دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

دانشمندان تغییر میدان مغناطیسی زمین را به تغییرات آب و هوا مرتبط میکنند

دانشمندان برعکس شدن میدن مغناطیسی زمین را به تغییرات در زندگی سیاره و آب و هوا مرتبط می کنند.
( در هر آهنربا از جمله زمین که یک آهنربای بزرگ است مکانهایی وجود دارد که در آنها اثر نیروی جاذبه مغناطیس بیش از جاهای دیگر است، این مکان ها را قطب های آهنربا می‌گویند.)شبیه‌سازی‌های جدید نشان می‌دهد که میدان مغناطیسی زمین می‌تواند ۱۰ برابر سریعتر از آنچه قبلا تصور می‌شد، تغییر جهت دهد. امروزه محققان برای ردیابی میدان مغناطیسی زمین از ماهواره ها استفاده می کنند، اما برای درک تکامل میدان مغناطیسی این سیاره خاکی باید هسته های رسوبی، نمونه های گدازه و مصنوعات انسانی را آنالیز کنند.

محققان در این مطالعه جدید الگوهایی از میدان مغناطیسی زمین را با استفاده از تغییرات زمانی در میدان مغناطیسی در حال چرخش این سیاره در ۱۰۰ هزار سال گذشته تهیه کردند.

پیش از این محققان تصور می کردند میدان مغناطیسی زمین در سریعترین حالت خود یک درجه در سال تغییر می کند، اما آنالیز اخیر نشان می دهد که میدان مغناطیسی زمین می تواند تا ۱۰ برابر سریعتر تغییر کند.

این الگوها نشان دادند چنین تغییرات سریعی معمولا با واژگونی قطب یا گردش میدان مغناطیسی- زمانی که قطب های مغناطیسی زمین بخصوص از قطب های جغرافیایی سیاره دور می شوند- همراه است.

حدود ۳۹ هزار سال پیش در آمریکای مرکزی، میدان مغناطیسی زمین با سرعت ۲.۵ درجه در سال تغییر جهت داد. همچنین سریع ترین سرعت تغییرات میدان مغناطیسی زمین نیز حدود ۴۱ هزار سال پیش که زمین وارونگی کوتاه میدان مغناطیسی را تجربه کرد، ثبت شد.

اکنون تجزیه و تحلیل های جدید نشان می دهد که تغییرات سریعتر و چشمگیرتر در میدان مغناطیسی زمین با تکه های گسل معکوس در سطح هسته مایع کره زمین ارتباط دارد. از آنجا که این تکه ها در عرض های جغرافیایی پایین تر فراوان ترند، میدان های مغناطیسی محلی در امتداد استوا ممکن است دوره های سریع تری را در تغییرات میدان مغناطیسی تجربه کنند.
این مطالعه در مجله Nature Communications منتشر شده است.
(برای بررسی تاثیر میدان های مغناطیسی زمین بر میزان نفوذ اشعه های خورشیدی و ایجاد بیماری ها از جمله بیماری های مغز و نخاع، به مقاله ای تحت عنواننقش میدان مغناطیسی زمین بر حیات و سلامت موجودات زندهدر همین کانال مراجعه شود.)
کشف درختان فسیلی در نیوزیلند برای دانشمندان این امکان را فراهم کرده است تا ببینند چگونه برعکس شدن قطب های مغناطیسی میتواند بر زندگی در زمین تاثیر بگذارد. آنطور که به نظر می رسد قطب های مغناطیسی زمین، ثابت نیست. آنها اندکی چرخش دارند و در طول تاریخ زمین حتی خود را به طور کامل برعکس کرده اند
اکنون دانشمندان مدارکی دارند برای اینکه چگونه این تغییر مسیر مغناطیسی توانسته است بر زندگی زمین تاثیر بگذارد.

کارولین گراملینگ در news Science می گوید: دانشمندان نمی دانند چه چیزی باعث تغییر و برعکس شدن میدان مغناطیسی شده است... آنچه می دانیم اینکه زمین هسته ای فلزی دارد. این هسته یک پوشش بیرونی فلزی و یک مرکز داخلی فلزی جامد دارد که از آهن و نیکل درست شده است.

واکنش بین این دو هسته و جریان مواد معدنی درون آنها یک جریان الکتریکی ایجاد میکند که میدان مغناطیسی را سبب میشود.
او ادامه می دهد: این میدان مغناطیسی مانند یک آهنربای بزرگ در مرکز سیاره است که دو قطب شمال و جنوب دارد. ما در تاریخ چندین میلیون ساله ی زمین می دانیم، زمین، قطب ها را گهگاه عوض کرده است بنابراین قطب جنوب، شمال و قطب شمال، جنوب شده است.

یک درخت فسیلی- که در نیوزیلند کشف شده است- به دانشمندان کمک کرده است تاریخ یکی از این چرخش های میدان مغناطیسی را در حدود 41 هزار سال قبل تعیین کنند و این زمانی است که زمین شاهد انقراض موجودات عظیم الجثه، تغییرات آب و هوایی و حتی افزایش هنر غار شده است. دانشمندان این تغییر خاص میدان مغناطیسی را گردش لاشامپز خوانده اند.

آنها می توانند تاریخ این رخداد را با مطالعه ی یافته های فسیلی مشخص کنند. هرطور که این میدان مغناطیسی میخواهد باشد وقتی سنگ ها شکل می گیرند فلزات مغناطیسی اندکی که درون این صخره ها هستند میتوانند خود را در جهت میدان مغناطیسی کنونی مرتب کنند. گردش لاشامپز فقط چند صد سال طول کشید ولی دانشمندان به مطالعه ی این مورد، علاقه مند هستند زیرا آنها تصور می کنند شاید به آنها کمک کند مشخص کنند چگونه برعکس شدن مغناطیسی ممکن است بر موجودات زنده ی روی زمین در آن زمان تاثیر گذاشته باشد؟ پیش از برعکس شدن میدان مغناطیسی دوره ای هست که قطب ها آماده ی تغییر می شوند. در این دوره میدان مغناطیسی زمین ضعیف میشود و اجازه می دهد اشعه های بیشترخورشیدی به زمین برسد و این تاثیر زیادی بر زندگی زمینی دارد.

گراملینگ توضیح می دهد: بنابراین دوره ی خطر بزرگ، حدود 42 هزار سال قبل- درست قبل از اینکه برعکس شدن رخ دهد- بوده است. دانشمندان می دانند برخی حیوانات کاریسماتیک در این دوره از میان رفته اند و عجیب اینکه درست در همین زمان است که افزایش زیادی را در هنر غار در نقاشی انسان ها در غارها میبینیم. ما دانسته ایم برخی تغییرات آب و هوایی در این دوره رخ داده است ولی اینکه بتوان آن را به این حادثه مرتبط کرد یک راز است در سال 2019 گروهی از دانشمندان روی سنگ روزتا درختی باستانی را پیدا کردند که میتواند همه ی این حوادث را به هم ربط دهد. برخی از این درختان سوزنی شکل هنوز درنیوزیلند هستند و دودمان آنها در حدود دوره ی ژوراسیک در میلیون ها سال قبل بوده است.

درختان ویژه، در این دوره ی مردابی در حدود 50 هزار سال قبل بوده است. تعداد زیادی از تنه ها چند متر قطر دارد و در این مرداب دفن شده و در آنجا مانده است. مردم آنها را برای کارها و اهداف شخصی بیرون می آورند تا برای مثلا میز یا ستون از آن، استفاده کنند ولی آنها در علم، اهمیت مضاعفی دارند زیرا رخدادهای آب و هوایی را ثبت کرده است.

بنابراین پژوهشگران دانسته اند که اگر چیزی بتواند به آنها بگوید در حدود 42 هزار سال قبل چه اتفاقی افتاده است همین درختان هستند. پژوهشگران حلقه های درخت را بررسی کردند تا ببینند چه تغییراتی در میزان کربن 14 در طی سال ها رخ داده است. کربن 14 نه فقط برای تاریخ نگاری اشیا مهم است، به خاطر واکنش اشعه های کیهانی با مولکول ها در اتمسفر تعداد زیادی از این کربن تولید می شود و وقتی زمین، میدان مغناطیسی ضعیفی دارد اشعه های کیهانی به سیاره برخورد میکند. دانشمندان در حقیقت یک افزایش و اوج کربن 14 را در درخت پیدا کردند و آنها توانستند با یافته های صخره ای مقایسه کنند که برعکس شدن مغناطیسی را نشان میداد.

(تاثیر اشعه های اضافه ی خورشیدی در ایجاد کربن 14 در اتمسفر، نشان می دهد، تغییر در میزان کربن 14، که عنصری ناپایدار است فقط در گذر زمان و در نتیجه ی تخریب کربن ناپایدار با رسیدن به نیمه عمر، اتفاق نمی افتد؛ بلکه در نتیجه ی تغییرات اتمسفر زمین با تلاش های ضد محیط زیستی انسان و تغییر میدان مغناطیسی زمین و نفوذ بیشتر اشعه های زیان بار خورشیدی میتواند ساخته شود و در جو زمین آزاد شود.

