دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

منابع انرژی از نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی قسمت هشتم

منابع انرژی از منابع نهفته ی زیر زمین مانند نفت و گاز تا محصولات ابزار هوشمندی (مغز)برای تولید انرژی پاک- قسمت هشتم
تاثیر درجه حرارت بر عملکرد مغز و رشد و تکثیر سلول های مغز چگونه است؟( قسمت نهم)
گرمتر شدن کره ی زمین، در کوتاه مدت، با کم کردن یخبندان ها و فصل های برفی میتواند به بیشتر شدن درختان و جنگل ها به خصوص در مناطق قطبی کمک کند ولی آیا این پایان گرمایش زمین در نتیجه ی افزایش دی اکسید کربن و گاز متان است؟
گرم تر شدن زمین، هر چند در کوتاه مدت ممکن است تاثیر سودمندی داشته باشد ولی در نهایت با به هم زدن توازن گرما و سرما و توازن میزان اکسیژن در آبهای اقیانوس و هوای اطراف ما و با افزایش آتش سوزی ها و ... میتواند انسان امروز را رو به سوی نابودی ببرد یا حداقل با کم شدن اکسیژن آب اقیانوس ها و اکسیژن موجود در هوا، باعث کم شدن ماهیان و... و در نهایت از بین رفتن سلول های مهم عصبی در مغز و نخاع شود و زحمت چند میلیارد ساله ی حیات را در توسعه ی ابزار هوشمدی و حفظ و نگهداری از آن، کمرنگ کند.
از میان رفتن سلول های مغزی، باعث کم شدن هوش انسان ها و کاهش پیشرفت ها و توسعه ی تکنولوژیک خواهد شد و تاوان آن را نسل های بعدی بشریت، خواهند پرداخت.

گرمایش زمین، فقط با نفت و گاز و بنزین و سوخت کارخانه ها نیست بلکه تولید متان به وسیله ی دام به خصوص گاو میتواند باعث تشدید این گرمایش شود؛ یعنی فقط محدود کردن استخراج سوخت فسیلی در کم کردن تاثیر گلخانه ای، سودمند نیست بلکه باید مصرف گوشت را هم محدود کرد. توجه کنیم محدودکردن مصرف گوشت، با کم کردن یکی از منابع مهم به دست آوردن انرژی، میتواند سلول های عصبی را با خظر مواجه کند ولی از سوی دیگر مصرف زیاد گوشت میتواند با تولید متان زیاد باعث افزایش گرمایش زمین و تاثیرات منفی آن بر سلول های عصبی شود. در اینجا باید توازنی منطقی در مصرف گوشت و گیاهخواری برقرار شود.(توصیه میشود به سلسله مباحث تاثیر رژیم گیاهخواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبیدر همین کانال مراجعه شود.)

کاپ ۲۶: آیا باید محدودیت‌هایی برای خوردن گوشت، وجود داشته باشد؟ و سوالات بیشتر

نشست مقابله با تغییرات اقلیمی کاپ ۲۶ در گلاسکو در حال برگزاری است. این یکی از بزرگترین نشست‌های جهان در مورد چگونگی مقابله با گرمایش زمین است.

یک مخاطب از ژنو پرسیده آیا اعمال سهمیه، برای مصرف گوشت و سفرهای پروازی، کارآمد و قابل اجرا خواهد بود؟

کریس موریس پاسخ می‌دهد:

خوردن گوشت(به ویژه گوشت گاو)و سفر هوایی، هر دو تأثیر زیست محیطی قابل توجهی دارند.

خوردن یک یا دو همبرگر در هفته به مدت یک سال، همان مقدار گازهای گلخانه‌ای ایجاد می‌کند که گرم کردن یک خانه در بریتانیا به مدت ۹۵ روز.

و یک پرواز اقتصادی برگشت از لندن به نیویورک حدود ۰.۶۷ تن دی اکسید کربن منتشر می‌کند. این ۱۱ درصد از میانگین انتشار سالانه ی دی اکسید کربن برای هر نفر در بریتانیا است.

در تئوری، سهمیه بندی اجباری برای مصرف گوشت یا پرواز، تفاوت جدی ایجاد می‌کند، اما تمایل سیاسی یا حمایت کمی برای این امر وجود دارد. در عوض، تمرکز بر تشویق تغییر رفتار است.

کمیته تغییرات آب و هوایی بریتانیا به دولت توصیه کرده است که مردم باید تا سال ۲۰۳۰، ۲۰ درصد گوشت و لبنیات کمتری مصرف کنند و تا سال ۲۰۵۰، ۳۵٪ کمتر مصرف کنند. همچنین از مردم خواسته می‌شود که کمتر پرواز کنند.

استفاده از مالیات برای گران‌تر کردن برخی چیزها احتمالاً راه‌حل واقعی‌تر از تلاش برای اجرای سهمیه‌ها خواهد بود.

رابرت پترسون، از دارلینگتون پرسیده:

چرا ما نمی‌توانیم یک صندوق بین‌المللی برای کمک به کشورهای فقیرتر برای رسیدن به انتشار کربن صفر داشته باشیم؟

کریس موریس پاسخ می‌دهد:

این تا حدودی همان بحث فعلی در مورد تامین مالی مقابله با تغییرات اقلیمی است.

در سال ۲۰۰۹، کشورهای ثروتمند اعلام کردند که تا سال ۲۰۲۰ هر سال ۱۰۰ میلیارد دلار (۷۳ میلیارد پوند) به کشورهای در حال توسعه کمک خواهند کرد.

اما آنها نتوانسته‌اند به وعده خود عمل کنند و اکنون اشاره می‌کنند که تنها در سال ۲۰۲۳ به این هدف خواهند رسید.

کشورهای فقیرتر برای کمک به مقابله با اثرات تغییرات آب و هوایی که در حال حاضر با آن مواجه هستند به این پول نیاز دارند. اما آن‌ها همچنین به آن نیاز دارند تا مطمئن شوند که اقتصادشان در مسیر رسیدن به انتشار خالص کربن صفر سبزتر می‌شود.

افزایش جمعیت، باعث تغییر آب و هوا نمی‌شود. در عوض، انتشار بیش از حد گازهای گلخانه‌ای است که سیاره را گرم می‌کند.
یک درصد ثروتمندترین جمعیت جهان، مسئول انتشار کربن، بیش از پنجاه درصد انتشار کربن فقیرترین‌ کشورهای جهان است.

درست است که بگوییم جمعیت سیاره زمین نمی‌تواند به طور نامحدود افزایش یابد، زیرا منابع محدودی، موجود است. اما مصرف بیش از حد، نقش بیشتری نسبت به جمعیت رو به رشد جهانی در تغییرات اقلیمی داشته است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [11/5/2021 1:29 AM]
مایا یوسیفوا، از وین پایتخت اتریش پرسیده که تأثیر متان بر تغییرات آب و هوا چیست؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

متان یک گاز گلخانه‌ای است که هم از منابع طبیعی مانند تالاب‌ها و موریانه‌ها و هم از طریق فعالیت‌های انسانی مانند کشاورزی، بهره‌برداری از سوخت‌های فسیلی و مکانهای دفن زباله ی آزاد، می‌شود.

این ترکیبی از کربن و هیدروژن است و باعث می شود که در به دام انداختن گرما، فوق‌العاده خوب باشد و یکی از دلایل اصلی تغییرات آب و هوایی است.

