دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ذرات کوانتومی زیر اتمی قسمت چهارم

ذرات کوانتومی(زیر اتمی) قسمت چهارم
گاهی چیزهایی- که ما به آن، توجه می کنیم و تصور می کنیم که می دانیم- بزرگترین ناشناخته ها است.
الکترون و راه حل همه جانبه(هولوگرافیک)توده و جرم
آمیرا وال بیکر(آمیرا وال بیکر(پژوهشگر در Resonance Science Foundation که Msci در ستاره شناسی را از دانشگاه کالج لندن و پی اچ دی خود را در ستاره شناسی در دانشگاه Open زیر نظر دکترآندرو نورتون دریافت کرده است.)
جالب ترین چیز که لازم است در مورد الکترون بدانی، این است که هیچ کس نمی داند الکترون چیست! و این عجیب است!
من در مورد علمی سخن می گویم که پایه بررسی جهان اطراف ماست و سخن درمورد آن چیزی است که از اطراف خود حس و ادراک می کنیم.
چرا آسمان، آبی است؟
زمان، چیست؟
آیا کسی بیرون از ما وجود دارد؟
و یا یکی از علایق من اینکه واقعا الکترون چیست؟
برای پاسخ به این سوالات ما باید از قالب و منبعی شروع کنیم که اخیرا شناخته شده است و آن چیزی است که می دانیم یا تصور می کنیم که می دانیم. ولی گاهی چیزهایی- که ما به آن، توجه می کنیم و تصور می کنیم که می دانیم- بزرگترین ناشناخته ها است.
پس ما باید از خودمان بپرسیم ما این را چگونه دانسته ایم؟
ما به عنوان انسان، طی قرن ها پژوهش به این دانش رسیده ایم و یکی از روش ها برای پاسخ دادن، دور شدن از دانش بر اساس واقعیت های به ظاهر بدیهی است و حقیقتا رفتن در سفری است که ما را به این درک برساند.
و این چیزی است که من در مورد الکترون انجام داده ام. الکترون چیست؟ شاید جالب ترین چیز که لازم است در مورد الکترون بدانی، این است که هیچ کس نمی داند الکترون چیست! و این عجیب است!
زیرا وقتی تو در مورد الکترون بیندیشی در مورد یک ذره ی بنیادی فکر میکنی و شاید در مورد تلویزیون های قدیمی فکر کنی که تصویر به وسیله ی اشعه های الکترون ایجاد میشد؛ یا ممکن است در مورد انرژی الکتریکی فکر کنی که اساسا الکتریسیته است و همه ی تکنولوژی امروز ما را ساخته است و همه ی اینها تصورات درستی در مود الکترون میتواند باشد ولی هیچ کدام، چیزی در مورد طبیعت و ساختار الکترون به ما نمی گوید.

بله چیزی که در مورد الکترون می دانیم اینکه دارای توده و جرم است؛ می دانیم شارژ یا انرژی دارد و ما می توانیم این انرژی را به دست بیاوریم تا الکتریسیته داشته باشیم. مرسوم اینکه الکترون ذره ای بنیادی است که ساختار ماده را تشکیل میدهد با اینکه این مطلب هم مورد تردید است و این، چیزی است که از طریق پژوهش علمی به آن رسیده ایم.

ما مشاهده می کنیم؛ سوال طرح می کنیم؛ فرضیه می سازیم و آن را می آزماییم و با دیگر آزمایشات آن را تایید می کنیم و نتیجه می گیریم واین چرخه، دائما تکرار میشود تا به یک نتیجه ی محکم و قطعی در مورد آن چیزی برسیم که اطراف ما می گذرد و این همیشه ممکن است به وسیله ی مطالعات جدید و یافته های نو به چالش کشیده شود و ما باید منتظر یافته های جدید باشیم.

در مرحله ی اول بررسی الکترون، ما باید آن را مشاهده کنیم ولی ما نمی توانیم الکترون را مشاهده کنیم زیرا بسیار کوچک است و کوچکترین چیزی که ما می توانیم مشاهده کنیم اتم است و آن هم نه با میکروسکوپ های عادی بلکه با میکروسکوپ الکترونی که اشیا را یک میلیون بار ریزتر از قطر موی انسان میتواند مشاهده کند. نکته ی دیگر اینکه وقتی می گویم اتم را مشاهده می کنم منظور مشاهده به صورت آنی و واقعی نیست پس با این روش هم شما تصویر آنی و در ساعت، به دست نمی آورید بلکه فقط یک تصویر غیرزنده از خواهید داشت و در صورت مشاهده ی خود الکترون، باز تصویری زنده از خود الکترون نیست.
(موضوع مهم مشاهده ی کیهان مادی، با تنگناهای خاص خود، همراه است.
در بسیاری موارد اصلا مشاهده ی ذرات ریز مانند الکترون با تجهیزات کنونی مشاهده، ممکن نیست و حتی اگر مشاهده ی چیزی ممکن باشد، این مشاهده، محدود به تصاویری است که نهایتا در کنار هم قرار داده می شود و توالی اشیا را در ذهن ما ایجاد می کند؛ بدون آنکه به عوامل محرک و علّی در ایجاد این تصاویر، توجه کند و یا تحولات بین این تصاویر را در نظر بگیرد.

Subatomic Particles You Should Know
نگاه ما فقط محدود به موارد درشت اشیا نیست؛ بلکه نگاه ما همچنین از بررسی فاصله های بین تصاویر- که در کسری از ثانیه رخ می دهد- ناتوان است؛ به گونه ای که اگر شما چند تصویر درشت از مراحل پرواز پرنده را در کنار هم قرار دهید و آنها را که گاهی در واقعیت، فاصله ی نسبتا زیادی با هم دارند با سرعت در کنار هم نشان دهید، به صورت پرنده ای در حال پرواز خواهد بود؛ این در حالی است که فاصله میان تصاویر ممکن است بسیار بزرگتر از مراحل بال زدن پرنده در واقعیت باشد.
مغز ما تلاش می کند بسیاری از تصویرهای دشوار را نیندوزد.
آنچه ذهن مادی ما می بنید، نه فقط همه ی واقعیت نیست بلکه تلاشی در جهت کم کردن حاشیه ها و تصاویری است که برای زندگی مادی ما مورد نیاز نمی باشد.)
ولی میتوانی انرژی الکترون را به دست بیاوری و تو میتوانی رفتار الکترون را درک کنی و نه اینکه خود الکترون را مشاهده کنی. و این، اخیرا این با یک ترفند، انجام شده است. این دستگاهی است که در سال 1970 ساخته شد و هدف آن پرداختن به ذراتی برای دوره های طولانی است تا ما بتوانیم اندازه گیری های دقیقی داشته باشیم؛ این با به کار بردن میدان مغناطیسی همدست، برای محدودسازی شعاعی و میدان الکترواستاتیک ضعیف چهارپلی انجام میشود تا محدودسازی شعاعی را فراهم کند.

وقتی ذره در این دام انداخته می شود، حرکت دایره وار خواهد داشت و این عمودی بر میدان مغناطیسی است و این به مقداری متناسب با نسبت شارژ به توده ی ذره، انحراف پیدا خواهد کرد. بنابراین با اندازه گیری این انحراف، ما می توانیم توده ی ذره را اندازه گیری کنیم و این روشی است که با آن، ما توده ی الکترون را اندازه می گیریم ولی چیزی که مهم است اینکه این، همیشه آشکار نیست؛ این هیچگاه مانند آنچه در های لایت ها نوشته میشود نخواهد بودغ بلکه شبیه معنی پنهان است یعنی وقتی ما این اندازه گیری را انجام می دهیم ما انرژی را شاهدیم.(مشاهده ای که مستقیم نیست. بسیاری از مشاهدات ما از روی تاثیر به نتیجه میرسد و مشاهده ی عینی و مستقیم نیست.)

بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم ترفند به دام انداختن یک آهن و نه یک الکترون منفرد است بنابراین ما وقتی در حال مشاهده ی یک الکترون در اطراف یک هسته ی مرکزی هستیم، در حال مشاهده ی یک الکترون منفرد نیستیم یا در حال اندازه گیری انرژی آن نیستیم و حتی هنوز در حال مشاهده ی آن نیستیم. پس فقط برای روشن کردن ما نمیتوانیم یک الکترون را مشاهده کنیم؛ ما می توانیم انرژی آن را معین کنیم و این روش کشف آن است و این به وسیله ی جیجی تامپسون در سال 1879 انجام شد. او در حال ارزیابی درخشش نوری بود که روی یک صفحه ی فسفری مشاهده می شود. او ولتاژ بالایی را بین دو الکترود در لوله به کار برد و او نتیجه گیری کرد این شعاع ها یا اشعه های ذره ای به صورت منفی، باردار شده اند و این ذرات، همه ی ماده را تشکیل می دهد؛ بنابراین این ایده ای را به پایان می برد که اتم، ریزترین ذره است زیرا اتم ها از این ذرات زیر اتم ساخته شده اند که او آنها را ریز جسم نامید و ما آن را الکترون میخوانیم.
بنابراین، مدل جدید برای اتم مورد نیاز بوده است و تامپسون نخستین کسی بوده است که پیشنهاد داد- همانطور که نیاز به اتم خنثی داریم و آن، پر از الکترون های منفی است- همچنین نیاز دارد با شارژ فوق مثبت احاطه شده باشد که او آن را مدل پودینگ گوجه نامید؛ مانند اینکه گوچه های دارای بار منفی با پودیگ دارای بار مثبت احاطه شده باشد.

بعدا مدل او- همانطور که در داستان علم مرسوم است- به وسیله ی آزمون مشهور ارنست رادرفورد آزمون برگه ی طلا، نادرست تصور شد. او در این آزمون یک ورقه ی نازک طلا را با ذرات آلفا بمباران میکند. این ذرات، بار مثبت دارند و دیدند که فقط درصد کمی از آنها انحراف پیدا کردند. او از این نتیجه گرفت که بیشتر شارژ باید در قسمت میانی، تغلیظ شده باشد که با ذرات دارای بار منفی احاطه شده است.
این بعدا به وسیله ینیلز بور هم کشف شد ولی او پیشنهاد داد که این الکترون ها به صورت نامنظم پراکنده نشده اند؛ برعکس آنها در اوربیتال های پراکنده قرار داشته اند و این، مشابه سیاراتی است که به دور یک ستاره یا چیزی شبیه این، میچرخند. و در این تصویر، الکترون ها منابع توسعه یافته ای هستند و آنها در این اوربیتال های گسسته، وجود دارند.

Subatomic Particles - Universe Today
برای هر مدل، ما باید بتوانیم چیزی را که مشاهده می کنیم توضیح دهیم.
روش دیگر برای مشاهده یک اتم، تحلیل و آنالیز طیفی است و این با گذراندن نور از یک گاز مانند هیدروژن از درون یک منشور است. منشور، این نور را می شکند و نشانه و امضای اتم را نشان می دهد و این به شکل خطوط تابش و انتشار است؛ بنابراین مدل توپی می توانست خصوصیت هیدروژن یا هر اتم مانند هلیویم یونیزه را- که به صورت منفرد یونیزه شده است- توضیح دهد ولی نمی توانست خصوصیتی را توضیح دهد که در اتم های چند الکترونی و پیچیده تر مشخص شده است.

