دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چرا ماشین باید نتایج را پیش بینی کند


اگر این محققان، در ایجاد علیت در محاسبات موفق باشند، این می تواند هوش مصنوعی را به سطح جدیدی از پیچیدگی برساند؛ روبات‌ها می‌توانند راحت‌تر راه خود را در جهان، طی کنند؛ خودروهای خودران می توانند قابل اعتمادتر شوند؛ برنامه‌های ارزیابی فعالیت ژن‌ها می‌تواند منجر به درک جدیدی از مکانیسم‌های بیولوژیکی شود که به نوبه ی خود می‌تواند امکان توسعه ی داروهای جدید و بهتر را فراهم کند.
استفاده از علیت برای برنامه ریزی تخیل در رایانه، حتی می تواند منجر به ایجاد یک دانشمند خودکار شود.
آیا. دانشمند خودکار، دانشمند اصلی را بیکار نخواهد کرد: چطور می‌شود اگر ده سال دیگر شغل خود را از دست بدهید، ولی از سرطان و آلزایمر، نجات پیدا کنید؟! این معامله ی خوبی است!!
از تکامل تا مغز، از مغز تا تکامل هوش مصنوعی- قسمت چهارده
چرا هوش مصنوعی، نیاز به درک نتایج دارد؟
بازخورد یا فیدبک feedback، برای فعالیت یک موجود؛ چه ماشین باشد یا موجود زنده، لازم است. ارزیابی نتیجه؛ چه از روی نتیجه ی به دست آمدهبازخورد رو به عقب یا از روی پیشبینی نتیجه ی احتمالیبازخورد رو به جلو، به بهبود عملکرد، کمک میکند.
هوش، واکنش مناسب به محرک محیطی است و این واکنش، همیشه از طرف موجود زنده نیست. این واکنش با گذر زمان از طریق بازخورد، ارتقا پیدا میکند و ماشین ها هم با بازخورد، قدرتمند تر یا باهوشتر می شوند.
ماشینی با درک علت و معلول، می تواند از طریق تخیل مثبت و یا رد مطلبی، بیشتر شبیه یک انسان بیاموزد.
زمانی که روهیت باتاچاریا دوره ی دکترای خود را در علوم کامپیوتر آغاز کرد، هدف او ساخت ابزاری بود که بتواند به پزشکان، کمک کند افراد سرطانی خاصی را شناسایی کنند که به خوبی به ایمونوتراپی پاسخ می‌دهند.
این شکل از درمان، به سیستم ایمنی بدن، کمک می کند با تومورها بهتر مبارزه کند و بهترین عملکرد را در برابر رشد بدخیم مواجه با سلول های ایمنی، ایجاد نماید. ایده ی باتاچاریا، ایجاد شبکه‌های عصبی بود که می‌توانست ژنتیک تومور و سیستم ایمنی فرد را مشخص کند و سپس پیش‌بینی کند، چه افرادی احتمالاً از درمان، سود می‌برند.
اما او متوجه شد که الگوریتم‌هایش خوب، کار نمی‌کند. او می‌توانست الگوی ژن‌هایی را- که با پاسخ ایمنی مرتبط هستند- شناسایی کند، اما این کافی نبود.
او توضیح می‌دهد: «نمی‌توانم بگویم این پیوند و بیان خاص ژن‌ها، یک عامل تعیین‌کننده در پاسخ بیمار، به ایمونوتراپی است.


باتاچاریا به این حکم قدیمی- که همبستگی با علیت برابری نمی‌کند - و این، یک مانع اساسی در هوش مصنوعی (AI)) است، حکم کرد.
کامپیوترها را می توان آموزش داد تا الگوها را در داده ها تشخیص دهند، حتی الگوهایی که آنقدر ظریف هستند که ممکن است انسان آنها را از دست بدهد.
رایانه‌ها می‌توانند از این الگوها برای پیش‌بینی، استفاده کنند مثالا، اینکه یک نقطه روی گرافی با اشعه ی ایکس ریه، یک تومور را نشان می‌دهد.
اما وقتی صحبت از علت و معلول می شود، ماشین ها معمولاً شکست می‌خورند. آنها فاقد درک عقلانی از نحوه ی عملکرد جهانی هستند که مردم در آن، زندگی، می‌کنند. به عنوان مثال، برنامه‌های هوش مصنوعی- که برای تشخیص بیماری در عکس ریه، آموزش دیده‌اند- گاهی با صفر کردن علامت‌هایی که برای برچسب‌گذاری سمت راست تصویر، استفاده می‌شوند، به بیراهه رفته‌اند.( گاهی ماشین، حرف آر را- که نشانه ی سمت راست تصویر هست- به عنوان توده در نظر می‌گیرد.)
حداقل برای یک فرد، واضح است که هیچ رابطه ی علّی بیت قرار دادن حرف R در عکس اشعه ایکس و علائم بیماری ریوی وجود ندارد. اما بدون این درک، هر گونه تفاوت در نحوه ی ترسیم یا قرار گرفتن چنین نشانه‌هایی می‌تواند برای هدایت ماشین به مسیر اشتباه، کافی باشد.
مورات کوجا اوغلو، مهندس برق در دانشگاه پردو در وست لافایتایندیانا، می‌گوید برای اینکه رایانه‌ها بتوانند هر نوع تصمیم‌گیری را انجام دهند، به درک علیت، نیاز دارند.
او می‌گوید: «هر چیزی فراتر از پیش‌بینی، نیاز به نوعی درک علیتی دارد. «اگر می‌خواهید چیزی را برنامه‌ریزی کنید، اگر می‌خواهید بهترین خط‌مشی را پیدا کنید، به نوعی مدل استدلال علّیتی نیاز دارید.»
ترکیب مدل‌های علت و معلول در الگوریتم‌های یادگیری ماشینی همچنین می‌تواند به ماشین‌های مستقل سیار، کمک کند تا در مورد نحوه حرکت در جهان، تصمیم بگیرند.
کوجا اوغلو می‌گوید: «اگر شما یک ربات هستید، می‌خواهید بدانید وقتی با این زاویه یا آن زاویه، قدمی در اینجا بردارید، یا اگر جسمی را فشار دهید، چه اتفاقی می‌افتد.
در مورد Bhattacharya، ممکن بود برخی از ژن‌هایی که سیستم برجسته می‌کرد، مسئول پاسخ بهتر به درمان باشند.
اما عدم درک علیت، به این معنی بود که این امکان وجود داشت که به جای رابطه ی علیتی بین ژن و نحوه ی پاسخ به درمان، درمان بر بیان ژن تأثیر بگذارد، یا اینکه عامل پنهان دیگری بر هر دو، تأثیر بگذارد.


راه حل بالقوه این مشکل، در چیزی است که به عنوان استنتاج علّیتی شناخته می شود - یک روش رسمی و ریاضی برای تعیین اینکه آیا یک متغیر بر دیگری تأثیر می گذارد یا نه.
