دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

پوست ساعتی مستقل از مغز دارد

پوست ساعتی مستقل از ساعت مغز دارد

زمان، نسبی است و زمان به عنوان بعد چهارم عالم مادی ما در نظریه نسبیت، میتواند به دلیل سرعت ثابت نور در شرایط مختلف، نسبی شود و اگر بتوانیم به سرعت نور نزدیک شویم، زمان کند میشود و در سرعت معادل سرعت نور- که البته برای هیچ جرمی ممکن نیست- زمان متوقف می شود.

قدرت ادراک گذر زمان هم به این ترتیب می تواند کاملا نسبی باشد به خصوص وقتی بدانیم که ادراکات ما محدود به ادراکات حسی و مادی محض نیست و روح انسان به عنوان بعد فرامادی میتواند ساختار ادراک ما را در هم بشکند و کاملا نسبیت زمان را معنی بخشد.

اندام های حسی به خصوص چشم- که قادر است نور را درک کند- بر اساس تحلیل های دقیق میتواند میزان نور را طی روز تشخیص دهد و زمان روز را به ما نشان دهد.

در مناطق نزدیک قطب، ممکن است اصلا شش ماه از سال نور چندانی در روز وجود نداشته باشد. و در این مناطق، آنچه جهت یابی یا زمان خاصی را مشخص میکند فقط ساعت روی دیوار است!

ساعت بیولوژیک بدن یعنی سر یه ساعت خاص، کاری خاص را انجام دهید. راه های زیادی وجود دارد که این ریتم، با نظم تکرار شود و اختلالی درساعت بیولوژیک بدن رخ ندهد. به طور حتم شما ساعت زنگدارتان را میتوانید در زمان مقرری کوک کنید اما بدن شما به اندازه کافی در درک برخی نکات جزئی چابک نیست، ولی شما باید از ساعت درونی بدنتان سپاسگزار باشید. ساعت درونی بدن در اصطلاح ریتم شبانهروزی خوانده میشود که در واقع به یک سری تغییرات در بدن که از سوی مغز کنترل میشود و در طی چرخه ۲۴ ساعت اتفاق میافتد، اطلاق میگردد. ریتم شبانهروزی بدن با عوامل گوناگونی از جمله نور زیاد در شب یا عقب و جلو کشیدن ساعتها در بهار یا پاییز ممکن است دستخوش تغییراتی گردد. جلو کشیدن ساعتها در ماه مارس، یکی از مهمترین زمانهای تغییر ریتم شبانهروزی بدن و موجب بیشترین اختلالات در این زمینه میباشد. اما به طور حتم در فصل پاییز هم برایتان اتفاق افتاده که به دلیل اختلالات ناشی از عقب کشیدن ساعتها پیش از آنکه ساعتتان زنگ بزند، بیدار شوید یا پیشتر از موعد مقرر هوس خوردن شام کرده باشید.

باید اذعان داشت که حتی دانشمندان نیز پاسخ تمامی سوالات مرتبط با ریتم شبانهروزی بدن را نیافتهاند، اما این بحث بسیار جالب توجه است. نورهای الکترونیکی ساعت بیولوژیک بدن شما را به طور کامل مختل میکنند. تاریکی بزرگترین وسیله شناسایی نزدیک شدن به زمان خواب است. نورهای مصنوعی از قبیل لامپ، تلویزیون یا حتی گوشی تلفن همراه شما ممکن است مغز را گمراه کرده و اینطور جلوه دهند که اکنون زمان بیداریست و نه زمان استراحت و آرامش.

دکتر چارلز زایسلر، استاد طب خواب از دانشگاه پزشکی هاروارد در مقالهای در سال ۲۰۱۳ اذعان داشت که: “تکنولوژی یکی از مخربترین عوامل برهم ریختن ریتم شبانهروزی طبیعی بدن ماست و باعث میشود که دیرتر به رختخواب برویم. و برای جبران این نقصان صبحها از کافئین استفاده کنیم تا بتوانیم هرچه زودتر هوشیار شویم و در نهایت دائما از میزان خواب مورد نیاز بدنمان میکاهیم.”

رفتن به تعطیلات و چادر زدن در خارج از شهر ریتم شبانهروزی بدنتان را به حالت طبیعی باز میگرداند. خوشبختانه با دورکردن تکنولوژی از رختخواب میتوان به سرعت ریتم شبانهروزی بدن را به حالت عادی بازگرداند، اما برای آن دسته از ما که به تکنولوژی معتادیم، حرف زدن راحتتر از عمل کردن است.

اهمیت ساعت درونی بدن بسیار است. این ساعت برنامه روزانه ما را تنظیم میکند و با تغییر هورمون های درون بدن ما باعث افزایش کارایی روزانه می شود ...
هیچ خوابی جایگزین خواب شبانه نیست و به این ترتیب به هم ریختن ریتم بیولوژیک بدن و مشکلات ناشی از بی خوابی شبانه، به صورت بی قراری، اضطراب، افزایش فشار خون یا حتی تشنج میتواند توجیه شود.

ولی آیا فقط سلول های حساس به نور بینایی است که در تنظیم ساعت بیولوژیک بدن نقش دارد؟

مطالعه ای نشان می دهد نوعی اپسین موسوم به نورواپسین در فولیکول های موی موش وجود دارد که ساعت شبانه روزی پوست را برای سیکل نور-تاریکی، مستقل از چشم یا مغز همزمان می کند. محققان اکنون می خواهند ببینند. آیا اگر پوست در معرض انواع خاصی از نور باشد، بهتر بهبود می یابد؟

ماهی های مرکب، اختاپوس ها، کیسه ماهی، دوزیستان و مارمولک های آفتاب پرست از جمله حیواناتی هستند که می توانند رنگ پوست خود را در یک چشم به هم زدن تغییر دهند. آنها دارایگیرندهای نوری در سطح پوست خود هستند که مستقل از مغزشان عمل می کند. گیرنده های نوری بخشی از خانواده پروتئین هایی هستند که به عنوان اپسین شناخته می شوند.

پستانداران نیز اپسین دارند. آنها فراوان ترین پروتئین های شبکیه هستند. این رنگدانه های حساس به نور وظیفه دید رنگی (اپسین های مخروطی) و دید در نور کم (اپسینهای استوانه ای) را بر عهده دارند. در حالی که مطالعات قبلی ن

شان داده اند پستانداران ممکن است خارج از چشم، پروتئین های اپسین داشته باشند، اما اطلاعات کمی در مورد عملکردهایی که ممکن است تحت تأثیر آنها باشند،وجود داشت.

به گزارش نوروسافاری از دانشگاه واشنگتن، مطالعه ای منتشر شده در ۱۰ اکتبر در Current Biology اکنون نشان داده است که نوعی از اپسین موسوم به نوروپسین در فولیکول های موی موش دیده شده است که ساعت شبانه روزی پوست نسبت به چرخه نور و تاریکی را مستقل از چشم ها یا مغز، همزمان می کند.

ایتان بوهر، نویسنده همکار، استادیار تحقیقات چشم پزشکی دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گفت:

این اولین اثبات عملکردی از گیرنده های نوری اپسین خارج از چشم است که مستقیماً ریتم های شبانه روزی را در یک پستاندار کنترل می کند.

بوهر گفت: فرض بر این بود هنگامی که پستانداران تکامل می یابند، مغز تمام اعضای بدن را- در مورد اینکه روز یا شب است- آگاه می سازد. وی گفت، اما این مطالعه نشان داد که پوست در واقع گیرنده های نوری خود را با استفاده از یک عضو مرموزی از خانواده ژن اپسین، یعنی نوروپسین، بیان می کند.

این بدان معنی است که پوست به خاطر وجود این گیرنده ها، بطور مجزا می تواند احساس کند که آیا روز است یا شب؛ حتی اگر یک پوست کشت شده در یک ظرف باشد.

Russ Van Gelder
همکارنویسنده, استاد کرسی چشم پزشکی در دانشکده پزشکی UW گفت:

اگر جابجایی پوست کشت شده را از منطقه سیاتل به ژاپن، شبیه سازی کنید (با شبیه سازی تغییرات نور بین مناطق زمانی متفاوت)، پوست به دلیل وجود نوروپسین تشخیص می دهد که منطقه زمانی تغییر یافته است و در طی چند روز، با منطقه زمانی جدید سازگار میشود.

کاربردهای ساعت پوستی در پزشکی

کاربردهای این یافته در پزشکی هنوز در حال بررسی است. تحقیقات سایر آزمایشگاه ها نشان داده است که فیزیولوژی مهمی در پوست، تحت کنترل ساعت شبانه روزی است. به عنوان مثال، کار گروهبرنده جایزه نوبلعزیز شانکار در دانشگاه کارولینای شمالی نشان داده است که تابش نور ماوراء بنفش در اوایل صبح، در مقایسه با همان نور در اواخر بعد از ظهر،پنج برابر تاثیر بیشتری در ایجاد سرطان پوست در موش ها دارد و اینبه دلیل تغییرات شبانه روزی در توانایی پوست در ترمیم آسیب وارد شده به DNA می باشد.(طی ساعت های مختلف روز تحت تاثیر میزان نور خورشید، قدرت ترمیم ژنهای آسیب دیده ما تغییر میکند پس مشخص است، لحظه های مختلف روز و تغییرات میزان نور خورشید چقدر بر سلامت بدن ما تاثیر گذار است.)

محققان اکنون می خواهند ببینند اگر پوست در معرض انواع خاصی از نور باشد، بهبود می یابد یا خیر.

ریچارد لانگ، محقق همکار، گفت:

اگرچه تحقیقات ما هنوز در حال انجام است، فرضیه ما این است که رنگ های خاص نوری در زمان های معینی از روز بر چگونگی بهبود پوست تأثیر می گذارند.

پتانسیل استفاده از ریتمهای شبانه روزی برای ارتقاء درمانهای پزشکی، زمینه مطالعاتی وسیع است. کار اخیر نشان داده است که زمان استفاده از دارو در ساعات مشخصی از روز یا شب می تواند تأثیر عمده ای بر اثربخشی دارو داشته باشد.

در این مطالعه، تیم تحقیقاتی از موشهای فاقد گیرنده شبکیه و ژن ملانوپسین ناکارآمد، استفاده کردند. به طور معمول، گیرنده های نوری شبکیه با ملانوپسین ترکیب می شوند تا به ساعت شبانه روزی مغز اعلام کنند که الان روشنایی یا تاریکی است.

موش های آزمایشی از این رو قادر به همگام سازی رفتار خود با چرخه نور و تاریکی نبودند. با این حال، ریتم های شبانه روزی پوست این حیوانات با چرخه نور و تاریکی موضعی، همگام مانده بود.

پوست می تواند از نوروپسین برای حس کردن چرخه نور و تاریکیاستفاده کردهو زمان را نگه دارد.