بنابراین این جایی است که مدل کوانتومی وارد عمل می شود. مدل کوانتومی پیشنهاد داده است که به جای این الکترون ها که منابع توسعه یافته، هستند و در اوربیتال های مشخص و مجزا وجود دارند، ذرات نقطه ای وجود دارد که ساختار درونی ندارند و همه ی آنچه میتوان درمورد آن شناخت، توزیع احتمالی آن در اطراف اتم است و این به ابر الکترونی ارجاع داده میشود. اکنون این توزیع احتمالی یا ابر الکترونی می تواند با یک موج احتمال تعریف شود که به عنوان معادله شرودینگر شناخته میشود و اوربیتال هایی- که الکترون میتواند اشغال کند- مشابه موج ایستاده هستند و همانگونه است که با اعداد کوانتومی توضیح داده میشود.(عدم قطعیت، در مکانیک کوانتوم بیان میکند هیچگاه نمیتواند مکان و تکانه ی یک ذره را یه طور دقیق مشخص کرد و این حالت بر پیچیدگی و دشواری درک دقیق عملکرد الکترون و دیگر ذرات بنیادی می افزاید.)

من هرگز نمیخواهم تو را با اعداد کوانتومی اصلی خسته کنم و این اعداد کوانتومی شکل های مختلف ابرهای الکترونی را که تو پیدا میکنی توضیح میدهد. برای نمونه تو میتوانی موارد کروی را که اندکی کوبیده و له شده است در نظر بگیری. موارد کروی و این اعداد کوانتومی متفاوت، خطوط تابش را توضیح میدهد که ما در همه ی اتم های چند الکترونی مشاهده می کنیم؛ پس این مدل میتواند چیزی را توضیح دهد که مدل های قبلی نتوانست بیان کند همچنین می تواند خطوط تابشی را توضیح دهد که به دلیل یک میدان مغناطیسی خارجی آشکار میشود و حتی بیشتر میتواند خطو ط تابشی را توضیح دهد که به دلیل واکنش اتم با خلا کوانتومی رخ میدهد؛ پس یک مدل بسیار موفق در نظر گرفته میشود ولی هنوز توضیح نمیدهد الکترون از کجا آمده است یا ساختار آن و ساختاردرونی آن را توضیح نمی دهد توضیح نمی دهد این ساختار از کجا آمده است.
پس هنوز قطعی نیست و در حقیقت هر دوی این مدل ها- مدل بور و مدل کوانتوم- قادر نیست توده و جرم را از اصول اولیه که از طریق تجربی شناخته شده است به دست بیاورد و به همین علت، هیچ چیزی را در مورد طبیعت یا ساختار آن نشان نمی دهد.
ما هنوز مدل موفقی داریم ولی نمی دانیم جرم و توده ی آن از کجا آمده است پس برای تصویر واضح تر ما نیاز داریم به مدل بیشتر کوانتیزه شده بنگریم که خیلی ریز را به خیلی بزرگ مرتبط کند چیزی شبیه مدل همه جانبه ی تعمیم داده شده- که نسیم هرمیان پیشنهاد داد و این، مرحله ی بعدی است و مانند بسیاری از شماها ممکن است کمی در مورد اپروچ همه جانبه تعمیم داده شده بدانیم. این بر اساس اصول هولوگرافیک(همه جانبه)است که منشا آن، کوشش های دیوید بوهم بوده است و به همین ترتیب شباهت بین فیزیک سیاهچاله ها و ترمودینامیک که به وسیله جاکوب بکنشتین، استیفن هاوکینگ و بعدا به وسیله ی جارد هوفت و لئونارد سوسکانید مطرح شد و آن بر اساس اصول همه جانبه(هولوگرافیک) است، از آن میگذرد.

این تئوری، با تعریف بخش پایه ای انرژی به عنوان واحد کروی نوسان کننده با قطر طول پلانک شروع می شود که ما واحد کروی پلانک(PSU) می نامیم که داده ی سطحی یا انتروپی سطحی را تعریف میکند و ما آن را اصطلاحا PSU هایی می نامیم- که بر افق سطح کروی هر وجود کروی یا هر سیستم کروی در دسترس است- و این، انتروپی حجم یا داده ی حجم را تعریف می کند.

What Are Subatomic Particles? - Revolutionized
اگر ما بخواهیم آن را انتروپی اطلاعات در اصطلاح تعداد PSU در هر حجم کروی می نامیم و آن در ارتباط بین هر دو به نظر میرسد.
چیزی که در مورد این مدل، جالب است اینکه اصل قبلی هولوگرافیک، به انتروپی حجمی توجه نمی کرد و فقط به انتروپی سطحی توجه میکرد و میگفت انتروپی سطحی، معادل انتروپی حجمی است؛ زیرا در بررسی به حجم نگاه نمیکرد ولی این مدل بر هر دو توجه میکند و ارتباط بین هر دو را اندازه می گیرد پس برای توضیح در این مدل، میگوییم ما اکنون مدلی داریم و در آن انرژی یا اطلاعات هر سیستم را می بینیم که در اصطلاح، تعداد PSU خارجی است که در ارتباط با تعداد PSU در حجم در دسترس میباشد.(نگاه یکجانبه بر الکترون یا هر چیز دیگر، سبب محدودیت در تفسیر رفتارها و واقعیت شیء میشود، ولی نگاه بر ابعاد دیگر ذره، ما را با حقایق بیشتری از آن، مواجه میکند. بی دلیل نیست که هنوز کسی نمیداند الکترون چیست!
بله نگاه عادتی ما بر اشیا سبب میشود به یک دید، عادت کنیم و غافل شویم از اینکه شاید بیننده ی دیگری از بعدی دیگر از آن جسم، حقایق پنهان بیشتری از آن را دریابد.)

و از اینجا ما می توانیم به توده و جرم سیاهچاله و توده ی پروتون بپردازیم و همانطور که دیوید بونآن را توصیف میکند توده ی باز شده ی سیستم و توده ی باز نشده ی سیستم!
پس ما این مدل را داریم که به خوبی عمل میکند. ما می توانیم توده و جرم سیاهچاله ها را پیشبینی کنیم؛ ما می توانیم توده و جرم پروتون را پیشبینی کنیم؛ ما می توانیم شعاع پروتون را پیشگویی کنیم.
سوال بعدی اینکه آیا این اپروچ می تواند به الکترون، توسعه پیدا کند؟
پس مرحله ی اول، کوشش برای پاسخ به این سوال است ببینیم حد فضایی یک الکترون چیست. مدل توپی آن را به عنوان شعاع کلاسیک تعریف میکند ولی آن، به نظر نمی رسد شعاع باشد و بعدا کوانتوم، آن را به عنوان ذره ی نقطه ای تعریف می کند.
ذره ی نقطه ای چیست؟ آن، شعاع ندارد.
پس اجماع و توافقی بر اینکه شعاع الکترون چیست، وجود ندارد. اگر ما در مورد آن با اصطلاحات اپروج هولوگرافیک تعمیم داده شده فکر کنیم که به ما میگوید آن توده از ساختار مقیاس گرانولار پلانک در فضا ایجاد می شود، به جای تفکر درمورد الکترون به عنوان یک سیستم جدا ما می توانیم در مورد آن به عنوان یک ابر انرژی توسعه یافته فکر کنیم که از پروتون به سوی شعاع اتم مثلا هیدروژن توسعه یافته است که نخستین اوربیتال در این اتم است. مهم اینکه وقتی ما این را در اصطلاحات نسبت سطح به حجم هولوگرافیک توضیح دهیم، توده و جرم را می بینیم که دقیقا معادل توده ی اندازه گیری شده به صورت تجربی است ولی این با مدلی انجام شده است که نه فقط توده ی دقیق الکترون را پیشبینی می کند بلکه به ما درکی از طبیعت آن و ساختار آن میدهد سپس ما تصویر واضحی از چیزی داریم که الکترون در آن است واین به اصطلاح PSU است.
الکترون ها در اصطلاح PSU، به طور منسجم با هم کار میکنند.
این اخباری مهم است ولی این پایان داستان نیست. ولی نکته ی من برای صحبت در مورد موضوع امروز این است که بگویم:هر چیز همیشه آنطور که به نظر میرسد نیست و گاهی چیزهایی که ما به عنوان مورد شناخته شده تصور می کنیم حقیقتا بزرگترین موارد ناشاخته هستند.
وقتی ما این را به یاد بیاوریم می توانیم عمیق تر حفاری کنیم و این کاری است که ما در مورد الکترون کردیم.
تشکر از شما. https://www.instagram.com/p/CWvwaFkJZnO/15 Subatomic Word Origins | Mental Floss


