دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ایرادهای موجود در خلقت بهانه ای است برای آنهایی که وجود خدا را نمی پذیرند

ایرادهای موجود در خلقت ، بهانه ای است برای آنهایی که وجود خدا را نمی پذیرند .

آنها به مومنين میگویند اگر خدای بينهايت مطلقی وجود دارد چرا این نقصها در خلقت وجود دارد ؟ چرا همه چیز در حد ایده آل نیست ؟ ....

جواب خیلی ساده است . وقتی اراده و قدرت انسان وجود دارد ، شاید لازم است برخی از این نقصها به دست انسان اصلاح شود . همانطور که فسادها و انحرافات فکری و عقیدتی را خداوند ،الزاما مستقیما اصلاح نمیکند ، و اصلاح آن را بر عهده پیامبران و رسولان خود می نهد . اصلاح برخی از نقصها موجود در عالم ماده هم شاید لازم است به دست انسان انجام گردد .

بحثی تحلیلی و علمی در مورد ده نقص موجود در خلقت و برخی پیشنهادات برای اصلاح آنها.

ده ایراد در خلقت اجسام ما:

۱- ستون فقرات درست نیست

مشکل ستون فقرات : وقتی پیشینیان ما بر چهار پا راه می رفتند در ستون فقرات آنها قوس ایجاد شد تا سنگینی اعضای سنگین و پنهان زیر خود را تحمل کند ولی وقتی انسان شروع به ایستادن کرد، جهت ستون فقرات نود درجه تغییر کرد و به ناچار به فرم عمودی ايستاد

و برای اینکه با حركت بر طرفین خو بگیرد از پایین رو به خارج انحنا یافت اما از طرف بالاتر و برای ایجاد ثبات بیشتر به سر، ستون فقرات به جهت مخالف کج شد .

این تغییر ، فشار شدیدی را بر ستون فقرات پایینی در ناحیه کمری وارد میکند و سبب درد در هشتاد درصد بالغين ميشود .

رئیس مرکز اصل و ریشه انسان در کليفلاند ، بروس لاتيمير میگوید : (ستون فقرات ما در هم برهم است ، شگفت آور است چگونه به ما امکان راه رفتن را میدهد !! )

راه حل چيست: به ستون فقرات سگ نگاه کن و آن را به شکل قوس واحد از گردن خواهی یافت که تا پیری ادامه دارد و این سازمان دهی، قدرتمندانه و ساده است و باعث درد نميشود ولی یک عیب وجود دارد .

بله اگر بخواهیم توازن سر خود را حفظ کنیم لازم است برگردیم و به صورت چهارپا راه برویم .!!

۲- زانو با حرکات محدود

مشکل: لاتمير میگوید سخترين مفصل در بدن انسان را در نظر بگیريد و آن را بین دو قسمت بزرگ ران و ساق قرار بدهید .مشکل بزرگی را در برابر خود میبینید!

زانو فقط به جلو و عقب حرکت میکند و زانو در بسیاری از ورزشهایی که لازم است زانو به طرفین حرکت کند ،دچار محدودیت است

راه حل چيست: جایگزین کردن این مفصل با مفصلی شبیه گوی و حلقه مانند مفصل کتف و لگن .

لاتمير میگوید انسان در طی تکامل صاحب این نوع مفصل در زانو نشد زیرا به آن نیاز نداشت و خنده کنان اضافه میکند که ما در آن زمان فوتبال را نشناخته بودیم !!

۳- لگن بسیار تنگ است :

مشکل : تولد دردناک است و چیزی که بیشتر خاک را گل ميکند آنکه عرض لگن زن در 200 هزارسال گذشته تغییری نکرده است و این مانع از آن ميشود که مغزهای ما بزرگتر شود ..

راه حل چيست: میتوان لگن را وسیعتر کرد ولی افراد متخصص راه حل بهتری دارند.

لاتمير میگوید : من مطمئن هستم در ده هزار سال یا حتی هزار سال آینده زنی در دولتهاي پیشرفته به صورت طبیعی زایمان نخواهد کرد و تلقیح و حاملگی ، به صورت خارجی خواهد بود و تنها کاری که مادر باید انجام دهد این است که بیاید و بچه را تحویل بگیرد !!

۴- بيضه هاي مردان از بیرون آشکار است

مشکل : اندام تناسلی مذکر که منبع تولید گونه های جدید است در خارج از بدن آویزان است و در معرض خطرات فراوانی است

راه حل چيست : حرکت دادن بیضه به داخل ، برای آن حمایت ایجاد میکند . برای انجام این امر اولا اسپرمها بايد اصلاح شود

گوردون گالوپ که دانشمند تکامل در دانشگاه ایالت نیویورک است، میگوید روشن است که بیضه ها برعکس تخمدانها به سوی خارج حرکت داده شده است و در بیرون، هوا سردتر است زيرا اسپرمها لازم است در درجه حرارت 2.5 تا 3 درجه فارنهایت ، سردتر از دماي بدن نگهداری شود

گالوپ فرض میکند که درجه حرارت پایین باعث کاهش فعالیت اسپرمها ميشود تا آنکه اسپرم وارد واژن شود و محیط آن با محیط اطراف متفاوت و گرمتر است پس فعالیت اسپرم زیاد میشود تا باعث لقاح تخمک شود. این تعدیل تکاملی باعث نگهداری طولانی تر اسپرمها پیش از مرگ آنها می شود . میتوان اسپرمها را در همان درجه حرارت بدن قرار داد (به شرط اینکه انطباقها و اصلاحات لازم درباره آن انجام شود)ولی لازم است درجه حرارت واژن زیاد شود همانطور که در فیل دیده میشود .

۵- زیادی و شلوغي دندانها :

مشکل : انسان سه دندان آسیاب در هر طرف فکهای بالا و پايين دارد وقتی حجم مغز بزرگ ميشود ، فک ما عريضتر و کوتاهتر و کم مساحت تر برای سه دندان اخیر ميشود . دندان عقل شاید در گذشته پیش از آنکه پختن غذا را یاد بگیریم مهم بوده باشد اما اکنون تاثیر بدی بر لثه دارد.

راه حل این مشکل چیست : عدم وجود دندان عقل در حدود 25% مردم به خصوص اسکیموها که تعدادی يا همه دندانهای عقل را در بدو تولد ندارند.

@salmanfatemi

۶- ناهمواری و راه پرپیچ و خم شریانها :

مشکل :خون در اندامها یعنی دو دست و دو پا ازطریق شریانهای اصلی حرکت میکند و از قسمت جلویی آن وارد عضو ميشود ( از کنار عضله دو سر در بازوها و عضلات flexor در رانها. اما قسمت پشتی اندامها مانند عضله سه سر و عضله پشتی ران از راه شاخه های عروقی در اطراف استخوان ، خون میگیرد و این عروق در همراهی با اعصاب قرار دارد . این شاخه های پیچ در پیچ که همراه با عصب است ، برخی مشکلات و ناتوانيها را ایجاد میکند برای نمونه در مچ و ارنج دست ، شاخه های شریان با عصب اولنار که مسئول حرکت انگشت کوچک است در کنار همند و به همین دلیل وقتی قسمت زیرین استخوان بازو با ضربه ای قوي مواجه شود ، دست بی حس میگردد. .

راه حل چيست: در وره جنینی شریان دوم در بخش پشتی اندامها

در محاذات استخوان کتف در بازوها و باسن در پاها کار گذاشته شود .

پروفوسور دستیار در دانشگاه هاوارد واشنگتن که تکامل عضلات اصلی را تدریس میکند ، ميگوید: این شریان اضافی شاخه های مستقیمی از کتف تا پشت دست خواهد داد تا مانع از نزدیکی عروق خونی و اعصاب به سطح خارج شوند.

۷- شبکیه چشم رو به عقب است

مشکل : سلولهای حساس به نور در شبکیه چشم ، رو به سمت داخل است ..

پروفسور دستیار ناتان لنت در دانشگاه نیویورک می گوید : این سازماندهی، نور را وادار می کند مسافت طولانی تری را از میان عروق خونی و عصبي در چشم طی کند تا به روبروی سلولهای حسی نور برسد . این سازمان دهی به جدا شدن شبکیه از بافتهای اطراف به آن کمک ميکند و میتواند منجر به کوری شود. علاوه بر آن، نقطه کور در منطقه خروج عصب بینايي کور است ..

راه حل چیست : برعکس کردن شبکیه همان طور که اکنون در اختاپوس وجود دارد .

۸- عصب به شکل اشتباهي پیچ میخورد

عصب ريکارنت لارنژئال نقشی اساسی را در توانایی ما برای بلع و سخن گفتن دارد . این عصب دستورات عصبی را از مغز به حفره صوت یا حنجره ،پایین تارهای صوتی منتقل میکند ، از ديدگاه نظری لازم است مسیر عصب، مستقیم باشد ولی طی تکامل جنین , عصب ريکارنت لارنژئال با توده ای از بافتها در گردن در هم می تند و شروع به نزول به پائینتر میکند تا آنکه عروق خوني، نزدیک قلب قرار گیرد . این نزول سبب ميشود عصب به دور شریان بچرخد و دوباره به سمت بالا و حنجره برگردد .

وجود این عصب ،در سینه سبب ميشود طی عمل جراحی يا حوادث یا نزاعها در معرض خطر باشد ..

راه حل چيست : پرووفوسر ربکا ژرمن متخصص تشريح و علوم اعصاب در دانشگاه اوهايو ميگوید : راه حل این مشکل ساده است .وقتی جنین در رحم است ، عصب راجعه طی نزول توده بافتی موجود در گردن ، از آن جدا شود و به این ترتیب عصب هرگز همراه با این توده کشیده نميشود .

۹ : حنجره در جای درست خود نیست .

