دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

ابزار بقای موجود زنده از نخستین هماند سازها تا مغز، از مغز تا کرونا قسمت یازدهم

ابزار بقای موجود زنده از نخستین همانندسازها تا مغز، از مغز تا ابزارهای بقای ویروس کرونا(قسمت یازدهم)

دست انسان قدیم در کشف بسیاری از علت ها بسته بود بنابراین دست به حدس های بی ارزش از نظر علمی میزد؛ به خصوص اگر این گمانه زنی ها با ایجاد جو احساسی در جامعه بتواند بازاری را برای گویندگانش ایجاد کند!
ولی انسان جدید در سایه دستاوردهای جدید و بزرگ علمی، میتواند علت بسیاری از اتفاقات و حوادث طبیعی و بیماری را بشناسد. کشف این علت ها، راه را بر گمانه زنی ها و حدس های غیر علمی می بندد. پیشرفت های شگفت آور علمی جدید به خصوص در عرصه نقشه ژنتیکی حیات و الفبای زندگی، توانسته است تا عمق زندگی موجود زنده را شناسایی کند و حتی به گذشته برود و پدران و اجداد یک موجود زنده را شناسایی کند و حتی با مطالعات آماری دقیق، در مورد آینده فرزندان یک جامعه و سالم بودن آنها، پیشگویی های ارزشمند علمی انجام دهد.

در این دوره شگفت از زندگی انسان، دست زدن به حدس های بازاریابانه و جذاب برای جذب مشتری، بسیار کمتر از گذشته، چشمها را به خود جلب میکند. امروز با وجود ذهن های آگاه و هوشیار، جایی برای کاسب کاری با شعار و جوآفرینی، کمتر شده است هرچند هنور خبر گزاری های بسیاری هستند که هدفشان، جا انداختن یک موضوع غیر علمی از طریق تبلیغات پی در پی است ولی به زودی با وجود هوشمندان و اندیشمندان و کوشش های آنها این غبار باقیمانده هم زدوده خواهد شد.

مشخص است روی آوردن به سخنان غیر علمی نه تنها دردی را دوا نمیکند بلکه در مورد همه گیری های ویروسی و میکروبی می تواند منجر به یک فاجعه بزرگ شود زیرا به جای شناسایی علت، کوشش میشود برخی توهمات، به عنوان عامل معرفی شود در حالی که علت اصلی چیزی دیگری است و در این جا چون علت اصلی باقی میماند، ویروس از راه های مرموز و ناشناخته و به طرزی بسیار وحشتناک منتقل میشود و چون دیده نمیشود و بسیار ریز است از هر منفذی عبور میکند و کاخ و کوخ برایش یکسان است

ولی اگر کوشش شود از طریق پژوهش های علمی، علت اصلی انتشار ویروس(مانند میزبان های حیوانی و عادت های بد زندگی و غذایی)کشف شود و با آن مقابله گردد، میتوان خیلی زود بیماری را ریشه کن کرد.

چگونه جهش های کروناویروس می تواند مسیر انتشار و پخش شدن آن را مشخص کند و فرضیه های توطئه را باطل سازد؟

آزمایشگاه ها در سرتاسر جهان زنجیره ژنومی ویروس ها را تهیه می کنند و سایت Nextstrain به عنوان موزه شیوع اپی دمی ها این اطلاعات را از طریق نقشه های جهانی شیوع بیماری ها منتقل می کند و چارت های تکامل نژادی و درخت نژادی ویروس ها را رسم میکند.

تا کنون این مرکز اطلاعات نزدیک به 1500 ژنوم از کروناویروس جدید را کشف کرده است و اطلاعات نشان میدهد چگونه ویروس هر 15 روز جهش پیدا میکند و می تواند یک همه گیری وسیع جهانی ایجاد کند.

این جهش ها به این معنی نیست که همیشه ویروس خطرناکتر شود؛ برعکس تغییرات و دگرگونی های ظریف در ساختار ژنومی، به دانشمندان کمک میکند بدانند این ویروس کجا بوده است و منشا ویروس را شناسایی کنند.

تروور بدفورد زیست شناس محاسباتی در مرکز پژوهش های سرطان هاچینسون، همکار این مرکز اطلاعاتی می گوید: این جهش ها کاملا خوشخیم و بی خطر و سودمند هستند و مانند پازلی عمل می کنند که با کمک آن میتوان نحوه انتشار ویروس کرونای جدید را شناسایی کرد.

در این پروژه اول-ژنتیک از پیگری کرونا ویروس به عنوان یک نقطه روشن برای بررسی همه نکات آسیب رسان همه گیری استفاده میشود. چنین پروهش هایی قبلا در مورد زیکا و ابولا هم استفاده شد. پژوهشگران می گویند کاهش هزینه ها و افزایش سرعت و سودمندی پژوهش های انجام شده برای تعیین زنجیره ژنومی، کمک میکند همه پژوهشگران در سطح جهانی بتوانند روی ژنوم ویروس کرونای جدید کار کنند. بدفورد می گوید: اگر ما به عقب به ویروس ابولا برگردیم فرایند بسیار کندتر بود ولی اکنون این کار بسیار سریع طی چند روز انجام میشود.

آزمایشگاه بدفرود اکنون روی
SARS COV2
کار می کنند که نخستین موارد ابتلا به آن در ایالت واشنگتن در فبریه و مارس امسال مشاهده شد این پژوهشگران روی تاریخچه مسافرت مبتلایان و تماس آنها با افراد مبتلا- که طی سفر با آنها دیدار داشته اند- متمرکز است. بدفورد وتیم او کوشیدند رمز ژنتیکی ویروس را با آنالیز کردن نمونه هایی که از نزدیک به 12 تن به دست آمده بود به دست بیاورند. کشف آنها نشان داد، با پیگیری کیفیت و محلی که ویروس در طول زمان تغییر کرده، مشخص شد SARS COV2 - از زمانی که در 21 ژانویه اولین مورد مبتلا شناسایی شد- برای چند هفته به صورت مخفی در جامعه مانده است. بیمار، یک فرد 35 ساله بود که منطقه شیوع اولیه بیماری را در ووهان چین دیدار کرده بود.

به عبارت دیگر بدفورد مدارک علمی دارد- که افراد می توانند اگر علایم خفیفی داشته باشند و تحت مراقب پزشکی قرار نگیرند-

باعث انتقال بیماری به نسل بعد شوند. این یافته ها باعث عملیات قرنطینه وسیع در سرتاسر جهان برای جلوگیری از گسترش بیماری میشود.

بدفورد می گوید: آنچه مشخص است اینکه مطالعات ژنتیکی، داستان کاملی درباره اینکه بیماری چگونه گسترش می یابد میدهد.

کریستین اندرسون بیولوژیست محاسباتی در مرکز مطالعات اسکریپس در کالیفرنیا که روی حدود دو هزار ژنوم از جمله ویروس های زیکا و وست نایل کار کرده است می گوید: مشاهدات نکست استرین سبب شده است اشتهای بسیار زیادی برای کشف حقایق در مورد کروناویورس ایجاد شود او ادامه میدهد: این وسایل، برای شاگردان ناموفقی مانند من- که روی شجره نامه های حیوانات و ویروس ها کار میکنند- بسیار جالب بوده است ولی امروز با توسعه اینترنت، همه آنها روی توییتر آمده اند

هرچند این چارت ها و شجره ها برای دیدن تصویر بزرگی از چگونگی گسترش همه گیری مفید است آندرسون هشدار میدهد مبادا این مشاهدات سبب نتیجه گیری از طرف برخی محققان شود. بعد از برخی مطالعات روی بیماران ایتالیا و مونیخ او می گوید: شجره نامه، ارتباط را نشان میدهد ولی قطعات گم شده بسیاری در زنجیره انتفال وجود دارد که میتواند توضیحات دیگری را در مورد روش های انتقال ویروس بیان کند

نه یک سلاح بیولوژیک!
توانایی نشان دادن تاریخچه تکامل ویروس کمک کرده است پژوهشگران سریعا تئوری توطئه را باطل کنند در مقاله 17 مارس مجله معتبر نیچر، آندرسون با مقایسه تظاهرات ژنومی SARS COV2 با همه نزدیکترین زیر شاخه های آن، شامل سارس و مرس و گونه هایی- که از حیواناتی مانند خفاش و مورچه خوار جدا شده اند- به این نتایج رسید. ریز اجزای ساختمانی SARS COV2 مشابه کروناویروس هایی- که قبلا در آزمایشگاه دیده شده بودند- نبود.(یک طراح سلاح بیولوژِک کوشش میکند، از روی ویروس های موجود در طبیعت، و دستکاری ساختار ژنومی آنها ویروس جدیدی بسازد)

کرونا ویروس جدید همچنین شامل ساختار ژنتیکی ای بود که پیشنهاد میدهد با سیستم ایمنی زنده ای مواجه بوده است و اینطور نیست که در ظرف پرورش میکروب در آزمایشگاه حاصل شده باشد.