ترجمه: الهام مه آبادی پور وبسایت نوروسافاری
برخی توضیحات توسط دکتر سید سلمان فاطمی
http://t.ly/GjqAr
@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از تکینگی تا مغز از مغز تقفس ذهنخطا در محاسبات چیزی کاملوقاحت و تمسخر دیگراندرمان آرتروز با ورزش موضبیماری الزایمرکپسول ژری لاکتمنحنی که ارتباط بین معرفبشکه ای که ته نداره پر نمریواستیگمینتکامل جریان همیشگی خلقتآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز به تنهایی برای فرهنگ سندرم پیریفورمیسانواع سکته های مغزیتست نوار عصب و عضلهچگونه میتوان با قانون جنصد قدح، نفتاده بشکستحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از هنر حفظ گرهاز تکینگی تا مغز از مغز تقانون جنگلدندان ها را مسواک بزنید تبیندیشویتامین بی هفدهدرمان سرگیجه بدون داروکتاب گران و پرهزینه شد ولموسیقی هنر مایع استتفاوت ایستایی و تکاپوراه های جدید برای قضاوت رتئوری تکامل در پیشگیری و مغط یک گیرنده استسیاهچاله های فضایی منابعانسولینتصور ما ازمشکلات و واقعیابعاد اضافه ی کیهاننگاه محدود و تک جانبه، مشطوفان زیباییحرکت چرخشی و دائمی کیهانهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهقضاوت ممنوعدی متیل فومارات(زادیوا)(با خودت نجنگدرک تصویر و زبان های مخلتکشتن عقیده ممکن نیستمکانیزمهای دفاعی در برابتلاشی برای درمان قطع نخاآیا امکان بازسازی اندامهرشته نوروایمونولوژی و نقتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقش گرمایش آب و هوا در همسال سیزده ماههاولویت بندی ها کجاستچالش هوشیاری و اینکه چرا تغییر زودتر اتصالات مغزیاحتیاط در تعویض داروهاعلم بدون توقفحس و ادراک قسمت نهمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از انرژی خلاواکسن سرطانلرزش عضله یا فاسیکولاسیودانشمندان نورون مصنوعی سبازگشت از آثار به سوی خدادرد زانو همیشه نیاز به جرگیرنده باید سازگار با پیماده ی خالیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتنفس بدون اکسیژنآیا رژیم غذایی گیاهی سلازمزمه ات مانده در گوشمتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زنجبیل در جلوگیری از ستم، بی پاسخ نیستای جان جان بی تن مرونجات در اعتماد به خودجنبه های موجی واقعیتاداراوون تنها داروی تاییعادت کن خوب حرف بزنیحس و ادراک قسمت بیست و یکهوش مصنوعی از عروسک تا کماصل عدم قطعیت از کوانتوم وزوز گوشمنابع انرژي پاک سرچشمه حداروهای ضد تشنج با توضیح بحثی درباره هوش و تفاوتهذهن تو همیشه به چیزی اعتقپل خواجو اصفهانمحدودیت های حافظه و حافظمرگ انتقال است یا نابود شتو با باورهایت کنترل میشآتش منبع انرژیزیان غذاهای پرچربتاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان با بیرون انداختنسربازان ما محققا غلبه می ایا کوچک شدن مغزانسان الچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک جهان هایی در جهان دیگرارتباط بین هوش طبیعی و هوALS نگاهی کامل بر بیماری وغم بی پایانحس و ادراک- قسمت بیست و پهوش عاطفی قسمت 11اعتیاد را به دور بیندازژن همه چیز نیستمنابع انرژی از نفت و گاز داروی سل سپتبرنامه و ساختار پیچیده مرمز و رازهای ارتباط غیر کپیوند اندام حیوانات به امستند جهان متصلتومورها و التهاب مغزی عاآسانی موفقیتزبان و کلمه حتی برای کسانتاثیر روده بر مغزچه زیاد است بر من که در ایشنا در ابهای گرم جنوب نیااگر نیروی مغناطیس نباشد نسبیت عام از زبان دکتر برجهانی در ذهناز نخستین همانند سازها تفیزیک هوشیاریخواب عامل دسته بندی و حفطهوشیاری کوانتومیبه امید روزهای بهترکلام، در تحولی شگفت آور بمنبع هوشیاری کجاست قسمت در هم تنیدگی مرزها و بی مبرخی نرمش های گردنرویا حقی از طرف خداپایان، یک آغاز استمعجزه های هر روزهتوکل بر خداافزایش سرعت پیشرفت علوم سفر نامه سفر به بم و جنوب تازه های اسکیزوفرنی(جنونوار مغز، ترجمه ی فعالیت شگفتی های نقشه ی ژنتیکیابزار بقا از نخستین همانهفت چیز که عملکرد مغز تو جایی خالی نیستاز تکینگی تا مغز و از مغز فراموشی آرمانخوشبختی دور از رنج های مهدف یکسان، در مسیرهای متبی نهایت در میان مرزهاکوچک شدن مغز از نئاندرتامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبررسي علل احتمالي تغيير روزهای سختپرتوهای صادر شده از سیاهمغز و اخلاقسلول های بدن تو پیر نیستنتیروفیبان موثر در سکته ی امید نیکو داشته باش تا آنترکیب آمار و ژنتیکنوروز مبارکشباهت مغز با کیهان مادیحق انتخابابزار بقا از نخستین همانهمیشه راهی هستابزار بقا از نخستین همانهمیشه عسل با موم بخوریماز تکینگی تا مغز از مغز تقفس را بشکنخطای ادراک کارماوقت نهيب هاي غير علمي گذشدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبیماری ای شبیه آلزایمر و کامپیوتر سایبورگمنشأ اطلاعات و آموخته ها بشریت از یک پدر و مادر نیریاضیات یک حس جدید استتکامل داروینی هنوز در حاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز بیش از آنچه تصور میشوسندرم پای بی قرارانیس بی کسانتست آر ان اس دز میاستنی گچگونه مغز ما، موسیقی را پصدای بم با فرکانس پایین، حمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از هنر رها شدن از وابستگیاز تکینگی تا مغز- از مغز قانونمندی و محدودیت عالمده روش موفقیتبیهوش کردن در جراحی و بیمویتامین دی گنجینه ای بزردرمان سرطان با امواج صوتکتاب زیست شناسی باورمیلر فیشر نوعی نادر از گیتفاوت ارباب و رهبر حقیقیراه های جدید برای قضاوت رتئوری جدید، ویران کردن گنفرت، اسیب به خود استسیاهچاله ها، دارای پرتو انسولین هوشمندتصور از زمان و مکانابعاد بالاترنگاه کلی نگرطولانی ترین شبحس متفاوتهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مقطار پیشرفتدین اجباریبا خدا باشدرک حقیقت نردبان و مسیری گل خاردار، زیباستما انسانها چه اندازه نزدتلاشی تازه برای گشودن معآیا انسان با مغز بزرگش اخرشد مغز فرایندی پیچیده اتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقش پیش زمینه ها و اراده سانسور از روی قصد بسیاری اولین قدم شناخت نقص های خچالش هوشیاری و اینکه چرا تغییر عمودی سر انسان از پاحساس گذر سریعتر زمانعلم در حال توسعهحس و ادراک قسمت چهارمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاواکسن سرطانلزوم گذر انسان از حدها و دانشمندان یک فرضیه رادیکبازگشت به ریشه های تکاملدردهای سال گذشته فراموش گالکانزوماب، دارویی جدیماده ای ضد التهابیمدل هولوگرافیک تعمیم یافتنها مانع در زندگی موارد آیا رژیم غذایی گیاهی سلازنان باهوش ترتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زبان در سلطه و قدرت استون فقرات انسان دو پا جلایمپلانت مغزینجات در راستگوییجنسیت و تفاوت های بیناییادب برخورد با دیگرانعادت کردن به نعمتحس و ادراک قسمت بیست و دوهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاصل، روان و نفس استوسواس، بیماری استمنابع انرژی از نفت و گاز داروی فامپیریدین یا نورلبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن خود را مشغول هماهنگیپلاسمای غالبمرگ تصادفیتو باید نیکان را به دست بآثار باستانی تمدن های قدزیباترین چیز در پیر شدنتاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان بر سیاه سیاه نوشسربرولایزینایا این جمله درست است کسیچرا پس از بیدار شدن از خوجهان یکپارچهارتباط شگفت مغز انسان و فNVG 291غم بی پایانحس و ادراک- قسمت شصت و چههوش عاطفی قسمت نهماعداد بینهایت در دنیای مژن همه چیز نیستمنابع بی نهایت انرژی در دداروی ضد چاقیبرنامه ی مسلط ژنها در اخترمز گشایی از اتصالات مغزپیوند سر آیا ممکن استمشکل از کجاستتومورهای نخاعیآشنا پنداریزبان و بیان نتیجه ساختماتاثیر روزه داری بر سلامت نه عدم مطلق بلکه عدم با قشناخت و معرفت، و نقش آن داگر نعمت فراموشی نبود بسچسبیدن به خود، مانع بزرگ جهان، تصادفی نیستاز نخستین همانند سازها تفیزیک و هوشیاریخواص میوه ی بههوشیاری سنتی یا هوشیاری به بالا بر ستارگان نگاه ککلرال هیدرات برای خوابانمنبع هوشیاری کجاست قسمت در هم تنیدگی کوانتومیبرخی یونها و مولکول های مرویاها از مغز است یا ناخوپاکسازی مغزمعجزه ی چشمتوپیراماتافسردگی و اضطراب در بیماسفر به مریخ در 39 روزتازه های بیماری پارکینسونوار عصب و عضلهشگفتی های زنبور عسلابزار بقا از نخستین همانهفت سین یادگاری از میراث جاذبهاز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند پیچیده ی خونرسانیخیالپردازی نکنهدف از تکامل مغزدرمان نگهدارنده ی اعتیادبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکوچکی قلبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبررسی مغز با امواج مادون روش مقابله مغز با محدودیپرتوزایی از جسم سیاهمغز و اخلاقسلول بنیادی و ای ال استکنولوژی های جدید و حالتامید نجاتترکیب حیوان و انساننوروز یا روز پایانیشباهت های ریشه ای چند بیمحقیقت قربانی نزاع بین بی شباهت کیهان و مغزحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین همانهمیشه، آنطور نیست که هستاز تکینگی تا مغز از مغز تقله برای دیدن نه برای به خطای حسوقتی فهمیدی خطا کردی برگدرمان تومورهای مغزی با ابیماری ای شبیه ام اس مولتکاهش میل جنسی در ام اسمنشاء کوانتومی هوشیاری ابعد پنجمریتوکسیمابتکامل داروینی هنوز در حاآنها نمیخواهند دیگران رامغز برای فراموشی بیشتر کسندرم پس از ضربه به سرانگشت ماشه ایتشنچ پانایوتوپولوس تشنج چگونه مغز پیش انسان یا همصرع و درمان های آنحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از هنر، پر کردن است نه فحش داز تکینگی تا مغز- از مغز قارچ بی مغز در خدمت موجوددهن، بزرگترین سرمایهبیهوشی در بیماران دچار اویروس مصنوعیدرمان ضایعات نخاعیکتاب طبیعت در قالب هندسهمیهمانهای ناخوانده عامل تفاوتهای جنسیتی راهی براآیا مصرف مولتی ویتامین هراه پیروزی در زندگی چیستتا 20 سال آینده مغز شما به نقاشی هایی با بوی گذشته یسیاهچاله و تکینگی ابتدایانسان قدیم در شبه جزیره عتصادف یا قوانین ناشناختهاتفاق و تصادفنگاه انسان محدود به ادراطی یکصد