دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر کلام در آیات کلام بر آغاز حرکت به سوی کلمه

تاثیر کلام در آیات کلام، بر آغاز حرکت به سوی کلمه
داستان اساسی در تاریخ بشری و خدا به آدم همه نام ها را یاد داد سخنرانی ای ازدکتر جفری لانگ
( استاد کنزاس آمریکا دانشیار ریاضیات که درابتدا مسیحی بود، در 18 سالگی به الحاد گروید و بعد از آشنایی با قرآن، مسلمان شد)
من در زمین خلیفه ای قرار می دهم:عبارت خلیفه به عربی یعنی نماینده رسمی یا وکیلی از طرف من.

فرشتگان گفتند آیا در زمین کسی را می گماری که در آن فساد کند و خون ها بریزد در حالی که ما به حمد تو تسبیح می کنیم و تو را مقدس می شمریم؟!خدا پاسخ داد: من آن چیزی را می دانم که شما نمی دانید

این آیه مرا ربود واین آیه، توجه مرا به خود جلب کرد و سبب شد داستان را بارها وبارها بخوانم. دلیل، ابتدای آیه است و وقتی پروردگار تو، به فرشتگان گفت: من در زمین خلیفه ای می گمارم نماینده رسمی من، وکیل من؛ وکیل بر رفتارهایی به نیابت از خواست من!!

تصورکردم اینطوری نمی شود!! و تو انسان را بر زمین قرار ندادی تا نقش مثبت داشته باشد تو انسان را بر زمین قرار دادی به عنوان عقوبتی بر گناه او!!

واضح است که آن معبود سبحان در مورد این نکات، سخن نگفته است و با این همه سطری شگفت آور باقی می ماند و سطر بعدی می آید: فرشتگان گفتند آیا در زمین کسی را می گماری که در آن، فساد کند و خون بریزد؟ در حالی که ما تو را تسبیح می کنیم و تو را مقدس می شمریم به این، مجدد نگاه کردم و سوال را مطرح کردم. به این نگاه کردم و با اطمینان گفتم این، سوال من است چرا این موجود، یعنی انسان را آفریدی؟

کسی که لازم است نقش مثبت داشته باشد در حالی که دارای توانایی انجام جنایت ها هم هست؛ در زمانی که در زمین فساد میکند و خون می ریزد! چرا این آفریده ستمگر را آفریدی در حالی که می توانستی فرشتگاه را بیافرینی همانطور که فرشتگان به وضوح بیان می کنند ما فرشتگان، با حمد تو تسبیح می کنیم و تو را مقدس می شمریم!!

آنها فرشته هستند و در مورد مهمترین سوال در تاریخ همه ادیان می پرسند: چرا انسان را آفریدی این آفریده خطاکار! این آفریده که می تواند بر اراده خدا سرکشی کند؛ می تواند به پست ترین کارها اقدام کند وآنقدر جنایت کند که هیچ موجود دیگری بر زمین نمی تواند.

و این سوال در همه حوادث و در همه خبرهای زندگیم، ذهن مرا به خود مشغول می کرد.

در قلب این سوال، گویا نویسنده، داستان زندگی مرا به طور خاص بیان کرده است و از آنجا سوال درست مطرح شده است تا مرا به سوی لذت غضب و انقلاب همزمان، بکشاند: چرا انسان آفریده شد؟ این موجودی که بیشتر از همه خشمناک و ویرانگر است؛ در حالی که می توانستی فرشتگان را قرار دهی؟!

اکنون به پاسخ می نگرم
خدا گفت: من چیزی را می دانم که شما نمی دانید. گویا بگوییم ما به طور دقیق کارکرد آیه را می دانیم.

این را خواندم و به خدا گفتم آیا حقیقتا میدانی در عمل، چه کرده ای؟ امیدوارم به من خبر دهی!! و به سادگی نمی توانی از پاسخ دادن فرار کنی در حالی که می گویی تو به کارکرد آیه آشنا هستی و می دانی چه کرده ای؛ نه بعد از اینکه سبب شدی من اینگونه فکر کنم!!

و بعد احساس کردم با خدایی جدل می کنم که به وجود او ایمان ندارم و این بارها در حین خواندن قران، برای من رخ داد و گاهی مشابه، رخ میدهد و با آنچه خوانده ام جدل میکنم و با آن صدا شروع به جدل می کنم: آن چیزی که روبروی خود میخوانم همان که با من ندا می دهد!!(و اکنون پروفسور جفری لانگ، گویا از جایی می شنود که انسان های معمول و یا دیگر حیوانات نمی شنوند. افق دید وسیعی که او را به سوی فراتر از ظاهر می برد، گویا صدای خدا را می شنود و این، مدیون آن نفس بلندی است که در پدر انسانیت، آدم ع نهاده شد تا وسیع تر بشنود و صدای کسی را بشنود که صوتش از جهان های بالاتری می آید

و جالب اینجاست که جفری لانگ بی خدا، این صدا را در زمان خواندن علت خلقت آدم ع با وجود امکان شرارت، می شنود(یادگیری همه کلمات توسط آدم ع از طرف خدا)(علم آدم الاسماء کلها)!!)

به آیه بعدی رفتم و از آنجا برای من روشن شد که قرآن از سوال، فرار نکرده است و اندکی بعد پاسخ می دهد. آیه بعدی می گوید به آدم یاد داد خدا به آدم نام های همه چیز را یاد داد سپس آن را بر فرشتگان عرضه کرد و گفت در مورد این نام ها به من خبر دهید اگر راستگو هستید و واضح شد این آیه به آیه قبلی اشاره می کند.

به من توجه کنید

و خدا همه نام ها را به آدم یاد داد. در اینجا می بینیم آدم فقط مخلوقی نیست که نام ها را به عنوانی نعمت لغت و زبان دریافت کرده باشد بلکه آفریده ای است که می تواند یاد بگیرد؛ خدا به او یاد داد در این قسمت آیه برای ما به وضوح آن چیزی- که در آیه بعدی خواهد بود- آشکار شد که اولویت اموری- که قرآن در اینجا بر آن تاکید می کند- قدرت شناختی انسان است؛ آفریده ای که می تواند یاد بگیرد و آموخته شود.(همه نام ها!! و این افق جدید نگاه، در گذشتگان سابقه نداشته است تا آنجا که فرشتگان را به اعتراض می کشاند و حتی ابلیس ظاهربین را با نگاه بر سابقه سیاه پیشینیان انسان، به طرد شدن از درگاه خدا می کشاند؛ او معترض بود و این اعتراض، در قیاس او خیلی هم بی ربط نیست. بله پیشینیان انسان و قومی- که آدم ع در میان آنها مبعوث شد- خون می ریختند و سرکش بودند!!

همه نامها را آدم آموخت؛ افق نویی را آموخت که واقعا احتمال گناه و معصیت هم ارزش آن را دارد.

چه چیزی افق نگاه را به اینجا کشاند؟ آیا تفاوت آدم با گذشتگان او بود؟ در حالی که پژوهش های علمی نشان میدهد انسان جدید(هموساپینس) به صدها هزار سال قبل از آدم ع بر میگردد و حتی هموساپینس زمان او، از نظر بدنی خیلی تفاوتی با او نداشتند و حتی آدم در میان آنها مبعوث شد تا با آنها سخن بگوید یعنی آنها قابلیت درک و زبان هم داشتند. اینجا نقطه عطفی است که از آغازی حکایت می کند که در گذشته سابقه نداشت: آن گلی که میتواند بالا برود و تا قرب خدا برود و این برای هیچ حیوان یا پیش انسانی، سابقه نداشته است)
چه چیز را یاد می گیرد؟ بزرگترین موهبتی که خدا به او داد و این به عنوان بخشی از جواب بر سوال، نعمت زبان و لغت است، زیرا لغت و زبان، فقط وسیله ای نیست که انسان با آن یاد می گیرد فقط خبرهای کنونی او نیست بلکه با آن می تواند از دیگران هم خبردار شود کسانی که صدها هزار مایل و سال، دورتر زندگی کرده اند و آنچه زندگی آنها را به او نشان میدهد، همان زبان است.(حتی امکان خبر گرفتن از زمان آینده هم از طرق رویاها هم هست! به سلسله مباحث مربوط به رویا در کانال تلگرام و اینستاگرام و فیسبوک دکتر سید سلمان فاطمی، مراجعه شود)

و در نتیجه، همه دانش ما متراکم می شود؛ هر نسلی از نسل قبل خود می آموزد؛ من از نویسندگانی می آموزم که در مناطق دیگر جهان هستند و از دوران هایی می آموزم که هزاران سال قبل بوده است و از این رو همه ما درعلوم خود و شناسایی ها و خبرهای انباشته، با هم مشترک هستیم؛ آنچه بعدا در قرآن بر این موضوع بارها و بارها تاکید میکند و نیز در آیه ای آمده است که می گوید بخوان به نام پروردگارت* انسان را از خون بسته آفرید* بخوان که پروردگار تو گرامی تر است

چرا او، گرامی تر است؟ به خاطر آن بخشش بزرگی که به او بخشید (همو که با قلم یاد داد (به انسان یاد داد چگونه از قلم استفاده کند) و از طریق آن، انسان آن چیزی را دانست که نمی دانست.)