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از تکینگی تا مغز از مغز تسندرم کووید طولانیلزوم عدم وابستگی به گوگل همه ی سردردها بی خطر نیستتوهم وجودبیان ژن های اسکیزوفرنی دویرایش DNA جنین انسان، برعلایم کمبود ویتامین E را مدل های ریز مغز مینی برینتداخل مرزها و صفات با بینگیرنده باید سازگار با پیحس و ادراک قسمت چهلآشنا پنداریداروی جدید ضد میگرنابزار بقا از نخستین هماننهایت در بی نهایتروش جدید تولید برقبرین نت به جای اینترنتاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله و تکینگی ابتدایمنابع انرژی از نفت و گاز هنر رها شدن از وابستگیتیوتیکسن داروی ضد جنونواکسن کرونا ساخته شده توعسل طبیعی موثر در کنترل بمراحل ارتقای پله پله کیهتشنج عدم توازن بین نورون پمبرولیزوماب در بیماری چحس و ادراک قسمت پنجاه و سالکترودهای کاشتنیدر هم تنیدگی کوانتومیابزار بقای موجود زنده از نوروپلاستیسیتی چیسترژیم ضد التهابیبرخی بیماری ها که در آن باز تکینگی تا مغز، از مغز ساخت شبکه عصبی مصنوعی با منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاورزش هوازی ، بهترین تمریمشکلات روانپزشکی در عقب تغییرات منطقه بویایی مغزپیوند سر، یکی از راه حلهاحس و ادراک قسمت شصت و ششامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمعجزه ی علمدرمان های رایج ام اسابعاد بالاترچگونه واکسن کرونا را توزرحم مصنوعیبزرگ شدن مغز محدود به دوراستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک بازی سریعترین کامپیوتر موجودمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتابوهای ذهنییادآوری خواب و رویاجهان ما میتواند به اندازپرواز از نیویورک تا لوس آخواب عامل دسته بندی و حفطانسان میوه ی تکاملمغز آیندگان چگونه است ؟درمان سرگیجه بدون دارواخلاق و علوم اعصابفیلمی بسیار جالب از تغیینگاهی بر قدرت بینایی درازمان شگفت انگیزتفاوت مغز انسان و میمون هاصول انجام برخی نرمش ها دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحشناخت و معرفت، و نقش آن دمنبع هوشیاری در کجاست؟ قتاثیر گیاه خواری بر رشد وکلرال هیدرات برای خوابانجهان دارای برنامهآنچه واقعیت تصور میکنیم خسته نباشی بابااولین تصویر در تاریخ از سمغز بزرگ چالشهای پیش رودرگیری قلب در بیماری ویرارتقا و تکامل سنت آفرینش فراتر از دیوارهای باورچت جی پی تیزیرفون داروی ضد ام استلاش ها برای کشف منابع جدبنی عباس، ننگی بر تاریخهوش عاطفی بیشتر در زنانشانس یا تلاشمیهمانهای ناخوانده عامل تاثیر ترکیبات استاتین (سکودک ایرانی که هوش او از جوسازی مدرنآیا هوش مصنوعی زندگی بشراین ایده که ذرات سیاهچالنقش نگاه از پایین یا نگاهذهن چند جانبه نیازمند نگارتروز یا خوردگی و التهازبان و شناخت حقیقت قسمت اقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصچرا ارتعاش بسیار مهم استتنفس بدون اکسیژنبه سخن توجه کن نه گویندههاوکينگ پیش از مرگش رسالشرکت نورالینک ویدیویی ازما اشیا را آنطور که هستندتاثیر درجه حرارت بر عملککار با یگانگی و یکپارچگیحقیقت آنطور نیست که به نظآیا تکامل و تغییرات ژنتیدیدن خدا در همه چیزاگر نیروی مغناطیس نباشد نقش داروهاي مختلف معروف رمز و رازهای ارتباط غیر کبار سنین ابزار هوشمندی ااز کجا آمده ام و به کجا میسفرنامه سفر به بم و جنوب قطار پیشرفتنشانه های پروردگار در جهتو جهانی هستی که خودش را بیماری ای شبیه آلزایمر و و هر کس تقوای خدا پیشه کنطبیعت بر اساس هماهنگیماست مالی با هوش انسانیتاثیر رژیم گیاه خواری بر کشف ارتباط جدیدی از ارتبحافظه میتواند بزرگترین دآب زندگی است قسمت دومدانشمندان روشی برای تبدیابزار بقا از نخستین هماننقشه های مغزی جدید با جزیرویاهای پر رمز و حیرتی دربحثی درباره هوش و تفاوتهرویای شفافبحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم گیلن باره به دنبال مقاومت به عوارض فشار خون همیشه چشمی مراقب و نگهباتوهم وجودبیان حقیقتواقعیت فیزیکی، تابعی از علت خواب آلودگی بعد از خومدیون خود ناموجودتروس جریان انرژیگالکانزوماب، دارویی جدیحس و ادراک قسمت چهل و هفتآغاز فصل سرما و دوباره تکداروی جدید ضد الزایمرابزار بقا از نخستین هماننهادینه سازی فرهنگ اختلاروش صحبت کردن در حال تکامبرای یک زندگی معمولیاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ی تولید کنندهمنابع انرژی از نفت و گاز هنر، پر کردن است نه فحش دتیک و اختلال حرکتیواکسن ایرانی کرونا تولیدعشق درونی به یگانگی خلقتمرز مرگ و زندگی کجاستتشویق خواندن به کودکانپنج اکتشاف شگفت آور در موحس و ادراک قسمت پنجاه و شالگو و عادت را بشکن و در ادر هم تنیدگی کوانتومی و پابزار بقای موجود زنده از نوروز یا روز پایانیرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبرخی بیماری های خاص که بداز تکامل تا مغز از مغز تا ساخت شبکه عصبی با الفبای منبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حاورزش و میگرنمشاهده گر جدای از شیء مشاتغییرات آب و هوایی که به پیوندی که فراتر از امکانحس و ادراک سی و هفتمانفجار و توقف تکاملی نشامعجزه ی علم در کنترل کروندرمان های علامتی در ام اساتفاق و تصادفچگونه آن شکری که می خوریمرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربزرگ شدن تقریبا ناگهانی استفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک بازی سرگیجه از شایعترین اختلامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر فکر بر سلامتیاری خدا نزدیک استجهان مادی، تجلی فضا در ذهپروتئین های ساده ی ابتداخودآگاهی و هوشیاريانسان ها می توانند میدان مغز انسان ایا طبیعتا تمادرمان سرطان با امواج صوتاخلاق پایه تکامل و فرهنگفیزیک مولکولها و ذرات در نگاهی بر توانایی اجزاي بزنان باهوش ترتفاوت ها و تمایزها کلید باصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش مصنوعی در خدمت خلق وحشناخت حقیقت یا آرزوهای گمنبع هوشیاری در کجاست؟(قتاثیر گیاه خواری بر رشد وکمردردجهان در حال نوسان و چرخشآنچه حس می کنیم، نتیجه ی خطا در محاسبات چیزی کاملاولین دارو برای آتاکسی فمغز بزرگ و فعال یا مغز کودرگیری مغز در بیماری کویارتقا یا بازگشت به قبل ازفرد موفقچت جی پی تیزیرک ترین مردمتلاش هایی در بیماران قطع به قفس های سیاهت ننازهوش عاطفی در زنان بیشتر اشاهکار قرنمیوتونیک دیستروفیتاثیر تغذیه بر سلامت رواکودکان میتوانند ناقل بی جامعه ی آسمانیآیا هوش ارثی دریافتی از پدهن، بزرگترین سرمایهاینکه به خاطرخودت زندگی نقش نظام غذایی در تکامل مذهن هوشیار در پس ماده ی مارزش حقیقی زبان قسمت اولزبان و شناخت حقیقت قسمت دقانون مندی نقشه ژنتیکی مچرا بیماری های تخریبی مغتنها مانع در زندگی موارد بوزون هیگز چیستهاوکينگ پیش از مرگش رسالشربت ضد خلطما به جهان های متفاوت خودتاثیر درجه حرارت بر عملککاربرد روباتهای ريزنانوحقیقت افرادآیا جنین انسان، هوشمندی دیدگاه نارسای دوگانه ی ماگر نعمت فراموشی نبود بسنقش درختان در تکاملرمز پیشرفت تواضع است نه طبارداری بدون رحماز کسی که یک کتاب خوانده سفرنامه سفر به بم و جنوب لمس کوانتومینظام مثبت زندگیتو دی ان ای خاص ميتوکندريبیماری ای شبیه ام اس مولتوفور و فراوانیطعمه ی شبکه های ارتباط اجماشین دانشتاثیر رژیم گیاهخواری بر کشف جمجمه ای درکوه ایرهوحافظه و اطلاعات در کجاست آب زندگی است قسمت سومدانش، قفل ذهن را باز میکنابزار بقا از نخستین هماننقص در تشخیص هیجانات عامابزار بقا از نخستین هماننقطه بی بازگشتروان سالمبحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم پیریفورمیسمقابله ی منطقی با اعتراضهمیشه اطمینان تو بر خدا بتوهم بی خداییبیست تمرین ساده برای جلوواقعیت چند سویهعماد الدین نسیمی قربانی مدیریت اینترنت بر جنگتری فلوپرازینگام کوچک ولی تاثیرگذارحس و ادراک قسمت چهل و هشتآغاز مبهم آفرینشداروی سل سپتابزار بقا از نخستین همانچهار میلیارد سال تکامل بروشهای نو در درمان دیسک ببرای پیش بینی آینده مغز داز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ی ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز هوموارکتوس ها ممکن است دتیروفیبان موثر در سکته ی واکسن اسپایکوژنعصب حقوق نورولوومرز بین انسان و حیوان کجاتشخیص ژنتیکی آتروفی های پول و شادیحس و ادراک قسمت بیست و چهالگوی بنیادین و هوشیاریدر هم تنیدگی کوانتومی و دابزار بقای موجود زنده از نوشیدن چای برای مغز مفید رژیم غذایی ضد التهابیبرخی توجهات در ببمار پاراز تکامل تا مغز، از مغز تساختن آیندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل داروینی هنوز در حاورزش بهترین درمان بیش فعمشاهده آینده از روی مشاهتغییرات تکاملی سر انسان پیوستگی همه ی اجزای جهانحس و ادراک- قسمت پنجاه و انقراض را انتخاب نکنیدمعجزه در هر لحظه زندگیدرمان ژنتیکی برای نوآوریاتوبان اطلاعات و پلِ بینچگونه انتظارات بر ادراک رساناها و ابر رساناها و عبزرگترین خطایی که مردم ماستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک بازی سرگردانیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر مشاهده بر واقعیت بژن همه چیز نیستجهان مرئی و نامرئیپروتز چشمخودآگاهی و هوشیاريانسان یک کتابخانه استمغز انسان برای ایجاد تمددرمانهای بیماری پارکینساختلال خواب فرد را مستعد فیزیک و هوشیارینگاهت را بلند کنزنجیرها را ما باید پاره کتفاوت ها را به رسمیت بشنااصول سلامت کمرهوش مصنوعی درمانگر کامپیشناخت درون، شناخت بیرون؛منبع خواب و رویاتاثیر گیاه خواری بر رشد وکمردرد ناشی از تنگی کاناجهان در حال ایجاد و ارتقاآنها