دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ایرادهای موجود در خلقت بهانه ای است برای آنهایی که وجود خدا را نمی پذیرند

ایرادهای موجود در خلقت ، بهانه ای است برای آنهایی که وجود خدا را نمی پذیرند .

آنها به مومنين میگویند اگر خدای بينهايت مطلقی وجود دارد چرا این نقصها در خلقت وجود دارد ؟ چرا همه چیز در حد ایده آل نیست ؟ ....

جواب خیلی ساده است . وقتی اراده و قدرت انسان وجود دارد ، شاید لازم است برخی از این نقصها به دست انسان اصلاح شود . همانطور که فسادها و انحرافات فکری و عقیدتی را خداوند ،الزاما مستقیما اصلاح نمیکند ، و اصلاح آن را بر عهده پیامبران و رسولان خود می نهد . اصلاح برخی از نقصها موجود در عالم ماده هم شاید لازم است به دست انسان انجام گردد .

بحثی تحلیلی و علمی در مورد ده نقص موجود در خلقت و برخی پیشنهادات برای اصلاح آنها.

ده ایراد در خلقت اجسام ما:

۱- ستون فقرات درست نیست

مشکل ستون فقرات : وقتی پیشینیان ما بر چهار پا راه می رفتند در ستون فقرات آنها قوس ایجاد شد تا سنگینی اعضای سنگین و پنهان زیر خود را تحمل کند ولی وقتی انسان شروع به ایستادن کرد، جهت ستون فقرات نود درجه تغییر کرد و به ناچار به فرم عمودی ايستاد

و برای اینکه با حركت بر طرفین خو بگیرد از پایین رو به خارج انحنا یافت اما از طرف بالاتر و برای ایجاد ثبات بیشتر به سر، ستون فقرات به جهت مخالف کج شد .

این تغییر ، فشار شدیدی را بر ستون فقرات پایینی در ناحیه کمری وارد میکند و سبب درد در هشتاد درصد بالغين ميشود .

رئیس مرکز اصل و ریشه انسان در کليفلاند ، بروس لاتيمير میگوید : (ستون فقرات ما در هم برهم است ، شگفت آور است چگونه به ما امکان راه رفتن را میدهد !! )

راه حل چيست: به ستون فقرات سگ نگاه کن و آن را به شکل قوس واحد از گردن خواهی یافت که تا پیری ادامه دارد و این سازمان دهی، قدرتمندانه و ساده است و باعث درد نميشود ولی یک عیب وجود دارد .

بله اگر بخواهیم توازن سر خود را حفظ کنیم لازم است برگردیم و به صورت چهارپا راه برویم .!!

۲- زانو با حرکات محدود

مشکل: لاتمير میگوید سخترين مفصل در بدن انسان را در نظر بگیريد و آن را بین دو قسمت بزرگ ران و ساق قرار بدهید .مشکل بزرگی را در برابر خود میبینید!

زانو فقط به جلو و عقب حرکت میکند و زانو در بسیاری از ورزشهایی که لازم است زانو به طرفین حرکت کند ،دچار محدودیت است

راه حل چيست: جایگزین کردن این مفصل با مفصلی شبیه گوی و حلقه مانند مفصل کتف و لگن .

لاتمير میگوید انسان در طی تکامل صاحب این نوع مفصل در زانو نشد زیرا به آن نیاز نداشت و خنده کنان اضافه میکند که ما در آن زمان فوتبال را نشناخته بودیم !!

۳- لگن بسیار تنگ است :

مشکل : تولد دردناک است و چیزی که بیشتر خاک را گل ميکند آنکه عرض لگن زن در 200 هزارسال گذشته تغییری نکرده است و این مانع از آن ميشود که مغزهای ما بزرگتر شود ..

راه حل چيست: میتوان لگن را وسیعتر کرد ولی افراد متخصص راه حل بهتری دارند.

لاتمير میگوید : من مطمئن هستم در ده هزار سال یا حتی هزار سال آینده زنی در دولتهاي پیشرفته به صورت طبیعی زایمان نخواهد کرد و تلقیح و حاملگی ، به صورت خارجی خواهد بود و تنها کاری که مادر باید انجام دهد این است که بیاید و بچه را تحویل بگیرد !!

۴- بيضه هاي مردان از بیرون آشکار است

مشکل : اندام تناسلی مذکر که منبع تولید گونه های جدید است در خارج از بدن آویزان است و در معرض خطرات فراوانی است

راه حل چيست : حرکت دادن بیضه به داخل ، برای آن حمایت ایجاد میکند . برای انجام این امر اولا اسپرمها بايد اصلاح شود

گوردون گالوپ که دانشمند تکامل در دانشگاه ایالت نیویورک است، میگوید روشن است که بیضه ها برعکس تخمدانها به سوی خارج حرکت داده شده است و در بیرون، هوا سردتر است زيرا اسپرمها لازم است در درجه حرارت 2.5 تا 3 درجه فارنهایت ، سردتر از دماي بدن نگهداری شود

گالوپ فرض میکند که درجه حرارت پایین باعث کاهش فعالیت اسپرمها ميشود تا آنکه اسپرم وارد واژن شود و محیط آن با محیط اطراف متفاوت و گرمتر است پس فعالیت اسپرم زیاد میشود تا باعث لقاح تخمک شود. این تعدیل تکاملی باعث نگهداری طولانی تر اسپرمها پیش از مرگ آنها می شود . میتوان اسپرمها را در همان درجه حرارت بدن قرار داد (به شرط اینکه انطباقها و اصلاحات لازم درباره آن انجام شود)ولی لازم است درجه حرارت واژن زیاد شود همانطور که در فیل دیده میشود .

۵- زیادی و شلوغي دندانها :

مشکل : انسان سه دندان آسیاب در هر طرف فکهای بالا و پايين دارد وقتی حجم مغز بزرگ ميشود ، فک ما عريضتر و کوتاهتر و کم مساحت تر برای سه دندان اخیر ميشود . دندان عقل شاید در گذشته پیش از آنکه پختن غذا را یاد بگیریم مهم بوده باشد اما اکنون تاثیر بدی بر لثه دارد.

راه حل این مشکل چیست : عدم وجود دندان عقل در حدود 25% مردم به خصوص اسکیموها که تعدادی يا همه دندانهای عقل را در بدو تولد ندارند.