به انسان همه نام ها را یاد داد سپس آنها را بر فرشتگان عرضه کرد و گفت مرا به نام اینها خبر دهید، اگر راستگو هستید!! این همان گونه بشری است و این همان انسان است همان آفریده ای که می تواند یاد بگیرد و توانایی های عقلی بسیاری به او داده شده است؛ این چیزها را در برابر شما قرار می دهم و اکنون نام های آنها را به من خبر دهید اگر در اعتقاد خودتان به انسان، راست می گویید؟
فرشتگان گفتند: (پاک و منزه هستی جز آنچه به ما یاد دادی، علمی نداریم تو دانا و حکیم هستی) زیرا از توانایی های معرفتی و شناختی آنها بیرون بود.

در آیه بعدی می خوانیم خدای سبحان فرمود: (ای آدم از نامه ای آنها به آنها خبر بده)

و توجه کن وقتی نام های آنها را به آنها می گوید این وظیفه، بسیار آسان است و گویا در مورد گونه بشری، هیچ چیز سختی نیست و توانایی ای بسیار بدیهی است و این هدف از این آیات است.

با وجود اینکه من احساس می کردم، نویسنده دور است ولی درک کردم او از داستان اصلی، دور نیست و در واقع، بیشتر داستان را در تاریخ گونه بشری می آورد؛ داستان اساسی در تاریخ بشری را می آورد تا نامه کلی جدیدی را بنگارد.

خدای سبحان فرمود: (آیا به شما نگفتم من غیب آسمان ها و زمین را می دانم و آن چیزی را میدانم که آشکار می کنید و می پوشانید؟) به روش دیگر آیا به شما نگفتم من مشخصا می دانم چه میکنم

و به خودم گفتم چه چیزی را آشکار کردند و مخفی نمودند؟ چه را از این انتظار دارید؟ چرا همه شما عصبانی و گرفته اید؟!

بسیار خوب پس آنها فرشتگان هستند که توانایی های انسان را بر کار شر، تصور می کنند ولی در مورد آنچه مخفی کردند آیا نباید به دقت فکر کنی؟ بله بشر می تواند شر و بدی کند؛ اشتباه کند، فسادها کند و یا می تواند کاملا برعکس عمل کند می تواند بین عمل شر و عمل خیر، انتخاب کند؛ می توانند با دشمنان تعامل کند یا رحمت نشان دهد؛ می تواند بین زندگی پر از گناه یا زندگی با بزرگترین حقایق انتخاب کند.(و فراتر از همه اینها می تواند به فراتر نگاه کند؛ به آن جهان بلندی نگاه کند که محدودیت های تنگ عالم مادی در آن نیست و می تواند خدا را بشناسد)

به آیه بعدی برویم و وقتی به فرشتگان گفتیم بر آدم سجده کنند همه جز ابلیس سجده کردند ابلیس پدر جن هاست (ابا کرد و استکبار نمود و از کافران شد) جمله ای تاثیر گذار!
و می بینیم چرا ابلیس سجده نکرد به دلیل تکبرش، سجده نکرد!!
؛ نه آنطور که در غرب اعتقاد داریم سبب همه شرها، طمع و پول است. این قرآن به ما خبر می دهد مادیات، همیشه سبب شر نیست همیشه مال و طمع، عامل شر نیست، قلب شرها، تکبر است خود را بالاتر از همه ببینی؛ به خودت اولویت خاصی بدهی و حقوق دیگران را نادیده بگیری

(و گفتیم ای آدم! تو و همسرت در بهشت ساکن شوید و هر چه می خواهید فراوان از آن بخورید و نزدیک این درخت نشوید زیرا در این صورت از ستمکاران می شوید پس شیطان آن دو را در مورد درخت گمراه کرد و از آنچه در آن بودند بیرون راند.)
(گفتیم برخی از شما با برخی دیگر دشمن هستید و در زمین محل و بهره ای تا زمان مشخص دارید.)(و بار دیگر سنت حرص و آز، این بار در مورد آدم ع، تکرار میشود و از آنچه نباید می خورد، می خورًد.)

بگذارید از ابتدا شروع کنیم اولا آموزش انسان، انجام شد و قدرت عقلی او را درک کردیم سپس قدرت های استثنایی او را بیان کردیم و این قدرت ها به او توان انتخاب می دهد و اکنون خدا این انتخاب، یعنی درخت را به او میدهد و بر اساس همه مقیاس هایی که برای ارزشیابی گناهان می شناسیم، این، امر بزرگی نیست و گناه بزرگی هم در تاریخ بشری نیست ولی این انتخاب را انجام داد

و در اصل، درک می کنیم خدا انسانی را آفرید تا خلیفه او در زمین باشد و اکنون چه زمانی خدا او را بر زمین قرار خواهد داد اشاره به اینکه او مستعد انتخاب است تا بتواند اولین تصمیم مستقل را در زندگی خود بگیرد و این بدترین گناهان در تاریخ بشریت نبود بلکه گناهی کوچک با همه مقیاس هاست ولی نشانه ای است که استعداد انسان را آشکار میکند که می تواند خودش تصمیم بگیرد..
(جهت برررسی بیشتر اولین گناه تاریخ انسانیت، توصیه میشود به چهار جلد کتاب متاشبهات، نوشته سید احمد الحسن فرستاده امام عصر ع و یمانی موعود مراجعه شود. مشاهده کتاب متشابهات در سایت زیر www.almahdyoon.co

