دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

منبع هوشیاری کجاست قسمت بیست و یک

منبع هوشیاری کجاست؟ قسمت بیست و یکم
گفتگو با نسیم هرمیان پژوهشگر ایتالیایی فیزیک و هوشیاری- قسمت دوم ترجمه ی فارسی
سوال از نسیم هرمیان: من درمورد تو اینطور تصورمیکنم که فقط درمورد ماده و انرژی بررسی نمی کنی بلکه در مورد ماده، هوشیاری و انرژی و ارتباط آنها با هم بررسی میکنی.
جواب: بله وقتی این تکه های کوچک اطلاعات را در فیزیک بررسی میکنی به ماده در شیمی و ماده در زیست شناسی میرسی. ما این دسته بندی ها را در علوم انجام میدهیم مثلا به این می گوییم شیمی؛ به این میگوییم فیزیک یا زیست شناسی؛ ولی جهان اینگونه نمی کند همانطورکه جهان در کره ی زمین خط نمیکشد و نمی گوید این کشور و آن کشور؛ به همین ترتیب کیهان باید یگانه باشد و این همه ساختارهای زیستی را ایجاد کند که ما آن را واقعیت خود از فیزیک تا هوشیاری می نامیم. پس وقتی تو بخواهی چیزی را که خیلی پایه ای است بیابی همه ای این تقسیم بندی ها شروع به حل شدن و از میان رفتن میکند و این چیزی است که فکر میکنم اکنون رخ میدهد.(یگانه تصور کردن کیهان و عدم جدایی بین اجزای آن، تلاشی ارزشمند از طرف برخی دانشمندان مانندنسیم هرمیان و مطرح کنندگان نظریه ی ریسمان است. کیهان، یک پارچه است و اجزای آن در پیوند کامل با هم هستند. تقسیم بندی های تخصصی، هرچند تلاشی خوب برای درک بهتر هر بعد از کیهان است ولی اگر جدای از اجزای دیگر، در نظر گرفته شود، بسیاری از حقایق را بر پژوهشگر می پوشاند. معرفت و شناخت از هر بعد کیهان، بر دیگر ابعاد آن، پرده و حجاب میکشد و این چالش بزرگی در درک کیهان ماست.)
- سوال از نسیم: سوال اینکه هوشیاری چیست؟ ما این کلمه را زیاد استفاده می کنیم و تو گفتی همه چی در اطراف ما مرتبط با میدان نقطه ی صفر است از نظر تو هوشیاری چیست؟ منبع هوشیاری چیست و چگونه ایجاد میشود؟(«میدان نقطه صفر؛ در جست‌وجوی نیروی اسرارآمیز کیهان» نوشته لین مک‌تاگارت: لین مک تاگارت در این کتاب پارادایم زیستی جدیدی ارایه می‌کند و بر این ادعا که ذهن و بدن انسان‌ها، از محیط اطرافشان جدا نیست تاکید می‌کند. در این کتاب، روایتی داستانی، علمی و اکتشافی برای مخاطب نقل و ماهیت راستین زندگی به بحث گرفته می‌شود.
برخی از منتقدان بر این باورند که این کتاب می‌تواند نظر افراد را درباره ماهیت واقعیت تغییر دهد. مخاطب با خواندن این اثر با تحقیقات جدید در حوزه انرژی و آگاهی آشنا می‌شود و چگونگی تاثیرگذاری علم جدید را بر زندگی انسان‌ها درمی‌یابد.)
- جواب نسیم: این عقیده که هوشیاری ممکن است پایه واساس واقعیت باشد، خیلی سودمند نیست زیرا کلمه ی هوشیاری اینطور استفاده میشود که گویا بگویی خدا ریشه و پایه ی همه چیز است در این صورت هیچ چیزی به من نگفته ای!
وقتی می گوییم هوشیاری، منظور توچیست؟ اگر به تعریف هوشیاری برگردیم میگوید آگاهی از خود یا خودآگاهی است یعنی به خودت آگاه باشی. مهم اینکه درک خودآگاهی یعنی مثلا چیزی شبیه بازخوراند است درست؟تومیدانی خودت هستی و آنطور که من در فیزیک نوشته ام و این قوانین پایه ای را توضیح می دهم، من فهیدم که اطلاعات، اطلاعات در ساختارهای جلو و عقب، چرخش میکند.
بنابراین میتوانی در مورد میدان پلانک، فکر کنی که یک میدان الکترومغناطیس است؛ این، میدان انرژی نقطه ی صفر است مانند بیت های اطلاعات و این حقیقتا چیزی است که با کمک آن معادله ها، نوشتم و این نشان میدهد چرا این، یک معادله ی هولوگرافیک(همه جانبه)است. تو میتوانی در مورد این بیت ها فکر کنی که بین میدان و سطح و درون ذرات تبادل میشود و همانطور که تو معادله هایی برای این، مینویسی به نظر میرسد ساختار بازخوراندی اطلاعات در شبکه ی کیهانی است. (توصیه میشود به مقاله ی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمت هجدهم و مقاله یمنبع هوشیاری در کجاست؟ قسمت هشتم در همین کانال مراجعه شود)
سوال: به بیان دیگر جهان اطلاعات را به درون خود بازخوراند میکند؟
جواب: دقیقا و به همین علت، رشد میکند و دائما پیچیده و پیچیده تر میشود.
سوال: پس با گذر زمان، کیهان هوشیار تر میشود؟
جواب: دقیقا! باهوشترمیشود.
سوال: یعنی جهان باهوش تر و باهوش تر میشود؟
جواب: بله
سوال: چیز دیگری هست. تو گفته ای زمان، وجود ندارد؛ در عرصه ی هوشمندی، زمان یک خطای حسی است و تو پیشنهاد داده ای که هوشیاری به عقب برمی گردد و خودش را بازنویسی میکند.
جواب: اساسا چیزی که ما زمان مینامیم دسته ی خطوط اطلاعات در طول محور فضاست. بگذارید بگویم این یک راه ساده است. اگر تو نتوانی به یاد بیاوری در گذشته چه رخ داده است نه حافظه و نه زمان، هیچ کدام باقی نمیماند. تو نمیدانی عملکرد خطی زمان وجود دارد. من فرمول اینشتاین را تغییر دادم سخنان او(فضا-زمان) را به (فضا-حافظه)تغییر دادم زیرا ریشه ای تر و پایه ای تر است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [11/10/2021 11:17 PM]
حافظه برای اینکه زمان وجود داشته باشد لازم است برای وجود سیستم های تکاملی لازم است. پس من فهمیدم شاید در این میدان پلانک از اطلاعات همانطور که ما در فضا در حال حرکت هستیم، ما درحال به جا گذاشتن اطلاعات هستیم و ما اساسا اطلاعات را روی دیسک هارد- در واسطه ی میدان مغناطیسی که دیسک هارد دارد- جا میگذاریم و ما داریم اطلاعات را روی میدان در حال نوسان فضا-زمان پلانک به جای میگذاریم و این چیزی است که ما حافظه ی خود می نامیم.