مشکل : نای و مری در حلق باز میشوند و حلق از بینی و تا حنجره ادامه می یابد و در زمان بلع برای ممانعت از ورود غذا به ناي، اپی گلوت باید راه ناي را ببندد . ولی گاهی اپی گلوت ناتوان از بستن راه است به خصوص وقتی شخص همراه با غذا خوردن، صحبت می کند یا مي خندد و این سبب ميشود غذا به جای مری وارد نای شود و سبب انسداد مجرای هوایی و خفگی گردد.

راه حل چيست : راه حل در ماهیان وجود دارد و حنجره در آنها در آب شش قرار دارد. ژرمن می گوید وقتی حنجره را به سوی ابشش منتقل کنیم دو لوله جدای از هم خواهیم داشت ولي قدرت سخن گفتن را از دست خواهیم داد ولی ميتوايم با واسطه نتهای موسیقی با هم ارتباط پیدا کنيم همانطور که ماهیان از طریق تکان دادن آبشش ها این کار را میکنند .

10_ مغز شاخه شاخه و در هم فرو رفته است

مشکل :مغز انسان طي مراحلی تکامل می یابد پس هر وقت جزء جدید شکل بگیرد قسمتهای قدیمی لازم است فعال و مشغول باشد تا کارهای حیاتی را انجام دهد.

دانشمند روانشناس، کاری مارکوس در کتابش بیان ميکند این نظام، در ساخت اجزای جدید منجر به راهها و اقداماتی بی پروا می شود همانگونه که اگر مغز، کارخانه ای بود کارگرانش به شکلهای متفاوت با هم کار می کردند و کارگرانی که جدیدا وارد کار شده اند( مغز جلويي ) (forebrain),وظایف پیشرفته مانند زبان را بر عهده می گیرند و کارگران قدیمی يا midbrain بر حافظه سازمانی Institutional memory اشراف دارند . نتایج آینده به این اسلوب ، هماهنگ و یکدست نیست و ميتواند منجر به افسردگی یا جنون و کاهش حافظه می شود !!

1. Gallup, G.G., Finn, M.M., & Sammis, B. On the origin of descended scrotal testicles: The activation hypothesis. Evolutionary Psychology 7, 517-526 (2009).
2. Marcus, G. Kluge: The Haphazard Evolution of the Human Mind Houghton Mifflin, Boston, MA (2008).