نمیخواهند دیگران راخطا در محاسبات چیزی کاملاولین دروغمغز بزرگترین مصرف کننده درگیری مغز در بیماران مبارتوکين تراپی روشی جديد فرد حساس از نظر عاطفی و بنتایج نادانی و جهلتلاشی برای درمان قطع نخابه مغز خزندگان خودت اجازهوش عاطفی در زنان بیشتر اشاهکار شش گوشمیگرن و پروتئین مرتبط با تاثیر حرکات چشم بر امواج کودکان خود را مشابه خود تجاودانگی مصنوعیآیا هوش سریعی که بدون احسدو ویژگی انتزاع و قدرت تجاینکه خانواده ات سالم بانقش نظریه تکامل در شناساذهن تو همیشه به چیزی اعتقارزش حقیقی زبان قسمت دومزبان و شناخت حقیقت قسمت سقانون گذاری و تکاملچرا حیوانات سخن نمی گوینتنها در برابر جهانبوزون هیگز جهان را از متلهدف یکسان و مسیرهای مختلشش مرحله تکامل چشمما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر درجه حرارت بر عملککاربرد روباتهای ريز، در حقیقت اشیاآیا جهان ذهن و افکار ما مدژا وو یا اشنا پنداریاگر نعمت فراموشی نبود بسنقش ذهن و شناخت در حوادث رمز بقای جهش ژنتیکیبازگشت از آثار به سوی خدااز آغاز خلقت تا نگاه انساسفری به آغاز کیهانلوب فرونتال یا پیشانی مغنظریه ی تکامل در درمان بیتو در میانه ی جهان نیستی بیماری اسپینال ماسکولار وقت نهيب هاي غير علمي گذشظهور امواج مغزی در مغز مصمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر عصاره تغلیظ شده گیکشف جدید تلسکوپ جیمز وبحافظه و اطلاعات در کجاست آب، زندگی است(قسمت پنجم)دائما بخوانابزار بقا از نخستین هماننمیتوان با بیرون انداختنروبات های ریز در درمان بیبحثی درباره احساسات متفااز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم پس از ضربه به سرمقابله با کرونا با علم اسهمیشه داناتر از ما وجود دتوهم تنهاییبیش از نیمی از موارد انتقواقعیت چیستعوامل موثر در پیدایش زبامداخله ی زیانبار انسانتری فلوپرازینگامی در درمان بیماریهای حس و ادراک قسمت چهل و دومإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین همانچهار ساعت پس از کشتار خوکروشهای شناسایی قدرت شنوابرای اولین بار دانشمنداناز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز هورمون شیرساز یا پرولاکتتکنولوژی جدید که سلول هاواکسن اسپایکوژن ضد کروناعضلانی که طی سخن گفتن چقدمرز جدید جستجو و اکتشاف، تشخیص آلزایمر سالها قبل پول و عقیدهحس و ادراک قسمت بیست و یکالگوبرداری از طبیعتدر هر سوراخی سر نکنابزار بقای موجود زنده از نوعی سکته مغزی ، وحشتناک رژیم غذایی ضد دردبرخی توصیه ها برای واکسیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ساختار فراکتال وجود و ذهمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبانورزش در کمر دردمطالبه ی حق خودتغذیه بر ژنها تاثیر داردپیام های ناشناخته بر مغز حس و ادراک- قسمت بیست و پانواع سکته های مغزیمعرفت و شناختدرمان پوکی استخواناتوسوکسیمایدچگونه به سطح بالایی از هورشته نوروایمونولوژی و نقبزرگترین درد از درون است استفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی سربازان ما محققا غلبه می منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه ناظر هوشیار بژن همه چیز نیستجهان مشارکتیپروتز عصبی برای تکلمخودت را از اندیشه هایت حفانسان باشمغز انسان برای شادمانی طدرهای اسرارآمیز و پوشیدهاختلال در شناسایی حروف و فیزیکدانان ماشینی برای تچالش هوشیاری و اینکه چرا زندگی هوشمند در خارج از زتفاوت های بین زن و مرد فقاضطراب و ترسهوش مصنوعی درخدمت خلق وحشناسایی تاریخچه ی تکاملیمنتظر نمان چیزی نور را بهتاثیر گیاه خواری بر رشد وکمردرد و علل آنجهان ریز و درشتآنان که در قله اند هرگز خخطای ادراک کارمااولین سلول مصنوعیمغز حریص برای خون، کلید تدرگیری مغزی در سندرم کووارتباط میکروب روده و پارفردا را نمیدانیمنجات در راستگوییتلاشی تازه برای گشودن معبه نقاش بنگرهوشمندی کیهانشاید گوشی و چشمی، آماده شمیگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر دوپامین و سروتونینکودکان را برای راه آماده جایی خالی نیستآیا هشیاری کوانتومی وجوددو بیماری روانی خود بزرگ اینترنت بدون فیلتر ماهوانقش هورمون های تیروئید دذهن خود را مشغول هماهنگیارزش حقیقی زبان قسمت سومزبان جانسوزقانون جنگلچرا حجم مغز گونه انسان درتنبیه چقدر موثر استبی نهایت در میان مرزهاهدف یکسان، در مسیرهای متششمین کنگره بین المللی سما بخشی از این جهان مرتبطتاثیر درجه حرارت بر عملککتاب گران و پرهزینه شد ولحقیقت تنها چیزی است که شاآیا جهش های ژنتیکی، ویرودژاوو یا آشناپنداریاگر با مطالعه فیزیک کواننقش روی و منیزیم در سلامترمز جهانبازگشت به ریشه های تکاملاز انفجار بزرگ تا انفجار سقوط درون جاذبه ای خاص، چلوتیراستامنظریه ی تکامل در درمان بیتوقف؛ شکستبیماری اضطراب عمومیوقتی فهمیدی خطا کردی برگظرف باید پر شود چه با چرک مباحث مهم حس و ادراکتاریک ترین بخش شبکشتن عقیده ممکن نیستحافظه و اطلاعات در کجاستآتش منبع انرژیداروهای مصرفی در ام اسابزار بقا از نخستین هماننمیتوان بر سیاه سیاه نوشروبات کیانبحثی درباره احساساتی غیراز تکینگی تا مغز از مغز تسندرم سردرد به دلیل افت فملاحظه های اخلاقی دربارههمیشه راهی هستتوهم جدایی و توهم علمبیشتر کمردردها نیازی به واقعیت چیستعوامل ایجاد لغت انسانی و مدارک ژنتیکی چگونه انسانترک امروزگامی در درمان بیماریهای حس و ادراک قسمت چهل و سومافت فشار خون ناگهانی در وداروی ضد چاقیابزار بقا از نخستین هماننوآوری ای شگفت انگیز دانروشی برای بهبود هوش عاطفبرای تمدن سازی، باید در باز تکینگی تا مغز از مغز تسیاره ابلهانمنابع انرژی از نفت و گاز هوش فوق العاده، هر فرد استکنولوژی جدید که سلول هاواکسن دیگر کرونا ساخته شغم بی پایانمزایای شکلات تلخ برای سلتصویر زیبا از سلولحس و ادراک قسمت بیست و دوالتهاب شریان تمپورالدر والنتاین کتاب بدید همابزار بقای موجود زنده از نیکولا تسلاراه فراری نیستبرخی درمان های Spinal Muscular Atاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ساختار شبکه های مغزی ثابمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبانوزن حقیقی معرفت و شناختمطالبی در مورد تشنجثبت و دستکار ی حافظهپیدایش زبانحس و ادراک- قسمت شصت و چهانگشت ماشه ایمغز فکر میکند مرگ برای دیدرمان پوکی استخواناتصال مغز و کامپیوترچگونه باغبانی باعث کاهش رشد مغز فرایندی پیچیده ابسیاری از مجرمان، خودشاناستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد میگرنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه و مشاهده ناظر ژن هوش و ساختارهای حیاتی جهان هوشمندپرورش مغز مینیاتوری انساخودروهای هیدروژنیانسان جدید از چه زمانی پامغز انسان برای شادمانی طدروغ نگو به خصوص به خودتاختلال در شناسایی حروف و فاجعه ی جهل مقدسچالش هوشیاری و اینکه چرا زندگی بی دودتفاوت های تکاملی در مغز واطلاع رسانی اینترنتیهوش مصنوعی ساخته هوش طبیشناسایی سلول های ایمنی امنحنی که ارتباط بین معرفتاثیر گیاه خواری بر رشد وکمردرد با پوشیدن کفش مناجهان شگفت انگیزآنزیم تولید انرژی در سلوخطای حساوکرلیزوماب داروی جدید شمغز در تنهایی آسیب میبیندرگیری مغزی در سندرم کووارتباط ماده و انرژیزیست شناسی کل در جزء فراکفرزندان زمان خودنخاع ما تا پایین ستون فقرتلاشی جدید در درمان ام اسبه نقاش بنگرهوشیاری و وجودشاید درست نباشدمیگرن شدید قابل درمان استاثیر دپاکین بر بیماری مکوری گذرای ناشی از موبایجاذبهآیا واکنش های یاد گرفته ودو بار در هفته ماهی مصرف ایندرالنقش هورمون زنانه استروژنذهن سالمارزش خود را چگونه میشناسزبان ریشه هایی شناختی اسقانون جنگلچرا خشونت و تعصبتهدیدهای هوش مصنوعیبی ذهن و بی روحهدف از تکامل مغزصبر بسیار بایدما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر درجه حرارت بر عملککتاب زیست شناسی باورحقیقت خواب و رویاآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجدگرگونی های نژادی و تغییاگر تلاش انسان امروز برانقش روزه داری در سالم و جرمز جهان خاصیت فراکتالبازخورد یا فیدبکاز بحث های کنونی در ویروسسلول های مغزی عامل پارکیلوزالمعده(پانکراس)مصنوعنظریه ی تکامل در درمان بیتولید مثل اولین ربات های بیماری بیش فعالیوقتی پر از گل شدی خودت را عقل مجادله گرمجموعه های پر سلولی بدن متاریکی من و تو و گرد و غباگل خاردار، زیباستحباب های کیهانی تو در توآثار باستانی تمدن های قدداروهای ام اسداروهای تغییر دهنده ی سیابزار بقا از نخستین هماننمایش تک نفرهروح در جهانی دیگر استبخش فراموش شده ی حافظهاز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهاملاحظات بیهوشی قبل از جرهمیشه عسل با موم بخوریمتوهم جسمبا هوش مصنوعی خودکار روبواقعیت های متفاوتعواملی که برای ظهور لغت امروری بر تشنج و درمان هایترکیب آمار و ژنتیکگاهی لازم است برای فهم و حس و ادراک قسمت نهمافت هوشیاری به دنبال کاهداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین هماننوار مغز مشاهده ی غیر مستروشی جدید در درمان قطع نخبرای خودآگاه بودن تو بایاز تکینگی تا مغز از مغز تسیر آفرینش از روح تا مغز منابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی می تواند بر احتکینگیواکسن دیگری ضد کرونا از دغم بی پایانمسمومیت دانش آموزان بی گتصویر زیبای اصفهانحس و ادراک قسمت بیست و سوامواجی که به وسیله ی ماشیدر یک فراکتال هر نقطه مرکابزار بقای موجود زنده از نیاز به آموزش مجازی دیجیراه های جدید برای قضاوت ربرخی روش های تربیتی کودکاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سادیسم یا لذت از