دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

چگونه حافظه را قویتر کنیم

اساس اطلاعات مفید برای زندگي در حافظه دراز مدت ما است . پس باید راهی یافت تا اطلاعات از حافظه کوتاه مدت ، به حافظه دراز مدت انتقال یابد .متاسفانه ، بیشتر آنچه ميبينيم و می شنویم و یا میخوانیم، در حافظه کوتاه مدتی ذخیره میشود که مشابه خاکستری در معرض بادهاي روزمره زندگي است .
چگونه میتوانیم مواردی را که میبینیم بهتر ذخیره کنیم ؟
چگونه چیزهای دیده شده را در ذهن خود نگه داریم ؟
چگونه از چشمهای خود استفاده کنیم و ذخیره ای را برای روزهای اینده جمع کنیم ؟
چرا حافظه به خصوص حافظه چشمی ، گاهی بسیار خوب و گاهی بسیار بد عمل میکند ؟

بحثی تحلیلی را در زیر بخوانیم
آیا میتوانید شامي که یک هفته قبل خورده ايد به یاد بیاورید ؟بیشتر احتمال دارد که به یاد نياوريد ولي اگر قسمت کوچکي از آن شام را جلوی شما بگذارند ، همه شام آن شب را با همه تفاصیل به یاد می آورید .

بین حافظه دیروز و امروز شما چه اتفاقی افتاده است ؟
آیا به آرامی متلاشی و نابود شده است ؟یا کاملا پنهان نشده است و قابل بازسازی است ؟
ذخیره حافظه تصویری مانند ظرفهای شام ، در حافظه بینایی انجام میشود و مغزهای ما از حافظه بینایی برای حل ساده ترین محاسبات استفاده میکند .برای به ياد آوردن صورت فردی که قبلا دیده ایم، به یادآوری زمان گذشته ای که آن فرد را در آن ،جستجو ميکنيم نیاز داريم . بدون حافظه بینایی نمیتوانیم چیزهایی را که در زمان آینده می بینیم به ياد بیاوریم و به خوبی بشناسیم.حافظه ماشین حساب و کامپیوتر با توجه به قدرتش ، مشخص و میشود. حافظه تصویری هم مرتبط با قدرت قسمت بالایی مغز مانند قدرت مغز در موفقیت تحصیلی یا قدرت حل مشکلات جدید و فهم عمومی است.

به دلایل زیادی برای ما بسیار مهم است بفهمیم چگونه حافظه تصویری ، بسیاری از فرایندهای مغزی را تسهیل ميکند و چگونه ميتواند قدرت ما را برای بهره برداری از این فرآیندها تسهیل کند.مطالبي مانند شامی که خورده ایم در بخشی به نام حافظه تصویری کوتاه مدت و به خصوص در بخشی از حافظه کوتاه مدت به نام حافظه بینایی فعال (visual working memory)ذخيره میشود .و حافظه بینایی، تصاویر موقت را جمع آوری میکند در حالی که مغز وظیفه مهم تری دارد و مانند تابلوی سفیدی است که روی آن چیزی نوشته میشود ،سپس چیزهایی را پاک ميکند و چیزهایی را نگه ميدارد ..ما وقتی چیزی را از زمان نسبتا نزديک در گذشته ، به یاد می آوریم وابسته به حافظه فعال بينايي هستیم .. .

سوال : چه زماني محفوظات از بین میرود و وقتی از بین رفت آیا میتوانیم دوباره آن را به یاد بیاوریم یا چیزی از آن باقی نمی ماند ؟
و اگر حافظه کوتاه مدت بینایی را پس از محو شدنش، بتوانیم بازیابی کنیم ،این بازیابی چه وقت آسانتر است ؟ وقتی که از بین رفتنش تدریجی است ميتوانيم بهتر به یاد بیاوریم ، يا وقتی پاک شدن آن ناگهانی است؟

دانشمندان روانشناس يووي ژانگ و استیفن لاگ از دانشگاه کالیفرنیا اين مسئله را بررسي کردند .در آزمایش آنها ، داوطلبان سه مربع رنگارنگ را در حالی که براي مدت کوتاهی بر صفحه کامپیوتر چشمک میزد می دیدند و از آنها خواسته ميشد تا رنگ هر مربع را به یاد بیاورد ..و مربعها در ثانیه های 1و 4 و10 این بار بدون رنگ نمایان میشد . و آن چیزی که ميتوانستند ببینند مربعهايي سیاه با رنگ سفید بود و داوطلبان کاری که لازم بود انجام دهند ، این بود :
آنها لازم بود رنگ هر مربع را به یاد بیاورند ، بدون آنکه بدانند کدام مربع به آنها نشان داده شده است.
دانشمندان روانشناس فکر میکنند حافظه فعال بینایی، وقتی بیش از ظرفیتش از آن ،چیزی خواسته شود، بر اساس چگونگی عملکرد شیء دیده شده، شناسایی میکند .
وقتی حافظه بينايی کوتاه مدت به صورت تدریجی از بین ميرود ، بینندگان به خوبی میتوانند رنگها را به یاد بیاورند ولی وقتی پاک شدن حافظه به صورت ناگهانی و کامل است،وقتی از آنها سوال میشد ، پس از مدتی طولانی ، جوابهای بی هدف و کور ميدادند.

و اين چيزي است که ژانگ و لاک یافتند که جواب دهندگان یا کاملا دقیق یا کاملا تخمینی جواب میدهند . یعنی اگر حافظه به صورت تدریجی حذف ميشد ، رنگ را به دقت به یاد می آوردند و اگر به صورت ناگهانی حذف ميشد ، کاملا آن را فراموش میکردند .و حافظه آنها کاملا مانند مستندات مندرج در ورد کامپیوتر عمل میکند و این ورد ،نوشته ها را در گذر زمان از یاد نميبرد و پاک نمیشود مگر آنکه آن را به صورت ناگهانی ديليت کنید و خاليش نماييد .ولی این در مورد همه حافظه ها رخ نمیدهد.محققان در دانشگاه تکنولوژی ماساچوست و هاروارد فهمیدند که حافظه ها میتواند برای مدت طولانی بدون حذف شدن، باقی بمانند و این حافظه بینایی طولانی مدت است و این حافظه ای است که اصلا حذف نمیشود .

تالیا کونکلي و همکارانش سه هزار تصویر را که از جهتی متفاوت ، بودند،به صورت پی در پی و سریع نشان دادند و تصاوير شامل امواج دریا و بازی گلف و دیگر سرگرمیها بود .سپس دویست زوج تصویر، به شرکت کنندگان عرضه ميشد و برخی از آنها در مرتبه اول عرضه شده بود و از انها خواسته میشد به مواردی که در قسمت اول نشان داده شده بود ، اشاره کنند و در این مطالعه ، دقت شرکت کنندگان 96% بود يعنی با آنکه حدود سه هزار تصویر به آنها نشان داده میشد باز با موفقیت جواب ميدادند .و وقتی تصاویر قبلی و جدید ، با هم فرق داشتند ، شرکت کنندگان دقت بیشتری میکردند .

دانشمندی روانشناس ، دقت شرکت کنندگان را وقتی موارد عرضه شده از یک نوع بودند، بررسی کرد تا میزان یادآوری تفاصیل را در آنها نشان دهد .با آنکه تفاصیل موارد عرضه شده مختلف بود ولی این تفاوتها کمتر از مواردي بود که در مورد اول و تصاویر کاملا متفاوت عرضه ميشد و این بار ، شرکت کنندگان لازم بود تا مقدار زیادی از تفاصیل را به یاد بیاورند تا بتوانند دو مورد را از هم تميز دهند .و همانطور که انتظار میرفت ، دقت شرکت کنندگان وقتی موارد عرضه شده مشابه بود ،به 84% میرسید ولی این افت درک، خیلی برجسته نبود و در واقع وقتی محققان تعداد تصاویر را زیادتر میکردند و از میان آنها لازم بود شرکت کننده یکی را برگزیند خیلی تاثیری بر قدرت تشخیص آنها نداشت . و این نشان میداد ما قدرت حافظه بالایی داریم ولی این حافظه ، فقط تصويري نیست.

