دکتر سید سلمان فاطمی

متخصص داخلی مغز و اعصاب


کانال تلگرام دکتر فاطمی

آدرس مطب دکتر سلمان فاطم

آدرس دکتر زهره ابوطالبی

مغز انسان برای شادمانی طراحی نشده است تقلا نکنید

مغز انسان برای شادمانی طراحی نشده است، تقلا نکنید!

نوروسافاری |صنعت بزرگ شادمانی و تفکر مثبت- کهتخمین زده میشود۱۱ میلیارد دلار در سال ارزش داشته باشد- به این فانتزی که شادمانی یک هدف واقعی است، کمک کرده است. به دنبال رویای شادمان بودن، یک مفهوم بسیار آمریکایی است که، از طریق فرهنگ عمومی به سایر نقاط جهان صادر شده است.

درواقع دنبال شادمانی رفتن یکی از حقوق بی نظیر ایالات متحده است. متاسفانه این مساله باعث ایجاد انتظاری شده است که زندگی واقعی، از عهده برآوردن آن بر نمی آید.

به گزارش نوروسافاری به نقل از کانورسیشن،زیرا حتی زمانی که تمام نیازهای مادی و بیولوژیکی ما برآورده شده باشند، حالت شادمانی پایدار همچنان یک هدف تئوریک و گریزان باقی خواهد ماند، همانطور که عبدالرحمان سوم، خلیفه کوردوبا در قرن دهم، کشف کرده بود. او یکی از قدرتمندترین مردان زمان خود بود، که از دستاوردهای نظامی و فرهنگی و به علاوه لذت های دنیوی و دو حرمسرایش لذت میبرد. با این حال در پایان زندگیش او تصمیم گرفت تعداد روزهای دقیقی را- که در آن احساس خوشحالی میکرد- بشمارد. دقیقا ۱۴ روز بود. شادمانی، همانگونه که شاعر برزیلی وینیکیوس دمرئوس میگوید:

مانند پرواز پر در هوا است. آهسته پرواز میکند اما نه طولانی.

شادمانی یک ساخته ذهنی است، یک ایده انتزاعی بدون معادلی در تجربه واقعی انسان.

عواطف مثبت و منفی در مغز قرار دارند اما شادمانی پایدار، هیچ پایه بیولوژیکی ندارد.

طبیعت و تکامل

انسان ها طراحی نشده اند که خوشحال یا حتی راضی باشند. ما در درجه اول برای بقا و تکثیر مانند هر موجود دیگری در جهان طبیعی، طراحی شده ایم.

حالت رضایت توسط طبیعت، تقویت نمی شود زیرا این امر حفاظت ما را در برابر تهدیدات احتمالی بقا کم می کند. در واقع در سیر تکاملی اولویت داده شدن به بزرگ بودن لوب پیشانی در مغز ما(که به ما توانایی های اجرایی و تحلیلی عالی و نه صرفا شاد میدهد)،بیش از توانایی های طبیعی برای خوشحال بودن، به ما چیزهای زیادی درباره ی اولویت های طبیعت می آموزد.

مکان های مختلف در نقشه مغز و مدار های مغزی، هر کدام با ویژگی عصبی و عملکرد فکری معین مرتبط هستند، اما شادمانی، تنها ساخته ساده ای بدون هیچ پایه عصبی است، که نمیتوان در بافت مغزی جایی برایش یافت.

در واقع، کارشناسان اینگونه استدلال میکنند که طبیعت در از بین بردن افسردگی در روند تکاملی، شکست خورده است(با وجود معایب آشکار افسردگی از نظر بقا و ازدیاد نسل) دقیقا بر این واقعیت منطبق است که افسردگی به عنوان مکانیسم تطابقی در زمان سختی و مشقت، نقش مهمی دارد و به فرد افسرده کمک می کند که از موقعیت های خطرناک و ناامید کننده ای- که نمیتواند در آن پیروز شود- رها گردد. تکرار خاطرات افسردگی آور میتوانند در زمان های سخت، برخی مشکلات را حل کند.

اخلاق

صنعت جهانی شادمانی در حال حاضر ریشه در قوانین اخلاقی مسیحیت دارد، که بسیاری از آنها به ما میگویند، دلایل اخلاقی برای هر ناراحتی که ممکن است تجربه کنیم وجود دارد. آنها اغلب میگویند نداشتن شادمانی بخاطر نقائص اخلاقی ما، خودخواهی و مادی گراییست. (بی توجهی به ریشه تکاملی بسیاری از دردها و بیماری ها و توجیه آن با دلایل مذهبی، درد بسیاری از پزشکان امروز است.

بدن ما و نحوه تکامل آن، دارای نقص های بسیاری است که اسیر شدن در قفس بدن، ما را با آن مواجه کرده است.

پایین ترین درجه خلقت یعنی عالم مادی که روح مغرور و بلند مرتبه ما را به بند کشیده است، لازم بود تا حقارت وجود خود را دریابیم و همین محدودیت های زیاد بدن مادی، در سیر تکامل، عامل بسیاری از دردهاست: کمردرد ها، مقاومت بسیاری از ویروس ها در برابر سیستم دفاعی بدن، گستاخ شدن خود سیستم ایمنی بدن در برابر سلول های موجود در سیستم عصبی و افسردگی و تشنج و .... تلاش برای توجیه مذهبی بسیاری از این دردها تلاشی غیر علمی است که بسیاری، امروز گرفتار آن هستند.)

این افراد مسیحی، وضعیتی از تعادل روانی همراه با فضیلت را توصیه می کنند که شامل چشم پوشی، انزوا و عقب زدن لذات است. در واقع این استراتژی صرفا تلاشی برای یک راه حل برای ناتوانی ذاتی ما برای لذت بردن دائمی از زندگی است.

ولی ما باید با این روش، آسوده خاطر شویم کهناخشنودی واقعا تقصیر ما نیست.این تقصیر طراحی طبیعی ماست. این دقیقا برنامه کار ماست.

جورج برنارد شاو می گفت:

ما حق نداریم بدون تولید شادی، از آن بهره ببریم همانطور که برای مصرف دارایی و ثروت باید آن را تولید کرد.

ظاهرا خوشبختی باید بدست آورده شود، که ثابت میکند حالتی معمول در طبیعت نیست.ساکنان دنیای سرزنده اولدوس هاکسلی با کمک سوما -دارویی که آنها را مطیع ولی خرسند نگه میدارد- کاملا شاد زندگی میکنند. هاکسلی در رمان خود اشاره میکند که یک انسان آزاد باید به ناچار از احساسات دردناک، رنج بکشد، من معتقدم با توجه به انت

خاب بین عذاب عاطفی و خرسندی روح، بسیاری دومی را ترجیح میدهند.

اما سوما وجود ندارد، بنابراین مشکل این نیست که دسترسی به خرسندی معتبر و پایدار به وسیله مواد شیمیایی، غیر قانونی است بلکه مشکل این است که غیر ممکن است. مواد شیمیایی، ذهن را تغییر میدهند(که گاهی میتواند خوب باشد) اما از آنجایی که شادمانی به الگوی خاصی از مغز مرتبط نیست، ما نمیتوانیم آن را به طور شیمیایی باز تولید کنیم.

خوشحال و ناشاد

احساسات مامانند هر چیز دیگری در زندگی ما مخلوط و ناخالص، بینظم، درهم و گاه متناقضاست. تحقیقات نشان داده است که احساسات و عواطف مثبت و منفی، میتوانند نسبتا مستقل از همدیگر وجود داشته باشند. این مدل، نشان میدهد که نیمکره راست، پردازش احساسات منفی را ترجیح میدهد، در حالی که احساسات مثبت با سمت چپ مغز سر و کار دارد.

پس یادآوری آن ارزشمند است که ما برای این- که دائما شادمان باشیم- طراحی نشده ایم، در عوض ما برای زنده ماندن و ادامه نسل، طراحی شده ایم.

(این در مورد بدن های ماست. بدن ما برای فرار از خطر و نجات خود، طراحی شده است و نقشه ساختمان بدن ما یعنی ژنها- که ریچارد داوکینز آن را خودخواه میخواند- آنقدر برای بقای خود میکوشد که حاضر است ژن دیگر و فرد دیگری را نابود کند تا بدن و ژن من بماند. در این مسیر، حتی جان دیگران، مهم نیست چه برسد احساسات شادمانه خود!

در این مسیر، گاهی چنان خشمگین باید شد تا بتوانی در مسیر ژنهای خودت، بی محابا با چکاندن ماشه تفنگی، جان فرد دیگر را بگیری و اصلا لبخند و شادی کردن، مهم نیست.

در مسیر خواسته های مادی و ژنتیکی خودخواهانه باید آنقدر خشمگین شد و آنقدر اضطراب داشت که بتوان سیاهچاله های زندان ها را از بی گناهان پر کرد.

برای انسان شدن و آرامش، بدن ما طراحی نشده است بدن های ما برای بی رحم بودن و اضطراب داشتن و ترسیدن و شاد نبودن، طراحی شده است.

برای شاد بودن و برای آرام بودن و برای انسان بودن، افرادی- که قائل به بعد دیگر وجود انسان هستند- باید از بخش مادی بگذرند. دوئالیسم(تصور دو بعد در وجود انسان و تصور بعد غیر مادی در وجود انسان)- که همه ادیان ابراهیمی را در بر میگیرد- راه را برای شاد بودن آماده کرده است ولی متاسفانه بیشتر مدعیان این ادیان، از این گنجینه بزرگ، بهره ای ندارند و شادی و آرامش را در خواسته های تن مادی میدانند!)

ما قصد داریم مبارزه و تلاش کنیم برای رضایت و ایمنی و مبارزه با خطرات و دوری از درد.

مدل هیجان های رقابتی ارائه شده توسط لذت و درد در هم آمیخته، بسیار بیشتر از مدل دست نیافتنی سعادت دائم، با واقعیت وجودی ما متناسب است.

صنعت شادمانی در تلاش است به ما این شادی را بفروشد. در حقیقت وانمود کردن اینکه هر درجه ای از درد، ناخوشایند یا بیمارگونه است، احساس بیکفایتی و سرخوردگی را تقویت میکند.

فرض کردن اینکه چیزی به نام شادمانی وجود ندارد، ممکن است پیامی کاملا منفی به نظر برسد، اما این دلداری و تسلی را بدهیم که نارضایتی و ناخشنودی، یک نقص شخصی نیست. اگر شما گاها ناراحت هستید این قصوری نیست که نیاز به مرمت فوری داشته باشد، جوری که مربی شادمانی آن را با خود داشته باشد و به شما بدهد!