طبق گزارش سازمان جهانی هواشناسی، سطح متان در جو در سال ۲۰۲۱ به ۱۸۸۹ قسمت در میلیارد رسید.

غلظت دی اکسید کربن، تقریباً ۲۰۰ برابر بیشتر است، اما محاسبه شده است که در یک دوره ۲۰ ساله، تاثیر متان در گرم کردن زمین می‌تواند بیش از ۸۰ برابر دی اکسید کربن باشد.

گزارش سازمان ملل متحد در اوایل سال جاری اعلام کرد که تلاش‌ها برای کاهش انتشار متان، باید بر کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای از محل‌های دفن زباله و چاه های گاز، کاهش ضایعات و تلفات مواد غذایی، بهبود مدیریت دام و ترغیب مصرف‌کنندگان به اتخاذ رژیم‌های غذایی- که حاوی گوشت و لبنیات کمتری باشد- متمرکز شود.

مایک بل، از آلمان می‌نویسد آیا تغییرات آب و هوایی اثرات مثبتی دارد؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

ممکن است برخی اثرات مثبت کوتاه مدت در گرم شدن هوا وجود داشته باشد، اما دانشمندان معتقدند که اثرات منفی گرم شدن دمای زمین بسیار بیشتر از این تاثیرات کوتاه مدت مثبت است.

بیشترین فایده نقل شده در مورد تاثیرات کوتاه مدت مثبت گرم شدن زمین مبتنی بر این ایده است که جهانی با سطوح کربن بالاتر شاهد رشد سریعتر و بزرگتر گیاهان خواهد بود. این تاثیر، لقاح دی اکسید کربن نامیده شده است.

با این حال، تحقیقات منتشر شده در سال گذشته نشان داد که این تاثیر در حال کاهش است و شواهد نظریه مربوط به تاثیر مثبت سطح بالاتر کربن بر وضعیت اقلیمی را تایید نمی‌کند.

ماهش نالی از لندن پرسیده: چه اطمینانی در مورد تأثیر اجلاس کاپ ۲۶ داشته باشیم، در حالی که جهان حتی نمی‌تواند برای توزیع عادلانه واکسن‌ها اقدام کند؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

شباهت‌هایی بین همه گیری و بحران آب و هوا وجود دارد، اما برخی تفاوت‌های کلیدی نیز وجود دارد.

همانطور که در ۱۸ ماه گذشته دیده‌ایم، کشورها می‌توانند با محدود کردن شدید تردد مردم در سراسر مرزهای خود، کرونا را از خود دور کنند.

چنین رویکردی با افزایش دما که هم کشورهای ثروتمند و هم کشورهای فقیر را تحت تاثیر قرار می‌دهد، به خوبی کار نمی‌کند.

در حالی که مسئله نابرابری واکسن احتمالاً با زمان و پول حل می‌شود، بحران آب و هوا نیازمند بازنگری و مهندسی مجدد تقریباً در همه جنبه‌های زندگی ما، از انرژی گرفته تا غذا و لباس است.

در نهایت، مسئله واکسن یک بحران کوتاه مدت است، در حالی که تغییرات آب و هوایی کند و چند بعدی است.

انسان‌ها به طور معقولی ممکن است در حل یک مساله خوب باشند اما در مورد دیگری نه.

اندرو از اکستر پرسیده: آیا مدل سرمایه‌‌داری جهانی با تغییرات اقلیمی و نیاز به شیوه زندگی سبزتر، در تضاد نیست؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

به گفته ی برخی از کارشناسان، مانند لرد استرن، اقتصاددان، تغییرات آب و هوایی را می‌توان شکست بزرگ بازار دانست.

زیرا کسب‌وکارها معمولاً مجبور به پرداخت خسارتی که به محیط زیست وارد کرده‌اند، نبوده‌اند.

تلاش‌های جهانی برای مقابله با تغییرات اقلیمی در دو دهه گذشته بیشتر بر مهار سرمایه‌داری برای محدود کردن گرمایش متمرکز شده است. به عنوان مثال، گذاشتن قیمت بر روی کربن و وادار کردن آلاینده‌ها برای پرداخت، تا اطمینان حاصل شود که انتشار گازهای گلخانه‌ای محدود می‌شود.

در همین حال، این مساله هم هست که اگر تقاضای مصرف کننده برای محصولات و خدمات سبزتر وجود داشته باشد، سرمایه‌داری تلاش خواهد کرد تا این تقاضا را برآورده کند.

اما بدیهی است که هنوز کارهای زیادی باید انجام شود تا این رویکردها موثر واقع شود.

دیوید از بیرمنگهام پرسیده:

آیا اجلاس کاپ ۲۶ واقعاً به حضور ۲۵۰۰۰ نفر در آنجا نیاز دارد؟ آنها دی اکسید کربن زیادی تولید خواهند کرد، پس چرا بسیاری از عناصر، نمی‌توانند آنلاین باشند؟

مت مک گرات پاسخ می‌دهد:

همه گیری ممکن است به عنوان بهترین زمان برای استفاده سازمان ملل متحد از فناوری برای مذاکرات در نظر گرفته شود، و برای انجام این کار در جریان یک جلسه مقدماتی برای کاپ در ماه ژوئن، که به مدت سه هفته ادامه داشت، تلاش شد.

متأسفانه، به خوبی پیش نرفت، چالش‌های زمانی و فناوری، این کار را برای کشورهایی با منابع محدود تقریباً غیرممکن کرد، پیشرفت محدود شد و تصمیم‌گیری‌ها به تعویق افتاد.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [11/5/2021 1:29 AM]
در نتیجه، بسیاری از کشورهای در حال توسعه بر حضور شخصی در نشست کاپ اصرار داشته‌اند. آن‌ها احساس می‌کنند که نادیده گرفتن صدایشان در یک ارتباط غیر قابل اتکای زوم بسیار آسان‌تر است.

آن‌ها همچنین تجربه‌ای زنده از تغییرات آب و هوایی را به ارمغان می‌آورند که شنیدن آن به طوردست اول برای کشورهای ثروتمند ضروری است.

شواهدی وجود دارد که این کار، موثر واقع می‌شود. در سال ۲۰۱۵، حضور کشورهای جزیره‌ای و کشورهای آسیب پذیر برای اطمینان از تعهد شرکت کنندگان به محدودسازی افزایش دمای زمین به ۱.۵ درجه سانتیگراد در توافقنامه پاریس، اهمیت کلیدی داشت.
https://www.nature.com/articles/s41586-021-03821-8