این دو آزمایش دو سوال را مطرح میکند :
چگونه میتوانیم تصاویر فراوانی را با تفاصیل آن تشخيص دهيم ولی نمیتوانیم تصاویری را حتی پس از گذر چند ثانیه از آنها تشخیص دهیم ؟
چه چیزی محتویات حافظه در حافظه کوتاه مدت و بلند مدت را ، از هم افتراق میدهد ؟
محققان در دانشگاه تکنولوژی هاروارد در ماساچوست مشخص کردند ، عامل حساس تصاویر، معانی آنهاست جدا از آنکه این معانی را از قبلا شناخته باشید یا نه . در آزمایش شانگ می کوشید تا معانی تصاویر را بشناسید و این در مورد اتصال و ارتباط با هر شناخت ذخیره شده دیگری هم جاری است و ارتباطی با رنگها ندارد

ولی در آزمایش کانکلي ، تصاویری نشان داده میشود و شما نسبت به معانی این تصاویر شناخت دارید مثلا نخل يا أفعى معنى اي دارد و این شناخت قبلی از نخل یا افعی در ذخیره اطلاعات درحافطه تاثیر میگذارد و اجازه میدهد هزاران تصوير از آنها از حافظه کوتاه مدت وارد حافظه بلند مدت شود و در آنجا با تفاصیل بسیاری ذخیره شود. اساس اطلاعات مفید برای زندگي در حافظه دراز مدت ما است . پس باید راهی یافت تا اطلاعات از حافظه کوتاه مدت ، به حافظه دراز مدت انتقال یابد . و متاسفانه ، بیشتر آنچه ميبينيم و می شنویم و با میخوانیم، در حافظه کوتاه مدتی ذخیره میشود که مشابه خاکستری در معرض بادهاي روزمره زندگي است .

بر اساس مطالعات بالا می فهمیم وقتی چیزی را میبینم که معنی خاصی از آن در ذهن ماست ، و ما درکی خاص از آن داریم ، این مطلب راحتتر درون حافظه ما ذخیره میشود و سریعتر به حافظه دراز مدت میرود و بیشتر هم باقی میماند .این مطلب ، نشان میدهد بالا رفتن درک نسبت به محیط ، به بالاتر رفتن قدرت حافظه و انتقال بیشتر اطلاعات به حافظه دراز مدت کمک میکند .این تجربيات، سبب عدم حذف محتویات حافظه را مشخص میکند در حقیقت برخي موارد موجود در حافظه در نهایت حذف نميشود .و این تفسير ميكند که چرا ما امیدی به یادآوری برخی محفوظات نداریم ولی چیزهای دیگر را به دقت به یاد می آوریم .https://www.scientificamerican.com/article/why-memory-so-good-bad/


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
روش هایی برای جلوگیری از برای زندگی سالم، یافتن تمیدازولام در درمان تشنج سینوریپا داروی ترکیبی ضدکایروپاکتیک چیستآیا برای تولید مثل همیشه تکینگیعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های ایران بزرگنقش روزه داری در سالم و جحس و ادراک قسمت پنجاه و داختراع جدید اینترنت کواندر ناامیدی بسی امید استنظریه ی تکامل در درمان بیقدرت مردمهستی ما پس از شروعی چگال اطلاعاتی عمومی در مورد مرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سلولهای عصبی در تلاماجرای جهل مقدسسکته مغزیکشف مکانیسمی پیچیده در بآب زندگی است قسمت هفتمتکامل زبان انسان از پیشیمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان ابزار هوش در حال ارتقا ازنمیتوان بر سیاه سیاه نوشحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط انسانی، محدود به درمان های جدید میگرنهمیشه داناتر از ما وجود دلبخند بزن شاید صبح فردا زویروس مصنوعیبه کدامین گناه کشته شدندرجزخوانی هایی که امروز ببسیاری از بیماری های جدیمحدودیت های حافظه و حافظستارگانی قبل از آغاز کیهگیاه خواری و گوشت خوار کدآسیب ها ناشی از آلودگی هوتاثیر نگاه و مشاهده ناظر جهان مرئی و نامرئیچهار ساعت پس از کشتار خوکخواب سالم عامل سلامتی و یاز نخستین همانند سازها تدرمان سرگیجه بدون نیاز بهوموارکتوس ها ممکن است دمنابع انرژی از نفت و گاز زمان و صبرواکسن کرونا از حقیقت تاتبیمار 101 ساله، مبتلا به سپل جویی اصفهانتفاوت ایستایی و تکاپومرکز حافظه کجاستسردرد عروقی میگرنالکترومغناطیس شنوایی و هتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان در حال ایجاد و ارتقاخدا موجود استنوعی سکته مغزی ، وحشتناک هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرک درست از خود و هوشیاریمنابع بی نهایت انرژی در دزونا به وسیله ویروس ابله ورزش هوازی مرتب خیلی به قبیماری دیستروفی میوتونیپیوند سر آیا ممکن استتمدن قدیمی ای در جنوب ایرمسئول صیانت از عقیده کیسشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج امیدی به این سوی قبر نیستمغز فکر میکند مرگ برای دیجامعه ی آسمانیدنیای شگفت انگیز کوانتومچگونه به سطح بالایی از هوهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدغدغه نتیجه ی نادانی استبا هوش مصنوعی خودکار روبمنبع هوشیاری کجاست قسمت زبان و تکلم برخی بیماریهیادگیری مهارت های جدید دپروانه ی آسمانیتو یک معجزه ایشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکانرژی تاریک که ما نمی تومغز انسان برای شادمانی طحقیقت افرادابزار بقای موجود زنده از دین، اجباری نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا فلج خوابهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز- از مغز رقیبی قدرتمند در برابر مبحتی علمی درباره تمایل بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسفرنامه سفر به بم و جنوب کلام و زبان، گنجینه ای بسآن چیزی که ما جریان زمان تولید یا دریافت علمطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبااولین مورد PML به دنبال تکمغز در تنهایی آسیب میبینحافظه های کاذبابزارهای بقا از نخستین هدانشمندان تغییر میدان مغنجات در راستگوییفراموشی و مسیر روحانیهوش عاطفی قسمت ششماز تکامل تا مغز، از مغز ترویا حقی از طرف خدابخش های تنظیمی ژنومموفقیت هوش مصنوعی در امتسلطان جنگل یا صاحب ملکوتکودک هشت ساله لازم است آدآیا همه جنایت ها نتیجه بیتوهم جسمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینایمپلانت نخاعی میتواند دنقش هورمون زنانه استروژنحس و ادراک قسمت 82اثرات مضر ماری جواناداروی جدید برای ای ال اسچرا حجم مغز گونه انسان درقلب و عقلهیپرپاراتیروئیدیسماستخوان های کشف شده، ممکهاوکينگ پیش از مرگش رسالاستروژن مانند سپر زنان دروش هایی ساده برای کاهش ابرخی ملاحظات در تشنج های مکان زمان یا حافظه زمانسیگار عامل افزایش مرگ ومکار با یگانگی و یکپارچگیآیا بزرگ شدن مغز فقط در دتکامل فردی یا اجتماعیعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل ایرادهای موجود در خلقت بنقش رژیم غذایی بر رشد و احس و ادراک قسمت پنجاه و سادامه بحث تکامل چشمدر هم تنیدگی مرزها و بی منظریه ی تکامل در درمان بیقدرت کنترل خودو هر کس تقوای خدا پیشه کناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و ماجرای عجیب گالیلهسال سیزده ماههکشف ارتباط جدیدی از ارتبآب زندگی است قسمت اولتکامل ساختار رگهای مغزی تاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردابزار بقا از نخستین هماننمایش تک نفرهحس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط از بالا به پایین مدرمان های جدید در بیماری همیشه راهی هستلحظات خوش با کودکانویرایش DNA جنین انسان، بربه امید روزهای بهتررحم مصنوعیبشکه ای که ته نداره پر نممخچه فراتر از حفظ تعادلسخن نیکو مانند درخت نیکوگیرنده باید سازگار با پیآشنا پنداریتاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان مشارکتینوآوری ای شگفت انگیز دانخواب عامل دسته بندی و حفطاز نخستین همانند سازها تدرمان سرگیجه بدون نیاز بهورمون شیرساز یا پرولاکتمنابع انرژی از نفت و گاز زمان واقعیت است یا توهمواکسن کرونا ساخته شده توبیماری لبر و نابینایی آنپل خواجو اصفهانتفاوت ارباب و رهبر حقیقیمرکز خنده در کجای مغز استسرطان کمیت گراییالکتروتاکسی(گرایش و حرکتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان ریز و درشتخدا بخشنده است پس تو هم بنیکولا تسلاهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرک عمیق در حیواناتمنابع جدید انرژیزیباترین چیز در پیر شدنورزش هوازی ، بهترین تمریبیماری ضعف عضلات نزدیک بپیوند سر، یکی از راه حلهاتمدن پیشرفته ی پیشینیانمسئولیت جدیدشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونینامیدی تازه در درمان سرطامغز قلبجاودانگی مصنوعیدنیا، هیچ استچگونه باغبانی باعث کاهش هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تذهن ما از در هم شکستن منببا تعمق در اسرار ابدیت و منبع هوشیاری کجاست قسمت53زبان و شناخت حقیقت قسمت چیادآوری خواب و رویاپرواز از نیویورک تا لوس آتو یک جهان در مغز خودت هسشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکانرژی خلا ممکن استمغز انسان رو به کوچک تر شحقیقت اشیاابزار بقای موجود زنده از دید تو همیشه محدود به مقدچالش هوشیاری و اینکه چرا فلج خواب چیستهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز- از مغز رموزی از نخستین تمدن بشربحث درباره پیدایش و منشا منبع هوشیاری کجاست؟