این حافظه در مغز نیست. من مقاله ای در این مورد نوشته ام؛ این مقاله ی نخست من در زیست-فیزیک بود که چند سال قبل نوشته شد و مورد توجه گروهی از دانشمندان فیزیک-زیست در هلند قرار گرفت. این مقاله می گوید هوشیاری، در مغز تو نیست ولی مغز تو و همه ی بدن تو مانند یک آنتن نوسان دار زیستی است. در آن میدان، اطلاعات تحت تلنگر و ضربه قرار میگیرد(انداخته میشود). پس اساسا اطلاعات روی ساختار فضا است و در هر مختصات؛ در مورد هر مختصاتی فکر کنی مانند یک ثانیه پلانک که بسیار بسیار کوتاه است، همینگونه است.(توصیه میشود به مقاله های ممکن استآن چیزی که ما جریان زمان می نامیم با مطالعه ساختار مغزهای ما و نه مطالعه فیزیک، رد یابی شود و مقاله ی برداشت مغز ما از گذر زمان، در برابر واقعیت زمان و مجموعه مقاله هایکریستال زمان در همین کانال مراجعه شود.)
سوال: در گفتگوی قبلی، تو در مورد اینکه زمین چگونه به دور خورشید میچرخد سخن گفتی ولی جهان در حال توسعه است و خورشید حرکت میکند پس از نظر تکنیکی ما همینطور در فضا در حال حرکت هستیم مانند یک مارپیچ
جواب: و همینطور بعد از یک سال ما میلیون ها کیلومتر دورتر از جایی هستیم که امروز قرار داریم و ما اطلاعات را روی ساختار فضا جاگذاشته ایم. هرکدام از ما در طول آن مسیر- که ما آن را گذشته ی خود مینامیم و نقش حافظه ی ما در ساختار فضا است و در هم تنیده ی با هم است- این اطلاعات را به جا گذاشته ایم زیرا همه چیز با هم مرتبط است و هر پروتون در بدن تو با آن اطلاعات مرتبط است.(توصیه می شود به مباحث مربوط به درهم تنیدگی کوانتومی بدون توجه به فاصله ی بین ذرات در همین کانال مراجعه شود.)
سوال: یک سوال دیگر چرا هوشیاری من تمام میشود و هوشیاری تو شروع میشود؟
جواب: سوال خوبی است
سوال: اگر هوشیاری بین ما هست، با هم به روشی در ارتباط نیستند؟
جواب: مرتبط هستند ولی هر مختصات در فضا-زمان، جهان را از دید متفاوتی میبیند. اگر من چیزی را بین خودمان همین الان قرار دهم و 400 نفر دیگر در اتاق باشند، هیچ کدام ما این را از یک دید نمی بیند؛ هر کدام ما متفاوت می بینیم چون ما در مختصات متفاوتی در فضا-زمان هستیم و بخش متفاوتی از این چیز را می بینیم. ما در حال جمع آوری بخش های مختلف اطلاعات هستیم پس هرچند ما همه، بخشی از جریان یکسان اطلاعات برای هوشیاری هستیم همه در ساختار بازخوراند خودمان هستیم که اطلاعات متفاوتی را بازخوراند میکند یعنی در همه ی شرایط مرکب و پیچیده در همه ی مختصات فضا-زمان(فضا- حافظه) واقعیتی ساخته میشود که ما می بینیم. (توصیه میشود به سلسله مباحث تاثیر مشاهده بر رفتار ذرات کوانتومی کیهان در کانال تلگرام دکتر سید سلمان فاطمی نورولوژیست مراجعه شود.)
توجه می کنید(نگاه به شرکت کنندگان) این یک بازخوراند کوچک بود.
اگر جهان و کیهان خودش هوشیار و آگاه است و ما بخشی از موجودات خبره و پیچیده در جهان هستیم، ما در تنظیم مربوط به خودمان هستیم و به شکلی مختصر متفاوت، نگاه میکنیم زیرا جهان، درحال شکلگیری است و بازخوراند، بدن تو را کمی متفاوت از بدن من درست میکند زیرا تو کمی متفاوت از من، خوراند اطلاعات به کیهان میدهی.
سوال: بنابراین ما بنیان بسیار سازمان یافته از کیهان هستیم که در آن هوشیاری کیهانی خودش را نمایش میدهد.
جواب نسیم: درست است تو مانند ساختاری از فضا-زمان هستی که خودش را توسعه می دهد و اطلاعات را با بازخوراند رو به عقب، به همه میدهد.
- این برای نگاه به همه چیز خیلی جالب است.
جواب: اینشتین این را بیان کرد او این را با سخن خود بیان نمود
- سوال: به طور خاص او چه گفت؟
- جواب: من این عبارت را بازگومیکنم. من تصور میکنم من آن را در تدریس امروز خود داشته باشم اشیا در فضا، ثابت نیستند آنها در توسعه ی خود فضا در حال توسعه هستند.