هزار سال اخیر هرچحس چشایی و بویاییهوش مصنوعی از عروسک بازی از تکامل تا مغز، از مغز توالزارتان داروی ضد فشار قطره قطرهدین، اجباری نیستبا طبیعت بازی نکندرک دیگرانگل درون گلدانما انسانها چه اندازه نزدتلاشی جدید در درمان ام اسآیا احتمال دارد رویا از آرشد مغز علت تمایل انسان بتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش آتش در رسیدن انسان بهسانسور بر بسیاری از حقایاولین مورد PML به دنبال تکچالش کمبود اندام برای پیتغییرات منطقه بویایی مغزاحساسات کاذبعلم راهی برای اندیشیدن احس و ادراک قسمت نوزدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاواکسن ضد اعتیادلزوم سازگاری قانون مجازادانشمندان ژنی از مغز انسبازخورد یا فیدبکدردی که سالهاست درمان نشگام کوچک ولی تاثیرگذارماده، چیزی نیستمدل های ریز مغز مینی برینتنها در برابر جهانآیا راهی برای رفع کم آبی زنجیرها را ما باید پاره کتاثیر گیاهخواری بر رشد و نقش زبان در سلطه و قدرت استارگانی قبل از آغاز کیهایمپلانت مغزی و کنترل دو نخاع ما تا پایین ستون فقرجنسیت و تفاوت های بیناییادراک ما درک ارتعاشی است عادت بد را ترک کنحس و ادراک قسمت بیست و سوهوش مصنوعی به شناسایی کااصلاح خطا با رفتن بر مسیریک پیام منفرد نورون مغزی منابع انرژی از نفت و گاز داروی لیراگلوتیدبحثی درباره احساسات متفاذهن خالی از شلوغی افکارپمبرولیزوماب در بیماری چمرگی وجود نداردتو برای خزیدن خلق نشده ایآدم عاقل، وقت خودش را هدرزیباترین چیز در افزایش ستاثیر درجه حرارت بر عملکنمای موفقیتسردرد میگرنایا ابزار هوشمندی یا مغز چرا ارتعاش بسیار مهم استجهان یکپارچهارتباط شگفت انگیز مغز انفقر داده ها در هوش مصنوعیغیرقابل دیدن کردن مادهحسن یوسف باغچه ی منهوش عاطفی قسمت هفتمبقا با سازگارترین فرد اسژن هوش و ساختارهای حیاتی منابع جدید انرژیداروی ضد چاقیبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱رمز پیشرفت تواضع است نه طپیوند سر، یکی از راه حلهامشکلات نخاعیتومورهای ستون فقراتآشنا پنداریزبان و بیان، در سایه پیشرتاثیر روغن رزماری استنشانهایت معرفت و شناخت درک عشناخت حقیقت یا آرزوهای گاگر نعمت فراموشی نبود بسنسبت ها در کیهانجهش های ژنتیکی مفید در سااز نشانه ها و آثار درک شدفیزیک آگاهیخواص هندوانههوش، ژنتیکی است یا محیطیبه بالاتر از ماده بیندیشکم کردن کالری روشی سودمنمنبع هوشیاری کجاست قسمت در هم تنیدگی کوانتومی و پبرخی اثرات مضر ویتامین درویاهای پر رمز و حیرتی درپارادوکس ها در علممعجزه ی علمتوانایی مغز و دیگر اجزای افسردگی و ساختار مغزتازه های درمان ام اسنوار عصب و عضلهشانس یا نتیجه ی تلاشابزار بقا از نخستین همانهم نوع خواری در میان پیشیجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند تکامل و دشواری هاخانه ی تاریکهدف از خلقت رسیدن به ابزادرمان نابینایان آیا ممکنبی ذهن و بی روحکوچکترین چیز یک معجزه اسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبررسی و اپروچ جدید بر بیمروش های صرفه جویی در ایجاپرسشمغز و سیر تکامل ان دلیلی سلول بنیادین از مخاط بینتکنولوژی و پیشرفتامید جدید بر آسیب نخاعیترازودوننورالژینورالژی تریژمینالشباهت زیاد بین سلول هاي عحقیقت افرادابزار بقا از نخستین همانهمکاری یا رقابتاز تکینگی تا مغز از مغز تقله سقوطخطر آلودگی هواوقتی پر از گل شدی خودت را درمان تشنجبیماری اسپینال ماسکولار کاهش مرگ و میر ناشی از ابمهمان ناخواندهبعد از کروناریسپریدونتکامل داروینی هنوز در حاآنژیوگرافی از مغزمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سندرم جدایی مغزانگشت نگاری مغز نشان میدتشنج چیستچگونه هموساپينس بر زمین ضایعه ی شبکه لومبوساکرالحکمت الهی در پس همه چیزهوموارکتوس ها ممکن است داز تکینگی تا مغز- از مغزتقبل و بعد از حقیقتدو ویژگی انتزاع و قدرت تجبیوگرافیویروس های باستانی، مغز مدرمانهای بیماری پارکینسکتاب، سفری به تاریخمیوتونیک دیستروفیتقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا مغز تا بزرگسالی توسعراه انسان شدن، راه رفتن وتا بحر یفعل ما یشاچقدر به چشم اعتماد کنیمسیاهچاله ی منفرد یا سیاهانسان میوه ی تکاملتضادهای علمیاتوبان اطلاعات و پلِ بیننگاه از بیرون مجموعهطبیعت موجی جهانحس و ادراک (قسمت اول )هوش مصنوعی از عروسک بازی از خود رها شوواکنش های ناخودآگاه و تقلمس کوانتومیدیوار همه اش توهم بودبالاترین هدف از دولتدرک درست از خود و هوشیاریگل زندگیما اکنون میدانیم فضا خالتمایل زیاد به خوردن بستنآیا احتمال دارد رویا از آرشد در سختی استتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش انتخاب از طرف محیط، نساهچاله ها تبخیر نمیشوداولین مورد پیوند سر در انچالش دیدگاه های سنتی در بتغییرات مغز پس از 40 سالگیاخلاق و علوم اعصابعلم ساختن برج های چرخانحس و ادراک قسمت هفتمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاواکسن علیه سرطانلزوم سازگاری قانون مجازادانشمندان پاسخ کوانتومی بازسازي مغز و نخاع چالشی درس گرفتن از شکست هاگامی در درمان بیماریهای ماده، چیزی بیش از یک خلا مدیون خود ناموجودتنهاییآیاما مقهور قوانین فیزیکزندگی فعال و مثبت روند آلتاثیر انتخاب از طرف محیط نقش سجده بر عملکرد مغزسخن نیکو مانند درخت نیکوایمپلانت مغزی کمک میکند نخاع درازتر یا کوتاهتر کجهل مقدسادغام میان گونه های مختلعادت دادن مغز بر تفکرحس و ادراک قسمت بیستمهوش مصنوعی تعاملیاصول انجام برخی نرمش ها دیک پیشنهاد خوب برای آسان منابع انرژی از نفت و گاز داروی تشنجی دربارداریبحثی درباره احساساتی غیرذهن سالمپنج اکتشاف شگفت آور در مومراقب خودتون و خانواده هتو تغییر و تحولیآرام باشزیر فشار کووید چه باید کرتاثیر درجه حرارت بر عملکنمایش تک نفرهسردرد میگرن در کودکانایا بیماری ام اس (مولتیپچرا بیماری های تخریبی مغجهان کنونی و مغز بزرگتریارتباط شگفت انگیز مغز انفلج نخاعی با الکترودهای غرور و علمحساسیت روانی متفاوتهوش عاطفی قسمت یازدهبقا در ازای بیماریژن یا نقشه توسعه مغز و نقمناطق خاص زبان در مغزداروی ضد تشنج با قابليت تبرین نت به جای اینترنترمز بقای جهش ژنتیکیپیوندهای پیچیده با تغییرمشکلات بین دو همسر و برخیتوهم فضای خالیآشناپنداری چیستزبان و تکلم برخی بیماریهتاثیر رژیم گیاه خواری بر نهایت در بی نهایتشناخت درون، شناخت بیرون؛اگر با مطالعه فیزیک کواننسبت طلایی، نشانه ای به سجهش های ژنتیکی غیر تصادفاز نظر علم اعصاب یا نرووسفیزیکدانان ماشینی برای تخواص اردههیچ نقطه ای مرکزی تر از ابه جای محکوم کردن دیگران کمالگرایی دشمن پیشرفتمنبع هوشیاری کجاست قسمت در هم تنیدگی کوانتومی و دبرخی اختلالات عصبی مثانهرویای شفافپاسخ گیاهان در زمان خوردمعجزه ی علم در کنترل کرونتوانایی یک فرد، برای تغیاقلیت خلاقتبدیل پلاستیک به کربن و سنوار عصب و عضلهشانس یا تلاشابزار بقا از نخستین همانهمه چیز موج استجبران از دست رفته هااز تکینگی تا مغز از مغز تفرایند حذف برخی اجزای مغخانواده پایدارهر چیز با هر چیز دیگر در تدرمان های اسرار آمیز در آبی سوادی در قرن 21کووید نوزده و خطر بیماری منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبررسی ژنها در تشخیص بیماروش هایی برای کم کردن اضطپرسش و چستجو همیشه باقی امغز کوانتومیسلول عصبی شاهکار انطباق تکنولوژی جدید که سلول هاامید درمان کرونا با همانترازودونتراشه مغز بدون واسطه ی دنوسانات کوانتومی منبع ماشباهت زیاد بین سلول هاي عحقیقت انسانابزار بقا از نخستین همانهمانند سازی در انساناز تکینگی تا مغز از مغز تقلب های سادهخطر را بپذیروقتی تو از یاد گرفتن باز درمان جدید ALSبیماری اضطراب عمومیکاهش التهاب ناشی از بیمامهندسی ژنتیک در حال تلاش بعد از کروناریسدیپلام تنها داروی تایتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز خمغز بزرگ چالش است یا منفعسندرم دزدی ساب کلاوینانتقال ماده و انرژیتشنج و حرکات شبه تشنجی قاچگونه هوشیاری خود را توسضایعه ی عروقی مخچهحافظه میتواند بزرگترین دهورمون شیرساز یا پرولاکتاز تکینگی تا مغز، از مغز قبل از آغازدو بیماری روانی خود بزرگ بیوگرافیویرایش DNA جنین انسان، بردرماندگی به دلیل عادت کرکتابخانهمیگرن و پروتئین مرتبط با تقلید از روی طبیعتآیا همه جنایت ها نتیجه بیراه بی شکستتاول کف پا و حقیقتنقش قهوه در سلامتیسیاهچاله ی تولید کنندهانسان ها می توانند میدان تظاهر خوابیده ی مادهاتوسوکسیمایدنگاه از دور و نگاه از نزدطبیعت بر اساس هماهنگیحس و ادراک (قسمت دوم )هوش مصنوعی از عروسک بازی از درخواست ها جدا شوواکنش به حس جدیدلووفلوکساسیندیوار، از ابتدا توهم بودباهوش ترین و با کیفیت تریدرک عمیق در حیواناتگلوله ی ساچمه ایما از اینجا نخواهیم رفتتمایز یا کشف یگانگیآیا بدون ناظر هوشمند هم برشد، رسیدن به یک هدف نیستتاثیر کتامین در درمان پانقش اتصالات بین سلولهای سایه ی هوشیاریاولین هیبرید بین انسان و چاالش ها در تعیین منبع هوتغییرات آب و هوایی که به اخلاق پایه تکامل و فرهنگعلایم کمبود ویتامین E را حس و ادراک قسمت هفدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاواکسنی با تاثیر دوگانه الزوم عدم وابستگی به گوگل دانشمندان اولین سلول مصنباغچه ی مندست و پا زدن در سایه؟گامی در درمان بیماریهای ماست مالیمدیریت اینترنت بر جنگتنهایی رمز نوآوری استآگاهی فراتر از آگاهیزندگی هوشمند در خارج از زتاثیر احتمالی عصاره تغلینقش غذاها و موجودات درياسخن و سکوتایمپلانت نخاعی میتواند دنخستین تمدن بشریجهان فراکتالادغام دو حیطه علوم مغز و عارضه جدید ویروس کرونا سحس و ادراک قسمت دهمهوش مصنوعی در کامپیوترهااصول توسعه ی یک ذهن کاملیک آلل ژنتیکی که از نئاندمنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید ALSبخش فراموش شده ی حافظهذهت را روی چیزهای مفید متپول و شادیمراحل ارتقای پله پله کیهتو جهانی هستی که خودش را آرامش و دانشزیرفون داروی ضد ام استاثیر درجه حرارت بر عملکچند نرمش مفید برای کمردرسردرد میگرنی در کودکانایا بدون زبان میتوانیم تچرا حیوانات سخن نمی گوینجهان کاملی در اطراف ما پرارتباط غیرکلامی بین انسافلج بل، فلجی ترسناک که آنغربال در زندگیخفاش کور و انسان بینا؟