روهیت باتاچاریا، دانشمند کامپیوتر و تیمش در کالج ویلیامز تاون، ماساچوست، در مورد تطبیق یادگیری ماشین برای نتیجه گیری علیتی بحث می کنند.
استنتاج علیتی مدت‌هاست که توسط اقتصاددانان و اپیدمیولوژیست‌ها برای آزمایش ایده‌های خود در مورد علیت، مورد استفاده قرار گرفته است.
جایزه ی نوبل 2021 در علوم اقتصاد به سه محقق رسید که از استنتاج علّیتی برای طرح سؤالاتی مانند اینکه آیا حداقل دستمزد بالاتر، منجر به کاهش اشتغال می شود؟ یا تأثیر یک سال تحصیل اضافی، بر درآمد آینده چقدر است؟استفاده کردند.
اکنون، Bhattacharya در میان تعداد زیادی از دانشمندان رایانه است که در تلاش هستند علیت را با هوش مصنوعی، ترکیب کنند تا به ماشین‌ها، توانایی رسیدگی به چنین سؤالاتی را بدهند و به آنها کمک کند تصمیم‌های بهتری بگیرند، کارآمدتر بیاموزند و با تغییرات، سازگار شوند.
مفهوم علت و معلول به هدایت انسان در سراسر جهان، کمک می کند.
یوشوا بنجیو، دانشمند کامپیوتر- که مدیر موسسه هوش مصنوعی میلا - کبک است- می گوید: «داشتن یک مدل علیتی از جهان، حتی یک مدل ناقص، به ما امکان می دهد تصمیمات و پیش بینی های قوی تری بگیریم.(مشکل بزرگ امروز، بی نیازی جستن بسیاری از دانشمندان مدرن از علیت است. یعنی فقط هوش مصنوعی نیست که در تشخیص علیت ها به خطا میرود بلکه خود انسان ها آن هم نه انسان های عادی بلکه انسان های دانشمند، در مواردی از این قانون میگذرند یعتی به جای اینکه کشف یک قاتون یا یک ذره در جهان، آنها را به سوی علت ایجاد کننده ی آن، ببرد، ایشان را دچار غرور ناشی از کشف میکند و تصور می‌کنند علت علت ها را یافته اند. تلاش برای یافتن رابطه های علیتی دقیق در هوش مصنوعی، بسیار خوب است ولی باید در نظر داشت هوش مصنوعی در صورتی به دنبال کشف علت ها خواهد رفت که برنامه ی این کشف، در آن گذاشته شده باشد و این، نیازمند دانشمندانی حقیقتا محقق و پژوهشگر، است که پس از هر کشف به دنبال علت های بعدی هستند و درجا نمی زنند.)
انسان از علیت با ویژگی هایی مانند تخیل و یا رد چیزی، پشتیبانی می کند. دادن توانایی مشابه به رایانه ها می تواند قابلیت های آنها را تغییر دهد.
موفقیت‌های اصلی هوش مصنوعی در دهه ی گذشته- مانند پیروزی در برابر مردم در بازی‌های رقابتی مختلف، شناسایی محتوای تصاویر و در چند سال گذشته، تولید متن و عکس در پاسخ به درخواست‌های نوشته شده، با یادگیری عمیق، تقویت شده‌اند.
با مطالعه ی مجموعه ای از داده ها، چنین سیستم هایی می آموزند که چگونه یک چیز، با چیز دیگر مرتبط است. سپس می توان از این تداعی های آموخته شده، استفاده کرد. اما این تنها اولین پله از نردبان به سوی هدفی بلندتر است: چیزی که جودیا پرل، دانشمند کامپیوتر و مدیر آزمایشگاه سیستم های شناختی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، از آن به عنوان درک عمیق یاد می کند.
در سال 2011، پرل برنده جایزه AM Turing شد- که اغلب به عنوان جایزه ی نوبل برای علوم کامپیوتر از آن یاد می شود- و این، به دلیل کارش در توسعه ی محاسبات برای اجازه به استدلال احتمالی و علیتي بود. او یک سلسله مراتب سه سطحی از استدلال را توصیف می کند:
سطح پایه، «دیدن» یا توانایی ایجاد ارتباط بین چیزها است. سیستم های هوش مصنوعی امروزی در این امر بسیار خوب هستند.
Pearl
به سطح بعدی به عنوان انجام دادن اشاره می کند - ایجاد تغییر در چیزی و توجه به آنچه اتفاق می افتد. اینجاست که علیت مطرح می شود.
یک کامپیوتر می تواند با بررسی مداخلات، یک مدل علیتی ایجاد کند: اینکه چگونه تغییرات در یک متغیر، بر متغیر دیگر تأثیر می گذارد. کامپیوتر به جای ایجاد یک مدل آماری از رابطه ی بین متغیرها، مانند هوش مصنوعی فعلی، بسیاری از متغیرها را ایجاد می کند. در هر یک، رابطه بین متغیرها ثابت می ماند، اما مقادیر یک یا چند متغیر، تغییر می کند. این تغییر ممکن است منجر به یک نتیجه ی جدید شود. همه اینها را می توان با استفاده از ریاضیات، احتمالات و آمار، ارزیابی کرد.
بهتاچاریا می‌گوید: «آنطور که من فکر می‌کنم، استنتاج علّیتی صرفاً در مورد ریاضیاتی کردن چگونگی تصمیم‌گیری انسان‌ها است.
یوشوا بنجیو، مدیر موسسه ی هوش مصنوعی میلا - کبک در مونترال، کانادا است
که در سال 2018 برنده جایزه AM Turing برای کارش در زمینه ی یادگیری عمیق شد و دانش‌آموزانش یک شبکه عصبی را برای تولید نمودارهای علّیتی آموزش داده‌اند - راهی برای به تصویر کشیدن روابط علیتی.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [2/28/2023 11:20 PM]
در ساده‌ترین حالت، اگر یک متغیر باعث ایجاد متغیر دیگری شود، می‌توان آن را با یک فلش از یکی به دیگری نشان داد؛ اگر جهت علیت معکوس شود، پیکان نیز، برعکس است. و اگر این دو با هم مرتبط نباشند، هیچ پیکانی وجود نخواهد داشت که آنها را به هم مرتبط کند. شبکه عصبی Bengio طوری طراحی شده است که به طور تصادفی یکی از این نمودارها را تولید می کند و سپس بررسی می کند که چقدر با مجموعه ی داده ها سازگار است.
نمودارهایی که بهتر با داده ها تناسب دارند، به احتمال زیاد دقیق تر هستند، بنابراین شبکه ی عصبی یاد می گیرد که نمودارهای بیشتری شبیه به آن ها تولید کند و به دنبال نموداری باشد که بهترین تناسب را با داده ها داشته باشد.