https://www.youtube.com/watch?v=7UWmQT1zAso https://www.youtube.com/watch?v=gj5zRx7G_cs&t=423sکاهش سطح هوشیاری چیست؟ - مرکز فوق تخصصی مغز و اعصاب نورون


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
توهم چیستمغز بزرگ چالشهای پیش رونزاع بین علم و جهل رو به پجهش های ژنتیکی مفید در ساژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان ام اس(مولتیپل اسکلآب زندگی است قسمت چهارمروش هایی ساده برای کاهش ااحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری ای شبیه ام اس مولتمنبع هوشیاری کجاست قسمت ضررهای شکر بر سلامت مغزتکامل چشمنقش هورمون زنانه استروژنهندسه ی رایج کیهانحقیقت خواب و رویاکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغز در بیماران مبالکتروتاکسی(گرایش و حرکراه های جدید برای قضاوت رادراک ما درک ارتعاشی است بیشتر کمردردها نیازی به منبع هوشیاری کجاست؟(قسمعید نوروز مبارکتاثیر مشاهده بر واقعیت بنقش رژیم غذایی بر رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهارمکاربرد روباتهای ريزنانورقیبی قدرتمند در برابر مانسان ها می توانند میدان زندگی زودگذرارتباط غیرکلامی بین انسابحثی درباره هوش و تفاوتهموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچه زیاد است بر من که در ایهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و ششمگنجینه ای به نام ویتامین روزه داری سلول های بنیادایمپلانت مغزی کمک میکند زبان و شناخت حقیقت قسمت ساز انفجار بزرگ تا انفجار برای خودآگاه بودن تو بایماده ی تاریکتاثیر ترکیبات استاتین (سچیزی شبیه نور تو نیستهیچ کس مانند تو نگاه نمیکخانواده پایدارپمبرولیزوماب در بیماری چاگر نیروی مغناطیس نباشد از تکینگی تا مغز از مغز تفلج نخاعی با الکترودهای سلولهای ایمنی القا کنندهبررسي علل احتمالي تغيير مرکز هوشیاری، روح یا بدن تاثیر درجه حرارت بر عملکوقتی فهمیدی خطا کردی برگدوچرخه سواری ورزشی سبک و پیشرفتی مستقل از ابزار هابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرد حساس از نظر عاطفی و بسیاهچاله ی تولید کنندهتفاوت ها و تمایزها کلید بمشکلات بین دو همسر و برخیچگونه جمعیت های بزرگ شکل تبدیل تراکت صوتی مصنوعی واکنش به حس جدیددانشمندان روشی برای تبدیآیا ما تنها موجودات زنده ابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیالوتیراستامسرنوشتتمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز و سیر تکامل ان دلیلی نخستین روبات های زنده ی جتغییر زودتر اتصالات مغزیورزش هوازی مرتب خیلی به قدر محل کار ارزش خودت را بآیا احتمال دارد رویا از آابزار بقای موجود زنده از اعداد بینهایت در دنیای ممنابع انرژی از نفت و گاز شواهدی از دنیسوان(شبه نئتوهمات و شناخت حقیقتمغز بزرگ و فعال یا مغز کونشانه های گذشته در کیهان جهش های ژنتیکی غیر تصادفژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان تومورهای مغزی با اآب زندگی است قسمت اولروش صحبت کردن در حال تکاماحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری اسپینال ماسکولار منبع هوشیاری کجاست قسمت طلای سیاهتکامل ابزار هوش ، راه پر نقش ویتامین K در ترمیم اسهندسه بنیادینحقیقت راستین انسان علم بکووید نوزده و خطر بیماری درگیری مغزی در سندرم کووالگوبرداری از طبیعتراه های جدید برای قضاوت رادغام میان گونه های مختلبا هوش مصنوعی خودکار روبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعامل کلیدی در کنترل کارآتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنقش رژیم غذایی در رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نوزدهمکاربرد روباتهای ريز، در رموزی از نخستین تمدن بشرانسان جدید از چه زمانی پازونیسومایدارتروز یا خوردگی و التهابحثی درباره هوش و تفاوتهمیهمانهای ناخوانده عامل تاثیر گیاه خواری بر رشد ونهایت معرفت و شناخت درک عهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحس و ادراک قسمت سیزدهمگویید نوزده و ایمنی ساکتایمپلانت نخاعی میتواند دزبان شناسی مدرن در سطح سلاز بحث های کنونی در ویروسبرخی ملاحظات در تشنج های ماده ی خالیتاثیر دوپامین و سروتونینهیچگاه از فشار و شکست نترخارق العاده و استثنایی بپنج اکتشاف شگفت آور در مواگر نعمت فراموشی نبود بساز تکینگی تا مغز از مغز تفلج بل، فلجی ترسناک که آنسلولهای بنیادی مصنوعی دربررسی و اپروچ جدید بر بیممرکز حافظه کجاستتاثیر درجه حرارت بر عملکویتنام نوعی کرونا ویروس ديدن با چشم بسته در خواب پاسخ گیاهان در زمان خوردابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرضیه ای جدید توضیح میدهسیاره ی ابلهانتفاوت های بین زن و مرد فقمشکلات روانپزشکی پس از سچگونه جمعیت های بزرگ شکل تبدیل سلولهای محافط به سواکسن های شرکت فایزر آمرداروهای مصرفی در ام اسآیا مغز تا بزرگسالی توسعابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیالیس دگرامفتامین یا ویاسسریعترین کامپیوتر موجودتمدن بشری و مغز اخلاقیمغز آیندگان چگونه است ؟نرمش های مفید برای درد زاتغییر عمودی سر انسان از پورزش هوازی ، بهترین تمریدر چه مرحله ای از خواب ، رآیا برای تولید مثل همیشه ابزارهای پیشرفته ارتباط بلندی در ذهن ما درک بلندیمنابع انرژی از نفت و گاز شکل های متفاوت پروتئین هشگفتی های زنبور عسلتوپیراماتمغز بزرگترین مصرف کننده نظام مثبت زندگیجهشهای مفید و ذکاوتی که دژنها ، مغز و ارادهدرمان تشنجآب زندگی است قسمت دومروشهای نو در درمان دیسک باحساس گذر سریعتر زمانبیماری اضطراب عمومیمنبع هوشیاری کجاست قسمت طوفان فقر و گرسنگی و بی ستکامل داروینی هنوز در حانقش ژنتیک در درمان اختلاهندسه در پایه ی همه ی واکحقایق ممکن و غیر ممکنکودک ایرانی که هوش او از درگیری مغزی در سندرم کووالتهاب شریان تمپورالراه پیروزی در زندگی چیستادغام دو حیطه علوم مغز و بار بزرگ ایستادن بر دو پامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعادت کردن به نعمتتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نقش زنجبیل در جلوگیری از هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفتمکتاب زیست شناسی باوررمز و رازهای ارتباط غیر کانسان عامل توقف رشد مغززونا به وسیله ویروس ابله ارزش حقیقی زبان قسمت اولبحثی درباره هوش و تفاوتهمیگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار میلیارد سال تکامل بهوش مصنوعی در کامپیوترهاحس و ادراک قسمت ششمگوشه بیماری اتوزومال رسساین پیوند نه با مغز بلکه زبان شناسی نوین نیازمند از تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی مرزهای اخلاق و علوم مبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر دپاکین بر بیماری مهیپرپاراتیروئیدیسمخدا موجود استپوست ساعتی مستقل از مغز داگر نعمت فراموشی نبود بساز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خوابسلسله مباحث هوش مصنوعیبررسی ژنها در تشخیص بیمامرکز حافظه کجاستتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E برای فعالیت صحدی متیل فومارات(زادیوا)(پختگی پس از چهل سالگي به ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تقلب و عقلسیاره ابلهانتفاوت های تکاملی در مغز ومشکلات روانپزشکی در عقب چگونه حافظه را قویتر کنیتداخل مرزها و صفات با بینواکسن کووید 19 چیزهایی که داروهای ام اسآیا همه جنایت ها نتیجه بیابزار بقای موجود زنده از استفاده از سلول های بنیالا اکراه فی الدینسرگیجه از شایعترین اختلاتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز انسان ایا طبیعتا تمانرمش های مفید در سرگیجهتغییرات منطقه بویایی مغزورزش و میگرندر هم تنیدگی مرزها و بی مآیا بزرگ شدن مغز فقط در دابزارهای بقا از نخستین هبلعیدن ستاره توسط سیاهچامنابع انرژی از نفت و گاز به مغز خزندگان خودت اجازمنابع انرژی از نفت و گاز شاهکار قرنتوانایی مغز و دیگر اجزای مغز حریص برای خون، کلید تنظریه ی تکامل در درمان بیجهشهای مفید و ذکاوتی که دژنهای مشترک بین انسان و ودرمان جدید میگرن با انتی آب زندگی است قسمت سومروشهای شناسایی قدرت شنوااحساسات کاذببیماری بیش فعالیمنبع هوشیاری کجاست قسمت طی یکصد هزار سال اخیر هرچتکامل داروینی هنوز در حانقش گرمایش آب و هوا در همهوموارکتوس ها ممکن است دحمله ویروس کرونا به مغزکودکان میتوانند ناقل بی درگیری اعصاب به علت میتوامیوتروفیک لترال اسکلرورابطه تشنج و اوتیسمارتقا و تکامل سنت آفرینش بار سنین ابزار هوشمندی امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعارضه جدید ویروس کرونا ستاثیر نگاه انسان بر رفتانقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هفدهمکتاب، سفری به تاریخرمز بقای جهش ژنتیکیانسانیت در هم تنیده و متصزیباترین چیز در افزایش سارزش حقیقی زبان قسمت دومبحثی درباره هوش و تفاوتهمیگرن شدید قابل درمان استاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار ساعت پس از کشتار خوکهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک سی و هفتمگوشت خواری یا گیاه خواریاینکه به خاطرخودت زندگی زبان، وسیله شناسایی محیطاز تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی نکات از گاید لاین پرمباحث مهم حس و ادراکتاثیر داروهای ضد التهاب هاوکينگ پیش از مرگش رسالخطا در محاسبات چیزی کاملپیموزایداگر با مطالعه فیزیک کواناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواب چیستسلطان جنگل یا صاحب ملکوتبررسی سیستم تعادلی بدن امرکز خنده در کجای مغز استتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E در چه مواد غذایدید تو همیشه محدود به مقدپروژه ی ژنوم انسانیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تقیچی ژنتیکیسیاره ابلهانتفاوت های زبانی سرمنشا تمشاهده گر جدای از شیء مشانگاه محدود و تک جانبه، مشتروس جریان انرژیواکسن کرونا و گشودن پنجرداروهای تغییر دهنده ی سیآیا هوش مصنوعی می تواند نابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در مورد هلایو دوم دکتر سید سلمان فسربازان ما محققا غلبه می تمساح حد واسط میان مغز کومغز انسان برای ایجاد تمدنرمشهای مهم برای تقویت عتغییرات آب و هوایی که به ورزش بهترین درمان بیش فعدر هم تنیدگی کوانتومی و پآیا تکامل و تغییرات ژنتیابزارهای بقا ازنخستین همبه بالا بر ستارگان نگاه کمنابع انرژی از نفت و گاز شبیه سازی میلیون ها جهان توازن مهمتر از فعالیت زیمغز زنان جوانتر از مغز مرنظریه ی تکامل در درمان بیجواب دانشمند سوال کننده ژنهای هوش ، کدامنددرمان جدید کنترل مولتیپلآزمون ذهنی گربه شرودینگرروشی برای بهبود هوش عاطفاخلاق و علوم اعصاببیماری تی تی پیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ظهور امواج مغزی در مغز مصتکامل داروینی هنوز در حانقش پیش زمینه ها و اراده هوش مصنوعی می تواند بر اححمایت از طبیعتکودکان خود را مشابه خود تدرختان اشعار زمینامید نیکو داشته باش تا آنراز تغییرارتوکين تراپی روشی جديد بارداری بدون رحممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعدم توقف تکامل در یک انداتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هجدهمکجای مغز مسئول پردازش تجروی و منیزیم در تقویت استانعطاف پذیری مکانیسمی علزیر فشار کووید چه باید کرارزش حقیقی زبان قسمت سومبحثی درباره هوش و تفاوتهمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوآوری ای شگفت انگیز دانهوش مصنوعی در خدمت خلق وححس و ادراک- قسمت بیست و پگیلگمش باستانی کیستاینکه خانواده ات سالم باسفر نامه سفر به بم و جنوب از تکنیکی تا مغز از مغز تبرخی نرمش های گردنمجموعه های پر سلولی بدن متاثیر داروی ضد تشنج سدیم هاوکينگ پیش از مرگش رسالخطا در محاسبات چیزی کاملپیموزایداگر تلاش انسان امروز برااز تکینگی تا مغز از مغز تفلج دوطرفه عصب 6 چشمسم زنبور ، کلیدی برای واربررسی علل کمر درد در میانمرگ چیستتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین کادژا وو یا اشنا پنداریپروژه ی ژنوم انسانیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصسیر آفرینش از روح تا مغز تفاوتهای جنسیتی راهی برامشاهده آینده از روی مشاهنگاه انسان محدود به ادراتری فلوپرازینواکسن کرونا از حقیقت تاتداروهای ضد بیماری ام اس وآیا هوش مصنوعی زندگی بشرابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در تفسیر لبخند بزن شاید صبح فردا زسردرد میگرن در کودکانتنفس هوازی و میتوکندریمغز انسان برای شادمانی طچرا مغزهای ما ارتقا یافت تغییرات تکاملی سر انسان ورزش در کمر درددر هم تنیدگی کوانتومی و دآیا جنین انسان، هوشمندی ابزارهای بقای موجود زندهابزارهای بقای از نخستین به خودت مغرور نشومنابع انرژی از نفت و گاز شبیه سازی سیستم های کوانتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمغزهای کوچک بی احساسنظریه ی ریسمانجاذبه و نقش آن در شکلگیریژنهای حاکم بر انسان و انسدرمانهای بیماری پارکینسآسيب میکروواسکولاریا آسروشی جدید در درمان قطع نخاخلاق پایه تکامل و فرهنگبیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست قسمت عقل مجادله گرتکامل داروینی هنوز در حانقش آتش در رسیدن انسان بههوش مصنوعی و کشف زبان هایحوادث روزگار از