دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

فناوری هوش مصنوعی نحوه خطاطی کتیبه های دریای مرده (بحر المیت)را فاش میکند

فناوری هوش مصنوعی، نحوه خطاطی کتیبه های دریای مرده (بحر المیت)را فاش میکند
کشف جدید متون و کتیبه های قدیمی و لزوم بررسی و تحلیل آنها به روشی درست
لغت و زبان امروز با گذشته، تفاوت های بسیار دارد به طوری که اگر متنی یا صوتی از مردمان چند صد سال قبل به ما برسد ممکن است اصلا متوجه منظور گوینده یا نویسنده نشویم. این تفاوت ها در مورد متونی که به هزاران سال قبل برمیگردد بیشتر می‌شود.
تحلیل و تفسیر این متون، کار ساده ای نیست زیرا در بستر ذهنی دریافت کنندگان این متون، بیان شده است. نویسندگان این متون، معمولا افرادی هستند که بر اساس شنیده ی خود و با توجه به میزان درک و فهم خود، آن متون را نوشته اند و طبیعتا احتمال خطا در نگارش متون توسط آنها یا حتی تحریف متن، وجود داشته است.
در مورد متون ادبی و یا علمی، معمولا احتمال تحریف، کمتر است زیرا پای بهره برداری های سیاسی و دینی در آن کمتر است ولی در مورد متون تاریخی و دینی به دلیل بهره برداری های سیاسی و دینی، احتمال تحریف بیشتر می‌شود؛ به خصوص وقتی به رمزی بودن برخی از این متون توجه شود. بسیاری از متون تاریخی تحت شرایط حاکم بر جوامع و تحت فشار حکومت های هر دوره به صورت رمزی و تحریف شده نوشته شده است.
متون مقدس دینی هم که تحت شرایط و ظرف جوامعی که در آن نازل شده است دستخوش تحولاتی شده است و متن را متفاوت از متن منشأ گرفته از ریشه و پایه ی اولیه کرده است. ظرف نزول ناقص این متون، سبب میشود بسیاری از حقایق عوالم بالاتر به ناچار به صورت رمزگونه بیان شود.
بررسی های دقیق در مورد این متون میتواند بسیاری از حقایق را در مورد زمان نگارش، قومی که متن برای آنها بوده است، حقایق تاریخی آن زمان، و برخی تلاش ها برای تحریف متون، آشکار کند. مقایسه ی متون موجود در دوره ی مشخص، می‌تواند این تلاش ها برای تحریف را آشکارتر کند. تکیه بر ذهن و آگاهی شخصی برای بازنگری در نوشتن متون قدیمی به خصوص متون مقدس، خطری است که میتواند ما را از اصل متن دور کند.
پژوهشگران گفته‌اند که استفاده از هوش مصنوعی برای اولین بار نشان داده است که بخشی از طومارهای دریای مرده (بحرالمیت) به دست دو کاتب متفاوت اما به سبکی یکسان، نسخه‌برداری شده است.
طومارهای دریای مرده مجموعه‌ای شامل بخش‌هایی از کتاب مقدس یهودیان (عهد عتیق) است که به زبان‌های عبری باستانی، آرامی، یونانی و آرامی نبطی بر کاغذ پاپیروس، پوست و برنز نوشته شده و قدمت آنها حدود قرون پنجم تا چهارم پیش از میلاد مسیح تعیین شده است.
این مجموعه در اکتشاف‌های باستانشناسی اواخر دهه ی ۱۹۴۰ تا اواخر دهه ی ۱۹۵۰ میلادی در غارهایی در کرانه غربی دریای مرده در اسرائیل و بخشی از اراضی اشغالی فلسطینی کرانه باختری رود اردن به دست آمد.
اولین مجموعه به طور تصادفی توسط یکی از بادیه نشینان کرانه باختری در غاری در نزدیک وادی قمران یافت شد.
یافته‌ها شامل ۱۵٬۰۰۰ قطعه از ۸۰۰ تا ۹۰۰ نوشتار بوده که در طی سده‌های سوم تا دوم پیش از میلاد به نگارش درآمده‌اند. بیشتر پژوهشگران بر این باورند که این نوشته‌ها که در یازده غار پیدا شده‌اند متعلق به یک گروه فرقه‌ای خاص از یهودیان به نام اسنی‌ها می‌باشد. این گروه از یهودیان معتقد بودند که دنیا به شکل مشخصی میان نیروهای خوب و نیروهای شیطانی تقسیم شده‌است. آنها خود را از بقیه یهودیان جدا کرده بودند و زندگی اجتماعی تشکیل داده بودند که توسط یک رهبر «ماشیح‌گونه» هدایت می‌شد. نزدیک بودن زمان تألیف این نوشته‌ها به سده یکم میلادی اطلاعاتی دربارهٔ پیدایش مسیحیت و برهمکنش مسیحیان آغازین و آداب و رسوم مذهبی یهودیان فراهم می‌کند.
انتشار این دستنوشته‌ها دهه‌های زیادی طول کشیده و این خود باعث مجادلاتی میان پژوهشگران شده‌است. تا سال ۲۰۰۷ میلادی، انتشارات دانشگاه آکسفورد هنوز دو جلد از مجموعه (در حال حاضر ۳۹ جلدی) «یافته‌ها در بیایان یهودیه را در دست تهیه دارد. مسئولان این پروژه رسماً دلیل عدم انتشار قسمتهای باقی‌مانده را مسائل «دینی، سیاسی» عنوان کرده‌است.
↑ «کشف حقایق جدیدی دربارهٔ جشن‌های باستانی قوم یهود». وبگاه دانشگاه ادیان و مذاهب. ۲۴ بهمن ۱۳۹۶. دریافت‌شده در فوریه ۱۳, ۲۰۱۸.
↑ Brian M. Fagan, Charlotte Beck, The Oxford Companion to Archeology, entry on the Dead sea scrolls , Oxford University Press, 1996
http://www.ihcs.ac.ir/.../%D9%85%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D8%A7...
آزمایش با استفاده از هوش مصنوعی بر طولانی‌ترین متن در این طومارها که شامل کتاب اشیعا (یا اشعیا)، از انبیاء یهود، انجام گرفته است.،
پژوهشگران با استفاده از نقشه حرارتی (هیت مپ) یکایک حروف متن را بررسی کردند
این آزمایش نشان داد که به احتمال زیاد دو فرد که نام آنها در نوشته مشخص نیست این متن را با دستخط تقریبا مشابه نسخه‌برداری کردند.

طومار، حاوی کتاب اشعیا یکی از ۹۵۰ متن طومارهاست. این طومار در ۵۴ ستون که هر کدام به نیم تقسیم شده و با سبک خطاطی کمابیش یکنواخت کتابت شده
و از این نظر متنی ویژه محسوب می‌شود.
پژوهشگران دانشگاه گرونینگن هلند طومار اشعیا را با استفاده از جدیدترین شیوه تشخیص و کاربرد هوش مصنوعی مورد مطالعه قرار دادند. آنان حرف عبری الف را که بیش از ۵۰۰۰ بار در طومار دیده می‌شود از این طریق بررسی کردند.
ملادن پوپوویچ، ماروف دالی و لمبرت شوماکر، دست اندرکاران این پژوهش، در مقاله‌‌ای در این مورد نوشته‌اند- که در تصاویر دیجیتال دیده می‌شود، به این شیوه اثر یا رد حرکت قلم آغشته به مرکب باستانی کشف شد- گقتند نحوه حرکت قلم مستقیماً با حرکت عضلانی فرد کاتب ارتباط دارد و هر اثر کاملا خاص یک فرد مشخص است.
آنان گفته‌اند که سناریوی احتمالی این است که اگرچه دو کاتب از نزدیک با هم کار می‌کردند و سعی داشتند سبک
کتابت یکسانی را به کار گیرند، بازهم حرکت قلم خصوصیات فردی کتابت آنها را مشخص کرده است.
به گفته پژوهشگران شباهت زیاد در نحوه کتابت این دو نفر حاکی از آن است که به احتمال زیاد آنان در یک مدرسه یا یک خانواده آموزش خطاطی دیده بودند، یا پدر و پسری بودند که پسر خطاطی را از پدر فرا گرفته بود.
توانایی کاتبان این متون در تقلید از یک سبک واحد در حدی بوده که تا کنون پژوهشگران قادر به تمایز بین نحوه خطاطی متون مختلف نبودند.
https://www.bbc.com/persian/arts-56843850
هوش مصنوعی، قدرت انسان را در مطالعات بالا برده است و میتواند با قدرت بیشتری بر گذشته بنگرد و حقایق باستانی را کشف کند و حتی با قدرت، آینده را هم پیشگویی کند ولی این قدرت، همانطور که میتواند ما را با حقایق جدید آشنا کند میتواند برنامه ریزی دقیق تری را هم برای تحریف های پنهان و مخفی در پس الفاظ فراهم کند به طوری که منظور گوینده را به گونه ای منحرف کند که اصلا آشکار نباشد.
از سوی دیگر رمزی بودن بسیاری از متون مقدس و تاریخی، باعث مشکل دیگری می‌شود. رمز در متن به وسیله نگارنده ی متن گذاشته میشود و این رمزها در مورد متون تاریخی گاهی آنقدر پیچیده انتخاب شده است که کشف آن جز برای فردی که رمز را گذاشته است ممکن نیست. همچنین رمزی بودن متون مقدس الهی، جز برای کسی که گوینده ی متن است یا رسولان او که از طرف سخنگوی اصلی از حقیقت رمز خبردار شده اند ممکن نیست زیرا این رمزها از حقایقی خبر میدهد که در دسترس عامه ی مردم نیست.