خیلی دور از این مطلب، باید بگوییم این نوسانات خلقی در واقع چیزی است که از بدن و ابزار هوش شما محافظت میکند و این بدن، هرچند برای انسان شدن، مانند ظرفی است که لازم می باشد ولی کافی نیست.
http://theconversation.com/humans-arent-designed-to-be-happy-so-stop-trying-119262

https://www.neurosafari.com/%d9%85%d8%ba%d8%b2-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d8%a7%d8%af%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d9%86%d8%b4%d8%af%d9%87%d8%8c-%d8%aa%d9%82%d9%84/.

@salmanfatemi


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان آمادگاه ، روبروی داروخانه سپاهان ، مجتمع اطبا ، طبقه اول
تلفن : 32223328 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سلمان فاطمی [ 1398-09-01 ]
شادمانی یک ساخته ذهنی است یک ایده انتزاعی بدون معادلی در تجربه واقعی انسان

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مخچه ابزاري که وظیفه آن فتازه های بیماری پارکینسوچرا خشونت و تعصببه هلال بنگرهیپرپاراتیروئیدیسمحد و مرزها توهم ذهن ماستداروهای مصرفی در ام اسکاهش سن بیولوژیکی، تنها آیا احتمال دارد رویا از آروبات های ریز در درمان بیبدون پیر فلکسندرم پیریفورمیسمنابع انرژی از نفت و گاز ایا تکامل هدفمند استنقش زبان در سلطه و قدرت ااز نخستین همانند سازها تتوسعه هوش مصنوعی قادر اسعلم ساختن برج های چرخانمرگ و میر پنهانتراشه ی هوش مصنوعی در مغزنظریه ی تکامل در درمان بیبی شرمیهستی ما پس از شروعی چگال حس و ادراک قسمت چهل و سومداروی ضد چاقیکشف مکانیسم عصبی خوانش پآیاما مقهور قوانین فیزیکروشهای شناسایی قدرت شنوابرخی یونها و مولکول های مسیاهچاله و تکینگی ابتدایمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابتدایی که در ذهن دانشمنچند جهانی و علماز تکینگی تا مغز و از مغز تکامل و ارتقای نگاه تا عمعدم توقف تکامل در یک اندامستند جهان متصلتصور از زمان و مکانهمیشه راهی هستویروس مصنوعیحس و ادراک قسمت بیست و دودر هر سوراخی سر نکنگیاه بی عقل به سوی نور میآزار دیگری، آزار خود استرژیم غذایی ضد دردابزار بقا از نخستین همانبررسی بیماری التهابی رودسایه را اصالت دادن، جز فرمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوار مغز ترجمه رخدادهای از تکینگی تا مغز از مغز تتأثیر نگاه انسان بر رفتاجلوتر را دیدنهورمون شیرساز یا پرولاکتواکسن کرونا و گشودن پنجرحس و ادراک- قسمت شصت و چهگشایش دروازه جدیدی از طردرمان پوکی استخوانرسم عاشق کُشی و شیوهٔ شهرفناوری هوش مصنوعی نحوه خافسردگی و اضطراب در بیماابزار بقا از نخستین همانبعد از کرونا دلخوشی بیهوسرنوشتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنیاز به آموزش مجازی دیجیاز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر ژنها بر اختلالات خهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان هایی در جهان دیگرخودآگاهی و هوشیاريوراپامیل در بارداریپیوند اندام از حیوانات بدرهای اسرارآمیز و پوشیدهزنان باهوش ترفرایند حذف برخی اجزای مغامیدوار باش حتی اگر همه چمغز چگونه صداها را فیلتر ابزارهای پیشرفته ارتباط تقویت استخوان در گرو تغذشلیک فراموشیموجود بی مغزی که می تواندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه تکامل مغزهای کنونیاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهانی در ذهنخطا در محاسبات چیزی کاملیاد بگیر فراموش کنیپروژه ی ژنوم انسانیدرگیری مغزی در سندرم کووبیندیشزیرک ترین مردمقلب را نشکنانرژی بی پایان در درون هرمغز از بسیاری حقایق می گراثرات مفید روزه داریتمرکز بر هدفشگفتی های نقشه ی ژنتیکیمکانیزمهای دفاعی در برابتاثیر درجه حرارت بر مغزچالش هوشیاری و اینکه چرا استیفن هاوکینگ در تفسیر هوش مصنوعی در خدمت خلق وحجدا کردن ناخالصی هادو بیماری روانی خود بزرگ کلوزاپین داروی ضد جنونآمارهای ارائه شده در سطح ذهن خود را مشغول هماهنگیباور و کیهان شناسیزبان جانسوزقدرت ذهناهرام مصر از شگفتی های جهمغزتان را در جوانی سیمکشاختلالات عضلانی ژنتیکتو انسانی و انسان، شایستشباهت زیاد بین سلول هاي عماده ی خالیتاثیر درجه حرارت بر عملکنخستین تمدن بشریاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی قسمت ششمحقیقت راستین انسان علم بدژاوو یا آشناپنداریکووید نوزده و خطر بیماری آیا ما تنها موجودات زنده رمز جهانبحثی در مورد حقیقت فضا و سقوط درون جاذبه ای خاص، چلرزش عضله یا فاسیکولاسیوایمپلانت مغزینقش آتش در رسیدن انسان بهارتباط پیوسته ی جهانتومورهای ستون فقراتطی یکصد هزار سال اخیر هرچطبیعت موجی جهانمخچه تاثیر گذار بر حافظهتبدیل پلاستیک به کربن و سچرا در مغز انسان، فرورفتبه کدامین گناه کشته شدندهاوکينگ پیش از مرگش رسالحریص نباشداروهای ام اسکایروپاکتیک چیستآیا احتمال دارد رویا از آروبات کیانبرنامه و ساختار پیچیده مسندرم پس از ضربه به سرمنابع انرژی از نفت و گاز ایجاد احساساتنقش سجده بر عملکرد مغزاز نخستین همانند سازها تتوسعه برخی شغل ها با هوش علایم کمبود ویتامین E را مرگ و میر بسیار بالای ناشتراشه ی بیولوژِیکنظریه ی ریسمانبی عدالتی در توزیع واکسن و هر کس تقوای خدا پیشه کنحس و ادراک قسمت نهمداروی ضد چاقیکشف مکانیسمی پیچیده در بآب زندگی است قسمت چهارمروشی برای بهبود هوش عاطفبرخی اثرات مضر ویتامین دسیاهچاله ی منفرد یا سیاهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابتذال با شعار دینچند روش ساده برای موفقیتاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل و ریشه ی مشترک خلقتعدم درکمشکل از کجاستتصادف یا قوانین ناشناختههمیشه عسل با موم بخوریمویرایش DNA جنین انسان، برحس و ادراک قسمت بیست و سودر والنتاین کتاب بدید همگیاه خواری و گوشت خوار کدآسيب میکروواسکولاریا آسراه فراری نیستابزار بقا از نخستین همانبررسی سیستم تعادلی بدن اساخت شبکه عصبی مصنوعی با منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوار مغز در فراموشی هااز تکینگی تا مغز از مغز تتئوری تکامل امروز در درمجمجمه انسان های اولیههوش فوق العاده، هر فرد اسواکسن کرونا از حقیقت تاتحساسیت روانی متفاوتپل جویی اصفهاندرمان پوکی استخوانرساناها و ابر رساناها و عفیلمی بسیار جالب از تغییاقلیت خلاقابزار بقای موجود زنده از بعد از کرونا دلخوشی بیهوسریع دویدن مهم نیستمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچیز جدید را بپذیراز تکینگی تا مغز- از مغز تاثیر کلام در آیات کلام بهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان یکپارچهخودت را از اندیشه هایت حفورزش هوازی مرتب خیلی به قپیوند سر آیا ممکن استدروغ نگو به خصوص به خودتزنجیرها را ما باید پاره کفراتر از دیوارهای باورامیدواری و مغزمغز ناتوان از توجیه پیداابزارهای بقا از نخستین هتقویت حافظه یا هوش مصنوعشنا در ابهای گرم جنوب نیاموجودات مقهور ژنها هستندتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه جمعیت های بزرگ شکل از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان، تصادفی نیستخطا در محاسبات چیزی کاملیادگیری مهارت های جدید دپروانه ی آسمانیدرگیری مغزی در سندرم کووبیهوش کردن در جراحی و بیمزیست شناسی کل در جزء فراکقیچی ژنتیکیانرژی تاریکمغز به تنهایی برای فرهنگ اثرات مضر ماری جواناتمساح حد واسط میان مغز کوشگفتی های زنبور عسلما انسانها چه اندازه نزدتاثیر درجه حرارت بر عملکچالش هوشیاری و اینکه چرا استخوان های کشف شده، ممکهوش مصنوعی درمانگر کامپیجدایی خطای حسی استدو بار در هفته ماهی مصرف کلام و زبان، گنجینه ای بسآن چیزی که ما جریان زمان ذهن سالمباد و موجزبان ریشه هایی شناختی اسقدرت عشقاولویت بندی ها کجاستمغط یک گیرنده استاختراع جدید اینترنت کوانتو با همه چیز در پیوندیشجاعت و ترسماده ای ضد التهابیتاثیر درجه حرارت بر عملکنخستین تصویر از سیاهچالهاطلاعاتی عمومی در مورد مهوش عاطفی بیشتر در زنانحقیقت غیر فیزیکیدگرگونی های نژادی و تغییکودک هشت ساله لازم است آدآیا مغز تا بزرگسالی توسعرمز جهان خاصیت فراکتالبحثی در مورد عملکرد لوب فسلول های مغزی عامل پارکیلزوم سازگاری قانون مجازاایمپلانت مغزی کمک میکند نقش انتخاب از طرف محیط، نارتباط انسانی، محدود به توهم فضای خالیارتباط از بالا به پایین متوهم فضای خالی یا توهم فضطبیعت