جمله ویرکوری گذرای ناشی از موبایدرد باسن و پا به دلیل کاهامید درمان کرونا با همانراست دستی و چپ دستیارتباط میکروب روده و پاربازگشت از آثار به سوی خدامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعسل طبیعی موثر در کنترل بتاثیر ویتامین دی بر بیمانقش سجده بر عملکرد مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت هشتمکرونا چه بر سر مغز می آوررویا و خبر از آیندهاولین مورد PML به دنبال تکزیرفون داروی ضد ام اسارزش خود را چگونه میشناسبحثی درباره احساسات متفامیدازولام در درمان تشنج تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز مشاهده ی غیر مستهوش مصنوعی درمانگر کامپیحساسیت روانی متفاوتگیاه خواری و گوشت خوار کداینترنت بدون فیلتر ماهواسفر به مریخ در 39 روزاز تکینگی تا مغز و از مغز برخی یونها و مولکول های ممحل درک احساسات روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف یکسان، در مسیرهای متخطر آلودگی هواپیچیدگی های مغزمگساپی ژنتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تفناوری هوش مصنوعی نحوه خسماگلوتید داروی کاهش دهنبزرگ شدن مغز محدود به دورمرگ و میر پنهانتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین کا و استخواندژاوو یا آشناپنداریپرواز از نیویورک تا لوس آابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز قانون مندی نقشه ژنتیکی مسیستم تعادلی بدنتقلید مرحله ای نسبتا پیشمطالعه ای بیان میکند اهدنگاه از درون مجموعه با نگتری فلوپرازینواکسن کرونا ساخته شده توداروی فامپیریدین یا نورلآیا هوش ارثی دریافتی از پابزار بقای موجود زنده از استخوان های کشف شده، ممکلرزش ناشی از اسیب به عصبسردرد و علتهای آنتنفس هوازی و میتوکندریمغز انسان برای شادمانی طچرا ویروس کرونای دلتا واثبت امواج الکتریکی در عصوزن حقیقی معرفت و شناختدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا جهان ذهن و افکار ما مابزارهای دفاعی و بقای موبه زودی شبکه مغزی به جای منابع انرژی از نفت و گاز شبکه های مصنوعی مغز به درتوسعه برخی شغل ها با هوش مغزتان را در جوانی سیم کشنظریه تکامل در درمان بیمجدایی خطای حسی استکلرال هیدرات برای خواباندرهای اسرارآمیز و پوشیدهآسیب ها ناشی از آلودگی هوروشی جدید در درمان سکته ماختلال خواب فرد را مستعد بیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتکامل زباننقش انتخاب از طرف محیط، نهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحافظه و اطلاعات در کجاست کی غایب شدی تا نیازمند دلدستورالعمل مرکز کنترل بیامگا سه عامل مهم سلامترجزخوانی هایی که امروز بارتباط ماده و انرژیبازگشت به ریشه های تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمعصب حقوق نورولووتاثیر ویروس کرونا بر مغز نقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت پنجمکریستال زمان(قسمت اولرویا بخشی حقیقی از زندگی اولین مورد پیوند سر در انزاوسکا درمان گوشراز نخستین همانند سازها تبحثی درباره احساساتی غیرمکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخفاش با شیوع همه گیری جدیگالکانزوماب، دارویی جدیایندرالسفر تجهیزات ناسا به مریخ از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اثرات مضر ویتامین دمحل درک احساسات روحانی دتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از تکامل مغزخطرات هوش مصنوعیپیچیدگی های مغزی در درک زابزار هوش در حال ارتقا ازاز تکینگی تا مغز از مغز تفیلمی بسیار جالب از تغییسندرم کووید طولانیبزرگ شدن تقریبا ناگهانی مرگ انتقال است یا نابود شتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین کا در سبزیجاتدگرگونی های نژادی و تغییپرورش مغز مینیاتوری انساابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغزتقانون جنگلسیستم دفاعی بدن علیه مغز تقلید از روی طبیعتمعنی روزهنگاه حقیقی نگاه به درون اتسلیم شدن از نورون شروع مواکسن ایرانی کرونا تولیدداروی لیراگلوتیدآیا هوش سریعی که بدون احسابزار بقای موجود زنده از استروژن مانند سپر زنان دلرزش عضله یا فاسیکولاسیوسردرد تنشنتنفس بدون اکسیژنمغز انسان رو به کوچک تر شچرا پس از بیدار شدن از خوجمجمه انسان های اولیهوزوز گوشدر آستانه ی موج پنجم کوویآیا جهش های ژنتیکی، ویرواتفاق و تصادفبه زیر پای خود نگاه نکن بمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت مغز با کیهان مادیتوصیه های سازمان بهداشت مغزتان را در جوانی سیمکشنظریه تکامل در درمان بیمجریان انرژی در سیستم های کمردرددرک فرد دیگر و رفتارهای اآشنا پنداریريتوکسيمب در درمان ام اساختلال در شناسایی حروف و بیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلم به ما کمک میکند تا موتکامل زباننقش اتصالات بین سلولهای هوش مصنوعی گوگل به کمک تشحافظه و اطلاعات در کجاست کیهان خود را طراحی میکندذهن ما از در هم شکستن منبامروز دانش ژنتیک هیچ ابهرساناها و ابر رساناها و عارتباط متقابل با همه ی حیبازخورد یا فیدبکمنبع هوشیاری در کجاست؟ قعضلانی که طی سخن گفتن چقدتاثیر ژنها بر اختلالات خنقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهکریستال زمان(قسمت دوم)رویا تخیل یا واقعیتاولین هیبرید بین انسان و زبان مشترک ژنتیکی موجودااز نخستین همانند سازها تبخش فراموش شده ی حافظهمکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورون هاي مصنوعی می توانهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخلاصه ای از مطالب همایش مگامی در درمان بیماریهای ایا کوچک شدن مغزانسان السفر دشوار اکتشافاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اختلالات عصبی مثانهمحدودیت های حافظه و حافظتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از خلقت رسیدن به ابزادفاع در برابر تغییر ساختپیوند مغز و سر و چالشهای ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک مولکولها و ذرات در سندرم گیلن باره به دنبال بزرگترین خطایی که مردم ممراحل ارتقای پله پله کیهنکاتی در مورد تشنجتاثیر رو ح و روان بر جسمویتامین دی گنجینه ای بزردانش بی نهایتآلودگی هوا و ویروس کروناابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قانون جنگلسکته مغزیتقویت استخوان در گرو تغذمعادله ها فقط بخش خسته کننگاهی بر قدرت بینایی دراتشنج چیستواکسن اسپایکوژنداروی تشنجی دربارداریآیا هشیاری کوانتومی وجودابزار بقای موجود زنده از اسرار بازسازی اندام هالزوم سازگاری قانون مجازاسردرد سکه ایتو یک جهان در مغز خودت هسمغز انسان رو به کوچکتر شدچرا بیماری های تخریبی مغجنسیت و تفاوت های بینایییک پیشنهاد خوب برای آسان در درمان بیماری مولتیپل آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجاتوبان اطلاعات و پلِ بینبوزون هیگز چیستمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت کیهان و مغزتوصیه های غیر دارویی در سنقش قهوه در سلامتینظریه تکامل در درمان بیمجریان انرژی در سیستم های کمردرد ناشی از تنگی کانادرک نیازمند شناخت خویش اآغاز فصل سرما و دوباره تکریواستیگمیناختلال در شناسایی حروف و بیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلایم کمبود ویتامین E را تکامل زبان انسان از پیشینقش تیروئید در تکامل مغزهوش مصنوعی الفاگوحافظه و اطلاعات در کجاستکیهانِ هوشیارِ در حال یاذهن چند جانبه نیازمند نگانفجار و توقف تکاملی نشارشته نوروایمونولوژی و نقارتباط چاقی و کاهش قدرت ببازسازي مغز و نخاع چالشی منبع هوشیاری در کجاست؟