این رویکرد شبیه این است که مردم چگونه کاری را انجام می دهند: افراد روابط علّیتی احتمالی را ایجاد می کنند، و فرض می کنند آنهایی- که به بهترین وجه با یک مشاهده، مطابقت دارند- به حقیقت نزدیکترند. برای مثال، تماشای شکستن شیشه هنگام انداختن آن روی بتن، ممکن است باعث شود فرد فکر کند که ضربه به سطح سخت باعث شکستن شیشه می شود. انداختن اشیاء دیگر روی بتن، یا کوبیدن یک لیوان بر روی فرش نرم، از ارتفاعات مختلف، به فرد این امکان را می‌دهد تا مدل رابطه ی خود را اصلاح کند و نتیجه اشتباهات آینده را بهتر پیش‌بینی کند.
با تغییرات روبرو شوید!


یکی از مزایای اصلی استدلال علّیتی این است که می تواند هوش مصنوعی را قادر به مقابله با شرایط متغیر کند. سیستم‌های هوش مصنوعی موجود- که پیش‌بینی‌های خود را فقط بر اساس ارتباط داده‌ها استوار می‌کنند- به شدت در برابر هرگونه تغییر در نحوه ی ارتباط آن متغیرها آسیب‌پذیر هستند.
هنگامی که توزیع آماری روابط آموخته شده، تغییر کند؛ چه به دلیل گذشت زمان، اقدامات انسانی یا یک عامل خارجی دیگر - هوش مصنوعی دقیق تر می شود.
به عنوان مثال، Bengio می تواند یک ماشین خودران را در جاده های محلی خود در مونترال، آموزش دهد و هوش مصنوعی ممکن است در کارکرد ایمن وسیله ی نقلیه، خوب باشد. اما اگر همین سیستم را به لندن بفرستید، فوراً، خراب می‌شود: اتومبیل‌ها در کانادا در سمت راست و در بریتانیا در سمت چپ حرکت می‌کنند، بنابراین برخی از روابطی- که هوش مصنوعی آموخته بود- به عقب خواهد رفت. او می‌توانست هوش مصنوعی را از ابتدا با استفاده از داده‌های لندن بازآموزی کند، اما این امر زمان می‌برد و به این معنی است که این نرم‌افزار دیگر در مونترال، کار نخواهد کرد، زیرا مدل جدید آن جایگزین نمونه ی قبلی خواهد شد .
از سوی دیگر، یک مدل علیتی، به سیستم اجازه می دهد تا در مورد بسیاری از روابط احتمالی بیاموزد. بنژیو می‌گوید: «به‌جای اینکه فقط یک مجموعه از روابط بین همه چیزهایی- که می‌توانید مشاهده کنید- داشته باشید، تعداد نامتناهی دارید. شما مدلی دارید که آنچه را که ممکن است تحت هر تغییری در یکی از متغیرهای محیط رخ دهد، توضیح می دهد.
انسان ها با چنین مدل علّیتی عمل می کنند؛ بنابراین می توانند به سرعت با تغییرات، سازگار شوند. یک راننده ی کانادایی می تواند به لندن، پرواز کند و پس از چند لحظه تنظیم، می تواند به خوبی در سمت چپ جاده، رانندگی کند. کد بزرگراه بریتانیا به این معنی است که برخلاف کانادا، پیچ‌های به راست شامل عبور و مرور ترافیک می‌شود، اما تأثیری بر اتفاقی که هنگام چرخاندن چرخ توسط راننده یا نحوه ی تعامل لاستیک‌ها با جاده می‌افتد ندارد.
بنژیو می‌گوید: «هر چیزی که در مورد جهان می‌دانیم اساساً یکسان است. مدل‌سازی علّیتی، سیستم را قادر می‌کند تا تأثیرات یک مداخله را شناسایی کند و آن را در درک موجود خود از جهان به حساب آورد، نه اینکه مجبور باشد همه چیز را از ابتدا دوباره یاد بگیرد.
جودیا پرل، مدیر آزمایشگاه سیستم های شناختی در دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس، برنده جایزه AM Turing در سال 2011 شد.
این توانایی دست و پنجه نرم کردن با تغییرات بدون از نو شروع کردن همه چیزهایی که می دانیم همچنین به انسان این امکان را می دهد که موقعیت هایی را که واقعی نیستند، مانند فیلم های فانتزی، درک کنند.
بنژیو می‌گوید: «مغز ما می‌تواند خود ما را در محیطی ابداعی، تصور کند که در آن برخی چیزها تغییر کرده‌اند.
قوانین فیزیک در دو محیط، متفاوت است و یا هیولاهایی وجود دارند، اما بقیه ی موارد، یکسان هستند.
ظرفیت تخیل در راس سلسله مراتب استدلال علّیتی پرل قرار دارد. بهتاچاریا می‌گوید، نکته کلیدی در اینجا، حدس و گمان در مورد نتایج اقدامات انجام نشده است.
باتاچاریا دوست دارد با خواندن کتاب «جاده ای که طی نشده» نوشته رابرت فراست، چنین خلاف واقع هایی را برای دانش آموزانش توضیح دهد. در این کتاب، راوی از انتخاب بین دو مسیر در میان جنگل صحبت می‌کند و ابراز تأسف می‌کند که نمی‌داند راه دیگر به کجا منتهی می‌شود.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [2/28/2023 11:20 PM]
بهتاچاریا می‌گوید: «او در حال تصور است که اگر از یک مسیر در مقابل مسیر دیگری برود، زندگی‌اش چگونه خواهد بود. این همان چیزی است که دانشمندان کامپیوتر دوست دارند با ماشین هایی که قادر به استنتاج علیتی هستند تکرار کنند: توانایی پرسیدن سؤالات چه می شد اگر؟(نوعی بازخورد رو به جلو و یا پیشبنی نتیجه و محصول پیش از آنکه تولید شود.)
تصور اینکه اگر ما اقدام متفاوتی انجام می دادیم نتیجه بهتر یا بدتر می شد، راه مهمی است که انسان ها یاد می گیرند. بهاتاچاریا می‌گوید که آغشته کردن هوش مصنوعی به ظرفیتی مشابه برای آنچه به عنوان «پشیمانی به خاطر آنچه خلاف واقع است» شناخته می‌شود، مفید خواهد بود.
این دستگاه می‌توانست سناریوهایی را بر اساس انتخاب‌هایی- که انجام نمی‌داد- مشخص و تعیین کند که آیا بهتر بود سناریوی دیگری ایجاد می‌کرد.
برخی از دانشمندان قبلاً از «پشیمانی به خاطر آنچه خلاف واقع است» برای کمک به رایانه برای بهبود بازی پوکر خود استفاده کرده اند .
توانایی تصور سناریوهای مختلف همچنین می تواند به غلبه بر برخی از محدودیت های هوش مصنوعی موجود، مانند دشواری واکنش به رویدادهای نادر، کمک کند. بنژیو می‌گوید، طبق تعریف، رویدادهای نادر در داده‌هایی- که یک سیستم بر روی آنها آموزش دیده است- به‌صورت پراکنده نشان داده می‌شوند، بنابراین هوش مصنوعی نمی‌تواند در مورد آنها بیاموزد.