هوش عاطفی قسمت پنجمبقای حقیقی در دور ماندن اژن ضد آلزایمرمناطق خاصی از مغز در جستجداروی ضد تشنج با قابليت تبرای یک زندگی معمولیرمز جهانپیوندی که فراتر از امکانمشکلات روانپزشکی پس از ستوهم فضای خالی یا توهم فضآشتی بهتر استزبان و شناخت حقیقت قسمت چتاثیر رژیم گیاه خواری بر نهادینه سازی فرهنگ اختلاشناسایی تاریخچه ی تکاملیاگر تلاش انسان امروز برانشانه های گذشته در کیهان جهش های بیماری زا، معمولاز نظر علم اعصاب اراده آزفال نیکوخواص بادام زمینیهیچ چیز همیشگی نیستبه خوبی های دیگران فکرکنکمردردمنبع هوشیاری کجاست قسمت در هر سوراخی سر نکنبرخی اصول سلامت کمرروان سالمپختگی پس از چهل سالگي به معجزه در هر لحظه زندگیسفر به درون سفری زیباتوازن مهمتر از فعالیت زیاقیانوس نادانیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نوار عصب و عضلهشاهکار قرنابزار بقا از نخستین همانهمه چیز و هیچ چیزجدا کردن ناخالصی هااز تکینگی تا مغز از مغز تفراتر از دیوارهای باورخار و گلهر جا که جات میشه، جات نیدرمان های بیماری آلزایمربی شرمیکودک هشت ساله لازم است آدمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی بیماری التهابی رودروش هایی برای جلوگیری از پرسشگری نامحدودمغز آیندگان چگونه است ؟سلول عصبی، در محل خاص خودتکنولوژی جدید که سلول هاامیدهای جدید برای بازیابامیدوار باش حتی اگر همه چتراشه ها روی مغزنوشیدن چای برای مغز مفید شجاعت و ترسحقیقت اشیاابزار بقا از نخستین همانهمجوشی هسته ای، انرژِی باز تکینگی تا مغز از مغز تقلب و عقلخطرات هوش مصنوعیوقتی خودت را در آینه دیدیدرمان جدید میگرن با انتی بیماری بیش فعالیکاهش حافظه هرچند فرایندیمهندسی بدنبعد از کرونا دلخوشی بیهوریشه های مشترک همه ی موجوتکامل زبانآنزیم تولید انرژی در سلومغز بزرگ چالشهای پیش روسندرم سردرد به دلیل افت فانتروپی و هوشیاریتشنج به صورت اختلال رفتاابزار بقای موجود زنده از چگونه واکسن کرونا را توزضایعات در عصب زیر زبانیحافظه های کاذبهوش فوق العاده، هر فرد اساز تکینگی تا مغز، از مغز قبل از انفجار بزرگدو بار در هفته ماهی مصرف بیان ژن های اسکیزوفرنی دویشن پرودرها بسته نیستکجای مغز مسئول پردازش تجمیگرن و خوابتقلید از طبیعتآیا هوش مصنوعی می تواند نراه طولانی را به سلامت گذتابوهای ذهنینقش مهاجرت در توسعه نسل اسیاره ی ابلهانانسان یک کتابخانه استتظاهری از ماده است که بیداتصال مغز و کامپیوترنگاه از درون قفس یا بیرونطعمه ی شبکه های ارتباط اجحس و ادراک قسمت 67هوش مصنوعی از عروسک بازی از دست دادن دم در پیشینیاواکسن های شرکت فایزر آمرلوب فرونتال یا پیشانی مغدید تو همیشه محدود به مقدباور و کیهان شناسیدرگیری قلب در بیماری ویرگلوئونما اشیا را آنطور که هستندتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآیا برای تولید مثل همیشه ز گهواره تا گورتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش تیروئید در تکامل مغزسایه را اصالت دادن، جز فراولین تصویر در تاریخ از سنابینایی در نتیجه ی گوشی تغییرات تکاملی سر انسان اختلاف خانوادگی را حل کنعلایم کمبود ویتامین E را حس و ادراک قسمت هجدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاوابستگی یعنی قلادهمقاومت به عوارض فشار خون دانشمندان تغییر میدان مغبحتی علمی درباره تمایل بدست کردن در گوشگاهی لازم است برای فهم و ماست مالی با هوش انسانیمداخله ی زیانبار انسانتنبیه چقدر موثر استآپومورفین در پارکینسونزندگی و داراییتاثیر ترکیبات استاتین (سنقش غذاها و موجودات درياسخن پاک و ثابتایمان به رویانخستین تصویر از سیاهچالهجهان قابل مشاهده بخش کوچارتقا و تکامل سنت آفرینش عجول نباشحس و ادراک قسمت دوازدهمهوش مصنوعی در تفکر خلاق ااصول سلامت کمریک جهش ممکن است ذهن انسانمنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید s3 در درمان ام بخش های تنظیمی ژنومذخیره ی شگفت انگیز اطلاعپول و عقیدهمرز مرگ و زندگی کجاستتو جدای از کیهان نیستیآرامش و سکونزیرک ترین مردمتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیسردرد و علتهای آنایا تکامل هدفمند استچرا حجم مغز گونه انسان درجهان پیوستهارتروز یا خوردگی و التهافلج خوابمقالاتخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش عاطفی قسمت اولبلندی در ذهن ما درک بلندیژنها نقشه ایجاد ابزار هومنبع نور واقعی و ثابت، حقداروی ضد تشنج توپیراماتبرای پیش بینی آینده مغز درمز جهان خاصیت فراکتالپیوستگی همه ی اجزای جهانمشکلات روانپزشکی در عقب توهم لیلیپوتی(ریزبینی)آغاز فرایند دانستنزبان و شناخت حقیقت قسمت اتاثیر رژیم گیاه خواری بر چهار میلیارد سال تکامل بشناسایی سلول های ایمنی ااگر خواهان پیروزی هستینشانه های پروردگار در جهجهش تمدنی عجیب و شگفت انساز نظر علم اعصاب اراده آزفاکسیبتخواص شکلات تلخهیچ چیز، چقدر حقیقی استبه خودت مغرور نشوکمردرد ناشی از تنگی کانامنبع هوشیاری کجاست قسمت53در والنتاین کتاب بدید همبرخی اطلاعات روانشناسی مروبات ها قول میدهندپدیده خاموش روشن در پارکمعرفت و شناختسفر تجهیزات ناسا به مریخ توت زیاد بخوریدالکترومغناطیس شنوایی و هتبدیل سلولهای محافط به سنوار عصب و عضله مهم در تششاهکار شش گوشابزار بقا از نخستین همانهمه چیز کهنه میشودجدایی خطای حسی استاز تکینگی تا مغز از مغز تفرد موفقخارق العاده و استثنایی بهر حرکت خمیده می شود و هر درمان های بیماری اس ام ایبی عدالتی در توزیع واکسن کودک ایرانی که هوش او از منبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی سیستم تعادلی بدن اروش هایی ساده برای کاهش اپس از اگو یا بعد از نفسمغز اندامی تشنه ی انرژی اسلولهای ایمنی القا کنندهتکینگیسلولهای بنیادی مصنوعی درتکامل فردی یا اجتماعیامیدواریتراشه ی هوش مصنوعی در مغزنوعی سکته مغزی ، وحشتناک شرکت نورالینک ویدیویی ازحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین همانهمراه سختی، اسانی هستاز تکینگی تا مغز از مغز تقلب یا مغزدفاع از پیامبروقتی خورشید هست شمع به کادرمان جدید کنترل مولتیپلکاهش دوپامین عامل بیماریمهربانی، شرط موفقیتبعد از کرونا دلخوشی بیهوریشه های مشترک حیاتتکامل زبانآواز خواندن در قفس، نشانمغز بزرگ و فعال یا مغز کوسوپاپ ها یا ترانزیستورهاانتظار گذر تندباد؟تشنج عدم توازن بین نورون ابزار بقای موجود زنده از چگونه آن شکری که می خوریمضرورت زدودن افکارحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی می تواند بر احاز تکینگی تا مغز، از مغز قبرستان ها با بوی شجاعتدو برابر شدن خطر مرگ و میبیان حقیقتواقعیت فیزیکی، تابعی از درهای اسرارآمیز و پوشیدهکرونا چه بر سر مغز می آورمیگرن و روزه داریتقویت استخوان در گرو تغذآیا هوش مصنوعی زندگی بشررابطه تشنج و اوتیسمتاثیر فکر بر سلامتنقش میدان مغناطیسی زمین سیاره ابلهانانسان باشتعویض دارو در تشنجاثر مضر مصرف طولانی مدت رنگاه از درون مجموعه با نگظهور امواج مغزی در مغز مصحس و ادراک قسمت 74هوش مصنوعی از عروسک بازی از روده تا مغزواکسن کووید 19 چیزهایی که لوتیراستامدیدن خدا در همه چیزباید از انسان ترسیددرگیری مغز در بیماری کویگمان میکنی جرمی کوچکی در ما به جهان های متفاوت خودتمدن پیشرفته ی پیشینیانآیا بزرگ شدن مغز فقط در دزمین در برابر عظمت کیهانتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش حفاظتی مولکول جدید دساخت سلول عصبی حتی پس از اولین دارو برای آتاکسی فناتوانی از درمان برخی ویتغذیه بر ژنها تاثیر دارداختلال حرکتی مانند لرزش علائم عصبی آلزایمر، با احس و ادراک قسمت هشتمهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در مورد هواسطه ها د رمسیر ایجاد مغمقایسه رقابت و همکاریدانشمندان روش هاي جدیدی بحث درباره پیدایش و منشا دست آسمانگاهی مغز بزرگ چالش استماشین دانشمدارک ژنتیکی چگونه انسانتهدیدهای هوش مصنوعیآپومورفین در پارکینسونزندگی بی دودتاثیر تغذیه بر سلامت روانقش غذاها و موجودات درياسخت ترین کار، شناخت خود ااین پیوند نه با مغز بلکه نخستین روبات های زنده ی ججهان موازی و حجاب هاارتقا یا بازگشت به قبل ازعدم توقف تکامل در یک انداحس و ادراک قسمت سومهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاضطراب و ترسیک رژیم غذایی جدید، می تومنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید لنفوم و لوکمیبخش بزرگی حس و ادراک ما اذره ی معین یا ابری از الکپوست ساعتی مستقل از مغز دمرز بین انسان و حیوان کجاتو دی ان ای خاص ميتوکندريآرامش(سکوت) stillness و تکاپوزیست شناسی کل در جزء فراکتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیسردرد به دلیل مصرف زیاد مایجاد احساساتچرا خشونت و تعصبجهان پیوستهارزش های وارونهفلج خواب چیستتاثیر ویتامین دی بر بیماخلا، حقیقی نیستهوش عاطفی قسمت دهمبلوغ چیستژنها ، مغز و ارادهمنبع هوشیاری کجاست قسمت داروی ضد جنون در درمان تیبرای اولین بار دانشمندانرنگ کردن، حقیقت نیستپیام های ناشناخته بر مغز مشاهده گر جدای از شیء مشاتوهم چیستآغاز فصل سرما و دوباره تکزبان و شناخت حقیقت قسمت دتاثیر رژیم گیاهخواری بر چهار ساعت پس از کشتار خوکشواهدی از نوع جدیدی از حااپل ویژن پرو در تشخیص بیمنشانه های بیداری روحیجهشهای مفید و ذکاوتی که داز واقعیت امروز تا حقیقتفاجعه ی جهل مقدسخواص شگفت هویجهیچ وقت خودت را محدود به به دنبال رستگاری باشکمردرد و علل آنمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمدر یک فراکتال هر نقطه مرکبرخی بیماری ها که در آن بروبات های ریز در درمان بیپروژه ی ژنوم انسانیمغز فکر میکند مرگ برای دیسفر دشوار اکتشافتوسعه هوش مصنوعی قادر اسالکتروتاکسی(گرایش و حرکتبر را بردارنوار عصب و عضله برای تاییشاید گوشی و چشمی، آماده شابزار بقا از نخستین همانهمه چیز در زمان مناسبجریان انرژی در سیستم های از تکینگی تا مغز از مغز تفرد یا اندیشهخبر مهم تلسکوپ هابلهرچیز با یک تاب تبدیل به درمان های جدید