دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

واقعیت و مجاز

آیا کیهان فیزیکی، واقعیت حقیقی است یا واقعیتی مجازی؟
آنچه به وضوح می بینیم، آیا واقعا واضح است و یا فقط نمایشی از تصویری ناواضح است که در ذهن ما و در حد ظرف ذهنی ما واضح می شود؟
حس و ادراک- قسمت سی و دوم
از تکینگی تا مغز از مغز تا سیاه چاله ی فضایی- قسمت پنجاهم
بر اساس نسبیت خاص، فتون ها هیچ حرکتی را درون فضا تجربه نمی کنند زیرا در سرعت نور، فاصله ها به یک نقطه تبدیل میشود و گذر زمان، وجود ندارد چون در سرعت نور، زمان به یک نقطه تبدیل میشود. بنابراین اگر فتون ها فضا، زمان و حرکت را تجربه نمی کنند آنها در حقیقت حرکت نمی کنند و این از نظریه ای حکایت میکند که....
سرعت ثابت نور از دو مکان متمایز، میتواند آن دو را در ابعاد زمان و مکان از هم جدا کند و درک فاصله ی آنها را ممکن کند ولی در صورتی که سرعت نور ثابت نباشد، مثلا از یک شیء، نور با سرعتی بیشتر و از جسم دیگر با سرعتی کمتر، به چشم بیننده برسد مفهوم جلو و عقب و پیش و پس و گذشته و آینده متفاوت می شود؛ مثلا جسمی که فتون با سرعت بیشتری از آن، به چشم میرسد، زودتر دیده میشود و فتون کندتر، بعدا به چشم بیننده میرسد؛ به این ترتیب مفهوم قبل و بعد میتواند تغییر کند و فاصله های مکانی هم در هم بشکند.
چرا فاصله های مکانی هم متفاوت میشود؟
زیرا پرتوی نور در بستر زمانی متفاوتی به چشم بیننده می رسد و این حالت، سبب میشود درک تمایز دو نقطه، وابسته به قدرت حافظه ی فرد در نگه داشتن تصویر نقطه ی اول باشد و با توجه به قدرت های حافظه ی متفاوت افراد- که وابسته به متغیرهای بسیار زیادی است- همه ی فاصله های موجود میتواند در هم بشکند .
ولی فرض ثابت بودن سرعت نور توانسته است تا حدی از این نسبی شدن جلوگیری کند.
حتی در درون سیاه چاله های کیهانی، انرژی و پرتوهای هنگفتی هست که دیده نمیشود زیرا نور از این سیاهچاله ها گریزی ندارد ولی پرتوهای دیگری هست که هرچند مانند فتون نوری نیستند ولی آنقدر نیرو و انرژی دارند که می توانند از سیاهچاله ها با وجود جاذبه ی هنگفت آن، فرار کنند؛ منابع پر از انرژی و نیرو که در بند سیاهچاله های سیاه نمی مانند و از آن می گذرند؛ در حالی که حیات مرسوم ما در سایه ی پرتوهای سنگین نور، قادر به گریز از سیاه چاله نیست. حیات، در بخش سیاه کیهان ماست یا در بخش روشن؟
پیکسل های کوانتومی، مقاله از لی بلادونپژهشگر در فیزیک کوانتوم و هوشیاری
این مقاله ادامه ی مطلب قبلی است: دو سوی واقعیت.


یکی از پدران اصلی فیزیک کوانتوم ورنر هایزنبرگ محاسبه کرده است که فضا به واحدهای سه بعدی و غیر قابل تفکیک پلانک، پیکسل بندی میشود و این شبیه پیکسل دو بعدی روی تلویزیون یا صفحه ی کامپیوتر است. این ایده در زمان مطرح شدن(سال 1920) مورد بحث بود ولی امروز، قابلیت پذیرش بیشتری پیدا کرده است.
بیشتر دانشمندان اکنون توافق دارند طولی، کوچکتر از طول پلانک(یعنی 10 به توان منفی 35) نمی تواند وجود داشته باشد و این یعنی واقعیت، از پیکسل ساخته شده است. با این همه، تکنولوژی فعلی فقط میتواند تئوری را تا طول 10 به توان منفی 18 محاسبه کند و این خیلی از 10 به توان منفی 35 دور است بنابراین اکنون، از نظر علمی این مطلب قابل اثبات نیست.
پیکسل کوانتومی
تجربه ی پیکسلی من
علاقه ی من به این موضوع با یک تجربه ی شخصی شروع شد که در ابتدای سال 2020 رخ داد و این در یک جلسه کند و کاو و مدیتیشن با یک دوست در اسکایپ بود. من چشمان خود را باز کردم و احساس کردم در یک وضعیت افزایش یافته از هوشیاری هستم و واقعیت در آن، کمی با حالت نرمال متفاوت بود. وقتی من دست خود را به جلوی صورت بردم، به طور محسوس احساس میکردم واقعیت، دارای ساختار پیکسلی است. دست من و فضای پس زمینه، ماده پیکسلی شده ی یکسانی بودند بنابراین به جای آنکه حس کنم دست من در فضا حرکت میکند حس کردم دست به طور مداوم به وسیله ی پیکسل های واقعیت، بازآفرینی می

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [2/11/2022 9:50 PM]
شود (دقیقا مانند پیکسل های صفحه ی تلویزیون که دیدی خطا و غیر واقعی از حرکت و پیوستگی وجود را ایجاد می کند.)( (در تصاویر دیجیتالی، پیکسل (به انگلیسی: Pixel) به کوچکترین جزء ساختاری یک تصویر می گویند. پیکسل را بعضاً در مباحث مربوط به گرافیک و تصویر، نقطه نامیده و آن را کوچکترین نقطه تشکیل دهنده تصویر نیز می‌خوانند. مگاپیکسل (به انگلیسی: Megapixel)، یک میلیون پیکسل است. این عبارت، تنها برای مشخّص‌کردن تعداد پیکسل‌های تصویر به‌کار نمی‌رود؛ بلکه کاربرد دیگر آن، نشان‌دادن شمار عناصر گیرنده تصویر یا تعداد عناصر نمایشی نمایشگرهای دیجیتال است. برای مثال، دوربینی با ابعاد ۲۰۴۸×۱۵۳۶ پیکسل در طول و عرض را معمولاً «۳٫۱ مگاپیکسل» (۳٬۱۴۵٬۷۲۸ = ۱۵۳۶ × ۲۰۴۸) می‌خوانند. از مگاپیکسل اغلب به‌عنوان یکی از مشخّصه‌های بهتربودن یاد می‌شود، به‌همین‌خاطر یکی از ویژگی‌هایی است که کیفیّت دوربین را مشخّص می‌کند. پیکسل، کوچکترین واحد تصویری است و هر چه در یک تصویر، تعداد آن بیشتر باشد، تصویر، دقیق تر و واضح تر است. در حقیقت پیکسل، کوچکترین جزیی از تصویر است که میتوان با زوم کردن بر روی تصاویر در صفحه ی نماش کامپیوتر به آن رسید.)
پس من از تجربه ی دست اول و مستقیمجناس تعیین شده از قبلفهمیدم واقعیت فیزیک، پیکسلی میشود و تداوم وجود، تا حدی درکی اشتباه است. واقعیت فیزیکی در هر لحظه، مو به مو بازآفرینی می شود. و سرعت نو شدن واقعیت، ممکن است 10 به توان منفی 43 هرتز باشدفرکانس پلانک و این یعنی یک بار در هر ده به توان منفی 44 ثانیه(زمان پلانک)!
تروس در هر مقیاس(برای بررسی بیشتر تروس به کتاب فرضیه ی رویدادی راهی بسوي نظریه ي فراگیر اطلاعات نوشته دکتر حامد شهابی مراجعه شودhttps://bigbangpage.com/wp-content/uploads/2020/08/book_-__-.pdf)
مقاله های قبلی من با عنوان جهان تورودیال و هندسه ی کیهانی دو توروسی اهمیت تروس را در مقیاس های کهکشانی واقعیت، توضیح می دهد. این مقاله این ایده را معروفی میکند که تروس ها در هر مقیاس واقعیتی، وجود دارند از اندازه ی کیهانی 10 به توان 27 تا مقیاس کوانتومی 10 به توان منفی 35 و کمتر.
تروس ها به خوبی در حوزه ی کواتنومی جای می گیرند چون آنها همزمان مانند موج و مانند ذره هستند. بنابراین من پیشنهاد میدهم واقعیت، از اقیانوسی از پیکسل های ترودیال در اندازه ی کوانتومی تشکیل میشود که همه ی آنها می چرخند و ضربان دارند و به زمان کوانتومی تبدیل می شوند.