به علاوه طراح یک سلاح بیولوژیک می خواهد بیشترین تاثیر را شاهد باشد و ممکن است به تاریخچه نمونه های ویروس یا باکتری اعتماد کند ولی کرونا ویروس جدید، مشخصاتی دارد که نشان دهده تاثیر انتخاب طبیعی است؛ برای نمونه کروناویروس ها از چیزی به نام spike protein استفاده می کنند تا بتوانند از طریق گیرنده های سلولی به درون سلول راه یابند. آزمایشات نشان میدهد کروناویروس جدید با گیرنده ACE2 انسانی واکنش دارد ولی این واکنش، ایده آل نیست.

آندرسون می گوید: این چیزی نیست که یک سازنده ویروس مصنوعی می خواهد. مطالعه آنها پیشنهاد میدهد ویروس درماه نوامبر از حیوان به انسان منتقل شده است. در آینده تعیین زنجیره های ژنتیکی ویروس برای شناسایی شیوع منطقه ای یا یا جهانی ویروس را، بیشتر کمک خواهد کرد.
https://www.nationalgeographic.co.uk/science-and-technology/2020/03/how-coronavirus-mutations-can-track-its-spread-and-disprove?fbclid=IwAR2Ln8R-l7DrbBUBNv-b4GQTTz0qyvzXnHpSE2AMCz8-I9-ZXid2dxaZCcE
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
هیچ کس مانند تو نگاه نمیکراه انسان شدن، راه رفتن وبزرگ شدن تقریبا ناگهانی نقش هورمون های تیروئید دساختار شبکه های مغزی ثابکاهش التهاب ناشی از بیماتا بحر یفعل ما یشاقبل از آغازآیا آگاهی پس از مرگ از بیچرا ارتعاش بسیار مهم استجهل مقدسما تحت کنترل ژنها هستیم یایا ابزار هوشمندی یا مغز خلاصه ای از مطالب همایش ماز فرد ایستا و متعصب بگذردرمان جدید ALSرشد در سختی استبی نهایت در میان مرزهاهزینه ای که برای اندیشیدتفاوت ها و تمایزها کلید بنقش روی و منیزیم در سلامتسربازان ما محققا غلبه می کریستال زمان(قسمت اولتاثیر کپسول نوروهرب بر سلیس دگرامفتامین یا ویاسآیا رژیم غذایی گیاهی سلانشانه های پروردگار در جهجهان پیوستهخوشبختی دور از رنج های ممجموعه های پر سلولی بدن ماگر خواهان پیروزی هستیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک و احساسزندگی در سیاهچالهبیماری اسپینال ماسکولار ویتامین کا در سبزیجاتتلاش هایی در بیماران قطع نمیتوان با بیرون انداختنشناسایی تاریخچه ی تکاملیتاثیر گیاه خواری بر رشد وگوشه بیماری اتوزومال رسسممانتین یا آلزیکسا یا ابآزمون ذهنی گربه ی شرودینهمه ی سردردها بی خطر نیستجهشهای مفید و ذکاوتی که دخطرات هوش مصنوعیمدارک ژنتیکی چگونه انساناز تکینگی تا مغز از مغز تدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجوداواکنش به حس جدیدتنها مانع در زندگی موارد گربه شرودینگر و تاثیر مشنهادینه سازی فرهنگ اختلاشاید گوشی و چشمی، آماده شتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز افزایش قدرت ادراکات و حسهنر حفظ گرهجستجوی متن و تصویر به صورابزار بقا از نخستین هماندولت یا گروهکمزایای شکلات تلخ برای سلاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطواسطه ها د رمسیر ایجاد مغتو جهانی هستی که خودش را پیچیدگی های مغزی در درک زنوروز یا روز پایانیششمین کنگره بین المللی ستاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت امید نجاتحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان موفق به بازگردمطالبی در مورد تشنجاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی روی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهمغز فکر میکند مرگ برای دیسلول عصبی شاهکار انطباق یکی از علل محدودیت مغز امتوهم وجودپاسخ گیاهان در زمان خوردچگونه آن شکری که می خوریمظرف باید پر شود چه با چرک تحریک عمقی مغزمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاندوه دردی را دوا نمیکندحس و ادراک (قسمت اول )اثر مضر مصرف طولانی مدت رداروی لیراگلوتیداستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمروزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیمغز انسان برای شادمانی طسوپاپ ها یا ترانزیستورهاژنهای حاکم بر انسان و انستوضیحی ساده در مورد هوش مفروتنی و غرورآلزایمرنگاهی بر توانایی اجزاي بعوامل موثر در پیدایش زباتسلیم شدن از نورون شروع ممنشأ اطلاعات و آموخته ها انسانیت در برابر دیگرانحس و ادراک قسمت هفدهماختلالات مخچهدارویی خلط آوراضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت اولريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدمغز در تنهایی آسیب میبینسیاره ابلهانکوچ از محیط نامناسبتکامل داروینی هنوز در حافشار و قدرتآیا فراموشی حتمی استچت جی پی تیعضلانی که طی سخن گفتن چقدتعذیه ی ذهنمیدان مغناطيسي زمین بشر ای نعمت من در زندگیمحس و ادراک قسمت سومارتباط متقابل با همه ی حیدر آسمان هدیه های نادیدنبه نقاش بنگربه نقاش بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز راه بی شکستبزرگترین خطایی که مردم منقش هورمون زنانه استروژنسادیسم یا لذت از آزار دادکاهش حافظه هرچند فرایندیتاول کف پا و حقیقتقبل از انفجار بزرگآیا امکان بازسازی اندامهچرا بیماری های تخریبی مغجهان فراکتالمانند آب باشایا بیماری ام اس (مولتیپخلاصه ای از درمان های جدیاز مخالفت بشنودرمان جدید میگرن با انتی ز گهواره تا گوربی هیچ می ایی و بی هیچ میرهزینه سنگین انسان در ازاتفاوت ها را به رسمیت بشنانقش روزه داری در سالم و جسردرد میگرنکریستال زمان(قسمت دوم)تاثیر کتامین در درمان پالا اکراه فی الدینآیا رژیم غذایی گیاهی سلانظام مثبت زندگیجهان پیوستهخانه ی تاریکمحل درک احساسات روحانیاپی ژنتیکاز تلسکوپ گالیله تا تلسکدرک کنیم ما همه یکی هستیمزندگی زمینی امروز بیش از بیماری اضطراب عمومیویتامین بی 12 در درمان دردتلاشی برای درمان قطع نخانمیتوان بر سیاه سیاه نوششناسایی سلول های ایمنی اتاثیر گیاهخواری بر رشد و گوشت خواری یا گیاه خواریمن کسی در ناکسی دریافتم آزمون ذهنی گربه شرودینگرهمیشه چشمی مراقب و نگهباجهشهای مفید و ذکاوتی که ددفاع از پیامبرمروری بر تشنج و درمان هایاز تکینگی تا مغز از مغز تدردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینواکسن های شرکت فایزر آمرتنها در برابر جهانگزیده ای از وبینار یا کنفچهار میلیارد سال تکامل بشاید درست نباشدتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز افزایش مرگ و میر سندرم کوهنر رها شدن از وابستگیجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین هماندوچرخه سواری ورزشی سبک و مسمومیت دانش آموزان بی گاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستوبینار اساتید نورولوژی دتو دی ان ای خاص ميتوکندريپیوند قلب خوک، به فرد دچانوشیدن چای برای مغز مفید صبر بسیار بایدتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت امید جدید بر آسیب نخاعیحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از دانشمندان نورون مصنوعی سمطالعه ای بیان میکند اهداز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا و واقعیتبحثی درباره هوش و تفاوتهمغز قلبسلولهای ایمنی القا کنندهیافته های نوین علوم پرده توهم وجودپختگی پس از چهل سالگي به چگونه انتظارات بر ادراک عقل مجادله گرتحریک عمقی مغز در آلزایممنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاندوهگین نباش اگر درب یا حس و ادراک (قسمت دوم )اثرات فشار روحی شدیدداروی تشنجی دربارداریاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دمغز انسان رو به کوچک تر شسوپاپ ها یا ترانزیستورهاکل اقیانوس در یک ذرهتیوتیکسن داروی ضد جنونفرگشت و تکامل تصادفی محض آملودیپین داروی ضد فشار نگاهت را بلند کنعوامل ایجاد لغت انسانی و تشنچ پانایوتوپولوس تشنج منشاء کوانتومی هوشیاری اانسان، گونه ای پر از تضادحس و ادراک قسمت هجدهماختلالات حرکتی در انسانداستانها و مفاهیمی اشتبااطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت دهمریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارمغز را از روی امواج بشناسسیر آفرینش از روح تا مغز کوچک شدن مغز از نئاندرتاتکامل داروینی هنوز در حافضای قلب منبع نبوغ استآیا ممکن است موش کور بی منتایج نادانی و جهلغم بی پایانتغییر الگوی رشد مغزی با زمیدان های مغناطیسی قابل ای همه ی وجود منحس و ادراک قسمت سی و هشتمارتباط چاقی و کاهش قدرت بدر آستانه ی موج پنجم کوویبه نادیدنی ایمان بیاورهیچ اندر هیچرابطه تشنج و اوتیسمبزرگترین درد از درون است نقش ویتامین K در ترمیم اسسازگاری با محیط بین اجزاکاهش دوپامین عامل بیماریتابوهای ذهنیقبرستان ها با بوی شجاعتآیا انسان با مغز بزرگش اخچرا حیوانات سخن نمی گوینجهان قابل مشاهده بخش کوچماه رجبایا بدون زبان میتوانیم تخم شدن فضا-زماناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید کنترل مولتیپلزمین در برابر عظمت کیهانبی ذهن و بی روحهزاران سال چشم های بینا وتفاوت های بین زن و مرد فقنقش رژیم غذایی بر رشد و اسردرد میگرن در کودکانکریستال زمان(قسمت سوم)تاثیر گیاه خواری بر رشد ولاموژین داروی ضد اوتیسم؟آیا راهی برای رفع کم آبی نظریه ی تکامل در درمان بیجهان پر از چیزهای اسرار آخانواده پایدارمحل درک احساسات روحانی دابتدا سخت ترین استاز تکنیکی تا مغز از مغز تدرک احساسات و تفکرات دیگزندگی زودگذربیماری بیش فعالیویتامین بی هفدهتلاشی تازه برای گشودن معنمایش تک نفرهشواهدی از نوع جدیدی از حاتاثیر انتخاب از طرف محیط گیلگمش باستانی کیستمن پر از تلخیمآزادی عقیده، آرمانی که تهمیشه اطمینان تو بر خدا بجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندفاع در برابر تغییر ساختمرکز هوشیاری، روح یا بدن از تکینگی تا مغز از مغز تدرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استواکسن کووید 19 چیزهایی که تنهایی رمز نوآوری استگزارش یک مورد جالب لخته وچهار ساعت پس از کشتار خوکشب سیاه سحر شودتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز افزایش سرعت پیشرفت علوم هنر، پر کردن است نه فحش دحفره در مغزابزار بقا از نخستین هماندورترین نقطه ی قابل مشاهمسمومیت دانش آموزان، قمااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی ذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب وجود قبل از ناظر هوشمندتو در میانه ی جهان نیستی پیوند مغز و سر و چالشهای نوعی سکته مغزی ، وحشتناک صرع و درمان های آنتاثیر رژیم گیاه خواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت امید درمان کرونا با همانحمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از دانشمندان یک فرضیه رادیکمعماری، هندسه ی قابل مشااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفامغز ما کوچکتر از نیم نقطهسلولهای بنیادی مصنوعی دریاد گرفتن مداومتوهم بی خداییفلج نخاعی با الکترودهای پروژه ی ژنوم انسانیچگونه به سطح بالایی از هوعقلانیت بدون تغییرتداوم مهم است نه سرعتمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاندام حسی، درک از بخش هایحس و ادراک قسمت 67اثرات مفید قهوهداروی جدید ALSاستیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی به شناسایی کاروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانمغز انسان رو به کوچکتر شدسوخت هیدروژنی پاککلمات بلند نه صدای بلندتیک و اختلال حرکتیفراموش کارها باهوش تر هسآموزش نوین زبانچالش هوشیاری و اینکه چرا عواملی که برای ظهور لغت اتشنج چیستمهندسی ژنتیک در حال تلاش انعطاف پذیری مکانیسمی علحس و ادراک قسمت هشتماختلالات صحبت کردن در اندخالت در ساختار ژنهااطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت دومریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیمغز زنان جوانتر از مغز مرسیستم تعادلی بدنکوچکترین چیز یک معجزه استکامل داروینی هنوز در حاقفس ذهنآیا ما کالا هستیمنجات در راستگوییغم بی پایانتغییر زودتر اتصالات مغزیمیدان های کوانتومی خلاای آنکه نامش درمان و یادشحس و ادراک قسمت سی و ششمارتباط هوش ساختار مغز و ژدر درمان بیماری مولتیپل در سال حدود 7 میلیون نفر به هلال بنگرهیچگاه از فشار و شکست نتررادیوی مغز و تنظیم فرکانبسیاری از مجرمان، خودشاننقش ژنتیک در درمان اختلاستم با شعار قانون بدترین کاهش سن بیولوژیکی، تنها تاثیر فکر بر سلامتقدم زدن و حرکت دید را تغیآیا احتمال دارد رویا از آچرا حجم مغز گونه انسان درجهان موازی و حجاب هاماپروتیلینایا تکامل هدفمند استخونریزی مغز در سندرم کوواز نخستین همانند سازها تدرمان جدید ای ال اس، توفرزمین زیر خلیج فارس تمدنی بی شرمیهستي مادي ای که ما کوچکترتفاوت های تکاملی در مغز ونقش رژیم غذایی در رشد و اسردرد و علتهای آنکشف مکانیسم عصبی خوانش پتاثیر گیاه خواری بر رشد ولایو دوم دکتر سید سلمان فآیاما مقهور قوانین فیزیکنظریه ی تکامل در درمان بیجهان پر از چیزهای جادویی خار و گلمحدودیت چقدر موثر استابتدایی که در ذهن دانشمناز تکینگی تا مغز و از مغز درک تصویر و زبان های مخلتزندگی سلول در بدن، جدای اویتامین دی گنجینه ای بزرتلاشی جدید در درمان ام اسچند نرمش مفید برای کمردرشواهدی از دنیسوان(شبه نئتاثیر احتمالی عصاره تغلیگیاه بی عقل به سوی نور میمنابع انرژي پاک سرچشمه حآزار دیگری، آزار خود استهمیشه داناتر از ما وجود دجوانان وطنابزار بقا از نخستین هماندقیق ترین تصاویر از مغز امرکز حافظه کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کسانواکسن کرونا و گشودن پنجرتنبیه چقدر موثر استگشایش دروازه جدیدی از طرنوآوری ای شگفت انگیز دانشبیه سازی میلیون ها جهان تاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز افسردگی و اضطراب در بیماهوموارکتوس ها ممکن است دحق انتخابابزار بقا از نخستین همانديدن با چشم بسته در خواب مسیر دشوار تکامل و ارتقااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزوراپامیل در بارداریتوقف؛ شکستپیوند اندام از حیوانات بنیکولا تسلاضرورت زدودن افکارتاثیر رژیم گیاهخواری بر منبع هوشیاری کجاست قسمت امیدوار باش حتی اگر همه چحوادث روزگار از جمله ویرابزارهای پیشرفته ارتباط دانشمندان ژنی از مغز انساز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرمغز مانند تلفن استسلام تا روشنایییاد بگیر فراموش کنیتوهم تنهاییفلج بل، فلجی ترسناک که آنپروژه ی ژنوم انسانیچگونه باغبانی باعث کاهش عقیده ی بی عملتداخل مرزها و صفات با بینمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانرژی بی پایان در درون هرحس و ادراک قسمت 74اثرات مفید روزه داریداروی جدید s3 در درمان ام استیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی در کامپیوترهاروزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بمغز ایندگان چگونه استسودمندی موجودات ابزی بر کلوزاپین داروی ضد جنونتیروفیبان موثر در سکته ی فراموشی همیشه هم بد نیستآمارهای ارائه شده در سطح چالش هوشیاری و اینکه چرا عوارض ازدواج و بچه دار شدتشنج و حرکات شبه تشنجی قامهربانی، شرط موفقیتاهرام مصر از شگفتی های جهحس و ادراک قسمت پنجماختلالات عضلانی ژنتیکدر مانهای کمر درداطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت سومریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atمغزهای کوچک بی احساسسیستم دفاعی بدن علیه مغز کووید نوزده و خطر بیماری تکامل داروینی هنوز در حاقفس را بشکنآیا ما تنها موجودات زنده نخاع ما تا پایین ستون فقرغیرقابل دیدن کردن مادهتغییر عمودی سر انسان از پمیدان بنیادین اطلاعاتایمپلانت مغزیحس و ادراک قسمت سیزدهمارتباط پیوسته ی جهاندرمان های اسرار آمیز در آبه کدامین گناه کشته شدندهیپرپاراتیروئیدیسمراز تغییربسیاری از بیماری های جدینقش گرمایش آب و هوا در همستم، بی پاسخ نیستکایروپاکتیک چیستتاثیر مشاهده بر واقعیت بقدرت مردمآیا احتمال دارد رویا از آچرا خشونت و تعصبجهان ما میتواند به اندازماجرای جهل مقدسایجاد احساساتخواندن ، یکی از شستشو دهناز نخستین همانند سازها تدرمان جدید سرطانزمان چیستبی عدالتی در توزیع واکسن هستی ما پس از شروعی چگال تفاوت های زبانی سرمنشا تنقش زنجبیل در جلوگیری از سردرد تنشنکشف مکانیسمی پیچیده در بتاثیر گیاه خواری بر رشد ولبخند بزن شاید صبح فردا زآب زندگی است قسمت چهارمنظریه ی تکامل در درمان بیجهان دارای برنامهخارق العاده و استثنایی بمحدودیت های حافظه و حافظابتذال با شعار دیناز تکینگی تا مغز از مغز تدرک حقیقت نردبان و مسیری زندگی، مدیریت انرژیویروس مصنوعیتمایل زیاد به خوردن بستنچند جهانیشیشه ی بازالتی و سیلیکونتاثیر ترکیبات استاتین (سگیاه خواری و گوشت خوار کدمنابع انرژی از نفت و گاز آسيب میکروواسکولاریا آسهمیشه راهی هستجواب