ALSبیمار 101 ساله، مبتلا به سکودکان مهاجرمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبررسی علل کمر درد در میانروش جدید تولید برقآلودگی هوا چالش قرن جدیدمغز انسان ایا طبیعتا تماآلودگی هوا و ویروس کرونامغز انسان برای ایجاد تمدسلام تا روشناییتکامل مادی تا ابزار هوشمامیدواری و مغزتراشه ی بیولوژِیکنیوالینشربت ضد خلطحقیقت خواب و رویاابزار بقا از نخستین همانهمراهی میاستنی با برخی ساز تکینگی تا مغز از مغز تقلب دروازه ی ارتباطدفاع در برابر تغییر ساختوقتی ریشه ها عمیقند از چیدرمان جدید ام اسکاهش سن بیولوژیکی، تنها موفقیت هوش مصنوعی در امتتفکر قبل از کاررژیم های غذایی و نقش مهم تکامل زبان انسان از پیشیآینه در اینهمغز بزرگترین مصرف کننده سوپاپ ها یا ترانزیستورهااندوه در دنیا استتشویق خواندن به کودکانابزار بقای موجود زنده از چگونه انتظارات بر ادراک ضرب المثل یونانیحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی و کشف زبان هایاز تکینگی تا مغز، از مغز قدم زدن و حرکت دید را تغیدو برابر شدن خطر مرگ و میبیداری معنوی یعنی دوستی واقعیت چند سویهدرون قفس یا بیرون از آنکریستال هامیگرن سردردی ژنتیکی که بتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیا هوش ارثی دریافتی از پرادیوی مغز و تنظیم فرکانتاثیر مشاهده بر واقعیت بنقش محیط زندگی و مهاجرت دسیاره ابلهانانسان جدید از چه زمانی پاتعامل انسان و هوش مصنوعیاثرات فشار روحی شدیدنگاه حقیقی نگاه به درون اظرف باید پر شود چه با چرک حس و ادراک قسمت 75هوش مصنوعی از عروسک بازی از سایه بگذرواکسن کرونا و گشودن پنجرلوزالمعده(پانکراس)مصنوعدیدگاه نارسای دوگانه ی مبابا زود بیادرگیری مغز در بیماران مبگنجینه ای به نام ویتامین ما با کمک مغز خود مختاريمتمدن بشری و مغز اخلاقیآیا تکامل و تغییرات ژنتیزمین زیر خلیج فارس تمدنی تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش حیاتی تلومر دی ان آ دساخت شبکه عصبی مصنوعی با اولین دروغناتوانی در شناسایی چهره ثبت و دستکار ی حافظهاختلال خواب فرد را مستعد علت خواب آلودگی بعد از خوحس و ادراک قسمت هشتاد و نهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در تفسیر وبینار اساتید نورولوژی دمقابله ی منطقی با اعتراضدانشمندان روشی برای تبدیبحثي درباره هوش و تفاوتهدست بالای دستگاهی جهت را عوض کنمبانی ذهنی سیاه و سفیدمروری بر تشنج و درمان هایتو یک معجزه ایآب زندگی است قسمت چهارمزندگی در جمع مواردی را برتاثیر حرکات چشم بر امواج نقش غذاها در کاهش دردهای سختی ها رفتنی استاین اندوه چیستنرمش های مفید برای درد زاجهان ما میتواند به اندازارتوکين تراپی روشی جديد عدم درکحس و ادراک قسمت سی و هشتمهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاطلاع رسانی اینترنتییکی از علل محدودیت مغز اممنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید میاستنی گراویبخش بزرگتر کیهان ناشناختذرات کوانتومی زیر اتمی قپوشاندن خود از نورمرز جدید جستجو و اکتشاف، تو در میانه ی جهان نیستی آزمون تجربی، راهی برای رزیست شناسی باور حقیقت یا تاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانی و علمسردرد تنشنایران بزرگچرا در مغز انسان، فرورفتجهان پر از چیزهای اسرار آارزش های حقیقی ارزش های غفلج دوطرفه عصب 6 چشمصفحه اصلیخلا، خالی نیستهوش عاطفی قسمت دومبلعیدن ستاره توسط سیاهچاژنهای مشترک بین انسان و ومنبع هوشیاری کجاست قسمت دارویی خلط آوربرای تمدن سازی، باید در برنگین کمانپیدایش زبانمشاهده آینده از روی مشاهتوهم و خیالآغاز مبهم آفرینشزبان و شناخت حقیقت قسمت ستاثیر رژِیم غذایی بر میگنون و القلمشواهدی از دنیسوان(شبه نئاپی ژنتیکنظام مثبت زندگیجهشهای مفید و ذکاوتی که داز کجا آمده ام و به کجا میفاصله ها در مکانیک کوانتخود جسم و یا تصویرهیچ کاری نکردن به معنی چیبه زودی شبکه مغزی به جای کمردرد با پوشیدن کفش منامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر کمتر از چند ماه سوش جدبرخی بیماری های خاص که بدروبات کیانپروژه ی ژنوم انسانیمغز قلبسفرنامه سفر به بم و جنوب توسعه برخی شغل ها با هوش الکترودهای کاشتنیتحریک عمقی مغزنوار عصب و عضله تعیین محلشاید درست نباشدابزار بقا از نخستین همانهمه چیز در زمان کنونی استجریان انرژی در سیستم های از تکینگی تا مغز از مغز تفرد حساس از نظر عاطفی و بخدا موجود استهز ذره، یک دنیاستدرمان های جدید میگرنبیمار مرکز تنفس سلولیکودکان میتوانند ناقل بی منبع هوشیاری کجاست؟(قسمبرطرف کردن خشونت را از خاروش صحبت کردن در حال تکامروشهای نو در درمان دیسک بآلودگی هوا و پارکینسونمغز انسان برای شادمانی طسلاح و راهزنیتکامل مداومامیدی به این سوی قبر نیستتربیت کودکان وظیفه ای مهنیکولا تسلاشش مرحله تکامل چشمحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از همراهی نوعی سردرد میگرنیاز تکینگی تا مغز از مغز تقلب روباتیکدقیق ترین تصاویر از مغز ابیماری تی تی پیوقتی شروع به بیدار شدن میدرمان جدید ای ال اس، توفرکایروپاکتیک چیستموفقیت در تفکر استتفکر ترکیبی در هوش مصنوعرژیم های غذایی و نقش مهم تکامل ساختار رگهای مغزی آیندهمغز حریص برای خون، کلید تسوپاپ ها یا ترانزیستورهااندوه دردی را دوا نمیکندتشخیص ژنتیکی آتروفی های ابزار بقای موجود زنده از چگونه به سطح بالایی از هوضربه مغزی در تصادف رانندحافظه و اطلاعات در کجاستهوش مصنوعی یا حماقت طبیعاز تکینگی تا مغز، از مغز قدرت مردمدو داروی جدید برای میاستبیداری و خواب کدام بهتر اواقعیت چیستدرون آشفته ی تو و ظاهر خنکریستال زمان(قسمت اولمیگرن شدید قابل درمان استقویت سیستم ایمنیآیا هوش سریعی که بدون احسراز تغییرتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنقش مرکز تنفس سلولی در بیسیب یکسان و دیدگاه های متانسان خطرناکترین موجودتعامل انسان با هوش مصنوعاثرات مفید قهوهنگاه دوبارهعقل مجادله گرحس و ادراک قسمت 78هوش مصنوعی از عروسک بازی از علم جز اندکی به شما داواکسن کرونا از حقیقت تاتلیروپریم داروی ترکیبی ضددیستونی قابل درمانباد و موجدرگیری مغزی در سندرم کووگوهر با نظر دیگران سنگ نمما بخشی از این جهان مرتبطتمدن زیر آبآیا جنین انسان، هوشمندی زمان چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش خرچنگ های نعل اسبی درساخت شبکه عصبی با الفبای اولین سلول مصنوعینادیدنی ها واقعی هستندثبت امواج الکتریکی در عصاختلال در شناسایی حروف و عماد الدین نسیمی قربانی حس و ادراک قسمت هشتاد و شهوش مصنوعی از عروسک بازی استخوان های کشف شده، ممکوجود قبل از ناظر هوشمندمقابله با کرونا با علم اسدانش، قفل ذهن را باز میکنبحثی جالب درباره محدودیتدستورالعمل مرکز کنترل بیگذر زمان کاملا وابسته به مباحث مهم حس و ادراکمرکز هوشیاری، روح یا بدن تو یک جهان در مغز خودت هسآب زندگی است قسمت هفتمزندگی در سیاهچالهتاثیر دوپامین و سروتونیننقشه مغزی هر فرد منحصر بهسختی در بلند شدن از روی صاین ایده که ذرات سیاهچالنرمش های مفید در سرگیجهجهان مادی، تجلی فضا در ذهارتباط میکروب روده و پارعدالت برای من یا برای همهحس و ادراک قسمت سی و ششمهوش مصنوعی درمانگر کامپیاطلاعات حسی ما از جهان، چیافته های نوین علوم پرده منابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید آلزایمربخش دیگری در وجود انسان هذرات کوانتومی زیر اتمی قپیموزایدمرزهای حقیقی یا مرزهای تتوقف؛ شکستآزمون ذهنی گربه ی شرودینزیست، مرز افق رویداد هستتاثیر درجه حرارت بر عملکچند روش ساده برای موفقیتسردرد سکه ایایرادهای موجود در خلقت بچرا ذرات بنیادی معمولاً جهان پر از چیزهای جادویی ارزش حقیقی زبان قسمت اولفن آوری های جدید علیه شناسوالات پزشکیخلاصه ای از مطالب همایش مهوش عاطفی قسمت سومبنی عباس، ننگی بر تاریخژنهای هوش ، کدامندمنبع هوشیاری کجاست قسمت دارویی ضد بیش فعالی سیستبرای خودآگاه بودن تو بایرهبر حقیقیپیر شدن حتمی نیستمشاهدات آمیخته با اشتباهتوهم وجودإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَزبان جانسوزتاثیر سلامت دستگاه گوارشنوآوری ای شگفت انگیز دانشیشه ی بازالتی و سیلیکونابتدا سخت ترین استنظریه ی تکامل در درمان بیجوانان وطناز کسی که یک کتاب خوانده فاصله ی همیشگی تصویر سازخودآگاهی و هوشیاريهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبه زیر پای خود نگاه نکن بکنفرانس تشنج هتل کوثر اصمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر آرزوهایت مداومت داشتهبرخی توجهات در ببمار پارروح و آب حیاتپروانه ی آسمانیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسفرنامه سفر به بم و جنوب توصیه های سازمان بهداشت الگو نداشتیمتحریک عمقی مغز در آلزایمنوار عصب و عضله در مطب دکشایسته نیست در جیب خود قرابزار بقا از نخستین همانهمه چیز، ثبت می شودجریان انرژی در سیستم های از تکینگی تا مغز از مغز تفردا را نمیدانیمخدا نور آسمان ها و زمین اهزینه ای که برای اندیشیددرمان های جدید در بیماری بیماری لبر و نابینایی آنکودکان خود را مشابه خود تمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمبزرگ فکر کنروشهای شناسایی قدرت شنواآلزایمرمغز انسان برای شادمانی طسلسله مباحث هوش مصنوعیامیدی تازه در درمان سرطاترجمه فعالیت های عضله به نیاز به آموزش مجازی دیجیششمین کنگره بین المللی سحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از هندسه ی پایه ایاز تکینگی تا مغز از مغز تقلب را نشکندل به دریا بزنبیماری خود ایمن اعصاب محویتنام نوعی کرونا ویروس درمان جدید سرطانکار امروز را به فردا نیندمولکول ضد پیریتفکر خلا ق در برابر توهم رژیم ضد التهابیتکامل شناخت انسان با کشفآینده ی انسان در فراتر ازمغز در تنهایی آسیب میبینسوخت هیدروژنی پاکاندوهگین نباش اگر درب یا تشخیص آلزایمر سالها قبل ابزارهای پیشرفته ارتباط چگونه باغبانی باعث کاهش ضررهای مصرف شکر و قند بر حافظه ی هوش مصنوعیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز تکامل تا مغز از مغز تا قدرت و شناخت حقیقتدو سوی واقعیتبیست