دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

تاثیر گیاهخواری بر رشد و تکثیر سلول های عصبی قسمت اول

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست:
تاثیر گیاه خواری بر رشد و تکثیر سلولهای عصبی و مغزی(قسمت اول)

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آل محمد الائمه و المهديين و سلم تسلیما

گیاه خوری امروز تبديل به یک برنامه جدید در زندگی خیلی از افراد به خصوص جوانان شده است. در نگاه اول شاید خیلی از آنها لاغر شدن و سبکتر زندگی کردن را به عنوان علت گیاه خواری خود معرفی کنند، ولی حقیقتا رشد این پدیده به خصوص در میان قشر مرفه و تحصیل کرده، لازم میکند به طور مفصل به این مبحث پرداخته شود و فواید و ضررهای احتمالی آن بررسی گردد.

امروز با وجود انواع و اقسام غذاهای گیاهی و غذاهای غنی شده با ويتامينها، گیاه خواري بسیار آسان شده است .

غذاهایی به صورت آماده، امروز در بازارها وجود دارد که هیچ مواد گوشتی به آن اضافه نمی شود و انتخابهای بسیار گوناگوني را با طعمهاي مختلف در اختیار مردم میگذارد که اصلا بد طعمتر از غذاهای گوشتی نیست.

گیاهخواری شکلهای مختلف دارد. برخی هستند که تا حدی گیاه خوارند مثلا گوشت قرمز را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنند ولی انواع گوشت سفید مانند ماهی و مرغ را مصرف ميکنند. یا گروه دیگری تخم مرغ وشیر را مصرف می کنند ولی از مصرف انواع گوشتها خودداری می کنند. گروهی دیگر دوره هایی از گیاه خواری خالص را در طی سال تجربه میکنند مثلا یک ماه از سال را به گیاه خواری خالص مي پردازند. و یا گروهی مصرف خالص گوشت را در دوره ای محدود می کنند ولی مصرف آب گوشت یا ترکیبات تهیه شده از گوشت را در دوره اي از سال مجاز می دانند.

American Dietetic Association,
رژیم گیاه خواری را غنی از مواد غذایی مفید و بسیار سالم و مفیدتر از غذاهای گوشتی برای جلوگیری از برخي بیماریهای مزمن مانند بیماریهای قلبی و یا دیابت مي داند.

در گياه خواری به خصوص وقتی گوشت قرمز حذف شود، مصرف چربی اشباع و کلسترول کاهش می یابد و در عوض ويتامینهايي مانند سی و ای و فیبر و پتاسیم و منیزيوم و کارتنوييد و فلاونوييد افزایش می یابد و آنها منجر به کاهش فشار خون و کاهش کلسترول زیان بار خون مي شود. در یک مطالعه روی 76000 نفر مشخص شد که میزان مرگ و میر به خاطر بیماریهای مزمن قلبی در گياه خواران، 25% کاهش می یابد.

در مطالعه ای دیگر در Oxford cohort of the European Prospective Investigation into Cancer and Nutrition (EPIC-Oxford) مشخص گردید که ميزان مرگ و مير قلبی گياه خواران 19% کمتر از گوشت خواران است. مصرف زیاد فيبرهاي گیاهی و ويتامنيهاي موجود در آن میتواند به کنترل فشار خون و کنترل قند خون کمک کند، با اینحال مصرف کربوهيدراتهاي گياهي مانند سیب زمینی در مقادیر زياد، برعکس ميتواند قند خون را بالا ببرد.

باید توجه شود که کاهش مرگ و مير قلبی، اصلا به معنی افزایش اندازه مغز و کاهش مرگ سلولهای عصبی نیست. مغز و قلب دو اندام متفاوت هستند و رشد یکی در این عالم مادی- که تناقضات گوناگون دارد- میتواند منجر به کوچک شدن و کم کاري دیگری شود . وقتی غذای دریافتی و جذب شده در بدن شما محدود است، بدن به ناچار آن را صرف اندامی مانند قلب می کند تا زندگی شما دوام یابد هرچند، مغز کوچکتر و کم کارتر شود و این، قانون بقا به رغم کیفیت پائینتر است. طبیعت ميکوشد تا حیات حفظ شود هرچند کیفیت حیات خیلی هم آرمانی نباشد. سلامت نورونها و سلولهای مغزی الزاما همراه با سلامتي ديگر سلولهاي حیاتی بدن نیست. سلول پرخور عصبی میتواند در زمان محدود بودن انرژی دریافتی و غذا، بسیاری از سلولهای حیاتی بدن را از انرژی محروم کند. بنابراین در شرایط کمبود انرژی دریافتی بهتر است سلولهای عصبي و مغزی از انرژی محروم شوند تا امکان بقای اندامهای حیاتی مانند قلب فراهم شود. به علاوه چربی های اشباع که میتوانند سطح عروق خونی و قلب را بپوشانند و خون رسانی را مختل کنند، زیر بنای ساختمانی غشای پر چربی سلولهای عصبی هستند. با یک پارادوکس برجسته مواجهيم : چربی ها در غشای نرونهاي عصبی عامل حفظ سلول و بقای آن و هدایت عصبی است و در همان حال میتواند با تجمع در رگهای خونی و دریچه های قلبی منجر به ناکارآمدی سیستم گردش خونی شود. باید به نحوی بین این دو، توازن برقرار کرد به طوری که توام با کم شدن مصرف چربی و انرژی هاي زیاد در رژیم غذايي، سلولهای مغزي، از اين مزيتها محروم نشوند. و نیز مصرف زیاد چربی و انرژی، با مسدود کردن عروق خونی ،منجر به سکته قلبی و مرگ نشود و حفظ این توازن یک هنر بزرگ است.

گياهخواران در معرض چه کمبودهایی هستند؟

گياه خواران مشکلی از نظر دريافت کلسیم ندارند و منابع زیادی از کلسیم در میان گياهان هست(مثلا کلم معمولی و کلم بروکلي و کلم چيني و اسفناج)ولی میزان ویتامین دی و ویتامین کا در گياهان کم است و اگر این افراد از ترکیبات اضافی و غنی شده با ویتامین دی استفاده نکنند، دچار کمبود ويتامين دی می‌شوند.
@salmanfatemi

البته ویتامن دی اصلی که بر اثر تابش نور آفتاب بر سطح پوست ایجاد میشود، در صورت تابش کافی آفتاب، ساخته می شود و مشکلی ایجاد نمي گردد. مشکل، وقتی است که فرد گياه خوار به خصوص در عرضهای جغرافیایی بالا باشد و تابش آفتاب کافی نداشته باشد. نقشهای برجسته ویتامین دی در سلامت سلولهای عصبی در قسمتهای مختلف این کانال بیان شد. جهت مطالعه این نقشها به قسمتهای مربوط (#ويتامين) مراجعه شود.

میزان بالای منیزیم و پتاسیم ترکیبات گیاهی، از میزان اسیدی بودن خون می‌کاهد و به استحکام استخوانها کمک مي کند. مصرف زیاد پروتئین در رژیمهای گوشتی میتواند اثرات مضری بر استحکام استخوان داشته باشد.

پروتئین: افرادی که در رژیم گیاه خواری خود از تخم مرغ و شیر هم استفاده میکنند ( گیاه خواری محدود) معمولا دچار کمبود پروتئین نمي شوند. چون شکل پروتئین گیاهی متفاوت از پروتئین حیوانی است، گياهخواران به مقدار بیشتر پروتئین نیاز دارند(کسانی که گوشت می‌خورند به 0.4 میلی گرم پروتئین در ازای هر پوند وزن بدن نیاز دارند و این میزان در گياه خواران قدری بیشتر و 0.45 میلیگرم در ازای هر پوند وزن بدن است).

برای تامین پروتئین بیشتر لازم است گياه خواران از برخی غلات مانند برنج سبوس دار و عدس، نخود ،نخود فرنگی، لوبیا، گندم ،جوی دوسر و جو استفاده کنند .

روشن شد که مصرف زیاد پروتئین به دلیل خاصیت اسیدی کردن خون ، برای استخوانها خوب نیست، پس قدری کمتر بودن پروتئین زیان آور نیست. بیشتر شدن پروتئین، عضلات را قويتر و استخوانها را ضعیفتر میکند و این ، ویژگی عالم مادی ماست که هیچ چیز مطلقی در آن وجود ندارد. جایی را قویتر مي کنيم، جای دیگر ضعیفتر می شود!!

ویتامین B12 : این ويتامين فقط در ترکیبات گوشتی و تخم مرغ وجود دارد پس افرادی که منحصرا از گیاهان استفاده میکنند حتما لازم است مواد غذايي آنها با این ویتامین غنی شده باشد. نقش برجسته این ويتامين در خونسازي و سلامت نورنهای عصبي، امروزه کشف شده و نشان داده شده است که کمبود مداوم آن چه بلائی برسر سلولاي عصبی می آورد( بیماری ای مشابه فرم شديد بیماری ام اس) پس گیاه خواران در مورد کمبود این ویتامین به خصوص باید بسیار محتاط باشند.