دانشمند سوال کننده ابزار بقا از نخستین هماندل به دریا بزنمرکز حافظه کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تدست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختماواکسن کرونا از حقیقت تاتتهدیدهای هوش مصنوعیپل جویی اصفهاننوار مغز مشاهده ی غیر مستشبیه سازی سیستم های کوانتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع بی نهایت انرژی در داقلیت خلاقهورمون شیرساز یا پرولاکتحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقای موجود زنده از دی متیل فومارات(زادیوا)(مسئول صیانت از عقیده کیساز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ ورزش هوازی مرتب خیلی به قتولید مثل اولین ربات های پیوند سر آیا ممکن استنیاز به آموزش مجازی دیجیضررهای مصرف شکر و قند بر تاثیر عصاره تغلیظ شده گیمنبع هوشیاری کجاست قسمت امیدواری و مغزحکمت الهی در پس همه چیزابزارهای بقا از نخستین هدانشمندان پاسخ کوانتومی از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهمغز مادران و کودکان در زمسلاح و راهزنییادگیری مهارت های جدید دتوهم جداییفلج خوابپروانه ی آسمانیچگونه تکامل مغزهای کنونیعلم و ادراک فقط مشاهده ی تروس جریان انرژیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمانرژی تاریکحس و ادراک قسمت 75اثرات مضر ماری جواناداروی جدید میاستنی گراویاستخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی در خدمت خلق وحروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایمغز ابزار بقای برتر مادیسی و سه پل اصفهانکلام و زبان، گنجینه ای بستکنولوژی جدید که سلول هافراموشی و مسیر روحانیآن چیزی که ما جریان زمان چالش هوشیاری و اینکه چرا عید نوروز مبارکتشنج عدم توازن بین نورون موفقیت هوش مصنوعی در امتاولویت بندی ها کجاستحس و ادراک قسمت پنجاهاختراع جدید اینترنت کواندر محل کار ارزش خودت را باطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت ششمریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکمغز، فقط گیرندهسکوت و نیستیکودک هشت ساله لازم است آدتکامل زبانقلب و عقلآیا مغز تا بزرگسالی توسعنخستین تمدن بشریغرور و علمتغییرات منطقه بویایی مغزمیدازولام در درمان تشنج ایمپلانت مغزی کمک میکند حس و ادراک قسمت ششمارتباط انسانی، محدود به حس و ادراک قسمت شصت و هشتارتباط از بالا به پایین مدرمان های بیماری آلزایمربه امید روزهای بهترهاوکينگ پیش از مرگش رسالراست دستی و چپ دستیبسیاری از بیماری های جدینقش پیش زمینه ها و اراده ستون فقرات انسان دو پا جلکار با یگانگی و یکپارچگیتاثیر نگاه ناظر هوشیار بقدرت کنترل خودآیا برای تولید مثل همیشه چرا در مغز انسان، فرورفتجهان مادی، تجلی فضا در ذهماجرای عجیب گالیلهایران بزرگخواب سالم عامل سلامتیاز نخستین همانند سازها تدرمان دارویی سرطان رحم بزمان و مکان، ابعاد کیهان بیمار 101 ساله، مبتلا به سو هر کس تقوای خدا پیشه کنتفاوت ایستایی و تکاپونقش زبان در سلطه و قدرت اسردرد سکه ایکشف ارتباط جدیدی از ارتبتاثیر گیاه خواری بر رشد ولحظات خوش با کودکانآب زندگی است قسمت هفتمنظریه ی ریسمانجهان در حال نوسان و چرخشخبر مهم تلسکوپ هابلمخچه فراتر از حفظ تعادلابداع دی ان ای بزرگترین داز تکینگی تا مغز از مغز تدرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایدویرایش DNA جنین انسان، برتمدن قدیمی ای در جنوب ایرچند جهانیشکل های متفاوت پروتئین هتاثیر تغذیه بر سلامت رواگیرنده باید سازگار با پیمنابع انرژی از نفت و گاز آسیب ها ناشی از آلودگی هوهمیشه عسل با موم بخوریمجوسازی مدرنابزار بقا از نخستین هماندلایلی که نشان میدهد ما بمرکز خنده در کجای مغز استاز تکینگی تا مغز از مغز تدستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشرواکسن کرونا ساخته شده توتو یک معجزه ایپل خواجو اصفهاننوار مغز ترجمه رخدادهای شبکه های مصنوعی مغز به درتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع جدید انرژیالکترومغناطیس شنوایی و ههوش فوق العاده، هر فرد اسحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقای موجود زنده از دین اجباریمسئولیت جدیداز تکینگی تا مغز- از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافورزش هوازی ، بهترین تمریتولید یا دریافت علمپیوند سر، یکی از راه حلهاچیز جدید را بپذیرضررهای شکر بر سلامت مغزتاریک ترین بخش شبمنبع هوشیاری کجاست قسمت53امیدی به این سوی قبر نیستحافظه میتواند بزرگترین دابزارهای بقا ازنخستین همدانشمندان اولین سلول مصناز روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنوممغز چون ابزار هوش است دلیسلسله مباحث هوش مصنوعییادآوری خواب و رویاتوهم جدایی و توهم علمفلج خواب چیستپرواز از نیویورک تا لوس آچگونه جمعیت های بزرگ شکل علم و روحتری فلوپرازینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمانرژی تاریک که ما نمی توحس و ادراک قسمت 78اجزای پر سلولی بدن انسان داروی جدید برای میاستنی استروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی در خدمت خلق وحروش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تمغز ابزار برتر بقاسیلی محکم محیط زیست بر انکلرال هیدرات برای خوابانتکنولوژی جدید که سلول هافرایند پیچیده ی خونرسانیآنچه ناشناخته است باید شچالش هوشیاری و اینکه چرا عامل کلیدی در کنترل کارآتشویق خواندن به کودکانمولتیپل اسکلروز در زنان اولین مورد PML به دنبال تکحس و ادراک قسمت پنجاه و یادامه بحث تکامل چشمدر چه مرحله ای از خواب ، راعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی بیشتر در زنانریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلامغزتان را در جوانی سیم کشسکوت، پر از صداکودک ایرانی که هوش او از تکامل زبانقلب دروازه ی ارتباطآیا همه جنایت ها نتیجه بینخستین تصویر از سیاهچالهغربال در زندگیتغییرات آب و هوایی که به مکان زمان یا حافظه زمانایمپلانت نخاعی میتواند دحس و ادراک قسمت شصت و دوارتباط بین هوش طبیعی و هودرمان های جدید میگرنبه بالا بر ستارگان نگاه کهاوکينگ پیش از مرگش رسالرجزخوانی هایی که امروز ببشکه ای که ته نداره پر نمنقش آتش در رسیدن انسان بهستارگانی قبل از آغاز کیهکاربرد روباتهای ريزنانوتاثیر نگاه و مشاهده ناظر قدرت انسان در نگاه به ابعآیا بزرگ شدن مغز فقط در دچرا ذرات بنیادی معمولاً جهان مرئی و نامرئیماده ی تاریکایرادهای موجود در خلقت بخواب سالم عامل سلامتی و یاز نشانه ها و آثار درک شددرمان سرگیجه بدون نیاز بزمان و صبربیماری لبر و نابینایی آنوفور و فراوانیتفاوت ارباب و رهبر حقیقینقش زبان در سلطه و قدرت اسردرد عروقی میگرنکشف جمجمه ای درکوه ایرهولرزش ناشی از اسیب به عصبآب زندگی است قسمت اولنظریه تکامل در درمان بیمجهان در حال ایجاد و ارتقاخدا موجود استمخچه ، فراتر از حفظ تعادلابزار هوش در حال ارتقا ازاز تکینگی تا مغز از مغز تدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله واقعیت فیزیکی، تابعی از تمدن پیشرفته ی پیشینیانچند جهانی و علمشکل پنجم مادهتاثیر حرکات چشم بر امواج گالکانزوماب، دارویی جدیمنابع انرژی از نفت و گاز آشنا پنداریهمجوشی هسته ای، انرژِی بجامعه ی آسمانیابزار بقا از نخستین هماندنیای شگفت انگیز کوانتوممرگ چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تدغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهواکسن ایرانی کرونا تولیدتو یک جهان در مغز خودت هسپلاسمای غالبنوار مغز در فراموشی هاشبکیه های مصنوعیتاثیر درجه حرارت بر عملکمناطق خاصی از مغز در جستجالکتروتاکسی(گرایش و حرکهوش مصنوعی می تواند بر اححقیقت افرادابزار بقای موجود زنده از دین، اجباری نیستمسئولیت در برابر محیط زیاز تکینگی تا مغز- از مغزتهوش مصنوعی از عروسک بازی رقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب ورزش و میگرنتولید پاک و فراوان انرژیپیوندی که فراتر از امکانچیزی منتظر شناخته شدنطلوع و حقیقتتاریکی من و تو و گرد و غبامنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمامیدی تازه در درمان سرطاحافظه های کاذبابزارهای بقای موجود زندهدانشمندان تغییر میدان مغاز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی رویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما امغز چگونه صداها را فیلتر سلطان جنگل یا صاحب ملکوتیاری خدا نزدیک استتوهم جسمفلج دوطرفه عصب 6 چشمپروتئین های ساده ی ابتداچگونه جمعیت های بزرگ شکل علم اپی ژنتیک دریچه ای بهتری فلوپرازینمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمانرژی خلا ممکن استحس و ادراک قسمت 82اجزایی ناشناخته در شکل گداروی جدید برای ای ال اساسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی درمانگر کامپیروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های مغز از بسیاری حقایق می گرسینوریپا داروی ترکیبی ضدکمردردتکینگیفرایند تکامل و دشواری هاآنچه واقعیت تصور میکنیم چالش دیدگاه های سنتی در بعادت همیشه خوب نیستتشخیص ژنتیکی آتروفی های مواد کوانتومی جدید، ممکناولین مورد پیوند سر در انحس و ادراک قسمت پنجاه و داداراوون تنها داروی تاییدر ناامیدی بسی امید استاعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر ارژیم های غذایی و نقش مهم برخی سيناپسها طی تکامل و مغزتان را در جوانی سیمکشسکته مغزیکودکان میتوانند ناقل بی تکامل زبان انسان از پیشیقلب روباتیکآیا هوش مصنوعی می تواند ننخستین روبات های زنده ی جمقالاتتغییرات تکاملی سر انسان مکانیک کوانتومی بی معنی ایمان به رویامکانیزمهای دفاعی در براباین پیوند نه با مغز بلکه حس و ادراک قسمت شصت و ششارتباط شگفت مغز انسان و فدرمان های جدید در بیماری به بالاتر از ماده بیندیشهدف یکسان و مسیرهای مختلرحم مصنوعیبشریت از یک پدر و مادر نینقش انتخاب از طرف محیط، نسخن نیکو مانند درخت نیکوکاربرد روباتهای ريز، در تاثیر نگاه انسان بر رفتاقدرت ذهنآیا تکامل و تغییرات ژنتیچراروياها را به یاد نمی آجهان مشارکتیماده ی خالیایستادن در برابر آزادی بخواب عامل دسته بندی و حفطاز نظر علم اعصاب یا نرووسدرمان سرگیجه بدون نیاز بزمان واقعیت است یا توهمبیماری های میتوکندریوقت نهيب هاي غير علمي گذشتفاوتهای جنسیتی راهی برانقش سجده بر عملکرد مغزسرطان کمیت گراییکشف جدید تلسکوپ جیمز وبلرزش عضله یا فاسیکولاسیوآب زندگی است قسمت دومنظریه تکامل در درمان بیمجهان ریز و درشتخدا بخشنده است پس تو هم بمخچه ابزاري که وظیفه آن فابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدنواقعیت چند سویهتمدن بشری و مغز اخلاقیچند روش ساده برای موفقیتشکست حتمیتاثیر دوپامین و سروتونینگام کوچک ولی تاثیرگذارمنابع انرژی از نفت و گاز آشنا پنداریهمراه سختی، اسانی هستجاودانگی مصنوعیابزار بقا از نخستین هماندنیا، هیچ استمرگ و میر پنهاناز تکینگی تا مغز از مغز تذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چواکسن اسپایکوژنتو کز محنت دیگران بی غمیپمبرولیزوماب در بیماری چنوار مغز در تشخیص بیماری شباهت مغز و کیهانتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت الکترودهای کاشتنیهوش مصنوعی و کشف زبان هایحقیقت اشیاابزار بقای موجود زنده از دید تو همیشه محدود به مقدمستند جهان متصلاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب ورزش بهترین درمان بیش فعتولید سلولهای جنسی از سلپیوستگی همه ی اجزای جهانچیزی خارج از مغزهای ما نیطلای سیاهتاریکی و نورمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتامگا سه عامل مهم سلامتحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای بقای از نخستین دانشمندان روش هاي جدیدی از علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی رویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختمغز ناتوان از توجیه پیداسم زنبور ، کلیدی برای وارژن همه چیز نیستتوهمات و شناخت حقیقتفناوری هوش مصنوعی نحوه خپروتز چشمچگونه حافظه را قویتر کنیعلم به ما کمک میکند تا موترک امروزمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمانسان قدیم در شبه جزیره عحس و ادراک قسمت چهلاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید برای دیابتاسرار بازسازی اندام هاهوش مصنوعی درخدمت خلق وحروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم مغز به تنهایی برای فرهنگ سیگار عامل افزایش مرگ ومکمردرد ناشی از تنگی کاناتکامل فردی یا اجتماعیفرایند حذف برخی اجزای مغآنچه حس می کنیم، نتیجه ی چاالش ها در تعیین منبع هوعادت کن خوب حرف بزنیتشخیص آلزایمر سالها قبل موجود بی مغزی که می توانداولین هیبرید بین انسان و حس و ادراک قسمت پنجاه و سادب برخورد با دیگراندر هم تنیدگی مرزها و بی ماعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر ارژیم های غذایی و نقش مهم برداشت مغز ما از گذر زمانمغط یک گیرنده استسال سیزده ماههکودکان خود را مشابه خود تتکامل ساختار رگهای مغزی قلب را نشکنآیا هوش مصنوعی زندگی بشرنرمش های مفید برای درد زاتاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردما انسانها چه اندازه نزداین اندوه چیستحس و ادراک سی و هفتمارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های رایج ام اسبه جای محکوم کردن دیگران هدف یکسان، در مسیرهای مترحم مصنوعیبعد پنجمنقش اتصالات بین سلولهای سخن و سکوتکتاب گران و پرهزینه شد ولتاثیر نگاه انسان بر رفتاقدرت عشقآیا جنین انسان، هوشمندی چراروياها را به یاد نمی آجهان هوشمندماده ای ضد التهابیاکسی توسین و تکامل پیش اخودآگاهی و هوشیارياز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرگیجه بدون داروزمان پلانکبیماری های مغز و اعصاب و وقتی فهمیدی خطا کردی برگتقلید مرحله ای نسبتا پیشنقش غذاها و موجودات درياسرعت فکر کردن چگونه استتاثیر گیاه خواری بر رشد وکشتن عقیده ممکن نیستلزوم سازگاری قانون مجازاآب زندگی است قسمت سومنظریه تکامل در درمان بیمجهان شگفت انگیزخدای رنگین کمانمخچه تاثیر گذار بر حافظهابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش سواقعیت چیستتمدن زیر آبچندین ماده غذایی که ماننشگفت نیست من عاشق تو باشمتاثیر دپاکین بر بیماری مگامی در درمان بیماریهای منابع انرژی از نفت و گاز آغاز فصل سرما و دوباره تکهمراهی نوعی سردرد میگرنیجایی خالی نیستابزار بقا از نخستین هماندندان ها را مسواک بزنید تمرگ و میر بسیار بالای ناشاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت اواکسن اسپایکوژن ضد کروناتو پیچیده ترین تکنولوژی پنج اکتشاف شگفت آور در مونوار مغزی روشی مهم در تشخشباهت مغز با کیهان مادیتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت الگو نداشتیمهوش مصنوعی یا حماقت طبیعحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقای موجود زنده از دیدن خدا در همه چیزمشکل از کجاستاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتمعنی روزهسفرنامه سفر به بم و جنوب ورزش در کمر دردتولترودینپیام های ناشناخته بر مغز چیزی شبیه نور تو نیستطوفان فقر و گرسنگی و بی ستاریکی خواهد ترسیدمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتامروز دانش ژنتیک هیچ ابهحافظه و اطلاعات در کجاست ابزارهای دفاعی و بقای مودانشمندان روشی برای تبدیازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک بازی رویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان همغز و اخلاقسماگلوتید داروی کاهش دهنژن همه چیز نیستتوپیراماتفیلمی بسیار جالب از تغییپروتز عصبی برای تکلمنگاه محدود و تک جانبه، مشعلم بدون توقفترکیب آمار و ژنتیکمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمانسان میوه ی تکاملحس و ادراک قسمت چهل و هفتاحیای بینایی نسبی یک بیمداروی جدید ضد میگرناصل بازخوردهوش مصنوعی ساخته هوش طبیروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرمغز بیش از آنچه تصور میشوسیاهچاله هاکمردرد و علل آنتکامل مادی تا ابزار هوشمفراتر از دیوارهای باورآنها نمیخواهند دیگران راناتوانی از درمان برخی ویعادت کردن به نعمتتصویر زیبا از سلولموجودات مقهور ژنها هستنداولین تصویر در تاریخ از سحس و ادراک قسمت پنجاه و شادراک ما درک ارتعاشی است در هم تنیدگی کوانتومیاعداد بینهایت در دنیای مهوشمندی کیهانرژیم ضد التهابیبررسي علل احتمالي تغيير نفرت، اسیب به خود استسانسور از روی قصد بسیاری کودکان را برای راه آماده تکامل شناخت انسان با