بنابراین کشف این رمزها برای عموم مردم و حتی هوش مصنوعی ممکن نیست. بنابراین خطر مداخله ی هوش مصنوعی، تفسیر واشتباه و نارسای این رمزها هم خواهد بود.
خطر هوش مصنوعی، امروز فقط در قالب هک کردن سیستم ها و یا دستکاری روی ساختار ژنها یا به هم ریختن سیستم های صنعتی و هسته ای و یا هدف قرار دادن دقیق با پهباد، نیست بلکه هوش مصنوعی امروز میتواند به متون قدیمی و مقدس وارد شود و آن را به صورتی بسیار زیرکانه و کاملا اشتباه تفسیر و تحریف کند و معانی را دگرگون کند.
بنابراین شناخت جایگاه هوش مصنوعی در این تفسیرها و ایجاد توازن مثبت در آن، وظیفه ای اساسی و مهم برای بشریت است.
@drsalmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
اخلاق پایه تکامل و فرهنگتاثیر گیاه خواری بر رشد وفیزیک مولکولها و ذرات در نگاهی بر توانایی اجزاي بجهانی که از یک منبع، تغذیاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش مصنوعی در خدمت خلق وحمنبع هوشیاری در کجاست؟(قخطرات هوش مصنوعیکمردرددرختان اشعار زمینآنچه حس می کنیم، نتیجه ی زیست، مرز افق رویداد هستتمدن قدیمی ای در جنوب ایراولین دارو برای آتاکسی فمغز بزرگ و فعال یا مغز کوشبیه سازی میلیون ها جهان ارتقا یا بازگشت به قبل ازتاثیر داروی ضد تشنج سدیم فرد موفقچت جی پی تیجدا کردن ناخالصی هابه قفس های سیاهت ننازهوش عاطفی در زنان بیشتر ادو برابر شدن خطر مرگ و میمیوتونیک دیستروفیکودکان میتوانند ناقل بی ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعآیا هوش ارثی دریافتی از پزبان شناسی نوین نیازمند تو یک جهان در مغز خودت هساینکه به خاطرخودت زندگی نقش نظام غذایی در تکامل مضرورت زدودن افکارتاثیر درجه حرارت بر عملکارزش حقیقی زبان قسمت اولقانون مندی نقشه ژنتیکی مچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت راستین انسان علم ببوزون هیگز چیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالدانش محدود به ابعاد چهارما به جهان های متفاوت خودکاربرد روباتهای ريزنانورنگین کمانبحتی علمی درباره تمایل بآیا جنین انسان، هوشمندی سلول های بنیادی منابع و اتولید پاک و فراوان انرژیاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش درختان در تکاملعقیده ی بی عملتاریکی خواهد ترسیداز کسی که یک کتاب خوانده لمس کوانتومینظام مثبت زندگیحریص نباشبیماری ای شبیه ام اس مولتوفور و فراوانیداروهای ضد بیماری ام اس وماشین دانشکشف جمجمه ای درکوه ایرهوروح رهاییبخش های تنظیمی ژنومآب زندگی است قسمت سومسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهمات و شناخت حقیقتابزار بقا از نخستین هماننقص در تشخیص هیجانات عامعوارض ازدواج و بچه دار شدترکیب حیوان و انساناز تکینگی تا مغز از مغز تمقاومت به عوارض فشار خون همیشه چشمی مراقب و نگهباحس و ادراک قسمت چهارمبیان حقیقتواقعیت فیزیکی، تابعی از داروی ضد تشنج با قابليت تمدیون خود ناموجودگالکانزوماب، دارویی جدیروشی جدید در درمان نابینبرای زندگی سالم، یافتن تآغاز فصل سرما و دوباره تکسیستم تعادلی بدنتکامل فردی یا اجتماعیابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلاغیرقابل دیدن کردن مادهتصویربرداری فضاپیمای آماز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دحس و ادراک قسمت بیستمواکسن ایرانی کرونا تولیددر کمتر از چند ماه سوش جدمرز مرگ و زندگی کجاستپنج اکتشاف شگفت آور در موراه های جدید برای قضاوت ربرخی سلولهای عصبی در تلاالگو و عادت را بشکن و در اسازگاری با محیط بین اجزاابزار بقای موجود زنده از تکامل ساختار رگهای مغزی نوروز یا روز پایانیجلو رفتن یا عقبگرداز تکامل تا مغز از مغز تا منبع هوشیاری کجاست قسمت خفاش با شیوع همه گیری جدیورزش و میگرندرمان تومورهای مغزی با امشاهده گر جدای از شیء مشاپیوندی که فراتر از امکانرشد در سختی استبسیاری از بیماری های جدیانفجار و توقف تکاملی نشامعجزه ی علم در کنترل کرونسردرد و علتهای آناتفاق و تصادفتاثیر نگاه انسان بر رفتاچگونه آن شکری که می خوریمجهان های بسیار دیگراستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخوش قلبی و مهربانییاری خدا نزدیک استدرک فرد دیگر و رفتارهای اپروتئین های ساده ی ابتدازندگی در سیاهچالهتفاوت ایستایی و تکاپوانسان ها می توانند میدان مغز انسان ایا طبیعتا تماشواهدی از دنیسوان(شبه نئانسان یک کتابخانه استمغز انسان برای ایجاد تمدشیشه ی بازالتی و سیلیکوناختلال خواب فرد را مستعد تاثیر گیاه خواری بر رشد وفیزیک و هوشیارینگاهت را بلند کنجهانی در ذهناصول سلامت کمرهوش مصنوعی درمانگر کامپیمنبع خواب و رویادفاع از پیامبرکمردرد ناشی از تنگی کانادرد باسن و پا به دلیل کاهآنها نمیخواهند دیگران رازاوسکا درمان گوشرتمدن پیشرفته ی پیشینیاناولین دروغمغز بزرگترین مصرف کننده شبیه سازی سیستم های کوانارتوکين تراپی روشی جديد تاثیر درجه حرارت بر مغزفرد حساس از نظر عاطفی و بنتایج نادانی و جهلجدایی خطای حسی استبه مغز خزندگان خودت اجازهوش عاطفی در زنان بیشتر ادو سوی واقعیتمیگرن و پروتئین مرتبط با کودکان خود را مشابه خود تذره ی معین یا ابری از الکآیا هوش سریعی که بدون احسزبان، نشان دهنده ی سخنگو تو کز محنت دیگران بی غمیاینکه خانواده ات سالم بانقش نظریه تکامل در شناساضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر درجه حرارت بر عملکارزش حقیقی زبان قسمت دومقانون گذاری و تکاملچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت غیر فیزیکیبوزون هیگز جهان را از متلهدف یکسان و مسیرهای مختلدانش بی نهایتما با کمک مغز خود مختاريمکاربرد روباتهای ريز، در رهبر حقیقیبحث درباره پیدایش و منشا آیا جهان ذهن و افکار ما مسلول های بدن تو پیر نیستنتولید سلولهای جنسی از سلاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش ذهن و شناخت در حوادث علم و ادراک فقط مشاهده ی تاریخ همه چیز را ثبت کردهاز آغاز خلقت تا نگاه انسالوب فرونتال یا پیشانی مغنظریه ی تکامل در درمان بیحرکت چرخشی و دائمی کیهانبیماری اسپینال ماسکولار وقت نهيب هاي غير علمي گذشداروی فامپیریدین یا نورلمبانی ذهنی سیاه و سفیدکشف جدید تلسکوپ جیمز وبروزه داری متناوب، مغز را بخش بزرگی حس و ادراک ما اآب، زندگی است(قسمت پنجم)سوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوپیراماتابزار بقا از نخستین هماننقطه بی بازگشتعید نوروز مبارکترازودوناز تکینگی تا مغز از مغز تمقابله ی منطقی با اعتراضهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت نوزدهمبیست تمرین ساده برای جلوواقعیت چند سویهداروی ضد تشنج توپیراماتمدیریت اینترنت بر جنگگام کوچک ولی تاثیرگذارروشی جدید در درمان سکته مبرخی ملاحظات در تشنج های آغاز مبهم آفرینشسیستم دفاعی بدن علیه مغز تکامل مادی تا ابزار هوشمابزار بقا از نخستین همانچهار میلیارد سال تکامل بغرور و علمتصور از زمان و مکاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است دحس و ادراک قسمت دهمواکسن اسپایکوژندر آرزوهایت مداومت داشتهمرز بین انسان و حیوان کجاپول و شادیراه پیروزی در زندگی چیستبرخی سيناپسها طی تکامل و الگوی بنیادین و هوشیاریستم با شعار قانون بدترین ابزار بقای موجود زنده از تکامل شناخت انسان با کشفنوشیدن چای برای مغز مفید جلوتر را دیدناز تکامل تا مغز، از مغز تمنبع هوشیاری کجاست قسمت خلا، حقیقی نیستورزش بهترین درمان بیش فعدرمان تشنجمشاهده آینده از روی مشاهپیوستگی همه ی اجزای جهانز گهواره تا گوربشکه ای که ته نداره پر نمانقراض را انتخاب نکنیدمعجزه در هر لحظه زندگیسردرد تنشناتوبان اطلاعات و پلِ بینتاثیر ویتامین دی بر بیماچگونه انتظارات بر ادراک جهان هایی در جهان دیگراستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخوشبختی دور از رنج های مژن همه چیز نیستدرک نیازمند شناخت خویش اپروتز چشمزندگی زمینی امروز بیش از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیتفاوتهای جنسیتی راهی براانسان باشمغز انسان برای شادمانی طشکل های متفاوت پروتئین هاختلال در شناسایی حروف و تاثیر گیاه خواری بر رشد وفیزیکدانان ماشینی برای تچالش هوشیاری و اینکه چرا جهان، تصادفی نیستاضطراب و ترسهوش مصنوعی درخدمت خلق وحمنتظر نمان چیزی نور را بهدفاع در برابر تغییر ساختکمردرد و علل آندردهای سال گذشته فراموش آنان که در قله اند هرگز خزبان مشترک ژنتیکی موجوداتمدن بشری و مغز اخلاقیاولین سلول مصنوعیمغز حریص برای خون، کلید تشبکه های مصنوعی مغز به درارتباط میکروب روده و پارتاثیر درجه حرارت بر عملکفردا را نمیدانیمنجات در راستگوییجریان انرژی در سیستم های به نقاش بنگرهوشمندی کیهاندولت یا گروهکمیگرن سردردی ژنتیکی که بکودکان را برای راه آماده ذرات کوانتومی زیر اتمی قآیا هشیاری کوانتومی وجودزبان، وسیله شناسایی محیطتو پیچیده ترین تکنولوژی اینترنت بدون فیلتر ماهوانقش هورمون های تیروئید دضررهای شکر بر سلامت مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکارزش حقیقی زبان قسمت سومقانون جنگلچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت غیر قابل شناختبی نهایت در میان مرزهاهدف یکسان، در مسیرهای متدانشمندان موفق به بازگردما بخشی از این جهان مرتبطکتاب گران و پرهزینه شد ولروی و منیزیم در تقویت استبحثي درباره هوش و تفاوتهآیا جهش های ژنتیکی، ویروسلول عصبی شاهکار انطباق تولترودیناگر با مطالعه فیزیک کواننقش روی و منیزیم در سلامتعلم و روحتازه های اسکیزوفرنی(جنواز انفجار بزرگ تا انفجار لوتیراستامنظریه ی تکامل در درمان بیحس چشایی و بویاییبیماری اضطراب عمومیوقتی فهمیدی خطا کردی برگداروی لیراگلوتیدمباحث مهم حس و ادراککشتن عقیده ممکن نیستروزه داری و بیمار ی ام اس بخش بزرگتر کیهان ناشناختآتش منبع انرژیسوخت هیدروژنی پاکتوانایی مغز و دیگر اجزای ابزار بقا از نخستین هماننمیتوان با بیرون انداختنعامل کلیدی در کنترل کارآتراشه ی بیولوژِیکاز تکینگی تا مغز از مغز تمقابله با کرونا با علم اسهمیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت هفتمبیش از نیمی از موارد انتقواقعیت چیستدارویی خلط آورمداخله ی زیانبار انسانگامی در درمان بیماریهای ريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی مرزهای اخلاق و علوم إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسکوت و نیستیتکامل مداومابزار بقا از نخستین همانچهار ساعت پس از کشتار خوکغربال در زندگیتصادف یا قوانین ناشناختهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هورمون شیرساز یا پرولاکتحس و ادراک قسمت دوازدهمواکسن اسپایکوژن ضد کرونادر آسمان هدیه های نادیدنمرز جدید جستجو و اکتشاف، پول و عقیدهراه انسان شدن، راه رفتن وبرداشت مغز ما از گذر زمانالگوبرداری از طبیعتستم، بی پاسخ نیستابزار بقای موجود زنده از تکامل، نتیجه ی برنامه رینوعی سکته مغزی ، وحشتناک جمجمه انسان های اولیهاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت خلا، خالی نیستورزش در کمر درددرمان جدید ALSمطالبه ی حق خودپیام های ناشناخته بر مغز زمین در برابر عظمت کیهانبشریت از یک پدر و مادر نیانواع سکته های مغزیمعرفت و شناختسردرد سکه ایاتوسوکسیمایدتاثیر ویروس کرونا بر مغز چگونه به سطح بالایی از هوجهان یکپارچهاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخانه ی تاریکژن همه چیز نیستدرک و احساسپروتز عصبی برای تکلمزندگی زودگذرزندگی سلول در بدن، جدای اتقلید مرحله ای نسبتا پیشانسان جدید از چه زمانی پامغز انسان برای شادمانی طشکل پنجم مادهاختلال در شناسایی حروف و تاثیر گیاه خواری بر رشد وفاجعه ی جهل مقدسچالش هوشیاری و اینکه چرا جهش های ژنتیکی مفید در سااطلاع رسانی اینترنتیهوش مصنوعی ساخته هوش طبیمنحنی که ارتباط بین معرفدقیق ترین تصاویر از مغز اکمردرد با پوشیدن کفش منادردی که سالهاست درمان نشآنزیم تولید انرژی در سلوزبان چهار حرفی حیات زمینتمدن زیر آباوکرلیزوماب داروی جدید شمغز در تنهایی آسیب میبینشبکیه های مصنوعیارتباط ماده و انرژیتاثیر درجه حرارت بر عملکفرزندان زمان خودنخاع ما تا پایین ستون فقرجریان انرژی در سیستم های به نقاش بنگرهوشیاری و وجوددوچرخه سواری ورزشی سبک و میگرن شدید قابل درمان اسکوری گذرای ناشی از موبایذرات کوانتومی زیر اتمی قآیا واکنش های یاد گرفته وسفر فقط مادی نیستتو آرامش و صلحیایندرالنقش هورمون زنانه استروژنطلوع و حقیقتتاثیر درجه حرارت بر عملکارزش خود را چگونه میشناسقانون جنگلچرا خشونت و تعصبحقایق ممکن و غیر ممکنبی ذهن و بی روحهدف از تکامل مغزدانشمندان نورون مصنوعی سما تحت کنترل ژنها هستیم یکتاب زیست شناسی باوررویا و واقعیتبحثی جالب درباره محدودیتآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجسلولهای ایمنی القا کنندهتومورها و التهاب مغزی عااگر تلاش انسان امروز برانقش روزه داری در سالم و جعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهتازه های بیماری پارکینسواز بحث های کنونی در ویروسلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنظریه ی تکامل در درمان بیحس و ادراک (قسمت اول )بیماری بیش فعالیوقتی پر از گل شدی خودت را داروی تشنجی دربارداریمجموعه های پر سلولی بدن مگل خاردار، زیباستروزه داری سلول های بنیادبخش دیگری در وجود انسان هآثار باستانی تمدن های قدسودمندی موجودات ابزی بر توازن مهمتر از فعالیت زیابزار بقا از نخستین هماننمیتوان بر سیاه سیاه نوشعادت همیشه خوب نیستتربیت کودکان وظیفه ای مهاز تکینگی تا مغز از مغز تملاحظه های اخلاقی دربارههمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت هفدهمبیشتر کمردردها نیازی به واقعیت چیستداستانها و مفاهیمی اشتبامدارک ژنتیکی چگونه انسانگامی در درمان بیماریهای ریه زغالیبرخی نکات از گاید لاین پرافت فشار خون ناگهانی در وسکوت، پر از صداتکامل چشمابزار بقا از نخستین هماننوآوری ای شگفت انگیز دانمقالاتتظاهر خوابیده ی مادهاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش فوق العاده، هر فرد اسحس و ادراک قسمت سومواکسن دیگر کرونا ساخته شدر آستانه ی موج پنجم کوویمزایای شکلات تلخ برای سلراه بی شکستبررسي علل احتمالي تغيير التهاب شریان تمپورالستون فقرات انسان دو پا جلابزار بقای موجود زنده از تکثیر سلول در برابر توقف نیکولا تسلاجنبه های موجی واقعیتاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت خلاصه ای از مطالب همایش موزن حقیقی معرفت و شناختدرمان جدید میگرن با انتی مطالبی در مورد تشنجپیدایش زبانزمین زیر خلیج فارس تمدنی بعد پنجمانگشت ماشه ایمغز فکر میکند مرگ برای دیسردرد عروقی میگرناتصال مغز و کامپیوترتاثیر ژنها بر اختلالات خچگونه باغبانی باعث کاهش جهان یکپارچهاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخانواده پایدارژن هوش و ساختارهای حیاتی درک کنیم ما همه یکی هستیمپرورش مغز مینیاتوری انسازندگی، مدیریت انرژیتقلید از روی طبیعتانسان خطرناکترین موجودمغز انسان رو به کوچک تر ششکست حتمیاختلالات مخچهتاثیر گیاه خواری بر رشد وفاصله ها در مکانیک کوانتچالش هوشیاری و اینکه چرا جهش های ژنتیکی غیر تصادفاطلاعات حسی ما از جهان، چهوش احساسیمنشأ اطلاعات و آموخته ها دل به دریا بزنکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرس گرفتن از شکست هاآینه در اینهزبان نیاز تکاملی استتمدنی قدیمی در شمال خلیج ايندگان چگونه خواهند دیدمغز را از روی امواج بشناسشباهت مغز و کیهانارتباط متقابل با همه ی حیتاثیر درجه حرارت بر عملکفرضیه ای جدید توضیح میدهنخستین تمدن بشریجریان انرژی در سیستم های به نادیدنی ایمان بیاورهوشیاری و افسردگیدورترین نقطه ی قابل مشاهمیدان مغناطيسي زمین بشر کی غایب شدی تا نیازمند دلذرات کوانتومی زیر اتمی قآیا یک، وجود داردسفر نامه سفر به بم و جنوب تو افق رویداد جهان هستیایا کوچک شدن مغزانسان النقش ویتامین K در ترمیم اسطلای سیاهتاثیر درجه حرارت بر عملکاز فرد ایستا و متعصب بگذرقانونمندی و محدودیت عالمچرا در مغز انسان، فرورفتحل مشکلبی شرمیهدف از خلقت رسیدن به ابزادانشمندان یک فرضیه رادیکمانند آب باشکتاب طبیعت در قالب هندسهرویا و کابوسبحثی در مورد نقش ویتامين آیا خداباوری محصول تکاملسلولهای بنیادی مصنوعی درتومورهای نخاعیاگر خواهان پیروزی هستینقش رژیم غذایی بر رشد و اعلم به ما کمک میکند تا موتبدیل پلاستیک به کربن و ساز تلسکوپ گالیله تا تلسکلیروپریم داروی ترکیبی ضدنظریه ی ریسمانحس و ادراک (قسمت دوم )بیماری تی تی پیوقتی تو از یاد گرفتن باز داروی جدید ALSمحل درک احساسات روحانیگل زندگیروزهای بد باقی نمیماندبخشیدن دیگران یعنی آرامشآرامش و دانشسی و سه پل اصفهانتوسعه هوش مصنوعی قادر اسابزار بقا از نخستین هماننمایش تک نفرهعادت کن خوب حرف بزنیترجمه ای ابتدایی از اسرااز تکینگی تا مغز از مغز تملاحظات بیهوشی قبل از جرهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت هجدهمبا هوش مصنوعی خودکار روبواقعیت های متفاوتدخالت در ساختار ژنهامروری بر تشنج و درمان هایگاهی لازم است برای فهم و ریواستیگمینبرخی نرمش ها برای زانوافت هوشیاری به دنبال کاهسکته مغزیتکامل و ارتقای نگاه تا عمابزار بقا از نخستین هماننوار مغز مشاهده ی غیر مستتاثیر ویتامین دی بر بیماتظاهری از ماده است که بیداز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی می تواند بر اححس و ادراک قسمت سی و هشتمواکسن دیگری ضد کرونا از ددر درمان بیماری مولتیپل مسمومیت دانش آموزان بی گرابطه تشنج و اوتیسمبررسی و اپروچ جدید بر بیمامواجی که به وسیله ی ماشیستارگانی قبل از آغاز کیهابزار بقای موجود زنده از تأثیر نگاه انسان بر رفتانیاز به آموزش مجازی دیجیجنسیت و تفاوت های بیناییاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت خلاصه ای از درمان های جدیوزوز گوشدرمان جدید کنترل مولتیپلمطالعه ای بیان میکند اهدپیر شدن حتمی نیستزمان چیستبعد از کروناانگشت نگاری مغز نشان میدمغز قلبسرطان کمیت گراییاثر مضر مصرف طولانی مدت رتاثیر کلام در آیات کلام بچگونه تکامل مغزهای کنونیجهان کنونی و مغز بزرگتریاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخار و گلژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرک احساسات و تفکرات دیگپرتوهای صادر شده از سیاهپرسش و چستجو همیشه باقی ازونیسومایدتقلید از طبیعتانسان عامل توقف رشد مغزمغز انسان رو به کوچکتر شدشگفت نیست من عاشق تو باشماختلالات حرکتی در انسانتاثیر گیاه خواری بر رشد وفاصله ی همیشگی تصویر سازچالش هوشیاری و اینکه چرا جهش تمدنی عجیب و شگفت انساطلاعاتی عمومی در مورد مهوش احساسیمنشاء کوانتومی هوشیاری ادلایلی که نشان میدهد ما بکنگره بین المللی سردرد ددست کردن در گوشآیندهزبان و کلمه حتی برای کسانتمرکز و مدیتیشنايا اراده آزاد توهم است یمغز زنان جوانتر از مغز مرشباهت مغز با کیهان مادیارتباط چاقی و کاهش قدرت بتاثیر درجه حرارت بر عملکفساد اقتصادی سیتماتیک درنخستین تصویر از سیاهچالهجستجوی متن و تصویر به صوربه هلال بنگرهوشیاری کوانتومیديدن با چشم بسته در خواب میدان های مغناطیسی قابل کیهان خود را طراحی میکندرفتار مانند بردهباهوش ترین و با کیفیت تریآیا کیهان می تواند یک شبیسفر به مریخ در 39 روزتو انسانی و انسان، شایستایا این جمله درست است کسینقش ژنتیک در درمان اختلاطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاثیر درجه حرارت بر عملکاز مخالفت بشنوقارچ بی مغز در خدمت موجودچرا ذرات بنیادی معمولاً حلقه های اسرارآمیزبی عدالتی در توزیع واکسن هر چیز با هر چیز دیگر در تدانشمندان ژنی از مغز انسماه رجبکتاب، سفری به تاریخرویا و خبر از آیندهبحثی در مورد نقش کلسیم و آیا دلفین ها می تواند از سلام تا روشناییتومورهای ستون فقراتاپی ژنتیکنقش رژیم غذایی در رشد و اعلم بدون توقفتبدیل تراکت صوتی مصنوعی از تلسکوپ گالیله تا تلسکلیس دگرامفتامین یا ویاسنظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت 67بیماری دویکویتنام نوعی کرونا ویروس داروی جدید s3 در درمان ام محل درک احساسات روحانی دگلوله ی ساچمه ایروزهای سختبخشش، عقلانی یا غیر عاقلآرامش و سکونسیلی محکم محیط زیست بر انتوسعه برخی شغل ها با هوش ابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردرعادت کردن به نعمتترس و آرمان هااز تکینگی تا مغز از مغز تممانتین یا آلزیکسا یا ابهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هشتمبا تعمق در اسرار ابدیت و واقعیت و مجازدر مانهای کمر دردمرکز هوشیاری، روح یا بدن گاهی مغز بزرگ چالش استریاضیات یک حس جدید استبرخی نرمش های گردنافتخار انسانسال سیزده ماههتکامل و ریشه ی مشترک خلقتابزار بقا از نخستین هماننوار مغز ترجمه رخدادهای صفحه اصلیتعداد کلی ذهن ها در جهان از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی و کشف زبان هایحس و ادراک قسمت سی و ششمواکسن سرطاندر سال حدود 7 میلیون نفر مسمومیت دانش آموزان، قماپوست ساعتی مستقل از مغز درادیوی مغز و تنظیم فرکانبررسی ژنها در تشخیص بیماامیوتروفیک لترال اسکلروسخن و سکوتابزار بقای موجود زنده از تئوری تکامل امروز در درمچیز جدید را بپذیرجنسیت و تفاوت های بیناییاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت خم شدن فضا-زمانیک پیام منفرد نورون مغزی درمان جدید ای ال اس، توفرمعماری، هندسه ی قابل مشاپیشینیان انسان از هفت میزمان و مکان، ابعاد کیهان بعد از کروناانتقال ماده و انرژیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسرعت فکر کردن چگونه استاثرات فشار روحی شدیدتاثیر کپسول نوروهرب بر نچگونه جمعیت های بزرگ شکل جهان کاملی در اطراف ما پراستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخارق العاده و استثنایی بژن ضد آلزایمردرک تصویر و زبان های مخلتآلودگی هوا چالش قرن جدیدزونا به وسیله ویروس ابله تقویت استخوان در گرو تغذانسانیت در هم تنیده و متصمغز ایندگان چگونه استشگفت انگیز بودن کیهاناختلالات صحبت کردن در انتاثیر گیاه خواری بر رشد وفتون های زیستیچالش دیدگاه های سنتی در بجهشهای مفید و ذکاوتی که داطلاعاتی عمومی در مورد مهوش در طبیعتمهندسی ژنتیک در حال تلاش دنیای شگفت انگیز کوانتومکنگره بین المللی سردرد ددست آسمانآینده ی انسان در فراتر اززبان و بیان نتیجه ساختماتمرکز بر هدفايا اراده آزاد توهم است یمغزهای کوچک بی احساسشباهت کیهان و مغزارتباط هوش ساختار مغز و ژفشار و قدرتنخستین روبات های زنده ی ججستجوی هوشیاری در مغز مابه کدامین گناه کشته شدندهوش، ژنتیکی است یا محیطیدی متیل فومارات(زادیوا)(میدان های کوانتومی خلاکیهانِ هوشیارِ در حال یارفتار وابسته به شکلباور و کیهان شناسیآیا گذشته، امروز وآینده سفر تجهیزات ناسا به مریخ تو با همه چیز در پیوندیایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش گرمایش آب و هوا در همطوفان زیباییتاثیر رو ح و روان بر جسماز نخستین همانند سازها تقبل از آغازچراروياها را به یاد نمی آحمله ویروس کرونا به مغزبیمار 101 ساله، مبتلا به سهر جا که جات میشه، جات نیدانشمندان پاسخ کوانتومی ماپروتیلینکتابخانهرویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی در مورد حقیقت فضا و آیا دلفین ها میتوانند باسلسله مباحث هوش مصنوعیتوهم فضای خالیابتدا سخت ترین استنقش زنجبیل در جلوگیری از علم در حال توسعهتبدیل سلولهای محافط به ساز تکنیکی تا مغز از مغز تلا اکراه فی الدیننظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت 74بیماری دیستروفی میوتونیویتامین E برای فعالیت صحداروی جدید میاستنی گراویمحدودیت چقدر موثر استگلوئونروش مقابله مغز با محدودیبدون پیر فلکآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسینوریپا داروی ترکیبی ضدتوصیه های سازمان بهداشت ابزار بقا از نخستین همانچند جهانیعادت دادن مغز بر تفکرتسلیم شدن از نورون شروع ماز تکینگی تا مغز از مغز تمن کسی در ناکسی دریافتم همراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت پنجمبا خدا باشواقعیت و انعکاسدر محل کار ارزش خودت را بمرکز حافظه کجاستگذر زمان کاملا وابسته به ریسدیپلام تنها داروی تایبرخی یونها و مولکول های مافراد آغاز حرکت خودشان رسانسور از روی قصد بسیاری تکامل ابزار هوش ، راه پر نوار مغز در فراموشی هاسوالات پزشکیتعذیه ی ذهناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی یا حماقت طبیعحس و ادراک قسمت سیزدهمواکسن سرطاندرمان های اسرار آمیز در آمسیر دشوار تکامل و ارتقاپوشاندن خود از نورراز تغییربررسی بیماری التهابی رودامید نیکو داشته باش تا آنسخن پاک و ثابتابزار بقای موجود زنده از تئوری تکامل در پیشگیری و چیزی منتظر شناخته شدنجهل مقدساز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت خونریزی مغز در سندرم کوویک پیشنهاد خوب برای آسان درمان جدید سرطانمعنی روزهپیشرفت های جدید علوم اعصزمان و صبربعد از کرونا دلخوشی بیهواندوه در دنیا استمغز مانند تلفن استسعی کن به حدی محدود نشویاثرات مفید قهوهتاثیر کپسول نوروهرب بر تچگونه جمعیت های بزرگ شکل جهان پیوستهاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخبر مهم تلسکوپ هابلژنها نقشه ایجاد ابزار هودرک حقیقت نردبان و مسیری ژنها ، مغز و ارادهدرک دیگرانآلودگی هوا و ویروس کرونازیباترین چیز در پیر شدنتقویت حافظه یا هوش مصنوعانسانیت در برابر دیگرانمغز ابزار بقای برتر مادیشگفت زده و حیران باشاختلالات عضلانی ژنتیکتاثیر گیاهخواری بر رشد و فروتنی و غرورچاالش ها در تعیین منبع هوجهشهای مفید و ذکاوتی که داعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی قسمت نهممهربانی، شرط موفقیتدنیا، هیچ استکنترل همجوشی هسته ای با هدستورالعمل مرکز کنترل بیآینده ی علم و فیزیک در60 ثزبان و بیان، در سایه پیشرتمساح حد واسط میان مغز کوای نعمت من در زندگیممغز، فقط گیرندهشباهت زیاد بین سلول هاي عارتباط پیوسته ی جهانفضای قلب منبع نبوغ استنرمش های مفید برای درد زاحفره در مغزبه امید روزهای بهترهیچ چیز همیشگی نیستدین اجباریمیدان بنیادین اطلاعاتکیست هیداتید مغزرفتار اجتماعی انسان، حاصباد و موجآیا پیدایش مغز از روی تصاسفر دشوار اکتشافتو با باورهایت کنترل میشایا بیماری ام اس (مولتیپنقش پیش زمینه ها و اراده طولانی ترین شبتاثیر روده بر مغزاز نخستین همانند سازها تقبل از انفجار بزرگچراروياها را به یاد نمی آحمایت از طبیعتبیماری لبر و نابینایی آنهر حرکت خمیده می شود و هر دانشمندان اولین سلول مصنماجرای جهل مقدسکجای مغز مسئول پردازش تجرویا تخیل یا واقعیتبحثی در مورد عملکرد لوب فآیا دست مصنوعی به زودی قاسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتوهم فضای خالی یا توهم فضابتدایی که در ذهن دانشمننقش زبان در سلطه و قدرت اعلم راهی برای اندیشیدن اتبر را برداراز تکینگی تا مغز و از مغز لاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه تکامل در درمان بیمحس و ادراک قسمت 75بیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین E در چه مواد غذایداروی جدید برای میاستنی محدودیت های حافظه و حافظگمان میکنی جرمی کوچکی در روش های صرفه جویی در ایجابرنامه و ساختار پیچیده مآزمون تجربی، راهی برای رسیگار عامل افزایش مرگ ومتوصیه های غیر دارویی در سابزار بقا از نخستین همانچند جهانیعارضه جدید ویروس کرونا ستشنچ پانایوتوپولوس تشنج از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت پنجاهبا طبیعت بازی نکنواقعیت خلا و وجود و درک مدر چه مرحله ای از خواب ، رمرکز حافظه کجاستگذشته را دفن کنریشه های مشترک حیاتبرخی اثرات مضر ویتامین دافراد بی دلیل دوستدار تو سانسور بر بسیاری از حقایتکامل تکنولوژینوار مغز در تشخیص بیماری پیامهای کاربرانتغییر الگوی رشد مغزی با زاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت ششمواکسن ضد اعتیاددرمان های بیماری آلزایمرمسئول صیانت از عقیده کیسپیموزایدراست دستی و چپ دستیبررسی سیستم تعادلی بدن اامید نجاتسختی ها رفتنی استابزارهای پیشرفته ارتباط تئوری جدید، ویران کردن گچیزی خارج از مغزهای ما نیجهان فراکتالاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت خواندن ، یکی از شستشو دهنیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان دارویی سرطان رحم بمعادله ها فقط بخش خسته کنپیشرفت در عقل است یا ظواهزمان واقعیت است یا توهمبعد از کرونا دلخوشی بیهواندوه دردی را دوا نمیکندمغز مادران و کودکان در زمشلیک فراموشیاثرات مفید روزه داریتاثیر کپسول نوروهرب بر سچگونه حافظه را قویتر کنیجهان پیوستهاستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخدا موجود استژنهای مشترک بین انسان و ودرک درست از خود و هوشیاریآلودگی هوا و پارکینسونزیباترین چیز در افزایش ستقویت سیستم ایمنیانسان، گونه ای پر از تضادمغز ابزار برتر بقاشگفتی های نقشه ی ژنتیکیاختراع جدید اینترنت کوانتاثیر انتخاب از طرف محیط فرگشت و تکامل تصادفی محض ناتوانی از درمان برخی ویجوانان وطناعتماد به خودهوش عاطفی قسمت هفتمموفقیت هوش مصنوعی در امتدندان ها را مسواک بزنید تکنترل جاذبهدغدغه نتیجه ی نادانی استآیا فراموشی حتمی استزبان و تکلم برخی بیماریهتنفس هوازی و میتوکندریای همه ی وجود منمغزتان را در جوانی سیم کششباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط انسانی، محدود به قفس ذهننرمش های مفید در سرگیجهحق انتخاببه بالا بر ستارگان نگاه کهیچ وقت خودت را محدود به دین، اجباری نیستمیدازولام در درمان تشنج کیست کلوئید بطن سومرقیبی قدرتمند در برابر مباد غرور و سر پر از نخوت وآیا آگاهی پس از مرگ از بیسفرنامه سفر به بم و جنوب تو باید نیکان را به دست بایا بدون زبان میتوانیم تنقش آتش در رسیدن انسان بهطی یکصد هزار سال اخیر هرچتاثیر رژیم گیاه خواری بر از نخستین همانند سازها تقبرستان ها با بوی شجاعتنزاع بین جهل و علم رو به پحوادث روزگار از جمله ویربیماری های میتوکندریهرچیز با یک تاب تبدیل به دانشمندان تغییر میدان مغماجرای عجیب گالیلهکرونا چه بر سر مغز می آوررویا حقی از طرف خدابحثی درباره هوش و تفاوتهآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسم زنبور ، کلیدی برای وارتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)ابتذال با شعار دیننقش زبان در سلطه و قدرت اعلم ساختن برج های چرخانتحریک عمقی مغز در آلزایماز تکینگی تا مغز از مغز تلایو دوم دکتر سید سلمان فهفت چیز که عملکرد مغز تو حس و ادراک قسمت 78بیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین کاداروی جدید برای ای ال اسمخچه فراتر از حفظ تعادلگنجینه ای به نام ویتامین روش هایی برای جلوگیری از برنامه ی مسلط ژنها در اختآزمون ذهنی گربه ی شرودینسیاهچاله های فضایی منابعتوصیه هایی در مصرف ماهیابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتعدم توقف تکامل در یک انداتشنج چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت پنجاه و یبالاترین هدف از دولتوالزارتان داروی ضد فشار در ناامیدی بسی امید استمرکز خنده در کجای مغز استگربه شرودینگر و تاثیر مشرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اختلالات عصبی مثانهافزایش قدرت ادراکات و حسساهچاله ها تبخیر نمیشودابزار بقای موجود زنده از تکامل جریان همیشگی خلقتنوار مغزی روشی مهم در تشخسایتهای دیگرتغییر زودتر اتصالات مغزیاز تکینگی تا مغز- از مغز منابع بی نهایت انرژی در دهوش مصنوعی گوگل به کمک تشحس و ادراک قسمت شصت و هشتواکسن علیه سرطاندرمان های جدید میگرنمسئولیت جدیدپیموزایدرجزخوانی هایی که امروز ببررسی علل کمر درد در میانامید جدید بر آسیب نخاعیسرنوشتابزارهای بقا از نخستین هتا 20 سال آینده مغز شما به چیزی شبیه نور تو نیستجهان قابل مشاهده بخش کوچاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت خواب سالم عامل سلامتییک جهش ممکن است ذهن انساندرمان سرگیجه بدون نیاز بمعجزه های هر روزهپیشرفت ذهن در خلاقیت استزمان پلانکتفکر قبل از کاراندوهگین نباش اگر درب یا مغز چون ابزار هوش است دلیشلیک فراموشیاثرات مضر ماری جواناتاثیر کپسول نوروهرب بر سنگاه محدود و تک جانبه، مشجهان پر از چیزهای اسرار آاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخدای رنگین کمانخدایی که ساخته ی ذهن بشر ژنهای هوش ، کدامنددرک عمیق در حیواناتآلزایمرزیر فشار کووید چه باید کرتلقین اطلاعات و حافظهانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز از بسیاری حقایق می گرشگفتی های زنبور عسلادامه بحث تکامل چشمتاثیر احتمالی عصاره تغلیفراموش کارها باهوش تر هسناتوانی در شناسایی چهره جواب دانشمند سوال کننده اعتماد به خودهوش عاطفی قسمت پنجممولتیپل اسکلروز در زنان کندر در بیماریهای التهابذهن ما از در هم شکستن منبآیا ممکن است موش کور بی مزبان و شناخت حقیقت قسمت چتنفس هوازی و میتوکندریای آنکه نامش درمان و یادشمغزتان را در جوانی سیمکششجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط از بالا به پایین مقفس را بشکننرمشهای مهم برای تقویت عحقیقت قربانی نزاع بین بی به بالاتر از ماده بیندیشهیچ کاری نکردن به معنی چیدید تو همیشه محدود به مقدمکانیک کوانتومی بی معنی کاهش مرگ و میر ناشی از ابرموزی از نخستین تمدن بشربار بزرگ ایستادن بر دو پاآیا امکان بازسازی اندامهسفرنامه سفر به بم و جنوب تو تغییر و تحولیایا تکامل هدفمند استنقش انتخاب از طرف محیط، نطبیعت موجی جهانتاثیر رژیم گیاه خواری بر از نخستین همانند سازها تقدم زدن و حرکت دید را تغینزاع بین علم و نادانی رو حکمت الهی در پس همه چیزبیماری های مغز و اعصاب و هز ذره، یک دنیاستدانشمندان روش هاي جدیدی ماده ی تاریککریستال هارویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره هوش و تفاوتهآیا رژیم غذایی گیاهی سلاسماگلوتید داروی کاهش دهنتوهم چیستابداع دی ان ای بزرگترین دنقش سجده بر عملکرد مغزعلایم کمبود ویتامین E را تداوم مهم است نه سرعتاز تکینگی تا مغز از مغز تلبخند بزن شاید صبح فردا زهفت سین یادگاری از میراث حس و ادراک قسمت 82بیماری، رساله ای برای سلویتامین کا و استخوانداروی جدید برای دیابتمخچه ، فراتر از حفظ تعادلگویید نوزده و ایمنی ساکتروش هایی ساده برای کاهش ابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱آزمون ذهنی گربه شرودینگرسیاهچاله ها، دارای پرتو توضیحی ساده در مورد هوش مابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننعدم درکتشنج و حرکات شبه تشنجی قااز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت پنجاه و دواکنش های ناخودآگاه و تقدر هم تنیدگی مرزها و بی ممرگ چیستگزیده ای از وبینار یا کنفرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اصول سلامت کمرافزایش مرگ و میر سندرم کوسایه را اصالت دادن، جز فرابزار بقای موجود زنده از تکامل داروینی هنوز در حانوار عصب و عضلهتغییر عمودی سر انسان از پاز تکینگی تا مغز- از مغز منابع جدید انرژیهوش مصنوعی الفاگوحس و ادراک قسمت شصت و دوواکسنی با تاثیر دوگانه ادرمان های جدید در بیماری مسئولیت در برابر محیط زیپیچیدگی های مغزمگسرحم مصنوعیبزرگ فکر کنامید درمان کرونا با همانسریع دویدن مهم نیستابزارهای بقا ازنخستین همتا بحر یفعل ما یشانکاتی در مورد تشنججهان موازی و حجاب هااز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست قسمت53خواب سالم عامل سلامتی و ییک رژیم غذایی جدید، می تودرمان سرگیجه بدون نیاز بمعجزه ی چشمپیشرفتی مستقل از ابزار هزمان به چه دلیل ایجاد میشتفکر خلا ق در برابر توهم اندام حسی، درک از بخش هایمغز چگونه صداها را فیلتر شنا در ابهای گرم جنوب نیااجزای پر سلولی بدن انسان تاثیر کتامین در درمان پافلج نخاعی با الکترودهای نگاه انسان محدود به ادراجهان پر از چیزهای جادویی استروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخسته نباشی باباژنهای حاکم بر انسان و انسدرگیری قلب در بیماری ویرآملودیپین داروی ضد فشار زیرفون داروی ضد ام استلاش ها برای کشف منابع جداهرام مصر از شگفتی های جهمغز به تنهایی برای فرهنگ شانس یا تلاشاداراوون تنها داروی تاییتاثیر ترکیبات استاتین (سفراموشی همیشه هم بد نیستنادیدنی ها واقعی هستندجوسازی مدرناعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی قسمت اولمواد کوانتومی جدید، ممکنکوچ از محیط نامناسبذهن چند جانبه نیازمند نگآیا ما کالا هستیمزبان و شناخت حقیقت قسمت اتنفس بدون اکسیژنایمپلانت مغزی کمک میکند مغط یک گیرنده استشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط بین هوش طبیعی و هوقلب و عقلچرا ماشین باید نتایج را پحقیقت آنطور نیست که به نظبه جای محکوم کردن دیگران هیچ کس مانند تو نگاه نمیکدیدن خدا در همه چیزمکانیزمهای دفاعی در برابکاهش التهاب ناشی از بیمارمز و رازهای ارتباط غیر کبار سنین ابزار هوشمندی اآیا انسان با مغز بزرگش اخسفرنامه سفر به بم و جنوب تو جهانی هستی که خودش را ایجاد احساساتنقش اتصالات بین سلولهای طبیعت بر اساس هماهنگیتاثیر رژیم گیاه خواری بر از نشانه ها و آثار درک شدقدرت مردمنزاع بین علم و جهل رو به پحافظه میتواند بزرگترین دبیماری وسواسهزینه ای که برای اندیشیددانشمندان روشی برای تبدیماده ی خالیکریستال زمان(قسمت اولرویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره هوش و تفاوتهآیا راهی برای رفع کم آبی سندرم کووید طولانیتوهم وجودابزار هوش در حال ارتقا ازنقش غذاها و موجودات درياعلایم کمبود ویتامین E را تداخل مرزها و صفات با بیناز تکینگی تا مغز از مغز تلحظات خوش با کودکانهم نوع خواری در میان پیشیحس و ادراک قسمت چهلبیندیشویتامین کا در سبزیجاتداروی جدید ضد میگرنمخچه ابزاري که وظیفه آن فگوشه بیماری اتوزومال رسسروش جدید تولید برقبرین نت به جای اینترنتآزادی عقیده، آرمانی که تسیاهچاله و تکینگی ابتدایتیوتیکسن داروی ضد جنونابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامعسل طبیعی موثر در کنترل بتشنج عدم توازن بین نورون از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجاه و سواکنش به حس جدیددر هم تنیدگی کوانتومیمرگ و میر پنهانگزارش یک مورد جالب لخته ورژیم ضد التهابیبرخی بیماری ها که در آن بافزایش سرعت پیشرفت علوم ساخت شبکه عصبی مصنوعی با ابزار بقای موجود زنده از تکامل داروینی هنوز در حانوار عصب و عضلهتغییرات منطقه بویایی مغزاز تکینگی تا مغز- از مغزتمناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک قسمت شصت و ششواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدرمان های رایج ام اسمستند جهان متصلپیچیدگی های مغزی در درک زرحم مصنوعیبزرگ شدن مغز محدود به دورامیدوار باش حتی اگر همه چسریعترین کامپیوتر موجودابزارهای بقای موجود زندهتابوهای ذهنیچگونه مولکول های دی ان ایجهان ما میتواند به اندازاز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ (قسمخواب عامل دسته بندی و حفطیکی از علل محدودیت مغز امدرمان سرگیجه بدون داروپاسخ گیاهان در زمان خوردزمان شگفت انگیزتفاوت مغز انسان و میمون هانرژی بی پایان در درون هرمغز ناتوان از توجیه پیداشناخت و معرفت، و نقش آن داجزایی ناشناخته در شکل گتاثیر گیاه خواری بر رشد وفلج بل، فلجی ترسناک که آننگاه از بیرون مجموعهجهان دارای برنامهاسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی از عروسک تا کمهوش مصنوعی از عروسک تا کممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخطا در محاسبات چیزی کاملکل اقیانوس در یک ذرهدرگیری مغز در بیماری کویآموزش نوین زبانزیرک ترین مردمتلاش هایی در بیماران قطع اولویت بندی ها کجاستمغز بیش از آنچه تصور میشوشاهکار قرنادب برخورد با دیگرانتاثیر تغذیه بر سلامت روافراموشی و مسیر روحانینادانی در قرن بیست و یکم،جامعه ی آسمانیبقای حقیقی در دور ماندن اهوش عاطفی قسمت دهمدهن، بزرگترین سرمایهموجود بی مغزی که می تواندکوچک شدن مغز از نئاندرتاذهن هوشیار در پس ماده ی مآیا ما تنها موجودات زنده زبان و شناخت حقیقت قسمت دتنها مانع در زندگی موارد ایمپلانت نخاعی میتواند دنقش قهوه در سلامتیشربت ضد خلطتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط شگفت مغز انسان و فقلب دروازه ی ارتباطچرا مغز انسان سه هزار سالحقیقت افرادبه خودت مغرور نشوهیچ کس حقیقت را درون مغز دیدگاه نارسای دوگانه ی مما انسانها چه اندازه نزدکاهش حافظه هرچند فرایندیرمز پیشرفت تواضع است نه طبارداری بدون رحمآیا احتمال دارد رویا از آسفرنامه سفر به بم و جنوب تو دی ان ای خاص ميتوکندريایرادهای موجود در خلقت بنقش تیروئید در تکامل مغزطعمه ی شبکه های ارتباط اجتاثیر رژیم گیاهخواری بر از نظر علم اعصاب یا نرووسقدرت کنترل خودنسبیت عام از زبان دکتر برحافظه و اطلاعات در کجاست بیماری کروتز فیلد جاکوبهزینه سنگین انسان در ازادانش، قفل ذهن را باز میکنماده ای ضد التهابیکریستال زمان(قسمت دوم)رویای شفافبحثی درباره هوش و تفاوتهآیاما مقهور قوانین فیزیکسندرم گیلن باره به دنبال توهم وجودابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات درياعلت خواب آلودگی بعد از خوتروس جریان انرژیاز تکینگی تا مغز از مغز تلرزش ناشی از اسیب به عصبهمه چیز موج استحس و ادراک قسمت چهل و هفتبیهوش کردن در جراحی و بیمویتامین بی 12 در درمان دردداروی جدید ضد الزایمرمخچه تاثیر گذار بر حافظهگوشت خواری یا گیاه خواریروش صحبت کردن در حال تکامبرای یک زندگی معمولیآزار دیگری، آزار خود استسیاهچاله ی تولید کنندهتیک و اختلال حرکتیابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیعشق درونی به یگانگی خلقتتشویق خواندن به کودکاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت پنجاه و شواکسن های شرکت فایزر آمردر هم تنیدگی کوانتومی و پمرگ و میر بسیار بالای ناشگشایش دروازه جدیدی از طررژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرخی بیماری های خاص که بدافسردگی و اضطراب در بیماساخت شبکه عصبی با الفبای ابزار بقای موجود زنده از تکامل داروینی هنوز در حانوبت کودکانتغییرات آب و هوایی که به از تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک های بحس و ادراک سی و هفتموبینار اساتید نورولوژی ددرمان های علامتی در ام اسمشکل از کجاستپیوند قلب خوک، به فرد دچارسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربزرگ شدن تقریبا ناگهانی امیدواری و مغزسرگیجه از شایعترین اختلاابزارهای بقای از نخستین تاثیر فکر بر سلامتچگونه میتوان با قانون جنجهان مادی، تجلی فضا در ذهاز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودآگاهی و هوشیاريیافته های نوین علوم پرده درمان سرطان با امواج صوتپختگی پس از چهل سالگي به زنان باهوش ترتفاوت ها و تمایزها کلید بانرژی تاریکمغز و اخلاقشناخت حقیقت یا آرزوهای گاحیای بینایی نسبی یک بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وفلج خوابنگاه از دور و نگاه از نزدجهان در حال نوسان و چرخشاسرار بازسازی اندام هااصل بازخوردهوش مصنوعی به کمک هوش طبیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخطا در محاسبات چیزی کاملکلمات بلند نه صدای بلنددرگیری مغز در بیماران مبآمارهای ارائه شده در سطح تلاشی برای درمان قطع نخااولین مورد PML به دنبال تکمغز برای فراموشی بیشتر کشاهکار شش گوشادراک ما درک ارتعاشی است تاثیر حرکات چشم بر امواج فرایند پیچیده ی خونرسانینازوکلسینجاودانگی مصنوعیبلندی در ذهن ما درک بلندیهوش عاطفی قسمت دومدو ویژگی انتزاع و قدرت تجموجودات مقهور ژنها هستندکوچکترین چیز یک معجزه اسذهن تو همیشه به چیزی اعتقآیا مغز تا بزرگسالی توسعزبان و شناخت حقیقت قسمت ستنها در برابر جهانایمان به رویانقش مهاجرت در توسعه نسل اشش مرحله تکامل چشمتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط شگفت انگیز مغز انقلب روباتیکچرا مغزهای ما ارتقا یافت حقیقت اشیابه دنبال رستگاری باشهیچ اندر هیچدژا وو یا اشنا پنداریما انسانها چه اندازه نزدکاهش دوپامین عامل بیماریرمز بقای جهش ژنتیکیبازگشت از آثار به سوی خداآیا احتمال دارد رویا از آسفری به آغاز کیهانتو در میانه ی جهان نیستی اکسی توسین و تکامل پیش انقش حفاظتی مولکول جدید دظهور امواج مغزی در مغز مصتاثیر عصاره تغلیظ شده گیاز نظر علم اعصاب اراده آزقدرت انسان در نگاه به ابعنسبت ها در کیهانحافظه و اطلاعات در کجاست بیماری گیلن باره و بیمارهزاران سال چشم های بینا ودائما بخوانماده، چیزی نیستکریستال زمان(قسمت سوم)روان سالمبحثی درباره هوش و تفاوتهآب زندگی است قسمت چهارمسندرم پیریفورمیستوهم بی خداییابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات درياعماد الدین نسیمی قربانی تری فلوپرازیناز تکینگی تا مغز از مغز تلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهمه چیز در زمان مناسبحس و ادراک قسمت چهل و هشتبیهوشی در بیماران دچار اویتامین بی هفدهداروی سل سپتمدل همه جانبه نگر ژنرالیگیلگمش باستانی کیستروشهای نو در درمان دیسک ببرای پیش بینی آینده مغز دآسيب میکروواسکولاریا آسسیاره ی ابلهانتیروفیبان موثر در سکته ی ابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایعصب حقوق نورولووتشخیص ژنتیکی آتروفی های از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت بیست و چهواکسن کووید 19 چیزهایی که در هم تنیدگی کوانتومی و دمرگ انتقال است یا نابود شپل جویی اصفهانرژیم غذایی ضد التهابیبرخی توجهات در ببمار پاراقلیت خلاقساختن آیندهابزار بقای موجود زنده از تکامل داروینی هنوز در حانور درونتغییرات تکاملی سر انسان از تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک- قسمت پنجاه و وجود قبل از ناظر هوشمنددرمان ژنتیکی برای نوآوریمشکلات نخاعیپیوند مغز و سر و چالشهای رساناها و ابر رساناها و عبزرگترین خطایی که مردم مامیدی به این سوی قبر نیستسرگردانیابزارهای دفاعی و بقای موتاثیر مشاهده بر واقعیت بچگونه مغز پیش انسان یا همجهان مرئی و نامرئیازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودآگاهی و هوشیاريیاد گرفتن مداومدرمانهای بیماری پارکینسپروژه ی ژنوم انسانیزنجیرها را ما باید پاره کتفاوت ها را به رسمیت بشناانرژی تاریک که ما نمی تومغز و اخلاقشناخت درون، شناخت بیرون؛احیای بینایی نسبی یک بیمتاثیر گیاه خواری بر رشد وفلج خواب چیستنگاه از درون مجموعه با نگجهان در حال ایجاد و ارتقانگاه حقیقی نگاه به درون اجهان ریز و درشتاصل علت و تاثیرهوش مصنوعی به شناسایی کامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخطای ادراک کارماکلوزاپین داروی ضد جنوندرگیری مغزی در سندرم کووآن چیزی که ما جریان زمان تلاشی تازه برای گشودن معاولین مورد پیوند سر در انمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟شاید گوشی و چشمی، آماده شادغام میان گونه های مختلتاثیر دوپامین و سروتونینفرایند تکامل و دشواری هانباید صبر کرد آتش را بعد جایی خالی نیستبلوغ چیستهوش عاطفی قسمت سومدو بیماری روانی خود بزرگ موسیقی نوکووید نوزده و خطر بیماری ذهن خود را مشغول هماهنگیآیا همه جنایت ها نتیجه بیزبان جانسوزتنبیه چقدر موثر استاین پیوند نه با مغز بلکه نقش میدان مغناطیسی زمین ششمین کنگره بین المللی ستاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط شگفت انگیز مغز انقلب را نشکنچرا ویروس کرونای دلتا واحقیقت تنها چیزی است که شابه زودی شبکه مغزی به جای هیچگاه از فشار و شکست نتردژاوو یا آشناپنداریما اکنون میدانیم فضا خالکاهش سن بیولوژیکی، تنها رمز جهانبازگشت به ریشه های تکاملآیا برای تولید مثل همیشه سقوط درون جاذبه ای خاص، چتوقف؛ شکستاگر فقط مردم میفهمیدند کنقش حیاتی تلومر دی ان آ دظرف باید پر شود چه با چرک تاریک ترین بخش شباز نظر علم اعصاب اراده آزقدرت ذهننسبت طلایی، نشانه ای به سحافظه و اطلاعات در کجاستبیماری آلزایمر، استیل کوهستي مادي ای که ما کوچکترداروهای مصرفی در ام اسماده، چیزی بیش از یک خلا کشف مکانیسم عصبی خوانش پروبات های ریز در درمان بیبحثی درباره احساسات متفاآب زندگی است قسمت هفتمسندرم پس از ضربه به سرتوهم تنهاییابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها در کاهش دردهای عوامل موثر در پیدایش زباتری فلوپرازیناز تکینگی تا مغز از مغز تلزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت چهل و دومبیوگرافیویتامین دی گنجینه ای بزرداروی ضد چاقیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهگیاه بی عقل به سوی نور میروشهای شناسایی قدرت شنوابرای اولین بار دانشمندانآسیب ها ناشی از آلودگی هوسیاره ابلهانتکنولوژی جدید که سلول هاابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قعضلانی که طی سخن گفتن چقدتشخیص آلزایمر سالها قبل از تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیحس و ادراک قسمت بیست و یکواکسن کرونا و گشودن پنجردر هر سوراخی سر نکنمرگ تصادفیپل خواجو اصفهانرژیم غذایی ضد دردبرخی توصیه ها برای واکسیالکترومغناطیس شنوایی و هساختار فراکتال وجود و ذهابزار بقای موجود زنده از تکامل زباننورون هاي مصنوعی می توانتغذیه بر ژنها تاثیر دارداز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک- قسمت بیست و پوراپامیل در بارداریدرمان پوکی استخوانمشکلات بین دو همسر و برخیپیوند اندام از حیوانات برشته نوروایمونولوژی و نقبزرگترین درد از درون است امیدی تازه در درمان سرطاسربازان ما محققا غلبه می ابعاد و نیازهای تکاملیتاثیر نگاه ناظر هوشیار بچگونه هموساپينس بر زمین جهان مشارکتیاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودت را از اندیشه هایت حفیاد بگیر فراموش کنیدرهای اسرارآمیز و پوشیدهپروژه ی ژنوم انسانیزندگی هوشمند در خارج از زتفاوت های بین زن و مرد فقانرژی خلا ممکن استمغز و سیر تکامل ان دلیلی شناسایی تاریخچه ی تکاملیاحساس گذر سریعتر زمانتاثیر گیاه خواری بر رشد وفلج دوطرفه عصب 6 چشمفناوری هوش مصنوعی نحوه خنگاه دوبارهجهان شگفت انگیزاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش مصنوعی در کامپیوترهامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمخطای حسکلام و زبان، گنجینه ای بسدرگیری مغزی در سندرم کووآنچه ناشناخته است باید شزیست شناسی کل در جزء فراکتلاشی جدید در درمان ام اساولین هیبرید بین انسان و مغز بزرگ چالش است یا منفعشاید درست نباشدادغام دو حیطه علوم مغز و تاثیر دپاکین بر بیماری مفرایند حذف برخی اجزای مغنبرو و انرژی مداومجاذبهبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش عاطفی قسمت ششمدو بار در هفته ماهی مصرف موسیقی هنر مایع استکودک هشت ساله لازم است آدذهن سالمآیا هوش مصنوعی می تواند نزبان ریشه هایی شناختی استهدیدهای هوش مصنوعیاین اندوه چیستنقش محیط زندگی و مهاجرت دصبر بسیار بایدتاثیر درجه حرارت بر عملکارتباط غیرکلامی بین انساقیچی ژنتیکیچرا پس از بیدار شدن از خوحقیقت خواب و رویابه زیر پای خود نگاه نکن بهیپرپاراتیروئیدیسمدگرگونی های نژادی و تغییما از اینجا نخواهیم رفتکایروپاکتیک چیسترمز جهان خاصیت فراکتالبازخورد یا فیدبکآیا بزرگ شدن مغز فقط در دسلول های مغزی عامل پارکیتولید مثل اولین ربات های اگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش خرچنگ های نعل اسبی درعقل مجادله گرتاریکی من و تو و گرد و غبااز واقعیت امروز تا حقیقتقدرت عشقنشانه های گذشته در کیهان حباب های کیهانی تو در توبیماری الزایمرهستی ما پس از شروعی چگال داروهای ام اسماست مالیکشف مکانیسمی پیچیده در بروبات کیانبحثی درباره احساساتی غیرآب زندگی است قسمت اولسندرم سردرد به دلیل افت فتوهم جدایی و توهم علمابزار بقا از نخستین هماننقشه مغزی هر فرد منحصر بهعوامل ایجاد لغت انسانی و ترک امروزاز تکینگی تا مغز از مغز تلزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت چهل و سومبیوگرافیویروس مصنوعیداروی ضد چاقیمدل هولوگرافیک تعمیم یافگیاه خواری و گوشت خوار کدروشی برای بهبود هوش عاطفبرای تمدن سازی، باید در بآشنا پنداریسیاره ابلهانتکنولوژی جدید که سلول هاابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عغم بی پایانتصویر زیبا از سلولاز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت بیست و دوواکسن کرونا از حقیقت تاتدر والنتاین کتاب بدید هممرگی وجود نداردپلاسمای غالبراه فراری نیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atالکتروتاکسی(گرایش و حرکساختار شبکه های مغزی ثابابزار بقای موجود زنده از تکامل زباننورون های ردیاب حافظهثبت و دستکار ی حافظهاز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی حس و ادراک- قسمت شصت و چهورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان پوکی استخوانمشکلات روانپزشکی پس از سپیوند سر آیا ممکن استرشد مغز فرایندی پیچیده ابسیاری از مجرمان، خودشانامگا سه عامل مهم سلامتسردرد میگرنابعاد اضافه ی کیهانتاثیر نگاه و مشاهده ناظر چگونه هوشیاری خود را توسجهان هوشمنداساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخودروهای هیدروژنییادگیری مهارت های جدید ددروغ نگو به خصوص به خودتپروانه ی آسمانیزندگی بی دودتفاوت های تکاملی در مغز وانسان قدیم در شبه جزیره عمغز کوانتومیشناسایی سلول های ایمنی ااحساسات کاذبتاثیر گیاه خواری بر رشد وتاثیر گیاه خواری بر رشد وفیلمی بسیار جالب از تغیینگاهی بر قدرت بینایی دراجهانی که نه با یک رخداد و اصول انجام برخی نرمش ها دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحمنبع هوشیاری در کجاست؟ قخطر آلودگی هواکلرال هیدرات برای خواباندرگیری اعصاب به علت میتوآنچه واقعیت تصور میکنیم زیست شناسی باور حقیقت یا تمایل زیاد به خوردن بستناولین تصویر در تاریخ از سمغز بزرگ چالشهای پیش روشب سیاه سحر شودارتقا و تکامل سنت آفرینش تاثیر داروهای ضد التهاب فراتر از دیوارهای باورچت جی پی تیجاذبه و نقش آن در شکلگیریبنی عباس، ننگی بر تاریخهوش عاطفی بیشتر در زناندو برابر شدن خطر مرگ و میمیهمانهای ناخوانده عامل کودک ایرانی که هوش او از ذهت را روی چیزهای مفید متآیا هوش مصنوعی زندگی بشرزبان شناسی مدرن در سطح سلتو یک معجزه ایاین ایده که ذرات سیاهچالنقش نگاه از پایین یا نگاهصرع و درمان های آنتاثیر درجه حرارت بر عملکارتروز یا خوردگی و التهاقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت در علم، هرگز نهایی به سخن توجه کن نه گویندههاوکينگ پیش از مرگش رسالدانش قدرت استما اشیا را آنطور که هستندکار با یگانگی و یکپارچگیرنگ کردن، حقیقت نیستبازسازي مغز و نخاع چالشی آیا تکامل و تغییرات ژنتیسلول های بنیادیتولید یا دریافت علماگر نیروی مغناطیس نباشد نقش داروهاي مختلف معروف عقلانیت بدون تغییرتاریکی و نوراز کجا آمده ام و به کجا میقطار پیشرفتنشانه های پروردگار در جهحد و مرزها توهم ذهن ماستبیماری ای شبیه آلزایمر و و هر کس تقوای خدا پیشه کنداروهای تغییر دهنده ی سیماست مالی با هوش انسانیکشف ارتباط جدیدی از ارتبروح در جهانی دیگر استبخش فراموش شده ی حافظهآب زندگی است قسمت دومسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتوهم جسمابزار بقا از نخستین هماننقشه های مغزی جدید با جزیعواملی که برای ظهور لغت اترکیب آمار و ژنتیکاز تکینگی تا مغز از مغز تلزوم عدم وابستگی به گوگل همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت نهمبیان ژن های اسکیزوفرنی دویرایش DNA جنین انسان، برداروی ضد تشنج با قابليت تمدل های ریز مغز مینی برینگیرنده باید سازگار با پیروشی جدید در درمان قطع نخبرای خودآگاه بودن تو بایآشنا پنداریسیر آفرینش از روح تا مغز تکینگیابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتغم بی پایانتصویر زیبای اصفهاناز تکینگی تا مغز از مغز تمنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیحس و ادراک قسمت بیست و سوواکسن کرونا ساخته شده تودر یک فراکتال هر نقطه مرکمراحل ارتقای پله پله کیهپمبرولیزوماب در بیماری چراه های جدید برای قضاوت ربرخی روش های تربیتی کودکالکترودهای کاشتنیسادیسم یا لذت از آزار دادابزار بقای موجود زنده از تکامل زبان انسان از پیشینوروپلاستیسیتی چیستثبت امواج الکتریکی در عصاز تکینگی تا مغز، از مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی حساسیت روانی متفاوتورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان ام اس(مولتیپل اسکلمشکلات روانپزشکی در عقب پیوند سر، یکی از راه حلهارشد مغز علت تمایل انسان ببسیاری از بیماری های جدیامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمعجزه ی علمسردرد میگرن در کودکانابعاد بالاترتاثیر نگاه انسان بر رفتاچگونه واکسن کرونا را توزجهان هوشیاراستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک بازی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتخورشید مصنوعییادآوری خواب و رویادریای خداپرواز از نیویورک تا لوس آزندگی در جمع مواردی را برتفاوت های زبانی سرمنشا تانسان میوه ی تکاملمغز آیندگان چگونه است ؟شواهدی از نوع جدیدی از حااخلاق و علوم اعصاب