تمرین ساده برای جلوواقعیت چیستدروغ نگو به خصوص به خودتکریستال زمان(قسمت دوم)میدان مغناطيسي زمین بشر تلقین اطلاعات و حافظهآیا هشیاری کوانتومی وجودراست دستی و چپ دستیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نقش نگاه از پایین یا نگاهسیر آفرینش از روح تا مغز انسان در هستی یا هستی در تعداد کلی ذهن ها در جهان اثرات مفید روزه دارینگاهی بر قدرت بینایی دراعقل سالمحس و ادراک قسمت 82هوش مصنوعی از عروسک بازی ازدواج های بین گونه ای، رواکسن کرونا ساخته شده تولیس دگرامفتامین یا ویاسدژا وو یا اشنا پنداریباد غرور و سر پر از نخوت ودرگیری مغزی در سندرم کووگویید نوزده و ایمنی ساکتما تحت کنترل ژنها هستیم یمحدودیت درک انسانتمدنی قدیمی در شمال خلیج آیا جهان ذهن و افکار ما مزمان و مکان، ابعاد کیهان تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش داروهاي مختلف معروف ساختن آیندهاوکرلیزوماب داروی جدید شنادانی در قرن بیست و یکم،جلو رفتن یا عقبگرداختلال در شناسایی حروف و عوامل موثر در پیدایش زباحس و ادراک قسمت پنجمهوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان دوراپامیل در بارداریملاحظه های اخلاقی دربارهدانش، یک انسان را ناسازگبحثی در مورد نقش ویتامين دغدغه نتیجه ی نادانی استگذشته را دفن کنمبتکران خودشکوفامرکز حافظه کجاستتو کجای جهانیآب زندگی است قسمت اولزندگی زمینی امروز بیش از تاثیر دپاکین بر بیماری منقشه های مغزی جدید با جزیسدسازی روش مناسب برای مقاین ابتدای تناقض هاستنرمش های موثر در کمردردجهان مرئی و نامرئیارتباط ماده و انرژیعسل طبیعی موثر در کنترل بحس و ادراک قسمت سیزدهمهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاطلاعاتی عمومی در مورد میاد گرفتن مداوممنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید ای ال اسبخشیدن دیگران یعنی آرامشذرات کوانتومی زیر اتمی قپیموزایدمزایای شکلات تلخ برای سلتولید مولکول جدید توسط هآزمون ذهنی گربه شرودینگرزاویه نگاه ها یکسان نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکچندین ماده غذایی که ماننسردرد عروقی میگرنایستادن در برابر آزادی بچراروياها را به یاد نمی آجهان دارای برنامهارزش حقیقی زبان قسمت دومفناوری هوش مصنوعی نحوه خپیامهای کاربرانخلاصه ای از درمان های جدیهوش عاطفی قسمت ششمبه قفس های سیاهت ننازژنهای حاکم بر انسان و انسمنبع هوشیاری کجاست قسمت داستانها و مفاهیمی اشتبابرای رشد، باید از مسیر خطروی و منیزیم در تقویت استپیراستاممطالبه ی حق خودتوهم وجودافت فشار خون ناگهانی در وزبان ریشه هایی شناختی استاثیر عصاره تغلیظ شده گینوار مغز مشاهده ی غیر مستشکل های متفاوت پروتئین هابتدایی که در ذهن دانشمننظریه ی تکامل در درمان بیجوانان وطناز آغاز خلقت تا نگاه انسافتون های زیستیخودآگاهی و هوشیاريهیچ کس حقیقت را درون مغز به سیاهی عادت نکنیمکنگره بین المللی سردرد دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر آسمان هدیه های نادیدنبرخی توصیه ها برای واکسیروح در جهانی دیگر استپرواز از نیویورک تا لوس آمغز مانند تلفن استسفرنامه سفر به بم و جنوب توصیه های غیر دارویی در سالگو و عادت را بشکن و در اتداوم مهم است نه سرعتنوبت کودکانشادی، پاداش انجام وظیفهابزار بقا از نخستین همانهمه ی سردردها بی خطر نیستجراحی هوشیار مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تفرزندان زمان خودخدا بخشنده است پس تو هم بهزینه سنگین انسان در ازادرمان های جدید سرطانبیماری میاستنی گراویسکودکان را برای راه آماده منبع هوشیاری کجاست؟(قسمبزرگ شدن مغز محدود به دوربزرگ شدن تقریبا ناگهانی روشی برای بهبود هوش عاطفآملودیپین داروی ضد فشار مغز انسان رو به کوچک تر شسلطان جنگل یا صاحب ملکوتامگا سه عامل مهم سلامتترجمه ی فعالیت های عضله بچیز جدید را بپذیرشعار و عملحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از هندسه ی رایج کیهاناز تکینگی تا مغز از مغز تقوی تر باشدلایلی که نشان میدهد ما ببیماری دویکویتامین E برای فعالیت صحدرمان جدید سرطانکار با یگانگی و یکپارچگیمولتیپل اسکلروز در زنان تفاوت مغز انسان و میمون هرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتکامل، نتیجه ی برنامه ریآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز را از روی امواج بشناسسودمندی موجودات ابزی بر اندام حسی، درک از بخش هایتشخیص ایدزابزارهای بقا از نخستین هچگونه تکامل مغزهای کنونیضررهای شکر بر سلامت مغزحافظه انسان و حافظه ی هوشهوش مصنوعی گوگل به کمک تشاز تکامل تا مغز، از مغز تقدرت کنترل خوددولت یا گروهکبیش از نیمی از موارد انتقواقعیت های متفاوتدریای خداکریستال زمان(قسمت سوم)میدان های مغناطیسی قابل تلاش ها برای کشف منابع جدآیا واکنش های یاد گرفته ورجزخوانی هایی که امروز بتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش نظام غذایی در تکامل مسیستم تخلیه ی مغز بینشی نانسان عامل توقف رشد مغزتعذیه ی ذهناثرات مضر ماری جواناعقلانیت بدون تغییرحس و ادراک قسمت 87هوش مصنوعی از عروسک بازی اسکلت خارجی در درمان اختواکسن آلزایمرلا اکراه فی الدیندژاوو یا آشناپنداریبار مغز بر دو استخواندرگیری اعصاب به علت میتوگوش دادن بهتر از حرف زدنمانند آب باشمخچه فراتر از حفظ تعادلتمرکز و مدیتیشنآیا جهش های ژنتیکی، ویروزمان و گذر آن سریع استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش درختان در تکاملساختن آینده، بهترین روش ايندگان چگونه خواهند دیدنازوکلسینجلوتر را دیدناختلالات مخچهعوامل ایجاد لغت انسانی و حس و ادراک قسمت پنجاههوش مصنوعی از عروسک تا کماسرار آفرینش در موجورزش هوازی مرتب خیلی به قملاحظات بیهوشی قبل از جردائما بخوانبحثی در مورد نقش کلسیم و ذهن ما از در هم شکستن منبگریه ی ابر، رمز طراوت باغمتواضع باشمرکز حافظه کجاستتو کز محنت دیگران بی غمیآب زندگی است قسمت دومزندگی زودگذرتاثیر داروهای ضد التهاب نقشه با واقعیت متفاوت اسسرنوشتاینکه به خاطرخودت زندگی نرمشهای مهم برای تقویت عجهان مشارکتیارتباط متقابل با همه ی حیعشق به هفت مرتبه ی شناختیحس و ادراک قسمت ششمهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاطلاعاتی عمومی در مورد میاد بگیر فراموش کنیمنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید برای میاستنی بخشش، عقلانی یا غیر عاقلرفلکس وتری با توضیح دکتر پیچیدگی های مغزمگسمسمومیت دانش آموزان بی گتولید مثل اولین ربات های آزادی عقیده، آرمانی که تزاوسکا درمان گوشرتاثیر درجه حرارت بر عملکچندجهانیسرطان کمیت گراییاکنون را با همه ی نقص هایچراروياها را به یاد نمی آجهان در حال نوسان و چرخشارزش حقیقی زبان قسمت سومفواید روزه داری متناوبسایتهای دیگرخم شدن فضا-زمانهوش عاطفی بیشتر در زنانبه مغز خزندگان خودت اجازکفش و کتابمنبع هوشیاری کجاست قسمت دخالت در ساختار ژنهابرای زندگی سالم، یافتن ترویکردهای جدید ضایعات نخپیشینیان انسان از هفت میمطالبی در مورد تشنجتوهم بی خداییافت هوشیاری به دنبال کاهزبان شناسی مدرن در سطح سلتاریک ترین بخش شبنوار مغز با توضیح دکتر فاشکل پنجم مادهابتذال با شعار دیننظریه ی تکامل در درمان بیجواب دانشمند سوال کننده از انفجار بزرگ تا انفجار فروتنی معرفتیخودت را از اندیشه هایت حفهیچ اندر هیچبه سخن توجه کن نه گویندهکنگره بین المللی سردرد دمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر آستانه ی موج پنجم کوویبرخی درمان های Spinal Muscular Atروح رهاییپروتئین های ساده ی ابتدامغز مادران و کودکان در زمسفرنامه سفر به بم و جنوب توصیه هایی در مصرف ماهیالگوی بنیادین و هوشیاریتداخل مرزها و صفات با بیننور از عمق تاریکیشب سیاه سحر شودابزار بقا از نخستین همانهمه جا خیر بکارجراحی گردن همیشه برای دیاز تکینگی تا مغز از مغز تفرضیه ای جدید توضیح میدهخدای رنگین کمانهزاران سال چشم های بینا ودرمان های رایج ام اسبیماری های میتوکندریکوری گذرای ناشی از موبایمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمکی غایب شدی تا نیازمند دلمنبع هوشیاری در کجاست؟ قبزرگترین خطایی که مردم مروشی جدید در درمان قطع نختکامل چشمآموزش نوین زبانمغز انسان رو به کوچکتر شدسم زنبور ، کلیدی برای واراما شما از دید خفاش کور هترجمه ای ابتدایی از اسراچیزی منتظر شناخته شدنصبور باشحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از هندسه بنیادیناز تکینگی تا مغز از مغز تقیچی ژنتیکیدنیا فریب و سرگرمیبیماری دیستروفی میوتونیویتامین E در چه مواد غذایدرمان دارویی سرطان رحم بکارهای کوچک، بی ارزش نیسمواد کوانتومی جدید، ممکنتفاوت ها و تمایزها کلید برژیم غذایی سالم و ضد التهتکثیر سلول در برابر توقف آینده با ترس جمع نمیشودمغز زنان جوانتر از مغز مرسی و سه پل اصفهانانرژی بی پایان در درون هرتصویر خورشید یا خود خورشابزارهای بقا ازنخستین همچگونه جمعیت های بزرگ شکل ضعیف و قویحباب های کیهانی تو در توهوش مصنوعی الفاگواز تکامل تا مغز، از مغز تقدرت انسان در نگاه به ابعدوچرخه در کاهش دردهای کمبیشتر کمردردها نیازی به واقعیت و مجازدرک فرد دیگر و رفتارهای اکشف مکانیسم عصبی خوانش پمیدان های کوانتومی خلاتلاش های جدید در ALSآیا یک، وجود داردرحم مصنوعیتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش نظریه تکامل در شناساسیستم تعادلی بدنانسانیت در هم تنیده و متصتغییراجزای پر سلولی بدن انسان عقیده ی بی عملحس و ادراک قسمت چهلهوش مصنوعی از عروسک بازی اسکار، لگوی هوشمندواکسن ایرانی کرونا تولیدلاموژین داروی ضد اوتیسم؟