کشفقیچی ژنتیکیآیا هوش ارثی دریافتی از پنرمش های مفید در سرگیجهصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظهثبت امواج الکتریکی در عصما انسانها چه اندازه نزداین ایده که ذرات سیاهچالحس و ادراک- قسمت پنجاه و ارتباط شگفت انگیز مغز اندرمان های علامتی در ام اسبه خودت مغرور نشوهدف از تکامل مغزرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهربعد از کرونانقش تیروئید در تکامل مغزسخن پاک و ثابتکتاب زیست شناسی باورتاثیر ویتامین دی بر بیماقضاوت ممنوعآیا جهان ذهن و افکار ما منزاع بین جهل و علم رو به پجهان هوشیارماده، چیزی نیستاگر فقط مردم میفهمیدند کاز نظر علم اعصاب اراده آزدرمان سرطان با امواج صوتزمان به چه دلیل ایجاد میشبیماری وسواسوقتی پر از گل شدی خودت را تقلید از روی طبیعتنقش غذاها و موجودات درياسعی کن به حدی محدود نشویتاثیر گیاه خواری بر رشد وگل خاردار، زیباستلزوم سازگاری قانون مجازاآب، زندگی است(قسمت پنجم)هفت چیز که عملکرد مغز تو جهانی که نه با یک رخداد و خدایی که ساخته ی ذهن بشر مدل همه جانبه نگر ژنرالیابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرواقعیت چیستتمدنی قدیمی در شمال خلیج چندجهانیشگفت انگیز بودن کیهانتاثیر داروهای ضد التهاب گامی در درمان بیماریهای منابع انرژی از نفت و گاز آغاز مبهم آفرینشهندسه ی پایه ایجاذبهابزار بقا از نخستین هماندهن، بزرگترین سرمایهمرگ انتقال است یا نابود شاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دواکسن دیگر کرونا ساخته شتو آرامش و صلحیپول و شادینوار عصب و عضلهشباهت کیهان و مغزتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت الگو و عادت را بشکن و در احقیقت خواب و رویاابزار بقای موجود زنده از دیدگاه نارسای دوگانه ی ممشکلات نخاعیاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين معادله ها فقط بخش خسته کنسفرنامه سفر به بم و جنوب وزن حقیقی معرفت و شناختتومورها و التهاب مغزی عاپیدایش زباننکاتی در مورد تشنجطوفان زیباییتاریخ همه چیز را ثبت کردهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانفجار و توقف تکاملی نشاحافظه و اطلاعات در کجاستابعاد و نیازهای تکاملیدانش، قفل ذهن را باز میکناسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک بازی رویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشمغز و اخلاقسندرم کووید طولانیژن هوش و ساختارهای حیاتی توانایی مغز و دیگر اجزای فیزیک مولکولها و ذرات در پرورش مغز مینیاتوری انسانگاه انسان محدود به ادراعلم در حال توسعهترکیب حیوان و انسانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمانسان ها می توانند میدان حس و ادراک قسمت چهل و هشتاحساس گذر سریعتر زمانداروی جدید ضد الزایمراصل در هم تنیدگی و جهانی هوش احساسیروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانومغز برای فراموشی بیشتر کسیاهچاله های فضایی منابعکمردرد با پوشیدن کفش مناتکامل مداومفرد موفقآنان که در قله اند هرگز خناتوانی در شناسایی چهره عادت دادن مغز بر تفکرتصویر زیبای اصفهانموسیقی نواولین دارو برای آتاکسی فحس و ادراک قسمت بیست و چهادغام میان گونه های مختلدر هم تنیدگی کوانتومی و پبقای حقیقی در دور ماندن اهوشیاری و وجودرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وبررسی و اپروچ جدید بر بیمنقش قهوه در سلامتیسانسور بر بسیاری از حقایکوری گذرای ناشی از موبایتکامل، نتیجه ی برنامه ریقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصآیا هوش سریعی که بدون احسنرمش های موثر در کمردردسوالات پزشکینرمشهای مهم برای تقویت عپیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردما اکنون میدانیم فضا خالاینکه به خاطرخودت زندگی حس و ادراک- قسمت بیست و پارتباط غیرکلامی بین انسادرمان ژنتیکی برای نوآوریبه دنبال رستگاری باشهدف از خلقت رسیدن به ابزارساناها و ابر رساناها و عبعد از کرونانقش حفاظتی مولکول جدید دسختی ها رفتنی استکتاب طبیعت در قالب هندسهتاثیر ویروس کرونا بر مغز قطار پیشرفتآیا جهش های ژنتیکی، ویرونزاع بین علم و نادانی رو جهان های بسیار دیگرماده، چیزی بیش از یک خلا اگر میدانی مصیبت بزرگتر از واقعیت امروز تا حقیقتدرمانهای بیماری پارکینسزمان شگفت انگیزبیماری کروتز فیلد جاکوبوقتی تو از یاد گرفتن باز تقلید از طبیعتنقش غذاها و موجودات درياشلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وگل زندگیلزوم عدم وابستگی به گوگل آتش منبع انرژیهفت سین یادگاری از میراث جهانی که از یک منبع، تغذیخسته نباشی بابامدل هولوگرافیک ژنرالیزهابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام اسواقعیت های متفاوتتمرکز و مدیتیشننه به اعدامشگفت زده و حیران باشتاثیر داروی ضد تشنج سدیم گاهی لازم است برای فهم و منابع انرژی از نفت و گاز إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَهندسه ی رایج کیهانجاذبه و نقش آن در شکلگیریابزار بقا از نخستین هماندو ویژگی انتزاع و قدرت تجمرگ تصادفیاز تکینگی تا مغز از مغز تذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سواکسن دیگری ضد کرونا از دتو افق رویداد جهان هستیپول و عقیدهنوار عصب و عضلهشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت الگوی بنیادین و هوشیاریحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از دژا وو یا اشنا پنداریمشکلات بین دو همسر و برخیاز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و معجزه های هر روزهسفری به آغاز کیهانوزوز گوشتومورهای نخاعیپیر شدن حتمی نیستچگونه مولکول های دی ان ایطولانی ترین شبتازه های اسکیزوفرنی(جنومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانقراض را انتخاب نکنیدحباب های کیهانی تو در توابعاد اضافه ی کیهاندائما بخواناساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک تا کمروان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلمغز و سیر تکامل ان دلیلی سندرم گیلن باره به دنبال ژن یا نقشه توسعه مغز و نقتوازن مهمتر از فعالیت زیفیزیک و هوشیاریپرتوهای صادر شده از سیاهنگاه از بیرون مجموعهعلم راهی برای اندیشیدن اترازودونمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمانسان یک کتابخانه استحس و ادراک قسمت چهل و دوماحساسات کاذبداروی سل سپتاصل علت و تاثیرهوش احساسیروشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سیاهچاله ها، دارای پرتو کنفرانس تشنج هتل کوثر اصتکامل چشمفرد یا اندیشهآنزیم تولید انرژی در سلونادیدنی ها واقعی هستندعارضه جدید ویروس کرونا ستصویربرداری فضاپیمای آمموسیقی هنر مایع استاولین دروغحس و ادراک قسمت بیست و یکادغام دو حیطه علوم مغز و در هم تنیدگی کوانتومی و دبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری و افسردگیرژیم غذایی ضد التهابیبررسی ژنها در تشخیص بیمانقش مهاجرت در توسعه نسل اساهچاله ها تبخیر نمیشودکی غایب شدی تا نیازمند دلتکثیر سلول در برابر توقف قانون مندی نقشه ژنتیکی مآیا هشیاری کوانتومی وجودتأثیر نگاه انسان بر رفتاقانون گذاری و تکاملآیا واکنش های یاد گرفته وچرا ماشین باید نتایج را پسایتهای دیگرجلوتر را دیدنما از اینجا نخواهیم رفتاینکه خانواده ات سالم باحس و ادراک- قسمت شصت و چهارتروز یا خوردگی و التهادرمان پوکی استخوانبه زودی شبکه مغزی به جای هر چیز با هر چیز دیگر در ترشته نوروایمونولوژی و نقبعد از کرونا دلخوشی بیهونقش حیاتی تلومر دی ان آ دسرنوشتکتاب، سفری به تاریختاثیر ژنها بر اختلالات خلمس کوانتومیآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجنزاع بین علم و جهل رو به پجهان هایی در جهان دیگرخودآگاهی و هوشیاريماست مالیاگر نیروی مغناطیس نباشد از کجا آمده ام و به کجا میدرهای اسرارآمیز و پوشیدهزنان باهوش تربیماری گیلن باره و بیمارویتنام نوعی کرونا ویروس تقویت استخوان در گرو تغذنقش غذاها در کاهش دردهای شلیک فراموشیتاثیر گیاه خواری بر رشد وگلوله ی ساچمه ایمقاومت به عوارض فشار خون آثار باستانی تمدن های قدهم نوع خواری در میان پیشیجهانی در ذهنخطا در محاسبات چیزی کاملمدل هولوگرافیک تعمیم یافابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیرک ترین