بر اساس هماهنگیمدل همه جانبه نگر ژنرالیتبدیل تراکت صوتی مصنوعی چرا ذرات بنیادی معمولاً به امید روزهای بهترهاوکينگ پیش از مرگش رسالحرکت چرخشی و دائمی کیهانداروهای تغییر دهنده ی سیکار با یگانگی و یکپارچگیآیا برای تولید مثل همیشه روح در جهانی دیگر استبرنامه ی مسلط ژنها در اختسندرم دزدی ساب کلاوینمنابع انرژی از نفت و گاز ایران بزرگنقش غذاها و موجودات دريااز نخستین همانند سازها تتوصیه های سازمان بهداشت علایم کمبود ویتامین E را مرگ انتقال است یا نابود شتربیت کودکان وظیفه ای مهنظریه تکامل در درمان بیمبیمار 101 ساله، مبتلا به سوفور و فراوانیحس و ادراک قسمت چهارمداروی ضد تشنج با قابليت تکشف ارتباط جدیدی از ارتبآب زندگی است قسمت هفتمروشی جدید در درمان قطع نخبرخی اختلالات عصبی مثانهسیاهچاله ی تولید کنندهمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابداع دی ان ای بزرگترین دچندین ماده غذایی که مانناز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل ابزار هوش ، راه پر عسل طبیعی موثر در کنترل بمشکلات نخاعیتظاهر خوابیده ی مادههمجوشی هسته ای، انرژِی بویشن پروحس و ادراک قسمت بیستمدر یک فراکتال هر نقطه مرکگیرنده باید سازگار با پیآسیب ها ناشی از آلودگی هوراه های جدید برای قضاوت رابزار بقا از نخستین همانبررسی علل کمر درد در میانساخت شبکه عصبی با الفبای منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوار مغز در تشخیص بیماری از تکینگی تا مغز از مغز تتئوری تکامل در پیشگیری و جنبه های موجی واقعیتهوش مصنوعی می تواند بر احواکسن کرونا ساخته شده توخفاش با شیوع همه گیری جدیپل خواجو اصفهاندرمان ام اس(مولتیپل اسکلرشته نوروایمونولوژی و نقفیزیک مولکولها و ذرات در الکترومغناطیس شنوایی و همعنی روزهابزار بقای موجود زنده از تفکر قبل از کارسریعترین کامپیوتر موجودمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچیزی منتظر شناخته شدناز تکینگی تا مغز- از مغز تاثیر کپسول نوروهرب بر نهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان یکپارچهخودروهای هیدروژنیورزش هوازی ، بهترین تمریپیوند سر، یکی از راه حلهادریای خدازندگی هوشمند در خارج از زفرد موفقامیدی به این سوی قبر نیستمغز و اخلاقابزارهای بقا ازنخستین همتقویت سیستم ایمنیشناخت و معرفت، و نقش آن دموسیقی نوتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه جمعیت های بزرگ شکل از روده تا مغزهوش مصنوعی از عروسک بازی جهش های ژنتیکی مفید در ساخطای ادراک کارمایادآوری خواب و رویاپرواز از نیویورک تا لوس آدرگیری اعصاب به علت میتوبیهوشی در بیماران دچار ازیست شناسی باور حقیقت یا قیچی ژنتیکی تهدید یا فرصانرژی تاریک که ما نمی تومغز بیش از آنچه تصور میشواجزای پر سلولی بدن انسان تنفس هوازی و میتوکندریشانس یا تلاشما انسانها چه اندازه نزدتاثیر درجه حرارت بر عملکچالش دیدگاه های سنتی در باستروژن مانند سپر زنان دهوش مصنوعی درخدمت خلق وحجریان انرژی در سیستم های دو برابر شدن خطر مرگ و میکلرال هیدرات برای خوابانآنچه ناشناخته است باید شذهت را روی چیزهای مفید متباد غرور و سر پر از نخوت وزبان شناسی مدرن در سطح سلقضاوت ممنوعاولین مورد PML به دنبال تکنفرت، اسیب به خود استادامه بحث تکامل چشمتو با باورهایت کنترل میششرکت نورالینک ویدیویی ازماده، چیزی نیستتاثیر درجه حرارت بر عملکنخستین روبات های زنده ی جاعتقاد اشتباه، نتیجه ی نهوش عاطفی در زنان بیشتر احقیقت غیر قابل شناختدانش قدرت استکودک ایرانی که هوش او از آیا همه جنایت ها نتیجه بیرنگ کردن، حقیقت نیستبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادیلزوم سازگاری قانون مجازاایمپلانت نخاعی میتواند دنقش اتصالات بین سلولهای ارتباط بین هوش طبیعی و هوتوهم لیلیپوتی(ریزبینی)طعمه ی شبکه های ارتباط اجمدل هولوگرافیک ژنرالیزهتبدیل سلولهای محافط به سچراروياها را به یاد نمی آبه بالا بر ستارگان نگاه کهدف یکسان و مسیرهای مختلحس متفاوتداروهای ضد بیماری ام اس وکاربرد روباتهای ريزنانوآیا بزرگ شدن مغز فقط در دروح رهاییبرندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۱سندرم سردرد به دلیل افت فمنابع انرژی از نفت و گاز ایرادهای موجود در خلقت بنقش غذاها و موجودات دريااز نشانه ها و آثار درک شدتوصیه های غیر دارویی در سعلت خواب آلودگی بعد از خومرگ تصادفیترجمه ای ابتدایی از اسرانظریه تکامل در درمان بیمبیماری لبر و نابینایی آنوقت نهيب هاي غير علمي گذشحس و ادراک قسمت نوزدهمداروی ضد تشنج با قابليت تکشف جمجمه ای درکوه ایرهوآب زندگی است قسمت اولروشی جدید در درمان نابینبرخی اصول سلامت کمرسیاره ی ابلهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار هوش در حال ارتقا ازچندجهانیاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل تکنولوژیعشق درونی به یگانگی خلقتمشکلات بین دو همسر و برخیتظاهری از ماده است که بیدهمراه سختی، اسانی هستواقعیت فیزیکی، تابعی از حس و ادراک قسمت دهمدر کمتر از چند ماه سوش جدگالکانزوماب، دارویی جدیآشنا پنداریراه های جدید برای قضاوت رابزار بقا از نخستین همانبزرگ فکر کنساختن آیندهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوار مغزی روشی مهم در تشخاز تکینگی تا مغز از مغز تتئوری جدید، ویران کردن گجنسیت و تفاوت های بیناییواکسن ایرانی کرونا تولیدخلا، حقیقی نیستپلاسمای غالبدرمان تومورهای مغزی با ارشد مغز فرایندی پیچیده افیزیک و هوشیاریالکتروتاکسی(گرایش و حرکمعادله ها فقط بخش خسته کنابزار بقای موجود زنده از تفکر خلا ق در برابر توهم سرگیجه از شایعترین اختلامنبع هوشیاری کجاست؟(قسمچیزی خارج از مغزهای ما نیاز تکینگی تا مغز- از مغزتتاثیر کپسول نوروهرب بر تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان کنونی و مغز بزرگتریخورشید مصنوعیورزش و میگرنپیوندی که فراتر از امکاندرک فرد دیگر و رفتارهای ازندگی بی دودفرد یا اندیشهامیدی تازه در درمان سرطامغز و اخلاقابزارهای بقای موجود زندهتلقین اطلاعات و حافظهشناخت حقیقت یا آرزوهای گموسیقی هنر مایع استتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه حافظه را قویتر کنیاز سایه بگذرهوش مصنوعی از عروسک بازی جهش های ژنتیکی غیر تصادفخطای حسیاری خدا نزدیک استپروتئین های ساده ی ابتدادرختان اشعار زمینبیوگرافیزیست، مرز افق رویداد هستقانون مندی نقشه ژنتیکی مانرژی خلا ممکن استمغز برای فراموشی بیشتر کاجزایی ناشناخته در شکل گتنفس هوازی و میتوکندریشاهکار قرنما اکنون میدانیم فضا خالتاثیر درجه حرارت بر عملکچاالش ها در تعیین منبع هواسرار آفرینش در موجهوش مصنوعی ساخته هوش طبیجریان انرژی در سیستم های دو برابر شدن خطر مرگ و میکمردردآنچه واقعیت تصور میکنیم ذخیره ی شگفت انگیز اطلاعبار بزرگ ایستادن بر دو پازبان شناسی نوین نیازمند قطار پیشرفتاولین مورد پیوند سر در اننقش قهوه در سلامتیاداراوون تنها داروی تاییتو باید نیکان را به دست بشربت ضد خلطماده، چیزی بیش از یک خلا تاثیر رو ح و روان بر جسمنرمش های مفید برای درد زااعتماد به خودهوش عاطفی در زنان بیشتر احقایق ممکن و غیر ممکندانش محدود به ابعاد چهارکودکان میتوانند ناقل بی آیا هوش مصنوعی می تواند نرنگین کمانبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بنیادی منابع و الزوم عدم وابستگی به گوگل ایمان به رویانقش تیروئید در تکامل مغزمقاومت به عوارض فشار خون این پیوند نه با مغز بلکه نقش حفاظتی مولکول جدید دارتباط شگفت مغز انسان و فتوهم چیستظهور امواج مغزی در مغز مصمدل هولوگرافیک تعمیم یافتبر را بردارچراروياها را به یاد نمی آبه بالاتر از ماده بیندیشهدف یکسان، در مسیرهای متحس چشایی و بویاییداروی فامپیریدین یا نورلکاربرد روباتهای ريز، در آیا تکامل و تغییرات ژنتیروزه داری متناوب، مغز را برین نت به جای اینترنتسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع انرژی از نفت و گاز ایستادن در برابر آزادی بنقش غذاها و موجودات درياسایتهای دیگراز نظر علم اعصاب یا نرووستوصیه هایی در مصرف ماهیعماد الدین نسیمی قربانی مرگی وجود نداردترس و آرمان هانظریه تکامل در درمان بیمبیماری های میتوکندریوقتی فهمیدی خطا کردی برگحس و ادراک قسمت هفتمداروی ضد تشنج توپیراماتکشف جدید تلسکوپ جیمز وبآب زندگی است قسمت دومروشی جدید در درمان سکته مبرخی بیماری ها که در آن بسیاره ابلهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننه به اعداماز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل جریان همیشگی خلقتعصب حقوق نورولوومشکلات روانپزشکی پس از ستعداد کلی ذهن ها در جهان همراهی نوعی سردرد میگرنیواقعیت چند سویهحس و ادراک قسمت دوازدهمدر آرزوهایت مداومت داشتهگام کوچک ولی تاثیرگذارآشنا پنداریراه پیروزی در زندگی چیستابزار بقا از نخستین همانبزرگ شدن مغز محدود به دورساختار فراکتال وجود و ذهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز از مغز تتا 20 سال آینده مغز شما به جنسیت و تفاوت های بیناییواکسن اسپایکوژنخلا، خالی نیستپمبرولیزوماب در بیماری چدرمان تشنجرشد مغز علت تمایل انسان بفیزیکدانان ماشینی برای تالکترودهای کاشتنیمعجزه های هر روزهابزار بقای موجود زنده از تفاوت مغز انسان و میمون هسرگردانیمنبع هوشیاری در کجاست؟ قچیزی شبیه نور تو نیستاز تکینگی تا مغز، از مغز تاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان کاملی در اطراف ما پرخوش قلبی و مهربانیورزش بهترین درمان بیش فعپیوستگی همه ی اجزای جهاندرک نیازمند شناخت خویش ازندگی در جمع مواردی را برفرد حساس از نظر عاطفی و بامگا سه عامل مهم سلامتمغز و سیر تکامل ان دلیلی ابزارهای بقای از نخستین تلاش ها برای کشف منابع جدشناخت درون، شناخت بیرون؛میهمانهای ناخوانده عامل تاثیر گیاه خواری بر رشد ونگاه محدود و تک جانبه، مشاز علم جز اندکی به شما داهوش مصنوعی از عروسک بازی جهش تمدنی عجیب و شگفت انسخطر آلودگی هواژن همه چیز نیستپروتز چشمدرد باسن و پا به دلیل کاهبیوگرافیزاوسکا درمان گوشرقانون گذاری و تکاملانسان قدیم در شبه جزیره عمغز بزرگ چقدر مفید هست ؟احیای بینایی نسبی یک بیمتنفس بدون اکسیژنشاهکار شش گوشما از اینجا نخواهیم رفتتاثیر درجه حرارت بر عملکناتوانی از درمان برخی ویاسرار بازسازی اندام هاهوش احساسیجریان انرژی در سیستم های دو سوی واقعیتکمردرد ناشی از تنگی کاناآنچه حس می کنیم، نتیجه ی ذره ی معین یا ابری از الکبار سنین ابزار هوشمندی ازبان، نشان دهنده ی سخنگو لمس کوانتومیاولین هیبرید بین انسان و نقش مهاجرت در توسعه نسل اادب برخورد با دیگرانتو تغییر و تحولیشش مرحله تکامل چشمماست مالیتاثیر روده بر مغزنرمش های مفید در سرگیجهاعتماد به خودهوشمندی کیهانحل مشکلدانش بی نهایتکودکان خود را مشابه خود تآیا هوش مصنوعی زندگی بشررهبر حقیقیبحثی درباره هوش و تفاوتهسلول های بدن تو پیر نیستنسلول عصبی شاهکار انطباق مقابله ی منطقی با اعتراضاین اندوه چیستنقش حیاتی تلومر دی ان آ دارتباط شگفت انگیز مغز انتوهم وجودظرف باید پر شود چه با چرک مدل های ریز مغز مینی برینتحریک عمقی مغزنزاع بین جهل و علم رو به پبه جای محکوم کردن دیگران هدف از تکامل مغزحس و ادراک (قسمت اول )داروی لیراگلوتیدکتاب گران و پرهزینه شد ولآیا جنین انسان، هوشمندی روزه داری و بیمار ی ام اس برای یک زندگی معمولیسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع انرژی از نفت و گاز اکسی توسین و تکامل پیش انقش غذاها در کاهش دردهای از نظر علم اعصاب اراده آزتوضیحی ساده در مورد هوش معوامل موثر در پیدایش زبامراحل ارتقای پله پله کیهتسلیم شدن از نورون شروع مهفت چیز که عملکرد مغز تو بیماری های مغز و اعصاب و وقتی پر از گل شدی خودت را حس و ادراک قسمت هفدهمدارویی خلط آورکشتن عقیده ممکن نیستآب زندگی است قسمت سومريتوکسيمب در درمان ام اسبرخی بیماری های خاص که بدسیاره ابلهانمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننه به اعداماز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل داروینی هنوز در حاعضلانی که طی سخن گفتن چقدمشکلات روانپزشکی در عقب تعذیه ی ذهنهندسه ی پایه ایواقعیت چیستحس و ادراک قسمت سومدر آسمان هدیه های نادیدنگامی در درمان بیماریهای آغاز فصل سرما و دوباره تکراه انسان شدن، راه رفتن وابزار بقا از نخستین همانبزرگ شدن تقریبا ناگهانی ساختار شبکه های مغزی ثابمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوار عصب و عضلهاز تکینگی تا مغز از مغز تتا بحر یفعل ما یشاهوش مصنوعی و کشف زبان هایجهل مقدسواکسن اسپایکوژن ضد کروناخلاصه ای از مطالب همایش مپنج اکتشاف شگفت آور در مودرمان جدید ALSرشد در سختی استفاجعه ی جهل مقدسالگو نداشتیممعجزه ی چشمابزار بقای موجود زنده از تفاوت ها و تمایزها کلید بسربازان ما محققا غلبه می منبع هوشیاری در کجاست؟(قنکاتی در مورد تشنجاز تکینگی تا مغز، از مغز تاثیر کپسول نوروهرب بر سهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان پیوستهخوشبختی دور از رنج های مورزش در کمر دردپیام های ناشناخته بر مغز درک و احساسزندگی در سیاهچالهفردا را نمیدانیمامروز دانش ژنتیک هیچ ابهمغز کوانتومیابزارهای دفاعی و بقای موتلاش هایی در بیماران قطع شناسایی تاریخچه ی تکاملیمیوتونیک دیستروفیتاثیر گیاه خواری بر رشد ونگاه انسان محدود به ادراازدواج های بین گونه ای، رهوش مصنوعی از عروسک تا کمجهشهای مفید و ذکاوتی که دخطرات هوش مصنوعیژن همه چیز نیستپروتز عصبی برای تکلمدردهای سال گذشته فراموش بیان ژن های اسکیزوفرنی دزبان مشترک ژنتیکی موجوداقانون جنگلانسان میوه ی تکاملمغز بزرگ چالش است یا منفعاحیای بینایی نسبی یک بیمتنها مانع در زندگی موارد شاید گوشی و چشمی، آماده شما اشیا را آنطور که هستندتاثیر درجه حرارت بر عملکناتوانی در شناسایی چهره اصل بازخوردهوش احساسیجستجوی متن و تصویر به صوردولت یا گروهککمردرد و علل آنآنها نمیخواهند دیگران راذرات کوانتومی زیر اتمی قبارداری بدون رحمزبان، وسیله شناسایی محیطلوب فرونتال یا پیشانی مغاولین تصویر در تاریخ از سنقش میدان مغناطیسی زمین ادراک ما درک ارتعاشی است تو جهانی هستی که خودش را ششمین کنگره بین المللی سماست مالی با هوش انسانیتاثیر رژیم گیاه خواری بر نرمش های موثر در کمردرداعداد بینهایت در دنیای مهوشیاری و وجودحلقه های اسرارآمیزدانشمندان موفق به بازگردکودکان را برای راه آماده آیا هوش ارثی دریافتی از پروی و منیزیم در تقویت استبحثی درباره هوش و تفاوتهبحثی درباره هوش و تفاوتهسلولهای ایمنی القا کنندهمقابله با کرونا با علم اساین ایده که ذرات سیاهچالنقش خرچنگ های نعل اسبی درارتباط شگفت انگیز مغز انتوهم وجودعقل مجادله گرمدیون خود ناموجودتحریک عمقی مغز در آلزایمنزاع بین علم و نادانی رو به خودت مغرور نشوهدف از خلقت رسیدن به ابزاحس و ادراک (قسمت دوم )داروی تشنجی دربارداریکتاب زیست شناسی باورآیا جهان ذهن و افکار ما مروزه داری سلول های بنیادبرای پیش بینی آینده مغز دسوپاپ ها یا ترانزیستورهامنابع انرژی از نفت و گاز اگر فقط مردم میفهمیدند کنقشه مغزی هر فرد منحصر بهاز نظر علم اعصاب اراده آزتیوتیکسن داروی ضد جنونعوامل ایجاد لغت انسانی و مرز مرگ و زندگی کجاستتشنچ پانایوتوپولوس تشنج هفت سین یادگاری از میراث بیماری وسواسوقتی تو از یاد گرفتن باز حس و ادراک قسمت هجدهمداستانها و مفاهیمی اشتباگل خاردار، زیباستآب، زندگی است(قسمت پنجم)ریه زغالیبرخی توجهات در ببمار پارسیر آفرینش از روح تا مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننه جنگ و نه خونریزیاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانمشاهده گر جدای از شیء مشاتغییر الگوی رشد مغزی با زهندسه ی رایج کیهانواقعیت چیستحس و ادراک قسمت سی و هشتمدر آستانه ی موج پنجم کوویآغاز مبهم آفرینشراه بی شکستابزار بقا از نخستین همانبزرگترین خطایی که مردم مسادیسم یا لذت از آزار دادمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوبت کودکاناز تکینگی تا مغز از مغز تتاول کف پا و حقیقتهوش مصنوعی یا حماقت طبیعجهان فراکتالواکسن دیگر کرونا ساخته شخلاصه ای از درمان های جدیپول و شادیدرمان جدید میگرن با انتی ز گهواره تا گورفاصله ها در مکانیک کوانتالگو و عادت را بشکن و در امعجزه ی علمابزار بقای موجود زنده از تفاوت ها را به رسمیت بشناسردرد میگرنمنبع خواب و رویاچگونه مولکول های دی ان ایاز تکینگی تا مغز، از مغز تاثیر کتامین در درمان پاهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان پیوستهخانه ی تاریکوزن حقیقی معرفت و شناختپیدایش زباندرک کنیم ما همه یکی هستیمبیماری ای شبیه ام اس مولتزندگی زمینی امروز بیش از فرزندان زمان خودانفجار و توقف تکاملی نشامغز آیندگان چگونه است ؟ابعاد و نیازهای تکاملیتلاشی برای درمان قطع نخاشناسایی سلول های ایمنی امیگرن و پروتئین مرتبط با تاثیر گیاهخواری بر رشد و نگاه از بیرون مجموعهاسکار، لگوی هوشمندهوش مصنوعی از عروسک تا کمجهشهای مفید و ذکاوتی که ددفاع از پیامبرژن هوش و ساختارهای حیاتی پرورش مغز مینیاتوری انسادردی که سالهاست درمان نشبیان حقیقتزبان چهار حرفی حیات زمینقانون جنگلانسان ها می توانند میدان مغز بزرگ چالشهای پیش رواحساس گذر سریعتر زمانتنها در برابر جهانشاید درست نباشدما به جهان های متفاوت خودتاثیر درجه حرارت بر عملکنادیدنی ها واقعی هستنداصل در هم تنیدگی و جهانی هوش در طبیعتجستجوی هوشیاری در مغز مادوچرخه سواری ورزشی سبک و کمردرد با پوشیدن کفش مناآنان که در قله اند هرگز خذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت از آثار به سوی خداسفر فقط مادی نیستلوتیراستاماولین دارو برای آتاکسی فنقش محیط زندگی و مهاجرت دادغام میان گونه های مختلتو دی ان ای خاص ميتوکندريصبر بسیار بایدماشین دانشتاثیر رژیم گیاه خواری بر نرمشهای مهم برای تقویت عبقای حقیقی در دور ماندن اهوشیاری و افسردگیحمله ویروس کرونا به مغزدانشمندان نورون مصنوعی سکوری گذرای ناشی از موبایآیا هوش سریعی که بدون احسرویا و واقعیترویا و کابوسبحثی درباره احساسات متفاسلولهای بنیادی مصنوعی درملاحظه های اخلاقی دربارهاینکه به خاطرخودت زندگی نقش داروهاي مختلف معروف ارتباط غیرکلامی بین انساتوهم بی خداییعقلانیت بدون تغییرمدیریت اینترنت بر جنگتداوم مهم است نه سرعتنزاع بین علم و جهل رو به پبه دنبال رستگاری باشهر چیز با هر چیز دیگر در تحس و ادراک قسمت 67داروی جدید ALSکتاب طبیعت در قالب هندسهآیا جهش های ژنتیکی، ویروروزهای بد باقی نمیماندبرای اولین بار دانشمندانسوخت هیدروژنی پاکمنابع انرژی از نفت و گاز اگر میدانی مصیبت بزرگتر نقشه های مغزی جدید با جزیاز واقعیت امروز تا حقیقتتیک و اختلال حرکتیعواملی که برای ظهور لغت امرز بین انسان و حیوان کجاتشنج چیستهم نوع خواری در میان پیشیبیماری کروتز فیلد جاکوبویتنام نوعی کرونا ویروس حس و ادراک قسمت هشتمدخالت در ساختار ژنهاگل زندگیآتش منبع انرژیریواستیگمینبرخی توصیه ها برای واکسیسیستم تعادلی بدنمنبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین همانچه زیاد است بر من که در ایاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل داروینی هنوز در حاغم بی پایانمشاهده آینده از روی مشاهتغییر زودتر اتصالات مغزیهندسه بنیادینواقعیت های متفاوتحس و ادراک قسمت سی و ششمدر درمان بیماری مولتیپل إِلَهِي هَبْ لِي كَمَالَرابطه تشنج و اوتیسمابزار بقا از نخستین همانبزرگترین درد از درون است سازگاری با محیط بین اجزامنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنور دروناز تکینگی تا مغز از مغز تتابوهای ذهنیهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهان قابل مشاهده بخش کوچواکسن دیگری ضد کرونا از دخم شدن فضا-زمانپول و عقیدهدرمان جدید کنترل مولتیپلزمین در برابر عظمت کیهانفاصله ی همیشگی تصویر سازالگوی بنیادین و هوشیاریمعجزه ی علم در کنترل کرونابزار بقای موجود زنده از تفاوت های بین زن و مرد فقسردرد میگرن در کودکانمنتظر نمان چیزی نور را بهچگونه میتوان با قانون جناز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی جهان پر از چیزهای اسرار آخانواده پایداروزوز گوشپیر شدن حتمی نیستدرک احساسات و تفکرات دیگبیماری اسپینال ماسکولار زندگی زودگذرفرضیه ای جدید توضیح میدهانقراض را انتخاب نکنیدمغز انسان ایا طبیعتا تماابعاد اضافه ی کیهانتلاشی تازه برای گشودن معشواهدی از نوع جدیدی از حامیگرن سردردی ژنتیکی که بتاثیر انتخاب از طرف محیط نگاه از دور و نگاه از نزداساس انسان اندیشه و باور هوش مصنوعی از عروسک تا کمجوانان وطندفاع در برابر تغییر ساختژن یا نقشه توسعه مغز و نقپرتوهای صادر شده از سیاهدرس گرفتن از شکست هابیست تمرین ساده برای جلوزبان نیاز تکاملی استقانونمندی و محدودیت عالمانسان یک کتابخانه استمغز بزرگ و فعال یا مغز کواحساسات کاذبتنهایی رمز نوآوری استشب سیاه سحر شودما با کمک مغز خود مختاريمتاثیر درجه حرارت بر عملکنادانی در قرن بیست و یکم،اصل علت و تاثیرهوش عاطفی قسمت 11حفره در مغزدورترین نقطه ی قابل مشاهکنفرانس تشنج هتل کوثر اصآنزیم تولید انرژی در سلوذرات کوانتومی زیر اتمی قبازگشت به ریشه های تکاملسفر نامه سفر به بم و جنوب لوزالمعده(پانکراس)مصنوعاولین دروغنقش نگاه از پایین یا نگاهادغام دو حیطه علوم مغز و تو در میانه ی جهان نیستی صرع و درمان های آنمبانی ذهنی سیاه و سفیدتاثیر رژیم گیاه خواری بر چرا ماشین باید نتایج را پبلندی در ذهن ما درک بلندیهوشیاری کوانتومیحمایت از طبیعتدانشمندان یک فرضیه رادیککی غایب شدی تا نیازمند دلآیا هشیاری کوانتومی وجودآیا واکنش های یاد گرفته ورویا و خبر از آیندهبحثی درباره احساساتی غیرسلام تا روشناییملاحظات بیهوشی قبل از جراینکه خانواده ات سالم بانقش درختان در تکاملارتروز یا خوردگی و التهاتوهم تنهاییعقیده ی بی عملمداخله ی زیانبار انسانتداخل مرزها و صفات با بیننسبیت عام از زبان دکتر بربه زودی شبکه مغزی به جای هر جا که جات میشه، جات نیحس و ادراک قسمت 74داروی جدید s3 در درمان ام کتاب، سفری به تاریخآیا جهش ژنتیکی و تنظیم اجروزهای سختبرای تمدن سازی، باید در بسودمندی موجودات ابزی بر منابع انرژی از نفت و گاز اگر نیروی مغناطیس نباشد نقص در تشخیص هیجانات عاماز کجا آمده ام و به کجا میتیروفیبان موثر در سکته ی عوارض ازدواج و بچه دار شدمرز جدید جستجو و اکتشاف، تشنج و حرکات شبه تشنجی قاهمه چیز موج استبیماری گیلن باره و بیمارویتامین E برای فعالیت صححس و ادراک قسمت پنجمدر مانهای کمر دردگلوله ی ساچمه ایآثار باستانی تمدن های قدریاضیات یک حس جدید استبرخی درمان های Spinal Muscular Atسیستم دفاعی بدن علیه مغز منبع هوشیاری کجاست قسمت ابزار بقا از نخستین هماننه عدم مطلق بلکه عدم با قاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل داروینی هنوز در حاغیرقابل دیدن کردن مادهمطالبه ی حق خودتغییر عمودی سر انسان از پهندسه در پایه ی همه ی واکواقعیت و مجازحس و ادراک قسمت سیزدهمگامی در درمان بیماریهای در سال حدود 7 میلیون نفر افت فشار خون ناگهانی در ورادیوی مغز و تنظیم فرکانابزار بقا از نخستین همانبسیاری از مجرمان، خودشانستم با شعار قانون بدترین منبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنورون هاي مصنوعی می تواناز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر فکر بر سلامتهوش مصنوعی گوگل به کمک تشجهان موازی و حجاب هاواکسن سرطانخونریزی مغز در سندرم کووپوست ساعتی مستقل از مغز ددرمان جدید ای ال اس، توفرزمین زیر خلیج فارس تمدنی فتون های زیستیالگوبرداری از طبیعتمعجزه در هر لحظه زندگیابزار بقای موجود زنده از تفاوت های تکاملی در مغز وسردرد و علتهای آنمنحنی که ارتباط بین معرفچگونه مغز پیش انسان یا هماز تکینگی تا مغز، از مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی جهان پر از چیزهای جادویی خار و گلیک پیام منفرد نورون مغزی پیشینیان انسان از هفت میدرک تصویر و زبان های مخلتبیماری اضطراب عمومیزندگی سلول در بدن، جدای افساد اقتصادی سیتماتیک درانواع سکته های مغزیمغز انسان برای ایجاد تمدابعاد بالاترتلاشی جدید در درمان ام اسشواهدی از دنیسوان(شبه نئمیگرن شدید قابل درمان استاثیر احتمالی عصاره تغلینگاه از درون مجموعه با نگاستفاده از مغز، وزن را کمهوش مصنوعی از عروسک تا کمجوانان وطندقیق ترین تصاویر از مغز اژن ضد آلزایمرپرسش و چستجو همیشه باقی ادست کردن در گوشبیش از نیمی از موارد انتقزبان و کلمه حتی برای کسانقارچ بی مغز در خدمت موجودانسان باشمغز بزرگترین مصرف کننده اخلاق و علوم اعصابتنبیه چقدر موثر استشبیه سازی میلیون ها جهان ما بخشی از این جهان مرتبطتاثیر درجه حرارت بر عملکنازوکلسیناصل عدم قطعیت از کوانتوم هوش عاطفی قسمت نهمحق انتخابديدن با چشم بسته در خواب کنگره بین المللی سردرد دآینه در اینهرفتار مانند بردهبازخورد یا فیدبکسفر به مریخ در 39 روزلیروپریم داروی ترکیبی ضداولین سلول مصنوعینقش نظام غذایی در تکامل مارتقا و تکامل سنت آفرینش توقف؛ شکستضرورت زدودن افکارمباحث مهم حس و ادراکتاثیر رژیم گیاهخواری بر چرا مغز انسان سه هزار سالبلوغ چیستهوش، ژنتیکی است یا محیطیحوادث روزگار از جمله ویردانشمندان ژنی از مغز انسکیهان خود را طراحی میکندآیا یک، وجود داردرویا بخشی حقیقی از زندگی بخش فراموش شده ی حافظهسلاح و راهزنیممانتین یا آلزیکسا یا اباینترنت بدون فیلتر ماهوانقش ذهن و شناخت در حوادث ارزش حقیقی زبان قسمت اولتوهم جداییعلم و ادراک فقط مشاهده ی مدارک ژنتیکی چگونه انسانتروس جریان انرژینسبت ها در کیهانبه زیر پای خود نگاه نکن بهر حرکت خمیده می شود و هر حس و ادراک قسمت 75داروی جدید میاستنی گراویکتابخانهآیا خداباوری محصول تکاملروش مقابله مغز با محدودیبرای خودآگاه بودن تو بایسی و سه پل اصفهانمنابع انرژی از نفت و گاز اگر نعمت فراموشی نبود بسنقطه بی بازگشتاز کسی که یک کتاب خوانده تکنولوژی جدید که سلول هاعید نوروز مبارکمزایای شکلات تلخ برای سلتشنج عدم توازن بین نورون همه چیز در زمان مناسببیماری آلزایمر، استیل کوویتامین E در چه مواد غذایحس و ادراک قسمت پنجاهدر محل کار ارزش خودت را بگلوئونآرامش و دانشریسدیپلام تنها داروی تایبرخی روش های تربیتی کودکسکوت و نیستیمنبع هوشیاری کجاست قسمت نهایت معرفت و شناخت درک عاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل زبانغرور و علممطالبی در مورد تشنجتغییرات منطقه بویایی مغزهندسه زبانِ زمان استواقعیت و انعکاسحس و ادراک قسمت ششمگاهی لازم است برای فهم و درمان های اسرار آمیز در آافت هوشیاری به دنبال کاهراز تغییرابزار بقا از نخستین همانبسیاری از بیماری های جدیستم، بی پاسخ نیستمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنورون های ردیاب حافظهاز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر مشاهده بر واقعیت بهوش مصنوعی الفاگوجهان ما میتواند به اندازواکسن سرطانخواندن ، یکی از شستشو دهنپوشاندن خود از نوردرمان جدید سرطانزمان چیستفروتنی و غرورالتهاب شریان تمپورالمعرفت و شناختابزار بقای موجود زنده از تفاوت های زبانی سرمنشا تسردرد تنشنمنشأ اطلاعات و آموخته ها تاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه هموساپينس بر زمین از تکامل تا مغز از مغز تا هوش مصنوعی از عروسک بازی جهان دارای برنامهخارق العاده و استثنایی بیک پیشنهاد خوب برای آسان پیشرفت های جدید علوم اعصدرک حقیقت نردبان و مسیری بیماری بیش فعالیزندگی، مدیریت انرژیفشار و قدرتانگشت ماشه ایمغز انسان برای شادمانی طاتفاق و تصادفتمایل زیاد به خوردن بستنشیشه ی بازالتی و سیلیکونمیدان مغناطيسي زمین بشر تاثیر ترکیبات استاتین (سنگاه حقیقی نگاه به درون ااستفاده از هوش مصنوعی در هوش مصنوعی از عروسک تا کمجواب دانشمند سوال کننده دل به دریا بزنژنها نقشه ایجاد ابزار هوپرسشگری نامحدوددست آسمانبیشتر کمردردها نیازی به زبان و بیان نتیجه ساختماقبل از آغازانسان جدید از چه زمانی پامغز حریص برای خون، کلید تاخلاق پایه تکامل و فرهنگتهدیدهای هوش مصنوعیشبیه سازی سیستم های کوانما تحت کنترل ژنها هستیم یتاثیر درجه حرارت بر عملکنباید صبر کرد آتش را بعد اصلاح خطا با رفتن بر مسیرهوش عاطفی قسمت هفتمحقیقت قربانی نزاع بین بی دی متیل فومارات(زادیوا)(کنگره بین المللی سردرد دآیندهرفتار وابسته به شکلبازسازي مغز و نخاع چالشی سفر تجهیزات ناسا به مریخ لیس دگرامفتامین یا ویاساوکرلیزوماب داروی جدید شنقش نظریه تکامل در شناساارتقا یا بازگشت به قبل ازتولید مثل اولین ربات های ضررهای مصرف شکر و قند بر مجموعه های پر سلولی بدن متاثیر عصاره تغلیظ شده گیچرا مغزهای ما ارتقا یافت بلعیدن ستاره توسط سیاهچاهیچ چیز همیشگی نیستحکمت الهی در پس همه چیزدانشمندان پاسخ کوانتومی کیهانِ هوشیارِ در حال یاکیست هیداتید مغزآیا کیهان می تواند یک شبیرویا تخیل یا واقعیتبخش های تنظیمی ژنومسلسله مباحث هوش مصنوعیمن کسی در ناکسی دریافتم ایندرالنقش روی و منیزیم در سلامتارزش حقیقی زبان قسمت دومتوهم جدایی و توهم علمعلم و روحمروری بر تشنج و درمان هایتری فلوپرازیننسبت طلایی، نشانه ای به سبه سخن توجه کن نه گویندههرچیز با یک تاب تبدیل به حس و ادراک قسمت 78داروی جدید برای میاستنی کجای مغز مسئول پردازش تجآیا دلفین ها می تواند از روش های صرفه جویی در ایجابرای زندگی سالم، یافتن تسیلی محکم محیط زیست بر انمنابع انرژی از نفت و گاز اگر نعمت فراموشی نبود بسنمیتوان با بیرون انداختناز آغاز خلقت تا نگاه انساتکنولوژی جدید که سلول هاعامل کلیدی در کنترل کارآمسمومیت دانش آموزان بی گتشویق خواندن به کودکانهمه چیز در زمان کنونی استبیماری الزایمرویتامین کاحس و ادراک قسمت پنجاه و یدر چه مرحله ای از خواب ، رگمان میکنی جرمی کوچکی در آرامش و سکونریشه های مشترک حیاتبرخی سلولهای عصبی در تلاسکوت، پر از صدامنبع هوشیاری کجاست قسمت نهایت در بی نهایتاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل زبانغربال در زندگیمطالعه ای بیان میکند اهدتغییرات آب و هوایی که به هندسه، نمایشی از حقیقتواقعیت خلا و وجود و درک محس و ادراک قسمت شصت و هشتگاهی مغز بزرگ چالش استدرمان های بیماری آلزایمرافتخار انسانراست دستی و چپ دستیابزار بقا از نخستین همانبسیاری از بیماری های جدیستون فقرات انسان دو پا جلمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوروپلاستیسیتی چیستاز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر نگاه ناظر هوشیار بهوش مصنوعی از عروسک های بجهان مادی، تجلی فضا در ذهواکسن ضد اعتیادپیموزایددرمان دارویی سرطان رحم بزمان و مکان، ابعاد کیهان فرگشت و تکامل تصادفی محض امواجی که به وسیله ی ماشیمغز فکر میکند مرگ برای دیابزار بقای موجود زنده از تفاوت ایستایی و تکاپوسردرد سکه ایمنشاء کوانتومی هوشیاری اتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه هوشیاری خود را توساز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان در حال نوسان و چرخشخبر مهم تلسکوپ هابلیک آلل ژنتیکی که از نئاندپیشرفت در عقل است یا ظواهدرک دیگرانبیماری تی تی پیزونیسومایدفضای قلب منبع نبوغ استانگشت نگاری مغز نشان میدمغز انسان برای شادمانی طاتوبان اطلاعات و پلِ بینتمدن قدیمی ای در جنوب ایرشکل های متفاوت پروتئین همیدان های مغناطیسی قابل تاثیر تغذیه بر سلامت روانگاه دوبارهاستفاده از انرژی خلاهوش مصنوعی از عروسک تا کمجوسازی مدرندلایلی که نشان میدهد ما بژنها ، مغز و ارادهآلودگی هوا چالش قرن جدیددستورالعمل مرکز کنترل بیبا هوش مصنوعی خودکار روبزبان و بیان، در سایه پیشرقبل از انفجار بزرگانسان خطرناکترین موجودمغز در تنهایی آسیب میبیناختلال خواب فرد را مستعد تو یک معجزه ایشبکه های مصنوعی مغز به درمانند آب باشتاثیر درجه حرارت بر عملکنبرو و انرژی مداوماصول انجام برخی نرمش ها دهوش عاطفی قسمت یازدهحقیقت آنطور نیست که به نظدین اجباریکنترل همجوشی هسته ای با هآینده ی انسان در فراتر ازرفتار اجتماعی انسان، حاصبحتی علمی درباره تمایل بسفر دشوار اکتشافلا اکراه فی الدینايندگان چگونه خواهند دیدنقش هورمون های تیروئید دارتوکين تراپی روشی جديد تولید یا دریافت علمضررهای شکر بر سلامت مغزمحل درک احساسات روحانیتاریک ترین بخش شبچرا ویروس کرونای دلتا وابنی عباس، ننگی بر تاریخهیچ وقت خودت را محدود به حافظه میتواند بزرگترین ددانشمندان اولین سلول مصندانشمندان تغییر میدان مغکیست کلوئید بطن سومآیا گذشته، امروز وآینده رویا حقی از طرف خدابخش بزرگی حس و ادراک ما اسلطان جنگل یا صاحب ملکوتمن پر از تلخیمایا کوچک شدن مغزانسان النقش روزه داری در سالم و جارزش حقیقی زبان قسمت سومتوهم جسمعلم اپی ژنتیک دریچه ای بهمرکز هوشیاری، روح یا بدن تری فلوپرازیننشانه های گذشته در کیهان بوزون هیگز چیستهز ذره، یک دنیاستحس و ادراک قسمت 82داروی جدید برای ای ال اسکرونا چه بر سر مغز می آورآیا دلفین ها میتوانند باروش هایی برای جلوگیری از برخی ملاحظات در تشنج های سینوریپا داروی ترکیبی ضدمنابع انرژی از نفت و گاز اگر با مطالعه فیزیک کواننمیتوان بر سیاه سیاه نوشاز انفجار بزرگ تا انفجار تکینگیعادت همیشه خوب نیستمسمومیت دانش آموزان، قماتشخیص ژنتیکی آتروفی های همه چیز، ثبت می شودبیماری ای شبیه آلزایمر و ویتامین کا و استخوانحس و ادراک قسمت پنجاه و ددر ناامیدی بسی امید استگنجینه ای به نام ویتامین آرامش(سکوت) stillness و تکاپورژیم های غذایی و نقش مهم ابزار بقا از نخستین همانبرخی سيناپسها طی تکامل و سکته مغزیمنبع هوشیاری کجاست قسمت نهادینه سازی فرهنگ اختلااز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل زبان انسان از پیشیمقالاتمعماری، هندسه ی قابل مشاتغییرات تکاملی سر انسان هنر فراموشیوالزارتان داروی ضد فشار حس و ادراک قسمت شصت و دوگذر زمان کاملا وابسته به درمان های جدید میگرنفلج نخاعی با الکترودهای افراد آغاز حرکت خودشان ررجزخوانی هایی که امروز بابزار بقا از نخستین همانبشکه ای که ته نداره پر نمستارگانی قبل از آغاز کیهمنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنوروز یا روز پایانیاز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر نگاه و مشاهده ناظر هوش مصنوعی از عروسک های بجهان مرئی و نامرئیواکسن علیه سرطانپیموزایددرمان سرگیجه بدون نیاز بزمان و صبرفراموش کارها باهوش تر هسامیوتروفیک لترال اسکلرومغز قلبابزار بقای موجود زنده از تفاوت ارباب و رهبر حقیقیسردرد عروقی میگرنمهندسی ژنتیک در حال تلاش تاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه واکسن کرونا را توزاز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان در حال ایجاد و ارتقاخدا موجود استیک جهش ممکن است ذهن انسانپیشرفت ذهن در خلاقیت استدرک درست از خود و هوشیاریبیماری دویکزونا به وسیله ویروس ابله قفس ذهنانتقال ماده و انرژیمغز انسان رو به کوچک تر شاتوسوکسیمایدتمدن پیشرفته ی پیشینیانشکل پنجم مادهمیدان های کوانتومی خلاتاثیر حرکات چشم بر امواج نگاهی بر قدرت بینایی درااستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی از عروسک تا کمجامعه ی آسمانیدنیای شگفت انگیز کوانتومژنهای مشترک بین انسان و وآلودگی هوا و ویروس کرونادغدغه نتیجه ی نادانی استبا تعمق در اسرار ابدیت و زبان و تکلم برخی بیماریهقبرستان ها با بوی شجاعتانسان عامل توقف رشد مغزمغز را از روی امواج بشناساختلال در شناسایی حروف و تو یک جهان در مغز خودت هسشبکیه های مصنوعیماه رجبتاثیر درجه حرارت بر عملکچت جی پی تیاصول توسعه ی یک ذهن کاملهوش عاطفی قسمت پنجمحقیقت افراددین، اجباری نیستکنترل جاذبهآینده ی علم و فیزیک در60 ثرقیبی قدرتمند در برابر مبحث درباره پیدایش و منشا سفرنامه سفر به بم و جنوب لاموژین داروی ضد اوتیسم؟ايا اراده آزاد توهم است ینقش هورمون زنانه استروژنارتباط میکروب روده و پارتولید پاک و فراوان انرژیطلوع و حقیقتمحل درک احساسات روحانی دتاریکی من و تو و گرد و غباچرا پس از بیدار شدن از خوبه قفس های سیاهت ننازهیچ کاری نکردن به معنی چیحافظه های کاذبدانشمندان روش هاي جدیدی کاهش مرگ و میر ناشی از ابآیا پیدایش مغز از روی تصارویاها از مغز است یا ناخوبخش بزرگتر کیهان ناشناختسم زنبور ، کلیدی برای وارمنابع انرژي پاک سرچشمه حایا این جمله درست است کسینقش رژیم غذایی بر رشد و اارزش خود را چگونه میشناستوهمات و شناخت حقیقتعلم به ما کمک میکند تا مومرکز حافظه کجاستترک امروزنشانه های پروردگار در جهبوزون هیگز جهان را از متلهزینه ای که برای اندیشیدحس و ادراک قسمت چهلداروی جدید برای دیابتکریستال هاآیا دست مصنوعی به زودی قاروش هایی ساده برای کاهش ابرخی مرزهای اخلاق و علوم سیگار عامل افزایش مرگ وممنابع انرژی از نفت و گاز اگر تلاش انسان امروز برانمایش تک نفرهاز بحث های کنونی در ویروستکامل فردی یا اجتماعیعادت کن خوب حرف بزنیمسیر دشوار تکامل و ارتقاتشخیص آلزایمر سالها قبل همه ی سردردها بی خطر نیستویتامین کا در سبزیجاتحس و ادراک قسمت پنجاه و سدر هم تنیدگی مرزها و بی مگویید نوزده و ایمنی ساکتآزمون تجربی، راهی برای ررژیم های غذایی و نقش مهم ابزار بقا از نخستین همانبرداشت مغز ما از گذر زمانسال سیزده ماههمنبع هوشیاری کجاست قسمت چهار میلیارد سال تکامل باز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل ساختار رگهای مغزی تاثیر ویتامین دی بر بیماتغذیه بر ژنها تاثیر داردهنر حفظ گرهواکنش های ناخودآگاه و تقحس و ادراک قسمت شصت و ششگذشته را دفن کندرمان های جدید در بیماری فلج بل، فلجی ترسناک که آنافراد بی دلیل دوستدار تو رحم مصنوعیابزار بقا از نخستین همانبشریت از یک پدر و مادر نیسخن نیکو مانند درخت نیکومنبع هوشیاری کجاست؟ قسمتنورالژیاز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان مشارکتیخواب سالم عامل سلامتیواکسنی با تاثیر دوگانه اپیچیدگی های مغزمگسدرمان سرگیجه بدون نیاز بزمان واقعیت است یا توهمفراموشی همیشه هم بد نیستامید نیکو داشته باش تا آنمغز ما کوچکتر از نیم نقطهابزار بقای موجود زنده از تفاوتهای جنسیتی راهی براسرطان کمیت گراییمهربانی، شرط موفقیتتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه آن شکری که می خوریماز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان ریز و درشتخدا بخشنده است پس تو هم بیک رژیم غذایی جدید، می توپیشرفتی مستقل از ابزار هدرک عمیق در حیواناتبیماری دیستروفی میوتونیزیباترین چیز در پیر شدنقفس را بشکناندوه در دنیا استمغز انسان رو به کوچکتر شداتصال مغز و کامپیوترتمدن بشری و مغز اخلاقیشکست حتمیمیدان بنیادین اطلاعاتتاثیر دوپامین و سروتونیننگاهی بر توانایی اجزاي باستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به کمک هوش طبیجاودانگی مصنوعیدنیا، هیچ استژنهای هوش ، کدامندآلودگی هوا و پارکینسونذهن ما از در هم شکستن منببا خدا باشزبان و شناخت حقیقت قسمت چقدم زدن و حرکت دید را تغیانسانیت در هم تنیده و متصمغز زنان جوانتر از مغز مراختلال در شناسایی حروف و تو کز محنت دیگران بی غمیشباهت مغز و کیهانماپروتیلینتاثیر درجه حرارت بر عملکچت جی پی تیاصول سلامت کمرهوش عاطفی قسمت اولحقیقت اشیادید تو همیشه محدود به مقدکندر در بیماریهای التهابآینده با ترس جمع نمیشودرموزی از نخستین تمدن بشربحثي درباره هوش و تفاوتهسفرنامه سفر به بم و جنوب لایو دوم دکتر سید سلمان فايا اراده آزاد توهم است ینقش ویتامین K در ترمیم اسارتباط ماده و انرژیتولید سلولهای جنسی از سلطلای سیاهمحدودیت چقدر موثر استتاریکی و نورچرا ارتعاش بسیار مهم استبه مغز خزندگان خودت اجازهیچ کس مانند تو نگاه نمیکحافظه و اطلاعات در کجاست حافظه و اطلاعات در کجاست دانشمندان روشی برای تبدیکاهش التهاب ناشی از بیماآیا آگاهی پس از مرگ از بیرویاهای پر رمز و حیرتی دربخش دیگری در وجود انسان هسماگلوتید داروی کاهش دهنمنابع انرژی از نفت و گاز ایا ابزار هوشمندی یا مغز نقش رژیم غذایی در رشد و ااز فرد ایستا و متعصب بگذرتوپیراماتعلم بدون توقفمرکز حافظه کجاستترکیب آمار و ژنتیکنظام مثبت زندگیبی نهایت در میان مرزهاهزینه سنگین انسان در ازاحس و ادراک قسمت چهل و هفتداروی جدید ضد میگرنکریستال زمان(قسمت اولآیا رژیم غذایی گیاهی سلاروش جدید تولید برقبرخی نکات از گاید لاین پرسیاهچاله هامنابع بی نهایت انرژی در داگر خواهان پیروزی هستیچند نرمش مفید برای کمردراز تلسکوپ گالیله تا تلسکتکامل مادی تا ابزار هوشمعادت کردن به نعمتمسئول صیانت از عقیده کیستصویر زیبا از سلولهمیشه چشمی مراقب و نگهباویتامین بی 12 در درمان دردحس و ادراک قسمت پنجاه و شدر هم تنیدگی کوانتومیگوشه بیماری اتوزومال رسسآزمون ذهنی گربه ی شرودینرژیم ضد التهابیابزار بقا از نخستین همانبررسي علل احتمالي تغيير سانسور از روی قصد بسیاری منبع هوشیاری کجاست قسمت چهار ساعت پس از کشتار خوکاز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل شناخت انسان با کشفصفحه اصلیثبت و دستکار ی حافظههنر رها شدن از وابستگیواکنش به حس جدیدحس و ادراک سی و هفتمگربه شرودینگر و تاثیر مشدرمان های رایج ام اسفلج خوابافزایش قدرت ادراکات و حسابزار بقا از نخستین همانبعد پنجمسخن و سکوتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنوشیدن چای برای مغز مفید از تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر نگاه انسان بر رفتاهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان هوشمندخواب سالم عامل سلامتی و یواسطه ها د رمسیر ایجاد مغپیچیدگی های مغزی در درک زدرمان سرگیجه بدون داروزمان پلانکفراموشی و مسیر روحانیامید نجاتمغز مانند تلفن استابزار بقای موجود زنده از تقلید مرحله ای نسبتا پیشسرعت فکر کردن چگونه استموفقیت هوش مصنوعی در امتتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه انتظارات بر ادراک از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان شگفت انگیزخدای رنگین کمانیکی از علل محدودیت مغز امپاسخ گیاهان در زمان خورددرگیری قلب در بیماری ویربیماری ضعف عضلات نزدیک بزیباترین چیز در افزایش سقلب و عقلاندوه دردی را دوا نمیکندمغز ایندگان چگونه استاثر مضر مصرف طولانی مدت رتمدن زیر آبشگفت نیست من عاشق تو باشممیدازولام در درمان تشنج تاثیر دپاکین بر بیماری منگاهت را بلند کناستفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی به شناسایی کاجایی خالی نیستدندان ها را مسواک بزنید تژنهای حاکم بر انسان و انسآلزایمرذهن چند جانبه نیازمند نگبا طبیعت بازی نکنزبان و شناخت حقیقت قسمت اقدرت مردمانسانیت در برابر دیگرانمغزهای کوچک بی احساساختلالات مخچهتو پیچیده ترین تکنولوژی شباهت مغز با کیهان مادیماجرای جهل مقدستاثیر درجه حرارت بر عملکنتایج نادانی و جهلاضطراب و ترسهوش عاطفی قسمت دهمحقیقت تنها چیزی است که شادیدن خدا در همه چیزکوچ از محیط نامناسبآیا فراموشی حتمی استرمز و رازهای ارتباط غیر کبحثی جالب درباره محدودیتسفرنامه سفر به بم و جنوب لبخند بزن شاید صبح فردا زای نعمت من در زندگیمنقش ژنتیک در درمان اختلاارتباط متقابل با همه ی حیتولترودینطوفان فقر و گرسنگی و بی سمحدودیت های حافظه و حافظتاریکی خواهد ترسیدچرا بیماری های تخریبی مغبه نقاش بنگرهیچ کس حقیقت را درون مغز هیچ اندر هیچحافظه و اطلاعات در کجاستدانش، قفل ذهن را باز میکنکاهش حافظه هرچند فرایندیآیا امکان بازسازی اندامهرویای شفافبخشیدن دیگران یعنی آرامشسندرم کووید طولانیمنابع انرژی از نفت و گاز ایا بیماری ام اس (مولتیپنقش زنجبیل در جلوگیری از از مخالفت بشنوتوانایی مغز و دیگر اجزای علم در حال توسعهمرکز خنده در کجای مغز استترکیب حیوان و انساننظریه ی تکامل در درمان بیبی هیچ می ایی و بی هیچ میرهزاران سال چشم های بینا وحس و ادراک قسمت چهل و هشتداروی جدید ضد الزایمرکریستال زمان(قسمت دوم)آیا رژیم غذایی گیاهی سلاروش صحبت کردن در حال تکامبرخی نرمش ها برای زانوسیاهچاله های فضایی منابعمنابع جدید انرژیاپی ژنتیکچند جهانیاز تلسکوپ گالیله تا تلسکتکامل مداومعادت دادن مغز بر تفکرمسئولیت جدیدتصویر زیبای اصفهانهمیشه اطمینان تو بر خدا بویتامین بی هفدهحس و ادراک قسمت بیست و چهدر هم تنیدگی کوانتومی و پگوشت خواری یا گیاه خواریآزمون ذهنی گربه شرودینگررژیم غذایی حاوی تخم مرغ وابزار بقا از نخستین همانبررسی و اپروچ جدید بر بیمسانسور بر بسیاری از حقایمنبع هوشیاری کجاست قسمت53نوآوری ای شگفت انگیز داناز تکینگی تا مغز از مغز تتکامل، نتیجه ی برنامه ریسوالات پزشکیثبت امواج الکتریکی در عصهنر، پر کردن است نه فحش دواکسن های شرکت فایزر آمرحس و ادراک- قسمت پنجاه و گزیده ای از وبینار یا کنفدرمان های علامتی در ام اسفلج خواب چیستافزایش مرگ و میر سندرم کوابزار بقا از نخستین همانبعد از کروناسخن پاک و ثابتمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنوعی سکته مغزی ، وحشتناک از تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر ویتامین دی بر بیماهوش مصنوعی از عروسک بازی جهان هوشیارخواب عامل دسته بندی و حفطوبینار اساتید نورولوژی دپیوند قلب خوک، به فرد دچادرمان سرطان با امواج صوتزمان به چه دلیل ایجاد میشفرایند پیچیده ی خونرسانیامید جدید بر آسیب نخاعیمغز مادران و کودکان در زمابزار بقای موجود زنده از تقلید از روی طبیعتسعی کن به حدی محدود نشویمولتیپل اسکلروز در زنان تاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه به سطح بالایی از هواز تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهانی که نه با یک رخداد و خدایی که ساخته ی ذهن بشر یافته های نوین علوم پرده پختگی پس از چهل سالگي به درگیری مغز در بیماری کویبیماریهای تحلیل عضلانی ازیر فشار کووید چه باید کرقلب دروازه ی ارتباطاندوهگین نباش اگر درب یا مغز ابزار بقای برتر مادیاثرات فشار روحی شدیدتمدنی قدیمی در شمال خلیج شگفت انگیز بودن کیهانمکان زمان یا حافظه زمانتاثیر داروهای ضد التهاب چالش هوشیاری و اینکه چرا استفاده از سلول های بنیاهوش مصنوعی در کامپیوترهاجاذبهدهن، بزرگترین سرمایهکل اقیانوس در یک ذرهآملودیپین داروی ضد فشار ذهن هوشیار در پس ماده ی مبالاترین هدف از دولتزبان و شناخت حقیقت قسمت دقدرت کنترل خودانسان، گونه ای پر از تضادمغز، فقط گیرندهاختلالات حرکتی در انسانتو آرامش و صلحیشباهت کیهان و مغزماجرای عجیب گالیلهتاثیر درجه حرارت بر عملکنجات در راستگوییاطلاع رسانی اینترنتیهوش عاطفی قسمت دومحقیقت خواب و رویادیدگاه نارسای دوگانه ی مکوچک شدن مغز از نئاندرتاآیا ممکن است موش کور بی مرمز پیشرفت تواضع است نه طبحثی در مورد نقش ویتامين سفرنامه سفر به بم و جنوب لحظات خوش با کودکانای همه ی وجود مننقش گرمایش آب و هوا در همارتباط چاقی و کاهش قدرت بتومورها و التهاب مغزی عاطوفان زیباییمخچه فراتر از حفظ تعادلتاریخ همه چیز را ثبت کردهچرا حیوانات سخن نمی گوینبه نقاش بنگربه نادیدنی ایمان بیاورهیچگاه از فشار و شکست نترحباب های کیهانی تو در تودائما بخوانکاهش دوپامین عامل بیماریآیا انسان با مغز بزرگش اخروان سالمبخشش، عقلانی یا غیر عاقلسندرم گیلن باره به دنبال منابع انرژی از نفت و گاز ایا بدون زبان میتوانیم تنقش زبان در سلطه و قدرت ااز نخستین همانند سازها تتوازن مهمتر از فعالیت زیعلم راهی برای اندیشیدن امرگ چیستترازودوننظریه ی تکامل در درمان بیبی ذهن و بی روحهستي مادي ای که ما کوچکترحس و ادراک قسمت چهل و دومداروی سل سپتکریستال زمان(قسمت سوم)آیا راهی برای رفع کم آبی روشهای نو در درمان دیسک ببرخی نرمش های گردنسیاهچاله ها، دارای پرتو مناطق خاصی از مغز در جستجابتدا سخت ترین استچند جهانیاز تکنیکی تا مغز از مغز تتکامل چشمعارضه جدید ویروس کرونا سمسئولیت در برابر محیط زیتصویربرداری فضاپیمای آمهمیشه داناتر از ما وجود دویتامین دی گنجینه ای بزرحس و ادراک قسمت بیست و یکدر هم تنیدگی کوانتومی و دگیلگمش باستانی کیستآزادی عقیده، آرمانی که ترژیم غذایی ضد التهابیابزار بقا از نخستین همانبررسی ژنها در تشخیص بیماساهچاله ها تبخیر نمیشودمنبع هوشیاری کجاست؟ (قسمنوار مغز مشاهده ی غیر مستاز تکینگی تا مغز از مغز تتکثیر سلول در برابر توقف پیامهای کاربرانجلو رفتن یا عقبگردهوموارکتوس ها ممکن است دواکسن کووید 19 چیزهایی که حس و ادراک- قسمت بیست و پگزارش یک مورد جالب لخته ودرمان ژنتیکی برای نوآوریرحم مصنوعیفلج دوطرفه عصب 6 چشمافزایش سرعت پیشرفت علوم ابزار بقا از نخستین همانبعد از کروناسختی ها رفتنی استمنبع هوشیاری کجاست؟(قسمنیکولا تسلااز تکینگی تا مغز از مغز تتاثیر ویروس کرونا بر مغز هوش مصنوعی از عروسک بازی جهان های بسیار دیگرخودآگاهی و هوشیاريوجود قبل از ناظر هوشمندپیوند مغز و سر و چالشهای درمانهای بیماری پارکینسزمان شگفت انگیزفرایند تکامل و دشواری هاامید درمان کرونا با همانمغز چون ابزار هوش است دلیابزار بقای موجود زنده از تقلید از طبیعتشلیک فراموشیمواد کوانتومی جدید، ممکنتاثیر گیاه خواری بر رشد وچگونه باغبانی باعث کاهش از تکامل تا مغز، از مغز تهوش مصنوعی از عروسک بازی جهانی که از یک منبع، تغذیخسته نباشی بابایاد گرفتن مداومپروژه ی ژنوم انسانیدرگیری مغز در بیماران مببیماری، رساله ای برای سلزیرفون داروی ضد ام اسقلب روباتیکاندام حسی، درک از بخش هایمغز ابزار برتر بقااثرات مفید قهوهتمرکز و مدیتیشنشگفت زده و حیران باشمکانیک کوانتومی بی معنی تاثیر داروی ضد تشنج سدیم چالش هوشیاری و اینکه چرا استیفن هاوکینگ در مورد ههوش مصنوعی در خدمت خلق وحجاذبه و نقش آن در شکلگیریدو ویژگی انتزاع و قدرت تجکلمات بلند نه صدای بلندآموزش نوین زبانذهن تو همیشه به چیزی اعتقباهوش ترین و با کیفیت تریزبان و شناخت حقیقت قسمت سقدرت انسان در نگاه به ابعانعطاف پذیری مکانیسمی علمغزتان را در جوانی سیم کشاختلالات صحبت کردن در انتو افق رویداد جهان هستیشباهت زیاد بین سلول هاي عماده ی تاریکتاثیر درجه حرارت بر عملکنخاع ما تا پایین ستون فقراطلاعات حسی ما از جهان، چهوش عاطفی قسمت سومحقیقت در علم، هرگز نهایی دژا وو یا اشنا پنداریکوچکترین چیز یک معجزه اسآیا ما کالا هستیمرمز بقای جهش ژنتیکیبحثی در مورد نقش کلسیم و سفری به آغاز کیهانلرزش ناشی از اسیب به عصبای آنکه نامش درمان و یادشنقش پیش زمینه ها و اراده ارتباط هوش ساختار مغز و ژتومورهای نخاعیطولانی ترین شبمخچه ، فراتر از حفظ تعادلتازه های اسکیزوفرنی(جنوچرا حجم مغز گونه انسان در