https://www.ibelieveinsci.com/?p=103145

https://www.bbc.com/persian/world-59148334
برخی توضیحات از دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سفرنامه سفر به بم و جنوب قانونمندی و محدودیت عالماز تکینگی تا مغز از مغز تمغز قلبتفاوت مغز انسان و میمون هچگونه آن شکری که می خوریمتروس جریان انرژیواقعیت و مجازداروی جدید میاستنی گراویآینده ی علم و فیزیک در60 ثابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهالزوم سازگاری قانون مجازااستفاده از هوش مصنوعی در مغز ابزار برتر بقاتمدن پیشرفته ی پیشینیانناتوانی در شناسایی چهره تغییرات آب و هوایی که به وبینار اساتید نورولوژی ددرمان های بیماری آلزایمرآیا انسان با مغز بزرگش اخابزار بقای موجود زنده از ساخت شبکه عصبی با الفبای منابع انرژی از نفت و گاز اطلاعاتی عمومی در مورد منقش میدان مغناطیسی زمین توپیراماتچراروياها را به یاد نمی آجدایی خطای حسی استیادآوری خواب و رویادرک تصویر و زبان های مخلتآیا راهی برای رفع کم آبی اجزایی ناشناخته در شکل گشنا در ابهای گرم جنوب نیامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری ای شبیه آلزایمر و نقش حیاتی تلومر دی ان آ دتکامل داروینی هنوز در حاهمیشه اطمینان تو بر خدا بحافظه و اطلاعات در کجاست کنترل همجوشی هسته ای با هذرات کوانتومی زیر اتمی قافزایش سرعت پیشرفت علوم اداراوون تنها داروی تاییشرکت نورالینک ویدیویی ازمنحنی که ارتباط بین معرفبیش از نیمی از موارد انتقنقشه های مغزی جدید با جزیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یککایروپاکتیک چیستروح رهاییانرژی تاریک که ما نمی توارتباط شگفت انگیز مغز انعماد الدین نسیمی قربانی ما اکنون میدانیم فضا خالبحثی در مورد عملکرد لوب فنوشیدن چای برای مغز مفید تاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمخونریزی مغز در سندرم کووگلوئونریسدیپلام تنها داروی تایای نعمت من در زندگیمزمین زیر خلیج فارس تمدنی از آغاز خلقت تا نگاه انساصفحه اصلیمخچه ابزاري که وظیفه آن فبرای اولین بار دانشمندانتاثیر داروی ضد تشنج سدیم هوشیاری کوانتومیدقیق ترین تصاویر از مغز اگزارش یک مورد جالب لخته وایرادهای موجود در خلقت بزبان و بیان، در سایه پیشرفیزیک و هوشیاریاز تکینگی تا مغز از مغز تمزایای شکلات تلخ برای سلبرداشت مغز ما از گذر زمانتاثیر درجه حرارت بر عملکو هر کس تقوای خدا پیشه کندانشمندان نورون مصنوعی سابزار بقا از نخستین همانابزار بقا از نخستین همانسفری به آغاز کیهانقارچ بی مغز در خدمت موجوداز تکینگی تا مغز از مغز تمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتفاوت ها و تمایزها کلید بچگونه انتظارات بر ادراک تری فلوپرازینواکنش های ناخودآگاه و تقداروی جدید ضد میگرنآیا ممکن است موش کور بی مابزار بقا از نخستین همانسودمندی موجودات ابزی بر مقاومت به عوارض فشار خون استفاده از سلول های بنیامغز از بسیاری حقایق می گرتمدن بشری و مغز اخلاقینبرو و انرژی مداومتغییرات تکاملی سر انسان وراپامیل در بارداریدرمان های جدید میگرنآیا احتمال دارد رویا از آابزار بقای موجود زنده از ساختار شبکه های مغزی ثابمنابع انرژی از نفت و گاز اعداد بینهایت در دنیای منقش محیط زندگی و مهاجرت دتوانایی مغز و دیگر اجزای چراروياها را به یاد نمی آجریان انرژی در سیستم های ژن هوش و ساختارهای حیاتی درک حقیقت نردبان و مسیری آیاما مقهور قوانین فیزیکاحیای بینایی نسبی یک بیمشناخت و معرفت، و نقش آن دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری ای شبیه ام اس مولتنقش خرچنگ های نعل اسبی درتکامل داروینی هنوز در حاهمیشه عسل با موم بخوریمحافظه و اطلاعات در کجاست کندر در بیماریهای التهابذرات کوانتومی زیر اتمی قافسردگی و اضطراب در بیماادراک ما درک ارتعاشی است شش مرحله تکامل چشممنشأ اطلاعات و آموخته ها بیشتر کمردردها نیازی به نقص در تشخیص هیجانات عامتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دوکار با یگانگی و یکپارچگیروزه داری متناوب، مغز را انسان قدیم در شبه جزیره عارتباط غیرکلامی بین انساعوامل موثر در پیدایش زباما با کمک مغز خود مختاريمبحثی درباره هوش و تفاوتهنوعی سکته مغزی ، وحشتناک تاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمخواندن ، یکی از شستشو دهنگمان میکنی جرمی کوچکی در ریشه های مشترک حیاتای آنکه نامش درمان و یادشزمان واقعیت است یا توهماز انفجار بزرگ تا انفجار سوالات پزشکیمدل همه جانبه نگر ژنرالیبرای خودآگاه بودن تو بایتاثیر درجه حرارت بر عملکهوش، ژنتیکی است یا محیطیدلایلی که نشان میدهد ما بگشایش دروازه جدیدی از طراگر میدانی مصیبت بزرگتر زبان و تکلم برخی بیماریهفیزیکدانان ماشینی برای تاز تکینگی تا مغز از مغز تمسیر دشوار تکامل و ارتقابررسي علل احتمالي تغيير تاثیر درجه حرارت بر عملکوقت نهيب هاي غير علمي گذشدانشمندان یک فرضیه رادیکپیشرفت های جدید علوم اعصابزار بقا از نخستین همانسقوط درون جاذبه ای خاص، چقبل از آغازاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز مادران و کودکان در زمتفاوت های بین زن و مرد فقچگونه باغبانی باعث کاهش تری فلوپرازینواکنش به حس جدیدداروی ضد تشنج با قابليت تآیا ما تنها موجودات زنده ابزار بقا از نخستین همانسیلی محکم محیط زیست بر انمقابله با کرونا با علم اساستفاده از سلول های بنیامغز به تنهایی برای فرهنگ تمدنی قدیمی در شمال خلیج نخاع ما تا پایین ستون فقرثبت امواج الکتریکی در عصورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان های جدید در بیماری آیا احتمال دارد رویا از آابزار بقای موجود زنده از سازگاری با محیط بین اجزامنابع انرژی از نفت و گاز بلندی در ذهن ما درک بلندینقش نگاه از پایین یا نگاهتوازن مهمتر از فعالیت زینزاع بین جهل و علم رو به پجریان انرژی در سیستم های ژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرک عمیق در حیواناتآب زندگی است قسمت چهارماحیای بینایی نسبی یک بیمشناسایی تاریخچه ی تکاملیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری اسپینال ماسکولار نقش داروهاي مختلف معروف تکامل داروینی هنوز در حاهمراهی نوعی سردرد میگرنیحافظه و اطلاعات در کجاستکوچک شدن مغز از نئاندرتارفتار اجتماعی انسان، حاصالکتروتاکسی(گرایش و حرکادغام میان گونه های مختلششمین کنگره بین المللی سمهندسی ژنتیک در حال تلاش با هوش مصنوعی خودکار روبنقطه بی بازگشتتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و سوکاربرد روباتهای ريزنانوروزه داری و بیمار ی ام اس انسان ها می توانند میدان ارتروز یا خوردگی و التهاعوامل ایجاد لغت انسانی و ما تحت کنترل ژنها هستیم یبحثی درباره هوش و تفاوتهنیکولا تسلاتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمخواب سالم عامل سلامتیگنجینه ای به نام ویتامین رژیم های غذایی و نقش مهم ایمپلانت مغزی کمک میکند زمان شگفت انگیزاز بحث های کنونی در ویروسپیامهای کاربرانمدل های ریز مغز مینی برینبرخی ملاحظات در تشنج های تاثیر درجه حرارت بر عملکهیچ کاری نکردن به معنی چیدنیای شگفت انگیز کوانتومپمبرولیزوماب در بیماری چاگر نیروی مغناطیس نباشد زبان و شناخت حقیقت قسمت چفرگشت و تکامل تصادفی محض مسئول صیانت از عقیده کیسبررسی و اپروچ جدید بر بیمتاثیر درجه حرارت بر عملکوقتی فهمیدی خطا کردی برگدانشمندان ژنی از مغز انسپیشرفتی مستقل از ابزار هابزار بقا از نخستین همانسلول های بنیادی منابع و اقبل از انفجار بزرگاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز چون ابزار هوش است دلیتفاوت های تکاملی در مغز وچگونه تکامل مغزهای کنونیتسلیم شدن از نورون شروع مواکسن های شرکت فایزر آمرداروی ضد تشنج با قابليت تآیا مغز تا بزرگسالی توسعابزار بقا از نخستین همانسیاهچاله های فضایی منابعملاحظه های اخلاقی دربارهاستفاده از سلول های بنیامغز برای فراموشی بیشتر کتمساح حد واسط میان مغز کونخستین تصویر از سیاهچالهجمجمه انسان های اولیهورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان های رایج ام اسآیا برای تولید مثل همیشه ابزارهای پیشرفته ارتباط ستون فقرات انسان دو پا جلمنابع انرژی از نفت و گاز بلعیدن ستاره توسط سیاهچانقش نظام غذایی در تکامل متوسعه هوش مصنوعی قادر اسنزاع بین علم و نادانی رو جریان انرژی در سیستم های ژنها نقشه ایجاد ابزار هودرگیری قلب در بیماری ویرآب زندگی است قسمت اولاحساس گذر سریعتر زمانشناسایی سلول های ایمنی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری اضطراب عمومینقش ذهن و شناخت در حوادث تکامل داروینی هنوز در حاهندسه ی پایه ایحس چشایی و بویاییکووید نوزده و خطر بیماری رقیبی قدرتمند در برابر مالگوبرداری از طبیعتادغام دو حیطه علوم مغز و صرع و درمان های آنمولتیپل اسکلروز در زنان بار بزرگ ایستادن بر دو پاچند نرمش مفید برای کمردرتاثیر ویتامین دی بر بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیستمکاربرد روباتهای ريز، در روزه داری سلول های بنیادانسان جدید از چه زمانی پاارزش حقیقی زبان قسمت اولعواملی که برای ظهور لغت اماه رجببحثی درباره هوش و تفاوتهنیاز به آموزش مجازی دیجیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمخواب سالم عامل سلامتی و یگویید نوزده و ایمنی ساکترژیم های غذایی و نقش مهم ایمپلانت نخاعی میتواند دزندگی هوشمند در خارج از زاز تلسکوپ گالیله تا تلسکسایتهای دیگرمدیریت اینترنت بر جنگبرخی مرزهای اخلاق و علوم تاثیر درجه حرارت بر عملکهیچگاه از فشار و شکست نتردندان ها را مسواک بزنید تپنج اکتشاف شگفت آور در مواگر نعمت فراموشی نبود بسزبان و شناخت حقیقت قسمت افراموش کارها باهوش تر هسمسئولیت جدیدبررسی ژنها در تشخیص بیماتاثیر درجه حرارت بر عملکویتنام نوعی کرونا ویروس دانشمندان پاسخ کوانتومی پاسخ گیاهان در زمان خوردابزار بقا از نخستین همانسلول عصبی شاهکار انطباق قدم زدن و حرکت دید را تغیاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز چگونه صداها را فیلتر تفاوت های زبانی سرمنشا تچگونه جمعیت های بزرگ شکل تشنج چیستواکسن کووید 19 چیزهایی که داروی ضد تشنج توپیراماتآیا همه جنایت ها نتیجه بیابزار بقای موجود زنده از سیاهچاله و تکینگی ابتدایملاحظات بیهوشی قبل از جراستیفن هاوکینگ در مورد همغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تنفس هوازی و میتوکندرینخستین روبات های زنده ی ججنسیت و تفاوت های بیناییورزش و میگرندرمان های علامتی در ام اسآیا بزرگ شدن مغز فقط در دابزارهای بقا از نخستین هسخن پاک و ثابتمنابع انرژی از نفت و گاز به مغز خزندگان خودت اجازنقش نظریه تکامل در شناساتوسعه برخی شغل ها با هوش نزاع بین علم و جهل رو به پجستجوی متن و تصویر به صورژنها ، مغز و ارادهدرگیری مغز در بیماری کویآب زندگی است قسمت دوماحساسات کاذبشواهدی از نوع جدیدی از حامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری بیش فعالینقش روی و منیزیم در سلامتتکامل زبانهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک (قسمت اول )کودک ایرانی که هوش او از رموزی از نخستین تمدن بشرالتهاب شریان تمپورالارتقا و تکامل سنت آفرینش ضررهای مصرف شکر و قند بر مواد کوانتومی جدید، ممکنبار سنین ابزار هوشمندی اچند جهانیتاثیر ویروس کرونا بر مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت دهمکتاب زیست شناسی باورروش مقابله مغز با محدودیانسان عامل توقف رشد مغزارزش حقیقی زبان قسمت دومعوارض ازدواج و بچه دار شدماپروتیلینبحثی درباره هوش و تفاوتهچیزی خارج از مغزهای ما نیتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی به کمک هوش طبیخواب عامل دسته بندی و حفطگوشه بیماری اتوزومال رسسرژیم غذایی حاوی تخم مرغ واین پیوند نه با مغز بلکه زندگی زمینی امروز بیش از از تلسکوپ گالیله تا تلسکمدارک ژنتیکی چگونه انسانبرخی نکات از گاید لاین پرتاثیر درجه حرارت بر عملکهیپرپاراتیروئیدیسمدو ویژگی انتزاع و قدرت تجپوست ساعتی مستقل از مغز داگر نعمت فراموشی نبود بسزبان و شناخت حقیقت قسمت دفراموشی همیشه هم بد نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمستند جهان متصلبررسی سیستم تعادلی بدن اتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E برای فعالیت صحدانشمندان اولین سلول مصنپختگی پس از چهل سالگي به پروژه ی ژنوم انسانیابزار بقا از نخستین همانسلولهای ایمنی القا کنندهقدرت انسان در نگاه به ابعاز تکینگی تا مغز- از مغز مغز ناتوان از توجیه پیداتفاوتهای جنسیتی راهی براچگونه جمعیت های بزرگ شکل تشنج و حرکات شبه تشنجی قاواکسن کرونا و گشودن پنجرداستانها و مفاهیمی اشتباآیا هوش مصنوعی می تواند نابزار بقای موجود زنده از سیاهچاله ی تولید کنندهممانتین یا آلزیکسا یا اباستیفن هاوکینگ در تفسیر مغز بزرگ چالش است یا منفعتنفس هوازی و میتوکندرینرمش های مفید برای درد زاجنسیت و تفاوت های بیناییورزش