آزار دادمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل زبان انسان از پیشیوزوز گوشمطالعه ای بیان میکند اهدثبت امواج الکتریکی در عصپیر شدن حتمی نیستحساسیت روانی متفاوتانگشت نگاری مغز نشان میدمغز قلبدرمان ام اس(مولتیپل اسکلاثر مضر مصرف طولانی مدت رچگونه تکامل مغزهای کنونیرشد مغز علت تمایل انسان ببسیاری از بیماری های جدیاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک بازی سردرد میگرن در کودکانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتاژن یا نقشه توسعه مغز و نقجهان هوشیارپرتوهای صادر شده از سیاهخورشید مصنوعیانسان خطرناکترین موجودمغز انسان رو به کوچک تر شدریای خدااختلالات مخچهفاصله ها در مکانیک کوانتچالش هوشیاری و اینکه چرا زندگی در جمع مواردی را برتفاوت های زبانی سرمنشا تاطلاعات حسی ما از جهان، چهوش احساسیشواهدی از نوع جدیدی از حامنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر گیاه خواری بر رشد وکنفرانس تشنج هتل کوثر اصجهانی که نه با یک رخداد و آینه در اینهخطر آلودگی هواايندگان چگونه خواهند دیدمغز را از روی امواج بشناسدرگیری اعصاب به علت میتوارتباط متقابل با همه ی حیزیست شناسی باور حقیقت یا فرضیه ای جدید توضیح میدهنخستین تمدن بشریتمایل زیاد به خوردن بستنبه نادیدنی ایمان بیاورهوشیاری و افسردگیشب سیاه سحر شودمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر داروهای ضد التهاب کی غایب شدی تا نیازمند دلجاذبه و نقش آن در شکلگیریآیا یک، وجود دارددو برابر شدن خطر مرگ و میایا کوچک شدن مغزانسان النقش ویتامین K در ترمیم اسذهت را روی چیزهای مفید متاز فرد ایستا و متعصب بگذرزبان شناسی مدرن در سطح سلقانونمندی و محدودیت عالمچرا در مغز انسان، فرورفتتو یک معجزه ایبی شرمیهدف از خلقت رسیدن به ابزاصرع و درمان های آنمانند آب باشتاثیر درجه حرارت بر عملککتاب طبیعت در قالب هندسهحقیقت در علم، هرگز نهایی آیا خداباوری محصول تکاملدانش قدرت استاگر خواهان پیروزی هستینقش رژیم غذایی بر رشد و ارنگ کردن، حقیقت نیستبازسازي مغز و نخاع چالشی از تلسکوپ گالیله تا تلسکسلول های بنیادیلیروپریم داروی ترکیبی ضدنظریه ی ریسمانتولید یا دریافت علمبیماری تی تی پیوقتی تو از یاد گرفتن باز عقلانیت بدون تغییرمحل درک احساسات روحانیتاریکی و نورگل زندگیحد و مرزها توهم ذهن ماستآرامش و دانشآرامش و سکونداروهای ضد بیماری ام اس وابزار بقا از نخستین همانچند نرمش مفید برای کمردرروح رهاییبخش های تنظیمی ژنوماز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهاممانتین یا آلزیکسا یا ابهمجوشی هسته ای، انرژِی بتوهمات و شناخت حقیقتبا تعمق در اسرار ابدیت و واقعیت و مجازعوارض ازدواج و بچه دار شدمرکز هوشیاری، روح یا بدن ترکیب حیوان و انسانگاهی مغز بزرگ چالش استحس و ادراک قسمت چهارمافتخار انسانداروی ضد تشنج با قابليت تابزار بقا از نخستین هماننوار مغز ترجمه رخدادهای روشی جدید در درمان نابینبرای زندگی سالم، یافتن تاز تکینگی تا مغز از مغز تسیستم تعادلی بدنمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی و کشف زبان هایتکامل فردی یا اجتماعیواکسن سرطانغیرقابل دیدن کردن مادهمسمومیت دانش آموزان، قماتصویربرداری فضاپیمای آمپوست ساعتی مستقل از مغز دحس و ادراک قسمت بیستمامیوتروفیک لترال اسکلرودر کمتر از چند ماه سوش جدابزار بقای موجود زنده از چیز جدید را بپذیرراه های جدید برای قضاوت ربرخی سلولهای عصبی در تلااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی سازگاری با محیط بین اجزامنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل ساختار رگهای مغزی یک پیام منفرد نورون مغزی معماری، هندسه ی قابل مشاجلو رفتن یا عقبگردپیشینیان انسان از هفت میخفاش با شیوع همه گیری جدیانتقال ماده و انرژیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهدرمان تومورهای مغزی با ااثرات فشار روحی شدیدچگونه جمعیت های بزرگ شکل رشد در سختی استبسیاری از بیماری های جدیاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد و علتهای آنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر نگاه انسان بر رفتاژن ضد آلزایمرجهان های بسیار دیگرپرسش و چستجو همیشه باقی اخوش قلبی و مهربانیانسان عامل توقف رشد مغزمغز انسان رو به کوچکتر شددرک فرد دیگر و رفتارهای ااختلالات حرکتی در انسانفاصله ی همیشگی تصویر سازچالش هوشیاری و اینکه چرا زندگی در سیاهچالهتفاوت ایستایی و تکاپواطلاعاتی عمومی در مورد مهوش احساسیشواهدی از دنیسوان(شبه نئمنشاء کوانتومی هوشیاری اتاثیر گیاه خواری بر رشد وکنگره بین المللی سردرد دجهانی که از یک منبع، تغذیآیندهخطرات هوش مصنوعیايا اراده آزاد توهم است یمغز زنان جوانتر از مغز مردرختان اشعار زمینارتباط چاقی و کاهش قدرت بزیست، مرز افق رویداد هستفساد اقتصادی سیتماتیک درنخستین تصویر از سیاهچالهتمدن قدیمی ای در جنوب ایربه هلال بنگرهوشیاری کوانتومیشبیه سازی میلیون ها جهان میدان های مغناطیسی قابل تاثیر داروی ضد تشنج سدیم کیهان خود را طراحی میکندجدا کردن ناخالصی هاآیا کیهان می تواند یک شبیدو برابر شدن خطر مرگ و میایا این جمله درست است کسینقش ژنتیک در درمان اختلاذخیره ی شگفت انگیز اطلاعاز مخالفت بشنوزبان شناسی نوین نیازمند قارچ بی مغز در خدمت موجودچرا ذرات بنیادی معمولاً تو یک جهان در مغز خودت هسبی عدالتی در توزیع واکسن هر چیز با هر چیز دیگر در تضرورت زدودن افکارماه رجبتاثیر درجه حرارت بر عملککتاب، سفری به تاریخحقیقت راستین انسان علم بآیا دلفین ها می تواند از دانش محدود به ابعاد چهاراپی ژنتیکنقش رژیم غذایی در رشد و ارنگین کمانبحتی علمی درباره تمایل باز تلسکوپ گالیله تا تلسکسلول های بنیادی منابع و الیس دگرامفتامین یا ویاسنظریه تکامل در درمان بیمتولید پاک و فراوان انرژیبیماری دویکویتنام نوعی کرونا ویروس عقیده ی بی عملمحل درک احساسات روحانی دتاریکی خواهد ترسیدگلوله ی ساچمه ایحریص نباشحرکت چرخشی و دائمی کیهانآرامش(سکوت) stillness و تکاپوداروی فامپیریدین یا نورلابزار بقا از نخستین همانچند جهانیروزه داری متناوب، مغز را بخش بزرگی حس و ادراک ما ااز تکینگی تا مغز از مغز تسوپاپ ها یا ترانزیستورهامن کسی در ناکسی دریافتم همراه سختی، اسانی هستتوپیراماتبا خدا باشواقعیت و انعکاسعید نوروز مبارکمرکز حافظه کجاستترازودونگذر زمان کاملا وابسته به حس و ادراک قسمت نوزدهمافراد آغاز حرکت خودشان رداروی ضد تشنج توپیراماتنوار مغز در فراموشی هاروشی جدید در درمان سکته مبرخی ملاحظات در تشنج های از تکینگی تا مغز از مغز تسیستم دفاعی بدن علیه مغز منابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی یا حماقت طبیعتکامل مادی تا ابزار هوشمواکسن سرطانغرور و علممسیر دشوار تکامل و ارتقاتصور از زمان و مکانپوشاندن خود از نورحس و ادراک قسمت دهمامید نیکو داشته باش تا آندر آرزوهایت مداومت داشتهابزار بقای موجود زنده از چیزی منتظر شناخته شدنراه پیروزی در زندگی چیستبرخی سيناپسها طی تکامل و از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ستم با شعار قانون بدترین منبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل شناخت انسان با کشفیک پیشنهاد خوب برای آسان معنی روزهجلوتر را دیدنپیشرفت های جدید علوم اعصخلا، حقیقی نیستاندوه در دنیا استمغز مانند تلفن استدرمان تشنجاثرات مفید قهوهچگونه جمعیت های بزرگ شکل ز گهواره تا گوربشکه ای که ته نداره پر نماستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد تنشنمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویتامین دی بر بیماژنها نقشه ایجاد ابزار هوجهان هایی در جهان دیگرآلودگی هوا چالش قرن جدیدخوشبختی دور از رنج های مانسانیت در هم تنیده و متصمغز ایندگان چگونه استدرک نیازمند شناخت خویش ااختلالات صحبت کردن در انفتون های زیستیچالش دیدگاه های سنتی در بزندگی زمینی امروز بیش از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش در طبیعتشیشه ی بازالتی و سیلیکونمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر گیاه خواری بر رشد وکنگره بین المللی سردرد دجهانی در ذهنآینده ی انسان در فراتر ازدفاع از پیامبرايا اراده آزاد توهم است یمغزهای کوچک بی احساسدرد باسن و پا به دلیل کاهارتباط هوش ساختار مغز و ژزاوسکا درمان گوشرفشار و قدرتنخستین روبات های زنده ی جتمدن پیشرفته ی پیشینیانبه کدامین گناه کشته شدندهوش، ژنتیکی است یا محیطیشبیه سازی سیستم های کوانمیدان های کوانتومی خلاتاثیر درجه حرارت بر مغزکیهانِ هوشیارِ در حال یاجدایی خطای حسی استآیا گذشته، امروز وآینده دو سوی واقعیتایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش گرمایش آب و هوا در همذره ی معین یا ابری از الکاز نخستین همانند سازها تزبان، نشان دهنده ی سخنگو قبل از آغازچراروياها را به یاد نمی آتو کز محنت دیگران بی غمیبیمار 101 ساله، مبتلا به سهر جا که جات میشه، جات نیضررهای مصرف شکر و قند بر ماپروتیلینتاثیر درجه حرارت بر عملککتابخانهحقیقت غیر فیزیکیآیا دلفین ها میتوانند بادانش بی نهایتابتدا سخت ترین استنقش زنجبیل در جلوگیری از رهبر حقیقیبحث درباره پیدایش و منشا از تکنیکی تا مغز از مغز تسلول های بدن تو پیر نیستنلا اکراه فی الدیننظریه تکامل در درمان بیمتولید سلولهای جنسی از سلبیماری دیستروفی میوتونیویتامین E برای فعالیت صحعلم و ادراک فقط مشاهده ی محدودیت چقدر موثر استتاریخ همه چیز را ثبت کردهگلوئونگمان میکنی جرمی کوچکی در حس چشایی و بویاییآزمون تجربی، راهی برای رداروی لیراگلوتیدابزار بقا از نخستین همانچند جهانیروزه داری و بیمار ی ام اس بخش بزرگتر کیهان ناشناختاز تکینگی تا مغز از مغز تسوخت هیدروژنی پاکمنابع انرژي پاک سرچشمه حهمراهی نوعی سردرد میگرنیتوانایی مغز و دیگر اجزای با طبیعت بازی نکنواقعیت خلا و وجود و درک معامل کلیدی در کنترل کارآمرکز حافظه کجاستتراشه ی بیولوژِیکگذشته را دفن کنحس و ادراک قسمت هفتمافراد بی دلیل دوستدار تو دارویی خلط آورنوار مغز در تشخیص بیماری ريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی مرزهای اخلاق و علوم از تکینگی تا مغز از مغز تسکوت و نیستیمنابع انرژی از نفت و گاز هوش مصنوعی گوگل به کمک تشتکامل مداومواکسن ضد اعتیادغربال در زندگیمسئول صیانت از عقیده کیستصادف یا قوانین ناشناختهپیموزایدحس و ادراک قسمت دوازدهمامید نجاتدر آسمان هدیه های نادیدنابزارهای پیشرفته ارتباط چیزی خارج از مغزهای ما نیراه انسان شدن، راه رفتن وبرداشت مغز ما از گذر زماناز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ستم، بی پاسخ نیستمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکامل، نتیجه ی برنامه رییک آلل ژنتیکی که از نئاندمعادله ها فقط بخش خسته کنجمجمه انسان های اولیهپیشرفت در عقل است یا ظواهخلا، خالی نیستاندوه دردی را دوا نمیکندمغز مادران و کودکان در زمدرمان جدید ALSاثرات مفید روزه داریچگونه حافظه را قویتر کنیزمین در برابر عظمت کیهانبشریت از یک پدر و مادر نیاستیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد سکه ایمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتاثیر ویروس کرونا بر مغز ژنها ، مغز و ارادهجهان یکپارچهآلودگی هوا و ویروس کروناخانه ی تاریکانسانیت در برابر دیگرانمغز ابزار بقای برتر مادیدرک و احساساختلالات عضلانی ژنتیکفروتنی و غرورچاالش ها در تعیین منبع هوزندگی زودگذرتفاوتهای جنسیتی راهی برااعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی قسمت نهمشکل های متفاوت پروتئین همهربانی، شرط موفقیتتاثیر گیاه خواری بر رشد وکنترل همجوشی هسته ای با هجهان، تصادفی نیستآینده ی علم و فیزیک در60 ثدفاع در برابر تغییر ساختای نعمت من در زندگیممغز، فقط گیرندهدردهای سال گذشته فراموش ارتباط پیوسته ی جهانزبان مشترک ژنتیکی موجودافضای قلب منبع نبوغ استنرمش های مفید برای درد زاتمدن بشری و مغز اخلاقیبه امید روزهای بهترهیچ چیز همیشگی نیستشبکه های مصنوعی مغز به درمیدان بنیادین اطلاعاتتاثیر درجه حرارت بر عملککیست هیداتید مغزجریان انرژی در سیستم های آیا پیدایش مغز از روی تصادولت یا گروهکایا بیماری ام اس (مولتیپنقش پیش زمینه ها و اراده ذرات کوانتومی زیر اتمی قاز نخستین همانند سازها تزبان، وسیله شناسایی محیطقبل از انفجار بزرگچراروياها را به یاد نمی آتو پیچیده ترین تکنولوژی بیماری لبر و نابینایی آنهر حرکت خمیده می شود و هر ضررهای شکر بر سلامت مغزماجرای جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملککجای مغز مسئول پردازش تجحقیقت غیر قابل شناختآیا دست مصنوعی به زودی قادانشمندان موفق به بازگردابتدایی که در ذهن دانشمننقش زبان در سلطه و قدرت اروی و منیزیم در تقویت استبحثي درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز و از مغز سلول عصبی شاهکار انطباق لاموژین داروی ضد اوتیسم؟نظریه تکامل در درمان بیمتولترودینبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین E در چه مواد غذایعلم و روحمحدودیت های حافظه و حافظتازه های اسکیزوفرنی(جنوگنجینه ای به نام ویتامین حس و ادراک (قسمت اول )آزمون ذهنی گربه ی شرودینداروی تشنجی دربارداریابزار بقا از نخستین همانچند روش ساده برای موفقیتروزه داری سلول های بنیادبخش دیگری در وجود انسان هاز تکینگی تا مغز از مغز تسودمندی موجودات ابزی بر منابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی پایه ایتوازن مهمتر از فعالیت زیبالاترین هدف از دولتوالزارتان داروی ضد فشار عادت همیشه خوب نیستمرکز خنده در کجای مغز استتربیت کودکان وظیفه ای مهگربه شرودینگر و تاثیر مشحس و ادراک قسمت هفدهمافزایش قدرت ادراکات و حسداستانها و مفاهیمی اشتباابزار بقای موجود زنده از نوار مغزی روشی مهم در تشخریه زغالیبرخی نکات از گاید لاین پراز تکینگی تا مغز- از مغز سکوت، پر از صدامنابع بی نهایت انرژی در دهوش مصنوعی گوگل به کمک تشتکامل چشمواکسن علیه سرطانمقالاتمسئولیت جدیدتظاهر خوابیده ی مادهپیموزایدحس و ادراک قسمت سومامید جدید بر آسیب نخاعیدر آستانه ی موج پنجم کوویابزارهای بقا از نخستین هچیزی شبیه نور تو نیستراه بی شکستبررسي علل احتمالي تغيير از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ستون فقرات انسان دو پا جلمنبع هوشیاری کجاست قسمت تکثیر سلول در برابر توقف یک جهش ممکن است ذهن انسانمعجزه های هر روزهجنبه های موجی واقعیتپیشرفت ذهن در خلاقیت استخلاصه ای از مطالب همایش ماندوهگین نباش اگر درب یا مغز چون ابزار هوش است دلیدرمان جدید میگرن با انتی اثرات مضر ماری جوانانگاه محدود و تک جانبه، مشزمین زیر خلیج فارس تمدنی بعد پنجماستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی از عروسک تا کمسردرد عروقی میگرنمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر ژنها بر اختلالات خژنهای مشترک بین انسان و وجهان یکپارچهآلودگی هوا و پارکینسونخانواده پایدارانسان، گونه ای پر از تضادمغز ابزار برتر بقادرک کنیم ما همه یکی هستیماختراع جدید اینترنت کوانفرگشت و تکامل تصادفی محض ناتوانی از درمان برخی ویزندگی سلول در بدن، جدای اتقلید مرحله ای نسبتا پیشاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت هفتمشکل پنجم مادهموفقیت هوش مصنوعی در امتتاثیر گیاه خواری بر رشد وکنترل جاذبهجهش های ژنتیکی مفید در ساآیا فراموشی حتمی استدقیق ترین تصاویر از مغز اای همه ی وجود منمغزتان را در جوانی سیم کشدردی که سالهاست درمان نشارتباط انسانی، محدود به زبان چهار حرفی حیات زمینقفس ذهننرمش های مفید در سرگیجهتمدن زیر آببه بالا بر ستارگان نگاه کهیچ وقت خودت را محدود به شبکیه های مصنوعیمیدازولام در درمان تشنج تاثیر درجه حرارت بر عملککیست کلوئید بطن سومجریان انرژی در سیستم های آیا آگاهی پس از مرگ از بیدوچرخه سواری ورزشی سبک و ایا بدون زبان میتوانیم تنقش آتش در رسیدن انسان بهذرات کوانتومی زیر اتمی قاز نخستین همانند سازها تسفر فقط مادی نیستقبرستان ها با بوی شجاعتنزاع بین جهل و علم رو به پتو آرامش و صلحیبیماری های میتوکندریهرچیز با یک تاب تبدیل به طلوع و حقیقتماجرای عجیب گالیلهتاثیر درجه حرارت بر عملککرونا چه بر سر مغز می آورحقایق ممکن و غیر ممکنآیا رژیم غذایی گیاهی سلادانشمندان نورون مصنوعی سابتذال با شعار دیننقش زبان در سلطه و قدرت ارویا و واقعیتبحثی جالب درباره محدودیتاز تکینگی تا مغز از مغز تسلولهای ایمنی القا کنندهلایو دوم دکتر سید سلمان فهفت چیز که عملکرد مغز تو تومورها و التهاب مغزی عابیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین کاعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمخچه فراتر از حفظ تعادلتازه های بیماری پارکینسوگویید نوزده و ایمنی ساکتحس و ادراک (قسمت دوم )آزمون ذهنی گربه شرودینگرداروی جدید ALSابزار بقا از نخستین همانچندین ماده غذایی که ماننروزهای بد باقی نمیماندبخشیدن دیگران یعنی آرامشاز تکینگی تا مغز از مغز تسی و سه پل اصفهانمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه ی رایج کیهانتوسعه هوش مصنوعی قادر اسواکنش های ناخودآگاه و تقعادت کن خوب حرف بزنیمرگ چیستترجمه ای ابتدایی از اسراگزیده ای از وبینار یا کنفحس و ادراک قسمت هجدهمافزایش مرگ و میر سندرم کودخالت در ساختار ژنهاابزار بقای موجود زنده از نوار عصب و عضلهریواستیگمینبرخی نرمش ها برای زانواز تکینگی تا مغز- از مغز سکته مغزیمنابع جدید انرژیهوش مصنوعی الفاگوتکامل و ارتقای نگاه تا عمواکسنی با تاثیر دوگانه اتاثیر ویتامین دی بر بیمامسئولیت در برابر محیط زیتظاهری از ماده است که بیدپیچیدگی های مغزمگسحس و ادراک قسمت سی و هشتمامید درمان کرونا با هماندر درمان بیماری مولتیپل ابزارهای بقا ازنخستین همنکاتی در مورد تشنجرابطه تشنج و اوتیسمبررسی و اپروچ جدید بر بیماز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی ستارگانی قبل از آغاز کیهمنبع هوشیاری کجاست قسمت53تأثیر نگاه انسان بر رفتایک رژیم غذایی جدید، می تومعجزه ی چشمجنسیت و تفاوت های بیناییپیشرفتی مستقل از ابزار هخلاصه ای از درمان های جدیاندام حسی، درک از بخش هایمغز چگونه صداها را فیلتر درمان جدید کنترل مولتیپلاجزای پر سلولی بدن انسان فلج نخاعی با الکترودهای نگاه انسان محدود به ادرازمان چیستبعد از کرونااستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی از عروسک تا کمسرطان کمیت گراییمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کلام در آیات کلام بژنهای هوش ، کدامندجهان کنونی و مغز بزرگتریآلزایمرخار و گلانعطاف پذیری مکانیسمی علمغز از بسیاری حقایق می گردرک احساسات و تفکرات دیگادامه بحث تکامل چشمفراموش کارها باهوش تر هسناتوانی در شناسایی چهره زندگی، مدیریت انرژیتقلید از روی طبیعتاعتماد به خودهوش عاطفی قسمت پنجمشکست حتمیمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر گیاه خواری بر رشد وکندر در بیماریهای التهابجهش های ژنتیکی غیر تصادفآیا ممکن است موش کور بی مدل به دریا بزنای آنکه نامش درمان و یادشمغزتان را در جوانی سیمکشدرس گرفتن از شکست هاارتباط از بالا به پایین مزبان نیاز تکاملی