دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر انتخاب از طرف محیط طبیعی و دیگر انواع انتخاب، بر بدن موجودات زنده

تاثیر انتخاب از طرف محیط طبیعی و دیگر انواع انتخاب، در سازماندهی بدن موجودات زنده و مغز

زندگی در محیط خاص، سبب میشود، موجود زنده خود را با محیط زندگی سازگار کند و از جمله بخش های بدن ما مغز است که تحت تاثیر شرایط محیطی دگرگون میشود و خود را سازگار با محیط میکند.

از نشانه های مهم تاثیر محیط بر بدن موجودات زنده، زندگی کردن در شرایط محیطی متفاوت و جدا از دیگر قسمت هاست. در این مناطق جدا از دیگر قسمت های کره زمین، شاهد ساختمان بدنی متفاوت در حیوانات هستیم؛ مثلا کیسه داران فقط در استرالیا پیدا میشوند و در هیچ جای دیگر کره زمین نیستند یا حیوان فوسا و لمور فقط در ماداگاسکار است.

زندگی در محیط های جدا باعث موجوداتی با ساختار بدنی متفاوت میشود و این تاثیر- همانطور که در کیسه جلوی شکم کانگورو هست- در دیگر اجزای بدن هم وجود دارد.

تاثیر زیاد انتخاب طبیعی، فقط محدود به قد و رنگ پوست نیست و دیگر اجزای بدن انسان و حیوان به خصوص مغز، تحت تاثیر اثرات محیطی است.

مغز با مصرف حدود 25‰ انرژی دریافتی فرد، نقش سنگینی را در توزیع انرژی در بدن دارد. در شرایط دشوار تغذیه ای یا تحت تاثیر محیط، بدن لازم است با توزیع مناسب انرژی و توزیع ریز مولکولها در بدن، کوشش کند زندگی طولانی تری را برای موجود زنده فراهم کند و در این شرایط شاید بدن بکوشد بهره و سهم مغز را کمتر کند تا اندام های حیاتی انرژی بیشتری داشته باشند.

سهم مغز، هر چند زیاد است ولی سیر تکامل و انتخاب طبیعی میتواند با توجه به میزان استفاده موجود زنده از مغز و با توجه به میزان انرژی در دسترس، این سهم را تغییر دهد.

بحث نحوه تاثیر انتخاب طبیعی بر مغز پیچیدهاست که نیازمند بررسی های گسترده تصویر برداری مغز و مطالعات گسترده هوش در موجودات زنده و انسان های دارای نژادهای مختلف میباشد.(توصیه میشود به سلسله مباحث تفاوت های هوش و اندازه مغز، در گونه ها و نژاد های مختلف در همین کانال مراجعه شود. این سلسله بحث ها هرچند ابتدایی است ولی کمک میکند نقش طبیعت و انتخاب طبیعی را به عنوان یک ضلع تکامل و ارتقا، بیشتر متوجه شویم.

تاثیر محیط بر تکامل مغز قابل توجه است.

زندگی در محیط های دشوار از نظر آب و هوایی به خصوص در حضور شکارچیان، می تواند به افزایش اندازه مغز و ترجیحا در قسمتهایی از مغز- که برای تعادل و دیدن، لازم است- منجر شود و برعکس زندگی در شرایط آرامتر، در حضور رودها و محصولات دریایی فراوان و میوه ها و درختان و مهمتر از همه زندگی در محیط اجتماعی و استفاده از هوش عاطفی، نیاز به مغز بزرگتر را کم میکند و در عوض انرژی فرد صرف اندام های حیاتی تر میشود که یک صرفه جویی بزرگ در توزیع انرژی است.

در مقاله زیر به تاثیر محیط در ایجاد گونه های منحصر به فرد میپردازیم. زندگی خاص این گونه های عجیب که فقط در مناطق خاصی از کره زمین یافت میشوند، شگفت انگیز است(مانند کانگورویی که برای محافظت از کودکش آن را در کیسه ای در جلوی شکم میگذارد). همچنین این موجودات مارک ها و نشانه های مهمی از ارتقای موجودات در محیطی متفاوت هستند.

تمایز در سایه محیط متفاوت، جالب توجه است زیرا یکی از ارکان مهم ارتقا و تکامل، همین تمایز میباشد.

تمایز بیشتر، دست انتخاب طبیعی را در گزینش ها بازتر میکند و در کنار انتخاب طبیعی میتواند به تکامل، کمک کند. تمایز در محیط های ایزوله و جدا از بقیه جهان، به پیدایش موجودات منحصر به فرد طبیعی کمک کرده است ولی نقش آن در ایجاد تمایز ها محدود به شکل های طبیعی نیست و انسان ها خودشان به صورت مصنوعی با ایجاد شرایط متفاوت در زندگی افراد، میتوانند این تفاوتهای ژنتیکی را ایجاد کنند؛ به خصوص امروز در سایه پیشرفت های تکنولوژیک، لازم نیست میلیون ها سال صبر کرد تا موجودی طی هزاران سال جابجایی قاره ها تولید شوند. کافی است شما با به کار بردن پرتوها و اشعه های خاص یا تولید ژن، پروتئین یا سلول یا حتی مغز و هوش مصنوعی، تمایزی دلخواه و کاملا منظم و بدون خطا را در آزمایشگاه ایجاد کنید.

ارتقا تحت تاثیر محیط و عوامل و انتخاب طبیعی است ولی با ورود مغز و روح، این انتخاب ها محدود به انتخاب از طرف جماد و آب و هوا نیست بلکه این انتخاب ها و تاثیرات محیطی به وسیله موجود جانداری انجام میشود که چیزی را بر چیز دیگر ترجیح میدهد یا ناگهان هوس میکند نسلی را از روی زمین بردارد یا نسلی نو تولید کند!

تشکیلات محیطی جداگانه و وجود تشکیلات حیاتی متفاوت در آن

(وقتی حیات- آنطور که در برخی جزایر جداگانه جدا از بقیه جهان است- به صورت مستقل تکامل یافت، گروه هایی از حیات را تولید کرد که از گونه های موجود در دیگر قسمت های عالم متفاوت است و این امری است که بر اهمیت انتخاب طبیعی تاکید میکند و به وضوح بر تکامل و ارتقا دلالت دارد.

این حالت در کیسه داران استرالیا و حیوانات ماداگاسکار مانند حیوان فوسا- که در آن

جا به طور جدا از بقیه قسمت های کره زمین وجود دارد- دیده میشود

و اگر وجود و زندگی زمینی، نتیجه تکامل و انتخاب طبیعی نبود، این اماکن جداگانه، با موجودات متفاوت از دیگر جاها- که فقط در این اماکن دیده میشود- اختصاص نمی یافت

و تنها دلیل منطقی و معقول، آن است که زندگی در این اماکن مستقل از دیگر قسمت های زمین تکامل یافته است، بنابراین الگوی خاص خود را گرفته است و نتوانسته است از این اماکن خارج شود و به دیگر قسمت های زمین برسد زیرا محصور به منطقه خود است و با موانع طبیعی مانند اقیانوس ها احاطه شده است.)

