دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

درمان جدید سرطان

درمان های جدید سرطان

دستکاری مصنوعی سلول های سیستم ایمنی

سیستم ایمنی بدن انسان طی میلیون ها سال تکامل، برای مقابله با عوامل مهاجم، بسیار پیشرفته شده است ولی تغییرات سریع از جمله تغییر شرایط آب و هوایی، ورود ویروس و باکتری و یا قارچ جدید و یا آلودگی هوا می تواند باعث یک رویارویی ناموفق از طرف سیستم ایمنی شود.

حتی واکسن های جدید با تغییر سیستم ایمنی، هرچند بدن را در برابر یک گونه ی بیماری زا مجهز می کند، می‌تواند در دراز مدت، سیستم ایمنی پیچیده و قدرتمند انسان را در مواجهه با شرایط و عوامل بیماری زا و سلولهای جهش یافته ی جدید، ناتوان کند.

در این شرایط، دست انسان بسته نیست. پیشرفت های علمی و تکنولوژیک انسان امروز به خصوص در زمینه ی دستکاری های ژنتیکی و دستکاری سلول ها میتواند او را مجهز کند.
بررسی تفصیلی یکی از این روش های نوین در درمان سرطان:

سلول های CAR T: مهندسی سلول های ایمنی بیماران برای درمان سرطان آنها

حوزه‌های پیام دهی هم‌تحریکی Co-stimulatory signaling domains، به نسل‌های جدیدتر سلول‌های کار تی CAR T اضافه شده‌اند تا توانایی آن‌ها را در تولید سلول‌های T بیشتر، پس از تزریق و زنده ماندن طولانی‌تر این سلولهای تی در گردش خون بهبود بخشند.

راندن سلول های CAR T به جلو. Nat Rev Clin Oncol. 2016 13, 370-383.

برای چندین دهه، پایه های درمان سرطان، جراحی، شیمی درمانی و پرتودرمانی بوده است. اینها همچنان پایه های اصلی درمان هستند، اما دسته بندی های جدید درمان اخیراً به تغییر تصویر درمان برای افراد مبتلا به سرطان کمک کرده است.

دهه ی 2000، نشانه ظهور درمان‌های هدفمندی مانند ایماتینیب (گلیوک) و تراستوزوماب (هرسپتین) بود.

اینها داروها سلول‌های سرطانی را با تغییرات مولکولی خاص- که عمدتاً در این سلول‌ها دیده می‌شود- پیدا میکند و از بین می‌برد.

ده ها درمان هدفمند اکنون درمان های استاندارد برای بسیاری از سرطان ها هستند و در طول دهه گذشته، ایمونوتراپی یعنی درمانی- که قدرت سیستم ایمنی بیمار را برای حمله به تومورها به کار می گیرد و تقویت می کند- به سرعت به درمان موثر تبدیل شده است و بسیاری آن را ستون پنجم درمان سرطان می نامند زیرا داروهای تقویت کننده ی سیستم ایمنی توانایی کوچک کردن و حتی ریشه کن کردن تومورها را در برخی از افراد مبتلا به سرطان پیشرفته، نشان داده است.

در درصد کمی از بیماران، این پاسخ های درمانی می تواند سال ها ادامه داشته باشد.
به عنوان مثال، داروهایی به نام مهارکننده‌های شناختی در ایمنی، در حال حاضر برای درمان افراد مبتلا به انواع سرطان از جمله ملانوم، ریه، کلیه، مثانه و لنفوم استفاده گسترده‌ای دارند.

شکل دیگری از ایمونوتراپی به نام CAR T-cell therapy، هیجان قابل توجهی را در میان محققان و انکولوژیست ها ایجاد کرده است. اگرچه درمان‌های CAR chimeric antigen receptor T-cell به‌اندازه مهارکننده‌های ایست بازرسی ایمنی به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، اما همان توانایی را در ریشه‌کن کردن لوسمی‌ها و لنفوم‌های بسیار پیشرفته و جلوگیری از سرطان، نشان داده‌اند.

از سال 2017، شش درمان با سلول T CAR، توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده است. همه ی آنها برای درمان سرطان های خون، از جمله لنفوم، برخی از انواع لوسمی، و اخیرا، مولتیپل میلوما تایید شده اند.
علیرغم هیجانی که در اطراف این درمان ها وجود دارد، در تعداد کمی منجر به بقای طولانی مدت می شود. در مورد بیش از نیمی از بیمارانی- که تحت درمان قرار گرفتند- به دلیل هزینه درمان انتقاد وجود دارد. این هزینه در مورد جدیدترین درمان با سلول T CAR بیش از 450000 دلار است.

استیون روزنبرگ، MD، Ph.D.، رئیس شعبه جراحی در مرکز تحقیقات سرطان NCI (CCR)، گفت: با این وجود، پس از سال‌ها تحقیق پرزحمت، درمان‌های سلول T CAR وارد جریان اصلی درمان سرطان شده‌اند. پیشگام درمان با سلول T CAR
دکتر روزنبرگ، گفت: «[سلول‌های CAR T] اکنون به طور گسترده در ایالات متحده و سایر کشورها در دسترس است و به یک درمان استاندارد برای بیماران مبتلا به لنفوم تهاجمی تبدیل شده‌اند.» آنها به بخشی از پزشکی مدرن تبدیل شده‌اند.

درمان با سلول T CAR: یک داروی زنده
Renier J. Brentjens، MD، Ph.D.
از مرکز سرطان Memorial Sloan Kettering در نیویورک، یکی دیگر از رهبران در زمینه سلول های T CAR توضیح می‌دهد که سلول های CAR T معادل «دادن داروی زنده به بیماران» است.
همانطور که از نام آنها پیداست، سلول‌های T - که به تنظیم پاسخ ایمنی کمک می‌کنند و مستقیماً سلول‌های آلوده به پاتوژن‌ها را از بین می‌برند - ستون درمان با سلول‌های T CAR هستند.

درمان‌های سلول T در حال حاضر برای هر بیمار، شخصی سازی شده است. این سلولهای نوآوری شده، با جمع آوری سلول های T از بیمار و مهندسی مجدد آنها در آزمایشگاه برای تولید پروتئین هایی به نام گیرنده های آنتی ژن CAR ساخته می شوند. CARها پروتئین ها یا آنتی ژن های خاصی را در سطح سلول های سرطانی تشخیص می دهند و به آن متصل می شوند.

کارل جون، MD، از مرکز سرطان آبرامسون دانشگاه پنسیلوانیا، یکی دیگر از رهبران در زمینه سلول درمانی، توضیح داد که این گیرنده ها مولکول های مصنوعی هستند، آنها به طور طبیعی وجود ندارند.
پس از اینکه سلول‌های T بازسازی‌شده به میلیون‌ها عدد در آزمایشگاه گسترش می یابند، دوباره به بیمار تزریق می‌شوند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، سلول های CAR T به تکثیر در بدن بیمار ادامه می دهند و با راهنمایی گیرنده مهندسی شده ی خود، سلول های سرطانی را- که آنتی ژن هدف را روی سطوح خود نگه می دارند- شناسایی میکند و می کشد.

درمان‌های CAR T-cell که تا به امروز توسط FDA تأیید شده‌اند، یکی از دو آنتی ژن CD19 یا BCMA را روی سلول‌های B، هدف قرار می‌دهند.

ساخت CAR T Cell:
تعداد فزاینده ای از درمان های CAR T-cell در حال توسعه و آزمایش در مطالعات بالینی هستند. اگرچه تفاوت‌های مهمی بین هر درمان خاص وجود دارد که می‌تواند بر عملکرد آن‌ در بیماران تأثیر بگذارد، اما همه ی آنها اجزای مشابهی دارند.

هر chimeric antigen receptor CAR غشای سلولی را پل می زند. بخشی از گیرنده، خارج از سلول و بخشی در داخل سلول قرار دارد.

بخشی از CAR که بیرون از سطح سلول است معمولاً از قطعات یا حوزه هایی از آنتی بادی های ساخته شده در آزمایشگاه تشکیل شده است. اینکه کدام دامنه استفاده می شود بر میزان تشخیص یا اتصال گیرنده به آنتی ژن روی سلول های تومور، تأثیر می گذارد. بخش داخلی هر CAR دارای دامنه های پیامرسانی و تحریک کننده است و این سیگنال ها را پس از تعامل گیرنده با آنتی ژن به سلول منتقل می کند. دامنه های مختلفی- که استفاده می شود- می تواند بر عملکرد کلی سلول ها تأثیر بگذارد.

گزینه های درمانی جدید:
توسعه ی اولیه ی درمان‌های CAR T-cell عمدتاً بر شایع‌ترین سرطان در کودکان، لوسمی حاد لنفوبلاستیک (ALL) متمرکز بود.
بیش از 80 درصد کودکانی- که در آنها ALL در سلول‌های B ایجاد می‌شود- با شیمی‌درمانی شدید درمان می‌شوند. اما درمان‌های مؤثر برای بیمارانی که سرطان‌شان پس از شیمی‌درمانی یا پیوند سلول‌های بنیادی عود می‌کند، محدود شده است.

درمان دوم CAR T-Cell برای لنفوم تایید شده است

یک گزینه جدید برای برخی از بیماران مبتلا به لنفوم شایع است.
با این حال، در سال 2017، با تایید FDA ،
tisagenlecleucel (Kymriah)
به عنوان گزینه جدید درمانی مطرح شد. این بر اساس آزمایش‌های بالینی است که نشان می‌دهد این درمان می‌تواند سرطان را در کودکان مبتلا به ALL عودکننده، ریشه کن کند.
در برخی موارد، درمان با سلول T CAR، به اندازه کافی مورد مطالعه قرار گرفته است و جزئیات در مورد پیامدهای بلندمدت در کودکان در حال آشکار شدن است.

به عنوان مثال، یک تیم تحقیقاتی تحت رهبری NCI، اخیراً در مورد پیگیری طولانی مدت از کودکان مبتلا به ALL عود کننده- که تحت درمان با سلول های CAR T به عنوان بخشی از یک کارآزمایی بالینی قرار گرفته بودند- گزارشی ارائه دادند.

از کودکانی که پیوند سلول های بنیادی بالقوه درمانی را دریافت کردند، تقریباً 60 درصد از آنها، 5 سال بعد هنوز زنده بودند بدون اینکه سرطان آنها عود کند یا کودکان هیچ مشکل مرتبط با بیماری را تجربه کنند.

تری فرای، MD، که چندین آزمایش بالینی برای درمان سلول‌های CAR-T را در NCI و اخیراً در بیمارستان کودکان کلرادو رهبری کرده است، گفت: پیشرفت‌های حاصل شده در درمان با سلول‌های T-CAR در کودکان مبتلا به ALL «خیلی خوب بوده است».

دکتر فرای ادامه داد از آنجا که درمان با سلول T CAR به طور گسترده در دسترس قرار گرفته است، به سرعت به استاندارد مراقبت برای کودکان مبتلا به ALL عودکننده، تبدیل شده است.
سلول‌های CAR T که در آنها CD19 قرار گرفته است، به بزرگسالان و کودکان مبتلا به لنفوم تهاجمی پیشرفته، امید می‌دهند.

جیمز کوچندرفر، MD، از مرکز تحقیقات سرطان NCI، که چندین کارآزمایی از درمان‌های سلول‌های T CAR را در بیماران مبتلا به سلول‌های B منتشر کرده است، گفت: قبل از توسعه ی سلول‌های CAR T، بسیاری از این بیماران «عملاً غیرقابل درمان بودند».
دکتر کوچندرفر گفت: نتایج در لنفوم تا به امروز به شکلی باورنکردنی، موفقیت آمیز بوده است، و سلول های CAR T تبدیل به یک درمان پرکاربرد برای چندین نوع لنفوم شده است.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/02/2024 06:51 ب.ظ]
مدیریت عوارض جانبی درمان های CAR T-cell
مانند تمام درمان‌های سرطان، درمان‌ سلول T CAR می‌تواند عوارض جانبی شدیدی از جمله مرگ انبوه سلول‌های B تولیدکننده ی آنتی‌بادی و عفونت‌ها ایجاد کند. یکی از شایع ترین و جدی ترین عوارض جانبی، سندرم انتشار سیتوکین (CRS) است.
سلول های T به عنوان بخشی از وظایف مربوط به ایمنی، سیتوکین ها را آزاد می کنند. سیتوکین ها پیام رسان های شیمیایی هستند که به تحریک و هدایت پاسخ ایمنی کمک می کنند. در مورد CRS، سلول‌های T تزریق شده، سیتوکین‌ها را به جریان خون می‌رسانند و باعث عوارض جانبی جدی، از جمله تب‌ شدید و افت فشار خون می‌شوند.

در برخی موارد، CRS شدید می تواند کشنده باشد با این حال حضور این سندرم، نشان می دهد که سلول های T در بدن کار می کنند.

دکتر کوچندرفر توضیح می‌دهد که به طور کلی، بیمارانی که بیشترین میزان سرطان را در بدن خود دارند، بیشتر احتمال دارد که CRS شدید ناشی از سلول های CAR T را تجربه کنند.

در بسیاری از بیماران، چه کودکان و چه بزرگسالان، اشکال خفیف CRS را می توان با درمان های حمایتی استاندارد، از جمله استروئیدها، مدیریت کرد. و همانطور که محققان تجربه بیشتری در مورد درمان با سلول T CAR به دست آورده اند، راه هایی را برای مدیریت بهتر موارد جدی تر CRS کشف کرده اند.