آهن : میزان آهن قابل جذب در گوشت و ترکیبات حیوانی بسیار بیشتر از ترکیبات گیاهی است . البته میزان جذب آهن گیاهی در حضور ويتامين سی میوه ها و سبزیجات بیشتر میشود ولی فيتات موجود در غلات از جذب آن مي کاهد. پس کمبود جذب آهن مشکل جدی در گیاه خواران خالص است. البته آهن زیاد، اصلا سودمند نیست. در ادامه بحثها به آن اشاره خواهد شد.

امگا 3: رژیمهای فاقد ماهی و تخم مرغ، میزان امگا سه کمی دارند( EPA and DHA)

بدن ما قادر است ALA در رژیمهای گیاهی را تبدیل به امگا 3 کند ولی این تبدیل اصلا کافی نيست. گياه خواران ميتوانند با مصرف جلبک و خزه دریایی میزان امگا 3 را در بدن خود بیشتر کنند میزان مصرف کافی ALA در گياهخواران زن 1.1 گرم در روز است، ترکیباتي که ALA بیشتری دارند عبارتند از تخم کتان ، گردو و روغن کلزا

@salmanfatemi

جهت مطالعه بیشتر به سایت زیر مراجعه شود.

https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/becoming-a-vegetarian


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
دنیا، هیچ استمنبع خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تهدف یکسان و مسیرهای مختلدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبیماری سلیاکبزرگ شدن تقریبا ناگهانی کووید نوزده و خطر بیماری رجزخوانی هایی که امروز بتکامل تکنولوژیآملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گانگشت ماشه ایعلم ساختن برج های چرخانقلب را نشکننوار عصب و عضله تعیین محلحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنديدن با چشم بسته در خواب موجودات مقهور ژنها هستنداز تکینگی تا مغز، از مغز وفور و فراوانیدرگیری مغز در بیماری کویبا هر چیزی که نفس می کشد متفاوت مغز انسان و میمون هکاهش حافظه هرچند فرایندیزمان و گذر آن سریع استتئوری تکامل امروز در درمآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهانسان قدیم در شبه جزیره ععادت دادن مغز بر تفکرقدرت کنترل خودچیز جدید را بپذیرحس و ادراک قسمت 75اثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتدانشمندان نورون مصنوعی سمکان زمان یا حافظه زماناز علم جز اندکی به شما داویروس مصنوعیدست آسمانبارداری بدون رحمتلاش ها برای کشف منابع جدکجای مغز مسئول پردازش تجزندگی زودگذرسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش روتغییرات مغز پس از 40 سالگیاولین مورد پیوند سر در انمقالاتلایو دوم دکتر سید سلمان فچگونه تکامل مغزهای کنونیحس و ادراک قسمت هشتاد و ناختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بداروی لیراگلوتیدماجرای عجیب گالیلهاستخوان های کشف شده، ممکذرات کوانتومی زیر اتمی قواکسن های شرکت فایزر آمرتمرکز و مدیتیشنگلوئونزاوسکا درمان گوشرشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اجهل مقدسایمپلانت نخاعی میتواند دحس و ادراک قسمت دوازدهممن کسی در ناکسی دریافتم ارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد چاقیمحل درک احساسات روحانی داطلاعات حسی ما از جهان، چرنگین کمانوابستگی یعنی قلادهتو کز محنت دیگران بی غمیگاهی لازم است برای فهم و زبان شناسی مدرن در سطح سلتاثیر درجه حرارت بر عملکآب، زندگی است(قسمت پنجم)شگفتی های نقشه ی ژنتیکینقش تیروئید در تکامل مغزجهان کاملی در اطراف ما پرایجاد احساساتخلا، حقیقی نیستمنابع انرژی از نفت و گاز ارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی کوانتومی و پبنی عباس، ننگی بر تاریخبخش دیگری در وجود انسان هیک پیشنهاد خوب برای آسان روح و آب حیاتتولید مثل اولین ربات های پول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینسلول های مغزی عامل پارکیتاثیر درجه حرارت بر عملکآسیب عصب پا به دنبال اعتیشباهت مغز با کیهان مادیفلج خواب چیستنقش غذاها و موجودات درياجهش های بیماری زا، معمولاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنخوش قلبی و مهربانیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از کجا آمده ام و به کجا میهوش در طبیعتدرمان های بیماری اس ام ایبه زیر پای خود نگاه نکن ببرای زندگی سالم، یافتن تژن یا نقشه توسعه مغز و نقروشهای نو در درمان دیسک بتوهم بی خداییپیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدافزایش مرگ و میر سندرم کوصرع و درمان های آنفاصله ی همیشگی تصویر سازچند جهانیجدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو خسته نباشی بابامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری و افسردگیدرمان جدید کنترل مولتیپلبیماری میاستنی گراویسبرخی درمان های Spinal Muscular Atکمالگرایی دشمن پیشرفترژیم ضد التهابیتیوتیکسن داروی ضد جنونپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازینامید نیکو داشته باش تا آنطبیعت موجی جهانفردا را نمیدانیمچهار میلیارد سال تکامل بحقیقت خواب و رویاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمنعناعدندان ها را مسواک بزنید تمنتظر نمان چیزی نور را بهاز تکینگی تا مغز از مغز تهدف یکسان، در مسیرهای متدرون قفس یا بیرون از آنبیماری ضعف عضلات نزدیک ببزرگترین خطایی که مردم مکودک هشت ساله لازم است آدرحم مصنوعیتکامل جریان همیشگی خلقتآموزش نوین زبانمعرفت و شناختسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج انگشت نگاری مغز نشان میدعلایم کمبود ویتامین E را قوی تر باشنوبت کودکانحافظه و اطلاعات در کجاستابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود ددی متیل فومارات(زادیوا)(مورد نادر همپوشانی دو بیاز تکینگی تا مغز، از مغز وقاحت و تمسخر دیگراندرگیری مغز در بیماران مببا آتش، بازی نکن و بعد از تفاوت ها و تمایزها کلید بکاهش دوپامین عامل بیماریزمان و صبرتئوری تکامل در پیشگیری و آیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمیانسان میوه ی تکاملعارضه جدید ویروس کرونا سقدرت انسان در نگاه به ابعچیزی منتظر شناخته شدنحس و ادراک قسمت 78اثرات مفید روزه داریهنر فراموشیدانشمندان یک فرضیه رادیکمکانیک کوانتومی بی معنی ازدواج های بین گونه ای، رویروس های باستانی، مغز مدست بالای دستبازگشایی مجدد مطب دکتر ستلاش های جدید در ALSکرونا چه بر سر مغز می آورزندگی سلول در بدن، جدای اسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کوتغییرات آب و هوایی که به اولین هیبرید بین انسان و تاثیر ویتامین دی بر بیمالبخند بزن شاید صبح فردا زچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت هشتاد و شاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی داروی تشنجی دربارداریماده ی تاریکاستروژن مانند سپر زنان دذرات کوانتومی زیر اتمی قواکسن کووید 19 چیزهایی که تمرکز بر هدفگمان میکنی جرمی کوچکی در زبان فرایند تکاملی برای شناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین جهان فراکتالایمان به رویاحس و ادراک قسمت سوممن پر از تلخیمارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج با قابليت تمحدودیت چقدر موثر استاطلاعاتی عمومی در مورد مرهبر حقیقیواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتو پیچیده ترین تکنولوژی گاهی مغز بزرگ چالش استزبان شناسی نوین نیازمند تاثیر درجه حرارت بر عملکآتاکسی فریدریششگفتی های زنبور عسلنقش حفاظتی مولکول جدید دجهان پیوستهایران بزرگخلا، خالی نیستمنابع انرژی از نفت و گاز ارزش حقیقی زبان قسمت اولهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی کوانتومی و دبه قفس های سیاهت ننازبخشیدن دیگران یعنی آرامشیک آلل ژنتیکی که از نئاندروح در جهانی دیگر استتولید یا دریافت علمپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودسلول های بنیادیتاثیر درجه حرارت بر عملکآسانی موفقیتشباهت های ریشه ای چند بیمفلج دوطرفه عصب 6 چشمنقش غذاها و موجودات درياجهش تمدنی عجیب و شگفت انساپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالخوش خیالی و خوش بینیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از کسی که یک کتاب خوانده هوش عاطفی قسمت 11درمان های جدید ALSبه سیاهی عادت نکنیمبرخی ملاحظات در تشنج های ژن ضد آلزایمرروشهای شناسایی قدرت شنواتوهم تنهاییپیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهافزایش سرعت پیشرفت علوم ضایعه ی شبکه لومبوساکرالفتون های زیستیچند جهانیجدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پخطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری کوانتومیدرمان جدید ام اسبیماری های میتوکندریبرخی روش های تربیتی کودککمردردرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتیک و اختلال حرکتیپروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از سسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازینامید نجاتطبیعت بر اساس هماهنگیفرزندان زمان خودچهار ساعت پس از کشتار خوکحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقا از نخستین همانحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو ده روش موفقیتمنتظر زمان ایده آل نشواز تکینگی تا مغز از مغز تهدف از تکامل مغزدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبیماریهای تحلیل عضلانی ابزرگترین درد از درون است کودک ایرانی که هوش او از رحم مصنوعیتکامل داروینی هنوز در حاآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیسکته مغزیتشنج چیستانتقال ماده و انرژیعلایم کمبود ویتامین E را قیچی ژنتیکینور از عمق تاریکیحافظه ی هوش مصنوعیابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستدین اجباریموسیقی نواز تکامل تا مغز از مغز تا وقت نهيب هاي غير علمي گذشدرگیری مغزی در سندرم کووبا تعمق در اسرار ابدیت و تفاوت ها را به رسمیت بشناکاهش سن بیولوژیکی، تنها زمان واقعیت است یا توهمتئوری جدید، ویران کردن گآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهانسان ها می توانند میدان عدم توقف تکامل در یک انداقدرت ذهنچیزی خارج از مغزهای ما نیحس و ادراک قسمت 82اثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهدانشمندان ژنی از مغز انسمکانیزمهای دفاعی در براباسکلت خارجی در درمان اختویرایش DNA جنین انسان، بردستورالعمل مرکز کنترل بیبازگشت از آثار به سوی خداتلاش های جدید در درمان فرکریستال هازندگی، مدیریت انرژیسردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده تغییرات تکاملی سر انسان اولین تصویر در تاریخ از سصفحه اصلیلحظات خوش با کودکانچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت پنجماختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ALSماده ی خالیاسرار آفرینش در موجذرات کوانتومی زیر اتمی قواکسن کرونا و گشودن پنجرتمرکز بر امروزگنجینه ای به نام ویتامین زبان متغیرشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دجهان قابل مشاهده بخش کوچاین پیوند نه با مغز بلکه حس و ادراک قسمت سی و هشتممن بی من، بهتر یاد میگیرمارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج با قابليت تمحدودیت های حافظه و حافظاطلاعاتی عمومی در مورد مروی و منیزیم در تقویت استوبینار اساتید نورولوژی دتو آرامش و صلحیگاهی جهت را عوض کنزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاثیر درجه حرارت بر عملکآتاکسی مخچه ای خودایمنشانس یا نتیجه ی تلاشنقش حیاتی تلومر دی ان آ دجهان پیوستهایرادهای موجود در خلقت بخلاصه ای از مطالب همایش ممنابع انرژی از نفت و گاز ارزش حقیقی زبان قسمت دومهوش مصنوعی به کمک هوش طبیدر هر سوراخی سر نکنبه مغز خزندگان خودت اجازبخشش، عقلانی یا غیر عاقلیک جهش ممکن است ذهن انسانروح رهاییتولید پاک و فراوان انرژیپوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگسلول های بنیادی منابع و اتاثیر رو ح و روان بر جسمآشنا پنداریشباهت کیهان و مغزفن آوری های جدید علیه شنانقش غذاها در کاهش دردهای جهشهای مفید و ذکاوتی که دابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت خوشبختی چیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت از آغاز خلقت تا نگاه انساهوش عاطفی قسمت نهمدرمان های جدید میگرنبه سخن توجه کن نه گویندهبرخی مرزهای اخلاق و علوم ژنها نقشه ایجاد ابزار هوروشی برای بهبود هوش عاطفتوهم جداییپیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته افسردگی و اضطراب در بیماضایعه ی عروقی مخچهفروتنی معرفتیچند جهانی و علمجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برخطا در محاسبات چیزی کاملمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری سنتی یا هوشیاری درمان جدید ای ال اس، توفربیماری های مغز و اعصاب و برخی سلولهای عصبی در تلاکمردرد ناشی از تنگی کانارژیم غذایی سالم و ضد التهتیکاگرلور داروی ضد انعقاپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب سیاهچاله هاترک امروزامید جدید بر آسیب نخاعیطعمه ی شبکه های ارتباط اجفرضیه ای جدید توضیح میدهنون و القلمنوآوری ای شگفت انگیز دانحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث دهن، بزرگترین سرمایهمنحنی که ارتباط بین معرفاز تکینگی تا مغز از مغز تهدف از خلقت رسیدن به ابزادروغ نگو به خصوص به خودتبیماری، رساله ای برای سلبسیاری از مجرمان، خودشانکودکان میتوانند ناقل بی رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتکامل داروینی هنوز در حاآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قاانتروپی و هوشیاریعلائم عصبی آلزایمر، با اقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصنور درونحافظه انسان و حافظه ی هوشابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمدین، اجباری نیستموسیقی هنر مایع استاز تکامل تا مغز، از مغز توقتی فهمیدی خطا کردی برگدرگیری مغزی در سندرم کووبا خودت نجنگتفاوت های بین زن و مرد فقکایروپاکتیک چیستزمان پلانکتا 20 سال آینده مغز شما به آیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدانسان یک کتابخانه استعدم درکقدرت عشقچیزی شبیه نور تو نیستحس و ادراک قسمت 87اجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیدانشمندان پاسخ کوانتومی ما انسانها چه اندازه نزداسکار، لگوی هوشمندویشن پرودغدغه نتیجه ی نادانی استبازگشت به ریشه های تکاملتلاش های جدید در درمان سرکریستال زمان(قسمت اولزندان ذهنیسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تتغذیه بر ژنها تاثیر دارداولین دارو برای آتاکسی فسوالات پزشکیلرزش ناشی از اسیب به عصبچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک قسمت پنجاهاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید s3 در درمان ام ماده ای ضد التهابیاسرار بازسازی اندام هارفلکس وتری با توضیح دکتر واکسن کرونا از حقیقت تاتتمساح حد واسط میان مغز کوگوهر با نظر دیگران سنگ نمزبان مشترک ژنتیکی موجوداشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و آیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیجهان موازی و حجاب هااین اندوه چیستحس و ادراک قسمت سی و ششممننژیتارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد تشنج توپیراماتمحدودیت درک انساناعتقاد اشتباه، نتیجه ی نرویا و واقعیتوجود قبل از ناظر هوشمندتو افق رویداد جهان هستیگذر زمان کاملا وابسته به زبان، وسیله شناسایی محیطتاثیر درجه حرارت بر عملکآتش منبع انرژیشانس یا تلاشنقش خرچنگ های نعل اسبی درجهان پر از چیزهای اسرار آایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیخلاصه ای از درمان های جدیمنابع انرژی از نفت و گاز ارزش حقیقی زبان قسمت سومهوش مصنوعی به شناسایی کادر والنتاین کتاب بدید همبه نقاش بنگربدون پیر فلکیک رژیم غذایی جدید، می توروزه داری متناوب، مغز را تولید اندام با چاپ سه بعدپیموزایدمداخله ی زیانبار انسانسلول های بدن تو پیر نیستنتاثیر روده بر مغزآشنا پنداریشباهت زیاد بین سلول هاي عفناوری هوش مصنوعی نحوه خنقشه مغزی هر فرد منحصر بهجهشهای مفید و ذکاوتی که دابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واخوشبختی دور از رنج های ممنبع هوشیاری کجاست قسمت از انفجار بزرگ تا انفجار هوش عاطفی قسمت هفتمدرمان های جدید در بیماری بهبود حافظه پس از رخدادهبرخی نکات از گاید لاین پرژنها ، مغز و ارادهروشی جدید در درمان قطع نختوهم جدایی و توهم علمپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنوافسردگی و ساختار مغزضایعات در عصب زیر زبانیفروتنی و غرورچند روش ساده برای موفقیتجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ خطای ادراک کارمامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش، ژنتیکی است یا محیطیدرمان جدید سرطانبیماری وسواسبرخی سيناپسها طی تکامل و کمردرد و علل آنرژیم غذایی ضد التهابیتیروفیبان موثر در سکته ی پروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاسیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکامید درمان کرونا با همانظهور امواج مغزی در مغز مصفساد اقتصادی سیتماتیک درفشار و قدرتنوار مغز مشاهده ی غیر مستحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیدو ویژگی انتزاع و قدرت تجمنشأ اطلاعات و آموخته ها از تکینگی تا مغز از مغز تهر چیز با هر چیز دیگر در تدریای خدابیندیشبسیاری از بیماری های جدیکودکان خود را مشابه خود ترساناها و ابر رساناها و عتکامل داروینی هنوز در حاآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون انتظار گذر تندباد؟