(قسمسفرنامه سفر به بم و جنوب کلرال هیدرات برای خوابانآنچه ناشناخته است باید شتولید پاک و فراوان انرژیطلای سیاهتاریکی و نوراولین مورد پیوند سر در انمغز را از روی امواج بشناسحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقا ازنخستین همدانشمندان روش هاي جدیدی نخاع ما تا پایین ستون فقرفرایند پیچیده ی خونرسانیهوش عاطفی بیشتر در زناناز روده تا مغزرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگی حس و ادراک ما امولتیپل اسکلروز در زنان سم زنبور ، کلیدی برای وارکودک ایرانی که هوش او از آیا هوش مصنوعی می تواند نتوهمات و شناخت حقیقتعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزایمان به رویانقش ویتامین K در ترمیم اسحس و ادراک قسمت چهلاجزای پر سلولی بدن انسان داروی جدید برای دیابتچرا خشونت و تعصبقلب دروازه ی ارتباطقلب روباتیکهاوکينگ پیش از مرگش رسالاسرار آفرینش در موجروش جدید تولید برقبرخی مرزهای اخلاق و علوم مکانیک کوانتومی بی معنی سیاهچاله هاکاربرد روباتهای ريزنانوآیا تکامل و تغییرات ژنتیتکامل مادی تا ابزار هوشمعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولاکسی توسین و تکامل پیش انقش رژیم غذایی در رشد و احس و ادراک قسمت پنجاه و شاداراوون تنها داروی تاییدر هم تنیدگی کوانتومینظریه ی ریسمانقدرت انسان در نگاه به ابعوفور و فراوانیاعتماد به خودرژیم ضد التهابیبرداشت مغز ما از گذر زمانماده ی تاریکسانسور از روی قصد بسیاری کشف جمجمه ای درکوه ایرهوآب زندگی است قسمت دومتکامل شناخت انسان با کشفصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردرحس و ادراک سی و هفتمارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان های رایج ام اسهمیشه عسل با موم بخوریملرزش ناشی از اسیب به عصبواقعیت فیزیکی، تابعی از به بالا بر ستارگان نگاه کرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیمخچه ، فراتر از حفظ تعادلسخن و سکوتگالکانزوماب، دارویی جدیآشنا پنداریتاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان هوشمندنوار مغز مشاهده ی غیر مستخودآگاهی و هوشیارياز نشانه ها و آثار درک شددرمان سرگیجه بدون داروهوش فوق العاده، هر فرد اسمنابع انرژی از نفت و گاز زمان پلانکواکسن ایرانی کرونا تولیدبیماری های میتوکندریپلاسمای غالبتفاوتهای جنسیتی راهی برامرگ چیستسرعت فکر کردن چگونه استالکترودهای کاشتنیتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان شگفت انگیزخدای رنگین کماننیاز به آموزش مجازی دیجیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری قلب در بیماری ویرمناطق خاصی از مغز در جستجزیباترین چیز در افزایش سورزش و میگرنبیماریهای تحلیل عضلانی اپیوندی که فراتر از امکانتمدن بشری و مغز اخلاقیمسئولیت در برابر محیط زیشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری مامگا سه عامل مهم سلامتمغز ما کوچکتر از نیم نقطهجایی خالی نیستدندان ها را مسواک بزنید تچگونه تکامل مغزهای کنونیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تذهن چند جانبه نیازمند نگبا خدا باشمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمزبان و شناخت حقیقت قسمت ایاری خدا نزدیک استپروتئین های ساده ی ابتداتو کز محنت دیگران بی غمیشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکانسان قدیم در شبه جزیره عمغز انسان رو به کوچکتر شدحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از دیدن خدا در همه چیزچالش هوشیاری و اینکه چرا فلج دوطرفه عصب 6 چشمهوش مصنوعی درمانگر کامپیاز تکینگی تا مغز- از مغزترمز و رازهای ارتباط غیر کبحثي درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسفرنامه سفر به بم و جنوب کمردردآنچه واقعیت تصور میکنیم تولید سلولهای جنسی از سلطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیداولین هیبرید بین انسان و مغز زنان جوانتر از مغز مرحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقای موجود زندهدانشمندان روشی برای تبدینخستین تمدن بشریفرایند تکامل و دشواری هاهوش عاطفی در زنان بیشتر ااز سایه بگذررویاهای پر رمز و حیرتی دربخش بزرگتر کیهان ناشناختمواد کوانتومی جدید، ممکنسماگلوتید داروی کاهش دهنکودکان میتوانند ناقل بی آیا هوش مصنوعی زندگی بشرتوپیراماتعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکاین پیوند نه با مغز بلکه نقش ژنتیک در درمان اختلاحس و ادراک قسمت چهل و هفتاجزایی ناشناخته در شکل گداروی جدید ضد میگرنچرا در مغز انسان، فرورفتداروی جدید ضد الزایمرچرا ذرات بنیادی معمولاً قلب را نشکنهدف یکسان و مسیرهای مختلاسرار بازسازی اندام هاروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نکات از گاید لاین پرمکانیزمهای دفاعی در برابسیاهچاله های فضایی منابعکاربرد روباتهای ريز، در آیا جنین انسان، هوشمندی تکامل مداومعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهاناگر فقط مردم میفهمیدند کنقش زنجبیل در جلوگیری از حس و ادراک قسمت بیست و چهادب برخورد با دیگراندر هم تنیدگی کوانتومی و پنظریه تکامل در درمان بیمقدرت ذهنوقت نهيب هاي غير علمي گذشاعتماد به خودرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسي علل احتمالي تغيير ماده ی خالیسانسور بر بسیاری از حقایکشف جدید تلسکوپ جیمز وبآب زندگی است قسمت سومتکامل، نتیجه ی برنامه ریسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصابزار بقا از نخستین همانچند جهانیحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان های علامتی در ام اسهمجوشی هسته ای، انرژِی بلرزش عضله یا فاسیکولاسیوواقعیت چند سویهبه بالاتر از ماده بیندیشرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد پنجممخچه ابزاري که وظیفه آن فسخن پاک و ثابتگام کوچک ولی تاثیرگذارآغاز فصل سرما و دوباره تکتاثیر ویتامین دی بر بیماجهان هوشیارنوار مغز ترجمه رخدادهای خودآگاهی و هوشیارياز نظر علم اعصاب یا نرووسدرمان سرطان با امواج صوتهوش مصنوعی می تواند بر احمنابع انرژی از نفت و گاز زمان به چه دلیل ایجاد میشواکسن اسپایکوژنبیماری های مغز و اعصاب و پمبرولیزوماب در بیماری چتقلید مرحله ای نسبتا پیشمرگ و میر پنهانسعی کن به حدی محدود نشویالگو نداشتیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهانی که نه با یک رخداد و خدایی که ساخته ی ذهن بشر چیز جدید را بپذیرهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماری کویمنبع هوشیاری کجاست قسمت زیر فشار کووید چه باید کرورزش بهترین درمان بیش فعبیماری، رساله ای برای سلپیوستگی همه ی اجزای جهانتمدن زیر آبمستند جهان متصلشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب امروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز مانند تلفن استجاذبهابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهچگونه جمعیت های بزرگ شکل هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تذهن هوشیار در پس ماده ی مبا طبیعت بازی نکنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان و شناخت حقیقت قسمت دژن همه چیز نیستپروتز چشمتو پیچیده ترین تکنولوژی شباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکانسان میوه ی تکاملمغز ایندگان چگونه استحقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از دیدگاه نارسای دوگانه ی مچالش هوشیاری و اینکه چرا فناوری هوش مصنوعی نحوه خهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی جالب درباره محدودیتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمسفرنامه سفر به بم و جنوب کمردرد ناشی از تنگی کاناآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تولترودینطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهاولین تصویر در تاریخ از سمغزهای کوچک بی احساسحافظه و اطلاعات در کجاستابزارهای بقای از نخستین دانش، قفل ذهن را باز میکننخستین تصویر از سیاهچالهفرایند حذف برخی اجزای مغهوش عاطفی در زنان بیشتر ااز علم جز اندکی به شما دارویای شفافبخش دیگری در وجود انسان هموجود بی مغزی که می تواندسندرم کووید طولانیکودکان خود را مشابه خود تآیا هوش ارثی دریافتی از پتوانایی مغز و دیگر اجزای علم در حال توسعهترکیب حیوان و انساناین اندوه چیستنقش گرمایش آب و هوا در همحس و ادراک قسمت چهل و هشتاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی سل سپتچراروياها را به یاد نمی آقیچی ژنتیکیهدف یکسان، در مسیرهای متاصل بازخوردروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش ها برای زانوما انسانها چه اندازه نزدسیاهچاله ها، دارای پرتو