(کتاب توهم بی خدایی از احمد حسن)

تاریخ ایجاد لمورها جدا از بقیه نخستی ها در جزیره ماداگاسکار اتفاق افتاد. لمورها از نخستی ها از دسته میمون های بزرگ است و از نخستی ها شاخه گرفته است.

در بسیاری خصوصیات با نخستی ها مشترک است و از این رو بسیار حیرت آور است که سلف مشترک میمون های جدید و انسان به حساب بیاید. آنها فقط شبیه اجداد نخستی ها هستند. اعتقاد دارند آغاز ایجاد لمورها در دوره ائوسن بوده است.

پژوهش های ژنتیکی و آزمون اسید های نوکلئیک پیشنهاد داده است، لمورها در حدود 40تا50 میلیون سال قبل به سوی ماداگاسکار رفتند و از مقایسه میتوکندری ها و زنجیره اسیدهای نوکلئیک، الگوی زمانی، 62تا63میلیون سال قبل مطرح شده است.

پس جد بزرگ لمورها در حدود 63 میلیون سال قبل از آفریقا به ماداگاسکار رفته است.

اکنون لازم است بدانیم جزیره ماداگاسکار در چه زمانی از آفریقا جدا شده است. جزیره ماداگاسکار در حدود 135 میلیون سال قبل از آفریقا جدا شده است.

مسافت بین ماداگاسکار و آفریقا چقدر است؟

مسافت بین ماداگاسکار و موزامبیک در آفریقا در حدود 750 کیلومتر است. سوال اینجاست که اجداد لمورها چگونه این مسافت را از دریا طی کردند؟

تجزیه قاره گندوانا باعث جدا شدن ماداگاسکار-آنتراکتیکا-هند از آفریقا و جنوب آفریقا در حدود 135 میلیون سال قبل شد.

ماداگاسکار بعدا در حدود88 میلیون سال قبل از هند جدا شد و اجازه داد گیاهان و حیوانات این جزیره به طور جداگانه تکامل یابند. فسیل های آفریقا و برخی آزمون ها روی دی ان ای هسته ای نشان داد در حدود چهل و 52 میلیون سال قبل به سوی ماداگاسکار رفته اند.

جد لمور، فوسا و دیگر پستانداران ماداگاسکار بر اساس مدل جدید جریانات اقیانوس و بادهای رایج در 50 میلیون سال قبل از طریق شناورهای طبیعی به جزیره ماداگاسکار رسیدهاند.

تنها در یک فیلم میتوان تصور کرد شیر، پلنگ اسب یا زرافه در کنار ساحل آبی ماداگاسکار آب تنی کنند!