تعداد زیادی از ذرات پایه ای متفاوت وجود دارد: فتون ها، الکترون ها، پرئون ها(اجزای زیر کوارکی).
بنابراین انواع متفاوتی از پیکسل های کوانتومی وجود دارد. این احتمال هست که هر نوع پیکسل کوانتومی بتواند یک نوع ذره ی کوانتومی را نشان دهد و این وابسته به توده ی آن(اندازه ی تروس)، چرخش(نسبت چرخش ها به سیکل ها)و شارژ(جهت چرخش)است. تروس های دوگانه و تروس های تو در تو، احتمالات دیگر هستند.
از ذرات پایه ای شناخته شده فتون ها(که کوچکترین هستند)بیشتر احتمال دارد در مقیاس پلانک باشند. بنابراین برای سادگی بگذارید تصور کنیم واقعیت فیزیکی یک حوزه ی سه بعدی از پیکسل های تورودیال به طول پلانک است(1.616 ضربدر 10 به توان منفی 35) که درارتباط با زمان پلانک(5.391 ضربدر 10 به توان منفی 44 ثانیه )فعال می شود. اگر یک خط این پیکسل های کوانتومی به طور پی در پی روشن شود شکل فتون را خواهد ساخت که با سرعت 299,792,458 m/s, در فضا منتشر می شود و این دقیقا سرعت نور است.(همانطور که واقعا حرکتی روی صفحه تلویزیون وجود ندارد و فقط حرکت تصاویر هست، حرکت واقعی پیکسل های کوانتومی هم وجود ندارد و فقط حرکت آشکار ذرات کوانتومی وجود دارد.)
بر اساس نسبیت خاص، فتون ها هیچ حرکتی را درون فضا تجربه نمی کنند زیرا در سرعت نور، فاصله ها به یک نقطه تبدیل میشود و گذر زمان، وجود ندارد چون در سرعت نور، زمان به یک نقطه تبدیل میشود. بنابراین اگر فتون ها فضا، زمان و حرکت را تجربه نمی کنند آنها در حقیقت حرکت نمی کنند و این از نظریه ای حکایت میکند که در پاراگراف قبلی، مطرح شد.
مطلب حاشیه ای: تونلی شدن کوانتومی به طور ساده پیکسل های کوانتوم است که به طور موقت، خاموش میشود بنابراین ذرات، ضد ماده می شوند (implicateاشاره ای و نه آشکار)و دوباره تبدیل به ماده می شود(دقیق=explicate) (روشن شدن).
آنها حالت مادگی خود را از دست می دهند و آنها قابل حس شدن نیستند(درون دیوار) و در سمت دیگر دوباره تبدیل به ماده می شود و می توانند احساس شوند. برخی دانشمندان اعتقاد دارند طبیعت لحظه ای و آنی این پدیده، مدرکی بر مسافرت سریعتر از نور است ولی اینطور نیست.

این خیلی ساده یک پیکسل است که خاموش می شود و ماده را از مادگی خارج میکئد و یک پیکسل دیگر - که در مجاورت آن نیست- روشن میشود و ذره ی دیگر را در محل جدید تبدیل به ماده و روشن میکند.(خاموش و روشن شدن پیکسل ها، بحث جالبی از نوساناتی است که بین وجود و عدم وجود، تبدیل میشود. منظور از وجود در اینجا شکل آشکار ذره و منظور از عدم وجود، تبدیل آن به شکل مبهم آن است وگرنه این نوسان بین دو کیهان متمایز و این رفت و برگشت، وجود ذره را به نیست تبدیل نمی کند بلکه آن را از شکلی که توسط ناظر کیهان پایینی واضح و روشن استروشن، در کیهان بالاتر به شکلی نامفهوم و گنگ برای این ناظر تبدیل میکندخاموش. طبیعی است ناظر کیهان پایینی وجود آن ذره را در کیهان بالاتر، روشن و واضح نبیند.)

زمان کوانتومی
جریان چرخشی و بی چین شدن مداوم پیکسل های کوانتومی تورودالی، جریان زمان است(بعد چهارم). این، توضیح میدهد چگونه فضا و زمان به طور خصوصی و محرمانه، یکی می شوند و به یک بافت به نام فضا-زمان تبدیل میشوند. تروس ها به صورت نرم و مداوم جریان می یابند ولی هر چرخه ی موج نمایش و تظاهر، تولید کننده است. هر موج پیکسل کوانتومی، یک کوانتوم از واقعیت برای کوانتوم زمان است. موج بعدی ممکن است مشابه یا متفاوت از مورد قبلی باشد، ولی هر کدام یک نمایش سازنده ی جدا به حساب می آید. بنابراین زمان میتواند اینطور توصیف شود که به واحدهای جدا به نامکرونون کوانتیزه می شود. یک کرونون، واحد جدا از زمان، مانند ثانیه نیست و بر اساس اندازه ی پیکسل کوانتومی، تغییر میکند و معادل سرعت بازسازی خود است.
تروس کلیفرود
زمان پلانک(ده به توان منفی 44) ثانیه، کوچکترین واحد جهان فیزیکی است ولی پیکسل ها فقط وقتی به اندازه ی پلانک باشند(ده به توان منفی 35)موجی حرکت می کنند یعنی آنها فتون ها را نشان می دهند. پیکسل های بزرگتر و ذرات مرتبط به آنها در سرعت های پایین تری ضربان دارند و پیرو کالدیرولا محاسبه کرد این، برای هر الکترون در هر 10 به توان منفی 24 ثانیه، خواهد بود. سرعت های بازسازی آرام تر پیکسل های بزرگتر به معنی سرعت ماگزیمم ذرات مرتبط با آنها است و این، توضیح میدهد چرا هیچ چیز به جز فتون، به سرعت نور نمی رسد.

عبارت تداوم وجود، تقریبی از تکرار سریع شکل های مشابه یا یکسان است. وقتی ما یک ویدیو را متوقف می کنیم صفحه هنوز تصاویری با سرعت 60 تصویر در ثانیه تولید میکند و به جای آنکه یک زنجیره از تصاویر متفاوت، ایجاد کند به طور مداوم تصویر یکسانی ایجاد میکند و آن دقیقا در مورد واقعیت فیزیکی هم جریان دارد. هر چیز، نو و جدید است هرچند قدیمی یا پوسیده به نظر برسد.


جاذبه ی کوانتومی
بستر فضا-زمان شبکه ی پیکسل های کوانتومی است که بین موارد مبهم implicate و دقیق explicate پل می زند. بنابراین واقعیت با پیکسل های کوانتومی نمایش داده می شود و فاصله ی بین دو نقطه در فضا، معادل تعداد پیکسل های کوانتومی است که بین دو نقطه وجود دارد. ولی برخلاف پیکسل های روی صفحه ی تلویزیون، پیکسل های کوانتومی در ترتیب های ثابت نیست، بنابراین فضا-زمان بستر و بافتی است که میتواند به هم بریزد و چگال تر شود. وقتی فضای بین پیکسل های کوانتومی کاهش می یابد جاذبه، افزایش می یابد ولی فاصله، یکسان باقی می ماند چون تعداد پیکسل های کوانتومی بین دو نقطه تغییر نکرده است. این در نمایش سه بعدی خالص، قابل فهم نیست ولی ما باید به یاد بیاوریم که واقعیت روشن و مشخص explicate سه بعدی، خارج از واقعیت دارای ابعاد بیشتر و مبهم را نشان میدهد. (explicate در درون مجموعه و implicate در بیرون مجموعه توسط ناظری درون مجموعه.
طبیعا از دید ناظر بیرون مجموعه، قضیه روشن و خاموش برعکس میشود.)
نیروی جاذبه، شیب چگالی پیکسل های کوانتومی است بنابراین اشیا به زمین می افتند زیرا شیب چگالی در مرکز زمین، بیشتر از سطح زمین است. مدارهای سیارات و فوکوس جاذبه، نتیجه ی اشیایی است که در خطوط مستقیم درون فضای منحنی آن، مسافرت می کنند. در مناطقی با حداکثر چگالی مانند سیاه چاله ها پیکسل های کوانتومی آنقدر فشرده هستند که نمی توانند فضا-زمان را فعال کنند و نمایش دهند. بنابراین ایده ی اینکه نور نمیتواند از سیاه چاله فرار کند، بحث برانگیز است، زیرا فضا-زمانی برای نور وجود ندارد تا در آن جای داشته باشد یا فرار کند.
سیاه چاله ها انتهای واقعیت فیزیکی ولی نه انتهای همه ی واقعیت هستند. آنها مناطقی هستند که واقعیت روشن(فضا-زمان و انرژی-ماده) explicate به واقعیت نامشخص و مبهم implicate - که اطلاعاتی است و ابعاد بیشتری دارد- تبدیل می گردد.
توجه کنید: سیاه چاله ها فاقد پیکسل هستند بنابراین واقعیت آنها مبهم است در حالیکه فضا و ماده ی خالی، تظاهرات متفاوتی از پیکسل های روشن هستند بنابراین واقعیت فیزیکی چه خالی یا پر، روشن و آشکار explicate است.
انبساط زمان