شخصی که رانندگی می کند می تواند اتفاقی را تصور کند که هرگز ندیده است، مانند فرود یک هواپیمای کوچک در جاده، و از درک خود از نحوه عملکرد همه چیز، برای طراحی استراتژی های بالقوه برای مقابله با آن احتمال خاص استفاده کند. با این حال، یک خودروی خودران بدون قابلیت استدلال علّیتی، در بهترین حالت می‌تواند به یک پاسخ عمومی برای یک شی در جاده، پاسخ دهد. با استفاده از عوامل متضاد برای یادگیری قوانین مربوط به نحوه ی کار، اتومبیل ها می توانند بهتر برای رویدادهای نادر آماده شوند.
استفاده از علیت برای برنامه ریزی تخیل در رایانه، حتی می تواند منجر به ایجاد یک دانشمند خودکار شود.
طی یک نشست آنلاین در سال 2021- که توسط مایکروسافت ریسرچ حمایت می شد- پرل پیشنهاد کرد که چنین سیستمی می تواند یک فرضیه، ایجاد کند، بهترین مشاهده را برای آزمایش آن فرضیه انتخاب کند و سپس تصمیم بگیرد که چه آزمایشی، آن مشاهدات را ارائه می دهد.
در حال حاضر، این یک راه دور، باقی مانده است. ریاضیات پایه و تئوریک مداخله ی علیتی به خوبی تثبیت شده است، اما روش های هوش مصنوعی برای تحقق مداخلات و خلاف واقع، هنوز در مراحل اولیه است.
بنژیو می‌گوید: «این هنوز یک تحقیق بسیار اساسی است. ما در مرحله ی کشف الگوریتم ها به روشی بسیار ابتدایی هستیم. هنگامی که محققان این اصول را درک کنند، الگوریتم ها برای اجرای کارآمد، باید بهینه شوند. مشخص نیست که این همه چقدر طول می کشد.
Bengio
می‌گوید: «من احساس می‌کنم همه ابزارهای مفهومی برای حل این مشکل را داریم و این فقط، چند سال طول می‌کشد، اما معمولاً بیشتر از آنچه انتظار دارید زمان می‌برد و ممکن است چندین دهه طول بکشد.
بهتاچاریا فکر می‌کند که محققان باید از یادگیری ماشین برگی بردارند. این یادگیری، تکثیر سریع آن تا حدودی به دلیل توسعه ی نرم‌افزار با متن‌باز برنامه‌نویسان بوده است و به دیگران امکان دسترسی به ابزارهای اساسی برای نوشتن الگوریتم‌ها را می‌دهد.
ابزارهای معادل برای استنتاج علیتی می توانند اثر مشابهی داشته باشند.
بهتاچاریا می‌گوید: «تحولات هیجان‌انگیز زیادی در سال‌های اخیر رخ داده است، از جمله برخی بسته‌های با منبع باز از غول فناوری مایکروسافت و از دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ، پنسیلوانیا.
او و همکارانش همچنین یک مدل علّیتی با منبع باز، ایجاد کردند که آن را Ananke می نامند. اما این بسته های نرم افزاری همچنان در حال پیشرفت هستند.
باتاچاریا همچنین مایل است مفهوم استنتاج علیتی را در مراحل اولیه ی آموزش رایانه، معرفی کند.
او می‌گوید در حال حاضر این مبحث عمدتاً در مقطع کارشناسی ارشد، تدریس می‌شود، در حالی که یادگیری ماشین در دوره کارشناسی، رایج است. او می‌گوید: «استدلال علیتی، به اندازه‌ای اساسی است که امیدوارم بتوانم آن را به شکل ساده‌شده در سطح دبیرستان نیز ببینم.
اگر این محققان در ایجاد علیت در محاسبات موفق باشند، این می تواند هوش مصنوعی را به سطح جدیدی از پیچیدگی برساند؛ روبات‌ها می‌توانند راحت‌تر راه خود را در جهان، طی کنند؛ خودروهای خودران می توانند قابل اعتمادتر شوند؛ برنامه‌های ارزیابی فعالیت ژن‌ها می‌تواند منجر به درک جدیدی از مکانیسم‌های بیولوژیکی شود که به نوبه ی خود می‌تواند امکان توسعه ی داروهای جدید و بهتر را فراهم کند.
بنژیو می گوید: «این می تواند پزشکی را متحول کند.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [2/28/2023 11:20 PM]
حتی چیزی مانند ChatGPT، مولد زبان طبیعی محبوب با تولید متنی- که گویی می تواند توسط یک انسان نوشته شده باشد- می تواند از ترکیب علیت، بهره مند شود.
در حال حاضر، این الگوریتم میتواند با تولید نثر واضح نوشته شده ای- که با خود در تناقض است و برخلاف آنچه ما می دانیم در مورد جهان، صادق است- به خود خیانت کند. با علیت، ChatGPT می‌تواند یک برنامه ی منسجم برای آنچه که می‌خواهد بگوید ایجاد کند و اطمینان، حاصل کند که با واقعیت‌هایی که ما می‌شناسیم مطابقت دارد.