علت خواب آلودگی بعد از خوقانون مندی نقشه ژنتیکی منوروفیبروماتوزحباب های کیهانی تو در توابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستدیوار همه اش توهم بودمیهمانهای ناخوانده عامل از تکامل تا مغز، از مغز توقتی پر از گل شدی خودت را درگیری اعصاب به علت میتوبا خدا باشتفاوت های تکاملی در مغز وکار امروز را به فردا نیندزمان به چه دلیل ایجاد میشتا بحر یفعل ما یشاآیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجانسان باشعدالت برای من یا برای همهقضاوت ممنوعنکاتی در مورد تشنجحس و ادراک قسمت چهلاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش ددانشمندان اولین سلول مصنما انسانها چه اندازه نزداساس انسان اندیشه و باور واقعیت فیزیکی، تابعی از ذهن ما از در هم شکستن منببازخورد یا فیدبکتلاش های جدید شرکت نورالکریستال زمان(قسمت دوم)زونیسومایدسردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینثبت و دستکار ی حافظهاولین دروغپیامهای کاربرانلرزش عضله یا فاسیکولاسیونگاه من، نگاه تو و یا حقیحس و ادراک قسمت پنجاه و یاختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید لنفوم و لوکمیماده، چیزی نیستاصفهان زیبارفتار مانند بردهواکسن کرونا ساخته شده توتنفس هوازی و میتوکندریگویید نوزده و ایمنی ساکتزبان چهار حرفی حیات زمینشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط آیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهجهان ما میتواند به اندازاین ایده که ذرات سیاهچالحس و ادراک قسمت سیزدهممنابع انرژي پاک سرچشمه حارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد جنون در درمان تیمخچه فراتر از حفظ تعادلاعتماد به خودبحثی در مورد عملکرد لوب فرویا و کابوستو انسانی و انسان، شایستگذشته را دفن کنزدودن نقص از هوش مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکآثار باستانی تمدن های قدشاهکار قرننقش داروهاي مختلف معروف جهان پر از چیزهای جادویی اکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیخم شدن فضا-زمانمنابع انرژی از نفت و گاز ارزش خود را چگونه میشناسهوش مصنوعی تعاملیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبه نقاش بنگربدون بار گذشتهیکی از علل محدودیت مغز امروزه داری و التهاب زیانبتولید سلولهای جنسی از سلپیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانسلول بنیادی و ای ال استاثیر روزه داری بر سلامت آشناپنداری چیستشباهت زیاد بین سلول هاي عفواید روزه داری متناوبنقشه های مغزی جدید با جزیجوانان وطنابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوخانه ی تاریکمنبع هوشیاری کجاست قسمت از بار خود بکاه تا پرواز هوش عاطفی قسمت یازدهدرمان های جدید سرطانبهداشت خواببرخی نرمش ها برای درد زانژنهای مشترک بین انسان و وروشی جدید در درمان نابینتوهم جسمپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، سندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسواقلیت خلاقضرورت زدودن افکارفرگشت و تکامل تصادفی محض چندین ماده غذایی که ماننجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانخطای حسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ نقطه ای مرکزی تر از ادرمان جدید سرطانبیماری کروتز فیلد جاکوببرداشت مغز ما از گذر زمانکمردرد با پوشیدن کفش منارژیم غذایی ضد دردتکنولوژی های جدید و حالتپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانامیدوار باش حتی اگر همه چظرف باید پر شود چه با چرک عقل مجادله گرفضا و ذهن بازنوار مغز با توضیح دکتر فاحقیقت، آن چیزی نیست که جلابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استدو بیماری روانی خود بزرگ منشاء کوانتومی هوشیاری ااز تکینگی تا مغز از مغز تهر جا که جات میشه، جات نیدرک فرد دیگر و رفتارهای ابیهوش کردن در جراحی و بیمبسیاری از بیماری های جدیکودکان را برای راه آماده رستگاری محدود به یک راه نتکامل داروینی هنوز در حاآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکاناندوه در دنیا استعماد الدین نسیمی قربانی قانون گذاری و تکاملنورون هاي مصنوعی می توانحباب هایی تو در توابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتدیوار، از ابتدا توهم بودمیوتونیک دیستروفیاز تکامل تا مغز، از مغز توقتی تو از یاد گرفتن باز درب بسته با غیر خود باز مبا طبیعت بازی نکنتفاوت های زبانی سرمنشا تکار با یگانگی و یکپارچگیزمان شگفت انگیزتاول کف پا و حقیقتآیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعیانسان جدید از چه زمانی پاعسل طبیعی موثر در کنترل بقطار پیشرفتچگونه مولکول های دی ان ایحس و ادراک قسمت چهل و هفتاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است ددانشمندان تغییر میدان مغما اکنون میدانیم فضا خالاستفاده از مغز، وزن را کمواقعیت چند سویهذهن چند جانبه نیازمند نگبازسازي مغز و نخاع چالشی تلاش هایی در بیماران قطع کریستال زمان(قسمت سوم)زونا به وسیله ویروس ابله سردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاآیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسثبت امواج الکتریکی در عصاولین سلول مصنوعیسایتهای دیگرلزوم گذر انسان از حدها و نگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک قسمت پنجاه و داختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید میاستنی گراویماده، چیزی بیش از یک خلا اصل بازخوردرفتار وابسته به شکلواکسن آلزایمرتنفس هوازی و میتوکندریگوش دادن بهتر از حرف زدنزبان نیاز تکاملی استشناسایی سلول های ایمنی اآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل مجهان مادی، تجلی فضا در ذهاین ابتدای تناقض هاستحس و ادراک قسمت ششممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا هوش مصنوعی از عروسک بازی دارویی خلط آورمخچه ، فراتر از حفظ تعادلاعتماد به خودبحثی درباره هوش و تفاوتهرویا و خبر از آیندهتو با همه چیز در پیوندیگریه ی ابر، رمز طراوت باغسفر فقط مادی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآرامش و دانششاهکار شش گوشنقش درختان در تکاملجهان دارای برنامهاکوییفلکسنتایج نادانی و جهلخونریزی مغز در سندرم کوومنابع بی نهایت انرژی در داز فرد ایستا و متعصب بگذرهوش مصنوعی در کامپیوترهادر کمتر از چند ماه سوش جدبه نادیدنی ایمان بیاوربدون زمان، ماده ای وجود نیافته های نوین علوم پرده روزه داری و بیمار ی ام اس تولترودینپیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایسلول بنیادین از مخاط بینتاثیر روغن رزماری استنشاآشتی بهتر استشجاعت و ترسفیلمی بسیار جالب از تغیینقشه با واقعیت متفاوت اسجوانان وطنابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استخانواده پایدارمنبع هوشیاری کجاست قسمت از بحث های کنونی در ویروسهوش عاطفی قسمت پنجمدرمان های رایج ام اسبوزون هیگز چیستبرخی نرمش ها برای زانوژنهای هوش ، کدامندروشی جدید در درمان سکته متوهمات و شناخت حقیقتپیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اساقیانوس نادانیضرب المثل یونانیفراموش کارها باهوش تر هسچندجهانیجراحی گردن همیشه برای دیابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سخطر آلودگی هوامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ چیز همیشگی نیستدرمان دارویی سرطان رحم ببیماری گیلن باره و بیماربرداشتت از جهان رو زیاد کنفرانس تشنج هتل کوثر اصراه فراری نیستتکنولوژی و پیشرفتپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونامیدواریترازودونامیدواری و مغزعقل سالمفضای قلب منبع نبوغ استنوار مغز ترجمه رخدادهای حقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزدو بار در هفته ماهی مصرف مهمان ناخواندهاز تکینگی تا مغز از مغز تهر حرکت خمیده می شود و هر درک نیازمند شناخت خویش ابیهوشی در بیماران دچار ابشکه ای که ته نداره پر نمکوری گذرای ناشی از موبایرشته نوروایمونولوژی و نقتکامل زبانآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های اندوه دردی را دوا نمیکندعوامل موثر در پیدایش زباقانون جنگلنورون های ردیاب حافظهحد و مرزها توهم ذهن ماستابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انساندید تو همیشه محدود به مقدمیگرن و پروتئین مرتبط با از تکامل تا مغز، از مغز توقتی ریشه ها عمیقند از چیدرختان چگونه بر تشکیل اببالاترین هدف از دولتتفاوت ایستایی و تکاپوکارهای کوچک، بی ارزش نیسزمزمه ات مانده در گوشمتابوهای ذهنیآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوعانسان خطرناکترین موجودعشق درونی به یگانگی خلقتقطره قطرهچگونه میتوان با قانون جنحس و ادراک قسمت چهل و هشتاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتدانشمندان روش هاي جدیدی ما از اینجا نخواهیم رفتاستفاده از نظریه ی تکامل واقعیت چیستذهن هوشیار در پس ماده ی مبحتی علمی درباره تمایل بتلاشی برای درمان قطع نخاکشف مکانیسم عصبی خوانش پزیان غذاهای پرچربسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرجلو رفتن یا عقبگرداوکرلیزوماب داروی جدید شلزوم سازگاری قانون مجازانگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک قسمت پنجاه و سادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید آلزایمرماست مالیاصل در هم تنیدگی و جهانی رفتار اجتماعی انسان، حاصواکسن ایرانی کرونا تولیدتنفس بدون اکسیژنگوشه بیماری اتوزومال رسسزبان و کلمه حتی برای کسانشواهدی از نوع جدیدی از حاآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناساجهان مرئی و نامرئیاینکه به خاطرخودت زندگی حس و ادراک قسمت شصت و هشتمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیهوش مصنوعی از عروسک بازی دارویی ضد بیش فعالی سیستمخچه ابزاري که وظیفه آن فاعتماد بی موردبحثی درباره هوش و تفاوتهوراپامیل در بارداریرویا بخشی حقیقی از زندگی تو با باورهایت کنترل میشگربه شرودینگر و تاثیر مشسفر نامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآرامش و سکونشاید گوشی و چشمی، آماده شنقش ذهن و شناخت در حوادث جهان در حال نوسان و چرخشاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییخواندن ، یکی از شستشو دهنمنابع جدید انرژیاز مخالفت بشنوهوش مصنوعی در تفکر خلاق ادر آرزوهایت مداومت داشتهبه هلال بنگربرنامه و ساختار پیچیده میاد گرفتن مداومروزه داری سلول های بنیادتومورها و التهاب مغزی عاپیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن سلول عصبی شاهکار انطباق تاثیر رژیم گیاه خواری بر آغاز فرایند دانستنشرکت نورالینک ویدیویی ازفیروز نادرینقص های سیستمی ایمنیجواب دانشمند سوال کننده ابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغخار و گلمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تلسکوپ گالیله تا تلسکهوش عاطفی قسمت اولدرمان های علامتی در ام اسبوزون هیگز جهان را از متلبرخی نرمش های گردنژنهای حاکم بر انسان و انسريتوکسيمب در درمان ام استوکل بر خداپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سالکترومغناطیس شنوایی و هضربه مغزی در تصادف رانندفراموشی همیشه هم بد نیستنه ناامیدی بلکه ارتقاجستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان خطرات هوش مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ چیز، چقدر حقیقی استدرمان زخم دیابتی با تکنوبیماری آلزایمر، استیل کوبررسي علل احتمالي تغيير کنگره بین المللی سردرد دراه نجاتتکنولوژی جدید که سلول هاپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودسیاهچاله ی منفرد یا سیاهمطالبی در مورد تشنجسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دامیدی به این سوی قبر نیستعقلانیت بدون تغییرقفس ذهننوار مغز در فراموشی هاحل مشکلابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشوددو برابر شدن خطر مرگ و میمهندسی ژنتیک در حال تلاش از تکینگی تا مغز از مغز تهرچیز با یک تاب تبدیل به درک و احساسبیوگرافیبشریت از یک پدر و مادر نیکی غایب شدی تا نیازمند دلرشد مغز فرایندی پیچیده اتکامل زبانآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل اندوهگین نباش اگر درب یا عوامل ایجاد لغت انسانی و قانون جنگلنوروپلاستیسیتی چیستحریص نباشابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بدیدن خدا در همه چیزمیگرن و خواباز تکامل تا مغز، از مغز تویتنام نوعی کرونا ویروس درختان اشعار زمینباهوش ترین و با کیفیت تریتفاوت ارباب و رهبر حقیقیکارهایی بیش از طراحی و گپزنان باهوش ترتاثیر فکر بر سلامتآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان انسان عامل توقف رشد مغزعشق، شلوغ کردن نیستلمس کوانتومیچگونه مغز ما، موسیقی را پحس و ادراک قسمت چهل و دوماحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اسدانشمندان روشی برای تبدیما اشیا را آنطور که هستنداستفاده از هوش مصنوعی در واقعیت چیستذهن و شیمی بدنبحث درباره پیدایش و منشا تلاشی تازه برای گشودن معکشف مکانیسمی پیچیده در بزیباترین چیز در پیر شدنسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسجلوتر را دیدنايندگان چگونه خواهند دیدلزوم سازگاری قانون مجازانگاه کلی نگرحس و ادراک قسمت پنجاه و شاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ای ال اسماست مالی با هوش انسانیاصل علت و تاثیررقیبی قدرتمند در برابر مواکسن اسپایکوژنتنها مانع در زندگی موارد گوشت خواری یا گیاه خواریزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر احتمالی عصاره تغلیشواهدی از دنیسوان(شبه نئنقش هورمون های تیروئید دجهان مشارکتیاینکه خانواده ات سالم باحس و ادراک قسمت شصت و دومنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بهوش مصنوعی از عروسک بازی داستانها و مفاهیمی اشتبامخچه تاثیر گذار بر حافظهاعتیاد و تلاش های درمانی بحثی درباره هوش و تفاوتهورزش هوازی مرتب خیلی به قرویا تخیل یا واقعیتتو باید نیکان را به دست بگزیده ای از وبینار یا کنفسفر به مریخ در 39 روزتاثیر درجه حرارت بر عملکآرامش(سکوت) stillness و تکاپوشاید درست نباشدنقش روی و منیزیم در سلامتجهان در حال ایجاد و ارتقااکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرخواب زمستانی سلول های سرمناطق خاص زبان در مغزاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدر آسمان هدیه های نادیدنبه کدامین گناه کشته شدندبرنامه ی مسلط ژنها در اختیاد بگیر فراموش کنیروزهای بد باقی نمیماندتومورهای نخاعیپیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستسلول عصبی، در محل خاص خودتاثیر رژیم گیاه خواری بر آغاز فصل سرما و دوباره تکشربت ضد خلطفیزیک مولکولها و ذرات در نقص در تشخیص هیجانات عامجواب سنگ اندازیابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینخارق العاده و استثنایی بمنبع هوشیاری کجاست قسمت از تلسکوپ گالیله تا تلسکهوش عاطفی قسمت دهمدرمان ژنتیکی برای نوآوریبی نهایت در میان مرزهابرخی یونها و مولکول های مکفش و کتابریه زغالیتوپیراماتپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی الکتروتاکسی(گرایش و حرکضررهای مصرف شکر و قند بر فراموشی و مسیر روحانینه به اعدامجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهدفاع از پیامبرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ وقت خودت را محدود به درمان ساده ی روماتیسمبیماری الزایمربررسی مغز با امواج مادون کنگره بین المللی سردرد دراه های جدید برای قضاوت رتکنولوژی جدید که سلول هاپرکاری تیروئیدتکینگیپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزامیدی تازه در درمان سرطاعقیده ی بی عملقفس را بشکننوار مغز در تشخیص بیماری حلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبدو برابر شدن خطر مرگ و میمهندسی بدناز تکینگی تا مغز از مغز تهز ذره، یک دنیاستدرک کنیم ما همه یکی هستیمبیوگرافیبعد پنجمکیهان خود را طراحی میکندرشد مغز علت تمایل انسان بتکامل زبان انسان از پیشیآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر سایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزاندام حسی، درک از بخش هایعواملی که برای ظهور لغت اقانونمندی و محدودیت عالمنوروز مبارکحرکات چشم، ترجمه کننده ی ابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستدیدگاه نارسای دوگانه ی ممیگرن و روزه داریاز تکامل تا مغز، از مغز تویتامین E برای فعالیت صحدرد و درسباور و کیهان شناسیتفاوتهای جنسیتی راهی براکاربرد روباتهای ريزنانوزنجیرها را ما باید پاره کتاثیر مشاهده بر واقعیت بآیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهنانسانیت در هم تنیده و متصعصب حقوق نورولوولووفلوکساسینچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک قسمت چهل و سوماحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احدانش، قفل ذهن را باز میکنما به جهان های متفاوت خوداستفاده از انرژی خلاواقعیت های متفاوتذهن تو همیشه به چیزی اعتقبحثي درباره هوش و تفاوتهتلاشی جدید در درمان ام اسکشف ارتباط جدیدی از ارتبزیباترین چیز در افزایش سسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهجمجمه انسان های اولیهايا اراده آزاد توهم است یلزوم عدم وابستگی به گوگل نگاه انسان محدود به ادراادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای میاستنی ماشین دانشاصل عدم قطعیت از کوانتوم رموزی از نخستین تمدن بشرواکسن اسپایکوژن ضد کروناتنها در برابر جهانگیلگمش باستانی کیستزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر ترکیبات استاتین (سشیشه ی بازالتی و سیلیکوننقش هورمون زنانه استروژنجهان معنااینترنت بدون فیلتر ماهواحس و ادراک قسمت شصت و ششمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوهوش مصنوعی از عروسک بازی دخالت در ساختار ژنهامخاطب قرار دادن مردم، کااعتیاد را به دور بیندازبحثی درباره هوش و تفاوتهورزش هوازی ، بهترین تمریرویا حقی از طرف خداتو برای خزیدن خلق نشده ایگزارش یک مورد جالب لخته وسفر تجهیزات ناسا به مریخ تاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون تجربی، راهی برای رشایسته نیست در جیب خود قرنقش روزه داری در سالم و ججهان ریز و درشتاگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریخواب سالم عامل سلامتیمناطق خاصی از مغز در جستجاز نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی در خدمت خلق وحدر آستانه ی موج پنجم کوویبه امید روزهای بهتربرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱یادگیری مهارت های جدید دروزهای سختتومورهای ستون فقراتپیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستسلولهای ایمنی القا کنندهتاثیر رژیم گیاه خواری بر آغاز مبهم آفرینششش مرحله تکامل چشمفیزیک هوشیارینقطه ی رسیدن به قلهجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درخبر مهم تلسکوپ هابلمنبع هوشیاری کجاست قسمت53از تکنیکی تا مغز از مغز تهوش عاطفی قسمت دومدرمان پوکی استخوانبی هیچ می ایی و بی هیچ میربرخی اثرات مضر ویتامین دکل اقیانوس در یک ذرهریواستیگمینتوانایی مغز و دیگر اجزای پپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سالکترودهای کاشتنیضررهای شکر بر سلامت مغزفراموشی آرماننه به اعدامحفره در مغزابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیدفاع در برابر تغییر ساختمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ کاری نکردن به معنی چیدرمان سرگیجه بدون نیاز ببیماری ای شبیه آلزایمر و بررسی و اپروچ جدید بر بیمکنترل همجوشی هسته ای با هراه های جدید برای قضاوت رتکامل فردی یا اجتماعیپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشاسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزامگا سه عامل مهم سلامتعلم و ادراک فقط مشاهده ی قله برای دیدن نه برای به نوار مغزی روشی مهم در تشخحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استدو داروی جدید برای میاستمهربانی، شرط موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تهزینه ای که برای اندیشیددرک احساسات و تفکرات دیگبیان ژن های اسکیزوفرنی دبعد از کروناکیهانِ هوشیارِ در حال یارشد در سختی استتکامل ساختار رگهای مغزی آنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشانرژی بی پایان در درون هرعوارض ازدواج و بچه دار شدقارچ بی مغز در خدمت موجودنوروز یا روز پایانیحرکت چرخشی و دائمی کیهانابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سدژا وو یا اشنا پنداریمیگرن سردردی ژنتیکی که باز تکامل تا مغز، از مغز تویتامین E در چه مواد غذایدرد باسن و پا به دلیل کاهباید از انسان ترسیدتقلید مرحله ای نسبتا پیشکاربرد روباتهای ريز، در زندگی فعال و مثبت روند آلتاثیر نگاه ناظر هوشیار بآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاسختی ها رفتنی استتغییرانسانیت در برابر دیگرانعصب سیاتیکلوب فرونتال یا پیشانی مغچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک قسمت نهماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایدانش، یک انسان را ناسازگما با کمک مغز خود مختاريماستفاده از سلول های بنیاواقعیت و مجازذهن خود را مشغول هماهنگیبحثی جالب درباره محدودیتتمایل زیاد به خوردن بستنکشف جمجمه ای درکوه ایرهوزیر فشار کووید چه باید کرسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کشجنین مصنوعیايا اراده آزاد توهم است یمقاومت به عوارض فشار خون نگاه از بیرون مجموعهادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای کاهش وزنمبانی ذهنی سیاه و سفیداصل، روان و نفس استرمز و رازهای ارتباط غیر کواکسن دیگر کرونا ساخته شتنهاییگیاه بی عقل به سوی نور میزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر تغذیه بر سلامت رواآپومورفین در پارکینسونشکل های متفاوت پروتئین هنقش ویتامین K در ترمیم اسجهان هوشمندایندرالحس و ادراک سی و هفتممنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی هوش مصنوعی از عروسک بازی در میان تاریکی و روشناییمدل همه جانبه نگر ژنرالیاعداد بینهایت در دنیای مبحثی درباره هوش و تفاوتهورزش و میگرنرویاها از مغز است یا ناخوتو تغییر و تحولیگشایش دروازه جدیدی از طرسفر دشوار اکتشافتاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه ی شرودینشادی، پاداش انجام وظیفهنقش رژیم غذایی بر رشد و اجهان شگفت انگیزاگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهخواب سالم عامل سلامتی و یمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی درمانگر کامپیدر درمان بیماری مولتیپل به بالا بر ستارگان نگاه کبرین نت به جای اینترنتیادگیری هوش مصنوعی، عمیقروش مقابله مغز با محدودیتوهم فضای خالیپیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استسلولهای بنیادی مصنوعی درتاثیر رژیم گیاهخواری بر إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَششمین کنگره بین المللی سفیزیک و هوشیارینقطه ای بود و دگر هیچ نبوجامعه ی آسمانیابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبخدا موجود استمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسماز تکینگی تا مغز و از مغز هوش عاطفی قسمت سومدرمان پوکی استخوانبی ذهن و بی روحبرخی اختلالات عصبی مثانهکلمات بلند نه صدای بلندریاضیات یک حس جدید استتوازن مهمتر از فعالیت زیپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارالگو نداشتیمضعیف و قویفرایند پیچیده ی خونرسانینه بدبخت بلکه نادانحق انتخابابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیدقیق ترین تصاویر از مغز امنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ کس مانند تو نگاه نمیکدرمان سرگیجه بدون نیاز ببیماری ای شبیه ام اس مولتبررسی ژنها در تشخیص بیماکنترل جاذبهراه پیروزی در زندگی چیستتکامل مادی تا ابزار هوشمپرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکاما شما از دید خفاش کور هعلم و روحقله سقوطنوار مغز، مفید و بی خطرحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شوددو سوی واقعیتموفقیت هوش مصنوعی در امتاز تکینگی تا مغز- از مغز هزینه سنگین انسان در ازادرک تصویر و زبان های مخلتبیان حقیقتبعد از کروناکیست هیداتید مغزرشد، رسیدن به یک هدف نیستتکامل شناخت انسان با کشفآنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتانرژی تاریکعید نوروز مبارکقبل از آغازنورالژیحس متفاوتاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیدژاوو یا آشناپنداریمیگرن شدید قابل درمان اساز تکامل تا مغز، از مغز تویتامین کادرد زانو همیشه نیاز به جربابا زود بیاتقلید از روی طبیعتکاش شرف اجباری بود یا حتیزندگی هوشمند در خارج از زتاثیر نگاه و مشاهده ناظر آیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زانسان، گونه ای پر از تضادعضلانی که طی سخن گفتن چقدلوتیراستامچگونه هوشیاری خود را توسحس و ادراک قسمت چهارماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعدائما بخوانما بخشی از این جهان مرتبطاستفاده از سلول های بنیاواقعیت و انعکاسذهن سالمبحثی در مورد نقش ویتامين تمایز یا کشف یگانگیکشف جدید تلسکوپ جیمز وبزیرفون داروی ضد ام اسسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکشجنگ هفتاد و دو ملت همه را ای نعمت من در زندگیمحس و ادراک قسمت بیست و چهمقایسه رقابت و همکارینگاه از دور و نگاه از نزدهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای ای ال اسمباحث مهم حس و ادراکاصلاح خطا با رفتن بر مسیررمز گشایی از اتصالات مغزواکسن دیگری ضد کرونا از دتنهایی رمز نوآوری استگیاه خواری و گوشت خوار کدزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر حرکات چشم بر امواج آپومورفین در پارکینسونشکل پنجم مادهنقش ژنتیک در درمان اختلاجهان هوشیارایا کوچک شدن مغزانسان الحس و ادراک- قسمت پنجاه و منابع انرژی از نفت و گاز ارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویهوش مصنوعی از عروسک بازی در مانهای کمر دردمدل هولوگرافیک ژنرالیزهبقا با سازگارترین فرد اسبحثی درباره احساسات متفاورزش بهترین درمان بیش فعرویاهای پر رمز و حیرتی درتو جهانی هستی که خودش را پل جویی اصفهانسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآزمون ذهنی گربه شرودینگرشب سیاه سحر شودنقش رژیم غذایی در رشد و اجهانی که نه با یک رخداد و اگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی جخواب عامل دسته بندی و حفطمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نخستین همانند سازها تهوش مصنوعی درخدمت خلق وحدر سال حدود 7 میلیون نفر به بالاتر از ماده بیندیشبرای یک زندگی معمولییادگرفتن، آغاز حرکت است روش های صرفه جویی در ایجاتوهم فضای خالی یا توهم فضپیوند اندام حیوانات به امرگ چیستسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگافت فشار خون ناگهانی در وصبور باشفیزیک آگاهینقطه بی بازگشتجاودانگی مصنوعیابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتخدا نور آسمان ها و زمین امنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی قسمت ششمدرمان آرتروز با ورزش موضبی سوادی در قرن 21برخی اصول سلامت کمرکلوزاپین داروی ضد جنونریتوکسیمابتوسعه هوش مصنوعی قادر اسپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیسسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزالگو و عادت را بشکن و در اطلوع و حقیقتفرایند تکامل و دشواری هانه جنگ و نه خونریزیحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدل به دریا بزنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ کس حقیقت را درون مغز درمان سرگیجه بدون داروبیماری اسپینال ماسکولار بررسی بیماری التهابی رودکندر در بیماریهای التهابراه انسان شدن، راه رفتن وراه بی شکستتکامل مداومپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهامروز دانش ژنتیک هیچ ابهعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهقلب های سادهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت حوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستدولت یا گروهکموفقیت در تفکر استاز تکینگی تا مغز- از مغز هزاران سال چشم های بینا ودرک حقیقت نردبان و مسیری بیداری و خواب کدام بهتر ابعد از کرونا دلخوشی بیهوکیست کلوئید بطن سومز گهواره تا گورتکامل، نتیجه ی برنامه ریآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولانرژی تاریک که ما نمی توعامل کلیدی در کنترل کارآقبل از انفجار بزرگنوسانات کوانتومی منبع ماحس چشایی و بویاییاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایدگرگونی های نژادی و تغییمیدان مغناطيسي زمین بشر از تکامل تا مغز، از مغز تویتامین کا و استخواندردهای سال گذشته فراموش باد و موجتقلید از طبیعتکتاب گران و پرهزینه شد ولزندگی و داراییتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ سریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خوانعطاف پذیری مکانیسمی علغم بی پایانلوزالمعده(پانکراس)مصنوعچگونه