بهترین درمان بیش فعدرمان ژنتیکی برای نوآوریآیا تکامل و تغییرات ژنتیابزارهای بقا ازنخستین همسرنوشتمنابع بی نهایت انرژی در دبه بالا بر ستارگان نگاه کنقش هورمون های تیروئید دتوصیه های سازمان بهداشت نشانه های گذشته در کیهان جستجوی هوشیاری در مغز ماژنهای مشترک بین انسان و ودرگیری مغز در بیماران مبآب زندگی است قسمت سوماخلاق و علوم اعصابشواهدی از دنیسوان(شبه نئمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری تی تی پینقش روزه داری در سالم و جتکامل زبانهندسه بنیادینحس و ادراک (قسمت دوم )کودکان میتوانند ناقل بی رمز و رازهای ارتباط غیر کامیوتروفیک لترال اسکلروارتوکين تراپی روشی جديد ضررهای شکر بر سلامت مغزموجود بی مغزی که می تواندبارداری بدون رحمچندین ماده غذایی که ماننتاثیر ژنها بر اختلالات خهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت دوازدهمکتاب، سفری به تاریخروش های صرفه جویی در ایجاانسانیت در هم تنیده و متصارزش حقیقی زبان قسمت سومعید نوروز مبارکماجرای جهل مقدسبحثی درباره هوش و تفاوتهچیزی شبیه نور تو نیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در کامپیوترهاخودآگاهی و هوشیاريگوشت خواری یا گیاه خواریراه فراری نیستاینکه به خاطرخودت زندگی زندگی زودگذراز تکنیکی تا مغز از مغز تمروری بر تشنج و درمان هایبرخی نرمش های گردنهاوکينگ پیش از مرگش رسالدو برابر شدن خطر مرگ و میپیموزایداگر با مطالعه فیزیک کوانزبان و شناخت حقیقت قسمت سفرایند پیچیده ی خونرسانیاز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانتاثیر رو ح و روان بر جسمویتامین E در چه مواد غذایدانشمندان تغییر میدان مغدانشمندان روش هاي جدیدی پروژه ی ژنوم انسانیابزار بقا از نخستین همانسلولهای بنیادی مصنوعی درلمس کوانتومیاز تکینگی تا مغز- از مغز مغز و سیر تکامل ان دلیلی تقلید مرحله ای نسبتا پیشچگونه حافظه را قویتر کنیتشنج عدم توازن بین نورون واکسن کرونا از حقیقت تاتدر مانهای کمر دردآیا هوش مصنوعی زندگی بشرابزار بقای موجود زنده از سیاره ی ابلهانمنابع انرژي پاک سرچشمه حاستخوان های کشف شده، ممکمغز بزرگ چالشهای پیش روتنفس بدون اکسیژننرمش های مفید در سرگیجهجهل مقدسورزش در کمر درددرمان ام اس(مولتیپل اسکلآیا جنین انسان، هوشمندی ابزارهای بقای موجود زندهسریعترین کامپیوتر موجودمناطق خاصی از مغز در جستجبه خودت مغرور نشونقش هورمون زنانه استروژنتوصیه های غیر دارویی در سنظام مثبت زندگیحفره در مغزژنهای هوش ، کدامنددرگیری مغزی در سندرم کووآزمون ذهنی گربه شرودینگراخلاق پایه تکامل و فرهنگشکل های متفاوت پروتئین همنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیماری دویکنقش رژیم غذایی بر رشد و اتکامل زبان انسان از پیشیهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت چهلکودکان خود را مشابه خود ترمز بقای جهش ژنتیکیامید نیکو داشته باش تا آنارتباط میکروب روده و پارطلای سیاهموجودات مقهور ژنها هستندبازگشت از آثار به سوی خداچه زیاد است بر من که در ایتاثیر کلام در آیات کلام بهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سومکجای مغز مسئول پردازش تجروش هایی ساده برای کاهش اانعطاف پذیری مکانیسمی علارزش خود را چگونه میشناسعامل کلیدی در کنترل کارآماده ی تاریکبحثی درباره احساسات متفانکاتی در مورد تشنجتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخودآگاهی و هوشیاريگیلگمش باستانی کیستراه های جدید برای قضاوت راینکه خانواده ات سالم بازونیسومایداز تکینگی تا مغز و از مغز مرکز هوشیاری، روح یا بدن برخی یونها و مولکول های مهاوکينگ پیش از مرگش رسالدو برابر شدن خطر مرگ و میپیموزایداگر تلاش انسان امروز برازبان شناسی مدرن در سطح سلفرایند تکامل و دشواری هااز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات بین دو همسر و برخیبزرگ شدن مغز محدود به دورتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کاویتامین کا و استخواندانشمندان روشی برای تبدیپرواز از نیویورک تا لوس آابزار بقا از نخستین همانسلسله مباحث هوش مصنوعیلوب فرونتال یا پیشانی مغاز تکینگی تا مغز- از مغزتمغز آیندگان چگونه است ؟تقلید از روی طبیعتنگاه محدود و تک جانبه، مشتشخیص ژنتیکی آتروفی های واکسن کرونا ساخته شده تودر محل کار ارزش خودت را بآیا هوش ارثی دریافتی از پابزار بقای موجود زنده از سیاره ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز استروژن مانند سپر زنان دمغز بزرگ و فعال یا مغز کوتو یک جهان در مغز خودت هسنرمشهای مهم برای تقویت عجهان یکپارچهوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان تومورهای مغزی با اآیا جهان ذهن و افکار ما مابزارهای بقای از نخستین سرگیجه از شایعترین اختلامنبع هوشیاری کجاست قسمت به زودی شبکه مغزی به جای نقش ویتامین K در ترمیم استوصیه هایی در مصرف ماهینظریه ی تکامل در درمان بیحقیقت قربانی نزاع بین بی ژنهای حاکم بر انسان و انسدرگیری مغزی در سندرم کووآسيب میکروواسکولاریا آساختلال خواب فرد را مستعد شگفتی های زنبور عسلمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیماری دیستروفی میوتونینقش رژیم غذایی در رشد و اتکامل ساختار رگهای مغزی هوموارکتوس ها ممکن است دحس و ادراک قسمت نهمکوری گذرای ناشی از موبایروی و منیزیم در تقویت استامید درمان کرونا با همانارتباط ماده و انرژیطوفان فقر و گرسنگی و بی سمیهمانهای ناخوانده عامل بازگشت به ریشه های تکاملنهایت معرفت و شناخت درک عتاثیر کپسول نوروهرب بر نهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سی و هشتمکرونا چه بر سر مغز می آورروش صحبت کردن در حال تکاماولین مورد PML به دنبال تکراه پیروزی در زندگی چیستاز نخستین همانند سازها تعادت کردن به نعمتماده ی خالیبحثی درباره احساساتی غیرچگونه مولکول های دی ان ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخورشید مصنوعیگیاه خواری و گوشت خوار کدراه های جدید برای قضاوت راینترنت بدون فیلتر ماهوازونا به وسیله ویروس ابله از تکینگی تا مغز از مغز تمرکز حافظه کجاستبرخی اثرات مضر ویتامین دتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف یکسان، در مسیرهای متدو سوی واقعیتپیچیدگی های مغزمگساپی ژنتیکزبان شناسی نوین نیازمند فرایند حذف برخی اجزای مغاز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات روانپزشکی پس از سبزرگ شدن تقریبا ناگهانی تاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کا در سبزیجاتداروهای مصرفی در ام اسپرورش مغز مینیاتوری انساابزار بقا از نخستین همانسلطان جنگل یا صاحب ملکوتلوتیراستاماز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان ایا طبیعتا تماتقویت استخوان در گرو تغذنگاه انسان محدود به ادراتصویربرداری فضاپیمای آمواکسن ایرانی کرونا تولیددر چه مرحله ای از خواب ، رآیا هوش سریعی که بدون احسابزار بقای موجود زنده از سیاره ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز اسرار بازسازی اندام هامغز بزرگترین مصرف کننده تو پیچیده ترین تکنولوژی چرا مغزهای ما ارتقا یافت جهان کاملی در اطراف ما پروزوز گوشدرمان تشنجآیا جهش های ژنتیکی، ویروابزارهای دفاعی و بقای موسربازان ما محققا غلبه می منبع هوشیاری کجاست قسمت به زیر پای خود نگاه نکن بنقش ژنتیک در درمان اختلاتوضیحی ساده در مورد هوش منظریه ی تکامل در درمان بیحقیقت اشیاکلرال هیدرات برای خواباندرگیری اعصاب به علت میتوآسیب ها ناشی از آلودگی هواختلال در شناسایی حروف و شاهکار قرنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیماری ضعف عضلات نزدیک بنقش زنجبیل در جلوگیری از تکامل شناخت انسان با کشفهوش مصنوعی می تواند بر اححس و ادراک قسمت چهارمکی غایب شدی تا نیازمند دلرویا و خبر از آیندهامگا سه عامل مهم سلامتارتباط متقابل با همه ی حیطی یکصد هزار سال اخیر هرچمیگرن سردردی ژنتیکی که ببازخورد یا فیدبکچهار میلیارد سال تکامل بتاثیر کپسول نوروهرب بر تهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سی و ششمکریستال زمان(قسمت اولروشهای نو در درمان دیسک باولین مورد پیوند سر در انرابطه تشنج و اوتیسماز نخستین همانند سازها تعارضه جدید ویروس کرونا سمبانی ذهنی سیاه و سفیدبخش فراموش شده ی حافظهچگونه مغز پیش انسان یا همتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی درمانگر کامپیخانواده پایدارگالکانزوماب، دارویی جدیایندرالزیباترین چیز در افزایش سفلج نخاعی با الکترودهای از تکینگی تا مغز از مغز تمرکز حافظه کجاستبرخی اختلالات عصبی مثانهتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از تکامل مغزدوچرخه سواری ورزشی سبک و پیچیدگی های مغزی در درک زابزار هوش در حال ارتقا اززبان، وسیله شناسایی محیطفرد حساس از نظر عاطفی و باز تکینگی تا مغز از مغز تمشکلات روانپزشکی در عقب بزرگترین خطایی که مردم متاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین دی گنجینه ای بزرداروهای ام اسآلودگی هوا و ویروس کروناابزار بقا از نخستین همانسم زنبور ، کلیدی برای وارلیس دگرامفتامین یا ویاساز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان برای ایجاد تمدتلقین اطلاعات و حافظهنگاه از درون مجموعه با نگتصادف یا قوانین ناشناختهواکسن اسپایکوژندر هم تنیدگی کوانتومی و پآیا هشیاری کوانتومی وجودابزار بقای موجود زنده از سیر آفرینش از روح تا مغز منابع انرژی از نفت و گاز اصل بازخوردمغز حریص برای خون، کلید تتو دی ان ای خاص ميتوکندريچرا ویروس کرونای دلتا واجهان در حال نوسان و چرخشیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان جدید میگرن با انتی آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجاتفاق و تصادفسردرد میگرن در کودکانمنبع هوشیاری کجاست قسمت بوزون هیگز چیستنقش گرمایش آب و هوا در همتیوتیکسن داروی ضد جنوننظریه ی ریسمانحقیقت تنها چیزی است که شاکمردرددرد باسن و پا به دلیل کاهآشنا پنداریاختلال در شناسایی حروف و شبیه سازی میلیون ها جهان منبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیماریهای تحلیل عضلانی انقش زبان در سلطه و قدرت اتأثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی و کشف زبان هایحس و ادراک قسمت نوزدهمکیهان خود را طراحی میکندرویا بخشی حقیقی از زندگی امروز دانش ژنتیک هیچ ابهارتباط چاقی و کاهش قدرت بظهور امواج مغزی در مغز مصمیگرن شدید قابل درمان اسبازسازي مغز و نخاع چالشی چهار ساعت پس از کشتار خوکتاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سیزدهمکریستال زمان(قسمت دوم)روشهای شناسایی قدرت شنوااولین هیبرید بین انسان و راز تغییراز نخستین همانند سازها تعدم توقف تکامل در یک اندامباحث مهم حس و ادراکبخش بزرگتر کیهان ناشناختتاثیر گیاهخواری بر رشد و هوش مصنوعی درخدمت خلق وحخارق العاده و استثنایی بگامی در درمان بیماریهای ایا کوچک شدن مغزانسان الزیر فشار کووید چه باید کرفلج بل، فلجی ترسناک که آناز تکینگی تا مغز از مغز تمرکز خنده در کجای مغز استبرخی بیماری ها که در آن بتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از خلقت رسیدن به ابزاديدن با چشم بسته در خواب پیوند مغز و سر و چالشهای ابزار بقا از نخستین همانسفر نامه سفر به بم و جنوب فرضیه ای جدید توضیح میدهاز تکینگی تا مغز از مغز تمشاهده گر جدای از شیء مشابسیاری از بیماری های جدیتاثیر رژیم گیاهخواری بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیویروس مصنوعیداروهای تغییر دهنده ی سیآلزایمرابزار بقا از نخستین همانسماگلوتید داروی کاهش دهنلا اکراه فی الدیناز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان برای شادمانی طتلاش هایی در بیماران قطع نگاه حقیقی نگاه به درون اتظاهر خوابیده ی مادهواکسن اسپایکوژن ضد کرونادر هم تنیدگی کوانتومی و دآیا واکنش های یاد گرفته وابزار بقای موجود زنده از سیستم تعادلی بدنمنابع انرژی از نفت و گاز اصول توسعه ی یک ذهن کاملمغز زنان جوانتر از مغز مرتولید مثل اولین ربات های چرا پس از بیدار شدن از خوجهش های ژنتیکی مفید در سایک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان جدید کنترل مولتیپلآیا خداباوری محصول تکاملاتوسوکسیمایدسردرد و علتهای آنمنبع هوشیاری کجاست قسمت بوزون هیگز جهان را از متلنقش پیش زمینه ها و اراده تکنولوژی جدید که سلول هانظریه تکامل در درمان بیمحقیقت خواب و رویاکمردرد ناشی از تنگی کانادستورالعمل مرکز کنترل بیآغاز فصل سرما و دوباره تکاختلالات مخچهشبیه سازی سیستم های کوانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیهوش کردن در جراحی و بیمنقش زبان در سلطه و قدرت اتئوری تکامل امروز در درمهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت هفتمکیهانِ هوشیارِ در حال یارویا تخیل یا واقعیتانفجار و توقف تکاملی نشاارتباط هوش ساختار مغز و ژعقل مجادله گرمیدان مغناطيسي زمین بشر بحتی علمی درباره تمایل بنوآوری ای شگفت انگیز دانتاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت ششمکریستال زمان(قسمت سوم)روشی برای بهبود هوش عاطفاولین تصویر در تاریخ از سراست دستی و چپ دستیاز نخستین همانند سازها تعسل طبیعی موثر در کنترل بمجموعه های پر سلولی بدن مبخش دیگری در وجود انسان هتاثیر انتخاب از طرف محیط هوش مصنوعی ساخته هوش طبیخدا موجود استگامی در درمان بیماریهای ایا این جمله درست است کسیزیرفون داروی ضد ام اسفلج خواباز تکینگی تا مغز از مغز تمرگ چیستبرخی بیماری های خاص که بدتاثیر درجه حرارت بر عملکهرچیز با یک تاب تبدیل به دی متیل فومارات(زادیوا)(پیوند اندام از حیوانات بابزار بقا از نخستین همانسفر به مریخ در 39 روزقلب و عقلاز تکینگی تا مغز از مغز تمشاهده آینده از روی مشاهبسیاری از بیماری های جدیتاریخ همه چیز را ثبت کردهویرایش DNA جنین انسان، برداروهای ضد بیماری ام اس وآمارهای ارائه شده در سطح ابزار بقا از نخستین همانسندرم کووید طولانیلایو دوم دکتر سید سلمان فاز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان برای شادمانی طتلاشی برای درمان قطع نخانگاهی بر قدرت بینایی دراتظاهری از ماده است که بیدواکسن دیگر کرونا ساخته شدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا یک، وجود داردابزار بقای موجود زنده از سیستم دفاعی بدن علیه مغز منابع انرژی از نفت و گاز اصول سلامت کمرمغزهای کوچک بی احساستولید پاک و فراوان انرژیچرا بیماری های تخریبی مغجهش های ژنتیکی غیر تصادفیک جهش ممکن است ذهن انساندرمانهای بیماری پارکینسآیا دلفین ها می تواند از اثر مضر مصرف طولانی مدت رسردرد تنشنمنبع هوشیاری کجاست قسمت بی نهایت در میان مرزهانقش آتش در رسیدن انسان بهتکنولوژی جدید که سلول هانظریه تکامل در درمان بیمحقیقت راستین انسان علم بکمردرد و علل آنذهن ما از در هم شکستن منبإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَاختلالات حرکتی در انسانشبکه های مصنوعی مغز به درمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیهوشی در بیماران دچار انقش سجده بر عملکرد مغزتئوری تکامل در پیشگیری و هوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت هفدهمکیست کلوئید بطن سومرویا حقی از طرف خداانواع سکته های مغزیارتباط انسانی، محدود به علم اپی ژنتیک دریچه ای بهمیدازولام در درمان تشنج بحث درباره پیدایش و منشا نوار مغز مشاهده ی غیر مستتاثیر کتامین در درمان پاهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک سی و هفتمکشف مکانیسم عصبی خوانش پروشی جدید در درمان قطع نخاولین سلول مصنوعیرجزخوانی هایی که امروز باز نشانه ها و آثار درک شدعصب حقوق نورولوومحل درک احساسات روحانیبرنامه و ساختار پیچیده متاثیر احتمالی عصاره تغلیهوش احساسیخطا در محاسبات چیزی کاملگاهی لازم است برای فهم و ایا ابزار هوشمندی یا مغز زاوسکا درمان گوشرفلج خواب چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمرگ و میر پنهانبرخی توجهات در ببمار پارتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه ای که برای اندیشیددژا وو یا اشنا پنداریپیوند سر آیا ممکن استابزار بقا از نخستین همانسفر تجهیزات ناسا به مریخ قیچی ژنتیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تمطالعه ای بیان میکند اهدبعد از کرونامعنی روزهبعد از کروناتازه های اسکیزوفرنی(جنوواقعیت فیزیکی، تابعی از داروی فامپیریدین یا نورلآن چیزی که ما جریان زمان ابزار بقا از نخستین همانسندرم گیلن باره به دنبال لبخند بزن شاید صبح فردا زاز تکینگی تا مغز، از مغز مغز انسان رو به کوچک تر شتلاشی تازه برای گشودن معنگاهی بر توانایی اجزاي بتغییر الگوی رشد مغزی با زواکسن دیگری ضد کرونا از ددر آستانه ی موج پنجم کوویآیا کیهان می تواند یک شبیابزار بقای موجود زنده از سکته مغزیمنابع انرژی از نفت و گاز اضطراب و ترسمغزتان را در جوانی سیم کشتولید سلولهای جنسی از سلچرا حیوانات سخن نمی گوینجهشهای مفید و ذکاوتی که دیک رژیم غذایی جدید، می تودرهای اسرارآمیز و پوشیدهآیا دلفین ها میتوانند بااثرات فشار روحی شدیدسردرد سکه ایمنبع هوشیاری کجاست قسمت بی عدالتی در توزیع واکسن نقش انتخاب از طرف محیط، نتکامل مادی تا ابزار هوشمنظریه تکامل در درمان بیمحقایق ممکن و غیر ممکنکمردرد با پوشیدن کفش مناذهن چند جانبه نیازمند نگافت فشار خون ناگهانی در واختلالات صحبت کردن در انشباهت مغز با کیهان مادیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبیوگرافینقش غذاها و موجودات درياتا 20 سال آینده مغز شما به هوش مصنوعی الفاگوحس و ادراک قسمت هجدهمکاهش مرگ و میر ناشی از ابرویاها از مغز است یا ناخوانگشت ماشه ایارتباط از بالا به پایین معلم به ما کمک میکند تا مومکانیک کوانتومی بی معنی بحثي درباره هوش و تفاوتهنوار مغزی روشی مهم در تشختاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک- قسمت بیست و پکشف مکانیسمی پیچیده در بروشی جدید در درمان سکته ماوکرلیزوماب داروی جدید شرساناها و ابر رساناها و عاز نظر علم اعصاب یا نرووسعضلانی که طی سخن گفتن چقدمحل درک احساسات روحانی دبرنامه ی مسلط ژنها در اختتاثیر ترکیبات استاتین (سهوش احساسیخطا در محاسبات چیزی کاملگاهی مغز بزرگ چالش استایا بیماری ام اس (مولتیپزبان مشترک ژنتیکی موجودافلج دوطرفه عصب 6 چشماز تکینگی تا مغز از مغز تمرگ انتقال است یا نابود شبرخی توصیه ها برای واکسیتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه سنگین انسان در ازادژاوو یا آشناپنداریپیوند سر، یکی از راه حلهاابزار بقا از نخستین همانسفر دشوار اکتشافقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصاز تکینگی تا مغز از مغز تمعادله ها فقط بخش خسته کنبعد از کرونا دلخوشی بیهوتازه های بیماری پارکینسوواقعیت چیستداروی لیراگلوتیدآنچه واقعیت تصور میکنیم ابزار بقا از نخستین همانسندرم پیریفورمیسلرزش ناشی از اسیب به عصباز روده تا مغزمغز انسان رو به کوچکتر شدتلاشی جدید در درمان ام اسچالش دیدگاه های سنتی در بتغییر زودتر اتصالات مغزیواکسن سرطاندر درمان بیماری مولتیپل آیا گذشته، امروز وآینده ابزار بقای موجود زنده از سانسور از روی قصد بسیاری منابع انرژی از نفت و گاز اطلاع رسانی اینترنتیمغزتان را در جوانی سیمکشتومورها و التهاب مغزی عاچرا حجم مغز گونه انسان درجهشهای مفید و ذکاوتی که دیکی از علل محدودیت مغز امدرک فرد دیگر و رفتارهای اآیا دست مصنوعی به زودی قااثرات مفید قهوهسرعت فکر کردن چگونه استمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمبیمار 101 ساله، مبتلا به سنقش اتصالات بین سلولهای تکامل مداومهفت چیز که عملکرد مغز تو حمله ویروس کرونا به مغزکنفرانس تشنج هتل کوثر اصذهن تو همیشه به چیزی اعتقافراد آغاز حرکت خودشان راختلالات عضلانی ژنتیکشباهت کیهان و مغزمنبع هوشیاری در کجاست؟ قبیوگرافینقش غذاها و موجودات درياتا بحر یفعل ما یشاهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت هشتمکاهش التهاب ناشی از بیمارویاهای پر رمز و حیرتی درانگشت نگاری مغز نشان میدارتباط بین هوش طبیعی و هوعلایم کمبود ویتامین E را مکانیزمهای دفاعی در براببحثی جالب درباره محدودیتنورون هاي مصنوعی می توانتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمحساسیت روانی متفاوتکشف ارتباط جدیدی از ارتبريتوکسيمب در درمان ام اسايندگان چگونه خواهند دیدرشته نوروایمونولوژی و نقاز نظر علم اعصاب اراده آزغیرقابل دیدن کردن مادهمحدودیت های حافظه و حافظبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱تاثیر دوپامین و سروتونینهوش عاطفی بیشتر در زنانخطر آلودگی هواگذر زمان کاملا وابسته به ایا بدون زبان میتوانیم تزبان چهار حرفی حیات زمینفناوری هوش مصنوعی نحوه خاز تکینگی تا مغز از مغز تمراحل ارتقای پله پله کیهبرخی روش های تربیتی کودکتاثیر درجه حرارت بر عملکهزاران سال چشم های بینا ودگرگونی های نژادی و تغییپیام های ناشناخته بر مغز ابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب قانون مندی نقشه ژنتیکی ماز تکینگی تا مغز از مغز تمعجزه ی علم در کنترل کرونبعد از کرونا دلخوشی بیهوچگونه هموساپينس بر زمین تبدیل تراکت صوتی مصنوعی واقعیت چیستداروی تشنجی دربارداریآنزیم تولید انرژی در سلوابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهالرزش عضله یا فاسیکولاسیوازدواج های بین گونه ای، رمغز ایندگان چگونه استتمایل زیاد به خوردن بستنچاالش ها در تعیین منبع هوتغییر عمودی سر انسان از پواکسنی با تاثیر دوگانه ادر سال حدود 7 میلیون نفر آیا آگاهی پس از مرگ از بیابزار بقای موجود زنده از سانسور بر بسیاری از حقایمنابع انرژی از نفت و گاز اطلاعات حسی ما از جهان، چنقش قهوه در سلامتیتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)چرا خشونت و تعصبجواب دانشمند سوال کننده یافته های نوین علوم پرده درک و احساسآیا رژیم غذایی گیاهی سلااثرات مضر ماری جواناشلیک فراموشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری های مغز و اعصاب و نقش تیروئید در تکامل مغزتکامل چشمهفت سین یادگاری از میراث حمایت از طبیعتکنگره بین المللی سردرد دذخیره ی شگفت انگیز اطلاعافزایش قدرت ادراکات و حساختراع جدید اینترنت کوانشباهت زیاد بین سلول هاي عمنبع هوشیاری در کجاست؟(قبیان ژن های اسکیزوفرنی دنقش غذاها و موجودات درياتاثیر مشاهده بر واقعیت بهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت پنجمکاهش دوپامین عامل بیماریرویای شفافاندوهگین نباش اگر درب یا ارتباط شگفت مغز انسان و فعلایم کمبود ویتامین E را ما انسانها چه اندازه نزدبحثی در مورد نقش ویتامين نورون های ردیاب حافظهتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمخفاش با شیوع همه گیری جدیکشف جمجمه ای درکوه ایرهوریواستیگمینايا اراده آزاد توهم است یرشد مغز فرایندی پیچیده ااز نظر علم اعصاب اراده آزمقالاتمخچه فراتر از حفظ تعادلبرین نت به جای اینترنتتاثیر دپاکین بر بیماری مهوش عاطفی در زنان بیشتر اخطرات هوش مصنوعیگربه شرودینگر و تاثیر مشایا تکامل هدفمند استزبان و کلمه حتی برای کسانفیلمی بسیار جالب از تغییاز تکینگی تا مغز از مغز تمرز مرگ و زندگی کجاستبرخی سلولهای عصبی در تلاتاثیر درجه حرارت بر عملکهستي مادي ای که ما کوچکتردانش بی نهایتپیشینیان انسان از هفت میابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب قانون جنگلاز تکینگی تا مغز از مغز تمغز فکر میکند مرگ برای دیتفکر خلا ق در برابر توهم چگونه واکسن کرونا را توزتبدیل سلولهای محافط به سواقعیت های متفاوتداروی جدید s3 در درمان ام آینده ی انسان در فراتر ازابزار بقا از نخستین همانسوپاپ ها یا ترانزیستورهالزوم سازگاری قانون مجازااستفاده از مغز، وزن را کممغز ابزار بقای برتر مادیتمدن قدیمی ای در جنوب ایرناتوانی از درمان برخی ویتغییرات منطقه بویایی مغزواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرمان های اسرار آمیز در آآیا امکان بازسازی اندامهابزار بقای موجود زنده از ساخت شبکه عصبی مصنوعی با منابع انرژی از نفت و گاز اطلاعاتی عمومی در مورد منقش مهاجرت در توسعه نسل اتوهم چیستچرا در مغز انسان، فرورفتجاذبه و نقش آن در شکلگیرییادگیری مهارت های جدید ددرک احساسات و تفکرات دیگآیا رژیم غذایی گیاهی سلااجزای پر سلولی بدن انسان شلیک فراموشیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبیماری گیلن باره و بیمارنقش حفاظتی مولکول جدید دتکامل ابزار هوش ، راه پر هم نوع خواری در میان پیشیحوادث روزگار از جمله ویرکنگره بین المللی سردرد دذرات کوانتومی زیر اتمی قافزایش مرگ و میر سندرم کوادامه بحث تکامل چشمشباهت زیاد بین سلول هاي عمنبع خواب و رویابیست تمرین ساده برای جلونقشه مغزی هر فرد منحصر بهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهکاهش سن بیولوژیکی، تنها روبات های ریز در درمان بیانرژی تاریکارتباط شگفت انگیز مغز انعلت خواب آلودگی بعد از خوما انسانها چه اندازه نزدبحثی در مورد نقش کلسیم و نوروپلاستیسیتی چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد وهوش مصنوعی از عروسک تا کمخلاصه ای از مطالب همایش مگل زندگیریاضیات یک حس جدید استايا اراده آزاد توهم است یرشد مغز علت تمایل انسان باز واقعیت امروز تا حقیقتتاثیر ویتامین دی بر بیمامخچه ، فراتر از حفظ تعادلبرای پیش بینی آینده مغز دتاثیر داروهای ضد التهاب هوش عاطفی در زنان بیشتر ادفاع در برابر تغییر ساختگزیده ای از وبینار یا کنفایجاد احساساتزبان و بیان نتیجه ساختمافیزیک مولکولها و ذرات در از تکینگی تا مغز از مغز تمرز بین انسان و حیوان کجابرخی سيناپسها طی تکامل و تاثیر درجه حرارت بر عملکهستی ما پس از شروعی چگال دانشمندان موفق به بازگردابزار بقا از نخستین همانسفرنامه سفر به بم و جنوب قانون جنگلاز تکینگی تا مغز از مغز ت