کتاب گران و پرهزینه شد ولآیا جهان ذهن و افکار ما متکامل چشمعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آماگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش زبان در سلطه و قدرت احس و ادراک قسمت بیست و یکادراک ما درک ارتعاشی است در هم تنیدگی کوانتومی و دنظریه تکامل در درمان بیمقدرت عشقوقتی فهمیدی خطا کردی برگاعداد بینهایت در دنیای مرژیم غذایی ضد التهابیبررسی و اپروچ جدید بر بیمماده ای ضد التهابیساهچاله ها تبخیر نمیشودکشتن عقیده ممکن نیستآب، زندگی است(قسمت پنجم)تکثیر سلول در برابر توقف پیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردابزار بقا از نخستین همانچند جهانیحس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان ژنتیکی برای نوآوریهمراه سختی، اسانی هستلزوم سازگاری قانون مجازاواقعیت چیستبه جای محکوم کردن دیگران رساناها و ابر رساناها و عبعد از کرونامخچه تاثیر گذار بر حافظهسختی ها رفتنی استگامی در درمان بیماریهای آغاز مبهم آفرینشتاثیر ویروس کرونا بر مغز جهان های بسیار دیگرنوار مغز در فراموشی هاخودت را از اندیشه هایت حفاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمانهای بیماری پارکینسهوش مصنوعی و کشف زبان هایمنابع انرژی از نفت و گاز زمان شگفت انگیزواکسن اسپایکوژن ضد کرونابیماری وسواسپنج اکتشاف شگفت آور در موتقلید از روی طبیعتمرگ و میر بسیار بالای ناششلیک فراموشیالگو و عادت را بشکن و در اتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهانی که از یک منبع، تغذیخسته نباشی باباچیزی منتظر شناخته شدنهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماران مبمنبع هوشیاری کجاست قسمت زیرفون داروی ضد ام اسورزش در کمر دردپیام های ناشناخته بر مغز تمدنی قدیمی در شمال خلیج مشکل از کجاستشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم انفجار و توقف تکاملی نشامغز مادران و کودکان در زمجاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجچگونه جمعیت های بزرگ شکل هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تذهن تو همیشه به چیزی اعتقبالاترین هدف از دولتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان و شناخت حقیقت قسمت سژن همه چیز نیستپروتز عصبی برای تکلمتو آرامش و صلحیشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکانسان ها می توانند میدان مغز ابزار بقای برتر مادیحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از دژا وو یا اشنا پنداریچالش دیدگاه های سنتی در بفیلمی بسیار جالب از تغییهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش ویتامين منبع هوشیاری کجاست؟(قسمسفری به آغاز کیهانکمردرد و علل آنآنها نمیخواهند دیگران راتومورها و التهاب مغزی عاطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنواولین دارو برای آتاکسی فمغز، فقط گیرندهحباب های کیهانی تو در توابزارهای دفاعی و بقای مودائما بخواننخستین روبات های زنده ی جفراتر از دیوارهای باورهوشمندی کیهانازدواج های بین گونه ای، رروان سالمبخشیدن دیگران یعنی آرامشموجودات مقهور ژنها هستندسندرم گیلن باره به دنبال کودکان را برای راه آماده آیا هوش سریعی که بدون احستوازن مهمتر از فعالیت زیعلم راهی برای اندیشیدن اترازودوناین ایده که ذرات سیاهچالنقش پیش زمینه ها و اراده حس و ادراک قسمت چهل و دوماحیای بینایی نسبی یک بیمحس و ادراک قسمت چهل و سوماحساس گذر سریعتر زمانداروی ضد چاقیچراروياها را به یاد نمی آقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصهدف از تکامل مغزاصل در هم تنیدگی و جهانی روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی نرمش های گردنما انسانها چه اندازه نزدسیاهچاله و تکینگی ابتدایکتاب زیست شناسی باورآیا جهش های ژنتیکی، ویروتکامل و ارتقای نگاه تا عمعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکاناگر نیروی مغناطیس نباشد نقش زبان در سلطه و قدرت احس و ادراک قسمت بیست و دوادغام میان گونه های مختلدر هر سوراخی سر نکننظریه تکامل در درمان بیمقضاوت ممنوعوقتی پر از گل شدی خودت را بقای حقیقی در دور ماندن ارژیم غذایی ضد دردبررسی ژنها در تشخیص بیماماده، چیزی نیستسایه را اصالت دادن، جز فرگل خاردار، زیباستآتش منبع انرژیتأثیر نگاه انسان بر رفتاسایتهای دیگرجلوتر را دیدنابزار بقا از نخستین همانچند جهانی و علمحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان پوکی استخوانهمراهی نوعی سردرد میگرنیلزوم سازگاری قانون مجازاواقعیت چیستبه خودت مغرور نشورشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کرونامدل همه جانبه نگر ژنرالیسرنوشتگامی در درمان بیماریهای إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتاثیر ژنها بر اختلالات خجهان هایی در جهان دیگرنوار مغز در تشخیص بیماری خودروهای هیدروژنیاز نظر علم اعصاب اراده آزدرهای اسرارآمیز و پوشیدههوش مصنوعی یا حماقت طبیعمنابع انرژی از نفت و گاز زنان باهوش ترواکسن دیگر کرونا ساخته شبیماری کروتز فیلد جاکوبپول و شادیتقلید از طبیعتمرگ انتقال است یا نابود ششلیک فراموشیالگوی بنیادین و هوشیاریتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهانی در ذهنخطا در محاسبات چیزی کاملچیزی خارج از مغزهای ما نیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کوومنبع هوشیاری کجاست قسمت زیرک ترین مردموزن حقیقی معرفت و شناختپیدایش زبانتمرکز و مدیتیشنمشکلات نخاعیشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزانقراض را انتخاب نکنیدمغز چون ابزار هوش است دلیجدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ چگونه حافظه را قویتر کنیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تذهن خود را مشغول هماهنگیباهوش ترین و با کیفیت تریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان جانسوزژن هوش و ساختارهای حیاتی پرورش مغز مینیاتوری انساتو افق رویداد جهان هستیشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکانسان یک کتابخانه استمغز ابزار برتر بقاحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپنداریچاالش ها در تعیین منبع هوفیزیک مولکولها و ذرات در هوش احساسیاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز جهانبحثی در مورد نقش کلسیم و منبع هوشیاری کجاست؟(قسمسقوط درون جاذبه ای خاص، چکمردرد با پوشیدن کفش مناآنان که در قله اند هرگز ختومورهای نخاعیطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسواولین دروغمغزتان را در جوانی سیم کشحد و مرزها توهم ذهن ماستابعاد و نیازهای تکاملیداروهای مصرفی در ام اسنرمش های مفید برای درد زافرد موفقهوشیاری و وجوداسکار، لگوی هوشمندروبات های ریز در درمان بیبخشش، عقلانی یا غیر عاقلموسیقی نوسندرم پیریفورمیسکوری گذرای ناشی از موبایآیا هشیاری کوانتومی وجودتوسعه هوش مصنوعی قادر اسعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزاینکه به خاطرخودت زندگی نقش آتش در رسیدن انسان بهحس و ادراک قسمت نهماحساسات کاذبداروی ضد چاقینزاع بین جهل و علم رو به پقانون مندی نقشه ژنتیکی مهدف از خلقت رسیدن به ابزااصل علت و تاثیرروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی یونها و مولکول های مما اکنون میدانیم فضا خالسیاهچاله ی منفرد یا سیاهکتاب طبیعت در قالب هندسهآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتکامل و ریشه ی مشترک خلقتعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش سجده بر عملکرد مغزحس و ادراک قسمت بیست و سوادغام دو حیطه علوم مغز و در والنتاین کتاب بدید همهفت چیز که عملکرد مغز تو قطار پیشرفتوقتی تو از یاد گرفتن باز بلندی در ذهن ما درک بلندیراه فراری نیستبررسی بیماری التهابی رودماده، چیزی بیش از یک خلا ساخت شبکه عصبی مصنوعی با گل زندگیآثار باستانی تمدن های قدتئوری تکامل امروز در درمجمجمه انسان های اولیهابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتحساسیت روانی متفاوتارتباط غیرکلامی بین انسادرمان پوکی استخوانهندسه ی پایه ایلزوم عدم وابستگی به گوگل واقعیت های متفاوتبه دنبال رستگاری باشرشد مغز فرایندی پیچیده ابعد از کرونا دلخوشی بیهومدل هولوگرافیک ژنرالیزهسریع دویدن مهم نیستگاهی لازم است برای فهم و افت فشار خون ناگهانی در وتاثیر کلام در آیات کلام بجهان یکپارچهنوار مغزی روشی مهم در تشخخورشید مصنوعیاز واقعیت امروز تا حقیقتدروغ نگو به خصوص به خودتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمنابع انرژی از نفت و گاز زنجیرها را ما باید پاره کواکسن دیگری ضد کرونا از دبیماری گیلن باره و بیمارپول و عقیدهتقویت استخوان در گرو تغذمرگ تصادفیشنا در ابهای گرم جنوب نیاالگوبرداری از طبیعتتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان، تصادفی نیستخطا در محاسبات چیزی کاملچیزی شبیه نور تو نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشمنبع هوشیاری کجاست قسمت زیست شناسی کل در جزء فراکوزوز گوشپیر شدن حتمی نیستتمرکز بر هدفمشکلات بین دو همسر و برخیشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکانواع سکته های مغزیمغز چگونه صداها را فیلتر جدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف نگاه محدود و تک جانبه، مشهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تذهن سالمباور و کیهان شناسیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان ریشه هایی شناختی اسژن یا نقشه توسعه مغز و نقپرتوهای صادر شده از سیاهتو انسانی و انسان، شایستشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکانسان باشمغز از بسیاری حقایق می گرحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغییناتوانی از درمان برخی ویفیزیک و هوشیاریهوش احساسیاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد حقیقت فضا و منبع هوشیاری کجاست؟(قسمسلول های مغزی عامل پارکیکنفرانس تشنج هتل کوثر اصآنزیم تولید انرژی در سلوتومورهای ستون فقراتطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و ساولین سلول مصنوعیمغزتان را در جوانی سیمکشحریص نباشابعاد اضافه ی کیهانداروهای ام اسنرمش های مفید در سرگیجهفرد یا اندیشههوشیاری و افسردگیاساس انسان اندیشه و باور روبات کیانبدون پیر فلکموسیقی هنر مایع استسندرم پس از ضربه به سرکی غایب شدی تا نیازمند دلآیا واکنش های یاد گرفته وتوسعه برخی شغل ها با هوش علایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکاینکه خانواده ات سالم بانقش انتخاب از طرف محیط، ناینترنت بدون فیلتر ماهوانقش اتصالات بین سلولهای حس و ادراک قسمت چهارماخلاق و علوم اعصابداروی ضد تشنج با قابليت تنزاع بین علم و نادانی رو قانون گذاری و تکاملهر چیز با هر چیز دیگر در تاصل عدم قطعیت از کوانتوم روشی جدید در درمان قطع نخبرخی اثرات مضر ویتامین دما از اینجا نخواهیم رفتسیاهچاله ی تولید کنندهکتاب، سفری به تاریخآیا خداباوری محصول تکاملتکامل ابزار هوش ، راه پر عسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت بیستمارتقا و تکامل سنت آفرینش در یک فراکتال هر نقطه مرکهفت سین یادگاری از میراث لمس کوانتومیویتنام نوعی کرونا ویروس بلوغ چیستراه های جدید برای قضاوت ربررسی سیستم تعادلی بدن اماست مالیساخت شبکه عصبی با الفبای گلوله ی ساچمه ایآرامش و دانشتئوری تکامل در پیشگیری و جنبه های موجی واقعیتابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننخفاش با شیوع همه گیری جدیارتروز یا خوردگی و التهادرمان ام اس(مولتیپل اسکلهندسه ی رایج کیهانمقاومت به عوارض فشار خون واقعیت و مجازبه زودی شبکه مغزی به جای رشد مغز علت تمایل انسان ببعد از کرونا دلخوشی بیهومدل هولوگرافیک تعمیم یافسریعترین کامپیوتر موجودگاهی مغز بزرگ چالش استافت هوشیاری به دنبال کاهتاثیر کپسول نوروهرب بر نجهان یکپارچهنوار عصب و عضلهخوش قلبی و مهربانیاز کجا آمده ام و به کجا میدریای خداهوش مصنوعی گوگل به کمک تشمنابع انرژی از نفت و گاز زندگی هوشمند در خارج از زواکسن سرطانبیماری آلزایمر، استیل کوپوست ساعتی مستقل از مغز دتقویت حافظه یا هوش مصنوعمرگی وجود نداردشناخت و معرفت، و نقش آن دالتهاب شریان تمپورالجهش های ژنتیکی مفید در ساخطای ادراک کارمانکاتی در مورد تشنجهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوش کردن در جراحی و بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت زیست شناسی باور حقیقت یا یک پیام منفرد نورون مغزی پیشینیان انسان از هفت میتمساح حد واسط میان مغز کومشکلات روانپزشکی پس از سشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکانگشت ماشه ایمغز ناتوان از توجیه پیداجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و مینگاه انسان محدود به ادراهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تذهت را روی چیزهای مفید متباد و موجمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان شناسی مدرن در سطح سلژن ضد آلزایمرپرسش و چستجو همیشه باقی اتو با همه چیز در پیوندیشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکانسان جدید از چه زمانی پامغز به تنهایی برای فرهنگ حقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استناتوانی در شناسایی چهره فیزیکدانان ماشینی برای تهوش در طبیعتاز تکینگی تا مغز، از مغز رنگ کردن، حقیقت نیستبحثی در مورد عملکرد لوب فمنبع هوشیاری در کجاست؟ قسلول های بنیادیکنگره بین المللی سردرد دآینه در اینهتوهم فضای خالیطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی اوکرلیزوماب داروی جدید شمغط یک گیرنده استحرکت چرخشی و دائمی کیهانابعاد بالاترداروهای تغییر دهنده ی سینرمشهای مهم برای تقویت عفرد حساس از نظر عاطفی و بهوشیاری کوانتومیاستفاده از مغز، وزن را کمروح در جهانی دیگر استبرنامه و ساختار پیچیده ممیهمانهای ناخوانده عامل سندرم دزدی ساب کلاوینکیهان خود را طراحی میکندآیا یک، وجود داردتوصیه های سازمان بهداشت علایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهایندرالنقش تیروئید در تکامل مغزحس و ادراک قسمت نوزدهماخلاق پایه تکامل و فرهنگداروی ضد تشنج با قابليت تنزاع بین علم و جهل رو به پقانون جنگلهر جا که جات میشه، جات نیاصلاح خطا با رفتن بر مسیرروشی جدید در درمان نابینبرخی اختلالات عصبی مثانهما اشیا را آنطور که هستندسیاره ی ابلهانکتابخانهآیا دلفین ها می تواند از تکامل تکنولوژیعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیداگر با مطالعه فیزیک کواننقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت دهمارتقا یا بازگشت به قبل ازدر کمتر از چند ماه سوش جدهم نوع خواری در میان پیشیلوب فرونتال یا پیشانی مغویتامین E برای فعالیت صحبلعیدن ستاره توسط سیاهچاراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانماست مالی با هوش انسانیساختن آیندهگلوئونآرامش و سکونتئوری جدید، ویران کردن گجنسیت و تفاوت های بیناییابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامخلا، حقیقی نیستارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان تومورهای مغزی با اهندسه بنیادینمقابله ی منطقی با اعتراضواقعیت و انعکاسبه زیر پای خود نگاه نکن برشد در سختی استتفکر قبل از کارمدل های ریز مغز مینی برینسرگیجه از شایعترین اختلاگذر زمان کاملا وابسته به افتخار انسانتاثیر کپسول نوروهرب بر تجهان کنونی و مغز بزرگترینوار عصب و عضلهخوشبختی دور از رنج های ماز کسی که یک کتاب خوانده درک فرد دیگر و رفتارهای اهوش مصنوعی الفاگومنابع انرژی از نفت و گاز زندگی بی دودواکسن سرطانبیماری الزایمرپوشاندن خود از نورتقویت سیستم ایمنیمراحل ارتقای پله پله کیهشناخت حقیقت یا آرزوهای گامواجی که به وسیله ی ماشیمعنی روزهجهش های ژنتیکی غیر تصادفخطای حسچگونه مولکول های دی ان ایهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرختان اشعار زمینبیهوشی در بیماران دچار امنبع هوشیاری کجاست قسمت زیست، مرز افق رویداد هستیک پیشنهاد خوب برای آسان پیشرفت های جدید علوم اعصتنفس هوازی و میتوکندریمشکلات روانپزشکی در عقب شاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکانگشت نگاری مغز نشان میدمغز و اخلاقجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و مینگاه از بیرون مجموعههوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تذخیره ی شگفت انگیز اطلاعباد غرور و سر پر از نخوت ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان شناسی نوین نیازمند ژنها نقشه ایجاد ابزار هوپرسشگری نامحدودتو با باورهایت کنترل میششربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسمانسان خطرناکترین موجودمغز بیش از آنچه تصور میشوحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارنادیدنی ها واقعی هستندفاجعه ی جهل مقدسهوش عاطفی قسمت 11از تکامل تا مغز از مغز تا رنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهمنبع هوشیاری در کجاست؟(قسلول های بنیادی منابع و اکنگره بین المللی سردرد دآیندهتوهم فضای خالی یا توهم فضطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سايندگان چگونه خواهند دیدنقش قهوه در سلامتیحس متفاوتاتفاق و تصادفداروهای ضد بیماری ام اس وچرا ماشین باید نتایج را پفردا را نمیدانیمهوش، ژنتیکی است یا محیطیاستفاده از هوش مصنوعی در روح رهاییبرنامه ی مسلط ژنها در اختمیوتونیک دیستروفیسندرم سردرد به دلیل افت فکیهانِ هوشیارِ در حال یاآیا کیهان می تواند یک شبیتوصیه های غیر دارویی در سعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسراترس و آرمان هاایا کوچک شدن مغزانسان النقش حفاظتی مولکول جدید دحس و ادراک قسمت هفتماختلال خواب فرد را مستعد داروی ضد تشنج توپیراماتنسبیت عام از زبان دکتر برقانون جنگلهر حرکت خمیده می شود و هر اصول انجام برخی نرمش ها دروشی جدید در درمان سکته مبرخی اصول سلامت کمرما به جهان های متفاوت خودسیاره ابلهانکجای مغز مسئول پردازش تجآیا دلفین ها میتوانند باتکامل جریان همیشگی خلقتعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان اگر تلاش انسان امروز برانقش غذاها و موجودات درياحس و ادراک قسمت دوازدهمارتوکين تراپی روشی جديد در آرزوهایت مداومت داشتههمه چیز موج استلوتیراستامویتامین E در چه مواد غذایبنی عباس، ننگی بر تاریخراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ فکر کنماشین دانشساختار فراکتال وجود و ذهگمان میکنی جرمی کوچکی در آرامش(سکوت) stillness و تکاپوتا 20 سال آینده مغز شما به جنسیت و تفاوت های بیناییابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیخلا، خالی نیستارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان تشنجهندسه در پایه ی همه ی واکمقابله با کرونا با علم اسواقعیت خلا و وجود و درک مبه سخن توجه کن نه گویندهز گهواره تا گورتفکر خلا ق در برابر توهم مدیون خود ناموجودسرگردانیگذشته را دفن کنافراد آغاز حرکت خودشان رتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان کاملی در اطراف ما پرنوبت کودکانخانه ی تاریکاز آغاز خلقت تا نگاه انسادرک نیازمند شناخت خویش امنابع انرژی از نفت و گاز زندگی در جمع مواردی را برواکسن ضد اعتیادبیماری ای شبیه آلزایمر و پیموزایدتلقین اطلاعات و حافظهمرز مرگ و زندگی کجاستشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد وامیوتروفیک لترال اسکلرومعادله ها فقط بخش خسته کنجهش تمدنی عجیب و شگفت انسخطر آلودگی هواچگونه میتوان با قانون جنهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست قسمت زاوسکا درمان گوشریک آلل ژنتیکی که از نئاندپیشرفت در عقل است یا ظواهتنفس هوازی و میتوکندریمشاهده گر جدای از شیء مشاشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکانتقال ماده و انرژیمغز و اخلاقجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو سوی واقعیتنگاه از دور و نگاه از نزدهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تذره ی معین یا ابری از الکبار بزرگ ایستادن بر دو پامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان، نشان دهنده ی سخنگو ژنها ، مغز و ارادهآلودگی هوا چالش قرن جدیدتو باید نیکان را به دست بشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزانسان عامل توقف رشد مغزمغز برای فراموشی بیشتر کحل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتنادانی در قرن بیست و یکم،فاصله ها در مکانیک کوانتهوش عاطفی قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز ترهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهمنبع خواب و رویاسلول های بدن تو پیر نیستنکنترل همجوشی هسته ای با هآینده ی انسان در فراتر ازتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)ظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارايا اراده آزاد توهم است ینقش مهاجرت در توسعه نسل احس چشایی و بویاییاتوبان اطلاعات و پلِ بینداروی فامپیریدین یا نورلچرا مغز انسان سه هزار سالفرزندان زمان خودهیچ چیز همیشگی نیستاستفاده از انرژی خلاروزه داری متناوب، مغز را برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱میگرن و پروتئین مرتبط با سوپاپ ها یا ترانزیستورهاکیست هیداتید مغزآیا گذشته، امروز وآینده توصیه هایی در مصرف ماهیعماد الدین نسیمی قربانی عوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع مایا این جمله درست است کسینقش حیاتی تلومر دی ان آ دحس و ادراک قسمت هفدهماختلال در شناسایی حروف و دارویی خلط آورنسبت ها در کیهانقانونمندی و محدودیت عالمهرچیز با یک تاب تبدیل به اصول توسعه ی یک ذهن کاملريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری ها که در آن بما با کمک مغز خود مختاريمسیاره ابلهانکرونا چه بر سر مغز می آورآیا دست مصنوعی به زودی قاتکامل داروینی هنوز در حاعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهناگر خواهان پیروزی هستینقش غذاها در کاهش دردهای حس و ادراک قسمت سومارتباط میکروب روده و پاردر آسمان هدیه های نادیدنهمه چیز در زمان مناسبلوزالمعده(پانکراس)مصنوعویتامین کابه قفس های سیاهت ننازراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن مغز محدود به دورمبانی ذهنی سیاه و سفیدساختار شبکه های مغزی ثابگنجینه ای به نام ویتامین آزمون تجربی، راهی برای رتا بحر یفعل ما یشاجهل مقدسابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایخلاصه ای از مطالب همایش مارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان جدید ALSهندسه زبانِ زمان استملاحظه های اخلاقی دربارهوالزارتان داروی ضد فشار بوزون هیگز چیستزمین در برابر عظمت کیهانتفاوت مغز انسان و میمون همدیریت اینترنت بر جنگسربازان ما محققا غلبه می گربه شرودینگر و تاثیر مشافراد بی دلیل دوستدار تو تاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان پیوستهنور دروناز انفجار بزرگ تا انفجار درک و احساسمنابع انرژی از نفت و گاز زندگی در سیاهچالهواکسن علیه سرطانبیماری ای شبیه ام اس مولتپیموزایدتلاش ها برای کشف منابع جدمرز بین انسان و حیوان کجاشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد وامید نیکو داشته باش تا آنمعجزه های هر روزهجهشهای مفید و ذکاوتی که دخطرات هوش مصنوعیچگونه مغز پیش انسان یا همهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدردهای سال گذشته فراموش بیوگرافیمنبع هوشیاری کجاست قسمت زبان مشترک ژنتیکی موجودایک جهش ممکن است ذهن انسانپیشرفت ذهن در خلاقیت استتنفس بدون اکسیژنمشاهده آینده از روی مشاهشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکاندوه در دنیا استمغز و سیر تکامل ان دلیلی جستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماندولت یا گروهکنگاه از درون مجموعه با نگهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبار سنین ابزار هوشمندی امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزبان، وسیله شناسایی محیطژنهای مشترک بین انسان و وآلودگی هوا و ویروس کروناتو تغییر و تحولیششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر انسانیت در هم تنیده و متصمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟حلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردنازوکلسینفاصله ی همیشگی تصویر سازهوش عاطفی قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهمنتظر نمان چیزی نور را بهسلول عصبی شاهکار انطباق کنترل جاذبهآینده ی علم و فیزیک در60 ثتوهم چیستظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزايا اراده آزاد توهم است ینقش میدان مغناطیسی زمین حس و ادراک (قسمت اول )اتوسوکسیمایدداروی لیراگلوتیدچرا مغزهای ما ارتقا یافت فرضیه ای جدید توضیح میدههیچ وقت خودت را محدود به استفاده از سلول های بنیاروزه داری و بیمار ی ام اس برین نت به جای اینترنتمیگرن سردردی ژنتیکی که بسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکیست کلوئید بطن سومآیا پیدایش مغز از روی تصاتوضیحی ساده در مورد هوش مآیا آگاهی پس از مرگ از بیتیوتیکسن داروی ضد جنونعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج ایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش خرچنگ های نعل اسبی درحس و ادراک قسمت هجدهماختلال در شناسایی حروف و داستانها و مفاهیمی اشتبانسبت طلایی، نشانه ای به سقارچ بی مغز در خدمت موجودهز ذره، یک دنیاستاصول سلامت کمرریه زغالیبرخی بیماری های خاص که بدما بخشی از این جهان مرتبطسیر آفرینش از روح تا مغز کریستال هاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زاپی ژنتیکنقشه مغزی هر فرد منحصر بهحس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط ماده و انرژیدر آستانه ی موج پنجم کوویهمه چیز در زمان کنونی استلیروپریم داروی ترکیبی ضدویتامین کا و استخوانبه مغز خزندگان خودت اجازراه بی شکستبزرگ شدن تقریبا ناگهانی مباحث مهم حس و ادراکسادیسم یا لذت از آزار دادگویید نوزده و ایمنی ساکتآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاول کف پا و حقیقتجهان فراکتالابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قخلاصه ای از درمان های جدیارزش خود را چگونه میشناسدرمان جدید میگرن با انتی هندسه، نمایشی از حقیقتملاحظات بیهوشی قبل از جرواکنش های ناخودآگاه و تقبوزون هیگز جهان را از متلزمین زیر خلیج فارس تمدنی تفاوت ها و تمایزها کلید بمداخله ی زیانبار انسانسردرد میگرنگزیده ای از وبینار یا کنفافزایش قدرت ادراکات و حستاثیر کتامین در درمان پاجهان پیوستهنورون هاي مصنوعی می توانهوش مصنوعی از عروسک های باز بحث های کنونی در ویروسدرک کنیم ما همه یکی هستیممنابع انرژی از نفت و گاز زندگی زمینی امروز بیش از واکسنی با تاثیر دوگانه ابیماری اسپینال ماسکولار پیچیدگی های مغزمگستلاش هایی در بیماران قطع مرز جدید جستجو و اکتشاف، شناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و امید نجاتمعجزه ی چشمجهشهای مفید و ذکاوتی که ددفاع از پیامبرچگونه هموساپينس بر زمین هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدردی که سالهاست درمان نشبیان ژن های اسکیزوفرنی دمنبع هوشیاری کجاست قسمت زبان چهار حرفی حیات زمینیک رژیم غذایی جدید، می توپیشرفتی مستقل از ابزار هتنها مانع در زندگی موارد مطالبه ی حق خودشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکاندوه دردی را دوا نمیکندمغز کوانتومیجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماندوچرخه سواری ورزشی سبک و نگاه حقیقی نگاه به درون اهوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسفر فقط مادی نیستژنهای هوش ، کدامندآلودگی هوا و پارکینسونتو جهانی هستی که خودش را صبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر انسانیت در برابر دیگرانمغز بزرگ چالش است یا منفعحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سنباید صبر کرد آتش را بعد فتون های زیستیهوش عاطفی قسمت پنجماز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهمنحنی که ارتباط بین معرفسلولهای ایمنی القا کنندهکندر در بیماریهای التهابآیا فراموشی حتمی استتوهم وجودعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایمای نعمت من در زندگیمنقش محیط زندگی و مهاجرت دحس و ادراک (قسمت دوم )اتصال مغز و کامپیوترداروی تشنجی دربارداریچرا ویروس کرونای دلتا وافساد اقتصادی سیتماتیک درهیچ کاری نکردن به معنی چیاستفاده از سلول های بنیاروزه داری سلول های بنیادبرای یک زندگی معمولیمیگرن شدید قابل درمان اسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکاهش مرگ و میر ناشی از ابآیا امکان بازسازی اندامهتیک و اختلال حرکتیعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستایا بیماری ام اس (مولتیپنقش داروهاي مختلف معروف حس و ادراک قسمت هشتماختلالات مخچهدخالت در ساختار ژنهانشانه های گذشته در کیهان قبل از آغازهزینه ای که برای اندیشیداضطراب و ترسریواستیگمینبرخی توجهات در ببمار پارما تحت کنترل ژنها هستیم یسیستم تعادلی بدنکریستال زمان(قسمت اولآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیابتدا سخت ترین استنقشه های مغزی جدید با جزیحس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط متقابل با همه ی حیدر درمان بیماری مولتیپل همه چیز، ثبت می شودلیس دگرامفتامین یا ویاسویتامین کا در سبزیجاتبه نقاش بنگررابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین خطایی که مردم ممجموعه های پر سلولی بدن مسازگاری با محیط بین اجزاگوشه بیماری اتوزومال رسسآزمون ذهنی گربه شرودینگرتابوهای ذهنیجهان قابل مشاهده بخش کوچابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عخم شدن فضا-زماناز فرد ایستا و متعصب بگذردرمان جدید کنترل مولتیپلهنر فراموشیممانتین یا آلزیکسا یا ابواکنش به حس جدیدبی نهایت در میان مرزهازمان چیستتفاوت ها را به رسمیت بشنامدارک ژنتیکی چگونه انسانسردرد میگرن در کودکانافزایش مرگ و میر سندرم کوتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان پر از چیزهای اسرار آخانواده پایدارنورون های ردیاب حافظههوش مصنوعی از عروسک های باز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک احساسات و تفکرات دیگمنابع انرژی از نفت و گاز زندگی زودگذرواسطه ها د رمسیر ایجاد مغبیماری اضطراب عمومیپیچیدگی های مغزی در درک زتلاشی برای درمان قطع نخامزایای شکلات تلخ برای سلشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط امید جدید بر آسیب نخاعیمعجزه ی علمجوانان وطندفاع در برابر تغییر ساختچگونه هوشیاری خود را توسهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدرس گرفتن از شکست هابیان حقیقتمنبع هوشیاری کجاست قسمت زبان نیاز تکاملی استیکی از علل محدودیت مغز امپاسخ گیاهان در زمان خوردتنها در برابر جهانمطالبی در مورد تشنجشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکاندوهگین نباش اگر درب یا مغز آیندگان چگونه است ؟حفره در مغزابزار بقا از نخستین هماندورترین نقطه ی قابل مشاهنگاه دوبارههوش مصنوعی از عروسک تا کماز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خدامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسفر نامه سفر به بم و جنوب ژنهای حاکم بر انسان و انسآلزایمرتو دی ان ای خاص ميتوکندريصرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر انسان، گونه ای پر از تضادمغز بزرگ چالشهای پیش روحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکنبرو و انرژی مداومفروتنی و غرورهوش عاطفی قسمت اولاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و کابوسبحثی درباره هوش و تفاوتهمنشأ اطلاعات و آموخته ها سلولهای بنیادی مصنوعی درکوچ از محیط نامناسبآیا ممکن است موش کور بی متوهم وجودعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتای همه ی وجود مننقش نگاه از پایین یا نگاهحس و ادراک قسمت 67اثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی جدید ALSچرا پس از بیدار شدن از خوفشار و قدرتهیچ کس مانند تو نگاه نمیکاستفاده از سلول های بنیاروزهای بد باقی نمیماندبرای پیش بینی آینده مغز دمیدان مغناطيسي زمین بشر سوخت هیدروژنی پاککاهش التهاب ناشی از بیماکاهش حافظه هرچند فرایندیآیا انسان با مغز بزرگش اختیروفیبان موثر در سکته ی عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قاایا بدون زبان میتوانیم تنقش درختان در تکاملحس و ادراک قسمت پنجماختلالات حرکتی در انساندر مانهای کمر دردنشانه های پروردگار در جهقبل از انفجار بزرگهزینه سنگین انسان در ازااطلاع رسانی اینترنتیریاضیات یک حس جدید استبرخی توصیه ها برای واکسیمانند آب باشسیستم دفاعی بدن علیه مغز کریستال زمان(قسمت دوم)آیا راهی برای رفع کم آبی تکامل داروینی هنوز در حاغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پابتدایی که در ذهن دانشمننقص در تشخیص هیجانات عامحس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط چاقی و کاهش قدرت بدر سال حدود 7 میلیون نفر همه ی سردردها بی خطر نیستلا اکراه فی الدینویتامین بی 12 در درمان دردبه نقاش بنگررادیوی مغز و تنظیم فرکانبزرگترین درد از درون است محل درک احساسات روحانیستم با شعار قانون بدترین گوشت خواری یا گیاه خواریآزادی عقیده، آرمانی که تتاثیر فکر بر سلامتجهان موازی و حجاب هاابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتخونریزی مغز در سندرم کوواز مخالفت بشنودرمان جدید ای ال اس، توفرهنر حفظ گرهمن کسی در ناکسی دریافتم واکسن های شرکت فایزر آمربی ذهن و بی روحتفاوت های بین زن و مرد فقمروری بر تشنج و درمان هایسردرد و علتهای آنافزایش سرعت پیشرفت علوم تاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان پر از چیزهای جادویی خار و گلنوروپلاستیسیتی چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی از تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک تصویر و زبان های مخلتمنابع انرژی از نفت و گاز زندگی سلول در بدن، جدای اوبینار اساتید نورولوژی دبیماری بیش فعالیپیوند قلب خوک، به فرد دچاتلاشی تازه برای گشودن معمسمومیت دانش آموزان بی گشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلیامید درمان کرونا با همانمعجزه ی علم در کنترل کرونجوانان وطندقیق ترین تصاویر از مغز اچگونه واکسن کرونا را توزهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدست کردن در گوشبیست تمرین ساده برای جلومنبع هوشیاری کجاست قسمت زبان و کلمه حتی برای کسانیافته های نوین علوم پرده پختگی پس از چهل سالگي به تنهایی رمز نوآوری استمطالعه ای بیان میکند اهدشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکاندام حسی، درک از بخش هایمغز