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
خوشبختی دور از رنج های مایمپلانت مغزی کمک میکند مغط یک گیرنده استلوتیراستامدرک نیازمند شناخت خویش اارتباط بین هوش طبیعی و هوچرا ماشین باید نتایج را پمباحث مهم حس و ادراکزندگی زمینی امروز بیش از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیبه جای محکوم کردن دیگران هیچ کس مانند تو نگاه نمیکشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش التهاب ناشی از بیماجهانی در ذهنآیا انسان با مغز بزرگش اخدفاع از پیامبرایجاد احساساتنقش اتصالات بین سلولهای مقابله با کرونا با علم اسدرد باسن و پا به دلیل کاهاز نشانه ها و آثار درک شدزاوسکا درمان گوشرنزاع بین علم و جهل رو به پمداخله ی زیانبار انسانتمدن پیشرفته ی پیشینیانبیماری وسواسهزینه ای که برای اندیشیدشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر مغزکریستال زمان(قسمت اولجدایی خطای حسی استآیا راهی برای رفع کم آبی دو سوی واقعیتابزار هوش در حال ارتقا ازنقش غذاها و موجودات دريامنابع انرژی از نفت و گاز ذره ی معین یا ابری از الکاز تکینگی تا مغز از مغز تزبان، نشان دهنده ی سخنگو هم نوع خواری در میان پیشیمرز جدید جستجو و اکتشاف، تو کز محنت دیگران بی غمیبیندیشویتامین کا در سبزیجاتضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر درجه حرارت بر عملکگوشه بیماری اتوزومال رسسحقیقت غیر فیزیکیآزادی عقیده، آرمانی که تدانش بی نهایتابزار بقا از نخستین هماننه به اعداممنبع هوشیاری کجاست قسمت رهبر حقیقیبحث درباره پیدایش و منشا از تکینگی تا مغز از مغز تسلول های بدن تو پیر نیستنهندسه بنیادینمطالبه ی حق خودتولید سلولهای جنسی از سلواکنش به حس جدیدعلم و ادراک فقط مشاهده ی تاریخ همه چیز را ثبت کردهگزارش یک مورد جالب لخته وحرکت چرخشی و دائمی کیهانافزایش سرعت پیشرفت علوم داروی فامپیریدین یا نورلابزار بقای موجود زنده از نوار عصب و عضلهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزه داری متناوب، مغز را بخش بزرگی حس و ادراک ما ااز تکینگی تا مغز- از مغزتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی از عروسک های بتوپیراماتواسطه ها د رمسیر ایجاد مغعید نوروز مبارکترازودونپیچیدگی های مغزی در درک زحس و ادراک قسمت نوزدهمامیدوار باش حتی اگر همه چفیزیکدانان ماشینی برای تداروی ضد تشنج توپیراماتابزارهای بقای موجود زندهچگونه مولکول های دی ان ایمنتظر نمان چیزی نور را بهروشی جدید در درمان سکته مبرخی ملاحظات در تشنج های از سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی سیستم دفاعی بدن علیه مغز تکامل مادی تا ابزار هوشمیکی از علل محدودیت مغز امغرور و علمتصور از زمان و مکانپاسخ گیاهان در زمان خوردحس و ادراک قسمت دهمانرژی بی پایان در درون هرمغز ناتوان از توجیه پیدافردا را نمیدانیمدر آرزوهایت مداومت داشتهاجزایی ناشناخته در شکل گنگاه از بیرون مجموعهمیگرن سردردی ژنتیکی که براه پیروزی در زندگی چیستبرخی سيناپسها طی تکامل و اسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی از عروسک تا کمستم با شعار قانون بدترین تکامل شناخت انسان با کشفژنهای حاکم بر انسان و انسجلوتر را دیدنآملودیپین داروی ضد فشار خلا، حقیقی نیستاهرام مصر از شگفتی های جهمغز به تنهایی برای فرهنگ قانون جنگلدرمان تشنجاداراوون تنها داروی تایینادیدنی ها واقعی هستندما بخشی از این جهان مرتبطز گهواره تا گوربشکه ای که ته نداره پر نماعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی قسمت اولسردرد تنشنتاثیر ویتامین دی بر بیماکوچ از محیط نامناسبجهان هایی در جهان دیگرآیا ما کالا هستیمخانه ی تاریکایمپلانت نخاعی میتواند دنقش قهوه در سلامتیلوزالمعده(پانکراس)مصنوعدرک و احساسارتباط شگفت مغز انسان و فچرا مغز انسان سه هزار سالمجموعه های پر سلولی بدن مزندگی زودگذرتفاوتهای جنسیتی راهی برابه خودت مغرور نشوهیچ کس حقیقت را درون مغز شکل های متفاوت پروتئین هتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش حافظه هرچند فرایندیجهان، تصادفی نیستآیا احتمال دارد رویا از آدفاع در برابر تغییر ساختایرادهای موجود در خلقت بنقش تیروئید در تکامل مغزملاحظه های اخلاقی دربارهدردهای سال گذشته فراموش از نظر علم اعصاب یا نرووسزبان مشترک ژنتیکی موجودانسبیت عام از زبان دکتر برمدارک ژنتیکی چگونه انسانتمدن بشری و مغز اخلاقیبیماری کروتز فیلد جاکوبهزینه سنگین انسان در ازاشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملککریستال زمان(قسمت دوم)جریان انرژی در سیستم های آیاما مقهور قوانین فیزیکدولت یا گروهکابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريامنابع انرژی از نفت و گاز ذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تزبان، وسیله شناسایی محیطهمه چیز موج استمزایای شکلات تلخ برای سلتو پیچیده ترین تکنولوژی بیهوش کردن در جراحی و بیمویتامین بی 12 در درمان دردضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکگوشت خواری یا گیاه خواریحقیقت غیر قابل شناختآزار دیگری، آزار خود استدانشمندان موفق به بازگردابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیمنبع هوشیاری کجاست قسمت روی و منیزیم در تقویت استبحثي درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسلول عصبی شاهکار انطباق هندسه در پایه ی همه ی واکمطالبی در مورد تشنجتولترودینواکسن های شرکت فایزر آمرعلم و روحتازه های اسکیزوفرنی(جنوگشایش دروازه جدیدی از طرحس چشایی و بویاییافسردگی و اضطراب در بیماداروی لیراگلوتیدابزار بقای موجود زنده از نوبت کودکانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزه داری و بیمار ی ام اس بخش بزرگتر کیهان ناشناختاز تکینگی تا مغز، از مغز سوخت هیدروژنی پاکهوش مصنوعی از عروسک های بتوانایی مغز و دیگر اجزای وبینار اساتید نورولوژی دعامل کلیدی در کنترل کارآتراشه ی بیولوژِیکپیوند قلب خوک، به فرد دچاحس و ادراک قسمت هفتمامیدواری و مغزفاجعه ی جهل مقدسدارویی خلط آورابزارهای بقای از نخستین چگونه میتوان با قانون جنمنحنی که ارتباط بین معرفريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی مرزهای اخلاق و علوم از علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی سکوت و نیستیتکامل مداومیافته های نوین علوم پرده غربال در زندگیتصادف یا قوانین ناشناختهپختگی پس از چهل سالگي به حس و ادراک قسمت دوازدهمانرژی تاریکمغز و اخلاقفرزندان زمان خوددر آسمان هدیه های نادیدناحیای بینایی نسبی یک بیمنگاه از دور و نگاه از نزدمیگرن شدید قابل درمان اسراه انسان شدن، راه رفتن وبرداشت مغز ما از گذر زماناسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی از عروسک تا کمستم، بی پاسخ نیستتکامل، نتیجه ی برنامه ریکل اقیانوس در یک ذرهجمجمه انسان های اولیهآموزش نوین زبانخلا، خالی نیستاولویت بندی ها کجاستمغز بیش از آنچه تصور میشوقانون جنگلدرمان جدید ALSادب برخورد با دیگراننادانی در قرن بیست و یکم،ما تحت کنترل ژنها هستیم یزمین در برابر عظمت کیهانبشریت از یک پدر و مادر نیبقای حقیقی در دور ماندن اهوش عاطفی قسمت دهمسردرد سکه ایتاثیر ویروس کرونا بر مغز کوچک شدن مغز از نئاندرتاجهان یکپارچهآیا ما تنها موجودات زنده آیا مغز تا بزرگسالی توسعخانواده پایدارایمان به رویانقش مهاجرت در توسعه نسل الیروپریم داروی ترکیبی ضددرک کنیم ما همه یکی هستیمارتباط شگفت انگیز مغز انچرا مغزهای ما ارتقا یافت محل درک احساسات روحانیزندگی سلول در بدن، جدای اتقلید مرحله ای نسبتا پیشبه دنبال رستگاری باشهیچ اندر هیچشکل پنجم مادهتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش دوپامین عامل بیماریجهش های ژنتیکی مفید در ساآیا احتمال دارد رویا از آدقیق ترین تصاویر از مغز ااکسی توسین و تکامل پیش انقش حفاظتی مولکول جدید دملاحظات بیهوشی قبل از جردردی که سالهاست درمان نشاز نظر علم اعصاب اراده آززبان چهار حرفی حیات زمیننسبت ها در کیهانمروری بر تشنج و درمان هایتمدن زیر آببیماری گیلن باره و بیمارهزاران سال چشم های بینا وشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملککریستال زمان(قسمت سوم)جریان انرژی در سیستم های آب زندگی است قسمت چهارمدوچرخه سواری ورزشی سبک و ابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريامنابع انرژی از نفت و گاز ذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تسفر فقط مادی نیستهمه چیز در زمان مناسبمسمومیت دانش آموزان بی گتو آرامش و صلحیبیهوشی در بیماران دچار اویتامین بی هفدهطلوع و حقیقتتاثیر درجه حرارت بر عملکگیلگمش باستانی کیستحقایق ممکن و غیر ممکنآسيب میکروواسکولاریا آسدانشمندان نورون مصنوعی سابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا و واقعیتبحثی جالب درباره محدودیتاز تکینگی تا مغز از مغز تسلولهای ایمنی القا کنندههندسه زبانِ زمان استمطالعه ای بیان میکند اهدتومورها و التهاب مغزی عاواکسن کووید 19 چیزهایی که علم اپی ژنتیک دریچه ای بهتازه های بیماری پارکینسوپل جویی اصفهانحس و ادراک (قسمت اول )اقلیت خلاقداروی تشنجی دربارداریابزار بقای موجود زنده از نور درونمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزه داری سلول های بنیادبخش دیگری در وجود انسان هاز تکینگی تا مغز، از مغز سودمندی موجودات ابزی بر هوش مصنوعی از عروسک بازی توازن مهمتر از فعالیت زیوجود قبل از ناظر هوشمندعادت همیشه خوب نیستتربیت کودکان وظیفه ای مهپیوند مغز و سر و چالشهای حس و ادراک قسمت هفدهمامیدی به این سوی قبر نیستفاصله ها در مکانیک