندرمانهای بیماری پارکینسبیماری اضطراب عمومیرساناها و ابر رساناها و عکلام، در تحولی شگفت آور بتفاوت های بین زن و مرد فقمغزتان را در جوانی سیمکشساخت سلول عصبی حتی پس از پروژه ی ژنوم انسانیتداوم مهم است نه سرعتمنابع انرژی از نفت و گاز تا بحر یفعل ما یشاعامل کلیدی در کنترل کارآامید درمان کرونا با هماننگاهی بر توانایی اجزاي بحقیقت راستین انسان علم بهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دو بار در هفته ماهی مصرف از تکینگی تا مغز از مغز تورزش و میگرندرگیری قلب در بیماری ویربیداری و خواب کدام بهتر ازنان باهوش ترکوچک شدن مغز از نئاندرتافلج بل، فلجی ترسناک که آنتلاش های جدید در درمان سرنقش ژنتیک در درمان اختلاسختی ها رفتنی استآملودیپین داروی ضد فشار ترس و آرمان هامنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر کپسول نوروهرب بر سغم بی پایاناندوه در دنیا استنبرو و انرژی مداومحافظه ی هوش مصنوعیهوش مصنوعی تعاملیابزارهای دفاعی و بقای مودید تو همیشه محدود به مقداز تکامل تا مغز، از مغز تیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدست آسمانباد غرور و سر پر از نخوت وزیباترین چیز در پیر شدنکامپیوتر سایبورگفاصله ها در مکانیک کوانتتمساح حد واسط میان مغز کونقش رژیم غذایی در رشد و اسرعت فکر کردن چگونه استسطح آگاهی، رخدادهای زندگآیا فراموشی حتمی استتصادف یا قوانین ناشناختهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر احتمالی عصاره تغلیانسان عامل توقف رشد مغزچرا ویروس کرونای دلتا واحس و ادراک قسمت 87هوش عاطفی قسمت دهماحساس گذر سریعتر زماندانشمندان روشی برای تبدیاستفاده از سلول های بنیارفتار مانند بردهمرگ و میر پنهانبحثی در مورد عملکرد لوب فزبان و بیان، در سایه پیشرکجای مغز مسئول پردازش تجفردا را نمیدانیمتو انسانی و انسان، شایستنمیتوان با بیرون انداختنشکست حتمیآیا آگاهی پس از مرگ از بیتغییرات مغز پس از 40 سالگینسبیت عام از زبان دکتر برمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر درجه حرارت بر عملکايندگان چگونه خواهند دیدحس و ادراک قسمت پنجاههیچ وقت خودت را محدود به ادراک ما درک ارتعاشی است داروی جدید ای ال اساصول انجام برخی نرمش ها درویا و کابوسمسئولیت جدیدبدون بار گذشتهسفر تجهیزات ناسا به مریخ گلوئونقوی تر باشتولترودیننه عدم مطلق بلکه عدم با قشبیه سازی سیستم های کوانآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهل مقدسهفت سین یادگاری از میراث میوتونیک دیستروفیتاثیر رژیم گیاه خواری بر اینکه خانواده ات سالم باحس و ادراک قسمت ششمهرچیز با یک تاب تبدیل به ارتباط شگفت انگیز مغز انداستانها و مفاهیمی اشتبابقا در ازای بیماریروزه داری و بیمار ی ام اس معادله ها فقط بخش خسته کنبرخی نرمش ها برای زانوسلولهای بنیادی مصنوعی درگاهی لازم است برای فهم و قدرت انسان در نگاه به ابعتوهمات و شناخت حقیقتنوار عصب و عضلهصبر بسیار بایدآرامش و سکونجهان کاملی در اطراف ما پرهمیشه، آنطور نیست که هستما اشیا را آنطور که هستنداکسکاربازپین در درمان تشخواندن ، یکی از شستشو دهنویتامین E برای فعالیت صحاز نشانه ها و آثار درک شددر آسمان هدیه های نادیدنبه جای محکوم کردن دیگران برخی سيناپسها طی تکامل و ريتوکسيمب در درمان ام اسمغز و اخلاقسوپاپ ها یا ترانزیستورهاپول و عقیدهلرزش ناشی از اسیب به عصبتکنولوژی و پیشرفتطوفان فقر و گرسنگی و بی سچیز جدید را بپذیرآغاز فرایند دانستنجهش تمدنی عجیب و شگفت انسهنر، پر کردن است نه فحش دماست مالی با هوش انسانیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز و از مغز خارق العاده و استثنایی بواقعیت های متفاوتدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبی شرمیراه فراری نیستژن همه چیز نیستبسیاری از بیماری های جدیمغز به تنهایی برای فرهنگ سیاره ابلهانپیام های ناشناخته بر مغز منابع انرژي پاک سرچشمه حتکامل داروینی هنوز در حاعلم به ما کمک میکند تا مواقلیت خلاقچگونه تکامل مغزهای کنونیجدایی خطای حسی استهوش مصنوعی از عروسک بازی مدل هولوگرافیک ژنرالیزهابزار بقا از نخستین همانخطرات هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن اسپایکوژن ضد کرونادرها بسته نیستبیماری بیش فعالیرشته نوروایمونولوژی و نقکلرال هیدرات برای خوابانتفاوت های تکاملی در مغز ومغط یک گیرنده استساخت شبکه عصبی مصنوعی با پروانه ی آسمانیتداخل مرزها و صفات با بینمنابع انرژی از نفت و گاز تاول کف پا و حقیقتعادت همیشه خوب نیستامیدوار باش حتی اگر همه چنگاهت را بلند کنحقیقت غیر فیزیکیهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دو برابر شدن خطر مرگ و میاز تکینگی تا مغز از مغز تورزش بهترین درمان بیش فعدرگیری مغز در بیماری کویبیست تمرین ساده برای جلوزنجیرها را ما باید پاره ککوچکی قلبفلج خوابتلاش های جدید شرکت نورالنقش گرمایش آب و هوا در همسرنوشتآموزش نوین زبانتسلیم شدن از نورون شروع ممنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر کتامین در درمان پاغم بی پایاناندوه دردی را دوا نمیکندچت جی پی تیحافظه انسان و حافظه ی هوشهوش مصنوعی در کامپیوترهاابعاد و نیازهای تکاملیدیدن خدا در همه چیزاز تکامل تا مغز، از مغز تیادگرفتن، آغاز حرکت است دست بالای دستبار مغز بر دو استخوانزیباترین چیز در افزایش سکاهش مرگ و میر ناشی از ابفاصله ی همیشگی تصویر سازتنفس هوازی و میتوکندرینقش زنجبیل در جلوگیری از نقش زبان در سلطه و قدرت اسعی کن به حدی محدود نشویآیا ممکن است موش کور بی متضادهای علمیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ترکیبات استاتین (سانسانیت در هم تنیده و متصحس و ادراک قسمت چهلهوش عاطفی قسمت دوماحساسات کاذبدانش، قفل ذهن را باز میکناستفاده از سلول های بنیارفتار وابسته به شکلمرگ و میر بسیار بالای ناشبحثی درباره هوش و تفاوتهزبان و تکلم برخی بیماریهکرونا چه بر سر مغز می آورفرزندان زمان خودتو با همه چیز در پیوندینمیتوان بر سیاه سیاه نوششگفت نیست من عاشق تو باشمآیا امکان بازسازی اندامهتغییرات آب و هوایی که به چسبیدن به خود، مانع بزرگ منشاء کوانتومی هوشیاری اتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یحس و ادراک قسمت پنجاه و یهیچ کاری نکردن به معنی چیادغام میان گونه های مختلداروی جدید برای میاستنی اصول توسعه ی یک ذهن کاملرویا و خبر از آیندهمسئولیت در برابر محیط زیبدون زمان، ماده ای وجود نسفر دشوار اکتشافگمان میکنی جرمی کوچکی در قیچی ژنتیکیتومورها و التهاب مغزی عانهایت معرفت و شناخت درک عشبکه های مصنوعی مغز به درآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان فراکتالهم نوع خواری در میان پیشیمیگرن و پروتئین مرتبط با تاثیر رژیم گیاهخواری بر اینترنت بدون فیلتر ماهواحس و ادراک قسمت شصت و هشتهز ذره، یک دنیاستارتباط شگفت انگیز مغز اندخالت در ساختار ژنهابقای حقیقی در دور ماندن اروزه داری سلول های بنیادمعجزه های هر روزهبرخی نرمش های گردنسلام تا روشناییگاهی مغز بزرگ چالش استقدرت ذهنتوکل بر خدانوار عصب و عضله تعیین محلصد قدح، نفتاده بشکستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوجهان پیوستههمکاری یا رقابتما به جهان های متفاوت خوداگر فقط مردم میفهمیدند کخواب سالم عامل سلامتیویتامین E در چه مواد غذایاز نظر علم اعصاب یا نرووسدر آستانه ی موج پنجم کوویبه خوبی های دیگران فکرکنبرداشت مغز ما از گذر زمانریه زغالیمغز و اخلاقسوپاپ ها یا ترانزیستورهاپوست ساعتی مستقل از مغز دلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتکنولوژی جدید که سلول هاطوفان زیباییچیزی منتظر شناخته شدنجهشهای مفید و ذکاوتی که دهوموارکتوس ها ممکن است دماشین دانشابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخبر مهم تلسکوپ هابلواقعیت و مجازدرمان تومورهای مغزی با ابی عدالتی در توزیع واکسن راه نجاتژن هوش و ساختارهای حیاتی بسیاری از بیماری های جدیمغز بیش از آنچه تصور میشوسیب یکسان و دیدگاه های متپیدایش زبانمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل زبانعلم بدون توقفاقیانوس نادانیچگونه جمعیت های بزرگ شکل جریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک بازی مدل هولوگرافیک تعمیم یافابزار بقا از نخستین هماندفاع از پیامبراز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگر کرونا ساخته شدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبیماری تی تی پیرشد مغز فرایندی پیچیده اکم کردن کالری روشی سودمنتفاوت های زبانی سرمنشا تنفرت، اسیب به خود استساخت شبکه عصبی با الفبای پرواز از نیویورک تا لوس آترقی واقعی یا شعار ترقیمنابع بی نهایت انرژی در دتابوهای ذهنیعادت کن خوب حرف بزنیامیدواریچالش هوشیاری و اینکه چرا حقیقت غیر قابل شناختهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دو برابر شدن خطر مرگ و میاز تکینگی تا مغز- از مغز ورزش در کمر درددرگیری مغز در بیماران مببیش از نیمی از موارد انتقزندگی فعال و مثبت روند آلکوچکترین چیز یک معجزه اسفلج خواب چیستتلاش هایی در بیماران قطع نقش پیش زمینه ها و اراده سریع دویدن مهم نیستآمارهای ارائه شده در سطح تست آر ان اس دز میاستنی گمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاه خواری بر رشد وغیرقابل دیدن کردن مادهاندوهگین نباش اگر درب یا چت جی پی تیحباب های کیهانی تو در توهوش مصنوعی در خدمت خلق وحابعاد اضافه ی کیهاندیدگاه نارسای دوگانه ی ماز تکامل تا مغز، از مغز تیادآوری خواب و رویادستورالعمل مرکز کنترل بیبار بزرگ ایستادن بر دو پازیر فشار کووید چه باید کرکاهش التهاب ناشی از بیمافتون های زیستیتنفس هوازی و میتوکندریفروتنی معرفتیتنفس بدون اکسیژننقش زبان در سلطه و قدرت اشلیک فراموشیآیا ما کالا هستیمتظاهر خوابیده ی مادهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر تغذیه بر سلامت رواانسانیت در برابر دیگرانحس و ادراک قسمت چهل و هفتهوش عاطفی قسمت سوماخلاق و علوم اعصابدانش، یک انسان را ناسازگاستفاده از سلول های بنیارفتار اجتماعی انسان، حاصمرگ و سوال از قاتلبحثی درباره هوش و تفاوتهزبان و شناخت حقیقت قسمت چکریستال هافرضیه ای جدید توضیح میدهتو با باورهایت کنترل میشنمای موفقیتشگفت انگیز بودن کیهانآیا انسان با مغز بزرگش اختغییرات تکاملی سر انسان نسبت ها در کیهانمهمان ناخواندهتاثیر درجه حرارت بر عملکايا اراده آزاد توهم است یحس و ادراک قسمت پنجاه و دهیچ کس مانند تو نگاه نمیکادغام دو حیطه علوم مغز و داروی جدید برای کاهش وزناصول سلامت کمررویا بخشی حقیقی از زندگی مستند جهان متصلبرنامه و ساختار پیچیده مسفرنامه سفر به بم و جنوب گنجینه ای به نام ویتامین قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتومورهای نخاعینهایت در بی نهایتشبکیه های مصنوعیآیا راهی برای رفع کم آبی جهان قابل مشاهده بخش کوچهمه چیز موج استمیگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر رژِیم غذایی بر میگایندرالحس و ادراک قسمت شصت و دوهزینه ای که برای اندیشیدارتباط غیرکلامی بین انسادر میان تاریکی و روشناییبلندی در ذهن ما درک بلندیروزهای بد باقی نمیماندمعجزه ی چشمبرخی یونها و مولکول های مسلاح و راهزنیگاهی جهت را عوض کنقدرت عشقتوپیراماتنوبت کودکانصدای بم با فرکانس پایین، آزمون تجربی، راهی برای رجهان پیوستههمانند سازی در انسانما با کمک مغز خود مختاريماگر میدانی مصیبت بزرگتر خواب سالم عامل سلامتی و یویتامین کااز نظر علم اعصاب اراده آزدر درمان بیماری مولتیپل به خودت مغرور نشوبررسي علل احتمالي تغيير ریواستیگمینمغز و سیر تکامل ان دلیلی سوخت هیدروژنی پاکپوشاندن خود از نورلزوم سازگاری قانون مجازاتکنولوژی جدید که سلول هاطولانی ترین شبچیزی خارج از مغزهای ما نیجهشهای مفید و ذکاوتی که دهورمون شیرساز یا پرولاکتمبانی ذهنی سیاه و سفیدابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدا موجود استواقعیت و انعکاسدرمان تشنجبیمار 101 ساله، مبتلا به سراه های جدید برای قضاوت رژن یا نقشه توسعه مغز و نقبشکه ای که ته نداره پر نممغز برای فراموشی بیشتر کسیر آفرینش از روح تا مغز پیر شدن حتمی نیستمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل زبانعلم در حال توسعهالکترومغناطیس شنوایی و هچگونه جمعیت های بزرگ شکل جریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک بازی مدل های ریز مغز مینی برینابزار بقا از نخستین هماندفاع در برابر تغییر ساختاز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن دیگری ضد کرونا از ددرون قفس یا بیرون از آنبیماری دویکرشد مغز علت تمایل انسان بکمالگرایی دشمن پیشرفتتفاوت ایستایی و تکاپونقاشی هایی با بوی گذشته یساختن آیندهپروتئین های ساده ی ابتداتروس جریان انرژیمنابع جدید انرژیتاثیر فکر بر سلامتعادت کردن به نعمتامیدواری و مغزچالش هوشیاری و اینکه چرا حقیقت، آن چیزی نیست که جلهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دو داروی جدید برای میاستاز تکینگی تا مغز- از مغز وزن حقیقی معرفت و شناختدرگیری مغزی در سندرم کووبیشتر کمردردها نیازی به زندگی هوشمند در خارج از زکووید نوزده و خطر بیماری فلج دوطرفه عصب 6 چشمتلاشی برای درمان قطع نخانقش آتش در رسیدن انسان بهسریعترین کامپیوتر موجودآن چیزی که ما جریان زمان تشنچ پانایوتوپولوس تشنج منبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاه خواری بر رشد وغرور و علماندام حسی، درک از بخش هاینتایج نادانی و جهلحباب هایی تو در توهوش مصنوعی در خدمت خلق وحابعاد بالاتردژا وو یا اشنا پنداریاز تکامل تا مغز، از مغز تیاری خدا نزدیک استدغدغه نتیجه ی نادانی استبار سنین ابزار هوشمندی ازیرفون داروی ضد ام اسکاهش حافظه هرچند فرایندیکاهش دوپامین عامل بیماریفروتنی و غرورتنها مانع در زندگی موارد نقش سجده بر عملکرد مغزشلیک فراموشیآیا ما تنها موجودات زنده تظاهری از ماده است که بیدچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر حرکات چشم بر امواج انسان، گونه ای پر از تضادحس و ادراک قسمت چهل و هشتهوش عاطفی قسمت ششماخلاق پایه تکامل و فرهنگدائما بخواناستفاده از سلول های بنیارقیبی قدرتمند در برابر ممرگ انتقال است یا نابود شبحثی درباره هوش و تفاوتهزبان و شناخت حقیقت قسمت اکریستال زمان(قسمت اولفساد اقتصادی سیتماتیک درتو باید نیکان را به دست بنمایش تک نفرهشگفت زده و حیران باشآیا احتمال دارد رویا از آتغذیه بر ژنها تاثیر داردنسبت طلایی، نشانه ای به سمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر درجه حرارت بر عملکای نعمت من در زندگیمحس و ادراک قسمت پنجاه و سهیچ کس حقیقت را درون مغز ارتقا و تکامل سنت آفرینش داروی جدید برای ای ال اساضطراب و ترسرویا تخیل یا واقعیتمشکل از کجاستبرنامه ی مسلط ژنها در اختسفرنامه سفر به بم و جنوب گوهر با نظر دیگران سنگ نمقانون مندی نقشه ژنتیکی متومورهای ستون فقراتنهادینه سازی فرهنگ اختلاشباهت مغز و کیهانآیاما مقهور قوانین فیزیکجهان موازی و حجاب هاهمه چیز و هیچ چیزمیگرن شدید قابل درمان استاثیر سلامت دستگاه گوارشایا کوچک شدن مغزانسان الحس و ادراک قسمت شصت و ششهزینه سنگین انسان در ازاارتروز یا خوردگی و التهادر مانهای کمر دردبلوغ چیستروزهای سختمعجزه ی علمبرخی اثرات مضر ویتامین دسلسله مباحث هوش مصنوعیگذر زمان کاملا وابسته به قضاوت ممنوعتوانایی مغز و دیگر اجزای نور از عمق تاریکیصرع و درمان های آنآزمون ذهنی گربه ی شرودینجهان پر از چیزهای اسرار آهمجوشی هسته ای، انرژِی بما بخشی از این جهان مرتبطاگر نیروی مغناطیس نباشد خواب عامل دسته بندی و حفطویتامین کا و استخواناز نظر علم اعصاب اراده آزدر سال حدود 7 میلیون نفر به دنبال رستگاری باشبررسی مغز با امواج مادون ریاضیات یک حس جدید استمغز کوانتومیسودمندی موجودات ابزی بر پیموزایدلزوم سازگاری قانون مجازاتکینگیطی یکصد هزار سال اخیر هرچآغاز فصل سرما و دوباره تکچیزی شبیه نور تو نیستجوانان وطنهوش فوق العاده، هر فرد اسمباحث مهم حس و ادراکابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تخدا نور آسمان ها و زمین اواقعیت تقویت شدهدرمان جدید ALSبیمار مرکز تنفس سلولیراه های جدید برای قضاوت رژن ضد آلزایمربشریت از یک پدر و مادر نیمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سیستم تخلیه ی مغز بینشی نپیشینیان انسان از هفت میمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل زبان انسان از پیشیعلم راهی برای اندیشیدن االکتروتاکسی(گرایش و حرکچگونه حافظه را قویتر کنیجریان انرژی در سیستم های هوش مصنوعی از عروسک بازی مدیون خود ناموجودابزار بقا از نخستین هماندقیق ترین تصاویر از مغز ااز تکینگی تا مغز از مغز تواکسن سرطاندروغ نگو به خصوص به خودتبیماری دیستروفی میوتونیرشد در سختی استکمردردتفاوت ارباب و رهبر حقیقیچقدر به چشم اعتماد کنیمساختن آینده، بهترین روش پروتز چشمتری فلوپرازینمناطق خاص زبان در مغزتاثیر مشاهده بر واقعیت بعادت بد را ترک کنامیدی به این سوی قبر نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا حقایق ممکن و غیر ممکنهوش مصنوعی از عروسک بازی ابزار بقای موجود زنده از دو سوی واقعیتاز تکینگی تا مغز- از مغزتوزوز گوشدرگیری مغزی در سندرم کووبا هوش مصنوعی خودکار روبزندگی و داراییکودک هشت ساله لازم است آدفن آوری های جدید علیه شناتلاشی تازه برای گشودن معنقش انتخاب از طرف محیط، نسرگیجه از شایعترین اختلاآنچه ناشناخته است باید شتشنج چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت تاثیر گیاه خواری بر رشد وغربال در زندگیانرژی بی پایان در درون هرنجات در راستگوییحد و مرزها توهم ذهن ماستهوش مصنوعی درمانگر کامپیاتفاق و تصادفدژاوو یا آشناپنداریاز خود رها شوژن همه چیز نیستذهن ما از در هم شکستن منببارداری بدون رحمزیرک ترین مردم