بخش بزرگی از این مدیریت، داروی توسیلیزوماب (Actemra) است. این دارو که در درجه ی اول، برای درمان بیماری‌های التهابی مانند آرتریت نوجوانان استفاده می‌شود، فعالیت IL-6 را مسدود می‌کند. این اینترلوکین، سیتوکینی است که اغلب در مقادیر زیادی توسط سلول‌های T و ماکروفاژها ترشح می‌شود.

دیگر عارضه جانبی که در درمان‌های CAR T-cell مورد توجه قرار می‌گیرد، اثرات عصبی، از جمله گیجی شدید، فعالیت شبه تشنج و اختلال در گفتار است. علت دقیق این عوارض جانبی عصبی (که به نام سندرم سمیت عصبی مرتبط با سلول مؤثر ایمنی یا immune effector cellassociated neurotoxicity syndrome ICANS هم شناخته میشود) هنوز نامشخص است.

اگرچه توسیلیزوماب برای درمان CRS موثر است، اما به نظر نمی رسد که توسیلیزوماب به ICANS کمک کند.

جنیفر برودن، MD، که در چندین کارآزمایی درمان‌های CAR T-cell در مرکز سرطان NCI شرکت دارد، توضیح میدهد که استروئیدها در حال حاضر بهترین گزینه درمانی برای ICANS شدید هستند، به ویژه دگزامتازون- که بهتر از سایر استروئیدها در سیستم عصبی مرکزی نفوذ می‌کند.

درمان با سلول T بازسازی شده CAR عوارض جانبی کمتری ایجاد می کند

برای افراد مبتلا به لنفوم، درمان ایمن تر، به اندازه طراحی اصلی سلول T CAR موثر است.
دکتر برودنو گفت که راه های مختلف پیشگیری از CRS و ICANS در حال حاضر تحت مطالعه هستند. یک رویکرد، استفاده پیشگیرانه از توسیلیزوماب و استروئیدهای با دوز پایین است. او گفت، اگرچه مطالعات بیشتری مورد نیاز است، داده ها تا کنون اطمینان بخش هستند.
درمان های دیگر برای ICANS در حال بررسی است. به عنوان مثال، مطالعات کوچکتر نشان داده است که Anakinra (Kineret)- که برای درمان آرتریت روماتوئید استفاده می شود- ممکن است به پیشگیری از ICANS شدید در بیماران تحت درمان با سلول های T-CAR کمک کند.

دکتر برودونو توضیح می‌دهد که یک ایده دیگر برای محافظت در برابر CRS و ICANS شدید، این است که خود سلول‌های کارتی را اصلاح کنیم.

به عنوان مثال، در یک کارآزمایی بالینی کوچک بر روی بزرگسالان مبتلا به لنفوم، بیمارانی که تحت درمان با یک سلول CAR T هدفمند، با CD-19 بازسازی شده توسعه یافته در NCI، قرار گرفتند، عوارض جانبی عصبی شدید کمتری نسبت به شکل اولیه همان CAR داشتند.

آنتی ژن های هدف بیشتر، از جمله برای تومورهای جامد
تحقیقات روی سلول‌های CAR T با سرعتی سریع ادامه دارد، از جمله صدها آزمایش بالینی در حال انجام است. بخشی از این گسترش، محصول کار محققانی است که آنتی ژن های اضافی را روی سلول های تومور شناسایی کرده اند. این آنتی ژن ها ممکن است اهداف خوبی برای سلول های CAR T باشند.
اگرچه CD19 و BCMA تنها آنتی ژن هایی هستند که برای آنها درمان های CAR T مورد تایید FDA وجود دارد، درمان هایی از CAR T-cell توسعه یافته اند که آنتی ژن های دیگر را- که معمولا در سرطان های خون یافت می شوند- هدف قرار می دهند؛ از جمله درمان هایی که چندین آنتی ژن را در یک زمان مورد هدف قرار می دهند.

اما در مورد استفاده از سلول های CAR T برای درمان تومورهای جامد، مانند سرطان مغز، سینه یا کلیه چه می شود؟

در این زمینه پیشرفت ها به سختی به دست آمده است. دکتر روزنبرگ گفت تلاش‌ها برای شناسایی آنتی‌ژن‌هایی که روی سطح تومورهای جامد هستند اما سلول‌های سالم نیستند، تا حد زیادی ناموفق بوده است.

غلبه بر فرسودگی سلول T در ایمونوتراپی

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/02/2024 06:51 ب.ظ]
هدف قرار دادن پروتئین های دخیل در فرسودگی سلول های T، ممکن است ایمونوتراپی را تقویت کند.
یکی دیگر از موانع تومورهای جامد، محیط اطراف آنها است. به عنوان مثال، موانع فیزیکی می توانند از رسیدن سلول های CAR T تزریق شده به سلول های تومور جلوگیری کنند. سایر اجزای ریزمحیط، مانند مولکول‌های سرکوب‌کننده سیستم ایمنی تولید شده توسط سلول‌های تومور یا سایر سلول‌های ایمنی، می‌توانند باعث اختلال در عملکرد سلول‌های CAR T شوند و آنها را قادر به انجام وظایف خود یعنی کشتن سلولی نکنند.

دکتر کریستال مکال، مدیر موسسه پارکر برای ایمونوتراپی سرطان در دانشگاه استنفورد، گفت: شاید بزرگترین مانع، یک مشکل قدیمی است: ناهمگنی تومور .
به عبارت دیگر، تومورهای جامد از یک نوع سرطان می توانند از نظر مولکولی کاملاً از بیمار به بیمار و حتی در یک بیمار خاص متفاوت باشند. به عنوان مثال، ممکن است هیچ آنتی ژن قابل هدف گیری روی برخی از سلول های تومور وجود نداشته باشد، یا شاید وجود داشته باشد، اما به اندازه کافی برای سلول های CAR T وجود نداشته باشد تا آنطور که باید عمل کند.

با وجود این موانع، محققان به تلاش برای یافتن راه هایی برای استفاده از سلول های CAR T برای درمان تومورهای جامد ادامه می دهند.
یک رویکرد، شامل تلاش برای گول زدن محیط سرکوب کننده سیستم ایمنی بسیاری از تومورهای جامد است. برای مثال، چندین گروه تحقیقاتی سلول‌های CAR T زره‌دار را توسعه داده‌اند که می تواند با ترشح سیتوکین های خاص و مولکول های دیگر در ریزمحیط دشوار، حرکت کند.

سایر محققان با تکیه بر فناوری‌های استاندارد مهندسی CAR و هدف قرار دادن یک آنتی ژن سطحی واحد روی سلول‌های سرطانی، رویکردهای مرسوم‌تری را دنبال می‌کنند.

مطالعه CAR T-Cell نویدبخش سرطان دوران کودکی است
در مدل های موشی سرطان های رایج کودکان، درمان تومورها را کوچک یا ریشه کن کرده است.
برای مثال ، پس از نتایج امیدوارکننده از مطالعات آزمایشگاهی و مبتنی بر حیوانات، گروه دکتر مکال در استنفورد یک آزمایش بالینی با پشتیبانی NCI را از درمان‌های سلول‌های T CAR که پروتئینی را روی تومورهای جامد به نام B7-H3 هدف قرار می‌دهند، راه‌اندازی کردند.

در آزمایش دیگری، گروه او در حال بررسی یک درمان با سلول T CAR است که مولکولی را روی سلول‌های سرطانی به نام GD2 در برخی از کودکان و بزرگسالان جوان مبتلا به سرطان مغزی کشنده به نام DIPG مورد هدف قرار می‌دهد.

دکتر مکال در نشست سالانه انجمن ایمونوتراپی سرطان در سال 2021 توضیح داد که برای آزمایش سلول T GD2 CAR، نحوه تصور اولیه و نحوه انجام آن، کاملاً متفاوت است.
در ابتدا، بیماران فقط با تزریق داخل وریدی اولیه سلول های CAR T درمان می شدند. اما نتایج حاصل از مطالعات مدل حیوانی یک درمان مشابه با CAR T-cell، محققان را به تغییر کارآزمایی سوق داد: به بیمارانی که به انفوزیون اولیه داخل وریدی پاسخ می‌دهند، دوزهای کوچک‌تری داده شد که مستقیماً به مغز وارد می‌شود.
او گزارش داد که توانایی دادن دوزهای متعدد به بیماران، منجر به بهبود وضعیت تومور (به عنوان مثال، کاهش اندازه تومور) و علائم مرتبط با سرطان آنها شده است.

تیم تحقیقاتی همچنین توانستند به سرعت تغییراتی در سلول‌های GD2 CAR T مورد استفاده در آزمایش و نحوه تولید آن‌ها انجام دهند تا کارایی و ایمنی بالقوه آنها را بهبود بخشند. دکتر مکال گفت توانایی ایجاد چنین تغییرات سریعی اهمیت حیاتی نوآوری مداوم با درمان های سلولی را برجسته می کند.
او گفت: «همه ما در این زمینه آگهیم که فقط نوک کوه یخ را در مورد آنچه می‌توانیم در رابطه با مهندسی این سلول‌های CAR T انجام دهیم، می‌خراشیم. برای بسیاری از رویکردهای نسل بعدی، مشکلاتی وجود دارد که [اثربخشی آنها] را در تومورهای جامد محدود می‌کند.»

هدف NCI افزایش کارآزمایی‌های بالینی درمان با سلول‌های کار تی است

درمان های خارج از قفسه ی
CAR T-cell:
CRISPR، کشنده های طبیعی و mRNA
محققان همچنین شروع به تجدید نظر در مورد منبع سلول های ایمنی برای درمان با سلول های T CAR کرده اند؛ این کار با استفاده از سلول های T جمع آوری شده نه از بیماران، بلکه از اهداکنندگان سالم انجام میشود.

هدف: درمان‌های سلول T CAR که به‌جای تولید برای هر بیمار، فوراً برای استفاده در دسترس خواهد بود.

تمام درمان‌های CAR T-cell تایید شده توسط FDA بر یک ویروس خلع سلاح شده برای رساندن ماده ژنتیکی به سلول‌های T برای تولید CAR تکیه دارند. اما برای سلول‌های CAR T- که اکنون در آزمایش‌های بالینی کوچک آزمایش می‌شوند- از فناوری‌های ویرایش ژن مانند TALON و CRISPR برای وادار کردن سلول‌های T اهدایی در تولید CAR استفاده می‌شود.

سایر car Tcellهای خارج از قفسه نیز از نوع متفاوتی از سلول های ایمنی به نام سلول های کشنده طبیعی (NK) استفاده می کنند.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [01/02/2024 06:52 ب.ظ]
بسیاری از این تحقیقات هنوز در روزهای اولیه خود هستند، اما برخی از درمان‌های سلولی CAR NK در حال حاضر در آزمایش‌های بالینی کوچک آزمایش می‌شوند
و نه تنها منبع سلول‌های T و نوع سلول ایمنی مورد بازنگری قرار می‌گیرد، بلکه در جایی که درمان‌ها واقعاً ساخته می‌شوند نیز مورد بازنگری قرار می‌گیرند.

به عنوان مثال، چندین گروه تحقیقاتی از فناوری نانو و رویکردهای مبتنی بر mRNA استفاده می کنند که به سلول های CAR T اجازه می دهد در داخل بدن ایجاد شوند .

سلول های CAR T: گزینه درمانی خط دوم برای NHL؟
آزمایشات بالینی نشان می دهد که سلول های CAR T ممکن است موثرتر از درمان استاندارد باشند.

در بیشتر موارد، درمان با سلول T CAR تا زمانی که سرطان فرد پس از چندین درمان دیگر بدتر نشده باشد، مورد توجه قرار نمی گیرد. اما این دیدگاه، شروع به تغییر کرده است.
اخیراً، در دو کارآزمایی بالینی بزرگ، درمان با سلول T CAR موثرتر از درمان استاندارد برای بیماران مبتلا به لنفوم غیر هوچکین است که سرطان آنها پس از شیمی‌درمانی اولیه یا خط اول بازگشته است.
این یافته باعث شد برخی از کارشناسان به این نتیجه برسند که برای این بیماران، درمان با سلول های T CAR به زودی می تواند جایگزین شیمی درمانی، به عنوان درمان خط دوم استاندارد شود.
دکتر فرای گفت، برای برخی از کودکان مبتلا به ALL، استفاده از سلول‌های CAR T به این روش جذاب خواهد بود. وی به طور خاص به کودکانی اشاره کرد که در معرض خطر بالای بیماری هستند. بیماری این بیماران پس از شیمی درمانی اولیه که معمولاً برای حدود 2.5 سال انجام می شود، عود می کند.

در واقع، آزمایش‌های بالینی کوچکی در مورد سلول‌های CAR T در کودکان مبتلا به ALL که پاسخ مطلوبی به درمان اولیه شیمی‌درمانی خود ندارند، در حال انجام است .
دکتر فرای برای بیمارانی که به خوب پاسخ می دهند، گفت: می توانند 2 سال دیگر از شیمی درمانی معاف شوند. فکر کردن در مورد آن شگفت انگیز است.
فراتر از سلول‌های CAR T:
TIL و TCR
سلول‌های CAR T در مورد درمان‌های سلولی بیشترین توجه را به خود جلب کرده‌اند. اما انواع دیگر درمان‌های سلولی نیز در آزمایش‌های بالینی کوچک، از جمله در بیماران مبتلا به تومورهای جامد، امیدوارکننده بوده‌اند.
یک نوع، که به عنوان لنفوسیت های نفوذ کننده تومور (TILs) شناخته می شود، از سلول های ایمنی استفاده می کند که به محیط داخل و اطراف تومور نفوذ کرده اند. محققان NCI اولین کسانی بودند که از TIL برای درمان موفقیت آمیز بیماران مبتلا به سرطان پیشرفته استفاده کردند. این کار در ابتدا در ملانوما و بعداً در چندین سرطان دیگر از جمله سرطان دهانه رحم انجام شد. اخیراً، محققان NCI تکنیکی را برای شناسایی TIL ها توسعه داده اند که سلول های سرطانی را با جهش های خاص آن سرطان تشخیص می دهد و افرادی را که سرطان آنها بیشتر به درمان TIL پاسخ می دهند مشخص میکند.
نوع دیگر درمان سلولی شامل مهندسی سلول های T بیماران برای بیان گیرنده سلول T خاص (TCR) است.

برخلاف CARها که از بخش‌هایی از آنتی‌بادی‌های مصنوعی استفاده می‌کنند که می‌توانند آنتی‌ژن‌های خاص را فقط در سطح سلول‌ها تشخیص دهند، TCR‌ها از گیرنده‌های طبیعی استفاده می‌کنند. این گیرنده های طبیعی می‌توانند آنتی‌ژن‌هایی را- که درون سلول‌های تومور هستند- تشخیص دهند.

تا به امروز، سلول‌های TCR در بیماران مبتلا به انواع تومورهای جامد، آزمایش شده‌اند و در ملانوم و سارکوم امیدوارکننده هستند.

https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment/research/car-t-cells


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
عسل طبیعی موثر در کنترل بابزار بقای موجود زنده از همیشه به آنچه داری، خوشنحس و ادراک قسمت چهل و هفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان تغییر میدان مغوفور و فراوانیقانون جنگلبا هر چیزی که نفس می کشد مکاهش حافظه هرچند فرایندیذهن چند جانبه نیازمند نگتلاش هایی در بیماران قطع زونا به وسیله ویروس ابله میگرن و خوابآینده با ترس جمع نمیشودمغز اندامی تشنه ی انرژی اسردرد و علتهای آنتاثیر کتامین در درمان پاانسان قدیم در شبه جزیره عثبت امواج الکتریکی در عصچیز جدید را بپذیرسایتهای دیگراثرات مفید قهوههندسه، نمایشی از حقیقتحس و ادراک قسمت پنجاه و داز علم جز اندکی به شما داداروی جدید میاستنی گراویویروس مصنوعیرفتار وابسته به شکللمس کوانتومیبارداری بدون رحمکجای مغز مسئول پردازش تجتنفس هوازی و میتوکندریزبان نیاز تکاملی استما اشیا را آنطور که هستندآیا گذشته، امروز وآینده مغز بزرگ چالشهای پیش روشناسایی سلول های ایمنی ااولین مورد پیوند سر در انجهان مادی، تجلی فضا در ذهچگونه تکامل مغزهای کنونیحس و ادراک قسمت ششماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستخوان های کشف شده، ممکدارویی خلط آوربحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن های شرکت فایزر آمررویا و خبر از آیندهلزوم سازگاری قانون مجازاگلوئونتو با همه چیز در پیوندیسفر فقط مادی نیستماست مالی با هوش انسانیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها میتوانند بانقش مهاجرت در توسعه نسل اشاهکار شش گوشایمپلانت نخاعی میتواند دجهان دارای برنامهارتوکين تراپی روشی جديد نگاهی بر توانایی اجزاي بخونریزی مغز در سندرم کووهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعات حسی ما از جهان، چدر کمتر از چند ماه سوش جدبدون زمان، ماده ای وجود نوابستگی یعنی قلادهروزه داری و بیمار ی ام اس منابع انرژی از نفت و گاز گاهی لازم است برای فهم و تولترودینآب، زندگی است(قسمت پنجم)سلول بنیادین از مخاط بینمخچه تاثیر گذار بر حافظهتاثیر روغن رزماری استنشانقش تیروئید در تکامل مغزشجاعت و ترسایجاد احساساتجوانان وطنارزش های حقیقی ارزش های غنبرو و انرژی مداومخانواده پایدارهوش مصنوعی از عروسک تا کمبنی عباس، ننگی بر تاریخیک پیشنهاد خوب برای آسان درمان های رایج ام اسبرخی نرمش ها برای زانوروشی جدید در درمان سکته ممناطق خاص زبان در مغزپول و عقیدهمدل های ریز مغز مینی برینتوهمات و شناخت حقیقتآسیب عصب پا به دنبال اعتیسندرم پس از ضربه به سرتازه های درمان ام اسنقش غذاها و موجودات درياضرب المثل یونانیاپل ویژن پرو در تشخیص بیمچرا مردم با زندگی میجنگنجراحی گردن همیشه برای دیاز کجا آمده ام و به کجا میخطر آلودگی هواهوش در طبیعتفیزیک مولکولها و ذرات در به زیر پای خود نگاه نکن بژن یا نقشه توسعه مغز و نقدرمان دارویی سرطان رحم ببرداشتت از جهان رو زیاد راه فراری نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیام های ناشناخته بر مغز مرگی وجود نداردتکنولوژی و پیشرفتافزایش مرگ و میر سندرم کوسیاهچاله و تکینگی ابتدایترازودونچند جهانیعقل مجادله گرابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و نادانی رو حقیقت، آن چیزی نیست که جلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو بیماری روانی خود بزرگ هوشیاری و افسردگیفراموشی و مسیر روحانیبیماری میاستنی گراویسکمالگرایی دشمن پیشرفتدرک فرد دیگر و رفتارهای ابسیاری از بیماری های جدیرستگاری محدود به یک راه نمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات بین دو همسر و برخیتکامل داروینی هنوز در حاامید نیکو داشته باش تا آنسانسور بر بسیاری از حقایتشویق خواندن به کودکانچهار میلیارد سال تکامل بعماد الدین نسیمی قربانی ابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب هایی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار، از ابتدا توهم بودهدف یکسان و مسیرهای مختلقفس ذهنبیماری سلیاککووید نوزده و خطر بیماری درب بسته با غیر خود باز متفاوت های زبانی سرمنشا تزمان شگفت انگیزمهندسی ژنتیک در حال تلاش آملودیپین داروی ضد فشار معجزه در هر لحظه زندگیتاول کف پا و حقیقتانگشت ماشه ایستارگانی قبل از آغاز کیهتعامل انسان و هوش مصنوعینوار عصب و عضله تعیین محلنوبت کودکانعشق درونی به یگانگی خلقتابزارهای پیشرفته ارتباط همیشه داناتر از ما وجود دحس و ادراک قسمت چهل و هشتاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان روش هاي جدیدی وقاحت و تمسخر دیگرانقانونمندی و محدودیت عالمبا آتش، بازی نکن و بعد از کاهش دوپامین عامل بیماریذهن هوشیار در پس ماده ی متلاشی برای درمان قطع نخازیان غذاهای پرچربمیگرن و روزه داریآیا فراموشی حتمی استمغز انسان ایا طبیعتا تماسردرد به دلیل مصرف زیاد متاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان میوه ی تکاملجلو رفتن یا عقبگردچیزی منتظر شناخته شدناثرات مفید روزه داریهنر فراموشیحس و ادراک قسمت پنجاه و سازدواج های بین گونه ای، رداروی جدید آلزایمرویروس های باستانی، مغز مرفتار اجتماعی انسان، حاصلووفلوکساسینبازگشایی مجدد مطب دکتر سکرونا چه بر سر مغز می آورتنفس بدون اکسیژنزبان و کلمه حتی برای کسانما به جهان های متفاوت خودآیا پیدایش مغز از روی تصامغز بزرگ و فعال یا مغز کوشواهدی از نوع جدیدی از حااولین هیبرید بین انسان و جهان مرئی و نامرئیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و هشتاختلالات مخچههوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان ددارویی ضد بیش فعالی سیستبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کووید 19 چیزهایی که رویا بخشی حقیقی از زندگی لزوم عدم وابستگی به گوگل گمان میکنی جرمی کوچکی در تو با باورهایت کنترل میشسفر نامه سفر به بم و جنوب ماشین دانشتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دست مصنوعی به زودی قانقش میدان مغناطیسی زمین شاید گوشی و چشمی، آماده شایمان به رویاجهان در حال نوسان و چرخشارتباط میکروب روده و پارنگاهت را بلند کنخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آرزوهایت مداومت داشتهبرنامه و ساختار پیچیده مواسطه ها د رمسیر ایجاد مغروزه داری سلول های بنیادمنابع انرژی از نفت و گاز گاهی مغز بزرگ چالش استتومورها و التهاب مغزی عاآتاکسی فریدریشسلول عصبی شاهکار انطباق مخاطب قرار دادن مردم، کاتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حفاظتی مولکول جدید دشرکت نورالینک ویدیویی ازایران بزرگجواب دانشمند سوال کننده ارزش حقیقی زبان قسمت اولخار و گلهوش مصنوعی از عروسک تا کمبه قفس های سیاهت ننازیک آلل ژنتیکی که از نئانددرمان های علامتی در ام اسبرخی نرمش های گردنريتوکسيمب در درمان ام اسمناطق خاصی از مغز در جستجپوست ساعتی مستقل از مغز دمدیون خود ناموجودتوکل بر خداآسانی موفقیتسندرم جدایی مغزتبدیل پلاستیک به کربن و سنقش غذاها و موجودات درياضربه مغزی در تصادف راننداپی ژنتیکچرا مغز انسان سه هزار سالجستجوی متن و تصویر به صوراز کسی که یک کتاب خوانده خطرات هوش مصنوعیهوش عاطفی قسمت 11فیزیک هوشیاریبه سیاهی عادت نکنیمژن ضد آلزایمردرمان زخم دیابتی با تکنوبررسي علل احتمالي تغيير راه نجاتمنبع هوشیاری کجاست قسمت53پیدایش زبانمراحل ارتقای پله پله کیهتکنولوژی جدید که سلول هاافزایش سرعت پیشرفت علوم سیاهچاله ی منفرد یا سیاهترازودونچند جهانیعقل سالمابزار بقا از نخستین هماننزاع بین علم و جهل رو به پحقایق ممکن و غیر ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تدو بار در هفته ماهی مصرف هوشیاری کوانتومیفراموشی آرمانبیماری های میتوکندریکمردرددرک نیازمند شناخت خویش ابشکه ای که ته نداره پر نمرشته نوروایمونولوژی و نقمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپروانه ی آسمانیمشکلات روانپزشکی پس از ستکامل زبانامید نجاتساهچاله ها تبخیر نمیشودتشخیص ژنتیکی آتروفی های چهار ساعت پس از کشتار خوکعوامل موثر در پیدایش زباابزار بقا از نخستین هماننعناعحد و مرزها توهم ذهن ماستاز تکینگی تا مغز از مغز تدید تو همیشه محدود به مقدهدف یکسان، در مسیرهای متقفس را بشکنبیماری ضعف عضلات نزدیک بکودک هشت ساله لازم است آددرختان چگونه بر تشکیل ابتفاوت ایستایی و تکاپوزمزمه ات مانده در گوشممهندسی بدنآموزش نوین زبانمعرفت و شناختتابوهای ذهنیانگشت نگاری مغز نشان میدسخن نیکو مانند درخت نیکوتعامل انسان با هوش مصنوعسخن و سکوتتعداد کلی ذهن ها در جهان نور از عمق تاریکیعشق، شلوغ کردن نیستابزارهای بقا از نخستین ههمیشه راهی هستحس و ادراک قسمت چهل و دوماز تکامل تا مغز از مغز تا دانشمندان روشی برای تبدیوقت نهيب هاي غير علمي گذشقارچ بی مغز در خدمت موجودبا تعمق در اسرار ابدیت و کاهش سن بیولوژیکی، تنها ذهن و شیمی بدنتلاشی تازه برای گشودن معزیباترین چیز در پیر شدنمیگرن سردردی ژنتیکی که بآیا ممکن است موش کور بی ممغز انسان برای ایجاد تمدسردرد تنشنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان ها می توانند میدان جلوتر را دیدنچیزی خارج از مغزهای ما نیاثرات مضر ماری جواناهنر حفظ گرهحس و ادراک قسمت پنجاه و شاسکلت خارجی در درمان اختداروی جدید ای ال اسویرایش DNA جنین انسان، بررقیبی قدرتمند در برابر ملوب فرونتال یا پیشانی مغبازگشت از آثار به سوی خداکریستال هاتنها مانع در زندگی موارد زبان و بیان نتیجه ساختماما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر احتمالی عصاره تغلیآیا آگاهی پس از مرگ از بیمغز بزرگترین مصرف کننده شواهدی از دنیسوان(شبه نئاولین تصویر در تاریخ از سجهان مشارکتیچگونه جمعیت های بزرگ شکل حس و ادراک قسمت شصت و دواختلالات حرکتی در انسانهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار آفرینش در موجداستانها و مفاهیمی اشتبابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا و گشودن پنجررویا تخیل یا واقعیتمقاومت به عوارض فشار خون گنجینه ای به نام ویتامین تو باید نیکان را به دست بسفر به مریخ در 39 روزمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش محیط زندگی و مهاجرت دشاید درست نباشداین پیوند نه با مغز بلکه جهان در حال ایجاد و ارتقاارتباط ماده و انرژیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب زمستانی سلول های سرهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاعاتی عمومی در مورد مدر آسمان هدیه های نادیدنبرنامه ی مسلط ژنها در اختوبینار اساتید نورولوژی دروزهای بد باقی نمیماندمنابع انرژی از نفت و گاز گاهی جهت را عوض کنتومورهای نخاعیآتاکسی مخچه ای خودایمنسلول عصبی، در محل خاص خودمدل همه جانبه نگر ژنرالیتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش حیاتی تلومر دی ان آ دشربت ضد خلطایرادهای موجود در خلقت بجواب سنگ اندازیارزش حقیقی زبان قسمت دومخارق العاده و استثنایی بهوش مصنوعی به کمک هوش طبیبه مغز خزندگان خودت اجازیک جهش ممکن است ذهن انساندرمان ژنتیکی برای نوآوریبرخی یونها و مولکول های مریه زغالیمنبع هوشیاری کجاست قسمت پوشاندن خود از نورمدیریت اینترنت بر جنگتوپیراماتآشنا پنداریسندرم دزدی ساب کلاوینتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نقش غذاها در کاهش دردهای ضررهای مصرف شکر و قند بر ابتدا سخت ترین استچرا مغزهای ما ارتقا یافت جستجوی هوشیاری در مغز مااز آغاز خلقت تا نگاه انسادفاع از پیامبرهوش عاطفی قسمت نهمفیزیک و هوشیاریبه سخن توجه کن نه گویندهژنها نقشه ایجاد ابزار هودرمان ساده ی روماتیسمبررسی مغز با امواج مادون راه های جدید برای قضاوت رمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمپیر شدن حتمی نیستمرز مرگ و زندگی کجاستتکنولوژی جدید که سلول هاافسردگی و اضطراب در بیماسیاهچاله ی تولید کنندهتراشه مغز بدون واسطه ی دچند جهانی و علمعقلانیت بدون تغییرابزار بقا از نخستین هماننسبیت عام از زبان دکتر برحل مشکلاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوشیاری سنتی یا هوشیاری فرایند پیچیده ی خونرسانیبیماری های مغز و اعصاب و کمردرد ناشی از تنگی کانادرک و احساسبشریت از یک پدر و مادر نیرشد مغز فرایندی پیچیده امنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپرواز از نیویورک تا لوس آمشکلات روانپزشکی در عقب تکامل زبانامید جدید بر آسیب نخاعیسایه ی هوشیاریتشخیص آلزایمر سالها قبل نون و القلمعوامل ایجاد لغت انسانی و ابزار بقای موجود زنده از هفت چیز که عملکرد مغز تو حریص نباشاز تکینگی تا مغز از مغز تدیدن خدا در همه چیزهدف از تکامل مغزقله برای دیدن نه برای به بیماریهای تحلیل عضلانی اکودک ایرانی که هوش او از درختان اشعار زمینتفاوت ارباب و رهبر حقیقیزنان باهوش ترمهربانی، شرط موفقیتآمارهای ارائه شده در سطح مغز فکر میکند مرگ برای دیتاثیر فکر بر سلامتانتقال ماده و انرژیانتروپی و هوشیاریسخن پاک و ثابتتعذیه ی ذهننور درونعصب حقوق نورولووابزارهای بقا ازنخستین همهمیشه عسل با موم بخوریمحس و ادراک قسمت چهل و سوماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، قفل ذهن را باز میکنوقتی فهمیدی خطا کردی برگقبل از آغازبا خودت نجنگکایروپاکتیک چیستذهن تو همیشه به چیزی اعتقتلاشی جدید در درمان ام اسزیباترین چیز در افزایش سمیگرن شدید قابل درمان اسآیا ما کالا هستیممغز انسان برای شادمانی طسردرد سکه ایتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان یک کتابخانه استجمجمه انسان های اولیهچیزی شبیه نور تو نیستاجزای پر سلولی بدن انسان هنر رها شدن از وابستگیاسکار، لگوی هوشمندداروی جدید برای میاستنی ویشن پرورموزی از نخستین تمدن بشرلوتیراستامبازگشت به ریشه های تکاملکریستال زمان(قسمت اولتنها در برابر جهانزبان و بیان، در سایه پیشرما بخشی از این جهان مرتبطتاثیر ترکیبات استاتین (سآیا امکان بازسازی اندامهمغز حریص برای خون، کلید تشیشه ی بازالتی و سیلیکوناولین دارو برای آتاکسی فجهان معناچگونه حافظه را قویتر کنیحس و ادراک قسمت شصت و ششاختلالات صحبت کردن در انهوش مصنوعی از عروسک بازی اسرار بازسازی اندام هادخالت در ساختار ژنهابحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا از حقیقت تاترویا حقی از طرف خدامقایسه رقابت و همکاریگوهر با نظر دیگران سنگ نمتو برای خزیدن خلق نشده ایسفر تجهیزات ناسا به مریخ مباحث مهم حس و ادراکتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا رژیم غذایی گیاهی سلانقش مرکز تنفس سلولی در بیشایسته نیست در جیب خود قراین اندوه چیستجهان ریز و درشتارتباط متقابل با همه ی حیچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتقاد اشتباه، نتیجه ی ندر آستانه ی موج پنجم کوویبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱وجود قبل از ناظر هوشمندروزهای سختمنابع انرژی از نفت و گاز گذر زمان کاملا وابسته به تومورهای ستون فقراتآتش منبع انرژیسلولهای ایمنی القا کنندهمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتاثیر رژیم گیاه خواری بر نقش خرچنگ های نعل اسبی درشش مرحله تکامل چشمایستادن در برابر آزادی بچت جی پی تیجوسازی مدرنارزش حقیقی زبان قسمت سومخبر مهم تلسکوپ هابلهوش مصنوعی به شناسایی کابه نقاش بنگریک رژیم غذایی جدید، می تودرمان پوکی استخوانبرخی اثرات مضر ویتامین دریواستیگمینمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیموزایدمداخله ی زیانبار انسانتوانایی مغز و دیگر اجزای آشنا پنداریسندرم سردرد به دلیل افت فتبدیل سلولهای محافط به سنقشه مغزی هر فرد منحصر بهضررهای شکر بر سلامت مغزابتدایی که در ذهن دانشمنچرا ویروس کرونای دلتا واحفره در مغزاز انفجار بزرگ تا انفجار دفاع در برابر تغییر ساختهوش عاطفی قسمت هفتمفیزیک آگاهیبهبود حافظه پس از رخدادهژنها ، مغز و ارادهدرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی و اپروچ جدید بر بیمراه های جدید برای قضاوت رمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپیشینیان انسان از هفت میمرز بین انسان و حیوان کجاتکینگیافسردگی و ساختار مغزسیاره ی ابلهانتراشه ها روی مغزچند روش ساده برای موفقیتعقیده ی بی عملابزار بقا از نخستین همانچسبیدن به خود، مانع بزرگ حلقه های اسرارآمیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو برابر شدن خطر مرگ و میهوش، ژنتیکی است یا محیطیفرایند تکامل و دشواری هابیماری وسواسکمردرد و علل آندرک کنیم ما همه یکی هستیمبعد پنجمرشد مغز علت تمایل انسان بمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپروتئین های ساده ی ابتدامشاهده گر جدای از شیء مشاتکامل زبان انسان از پیشیامید درمان کرونا با همانسایه را اصالت دادن، جز فرتشخیص ایدزنوآوری ای شگفت انگیز دانعواملی که برای ظهور لغت اابزار بقای موجود زنده از هفت سین یادگاری از میراث حرکات چشم، ترجمه کننده ی از تکینگی تا مغز از مغز تدیدگاه نارسای دوگانه ی مهدف از خلقت رسیدن به ابزاقله سقوطبیماری، رساله ای برای سلکودکان میتوانند ناقل بی درد و درستفاوتهای جنسیتی راهی برازنجیرها را ما باید پاره کموفقیت هوش مصنوعی در امتآن چیزی که ما جریان زمان مغز قلبتاثیر مشاهده بر واقعیت بتاثیر نگاه ناظر هوشیار بانتظار گذر تندباد؟سختی ها رفتنی استتغییرنوروفیبروماتوزعصب سیاتیکابزارهای بقای موجود زندههمیشه، آنطور نیست که هستحس و ادراک قسمت نهماز تکامل تا مغز، از مغز تدانش، یک انسان را ناسازگوقتی پر از گل شدی خودت را قبل از انفجار بزرگبا خدا باشکار امروز را به فردا نیندذهن خود را مشغول هماهنگیتمایل زیاد به خوردن بستنزیر فشار کووید چه باید کرمیدان مغناطيسي زمین بشر آیا ما تنها موجودات زنده مغز انسان برای شادمانی طسردرد عروقی میگرنتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان باشجنین مصنوعینکاتی در مورد تشنجاجزایی ناشناخته در شکل گهنر، پر کردن است نه فحش داساس انسان اندیشه و باور داروی جدید برای کاهش وزنواقعیت فیزیکی، تابعی از رمز و رازهای ارتباط غیر کلوزالمعده(پانکراس)مصنوعبازخورد یا فیدبککریستال زمان(قسمت دوم)تنهاییزبان و تکلم برخی بیماریهما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر تغذیه بر سلامت رواآیا انسان با مغز بزرگش اخمغز در تنهایی آسیب میبینشکل های متفاوت پروتئین هاولین دروغجهان هوشمندنگاه من، نگاه تو و یا حقیحس و ادراک سی و هفتماختلالات عضلانی ژنتیکهوش مصنوعی از عروسک بازی اصفهان زیبادر میان تاریکی و روشناییبحثی درباره هوش و تفاوتهواکسن کرونا ساخته شده تورویاها از مغز است یا ناخومقابله ی منطقی با اعتراضگویید نوزده و ایمنی ساکتتو تغییر و تحولیسفر دشوار اکتشافمبتکران خودشکوفاتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا راهی برای رفع کم آبی نقش نگاه از پایین یا نگاهشادی، پاداش انجام وظیفهاین ایده که ذرات سیاهچالجهان شگفت انگیزارتباط چاقی و کاهش قدرت بچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب سالم عامل سلامتی و یهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر درمان بیماری مولتیپل برین نت به جای اینترنتروش مقابله مغز با محدودیمنابع انرژی از نفت و گاز گذشته را دفن کنتوهم فضای خالیآثار باستانی تمدن های قدسلولهای بنیادی مصنوعی درمدل هولوگرافیک تعمیم یافتاثیر رژیم گیاهخواری بر نقش داروهاي مختلف معروف ششمین کنگره بین المللی ساکنون را با همه ی نقص هایچت جی پی تیجامعه ی آسمانیارزش خود را چگونه میشناسخدا موجود استهوش مصنوعی تعاملیALS نگاهی کامل بر بیماری وبه نقاش بنگریکی از علل محدودیت مغز امدرمان پوکی استخوانبرخی اختلالات عصبی مثانهریاضیات یک حس جدید استمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیموزایدمدارک ژنتیکی چگونه انسانتوازن مهمتر از فعالیت زیآشناپنداری چیستسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتبر را بردارنقشه های مغزی جدید با جزیضعیف و قویابتذال با شعار دینچرا پس از بیدار شدن از خوحق انتخاباز بار خود بکاه تا پرواز دقیق ترین تصاویر از مغز اهوش عاطفی قسمت یازدهفیزیکدانان ماشینی برای تبهداشت خوابژنهای مشترک بین انسان و ودرمان سرگیجه بدون نیاز ببررسی ژنها در تشخیص بیماراه پیروزی در زندگی چیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپیشرفت های جدید علوم اعصمرز جدید جستجو و اکتشاف، تکامل فردی یا اجتماعیاقلیت خلاقسیاره ابلهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزچندین ماده غذایی که ماننعلم و ادراک فقط مشاهده ی ابزار بقا از نخستین هماننسبت ها در کیهانحمله ویروس کرونا به مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تدو داروی جدید برای میاستهیچ نقطه ای مرکزی تر از افرایند حذف برخی اجزای مغبیماری کروتز فیلد جاکوبکمردرد با پوشیدن کفش منادرک احساسات و تفکرات دیگبعد از کرونارشد در سختی استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپروتز چشممشاهده آینده از روی مشاهتکامل ساختار رگهای مغزی امیدوار باش حتی اگر همه چساخت سلول عصبی حتی پس از تصویر خورشید یا خود خورشنوار مغز مشاهده ی غیر مستعوارض ازدواج و بچه دار شدابزار بقای موجود زنده از هم نوع خواری در میان پیشیحرکت چرخشی و دائمی کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تدژا وو یا اشنا پنداریهر چیز با هر چیز دیگر در تقلب های سادهبیندیشکودکان خود را مشابه خود تدرد باسن و پا به دلیل کاهتقلید مرحله ای نسبتا پیشزندگی فعال و مثبت روند آلموفقیت در تفکر استآنچه ناشناخته است باید شمغز ما کوچکتر از نیم نقطهآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز مانند تلفن استتاثیر نگاه و مشاهده ناظر اندوه در دنیا استسرنوشتتغییر الگوی رشد مغزی با زنورون هاي مصنوعی می توانعضلانی که طی سخن گفتن چقدابزارهای بقای از نخستین همکاری یا رقابتحس و ادراک قسمت چهارماز تکامل تا مغز، از مغز تدائما بخوانوقتی تو از یاد گرفتن باز قبرستان ها با بوی شجاعتبا طبیعت بازی نکنکار با یگانگی و یکپارچگیذهن سالمتمایز یا کشف یگانگیزیرفون داروی ضد ام اسمیدان های مغناطیسی قابل آیا مصرف مولتی ویتامین همغز انسان رو به کوچک تر شسرطان کمیت گراییتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان جدید از چه زمانی پاجنگ هفتاد و دو ملت همه را چگونه مولکول های دی ان ایحس و ادراک قسمت بیست و چهاحیای بینایی نسبی یک بیمهوموارکتوس ها ممکن است داستفاده از مغز، وزن را کمداروی جدید برای ای ال اسواقعیت چند سویهرمز گشایی از اتصالات مغزلیروپریم داروی ترکیبی ضدبازسازي مغز و نخاع چالشی کریستال زمان(قسمت سوم)تنهایی رمز نوآوری استزبان و شناخت حقیقت قسمت چمانند آب باشتاثیر حرکات چشم بر امواج آیا احتمال دارد رویا از آمغز را از روی امواج بشناسشکل پنجم مادهاولین سلول مصنوعیجهان هوشیارنگاه مادی غیر علمی استحس و ادراک- قسمت پنجاه و اختراع جدید اینترنت کوانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل بازخورددر مانهای کمر دردبحثی درباره احساسات متفاواکسن آلزایمررویاهای پر رمز و حیرتی درمقابله با کرونا با علم اسگوش دادن بهتر از حرف زدنتو جهانی هستی که خودش را سفرنامه سفر به بم و جنوب متواضع باشتاثیر درجه حرارت بر عملکآیاما مقهور قوانین فیزیکنقش نظام غذایی در تکامل مشب سیاه سحر شوداین ابتدای تناقض هاستجهانی که نه با یک رخداد و ارتباط هوش ساختار مغز و ژچالش هوشیاری و اینکه چرا خواب عامل دسته بندی و حفطهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد به خوددر سال حدود 7 میلیون نفر برای یک زندگی معمولیروش های صرفه جویی در ایجامنابع انرژی از نفت و گاز گریه ی ابر، رمز طراوت باغتوهم فضای خالی یا توهم فضآرامش و دانشسلام تا روشناییتاثیر رژِیم غذایی بر میگنقش درختان در تکاملصبور باشاکوییفلکسنتایج نادانی و جهلجاودانگی مصنوعیاز فرد ایستا و متعصب بگذرخدا نور آسمان ها و زمین اهوش مصنوعی در کامپیوترهافقر داده ها در هوش مصنوعیبه نادیدنی ایمان بیاوریافته های نوین علوم پرده درمان آرتروز با ورزش موضبرخی اصول سلامت کمرریتوکسیمابمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیچیدگی های مغزمگسمروری بر تشنج و درمان هایتوسعه هوش مصنوعی قادر اسآشتی بهتر استسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغزنقشه با واقعیت متفاوت اسطلوع و حقیقتابداع دی ان ای بزرگترین دچرا ارتعاش بسیار مهم استحقیقت قربانی نزاع بین بی از بحث های کنونی در ویروسدل به دریا بزنهوش عاطفی قسمت پنجمفال نیکوبوزون هیگز چیستژنهای هوش ، کدامنددرمان سرگیجه بدون داروبررسی بیماری التهابی رودراه انسان شدن، راه رفتن ومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپیشرفت در عقل است یا ظواهمرزهای حقیقی یا مرزهای تتکامل مادی تا ابزار هوشماقیانوس نادانیسیاره ابلهانتراشه ی بیولوژِیکچندجهانیعلم و روحابزار بقا از نخستین هماننسبت طلایی، نشانه ای به سحمایت از طبیعتاز تکینگی تا مغز از مغز تدو سوی واقعیتهیچ چیز همیشگی نیستفراتر از دیوارهای باوربیماری گیلن باره و بیمارکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدرک تصویر و زبان های مخلتبعد از کرونارشد، رسیدن به یک هدف نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپروتز عصبی برای تکلممشاهدات آمیخته با اشتباهتکامل شناخت انسان با کشفامیدواریساخت شبکه عصبی مصنوعی با تصویر در هم تنیدگی کوانتنوار مغز با توضیح دکتر فاعید نوروز مبارکابزار بقای موجود زنده از همه چیز موج استحس متفاوتاز تکینگی تا مغز از مغز تدژاوو یا آشناپنداریهر جا که جات میشه، جات نیقلب و عقلبیهوش کردن در جراحی و بیمکودکان را برای راه آماده درد زانو همیشه نیاز به جرتقلید از روی طبیعتزندگی هوشمند در خارج از زمولکول ضد پیریزندگی و داراییمولتیپل اسکلروز در زنان آنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز مادران و کودکان در زمتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوه دردی را دوا نمیکندسریع دویدن مهم نیستتغییر دیگران یا تغییر خونورون های ردیاب حافظهغم بی پایانابزارهای دفاعی و بقای موهمانند سازی در انسانحس و ادراک قسمت نوزدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای مصرفی در ام اسوقتی ریشه ها عمیقند از چیقدم زدن و حرکت دید را تغیبالاترین هدف از دولتکارهای کوچک، بی ارزش نیستمدن قدیمی ای در جنوب ایرزیرک ترین مردممیدان های کوانتومی خلاآیا مغز تا بزرگسالی توسعمغز انسان رو به کوچکتر شدسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان خطرناکترین موجودجنگ و تصور از جنگچگونه میتوان با قانون جنحس و ادراک قسمت بیست و یکاحیای بینایی نسبی یک بیمهورمون شیرساز یا پرولاکتاستفاده از نظریه ی تکامل داروی جدید برای دیابتواقعیت چیسترمز پیشرفت تواضع است نه طلیس دگرامفتامین یا ویاسبحتی علمی درباره تمایل بکشف مکانیسم عصبی خوانش پتنبیه چقدر موثر استزبان و شناخت حقیقت قسمت اماه رجبتاثیر دوپامین و سروتونینآیا احتمال دارد رویا از آمغز زنان جوانتر از مغز مرشکرگزار هر چیزی باش که دااوکرلیزوماب داروی جدید شجهان های بسیار دیگرنگاه محدود و تک جانبه، مشحس و ادراک- قسمت بیست و پادامه بحث تکامل چشمهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل در هم تنیدگی و جهانی در محل کار ارزش خودت را ببحثی درباره احساساتی غیرواکسن ایرانی کرونا تولیدرویای شفافملاحظه های اخلاقی دربارهگوشه بیماری اتوزومال رسستو جدای از کیهان نیستیسفرنامه سفر به بم و جنوب مجموعه های پر سلولی بدن متاثیر درجه حرارت بر عملکآگاهی فراتر از آگاهینقش نظریه تکامل در شناساشبیه سازی میلیون ها جهان اینکه به خاطرخودت زندگی جهانی که از یک منبع، تغذیارتباط پیوسته ی جهانچالش کمبود اندام برای پیخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتماد بی موردوراپامیل در بارداریدر عید نوروز مراقب تصادف برای پیش بینی آینده مغز دروش هایی برای کم کردن اضطمنابع انرژی از نفت و گاز گربه شرودینگر و تاثیر مشتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)آرامش و سکونسلاح و راهزنیتاثیر سلامت دستگاه گوارشنقش ذهن و شناخت در حوادث صبر لازمه ی پیروزی استاکسی توسین و تکامل پیش انجات در راستگوییجایی برای یاد گرفتن باقی از مخالفت بشنوخدا بخشنده است پس تو هم بهوش مصنوعی در تفکر خلاق افلج نخاعی با الکترودهای به هلال بنگریاد گرفتن مداومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبرخی اطلاعات روانشناسی مریسدیپلام تنها داروی تایمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیچیدگی های مغزی در درک زمرکز هوشیاری، روح یا بدن توسعه برخی شغل ها با هوش آغاز فرایند دانستنسوپاپ ها یا ترانزیستورهاتحریک عمقی مغز در آلزایمنقص های سیستمی ایمنیطلای سیاهابزار هوش در حال ارتقا ازچرا بیماری های تخریبی مغحقیقت آنطور نیست که به نظاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدلایلی که نشان میدهد ما بهوش عاطفی قسمت اولفاکسیبتبوزون هیگز جهان را از متلژنهای حاکم بر انسان و انسدرمان سرطان با امواج صوتبررسی سیستم تعادلی بدن اراه بی شکستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپیشرفت ذهن در خلاقیت استمزایای شکلات تلخ برای سلتکامل مداومالکترومغناطیس شنوایی و هسیب یکسان و دیدگاه های متتربیت کودکان وظیفه ای مهنه ناامیدی بلکه ارتقاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهابزار بقا از نخستین هماننشانه های گذشته در کیهان حوادث روزگار از جمله ویراز تکینگی تا مغز از مغز تدولت یا گروهکهیچ چیز، چقدر حقیقی استفرد موفقبیماری آلزایمر، استیل کوکنگره بین المللی سردرد ددرک حقیقت نردبان و مسیری بعد از کرونا دلخوشی بیهوز گهواره تا گورمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمپرورش مغز مینیاتوری انسامطالبه ی حق خودتکامل، نتیجه ی برنامه ریامیدواری و مغزساخت شبکه عصبی با الفبای تصویر زیبا از سلولنوار مغز ترجمه رخدادهای عامل کلیدی در کنترل کارآابزار بقای موجود زنده از همه چیز و هیچ چیزحس چشایی و بویاییاز تکینگی تا مغز از مغز تدگرگونی های نژادی و تغییهر حرکت خمیده می شود و هر قلب یا مغزبیهوشی در بیماران دچار اکوری گذرای ناشی از موبایدردهای سال گذشته فراموش تقلید از طبیعتزندگی بی دودمواد کوانتومی جدید، ممکنآنها نمیخواهند دیگران رامغز چون ابزار هوش است دلیتاثیر نگاه انسان بر رفتااندوهگین نباش اگر درب یا سریعترین کامپیوتر موجودتغییر دادن ژنها آیا روزی نوروپلاستیسیتی چیستغم بی پایانابعاد و نیازهای تکاملیهمجوشی هسته ای، انرژِی بحس و ادراک قسمت هفتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ام اسویتنام نوعی کرونا ویروس قدرت مردمباهوش ترین و با کیفیت تریکارهایی بیش از طراحی و گپتمدن پیشرفته ی پیشینیانزیست شناسی کل در جزء فراکمیدان بنیادین اطلاعاتآیا همه جنایت ها نتیجه بیمغز ایندگان چگونه استسطح آگاهی، رخدادهای زندگتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان عامل توقف رشد مغزجنگ داده هاچگونه مغز ما، موسیقی را پحس و ادراک قسمت بیست و دواحتیاط در ورزش زانو در خاهوش فوق العاده، هر فرد اساستفاده از هوش مصنوعی در داروی جدید ضد میگرنواقعیت چیسترمز بقای جهش ژنتیکیلا اکراه فی الدینبحث درباره پیدایش و منشا کشف مکانیسمی پیچیده در بتهدیدهای هوش مصنوعیزبان و شناخت حقیقت قسمت دماپروتیلینتاثیر دپاکین بر بیماری مآیا برای تولید مثل همیشه مغزهای کوچک بی احساسشکست حتمیايندگان چگونه خواهند دیدجهان هایی در جهان دیگرنگاه کلی نگرحس و ادراک- قسمت شصت و چهاداراوون تنها داروی تاییهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل علت و تاثیردر چه مرحله ای از خواب ، ربخش فراموش شده ی حافظهواکسن اسپایکوژنروان سالمملاحظات بیهوشی قبل از جرگوشت خواری یا گیاه خواریتو دی ان ای خاص ميتوکندريسفرنامه سفر به بم و جنوب مجرم، گاهی قربانی استتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون های تیروئید دشبیه سازی سیستم های کواناینکه خانواده ات سالم باجهانی در ذهنارتباط انسانی، محدود به چالش دیدگاه های سنتی در بخودآگاهی و هوشیاريهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد و تلاش های درمانی ورزش هوازی مرتب خیلی به قدرمان نگهدارنده ی اعتیادبرای اولین بار دانشمندانروش هایی برای جلوگیری از منابع انرژی از نفت و گاز گزیده ای از وبینار یا کنفتوهم چیستآرامش(سکوت) stillness و تکاپوسلسله مباحث هوش مصنوعیتاثیر عصاره تغلیظ شده گینقش روی و منیزیم در سلامتصبر و واقعیتاکسکاربازپین در درمان تشنخاع ما تا پایین ستون فقرجایی خالی نیستاز نخستین همانند سازها تخدای رنگین کمانهوش مصنوعی در خدمت خلق وحفلج بل، فلجی ترسناک که آنبه کدامین گناه کشته شدندیاد بگیر فراموش کنیدرمان تومورهای مغزی با ابرخی بیماری ها که در آن بریشه های مشترک همه ی موجومنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند قلب خوک، به فرد دچامرکز حافظه کجاستتوصیه های سازمان بهداشت آغاز فصل سرما و دوباره تکسوخت هیدروژنی پاکتداوم مهم است نه سرعتنقص در تشخیص هیجانات عامطوفان فقر و گرسنگی و بی سابزار بقا از نخستین همانچرا حیوانات سخن نمی گوینحقیقت افراداز تلسکوپ گالیله تا تلسکدنیا فریب و سرگرمیهوش عاطفی قسمت دهمفاجعه ی جهل مقدسبی نهایت در میان مرزهاکفش و کتابدرمان ضایعات نخاعیبررسی علل کمر درد در میانرابطه تشنج و اوتیسممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپیشرفتی مستقل از ابزار همسمومیت دانش آموزان بی گتکامل چشمالکتروتاکسی(گرایش و حرکسیر آفرینش از روح تا مغز ترجمه ای ابتدایی از اسرانه به اعدامعلم به ما کمک میکند تا موابزار بقا از نخستین هماننشانه های پروردگار در جهحکمت الهی در پس همه چیزاز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمهیچ وقت خودت را محدود به فرد یا اندیشهبیماری الزایمرکنگره بین المللی سردرد ددرک دیگرانبعد از کرونا دلخوشی بیهوزمین در برابر عظمت کیهانمنبع هوشیاری در کجاست؟ قپرکاری تیروئیدمطالبی در مورد تشنجتکثیر سلول در برابر توقف امیدی به این سوی قبر نیستساختن آیندهتصویر زیبای اصفهاننوار مغز در فراموشی هاعادت همیشه خوب نیستابزار بقای موجود زنده از همه چیز کهنه میشودحس و ادراک (قسمت اول )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش قدرت استهرچیز با یک تاب تبدیل به قلب دروازه ی ارتباطبیوگرافیکی غایب شدی تا نیازمند دلدردی که سالهاست درمان نشتقویت استخوان در گرو تغذدرس گرفتن از شکست هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعزندگی در جمع مواردی را برموجود بی مغزی که می تواندآنژیوگرافی از مغزمغز چگونه صداها را فیلتر تاثیر ویتامین دی بر بیمااندام حسی، درک از بخش هایسرگیجه از شایعترین اختلاتغییر زودتر اتصالات مغزینوروز مبارکغیرقابل دیدن کردن مادهابعاد اضافه ی کیهانهمراه سختی، اسانی هستحس و ادراک قسمت هفدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای تغییر دهنده ی سیویتامین E برای فعالیت صحذهت را روی چیزهای مفید متقدرت و شناخت حقیقتباور و کیهان شناسیکاربرد روباتهای ريزنانوتمدن بشری و مغز اخلاقیزیست شناسی باور حقیقت یا میدازولام در درمان تشنج آیا هوش مصنوعی می تواند نمغز ابزار بقای برتر مادیسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در هم تنیده و متصجنبه های موجی واقعیتچگونه مغز پیش انسان یا همحس و ادراک قسمت بیست و سواحتیاط در تعویض داروهاهوش مصنوعی می تواند بر احاستفاده از انرژی خلاداروی جدید ضد الزایمرواقعیت های متفاوترمز جهانلاموژین داروی ضد اوتیسم؟بحثي درباره هوش و تفاوتهکشف ارتباط جدیدی از ارتبتو یک معجزه ایزبان و شناخت حقیقت قسمت سماجرای جهل مقدستاثیر داروهای ضد التهاب آیا بزرگ شدن مغز فقط در دمغز، فقط گیرندهشگفت نیست من عاشق تو باشمايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه انسان محدود به ادراحساسیت روانی متفاوتادب برخورد با دیگرانهوش مصنوعی از عروسک بازی اصل عدم قطعیت از کوانتوم در ناامیدی بسی امید استبخش های تنظیمی ژنومواکسن اسپایکوژن ضد کروناروبات ها قول میدهندممانتین یا آلزیکسا یا ابگیلگمش باستانی کیستتو در میانه ی جهان نیستی سفرنامه سفر به بم و جنوب محل درک احساسات روحانیتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش هورمون زنانه استروژنشبکه های مصنوعی مغز به دراینترنت بدون فیلتر ماهواجهان، تصادفی نیستارتباط از بالا به پایین مچاالش ها در تعیین منبع هوخودت را از اندیشه هایت حفهوش مصنوعی از عروسک بازی اعتیاد را به دور بیندازورزش هوازی ، بهترین تمریدرمان نابینایان آیا ممکنبرای تمدن سازی، باید در بروش هایی ساده برای کاهش امنابع انرژی از نفت و گاز گزارش یک مورد جالب لخته وتوهم و خیالآزمون تجربی، راهی برای رسلطان جنگل یا صاحب ملکوتتاریک ترین بخش شبنقش روزه داری در سالم و جصبر بسیار بایداگر فقط مردم میفهمیدند کنخستین تمدن بشریجاذبهاز نخستین همانند سازها تخدایی که ساخته ی ذهن بشر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحفلج خواببه امید روزهای بهتریادگیری مهارت های جدید ددرمان تشنجبرخی بیماری های خاص که بدریشه های مشترک حیاتمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند مغز و سر و چالشهای مرکز حافظه کجاستتوصیه های غیر دارویی در سآغاز مبهم آفرینشسودمندی موجودات ابزی بر تداخل مرزها و صفات با بیننقطه ی رسیدن به قلهطوفان زیباییابزار بقا از نخستین همانچرا حجم مغز گونه انسان درحقیقت انساناز تکنیکی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمهوش عاطفی قسمت دومفاصله ها در مکانیک کوانتبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکل اقیانوس در یک ذرهدرمانهای بیماری پارکینسبرطرف کردن خشونت را از خارادیوی مغز و تنظیم فرکانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپپوگستمسمومیت دانش آموزان، قماتکامل و ارتقای نگاه تا عمالکترودهای کاشتنیسیستم تخلیه ی مغز بینشی نترس و آرمان هانه به اعدامعلم بدون توقفابزار بقا از نخستین هماننشانه های بیداری روحیحافظه میتواند بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و هیچ کاری نکردن به معنی چیفرد حساس از نظر عاطفی و ببیماری ای شبیه آلزایمر و کنترل همجوشی هسته ای با هدرک درست از خود و هوشیاریتفکر قبل از کارزمین زیر خلیج فارس تمدنی منبع هوشیاری در کجاست؟(قپرتوهای صادر شده از سیاهمطالعه ای بیان میکند اهدتأثیر نیکوتین سیگار بر مامیدی تازه در درمان سرطاساختن آینده، بهترین روش تصویربرداری فضاپیمای آمنوار مغز در تشخیص بیماری عادت کن خوب حرف بزنیابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان مناسبحس و ادراک (قسمت دوم )از تکینگی تا مغز از مغز تدانش محدود به ابعاد چهارهز ذره، یک دنیاستقلب روباتیکبیوگرافیکیهان خود را طراحی میکندکیهانِ هوشیارِ در حال یادست و پا زدن در سایه؟تقویت سیستم ایمنیزندگی در سیاهچالهموجودات مقهور ژنها هستندآنان که در قله اند هرگز خمغز ناتوان از توجیه پیداتاثیر ویروس کرونا بر مغز انرژی بی پایان در درون هرتغییر عمودی سر انسان از پنوروز یا روز پایانیغرور و علمابعاد بالاترهمراهی میاستنی با برخی سحس و ادراک قسمت هجدهماز تکامل تا مغز، از مغز تداروهای ضد بیماری ام اس وویتامین E در چه مواد غذایذخیره ی شگفت انگیز اطلاعقدرت کنترل خودباید از انسان ترسیدکاربرد روباتهای ريز، در تمدن زیر آبزیست، مرز افق رویداد هستمکان زمان یا حافظه زمانآیا هوش مصنوعی زندگی بشرمغز ابزار برتر بقاشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسانیت در برابر دیگرانجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هموساپينس بر زمین حس و ادراک قسمت بیستماحساس گذر سریعتر زمانهوش مصنوعی و کشف زبان هایاستفاده از سلول های بنیاداروی سل سپتواقعیت و مجازرمز جهان خاصیت فراکتاللایو دوم دکتر سید سلمان فبحثی جالب درباره محدودیتکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتو یک جهان در مغز خودت هسزبان جانسوزماجرای عجیب گالیلهتاثیر داروی ضد تشنج سدیم آیا تکامل و تغییرات ژنتیمغزتان را در جوانی سیم کششگفت انگیز بودن کیهانايا اراده آزاد توهم است یجهان یکپارچهنگاه از بیرون مجموعهخفاش کور و انسان بینا؟ادراک ما درک ارتعاشی است هوش مصنوعی از عروسک بازی اصل، روان و نفس استدر هم تنیدگی مرزها و بی مبخش بزرگی حس و ادراک ما اواکسن دیگر کرونا ساخته شروبات های ریز در درمان بیمن کسی در ناکسی دریافتم گیاه بی عقل به سوی نور میتوقف؛ شکستآپومورفین در پارکینسونسفری به آغاز کیهانمحل درک احساسات روحانی دتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ویتامین K در ترمیم اسشبکیه های مصنوعیایندرالجهش های ژنتیکی مفید در ساارتباط بین هوش طبیعی و هونابینایی در نتیجه ی گوشی خودروهای هیدروژنیهوش مصنوعی از عروسک بازی اعداد بینهایت در دنیای مورزش و میگرندرمان های اسرار آمیز در آبرای خودآگاه بودن تو بایروش جدید تولید برقمنابع انرژی از نفت و گاز گشایش دروازه جدیدی از طرتوهم وجودآزمون ذهنی گربه ی شرودینسم زنبور ، کلیدی برای وارتاریکی من و تو و گرد و غبانقش رژیم غذایی بر رشد و اصد قدح، نفتاده بشکستاگر میدانی مصیبت بزرگتر نخستین تصویر از سیاهچالهجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز نخستین همانند سازها تخدایا جز تو که را دارمهوش مصنوعی درمانگر کامپیفلج خواب چیستبه بالا بر ستارگان نگاه کیادگیری هوش مصنوعی، عمیقدرمان جدید ALSبرخی توجهات در ببمار پاررژیم های غذایی و نقش مهم منبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند اندام از حیوانات بمرکز خنده در کجای مغز استتوصیه هایی در مصرف ماهیإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَسی و سه پل اصفهانترقی واقعی یا شعار ترقینقطه ای بود و دگر هیچ نبوطولانی ترین شبابزار بقا از نخستین همانچرا خشونت و تعصبحقیقت اشیااز تکینگی تا مغز و از مغز دنیای شگفت انگیز کوانتومهوش عاطفی قسمت سومفاصله ی همیشگی تصویر سازبی ذهن و بی روحکلمات بلند نه صدای بلنددرماندگی به دلیل عادت کربزرگ فکر کنراز تغییرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپایان، یک آغاز استمسیر دشوار تکامل و ارتقاتکامل و ریشه ی مشترک خلقتالگو نداشتیمسیستم تعادلی بدنتسلیم شدن از نورون شروع منه بدبخت بلکه نادانعلم در حال توسعهابزار بقا از نخستین هماننظام مثبت زندگیحافظه های کاذباز تکینگی تا مغز از مغز تدوپامین قابل حل در آبهیچ کس مانند تو نگاه نمیکفردا را نمیدانیمبیماری ای شبیه ام اس مولتکنترل جاذبهدرک عمیق در حیواناتتفکر ترکیبی در هوش مصنوعزمان چیستمنبع خواب و رویاپرتوزایی از جسم سیاهمعماری، هندسه ی قابل مشاتأثیر نگاه انسان بر رفتاامگا سه عامل مهم سلامتساختار فراکتال وجود و ذهتصور ما ازمشکلات و واقعینوار مغزی روشی مهم در تشخعادت کردن به نعمتابزار بقای موجود زنده از همه چیز در زمان کنونی استحس و ادراک قسمت 67از تکینگی تا مغز از مغز تدانش بی نهایتهزینه ای که برای اندیشیدقلب را نشکنبیان ژن های اسکیزوفرنی دقوی تر باشبیان حقیقتکیست هیداتید مغزدست کردن در گوشتلقین اطلاعات و حافظهزندگی زمینی امروز بیش از مورد نادر همپوشانی دو بیآنزیم تولید انرژی در سلومغز و قلب در جنین موش مصنتاثیر ژنها بر اختلالات خانرژی تاریکتغییرات منطقه بویایی مغزنورالژیغربال در زندگیاتفاق و تصادفهمراهی نوعی سردرد میگرنیحس و ادراک قسمت هشتماز تکامل تا مغز، از مغز تداروی فامپیریدین یا نورلویتامین کاذره ی معین یا ابری از الکقدرت انسان در نگاه به ابعبابا زود بیاکاش شرف اجباری بود یا حتیتمدنی قدیمی در شمال خلیج زاویه نگاه ها یکسان نیستمکانیک کوانتومی بی معنی آیا هوش ارثی دریافتی از پمغز از بسیاری حقایق می گرشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وانسان، گونه ای پر از تضادجنسیت و تفاوت های بیناییچگونه هوشیاری خود را توسحس و ادراک قسمت دهماحساسات کاذبهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت و انعکاسرنگ کردن، حقیقت نیستلبخند بزن شاید صبح فردا زبحثی در مورد نقش ویتامين کشف جدید تلسکوپ جیمز وبتو کجای جهانیزبان ریشه هایی شناختی اسماده ی تاریکتاثیر درجه حرارت بر مغزآیا جنین انسان، هوشمندی مغزتان را در جوانی سیمکششگفت زده و حیران باشای نعمت من در زندگیمجهان کنونی و مغز بزرگترینگاه از دور و نگاه از نزدخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اصلاح خطا با رفتن بر مسیردر هم تنیدگی کوانتومیبخش بزرگتر کیهان ناشناختواکسن دیگری ضد کرونا از دروبات کیانمن پر از تلخیمگیاه خواری و گوشت خوار کدتولید مولکول جدید توسط هآپومورفین در پارکینسونسقوط درون جاذبه ای خاص، چمحدودیت چقدر موثر استتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش ژنتیک در درمان اختلاشباهت مغز و کیهانایا کوچک شدن مغزانسان الجهش های ژنتیکی غیر تصادفارتباط شگفت مغز انسان و فناتوانی از درمان برخی ویخورشید مصنوعیهوش مصنوعی از عروسک بازی بقا با سازگارترین فرد اسورزش بهترین درمان بیش فعدرمان های بیماری آلزایمربرای رشد، باید از مسیر خطروش صحبت کردن در حال تکاممنابع انرژی از نفت و گاز پل جویی اصفهانتوهم وجودآزمون ذهنی گربه شرودینگرسماگلوتید داروی کاهش دهنتاریکی و نورنقش رژیم غذایی در رشد و اصدای بم با فرکانس پایین، اگر نیروی مغناطیس نباشد نخستین روبات های زنده ی ججبران از دست رفته هااز نخستین همانند سازها تخرما منبع بسیار خوب آنتی هوش مصنوعی درخدمت خلق وحفلج دوطرفه عصب 6 چشمبه بالاتر از ماده بیندیشیادگرفتن، آغاز حرکت است درمان جدید میگرن با انتی برخی توصیه ها برای واکسیرژیم های غذایی و نقش مهم منبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند اندام حیوانات به امرگ چیستتوضیحی ساده در مورد هوش مافت فشار خون ناگهانی در وسیلی محکم محیط زیست بر انتروس جریان انرژینقطه بی بازگشتطی یکصد هزار سال اخیر هرچابزار بقا از نخستین همانچرا در مغز انسان، فرورفتحقیقت تنها چیزی است که شااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله هوش عاطفی قسمت ششمفتون های زیستیبی سوادی در قرن 21کلوزاپین داروی ضد جنوندرها بسته نیستبزرگ شدن مغز محدود به دورراست دستی و چپ دستیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپاکسازی مغزمسئول صیانت از عقیده کیستکامل ابزار هوش ، راه پر الگو و عادت را بشکن و در اسیستم دفاعی بدن علیه مغز تست نوار عصب و عضلهنه جنگ و نه خونریزیعلم راهی برای اندیشیدن اابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاههیچ کس حقیقت را درون مغز فرزندان زمان خودبیماری اسپینال ماسکولار کندر در بیماریهای التهابدرگیری قلب در بیماری ویرتفکر خلا ق در برابر توهم زمان و مکان، ابعاد کیهان منتظر نمان چیزی نور را بهپرسش و چستجو همیشه باقی امعنی روزهتأثیر شیرینی های حاوی لواما شما از دید خفاش کور هساختار شبکه های مغزی ثابتصور از زمان و مکاننوار مغز، مفید و بی خطرعادت بد را ترک کنابزار بقای موجود زنده از همه چیز، ثبت می شودحس و ادراک قسمت 74از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان موفق به بازگردهزینه سنگین انسان در ازاهزاران سال چشم های بینا وقیچی ژنتیکیبیداری و خواب کدام بهتر اکیست کلوئید بطن سومدست آسمانتلاش ها برای کشف منابع جدزندگی زودگذرموسیقی نوآواز خواندن در قفس، نشانمغز و اخلاقسرگردانیتاثیر کلام در آیات کلام بانرژی تاریک که ما نمی توتغییرات مغز پس از 40 سالگینوسانات کوانتومی منبع مامقالاتاتوبان اطلاعات و پلِ بینهندسه ی پایه ایحس و ادراک قسمت هشتاد و ناز تکامل تا مغز، از مغز تداروی لیراگلوتیدویتامین کا و استخوانذرات کوانتومی زیر اتمی ققدرت ذهنباد و موجکتاب گران و پرهزینه شد ولتمرکز و مدیتیشنزاوسکا درمان گوشرمکانیزمهای دفاعی در برابآیا هوش سریعی که بدون احسمغز به تنهایی برای فرهنگ شنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وانعطاف پذیری مکانیسمی علجهل مقدسچگونه واکسن کرونا را توزحس و ادراک قسمت دوازدهماخلاق و علوم اعصابهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد چاقیواقعیت تقویت شدهرنگین کمانلحظات خوش با کودکانبحثی در مورد نقش کلسیم و کشتن عقیده ممکن نیستتو کز محنت دیگران بی غمیزبان شناسی مدرن در سطح سلماده ی خالیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهان ذهن و افکار ما ممغط یک گیرنده استشگفتی های نقشه ی ژنتیکیای همه ی وجود منجهان کاملی در اطراف ما پرنگاه از درون قفس یا بیرونخلا، حقیقی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول انجام برخی نرمش ها ددر هم تنیدگی کوانتومی و پبخش دیگری در وجود انسان هواکسن سرطانروح و آب حیاتمن بی من، بهتر یاد میگیرمگیرنده باید سازگار با پیتولید مثل اولین ربات های آب زندگی است قسمت چهارمسلول های مغزی عامل پارکیمحدودیت های حافظه و حافظتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش گرمایش آب و هوا در همشباهت مغز با کیهان مادیایا این جمله درست است کسیجهش های بیماری زا، معمولارتباط شگفت انگیز مغز انناتوانی در شناسایی چهره خوش قلبی و مهربانیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقا در ازای بیماریورزش در کمر درددرمان های بیماری اس ام ایبرای زندگی سالم، یافتن تروشهای نو در درمان دیسک بمنابع انرژی از نفت و گاز پل خواجو اصفهانتوهم بی خداییآزادی عقیده، آرمانی که تسندرم کووید طولانیتاریکی خواهد ترسیدنقش زنجبیل در جلوگیری از صرع و درمان های آناگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید برای درد زاجدا کردن ناخالصی هااز نشانه ها و آثار درک شدخسته نباشی باباهوش مصنوعی ساخته هوش طبیفن آوری های جدید علیه شنابه جای محکوم کردن دیگران یادآوری خواب و رویادرمان جدید کنترل مولتیپلبرخی درمان های Spinal Muscular Atرژیم ضد التهابیمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند سر آیا ممکن استمرگ و میر پنهانتیوتیکسن داروی ضد جنونافت هوشیاری به دنبال کاهسینوریپا داروی ترکیبی ضدتری فلوپرازیننمیتوان با بیرون انداختنطبیعت موجی جهانابزار بقا از نخستین همانچرا ذرات بنیادی معمولاً حقیقت خواب و رویااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استهوش عاطفی بیشتر در زنانفروتنی معرفتیبی شرمیکلید نزدیک و نگاه تو بر فدرهای اسرارآمیز و پوشیدهبزرگ شدن تقریبا ناگهانی رجزخوانی هایی که امروز بمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپارادوکس ها در علممسئولیت جدیدتکامل تکنولوژیالگوی بنیادین و هوشیاریسکوت و نیستیتست آر ان اس دز میاستنی گچه زیاد است بر من که در ایعلم ساختن برج های چرخانابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاست از تکینگی تا مغز از مغز تديدن با چشم بسته در خواب هیچ اندر هیچفرضیه ای جدید توضیح میدهبیماری اضطراب عمومیکندر علیه سرطاندرگیری مغز در بیماری کویتفاوت مغز انسان و میمون هزمان و گذر آن سریع استمنتظر زمان ایده آل نشوپرسشگری نامحدودمعادله ها فقط بخش خسته کنتئوری تکامل امروز در درمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهسادیسم یا لذت از آزار دادتصادف یا قوانین ناشناختهنوار مغز، ترجمه ی فعالیت عادت دادن مغز بر تفکرابزار بقای موجود زنده از همه ی سردردها بی خطر نیستحس و ادراک قسمت 75از تکینگی تا مغز- از مغز دانشمندان نورون مصنوعی سدانشمندان یک فرضیه رادیکهستي مادي ای که ما کوچکترقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصبیست تمرین ساده برای جلوکپسول ژری لاکتدست بالای دستتلاش های جدید در ALSزندگی سلول در بدن، جدای اموسیقی هنر مایع استآینه در اینهمغز و اخلاقسربازان ما محققا غلبه می تاثیر کپسول نوروهرب بر نانرژی خلا ممکن استتغییرات آب و هوایی که به نوشیدن چای برای مغز مفید تاثیر ویتامین دی بر بیمااتوسوکسیمایدهندسه ی رایج کیهانحس و ادراک قسمت هشتاد و شاز خود رها شوداروی تشنجی دربارداریویتامین کا در سبزیجاتذرات کوانتومی زیر اتمی ققدرت عشقباد غرور و سر پر از نخوت وکتاب زیست شناسی باورتمرکز بر هدفزبان فرایند تکاملی برای ما انسانها چه اندازه نزدآیا هشیاری کوانتومی وجودمغز بیش از آنچه تصور میشوشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد واهرام مصر از شگفتی های جهجهان فراکتالچگونه آن شکری که می خوریمحس و ادراک قسمت سوماخلاق پایه تکامل و فرهنگهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت تواقعیت خلا و وجود و درک مرهبر حقیقیلرزش ناشی از اسیب به عصببحثی در مورد حقیقت فضا و گل خاردار، زیباستتو پیچیده ترین تکنولوژی زبان شناسی نوین نیازمند ماده ای ضد التهابیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش های ژنتیکی، ویرونفرت، اسیب به خود استشگفتی های زنبور عسلای آنکه نامش درمان و یادشجهان پیوستهادغام میان گونه های مختلنگاه از درون مجموعه با نگخلا، خالی نیستهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول توسعه ی یک ذهن کاملدر هم تنیدگی کوانتومی و دبخشیدن دیگران یعنی آرامشواکسن سرطانروح در جهانی دیگر استمننژیتگالکانزوماب، دارویی جدیتولید یا دریافت علمآب زندگی است قسمت هفتمسلول های بنیادیمحدودیت درک انسانتاثیر درجه حرارت بر عملکنقش پیش زمینه ها و اراده شباهت های ریشه ای چند بیمایا ابزار هوشمندی یا مغز جهش تمدنی عجیب و شگفت انسارتباط شگفت انگیز مغز اننادیدنی ها واقعی هستندخوش خیالی و خوش بینیهوش مصنوعی از عروسک تا کمبقای حقیقی در دور ماندن اوزن حقیقی معرفت و شناختدرمان های جدید ALSبرخی ملاحظات در تشنج های روشهای شناسایی قدرت شنوامنابع انرژی از نفت و گاز پلاسمای غالبتوهم تنهاییآزار دیگری، آزار خود استسندرم گیلن باره به دنبال تاریخ همه چیز را ثبت کردهنقش زبان در سلطه و قدرت اضایعه ی شبکه لومبوساکرالاگر نعمت فراموشی نبود بسنرمش های مفید در سرگیجهجدایی خطای حسی استاز نظر علم اعصاب یا نرووسخطا در محاسبات چیزی کاملهوش مصنوعی، اتفاقات و تحفناوری هوش مصنوعی نحوه خبه خوبی های دیگران فکرکنیاری خدا نزدیک استدرمان جدید ام اسبرخی روش های تربیتی کودکرژیم غذایی حاوی تخم مرغ ومنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوند سر، یکی از راه حلهامرگ و میر بسیار بالای ناشتیک و اختلال حرکتیافتخار انسانسیگار عامل افزایش مرگ ومتری فلوپرازیننمیتوان بر سیاه سیاه نوشطبیعت بر اساس هماهنگیابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت در علم، هرگز نهایی از تکینگی تا مغز از مغز تدندان ها را مسواک بزنید تهوش عاطفی در زنان بیشتر افروتنی و غروربی عدالتی در توزیع واکسن کلام و زبان، گنجینه ای بسدرون قفس یا بیرون از آنبزرگترین خطایی که مردم مرحم مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپاسخ گیاهان در زمان خوردمسئولیت در برابر محیط زیتکامل جریان همیشگی خلقتالگوبرداری از طبیعتسکوت، پر از صداتشنچ پانایوتوپولوس تشنج نه عدم مطلق بلکه عدم با قعلایم کمبود ویتامین E را ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی تکامل در درمان بیحافظه و اطلاعات در کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدی متیل فومارات(زادیوا)(هیچگاه از فشار و شکست نترفساد اقتصادی سیتماتیک دربیماری بیش فعالیکوچ از محیط نامناسبدرگیری مغز در بیماران مبتفاوت ها و تمایزها کلید بزمان و صبرمنحنی که ارتباط بین معرفآلودگی هوا چالش قرن جدیدمعجزه های هر روزهتئوری تکامل در پیشگیری و انفجار و توقف تکاملی نشاسازگاری با محیط بین اجزاتضادهای علمینوار عصب و عضلهعارضه جدید ویروس کرونا سابزار بقای موجود زنده از همه جا خیر بکارحس و ادراک قسمت 78از تکینگی تا مغز- از مغزتدانشمندان ژنی از مغز انسهستی ما پس از شروعی چگال قانون مندی نقشه ژنتیکی مبیش از نیمی از موارد انتقکامپیوتر سایبورگدستورالعمل مرکز کنترل بیتلاش های جدید در درمان فرزندگی، مدیریت انرژیمیهمانهای ناخوانده عامل آیندهمغز و سیر تکامل ان دلیلی سردرد میگرنتاثیر کپسول نوروهرب بر تانرژِی برای ایجاد اضطرابتغییرات تکاملی سر انسان نوعی سکته مغزی ، وحشتناک صفحه اصلیاتصال مغز و کامپیوترهندسه بنیادینحس و ادراک قسمت پنجماز درخواست ها جدا شوداروی جدید ALSویتامین بی 12 در درمان دردذرات کوانتومی زیر اتمی ققضاوت ممنوعبار مغز بر دو استخوانکتاب طبیعت در قالب هندسهتمرکز بر امروززبان متغیرما انسانها چه اندازه نزدآیا واکنش های یاد گرفته ومغز برای فراموشی بیشتر کشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد واولویت بندی ها کجاستجهان قابل مشاهده بخش کوچچگونه انتظارات بر ادراک حس و ادراک قسمت سی و هشتماختلاف خانوادگی را حل کنهوش مصنوعی الفاگواستفاده از سلول های بنیاداروی ضد تشنج با قابليت توالزارتان داروی ضد فشار روی و منیزیم در تقویت استلرزش عضله یا فاسیکولاسیوگل درون گلدانتو آرامش و صلحیزبان، نشان دهنده ی سخنگو ماده، چیزی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنقاشی هایی با بوی گذشته یشانس یا نتیجه ی تلاشایمپلانت مغزیجهان پیوستهادغام دو حیطه علوم مغز و نگاه حقیقی نگاه به درون اخلاصه ای از مطالب همایش مهوش مصنوعی از عروسک بازی اصول سلامت کمردر هر سوراخی سر نکنبخشش، عقلانی یا غیر عاقلواکسن ضد اعتیادروح رهاییمنابع انرژي پاک سرچشمه حگام کوچک ولی تاثیرگذارتولید پاک و فراوان انرژیآب زندگی است قسمت اولسلول های بنیادی منابع و امخچه فراتر از حفظ تعادلتاثیر رو ح و روان بر جسمنقش آتش در رسیدن انسان بهشباهت کیهان و مغزایا بیماری ام اس (مولتیپجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتباط غیرکلامی بین انسانادانی در قرن بیست و یکم،خوشبختی چیستهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلندی در ذهن ما درک بلندیوزوز گوشدرمان های جدید میگرنبرخی مرزهای اخلاق و علوم روشی برای بهبود هوش عاطفمنابع انرژی از نفت و گاز پمبرولیزوماب در بیماری چتوهم جداییآسيب میکروواسکولاریا آسسندرم پیریفورمیستاریخ، اصیل نیست و ساخته نقش زبان در سلطه و قدرت اضایعه ی عروقی مخچهاگر با مطالعه فیزیک کواننرمش های موثر در کمردردجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطا در محاسبات چیزی کاملهوش احساسیفواید روزه داری متناوببه خودت مغرور نشوژن همه چیز نیستدرمان جدید ای ال اس، توفربرخی سلولهای عصبی در تلارژیم غذایی سالم و ضد التهمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوندهای پیچیده با تغییرمرگ و سوال از قاتلتیکاگرلور داروی ضد انعقاافراد آغاز حرکت خودشان رسیاهچاله هاترک امروزنمای موفقیتطعمه ی شبکه های ارتباط اجابزار بقا از نخستین همانچراروياها را به یاد نمی آحقیقت راستین انسان علم باز تکینگی تا مغز از مغز تده روش موفقیتهوش عاطفی در زنان بیشتر افرگشت و تکامل تصادفی محض بیمار 101 ساله، مبتلا به سکلام، در تحولی شگفت آور بدرون آشفته ی تو و ظاهر خنبزرگترین درد از درون است رحم مصنوعیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپختگی پس از چهل سالگي به مستند جهان متصلتکامل داروینی هنوز در حاالتهاب شریان تمپورالسکته مغزیتشنج چیستنهایت معرفت و شناخت درک ععلایم کمبود ویتامین E را ابزار بقا از نخستین هماننظریه ی ریسمانحافظه ی هوش مصنوعیاز تکینگی تا مغز از مغز تدین اجباریهیپرپاراتیروئیدیسمفشار و قدرتبیماری تی تی پیکوچک شدن مغز از نئاندرتادرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت ها را به رسمیت بشنازمان واقعیت است یا توهممنشأ اطلاعات و آموخته ها آلودگی هوا و ویروس کرونامعجزه ی چشمتئوری جدید، ویران کردن گانقراض را انتخاب نکنیدستم با شعار قانون بدترین تظاهر خوابیده ی مادهنوار عصب و عضلهعدم توقف تکامل در یک انداابزار بقای موجود زنده از همیشه چیزی برای تنهایی دحس و ادراک قسمت 82از تکینگی تا مغز، از مغز حس و ادراک قسمت 87از تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان پاسخ کوانتومی هشت توصیه برای کاستن از دقانون گذاری و تکاملبیشتر کمردردها نیازی به کاهش مرگ و میر ناشی از ابدغدغه نتیجه ی نادانی استتلاش های جدید در درمان سرزندان ذهنیمیوتونیک دیستروفیآینده ی انسان در فراتر ازمغز کوانتومیسردرد میگرن در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولینتغذیه بر ژنها تاثیر داردنیکولا تسلاسوالات پزشکیاثر مضر مصرف طولانی مدت رهندسه در پایه ی همه ی واکحس و ادراک قسمت پنجاهاز روده تا مغزداروی جدید s3 در درمان ام ویتامین بی هفدهرفلکس وتری با توضیح دکتر قطار پیشرفتبار بزرگ ایستادن بر دو پاکتاب، سفری به تاریختمساح حد واسط میان مغز کوزبان مشترک ژنتیکی موجوداما اکنون میدانیم فضا خالآیا یک، وجود داردمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟شناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاهخواری بر رشد و اولین قدم شناخت نقص های خجهان موازی و حجاب هاچگونه به سطح بالایی از هوحس و ادراک قسمت سی و ششماختلال خواب فرد را مستعد هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در مورد هداروی ضد تشنج توپیراماتواکنش های ناخودآگاه و تقرویا و واقعیتلزوم گذر انسان از حدها و گل زندگیتو افق رویداد جهان هستیزبان، وسیله شناسایی محیطماده، چیزی بیش از یک خلا تاثیر درجه حرارت بر عملکآیا خداباوری محصول تکاملچقدر به چشم اعتماد کنیمشانس یا تلاشایمپلانت مغزی و کنترل دو جهان پر از چیزهای اسرار آارتقا و تکامل سنت آفرینش نگاه دوبارهخلاصه ای از درمان های جدیهوش مصنوعی از عروسک بازی اضطراب و ترسدر والنتاین کتاب بدید همبدون پیر فلکواکسن علیه سرطانروزه داری متناوب، مغز را منابع انرژی از نفت و گاز گامی در درمان بیماریهای تولید اندام با چاپ سه بعدآب زندگی است قسمت دومسلول های بدن تو پیر نیستنمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتاثیر روده بر مغزنقش انتخاب از طرف محیط، نشباهت زیاد بین سلول هاي عایا بدون زبان میتوانیم تجهشهای مفید و ذکاوتی که دارتروز یا خوردگی و التهانازوکلسینخوشبختی دور از رنج های مهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلوغ چیستوسواس، بیماری استدرمان های جدید در بیماری برخی نکات از گاید لاین پرروشی جدید در درمان قطع نخمنابع بی نهایت انرژی در دپنج اکتشاف شگفت آور در موتوهم جدایی و توهم علمآسیب ها ناشی از آلودگی هوسندرم پیریفورمیستازه های اسکیزوفرنی(جنونقش سجده بر عملکرد مغزضایعات در عصب زیر زبانیاگر تلاش انسان امروز برانرمشهای مهم برای تقویت عجریان انرژی در سیستم های از نظر علم اعصاب اراده آزخطای ادراک کارماهوش احساسیفیلمی بسیار جالب از تغییبه دنبال رستگاری باشژن همه چیز نیستدرمان جدید سرطانبرخی سيناپسها طی تکامل و رژیم غذایی ضد التهابیمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوندی که فراتر از امکانمرگ انتقال است یا نابود شتیروفیبان موثر در سکته ی افراد بی دلیل دوستدار تو سیاهچاله های فضایی منابعترکیب آمار و ژنتیکنمایش تک نفرهظهور امواج مغزی در مغز مصابزار بقا از نخستین همانچراغ های متفاوت و نور یکسحقیقت غیر فیزیکیاز تکینگی تا مغز از مغز تدهن، بزرگترین سرمایههوشمندی کیهانفراموش کارها باهوش تر هسبیمار مرکز تنفس سلولیکلرال هیدرات برای خواباندروغ نگو به خصوص به خودتبسیاری از مجرمان، خودشانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپدیده خاموش روشن در پارکمشکل از کجاستتکامل داروینی هنوز در حاامواجی که به وسیله ی ماشیسال سیزده ماههتشنج و حرکات شبه تشنجی قانهایت در بی نهایتعلائم عصبی آلزایمر، با اابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحافظه انسان و حافظه ی هوشاز تکینگی تا مغز از مغز تدین، اجباری نیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالفضا و ذهن بازبیماری دویککوچکی قلبدرگیری مغزی در سندرم کووتفاوت های بین زن و مرد فقزمان پلانکمنشاء کوانتومی هوشیاری اآلودگی هوا و پارکینسونمعجزه ی علمتا 20 سال آینده مغز شما به انواع سکته های مغزیستم، بی پاسخ نیستتظاهری از ماده است که بیدنوار عصب و عضلهعدم درکابزار بقای موجود زنده از همیشه چشمی مراقب و نگهباهمیشه اطمینان تو بر خدا بحس و ادراک قسمت چهلاز تکینگی تا مغز، از مغز دانشمندان اولین سلول مصنو هر کس تقوای خدا پیشه کنقانون جنگلبا هوش مصنوعی خودکار روبکاهش التهاب ناشی از بیماذهن ما از در هم شکستن منبتلاش های جدید شرکت نورالزونیسومایدمیگرن و پروتئین مرتبط با آینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز آیندگان چگونه است ؟سردرد میگرنی در کودکانتاثیر کپسول نوروهرب بر سانسولین هوشمندثبت و دستکار ی حافظهنیاز به آموزش مجازی دیجیپیامهای کاربراناثرات فشار روحی شدیدهندسه زبانِ زمان استحس و ادراک قسمت پنجاه و یاز سایه بگذرداروی جدید لنفوم و لوکمیویتامین دی گنجینه ای بزررفتار مانند بردهقطره قطرهبار سنین ابزار هوشمندی اکتابخانهتنفس هوازی و میتوکندریزبان چهار حرفی حیات زمینما از اینجا نخواهیم رفتآیا کیهان می تواند یک شبیمغز بزرگ چالش است یا منفعشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر انتخاب از طرف محیط اولین مورد PML به دنبال تکجهان ما میتواند به اندازچگونه باغبانی باعث کاهش حس و ادراک قسمت سیزدهماختلال در شناسایی حروف و هوش مصنوعی از عروسک های باستیفن هاوکینگ در تفسیر داروی ضد جنون در درمان تیبحثی در مورد عملکرد لوب فواکنش به حس جدیدرویا و کابوسلزوم سازگاری قانون مجازاگلوله ی ساچمه ایتو انسانی و انسان، شایستزدودن نقص از هوش مصنوعیماست مالیتاثیر درجه حرارت بر عملکآیا دلفین ها می تواند از نقش قهوه در سلامتیشاهکار قرنایمپلانت مغزی کمک میکند جهان پر از چیزهای جادویی ارتقا یا بازگشت به قبل ازنگاهی بر قدرت بینایی دراخم شدن فضا-زمانهوش مصنوعی از عروسک بازی اطلاع رسانی اینترنتیدر یک فراکتال هر نقطه مرکبدون بار گذشتهواکسنی با تاثیر دوگانه اروزه داری و التهاب زیانبمنابع انرژی از نفت و گاز گامی در درمان بیماریهای تولید سلولهای جنسی از سلآب زندگی است قسمت سومسلول بنیادی و ای ال اسمخچه ابزاري که وظیفه آن فتاثیر روزه داری بر سلامت نقش اتصالات بین سلولهای شباهت زیاد بین سلول هاي عایا تکامل هدفمند استجوانان وطنارزش های وارونهنباید صبر کرد آتش را بعد خانه ی تاریکهوش مصنوعی از عروسک تا کمبلعیدن ستاره توسط سیاهچایک پیام منفرد نورون مغزی درمان های جدید سرطانبرخی نرمش ها برای درد زانروشی جدید در درمان نابینمنابع جدید انرژیپول و شادیتوهم جسمآسیب روانی شبکه های اجتمسندرم پای بی قرارتازه های بیماری پارکینسونقش غذاها و موجودات درياضرورت زدودن افکاراگر خواهان پیروزی هستیچرا ماشین باید نتایج را پجریان انرژی در سیستم های از واقعیت امروز تا حقیقتخطای حسهوش بشری تهدید برای بشریفیروز نادریبه زودی شبکه مغزی به جای ژن هوش و ساختارهای حیاتی درمان جدید سرطانبرداشت مغز ما از گذر زمانرژیم غذایی ضد دردمنبع هوشیاری کجاست قسمت پیوستگی همه ی اجزای جهانمرگ تصادفیتکنولوژی های جدید و حالتافزایش قدرت ادراکات و حسسیاهچاله ها، دارای پرتو ترکیب حیوان و انسانچند نرمش مفید برای کمردرظرف باید پر شود چه با چرک ابزار بقا از نخستین هماننزاع بین جهل و علم رو به پحقیقت غیر قابل شناختاز تکینگی تا مغز از مغز تدو ویژگی انتزاع و قدرت تجهوشیاری و وجودفراموشی همیشه هم بد نیستبیماری لبر و نابینایی آنکم کردن کالری روشی سودمندریای خدابسیاری از بیماری های جدیرساناها و ابر رساناها و عمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتپروژه ی ژنوم انسانیمشکلات نخاعیتکامل داروینی هنوز در حاامیوتروفیک لترال اسکلروسانسور از روی قصد بسیاری تشنج عدم توازن بین نورون نهادینه سازی فرهنگ اختلاعلت خواب آلودگی بعد از خوابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمحباب های کیهانی تو در تواز تکینگی تا مغز از مغز تدیوار همه اش توهم بودهاوکينگ پیش از مرگش رسالفضای قلب منبع نبوغ استبیماری دیستروفی میوتونیکوچکترین چیز یک معجزه اسدرگیری اعصاب به علت میتوتفاوت های تکاملی در مغز وزمان به چه دلیل ایجاد میشمهمان ناخواندهآلزایمرمعجزه ی علم در کنترل کرونتا بحر یفعل ما یشاانیس بی کسانستون فقرات انسان دو پا جلتعویض دارو در تشنجنوار عصب و عضله مهم در تشعدالت برای من یا برای همهابزار بقای موجود زنده از