واکسن کرونا را توزحس و ادراک قسمت نوزدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشداروهای مصرفی در ام اسما تحت کنترل ژنها هستیم یاستفاده از سلول های بنیاواقعیت تقویت شدهبحثی در مورد نقش کلسیم و تمدن قدیمی ای در جنوب ایرکشتن عقیده ممکن نیستزیرک ترین مردمسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استجنگ و تصور از جنگای همه ی وجود منحس و ادراک قسمت بیست و یکمقابله ی منطقی با اعتراضنگاه از درون قفس یا بیرونهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید برای دیابتمبتکران خودشکوفااصول انجام برخی نرمش ها درمز پیشرفت تواضع است نه طواکسن سرطانتنبیه چقدر موثر استگیرنده باید سازگار با پیزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر دوپامین و سروتونینآب زندگی است قسمت چهارمشکرگزار هر چیزی باش که دانقش گرمایش آب و هوا در همجهان های بسیار دیگرایا این جمله درست است کسیحس و ادراک- قسمت بیست و پمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره هوش مصنوعی از عروسک تا کمدر محل کار ارزش خودت را بمدل هولوگرافیک تعمیم یافبقا در ازای بیماریبحثی درباره احساساتی غیرورزش در کمر دردرویای شفافتو جدای از کیهان نیستیپل خواجو اصفهانسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآزادی عقیده، آرمانی که تشبیه سازی میلیون ها جهان ALS نگاهی کامل بر بیماری ونقش زنجبیل در جلوگیری از جهانی که از یک منبع، تغذیاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نشانه ها و آثار درک شدهوش مصنوعی ساخته هوش طبیدر عید نوروز مراقب تصادف به جای محکوم کردن دیگران برای پیش بینی آینده مغز دیادآوری خواب و رویاروش هایی برای کم کردن اضطتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشافت هوشیاری به دنبال کاهصبر لازمه ی پیروزی استفیزیکدانان ماشینی برای تنمیتوان با بیرون انداختنجایی برای یاد گرفتن باقی ابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً خدا بخشنده است پس تو هم بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی بیشتر در زناندرمان ام اس(مولتیپل اسکلبی شرمیبرخی اطلاعات روانشناسی مکلید نزدیک و نگاه تو بر فریسدیپلام تنها داروی تایتوسعه برخی شغل ها با هوش پارادوکس ها در علممسئولیت جدیدسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمالگوی بنیادین و هوشیاریطلای سیاهفرایند حذف برخی اجزای مغچه زیاد است بر من که در ایحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدلایلی که نشان میدهد ما بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تهیچ اندر هیچدرمان سرطان با امواج صوتبیماری اضطراب عمومیبررسی سیستم تعادلی بدن اکندر علیه سرطانبیماری بیش فعالیبررسی علل کمر درد در میانکوچ از محیط نامناسبرابطه تشنج و اوتیسمتکامل چشمآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسراانفجار و توقف تکاملی نشاعلم به ما کمک میکند تا موقلب و عقلنوار عصب و عضلهحکمت الهی در پس همه چیزابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکاردوچرخه در کاهش دردهای کممولکول ضد پیریاز تکینگی تا مغز- از مغزتهستي مادي ای که ما کوچکتردرک دیگرانبیست تمرین ساده برای جلوبعد از کرونا دلخوشی بیهوکپسول ژری لاکتزمین در برابر عظمت کیهانتکثیر سلول در برابر توقف آینه در اینهمغز و اخلاقساختن آیندهتصویر زیبای اصفهانانرژی خلا ممکن استعادت همیشه خوب نیستقبرستان ها با بوی شجاعتنوشیدن چای برای مغز مفید حس و ادراک (قسمت اول )اتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهاندانش قدرت استمیدان های مغناطیسی قابل از خود رها شوویتامین کا در سبزیجاتدردی که سالهاست درمان نشباد غرور و سر پر از نخوت وتقویت استخوان در گرو تغذکتاب زیست شناسی باورزندگی بی دودتاثیر نگاه انسان بر رفتاآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوسریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی اهرام مصر از شگفتی های جهغم بی پایانلیروپریم داروی ترکیبی ضدچگونه آن شکری که می خوریمحس و ادراک قسمت هفتماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشداروهای ام اسمانند آب باشاستفاده از سلول های بنیاواقعیت خلا و وجود و درک مبحثی در مورد حقیقت فضا و تمدن پیشرفته ی پیشینیانگل خاردار، زیباستزیست شناسی کل در جزء فراکسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استجنگ داده هاای آنکه نامش درمان و یادشحس و ادراک قسمت بیست و دومقابله با کرونا با علم اسادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ضد میگرنمتواضع باشاصول توسعه ی یک ذهن کاملرمز بقای جهش ژنتیکیواکسن سرطانتهدیدهای هوش مصنوعیگالکانزوماب، دارویی جدیزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر دپاکین بر بیماری مآب زندگی است قسمت هفتمشکست حتمینقش پیش زمینه ها و اراده جهان هایی در جهان دیگرایا ابزار هوشمندی یا مغز حس و ادراک- قسمت شصت و چهمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر چه مرحله ای از خواب ، ربقای حقیقی در دور ماندن ابخش فراموش شده ی حافظهوزن حقیقی معرفت و شناختروان سالمتو دی ان ای خاص ميتوکندريپلاسمای غالبسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآزار دیگری، آزار خود استشبیه سازی سیستم های کوانفقر داده ها در هوش مصنوعینقش زبان در سلطه و قدرت اجهانی در ذهناگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهخودآگاهی و هوشیاريمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نظر علم اعصاب یا نرووسهوش مصنوعی، اتفاقات و تحدرمان نگهدارنده ی اعتیادبه خوبی های دیگران فکرکنبرای اولین بار دانشمندانیاری خدا نزدیک استروش هایی برای جلوگیری از توهم چیستپیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گیافتخار انسانصبر و واقعیتفال نیکونمیتوان بر سیاه سیاه نوشجایی خالی نیستابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آخدای رنگین کمانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی در زنان بیشتر ادرمان تومورهای مغزی با ابی عدالتی در توزیع واکسن برخی بیماری ها که در آن بکلام و زبان، گنجینه ای بسریشه های مشترک همه ی موجوتوصیه های سازمان بهداشت پاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتالگوبرداری از طبیعتطوفان فقر و گرسنگی و بی سفراتر از دیوارهای باورنه عدم مطلق بلکه عدم با قحقیقت افرادابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیدنیا فریب و سرگرمیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تهیچگاه از فشار و شکست نتردرمان ضایعات نخاعیدرمانهای بیماری پارکینسبیماری تی تی پیبرطرف کردن خشونت را از خاکوچک شدن مغز از نئاندرتارادیوی مغز و تنظیم فرکانتکامل و ارتقای نگاه تا عمآلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هاانقراض را انتخاب نکنیدعلم بدون توقفقلب یا مغزنوار عصب و عضلهحافظه میتواند بزرگترین دابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی ددوچرخه سواری ورزشی سبک و مولتیپل اسکلروز در زنان از تکینگی تا مغز، از مغز هستی ما پس از شروعی چگال درک درست از خود و هوشیاریبیش از نیمی از موارد انتقتفکر قبل از کارکامپیوتر سایبورگزمین زیر خلیج فارس تمدنی تأثیر نیکوتین سیگار بر مآیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی ساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمانرژِی برای ایجاد اضطرابعادت کن خوب حرف بزنیقدم زدن و حرکت دید را تغینوعی سکته مغزی ، وحشتناک حس و ادراک (قسمت دوم )اتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادیندانش محدود به ابعاد چهارمیدان های کوانتومی خلااز درخواست ها جدا شوویتامین بی 12 در درمان درددرس گرفتن از شکست هابار مغز بر دو استخوانتقویت حافظه یا هوش مصنوعکتاب طبیعت در قالب هندسهزندگی در جمع مواردی را برتاثیر ویتامین دی بر بیماآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزیاولویت بندی ها کجاستغیرقابل دیدن کردن مادهلیس دگرامفتامین یا ویاسچگونه انتظارات بر ادراک حس و ادراک قسمت هفدهماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگوداروهای تغییر دهنده ی سیماه رجباستفاده از سلول های بنیاذهت را روی چیزهای مفید متوالزارتان داروی ضد فشار تمدن بشری و مغز اخلاقیگل درون گلدانزیست شناسی باور حقیقت یا سعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یجنبه های موجی واقعیتایمپلانت مغزیحس و ادراک قسمت بیست و سوملاحظه های اخلاقی دربارهادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی جدید ضد الزایمرمجموعه های پر سلولی بدن ماصول سلامت کمررمز جهانواکسن ضد اعتیادتو یک معجزه ایگام کوچک ولی تاثیرگذارزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر داروهای ضد التهاب آب زندگی است قسمت اولشگفت نیست من عاشق تو باشمنقش آتش در رسیدن انسان بهجهان یکپارچهایا بیماری ام اس (مولتیپحساسیت روانی متفاوتمنابع انرژی از نفت و گاز ارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،هوش مصنوعی از عروسک تا کمدر ناامیدی بسی امید استبلندی در ذهن ما درک بلندیبخش های تنظیمی ژنوموزوز گوشروبات ها قول میدهندتو در میانه ی جهان نیستی پمبرولیزوماب در بیماری چسفرنامه سفر به بم و جنوب تاثیر درجه حرارت بر عملکآسيب میکروواسکولاریا آسشبکه های مصنوعی مغز به درفلج نخاعی با الکترودهای نقش زبان در سلطه و قدرت اجهان، تصادفی نیستاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردخودت را از اندیشه هایت حفمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نظر علم اعصاب اراده آزهوش احساسیدرمان نابینایان آیا ممکنبه خودت مغرور نشوبرای تمدن سازی، باید در بژن همه چیز نیستروش هایی ساده برای کاهش اتوهم و خیالپیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبافراد آغاز حرکت خودشان رصبر بسیار بایدفاکسیبتنمای موفقیتجاذبهابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آخدایی که ساخته ی ذهن بشر منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش عاطفی در زنان بیشتر ادرمان تشنجبیمار 101 ساله، مبتلا به سبرخی بیماری های خاص که بدکلام، در تحولی شگفت آور بریشه های مشترک حیاتتوصیه های غیر دارویی در سپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بینالتهاب شریان تمپورالطوفان زیباییفرد موفقنهایت معرفت و شناخت درک عحقیقت انسانابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسماندنیا مکانی بسیار اسرارآممنبع هوشیاری کجاست؟