(قغیرقابل دیدن کردن مادهتاثیر کلام در آیات کلام بنقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یککریستال زمان(قسمت سوم)رویا حقی از طرف خدااولین تصویر در تاریخ از سزبان چهار حرفی حیات زمیناز نخستین همانند سازها تبخش بزرگتر کیهان ناشناختما انسانها چه اندازه نزدتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورون های ردیاب حافظههوش احساسیخونریزی مغز در سندرم کووگامی در درمان بیماریهای ایا این جمله درست است کسیسفرنامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری ها که در آن بمخچه فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملکهرچیز با یک تاب تبدیل به دقیق ترین تصاویر از مغز اابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک و هوشیاریسندرم پیریفورمیسبسیاری از بیماری های جدیمرز مرگ و زندگی کجاستچگونه مولکول های دی ان ایتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویروس مصنوعیدانشمندان موفق به بازگردآلزایمرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قانونمندی و محدودیت عالمسانسور از روی قصد بسیاری تقویت سیستم ایمنیمعجزه ی علم در کنترل کروننگاهی بر توانایی اجزاي بتشنج و حرکات شبه تشنجی قاواکسن اسپایکوژن ضد کروناداروی جدید s3 در درمان ام آیا واکنش های یاد گرفته وابزار بقای موجود زنده از اصل بازخوردلزوم سازگاری قانون مجازاسرعت فکر کردن چگونه استتو پیچیده ترین تکنولوژی مغز ایندگان چگونه استچرا حیوانات سخن نمی گوینجنسیت و تفاوت های بینایییک آلل ژنتیکی که از نئانددر سال حدود 7 میلیون نفر آیا خداباوری محصول تکاملآیا دلفین ها می تواند از اتوسوکسیمایدبوزون هیگز جهان را از متلمنابع انرژی از نفت و گاز شباهت زیاد بین سلول هاي عتوصیه هایی در مصرف ماهینقش مهاجرت در توسعه نسل اهفت چیز که عملکرد مغز تو جریان انرژی در سیستم های کمردرد و علل آندرک و احساسإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَریاضیات یک حس جدید استاختلالات مخچهبیهوش کردن در جراحی و بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلایم کمبود ویتامین E را تکامل ساختار رگهای مغزی نقش حفاظتی مولکول جدید دهوش مصنوعی از عروسک های بحس چشایی و بویاییکیست کلوئید بطن سومذهن هوشیار در پس ماده ی مانواع سکته های مغزیرشد مغز فرایندی پیچیده اارتباط هوش ساختار مغز و ژبحتی علمی درباره تمایل بمنبع خواب و رویامقالاتتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقشه مغزی هر فرد منحصر بههوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دوکشف مکانیسم عصبی خوانش پرویاها از مغز است یا ناخواولین سلول مصنوعیزبان و کلمه حتی برای کساناز نخستین همانند سازها تبخش دیگری در وجود انسان هما انسانها چه اندازه نزدتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوروپلاستیسیتی چیستهوش احساسیخواندن ، یکی از شستشو دهنگاهی لازم است برای فهم و ایا ابزار هوشمندی یا مغز سفرنامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری های خاص که بدمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه ای که برای اندیشیددلایلی که نشان میدهد ما بابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیکدانان ماشینی برای تسوپاپ ها یا ترانزیستورهابسیاری از بیماری های جدیمرز بین انسان و حیوان کجاچگونه مغز پیش انسان یا همتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویرایش DNA جنین انسان، بردانشمندان نورون مصنوعی سآمارهای ارائه شده در سطح ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قارچ بی مغز در خدمت موجودسانسور بر بسیاری از حقایتلقین اطلاعات و حافظهمغز فکر میکند مرگ برای دیچالش دیدگاه های سنتی در بتشنج عدم توازن بین نورون واکسن دیگر کرونا ساخته شداروی جدید میاستنی گراویآیا یک، وجود داردابزار بقای موجود زنده از اصول توسعه ی یک ذهن کاملمقاومت به عوارض فشار خون شلیک فراموشیتو جهانی هستی که خودش را مغز ابزار بقای برتر مادیچرا حجم مغز گونه انسان درجهل مقدسیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان های اسرار آمیز در آدرمان های بیماری آلزایمرآیا دلفین ها میتوانند بااثر مضر مصرف طولانی مدت ربی نهایت در میان مرزهامنابع انرژی از نفت و گاز شباهت زیاد بین سلول هاي عتوضیحی ساده در مورد هوش منقش میدان مغناطیسی زمین هفت سین یادگاری از میراث جستجوی متن و تصویر به صورکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگافت فشار خون ناگهانی در وریسدیپلام تنها داروی تایاختلالات حرکتی در انسانبیهوشی در بیماران دچار امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعلت خواب آلودگی بعد از خوتکامل شناخت انسان با کشفنقش حیاتی تلومر دی ان آ دهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک (قسمت اول )کاهش مرگ و میر ناشی از ابذهن تو همیشه به چیزی اعتقانگشت ماشه ایرشد مغز علت تمایل انسان بارتباط انسانی، محدود به بحث درباره پیدایش و منشا منحنی که ارتباط بین معرفتاثیر ویتامین دی بر بیماتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقشه های مغزی جدید با جزیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت بیست و سوکشف مکانیسمی پیچیده در برویاهای پر رمز و حیرتی دراوکرلیزوماب داروی جدید شزبان و بیان نتیجه ساختمااز نشانه ها و آثار درک شدبرنامه و ساختار پیچیده مما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوروز یا روز پایانیهوش عاطفی بیشتر در زنانخواب سالم عامل سلامتیگاهی مغز بزرگ چالش استایا بیماری ام اس (مولتیپسفرنامه سفر به بم و جنوب از تکینگی تا مغز از مغز تبرخی توجهات در ببمار