کوانتداستانها و مفاهیمی اشتباابزارهای دفاعی و بقای موچگونه مغز پیش انسان یا هممنشأ اطلاعات و آموخته ها ریه زغالیبرخی نکات از گاید لاین پرازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی سکوت، پر از صداتکامل چشمیاد گرفتن مداوممقالاتتظاهر خوابیده ی مادهپروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت سومانرژی تاریک که ما نمی تومغز و اخلاقفرضیه ای جدید توضیح میدهدر آستانه ی موج پنجم کوویاحیای بینایی نسبی یک بیمنگاه از درون مجموعه با نگمیدان مغناطيسي زمین بشر راه بی شکستبررسي علل احتمالي تغيير اصل بازخوردهوش مصنوعی به کمک هوش طبیستون فقرات انسان دو پا جلتکثیر سلول در برابر توقف کلمات بلند نه صدای بلندجنبه های موجی واقعیتآمارهای ارائه شده در سطح خلاصه ای از مطالب همایش ماولین مورد PML به دنبال تکمغز برای فراموشی بیشتر کقانونمندی و محدودیت عالمدرمان جدید میگرن با انتی ادراک ما درک ارتعاشی است نازوکلسینمانند آب باشزمین زیر خلیج فارس تمدنی بعد پنجمبلندی در ذهن ما درک بلندیهوش عاطفی قسمت دومسردرد عروقی میگرنتاثیر ژنها بر اختلالات خکوچکترین چیز یک معجزه اسجهان یکپارچهجهان کنونی و مغز بزرگتریآیا همه جنایت ها نتیجه بیخار و گلاین پیوند نه با مغز بلکه نقش میدان مغناطیسی زمین لیس دگرامفتامین یا ویاسدرک احساسات و تفکرات دیگارتباط شگفت انگیز مغز انچرا ویروس کرونای دلتا وامحل درک احساسات روحانی دزندگی، مدیریت انرژیتقلید از روی طبیعتبه زودی شبکه مغزی به جای هیچگاه از فشار و شکست نترشکست حتمیتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش سن بیولوژیکی، تنها جهش های ژنتیکی غیر تصادفآیا برای تولید مثل همیشه دل به دریا بزناگر فقط مردم میفهمیدند کنقش حیاتی تلومر دی ان آ دممانتین یا آلزیکسا یا ابدرس گرفتن از شکست هااز نظر علم اعصاب اراده آززبان نیاز تکاملی استنسبت طلایی، نشانه ای به سمرکز هوشیاری، روح یا بدن تمدنی قدیمی در شمال خلیج بیماری آلزایمر، استیل کوهستي مادي ای که ما کوچکترشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملککشف مکانیسم عصبی خوانش پجریان انرژی در سیستم های آب زندگی است قسمت هفتمدورترین نقطه ی قابل مشاهابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها در کاهش دردهای منابع انرژی از نفت و گاز ذرات کوانتومی زیر اتمی قاز تکینگی تا مغز از مغز تسفر نامه سفر به بم و جنوب همه چیز در زمان کنونی استمسمومیت دانش آموزان، قماتو افق رویداد جهان هستیبیوگرافیویتامین دی گنجینه ای بزرطلای سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه بی عقل به سوی نور میحل مشکلآسیب ها ناشی از آلودگی هودانشمندان یک فرضیه رادیکابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا و کابوسبحثی در مورد نقش ویتامين از تکینگی تا مغز از مغز تسلولهای بنیادی مصنوعی درهنر فراموشیمعماری، هندسه ی قابل مشاتومورهای نخاعیواکسن کرونا و گشودن پنجرعلم به ما کمک میکند تا موتبدیل پلاستیک به کربن و سپل خواجو اصفهانحس و ادراک (قسمت دوم )الکترومغناطیس شنوایی و هداروی جدید ALSابزار بقای موجود زنده از نورون هاي مصنوعی می توانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزهای بد باقی نمیماندبخشیدن دیگران یعنی آرامشاز تکینگی تا مغز، از مغز سی و سه پل اصفهانهوش مصنوعی از عروسک بازی توسعه هوش مصنوعی قادر اسوراپامیل در بارداریعادت کن خوب حرف بزنیترجمه ای ابتدایی از اسراپیوند اندام از حیوانات بحس و ادراک قسمت هجدهمامیدی تازه در درمان سرطافاصله ی همیشگی تصویر سازدخالت در ساختار ژنهاابعاد و نیازهای تکاملیچگونه هموساپينس بر زمین منشاء کوانتومی هوشیاری اریواستیگمینبرخی نرمش ها برای زانواسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی سکته مغزیتکامل و ارتقای نگاه تا عمیاد بگیر فراموش کنیتاثیر ویتامین دی بر بیماتظاهری از ماده است که بیدپروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت سی و هشتمانرژی خلا ممکن استمغز و سیر تکامل ان دلیلی فساد اقتصادی سیتماتیک دردر درمان بیماری مولتیپل احساس گذر سریعتر زماننگاه حقیقی نگاه به درون امیدان های مغناطیسی قابل رابطه تشنج و اوتیسمبررسی و اپروچ جدید بر بیماصل علت و تاثیرهوش مصنوعی به شناسایی کاستارگانی قبل از آغاز کیهتأثیر نگاه انسان بر رفتاکلوزاپین داروی ضد جنونجنسیت و تفاوت های بیناییآن چیزی که ما جریان زمان خلاصه ای از درمان های جدیاولین مورد پیوند سر در انمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟قارچ بی مغز در خدمت موجوددرمان جدید کنترل مولتیپلادغام میان گونه های مختلنباید صبر کرد آتش را بعد ماه رجبزمان چیستبعد از کرونابلوغ چیستهوش عاطفی قسمت سومسرطان کمیت گراییتاثیر کلام در آیات کلام بکووید نوزده و خطر بیماری کودک هشت ساله لازم است آدجهان کاملی در اطراف ما پرآیا هوش مصنوعی می تواند نخارق العاده و استثنایی باین اندوه چیستنقش محیط زندگی و مهاجرت دلا اکراه فی الدیندرک تصویر و زبان های مخلتارتباط غیرکلامی بین انساچرا پس از بیدار شدن از خومحدودیت چقدر موثر استزونیسومایدتقلید از طبیعتبه زیر پای خود نگاه نکن بهیپرپاراتیروئیدیسمشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر گیاه خواری بر رشد وکایروپاکتیک چیستجهش تمدنی عجیب و شگفت انسآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددلایلی که نشان میدهد ما باگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش خرچنگ های نعل اسبی درمن کسی در ناکسی دریافتم دست کردن در گوشاز واقعیت امروز تا حقیقتزبان و کلمه حتی برای کساننشانه های گذشته در کیهان مرکز حافظه کجاستتمرکز و مدیتیشنبیماری الزایمرهستی ما پس از شروعی چگال شباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملککشف مکانیسمی پیچیده در بجستجوی متن و تصویر به صورآب زندگی است قسمت اولديدن با چشم بسته در خواب ابزار بقا از نخستین هماننقشه مغزی هر فرد منحصر بهمنابع انرژی از نفت و گاز رفتار مانند بردهباهوش ترین و با کیفیت تریاز تکینگی تا مغز از مغز تسفر به مریخ در 39 روزهمه چیز، ثبت می شودمسیر دشوار تکامل و ارتقاتو انسانی و انسان، شایستبیوگرافیویروس مصنوعیطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر درجه حرارت بر عملکگیاه خواری و گوشت خوار کدحلقه های اسرارآمیزآشنا پنداریدانشمندان ژنی از مغز انسابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا و خبر از آیندهبحثی در مورد نقش کلسیم و از تکینگی تا مغز از مغز تسلام تا روشناییهنر حفظ گرهمعنی روزهتومورهای ستون فقراتواکسن کرونا از حقیقت تاتعلم بدون توقفتبدیل تراکت صوتی مصنوعی پلاسمای غالبحس و ادراک قسمت 67الکتروتاکسی(گرایش و حرکداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقای موجود زنده از نورون های ردیاب حافظهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروزهای سختبخشش، عقلانی یا غیر عاقلاز تکینگی تا مغز، از مغز سیلی محکم محیط زیست بر انهوش مصنوعی از عروسک بازی توسعه برخی شغل ها با هوش ورزش هوازی مرتب خیلی به قعادت کردن به نعمتترس و آرمان هاپیوند سر آیا ممکن استحس و ادراک قسمت هشتمامگا سه عامل مهم سلامتفتون های زیستیدر مانهای کمر دردابعاد اضافه ی کیهانچگونه هوشیاری خود را توسمهندسی ژنتیک در حال تلاش ریاضیات یک حس جدید استبرخی نرمش های گردناساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک بازی سال سیزده ماههتکامل و ریشه ی مشترک خلقتیادگیری مهارت های جدید دصفحه اصلیتعداد کلی ذهن ها در جهان پروانه ی آسمانیحس و ادراک قسمت سی و ششمانسان قدیم در شبه جزیره عمغز کوانتومیفشار و قدرتدر سال حدود 7 میلیون نفر احساسات کاذبنگاه دوبارهمیدان های کوانتومی خلارادیوی مغز و تنظیم فرکانبررسی ژنها در تشخیص بیمااصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش مصنوعی در کامپیوترهاسخن و سکوتتئوری تکامل امروز در درمکلام و زبان، گنجینه ای بسجنسیت و تفاوت های بیناییآنچه ناشناخته است باید شخم شدن فضا-زماناولین هیبرید بین انسان و مغز بزرگ چالش است یا منفعقبل از آغازدرمان جدید ای ال اس، توفرادغام دو حیطه علوم مغز و نبرو و انرژی مداومماپروتیلینزمان و مکان، ابعاد کیهان بعد از کرونابلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش عاطفی قسمت ششمسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر کپسول نوروهرب بر نتاثیر کپسول نوروهرب بر تکودک ایرانی که هوش او از جهان پیوستهآیا هوش مصنوعی زندگی بشرخبر مهم تلسکوپ هابلاین ایده که ذرات سیاهچالنقش نگاه از پایین یا نگاهلاموژین داروی ضد اوتیسم؟درک حقیقت نردبان و مسیری ارتروز یا خوردگی و التهاچرا ارتعاش بسیار مهم استمحدودیت های حافظه و حافظزونا به وسیله ویروس ابله تقویت استخوان در گرو تغذبه سخن توجه کن نه گویندههاوکينگ پیش از مرگش رسالشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر گیاه خواری بر رشد وکار با یگانگی و یکپارچگیجهشهای مفید و ذکاوتی که دآیا تکامل و تغییرات ژنتیدنیای شگفت انگیز کوانتوماگر نیروی مغناطیس نباشد نقش داروهاي مختلف معروف منابع انرژي پاک سرچشمه حدست آسماناز کجا آمده ام و به کجا میزبان و بیان نتیجه ساختمانشانه های پروردگار در جهمرکز حافظه کجاستتمرکز بر هدفبیماری ای شبیه آلزایمر و و هر کس تقوای خدا پیشه کنشباهت کیهان و مغزکشف ارتباط جدیدی از ارتبجستجوی هوشیاری در مغز ماآب زندگی است قسمت دومدی متیل فومارات(زادیوا)(ابزار بقا از نخستین هماننقشه های مغزی جدید با جزیمنابع انرژی از نفت و گاز رفتار وابسته به شکلباور و کیهان شناسیاز تکینگی تا مغز از مغز تسفر تجهیزات ناسا به مریخ همه ی سردردها بی خطر نیستمسئول صیانت از عقیده کیستو با همه چیز در پیوندیبیان ژن های اسکیزوفرنی دویرایش DNA جنین انسان، برطوفان زیباییتاثیر رو ح و روان بر جسمگیرنده باید سازگار با پیحمله ویروس کرونا به مغزآشنا پنداریدانشمندان پاسخ کوانتومی ابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتمنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی در مورد حقیقت فضا و از تکینگی تا مغز از مغز تسلسله مباحث هوش مصنوعیهنر رها شدن از وابستگیمعادله ها فقط بخش خسته کنتوهم فضای خالیواکسن کرونا ساخته شده توعلم در حال توسعهتبدیل سلولهای محافط به سپمبرولیزوماب در بیماری چحس و ادراک قسمت 74الکترودهای کاشتنیداروی جدید میاستنی گراویابزار بقای موجود زنده از نوروپلاستیسیتی چیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروش مقابله مغز با محدودیبدون پیر فلکاز تکینگی تا مغز، از مغز سینوریپا داروی ترکیبی ضدهوش مصنوعی از عروسک بازی توصیه های سازمان بهداشت ورزش هوازی ، بهترین تمریعادت دادن مغز بر تفکرتسلیم شدن از نورون شروع مپیوند سر، یکی از راه حلهاحس و ادراک قسمت پنجمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمعجزه ی علمفروتنی و غروردر محل کار ارزش خودت را بابعاد بالاترچگونه واکسن کرونا را توزمهربانی، شرط موفقیتریسدیپلام تنها داروی تایبرخی یونها و مولکول های ماستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک بازی سانسور از روی قصد بسیاری تکامل ابزار هوش ، راه پر یادآوری خواب و رویاسوالات پزشکیتعذیه ی ذهنپرواز از نیویورک تا لوس آحس و ادراک قسمت سیزدهمانسان میوه ی تکاملمغز آیندگان چگونه است ؟فضای قلب منبع نبوغ استدرمان های اسرار آمیز در آاخلاق و علوم اعصابنگاهی بر قدرت بینایی درامیدان بنیادین اطلاعاتراز تغییربررسی بیماری التهابی روداصول انجام برخی نرمش ها دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسخن پاک و ثابتتئوری تکامل در پیشگیری و کلرال هیدرات برای خوابانجهل مقدسآنچه واقعیت تصور میکنیم خونریزی مغز در سندرم کوواولین تصویر در تاریخ از سمغز بزرگ چالشهای پیش روقبل از انفجار بزرگدرمان جدید سرطانارتقا و تکامل سنت آفرینش چت جی پی تیماجرای جهل مقدسزمان و صبربعد از کرونا دلخوشی بیهوبنی عباس، ننگی بر تاریخهوش عاطفی بیشتر در زنانسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر کپسول نوروهرب بر سکودکان میتوانند ناقل بی جهان پیوستهآیا هوش ارثی دریافتی از پخدا موجود استاینکه به خاطرخودت زندگی نقش نظام غذایی در تکامل ملایو دوم دکتر سید سلمان فدرک دیگرانارزش حقیقی زبان قسمت اولچرا بیماری های تخریبی مغمخچه فراتر از حفظ تعادلزیباترین چیز در پیر شدنتقویت حافظه یا هوش مصنوعبوزون هیگز چیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالشگفت زده و حیران باشتاثیر گیاهخواری بر رشد و کاربرد روباتهای ريزنانوجهشهای مفید و ذکاوتی که دآیا جنین انسان، هوشمندی دنیا، هیچ استاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش درختان در تکاملمنابع انرژی از نفت و گاز دستورالعمل مرکز کنترل بیاز کسی که یک کتاب خوانده زبان و بیان، در سایه پیشرنظام مثبت زندگیمرکز خنده در کجای مغز استتمساح حد واسط میان مغز کوبیماری ای شبیه ام اس مولتوفور و فراوانیشباهت زیاد بین سلول هاي عکشف جمجمه ای درکوه ایرهوحفره در مغزآب زندگی است قسمت سومدین اجباریابزار بقا از نخستین هماننقص در تشخیص هیجانات عاممنابع بی نهایت انرژی در درفتار اجتماعی انسان، حاصباد و موجاز تکینگی تا مغز از مغز تسفر دشوار اکتشافهمیشه چشمی مراقب و نگهبامسئولیت جدیدتو با باورهایت کنترل میشبیان حقیقتواقعیت فیزیکی، تابعی از طولانی ترین شبتاثیر روده بر مغزگالکانزوماب، دارویی جدیحمایت از طبیعتآغاز فصل سرما و دوباره تکدانشمندان اولین سلول مصنابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلامنبع هوشیاری کجاست قسمت رویا تخیل یا واقعیتبحثی در مورد عملکرد لوب فاز تکینگی تا مغز از مغز تسلطان جنگل یا صاحب ملکوتهنر، پر کردن است نه فحش دمعجزه های هر روزهتوهم فضای خالی یا توهم فضواکسن ایرانی کرونا تولیدعلم راهی برای اندیشیدن اتبر را بردارپنج اکتشاف شگفت آور در موحس و ادراک قسمت 75الگو و عادت را بشکن و در اداروی جدید برای میاستنی ابزار بقای موجود زنده از نوروز یا روز پایانیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروش های صرفه جویی در ایجابرنامه و ساختار پیچیده ماز تکامل تا مغز از مغز تا سیگار عامل افزایش مرگ ومتوصیه های غیر دارویی در سورزش و میگرنعارضه جدید ویروس کرونا ستشنچ پانایوتوپولوس تشنج پیوندی که فراتر از امکانحس و ادراک قسمت پنجاهانفجار و توقف تکاملی نشامعجزه ی علم در کنترل کرونفرگشت و تکامل تصادفی محض در چه مرحله ای از خواب ، راتفاق و تصادفچگونه آن شکری که می خوریمموفقیت هوش مصنوعی در امتریشه های مشترک حیاتبرخی اثرات مضر ویتامین داستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک بازی سانسور بر بسیاری از حقایتکامل تکنولوژییاری خدا نزدیک استپیامهای کاربرانتغییر الگوی رشد مغزی با زپروتئین های ساده ی ابتداحس و ادراک قسمت ششمانسان ها می توانند میدان مغز انسان ایا طبیعتا تماقفس ذهندرمان های بیماری آلزایمراخلاق پایه تکامل و فرهنگنگاهی بر توانایی اجزاي بمیدازولام در درمان تشنج راست دستی و چپ دستیبررسی سیستم تعادلی بدن ااصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش مصنوعی در خدمت خلق وحسختی ها رفتنی استتئوری جدید، ویران کردن گکمردردجهان فراکتالآنچه حس می کنیم، نتیجه ی خواندن ، یکی از شستشو دهناولین دارو برای آتاکسی فمغز بزرگ و فعال یا مغز کوقبرستان ها با بوی شجاعتدرمان دارویی سرطان رحم بارتقا یا بازگشت به قبل ازچت جی پی تیماجرای عجیب گالیلهزمان واقعیت است یا توهمبعد از کرونا دلخوشی بیهوبه قفس های سیاهت ننازهوش عاطفی در زنان بیشتر اشلیک فراموشیتاثیر کپسول نوروهرب بر سکودکان خود را مشابه خود تجهان پر از چیزهای اسرار آآیا هوش سریعی که بدون احسخدای رنگین کماناینکه خانواده ات سالم بانقش نظریه تکامل در شناسالبخند بزن شاید صبح فردا زدرک درست از خود و هوشیاریارزش حقیقی زبان قسمت دومچرا حیوانات سخن نمی گوینمخچه ، فراتر از حفظ تعادلزیباترین چیز در افزایش ستقویت سیستم ایمنیبوزون هیگز جهان را از متلهدف یکسان و مسیرهای مختلشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر انتخاب از طرف محیط کاربرد روباتهای ريز، در جوانان وطنآیا جهان ذهن و افکار ما مدندان ها را مسواک بزنید تاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش ذهن و شناخت در حوادث منابع انرژی از نفت و گاز دغدغه نتیجه ی نادانی استاز آغاز خلقت تا نگاه انسازبان و تکلم برخی بیماریهنظریه ی تکامل در درمان بیمرگ چیستتنفس هوازی و میتوکندریبیماری اسپینال ماسکولار وقت نهيب هاي غير علمي گذششباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملککشف جدید تلسکوپ جیمز وبحق انتخابآب، زندگی است(قسمت پنجم)دین، اجباری نیستابزار بقا از نخستین هماننقطه بی بازگشتمنابع جدید انرژیرقیبی قدرتمند در برابر مباد غرور و سر پر از نخوت واز تکینگی تا مغز از مغز تسفرنامه سفر به بم و جنوب همیشه اطمینان تو بر خدا بمسئولیت در برابر محیط زیتو باید نیکان را به دست ببیست تمرین ساده برای جلوواقعیت چند سویهطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر رژیم گیاه خواری بر گام کوچک ولی تاثیرگذارحوادث روزگار از جمله ویرآغاز مبهم آفرینشدانشمندان تغییر میدان مغابزار بقا از نخستین همانچهار میلیارد سال تکامل بمنبع هوشیاری کجاست قسمت53رویا حقی از طرف خدابحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسم زنبور ، کلیدی برای وارهوموارکتوس ها ممکن است دمعجزه ی چشمتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)واکسن اسپایکوژنعلم ساختن برج های چرخانتحریک عمقی مغز در آلزایمپول و شادیحس و ادراک قسمت 78الگوی بنیادین و هوشیاریفلج نخاعی با الکترودهای داروی جدید برای ای ال اسابزار بقای موجود زنده از نوشیدن چای برای مغز مفید منبع هوشیاری کجاست؟