@salmanfatemi

۶- ناهمواری و راه پرپیچ و خم شریانها :

مشکل :خون در اندامها یعنی دو دست و دو پا ازطریق شریانهای اصلی حرکت میکند و از قسمت جلویی آن وارد عضو ميشود ( از کنار عضله دو سر در بازوها و عضلات flexor در رانها. اما قسمت پشتی اندامها مانند عضله سه سر و عضله پشتی ران از راه شاخه های عروقی در اطراف استخوان ، خون میگیرد و این عروق در همراهی با اعصاب قرار دارد . این شاخه های پیچ در پیچ که همراه با عصب است ، برخی مشکلات و ناتوانيها را ایجاد میکند برای نمونه در مچ و ارنج دست ، شاخه های شریان با عصب اولنار که مسئول حرکت انگشت کوچک است در کنار همند و به همین دلیل وقتی قسمت زیرین استخوان بازو با ضربه ای قوي مواجه شود ، دست بی حس میگردد. .

راه حل چيست: در وره جنینی شریان دوم در بخش پشتی اندامها

در محاذات استخوان کتف در بازوها و باسن در پاها کار گذاشته شود .

پروفوسور دستیار در دانشگاه هاوارد واشنگتن که تکامل عضلات اصلی را تدریس میکند ، ميگوید: این شریان اضافی شاخه های مستقیمی از کتف تا پشت دست خواهد داد تا مانع از نزدیکی عروق خونی و اعصاب به سطح خارج شوند.

۷- شبکیه چشم رو به عقب است

مشکل : سلولهای حساس به نور در شبکیه چشم ، رو به سمت داخل است ..

پروفسور دستیار ناتان لنت در دانشگاه نیویورک می گوید : این سازماندهی، نور را وادار می کند مسافت طولانی تری را از میان عروق خونی و عصبي در چشم طی کند تا به روبروی سلولهای حسی نور برسد . این سازمان دهی به جدا شدن شبکیه از بافتهای اطراف به آن کمک ميکند و میتواند منجر به کوری شود. علاوه بر آن، نقطه کور در منطقه خروج عصب بینايي کور است ..

راه حل چیست : برعکس کردن شبکیه همان طور که اکنون در اختاپوس وجود دارد .

۸- عصب به شکل اشتباهي پیچ میخورد

عصب ريکارنت لارنژئال نقشی اساسی را در توانایی ما برای بلع و سخن گفتن دارد . این عصب دستورات عصبی را از مغز به حفره صوت یا حنجره ،پایین تارهای صوتی منتقل میکند ، از ديدگاه نظری لازم است مسیر عصب، مستقیم باشد ولی طی تکامل جنین , عصب ريکارنت لارنژئال با توده ای از بافتها در گردن در هم می تند و شروع به نزول به پائینتر میکند تا آنکه عروق خوني، نزدیک قلب قرار گیرد . این نزول سبب ميشود عصب به دور شریان بچرخد و دوباره به سمت بالا و حنجره برگردد .

وجود این عصب ،در سینه سبب ميشود طی عمل جراحی يا حوادث یا نزاعها در معرض خطر باشد ..

راه حل چيست : پرووفوسر ربکا ژرمن متخصص تشريح و علوم اعصاب در دانشگاه اوهايو ميگوید : راه حل این مشکل ساده است .وقتی جنین در رحم است ، عصب راجعه طی نزول توده بافتی موجود در گردن ، از آن جدا شود و به این ترتیب عصب هرگز همراه با این توده کشیده نميشود .

۹ : حنجره در جای درست خود نیست .

مشکل : نای و مری در حلق باز میشوند و حلق از بینی و تا حنجره ادامه می یابد و در زمان بلع برای ممانعت از ورود غذا به ناي، اپی گلوت باید راه ناي را ببندد . ولی گاهی اپی گلوت ناتوان از بستن راه است به خصوص وقتی شخص همراه با غذا خوردن، صحبت می کند یا مي خندد و این سبب ميشود غذا به جای مری وارد نای شود و سبب انسداد مجرای هوایی و خفگی گردد.

راه حل چيست : راه حل در ماهیان وجود دارد و حنجره در آنها در آب شش قرار دارد. ژرمن می گوید وقتی حنجره را به سوی ابشش منتقل کنیم دو لوله جدای از هم خواهیم داشت ولي قدرت سخن گفتن را از دست خواهیم داد ولی ميتوايم با واسطه نتهای موسیقی با هم ارتباط پیدا کنيم همانطور که ماهیان از طریق تکان دادن آبشش ها این کار را میکنند .

10_ مغز شاخه شاخه و در هم فرو رفته است

مشکل :مغز انسان طي مراحلی تکامل می یابد پس هر وقت جزء جدید شکل بگیرد قسمتهای قدیمی لازم است فعال و مشغول باشد تا کارهای حیاتی را انجام دهد.

دانشمند روانشناس، کاری مارکوس در کتابش بیان ميکند این نظام، در ساخت اجزای جدید منجر به راهها و اقداماتی بی پروا می شود همانگونه که اگر مغز، کارخانه ای بود کارگرانش به شکلهای متفاوت با هم کار می کردند و کارگرانی که جدیدا وارد کار شده اند( مغز جلويي ) (forebrain),وظایف پیشرفته مانند زبان را بر عهده می گیرند و کارگران قدیمی يا midbrain بر حافظه سازمانی Institutional memory اشراف دارند . نتایج آینده به این اسلوب ، هماهنگ و یکدست نیست و ميتواند منجر به افسردگی یا جنون و کاهش حافظه می شود !!

1. Gallup, G.G., Finn, M.M., & Sammis, B. On the origin of descended scrotal testicles: The activation hypothesis. Evolutionary Psychology 7, 517-526 (2009).
2. Marcus, G. Kluge: The Haphazard Evolution of the Human Mind Houghton Mifflin, Boston, MA (2008).