به هم خوردن نسبت کربن 12 به 14، هرچند در مطالعات زمین شناسی نشانه ای از دوره های در هم ریختن اتمسفر و میدان مغناطیسی است، از سوی دیگر باستان شناسان آینده را در تعیین عمر واقعی بسیاری از کشفیات باستانی با مشکل مواجه میکند. به ویدیویی با عنوانانواع روش های تعیین عمر فسیل ها در همین کانال مراجعه شود.)

گرام لینگ میگوید: ما می دانیم اینها با هم رخ داده است. آیا این جالب نیست؟ به علاوه افزایش مهمی در هنر غار، در حدود 41 تا 42 هزار سال قبل رخ داده است. گراملینگ اشاره میکند دانشمندان نقاشی هایی را در این دوره زمانی پیدا کردند که از خاک قرمز کشیده شده بود. برخی جامعه های بومی حتی امروز از خاک سرخ به عنوان ضد آفتاب استفاده میکنند. آیا ممکن است اشعه ی فوق بنفش اضافه ای در آن زمان، وجود داشته باشد و ناگهان تو انسان ها را در غار داشته باشی و سبب شود هنر غار با خاک سرخ درست شود؟! آیا ممکن نیست اینطور باشد که آنها به دنبال پناهگاهی از اشعه های زیاد خورشید در آن دوره بودند؟