به هم خوردگی ها در فضا-زمان باعث میشود زمان انبساط یابد یعنی جریان، کندتراز نرمال باشد. نسبیت عام به ما می گوید جاذبه، فضا-زمان را به هم می ریزد و نسبیت خاص، به ما می گوید سرعت، فضا-زمان را به هم میریزد بنابراین هر دوی جاذبه و سرعت، باعث انبساط زمان می شود. مکانیسم پایه ای مشابهی در هر دو مورد به کار میرود ولی برخی توضیحات بیشتر، هنوز مورد نیاز است.
مکانیسم پایه: جریان چرخه ای پیکسل های کوانتومی، جریان زمان است بنابراین هرچه پیکسل ها کندتر جریان پیدا کنند یا ضربان داشته باشند، زمان کندتر جاری میشود زیرا سرعت بازسازی واقعیت، کندتر است.
نکته: اگر شیء یا فرد در یک قالب رفرانس قرار داشته باشند، انبساط زمان قابل توجه نیست(یعنی محل، جهت و سرعت یکسان) زیرا فرد و شیء به طور یکسان تحت تاثیر قرار می گیرند.(ناظر درون مجموعه- که خودش تحت تاثیر حرکت همه ی اجزا است، قادر نیست حرکت دیگر اجزا را که بر اساس فرضیه ی کنونی جز خاموش و روشن شدن پیکسل ها نیست- درک کند.)
جاذبه: هرچه پیکسل های کوانتومی چگال تر در هم تنیده باشند، آزادی کمتری دارند تا به صورت چرخشی جریان یابند بنابراین آنها آرامتر جریان می یابند و ضربان دارند بنابراین زمان، کندتر جریان دارد.
سرعت: جدای از انحراف جاذبه ای، هیچ حرکت حقیقی در پیکسل های کوانتومی وجود ندارد و فقط حرکت آشکار ذرات کوانتومی هست دقیقا مانند حرکت آشکار تصاویر روی یک صفحه ی تلویزیون. بنابراین چگونه حرکت آشکار میتواند فضا-زمان را به هم بزند؟
سرعت صفر: ذره ی ایستا به وسیله ی یک پیکسل کوانتومی واحد نشان داده میشود که به صورت فعال، باقی می ماند. آن ضربان دارد یا در سرعت نرمال خود جریان می یابد بنابراین زمان، در سرعت نرمال خود حرکت می کند.
سرعت نور: یک ذره که آشکارا با سرعت نور حرکت میکند با زنجیره ای از پیکسل های مجاور فعال، نمایش داده می شود ولی چون هر پیکسل فقط برای 10 به توان منفی 44 ثانیه فعالیت میکند زمانی برای جریان ندارد. بنابراین زمان حرکت نمیکند.
سرعت زیر سرعت نور: یک ذره که آشکارا با سرعتی پایین تر از سرعت نور حرکت میکد همچنین به وسیله ی زنجیره ای از پیکسل های مجاور- که فعالیت میکنند- نمایش داده می شود. ولی در این مورد هر پیکسل- پیش از آنکه مورد بعد فعال شود- زمانی دارد تا جریان یابد بنابراین زمان جریان می یابد ولی با سرعتی کمتر از نرمال.
تاثیر انبساط زمان در سرعت های نرمال، نادیده گرفته میشود ولی وقتی سرعت آشکار به سرعت نور میرسد برجسته می شود چون هر فعالیت پیکسل، کوتاهتر است پس زمان کمتری برای جریان دارد.

از ابهام implicate، به ظاهر و آشکار explicate از طریق پیکسل ها و ذرات
از طریق ماتریس پیکسل های کوانتونمی تروییدال، واقعیت ظاهری و آشکار از مورد مبهم و اشاره ای ایجاد می شود که با هم به عنوان حوزه ی یکسان شده ی دینامیکی، ضربان می یابد.
شبکه ی پیکسل کوانتومی گل حیات
نوسانات درون این میدان و حوزه ی فضا، زمان، انرژی و ماده را نشان میدهد. نیروهای بنیادین، ثابت های فیزیکی و قوانین فیزیک، به صورت اطلاعاتی در ترتیب مبهم و اشاره ای implicate کدگذاری میشود که در ابعاد بالاتر پوشیده می شود و به هر نقطه ی واقعیت ظاهری، تبدیل میشود. ترتیب مبهم implicate ابعاد بالاتر و منبع اطلاعاتی هر چیز است. آبشارهای خلقت، پایین می آید و از طریق قلمرو انتقالی پیکسل ها و ذرات کوانتومی به واقعیت فیزیکی روشن explicate تبدیل میشود: پیکسل های خاموش کوانتومی مبهم implicate هستند یعنی قابلیت اطلاعاتی دارند و به صورت فضا، زمان و ماده ی نامشخص هستند. پیکسل های کوانتومی، موقعیت های فیزیکی هستند بنابراین اگر آنها روشن نشوند نه ماده ای هست نه فضایی!


و اگر تروس ها در آنجا نتوانند جریان پیدا کنند، زمانی وجود نخواهد داشت!
روشن کردن پیکسل های کوانتومی، آشکار explicate هستند و 4 سطح از فعالیت را دارند:
فضا-زمان، عملکردهای موجی - بسته های موجی یا ذرات:
فضا- زمان، کم فعالیت ترین و کم تظاهر ترین least explicate پیکسل های کوانتومی است.
عملکردهای موجی کمی بیشتر ظاهر more explicate هستند ولی از نظر مادی، آنها تظاهراتی با پایینترین توجه و تمرکز از پیکسل های فعال هستند. آنها همه ی پیکسل های کوانومی را در سیستم جا می دهند بنابراین بی شکل و پخش هستند. تطابق، موقعیت نگرفتن و در هم تنیدگی، بسیار رایج است.
پاکت های موجی عملکردهای موجی موضعی هستند. آنها تظاهراتی با تمرکز و توجه بیشتر هستند که بسیاری از پیکسل های فعال را در طول، قرار میدهد بنابراین شکل اتری پراکنده دارد. تطابق، غیر موضعی بودن و در هم تنیدگی تا حدی اثبات می شود.
ذرات، واضحترین پیکسل های فعال با بیشترین تمرکز و توجه است(یک پیکسل= یک ذره) بنابراین آنها شکل های آشکار مجزایی دارند. تطابق، غیر موضعی بودن و تداخل، طبیعتا کمتر دیده میشود.
پیکسل های کوانتومی اجزای مهندسی، پرانرژی و اطلاعاتی هستند که زیر ذرات کوانتومی قرار می گیرند. ذرات فقط وقتی به طور فعال مشاهده شوند، آشکار می شوند یعنی تمرکز و روشنی واضح پیدا می کنند(برخی ممکن است با این، موافق نباشند ولی مقالات بعدی این را اثبات میکند.)
عملکرد موجی پیکسل کوانتومی وقتی یک ذره شکل می گیرد بر هم فرو نمی ریزد(کولاپس نمیشود)زیرا آنها هر دو، بخشی از فرایند نمایش کوانتومی یکسان هستند. هر موج پیکسل کوانتومی یک ذره ی کوانتومی را برای مدت 10 به توان منفی 44 ثانیه(زمان پلانک)وارد وجود می کند؛ بنابراین واقعیت فیزیکی به طور مداوم 10 به توان 43 بار در در ثانیه تکرارمی شود(فرکانس پلانک). پیکسل های کوانتومی حقیقتا حرکت نمی کنند.(جدای از انحراف و پیچ خوردن جاذبه ای)

ولی ذرات کوانتومی نمایش داده شده و اشیایی که ایجاد میکند اگر به صورت پی در پی به وسیله ی پیکسل های کوانتومی مجاور بازسازی شود به نظر میرسد حرکت میکند. مقاله ی قبلی دو سوی واقعیت، بیان کرد ترتیب نمایان explicate از ترتیب و نمایش مبهم implicate ایجاد میشود و دو جنبه با هم در یک حرکت جریان یافته ی غیر جدا نوسان می کنند.
جریان چرخه ای پیکسل های کوانتومی توروئیدی، این حرکت، جریانی جدا نشده و در حقیقت یک حلقه ی بازخوردی بین موارد آشکار و موارد مبهم است.