انسان ایا طبیعتا تماحق انتخابابزار بقا از نخستین همانديدن با چشم بسته در خواب نگاهی بر قدرت بینایی دراهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار مانند بردهبازگشت به ریشه های تکاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسفر به مریخ در 39 روزکل اقیانوس در یک ذرهآملودیپین داروی ضد فشار تو در میانه ی جهان نیستی ضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر انعطاف پذیری مکانیسمی علمغز بزرگ و فعال یا مغز کوحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از دانشمندان ژنی از مغز انسچت جی پی تیفرگشت و تکامل تصادفی محض هوش عاطفی قسمت دهماز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساسات متفامنشاء کوانتومی هوشیاری اسلام تا روشناییکوچک شدن مغز از نئاندرتاآیا ما کالا هستیمتوهم بی خداییعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینای آنکه نامش درمان و یادشنقش نظام غذایی در تکامل محس و ادراک قسمت 74اثرات فشار روحی شدیدداروی جدید s3 در درمان ام چرا ارتعاش بسیار مهم استفضای قلب منبع نبوغ استهیچ کس حقیقت را درون مغز استفاده از سلول های بنیاروزهای سختبرای اولین بار دانشمندانمیدان های مغناطیسی قابل سودمندی موجودات ابزی بر سی و سه پل اصفهانکاهش دوپامین عامل بیماریآیا احتمال دارد رویا از آتکنولوژی جدید که سلول هاعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون ایا تکامل هدفمند استنقش ذهن و شناخت در حوادث حس و ادراک قسمت پنجاهاختلالات صحبت کردن در اندر محل کار ارزش خودت را بنظام مثبت زندگیقبرستان ها با بوی شجاعتهزاران سال چشم های بینا واطلاعات حسی ما از جهان، چریسدیپلام تنها داروی تایبرخی درمان های Spinal Muscular Atماه رجبسکوت و نیستیکریستال زمان(قسمت سوم)آیاما مقهور قوانین فیزیکتکامل زبانغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزابتذال با شعار دیننقطه بی بازگشتحس و ادراک قسمت ششمارتباط هوش ساختار مغز و ژدرمان های اسرار آمیز در آهمیشه چشمی مراقب و نگهبالاموژین داروی ضد اوتیسم؟ویتامین بی هفدهبه نادیدنی ایمان بیاورراز تغییربسیاری از مجرمان، خودشانمحل درک احساسات روحانی دستم، بی پاسخ نیستگیلگمش باستانی کیستآزار دیگری، آزار خود استتاثیر مشاهده بر واقعیت بجهان ما میتواند به اندازابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلاخواندن ، یکی از شستشو دهناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید سرطانهنر رها شدن از وابستگیمن پر از تلخیمواکسن کووید 19 چیزهایی که بی شرمیگزارش یک مورد جالب لخته وتفاوت های تکاملی در مغز ومرکز هوشیاری، روح یا بدن سردرد تنشنافسردگی و اضطراب در بیماتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان دارای برنامهخارق العاده و استثنایی بنوروز یا روز پایانیهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکنیکی تا مغز از مغز تدرک حقیقت نردبان و مسیری منابع انرژی از نفت و گاز زندگی، مدیریت انرژیوجود قبل از ناظر هوشمندبیماری تی تی پیپیوند مغز و سر و چالشهای تلاشی جدید در درمان ام اسمسمومیت دانش آموزان، قماشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سامیدوار باش حتی اگر همه چمعجزه در هر لحظه زندگیجواب دانشمند سوال کننده دل به دریا بزنچگونه آن شکری که می خوریمهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدست آسمانبیش از نیمی از موارد انتقمنبع هوشیاری کجاست قسمت زبان و بیان نتیجه ساختمایاد گرفتن مداومپروژه ی ژنوم انسانیتنبیه چقدر موثر استمعماری، هندسه ی قابل مشاشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکانرژی بی پایان در درون هرمغز انسان برای ایجاد تمدحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین هماندی متیل فومارات(زادیوا)(نگاهی بر توانایی اجزاي بفلج نخاعی با الکترودهای هوش مصنوعی به شناسایی کااز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار وابسته به شکلبازخورد یا فیدبکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسفر تجهیزات ناسا به مریخ کلمات بلند نه صدای بلندآموزش نوین زبانتوقف؛ شکستضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیاهرام مصر از شگفتی های جهمغز بزرگترین مصرف کننده حکمت الهی در پس همه چیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان پاسخ کوانتومی چت جی پی تیفراموش کارها باهوش تر هسهوش عاطفی قسمت دوماز تکامل تا مغز، از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی درباره احساساتی غیرمهندسی ژنتیک در حال تلاش سلاح و راهزنیکوچکترین چیز یک معجزه اسآیا ما تنها موجودات زنده توهم تنهاییعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیایمپلانت مغزینقش نظریه تکامل در شناساحس و ادراک قسمت 75اثرات مفید قهوهداروی جدید میاستنی گراویچرا بیماری های تخریبی مغقفس ذهنهیچ اندر هیچاستیفن هاوکینگ در مورد هروش مقابله مغز با محدودیبرای تمدن سازی، باید در بمیدان های کوانتومی خلابرای خودآگاه بودن تو بایمیدان بنیادین اطلاعاتسیلی محکم محیط زیست بر انکاهش سن بیولوژیکی، تنها آیا احتمال دارد رویا از آتکنولوژی جدید که سلول هاعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانایجاد احساساتنقش روی و منیزیم در سلامتحس و ادراک قسمت پنجاه و یاختلالات عضلانی ژنتیکدر چه مرحله ای از خواب ، رنظریه ی تکامل در درمان بیقدم زدن و حرکت دید را تغیهستي مادي ای که ما کوچکتراطلاعاتی عمومی در مورد مریشه های مشترک حیاتبرخی روش های تربیتی کودکماپروتیلینسکوت، پر از صداکشف مکانیسم عصبی خوانش پآب زندگی است قسمت چهارمتکامل زبانغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به ابداع دی ان ای بزرگترین دنمیتوان با بیرون انداختنحس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط پیوسته ی جهاندرمان های بیماری آلزایمرهمیشه اطمینان تو بر خدا بلایو دوم دکتر سید سلمان فویتامین دی گنجینه ای بزربه هلال بنگرراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیمحدودیت چقدر موثر استستون فقرات انسان دو پا جلگیاه بی عقل به سوی نور میآسيب میکروواسکولاریا آستاثیر نگاه ناظر هوشیار بجهان مادی، تجلی فضا در ذهچهار میلیارد سال تکامل بخواب سالم عامل سلامتیاز نخستین همانند سازها تدرمان دارویی سرطان رحم بهنر، پر کردن است نه فحش دمنابع انرژي پاک سرچشمه حزمان و مکان، ابعاد کیهان واکسن کرونا و گشودن پنجربی عدالتی در توزیع واکسن گشایش دروازه جدیدی از طرتفاوت های زبانی سرمنشا تمرکز حافظه کجاستسردرد سکه ایاقلیت خلاقتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان در حال نوسان و چرخشخبر مهم تلسکوپ هابلنوشیدن چای برای مغز مفید هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز و از مغز درک دیگرانمنابع انرژی از نفت و گاز زونیسومایدوراپامیل در بارداریبیماری دویکپیوند اندام از حیوانات بتمایل زیاد به خوردن بستنمسیر دشوار تکامل و ارتقاشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت رواامیدواری و مغزمعرفت و شناختجوسازی مدرندلایلی که نشان میدهد ما بچگونه انتظارات بر ادراک هوش مصنوعی از عروسک بازی از تکینگی تا مغز از مغز تدستورالعمل مرکز کنترل بیبیشتر کمردردها نیازی به منبع هوشیاری کجاست قسمت زبان و بیان، در سایه پیشریاد بگیر فراموش کنیپروژه ی ژنوم انسانیتهدیدهای هوش مصنوعیشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکانرژی تاریکمغز انسان برای شادمانی طحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین هماندین اجبارینگاهت را بلند کنفلج بل، فلجی ترسناک که آنهوش مصنوعی در کامپیوترهااز تکینگی تا مغز از مغز ترفتار اجتماعی انسان، حاصبازسازي مغز و نخاع چالشی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتسفر دشوار اکتشافکلوزاپین داروی ضد جنونآمارهای ارائه شده در سطح تولید مثل اولین ربات های ضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شباولویت بندی ها کجاستمغز حریص برای خون، کلید تحافظه میتواند بزرگترین دابزارهای پیشرفته ارتباط دانشمندان اولین سلول مصننتایج نادانی و جهلفراموشی همیشه هم بد نیستهوش عاطفی قسمت سوماز تکامل تا مغز، از مغز ترویا تخیل یا واقعیتبخش فراموش شده ی حافظهمهربانی، شرط موفقیتسلسله مباحث هوش مصنوعیکووید نوزده و خطر بیماری آیا مغز تا بزرگسالی توسعتوهم جدایی و توهم علمعلم و روحتری فلوپرازینایمپلانت مغزی کمک میکند نقش هورمون های تیروئید دحس و ادراک قسمت 78اثرات مفید روزه داریداروی جدید برای میاستنی چرا حیوانات سخن نمی گوینقفس را بشکنهیچگاه از فشار و شکست نتراستیفن هاوکینگ در تفسیر روش های صرفه جویی در ایجا