https://news.nationalgeographic.com/…/100120-mammals-madag…/

https://www.youtube.com/watch…

https://evolution.berkeley.edu/evolibra…/…/091001_madagascar

http://blog.khbannarmartin.com/?p=72

https://www.nature.com/articles/nature08706

https://www.researchgate.net/…/41103033_Mammalian_biodivers…

https://www.jstor.org/stable/3554881…

https://www.youtube.com/watch…


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فن آوری های جدید علیه شناترازودونچند جهانیسخن نیکو مانند درخت نیکوابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقایق ممکن و غیر ممکنعشق درونی به یگانگی خلقتاز تکینگی تا مغز از مغز تدو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیبیماری های میتوکندریکمردرددرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمپروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از ستکامل زبانزیان غذاهای پرچربامید نجاتفروتنی معرفتیتشخیص ژنتیکی آتروفی های سردرد به دلیل مصرف زیاد مچهار ساعت پس از کشتار خوکابزار بقا از نخستین هماننعناعمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آددرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپورفتار اجتماعی انسان، حاصآموزش نوین زبانمعرفت و شناختتابوهای ذهنیزبان و کلمه حتی برای کسانانگشت نگاری مغز نشان میدفرضیه ای جدید توضیح میدهتعامل انسان با هوش مصنوعشواهدی از نوع جدیدی از حانوبت کودکانابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دمنتظر زمان ایده آل نشوحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخارویا بخشی حقیقی از زندگی آیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفر نامه سفر به بم و جنوب انسان میوه ی تکاملقیچی ژنتیکیجلو رفتن یا عقبگردشاید گوشی و چشمی، آماده شچیزی منتظر شناخته شدناثرات مفید روزه داریهنر فراموشیموسیقی نوحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنروزه داری سلول های بنیادآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کوسلول عصبی شاهکار انطباق اولین هیبرید بین انسان و قدرت ذهنجهان مرئی و نامرئیشرکت نورالینک ویدیویی ازچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی مکانیزمهای دفاعی در براباستروژن مانند سپر زنان ددارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که گمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشريتوکسيمب در درمان ام استاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین سندرم جدایی مغزایمان به رویالحظات خوش با کودکانجهان در حال نوسان و چرخشضربه مغزی در تصادف رانندارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ی خالیاطلاعاتی عمومی در مورد مدر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغگاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاراه نجاتآتاکسی فریدریشتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حفاظتی مولکول جدید دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهایران بزرگمن بی من، بهتر یاد میگیرمجواب دانشمند سوال کننده عقل سالمارزش حقیقی زبان قسمت اولخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کممحدودیت های حافظه و حافظبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودتوکل بر خدارشته نوروایمونولوژی و نقآسانی موفقیتتبدیل پلاستیک به کربن و سنقش غذاها و موجودات درياساهچاله ها تبخیر نمیشوداپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالمنابع انرژی از نفت و گاز جستجوی متن و تصویر به صورعوامل موثر در پیدایش زبااز کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11به سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمردرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير پیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهتکنولوژی جدید که سلول هازمزمه ات مانده در گوشمافزایش سرعت پیشرفت علوم فناوری هوش مصنوعی نحوه ختراشه مغز بدون واسطه ی دچند جهانی و علمسخن و سکوتابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برمنبع هوشیاری کجاست قسمت حل مشکلعشق، شلوغ کردن نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب تکامل زبانزیباترین چیز در پیر شدنامید جدید بر آسیب نخاعیفروتنی و غرورتشخیص آلزایمر سالها قبل سردرد تنشننون و القلمابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزبیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیرقیبی قدرتمند در برابر مآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر فکر بر سلامتزبان و بیان نتیجه ساختماانتقال ماده و انرژیفساد اقتصادی سیتماتیک درتعداد کلی ذهن ها در جهان شواهدی از دنیسوان(شبه نئنور از عمق تاریکیابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستمنحنی که ارتباط بین معرفحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا دانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معرویا تخیل یا واقعیتآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفر به مریخ در 39 روزانسان ها می توانند میدان قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصجلوتر را دیدنشاید درست نباشدچیزی خارج از مغزهای ما نیاثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهموسیقی هنر مایع استحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختداروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بربازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد روزهای بد باقی نمیماندتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده سلول عصبی، در محل خاص خوداولین تصویر در تاریخ از سقدرت عشقجهان مشارکتیشربت ضد خلطچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی ما انسانها چه اندازه نزداسرار آفرینش در موجداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجرگنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بریه زغالیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دسندرم دزدی ساب کلاویناین پیوند نه با مغز بلکه لرزش ناشی از اسیب به عصبجهان در حال ایجاد و ارتقاضررهای مصرف شکر و قند بر ارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ای ضد التهابیاطلاعاتی عمومی در مورد مدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دگاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیراه های جدید برای قضاوت رآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حیاتی تلومر دی ان آ دسیاهچاله ی تولید کنندهایرادهای موجود در خلقت بمننژیتجواب سنگ اندازیعقلانیت بدون تغییرارزش حقیقی زبان قسمت دومخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیمحدودیت درک انسانبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگتوپیراماترشد مغز فرایندی پیچیده اآشنا پنداریتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نقش غذاها در کاهش دردهای سایه ی هوشیاریابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت منابع انرژی از نفت و گاز جستجوی هوشیاری در مغز ماعوامل ایجاد لغت انسانی و از آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون پیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستتکنولوژی جدید که سلول هازنان باهوش ترافسردگی و اضطراب در بیماتکینگیزنجیرها را ما باید پاره کافسردگی و ساختار مغزفواید روزه داری متناوبتراشه ها روی مغزچند روش ساده برای موفقیتسخن پاک و ثابتابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ منبع هوشیاری کجاست قسمت حلقه های اسرارآمیزعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری وسواسکمردرد و علل آندرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاتکامل زبان انسان از پیشیزیباترین چیز در افزایش سامید درمان کرونا با همانفرگشت و تکامل تصادفی محض تشخیص ایدزسردرد سکه اینوآوری ای شگفت انگیز دانابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزابیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی درد و درستفاوتهای جنسیتی راهی برارموزی از نخستین تمدن بشرآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبتاثیر مشاهده بر واقعیت بزبان و بیان، در سایه پیشرانتروپی و هوشیاریفشار و قدرتتعذیه ی ذهنشیشه ی بازالتی و سیلیکوننور درونابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریممنشأ اطلاعات و آموخته ها حس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسرویا حقی از طرف خداآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفر تجهیزات ناسا به مریخ انسان یک کتابخانه استقانون مندی نقشه ژنتیکی مجمجمه انسان های اولیهشایسته نیست در جیب خود قرچیزی شبیه نور تو نیستاجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیمیهمانهای ناخوانده عامل اسکار، لگوی هوشمندداروی جدید برای میاستنی ویشن پروبازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانروزهای سختتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تسلولهای ایمنی القا کنندهاولین دارو برای آتاکسی فقضاوت ممنوعجهان معناشش مرحله تکامل چشمچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی ما انسانها چه اندازه نزداسرار بازسازی اندام هادخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاتگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایریواستیگمینتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیسندرم سردرد به دلیل افت فاین اندوه چیستلرزش عضله یا فاسیکولاسیوجهان ریز و درشتضررهای شکر بر سلامت مغزارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی نیستاعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندگذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتراه های جدید برای قضاوت رآتش منبع انرژیتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش خرچنگ های نعل اسبی درسیاره ی ابلهانایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیمنابع انرژي پاک سرچشمه حجوسازی مدرنعقیده ی بی عملارزش حقیقی زبان قسمت سومخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کامخچه فراتر از حفظ تعادلبه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می تودرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانتوانایی مغز و دیگر اجزای رشد مغز علت تمایل انسان بآشنا پنداریتبدیل سلولهای محافط به سنقشه مغزی هر فرد منحصر بهسایه را اصالت دادن، جز فرابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا وامنابع انرژی از نفت و گاز حفره در مغزعواملی که برای ظهور لغت ااز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجامرز جدید جستجو و اکتشاف، تکامل فردی یا اجتماعیزندگی فعال و مثبت روند آلاقلیت خلاقفیلمی بسیار جالب از تغییتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچندین ماده غذایی که ماننسختی ها رفتنی استابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت حمله ویروس کرونا به مغزعصب سیاتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تدو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کروناپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهتکامل ساختار رگهای مغزی زیر فشار کووید چه باید کرامیدوار باش حتی اگر همه چفراموش کارها باهوش تر هستصویر خورشید یا خود خورشسردرد عروقی میگرننوار مغز مشاهده ی غیر مستابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریهر چیز با هر چیز دیگر در تبیندیشکودکان خود را مشابه خود تدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشرمز و رازهای ارتباط غیر کآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بزبان و تکلم برخی بیماریهانتظار گذر تندباد؟فضا و ذهن بازتغییرشکل های متفاوت پروتئین هنوروفیبروماتوزابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستمنشاء کوانتومی هوشیاری احس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را با خدا باشکار امروز را به فردا نیندذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنرویاها از مغز است یا ناخوآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفر دشوار اکتشافانسان باشقانون گذاری و تکاملجنین مصنوعیشادی، پاداش انجام وظیفهنکاتی در مورد تشنجاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش دمیوتونیک دیستروفیاساس انسان اندیشه و باور داروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از بازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییروش مقابله مغز با محدودیتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینسلولهای بنیادی مصنوعی دراولین دروغقطار پیشرفتجهان هوشمندششمین کنگره بین المللی سنگاه من، نگاه تو و یا حقیحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی ما اکنون میدانیم فضا خالاصفهان زیبادر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده توگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیریاضیات یک حس جدید استتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهسوپاپ ها یا ترانزیستورهااین ایده که ذرات سیاهچاللزوم گذر انسان از حدها و جهان شگفت انگیزضعیف و قویارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی بیش از یک خلا اعتماد به خوددر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتگذشته را دفن کنتوهم فضای خالیراه پیروزی در زندگی چیستآثار باستانی تمدن های قدتاثیر رژیم گیاهخواری بر نقش داروهاي مختلف معروف سیاره ابلهاناکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز جامعه ی آسمانیعلم و ادراک فقط مشاهده ی ارزش خود را چگونه میشناسخدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیمخچه ، فراتر از حفظ تعادلبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانتوازن مهمتر از فعالیت زیرشد در سختی استآشناپنداری چیستتبر را بردارنقشه های مغزی جدید با جزیساخت سلول عصبی حتی پس از ابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خومنابع بی نهایت انرژی در دحق انتخابعوارض ازدواج و بچه دار شداز بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و ودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیماپیشرفت های جدید علوم اعصپیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تتکامل مادی تا ابزار هوشمزندگی هوشمند در خارج از زاقیانوس نادانیفیروز نادریتراشه ی بیولوژِیکچندجهانیسرنوشتابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سمنبع هوشیاری کجاست قسمت حمایت از طبیعتعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز از مغز تدو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کروناپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهتکامل شناخت انسان با کشفزیرفون داروی ضد ام اسامیدواریفراموشی همیشه هم بد نیستتصویر در هم تنیدگی کوانتسرطان کمیت گرایینوار مغز با توضیح دکتر فاابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعترمز گشایی از اتصالات مغزآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استتاثیر نگاه و مشاهده ناظر زبان و شناخت حقیقت قسمت چاندوه در دنیا استفضای قلب منبع نبوغ استتغییر الگوی رشد مغزی با زشکل پنجم مادهنورون هاي مصنوعی می توانابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتمهمان ناخواندهحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تدائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز با طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیرویاهای پر رمز و حیرتی درآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفرنامه سفر به بم و جنوب انسان جدید از چه زمانی پاقانون جنگلجنگ هفتاد و دو ملت همه را شب سیاه سحر شودچگونه مولکول های دی ان ایحس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است دمیگرن و پروتئین مرتبط با استفاده از مغز، وزن را کمداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهبازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استروش های صرفه جویی در ایجاتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسسلام تا روشناییاولین سلول مصنوعیقطره قطرهجهان هوشیارصبور باشنگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی ما از اینجا نخواهیم رفتاصل بازخورددر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمرگوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را ریتوکسیمابتاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل مسوپاپ ها یا ترانزیستورهااین ابتدای تناقض هاستلزوم سازگاری قانون مجازاجهانی که نه با یک رخداد و طلوع و حقیقتارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالیاعتماد به خوددر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضراه انسان شدن، راه رفتن وآرامش و دانشتاثیر رژِیم غذایی بر میگنقش درختان در تکاملسیاره ابلهاناکوییفلکسنتایج نادانی و جهلمنابع انرژی از نفت و گاز جاودانگی مصنوعیعلم و روحاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهامخچه ابزاري که وظیفه آن فبه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده درمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرپیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایتوسعه هوش مصنوعی قادر اسرشد، رسیدن به یک هدف نیستآشتی بهتر استتحریک عمقی مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسساخت شبکه عصبی مصنوعی با ابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استمنابع جدید انرژیحقیقت قربانی نزاع بین بی عید نوروز مبارکاز بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامنددرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلتکامل مداومزندگی و داراییالکترومغناطیس شنوایی و هفیزیک مولکولها و ذرات در تربیت کودکان وظیفه ای مهنه ناامیدی بلکه ارتقاسریع دویدن مهم نیستابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان منبع هوشیاری کجاست قسمت حوادث روزگار از جمله ویرغم بی پایاناز تکینگی تا مغز از مغز تدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودتکامل، نتیجه ی برنامه ریزیرک ترین مردمامیدواری و مغزفراموشی و مسیر روحانیتصویر زیبا از سلولسرعت فکر کردن چگونه استنوار مغز ترجمه رخدادهای ابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر بیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایدردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعترمز پیشرفت تواضع است نه طآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمتاثیر نگاه انسان بر رفتازبان و شناخت حقیقت قسمت ااندوه دردی را دوا نمیکندقفس ذهنتغییر دیگران یا تغییر خوشکرگزار هر چیزی باش که دانورون های ردیاب حافظهابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانمهندسی ژنتیک در حال تلاش