این، بین ابعاد است زیرا ترتیب مبهم و اشاره ای، دارای ابعاد بیشتری است.
پایان سازنده ی هر پیکسل کوانتومی، واقعیتی فیزیکی است که آشکار و هویدا را از مبهم ایجاد میکند.(ذره و ماده از اطلاعات و داده های خام) بنابراین پایان های سازنده و برونده پیکسل های کوانتومی اساسا ریز سفید چاله هایی هستند که واقعیت فیزیکی را نمایش می دهند. و پایان های تخریبی/ ورودی، ریز سیاهچاله هایی هستند که واقعیت فیزیکی را از تظاهر، ناپیدا می کنند و اطلاعات را به مرحله ی مبهم و اشاره ای و نه واضح، منتقل میکنند تا موج بعد، تظاهر سازنده را ایجاد کند. در میان تاریکی ها(البته تاریکی از نگاه ابزار هوشمند بقای مادی در انسان)، حتی در درون سیاه چاله های کیهانی، انرژی و پرتوهای هنگفتی هست که دیده نمیشود زیرا نور از این سیاهچاله ها گریزی ندارد ولی پرتوهای دیگری هست که هرچند مانند فتون نوری نیستند ولی آنقدر نیرو و انرژی دارند که می توانند از سیاهچاله ها با وجود جاذبه ی هنگفت آن، فرار کنند؛ منابع پر از انرژی و نیرو که در بند سیاهچاله های سیاه نمی مانند و از آن می گذرند؛ در حالی که حیات مرسوم ما در سایه ی پرتوهای سنگین نور، قادر به گریز از سیاه چاله نیست. حیات، در بخش سیاه کیهان ماست یا در بخش روشن؟
و اساسا بخش روشن و تاریک، به چه معنی است؟ بخش تاریکی- که بیش از 95 درصد کیهان ما را تشکیل داده است و بخش روشنی که بیش از 5درصد کل کیهان نیست!
بحث بخش مبهم و تاریک کیهان، نشانه ی ناتوانی علم امروز از مشاهده ی بزرگترین بخش کیهان است در صورتی که ماده ی روشن و معمول، چیزی بیش از ۵درصد کیهان نیست یعنی اصطلاح روشن و تاریک در اینجا فقط برای قابل مشاهده بودن یا نبودن، توسط چشم و ابزار هوشمندی ناظر درون مجموعه، به کار می‌رود و شاید از دید ناظری- که از بیرون کیهان ما می‌نگرد- قضیه کاملا برعکس باشد و آن چیزی که ما به عنوان تاریک و نامعمول معرفی می کنیم بخش معمول و روشن کیهان ما باشد و حتی ماده ای که به عنوان روشن و معمول تصور می کنیم به دلیل کوچکیش اصلا به چشم بیننده ی خارج از کیهان نیاید. اساسا کیهان معمول و قابل مشاهده ی ما چیزی جز جلوه ای از علت ها و محرک های دیگر نیستیعنی بخش مبهم از دید ناظر مادی. این در حالی است که ما با تصوری اشتباه گمان می‌کنیم این کیهان به خودی خود و بدون علت و ریشه های اصیل، پابرجاست؛ در حالی که عقل سالم، پیدایش چیزی بدون علت و سبب را نمی‌پذیرد.
خلاصه: شبکه ی جهانی پیکسل های کوانتومی، بستر و بافت زمان- فضا است و تداخل بین ابعاد یا افق رویداد است که ترتیب مبهم و اشاره ایاطلاعات خام را به آشکار و ظاهر واقعیت، تبدیل می کند.
ترتیب مبهم implicate، منبعی با ابعاد بالاتر پیکسل های کوانتومی است. پیکسل های کوانتومی، امواج و ذرات کوانتومی را نشان میدهد. ذرات کوانتومی با هم نشان داده می شود و اتم ها، مولکول ها و هر چیز آشکار، واقعیت فیزیکی درون ما را می سازد. بنابراین واقعیت فیزیکی اساسا یک پروژه ی قابل لمس و همه جانبه ی هولوگرافیک است که از ترتیب چند بعدی واقعیت شروع می شود و از طریق شبکه ی کل نگر(هولوگرافیک) پیکسل های کوانتومی ایجاد میشود.
این یعنی کیهان فیزیکی بیش از واقعیت حقیقی، واقعیتی مجازی است.
برخی توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست
https://evolvingsouls.com/blog/quantum-pixels/?fbclid=IwAR0_7Ik6HGze1F1EkkXfU9Q1_wHQCGcxbAJS68CcrFINalwRdlykBgraNdk