(ویدیو و متن سخنرانی پروفسور جفری لانگ
https://www.facebook.com/100009032546674/videos/2187695508208179/
با برخی مطالب اضافه از دکتر سید سلمان فاطمی)
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند مغز کوانتومیتو باید نیکان را به دست بپیموزایدشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسمفیزیکدانان ماشینی برای تنگاه از دور و نگاه از نزدامیوتروفیک لترال اسکلروهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقایق ممکن و غیر ممکنمنبع هوشیاری در کجاست؟ قابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارژنها نقشه ایجاد ابزار هواز تکامل تا مغز، از مغز ترنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و امغز بزرگ چالش است یا منفعتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیشرفت ذهن در خلاقیت استطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سفرد حساس از نظر عاطفی و بنادانی در قرن بیست و یکم،انتقال ماده و انرژیهوش عاطفی قسمت 11حس متفاوتمیهمانهای ناخوانده عامل اتوسوکسیمایدداروهای ضد بیماری ام اس وکنگره بین المللی سردرد داستفاده از سلول های بنیاروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سندرم سردرد به دلیل افت فنقش میدان مغناطیسی زمین توصیه های غیر دارویی در سآلودگی هوا و ویروس کروناعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسراقانون گذاری و تکاملچرا ماشین باید نتایج را پانسان عامل توقف رشد مغزهوش، ژنتیکی است یا محیطیحس و ادراک قسمت نوزدهمما از اینجا نخواهیم رفتاختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج با قابليت تکیهانِ هوشیارِ در حال یااصول توسعه ی یک ذهن کاملروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرسیاره ی ابلهاننقش حیاتی تلومر دی ان آ دتکامل تکنولوژیآینده ی علم و فیزیک در60 ثعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدلمس کوانتومینزاع بین علم و جهل رو به پايا اراده آزاد توهم است یهر جا که جات میشه، جات نیحس و ادراک قسمت دهمماست مالیارتباط میکروب روده و پاردر کمتر از چند ماه سوش جدکتابخانهبه قفس های سیاهت ننازراه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنساختن آیندهنقش غذاها در کاهش دردهای تئوری جدید، ویران کردن گآیا گذشته، امروز وآینده جنسیت و تفاوت های بیناییمقاومت به عوارض فشار خون هم نوع خواری در میان پیشیایا کوچک شدن مغزانسان الویتامین E برای فعالیت صحخلا، حقیقی نیستمدل هولوگرافیک تعمیم یافارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان تومورهای مغزی با اگلوئونرشد مغز فرایندی پیچیده ابوزون هیگز چیستتفکر خلا ق در برابر توهم سرگیجه از شایعترین اختلانه جنگ و نه خونریزیتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا دلفین ها میتوانند باجهان کنونی و مغز بزرگتریمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینخورشید مصنوعیاگر با مطالعه فیزیک کوانواقعیت و انعکاسمرگی وجود ندارداز انفجار بزرگ تا انفجار درک فرد دیگر و رفتارهای اگذر زمان کاملا وابسته به زندگی بی دودبیماری ای شبیه آلزایمر و تلقین اطلاعات و حافظهشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوبت کودکانآرامش(سکوت) stillness و تکاپوهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهش های ژنتیکی غیر تصادفمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطای حسابزار بقا از نخستین همانواکسن سرطانمشکلات روانپزشکی پس از ساز تکینگی تا مغز از مغز تدرختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستمعجزه ی چشمتنفس هوازی و میتوکندریشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه میتوان با قانون جنافراد آغاز حرکت خودشان رهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و مییک پیشنهاد خوب برای آسان از تکینگی تا مغز از مغز تذخیره ی شگفت انگیز اطلاعذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو مغز آیندگان چگونه است ؟تو تغییر و تحولیپیچیدگی های مغزمگسشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزفاجعه ی جهل مقدسنگاه از درون مجموعه با نگامید نیکو داشته باش تا آنهوش مصنوعی از عروسک تا کمحل مشکلمنبع هوشیاری در کجاست؟(قابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتژنها ، مغز و ارادهاز تکامل تا مغز، از مغز ترهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنمغز بزرگ چالشهای پیش روتوهم چیستپیشرفتی مستقل از ابزار هظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارفردا را نمیدانیمنازوکلسیناندوه در دنیا استهوش عاطفی قسمت نهمحس چشایی و بویاییمیوتونیک دیستروفیاتصال مغز و کامپیوترداروی فامپیریدین یا نورلکنترل همجوشی هسته ای با هاستفاده از سلول های بنیاروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهانقش محیط زندگی و مهاجرت دتوصیه هایی در مصرف ماهیآلودگی هوا و پارکینسونعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هاقانون جنگلچرا مغز انسان سه هزار سالانسانیت در هم تنیده و متصهیچ چیز همیشگی نیستحس و ادراک قسمت هفتمما اشیا را آنطور که هستنداختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج توپیراماتکیست هیداتید مغزاصول سلامت کمرروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهاننقش خرچنگ های نعل اسبی درتکامل جریان همیشگی خلقتآینده با ترس جمع نمیشودعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان لوب فرونتال یا پیشانی مغنسبیت عام از زبان دکتر برايا اراده آزاد توهم است یهر حرکت خمیده می شود و هر حس و ادراک قسمت دوازدهمماست مالی با هوش انسانیارتباط ماده و انرژیدر آرزوهایت مداومت داشتهکجای مغز مسئول پردازش تجبه مغز خزندگان خودت اجازراه پیروزی در زندگی چیستبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار فراکتال وجود و ذهنقشه مغزی هر فرد منحصر بهتا 20 سال آینده مغز شما به آیا پیدایش مغز از روی تصاجنسیت و تفاوت های بیناییمقابله ی منطقی با اعتراضهمه چیز موج استایا این جمله درست است کسیویتامین E در چه مواد غذایخلا، خالی نیستمدل های ریز مغز مینی برینارزش خود را چگونه میشناسدرمان تشنجگمان میکنی جرمی کوچکی در رشد مغز علت تمایل انسان ببوزون هیگز جهان را از متلتفاوت مغز انسان و میمون هسرگردانیچه زیاد است بر من که در ایتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا دست مصنوعی به زودی قاجهان کاملی در اطراف ما پرمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکخوش قلبی و مهربانیاگر تلاش انسان امروز براواقعیت خلا و وجود و درک ممراحل ارتقای پله پله کیهاز بحث های کنونی در ویروسدرک نیازمند شناخت خویش ازندگی در جمع مواردی را بربیماری ای شبیه ام اس مولتتلاش ها برای کشف منابع جدشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد ونور درونآزمون تجربی، راهی برای رهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهش تمدنی عجیب و شگفت انسمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطر آلودگی هواابزار بقا از نخستین همانواکسن ضد اعتیادمشکلات روانپزشکی در عقب از تکینگی تا مغز از مغز تدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرمعجزه ی علمتنفس بدون اکسیژنگذشته را دفن کنشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مغز پیش انسان یا همافراد بی دلیل دوستدار تو هوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندو سوی واقعیتیک آلل ژنتیکی که از نئانداز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطمغز انسان ایا طبیعتا تماتو جهانی هستی که خودش را پیچیدگی های مغزی در درک زششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر فاصله ها در مکانیک کوانتنگاه حقیقی نگاه به درون اامید نجاتهوش مصنوعی از عروسک تا کمحلقه های اسرارآمیزمنبع خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردژنهای مشترک بین انسان و واز تکامل تا مغز، از مغز تروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول عصبی شاهکار انطباق مغز بزرگ و فعال یا مغز کوتوهم وجودپاسخ گیاهان در زمان خوردظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزفرزندان زمان خودنباید صبر کرد آتش را بعد اندوه دردی را دوا نمیکندهوش عاطفی قسمت هفتمحس و ادراک (قسمت اول )میگرن و پروتئین مرتبط با اثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی لیراگلوتیدکنترل جاذبهاستفاده از سلول های بنیاروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهانقش نگاه از پایین یا نگاهتوضیحی ساده در مورد هوش مآلزایمرعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع مقانون جنگلچرا مغزهای ما ارتقا یافت انسانیت در برابر دیگرانهیچ وقت خودت را محدود به حس و ادراک قسمت هفدهمما به جهان های متفاوت خوداختلالات مخچهدارویی خلط آورکیست کلوئید بطن سوماضطراب و ترسريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهاننقش داروهاي مختلف معروف تکامل داروینی هنوز در حاآیا فراموشی حتمی استعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنلوتیراستامنسبت ها در کیهانای نعمت من در زندگیمهرچیز با یک تاب تبدیل به حس و ادراک قسمت سومماشین دانشارتباط متقابل با همه ی حیدر آسمان هدیه های نادیدنکرونا چه بر سر مغز می آوربه نقاش بنگرراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ساختار شبکه های مغزی ثابنقشه های مغزی جدید با جزیتا بحر یفعل ما یشاآیا آگاهی پس از مرگ از بیجهل مقدسمقابله با کرونا با علم اسهمه چیز در زمان مناسبایا ابزار هوشمندی یا مغز ویتامین کاخلاصه ای از مطالب همایش ممدیون خود ناموجوداز فرد ایستا