چون این حالت در 40 هزار سال قبل رخ داده است نئاندرتال ها منقرض شدند. آیا برعکس شدن میدان مغناطیسی ممکن است علت این انقراض بوده باشد؟ با تغییرات سریع آب و هوایی ممکن است هموساپینس ها قادر بوده باشند با نئاندرتال رقابت کنند. در این دوره انقراض موجودات عظیم الجثه به خصوص دراسترالیا رخ داد مثلا یک کانگروی بسیار بزرگ در آن زمان منقرض شد؛ برخی حیوانات دیگر استراالیا و از جمله یک کیسه دار گوشت خوار به نام شیر کیسه دار و خرس دندان دار که حدود 6 فوت بلندی داشت منقرض شدند.
https://www.pri.org/stories/2021-04-19/scientists-link-earths-magnetic-reversals-changes-planets-life-and-climate?fbclid=IwAR3a-Mt9j2xqwQhT7F35Y-iFojFZN6S6kTn4bTFJvgNlA0GUTXaejqi0Z_g
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
حقیقت غیر قابل شناختمسئولیت جدیدگامی در درمان بیماریهای دانش قدرت استآغاز مبهم آفرینشابزار بقا از نخستین همانرنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادینوار مغزی روشی مهم در تشخاز تکینگی تا مغز از مغز تتوهم فضای خالی یا توهم فضطبیعت بر اساس هماهنگیهوش مصنوعی یا حماقت طبیعتبدیل تراکت صوتی مصنوعی منبع هوشیاری کجاست قسمت53واکسن دیگر کرونا ساخته شپول و شادیحرکت چرخشی و دائمی کیهانداروهای تغییر دهنده ی سیالگو و عادت را بشکن و در امعنی روزهابزار بقای موجود زنده از روح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم دزدی ساب کلاوینچیزی شبیه نور تو نیستفلج خواب چیستاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی توصیه های سازمان بهداشت علایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهمنبع هوشیاری کجاست؟(قسموزن حقیقی معرفت و شناختپیدایش زبانحس و ادراک قسمت چهارمداروی ضد تشنج با قابليت تانفجار و توقف تکاملی نشامغز و اخلاقابعاد و نیازهای تکاملیروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله ی تولید کنندهنگاه محدود و تک جانبه، مشفرایند پیچیده ی خونرسانیاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل ابزار هوش ، راه پر عسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهمولتیپل اسکلروز در زنان ژن هوش و ساختارهای حیاتی پرورش مغز مینیاتوری انساحس و ادراک قسمت بیستمدر یک فراکتال هر نقطه مرکانسان ها می توانند میدان مغز بیش از آنچه تصور میشواحساس گذر سریعتر زمانراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانساخت شبکه عصبی با الفبای ناتوانی از درمان برخی ویقلب دروازه ی ارتباطاصل در هم تنیدگی و جهانی هوش احساسیتئوری تکامل در پیشگیری و جنبه های موجی واقعیتمکان زمان یا حافظه زمانکمردرد با پوشیدن کفش مناآنان که در قله اند هرگز خخفاش با شیوع همه گیری جدیدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاولین دارو برای آتاکسی فنفرت، اسیب به خود استادغام میان گونه های مختلتفکر قبل از کارسریعترین کامپیوتر موجودنرمش های مفید در سرگیجهقدرت کنترل خودبقای حقیقی در دور ماندن اهوشیاری و وجودتاثیر کپسول نوروهرب بر نجهان یکپارچهماجرای عجیب گالیلهکوری گذرای ناشی از موبایخودروهای هیدروژنیآیا هوش سریعی که بدون احسدریای خدااین ایده که ذرات سیاهچالزندگی هوشمند در خارج از زنقش اتصالات بین سلولهای ارتباط شگفت انگیز مغز انتقویت سیستم ایمنیشناخت و معرفت، و نقش آن دچراروياها را به یاد نمی آتاثیر گیاه خواری بر رشد ولحظات خوش با کودکانبه خودت مغرور نشوهدف از تکامل مغزجهش های ژنتیکی مفید در سامخچه فراتر از حفظ تعادلکتاب زیست شناسی باورخطای ادراک کارماآیا جهان ذهن و افکار ما مدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ااگر فقط مردم میفهمیدند کزیست شناسی باور حقیقت یا نقش غذاها و موجودات دريااز نظر علم اعصاب اراده آزتنفس هوازی و میتوکندریشانس یا تلاشنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری وسواسوقتی پر از گل شدی خودت را جریان انرژی در سیستم های مرکز خنده در کجای مغز استگل خاردار، زیباستدو برابر شدن خطر مرگ و میآب، زندگی است(قسمت پنجم)ذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وابزار بقا از نخستین همانزبان شناسی مدرن در سطح سلچندین ماده غذایی که مانناز تکینگی تا مغز از مغز تتو با باورهایت کنترل میششرکت نورالینک ویدیویی ازهمراهی نوعی سردرد میگرنیتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع جدید انرژیواقعیت چیستواقعیت های متفاوتحقایق ممکن و غیر ممکنمسئولیت در برابر محیط زیگاهی لازم است برای فهم و دانش محدود به ابعاد چهارإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَابزار بقا از نخستین همانرنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و انوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز از مغز تتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)طعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمواکسن دیگری ضد کرونا از دپول و عقیدهحس متفاوتداروهای ضد بیماری ام اس والگوی بنیادین و هوشیاریمعادله ها فقط بخش خسته کنابزار بقای موجود زنده از روح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سندرم سردرد به دلیل افت فنکاتی در مورد تشنجفلج دوطرفه عصب 6 چشماز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی توصیه های غیر دارویی در سعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرامنبع هوشیاری کجاست؟(قسموزوز گوشپیر شدن حتمی نیستحس و ادراک قسمت نوزدهمداروی ضد تشنج با قابليت تانقراض را انتخاب نکنیدمغز و اخلاقابعاد اضافه ی کیهانروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرسیاره ی ابلهاننگاه انسان محدود به ادرافرایند تکامل و دشواری هااساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل تکنولوژیعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدمواد کوانتومی جدید، ممکنژن یا نقشه توسعه مغز و نقپرتوهای صادر شده از سیاهحس و ادراک قسمت دهمدر کمتر از چند ماه سوش جدانسان یک کتابخانه استمغز برای فراموشی بیشتر کاحساسات کاذبراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنساختن آیندهناتوانی در شناسایی چهره قلب روباتیکاصل علت و تاثیرهوش احساسیتئوری جدید، ویران کردن گجنسیت و تفاوت های بیناییمکانیک کوانتومی بی معنی کنفرانس تشنج هتل کوثر اصآنزیم تولید انرژی در سلوخلا، حقیقی نیستدرمان تومورهای مغزی با ااولین دروغرشد مغز فرایندی پیچیده انقش قهوه در سلامتیادغام دو حیطه علوم مغز و تفکر خلا ق در برابر توهم سرگیجه از شایعترین اختلانرمش های موثر در کمردردقدرت انسان در نگاه به ابعبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری و افسردگیتاثیر کپسول نوروهرب بر تجهان کنونی و مغز بزرگتریماده ی تاریککی غایب شدی تا نیازمند دلخورشید مصنوعیآیا هشیاری کوانتومی وجوددرک فرد دیگر و رفتارهای ااینکه به خاطرخودت زندگی زندگی بی دودنقش تیروئید در تکامل مغزارتباط غیرکلامی بین انساتلقین اطلاعات و حافظهشناخت حقیقت یا آرزوهای گنزاع بین جهل و علم رو به پتاثیر گیاه خواری بر رشد ولرزش ناشی از اسیب به عصببه دنبال رستگاری باشهدف از خلقت رسیدن به ابزاجهش های ژنتیکی غیر تصادفمخچه ، فراتر از حفظ تعادلکتاب طبیعت در قالب هندسهخطای حسآیا جهش های ژنتیکی، ویرودرختان اشعار زمینبیوگرافیاگر میدانی مصیبت بزرگتر زیست، مرز افق رویداد هستنقش غذاها و موجودات دريااز واقعیت امروز تا حقیقتتنفس هوازی و میتوکندریشاهکار قرنهفت چیز که عملکرد مغز تو تاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری کروتز فیلد جاکوبوقتی تو از یاد گرفتن باز جریان انرژی در سیستم های مرگ چیستگل زندگیدو برابر شدن خطر مرگ و میآتش منبع انرژیذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پاابزار بقا از نخستین همانزبان شناسی نوین نیازمند چندجهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تتو باید نیکان را به دست بشربت ضد خلطهندسه ی پایه ایتاثیر رو ح و روان بر جسممناطق خاصی از مغز در جستجمنبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت و مجازحل مشکلمستند جهان متصلگاهی مغز بزرگ چالش استدانش بی نهایتافت فشار خون ناگهانی در وابزار بقا از نخستین همانرهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستننوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز از مغز تتوهم چیستظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن سرطانپوست ساعتی مستقل از مغز دحس چشایی و بویاییداروی فامپیریدین یا نورلالگوبرداری از طبیعتمعجزه های هر روزهابزار بقای موجود زنده از روزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهاچگونه مولکول های دی ان ایفناوری هوش مصنوعی نحوه خاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی توصیه هایی در مصرف ماهیعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیک پیام منفرد نورون مغزی پیشینیان انسان از هفت میحس و ادراک قسمت هفتمداروی ضد تشنج توپیراماتانواع سکته های مغزیمغز و سیر تکامل ان دلیلی ابعاد بالاترروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهاننگاه از بیرون مجموعهفرایند حذف برخی اجزای مغاستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل جریان همیشگی خلقتعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان موجود بی مغزی که می تواندژن ضد آلزایمرپرسش و چستجو همیشه باقی احس و ادراک قسمت دوازدهمدر آرزوهایت مداومت داشتهانسان باشمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟اخلاق و علوم اعصابراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار فراکتال وجود و ذهنادیدنی ها واقعی هستندقلب را نشکناصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش در طبیعتتا 20 سال آینده مغز شما به جنسیت و تفاوت های