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
واقعیت و مجازرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسزبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیشگفت انگیز بودن کیهانايا اراده آزاد توهم است ینقش زنجبیل در جلوگیری از جهان یکپارچهمنابع انرژی از نفت و گاز خفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شروبات های ریز در درمان بیگیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونمرگ و میر پنهانسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکشبکیه های مصنوعیفقر داده ها در هوش مصنوعیایندرالنمیتوان با بیرون انداختنجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هومنبع هوشیاری کجاست قسمت خودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایروش جدید تولید برقگشایش دروازه جدیدی از طرتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینمسئولیت جدیدسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غباصد قدح، نفتاده بشکستفال نیکواگر میدانی مصیبت بزرگتر چه زیاد است بر من که در اینخستین تصویر از سیاهچالهجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پاررژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام از حیوانات بتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَمعادله ها فقط بخش خسته کنسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقیطولانی ترین شبفراتر از دیوارهای باورابزار بقا از نخستین هماننوار مغز، ترجمه ی فعالیت چرا خشونت و تعصبحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز منبع هوشیاری کجاست؟(قسمدنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلنددرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنراز تغییرپایان، یک آغاز استتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیممغز و اخلاقسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع معلم در حال توسعهقلب و عقلابزار بقا از نخستین هماننوسانات کوانتومی منبع مانظام مثبت زندگیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تمولکول ضد پیریدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعزمان چیستپرتوزایی از جسم سیاهتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتمغز به تنهایی برای فرهنگ ساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعیعادت کردن به نعمتقبرستان ها با بوی شجاعتابزار بقای موجود زنده از چگونه واکسن کرونا را توزهمه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تمیدان های مغناطیسی قابل دانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدبیان ژن های اسکیزوفرنی دکیهانِ هوشیارِ در حال یادست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیزندگی در سیاهچالهآنان که در قله اند هرگز ختاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرمغط یک گیرنده استتغییر عمودی سر انسان از پغرور و علملیروپریم داروی ترکیبی ضدابعاد بالاترنگاه از درون قفس یا بیرونهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تمانند آب باشداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبزیست، مرز افق رویداد هستآیا هوش مصنوعی زندگی بشرشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگراننقش گرمایش آب و هوا در همجنسیت و تفاوت های بیناییمقابله با کرونا با علم اسحس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانناتوانی در شناسایی چهره هوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیامتواضع باشداروی سل سپتمجموعه های پر سلولی بدن مداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسرنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیزبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی شگفت زده و حیران باشای نعمت من در زندگیمنقش زبان در سلطه و قدرت اجهان کنونی و مغز بزرگتریمنابع انرژی از نفت و گاز خفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیردر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دروبات کیانگیاه خواری و گوشت خوار کدتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونمرگ و میر بسیار بالای ناشسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز و کیهانفلج نخاعی با الکترودهای ایا کوچک شدن مغزانسان النمیتوان بر سیاه سیاه نوشجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فمنبع هوشیاری کجاست قسمت خورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطروش صحبت کردن در حال تکامپل جویی اصفهانتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرمسئولیت در برابر محیط زیسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورصدای بم با فرکانس پایین، فاکسیبتاگر نیروی مغناطیس نباشد نه عدم مطلق بلکه عدم با قنخستین روبات های زنده ی ججبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است درمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیرژیم های غذایی و نقش مهم پیوند اندام حیوانات به اتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در ومعجزه های هر روزهسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژیطی یکصد هزار سال اخیر هرچفرد موفقابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضلهچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنوندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورراست دستی و چپ دستیپاکسازی مغزتکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در امغز و اخلاقسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهعلم راهی برای اندیشیدن اقلب یا مغزابزار بقا از نخستین هماننوشیدن چای برای مغز مفید نظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تمولتیپل اسکلروز در زنان دورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز بیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم زمان و مکان، ابعاد کیهان پرسش و چستجو همیشه باقی اتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور همغز بیش از آنچه تصور میشوساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکانعادت بد را ترک کنقدم زدن و حرکت دید را تغیابزار بقای موجود زنده از چگونه آن شکری که می خوریمهمه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز میدان های کوانتومی خلادانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازابیان حقیقتکیست هیداتید مغزدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهزندگی زمینی امروز بیش از آنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکنفرت، اسیب به خود استتغییرات منطقه بویایی مغزغربال در زندگیلیس دگرامفتامین یا ویاساتفاق و تصادفنگاه از درون مجموعه با نگهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تماه رجبداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کاذره ی معین یا ابری از الکبابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج زاویه نگاه ها یکسان نیستآیا هوش ارثی دریافتی از پشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادنقش پیش زمینه ها و اراده جنسیت و تفاوت های بیناییملاحظه های اخلاقی دربارهحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبنادیدنی ها واقعی هستندهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیااستفاده از سلول های بنیامجرم، گاهی قربانی استداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهرنگین کمانبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیزبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما مشگفتی های نقشه ی ژنتیکیای همه ی وجود مننقش زبان در سلطه و قدرت اجهان کاملی در اطراف ما پرمنابع انرژی از نفت و گاز خلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانروح و آب حیاتگیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارممرگ و سوال از قاتلسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت مغز با کیهان مادیفلج بل، فلجی ترسناک که آنایا این جمله درست است کسینمای موفقیتجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انمنبع هوشیاری کجاست قسمت خوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقا در ازای بیماریورزش در کمر درددرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تروشهای نو در درمان دیسک بپل خواجو اصفهانتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تمستند جهان متصلسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدصرع و درمان های آنفاجعه ی جهل مقدساگر نعمت فراموشی نبود بسنهایت معرفت و شناخت درک عنرمش های مفید برای درد زاجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atرژیم ضد التهابیپیوند سر آیا ممکن استتیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهمعجزه ی چشمسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازینطبیعت موجی جهانفرد یا اندیشهابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضلهچرا ذرات بنیادی معمولاً حقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟ قدنیا، هیچ استهوش عاطفی بیشتر در زنانبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی رجزخوانی هایی که امروز بپارادوکس ها در علمتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریمغز و سیر تکامل ان دلیلی سکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گعلم ساختن برج های چرخانقلب دروازه ی ارتباطابزار بقا از نخستین هماننوعی سکته مغزی ، وحشتناک نظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تمواد کوانتومی جدید، ممکنديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطاندرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هزمان و گذر آن سریع استپرسشگری نامحدودتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز برای فراموشی بیشتر کسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهعادت دادن مغز بر تفکرقدرت مردمابزار بقای موجود زنده از چگونه انتظارات بر ادراک همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز میدان بنیادین اطلاعاتدانشمندان نورون مصنوعی سهزاران سال چشم های بینا وبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدزندگی زودگذرآواز خواندن در قفس، نشانسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی تونقاشی هایی با بوی گذشته یتغییرات مغز پس از 40 سالگیمقالاتلا اکراه فی الدیناتوبان اطلاعات و پلِ بیننگاه حقیقی نگاه به درون اهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تماپروتیلینداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوانذرات کوانتومی زیر اتمی قباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنزاوسکا درمان گوشرآیا هوش سریعی که بدون احسشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علنقش آتش در رسیدن انسان بهجهل مقدسملاحظات بیهوشی قبل از جرحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابنادانی در قرن بیست و یکم،هوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیامحل درک احساسات روحانیداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مرهبر حقیقیبحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی زبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویروشگفتی های زنبور عسلای آنکه نامش درمان و یادشنقش سجده بر عملکرد مغزجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلمنابع انرژی از نفت و گاز خلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانروح در جهانی دیگر استگالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتممرگ انتقال است یا نابود شسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت های ریشه ای چند بیمفلج خوابایا ابزار هوشمندی یا مغز نمایش تک نفرهجهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز انمنبع هوشیاری کجاست قسمت خوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های روشهای شناسایی قدرت شنواپلاسمای غالبتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استمشکل از کجاستسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهضایعه ی شبکه لومبوساکرالفاصله ها در مکانیک کوانتاگر نعمت فراموشی نبود بسنهایت در بی نهایتنرمش های مفید در سرگیجهجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وپیوند سر، یکی از راه حلهاتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانمعجزه ی علمسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازینطبیعت بر اساس هماهنگیفرد حساس از نظر عاطفی و بابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضلهچراروياها را به یاد نمی آحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری در کجاست؟(قدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر ابی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مرحم مصنوعیپاسخ گیاهان در زمان خوردتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتمغز کوانتومیسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج علایم کمبود ویتامین E را قلب روباتیکابزار بقا از نخستین هماننیکولا تسلانظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تموجود بی مغزی که می توانددی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نتربیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بزمان و صبرآلودگی هوا چالش قرن جدیدتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمیعارضه جدید ویروس کرونا سقدرت و شناخت حقیقتابزار بقای موجود زنده از چگونه به سطح بالایی از هوهمه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتمیدازولام در درمان تشنج دانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکتربیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتدست بالای دستتلاش های جدید در ALSزندگی سلول در بدن، جدای اآینه در اینهسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استچقدر به چشم اعتماد کنیمتغییرات آب و هوایی که به تاثیر ویتامین دی بر بیمالاموژین داروی ضد اوتیسم؟اتوسوکسیمایدنگاه دوبارههندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوماجرای جهل مقدسداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتذرات کوانتومی زیر اتمی قباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفزبان فرایند تکاملی برای آیا هشیاری کوانتومی وجودشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهنقش انتخاب از طرف محیط، نجهان فراکتالممانتین یا آلزیکسا یا ابحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگنازوکلسینهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاختلاف خانوادگی را حل کننباید صبر کرد آتش را بعد هوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیامحل درک احساسات روحانی دداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار روی و منیزیم در تقویت استگل درون گلدانتو آرامش و صلحیزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجشانس یا نتیجه ی تلاشایمپلانت مغزینقش غذاها و موجودات درياجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و منابع انرژی از نفت و گاز خلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمردر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادروح رهاییگام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولمرگ تصادفیسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمشباهت کیهان و مغزفلج خواب چیستایا بیماری ام اس (مولتیپچند نرمش مفید برای کمردرجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسامنبع هوشیاری کجاست قسمت خوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم روشی برای بهبود هوش عاطفپمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسمشکلات نخاعیسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته ضایعه ی عروقی مخچهفاصله ی همیشگی تصویر سازاگر با مطالعه فیزیک کواننهادینه سازی فرهنگ اختلانرمش های موثر در کمردردجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیبه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلارژیم غذایی سالم و ضد التهپیوندهای پیچیده با تغییرتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رمعجزه ی علم در کنترل کرونسیاهچاله هاترک امروزطعمه ی شبکه های ارتباط اجفردا را نمیدانیمابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضله مهم در تشچراروياها را به یاد نمی آحقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز تمنبع خواب و رویاده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر ابیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است رحم مصنوعیپختگی پس از چهل سالگي به تکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالمغز آیندگان چگونه است ؟سکته مغزیتشنج چیستعلایم کمبود ویتامین E را قلب را نشکنابزار بقا از نخستین هماننیاز به آموزش مجازی دیجینظریه ی ریسمانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تموجودات مقهور ژنها هستنددین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسمبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشنازمان واقعیت است یا توهمآلودگی هوا و ویروس کروناتئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدمغز بزرگ چالش است یا منفعستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهعدم توقف تکامل در یک انداقدرت کنترل خودابزار بقای موجود زنده از چگونه باغبانی باعث کاهش همیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز مکان زمان یا حافظه زماندانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال بیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگدستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرزندگی، مدیریت انرژیآیندهسردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابنقش قهوه در سلامتیتغییرات تکاملی سر انسان صفحه اصلیلایو دوم دکتر سید سلمان فاتصال مغز و کامپیوترنگاهی بر قدرت بینایی دراهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوماجرای عجیب گالیلهداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردذرات کوانتومی زیر اتمی قبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروززبان متغیرآیا واکنش های یاد گرفته وشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستنقش اتصالات بین سلولهای جهان قابل مشاهده بخش کوچمن کسی در ناکسی دریافتم حس و ادراک قسمت سی و هشتممن پر از تلخیمحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد نبرو و انرژی مداومهوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد همحدودیت چقدر موثر استداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقرویا و واقعیتگل زندگیتو افق رویداد جهان هستیمدل های ریز مغز مینی برینزبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملشانس یا تلاشایمپلانت مغزی و کنترل دو نقش غذاها و موجودات درياجهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش منابع انرژی از نفت و گاز خلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانروزه داری متناوب، مغز را گامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دوممرگی وجود نداردسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزشباهت زیاد بین سلول هاي عفلج دوطرفه عصب 6 چشمایا بدون زبان میتوانیم تچند جهانیجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهامنبع هوشیاری کجاست قسمت خوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلوغ چیستوسواس، بیماری استدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرروشی جدید در