و متعصب بگذردرمان جدید ALSگنجینه ای به نام ویتامین رشد در سختی استبی نهایت در میان مرزهاتفاوت ها و تمایزها کلید بسربازان ما محققا غلبه می نه عدم مطلق بلکه عدم با قتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان پیوستهمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استخوشبختی دور از رنج های ماگر خواهان پیروزی هستیوالزارتان داروی ضد فشار مرز مرگ و زندگی کجاستاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک و احساسزندگی در سیاهچالهبیماری اسپینال ماسکولار تلاش هایی در بیماران قطع شناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونورون هاي مصنوعی می توانآزمون ذهنی گربه ی شرودینهوش مصنوعی الفاگوجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطرات هوش مصنوعیواکسن علیه سرطانمشاهده گر جدای از شیء مشااز تکینگی تا مغز از مغز تدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجودامعجزه ی علم در کنترل کرونتنها مانع در زندگی موارد گربه شرودینگر و تاثیر مششاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هموساپينس بر زمین افزایش قدرت ادراکات و حسهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی متن و تصویر به صورمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندولت یا گروهکیک جهش ممکن است ذهن انسانیک رژیم غذایی جدید، می تواز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستمغز انسان برای ایجاد تمدتو دی ان ای خاص ميتوکندريپیوند قلب خوک، به فرد دچاصبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر فاصله ی همیشگی تصویر سازنگاه دوبارهامید جدید بر آسیب نخاعیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحمله ویروس کرونا به مغزمنتظر نمان چیزی نور را بهابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سژنهای هوش ، کدامنداز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهمغز بزرگترین مصرف کننده توهم وجودپختگی پس از چهل سالگي به عقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایمفرضیه ای جدید توضیح میدهنبرو و انرژی مداوماندوهگین نباش اگر درب یا هوش عاطفی قسمت پنجمحس و ادراک (قسمت دوم )میگرن سردردی ژنتیکی که باثرات فشار روحی شدیدداروی تشنجی دربارداریکندر در بیماریهای التهاباستفاده از سلول های بنیاروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دسوپاپ ها یا ترانزیستورهانقش نظام غذایی در تکامل متیوتیکسن داروی ضد جنونآملودیپین داروی ضد فشار عوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج قانونمندی و محدودیت عالمچرا ویروس کرونای دلتا واانسان، گونه ای پر از تضادهیچ کاری نکردن به معنی چیحس و ادراک قسمت هجدهمما با کمک مغز خود مختاريماختلالات حرکتی در انسانداستانها و مفاهیمی اشتباکاهش مرگ و میر ناشی از اباطلاع رسانی اینترنتیریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارسیر آفرینش از روح تا مغز نقش درختان در تکاملتکامل داروینی هنوز در حاآیا ممکن است موش کور بی مغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنسبت طلایی، نشانه ای به سای همه ی وجود منهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک قسمت سی و هشتممبانی ذهنی سیاه و سفیدارتباط چاقی و کاهش قدرت بدر آستانه ی موج پنجم کوویکریستال هابه نقاش بنگرراه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم مسادیسم یا لذت از آزار دادنقص در تشخیص هیجانات عامتاول کف پا و حقیقتآیا امکان بازسازی اندامهجهان فراکتالملاحظه های اخلاقی دربارههمه چیز در زمان کنونی استایا بیماری ام اس (مولتیپویتامین کا و استخوانخلاصه ای از درمان های جدیمدیریت اینترنت بر جنگاز مخالفت بشنودرمان جدید میگرن با انتی گویید نوزده و ایمنی ساکتز گهواره تا گوربی هیچ می ایی و بی هیچ میرتفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرننهایت معرفت و شناخت درک عتاثیر کتامین در درمان پاآیا رژیم غذایی گیاهی سلاجهان پیوستهمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه، نمایشی از حقیقتخانه ی تاریکاپی ژنتیکواکنش های ناخودآگاه و تقمرز بین انسان و حیوان کجااز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک کنیم ما همه یکی هستیمزندگی زمینی امروز بیش از بیماری اضطراب عمومیتلاشی برای درمان قطع نخاشناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و نورون های ردیاب حافظهآزمون ذهنی گربه شرودینگرهوش مصنوعی از عروسک های بجهشهای مفید و ذکاوتی که دمنبع هوشیاری کجاست قسمت دفاع از پیامبرواکسنی با تاثیر دوگانه امشاهده آینده از روی مشاهاز تکینگی تا مغز از مغز تدردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینمعجزه در هر لحظه زندگیتنها در برابر جهانگزیده ای از وبینار یا کنفشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه هوشیاری خود را توسافزایش مرگ و میر سندرم کوهوش مصنوعی از عروسک بازی جستجوی هوشیاری در مغز مامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندوچرخه سواری ورزشی سبک و یکی از علل محدودیت مغز اماز تکینگی تا مغز از مغز تذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب مغز انسان برای شادمانی طتو در میانه ی جهان نیستی پیوند مغز و سر و چالشهای صرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر فتون های زیستینگاهی بر قدرت بینایی دراامید درمان کرونا با همانهوش مصنوعی از عروسک تا کمحمایت از طبیعتمنحنی که ارتباط بین معرفابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکژنهای حاکم بر انسان و انساز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درمغز حریص برای خون، کلید تتوهم بی خداییپروژه ی ژنوم انسانیعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتفساد اقتصادی سیتماتیک درچت جی پی تیاندام حسی، درک از بخش هایهوش عاطفی قسمت اولحس و ادراک قسمت 67میگرن شدید قابل درمان اساثرات مفید قهوهداروی جدید ALSکوچ از محیط نامناسباستیفن هاوکینگ در مورد هروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانسوخت هیدروژنی پاکنقش نظریه تکامل در شناساتیک و اختلال حرکتیآموزش نوین زبانعواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستقارچ بی مغز در خدمت موجودچرا پس از بیدار شدن از خوانعطاف پذیری مکانیسمی علهیچ کس مانند تو نگاه نمیکحس و ادراک قسمت هشتمما بخشی از این جهان مرتبطاختلالات صحبت کردن در اندخالت در ساختار ژنهاکاهش التهاب ناشی از بیمااطلاعات حسی ما از جهان، چریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیسیستم تعادلی بدننقش ذهن و شناخت در حوادث تکامل داروینی هنوز در حاآیا ما کالا هستیمغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیلیروپریم داروی ترکیبی ضدنشانه های گذشته در کیهان ای آنکه نامش درمان و یادشهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت سی و ششممباحث مهم حس و ادراکارتباط هوش ساختار مغز و ژدر درمان بیماری مولتیپل کریستال زمان(قسمت اولبه نادیدنی ایمان بیاوررابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است سازگاری با محیط بین اجزانقطه بی بازگشتتابوهای ذهنیآیا انسان با مغز بزرگش اخجهان قابل مشاهده بخش کوچملاحظات بیهوشی قبل از جرهمه چیز، ثبت می شودایا بدون زبان میتوانیم تویتامین کا در سبزیجاتخم شدن فضا-زمانمداخله ی زیانبار انساناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید کنترل مولتیپلگوشه بیماری اتوزومال رسسزمین در برابر عظمت کیهانبی ذهن و بی روحتفاوت های بین زن و مرد فقسردرد میگرن در کودکاننهایت در بی نهایتتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا راهی برای رفع کم آبی جهان پر از چیزهای اسرار آمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیخانواده پایدارابتدا سخت ترین استواکنش به حس جدیدمرز جدید جستجو و اکتشاف، از تکنیکی تا مغز از مغز تدرک احساسات و تفکرات دیگزندگی زودگذربیماری بیش فعالیتلاشی تازه برای گشودن معشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط نوروپلاستیسیتی چیستآزادی عقیده، آرمانی که تهوش مصنوعی از عروسک های بجوانان وطنمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندفاع در برابر تغییر ساختواسطه ها د رمسیر ایجاد مغمطالبه ی حق خوداز تکینگی تا مغز از مغز تدرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استمعرفت و شناختتنهایی رمز نوآوری استگزارش یک مورد جالب لخته وشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه واکسن کرونا را توزافزایش سرعت پیشرفت علوم هوش مصنوعی از عروسک بازی حفره در مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندورترین نقطه ی قابل مشاهديدن با چشم بسته در خواب یافته های نوین علوم پرده از تکینگی تا مغز از مغز ترفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزمغز انسان برای شادمانی طتوقف؛ شکستپیوند اندام از حیوانات بضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر فروتنی و غرورنگاهی بر توانایی اجزاي بامیدوار باش حتی اگر همه چهوش مصنوعی به کمک هوش طبیحوادث روزگار از جمله ویرمنشأ اطلاعات و آموخته ها ابزارهای پیشرفته ارتباط دانشمندان ژنی از مغز انسکل اقیانوس در یک ذرهاز تکامل تا مغز، از مغز ترویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشناییمغز در تنهایی آسیب میبینتوهم تنهاییپروژه ی ژنوم انسانیعقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینفشار و قدرتچت جی پی تیانرژی بی پایان در درون هرهوش عاطفی قسمت دهمحس و ادراک قسمت 74میدان مغناطيسي زمین بشر اثرات مفید روزه داریداروی جدید s3 در درمان ام کوچک شدن مغز از نئاندرتااستیفن