بیناییمکانیزمهای دفاعی در برابکنگره بین المللی سردرد دآینه در اینهخلا، خالی نیستدرمان تشنجاولین سلول مصنوعیرشد مغز علت تمایل انسان بنقش مهاجرت در توسعه نسل اارتقا و تکامل سنت آفرینش تفاوت مغز انسان و میمون هسرگردانینرمشهای مهم برای تقویت عقدرت ذهنبلوغ چیستهوشیاری کوانتومیتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان کاملی در اطراف ما پرماده ی خالیکیهان خود را طراحی میکندخوش قلبی و مهربانیآیا واکنش های یاد گرفته ودرک نیازمند شناخت خویش ااینکه خانواده ات سالم بازندگی در جمع مواردی را برنقش حفاظتی مولکول جدید دارتروز یا خوردگی و التهاتلاش ها برای کشف منابع جدشناخت درون، شناخت بیرون؛نزاع بین علم و نادانی رو تاثیر گیاه خواری بر رشد ولرزش عضله یا فاسیکولاسیوبه زودی شبکه مغزی به جای هر چیز با هر چیز دیگر در تجهش تمدنی عجیب و شگفت انسمخچه ابزاري که وظیفه آن فکتاب، سفری به تاریخخطر آلودگی هواآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیاگر نیروی مغناطیس نباشد زاوسکا درمان گوشرنقش غذاها و موجودات دريااز کجا آمده ام و به کجا میتنفس بدون اکسیژنشاهکار شش گوشهفت سین یادگاری از میراث تاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری گیلن باره و بیمارویتنام نوعی کرونا ویروس جریان انرژی در سیستم های مرگ و میر پنهانگلوله ی ساچمه ایدو سوی واقعیتآثار باستانی تمدن های قدذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی اابزار بقا از نخستین همانزبان، نشان دهنده ی سخنگو نه به اعداماز تکینگی تا مغز از مغز تتو تغییر و تحولیشش مرحله تکامل چشمهندسه ی رایج کیهانتاثیر روده بر مغزهندسه بنیادینتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت و انعکاسحلقه های اسرارآمیزمشکل از کجاستگذر زمان کاملا وابسته به دانشمندان موفق به بازگردافت هوشیاری به دنبال کاهابزار بقا از نخستین همانروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق نوبت کودکاناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتوهم وجودظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن سرطانپوشاندن خود از نورحس و ادراک (قسمت اول )داروی لیراگلوتیدالتهاب شریان تمپورالمعجزه ی چشمابزار بقای موجود زنده از روزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاچگونه میتوان با قانون جنفیلمی بسیار جالب از تغییاز تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی توضیحی ساده در مورد هوش معوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع ممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیک پیشنهاد خوب برای آسان پیشرفت های جدید علوم اعصحس و ادراک قسمت هفدهمدارویی خلط آورانگشت ماشه ایمغز کوانتومیاتفاق و تصادفريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهاننگاه از دور و نگاه از نزدفراتر از دیوارهای باوراستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل داروینی هنوز در حاعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنموجودات مقهور ژنها هستندژنها نقشه ایجاد ابزار هوپرسشگری نامحدودحس و ادراک قسمت سومدر آسمان هدیه های نادیدنانسان جدید از چه زمانی پامغز بزرگ چالش است یا منفعاخلاق پایه تکامل و فرهنگراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ساختار شبکه های مغزی ثابنادانی در قرن بیست و یکم،قیچی ژنتیکیاصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش عاطفی قسمت 11تا بحر یفعل ما یشاجهل مقدسما انسانها چه اندازه نزدکنگره بین المللی سردرد دآیندهخلاصه ای از مطالب همایش مدرمان جدید ALSاوکرلیزوماب داروی جدید شرشد در سختی استنقش میدان مغناطیسی زمین ارتقا یا بازگشت به قبل ازتفاوت ها و تمایزها کلید بسربازان ما محققا غلبه می چرا ماشین باید نتایج را پقدرت عشقبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش، ژنتیکی است یا محیطیتاثیر کپسول نوروهرب بر سجهان پیوستهماده ای ضد التهابیکیهانِ هوشیارِ در حال یاخوشبختی دور از رنج های مآیا یک، وجود دارددرک و احساساینترنت بدون فیلتر ماهوازندگی در سیاهچالهنقش حیاتی تلومر دی ان آ دارزش حقیقی زبان قسمت اولتلاش هایی در بیماران قطع شناسایی تاریخچه ی تکاملینزاع بین علم و جهل رو به پتاثیر گیاه خواری بر رشد ولزوم سازگاری قانون مجازابه زیر پای خود نگاه نکن بهر جا که جات میشه، جات نیجهشهای مفید و ذکاوتی که دمخچه تاثیر گذار بر حافظهکتابخانهخطرات هوش مصنوعیآیا خداباوری محصول تکاملدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی داگر نعمت فراموشی نبود بسزبان مشترک ژنتیکی موجودانقش غذاها در کاهش دردهای از کسی که یک کتاب خوانده تنها مانع در زندگی موارد شاید گوشی و چشمی، آماده شهم نوع خواری در میان پیشیتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری آلزایمر، استیل کوویتامین E برای فعالیت صحجستجوی متن و تصویر به صورمرگ و میر بسیار بالای ناشگلوئوندولت یا گروهکآرامش و دانشذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمابزار بقا از نخستین همانزبان، وسیله شناسایی محیطنه جنگ و نه خونریزیاز تکینگی تا مغز از مغز تتو جهانی هستی که خودش را ششمین کنگره بین المللی سصبر بسیار بایدهندسه در پایه ی همه ی واکتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت واقعیت خلا و وجود و درک محمله ویروس کرونا به مغزمشکلات نخاعیدانشمندان نورون مصنوعی سافتخار انسانابزار بقا از نخستین همانرویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهنور دروناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتوهم وجودعقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن ضد اعتیادپیموزایدحس و ادراک (قسمت دوم )داروی تشنجی دربارداریامواجی که به وسیله ی ماشیمعجزه ی علمابزار بقای موجود زنده از روزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دسوپاپ ها یا ترانزیستورهاچگونه مغز پیش انسان یا همفیزیک مولکولها و ذرات در از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تیوتیکسن داروی ضد جنونعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج منبع هوشیاری کجاست؟(قسمیک آلل ژنتیکی که از نئاندپیشرفت در عقل است یا ظواهحس و ادراک قسمت هجدهمداستانها و مفاهیمی اشتباانگشت نگاری مغز نشان میدمغز آیندگان چگونه است ؟اتوبان اطلاعات و پلِ بینریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارسیر آفرینش از روح تا مغز نگاه از درون مجموعه با نگفرد موفقاستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زموسیقی نوژنها ، مغز و ارادهآلودگی هوا چالش قرن جدیدحس و ادراک قسمت سی و هشتمدر آستانه ی موج پنجم کوویانسان خطرناکترین موجودمغز بزرگ چالشهای پیش رواختلال خواب فرد را مستعد راه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم مسادیسم یا لذت از آزار دادنازوکلسینقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصاصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت نهمتاول کف پا و حقیقتجهان فراکتالما انسانها چه اندازه نزدکنترل همجوشی هسته ای با هآینده ی انسان در فراتر ازخلاصه ای از درمان های جدیدرمان جدید میگرن با انتی ايندگان چگونه خواهند دیدز گهواره تا گورنقش محیط زندگی و مهاجرت دارتوکين تراپی روشی جديد تفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرنچرا مغز انسان سه هزار سالقضاوت ممنوعبنی عباس، ننگی بر تاریخهیچ چیز همیشگی نیستتاثیر کتامین در درمان پاجهان پیوستهماده، چیزی نیستکیست هیداتید مغزخانه ی تاریکآیا کیهان می تواند یک شبیدرک کنیم ما همه یکی هستیمایندرالزندگی زمینی امروز بیش از نقش خرچنگ های نعل اسبی درارزش حقیقی زبان قسمت دومتلاشی برای درمان قطع نخاشناسایی سلول های ایمنی انسبیت عام از زبان دکتر برتاثیر گیاهخواری بر رشد و لزوم سازگاری قانون مجازابه سخن توجه کن نه گویندههر حرکت خمیده می شود و هر جهشهای مفید و ذکاوتی که دمدل همه جانبه نگر ژنرالیکجای مغز مسئول پردازش تجدفاع از پیامبرآیا دلفین ها می تواند از دردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتاگر نعمت فراموشی نبود بسزبان چهار حرفی حیات زمیننقشه مغزی هر فرد منحصر بهاز آغاز خلقت تا نگاه انساتنها در برابر جهانشاید درست نباشدهمه چیز موج استتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری الزایمرویتامین E در چه مواد غذایجستجوی هوشیاری در مغز مامرگ انتقال است یا نابود شگمان میکنی جرمی کوچکی در دوچرخه سواری ورزشی سبک و آرامش و سکونذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداابزار بقا از نخستین همانسفر فقط مادی نیستچه زیاد است بر من که در ایاز تکینگی تا مغز از مغز تتو دی ان ای خاص ميتوکندريتو در میانه ی جهان نیستی صرع و درمان های آنهندسه زبانِ زمان استتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت والزارتان داروی ضد فشار حمایت از طبیعتمشکلات بین دو همسر و برخیدانشمندان یک فرضیه رادیکافراد آغاز حرکت خودشان رابزار بقا از نخستین همانرویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درنورون هاي مصنوعی می تواناز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی الفاگوتوهم بی خداییعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسن علیه سرطانپیموزایدحس و ادراک قسمت 67داروی جدید ALSامیوتروفیک لترال اسکلرومعجزه ی علم در کنترل کرونابزار بقای موجود زنده از روزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانسوخت هیدروژنی پاکچگونه هموساپينس بر زمین فیزیک و هوشیاریاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تیک و اختلال حرکتیعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمیک جهش ممکن است ذهن انسانپیشرفت ذهن در خلاقیت استحس و ادراک قسمت هشتمدخالت در ساختار ژنهاانتقال ماده و انرژیمغز انسان ایا طبیعتا تمااتوسوکسیمایدریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیسیستم تعادلی بدننگاه حقیقی نگاه به درون افرد یا اندیشهاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیموسیقی هنر مایع استژنهای مشترک بین انسان و وآلودگی هوا و ویروس کروناحس و ادراک قسمت سی و ششمدر درمان بیماری مولتیپل انسان عامل توقف رشد مغزمغز بزرگ و فعال یا مغز کواختلال در شناسایی حروف و رابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است سازگاری با محیط بین اجزانباید صبر کرد آتش را بعد قانون مندی نقشه ژنتیکی ماصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت هفتمتابوهای ذهنیجهان قابل مشاهده بخش کوچما اکنون میدانیم فضا خالکنترل جاذبهآینده ی علم و فیزیک در60 ثخم شدن فضا-زماندرمان جدید کنترل مولتیپلايا اراده آزاد توهم است یزمین در برابر عظمت کیهاننقش نگاه از پایین یا نگاهارتباط میکروب روده و پارتفاوت های بین زن و مرد فقسردرد میگرن در کودکانچرا مغزهای ما ارتقا یافت قطار پیشرفتبه قفس های سیاهت ننازهیچ وقت خودت را محدود به تاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان پر از چیزهای اسرار آماده، چیزی بیش از یک خلا کیست کلوئید بطن سومخانواده پایدارآیا گذشته، امروز وآینده درک احساسات و تفکرات دیگایا کوچک شدن مغزانسان الزندگی زودگذرنقش داروهاي مختلف معروف ارزش حقیقی زبان قسمت سومتلاشی تازه برای گشودن معشواهدی از نوع جدیدی از حانسبت ها در کیهانتاثیر انتخاب از طرف محیط لزوم عدم وابستگی به گوگل بوزون هیگز چیستهرچیز با یک تاب تبدیل به جوانان وطنمدل هولوگرافیک ژنرالیزهکرونا چه بر سر مغز می آوردفاع در برابر تغییر ساختآیا دلفین ها میتوانند بادرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلواگر با مطالعه فیزیک کوانزبان نیاز تکاملی استنقشه های مغزی جدید با جزیاز انفجار بزرگ تا انفجار تنهایی رمز نوآوری استشب سیاه سحر شودهمه چیز در زمان مناسبتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین کاحفره در مغزمرگ تصادفیگنجینه ای به نام ویتامین دورترین نقطه ی قابل مشاهآرامش(سکوت) stillness و تکاپوذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملابزار بقا از نخستین همانسفر نامه سفر به بم و جنوب نه عدم مطلق بلکه عدم با قاز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تتوقف؛ شکستضرورت زدودن افکارهندسه، نمایشی از حقیقتتاثیر رژیم گیاهخواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت واکنش های ناخودآگاه و تقگذشته را دفن کنحوادث روزگار از جمله ویرمشکلات روانپزشکی پس از سدانشمندان ژنی از مغز انسافراد بی دلیل دوستدار تو ابزار بقا از نخستین همانرویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشنایینورون های ردیاب حافظهاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بتوهم تنهاییعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواکسنی با تاثیر دوگانه اپیچیدگی های مغزمگسحس و ادراک قسمت 74داروی جدید s3 در درمان ام امید نیکو داشته باش تا آنمعجزه در هر لحظه زندگیابزار بقای موجود زنده از روزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بسودمندی موجودات ابزی بر چگونه هوشیاری خود را توسفیزیکدانان ماشینی برای تاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تیروفیبان موثر در سکته ی عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قامنبع هوشیاری در کجاست؟ قیک رژیم غذایی جدید، می توپیشرفتی مستقل از ابزار هحس و ادراک قسمت پنجمدر مانهای کمر درداندوه در دنیا استمغز انسان برای ایجاد تمداتصال مغز و کامپیوترریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم دفاعی بدن علیه مغز نگاه دوبارهفرد حساس از نظر عاطفی و باستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل داروینی هنوز در حاغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پمیهمانهای ناخوانده عامل ژنهای هوش ، کدامندآلودگی هوا و پارکینسونحس و ادراک قسمت سیزدهمدر سال حدود 7 میلیون نفر انسانیت در هم تنیده و متصمغز بزرگترین مصرف کننده اختلال در شناسایی حروف و رادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانستم با شعار قانون بدترین نبرو و انرژی مداومقانون گذاری و تکاملاصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت پنجمتاثیر فکر بر سلامتجهان موازی و حجاب هاما از اینجا نخواهیم رفتکندر در بیماریهای التهابآینده با ترس جمع نمیشودخونریزی مغز در سندرم کوودرمان جدید ای ال اس، توفرايا اراده آزاد توهم است یزمین زیر خلیج فارس تمدنی نقش نظام غذایی در تکامل مارتباط ماده و انرژیتفاوت های تکاملی در مغز وسردرد و علتهای آنچرا ویروس کرونای دلتا والمس کوانتومیبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ کاری نکردن به معنی چیتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان پر از چیزهای جادویی ماست مالیکاهش مرگ و میر ناشی از ابخار و گلآیا پیدایش مغز از روی تصادرک تصویر و زبان های مخلتایا این جمله درست است کسیزندگی سلول در بدن، جدای انقش درختان در تکاملارزش خود را چگونه میشناستلاشی جدید در درمان ام اسشواهدی از دنیسوان(شبه نئنسبت طلایی، نشانه ای به ستاثیر احتمالی عصاره تغلیمقاومت به عوارض فشار خون بوزون هیگز جهان را از متلهز ذره، یک دنیاستجوانان وطنمدل هولوگرافیک تعمیم یافکریستال هادقیق ترین تصاویر از مغز اآیا دست مصنوعی به زودی قادست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقاگر تلاش انسان امروز برازبان و کلمه حتی برای کساننقص در تشخیص هیجانات عاماز بحث های کنونی در ویروستنبیه چقدر موثر استشبیه سازی میلیون ها جهان همه چیز در زمان کنونی استتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری ای شبیه ام اس مولتویتامین کا و استخوانحق انتخابمرگی وجود نداردگویید نوزده و ایمنی ساکتديدن با چشم بسته در خواب آزمون تجربی، راهی برای ررفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکابزار بقا از نخستین همانسفر به مریخ در 39 روزنهایت معرفت و شناخت درک عنهایت در بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز تتولید مثل اولین ربات های ضررهای مصرف شکر و قند بر هنر فراموشیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکنش به حس جدیدگربه شرودینگر و تاثیر مشحکمت الهی در پس همه چیزمشکلات روانپزشکی در عقب دانشمندان پاسخ کوانتومی افزایش قدرت ادراکات و حسابزار بقا از نخستین همانرویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنینوروپلاستیسیتی چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بتوهم جداییعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتواسطه ها د رمسیر ایجاد مغپیچیدگی های مغزی در درک زحس و ادراک قسمت 75داروی جدید میاستنی گراویامید نجاتمعرفت و شناختابزار بقای موجود زنده از روش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایسی و سه پل اصفهانچگونه واکسن کرونا را توزفاجعه ی جهل مقدساز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تکنولوژی جدید که سلول هاعید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون منبع هوشیاری در کجاست؟(قیکی از علل محدودیت مغز امپاسخ گیاهان در زمان خوردحس و ادراک قسمت پنجاهدر محل کار ارزش خودت را باندوه دردی را دوا نمیکندمغز انسان برای شادمانی طاثر مضر مصرف طولانی مدت رریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکسکوت و نیستینگاهی بر قدرت بینایی درافردا را نمیدانیماستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمتکامل زبانغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزمیوتونیک دیستروفیژنهای حاکم بر انسان و انسآلزایمرحس و ادراک قسمت ششمدرمان های اسرار آمیز در آانسانیت در برابر دیگرانمغز حریص برای خون، کلید تاختلالات مخچهراز تغییربسیاری از بیماری های جدیستم، بی پاسخ نیستچت جی پی تیقانون جنگلاضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت اولتاثیر مشاهده بر واقعیت بجهان ما میتواند به اندازما اشیا را آنطور که هستندکوچ از محیط نامناسبآیا فراموشی حتمی استخواندن ، یکی از شستشو دهندرمان جدید سرطانای نعمت من در زندگیمزمان چیستنقش نظریه تکامل در شناساارتباط متقابل با همه ی حیتفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد تنشنچرا پس از بیدار شدن از خولوب فرونتال یا پیشانی مغبه نقاش بنگرهیچ کس مانند تو نگاه نمیکتاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان دارای برنامهماست مالی با هوش انسانیکاهش التهاب ناشی از بیماخارق العاده و استثنایی بآیا آگاهی پس از مرگ از بیدرک حقیقت نردبان و مسیری ایا ابزار هوشمندی یا مغز زندگی، مدیریت انرژینقش ذهن و شناخت در حوادث از فرد ایستا و متعصب بگذرتمایل زیاد به خوردن بستنشیشه ی بازالتی و سیلیکوننشانه های گذشته در کیهان تاثیر ترکیبات استاتین (سمقابله ی منطقی با اعتراضبی نهایت در میان مرزهاهزینه ای که برای اندیشیدجواب دانشمند سوال کننده مدل های ریز مغز مینی برینکریستال زمان(قسمت اولدل به دریا بزنآیا رژیم غذایی گیاهی سلادست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به اگر خواهان پیروزی هستیزبان و بیان نتیجه ساختمانقطه بی بازگشتاز تلسکوپ گالیله تا تلسکتهدیدهای هوش مصنوعیشبیه سازی سیستم های کوانهمه چیز، ثبت می شودتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری اسپینال ماسکولار ویتامین کا در سبزیجاتحقیقت قربانی نزاع بین بی مراحل ارتقای پله پله کیهگوشه بیماری اتوزومال رسسدی متیل فومارات(زادیوا)(آزمون ذهنی گربه ی شرودینرفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ سفر دشوار اکتشافنهادینه سازی فرهنگ اختلااز