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
تاثیر گیاه خواری بر رشد ونهایت معرفت و شناخت درک عهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخودآگاهی و هوشیاريگیلگمش باستانی کیستراه های جدید برای قضاوت راینکه خانواده ات سالم باعواملی که برای ظهور لغت ااز تکینگی تا مغز و از مغز برخی یونها و مولکول های مماده ی خالیچگونه مولکول های دی ان ایهاوکينگ پیش از مرگش رسالدو برابر شدن خطر مرگ و میزندگی هوشمند در خارج از زپیموزایداگر تلاش انسان امروز براسایتهای دیگراز تکینگی تا مغز از مغز تبزرگ شدن مغز محدود به دورمرکز حافظه کجاستتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کادانشمندان روش هاي جدیدی پروژه ی ژنوم انسانیزبان و شناخت حقیقت قسمت اابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز فرایند حذف برخی اجزای مغتقلید مرحله ای نسبتا پیشمشکلات روانپزشکی پس از سچگونه حافظه را قویتر کنیتشنج عدم توازن بین نورون واکسن کرونا از حقیقت تاتدر مانهای کمر دردآیا هوش مصنوعی زندگی بشرسلول های بنیادی منابع و اابزار بقای موجود زنده از استخوان های کشف شده، ممکلوب فرونتال یا پیشانی مغتنفس بدون اکسیژنمغز آیندگان چگونه است ؟نرمش های مفید در سرگیجهجهل مقدسورزش در کمر درددرمان ام اس(مولتیپل اسکلآیا جنین انسان، هوشمندی سیاهچاله های فضایی منابعابزارهای بقای موجود زندهبه خودت مغرور نشومنابع انرژی از نفت و گاز توصیه های غیر دارویی در سمغز بزرگ و فعال یا مغز کونظام مثبت زندگیحفره در مغزژنهای هوش ، کدامنددرگیری مغزی در سندرم کووآزمون ذهنی گربه شرودینگرستون فقرات انسان دو پا جلاخلاق پایه تکامل و فرهنگبیماری دویکمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبان انسان از پیشینقش ویتامین K در ترمیم اسهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت چهلکودکان خود را مشابه خود ترمز بقای جهش ژنتیکیامید نیکو داشته باش تا آنشناسایی سلول های ایمنی اارتباط میکروب روده و پاربازگشت از آثار به سوی خدامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کلام در آیات کلام بنقش رژیم غذایی در رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سومکجای مغز مسئول پردازش تجروش هایی ساده برای کاهش اانعطاف پذیری مکانیسمی علصرع و درمان های آنارزش خود را چگونه میشناسبحثی درباره احساسات متفامیهمانهای ناخوانده عامل تاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار میلیارد سال تکامل بهوش مصنوعی در خدمت خلق وحخورشید مصنوعیگیاه خواری و گوشت خوار کدراه های جدید برای قضاوت راینترنت بدون فیلتر ماهواعوارض ازدواج و بچه دار شداز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اثرات مضر ویتامین دمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مغز پیش انسان یا همهدف یکسان، در مسیرهای متدو سوی واقعیتزندگی زمینی امروز بیش از پیچیدگی های مغزمگساپی ژنتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج نخاعی با الکترودهای بزرگ شدن تقریبا ناگهانی مرکز حافظه کجاستتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کا و استخواندانشمندان روشی برای تبدیپرواز از نیویورک تا لوس آزبان و شناخت حقیقت قسمت دابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغزتفرد حساس از نظر عاطفی و بتقلید از روی طبیعتمشکلات روانپزشکی در عقب نگاه محدود و تک جانبه، مشتشخیص ژنتیکی آتروفی های واکسن کرونا ساخته شده تودر محل کار ارزش خودت را بآیا هوش ارثی دریافتی از پسلول عصبی شاهکار انطباق ابزار بقای موجود زنده از استروژن مانند سپر زنان دلوتیراستامتو یک جهان در مغز خودت هسمغز انسان ایا طبیعتا تمانرمشهای مهم برای تقویت عجهان یکپارچهوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان تومورهای مغزی با اآیا جهان ذهن و افکار ما مسیاهچاله و تکینگی ابتدایابزارهای بقای از نخستین به زودی شبکه مغزی به جای منابع انرژی از نفت و گاز توصیه هایی در مصرف ماهیمغز بزرگترین مصرف کننده نظریه ی تکامل در درمان بیحقیقت قربانی نزاع بین بی ژنهای حاکم بر انسان و انسدرگیری مغزی در سندرم کووآسيب میکروواسکولاریا آسسخن پاک و ثابتاختلال خواب فرد را مستعد بیماری دیستروفی میوتونیمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل ساختار رگهای مغزی نقش ژنتیک در درمان اختلاهوموارکتوس ها ممکن است دحس و ادراک قسمت نهمکوری گذرای ناشی از موبایروی و منیزیم در تقویت استامید درمان کرونا با همانشواهدی از نوع جدیدی از حاارتباط ماده و انرژیبازگشت به ریشه های تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقش زنجبیل در جلوگیری از هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سی و هشتمکرونا چه بر سر مغز می آورروش صحبت کردن در حال تکاماولین مورد PML به دنبال تکضررهای مصرف شکر و قند بر از نخستین همانند سازها تبحثی درباره احساساتی غیرمیگرن سردردی ژنتیکی که بمیگرن شدید قابل درمان استاثیر گیاه خواری بر رشد وچهار ساعت پس از کشتار خوکهوش مصنوعی درمانگر کامپیخانواده پایدارگالکانزوماب، دارویی جدیایندرالعید نوروز مبارکاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی اختلالات عصبی مثانهمباحث مهم حس و ادراکتاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از تکامل مغزدوچرخه سواری ورزشی سبک و زندگی زودگذرپیچیدگی های مغزی در درک زابزار هوش در حال ارتقا ازاز تکینگی تا مغز از مغز تفلج بل، فلجی ترسناک که آنبزرگترین خطایی که مردم ممرکز خنده در کجای مغز استتاثیر رژیم گیاه خواری بر ویتامین کا در سبزیجاتداروهای مصرفی در ام اسپرورش مغز مینیاتوری انسازبان و شناخت حقیقت قسمت سابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز فرضیه ای جدید توضیح میدهتقویت استخوان در گرو تغذمشاهده گر جدای از شیء مشانگاه انسان محدود به ادراتصویربرداری فضاپیمای آمواکسن ایرانی کرونا تولیددر چه مرحله ای از خواب ، رآیا هوش سریعی که بدون احسسلولهای ایمنی القا کنندهابزار بقای موجود زنده از اسرار بازسازی اندام هالیس دگرامفتامین یا ویاستو پیچیده ترین تکنولوژی مغز انسان برای ایجاد تمدچرا مغزهای ما ارتقا یافت جهان کاملی در اطراف ما پروزوز گوشدرمان تشنجآیا جهش های ژنتیکی، ویروسیاهچاله ی تولید کنندهابزارهای دفاعی و بقای موبه زیر پای خود نگاه نکن بمنابع انرژی از نفت و گاز توضیحی ساده در مورد هوش ممغز حریص برای خون، کلید تنظریه ی تکامل در درمان بیحقیقت اشیاکلرال هیدرات برای خواباندرگیری اعصاب به علت میتوآسیب ها ناشی از آلودگی هوسرنوشتاختلال در شناسایی حروف و بیماری ضعف عضلات نزدیک بمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل شناخت انسان با کشفنقش گرمایش آب و هوا در همهوش مصنوعی می تواند بر اححس و ادراک قسمت چهارمکی غایب شدی تا نیازمند دلرویا و خبر از آیندهامگا سه عامل مهم سلامتشواهدی از دنیسوان(شبه نئارتباط متقابل با همه ی حیبازخورد یا فیدبکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سی و ششمکریستال زمان(قسمت اولروشهای نو در درمان دیسک باولین مورد پیوند سر در انضررهای شکر بر سلامت مغزاز نخستین همانند سازها تبخش فراموش شده ی حافظهبخش بزرگتر کیهان ناشناختمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر گیاهخواری بر رشد و نوآوری ای شگفت انگیز دانهوش مصنوعی درخدمت خلق وحخارق العاده و استثنایی بگامی در درمان بیماریهای ایا کوچک شدن مغزانسان العامل کلیدی در کنترل کارآاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری ها که در آن بمجموعه های پر سلولی بدن متاثیر درجه حرارت بر عملکهدف از خلقت رسیدن به ابزاديدن با چشم بسته در خواب زونیسومایدپیوند مغز و سر و چالشهای ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواببسیاری از بیماری های جدیمرگ چیستتاثیر رژیم گیاهخواری بر ویتامین دی گنجینه ای بزرداروهای ام اسآلودگی هوا و ویروس کرونازبان شناسی مدرن در سطح سلابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قلب و عقلتلقین اطلاعات و حافظهمشاهده آینده از روی مشاهنگاه از درون مجموعه با نگتصادف یا قوانین ناشناختهواکسن اسپایکوژندر هم تنیدگی کوانتومی و پآیا هشیاری کوانتومی وجودسلولهای بنیادی مصنوعی درابزار بقای موجود زنده از اصل بازخوردلا اکراه فی الدینتو دی ان ای خاص ميتوکندريمغز انسان برای شادمانی طچرا ویروس کرونای دلتا واجهان در حال نوسان و چرخشیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان جدید میگرن با انتی آیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسیاره ی ابلهاناتفاق و تصادفبوزون هیگز چیستمنابع انرژی از نفت و گاز تیوتیکسن داروی ضد جنونمغز زنان جوانتر از مغز مرنظریه ی ریسمانحقیقت تنها چیزی است که شاکمردرددرد باسن و پا به دلیل کاهآشنا پنداریسریعترین کامپیوتر موجوداختلال در شناسایی حروف و بیماریهای تحلیل عضلانی امنبع هوشیاری کجاست قسمت تأثیر نگاه انسان بر رفتانقش پیش زمینه ها و اراده هوش مصنوعی و کشف زبان هایحس و ادراک قسمت نوزدهمکیهان خود را طراحی میکندرویا بخشی حقیقی از زندگی امروز دانش ژنتیک هیچ ابهشکل های متفاوت پروتئین هارتباط چاقی و کاهش قدرت ببازسازي مغز و نخاع چالشی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش زبان در سلطه و قدرت اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت سیزدهمکریستال زمان(قسمت دوم)روشهای شناسایی قدرت شنوااولین هیبرید بین انسان و طلای سیاهاز نخستین همانند سازها تبخش دیگری در وجود انسان همیدازولام در درمان تشنج تاثیر انتخاب از طرف محیط نوار مغز مشاهده ی غیر مستهوش مصنوعی