دگرگونی های نژادی و تغییبار بزرگ ایستادن بر دو پادرب بسته با غیر خود باز مگوشه بیماری اتوزومال رسسماه رجبمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتمرکز بر هدفآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجزمان و صبرتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش ذهن و شناخت در حوادث ساختار فراکتال وجود و ذهايا اراده آزاد توهم است ینباید صبر کرد آتش را بعد جمجمه انسان های اولیهاختلالات حرکتی در انسانعواملی که برای ظهور لغت احس و ادراک قسمت پنجاه و یهوش مصنوعی از عروسک تا کماسرار بازسازی اندام هاورزش هوازی ، بهترین تمریممانتین یا آلزیکسا یا ابدارچینبحثی در مورد حقیقت فضا و ذهن چند جانبه نیازمند نگگربه شرودینگر و تاثیر مشمجموعه های پر سلولی بدن ممرکز خنده در کجای مغز استتو پیچیده ترین تکنولوژی آب زندگی است قسمت سومزندگی سلول در بدن، جدای اتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نقص های سیستمی ایمنیسریع دویدن مهم نیستاینکه خانواده ات سالم باچرا ماشین باید نتایج را پجهان معناارتباط چاقی و کاهش قدرت بعشق درونی به یگانگی خلقتحس و ادراک قسمت شصت و هشتهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نیادگیری مهارت های جدید دمنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید برای کاهش وزنبدون پیر فلکرفتار مانند بردهپیچیدگی های مغزی در درک زمسمومیت دانش آموزان، قماتولید یا دریافت علمآزار دیگری، آزار خود استزبان فرایند تکاملی برای تاثیر درجه حرارت بر عملکنه ناامیدی بلکه ارتقاسرعت فکر کردن چگونه استاکوییفلکسچراغ های متفاوت و نور یکسجهان در حال ایجاد و ارتقاارزش خود را چگونه میشناسفواید زیاد دوچرخه سواریخونریزی مغز در سندرم کووهوش عاطفی در زنان بیشتر ابه نقاش بنگرکل اقیانوس در یک ذرهمنبع هوشیاری کجاست قسمت در میان تاریکی و روشناییبرخی ملاحظات در تشنج های رویا و واقعیتپیشرفت های جدید علوم اعصمطالعه ای بیان میکند اهدتوهم تنهاییافتخار انسانزبان شناسی نوین نیازمند تاریکی من و تو و گرد و غبانوار مغز ترجمه رخدادهای شکرگزار هر چیزی باش که داابداع دی ان ای بزرگترین دنظریه ی ریسمانجواب سنگ اندازیاز بار خود بکاه تا پرواز فروتنی و غرورخودروهای هیدروژنیهیچگاه از فشار و شکست نتربهبود حافظه پس از رخدادهکنترل همجوشی هسته ای با همنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر برابر حقایق جدیدبرخی روش های تربیتی کودکروزه داری متناوب، مغز را پروتز چشممغز چون ابزار هوش است دلیسفری به آغاز کیهانتوضیحی ساده در مورد هوش مالگوبرداری از طبیعتترقی واقعی یا شعار ترقینور درونشبیه سازی میلیون ها جهان ابزار بقا از نخستین همانهمیشه چیزی برای تنهایی دجستجوی متن و تصویر به صوراز تکینگی تا مغز از مغز تفساد اقتصادی سیتماتیک درخدایی که ساخته ی ذهن بشر هستي مادي ای که ما کوچکتردرمان های علامتی در ام اسبیماری های مغز و اعصاب و درمان ژنتیکی برای نوآوریبیماری وسواسکیهان خود را طراحی میکندمنبع هوشیاری در کجاست؟(قبزرگترین درد از درون است روشی جدید در درمان نابینتکامل و ارتقای نگاه تا عمآمارهای ارائه شده در سطح مغز ایندگان چگونه استسماگلوتید داروی کاهش دهنامروز دانش ژنتیک هیچ ابهترس و آرمان هاچیزی خارج از مغزهای ما نیصبور باشحقیقت، آن چیزی نیست که جلابزار بقای موجود زنده از هندسه در پایه ی همه ی واکاز تکینگی تا مغز از مغز تقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصدنیا مکانی بسیار اسرارآمبیماری سلیاکویتامین کادرمان زخم دیابتی با تکنوکارهایی بیش از طراحی و گپموجود بی مغزی که می تواندتفاوت ها را به رسمیت بشنارژیم غذایی ضد التهابیتأثیر نیکوتین سیگار بر مآیا فراموشی حتمی استمغزهای کوچک بی احساسسیلی محکم محیط زیست بر انانرژی تاریکتصویر در هم تنیدگی کوانتابزارهای بقای موجود زندهچگونه جمعیت های بزرگ شکل طلوع و حقیقتحباب هایی تو در توهوش مصنوعی اکنون می تواناز تکامل تا مغز، از مغز تقدرت ذهندوچرخه سواری ورزشی سبک و با هوش مصنوعی خودکار روبواقعیت و انعکاسدرک نیازمند شناخت خویش اکشف مکانیسمی پیچیده در بمیدان بنیادین اطلاعاتتلاش های جدید در درمان فرآیا کیهان می تواند یک شبیرحم مصنوعیتاثیر ویتامین دی بر بیمانقش هورمون های تیروئید دسیستم دفاعی بدن علیه مغز انسانیت در برابر دیگراننگاهی بر توانایی اجزاي بتغییر الگوی رشد مغزی با زاجزایی ناشناخته در شکل گعلم و ادراک فقط مشاهده ی حس و ادراک قسمت چهل و هفتهوش مصنوعی از عروسک بازی اساس انسان اندیشه و باور واکسن اسپایکوژنلایو دوم دکتر سید سلمان فدانش قدرت استبار سنین ابزار هوشمندی ادرختان چگونه بر تشکیل ابگوشت خواری یا گیاه خواریماپروتیلینمخچه ابزاري که وظیفه آن فتمرکز بر امروزآیا خداباوری محصول تکاملزمان واقعیت است یا توهمتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روی و منیزیم در سلامتساختار شبکه های مغزی ثابايا اراده آزاد توهم است ینبرو و انرژی مداومجنین مصنوعیاختلالات صحبت کردن در انعوارض ازدواج و بچه دار شدحس و ادراک قسمت پنجاه و دهوش مصنوعی از عروسک تا کماصفهان زیباورزش و میگرنمن کسی در ناکسی دریافتم داروهای مصرفی در ام اسبحثی در مورد عملکرد لوب فذهن هوشیار در پس ماده ی مگزیده ای از وبینار یا کنفمجرم، گاهی قربانی استمرگ چیستتو آرامش و صلحیآب، زندگی است(قسمت پنجم)زندگی، مدیریت انرژیتاثیر درجه حرارت بر مغزنقص در تشخیص هیجانات عامسریعترین کامپیوتر موجوداین، فقط راه توستچرا مردم با زندگی میجنگنجهان معکوسارتباط هوش ساختار مغز و ژعشق، شلوغ کردن نیستحس و ادراک قسمت شصت و دوهوش احساسیاعتماد به خودیادگیری هوش مصنوعی، عمیقمنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید برای ای ال اسبدون بار گذشتهرفتار وابسته به شکلپیوند قلب خوک، به فرد دچامسیر دشوار تکامل و ارتقاتولید پاک و فراوان انرژیآسيب میکروواسکولاریا آسزبان متغیرتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعدامسطح آگاهی، رخدادهای زندگاکسی توسین و تکامل پیش انزاع ها بیهوده استجهان ریز و درشتاز فرد ایستا و متعصب بگذرفیلم کوتاه هیروشیما از هخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش عاطفی در زنان بیشتر ابه نقاش بنگرکلمات بلند نه صدای بلندمنبع هوشیاری کجاست قسمت در مانهای کمر دردبرخی مرزهای اخلاق و علوم رویا و کابوسپیشرفت در عقل است یا ظواهمعماری، هندسه ی قابل مشاتوهم جداییافراد آغاز حرکت خودشان رزبان، نشان دهنده ی سخنگو تاریکی و نورنوار مغز در فراموشی هاشکست حتمیابزار هوش در حال ارتقا ازنظریه تکامل در درمان بیمجوسازی مدرناز بحث های کنونی در ویروسفرگشت و تکامل تصادفی محض خورشید مصنوعیهیپرپاراتیروئیدیسمبهداشت خوابکنترل جاذبهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر درمان بیماری مولتیپل برخی سلولهای عصبی در تلاروزه داری و التهاب زیانبپروتز عصبی برای تکلممغز چگونه صداها را فیلتر سقوط درون جاذبه ای خاص، چتوضیحات دکتر فاطمی در موالتهاب شریان تمپورالتروس جریان انرژینوروفیبروماتوزشبیه سازی سیستم های کوانابزار بقا از نخستین همانهمیشه چشمی مراقب و نگهبااز تکینگی تا مغز از مغز تفشار و قدرتخدایا جز تو که را دارمهستی ما پس از شروعی چگال هشت توصیه برای کاستن از ددرمان کارتی سل و تومور مغبیماری کروتز فیلد جاکوبکیهانِ هوشیارِ در حال یامنبع خواب و رویابسیاری از مجرمان، خودشانروشی جدید در درمان سکته متکامل و ریشه ی مشترک خلقتآن چیزی که ما جریان زمان مغز ابزار بقای برتر مادیسندرم کووید طولانیانفجار و توقف تکاملی نشاترسان نیستیچیزی شبیه نور تو نیستصبر لازمه ی پیروزی استحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از هندسه زبانِ زمان استاز تکینگی تا مغز از مغز تقانون مندی نقشه ژنتیکی مدنیای شگفت انگیز کوانتومبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین کا و استخواندرمان ساده ی روماتیسمکاربرد روباتهای ريزنانوموجودات مقهور ژنها هستندتفاوت های بین زن و مرد فقرژیم غذایی ضد دردتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا ممکن است موش کور بی ممغز، فقط گیرندهسینوریپا داروی ترکیبی ضدانرژی تاریک که ما نمی توتصویر زیبا از سلولابزارهای بقای از نخستین چگونه حافظه را قویتر کنیطلای سیاهحد و مرزها توهم ذهن ماستهوش مصنوعی از عروسک های باز تکامل تا مغز، از مغز تقدرت شناختی انسان، محدوددوپامین قابل حل در آببا هر چیزی که نفس می کشد مدرک و احساسکشف ارتباط جدیدی از ارتبمیدازولام در درمان تشنج تلاش های جدید در درمان سرآیا گذشته، امروز وآینده رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتاثیر ویروس کرونا بر مغز نقش هورمون زنانه استروژنسکوت و نیستیانسان، گونه ای پر از تضادنگاهت را بلند کنتغییر خود یا تغییر دیگرااحیای بینایی نسبی یک بیمعلم و روححس و ادراک قسمت چهل و هشتهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از مغز، وزن را کمواکسن اسپایکوژن ضد کرونالبخند بزن شاید صبح فردا زدانش محدود به ابعاد چهارباربر دیگران نباشدرختان اشعار زمینگیلگمش باستانی کیستماجرای جهل مقدسمخچه تاثیر گذار بر حافظهتمساح حد واسط میان مغز کوآیا دلفین ها می تواند از زمان پلانکتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روزه داری در سالم و جسادیسم یا لذت از آزار دادای نعمت من در زندگیمچت جی پی تیجنگ هفتاد و دو ملت همه را اختلالات عضلانی ژنتیکعید نوروز مبارکحس و ادراک قسمت پنجاه و سهوش مصنوعی از عروسک تا کماصل بازخوردورزش بهترین درمان بیش فعمن پر از تلخیمداروهای ام اسبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن و زندگیگزارش یک مورد جالب لخته ومحل درک احساسات روحانیمرگ و میر پنهانتو افق رویداد جهان هستیآتاکسیزندان ذهنیتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه ی رسیدن به قلهسرکه انگبین عسلی مفید براینترنت بدون فیلتر ماهواچرا مغز انسان سه هزار سالجهان هوشمندارتباط پیوسته ی جهانعصب حقوق نورولووحس و ادراک قسمت شصت و ششهوش احساسیاعتماد به خودیادگرفتن، آغاز حرکت است منابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید برای دیابتبدون زمان، ماده ای وجود نرفتار اجتماعی انسان، حاصپیوند مدفوع در درمان بیممسئول صیانت از عقیده کیستولید اندام با چاپ سه بعدآسیب ها ناشی از آلودگی هوزبان مشترک ژنتیکی موجوداتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعدامسعی کن به حدی محدود نشویاکسکاربازپین در درمان تشنزاع