(قسماز تکینگی تا مغز از مغز تهیپرپاراتیروئیدیسمهاوکينگ پیش از مرگش رسالدرماندگی به دلیل عادت کربیماری دویکبزرگ فکر کنکوچکی قلبراز تغییرتکامل و ریشه ی مشترک خلقتآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع مانواع سکته های مغزیعلم در حال توسعهقلب دروازه ی ارتباطنوار عصب و عضلهحافظه های کاذبابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهبادوپامین قابل حل در آبمواد کوانتومی جدید، ممکناز تکینگی تا مغز، از مغز هشت توصیه برای کاستن از ددرک عمیق در حیواناتبیشتر کمردردها نیازی به تفکر ترکیبی در هوش مصنوعکاهش مرگ و میر ناشی از ابزمان چیستتأثیر نگاه انسان بر رفتاآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعیانسولینعادت کردن به نعمتقدرت مردمنیکولا تسلاحس و ادراک قسمت 67اثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکدانش بی نهایتمیدان بنیادین اطلاعاتاز روده تا مغزویتامین بی هفدهدست و پا زدن در سایه؟بار بزرگ ایستادن بر دو پاتقویت سیستم ایمنیکتاب، سفری به تاریخزندگی در سیاهچالهتاثیر ویروس کرونا بر مغز آیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟تغییر عمودی سر انسان از پاولین قدم شناخت نقص های خغرور و علملا اکراه فی الدینچگونه به سطح بالایی از هوحس و ادراک قسمت هجدهماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های بداروهای ضد بیماری ام اس وماپروتیلیناستیفن هاوکینگ در مورد هذخیره ی شگفت انگیز اطلاعواکنش های ناخودآگاه و تقتمدن زیر آبگل زندگیزیست، مرز افق رویداد هستشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمجنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت مغزی و کنترل دو حس و ادراک قسمت بیستمملاحظات بیهوشی قبل از جرارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارههوش مصنوعی از عروسک بازی داروی سل سپتمجرم، گاهی قربانی استاضطراب و ترسرمز جهان خاصیت فراکتالواکسن علیه سرطانتو یک جهان در مغز خودت هسگامی در درمان بیماریهای زبان جانسوزتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آب زندگی است قسمت دومشگفت انگیز بودن کیهاننقش انتخاب از طرف محیط، نجهان یکپارچهایا بدون زبان میتوانیم تخفاش کور و انسان بینا؟منابع انرژی از نفت و گاز ارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینهوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی مرزها و بی مبلوغ چیستبخش بزرگی حس و ادراک ما اوسواس، بیماری استروبات های ریز در درمان بیتوقف؛ شکستپنج اکتشاف شگفت آور در موسفری به آغاز کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکآسیب ها ناشی از آلودگی هوشبکیه های مصنوعیفلج بل، فلجی ترسناک که آننقش سجده بر عملکرد مغزجهش های ژنتیکی مفید در سااگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عخودروهای هیدروژنیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از نظر علم اعصاب اراده آزهوش احساسیدرمان های اسرار آمیز در آبه دنبال رستگاری باشبرای خودآگاه بودن تو بایژن همه چیز نیستروش جدید تولید برقتوهم وجودپیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غباافراد بی دلیل دوستدار تو صد قدح، نفتاده بشکستفاجعه ی جهل مقدسنمایش تک نفرهجاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسخدایا جز تو که را دارممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوشمندی کیهاندرمان جدید ALSبیمار مرکز تنفس سلولیبرخی توجهات در ببمار پارکلرال هیدرات برای خوابانرژیم های غذایی و نقش مهم توصیه هایی در مصرف ماهیپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقیامواجی که به وسیله ی ماشیطولانی ترین شبفرد یا اندیشهنهایت در بی نهایتحقیقت اشیاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمدنیای شگفت انگیز کوانتوممنبع هوشیاری در کجاست؟ قاز تکینگی تا مغز از مغز تهاوکينگ پیش از مرگش رسالدرها بسته نیستبیماری دیستروفی میوتونیبزرگ شدن مغز محدود به دورکوچکترین چیز یک معجزه اسراست دستی و چپ دستیتکامل ابزار هوش ، راه پر آلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهانیس بی کسانعلم راهی برای اندیشیدن اقلب روباتیکنوار عصب و عضله مهم در تشحافظه و اطلاعات در کجاست ابزار بقای موجود زنده از همیشه اطمینان تو بر خدا بدورترین نقطه ی قابل مشاهموجود بی مغزی که می توانداز تکینگی تا مغز، از مغز و هر کس تقوای خدا پیشه کندرگیری قلب در بیماری ویربا هوش مصنوعی خودکار روبتفکر خلا ق در برابر توهم کاهش التهاب ناشی از بیمازمان و مکان، ابعاد کیهان تأثیر شیرینی های حاوی لوآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟ساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکانانسولین هوشمندعادت بد را ترک کنقدرت و شناخت حقیقتنیاز به آموزش مجازی دیجیحس و ادراک قسمت 74اثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استدانشمندان موفق به بازگردمیدازولام در درمان تشنج از سایه بگذرویتامین دی گنجینه ای بزردست کردن در گوشبار سنین ابزار هوشمندی اتلقین اطلاعات و حافظهکتابخانهزندگی زمینی امروز بیش از تاثیر ژنها بر اختلالات خآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعتغییرات منطقه بویایی مغزاولین مورد PML به دنبال تکغربال در زندگیلاموژین داروی ضد اوتیسم؟چگونه باغبانی باعث کاهش حس و ادراک قسمت هشتماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های بداروی فامپیریدین یا نورلماجرای جهل مقدساستیفن هاوکینگ در تفسیر ذره ی معین یا ابری از الکواکنش به حس جدیدتمدنی قدیمی در شمال خلیج گلوله ی ساچمه ایزاویه نگاه ها یکسان نیستشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیجنسیت و تفاوت های بیناییایمپلانت مغزی کمک میکند حس و ادراک قسمت دهمممانتین یا آلزیکسا یا ابارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراهوش مصنوعی از عروسک بازی داروی ضد چاقیمحل درک احساسات روحانیاطلاع رسانی اینترنتیرنگ کردن، حقیقت نیستواکسنی با تاثیر دوگانه اتو کجای جهانیگامی در درمان بیماریهای زبان ریشه هایی شناختی استاثیر درجه حرارت بر مغزآب زندگی است قسمت سومشگفت زده و حیران باشنقش اتصالات بین سلولهای جهان کنونی و مغز بزرگتریایا تکامل هدفمند استخفاش با شیوع همه گیری جدیمنابع انرژی از نفت و گاز ارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد هوش مصنوعی از عروسک تا کمدر هم تنیدگی کوانتومیبلعیدن ستاره توسط سیاهچابخش بزرگتر کیهان ناشناختیک پیام منفرد نورون مغزی روبات کیانتولید مولکول جدید توسط هپول و شادیسقوط درون جاذبه ای خاص، چتاثیر درجه حرارت بر عملکآسیب روانی شبکه های اجتمشباهت مغز و کیهانفلج خوابنقش غذاها و موجودات درياجهش های ژنتیکی غیر تصادفاگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پخورشید مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست قسمت از واقعیت امروز تا حقیقتهوش بشری تهدید برای بشریدرمان های بیماری آلزایمربه زودی شبکه مغزی به جای برای رشد، باید از مسیر خطژن هوش و ساختارهای حیاتی روش صحبت کردن در حال تکامتوهم وجودپیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورافزایش قدرت ادراکات و حسصدای بم با فرکانس پایین، فاصله ها در مکانیک کوانتچند نرمش مفید برای کمردرجبران از دست رفته هاابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پخرما منبع بسیار خوب آنتی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاز تکینگی تا مغز از مغز تهوشیاری و وجوددرمان جدید میگرن با انتی بیماری لبر و نابینایی آنبرخی توصیه ها برای واکسیکم کردن کالری روشی سودمنرژیم های غذایی و نقش مهم توضیحی ساده در مورد هوش مپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژیامیوتروفیک لترال اسکلروطی یکصد هزار سال اخیر هرچفرد حساس از نظر عاطفی و بنهادینه سازی فرهنگ اختلاحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمدنیایی پر از سیاهچاله منبع هوشیاری در کجاست؟(قاز تکینگی تا مغز از مغز ت