ساخته هوش طبیخدا موجود استراه پیروزی در زندگی چیستگامی در درمان بیماریهای ایا این جمله درست است کسیعادت کردن به نعمتاز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی بیماری های خاص که بدمحل درک احساسات روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکهرچیز با یک تاب تبدیل به دی متیل فومارات(زادیوا)(زونا به وسیله ویروس ابله پیوند اندام از حیوانات بابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج خواب چیستبسیاری از بیماری های جدیمرگ و میر پنهانتاثیر عصاره تغلیظ شده گیویروس مصنوعیداروهای تغییر دهنده ی سیآلزایمرزبان شناسی نوین نیازمند ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قیچی ژنتیکیتلاش هایی در بیماران قطع مطالعه ای بیان میکند اهدنگاه حقیقی نگاه به درون اتظاهر خوابیده ی مادهواکسن اسپایکوژن ضد کرونادر هم تنیدگی کوانتومی و دآیا واکنش های یاد گرفته وسلسله مباحث هوش مصنوعیابزار بقای موجود زنده از اصول توسعه ی یک ذهن کامللایو دوم دکتر سید سلمان فتولید مثل اولین ربات های مغز انسان برای شادمانی طچرا پس از بیدار شدن از خوجهش های ژنتیکی مفید در سایک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان جدید کنترل مولتیپلآیا خداباوری محصول تکاملسیاره ابلهاناتوسوکسیمایدبوزون هیگز جهان را از متلمنابع انرژی از نفت و گاز تکنولوژی جدید که سلول هامغزهای کوچک بی احساسنظریه تکامل در درمان بیمحقیقت خواب و رویاکمردرد ناشی از تنگی کانادستورالعمل مرکز کنترل بیآغاز فصل سرما و دوباره تکسرگیجه از شایعترین اختلااختلالات مخچهبیهوش کردن در جراحی و بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت تئوری تکامل امروز در درمنقش آتش در رسیدن انسان بههوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت هفتمکیهانِ هوشیارِ در حال یارویا تخیل یا واقعیتانفجار و توقف تکاملی نشاشگفتی های زنبور عسلارتباط هوش ساختار مغز و ژبحتی علمی درباره تمایل بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش سجده بر عملکرد مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت ششمکریستال زمان(قسمت سوم)روشی برای بهبود هوش عاطفاولین تصویر در تاریخ از سطوفان فقر و گرسنگی و بی ساز نخستین همانند سازها تاز نشانه ها و آثار درک شدبرنامه و ساختار پیچیده ممکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر احتمالی عصاره تغلینوار مغزی روشی مهم در تشخهوش احساسیخطا در محاسبات چیزی کاملرابطه تشنج و اوتیسمگاهی لازم است برای فهم و ایا ابزار هوشمندی یا مغز عارضه جدید ویروس کرونا ساز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی توجهات در ببمار پارمحل درک احساسات روحانی دتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه ای که برای اندیشیددژا وو یا اشنا پنداریزیباترین چیز در افزایش سپیوند سر آیا ممکن استابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفلج دوطرفه عصب 6 چشمبعد از کرونامرگ انتقال است یا نابود شتاریخ همه چیز را ثبت کردهویرایش DNA جنین انسان، برداروهای ضد بیماری ام اس وآمارهای ارائه شده در سطح زبان، وسیله شناسایی محیطابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصتلاشی برای درمان قطع نخامعنی روزهنگاهی بر قدرت بینایی دراتظاهری از ماده است که بیدواکسن دیگر کرونا ساخته شدر کمتر از چند ماه سوش جدآیا یک، وجود داردسلطان جنگل یا صاحب ملکوتابزار بقای موجود زنده از اصول سلامت کمرلبخند بزن شاید صبح فردا زتولید پاک و فراوان انرژیمغز انسان رو به کوچک تر شچرا بیماری های تخریبی مغجهش های ژنتیکی غیر تصادفیک جهش ممکن است ذهن انساندرمانهای بیماری پارکینسآیا دلفین ها می تواند از سیاره ابلهاناثر مضر مصرف طولانی مدت ربی نهایت در میان مرزهامنابع انرژی از نفت و گاز تکنولوژی جدید که سلول هامغزتان را در جوانی سیم کشنظریه تکامل در درمان بیمحقیقت راستین انسان علم بکمردرد و علل آنذهن ما از در هم شکستن منبإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسربازان ما محققا غلبه می اختلالات حرکتی در انسانبیهوشی در بیماران دچار امنبع هوشیاری کجاست قسمت تئوری تکامل در پیشگیری و نقش انتخاب از طرف محیط، نهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت هفدهمکیست کلوئید بطن سومرویا حقی از طرف خداانواع سکته های مغزیشاهکار قرنارتباط انسانی، محدود به بحث درباره پیدایش و منشا منبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کتامین در درمان پانقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک سی و هفتمکشف مکانیسم عصبی خوانش پروشی جدید در درمان قطع نخاولین سلول مصنوعیطی یکصد هزار سال اخیر هرچاز نظر علم اعصاب یا نرووسبرنامه ی مسلط ژنها در اختمکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر ترکیبات استاتین (سنورون هاي مصنوعی می توانهوش احساسیخطا در محاسبات چیزی کاملراز تغییرگاهی مغز بزرگ چالش استایا بیماری ام اس (مولتیپعدم توقف تکامل در یک اندااز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی توصیه ها برای واکسیمحدودیت های حافظه و حافظتاثیر درجه حرارت بر عملکهزینه سنگین انسان در ازادژاوو یا آشناپنداریزیر فشار کووید چه باید کرپیوند سر، یکی از راه حلهاابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفناوری هوش مصنوعی نحوه خبعد از کرونامراحل ارتقای پله پله کیهتازه های اسکیزوفرنی(جنوواقعیت فیزیکی، تابعی از داروی فامپیریدین یا نورلآن چیزی که ما جریان زمان سفر نامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز، از مغز قانون مندی نقشه ژنتیکی متلاشی تازه برای گشودن معمعادله ها فقط بخش خسته کننگاهی بر توانایی اجزاي بتغییر الگوی رشد مغزی با زواکسن دیگری ضد کرونا از ددر آستانه ی موج پنجم کوویآیا کیهان می تواند یک شبیسم زنبور ، کلیدی برای وارابزار بقای موجود زنده از اضطراب و ترسلرزش ناشی از اسیب به عصبتولید سلولهای جنسی از سلمغز انسان رو به کوچکتر شدچرا حیوانات سخن نمی گوینجهشهای مفید و ذکاوتی که دیک رژیم غذایی جدید، می تودرهای اسرارآمیز و پوشیدهآیا دلفین ها میتوانند باسیر آفرینش از روح تا مغز اثرات فشار روحی شدیدبی عدالتی در توزیع واکسن منابع انرژی از نفت و گاز تکامل مادی تا ابزار هوشممغزتان را در جوانی سیمکشنظریه تکامل در درمان بیمحقایق ممکن و غیر ممکنکمردرد با پوشیدن کفش مناذهن چند جانبه نیازمند نگافت فشار خون ناگهانی در وسردرد میگرن در کودکاناختلالات صحبت کردن در انبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتا 20 سال آینده مغز شما به نقش اتصالات بین سلولهای هوش مصنوعی الفاگوحس و ادراک قسمت هجدهمکاهش مرگ و میر ناشی از ابرویاها از مغز است یا ناخوانگشت ماشه ایشبیه سازی میلیون ها جهان ارتباط از بالا به پایین مبحثي درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک- قسمت بیست و پکشف مکانیسمی پیچیده در بروشی جدید در درمان سکته ماوکرلیزوماب داروی جدید شظهور امواج مغزی در مغز مصعقل مجادله گراز نظر علم اعصاب اراده آزبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱ما انسانها چه اندازه نزدتاثیر دوپامین و سروتونیننورون های ردیاب حافظههوش عاطفی بیشتر در زنانخطر آلودگی هواراست دستی و چپ دستیگذر زمان کاملا وابسته به ایا بدون زبان میتوانیم تعسل طبیعی موثر در کنترل باز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی روش های تربیتی کودکمخچه فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملکهزاران سال چشم های بینا ودگرگونی های نژادی و تغییزیرفون داروی ضد ام اسپیام های ناشناخته بر مغز ابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیلمی بسیار جالب از تغییبعد از کرونا دلخوشی بیهومرز مرگ و زندگی کجاستتازه های بیماری پارکینسوواقعیت چیستداروی لیراگلوتیدآنچه واقعیت تصور میکنیم سفر به مریخ در 39 روزابزار بقا از نخستین هماناز روده تا مغزقانون جنگلتلاشی جدید در درمان ام اسمعجزه ی علم در کنترل کرونچالش دیدگاه های سنتی در بتغییر زودتر اتصالات مغزیواکسن سرطاندر درمان بیماری مولتیپل آیا گذشته، امروز وآینده سماگلوتید داروی کاهش دهنابزار بقای موجود زنده از اطلاع رسانی اینترنتیلرزش عضله یا فاسیکولاسیوتومورها و التهاب مغزی عامغز ایندگان چگونه استچرا حجم مغز گونه انسان درجهشهای مفید و ذکاوتی که دیکی از علل محدودیت مغز امدرک فرد دیگر و رفتارهای اآیا دست مصنوعی به زودی قاسیستم تعادلی بدناثرات مفید قهوهبیمار 101 ساله، مبتلا به سمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل مداومنقش قهوه در سلامتیهفت چیز که عملکرد مغز تو حمله ویروس کرونا به مغزکنفرانس تشنج هتل کوثر اصذهن تو همیشه به چیزی اعتقافراد آغاز حرکت خودشان رسردرد و علتهای آناختلالات عضلانی ژنتیکبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتا بحر یفعل ما یشانقش تیروئید در تکامل مغزهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت هشتمکاهش التهاب ناشی از بیمارویاهای پر رمز و حیرتی درانگشت نگاری مغز نشان میدشبیه سازی سیستم های کوانارتباط بین هوش طبیعی و هوبحثی جالب درباره محدودیتمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش غذاها و موجودات درياهوش مصنوعی از عروسک تا کمحساسیت روانی متفاوتکشف ارتباط جدیدی از ارتبريتوکسيمب در درمان ام اسايندگان چگونه خواهند دیدعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهاز نظر علم اعصاب اراده آزبرین نت به جای اینترنتما انسانها چه اندازه نزدتاثیر دپاکین بر بیماری منوروپلاستیسیتی چیستهوش عاطفی در زنان بیشتر اخطرات