تکینگی تا مغز از مغز تتولید یا دریافت علمضررهای شکر بر سلامت مغزهنر حفظ گرهتاریک ترین بخش شبمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن های شرکت فایزر آمرگزیده ای از وبینار یا کنفحافظه میتواند بزرگترین دمشاهده گر جدای از شیء مشادانشمندان اولین سلول مصنافزایش مرگ و میر سندرم کوابزار بقا از نخستین همانرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعینوروز یا روز پایانیاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم جدایی و توهم علمعلم و روحتری فلوپرازینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوبینار اساتید نورولوژی دپیوند قلب خوک، به فرد دچاحس و ادراک قسمت 78داروی جدید برای میاستنی امید جدید بر آسیب نخاعیمغز فکر میکند مرگ برای دیابزار بقای موجود زنده از روش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تسیلی محکم محیط زیست بر انچگونه آن شکری که می خوریمفاصله ها در مکانیک کوانتاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تکنولوژی جدید که سلول هاعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانمنبع خواب و رویایافته های نوین علوم پرده پختگی پس از چهل سالگي به حس و ادراک قسمت پنجاه و یدر چه مرحله ای از خواب ، راندوهگین نباش اگر درب یا مغز انسان برای شادمانی طاثرات فشار روحی شدیدریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت، پر از صدانگاهی بر توانایی اجزاي بفرزندان زمان خوداستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیتکامل زبانغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به میگرن و پروتئین مرتبط با کل اقیانوس در یک ذرهآملودیپین داروی ضد فشار حس و ادراک قسمت شصت و هشتدرمان های بیماری آلزایمرانسان، گونه ای پر از تضادمغز در تنهایی آسیب میبیناختلالات حرکتی در انسانراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلچت جی پی تیقانون جنگلاطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت دهمتاثیر نگاه ناظر هوشیار بجهان مادی، تجلی فضا در ذهما به جهان های متفاوت خودکوچک شدن مغز از نئاندرتاآیا ممکن است موش کور بی مخواب سالم عامل سلامتیدرمان دارویی سرطان رحم بای همه ی وجود منزمان و مکان، ابعاد کیهان نقش هورمون های تیروئید دارتباط چاقی و کاهش قدرت بتفاوت ایستایی و تکاپوسردرد سکه ایچرا ارتعاش بسیار مهم استلوتیراستامبه نقاش بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز تاثیر گیاه خواری بر رشد وجهان در حال نوسان و چرخشماشین دانشکاهش حافظه هرچند فرایندیخبر مهم تلسکوپ هابلآیا امکان بازسازی اندامهدرک دیگرانبیماری تی تی پیایا بیماری ام اس (مولتیپزونیسومایدنقش روی و منیزیم در سلامتاز مخالفت بشنوتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشکل های متفاوت پروتئین هنشانه های پروردگار در جهتاثیر تغذیه بر سلامت روامقابله با کرونا با علم اسبی هیچ می ایی و بی هیچ میرهزینه سنگین انسان در ازاجوسازی مدرنمدیون خود ناموجودکریستال زمان(قسمت دوم)دلایلی که نشان میدهد ما بآیا رژیم غذایی گیاهی سلادستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روباپی ژنتیکزبان و بیان، در سایه پیشرنمیتوان با بیرون انداختناز تلسکوپ گالیله تا تلسکتو یک معجزه ایشبکه های مصنوعی مغز به درهمه ی سردردها بی خطر نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری اضطراب عمومیویتامین بی 12 در درمان دردحقیقت آنطور نیست که به نظمرز مرگ و زندگی کجاستگوشت خواری یا گیاه خواریدین اجباریآزمون ذهنی گربه شرودینگررفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل ببحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب چهار میلیارد سال تکامل باز تکینگی تا مغز از مغز تتولید پاک و فراوان انرژیطلوع و حقیقتهنر رها شدن از وابستگیتاریکی من و تو و گرد و غبامنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن کووید 19 چیزهایی که گزارش یک مورد جالب لخته وحافظه های کاذبمشاهده آینده از روی مشاهدانشمندان تغییر میدان مغافزایش سرعت پیشرفت علوم ابزار بقا از نخستین همانرویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتنوشیدن چای برای مغز مفید از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی توهم جسمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوجود قبل از ناظر هوشمندپیوند مغز و سر و چالشهای حس و ادراک قسمت 82داروی جدید برای ای ال اسامید درمان کرونا با همانمغز قلبابزار بقای موجود زنده از روش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های سینوریپا داروی ترکیبی ضدچگونه انتظارات بر ادراک فاصله ی همیشگی تصویر سازاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تکینگیعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های منتظر نمان چیزی نور را بهیاد گرفتن مداومپروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت پنجاه و ددر ناامیدی بسی امید استاندام حسی، درک از بخش هایمغز انسان رو به کوچک تر شاثرات مفید قهوهرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزینگاهت را بلند کنفرضیه ای جدید توضیح میدهاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی به شناسایی کاتکامل زبان انسان از پیشیمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان میگرن سردردی ژنتیکی که بکلمات بلند نه صدای بلندآموزش نوین زبانحس و ادراک قسمت شصت و دودرمان های جدید میگرنانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز را از روی امواج بشناساختلالات صحبت کردن در انرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمستارگانی قبل از آغاز کیهنتایج نادانی و جهلقانونمندی و محدودیت عالماطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت دومتاثیر نگاه و مشاهده ناظر جهان مرئی و نامرئیما با کمک مغز خود مختاريمکوچکترین چیز یک معجزه اسآیا ما کالا هستیمخواب سالم عامل سلامتی و یدرمان سرگیجه بدون نیاز بای آنکه نامش درمان و یادشزمان و صبرنقش هورمون زنانه استروژنارتباط هوش ساختار مغز و ژتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسردرد عروقی میگرنچرا بیماری های تخریبی مغلوزالمعده(پانکراس)مصنوعبه نادیدنی ایمان بیاورهیچ اندر هیچجهان در حال ایجاد و ارتقامبانی ذهنی سیاه و سفیدکاهش دوپامین عامل بیماریخدا موجود استآیا انسان با مغز بزرگش اخدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکایا بدون زبان میتوانیم تزونا به وسیله ویروس ابله نقش روزه داری در سالم و جاز نخستین همانند سازها تتمدن پیشرفته ی پیشینیانشکل پنجم مادهنظام مثبت زندگیتاثیر حرکات چشم بر امواج ملاحظه های اخلاقی دربارهبی ذهن و بی روحهزاران سال چشم های بینا وجامعه ی آسمانیمدیریت اینترنت بر جنگکریستال زمان(قسمت سوم)دنیای شگفت انگیز کوانتومآیا راهی برای رفع کم آبی دغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و ابتدا سخت ترین استزبان و تکلم برخی بیماریهنمیتوان بر سیاه سیاه نوشاز تکنیکی تا مغز از مغز تتو یک جهان در مغز خودت هسشبکیه های مصنوعیهمیشه چشمی مراقب و نگهباتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری بیش فعالیویتامین بی هفدهحقیقت افرادمرز بین انسان و حیوان کجاگیلگمش باستانی کیستدین، اجباری نیستآزادی عقیده، آرمانی که تابزار بقا از نخستین همانرقیبی قدرتمند در برابر مابزار بقا از نخستین همانرموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب چهار ساعت پس از کشتار خوکاز تکینگی تا مغز از مغز تتولید سلولهای جنسی از سلطلای سیاههنر، پر کردن است نه فحش دتاریکی و نورمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن کرونا و گشودن پنجرگشایش دروازه جدیدی از طرحافظه و اطلاعات در کجاست مطالبه ی حق خوددانشمندان روش هاي جدیدی افسردگی و اضطراب در بیماابزار بقا از نخستین همانرویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارنوعی سکته مغزی ، وحشتناک از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی توهمات و شناخت حقیقتعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتوراپامیل در بارداریپیوند اندام از حیوانات بحس و ادراک قسمت چهلداروی جدید برای دیابتامیدوار باش حتی اگر همه چمغز ما کوچکتر از نیم نقطهابزارهای پیشرفته ارتباط روش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم سیگار عامل افزایش مرگ ومچگونه به سطح بالایی از هوفتون های زیستیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل فردی یا اجتماعیعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل منحنی که ارتباط بین معرفیاد بگیر فراموش کنیپروژه ی ژنوم انسانیحس و ادراک قسمت پنجاه و سدر هم تنیدگی مرزها و بی مانرژی بی پایان در درون هرمغز انسان رو به کوچکتر شداثرات مفید روزه داریرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانسال سیزده ماههچالش هوشیاری و اینکه چرا فساد اقتصادی سیتماتیک دراستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی در کامپیوترهاتکامل ساختار رگهای مغزی تاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردمیگرن شدید قابل درمان اسکلوزاپین داروی ضد جنونآمارهای ارائه شده در سطح حس و ادراک قسمت شصت و ششدرمان های جدید در بیماری اهرام مصر از شگفتی های جهمغز زنان جوانتر از مغز مراختلالات عضلانی ژنتیکرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیسخن نیکو مانند درخت نیکونجات در راستگوییقارچ بی مغز در خدمت موجوداطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت سومتاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان مشارکتیما بخشی از این جهان مرتبطکووید نوزده و خطر بیماری آیا ما تنها موجودات زنده خواب عامل دسته بندی و حفطدرمان سرگیجه بدون نیاز بایمپلانت مغزیزمان واقعیت است یا توهمنقش ویتامین K در ترمیم اسارتباط پیوسته ی جهانتفاوتهای جنسیتی راهی براسرطان کمیت گراییچرا حیوانات سخن نمی گوینلیروپریم داروی ترکیبی ضدبه هلال بنگرهیچگاه از فشار و شکست نترجهان ریز و درشتمباحث مهم حس و ادراککاهش سن بیولوژیکی، تنها خدا بخشنده است پس تو هم بآیا احتمال دارد رویا از آدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیایا تکامل هدفمند استزیباترین چیز در پیر شدننقش رژیم غذایی بر رشد و ااز نخستین همانند سازها تتمدن بشری و مغز اخلاقیشکست حتمینظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر دوپامین و سروتونینملاحظات بیهوشی قبل از جربی شرمیهستي مادي ای که ما کوچکترجاودانگی مصنوعیمداخله ی زیانبار انسانکشف مکانیسم عصبی خوانش پدنیا، هیچ استآیاما مقهور قوانین فیزیکذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشابتدایی که در ذهن دانشمنزبان و شناخت حقیقت قسمت چنمایش تک نفرهاز تکینگی تا مغز و از مغز تو کز محنت دیگران بی غمیشباهت مغز و کیهانهمیشه اطمینان تو بر خدا بتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز ویتامین دی گنجینه ای بزرحقیقت اشیامرز جدید جستجو و اکتشاف، گیاه بی عقل به سوی نور میدید تو همیشه محدود به مقدآزار دیگری، آزار خود استابزار بقا از نخستین همانرمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب نوآوری ای شگفت انگیز داناز تکینگی تا مغز از مغز تتولترودینطوفان فقر و گرسنگی و بی سهوموارکتوس ها ممکن است دتاریکی خواهد ترسیدمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن کرونا از حقیقت تاتپل جویی اصفهانحافظه و اطلاعات در کجاست مطالبی در مورد تشنجدانشمندان روشی برای تبدیاقلیت خلاقابزار بقای موجود زنده از رویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهننیکولا تسلااز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی توپیراماتعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش هوازی مرتب خیلی به قپیوند سر آیا ممکن استحس و ادراک قسمت چهل و هفتداروی جدید ضد میگرنامیدواری و مغزمغز مانند تلفن استابزارهای بقا از نخستین هروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله هاچگونه باغبانی باعث کاهش فروتنی و غروراز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل مادی تا ابزار هوشمعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولمنشأ اطلاعات و آموخته ها یادگیری مهارت های جدید دپروانه ی آسمانیحس و ادراک قسمت پنجاه و شدر هم تنیدگی کوانتومیانرژی تاریکمغز ایندگان چگونه استاثرات مضر ماری جوانارژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير سانسور از روی قصد بسیاری چالش هوشیاری و اینکه چرا فشار و قدرتاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتکامل شناخت انسان با کشفصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهمیدان مغناطيسي زمین بشر کلام و زبان، گنجینه ای بسآن چیزی که ما جریان زمان حس و ادراک سی و هفتمدرمان های رایج ام اساولویت بندی ها کجاستمغزهای کوچک بی احساساختراع جدید اینترنت کوانرحم مصنوعیبعد پنجمسخن و سکوتنخاع ما تا پایین ستون فقرقبل از آغازاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت ششمتاثیر نگاه انسان بر رفتاجهان هوشمندما تحت کنترل ژنها هستیم یکودک هشت ساله لازم است آدآیا مغز تا بزرگسالی توسعخودآگاهی و هوشیاريدرمان سرگیجه بدون داروایمپلانت مغزی کمک میکند زمان پلانکنقش ژنتیک در درمان اختلاارتباط انسانی، محدود به تقلید مرحله ای نسبتا پیشسرعت فکر کردن چگونه استچرا حجم مغز گونه انسان درتاثیر گیاه خواری بر رشد ولیس دگرامفتامین یا ویاسبه کدامین گناه کشته شدندهیپرپاراتیروئیدیسمجهان شگفت انگیزمجموعه های پر سلولی بدن مکایروپاکتیک چیستخدای رنگین کمانآیا احتمال دارد رویا از آدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بایجاد احساساتزیباترین چیز در افزایش سنقش رژیم غذایی در رشد و ااز نخستین همانند سازها تتمدن زیر آبشگفت نیست من عاشق تو باشمنظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر دپاکین بر بیماری مممانتین یا آلزیکسا یا اببی عدالتی در توزیع واکسن هستی ما پس از شروعی چگال جایی خالی نیستمدارک ژنتیکی چگونه انسانکشف مکانیسمی پیچیده در بدندان ها را مسواک بزنید تآب زندگی است قسمت چهارمذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنابتذال با شعار دینزبان و شناخت حقیقت قسمت اچند نرمش مفید برای کمردراز تکینگی تا مغز از مغز تتو پیچیده ترین تکنولوژی شباهت مغز با کیهان مادیهمیشه داناتر از ما وجود دتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز ویروس مصنوعیحقیقت تنها چیزی است که شامزایای شکلات تلخ برای سلگیاه خواری و گوشت خوار کددیدن خدا در همه چیزآسيب میکروواسکولاریا آسآسیب ها ناشی از آلودگی هوابزار بقا از نخستین همانرمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب نوار مغز مشاهده ی غیر مستاز تکینگی تا مغز از مغز تتومورها و التهاب مغزی عاطوفان زیباییهورمون شیرساز یا پرولاکتتاریخ همه چیز را ثبت کردهمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن کرونا ساخته شده توپل خواجو اصفهانحافظه و اطلاعات در کجاستمطالعه ای بیان میکند اهددانش، قفل ذهن را باز میکنالکترومغناطیس شنوایی و هابزار بقای موجود زنده از رویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانینیاز به آموزش مجازی دیجیاز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی توانایی مغز و دیگر اجزای علم در حال توسعهترکیب حیوان و انسانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش هوازی ، بهترین تمریپیوند سر، یکی از راه حلهاحس و ادراک قسمت چهل و هشتداروی جدید ضد الزایمرامیدی به این سوی قبر نیستمغز مادران و کودکان در زمابزارهای بقا ازنخستین همروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله های فضایی منابعچگونه تکامل مغزهای کنونیفرگشت و تکامل تصادفی محض از روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل مداومعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانمنشاء کوانتومی هوشیاری ایادآوری خواب و رویاپرواز از نیویورک تا لوس آحس و ادراک قسمت بیست و چهدر هم تنیدگی کوانتومی و پانرژی تاریک که ما نمی تومغز ابزار بقای برتر مادیاجزای پر سلولی بدن انسان رژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمسانسور بر بسیاری از حقایچالش هوشیاری و اینکه چرا فضای قلب منبع نبوغ استاستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحتکامل، نتیجه ی برنامه ریسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصمیدان های مغناطیسی قابل کلرال هیدرات برای خوابانآنچه ناشناخته است باید شحس و ادراک- قسمت پنجاه و درمان های علامتی در ام اساولین مورد PML به دنبال تکمغز، فقط گیرندهادامه بحث تکامل چشمرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد از کروناسخن پاک و ثابتنخستین تمدن بشریقبل از انفجار بزرگاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی بیشتر در زنانتاثیر ویتامین دی بر بیماجهان هوشیارمانند آب باشکودک ایرانی که هوش او از آیا همه جنایت ها نتیجه بیدرمان سرطان با امواج صوتایمپلانت نخاعی میتواند دزمان به چه دلیل ایجاد میشنقش گرمایش آب و هوا در همارتباط از بالا به پایین متقلید از روی طبیعتسعی کن به حدی محدود نشویچرا خشونت و تعصبتاثیر گیاه خواری بر رشد ولا اکراه فی الدینبه امید روزهای بهترهاوکينگ پیش از مرگش رسالجهانی که نه با یک رخداد و محل درک احساسات روحانیکار با یگانگی و یکپارچگیخدایی که ساخته ی ذهن بشر آیا برای تولید مثل همیشه درگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی اایران بزرگزیر فشار کووید چه باید کرنقش زنجبیل در جلوگیری از از نخستین همانند سازها تتمدنی قدیمی در شمال خلیج شگفت انگیز بودن کیهاننظریه ی تکامل در درمان بیتاثیر داروهای ضد التهاب من کسی در ناکسی دریافتم بیمار 101 ساله، مبتلا به سو هر کس تقوای خدا پیشه کنجاذبهمروری بر تشنج و درمان هایکشف ارتباط جدیدی از ارتبدهن، بزرگترین سرمایهآب زندگی است قسمت هفتمذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتابداع دی ان ای بزرگترین دزبان و شناخت حقیقت قسمت دچند جهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تتو آرامش و صلحیشباهت کیهان و مغزهمیشه راهی هستتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز ویرایش DNA جنین انسان، برحقیقت خواب و رویامسمومیت دانش آموزان بی گگیرنده باید سازگار با پیدیدگاه نارسای دوگانه ی مآشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانرمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهاننوار مغز ترجمه رخدادهای از تکینگی تا مغز از مغز تتومورهای نخاعیطولانی ترین شبهوش فوق العاده، هر فرد استازه های اسکیزوفرنی(جنومنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن ایرانی کرونا تولیدپلاسمای غالبحباب های کیهانی تو در تومعماری، هندسه ی قابل مشادائما بخوانالکتروتاکسی(گرایش و حرکابزار بقای موجود زنده از روان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم گیلن باره به دنبال چیز جدید را بپذیرفلج نخاعی با الکترودهای از تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی توازن مهمتر از فعالیت زیعلم راهی برای اندیشیدن اترازودونمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش و میگرنپیوندی که فراتر از امکانحس و ادراک قسمت چهل و دومداروی سل سپتامیدی تازه در درمان سرطامغز چون ابزار هوش است دلیابزارهای بقای موجود زندهروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنسیاهچاله ها، دارای پرتو چگونه جمعیت های بزرگ شکل فراموش کارها باهوش تر هساز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل چشمعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آممهندسی ژنتیک در حال تلاش یاری خدا نزدیک استپروتئین های ساده ی ابتداحس و ادراک قسمت بیست و یکدر هم تنیدگی کوانتومی و دانرژی خلا ممکن استمغز ابزار برتر بقااجزایی ناشناخته در شکل گرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماساهچاله ها تبخیر نمیشودچالش هوشیاری و اینکه چرا قفس ذهناسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی درمانگر کامپیتکثیر سلول در برابر توقف پیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردمیدان های کوانتومی خلاکمردردآنچه واقعیت تصور میکنیم حس و ادراک- قسمت بیست و پدرمان ژنتیکی برای نوآوریاولین مورد پیوند سر در انمغزتان را در جوانی سیم کشاداراوون تنها داروی تاییرساناها و ابر رساناها و عبعد از کروناسختی ها رفتنی استنخستین تصویر از سیاهچالهقبرستان ها با بوی شجاعتاعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر اتاثیر ویروس کرونا بر مغز جهان های بسیار دیگرماه رجبکودکان میتوانند ناقل بی آیا هوش مصنوعی می تواند ندرمانهای بیماری پارکینسایمان به رویازمان شگفت انگیزنقش پیش زمینه ها و اراده ارتباط بین هوش طبیعی و هوتقلید از طبیعتشلیک فراموشیچرا در مغز انسان، فرورفتتاثیر گیاه خواری بر رشد ولاموژین داروی ضد اوتیسم؟به بالا بر ستارگان نگاه کهاوکينگ پیش از مرگش رسالجهانی که از یک منبع، تغذیمحل درک احساسات روحانی دکاربرد روباتهای ريزنانوخسته نباشی باباآیا بزرگ شدن مغز فقط در ددرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلایرادهای موجود در خلقت بزیرفون داروی ضد ام اسنقش زبان در سلطه و قدرت ااز نشانه ها و آثار درک شدتمرکز و مدیتیشنشگفت زده و حیران باشنظریه ی ریسمانتاثیر داروی ضد تشنج سدیم من پر از تلخیمبیماری لبر و نابینایی آنوفور و فراوانیجاذبه و نقش آن در شکلگیریمرکز هوشیاری، روح یا بدن کشف جمجمه ای درکوه ایرهودو ویژگی انتزاع و قدرت تجآب زندگی است قسمت اولذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریابزار هوش در حال ارتقا اززبان و شناخت حقیقت قسمت سچند جهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تتو افق رویداد جهان هستیشباهت زیاد بین سلول هاي عهمیشه عسل با موم بخوریمتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت فیزیکی، تابعی از حقیقت در علم، هرگز نهایی مسمومیت دانش آموزان، قماگالکانزوماب، دارویی جدیدژا وو یا اشنا پنداریمسیر دشوار تکامل و ارتقاگام کوچک ولی تاثیرگذاردژاوو یا آشناپنداریآشنا پنداریابزار بقا از نخستین همانرمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چنوار مغز در فراموشی هااز تکینگی تا مغز از مغز تتومورهای ستون فقراتطی یکصد هزار سال اخیر هرچهوش مصنوعی می تواند بر احتازه های بیماری پارکینسومنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن اسپایکوژنپمبرولیزوماب در بیماری چحد و مرزها توهم ذهن ماستداروهای مصرفی در ام اسالکترودهای کاشتنیابزار بقای موجود زنده از روبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکسندرم پیریفورمیسچیزی منتظر شناخته شدنفلج بل، فلجی ترسناک که آناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی توسعه هوش مصنوعی قادر اسعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتورزش بهترین درمان بیش فعپیوستگی همه ی اجزای جهانحس و ادراک قسمت چهل و سومداروی ضد چاقیامگا سه عامل مهم سلامتمغز چگونه صداها را فیلتر ابزارهای بقای از نخستین روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله و تکینگی ابتدایچگونه جمعیت های بزرگ شکل فراموشی همیشه هم بد نیستاز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل و ارتقای نگاه تا عمعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانمهربانی، شرط موفقیتژن همه چیز نیستپروتز چشمحس و ادراک قسمت بیست و دودر هر سوراخی سر نکنانسان قدیم در شبه جزیره عمغز از بسیاری حقایق می گراحیای بینایی نسبی یک بیمرژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودسایه را اصالت دادن، جز فرچالش دیدگاه های سنتی در بقفس را بشکناسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی درخدمت خلق وحتأثیر نگاه انسان بر رفتاسایتهای دیگرجلوتر را دیدنمیدان بنیادین اطلاعاتکمردرد ناشی از تنگی کاناآنچه حس می کنیم، نتیجه ی حس و ادراک- قسمت شصت و چهدرمان پوکی استخواناولین هیبرید بین انسان و مغزتان را در جوانی سیمکشادب برخورد با دیگرانرشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کرونا دلخوشی بیهوسرنوشتنخستین روبات های زنده ی جقدم زدن و حرکت دید را تغیاعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر اتاثیر ژنها بر اختلالات خجهان هایی در جهان دیگرماپروتیلینکودکان خود را مشابه خود تخودآگاهی و هوشیاريآیا هوش مصنوعی زندگی بشردرهای اسرارآمیز و پوشیدهاین پیوند نه با مغز بلکه زنان باهوش ترنقش آتش در رسیدن انسان بهارتباط شگفت مغز انسان و فتقویت استخوان در گرو تغذشلیک فراموشیچرا ذرات بنیادی معمولاً تاثیر گیاه خواری بر رشد ولایو دوم دکتر سید سلمان فبه بالاتر از ماده بیندیشهدف یکسان و مسیرهای مختلجهانی در ذهنمحدودیت چقدر موثر استکاربرد روباتهای ريز، در خطا در محاسبات چیزی کاملآیا تکامل و تغییرات ژنتیدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشایستادن در برابر آزادی بزیرک ترین مردمنقش زبان در سلطه و قدرت ااز نظر علم اعصاب یا نرووستمرکز بر هدفشگفتی های نقشه ی ژنتیکینظریه تکامل در درمان بیمتاثیر درجه حرارت بر مغزمنابع انرژي پاک سرچشمه حبیماری های میتوکندریوقت نهيب هاي غير علمي گذشجدا کردن ناخالصی هامرکز حافظه کجاستکشف جدید تلسکوپ جیمز وبدو بیماری روانی خود بزرگ آب زندگی است قسمت دومذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیابزار بقا از نخستین همانزبان جانسوزچند جهانی و علماز تکینگی تا مغز از مغز تتو انسانی و انسان، شایستشباهت زیاد بین سلول هاي عهمجوشی هسته ای، انرژِی بتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز واقعیت چند سویهحقیقت راستین انسان علم بمسئول صیانت از عقیده کیسگامی در درمان بیماریهای دگرگونی های نژادی و تغییآغاز فصل سرما و دوباره تکابزار بقا از نخستین همانرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکینوار مغز در تشخیص بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تتوهم فضای خالیطبیعت موجی جهانهوش مصنوعی و کشف زبان هایتبدیل پلاستیک به کربن و سمنبع هوشیاری کجاست قسمت واکسن اسپایکوژن ضد کروناپنج اکتشاف شگفت آور در موحریص نباشداروهای ام اسالگو نداشتیمابزار بقای موجود زنده از روبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم پس از ضربه به سرچیزی خارج از مغزهای ما نیفلج خواباز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی توسعه برخی شغل ها با هوش علایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمورزش در کمر دردپیام های ناشناخته بر مغز حس و ادراک قسمت نهمداروی ضد چاقیامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز ناتوان از توجیه پیداابزارهای دفاعی و بقای موروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهچگونه حافظه را قویتر کنیفراموشی و مسیر روحانیازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل و ریشه ی مشترک خلقتعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهموفقیت هوش مصنوعی در امتژن همه چیز نیستپروتز عصبی برای تکلمحس و ادراک قسمت بیست و سودر والنتاین کتاب بدید همانسان میوه ی تکاملمغز به تنهایی برای فرهنگ احیای بینایی نسبی یک بیمراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی مصنوعی با چاالش ها در تعیین منبع هوقلب و عقلاصل بازخوردهوش مصنوعی ساخته هوش طبیتئوری تکامل امروز در درمجمجمه انسان های اولیهمیدازولام در درمان تشنج کمردرد و علل آنآنها نمیخواهند دیگران راحساسیت روانی متفاوتدرمان پوکی استخواناولین تصویر در تاریخ از سمغط یک گیرنده استادراک ما درک ارتعاشی است بعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستنرمش های مفید برای درد زاقدرت مردماعداد بینهایت در دنیای مهوشمندی کیهانتاثیر کلام در آیات کلام بجهان یکپارچهماجرای جهل مقدسکودکان را برای راه آماده خودت را از اندیشه هایت حفآیا هوش ارثی دریافتی از پدروغ نگو به خصوص به خودتاین اندوه چیستزنجیرها را ما باید پاره کنقش انتخاب از طرف محیط، نارتباط شگفت انگیز مغز انتقویت حافظه یا هوش مصنوعشنا در ابهای گرم جنوب نیاچراروياها را به یاد نمی آتاثیر گیاه خواری بر رشد ولبخند بزن شاید صبح فردا زبه جای محکوم کردن دیگران هدف یکسان، در مسیرهای متجهان، تصادفی نیستمحدودیت های حافظه و حافظکتاب گران و پرهزینه شد ولخطا در محاسبات چیزی کاملآیا جنین انسان، هوشمندی درگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیماکسی توسین و تکامل پیش ازیست شناسی کل در جزء فراکنقش سجده بر عملکرد مغزاز نظر علم اعصاب اراده آزتمساح حد واسط میان مغز کوشگفتی های زنبور عسلنظریه تکامل در درمان بیمتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز بیماری های مغز و اعصاب و وقتی فهمیدی خطا کردی برگجدایی خطای حسی استمرکز حافظه کجاستکشتن عقیده ممکن نیستدو بار در هفته ماهی مصرف آب زندگی است قسمت سومذهن سالمباد و موجابزار بقا از نخستین همانزبان ریشه هایی شناختی اسچند روش ساده برای موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تتو با همه چیز در پیوندیشجاعت و ترسهمراه سختی، اسانی هستتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع بی نهایت انرژی در دواقعیت چیستحقیقت غیر فیزیکی