هاوکینگ در تفسیر روزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بسودمندی موجودات ابزی بر نقش هورمون های تیروئید دتیروفیبان موثر در سکته ی آمارهای ارائه شده در سطح عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قاقبل از آغازچرا ارتعاش بسیار مهم استاهرام مصر از شگفتی های جههیچ کس حقیقت را درون مغز حس و ادراک قسمت پنجمما تحت کنترل ژنها هستیم یاختلالات عضلانی ژنتیکدر مانهای کمر دردکاهش حافظه هرچند فرایندیاطلاعاتی عمومی در مورد مریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم دفاعی بدن علیه مغز نقش روی و منیزیم در سلامتتکامل داروینی هنوز در حاآیا ما تنها موجودات زنده غیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پلیس دگرامفتامین یا ویاسنشانه های پروردگار در جهایمپلانت مغزیهزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت سیزدهممجموعه های پر سلولی بدن مارتباط پیوسته ی جهاندر سال حدود 7 میلیون نفر کریستال زمان(قسمت دوم)به هلال بنگررادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشانستم با شعار قانون بدترین نمیتوان با بیرون انداختنتاثیر فکر بر سلامتآیا احتمال دارد رویا از آجهان موازی و حجاب هاممانتین یا آلزیکسا یا ابهمه ی سردردها بی خطر نیستایا تکامل هدفمند استویتامین بی 12 در درمان دردخونریزی مغز در سندرم کوومدارک ژنتیکی چگونه انساناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید ای ال اس، توفرگوشت خواری یا گیاه خواریزمین زیر خلیج فارس تمدنی بی شرمیتفاوت های تکاملی در مغز وسردرد و علتهای آننهادینه سازی فرهنگ اختلاتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیاما مقهور قوانین فیزیکجهان پر از چیزهای جادویی منابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهخار و گلابتدایی که در ذهن دانشمنواکسن های شرکت فایزر آمرمزایای شکلات تلخ برای سلاز تکینگی تا مغز و از مغز درک تصویر و زبان های مخلتزندگی سلول در بدن، جدای اتلاشی جدید در درمان ام اسشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلینوروز یا روز پایانیآزار دیگری، آزار خود استهوش مصنوعی از عروسک بازی جوانان وطنمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندقیق ترین تصاویر از مغز اوبینار اساتید نورولوژی دمطالبی در مورد تشنجاز تکینگی تا مغز از مغز تدست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کسانمغز فکر میکند مرگ برای دیتنبیه چقدر موثر استگشایش دروازه جدیدی از طرشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه آن شکری که می خوریمافسردگی و اضطراب در بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی حق انتخابمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین همانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از دی متیل فومارات(زادیوا)(یاد گرفتن مداوماز تکینگی تا مغز- از مغز رفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ مغز انسان رو به کوچک تر شتولید مثل اولین ربات های پیوند سر آیا ممکن استضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیفرگشت و تکامل تصادفی محض نگاهت را بلند کنامیدواری و مغزهوش مصنوعی به شناسایی کاحکمت الهی در پس همه چیزمنشاء کوانتومی هوشیاری اابزارهای بقا از نخستین هدانشمندان پاسخ کوانتومی کلمات بلند نه صدای بلنداز تکامل تا مغز، از مغز ترویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنیمغز را از روی امواج بشناستوهم جداییپروانه ی آسمانیعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیفضای قلب منبع نبوغ استنتایج نادانی و جهلانرژی تاریکهوش عاطفی قسمت دومحس و ادراک قسمت 75میدان های مغناطیسی قابل اثرات مضر ماری جواناداروی جدید میاستنی گراویکوچکترین چیز یک معجزه اساستخوان های کشف شده، ممکروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایسی و سه پل اصفهاننقش هورمون زنانه استروژنتکنولوژی جدید که سلول هاآن چیزی که ما جریان زمان عید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون قبل از انفجار بزرگچرا بیماری های تخریبی مغاولویت بندی ها کجاستهیچ اندر هیچحس و ادراک قسمت پنجاهمانند آب باشاختراع جدید اینترنت کواندر محل کار ارزش خودت را بکاهش دوپامین عامل بیماریاطلاعاتی عمومی در مورد مریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکسکوت و نیستینقش روزه داری در سالم و جتکامل زبانآیا مغز تا بزرگسالی توسعغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزلا اکراه فی الدیننظام مثبت زندگیایمپلانت مغزی کمک میکند هزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک قسمت ششممحل درک احساسات روحانیارتباط انسانی، محدود به درمان های اسرار آمیز در آکریستال زمان(قسمت سوم)به کدامین گناه کشته شدندراز تغییربسیاری از بیماری های جدیستم، بی پاسخ نیستنمیتوان بر سیاه سیاه نوشتاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا احتمال دارد رویا از آجهان ما میتواند به اندازمن کسی در ناکسی دریافتم همیشه چشمی مراقب و نگهباایجاد احساساتویتامین بی هفدهخواندن ، یکی از شستشو دهنمروری بر تشنج و درمان هایاز نخستین همانند سازها تدرمان جدید سرطانگیلگمش باستانی کیستزمان چیستبی عدالتی در توزیع واکسن تفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد تنشنچهار میلیارد سال تکامل بتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت چهارمجهان دارای برنامهمنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیخارق العاده و استثنایی بابتذال با شعار دینواکسن کووید 19 چیزهایی که مسمومیت دانش آموزان بی گاز تکینگی تا مغز از مغز تدرک حقیقت نردبان و مسیری زندگی، مدیریت انرژیتمایل زیاد به خوردن بستنشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سنوشیدن چای برای مغز مفید آسيب میکروواسکولاریا آسهوش مصنوعی از عروسک بازی جواب دانشمند سوال کننده منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزنوجود قبل از ناظر هوشمندمطالعه ای بیان میکند اهداز تکینگی تا مغز از مغز تدست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختمامغز قلبتهدیدهای هوش مصنوعیپل جویی اصفهانشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه انتظارات بر ادراک اقلیت خلاقهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت قربانی نزاع بین بی هوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت آنطور نیست که به نظمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از دین اجبارییاد بگیر فراموش کنیاز تکینگی تا مغز- از مغز رفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافمغز انسان رو به کوچکتر شدتولید یا دریافت علمپیوند سر، یکی از راه حلهاضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبفراموش کارها باهوش تر هسچالش هوشیاری و اینکه چرا امیدی به این سوی قبر نیستهوش مصنوعی در کامپیوترهاحافظه میتواند بزرگترین دمهندسی ژنتیک در حال تلاش ابزارهای بقا ازنخستین همدانشمندان اولین سلول مصنکلوزاپین داروی ضد جنوناز روده تا مغزرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعیمغز زنان جوانتر از مغز مرتوهم جدایی و توهم علمپرواز از نیویورک تا لوس آعلم و روحتری فلوپرازینقفس ذهننجات در راستگوییانرژی تاریک که ما نمی توهوش عاطفی قسمت سومحس و ادراک قسمت 78میدان های کوانتومی خلااجزای پر سلولی بدن انسان داروی جدید برای میاستنی کووید نوزده و خطر بیماری استروژن مانند سپر زنان دروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تسیلی محکم محیط زیست بر اننقش ویتامین K در ترمیم استکنولوژی جدید که سلول هاآنچه ناشناخته است باید شعامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانقبرستان ها با بوی شجاعتچرا حیوانات سخن نمی گویناولین مورد PML به دنبال تکهیچگاه از فشار و شکست نترحس و ادراک قسمت پنجاه و یماه رجبادامه بحث تکامل چشمدر چه مرحله ای از خواب ، رکاهش سن بیولوژیکی، تنها اعتقاد اشتباه، نتیجه ی نریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت، پر از صدانقش رژیم غذایی بر رشد و اتکامل زبانآیا همه جنایت ها نتیجه بیغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به لاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه ی تکامل در درمان بیایمپلانت نخاعی میتواند دهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک قسمت شصت و هشتمحل درک احساسات روحانی دارتباط از بالا به پایین مدرمان های بیماری آلزایمرکشف مکانیسم عصبی خوانش پبه امید روزهای بهترراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلنمایش تک نفرهتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا برای تولید مثل همیشه جهان مادی، تجلی فضا در ذهمن پر از تلخیمهمیشه اطمینان تو بر خدا بایران بزرگویتامین دی گنجینه ای بزرخواب سالم عامل سلامتیمرکز هوشیاری، روح یا بدن از نخستین همانند سازها تدرمان دارویی سرطان رحم بگیاه بی عقل به سوی نور میزمان و مکان، ابعاد کیهان بیمار 101 ساله، مبتلا به ستفاوت ایستایی و تکاپوسردرد سکه ایچهار ساعت پس از کشتار خوکتاثیر گیاه خواری بر رشد وآب زندگی است قسمت هفتمجهان در حال نوسان و چرخشمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دخبر مهم تلسکوپ هابلابداع دی ان ای بزرگترین دواکسن کرونا و گشودن پنجرمسمومیت دانش آموزان، قمااز تکینگی تا مغز از مغز تدرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایدتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت روانوعی سکته مغزی ، وحشتناک آسیب ها ناشی از آلودگی هوهوش مصنوعی از عروسک بازی جوسازی مدرنمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما بوراپامیل در بارداریمعماری، هندسه ی قابل مشااز تکینگی تا مغز از مغز تدستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشرمغز ما کوچکتر از نیم نقطهتو یک معجزه ایپل خواجو اصفهانشبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج نخاعی با الکترودهای چگونه به سطح بالایی از هوالکترومغناطیس شنوایی و هالکتروتاکسی(گرایش و حرکهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت افرادمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقای موجود زنده از دین، اجباری نیستیادگیری مهارت های جدید داز تکینگی تا مغز- از مغزترقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ایندگان چگونه استتولید پاک و فراوان انرژیپیوندی که فراتر از امکانطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبافراموشی همیشه هم بد نیستچالش هوشیاری و اینکه چرا امیدی تازه در درمان سرطاهوش مصنوعی در خدمت خلق وححافظه های کاذبمهربانی، شرط موفقیتابزارهای بقای موجود زندهدانشمندان تغییر میدان مغکلام و زبان، گنجینه ای بساز سایه بگذررویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمغزهای کوچک بی احساستوهم جسمپروتئین های ساده ی ابتداعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینقفس را بشکننخاع ما تا پایین ستون فقرانرژی خلا ممکن استهوش عاطفی قسمت ششمحس و ادراک قسمت 82میدان بنیادین اطلاعاتاجزایی ناشناخته در شکل گداروی جدید برای ای ال اسکودک هشت ساله لازم است آداسرار آفرینش در موجروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های سینوریپا داروی ترکیبی ضدنقش ژنتیک در درمان اختلاتکینگیآنچه واقعیت تصور میکنیم عادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های قدم زدن و حرکت دید را تغیچرا حجم مغز گونه انسان دراولین مورد پیوند سر در انهیپرپاراتیروئیدیسمحس و ادراک قسمت پنجاه و دماپروتیلیناداراوون تنها داروی تاییدر ناامیدی بسی امید استکایروپاکتیک چیستاعتماد به خودرژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزینقش رژیم غذایی در رشد و اتکامل زبان انسان از پیشیآیا هوش مصنوعی می تواند نمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان لایو دوم دکتر سید سلمان فنظریه ی تکامل در درمان بیایمان به رویاهستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک قسمت شصت و دومحدودیت چقدر موثر استارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان های جدید میگرنکشف مکانیسمی پیچیده در ببه بالا بر ستارگان نگاه کرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمستارگانی قبل از آغاز کیهچند نرمش مفید برای کمردرتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا بزرگ شدن مغز فقط در دجهان مرئی و نامرئیمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمیشه داناتر از ما وجود دایرادهای موجود در خلقت بویروس مصنوعیخواب سالم عامل سلامتی و یمرکز حافظه کجاستاز نشانه ها و آثار درک شددرمان سرگیجه بدون نیاز بگیاه خواری و گوشت خوار کدزمان و صبربیماری لبر و نابینایی آنتفاوت ارباب و رهبر حقیقیسردرد عروقی میگرننوآوری ای شگفت انگیز دانآب زندگی است قسمت اولجهان در حال ایجاد و ارتقامنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است دخدا موجود استابزار هوش در حال ارتقا ازواکسن کرونا از حقیقت تاتمسیر دشوار تکامل و ارتقااز تکینگی تا مغز از مغز تدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله تمدن پیشرفته ی پیشینیانشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج نیکولا تسلاآشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی جامعه ی آسمانیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتومورزش هوازی مرتب خیلی به قاز تکینگی تا مغز از مغز تدغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهمغز مانند تلفن استتو یک جهان در مغز خودت هسپلاسمای غالبشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج بل، فلجی ترسناک که آنچگونه باغبانی باعث کاهش چگونه تکامل مغزهای کنونیالکترودهای کاشتنیهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت اشیامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از دید تو همیشه محدود به مقدیادآوری خواب و رویااز تکینگی تا مغز، از مغز رموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ابزار بقای برتر مادیتولید سلولهای جنسی از سلپیوستگی همه ی اجزای جهانطلای سیاهتاریکی و نورفراموشی و مسیر روحانیچالش هوشیاری و اینکه چرا امگا سه عامل مهم سلامتهوش مصنوعی در خدمت خلق وححافظه و اطلاعات در کجاست موفقیت هوش مصنوعی در امتابزارهای بقای از نخستین دانشمندان روش هاي جدیدی کلرال هیدرات برای خواباناز علم جز اندکی به شما دارویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارمغز، فقط گیرندهتوهمات و شناخت حقیقتپروتز چشمعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزقلب و عقلنخستین تمدن بشریانسان قدیم در شبه جزیره عهوش عاطفی بیشتر در زنانحس و ادراک قسمت چهلمیدازولام در درمان تشنج احیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید برای دیابتکودک ایرانی که هوش او از اسرار بازسازی اندام هاروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم سیگار عامل افزایش مرگ ومنقش گرمایش آب و هوا در همتکامل فردی یا اجتماعیآنچه حس می کنیم، نتیجه ی عادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل قدرت مردمچرا خشونت و تعصباولین هیبرید بین انسان و هاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت پنجاه و سماجرای جهل مقدسادب برخورد با دیگراندر هم تنیدگی مرزها و بی مکار با یگانگی و یکپارچگیاعتماد به خودرژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانسال سیزده ماههنقش زنجبیل در جلوگیری از تکامل ساختار رگهای مغزی آیا هوش مصنوعی زندگی بشرتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردلبخند بزن شاید صبح فردا زنظریه ی تکامل در درمان بیاین پیوند نه با مغز بلکه و هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک قسمت شصت و ششمحدودیت های حافظه و حافظارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان های جدید در بیماری کشف ارتباط جدیدی از ارتببه بالاتر از ماده بیندیشرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نیسخن نیکو مانند درخت نیکوچند جهانیتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا تکامل و تغییرات ژنتیجهان مشارکتیمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه راهی هستایستادن در برابر آزادی بویرایش DNA جنین انسان، برخواب عامل دسته بندی و حفطمرکز حافظه کجاستاز نظر علم اعصاب یا نرووسدرمان سرگیجه بدون نیاز بگیرنده باید سازگار با پیزمان واقعیت است یا توهمبیماری های میتوکندریتفاوتهای جنسیتی راهی براسرطان کمیت گرایینوار مغز مشاهده ی غیر مستآب زندگی است قسمت دومجهان ریز و درشتمنابع بی نهایت انرژی در دهورمون شیرساز یا پرولاکتخدا بخشنده است پس تو هم بابزار بقا از نخستین همانواکسن کرونا ساخته شده تومسئول صیانت از عقیده کیساز تکینگی تا مغز از مغز تدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدنتمدن بشری و مغز اخلاقیشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونیننیاز به آموزش مجازی دیجیآشنا پنداریهوش مصنوعی از عروسک بازی جاودانگی مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استورزش هوازی ، بهترین تمریاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چمغز مادران و کودکان در زمتو کز محنت دیگران بی غمیپمبرولیزوماب در بیماری چشباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج خوابفلج خواب چیستچگونه جمعیت های بزرگ شکل الگو نداشتیمهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت تنها چیزی است که شامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از دیدن خدا در همه چیزیاری خدا نزدیک استاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب مغز ابزار برتر بقاتولترودینپیام های ناشناخته بر مغز طوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدفرایند پیچیده ی خونرسانیچالش هوشیاری و اینکه چرا امروز دانش ژنتیک هیچ ابههوش مصنوعی درمانگر کامپیحافظه و اطلاعات در کجاست مولتیپل اسکلروز در زنان ابزارهای دفاعی و بقای مودانشمندان روشی برای تبدیکمردردازدواج های بین گونه ای، ررویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهنمغزتان را در جوانی سیم کشتوپیراماتپروتز عصبی برای تکلمعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکقلب دروازه ی ارتباطنخستین تصویر از سیاهچالهانسان میوه ی تکاملهوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت چهل و هفتمکان زمان یا حافظه زماناحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید ضد میگرنکودکان میتوانند ناقل بی اصل بازخوردروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله هانقش پیش زمینه ها و اراده تکامل مادی تا ابزار هوشمآنها نمیخواهند دیگران راعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولقدرت کنترل خودچرا در مغز انسان، فرورفتاولین تصویر در تاریخ از سهاوکينگ پیش از مرگش رسالحس و ادراک قسمت پنجاه و شماجرای عجیب گالیلهادراک ما درک ارتعاشی است در هم تنیدگی کوانتومیکاربرد روباتهای ريزنانواعداد بینهایت در دنیای مرژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير سانسور از روی قصد بسیاری نقش زبان در سلطه و قدرت اتکامل شناخت انسان با کشفآیا هوش ارثی دریافتی از پصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهلحظات خوش با کودکاننظریه ی ریسماناین اندوه چیستوفور و فراوانیحس و ادراک سی و هفتممخچه فراتر از حفظ تعادلارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های رایج ام اسکشف جمجمه ای درکوه ایرهوبه جای محکوم کردن دیگران رحم مصنوعیبعد پنجمسخن و سکوتچند جهانیتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا جنین انسان، هوشمندی جهان هوشمندمنابع انرژی از نفت و گاز همیشه عسل با موم بخوریماکسی توسین و تکامل پیش اواقعیت فیزیکی، تابعی از خودآگاهی و هوشیاريمرکز خنده در کجای مغز استاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرگیجه بدون داروگالکانزوماب، دارویی جدیزمان پلانکبیماری های مغز و اعصاب و تقلید مرحله ای نسبتا پیشسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز ترجمه رخدادهای آب زندگی است قسمت سومجهان شگفت انگیزمنابع جدید انرژیهوش فوق العاده، هر فرد اسخدای رنگین کمانابزار بقا از نخستین همانواکسن ایرانی کرونا تولیدمسئولیت جدیداز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش ستمدن زیر آبشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری مچیز جدید را بپذیرآغاز فصل سرما و دوباره تکهوش مصنوعی از عروسک بازی جایی خالی نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت53ابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تورزش و میگرناز تکینگی تا مغز از مغز تذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت امغز چون ابزار هوش است دلیتو پیچیده ترین تکنولوژی پنج اکتشاف شگفت آور در موشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکفلج دوطرفه عصب 6 چشمچگونه جمعیت های بزرگ شکل الگو و عادت را بشکن و در اهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت خواب و رویامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از دیدگاه نارسای دوگانه ی مژن همه چیز نیستاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب مغز از بسیاری حقایق می گرتومورها و التهاب مغزی عاپیدایش زبانطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهفرایند تکامل و دشواری هاچالش دیدگاه های سنتی در بانفجار و توقف تکاملی نشاهوش مصنوعی درخدمت خلق وححافظه و اطلاعات در کجاستمواد کوانتومی جدید، ممکنابعاد و نیازهای تکاملیدانش، قفل ذهن را باز میکنکمردرد ناشی از تنگی کانااسکار، لگوی هوشمندرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانیمغزتان را در جوانی سیمکشتوانایی مغز و دیگر اجزای پرورش مغز مینیاتوری انساعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انسانقلب روباتیکنخستین روبات های زنده ی جانسان ها می توانند میدان هوش عاطفی در زنان بیشتر احس و ادراک قسمت چهل و هشتمکانیک کوانتومی بی معنی احساس گذر سریعتر زمانداروی جدید ضد الزایمرکودکان خود را مشابه خود تاصل در هم تنیدگی و جهانی روش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله های فضایی منابعنقش آتش در رسیدن انسان بهتکامل مداومآنان که در قله اند هرگز خعادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانقدرت انسان در نگاه به ابعچرا ذرات بنیادی معمولاً اولین دارو برای آتاکسی فهدف یکسان و مسیرهای مختلحس و ادراک قسمت بیست و چهماده ی تاریکادغام میان گونه های مختلدر هم تنیدگی کوانتومی و پکاربرد روباتهای ريز، در بقای حقیقی در دور ماندن ارژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمسانسور بر بسیاری از حقاینقش زبان در سلطه و قدرت اتکامل، نتیجه ی برنامه ریآیا هوش سریعی که بدون احسسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصلرزش ناشی از اسیب به عصبنظریه تکامل در درمان بیماین ایده که ذرات سیاهچالوقت نهيب هاي غير علمي گذشحس و ادراک- قسمت پنجاه و مخچه ، فراتر از حفظ تعادلارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های علامتی در ام اسکشف جدید تلسکوپ جیمز وببه خودت مغرور نشورسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد از کروناسخن پاک و ثابتچند جهانی و علمتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا جهان ذهن و افکار ما مجهان هوشیارمنابع انرژی از نفت و گاز همجوشی هسته ای، انرژِی باگر فقط مردم میفهمیدند کواقعیت چند سویهمرگ چیستاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرطان با امواج صوتگام کوچک ولی تاثیرگذارزمان به چه دلیل ایجاد میشبیماری وسواستقلید از روی طبیعتسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در فراموشی هاآب، زندگی است(قسمت پنجم)جهانی که نه با یک رخداد و مناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی می تواند بر احخدایی که ساخته ی ذهن بشر ابزار بقا از نخستین همانواکسن اسپایکوژنمسئولیت در برابر محیط زیاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرتمدنی قدیمی در شمال خلیج شگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب چیزی منتظر شناخته شدنآغاز مبهم آفرینشهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبهمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهورزش بهترین درمان بیش فعاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دمغز چگونه صداها را فیلتر تو آرامش و صلحیپول و شادیپول و عقیدهشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکفناوری هوش مصنوعی نحوه خچگونه حافظه را قویتر کنیالگوی بنیادین و هوشیاریهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت در علم، هرگز نهایی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از دژا وو یا اشنا پنداریژن همه چیز نیستاز تکینگی تا مغز، از مغز رمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهانمغز به تنهایی برای فرهنگ تومورهای نخاعیپیر شدن حتمی نیستطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنوفرایند حذف برخی اجزای مغچاالش ها در تعیین منبع هوانقراض را انتخاب نکنیدهوش مصنوعی ساخته هوش طبیحباب های کیهانی تو در توموجود بی مغزی که می تواندابعاد اضافه ی کیهاندائما بخوانکمردرد و علل آناساس انسان اندیشه و باور روان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم گیلن باره به دنبال مغط یک گیرنده استتوازن مهمتر از فعالیت زیپرتوهای صادر شده از سیاهعلم راهی برای اندیشیدن اترازودونقلب را نشکننرمش های مفید برای درد زاانسان یک کتابخانه استهوشمندی کیهانحس و ادراک قسمت چهل و دوممکانیزمهای دفاعی در براباحساسات کاذبداروی سل سپتکودکان را برای راه آماده اصل علت و تاثیرروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنسیاهچاله ها، دارای پرتو نقش انتخاب از طرف محیط، نتکامل چشمآنزیم تولید انرژی در سلوعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آمقدرت ذهنچراروياها را به یاد نمی آاولین دروغهدف یکسان، در مسیرهای متحس و ادراک قسمت بیست و یکماده ی خالیادغام دو حیطه علوم مغز و در هم تنیدگی کوانتومی و دکتاب گران و پرهزینه شد ولبلندی در ذهن ما درک بلندیرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیماساهچاله ها تبخیر نمیشودنقش سجده بر عملکرد مغزتکثیر سلول در برابر توقف آیا هشیاری کوانتومی وجودپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردلرزش عضله یا فاسیکولاسیونظریه تکامل در درمان بیماینکه به خاطرخودت زندگی وقتی فهمیدی خطا کردی برگحس و ادراک- قسمت بیست و پمخچه ابزاري که وظیفه آن فارتباط غیرکلامی بین انسادرمان ژنتیکی برای نوآوریکشتن عقیده ممکن نیستبه دنبال رستگاری باشرساناها و ابر رساناها و عبعد از کروناسختی ها رفتنی استچند روش ساده برای موفقیتتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا جهش های ژنتیکی، ویروجهان های بسیار دیگرمنابع انرژی از نفت و گاز همراه سختی، اسانی هستاگر میدانی مصیبت بزرگتر واقعیت چیستمرگ و میر پنهاناز واقعیت امروز تا حقیقتدرمانهای بیماری پارکینسگامی در درمان بیماریهای زمان شگفت انگیزبیماری کروتز فیلد جاکوبتقلید از طبیعتشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغز در تشخیص بیماری آتش منبع انرژیجهانی که از یک منبع، تغذیمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی و کشف زبان هایخسته نباشی باباابزار بقا از نخستین همانواکسن اسپایکوژن ضد کرونامستند جهان متصلاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام استمرکز و مدیتیشنشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم چیزی خارج از مغزهای ما نیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَهوش مصنوعی از عروسک بازی جاذبه و نقش آن در شکلگیریمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجورزش در کمر درداز تکینگی تا مغز از مغز تذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سمغز ناتوان از توجیه پیداتو افق رویداد جهان هستیمغز و اخلاقتو انسانی و انسان، شایستپوست ساعتی مستقل از مغز دشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکفیلمی بسیار جالب از تغیینگاه محدود و تک جانبه، مشالگوبرداری از طبیعتهوش مصنوعی از عروسک بازی حقیقت راستین انسان علم بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپنداریژن هوش و ساختارهای حیاتی از تکینگی تا مغز، از مغز رمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چمغز بیش از آنچه تصور میشوتومورهای ستون فقراتپیشینیان انسان از هفت میطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسوفراتر از دیوارهای باورناتوانی از درمان برخی ویانواع سکته های مغزیهوش احساسیحد و مرزها توهم ذهن ماستموجودات مقهور ژنها هستندابعاد بالاترداروهای مصرفی در ام اسکمردرد با پوشیدن کفش منااستفاده از مغز، وزن را کمروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکسندرم پیریفورمیسنفرت، اسیب به خود استتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپرسش و چستجو همیشه باقی اعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزقیچی ژنتیکینرمش های مفید در سرگیجهانسان باشهوشیاری و وجودحس و ادراک قسمت چهل و سومما انسانها چه اندازه نزداخلاق و علوم اعصابداروی ضد چاقیکوری گذرای ناشی از موبایاصل عدم قطعیت از کوانتوم روشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله و تکینگی ابتداینقش اتصالات بین سلولهای تکامل و ارتقای نگاه تا عمآینه در اینهعدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانقدرت عشقچراروياها را به یاد نمی آاولین سلول مصنوعیهدف از تکامل مغزحس و ادراک قسمت بیست و دوماده ای ضد التهابیارتقا و تکامل سنت آفرینش در هر سوراخی سر نکنکتاب زیست شناسی باوربلوغ چیسترژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودسایه را اصالت دادن، جز فرنقش غذاها و موجودات درياتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا واکنش های یاد گرفته وسایتهای دیگرجلوتر را دیدنلزوم سازگاری قانون مجازانظریه تکامل در درمان بیماینکه خانواده ات سالم باوقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک- قسمت شصت و چهمخچه تاثیر گذار بر حافظهارتروز یا خوردگی و التهادرمان پوکی استخوانگل خاردار، زیباستبه زودی شبکه مغزی به جای رشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کرونا دلخوشی بیهوسرنوشتچندین ماده غذایی که ماننتاثیر ژنها بر اختلالات خآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اججهان هایی در جهان دیگرمنابع انرژی از نفت و گاز همراهی نوعی سردرد میگرنیخودآگاهی و هوشیارياگر نیروی مغناطیس نباشد واقعیت چیستمرگ و میر بسیار بالای ناشاز کجا آمده ام و به کجا میدرهای اسرارآمیز و پوشیدهگامی در درمان بیماریهای زنان باهوش تربیماری گیلن باره و بیمارتقویت استخوان در گرو تغذشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار مغزی روشی مهم در تشخآثار باستانی تمدن های قدجهانی در ذهنمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی یا حماقت طبیعخطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقا از نخستین همانواکسن دیگر کرونا ساخته شمشکل از کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیرک ترین مردممعنی روزهتمرکز بر هدفشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزچیزی شبیه نور تو نیستافت فشار خون ناگهانی در وهوش مصنوعی از عروسک بازی جدا کردن ناخالصی هامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ وزن حقیقی معرفت و شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزمغز و اخلاقتو با همه چیز در پیوندیپوشاندن خود از نورشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک مولکولها و ذرات در نگاه انسان محدود به ادراالتهاب شریان تمپورالهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت غیر فیزیکیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغییژن یا نقشه توسعه مغز و نقاز تکامل تا مغز از مغز تا رمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکیمغز برای فراموشی بیشتر کتوهم فضای خالیپیشرفت های جدید علوم اعصطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سفرد موفقناتوانی در شناسایی چهره انگشت ماشه ایهوش احساسیحریص نباشموسیقی نواتفاق و تصادفداروهای ام اسکنفرانس تشنج هتل کوثر اصاستفاده از هوش مصنوعی در روبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم پس از ضربه به سرنقش قهوه در سلامتیتوسعه برخی شغل ها با هوش پرسشگری نامحدودعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنرمش های موثر در کمردردانسان جدید از چه زمانی پاهوشیاری و افسردگیحس و ادراک قسمت نهمما انسانها چه اندازه نزداخلاق پایه تکامل و فرهنگداروی ضد چاقیکی غایب شدی تا نیازمند دلاصلاح خطا با رفتن بر مسیرروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهنقش تیروئید در تکامل مغزتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآیندهعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهقضاوت ممنوعنزاع بین جهل و علم رو به پاوکرلیزوماب داروی جدید شهدف از خلقت رسیدن به ابزاحس و ادراک قسمت بیست و سوماده، چیزی نیستارتقا یا بازگشت به قبل ازدر والنتاین کتاب بدید همکتاب طبیعت در قالب هندسهبلعیدن ستاره توسط سیاهچاراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی مصنوعی با نقش غذاها و موجودات درياتئوری تکامل امروز در درمآیا یک، وجود داردجمجمه انسان های اولیهلزوم سازگاری قانون مجازاهفت چیز که عملکرد مغز تو اینترنت بدون فیلتر ماهواوقتی تو از یاد گرفتن باز حساسیت روانی متفاوتمدل همه جانبه نگر ژنرالیارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان پوکی استخوانگل زندگیبه زیر پای خود نگاه نکن ببعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستچندجهانیتاثیر کلام در آیات کلام بآیا خداباوری محصول تکاملجهان یکپارچهمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایخودت را از اندیشه هایت حفاگر نعمت فراموشی نبود بسواقعیت های متفاوتمرگ انتقال است یا نابود شاز کسی که یک کتاب خوانده دروغ نگو به خصوص به خودتگاهی لازم است برای فهم و زنجیرها را ما باید پاره کبیماری آلزایمر، استیل کوتقویت حافظه یا هوش مصنوعشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهآرامش و دانشجهان، تصادفی نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت خطا در محاسبات چیزی کاملابزار بقا از نخستین همانواکسن دیگری ضد کرونا از دمشکلات نخاعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکمعادله ها فقط بخش خسته کنتمساح حد واسط میان مغز کوشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکنکاتی در مورد تشنجافت هوشیاری به دنبال کاههوش مصنوعی از عروسک بازی جدایی خطای حسی استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف وزوز گوشاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسزبان شناسی مدرن در سطح سلمغز و سیر تکامل ان دلیلی تو با باورهایت کنترل میشپیموزایدشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکفیزیک و هوشیارینگاه از بیرون مجموعهامواجی که به وسیله ی ماشیهوش مصنوعی از عروسک تا کمحقیقت غیر قابل شناختمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استژن ضد آلزایمراز تکامل تا مغز، از مغز ترنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادیمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟توهم فضای خالی یا توهم فضپیشرفت در عقل است یا ظواهطبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی فرد یا اندیشهنادیدنی ها واقعی هستندانگشت نگاری مغز نشان میدهوش در طبیعتحرکت چرخشی و دائمی کیهانموسیقی هنر مایع استاتوبان اطلاعات و پلِ بینداروهای تغییر دهنده ی سیکنگره بین المللی سردرد داستفاده از انرژی خلاروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم دزدی ساب کلاویننقش مهاجرت در توسعه نسل اتوصیه های سازمان بهداشت آلودگی هوا چالش قرن جدیدعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهقانون مندی نقشه ژنتیکی منرمشهای مهم برای تقویت عانسان خطرناکترین موجودهوشیاری کوانتومیحس و ادراک قسمت چهارمما اکنون میدانیم فضا خالاختلال خواب فرد را مستعد داروی ضد تشنج با قابليت تکیهان خود را طراحی میکنداصول انجام برخی نرمش ها دروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله ی تولید کنندهنقش حفاظتی مولکول جدید دتکامل ابزار هوش ، راه پر آینده ی انسان در فراتر ازعسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهقطار پیشرفتنزاع بین علم و نادانی رو ايندگان چگونه خواهند دیدهر چیز با هر چیز دیگر در تحس و ادراک قسمت بیستمماده، چیزی بیش از یک خلا ارتوکين تراپی روشی جديد در یک فراکتال هر نقطه مرککتاب، سفری به تاریخبنی عباس، ننگی بر تاریخراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میانساخت شبکه عصبی با الفبای نقش غذاها و موجودات درياتئوری تکامل در پیشگیری و آیا کیهان می تواند یک شبیجنبه های موجی واقعیتلزوم عدم وابستگی به گوگل هفت سین یادگاری از میراث ایندرالویتنام نوعی کرونا ویروس خفاش با شیوع همه گیری جدیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلگلوله ی ساچمه ایبه سخن توجه کن نه گویندهتفکر قبل از کارسریعترین کامپیوتر موجودنه به اعدامتاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا دلفین ها می تواند از جهان یکپارچهمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانخودروهای هیدروژنیاگر نعمت فراموشی نبود بسواقعیت و مجازمرگ تصادفیاز آغاز خلقت تا نگاه انسادریای خداگاهی مغز بزرگ چالش استزندگی هوشمند در خارج از زبیماری الزایمرتقویت سیستم ایمنیشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد ونوار عصب و عضلهآرامش و سکونجهش های ژنتیکی مفید در سامنبع هوشیاری کجاست قسمت خطای ادراک کارماابزار بقا از نخستین همانواکسن سرطانمشکلات بین دو همسر و برخیاز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا معجزه های هر روزهتنفس هوازی و میتوکندریشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکچگونه مولکول های دی ان ایافتخار انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی جریان انرژی در سیستم های منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و مییک پیام منفرد نورون مغزی از تکینگی تا مغز از مغز تذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت و