دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

مغز بزرگترین مصرف کننده ی انرژیِ در بدن انسان

مغز، بزرگترین مصرف کننده ی انرژیِ در بدن انسان.

انرژی ای که مغز به آن نیازمند است از همه ی اندام های دیگر بدن بالاتر میباشد. مغز، ابزار قدرتمند بقااست- که کمک کرده با وجود زاد و ولد کمتر انسان در مقایسه با حیوانات دیگر به حدود 8 میلیارد انسان برسیم. مغز انسان کنونی هرچند در سطح مادی، بسیار قدرتمند و کارا عمل کرده و انسان را در برابر انواع و اقسام حیوانات درنده و حیله گر با انواع دندان های تیز و سم های کشنده، پیروز میدان کرده است، ولی در حقیقت اساس و پایه ی تمدن کنونی انسان نیست؛ به طوری که پیشینیان انسان به نام نئاندرتال ها با مغزهای خود- که بزرگتر از مغز انسان کنونی بود- نه تنها پیشرفت و تمدنی به دست نیاوردند بلکه نسل آنها منقرض شد.

آنچه تمدن کنونی انسان، مدیون پیدایش و رشد آن است، ارتباط با منبع عظیم اطلاعات و داده ها از عوالمی بالاتر از عالم مادی است که داده ها و اطلاعات آن، در بند ابعاد تنگ ماده قرار نمی گیرد. با این حال آنچه قدرت ارتباط انسان را با این اطلاعات عظیم فراهم کرده است- که بخش بزرگی از این داده ها اساسا توسط آزمایشگاه های مادی دانشمندان، قابل بررسی نیست و خود دانشمندان هم به این حقیقت اقرار دارند و نام ماده یا انرژی تاریک را بر بخش عظیم کیهان میگذارند( تاریک یعنی اینکه دانشمندان آن را دردسترس و مشاهده ندارند)- همین مغز می باشد.

طبیعتا ارتباط دو سویه برای انتقال این انرژی هنگفت به انسان در جهان مادی- که نیازهای طبیعی خود را برای بقا نیاز دارد- لازم می کند مغز تحت مدیریتی بسیار قدرتمند باشد؛ مدیریتی که از ورود بسیاری ازاطلاعات جلوگیری کند و برعکس هر وقت لازم و ممکن بود اطلاعاتی سودمند را به مغز برساند و این تنظیمی بسیار دشوار است زیرا در یک طرف این گذرگاه، دریا دریا اطلاعات و داده هایی وجود دارد- که بسیاری از آنها در تضاد با نیازهای بدن مادی است- و قدرت گزینش آن برای آنکه بتواند سازگار با زندگی مادی و بدنی باشد چالشی بزرگ و نیازمند برنامه ریزی دقیق و قدرتمند است.

مغز فعال، مقدار زیادی انرژی مصرف میکند ولی چرا این دستگاه پیچیده، در زمان خواب و استراحت هم انرژی مصرف میکند؟

معمایی که دانشمندان را متحیر کرده است، راز بیرون کشیدن انرژی توسط مغز حتی در حالت استراحت است.

مغز انسان، بیشتر از همه ی اندام های دیگر در بدن، انرزی مصرف میکند و امر حیرت آور اینکه منابع انرژی را مصرف می کند حتی در زمانی که سلول های عصبی در میان هم پیام هایی به نام نوروترانسمیتر عصبی نداشته باشند.

پژوهشگران در آزمایشگاه Medicine Weill Cornell دیدند فرایند پوشاندن و بسته بندی پیام های عصبی، مسئول مصرف این مقدار زیاد از انرژی است و در پژوهش خود- که امروز 3 دسامبر 2021 در Science Advance منتشرشد- پژوهشگران کپسول های کوچکی به نام وزیکول های سیناپسی را مشخص کردند که منبع اصلی مصرف انرژی در سلول های عصبی غیر فعال هستند.
سلول های عصبی از این وزیکول ها به عنوان حفره هایی دارای مولکول های ناقل خاص عصبی استفاده می کنند و آن را از منافذ اتصال- که سیناپس و ترمینال واسطه ای خوانده میشود- آزاد می کنند تا به سلول های عصبی دیگر پیام دهد.جالبترین حقایق درباره مغز انسان که شگفت‌زده‌تان می‌کند! - نیوزین

پژوهشگران بیان کردند مهیا کردن ناقل های عصبی در انتهای عصب، فرایندی است که نیروی شیمیایی مصرف میکند. پژوهشگران همچنین فهمیدند این فرایند از نظر نیرو تا آن حد نفوذ دارد که نیروی زیادی مصرف میکند تا زمانی که ویزکول ها پر و ترمینال های انتهایی، غیر فعال شود.

رییس مولفان مقاله، دکتر تیموتی رایان استاد شیمی زیستی میگوید: این نتایج به ما کمک میکند سبب درگیری و حساسیت شدید مغز انسان را در قطع یا دو چندان شدن منابع سوخت و انرژی مورد نیاز و خاص به آن بفهمیم و اضافه کرده است: ملاحظه ی اینکه مغز مقدار زیادی از انرژی را صرف می کند حتی در زمانی که در حالت استراحت نسبی است، برای مدت طولانی به پژوهش هایی در مورد به کار بردن سوخت از طرف مغز در حالت های کما و بیمار در وضعیت گیاهی برمیگردد و آن پژوهش ها فهمیده است که حتی در این حالات غیرفعال، مصرف گلوکز از طرف مغز بالا است و فقط به مقدار نصف معدل طبیعی، کاهش می یابد. و این سبب می شود حتی در این شرایط، مغز در مقایسه ی با اندام های دیگر، بیشتر انرژی مصرف کند.. منابع بیرون کشیدن نیرو- وقتی که مغز کاملا در حال استراحت است- شناخته شده نیست.

دکتر سید سلمان فاطمی . نورولوژیست, [12/12/2021 10:03 AM]
دکتر رایان و آزمایشگاه او در سال های اخیر نشان داده است سیناپس های سلول عصبی و رشد شبیه جوانه- که ناقل های عصبی از آن آزاد می شود- در زمان فعال بودن، مصرف کننده ی اصلی نیرو است و این، بی نهایت حساس به هر اضطراب در به دست آوردن نیرو و مواد غذایی است. در پژوهش جدید، به کار بردن مواد دارای انرژی در ترمینال های سیناپسی- در زمانی که فعال نیستند- بررسی شد و دیدند که این مصرف انرژی هنوز مقدار بالایی دارد. به همین ترتیب پژوهشگران دیدند این مصرف بالای مواد غذایی و انرژی طی استراحت تا حد زیادی از طریق مجموعه ی وزیکول هایی در سیناپس، محاسبه میشود و طی آرام کردن سیناپسی این وزیکول ها هزاران ناقل عصبی را در درون خودشان حمل میکنند و آماده ی رها کردن این محموله هستند تا از طریق سیناپس های عصبی، پیام را به سلول های عصبی بفرستد.

و سوال اینکه چرا وزیکول سیناپسی حتی در زمانی که به طور کامل پر شده است، انرژی مصرف میکند؟!مغز در شرایط مختلف از چه منابعی برای تامین انرژی استفاده می کند - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

پژوهشگران کشف کرده اند نفوذ اساسی انرژی در غشای وزیکول- که همان سرازیر شدن پروتون است- وجود دارد مثلا آنزیم پمپ پروتون در وزیکول واجب است به طور مداوم کار کند و سوخت مصرف کند و این حتی در زمانی است که وزیکول در عمل، پر از مولکول های ناقل عصبی است. و این کشف، پیشرفتی بزرگ در فهم زیست شناسی اساسی مغز است.(سیر مداوم انرژی در سیناپس های عصبی، حتی در زمانی که به نظر میرسد کار مهمی در مغز انجام نمی شود نشان دهنده ی تسلط کاملی بر ثمره ی چند میلیون ساله ی تکامل مادی است. تکامل طی میلیون ها سال به پیشرفته ترین ابزار بقا رسیده است و این ابزار قدرتمند و فعال، با داشتن سیناپس های عصبی و میلیون ها وزیکول و بسته ی دارای نوروترانسمیتر- که در حقیقت منابع انرژی برای تحریک یا متوقف کردن نورون های بعد از سیناپس هستند- می تواند نقش مهمی در تنظیم فعالیت و عدم فعالیت سلول های عصبی و نه فقط خاموش و روشن کردن بلکه زیاد و کم کردن در مقیاس های بسیار زیاد داشته باشد.

شاید تفاوت مهم مغز انسان با کامپیوترهای دیجیتال قدیمی همین باشد. کامپیوترهای قدیمی داده ها را بر اساس صفر و یک(یا خاموش و روشن)، ذخیره میکنند ولی مغز انسان می تواند اطلاعات را بر اساس میلیون ها انتخاب در درون سیناپس های خود تنظیم کند. شاید روزی کامپیوترهای کوانتومی بتواند رقیبی جدی برای مغز انسان باشد زیرا این کامپیوترها هم به جای اندوختن اطلاعات بر اساس صفر-یک پردازش اطلاعات را بر اساسا صفر....یک عملی میکند.)

علاوه بر آن، در معرض خطر بودن و حساسیت مغز در زمان قطع شدن سوخت و مواد غذایی یا نیرو، مشکلی اساسی در علم اعصاب است و اگر وجود نقص در نمونه های مواد غذایی در مجموعه هایی از بیماری های شایع مغز ملاحظه شود از جمله بیماری آلزایمر- که حدود 80 درصد موارد کند ذهنی و فراموشی را در سن بالا تشکیل میدهد و درمان آن هنوز کشف نشده است ولی داروهایی هست که عوارض بیماری را کم میکند- اگر بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون ملاحظه شود، این کشف میتواند به حل معماهای مغز و این بیماری ها کمک کند و این از نظر بالینی بسیار مهم بوده است.
(مغز، هرچند به عنوان منبع بزرگ مصرف انرژی، تحت بزرگترین و قدرتمندترین مدیریت، سازماندهی میشود، به دلیل نیاز دائمی به انرژی بالا در معرض آسیب در شرایطی است که به هر دلیل منبع انرژی به مغز دچار اختلال شود و در صورت این اختلال، مغز در زمانی بسیار کوتاه، دچار آسیب های غیر قابل جبران میشود. کشفیات جدید دانشمندان علوم اعصاب کمک میکند با فرایند مصرف تبادل پیچیده ی انرژی در مغز بیشتر آشنا شویم و بتوانیم در شرایط بیماری، مغز را به بهترین شکل حفظ کنیم.)

Study reveals source of the brain's resting energy drain
https://www.news-medical.net/.../Study-reveals-the-source...
Synaptic vesicle pools are a major hidden resting metabolic burden of nerve terminals
https://www.science.org/doi/10.1126/sciadv.abi9027
برخی توضیحات دکتر سلمان فاطمی نورولوژیستجالبترین حقایق درباره مغز انسان که شگفت‌زده‌تان می‌کند! - نیوزین


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
قبل از انفجار بزرگتربیت کودکان وظیفه ای مهنیکولا تسلاشش مرحله تکامل چشمحقیقت در علم، هرگز نهایی ابزار بقای موجود زنده از همراهی نوعی سردرد میگرنیمیگرن و خواباز تکینگی تا مغز از مغز تدقیق ترین تصاویر از مغز ابیماری تی تی پیوقتی شروع به بیدار شدن میدرمان جدید ای ال اس، توفرکایروپاکتیک چیستتفکر ترکیبی در هوش مصنوعرژیم های غذایی و نقش مهم تکامل ساختار رگهای مغزی آیندهمغز حریص برای خون، کلید تسوپاپ ها یا ترانزیستورهااندوه دردی را دوا نمیکندلوب فرونتال یا پیشانی مغتشخیص ژنتیکی آتروفی های ابزار بقای موجود زنده از چگونه به سطح بالایی از هوضربه مغزی در تصادف رانندحافظه و اطلاعات در کجاستهوش مصنوعی یا حماقت طبیعما اشیا را آنطور که هستنداز تکینگی تا مغز، از مغز دو داروی جدید برای میاستبیداری و خواب کدام بهتر اواقعیت چیستدرون آشفته ی تو و ظاهر خنکریستال زمان(قسمت اولتقویت سیستم ایمنیآیا هوش سریعی که بدون احسراز تغییرتاثیر نگاه ناظر هوشیار بنقش مرکز تنفس سلولی در بیسیب یکسان و دیدگاه های متانسان خطرناکترین موجودمقاومت به عوارض فشار خون تعامل انسان با هوش مصنوعاثرات مفید قهوهنگاه دوبارهعقل مجادله گرحس و ادراک قسمت 78هوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالی با هوش انسانیاز علم جز اندکی به شما داواکسن کرونا از حقیقت تاتدیستونی قابل درمانباد و موجدرگیری مغزی در سندرم کووگوهر با نظر دیگران سنگ نمتمدن زیر آبآیا جنین انسان، هوشمندی زمان چیستتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش خرچنگ های نعل اسبی درساخت شبکه عصبی با الفبای اولین سلول مصنوعینادیدنی ها واقعی هستندمنابع انرژی از نفت و گاز ثبت امواج الکتریکی در عصاختلال در شناسایی حروف و عماد الدین نسیمی قربانی حس و ادراک قسمت هشتاد و شهوش مصنوعی از عروسک بازی استخوان های کشف شده، ممکوجود قبل از ناظر هوشمنددانش، قفل ذهن را باز میکنبحثی جالب درباره محدودیتدستورالعمل مرکز کنترل بیگذر زمان کاملا وابسته به مرکز هوشیاری، روح یا بدن تو یک جهان در مغز خودت هسآب زندگی است قسمت هفتمزندگی در سیاهچالهفلج خوابتاثیر دوپامین و سروتونیننقشه مغزی هر فرد منحصر بهسختی در بلند شدن از روی صاین ایده که ذرات سیاهچالنرمش های مفید در سرگیجهمنبع نور واقعی و ثابت، حقجهان مادی، تجلی فضا در ذهارتباط میکروب روده و پارعدالت برای من یا برای همهحس و ادراک قسمت سی و ششمهوش مصنوعی درمانگر کامپیاطلاعات حسی ما از جهان، چیافته های نوین علوم پرده داروی جدید آلزایمربخش دیگری در وجود انسان هذرات کوانتومی زیر اتمی قپیموزایدمرزهای حقیقی یا مرزهای تتوقف؛ شکستآزمون ذهنی گربه ی شرودینزیست، مرز افق رویداد هستفاکسیبتتاثیر درجه حرارت بر عملکچند روش ساده برای موفقیتسردرد سکه ایایرادهای موجود در خلقت بچرا ذرات بنیادی معمولاً منبع هوشیاری کجاست قسمت53جهان پر از چیزهای جادویی ارزش حقیقی زبان قسمت اولسوالات پزشکیخلاصه ای از مطالب همایش مهوش عاطفی قسمت سومبنی عباس، ننگی بر تاریخژنهای هوش ، کدامنددارویی ضد بیش فعالی سیستبرای خودآگاه بودن تو بایرهبر حقیقیپیر شدن حتمی نیستمشاهدات آمیخته با اشتباهتوهم وجودإِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَزبان جانسوزفرد موفقتاثیر سلامت دستگاه گوارشنوآوری ای شگفت انگیز دانشیشه ی بازالتی و سیلیکونابتدا سخت ترین استنظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجوانان وطناز کسی که یک کتاب خوانده خودآگاهی و هوشیاريهیچ کس مانند تو نگاه نمیکبه زیر پای خود نگاه نکن بکنفرانس تشنج هتل کوثر اصدر آرزوهایت مداومت داشتهبرخی توجهات در ببمار پارروح و آب حیاتپروانه ی آسمانیمغز ما کوچکتر از نیم نقطهسفرنامه سفر به بم و جنوب توصیه های سازمان بهداشت الگو نداشتیمقلب و عقلتحریک عمقی مغز در آلزایمنوار عصب و عضله در مطب دکشایسته نیست در جیب خود قرابزار بقا از نخستین همانهمه چیز، ثبت می شودمهندسی بدنجریان انرژی در سیستم های از تکینگی تا مغز از مغز تخدا نور آسمان ها و زمین اهزینه ای که برای اندیشیددرمان های جدید در بیماری بیماری لبر و نابینایی آنکودکان خود را مشابه خود تبزرگ فکر کنروشهای نو در درمان دیسک بآلودگی هوا و پارکینسونمغز انسان برای شادمانی طسلاح و راهزنیتکامل مداومامیدی به این سوی قبر نیستامیدی تازه در درمان سرطاقبرستان ها با بوی شجاعتترجمه فعالیت های عضله به نیاز به آموزش مجازی دیجیششمین کنگره بین المللی سحقیقت راستین انسان علم بابزار بقای موجود زنده از هندسه ی پایه ایمیگرن و روزه داریاز تکینگی تا مغز از مغز تدل به دریا بزنبیماری خود ایمن اعصاب محویتنام نوعی کرونا ویروس درمان جدید سرطانکار امروز را به فردا نیندتفکر خلا ق در برابر توهم رژیم ضد التهابیتکامل شناخت انسان با کشفآینده ی انسان در فراتر ازمغز در تنهایی آسیب میبینسوخت هیدروژنی پاکاندوهگین نباش اگر درب یا لوتیراستامتشخیص آلزایمر سالها قبل ابزارهای پیشرفته ارتباط چگونه باغبانی باعث کاهش ضررهای مصرف شکر و قند بر حافظه ی هوش مصنوعیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشما به جهان های متفاوت خوداز تکامل تا مغز از مغز تا دو سوی واقعیتبیست تمرین ساده برای جلوواقعیت چیستدروغ نگو به خصوص به خودتکریستال زمان(قسمت دوم)تلقین اطلاعات و حافظهآیا هشیاری کوانتومی وجودراست دستی و چپ دستیتاثیر نگاه و مشاهده ناظر نقش نگاه از پایین یا نگاهسیر آفرینش از روح تا مغز انسان در هستی یا هستی در مقایسه رقابت و همکاریتعداد کلی ذهن ها در جهان اثرات مفید روزه دارینگاهی بر قدرت بینایی دراعقل سالمحس و ادراک قسمت 82هوش مصنوعی از عروسک بازی ماشین دانشازدواج های بین گونه ای، رواکسن کرونا ساخته شده تودژا وو یا اشنا پنداریباد غرور و سر پر از نخوت ودرگیری مغزی در سندرم کووگویید نوزده و ایمنی ساکتمحدودیت درک انسانتمدنی قدیمی در شمال خلیج آیا جهان ذهن و افکار ما مزمان و مکان، ابعاد کیهان تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش داروهاي مختلف معروف ساختن آیندهاوکرلیزوماب داروی جدید شنادانی در قرن بیست و یکم،منابع انرژی از نفت و گاز جلو رفتن یا عقبگرداختلال در شناسایی حروف و عوامل موثر در پیدایش زباحس و ادراک قسمت پنجمهوش مصنوعی از عروسک بازی استروژن مانند سپر زنان دوراپامیل در بارداریدانش، یک انسان را ناسازگبحثی در مورد نقش ویتامين دغدغه نتیجه ی نادانی استگذشته را دفن کنمرکز حافظه کجاستتو کجای جهانیآب زندگی است قسمت اولزندگی زمینی امروز بیش از فلج خواب چیستتاثیر دپاکین بر بیماری منقشه های مغزی جدید با جزیسدسازی روش مناسب برای مقاین ابتدای تناقض هاستنرمش های موثر در کمردردمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مرئی و نامرئیارتباط ماده و انرژیعسل طبیعی موثر در کنترل بحس و ادراک قسمت سیزدهمهوش مصنوعی درخدمت خلق وحاطلاعاتی عمومی در مورد میاد گرفتن مداومداروی جدید ای ال اسبخشیدن دیگران یعنی آرامشذرات کوانتومی زیر اتمی قپیموزایدمزایای شکلات تلخ برای سلتولید مولکول جدید توسط هآزمون ذهنی گربه شرودینگرزاویه نگاه ها یکسان نیستفاجعه ی جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکچندین ماده غذایی که ماننسردرد عروقی میگرنایستادن در برابر آزادی بچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمجهان دارای برنامهارزش حقیقی زبان قسمت دومپیامهای کاربرانخلاصه ای از درمان های جدیهوش عاطفی قسمت ششمبه قفس های سیاهت ننازژنهای حاکم بر انسان و انسداستانها و مفاهیمی اشتبابرای رشد، باید از مسیر خطروی و منیزیم در تقویت استپیراستاممطالبه ی حق خودتوهم وجودافت فشار خون ناگهانی در وزبان ریشه هایی شناختی اسفرد یا اندیشهتاثیر عصاره تغلیظ شده گینوار مغز مشاهده ی غیر مستشکل های متفاوت پروتئین هابتدایی که در ذهن دانشمننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجوانان وطناز آغاز خلقت تا نگاه انساخودآگاهی و هوشیاريهیچ کس حقیقت را درون مغز به سیاهی عادت نکنیمکنگره بین المللی سردرد ددر آسمان هدیه های نادیدنبرخی توصیه ها برای واکسیروح در جهانی دیگر استپرواز از نیویورک تا لوس آمغز مانند تلفن استسفرنامه سفر به بم و جنوب توصیه های غیر دارویی در سالگو و عادت را بشکن و در اقلب یا مغزتداوم مهم است نه سرعتنوبت کودکانشادی، پاداش انجام وظیفهابزار بقا از نخستین همانهمه ی سردردها بی خطر نیستمهربانی، شرط موفقیتجراحی هوشیار مغزاز تکینگی تا مغز از مغز تخدا بخشنده است پس تو هم بهزینه سنگین انسان در ازادرمان های جدید سرطانبیماری میاستنی گراویسکودکان را برای راه آماده بزرگ شدن مغز محدود به دورروشهای شناسایی قدرت شنواآلزایمرمغز انسان برای شادمانی طسلسله مباحث هوش مصنوعیمغز انسان رو به کوچک تر شسلطان جنگل یا صاحب ملکوتامگا سه عامل مهم سلامتقدم زدن و حرکت دید را تغیترجمه ی فعالیت های عضله بچیز جدید را بپذیرشعار و عملحقیقت غیر فیزیکیابزار بقای موجود زنده از هندسه ی رایج کیهانمیگرن سردردی ژنتیکی که باز تکینگی تا مغز از مغز تدلایلی که نشان میدهد ما ببیماری دویکویتامین E برای فعالیت صحدرمان جدید سرطانکار با یگانگی و یکپارچگیتفاوت مغز انسان و میمون هرژیم غذایی حاوی تخم مرغ وتکامل، نتیجه ی برنامه ریآینده ی علم و فیزیک در60 ثمغز را از روی امواج بشناسسودمندی موجودات ابزی بر اندام حسی، درک از بخش هایلوزالمعده(پانکراس)مصنوعتشخیص ایدزابزارهای بقا از نخستین هچگونه تکامل مغزهای کنونیضررهای شکر بر سلامت مغزحافظه انسان و حافظه ی هوشهوش مصنوعی گوگل به کمک تشما با کمک مغز خود مختاريماز تکامل تا مغز، از مغز تدولت یا گروهکبیش از نیمی از موارد انتقواقعیت های متفاوتدریای خداکریستال زمان(قسمت سوم)تلاش ها برای کشف منابع جدآیا واکنش های یاد گرفته ورجزخوانی هایی که امروز بتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش نظام غذایی در تکامل مسیستم تخلیه ی مغز بینشی نانسان عامل توقف رشد مغزمقابله ی منطقی با اعتراضتعذیه ی ذهناثرات مضر ماری جواناعقلانیت بدون تغییرحس و ادراک قسمت 87هوش مصنوعی از عروسک بازی مبانی ذهنی سیاه و سفیداسکلت خارجی در درمان اختواکسن آلزایمردژاوو یا آشناپنداریبار مغز بر دو استخواندرگیری اعصاب به علت میتوگوش دادن بهتر از حرف زدنمخچه فراتر از حفظ تعادلتمرکز و مدیتیشنآیا جهش های ژنتیکی، ویروزمان و گذر آن سریع استتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش درختان در تکاملساختن آینده، بهترین روش ايندگان چگونه خواهند دیدنازوکلسینمنابع انرژی از نفت و گاز جلوتر را دیدناختلالات مخچهعوامل ایجاد لغت انسانی و حس و ادراک قسمت پنجاههوش مصنوعی از عروسک تا کماسرار آفرینش در موجورزش هوازی مرتب خیلی به قدائما بخوانبحثی در مورد نقش کلسیم و ذهن ما از در هم شکستن منبگریه ی ابر، رمز طراوت باغمرکز حافظه کجاستتو کز محنت دیگران بی غمیآب زندگی است قسمت دومزندگی زودگذرفلج دوطرفه عصب 6 چشمتاثیر داروهای ضد التهاب نقشه با واقعیت متفاوت اسسرنوشتاینکه به خاطرخودت زندگی نرمشهای مهم برای تقویت عمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان مشارکتیارتباط متقابل با همه ی حیعشق به هفت مرتبه ی شناختیحس و ادراک قسمت ششمهوش مصنوعی ساخته هوش طبیاطلاعاتی عمومی در مورد میاد بگیر فراموش کنیداروی جدید برای میاستنی بخشش، عقلانی یا غیر عاقلرفلکس وتری با توضیح دکتر پیچیدگی های مغزمگسمسمومیت دانش آموزان بی گتولید مثل اولین ربات های آزادی عقیده، آرمانی که تزاوسکا درمان گوشرفاصله ها در مکانیک کوانتتاثیر درجه حرارت بر عملکچندجهانیسرطان کمیت گراییاکنون را با همه ی نقص هایچراروياها را به یاد نمی آمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان در حال نوسان و چرخشارزش حقیقی زبان قسمت سومسایتهای دیگرخم شدن فضا-زمانهوش عاطفی بیشتر در زنانبه مغز خزندگان خودت اجازکفش و کتابدخالت در ساختار ژنهابرای زندگی سالم، یافتن ترویکردهای جدید ضایعات نخپیشینیان انسان از هفت میمطالبی در مورد تشنجتوهم بی خداییافت هوشیاری به دنبال کاهزبان شناسی مدرن در سطح سلفرد حساس از نظر عاطفی و بتاریک ترین بخش شبنوار مغز با توضیح دکتر فاشکل پنجم مادهابتذال با شعار دیننظریه ی تکامل در درمان بیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجواب دانشمند سوال کننده از انفجار بزرگ تا انفجار خودت را از اندیشه هایت حفهیچ اندر هیچبه سخن توجه کن نه گویندهکنگره بین المللی سردرد ددر آستانه ی موج پنجم کوویبرخی درمان های Spinal Muscular Atروح رهاییپروتئین های ساده ی ابتدامغز مادران و کودکان در زمسفرنامه سفر به بم و جنوب توصیه هایی در مصرف ماهیالگوی بنیادین و هوشیاریقلب دروازه ی ارتباطتداخل مرزها و صفات با بیننور از عمق تاریکیشب سیاه سحر شودابزار بقا از نخستین همانهمه جا خیر بکارموفقیت هوش مصنوعی در امتجراحی گردن همیشه برای دیاز تکینگی تا مغز از مغز تخدای رنگین کمانهزاران سال چشم های بینا ودرمان های رایج ام اسبیماری های میتوکندریکوری گذرای ناشی از موبایبزرگ شدن تقریبا ناگهانی روشی برای بهبود هوش عاطفآملودیپین داروی ضد فشار تکامل چشمآموزش نوین زبانمغز انسان رو به کوچکتر شدسم زنبور ، کلیدی برای واراما شما از دید خفاش کور هقدرت مردمترجمه ای ابتدایی از اسراچیزی منتظر شناخته شدنصبور باشحقیقت غیر قابل شناختابزار بقای موجود زنده از هندسه بنیادینمیگرن شدید قابل درمان اساز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا فریب و سرگرمیبیماری دیستروفی میوتونیویتامین E در چه مواد غذایدرمان دارویی سرطان رحم بکارهای کوچک، بی ارزش نیستفاوت ها و تمایزها کلید برژیم غذایی سالم و ضد التهتکثیر سلول در برابر توقف آینده با ترس جمع نمیشودمغز زنان جوانتر از مغز مرسی و سه پل اصفهانانرژی بی پایان در درون هرلیروپریم داروی ترکیبی ضدتصویر خورشید یا خود خورشابزارهای بقا ازنخستین همچگونه جمعیت های بزرگ شکل ضعیف و قویحباب های کیهانی تو در توهوش مصنوعی الفاگوما بخشی از این جهان مرتبطاز تکامل تا مغز، از مغز تدوچرخه در کاهش دردهای کمبیشتر کمردردها نیازی به واقعیت و مجازدرک فرد دیگر و رفتارهای اکشف مکانیسم عصبی خوانش پتلاش های جدید در ALSآیا یک، وجود داردرحم مصنوعیتاثیر نگاه انسان بر رفتانقش نظریه تکامل در شناساسیستم تعادلی بدنانسانیت در هم تنیده و متصمقابله با کرونا با علم استغییراجزای پر سلولی بدن انسان عقیده ی بی عملحس و ادراک قسمت چهلهوش مصنوعی از عروسک بازی مباحث مهم حس و ادراکاسکار، لگوی هوشمندواکسن ایرانی کرونا تولیددگرگونی های نژادی و تغییبار بزرگ ایستادن بر دو پادرب بسته با غیر خود باز مگوشه بیماری اتوزومال رسسمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتمرکز بر هدفآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجزمان و صبرتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش ذهن و شناخت در حوادث ساختار فراکتال وجود و ذهايا اراده آزاد توهم است ینباید صبر کرد آتش را بعد منابع انرژی از نفت و گاز جمجمه انسان های اولیهاختلالات حرکتی در انسانعواملی که برای ظهور لغت احس و ادراک قسمت پنجاه و یهوش مصنوعی از عروسک تا کماسرار بازسازی اندام هاورزش هوازی ، بهترین تمریدارچینبحثی در مورد حقیقت فضا و ذهن چند جانبه نیازمند نگگربه شرودینگر و تاثیر مشمرکز خنده در کجای مغز استتو پیچیده ترین تکنولوژی آب زندگی است قسمت سومزندگی سلول در بدن، جدای افن آوری های جدید علیه شناتاثیر داروی ضد تشنج سدیم نقص های سیستمی ایمنیسریع دویدن مهم نیستاینکه خانواده ات سالم باچرا ماشین باید نتایج را پمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان معناارتباط چاقی و کاهش قدرت بعشق درونی به یگانگی خلقتحس و ادراک قسمت شصت و هشتهوش مصنوعی، اتفاقات و تحاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نیادگیری مهارت های جدید دداروی جدید برای کاهش وزنبدون پیر فلکرفتار مانند بردهپیچیدگی های مغزی در درک زمسمومیت دانش آموزان، قماتولید یا دریافت علمآزار دیگری، آزار خود استزبان فرایند تکاملی برای فاصله ی همیشگی تصویر سازتاثیر درجه حرارت بر عملکنه ناامیدی بلکه ارتقاسرعت فکر کردن چگونه استاکوییفلکسچراغ های متفاوت و نور یکسمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان در حال ایجاد و ارتقاارزش خود را چگونه میشناسخونریزی مغز در سندرم کووهوش عاطفی در زنان بیشتر ابه نقاش بنگرکل اقیانوس در یک ذرهدر میان تاریکی و روشناییبرخی ملاحظات در تشنج های رویا و واقعیتپیشرفت های جدید علوم اعصمطالعه ای بیان میکند اهدتوهم تنهاییافتخار انسانزبان شناسی نوین نیازمند فردا را نمیدانیمتاریکی من و تو و گرد و غبانوار مغز ترجمه رخدادهای شکرگزار هر چیزی باش که داابداع دی ان ای بزرگترین دنظریه ی ریسمانمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجواب سنگ اندازیاز بار خود بکاه تا پرواز خودروهای هیدروژنیهیچگاه از فشار و شکست نتربهبود حافظه پس از رخدادهکنترل همجوشی هسته ای با هدر برابر حقایق جدیدبرخی روش های تربیتی کودکروزه داری متناوب، مغز را پروتز چشممغز چون ابزار هوش است دلیسفری به آغاز کیهانتوضیحی ساده در مورد هوش مالگوبرداری از طبیعتقلب روباتیکترقی واقعی یا شعار ترقینور درونشبیه سازی میلیون ها جهان ابزار بقا از نخستین همانهمیشه چیزی برای تنهایی دموفقیت در تفکر استجستجوی متن و تصویر به صوراز تکینگی تا مغز از مغز تخدایی که ساخته ی ذهن بشر هستي مادي ای که ما کوچکتردرمان های علامتی در ام اسبیماری های مغز و اعصاب و کی غایب شدی تا نیازمند دلبزرگترین خطایی که مردم مروشی جدید در درمان قطع نخروشی جدید در درمان نابینتکامل و ارتقای نگاه تا عمآمارهای ارائه شده در سطح مغز ایندگان چگونه استسماگلوتید داروی کاهش دهنامروز دانش ژنتیک هیچ ابهقدرت و شناخت حقیقتترس و آرمان هاچیزی خارج از مغزهای ما نیصبور باشحقیقت، آن چیزی نیست که جلابزار بقای موجود زنده از هندسه در پایه ی همه ی واکمیدان مغناطيسي زمین بشر از تکینگی تا مغز از مغز تدنیا مکانی بسیار اسرارآمبیماری سلیاکویتامین کادرمان زخم دیابتی با تکنوکارهایی بیش از طراحی و گپتفاوت ها را به رسمیت بشنارژیم غذایی ضد التهابیتأثیر نیکوتین سیگار بر مآیا فراموشی حتمی استمغزهای کوچک بی احساسسیلی محکم محیط زیست بر انانرژی تاریکلیس دگرامفتامین یا ویاستصویر در هم تنیدگی کوانتابزارهای بقای موجود زندهچگونه جمعیت های بزرگ شکل طلوع و حقیقتحباب هایی تو در توهوش مصنوعی اکنون می توانما تحت کنترل ژنها هستیم یاز تکامل تا مغز، از مغز تدوچرخه سواری ورزشی سبک و با هوش مصنوعی خودکار روبواقعیت و انعکاسدرک نیازمند شناخت خویش اکشف مکانیسمی پیچیده در بتلاش های جدید در درمان فرآیا کیهان می تواند یک شبیرحم مصنوعیتاثیر ویتامین دی بر بیمانقش هورمون های تیروئید دسیستم دفاعی بدن علیه مغز انسانیت در برابر دیگراننگاهی بر توانایی اجزاي بملاحظه های اخلاقی دربارهتغییر الگوی رشد مغزی با زاجزایی ناشناخته در شکل گعلم و ادراک فقط مشاهده ی حس و ادراک قسمت چهل و هفتهوش مصنوعی از عروسک بازی مبتکران خودشکوفااساس انسان اندیشه و باور واکسن اسپایکوژندانش قدرت استبار سنین ابزار هوشمندی ادرختان چگونه بر تشکیل ابگوشت خواری یا گیاه خواریمخچه ابزاري که وظیفه آن فتمرکز بر امروزآیا خداباوری محصول تکاملزمان واقعیت است یا توهمتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روی و منیزیم در سلامتساختار شبکه های مغزی ثابايا اراده آزاد توهم است ینبرو و انرژی مداوممنابع انرژی از نفت و گاز جنین مصنوعیاختلالات صحبت کردن در انعوارض ازدواج و بچه دار شدحس و ادراک قسمت پنجاه و دهوش مصنوعی از عروسک تا کماصفهان زیباورزش و میگرنداروهای مصرفی در ام اسبحثی در مورد عملکرد لوب فذهن هوشیار در پس ماده ی مگزیده ای از وبینار یا کنفمرگ چیستتو آرامش و صلحیآب، زندگی است(قسمت پنجم)زندگی، مدیریت انرژیفناوری هوش مصنوعی نحوه ختاثیر درجه حرارت بر مغزنقص در تشخیص هیجانات عامسریعترین کامپیوتر موجوداین، فقط راه توستچرا مردم با زندگی میجنگنمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان معکوسارتباط هوش ساختار مغز و ژعشق، شلوغ کردن نیستحس و ادراک قسمت شصت و دوهوش احساسیاعتماد به خودیادگیری هوش مصنوعی، عمیقداروی جدید برای ای ال اسبدون بار گذشتهرفتار وابسته به شکلپیوند قلب خوک، به فرد دچامسیر دشوار تکامل و ارتقاتولید پاک و فراوان انرژیآسيب میکروواسکولاریا آسزبان متغیرفتون های زیستیتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعدامسطح آگاهی، رخدادهای زندگاکسی توسین و تکامل پیش انزاع ها بیهوده استمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان ریز و درشتاز فرد ایستا و متعصب بگذرخواندن ، یکی از شستشو دهنهوش عاطفی در زنان بیشتر ابه نقاش بنگرکلمات بلند نه صدای بلنددر مانهای کمر دردبرخی مرزهای اخلاق و علوم رویا و کابوسپیشرفت در عقل است یا ظواهمعماری، هندسه ی قابل مشاتوهم جداییافراد آغاز حرکت خودشان رزبان، نشان دهنده ی سخنگو فرزندان زمان خودتاریکی و نورنوار مغز در فراموشی هاشکست حتمیابزار هوش در حال ارتقا ازنظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجوسازی مدرناز بحث های کنونی در ویروسخورشید مصنوعیهیپرپاراتیروئیدیسمبهداشت خوابکنترل جاذبهدر درمان بیماری مولتیپل برخی سلولهای عصبی در تلاروزه داری و التهاب زیانبپروتز عصبی برای تکلممغز چگونه صداها را فیلتر سقوط درون جاذبه ای خاص، چتوضیحات دکتر فاطمی در موالتهاب شریان تمپورالقلب را نشکنتروس جریان انرژینوروفیبروماتوزشبیه سازی سیستم های کوانابزار بقا از نخستین همانهمیشه چشمی مراقب و نگهبامولکول ضد پیریاز تکینگی تا مغز از مغز تخدایا جز تو که را دارمهستی ما پس از شروعی چگال درمان ژنتیکی برای نوآوریبیماری وسواسکیهان خود را طراحی میکندبزرگترین درد از درون است بسیاری از مجرمان، خودشانروشی جدید در درمان سکته متکامل و ریشه ی مشترک خلقتآن چیزی که ما جریان زمان مغز ابزار بقای برتر مادیسندرم کووید طولانیانفجار و توقف تکاملی نشاقدرت کنترل خودترسان نیستیچیزی شبیه نور تو نیستصبر لازمه ی پیروزی استحقایق ممکن و غیر ممکنابزار بقای موجود زنده از هندسه زبانِ زمان استمیدان های مغناطیسی قابل از تکینگی تا مغز از مغز تدنیای شگفت انگیز کوانتومبیماری ضعف عضلات نزدیک بویتامین کا و استخواندرمان ساده ی روماتیسمکاربرد روباتهای ريزنانوتفاوت های بین زن و مرد فقرژیم غذایی ضد دردتأثیر نگاه انسان بر رفتاآیا ممکن است موش کور بی ممغز، فقط گیرندهسینوریپا داروی ترکیبی ضدانرژی تاریک که ما نمی تولا اکراه فی الدینتصویر زیبا از سلولابزارهای بقای از نخستین چگونه حافظه را قویتر کنیطلای سیاهحد و مرزها توهم ذهن ماستهوش مصنوعی از عروسک های بمانند آب باشاز تکامل تا مغز، از مغز تدوپامین قابل حل در آببا هر چیزی که نفس می کشد مدرک و احساسکشف ارتباط جدیدی از ارتبتلاش های جدید در درمان سرآیا گذشته، امروز وآینده رسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرتاثیر ویروس کرونا بر مغز نقش هورمون زنانه استروژنسکوت و نیستیانسان، گونه ای پر از تضادنگاهت را بلند کنملاحظات بیهوشی قبل از جرتغییر خود یا تغییر دیگرااحیای بینایی نسبی یک بیمعلم و روححس و ادراک قسمت چهل و هشتهوش مصنوعی از عروسک بازی متواضع باشاستفاده از مغز، وزن را کمواکسن اسپایکوژن ضد کرونادانش محدود به ابعاد چهارباربر دیگران نباشدرختان اشعار زمینگیلگمش باستانی کیستمخچه تاثیر گذار بر حافظهتمساح حد واسط میان مغز کوآیا دلفین ها می تواند از زمان پلانکتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش روزه داری در سالم و جسادیسم یا لذت از آزار دادای نعمت من در زندگیمچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز جنگ هفتاد و دو ملت همه را اختلالات عضلانی ژنتیکعید نوروز مبارکحس و ادراک قسمت پنجاه و سهوش مصنوعی از عروسک تا کماصل بازخوردورزش بهترین درمان بیش فعداروهای ام اسبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن و زندگیگزارش یک مورد جالب لخته ومرگ و میر پنهانتو افق رویداد جهان هستیآتاکسیزندان ذهنیفواید روزه داری متناوبتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه ی رسیدن به قلهسرکه انگبین عسلی مفید براینترنت بدون فیلتر ماهواچرا مغز انسان سه هزار سالمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هوشمندارتباط پیوسته ی جهانعصب حقوق نورولووحس و ادراک قسمت شصت و ششهوش احساسیاعتماد به خودیادگرفتن، آغاز حرکت است داروی جدید برای دیابتبدون زمان، ماده ای وجود نرفتار اجتماعی انسان، حاصپیوند مدفوع در درمان بیممسئول صیانت از عقیده کیستولید اندام با چاپ سه بعدآسیب ها ناشی از آلودگی هوزبان مشترک ژنتیکی موجودافروتنی معرفتیتاثیر درجه حرارت بر عملکنه به اعدامسعی کن به حدی محدود نشویاکسکاربازپین در درمان تشنزاع بین جهل و علم رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان شگفت انگیزاز مخالفت بشنوخواب زمستانی سلول های سرهوشمندی کیهانبه نادیدنی ایمان بیاورکلوزاپین داروی ضد جنوندر محل کار ارزش خودت را ببرخی نکات از گاید لاین پررویا و خبر از آیندهپیشرفت ذهن در خلاقیت استمعنی روزهتوهم جدایی و توهم علمافراد بی دلیل دوستدار تو زبان، وسیله شناسایی محیطفرضیه ای جدید توضیح میدهتاریکی خواهد ترسیدنوار مغز در تشخیص بیماری شگفت نیست من عاشق تو باشمابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجامعه ی آسمانیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکخوش قلبی و مهربانیهاوکينگ پیش از مرگش رسالبهداشت خواب، رمز حافظه ی کندر در بیماریهای التهابدر سال حدود 7 میلیون نفر برخی سيناپسها طی تکامل و روزه داری و بیمار ی ام اس پرورش مغز مینیاتوری انسامغز ناتوان از توجیه پیداسلول های مغزی عامل پارکیتیوتیکسن داروی ضد جنونام اس و سرطانقوی تر باشتری فلوپرازیننورون هاي مصنوعی می توانشبکه های مصنوعی مغز به درابزار بقا از نخستین همانهمیشه اطمینان تو بر خدا بمولتیپل اسکلروز در زنان از تکینگی تا مغز از مغز تخرما منبع بسیار خوب آنتی هشت توصیه برای کاستن از ددرمان کارتی سل و تومور مغبیماری کروتز فیلد جاکوبکیهانِ هوشیارِ در حال یابسیاری از بیماری های جدیريتوکسيمب در درمان ام استکامل ابزار هوش ، راه پر آنچه می دانم، آنچه را میخمغز ابزار برتر بقاسندرم گیلن باره به دنبال انفجار بزرگ پایان بوده اقدرت انسان در نگاه به ابعتسلیم ارتباط با من برترنکاتی در مورد تشنجصبر و واقعیتحل مشکلابزار بقای موجود زنده از هندسه، نمایشی از حقیقتمیدان های کوانتومی خلااز تکینگی تا مغز از مغز تدنیایی پر از سیاهچاله بیماریهای تحلیل عضلانی اویتامین کا در سبزیجاتدرمان سرگیجه بدون نیاز بکاربرد روباتهای ريز، در تفاوت های تکاملی در مغز وراه فراری نیستتأثیر شیرینی های حاوی لوآیا ما کالا هستیممغزتان را در جوانی سیم کشسیگار عامل افزایش مرگ ومانرژی خلا ممکن استلاموژین داروی ضد اوتیسم؟تصویر زیبای اصفهانابزارهای دفاعی و بقای مونگاه من، نگاه تو و یا حقیطوفان فقر و گرسنگی و بی سحریص نباشهوش مصنوعی از عروسک های بماه رجباز تکامل تا مغز، از مغز تدورترین نقطه ی قابل مشاهبا آتش، بازی نکن و بعد از درک کنیم ما همه یکی هستیمکشف جمجمه ای درکوه ایرهوتلاش های جدید شرکت نورالآیا پیدایش مغز از روی تصارساناها و ابر رساناها و عتاثیر ژنها بر اختلالات خنقش ویتامین K در ترمیم اسسکوت، پر از صداانعطاف پذیری مکانیسمی علچالش هوشیاری و اینکه چرا ممانتین یا آلزیکسا یا ابتغییر دیگران یا تغییر خواحیای بینایی نسبی یک بیمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهحس و ادراک قسمت چهل و دومهوش مصنوعی از عروسک بازی مجموعه های پر سلولی بدن ماستفاده از نظریه ی تکامل واکسن دیگر کرونا ساخته شدانش بی نهایتبارداری بدون رحمدرد و درسگیاه بی عقل به سوی نور میمخاطب قرار دادن مردم، کاتنفس هوازی و میتوکندریآیا دلفین ها میتوانند بازمان به چه دلیل ایجاد میشتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی بر رشد و اسازگاری با محیط بین اجزاای همه ی وجود منچت جی پی تیمنابع انرژی از نفت و گاز جنگ و تصور از جنگاختراع جدید اینترنت کوانعامل کلیدی در کنترل کارآحس و ادراک قسمت پنجاه و شهوش مصنوعی از عروسک تا کماصل در هم تنیدگی و جهانی ورزش در کمر دردداروهای تغییر دهنده ی سیبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن و شیمی بدنگشایش دروازه جدیدی از طرمرگ و میر بسیار بالای ناشتو انسانی و انسان، شایستآتاکسی فریدریشزونیسومایدفواید زیاد دوچرخه سواریتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه ای بود و دگر هیچ نبوسرگیجه از شایعترین اختلاایندرالچرا مغزهای ما ارتقا یافت منبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هوشیارارتباط انسانی، محدود به عصب سیاتیکحس و ادراک سی و هفتمهوش بشری تهدید برای بشریاعتماد بی موردیادآوری خواب و رویاداروی جدید ضد میگرنبر کسی اعتماد نکن مگر اینرقیبی قدرتمند در برابر مپیوند مغز و سر و چالشهای مسئولیت جدیدتولید سلولهای جنسی از سلآسیب روانی شبکه های اجتمزبان چهار حرفی حیات زمینفروتنی و غرورتاثیر درجه حرارت بر عملکنه بدبخت بلکه نادانشلیک فراموشیاگر فقط مردم میفهمیدند کنزاع بین علم و نادانی رو منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی که نه با یک رخداد و از نخستین همانند سازها تخواب سالم عامل سلامتیهوشیاری و وجودبه هلال بنگرکلید نزدیک و نگاه تو بر فدر چه مرحله ای از خواب ، ربرخی نرمش ها برای درد زانرویا بخشی حقیقی از زندگی پیشرفتی مستقل از ابزار همعاینه قبل از نوار عصب و توهم جسمافزایش قدرت ادراکات و حسزدودن نقص از هوش مصنوعیفساد اقتصادی سیتماتیک درتاریخ همه چیز را ثبت کردهنوار مغزی روشی مهم در تشخشگفت انگیز بودن کیهانابزار بقا از نخستین هماننظریه تکامل در درمان بیممنبع هوشیاری در کجاست؟ قجاودانگی مصنوعیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکخوش خیالی و خوش بینیهاوکينگ پیش از مرگش رسالبوزون هیگز چیستکندر علیه سرطاندر عید نوروز مراقب تصادف برداشت مغز ما از گذر زمانروزه داری سلول های بنیادپرکاری تیروئیدمغز و قلب در جنین موش مصنسلول های بنیادیتیک و اختلال حرکتیامواجی که به وسیله ی ماشیقیچی ژنتیکیتری فلوپرازیننورون های ردیاب حافظهشبکیه های مصنوعیجستجوی هوشیاری در مغز ماابزار بقا از نخستین همانهمیشه به آنچه داری، خوشنمواد کوانتومی جدید، ممکناز تکینگی تا مغز از مغز تخسته نباشی باباو هر کس تقوای خدا پیشه کندرمان پوکی استخوانبیماری گیلن باره و بیمارکیست هیداتید مغزبیماری آلزایمر، استیل کوکیست کلوئید بطن سومبسیاری از بیماری های جدیریه زغالیتکامل تکنولوژیآنچه ناشناخته است باید شمغز از بسیاری حقایق می گرسندرم پیریفورمیسانقراض را انتخاب نکنیدقدرت ذهنتسلیم شدن از نورون شروع مچگونه مولکول های دی ان ایصبر بسیار بایدحلقه های اسرارآمیزابزار بقای موجود زنده از هنر فراموشیمیدان بنیادین اطلاعاتاز تکینگی تا مغز از مغز تدنیا، هیچ استبیماری، رساله ای برای سلویتامین بی 12 در درمان درددرمان سرگیجه بدون نیاز بکاش شرف اجباری بود یا حتیتفاوت های زبانی سرمنشا تراه نجاتتئوری تکامل امروز در درمآیا ما تنها موجودات زنده مغزتان را در جوانی سیمکشسیاهچاله هاانرژِی برای ایجاد اضطرابلایو دوم دکتر سید سلمان فتصویربرداری فضاپیمای آمابعاد و نیازهای تکاملینگاه مادی غیر علمی استطوفان بیداریحرکات چشم، ترجمه کننده ی هوش مصنوعی از عروسک های بماپروتیلیناز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهديدن با چشم بسته در خواب با تعمق در اسرار ابدیت و درک احساسات و تفکرات دیگکشف جدید تلسکوپ جیمز وبتلاش هایی در بیماران قطع آیا آگاهی پس از مرگ از بیرستگاری محدود به یک راه نتاثیر کلام در آیات کلام بنقش ژنتیک در درمان اختلاسکته مغزیاهرام مصر از شگفتی های جهچالش هوشیاری و اینکه چرا من کسی در ناکسی دریافتم تغییر دادن ژنها آیا روزی احتیاط در ورزش زانو در خاعلم به ما کمک میکند تا موحس و ادراک قسمت چهل و سومهوش مصنوعی از عروسک بازی مجرم، گاهی قربانی استاستفاده از هوش مصنوعی در واکسن دیگری ضد کرونا از ددانشمندان موفق به بازگردبازگشایی مجدد مطب دکتر سدرد باسن و پا به دلیل کاهگیاه خواری و گوشت خوار کدمدل همه جانبه نگر ژنرالیتنفس هوازی و میتوکندریآیا دست مصنوعی به زودی قازمان شگفت انگیزتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش رژیم غذایی در رشد و استم با شعار قانون بدترین ای آنکه نامش درمان و یادشنتایج نادانی و جهلمنابع انرژی از نفت و گاز جنگ داده هاادامه بحث تکامل چشمعادت همیشه خوب نیستحس و ادراک قسمت بیست و چههوش مصنوعی از عروسک تا کماصل علت و تاثیروزن حقیقی معرفت و شناختداروهای ضد بیماری ام اس وبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن پر در برابر آگاهیپل جویی اصفهانمرگ و سوال از قاتلتو با همه چیز در پیوندیآتاکسی مخچه ای خودایمنزونا به وسیله ویروس ابله فیلم کوتاه هیروشیما از هتاثیر درجه حرارت بر عملکنقطه بی بازگشتسرگردانیایپیداکرینچرا ویروس کرونای دلتا وامنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان های بسیار دیگرارتباط از بالا به پایین معضلانی که طی سخن گفتن چقدحس و ادراک- قسمت پنجاه و هوش در طبیعتاعتیاد و تلاش های درمانی یاری خدا نزدیک استداروی جدید ضد الزایمربرلیتیونرموزی از نخستین تمدن بشرپیوند اندام از حیوانات بمسئولیت در برابر محیط زیتولترودینآسیب عصب پا به دنبال اعتیزبان نیاز تکاملی استفرگشت و تکامل تصادفی محض تاثیر رو ح و روان بر جسمنه جنگ و نه خونریزیشلیک فراموشیاگر میدانی مصیبت بزرگتر نزاع بین علم و جهل رو به پمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی که از یک منبع، تغذیاز نخستین همانند سازها تخواب سالم عامل سلامتی و یهوشیاری و افسردگیبه کدامین گناه کشته شدندکلام و زبان، گنجینه ای بسدر ناامیدی بسی امید استبرخی نرمش ها برای زانورویا تخیل یا واقعیتپپوگستمعادله ها فقط بخش خسته کنتوهمات و شناخت حقیقتافزایش مرگ و میر سندرم کوسفر فقط مادی نیستفشار و قدرتتاریخ، اصیل نیست و ساخته نوار مغز، مفید و بی خطرشگفت زده و حیران باشابزار بقا از نخستین هماننعناعمنبع هوشیاری در کجاست؟(قجایی برای یاد گرفتن باقی از تکنیکی تا مغز از مغز تخوشبختی چیستهدف یکسان و مسیرهای مختلبوزون هیگز جهان را از متلکوچ از محیط نامناسببرداشتت از جهان رو زیاد روزهای بد باقی نمیماندپراسینزوماب در پارکینسومغز و هوش، برترین ابزار بسلول های بنیادی منابع و اتیکاگرلور داروی ضد انعقاامیوتروفیک لترال اسکلروقیچی ژنتیکی تهدید یا فرصترک امروزنوروپلاستیسیتی چیستشباهت مغز و کیهانحفره در مغزابزار بقا از نخستین همانهمیشه داناتر از ما وجود دموجود بی مغزی که می توانداز تکینگی تا مغز از مغز تخطا در محاسبات چیزی کاملوفور و فراوانیدرمان پوکی استخواندرمان آرتروز با ورزش موضبیماری الزایمرکپسول ژری لاکتبشکه ای که ته نداره پر نمریواستیگمینتکامل جریان همیشگی خلقتآنچه واقعیت تصور میکنیم مغز به تنهایی برای فرهنگ سندرم پیریفورمیسانواع سکته های مغزیقدرت شناختی انسان، محدودتست نوار عصب و عضلهچگونه میتوان با قانون جنصد قدح، نفتاده بشکستحمله ویروس کرونا به مغزابزار بقای موجود زنده از هنر حفظ گرهمیدازولام در درمان تشنج از تکینگی تا مغز از مغز تدندان ها را مسواک بزنید تبیندیشویتامین بی هفدهدرمان سرگیجه بدون داروکتاب گران و پرهزینه شد ولتفاوت ایستایی و تکاپوراه های جدید برای قضاوت رتئوری تکامل در پیشگیری و مغط یک گیرنده استسیاهچاله های فضایی منابعانسولینلبخند بزن شاید صبح فردا زتصور ما ازمشکلات و واقعیابعاد اضافه ی کیهاننگاه محدود و تک جانبه، مشطوفان زیباییحرکت چرخشی و دائمی کیهانهوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای جهل مقدساز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت تقویت شدهدی متیل فومارات(زادیوا)(با خودت نجنگدرک تصویر و زبان های مخلتکشتن عقیده ممکن نیستتلاشی برای درمان قطع نخاآیا امکان بازسازی اندامهرشته نوروایمونولوژی و نقتاثیر کپسول نوروهرب بر ننقش گرمایش آب و هوا در همسال سیزده ماههاولویت بندی ها کجاستچالش هوشیاری و اینکه چرا من پر از تلخیمتغییر زودتر اتصالات مغزیاحتیاط در تعویض داروهاعلم بدون توقفحس و ادراک قسمت نهمهوش مصنوعی از عروسک بازی محل درک احساسات روحانیاستفاده از انرژی خلاواکسن سرطاندانشمندان نورون مصنوعی سبازگشت از آثار به سوی خدادرد زانو همیشه نیاز به جرگیرنده باید سازگار با پیمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتنفس بدون اکسیژنآیا رژیم غذایی گیاهی سلازمزمه ات مانده در گوشمتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زنجبیل در جلوگیری از ستم، بی پاسخ نیستای جان جان بی تن مرونجات در اعتماد به خودمنابع انرژی از نفت و گاز جنبه های موجی واقعیتاداراوون تنها داروی تاییعادت کن خوب حرف بزنیحس و ادراک قسمت بیست و یکهوش مصنوعی از عروسک تا کماصل عدم قطعیت از کوانتوم وزوز گوشداروهای ضد تشنج با توضیح بحثی درباره هوش و تفاوتهذهن تو همیشه به چیزی اعتقپل خواجو اصفهانمرگ انتقال است یا نابود شتو با باورهایت کنترل میشآتش منبع انرژیزیان غذاهای پرچربفیلمی بسیار جالب از تغییتاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان با بیرون انداختنسربازان ما محققا غلبه می ایا کوچک شدن مغزانسان الچرا یک ساعت، 60 دقیقه و یک منبع هوشیاری کجاست قسمت جهان هایی در جهان دیگرارتباط بین هوش طبیعی و هوغم بی پایانحس و ادراک- قسمت بیست و پهوش عاطفی قسمت 11اعتیاد را به دور بیندازژن همه چیز نیستداروی سل سپتبرنامه و ساختار پیچیده مرمز و رازهای ارتباط غیر کپیوند اندام حیوانات به امستند جهان متصلتومورها و التهاب مغزی عاآسانی موفقیتزبان و کلمه حتی برای کسانفراموش کارها باهوش تر هستاثیر روده بر مغزچه زیاد است بر من که در ایشنا در ابهای گرم جنوب نیااگر نیروی مغناطیس نباشد نسبیت عام از زبان دکتر برمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهانی در ذهناز نخستین همانند سازها تخواب عامل دسته بندی و حفطهوشیاری کوانتومیبه امید روزهای بهترکلام، در تحولی شگفت آور بدر هم تنیدگی مرزها و بی مبرخی نرمش های گردنرویا حقی از طرف خداپایان، یک آغاز استمعجزه های هر روزهتوکل بر خداافزایش سرعت پیشرفت علوم سفر نامه سفر به بم و جنوب فضا و ذهن بازتازه های اسکیزوفرنی(جنونوار مغز، ترجمه ی فعالیت شگفتی های نقشه ی ژنتیکیابزار بقا از نخستین همانهفت چیز که عملکرد مغز تو منبع خواب و رویاجایی خالی نیستاز تکینگی تا مغز و از مغز خوشبختی دور از رنج های مهدف یکسان، در مسیرهای متبی نهایت در میان مرزهاکوچک شدن مغز از نئاندرتابررسي علل احتمالي تغيير روزهای سختپرتوهای صادر شده از سیاهمغز و اخلاقسلول های بدن تو پیر نیستنتیروفیبان موثر در سکته ی امید نیکو داشته باش تا آنقانون مندی نقشه ژنتیکی مترکیب آمار و ژنتیکنوروز مبارکشباهت مغز با کیهان مادیحق انتخابابزار بقا از نخستین همانهمیشه راهی هستموجودات مقهور ژنها هستنداز تکینگی تا مغز از مغز تخطا در محاسبات چیزی کاملوقاحت و تمسخر دیگرانوقت نهيب هاي غير علمي گذشدرمان ام اس(مولتیپل اسکلبیماری ای شبیه آلزایمر و کامپیوتر سایبورگبشریت از یک پدر و مادر نیریاضیات یک حس جدید استتکامل داروینی هنوز در حاآنچه حس می کنیم، نتیجه ی مغز بیش از آنچه تصور میشوسندرم پای بی قرارانیس بی کسانقدرت عشقتست آر ان اس دز میاستنی گچگونه مغز ما، موسیقی را پصدای بم با فرکانس پایین، حمایت از طبیعتابزار بقای موجود زنده از هنر رها شدن از وابستگیمکان زمان یا حافظه زماناز تکینگی تا مغز- از مغز ده روش موفقیتبیهوش کردن در جراحی و بیمویتامین دی گنجینه ای بزردرمان سرطان با امواج صوتکتاب زیست شناسی باورتفاوت ارباب و رهبر حقیقیراه های جدید برای قضاوت رتئوری جدید، ویران کردن گنفرت، اسیب به خود استسیاهچاله ها، دارای پرتو انسولین هوشمندلحظات خوش با کودکانتصور از زمان و مکانابعاد بالاترنگاه کلی نگرطولانی ترین شبحس متفاوتهوش مصنوعی از عروسک بازی ماجرای عجیب گالیلهاز تکامل تا مغز، از مغز تواقعیت خلا و وجود و درک مدین اجباریبا خدا باشدرک حقیقت نردبان و مسیری گل خاردار، زیباستتلاشی تازه برای گشودن معآیا انسان با مغز بزرگش اخرشد مغز فرایندی پیچیده اتاثیر کپسول نوروهرب بر تنقش پیش زمینه ها و اراده سانسور از روی قصد بسیاری اولین قدم شناخت نقص های خچالش هوشیاری و اینکه چرا من بی من، بهتر یاد میگیرمتغییر عمودی سر انسان از پاحساس گذر سریعتر زمانعلم در حال توسعهحس و ادراک قسمت چهارمهوش مصنوعی از عروسک بازی محل درک احساسات روحانی داستفاده از سلول های بنیاواکسن سرطاندانشمندان یک فرضیه رادیکبازگشت به ریشه های تکاملدردهای سال گذشته فراموش گالکانزوماب، دارویی جدیمدل هولوگرافیک تعمیم یافتنها مانع در زندگی موارد آیا رژیم غذایی گیاهی سلازنان باهوش ترتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش زبان در سلطه و قدرت استون فقرات انسان دو پا جلایمپلانت مغزینجات در راستگوییمنابع انرژی از نفت و گاز جنسیت و تفاوت های بیناییادب برخورد با دیگرانعادت کردن به نعمتحس و ادراک قسمت بیست و دوهوش مصنوعی به کمک هوش طبیاصل، روان و نفس استوسواس، بیماری استداروی فامپیریدین یا نورلبحثی درباره هوش و تفاوتهذهن خود را مشغول هماهنگیپلاسمای غالبمرگ تصادفیتو باید نیکان را به دست بآثار باستانی تمدن های قدزیباترین چیز در پیر شدنفیروز نادریتاثیر درجه حرارت بر عملکنمیتوان بر سیاه سیاه نوشسربرولایزینایا این جمله درست است کسیچرا پس از بیدار شدن از خومنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان یکپارچهارتباط شگفت مغز انسان و فغم بی پایانحس و ادراک- قسمت شصت و چههوش عاطفی قسمت نهماعداد بینهایت در دنیای مژن همه چیز نیستداروی ضد چاقیبرنامه ی مسلط ژنها در اخترمز گشایی از اتصالات مغزپیوند سر آیا ممکن استمشکل از کجاستتومورهای نخاعیآشنا پنداریزبان و بیان نتیجه ساختمافراموشی همیشه هم بد نیستتاثیر روزه داری بر سلامت نه عدم مطلق بلکه عدم با قشناخت و معرفت، و نقش آن داگر نعمت فراموشی نبود بسچسبیدن به خود، مانع بزرگ منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهان، تصادفی نیستاز نخستین همانند سازها تخواص میوه ی بههوشیاری سنتی یا هوشیاری به بالا بر ستارگان نگاه ککلرال هیدرات برای خواباندر هم تنیدگی کوانتومیبرخی یونها و مولکول های مرویاها از مغز است یا ناخوپاکسازی مغزمعجزه ی چشمتوپیراماتافسردگی و اضطراب در بیماسفر به مریخ در 39 روزفضای قلب منبع نبوغ استتازه های بیماری پارکینسونوار عصب و عضلهشگفتی های زنبور عسلابزار بقا از نخستین همانهفت سین یادگاری از میراث منتظر نمان چیزی نور را بهجاذبهاز تکینگی تا مغز از مغز تخیالپردازی نکنهدف از تکامل مغزدرمان نگهدارنده ی اعتیادبی هیچ می ایی و بی هیچ میرکوچکی قلببررسی مغز با امواج مادون روش مقابله مغز با محدودیپرتوزایی از جسم سیاهمغز و اخلاقسلول بنیادی و ای ال استکنولوژی های جدید و حالتامید نجاتقانون گذاری و تکاملترکیب حیوان و انساننوروز یا روز پایانیشباهت های ریشه ای چند بیمحقیقت قربانی نزاع بین بی ابزار بقا از نخستین همانهمیشه عسل با موم بخوریممورد نادر همپوشانی دو بیاز تکینگی تا مغز از مغز تخطای ادراک کارماخطای حسوقتی فهمیدی خطا کردی برگدرمان تومورهای مغزی با ابیماری ای شبیه ام اس مولتکاهش میل جنسی در ام اسبعد پنجمریتوکسیمابتکامل داروینی هنوز در حاآنها نمیخواهند دیگران رامغز برای فراموشی بیشتر کسندرم پس از ضربه به سرانگشت ماشه ایقسم به فقرتشنچ پانایوتوپولوس تشنج چگونه مغز پیش انسان یا همصرع و درمان های آنحوادث روزگار از جمله ویرابزار بقای موجود زنده از هنر، پر کردن است نه فحش دمکانیک کوانتومی بی معنی از تکینگی تا مغز- از مغز دهن، بزرگترین سرمایهبیهوشی در بیماران دچار اویروس مصنوعیدرمان ضایعات نخاعیکتاب طبیعت در قالب هندسهتفاوتهای جنسیتی راهی براآیا مصرف مولتی ویتامین هراه پیروزی در زندگی چیستتا 20 سال آینده مغز شما به نقاشی هایی با بوی گذشته یسیاهچاله و تکینگی ابتدایانسان قدیم در شبه جزیره علرزش ناشی از اسیب به عصبتصادف یا قوانین ناشناختهاتفاق و تصادفنگاه انسان محدود به ادراطی یکصد هزار سال اخیر هرچحس چشایی و بویاییهوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ی تاریکاز تکامل تا مغز، از مغز توالزارتان داروی ضد فشار دین، اجباری نیستبا طبیعت بازی نکندرک دیگرانگل درون گلدانتلاشی جدید در درمان ام اسآیا احتمال دارد رویا از آرشد مغز علت تمایل انسان بتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش آتش در رسیدن انسان بهسانسور بر بسیاری از حقایاولین مورد PML به دنبال تکچالش کمبود اندام برای پیمننژیتتغییرات منطقه بویایی مغزاحساسات کاذبعلم راهی برای اندیشیدن احس و ادراک قسمت نوزدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی محدودیت چقدر موثر استاستفاده از سلول های بنیاواکسن ضد اعتیاددانشمندان ژنی از مغز انسبازخورد یا فیدبکدردی که سالهاست درمان نشگام کوچک ولی تاثیرگذارمدل های ریز مغز مینی برینتنها در برابر جهانآیا راهی برای رفع کم آبی زنجیرها را ما باید پاره کتاثیر گیاهخواری بر رشد و نقش زبان در سلطه و قدرت استارگانی قبل از آغاز کیهایمپلانت مغزی و کنترل دو نخاع ما تا پایین ستون فقرمنابع انرژی از نفت و گاز جنسیت و تفاوت های بیناییادراک ما درک ارتعاشی است عادت بد را ترک کنحس و ادراک قسمت بیست و سوهوش مصنوعی به شناسایی کااصلاح خطا با رفتن بر مسیریک پیام منفرد نورون مغزی داروی لیراگلوتیدبحثی درباره احساسات متفاذهن خالی از شلوغی افکارپمبرولیزوماب در بیماری چمرگی وجود نداردتو برای خزیدن خلق نشده ایآدم عاقل، وقت خودش را هدرزیباترین چیز در افزایش سفیزیک مولکولها و ذرات در تاثیر درجه حرارت بر عملکنمای موفقیتسردرد میگرنایا ابزار هوشمندی یا مغز چرا ارتعاش بسیار مهم استمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان یکپارچهارتباط شگفت انگیز مغز انغیرقابل دیدن کردن مادهحسن یوسف باغچه ی منهوش عاطفی قسمت هفتمبقا با سازگارترین فرد اسژن هوش و ساختارهای حیاتی داروی ضد چاقیبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱رمز پیشرفت تواضع است نه طپیوند سر، یکی از راه حلهامشکلات نخاعیتومورهای ستون فقراتآشنا پنداریزبان و بیان، در سایه پیشرفراموشی و مسیر روحانیتاثیر روغن رزماری استنشانهایت معرفت و شناخت درک عشناخت حقیقت یا آرزوهای گاگر نعمت فراموشی نبود بسنسبت ها در کیهانمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهش های ژنتیکی مفید در سااز نشانه ها و آثار درک شدخواص هندوانههوش، ژنتیکی است یا محیطیبه بالاتر از ماده بیندیشکم کردن کالری روشی سودمندر هم تنیدگی کوانتومی و پبرخی اثرات مضر ویتامین درویاهای پر رمز و حیرتی درپارادوکس ها در علممعجزه ی علمتوانایی مغز و دیگر اجزای افسردگی و ساختار مغزقفس دور خود را بشکنتازه های درمان ام اسنوار عصب و عضلهشانس یا نتیجه ی تلاشابزار بقا از نخستین همانهم نوع خواری در میان پیشیمنتظر زمان ایده آل نشوجاذبه و نقش آن در شکلگیریاز تکینگی تا مغز از مغز تخانه ی تاریکهدف از خلقت رسیدن به ابزادرمان نابینایان آیا ممکنبی ذهن و بی روحکوچکترین چیز یک معجزه اسبررسی و اپروچ جدید بر بیمروش های صرفه جویی در ایجاپرسشمغز و سیر تکامل ان دلیلی سلول بنیادین از مخاط بینتکنولوژی و پیشرفتامید جدید بر آسیب نخاعیقانون جنگلترازودوننورالژیشباهت کیهان و مغزحقیقت آنطور نیست که به نظابزار بقا از نخستین همانهمیشه، آنطور نیست که هستموسیقی نواز تکینگی تا مغز از مغز تاز تکینگی تا مغز از مغز تخطر آلودگی هواوقتی پر از گل شدی خودت را درمان تشنجبیماری اسپینال ماسکولار کاهش مرگ و میر ناشی از اببعد از کروناریسپریدونتکامل داروینی هنوز در حاآنژیوگرافی از مغزمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟سندرم جدایی مغزانگشت نگاری مغز نشان میدقضاوت ممنوعتشنج چیستچگونه هموساپينس بر زمین ضایعه ی شبکه لومبوساکرالحکمت الهی در پس همه چیزهوموارکتوس ها ممکن است دمکانیزمهای دفاعی در براباز تکینگی تا مغز- از مغزتدو ویژگی انتزاع و قدرت تجبیوگرافیویروس های باستانی، مغز مدرمانهای بیماری پارکینسکتاب، سفری به تاریختقلید مرحله ای نسبتا پیشآیا مغز تا بزرگسالی توسعراه انسان شدن، راه رفتن وتا بحر یفعل ما یشاچقدر به چشم اعتماد کنیمسیاهچاله ی منفرد یا سیاهانسان میوه ی تکامللرزش عضله یا فاسیکولاسیوتضادهای علمیاتوبان اطلاعات و پلِ بیننگاه از بیرون مجموعهطبیعت موجی جهانحس و ادراک (قسمت اول )هوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ی خالیاز خود رها شوواکنش های ناخودآگاه و تقدیوار همه اش توهم بودبالاترین هدف از دولتدرک درست از خود و هوشیاریگل زندگیتمایل زیاد به خوردن بستنآیا احتمال دارد رویا از آرشد در سختی استتاثیر کپسول نوروهرب بر سنقش انتخاب از طرف محیط، نساهچاله ها تبخیر نمیشوداولین مورد پیوند سر در انچالش دیدگاه های سنتی در بمنابع انرژي پاک سرچشمه حتغییرات مغز پس از 40 سالگیاخلاق و علوم اعصابعلم ساختن برج های چرخانحس و ادراک قسمت هفتمهوش مصنوعی از عروسک بازی محدودیت های حافظه و حافظاستفاده از سلول های بنیاواکسن علیه سرطاندانشمندان پاسخ کوانتومی بازسازي مغز و نخاع چالشی درس گرفتن از شکست هاگامی در درمان بیماریهای مدیون خود ناموجودتنهاییآیاما مقهور قوانین فیزیکزندگی فعال و مثبت روند آلALS نگاهی کامل بر بیماری وتاثیر انتخاب از طرف محیط نقش سجده بر عملکرد مغزسخن نیکو مانند درخت نیکوایمپلانت مغزی کمک میکند نخاع درازتر یا کوتاهتر کمنابع انرژی از نفت و گاز جهل مقدسادغام میان گونه های مختلعادت دادن مغز بر تفکرحس و ادراک قسمت بیستمهوش مصنوعی تعاملیاصول انجام برخی نرمش ها دیک پیشنهاد خوب برای آسان داروی تشنجی دربارداریبحثی درباره احساساتی غیرذهن سالمپنج اکتشاف شگفت آور در مومراقب خودتون و خانواده هتو تغییر و تحولیآرام باشزیر فشار کووید چه باید کرفیزیک هوشیاریتاثیر درجه حرارت بر عملکنمایش تک نفرهسردرد میگرن در کودکانایا بیماری ام اس (مولتیپچرا بیماری های تخریبی مغمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان کنونی و مغز بزرگتریارتباط شگفت انگیز مغز انغرور و علمحساسیت روانی متفاوتهوش عاطفی قسمت یازدهبقا در ازای بیماریژن یا نقشه توسعه مغز و نقداروی ضد تشنج با قابليت تبرین نت به جای اینترنترمز بقای جهش ژنتیکیپیوندهای پیچیده با تغییرمشکلات بین دو همسر و برخیتوهم فضای خالیآشناپنداری چیستزبان و تکلم برخی بیماریهفراموشی آرمانتاثیر رژیم گیاه خواری بر نهایت در بی نهایتشناخت درون، شناخت بیرون؛اگر با مطالعه فیزیک کواننسبت طلایی، نشانه ای به سمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهش های ژنتیکی غیر تصادفاز نظر علم اعصاب یا نرووسخواص اردههیچ نقطه ای مرکزی تر از ابه جای محکوم کردن دیگران کمالگرایی دشمن پیشرفتدر هم تنیدگی کوانتومی و دبرخی اختلالات عصبی مثانهرویای شفافپاسخ گیاهان در زمان خوردمعجزه ی علم در کنترل کرونتوانایی یک فرد، برای تغیاقلیت خلاققفس ذهنتبدیل پلاستیک به کربن و سنوار عصب و عضلهشانس یا تلاشابزار بقا از نخستین همانهمه چیز موج استمنحنی که ارتباط بین معرفجبران از دست رفته هااز تکینگی تا مغز از مغز تخانواده پایدارهر چیز با هر چیز دیگر در تدرمان های اسرار آمیز در آبی سوادی در قرن 21کووید نوزده و خطر بیماری بررسی ژنها در تشخیص بیماروش هایی برای کم کردن اضطپرسش و چستجو همیشه باقی امغز کوانتومیسلول عصبی شاهکار انطباق تکنولوژی جدید که سلول هاامید درمان کرونا با همانقانون جنگلترازودوننورالژی تریژمینالشباهت زیاد بین سلول هاي عحقیقت افرادابزار بقا از نخستین همانهمکاری یا رقابتموسیقی هنر مایع استمیلر فیشر نوعی نادر از گیاز تکینگی تا مغز از مغز تخطر را بپذیروقتی تو از یاد گرفتن باز درمان جدید ALSبیماری اضطراب عمومیکاهش التهاب ناشی از بیمابعد از کروناریسدیپلام تنها داروی تایتکامل داروینی هنوز در حاآنان که در قله اند هرگز خمغز بزرگ چالش است یا منفعسندرم دزدی ساب کلاوینانتقال ماده و انرژیقطار پیشرفتتشنج و حرکات شبه تشنجی قاچگونه هوشیاری خود را توسضایعه ی عروقی مخچهحافظه میتواند بزرگترین دهورمون شیرساز یا پرولاکتما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز، از مغز دو بیماری روانی خود بزرگ بیوگرافیویرایش DNA جنین انسان، بردرماندگی به دلیل عادت کرکتابخانهتقلید از روی طبیعتآیا همه جنایت ها نتیجه بیراه بی شکستتاول کف پا و حقیقتنقش قهوه در سلامتیسیاهچاله ی تولید کنندهانسان ها می توانند میدان لزوم گذر انسان از حدها و تظاهر خوابیده ی مادهاتوسوکسیمایدنگاه از دور و نگاه از نزدطبیعت بر اساس هماهنگیحس و ادراک (قسمت دوم )هوش مصنوعی از عروسک بازی ماده ای ضد التهابیاز درخواست ها جدا شوواکنش به حس جدیددیوار، از ابتدا توهم بودباهوش ترین و با کیفیت تریدرک عمیق در حیواناتگلوله ی ساچمه ایتمایز یا کشف یگانگیآیا بدون ناظر هوشمند هم برشد، رسیدن به یک هدف نیستتاثیر کتامین در درمان پانقش اتصالات بین سلولهای سایه ی هوشیاریاولین هیبرید بین انسان و چاالش ها در تعیین منبع هومنابع انرژی از نفت و گاز تغییرات آب و هوایی که به اخلاق پایه تکامل و فرهنگعلایم کمبود ویتامین E را حس و ادراک قسمت هفدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاواکسنی با تاثیر دوگانه ادانشمندان اولین سلول مصنباغچه ی مندست و پا زدن در سایه؟گامی در درمان بیماریهای مدیریت اینترنت بر جنگتنهایی رمز نوآوری استآگاهی فراتر از آگاهیزندگی هوشمند در خارج از زNVG 291تاثیر احتمالی عصاره تغلینقش غذاها و موجودات درياسخن و سکوتایمپلانت نخاعی میتواند دنخستین تمدن بشریمنابع بی نهایت انرژی در دجهان فراکتالادغام دو حیطه علوم مغز و عارضه جدید ویروس کرونا سحس و ادراک قسمت دهمهوش مصنوعی در کامپیوترهااصول توسعه ی یک ذهن کاملیک آلل ژنتیکی که از نئاندداروی جدید ALSبخش فراموش شده ی حافظهذهت را روی چیزهای مفید متپول و شادیمراحل ارتقای پله پله کیهتو جهانی هستی که خودش را آرامش و دانشزیرفون داروی ضد ام اسفیزیک و هوشیاریتاثیر درجه حرارت بر عملکچند نرمش مفید برای کمردرسردرد میگرنی در کودکانایا بدون زبان میتوانیم تچرا حیوانات سخن نمی گوینمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان کاملی در اطراف ما پرارتباط غیرکلامی بین انساغربال در زندگیخفاش کور و انسان بینا؟هوش عاطفی قسمت پنجمبقای حقیقی در دور ماندن اژن ضد آلزایمرداروی ضد تشنج با قابليت تبرای یک زندگی معمولیرمز جهانپیوندی که فراتر از امکانمشکلات روانپزشکی پس از ستوهم فضای خالی یا توهم فضآشتی بهتر استزبان و شناخت حقیقت قسمت چفرایند پیچیده ی خونرسانیتاثیر رژیم گیاه خواری بر نهادینه سازی فرهنگ اختلاشناسایی تاریخچه ی تکاملیاگر تلاش انسان امروز برانشانه های گذشته در کیهان منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهش های بیماری زا، معمولاز نظر علم اعصاب اراده آزخواص بادام زمینیهیچ چیز همیشگی نیستبه خوبی های دیگران فکرکنکمردرددر هر سوراخی سر نکنبرخی اصول سلامت کمرروان سالمپختگی پس از چهل سالگي به معجزه در هر لحظه زندگیسفر به درون سفری زیباتوازن مهمتر از فعالیت زیاقیانوس نادانیقفس را بشکنتبدیل تراکت صوتی مصنوعی نوار عصب و عضلهشاهکار قرنابزار بقا از نخستین همانهمه چیز و هیچ چیزمنشأ اطلاعات و آموخته ها جدا کردن ناخالصی هااز تکینگی تا مغز از مغز تخار و گلهر جا که جات میشه، جات نیدرمان های بیماری آلزایمربی شرمیکودک هشت ساله لازم است آدبررسی بیماری التهابی رودروش هایی برای جلوگیری از پرسشگری نامحدودمغز آیندگان چگونه است ؟سلول عصبی، در محل خاص خودتکنولوژی جدید که سلول هاامیدهای جدید برای بازیابقانونمندی و محدودیت عالمتراشه مغز بدون واسطه ی دنوسانات کوانتومی منبع ماشباهت زیاد بین سلول هاي عحقیقت انسانابزار بقا از نخستین همانهمانند سازی در انسانابزار بقا از نخستین همانهمجوشی هسته ای، انرژِی بمیهمانهای ناخوانده عامل از تکینگی تا مغز از مغز تخطرات هوش مصنوعیوقتی خودت را در آینه دیدیدرمان جدید میگرن با انتی بیماری بیش فعالیکاهش حافظه هرچند فرایندیبعد از کرونا دلخوشی بیهوریشه های مشترک همه ی موجوتکامل زبانآنزیم تولید انرژی در سلومغز بزرگ چالشهای پیش روسندرم سردرد به دلیل افت فانتروپی و هوشیاریقطره قطرهتشنج به صورت اختلال رفتاابزار بقای موجود زنده از چگونه واکسن کرونا را توزضایعات در عصب زیر زبانیحافظه های کاذبهوش فوق العاده، هر فرد اسما انسانها چه اندازه نزداز تکینگی تا مغز، از مغز دو بار در هفته ماهی مصرف بیان ژن های اسکیزوفرنی دویشن پرودرها بسته نیستکجای مغز مسئول پردازش تجتقلید از طبیعتآیا هوش مصنوعی می تواند نراه طولانی را به سلامت گذتابوهای ذهنینقش مهاجرت در توسعه نسل اسیاره ی ابلهانانسان یک کتابخانه استلزوم سازگاری قانون مجازاتظاهری از ماده است که بیداتصال مغز و کامپیوترنگاه از درون قفس یا بیرونطعمه ی شبکه های ارتباط اجحس و ادراک قسمت 67هوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی نیستاز دست دادن دم در پیشینیاواکسن های شرکت فایزر آمردید تو همیشه محدود به مقدباور و کیهان شناسیدرگیری قلب در بیماری ویرگلوئونتمدن قدیمی ای در جنوب ایرآیا برای تولید مثل همیشه ز گهواره تا گورتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش تیروئید در تکامل مغزسایه را اصالت دادن، جز فراولین تصویر در تاریخ از سنابینایی در نتیجه ی گوشی منابع انرژی از نفت و گاز تغییرات تکاملی سر انسان اختلاف خانوادگی را حل کنعلایم کمبود ویتامین E را حس و ادراک قسمت هجدهمهوش مصنوعی از عروسک بازی استفاده از سلول های بنیاوابستگی یعنی قلادهدانشمندان تغییر میدان مغبحتی علمی درباره تمایل بدست کردن در گوشگاهی لازم است برای فهم و مداخله ی زیانبار انسانتنبیه چقدر موثر استآپومورفین در پارکینسونزندگی و داراییفقر داده ها در هوش مصنوعیتاثیر ترکیبات استاتین (سنقش غذاها و موجودات درياسخن پاک و ثابتایمان به رویانخستین تصویر از سیاهچالهمنابع جدید انرژیجهان قابل مشاهده بخش کوچارتقا و تکامل سنت آفرینش عجول نباشحس و ادراک قسمت دوازدهمهوش مصنوعی در تفکر خلاق ااصول سلامت کمریک جهش ممکن است ذهن انسانداروی جدید s3 در درمان ام بخش های تنظیمی ژنومذخیره ی شگفت انگیز اطلاعپول و عقیدهمرز مرگ و زندگی کجاستتو جدای از کیهان نیستیآرامش و سکونزیرک ترین مردمفیزیک آگاهیتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیسردرد و علتهای آنایا تکامل هدفمند استچرا حجم مغز گونه انسان درمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان پیوستهارتروز یا خوردگی و التهامقالاتخفاش با شیوع همه گیری جدیهوش عاطفی قسمت اولبلندی در ذهن ما درک بلندیژنها نقشه ایجاد ابزار هوداروی ضد تشنج توپیراماتبرای پیش بینی آینده مغز درمز جهان خاصیت فراکتالپیوستگی همه ی اجزای جهانمشکلات روانپزشکی در عقب توهم لیلیپوتی(ریزبینی)آغاز فرایند دانستنزبان و شناخت حقیقت قسمت افرایند تکامل و دشواری هاتاثیر رژیم گیاه خواری بر چهار میلیارد سال تکامل بشناسایی سلول های ایمنی ااگر خواهان پیروزی هستینشانه های پروردگار در جهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهش تمدنی عجیب و شگفت انساز نظر علم اعصاب اراده آزخواص شکلات تلخهیچ چیز، چقدر حقیقی استبه خودت مغرور نشوکمردرد ناشی از تنگی کانادر والنتاین کتاب بدید همبرخی اطلاعات روانشناسی مروبات ها قول میدهندپدیده خاموش روشن در پارکمعرفت و شناختسفر تجهیزات ناسا به مریخ توت زیاد بخوریدالکترومغناطیس شنوایی و هقله برای دیدن نه برای به تبدیل سلولهای محافط به سنوار عصب و عضله مهم در تششاهکار شش گوشابزار بقا از نخستین همانهمه چیز کهنه میشودمنشاء کوانتومی هوشیاری اجدایی خطای حسی استاز تکینگی تا مغز از مغز تخارق العاده و استثنایی بهر حرکت خمیده می شود و هر درمان های بیماری اس ام ایبی عدالتی در توزیع واکسن کودک ایرانی که هوش او از بررسی سیستم تعادلی بدن اروش هایی ساده برای کاهش اپس از اگو یا بعد از نفسمغز اندامی تشنه ی انرژی اسلولهای ایمنی القا کنندهتکینگیامیدوار باش حتی اگر همه چقارچ بی مغز در خدمت موجودتراشه ها روی مغزنوشیدن چای برای مغز مفید شجاعت و ترسحقیقت اشیاشرکت نورالینک ویدیویی ازحقیقت تنها چیزی است که شاابزار بقا از نخستین همانهمراه سختی، اسانی هستمیوتونیک دیستروفیاز تکینگی تا مغز از مغز تدفاع از پیامبروقتی خورشید هست شمع به کادرمان جدید کنترل مولتیپلکاهش دوپامین عامل بیماریبعد از کرونا دلخوشی بیهوریشه های مشترک حیاتتکامل زبانآواز خواندن در قفس، نشانمغز بزرگ و فعال یا مغز کوسوپاپ ها یا ترانزیستورهاانتظار گذر تندباد؟لمس کوانتومیتشنج عدم توازن بین نورون ابزار بقای موجود زنده از چگونه آن شکری که می خوریمضرورت زدودن افکارحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی می تواند بر احما اکنون میدانیم فضا خالاز تکینگی تا مغز، از مغز دو برابر شدن خطر مرگ و میبیان حقیقتواقعیت فیزیکی، تابعی از درهای اسرارآمیز و پوشیدهکرونا چه بر سر مغز می آورتقویت استخوان در گرو تغذآیا هوش مصنوعی زندگی بشررابطه تشنج و اوتیسمتاثیر فکر بر سلامتنقش میدان مغناطیسی زمین سیاره ابلهانانسان باشلزوم سازگاری قانون مجازاتعویض دارو در تشنجاثر مضر مصرف طولانی مدت رنگاه از درون مجموعه با نگظهور امواج مغزی در مغز مصحس و ادراک قسمت 74هوش مصنوعی از عروسک بازی ماده، چیزی بیش از یک خلا از روده تا مغزواکسن کووید 19 چیزهایی که دیدن خدا در همه چیزباید از انسان ترسیددرگیری مغز در بیماری کویگمان میکنی جرمی کوچکی در تمدن پیشرفته ی پیشینیانآیا بزرگ شدن مغز فقط در دزمین در برابر عظمت کیهانتاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش حفاظتی مولکول جدید دساخت سلول عصبی حتی پس از اولین دارو برای آتاکسی فناتوانی از درمان برخی ویمنابع انرژی از نفت و گاز تغذیه بر ژنها تاثیر دارداختلال حرکتی مانند لرزش علائم عصبی آلزایمر، با احس و ادراک قسمت هشتمهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در مورد هواسطه ها د رمسیر ایجاد مغدانشمندان روش هاي جدیدی بحث درباره پیدایش و منشا دست آسمانگاهی مغز بزرگ چالش استمدارک ژنتیکی چگونه انسانتهدیدهای هوش مصنوعیآپومورفین در پارکینسونزندگی بی دودفلج نخاعی با الکترودهای تاثیر تغذیه بر سلامت روانقش غذاها و موجودات درياسخت ترین کار، شناخت خود ااین پیوند نه با مغز بلکه نخستین روبات های زنده ی جمناطق خاص زبان در مغزجهان موازی و حجاب هاارتقا یا بازگشت به قبل ازعدم توقف تکامل در یک انداحس و ادراک قسمت سومهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاضطراب و ترسیک رژیم غذایی جدید، می توداروی جدید لنفوم و لوکمیبخش بزرگی حس و ادراک ما اذره ی معین یا ابری از الکپوست ساعتی مستقل از مغز دمرز بین انسان و حیوان کجاتو دی ان ای خاص ميتوکندريآرامش(سکوت) stillness و تکاپوزیست شناسی کل در جزء فراکفیزیکدانان ماشینی برای تتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانیسردرد به دلیل مصرف زیاد مایجاد احساساتچرا خشونت و تعصبمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان پیوستهارزش های وارونهتاثیر ویتامین دی بر بیماخلا، حقیقی نیستهوش عاطفی قسمت دهمبلوغ چیستژنها ، مغز و ارادهداروی ضد جنون در درمان تیبرای اولین بار دانشمندانرنگ کردن، حقیقت نیستپیام های ناشناخته بر مغز مشاهده گر جدای از شیء مشاتوهم چیستآغاز فصل سرما و دوباره تکزبان و شناخت حقیقت قسمت دفرایند حذف برخی اجزای مغتاثیر رژیم گیاهخواری بر چهار ساعت پس از کشتار خوکشواهدی از نوع جدیدی از حااپل ویژن پرو در تشخیص بیمنشانه های بیداری روحیمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتجهشهای مفید و ذکاوتی که داز واقعیت امروز تا حقیقتخواص شگفت هویجهیچ وقت خودت را محدود به به دنبال رستگاری باشکمردرد و علل آندر یک فراکتال هر نقطه مرکبرخی بیماری ها که در آن بروبات های ریز در درمان بیپروژه ی ژنوم انسانیمغز فکر میکند مرگ برای دیسفر دشوار اکتشافتوسعه هوش مصنوعی قادر اسالکتروتاکسی(گرایش و حرکقله سقوطتبر را بردارنوار عصب و عضله برای تاییشاید گوشی و چشمی، آماده شابزار بقا از نخستین همانهمه چیز در زمان مناسبمهمان ناخواندهجریان انرژی در سیستم های از تکینگی تا مغز از مغز تخبر مهم تلسکوپ هابلهرچیز با یک تاب تبدیل به درمان های جدید ALSبیمار 101 ساله، مبتلا به سکودکان مهاجربررسی علل کمر درد در میانروش جدید تولید برقآلودگی هوا چالش قرن جدیدمغز انسان ایا طبیعتا تماسلولهای بنیادی مصنوعی درتکامل فردی یا اجتماعیامیدواریقبل و بعد از حقیقتتراشه ی هوش مصنوعی در مغزنوعی سکته مغزی ، وحشتناک نیوالینشربت ضد خلطحقیقت خواب و رویاابزار بقا از نخستین همانهمراهی میاستنی با برخی سمیگرن و پروتئین مرتبط با از تکینگی تا مغز از مغز تدفاع در برابر تغییر ساختوقتی ریشه ها عمیقند از چیدرمان جدید ام اسکاهش سن بیولوژیکی، تنها تفکر قبل از کاررژیم های غذایی و نقش مهم تکامل زبان انسان از پیشیآینه در اینهمغز بزرگترین مصرف کننده سوپاپ ها یا ترانزیستورهااندوه در دنیا استلووفلوکساسینتشویق خواندن به کودکانابزار بقای موجود زنده از چگونه انتظارات بر ادراک ضرب المثل یونانیحافظه و اطلاعات در کجاست هوش مصنوعی و کشف زبان هایما از اینجا نخواهیم رفتاز تکینگی تا مغز، از مغز دو برابر شدن خطر مرگ و میبیداری معنوی یعنی دوستی واقعیت چند سویهدرون قفس یا بیرون از آنکریستال هاتقویت حافظه یا هوش مصنوعآیا هوش ارثی دریافتی از پرادیوی مغز و تنظیم فرکانتاثیر مشاهده بر واقعیت بنقش محیط زندگی و مهاجرت دسیاره ابلهانانسان جدید از چه زمانی پالزوم عدم وابستگی به گوگل تعامل انسان و هوش مصنوعیاثرات فشار روحی شدیدنگاه حقیقی نگاه به درون اظرف باید پر شود چه با چرک حس و ادراک قسمت 75هوش مصنوعی از عروسک بازی ماست مالیاز سایه بگذرواکسن کرونا و گشودن پنجردیدگاه نارسای دوگانه ی مبابا زود بیادرگیری مغز در بیماران مبگنجینه ای به نام ویتامین تمدن بشری و مغز اخلاقیآیا تکامل و تغییرات ژنتیزمین زیر خلیج فارس تمدنی تاثیر گیاه خواری بر رشد ونقش حیاتی تلومر دی ان آ دساخت شبکه عصبی مصنوعی با اولین دروغناتوانی در شناسایی چهره منابع انرژی از نفت و گاز ثبت و دستکار ی حافظهاختلال خواب فرد را مستعد علت خواب آلودگی بعد از خوحس و ادراک قسمت هشتاد و نهوش مصنوعی از عروسک بازی استیفن هاوکینگ در تفسیر وبینار اساتید نورولوژی ددانشمندان روشی برای تبدیبحثي درباره هوش و تفاوتهدست بالای دستگاهی جهت را عوض کنمروری بر تشنج و درمان هایتو یک معجزه ایآب زندگی است قسمت چهارمزندگی در جمع مواردی را برفلج بل، فلجی ترسناک که آنتاثیر حرکات چشم بر امواج نقش غذاها در کاهش دردهای سختی ها رفتنی استاین اندوه چیستنرمش های مفید برای درد زامناطق خاصی از مغز در جستججهان ما میتواند به اندازارتوکين تراپی روشی جديد عدم درکحس و ادراک قسمت سی و هشتمهوش مصنوعی در خدمت خلق وحاطلاع رسانی اینترنتییکی از علل محدودیت مغز امداروی جدید میاستنی گراویبخش بزرگتر کیهان ناشناختذرات کوانتومی زیر اتمی قپوشاندن خود از نورمرز جدید جستجو و اکتشاف، تو در میانه ی جهان نیستی آزمون تجربی، راهی برای رزیست شناسی باور حقیقت یا فال نیکوتاثیر درجه حرارت بر عملکچند جهانی و علمسردرد تنشنایران بزرگچرا در مغز انسان، فرورفتمنبع هوشیاری کجاست قسمت جهان پر از چیزهای اسرار آارزش های حقیقی ارزش های غصفحه اصلیخلا، خالی نیستهوش عاطفی قسمت دومبلعیدن ستاره توسط سیاهچاژنهای مشترک بین انسان و ودارویی خلط آوربرای تمدن سازی، باید در برنگین کمانپیدایش زبانمشاهده آینده از روی مشاهتوهم و خیالآغاز مبهم آفرینشزبان و شناخت حقیقت قسمت سفراتر از دیوارهای باورتاثیر رژِیم غذایی بر میگنون و القلمشواهدی از دنیسوان(شبه نئاپی ژنتیکنظام مثبت زندگیمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمجهشهای مفید و ذکاوتی که داز کجا آمده ام و به کجا میخود جسم و یا تصویرهیچ کاری نکردن به معنی چیبه زودی شبکه مغزی به جای کمردرد با پوشیدن کفش منادر کمتر از چند ماه سوش جدبرخی بیماری های خاص که بدروبات کیانپروژه ی ژنوم انسانیمغز قلبسفرنامه سفر به بم و جنوب توسعه برخی شغل ها با هوش الکترودهای کاشتنیقلب های سادهتحریک عمقی مغزنوار عصب و عضله تعیین محلشاید درست نباشدابزار بقا از نخستین همانهمه چیز در زمان کنونی استمهندسی ژنتیک در حال تلاش جریان انرژی در سیستم های از تکینگی تا مغز از مغز تخدا موجود استهز ذره، یک دنیاستدرمان های جدید میگرنبیمار مرکز تنفس سلولیکودکان میتوانند ناقل بی برطرف کردن خشونت را از خاروش صحبت کردن در حال تکامآلودگی هوا و ویروس کرونامغز انسان برای ایجاد تمدسلام تا روشناییتکامل مادی تا ابزار هوشمامیدواری و مغزقبل از آغازتراشه ی بیولوژِیک