دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

از تکامل تا مغز، از مغز تا تکامل هوش مصنوعی، قسمت 18

سیلیکون، با نورون برخورد می کند!

تراشه ها- که واحدهای هوش مصنوعی هستند- در کنار سلولهای عصبی- که واحدهای هوش طبیعی هستند- بهتر عمل میکند!

از تکامل تا مغز، از مغز تا تکامل هوش مصنوعی، قسمت هجدهم

(هوش مصنوعی در مقایسه با هوش طبیعی، کودکی تازه متولد شده است و نتایج حاصل از آن، گاهی امیدبخش و گاهی هشدار دهنده می‌نمایند.

میلیاردها سال تکامل طبیعی سلول ها در موجودات زنده، به میلیاردها سلول عصبی هوشمند در مغز انسان رسیده است که از طریق سیناپس ها و نوروپلاستیسیتی، قابلیت سازگاری فوق العاده ای با محیط خود دارد.

دانشمندان هوش مصنوعی کوشش می‌کنند از این قابلیت فوق العاده، استفاده کنند تا تراشه های هوش مصنوعی را با تقلید از روی نورون، ارتقا بخشند.

بهترین الگوی کنونی برای تقلید، طبیعتی است که با تکامل عام در طول میلیاردها سال، سازگاری را با محیط، به بهترین شکل آموخته است و برای دانشمندان، الگو و نمونه ای را عرضه می کند که یادگرفتن از آن، ساده تر و سودمندتر از آزمایش هایی است که در آزمایشگاه ها از صفر شروع می‌شود.

امروز در سایه ی پیشرفت های تکنولوژی، امکانات دانشمندان، ترکیب دو سیستم طبیعی و مصنوعی را فراهم کرده است و این دستآوردی بزرگ برای ارتقای سیستم های مصنوعی در کنار سیستم های طبیعی است. این دستآورد جدید، تکنولوری را با محصول تاریخی طولانی از تکامل مادی، ترکیب میکند و ترکیب رمزهای تاریخی موجود در سلول‌های عصبی در کنار تراشه های هوش مصنوعی، تکنولوژی نوینی را بشارت میدهد و آرزوهای قدیمی ابر انسان و سایبورگ شدن را ممکن میکند. در این میان آنچه جایش خالی است، بخش بزرگی از وجود انسان در قالب تاریخ جدید بشریت در حدود ۱۵ هزار سال قبل، پس از مهاجرت از آفریقا است. ترکیب تاریخ تکاملی و تکنولوژی هرچند شگفت و جذاب می نماید ولی نادیده گرفتن بخش بزرگی از تاریخ اخیر بشریت- که در دوره ی کوتاهی، فراتر از قوانین تکامل عام توانست تمدنی انسانی و اخلاقی را ایجاد کند- بی انصافی در حق انسان و انسانیت خواهد بود.

اکنون و در آینده، تکنولوژی با سرعتی شگفت با تقلید از روی تکامل عام پیش خواهد رفت ولی در آینده در صوتی به تمدنی پیشرفته تر در همه ی ابعاد، منجر خواهد شد که نگاه یک جانبه ی مادی، به نگاهی همه جانبه در جامعه ی علمی و تحقیقاتی، تحول یابد.

نگاه شود: مقاله ی مغز به تنهایی برای فرهنگ و تمدن سازی انسانی کافی نیست! در همین کانال)

نورون ها در داخل یک محلول غنی از مواد مغذی، کشت می شوند و همه چیزهایی را- که برای سلامتی نیاز دارند- تامین می کنند. رشد فیزیکی آن‌ها از طریق یک تراشه ی سیلیکونی است که دارای مجموعه‌ای از پین‌ها است. این پینها تکانه‌های الکتریکی را به ساختار عصبی می‌فرستد و در عوض تکانه‌ها را دریافت می‌کند.

این اقدامات تأثیر مثبت یا منفی در biOS دارد که ذهن آن را درک می‌کند و برای بهبود آن بازخورد، تطبیق می‌یابد.

نورون انسان، خود برنامه‌ریزی می‌کند و بی‌نهایت انعطاف‌پذیر در نتیجه چهار میلیارد سال تکامل است و آنچه را که مدل‌های دیجیتال سعی و تقلید می‌کنند، تازه شروع کرده ایم.

سلول های مغز انسان در یک ظرف یاد می گیرند که پینگ پنگ بازی کنند!

نورون‌های بیولوژیکی زنده، بیشتر از هوش مصنوعی نشان می‌دهند که مغز چگونه کار می‌کند.

یک تیم به رهبری دانشگاه ملبورن، برای اولین بار نشان داده است که 800000 سلول مغزی- که در یک ظرف زندگی می کنند- می توانند وظایف هدفمندی را انجام دهند. در این مورد، بازی کامپیوتری ساده ای مانند پینگ پنگ است. نتایج این مطالعه در مجله ی Neuron منتشر شده است .

اکنون آنها می خواهند بفهمند، وقتی DishBrain آنها تحت تأثیر داروها و الکل قرار می گیرد، چه اتفاقی می افتد.

دکتر برت کاگان نویسنده ی ارشد این مقاله، که مدیر ارشد علمی استارت‌آپ Cortical Labs است، می‌گوید: «ما نشان داده‌ایم که می‌توانیم با نورون‌های بیولوژیکی زنده، به گونه‌ای تعامل داشته باشیم که آنها را وادار به اصلاح فعالیت‌هایشان کند و منجر به چیزی شبیه به هوش شود. این مقاله، به ساخت نسل جدیدی از تراشه های کامپیوتری بیولوژیکی، اختصاص داده شده است. (بازخورد feedback، توان سیستم های هوش مصنوعی را در تولید محصول و ارتقای آن در تناسب با شرایط محیطی بالا می‌برد. طبیعتا آنچه دانشمندان هوش مصنوعی تولید می‌کنند تاریخچه ی طولانی ای در مقایسه با تکامل چند میلیون ساله ی مغز و سلول پیشرفته ی عصبی ندارد. چند میلیون سال تکامل، سیستم عصبی مرکزی و نورون را بسیار کارآمد و قدرتمند در رویارویی با سخت ترین شرایط محیطی کرده است.

بازخورد هرچند تا حدی میتواند محصول ماشین های هوش مصنوعی را ارتقا دهد برای رسیدن به بهترین محصول، به زمانی طولانی نیاز دارد. ترکیب سیستم های هوش مصنوعی با نورون ها کمکی در کوتاه کردن این زمان طولانی است.

ترکیب تراشه های سیلیکونی با نورون ها شاید به تولید محصول بهتر، کمک کند.)

نویسندگان همکار او به دانشگاه موناش، دانشگاه RMIT، دانشگاه کالج لندن و موسسه تحقیقات پیشرفته کانادایی، وابسته هستند.

دکتر Hon Weng Chong، مدیر اجرایی آزمایشگاه Cortical lab می‌گوید: «DishBrain یک رویکرد ساده‌تر برای آزمایش نحوه ی عملکرد مغز و به دست آوردن بینش در مورد شرایط ناتوان‌کننده ای مانند صرع و زوال عقل، ارائه می‌کند.

در حالی که دانشمندان برای مدتی توانسته‌اند نورون‌ها را روی آرایه‌های چند الکترودی نصب کنند و فعالیت آن‌ها را بخوانند، این اولین بار است که سلول‌ها به روشی ساختاریافته و معنادار تحریک می‌شوند.

کاگان می‌گوید: «در گذشته، مدل‌هایی از مغز بر اساس آنچه دانشمندان رایانه در مورد کار مغز تصور میکنند، ساخته شده‌ است. این، معمولاً مبتنی بر درک فعلی ما از فناوری اطلاعات، مانند محاسبات سیلیکونی است.

ما واقعا نمی‌دانیم مغز چگونه کار می‌کند.

با ساختن یک مغز مدل زنده از ساختارهای اساسی به این روش، دانشمندان قادر خواهند بود آزمایش خود را با استفاده از عملکرد واقعی مغز به جای مدل‌های مشابه ناقص مانند رایانه، انجام دهند.

به عنوان مثال، کاگان و تیمش آزمایش های بعدی را انجام خواهند داد تا ببینند الکل چه تاثیری بر DishBrain دارد.

کاگان می‌گوید: «ما در حال تلاش برای ایجاد یک منحنی پاسخ دوز با اتانول هستیم تا اساساً مغز موجود در ظرف را مست کنیم و ببینیم آیا بازی را ضعیف‌تر انجام می‌دهند، درست مثل زمانی که مردم الکل می‌نوشند.

این به طور بالقوه دری را برای راه های کاملاً جدیدی برای درک آنچه در مغز اتفاق می افتد باز می کند.

این ظرفیت جدید برای آموزش کشت‌های سلولی برای انجام وظیفه‌ای که در آن، آنها احساسات نشان می‌دهند - با کنترل پارو برای بازگشت توپ از طریق حس کردن - فرصت‌های کشف جدیدی را ایجاد می‌کند که پیامدهای گسترده‌ای برای فناوری، سلامت و جامعه خواهد داشت. دکتر عادل رازی، مدیر آزمایشگاه علوم اعصاب محاسباتی و سیستمی دانشگاه موناش می گوید: ما می دانیم که مغز این مزیت تکاملی را دارد و در طول صدها میلیون سال برای بقا تنظیم شده است. اکنون، به نظر می رسد که می توانیم این هوش بیولوژیکی فوق العاده قدرتمند و ارزان را مهار کنیم.

این یافته‌ها همچنین امکان ایجاد جایگزینی برای آزمایش‌های حیوانی را هنگام بررسی چگونگی واکنش داروها یا ژن‌درمانی‌های جدید در این محیط‌های پویا افزایش می‌دهد.(استفاده از مغز های مصنوعی داخل ظرف، شرایطی را برای آزمودن تاثیر داروها روی سلول‌های عصبی، بدون نیاز به انسان یا حیوان زنده فراهم میکند. همین کار می تواند با سلول‌های بنیادی در مورد دیگر سلول‌های بدن هم انجام شود.)

کاگان می‌گوید: «ما همچنین نشان داده‌ایم بر اساس اینکه سلول‌ها چگونه رفتار خود را تغییر می‌دهد، می‌توانیم تحریک را تغییر دهیم و این کار را در یک حلقه ی بسته در زمان واقعی، انجام دهیم.

برای انجام این آزمایش، تیم تحقیقاتی سلول‌های موش را از مغز جنینی و همچنین برخی از سلول‌های مغز انسان مشتق از سلول‌های بنیادی گرفتند و آنها را روی آرایه‌های میکروالکترودی پرورش دادند که هم می‌توانست آنها را تحریک کند و هم فعالیت آنها را بخواند.

الکترودهایی در سمت چپ یا راست یک آرایه شلیک می‌شوند تا به Dishbrain بگویند که توپ در کدام سمت قرار دارد، در حالی که فاصله از پارو با فرکانس سیگنال‌ها نشان داده می‌شود.

بازخورد از الکترودها به DishBrain، آموزش داد که چگونه توپ را برگرداند، با این کار سلول‌ها طوری عمل می‌کنند که انگار خودشان در حال دست و پا زدن هستند.

کاگان می‌گوید: «ما قبلاً هرگز نتوانسته‌ایم ببینیم سلول‌ها در یک محیط مجازی، چگونه عمل می‌کنند. ما موفق شدیم یک محیط حلقه ی بسته بسازیم که می تواند آنچه را که در سلول ها اتفاق می افتد بخواند، آنها را با اطلاعات معنی دار تحریک کند و سپس سلول ها را به روشی تعاملی تغییر دهد تا بتوانند در واقع یکدیگر را تغییر دهند.

پروفسور کارل فریستون، عصب شناس نظری در UCL لندن، می گوید: «جنبه ی زیبا و پیشگام این کار بر تجهیز نورون ها به احساسات، بازخورد و به طور کلی توانایی عمل بر روی دنیای نورون ها است.

«به‌طور قابل‌توجهی، بافت ها یاد گرفته اند که چگونه با عمل کردن بر دنیای خود، آن را قابل پیش‌بینی‌تر کنند. این قابل توجه است زیرا شما نمی توانید این نوع خودسازماندهی را آموزش دهید؛ زیرا بر خلاف یک حیوان خانگی - این مغزهای کوچک، هیچ احساس پاداش و مجازات ندارند.

پتانسیل این کار، واقعاً هیجان‌انگیز است: این بدان معناست که ما نباید نگران ایجاد «دوقلوهای دیجیتال» برای آزمایش مداخلات درمانی باشیم. ما اکنون در اصل، جعبه شنی بیومیمتیک نهایی را داریم که در آن می‌توان اثرات داروها و انواع ژنتیکی را آزمایش کرد - جعبه‌ای که دقیقاً از همان عناصر محاسباتی (عصبی) موجود در مغز شما و من تشکیل شده است.

این تحقیق همچنین از اصل انرژی آزاد که توسط پروفسور فریستون، توسعه یافته است، پشتیبانی می کند.

«زمانی که در حال بررسی نحوه ی آموزش به سلول‌ها برای رفتن به یک مسیر خاص بودیم، با یک چالش مواجه شدیم. ما دسترسی مستقیم به سیستم‌های دوپامین یا هر چیز دیگری نداریم که بتوانیم از آن برای ارائه انگیزه‌های بی‌درنگ خاص، استفاده کنیم، بنابراین مجبور شدیم به سطحی عمیق‌تر از آنچه پروفسور فریستون با آن کار می‌کند برویم: آنتروپی اطلاعات - سطحی اساسی از اطلاعات در مورد اینکه چگونه ممکن است سیستم برای تعامل با محیط. در سطح فیزیکی خود سازماندهی کند.

«اصل انرژی آزاد پیشنهاد می‌کند سلول‌ها در این سطح، تلاش می‌کنند حالت غیرقابل‌پیش‌بینی را در محیط خود به حداقل برسانند».

کاگان می گوید یک یافته ی هیجان انگیز این بود که DishBrainترکیب سیلیکون و نورون مانند سیستم های مبتنی بر سیلیکون به تنهایی، رفتار نمی کرد. او می‌گوید: «وقتی اطلاعات ساختاری را به نورون‌های بی‌جسم ارائه کردیم، دیدیم که آن‌ها فعالیت خود را به‌گونه‌ای تغییر دادند که با رفتار واقعی آن‌ها به‌عنوان یک سیستم پویا، سازگار بود.

برای مثال، توانایی نورون‌ها برای تغییر و انطباق فعالیت‌های خود در نتیجه ی تجربه، در طول زمان افزایش می‌یابد و این، مطابق با آن چیزی است که ما با نرخ یادگیری سلول‌ها می‌بینیم.»

چونگ، می گوید که از این کشف هیجان زده بود، اما این تازه آغاز کار بود.

«این یک قلمرو کاملاً جدید و بکر است. و ما می‌خواهیم افراد بیشتری وارد این حوزه شوند و با این موضوع همکاری کنند و از سیستمی که ما ساخته‌ایم برای کشف بیشتر این حوزه جدید علم، استفاده کنند.»

همانطور که یکی از همکاران ما گفت، در سایه ی پیشرفت های علوم، هر روز که از خواب بیدار می‌شوید، می‌توانید یک حوزه علمی جدید را ببینید.

https://www.bionity.com/.../human-brain-cells-in-a-dish...

برخی توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیست در اصفهان- ایران


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
نمای موفقیتابزار بقا از نخستین همانحوادث روزگار از جمله ویرنزاع بین علم و نادانی رو از تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاهفیروز نادریهیچ چیز همیشگی نیستبی عدالتی در توزیع واکسن درختان اشعار زمینکنگره بین المللی سردرد دبسیاری از بیماری های جدیمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمزندگی بی دودپرتوزایی از جسم سیاهتکامل زبانمستند جهان متصلسرگردانیانفجار و توقف تکاملی نشاتصویر خورشید یا خود خورشمقالاتنهایت در بی نهایتابزار بقای موجود زنده از حس چشایی و بویایینعناعاز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان موفق به بازگردفراموشی همیشه هم بد نیستهر جا که جات میشه، جات نیبیماری تی تی پیذهن و شیمی بدنکوری گذرای ناشی از موبایتفاوت های زبانی سرمنشا تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمزیست شناسی کل در جزء فراکآنان که در قله اند هرگز ختابوهای ذهنیمعجزه ی چشمشنا در ابهای گرم جنوب نیاانرژی خلا ممکن استتغییر الگوی رشد مغزی با زنوار عصب و عضلهاتصال مغز و کامپیوترحس و ادراک قسمت نوزدهمهمیشه راهی هستاز تکینگی تا مغز- از مغز داروی فامپیریدین یا نورلفضای قلب منبع نبوغ استوقتی ریشه ها عمیقند از چیبیش از نیمی از موارد انتقرمز گشایی از اتصالات مغزکاربرد روباتهای ريزنانوتلاش هایی در بیماران قطع مهربانی، شرط موفقیتزبان و شناخت حقیقت قسمت دآیا هوش ارثی دریافتی از پتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز و سیر تکامل ان دلیلی شگفتی های نقشه ی ژنتیکیاولویت بندی ها کجاستجنگ هفتاد و دو ملت همه را نیاز به آموزش مجازی دیجیاختلال در شناسایی حروف و حس و ادراک قسمت بیست و سوهنر حفظ گرهاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی ضد چاقیقانون جنگلواقعیت چیستبار بزرگ ایستادن بر دو پارویاهای پر رمز و حیرتی درکشف ارتباط جدیدی از ارتبتنفس هوازی و میتوکندریمیدان های مغناطیسی قابل سفرنامه سفر به بم و جنوب آیا جنین انسان، هوشمندی تاثیر ترکیبات استاتین (سمغز برای فراموشی بیشتر کشباهت مغز با کیهان مادیایمپلانت مغزیجهان هوشیارچگونه باغبانی باعث کاهش ارتباط میکروب روده و پارحساسیت روانی متفاوتهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیادر هم تنیدگی کوانتومیلووفلوکساسینواکسن ایرانی کرونا تولیدبحثی درباره هوش و تفاوتهروش های صرفه جویی در ایجاگیلگمش باستانی کیستتو با همه چیز در پیوندیمانند آب باشسلطان جنگل یا صاحب ملکوتصدای بم با فرکانس پایین، آب زندگی است قسمت اولتاثیر درجه حرارت بر عملکنقاشی هایی با بوی گذشته یایا بیماری ام اس (مولتیپجهانی که نه با یک رخداد و نگاهی بر قدرت بینایی دراارزش حقیقی زبان قسمت اولخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملدرمان های جدید میگرنمقاومت به عوارض فشار خون ریاضیات یک حس جدید استورزش هوازی ، بهترین تمریبدون زمان، ماده ای وجود نگزارش یک مورد جالب لخته وتومورها و التهاب مغزی عامتواضع باشسی و سه پل اصفهانطبیعت موجی جهانآسيب میکروواسکولاریا آستاثیر رژیم گیاهخواری بر نقش آتش در رسیدن انسان بهاگر با مطالعه فیزیک کوانجاودانگی مصنوعیخدایی که ساخته ی ذهن بشر نباید صبر کرد آتش را بعد هوش مصنوعی به شناسایی کابقای حقیقی در دور ماندن ادرمان جدید سرطانبرخی نکات از گاید لاین پرمنابع انرژی از نفت و گاز راه انسان شدن، راه رفتن وپیوند مغز و سر و چالشهای توکل بر خدامدیریت اینترنت بر جنگسیستم تعادلی بدنافت هوشیاری به دنبال کاهتبدیل تراکت صوتی مصنوعی علم ساختن برج های چرخاننقش زبان در سلطه و قدرت اابزار بقا از نخستین همانحقیقت قربانی نزاع بین بی چرا ماشین باید نتایج را پاز نخستین همانند سازها تدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت پنجمبه خوبی های دیگران فکرکندرک و احساسژنهای حاکم بر انسان و انسبرداشت مغز ما از گذر زمانمنبع هوشیاری کجاست قسمت ز گهواره تا گورپپوگستتکنولوژی جدید که سلول هامرگ و سوال از قاتلساختار فراکتال وجود و ذهالگوی بنیادین و هوشیاریتراشه ها روی مغزعادت دادن مغز بر تفکرعارضه جدید ویروس کرونا سنمایش تک نفرهابزار بقا از نخستین همانحکمت الهی در پس همه چیزنزاع بین علم و جهل رو به پاز تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب فیزیک مولکولها و ذرات در هیچ چیز، چقدر حقیقی استبیمار 101 ساله، مبتلا به سدرد و درسکنگره بین المللی سردرد دبشکه ای که ته نداره پر نممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزندگی در جمع مواردی را برپرسش و چستجو همیشه باقی اتکامل زبانمشکل از کجاستسربازان ما محققا غلبه می انقراض را انتخاب نکنیدتصویر در هم تنیدگی کوانتتاثیر ویتامین دی بر بیمانهادینه سازی فرهنگ اختلاابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک (قسمت اول )هفت چیز که عملکرد مغز تو از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان نورون مصنوعی سفراموشی و مسیر روحانیهر حرکت خمیده می شود و هر بیماری دویکذهن تو همیشه به چیزی اعتقکی غایب شدی تا نیازمند دلتفاوت ایستایی و تکاپومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمزیست شناسی باور حقیقت یا آنزیم تولید انرژی در سلوتاثیر فکر بر سلامتمعجزه ی علمشناخت و معرفت، و نقش آن دانسولینتغییر دیگران یا تغییر خونوار عصب و عضله مهم در تشاثر مضر مصرف طولانی مدت رحس و ادراک قسمت هفتمهمیشه عسل با موم بخوریماز تکینگی تا مغز- از مغز داروی لیراگلوتیدقفس ذهنویتنام نوعی کرونا ویروس بیشتر کمردردها نیازی به رمز پیشرفت تواضع است نه طکاربرد روباتهای ريز، در تلاشی برای درمان قطع نخاموفقیت هوش مصنوعی در امتزبان و شناخت حقیقت قسمت سآیا هوش سریعی که بدون احستاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز کوانتومیشگفتی های زنبور عسلاولین قدم شناخت نقص های خجنگ و تصور از جنگچیز جدید را بپذیراختلال در شناسایی حروف و حس و ادراک قسمت بیستمهنر رها شدن از وابستگیاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی ضد چاقیقانونمندی و محدودیت عالمواقعیت چیستبار سنین ابزار هوشمندی ارویای شفافکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتنفس بدون اکسیژنمیدان های کوانتومی خلاسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا جهان ذهن و افکار ما متاثیر تغذیه بر سلامت روامغز بزرگ چقدر مفید هست ؟شباهت کیهان و مغزایمپلانت مغزی و کنترل دو جهان های بسیار دیگرچگونه تکامل مغزهای کنونیارتباط ماده و انرژیخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیادر هم تنیدگی کوانتومی و پلوب فرونتال یا پیشانی مغواکسن اسپایکوژنبحثی درباره هوش و تفاوتهروش هایی برای جلوگیری از گیاه بی عقل به سوی نور میتو با باورهایت کنترل میشماه رجبسم زنبور ، کلیدی برای وارصرع و درمان های آنآب زندگی است قسمت دومتاثیر درجه حرارت بر عملکچقدر به چشم اعتماد کنیمایا بدون زبان میتوانیم تجهانی که از یک منبع، تغذینگاهی بر توانایی اجزاي بارزش حقیقی زبان قسمت دومخوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمردرمان های جدید در بیماری مقایسه رقابت و همکاریریتوکسیمابورزش و میگرنبرنامه و ساختار پیچیده مگشایش دروازه جدیدی از طرتومورهای نخاعیمجموعه های پر سلولی بدن مسیلی محکم محیط زیست بر انطبیعت بر اساس هماهنگیآسیب ها ناشی از آلودگی هونقش انتخاب از طرف محیط، ناگر تلاش انسان امروز براجایی برای یاد گرفتن باقی خدایا جز تو که را دارمنبرو و انرژی مداومهوش مصنوعی تعاملیبلندی در ذهن ما درک بلندیدرمان دارویی سرطان رحم ببرخی نرمش ها برای زانومنابع انرژی از نفت و گاز راه بی شکستپیوند اندام از حیوانات بتوپیراماتمداخله ی زیانبار انسانسیستم دفاعی بدن علیه مغز افتخار انسانتبدیل سلولهای محافط به سعلایم کمبود ویتامین E را نقش سجده بر عملکرد مغزابزار بقا از نخستین همانحقیقت آنطور نیست که به نظچرا مردم با زندگی میجنگناز نشانه ها و آثار درک شددنیا، هیچ استهوش عاطفی قسمت اولبه خودت مغرور نشودرک کنیم ما همه یکی هستیمکفش و کتاببررسي علل احتمالي تغيير منبع هوشیاری کجاست قسمت زمین در برابر عظمت کیهانپایان، یک آغاز استتکنولوژی جدید که سلول هامرگ انتقال است یا نابود شساختار شبکه های مغزی ثابالگوبرداری از طبیعتتراشه ی هوش مصنوعی در مغزعدم توقف تکامل در یک انداچند نرمش مفید برای کمردرابزار بقا از نخستین همانحافظه میتواند بزرگترین دنسبیت عام از زبان دکتر براز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(فیزیک هوشیاریهیچ وقت خودت را محدود به بیمار مرکز تنفس سلولیدرد باسن و پا به دلیل کاهکنترل همجوشی هسته ای با هبشریت از یک پدر و مادر نیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزندگی در سیاهچالهپرسشگری نامحدودتکامل زبان انسان از پیشیمشکلات نخاعیسردرد میگرنانواع سکته های مغزیتصویر زیبا از سلولصفحه اصلیچهار میلیارد سال تکامل بابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک (قسمت دوم )هفت سین یادگاری از میراث از تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان یک فرضیه رادیکفراموشی آرمانهرچیز با یک تاب تبدیل به بیماری دیستروفی میوتونیذهن خود را مشغول هماهنگیکیهان خود را طراحی میکندتفاوت ارباب و رهبر حقیقیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمزیست، مرز افق رویداد هستآواز خواندن در قفس، نشانتاثیر مشاهده بر واقعیت بمعجزه ی علم در کنترل کرونشناخت حقیقت یا آرزوهای گانسولین هوشمندتغییر دادن ژنها آیا روزی نوار عصب و عضله تعیین محلاثرات فشار روحی شدیدحس و ادراک قسمت هفدهمهمیشه، آنطور نیست که هستاز تکینگی تا مغز- از مغزتداروی تشنجی دربارداریقفس را بشکنویتامین E برای فعالیت صحبا هوش مصنوعی خودکار روبرمز بقای جهش ژنتیکیکاش شرف اجباری بود یا حتیتلاشی تازه برای گشودن معموفقیت در تفکر استزبان جانسوزآیا هشیاری کوانتومی وجودتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز آیندگان چگونه است ؟