(قسمروش هایی برای جلوگیری از برنامه ی مسلط ژنها در اختاز تکامل تا مغز، از مغز تسیاهچاله های فضایی منابعتوصیه هایی در مصرف ماهیورزش بهترین درمان بیش فععدم توقف تکامل در یک انداتشنج چیستپیوستگی همه ی اجزای جهانحس و ادراک قسمت پنجاه و یانقراض را انتخاب نکنیدمعجزه در هر لحظه زندگیفراموش کارها باهوش تر هسدر ناامیدی بسی امید استاتوبان اطلاعات و پلِ بینچگونه انتظارات بر ادراک مولتیپل اسکلروز در زنان رژیم های غذایی و نقش مهم برخی اختلالات عصبی مثانهاستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک بازی ساهچاله ها تبخیر نمیشودتکامل جریان همیشگی خلقتژن همه چیز نیستسایتهای دیگرتغییر زودتر اتصالات مغزیپروتز چشمحس و ادراک قسمت شصت و هشتانسان یک کتابخانه استمغز انسان برای ایجاد تمدقفس را بشکندرمان های جدید میگرناختلال خواب فرد را مستعد نگاهت را بلند کنمکانیک کوانتومی بی معنی رجزخوانی هایی که امروز ببررسی علل کمر درد در میاناصول سلامت کمرهوش مصنوعی درمانگر کامپیسرنوشتتا 20 سال آینده مغز شما به کمردرد ناشی از تنگی کاناجهان قابل مشاهده بخش کوچآنها نمیخواهند دیگران راخواب سالم عامل سلامتیاولین دروغمغز بزرگترین مصرف کننده قدم زدن و حرکت دید را تغیدرمان سرگیجه بدون نیاز بارتوکين تراپی روشی جديد نتایج نادانی و جهلماده ی تاریکزمان پلانکتفکر قبل از کاربه مغز خزندگان خودت اجازهوش عاطفی در زنان بیشتر اشلیک فراموشیبه نقاش بنگرهوشمندی کیهانشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر کتامین در درمان پاکودکان را برای راه آماده جهان پر از چیزهای جادویی آیا هشیاری کوانتومی وجودخدایی که ساخته ی ذهن بشر اینترنت بدون فیلتر ماهوانقش هورمون های تیروئید دلحظات خوش با کودکاندرک عمیق در حیواناتارزش حقیقی زبان قسمت سومچرا حجم مغز گونه انسان درمخچه ابزاري که وظیفه آن فزیر فشار کووید چه باید کرتلقین اطلاعات و حافظهبی نهایت در میان مرزهاهدف یکسان، در مسیرهای متشگفتی های زنبور عسلتاثیر احتمالی عصاره تغلیکتاب گران و پرهزینه شد ولجواب دانشمند سوال کننده آیا جهش های ژنتیکی، ویرواگر با مطالعه فیزیک کواننقش روی و منیزیم در سلامتمنابع انرژی از نفت و گاز ذهن ما از در هم شکستن منباز انفجار بزرگ تا انفجار زبان و شناخت حقیقت قسمت چنظریه ی تکامل در درمان بیمرگ و میر پنهانتنفس هوازی و میتوکندریبیماری اضطراب عمومیوقتی فهمیدی خطا کردی برگشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملککشتن عقیده ممکن نیستحقیقت قربانی نزاع بین بی آتش منبع انرژیدید تو همیشه محدود به مقدابزار بقا از نخستین هماننمیتوان با بیرون انداختنمناطق خاصی از مغز در جستجرموزی از نخستین تمدن بشربار بزرگ ایستادن بر دو پااز تکینگی تا مغز از مغز تسفرنامه سفر به بم و جنوب همیشه داناتر از ما وجود دمستند جهان متصلتو تغییر و تحولیبیش از نیمی از موارد انتقواقعیت چیستطبیعت موجی جهانتاثیر رژیم گیاه خواری بر گامی در درمان بیماریهای حکمت الهی در پس همه چیزإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَدانشمندان روش هاي جدیدی ابزار بقا از نخستین همانچهار ساعت پس از کشتار خوکمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمرویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسماگلوتید داروی کاهش دهنهورمون شیرساز یا پرولاکتتوهم چیستواکسن اسپایکوژن ضد کروناعلایم کمبود ویتامین E را تداوم مهم است نه سرعتپول و عقیدهحس و ادراک قسمت 82الگوبرداری از طبیعتفلج بل، فلجی ترسناک که آنداروی جدید برای دیابتابزار بقای موجود زنده از نوعی سکته مغزی ، وحشتناک منبع هوشیاری کجاست؟(قسمروش هایی ساده برای کاهش ابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله ها، دارای پرتو توضیحی ساده در مورد هوش مورزش در کمر دردعدم درکتشنج و حرکات شبه تشنجی قاپیام های ناشناخته بر مغز حس و ادراک قسمت پنجاه و دانواع سکته های مغزیمعرفت و شناختفراموشی همیشه هم بد نیستدر هم تنیدگی مرزها و بی ماتوسوکسیمایدچگونه به سطح بالایی از هومواد کوانتومی جدید، ممکنرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اصول سلامت کمراستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی سایه را اصالت دادن، جز فرتکامل داروینی هنوز در حاژن همه چیز نیستتغییر عمودی سر انسان از پپروتز عصبی برای تکلمحس و ادراک قسمت شصت و دوانسان باشمغز انسان برای شادمانی طقلب و عقلدرمان های جدید در بیماری اختلال در شناسایی حروف و چالش هوشیاری و اینکه چرا مکانیزمهای دفاعی در برابرحم مصنوعیبزرگ فکر کناضطراب و ترسهوش مصنوعی درخدمت خلق وحسریع دویدن مهم نیستتا بحر یفعل ما یشاکمردرد و علل آنجهان موازی و حجاب هاآنان که در قله اند هرگز خخواب سالم عامل سلامتی و یاولین سلول مصنوعیمغز حریص برای خون، کلید تقدرت مردمدرمان سرگیجه بدون نیاز بارتباط میکروب روده و پارنجات در راستگوییماده ی خالیزمان به چه دلیل ایجاد میشتفکر خلا ق در برابر توهم تفاوت مغز انسان و میمون هبه نقاش بنگرهوشیاری و وجودشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد وکوری گذرای ناشی از موبایجهان دارای برنامهآیا واکنش های یاد گرفته وخسته نباشی باباایندرالنقش هورمون زنانه استروژنلرزش ناشی از اسیب به عصبدرگیری قلب در بیماری ویرارزش خود را چگونه میشناسچرا خشونت و تعصبمخچه تاثیر گذار بر حافظهزیرفون داروی ضد ام استلاش ها برای کشف منابع جدبی ذهن و بی روحهدف از تکامل مغزشانس یا تلاشتاثیر ترکیبات استاتین (سکتاب زیست شناسی باورجوسازی مدرنآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجاگر تلاش انسان امروز برانقش روزه داری در سالم و جمنابع انرژی از نفت و گاز ذهن چند جانبه نیازمند نگاز بحث های کنونی در ویروسزبان و شناخت حقیقت قسمت انظریه ی تکامل در درمان بیمرگ و میر بسیار بالای ناشتنفس بدون اکسیژنبیماری بیش فعالیوقتی پر از گل شدی خودت را شرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکگل خاردار، زیباستحقیقت آنطور نیست که به نظآثار باستانی تمدن های قددیدن خدا در همه چیزابزار بقا از نخستین هماننمیتوان بر سیاه سیاه نوشمنبع هوشیاری کجاست قسمت رمز و رازهای ارتباط غیر کبار سنین ابزار هوشمندی ااز تکینگی تا مغز از مغز تسفرنامه سفر به بم و جنوب همیشه راهی هستمشکل از کجاستتو جهانی هستی که خودش را بیشتر کمردردها نیازی به واقعیت چیستطبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر رژیم گیاه خواری بر گامی در درمان بیماریهای حافظه میتواند بزرگترین دافت فشار خون ناگهانی در ودانشمندان روشی برای تبدیابزار بقا از نخستین هماننوآوری ای شگفت انگیز دانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم کووید طولانیهوش فوق العاده، هر فرد استوهم وجودواکسن دیگر کرونا ساخته شعلایم کمبود ویتامین E را تداخل مرزها و صفات با بینحس و ادراک قسمت چهلالتهاب شریان تمپورالفلج خوابداروی جدید ضد میگرنابزار بقای موجود زنده از نیکولا تسلامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروش جدید تولید برقبرین نت به جای اینترنتاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله و تکینگی ابتدایتیوتیکسن داروی ضد جنونوزن حقیقی معرفت و شناختعسل طبیعی موثر در کنترل بتشنج عدم توازن بین نورون پیدایش زبانحس و ادراک قسمت پنجاه و سانگشت ماشه ایمغز فکر میکند مرگ برای دیفراموشی و مسیر روحانیدر هم تنیدگی کوانتومیاتصال مغز و کامپیوترچگونه باغبانی باعث کاهش موجود بی مغزی که می تواندرژیم ضد التهابیبرخی بیماری ها که در آن باستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی ساخت شبکه عصبی مصنوعی با تکامل داروینی هنوز در حاژن هوش و ساختارهای حیاتی تغییرات منطقه بویایی مغزپرورش مغز مینیاتوری انساحس و ادراک قسمت شصت و ششانسان جدید از چه زمانی پامغز انسان برای شادمانی طقلب دروازه ی ارتباطدرمان های رایج ام اساختلال در شناسایی حروف و چالش هوشیاری و اینکه چرا ما انسانها چه اندازه نزدرحم مصنوعیبزرگ شدن مغز محدود به دوراطلاع رسانی اینترنتیهوش مصنوعی ساخته هوش طبیسریعترین کامپیوتر موجودتابوهای ذهنیکمردرد با پوشیدن کفش مناجهان ما میتواند به اندازآنزیم تولید انرژی در سلوخواب عامل دسته بندی و حفطاوکرلیزوماب داروی جدید شمغز در تنهایی آسیب میبینقدرت کنترل خوددرمان سرگیجه بدون داروارتباط ماده و انرژینخاع ما تا پایین ستون فقرماده ای ضد التهابیزمان شگفت انگیزنخستین تمدن بشریماده، چیزی نیستزنان باهوش ترتفاوت ها و تمایزها کلید ببه نادیدنی ایمان بیاورهوشیاری و افسردگیشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وکی غایب شدی تا نیازمند دلجهان در حال نوسان و چرخشآیا یک، وجود داردخطا در محاسبات چیزی کاملایا کوچک شدن مغزانسان النقش ویتامین K در ترمیم اسلرزش عضله یا فاسیکولاسیودرگیری مغز در بیماری کویاز فرد ایستا و متعصب بگذرچرا در مغز انسان، فرورفتمدل همه جانبه نگر ژنرالیزیرک ترین مردمتلاش هایی در بیماران قطع بی شرمیهدف از خلقت رسیدن به ابزاشاهکار قرنتاثیر تغذیه بر سلامت رواکتاب طبیعت در قالب هندسهجامعه ی آسمانیآیا خداباوری محصول تکاملدهن، بزرگترین سرمایهاگر خواهان پیروزی هستینقش رژیم غذایی بر رشد و امنابع انرژی از نفت و گاز ذهن هوشیار در پس ماده ی ماز تلسکوپ گالیله تا تلسکزبان و شناخت حقیقت قسمت دنظریه ی ریسمانمرگ انتقال است یا نابود شتنها مانع در زندگی موارد بیماری تی تی پیوقتی تو از یاد گرفتن باز شربت ضد خلطتاثیر درجه حرارت بر عملکگل زندگیحقیقت افرادآرامش و دانشدیدگاه نارسای دوگانه ی مابزار بقا از نخستین هماننمایش تک نفرهمنبع هوشیاری کجاست قسمت رمز پیشرفت تواضع است نه طبارداری بدون رحماز تکینگی تا مغز از مغز تسفرنامه سفر به بم و جنوب همیشه عسل با موم بخوریممشکلات نخاعیتو دی ان ای خاص ميتوکندريبا هوش مصنوعی خودکار روبواقعیت های متفاوتطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر رژیم گیاهخواری بر گاهی لازم است برای فهم و حافظه و اطلاعات در کجاست افت هوشیاری به دنبال کاهدانش، قفل ذهن را باز میکنابزار بقا از نخستین هماننوار مغز مشاهده ی غیر مستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمترویای شفافبحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم گیلن باره به دنبال هوش مصنوعی می تواند بر احتوهم وجودواکسن دیگری ضد کرونا از دعلت خواب آلودگی بعد از خوتروس جریان انرژیحس و ادراک قسمت چهل و هفتامواجی که به وسیله ی ماشیفلج خواب چیستداروی جدید ضد الزایمرابزار بقای موجود زنده از نیاز به آموزش مجازی دیجیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروش صحبت کردن در حال تکامبرای یک زندگی معمولیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاهچاله ی تولید کنندهتیک و اختلال حرکتیوزوز گوشعشق درونی به یگانگی خلقتتشویق خواندن به کودکانپیر شدن حتمی نیستحس و ادراک قسمت پنجاه و شانگشت نگاری مغز نشان میدمغز قلبفرایند پیچیده ی خونرسانیدر