درمان قطع نخپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هومشکلات بین دو همسر و برخیسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنوضایعات در عصب زیر زبانیفتون های زیستیاگر تلاش انسان امروز براچهار میلیارد سال تکامل بنرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخطای ادراک کارماهوش احساسیبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و رژیم غذایی ضد التهابیپیوندی که فراتر از امکانتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو معجزه در هر لحظه زندگیسیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکظهور امواج مغزی در مغز مصفرزندان زمان خودابزار بقا از نخستین هماننوار عصب و عضله تعیین محلچراغ های متفاوت و نور یکسحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تمنتظر نمان چیزی نور را بهدهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانبیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خواباندروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرپدیده خاموش روشن در پارکتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیمغز اندامی تشنه ی انرژی اسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قاعلائم عصبی آلزایمر، با اقوی تر باشابزار بقا از نخستین همانچیز جدید را بپذیرنظریه تکامل در درمان بیمحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تمورد نادر همپوشانی دو بیدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دویککوچکی قلبدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقزمان پلانکآلودگی هوا و پارکینسونتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیمغز بزرگ چالشهای پیش روستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدعدم درکقدرت انسان در نگاه به ابعابزار بقای موجود زنده از چگونه تکامل مغزهای کنونیهمیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز مکانیک کوانتومی بی معنی دانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرزندان ذهنیآینده ی انسان در فراتر ازسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولیننقش مهاجرت در توسعه نسل اتغذیه بر ژنها تاثیر داردسوالات پزشکیلبخند بزن شاید صبح فردا زاثر مضر مصرف طولانی مدت رنگاهی بر توانایی اجزاي بهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزماده ی تاریکداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهرفلکس وتری با توضیح دکتر بار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوزبان مشترک ژنتیکی موجوداآیا یک، وجود داردشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خنقش تیروئید در تکامل مغزجهان موازی و حجاب هامن بی من، بهتر یاد میگیرمحس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر محدودیت های حافظه و حافظداروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدرویا و کابوسگلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستمدیون خود ناموجودزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از شاهکار قرنایمپلانت مغزی کمک میکند نقش غذاها و موجودات درياجهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازمنابع انرژی از نفت و گاز خم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اروزه داری و التهاب زیانبگامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سوممراحل ارتقای پله پله کیهسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت شباهت زیاد بین سلول هاي عفن آوری های جدید علیه شناایا تکامل هدفمند استچند جهانیجوانان وطنارزش های وارونهمنبع هوشیاری کجاست قسمت خانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانروشی جدید در درمان نابینپول و شادیتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتممشکلات روانپزشکی پس از سسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسوضرورت زدودن افکارفروتنی معرفتیاگر خواهان پیروزی هستیچهار ساعت پس از کشتار خوکچرا ماشین باید نتایج را پجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانرژیم غذایی ضد دردپیوستگی همه ی اجزای جهانتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسمعرفت و شناختسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانظرف باید پر شود چه با چرک فرضیه ای جدید توضیح میدهابزار بقا از نخستین هماننوبت کودکاننزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تمنتظر زمان ایده آل نشودو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمندریای خدابسیاری از بیماری های جدیرساناها و ابر رساناها و عپروژه ی ژنوم انسانیتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلرومغز انسان ایا طبیعتا تماسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون علت خواب آلودگی بعد از خوقیچی ژنتیکیابزار بقا از نخستین همانچیزی منتظر شناخته شدننظریه تکامل در درمان بیمحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تموسیقی نودیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وزمان به چه دلیل ایجاد میشآلزایمرتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانمغز بزرگ و فعال یا مغز کوستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجعدالت برای من یا برای همهقدرت ذهنابزار بقای موجود زنده از چگونه جمعیت های بزرگ شکل همیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز مکانیزمهای دفاعی در برابدانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالزونیسومایدآینده ی علم و فیزیک در60 ثسردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندنقش میدان مغناطیسی زمین ثبت و دستکار ی حافظهپیامهای کاربرانلحظات خوش با کودکاناثرات فشار روحی شدیدنگاهت را بلند کنهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرماده ی خالیداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزررفتار مانند بردهبار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریزبان چهار حرفی حیات زمینآیا کیهان می تواند یک شبیشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکنقش حفاظتی مولکول جدید دجهان ما میتواند به اندازجهان مادی، تجلی فضا در ذهمننژیتحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستخوان های کشف شده، ممکمحدودیت درک انساندارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمررویا و خبر از آیندهگلوئونتو با همه چیز در پیوندیمدیریت اینترنت بر جنگسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند باشاهکار شش گوشایمپلانت نخاعی میتواند دنقش غذاها در کاهش دردهای جهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد منابع انرژی از نفت و گاز خونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهروزه داری و بیمار ی ام اس گاهی لازم است برای فهم و تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)مرز مرگ و زندگی کجاستسلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشاشجاعت و ترسفناوری هوش مصنوعی نحوه خایجاد احساساتچند جهانی و علمجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غمنبع هوشیاری کجاست قسمت خانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کمبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوروشی جدید در درمان سکته مپول و عقیدهتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیمشکلات روانپزشکی در عقب سندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسضرب المثل یونانیفروتنی و غروراپل ویژن پرو در تشخیص بیمنون و القلمچرا مردم با زندگی میجنگنجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخطر آلودگی هواهوش در طبیعتبه زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد راه فراری نیستپیام های ناشناخته بر مغز تکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کومغز فکر میکند مرگ برای دیسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونعقل مجادله گرفساد اقتصادی سیتماتیک درابزار بقا از نخستین هماننور از عمق تاریکینزاع بین علم و نادانی رو حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تمنحنی که ارتباط بین معرفدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیرستگاری محدود به یک راه نپروژه ی ژنوم انسانیتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنمغز انسان برای ایجاد تمدسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانعماد الدین نسیمی قربانی قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصابزار بقا از نخستین همانچیزی خارج از مغزهای ما نینظریه تکامل در درمان بیمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تموسیقی هنر مایع استدیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختلبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری درب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تزمان شگفت انگیزآملودیپین داروی ضد فشار تاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایمغز بزرگترین مصرف کننده ستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعیعسل طبیعی موثر در کنترل بقدرت عشقابزار بقای موجود زنده از چگونه جمعیت های بزرگ شکل همیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز ما انسانها چه اندازه نزددانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع زونا به وسیله ویروس ابله آینده با ترس جمع نمیشودسردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عنقش محیط زندگی و مهاجرت دثبت امواج الکتریکی در عصسایتهای دیگرلرزش ناشی از اسیب به عصباثرات مفید قهوهچالش هوشیاری و اینکه چرا هندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داماده ای ضد التهابیداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیرفتار وابسته به شکلبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریزبان نیاز تکاملی استآیا گذشته، امروز وآینده شناسایی سلول های ایمنی ااولین مورد پیوند سر در اننقش حیاتی تلومر دی ان آ داولین هیبرید بین انسان و نقش خرچنگ های نعل اسبی درجهان مرئی و نامرئیمنابع انرژي پاک سرچشمه ححس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان دمخچه فراتر از حفظ تعادلدارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که رویا بخشی حقیقی از زندگی گمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشمداخله ی زیانبار انسانسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قاشاید گوشی و چشمی، آماده شایمان به رویانقشه مغزی هر فرد منحصر بهجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارمنابع انرژی از نفت و گاز خواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغروزه داری سلول های بنیادگاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشمرز بین انسان و حیوان کجاسلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر شرکت نورالینک ویدیویی ازفواید روزه داری متناوبایران بزرگچند روش ساده برای موفقیتجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولمنبع هوشیاری کجاست قسمت خار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنريتوکسيمب در درمان ام اسپوست ساعتی مستقل از مغز دتوکل بر خداآسانی موفقیتمشاهده گر جدای از شیء مشاسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سضربه مغزی در تصادف رانندفرگشت و تکامل تصادفی محض اپی ژنتیکنوآوری ای شگفت انگیز دانچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11به سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمردرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير راه نجاتپیدایش زبانتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم مغز قلبسیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونعقل سالمفشار و قدرتابزار بقا از نخستین هماننور دروننزاع بین علم و جهل رو به پحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تمنشأ اطلاعات و آموخته ها دو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیبیماری های میتوکندریکمردرددرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمرشته نوروایمونولوژی و نقپروانه ی آسمانیتکامل زبانامید نجاتمغز انسان برای شادمانی طساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های عوامل موثر در پیدایش زباقانون مندی نقشه ژنتیکی مابزار بقا از نخستین همانچیزی شبیه نور تو نیستنعناعحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تمیهمانهای ناخوانده عامل دید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آددرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوزمزمه ات مانده در گوشمآموزش نوین زبانتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدمغز حریص برای خون، کلید تسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوععشق درونی به یگانگی خلقتقضاوت ممنوعابزارهای پیشرفته ارتباط چگونه حافظه را قویتر کنیهمیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز ما انسانها چه اندازه نزددانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخازیان غذاهای پرچربآیا فراموشی حتمی استسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملنقش مرکز تنفس سلولی در بیجلو رفتن یا عقبگردلرزش عضله یا فاسیکولاسیواثرات مفید روزه داریچالش هوشیاری و اینکه چرا هنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رماده، چیزی نیستداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مرفتار اجتماعی انسان، حاصبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنزبان و کلمه حتی برای کسانآیا پیدایش مغز از روی تصاشواهدی از نوع جدیدی از حاشواهدی از دنیسوان(شبه نئاولین تصویر در تاریخ از سنقش داروهاي مختلف معروف جهان مشارکتیمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجمخچه ، فراتر از حفظ تعادلداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجررویا تخیل یا واقعیتگنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بمدارک ژنتیکی چگونه انسانسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشاید درست نباشداین پیوند نه با مغز بلکه نقشه های مغزی جدید با جزیجهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیمنابع بی نهایت انرژی در دخواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دروزهای بد باقی نمیماندگاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنمرز جدید جستجو و اکتشاف، سلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر شربت ضد خلطفیلمی بسیار جالب از تغییایرادهای موجود در خلقت بچندین ماده غذایی که ماننجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دوممنبع هوشیاری کجاست قسمت خارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مریه زغالیپوشاندن خود از نورتوپیراماتآشنا پنداریمشاهده آینده از روی مشاهسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی ضررهای مصرف شکر و قند بر فراموش کارها باهوش تر هسابتدا سخت ترین استنوار مغز مشاهده ی غیر مستچرا مغزهای ما ارتقا یافت جستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون راه های جدید برای قضاوت رپیر شدن حتمی نیستتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیمامغز ما کوچکتر از نیم نقطهسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دعقلانیت بدون تغییرفضا و ذهن بازابزار بقا از نخستین هماننوروفیبروماتوزنسبیت عام از زبان دکتر برحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تمنشاء کوانتومی هوشیاری ادو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری بیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیرشد مغز فرایندی پیچیده اپرواز از نیویورک تا لوس آتکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیمغز انسان برای شادمانی طسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل عوامل ایجاد لغت انسانی و قانون گذاری و تکاملابزار بقای موجود زنده از نکاتی در مورد تشنجهفت چیز که عملکرد مغز تو حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تمیوتونیک دیستروفیدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزبیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیزنان باهوش ترآمارهای ارائه شده در سطح تاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیمغز در تنهایی آسیب میبینسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان عشق، شلوغ کردن نیستقطار پیشرفتابزارهای بقا از نخستین هنگاه من، نگاه تو و یا حقیهمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا ما اکنون میدانیم فضا خالدانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معزیباترین چیز در پیر شدنآیا ممکن است موش کور بی مسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان نقش نگاه از پایین یا نگاهجلوتر را دیدنلزوم گذر انسان از حدها و اثرات مضر ماری جواناچالش هوشیاری و اینکه چرا هنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختماده، چیزی بیش از یک خلا داروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بررقیبی قدرتمند در برابر مبازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد زبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیآیا امکان بازسازی اندامهشیشه ی بازالتی و سیلیکوناولین دارو برای آتاکسی فنقش درختان در تکاملجهان معنامنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هامخچه ابزاري که وظیفه آن فدخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاترویا حقی از طرف خداگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایمروری بر تشنج و درمان هایسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلاشایسته نیست در جیب خود قراین اندوه چیستنقشه با واقعیت متفاوت اسجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیمنابع جدید انرژیخواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندروزهای سختگذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیمرزهای حقیقی یا مرزهای تسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر شش مرحله تکامل چشمفیروز نادریایستادن در برابر آزادی بچندجهانیچت جی پی تیجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سوممنبع هوشیاری کجاست قسمت خبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کابه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می تودرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دریواستیگمینپیموزایدتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریمشاهدات آمیخته با اشتباهسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سضررهای شکر بر سلامت مغزفراموشی همیشه هم بد نیستابتدایی که در ذهن دانشمننوار مغز با توضیح دکتر فاچرا ویروس کرونای دلتا واحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمراه های جدید برای قضاوت رپیشینیان انسان از هفت میتکینگیافسردگی و ساختار مغزمغز مانند تلفن استسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزعقیده ی بی عملفضای قلب منبع نبوغ استابزار بقا از نخستین هماننورون هاي مصنوعی می توانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تمهمان ناخواندهدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیبیماری وسواسکمردرد و علل آندرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمرشد مغز علت تمایل انسان بپروتئین های ساده ی ابتداتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانمغز انسان رو به کوچک تر شسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزعواملی که برای ظهور لغت اقانون جنگلابزار بقای موجود زنده از چگونه مولکول های دی ان ایهفت