شانس یا نتیجه ی تلاشاولین مورد PML به دنبال تکجنگ داده هاچیزی منتظر شناخته شدناختلالات مخچهحس و ادراک قسمت دهمهنر، پر کردن است نه فحش داز خود رها شوداروی ضد تشنج با قابليت تقارچ بی مغز در خدمت موجودواقعیت های متفاوتبارداری بدون رحمروان سالمکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتنها مانع در زندگی موارد میدان بنیادین اطلاعاتسفری به آغاز کیهانآیا جهش های ژنتیکی، ویروتاثیر حرکات چشم بر امواج مغز بزرگ چالش است یا منفعشباهت زیاد بین سلول هاي عایمپلانت مغزی کمک میکند جهان هایی در جهان دیگرچگونه جمعیت های بزرگ شکل ارتباط متقابل با همه ی حیخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیادر هم تنیدگی کوانتومی و دلوتیراستامواکسن اسپایکوژن ضد کرونابحثی درباره هوش و تفاوتهروش هایی ساده برای کاهش اگیاه خواری و گوشت خوار کدتو باید نیکان را به دست بماپروتیلینسماگلوتید داروی کاهش دهنضایعه ی شبکه لومبوساکرالآب زندگی است قسمت سومتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش قهوه در سلامتیایا تکامل هدفمند استجهانی در ذهننگاهت را بلند کنارزش حقیقی زبان قسمت سومخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسدرمان های جدید سرطانمقابله ی منطقی با اعتراضریسدیپلام تنها داروی تایورزش بهترین درمان بیش فعبرنامه ی مسلط ژنها در اختپل جویی اصفهانتومورهای ستون فقراتمجرم، گاهی قربانی استسینوریپا داروی ترکیبی ضدطعمه ی شبکه های ارتباط اجآسیب روانی شبکه های اجتمنقش اتصالات بین سلولهای اگر خواهان پیروزی هستیجایی خالی نیستخسته نباشی باباچت جی پی تیهوش مصنوعی در کامپیوترهابلوغ چیستدرمان زخم دیابتی با تکنویادگیری مهارت های جدید دبرخی نرمش های گردنمنابع انرژی از نفت و گاز رابطه تشنج و اوتیسمپیوند اندام حیوانات به اتوانایی مغز و دیگر اجزای مدارک ژنتیکی چگونه انسانسکوت و نیستیافراد آغاز حرکت خودشان رتبر را بردارعلایم کمبود ویتامین E را نقش غذاها و موجودات درياابزار بقا از نخستین همانحقیقت افرادچرا مغز انسان سه هزار سالاز نظر علم اعصاب یا نرووسدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی قسمت دهمبه دنبال رستگاری باشدرک احساسات و تفکرات دیگکل اقیانوس در یک ذرهبررسی مغز با امواج مادون منبع هوشیاری کجاست قسمت زمین زیر خلیج فارس تمدنی پارادوکس ها در علمتکینگیمرگ تصادفیسادیسم یا لذت از آزار دادالتهاب شریان تمپورالتراشه ی بیولوژِیکسازگاری با محیط بین اجزاامواجی که به وسیله ی ماشیتربیت کودکان وظیفه ای مهعدم درکچند جهانیابزار بقا از نخستین همانحافظه های کاذبچسبیدن به خود، مانع بزرگ از تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریفیزیک و هوشیاریهیچ کاری نکردن به معنی چیبیماری لبر و نابینایی آندرد زانو همیشه نیاز به جرکنترل جاذبهبعد پنجممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزندگی زمینی امروز بیش از آلودگی هوا چالش قرن جدیدتکامل ساختار رگهای مغزی مشکلات بین دو همسر و برخیسردرد میگرن در کودکانانیس بی کسانتصویر زیبای اصفهانسوالات پزشکیچهار ساعت پس از کشتار خوکابزار بقای موجود زنده از حس و ادراک قسمت 67هم نوع خواری در میان پیشیاز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان ژنی از مغز انسفرایند پیچیده ی خونرسانیهز ذره، یک دنیاستبیماری سلیاکذهن سالمکیهانِ هوشیارِ در حال یاتفاوتهای جنسیتی راهی برامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمزاویه نگاه ها یکسان نیستآینه در اینهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بمعجزه در هر لحظه زندگیشناخت درون، شناخت بیرون؛انسان قدیم در شبه جزیره عتغییر زودتر اتصالات مغزینوبت کودکاناثرات مفید قهوهحس و ادراک قسمت هجدهمهمکاری یا رقابتاز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید ALSقله سقوطویتامین E در چه مواد غذایبا هر چیزی که نفس می کشد مرمز جهانکتاب گران و پرهزینه شد ولتلاشی جدید در درمان ام اسمولکول ضد پیریزبان ریشه هایی شناختی اسآیا واکنش های یاد گرفته وتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز اندامی تشنه ی انرژی اشانس یا تلاشاولین مورد پیوند سر در انجنبه های موجی واقعیتچیزی خارج از مغزهای ما نیاختلالات حرکتی در انسانحس و ادراک قسمت دوازدهمهوموارکتوس ها ممکن است داز درخواست ها جدا شوداروی ضد تشنج با قابليت تقبل از آغازواقعیت و مجازبازگشایی مجدد مطب دکتر سروبات ها قول میدهندکشتن عقیده ممکن نیستتنها در برابر جهانمیدازولام در درمان تشنج سقوط درون جاذبه ای خاص، چآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجتاثیر دوپامین و سروتونینمغز بزرگ چالشهای پیش روشباهت زیاد بین سلول هاي عایمپلانت نخاعی میتواند دجهان یکپارچهچگونه جمعیت های بزرگ شکل ارتباط چاقی و کاهش قدرت بخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در مورد هدر هر سوراخی سر نکنلوزالمعده(پانکراس)مصنوعواکسن دیگر کرونا ساخته شبحثی درباره هوش و تفاوتهروش جدید تولید برقگیرنده باید سازگار با پیتو تغییر و تحولیماجرای جهل مقدسسندرم کووید طولانیضایعه ی عروقی مخچهآب، زندگی است(قسمت پنجم)تاثیر درجه حرارت بر عملکنقش مهاجرت در توسعه نسل اایجاد احساساتجهان، تصادفی نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا ارزش خود را چگونه میشناسخوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیدرمان های رایج ام اسمقابله با کرونا با علم اسریشه های مشترک همه ی موجوورزش در کمر دردبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱پل خواجو اصفهانتوهم فضای خالیمحل درک احساسات روحانیسیگار عامل افزایش مرگ ومتاثیر رژِیم غذایی بر میگظهور امواج مغزی در مغز مصنقش تیروئید در تکامل مغزاپل ویژن پرو در تشخیص بیمجاذبهخطا در محاسبات چیزی کاملچت جی پی تیهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبلعیدن ستاره توسط سیاهچادرمان سرگیجه بدون نیاز بیادگیری هوش مصنوعی، عمیقبرخی یونها و مولکول های ممنابع انرژی از نفت و گاز رادیوی مغز و تنظیم فرکانپیوند سر آیا ممکن استتوازن مهمتر از فعالیت زیمروری بر تشنج و درمان هایسکوت، پر از صداافراد بی دلیل دوستدار تو تحریک عمقی مغزعلائم عصبی آلزایمر، با انقش غذاها و موجودات درياابزار بقا از نخستین همانحقیقت اشیاچرا مغزهای ما ارتقا یافت از نظر علم اعصاب اراده آزده روش موفقیتهوش عاطفی قسمت دومبه زودی شبکه مغزی به جای درک تصویر و زبان های مخلتکلمات بلند نه صدای بلندبررسی و اپروچ جدید بر بیممنبع هوشیاری کجاست قسمت زمان چیستپاسخ گیاهان در زمان خوردتکامل فردی یا اجتماعیمرگی وجود نداردمراحل ارتقای پله پله کیهستم با شعار قانون بدترین امیوتروفیک لترال اسکلروترجمه ای ابتدایی از اسراعدالت برای من یا برای همهچند جهانیابزار بقا از نخستین همانحافظه و اطلاعات در کجاست نسبت ها در کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستفیزیک آگاهیهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبیماری های میتوکندریدردهای سال گذشته فراموش کندر در بیماریهای التهاببعد از کرونامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزندگی زودگذرآلودگی هوا و ویروس کروناتکامل شناخت انسان با کشفمشکلات روانپزشکی پس از سسردرد میگرنی در کودکانانگشت ماشه ایتصویربرداری فضاپیمای آمپیامهای کاربراننون و القلمابزارهای پیشرفته ارتباط حس و ادراک قسمت 74همه چیز موج استاز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان پاسخ کوانتومی فرایند تکامل و دشواری هاهزینه ای که برای اندیشیدبیماری ضعف عضلات نزدیک بذهت را روی چیزهای مفید متکیست هیداتید مغزتقلید مرحله ای نسبتا پیشمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمزاوسکا درمان گوشرآیندهتاثیر نگاه و مشاهده ناظر معرفت و شناختشناسایی تاریخچه ی تکاملیانسان میوه ی تکاملتغییر عمودی سر انسان از پنور از عمق تاریکیاثرات مفید روزه داریحس و ادراک قسمت هشتمهمانند سازی در انساناز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید s3 در درمان ام قلب های سادهویتامین کابا آتش، بازی نکن و بعد از رمز جهان خاصیت فراکتالکتاب زیست شناسی باورتمایل زیاد به خوردن بستنمولتیپل اسکلروز در زنان زبان شناسی مدرن در سطح سلآیا یک، وجود داردتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز انسان ایا طبیعتا تماشاهکار قرناولین هیبرید بین انسان و جنسیت و تفاوت های بیناییچیزی شبیه نور تو نیستاختلالات صحبت کردن در انحس و ادراک قسمت سومهورمون شیرساز یا پرولاکتاز روده تا مغزداروی ضد تشنج توپیراماتقبل از انفجار بزرگواقعیت و انعکاسبازگشت از آثار به سوی خداروبات های ریز در درمان بیگل خاردار، زیباستتنهاییمکان زمان یا حافظه زمانسلول های مغزی عامل پارکیآیا خداباوری محصول تکاملتاثیر دپاکین بر بیماری ممغز بزرگ و فعال یا مغز کوشجاعت و ترسایمان به رویاجهان یکپارچهچگونه حافظه را قویتر کنیارتباط هوش ساختار مغز و ژخلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در تفسیر در والنتاین کتاب بدید هملیروپریم داروی ترکیبی ضدواکسن دیگری ضد کرونا از دبحثی درباره هوش و تفاوتهروش صحبت کردن در حال تکامگالکانزوماب، دارویی جدیتو جهانی هستی که خودش را ماجرای عجیب گالیلهسندرم گیلن باره به دنبال ضایعات در عصب زیر زبانیآتاکسی فریدریشتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش میدان مغناطیسی زمین ایران بزرگجهش های ژنتیکی مفید در ساچالش هوشیاری و اینکه چرا از فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چدرمان های علامتی در ام اسملاحظه های اخلاقی دربارهریشه های مشترک حیاتوزن حقیقی معرفت و شناختبرین نت به جای اینترنتپلاسمای غالبتوهم فضای خالی یا توهم فضمحل درک احساسات روحانی دسیاهچاله هاتاثیر سلامت دستگاه گوارشظرف باید پر شود چه با چرک نقش حفاظتی مولکول جدید داپی ژنتیکجاذبه و نقش آن در شکلگیریخطا در محاسبات چیزی کاملنتایج نادانی و جهلهوش مصنوعی در خدمت خلق وحبنی عباس، ننگی بر تاریخدرمان سرگیجه بدون نیاز بیادگرفتن، آغاز حرکت است برخی اثرات مضر ویتامین دمنابع انرژی از نفت و گاز راز تغییرپیوند سر، یکی از راه حلهاتوسعه هوش مصنوعی قادر اسمرکز هوشیاری، روح یا بدن سکته مغزیافزایش قدرت ادراکات و حستحریک عمقی مغز در آلزایمعلت خواب آلودگی بعد از خونقش غذاها و موجودات درياابزار بقا از نخستین همانحقیقت تنها چیزی است که شاچرا ویروس کرونای دلتا وااز نظر علم اعصاب اراده آزدهن، بزرگترین سرمایههوش عاطفی قسمت سومبه زیر پای خود نگاه نکن بدرک حقیقت نردبان و مسیری کلوزاپین داروی ضد جنونبررسی ژنها در تشخیص بیمامنبع هوشیاری کجاست قسمت زمان و مکان، ابعاد کیهان پختگی پس از چهل سالگي به تکامل مادی تا ابزار هوشمپدیده خاموش روشن در پارکتکامل مداوممرز مرگ و زندگی کجاستستم، بی پاسخ نیستامید نیکو داشته باش تا آنترس و آرمان هاعسل طبیعی موثر در کنترل بچند جهانی و علمابزار بقای موجود زنده از حافظه و اطلاعات در کجاست نسبت طلایی، نشانه ای به ساز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودفیزیکدانان ماشینی برای تهیچ کس حقیقت را درون مغز بیماری های مغز و اعصاب و دردی که سالهاست درمان نشکندر علیه سرطانبعد از کرونامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزندگی سلول در بدن، جدای اآلودگی هوا و پارکینسونتکامل، نتیجه ی برنامه ریمشکلات روانپزشکی در عقب سردرد و علتهای آنانگشت نگاری مغز نشان میدتصور از زمان و مکانسایتهای دیگرنوآوری ای شگفت انگیز دانابزارهای بقا از نخستین هحس و ادراک قسمت 75همه چیز و هیچ چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان اولین سلول مصنفرایند حذف برخی اجزای مغهزینه سنگین انسان در ازابیماریهای تحلیل عضلانی اذخیره ی شگفت انگیز اطلاعکیست کلوئید بطن سومتقلید از روی طبیعتمنبع هوشیاری در کجاست؟ قزبان فرایند تکاملی برای آینده ی انسان در فراتر ازتاثیر نگاه انسان بر رفتامغز فکر میکند مرگ برای دیشناسایی سلول های ایمنی اانسان ها می توانند میدان تغییرات منطقه بویایی مغزنور دروناثرات مضر ماری جواناحس و ادراک قسمت هشتاد و نهمجوشی هسته ای، انرژِی باز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید لنفوم و لوکمیقلب و عقلویتامین کا و استخوانبا تعمق در اسرار ابدیت و رنگ کردن، حقیقت نیستکتاب طبیعت در قالب هندسهتمایز یا کشف یگانگیمواد کوانتومی جدید، ممکنزبان شناسی نوین نیازمند آیا کیهان می تواند یک شبیتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز انسان برای ایجاد تمدشاهکار شش گوشاولین تصویر در تاریخ از سجنسیت و تفاوت های بینایینکاتی در مورد تشنجاختلالات عضلانی ژنتیکحس و ادراک قسمت سی و هشتمهوش فوق العاده، هر فرد اساز سایه بگذرداروی ضد جنون در درمان تیقبرستان ها با بوی شجاعتواقعیت تقویت شدهبازگشت به ریشه های تکاملروبات کیانگل درون گلدانتنهایی رمز نوآوری استمکانیک کوانتومی بی معنی سلول های بنیادیآیا دلفین ها می تواند از تاثیر داروهای ضد التهاب مغز بزرگترین مصرف کننده شرکت نورالینک ویدیویی ازاین پیوند نه با مغز بلکه جهان کنونی و مغز بزرگترینگاه من، نگاه تو و یا حقیارتباط پیوسته ی جهانخلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی استخوان های کشف شده، ممکدر یک فراکتال هر نقطه مرکلیس دگرامفتامین یا ویاسواکسن سرطانبحثی درباره احساسات متفاروشهای نو در درمان دیسک بگام کوچک ولی تاثیرگذارتو جدای از کیهان نیستیماده ی تاریکسندرم پیریفورمیسضرورت زدودن افکارآتاکسی مخچه ای خودایمنتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش محیط زندگی و مهاجرت دایرادهای موجود در خلقت بجهش های ژنتیکی غیر تصادفچالش هوشیاری و اینکه چرا از مخالفت بشنوهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدرمان ژنتیکی برای نوآوریملاحظات بیهوشی قبل از جررژیم های غذایی و نقش مهم وزوز گوشبرای یک زندگی معمولیپمبرولیزوماب در بیماری چتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)محدودیت چقدر موثر استسیاهچاله های فضایی منابعآسیب عصب پا به دنبال اعتیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیعقل مجادله گرنقش حیاتی تلومر دی ان آ دابتدا سخت ترین استجبران از دست رفته هاخطای ادراک کارمانجات در راستگوییهوش مصنوعی درمانگر کامپیبه قفس های سیاهت ننازدرمان سرگیجه بدون دارویادآوری خواب و رویابرخی اختلالات عصبی مثانهمنابع انرژی از نفت و گاز راست دستی و چپ دستیپیوندهای پیچیده با تغییرتوسعه برخی شغل ها با هوش مرکز حافظه کجاستسال سیزده ماههافزایش مرگ و میر سندرم کوتداوم مهم است نه سرعتعماد الدین نسیمی قربانی نقش غذاها در کاهش دردهای ابزار بقا از نخستین همانحقیقت خواب و رویاچرا پس از بیدار شدن از خواز واقعیت امروز تا حقیقتدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوش عاطفی قسمت ششمبه سیاهی عادت نکنیمدرک دیگرانکلید نزدیک و نگاه تو بر فبررسی بیماری التهابی رودمنبع هوشیاری کجاست قسمت زمان و گذر آن سریع استپروژه ی ژنوم انسانیتکامل چشممرز بین انسان و حیوان کجاستون فقرات انسان دو پا جلامید نجاتتسلیم شدن از نورون شروع معشق درونی به یگانگی خلقتچند روش ساده برای موفقیتابزار بقای موجود زنده از حافظه و اطلاعات در کجاستنشانه های گذشته در کیهان از تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودفال نیکوهیچ اندر هیچبیماری وسواسدرس گرفتن از شکست هاکوچ از محیط نامناسببعد از کرونا دلخوشی بیهومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزندگی، مدیریت انرژیآلزایمرتکثیر سلول در برابر توقف مشاهده گر جدای از شیء مشاسردرد به دلیل مصرف زیاد مانتقال ماده و انرژیتصادف یا قوانین ناشناختهنوار مغز مشاهده ی غیر مستابزارهای بقا ازنخستین همحس و ادراک قسمت 78همه چیز کهنه میشوداز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان تغییر میدان مغفراتر از دیوارهای باورهزاران سال چشم های بینا وبیماری، رساله ای برای سلذره ی معین یا ابری از الککپسول ژری لاکتتقلید از طبیعتمنبع هوشیاری در کجاست؟(قزبان متغیرآینده ی علم و فیزیک در60 ثتاثیر نگاه انسان بر رفتامغز قلبشواهدی از نوع جدیدی از حاانسان یک کتابخانه استتغییرات مغز پس از 40 سالگینوروفیبروماتوزاجزای پر سلولی بدن انسان حس و ادراک قسمت هشتاد و شهمراه سختی، اسانی هستاز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید میاستنی گراویقلب یا مغزویتامین کا در سبزیجاتبا خدا باشرنگین کمانکتاب، سفری به تاریختمدن قدیمی ای در جنوب ایرموجود بی مغزی که می تواندزبان، نشان دهنده ی سخنگو آیا گذشته، امروز وآینده تاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز انسان برای شادمانی طشاید گوشی و چشمی، آماده شاولین دارو برای آتاکسی فجهل مقدسچگونه مولکول های دی ان ایاختراع جدید اینترنت کوانحس و ادراک قسمت سی و ششمهوش مصنوعی می تواند بر احاز علم جز اندکی به شما دادارویی خلط آورقدم زدن و حرکت دید را تغیواقعیت خلا و وجود و درک مبازخورد یا فیدبکروح و آب حیاتگل زندگیتنبیه چقدر موثر استمکانیزمهای دفاعی در برابسلول های بنیادی منابع و اآیا دلفین ها میتوانند باتاثیر داروی ضد تشنج سدیم مغز حریص برای خون، کلید تشربت ضد خلطاین اندوه چیستجهان کاملی در اطراف ما پرنگاه مادی غیر علمی استارتباط انسانی، محدود به خم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان ددر کمتر از چند ماه سوش جدلا اکراه فی الدینواکسن سرطانبحثی درباره احساساتی غیرروشهای شناسایی قدرت شنواگامی در درمان بیماریهای تو دی ان ای خاص ميتوکندريماده ی خالیسندرم پیریفورمیسضرب المثل یونانیآتش منبع انرژیتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش مرکز تنفس سلولی در بیایستادن در برابر آزادی بجهش های بیماری زا، معمولخوشبختی دور از رنج های مچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدرمان پوکی استخوانممانتین یا آلزیکسا یا ابرژیم های غذایی و نقش مهم وسواس، بیماری استبرای پیش بینی آینده مغز دپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم چیستمحدودیت های حافظه و حافظسیاهچاله ها، دارای پرتو آسانی موفقیتتاریک ترین بخش شبعقل سالمنقش خرچنگ های نعل اسبی درابتدایی که در ذهن دانشمنجدا کردن ناخالصی هاخطای حسنخاع ما تا پایین ستون فقرهوش مصنوعی درخدمت خلق وحبه مغز خزندگان خودت اجازدرمان سرطان با امواج صوتیاری خدا نزدیک استبرخی اصول سلامت کمرمنابع انرژی از نفت و گاز رجزخوانی هایی که امروز بپیوندی که فراتر از امکانتوصیه های سازمان بهداشت مرکز حافظه کجاستسانسور از روی قصد بسیاری افزایش سرعت پیشرفت علوم تداخل مرزها و صفات با بینعوامل موثر در پیدایش زبانقشه مغزی هر فرد منحصر بهابزار بقا از نخستین همانحقیقت در علم، هرگز نهایی چرا ارتعاش بسیار مهم استاز کجا آمده ام و به کجا میدو بیماری روانی خود بزرگ ALS نگاهی کامل بر بیماری وهوش عاطفی بیشتر در زنانبه سخن توجه کن نه گویندهدرک درست از خود و هوشیاریکلام و زبان، گنجینه ای بسبررسی سیستم تعادلی بدن امنبع هوشیاری کجاست قسمت زمان و صبرزمان واقعیت است یا توهمپروژه ی ژنوم انسانیتکامل و ارتقای نگاه تا عممرز جدید جستجو و اکتشاف، ستارگانی قبل از آغاز کیهامید جدید بر آسیب نخاعیتست آر ان اس دز میاستنی گعشق، شلوغ کردن نیستچندین ماده غذایی که ماننابزار بقای موجود زنده از حافظه ی هوش مصنوعینشانه های پروردگار در جهاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدفاکسیبتهیچگاه از فشار و شکست نتربیماری کروتز فیلد جاکوبدست و پا زدن در سایه؟کوچک شدن مغز از نئاندرتابعد از کرونا دلخوشی بیهومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزندان ذهنیآملودیپین داروی ضد فشار تأثیر نیکوتین سیگار بر ممشاهده آینده از روی مشاهسردرد تنشنانتروپی و هوشیاریتضادهای علمینوار مغز ترجمه رخدادهای ابزارهای بقای موجود زندهحس و ادراک قسمت 82همه چیز در زمان مناسباز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان روش هاي جدیدی فرد موفقهستي مادي ای که ما کوچکتربیندیشذرات کوانتومی زیر اتمی قکامپیوتر سایبورگتقویت استخوان در گرو تغذمنبع خواب و رویازبان مشترک ژنتیکی موجوداآینده با ترس جمع نمیشودتاثیر ویتامین دی بر بیمامغز ما کوچکتر از نیم نقطهشواهدی از دنیسوان(شبه نئانسان باشتغییرات آب و هوایی که به نورون هاي مصنوعی می تواناجزایی ناشناخته در شکل گحس و ادراک قسمت پنجمهمراهی میاستنی با برخی ساز تکینگی تا مغز، از مغز داروی جدید آلزایمرقلب دروازه ی ارتباطویتامین بی 12 در درمان دردبا طبیعت بازی نکنرهبر حقیقیکتابخانهتمدن پیشرفته ی پیشینیانموجودات مقهور ژنها هستندزبان، وسیله شناسایی محیطآیا پیدایش مغز از روی تصاتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز انسان برای شادمانی طشاید درست نباشداولین دروغجهان فراکتالچگونه میتوان با قانون جنادامه بحث تکامل چشمحس و ادراک قسمت سیزدهمهوش مصنوعی و کشف زبان هایازدواج های بین گونه ای، ردارویی ضد بیش فعالی سیستقدرت مردموالزارتان داروی ضد فشار بازسازي مغز و نخاع چالشی روح در جهانی دیگر استگلوله ی ساچمه ایتهدیدهای هوش مصنوعیما انسانها چه اندازه نزدسلول های بدن تو پیر نیستنآیا دست مصنوعی به زودی قاتاثیر درجه حرارت بر مغزمغز در تنهایی آسیب میبینشش مرحله تکامل چشماین ایده که ذرات سیاهچالجهان پیوستهنگاه محدود و تک جانبه، مشارتباط از بالا به پایین مخونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجدر آرزوهایت مداومت داشتهلاموژین داروی ضد اوتیسم؟واکسن ضد اعتیادبخش فراموش شده ی حافظهگامی در درمان بیماریهای تو در میانه ی جهان نیستی ماده ای ضد التهابیسندرم پس از ضربه به سرضررهای مصرف شکر و قند بر آثار باستانی تمدن های قدتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش نگاه از پایین یا نگاهاکنون را با همه ی نقص هایجهش تمدنی عجیب و شگفت انسخانه ی تاریکچالش کمبود اندام برای پیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندرمان پوکی استخوانمن کسی در ناکسی دریافتم رژیم ضد التهابییک پیام منفرد نورون مغزی برای اولین بار دانشمندانپول و شادیتوهم و خیالمخچه فراتر از حفظ تعادلسیاهچاله و تکینگی ابتدایآشنا پنداریتاریکی من و تو و گرد و غباعقلانیت بدون تغییرنقش داروهاي مختلف معروف ابتذال با شعار دینجدایی خطای حسی استخطر آلودگی هوانخستین تمدن بشریهوش مصنوعی ساخته هوش طبیبه نقاش بنگردرمانهای بیماری پارکینسژن همه چیز نیستبرخی اطلاعات روانشناسی ممنابع انرژی از نفت و گاز رحم مصنوعیپیوستگی همه ی اجزای جهانتوصیه های غیر دارویی در سسانسور بر بسیاری از حقایافسردگی و اضطراب در بیماترقی واقعی یا شعار ترقیعوامل ایجاد لغت انسانی و نقشه های مغزی جدید با جزیابزار بقا از نخستین همانحقیقت راستین انسان علم بچرا بیماری های تخریبی مغاز کسی که یک کتاب خوانده دو بار در هفته ماهی مصرف فقر داده ها در هوش مصنوعیهوش عاطفی در زنان بیشتر ابهبود حافظه پس از رخدادهدرک عمیق در حیواناتکلام، در تحولی شگفت آور ببررسی علل کمر درد در میانمنبع هوشیاری کجاست قسمت منبع هوشیاری کجاست قسمت زمان پلانکپروانه ی آسمانیتکامل و ریشه ی مشترک خلقتمرزهای حقیقی یا مرزهای تسخن نیکو مانند درخت نیکوامید درمان کرونا با همانتشنچ پانایوتوپولوس تشنج عصب حقوق نورولووچندجهانیابزار بقای موجود زنده از حافظه انسان و حافظه ی هوشنظام مثبت زندگیاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزفاجعه ی جهل مقدسهیپرپاراتیروئیدیسمبیماری گیلن باره و بیماردست کردن در گوشکوچکی قلبتفکر قبل از کارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزونیسومایدآموزش نوین زبانتأثیر نگاه انسان بر رفتامشاهدات آمیخته با اشتباهسردرد سکه ایانتظار گذر تندباد؟