بین جهل و علم رو به پجهان شگفت انگیزاز مخالفت بشنوفیلمی بسیار جالب از تغییخواب زمستانی سلول های سرهوشمندی کیهانبه نادیدنی ایمان بیاورکلوزاپین داروی ضد جنونمنبع هوشیاری کجاست قسمت در محل کار ارزش خودت را ببرخی نکات از گاید لاین پررویا و خبر از آیندهپیشرفت ذهن در خلاقیت استمعنی روزهتوهم جدایی و توهم علمافراد بی دلیل دوستدار تو زبان، وسیله شناسایی محیطتاریکی خواهد ترسیدنوار مغز در تشخیص بیماری شگفت نیست من عاشق تو باشمابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمجامعه ی آسمانیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکفراموش کارها باهوش تر هسخوش قلبی و مهربانیهاوکينگ پیش از مرگش رسالبهداشت خواب، رمز حافظه ی کندر در بیماریهای التهابمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر سال حدود 7 میلیون نفر برخی سيناپسها طی تکامل و روزه داری و بیمار ی ام اس پرورش مغز مینیاتوری انسامغز ناتوان از توجیه پیداسلول های مغزی عامل پارکیتیوتیکسن داروی ضد جنونام اس و سرطانتری فلوپرازیننورون هاي مصنوعی می توانشبکه های مصنوعی مغز به درابزار بقا از نخستین همانهمیشه اطمینان تو بر خدا باز تکینگی تا مغز از مغز تفضا و ذهن بازخرما منبع بسیار خوب آنتی خسته نباشی باباو هر کس تقوای خدا پیشه کندرمان پوکی استخوانبیماری گیلن باره و بیمارکیست هیداتید مغزمنتظر نمان چیزی نور را بهبسیاری از بیماری های جدیريتوکسيمب در درمان ام استکامل ابزار هوش ، راه پر آنچه می دانم، آنچه را میخمغز ابزار برتر بقاسندرم گیلن باره به دنبال انفجار بزرگ پایان بوده اتسلیم ارتباط با من برترنکاتی در مورد تشنجصبر و واقعیتحل مشکلابزار بقای موجود زنده از هندسه، نمایشی از حقیقتاز تکینگی تا مغز از مغز تقانون گذاری و تکاملدنیایی پر از سیاهچاله بیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین کا در سبزیجاتدرمان سرگیجه بدون نیاز بکاربرد روباتهای ريز، در مورد نادر همپوشانی دو بیتفاوت های تکاملی در مغز وراه فراری نیستتأثیر شیرینی های حاوی لوآیا ما کالا هستیممغزتان را در جوانی سیم کشسیگار عامل افزایش مرگ ومانرژی خلا ممکن استتصویر زیبای اصفهانابزارهای دفاعی و بقای مونگاه من، نگاه تو و یا حقیطوفان فقر و گرسنگی و بی سحریص نباشهوش مصنوعی از عروسک های باز تکامل تا مغز، از مغز تقدرت عشقدورترین نقطه ی قابل مشاهبا آتش، بازی نکن و بعد از درک کنیم ما همه یکی هستیمکشف جمجمه ای درکوه ایرهومکان زمان یا حافظه زمانتلاش های جدید شرکت نورالآیا پیدایش مغز از روی تصارساناها و ابر رساناها و عتاثیر ژنها بر اختلالات خنقش ویتامین K در ترمیم اسسکوت، پر از صداانعطاف پذیری مکانیسمی علچالش هوشیاری و اینکه چرا تغییر دیگران یا تغییر خواحیای بینایی نسبی یک بیمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهحس و ادراک قسمت چهل و دومهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از نظریه ی تکامل واکسن دیگر کرونا ساخته شلحظات خوش با کودکاندانش بی نهایتبارداری بدون رحمدرد و درسگیاه بی عقل به سوی نور میماجرای عجیب گالیلهمخاطب قرار دادن مردم، کاتنفس هوازی و میتوکندریآیا دلفین ها میتوانند بازمان به چه دلیل ایجاد میشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی بر رشد و اسازگاری با محیط بین اجزاای همه ی وجود منچت جی پی تیجنگ و تصور از جنگاختراع جدید اینترنت کوانعامل کلیدی در کنترل کارآحس و ادراک قسمت پنجاه و شهوش مصنوعی از عروسک تا کماصل در هم تنیدگی و جهانی ورزش در کمر دردمن بی من، بهتر یاد میگیرمداروهای تغییر دهنده ی سیبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن و شیمی بدنگشایش دروازه جدیدی از طرمحل درک احساسات روحانی دمرگ و میر بسیار بالای ناشتو انسانی و انسان، شایستآتاکسی فریدریشزونیسومایدتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه ای بود و دگر هیچ نبوسرگیجه از شایعترین اختلاایندرالچرا مغزهای ما ارتقا یافت جهان هوشیارارتباط انسانی، محدود به عصب سیاتیکحس و ادراک سی و هفتمهوش بشری تهدید برای بشریاعتماد بی موردیادآوری خواب و رویامنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید ضد میگرنبر کسی اعتماد نکن مگر اینرقیبی قدرتمند در برابر مپیوند مغز و سر و چالشهای مسئولیت جدیدتولید سلولهای جنسی از سلآسیب روانی شبکه های اجتمزبان چهار حرفی حیات زمینتاثیر درجه حرارت بر عملکنه بدبخت بلکه نادانشلیک فراموشیاگر فقط مردم میفهمیدند کنزاع بین علم و نادانی رو جهانی که نه با یک رخداد و از نخستین همانند سازها تفیروز نادریخواب سالم عامل سلامتیهوشیاری و وجودبه هلال بنگرکلید نزدیک و نگاه تو بر فمنبع هوشیاری کجاست قسمت در چه مرحله ای از خواب ، ربرخی نرمش ها برای درد زانرویا بخشی حقیقی از زندگی پیشرفتی مستقل از ابزار همعاینه قبل از نوار عصب و توهم جسمافزایش قدرت ادراکات و حسزدودن نقص از هوش مصنوعیتاریخ همه چیز را ثبت کردهنوار مغزی روشی مهم در تشخشگفت انگیز بودن کیهانابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیمجاودانگی مصنوعیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکفراموشی همیشه هم بد نیستخوش خیالی و خوش بینیهاوکينگ پیش از مرگش رسالبوزون هیگز چیستکندر علیه سرطانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتدر عید نوروز مراقب تصادف برداشت مغز ما از گذر زمانروزه داری سلول های بنیادپرکاری تیروئیدمغز و قلب در جنین موش مصنسلول های بنیادیتیک و اختلال حرکتیامواجی که به وسیله ی ماشیتری فلوپرازیننورون های ردیاب حافظهشبکیه های مصنوعیجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین همانهمیشه به آنچه داری، خوشناز تکینگی تا مغز از مغز تفضای قلب منبع نبوغ استقفس دور خود را بشکنخطا در محاسبات چیزی کاملوفور و فراوانیدرمان پوکی استخوانبیماری آلزایمر، استیل کوکیست کلوئید بطن سوممنتظر زمان ایده آل نشوبسیاری از بیماری های جدیریه زغالیتکامل تکنولوژیآنچه ناشناخته است باید شمغز از بسیاری حقایق می گرسندرم پیریفورمیسانقراض را انتخاب نکنیدتسلیم شدن از نورون شروع مچگونه مولکول های دی ان ایصبر بسیار بایدحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از هنر فراموشیاز تکینگی تا مغز از مغز تقانون جنگلدنیا، هیچ استبیماری، رساله ای برای سلویتامین بی 12 در درمان درددرمان سرگیجه بدون نیاز بکاش شرف اجباری بود یا حتیموسیقی نوتفاوت های زبانی سرمنشا تراه نجاتتئوری تکامل امروز در درمآیا ما تنها موجودات زنده مغزتان را در جوانی سیمکشسیاهچاله هاانرژِی برای ایجاد اضطرابتصویربرداری فضاپیمای آمابعاد و نیازهای تکاملینگاه مادی غیر علمی استطوفان بیداریحرکات چشم، ترجمه کننده ی هوش مصنوعی از عروسک های باز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهقسم به فقرديدن با چشم بسته در خواب با تعمق در اسرار ابدیت و درک احساسات و تفکرات دیگکشف جدید تلسکوپ جیمز وبمکانیک کوانتومی بی معنی تلاش هایی در بیماران قطع آیا آگاهی پس از مرگ از بیرستگاری محدود به یک راه نتاثیر کلام در آیات کلام بنقش ژنتیک در درمان اختلاسکته مغزیاهرام مصر از شگفتی های جهچالش هوشیاری و اینکه چرا تغییر دادن ژنها آیا روزی احتیاط در ورزش زانو در خاعلم به ما کمک میکند تا موحس و ادراک قسمت چهل و سومهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از هوش مصنوعی در واکسن دیگری ضد کرونا از دلرزش ناشی از اسیب به عصبدانشمندان موفق به بازگردبازگشایی مجدد مطب دکتر سدرد باسن و پا به دلیل کاهگیاه خواری و گوشت خوار کدماده ی تاریکمدل همه جانبه نگر ژنرالیتنفس هوازی و میتوکندریآیا دست مصنوعی به زودی قازمان شگفت انگیزتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی در رشد و استم با شعار قانون بدترین ای آنکه نامش درمان و یادشنتایج نادانی و جهلجنگ داده هاادامه بحث تکامل چشمعادت همیشه خوب نیستحس و ادراک قسمت بیست و چههوش مصنوعی از عروسک تا کماصل علت و تاثیروزن حقیقی معرفت و شناختمننژیتداروهای ضد بیماری ام اس وبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن پر در برابر آگاهیپل جویی اصفهانمحدودیت چقدر موثر استمرگ و سوال از قاتلتو با همه چیز در پیوندیآتاکسی مخچه ای خودایمنزونا به وسیله ویروس ابله تاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه بی بازگشتسرگردانیایپیداکرینچرا ویروس کرونای دلتا واجهان های بسیار دیگرارتباط از بالا به پایین معضلانی که طی سخن گفتن چقدحس و ادراک- قسمت پنجاه و هوش در طبیعتاعتیاد و تلاش های درمانی یاری خدا نزدیک استمنابع انرژی از نفت و گاز داروی جدید ضد الزایمربرلیتیونرموزی از نخستین تمدن بشرپیوند اندام از حیوانات بمسئولیت در برابر محیط زیتولترودینآسیب عصب پا به دنبال اعتیزبان نیاز تکاملی استتاثیر رو ح و روان بر جسمنه جنگ و نه خونریزیشلیک فراموشیاگر میدانی مصیبت بزرگتر نزاع بین علم و جهل رو به پجهانی که از یک منبع، تغذیاز نخستین همانند سازها تفیزیک مولکولها و ذرات در خواب سالم عامل سلامتی و یهوشیاری و افسردگیبه کدامین گناه کشته شدندکلام و زبان، گنجینه ای بسمنبع هوشیاری کجاست قسمت در ناامیدی بسی امید استبرخی نرمش ها برای زانورویا تخیل یا واقعیتپپوگستمعادله ها فقط بخش خسته کنتوهمات و شناخت حقیقتافزایش مرگ و میر سندرم کوسفر فقط مادی نیستتاریخ، اصیل نیست و ساخته نوار مغز، مفید و بی خطرشگفت زده و حیران باشابزار بقا از نخستین هماننعناعجایی برای یاد گرفتن باقی از تکنیکی تا مغز از مغز تفراموشی و مسیر روحانیخوشبختی چیستهدف یکسان و مسیرهای مختلبوزون هیگز جهان را از متلکوچ از محیط نامناسبمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتبرداشتت از جهان رو زیاد روزهای بد باقی نمیماندپراسینزوماب در پارکینسومغز و هوش، برترین ابزار بسلول های بنیادی منابع و اتیکاگرلور داروی ضد انعقاامیوتروفیک لترال اسکلروترک امروزنوروپلاستیسیتی چیستشباهت مغز و کیهانحفره در مغزابزار بقا از نخستین همانهمیشه داناتر از ما وجود داز تکینگی تا مغز از مغز ت