حس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایررویای شفافآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفرنامه سفر به بم و جنوب انسان خطرناکترین موجودقانون جنگلجنگ و تصور از جنگشبیه سازی میلیون ها جهان چگونه میتوان با قانون جنحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتمیگرن و خواباستفاده از نظریه ی تکامل داروی جدید برای دیابتواقعیت چیستبحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استروش هایی برای کم کردن اضطتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرسلاح و راهزنیاوکرلیزوماب داروی جدید شلمس کوانتومیجهان های بسیار دیگرصبر لازمه ی پیروزی استنگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی ما اشیا را آنطور که هستنداصل در هم تنیدگی و جهانی در محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیریسدیپلام تنها داروی تایتاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناساسوپاپ ها یا ترانزیستورهااینکه به خاطرخودت زندگی لزوم سازگاری قانون مجازاجهانی که از یک منبع، تغذیطلای سیاهارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالی با هوش انسانیاعتماد بی موردوراپامیل در بارداریدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دگربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)راه بی شکستآرامش و سکونتاثیر سلامت دستگاه گوارشنقش ذهن و شناخت در حوادث سیب یکسان و دیدگاه های متاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییمنابع انرژی از نفت و گاز جایی برای یاد گرفتن باقی علم اپی ژنتیک دریچه ای بهاز مخالفت بشنوخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق امخچه تاثیر گذار بر حافظهبه هلال بنگریاد گرفتن مداومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن توسعه برخی شغل ها با هوش ز گهواره تا گورآغاز فرایند دانستنتحریک عمقی مغز در آلزایمنقص های سیستمی ایمنیساخت شبکه عصبی با الفبای ابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغمناطق خاص زبان در مغزحقیقت آنطور نیست که به نظعامل کلیدی در کنترل کارآاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن ابررسی علل کمر درد در میانپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گتکامل چشمزندگی بی دودالکتروتاکسی(گرایش و حرکفیزیک هوشیاریترجمه ای ابتدایی از اسرانه به اعدامسریعترین کامپیوتر موجودابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهمنبع هوشیاری کجاست قسمت53حکمت الهی در پس همه چیزغم بی پایاناز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به بیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد ددرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجتکثیر سلول در برابر توقف زیست شناسی کل در جزء فراکامیدی به این سوی قبر نیستفراموشی آرمانتصویر زیبای اصفهانسطح آگاهی، رخدادهای زندگنوار مغز در فراموشی هاابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به بیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذرمز بقای جهش ژنتیکیآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر نگاه انسان بر رفتازبان و شناخت حقیقت قسمت داندوهگین نباش اگر درب یا قفس را بشکنتغییر دادن ژنها آیا روزی شکست حتمینوروپلاستیسیتی چیستابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بمهندسی بدنحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس باهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانروان سالمآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفرنامه سفر به بم و جنوب انسان عامل توقف رشد مغزقانونمندی و محدودیت عالمجنگ داده هاشبیه سازی سیستم های کوانچگونه مغز ما، موسیقی را پحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اسمیگرن و روزه داریاستفاده از هوش مصنوعی در داروی جدید ضد میگرنواقعیت چیستبحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیروش هایی برای جلوگیری از تاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسسلسله مباحث هوش مصنوعیايندگان چگونه خواهند دیدلووفلوکساسینجهان هایی در جهان دیگرصبر و واقعیتنگاه کلی نگرحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی ما به جهان های متفاوت خوداصل علت و تاثیردر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنگوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريریشه های مشترک همه ی موجوتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون های تیروئید دسوخت هیدروژنی پاکاینکه خانواده ات سالم بالزوم عدم وابستگی به گوگل جهانی در ذهنطوفان فقر و گرسنگی و بی سارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی ماشین دانشاعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانگزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیسترابطه تشنج و اوتیسمآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر عصاره تغلیظ شده گینقش روی و منیزیم در سلامتسیر آفرینش از روح تا مغز اکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرمنابع انرژی از نفت و گاز جایی خالی نیستعلم به ما کمک میکند تا مواز نخستین همانند سازها تخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحمخاطب قرار دادن مردم، کابه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستتوصیه های سازمان بهداشت زمین در برابر عظمت کیهانآغاز فصل سرما و دوباره تکتداوم مهم است نه سرعتنقص در تشخیص هیجانات عامساختن آیندهابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینمناطق خاصی از مغز در جستجحقیقت افرادعادت همیشه خوب نیستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابدرمان ضایعات نخاعیدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خاپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماتکامل و ارتقای نگاه تا عمزندگی در جمع مواردی را برالکترودهای کاشتنیفیزیک و هوشیاریترس و آرمان هانه به اعدامسرگیجه از شایعترین اختلاابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمحافظه میتواند بزرگترین دغیرقابل دیدن کردن مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارذهت را روی چیزهای مفید متپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدتأثیر نیکوتین سیگار بر مزیست شناسی باور حقیقت یا امیدی تازه در درمان سرطافرایند پیچیده ی خونرسانیتصویربرداری فضاپیمای آمسعی کن به حدی محدود نشوینوار مغز در تشخیص بیماری ابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکنددرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعرمز جهانآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر ویتامین دی بر بیمازبان و شناخت حقیقت قسمت ساندام حسی، درک از بخش هایقله برای دیدن نه برای به تغییر زودتر اتصالات مغزیشگفت نیست من عاشق تو باشمنوروز مبارکابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستمهربانی، شرط موفقیتحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیروبات ها قول میدهندآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفرنامه سفر به بم و جنوب انسانیت در هم تنیده و متصقارچ بی مغز در خدمت موجودجنبه های موجی واقعیتشبکه های مصنوعی مغز به درچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احمیگرن سردردی ژنتیکی که باستفاده از انرژی خلاداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوتبحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایروش هایی ساده برای کاهش اتاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهسلطان جنگل یا صاحب ملکوتايا اراده آزاد توهم است یلوب فرونتال یا پیشانی مغجهان یکپارچهصبر بسیار بایدنگاه انسان محدود به ادراحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی ما با کمک مغز خود مختاريماصل عدم قطعیت از کوانتوم در ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناگیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی ریشه های مشترک حیاتتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون زنانه استروژنسودمندی موجودات ابزی بر اینترنت بدون فیلتر ماهوامقاومت به عوارض فشار خون جهان، تصادفی نیستطوفان زیباییارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی مبانی ذهنی سیاه و سفیداعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بگزارش یک مورد جالب لخته وتوهم و خیالرادیوی مغز و تنظیم فرکانآزمون تجربی، راهی برای رتاریک ترین بخش شبنقش روزه داری در سالم و جسیستم تخلیه ی مغز بینشی ناگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریمنابع انرژی از نفت و گاز جاذبهعلم بدون توقفاز نخستین همانند سازها تخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحمدل همه جانبه نگر ژنرالیبه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید ددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستتوصیه های غیر دارویی در سزمین زیر خلیج فارس تمدنی آغاز مبهم آفرینشتداخل مرزها و صفات با بیننقطه ی رسیدن به قلهساختن آینده، بهترین روش ابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت انسانعادت کن خوب حرف بزنیاز تکنیکی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دومبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلنددرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتکامل و ریشه ی مشترک خلقتزندگی در سیاهچالهالگو نداشتیمفیزیک