تظاهر خوابیده ی مادهنوار مغز در فراموشی هاابزارهای بقای از نخستین حس و ادراک قسمت 87همه چیز در زمان کنونی استاز تکینگی تا مغز از مغز تدانشمندان روشی برای تبدیفرد یا اندیشههستی ما پس از شروعی چگال بیهوش کردن در جراحی و بیمذرات کوانتومی زیر اتمی قکاهش مرگ و میر ناشی از ابتقویت حافظه یا هوش مصنوعمنتظر نمان چیزی نور را بهزبان چهار حرفی حیات زمینآیا فراموشی حتمی استتاثیر ویروس کرونا بر مغز مغز مانند تلفن استشیشه ی بازالتی و سیلیکونانسان جدید از چه زمانی پاتغییرات تکاملی سر انسان نورون های ردیاب حافظهاحیای بینایی نسبی یک بیمحس و ادراک قسمت پنجاههمراهی نوعی سردرد میگرنیاز تکامل تا مغز از مغز تا داروی جدید ای ال اسقلب روباتیکویتامین بی هفدهبالاترین هدف از دولتروی و منیزیم در تقویت استکجای مغز مسئول پردازش تجتمدن بشری و مغز اخلاقیموسیقی نوزدودن نقص از هوش مصنوعیآیا آگاهی پس از مرگ از بیتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز انسان رو به کوچک تر ششایسته نیست در جیب خود قراولین سلول مصنوعیجهان قابل مشاهده بخش کوچچگونه مغز ما، موسیقی را پاداراوون تنها داروی تاییحس و ادراک قسمت ششمهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاسکلت خارجی در درمان اختداستانها و مفاهیمی اشتباقدرت و شناخت حقیقتواکنش های ناخودآگاه و تقبحتی علمی درباره تمایل بروح رهاییگلوئونتو یک معجزه ایما انسانها چه اندازه نزدسلول بنیادی و ای ال اسآیا رژیم غذایی گیاهی سلاتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز را از روی امواج بشناسششمین کنگره بین المللی ساین ابتدای تناقض هاستجهان پیوستهنگاه کلی نگرارتباط بین هوش طبیعی و هوخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هادر آسمان هدیه های نادیدنلایو دوم دکتر سید سلمان فواکسن علیه سرطانبخش های تنظیمی ژنومگاهی لازم است برای فهم و توقف؛ شکستماده، چیزی نیستسندرم جدایی مغزضررهای شکر بر سلامت مغزآرامش و دانشتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش نظام غذایی در تکامل ماکوییفلکسجهشهای مفید و ذکاوتی که دخانواده پایدارچالش دیدگاه های سنتی در بهوش مصنوعی از عروسک تا کماعتماد به خوددرمان ام اس(مولتیپل اسکلمن پر از تلخیمرژیم غذایی حاوی تخم مرغ ویک پیشنهاد خوب برای آسان برای تمدن سازی، باید در بپول و عقیدهتوهم وجودمخچه ، فراتر از حفظ تعادلسیاهچاله ی منفرد یا سیاهآشنا پنداریتاریکی و نورعقیده ی بی عملنقش درختان در تکاملابداع دی ان ای بزرگترین دجریان انرژی در سیستم های خطرات هوش مصنوعینخستین تصویر از سیاهچالههوش مصنوعی، اتفاقات و تحبه نقاش بنگردرماندگی به دلیل عادت کرژن همه چیز نیستبرخی بیماری ها که در آن بمنابع انرژی از نفت و گاز رحم مصنوعیپیام های ناشناخته بر مغز توصیه هایی در مصرف ماهیساهچاله ها تبخیر نمیشودافسردگی و ساختار مغزتروس جریان انرژیعواملی که برای ظهور لغت انقشه با واقعیت متفاوت اسابزار بقا از نخستین همانحقیقت غیر فیزیکیچرا حیوانات سخن نمی گویناز آغاز خلقت تا نگاه انسادو برابر شدن خطر مرگ و میفلج نخاعی با الکترودهای هوش عاطفی در زنان بیشتر ابهداشت خوابدرگیری قلب در بیماری ویرکلرال هیدرات برای خوابانبرطرف کردن خشونت را از خادرگیری مغز در بیماری کویکم کردن کالری روشی سودمنبزرگ فکر کنمنبع هوشیاری کجاست قسمت زمان به چه دلیل ایجاد میشپرواز از نیویورک تا لوس آتکامل ابزار هوش ، راه پر مزایای شکلات تلخ برای سلسخن و سکوتامیدوار باش حتی اگر همه چتشنج چیستعصب سیاتیکنه ناامیدی بلکه ارتقاابزار بقای موجود زنده از حباب های کیهانی تو در تونظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مفاصله ها در مکانیک کوانتهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری آلزایمر، استیل کودست آسمانکوچکترین چیز یک معجزه استفکر ترکیبی در هوش مصنوعمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزونا به وسیله ویروس ابله آمارهای ارائه شده در سطح تأثیر شیرینی های حاوی لومطالبه ی حق خودسردرد عروقی میگرناندوه در دنیا استتظاهری از ماده است که بیدنوار مغز در تشخیص بیماری ابزارهای دفاعی و بقای موحس و ادراک قسمت چهلهمه چیز، ثبت می شوداز تکینگی تا مغز از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنفرد حساس از نظر عاطفی و بو هر کس تقوای خدا پیشه کنبیهوشی در بیماران دچار اذرات کوانتومی زیر اتمی قکاهش التهاب ناشی از بیماتقویت سیستم ایمنیمنتظر زمان ایده آل نشوزبان نیاز تکاملی استآیا ممکن است موش کور بی متاثیر ژنها بر اختلالات خمغز مادران و کودکان در زمشکل های متفاوت پروتئین هانسان خطرناکترین موجودتغذیه بر ژنها تاثیر داردنوروپلاستیسیتی چیستاحیای بینایی نسبی یک بیمحس و ادراک قسمت پنجاه و یهندسه ی پایه ایاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید برای میاستنی قلب را نشکنویتامین دی گنجینه ای بزرباهوش ترین و با کیفیت تریرویا و واقعیتکرونا چه بر سر مغز می آورتمدن زیر آبموسیقی هنر مایع استسفر فقط مادی نیستآیا امکان بازسازی اندامهتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز انسان رو به کوچکتر شدشادی، پاداش انجام وظیفهاوکرلیزوماب داروی جدید شجهان موازی و حجاب هاچگونه مغز پیش انسان یا همادب برخورد با دیگرانحس و ادراک قسمت شصت و هشتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاسکار، لگوی هوشمنددخالت در ساختار ژنهاقدرت کنترل خودواکنش به حس جدیدبحث درباره پیدایش و منشا روزه داری متناوب، مغز را گمان میکنی جرمی کوچکی در تو یک جهان در مغز خودت هسما اکنون میدانیم فضا خالسلول عصبی شاهکار انطباق آیا رژیم غذایی گیاهی سلاتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز زنان جوانتر از مغز مرصبور باشاینکه به خاطرخودت زندگی جهان پر از چیزهای اسرار آنگاه انسان محدود به ادراارتباط شگفت مغز انسان و فخواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخورددر آستانه ی موج پنجم کوویلبخند بزن شاید صبح فردا زروشی برای بهبود هوش عاطفواکسنی با تاثیر دوگانه ابخش بزرگی حس و ادراک ما اگاهی مغز بزرگ چالش استتولید مولکول جدید توسط هماده، چیزی بیش از یک خلا سندرم دزدی ساب کلاوینضعیف و قویآرامش و سکونتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش نظریه تکامل در شناسااکسی توسین و تکامل پیش اجهشهای مفید و ذکاوتی که دخار و گلچاالش ها در تعیین منبع هوهوش مصنوعی از عروسک تا کماعتماد به خوددرمان تومورهای مغزی با امن بی من، بهتر یاد میگیرمرژیم غذایی ضد التهابییک آلل ژنتیکی که از نئاندبرای خودآگاه بودن تو بایپوست ساعتی مستقل از مغز دتوهم وجودمخچه ابزاري که وظیفه آن فسیاهچاله ی تولید کنندهآشناپنداری چیستتاریکی خواهد ترسیدعلم و ادراک فقط مشاهده ی نقش ذهن و شناخت در حوادث ابزار هوش در حال ارتقا ازجریان انرژی در سیستم های دفاع از پیامبرنخستین روبات های زنده ی جهوش احساسیبه نادیدنی ایمان بیاوردرها بسته نیستژن هوش و ساختارهای حیاتی برخی بیماری های خاص که بدمنابع انرژی از نفت و گاز رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرپیدایش زبانتوضیحی ساده در مورد هوش مسایه ی هوشیاریاقلیت خلاقتری فلوپرازینعوارض ازدواج و بچه دار شدنقص های سیستمی ایمنیابزار بقا از نخستین همانحقیقت غیر قابل شناختچرا حجم مغز گونه انسان دراز انفجار بزرگ تا انفجار دو برابر شدن خطر مرگ و میفلج بل، فلجی ترسناک که آنهوشمندی کیهانبوزون هیگز چیستدرگیری مغز در بیماران مبکمالگرایی دشمن پیشرفتبزرگ شدن مغز محدود به دورمنبع هوشیاری کجاست قسمت زمان شگفت انگیزپروتئین های ساده ی ابتداتکامل تکنولوژیمسمومیت دانش آموزان بی گسخن پاک و ثابتامیدواریتشنج و حرکات شبه تشنجی قاعضلانی که طی سخن گفتن چقدنه به اعدامابزار بقای موجود زنده از حباب هایی تو در تونظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریفاصله ی همیشگی تصویر سازهاوکينگ پیش از مرگش رسالبیماری الزایمردست بالای دستکووید نوزده و خطر بیماری تفکر خلا ق در برابر توهم منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزیان غذاهای پرچربآن چیزی که ما جریان زمان تئوری تکامل امروز در درممطالبی در مورد تشنجسرطان کمیت گراییاندوه دردی را دوا نمیکندتعویض دارو در تشنجنوار مغزی روشی مهم در تشخابعاد و نیازهای تکاملیحس و ادراک قسمت چهل و هفتهمه ی سردردها بی خطر نیستاز تکینگی تا مغز از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگفردا را نمیدانیموفور و فراوانیبیوگرافیرفتار مانند بردهکاهش حافظه هرچند فرایندیتلقین اطلاعات و حافظهمنحنی که ارتباط بین معرفزبان و کلمه حتی برای کسانآیا ما کالا هستیمتاثیر کلام در آیات کلام بمغز چون ابزار هوش است دلیشکل پنجم مادهانسان عامل توقف رشد مغزثبت و دستکار ی حافظهنوروز یا روز پایانیاحساس گذر سریعتر زمانحس و ادراک قسمت پنجاه و دهندسه ی رایج کیهاناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید برای کاهش وزنقوی تر باشویروس مصنوعیباور و کیهان شناسیرویا و کابوسکریستال هاتمدنی قدیمی در شمال خلیج میهمانهای ناخوانده عامل سفر نامه سفر به بم و جنوب آیا انسان با مغز بزرگش اختاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز ایندگان چگونه استشب سیاه سحر شودايندگان چگونه خواهند دیدجهان ما میتواند به اندازچگونه هموساپينس بر زمین ادراک ما درک ارتعاشی است حس و ادراک قسمت شصت و دوهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاساس انسان اندیشه و باور در میان تاریکی و روشناییقدرت انسان در نگاه به ابعواکسن های شرکت فایزر آمربحثي درباره هوش و تفاوتهروزه داری و التهاب زیانبگنجینه ای به نام ویتامین تو کجای جهانیما از اینجا نخواهیم رفتسلول عصبی، در محل خاص خودآیا راهی برای رفع کم آبی تاثیر درجه حرارت بر عملکمغزهای کوچک بی احساساینکه خانواده ات سالم باجهان پر از چیزهای جادویی نگاه از بیرون مجموعهارتباط شگفت انگیز مغز انخواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی در درمان بیماری مولتیپل لحظات خوش با کودکانروشی جدید در درمان قطع نخوابستگی یعنی قلادهبخش بزرگتر کیهان ناشناختگاهی جهت را عوض کنتولید مثل اولین ربات های ماست مالیسندرم سردرد به دلیل افت فطلوع و حقیقتآرامش(سکوت) stillness و تکاپوتاثیر رو ح و روان بر جسمنقش هورمون های تیروئید داکسکاربازپین در درمان تشجوانان وطنخارق العاده و استثنایی بنابینایی در نتیجه ی گوشی هوش مصنوعی از عروسک تا کماعتماد بی مورددرمان تشنجمننژیترژیم غذایی ضد دردیک جهش ممکن است ذهن انسانبرای رشد، باید از مسیر خطپوشاندن خود از نورتوهم بی خداییمخچه تاثیر گذار بر حافظهسیاره ی ابلهانآشتی بهتر استتاریخ همه چیز را ثبت کردهعلم و روحنقش روی و منیزیم در سلامتابزار بقا از نخستین همانجریان انرژی در سیستم های دفاع در برابر تغییر ساختنرمش های مفید برای درد زاهوش احساسیبه هلال بنگردرهای اسرارآمیز و پوشیدهژن یا نقشه توسعه مغز و نقبرخی توجهات در ببمار پارمنابع انرژی از نفت و گاز رساناها و ابر رساناها و عپیر شدن حتمی نیستتیوتیکسن داروی ضد جنونسایه را اصالت دادن، جز فراقیانوس نادانیتری فلوپرازینعید نوروز مبارکنقص در تشخیص هیجانات عامابزار بقا از نخستین همانحقیقت، آن چیزی نیست که جلچرا خشونت و تعصباز بار خود بکاه تا پرواز دو داروی جدید برای میاستفلج خوابهوشیاری و وجودبوزون هیگز جهان را از متلهوشیاری و افسردگیبی نهایت در میان مرزهادرگیری مغزی در سندرم کووکمردردبزرگ شدن تقریبا ناگهانی منبع هوشیاری کجاست قسمت زنان باهوش ترپروتز چشمتکامل جریان همیشگی خلقتمسمومیت دانش آموزان، قماسختی ها رفتنی استامیدواری و مغزتشنج عدم توازن بین نورون غم بی پایاننه به اعدامابزار بقای موجود زنده از حد و مرزها توهم ذهن ماستنظریه ی تکامل در درمان بیاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریفتون های زیستیهدف یکسان و مسیرهای مختلبیماری ای شبیه آلزایمر و دستورالعمل مرکز کنترل بیکودک هشت ساله لازم است آدتفاوت مغز انسان و میمون همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزیباترین چیز در پیر شدنآنچه ناشناخته است باید شتئوری تکامل در پیشگیری و مطالعه ای بیان میکند اهدسرعت فکر کردن چگونه استاندوهگین نباش اگر درب یا تعامل انسان و هوش مصنوعینوار مغز، مفید و بی خطرابعاد اضافه ی کیهانحس و ادراک قسمت چهل و هشتهمه جا خیر بکاراز تکینگی تا مغز از مغز تدائما بخوانفرزندان زمان خودوقاحت و تمسخر دیگرانبیوگرافیرفتار وابسته به شکلکاهش دوپامین عامل بیماریتلاش ها برای کشف منابع جدمنشأ اطلاعات و آموخته ها زبان و بیان نتیجه ساختماآیا ما تنها موجودات زنده تاثیر کپسول نوروهرب بر نمغز چگونه صداها را فیلتر شکرگزار هر چیزی باش که داانسانیت در هم تنیده و متصثبت امواج الکتریکی در عصنورالژیاحساسات کاذبحس و ادراک قسمت پنجاه و سهندسه بنیادیناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید برای ای ال اسقیچی ژنتیکیویروس های باستانی، مغز مباید از انسان ترسیدرویا و خبر از آیندهکریستال زمان(قسمت اولتمرکز و مدیتیشنمیوتونیک دیستروفیسفر به مریخ در 39 روزآیا احتمال دارد رویا از آتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز ابزار بقای برتر مادیشبیه سازی میلیون ها جهان ايا اراده آزاد توهم است یجهان مادی، تجلی فضا در ذهچگونه هوشیاری خود را توسادغام میان گونه های مختلحس و ادراک قسمت شصت و ششهوش مصنوعی الفاگواستفاده از مغز، وزن را کمدر مانهای کمر دردقدرت ذهنواکسن کووید 19 چیزهایی که بحثی جالب درباره محدودیتروزه داری و بیمار ی ام اس گوهر با نظر دیگران سنگ نمتو کز محنت دیگران بی غمیما اشیا را آنطور که هستندسلولهای ایمنی القا کنندهآیاما مقهور قوانین فیزیکتاثیر درجه حرارت بر عملکمغز، فقط گیرندهاینترنت بدون فیلتر ماهواجهان دارای برنامهنگاه از دور و نگاه از نزدارتباط شگفت انگیز مغز انخواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیردر سال حدود 7 میلیون نفر لرزش ناشی از اسیب به عصبروشی جدید در درمان نابینواسطه ها د رمسیر ایجاد مغبخش دیگری در وجود انسان هگذر زمان کاملا وابسته به تولید یا دریافت علمماست مالی با هوش انسانیسوپاپ ها یا ترانزیستورهاطلای سیاهآزمون تجربی، راهی برای رتاثیر روده بر مغزنقش هورمون زنانه استروژناگر فقط مردم میفهمیدند کجوانان وطنخبر مهم تلسکوپ هابلناتوانی از درمان برخی ویهوش مصنوعی از عروسک تا کماعتیاد و تلاش های درمانی درمان جدید ALSمنابع انرژي پاک سرچشمه حراه فراری نیستیک رژیم غذایی جدید، می توبرای زندگی سالم، یافتن تپیموزایدتوهم تنهاییمدل همه جانبه نگر ژنرالیسیاره ابلهانآغاز فرایند دانستنتاریخ، اصیل نیست و ساخته علم اپی ژنتیک دریچه ای بهنقش روزه داری در سالم و جابزار بقا از نخستین همانجراحی گردن همیشه برای دیدقیق ترین تصاویر از مغز انرمش های مفید در سرگیجههوش در طبیعتبه کدامین گناه کشته شدنددرون قفس یا بیرون از آنژن ضد آلزایمربرخی توصیه ها برای واکسیمنابع انرژی از نفت و گاز رستگاری محدود به یک راه نپیشینیان انسان از هفت میتیک و اختلال حرکتیساخت سلول عصبی حتی پس از الکترومغناطیس شنوایی و هترک امروزعامل کلیدی در کنترل کارآنقطه ی رسیدن به قلهابزار بقا از نخستین همانحقایق ممکن و غیر ممکنچرا در مغز انسان، فرورفتاز بحث های کنونی در ویروسدو سوی واقعیتفلج خواب چیستفلج دوطرفه عصب 6 چشمهوشیاری کوانتومیبی هیچ می ایی و بی هیچ میردرگیری مغزی در سندرم کووکمردرد ناشی از تنگی کانابزرگترین خطایی که مردم ممنبع هوشیاری کجاست قسمت زنجیرها را ما باید پاره کپروتز عصبی برای تکلمتکامل داروینی هنوز در حامسیر دشوار تکامل و ارتقاسرنوشتامیدی به این سوی قبر نیستتشویق خواندن به کودکانغم بی پایاننه جنگ و نه خونریزیابزار بقای موجود زنده از حریص نباشنظریه ی ریسماناز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییفروتنی معرفتیهدف یکسان، در مسیرهای متبیماری ای شبیه ام اس مولتدغدغه نتیجه ی نادانی استکودک ایرانی که هوش او از تفاوت ها و تمایزها کلید بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزیباترین چیز در افزایش سآنچه واقعیت تصور میکنیم تئوری جدید، ویران کردن گمعماری، هندسه ی قابل مشاسطح آگاهی، رخدادهای زندگاندام حسی، درک از بخش هایتعامل انسان با هوش مصنوعنوار مغز، مفید و بی خطرابعاد بالاترحس و ادراک قسمت چهل و دومهمیشه چشمی مراقب و نگهبااز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای مصرفی در ام اسفرضیه ای جدید توضیح میدهوقت نهيب هاي غير علمي گذشبیان ژن های اسکیزوفرنی درفتار اجتماعی انسان، حاصکاهش سن بیولوژیکی، تنها تلاش های جدید در ALSمنشاء کوانتومی هوشیاری ازبان و بیان، در سایه پیشرآیا مغز تا بزرگسالی توسعتاثیر کپسول نوروهرب بر تمغز ناتوان از توجیه پیداشکست حتمیانسانیت در برابر دیگرانجلو رفتن یا عقبگردنوسانات کوانتومی منبع مااخلاق و علوم اعصابحس و ادراک قسمت پنجاه و شهندسه در پایه ی همه ی واکاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید برای دیابتقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصویرایش DNA جنین انسان، بربابا زود بیارویا بخشی حقیقی از زندگی کریستال زمان(قسمت دوم)تمرکز بر هدفمیگرن و پروتئین مرتبط با سفر تجهیزات ناسا به مریخ آیا احتمال دارد رویا از آتاثیر گیاه خواری بر رشد ومغز ابزار برتر بقاشبیه سازی سیستم های کوانايا اراده آزاد توهم است یجهان مرئی و نامرئیچگونه واکسن کرونا را توزادغام دو حیطه علوم مغز و حس و ادراک سی و هفتمهوش مصنوعی از عروسک های باستفاده از نظریه ی تکامل در محل کار ارزش خودت را بقدرت عشقواکسن کرونا و گشودن پنجربحثی در مورد نقش ویتامين روزه داری سلول های بنیادگویید نوزده و ایمنی ساکتتو پیچیده ترین تکنولوژی ما به جهان های متفاوت خودسلولهای بنیادی مصنوعی درصبر لازمه ی پیروزی استآگاهی فراتر از آگاهیتاثیر درجه حرارت بر عملکمغزتان را در جوانی سیم کشایندرالجهان در حال نوسان و چرخشنگاه از درون قفس یا بیرونارتباط غیرکلامی بین انساخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم درمان نگهدارنده ی اعتیادلرزش عضله یا فاسیکولاسیوروشی جدید در درمان سکته موبینار اساتید نورولوژی دبخشیدن دیگران یعنی آرامشگذشته را دفن کنتولید پاک و فراوان انرژیماشین دانشسوپاپ ها یا ترانزیستورهاطوفان فقر و گرسنگی و بی سآزمون ذهنی گربه ی شرودینتاثیر روزه داری بر سلامت نقش ویتامین K در ترمیم اساگر میدانی مصیبت بزرگتر جواب دانشمند سوال کننده خدا موجود استناتوانی در شناسایی چهره هوش مصنوعی از عروسک تا کماعتیاد را به دور بیندازدرمان جدید میگرن با انتی منابع انرژی از نفت و گاز راه نجاتیکی از علل محدودیت مغز امبرخی ملاحظات در تشنج های پیموزایدتوهم جداییمدل هولوگرافیک ژنرالیزهسیاره ابلهانآغاز فصل سرما و دوباره تکتازه های اسکیزوفرنی(جنوعلم به ما کمک میکند تا مونقش رژیم غذایی بر رشد و اابزار بقا از نخستین همانجستجوی متن و تصویر به صوردل به دریا بزننرمش های موثر در کمردردهوش عاطفی قسمت 11به امید روزهای بهتردروغ نگو به خصوص به خودتژنها نقشه ایجاد ابزار هوبرخی درمان های Spinal Muscular Atمنابع بی نهایت انرژی در درشته نوروایمونولوژی و نقپیشرفت های جدید علوم اعصتیکاگرلور داروی ضد انعقامرکز خنده در کجای مغز استساخت شبکه عصبی مصنوعی با الکتروتاکسی(گرایش و حرکترکیب آمار و ژنتیکعادت همیشه خوب نیستنقطه ای بود و دگر هیچ نبوابزار بقا از نخستین همانحل مشکلچرا ذرات بنیادی معمولاً از تلسکوپ گالیله تا تلسکدولت یا گروهکدوچرخه در کاهش دردهای کمفن آوری های جدید علیه شناهوشیاری سنتی یا هوشیاری بی ذهن و بی روحدرگیری اعصاب به علت میتوکمردرد و علل آنبزرگترین درد از درون است منبع هوشیاری کجاست قسمت زندگی فعال و مثبت روند آلپرورش مغز مینیاتوری انساتکامل داروینی هنوز در حامسئول صیانت از عقیده کیسسریع دویدن مهم نیستامیدی تازه در درمان سرطاتشخیص ژنتیکی آتروفی های غیرقابل دیدن کردن مادهچه زیاد است بر من که در ایابزار بقای موجود زنده از حرکات چشم، ترجمه کننده ی نظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استفروتنی و غرورهدف از تکامل مغزبیماری اسپینال ماسکولار ذهن ما از در هم شکستن منبکودکان میتوانند ناقل بی تفاوت ها را به رسمیت بشنامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتزیر فشار کووید چه باید کرآنچه حس می کنیم، نتیجه ی تا 20 سال آینده مغز شما به معنی روزهسعی کن به حدی محدود نشویانرژی بی پایان در درون هرتعداد کلی ذهن ها در جهان نوار مغز، ترجمه ی فعالیت اتفاق و تصادفحس و ادراک قسمت چهل و سومهمیشه اطمینان تو بر خدا باز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای ام اسفساد اقتصادی سیتماتیک دروقتی فهمیدی خطا کردی برگبیان حقیقترقیبی قدرتمند در برابر مکایروپاکتیک چیستتلاش های جدید در درمان فرمهمان ناخواندهزبان و تکلم برخی بیماریهآیا همه جنایت ها نتیجه بیتاثیر کپسول نوروهرب بر سمغز و قلب در جنین موش مصنشگفت نیست من عاشق تو باشمانسان، گونه ای پر از تضادجلوتر را دیدننوشیدن چای برای مغز مفید اخلاق پایه تکامل و فرهنگحس و ادراک قسمت بیست و چههندسه زبانِ زمان استاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید ضد میگرنقانون مندی نقشه ژنتیکی مویشن پروباد و موجرویا تخیل یا واقعیتکریستال زمان(قسمت سوم)تمرکز بر امروزمیگرن سردردی ژنتیکی که بسفر دشوار اکتشافآیا برای تولید مثل همیشه تاثیر گیاهخواری بر رشد و مغز از بسیاری حقایق می گرشبکه های مصنوعی مغز به درای نعمت من در زندگیمجهان مشارکتیچگونه آن شکری که می خوریمارتقا و تکامل سنت آفرینش حس و ادراک- قسمت پنجاه و هوش مصنوعی از عروسک های باستفاده از هوش مصنوعی در در چه مرحله ای از خواب ، رقضاوت ممنوعواکسن کرونا از حقیقت تاتبحثی در مورد نقش کلسیم و روزهای بد باقی نمیماندگوش دادن بهتر از حرف زدنتو آرامش و صلحیما با کمک مغز خود مختاريمسلام تا روشناییصبر و واقعیتآپومورفین در پارکینسونتاثیر درجه حرارت بر عملکمغزتان را در جوانی سیمکشایا کوچک شدن مغزانسان الجهان در حال ایجاد و ارتقانگاه از درون مجموعه با نگارتروز یا خوردگی و التهاخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استدرمان نابینایان آیا ممکنلزوم سازگاری قانون مجازاريتوکسيمب در درمان ام اسوجود قبل از ناظر هوشمندبخشش، عقلانی یا غیر عاقلگریه ی ابر، رمز طراوت باغتولید اندام با چاپ سه بعدمبانی ذهنی سیاه و سفیدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاطوفان زیباییآزمون ذهنی گربه شرودینگرتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش ژنتیک در درمان اختلااگر نیروی مغناطیس نباشد جواب سنگ اندازیخدا نور آسمان ها و زمین انادیدنی ها واقعی هستندهوش مصنوعی از عروسک تا کماعداد بینهایت در دنیای مدرمان جدید کنترل مولتیپلمنابع انرژی از نفت و گاز راه های جدید برای قضاوت ریافته های نوین علوم پرده برخی مرزهای اخلاق و علوم پیچیدگی های مغزمگستوهم جدایی و توهم علممدل هولوگرافیک تعمیم یافسیب یکسان و دیدگاه های متآغاز مبهم آفرینشتازه های بیماری پارکینسوعلم بدون توقفنقش رژیم غذایی در رشد و اابزار بقا از نخستین همانجستجوی هوشیاری در مغز مااز نخستین همانند سازها تدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت نهمبه بالا بر ستارگان نگاه کدریای خداژنها ، مغز و ارادهبرخی روش های تربیتی کودکمنابع جدید انرژیرشد مغز فرایندی پیچیده اپیشرفت در عقل است یا ظواهتیروفیبان موثر در سکته ی مرگ چیستساخت شبکه عصبی با الفبای الکترودهای کاشتنیترکیب حیوان و انسانعادت کن خوب حرف بزنینقطه بی بازگشتابزار بقا از نخستین همانحلقه های اسرارآمیزچراروياها را به یاد نمی آاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدوچرخه سواری ورزشی سبک و فناوری هوش مصنوعی نحوه خهوش، ژنتیکی است یا محیطیبی سوادی در قرن 21درب بسته با غیر خود باز مکمردرد با پوشیدن کفش منابسیاری از مجرمان، خودشانمنبع هوشیاری کجاست قسمت زندگی هوشمند در خارج از زپرکاری تیروئیدتکامل داروینی هنوز در حامسئولیت جدیدسریعترین کامپیوتر موجودامگا سه عامل مهم سلامتتشخیص آلزایمر سالها قبل غرور و علمنه عدم مطلق بلکه عدم با قابزار بقای موجود زنده از حرکت چرخشی و دائمی کیهاننظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارفرگشت و تکامل تصادفی محض هدف از خلقت رسیدن به ابزابیماری اضطراب عمومیذهن چند جانبه نیازمند نگکودکان خود را مشابه خود تتفاوت های بین زن و مرد فقمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمزیرفون داروی ضد ام اسآنها نمیخواهند دیگران راتا بحر یفعل ما یشامعادله ها فقط بخش خسته کنشلیک فراموشیانرژی تاریکتعذیه ی ذهننوار عصب و عضلهاتوبان اطلاعات و پلِ بینحس و ادراک قسمت نهمهمیشه به آنچه داری، خوشناز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیفشار و قدرتوقتی پر از گل شدی خودت را بیداری و خواب کدام بهتر ارموزی از نخستین تمدن بشرکار با یگانگی و یکپارچگیتلاش های جدید در درمان سرمهندسی ژنتیک در حال تلاش زبان و شناخت حقیقت قسمت چآیا هوش مصنوعی می تواند نتاثیر کپسول نوروهرب بر سمغز و اخلاقشگفت انگیز بودن کیهانانعطاف پذیری مکانیسمی علجمجمه انسان های اولیهنوعی سکته مغزی ، وحشتناک اختلاف خانوادگی را حل کنحس و ادراک قسمت بیست و یکهندسه، نمایشی از حقیقتاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی جدید ضد الزایمرقانون گذاری و تکاملواقعیت فیزیکی، تابعی از باد غرور و سر پر از نخوت ورویا حقی از طرف خداکشف مکانیسم عصبی خوانش پتمساح حد واسط میان مغز کومیگرن شدید قابل درمان اسسفرنامه سفر به بم و جنوب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دتاثیر انتخاب از طرف محیط مغز به تنهایی برای فرهنگ شبکیه های مصنوعیای همه ی وجود منجهان معناچگونه انتظارات بر ادراک ارتقا یا بازگشت به قبل ازحس و ادراک- قسمت بیست و پهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از انرژی خلادر ناامیدی بسی امید استقطار پیشرفتواکسن کرونا ساخته شده توبحثی در مورد حقیقت فضا و روزهای سختگوشه بیماری اتوزومال رسستو افق رویداد جهان هستیما بخشی از این جهان مرتبطسلاح و راهزنیصبر بسیار بایدآب زندگی است قسمت چهارمتاثیر درجه حرارت بر عملکمغط یک گیرنده استایا این جمله درست است کسیجهان ریز و درشتنگاه حقیقی نگاه به درون اارزش های وارونهخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیردرمان های اسرار آمیز در آلزوم سازگاری قانون مجازاریه زغالیوراپامیل در بارداریبدون پیر فلکگربه شرودینگر و تاثیر مشتولید سلولهای جنسی از سلمباحث مهم حس و ادراکسوخت هیدروژنی پاکطولانی ترین شبآزادی عقیده، آرمانی که تتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش گرمایش آب و هوا در هماگر نعمت فراموشی نبود بسجوسازی مدرنخدا بخشنده است پس تو هم بنادانی در قرن بیست و یکم،هوش مصنوعی از عروسک تا کمبقا با سازگارترین فرد اسدرمان جدید ای ال اس، توفرمنابع انرژی از نفت و گاز راه های جدید برای قضاوت ریاد گرفتن مداومپیچیدگی های مغزی در درک زتوهم جسممدل های ریز مغز مینی برینسیر آفرینش از روح تا مغز إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَتازه های درمان ام اسعلم در حال توسعهنقش زنجبیل در جلوگیری از ابزار بقا از نخستین همانحفره در مغزاز نخستین همانند سازها تدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت هفتمبه بالاتر از ماده بیندیشدرک فرد دیگر و رفتارهای اژنهای مشترک بین انسان و وبرخی سلولهای عصبی در تلامناطق خاص زبان در مغزرشد مغز علت تمایل انسان بپیشرفت ذهن در خلاقیت استتکنولوژی های جدید و حالتمرگ و میر پنهانساختن آیندهالگو نداشتیمترازودونعادت کردن به نعمتنمیتوان با بیرون انداختنابزار بقا از نخستین همانحمله ویروس کرونا به مغزچراروياها را به یاد نمی آاز تکنیکی تا مغز از مغز تابزار بقا از نخستین همانحمایت از طبیعتنزاع بین جهل و علم رو به پاز تکینگی تا مغز و از مغز دوپامین قابل حل در آبفیلمی بسیار جالب از تغییهیچ نقطه ای مرکزی تر از ابی شرمیدرختان چگونه بر تشکیل ابکنفرانس تشنج هتل کوثر اصبسیاری از بیماری های جدیمنبع هوشیاری کجاست قسمت53زندگی و داراییپرتوهای صادر شده از سیاهتکامل داروینی هنوز در حامسئولیت در برابر محیط زیسرگیجه از شایعترین اختلاامروز دانش ژنتیک هیچ ابهتشخیص ایدزغربال در زندگینهایت معرفت و شناخت درک عابزار بقای موجود زنده از حس متفاوتنظریه تکامل در درمان بیماز تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتفراموش کارها باهوش تر هسهر چیز با هر چیز دیگر در تبیماری بیش فعالیذهن هوشیار در پس ماده ی مکودکان را برای راه آماده تفاوت های تکاملی در مغز ومنبع هوشیاری کجاست؟(قسمزیرک ترین مردمآنژیوگرافی از مغزتاول کف پا و حقیقتمعجزه های هر روزهشلیک فراموشیانرژی تاریک که ما نمی توتغییرنوار عصب و عضلهاتوسوکسیمایدحس و ادراک قسمت چهارمهمیشه داناتر از ما وجود داز تکینگی تا مغز از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس وفضا و ذهن بازوقتی تو از یاد گرفتن باز بیست تمرین ساده برای جلورمز و رازهای ارتباط غیر ککارهای کوچک، بی ارزش نیستلاش های جدید شرکت نورالمهندسی بدنزبان و شناخت حقیقت قسمت اآیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر کتامین در درمان پامغز و اخلاقشگفت زده و حیران باشاهرام مصر از شگفتی های جهجنین مصنوعینیکولا تسلااختلال خواب فرد را مستعد حس و ادراک قسمت بیست و دوهنر فراموشیاز تکامل تا مغز، از مغز تداروی سل سپتقانون جنگلواقعیت چند سویهبار مغز بر دو استخوانرویاها از مغز است یا ناخوکشف مکانیسمی پیچیده در بتنفس هوازی و میتوکندریمیدان مغناطيسي زمین بشر سفرنامه سفر به بم و جنوب آیا تکامل و تغییرات ژنتیتاثیر احتمالی عصاره تغلیمغز بیش از آنچه تصور میشوشباهت مغز و کیهانای آنکه نامش درمان و یادشجهان هوشمندچگونه به سطح بالایی از هوارتوکين تراپی روشی جديد حس و ادراک- قسمت شصت و چههوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیادر هم تنیدگی مرزها و بی ملمس کوانتومیواکسن آلزایمربحثی در مورد عملکرد لوب فروش مقابله مغز با محدودیگوشت خواری یا گیاه خواریتو انسانی و انسان، شایستما تحت کنترل ژنها هستیم یسلسله مباحث هوش مصنوعیصد قدح، نفتاده بشکستآب زندگی است قسمت هفتمتاثیر درجه حرارت بر عملکنفرت، اسیب به خود استایا ابزار هوشمندی یا مغز جهان شگفت انگیزنگاه دوبارهارزش های حقیقی ارزش های غخودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها ددرمان های بیماری آلزایمرلزوم عدم وابستگی به گوگل ریواستیگمینورزش هوازی مرتب خیلی به قبدون بار گذشتهگزیده ای از وبینار یا کنفتولترودینمبتکران خودشکوفاسودمندی موجودات ابزی بر طی یکصد هزار سال اخیر هرچآزار دیگری، آزار خود استتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش پیش زمینه ها و اراده اگر نعمت فراموشی نبود بسجامعه ی آسمانیخدای رنگین کماننازوکلسینهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبقا در ازای بیماریدرمان جدید سرطانمنابع انرژی از نفت و گاز راه پیروزی در زندگی چیستیاد بگیر فراموش کنیپیوند قلب خوک، به فرد دچاتوهمات و شناخت حقیقتمدیون خود ناموجودسیستم تخلیه ی مغز بینشی نافت فشار خون ناگهانی در وتبدیل پلاستیک به کربن و سعلم راهی برای اندیشیدن انقش زبان در سلطه و قدرت اابزار بقا از نخستین همانحق انتخابنرمشهای مهم برای تقویت عاز نخستین همانند سازها تدنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت یازدهبه جای محکوم کردن دیگران درک نیازمند شناخت خویش اژنهای هوش ، کدامندبرخی سيناپسها طی تکامل و مناطق خاصی از مغز در جستجرشد در سختی استپیشرفتی مستقل از ابزار هتکنولوژی و پیشرفتمرگ و میر بسیار بالای ناشساختن آینده، بهترین روش الگو و عادت را بشکن و در اترازودونعادت بد را ترک کننمیتوان بر سیاه سیاه نوش