پارمخچه ابزاري که وظیفه آن فتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه سنگین انسان در ازادنیای شگفت انگیز کوانتومپیوند اندام از حیوانات بابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض سوپاپ ها یا ترانزیستورهابعد از کرونامزایای شکلات تلخ برای سلچگونه هموساپينس بر زمین تاثیر رژیم گیاه خواری بر واقعیت فیزیکی، تابعی از دانشمندان یک فرضیه رادیکآن چیزی که ما جریان زمان ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قبل از آغازساخت شبکه عصبی مصنوعی با تلاش هایی در بیماران قطع مغز قلبچاالش ها در تعیین منبع هوتشخیص ژنتیکی آتروفی های واکسن دیگری ضد کرونا از دداروی جدید ضد میگرنآیا کیهان می تواند یک شبیابزار بقای موجود زنده از اصول سلامت کمرمقابله با کرونا با علم اسشلیک فراموشیتو دی ان ای خاص ميتوکندريمغز ابزار برتر بقاچرا خشونت و تعصبجهان یکپارچهیک رژیم غذایی جدید، می تویکی از علل محدودیت مغز امدرمان های جدید میگرنآیا دست مصنوعی به زودی قااثرات فشار روحی شدیدبی عدالتی در توزیع واکسن منابع انرژی از نفت و گاز شرکت نورالینک ویدیویی ازتیوتیکسن داروی ضد جنوننقش محیط زندگی و مهاجرت دهم نوع خواری در میان پیشیجستجوی هوشیاری در مغز ماکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتافراد آغاز حرکت خودشان رریشه های مشترک حیاتاختلالات صحبت کردن در انبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعماد الدین نسیمی قربانی تأثیر نگاه انسان بر رفتانقش خرچنگ های نعل اسبی درهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک (قسمت دوم )کاهش التهاب ناشی از بیماذخیره ی شگفت انگیز اطلاعانگشت نگاری مغز نشان میدزمین زیر خلیج فارس تمدنی ارتباط از بالا به پایین مبحثي درباره هوش و تفاوتهمنشأ اطلاعات و آموخته ها صفحه اصلیتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقص در تشخیص هیجانات عامهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت بیستمکشف ارتباط جدیدی از ارتبرویای شفافايندگان چگونه خواهند دیدزبان و بیان، در سایه پیشراز نظر علم اعصاب یا نرووسبرنامه ی مسلط ژنها در اختما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر گیاهخواری بر رشد و نوشیدن چای برای مغز مفید هوش عاطفی در زنان بیشتر اخواب سالم عامل سلامتی و یگذر زمان کاملا وابسته به ایا بدون زبان میتوانیم تسفرنامه سفر به بم و جنوب برخی توصیه ها برای واکسیمدل همه جانبه نگر ژنرالیتاثیر درجه حرارت بر عملکهزاران سال چشم های بینا ودندان ها را مسواک بزنید تپیوند سر آیا ممکن استابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفراموش کارها باهوش تر هسسوپاپ ها یا ترانزیستورهابعد از کرونامسیر دشوار تکامل و ارتقاچگونه واکسن کرونا را توزتاثیر رژیم گیاهخواری بر واقعیت چیستدانشمندان ژنی از مغز انسآنچه واقعیت تصور میکنیم ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قبل از انفجار بزرگساخت شبکه عصبی با الفبای تلاشی برای درمان قطع نخامغز ما کوچکتر از نیم نقطهناتوانی از درمان برخی ویتصویربرداری فضاپیمای آمواکسن سرطانداروی ضد تشنج با قابليت تآیا گذشته، امروز وآینده ابزار بقای موجود زنده از اضطراب و ترسملاحظه های اخلاقی دربارهشنا در ابهای گرم جنوب نیاتولید مثل اولین ربات های مغز از بسیاری حقایق می گرچرا در مغز انسان، فرورفتجهان یکپارچهیافته های نوین علوم پرده درمان های جدید در بیماری آیا رژیم غذایی گیاهی سلااثرات مفید قهوهبیمار 101 ساله، مبتلا به سمنابع انرژی از نفت و گاز شش مرحله تکامل چشمتکنولوژی جدید که سلول هانقش نگاه از پایین یا نگاههمیشه اطمینان تو بر خدا بحفره در مغزکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری افزایش قدرت ادراکات و حسرژیم های غذایی و نقش مهم اختلالات عضلانی ژنتیکبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعوامل موثر در پیدایش زباتئوری تکامل امروز در درمنقش داروهاي مختلف معروف هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهلکاهش دوپامین عامل بیماریذرات کوانتومی زیر اتمی قاندوهگین نباش اگر درب یا زمان واقعیت است یا توهمارتباط بین هوش طبیعی و هوبحثی جالب درباره محدودیتمهندسی ژنتیک در حال تلاش سوالات پزشکیتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقطه بی بازگشتهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دهمکشف جمجمه ای درکوه ایرهوروبات های ریز در درمان بیايا اراده آزاد توهم است یزبان و تکلم برخی بیماریهاز نظر علم اعصاب اراده آزبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر انتخاب از طرف محیط نوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوش عاطفی در زنان بیشتر اخواب عامل دسته بندی و حفطگربه شرودینگر و تاثیر مشایا تکامل هدفمند استسفری به آغاز کیهانبرخی روش های تربیتی کودکمدل های ریز مغز مینی برینتاثیر درجه حرارت بر عملکهستي مادي ای که ما کوچکتردو ویژگی انتزاع و قدرت تجپیوند سر، یکی از راه حلهاابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیستسودمندی موجودات ابزی بر بعد از کرونا دلخوشی بیهومسئول صیانت از عقیده کیسچگونه آن شکری که می خوریمتاثیر عصاره تغلیظ شده گیواقعیت چیستدانشمندان پاسخ کوانتومی آنزیم تولید انرژی در سلوابزار بقا از نخستین هماناز روده تا مغزقدم زدن و حرکت دید را تغیساختار شبکه های مغزی ثابتلاشی تازه برای گشودن معمغز مادران و کودکان در زمناتوانی در شناسایی چهره تصادف یا قوانین ناشناختهواکسنی با تاثیر دوگانه اداروی ضد تشنج با قابليت تآیا آگاهی پس از مرگ از بیابزار بقای موجود زنده از اطلاع رسانی اینترنتیملاحظات بیهوشی قبل از جرشناخت و معرفت، و نقش آن دتولید پاک و فراوان انرژیمغز به تنهایی برای فرهنگ چراروياها را به یاد نمی آجهان کنونی و مغز بزرگترییادگیری مهارت های جدید ددرمان های رایج ام اسآیا رژیم غذایی گیاهی سلااثرات مضر ماری جوانابیماری های مغز و اعصاب و منابع بی نهایت انرژی در دششمین کنگره بین المللی ستکنولوژی جدید که سلول هانقش نظام غذایی در تکامل مهمیشه عسل با موم بخوریمحقیقت قربانی نزاع بین بی کنگره بین المللی سردرد ددرک عمیق در حیواناتافزایش مرگ و میر سندرم کورژیم های غذایی و نقش مهم اختراع جدید اینترنت کوانبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعوامل ایجاد لغت انسانی و تئوری تکامل در پیشگیری و نقش ذهن و شناخت در حوادث هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و دومکاهش سن بیولوژیکی، تنها ذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریکزمان شگفت انگیزارتباط شگفت مغز انسان و فبحثی در مورد نقش ویتامين مولتیپل اسکلروز در زنان پیامهای کاربرانتاثیر کتامین در درمان پاچند نرمش مفید برای کمردرهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت دوازدهمگل زندگیروح رهاییايا اراده آزاد توهم است یزبان و شناخت حقیقت قسمت چاز نظر علم اعصاب اراده آزبرین نت به جای اینترنتماه رجبتاثیر احتمالی عصاره تغلینیکولا تسلاهوشیاری کوانتومیخودآگاهی و هوشیاريگزیده ای از وبینار یا کنفایجاد احساساتاز تکینگی تا مغز از مغز تسقوط درون جاذبه ای خاص، چبرخی سلولهای عصبی در تلامدیریت اینترنت بر جنگتاثیر درجه حرارت بر عملکهستی ما پس از شروعی چگال دو برابر شدن خطر مرگ و میپیام های ناشناخته بر مغز ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانیسیلی محکم محیط زیست بر انبعد از کرونا دلخوشی بیهومسئولیت جدیدچگونه انتظارات بر ادراک تاریخ همه چیز را ثبت کردهواقعیت های متفاوتدانشمندان اولین سلول مصنآینده ی انسان در فراتر ازابزار بقا از نخستین همانازدواج های بین گونه ای، رقدرت انسان در نگاه به ابعسازگاری با محیط بین اجزاتلاشی جدید در درمان ام اسمغز چون ابزار هوش است دلینبرو و انرژی مداومتظاهر خوابیده ی مادهواسطه ها د رمسیر ایجاد مغداروی ضد تشنج توپیراماتآیا امکان بازسازی اندامهابزار بقای موجود زنده از اطلاعات حسی ما از جهان، چممانتین یا آلزیکسا یا ابشناسایی تاریخچه ی تکاملیتولید سلولهای جنسی از سلمغز برای فراموشی بیشتر کچراروياها را به یاد نمی آجهان کاملی در اطراف ما پرجهان دارای برنامهیادآوری خواب و رویادرمان های علامتی در ام اسآیا راهی برای رفع کم آبی روش مقابله مغز با محدودیاجزای پر سلولی بدن انسان بیماری گیلن باره و بیمارمناطق خاصی از مغز در جستجصرع و درمان های آنتکامل مادی تا ابزار هوشمنقش نظریه تکامل در شناساهمراهی نوعی سردرد میگرنیحقیقت اشیاکنترل همجوشی هسته ای با هدرگیری قلب در بیماری ویرافزایش سرعت پیشرفت علوم رژیم غذایی حاوی تخم مرغ وادامه بحث تکامل چشمبیست تمرین ساده برای جلومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعواملی که برای ظهور لغت اتا 20 سال آینده مغز شما به نقش روی و منیزیم در سلامتهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت چهل و سومکایروپاکتیک چیستذرات کوانتومی زیر اتمی قانرژی تاریک که ما نمی توزندگی هوشمند در خارج از زارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد نقش کلسیم و مواد کوانتومی جدید، ممکنسایتهای دیگرتاثیر گیاه خواری بر رشد وچند جهانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سومگلوئونروزه داری متناوب، مغز را ای نعمت من در زندگیمزبان و شناخت حقیقت قسمت ااز واقعیت امروز تا حقیقتبرای پیش بینی آینده مغز دماپروتیلیننیاز به آموزش مجازی دیجیهوش، ژنتیکی است یا محیطیخودآگاهی و هوشیاريگزارش یک مورد جالب لخته وایرادهای موجود در خلقت باز تکینگی تا مغز از مغز تسلول های بنیادی منابع و ابرخی سيناپسها طی تکامل و مدارک ژنتیکی چگونه انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکو هر کس تقوای خدا پیشه کندو برابر شدن خطر مرگ و میپیشینیان انسان از هفت میابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند تکامل و دشواری هاسیاهچاله های فضایی منابعتفکر خلا ق در برابر توهم مستند جهان متصلچگونه باغبانی باعث کاهش تازه های اسکیزوفرنی(جنوواقعیت و مجازدانشمندان تغییر میدان مغآینده ی علم و فیزیک در60 ثابزار بقا از نخستین هماناستفاده از مغز، وزن را کملمس کوانتومیستون فقرات انسان دو پا جلتمایل زیاد به خوردن بستنمغز چگونه صداها را فیلتر نخاع ما تا پایین ستون فقرتظاهری از ماده است که بیدوبینار اساتید نورولوژی دداستانها و مفاهیمی اشتباآیا انسان با مغز بزرگش اخابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ممنابع انرژي پاک سرچشمه حشناسایی سلول های ایمنی اتومورها و التهاب مغزی عامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟نزاع بین جهل و علم رو به پمغز بزرگ چالش است یا منفعنزاع بین علم و نادانی رو جهان در حال نوسان و چرخشژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان ژنتیکی برای نوآوریآیاما مقهور قوانین فیزیکروش های صرفه جویی در ایجااجزایی ناشناخته در شکل گبیماری ای شبیه آلزایمر و منبع هوشیاری کجاست قسمت ضررهای مصرف شکر و قند بر تکامل مداومنقش هورمون های تیروئید دهندسه ی پایه ایحقیقت تنها چیزی است که شاکندر در بیماریهای التهابدرگیری مغز در بیماری کویافسردگی و اضطراب در بیماراه فراری نیستاداراوون تنها داروی تاییبیش از نیمی از موارد انتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتعوارض ازدواج و بچه دار شدتا بحر یفعل ما یشانقش روزه داری در سالم و جهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت نهمکار با یگانگی و یکپارچگیرفتار اجتماعی انسان، حاصانسان قدیم در شبه جزیره عزندگی زمینی امروز بیش از ارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد عملکرد لوب فموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچندین ماده غذایی که ماننهوش مصنوعی از عروسک تا کمحس و ادراک قسمت سی و هشتمگمان میکنی جرمی کوچکی در روزه داری و بیمار ی ام اس ای آنکه نامش درمان و یادشزبان و شناخت حقیقت قسمت داز آغاز خلقت تا نگاه انسابرای اولین بار دانشمندانماجرای جهل مقدسچیزی خارج از مغزهای ما نیهیچ کاری نکردن به معنی چیخورشید مصنوعیگشایش دروازه جدیدی از طراگر میدانی مصیبت بزرگتر از تکینگی تا مغز از مغز تسلول عصبی شاهکار انطباق برداشت مغز ما از گذر زمانمروری بر تشنج و درمان هایتاثیر درجه حرارت بر عملکوقت نهيب هاي غير علمي گذشدو سوی واقعیتپیشرفت های جدید علوم اعصابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند حذف برخی اجزای مغسیاهچاله و تکینگی ابتدایتفاوت مغز انسان و میمون همشکلات نخاعیچگونه تکامل مغزهای کنونیتازه های بیماری پارکینسوواکنش های ناخودآگاه و تقدانشمندان روش هاي جدیدی آیا ممکن است موش کور بی مابزار بقا از نخستین هماناستفاده از هوش مصنوعی در لوب فرونتال یا پیشانی مغسخن پاک و ثابتتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز ناتوان از توجیه پیدانخستین تصویر از سیاهچالهتغییر الگوی رشد مغزی با زوراپامیل در بارداریدر مانهای کمر دردآیا احتمال دارد رویا از آابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ممنابع انرژی از نفت و گاز شواهدی از نوع جدیدی از حاتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)