مردمواقعیت و مجازتمرکز بر هدفنه جنگ و نه خونریزیشگفتی های نقشه ی ژنتیکیتاثیر درجه حرارت بر مغزگاهی مغز بزرگ چالش استمنابع انرژی از نفت و گاز افت فشار خون ناگهانی در وهندسه بنیادینجدا کردن ناخالصی هاابزار بقا از نخستین هماندو بیماری روانی خود بزرگ مرگی وجود ندارداز تکینگی تا مغز از مغز تذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزواکسن سرطانتو انسانی و انسان، شایستپوست ساعتی مستقل از مغز دنوبت کودکانشباهت زیاد بین سلول هاي عتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت الگوبرداری از طبیعتحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از دژاوو یا آشناپنداریمشکلات روانپزشکی پس از ساز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی رمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و معجزه ی چشمسقوط درون جاذبه ای خاص، چیک پیام منفرد نورون مغزی تومورهای ستون فقراتپیشینیان انسان از هفت میچگونه میتوان با قانون جنطی یکصد هزار سال اخیر هرچتازه های بیماری پارکینسومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانواع سکته های مغزیحد و مرزها توهم ذهن ماستابعاد بالاترداروهای مصرفی در ام اساستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کمروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکمغز کوانتومیسندرم پیریفورمیسژن ضد آلزایمرتوسعه هوش مصنوعی قادر اسفیزیکدانان ماشینی برای تپرسش و چستجو همیشه باقی انگاه از دور و نگاه از نزدعلم ساختن برج های چرخانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزمنبع هوشیاری در کجاست؟ قانسان باشحس و ادراک قسمت چهل و سوماخلاق و علوم اعصابداروی ضد چاقیاصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش در طبیعتروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های ممغز بزرگ چالش است یا منفعسیاهچاله و تکینگی ابتدایکنگره بین المللی سردرد دتکامل و ارتقای نگاه تا عمفرد حساس از نظر عاطفی و بآینه در اینهنادانی در قرن بیست و یکم،عدم توقف تکامل در یک انداتصور از زمان و مکانمیهمانهای ناخوانده عامل اولین سلول مصنوعیحس و ادراک قسمت بیست و دوارتقا و تکامل سنت آفرینش در هر سوراخی سر نکنبلوغ چیستهوشیاری کوانتومیرژیم غذایی ضد دردبررسی بیماری التهابی رودنقش میدان مغناطیسی زمین سایه را اصالت دادن، جز فرکیهان خود را طراحی میکندتئوری تکامل امروز در درمقانون جنگلآیا یک، وجود داردچرا مغز انسان سه هزار سالجمجمه انسان های اولیهما اشیا را آنطور که هستنداینترنت بدون فیلتر ماهواحساسیت روانی متفاوتارزش حقیقی زبان قسمت اولدرمان پوکی استخوانبه زیر پای خود نگاه نکن بهر جا که جات میشه، جات نیبعد از کرونا دلخوشی بیهونقش خرچنگ های نعل اسبی درسریع دویدن مهم نیستکتابخانهتاثیر کلام در آیات کلام بلوب فرونتال یا پیشانی مغآیا خداباوری محصول تکاملنسبیت عام از زبان دکتر برجهان یکپارچهخودت را از اندیشه هایت حفماست مالی با هوش انسانیاگر نعمت فراموشی نبود بساز کسی که یک کتاب خوانده دروغ نگو به خصوص به خودتزنجیرها را ما باید پاره کبیماری آلزایمر، استیل کوویتامین E برای فعالیت صحتقویت حافظه یا هوش مصنوعنقشه مغزی هر فرد منحصر بهشنا در ابهای گرم جنوب نیاتاثیر گیاه خواری بر رشد وگلوئونمقابله ی منطقی با اعتراضآرامش و دانشهمه چیز موج استجهان، تصادفی نیستخطا در محاسبات چیزی کاملمدل های ریز مغز مینی برینابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکواقعیت و انعکاستمساح حد واسط میان مغز کوچه زیاد است بر من که در ایشگفتی های زنبور عسلتاثیر درجه حرارت بر عملکگذر زمان کاملا وابسته به منابع انرژی از نفت و گاز افت هوشیاری به دنبال کاههندسه در پایه ی همه ی واکجدایی خطای حسی استابزار بقا از نخستین هماندو بار در هفته ماهی مصرف مراحل ارتقای پله پله کیهاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسواکسن سرطانتو با همه چیز در پیوندیپوشاندن خود از نورنور درونشجاعت و ترستاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت التهاب شریان تمپورالحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از دگرگونی های نژادی و تغییمشکلات روانپزشکی در عقب از تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی رمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فمعجزه ی علمسلول های مغزی عامل پارکییک پیشنهاد خوب برای آسان توهم فضای خالیپیشرفت های جدید علوم اعصچگونه مغز پیش انسان یا همطبیعت موجی جهانتبدیل پلاستیک به کربن و سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانگشت ماشه ایحریص نباشاتفاق و تصادفداروهای ام اساستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کمروبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده ممغز آیندگان چگونه است ؟سندرم پس از ضربه به سرژنها نقشه ایجاد ابزار هوتوسعه برخی شغل ها با هوش فاجعه ی جهل مقدسپرسشگری نامحدودنگاه از درون مجموعه با نگعلایم کمبود ویتامین E را تراشه ی بیولوژِیکمنبع هوشیاری در کجاست؟(قانسان جدید از چه زمانی پاحس و ادراک قسمت نهماخلاق پایه تکامل و فرهنگداروی ضد چاقیاصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش عاطفی قسمت 11روشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دمغز بزرگ چالشهای پیش روسیاهچاله ی منفرد یا سیاهکنگره بین المللی سردرد دتکامل و ریشه ی مشترک خلقتفردا را نمیدانیمآیندهنازوکلسینعدم درکتصادف یا قوانین ناشناختهمیوتونیک دیستروفیاوکرلیزوماب داروی جدید شحس و ادراک قسمت بیست و سوارتقا یا بازگشت به قبل ازدر والنتاین کتاب بدید همبلعیدن ستاره توسط سیاهچاهوش، ژنتیکی است یا محیطیراه فراری نیستبررسی سیستم تعادلی بدن انقش محیط زندگی و مهاجرت دساخت شبکه عصبی مصنوعی با کیهانِ هوشیارِ در حال یاکیست هیداتید مغزتئوری تکامل در پیشگیری و قانون جنگلآیا کیهان می تواند یک شبیچرا مغزهای ما ارتقا یافت جنبه های موجی واقعیتما به جهان های متفاوت خودایندرالخفاش با شیوع همه گیری جدیارزش حقیقی زبان قسمت دومدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبه سخن توجه کن نه گویندههر حرکت خمیده می شود و هر تفکر قبل از کارنقش داروهاي مختلف معروف سریعترین کامپیوتر موجودکجای مغز مسئول پردازش تجتاثیر کپسول نوروهرب بر نلوتیراستامآیا دلفین ها می تواند از نسبت ها در کیهانجهان یکپارچهخودروهای هیدروژنیماشین دانشاگر نعمت فراموشی نبود بساز آغاز خلقت تا نگاه انسادریای خدازندگی هوشمند در خارج از زبیماری الزایمرویتامین E در چه مواد غذایتقویت سیستم ایمنینقشه های مغزی جدید با جزیشناخت و معرفت، و نقش آن دتاثیر گیاه خواری بر رشد وگمان میکنی جرمی کوچکی در مقابله با کرونا با علم اسآرامش و سکونهمه چیز در زمان مناسبجهش های ژنتیکی مفید در ساخطای ادراک کارمامدیون خود ناموجودابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا واقعیت خلا و وجود و درک متنفس هوازی و میتوکندرینه عدم مطلق بلکه عدم با قشانس یا تلاشتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز افتخار انسانهندسه زبانِ زمان استجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میمرز مرگ و زندگی کجاستاز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی گوگل به کمک تشذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی مدرن در سطح سلواکسن ضد اعتیادتو با باورهایت کنترل میشپیموزایدنورون هاي مصنوعی می توانشرکت نورالینک ویدیویی ازتاثیر درجه حرارت بر عملکمنبع هوشیاری کجاست قسمت امواجی که به وسیله ی ماشیحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از دانش قدرت استمشاهده گر جدای از شیء مشااز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهمعجزه ی علم در کنترل کرونسلول های بنیادییک آلل ژنتیکی که از نئاندتوهم فضای خالی یا توهم فضپیشرفت در عقل است یا ظواهچگونه هموساپينس بر زمین طبیعت بر اساس هماهنگیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانگشت نگاری مغز نشان میدحرکت چرخشی و دائمی کیهاناتوبان اطلاعات و پلِ بینداروهای تغییر دهنده ی سیاستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمروح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختمغز انسان ایا طبیعتا تماسندرم دزدی ساب کلاوینژنها ، مغز و ارادهتوصیه های سازمان بهداشت فاصله ها در مکانیک کوانتآلودگی هوا چالش قرن جدیدنگاه حقیقی نگاه به درون اعلایم کمبود ویتامین E را تربیت کودکان وظیفه ای مهمنبع خواب و رویاانسان خطرناکترین موجودحس و ادراک قسمت چهارماختلال خواب فرد را مستعد داروی ضد تشنج با قابليت تاصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت نهمروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهمغز بزرگ و فعال یا مغز کوسیاهچاله ی تولید کنندهکنترل همجوشی هسته ای با هتکامل ابزار هوش ، راه پر فرزندان زمان خودآینده ی انسان در فراتر ازنباید صبر کرد آتش را بعد عسل طبیعی موثر در کنترل بتظاهر خوابیده ی مادهمیگرن و پروتئین مرتبط با ايندگان چگونه خواهند دیدحس و ادراک قسمت بیستمارتوکين تراپی روشی جديد در یک فراکتال هر نقطه مرکبنی عباس، ننگی بر تاریخهیچ چیز همیشگی نیستراه های جدید برای قضاوت ربررسی علل کمر درد در میاننقش نگاه از پایین یا نگاهساخت شبکه عصبی با الفبای نقش نظام غذایی در تکامل مساختن آیندهکیست کلوئید بطن سومتئوری جدید، ویران کردن گقانونمندی و محدودیت عالمآیا گذشته، امروز وآینده چرا ویروس کرونای دلتا واجنسیت و تفاوت های بیناییما با کمک مغز خود مختاريمایا کوچک شدن مغزانسان الخلا، حقیقی نیستارزش حقیقی زبان قسمت سومدرمان تومورهای مغزی با ارشد مغز فرایندی پیچیده ابوزون هیگز چیستهرچیز با یک تاب تبدیل به تفکر خلا ق در برابر توهم نقش درختان در تکاملسرگیجه از شایعترین اختلاکرونا چه بر سر مغز می آورتاثیر کپسول نوروهرب بر تلوزالمعده(پانکراس)مصنوعآیا دلفین ها میتوانند بانسبت طلایی، نشانه ای به سجهان کنونی و مغز بزرگتریخورشید مصنوعیمبانی ذهنی سیاه و سفیداگر با مطالعه فیزیک کواناز انفجار بزرگ تا انفجار درک فرد دیگر و رفتارهای ازندگی بی دودبیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین کاتلقین اطلاعات و حافظهنقص در تشخیص هیجانات عامشناخت حقیقت یا آرزوهای گتاثیر گیاه خواری بر رشد وگنجینه ای به نام ویتامین ملاحظه های اخلاقی دربارهآرامش(سکوت) stillness و تکاپوهمه چیز در زمان کنونی استجهش های ژنتیکی غیر تصادفخطای حسمدیریت اینترنت بر جنگابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستوالزارتان داروی ضد فشار تنفس هوازی و میتوکندرینهایت معرفت و شناخت درک عشاهکار قرنتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز افراد آغاز حرکت خودشان رهندسه، نمایشی از حقیقتجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو برابر شدن خطر مرگ و میمرز بین انسان و حیوان کجااز تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی الفاگوذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند واکسن علیه سرطانتو باید نیکان را به دست بپیموزایدنورون های ردیاب حافظهشربت ضد خلطتاثیر رو ح و روان بر جسممنبع هوشیاری کجاست قسمت امیوتروفیک لترال اسکلروحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از دانش محدود به ابعاد چهارمشاهده آینده از روی مشاهاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهمعجزه در هر لحظه زندگیسلول های بنیادی منابع و ایک جهش ممکن است ذهن انسانتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)پیشرفت ذهن در خلاقیت استچگونه هوشیاری خود را توسطعمه ی شبکه های ارتباط اجتبدیل سلولهای محافط به سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتانتقال ماده و انرژیحس متفاوتاتوسوکسیمایدداروهای ضد بیماری ام اس واستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱مغز انسان برای ایجاد تمدسندرم سردرد به دلیل افت فژنهای مشترک بین انسان و وتوصیه های غیر دارویی در سفاصله ی همیشگی تصویر سازآلودگی هوا و ویروس کرونانگاه دوبارهعلت خواب آلودگی بعد از خوترجمه ای ابتدایی از اسرامنتظر نمان چیزی نور را بهانسان عامل توقف رشد مغزحس و ادراک قسمت نوزدهماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج با قابليت تاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت هفتمروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرمغز بزرگترین مصرف کننده سیاره ی ابلهانکنترل جاذبهتکامل تکنولوژیفرضیه ای جدید توضیح میدهآینده ی علم و فیزیک در60 ثنبرو و انرژی مداومعشق درونی به یگانگی خلقتتظاهری از ماده است که بیدمیگرن سردردی ژنتیکی که بايا اراده آزاد توهم است یحس و ادراک قسمت دهمارتباط میکروب روده و پاردر کمتر از چند ماه سوش جدبه قفس های سیاهت ننازهیچ وقت خودت را محدود به راه های جدید برای قضاوت ربزرگ فکر کنبزرگ شدن مغز محدود به دورنقش نظریه تکامل در شناساساختار فراکتال وجود و ذهکاهش مرگ و میر ناشی از ابتا 20 سال آینده مغز شما به قارچ بی مغز در خدمت موجودآیا پیدایش مغز از روی تصاچرا پس از بیدار شدن از خوجنسیت و تفاوت های بیناییما بخشی از این جهان مرتبطایا این جمله درست است کسیخلا، خالی نیستارزش خود را چگونه میشناسدرمان تشنجرشد مغز علت تمایل انسان ببوزون هیگز جهان را از متلهز ذره، یک دنیاستتفاوت مغز انسان و میمون هنقش ذهن و شناخت در حوادث سرگردانیکریستال هاتاثیر کپسول نوروهرب بر سلیروپریم داروی ترکیبی ضدآیا دست مصنوعی به زودی قانشانه های گذشته در کیهان جهان کاملی در اطراف ما پرخوش قلبی و مهربانیمباحث مهم حس و ادراکاگر تلاش انسان امروز برااز بحث های کنونی در ویروسدرک نیازمند شناخت خویش ازندگی در جمع مواردی را بربیماری ای شبیه ام اس مولتویتامین کا و استخوانتلاش ها برای کشف منابع جدنقطه بی بازگشتشناخت درون، شناخت بیرون؛تاثیر گیاه خواری بر رشد وگویید نوزده و ایمنی ساکتملاحظات بیهوشی قبل از جرآزمون تجربی، راهی برای رهمه چیز، ثبت می شودجهش تمدنی عجیب و شگفت انسخطر آلودگی هوامداخله ی زیانبار انسانابزار بقا از نخستین هماناز تکینگی تا مغز از مغز تدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرواکنش های ناخودآگاه و تقتنفس بدون اکسیژنگذشته را دفن کننهایت در بی نهایتشاهکار شش گوشتاثیر درجه حرارت بر عملکمنابع انرژی از نفت و گاز افراد بی دلیل دوستدار تو هنر فراموشیجریان انرژی در سیستم های ابزار بقا از نخستین هماندو سوی واقعیتمرز جدید جستجو و اکتشاف، از تکینگی تا مغز از مغز تهوش مصنوعی از عروسک های بذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو واکسنی با تاثیر دوگانه اتو تغییر و تحولیپیچیدگی های مغزمگسنوروپلاستیسیتی چیستشش مرحله تکامل چشمتاثیر روده بر مغزمنبع هوشیاری کجاست قسمت امید نیکو داشته باش تا آنحل مشکلابزار بقای موجود زنده از دانش بی نهایتمطالبه ی حق خوداز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی رهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهمعرفت و شناختسلول های بدن تو پیر نیستنیک رژیم غذایی جدید، می توتوهم چیستپیشرفتی مستقل از ابزار هچگونه واکسن کرونا را توزظهور امواج مغزی در مغز مصتبر را بردارمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتاندوه در دنیا استحس چشایی و بویاییاتصال مغز و کامپیوترداروی فامپیریدین یا نورلاستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتمغز انسان برای شادمانی طسوپاپ ها یا ترانزیستورهاژنهای هوش ، کدامندتوصیه هایی در مصرف ماهیفتون های زیستیآلودگی هوا و پارکینسوننگاهی بر قدرت بینایی دراعماد الدین نسیمی قربانی ترس و آرمان هامنحنی که ارتباط بین معرفانسانیت در هم تنیده و متصحس و ادراک قسمت هفتماختلال در شناسایی حروف و داروی ضد تشنج توپیراماتاصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت پنجمروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بمغز حریص برای خون، کلید تسیاره ابلهانکندر در بیماریهای التهابتکامل جریان همیشگی خلقتفساد اقتصادی سیتماتیک درآینده با ترس جمع نمیشودچت جی پی تیعصب حقوق نورولووتعداد کلی ذهن ها در جهان میگرن شدید قابل درمان اسايا اراده آزاد توهم است یحس و ادراک قسمت دوازدهمارتباط ماده و انرژیدر آرزوهایت مداومت داشتهبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ کاری نکردن به معنی چیراه پیروزی در زندگی چیست