استقفس را بشکننرمشهای مهم برای تقویت عتمدنی قدیمی در شمال خلیج به بالاتر از ماده بیندیشهیچ کاری نکردن به معنی چیشباهت مغز و کیهانمکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر درجه حرارت بر عملککاهش مرگ و میر ناشی از ابجریان انرژی در سیستم های آیا امکان بازسازی اندامهدورترین نقطه ی قابل مشاهایا تکامل هدفمند استنقش انتخاب از طرف محیط، نذرات کوانتومی زیر اتمی قاز نخستین همانند سازها تسفر نامه سفر به بم و جنوب قدم زدن و حرکت دید را تغینزاع بین علم و نادانی رو تو افق رویداد جهان هستیبیماری های مغز و اعصاب و هز ذره، یک دنیاستطلای سیاهماده ی تاریکتاثیر درجه حرارت بر عملککریستال هاحل مشکلآیا رژیم غذایی گیاهی سلادانشمندان یک فرضیه رادیکابداع دی ان ای بزرگترین دنقش سجده بر عملکرد مغزرویا و کابوسبحثی در مورد نقش ویتامين از تکینگی تا مغز از مغز تسلولهای بنیادی مصنوعی درلبخند بزن شاید صبح فردا زهفت سین یادگاری از میراث تومورهای نخاعیبیماری، رساله ای برای سلویتامین کا و استخوانعلم به ما کمک میکند تا مومخچه ، فراتر از حفظ تعادلتبدیل پلاستیک به کربن و سمخچه ابزاري که وظیفه آن فتبدیل تراکت صوتی مصنوعی گوشه بیماری اتوزومال رسسحس و ادراک قسمت 67آزادی عقیده، آرمانی که تداروی جدید s3 در درمان ام ابزار بقا از نخستین هماننه به اعدامروزهای سختبخشش، عقلانی یا غیر عاقلاز تکینگی تا مغز از مغز تسیلی محکم محیط زیست بر انمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه بنیادینتوسعه برخی شغل ها با هوش واکنش به حس جدیدعادت کردن به نعمتمرگ و میر پنهانترس و آرمان هاگزارش یک مورد جالب لخته وحس و ادراک قسمت هشتمافزایش سرعت پیشرفت علوم در مانهای کمر دردابزار بقای موجود زنده از نوار عصب و عضلهریاضیات یک حس جدید استبرخی نرمش های گردناز تکینگی تا مغز- از مغزتسال سیزده ماههمناطق خاصی از مغز در جستجهوش مصنوعی از عروسک های بتکامل و ریشه ی مشترک خلقتواسطه ها د رمسیر ایجاد مغصفحه اصلیمستند جهان متصلتعداد کلی ذهن ها در جهان پیچیدگی های مغزی در درک زحس و ادراک قسمت سی و ششمامیدوار باش حتی اگر همه چدر سال حدود 7 میلیون نفر ابزارهای بقای موجود زندهچگونه مولکول های دی ان ایرادیوی مغز و تنظیم فرکانبررسی ژنها در تشخیص بیمااز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی سخن و سکوتمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمتئوری تکامل امروز در درمیکی از علل محدودیت مغز امجنسیت و تفاوت های بیناییپاسخ گیاهان در زمان خوردخم شدن فضا-زمانانرژی بی پایان در درون هرمغز ناتوان از توجیه پیدادرمان جدید ای ال اس، توفراجزایی ناشناخته در شکل گفلج بل، فلجی ترسناک که آننگاه از بیرون مجموعهزمان و مکان، ابعاد کیهان بعد از کرونااسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی از عروسک تا کمسرعت فکر کردن چگونه استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر نژنهای حاکم بر انسان و انسجهان کاملی در اطراف ما پرآملودیپین داروی ضد فشار خارق العاده و استثنایی باهرام مصر از شگفتی های جهمغز به تنهایی برای فرهنگ درک تصویر و زبان های مخلتاداراوون تنها داروی تاییفراموشی همیشه هم بد نیستنادیدنی ها واقعی هستندزونیسومایدتقلید از طبیعتاعداد بینهایت در دنیای مهوش عاطفی قسمت اولشگفت نیست من عاشق تو باشممواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر گیاه خواری بر رشد وکوچ از محیط نامناسبجهش تمدنی عجیب و شگفت انسآیا ما کالا هستیمدلایلی که نشان میدهد ما بایمپلانت مغزی کمک میکند مغط یک گیرنده استدست کردن در گوشارتباط بین هوش طبیعی و هوزبان و کلمه حتی برای کسانقلب و عقلچرا ماشین باید نتایج را پتمرکز و مدیتیشنبه جای محکوم کردن دیگران هیچ کس مانند تو نگاه نمیکشباهت مغز با کیهان مادیمکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر درجه حرارت بر عملککاهش التهاب ناشی از بیماجستجوی متن و تصویر به صورآیا انسان با مغز بزرگش اخديدن با چشم بسته در خواب ایجاد احساساتنقش اتصالات بین سلولهای رفتار مانند بردهباهوش ترین و با کیفیت تریاز نشانه ها و آثار درک شدسفر به مریخ در 39 روزقدرت مردمنزاع بین علم و جهل رو به پتو انسانی و انسان، شایستبیماری وسواسهزینه ای که برای اندیشیدطوفان فقر و گرسنگی و بی سماده ی خالیتاثیر درجه حرارت بر عملککریستال زمان(قسمت اولحلقه های اسرارآمیزآیا راهی برای رفع کم آبی دانشمندان ژنی از مغز انسابزار هوش در حال ارتقا ازنقش غذاها و موجودات دريارویا و خبر از آیندهبحثی در مورد نقش کلسیم و از تکینگی تا مغز از مغز تسلام تا روشناییلحظات خوش با کودکانهم نوع خواری در میان پیشیتومورهای ستون فقراتبیندیشویتامین کا در سبزیجاتعلم بدون توقفویتامین بی 12 در درمان دردعلم در حال توسعهمخچه تاثیر گذار بر حافظهتبدیل سلولهای محافط به سگوشت خواری یا گیاه خواریحس و ادراک قسمت 74آزار دیگری، آزار خود استداروی جدید میاستنی گراویابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیروش مقابله مغز با محدودیبدون پیر فلکاز تکینگی تا مغز از مغز تسینوریپا داروی ترکیبی ضدمنابع انرژی از نفت و گاز هندسه در پایه ی همه ی واکتوصیه های سازمان بهداشت واکسن های شرکت فایزر آمرعادت دادن مغز بر تفکرمرگ و میر بسیار بالای ناشتسلیم شدن از نورون شروع مگشایش دروازه جدیدی از طرحس و ادراک قسمت پنجمافسردگی و اضطراب در بیمادر محل کار ارزش خودت را بابزار بقای موجود زنده از نوبت کودکانریسدیپلام تنها داروی تایبرخی یونها و مولکول های ماز تکینگی تا مغز، از مغز سانسور از روی قصد بسیاری منبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک های بتکامل ابزار هوش ، راه پر وبینار اساتید نورولوژی دسوالات پزشکیمشکل از کجاستتعذیه ی ذهنپیوند قلب خوک، به فرد دچاحس و ادراک قسمت سیزدهمامیدواری و مغزدرمان های اسرار آمیز در آابزارهای بقای از نخستین چگونه میتوان با قانون جنراز تغییربررسی بیماری التهابی روداز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی سخن پاک و ثابتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری تکامل در پیشگیری و یافته های نوین علوم پرده جهل مقدسپختگی پس از چهل سالگي به خونریزی مغز در سندرم کووانرژی تاریکمغز و اخلاقدرمان جدید سرطاناحیای بینایی نسبی یک بیمفلج خوابنگاه از دور و نگاه از نزدزمان و صبربعد از کرونا دلخوشی بیهواسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی از عروسک تا کمسعی کن به حدی محدود نشویمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر تکل اقیانوس در یک ذرهجهان پیوستهآموزش نوین زبانخبر مهم تلسکوپ هابلاولویت بندی ها کجاستمغز بیش از آنچه تصور میشودرک حقیقت نردبان و مسیری ادب برخورد با دیگرانفراموشی و مسیر روحانینادانی در قرن بیست و یکم،زونا به وسیله ویروس ابله تقویت استخوان در گرو تغذبقای حقیقی در دور ماندن اهوش عاطفی قسمت دهمشگفت انگیز بودن کیهانموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وکوچک شدن مغز از نئاندرتاجهشهای مفید و ذکاوتی که دآیا ما تنها موجودات زنده دنیای شگفت انگیز کوانتومایمپلانت نخاعی میتواند دنقش قهوه در سلامتیدست آسمانارتباط شگفت مغز انسان و فزبان و بیان نتیجه ساختماقلب دروازه ی ارتباطچرا مغز انسان سه هزار سالتمرکز بر هدفبه خودت مغرور نشوهیچ کس حقیقت را درون مغز شباهت کیهان و مغزما انسانها چه اندازه نزدکاهش حافظه هرچند فرایندیجستجوی هوشیاری در مغز ماآیا احتمال دارد رویا از آدی متیل فومارات(زادیوا)(ایرادهای موجود در خلقت بنقش تیروئید در تکامل مغزرفتار وابسته به شکلباور و کیهان شناسیاز نظر علم اعصاب یا نرووسسفر تجهیزات ناسا به مریخ قدرت کنترل خودنسبیت عام از زبان دکتر برتو با همه چیز در پیوندیبیماری کروتز فیلد جاکوبهزینه سنگین انسان در ازاطوفان زیباییماده ای ضد التهابیتاثیر رو ح و روان بر جسمکریستال زمان(قسمت دوم)حمله ویروس کرونا به مغزآیاما مقهور قوانین فیزیکدانشمندان پاسخ کوانتومی ابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريارویا بخشی حقیقی از زندگی بحثی در مورد حقیقت فضا و از تکینگی تا مغز از مغز تسلسله مباحث هوش مصنوعیلرزش ناشی از اسیب به عصبهمه چیز موج استتوهم فضای خالیبیهوش کردن در جراحی و بیمتوهم فضای خالی یا توهم فضبیهوشی در بیماران دچار اویتامین بی هفدهعلم راهی برای اندیشیدن امدل همه جانبه نگر ژنرالیتبر را بردارگیلگمش باستانی کیستحس و ادراک قسمت 75آسيب میکروواسکولاریا آسداروی جدید برای میاستنی ابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایروش های صرفه جویی در ایجابرنامه و ساختار پیچیده ماز تکینگی تا مغز از مغز تسیگار عامل افزایش مرگ وممنابع انرژی از نفت و گاز هندسه زبانِ زمان استتوصیه های غیر دارویی در سواکسن کووید 19 چیزهایی که عارضه جدید ویروس کرونا سمرگ انتقال است یا نابود شتشنچ پانایوتوپولوس تشنج پل جویی اصفهانحس و ادراک قسمت پنجاهاقلیت خلاقدر چه مرحله ای از خواب ، رابزار بقای موجود زنده از نور درونریشه های مشترک حیاتبرخی اثرات مضر ویتامین داز تکینگی تا مغز، از مغز سانسور بر بسیاری از حقایمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل تکنولوژیوجود قبل از ناظر هوشمندپیامهای کاربرانمشکلات نخاعیتغییر الگوی رشد مغزی با زپیوند مغز و سر و چالشهای حس و ادراک قسمت ششمامیدی به این سوی قبر نیستدرمان های بیماری آلزایمرابزارهای دفاعی و بقای موچگونه مغز پیش انسان یا همراست دستی و چپ دستیبررسی سیستم تعادلی بدن اازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی سختی ها رفتنی استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتئوری جدید، ویران کردن گیاد گرفتن مداومجهان فراکتالپروژه ی ژنوم انسانیخواندن ، یکی از شستشو دهنانرژی تاریک که ما نمی تومغز و اخلاقدرمان دارویی سرطان رحم باحیای بینایی نسبی یک بیمفلج خواب چیستنگاه از درون مجموعه با نگزمان واقعیت است یا توهمبعد از کرونا دلخوشی بیهواصل بازخوردهوش مصنوعی به کمک هوش طبیشلیک فراموشیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر سکلمات بلند نه صدای بلندجهان پیوستهآمارهای ارائه شده در سطح خدا موجود استاولین مورد PML به دنبال تکمغز برای فراموشی بیشتر کدرک دیگرانادراک ما درک ارتعاشی است فرایند پیچیده ی خونرسانینازوکلسینزیباترین چیز در پیر شدنتقویت حافظه یا هوش مصنوعبلندی در ذهن ما درک بلندیهوش عاطفی قسمت دومشگفت زده و حیران باشموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر گیاهخواری بر رشد و کوچکترین چیز یک معجزه اسجهشهای مفید و ذکاوتی که دآیا مغز تا بزرگسالی توسعدنیا، هیچ استایمان به رویانقش مهاجرت در توسعه نسل ادستورالعمل مرکز کنترل بیارتباط شگفت انگیز مغز انزبان و بیان، در سایه پیشرقلب روباتیکچرا مغزهای ما ارتقا یافت تمساح حد واسط میان مغز کوبه دنبال رستگاری باشهیچ اندر هیچشباهت زیاد بین سلول هاي عما انسانها چه اندازه نزدکاهش دوپامین عامل بیماریحفره در مغزآیا احتمال دارد رویا از آدین اجباریاکسی توسین و تکامل پیش انقش حفاظتی مولکول جدید درفتار اجتماعی انسان، حاصباد و موجاز نظر علم اعصاب اراده آزسفر دشوار اکتشافقدرت انسان در نگاه به ابعنسبت ها در کیهانتو با باورهایت کنترل میشبیماری گیلن باره و بیمارهزاران سال چشم های بینا وطولانی ترین شبماده، چیزی نیستتاثیر روده بر مغزکریستال زمان(قسمت سوم)حمایت از طبیعتآب زندگی است قسمت چهارمدانشمندان اولین سلول مصنابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها و موجودات دريارویا تخیل یا واقعیتبحثی در مورد عملکرد لوب فاز تکینگی تا مغز از مغز تسلطان جنگل یا صاحب ملکوتلرزش عضله یا فاسیکولاسیوهمه چیز در زمان مناسبهمه چیز در زمان کنونی استتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)بیوگرافیویتامین دی گنجینه ای بزرعلم ساختن برج های چرخانمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتحریک عمقی مغز در آلزایمگیاه بی عقل به سوی نور میحس و ادراک قسمت 78آسیب ها ناشی از آلودگی هوداروی جدید برای ای ال اسابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قروش هایی برای جلوگیری از برنامه ی مسلط ژنها در اختاز تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله های فضایی منابعمنابع انرژی از نفت و گاز هنر فراموشیتوصیه هایی در مصرف ماهیواکسن کرونا و گشودن پنجرعدم توقف تکامل در یک اندامرگ تصادفیتشنج چیستپل خواجو اصفهانحس و ادراک قسمت پنجاه و یالکترومغناطیس شنوایی و هدر ناامیدی بسی امید استابزار بقای موجود زنده از نورون هاي مصنوعی می توانرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اختلالات عصبی مثانهاز تکینگی تا مغز، از مغز ساهچاله ها تبخیر نمیشودمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل جریان همیشگی خلقتوراپامیل در بارداریسایتهای دیگرمشکلات بین دو همسر و برخیتغییر زودتر اتصالات مغزیپیوند اندام از حیوانات بحس و ادراک قسمت شصت و هشتامیدی تازه در درمان سرطادرمان های جدید میگرنابعاد و نیازهای تکاملیچگونه هموساپينس بر زمین رجزخوانی هایی که امروز ببررسی علل کمر درد در میاناسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی سرنوشتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتا 20 سال آینده مغز شما به یاد بگیر فراموش کنیجهان قابل مشاهده بخش کوچپروژه ی ژنوم انسانیخواب سالم عامل سلامتیانرژی خلا ممکن استمغز و سیر تکامل ان دلیلی درمان سرگیجه بدون نیاز باحساس گذر سریعتر زمانفلج دوطرفه عصب 6 چشمنگاه حقیقی نگاه به درون ازمان پلانکتفکر قبل از کاراصل علت و تاثیرهوش مصنوعی به شناسایی کاشلیک فراموشیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کپسول نوروهرب بر سکلوزاپین داروی ضد جنونجهان پر از چیزهای اسرار آآن چیزی که ما جریان زمان خدای رنگین کماناولین مورد پیوند سر در انمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟درک درست از خود و هوشیاریادغام میان گونه های مختلفرایند تکامل و دشواری هانباید صبر کرد آتش را بعد زیباترین چیز در افزایش ستقویت سیستم ایمنیبلوغ چیستهوش عاطفی قسمت سومشگفتی های نقشه ی ژنتیکیموسیقی نوتاثیر انتخاب از طرف محیط کووید نوزده و خطر بیماری جوانان وطنآیا همه جنایت ها نتیجه بیدندان ها را مسواک بزنید تاین پیوند نه با مغز بلکه نقش میدان مغناطیسی زمین دغدغه نتیجه ی نادانی استارتباط شگفت انگیز مغز انزبان و تکلم برخی بیماریهقلب را نشکنچرا ویروس کرونای دلتا واتنفس هوازی و میتوکندریبه زودی شبکه مغزی به جای هیچگاه از فشار و شکست نترشباهت زیاد بین سلول هاي عما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر درجه حرارت بر عملککاهش سن بیولوژیکی، تنها حق انتخابآیا برای تولید مثل همیشه دین، اجباری نیستاگر فقط مردم میفهمیدند کنقش حیاتی تلومر دی ان آ درقیبی قدرتمند در برابر مباد غرور و سر پر از نخوت واز نظر علم اعصاب اراده آزسفرنامه سفر به بم و جنوب قدرت ذهننسبت طلایی، نشانه ای به ستو باید نیکان را به دست ببیماری آلزایمر، استیل کوهستي مادي ای که ما کوچکترطی یکصد هزار سال اخیر هرچماده، چیزی بیش از یک خلا تاثیر رژیم گیاه خواری بر کشف مکانیسم عصبی خوانش پحوادث روزگار از جمله ویرآب زندگی است قسمت هفتمدانشمندان تغییر میدان مغابزار بقا از نخستین هماننقش غذاها در کاهش دردهای رویا حقی از طرف خدابحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسم زنبور ، کلیدی برای وارلزوم سازگاری قانون مجازالزوم سازگاری قانون مجازاهمه چیز، ثبت می شودتوهم چیستبیوگرافیویروس مصنوعیعلایم کمبود ویتامین E را مدل هولوگرافیک تعمیم یافتداوم مهم است نه سرعتگیاه خواری و گوشت خوار کدحس و ادراک قسمت 82آشنا پنداریداروی جدید برای دیابتابزار بقا از نخستین هماننهایت معرفت و شناخت درک عروش هایی ساده برای کاهش ابرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱از تکینگی تا مغز از مغز تسیاهچاله ها، دارای پرتو منابع انرژی از نفت و گاز هنر حفظ گرهتوضیحی ساده در مورد هوش مواکسن کرونا از حقیقت تاتعدم درکمرگی وجود نداردتشنج و حرکات شبه تشنجی قاپلاسمای غالبحس و ادراک قسمت پنجاه و دالکتروتاکسی(گرایش و حرکدر هم تنیدگی مرزها و بی مابزار بقای موجود زنده از نورون های ردیاب حافظهرژیم های غذایی و نقش مهم برخی اصول سلامت کمراز تکینگی تا مغز، از مغز سایه را اصالت دادن، جز فرمنبع هوشیاری کجاست قسمت هوش مصنوعی از عروسک بازی تکامل داروینی هنوز در حاورزش هوازی مرتب خیلی به قمشکلات روانپزشکی پس از ستغییر عمودی سر انسان از پپیوند سر آیا ممکن استحس و ادراک قسمت شصت و دوامگا سه عامل مهم سلامتدرمان های جدید در بیماری ابعاد اضافه ی کیهانچگونه هوشیاری خود را توسرحم مصنوعیبزرگ فکر کناساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک بازی سریع دویدن مهم نیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتتا بحر یفعل ما یشایادگیری مهارت های جدید دجهان موازی و حجاب هاپروانه ی آسمانیخواب سالم عامل سلامتی و یانسان قدیم در شبه جزیره عمغز کوانتومیدرمان سرگیجه بدون نیاز باحساسات کاذبفناوری هوش مصنوعی نحوه خنگاه دوبارهزمان به چه دلیل ایجاد میشتفکر خلا ق در برابر توهم اصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش مصنوعی در کامپیوترهاشنا در ابهای گرم جنوب نیامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمتاثیر کتامین در درمان پاکلام و زبان، گنجینه ای بسجهان پر از چیزهای جادویی آنچه ناشناخته است باید شخدایی که ساخته ی ذهن بشر اولین هیبرید بین انسان و مغز بزرگ چالش است یا منفعدرک عمیق در حیواناتادغام دو حیطه علوم مغز و فرایند حذف برخی اجزای مغنبرو و انرژی مداومزیر فشار کووید چه باید کرتلقین اطلاعات و حافظهبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش عاطفی قسمت ششمشگفتی های زنبور عسلموسیقی هنر مایع استتاثیر احتمالی عصاره تغلیکودک هشت ساله لازم است آدجواب دانشمند سوال کننده آیا هوش مصنوعی می تواند ناین اندوه چیستنقش محیط زندگی و مهاجرت دذهن ما از در هم شکستن منبارتباط غیرکلامی بین انسازبان و شناخت حقیقت قسمت چقیچی ژنتیکیچرا پس از بیدار شدن از خوتنفس هوازی و میتوکندریبه زیر پای خود نگاه نکن بهیپرپاراتیروئیدیسمشجاعت و ترسما از اینجا نخواهیم رفتتاثیر درجه حرارت بر عملککایروپاکتیک چیستحقیقت قربانی نزاع بین بی آیا بزرگ شدن مغز فقط در ددید تو همیشه محدود به مقداگر میدانی مصیبت بزرگتر نقش خرچنگ های نعل اسبی دررموزی از نخستین تمدن بشربار بزرگ ایستادن بر دو پااز واقعیت امروز تا حقیقتسفرنامه سفر به بم و جنوب قدرت عشقنشانه های گذشته در کیهان تو تغییر و تحولیبیماری الزایمرهستی ما پس از شروعی چگال طبیعت موجی جهانماست مالیتاثیر رژیم گیاه خواری بر کشف مکانیسمی پیچیده در بحکمت الهی در پس همه چیزآب زندگی است قسمت اولدانشمندان روش هاي جدیدی ابزار بقا از نخستین هماننقشه مغزی هر فرد منحصر بهرویاها از مغز است یا ناخوبحثی درباره هوش و تفاوتهاز تکینگی تا مغز از مغز تسماگلوتید داروی کاهش دهن