آگاهیتسلیم شدن از نورون شروع منه بدبخت بلکه نادانابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه های کاذبغرور و علماز تکینگی تا مغز از مغز تدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعذخیره ی شگفت انگیز اطلاعپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشاتأثیر نگاه انسان بر رفتازیست، مرز افق رویداد هستامگا سه عامل مهم سلامتفرایند تکامل و دشواری هاتصور ما ازمشکلات و واقعیشلیک فراموشینوار مغزی روشی مهم در تشخابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدبیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یادست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیرمز جهان خاصیت فراکتالآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر ویروس کرونا بر مغز زبان جانسوزانرژی بی پایان در درون هرقله سقوطتغییر عمودی سر انسان از پشگفت انگیز بودن کیهاننوروز یا روز پایانیابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سموفقیت هوش مصنوعی در امتحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبروبات های ریز در درمان بیآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاتاثیر گیاه خواری بر رشد وسفری به آغاز کیهانانسانیت در برابر دیگرانقبل از آغازجنسیت و تفاوت های بیناییشبکیه های مصنوعیچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایمیگرن شدید قابل درمان اساستفاده از سلول های بنیاداروی سل سپتواقعیت و مجازبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسروش جدید تولید برقتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشسم زنبور ، کلیدی برای وارايا اراده آزاد توهم است یلوتیراستامجهان یکپارچهصد قدح، نفتاده بشکستنگاه از بیرون مجموعهخفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی ما بخشی از این جهان مرتبطاصل، روان و نفس استدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شگیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکسترژیم های غذایی و نقش مهم آپومورفین در پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ویتامین K در ترمیم اسسی و سه پل اصفهانایندرالمقایسه رقابت و همکاریجهش های ژنتیکی مفید در ساطولانی ترین شبارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی خودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی مباحث مهم حس و ادراکاعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایگشایش دروازه جدیدی از طرتوهم وجودراز تغییرآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاریکی من و تو و گرد و غبانقش رژیم غذایی بر رشد و اسیستم تعادلی بدناگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهمنابع انرژی از نفت و گاز جاذبه و نقش آن در شکلگیریعلم در حال توسعهاز نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پارپیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استتوصیه هایی در مصرف ماهیزمان چیستإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَترقی واقعی یا شعار ترقینقطه ای بود و دگر هیچ نبوساختار فراکتال وجود و ذهابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت اشیاعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز و از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنوندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیستکامل ابزار هوش ، راه پر زندگی زمینی امروز بیش از الگو و عادت را بشکن و در افیزیکدانان ماشینی برای تتست نوار عصب و عضلهنه جنگ و نه خونریزیابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاست غربال در زندگیاز تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز بیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم ذره ی معین یا ابری از الکپرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهتأثیر شیرینی های حاوی لوزاویه نگاه ها یکسان نیستاما شما از دید خفاش کور هفرایند حذف برخی اجزای مغتصور از زمان و مکانشلیک فراموشینوار مغز، مفید و بی خطرابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازابیان حقیقتکیست هیداتید مغزدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهرنگ کردن، حقیقت نیستآنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنتاثیر ژنها بر اختلالات خزبان ریشه هایی شناختی اسانرژی تاریکقلب های سادهتغییرات منطقه بویایی مغزشگفت زده و حیران باشنورالژیاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیموفقیت در تفکر استحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کابابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج روبات کیانآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرتاثیر گیاه خواری بر رشد وسقوط درون جاذبه ای خاص، چانسان، گونه ای پر از تضادقبل از انفجار بزرگجنسیت و تفاوت های بیناییشباهت مغز و کیهانچگونه هوشیاری خود را توسحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعمیدان مغناطيسي زمین بشر استفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیروش صحبت کردن در حال تکامتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشسماگلوتید داروی کاهش دهنای نعمت من در زندگیملوزالمعده(پانکراس)مصنوعجهان کنونی و مغز بزرگتریصدای بم با فرکانس پایین، نگاه از دور و نگاه از نزدخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی ما تحت کنترل ژنها هستیم یاصلاح خطا با رفتن بر مسیردر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دگیاه خواری و گوشت خوار کدتولید مولکول جدید توسط هرژیم های غذایی و نقش مهم آپومورفین در پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ژنتیک در درمان اختلاسیلی محکم محیط زیست بر انایا کوچک شدن مغزانسان المقابله ی منطقی با اعتراضجهش های ژنتیکی غیر تصادفطی یکصد هزار سال اخیر هرچارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی مبتکران خودشکوفابقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطپل جویی اصفهانتوهم وجودراست دستی و چپ دستیآزمون ذهنی گربه شرودینگرتاریکی و نورنقش رژیم غذایی در رشد و اسیستم دفاعی بدن علیه مغز اگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی جمنابع انرژی از نفت و گاز جبران از دست رفته هاعلم راهی برای اندیشیدن ااز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحمدل هولوگرافیک تعمیم یافبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است درمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستتوضیحی ساده در مورد هوش مزمان و مکان، ابعاد کیهان افت فشار خون ناگهانی در وALS نگاهی کامل بر بیماری وتروس جریان انرژینقطه بی بازگشتساختار شبکه های مغزی ثابابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت تنها چیزی است که شاعادت بد را ترک کناز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمهوش عاطفی بیشتر در زنانبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی پارادوکس ها در علممسئولیت جدیدتکامل تکنولوژیزندگی زودگذرالگوی بنیادین و هوشیاریفال نیکوتست آر ان اس دز میاستنی گسرگردانیچه زیاد است بر من که در ایابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاست مقالاتاز تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطاندرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هذرات کوانتومی زیر اتمی قپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنتئوری تکامل امروز در درمزاوسکا درمان گوشرامروز دانش ژنتیک هیچ ابهفراتر از دیوارهای باورتصادف یا قوانین ناشناختهشنا در ابهای گرم جنوب نیانوار مغز، ترجمه ی فعالیت ابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان نورون مصنوعی سهزاران سال چشم های بینا وبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدرنگین کمانآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقتاثیر کلام در آیات کلام بزبان شناسی مدرن در سطح سلانرژی تاریک که ما نمی توقلب و عقلتغییرات مغز پس از 40 سالگیشگفتی های نقشه ی ژنتیکینوسانات کوانتومی منبع مااتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایمولکول ضد پیریحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوانباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنروح و آب حیاتآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ تاثیر گیاه خواری بر رشد وسلول های مغزی عامل پارکیانعطاف پذیری مکانیسمی علقبرستان ها با بوی شجاعتجهل مقدسشباهت مغز با کیهان مادیچگونه واکسن کرونا را توزحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمیدان های مغناطیسی قابل استفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیروشهای نو در درمان دیسک بتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استسندرم کووید طولانیای همه ی وجود منلیروپریم داروی ترکیبی ضدجهان کاملی در اطراف ما پرصرع و درمان های آننگاه از درون قفس یا بیرونخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی مانند آب باشاصول انجام برخی نرمش ها ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانگیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های رژیم ضد التهابیآب زندگی است قسمت چهارمتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش گرمایش آب و هوا در همسینوریپا داروی ترکیبی ضدایا این جمله درست است کسیمقابله با کرونا با علم اسجهش های بیماری زا، معمولطبیعت موجی جهانارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره خوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کممتواضع باشبقا در ازای بیماریورزش در کمر درددرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تپل خواجو اصفهانتوهم بی خداییرجزخوانی هایی که امروز بآزادی عقیده، آرمانی که تتاریکی خواهد ترسیدنقش زنجبیل در جلوگیری از سکوت و نیستیاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زامنابع انرژی از نفت و گاز جدا کردن ناخالصی هاعلم ساختن برج های چرخاناز نشانه ها و آثار درک شدخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atپیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانتیوتیکسن داروی ضد جنونزمان و گذر آن سریع استافت هوشیاری به دنبال کاهفقر داده ها در هوش مصنوعیتری فلوپرازیننمیتوان با بیرون انداختنسادیسم یا لذت از آزار دادابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت خواب و رویاعادت دادن مغز بر تفکراز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مپاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیتکامل جریان همیشگی خلقتزندگی سلول در بدن، جدای االگوبرداری از طبیعتفاکسیبتتشنچ پانایوتوپولوس تشنج سربازان ما محققا غلبه می نه عدم مطلق بلکه عدم با قابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه و اطلاعات در کجاستتاثیر ویتامین دی بر بیمااز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نتربیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بذرات کوانتومی زیر اتمی قآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهتئوری تکامل در پیشگیری و زبان فرایند تکاملی برای انفجار و توقف تکاملی نشافرد موفقتضادهای علمیشناخت و معرفت، و نقش آن دنوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتدانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکتربیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتدست بالای دستتلاش های جدید در ALSرهبر حقیقیآینه در اینهمغز و اخلاقتاثیر کپسول نوروهرب بر نزبان شناسی نوین نیازمند انرژی خلا ممکن استقلب یا مغزتغییرات آب و هوایی که به شگفتی های زنبور عسلنوشیدن چای برای مغز مفید اتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانمولتیپل اسکلروز در زنان حس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفروح در جهانی دیگر استآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوتاثیر گیاه خواری بر رشد وسلول های بنیادیاهرام مصر از شگفتی های جهقدم زدن و حرکت دید را تغیجهان فراکتالشباهت های ریشه ای چند بیمچگونه آن شکری که می خوریمحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمیدان های کوانتومی خلااستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی روشهای شناسایی قدرت شنواتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استسندرم گیلن باره به دنبال ای آنکه نامش درمان و یادشلیس دگرامفتامین یا ویاسجهان پیوستهضایعه ی شبکه لومبوساکرالادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی ماه رجباصول توسعه ی یک ذهن کاملدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانگالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وآب زندگی است قسمت هفتمتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش پیش زمینه ها و اراده سیگار عامل افزایش مرگ ومایا ابزار هوشمندی یا مغز ملاحظه های اخلاقی دربارهجهش تمدنی عجیب و شگفت انسطبیعت بر اساس هماهنگیارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کممجموعه های پر سلولی بدن مبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های پلاسمای غالبتوهم تنهاییرحم مصنوعیآزار دیگری، آزار خود استتاریخ همه چیز را ثبت کردهنقش زبان در سلطه و قدرت اسکوت، پر از صدااگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهمنابع انرژی از نفت و گاز جدایی خطای حسی استعلایم کمبود ویتامین E را از نظر علم اعصاب یا نرووسخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشتیک و اختلال حرکتیزمان و صبرافتخار انسانفلج نخاعی با الکترودهای تری فلوپرازیننمیتوان بر سیاه سیاه نوشسازگاری با محیط بین اجزاابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت در علم، هرگز نهایی عارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است پختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلتکامل داروینی هنوز در حازندگی، مدیریت انرژیالتهاب شریان تمپورالفاجعه ی جهل مقدستشنج چیستسردرد میگرننهایت معرفت و شناخت درک عابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه ی هوش مصنوعیصفحه اصلیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسمبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشناذرات کوانتومی زیر اتمی قآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمتئوری جدید، ویران کردن گزبان متغیرانقراض را انتخاب نکنیدفرد یا اندیشهتظاهر خوابیده ی مادهشناخت حقیقت یا آرزوهای گنوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دمنبع هوشیاری در کجاست؟ قحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال بیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگدستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرروی و منیزیم در تقویت استآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی تاثیر کپسول نوروهرب بر تزبان، نشان دهنده ی سخنگو انرژِی برای ایجاد اضطرابقلب دروازه ی ارتباطتغییرات تکاملی سر انسان شانس یا نتیجه ی تلاشنوعی سکته مغزی ، وحشتناک اتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینمواد کوانتومی جدید، ممکنحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروزروح رهاییآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کتاثیر گیاه خواری بر رشد وسلول های بنیادی منابع و ااولویت بندی ها کجاستقدرت مردمجهان قابل مشاهده بخش کوچشباهت کیهان و مغزچگونه انتظارات بر ادراک حس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگومیدان بنیادین اطلاعاتاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار گل درون گلدانتو آرامش و صلحیروشی برای بهبود هوش عاطفتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یسندرم پیریفورمیسایمپلانت مغزیلا اکراه فی الدینجهان پیوستهضایعه ی عروقی مخچهادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اخلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی ماپروتیلیناصول سلامت کمردر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادگام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیرژیم غذایی سالم و ضد التهآب زندگی است قسمت اولتاثیر رو ح و روان بر جسمنقش آتش در رسیدن انسان بهسیاهچاله هاایا بیماری ام اس (مولتیپملاحظات بیهوشی قبل از جرجهشهای مفید و ذکاوتی که دطعمه ی شبکه های ارتباط اجارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،خوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کممجرم، گاهی قربانی استبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم پمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییرحم مصنوعیآسيب میکروواسکولاریا آستاریخ، اصیل نیست و ساخته نقش زبان در سلطه و قدرت اسکته مغزیاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردمنابع انرژی از نفت و گاز جریان انرژی در سیستم های علایم کمبود ویتامین E را از نظر علم اعصاب اراده آزخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیبه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلاپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلتیکاگرلور داروی ضد انعقازمان واقعیت است یا توهمافراد آغاز حرکت خودشان رفلج بل، فلجی ترسناک که آنترک امروزنمای موفقیتستم با شعار قانون بدترین ابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت راستین انسان علم بعدم توقف تکامل در یک اندامنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت غیر فیزیکیعدم درکاز تکینگی تا مغز از مغز تدهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانبیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خواباندروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستتکامل داروینی هنوز در حازندان ذهنیامواجی که به وسیله ی ماشیفاصله ها در مکانیک کوانتتشنج و حرکات شبه تشنجی قاسردرد میگرن در کودکاننهایت در بی نهایتابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحافظه انسان و حافظه ی هوشسوالات پزشکیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دویککوچکی قلبدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقرفلکس وتری با توضیح دکتر آلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمتا 20 سال آینده مغز شما به زبان مشترک ژنتیکی موجوداانواع سکته های مغزیفرد حساس از نظر عاطفی و بتظاهری از ماده است که بیدشناخت درون، شناخت بیرون؛نوار عصب و عضلهابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهبامنبع هوشیاری در کجاست؟(قحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سررویا و واقعیتآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیتاثیر کپسول نوروهرب بر سزبان، وسیله شناسایی محیطانسولینقلب روباتیکتغذیه بر ژنها تاثیر داردشانس یا تلاشنیکولا تسلااثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکموجود بی مغزی که می تواندحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهبار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوروزه داری متناوب، مغز را آیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تاثیر گیاهخواری بر رشد و سلول های بدن تو پیر نیستناولین قدم شناخت نقص های خقدرت و شناخت حقیقتجهان موازی و حجاب هاشباهت زیاد بین سلول هاي عچگونه به سطح بالایی از هوحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های بمیدازولام در درمان تشنج استیفن هاوکینگ در مورد هداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقگل زندگیتو افق رویداد جهان هستیروشی جدید در درمان قطع نختاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمسندرم پیریفورمیسایمپلانت مغزی و کنترل دو لاموژین داروی ضد اوتیسم؟جهان پر از چیزهای اسرار آضایعات در عصب زیر زبانیارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهخلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای جهل مقدساضطراب و ترسدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانگامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدرژیم غذایی ضد التهابیآب زندگی است قسمت دومتاثیر روده بر مغزنقش انتخاب از طرف محیط، نسیاهچاله های فضایی منابعایا بدون زبان میتوانیم تممانتین یا آلزیکسا یا ابجهشهای مفید و ذکاوتی که دظهور امواج مغزی در مغز مصارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینخوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کممحل درک احساسات روحانیبلوغ چیستوسواس، بیماری استدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرآسیب ها ناشی از آلودگی هوتازه های اسکیزوفرنی(جنونقش سجده بر عملکرد مغزسال سیزده ماههاگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عمنابع انرژی از نفت و گاز جریان انرژی در سیستم های علائم عصبی آلزایمر، با ااز نظر علم اعصاب اراده آزخطای ادراک کارماهوش احساسیبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و پیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شتیروفیبان موثر در سکته ی زمان پلانکافراد بی دلیل دوستدار تو فلج خوابترکیب آمار و ژنتیکنمایش تک نفرهستم، بی پاسخ نیستابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پمنبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت غیر قابل شناختعدالت برای من یا برای همهاز تکینگی تا مغز از مغز تدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمندریای خدابسیاری از بیماری های جدیپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیتکامل داروینی هنوز در حازونیسومایدامیوتروفیک لترال اسکلروفاصله ی همیشگی تصویر سازتشنج عدم توازن بین نورون سردرد میگرنی در کودکاننهادینه سازی فرهنگ اختلاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحباب های کیهانی تو در توپیامهای کاربراناز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز ورفتار مانند بردهآلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونتا بحر یفعل ما یشازبان چهار حرفی حیات زمینانیس بی کسانفردا را نمیدانیمتعویض دارو در تشنجشناسایی تاریخچه ی تکاملینوار عصب و عضله مهم در تشابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بمنبع خواب و رویاحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالرویا و کابوسآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟تاثیر کپسول نوروهرب بر سزدودن نقص از هوش مصنوعیانسولین هوشمندقلب را نشکنثبت و دستکار ی حافظهشاهکار قرننیاز به آموزش مجازی دیجیاثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استموجودات مقهور ژنها هستندحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزربار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریروزه داری و التهاب زیانبآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعتاثیر انتخاب از طرف محیط سلول بنیادی و ای ال اساولین مورد PML به دنبال تکقدرت کنترل خودجهان ما میتواند به اندازشباهت زیاد بین سلول هاي عچگونه باغبانی باعث کاهش حس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بمکان زمان یا حافظه زماناستیفن هاوکینگ در تفسیر داروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدگلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستروشی جدید در درمان نابینتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیسندرم پای بی قرارایمپلانت مغزی کمک میکند لایو دوم دکتر سید سلمان فجهان پر از چیزهای جادویی ضرورت زدودن افکارارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراخم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای عجیب گالیلهاطلاع رسانی اینترنتیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اگامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلرژیم غذایی ضد دردآب زندگی است قسمت سومتاثیر روزه داری بر سلامت نقش اتصالات بین سلولهای سیاهچاله ها، دارای پرتو ایا تکامل هدفمند استمن کسی در ناکسی دریافتم جوانان وطنظرف باید پر شود چه با چرک ارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد خانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کممحل درک احساسات روحانی دبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانپول و شادیتوهم جسمرساناها و ابر رساناها و عآسیب روانی شبکه های اجتمتازه های بیماری پارکینسونقش غذاها و موجودات درياسانسور از روی قصد بسیاری اگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پمنابع انرژی از نفت و گاز جریان انرژی در سیستم های علت خواب آلودگی بعد از خواز واقعیت امروز تا حقیقتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیتکنولوژی های جدید و حالتزمان به چه دلیل ایجاد میشافزایش قدرت ادراکات و حسفلج خواب چیستترکیب حیوان و انسانچند نرمش مفید برای کمردرستون فقرات انسان دو پا جلستارگانی قبل از آغاز کیهابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو منبع هوشیاری کجاست قسمت حقیقت، آن چیزی نیست که جلعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیتکامل داروینی هنوز در حازونا به وسیله ویروس ابله امید نیکو داشته باش تا آنفتون های زیستیتشویق خواندن به کودکانسردرد و علتهای آنچهار میلیارد سال تکامل بابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتحباب هایی تو در توسایتهای دیگراز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختلبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری درب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا ترفتار وابسته به شکلآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیتاول کف پا و حقیقتزبان نیاز تکاملی استانگشت ماشه ایفرزندان زمان خودتعامل انسان و هوش مصنوعیشناسایی سلول های ایمنی انوار عصب و عضله تعیین محلابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنمنتظر نمان چیزی نور را بهحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع رویا و خبر از آیندهآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اتاثیر کتامین در درمان پاسفر فقط مادی نیستانسان قدیم در شبه جزیره عقوی تر باشثبت امواج الکتریکی در عصشاهکار شش گوشچیز جدید را بپذیراثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتمورد نادر همپوشانی دو بیحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریروزه داری و بیمار ی ام اس آیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش روسلول بنیادین از مخاط بیناولین مورد پیوند سر در انقدرت انسان در نگاه به ابعجهان مادی، تجلی فضا در ذهشجاعت و ترسچگونه تکامل مغزهای کنونیحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بمکانیک کوانتومی بی معنی استخوان های کشف شده، ممکدارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمرگلوئونتو با همه چیز در پیوندیروشی جدید در درمان سکته متاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اسندرم پس از ضربه به سرایمپلانت نخاعی میتواند دلبخند بزن شاید صبح فردا زجهان دارای برنامهضرب المثل یونانیارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بخونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ی تاریکاطلاعات حسی ما از جهان، چدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهگاهی لازم است برای فهم و تولترودینراه فراری نیستآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاثیر روغن رزماری استنشانقش تیروئید در تکامل مغزسیاهچاله و تکینگی ابتدایایجاد احساساتمن پر از تلخیمجوانان وطنعقل مجادله گرارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومخانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کممحدودیت چقدر موثر استبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینتوهمات و شناخت حقیقترستگاری محدود به یک راه نآسیب عصب پا به دنبال اعتیتازه های درمان ام اسنقش غذاها و موجودات درياسانسور بر بسیاری از حقایاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنمنابع انرژی از نفت و گاز جراحی گردن همیشه برای دیعماد الدین نسیمی قربانی از کجا آمده ام و به کجا میخطر آلودگی هواهوش در طبیعتبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد پیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردتکنولوژی و پیشرفتزمان شگفت انگیزافزایش مرگ و میر سندرم کوفلج دوطرفه عصب 6 چشمترازودونچند جهانی