وقتی از او پرسیده شد که آیا این کار، نویسندگان را از کار می‌اندازد؟ بنجیو پاسخ میدهد که ممکن است مدتی طول بکشد. او می‌گوید: «اما چطور می‌شود ده سال دیگر شغل خود را از دست بدهید، اما از سرطان و آلزایمر نجات پیدا کنید. این معامله خوبی است.!! https://www.nature.com/articles/d41586-023-00577-1?utm_medium=Social&utm_campaign=nature&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR0JQs3_KHmW64NDtfiHQYEdikem6lzZ4NBOZ2E3UUW6i5P0Z5_BmsA8QuY#Echobox=1677448951


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
واقعیت های متفاوترمز جهانمنابع انرژی از نفت و گاز بحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهشگفت نیست من عاشق تو باشمايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه انسان محدود به ادراحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی فناوری هوش مصنوعی نحوه خاصل عدم قطعیت از کوانتوم در ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناروبات ها قول میدهندمنبع هوشیاری کجاست قسمت گیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی سفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون زنانه استروژنشبکه های مصنوعی مغز به دراینترنت بدون فیلتر ماهواجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی فروتنی و غروراعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بروش هایی ساده برای کاهش امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگزارش یک مورد جالب لخته وتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبنقش روزه داری در سالم و جصبر بسیار بایداگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریجاذبهاز نخستین همانند سازها تخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحفساد اقتصادی سیتماتیک دربه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید ددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدریشه های مشترک حیاتمنحنی که ارتباط بین معرفپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستتوصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بیننقطه ی رسیدن به قلهطوفان زیباییابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دومقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خارادیوی مغز و تنظیم فرکانموسیقی هنر مایع استپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هانه به اعدامعلم بدون توقفابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیقدرت عشقبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارزمین زیر خلیج فارس تمدنی ما انسانها چه اندازه نزدپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطاساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمنوار مغز در تشخیص بیماری عادت کن خوب حرف بزنیابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستلرزش ناشی از اسیب به عصببیوگرافیکیهان خود را طراحی میکنددرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعزندگی در جمع مواردی را برماده ای ضد التهابیآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزینوروز مبارکغیرقابل دیدن کردن مادهابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحذهت را روی چیزهای مفید متمننژیتباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیزیست شناسی باور حقیقت یا محدودیت درک انسانآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصجنبه های موجی واقعیتچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلاداروی جدید ضد الزایمرداروی سل سپتواقعیت و مجازرمز جهان خاصیت فراکتالمنابع انرژی از نفت و گاز بحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسزبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کششگفت انگیز بودن کیهانايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه از بیرون مجموعهخفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی فواید روزه داری متناوباصل، روان و نفس استدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شروبات های ریز در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست قسمت گیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ویتامین K در ترمیم اسشبکیه های مصنوعیایندرالجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی خودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی فرگشت و تکامل تصادفی محض اعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایروش جدید تولید برقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگشایش دروازه جدیدی از طرتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غبانقش رژیم غذایی بر رشد و اصد قدح، نفتاده بشکستاگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیفشار و قدرتبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پاررژیم های غذایی و نقش مهم منشأ اطلاعات و آموخته ها پیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقینقطه ای بود و دگر هیچ نبوطولانی ترین شبابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومقانون مندی نقشه ژنتیکی مبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلنددرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنراز تغییرمیهمانهای ناخوانده عامل پایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع منه بدبخت بلکه نادانعلم در حال توسعهابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکقضاوت ممنوعبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعزمان چیستما انسانها چه اندازه نزدپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشاتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعینوار مغزی روشی مهم در تشخعادت کردن به نعمتابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدلرزش عضله یا فاسیکولاسیوبیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یادست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیزندگی در سیاهچالهماده، چیزی نیستآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرتغییر عمودی سر انسان از پنوروز یا روز پایانیغرور و علمابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایذخیره ی شگفت انگیز اطلاعمنابع انرژي پاک سرچشمه حباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبزیست، مرز افق رویداد هستمخچه فراتر از حفظ تعادلآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیااستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسرنگ کردن، حقیقت نیستمنابع بی نهایت انرژی در دبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکششگفت زده و حیران باشای نعمت من در زندگیمجهان کنونی و مغز بزرگترینگاه از دور و نگاه از نزدخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی فیلمی بسیار جالب از تغییاصلاح خطا با رفتن بر مسیردر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دروبات کیانمنبع هوشیاری کجاست قسمت گیاه خواری و گوشت خوار کدتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ژنتیک در درمان اختلاشباهت مغز و کیهانایا کوچک شدن مغزانسان الجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی فراموش کارها باهوش تر هسبقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطروش صحبت کردن در حال تکاممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپل جویی اصفهانتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورنقش رژیم غذایی در رشد و اصدای بم با فرکانس پایین، اگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی ججبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحفضا و ذهن بازبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است درمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیرژیم های غذایی و نقش مهم منشاء کوانتومی هوشیاری اپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژینقطه بی بازگشتطی یکصد هزار سال اخیر هرچابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمقانون گذاری و تکاملبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنوندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورراست دستی و چپ دستیمیوتونیک دیستروفیپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیستکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در اسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهنه جنگ و نه خونریزیعلم راهی برای اندیشیدن اابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز قطار پیشرفتبیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم زمان و مکان، ابعاد کیهان ما اکنون میدانیم فضا خالپرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکاننوار مغز، مفید و بی خطرعادت بد را ترک کنابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازالزوم گذر انسان از حدها و بیان حقیقتکیست هیداتید مغزدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهزندگی زمینی امروز بیش از ماده، چیزی بیش از یک خلا آنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکتغییرات منطقه بویایی مغزنورالژیغربال در زندگیاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کاذره ی معین یا ابری از الکمنابع انرژی از نفت و گاز بابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج زاویه نگاه ها یکسان نیستمخچه ، فراتر از حفظ تعادلآیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هوشیاری خود را توسحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهرنگین کمانمنابع جدید انرژیبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استشگفتی های نقشه ی ژنتیکیای همه ی وجود منجهان کاملی در اطراف ما پرنگاه از درون قفس یا بیرونخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی فیروز نادریاصول انجام برخی نرمش ها ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانروح و آب حیاتمنبع هوشیاری کجاست قسمت گیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش گرمایش آب و هوا در همشباهت مغز با کیهان مادیایا این جمله درست است کسیجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره خوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمفراموشی همیشه هم بد نیستبقا در ازای بیماریورزش در کمر درددرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تروشهای نو در درمان دیسک بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپل خواجو اصفهانتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدنقش زنجبیل در جلوگیری از صرع و درمان های آناگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیفضای قلب منبع نبوغ استبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atرژیم ضد التهابیمهمان ناخواندهپیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانتیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازیننمیتوان با بیرون انداختنطبیعت موجی جهانابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً حقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استهوش عاطفی بیشتر در زنانقانون جنگلبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی رجزخوانی هایی که امروز بمیگرن و پروتئین مرتبط با پارادوکس ها در علممسئولیت جدیدتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گچه زیاد است بر من که در ایعلم ساختن برج های چرخانابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچقطره قطرهبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطاندرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هزمان و گذر آن سریع استما از اینجا نخواهیم رفتپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت عادت دادن مغز بر تفکرابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان نورون مصنوعی سهزاران سال چشم های بینا ولزوم سازگاری قانون مجازابیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدزندگی زودگذرماست مالیآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی توتغییرات مغز پس از 40 سالگینوسانات کوانتومی منبع مامقالاتاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوانذرات کوانتومی زیر اتمی قمنابع انرژی از نفت و گاز باد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنزاوسکا درمان گوشرمخچه ابزاري که وظیفه آن فآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ شنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علجهل مقدسچگونه واکسن کرونا را توزحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مرهبر حقیقیمناطق خاص زبان در مغزبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی زبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استشگفتی های زنبور عسلای آنکه نامش درمان و یادشجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی فیزیک مولکولها و ذرات در اصول توسعه ی یک ذهن کاملدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانروح در جهانی دیگر استمنبع هوشیاری کجاست قسمت گالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتمسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش پیش زمینه ها و اراده شباهت های ریشه ای چند بیمایا ابزار هوشمندی یا مغز جهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کمفراموشی و مسیر روحانیبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های روشهای شناسایی قدرت شنوامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپلاسمای غالبتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهنقش زبان در سلطه و قدرت اضایعه ی شبکه لومبوساکرالاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحقفس ذهنبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکرژیم غذایی حاوی تخم مرغ ومهندسی ژنتیک در حال تلاش پیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازیننمیتوان بر سیاه سیاه نوشطبیعت بر اساس هماهنگیابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر اقانون جنگلبی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مرحم مصنوعیمیگرن و خوابپاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج نه عدم مطلق بلکه عدم با قعلایم کمبود ویتامین E را ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نترلمس کوانتومیبیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بزمان و صبرما اشیا را آنطور که هستندآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشاسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمینوار عصب و عضلهعارضه جدید ویروس کرونا سابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتدانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکترلزوم سازگاری قانون مجازابیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتدست بالای دستتلاش های جدید در ALSزندگی سلول در بدن، جدای اماست مالی با هوش انسانیآینه در اینهمغز و اخلاقسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استتغییرات آب و هوایی که به نوشیدن چای برای مغز مفید تاثیر ویتامین دی بر بیمااتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتذرات کوانتومی زیر اتمی قمنابع انرژی از نفت و گاز باد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفزبان فرایند تکاملی برای مخچه تاثیر گذار بر حافظهآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهجهان فراکتالچگونه آن شکری که می خوریمحس و ادراک قسمت سومحس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار روی و منیزیم در تقویت استمناطق خاصی از مغز در جستجگل درون گلدانتو آرامش و صلحیزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یشانس یا نتیجه ی تلاشایمپلانت مغزیجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اخلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی فیزیک هوشیاریاصول سلامت کمردر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادروح رهاییمنبع هوشیاری کجاست قسمت53گام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمنقش آتش در رسیدن انسان بهشباهت کیهان و مغزایا بیماری ام اس (مولتیپجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،خوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمفراموشی آرمانبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم روشی برای بهبود هوش عاطفمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته نقش زبان در سلطه و قدرت اضایعه ی عروقی مخچهاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیقفس را بشکنبه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلارژیم غذایی سالم و ضد التهمهندسی بدنپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله هاترک امروزنمای موفقیتطعمه ی شبکه های ارتباط اجابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز تده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر اقانونمندی و محدودیت عالمبیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است رحم مصنوعیمیگرن و روزه داریپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلتکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالسکته مغزیتشنج چیستنهایت معرفت و شناخت درک ععلایم کمبود ویتامین E را ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسملووفلوکساسینبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشنازمان واقعیت است یا توهمما به جهان های متفاوت خودآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمتئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهنوار عصب و عضلهعدم توقف تکامل در یک انداابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال لزوم عدم وابستگی به گوگل بیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگدستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرزندگی، مدیریت انرژیماشین دانشآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی سردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابتغییرات تکاملی سر انسان نوعی سکته مغزی ، وحشتناک صفحه اصلیاتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردذرات کوانتومی زیر اتمی قمنابع انرژی از نفت و گاز بار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروززبان متغیرمخاطب قرار دادن مردم، کاآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستجهان قابل مشاهده بخش کوچچگونه انتظارات بر ادراک چگونه به سطح بالایی از هوحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد هداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقرویا و واقعیتمنبع هوشیاری کجاست قسمت گل زندگیتو افق رویداد جهان هستیزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمشانس یا تلاشایمپلانت مغزی و کنترل دو جهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهخلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی فیزیک و هوشیاریاضطراب و ترسدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانروزه داری متناوب، مغز را منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمگامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزنقش انتخاب از طرف محیط، نشباهت زیاد بین سلول هاي عایا بدون زبان میتوانیم تجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینخوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کمفرایند پیچیده ی خونرسانیبلوغ چیستوسواس، بیماری استدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرروشی جدید در درمان قطع نخمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنونقش سجده بر عملکرد مغزضایعات در عصب زیر زبانیاگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطای ادراک کارماهوش احساسیقله برای دیدن نه برای به به دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و رژیم غذایی ضد التهابیمهربانی، شرط موفقیتپیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو سیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکنمایش تک نفرهظهور امواج مغزی در مغز مصابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تدهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانقارچ بی مغز در خدمت موجودبیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خواباندروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمیگرن سردردی ژنتیکی که بپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قانهایت در بی نهایتعلائم عصبی آلزایمر، با اابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رساللوب فرونتال یا پیشانی مغبیماری دویککوچکی قلبدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقزمان پلانکما با کمک مغز خود مختاريمآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدنوار عصب و عضلهعدم درکابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دمقاومت به عوارض فشار خون بیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرزندان ذهنیمبانی ذهنی سیاه و سفیدآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینتغذیه بر ژنها تاثیر داردنیکولا تسلاسوالات پزشکیاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهرفلکس وتری با توضیح دکتر منابع انرژی از نفت و گاز بار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوزبان مشترک ژنتیکی موجودامدل همه جانبه نگر ژنرالیآیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟شناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خجهان موازی و حجاب هاجهان ما میتواند به اندازچگونه باغبانی باعث کاهش حس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر داروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدرویا و کابوسمنبع هوشیاری کجاست قسمت گلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیشاهکار قرنایمپلانت مغزی کمک میکند جهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراخم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی فیزیک آگاهیاطلاع رسانی اینترنتیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اروزه داری و التهاب زیانبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت نقش اتصالات بین سلولهای شباهت زیاد بین سلول هاي عایا تکامل هدفمند استجوانان وطنارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد خانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کمفرایند تکامل و دشواری هابلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانروشی جدید در درمان نابینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپول و شادیتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسونقش غذاها و موجودات درياضرورت زدودن افکاراگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریقله سقوطبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانرژیم غذایی ضد دردموفقیت هوش مصنوعی در امتپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانچند نرمش مفید برای کمردرظرف باید پر شود چه با چرک ابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودقبل از آغازبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمندریای خدابسیاری از بیماری های جدیرساناها و ابر رساناها و عمیگرن شدید قابل درمان اسپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون نهادینه سازی فرهنگ اختلاعلت خواب آلودگی بعد از خوابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رساللوتیراستامبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وزمان به چه دلیل ایجاد میشما بخشی از این جهان مرتبطآلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجنوار عصب و عضله مهم در تشعدالت برای من یا برای همهابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنمقایسه رقابت و همکاریبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالزونیسومایدمباحث مهم حس و ادراکآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟سردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندثبت و دستکار ی حافظهنیاز به آموزش مجازی دیجیپیامهای کاربراناثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزررفتار مانند بردهمنابع انرژی از نفت و گاز بار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریزبان چهار حرفی حیات زمینمدل هولوگرافیک ژنرالیزهآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکاولین مورد پیوند سر در انجهان مادی، تجلی فضا در ذهچگونه تکامل مغزهای کنونیحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بALS نگاهی کامل بر بیماری واستخوان های کشف شده، ممکدارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمررویا و خبر از آیندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت گلوئونتو با همه چیز در پیوندیسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اشاهکار شش گوشایمپلانت نخاعی میتواند دجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بخونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی فیزیکدانان ماشینی برای تاطلاعات حسی ما از جهان، چدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهروزه داری و بیمار ی ام اس منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی لازم است برای فهم و تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشانقش تیروئید در تکامل مغزشجاعت و ترسایجاد احساساتجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومخانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کمفرایند حذف برخی اجزای مغبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوروشی جدید در درمان سکته ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسنقش غذاها و موجودات درياضرب المثل یونانیاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میخطر آلودگی هواهوش در طبیعتقلب های سادهبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد راه فراری نیستموفقیت در تفکر استپیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردتکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونچند جهانیعقل مجادله گرابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیقبل از انفجار بزرگبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیرستگاری محدود به یک راه نمیدان مغناطيسي زمین بشر پروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانچهار میلیارد سال تکامل بعماد الدین نسیمی قربانی ابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختللوزالمعده(پانکراس)مصنوعبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری درب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تزمان شگفت انگیزما تحت کنترل ژنها هستیم یآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیتاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعینوار عصب و عضله تعیین محلعسل طبیعی موثر در کنترل بابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیمقابله ی منطقی با اعتراضبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع زونا به وسیله ویروس ابله مبتکران خودشکوفاآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اسردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عثبت امواج الکتریکی در عصچیز جدید را بپذیرسایتهای دیگراثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیرفتار وابسته به شکلمنابع انرژی از نفت و گاز بارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریزبان نیاز تکاملی استمدل هولوگرافیک تعمیم یافآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش روشناسایی سلول های ایمنی اشواهدی از نوع جدیدی از حااولین هیبرید بین انسان و جهان مرئی و نامرئیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی فقر داده ها در هوش مصنوعیاستروژن مانند سپر زنان ددارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که رویا بخشی حقیقی از زندگی منبع هوشیاری کجاست قسمت گمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین شاید گوشی و چشمی، آماده شایمان به رویاجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی فال نیکواطلاعاتی عمومی در مورد مدر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغروزه داری سلول های بنیادمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حفاظتی مولکول جدید دشرکت نورالینک ویدیویی ازایران بزرگجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کمفراتر از دیوارهای باوربه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنريتوکسيمب در درمان ام اسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودتوکل بر خداآسانی موفقیتسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سنقش غذاها و موجودات درياضربه مغزی در تصادف راننداپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11قلب و عقلبه سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمردرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير راه نجاتمولکول ضد پیریپیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونچند جهانیعقل سالمابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیقبرستان ها با بوی شجاعتبیماری های میتوکندریکمردرددرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمرشته نوروایمونولوژی و نقمیدان های مغناطیسی قابل پروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از ستکامل زبانامید نجاتساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های چهار ساعت پس از کشتار خوکعوامل موثر در پیدایش زباابزار بقا از نخستین هماننعناعحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متلیروپریم داروی ترکیبی ضدبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آددرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوزمزمه ات مانده در گوشممانند آب باشآموزش نوین زبانمعرفت و شناختتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوعنوبت کودکانعشق درونی به یگانگی خلقتابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانمقابله با کرونا با علم اسبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخازیان غذاهای پرچربمتواضع باشآیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملجلو رفتن یا عقبگردچیزی منتظر شناخته شدناثرات مفید روزه داریهنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مرفتار اجتماعی انسان، حاصمنابع انرژی از نفت و گاز بازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنزبان و کلمه حتی برای کسانآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کوآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده شواهدی از دنیسوان(شبه نئاولین تصویر در تاریخ از سجهان مشارکتیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی فلج نخاعی با الکترودهای اسرار آفرینش در موجداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجررویا تخیل یا واقعیتمنبع هوشیاری کجاست قسمت گنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دشاید درست نباشداین پیوند نه با مغز بلکه جهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی فاکسیبتاطلاعاتی عمومی در مورد مدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دروزهای بد باقی نمیماندمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حیاتی تلومر دی ان آ دشربت ضد خلطایرادهای موجود در خلقت بجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیفرد موفقبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مریه زغالیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگتوپیراماتآشنا پنداریسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نقش غذاها در کاهش دردهای ضررهای مصرف شکر و قند بر ابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت جستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمقلب یا مغزبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون راه های جدید برای قضاوت رمولتیپل اسکلروز در زنان پیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیماسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دچند جهانی و علمعقلانیت بدون تغییرابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری قدم زدن و حرکت دید را تغیبیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیرشد مغز فرایندی پیچیده امیدان های کوانتومی خلاپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب تکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل نون و القلمعوامل ایجاد لغت انسانی و ابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزلیس دگرامفتامین یا ویاسبیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیزنان باهوش ترماه رجبآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان نور از عمق تاریکیعشق، شلوغ کردن نیستابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا دانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشملاحظه های اخلاقی دربارهبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معزیباترین چیز در پیر شدنمجموعه های پر سلولی بدن مآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان جلوتر را دیدنچیزی خارج از مغزهای ما نیاثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختداروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بررقیبی قدرتمند در برابر ممنابع انرژی از نفت و گاز بازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد زبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تشیشه ی بازالتی و سیلیکوناولین دارو برای آتاکسی فجهان معناچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی فلج بل، فلجی ترسناک که آناسرار بازسازی اندام هادخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاترویا حقی از طرف خدامنبع هوشیاری کجاست قسمت گوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیشایسته نیست در جیب خود قراین اندوه چیستجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی فاجعه ی جهل مقدساعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندروزهای سختمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش خرچنگ های نعل اسبی درشش مرحله تکامل چشمایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کافرد یا اندیشهبه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می تودرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دریواستیگمینمنبع هوشیاری در کجاست؟ قپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سنقشه مغزی هر فرد منحصر بهضررهای شکر بر سلامت مغزابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمقلب دروازه ی ارتباطبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمراه های جدید برای قضاوت رمواد کوانتومی جدید، ممکنپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاتکینگیافسردگی و ساختار مغزسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزچند روش ساده برای موفقیتعقیده ی بی عملابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیقدرت مردمبیماری وسواسکمردرد و علل آندرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمرشد مغز علت تمایل انسان بمیدان بنیادین اطلاعاتپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزنوآوری ای شگفت انگیز دانعواملی که برای ظهور لغت اابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزالا اکراه فی الدینبیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی درد و درستفاوتهای جنسیتی راهی برازنجیرها را ما باید پاره کماپروتیلینآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبتاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهننور درونعصب حقوق نورولووابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگملاحظات بیهوشی قبل از جربا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسزیباترین چیز در افزایش سمجرم، گاهی قربانی استآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استجمجمه انسان های اولیهچیزی شبیه نور تو نیستاجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیاسکار، لگوی هوشمندداروی جدید برای میاستنی ویشن پرورموزی از نخستین تمدن بشرمنابع انرژی از نفت و گاز بازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینشکل های متفاوت پروتئین هاولین دروغجهان هوشمندنگاه من، نگاه تو و یا حقیحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی فلج خواباصفهان زیبادر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده تورویاها از مغز است یا ناخومنبع هوشیاری کجاست قسمت گویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهشادی، پاداش انجام وظیفهاین ایده که ذرات سیاهچالجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی فاصله ها در مکانیک کوانتاعتماد به خوددر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتروش مقابله مغز با محدودیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگذشته را دفن کنتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر نقش داروهاي مختلف معروف ششمین کنگره بین المللی ساکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسخدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیفرد حساس از نظر عاطفی و ببه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهریاضیات یک حس جدید استمنبع هوشیاری در کجاست؟(قپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارنقشه های مغزی جدید با جزیضعیف و قویابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهقلب روباتیکبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و ودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیماراه پیروزی در زندگی چیستموجود بی مغزی که می تواندپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، تکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچندین ماده غذایی که ماننعلم و ادراک فقط مشاهده ی ابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از اقدرت و شناخت حقیقتبیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کرونارشد در سختی استمیدازولام در درمان تشنج پروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشنوار مغز مشاهده ی غیر مستعوارض ازدواج و بچه دار شدابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریهر چیز با هر چیز دیگر در تلاموژین داروی ضد اوتیسم؟بیندیشکودکان خود را مشابه خود تدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشزندگی فعال و مثبت روند آلماجرای جهل مقدسآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟سختی ها رفتنی استتغییرنوروفیبروماتوزعصب سیاتیکابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را ممانتین یا آلزیکسا یا اببا خدا باشکار امروز را به فردا نیندذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنزیر فشار کووید چه باید کرمحل درک احساسات روحانیآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشجنین مصنوعینکاتی در مورد تشنجاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور داروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از رمز و رازهای ارتباط غیر کمنابع انرژی از نفت و گاز بازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییتنهایی رمز نوآوری استزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسشکل پنجم مادهاولین سلول مصنوعیجهان هوشیارنگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی فلج خواب چیستاصل بازخورددر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمررویاهای پر رمز و حیرتی درمنبع هوشیاری کجاست قسمت گوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را سفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل مشب سیاه سحر شوداین ابتدای تناقض هاستجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی فاصله ی همیشگی تصویر سازاعتماد به خوددر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیروش های صرفه جویی در ایجامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگنقش درختان در تکاملصبور باشاکوییفلکسنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهافردا را نمیدانیمبه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده درمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرریتوکسیمابمنبع خواب و رویاپیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسطلوع و حقیقتابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمقلب را نشکنبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامنددرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودراه انسان شدن، راه رفتن وموجودات مقهور ژنها هستندپیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکچندجهانیعلم و روحابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تدو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستقدرت کنترل خودبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کرونارشد، رسیدن به یک هدف نیستمکان زمان یا حافظه زمانپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتنوار مغز با توضیح دکتر فاعید نوروز مبارکابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیلایو دوم دکتر سید سلمان فبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتزندگی هوشمند در خارج از زماجرای عجیب گالیلهآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زنورون هاي مصنوعی می توانعضلانی که طی سخن گفتن چقدابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تدائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز من کسی در ناکسی دریافتم با طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیزیرفون داروی ضد ام اسمحل درک احساسات روحانی دآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پاجنگ هفتاد و دو ملت همه را چگونه مولکول های دی ان ایحس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کمداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهرمز گشایی از اتصالات مغزمنابع انرژی از نفت و گاز بازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)کشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرشکرگزار هر چیزی باش که دااوکرلیزوماب داروی جدید شجهان های بسیار دیگرنگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی فلج دوطرفه عصب 6 چشماصل در هم تنیدگی و جهانی در محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدرویای شفافمنبع هوشیاری کجاست قسمت گوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناساشبیه سازی میلیون ها جهان اینکه به خاطرخودت زندگی جهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی فتون های زیستیاعتماد بی موردوراپامیل در بارداریدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دروش هایی برای کم کردن اضطمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشنقش ذهن و شناخت در حوادث صبر لازمه ی پیروزی استاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنوخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق افرزندان زمان خودبه هلال بنگریاد گرفتن مداومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مریسدیپلام تنها داروی تایمنتظر نمان چیزی نور را بهپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن توسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمنقص های سیستمی ایمنیطلای سیاهابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولقوی تر باشبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن اراه بی شکستمورد نادر همپوشانی دو بیپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهنه ناامیدی بلکه ارتقاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان حوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استقدرت انسان در نگاه به ابعبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوز گهواره تا گورمکانیک کوانتومی بی معنی پرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولنوار مغز ترجمه رخدادهای عامل کلیدی در کنترل کارآابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر لبخند بزن شاید صبح فردا زبیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایدردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتزندگی و داراییماده ی تاریکآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خونورون های ردیاب حافظهغم بی پایانابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیمن پر از تلخیمبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرزیرک ترین مردممحدودیت چقدر موثر استآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودجنگ و تصور از جنگچگونه میتوان با قانون جنحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل داروی جدید برای دیابتواقعیت چیسترمز پیشرفت تواضع است نه طمنابع انرژی از نفت و گاز بحتی علمی درباره تمایل برمز بقای جهش ژنتیکیمنابع انرژی از نفت و گاز بحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسشکست حتمیايندگان چگونه خواهند دیدجهان هایی در جهان دیگرنگاه کلی نگرحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی فن آوری های جدید علیه شنااصل علت و تاثیردر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنروان سالممنبع هوشیاری کجاست قسمت گوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون های تیروئید دشبیه سازی سیستم های کواناینکه خانواده ات سالم باجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی فروتنی معرفتیاعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانروش هایی برای جلوگیری از منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتگزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گینقش روی و منیزیم در سلامتصبر و واقعیتاکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحفرضیه ای جدید توضیح میدهبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بریشه های مشترک همه ی موجومنتظر زمان ایده آل نشوپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتنقص در تشخیص هیجانات عامطوفان فقر و گرسنگی و بی سابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمقیچی ژنتیکیبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانرابطه تشنج و اوتیسمموسیقی نوپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسرانه به اعدامعلم به ما کمک میکند تا موابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به قدرت ذهنبیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد ددرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوزمین در برابر عظمت کیهانمکانیزمهای دفاعی در برابپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستساختن آیندهتصویر زیبای اصفهاننوار مغز در فراموشی هاعادت همیشه خوب نیستابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به لحظات خوش با کودکانبیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذزندگی بی دودماده ی خالیآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا سریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی نوروپلاستیسیتی چیستغم بی پایانابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس من بی من، بهتر یاد میگیرمباهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانزیست شناسی کل در جزء فراکمحدودیت های حافظه و حافظآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزجنگ داده هاچگونه مغز ما، موسیقی را پحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در داروی جدید ضد میگرنواقعیت چیست