هوش مصنوعیرجزخوانی هایی که امروز بگربه شرودینگر و تاثیر مشایا تکامل هدفمند استعصب حقوق نورولوواز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سلولهای عصبی در تلامخچه ، فراتر از حفظ تعادلتاثیر درجه حرارت بر عملکهستي مادي ای که ما کوچکتردانش بی نهایتزاوسکا درمان گوشرپیشینیان انسان از هفت میابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک مولکولها و ذرات در بعد از کرونا دلخوشی بیهومرز بین انسان و حیوان کجاچگونه هموساپينس بر زمین تبدیل تراکت صوتی مصنوعی واقعیت چیستداروی تشنجی دربارداریآنزیم تولید انرژی در سلوسفر تجهیزات ناسا به مریخ ابزار بقا از نخستین همانازدواج های بین گونه ای، رقانون جنگلتمایل زیاد به خوردن بستنمغز فکر میکند مرگ برای دیچاالش ها در تعیین منبع هوتغییر عمودی سر انسان از پواکسنی با تاثیر دوگانه ادر سال حدود 7 میلیون نفر آیا آگاهی پس از مرگ از بیسندرم کووید طولانیابزار بقای موجود زنده از اطلاعات حسی ما از جهان، چلزوم سازگاری قانون مجازاتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)مغز ابزار بقای برتر مادیچرا خشونت و تعصبجواب دانشمند سوال کننده یافته های نوین علوم پرده درک و احساسآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسیستم دفاعی بدن علیه مغز اثرات مضر ماری جوانابیماری های مغز و اعصاب و منابع انرژی از نفت و گاز تکامل چشمنقش مهاجرت در توسعه نسل اهفت سین یادگاری از میراث حمایت از طبیعتکنگره بین المللی سردرد دذخیره ی شگفت انگیز اطلاعافزایش قدرت ادراکات و حسسردرد تنشناختراع جدید اینترنت کوانبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر مشاهده بر واقعیت بنقش حفاظتی مولکول جدید دهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت پنجمکاهش دوپامین عامل بیماریرویای شفافاندوهگین نباش اگر درب یا شبکه های مصنوعی مغز به درارتباط شگفت مغز انسان و فبحثی در مورد نقش ویتامين منبع خواب و رویاتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقشه مغزی هر فرد منحصر بههوش مصنوعی از عروسک تا کمخفاش با شیوع همه گیری جدیکشف جمجمه ای درکوه ایرهوریواستیگمینايا اراده آزاد توهم است یریاضیات یک حس جدید استايا اراده آزاد توهم است یعلم به ما کمک میکند تا مواز واقعیت امروز تا حقیقتبرای پیش بینی آینده مغز دما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر داروهای ضد التهاب نوشیدن چای برای مغز مفید هوش عاطفی در زنان بیشتر ادفاع در برابر تغییر ساخترساناها و ابر رساناها و عگزیده ای از وبینار یا کنفایجاد احساساتعضلانی که طی سخن گفتن چقداز تکینگی تا مغز از مغز تبرخی سيناپسها طی تکامل و مخچه ابزاري که وظیفه آن فتاثیر درجه حرارت بر عملکهستی ما پس از شروعی چگال دانشمندان موفق به بازگردزبان مشترک ژنتیکی موجوداابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیک و هوشیاریتفکر خلا ق در برابر توهم مزایای شکلات تلخ برای سلچگونه واکسن کرونا را توزتبدیل سلولهای محافط به سواقعیت های متفاوتداروی جدید s3 در درمان ام آینده ی انسان در فراتر ازسفر دشوار اکتشافابزار بقا از نخستین هماناستفاده از مغز، وزن را کمقانونمندی و محدودیت عالمتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمغز قلبناتوانی از درمان برخی ویتغییرات منطقه بویایی مغزواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرمان های اسرار آمیز در آآیا امکان بازسازی اندامهسندرم گیلن باره به دنبال ابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ملزوم سازگاری قانون مجازاتوهم چیستمغز ابزار برتر بقاچرا در مغز انسان، فرورفتجاذبه و نقش آن در شکلگیرییادگیری مهارت های جدید ددرک احساسات و تفکرات دیگآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسکته مغزیاجزای پر سلولی بدن انسان بیماری گیلن باره و بیمارمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل ابزار هوش ، راه پر نقش میدان مغناطیسی زمین هم نوع خواری در میان پیشیحوادث روزگار از جمله ویرکنگره بین المللی سردرد دذرات کوانتومی زیر اتمی قافزایش مرگ و میر سندرم کوسردرد سکه ایادامه بحث تکامل چشمبیست تمرین ساده برای جلومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنقش حیاتی تلومر دی ان آ دهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و چهکاهش سن بیولوژیکی، تنها روبات های ریز در درمان بیانرژی تاریکشباهت مغز با کیهان مادیارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد نقش کلسیم و منحنی که ارتباط بین معرفتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقشه های مغزی جدید با جزیهوش مصنوعی از عروسک تا کمخلاصه ای از مطالب همایش مگل زندگیریسدیپلام تنها داروی تایای نعمت من در زندگیمعلایم کمبود ویتامین E را از آغاز خلقت تا نگاه انسابرای اولین بار دانشمندانما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوشیاری کوانتومیدقیق ترین تصاویر از مغز ارشته نوروایمونولوژی و نقگزارش یک مورد جالب لخته وایرادهای موجود در خلقت بغیرقابل دیدن کردن مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تبرداشت مغز ما از گذر زمانمدل همه جانبه نگر ژنرالیتاثیر درجه حرارت بر عملکو هر کس تقوای خدا پیشه کندانشمندان نورون مصنوعی سزبان چهار حرفی حیات زمینابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفیزیکدانان ماشینی برای تتفاوت مغز انسان و میمون همسیر دشوار تکامل و ارتقاچگونه آن شکری که می خوریمتروس جریان انرژیواقعیت و مجازداروی جدید میاستنی گراویآینده ی علم و فیزیک در60 ثسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین هماناستفاده از هوش مصنوعی در قارچ بی مغز در خدمت موجودتمدن پیشرفته ی پیشینیانمغز ما کوچکتر از نیم نقطهناتوانی در شناسایی چهره تغییرات آب و هوایی که به وبینار اساتید نورولوژی ددرمان های بیماری آلزایمرآیا انسان با مغز بزرگش اخسندرم پیریفورمیسابزار بقای موجود زنده از اطلاعاتی عمومی در مورد ممقاومت به عوارض فشار خون توپیراماتمغز از بسیاری حقایق می گرچراروياها را به یاد نمی آجدایی خطای حسی استیادآوری خواب و رویادرک تصویر و زبان های مخلتآیا راهی برای رفع کم آبی سانسور از روی قصد بسیاری اجزایی ناشناخته در شکل گبیماری ای شبیه آلزایمر و منابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش محیط زندگی و مهاجرت دهمیشه اطمینان تو بر خدا بحافظه و اطلاعات در کجاست کنترل همجوشی هسته ای با هذرات کوانتومی زیر اتمی قافزایش سرعت پیشرفت علوم سرعت فکر کردن چگونه استاداراوون تنها داروی تاییبیش از نیمی از موارد انتقمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نقش خرچنگ های نعل اسبی درهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و یککایروپاکتیک چیستروح رهاییانرژی تاریک که ما نمی توشباهت کیهان و مغزارتباط شگفت انگیز مغز انبحثی در مورد عملکرد لوب فمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقص در تشخیص هیجانات عامهوش مصنوعی از عروسک تا کمخونریزی مغز در سندرم کووگلوئونگمان میکنی جرمی کوچکی در ریشه های مشترک حیاتای آنکه نامش درمان و یادشعلایم کمبود ویتامین E را از انفجار بزرگ تا انفجار برای خودآگاه بودن تو بایما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر درجه حرارت بر عملکنیکولا تسلاهوش، ژنتیکی است یا محیطیدلایلی که نشان میدهد ما برشد مغز فرایندی پیچیده اگشایش دروازه جدیدی از طراگر میدانی مصیبت بزرگتر مقالاتاز تکینگی تا مغز از مغز تبررسي علل احتمالي تغيير مدل های ریز مغز مینی برینتاثیر درجه حرارت بر عملکوقت نهيب هاي غير علمي گذشدانشمندان یک فرضیه رادیکپیشرفت های جدید علوم اعصزبان و کلمه حتی برای کسانابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرگشت و تکامل تصادفی محض تفاوت ها و تمایزها کلید بمسئول صیانت از عقیده کیسچگونه انتظارات بر ادراک تری فلوپرازینواکنش های ناخودآگاه و تقداروی جدید ضد میگرنآیا ممکن است موش کور بی مسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاقبل از آغازتمدن بشری و مغز اخلاقیمغز مادران و کودکان در زمنبرو و انرژی مداومتغییرات تکاملی سر انسان وراپامیل در بارداریدرمان های جدید میگرنآیا احتمال دارد رویا از آسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از اعداد بینهایت در دنیای ممقابله با کرونا با علم استوانایی مغز و دیگر اجزای مغز به تنهایی برای فرهنگ چراروياها را به یاد نمی آجریان انرژی در سیستم های ژن هوش و ساختارهای حیاتی درک حقیقت نردبان و مسیری آیاما مقهور قوانین فیزیکسانسور بر بسیاری از حقایاحیای بینایی نسبی یک بیمبیماری ای شبیه ام اس مولتمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش نگاه از پایین یا نگاههمیشه عسل با موم بخوریمحافظه و اطلاعات در کجاست کندر در بیماریهای التهابذرات کوانتومی زیر اتمی قافسردگی و اضطراب در بیماشلیک فراموشیادراک ما درک ارتعاشی است بیشتر کمردردها نیازی به منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش داروهاي مختلف معروف هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و دوکار با یگانگی و یکپارچگیروزه داری متناوب، مغز را انسان قدیم در شبه جزیره عشباهت زیاد بین سلول هاي عارتباط غیرکلامی بین انسابحثی درباره هوش و تفاوتهمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقطه بی بازگشتهوش مصنوعی از عروسک تا کمخواندن ، یکی از شستشو دهنگنجینه ای به نام ویتامین رژیم های غذایی و نقش مهم ایمپلانت مغزی کمک میکند علت خواب آلودگی بعد از خواز بحث های کنونی در ویروسبرخی ملاحظات در تشنج های ماه رجبتاثیر درجه حرارت بر عملکنیاز به آموزش مجازی دیجیهیچ کاری نکردن به معنی چیدنیای شگفت انگیز کوانتومرشد مغز علت تمایل انسان بپمبرولیزوماب در بیماری چاگر نیروی مغناطیس نباشد تاثیر ویتامین دی بر بیمابررسی و اپروچ جدید بر بیممدیریت اینترنت بر جنگتاثیر درجه حرارت بر عملکوقتی فهمیدی خطا کردی برگدانشمندان ژنی از مغز انسپیشرفتی مستقل از ابزار هزبان و بیان نتیجه ساختماابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفراموش کارها باهوش تر هستفاوت های بین زن و مرد فقمسئولیت جدیدچگونه باغبانی باعث کاهش تری فلوپرازینواکنش به حس جدیدداروی ضد تشنج با قابليت تآیا ما تنها موجودات زنده سفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاقبل از انفجار بزرگتمدنی قدیمی در شمال خلیج مغز چون ابزار هوش است دلینخاع ما تا پایین ستون فقرثبت امواج الکتریکی در عصورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان های جدید در بیماری آیا احتمال دارد رویا از آسوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزار بقای موجود زنده از بلندی در ذهن ما درک بلندیملاحظه های اخلاقی دربارهتوازن مهمتر از فعالیت زیمغز برای فراموشی بیشتر کنزاع بین جهل و علم رو به پجریان انرژی در سیستم های ژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرک عمیق در حیواناتآب زندگی است قسمت چهارمساخت شبکه عصبی مصنوعی با احیای بینایی نسبی یک بیمبیماری اسپینال ماسکولار منابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش نظام غذایی در تکامل مهمراهی نوعی سردرد میگرنیحافظه و اطلاعات در کجاستکوچک شدن مغز از نئاندرتارفتار اجتماعی انسان، حاصالکتروتاکسی(گرایش و حرکشلیک فراموشیادغام میان گونه های مختلبا هوش مصنوعی خودکار روبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش ذهن و شناخت در حوادث هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیست و سوکاربرد روباتهای ريزنانوروزه داری و بیمار ی ام اس انسان ها می توانند میدان شباهت زیاد بین سلول هاي عارتروز یا خوردگی و التهابحثی درباره هوش و تفاوتهمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر گیاه خواری بر رشد وچند نرمش مفید برای کمردرهوش مصنوعی از عروسک تا کمخواب سالم عامل سلامتیخواب سالم عامل سلامتی و یگویید نوزده و ایمنی ساکترژیم های غذایی و نقش مهم ایمپلانت نخاعی میتواند دعماد الدین نسیمی قربانی از تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی مرزهای اخلاق و علوم ماپروتیلینتاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی خارج از مغزهای ما نیهیچگاه از فشار و شکست نتردندان ها را مسواک بزنید تزمین زیر خلیج فارس تمدنی پنج اکتشاف شگفت آور در مواگر نعمت فراموشی نبود بسصفحه اصلیبررسی ژنها در تشخیص بیمامدارک ژنتیکی چگونه انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکویتنام نوعی کرونا ویروس دانشمندان پاسخ کوانتومی پاسخ گیاهان در زمان خوردزبان و بیان، در سایه پیشرابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفراموشی همیشه هم بد نیستتفاوت های تکاملی در مغز ومستند جهان متصلچگونه تکامل مغزهای کنونیتسلیم شدن از نورون شروع مواکسن های شرکت فایزر آمرداروی ضد تشنج با قابليت تآیا مغز تا بزرگسالی توسعسفرنامه سفر به بم و جنوب ابزار بقا از نخستین هماناستفاده از سلول های بنیاقدم زدن و حرکت دید را تغیتمساح حد واسط میان مغز کومغز چگونه صداها را فیلتر نخستین تصویر از سیاهچالهجمجمه انسان های اولیهورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان های رایج ام اسآیا برای تولید مثل همیشه سوپاپ ها یا ترانزیستورهاابزارهای پیشرفته ارتباط بلعیدن ستاره توسط سیاهچاملاحظات بیهوشی قبل از جرتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟نزاع بین علم و نادانی رو جریان انرژی در سیستم های ژنها نقشه ایجاد ابزار هودرگیری قلب در بیماری ویرآب زندگی است قسمت اولساخت شبکه عصبی با الفبای احساس گذر سریعتر زمانبیماری اضطراب عمومیمنابع انرژی از نفت و گاز تکامل داروینی هنوز در حانقش نظریه تکامل در شناساهندسه ی پایه ایحس چشایی و بویاییکووید نوزده و خطر بیماری رقیبی قدرتمند در برابر مالگوبرداری از طبیعتشنا در ابهای گرم جنوب نیاادغام دو حیطه علوم مغز و بار بزرگ ایستادن بر دو پامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویتامین دی بر بیمانقش روی و منیزیم در سلامتهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت بیستمکاربرد روباتهای ريز، در روزه داری سلول های بنیادانسان جدید از چه زمانی پاشرکت نورالینک ویدیویی ازارزش حقیقی زبان قسمت اولبحثی درباره هوش و تفاوتهمواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر گیاه خواری بر رشد وچند جهانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمخواب عامل دسته بندی و حفطگوشه بیماری اتوزومال رسسرژیم غذایی حاوی تخم مرغ واین پیوند نه با مغز بلکه عوامل موثر در پیدایش زبااز تلسکوپ گالیله تا تلسکبرخی نکات از گاید لاین پرماجرای جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکچیزی شبیه نور تو نیستهیپرپاراتیروئیدیسمدو ویژگی انتزاع و قدرت تجزمان واقعیت است یا توهمپوست ساعتی مستقل از مغز داگر نعمت فراموشی نبود بسسوالات پزشکیاز تکینگی تا مغز از مغز تبررسی سیستم تعادلی بدن امروری بر تشنج و درمان هایتاثیر درجه حرارت بر عملکویتامین E برای فعالیت صحدانشمندان اولین سلول مصنپختگی پس از چهل سالگي به زبان و تکلم برخی بیماریهابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانیتفاوت های زبانی سرمنشا تمشکلات نخاعیچگونه جمعیت های بزرگ شکل تشنج چیستواکسن کووید 19 چیزهایی که داروی ضد تشنج توپیراماتآیا همه جنایت ها نتیجه بیسفری به آغاز کیهانابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در مورد هقدرت انسان در نگاه به ابعتنفس هوازی و میتوکندریمغز ناتوان از توجیه پیدانخستین روبات های زنده ی ججنسیت و تفاوت های بیناییورزش و میگرندرمان های علامتی در ام اسآیا بزرگ شدن مغز فقط در دسودمندی موجودات ابزی بر ابزارهای بقا از نخستین هبه مغز خزندگان خودت اجازممانتین یا آلزیکسا یا ابتوسعه برخی شغل ها با هوش مغز بزرگ چالش است یا منفعنزاع بین علم و جهل رو به پجستجوی متن و تصویر به صورژنها ، مغز و ارادهدرگیری مغز در بیماری کویآب زندگی است قسمت دومساختار شبکه های مغزی ثاباحساسات کاذببیماری بیش فعالیمنابع بی نهایت انرژی در دتکامل زباننقش هورمون های تیروئید دهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک (قسمت اول )کودک ایرانی که هوش او از رموزی از نخستین تمدن بشرالتهاب شریان تمپورالشناخت و معرفت، و نقش آن دارتقا و تکامل سنت آفرینش بار سنین ابزار هوشمندی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویروس کرونا بر مغز نقش روزه داری در سالم و جهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت دهمکتاب زیست شناسی باورروش مقابله مغز با محدودیانسان عامل توقف رشد مغزشش مرحله تکامل چشمارزش حقیقی زبان قسمت دومبحثی درباره هوش و تفاوتهموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچندین ماده غذایی که ماننهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتاثیر گیاه خواری بر رشد وچه زیاد است بر من که در ایهوش مصنوعی در کامپیوترهاخودآگاهی و هوشیاريگوشت خواری یا گیاه خواریراه فراری نیستاینکه به خاطرخودت زندگی عوامل ایجاد لغت انسانی و از تکنیکی تا مغز از مغز تبرخی نرمش های گردنماده ی تاریکنکاتی در مورد تشنجهاوکينگ پیش از مرگش رسالدو برابر شدن خطر مرگ و میزمان شگفت انگیزپیموزایداگر با مطالعه فیزیک کوانپیامهای کاربراناز تکینگی تا مغز از مغز تبررسی علل کمر درد در میانمرکز هوشیاری، روح یا بدن تاثیر رو ح و روان بر جسمویتامین E در چه مواد غذایدانشمندان تغییر میدان مغپروژه ی ژنوم انسانیزبان و شناخت حقیقت قسمت چابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز- از مغز فرایند تکامل و دشواری هاتفاوتهای جنسیتی راهی برامشکلات بین دو همسر و برخیچگونه جمعیت های بزرگ شکل تشنج و حرکات شبه تشنجی قاواکسن کرونا و گشودن پنجرداستانها و مفاهیمی اشتباآیا هوش مصنوعی می تواند نسقوط درون جاذبه ای خاص، چابزار بقای موجود زنده از استیفن هاوکینگ در تفسیر لمس کوانتومیتنفس هوازی و میتوکندریمغز و سیر تکامل ان دلیلی نرمش های مفید برای درد زاجنسیت و تفاوت های بیناییورزش بهترین درمان بیش فعدرمان ژنتیکی برای نوآوریآیا تکامل و تغییرات ژنتیسیلی محکم محیط زیست بر انابزارهای بقا ازنخستین همبه بالا بر ستارگان نگاه کمنابع انرژي پاک سرچشمه حتوصیه های سازمان بهداشت مغز بزرگ چالشهای پیش رونشانه های گذشته در کیهان جستجوی هوشیاری در مغز ماژنهای مشترک بین انسان و ودرگیری مغز در بیماران مبآب زندگی است قسمت سومسازگاری با محیط بین اجزااخلاق و علوم اعصاببیماری تی تی پیمناطق خاصی از مغز در جستجتکامل زباننقش هورمون زنانه استروژنهندسه بنیادینحس و ادراک (قسمت دوم )کودکان میتوانند ناقل بی رمز و رازهای ارتباط غیر کامیوتروفیک لترال اسکلروشناسایی تاریخچه ی تکاملیارتوکين تراپی روشی جديد بارداری بدون رحممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر ژنها بر اختلالات خنقش رژیم غذایی بر رشد و اهوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک قسمت دوازدهمکتاب، سفری به تاریخروش های صرفه جویی در ایجاانسانیت در هم تنیده و متصششمین کنگره بین المللی سارزش حقیقی زبان قسمت سومبحثی درباره هوش و تفاوتهموجودات مقهور ژنها هستند