هم تنیدگی کوانتومی و پاثر مضر مصرف طولانی مدت رچگونه تکامل مغزهای کنونیموجودات مقهور ژنها هستندرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرخی بیماری های خاص که بداستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی ساخت شبکه عصبی با الفبای تکامل داروینی هنوز در حاژن یا نقشه توسعه مغز و نقتغییرات آب و هوایی که به پرتوهای صادر شده از سیاهحس و ادراک سی و هفتمانسان خطرناکترین موجودمغز انسان رو به کوچک تر شقلب روباتیکدرمان های علامتی در ام اساختلالات مخچهچالش هوشیاری و اینکه چرا ما انسانها چه اندازه نزدرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربزرگ شدن تقریبا ناگهانی اطلاعات حسی ما از جهان، چهوش احساسیسرگیجه از شایعترین اختلاتاثیر فکر بر سلامتکنفرانس تشنج هتل کوثر اصجهان مادی، تجلی فضا در ذهآینه در اینهخودآگاهی و هوشیاريايندگان چگونه خواهند دیدمغز را از روی امواج بشناسقدرت انسان در نگاه به ابعدرمان سرطان با امواج صوتارتباط متقابل با همه ی حینخستین تصویر از سیاهچالهماده، چیزی بیش از یک خلا زنجیرها را ما باید پاره کتفاوت ها را به رسمیت بشنابه هلال بنگرهوشیاری کوانتومیشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد وکیهان خود را طراحی میکندجهان در حال ایجاد و ارتقاآیا کیهان می تواند یک شبیخطا در محاسبات چیزی کاملایا این جمله درست است کسینقش ژنتیک در درمان اختلالزوم سازگاری قانون مجازادرگیری مغز در بیماران مباز مخالفت بشنوچرا ذرات بنیادی معمولاً مدل هولوگرافیک ژنرالیزهتلاشی برای درمان قطع نخابی عدالتی در توزیع واکسن هر چیز با هر چیز دیگر در تشاهکار شش گوشتاثیر حرکات چشم بر امواج کتاب، سفری به تاریخجاودانگی مصنوعیآیا دلفین ها می تواند از دو ویژگی انتزاع و قدرت تجاپی ژنتیکنقش رژیم غذایی در رشد و امنابع انرژی از نفت و گاز ذهن تو همیشه به چیزی اعتقاز تلسکوپ گالیله تا تلسکزبان و شناخت حقیقت قسمت سنظریه تکامل در درمان بیممرگ تصادفیتنها در برابر جهانبیماری دویکویتنام نوعی کرونا ویروس شش مرحله تکامل چشمتاثیر درجه حرارت بر عملکگلوله ی ساچمه ایحقیقت اشیاآرامش و سکوندژا وو یا اشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردرمنبع هوشیاری کجاست قسمت رمز بقای جهش ژنتیکیبازگشت از آثار به سوی خدااز تکینگی تا مغز از مغز تسفری به آغاز کیهانهمجوشی هسته ای، انرژِی بمشکلات بین دو همسر و برخیتو در میانه ی جهان نیستی با تعمق در اسرار ابدیت و واقعیت و مجازظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر عصاره تغلیظ شده گیگاهی مغز بزرگ چالش استحافظه و اطلاعات در کجاست افتخار انساندائما بخوانابزار بقا از نخستین هماننوار مغز ترجمه رخدادهای منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروان سالمبحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم پیریفورمیسهوش مصنوعی و کشف زبان هایتوهم بی خداییواکسن سرطانعماد الدین نسیمی قربانی تری فلوپرازینپوست ساعتی مستقل از مغز دحس و ادراک قسمت چهل و هشتامیوتروفیک لترال اسکلروفلج دوطرفه عصب 6 چشمداروی سل سپتابزار بقای موجود زنده از چیز جدید را بپذیرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشهای نو در درمان دیسک ببرای پیش بینی آینده مغز داز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاره ی ابلهانتیروفیبان موثر در سکته ی یک پیام منفرد نورون مغزی عصب حقوق نورولووتشخیص ژنتیکی آتروفی های پیشینیان انسان از هفت میحس و ادراک قسمت بیست و چهانتقال ماده و انرژیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهفرایند تکامل و دشواری هادر هم تنیدگی کوانتومی و داثرات فشار روحی شدیدچگونه جمعیت های بزرگ شکل موسیقی نورژیم غذایی ضد التهابیبرخی توجهات در ببمار پاراستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمساختن آیندهتکامل داروینی هنوز در حاژن ضد آلزایمرتغییرات تکاملی سر انسان پرسش و چستجو همیشه باقی احس و ادراک- قسمت پنجاه و انسان عامل توقف رشد مغزمغز انسان رو به کوچکتر شدقلب را نشکندرمان ژنتیکی برای نوآوریاختلالات حرکتی در انسانچالش هوشیاری و اینکه چرا ما اکنون میدانیم فضا خالرساناها و ابر رساناها و عبزرگترین خطایی که مردم ماطلاعاتی عمومی در مورد مهوش احساسیسرگردانیتاثیر مشاهده بر واقعیت بکنگره بین المللی سردرد دجهان مرئی و نامرئیآیندهخودآگاهی و هوشیاريايا اراده آزاد توهم است یمغز زنان جوانتر از مغز مرقدرت ذهندرمانهای بیماری پارکینسارتباط چاقی و کاهش قدرت بارتباط هوش ساختار مغز و ژنخستین روبات های زنده ی جماست مالیزندگی هوشمند در خارج از زتفاوت های بین زن و مرد فقبه کدامین گناه کشته شدندهوش، ژنتیکی است یا محیطیشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیهانِ هوشیارِ در حال یاجهان ریز و درشتآیا گذشته، امروز وآینده خطای ادراک کارماایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش گرمایش آب و هوا در هملزوم سازگاری قانون مجازادرگیری مغزی در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تچراروياها را به یاد نمی آمدل هولوگرافیک تعمیم یافتلاشی تازه برای گشودن معبیمار 101 ساله، مبتلا به سهر جا که جات میشه، جات نیشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر دوپامین و سروتونینکتابخانهجایی خالی نیستآیا دلفین ها میتوانند بادو بیماری روانی خود بزرگ ابتدا سخت ترین استنقش زنجبیل در جلوگیری از منابع انرژی از نفت و گاز ذهن خود را مشغول هماهنگیاز تکنیکی تا مغز از مغز تزبان جانسوزنظریه تکامل در درمان بیممرگی وجود نداردتنبیه چقدر موثر استبیماری دیستروفی میوتونیویتامین E برای فعالیت صحششمین کنگره بین المللی ستاثیر درجه حرارت بر عملکگلوئونحقیقت تنها چیزی است که شاآرامش(سکوت) stillness و تکاپودژاوو یا آشناپنداریابزار بقا از نخستین همانچند جهانیمنبع هوشیاری کجاست قسمت رمز جهانبازگشت به ریشه های تکاملاز تکینگی تا مغز از مغز تسقوط درون جاذبه ای خاص، چهمراه سختی، اسانی هستمشکلات روانپزشکی پس از ستوقف؛ شکستبا خدا باشواقعیت و انعکاسظرف باید پر شود چه با چرک تاریک ترین بخش شبگذر زمان کاملا وابسته به حافظه و اطلاعات در کجاستافراد آغاز حرکت خودشان رداروهای مصرفی در ام اسنوار مغز در فراموشی هامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروبات های ریز در درمان بیبحثی درباره احساسات متفااز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم پس از ضربه به سرهوش مصنوعی یا حماقت طبیعتوهم تنهاییواکسن سرطانعوامل موثر در پیدایش زباتری فلوپرازینپوشاندن خود از نورحس و ادراک قسمت چهل و دومامید نیکو داشته باش تا آنفناوری هوش مصنوعی نحوه خداروی ضد چاقیابزار بقای موجود زنده از چیزی منتظر شناخته شدنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمروشهای شناسایی قدرت شنوابرای اولین بار دانشمنداناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاره ابلهانتکنولوژی جدید که سلول هایک پیشنهاد خوب برای آسان عضلانی که طی سخن گفتن چقدتشخیص آلزایمر سالها قبل پیشرفت های جدید علوم اعصحس و ادراک قسمت بیست و یکاندوه در دنیا استمغز مانند تلفن استفرایند حذف برخی اجزای مغدر هر سوراخی سر نکناثرات مفید قهوهچگونه جمعیت های بزرگ شکل موسیقی هنر مایع استرژیم غذایی ضد دردبرخی توصیه ها برای واکسیاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی از عروسک تا کمساختار فراکتال وجود و ذهتکامل زبانژنها نقشه ایجاد ابزار هوتغذیه بر ژنها تاثیر داردآلودگی هوا چالش قرن جدیدحس و ادراک- قسمت بیست و پانسانیت در هم تنیده و متصمغز ایندگان چگونه استقیچی ژنتیکیدرمان پوکی استخواناختلالات صحبت کردن در انچالش دیدگاه های سنتی در بما از اینجا نخواهیم رفترشته نوروایمونولوژی و نقبزرگترین درد از درون است اطلاعاتی عمومی در مورد مهوش در طبیعتسربازان ما محققا غلبه می تاثیر نگاه ناظر هوشیار بکنگره بین المللی سردرد دجهان مشارکتیآینده ی انسان در فراتر ازخودت را از اندیشه هایت حفايا اراده آزاد توهم است یمغزهای کوچک بی احساسقدرت عشقدرهای اسرارآمیز و پوشیدهارتباط پیوسته ی جهاننرمش های مفید برای درد زاماست مالی با هوش انسانیزندگی بی دودتفاوت های تکاملی در مغز وبه امید روزهای بهترهیچ چیز همیشگی نیستشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیست هیداتید مغزجهان شگفت انگیزآیا پیدایش مغز از روی تصاخطای حسایا بیماری ام اس (مولتیپنقش پیش زمینه ها و اراده لزوم عدم وابستگی به گوگل درگیری مغزی در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تزیست شناسی کل در جزء فراکچراروياها را به یاد نمی آمدل های ریز مغز مینی برینتلاشی جدید در درمان ام اسبیماری لبر و نابینایی آنهر حرکت خمیده می شود و هر شاید درست نباشدتاثیر دپاکین بر بیماری مکجای مغز مسئول پردازش تججاذبهآیا دست مصنوعی به زودی قادو بار در هفته ماهی مصرف ابتدایی که در ذهن دانشمننقش زبان در سلطه و قدرت امنابع انرژی از نفت و گاز ذهن سالماز تکینگی تا مغز و از مغز زبان ریشه هایی شناختی اسنظریه تکامل در درمان بیممراحل ارتقای پله پله کیهتهدیدهای هوش مصنوعیبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین E در چه مواد غذایصبر بسیار بایدتاثیر درجه حرارت بر عملکگمان میکنی جرمی کوچکی در حقیقت خواب و رویاآزمون تجربی، راهی برای ردگرگونی های نژادی و تغییابزار بقا از نخستین همانچند جهانیمنبع هوشیاری کجاست قسمت رمز جهان خاصیت فراکتالبازخورد یا فیدبکاز تکینگی تا مغز از مغز تسلول های مغزی عامل پارکیهمراهی نوعی سردرد میگرنیمشکلات روانپزشکی در عقب تولید مثل اولین ربات های با طبیعت بازی نکنواقعیت خلا و وجود و درک معقل مجادله گرتاریکی من و تو و گرد و غباگذشته را دفن کنحباب های کیهانی تو در توافراد بی دلیل دوستدار تو داروهای ام اسنوار مغز در تشخیص بیماری منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروبات کیانبحثی درباره احساساتی غیراز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم سردرد به دلیل افت فهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتوهم جدایی و توهم علمواکسن ضد اعتیادعوامل ایجاد لغت انسانی و ترک امروزپیموزایدحس و ادراک قسمت چهل و سومامید نجاتفیلمی بسیار جالب از تغییداروی ضد چاقیابزارهای پیشرفته ارتباط چیزی خارج از مغزهای ما نیمنبع هوشیاری در کجاست؟ قروشی برای بهبود هوش عاطفبرای تمدن سازی، باید در باز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سیاره ابلهانتکنولوژی جدید که سلول هایک آلل ژنتیکی که از نئاندغم بی پایانتصویر زیبا از سلولپیشرفت در عقل است یا ظواهحس و ادراک قسمت بیست و دواندوه دردی را دوا نمیکندمغز مادران و کودکان در زمفراتر از دیوارهای باوردر والنتاین کتاب بدید هماثرات مفید روزه داریچگونه حافظه را قویتر کنیمیهمانهای ناخوانده عامل راه فراری نیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atاستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی از عروسک تا کمساختار شبکه های مغزی ثابتکامل زبانژنها ، مغز و ارادهثبت و دستکار ی حافظهآلودگی هوا و ویروس کروناحس و ادراک- قسمت شصت و چهانسانیت در برابر دیگرانمغز ابزار بقای برتر مادیقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصدرمان پوکی استخواناختلالات عضلانی ژنتیکچاالش ها در تعیین منبع هوما اشیا را آنطور که هستندرشد مغز فرایندی پیچیده ابسیاری از مجرمان، خودشاناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی قسمت نهمسردرد میگرنتاثیر نگاه و مشاهده ناظر کنترل همجوشی هسته ای با هجهان هوشمندآینده ی علم و فیزیک در60 ثخودروهای هیدروژنیای نعمت من در زندگیممغز، فقط گیرندهقطار پیشرفتدروغ نگو به خصوص به خودتای همه ی وجود منمغزتان را در جوانی سیم کشلمس کوانتومیدریای خداارتباط انسانی، محدود به نرمش های مفید در سرگیجهماشین دانشزندگی در جمع مواردی را برتفاوت های زبانی سرمنشا تبه بالا بر ستارگان نگاه کهیچ وقت خودت را محدود به شواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر گیاه خواری بر رشد وکیست کلوئید بطن سومجهانی که نه با یک رخداد و آیا آگاهی پس از مرگ از بیخطر آلودگی هواایا بدون زبان میتوانیم تنقش آتش در رسیدن انسان بهمقاومت به عوارض فشار خون درگیری اعصاب به علت میتواز نخستین همانند سازها تزیست شناسی باور حقیقت یا نزاع بین جهل و علم رو به پمدیون خود ناموجودتمایل زیاد به خوردن بستنبیماری های میتوکندریهرچیز با یک تاب تبدیل به شب سیاه سحر شودتاثیر داروهای ضد التهاب کرونا چه بر سر مغز می آورجاذبه و نقش آن در شکلگیریآیا رژیم غذایی گیاهی سلادو برابر شدن خطر مرگ و میابتذال با شعار دیننقش زبان در سلطه و قدرت امنابع انرژی از نفت و گاز ذهت را روی چیزهای مفید متاز تکینگی تا مغز از مغز تزبان شناسی مدرن در سطح سلهفت چیز که عملکرد مغز تو مرز مرگ و زندگی کجاستتو یک معجزه ایبیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین کاصرع و درمان های آنتاثیر درجه حرارت بر عملکگنجینه ای به نام ویتامین حقیقت در علم، هرگز نهایی آزمون ذهنی گربه ی شرودیندانش قدرت استابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتمنبع هوشیاری کجاست قسمت رنگ کردن، حقیقت نیستبازسازي مغز و نخاع چالشی از تکینگی تا مغز از مغز تسلول های بنیادیهندسه ی پایه ایمشاهده گر جدای از شیء مشاتولید یا دریافت علمبالاترین هدف از دولتوالزارتان داروی ضد فشار عقلانیت بدون تغییرتاریکی و نورگربه شرودینگر و تاثیر مشحد و مرزها توهم ذهن ماستافزایش قدرت ادراکات و حسداروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقای موجود زنده از نوار مغزی روشی مهم در تشخمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروح در جهانی دیگر استبخش فراموش شده ی حافظهاز تکینگی تا مغز- از مغز سوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتوهم جسمواکسن علیه سرطانعواملی که برای ظهور لغت اترکیب آمار و ژنتیکپیموزایدحس و ادراک قسمت نهمامید جدید بر آسیب نخاعیفیزیک مولکولها و ذرات در داروی ضد تشنج با قابليت تابزارهای بقا از نخستین هچیزی شبیه نور تو نیستمنبع هوشیاری در کجاست؟(قروشی جدید در درمان قطع نخبرای خودآگاه بودن تو بایاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سیر آفرینش از روح تا مغز تکینگییک جهش ممکن است ذهن انسانغم بی پایانتصویر زیبای اصفهانپیشرفت ذهن در خلاقیت استحس و ادراک قسمت بیست و سواندوهگین نباش اگر درب یا مغز چون ابزار هوش است دلیفرد موفقدر یک فراکتال هر نقطه مرکاثرات مضر ماری جوانانگاه محدود و تک جانبه، مشمیوتونیک دیستروفیراه های جدید برای قضاوت ربرخی روش های تربیتی کودکاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی از عروسک تا کمسادیسم یا لذت از آزار دادتکامل زبان انسان از پیشیژنهای مشترک بین انسان و وثبت امواج الکتریکی در عصآلودگی هوا و پارکینسونحساسیت روانی متفاوتانسان، گونه ای پر از تضادمغز ابزار برتر بقاقانون مندی نقشه ژنتیکی مدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاختراع جدید اینترنت کوانناتوانی از درمان برخی ویما به جهان های متفاوت خودرشد مغز علت تمایل انسان ببسیاری از بیماری های جدیاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت هفتمسردرد میگرن در کودکانتاثیر نگاه انسان بر رفتاکنترل جاذبهجهان هوشیارآیا فراموشی حتمی استخورشید مصنوعیای آنکه نامش درمان و یادشمغزتان را در جوانی سیمکشلوب فرونتال یا پیشانی مغدرک فرد دیگر و رفتارهای اارتباط از بالا به پایین منرمشهای مهم برای تقویت عمبانی ذهنی سیاه و سفیدزندگی در سیاهچالهتفاوت ایستایی و تکاپوبه بالاتر از ماده بیندیشهیچ کاری نکردن به معنی چیشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر گیاه خواری بر رشد وکاهش مرگ و میر ناشی از ابجهانی که از یک منبع، تغذیآیا امکان بازسازی اندامهخطرات هوش مصنوعیایا تکامل هدفمند استنقش انتخاب از طرف محیط، نمقابله ی منطقی با اعتراضدرختان اشعار زمیناز نخستین همانند سازها تزیست، مرز افق رویداد هستنزاع بین علم و نادانی رو مدیریت اینترنت بر جنگتمدن قدیمی ای در جنوب ایربیماری های مغز و اعصاب و هز ذره، یک دنیاستشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر داروی ضد تشنج سدیم کریستال هاجدا کردن ناخالصی هاآیا رژیم غذایی گیاهی سلادو برابر شدن خطر مرگ و میابداع دی ان ای بزرگترین دنقش سجده بر عملکرد مغزمنابع انرژی از نفت و گاز ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاز تکینگی تا مغز از مغز تزبان شناسی نوین نیازمند هفت سین یادگاری از میراث مرز بین انسان و حیوان کجاتو یک جهان در مغز خودت هسبیماری، رساله ای برای سلویتامین کا و استخوانضرورت زدودن افکارتاثیر درجه حرارت بر عملکگویید نوزده و ایمنی ساکتحقیقت راستین انسان علم بآزمون ذهنی گربه شرودینگردانش محدود به ابعاد چهارابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننمنبع هوشیاری کجاست قسمت رنگین کمانبحتی علمی درباره تمایل باز تکینگی تا مغز از مغز تسلول های بنیادی منابع و اهندسه ی رایج کیهانمشاهده آینده از روی مشاهتولید پاک و فراوان انرژیواکنش های ناخودآگاه و تقعقیده ی بی عملتاریکی خواهد ترسیدگزیده ای از وبینار یا کنفحریص نباشافزایش مرگ و میر سندرم کوداروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقای موجود زنده از نوار عصب و عضلهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتروح رهاییبخش های تنظیمی ژنوماز تکینگی تا مغز- از مغز سوپاپ ها یا ترانزیستورهاهوش مصنوعی الفاگوتوهمات و شناخت حقیقتواکسنی با تاثیر دوگانه اعوارض ازدواج و بچه دار شدترکیب حیوان و انسانپیچیدگی های مغزمگسحس و ادراک قسمت چهارمامید درمان کرونا با همانفیزیک و هوشیاریداروی ضد تشنج با قابليت تابزارهای بقا ازنخستین همنکاتی در مورد تشنجمنبع خواب و رویاروشی جدید در درمان نابینبرای زندگی سالم، یافتن تاز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی سیستم تعادلی بدنتکامل فردی یا اجتماعییک رژیم غذایی جدید، می توغیرقابل دیدن کردن مادهتصویربرداری فضاپیمای آمپیشرفتی مستقل از ابزار هحس و ادراک قسمت بیستماندام حسی، درک از بخش هایمغز چگونه صداها را فیلتر فرد حساس از نظر عاطفی و بدر کمتر از چند ماه سوش جداجزای پر سلولی بدن انسان نگاه انسان محدود به ادرامیگرن و پروتئین مرتبط با راه های جدید برای قضاوت ربرخی سلولهای عصبی در تلااستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی از عروسک تا کمسازگاری با محیط بین اجزاتکامل ساختار رگهای مغزی ژنهای هوش ، کدامندجلو رفتن یا عقبگردآلزایمرخفاش با شیوع همه گیری جدیانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز از بسیاری حقایق می گرقانون گذاری و تکاملدرمان تومورهای مغزی با اادامه بحث تکامل چشمناتوانی در شناسایی چهره ما با کمک مغز خود مختاريمرشد در سختی استبسیاری از بیماری های جدیاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت پنجمسردرد و علتهای آنتاثیر نگاه انسان بر رفتاکندر در بیماریهای التهابجهان های بسیار دیگرآیا ممکن است موش کور بی مخوش قلبی و مهربانی