سین یادگاری از میراث حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن و پروتئین مرتبط با دیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزابیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی درد و درستفاوتهای جنسیتی راهی برازنجیرها را ما باید پاره کآن چیزی که ما جریان زمان تاثیر مشاهده بر واقعیت بانتروپی و هوشیاریمغز را از روی امواج بشناسسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهنعصب حقوق نورولووقطره قطرهابزارهای بقا ازنخستین همنگاه مادی غیر علمی استهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تما از اینجا نخواهیم رفتدانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسزیباترین چیز در افزایش سآیا ما کالا هستیمسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استنقش نظام غذایی در تکامل مجمجمه انسان های اولیهلزوم سازگاری قانون مجازااجزای پر سلولی بدن انسان چالش هوشیاری و اینکه چرا هنر رها شدن از وابستگیاسکار، لگوی هوشمندماست مالیداروی جدید برای میاستنی ویشن پرورموزی از نخستین تمدن بشربازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخشکل های متفاوت پروتئین هاولین دروغنقش ذهن و شناخت در حوادث جهان هوشمندمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی اصفهان زیبامخچه تاثیر گذار بر حافظهدر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده تورویاها از مغز است یا ناخوگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیمرکز هوشیاری، روح یا بدن سفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی شادی، پاداش انجام وظیفهاین ایده که ذرات سیاهچالنقص های سیستمی ایمنیجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بمناطق خاص زبان در مغزخواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتروش مقابله مغز با محدودیگذشته را دفن کنتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدمزایای شکلات تلخ برای سلسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر ششمین کنگره بین المللی سفیزیک مولکولها و ذرات در اکنون را با همه ی نقص هاینه ناامیدی بلکه ارتقاچت جی پی تیجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسمنبع هوشیاری کجاست قسمت خدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهریاضیات یک حس جدید استپیموزایدتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستمطالبه ی حق خودسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارضعیف و قویفراموشی و مسیر روحانیابتذال با شعار دیننوار مغز ترجمه رخدادهای چرا پس از بیدار شدن از خوحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز منبع هوشیاری کجاست؟(قسمدقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و ودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیماراه پیروزی در زندگی چیستپیشرفت های جدید علوم اعصتکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقمغز مادران و کودکان در زمسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزعلم و ادراک فقط مشاهده ی قفس ذهنابزار بقا از نخستین هماننورون های ردیاب حافظهنسبت ها در کیهانحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تمهندسی ژنتیک در حال تلاش دو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کرونارشد در سختی استپروتز چشمتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چمغز انسان رو به کوچکتر شدساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشعوارض ازدواج و بچه دار شدقانون جنگلابزار بقای موجود زنده از چگونه میتوان با قانون جنهم نوع خواری در میان پیشیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن و خوابدژا وو یا اشنا پنداریهر چیز با هر چیز دیگر در تبیندیشکودکان خود را مشابه خود تدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشزندگی فعال و مثبت روند آلآنچه ناشناخته است باید شتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟مغز زنان جوانتر از مغز مرسختی ها رفتنی استتغییرعصب سیاتیکلمس کوانتومیابزارهای بقای موجود زندهنگاه محدود و تک جانبه، مشهمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تما اشیا را آنطور که هستنددانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را با خدا باشکار امروز را به فردا نیندذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنزیر فشار کووید چه باید کرآیا ما تنها موجودات زنده سردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشنقش نظریه تکامل در شناساجنین مصنوعیلزوم سازگاری قانون مجازااجزایی ناشناخته در شکل گچالش کمبود اندام برای پیهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور ماست مالی با هوش انسانیداروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از رمز و رازهای ارتباط غیر کبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آشکل پنجم مادهاولین سلول مصنوعینقش روی و منیزیم در سلامتجهان هوشیارمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخوردمخاطب قرار دادن مردم، کادر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمررویاهای پر رمز و حیرتی درگوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را مرکز حافظه کجاستسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکشب سیاه سحر شوداین ابتدای تناقض هاستنقص در تشخیص هیجانات عامجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژمناطق خاصی از مغز در جستجخواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیروش های صرفه جویی در ایجاگریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشمسمومیت دانش آموزان بی گسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگصبور باشفیزیک هوشیاریاکوییفلکسنه به اعدامنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرمنبع هوشیاری کجاست قسمت53خدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهابه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده درمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرریتوکسیمابپیچیدگی های مغزمگستوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استمطالبی در مورد تشنجسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزطلوع و حقیقتفراموشی آرمانابداع دی ان ای بزرگترین دنوار مغز در فراموشی هاچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامنددرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودراه انسان شدن، راه رفتن وپیشرفت در عقل است یا ظواهتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیمغز چون ابزار هوش است دلیسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکعلم و روحقفس را بشکنابزار بقا از نخستین هماننوروپلاستیسیتی چیستنسبت طلایی، نشانه ای به سحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تمهندسی بدندو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستبیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کرونارشد، رسیدن به یک هدف نیستپروتز عصبی برای تکلمتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریمغز ایندگان چگونه استساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتعید نوروز مبارکقانونمندی و محدودیت عالمابزار بقای موجود زنده از چگونه مغز ما، موسیقی را پهمه چیز موج استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن و روزه داریدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتزندگی هوشمند در خارج از زآنچه واقعیت تصور میکنیم تاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استمغزهای کوچک بی احساسسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زعضلانی که طی سخن گفتن چقدلووفلوکساسینابزارهای بقای از نخستین نگاه کلی نگرهمکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تما به جهان های متفاوت خوددائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز با طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیزیرفون داروی ضد ام اسآیا مصرف مولتی ویتامین هسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پانقش هورمون های تیروئید دجنگ هفتاد و دو ملت همه را لزوم عدم وابستگی به گوگل حس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمچالش دیدگاه های سنتی در بهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کمماشین دانشداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهرمز گشایی از اتصالات مغزبازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استتنبیه چقدر موثر استزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آشکرگزار هر چیزی باش که دااوکرلیزوماب داروی جدید شنقش روزه داری در سالم و ججهان های بسیار دیگرمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی مدل همه جانبه نگر ژنرالیدر محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدرویای شفافگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیمرکز حافظه کجاستسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهیشبیه سازی میلیون ها جهان اینکه به خاطرخودت زندگی نقطه ی رسیدن به قلهجهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت خودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد بی موردوراپامیل در بارداریدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دروش هایی برای کم کردن اضطگربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونمسمومیت دانش آموزان، قماسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشصبر لازمه ی پیروزی استفیزیک و هوشیاریاکسی توسین و تکامل پیش انه به اعدامنجات در راستگوییجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنومنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق ابه هلال بنگریاد گرفتن مداومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مریسدیپلام تنها داروی تایپیچیدگی های مغزی در درک زتوسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنمطالعه ای بیان میکند اهدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمطلای سیاهفرایند پیچیده ی خونرسانیابزار هوش در حال ارتقا ازنوار مغز در تشخیص بیماری چرا بیماری های تخریبی مغحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن اراه بی شکستپیشرفت ذهن در خلاقیت استتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و همغز چگونه صداها را فیلتر سیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهقله برای دیدن نه برای به ابزار بقا از نخستین هماننوروز مبارکنشانه های گذشته در کیهان حوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تمهربانی، شرط موفقیتدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوز گهواره تا گورپرورش مغز مینیاتوری انساتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزمغز ابزار بقای برتر مادیساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولعامل کلیدی در کنترل کارآقارچ بی مغز در خدمت موجودابزار بقای موجود زنده از چگونه مغز پیش انسان یا همهمه چیز و هیچ چیزحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن سردردی ژنتیکی که بدگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر بیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایدردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتزندگی و داراییآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندمغز، فقط گیرندهسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خوغم بی پایانلوب فرونتال یا پیشانی مغابزارهای دفاعی و بقای مونگاه انسان محدود به ادراهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تما با کمک مغز خود مختاريمداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرزیرک ترین مردمآیا مغز تا بزرگسالی توسعسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودنقش هورمون زنانه استروژنجنگ و تصور از جنگمقاومت به عوارض فشار خون حس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمچاالش ها در تعیین منبع هوهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل مبانی ذهنی سیاه و سفیدداروی جدید برای دیابتواقعیت چیسترمز پیشرفت تواضع است نه طبحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پکشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه شکست حتمیايندگان چگونه خواهند دیدنقش رژیم غذایی بر رشد و اجهان هایی در جهان دیگرمنابع انرژی از نفت و گاز حس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیرمدل هولوگرافیک ژنرالیزهدر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنروان سالمگوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريمرکز خنده در کجای مغز استسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبیه سازی سیستم های کواناینکه خانواده ات سالم بانقطه ای بود و دگر هیچ نبوجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به منبع هوشیاری کجاست قسمت خودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانروش هایی برای جلوگیری از گزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپومسیر دشوار تکامل و ارتقاسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیصبر و واقعیتفیزیک آگاهیاکسکاربازپین در درمان تشنه بدبخت بلکه ناداننخاع ما تا پایین ستون فقرجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بریشه های مشترک همه ی موجوپیوند قلب خوک، به فرد دچاتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکمعماری، هندسه ی قابل مشاسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتطوفان فقر و گرسنگی و بی سفرایند تکامل و دشواری هاابزار بقا از نخستین هماننوار مغزی روشی مهم در تشخچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانرابطه تشنج و اوتیسمپیشرفتی مستقل از ابزار هتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکمغز ناتوان از توجیه پیداسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسراعلم به ما کمک میکند تا موقله سقوطابزار بقا از نخستین هماننوروز یا روز پایانینشانه های پروردگار در جهحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تموفقیت هوش مصنوعی در امتدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به بیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد ددرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوزمین در برابر عظمت کیهانپرکاری تیروئیدتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستمغز ابزار برتر بقاساختن آیندهتصویر زیبای اصفهانعادت همیشه خوب نیستقبل از آغازابزار بقای موجود زنده از چگونه هموساپينس بر زمین همه چیز کهنه میشودحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تمیگرن شدید قابل درمان اسدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به بیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذزندگی بی دودآنها نمیخواهند دیگران راتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا مغزتان را در جوانی سیم کشسریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی غم بی پایانلوتیراستامابعاد و نیازهای تکاملینگاه از بیرون مجموعههمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تما بخشی از این جهان مرتبطداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس باهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانزیست شناسی کل در جزء فراکآیا همه جنایت ها نتیجه بیسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزنقش ویتامین K در ترمیم اسجنگ داده هامقایسه رقابت و همکاریحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خانابینایی در نتیجه ی گوشی هوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در مباحث مهم حس و ادراکداروی جدید ضد میگرنواقعیت چیسترمز بقای جهش ژنتیکیبحث درباره پیدایش و منشا رمز جهانبحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دشگفت نیست من عاشق تو باشمايا اراده آزاد توهم است ینقش رژیم غذایی در رشد و اجهان یکپارچهمنابع انرژی از نفت و گاز حساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم مدل هولوگرافیک تعمیم یافدر ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناروبات ها قول میدهندگیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی مرگ چیستسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکشبکه های مصنوعی مغز به درALS نگاهی کامل بر بیماری واینترنت بدون فیلتر ماهوانقطه بی بازگشتجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین ممنبع هوشیاری کجاست قسمت خودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بروش هایی ساده برای کاهش اگزارش یک مورد جالب لخته وتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رمسئول صیانت از عقیده کیسسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبصبر بسیار بایدفیزیکدانان ماشینی برای تاگر فقط مردم میفهمیدند کنه جنگ و نه خونریزینخستین تمدن بشریجاذبهاز نخستین همانند سازها تمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحبه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید ددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدریشه های مشترک حیاتپیوند مغز و سر و چالشهای توصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشمعنی روزهسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بینطوفان زیباییفرایند حذف برخی اجزای مغابزار بقا از نخستین هماننوار مغز، مفید و بی خطرچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دومبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خارادیوی مغز و تنظیم فرکانپپوگستتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیمغز و قلب در جنین موش مصنسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هاعلم بدون توقفقلب های سادهابزار بقا از نخستین هماننورالژینشانه های بیداری روحیحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تموفقیت در تفکر استدوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارزمین زیر خلیج فارس تمدنی پرتوهای صادر شده از سیاهتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطامغز از بسیاری حقایق می گرساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمعادت کن خوب حرف بزنیقبل از انفجار بزرگابزار بقای موجود زنده از چگونه هوشیاری خود را توسهمه چیز در زمان مناسبحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تمیدان مغناطيسي زمین بشر دانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکنددرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعزندگی در جمع مواردی را برآنژیوگرافی از مغزتاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایمغزتان را در جوانی سیمکشسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزیغیرقابل دیدن کردن مادهلوزالمعده(پانکراس)مصنوعابعاد اضافه ی کیهاننگاه از دور و نگاه از نزدهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تما تحت کنترل ژنها هستیم یداروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحذهت را روی چیزهای مفید متباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیزیست شناسی باور حقیقت یا آیا هوش مصنوعی می تواند نسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصنقش ژنتیک در درمان اختلاجنبه های موجی واقعیتمقابله ی منطقی با اعتراضحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاناتوانی از درمان برخی ویهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلامبتکران خودشکوفاداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوت